לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

אודות הפורום זכויות ומגבלות (נכים)

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

הפורום משמש במה להבעת דעות, לעזרה לחברים מיידע וניסיון אישי, להדרכה וייעוץ בנבכי הבירוקרטיה, הדיונים יתנהלו בשפה נקיה ללא השמצות והוצאת דיבה, הפורום הוא הראי שלכם. אנא שמרו עליו לטובת כלל הציבור.
המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז ומנהלי הפורום אינם ערבים לנכונות המידע, ולא יהיו אחראים לנזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.

המשך >>

לצפיה ב-'רוצה/רוצים לדבר על זה ?'
רוצה/רוצים לדבר על זה ?
24/02/2017 | 13:20
1
35
רוצים לדבר על זה ?

אנו האנשים עם מוגבלויות,בקשנו תמיד "להיות כמו כולם".
זאת הייתה החשיבה בטרום חקיקה על שיוויון בתעסוקה ובנגישות. להיות כמו כולם ולא לקבל פטורים, אלא תוספות שייקלו על החיים.

משרד התחבורה. קרי מדינת ישראל, מעודדת התקנת חיישנים למניעת תאונות והנה אני קורא שהנכים בקשו פטור חיוב התקנת החיישנים הללו.
לעניות דעתי זה להתחמק מאחריות המדינה על חיינו כנהגים ועל חייהם של אלה הנוהגים, רוכבים ומהלכים במקביל לנו.

לעניות דעתי, היינו, קרי האנשים עם מוגבלויות הנוהגים והמוסעים, חייבים להתקין את החיישנים הללו למען הציבור כולו. איננו נפרדים ומופרדים מהקהילה. אנו חייבים לקחת אחריות ולהיות ערבים זה לזה.
אנו בני אדם ואיננו חלקים או חצאים למיניהם.
אם כבר מבקשים להיות כמו כולם אז גם ליטול אחריות !

לצפיה ב-'ממש בושה וחרפה...ביזיון לאוכלוסיית הנכים הנוהגים'
ממש בושה וחרפה...ביזיון לאוכלוסיית הנכים הנוהגים
24/02/2017 | 13:35
25
מי האדיוט טיפש הזה שהחליט על דעת עצמו, ממי קיבל מנדט להיאבק על ביטול איבזור שאמור להיות חובה על רכבי נכים...
מהרסייך ומחריבייך ממך ייצאו...
לצפיה ב-'קריאה לכולם'
קריאה לכולם
22/02/2017 | 17:11
14
111
לצפיה ב-'לאן לבוא...'
לאן לבוא...
22/02/2017 | 17:46
11
67
לצפיה ב-'מזמינים אותנו למשתה כיד המלך/ה ?'
מזמינים אותנו למשתה כיד המלך/ה ?
22/02/2017 | 17:59
61
לצפיה ב-'עדיין אין מועד ומקום, אבל יודיעו'
עדיין אין מועד ומקום, אבל יודיעו
22/02/2017 | 18:40
9
66
ואני מקווה שהפעם תהיה הענות
לצפיה ב-'כל ארגון מארגן היום כנס\הפגנה...מבלי שקיבל מנדט מהנכים'
כל ארגון מארגן היום כנס\הפגנה...מבלי שקיבל מנדט מהנכים
23/02/2017 | 09:01
2
52
כל ארגון תומך בהצעת חוק זו או אחרת שזה החלום הרטוב של הממשלה שהנכים לא מאוגדים...שלא לדבר על כך שקבוצות נכים מוליכות שולל באינפורמציה את אוכלוסיית הנכים דבר המראה על חוסר ידע ונסיון בחומרים הנידונים.
לו היו הנכים מגיבים בחיוב לוועדה להקמת ארגון יציג היה לנו היום ארגון שהיה נאבק כשמאחוריו חצי מיליון נכים ולא אסופת ראשי ארגונים בעלי אלימות מילולית מבישה....
לצפיה ב-'אתה צודק, אבל מה שהיה היה ודי להקניט או להזכיר ....'
אתה צודק, אבל מה שהיה היה ודי להקניט או להזכיר ....
23/02/2017 | 22:58
1
29
"לו היו הנכים.........", טוב די, כדאי לחשוב מה הלאה.
ושנית למיטב ידעתי לא מדובר בארגונים, מדובר בקבוצה שמנסה לארגן הקמת
ארגון יציג.
אני לא אופטימית, אבל מברכת ומקווה שיצליחו במה שאנחנו (כולנו) נכשלנו.
לצפיה ב-'לא מקניט, אומר את האמת למרות שכואבת...'
לא מקניט, אומר את האמת למרות שכואבת...
24/02/2017 | 09:06
17
את יכולה לקבור את העבר ולהמשיך הלאה..אני לא!!! אני לומד מהעבר לגבי העתיד, ונכון..האמת מקניטה וכואבת...היכן היו אותם נכים ב 2014 כשהתחננו להקים ארגון יציג...ולא משנה כמה עצומות יחתמו..הנכים וכן כן גם אלה שהיום עושים רעש ואת בתוכם!!!! אמרתם את דברכם!!!!!
הצרה שהקבוצה שמדברת עליה היא אלימה מילולית..תוקפת מי שלא מסכים לדעתה.. מוליכה שולל את אוכלוסיית הנכים, כמו ההכרזה שלהם שהשר צריך רק לחתום על תקנה...דבר שבכלל אינו נכון כלל וכלל...אם היו לומדים את הנושא היו יודעים שבהתאם להחלטת ממשלה את הארגון היציג מקים נציב שיויון זכויות לאנשים עם מוגבלות בשיתוך משרד הרווחה והממשלה...וכן צריך לעבור הצבעות בכנסת... ולפני כן אישור הממשלה...                                                              

מי כמוך יודע שיש וועדה שאמורה לפרסם את המלצותיה בנושא...בתמיכתי ועצתי קיבלת אם איני טועה אפילו תגובה בכתב...כך שמפליא אותי התנהגותך. אם יש בך יושר ציבורי תפרסמי
אגב גם הקבוצה שנאבקה כ 8 שנים להקמת ארגון יציג על ידי הממשלה לא הייתה ארגון.
לצפיה ב-'למה אין מועד ומקום..מי מארגן..ממי קיבל מנדט...'
למה אין מועד ומקום..מי מארגן..ממי קיבל מנדט...
23/02/2017 | 10:20
5
40
מה המטרה....הרי יש לצערי כל כך הרבה כנסים לאחרונה.ומתוכננות הפגנות..כל הפגנה להצעת חוק אחרת....כל אחד מושך לכיוון אחר...
בושה...
לצפיה ב-'די נו! "ממי קיבלו מנדט?" לא קיבלו, אבל מנסים לארגן את הנכים '
די נו! "ממי קיבלו מנדט?" לא קיבלו, אבל מנסים לארגן את הנכים
23/02/2017 | 23:05
4
20
לעשות בחירות.
אוף אתה מעצבן - אתה מזכיר לי את השאלה הפילוסופית "מי היה קודם,
הביצה או התרנגולת?"
איך יקבלו מנדט, ממי?

לצפיה ב-'דווקא עלייך מתפלא.....'
דווקא עלייך מתפלא.....
24/02/2017 | 09:16
3
18
מי כמוך יודע שב 2014 הוקמה וועדה שתפקידה היה להקים ארגון יציג לנכים הכלליים, אחרי מאבק של קבוצת נכים כ 8 שנים....את בעצמך קיבלת תגובה ממשרד ממשלתי על כך שהוועדה אמורה לפרסם את מסקנותיה ואאם איני טועה בכתב!!!!...אם יש בך יושרה ואמץ לב ציבורי תפרסמי זאת....
חשבתי לי לתומי שאתה שונה...תחפשי את החלטת הממשלה מ 2005 כמו שהקבוצה שנאבקה עשתה..תלמדי מי מוסמך להקים את הארגון היציג ולא להוליך את הנכים שולל עם סיפורי מעשיות ומפרסמת בדיות....
לצפיה ב-'בחיאת..כנסי עכשיו לדף של מוביל הקבוצה...'
בחיאת..כנסי עכשיו לדף של מוביל הקבוצה...
24/02/2017 | 09:31
2
24
תקראי איזה שפה...איזו בוטות...איזה סגנון....איזו תוקפנות....
האמת? לא האמנתי שמסוגלת להתחבר לדבר כזה....
בושה לאוכלוסיית הנכים....

לצפיה ב-'זה שהשפה שלו בוטה זה לא אומר בהכרח שהוא לא יביא לתוצאות יפות'
זה שהשפה שלו בוטה זה לא אומר בהכרח שהוא לא יביא לתוצאות יפות
24/02/2017 | 12:28
1
15
לנכים. איך בכלל מגיעים לדף הזה? או איזה ארגון זה?
לצפיה ב-'אולי לך מתאים סגנון מילולי תוקפני כזה...'
אולי לך מתאים סגנון מילולי תוקפני כזה...
24/02/2017 | 12:33
16
אני מצפה ממי שרוצה לייצג אותי שיהיה אדם מכובד...בעל סגנון מכובד..ללא בוטות ואלימות מילולית....המכבד את השני...אגב הוא מתנפל בצורה בוטה ואלימות מילולית בעיקר נגד נכים שלא מסכימים לדעתו.
איך שתתייחס לאחרים כך ייתייחסו אליך....
לצפיה ב-'מטעם איזה ארגון זה?'
מטעם איזה ארגון זה?
24/02/2017 | 13:29
1
10
או האם יש לך לינק?
לצפיה ב-'לא יודע מי הם בכלל..מקבל לקיר שלי את האלימות המילולית שלהם'
לא יודע מי הם בכלל..מקבל לקיר שלי את האלימות המילולית שלהם
24/02/2017 | 13:34
12
ומתבייש

לצפיה ב-'שלום האם מישהו מכיר או משתמש במערכת להתרוקנות שנקראת qufora'
שלום האם מישהו מכיר או משתמש במערכת להתרוקנות שנקראת qufora
24/02/2017 | 11:21
13
ויכול לתת חוות דעת
תודה
לצפיה ב-'מקווה שהשאלה רלוונטית לנושא הפורום'
מקווה שהשאלה רלוונטית לנושא הפורום
23/02/2017 | 01:20
2
66
מה התנאים הדרושים כדי שעמותת עזר מציון ועמותות דומות יסיעו לטיפולים ולבדיקות רפואיות באמבולנסים שלהם? 
כשכתבתי באחד הפורומים על החששות שלי לגבי לגור לבד בעתיד עם קצבת נכות של 2,342 ש"ח לחודש קואצ'רית אופטימית מאוד הציעה לי שאשתמש בעמותה כדי להגיע לכל הבדיקות הרפואיות שלי והמעקבים במקום להשתמש במוניות וכך אוכל לחסוך 1,000 ש"ח בחודש החל מהחודש הבא.
האם זה באמת ישים? אפשרי?
לצפיה ב-'עזרה למרפא 035777000 עושים זאת בהתנדבות מלאה. '
עזרה למרפא 035777000 עושים זאת בהתנדבות מלאה.
23/02/2017 | 08:32
27
לצפיה ב-'אכן עזר מציון עוזרת ללא תמורה בהובלת נכים'
אכן עזר מציון עוזרת ללא תמורה בהובלת נכים
23/02/2017 | 08:55
36
רק שצריך לעדכן מראש את פרטי הנסיעה ולא להפתיע מהיום להיום...
לצפיה ב-'גם היום לא היה דיון בהצעת החוק של ח"כ ביטן (בוקר זו הצגה)'
גם היום לא היה דיון בהצעת החוק של ח"כ ביטן (בוקר זו הצגה)
19/02/2017 | 17:43
6
141
אותה הצעת חוק שתהיה בכייה לדורות לאוכלוסיית הנכים.
כן כן...נכון צדקתם זו אותה ח"כ שהצביעה ב 2016 נגד!!!! עידכון קיצבאות הנכים של ח"כ אין גילאון ולפני חודש יצאה מאולם המליאה....אם היה לה אומץ הייתה נשארת ומצביעה בעד...אבל היא דואגת אך ורק לעצמה ולא לנכים..אדם שמצביע נגד לא יכול להיות אמין.
בהתאם להתנהגות ח"כ בוקר..זה תרגיל של ח"כ ביטן לעבוד על הנכים. ואכן יש קבוצת נכים שנפלה בפח.
כולנו צריכים להתאחד להצעת החוק של ח"כ גילאון..זו הנקודה שממנה צריך לנהל משא ומתן ולא מנקודת נחיתות לפי הצעת החוק של ביטן..(כן כן ביטן ולא נאווה בוקר
לצפיה ב-'למה לא היה דיון היום?'
למה לא היה דיון היום?
20/02/2017 | 22:13
4
71
הבנתי שזה נדחה אבל למה? ולמתי?
לצפיה ב-'בגלל ריבוי ארגוני הנכים הבוחשים בקדרה...'
בגלל ריבוי ארגוני הנכים הבוחשים בקדרה...
21/02/2017 | 09:03
3
78
ראשי ארגונים שאף אחד לא בחר בהם...ארגונים בעלי אגו נפוח שכלל לא דואגים לנכים אלא לאגו הטיפשי שלהם
לצפיה ב-'אוקיי'
אוקיי
21/02/2017 | 12:40
2
50
אבל הדיון רק נדחה לא? הוא יתקיים מתישהו?
לצפיה ב-'יש דיונים'
יש דיונים
21/02/2017 | 13:18
1
62
לצפיה ב-'אז הדחייה לא אומרת שהכל אבוד?'
אז הדחייה לא אומרת שהכל אבוד?
21/02/2017 | 18:20
50
אני מאוד מקווה
לצפיה ב-'התקציב הסודי -64 מיליארד שקלים רק השנה'
התקציב הסודי -64 מיליארד שקלים רק השנה
23/02/2017 | 10:24
35
לצפיה ב-'תראו איזה כתבה דוחה, מחפשים את כולנו'
תראו איזה כתבה דוחה, מחפשים את כולנו
17/02/2017 | 02:10
2
220
יש פה רמיזה לנכה שהצליח לקבל קצבה של יותר מ5 אלף מחברת ביטוח פרטית, למרות שנכה כזה כנראה זקוק לסכומים אסטרונומיים אם הצליח להוציא מחברת http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4923383,00.htmlהביטוח בכלל משהו.

לצפיה ב-'אלונה. מה בתוכן הכתבה ולביקורת שלך?'
אלונה. מה בתוכן הכתבה ולביקורת שלך?
18/02/2017 | 11:01
1
52
לצפיה ב-'נדמה שהם רומזים שמקרה של עשיר ומיליונר שבכל זאת מקבל '
נדמה שהם רומזים שמקרה של עשיר ומיליונר שבכל זאת מקבל
18/02/2017 | 15:09
75
ביטוח לאומי הוא מקרה מייצג. בזמן שמאוד מאוד נדיר למצוא אדם שלא יכול ולא מצליח לעבוד נתמך ביטוח לאומי הוא בעל של נכסים רבים.
בדיוק בטיימינג שחברי הקואליציה שהתנגדו כל כך נחרצות לחוק האשימו רבים מהנכים בכך שהם לא צריכים תוספת לקצבה בשל כספים אחרים כמו ביטון שטוען שנכה שיש לו 25 אלף בחודש מביטוח פרטי לא צריך גם ביטוח לאומי, כאילו יש הרבה מאוד נכים שמקבלים 25 אלף לחודש מביטוח פרטי, וכאילו שאלה שמקבלים קצבאות כאלו מביטוח פרטי לא זקוקים להוצאות דומות.

ובדיוק בתקופה שחברי הקואליציה עובדים על שינויים שנאמר פה בפורום שיורידו מהקצבאות של נכים שיש להם ירושה של דירה או ריבית מהבנק או תשואה משוק ההון.

זאת כאילו סתם כתבה שאמורה להצחיק, אבל היא מרגיזה מאוד כי מעוררת את השאלה "מדוע אנשים עשירים מקבלים קצבאות מתי שאינם יכולים לעבוד וגוזלים את כספי המדינה", נדמה כאילו עבור ידיעות זה דבר שמייצג יותר מאשר לראיין נכה עם 3 ילדים שהם משפחה רעבה. מה שמזכיר לי שידיעות התעלמו כמעט לחלוטין מהצעת החוק והרעש שעשתה ולא דיברו על מצב הנכים בעקבות זה.
לצפיה ב-'דיפון רכבי נכים'
דיפון רכבי נכים
14/02/2017 | 11:00
7
109
היי
הרכב שלי מאובזר בהידרופיקס ונאמר לי שכרגע
הוא נמצא בעבודות חוץ במקום שכל החברות שולחות אליו.
מישהו מכיר את המקום המדובר?
שנית האם חברות האיבזור מדפנות את הרכבים
אצלם או גם זה בעבודות חוץ?
תודה
לצפיה ב-'טוב ביררתי'
טוב ביררתי
17/02/2017 | 10:42
6
62
ונאמר לי שעבודות חוץ זה מושבים ומזגן.

לצפיה ב-'רכב הסעות ובא בלי כיסאות? מוזר...'
רכב הסעות ובא בלי כיסאות? מוזר...
17/02/2017 | 11:27
5
51
ומתקינים כאן מזגן? לא בא בילד אין? הרי מזגן היום זה בתקן הרכב...
לא מאמין למה שקורא...ואת זה ביטוח לאומי מאשר? רכב הובלות לנכה?
זו כנראה התוצאה שאין לנו ארגון יציג שייאבק בשבילנו...
רכבים אלה לא ניתנים לנכי צה"ל... 
לצפיה ב-'לא מזגן קידמי אלא אחורי'
לא מזגן קידמי אלא אחורי
17/02/2017 | 12:42
4
35
לדעתי צ'מפיון מזמינה רכבים מיוחדים
שישמשו כרכבי נכים ולכן הם עירומים חוץ מחלונות.
אבל קומבי רגיל בא עם הכל גם מושבים.
יותר זול לייבא רכב עירום מרכב מלא גם מבחינת מיסים.
לכן גם כל שינוי מצריך הזמנה מיוחדת כמו צבע אחר ופגושים
בצבע הרכב וכו'
לצפיה ב-'סביר שצ'מפיון מורידה כאן את האיבזור...'
סביר שצ'מפיון מורידה כאן את האיבזור...
17/02/2017 | 14:38
3
46
נראה לך שצ'מפיון בגרמניה יתעסקו עם כמה מאות רכבים לישראל?...
אפילו בויטו זה לא קורה..בושה...
רכבי משא שמתקינים אותם לרכבי נוסעים....N1 M1 הכל חרטא...
בעבר ייבאו רכב רגיל עם כל האיבזור הנילווה והתאימו אותו לנכה...ומי התאים? המאבזר לא צ'מפיון...
מגיע לנכה לנהוג ברכב נורמלי..רכב נוסעים ולא רכב משא שהוסב לנוסעים...איך הנכים מסכימים איך...
לצפיה ב-'היתה איזו תביעה יצוגית'
היתה איזו תביעה יצוגית
17/02/2017 | 15:35
1
42
נגד היבואנים  שנתנו רכב משא לא יודע מה קרה איתה.
לצפיה ב-'בכל הרשת כולה לא הצלחתי למצוא כמעט מידע על אותה תביעה'
בכל הרשת כולה לא הצלחתי למצוא כמעט מידע על אותה תביעה
18/02/2017 | 20:42
24
יצוגית נגד היבואן (צ'מפיון מוטורס)
מלבד כתבה אחת בודדת בסה"כ שגם שם
לא ראיתי מספר תביעה ולא כלום (אולי לא התעמקתי ויש לפחות שמות עו"ד ואפשר לעשות גוגל ולהגיע אליהם)

מעניין מה באמת נסגר עם התביעה הזאת, כי זה רלוונטי לכל נכה ונכה שאושר להם וואן ובסופו של דבר רכשו T5, נכון לאז כי היום כבר אין T5
לצפיה ב-'הנה כתבה על ה t5 קומבי'
הנה כתבה על ה t5 קומבי
18/02/2017 | 18:30
36
שמצויין בפירוש שהוא רכב נוסעים.

באישור ובהזמנה של ה t6 רשום קומבי כלומר נוסעים.
זה בטוח לא מה שאושר אז.
מה שאושר היה הדגם הסגור שיועד להובלות
ואז היו צריכים לפתוח חלונות באיבזור.
מבחינת נוחות הנסיעה אדווח כשהרכב החדש
יהיה ברשותי.
לצפיה ב-'הייתי היום במרבד לבדיקת כשירות לנהיגה '
הייתי היום במרבד לבדיקת כשירות לנהיגה
15/02/2017 | 18:39
4
93
הייתי היום במרבד לבדיקת כשירות לנהיגה לא היה לי בדיקה בסימוטלטור רק אצל רופאה ואצל פסיכולוגית למה לא בדקו אותי עם הסימולטור יש לזה סיבה?
לצפיה ב-'אל דאגה תעבור את כל הבדיקות המתאימות למצבך עד לאישור נהיגה'
אל דאגה תעבור את כל הבדיקות המתאימות למצבך עד לאישור נהיגה
16/02/2017 | 08:55
3
52
לצפיה ב-'תודה רבה יואל אמרו לי שבעוד חודשיים אקבל תשובה'
תודה רבה יואל אמרו לי שבעוד חודשיים אקבל תשובה
16/02/2017 | 15:03
2
39
תודה רבה יואל  אמרו לי שבעוד חודשיים אקבל תשובה ואני מניח שבתשובה הם יגידו לי לחזור אליהם  נכון?
לצפיה ב-'הם השתכללו, לפעמים התשובה מגיעה תוך פחות מחודש...'
הם השתכללו, לפעמים התשובה מגיעה תוך פחות מחודש...
16/02/2017 | 16:23
1
47
בשנת 2006 לקח לי שנה עד שקיבלתי מהם תשובה
לצפיה ב-'או קיי תודה רבה יואל'
או קיי תודה רבה יואל
16/02/2017 | 22:03
22
או קיי תודה רבה יואל אתה כל כך עוזר לי
לצפיה ב-'ועדת זליכה'
ועדת זליכה
13/02/2017 | 18:52
18
203
ועדת זליכה שדנה בימים אלו בקצבאות הנכים אמורה לסיים את עבודתה תוך 45 ימים ולהגיש את מסקנותיה לשר כחלון,מקורבי השר אומרים כי השר מבקש לעלות ב3 פעימות את קיצבת הנכים ,ולהתאימו להצעת גילאון.ועדת השרים אמורה להתכנס אחרי חזרתו של ראש הממשלה מארהב בכדי לדון בהגדלת קצבאות הנכים.
מקווה אני שהשר יעמוד במילתו עם הקמת הועדה ויאמץ את מסקנותיה.כולי תיקווה שלא ניפול שוב בפח הועדות שראש הממשלה מקים כל יום שני וחמישי בכדי למסמס את את הגדלת הקיצבאות.
לצפיה ב-'היכן קראת שיעלה ב 3 פעימות לשכר המינימום?'
היכן קראת שיעלה ב 3 פעימות לשכר המינימום?
13/02/2017 | 21:36
2
149
אם זה רצונו לא צריך וועדה...כמעט בטוח שכל הנכים במדינה מוכנים לקבל ב 3 שנים הבאות כל שנה כ 900 ש"ח...עד להשוואה לשכר המינימום....
לצפיה ב-'הבנתי ש'
הבנתי ש
14/02/2017 | 10:15
1
107
שבמסגרת ההמלצות לנושא התעסוקה, יש סיכוי שחוק לרון יבוטל.
מה אתה אומר?
לצפיה ב-'חוק לרון בגדול מיטיב עם הנכים....'
חוק לרון בגדול מיטיב עם הנכים....
14/02/2017 | 13:58
177
מאפשר להם לעבוד   ולא לאבד את הקיצבה...ככל שהשכר גדול יותר הקיצבה קטנה בהתאם.
בחוק לרון יש סעיפים פוגעים....

חוק רון לא יבוטל כי הקיצבאות בארץ ניתנות בגין אי כושר לא בגין נכות רפואית כך שככל שתשכר יורת כך תיקטן קיצבתך...זה בהחלט סביר אבל חא לוקחים כאן בחשבון שהוצאותיו של אדם מוגבל גבוהות פי כמה מאדם לא נכה כך שצריך יותר כסף פנוי.
לצפיה ב-'בוודאי ששר האוצר מנסה להפיל אותנו בפח'
בוודאי ששר האוצר מנסה להפיל אותנו בפח
14/02/2017 | 04:03
121
חברי כנסת אילן גילאון וקארין אלהרר היו מוכנים להעלאת קצבאות הנכות לשכר המינימום בכמה פעימות, ועדיין כחלון המשיך לעשות כמיטב יכולתו כדי שהצעת החוק לא תעבור.
ולפי מה שח"כ בוקר אמרה היא הסכימה לפעימות ועדיין האוצר התנגד נחרצות להצעת החוק שלה להשוואת קצבאות הנכות לשכר המינימום עם מבחני הכנסה.
לצפיה ב-'וועדת זליכה'
וועדת זליכה
14/02/2017 | 17:27
13
87
ההבדל בין הצעת החוק של גילאון לבין הצעת וועדת זליכה זה לצערי שוועדת זליכה כנראה תמליץ להעלות את קצבת הנכות לפי מבחני הכנסה.
לצפיה ב-'בינינו...לכמה נכים יש קיצבת אי כושר של 5,000 ש"ח מחברת ביטוח'
בינינו...לכמה נכים יש קיצבת אי כושר של 5,000 ש"ח מחברת ביטוח
14/02/2017 | 18:21
12
117
זה יכול להיות רק אדם בריא באמצע חייו בעל הכנסה גבוהה שחלה לא עלינו....ויותר מזה...איך תסביר הממשלה בבג"צ אם יוגש את המצב..שאדם זה שכותב עליו שילם ממיטב כספו לחברת ביטוח בהתאם לחוק, מנגד שילם ביטוח לאומי גם כן בהתאם לחוק.ובאף מקום לא מצויין שקיצבה אחת תבוא על חשבון השניה..הצעת חוק זו אפר לחוקק אבל מיום אישור החוק ורק לנכים חדשים....
אז איזה חסכון זה כבר למדינה? 0.00001%

לצפיה ב-'יואל וכולם יש ויש '
יואל וכולם יש ויש
14/02/2017 | 21:23
8
96
מדובר באדם שהיה יותר צעיר ונכה פחות שהשתדל מאד להמשיך לעבוד והפך יותר נכה ועוד יותר נכה עד שלא יכול עוד.האדם הצעיר יותר הצליח מאד והוערך מאד. ההערכה גם היום שמי זכןר לטוב אבל איני יכולה לעבוד כבר כמה שנים.
לצפיה ב-'לא אמרתי שאין..שאלתה כמה כבר יש שמשפיעים על תקציב המדינה'
לא אמרתי שאין..שאלתה כמה כבר יש שמשפיעים על תקציב המדינה
15/02/2017 | 08:45
7
65
בהחלט שיש כמה אלפי מתוך ה 240,000 נכים...בוא נגיד אפילו 10,000 כאלה...כמה כבר תחסוך המדינה והאם זה בכלל יעבור בג"צ..והכי גגרוע היום זה קיצבת נכות מחר זה חלילה יהיה שר"מ ומחרתיים ניידות בהתאם לחשבונות בנק.
לצפיה ב-'יואל שלום רב'
יואל שלום רב
15/02/2017 | 09:55
6
57
אני רק בן אדם אחד.איני יכולה להשפיע על תקציב המדינה 
לצפיה ב-'"אף אחד לא חזק מידי מכדי להרגיש או חלש מידי בשביל לשנות"'
"אף אחד לא חזק מידי מכדי להרגיש או חלש מידי בשביל לשנות"
15/02/2017 | 11:53
5
54
לצערי לא יודעת מי אמר את זה
לצפיה ב-'אלונה אכן אפשר לשנות ולהשתנות '
אלונה אכן אפשר לשנות ולהשתנות
15/02/2017 | 12:08
4
163
מקווה מאד שהתגוונת אלי. אני נורית ,זה שאפשר לשנות ולהשתנות זה לא אומר שלא קשה אפילו קשה מאד  לא כל עניין שייך לכח רצון לא בחרתי במחלות/נכות
שרק נזכה בשמות
לצפיה ב-'כן, גם אלייך. לא ממש הצלחתי לעקוב בשרשור הזה'
כן, גם אלייך. לא ממש הצלחתי לעקוב בשרשור הזה
16/02/2017 | 05:50
3
35
אבל זה נכון לגבי כולנו, יש לי תחושה שלך יש יכולת חזקה לשינוי.

ברור שלא בחרנו במחלות, אני מרגישה שהסביבה הבריאה מאשימה אותי, למה אני לא עובדת, למה אני לא משפרת את המצב שלי, איך הגעתי לעוני כזה וכל מיני קלישאות אחרות: הנכות היא רק בראש (כאילו אני אשמה), עוד עיתונאי שמתלהב מנכה עם יכולות על אנושיות בחלק בגוף שהוא לא נכה בו, ומצהיר שמצא "נכה שלא נותן למגבלות לעצור אותו" כאילו שזה כשלעצמו סיבה לכתבה כי הרי רוב הנכים מאפשרים לנכות להגביל אותם ולא נלחמים (לדעת העיתונאי וכנראה גם העורך של העיתון).
חברים בני משפחה ומכרים שכשאני עונה להם למה אני לא עובדת לומדת או "מתפקדת" שואלים אותי שוב ושוב "את על כסא גלגלים?" "איך זה שאנשים עם כסאות גלגלים עובדים ויכולים לעשות את כל הדברים שאמרתי ואת לא?".

והעוני, הפחד והפספוס שהייתי יכולה מוקדם יותר לשפר את מצבי הבריאותי אם רק היה לי כסף, ואולי המחלה הייתה מתאזנת ולא ממשיכה לתקוף אם היה לי כספים להשתמש בהם כדי לאזן אותה.
אבל גולשים בפורומים השונים לא חושבים שמגיע לי, ולנו. אבל חושבים שכן מגיע לנערים עוד כסף בתוכניות חיסכון,הנחה בביטוח לאומי לעצמאים, פטור מביטוח לאומי לבני 18 ומעלה גם אם הם לא בצבא למשל אם הם לומדים במכללה או בישיבה. אפילו שהם לא אומרים את זה במפורש הם אומרים שעבורינו אין כסף תוך התעלמות מהכספים שמבוזבזים. וזה מחליש אותי.

ומה שנותן לי כוח זה להרגיש חלק מקבוצה שלוקחת חלק בשינוי לטובת הנכים, הכוונה לא לארגונים שמשתתפים בפעולות שעבור ארגונים אחרים וציבור הנכים הן שנויות במחלוקת ואולי מזיקות, אלא בפעולות והצעות חוק שמטיבות עם כל הנכים ואפשר לסמוך עליהם ועל המנהיגים בעניין הזה.
למשל ח"כ אילן גילאון שאני מאוד לא מסכימה עם דעותיו המדיניות פוליטיות, אבל יש לו הרבה חוכמה דאגה ואכפתיות אמיתית כלפי הנכים. ולקרוא טוקבקים לכתבות "ומה לגבי הנכים?" "אם הוא כל כך חברתי למה הוא התנגד להצעת החוק של האופוזיציה להשוות את קצבאות הנכות לשכר המינימום?" ועוד. ולהיות חלק מהקבוצה הזאת ולהגיב בעצמי ולעורר דיון על הנושא למרות הנכות שלי, למרות שאני לא יכולה להפגין או להתנדב.
ולפי ההודעה שלך וההצהרה החזקה "לא בחרתי במחלות/נכות" עושה רושם שהיכולת שלך לקחת חלק בשינוי  לפי יכולתך הבריאותית והרגשית ולקבל כוח משייכות זו וגם לתת כוח לאחרים ממש לא נמוכה משלי.
שנזכה בשמחות באמת, אמן, ובריאות, וגם הצלחה.

לצפיה ב-'כמוך כמוני איני עושה השוואותלך'
כמוך כמוני איני עושה השוואותלך
16/02/2017 | 11:35
1
29
אני עובדת מגיל תשע בכל דבר שיכולתי וכך בהמשך עשיתי כל מה שיכולתי  כדי להרויח כסף יותר נכון דמי כיס עם0 שליחויות על אופניים אני טיפלתי באימי ז"ל כי אני
הכי קטנה ויכולתי אבל עד פה כעת איני יכולה אני מזדה איתכם אבל אני שקופה כדי להשפיע .אמין והלאי שיהו רק שמחות 
לצפיה ב-'שתהיו בריאות, ושגם אתן תקבלו את כל הזכויות שמגיעות לכן'
שתהיו בריאות, ושגם אתן תקבלו את כל הזכויות שמגיעות לכן
16/02/2017 | 18:37
18
לצפיה ב-'יישר כח גדול גדול'
יישר כח גדול גדול
20/02/2017 | 23:46
22
בככככככככל המובנים וההבטים !!!
לצפיה ב-'נכה שהצליח להוציא מחברת הביטוח יותר מ5 אלף ש"ח לחודש'
נכה שהצליח להוציא מחברת הביטוח יותר מ5 אלף ש"ח לחודש
15/02/2017 | 00:20
105
כנראה שהוא במצב מאוד מאוד קשה, עד כדי כך קשה שאף טיפול של קופת חולים לא יכול לעזור לו, עד כדי כך שהוא בטח לווה את כל הפנסיה שלו ושל קרוביו ועדיין אין לו מספיק כסף לכל הטיפולים הפרטיים שהוא יצטרך לשלם עליהם.

מעניין למה צריך להתחשבן דווקא עם האנשים האלה. ועוד בזמן שהורדת מס החברות שבוצע עכשיו עולה 4 וחצי מיליארד ש"ח, פשוט לא ייאמן, כמעט כמו הצעה החוק של גילאון, חוץ מזה שאלו הטבות למעמד הביניים ואין פה עניין של חיים ומוות.
לצפיה ב-'שוב כבר קיימת אפלייה ומבחני הכנסה ואין שום בגצים'
שוב כבר קיימת אפלייה ומבחני הכנסה ואין שום בגצים
15/02/2017 | 22:11
1
58
מי שמקבל קצבת אי כושר עבודה מחברת ביטוח לא מקבל קצבת תלויים, מורידים לו שקל לשקל מקצבת התלויים. כבר עכשיו, כנראה תוצאה של חוק לרון.
לצפיה ב-'אכן זה אחד הפגמים בחוק לרון ובכל זאת, זה כולל כל הכנסה'
אכן זה אחד הפגמים בחוק לרון ובכל זאת, זה כולל כל הכנסה
16/02/2017 | 08:50
62
ולא רק מחברת ביטוח...גם אם מקבל ריבית מבנק על פקדונות, רווחים מניירות ערך, שכר דירה ועוד...
לפני חוק לרון בכלל ביטלו הקיצבה...אז לא כל כך גרוע
לצפיה ב-'קניית רכב נכה '
קניית רכב נכה
15/02/2017 | 19:53
1
79
שאלה הבן שלי הוציא רשיון ואני יהיה מוסעת ברכב אם מעלון אני בכיסא גלגלים ממנוע האם מגיע לי מענק על הרכב הראשון כי אין לי כסף אמרו שאני צריכה מאה אלף שקל הון עצמי זה
נכון אוו שזה לא נכון
לצפיה ב-'תשאלי ישירות בביטוח לאומי'
תשאלי ישירות בביטוח לאומי
16/02/2017 | 08:53
40
לצפיה ב-'יש עוד בעיה בעידכון הקיצבאות....'
יש עוד בעיה בעידכון הקיצבאות....
14/02/2017 | 18:24
2
210
למשל קיצבת השר"מ הינה נגזרת מסכום הקיצבה...כלומר למי שיש 188% שר"מ מקבל 188% מקיצבת הנכות...גם השר"מ יעלה בהתאם...ואיזו קיצבת שר"מ יקבל נכה שלא מעדכנים לו את הקיצבה בגלל קיצבת אי כושר מחברת ביטוח?
לצפיה ב-'לי כנראה יהיה את הבעיה הזאת שלמתי שנים לביטוח פרטי על חשבוני'
לי כנראה יהיה את הבעיה הזאת שלמתי שנים לביטוח פרטי על חשבוני
15/02/2017 | 13:36
1
91
מה הקשר שלביטוח לאומי מעצבן
לצפיה ב-'צודק...אם תיפגע גש לבג"צ עם עוד נכים, תתאחדו'
צודק...אם תיפגע גש לבג"צ עם עוד נכים, תתאחדו
15/02/2017 | 16:19
48
לצפיה ב-'חניית נכה בנתב"ג'
חניית נכה בנתב"ג
12/02/2017 | 22:02
2
105
שלום רב.

ברשותי רכב עם תג משולש ירוק.
אני טסה ל 4 ימים,

רוצה לדעת אם יש מקום להשאיר את הרכב ללא עלות בשטח השדה אפילו במקום מרוחק.

תודה.
לצפיה ב-'חניית נכה בנתבג'
חניית נכה בנתבג
13/02/2017 | 15:57
85
בחניון לטווח קצר עד 5 שעות חינם מעל 5 שעות בתשלום מלא.
חניון לטווח ארוך תשלום מלא.
מופיע באתר רשות שדות התעופה חניוני נתבג.

לצפיה ב-'כשאני טס אני משאיר את הרכב בחניון לטווח קצר'
כשאני טס אני משאיר את הרכב בחניון לטווח קצר
14/02/2017 | 08:34
74
ומשלם על כל יום 80 ש"ח במקום 120 ייתכן שאני טועה בתעריפים. יש את זה באתר של נתב"ג. אבל לי יש תו כחול. לדעתי אין חניון בשדה ללא תשלום. יש מחוץ לשדה במושבים עם הסעות לשדה, אבל גם זה בתשלום. אין חינם באזור הזה, אלא אם תחני באזור תעשייה הקרוב, ובכל זאת משם תצטרכי לקחת מונית
לצפיה ב-'שתי שאלות'
שתי שאלות
12/02/2017 | 21:24
11
112
בקשר להעלאת הקצבה... האם מלבד העלאה שכבר היתה תהיה עוד העלאה? לפי מה שהבנתי העלאה היא גם לקצבה וגם לקח''ן נכון? וכרגע היתה העלאה רק לקצבה עצמה ולקח''ן תהיה בעוד כמה חודשים ביטוח לאומי ביקש הערכה עד מאי, זה נכון? או שזו היתה העלאה היחידה?

ועוד שאלה... מה ששאלתי למעלה נוגע לבן משפחה שלי שמקבל נכות, ועכשיו השאלה היא לגבי; אינני מקבל קצבת נכות ואני רוצה להגיש בקשה למסות לקבל קצבת נכות כללית. יש מסמכים מפסיכיאטר שטוען שאינני יכול לעבוד נפשית והוא מעריך שיש לי אספרגר. יש לי צילום שגילו לי הסתיידות בכתף ורופאה תעסוקתית ואורטופד רשמו לי שיש לי מגבלה על עבודה פיזית.

האם כל המסמכים האלה מספיקים לדעתכם? אם לא מה הייתם מעריכים שאני עוד צריך?
לצפיה ב-'נכון לעכשיו אין שום העלאה בשום קיצבה, יש הצעות חוק'
נכון לעכשיו אין שום העלאה בשום קיצבה, יש הצעות חוק
13/02/2017 | 08:37
10
106
בנושא תביעה לקיצבת נכות...אתה צריך להוכיח לוועדה שבגלל הליקויים שלך איבדת 50% מכושר השתכרותך...ולא בגלל המחלות  שיש לך...לא נותנים קיצבבה בגלל מחלות.
לצפיה ב-'עבדתי בעבודה חמש שנים'
עבדתי בעבודה חמש שנים
13/02/2017 | 12:18
9
64
והתפטרתי בעקבות מצבי וכרגע אני לא עובד כי אינני מסוגל. זה מספיק הוכחה?
לצפיה ב-'תצטרך להוכיח שהליקויים שלך פוגעים בעבודתך'
תצטרך להוכיח שהליקויים שלך פוגעים בעבודתך
13/02/2017 | 12:30
8
53
יבדקו באיזו עבודה עבדת ואיך זה פגע בך....זה לא פשוט..
מקווה שהתפטרת בעקבות בדיקה של רופא תעשייתי
לצפיה ב-'ברופא תעשייתי הכוונה לרופא תעסוקתי?'
ברופא תעשייתי הכוונה לרופא תעסוקתי?
13/02/2017 | 13:16
7
39
אז ככה, כן. בגלל הממצאים של הרופאה התעסוקתית אני מסיים את עבודתי. הודעתי להם אבל עוד לא קיבלתי מכתב מהם ואני עוד עובד שם לחודש הקרוב. איך אני אמור להוגיח שהעבידה הסתיימה בגלל הממצאים של הרופאה התעסוקתית?
לצפיה ב-'להוכיח* שהעבודה*'
להוכיח* שהעבודה*
13/02/2017 | 13:18
28
לצפיה ב-'אם הליקוי שיש לך מפריע לעבודתך את זה תצטרך להוכיח'
אם הליקוי שיש לך מפריע לעבודתך את זה תצטרך להוכיח
13/02/2017 | 14:24
5
34
אם יש לך מכתב עדכני מרופא תעסוקתי זה יכול לעזור.
לצפיה ב-'אבל...'
אבל...
13/02/2017 | 15:01
4
23
הרופאה אומנם רשמה לי לא לעבוד בעבודה פיזית מאומצת שזו מהות כל העבודה שאני עושה והתפטרתי אחרי זה בגלל זה. אבל איך אני מוכיח את זה שזה היה מזה? והאם יהיה לי יותר טוב אם אני אתפטר בגלל העניין או שהם יפטרו אותי בגלל העניין? או שזה לא משנה?
לצפיה ב-'אני שואל כי אני יכול לגרום לפטר אותי'
אני שואל כי אני יכול לגרום לפטר אותי
13/02/2017 | 15:03
3
33
האם עדיף לי שהם יפטרו אותי או שאני אתפטר?
לצפיה ב-'איני יושב בוועדות, אתה שואל כאילו אני יושב שם...'
איני יושב בוועדות, אתה שואל כאילו אני יושב שם...
13/02/2017 | 17:18
2
32
בתקנות שמצרף כאן כתוב שבגלל לקותך אינך יכול להשתכר או שכושר ההשתכרות שלך ירד בבת אחת או בהדרגה עד כ 50%.
אם יש לך מכתב מרופא תעסוקתי, יש לך אישורים רפואיים, יש לך הוכחות שאינך יכול להשתכר או איבדת 50% מכושר השתכרותך...תגיש תביעה..מה כבר אתה יכול להפסיד? לדעתי ההתפטרות לא תזרז כלום תמתין לתשובת הוועדה
לצפיה ב-'אני שואל כי חשבתי שאולי אתה מבין'
אני שואל כי חשבתי שאולי אתה מבין
13/02/2017 | 19:19
1
19
שאלה אחת אחרונה אז... אתה אז ממליץ לי לא לעזוב את עבודתי? אבל אם אני עוד עובד אז בטוח לא יתנו לי לא? הדרך היחידה בה נותנים למישהו לפי מה שהבנתי זה אם הוא לא עובד והוא מוכיח למה הוא לא עובד ולא מסוגל לעבוד.
לצפיה ב-'לא קשור אם עובד או לא...'
לא קשור אם עובד או לא...
13/02/2017 | 21:34
25
מה שחשוב הוא אם בגלל הליקוי שלך איבדת 50% מכושר השתכרותך...יש נכים שעובדים ומקבלים קיצבת נכות.
מה שאני יודע עניתי לך...את השאלות ששואל תוכל לדעת רק בהחלטות הוועדה..
לצפיה ב-'עד שיהיה ארגון יציג לנכים'
עד שיהיה ארגון יציג לנכים
12/02/2017 | 06:21
3
84
למה שלא נתאגד סביב הצעת חוק שאין עליה מחלוקת, כי הצעת החוק של ח"כ בוקר וח"כ ביטן מוסיפה את מבחני ההכנסה המעוררים התנגדות ארגוני נכים אחרים הסכימו לתוספת קטנה ולדעת רבים מכרו את ציבור הנכים, אבל אם אין מחלוקת בנוגע להצעת החוק של ח"כ אילן גילאון להשוואת קצבאות הנכות לשכר המינימום למה שלא נתאגד סביב זה.

אז אולי זה לא יעבור בחצי שנה הקרובה, כי אין מספיק הד ציבורי סביב הנושא הזה, וגם זה כי הנכים לא מאוחדים מספיק, וכי גם הקהל מתעלם מהנושא, אז למה שלא נשמע איך לגרום לו להפסיק להתעלם מהנכים?

נמצא מקום שאנחנו מסכימים לגביו ונתחיל לעבוד... ונכון שגילאון הוא ממרץ, והדעות המדיניות של המפלגה בעייתיות, אבל קצבאות הנכות הן לא עניין פוליטי, וח"כ קארין אלהרר שיחד איתו נלחמת לטובת החוק היא ממפלגה ימנית מרכז.

אולי ככל שיהיה לחץ ציבורי יותר גדול כך ההצעה תתקבל יותר מהר ואנחנו והביחד שלנו הוא שיקבע כמה לחץ ציבורי יש?
מה אתם אומרים?

לצפיה ב-'צודקת..אגו מנופח של ראשי ארגונים שבחרו בעצמם '
צודקת..אגו מנופח של ראשי ארגונים שבחרו בעצמם
12/02/2017 | 08:59
2
52
לא קיבלו מנדט מלבד מחבריהם....
לא מזמן קראתי שאחד הארגוני ההזויים והאלימים מילולית פירסם שחברים בו 40,000 נכים התפוצצתי מצחוק...כוללים את הלייקים...חחח...האם נערכו בחירות וכל ה 40,000 נכים רשומים בחרו? האם נשלחו הפרוטוקולים לרשם העמותות? האם לארגון יש אישור ניהול תקין? האם שולמו האגרות השנתיות חוק? לפי רשם עמותות לא ולא!!!!
בנושא ארגון יציג, באוגוסט 2014 הוקמה וועדה לבחינת והקמת ארגן יציג על ידי הממשלה הוועדה אמורה להציג מסקנותיה למשלה...כל הפוסטים האלימים מילולית של קבוצות "המומחיות" בנושא הם הונאה ואחיזת עיניים
לצפיה ב-'אז למה שבמקום לאפשר לאותם ארגונים לעשות לנו נזק לא נתאחד'
אז למה שבמקום לאפשר לאותם ארגונים לעשות לנו נזק לא נתאחד
13/02/2017 | 17:12
1
25
סביב הצעת החוק של ח"כ גילאון, בלי עמותה או ארגון, אלא נכים שרוצים שהצעת חוק שעושה צדק עם הנכים תעבור? למה שלא ניתן תקווה אד לשני ונראה אחד לשני ולקבוצה שאם אתה נלחם אתה לא תעשה את זה לבד ושאנחנו ננצח כי הקבוצה לא מוותרת?
לפני שיהיה מאוחר מידי, לפני שהציבור יירגע אחרי הוועדה של פחלון והפנייה שלו לתקשורת שהוא מגדיל את הקצבאות וישמחו מהעלאה של 300 ש"ח והקלות רציניות בחוק לרון למי שמעסיק עובד סיעודי, לפני שההצעה עם מבחני ההכנסה תעבור...

צריך להילחם על החוק הצודק, אפילו אם הוא לא יעבור בחצי שנה הנוכחית, אפילו אם זה ייקח שנה שנתיים, אבל צריך להתחיל מתישהו, לא?

מהסטטוס של ח"כ גילאון
"
הלחץ הציבורי ממשיך לעבוד. אחרי שהצעת החוק שלי להעלאת קצבת הנכות לגובה שכר המינימום עברה בקריאה טרומית בכנסת בניגוד לעמדת הממשלה - במשרד האוצר מחשבים מסלול מחדש. גם כחלון יודע שאי-אפשר לחיות מ-2,342 ש"ח בחודש. אבל אנחנו כבר שבעים מהבטחות, שיחות בחדרים סגורים ודיבורים ריקים. עד שקצבת הנכות לא תשווה לשכר המינימום בחוק - אנחנו לא נעצור ולא נשקוט.

הצעת החוק הזאת הולכת לעבור וגם שר האוצר כחלון יודע את זה. ההתגייסות הציבורית הרחבה למען הצעת החוק - שרק הולכת ומתגברת - תסדוק גם את חומות האדישות של הממשלה. אנחנו לא נפסיק להיאבק - בתוך ומחוץ לכנסת - עד שציבור הנכים בישראל יזכה לתנאי קיום מכובדים.

גם אתם חושבים שאי-אפשר לחיות מ-2,342 ש"ח בחודש?
שתפו

הצטרפו למאבק - http://goo.gl/BYR69S";
לצפיה ב-'זו התוצאה כשיש מעל 1000 ארגוני נכים...'
זו התוצאה כשיש מעל 1000 ארגוני נכים...
13/02/2017 | 17:26
30
היום כל אחד יכול לפתוח ארגון ולהחליט שהוא הוא המייצג של הנכים מבלי שקיבל מנדט מכלל הנכים אלא מחבריו הקרובים...
בהחלט שאם כלל הנכים היו מתאחדים מאחורי הצעת החוק של גלאון היא הייתה עוברת ובגדול...אבל האגו של מספר נכים שקוראים לעצמם יו"ר ארגון למרות שלפי רשם העמותות מעולם לא נערכו בחירות....לא נשלחו דווחים כחוק...ואלה הטיפוסים שלמנסים לנהל לנו את החיים ולהריץ הצעת חוק שתהיה בכיה לדורות והנכים שותקים....הצעת חוק של נאווה בוקר היא אסון לאומי לאוכלוסיית הנכים...איני משפטן אבל ההגיון הבריא אומר שהחוק לא יעבור בבג"צ.... ישם היום חוק לתשלחום קופת גמל וביטוחים לשכירים ואין סעיף בחוק זה או בחוק ביטוח לאומי המפלה בין נכה לנכה....מה כן...יצטרכו לתקן את חוק ביטוח החיים ובמקביל את ביטוח לאומי ולציין שמי יקבל קיצבה בגובה זה וזה ייפגע.
לצפיה ב-'חג טו בשבט שמח'
חג טו בשבט שמח
10/02/2017 | 09:11
24
לצפיה ב-'פטור מהתקנת מערכת בטיחות לרכבי נכים...'
פטור מהתקנת מערכת בטיחות לרכבי נכים...
09/02/2017 | 15:13
8
126
משרד התחבורה פטר רכבי נכים מעל 3,500 סמ"ק מהתקנת מערכות בטיחות.

ובואפן אישי לדעתי זו החלטה שגויה....אין כמו אדם מוגבל הנוהג בכבישים הזקוק לעזרת מערכת בטיחות.

במקום להיאבק לפטור..היה צריך להיאבק למימון המערכת....
זו התוצאה כשאין מחשבה תחילה...אין תכנון, אין בדיקה בין כלל הנכים....
כל ארגון גורם מזק מצד אחר.
לצפיה ב-'הזוי... אם כבר לא לפטור אלא לממן להם או לפחות חלק מהעלות '
הזוי... אם כבר לא לפטור אלא לממן להם או לפחות חלק מהעלות
09/02/2017 | 23:59
43
לצפיה ב-'על אילו מע' מדובר ולמה?'
על אילו מע' מדובר ולמה?
10/02/2017 | 05:42
3
39
לצפיה ב-'האמת? אין לי מושג איזו מערכת...'
האמת? אין לי מושג איזו מערכת...
10/02/2017 | 09:01
2
61
אבל יודע שאין כמו אוכלוסיית הנכים הנוהגת  הזקוקה למערכת כזו.

לצפיה ב-'ברור'
ברור
11/02/2017 | 07:34
30
לצפיה ב-'זה מין התראה שסוטים לשוליים זה מתריע כגון הרדמות בכביש'
זה מין התראה שסוטים לשוליים זה מתריע כגון הרדמות בכביש
12/02/2017 | 12:19
20
לצפיה ב-'לדעתי המדינה צריכה לוותר על כול מס למערכת בטיחות לכלל הנהגים'
לדעתי המדינה צריכה לוותר על כול מס למערכת בטיחות לכלל הנהגים
12/02/2017 | 12:13
18
לצפיה ב-'הבנתי שחברות האבזור התקינו את זה חינם במסגרת המתנות'
הבנתי שחברות האבזור התקינו את זה חינם במסגרת המתנות
12/02/2017 | 12:18
1
27
כדאי לדרוש את זה כמתנה למרות הפטור זה דיי חשוב
לצפיה ב-'היום ההתרעות הבאו עם הרכבים מאד משוכללות'
היום ההתרעות הבאו עם הרכבים מאד משוכללות
14/02/2017 | 08:36
14
אכן צריך לבקש מחברת האיבזור.
ואתה גם צודק בנושא השני, מע' חירום צריכות להיות חינמיות, הרי הן באות עם הרכבים עצמם, ואם לא חינמיות אז במחיר לכל יד, כמו המע' המתוחכמות שמותקנות כאן. 
לצפיה ב-'שאלות לגבי שר"מ '
שאלות לגבי שר"מ
12/02/2017 | 12:41
1
83

שלום ,

המצב כזה יש לי 100% אי כושר לצמיתות 69% רפואי .

רציתי להגיש החמרת מצב בשל אי ספיקת לב שעדיין לא הגשתי כי אמרו בועדת ערר אי אפשר להוסיף.

יום חמישי האחרון רציתי להגיש החמרת מצב , אמרה לי הפקידה לא כדאי. מאחר ופותחים את כל התיק. לא נראה לי צודק ההגיון שלי אומר מה שקבלתי צמיתות זה צמיתות יש להוסיף את הליקוי החדש.

זה פוגע בזכויות שיש ככל שהרפואי עולה. כי אם השר"מ זמני גם הליקוי בלב זמני...כך אני מבין .

מה שעשיתי זה להגיש את ההחמרה בלב רק לשר"מ , תהיה ועדה עוד שבועיים.

השאלות שלי כך :

האם היה כדאי לפתוח את כל התיק להוסיך את הליקוי בלב ? או עשיתי טוב?

האם יש שר"מ לצמיתות?  כי אז נאמר לי זה 100% רפואי עם כל ההטבות.

האם בועדה יש להגיש שוב את כל החומר הרפואי למרות שקיבלתי נכות רק לפני כחודשיים ויש את כל החומר מלבד זה של הלב?

יש עיצות לועדה? האם גם יעשו לי ביקור בית?

מה זה מבחן מאמץ לב? האם מחייבים?  , עשיתי קרדיו סיטי באשפוז כי לא יכולתי לעשות מאמץ (גם עכשיו לא מסיבות אחרות דלקת פרקים , פיברומיאלגיה..)

אשמח לתשובות בעיניין :)

לצפיה ב-'אין אף קיצבה לצמיתות'
אין אף קיצבה לצמיתות
12/02/2017 | 14:03
72
כשכותבים לצמיתות הכוונה היא נכות רפואית לצמיתות...ביטוח לאומי יכול בכל עת לזמן לוועדות רפואיות חוזרות..יש להם ברוך השם הלשוןת, חוקרים שעוקים אחרי נכים.
לכל קיצבה בביטוח לאומי יש וועדה יעודית רק לה, אם תגיש שר"מ יבדקו את התיפקוד היומיומי שלך כמו רחצה...לבוש..הגיינה אוכל...התנהגות סביתית. וכן יש ביקורי בית לבדוק התפקוד היומיומי שלך בסביבתך הטבעית.
אם תגיש החמרה בקיצבת נכות, אכן יבדקו את כל התיק שלך ויוסיפו  לך (אולי) בנכות הרפואית שתגדיל לך את קיצבת הק.ח.ן בלבד.....
בכל תביעה שתגיש אם שר"מ ואם רפואית עליך לצרף מסמכים רפואיים עדכניים, עדיף מסמכים מקופת החולים שלך או בית חולים בו אתה מטופל. אתה חותם על ויתור סודיות וביטוח לאומי מקבל את תיקך מהמקורות המטפלים בך..אם תמציא מסמכים שלא תואמים לתיק  הפרואי שלך אתה עלול לגרום לעצמך נזק..חוות דעת שנרכשה בכסף מורידה נקודות (בכסף אפשר לקנות הכל לדעתם)
לצפיה ב-'דוושת תאוצה (גז) שמאלית ברכב'
דוושת תאוצה (גז) שמאלית ברכב
12/02/2017 | 11:24
1
38
בסקר טלפוני שבצעתי קבלתי הצעות במחירים מופרכים: חברה מסוימת דורשת 2200 ש"ח לפני מע"מ חברה אחרת 3500 כולל מע"מ, חברה נוספת 4000 ש"ח כולל מע"מ והמופרך ביותר: 5133 לפני מע"מ!
ברור שכל חברה טוענת שהמוצר שלהם הוא הטוב ביותר וכי עלי לא להתחשב במחיר כי ביטוח לאומי מחזיר 95% מהסכום.
מישהו כאן התנסה בנושא ויכול להאיר את עיני? זו לי פעם ראשונה בתחום
לצפיה ב-'לביטוח לאומי יש מחיר מומלץ ממנו נותנת 95%'
לביטוח לאומי יש מחיר מומלץ ממנו נותנת 95%
12/02/2017 | 12:33
36
תשאל מה המחיר המומלץ...וגם המתקינים המומלצים..מי כמוהם יודע...
בזמנו נהגתי שנים עם מאיץ בצד שמאל..עשיתי אמל שמרלינג אם איני טועה...
כולה מאיץ בצד שמאל, פשוט ביותר...אצל כולם זה אותו מוצר ואותה התקנה.....אישית הייתי לוקח את הזול ביותר...ממילא זה עובר בדיקת משרד הרישוי ובוחן מומחה.
לצפיה ב-'ברכישת רכב בהלוואה עומדת האם צריך לשלוח את החשבונית'
ברכישת רכב בהלוואה עומדת האם צריך לשלוח את החשבונית
12/02/2017 | 10:14
2
44
לביטוח לאומי לאחר התשלום, ליבואן וקבלת הרכב?

תודה

לצפיה ב-'בהחלט, כדי לסיים את ההתחשבנות עם ביטוח לאומי'
בהחלט, כדי לסיים את ההתחשבנות עם ביטוח לאומי
12/02/2017 | 10:19
1
36
לצפיה ב-'תודה..'
תודה..
12/02/2017 | 10:44
16

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום נזקי גוף
פורום נזקי גוף
תדמור ערבה - ניהול ופיקוח בניה
זקוקים למפקח בנייה?
שגיב עזרא, יפעת עזרא - משרד עורכי דין
שגיא ויפעת עזרא -

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה