לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1345013,450 עוקבים אודות עסקים

פורום זכויות ומגבלות (נכים)

פורום זה משמש קהילה תומכת לאוכלוסיית הנכים הכלליים בעזרה מול הבירוקרטיה ודיונים ומידע להשגת מירב הזכויות.
נבקש להגיב\לכתוב בפורום זה בסגנון ובצורה מכובדת ובכבוד אחד לשני. 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום זכויות ומגבלות (נכים)

פורום זה משמש קהילה תומכת לאוכלוסיית הנכים הכלליים בעזרה מול הבירוקרטיה ודיונים ומידע להשגת מירב הזכויות.
נבקש להגיב\לכתוב בפורום זה בסגנון ובצורה מכובדת ובכבוד אחד לשני. 
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

הפורום משמש במה להבעת דעות, לעזרה לחברים מיידע וניסיון אישי, להדרכה וייעוץ בנבכי הבירוקרטיה, הדיונים יתנהלו בשפה נקיה ללא השמצות והוצאת דיבה, הפורום הוא הראי שלכם. אנא שמרו עליו לטובת כלל הציבור.
המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז ומנהלי הפורום אינם ערבים לנכונות המידע, ולא יהיו אחראים לנזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.

המשך >>

לצפיה ב-'שלום חבר'ה .. למי יש נסיון עם נסיעות לח'ול עם כסא ממונע ..'
שלום חבר'ה .. למי יש נסיון עם נסיעות לח'ול עם כסא ממונע ..
19/03/2019 | 15:25
2
20
מעדיפים שלא לקחת את הכסא הממונע האישי שלנו ולשכור בח'ול כסא ממונע?
הכסא יהיה שמור במטוס ואין חשש שיתקלקל?
לצפיה ב-'נסעתי פעמיים עם הכסא הממונע של משרד הבריאות. הכל'
נסעתי פעמיים עם הכסא הממונע של משרד הבריאות. הכל
20/03/2019 | 08:57
1
19
היה בסדר גמור, אתה צריך לדעת בדיוק איך מנתקים אותו מהחשמל אחרת לא יכניסו לבטן המטוס ואם זו פעולה קשה לגשת ולבקש מפסקים חיצוניים לניתוק כמו מפסק ראשי בבית.
הבעיה עם הכסא הזה שלא ניתן להכניסו למוניות ויש תחנות מטרו שהם לא מתאימות באופן מלא לכסא ממונע כזה גדול כי יש מדרגה מהרציף לרכבת. אז מאז רכשתי כסא ממונע מתקפל שמשרת אותי לכל הנסיעות לחו"ל וגם כאן בארץ לטיולים שאני יודע שהמקומות לא נגישים באופן מלא וגם למכללה לאחר שפעם אחת נתקעתי בקומה שנייה והיו צריכים להוריד את הכסא 2 קומות, אז הכסא המתקפל שוקל 26 ק"ג בסה"כ יש לי 2 בטריות שאותן אני לוקח למטוס ואז אפשר להכניס אותו למוניות לאובר וכד'

לצפיה ב-'אתה חושב יהיה לי קשה להשיג מונית עם מעלית בגרמניה? '
אתה חושב יהיה לי קשה להשיג מונית עם מעלית בגרמניה?
20/03/2019 | 09:17
12
לצפיה ב-'סקר בנושא נגישות לנכים בישראל'
סקר בנושא נגישות לנכים בישראל
14/03/2019 | 15:10
24
לענות על שאלון בנושא כללי על נגישות לנכים בישראל , יקח לכם פחות מדקה למלות את השאלון ולשלוח.
שאלות קלות קלות....
חשוב לבגרות באזרחות !!!! קישור למטה ....................

https://goo.gl/forms/AI0MbZ9Ta6kgp7fg2
לצפיה ב-'אני זכאית לחימום באיבזור רכב נכה?'
אני זכאית לחימום באיבזור רכב נכה?
11/03/2019 | 16:19
5
44
שלום. אני נכה בכסא גלגלים, מוסעת, במיניואן מאחור.
הביטו"ל אישר לי איבזור כולל "מזגן מפוצל בואן".                         
אבל חברת האיבזור התקינה מאחור *רק קירור*, לא חימום. ובחורף קר..
מישהו יודע אם אני זכאית גם למזגן שגם מחמם, לא רק מקרר?

לצפיה ב-'המזגן מחמם וגם מקרר פשוט תשימי על מעלות יותר גבוהות'
המזגן מחמם וגם מקרר פשוט תשימי על מעלות יותר גבוהות
12/03/2019 | 04:07
2
31
ייתכן והכיוון מתבצע מהיכן שהנהג יושב ולא מהיכן שאת יושבת. 
איזה רכב יש לך?

לצפיה ב-'החימום לא מגיע לאחור'
החימום לא מגיע לאחור
12/03/2019 | 07:20
1
28
בדקתי את כל הפרטים הטכניים. זה לא קשור לסוג רכב אלא למזגן *האחורי* שחברת האיבזור התקינה.
לצפיה ב-'לא ידוע לי שחברת איבזור מתקינה מזגנים, אולי חברה שעובדת'
לא ידוע לי שחברת איבזור מתקינה מזגנים, אולי חברה שעובדת
12/03/2019 | 19:19
32
איתה כמו אלכס מזגנים
לצפיה ב-'כל רכב כל וואן מטעם הביטוח לאומי חייב להיות בו מזגן מקורי'
כל רכב כל וואן מטעם הביטוח לאומי חייב להיות בו מזגן מקורי
19/03/2019 | 15:20
1
8
חימום וקירור .
לצפיה ב-'כן, אבל אני שואל אם צריך להיות חימום גם מאחור'
כן, אבל אני שואל אם צריך להיות חימום גם מאחור
19/03/2019 | 15:48
4
לצפיה ב-'שאלון בנושא נגישות לנכים בשביל עבודה לבגרות באזרחות'
שאלון בנושא נגישות לנכים בשביל עבודה לבגרות באזרחות
12/03/2019 | 12:52
1
30
1
לענות על שאלון בנושא כללי על נגישות לנכים , יקח לכם פחות מדקה למלות את השאלון ולשלוח 
שאלות קלות קלות....
חשוב לבגרות באזרחות !!!! קישור למטה ....................
לצפיה ב-'שאלון בנושא נכים'
שאלון בנושא נכים
12/03/2019 | 19:04
18
בבקשה בבקשה זה חשוב !!!!!
לצפיה ב-'למישהו יש קאיה קרניבל מונמך?'
למישהו יש קאיה קרניבל מונמך?
04/03/2019 | 15:35
47
אושר לי קאיה קרניבל מונמך (אני פרפלג נוהג) ורציתי לדעת כמה דברים:

1. האם למישהו יש בנוסף למושב האחורי, כיסא מתקפל לאדם נוסף? יש לי 3 ילדים והידרופיקס טענו שאפשר להתקין מושב נוסף ברכב, לעומתם בתמן טענו שאי אפשר להתקין שם כיסא נוסף, במיוחד לאור ההנמכה שגורמת לרצפה להיות דקה ולא בטיחותית עבור מושב נוסף.
2. לפי הבנתי יש ירידת ערך גדולה לרכב הזה? האם מישהו יודע אם זה נכון? ומה עושים כשרוצים להחליף רכב, האם ביטוח לאומי מפצה על ירידת ערך זו.

אני הייתי רוצה להמנע מהואן פולקסווגן משום הגודל שלו והתחושה המסחרית, אבל אם הקאיה בעייתית עם 3 ילדים וגם מבחינה כספית, אני חייב לדעת לפני שאני רוכש ומאשר לחברת אבזור.

תודה רבה

לצפיה ב-'האם אדם שמקבל קיצבת נכות ממקום העבודה יכול לקחת משכנתה?'
האם אדם שמקבל קיצבת נכות ממקום העבודה יכול לקחת משכנתה?
17/02/2019 | 17:00
1
62
לצפיה ב-'יכול ,,ולפי החוק החדש לא מחוייב בביטוח חיים למשכנתא'
יכול ,,ולפי החוק החדש לא מחוייב בביטוח חיים למשכנתא
10/03/2019 | 09:40
23
לצפיה ב-'שירותים מיוחדים בגיל פרישה שאלה'
שירותים מיוחדים בגיל פרישה שאלה
05/02/2019 | 00:03
11
176
מי שבגיל הפרישה ועובר לחול במדינה שיש עימה אמנה , אפשר לקבל את קצבה ללא חשש,? כפי שהבנתי שאסור עד גיל פרישה אחרי גיל פרישה מותר הבנתי נכון?
לצפיה ב-'על איזה מדינה מדובר ?'
על איזה מדינה מדובר ?
05/02/2019 | 12:23
2
80
לצפיה ב-'עיקרון'
עיקרון
05/02/2019 | 22:24
1
81
שיש באתר מדינות שיש איתם אמנה, לאיטליה ,אז לא אמור להיות בעיה?
לצפיה ב-'אף אחד לא יודע?'
אף אחד לא יודע?
08/02/2019 | 19:23
32
לצפיה ב-'למיטב ידיעתי רק קצבת זקנה או קצבת זקנה נכות '
למיטב ידיעתי רק קצבת זקנה או קצבת זקנה נכות
10/02/2019 | 14:20
7
62
יכולה להשתלם במדינה שיש לה אמנה עם המוסד לביטוח לאומי שלנו . קצבת שרותים מיוחדים מעצם טיבה מחייבת התגוררות בישראל . בשהות מעל 3 חודשים בחול מופסקת הקצבה.  
לצפיה ב-'פה רשום 6 חודשים אבל לא מציין גיל פרישה'
פה רשום 6 חודשים אבל לא מציין גיל פרישה
10/02/2019 | 20:20
6
36
לצפיה ב-'סליחה נכון 6 חודשים ולא 3 '
סליחה נכון 6 חודשים ולא 3
10/02/2019 | 21:06
5
27
עדיין כפי שציינתי למיטב ידיעתי לא ניתן לקבל קצבת שרותים מיוחדים אם עוברים לגור בחול גם אם מדובר במדינה שיש איתה אמנה ללא קשר אם מדובר בגיל פרישה . להזכירך קצבת שרותים מיוחדים משתלמת גם לאחר גיל פרישה . 
לצפיה ב-'אני לא מבין מדוע לא ניתן הרי'
אני לא מבין מדוע לא ניתן הרי
10/02/2019 | 21:42
4
46
אדם בגיל פרישה תלוי במטפל או בזולת ילדיו , במידה וילדים עוברים לחול, וקצבה אינה מספקת להחזקה עובד זר בארץ, ואין מנוס ממעבר ההורה מבוגר לחול יחד משפחתו, יש פה קיפוח נפש , לא נראה הגיוני שקצבה שאמורה לתת מענה לנכה קשה בגיל פרישה, נותר ללא הקצבה . החוק לא מציין בפועל, מה קורה במידה ונכה עובר לחול לצורך השגחה רפואית של משפחתו .. במצב כזה המבוטח נכה נותר ללא קצבה משולמת שזכאי לה ..זה סותר את תנאים של אמנה בינלאומית במדינות החתומות , כי שירותים מיוחדים זאת קצבה מכלול של מחלקת הנכות ביטוח לאומי , המחוקק לא ציין את תנאי סף לאחר גיל פרישה, הרי נכה בגיל פרישה שצבר את רוב נקודות בארץ ,לא ניתן לשלול מימנו את זכיות שהיה אמור לקבל אותם לו היה נותר בארץ .
לצפיה ב-'לצערי הרב זה המצב '
לצערי הרב זה המצב
10/02/2019 | 21:59
3
40
אתה מעלה נימוקים נכונים אבל באותה מידה אפשר לשאול מדוע נכה שמגיע לו קצבת ניידות ללא רכב למשל לא יכול לקבל את הקצבה אם הוא עובר לגור בחול לאחר פרישה . אותם נימוקים שציינת  נכונים גם לגבי קיצבה זו . גם קצבת הפוליו למשל משתלמת רק למי שמתגורר בארץ למרות שהיא יותר פיצוי מאשר קיצבה . מדינה אמורה לדאוג לתושביה ולא למי שהפסיק להיות תושב . זאת למעט קיצבת זיקנה למי שעובר לגור בחול במדינה שיש איתה אמנה ובמקרים מסויימים גם למדינה שאין איתה אמנה . 
לצפיה ב-'יוסי תראה המחלקות אחרות שציינת אינם נכללות באמנות מנסיבות '
יוסי תראה המחלקות אחרות שציינת אינם נכללות באמנות מנסיבות
10/02/2019 | 22:14
2
37
שקצבת ניידות ופוליו ,זאת קצבאות שנקבעות לפי וועדות של משרד הבריאות, ולא ביטוח לאומי, ככה שקצבאות מעולם לא היו חלק מהסכמי אמנה בינלאומי, כמו קצבת נכות וקצבה נכות עבודה, שירותים מיוחדים הקצבה נכללת בסעיפים של מחלקת נכות, וקצבאות אחרות לא נכללים למחלקה של נכות ביטוח לאומי, לכן הקצבה שירותים מיוחדים אמורה להיות כלולה באמנה של חול, הקצבה משולמת כסעיף נכות , נכה בגיל פרישה , צבר את וותק מספק להיות זכאי לעבור גם למדינות שאין אמנות , אבל אנחנו מדברים כרגע על מדינה שיש אמנות , ותנאים כלל אינם ברורים בסעיפי זכיות .
לצפיה ב-'אגב אתה מכיר מדינה שמשלמת קצבת שירותים מיוחדים לנכים באותה'
אגב אתה מכיר מדינה שמשלמת קצבת שירותים מיוחדים לנכים באותה
10/02/2019 | 22:44
56
מתכונת כמו ישראל ? אין דבר כזה בארהב בכלל וגם לא ברוב מדינות אירופה המערבית . גם לא באוסטרליה . אבל זה לא העניין . מה שקובע זה החוק בארץ . 
לצפיה ב-'אגב זה לא מדויק לגבי הפוליו והניידות '
אגב זה לא מדויק לגבי הפוליו והניידות
11/02/2019 | 12:23
54
הוועדות לגבי הפוליו הן של ביטוח לאומי ולא משרד הבריאות . בניידות וועדה במשרד הבריאות היא שקובעת את אחוז הניידות עבור ביטוח לאומי . וכפי שציינתי שרותים מיוחדים לנכים במתכונת שלנו לא קיים לדעתי בשום מדינה. רק קצבת זקנה ונכות מעבודה קיימת בכל המדינות המתוקנות. 
לצפיה ב-'הסרת ריכוך הגה'
הסרת ריכוך הגה
04/02/2019 | 10:55
105
לרכב שרכשתי לפני שנה, יש הגה מרוכך, אני רוצה למכור אותו והתברר שהסרת הריכוך זו בעיה (מחיר, זמינות תיבת ההגה וכו') מישהו יודע האם ניתן להשאיר את ההגה מרוכך? האם מישהועבר טסט עם הגה מרוכך בלי שהיה לו אישור לזה? מישהו נתקל בסוגיה הזאת?
לצפיה ב-'שלום רב... האם לנכים נותנים משכנתא רק ל15 שנים?גם לצעירים...'
שלום רב... האם לנכים נותנים משכנתא רק ל15 שנים?גם לצעירים...
27/01/2019 | 18:39
116
לצפיה ב-'יום שאסור לשכוח. שחרור מחנה ההשמדה אושוויץ'
יום שאסור לשכוח. שחרור מחנה ההשמדה אושוויץ
27/01/2019 | 15:41
40
***סיפור מהבלוג של אנג'לה***
הייתי כל כך נחושה להצליח במשימה לנקות לו את המספר שלכלך את זרועu, וכך המבוגרים זכו לקצת שקט ממני.
בבית התנהלו החיים בצל השואה, היא תמיד הייתה שם, אבל לא זכור לי שדיברו עליה, זה היה נושא שהס מלהזכיר ורק בטקסי יום הזיכרון לשואה בבית הספר, שמעתי את סיפורי הזוועה של אותם ימים.
לא תיארתי לעצמי שהסיפורים המזוויעים האלה כוללים בעצם את הורי, את סבתי, את דודי האהוב ואת המשפחה שלא זכינו להכיר, כי נספו בשואה.
www.angela-blog.co.il

לצפיה ב-'ועדה לגודל רכב'
ועדה לגודל רכב
20/01/2019 | 14:13
14
155
היי ,
מחפש לשוחח עם מישהו שיהיה לאחרונה בועדה לגודל רכב במטרה לבקש אישור לרכב עם מעלית .
יש פה מישהו כזה ?
לצפיה ב-'כן, הרגע הייתי בוועדה ולגודל רכב בערעור על הוועדה'
כן, הרגע הייתי בוועדה ולגודל רכב בערעור על הוועדה
22/01/2019 | 11:54
13
143
אישרו לי פולקסווגן T6 - אני נכה T5-6 משותק מהחזה בכסא גלגלים.
אבל ערערתי כי הייתי צריך רכב מונמך, כי הגובה שלי בכסא גלגלים הוא 1.34.
רציתי קארוול מונמך שיהיה לי יותר מקום עם הילדים (יש לי 3) אבל הם אישרו לי קאיה קרניבל.

מה אתה רוצה לדעת?
לצפיה ב-'ועדה לגודל רכב'
ועדה לגודל רכב
22/01/2019 | 12:05
2
122
יש לך דגשים לועדה?
אני כמובן אגיע מוכן עם איזה רכב אני רוצה . 
האם עררת על קאיה קרניבל ? 
האם אשפר לשוחח בטלפון  
לצפיה ב-'תרשום את הטלפון שלך ואתקשר'
תרשום את הטלפון שלך ואתקשר
22/01/2019 | 12:24
1
77
לצפיה ב-'ועדה לגודל רכב'
ועדה לגודל רכב
22/01/2019 | 12:33
116
אילן 052-5351342
תודה
לצפיה ב-'אגב לפי מה ששמעתי מנכים '
אגב לפי מה ששמעתי מנכים
23/01/2019 | 14:03
9
168
גם שמאשרים פולקסוואגן T6 בפועל מקבלים קראוול לא מונמך .מכל מקום רואים שהכסף מדבר . קאיה קארניבל לא מונמכת עולה כולל מסים  כ 220000 שח . קראוול לא מונמך עולה כ 270000 שח . ברור שהוועדה העדיפה את הקאיה שיתכן אפילו במקרה שלך יותר מתאימה . 
לצפיה ב-'חברת אבזור עבדה עלי'
חברת אבזור עבדה עלי
31/01/2019 | 11:00
8
80
בחברת אבזור הטעו אותי וכיוונו אותו לקאיה. יש לי 3 ילדים קטנים. בקאיה יש מושב אחרוי צר מרוד )1.10) ולכן לא מתאים ל3- ילדים קטנים. הם אמרו לי שניתן להוסיף כסא מתקפל. מסתבר לי שהם רוצים את הקאיה כי זה יותר זול להם העבודה (מגיעה כבר מונהמכת) ואני בעצם גם אקבל כסא רכב שלא תואם לצרכים שלי וגם ששוה 30000 פחות מהפולקסווגן. הייתי מעדיף אותו ושאתכוףף מאשר להוסיף עכשיו את הכסף. מעבר לכך, אותה חברת אבזור לא מוכנה לתת לי כלום תוספת, וזאת אחרי שהערעור עיכב חלי את האוטו והם הרוויחו עוד כ100000 עבור ההנמכה
לצפיה ב-'הבעיה הכי גדולה בקאיה '
הבעיה הכי גדולה בקאיה
31/01/2019 | 12:24
2
88
היא שההנמכה נעשית בארץ . זה לא כמו ההנמכה בקרייזלר שנעשית בארהב על ידי חברות מאוד מנוסות כמו VMI ו BROWN . זו רמה אחרת לגמרי מהנמכה של קאיה בארץ . גם הקוריאנים לא עושים הנמכה ברמה של האמריקאים . 
לצפיה ב-'ולפיכך הבנתי שגם יש לה ירידת ערך דרמטית ב-5 שנים'
ולפיכך הבנתי שגם יש לה ירידת ערך דרמטית ב-5 שנים
31/01/2019 | 12:48
1
67
בעוד שהפולקסווגן פחות מורידה ערך
לצפיה ב-'בעיקרון רכב שעבר הנמכה יש לו ירידת ערך גדולה יותר . '
בעיקרון רכב שעבר הנמכה יש לו ירידת ערך גדולה יותר .
31/01/2019 | 13:16
78
גם פולקסוואגן שעבר הנמכה שווה פחות מזה שלא מונמך . בכלל לפולקסוואגן יש שוק יד שניה גדול יותר כי הוא רכב מסחרי ואם הוא לא מונמך עם קילומטרג נמוך אפשר לקבל עליו יותר ממחיר השוק . מצד שני לדוגמא  לקרייזלר אפילו מונמך עם קילומטרג נמוך  מאוד יש שוק ואפשר לקבל עליו מחיר טוב .   
לצפיה ב-'ההנמכה עולה 100,000 שח ? '
ההנמכה עולה 100,000 שח ?
14/02/2019 | 16:11
4
43
נראה לי קצת מוגזם . לא ראיתי סכום כזה במחירון ביטוח לאומי . במחירון רשום שהנמכת רצפה עולה כולל מעמ כ 10,500 דולר שזה כ 36,000 שח. אגב למיטב ידיעתי ההנמכה של הקאיה נעשית בארץ לפחות כך אמר לי המאבזר שלי.

מעניין מאוד . 

לצפיה ב-'הנמכה'
הנמכה
15/02/2019 | 18:35
3
32
יש מעלית פנימית 27000 ש"ח
הגבעת משקוף דלת 20000 ש"ח
דיפון דפנות בעקבות הנמכה 6000 ש"ח
ועוד .....
קאיה מונמכת בערץ ע"י א.צ.מ.
אבל אפשר לקבל אותה גם מונמכת בחו"ל עם תתעקש (גם ע"י א.צ.מ.)
יש גם אופציה DODGE מונמך בחו"ל.

לצפיה ב-'תודה על ההתייחסות !'
תודה על ההתייחסות !
15/02/2019 | 19:06
2
33
מעלית פנימית אני מבין שזה בקראוול . לא בקאיה או בוויאגר לשעבר שם יש רמפה .
גם הגבהת משקוף דלת זה בפולקסוואגן קראוול לא בקאיה או וואיגר לשעבר . 
לפי הידוע לי גם תמן מנמיכים . 
השאלה היא אם ההנמכה במחירון כוללת גם רמפה שעושים בקיה ובעבר וויאגר ( וויאגר או פסיפיקה היום ההנמכה נעשית רק בחול) . 
היות ואין במחירון ביטוח לאומי רמפה אפשר להבין שזה כמו המעלית הפנימית אולם לא בטוח . 

לצפיה ב-'הנמכה'
הנמכה
15/02/2019 | 19:41
1
29
הנמכה לא כוללת רמפה,לא כוללת מערכת אלקטרומכנית להנמכת רכב.
כן, רמפה זה מעלית פנימית.
לצפיה ב-'יש שני סוגי רכבים מונמכים '
יש שני סוגי רכבים מונמכים
17/02/2019 | 12:06
47
קראוול שלגביו עושים הנמכה ומוסיפים את המעלית הרגילה והתוספת לעומת קראוול רגיל ולא מונמך היא כ 36000 שח . זו התוספת שביטוח לאומי מאשר לנכה כתשלום למאבזר בגין ההנמכה . נכון יש תוספות קטנות נוספות כפי שציינת. 
לגבי קיה או קרייזלר פסיפיקה (וויאגר לשעבר ) נעשית גם הנמכה רגילה וגם מנוע אלקטרו מכני שמנמיך עוד את המכונית כדי שהשיפוע של הרמפה יהיה נמוך . המערכת האלקטרומכנית דומה בפעולתה למעלית  בקרוול . המערכת האלקטרומכנית אמורה לכלול את הרמפה. גם אם לא התוספת בגין הרמפה קטנה יחסית לעלות המערכת האלקרומכנית. 
אי לכך לא אמור להיות הבדל מהותי בעלויות בין סוגי ההנמכות השונים . 
לצפיה ב-'פוסט חשוב לגבי וועדות'
פוסט חשוב לגבי וועדות
18/01/2019 | 23:48
1
216
***מהבלוג של אנג'לה***
"טופס טיולים"
1. בשלב הראשון יש לגשת לסניף הביטוח הלאומי הקרוב לביתך ולהגיש שם את הבקשה (טפסים).
2. המבקש יקבל זימון בדואר (בד"כ עד 60 יום) ובזימון יפורט מקום הוועדה, תאריך, שעה (לפעמים אפילו דרכי גישה בתחבורה ציבורית) ומסמכים שעליו להביא.
3. הוועדה בודקת את התלונה/ות של התובע וכך נקבעים אחוזי הנכות, את הזמן שבו החלו אחוזי הנכות והאם הנכות היא זמנית או לצמיתות. במידה (לא תמיד) והוועדה חושבת שמגיע לך כסף על תקופת עבר, היא מאשרת את זה אך ורק מיום הגשת הבקשה ורטרואקטיבית עד שנה)
4. במידה ולתובע מספר בעיות רפואיות, עליו לציין זאת (חשוב) ורופאי הוועדה בודקים כל תלונה בנפרד ואז עושים שיכלול של כל אחוזי הנכות.
5. לוועדה הזכות לזמן התובע לוועדה/בדיקה נוספת או מסמכים נוספים.
6. את חוות הדעת של הרופא/ים מעבירים לרופא מוסמך אשר "מתרגם" את הדיווח לאחוזי נכות.

לצפיה ב-'לגבי הרטרו לא מחייב עד שנה '
לגבי הרטרו לא מחייב עד שנה
10/02/2019 | 18:44
27

אני קיבלתי שנתיים וחצי..כלומר זה גם תלוי בנסיבות ומתי החלה המחלה אם היא מתועדת אצלם..וקבעו רטרואקטיבי...
לצפיה ב-'למכירה קרייזליר גרנד וויאגר'
למכירה קרייזליר גרנד וויאגר
18/01/2019 | 18:25
68
מותאמת לנכים עם רמפה ואפשרות עם מערכות נהיגה חשמליות או בלי
רכב במצב חדש 51000קמ
לצפיה ב-'משהו נתקל בסחבת של משרד הבטחון כשביקש טיפול רפואי?'
משהו נתקל בסחבת של משרד הבטחון כשביקש טיפול רפואי?
17/01/2019 | 08:45
51
אני מנהל תביעה בגין סחבת הגד משרד הבטחון. מישהו סבל מהסחבת של משרד הבטחון אחרי שביקש ממנו טיפול רפואי או נפגע מעבודה רשלנית?
תכתבו לי בבקשה.
אני צריך אנשים שיסכימו לספר את סיפורם בפני שופט.
בברכה,
מרקו
לצפיה ב-'ניידות'
ניידות
14/01/2019 | 10:00
1
200
שלום מה שלומכם.
שאלתי יש לי נכות 89% וקיבלתי נוסף 40% ניידות,ערערתי והם כתשובה איימו עלי שיקחו לי את האחוזים שקיבלתי או שאני ימשוך בחזרה את הערעור,מה עליי לעשות.
וכן מה הזכויות שלי בביטוח לאומי לקצבה ורכב.
בביטוח עונים לי בערפול כתשובות. דוד

לצפיה ב-'מי איים עליך? איזה שטויות. אף אחד לא יכול לקחת לך מה ששלך'
מי איים עליך? איזה שטויות. אף אחד לא יכול לקחת לך מה ששלך
15/01/2019 | 05:20
113
אם כתבו לך מכתב כזה, נגיד ו..., קח אותו לעורך דין שיתבע את המדינה.
תגיד את הערעור.
לא בקי באיזו קצבה מקבלים על 40% ניידות. בנוסף ל-40% הנחה על המכס בקניית רכב חדש. את זה צריך לבדוק.
לצפיה ב-'מבקש לרכוש בדחיפות קרייזלר או קאיה'
מבקש לרכוש בדחיפות קרייזלר או קאיה
11/01/2019 | 11:40
1
119
יד שניה במצב טוב עם רמפה
אפשר למסור פרטים בפרטי.

לצפיה ב-'דבר איתי '
דבר איתי
18/01/2019 | 18:20
38
אני מוכר קרייזליר עם רמפה כחדשה 2013
0537414881
לצפיה ב-'חניית נכה בבנין מגורים???'
חניית נכה בבנין מגורים???
10/01/2019 | 19:46
4
170
לאחרונה רכשנו דירה חדשה,בבנין החניון בנוי בצורת חנייה מוכפלת(בשתי קומות ,רכב מתחת לרכב},יש שתי חניות רגילות בחניון שמסומנות כחניית נכים,האם הקבלן יכול לדרוש מחיר גבוהה יותר על החניות האלו?או שאין לו זכות למכור אותם במחיר אחר,מאשר החניות המוכפלות.
לצפיה ב-'ממש אותו מקרה'
ממש אותו מקרה
10/01/2019 | 23:03
109
גם ללי היה אותו מקרה וקיבלתי את החניית נכה (באותו מחיר) ואפילו רשמו אותה על שמי בטאבו
לצפיה ב-'אסור לו במלוא מובן המילה. הוא מחויב למס' חניות נכים '
אסור לו במלוא מובן המילה. הוא מחויב למס' חניות נכים
11/01/2019 | 07:29
83
לפי החוק ואלו חניות רק! לנכים. אם אין נכים בסיבוב הראשון של קניית הבית אסור למכור את החניות האלה ולא להכניסן לטאבו. מי שקונה אותן ויחנה שם רכב נכה לא יוכל לעשות עם זה כלום. מי שקונה אותן שותף לעבירה.
חייב לתת לך אץ חנית הנכה במחיר שטח חנייה רגיל. והחנייה מחויבת להיות כחוק עם רווחים צבועים בקווים אלכסוניים כדי לאפשר פתיחת מעלית או רמפה.
לצפיה ב-'הוא לא מכר לי, אבל כן'
הוא לא מכר לי, אבל כן
16/01/2019 | 12:05
1
52
החליף אותה עם החניה הרגילה.
אגב בבינין אין עוד נכים מלבדי.
לצפיה ב-'תודה,זה מה שאנסה לעשות עם הקבלן.'
תודה,זה מה שאנסה לעשות עם הקבלן.
21/01/2019 | 10:54
25
דרך אגב האם הצלחת להשיג מחיר טוב יותר,כתוצאה מהעובדה שוויתרת על חניית הנכים?
לצפיה ב-'פנרוז'
פנרוז
08/01/2019 | 19:16
93
שלום רב,
בטעות סופק לי פנרוז סטרילי באריזה במידה לא מתאימה ואין אפשרות החלפה. מי שמעוניין בכמות לא קטנה מאזור הקריות שיכתוב לי בפרטי שם, מס' טלפון, מידה במ"מ ויקבל את הכמות בחינם.   
לצפיה ב-'הנחה בארנונה לנכים '
הנחה בארנונה לנכים
07/01/2019 | 11:55
1
198
נכה 100 אחוז עובד במשרה מלאה.
שנה שעברה הורידו לי את הקח"ן ,קצבה חודשית נוספת,ואת 100 אחוז אי כושר שהיו לי, ובעצם הפסיקו לשלם לי דמי נכות פרט לניידות ושירותים מיוחדים (אני מרוויח סה"כ יפה).
מצבי לא נעשה טוב יותר...

הייתי מקבל 80 אחוזי הנחה בארנונה והשנה עקב ההורדה, אני מקבל רק 40 אחוז.
נאמר לי שזה בגלל שאין אחוזי אי כושר.

מה צריך לעשות כדי שבכל זאת אהנה מהנחה בארנונה?
אגב, הורידו לי את הפטור מתשלום עצמית מקופת חולים, כך שכל ט.17 עולה כסף.
רעיונות?
לצפיה ב-'אם אתה עובד משרה מלאה ומרוויח יפה והורידו את האי כושר'
אם אתה עובד משרה מלאה ומרוויח יפה והורידו את האי כושר
08/01/2019 | 07:24
131
אין מה לעשות, מבחינת הרשות המקומית וקופת החולים אתה ככל האדם. עושים את ההנחה לאנשים מודבלים עם קושי בהשתכרות עקב אובדן כושר עבודה. אחוזי הנכות בקופת חולים הם לא האינדיקציה להנחה אלא עצם אי כושר עבודה. 
תהנה מעצמאות מלאה ביכולת לעבוד במשרה מלאה ומאחל לך שתמשיך להנות לאורך ימים
לצפיה ב-'מורשה נהיגה וביטוח מקיף'
מורשה נהיגה וביטוח מקיף
03/01/2019 | 14:26
2
163
שלום רב,
האם מורשה נהיגה (בן 18) של מוגבל בניידות שרכבו נקנה באמצעות הביטוח הלאומי, צריך להופיע עם שמו בפוליסת ביטוח המקיף?
לצפיה ב-'מעניין מי אמר לך את זה '
מעניין מי אמר לך את זה
03/01/2019 | 15:07
131
אין צורך שמורשה הנהיגה יופיע בשם בעל הפוליסה . מה שהכי חשוב שיהיה למורשה הנהיגה כיסוי בפוליסת המקיף ובהצהרה של פרטי הנהגים הנוהגים באופן קבוע בביטוח החובה. הכיסוי לנהגים בני 18 הוא יקר מאוד הן בפוליסת הביטוח המקיף והן בביטוח החובה עד כדי כפל הפרמיה ויותר !!!!! לכן אנא בדקו היטב שהכסוי אמנם קיים.
לצפיה ב-'אין כל איזכור לזה בחוק'
אין כל איזכור לזה בחוק
05/01/2019 | 19:34
57
קרא את החוק באתר של אנג'לה
http://angela-blog.co.il/wp-content/uploads/2018/1...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום כאב
פורום כאב כרוני
פורום תעבורה
ביצעתם עבירת תנועה?
עו
רענן גל - משרד עו"ד

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה