לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

אודות הפורום זכויות ומגבלות (נכים)

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

הפורום משמש במה להבעת דעות, לעזרה לחברים מיידע וניסיון אישי, להדרכה וייעוץ בנבכי הבירוקרטיה, הדיונים יתנהלו בשפה נקיה ללא השמצות והוצאת דיבה, הפורום הוא הראי שלכם. אנא שמרו עליו לטובת כלל הציבור.
המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז ומנהלי הפורום אינם ערבים לנכונות המידע, ולא יהיו אחראים לנזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.

המשך >>

לצפיה ב-'נכה המוזמן לחקירה בביטוח לאומי זכאי לבוא עם עו"ד.'
נכה המוזמן לחקירה בביטוח לאומי זכאי לבוא עם עו"ד.
23/01/2017 | 08:51
73
פסק דין של בית הדין לעבודה פסק שנכה המוזמן לחקירה אצל חוקרי הביטוח הלאומי זכאי לבוא עם עו"ד לחקירה.
לצפיה ב-'לפי אתר הביטוח הלאומי, סכומי הקח"ן מעודכנים ל 1.1.17'
לפי אתר הביטוח הלאומי, סכומי הקח"ן מעודכנים ל 1.1.17
18/01/2017 | 19:27
12
186
סביר להניח שנקבל את התוספת המירבית של 78 ש"ח כבר ב 28 הקרוב.
לצפיה ב-'בלבלת אותי'
בלבלת אותי
18/01/2017 | 20:02
1
105
אז כן מקבלים תוספת החודש או לא?

ולמה רשום שם תוספת של 98 ש''ח לקח''ן ולא 78?
לצפיה ב-'לא בילבלתי כלום לא אני יוצר אינפורמציה אלא מפיץ אותה לידיעתך'
לא בילבלתי כלום לא אני יוצר אינפורמציה אלא מפיץ אותה לידיעתך
19/01/2017 | 08:47
87
אם מבולבל...פנה לביטוח לאומי ותתלונן מולם שמבולבל...
לצפיה ב-'יואל, זה לא קשור לידיעה שהייתה בחדשות, נכון? על העלאת קצבת'
יואל, זה לא קשור לידיעה שהייתה בחדשות, נכון? על העלאת קצבת
18/01/2017 | 23:52
9
102
הנכות

מצטט לך

מסתמן: קצבת הנכים תגדל בהתאם למבחן הכנסה; העלות: 2 מיליארד שקל בשנה

אין קשר בין הדברים, נכון?
אז לנכים, יש עתיד וורוד לשאוף אליו?
יש אור בקצה המנהרה, או שאתה לומד הניסיון כבר ראית כמה וכמה כתבות כאלה בחייך?

פשוט זה היה בערוץ 10, ונאמר כ"כ ברשמיות ש.... נותן קצת תקווה

וכן, שמתי לב שזה בהתאם למבחני הכנסות.
לצפיה ב-'לא, זה לא זה...אבל התקווה שלך היא אסון לנכים עם מבחני ההכנסה'
לא, זה לא זה...אבל התקווה שלך היא אסון לנכים עם מבחני ההכנסה
19/01/2017 | 08:52
8
87
נכון להיום קיצבת נכות ניתנה בגין אי כושר בלבד!!!! אם חלילה יתקבל החוק...קיצבת הנכות תהיה תלויה ברכוש שיש לך..בהכנסות שיש לך מעבר לקיצבה...וגרוע מזה...מחר יחליטו שגגם על הלוואה עומדת יושתו מבחני הכנסה ואולי גם על שר"מ....
מאז קום המדינה נאקו הנכים הכלליים לא לכלול את סעיף מבחני ההכנסה במתן קיצבאות...כעת קבוצה שמעולם לא עשתה כלום ושום דבר, ואף אחד לא מינה אותה.. מריצה חוק זה שהוא בכיה לדורות
לצפיה ב-'אבל אתה מבין שיש מישהו שמריץ את זה, כן? '
אבל אתה מבין שיש מישהו שמריץ את זה, כן?
19/01/2017 | 14:32
4
55
ואותו מישהו, חושב על טובת הכלל, כן?
טובת הנכים
אז הוא לא חושב על טובת הנכים שיש להם, ומה שיש להם, שלהם, ולבריאות להם
אבל מה אתה רוצה להגיד בעצם, אם לא נשתמש במילים יפות?
אם נדבר, ישיר, בלי מסכות
שמי שמריץ את ההצעה הזאת, רוצה לפגוע בנכים?
הרי זה מצחיק.
רוצים לעלות קצבת נכות, איפה בדיוק נראה פה פגיעה בנכים.
כן אני מבין שיש פה פגיעה בנכים שיש להם יותר מלנכים שאין להם.
מבין גם מה שכתבת אז, שזה לא הכי שוויוני כי כל חייהם הם שילמו ביטוח לאומי.
מבין הכל.

אבל איפה בדיוק זה אסון כמו שכתבת?

אולי תנסה להסתכל רגע על נכים כמחולקים ל - 2

נכה "מסודר" נקרא לו
ונכה שחיי נטו נטו מקצבת נכות

לא תחמול על הנכה המסכן שחי רק מקצבת נכות?

או שתתעצבן כי קראתי לאותו נכה מסכן?
מה לעשות, לא לכולם יש ירושות, או מי שיעזור, לא כולם היו מבוטחים
לא לכולם יש עוד מקור הכנסה, תנסה גם להבין שיש כאלה שנולדו נכים
וכל מה שהם חיים זה רק הקצבה של הביטוח הלאומי
לצפיה ב-'תבין ביטוח לאומי הוקם כשיוויון אוניברסלי...'
תבין ביטוח לאומי הוקם כשיוויון אוניברסלי...
19/01/2017 | 14:46
3
63
עני כעשיר מקבל קיצבת ילדים, עני כעשיר מקבל קיצבת זיקנה...עד היום עני כעשיר שאיבדו קושר תעסוקה קיבלו קיצבה זהה....
בנכי צה"ל אין אפליית מבחני הנכסה גם לא בנכי תאונות עבודה ופעולות איבה...
ועוד משהו....אדם בריא עבד 30 שנה בהיטק...הפקידד כחוק לקופת גמל וביטוח חיים ושילם כחוק ביטוח לאומי. רצה הגורל והאדם חלה בניוןן שרירים...הרי בדיוק בשביל זה שילם כל חייו לקופת גמל.ולביטוח לאומי..ועכשיו יקחו לו את זה? כאילו 30 שנה כל התשלומים הלכו פאלש?, אם מראש כשהתחיל לעבוד היו אומרים לו שלא יקבל קיצבת נכות מלאה מביטוח לאומי הוא לא היה משלם לקופת גמל..אבל כמו הביצה והתרנגולת..חייבים לשלם בחוק קופת גמל....אחד סותר את השני...נראה לך שזה יעבור בג"צ?...
אלא אם החוק יהיה מיום האישור והלאה.לנכים חדשים..ואז שב אפליה בן נכה לנכה...
ומי מריץ את החוק...אין לי כל עניין לדבר עלהם..מכיר אותם היטב שנים..מעוולם לא עשו כלום למען הנכים...הארגון שלהם חסר ניהול תקין....לפי רשם העמותות אין פרוטוקולים של בחירו לארגון, אין וועדת בייקורת, אין דוחו"ת כספיים...אם זה המצב לפי רשם העמוותו אז תאר לך מי הם.
לצפיה ב-'וגם הקטנוניות שלהם גובלת באכזריות'
וגם הקטנוניות שלהם גובלת באכזריות
19/01/2017 | 19:50
54
רובינו יודעים כמה עולה לגדל ילד בריא, לקחת חופשת לידה במצב של בריאות. אבל אין לחברי כנסת באמת מושג אם נגיד אדם חולה מקבל באמת 25 אלף מחברת ביטוח פרטית כמו שביטן אמר כמה באמת אותו חולה צריך כדי להבריא, כדי שמצבו לא יחמיר או אולי אפילו כדי להישאר בחיים, אז למה דווקא איתו להתקטנן ולקחת את הקצבה כי בעיניהם הוא "עשיר"? מה הם יודעים על מה זה "עשיר" במצבי החולי או הנכות השונים? ומה הסיכוי שהועדה תתחשב גם בצרכים הבריאותיים לעומק לפני שהם גוזלים קצבאות?
בזמן שבאותו זמן קצבאות ילדים תוכנית חיסכון לכל ילד מענקי לידה ועוד ניתנים אוטומטית, ועם הלא עניים ואפילו העשירים שמקבלים אותם דווקא לא מתקטננים.
לצפיה ב-'רוצה להתרגז קצת? בוא, כנס. למען האמת - ממליץ לכולם פה להיכנס'
רוצה להתרגז קצת? בוא, כנס. למען האמת - ממליץ לכולם פה להיכנס
19/01/2017 | 20:16
1
89
תקרא טוב טוב מה שכתוב בתמונה.

תבינו לאן הולכים הכספים של הביטוח לאומי.

23,082 אלף שקל, למשפחה, קומבינה קלילה, פשוטה, והביטוח לאומי נותן למשפחה 23 אלף שקלים! בחודש!
למשפחה אחת.
תחשבו כמה כאלה יש במגזר.

בבקשה.
אחרי זה תבינו למה עושים כל מיני גזירות רעות לרעת הנכים לצערינו.

ומה שפורסם פה ידוע לכולם. למקבלי ההחלטות לביטוח הלאומי לכולם.
זה לא סוד מדינה שנחשף היום. במקרה ראיתי את זה אז החלטתי להביא לפה.

תחשבו כמה זמן הקומבינות רצות כפול כמה משפחות שמקבלות קרוב ל 30 אלף שקל בחודש.
מיליארדים של כספים, שהיו יכולים ללכת באמת לנכים, אפשר להגיד נגנבים מהביטוח הלאומי.

לצפיה ב-'מ2,003 ש"ח זה עלה ל2,116 ש"ח דרגת אי כושר 100 % יציבה '
מ2,003 ש"ח זה עלה ל2,116 ש"ח דרגת אי כושר 100 % יציבה
20/01/2017 | 21:17
57
זה באמת הסכום שאני צריך לקבל לא 350 ש"ח ? 
לצפיה ב-'אני שומע מפרידמן וכהן'
אני שומע מפרידמן וכהן
22/01/2017 | 10:57
1
62
שמבחן ההכנסה נוגע רק לביטוחים משלימים
לצפיה ב-'לא מדוייק....אגב ממי קיבלו מנדט לדבר בשם הנכים? למכור אותם?'
לא מדוייק....אגב ממי קיבלו מנדט לדבר בשם הנכים? למכור אותם?
22/01/2017 | 11:07
59
לכמה נכים יש כבר ביטוחים משלימים בגובה שכר המינימום?...ביטן מדבר על מבחני הכנסה בכללי ומציין עלות 2 מיליארד ש"ח כאשר עלות רגילה של העידכון היא 6 מיליארד...
לפי דיבורי ביטן כדי שהעלות תהיה 2 מיליארד מבחני הכנסה צריכים לכלול הכנסות של הנכה כמו שכ"ד, ריבית, בן זוג עובד, נכסים ועוד.....אחרת לא צריך בכלל את מבחני הכנסה....
אגב מבחני הכנסה לנכים זו בכיה לדורות....היום בחני הכנסה לקצבאות..מחר זה יהיה להלוואה עומדת לרכב ומחרתיים לשר"מ...
התנהגות הנכים מזכירה לי את המשפט: "מהרסייך ומחריבייך ממך יצאו"....
לצפיה ב-'לפי הבנתי רק ההגדלה של קצבת הנכות תהיה תלויה במבחן הכנסה'
לפי הבנתי רק ההגדלה של קצבת הנכות תהיה תלויה במבחן הכנסה
22/01/2017 | 14:49
54
גם לפי הידיעה: "הגדלת קצבת הנכים לנזקקים בהתאם למבחני הכנסה" - רק ההגדלה. הדבר יהיה דומה לתוספת הבטחת הכנסה לשאר קצבאות הביטוח הלאומי, קצבת זיקנה, אמהות חד הוריות וכד'. לא נראה שהקצבה הבסיסית תהיה לפי מבחני הכנסה.

אמנם יש פה סכנה של המידרון החלקלק, כך שלאחר זמן יתעוררו תביעות להכניס גם את הקצבה הבסיסית למבחני הכנסה. מצד שני קיים גם הסיכוי שמבחני ההכנסה ירוככו כך שלא כל ההכנסות ילקחו בחשבון. למשל הכנסות אחרות התלויות בנכות עצמה, כמו שר"מ, קח"ן, ביטוחים שונים וכד' לא ילקחו בחשבון.

עד היום קצבאות בסיסיות אחרות, כמו קצבת זיקנה אינם תלויות במבחן הכנסה למרות שכבר היו גם הצעות כאלה. 

לצפיה ב-'תג חנייה לנכה'
תג חנייה לנכה
22/01/2017 | 16:25
1
34
קיבלתי תג חנייה וקניתי בדואר את הפלסטיק ששמים את התג בתוכו כדי להדביק על השימשה הקדמית.אני לא מצליחה בשום אופן להבין איך אמורים לעשות את זה.
יש למישהו ניסיון ויכול להסביר לי איך עושים את זה בבקשה.
לצפיה ב-'בבקשה'
בבקשה
22/01/2017 | 17:17
33
באתר היצרן למעלה http://www.parklick.co.il/
קישור ישיר להדרכה: http://www.parklick.co.il/ofen.html
תמונה אם לא רואים באתר http://www.parklick.co.il/img/offennn.jpg

אם ממש מסתבכים אפשר לבקש מכל עובר אורח שיעזור, הסתכלות של דקה במתקן ומבינים איך להצמיד אותו.
לצפיה ב-'נכות כללית-חוק ההסדרים-דחוף!!!'
נכות כללית-חוק ההסדרים-דחוף!!!
22/01/2017 | 10:56
3
67
שלום רב,

ביום חמישי האחרון וגם היום שוחחתי מס' פעמים עם המוקד של הביטוח הלאומי וכל נציג נתן תשובה שונה לגבי חוק ההסדרים ומתי נכנס לתוקפו.

אכן באתר של הביטוח הלאומי כתוב שלגבי נכות החול ייושם עד ל-01.07.17 אך כתוב במפורש שביטול קבוצות א' ו-ב' וביטול המושג "קצבת עידוד" החל מה-01.01.17!!!

שאלתי היא- האם עדיין אקבל קצבה אם השכר שלי הוא 5,800 ש"ח??

כי לפי 2016 אני שייכת לקובצה ב' ולכן קצבתי תתבטל.....
לפי 2017 כן אקבל קצבה. עם קיזוז מסויים אך אקבל כי אין יותר קבוצות ואין קצבת עידוד וכולם שווים...

אז מה באמת נכון??

לתשובתך המהירה אודה,
אורית.
לצפיה ב-'הנה הציטוט מהחוק'
הנה הציטוט מהחוק
22/01/2017 | 11:12
2
68
ביטול המונח "קצבת עידוד"- כך שמי שהכנסותיו יעלו על 60% מהשכר הממוצע  5,804 ש"ח (החל ב- 01.01.2017) ימשיך לקבל קצבת נכות, ויוכל להגדיל את הכנסותיו ללא צורך ב - 12 חודשי זכאות לקצבה, כפי שנדרש עד כה. קצבת הנכות תופסק למי שהכנסתו תעלה על 8,753 ₪ ויותר (בהתאם להרכב המשפחה).

מקווה שמובן לך יותר....
אגב אל להתייחס למוקדי ביטוח לאומי....למוקדנים אין ידע בחוקים ותקנות...הם טובים בלצפות במסך שלך ולתת לך נתונים בלבד...או לבקש מהפקידים בסניף להתקשר אלייך.
לצפיה ב-'ובכל זאת לא ברור לי ..'
ובכל זאת לא ברור לי ..
22/01/2017 | 11:20
1
34
החל מה-1.1.17 או מה- 1.7.17???
אני כבר ממש מבולבלת...
לצפיה ב-'ראית שכתוב בתקנה שצירפתי 1.1.17'
ראית שכתוב בתקנה שצירפתי 1.1.17
22/01/2017 | 13:17
36
התאריך של 1.7 הוא בקשה של ביטוח לאומי כדי לסיים לעדכן מחשבים....החוק אושר  מ 1.1 והחישוב כנראה ייעשה רטרו מ 1.7 אחורה....
לצפיה ב-'האם זהו ניסיון נוסף להפיל את הצעת החוק של ח"כ גילאון?'
האם זהו ניסיון נוסף להפיל את הצעת החוק של ח"כ גילאון?
22/01/2017 | 01:57
1
83
לצפיה ב-'נראה שעכשיו זה עבר לידיים של כחלון'
נראה שעכשיו זה עבר לידיים של כחלון
22/01/2017 | 17:19
35
לצפיה ב-'קצבה'
קצבה
18/01/2017 | 10:50
1
99
שלום לכולם
שאלתי העם זה גם יגדיל קצבת זקנה למי שקודם קיבל קצבת נכות
לצפיה ב-'זה לא מגדיל את הקיצבה אלא את הקח"ן'
זה לא מגדיל את הקיצבה אלא את הקח"ן
18/01/2017 | 14:08
93
שאלה חשובה...
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
18/01/2017 | 10:55
5
72
האם תהיה הגדלה רטרואקטיבית שנה אחורה בהן לא קיבלנו את הסכום הנוסף או שהם פשוט יתנו את העלאה האחת הזו בלי תשלום רטרואקטיבי?
לצפיה ב-'אין בתקנה רטרואקטיבי..יותר מזאת...'
אין בתקנה רטרואקטיבי..יותר מזאת...
18/01/2017 | 14:10
4
86
את ה 78 ש"ח יתנו בעוד חצי שנה רטרואקטיבית מינואר ביטוח לאומי קיבל על כך אישור כי יש הרבה תקנות לשנות.
לצפיה ב-'רגע, זאת אומרת'
רגע, זאת אומרת
18/01/2017 | 18:52
1
61
שאם אני מקבל קצבה בעשרים ושמונה לחודש הזה הקצבה לא תעלה?! זה עדיין יהיה ה-2500 שאני מקבל תמיד?
לצפיה ב-'בקישור שצירפתי יש סעיף הדוחה את התקנות ב 6 חודשים...'
בקישור שצירפתי יש סעיף הדוחה את התקנות ב 6 חודשים...
18/01/2017 | 19:21
69
מקווה מאוד שאת סעיף הקח"ן יישמו מיד ב 28 הקרוב.
לצפיה ב-'רצוי לציין שאני מקבל קח''ן'
רצוי לציין שאני מקבל קח''ן
18/01/2017 | 19:01
1
79
2500 ש''ח לחודש. אז החודש לא יהיה שינוי ואקבל אותו דבר? רק ביוני אקבל עוד 78 ש''ח לקצבה? ולמה הכוונה שלך שביוני תהיה ירידה רטרואקטיבית? זה אומר שביוני הקצבה תעלה חד פעמי ב-468 ש''ח על השישה חודשים בהם לא עלתה?
לצפיה ב-'אכן אם לא נקבל החודש אז כן....'
אכן אם לא נקבל החודש אז כן....
18/01/2017 | 19:22
71
לצפיה ב-'החלפת רכב '
החלפת רכב
21/01/2017 | 10:48
1
35
האם אפשר להחליף רכב נכה אחרי 30 חודש.ומתי אפשר להחליף רכב תודה.
לצפיה ב-'אפשר להחליף רכב רק אחרי 3.5 שנים כלמור 42 חודש'
אפשר להחליף רכב רק אחרי 3.5 שנים כלמור 42 חודש
21/01/2017 | 15:06
16
לצפיה ב-'שלום יואל וכולם '
שלום יואל וכולם
17/01/2017 | 22:46
1
94
לא הבנתי מה אני אמורה לקבל .נתונים להסבר: יש לי 100 אחוז לאי כושר עבודה לצמיתות. יש לי 84% נכות רפואית בנתיים.החלטה לאחר כמה ועדות  עדייןבמחלקה המשפטית.לאחר ארבעה חודשים טרם קיבלתי הודעה/מכתב על המצב.
יש לי ביטוח קולקטיבי מעבודה במגדל שאני מקבלת פלוס/מינוס 8000 ש"ח לחודש לערך. זה משתנה לפי ההשקעות של מגדל/המגן.
לא הבנתי בברור איך לחשב .
אודה על כל עזרה בעניין.
מעניין וקצת מצחיק אותי.אתה תענה קודם או שאראה בקיצבה.אגב תאריך 28
לינואר הוא שבת אם איני טועה.
נורית

אני רווקה ואין לי ילדים גילי 51
לצפיה ב-'את תקבלי תוספת לקח"ן בהתאם ל % הנכות הרפואית שלך.'
את תקבלי תוספת לקח"ן בהתאם ל % הנכות הרפואית שלך.
18/01/2017 | 08:49
71
בנוגע לפנסיה, תדווחי לביטוח לאומי.
אגב אם הצעת החוק של נאווה בוקר תתקבל לא תקבלי עידכונים לקיצבת הנכות שלך..
לצפיה ב-'קבצת נכות כללית מלאה,עבודה וחוב'
קבצת נכות כללית מלאה,עבודה וחוב
16/01/2017 | 23:04
1
112
שלום,
אני מקבל קצבה כבר קרוב ל-6 שנים.
אני מקבל קצבת נכות מלאה ושכיר כבר קרוב ל-3 שנים ומקבל שכר גבוהה מעל לממוצא.
ביטוח לאומי משנה לשנה מגלה בדרכיו היכן אני עובד אך הקצבה משולמת מלאה ולא נלקח לי למרות שלפי חוק לרון אמור להילקח לי.
מדוע לא נלקח ממני חלק מהקצבה? אני 100 אחוז רפואי ו-100 אחוז אי כושר השתכרות.
מזכיר שגם אין לי חוב כלפי ביטוחי לאומי ואף פעם לא ביקשו ממני לשלוח תלושי שכר. תודה לעונים
לצפיה ב-'המעביד מדווח לביטוח לאומי ורשויות המס פעם בשנה'
המעביד מדווח לביטוח לאומי ורשויות המס פעם בשנה
17/01/2017 | 08:52
59
על העובדים..השכר שלהם כך שביטוח לאומי לא צריך להתאמץ.....
מה שסיפרת מוזר, אם זה באמת המצב יכול להיות שהמעביד שלך לא מדווח לרשויות כחוק. אם השתכרת שכר מעל 2300 ש"ח לערך לחודש, לא דיווחת לביטוח לאומי על עבודתך אתה נחשב עבריין בעיני ביטוח לאומי..עד כדי פלילי....ולמה? כי כשתבעת קיצבת נכות התחייבת בחתימתך לדווח על כלל שינוי שיחול במצבך מאז הגשת התביעה ולא ביטוח לאומי הואזה שצריך לרוץ אחריך...
אני במקומך הייתי רץ לדווח...עדיף שאני אפנה אליהם לא הם אלי...כי אז אני רמאי בעיניהם.
לצפיה ב-'ועדת פטור ממס כנסה'
ועדת פטור ממס כנסה
16/01/2017 | 13:28
1
88
שלום בעלי עבר לפני שנתיים ועדה לפטור וקיבל 80% לצמיתות כיום חלה החמרה במצבו עקב מחלה נוספת האם הוא צריך לעבור ועדה  רק על המחלה הנוספת או לעבור שוב ועדה גם על המללות הקודמות שעליהם קיבל 80% לצמיתות
לצפיה ב-'זה לא משנה....'
זה לא משנה....
16/01/2017 | 14:06
64
החישוב הוא משוקלל...קודם הליקוי המרכזי ומהיתרה יורדים הליקויים הבאים...
כשמגיש שוב את התביעה..שיגיש מסמכים רפואיים עדכניים על כל הלקויים שיש לו..זה יעזור לו..

לצפיה ב-'שאלות לגבי תו נכה'
שאלות לגבי תו נכה
15/01/2017 | 14:46
4
69
היי
יש לי מס' שאלות לגבי תו נכה:
סבא שלי בן 97 ולא נוהג, הוא עומד על הרגליים ויכול ללכת מחדר אחד לשני, אבל לא יותר מזה. בכל השאר מתנייד עם כסא גלגלים.
אני רוצה להוציא תו נכה על הרכב שלי כי אני גרה לידו ועוזרת לו בביקוריו (הרבים) אצל הרופאים והמשפחה.
הבנתי שצריך להגיש אישורים רפואיים. ידוע לכם אם אישור מרופא משפחה מספיק, או שצריך רופא מומחה כלשהו? כמו כן, מה צריך להיות כתוב במסמך?

שאלה נוספת, הוא לא מבין מה הוא קורא ולא חותם על מסמכים, אמא שלי היא האפוטרופוס שלו. איך אני יכולה להחתים עו"ד על ההצהרה שצריך אם הוא לא מבין כלום ולא מוכן לחתום על מסמכים?
מקווה שמישהו פה מבין בזה כי לא קיבלתי תשובות ממשרד התחבורה לגבי זה.
תודה
לצפיה ב-'צריך להעביר למשרד הרישוי מכתב בקשה....'
צריך להעביר למשרד הרישוי מכתב בקשה....
15/01/2017 | 16:26
3
50
לבקשה לצרף אישורים רפואיים עדכניים, אפשר גם רופא משפחה, אם הוא מתנייד בכסא גלגלים ממשרד הבריאות לצרף אישור...
ה לא כל כך רשמי...את יכולה לכתוב את המכתב בשמו..אין צורך בעו"ד.
לצפיה ב-'הבנתי שאם אני לא מקרבה ראשונה'
הבנתי שאם אני לא מקרבה ראשונה
15/01/2017 | 18:53
2
37
אז אני חייבת שתי הצהרות חתומות ע''י עו''ד. אחת שהוא זיהה אותי ושניה שהוא זיהה את סבא שלי.
ידוע לך אם אפשר לוותר על זה?
וכן, יש כסא גלגלים ממשרד הבריאות
לצפיה ב-'ממש לא ידוע לי....'
ממש לא ידוע לי....
16/01/2017 | 09:06
1
28
לי ידוע שהמשפחה יכולה לבקש את הבקשה....כמובן לצרף את כל האישורים הרפואיים הדרושים לאישור הבקשה....אם הבקשה תאושר ויבקשו זיהוי מאומת רק אז לגשת לעו"ד.
אם הכסא הוא ממשרד הבריאות..לצרף מהם אישור...
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
16/01/2017 | 11:06
8
לצפיה ב-'למה ארגון יציג?'
למה ארגון יציג?
15/01/2017 | 15:21
70
למה (רק) ארגון יציג?!!!
 פעם שאל בבדיחות ראש ממשלת צרפת לשעבר – פומפידו, מה ההבדל בין פוליטיקאי לבין מדינאי? 
 המדינאי הוא פוליטיקאי המעמיד את עצמו לשרת את עמו ופוליטיקאי הוא מדינאי המעמיד את עמו בתור משרת צרכיו.
 הפוליטיקאים שאנחנו פונים אליהם ומאמינים בהם, הם אלו שמעמידים את עמם (ואנחנו חלק מהעם) ....
 הם שם רק כי אנחנו בחרנו בהם ורק בזכותנו ומאז שהם קרובים לצלחת, הם שם ללא כל קשר לאידאולוגיה או לעניינים מהותיים שלשמם הגיעו לפוליטיקה.
 הם שכחו אידיאולוגיה, שכחו נכים, שכחו קשישים, שכחו עוני, שכחו חולי, ילדים רעבים .... – עכשיו חשוב רק הכסא.
 תשאל פוליטיקאי למה הוא בחר בפוליטיקה ובפי כולם אותה תשובה, "רצינו להיות במקום שבו הכי אפשר להשפיע ..." ואחרי שנבחרו ולא הולכים בדרך שהבטיחו, מה אומרים? "דברים שרואים מכאן, לא רואים משם"
חבריי הנכים , קשישים וההורים לילדים נכים,
אז מה לנו כי נלין?
 אף אחד מאתנו לא בחר לעצמו להיות נכה או מוחלש, לאף אחד לא מגיע כזו מציאות, אבל וביחד עם זאת אנחנו חייבים להאמין רק בעצמנו ולכן אנחנו חייבים ארגון יציג.
 רק ארגון יציג, לא פוליטיקאים ולא ימין או שמאל ותפסיקו ללכת שולל אחרי דיבורים יפים והבטחות שווא, רק אנחנו יכולים להביא לשוויון זכויות ולשפר לעצמנו את איכות חיינו.
ארגון יציג!!!
לצפיה ב-'מי נחשב מורשה נהיגה ברכב של מוגבל ניידות?'
מי נחשב מורשה נהיגה ברכב של מוגבל ניידות?
14/01/2017 | 15:10
6
67
עד עתה הבנתי שמורשה נהיגה חייב להיות בן משפחה או מטפל שגר עם הנכה או במרחק של קו אוירי עד 1500 מטר(זה גם רשום בטופס הטבות בהניידות).
להפתעתי באתר הביטוח הלאומי רשום שמורשה נהיגה יכול להיות קרוב משפחה של מוגבל הניידות ללא איזכור לעובדה שהוא חייב לגור עם הנכה.
להלן הציטוט מאתר הביטוח הלאומי:
"מי נחשב למורשה נהיגה?
קרוב משפחה של המוגבל בניידות: בן/בת זוג, בן/בת ובני זוגם, אב, אם, לרבות הורה מאמץ וחורג, אח, אחות, גיס, גיסה, ​סב או סבתא, נכד או נכדה, שיש להם רישיון נהיגה תקף.
או 
מי שאינו קרוב משפחה של המוגבל בניידות, והוא עונה על כל התנאים הבאים:
- הוא סועד את המוגבל בניידות ברוב שעות היממה ובידו רישיון נהיגה תקף
- הוא גר עם המוגבל בניידות בקביעות באותו בניין או שהם גרים בבניינים שהמרחק האווירי ביניהם אינו על 1500 מטר.
- הוא דואג לצרכיו של המוגבל בניידות, מסוגל ומתחייב להסיעו באופן קבוע למען צרכיו היומיומיים.
- הוא קיבל אישור מהביטוח הלאומי לשמש "מורשה נהיגה"
מצ"ב הלינק:
מה דעתכם??
לצפיה ב-'תפקיד מורשה נהיגה, לנהוג בשעת חרום כשהנכה לא יכול לנהוג....'
תפקיד מורשה נהיגה, לנהוג בשעת חרום כשהנכה לא יכול לנהוג....
14/01/2017 | 16:35
4
62

או במקומו.
אפשר רק 2 מורשי נהיגה לנכה....
לא הבנתי מה הבעיה....למה צריך דעה? תפקיד מורשה הנהיגה להסיע את הנכה ולא להשתמש ברכב באופן פרטי...
לצפיה ב-'מורשה נהיגה'
מורשה נהיגה
14/01/2017 | 22:38
3
42
1. כל בעל רישיון נהיגה יכול להסיע את הנכה כשהנכה במכונית גם אדם זר לחלוטין שלא גר עם הנכה.
2.מורשה נהיגה רשאי לנהוג ברכב כשהנכה לא ברכב.
שאלתי ואני עדיין שואל האם יש שינוי באישור מורשה נהיגה לאור הציטוט שהבאתי מאתר הביטוח הלאומי.

לצפיה ב-'מורשה נהיגה יכול לנהוג אך ורק למען הנכה לא נסיעות פרטיות שלו'
מורשה נהיגה יכול לנהוג אך ורק למען הנכה לא נסיעות פרטיות שלו
15/01/2017 | 08:55
2
50
הבן שלי חייל ומורשה נהיגה שלי...נראה לך שיסע עם הרכב לבסיס? או במקביל יסע לטיול בשבת עם חברים?לא ולא!!!! כל  נסיעה של מורשה נהיגה חייבים להיות קשורים להסעת הנכה....הרכב הוא רכב רפואי המשמש כרגליים  לנכה לא כרכב פנאי.
השינויים הם שגם גיסים יכולים להיות מורשי נהיגה...והמרחק מבית הנכה הוגדלו ל 1500 מ'.
לצפיה ב-'מורשה נהיגה'
מורשה נהיגה
15/01/2017 | 12:31
1
35
יואל,למה סתם להאשים.לא התכוותי שבני יסע נסיעות פרטיות.שאלתי עקרונית ואחזור שוב על השאלה.
האם בני שלא גר איתי יכול להרשם כמורשה נהיגה שלי?כלומר האם בני שלא גר איתי יוכל לנסוע לבד ברכב שלי על מנת לקנות עבורי מצרכי מזון או תרופות?

לצפיה ב-'חלילה לא האשמתי...פשוט נתתי דוגמא ממני...'
חלילה לא האשמתי...פשוט נתתי דוגמא ממני...
15/01/2017 | 12:45
41
כל נסיעה למען הנכה..זו מטרת מורשה נהיגה..כמו הדוגמא שציינת..בכל מקרה מורשה הנהיגה חייב להיות קרוב למגורי הנכה עד 1500 מ'....תסכים איתי שלא יעלה על הדעת שמורשה נהיגה יתגורר בעיר אחרת...לא זו מטרת מורשה נהיגה
לצפיה ב-'מורשה נהיגה'
מורשה נהיגה
15/01/2017 | 11:29
37
אם רשום באתר של ביטוח לאומי אז קח את זה כמו שהבנת.
לצפיה ב-'החלפת רכב - הלוואה עומדת'
החלפת רכב - הלוואה עומדת
14/01/2017 | 12:52
3
84
שלום לכל חברות וחברי הפורום,
בעבר נעזרתי בכם ותמיד עצותיכם היו טובות ונכונות

יש לי נכות שיתוק מוחין מלידה. נקבעו 80% ניידות (יציבה) בועדת ערעור לפני כ 7 שנים
בעוד כמה חודשים יגיע המועד שבו אני יכול להחליף רכב. שאלותי:

1. בפעם הקודמת שהחלפתי רכב (לפני כ- 3.5 שנים) הלכתי לנוירולוג מומחה על מנת שיכתוב מכתב לגבי מצבי. לא זימנו אותי לשום ועדה ושלחו לי אישור על הפטור מהמיסים. האם אתה ממליצים גם בהליך הנוכחי ללכת לנוירולוג מומחה לנושא או שניתן להסתפק במכתב מנוירולוג של הכללית (הרי בכל זאת יש לי CP המצב שלי לצערי לא יוכל להשתפר)
2. טרם הצלחתי להבין את הכוונה של הוועדה בנכות יציבה להבדיל מנכות לצמיתות. האם יש סיכוי שבגלל הגדרה זאת אקרא לועדה?

תודה מראש ושבת שלום
לצפיה ב-'אצלי פשוט כתבתי הצהרה....'
אצלי פשוט כתבתי הצהרה....
14/01/2017 | 12:59
2
68
רצוי מאוד שתיבדקי אצל נוירולוג לגבי מצבך....את מקבלת רכב לידייך וצריכה לנהוג בביטחה בכביש....
ככלל אני נוהג כל 2 תקופות לבקש בדיקה במרב"ד...עושה את זה בשבילי בלבד כדי שיבדקו אם אין החמרה במצבי ואם האיבזור מספיק בטיחותי בשבילי לנוכח מצבי העכשוי.
לצפיה ב-'הלוואה עומדת- החלפת רכב'
הלוואה עומדת- החלפת רכב
14/01/2017 | 17:22
1
53
יואל תודה

לפי טופס הבקשה אני שם לב שהם עכשיו מחייבים להביא איזה אישור מרופא על המצב הרפואי
אתה כתבתה הצהרה שלך והם קיבלו את העניין?
אני חשבתי פשוט לקבוע תור בכללית אצל נוירולוג
לצפיה ב-'נכון אצלי זה היה ב 2012.....'
נכון אצלי זה היה ב 2012.....
14/01/2017 | 18:13
44
לא ראיתי לאחרונה את הטופס...אביט בו רק בסוף 2017..כשאחליף...אבל אם מבקשים אז רצוי מאוד להמציא אישורים.
לצפיה ב-'שינויים בקיצבאות מינואר 2017'
שינויים בקיצבאות מינואר 2017
07/01/2017 | 11:41
24
472
שינויים המיטיבים עם מקבלי קצבת נכות כללית
קצבה חודשית נוספת משולמת לנכים שנקבעה להם דרגת אי כושר להשתכר בשיעור של 100%. בעקבות תיקון בחוק, הורחב מעגל הזכאים, והקצבה הנוספת תשולם לנכים עם דרגת נכות רפואית בשיעור 40% ומעלה (במקום 50% ומעלה). בנוסף יוגדלו סכומי הקצבה הנוספת לשאר הזכאים. התוספת לקצבה החודשית הנוספת תגדל מ- 44 ₪ ועד 150 ₪  לפי דרגת הנכות. 
לצפיה ב-'למה הכוונה "בהתאם להרכב המשפחה"'
למה הכוונה "בהתאם להרכב המשפחה"
07/01/2017 | 12:10
7
139
יואל בוקר טוב,

למה הכוונה במשפט:  

"קצבת הנכות תופסק למי שהכנסתו תעלה על 8,891 ₪ ויותר (בהתאם להרכב המשפחה)"

תודה !
לצפיה ב-'הכוונה ל 2 ילדים עד גיל 18+אשה לא עובדת או ששכרה עד כ 5,500 '
הכוונה ל 2 ילדים עד גיל 18+אשה לא עובדת או ששכרה עד כ 5,500
07/01/2017 | 13:09
6
125
הכוונה למי שזכאי לקיצבת תלויים.
לצפיה ב-'דיסריגרד'
דיסריגרד
07/01/2017 | 19:00
1
125
שלום יואל ממתי הדיסריגרד החדש יכנס לתוקף כלומר שהקיזוז יתחיל מ 2750 כמו שהחוק החדש אומר לא ב 1.1.17? ואם לא אז ממתי? לתשומת ליבך הלוח של עד כמה אפשר להשתכר לא עודכן עדיין לפי 100 אחוז אי כושר ונשאר כשהיה שמ1987 שח מתחיל להיות קיזוז
לצפיה ב-'מ 1 לינואר נכנס לתוקף...אכן האתר עדיין לא מעודכן'
מ 1 לינואר נכנס לתוקף...אכן האתר עדיין לא מעודכן
07/01/2017 | 19:04
144
לצפיה ב-'תודה יואל'
תודה יואל
08/01/2017 | 01:26
75
אגב-זה מאד מטעה כי אין שום פירוט שמדובר בקצבת תלויים
זה נמצא תחת הכותרת: "ביטול המושג "קצבת עידוד"
לצפיה ב-'אתה בטוח יואל. שמדובר על תוספת תלויים ולא על הקצבה עצמה ?'
אתה בטוח יואל. שמדובר על תוספת תלויים ולא על הקצבה עצמה ?
09/01/2017 | 15:29
2
69
מלשון המסמך

"ביטול המונח "קצבת עידוד"- כך שמי שהכנסותיו יעלו על 60% מהשכר הממוצע  5,804 ש"ח (החל ב- 01.01.2017) ימשיך לקבל קצבת נכות, ויוכל להגדיל את הכנסותיו ללא צורך ב - 12 חודשי זכאות לקצבה, כפי שנדרש עד כה. קצבת הנכות תופסק למי שהכנסתו תעלה על 8,753 ₪ ויותר (בהתאם להרכב המשפחה)."

יותר משמע שמדובר על הקצבה עצמה.
לצפיה ב-'קיצבת נכות לא ניתנת לפי גודל משפחה....'
קיצבת נכות לא ניתנת לפי גודל משפחה....
09/01/2017 | 17:19
1
102
גם משפחה..אב, אם ו 10 ילדים ומנגד אב אם ו 2 ילדים  או מנגד נכה בודד כולם יקבלו אותה קיצבה....
לעומת זאת..אם האמהות ב 2 המקרים הראשנים ישתכרו עד כ 5,300 ש"ח יקבל הנכה תוספת תלויים עבור האשה ו 2 ילדים ראשונים עד גיל 18 או במקביל עד השיחרור מהצבא.
לצפיה ב-'תודה לך יואל'
תודה לך יואל
09/01/2017 | 20:28
29
לצפיה ב-'האם הפחתת סכום תוספת התלויים היא חדשה'
האם הפחתת סכום תוספת התלויים היא חדשה
10/01/2017 | 04:14
4
108
הכוונה לסעיף האחרון בלינק שאני מצרפת

"אם סכום הקצבה שמשולמת לך, כולל תוספת עבור בן/בת והילדים, עולה על סכום קצבה חודשית מלאה ( 2,342 ש"ח), ויש לך הכנסות אחרות (כגון פנסיה, שכר דירה, מלגה, קצבאות אחרות מהביטוח הלאומי או מגורמים אחרים, רווחים מהשקעות) - יופחת סכום ההכנסה האחרת מסכום התוספת המגיעה לך עבור בן/ת הזוג ו/או הילדים"
https://www.btl.gov.il/benefits/Disability/Pages/%D7%A9%D7%99%D7%A2%D7%95%D7%A8%D7%99%20%D7%94%D7%A7%D7%A6%D7%91%D7%94.aspx

אם כן, האם זה אומר שבמקום להעלות את קצבת הנכות ולהשוות אותה לשכר המינימום בעצם יש הפחתת קצבאות לחלק מהנכים?

לצפיה ב-'בדיוק נכון...ותארי לך שארגוני הנכים הסכימו לזה....'
בדיוק נכון...ותארי לך שארגוני הנכים הסכימו לזה....
10/01/2017 | 08:56
3
97
הם שיתפו פעולה עם האור..ועוד התגאו בזה....
זו התוצאה שאין ארגון יציג אלא אסופת ארגונים אינטרסנטים
לצפיה ב-'ההפחתה היא ממש לא חדשה לצערי'
ההפחתה היא ממש לא חדשה לצערי
10/01/2017 | 10:30
69
לא מקבל כבר שנים קצבת תלויים עקב הכנסה נוספת מחברת ביטוח.
לצפיה ב-'מי זה האור?'
מי זה האור?
10/01/2017 | 22:44
1
56
וממתי ההחלטה להוריד את תוספת התלויים לקצבאות הנכות?
לצפיה ב-'מאז חוק לרון...'
מאז חוק לרון...
11/01/2017 | 08:39
48
זו אחת הפגיעות המשמעותיות בנכים בחוק לרון.
לצפיה ב-'מה לגבי רטרואקטיביות?'
מה לגבי רטרואקטיביות?
10/01/2017 | 09:04
1
83
את תוכנית חיסכון לכל ילד הפעילו רטרואקטיבית מכהונת הכנסת הנוכחית.
במה ציבור הנכים שונה בזכויות?
לצפיה ב-'אם יחליטו רטרואקטיבית אז יהיה רקטרואקטיבית...'
אם יחליטו רטרואקטיבית אז יהיה רקטרואקטיבית...
10/01/2017 | 09:58
65
לצפיה ב-'אכ"ע'
אכ"ע
10/01/2017 | 10:03
1
72
האם בשינוי הקצבאות, אכ"ע של 75% לצמיתות ייחשב גם כן כ- 100%?
לצפיה ב-'אכן'
אכן
10/01/2017 | 10:26
62
75% נכות תפקודית ומעלה מזכה ב-100% מסכום קצבת הנכות הקבוע בחוק.
הזכאים לקצבה המלאה שלהם נקבעו החל מ-40% נכות רפואית יהיו זכאים לתוספת לקצבת ה-ק.ח.ן (קצבה חודשית נוספת)

לצפיה ב-'מה הכוונה שרשום'
מה הכוונה שרשום
10/01/2017 | 11:14
6
81

"לתשומת לבך,
אם יש לך דרגת אי-כושר בשיעור 74% או 65% או 60%, ואתה מרוויח יותר מ- 2,031 ש"ח , תהיה זכאי לתוספת מלאה עבור בן הזוג ו/או הילדים. "

עבור מה זה מתייחס?
האם מהנכים הקשים לא ינקו את תוספת התלויים במידה ויש להם הכנסה נוספת?
לצפיה ב-'מנכים עובדים לא נלקחת קיצבת התלויים'
מנכים עובדים לא נלקחת קיצבת התלויים
10/01/2017 | 14:23
5
74
אלא מהכנסות פיננסיות כמו שכ"ד, פנסיה, רווחים משוק ההון וריביות על פיקדונות.
לצפיה ב-'יואל בבקשה אם אפשר שאלה'
יואל בבקשה אם אפשר שאלה
10/01/2017 | 21:19
4
84
אודה לך יואל מאד אם תוכל להשיב לי לשאלה כי לא ממש הבנתי 
אם אני נכה שעובד ומרויח 2000 שקלים לחודש-ו בעל אי כושר לצמיתות בגובה 100 אחוז ומקבל קחן דרגה 2
ונניח שאני מתגורר עם ידועה בציבור שאיתה רכשתי דירה יחד

האם במקרה כזה מגיע לי בעבורה קצבת תלויים ?

תודה רבה
לצפיה ב-'סיבכת אותי אחי...אין לי תשובה, איני עורך דין'
סיבכת אותי אחי...אין לי תשובה, איני עורך דין
11/01/2017 | 08:37
3
52
תתייעץ עם עורך דין המתמצא..במקביל שלח תביעה לקיצבת תלויים לביטוח לאומי..מקסימום ידחו אותך...
לצפיה ב-'התכוונתי למשפט הזה: (מתוך התקנות,מהקישור למעלה)'
התכוונתי למשפט הזה: (מתוך התקנות,מהקישור למעלה)
11/01/2017 | 09:48
2
37
לתשומת לבך,
אם יש לך דרגת אי-כושר בשיעור 74% או 65% או 60%, ואתה מרוויח יותר מ- 2,031 ש"ח , תהיה זכאי לתוספת מלאה עבור בן הזוג ו/או הילדים.
אני אשאל גם בפורום ביטוח לאומי
תודה אח יקר
לצפיה ב-'לא הבנתי את שאלתך...זה לא תיקון חדש זה ישן...'
לא הבנתי את שאלתך...זה לא תיקון חדש זה ישן...
11/01/2017 | 12:26
1
64
נכה בעל אי כושר המתאים ללשון התקנה זכאי לקיצבת תלויים ל 2 ילדים עד גיל 18 או עד השיחרור מהצבא ולאשה לא עובדת או משתכרת עד כ 5,400....
ועניתי לך לזה...
לצפיה ב-'זה משפר את מצבי תודה רבה לך'
זה משפר את מצבי תודה רבה לך
11/01/2017 | 13:34
35
לצפיה ב-'הפחתה משמעותית בקצבה וחוב גדול'
הפחתה משמעותית בקצבה וחוב גדול
12/01/2017 | 17:27
4
93
שלום,

אני מקבל קצבת נכות כללית. 50 אחוז רפואית ו75 אחוז דרגת אי כוש יציבה.
אני עובד בשלושת רבעי משרה. 

רציתי להוציא אישורים ואני רואה שיש לי חוב של 10,000 ש"ח. שלחו לי מכתב שבגלל שאני עובד אני מקבל 1,400 ש"ח קצבה  אבל לא ידעתי שיש לי חוב כזה גדול, ואני גם מרוויח בסביבות 3,500 ש"ח בחודש.

זה מלחיץ אותי ואני רוצה לדעת האם יש גוף או עו"ד שיכול לסייע לי מול ביטוח לאומי. זה לא בסדר שלוקחים לי כל כך הרבה מהקצבה. אני חשבתי לעזוב את העבודה בגלל זה כי זה מלחיץ אותי. וגם החוב הזה, אני לא מבין למה הם מענישים מי שעובד
לצפיה ב-'מי שמקבל קיצבת נכות ומשתכר מעל 2,200 ש"ח חייב לדווח לב.ל.'
מי שמקבל קיצבת נכות ומשתכר מעל 2,200 ש"ח חייב לדווח לב.ל.
12/01/2017 | 18:25
3
86
כשמילאת תביעת נכות לביטוח לאומי התחייבת בחתימתך לדווח על כל שינוי שיחול במצבך....כשהתחלת לעבוד הייתי חייב לדווח לביטוח לאומי, לשלוח כל ריבעון את תלושי השכר להתחשבנות....
מה שאתה כן יכול לעשות זה לבקש פריסת החוב לשנים רבות...אם מצבך הכלכלי קשה תוכל לכתוב להנהלה בירושלים יש וועדת חריגים....
לצפיה ב-'אני בכלל לא ידעתי שצריך לדווח'
אני בכלל לא ידעתי שצריך לדווח
12/01/2017 | 19:11
2
51
כשמילאתי את הטפסים האלה לא הייתי במצב הכי טוב...בלשון המעטה. 
ואני חושב שהיו צריכים לשלוח איזשהי הודעה, תזכורת מדי פעם שצריך לדווח. 
עכשיו אני צריך לשלם 10,000 ש"ח? אני לא יכול לעשות משהו? לכתוב להם מכתב שמסביר שלא ידעתי על הדבר הזה בכלל?
זה ממש מתסכל אותי ואני חושב שהם צריכים להתחשב. אני מבין שמבחינתם אני לא הייתי בסדר אבל לא ידעתי על החוק הזה שצריך להודיע
לצפיה ב-'החישוב שלהם של המשכורות הוא לפי ברוטו או נטו?'
החישוב שלהם של המשכורות הוא לפי ברוטו או נטו?
12/01/2017 | 19:25
33
לצפיה ב-'אי ידיעת החוק אינה פוטרת מעונש לצערי...'
אי ידיעת החוק אינה פוטרת מעונש לצערי...
12/01/2017 | 19:44
60
מבין אותך...כל אחד שמגיש תביעה לקיצבת נכות מצבו לא טוב...מילאת תביעה, חתמת...לא ידעת על מה חתמת? יש אתר של הביטוח הלאומי, יש פורומים....
כבר כתבתי לך מה לדעתי יכול לעשות בנושא זה...
סכום החישוב הוא לפי הברוטו לא הנטו.
לצפיה ב-'מחר(חמישי) בחיפה ארוע של ח"כ גלאון למטרת יצירת לובי ציבורי'
מחר(חמישי) בחיפה ארוע של ח"כ גלאון למטרת יצירת לובי ציבורי
12/01/2017 | 00:14
61
ביום חמישי הקרוב (12.01) ח״כ אילן גילאון יגיע למפגש עם הציבור הרחב בחיפה במסגרת המאבק להעביר את הצעת החוק להשוואת קצבאות הנכות לשכר המינימום.
מזה 15 שנים שקצבת הנכות עומדת על 2,342 ש״ח בלבד. אי אפשר להתקיים ב-2017 מסכום כזה. מדינת ישראל צריכה להתקדם ולאפשר לנכים לחיות ככל שמגיע לכל אחד אחר במדינה!
חייבים להעביר את הצעת החוק!
המטרה שלנו - ליצור לובי ציבורי חזק שלא יאפשר לממשלה למסמס את הצעת החוק ולקבור אותה, ולכן חייבים להמשיך ולהפעיל לחץ ציבורי. הצטרפו אלינו!
איפה? רחוב תל אביב 11 בחיפה, המרכז לחיים עצמאיים.
מתי? יום חמישי, 12 בינואר, בשעה 19:30
איך אפשר לעזור? מעבירים את ההודעה לכל קבוצות הווטסאפ שלכם, יוצרים קשר איתנו ומתנדבים לעזור לאילן ולפעילים להפעיל את הלחץ הנדרש על הממשלה.
לפרטים נוספים: אלון קדמון - 052-2808288.
// האירוע מונגש לחלוטין. לבקשות מיוחדות אנא צרו איתנו קשר בטלפון או במייל alon.kadmon@gmail.com //
https://www.facebook.com/events/832840560188951/

לצפיה ב-'יבוא ויום וכפתורי המעלית יהיו בגובה נגיש לנכים? במדינת ישראל'
יבוא ויום וכפתורי המעלית יהיו בגובה נגיש לנכים? במדינת ישראל
10/01/2017 | 16:49
1
49
להכניס את זה תחת הנגישות שמוסדות ומבנים חייבים להיות נגישים.
מה הבעיה לחייב שגם כפתור הזמנת המעלית, וגם הכפתורים בתוך המעלית יהיו נגישים בגובה לנכי כיסא גלגלים?
לא מדובר בהחלפת מעלית.
בסה"כ לוח הפיקוד, כפתורים
סדר גודל של כמה מאות שקלים לכל מעלית?
אם נגזים, אלף שקל אלפיים לכל מעלית (והגזמתי פה מאוד לדעתי)
בסה"כ להוריד מגובה של מטר ומשהו ולגובה של נכה כיסא גלגלים, זה הכל.

למה אף ח"כ אף עמותת נגישות אף אחד לא מקדם את זה?
לאנשים שלא נכים זה לא יפריע.
לנכים זה רק יועיל. אפילו לילדים זה יהיה טוב.
או שלדעתכם ינסו לרכב על התירוץ של "ואז זה יהיה בגובה נגיש לכל ילד, וזה פתח לבלה בלה בלה".

פשוט חבל שבן אדם נכה בכיסא גלגלים צריך להמתין שמישהו
יעבור ויעשה לו טובה וילחץ לו על המעלית, ויועיל בטובו גם ללחות לו בפנים את מספר הקומה.
כשזה משהו שכ"כ קל לשנות. בסה"כ להוריד את גובה הכפתורים קצת למטה.
לצפיה ב-''
12/01/2017 | 02:40
3
לצפיה ב-'מה הסכום המעודכן שמשלמים לעובד זר בשבת?? תודה מראש'
מה הסכום המעודכן שמשלמים לעובד זר בשבת?? תודה מראש
09/01/2017 | 21:14
1
40
לצפיה ב-'נעליים'
נעליים
09/01/2017 | 19:03
54
העים למישהו יש מידע היכן נתן לקנות נעלי גברים של חברת orthofeet

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום רשלנות רפואית
פורום רשלנות רפואית בתפוז
פורום נזקי גוף
פורום נזקי גוף
פורום תעבורה
ביצעתם עבירת תנועה?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה