לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
13961,396 עוקבים אודות עסקים

אודות הפורום ויזה ואזרחות בארה"ב

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפורום הגירה, גרין קארד ואזרחות לארה"ב
הפורום מנוהל ע"י מומחה הגירה - רום מיאקין, ומעניק סיוע ויעוץ לשאלות בתחום ההגירה לארה"ב ובפרט מתמחה בנישה של מתן אזרחות וגרין קארד (תושבות קבע) לארה"ב.

בפורום זה תוכלו לשתף ולהתייעץ בכל נושא הקשור להגירה לארה"ב, כולל כמובן מתן אזרחות, ויזה, גרין קארד וכל תושבות קבע הניתנת ע"י ממשלת ארה"ב
המשך >>

לצפיה ב-'עו"ד לטיפול באזרחות אמריקאית'
עו"ד לטיפול באזרחות אמריקאית
19/11/2019 | 13:31
1
שלום,
יש לכם המלצה על עו"ד או משרד עו"ד שמטפלים בתהליך קבלת אזרחות אמריקאית?
לצפיה ב-'עליתי בהגרלת הגרין קארד, כמה שאלות'
עליתי בהגרלת הגרין קארד, כמה שאלות
18/10/2019 | 14:56
27
אהלן.
נודע לי לפני ימים כי עלתי בהגרלת הגרין קארד של שנת 2020
מספר התיק שלי הוא 26XXX 

קראתי לא מעט בימים האחרונים על התהליך, אבל יש לי מספר שאלות:
  • אני רואה את עצמי בעתיד כנראה מבצע את המעבר, אבל לא בטוח שבשנים הקרובות. מה התהליך במידה ואני מקבל גרין קארד כדי לדחות את המועד? צריך להגיע כל שנה לביקור קצר?
  • במידה וכן צריך להגיע לביקור כל שנה, האם גם אשתי והילד צריכים להגיע גם? או שמספיק אני?
  • חלק מהדרישות זה לשלוח תעודת יושר מהמשטרה. בחיפוש באינטרנט, האופציה היחידה שראיתי זה הזמנת תעודת יושר פלילית לקונסולייה. אוכל לשלוח לקונסולייה האמריקאית בירושלים, אבל במייל שקיבלתי כתוב שצריך לשלוח העתק ל kcc, אז איך אני מקבל העתק?
  • אני בשלבים נוכחיים של קבלת אזרחות אירופאית, אך זה עוד לא קרה. האם להצהיר שאין ברשותי עוד אזרחות?
  • בקרוב עתיד להיוולד לי ילד, וארצה לחכות קצת עם הטפסים כדי להכניס אותו לתהליך, האם גם עליו לעבור בדיקות רפואיות וכד'?
אשמח לעצות
תודה!
לצפיה ב-'40 שנה אני מקבלת ויזה - הוזמנתי לראיון'
40 שנה אני מקבלת ויזה - הוזמנתי לראיון
10/10/2019 | 12:32
39
40 שנה הם נותנים לי ויזה ועכשו הוזמנתי לראיון וזאת לאחר שבמילוי הפרטים נכתב שאקבל ויזה והדרכון ישלח לביתי.
בשיקול שני שלהם הוזמנתי לראיון (יתכן שבגלל שנולדתי בעירק ועליתי לארץ בגיל 1 שנה).
עכשו מחכה לדרכון שיגיע בשרות שליחים אלי.
מעצבן. קרה לכם גם ? מה שואלים שם ? האם נותנים ויזה על המקום או שוב צריך להמתין.
תזכירו לי מה מותר להכניס עימי ?
לצפיה ב-'תעודת יושר '
תעודת יושר
08/10/2019 | 11:29
20
שלום

אני בתהליך הגירה לארה"ב והתבקשתי להעביר לשגריריות תעודת יושר .

השאלה שלי , יש לי רישום פלילי משנת 2002 שהייתי בן 18 ביצעתי איזה שטות בכל מקרה היתה הרשעה וקיבלתי ללכת לקצינת מבחן לשנה .

הוצאתי רישום פלילי בתחנת משטרה והרישום הנ"ל מופיע אבל רשום תאריך התיישנות 2.2.2004 ותאריך מחיקה 1.2.2009 .

השאלה שלי

האם בתעודת יושר יופיע התיק הנ"ל .

תודה .
לצפיה ב-'הגרלת הגרין קארד '
הגרלת הגרין קארד
08/10/2019 | 11:21
1
30
שלום

נרשמתי להגרלה דרך חברה שתבצע את זה עבורי .

נציג החברה פנה אליי וטוען שיש לי סיכוי טוב והוא רוצה ךהמשיך איתי את התהליך , בו אני צרי להעביר לו כל מיני מסמכים כמו רישום פלילי תעודת לידה וכדומה .

בנוסף הוא דרש עוד סכום שך 1800 דולר עבור התהליך .

האם כדאי ללכת על זה , כי יש מצב שגם אם אגיש 5 פעמים לא אקבל ויזה ואז בעצם כל המסמכים והכסף ששילמתי הםא ביזבוז .

תודה לעונים .
לצפיה ב-'ממש לא'
ממש לא
31/10/2019 | 22:07
13
זה הליך קצר.
לא צריך לשלם ולו דולר אחד בודד.
כמה שורות של פרטים אישיים וזהו. להמתין למאי.
לצפיה ב-'היכן נשמרת הבקשה'
היכן נשמרת הבקשה
21/09/2019 | 18:26
1
30
מנסה להוציא ויזה.
בפעם הראשונה באמצע המילוי אני מוחזרת להתחלת הבקשה .
לאחר מכן בניסיון שני ניסיתי לשמור הקובץ pdf אך איני יודעת היכן הוא נשמר.
כמו כן מתי מעלים את התמונה ?
ניסיתי בהתחלה ואז קיבלתי מסך שחור עם התמונה שלי ולא יכולתי להמשיך.
אודה על כל טיפ שתיתנו לי.
לצפיה ב-'תנסי להשתמש באקספלורר'
תנסי להשתמש באקספלורר
09/10/2019 | 19:35
5
לצפיה ב-'העלעת תמונה'
העלעת תמונה
15/09/2019 | 04:03
18
מישהו יכול לפרט את אאהליך להעלעת תמונה ?
סרקתי את התמונה שבידי ומשם איני מצליחה להעלות אותה לדף המבוקש.
מה צריך לעשות כדי להמשיך ?
לצפיה ב-'זכאות לאזרחות אמריקאית'
זכאות לאזרחות אמריקאית
28/08/2019 | 11:11
41
לפני שאני ניגש לשגרירות רציתי לשאול האם אני זכאי לאזרחות בכלל.
אז ככה נולדתי בארץ בשנת 85.
אמא שלי אמריקאית מלידה שעלתה לארץ בגיל 18.
אבא שלי נולד בארץ וקיבל אזרחות אמריקאית דרך הוריו.
לפי מה שהבנתי, בזמנו כדי לא לאבד את האזרחות או משהו כזה היה צריך לגור שנתיים ברצף בארה"ב עד גיל 26, ולכן ברכון שהונפק לאבי שמו חותמת מיוחדת שהוא בתוקף עד תאריך מסויים בשנת 79 - שהוא בעצם יום ההולדת ה 26 של אבי. לאחר מכן מכל מיני סיבות אבי לא חידש את הדרכון האמריקאי שלו, עד יום זה.

לאור האמור לעיל האם אני זכאי לאזרחות ארה"ב?
האם כבן להורה אמריקאי אחד או כבן לשני הורים אמריקאי?

אודה לעזרה.
לצפיה ב-' תעודת נישואים ואזרחות בארה"ב'
תעודת נישואים ואזרחות בארה"ב
27/08/2019 | 17:44
28
האם צריך תרגום וחותמת נוטריון לתעודת נישואים עבור אזרחות
על בסיס גרין קארד?

לצפיה ב-'VWP ושינוי סטטוס (גרין קארד)'
VWP ושינוי סטטוס (גרין קארד)
24/08/2019 | 01:01
19
שלום,
יש לי שאלה, קודם אתן קצת רקע:
אני נשואה לאמריקאי ואנחנו חיים בישראל יחד כבר 8 שנים ויש לנו ילדה (אזרחית אמריקאית מלידה). אנחנו רוצים לעבור לארה"ב לפחות לכמה שנים. בעיקרון רוצים לעזוב לאחר שהחצי ימצא שם עבודה. רצינו להתחיל את תהליך הגרין קארד מהארץ, אבל רואים שזה מעכב אותנו (בעיקר כי יש לנו קושי במציאת ספונסר נוסף כרגע). יש לי דרכון זר שמשתתף ב-visa waiver program שאיתו אני תמיד נכנסת לארה"ב ואין לי ויזת תייר בדרכון הישראלי. לא הצלחתי להבין מהאתר של ה-USCIS אם אפשר להיכנס רגיל (ESTA) עם הדרכון הזר ואז לשנות סטטוס ולהגיש את הבקשה לגרין קארד כשאני כבר שם. אני יודעת שבעבר אי אפשר היה, כי זה בעצם לא ויזה ולכן אי אפשר לשנות "אותה". ואז נתקלתי במסמך שבו היה נראה שכן יש אפשרות כזו, אבל זה לא היה חד משמעי. למישהו/י יש ניסיון עם זה? חשוב לי שזה יהיה חוקי ולפי הספר.
יכולה למנות את כל האפשרויות שיש לי בראש אבל לא רוצה להעמיס על השאלה, אז אולי אפרט מאוחר יותר בתגובה.
תודה!
לצפיה ב-'גרין קארד ע"ב נישואים והיפרדות אחרי הגשת I-751'
גרין קארד ע"ב נישואים והיפרדות אחרי הגשת I-751
02/08/2019 | 04:28
1
50
שלום,
בן זוגי ואני (נישואים חד מיניים) היינו יחד קרוב לעשר שנים. התחתנו בארה"ב לפני שלוש שנים (הוא אזרח, אני עברתי ללימודי תואר שני בבוסטון). מיד לאחר החתונה הגשנו את בקשת הגרין קארד שאושרה (לשנתיים עם צורך להגיש הסרת תנאים). ביולי שעבר הגשנו את המסמכים להסרה+כל ההוכחות, כבר נתתי טביעת אצבע וכרגע בהמתנה. לפני כמה שבועות החלטנו להתפצל, לא להתגרש באופן רשמי אלא לתת אחד לשני "הפסקה" של כשישה חודשים ולנסות לחיות לבד. הוא נשאר בדירה (עם הכתובת הרשומה בUSCIS) ואני עברתי לדירה אחרת באיזור. היחסים בינינו מאוד טובים ושנינו הרגשנו שהפסקה זה הדבר הנכון. היות והבקשה להסרת תנאים נמצאת בתור, האם יש לי סיבה להיות מודאג? מאמין שיקח עוד לפחות שישה חודשים עד שיגיעו לבקשה שלנו (לפי הPROCESSING TIMES)..האם הייתי צריך לעדכן את USCIS ששיניתי כתובת (הנחתי שלא כי לא באמת שיניתי את הכתובת בשום מקום אחר ובעלי עדיין מקבל דואר בשבילי).
אשמח לכל תובנות!
תודה!
לצפיה ב-'רצוי לשמור על פרופיל כמה שיותר נמוך ולא "לנדנד את הסירה"'
רצוי לשמור על פרופיל כמה שיותר נמוך ולא "לנדנד את הסירה"
02/08/2019 | 22:25
42
כן, יש סיבה להיות מודאג.
בראיון להסרת תנאים תמיד שואלים שאלות בסיסיות כמו "האם אתם עדיין חיים כזוג", "האם אתם עדיין גרים תחת אותה קורת גג", "האם אתם עדיין מנהלים את הכלכלה שלכם כמשפחה אחת". 
הראיון שלך הינו "תצהיר בשבועה" - לרשות פדראלית.

הבעייה היא שמה שאתה מתאר יכול בהחלט לגרום לכך שתשובות אמת יסבכו את המצב שלך ואולי אפילו יגרמו לאיבוד הגרין קארד שלך.
תשובות שקר עלולות (במקרה שהשקר יתגלה) לסבך אותך (ואת בן הזוג שלך) אפילו יותר - כי תצהיר שקר לרשות פדראלית זה משהו שבגללו יכולים לשלול לך את הגרין קארד שהושג בעזרת התצהיר הזה או אפילו את האזרחות האמריקאית שהושגה בהמשך - גם 20, 30 או 40 שנה אחרי הראיון. עיין ערך מקרה דמייאניוק.

רצוי לשכור עורך דין טוב שיעזור לכם לבנות "תסריט": איך בדיוק להציג את המקרה שלכם לרשות ההגירה כשיגיע הזמן לראיון, מה כל אחד מכם צריך להגיד בראיון ואיך לענות על שאלות "מתקילות" בלי לסבך את עצמכם, ומה לעשות כרגע מבחינת הכתובת וכיוצ"ב כדי לא לחבל בסיכויים של הגרין קארד.

ההצעה הכי הגיונית - בהנחה שבן הזוג שלך מוכן עדיין לתמוך בבקשת הגרין קארד שלך: לחזור לחיות תחת אותה קורת גג כמה שיותר מהר, ולכל הפחות ברגע שתקבלו תאריך לראיון. כך כשישאלו אתכם "האם אתם עדיין גרים ביחד" תוכלו לתת תשובת אמת שלא תסבך אתכם.

לצפיה ב-'בן לאזרחית אמריקאית שחזרה לאמריקה.'
בן לאזרחית אמריקאית שחזרה לאמריקה.
25/07/2019 | 10:15
18
67
אמא חזרה לפני כ4 שנים לארה"ב (היא עברה לישראל בגיל צעיר מידי בשביל לתת לי אזרחות באופן אוטומטי).
אני מעוניין להוציא אזרחות אמריקאית.
אני אשמח לקבל ממכם מידע על איך אוכל להשתמש באזרחות שלה על מנת לעבור לשם ומה נדרש ממני.
לצפיה ב-'הכל תלוי באימא שלך - היא זו שצריכה לבקש עבורך. '
הכל תלוי באימא שלך - היא זו שצריכה לבקש עבורך.
25/07/2019 | 19:06
1
51
אתה לא יכול "להשתמש בה" - היא צריכה להיות מעורבת בצורה אקטיבית בתהליך.
היא צריכה להגיש בקשה ל"איחוד משפחות" איתך - ולהיות הספונסור שלך בארצות הברית.
לצפיה ב-'אפשר לקבל יותר פרטים על תהליך הספונסר?'
אפשר לקבל יותר פרטים על תהליך הספונסר?
29/07/2019 | 04:31
22
לצפיה ב-'תלוי בגיל שלך ומצב משפחתי, זה יכול לקחת שנים...'
תלוי בגיל שלך ומצב משפחתי, זה יכול לקחת שנים...
25/07/2019 | 19:55
9
36
משהו בין 7 ל12 שנים, נכון לעכשיו, של המתנה בתור.
לצפיה ב-'האם יש דרך להאיץ את התהליך?'
האם יש דרך להאיץ את התהליך?
29/07/2019 | 04:33
3
24
ואיך מתחילים את התאריך?
לצפיה ב-'להאיץ? לא.'
להאיץ? לא.
29/07/2019 | 07:04
2
29
מי שמתחיל את התהליך זאת אימא שלך. היא ממלאת טופס I-130 והתחייבות לדאוג לרווחתך (להיות ספונסורית שלך, כספית) בטופס I-864.

כשהI-130 יאושר, תכנס לתור המתנה של שנים ארוכות לויזה. כשהויזה תתפנה - תוזמן לראיון בשגרירות בו תציג מחדש את כל המסמכים שהוגשו, כולל את התחייבות האמא להיות ספונסורית וכולל הוכחת היכולת שלה להיות כזאת. בנוסף תדרש לעבור בדיקות רפואיות. אם הכל בסדר - תקבל ויזה ויהיה לך חצי שנה לממש אותה.

סך הכל מדובר בסד״ג של 10-15 שנים.
לצפיה ב-'האם אני יכול להוציא ויזת תייר במקביל?'
האם אני יכול להוציא ויזת תייר במקביל?
30/07/2019 | 17:04
1
18
ומה היא צריכה לעשות כדי להוכיח שהיא יכולה לתמוך בי כספית ולכמה זמן?
לצפיה ב-'וודאי שאתה יכול להוציא ויזת תייר.'
וודאי שאתה יכול להוציא ויזת תייר.
30/07/2019 | 19:00
24
היא צריכה להראות את ההכנסות והנכסים שלה ולהתחייב (בכתב) שתממן אותך לפי צרכייך כדי שלא תדרש לשום סיוע מצד המדינה. אם תקבל סיוע מהמדינה, היא תתחייב להחזיר למדינה את הכסף שקיבלת על חשבונה.

היא צריכה להראות הכנסה של לפחות פי 4 מרף העוני בארה"ב, אם אני זוכר נכון. בהוראות לטפסים יש את הסכומים הספציפים.
לצפיה ב-'אני בן 33, רווק וללא ילדים. איך זה ישפיע?'
אני בן 33, רווק וללא ילדים. איך זה ישפיע?
30/07/2019 | 17:05
4
19
לצפיה ב-'זה ישים אותך בקטגורייה שנקראת F2'
זה ישים אותך בקטגורייה שנקראת F2
30/07/2019 | 22:52
3
38
"ילדים לא נשואים, בני יותר מ 21, של אזרח ארה"ב".

אם תתחתן - זה יעביר אותך לקטגוריה שנקראת F3 - "ילדים נשואים, בני יותר מ 21, של אזרח ארה"ב".

לכל קטגורייה כזו יש "תור" משל עצמה, וזמן ההמתנה בכל אחת מהן אחר.  התור לקטגוריה F3 הרבה יותר ארוך מהתור לקטגורייה F2.

לצפיה ב-'האם זה משהו שאני יכול לעשות לבד או שאני צריך עורך דין?'
האם זה משהו שאני יכול לעשות לבד או שאני צריך עורך דין?
06/08/2019 | 12:49
2
15
לצפיה ב-'אפשר לעשות הכל לבד, אין צורך בעורך דין אם אין שלדים בארון'
אפשר לעשות הכל לבד, אין צורך בעורך דין אם אין שלדים בארון
06/08/2019 | 19:48
17
אם בעבר הפרת את תנאי הויזה, או היית עציר/אסיר, אז אולי כדאי להתיעץ עם עו״ד.
לצפיה ב-'אני אחזור שוב על מה שכתבתי: רק אימא שלך יכולה לבקש עבורך.'
אני אחזור שוב על מה שכתבתי: רק אימא שלך יכולה לבקש עבורך.
09/08/2019 | 12:56
18
אתה לא יכול לעשות שום דבר בנושא קבלת גרין קארד על סמך זה שאימא שלך אזרחית. רק לאימא שלך יש את הזכות לבקש כזה - עבורך.
צריך שהיא תחתום על הטפסים ותגיש אותם בשמה - כשאתה המוטב של הבקשה.
תן לה להחליט אם היא רוצה להתמודד עם הטופסיאדה לבד או להשתמש בעו"ד. 
לצפיה ב-'בגלל הזמן המדובר'
בגלל הזמן המדובר
06/08/2019 | 12:48
5
19
מהי הדרך הכי מהירה שאני אוכל לבקר את אמא שלי, והאם האזרחות שלה יכולה לעזור.
אני מדבר על חופשה של כשבוע בניו יורק.
והאם אני יכול לעשות את זה לבד או שכדאי לדבר עם עורך דין?

לצפיה ב-'תוציא ויזת תייר וסע'
תוציא ויזת תייר וסע
06/08/2019 | 19:50
4
20
תצטרך להראות שיש לך קשרים מספיקים לארץ ושאתה לא מתכוון להשאר שם באופן לא חוקי, כמו כל אחד אחר. זה שאמא שלך גרה שם ואתה לבד בארץ עלול להקשות בנושא הזה.

אין משהו שעו״ד יכול לעזור בו בבקשת ויזת תייר.
לצפיה ב-'הבעיה היא שאין לי קשרים חזקים לישראל.'
הבעיה היא שאין לי קשרים חזקים לישראל.
07/08/2019 | 13:11
3
24
לכן שאלתי לגבי אפשרויות להעזר באמא שלי כדי לבקר או לעבור לאמריקה.
אני מחפש דרכים אחרות כדי לפחות לבקר את אמא שלי בעזרת ויזה תייר, גרין קארד או אזרחות, כך שאני אוכל לבקר את אמא שלי מתי שאני ארצה.
לצפיה ב-'אכן בעיה. לבקר בארה"ב זאת רשות, לא זכות.'
אכן בעיה. לבקר בארה"ב זאת רשות, לא זכות.
07/08/2019 | 20:28
2
19
אם הם חושבים שאתה הולך להשאר שם בניגוד לתנאי הויזה - הם לא יתנו לך להכנס. וכשאתה אומר שאין לך ממש קשרים לארץ ואמא שלך גרה שם, די הגיוני מצד פקידי ההגירה לחשוב שתרצה לעבור לגור ליד אמא.
לצפיה ב-'לכן חשבתי לדלג על הויכוח ולעבור ישר לאזרחות.'
לכן חשבתי לדלג על הויכוח ולעבור ישר לאזרחות.
08/08/2019 | 01:25
1
17
אלא אם כן אני אצליח למצוא דרך אחרת להוכיח שאני רק מתכוון לבקר שם באמריקה, ולא לעבור על על התנאים של הויזה ולהישאר שם.
לצפיה ב-'אם אתה יכול לרשת אזרחות מאמא שלך זה עניין אחר לגמרי'
אם אתה יכול לרשת אזרחות מאמא שלך זה עניין אחר לגמרי
08/08/2019 | 01:58
27
כתבת שזאת כנראה לא אופציה רלוונטית, אבל תבדוק בפורום "עוברים לארה"ב" שם יש הרבה אנשים עם הרבה ידע בנושא (הפורום הזה שאתה כותב בו הוא די מת).

אבל אם אתה לא יכול לקבל אזרחות, אז התהליך שדיברת עליו זה תהליך שיביא אותך לתושבות קבע בארה"ב (גרין קארד), מה שבפירוש דורש שכן תשאר שם. לכן יש פה סתירה בין הכוונות שלך, שפקידי ההגירה בשגרירות בוודאי שיעלו עליה ויצביעו עליה. אם אתה מדבר על הליכי איחוד משפחות עם אמא והיותה ספונסורית ובאותו זמן מנסה לקבל ויזת תייר - סיכוי סביר ביותר הוא שהבקשה לויזת התייר תדחה על הסף.
לצפיה ב-' תרגום מסמכים לאנגלית למטרת ויזה'
תרגום מסמכים לאנגלית למטרת ויזה
24/07/2019 | 15:17
24
תרגום וחותמת נוטריון – אנגלית
אנגלית היא אולי השפה המקובלת ביותר בעולם ובמדינות רבות, גם אם היא איננה השפה השלטת היא מקובלת כשפה מוכרת על ידי מערכות המשפט והממשל. קחו לדוגמה נושא הדורש תרגום וחותמת נוטריון כמו נישואים אזרחיים בחו”ל. המקום בו מרבית הזוגות הבוחרים להינשא בנישואים אזרחיים בחו”ל בוחרים הוא האי קפריסין. מקום מקובל נוסף היא מדינת דנמרק. היתרונות בנישואים אזרחיים בקפריסין היא קלות היישום והקרבה לישראל. זוגות יכולים לנסוע אפילו ליום בודד ולהינשא בעירייה הקרובה לשדה התעופה או לסוף שבוע ולשלב ירח דבש קצר עם טקס החתונה. היתרון המרכזי בנישואים בדנמרק הוא שהם מאפשרים לא רק לזוגות בני מינים שונים להינשא שם אלא גם לזוגות בני אותו המין. גם בקפריסין וגם בדנמרק השפה השלטת איננה השפה האנגלית. בקפריסין מדברים בשפה היוונית ואילו בדנמרק מדברים בעיקר בדנית. יחד עם זאת, בשתי הארצות יקבלו בשמחה מסמכים המתורגמים בתרגום נוטריוני לאנגלית כמסמכים משפטיים תקפים שעל בסיסם ניתן יהיה לקיים את הנישואים האזרחיים.
תרגום וחותמת נוטריון של מסמכים לאנגלית – ארצות הברית, קנדה, בריטניה והיד עוד נטויה
ישנן עוד סיבות רבות בגללן אנשים עשויים למצוא את עצמם מתרגמים מסמכים מעברית או משפה אחרת לאנגלית. כל תהליך המתרחש במדינות כמו ארצות הברית, קנדה או בריטניה ידרוש תרגום כזה. ארצות אלו מהוות מוקד משיכה למעברי חיים רבים – בין אם מדובר במעבר זמני לצורך לימודים או עבודה, או שמדובר במעבר קבוע, כחלק מתהליך הגירה ממדינה למדינה.
בכל מעבר כזה אנשים יידרשו להציג מסמכים תקפים משפטית בשפה האנגלית, גם אם המסמך המקורי כתוב בשפות אחרות. מסמכים הכתובים בעברית, רוסית או כל שפה אחרת אין להם תוקף משפטי חוקי בארץ דוברת אנגלית לפני שעברו תהליך של תרגום וחתימת נוטריון, ובמקרים רבים גם תהליך של אימות המסמכים אם דרך חותמת אפוסטיל או בדרכים אחרות עבור מדינות שאינן חתומות על האמנת האג 1961, דוגמת קנדה.
שירותי נוטריון לשפה האנגלית יכללו על פי רב גם שירותי אימות מסמכים והחתמה בחותמת אפוסטיל.
לצפיה ב-'עו"ד לבקשת אזרחות?'
עו"ד לבקשת אזרחות?
12/07/2019 | 09:46
1
45
אני בעל גרין-קארד (EB1) מזה 6 שנים.
תמיד שהיתי חוקית, 90% מהזמן בארה"ב, אין עבר פלילי, שירות לא-קרבי בצה"ל.
2 עבירות תנועה מדרגת infraction, ללא קשר לDUI.
ואני טיפוס מסודר ודי דקדקן שלא מפחד מטפסים.

השאלה - האם יש צורך/טעם לשכור עו"ד בשביל הגשת הבקשה לאזרחות?

מבחינתי סתם יש חשש מעורפל שמשהו יכול להשתבש - וכשמשהו משתבש בענייני הגירה, זה לא צחוק. מצד שני, אין לי אלפי דולרים מיותרים.

החששות שאני מנסה לדמיין הם שאלות כמו "למה התפטרת מהעבודה 4 חודשים אחרי שקיבלת את הגרין קארד?" (לא שה-EB1 היה קשור למעסיק, זה היה self-sponsored.)  או לגבי השירות הצבאי.

מה קורה אם משהו מתחרבש בתהליך באמצע ואז מכניסים עו"ד לעסק?

כנראה פרנואיד... ובכל מקרה אשאל גם את העו"ד שעבדתי איתו על הגרין קארד. אבל לתהות ולשמוע עוד עצות ופרספקטיבה לא יקר ולא מזיק. :)

לצפיה ב-'אין שום צורך'
אין שום צורך
29/07/2019 | 07:11
21
לצפיה ב-'תשלומי ביטוח לאומי social security'
תשלומי ביטוח לאומי social security
03/07/2019 | 22:09
28
שלום רב.
שאלה קצת מוזרה אבל אשמח להבהרה (במידה ויש בידיכם את התשובה)
האם תשלומי הביטוח המשולמים במועד X (נניח כל 3 לחודש) הם תשלומים רטרו עבור החודש הקודם אן תשלומים עבור החודש הנוכחי? 

תודה 
לצפיה ב-'תמונה דיגטלית למילוי טופס הבקשה DS-160'
תמונה דיגטלית למילוי טופס הבקשה DS-160
23/05/2019 | 14:30
1
41
שלום רום, 

האם תוכל להעלות תמונה לדוגמא? יש משהו שצריך מעבר לצילום רגיל של הפנים? ומבחינת הגדלים?

תודה מראש... 
חג שמח 

לצפיה ב-'כרטיסי טיסה ו-ויזה לארה"ב'
כרטיסי טיסה ו-ויזה לארה"ב
11/05/2019 | 13:09
3
76
שלום לכולם,
חלו שינויים בתוכניות שלנו והוחלט שהבת שלי תטוס לארה"ב ביחד עם סבתא שלה בתחילת חודש אוגוסט. הבעיה שלבת אין ויזה לארה"ב ואין לה דרכון ישראלי בתוקף, וגם עוד לא קנינו לה כרטיס טיסה. לסבתא יש ויזה והיא כבר רכשה כרטיס. אנחנו רוצים שהן יטוסו ביחד בתאריך שקנתה הסבתא, ולכן הזמן לוחץ.

לגבי דרכון ישראלי, ניקח אותה בהקדם למשרד הפנים ונעשה לה דרכון ביומטרי.
לגבי ויזה לארה"ב, הבנתי שהיא לא צריכה להתייצב פיזית אלא יש פטור מהתייצבות למי שלא מלאו לו 14 שנה. באתר רשום שהפרוצדורה אמורה לקחת עד 3 שבועות (בטח מחושב בימי עבודה). החשש שלנו שבינתיים הכרטיסים לבוסטון בטיסות של אל על ימכרו או שיהיו יקרים מאוד.

האם אפשר לרכוש כבר עכשיו את כרטיס הטיסה, או שחייבים להמתין לקבלת הויזה?
האם הפרוצדורה של הויזות מסתיימת אחרי 3 שבועות או שהסבירות גבוהה שתסתיים אחרי יותר זמן?

בתודה,

אביר
לצפיה ב-'כרטיסי טיסה ו-ויזה לארה"ב'
כרטיסי טיסה ו-ויזה לארה"ב
12/05/2019 | 14:17
103
היי
במידה והבת מחדשת את הויזה, אין צורך להגיע לראיון אישי בשגרירות אך אני ממליץ להכנס ללינק הבא https://il.usembassy.gov/he/how-to-skip-your-visa-...
מבחינה הסתברותית תהליך הוצאת הויזה יסתיים לאחר 3 שבועות
לצפיה ב-'תוכל לרכוש את הכרטיסים עכשיו גם אם אין עדיין ויזה '
תוכל לרכוש את הכרטיסים עכשיו גם אם אין עדיין ויזה
12/05/2019 | 16:47
1
54
הוצאתי לא מזמן ויזה לבת וזה לקח בדיוק 4 ימים! במקרה שלך נראה שיש מספיק זמן עד אוגוסט.
אבל בכל זאת אם אתה רוצה לקצר את התהליך תוכל למסור את הדרכון והתמונות באופן אישי בשגרירות בת״א ולא בדואר (וכן, אין צורך בראיון לילדים).

תעקוב אחרי השלבים המפורטים באתר של השגרירות:

בהצלחה.
לצפיה ב-'תודה על התשובה. אעשה שימוש בשירותי חברת שע"ל'
תודה על התשובה. אעשה שימוש בשירותי חברת שע"ל
12/05/2019 | 18:33
36
המחיר עולה 800 ש"ח

לצפיה ב-'הגשת מסמכים לDV 2021'
הגשת מסמכים לDV 2021
06/05/2019 | 12:49
2
52
היי,
 נרשמתי בשנה הקודמת לתוכנית. האם אוכל להגיש את המועמדות גם השנה?
לצפיה ב-'DV 2021'
DV 2021
06/05/2019 | 13:56
49
היי,
ראשית אמליץ להמתין לתשובות DV 2020 המתפרסמות החל ממחר בערב.
במידה והתוצאה תהיה שלילית ותעמדי בדרישות ממשלת ארצות הברית להגשה כמובן שתהיי זכאית להגשה חוזרת.

במידה ותצטרכי טיפול וייעוץ מורחב הנך מוזמנת ליצור עימי קשר.

בברכה
לצפיה ב-'מועמדות לתכנית הDV'
מועמדות לתכנית הDV
06/05/2019 | 15:18
45
היי ליאת
לתכנית הDV ניתן להירשם בכל שנה. 
ניתן לעשות את ההרשמה בחינם או בתשלום על ידי יועצי הגירה בתחום
לצפיה ב-'הוצאת ויזה לבת 11 שאביה אזרח ארה"ב'
הוצאת ויזה לבת 11 שאביה אזרח ארה"ב
05/05/2019 | 20:44
3
73
שלום לכולם,
אני אזרח ארה"ב בזכות אבי שנולד שם ועלה לארץ. הבת שלי, שאינה אזרחית ארה"ב, אמורה לנסוע לבקר את המשפחה ולכן תצטרך ויזה.
מה הפרוצדורה שאני צריך לבצע כדי להוציא לה ויזה? האם היא תטופל על-ידי המחלקה הקונסולרית לאזרחי ארה"ב או שהיא תטופל כישראלית בלבד?

תודה,

אביר
לצפיה ב-'היא תטופל כישראלית לכל דבר'
היא תטופל כישראלית לכל דבר
05/05/2019 | 22:35
1
61
אלא אם תוציא לה אזרחות לפי ״חוק הסבא״ (לא יודע אם היא זכאית), היא לא אזרחית אמריקאית.
לצפיה ב-'ויני צודקת'
ויני צודקת
06/05/2019 | 13:57
17
לצפיה ב-'תודה רבה על התשובות'
תודה רבה על התשובות
11/05/2019 | 13:04
11
לצפיה ב-'ויתור על גרין קארד לטובת ויזה'
ויתור על גרין קארד לטובת ויזה
30/04/2019 | 12:57
2
77
שלום, אני תושב ישראל ובעל גרין קארד (אבא שלי תושב ארצות הברית). יש לי גרין קארד בתוקף עד 2024. לפני 3 שנים היתי פעם אחרונה בארה"ב כאשר בקרוב ארצה לחזור לארה"ב לטיול. הבנתי שלא אוכל להשתמש בגרין קארד בגלל שלא הייתי 3 שנים. 
האם עלי להוציא ויזה?  הבנתי כי בהוצאת הויזה יבטלו לי את הגרין קארד ?

לצפיה ב-'תשובה לויתור גרין קארד עובר ויזה'
תשובה לויתור גרין קארד עובר ויזה
30/04/2019 | 17:19
1
63
עקרונית, אתה יכול לנסות להשתמש בגרין קארד כל עוד הוא בתוקף אך ישנו סיכוי נורא גבוה שיקחו אותך לתחקיר וישללו את הגרין קארד.
החוק כן מחייב אותך להגיע לארה"ב פעם בשנה אלא אם כן ישנם אישור מיוחדים על כך שיתקבלו ע"י הגורמים הרלוונטים.
יש את האופציה להוציא ויזה תיירות, כמובן שזה נתון לשיקולם אם לאשר או לא אבל זה לא מונע ממך את האופציה להגיש לויזה.
לצפיה ב-'רוב הסיכויים שהגרין קארד שלך בטל'
רוב הסיכויים שהגרין קארד שלך בטל
01/05/2019 | 22:14
57
עדיף לבטל אותו באופן עצמאי בקונסוליה ולהגיש בקשה לויזה מאשר להתקע בשדה התעופה עם ביטול אדמיניסטרטיבי ולטוס חזרה כלעומת שבאת.

קח בחשבון שכל עוד הגרין קארד בתוקף אתה אמור גם לשלם מסים בארה"ב, ותלוי בהון האישי שלך - יש גם "מס יציאה" למוותרים על הגרין קארד עם היית עם גרין קארד 8 שנים או יותר.

בשביל לבטל אותו באופן רשמי צריך ללכת לקונסוליה.

מנהל/ת הפורום

אודות:
את/ה מוביל/ה בתחומך? אנו מזמינים למשרדינו בימים אלו בעלי מקצוע המתאימים לנהל פורום מקצועי באשכול המומחים של אתר הקהילות המוביל תפוז אנשים. מנהל/ת פ
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

פורומים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ