לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
19251,925 עוקבים אודות עסקים

פורום מעמד זרים

פורום מעמד זרים בישראל אשר מנוהל על ידי עו"ד יהושע פקס עוסק בכל שאלה הנוגעת אל הסדרת מעמד אזרחים זרים אשר שוהים בישראל. עו"ד יהושע פקס אשר מנהל את הפורום ישיב על שאלות במגוון רחב של תחומים; הסדרת מעמד והתאזרחות של בני זוג זרים בישראל, סירוב כניסה לישראל, עלייה לישראל, אשרות עבודה בישראל, ויזות ביקור עבור תיירים, ויזה לישראל עבור סטודנטים ומתנדבים, מעמד של פליטים ומבקשי מקלט, וכל שאלה בנושא הגירה לישראל מול פקידי משרד הפנים ובתי המשפט.

משרד הפנים - רשות האוכלוסין וההגירה היא הרשות המוסמכת במדינה לטיפול במעמד זרים בישראל. ההתנהלות מול משרד הפנים יכולה להיות מתסכלת ומבלבלת, עבור הציבור הרחב, לכן הפורום נותן מענה לכל שאלה בתחום מעמד זרים בישראל, על סמך הוראות החוק וניסיון מעשי בשטח.

עו"ד יהושע פקס בעל ניסיון של כ- 10 שנים בעבודה משפטית מול לשכות משרד הפנים בכל רחבי הארץ, וערכאות משפטיות מוסמכות בתחום הגירה לישראל. 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מעמד זרים

פורום מעמד זרים בישראל אשר מנוהל על ידי עו"ד יהושע פקס עוסק בכל שאלה הנוגעת אל הסדרת מעמד אזרחים זרים אשר שוהים בישראל. עו"ד יהושע פקס אשר מנהל את הפורום ישיב על שאלות במגוון רחב של תחומים; הסדרת מעמד והתאזרחות של בני זוג זרים בישראל, סירוב כניסה לישראל, עלייה לישראל, אשרות עבודה בישראל, ויזות ביקור עבור תיירים, ויזה לישראל עבור סטודנטים ומתנדבים, מעמד של פליטים ומבקשי מקלט, וכל שאלה בנושא הגירה לישראל מול פקידי משרד הפנים ובתי המשפט.

משרד הפנים - רשות האוכלוסין וההגירה היא הרשות המוסמכת במדינה לטיפול במעמד זרים בישראל. ההתנהלות מול משרד הפנים יכולה להיות מתסכלת ומבלבלת, עבור הציבור הרחב, לכן הפורום נותן מענה לכל שאלה בתחום מעמד זרים בישראל, על סמך הוראות החוק וניסיון מעשי בשטח.

עו"ד יהושע פקס בעל ניסיון של כ- 10 שנים בעבודה משפטית מול לשכות משרד הפנים בכל רחבי הארץ, וערכאות משפטיות מוסמכות בתחום הגירה לישראל. 
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 ברוכים הבאים אל פורום מעמד זרים בישראל - עורך דין יהושע פקס
ברוכים הבאים אל פורום מעמד זרים בישראל בהנהלת עו"ד יהושע פקס. הפורום עוסק בשאלות בנוגע להסדרת מעמד אזרחים זרים השוהים בישראל, והתנהלות מול פקידי משרד הפנים - רשות האוכלוסין וההגירה, ורשויות החוק הרלבנטיות בתחום. יודגש כי פורום מעמד זרים בישראל לא בא במקום ייעוץ משפטי אישי. שימו לב כי התשובות בפורום אינם תחליף לקבלת ייעוץ משפטי ספציפי, על בסיס פרטי המקרה הפרטני. החוקים והנהלים בנושא הגירה לישראל משתנים תדיר, וכל מקרה נבחן לגופו ע"י רשויות החוק, לכן על מנת לקבל ייעוץ משפטי אישי חובה ליצור קשר עם עו"ד העוסק בתחום הגירה לישראל והסדרת מעמד זרים בארץ, ולא להסתמך על התשובות בפורום בלבד. כמו כן, יש להימנע מכל פרסום בפורום, או העלאת תוכן מסחרי אל הפורום. בבקשה שימרו על כללי שיח נאות ומכבד. שיח פוגעני ולא ראוי יימחק, על מנת לשמור על פורום מעמד זרים בישראל מרחב בטוח לשאלת שאלות, וקבלת תשובות בנושא הסדרת השהייה החוקית בישראל של אזרחים זרים. אשמח להשיב על כל שאלה! 
המשך >>

לצפיה ב-'אני נשוי ל תיילנדית '
אני נשוי ל תיילנדית
18/04/2018 | 17:26
7
גרים בישראל . עם א1  שנה 3-4 לא זוכר 
לאישתי יש בת בגיל 25 בבנקוק . האים יש לבת איזו זכות לגור גם בישראל 
מילבד כמובן נשואים לישראלי 
מודה לעונים 
לצפיה ב-'שאלות לגבי בת זוג במעמד B1'
שאלות לגבי בת זוג במעמד B1
14/04/2018 | 21:11
1
13
הי, כמה שאלות:
אשתי במעמד B1 תיירת עם אישור עבודה, במסגרת תהליך קבלת אזרחות בעקבות נישואינו. אנחנו חיים בארץ. 
היא אזרחית הונגריה, שעברה גיור (לא אורתודוקסי) בהונגריה.
כרגע אנחנו מטופלים ע"י עו"ד שמלווה אותנו במסלול לאזרחות. 
בנובמבר אמור להיות הראיון.
1. אשתי כרגע עובדת בעבודות זמניות, כאשר באחת מהן מקבלת תלוש שכר מסודר. איך אני יכול לדעת מה הזכויות שלה - ביטוח לאומי, מס הכנסה וכד'.
2. האם יש לך פרטים או מידע לגבי תהליך בקשה שיכרו בה כעולה חדשה מכוח חוק השבות, בעקבות הגיור? אנחנו ממתינים לתאריך עבור פגישה במשרד הפנים בפתח תקווה להגשת הטפסים.
3. מבחינת ביטוח רפואי - כרגע יש לה דרך חברת הראל, לתיירים. אבל הפוליסה לא מכסה נושא של הריון. האם יש חברות שניתן לפנות אליהן ע"מ להסדיר ביטוח רפואי שמכסה גם את נושא ההיריון?

תודה,
אלעד
לצפיה ב-'עלייה לאחר גיור'
עלייה לאחר גיור
( לעמוד שלי בתפוז )
17/04/2018 | 13:34
9
אלעד שלום,
1. דיני עבודה בישראל חלים גם על עובדים זרים, לכן אשתך זכאית לזכויות על פי חוק.
2. בעיקרון ניתן לעלות לישראל לאחר גיור, אולם ישנם קריטריונים ספציפים.
כך לדוגמא, יש רשימה של בתי דין רבניים המוכרים, חייב להיות חלק מהקהילה היהודית בחו"ל למשך כשנה ועוד.
אני אפנה אותך למאמר בנושא עלייה לאחר גיור, (באנגלית -  שבוע הבא תעקוב אני יוסיף תרגום לעברית) באתר שלנו.
3. חצי שנה לאחר קבלת מעמד תושב ארעי א5, אישתך תהיה זכאית לביטוח בריאות מטעם המדינה. עד אז יש פוליסה פרטית. יתכן ותמצא חברה פרטית אשר מכסה הריון.
בברכה,
עו"ד יהושע פקס
לצפיה ב-'הליך מדורג דרך השגרירות במדינת המקור של בן \ בת הזוג'
הליך מדורג דרך השגרירות במדינת המקור של בן \ בת הזוג
09/04/2018 | 19:22
8
16

שלום חברים,

אני מתגורר עם אשתי מחוץ לארץ ומתכוונים להגיש את המסמכים הנדרשים + הוכחות קשר לשגרירות ישראל המקומית. נאמר לנו שיקח בין 60-90 יום עד שמשרד הפנים יבדוק את המסמכים. השאלה מה הלאה? האם אשתי תקבל אשרה מסוג ב\1, תרם הגעתנו לארץ? ככל הידוע לי אין ראיון אישי בשגרירות עבור הוכחת קשר וכו', הם רק מעבירים מסמכים לארץ לבדיקה. אז איך זה עובד בעצם? מקבלים אשרה ב1 ואחרי חצי שנה ראיון בארץ? מקבלים אשרת תייר וצריך לעבור ראיון בארץ ורק אז ב1? 

תודה מראש ושבוע טוב!

לצפיה ב-'הזמנת בת זוג זרה לישראל לאחר נישואים כאשר שני בני הזוג שוהים'
הזמנת בת זוג זרה לישראל לאחר נישואים כאשר שני בני הזוג שוהים
( לעמוד שלי בתפוז )
10/04/2018 | 10:12
7
21
בוקר טוב,

שים לב כי ישנו נוהל חדש של משרד הפנים לטיפול במתן מעמד בישראל לאזרח זר מכוח נישואין לאזרח ישראלי. הנוהל המעודכן התפרסם לפני כחודש וחצי בלבד, ביום 25/02/2018. תוכל למצוא את הנוהל באתר האינטרנט של משרד הפנים. בכל אופן, סעיף ד.3 מתייחס למצב שלכם בו שני בני הזוג נמצאים בחו"ל. ההליך בשלב הראשון אכן נעשה מול הנציגות הישראלית בחו"ל. הבדיקה הראשונית לגבי כנות הקשר ומסמכים נדרשים, כולל עדכון מצב אישי נעשית על ידי נציגי הקונסוליה הישראלית בחו"ל. הבקשה לאישור כניסת בת הזוג הזרה לישראל נשלחת אל משרד הפנים בישראל, אשר מחויב לתת תשובה לקונסוליה תוך 90 יום והנציגות בחו"ל פועלת לעדכן את בני הזוג. הנוהל מציין בפירוש כי עצם מתן אישור כניסה לישראל אינו מהווה אישור כניסה להליך המדורג. בני הזוג נדרשים להמשיך את ההליך המדורג תוך 30 יום לאחר הכניסה לישראל. לכן התשובה לשאלתך היא כי אשתך תקבל אישור כניסה לישראל כתיירת (ויזה ב/2) ולאחר המשך טיפול מול משרד הפנים בישראל, בכפוף לאישור כניסה להליך מדורג היא תקבל אשרה מסוג ב/1 - רישיון עבודה בישראל.

בברכה ויום טוב,

יהושע
לצפיה ב-'זמן המתנה לראיון לאחר הכניסה לארץ'
זמן המתנה לראיון לאחר הכניסה לארץ
10/04/2018 | 10:52
6
14
היי יהושע. כמה זמן לוקח מרגע הפניה למשרד הפנים בארץ לאחר ההגעה ועד להמשך התהליך? האם נעבור ראיון? במידה וכן, תוך כמה זמן מקבלים תשובה אם עברנו בהצלחה?

כמו כן, האם ניתן לקנות כרטיס טיסה חד כיווני עבור ההגעה? במידה וזוגתי תקבל ב\1, אין צורך לבזבז על כרטיס לשני כיוונים.

בתודה ויום טוב!
לצפיה ב-'שאלה נוספת - בלבול מהנוהל'
שאלה נוספת - בלבול מהנוהל
10/04/2018 | 21:18
5
13
ע"פ הנוהל, ניתן לעבור ראיון כבר בשגרירות ולאחר מכן לקבל ב\1.

ד.3.ב.

כאשר שני בני הזוג מתגוררים בחו"ל והבקשה הוגשה שם, סמכות ההחלטה לאישור הכניסה לזר לישראל
הינה של מטה הרשות בכפוף לעמידה בדרישות הנוהל, הגשת המסמכים הרלוונטיים ועריכת ראיון,
ולאחר הסדרת מצבו האישי של בן הזוג הזר עם הישראלי ועדכון מצב אישי ל"נשוי".

האם ניתן להבין מהנ"ל שיש לעבור ראיון אצל הקונסול, תרם הגעתנו ארצה?
לצפיה ב-'עריכת ראיון בקונסוליה ישראלית בחו"ל טרם אישור כניסה לישראל'
עריכת ראיון בקונסוליה ישראלית בחו"ל טרם אישור כניסה לישראל
( לעמוד שלי בתפוז )
12/04/2018 | 14:45
4
15
כן, האם עברתם כבר ראיון? בכל אופן כדאי לזכור כי הרשויות לא תמיד פועלות בצורה דווקנית על פי הוראות הנוהל
לצפיה ב-'ראיון בקונסוליה'
ראיון בקונסוליה
12/04/2018 | 16:38
3
17
תרם עברנו, הולכים להגיש מסמכים בעוד כשבוע. אז אנחנו הולכים לעבור ראיון זוגי עבור הוכחת הקשר? אם כן אני מבין שנקבל אשרה ב\1 במידה ונעבור בהצלחה?

יש מצב יבקשו מאיתנו לנסוע לארץ ולעבור ראיון במשרד הפנים? העדפה כמובן לעבור כמה שפחות סחבת.

יום טוב!
לצפיה ב-'שבוע טוב'
שבוע טוב
17/04/2018 | 17:04
5
היי יהושע. מקווה שאני לא מנג׳ס אבל אשמח לתשובה עבור התגובה האחרונה. תודה מראש!
לצפיה ב-'ראיון בקונסוליה הישראלית בחו"ל טר אישור כניסת בת זוג זרה '
ראיון בקונסוליה הישראלית בחו"ל טר אישור כניסת בת זוג זרה
( לעמוד שלי בתפוז )
17/04/2018 | 17:09
1
5
שלום רב,

הבדיקה מול הקונסוליה בחו"ל זה רק לצורך מתן אישור כניסה לישראל עבור בת הזוג האזרחית הזרה. גם היא היא תקבל אישור כניסה לישראל, בכל מקרה אתם תצטרכו לגשת אל משרד הפנים בישראל הקרוב למקום המגורים, על מנת לפתוח תיק חיים משותפים ולקבל אשרת עבודה ב/1 והמשך הליך מדורג מול רשות האוכלוסין וההגירה על פי הנוהל.

בברכה,

יהושע
לצפיה ב-'קבלת ב\1 '
קבלת ב\1
17/04/2018 | 17:19
4
מצויין, עשית סדר גדול!

וסוגיה אחרונה, האם מקבלים ב/1 במעמד פתיחת התיק, מיד כשניגשים למשרד הפנים בפעם הראשונה או שצריך לעבור ראיון הוכחת זוגיות קודם? אני מניח שיותר הגיוני על מנת שנוכל לחיות ולעבוד ביחד עבור הוכחת חיים משותפים זה לתת ב/1 במעמד פתיחת התיק.
לצפיה ב-'שלום יהושע ,היה לי פגישה ראשונה לפני יומיים '
שלום יהושע ,היה לי פגישה ראשונה לפני יומיים
10/04/2018 | 18:35
2
40
במשרד הפנים עבור הליך מדורג , ביקשו מסמך נוסף הוספתי תוך שעה והם חתמו שמסרתי הכל , הבחורה נמצאת בחו"ל אנחנו 4 חודשים יחד ולא נשואים עדיין, שאלתי אותם מתי התשובה האם הסיכויים טובים בתיק שלי כי אני רוצה שהיא כבר תגיע לפה אבל לצערי לא קיבלתי תשובה לזה , לדעתך כמה זמן הם יכולים למשוך את זה והאם זה קורה לפעמים שהם יכולים להיזכר פתאום בעוד שבועיים שצריך מסמך נוסף ולעכב את הבקשה?

לצפיה ב-'זמן הטיפול בבקשה להזמנת בת זוג לא נשואה מחו"ל'
זמן הטיפול בבקשה להזמנת בת זוג לא נשואה מחו"ל
( לעמוד שלי בתפוז )
12/04/2018 | 14:40
1
23
עופר שלום,
קשה לומר האם הסיכויים טובים מבלי לדעת יותר פרטים. באופן כללי משך ההיכרות שלכם עדיין קצרה אפילו יותר משנה שזה פחות טוב. על פי הנוהל החדש של משרד הפנים עבור בני זוג לא נשואים (מיום 09/04/2018) הדרישה היא הגשת הוכחות לטיב וכנות הקשר מהשנה האחרונה. יחד עם זאת, בפועל מהניסיון שלי כן מאשרים בני זוג אשר מכירים תקופות קצרות יותר. כדאי להביא כמה שיותר הוכחות לגבי הקשר ביניכם. משך זמן הטיפול בבקשה תלוי במשרד הפנים המטפל, ובעומס שיש על הלשכה. בדרך כלל משך ההמתנה הוא בין חודש למספר חודשים. כן, נציגי רשות ההגירה יכולים לבקש מסמכים חדשים אם חסרים מסמכים נוספים בתיק, אבל מאחר וכבר השלמת מסמך חסר, זה נדיר שפתאום "נזכרים" במסמכים חסרים נוספים.
בהצלחה בהליך מול משרד הפנים, זה יכול להיות מתיש, אבל אם תעבור בצורה מסודרת בסופו של דבר בדרך כלל מצליחים.
יהושע

לצפיה ב-'זמן הטיפול בבקשה'
זמן הטיפול בבקשה
12/04/2018 | 16:10
9
תודה רבה על התשובה המפורטת.
אני חשבתי שהם מחוייבים לתת תשובה תוך 30 יום. זה מה שאמר לי עו"ד אחר.
כנראה שמשרד הפנים לא מתייחס לזמנים ברצינות.
לצפיה ב-'מעמד בן זוג'
מעמד בן זוג
08/04/2018 | 22:40
1
29
שלום רב
בן הזוג שלי נתין זר אשר קיבל ויזה תייר לחודש בלבד ,וזאת לאחר שהבאתי למשרד ההגירה ערבות בנקאית. השאלות שלי הן : האם ניתן להאריך את ויזת תייר עד להסדר מעמד בן הזוג ,לקבלת ויזת עבודה ? האם עליו לעזוב את הארץ לאחר התקופה שתינתן ורק לאחר שאפתח תיק במשרד ההגירה לחיים משותפים ואגיש בקשה ל מתן מעמד לבן זוג ללא נישואין לאזרח ישראלי ,ויקבל אישור מהמשרד רק אז יחזור לארץ, ? האם חייב לעזוב או שאפשר לעשות את זה כאשר הוא בארץ עד לקבלת מעמד .הרי בטפסים הם כותבים שעלינו להיות יחד בהגשת הבקשה אז ??לא כ"כ ברור ...
האם יש מסמכים נוספים מעבר למסמכים שהם מבקשים . ואיזה הם המסמכים
?
תודה רבה 
לצפיה ב-'הסדרת מעמד עבור בן זוג אזרח זר לאחר כניסה לארץ כתייר'
הסדרת מעמד עבור בן זוג אזרח זר לאחר כניסה לארץ כתייר
( לעמוד שלי בתפוז )
09/04/2018 | 09:43
20
בוקר טוב אמירה,
בדרך כלל לאחר אישור כניסה לישראל בכפוף להפקדת ערבות בנקאית משרד הפנים לא מאשר בקשה להארכת ויזת תייר. הבעיה שלכם כרגע היא כמובן שאם הוא לא יוצא מישראל בזמן אז משרד הפנים לוקח את כספי הערבות. התהליך הסטנדרטי במקרה זה הוא שאת בת הזוג הישראלית מגישה את כל המסמכים למשרד הפנים לאחר היציאה של בן הזוג הזר מישראל, וממתינה לאישור הבקשה. לאחר אישור הבקשה הוא נכנס לישראל חזרה לחיות איתך כאן בארץ. ישנם מקרים בהם אפשר להסדיר את המעמד תוך כדי שהייה בישראל כתייר, אולם כפי שכתבתי במקרה זה הבעיה היא הערבות הבנקאית. משרד הפנים בוודאי יקפיד על יציאה מישראל במועד, טרם פג תוקף הוויזה. לגבי המסמכים הנדרשים לפתיחת תיק במשרד הפנים, את נדרשת להציג מסמכים שלו כמו תעודת לידה, תעודת יושר, תעודה המעידה על מצב אישי וכדומה. מכו כן, את תצטרכי להציג מסמכים המוכיחים את הקשר בינכם, כגון: תמונות משותפות, מכתבים מחברים ועוד. אשמח להיפגש איתכם פנים אל פנים להסביר יותר על ההליך.
בברכה ובהצלחה,
יהושע

לצפיה ב-'סרוב היתאזרחות '
סרוב היתאזרחות
06/04/2018 | 20:50
1
22
שלום רב.אישתי ואני נימצאים בהליך מדורג כבר חמש שנים.השנה ביקשנו בקשה להיתאזרחות,מישרד הפנים סרב את הבקשה לאור מיידע פלילי מהמישטרה.
הפסק דין הוא מליפני ארבע שנים שניגמר בעונש של חודש עבודות שרות.
לאור העובדה שסרבו לנו את מתן האזרחות את התושבות הארעית א5 שברשותינו מישרד הפנים צריך להאריך 
בלי שום קשר לסרוב האזרחות?תודה רבה.
לצפיה ב-'דחייה של בקשת התאזרחות לאחר סיום תקופת הליך מדורג'
דחייה של בקשת התאזרחות לאחר סיום תקופת הליך מדורג
( לעמוד שלי בתפוז )
07/04/2018 | 20:30
33
אורן שבוע טוב,
לאחר תקופה של 5 שנים בהיעדר מניעה מיוחדת אשתך זכאית לקבל אזרחות ישראלית על פי נוהלי משרד הפנים וחוק האזרחות. האם קיבלתם את מכתב סירוב מנומק לבקשת ההתאזרחות לרבות מה הסיבה לדחיית הבקשה לקבלת אזרחות ישראלית? לא ברור מהשאלה שלך האם המידע פלילי במשטרה נוגע לאשתך או לך? בכל מקרה אין קשר בין דחיית בקשה להתאזרחות להמשך קבלת מעמד א/5 (תושב ארעי) עבור אשתך כחלק מההליך המדורג, במיוחד מפני שמידע הפלילי הוא לפני 4 שנים כפי שאתה כותב.
אשמח להבין טוב יותר את מצבכם והאם ניתן לערער כנגד ההחלטה לא להעניק אזרחות ישראלית.
בברכה ולהתראות,
יהושע

לצפיה ב-'סטטוס מתיק חיים משותפים'
סטטוס מתיק חיים משותפים
27/03/2018 | 13:43
3
51
שלום לכולם, אני ובת זוגתי (זרה לא תושבת ישראל ולא יהודיה) שנתיים יחד והתחלנו תהליך של חיים משותפים מאוקטובר 2017 העברנו את כל המסמכים הדרושים, עשיתי את הראיון המתבקש, וגם היא עשתה את הראיון בשגרירות (לא בארץ) לפני שבועיים ועכשיו שנינו בחו׳ל (יחד) ואנחנו לא יודעים אם אנחנו יכולים לחזור לארץ, מחיפוש קטן בגוגל מצאתי מספר טלפון של משרד הפנים למחלקת אשרות, אבל בטלפון מודיעים לי תמיד שאין תמיכה בנושא הזה ויש להשאיר טופס מקוון (שמלאתי יחד עם הפקיד בטלפון) והם אמורים לחזור אלי לאחר 3 ימי עסקים - מה שלא קרה (נסיתי כבר שלוש פעמים), אני חושש שאם נגיע ללא תשובה ממשרד הפנים לא יאשרו את הכניסה שלה לארץ.

אני ממש לא יודע מה לעשות, איך אפשר לקבל את הסטטוס של התיק ? למיטב הבנתי לאחר הראיון אמור להיות סוג של ״ועידה״ שאמורה לקבוע את המשך הצלחת התהליך.

כמובן שלא קיבלתי שום טלפון ואני מחכה ומחכה ונראה שכלום לא הולך קורה (יש סיבה לדאוג?)
תודה רבה!
לצפיה ב-'צריך להמתין לאישור הבקשה'
צריך להמתין לאישור הבקשה
( לעמוד שלי בתפוז )
29/03/2018 | 09:02
2
27
שלום דוד,
תודה על פנייתך.
נוהל משרד הפנים קובע ברור כי על בת הזוג הזרה להמתין לאישור הבקשה טרם כניסה לישראל. למרבה הצער אם תחליטו להגיע יחד לישראל, זאת לפני קבלת אישור חיובי לבקשה, אז רוב הסיכויים כי הכניסה של בת זוגתך תסורב, פקידי ביקורת גבולות בנתב"ג לא יאשרו כניסה, היא תורחק מישראל וזה יקשה עוד יותר על ההליך.
מול איזה לשכה של משרד הפנים אתה פועל? יש לשכות אשר נותנות מענה לפניות דרך אתר האינטרנט ואחרות פחות.
בכל אופן, אילו היית בארץ אז הייתי ממליץ לפנות פיזית אל הפקידה אשר טיפלה בבקשה לשאול.
הטיפול בבקשות מסוג זה לוקחות זמן, אז התארכות ההליך לא מלמד על דחייה של הבקשה, במיוחד נוכח העובדה כי היא עשתה את הראיון בשגרירות ישראל בחו"ל רק לפני שבועיים. זמן ממוצע להמתנה לתשובה זה חודש.
בברכה,
יהושע
לצפיה ב-'המון תודה על התגובה'
המון תודה על התגובה
29/03/2018 | 13:57
1
26
עו״ד יהושע שלום, קודם כל המון תודה על התשובה!

פעם אחרונה שאני היית בראיון אמרו לי שזה יקח שבוע מרגע שהם יקבלו את המסמכים חזרה מהשגרירות (ובשגרירות נמסר לי שהם ישלחו את המסמכים עוד באותו היום - מקווה שלא עבדו עלי)
בכל מקרה, כל התהליך בוצעה בלשכה בירושלים, אתה יכול אולי לכוון אותי כיצד אוכל ליצור איתם קשר ?

ושאלה נוספת, ניתן לערער במידה והתשובה תיהיה שלילית ? אשמח לשמוע קצת על התהליך של הערעור אם זה אפשרי.

המון תודה, וחג שמח !
לצפיה ב-'ערר ופרטים על הלשכה בירושלים'
ערר ופרטים על הלשכה בירושלים
( לעמוד שלי בתפוז )
29/03/2018 | 14:16
24
דוד,

להלן פרטי יצירת קשר מול הלשכה בירושלים 
02-6469523 פקס

פסח שמח!
יהושע

לצפיה ב-'מציאת עבודה עם אשרת ב1 \ הגדרת מרכז החיים \ הצהרת אבהות'
מציאת עבודה עם אשרת ב1 \ הגדרת מרכז החיים \ הצהרת אבהות
20/03/2018 | 09:24
8
46

שלום חברים,

אשתי אזרחית זרה ואני אזרח ישראל, נשואים בחו"ל וחיים בחו"ל, כרגע אוספים את המסמכים הנחוצים עבור תחילת התהליך דרך שגרירות ישראל במדינת המוצא שלה.

אשמח לקבל הבהרה עבור הנושאים הנ"ל.

1. כיצד מתמודדים עם מעסיקים פוטנציאלים \ חברות השמה במהלך חיפוש עבודה עם אשרה מסוג ב1? האם מקבלים מסמך שמאשר שהזוג נמצא בהליך מדורג ואין מדובר בעובד זר למהדרין אשר "יכביד" על כיס המעסיק?

2. ע"פ משרד הפנים ההגדרה של תושב היא של מישהו ששוהה מעל 183 יום בשנה בארץ. האם זה תקף גם למי שנמצא בהליך מדורג? האם ניתן לשהות חצי שנה בחו"ל וחצי שנה בארץ במהלך כל ההליך המדורג?

3. במידה ונולד ילד בזמן ההליך המדורג, כיצד מאשרים אבהות עבור אב ישראלי? האם עדיף בכלל להוליד במדינת המוצא ולהרשם כהורים שם ורק אז להביא את הילד לארץ?

תודה מראש ושבוע מצויין!

לצפיה ב-'הבהרה'
הבהרה
( לעמוד שלי בתפוז )
22/03/2018 | 14:34
7
20
צהריים טובים,
1. כל עוד יש לה אשרת עבודה ב/1 היא עובדת זרה, אבל במהלך ההליך המדורג ישדרגו את המעמד שלה לתושב ארעי ואז תהיה לה תעודת זהות, ולא תחשב כבר עובדת זרה.
2. אין הליך מדורג עבור בני זוג אשר שוהים בחו"ל.
3. אם הם נשואים כחוק והלידה נעשתה למעלה מעשרה חודשים לאחר החתונה וגם יש תעודת לידה המעידה כי האבא הישראלי הוא האבא, אז הרישום של הילד מתבצע מול הקונסוליה הישראלית בחו"ל. הילד יהיה אזרח ישראלי מלידה. לעיתים דורשים בדיקת רקמות וצו בית משפט בישראל.
עו"ד יהושע
לצפיה ב-'הבהרה נוספת'
הבהרה נוספת
22/03/2018 | 18:24
6
19
תודה על המענה אסף, אשמח להבהרה נוספת, ברשותך.

האם ניתן למצוא עבודה ללא קושי רציני עם אשרה ב1? האם היא לחצי שנה או לשנה? מתי מקבלים תעודת זהות של תושב ארעי?

הכוונה לגבי השהות בחו״ל היא לדעת כמה ניתן להיות מחוץ לארץ ועדיין לא לפגוע בהליך המדורג. האם זה נכון שיש צורך בשהייה רצופה של שנתיים מתוך שלוש השנים הראשונות ממועד תחילת ההליך המדורג? ע״פ משרד הפנים נחשב כתושב מי שנמצא בארץ לא פחות מ183 יום בשנה. האם ההגדרה תקפה לגבי מי שנמצא בהליך מדורג? כלומר, חצי שנה בארץ חצי שנה בחוץ, ועדיין לא לפגוע בהליך המדורג והתקדמותו.

לגבי הילד, אנו מתכננים לידה בארץ,  לאחר קבלת סטטוס תושב ארעי. אנחנו כבר נשואים בחו״ל וכרגע נמצאים בתהליך איסוף מסמכים ושליחתם דרך השגרירות הישראלית לארץ. האם יהיה צורך בהוכחת אבהות במידה והילד נולד בארץ?

רב תודות!

לצפיה ב-'הבהרה לגבי מרכז חיים'
הבהרה לגבי מרכז חיים
( לעמוד שלי בתפוז )
27/03/2018 | 09:57
5
13
שלום רב,
בדרך כלל אין בעיה למצוא עבודה עם אשרת עבודה ב-1 אבל זה כמובן תלוי במעסיק אשר כן יצטרך לשלם יותר מיסים.
נוהל משרד הפנים קובע כי מרכז החיים חייב להיות בישראל על מנת להמשיך את ההליך המדורג, לכן אין אפשרות לשהות בחו"ל מעבר לתקופות קצרות עבור חופשה. אין הגדרה מדוייקת לגבי מספר הימים אבל להערכתי שהייה של למעלה משלושה חודשים בשנה עלולה ליצור בעיה.
לגבי רישום הילד כישראלי הנוהל אומר כי אם אתם נשואים תקופה של למעלה מ- 10 חודשים טרם לידת הילד, אז הילד זכאי להירשם כאזרח ישראלי על פי סעיף 4 לחוק האזרחות כי הוא בן של אזרח. יחד עם זאת פקידי משרד הפנים לעיתים דורשים בכל זאת בדיקת רקמות להוכחת האבהות, אבל זה קורה פחות כאשר הילדה היא בארץ, אז נראה כי התכנית שלכם ללידה בארץ היא טובה.
בברכה,
יהושע
לצפיה ב-'מציאת עבודה'
מציאת עבודה
27/03/2018 | 12:07
4
9
תודה על התגובה המעמיקה. האם ידוע לך אם לעבודות פשוטות, כגון, לוגיסטיקה בסופר או במפעל, דרך כוח אדם או ישירות, ניתן להתקבל עם אשרה מסוג ב1? בנוסף, האם זה נכון שכעבור חצי שנה מקבלים מעמד תושב ארעי? אנחנו זוג נשוי ואין בעיה של מסמכים, נציג מה שצריך וגם מעבר. ההעדפה היא להגיע לסטטוס תושב ארעי כמה שיותר מהר כמובן.

ושאלה אחרונה, לאחר כמה זמן מתחילת ההליך המדורג ניתן כבר לבקש אזרחות? 3 שנים, 4 שנים?

תודה והמשך שבוע טוב!

לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
( לעמוד שלי בתפוז )
28/03/2018 | 12:46
3
6
אני שומע מלקוחות כי בדרך כלל מי שרוצה לעבוד מוצא עבודה ללא בעיה. הסיבה היא כנראה שישראלים רבים לא רוצים לעבוד בעבודות אשר נחשבות קשות, לכן אני מתרשם כי דווקא אפשר למצוא בקלות עבודה עם אשרת עבודה מסוג ב/1 דרך חברת כוח אדם או ישירות אצל המעסיק אם העובדת לא בררנית לגבי סוג העבודה.

כן, השלב הראשון של ההליך המדורג לאחר הגשת כל המסמכים הוא קבלת אשרת עבודה ב/1 לתקופה של חצי שנה. לאחר מכן, אם בני הזוג מוכיחים מרכז חיים בישראל, כנות קשר ובהיעדר מניעה אחרת, אשתך תקבל מעמד תושב ארעי א/5. סיום ההליך המדורג הוא לאחר 4 שנים. יש לשים לב כי באופן כללי התקופות הנ"ל נוטות להתארך מעבר לאמור בנוהל, בגלל הבירוקרטיה של משרד הפנים וגם מפני שלעיתים קרובות בני הזוג נדרשים להשלמת מסמכים וכדומה.
בהצלחה רבה,
יהושע
לצפיה ב-'קבלת א/5 מזורזת'
קבלת א/5 מזורזת
28/03/2018 | 14:09
2
15
כל עבודה עדיפה ומבורכת בתקופת התאקלמות ולמידת השפה, שמחת מאוד!

יהושע, האם ניתן לקבל את ה-א/5 יותר מהר? אנחנו מגישים את כל המסמכים והוכחות הקשר לשגרירות, הקונסול בודק אותם ואז שולח הלאה למשרד הפנים. כעבור 45-90 יום הם מקבלים תשובה אם לתת ב/1 ואישור כניסה לארץ. האם ניתן לקבל א/5 ישר איך שמגיעים לארץ? בפורום המקביל של זוגות מעורבים נתקלתי בדיון הבא לגבי שאלה דומה: ״זוגתי קיבלה ב1 לפני כשלושה חודשים (סניף תל אביב).
אנחנו מתכננים בקרוב לערוך נישואים אזרחיים בחו"ל , איך זה עובד מבחינת התהליך של מעבר לא5 ?
האם כבר עכשיו כדאי לי לקבוע פגישה במשרד הפנים? (יש לנו פגישה עוד 9 חודשים לחידוש ב1...) , או שאני יכול לגשת למשרד הפנים עם תעודת נישואים *רק* ברגע שהיא קיימת ?
חשוב לציין שבסופו של דבר המטרה היא לקבל א5 בזמן המהיר ביותר...״

תשובה ממנהל הפורום:
״אין צורך להמתין - אם הייתם במסלול לא נשואים עם ב'/1 ויצאתם להתחתן, כדאי לגשת מיד לאחר החתונה ולעבור למסלול נשואים, ואז מקבלים מיד א/5.
נכון שיש פקידות שטוענות שצריך לחכות חצי שנה באשרת ב'/1, אך זו טעות וצריך להתעקש לקבל מיד - וזה ההסבר:
במסלול נשואים מקבלים בעת הגשת הבקשה ב'/1 ל"עד" חצי שנה, כדי לאפשר להם לבצע את הבדיקות והראיון - ואם הכל בסדר הם מקבלים תושבות זמנית (א/5) - ראה סעיף ד(2)(א) לנוהל נשואים.
במסלול זוגות לא נשואים - בעת הבקשה מקבלים ב'/2 וממתינים שיבצעו את הבדיקות והראיון - ואם הכל בסדר הם מקבלים ב'/1.
לכן, אם הייתם במסלול לא נשואים וקיבלתם ב'/1, זה אומר שכבר עברתם את כל הבדיקות והראיון כשהייתם ב-ב/2 וואישרו לכם להתחיל את ההליך המדורג. ולכן אם התחתנתם ועברתם מסלול - אין צורך שוב להמתין חצי שנה לבדיקות שכבר נעשו בתקופה של ב'/2, ולכן מיד עם החזרה ארצה חייבים לשדרג ל-א'/5.
זה גם כתוב בנוהל - ראה סעיף ה(8)(ג)(1) לנוהל נשואים.
לפעמים צריך לקרוא שני סעיפים כדי לקבל תשובה אחת...
יוני קם״

האם ניתן להסיק מהנ״ל שנוכל לעבור יותר מהר או ישירות ל-א/5, ברגע הגעתנו לארץ או אפילו לפני כאשר המסמכים יאושרו ע״י משרד הפנים והקונסול? אנחנו הרי כבר נשואים ולא מתכוונים להתחתן במהלך התהליך המדורג.

תודה רבה על העזרה מזמנך!

לצפיה ב-'מדובר במקרה שונה'
מדובר במקרה שונה
( לעמוד שלי בתפוז )
29/03/2018 | 09:12
1
5
אני לא נתקלתי אף פעם במצב של "דילוג" על השלב הראשון של ההליך המדורג וקבלת מעמד תושב ארעי א/5 כבר בהתחלה. שים לב כי הסיטואציה אשר ציטטת כדוגמא לא זהה למצב שלכם.
שם מדובר בבני זוג אשר בת הזוג הזרה כבר מחזיקה באשרת עבודה מסוג ב/1 לתקופה של 3 חודשים.
תמיד אפשר לנסות לבקש אבל תצטרכו סיבה מאוד טובה ויוצאת דופן לבקש מעמד א-5 ארעי כבר בתחילת ההליך המדורג.
יהושע.
לצפיה ב-'רב תודות!'
רב תודות!
09/04/2018 | 19:37
3
הוספתי שאלה חדשה, אשמח אם תעיף מבט :)
לצפיה ב-'בקשת אזרחות לאשת אזרח אמריקאי'
בקשת אזרחות לאשת אזרח אמריקאי
20/03/2018 | 17:58
1
19
שלום לכולם,

אני אזרח אמריקאי (התקבל לאחר GC) ואנו מתוכננים לחזור לארה"ב ביולי, לאשתי ולביתי היה גרין קארד שתוקפו פג ב-2008 כתוצאה משהות מעבר ל-183 ימים מחוץ לארה"ב.
אשמח לקבל הכוונה באיזו גישה עלי לפעול בכדי להוציא להם גרין קארד.
1) האם לבקש חידוש לגרין קארד שפג תוקפו?
2) להתחיל תהליך חדש של גרין קארד לצורך קבלת אזרחות לאחר 3 שנים?
או שישנם אופציות אחרות מהירות יותר.
אשמח לקבל עזרה בנושא.
תודה מראש!
לצפיה ב-'פורום ויזה לארה"ב'
פורום ויזה לארה"ב
( לעמוד שלי בתפוז )
21/03/2018 | 14:37
5
אורן שלום,
אומנם משרדי מטפל בתחום הגירה אל ארה"ב אך זה תחום שעו"ד ג'יימי כהן, שותף במשרד, עוסק בו.
אני מציע לך להפנות את השאלה אליו בפורום "ויזה לארצות הברית / דרכון אמריקאי"
אני בטוח כי תקבל תשובה הולמת לשאלתך.
בברכה,
עו"ד יהושע
לצפיה ב-'פגישה ראשונית לפגישת תיק חיים משותפים'
פגישה ראשונית לפגישת תיק חיים משותפים
18/03/2018 | 14:23
1
44
שלום
בת זוגתי באוקראינה ואני אמור להגיע לפגישה ראשונית במשרד הפנים בעוד חודש וחצי בזמן שהיא בחו"ל, יש לי את כל המסמכים כולל אפוסטיל ,אנחנו מכירים כ - 4 חודשים ונפגשתי איתה רק 4 פעמים (סה"כ נטו 23 ימים) , מתוכם 2 פעמים נפגשנו בחו"ל ופעמיים היא הייתה אצלי. אבל יש לנו המון תמונות. האם להוסיף לפגישה את כרטיסי הטיסה , מלונות , וכסף שאני שולח אליה בווסטרן יוניון פעם בחודש? מה סיכויי ההצלחה שנינו ללא ילדים היא רווקה ללא ילדים ואני גרוש ללא ילדים ?
לצפיה ב-'כל המרבה הרי זה משובח'
כל המרבה הרי זה משובח
( לעמוד שלי בתפוז )
19/03/2018 | 11:59
30
רמי שלום,
כל מה שיש לך שיכול להעיד על כנות ורצינות הקשר, תוסיף.
העברות כספיות, כרטיסי טיסה, רישום שיחות והודעות, הזמנות במלונות.
על פניו נראה שהכל תקין.
אני לא מאמין שיעשו לך בעיות.
עו"ד יהושע
לצפיה ב-'איחוד משפחות'
איחוד משפחות
08/03/2018 | 09:43
4
41
שלום רב
עולה חדש עלה לפני כחצי שנה ארצה מרוסיה,רוצה שאביו יעלה ארצה.
מה ניתן לעשות?
לצפיה ב-'אז מה הבעייה ? '
אז מה הבעייה ?
08/03/2018 | 13:51
2
31
כמו שאתה עולה חדש . גם הוא יהייה עולה חדש . לא מבין אותך!
לצפיה ב-'איזה כיף לחברי הפורום הזה שהטכנאי קרמר מפנק אותם בהגיגיו'
איזה כיף לחברי הפורום הזה שהטכנאי קרמר מפנק אותם בהגיגיו
16/03/2018 | 16:14
1
15
לצפיה ב-'לא בפורום הזה '
לא בפורום הזה
16/03/2018 | 16:25
18
ולא בפורום ההו אין תנוע . כך שהברכה להטלה 
לצפיה ב-'זכאי שבות או הורה בודד וקשיש'
זכאי שבות או הורה בודד וקשיש
( לעמוד שלי בתפוז )
11/03/2018 | 09:28
15
אור שלום,
אם האבא זכאי לעלות לישראל על פי חוק השבות יש להגיש בקשה לעלייה לישראל בחו"ל דרך הסוכנות היהודית או בישראל במשרד הפנים.
אם האבא אינו זכאי שבות אז אולי יש אפשרות לקבל מעמד בישראל על פי נוהל הורה בודד וקשיש.
אתה יכול להיכנס ללינקים ולקרוא.
בברכה,
עו"ד יהושע פקס
לצפיה ב-'החלפת עו"ד '
החלפת עו"ד
06/03/2018 | 17:57
2
27
שלום.
יש לי פגישה שנקבעה ע"י עו"ד שמייצג אותי להליך מדורג עם בת זוג זרה לחיים משותפים בעוד חודשיים.
אם אני מחליף את העו"ד האם התאריך נשאר, ואיך צריך לבצע את זה לבטל ייפוי כח ? ו ?

לצפיה ב-'אתה יכול להגיע לבד '
אתה יכול להגיע לבד
06/03/2018 | 21:11
25
אין קשר בין העורך דין . לפגישה . הפגישה היא על שמך .

אני הכול עשיתי לבד מול מישרד הפנים . ללא עורך דין. 
לצפיה ב-'רצוי תמיד לברר מול משרד הפנים'
רצוי תמיד לברר מול משרד הפנים
( לעמוד שלי בתפוז )
07/03/2018 | 10:13
23
איתי שלום,
בעיקרון לא אמורה להיות בעיה. בעת החלפת עו"ד התאריך אמור להישאר, ישנם מקרים בהם התור נקבע עבור העורך דין ולא עבור הלקוח, לכן אני ממליץ שתבדוק מול משרד הפנים אם הפגישה עדיין קיימת.
במידה ואתה מחליף עו"ד, על העו"ד החדש להגיש מכתב ללשכה המטפלת ו/או הגורם המטפל ובו הודעה על החלפת ייצוג משפטי.
ברור כי ניתן לבצע את כל ההליך באופן עצמאי בעיקר במקרים פשוטים.
אולם, עו"ד בעל ניסיון בתחום יכול בהחלט לסייע.
בברכה,
עו"ד יהושע פקס
לצפיה ב-'לא אזרחית אישה'
לא אזרחית אישה
05/03/2018 | 16:05
1
38
יש אישה שמתגוררת בבניין למטה ויש לה שני ילדים והיא לא אזרחית אבל עדיין אפשר לחזיר אותה לארץ שלה?
לצפיה ב-'מעמד בישראל'
מעמד בישראל
( לעמוד שלי בתפוז )
06/03/2018 | 08:10
28
יש סוגים שונים של מעמד בישראל עבור אזרחים זרים, כגון: אשרות מסוגים שונים, תושבות ארעית או תושב קבע.
חוקי ההגירה לישראל כעיקרון לא מעניקים מעמד חוקי באופן אוטומטי להורים גם אם הילדים שלהם אזרחי ישראל, אבל ישנם דרכים לקבלת מעמד עבור הורים שילדיהם אזרחים ישראלים.
יהושע
לצפיה ב-'בן זוג מגאנה'
בן זוג מגאנה
03/03/2018 | 19:41
2
31
שלום רב, 
ניסיתי לקבל מידע מקריאה של השרשור אך נותרתי מבולבלת. 
ברשותך הסבר לי עם ניקוד וקומיקס חח.. ז"א לאט וברור, את התהליך של להפוך לידועים בציבור ואולי בעתיד עם ילד.
אציין פרט חשוב, אני אם חד הורית. לא ממנו מן הסתם. ואני לא רוצה לאבד את זכויותיי, כגון קצבת ילד נכה(נושא אחר..) ביטוח לאומי שלי ודיור בעמידר
תודה
לצפיה ב-'את תעבדי את כול הזכיות '
את תעבדי את כול הזכיות
03/03/2018 | 23:12
30
כי כול התהליך עובר דרך ביטוח לאומי גם . 
לצפיה ב-'קיום חיים משותפים'
קיום חיים משותפים
( לעמוד שלי בתפוז )
04/03/2018 | 08:43
28
אם את מקיימת חיים משותפים כגון: חיה תחת קורת גג אחת וחיי זוגיות עם בן זוג מגאנה כבר תקופה מסויימת אזי אתם נחשבים ידועים בציבור ויכולים לפתוח תיק חיים משותפים במשרד הפנים ולהסדיר מעמד עבור בן הזוג האזרח הזר.
יחד עם זאת, מדובר בהליך בירוקרטי לא פשוט וצריך לעמוד בכל הקריטריונים של הנוהל.
חשוב להבהיר כי אנחנו בפורום הסדרת מעמד ולכן לא יכולים לייעץ לגבי איבוד זכויות עבור אם חד הורית בביטוח לאומי, עמידר וכדומה. 
בברכת שבוע טוב,
יהושע

לצפיה ב-'שאלה לגבי הליך מדורג'
שאלה לגבי הליך מדורג
26/02/2018 | 14:26
4
48
שלום אני בקשר עם בחורה מאוקראינה כבר 3 חודשים שנינו רווקים ורוצים להתחתן אבל לפני אני רוצה שיהיה לה אישור כניסה לפחות לשנה , כרגע היא נמצאת שם ואני רוצה לפתוח תיק כי הבנתי שיכולים לסרב לה את הכניסה בשדה. אם אני קובע פגישה להליך מדורג במשרד הפנים מה סיכויי ההצלחה שם? ותוך כמה זמן היא יכולה להיכנס לארץ לאחר הפגישה ? האם הגורל שלנו תלוי במצב הרוח של הפקידים שם ?
לצפיה ב-'מישרד הפנים פועל לפי חוקים ותקנות '
מישרד הפנים פועל לפי חוקים ותקנות
28/02/2018 | 11:52
49
אם הכול בסדר אצלך. אין בעייה 
לצפיה ב-'זימון בת זוג זרה'
זימון בת זוג זרה
( לעמוד שלי בתפוז )
01/03/2018 | 10:48
2
48
רונן שלום,
אם היא תגיע מבלי להסדיר כניסה בצורה מסודרת קיים סיכוי גדול כי כניסתה תסורב. לפי נהלי משרד הפנים עלייך, כבן זוג הישראלי להזמין אותה טרם ההגעה לפי נוהל להזמנת בן זוג זר.
- אם אתה קובע פגישה ומזמין אותה בצורה מסודרת ואתה עומד בקריטריונים בינהם יכולת לכלכל את המוזמנת על מנת שהיא לא תהה לנטל על מדינת ישראל, או למשל מוכנות להפקיד דמי ערבות על מנת להבטיח יציאתה מהארץ במועד באם התהליך לא צלח מסיבה כזו או אחרת, אין סיבה שלא יאשרו את כניסתה.
- קח בחשבון שהתהליך עצמו יכול להיות בין כמה שבועות למספר חודשים מהרגע שתיאמו לך פגישה עד לאישור כניסתה לארץ.
- הגורל שלכם לא תלוי במצב רוח של הפקידים, אנו חיים במדינת חוק והפקידים עובדים לפי הנהלים.
בברכת פורים שמח,
יהושע
לצפיה ב-'זימון בת זוג זרה '
זימון בת זוג זרה
01/03/2018 | 18:01
1
37

תודה,
הבעיה שבת זוגתי בחו"ל  באוקראינה , והיא כבר הייתה אצלי שבועיים ואני הייתי אצלה פעמיים. וכרגע ואני לא רוצה לקחת צ'אנס , לכן אני רוצה ללכת בדרך של הנהלים והבירוקטיה.
אבל לצורך העניין אם הפגישה הראשונה תהיה בעוד חודשיים לדוגמא ,
ואני מגיע עם כל המסמכים אפוסטיל והניירת הדרושה , במועד הפגישה הראשונה הם נותנים לה אישור כניסה לארץ , או שגם לזה אני צריך לחכות תקופה ארוכה?

לצפיה ב-'תיאום פגישה במשרד הפנים'
תיאום פגישה במשרד הפנים
( לעמוד שלי בתפוז )
06/03/2018 | 09:51
38
יכול להיות שיתאמו לך פגישה בעוד חודשיים או אולי אפילו ארבעה חודשים, זה מאוד תלוי בלשכה ובעומס שיש עליה.
כשאתה מגיע למשרד הפנים עם כל המסמכים הרלוונטים ומבקש לזמן את בת הזוג כחלק מהליך מדורג, לא מקבלים אישור באותו רגע, המקרה שלכם נבחן ולאחר מכן מקבלים אישור כניסה באם נמצא שהכל כשיר.
לפי חוק חובת ההנמקה, על כל עובד ציבור להגיב בהקדם ולא יאוחר מ45 יום.
יהושע
לצפיה ב-'חיים משותפים'
חיים משותפים
21/02/2018 | 13:30
7
57
שלום רב,
ברצוני להתייעץ לגבי פתיחת תיק חיים משותפים.
אתמול ניגשתי למשרד הפנים, פתחתי תיק חיים משותפים. מה שהטריד זה הצירוף של דף עם כיתוב "ראה תשאול" (לפי מה שהבנתי תשאול בנתב"ג). חשוב לציין כי  לבן זוגי פעמיים סירוב כניסה לישראל. האם הצעת ערבות תקל על המשך תהליך?
תודה רבה על הענות.
לצפיה ב-'הפקדת ערבות כאמצעי להבטחת עמידה בתנאים מסויימים'
הפקדת ערבות כאמצעי להבטחת עמידה בתנאים מסויימים
( לעמוד שלי בתפוז )
22/02/2018 | 10:31
6
43
אלוש שלום,
ראשית, חשוב להבין מדוע כניסתו של בן הזוג סורבה, ניתן להגיש בקשה לקבלת התישאול בנתב"ג במסגרת חוק חופש המידע.
שנית, הצעת ערבות כן יכולה להקל אך תלוי בנסיבות. וזה תלוי תהליך.
במקרה שלך, הערבות, באם תיקבע נועדה להבטיח את יציאתו באם יתברר שהקשר אינו אמיתי. ועצם ההצעה מוכיחה כי יש לך אמצעים ובן זוגך העתיד להצטרף אליך לא יהיה נטל על מדינת ישראל כי יש ביכולתך לכלכל אותו.
אשמח לסייע לכם בתהליך,
יהושע.

לצפיה ב-'תשאול'
תשאול
22/02/2018 | 18:01
5
27
יהושע תודה רבה על התשובה.
שאלה נוספת, האם אני יכולה לקבל את התשאול בנתב"ג או שרק עורך דין רשאי לקבל? 
תודה.
לצפיה ב-'אפשר גם בלי עורך דין'
אפשר גם בלי עורך דין
( לעמוד שלי בתפוז )
26/02/2018 | 13:33
4
22
כל אחד רשאי לקבל את התשאול עבור עצמו באמצעות פניה אל מחלקת חופש המידע של מחלקת ביקורת גבולות אצל מטה לשכת רשות האוכלוסין וההגירה בירושלים.
בהצלחה

לצפיה ב-'שימועים'
שימועים
13/03/2018 | 00:15
3
13
קיבלתי תאריך לשימוע במסגרת תיק חיים משותפים. בן זוגי אשר בחו"ל לא קיבל. הבנתי שאקבל תשובה לאחר שימוע. השאלה שלי לצורך מה השימוע ומה שואלים? תודה מראש
לצפיה ב-'שאלות רגילות'
שאלות רגילות
( לעמוד שלי בתפוז )
13/03/2018 | 09:28
2
15
מאוד מוזר לשמוע כי בן הזוג לא קיבל זימון לשימוע, יכול להיות שזה עדיין לא הגיע אליו. לפקידי משרד הפנים יש שיקול דעת רחב ואולי החליטו כי בשלב זה אין צורך לראיין את בן הזוג הזר.
השאלות הן שאלות רגילות, איפה הכרתם, כמה זמן ביחד, מה עושים ביחד וכדומה.
אני מצרף לינק למאמר שכתבתי בנושא שימוע במשרד הפנים תוכלי למצוא שם עצות מועילות.
בהצלחה,
עו"ד יהושע

לצפיה ב-'הבהרה'
הבהרה
13/03/2018 | 21:20
1
9
יהושע תודה רבה על התשובות. אני רק לא מבינה את מהות השימוע במצבינו. עד כה ניהלנו קשראינטרנטי בלבד בעקבות סירוב כניסה לארץ .
לצפיה ב-'וידוא כנות הקשר'
וידוא כנות הקשר
( לעמוד שלי בתפוז )
14/03/2018 | 09:21
10
למרות שאתם מקיימים קשר אינטרנטי זה עדיין קשר לכל דבר ועניין, פקידי משרד הפנים רוצים לוודא את כנות ואמיתות הקשר, אפשר לתת תדפיס של כל המועדים של שיחות סקייפ או וואטסאפ.
בהצלחה,
יהושע
לצפיה ב-'הוכחת קשר זוגי '
הוכחת קשר זוגי
20/02/2018 | 21:45
1
39
האם עלינו להדפסי את כול ההתכתבות בינינו בוואטצאפ ובכול המדיה ? או שמספיק מספר דפים מכול מדיה ומכול תקופה ? אם הקשר בן 5 שנים כאשר בשלוש שנים האחרונות בן הזוג חי בחו"ל .
תודה
לצפיה ב-'אין צורך בהכל'
אין צורך בהכל
( לעמוד שלי בתפוז )
22/02/2018 | 10:13
30
שחר שלום,
אין צורך להדפיס את הכל, אתה יכול מדגמית, כפי שציינת, מכל מדיה ומכל תקופה.
חשוב לציין כי מה שהועבר הוא רק חלק קטן ומפאת הכמות לא הכל הועבר.
אם יבקשו עוד אז תוכל להדפיס את הכל.
אתה יכול גם להוסיף כרטיסי טיסה שלכם.
בהצלחה,
יהושע פקס, עו"ד.
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
12/02/2018 | 02:48
1
55

שלום, יש לי בן זוג אנגלי (לא יהודי)שחי באנגליה ואנו מנהלים קשר זוגי מרחוק מעל לשנתיים (כל אחד גר במדינתו ונפגשים פעם בחודש). אנחנו רוצים להתקדם בקשר שלנו לפני שאנחנו מתחתנים ולנסות לגור ביחד. רציתי לדעת האם ישנה אפשרות עבורו לקבל אשרת עבודה כאן בישראל ללא נישואין וכמה זמן בממוצע התהליך לוקח. אציין שאנחנו לא ידועים בציבור כי משוטטות באינטרנט לא מצאתי מענה לבני זוג לא נשואים ולא ידועים בציבור. אני די אובדת עצות. אשמח אם תוכל להסביר לי על האפשרויות העומדות בפניי. תודה מראש.

לצפיה ב-'קשר עם בן זוג מחו"ל'
קשר עם בן זוג מחו"ל
( לעמוד שלי בתפוז )
18/02/2018 | 21:10
30
שלום לידור,
כון שאתם לא נשואים ולא נחשבים ככל הנראה ידועים בציבור אבל גם לך כישראלית מגיעה הזכות להזמין את בן זוגך מזה שנתיים לגור איתך בארץ, כפי שכתבת על מנת לדעת האם להתקדם הלאה בקשר.
בכל אופן מומלץ לבצע את ההזמנה מראש דרך משרד הפנים הקרוב למקום המגורים שלך. התהליך אורך מספר חודשים.
לאחר אישור הכניסה כחלק מהתהליך הוא יקבל אשרת עבודה למשך שנה ויוכל לעבוד בארץ באופן חוקי.
בהצלחה
לצפיה ב-'תעודת יושר מארה"ב'
תעודת יושר מארה"ב
16/01/2018 | 22:26
2
97
שלום,
האם עבור הליך מדורג תעודת היושר צריכה להיות פדרלית(אישור של הFBI) או שמספיק שתהיה של המשטרה המקומית(כלומר - אישור של המדינה שבה מתגורר המוזמן בארה"ב)? 
להבנתי יש הבדל משמעותי בזמנים שלוקח להשגת האישורים הללו.
תודה רבה
לצפיה ב-'דרישה רשמית'
דרישה רשמית
( לעמוד שלי בתפוז )
18/01/2018 | 10:39
1
30
מומלץ מאוד להביא תעודה להיעדר עבר פלילי פדרלית מארה"ב (FBI) כי זו הדרישה הרשמית של משרד הפנים עבור אזרחי ארה"ב, אולם היו פעמים בהם ידוע לי כי הפקידים המטפלים בבקשה הסתפקו בתעודה של המדינה הספציפית ממנה האדם הגיע בארצות הברית. חשוב גם לזכור כי התעודה חייבת להיות מאומתת כדין על ידי אפוסטיל או על ידי הקונסוליה הישראלית בארה"ב.
בברכה,
עו"ד יהושע פקס.

לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
18/01/2018 | 16:22
9
לצפיה ב-'הליך מדורג - מספר שאלות'
הליך מדורג - מספר שאלות
11/01/2018 | 11:14
5
121
שלום,
אני מנהל קשר מרחוק כבר שנתיים וחצי עם בחורה אמריקאית, לא יהודיה. אנחנו מעוניינים שהיא תגיע לארץ לתקופה של כשנה. הוכחת הזוגיות שלנו אינה בעייתית - יש אינספור תמונות, מכתבים ועדויות. 
1. העניין שלא הבנתי ממסמך הנוהל להליך מדורג הינו הדרישה להוכחת "מרכז חיים בישראל". למה הכוונה? הרי לפני שהיא מגיעה לכאן מרכז חייה הוא מן הסתם לא בישראל. האם היא צריכה להוכיח שהיא מעוניינת להישאר פה גם לאחר השנה הזאת? אני לעומת זאת סטודנט המסיים תואר ראשון בהנדסה ומתחיל תואר שני, לכן אשאר בארץ לפחות לשנתיים נוספות בשלב זה. 
2. האם יש מגבלה על מספר הכניסות/יציאות שלה מהארץ במהלך השהות שלה פה במסגרת האשרה הזו?
3. האם האגרה של 900 ש"ח כוללת את כל האגרות בהליך המדורג? 
4. מה העלות הממוצעת להליך למי שעושה זאת ללא עו"ד? מה העלות הממוצעת עם עו"ד?
5. מה הסיכויים לקבלת סירוב במקרה בו קיום הזוגיות ומרכז החיים בישראל מוכחים, ואין מניעות אחרות(פלילית וכד')? 

תודה רבה,

גיא

לצפיה ב-'הסדרת מעמד לבן זוג זר'
הסדרת מעמד לבן זוג זר
( לעמוד שלי בתפוז )
11/01/2018 | 13:55
4
88
גיא שלום,
ראשית למרות שכתוב בנוהל כי צריך לשלם 900 אגרה לפתיחת תיק, לפי טיפול בלקוחות רבים בהליך אין צורך בתשלום האגרה.
בשלב הראשון היא לא צריכה להוכיח שהיא מעוניינת להישאר פה. מרגע תחילת התהליך, עליה להוכיח כי מרכז החיים שלה הוא בישראל יחד איתך (לצורך המשך הארכת האשרה והמשך התהליך).
בתחילה אמורים לקבל אשרת תייר ובתקופה זו לא ניתן לצאת מהארץ ולחזור אליה.
רק לאחר קבלת ב'1 (עם אינטר ויזה) ניתן יהיה לצאת מהארץ ולחזור ללא הגבלה.
אתה מוזמן לקרוא על הסדרת מעמד לבן זוג זר.
אשמח לקבוע איתך פגישת ייעוץ
בברכה,
יהושע

לצפיה ב-'הזמן הנדרש לתהליך'
הזמן הנדרש לתהליך
13/01/2018 | 14:07
3
67
שלום יהושע,

תודה רבה על המענה. כמה זמן אורך ההליך מרגע שהוגשה הבקשה ועד קבלת הויזה, בהנחה שכל המסמכים קיימים ותקינים? האם יש הבדל בזמני הטיפול בין הלשכות השונות?(אני מעוניין להגיש את הבקשה בבאר שבע).

תודה,
גיא
לצפיה ב-'זמן טיפול בבקשה'
זמן טיפול בבקשה
( לעמוד שלי בתפוז )
14/01/2018 | 11:19
2
59
יש הבדל בין לשכות משרד הפנים השונות לגבי טיפול בבקשות לפתיחת תיק חיים משותפים, זמן ההמתנה תלוי בעומס / מספר הבקשות אשר מוגשות אל הלשכה הספציפית. מהנסיון שלנו בתיקים בבאר שבע בתקופה האחרונה זמן ההמתנה הוא מספר חודשים 3-4 חודשים ממועד הבקשה לפתיחת תיק ועד הפגישה הראשונה להגשת המסמכים.
יהושע
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
14/01/2018 | 18:14
18
לצפיה ב-'תרגומים ואימות של נוטריון'
תרגומים ואימות של נוטריון
15/01/2018 | 00:30
41
שלום יהושע,
מספר שאלות בקשר לתרגום מסמכים ואישורי נוטריון.

1. האם כל המסמכים באנגלית צריכים לעבור תרגום, כולל מכתבים אישיים/מכתבי המלצה של מכרים? אם כן, האם עבור מכתבים אישיים/מכתבי המלצה יש צורך בתרגום מאושר ע"י נוטריון?
2. האם המסמכים הרשמיים של המוזמן (אישור עבר פלילי נקי, תיעוד מצב משפחתי וכד') צריך לעבור אישור נוטריון אמריקאי וגם נוטריון ישראלי(לאחר תרגום)?

3. שאלה נוספת בהקשר אחר - האם יש כמות מומלצת למכתבים אישיים, תמונות, מכתבי המלצה וכדומה? או ש"כמה שיותר יותר טוב"?

תודה רבה על העזרה,

גיא

מנהל/ת הפורום

אודות:
עורך דין יהושע פקס חבר בלשכת עורכי הדין מאז שנת 2009, שותף במשרד עורכי דין כהן, דקר, פקס, ברוש – עורכי דין להגירה. עו"ד יהושע פקס מתמחה בהגירה לישראל,
עוד...

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
עו"ד יהושע פקס

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו