לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1302913,029 עוקבים אודות עסקים

פורום זכויות ומגבלות (נכים)

פורום זה משמש קהילה תומכת לאוכלוסיית הנכים הכלליים בעזרה מול הבירוקרטיה ודיונים ומידע להשגת מירב הזכויות.
נבקש להגיב\לכתוב בפורום זה בסגנון ובצורה מכובדת ובכבוד אחד לשני. 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום זכויות ומגבלות (נכים)

פורום זה משמש קהילה תומכת לאוכלוסיית הנכים הכלליים בעזרה מול הבירוקרטיה ודיונים ומידע להשגת מירב הזכויות.
נבקש להגיב\לכתוב בפורום זה בסגנון ובצורה מכובדת ובכבוד אחד לשני. 
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

הפורום משמש במה להבעת דעות, לעזרה לחברים מיידע וניסיון אישי, להדרכה וייעוץ בנבכי הבירוקרטיה, הדיונים יתנהלו בשפה נקיה ללא השמצות והוצאת דיבה, הפורום הוא הראי שלכם. אנא שמרו עליו לטובת כלל הציבור.
המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז ומנהלי הפורום אינם ערבים לנכונות המידע, ולא יהיו אחראים לנזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.

המשך >>

לצפיה ב-'נגישות בתחבורה ציבורית/לב המפרץ'
נגישות בתחבורה ציבורית/לב המפרץ
15/08/2018 | 07:45
2
45
אחרי חצי שעה בטלפון..קודם עם אגד ועכשיו עם מוקד משרד התחבורה..
כי יצאתי מהקניון וגילתי שהכניסה שהייתה התחלפה בגרם מדרגות מטורף.
מישהו יודע איפה מרוכז מידע נגישות מסודר  של התחבורה הציבורית?
הזוי פשוט שהיא אומרת לי אחרי חצי שעה בטלפון תלכי מסביב אבל אני לא יודעת מה המרחק...

-כמובן שהגעתי הביתה במונית-
לצפיה ב-'אולי במוקד 106'
אולי במוקד 106
16/08/2018 | 04:48
1
16
לצפיה ב-'זה מה שעשיתי בסופו של דבר'
זה מה שעשיתי בסופו של דבר
16/08/2018 | 06:41
29
הם ידעו מי החברה שמשפצת שם... החברה טוענת למעלית ממש מאחורי המדרגות ... אין שילוט .. בסיום השיפוץ יהיה גשר מסודר ...

לצפיה ב-'בכל זאת ערן האם תוקדם קיצבת הנכים'
בכל זאת ערן האם תוקדם קיצבת הנכים
11/08/2018 | 19:28
2
120
לרגל חג הקורבן ?

נורית
לצפיה ב-'28/8 , 21/9'
28/8 , 21/9
12/08/2018 | 21:40
1
71
לצפיה ב-'מדויק'
מדויק
13/08/2018 | 06:47
61
לצפיה ב-'קרייזלר פסיפיקה '
קרייזלר פסיפיקה
08/08/2018 | 17:46
5
70
היבואן הראשי - סמלת החל להביא את המכונית הזו והיא כבר נמצאת באולמות התצוגה בהרצליה למי שמעוניין . ברור שזה לא רכב מייצג ולכן כל ההפרשים יהיו על חשבון הנכה .
רכב זה הובא עד היום ביבוא מקביל על ידי חלק מהמאבזרים אולם במקרים אלו השרות למכוניות שהובאו בצורה זו ניתן במוסכי היבואן הראשי אבל בתשלום על ידי בעל הרכב. זה היה חיסרון .
לצפיה ב-'ראיתי בתמן את הפסיפיקה חתוכה. נראה לי שהיא יותר צרה'
ראיתי בתמן את הפסיפיקה חתוכה. נראה לי שהיא יותר צרה
09/08/2018 | 07:10
1
45
מהוויאגר, ככה בעין ויותר צפופה בפנים. לא בדקתי מידות אבל לפי העין ככה נראה.
לצפיה ב-'אני הולך לראות אותה ב סמלת '
אני הולך לראות אותה ב סמלת
09/08/2018 | 13:05
44
בתמן מדובר בייבוא אישי והדגם הכי פשוט  . סמלת מביאים 2 דגמים היותר מפוארים . אגב בבדיקה שעשיתי אין הבדל משמעותי בין וויאגר לפסיפיקה ( אולי 1 סמ בגובה לטובת הוואיגר אבל הרוחב גדול יותר בפסיפיקה ב 2 סמ). צריך לקחת בחשבון גם מי עושה את ההנמכה . אם חברת VMI אז יש תוספת גובה משמעותית בכניסה לרכב . 
לצפיה ב-'בדקתי שוב המידות של הוויאגר והפסיפיקה '
בדקתי שוב המידות של הוויאגר והפסיפיקה
09/08/2018 | 14:27
2
52
                                אורך(סמ)           רוחב (סמ)            גובה (סמ)  
וויאגר                        517.5               199.8                  181.8     
פסיפיקה                    517.5               202.2                  177.7  

לפי זה רואים שרוחב הפסיפיקה גדל ב 2.4 סמ והגובה ירד ב 4.1 סמ לעומת הוויאגר. זה אומר שהפסיפיקה יותר מרווחת אבל לנכים גבוהים יכולה להיות בעיה בכניסה למכונית כי מדובר בהקטנת הגובה ב 4 סמ . מצד שני ההנמכה מוסיפה למפתח הכניסה והשאלה מהו ההבדל אחרי ההנמכה . חייבים לבדוק נקודה זו . 
לצפיה ב-'והאורך לא השתנה מה שאומר עדיין צפוף למי שנכנס עם כסא ממונע '
והאורך לא השתנה מה שאומר עדיין צפוף למי שנכנס עם כסא ממונע
10/08/2018 | 11:58
1
32
ועובר לכסא 6 מצבים. ואכן הגובה חשוב מאד. והרכב שלי הונמך ב- VMI
לצפיה ב-'לי הוויאגר מרווח מאוד '
לי הוויאגר מרווח מאוד
10/08/2018 | 12:11
56
והכניסה מצויינת . כשבדקתי בזמנו את ה טי 5 הראש שלי נגע בתקרה במעבר לכיסא 6 מצבים . הויטו יותר גרוע . לגבהי היושבים מאחור קיימת בעיה כי הכיסא הממונע תופס הרבה מקום באמצע ובהחלט יכול לפגוע בנוחות של הנוסעים מצאחור . למזלי אני כמעט ולא לוקח נוסעים . מצד שני הפולקסוואגנים למיניהם הרבה םחות מרווחים לנהג ( 13 סמ פחות ברוחב זה המון !!! וזה כולל את ה טי 6 והקראוולים למיניהם ) . אגב עכשיו חזרתי מסוכנות קרייזלר בהרצליה וראיתי את הפסיפיקה בדרגת הגימור המפוארת . בעוד חודשיים תגיע המכונית עם דרגת הגימור לימיטד הגבוהה ביותר . בדרגה המפוארת המחיר של המכונית הוא כמו הטי 6 לערך . דרגת בטיחות 5 אבל בפנים מדהימה. 
לצפיה ב-'ניצנים של מרד נגד ביטוח לאומי?'
ניצנים של מרד נגד ביטוח לאומי?
10/08/2018 | 10:32
122

לא יודע לאן זה ילך אבל מעניין וכמובן פוטנציאלית יכול לפגוע בנכים...

https://www.israelhayom.co.il/article/578499
לצפיה ב-'הקדמת קצבאות נכות'
הקדמת קצבאות נכות
08/08/2018 | 07:39
4
167
האם מקדימים קצבת נכות לרגל חג הקורבן .
לצפיה ב-'כן שמעתי ברדיו קיצבת נכים שאירים'
כן שמעתי ברדיו קיצבת נכים שאירים
09/08/2018 | 15:49
3
97
ואולי עוד ,לא רוצה לרשום שלא עניין אותי ולא זוכרת טוב

תוקדם הקיצבה לעשירי בחודש כלומר מחר 
לצפיה ב-'לפי ביטוח לאומי רק הבטחת הכנסה ואבטלה יוקדמו'
לפי ביטוח לאומי רק הבטחת הכנסה ואבטלה יוקדמו
10/08/2018 | 07:56
2
49
מאיפה שמעת על הקדמת קצבאות הנכים.
לצפיה ב-'מדוע אין התייחסות ממנהל הפורום לגבי הקדמה קצבאות לנכים'
מדוע אין התייחסות ממנהל הפורום לגבי הקדמה קצבאות לנכים
10/08/2018 | 07:58
1
50
הלא יש לו קשרים בביטוח לאומי נא התייחסותך לגבי ההקדמת הקצבאות תודה.
לצפיה ב-'אין מנהל פורום כרגע'
אין מנהל פורום כרגע
10/08/2018 | 11:56
46
לצפיה ב-'הפך לנכה 150% בגיל 71'
הפך לנכה 150% בגיל 71
07/08/2018 | 18:08
3
108
שלום,
קרוב משפחתי הפך לפני מספר חודשים בגיל 71 לנכה 150%.
עקב ניתוח הוא הפך למשותק ביד ורגל שמאל.
הוא מקבל קיצבת זיקנה
האם הוא זכאי לקיצבה נוספת כמו ניידות? שרותים מיוחדים? גימלת סיעוד?
בתודה מראש.

לצפיה ב-'לדעתי לא אבל תיכנס לביטוח לאומי ותשאל'
לדעתי לא אבל תיכנס לביטוח לאומי ותשאל
08/08/2018 | 06:56
60
קצבה בטוח לא אבל אולי אחוזי ניידות והקלה בקניית רכב לפיהם
לצפיה ב-'לא צודק, אבל חושבת שלא. יכול לקבל רק שעות סיעוד'
לא צודק, אבל חושבת שלא. יכול לקבל רק שעות סיעוד
09/08/2018 | 00:25
37
אבל אין מה להפ
סיד מלפנות לביטוח לאומי ולשאול, את מה שמקבל בזקנה לא יכחו לו
לצפיה ב-'אחרי גיל 67 - רק קצבת סיעוד. במצב המתואר - יתכן ששום דבר.'
אחרי גיל 67 - רק קצבת סיעוד. במצב המתואר - יתכן ששום דבר.
12/08/2018 | 17:10
15
לצפיה ב-'מישהו קיבל כבר קיה מונמכת מאצ"מ?'
מישהו קיבל כבר קיה מונמכת מאצ"מ?
06/08/2018 | 12:50
81
אשמח לחוות דעת
לצפיה ב-'כסא ממונע של כמיטק מכירים? ממליצים? ראשון בחיים שלי '
כסא ממונע של כמיטק מכירים? ממליצים? ראשון בחיים שלי
05/08/2018 | 13:57
68
בס"ד

ואמור להגיע יום שלישי בע"ה
אשמח לתגובות
דגם MEYRA ICHAIR MC2
אשמח לכל הארה והערה
לצפיה ב-'מוקד 106 מסרבים לגרור רכב שעומד בתוך חניית הנכה שלי'
מוקד 106 מסרבים לגרור רכב שעומד בתוך חניית הנכה שלי
30/07/2018 | 14:06
6
106
צהריים טובים

צלצלתי לפני מספר ימים למוקד 106 וביקשתי לגרור רכב שחונה אצלי בחניה המסומנת. הם טענו שאין כזה גבר לגרור רכב שחונה בחניית נכים,ואפשר לתת רק דוח. צלצלתי למזכירת ראש העיר בני ברק,והיא אמרה לי שבמוקד טעו,וכן שיש גרירות,והיא תברר איתם.

צלצלתי גם למשטרת ישראל בשישי האחרון, ודיווחתי על רכב שחונה 60 ס'מ בתוך חניית הנכה המסומנת שלי,עם תמרור. הסברתי לשוטר שמכיוון שהרכב חונה כך מספר ימים,אני מבקש לגרור אותו כי הוא כנראה לא מודע לבעיה. במשטרה ניסו לאתר אותו ולא הצליחו. השוטר אמר שיש לי זכות לבקש לתת דוח עס 1000 שקלים,ואני אמרתי לשוטר שזה לא יעזור לי,וויתרתי.

מאז עברו עוד 3 ימים (סהכ 10 ימים שהרכב בתוך החניה) ,וצלצלתי שוב למזכירת ראש העיר והיא ביקשה שאצלצל למוקד 106 כדי שהם יפתחו פניה עבורי.

צלצלתי למוקד 106 ואחרי 3 שיחות טלפון והמתנה מרובה,נמסר לי שאין כזה דבר לגרור רכב בחניה,אלא אם כן הרכב חונה 30 יום בחניה!

במילים אחרות: אם רכב חנה לכם בחניית הנכה,ונסע לחוצלארץ ולא ניתן לאתר אותו-אתם לא יכולים לעשות כלום,חוץ מלצלצל כל יום כדי לבקש לשלוח פקח שירשום דוח. אמנם הרכב חונה "רק" 60 סמ בתוך החניה,אבל בכל פעם שרכב אחר מהצד השני של החניה,חונה על הקצה או נכנס 15 ס'מ לחניה,אני כבר לא יכול להיכנס לחניה שלי. זה מכעיס !!!

מישהו יודע איך אני יוצא מהברוך הזה? (אני כותב מהמחשב של בת זוגי )
תודה לכם

לצפיה ב-'רכב חונה בחניית נכה.'
רכב חונה בחניית נכה.
31/07/2018 | 15:48
1
94
מעניין בתל אביב גם אם הרכב שחונה בחניית נכה שלי הוא רכב של נכה אחר, העיריה גוררת מיד עם קנס של 1000 שח.
תעבור דירה
לצפיה ב-'הם אמרו מפורשות שאין גרירה (מוקד 106 בני ברק-הזוי)'
הם אמרו מפורשות שאין גרירה (מוקד 106 בני ברק-הזוי)
31/07/2018 | 19:21
44
לצפיה ב-'מניסיון שהיה לי '
מניסיון שהיה לי
01/08/2018 | 06:53
3
100
חנו לי פעמיים בחניית נכים . אני גר ברמת גן . פניתי למשטרה ובשני המקרים המשטרה איתרה את בעל הרכב בתוך דקות . בעל הרכב הגיע מיד והוציא הרכב מהחניה שלי ללא קנס . 
לצפיה ב-'תמשיכו להתלונן ותהנו '
תמשיכו להתלונן ותהנו
05/08/2018 | 14:21
1
37
בס"ד
שמביאים נושא זה לדיון לכנסת אתם נעלמים הגשתי בקשה לדון בנושא והיה דיון ביום ה 7/02/18 בוועדת כלכלה בכנסת ואתם לא הייתם חבל  
לצפיה ב-'אתה בהחלט צודק!'
אתה בהחלט צודק!
06/08/2018 | 00:39
26
אני לא ידעתי מזה,אחרת יש סיכוי שהיינו מגיעים
אגב,איך זה נגמר שם ? או שזה נעצר והתמסמס?
לצפיה ב-'ולי זה קרה לפחות 10 פעמים,אבל הפעם בעל הרכב לא היה זמין'
ולי זה קרה לפחות 10 פעמים,אבל הפעם בעל הרכב לא היה זמין
06/08/2018 | 00:41
25
לצפיה ב-'החלפת רכב'
החלפת רכב
29/07/2018 | 21:10
4
100
אחרי 5 שנים הודיעו לי שאני זכאי להחלפת רכב.  היה לי T5 עם מעלית צד שעשתה את הישיבה במושב שליד הנהג מאוד לא נוחה, אי אפשר להטות את המשוב ולהזיז אותו לאחור. מישהו מכיר מעלית שלא דופקת את היושב שליד הנהג. (אני נוהג, אבל מאז שלמטפל שלי יש רשיון נהיגה, אני מעדיף שהוא ינהג והישיבה ממש לא נוחה). לפני 5 שנים היתה מעלית כזאת אבל בחברת האבזור טענו שהיא פחות אמינה. מישהומ מכיר דבר כזה? ודבר שני אילו צ'ופרים אפשר לקבל מחברות האבזור?
לצפיה ב-'ישנה מעלית תחתית, ייתכן שתצטרך להוסיף כסף עבורה'
ישנה מעלית תחתית, ייתכן שתצטרך להוסיף כסף עבורה
30/07/2018 | 06:45
3
60
אבל להבנתי רוב הרכבים מונמכי הרצפה טרנפוטר וקאראבל, נהגיהם קונים מעלית תחתית ואז כסא הנוסע לצד הנהג חופשי
לצפיה ב-'מעלית תחתית'
מעלית תחתית
30/07/2018 | 13:33
2
46
תודה ערן, להבנתי הוספת מעלית תחתית לרכב מונמך רצפה עושה אותו מאוד מאוד נמוך. אני נאלץ הרבה פעמים לעלות על מדרכה כדי לחנות. וזה נראה לי מגבלה רצינית.

לצפיה ב-'אני נוהג כיום עם קרייזלר מונמך רצפה עם רמפה ועולה לעיתים על '
אני נוהג כיום עם קרייזלר מונמך רצפה עם רמפה ועולה לעיתים על
31/07/2018 | 04:36
1
58
נמדרכה אין עם כך בעיה צריך לעלות בצורה נכונה פשוט. כם פרייבטים, לא ג'יפונים עולים על המדרכה והם הרבה יותר נמוכים
לצפיה ב-'הנמכה'
הנמכה
31/07/2018 | 11:15
43
תודה ערן משה. מה התוספת להנמכת רצפה? ידוע לך מה אפשר לקבל מחברת האיזור כצ'ופרים,?
לצפיה ב-'האם מותר לכה עם תו רכב של נכה לחנות ליד תמרור של "אין חניה"?'
האם מותר לכה עם תו רכב של נכה לחנות ליד תמרור של "אין חניה"?
26/07/2018 | 01:32
1
110
אשמח לקבל תשובה 
לצפיה ב-'חניה עם תו נכה'
חניה עם תו נכה
31/07/2018 | 13:38
79
בעל תו נכה רשאי לחנות במקומות אסורים לחניה, אם התקיימו הקריטריונים הבאים: אין בסמוך חניה מוסדרת לנכים או חניה מותרת, עצם החניה אינו מסכן הולכי רגל ועוברי דרך ואינו מונע מעבר חופשי על המדרכה, וכן לא נגרמת הפרעה ממשית לתנועה עקב החניה.

עם זאת, לא ניתן לחנות בכל מקום גם אם יש לכם תו נכה, והחוק מפרט באילו מקומות אסור לחנות: במעבר חציה או 12 מטר לפני מעבר החציה, בצומת או בתחום 12 מטר מהצומת, בנתיב המיועד אך ורק לתחבורה ציבורית. בתחנת אוטובוס המוגדרת בסימון על פני הכביש, וללא סימון על הכביש - בתוך 20 מטר לפני ה המורה על התחנה ו-20 מטר אחרי התמרור, בתוך תחום המוגדר כתחנת מוניות ומסומן בתמרור, בסימון על אבני השפה כי ניתן לחנות במקום כניסה לשטח המיועד לחניית כלי רכב, משני צדי הדרך, ובתנאי שניתן לחנות בצד הדרך שממול לסימון אשר על הכביש או ממול לתמרור, אם רוחב הכביש הוא 12 מטר או יותר, בתחום של שני מטרים מברז כיבוי אשר מסומן באמצעות סימון על המדרכה או על שולי הכביש, או בצד מכונית אחרת אשר עומדת או חונה בצד הדרך.
לצפיה ב-'קצבת נכות לאמא שלי כמה הסום הזה תקין?'
קצבת נכות לאמא שלי כמה הסום הזה תקין?
24/07/2018 | 14:21
4
163
יש לה 100 אחוז נכות אי כושר עבודה
ו49 אחוז נכות כללית
והיא מקבל רק 2500 שקל וראיתי באתר שלהם שהיא אמרה לקבל 3272

עריכה:
אני בדיוק דמבר עם הפקידה
והיא אמרה לי שבגלל שאמא שלי מקבל קיצבת זיקנה אז היא לא תקבל תוספת.. התוספת מדוברת רק על מי שמתחת לקיצבת זיקנה...
מה זה הרועה הזה? כולם צריכים לקבל... היא כל הזמן סבלה מבעיות בריאותית ורק שנתיים לפני הקיצבת זיקנה שהיא אישרו לה נכות 
יש מצב שזה לא נכון מה שהנציגה אמרה?
אפשר לעשות משהו בעניין ?
לצפיה ב-'לא'
לא
25/07/2018 | 07:37
3
109
לצפיה ב-'ערן'
ערן
25/07/2018 | 16:33
2
81
מה הכוונה לא?
לא הגיוני זה ברור
השאלה האם יש משהו לעשות
והאם זה באמת החוק האמיתי?
לצפיה ב-'זה החוק האמיתי. אין דבר כזה חוק לא אמיתי'
זה החוק האמיתי. אין דבר כזה חוק לא אמיתי
26/07/2018 | 07:03
1
56
לצפיה ב-'איזה מבאס ...תודה!'
איזה מבאס ...תודה!
26/07/2018 | 16:06
35
לצפיה ב-'מיסוי'
מיסוי
25/07/2018 | 09:31
5
106
שלום
היש למשהוא מידע מה גובה הפטור לניידות נכון לעכשיו-פטור ל 1800 סמק
לצפיה ב-'גובה הפטור'
גובה הפטור
25/07/2018 | 09:56
4
94
הלוואה עומדת לקונה רכב ראשון/להחלפת רכב - דגמים מייצגים להלוואה עומדת
להלן הדגמים המייצגים וסכום המיסים לזכאים להלוואה עומדת, שבוחרים לרכוש רכב לפי הזכאות בהסכם הניידות (ללא קביעת דגם מיוחד בוועדה לגודל רכב)​
דגם עד 1300 סמ"ק - יונדאי I10 supreme- סכום מקסימלי - 25,696 ש"ח
דגם עד 1800 סמ"ק - קיה ספורטאז'- סכום מקסימלי - 53,939  ש"ח
דגם עד 2000 סמ"ק - מיצובישי אאוטלנדר- סכום מקסימלי- 60,913 ש"ח
הסכומים נכונים לתאריך 1.7.2018 והם מתעדכנים מעת לעת.
לצפיה ב-'מיסוי'
מיסוי
05/08/2018 | 20:29
3
10
תודה קיבלתי 54300
לצפיה ב-'מיסוי'
מיסוי
06/08/2018 | 21:29
2
12
איזה רכב קנית?
לצפיה ב-'רכב'
רכב
07/08/2018 | 15:31
1
9
סיוויק 1600 הונדה
לצפיה ב-'רכב'
רכב
07/08/2018 | 22:46
6
מזל טוב.אני קניתי(עומד לקבל תוך שבוע)סיטרואן סי 4 פיקסו 1600 סמק.גם לי פטור ממס כמו שיש לך.
ניפגש לתחרות
לצפיה ב-'לימוד נהיגה נכונה ובטוחה בכיסא ממונע ברחבי העיר '
לימוד נהיגה נכונה ובטוחה בכיסא ממונע ברחבי העיר
23/07/2018 | 19:26
81
שלום לכולם,

אני לא יודעת אם זה בסדר שאני מפרסמת את זה כאן, מקווה שמישהו יוכל לעזור.

שמי לירז, בת 23, קיבלתי כיסא גלגלים ממונע לפני כשנה, קצת חוששת לצאת עם הכיסא מחוץ לבית (כבישים, מעברי חצייה וכדומה..), בעקבות חוסר ניסיון בנהיגה מחוץ לבית.
בתוך הבית מתפעלת את הכיסא בצורה טובה.

מחפשת מישהו מנוסה בנהיגה על כיסא גלגלים ממונע (הנעה אחורית), שמוכן ללוות אותי בנסיעה בכיסא הממונע ברחבי העיר, ולתת לי טיפים ועצות לנהיגה נכונה בכיסא הממונע ברחבי העיר, תמורת תשלום, פעמיים בשבוע, עדיפות למישהו מאיזור אשקלון.

אם אתם מכירים מישהו שיכול לעזור, אשמח אם תוכלו להראות לו מודעה זו.

תודה :)

לפרטים: 053-340-2223
לצפיה ב-'רכב של נפטר'
רכב של נפטר
22/07/2018 | 17:46
2
109
שלום רב .אבא שלי נפטר לפני שנה יש לו רכב פולקסווגן שנשאר ברשותנו.עברה שנה וביטוח לאומי דורש את החזר ההלוואה בשוברים.
המחיר של הרכב לא ריאלי למחיר השוק.
האם אני בתור הבת שלו מחוייבת למכור את הרכב גם אם איני מצליחה?למה החוב של אבא עובר אליי?אודה לתשובות 

לצפיה ב-'זה החוק. היורשים יורשים גם את החובות של מי שהם ירשו'
זה החוק. היורשים יורשים גם את החובות של מי שהם ירשו
23/07/2018 | 06:55
85
והרכב הוא לא מתנ המהמדינה אלא ניתן בהלוואה עומדת, כלומר אם תמכור לפניח הזמן תצטרך להחזיר את ההלוואה. כמו בבנק אם מישהו נוטל משכנתא לעשרים שנה משלם עשר שנים ונפטר יורשיו יהיו חייבים להמשיך לשלמה עד תומה. כנ"ל הרכב מביטוח לאומי
לצפיה ב-'רכב של נפטר'
רכב של נפטר
23/07/2018 | 10:33
87
לצערנו אכן מחירי רכב לפי לוי יצחק לא משקפים את המחיר שניתן לקבל עבור הרכב.
בכל מקרה נוסחת הביטוח הלאומי להחזר הלוואה עומדת לנכה שנפטר היא:
שיעור ההלוואה העומדת משווי הרכב הנוכחי.אסביר:
עם מחיר הרכב המלא שנרכש כחדש היה לדוגמא 100000 שח וההלוואה העומדת הייתה לדוגמא 40000 שח דהינו 40 אחוז משווי הרכב החדש.אז ההחזר ההלואה העומדת יהיה 40 אחוז משווי הרכב הנוכחי לפי לוי יצחק.נניח שהרכב שווה היום 80000 שח אז ההחזר יהיה 40 אחוז מ 80000 שח דהינו 32000 שח.
ביטוח לאומי מאפשר לשלם עד שנה מתאריך הפטירה.
לצפיה ב-'מאיפה להתחיל...(חדשה וקצת אבודה)'
מאיפה להתחיל...(חדשה וקצת אבודה)
16/07/2018 | 22:55
14
220
הי,
קוראים לי פנינה. אני בת 30. עם עותק מיותר של קטע בכרומוזום 16, גילתי לפני כמה חודשים אחרי שהיה חשד לכל דבר לא מצאו כלום ואז רופא מחו"ל ראה אותי ואחרי שתי שאלות .. ובדיקת דם .. הייתה אבחנה.
נכון לעכשיו יש לי בעיות עם הליכה(מהתעקשות שלי אני הולכתת עדיין עם מקל הליכה אם יש מרחק או יש איתי משהו לסחוב.. ),יציבה, נשימה, מערכת העיכול,קושי בבליעה,מערכת העצבים שפשוט מזיזה את המדדים לאיפה שבא לה (הערב עלה לי החום בלי סיבה.. לפעמים נופל הסוכר(22 אירועים של היפו בשלושה שבועות.....) או הלחץ דם.. התסמונת גורמת לדיסאוטונומיה.. ...
,כאב,קשב וריכוז,חרדה ..
ההתקפים מתנהגים כמו התקפי אלרגיה קשים  ובאים בהפתעה..  הסוג השני הדיסאוטונומיה- עוד לא יודעים אצלי סוג ספציפי וכרגע הדאגה העיקרית מזה היא רמת סוכר שיורדת מאוד..יש לי גם גלוקן וגם אפיפן ..
יש לי בנוסף  כמה פציעות .. העיקרית ברגל ימין..

אני שבוע לפני ניתוח -הרופאים החליטו שהגיע הזמן להפוך את צינורית ההזנה לקבועה..
ובשלושת החודשים האחרונים אני  יותר בבית חולים מאשר בבית ..
המון תרופות  ומזון רפואי ...

מבחינת בירוקרטיה:
החודש כבר תיהיה לי קצבת נכות מלאה.וזה לצמיתות. אבל  לגבי שירותים מיוחדים הבית חולים הגיש בשבילי וקבלתי פשוט סירוב ..לא ברור לי למה ובנתיים המכתב לא הגיע .. 

בנוסף בפציעה המשמעותית מטפל עורך דין(מול משרד הביטחון )..

מכל מבחינה אחרת אין לי מושג איך להתחיל בכלל:
1. איך אני מתאימה את הבית למצב שכל הזמן משתנה ועוד בדירה שכורה(אני ואבא גרים מול בית החולים)..-  כבר עכשיו קשה לי עם המון דברים בבית.. אבל רשימת הבעיות  לא סופית .. יש ימים שאני לא מסוגלת להתקלח או לקחת תרופות .. אני מחפשת פתרון לתרופות פעם שלישית כי  אני בקושי מסוגלת להשתמש בקודם.. וזה שוב ערב שאין לי שום סיכוי מול עניין המקלחת .. אז ויתרתי..ראיתי כמה אתרי אינטרנט עם כל מיני אביזרים אבל זה מרגיש שאני פותרת בעיה אחת ובאות במקומה אחרות ..ואני לא באמת יודעת מה נכון לקנות ומה בעוד כמה שבועות לא יתאים כבר..
בנוסף אני נאלצת לבחור בין המששכי כאבים שמאפשרים לי פיזית  לעשות קצת יותר לבין היכולת לחשוב ולטפל בדברים..
2.אני די מודאגת מעניין העבודה- קשה לי לחשוב על לוותר על הנסיון לחזור אבל אני לא רואה איך אני מחזיקה מעמד בנסיון הזה יותר מכמה ימים.. התאימו את התפקיד ומחכים בסבלנות לאחרי הניתוח אבל זה פשוט נראה לי מטורף.. מצד שני הקצבה לא קרובה ללהספיק אפילו להוצאות הרפואיות .. רק התשלום לקופת חולים עובר כרגע את ה1000 בחודש .. והתרופה שנאלצתי להביא מחול עוד 1000..
3.אין לי איך להתחיל להסביר לסביבה שלי ולמשפחה שלי את כל זה וזה מוציא אותי מדעתי  .. קשה לי להסביר עדיין לעצמי .. המעבר חד מדי ומהיר מדי .. 
אם הייתה איזה מסגרת חברתית שלא הייתי בה כל כך יוצאת דופן זה היה מקל קצת .. עד כמה שהרופאים שלי יודעים אין בארץ עוד חולים מאובחנים  אז כרגע מקור התמיכה היחיד שלי הוא באינטנרט (חולים ממדינות אחרות)..

אשמח להכוונה/לעזרה
תודה

לצפיה ב-'ראשית אני מקווה שמצבך ישתפר או לפחות יתייצב'
ראשית אני מקווה שמצבך ישתפר או לפחות יתייצב
17/07/2018 | 07:43
5
97
שנית ברגע שאת מוגדרת חולה כרונית עלות התרופות בקופת חולים היא 880 לרבעון כלומר ל-3 חודשים כמו כן ברגע שתביאי למנהל המרפאה אישור על 100% נכות את צריכה לקבל גם טפסי 17 חינם וגם ביקורים אצל רופאים מקצועיים חינם.
שינויים בבית צריכים להיות בהמלצת פיזיוטראפיסט ומרפאה בעיסוק. אכן בשכ"ד זה קשה לבצע שינויים אבל את צריכה לגור בבית שמותאם לאדם נכה מקלחת רחבה עם אפשרות להתקנת אביזר לישיבה ומעקה לתמיכה מישיבה לעמידה וכד'.
כמו כן להגיש ערעור לשירותים מיוחדים כבר על המקום בליווי מכתב מרופא מקצועי שמטפל במחלתך עם הסבר מפורט לגבי מגבלותייך בפעולות היומיומים כגון רחצה והלבשה וכן בפעולות כמו קניות ניקיון וכד'.
את צריכה מטפלת שתבוא למס' שעות שתעזור לך ברחצה והלבשה מידי יום בישול ניקיון הבית וכו'
תגישי בקשה למשרד השיכון לקבלת דירה מהמדינה בעלות שכירות נמוכה. 
לצפיה ב-'שאלה ותודה'
שאלה ותודה
17/07/2018 | 14:27
4
68
טוב אני מנסה להבין את עניין הדיור הציבורי לדעתי זה הדבר הראשון לטפל בו אחרי הניתוח..

לגבי קופת חולים:
ממה שידעו להסביר במשרד יש תיקרה מופחת לתרופות שבסל,מה קורה עם ההוצאות המטורפות על כל השאר? (לא מבינה איך עם קוד מחלה קשה רק השיכוך כאב הפך לחינם .. אבל הם לא מסדרים את זה ואף אחד לא בדיוק יודע להגיד לי מי אחראי על ההחלטה הגאונית הזאת).. לגבי טפסי 17וביקורי רופא אני יודעת.. 
פיזותרפיה של הקופה לא יודעים מה לעשות איתי - מאוד נחמדים אבל היא אומרת לי כל פעם מחדש שאם היא מציעה משהו שלא מתאים לדעתי שאני אגיד...

דיברתי עם הרופא שלי וגם הוא בדעה לערער על השרותים מיוחדים..עוד מכתב ממנו יצטרף כנראה לקראת סופ"ש.

לצפיה ב-'הרופא גם אחראי על הרישום של חולה כרוני'
הרופא גם אחראי על הרישום של חולה כרוני
18/07/2018 | 05:29
3
59
כל התרופות בסל אמורות לעלות לך בעלות רבעונית בסביבות 800 שח
שאר התרופות שהן לא בסל זו בעיה צריך להגיש וועדה מיוחדת למרכז קופת חולים בה את נמצאת. הרופא משפחה צריך לכתוב מכתב מסודר ועדיף גם רופא מקצועי. אם אין את התרופה בסל והקופה לא מאשרת כדאי לכתוב גם לממונה על קבילות הציבור במשרד הבריאות אולי הוא יוכל לעשות משהו.... לנסות לא הזיק לאף אחד
לצפיה ב-'רישום חולה כרוני'
רישום חולה כרוני
18/07/2018 | 11:16
2
59
יש לי מאז שנולדתי( מום בלב ומספר אירועים משמעותיים שהוא גרם..)
כרגע יש בבקשות לועדת חריגים בקופה:
1.מד סוכר מתריע-כ-3000 שח בחודש
2.תרופה שמגיעה מחול ואין לה תחליף בארץ- שהגנרי עולה כ-1000 שח בחודש
3. זוליאר- כל זריקה כ-2000 שח כשזה לא בסל כשזה כן בסל 195.

מוכנה לנסות קבילה אם יתנו תשובה שלילית, לא יכול להזיק..

אני אחרי ערב ולילה קשים..
הרגל הפצועה שלי פשוט השתתקה ל-3 שעות אתמול - שום אפשרות להניח אותה על הריצפה  .. כן נו הזהירו אותי לא להפסיק את המשככי כאבים כי המוח שלי ישבית אותה בסדר הבנתי אבל התוצאה של לקחת את המשככי כאבים  הייתה סוכר 24 , כמובן שאף אחד לא שם לב לכלום, האפליקציה האומללה צרחה פה במשך למעלה משעתיים , אני התעוררתי בסופו של דבר  מבולבלת לחלוטין (לקח כמה דקות עד שהצלחתי לתפעל את הפלאפון ולהודיע למישהו)..  עברו בנתיים עוד שעתיים אני מרגישה עדיין קצת בהילוך איטי ויש חברים שבדרך לפה להשגיח עלי קצת..

היה לי את השכל לעדכן את העובדת הסוציאלית על האירוע .. מה שאומר שהרופא שלי ידע מזה תכף וגם  כל מי שמטפל בבקשות השונות יעודכן בזה ... מכוון שיש לי ניתוח בתחילת השבוע אז הגדרנו מה הכי דחוף אחרי הניתוח .. שזה להגיע לרווחה ולעמידר  ולדאוג להזיז דברים כי אני צריכה דירה שניתן להתניייד בה עם כיסא גלגלים כדי שהרגל לא תצליח לחרב לי את היום.. 

לצפיה ב-'תעדכני בתוצאות וועדת חריגים. ושיהיה בהצלחה בניתוח'
תעדכני בתוצאות וועדת חריגים. ושיהיה בהצלחה בניתוח
19/07/2018 | 07:20
1
44
אם תצטרכי עורך דין אני יכול להמליץ לך על  כמה תותחים בעניין
לצפיה ב-'תודה'
תודה
19/07/2018 | 11:11
20
לצפיה ב-'מקלחת'
מקלחת
21/07/2018 | 21:51
7
53
אין לך כוח למקלחת, יש כיסא רחצה. אין צורך בהתאמת הבית למצב שמתדרדר. וגם אין טעם. הייתי שם. עדיף לבחור בפתרון שהכי לא רוצים בו. האוכל הנוזלי כלול בסל הבריאות, לא כל המחיר אבל מוזיל חלק מהעלות.
לצפיה ב-'הוזמן'
הוזמן
21/07/2018 | 22:09
36
כסא רחצה, ידיות גם הן בעיקר למקלחת...
מכשיר שדןרש פחות כוח לכתישה של הכדורים..
ראיתי עוד כמה דברים.. 

אני מתאשפת מחר..ניתוח ביום שני לטובת צינורית הזנה קבועה.. 
העוסית המליצה שאחרי הניתוח אתחיל לטפל בלקבל כבר עכשיו דירה שמתאימה לכסא גלגלים.. רק שיש לי תחושה שאני אבקש ויענו שעוד אין צורך..

לפני כמה ימים הרגל הפגועה יותר .. נעלמה לי לשלוש שעות..הייתי לבד נעולה בחדר שלי ..איך שזה נגמר רמת הסוכר פשוט צנחה  ..   אני רק היום הצלחתי לעשות משהו..אחרי כמה ימים של אפיסת כוחות..

לצפיה ב-'בבית אחרי הניתוח'
בבית אחרי הניתוח
06/08/2018 | 13:29
5
8
כיסא רחצה יש.. בחרתי טוב  מסתבר..
רופאה שבדקה את המצב האורטופדי לפני השחרור.. המליצה שלפחות בבית נעבור להליכון..... היא חוששת מהנסיונות שלי לעשות דברים בבית ..
שיחה עם העוסית הובילה להחלטה שהגיע הזמן לבקש דירה מותאמת .. מעדיפה  בימים שאי אפשר לזוז בהם- להסתובב בבית על כיסא גלגלים..הימים האלה שאני לא יכולה לקום מהמיטה ... אני לא עומדת בזה...
ההזנה דורשת יותר הסתגלות ממה שציפיתי.. בנתיים בשבועיים פחות 5 ק"ג..  

מחר יום של בדיקות שוב

לצפיה ב-'שלום פנינה. ראשית כואב לקרוא'
שלום פנינה. ראשית כואב לקרוא
10/08/2018 | 09:04
4
29
מה את עוברת. שנית, מדוע העו"סית שלך לא מטפלת בכל הדברים. לך הרי מאוד קשה. את חולה ונכה. היא בלאו הכי לא עושה כלום או מעט. זה ידוע..

מאחלת לך המון בריאות
לצפיה ב-'לא יודעת אם רק אצלי-מניחה שלא-'
לא יודעת אם רק אצלי-מניחה שלא-
10/08/2018 | 15:24
3
11
הבלגן מתחלק בין כל כך הרבה גורמים .. העוסית במחלקה, זאת בקופת החולים, העוס שאחראי על קבוצת התמיכה וכו..
וכל אחד בקושי מכיר את החלק שלו ..

וכן הבלגן הזה מביא אותי לאפיסת כוחות מדי פעם.. קרה אתמול .. 
לצפיה ב-'לא רק אצלך. במדינה יש בלגן'
לא רק אצלך. במדינה יש בלגן
10/08/2018 | 18:20
2
8
וחוסר תאום בין הרשויות והגורמים המטפלים וזה נופל על החולה/נכה דבר אשר מגביר עוד יותר את הסבל..אבל זה לא משנה את העובדה שהסיפור שלך נגע לליבי..

אנחנו חיים במדינת אי רווחה ולא רווחה. שם למעלה הכל מסודר. מקבלים את המשכורת בזמן, את ההעלאות שלהם בזמן כאשר רובם בעצם לא עושים כלום

מאחלת לך שוב הרבה הרבה בריאות ושתמצאי את דרכך בסבך הבירוקרטיה הבלתי נסבלת כאן
לצפיה ב-'ברור שלא רק אצלך. אצל כולם'
ברור שלא רק אצלך. אצל כולם
10/08/2018 | 18:29
5
כל מי שזקוק לעזרה של הרשויות. המדינה מתעללת באלה שנזקקים לה. זה ידוע. שמעי חדשות
לצפיה ב-'תודה'
תודה
12/08/2018 | 21:58
3
לצפיה ב-'עוד מכה לנכים'
עוד מכה לנכים
15/07/2018 | 22:15
310

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5310471,0...

היה צפוי יתנו מפה יקצצו משם..בזיון של מדינה. פשוט בזיון..ואני מצנזר את עצמי.
לצפיה ב-'מתוך הארץ לגבי נכות'
מתוך הארץ לגבי נכות
15/07/2018 | 17:12
200

הביטוח הלאומי הודה כי המנגנון לקביעת קצבאות הנכות אינו רלוונטי וכי יש לשנותו,
כך עולה מהפרוטוקולים של הוועדה לבחינת העלאת הקצבאות בראשות פרופ' אבי שמחון.
הוועדה, שמינה ראש הממשלה בנימין נתניהו, המליצה להעלות את הקצבאות ל-3,200 שקל.
כיום קובעת את הקצבה ועדה רפואית במבחן המתייחס לאובדן כושר ההשתכרות ולא לחומרת הבעיה הרפואית.
בדיונים אמרו בביטוח הלאומי כי המבחן אינו יעיל וכי "לשם טיפול שורש בנושא, מומלץ כי הוועדה תמליץ על הקמת ועדה מקצועית
שתגדיר באופן מסודר כיצד ניתן לקבוע אי-כושר עבודה". המלצת הביטוח הלאומי לא התקבלה, והמנגנון נותר כפי שהיה.
מהפרוטוקולים עולה כי משרד הרווחה המליץ על מימון של ליווי לנכים, שאינו רפואי אלא אישי וחברתי, כחלק מ"שינוי תפיסתי".

ההמלצה לא התקבלה, ובאגף התקציבים נימקו את הדחייה בכך שקצבת שירותים מיוחדים (שר"מ) עונה על צרכים אלה.
אלא שקיימת מחלוקת על טיבה של הקצבה, שנועדה לשכירת מטפל לנכים הזקוקים לעזרה בפעולות יומיומיות,
או שזקוקים להשגחה מתמדת למניעת סכנת חיים לעצמם או לאחרים.
גובה הקצבה המקסימלי הוא 5,200 שקלים, בעוד שהתשלום הכולל למטפל לשבעה ימים בשבוע מגיע לכ-8,000 שקלים.
נכים רבים אינם יכולים לעמוד בגובה התשלום, ונאלצים לעבור למוסדות סגורים של המדינה.
אנשי הביטוח הלאומי אמרו בדיונים כי לראייתם, קצבת השירותים המיוחדים מהווה החזר הוצאות ולא קצבת קיום, והמליצו בשל כך על לווי לנכה.
עוד אמרו בביטוח הלאומי כי ההצעה להעלאת קצבאות הנכים אינה מספקת כי "ההצעה לא מטפלת בתלויים של נכים.
בני המשפחה הם עניים, לעתים הם צריכים לטפל בנכה.
הביטוח הלאומי מכיר בכך שהטיפול בבני משפחה מחליף עבודה. זה יוצר מצב שהתלוי 'לוקח' מהנכה קצבה".
עוד טען משרד הרווחה בדיונים הסגורים כי מעבר למגורים בקהילה ממוסדות סגורים יביא לחיסכון בתקציב,
כיוון שהמגורים בקהילות סגורות עולים בין 15 ל-20 לאלף שקל בחודש לאדם,
כך שגם אם תועלה קצבת השירותים המיוחד באופן שיספיק לשכירת מטפל, זה יהיה משתלם יותר למדינה.
כבר שנים שארגונים למען אנשים עם מוגבלות נפשית ונכויות שונות דורשים ממשרד הרווחה
להכיר בכך שמגורים בקהילה עדיפים על מגורים במוסדות סגורים.
כיום כ-68% אחוז מהאנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית חיים בבתים עם משפחותיהם וכ-21% חיים במסגרות סגורות.
כבר לפני כחמש שנים, אימצה מדינת ישראל את אמנת האו"ם לזכויות בעלי מוגבלויות,
המחייבת את המדינה להכיר בזכות השווה של אותם אנשים לדיור בקהילה.
אך רק בשנתיים האחרונות החליט משרד הרווחה להעביר מאות דיירים מהמעונות הסגורים לחיים בקהילה.
למרות האמנה ועמדת הרווחה, באגף התקציבים טענו כי אין מדובר בחיסכון תקציבי, מבלי לנמק את עמדתם,
והמלצות הרווחה והביטוח הלאומי לא אומצו.
בתנועה לחופש המידע ביקשו את הפרוטוקולים ואת לוחות הזמנים של הוועדה כבר לפני כשנה,
אך קיבלו אותם רק באחרונה בשל "עומסי עבודה כבדים", כהגדרת הממונים על הנושא במשרד רה"מ.
עו"ד רחלי אדרי, מנכ"לית התנועה לחופש המידע, אמרה: "ועדה ציבורית צריכה לדווח לציבור ולהשקיף את עבודתה מוקדם ככל האפשר,
מוטב תוך כדי עבודתה או מיד עם סיום עבודתה והגשת מסקנותיה.
מסירת מידע באיחור של שנה היא לעיתים לא רלוונטית, פוגעת באמון הציבור ונוגדת את הוראות חוק חופש המידע".
"החלטות הוועדה התקבלו מראש"
ועדת שמחון פעלה במאי-יוני בשנה שעברה, לאחר שנתניהו דחה את המלצות הוועדה בראשות פרופ' ירון זליכה, שמינה שר האוצר משה כחלון.
זליכה המליץ להעלות את הקצבאות ל-4,000 שקלים, בעוד שהנכים דרשו להשוות את הקצבאות לשכר המינימום במשק.
כיום זכאים כ-240 אלף נכים לקצבה מהמדינה, והסכום הכולל של העלאת הקצבאות לאורך ארבע שנים מוערך בכ-4.3 מיליארד שקלים.
המלצותיה של ועדת שמחון לא פורסמו באופן רשמי.
לאחר שנודעו מסקנותיה, הן נדונו בין גופי המקצוע, במקביל להפגנות של ארגוני הנכים.
לאחר מרתון פגישות בספטמבר בין נציגי הנכים, ההסתדרות ושמחון, הוחלט להעלות את הקצבאות ל-4,000 שקלים על פני ארבע שנים,
אך בהמשך התברר כי נעשו טעויות חישוב, והן יגיעו בתום התהליך ל-3,700 שקלים בלבד.
החוק התעכב בעקבות מחלוקות בין משרדי הממשלה, ואושר בפברואר האחרון.
חברי הוועדה היו שמחון, ראש אגף התקציבים באוצר אמיר לוי, מנכ"ל משרד הרווחה אביגדור קפלן,
מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב וממלא מקום מנכ"ל הביטוח הלאומי, רמי גאור.
חברי הוועדה התכנסו בהרכב מלא שבע פעמים, ושמחון קיים עוד ארבע פגישות אישיות עם החברים.
חברי הוועדה נפגשו עם נציגים מה-OECD, מהמועצה הלאומית לכלכלה, מארגוני הנכים וממשרדי הממשלה השונים,
שהציגו את השירותים המסופקים כיום לנכים ואת הצעותיהם לצעדים עתידיים.
מקור שהשתתף בדיוני הוועדה אמר: "המטרה של הוועדה היתה להוריד ככל הניתן את ההעלאה לנכים ואת ההטבות.
הועדה של שמחון נועדה להקטין את ההישג של זליכה".
אלכס פרידמן, יוזם מאבק הנכים ויו"ר "נכה לא חצי בן אדם", מסר בתגובה:
"ההצעות שהועלו ברובן טובות, אך חוטאות למטרה המרכזית שהיא קיום בסיסי בכבוד.
בפגישותינו עם הוועדה, כפי שמופיע בפרוטוקולים, דרשנו להעלות את קצבת הנכות לגובה שכר המינימום.
לשם כך התחיל ומתנהל המאבק.
ועדת שמחון מעולם לא הגישה דוח מסקנות סופי, ואם וכאשר תעשה זאת מן הראוי שזו תהיה ההמלצה המרכזית".
נתי ביאליסטוק כהן, מנכ"ל המרכז לעיוור בישראל שהופיע בפני הוועדה, הוסיף כי:
"הם עשו כאילו הם שומעים את הדרישות שלנו, אבל ההחלטות התקבלו מראש.
שמחון אמר לי שעוד לפני העלאת הקצבאות, הנכים מקבלים סכומי כסף יותר גבוהים ממה שתקציב המדינה צריך לתת.
משהו היה צריך לתת כדי להוריד את הנכים מהעץ. לזקנים לא נתנו. נתנו את הסכום שכחלון סימן מהתחלה".
במסמכי הוועדה שנשלחו ממשרד רה"מ נכתב כי דיוני הוועדה ארכו בסך הכל 13.5 שעות.
עם זאת, מקורות במשרדים הממשלתיים טענו כי על אף שממשרד רה"מ מסרו בתגובה לבקשת חופש המידע
כי הוועדה עבדה רק 13.5 שעות, מדובר בפועל רק בשעות בהן התכנסה מליאת הוועידה
וכי חבריה, ובעיקר ראש הוועדה שמחון, עבדו עשרות שעות נוספות, שלא תועדו ביומנים.
עורך הדין אור סדן, היועץ המשפטי של התנועה לחופש המידע, אמר כי
"המידע שהועבר על ידי משרד ראש הממשלה הוא המידע שנמסר לידיעת הציבור. מוסרי המידע הם שאחראיים לפערים בינו לבין המציאות.
הפערים האלה לא תורמים אלא ליצירת אי-ודאות, וטוב יהיה אם משרדי הממשלה יפנימו
שהעברת מידע מלא לציבור ומלכתחילה רק מחזקת את הדמוקרטיה ומקדמת את אמון הציבור במערכת"
עד העלאת הקצבאות בפברואר האחרון, קצבת הנכות הבסיסית בישראל לא עודכנה משנת 2000.
בתקופה זו עלו מדדי המשק בעשרות אחוזים, והקצבה נשחקה בשיעור של 42% לעומת השכר הממוצע במשק,
ב-70% ביחס למדד יוקר השכירות וב-50% ביחס לקו העוני.
בשנות ה-70 הוצמדה קצבת הנכות לשכר הממוצע במשק, אך בעשור שעבר הצמיד אותה נתניהו, בתקופתו כשר האוצר, למדד המחירים לצרכן.
מחקר של המוסד לביטוח לאומי הראה כי בתוך עשור גדל שיעור העוני בקרב נכים בישראל פי ארבעה לעומת כלל האוכלוסייה.
ממשרד ראש הממשלה נמסר בתגובה: "מדובר בטענות הזויות ומטעות.
אמנם מליאת הוועדה ישבה 13.5 שעות, אלא שישיבות אלה באו לאחר שחברי הוועדה,
ובמיוחד יו"ר הוועדה פרופ' שמחון, השתתפו בעשרות דיונים, ערכו ביקורים במוסדות רווחה, והקדישו לנושא חשוב זה ימים ולילות רבים.
החוק, שעבר בכנסת פה אחד, יביא לשיפור גדול מאוד ברווחתם של אנשים עם מוגבלויות תוך כדי שמירה נחושה על כלכלת המדינה".
מהביטוח הלאומי נמסר: "נציגי הביטוח הלאומי, בניגוד לציטוט שהם 'הודו' שהמנגנון אינו יעיל,
העלו את סוגיית מבחני כושר ההשתכרות, והציעו לעבור לכלי שידגיש את כישורי העבודה והיכולת תפקוד מחוץ לבית.
זאת לעומת ההסתמכות על הנתונים הרפואיים, כפי שנהוג היום.
כמו כן, הביטוח הלאומי הציע לבטל בחוק את ההגבלה של 40 אחוזי נכות רפואית לבחינת קצבת שר"מ,
מה שמונע זכאות לשר"מ בעיקר ממי שמתמודד עם בעיות נפשיות.
לקראת הפעימה הבאה, של הגדלת קצבאות הנכות, הביטוח הלאומי יבקש לבחון שוב את האפשרות ליישום עקרונות אלו
וכן את הקריטריונים לקבלת קצבת הנכות בדומה למקובל במדינות ה-OECD".

המקור (צריך מנוי או הרשמה )
https://www.haaretz.co.il/news/education/.premium-...
לצפיה ב-'עם כל הקשיים לא נראה לי שמדובר'
עם כל הקשיים לא נראה לי שמדובר
11/07/2018 | 20:37
209
בקיצור חיים. מאחלת לכולם שיהו להם חיים טובים ככל שרוצים. תוחלת החיים במדינתנו הקטנה רק עולה... הרפואה בישראל טובה מאד ןהמחקרים ממשיכים

נורית
לצפיה ב-'ההתיחסות שלי למעלה ערן ועוד גולשת'
ההתיחסות שלי למעלה ערן ועוד גולשת
11/07/2018 | 14:34
110

חם בפורומים של תפוז

אירוח וידאו - תמ``א 38
אירוח וידאו - תמ``א 38
עו``ד עפר שחל, מנהל הפורום ומומחה לבתים משותפים...
אירוח וידאו - תמ``א 38
אירוח וידאו - תמ``א 38
עו``ד עפר שחל, מנהל הפורום ומומחה לבתים משותפים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום רשלנות רפואית
פורום רשלנות רפואית בתפוז
תדמור ערבה - ניהול ופיקוח בניה
זקוקים למפקח בנייה?
עו
מירב אשל משרד עו"ד

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה