לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
13581,358 עוקבים אודות עסקים

פורום דיני מס הכנסה ומע"מ

ברוכים הבאים לפורום דיני מס הכנסה ומע"מ. פורום זה יעסוק בדיני המס כולל תחום המיסוי הפלילי.  הפורום מנוהל על ידי עו"ד דוד אפרים, לשעבר מנהל תחום במחלקת החקירות של רשות המיסים.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום דיני מס הכנסה ומע"מ

ברוכים הבאים לפורום דיני מס הכנסה ומע"מ. פורום זה יעסוק בדיני המס כולל תחום המיסוי הפלילי.  הפורום מנוהל על ידי עו"ד דוד אפרים, לשעבר מנהל תחום במחלקת החקירות של רשות המיסים.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 ברוכים הבאים לפורום דיני מס הכנסה ומע"מ. הפורום יעסוק בדיני המס כולל תחום המיסוי הפלילי. נבקש להשתמש בשפה מכבדת וללא אמירות פוגעניות. התשובות באות לתת מענה כללי והן אינן מהוות תחליף לייעוץ משפטי פרטני.
המשך >>

לצפיה ב-'דוח של חברה'
דוח של חברה
22/10/2019 | 01:48
5
האם כאשר מושכים דו"ח של חברה פרטית, הבעלים של החברה מקבל הודעה על כך או לדעת על כך?
לצפיה ב-'תיאום מס'
תיאום מס
21/09/2019 | 10:13
14
אעשה הקדמה קטנה, אני עובד שנה כעובד בחברה ציבורית, ולאחרונה התחלתי עבודה במקום נוסף, המשני מבחינת השכר,
איזה טפסים אני צריך מהמעסיק המשני ומהראשי שלי והאם אני צריך למלות  טופס מקוון או במשרדי מס הכנסה [כנ''ול ביטוח לאומי]?
כדי לא לשלם כמובן 50% מס , המון ביחס למה שאני בפועל אמור לשלם...
אני מעדיף לסדר את העניין עוד השבוע,  [בעבודה השניה שלי אמור לקבל תלוש משכורת ב-10/10, רגיל]...

תודה 
לצפיה ב-'דוח שומה - זיכוי מהפסדים מועברים בשוק ההון.'
דוח שומה - זיכוי מהפסדים מועברים בשוק ההון.
24/08/2019 | 18:26
12
קיבלתי דוח שומה.
אני רוצה לוודא, שפעלו נכון וזיכו אותי בדיוק בסכום של רווחים בשוק ההון משנת הדו"ח בהתאם להפסדים מועברים בשוק ההון 
(למשל הפסדתי 100,000 שח,ובשנה האחרונה הרווחתי 40,000 שח ושילמתי עליהם מס).
יש בסעיף 7 (פירוט רווחי הון) שווי מכירה (סכום כלשהו) ורווח ראלי (לא רשום דבר), אך בכל זאת יש זיכויים.
אני רוצה לדעת אם הזיכויים, אכן מתייחסים לרווחי ההון (ולא למשהו אחר).

איך אני מוודא זאת?

כן, בנוסף שאלה:
אם אני רוצה לדווח בעצמי, ללא יועץ מס או רואה חשבון - אילו טפסים יש למלא ואיך למלא אותם (כמו דוח הפסדים מועברים ואם יש טפסים נוספים וכד', טבלאות של מדרגות מס בהתייחס לרמה השנתית וכו').

תודה.

לצפיה ב-'מס רכישה ?'
מס רכישה ?
29/07/2019 | 09:10
15
אנחנו זוג נשוי מזה שנה. אנחנו מעוניינים ברכישת דירה. לא עשינו הסכם ממון. לגבר יש דירה על שמו מלפני הנישואים.
1.
א. להבנתי במידה ונרכוש דירה עלינו לשלם מס רכישה של 8% על מלוא שווי הדירה.
ראיתי במספר מקומות שבמידה וישנו הסכם ממון שמציין שהדירה רשומה על שם הגבר בלבד אז
רק הגבר צריך לשלם מס רכישה בגובה של 8%. יחד עם זאת הבנתי גם שצריך שהסכם הממון יבוצע
כמות זמן מסויימת לפני רכישת הדירה. מה הוא מרווח הזמן המדובר שרלוונטי מבחינת שלטונות המס?

ב. במידה ונעשה הסכם ממון (שלאחר הנישואים) ולאחר כמות זמן מסויימת נקנה דירה, מה הפרוצדורה
שיש לבצע על מנת לשלם מס רכישה על מחצית משווי הדירה?

2. במידה ונחתום על הסכם ממון, נרכוש דירה ולאחר מספר שנים נמכור את הדירה.
במקרה כזה הסכם הממון נחתם שנים לפני מכירת הדירה. האם במקרה הזה נאלץ לשלם מס שבח מלא
על הדירה או על רק על מחצית מהדירה?

לצפיה ב-'מיסוי מניות בהייטק'
מיסוי מניות בהייטק
22/07/2019 | 22:15
12
היי,
אני עובד בחברת היי טק גדולה (שהונפקה בבורסה) בה אחד מנגנוני התשלום הוא מניות.

המס השולי שלי על השכר החודשי (ללא קשר למניות) עומד על 47%.
יחד עם זאת להבנתי המיסוי על המניות במידה ואמכור אותן עומד על 62%.
להבנתי החלק המנייתי (ללא קשר למס רווחי הון) אמור להיות ממוסה כמו המשכרות כלומר 47%.
למה אם כן המיסוי על המניות גבוה יותר?

תודה

לצפיה ב-'אנחנו מקבלים כריכים הביתה על'
אנחנו מקבלים כריכים הביתה על
10/07/2019 | 03:21
25
בסיס יומי ושבועי. נאמר בחברה שהם יתנו חשבונית רק פעם בחודש. האם תקין. תודה
לצפיה ב-'מע"מ "שלילי"'
מע"מ "שלילי"
16/05/2019 | 17:43
29
שלום,
אני בתהליך הקמת עסק שנותן שירותים ללקוחות בחו"ל.
אני מתכנן להירשם כעוסק מורשה.
האם אוכל להזדכות על המע"מ של ההוצאות לצורך העסק (ציוד מחשוב לדוגמה) למרות שלא אשלם מע"מ כי הלקוחות שלי מחו"ל?
אני לא רואה מניעה לזה, פשוט נשמע לי משונה שאני רק "מרויח" ממע"מ ולא משלם...
לצפיה ב-'מס הכנסה'
מס הכנסה
28/02/2019 | 12:24
59
קיצבת אזרח ותיק+גימלה מקרן פנסיה בסך 2600 ש"ח
האם יש מס הכנסה על הגימלה?
לצפיה ב-'זקיפת הוצאות מימון על משרד'
זקיפת הוצאות מימון על משרד
27/02/2019 | 12:01
43
שלום אני צריך לקנות דירה ומשרד בתקופה הקרובה ולשם כך עלי לקחת הלוואה. השאלה היא האם אני יכול לקחת את ההלוואה על הבית ולזקוף את הוצאות המימון על המשרד או שאני חייב לקחת את ההלוואה על המשרד?
2 הנכסים נקנים בפרק זמן זהה ויש הבדל לעלויות המימון אם הן נלקחות על דירה או משרד
(יש את עניין הניטרליות של המס ששיקולי מיסים לא אמורים להשפיע על שיקולים עסקיים)
לצפיה ב-'מה ההלכה לגבי עסקה ללא תמורה?'
מה ההלכה לגבי עסקה ללא תמורה?
19/02/2019 | 11:21
32
שלום,
מתכנת הכין עבודה, שעלותה 30,000 שקל לפחות, עבור פלוני וכאשר התבקש להציג חשבונית, טען שעשה את העבודה הזאת בהתנדבות.
לפי דיני מס הכנסה ומע"מ, האם הוא פטור מהוצאת חשבונית? ואם לא, איך ניראת חשבונית שכזו?
לצפיה ב-'משרד רואה חשבון שיוביץ ושות'. חיפה - תל אביב'
משרד רואה חשבון שיוביץ ושות'. חיפה - תל אביב
18/02/2019 | 21:57
34
הסתבכת עם רשויות המס?
עזבת את הארץ בגין הסתבכויות אלו וברצונך לחזור?
ברצונך להסדיר את חובותיך עם הגנה מרבית ולחזור לארץ?

שיוביץ ושות' ינהלו את המו"מ מול רשויות המס עבורך בהצלחה ויחזירו אותך הביתה.

מבקש לברר על חובותיך בעילום שם?

באמצאותינו תוכל לברר ולהתעדכן מהם חובותיך מול רשויות המס , ונלווה אותך בתהליך עם הכוונה מתאימה.

חוקרים אותך המס הכנסה, ביטוח לאומי או מע"מ?
שיוביץ ושות' ילוו אותך וידעו לטפל בבעיה במקצועיות רבה.
בשיוביץ ושות' מחלקת הנהלת חשבונות מתקדמת בה יעדכנו אתכם בשיעורי המס בהם אתם חייבים חודש בחודשו.

אי דיווח או אי תשלום מיסים הינם עבירה על החוק הגוררת סנקציה משפטית הכרוכה במעצר או עבודות שירות.

לצפיה ב-'עורכת דין שלא מעוניינת לתת חשבונית מס קבלה '
עורכת דין שלא מעוניינת לתת חשבונית מס קבלה
15/02/2019 | 11:01
46
שלום ,הייתי אצל עורכת דין לייעוץ משפטי וסיכמתי איתה לפני הפגישה שאני נותנת לה מזומן + מע"מ , לאחר הפגישה אמרה לי שתשלח לי לאימייל את החשבונית , עד עכשיו שעבר שבוע ימים ולאחר 2 הודעות באימייל שתשלח לי את החשבונית היא לא מגיבה לי כלל .
מה עושים במקרה כזה ? והאם זה חוקי ?
לצפיה ב-'מס הכנסה שלילי'
מס הכנסה שלילי
13/02/2019 | 11:37
20
האם אדם רווק ללא ילדים עומד בקריטריונים לקבלת מענק עבודה?
ממה שקראתי אדם רווק צריך להיות מעל גיל 55 כדי לעמוד בקריטריון. הבנתי נכון?
לצפיה ב-'אירוח בנושא הוספת מרפסות בבתים משותפים'
אירוח בנושא הוספת מרפסות בבתים משותפים
08/01/2019 | 10:10
5

ביום ג', 15.1, בשעות 20:00-22:30, נארח בפורום תמ"א 38 את מר עידו גרינברג, מנכ״ל חברת נירים.

על האירוח

הוספת מרפסות בבתים משותפים באמצעות בניה בטכנולוגיה מתקדמת הכוללת עבודות מיוחדות בפלדה, תוספות בניה, הוספת מרפסות למבנים קיימים, עבודות גמר, חשמל, שימור ושיקום.

על המתארח

עידו גרינברג, מנכ״ל חברת נירים, בעל ידע עשיר וניסיון של למעלה מ- 10 שנים בתחום הבנייה, בדגש על עבודות פלדה מיוחדות.
מוביל בהצלחה ובמקצועיות את חברת נירים המתמחה בבניה בטכנולוגיה מתקדמת הכוללת עבודות מיוחדות בפלדה, תוספות בניה, הוספת מרפסות למבנים קיימים, עבודות גמר, חשמל, שימור ושיקום, והכל בתהליך קצר ומקצועי המבטיח תוצאה איכותית ואחריות לאורך שנים רבות.
לחברה לקוחות רבים וניסיון רב בבנייה במבנים קיימים, מגדלים ומבנים ציבוריים בכל רחבי הארץ, והיא מובילה בבניית קונסטרוקציית פלדה עם למעלה מ-500 מרפסות בשנה.
כחלק מחזונה לספק מענה איכותי ומקיף לכל אורך הדרך - תוכלו למצוא בחברה מחלקת רישוי ותכנון, הנדסה, תפעול, ביצוע ושירות לקוחות. 

העלו את שאלותיכם על גבי שרשור זה כבר עכשיו!

לצפיה ב-'האם חובה לבקש קבלה או שזאת עבירה פלילית של מתן '
האם חובה לבקש קבלה או שזאת עבירה פלילית של מתן
30/12/2018 | 16:50
26
יד למקבל להעלים מס?
לצפיה ב-'חשבוניות'
חשבוניות
23/12/2018 | 17:32
28
סיימתי לא מזמן קורס אפליאציה ולקח זמן להבין איך אפשר להרוויח..
בחודש האחרון הכנסתי בערך 3,700 ש"ח כשהוצאות הפרסום שלי היו 4,000 וזה כבר חודש חמישי ברצף שאני מפסידה. 
אני עדיין לא מדווחת ברשויות, אבל נראה לי לא הגיוני שעל עסק שמפסיד כל חודש צריך להוציא חשבונית. חבר שלי אומר לי שאני חייבת להוציא מהשקל הראשון. 
אשמח לדעת מה צריך לעשות.
לצפיה ב-'קצבת זקנה מארה"ב (Social Security) - איך מדווחים בארץ?'
קצבת זקנה מארה"ב (Social Security) - איך מדווחים בארץ?
08/12/2018 | 13:56
19
הקצבה פטורה ממס בארץ (אמנה בין המדינות).  באיזה שדה מדווחים ב-1301?

תודה
לצפיה ב-'אירוח בנושא הפקדות סוף שנה - טיפים והמלצות ליועצי המס'
אירוח בנושא הפקדות סוף שנה - טיפים והמלצות ליועצי המס
07/12/2018 | 14:57
7

ביום ה', בתאריך 13/12/18, בין השעות 20:00-22:00, נארח בפורום את נדב טסלר, מנהל המוצר באגף השיווק של מנורה מבטחים פנסיה וגמל

על האירוח

החל משנת 2017 חייבים עצמאים לבצע הפקדות לחיסכון הפנסיוני. מעבר לחובה החוקית, הפקדות אלו מזכות אותם בהטבות במס. במסגרת האירוח נדון בסוגיות פנסיוניות לקראת תום שנת המס ונעלה טיפים והמלצות.

על המתארח

נדב טסלר, מנהל המוצר במנורה מבטחים, מרצה במכללת נתניה ובעל הבלוג פנסיוני, להבין את הפנסיה. יענה על שאלותיכם בנושא החיסכון הפנסיוני, הערכות להפקדות במסגרת פנסיית חובה לשכירים ועצמאים.

העלו את שאלותיכם על גבי שרשור זה כבר עכשיו!

לצפיה ב-'אירוח: טיפול במחלות חורף באמצעות תרופות הומאופתיות'
אירוח: טיפול במחלות חורף באמצעות תרופות הומאופתיות
05/12/2018 | 13:24
3
ביום ד', בין השעות 20:00-22:00, נארח בפורום את אבי לבנט, מומחה להומאופטיה

על האירוח

טיפול במחלות חורף כגון שיעול, שפעת והצטננות, באמצעות תרופות הומאופתיות.
ההומאופתיה היא שיטת ריפוי טבעית, עדינה, יעילה ובטוחה, אשר מותאמת אישית לכל אדם על פי המאפיינים הייחודיים שלו ברמה גופנית ונפשית. הטיפול ההומאופתי יעיל בפתרון של בעיות גופניות, רגשיות ומנטאליות ,הן כרוניות והן אקוטיות. הטיפול יוצר שינוי רחב היקף, שורשי ומעמיק אשר השפעתו ניכרת לטווח ארוך ברבדים שונים של חיי המטופל.

על המתארח

אבי לבנט, עוסק בתחום הטיפול על גווניו השונים מעל 20 שנה, ומתמחה בהומאופתיה יותר מעשר שנים. במהלך השנים הללו למדתי תורות ושיטות שונות במקומות שונים בעולם מטובי המומחים בכל תחום.
תחום זה של עיסוק הינו תהליך התפתחות אינסופי המוביל אותי כאדם, באופן מתמיד, לגבהים חדשים, תחומים מגוונים, דינאמיות רגשית ומנטאלית אשר ממנה אני יוצר תהליך אישי וייחודי, עבור כל אחד מהאנשים שמגיעים אלי לטיפול.
ניסיוני הרב, עם מגוון רחב של מחלות וקשיים בתחום הגופני והרגשי, מאות רבות של מטופלים, ארגז כלים רחב, ומסירות רבה לעבודה ולמטופלים שלי, מאפשר לי לעזור לאנשים שונים בהרבה מאוד תחומים.

העלו את שאלותיכם על גבי שרשור זה כבר עכשיו!
לצפיה ב-'דוח שנתי'
דוח שנתי
03/12/2018 | 16:58
29
היי
אני חדשה בכל התחום של להיות עצמאית.
רוצה להבין האם כדאי לנסות לכתוב את הדוח השנתי לבד או שחייבת לקבל עזרה מיועץ מס/ רואה חשבון?

תודה לעונים

מנהל/ת הפורום

אודות:
לאור הידע והניסיון הרב אותם צברתי במשך למעלה מ- 22 שנות עבודה ברשות המיסים, הקמתי את משרד דוד אפרים עורכי דין במטרה לסייע ולתת שירותים משפטיים בתחום ד
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
מנהל פורום עו"ד דוד אפרים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו