לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1324613,246 עוקבים אודות עסקים

פורום זכויות ומגבלות (נכים)

פורום זה משמש קהילה תומכת לאוכלוסיית הנכים הכלליים בעזרה מול הבירוקרטיה ודיונים ומידע להשגת מירב הזכויות.
נבקש להגיב\לכתוב בפורום זה בסגנון ובצורה מכובדת ובכבוד אחד לשני. 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום זכויות ומגבלות (נכים)

פורום זה משמש קהילה תומכת לאוכלוסיית הנכים הכלליים בעזרה מול הבירוקרטיה ודיונים ומידע להשגת מירב הזכויות.
נבקש להגיב\לכתוב בפורום זה בסגנון ובצורה מכובדת ובכבוד אחד לשני. 
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

הפורום משמש במה להבעת דעות, לעזרה לחברים מיידע וניסיון אישי, להדרכה וייעוץ בנבכי הבירוקרטיה, הדיונים יתנהלו בשפה נקיה ללא השמצות והוצאת דיבה, הפורום הוא הראי שלכם. אנא שמרו עליו לטובת כלל הציבור.
המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז ומנהלי הפורום אינם ערבים לנכונות המידע, ולא יהיו אחראים לנזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.

המשך >>

לצפיה ב-'המלצה לרכב לנכה על כסא גלגלים'
המלצה לרכב לנכה על כסא גלגלים
16/11/2018 | 22:03
3
34
שלום רב,
מבקשת את עזרתכם.
וועדה לגודל הרכב נתנה אישור לבני לקניית רכב פורד טרנזיט.
לבני אין רישיון ואני המורשית נהיגה שלו.
הרכב הזה מאוד גדול ואני כאישה חוששת שאתקשה לנהוג ברכב זה.
בני גבוה 1.87 ובישיבה על כסא גלגלים 1.40.
האם יש רכב יותר קומפקטי שאתם יכולים להמליץ שיכול להתאים לו?
בדקנו לגבי פולסווגן קרניבל והרכב לא מתאים לו.
מה דעתכם לגבי קאדי מקסי מונמך?יונדאי I 800? סיטרואן ג'אמפי?
זה רכב ראשון ונודה לכם על המלצות.
תודה רבה
לצפיה ב-'יונדאי רכב לא רע. הגמפי חדש כרגע אז לא יודע כמה חוות'
יונדאי רכב לא רע. הגמפי חדש כרגע אז לא יודע כמה חוות
17/11/2018 | 08:00
1
28
דעת ניתן לתת. 
ליונדאי מפתח כניסה יותר גדול מאשר לקרניבל? למהלא קרניבל מונמך?
בנך בכסא גלגלים ממונע/ רגיל? מאיפה הכניסה שלו לרכב? כי קאדי זו כניסה מאחור.
טרנזיט, קרניבל יונדאי I800 אמורים להיות אותו גודל של רכב, מה שנקרא בכל העולם מיני ואן ורק כאן בארץ נקרא וואן. 
הנהיגה הרבה יותר טובה כי את נוהגת מגבוה ואז ראיית הכביש טובה יותר. לגודל מתרגלים לאחר מס' חניות.
 אל חשש 
לצפיה ב-'התכוונתי לקאראוול הקצר '
התכוונתי לקאראוול הקצר
18/11/2018 | 19:49
5
הארוך הוא 5.30 מ . יותר מהטרנזיט .
לצפיה ב-'התכוונת לפולקסוואגן קאראוול ? '
התכוונת לפולקסוואגן קאראוול ?
18/11/2018 | 19:47
6
המידות של פורד טרנזיט קומבי  שאני מניח שאישרו לבן שלך הם : גובה : 2.015 מ, אורך 4.97 מ ו רוחב 2.032 . מכונית זו גבוהה יותר מהפולקסוואגן קאראוול ורחבה יותר וגם ארוכה יותר . אני מניח שאישרו לבן מכונית שמתאימה לו יותר בכניסה וביציאה  . המידות של קאדי מקסי ויונדאי צרות יותר וממילא יהיו פחות נוחות .

לצפיה ב-'איך הופכים תו נכה רגיל לתו כחול?'
איך הופכים תו נכה רגיל לתו כחול?
11/11/2018 | 14:20
3
63
אבא שלי נכה קשה המון שנים ויש לנו תתו נכה הרגיל ורצינו להפוך אותו לתו הכחול שמאפשר נסיעה בנת"צ ויותר מתחשבים בו.

איך עושים זאת? תודה!
לצפיה ב-'תו נכה עגלה '
תו נכה עגלה
12/11/2018 | 09:16
2
66
אורי
רק אם אבא שלך יוכר כנכה מרותק לכיסא גלגלים
תוכלו לקבל תו נכה כחול וזה קורה אוטומטית לאחר ועדת ניידות

לצפיה ב-'הוא מוכר..'
הוא מוכר..
13/11/2018 | 15:04
1
47
הוא מקבל תמקס' קצבה מביטוח לאומי וגם ניידות מקס'.
איך מריצים תבקשה?
תודה.
לצפיה ב-'שלחתי לך מסר פרטי'
שלחתי לך מסר פרטי
13/11/2018 | 15:20
28
לצפיה ב-'מי אחראי להובלות כשיש בעיה בעיה באיבזור במכונית?'
מי אחראי להובלות כשיש בעיה בעיה באיבזור במכונית?
08/11/2018 | 19:09
4
66
אתמול היה הטכנאי של חברת האבזור והוא אמר שחייבים לתקן את כסא השיקס וואיז בחברה. כמובן צריך מישהו להביא את המכונית לחברה. היום בשיחה עם החברה. הנציגה שם רוצה שנפעיל את הביטוח הגרר שיביא את הרכב אליהם אך היא לא היתה מוכנה להתחייב שחברת האבזור שלה תחזיר את המכונית כשהכסא יתוקן. היא היתה אמורה לחזור אלי היום היא לא עשתה זאת.
מעבר לכך שהמכונית לא שמיש יומיים ומחר הם לא עובדים. תהיתי , האם אין להם אחריות? מישהו נתקל במצב הזה? תודה רבה
לצפיה ב-'מוזר שאין למי לפנות, מי נחשב מעל/מפקח על חברות האבזור?'
מוזר שאין למי לפנות, מי נחשב מעל/מפקח על חברות האבזור?
09/11/2018 | 23:10
31
לצפיה ב-'לא בטוח שחברת האיבזור אחראית לגרירת הרכב אליה, בדומה'
לא בטוח שחברת האיבזור אחראית לגרירת הרכב אליה, בדומה
11/11/2018 | 07:16
2
32
לרכב רגיל שתקנה מכל סובנות עם מוסך, והרכב יעמוד מכל סיבה שהיא, המוסך של הסוכנות שאחראי על הרכב למשך 3 השנים הקרובות לא ישלח לך גרר להביא את הרכב זה יעשה על חשבונך. להחזיר את הרכב אפשר לבקש טובה מחברת האיבזור שיביאו לך את הרכב, אבל אתה תצטרך להחזיר את הבחור חזרה לחברה. 
תחשוב אם אתה כמנהל היית מוכן להוציא כרגע שני אנשים ורכב ממקום העבודה רק בשביל זה. חברות האיבזור עובדות בשבילינו אבל עד גבול מסוים, לדעתי לפחות 
לצפיה ב-'התקלה קשורה במוצר שהם סיפקו. וכשרוצים לקנות מהם הם מביאים'
התקלה קשורה במוצר שהם סיפקו. וכשרוצים לקנות מהם הם מביאים
11/11/2018 | 08:19
41
ומחזירים. ועוד משהו אין לנו איך להביא את המכונית. החברה עברה מקום וזו נסיעה ארוכה מדי
לצפיה ב-'הם יחזירו את הרכב.'
הם יחזירו את הרכב.
11/11/2018 | 09:21
32
לצפיה ב-'למכירה רכב נכים, קרייזלר גראנד וויאג'ר לבן. מודל 2012'
למכירה רכב נכים, קרייזלר גראנד וויאג'ר לבן. מודל 2012
07/11/2018 | 07:10
1
70
113000 ק"מ. יד ראשונה. מטופל במוסך האם ויש תיעוד לכל טיפול. טסט לשנה. 
יימסר רק ברגע שאקבל את הרכב שלי מחברת האיבזור, אמור לקרות עד סוף נובמבר.
מוזמנים ליצור קשר בפרטי 0544261447
לצפיה ב-'שלחתי לך הודעה בפרטי.'
שלחתי לך הודעה בפרטי.
10/11/2018 | 22:27
19
לצפיה ב-'כיסא גלגלים'
כיסא גלגלים
04/11/2018 | 19:44
3
72
היי לכולם, אני בת 63 מקבלת 100% נכות שירותים מיוחדים ויש לי גם 50% ניידות , לפני כשנה עברתי ניתוח אורטופדי בגב ומתניידת עם  הליכון ו/או מקל לאחרונה יש קשיים בהתניידות ואחות מקופ"ח ביקרה אצלי בבית והמליצה על כיסא גלגלים היום קיבלתי אישור ממשרד הבריאות לכיסא גלגלים , איך אני ממשיכה מכאן האם האישור הזה משנה את אחוזי הניידות אשמח לקבל עזרה ותשובה תודה מראש לעונים.

לצפיה ב-'כסא גלגלים'
כסא גלגלים
06/11/2018 | 09:58
2
53
עם קבלת הזכאות ממשרד הבריאות קיבלת במצורף רשימת ספקים של כסא גלגלים. עליך לפנות לאחד מהם ולתאם קבלת כיסא. במידה וברשותך כלי רכב, עם קבלת הכסא גלגלים באפשרותך לבקש ועדה רפואית לקבלת מנוף או רובוט לצורך העלאת הכיסא לרכב. ביטוח לאומי מממן 95% מעלות המתקן. כמו כן עליך לברר עם ביטוח לאומי האם את זכאית לשנות גודל רכב שמאושר לך.
לצפיה ב-'כיסא גלגלים'
כיסא גלגלים
06/11/2018 | 12:41
1
38
היי יענקלה, האם אני צריכה לתאם טלפונית או לגשת באופן עצמאי לאחד הספקים ולהתרשם ולבדוק את הכיסא לפי הרשימה המצורפת ממשרד הבריאות. תודה מראש על התשובה.

לצפיה ב-'לא יודע איזה ניתוח עברת ומה מגבלותייך בדיוק. אך הייתי ממליץ '
לא יודע איזה ניתוח עברת ומה מגבלותייך בדיוק. אך הייתי ממליץ
07/11/2018 | 07:08
32
ראשית כל לקחת כסא מיד שרה ולבדוק באם את מסוגלת להניע כסא גלגלים בכוחות עצמך. זה גם ייתן לך אינדיקציה עבור סוג כסא הגלגלים. המלצתי היא לקנות כסא כמה שיותר קל, כמובן בהתאמה ליכולות הכספיות, כסא גלגלים הוא כלי לשימוש לטווח ארוך כמו כן לרכוש כרית מתאימה ונוחהגם אם זה תלוי תוספת כספית מצידך. אם יש לך ברשימה את א.ש. מחולון אני ממליץ עליהם מאד.
לאחר רכישת הכסא צריך לוודא שרכבך מתאים לנסיעה עם כסא גלגלים, גודל תא המטען וכו, אם תא המטען מספיק ניתן לקנות מנוף המתחבר לתא המטען או רובוט המוציא את כסא הגלגלים מתא המטען ומביאו עד לצידו של מושב הנהג. אם את מתניידת ברכב קטן כגון קיא פיקנטו, סוזוקי סוויפט וכד' עלייך לבקש ממחלקת ניידות וועדת גודל רכב ולבקש רכב עם תא מטען גדול ולוודא שאת נכנסת ויוצאת ממנו ללא מאמצים גדולים, אם את גבוהה תבקשי רכב גבוה כגון ג'יפונים למינהם. 
לצפיה ב-'האם נכה זכאי לקיצבה נוספת?'
האם נכה זכאי לקיצבה נוספת?
29/10/2018 | 17:15
1
158
שלום,
אני בן 71, לפני 10 שנים חליתי בשיתוק ביד וברגל ונקבעה לי נכות רפואית לצמיתות של % 100. 
כרגע אני מקבל קיצבת זיקנה, קיצבת נכות כללית וקיצבת ניידות (80 אחוזי מוגבלות בניידות לצמיתות).
אין לי פנסיה ואני מתפרנס רק מכך.
אני גר רק עם אשתי שמקבלת פנסיה וקיצבת זיקנה.
שאלותיי:
1. האם אני זכאי לעזרה נוספת מביטוח לאומי בקיצבאות או בשעות מטפל סיעודי?
2. אם אחליט לוותר על חלק מהכסף מקצבה כלשהיא, האם אקבל תוספת נוספת מביטוח לאומי לתשלום למטפל סיעודי?
3. כמו כן, כיום חלה החמרה במצבי וכשאני נע בעזרת מקל הליכה, אני זקוק לליווי צמוד (שאשתי החלשה אינה יכולה להעניק לי) ותלוי לחלוטין בעזרת הזולת שכן אני סובל מנפילות שמסכנות אותי ואף אושפזתי בעקבות הנפילות!. 
(ראוי לציין שלפני כ10 שנים נעשתה לי הערכה לקיצבת שרותים מיוחדים וקיבלתי 11 נקודות מתוך 12 כשהפרוש לניקוד הוא שאני תלוי בעזרה רבה מהזולת בביצוע כל פעולות היום יום ברוב שעות היממה – שעור הקיצבה 100%). 
א. עקב ההחמרה במצבי, האם אני זכאי לעזרה נוספת מהמדינה בקיצבת שרותים מיוחדים או בקצבת הניידות או בגימלת סיעוד?
ב. אם נעשתה לי בעבר הערכה לקצבת שירותים מיוחדים, מדוע אני לא מקבל שרותים מיוחדים בנוסף לקצבאות הנ"ל או במקומן?
אשמח לתשובה מפורטת ממומחי הפורום!
בתודה מראש.
לצפיה ב-'העניין לבירור הוא שבשל גילך באופן עקרוני אינך זכאי לקצבת'
העניין לבירור הוא שבשל גילך באופן עקרוני אינך זכאי לקצבת
30/10/2018 | 06:33
115
שירותים מיוחדים (שר"מ), אבל הנך זכאי לחוק סיעוד, כלומר צריך להגיש לביטוח לאומי בקשה לקבלת חוק סיעוד, שם תוכל לקבל שעות מטפל או תשלום עבור שעות אלו. בשר"מ משלמים לך כסף ככל קצבה והנך רשאי לקחת כל מטפל שתרצה, לדעתי מעבר ל-100% שר"מ הנך יכול להביא מטפל זר, באם כסך מאפשר זאת, בקצבה סיעוד זה שונה.
השאלה הגדולה היא האם אדם המקבל נכות כללית עוד לפני קבלת הפנסיה וממשיך לקבלה בזקנה רשאי לשירותים מיוחדים או שעליו לפנות למחלקת סיעוד לקבלת קצבת סיעוד?
וזאת לדעתי הכי טוב לברר במחלקת נכות בסניף המל"ל באזורך מגוריך.
לצפיה ב-'מעוניין לייבא כסא גלגלים ידני - עזרה במילוי טופס ההזמנה'
מעוניין לייבא כסא גלגלים ידני - עזרה במילוי טופס ההזמנה
26/10/2018 | 18:15
5
59
יש לי כסא גלגלים של משרד הבריאות אבל הוא בסיסי ודי כבד. אני מעוניין לייבא כסא אקטיבי מארה״ב. הבעייה שבטופס ההזמנה יש הרבה פרמטרים הקשורים למידות וזוויות. האם מישהו מכיר בעל מקצוע שיכול לעזור במדידות ומילוי טופס ההזמנה.
לצפיה ב-'אילו מידות וזוויות , אני הזמנתי כסא ממונע מארהב ללאשום בעיה.'
אילו מידות וזוויות , אני הזמנתי כסא ממונע מארהב ללאשום בעיה.
27/10/2018 | 08:15
4
61
אתה צריך לדעת רוחב ועומק מושב, גובה ישיבה כלומר גובה המושב מהרצפה, עם ריקליינר או בלי, כלומר גב נשכב אחורנית ועד איזו שווית ריקליינר. סוג הגלגלים וגודלן בטח נתון לך או שיש 2-3 אופציות בלבד. אם אתה רוצה שלח כאן את הטופס ונראה מה אפשר לעזור

לצפיה ב-'תודה על התגובה'
תודה על התגובה
27/10/2018 | 14:34
3
39
יש למשל הבדל בין הגובה הקדמי של המושב לגובה האחורי של המושב . יש גם זויות שונות של משענת הגב וזויות שונות של הרגליות 70, 80, 90. יש לזה משמעות. הכיסא שלי עכשיו הוא בסיסי וקשה לי להתגבר על מכשולים שונים כמו עלייה על מדרכות נמוכות וכדומה. נראה לי שטכנאי של כיסאות גלגלים יכול להתאים את הכיסא לצרכים שלי. בחברות המייבאות הם עושים את זה אבל המחיר של הכיסא בארץ יותר מכפול.
כאן יש לינק לטופס ההזמנה של הכיסא.

לצפיה ב-'זורק לך רעיון, גש לחנות לאביזרי אורטופדיה שיש בה כסאות'
זורק לך רעיון, גש לחנות לאביזרי אורטופדיה שיש בה כסאות
28/10/2018 | 05:21
2
61
גלגלים ותבקש מהם ייעוץ לקראת קניית כסא. תכין לך רשימת שאלות ושם תשאל אותם. לא בחברות המוכרות אלא בחנות אורטופדיה ולפי זה יהיה לך מושג מה הכיוון שלך. 
אם היית קונה ממונע הייתי מציע לך את הכסא שיש לי. 
לצפיה ב-'תודה רבה ערן'
תודה רבה ערן
28/10/2018 | 15:07
22
לצפיה ב-'מה דגם הכיסא ממונע שיש לך ערן? '
מה דגם הכיסא ממונע שיש לך ערן?
09/11/2018 | 23:12
9
ומה מחירו?
לצפיה ב-'כסא גלגלים ממונע.'
כסא גלגלים ממונע.
24/10/2018 | 13:13
2
97
יש פה אנשים שיש להם כסא גלגלים ממונע?
יש לי כמה שאלות .
נ.ב.  מזמן לא נכסתי לפורום ואני רואה שזה עדיין חי.

לצפיה ב-'תשאלי את השאלות ואם יש, אז יענו לך'
תשאלי את השאלות ואם יש, אז יענו לך
26/10/2018 | 00:26
36
לצפיה ב-'אני בעל כג"מ שאל ונשתדל לענות'
אני בעל כג"מ שאל ונשתדל לענות
27/10/2018 | 08:12
35
לצפיה ב-'מתינוק שמנמן לגבר גבר'
מתינוק שמנמן לגבר גבר
19/10/2018 | 12:01
104
***עוד סיפור מהבלוג של אנג'לה***

משימה בלתי אפשרית?
ממש לא.
דווקא אהבתי להיות אמא צעירה (ובריאה) לשני תינוקות במרווח של שנתיים וחצי ביניהם.
הבכור היה (ועדיין) ילד מהסרטים. תינוק שמנמן (כבר לא), שקט, "גאון קטן" ויפיפה מהז'ורנלים, גבר קטן עם שיער זהוב, בקיצור חלומה של כל אמא.
אחרי שנתיים וחצי הגיעה בתי וכמו אחיה הייתה, שמנמנה, "גאונה קטנה", שמלות קטנות, שתי קוקיות משתיים וחצי שערות, לחיים סמוקות ותפוחות כמו שתי סופגניות יפות, ממש תינוקת מהז'ורנלים, אבל לא הייתה שקטה ולא אהבה לישון.
בבית כל הזמן "אמא תביאי לי", "אמא תקני לי", "אמא פיפי, אמא קקי", "אמא שיר", "אמא סיפור" אמא בקבוקי", "אמא מוצצי", "אמא …, ואמא …, ואמא".
כל החיים שלנו סובבים סביבם ובאהבה גדולה אין קיץ, אבל יש רגעים של "אוף די אמא, אמא מתה", ואז את נזכרת שהם כל כך קטנים וכל כך שלנו, וחסרי ישע, כל כך תלויים ועדינים וזקוקים לתמיכה והגנה מההורים.
(חמסה, טפו טפו טפו, מלח מים מלח מים, שום בצל ושאר ירקות)
עם כל זה, היו ועודם התגלמות האושר, היו הרבה רגעים קסומים שאי אפשר לשכוח. רגעים שנחרטים בלב עד היום האחרון.
הם גדלו לתפארת ועדין "גאונים של אמא", אבל היום, מכיסא הגלגלים, הריצות אחריהם והאחריות, נראים לי כמו משימה בלתי אפשרית, אע"פ שאני יודעת שיש לא מעט אימהות לתפארת והן בכיסאות גלגלים.

לצפיה ב-'סיטרואן ג'מפי'
סיטרואן ג'מפי
18/10/2018 | 10:56
2
98
מישהו שמע על הסבת סיטרואן ג'מפי (ואן שדומה לקרוול) לרכב נכים? למישהו יש?
לצפיה ב-'שמעתי על כך. אין לי סיטרואן אבל אני יודע שזה אחד '
שמעתי על כך. אין לי סיטרואן אבל אני יודע שזה אחד
19/10/2018 | 06:05
95
הרכבים המיצגים כיום
לצפיה ב-'בודאי שאפשרי, הרבה עשו זאת'
בודאי שאפשרי, הרבה עשו זאת
21/10/2018 | 11:52
42
לצפיה ב-'מי מכיר מי יודע? (ביקורות והמלצות)'
מי מכיר מי יודע? (ביקורות והמלצות)
17/10/2018 | 21:50
1
138
מכירים את חברת האיבזור בי-פרי? (בכפ"ס)
אשמח לביקורות או המלצות.
לצפיה ב-'חברת בי פרי'
חברת בי פרי
28/10/2018 | 09:52
42
לאחרונה הרכבתי אצלם רובוט לרכב לצורך העלאת כסא גלגלים. חברה מקצועית, אנשים נהדרים שירות מקצועי לעילא ולעילא, ממליץ בחום
לצפיה ב-'ו שזה קורה מה-3 שניות הראשונות או שזה לא קורה בכלל'
ו שזה קורה מה-3 שניות הראשונות או שזה לא קורה בכלל
16/10/2018 | 23:45
1
129
או שזה קורה מה-3 שניות הראשונות או שזה לא קורה בכלל, הפעם 
זה ממש קרה.
ואני מתכוונת לכימיה הזו שיש בין אנשים שנפגשים בפעם הראשונה.
אני חוזרת עכשיו מפגישה עם חברה, שהכרתי דרך הבלוג שלי.
אישה נעימה ומרשימה, אשת שיחה, חייכנית ומלאת פעלים שיצאה לאחרונה לפנסיה ממשרה מאוד בכירה ומכובדת, בחברה מאוד ידועה.
סיפרה שהיא קטועת רגל ואם לא הייתה אומרת, לא הייתי 
מבחינה. 
לבשה שמלה אופנתית ונעלה נעליים על עקב שהיו תואמות בצבען לשמלה.
למרות שהיינו חלוקות בדעותינו כמעט בכל מה שקשור לנכות 
ולציבור הנכים, מאוד התרשמתי ממנה, אישה דעתנית ומרשימה,
בדיוק כמו שאני אוהבת.
ישבנו שתינו בבית קפה קטן וניהלנו שיחת הכרות. 
אני סיפרתי על עצמי, קצת על הילדים, על חיי חברה, האהבה
לצמחים, על הכלבה שלי ....
והיא סיפרה גם. קצת על הילדים, קצת על חיי חברה, סיפרה שבנתה
בית מדהים בצפון הארץ ודיברנו עוד כל מיני נושאים אחרים,
אבל היה חשוב לה להגיד לי "למה את כותבת בבלוג שלך שאת 
נכה? (אגב נכה עם קמץ מתחת לנ')
בדבריה הייתה איזושהי נימה של התרסה, לדעתה אני צריכה להגדיר
עצמי כבעלת מוגבלות פיזית, להשתמש רק בזה גם בבלוג וגם ביום-יום.
בגדול זה נכון וזה נכון, רק שלי מרגיש שכל כינוי מלבד נכה, הוא 
מכבסת מילים.
מה דעתכם בנדון, במה לדעתכם נכון יותר להשתמש, במילה נכה או במוגבלת פיזית?
***מצרפת את כתובת הבלוג***
לצפיה ב-'מעדיפה אישה עם נכות ולא נכה.'
מעדיפה אישה עם נכות ולא נכה.
01/11/2018 | 11:59
23
אני אישית מגדירה את עצמי כאישה עם נכות. הנכות לא מגדירה אותי, היא חלק ממני, כמו שהאמהות היא חלק ממני וכמו שאני עוד הרבה דברים אחרים.
לצפיה ב-'משכנתא לבני זוג כאשר אחד נכה'
משכנתא לבני זוג כאשר אחד נכה
14/10/2018 | 07:36
6
106
שלום,

סיטואציה של בני זוג, שניהם עובדים ומרוויחים משכורות שמאפשרות החזרי משכנתא וכו'. אחד מבני הזוג מוכר כנכה בביטוח לאומי (נפשי), בשל העבודה לא מקבל כל קצבה, אך ככל הנראה חברות הביטוח מסרבות לבטח במקרה כזה את בן הזוג.

האם מישהו התנסה במקרה כזה, שמלבד הנושא הביטוחי לא היו בעיות אחרות ובני הזוג מועמדים טובים ללקיחת משכנתא ואכן נתנו משכנתא?

אני יודעת שיש את החוק החדש שנכנס בספטמבר בנושא. אשמח לתובנות שלכם, האם כדאי לנסות לבקש ? יצוין כי בדרך כלל בעת רכישת דירה וחתימת חוזה רכישה רק מקבלים אישור עקרוני למשכנתא ואת נושא הביטוח מבקשים רק בשלב מאוחר יותר, ויש פחד להיתקע בנושא ושפתאום יבטלו את כל האישורים שניתנו עד כה...

אשמח לתובנות שלכם מניסיון ומאחרים. תודה
לצפיה ב-'שלום '
שלום
14/10/2018 | 19:12
3
81
לא ידעתעתי מה לענות אבל העברתי את הבעייה למנהלת פורם טרשת נפוצה-שמה ענבל,מניחחה שהיא תענה היטום או מחר
לצפיה ב-'אשמח גם לשמוע תשובה'
אשמח גם לשמוע תשובה
16/10/2018 | 10:41
2
31
לצפיה ב-'ענבל טרם ענתה '
ענבל טרם ענתה
16/10/2018 | 18:11
1
41
אנסה אכן הבנק חייב לתת לכם משכנתא .ישתנאים מסוימים כמדומני רק 500000 ש"ח חצי מליון .אפשר גם ערבו במקום או בנוסף הדירה . תנאי שני כמדומני ,דירה יחידה שלכם. אם אתם רוצים לשנות או להרחיה קצת חושבת שזה בסדר . לא תוכלו 
לקחת משכתא כדי לקנות לילים או מישהו אחר
לצפיה ב-'דנית עניתי לך'
דנית עניתי לך
16/10/2018 | 18:36
58
ענבל כי הנראה עסןקה עניתי כמיטב יכולתי,אני עורכת דין בהכשרתי לא עובדת עקב המחלות והנכות הניק-שם כתיבה "מיטשל האחת " ילשם כלבתי האהובה אשר הורשמה בשיבה אובה.חיה עד גל המופלג של 16.5 אוסיף את התמונה איתי שמי נורית.

בהצלחה וכל טוב
לצפיה ב-'לא מכיר את החוק על בוריו אבל כדאי ללמוד אותו היטב, הוא נועד '
לא מכיר את החוק על בוריו אבל כדאי ללמוד אותו היטב, הוא נועד
15/10/2018 | 05:31
1
73
לנכים שמבקשים משכנתא ונדחים בשל הביטוח חיים שחברות הביטוח לא רוצות לעשות להן. יש חובה לבנק לתת משכנתא אבל עם ערבויות אחרות.
לצפיה ב-'ערן משה ,עברתי כמיטב יכולתי שהיא לא מעטה'
ערן משה ,עברתי כמיטב יכולתי שהיא לא מעטה
17/10/2018 | 17:39
46
אתה אמור לדעת או יודע כבר שאני עורכת דין בהשכלתי ,איני עובדת במקצוע הזה לקח לי המון שנים לזכות/להגיע  למעמד הזה קראתי לא הכל נעזרתי במה שאתה כתבת .קראתי עוד בנק חייב לבטח,שני האנשים עובדים,רק האשה נכה יאפשר לתת ערבון אחר למשכנתא,המשכנתא מיועדת לזוג בתנאי ראשון שזו דירתם היחידה .יכולים לקבל את המשכנתא רק בשבילם לא לתת לילדים או מישהו אחר אני נכה וחולה לכן קוראת מעט וכותבת  מעט.
תמיד כתבתי כמדומני על מנת שלא יתיחסו לזה כמו תנך או נדר  
נורית

יואל בקר לא מתכון לחזור?

נור4ית
לצפיה ב-'שם מתאים???'
שם מתאים???
06/10/2018 | 15:56
4
166
צריכה את זה לפוסט ...
איזה שם הייתם נותנים לתמונה הזו?
אני בחרתי לה "איך שגלגל מסתובב לו", מתאים?
לצפיה ב-'חושבת שזה מתאים מאד'
חושבת שזה מתאים מאד
07/10/2018 | 19:37
3
76
זה מזכיר לי כמה דברים אבל הכי את חשבון הבנק שלי (בעצם של כולם ) עולה ויורד הבנק לא תמיד יוצר איתך קשר אבל אם אתה באובר-משיכת יתר  לא מפסיקים להתקשר אליך...
סתם בדיחה שעשיתי להם : לא הפסיקו להתקשר בכל שעה וכל מצב יד אחת לא יודעת מהשניה  אם אני רוצה (לא צריכה) הלוואה בסוףאמרתי אני לא צריכה הלואה אבל הכלבה שלי תהיה מאושרת .נשאלתי אם היא יכולה לחתום עניתי:בודאי בארבע רגליים .לקח כמה דקות ןאז שאלו אותי אם אני עובדת עליהם.עניתי כן אתם התחלתם ,תפסיקו גם אני אפסיקפ

לצפיה ב-'הרגת אותי מצחוק'
הרגת אותי מצחוק
07/10/2018 | 23:45
52
היי נורית, אני עושה אתך משהו שאף פעם לא עשיתי, החלטתי "לחזר" אחריך
ולהציע לך משהו. בא לי שנהיה חברות ובא לי להזמין אותך להכנס לאתר שלי,
כדי שתקראי אודותי ותכירי אותי קצת מעבר לכאן, מה דעתך?
(את לא חייבת להרשם אע"פ שאשמח שכן).

לצפיה ב-'שמחה מאד שהצחקתי אותך '
שמחה מאד שהצחקתי אותך
08/10/2018 | 00:43
1
37
עשית לי את היום  את מצחיקולה כי אני משתדלת לקרוא כמה שאני יכולה את הבלוג שלך.
אשמח להיות חברה שלך.
כשהפכתי להיות עורכת דין כולם רצו את חברתי בסמוך מאד נודע המחלה והנכות
כולם נעלמו ,זה לא אישי אל החיים תהיה מקסים ,חכם,משכיל ויפה-רק בלי המחלות והנכות ,את בוודאי מכירה את זה ..
אני כבר מתחליה להיות עייפה גם את זה את מכירה ...
לצפיה ב-'בבקשה כנסי אלי לפייסבוק או'
בבקשה כנסי אלי לפייסבוק או
08/10/2018 | 19:22
32
שתשלחי לי את המייל שלך, לא בא לי "להתפשט" כאן
לפני כולם.
לצפיה ב-'מעלון של טיסנקרופ'
מעלון של טיסנקרופ
08/10/2018 | 16:28
56
למישהו יש נסיון עם החברה הזו?
לצפיה ב-'מעלון לילד שמהלך בקושי'
מעלון לילד שמהלך בקושי
07/10/2018 | 11:38
46
ילד חמוד חולה בסוג מסוים של ניוון שרירים,אבל חוץ מכולם שמבינים מיד שלצערינו המצב רק ידרדר.רק בטל לא מבין את זה.
איך אפשר להשיג עבורו מעלון לרכב אפילו שהוא עדין מצליח לעשות שתי פסיעות בקושי רב?
תודה
לצפיה ב-'מי רוצה להשתלב לעבודה בתחום המחשבים'
מי רוצה להשתלב לעבודה בתחום המחשבים
05/10/2018 | 17:38
101
במקרה ניתקלתי בעסק בתחום בנית האתרים, שקולט ח'ברה צעירים
גם נכים. (טקג'אמפ) http://www.techjump.co.il/

כשחיפשתי לעצמי מקום מקצועי ואיכותי במחיר סביר, להקמת
האתר שלי, ממש במקרה שמעתי על עסק חברתי שמקים אתרים ומשלב
גם חברה עם נכויות (פיזיות ונפשיות).
ככה הכרתי את טקג'אמפ ואת אביטל ירדני.
מאביטל שמעתי יותר לעומק על המיזם המדהים הזה שקולט חברה צעירים, מכשיר אותם ונותן להם (במשך כשנה) את כל הכלים החברתיים והמקצועיים ביותר.
הם מלווים את החברה שנקלטים אצלם לעבודה, עד שהם מרגישים בשלים לצאת לשוק העבודה החופשי ולפעמים אפילו עוזרים להם גם אחרי שיצאו מטקג'אמפ.
תראו את האתר המדהים שהם בנו לי. (באתר בקטגוריה של "אורחים משתפים" יעלה ראיון ופרטים להתקשרות עם אביטל ירדני)

לצפיה ב-'מישהו/ מישהילהוציא את כלבתי '
מישהו/ מישהילהוציא את כלבתי
04/10/2018 | 18:17
2
95
הקטנה -PINKI לפנות ערב חמש וחצי למשך חצי שעה להוסיךף מים ואוכל אם צריך
נורית מההסתדרות 15 גבעתיים טלפון 03-5710010 

מי שמטייל איתה צריך להיות מגיל 15

מוסיפה תמונה של פינקי 
נורית
לצפיה ב-'כדאי אולי לפנות לאגף הרווחה בעיר שאת גרה'
כדאי אולי לפנות לאגף הרווחה בעיר שאת גרה
05/10/2018 | 13:39
31
לצפיה ב-'היא נראת כלבה כל כך טובה (ויפה)'
היא נראת כלבה כל כך טובה (ויפה)
06/10/2018 | 23:34
26
לצפיה ב-'הנחת בזק לעיוורים - שאלות'
הנחת בזק לעיוורים - שאלות
02/10/2018 | 23:28
9
47
1. מדוע ההנחה היא רק בחברת בזק? היום בזק היא לא חברה ממשלתית והיא כן חברה יקרה, אז מדוע לתת רק לבזק? (אמנם התעריפים של בזק מפוקחים)
2. האם חייבים לקחת את התוכנית של בזק ב 64.90 כדי לקבל את ההטבה של משרד העבודה והרווחה? (64.90 זיכוי)
3. בהקשר של 2 - אם ניתן לבחור חבילה שעולה פחות מ 64.90, האם ניתן לנצל חלק מהכסך העודף כדי לשלם על שרותי שיחה מזוהה ותא קולי?
תודה
לצפיה ב-'למיטב ידיעתי ההנחה היא רק! על השירותים הקבועים בתחוזקת הקו'
למיטב ידיעתי ההנחה היא רק! על השירותים הקבועים בתחוזקת הקו
03/10/2018 | 05:52
3
47
לצפיה ב-'בנוסף לפחות על השיחות בפועל'
בנוסף לפחות על השיחות בפועל
03/10/2018 | 08:29
29
לצפיה ב-'זה המכתב שמגיע ממשרד הרווחה'
זה המכתב שמגיע ממשרד הרווחה
03/10/2018 | 13:16
44
לצפיה ב-'אני מתכוון לעשות נסיון. לרדת מ 600 דקות ל 300 דקות'
אני מתכוון לעשות נסיון. לרדת מ 600 דקות ל 300 דקות
03/10/2018 | 22:47
26
ולראות מה יהיה החיוב
לצפיה ב-'הנחת בזק מסלול בזק "קו קל"'
הנחת בזק מסלול בזק "קו קל"
10/10/2018 | 21:46
4
35
בנוסף למסלול 300 ו-600 דקות יש בבזק גם מסלול "לא דיברת לא שילמת"
מסלול "קו קל" בעלות חודשית של 25.10שח ועלות כל שיחה 25.11 אג' לדקה 
אם דיברת.
כמובן שדמי השימוש( אחזקת הקו) ממומנים ע"י משרד הרווחה לנכים קשים ולכן התשלום החודשי מופחת והתשלום רק על השיחות שבוצעו בפועל.
לא כולל תא קולי או פקס טו מייל.
לי יוצא בממוצע 22 שח בגלל שרוב השיחות מתבצעו מהנייד.
לצפיה ב-'אפשר פירוט איך מגיע ל 22?'
אפשר פירוט איך מגיע ל 22?
10/10/2018 | 21:52
3
15
האם הרווחה משתתף בתשלום על השיחות?
לצפיה ב-'לא מבין אותך אתה רוצה את פירוט השיחות שלי? הרי כתבתי הכול '
לא מבין אותך אתה רוצה את פירוט השיחות שלי? הרי כתבתי הכול
10/10/2018 | 22:04
2
121
לצפיה ב-'אבל אתה זכאי למסלול 300, לא?'
אבל אתה זכאי למסלול 300, לא?
10/10/2018 | 22:25
11
השאלה הרחוונטית היא כזו:
נניח העיוור זכאי להשתתפות 64.90 לחודש.
ונניח שהוא בחר בתוכנית 300 דקות וחרג ממנה ב 5 ש"ח.
כלומר התשלום שהיה משלם לבזק לפני ההנחה הוא 49.90 פלוס 5.
כמה השתתפות יקבל העיוור? 49.90 או 54.90?
לצפיה ב-'חס וחלילה פירוט שיחות, דיברתי על פירוט חיובים'
חס וחלילה פירוט שיחות, דיברתי על פירוט חיובים
11/10/2018 | 10:27
9
25 ש"ח על הקו
5 ש"ח על שיחות בחריגה,
זיכוי של 25 מטעם הרווחה.

משהו כזה
לצפיה ב-'עוד סיפור של אנג'לה (בלוג שהוקם בעיקר למענכם ולפרסם חוקים)'
עוד סיפור של אנג'לה (בלוג שהוקם בעיקר למענכם ולפרסם חוקים)
01/10/2018 | 18:02
4
80
את הכלבה שלי סוקי קיבלתי עם השם סויה, בעצם אימצתי אותה (לפני כ 6 שנים) ואני קוראת לה סוקי כי היא יפה כמו הדוגמנית הבינלאומית סוקי. (לא גבוהה ורזה כמוה, אבל יפה לא פחות).
בתחילת דרכי בהוד השרון, היה לי לא קל.
הגעתי מעיר שהכרתי אותה עוד מילדותי (והכירו אותי) והכרתי את רוב תושביה. 
בגלל מצבי הפיזי ובזכות ההכרות וטוב לבם של האנשים, כמעט כולם יצא אלי. הפקידים/ות בבנק, בדואר, בקופ"ח, הסופרמרקט, הרוכלים ..., כולם באו אל הרכב שלי, בכדי לחסוך לי את המאמץ והטרחה שכרוכה בלצאת מהרכב.
כשעברתי להוד השרון לא הכרתי אף אחד בעיר הזו ואף אחד לא הכיר אותי (חוץ מאחי שכאילו לא הכיר אותי אז וגם לא מכיר כיום, אבל זה כבר נושא לסיפור בפני עצמו), הרגשתי מאוד בודדה.

לצפיה ב-'השם סוקי יותר יפה מסויה '
השם סוקי יותר יפה מסויה
02/10/2018 | 18:07
1
18
סוקי יפה ומותק אמיתית  תשמרי טוב עלסוקי והיא עלייך תהנו יחד 

מי שמתייחס אלייך וחוסך לך יציאה מהרכב יבורך גם בשמי .את נהדרת בעצמך תתקרבי רק לאנשים טובם/עוזרים/ רואים גם נמסנטימר שלהם

ברכות לכולם  מהשותפה לכמה צרות
נורית

לצפיה ב-'תודה, יש גם אנשים טובים וכדי לגלות אותם, אני מאמינה ש'
תודה, יש גם אנשים טובים וכדי לגלות אותם, אני מאמינה ש
05/10/2018 | 09:22
7
צריכים להיות טובים וחיכניים בחזרה.
מאמינה בהדדיות.
לצפיה ב-'איפה גרת קודם ?'
איפה גרת קודם ?
03/10/2018 | 21:16
1
12
מדוע עברת להוד השרון ?

מכירה מספר אנשים אבל קצת או הרבה בעיסוקים/משפחות וחיי היומיום

מקווה מאד שהכל יהיה לטובה  חוץ מזה הכלבה מקסימה

לצפיה ב-'כן, סוקי אכן מקסימה ותודה, כיום טוב לי ויש לי הרבה חברים'
כן, סוקי אכן מקסימה ותודה, כיום טוב לי ויש לי הרבה חברים
05/10/2018 | 09:17
3

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום חשבון מוגבל
פורום חשבון מוגבל
MFC המרכז לפוריות הגבר
MFC המעבדה לפיריון הגבר
תדמור ערבה - ניהול ופיקוח בניה
זקוקים למפקח בנייה?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה