לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
29172,917 עוקבים אודות עסקים

פורום מעמד זרים

פורום מעמד זרים בישראל אשר מנוהל על ידי עו"ד יהושע פקס עוסק בכל שאלה הנוגעת אל הסדרת מעמד אזרחים זרים אשר שוהים בישראל. עו"ד יהושע פקס אשר מנהל את הפורום ישיב על שאלות במגוון רחב של תחומים; הסדרת מעמד והתאזרחות של בני זוג זרים בישראל, סירוב כניסה לישראל, עלייה לישראל, אשרות עבודה בישראל, ויזות ביקור עבור תיירים, ויזה לישראל עבור סטודנטים ומתנדבים, מעמד של פליטים ומבקשי מקלט, וכל שאלה בנושא הגירה לישראל מול פקידי משרד הפנים ובתי המשפט.

משרד הפנים - רשות האוכלוסין וההגירה היא הרשות המוסמכת במדינה לטיפול במעמד זרים בישראל. ההתנהלות מול משרד הפנים יכולה להיות מתסכלת ומבלבלת, עבור הציבור הרחב, לכן הפורום נותן מענה לכל שאלה בתחום מעמד זרים בישראל, על סמך הוראות החוק וניסיון מעשי בשטח.

עו"ד יהושע פקס בעל ניסיון של כ- 10 שנים בעבודה משפטית מול לשכות משרד הפנים בכל רחבי הארץ, וערכאות משפטיות מוסמכות בתחום הגירה לישראל. 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מעמד זרים

פורום מעמד זרים בישראל אשר מנוהל על ידי עו"ד יהושע פקס עוסק בכל שאלה הנוגעת אל הסדרת מעמד אזרחים זרים אשר שוהים בישראל. עו"ד יהושע פקס אשר מנהל את הפורום ישיב על שאלות במגוון רחב של תחומים; הסדרת מעמד והתאזרחות של בני זוג זרים בישראל, סירוב כניסה לישראל, עלייה לישראל, אשרות עבודה בישראל, ויזות ביקור עבור תיירים, ויזה לישראל עבור סטודנטים ומתנדבים, מעמד של פליטים ומבקשי מקלט, וכל שאלה בנושא הגירה לישראל מול פקידי משרד הפנים ובתי המשפט.

משרד הפנים - רשות האוכלוסין וההגירה היא הרשות המוסמכת במדינה לטיפול במעמד זרים בישראל. ההתנהלות מול משרד הפנים יכולה להיות מתסכלת ומבלבלת, עבור הציבור הרחב, לכן הפורום נותן מענה לכל שאלה בתחום מעמד זרים בישראל, על סמך הוראות החוק וניסיון מעשי בשטח.

עו"ד יהושע פקס בעל ניסיון של כ- 10 שנים בעבודה משפטית מול לשכות משרד הפנים בכל רחבי הארץ, וערכאות משפטיות מוסמכות בתחום הגירה לישראל. 
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 ברוכים הבאים אל פורום מעמד זרים בישראל - עורך דין יהושע פקס
ברוכים הבאים אל פורום מעמד זרים בישראל בהנהלת עו"ד יהושע פקס. הפורום עוסק בשאלות בנוגע להסדרת מעמד אזרחים זרים השוהים בישראל, והתנהלות מול פקידי משרד הפנים - רשות האוכלוסין וההגירה, ורשויות החוק הרלבנטיות בתחום. יודגש כי פורום מעמד זרים בישראל לא בא במקום ייעוץ משפטי אישי. שימו לב כי התשובות בפורום אינם תחליף לקבלת ייעוץ משפטי ספציפי, על בסיס פרטי המקרה הפרטני. החוקים והנהלים בנושא הגירה לישראל משתנים תדיר, וכל מקרה נבחן לגופו ע"י רשויות החוק, לכן על מנת לקבל ייעוץ משפטי אישי חובה ליצור קשר עם עו"ד העוסק בתחום הגירה לישראל והסדרת מעמד זרים בארץ, ולא להסתמך על התשובות בפורום בלבד. כמו כן, יש להימנע מכל פרסום בפורום, או העלאת תוכן מסחרי אל הפורום. בבקשה שימרו על כללי שיח נאות ומכבד. שיח פוגעני ולא ראוי יימחק, על מנת לשמור על פורום מעמד זרים בישראל מרחב בטוח לשאלת שאלות, וקבלת תשובות בנושא הסדרת השהייה החוקית בישראל של אזרחים זרים. אשמח להשיב על כל שאלה! 
המשך >>

לצפיה ב-'אינטר ויזה'
אינטר ויזה
14/10/2019 | 20:50
1
13
תוקף הויזה ב1 לבן זוג שלי נגמר בעוד חודש. האם יכולה להיות בעיה עם יציאה לתקופה קצרה מישראל של בן זוג שלי וחזרה לישראל? הרי הויזה תכף נגמרת (יש אינטר ויזה).
לצפיה ב-'תקבלי אינטר ויזה '
תקבלי אינטר ויזה
14/10/2019 | 21:25
9
רק לחודש . עד גמר תוקף הויזה שלו 
תחדשו את הויזה . ותקבלו אינטר ויזה לשנה 
לצפיה ב-'מחפש עו"ד'
מחפש עו"ד
08/10/2019 | 21:49
20
שלום ,אני מחפש עו"ד מאזור חיפה שמתמחה בעבודה עם עובדים זרים
דוגמת מתן אישור ניהול חיים משותפים לישראלי עם עובדת זרה .תודה
לצפיה ב-'דחיית בקשת אזרחות '
דחיית בקשת אזרחות
27/09/2019 | 09:28
12
33
הגשנו בקשה לאזרחות לאשתי . היא נדחתה בגלל שלא הוגשו כול המסמכים . המוכיחים כנות הקשר . לא ציינו איילו מסמכים חסרים .
בחוק כתוב . מי שנימצא 3 שנים מתוך 5 שנים בישראל מקבל אזרחות . אשתי בישראל ברצף מעל 5 שנים .
כתבו שניתן להגיש ערעור תוך 21 יום . או שידונו בבקשה בשנה הבא . עם הגשת המסמכים החסרים . שלא כתבו מה הם .
מה עושים ?
לצפיה ב-'קבלת אזרחות ישראלית לאחר סיום ההליך המדורג '
קבלת אזרחות ישראלית לאחר סיום ההליך המדורג
( לעמוד שלי בתפוז )
06/10/2019 | 13:13
2
25
קרמר שלום,
נשמע כי אשתך זכאית לקבל אזרחות ישראלית בהתאם לסעיף 7 של חוק האזרחות, זאת לאחר שהשלמתם את ההליך המדורג. בנוגע לשאלתך, משרד הפנים חייב להסביר אילו מסמכים חסרים לטענתם להוכחת קשר זוגי כנה ואמיתי.
שים לב כי רשות מנהלית במדינת ישראל מחוייבת לנמק את החלטותיה. למעשה, חובת ההנמקה של רשויות המדינה קבועה בחוק. תוכל ללמוד עוד על הנושא בלינק הנ"ל:
https://bit.ly/2VgsfN8
כמו כן, זכותכם להגיש ערעור (בשפה משפטית "ערר פנימי") תוך 21 יום. ההמלצה שלי היא להגיש את הערר מפני שממילא אין מה להפסיד.
אם הערר יתקבל אשתך תקבל אזרחות ישראלית ומצד שני, אם הערר יסורב ממילא תוכלו להגיש בקשה חדשה בהמשך.

תוכל לקרוא עוד על הגשת ערר על החלטה של משרד הפנים בלינק הבא:

בברכה,
עו"ד יהושע פקס
לצפיה ב-'תודה '
תודה
11/10/2019 | 09:33
1
306
הגשתי ערער של ה21 יום . יש לנו פגישה ב22/10 להאריך את האשרה 
לא נימקו כלום למה דחו . ולא כתבו איילו מיסמכים חסרים . 
כתבו תביאו מיסמכים חסרים . ונדון בפעם הבא עוד פעם . 
כמובן צריך עוד פעם לשלם 700 ש"ח . 
לצפיה ב-'אגב '
אגב
11/10/2019 | 09:43
16
הפקידה אמרה לי במיפגשים קודמים 
כי פער הגילים ביננו יכול לעשות בעיות בהחלטה 
אישתי בת 47 אני 73 . הפרש 26 שנה 
גם קראתי . ששר הפנים יכול לבטל קבלת אזרחות 
היום דרעי עסוק בהקמת קואלציה . אז אין לו זמן לעסוק במיקרה שלי 
לצפיה ב-'לא הייתי הולך על ענין טכני שלא ציינו מה חסר'
לא הייתי הולך על ענין טכני שלא ציינו מה חסר
12/10/2019 | 04:06
8
20
הם טוענים שלא הוכחה כנות הקשר ועליך להראות את ההיפך. הבדלי גיל כשלעצמם לא שוללים את כנות הקשר מה עוד שמדובר באישה בגיל העמידה. בנוסף אם היה הליך מדורג ואשתך קיבלה מעמד קשה לראות איך אפשר היום לאחר כמה שנים לטעון שלא הוכחה כנות הקשר. הרי ההליך המדורג נועד לבדוק את כנות הקשר ואם הוא הסתיים בהצלחה לא יכולה רשות ההגירה להתעלם ממנו כאילו לא היה.
לצפיה ב-'הבאתי להם '
הבאתי להם
12/10/2019 | 14:21
9
1.אישור . שיש לה תיק במס הכנסה כמה שנים 
אישור על תשלומים לביטוח לאומי ! היא עצמאית נותנת חשבונית על עבודות ניקיון .
קיבלה להגיש הצהרת הון למס הכנסה . אני והיא 
כמובן צילומים של שניינו בארץ ובתיילנד .

הפקידה ברעיון המקדים . שאלה 
למה אין לנו חשבון משותף בבנק ?
למה לא הבאתי מיכתבים מחברים שיאשרו את כינות הקשר 
מישרד הפנים רוצה לקבל עוד פעם 800 ש"ח . לבדיקה כנות הקשר 
מריחים כאן תאבון לכסף של עוד 800 ש"ח אגרה 
תודה לעונים 
לצפיה ב-'עורך דין יוסף '
עורך דין יוסף
12/10/2019 | 14:27
6
10
מה כוונתך "היסתיים בהצלחה" ? 
אז מה ליטעון ב22/10 שיש לנו מיפגש . 
כתבו לנו שרק נגיע שניינו . בלי שום טפסים 
האשרה ניגמרת לה בסוף החודש 
לצפיה ב-'זה מה שענו לי '
זה מה שענו לי
12/10/2019 | 14:36
3
22
ראה 
לצפיה ב-'הפקידה גם שאלה '
הפקידה גם שאלה
12/10/2019 | 14:43
12
אים קנינו בית משותף . עניתי שלא . 
גם ראינו אותה במשך שעה . עם מתורגמן לתיילנדית 
מעניין מה היא חירבשה שם בתשובות 
קשה לי לתקשר איתה כי היא לא דוברת עיברת/אנגלית שוטפת .
הפקידה הוסיפה  . שהיא סיפרה שיש לה "אדמות " בתיילנד 
הקיצר היא תהייה איתי בלי אזרחות ישראל . עד 120 לא נורא
חג שמח 

לצפיה ב-'במחשבה שניה ולאחר שראיתי את ההודעה'
במחשבה שניה ולאחר שראיתי את ההודעה
12/10/2019 | 14:45
1
29
אתה לא חייב להגיש ערר. יאריכו את האשרה וכעבור שנה תצטרך להגיש מסמכים שמוכיחים מרכז חיים משותף. הכוונה לכל מסמך שמעיד שאתם חיים יחד.
לצפיה ב-'אז הגשתי הכול'
אז הגשתי הכול
12/10/2019 | 14:57
12

מילבד מיכתבים מחברים . המעידים על כנות הקשר 
וחשבון בנק משותף . שהוא מיותר 
תודה לך עורך דין יוסף על היעוץ 
לצפיה ב-'כנראה שההליך המדורג טרם הסתיים'
כנראה שההליך המדורג טרם הסתיים
12/10/2019 | 14:40
1
13
תגיש ערר פנימי כמו שיעצו לך. הייתי ממליץ לך לפנות לעורך דין שיסייע. אם כבר הגשת כדאי לבדוק אפשרות להוסיף לערר כדי שלא תצטרך להגיע לבית משפט.
לצפיה ב-'מר עורך דין יוסף '
מר עורך דין יוסף
12/10/2019 | 14:51
17
עורך דין זה הרבה $$$$ תשלום 
אגב הפסדתי במישפט של "המחסן" 
סילוק יד נישאר . ותשלום לנציגות 10.000 ש"ח . ב10 צ'קים עבור 37 שנים שהייתי במחסן . יוצא 25 ש"ח לחודש 
תודה על היעוץ 
לצפיה ב-'האם חייבים להיות אזרחים?'
האם חייבים להיות אזרחים?
24/09/2019 | 16:33
2
30
היי,
 רציתי לוודא אם אני יוצא עם בחורה מאחת המדינות הבלטיות .היא רוצה לעבור גיור אך הבנתי שלפני כן היא אמורה לקבל אזרחות ורק אז תוכל לעבור גיור. האם כך הדבר? ואם כן איך תהפוך לאזרחית? מה צריך לשם כך?
תודה מראש
לצפיה ב-'גיור ממלכתי עבור מי שאינו אזרח או תושב קבע בישראל'
גיור ממלכתי עבור מי שאינו אזרח או תושב קבע בישראל
( לעמוד שלי בתפוז )
26/09/2019 | 10:08
1
21
חן שלום,
באופן רשמי בתי הדין הממלכתיים לגיור מטפלים רק באזרחי ותושבי הארץ. יחד עם זאת קיימות מספר אפשרויות לגיור בארץ, גם למי שאינו אזרח ישראלי ע"י פנייה בבקשה לוועדת חריגים לנתינים זרים וזאת במידה ומגיש הבקשה עומד בתנאי הסף שהם שהייה בארץ כתושב ארעי מעל לשנה/ בעלי ויזת תייר/סטודנט.
בסיום תהליך הגיור, לאחר קבלת תעודת ההמרה יהיה על האזרחית הזרה לפנות למשרד הפנים על מנת להגיש בקשה לשינוי מעמד לאזרח מכוח חוק השבות.
תוכל לקרוא עוד בנושא  "גיור ממלכתי עבור מי שאינו אזרח או תושב קבע בישראל" במאמר הבא:

בברכה,
עו"ד יהושע פקס
לצפיה ב-'גיור ממלכתי'
גיור ממלכתי
06/10/2019 | 15:51
12
ראשית תודה על תשובתך. 
האם הפניה לועדת חריגים לא תשנה את העובדה שהיא מתגיירת בגללי? בגלל הרצון שלי ?
לצפיה ב-'שהיה וביטוח רפואי לאזרחית קנדית'
שהיה וביטוח רפואי לאזרחית קנדית
22/09/2019 | 13:05
2
21
שלום רב
אשתי אזרחית קנדה ורוצה לבוא לכאן לתקופה של בערך שנה.
מהן הפרוצדורות לקבלת מעמד שיאפשר ביטוח רפואי?
אין צורך בתושבות או אזרחות, אנחנו מתעתדים לחזור לקנדה.
לצפיה ב-'ביטוח רפואי בישראל לבת זוג זרה'
ביטוח רפואי בישראל לבת זוג זרה
( לעמוד שלי בתפוז )
22/09/2019 | 14:43
1
21
שלום פרסאוס,
 האופציה היחידה העומדת בפניכם לקבלת ביטוח רפואי כאשר לא מדובר על תושבות או אזרחות בארץ היא פוליסה פרטית.
הפרוצדורה לקבלת ביטוח בריאות מטעם המדינה ניתן רק לאחר כחצי שנה לאחר קבלת מעמד תושב ארעי א5.
תוכל לקרוא מאמר בנושא "הסדרת מעמד לבן זוג זר - נישואים לאזרח ישראלים" בקישור הבא:
https://bit.ly/3059Q7H
בברכה,
עו"ד יהושע פקס

לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
22/09/2019 | 16:06
15
אני לא חושב שכדאי להיכנס לעניין האזרחות/תושבות בשביל שהיה של שנה, השאלה מה קורה אם נחליט להישאר. ראיתי ש א1 מקבלים אחרי חצי שנה ואז יש גם ביטוח רפואי ואת זה אפשר להאריך עד כמה שנים. נראה לי שזו האופציה המועדפת.
במשרד הפנים אמרו לי שיש לי חצי שעה - מ0800 עד 0830 כדי להסדיר זאת.
לא נשמע סביר, אבל בהחלט ישראלי.
לצפיה ב-'יציאה מהארץ במהלך תקופת b1'
יציאה מהארץ במהלך תקופת b1
08/09/2019 | 11:26
1
24
היי אני ובן זוגי קיבלנו בשנה שעברה ויזת עבודה מכוח בן זוג. נותרו עוד חודשיים וחצי בערך לסיום תוקף הויזה.
בן זוגי נסע לביקור במשפחתו בחו״ל לשבוע וצריך לחזור בעוד כמה ימים. רציתי לדעת האם יש מניעה/בעיה כלשהי בחזרתו לארץ כאשר תוקף הויזה עומד לפוג בעוד חודשיים? יש לנו גם פגישה במשרד הפנים בעוד חודש וחצי כהמשך להליך המדורג. תודה רבה.
לצפיה ב-'יציאה מהארץ במהלך הליך מדורג'
יציאה מהארץ במהלך הליך מדורג
( לעמוד שלי בתפוז )
08/09/2019 | 12:23
21
שלום אלה,
אין בעיה עבור בן זןגך לצאת ולחזור מישראל במהלך ההליך המדורג בעודו מחזיק אשרת עבודה מסוג ב1, כל עוד יש לו אשרת חוזר (אינטר ויזה).
הבעיה היחידה שיכולה להתעורר זה שיציאות מרובות לתקופה ארוכה, עלולות להעלות חשש לגבי כנות הקשר או היעדר מרכז חיים ביחד בישראל.
במקרה שלכם מדובר ביציאה קצרה של שבוע וחצי בלבד ולכן לא נראה שיתעורר כל קושי.
תוכלי לקרוא עוד בנושא "קביעת מרכז חיים בישראל" , ו"אשרת כניסה חוזרת לישראל" בקישורים הבאים:
בברכה,
עו"ד יהושע פקס
לצפיה ב-'נישואין שניים'
נישואין שניים
27/08/2019 | 16:25
1
45
שלום. אם קיבלתי מעמד בגלל נישואין ליהודייה ועלינו יחד לארץ. 
עברו 3 שנים מאז עלייה. ועכשיו אני רוצה להתגרש ממנה כי היא בגדה בי.
מה יקרה לי?
עוד שאלה - אם אני מתגרש ממנה אני יכול להתחתן ולהביא בת זוג מבלרוס והיא תקבל מעמד בארץ? או בגלל שאני קיבלתי אזרחות בגלל אישה שלי אני לא יכול לעשות ככה?
תודה רבה על תשובה.
לצפיה ב-'הזמנת בת זוג זרה על ידי ישראלי שרכש אזרחות דרך אשתו היהודייה'
הזמנת בת זוג זרה על ידי ישראלי שרכש אזרחות דרך אשתו היהודייה
( לעמוד שלי בתפוז )
08/09/2019 | 12:15
12
שלום פאשה,
אם אני מבין נכון, אתה עצמך אזרח ישראלי כרגע, לכן אין כל בעיה להתגרש ולהזמין בת זוג זרה לחיות איתך בישראל. הבעיה היחידה שיכולה להתעורר זה שמשרד הפנים עלול לחשוד כי נישואייך הראשונים היו פיקטיביים במטרה לקבל אזרחות ישראלית. במקרים כאלה שר הפנים רשאי לפעול לביטול האזרחות הישראלית בהתאם לתנאים הקבועים בחוק. תוכל לקרוא עוד על התנאים לביטול אזרחות ישראלית בקישור הבא:
בכל אופן, כפי שאולי קראת במאמר, אם עברו למעלה משלוש שנים מאז שקיבלת את האזרחות, ביטול האזרחות ע"י משרד הפנים דורש את אישור בית המשפט.

בברכה,
עו"ד יהושע פקס
לצפיה ב-'הליך גיור'
הליך גיור
27/08/2019 | 08:56
1
23
רציתי לדעת האם קיימת אפשרות להתחיל את תהליך הגיור לפני שהשלמנו שנה מלאה ב א5?
שכן זהו אחד הסייגים.
לציין כי אשתי החלה בהליך המדורג עם בן זוגה לשעבר הליך שנמשך כ 3 שנים במעמד א5.היום החלנו את ההליך מחדש והיא אמורה לקבל א5 בינואר.מה שיעקב את הליך הגיור בשנה.
יש מוצא?
לצפיה ב-'גיור ממלכתי עבור מי שאינו אזרח או תושב קבע בישראל'
גיור ממלכתי עבור מי שאינו אזרח או תושב קבע בישראל
( לעמוד שלי בתפוז )
08/09/2019 | 12:04
19
משה שלום,
באופן כללי, מי שאינו אזרח או תושב בישראל יכול לפנות בבקשה לוועדת חריגים, בטענה לנסיבות מיוחדות המצדיקות גיור ממלכתי, מכיוון שאשתך לא מחזיקה במעמד תושב ארעי א5 למשך שנה היא אינה עומדת בקריטריונים להגשת בקשה לוועדת חריגים. יחד עם זאת, נראה שהמקרה שלכם מיוחד מפני שאשתך הייתה במעמד א5 בישראל מספר שנים, ולכן אם ברצונך לנקוט הליכים משפטיים נשמח להיפגש. יש לקחת בחשבון כי הליכים משפטיים לוקחים זמן רב ומדובר העלות כספית לא מבוטלת, ולכן מבחינה פרקטית לא בטוח שזה הפיתרון.
תוכל לקרוא עוד בנושא "גיור ממלכתי עבור מי שאינו אזרח או תושב קבע בישראל" במאמר הבא:

בברכה,
עו"ד יהושע פקס
לצפיה ב-'אשרת כניסה לביקור- דחוף! '
אשרת כניסה לביקור- דחוף!
26/08/2019 | 19:20
1
30
הי הגשתי בקשה עבור כניסה לקרובת משפחה שאיננה אזרחית ישראל ורוצה לבקר אצלי וקיבלתי טופס שאומר שעליי להכין צק בנקאי ולהפקיד אותי כערבות בנתבג. הנפקדתי כבר את הצק בבנק אשמח לדעת מה הלאה? אני קצת מבולבלת ולא יודעת מה לעשות קודם כי רשום בטופס שהאשרה תאושר כביכול אחרי הפקדת הערבות ואחרי הצגת כרטיס טיסה של המבקרת.
בנוסף, תהליך הפקדת הערבות אורכת הרבה זמן בנתבג? מה בעצם אני עושה מעבר ללתת להם את הצק? הם פורעים אותו ומחזירים את הכסף לאחר מכן או פורעים אותו רק במידה והמבקרת לא עוזבת?
את כרטיסי הטיסה למי יש להציג , בנתבג יחד עם הצ׳ק או לרשות האוכלוסין שטיפלה בפנייה? תודה רבה לעוזרים
לצפיה ב-'הליך הפקדת ערבות בנקאית לטובת משרד הפנים לכניסת תייר לישראל'
הליך הפקדת ערבות בנקאית לטובת משרד הפנים לכניסת תייר לישראל
( לעמוד שלי בתפוז )
08/09/2019 | 11:48
15
שלום ליאן,
אני מקווה שהסתדרת בינתיים מול הבירוקרטיה של משרד הפנים. יש שני דרכים להפקדת ערבות בנקאית לטובת משרד הפנים. הראשון, הפקדת מזומן ישירות בנתב"ג. השני, הנפקת ערבות בנקאית בבנק האישי שלך לטובת משרד הפנים ומסירת מסמכי הערבות לסניף משרד הפנים בנתב"ג. לאחר הסדרת הערבות כניסת התייר לישראל מאושרת לתקופה הקבועה בערבות, אם התייר האורח לא יוצא במועד הקבוע כספי הערבות מחולטים לטובת המדינה. במידה והאורח יצא במועד תקבלי את כספי הערבות חזרה.

תוכלי לקרוא עוד בנושא "ערבות בנקאית משרד הפנים" במאמר הבא:

בברכה,
עו"ד יהושע פקס
לצפיה ב-'לימודים גבוהים עם ויזה א5'
לימודים גבוהים עם ויזה א5
25/08/2019 | 14:51
2
19
היי,
האם בעלי שהינו בעל ויזה א5 יכול להתקבל לאוניברסיטה/מכללה ככל סטודנט ישראלי, ולשלם שכר לימוד כמו שסטודנטים ישראליים משלמים? ולא את שכר הלימוד הגבוה בטירוף הנגבה מסטודנטים מחו"ל?

תודה רבה
לצפיה ב-'שכר לימוד באוניברסיטה עבור תושב ארעי'
שכר לימוד באוניברסיטה עבור תושב ארעי
( לעמוד שלי בתפוז )
08/09/2019 | 11:37
1
10
שלום היילי,
תודה על פנייתך, אבל השאלה לא נוגעת לדיני הגירה לישראל, אלא למדיניות גביית שכר לימוד של האוניברסיטה. באופן כללי, מחזיקי ויזה א5 (תושב ארעי בישראל) מקבל מספר תעודת זהות, ביטוח בריאות וזכויות סוציאליות כמו כל ישראלי, לרבות זכויות עובד בישראל, לכן לא ברור מדוע דווקא האוניברסיטה תפלה לרעה תושב ארעי לעומת אזרחי ישראל ותושבי קבע.

בברכה,
עו"ד יהושע פקס
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
09/09/2019 | 16:42
3
לצפיה ב-'ויזה'
ויזה
06/08/2019 | 21:38
1
28
מקווה שזהו הפורום הנכון לשאלה.
אני ובן זוגי (אזרח בריטניה לא יהודי ולא ישראלי) מתחתנים בעוד כחודש ומתכננים לעבור לגור באנגליה ולהתחיל בהליך ויזה בשבילי.
לצורך כך עשיתי את מבחן הרמה באנגלית וכמובן נצרף את כל המסמכים וכרטיסי הטיסה שלנו במהלך השנים בכדי להוכיח את אמיתות הקשר.
לאחר החתונה אני מעוניינת להוסיף את שם משפחתו לתעודת הזהות.
רציתי לשאול מה קורה במקרה כזה שבו אני משנה את השם? הרי מבחן הרמה באנגלית שעשיתי כחלק מדרישות הויזה הוא על השם הקודם שלי וכך גם כל כרטיסי הטיסה והמסמכים המוכיחים את אמיתות הקשר. האם זה יכול להוות בעיה?
תודה מראש
לצפיה ב-'ויזת בני זוג לאנגליה'
ויזת בני זוג לאנגליה
( לעמוד שלי בתפוז )
13/08/2019 | 08:20
19
אמה שלום רב,

בהחלט צריכה להיות התאמה בין השמות על כל המסמכים, אם מכינים את הבקשה בצורה מדויקת ומראים בעזרת המסמכים המתאימים שמדובר באותו אדם, לא צריכה להיות בעיה.

תוכלי לקרוא עוד בנושא "הגשת בקשה לויזת בני זוג לאנגליה" בקישור הבא:

נשמח לעמוד לרשותך במייל office@lawoffice.org.il  או בטל' 02-9903180

בברכה,
עו"ד יהושע פקס
לצפיה ב-'קבלת אזרחות אחר הליך מדורג'
קבלת אזרחות אחר הליך מדורג
30/07/2019 | 18:21
1
51
שלום
אשתי שנה 5 בסטטוס a5 .בדצמבר
2018 היינו בתשאול לקבלת התאזרחות. כל תקופת הליך וראיון
עבר חלק. נאמר לנו שתוך חצי שנו אמורים לקבל תשובה (סניף נתניה)
לאחר מיילים רבים ,מקבל תשובה
שעקב עומס בסניף זמן הבדיקה מתארך.האם זה חוקי להאריך a5 לעוד
שנה עקב עומס בסניף מטפל?
תודה
לצפיה ב-'עיכוב באישור מתן אזרחות ישראלית'
עיכוב באישור מתן אזרחות ישראלית
31/07/2019 | 11:01
43
רוסטיס שלום,

למרבה הצער עיכובים בטיפול בבקשות הם דבר שכיח בכל הקשור למשרד הפנים ובמיוחד בבקשות לקבלת אזרחות, שכן מדובר בהחלטה חשובה מבחינת משרד הפנים.

מניסיוני בליווי לקוחות בהליך זה, מתן התשובה מתקבלת לעיתים גם לאחר זמן ממושך.

במקרה של עיכוב קיצוני יותר ניתן להגיש תלונה אל אגף פניות הציבור של משרד הפנים וגם למשרד מבקר המדינה, נציב תלונות הציבור. 

תוכל לקרוא בנושא נציב תלונות הציבור – כיצד אפשר להגיש תלונה נגד משרדים ממשלתיים בישראל בקישור הבא:

ניתן לנקוט בהליכים משפטיים, במקרה הזה פנייה לבית הדין לעררים עפ"י חוק הכניסה לישראל במקרה של עיכוב בלתי סביר בטיפול הבקשה להתאזרחות,  אך יש לקחת בחשבון שמדובר בעלות כספית בלתי מבוטלת, והליכים אלו לוקחים זמן ממושך.

תוכל לקרוא בנושא ערעור על החלטות משרד הפנים בענייני הגירה לישראל בקישור הבא:

בברכה,
עו"ד יהושע פקס 
לצפיה ב-'נוהל רישום תינוק / שירותי בריות'
נוהל רישום תינוק / שירותי בריות
22/07/2019 | 06:37
3
26
שלום חברים, האם למישהו יש נוהל רישום תינוק של משרד הפנים לאב ישראלי ואם זרה בתהליך מדורג ויזה א5 שניה, תהליך מוכר למשרד הפנים מעל 300 יום. אני יודע ש בדר"כ אין בעיה של קבלת אזרחות לתינוק במצבנו גם ללא בדיקות גנטיות, אבל בכול מקרא רוצה להיות בטוח ולבוא עם נוהל ביד, מישהו יכול לעזור?
ועד שאלה,עד שאני מסדר מעמד לתינוק איך אני מבטח אותו בקופות חולים אם אין לא מס' ת.ז בנתיים?

לצפיה ב-'בדיקת אבהות לבן זוג של אזרחית זרה'
בדיקת אבהות לבן זוג של אזרחית זרה
28/07/2019 | 09:28
2
13
אלכס שלום,

מבחינת משרד הפנים, כל עוד האמא, האזרחית הזרה לא נשואה כחוק לאבי הקטין הישראלי אין כל ערובה כי הישראלי הטוען לאבהות הוא אכן אבי הקטין, ולפיכך קיים חשש לניצול לרעה של החוק על מנת לקבל מעמד בישראל.

ולכן, עפ"י נוהל "מתן מעמד בישראל לקטינים שנולדו בישראל בדרך של הכרה באבהות" 5.2.0004 תידרשו על ידי משרד הפנים בהוכחת אבהות בדרך של בדיקה גנטית.

הנוהל מצורף לעיונך:

https://bit.ly/2y7l8fk

לאחר הלידה יינתן לתינוק מס' תעודת זהות זמנית עד להסדרת מעמדו, ועד אז תוכל לבטח אותו באמצעות ביטוח פרטי מחברות הביטוח בישראל.

בברכה,
עו"ד יהושע פקס

לצפיה ב-'ואם הם נשואים?'
ואם הם נשואים?
28/07/2019 | 10:55
1
15
ומה קורה במקרה הזה:

- נשואים מעל שנה.
- האב אזרח ישראלי והאם בחידוש השני של א/5.
- גרים בארץ מעל כשנתיים טרם הלידה.

לפי הבנתי הילד אמור לקבל אזרחות - האם צודק?

תודה רבה!
לצפיה ב-'בדיקת אבהות לאזרח ישראלי הנשוי לאזרחית זרה'
בדיקת אבהות לאזרח ישראלי הנשוי לאזרחית זרה
29/07/2019 | 09:03
12
שלום רב,
בנוגע למקרה שציינת, בו אזרח ישראלי נשוי לאם הקטין, "נוהל מתן מעמד בישראל לקטינים שנולדו בישראל בדרך של הכרה באבהות"  סעיף ג.ג.1 מפרט כך- "במקרה ואזרח ישראלי נשוי לאם הקטין, ואם הקטין הגישה בקשה למעמד מכוח נוהל התאזרחות של בן זוג של אזרח טרם הוריית הקטין, אשר הומצאו במסגרתה ראיות מספקות על קיומם של חיים משותפים – ניתן לקבל הצהרה בדבר הכרה באבהות ולהעניק לקטין אזרחות ישראלית מכוח לידה."
אתה צודק בדברייך שלפי הסעיף המדובר אמורה להיחסך מכם הבדיקה, יחד עם זאת גם במקרים בהם בני הזוג נשואים פקידי משרד הפנים לעיתים דורשים בכל זאת בדיקת רקמות להוכחת אבהות, וזאת במידה ואינם משתכנעים באמיתות הבקשה לרישום אבהות, או שהראיות שהוצגו אינם מספקים.

בברכה,
עו"ד יהושע פקס
לצפיה ב-'סירוב חתימה על מסמך גירושים מה ניתן לעשות בנידון ?'
סירוב חתימה על מסמך גירושים מה ניתן לעשות בנידון ?
19/07/2019 | 01:12
1
29
שלום, 
לפני חודשיים אשתי הפיליפינית ואני הגשנו בקשה לגירושים בבית משפט השלום בתל אביב.
אני סגרתי את התיק של אשתי, במשרד הפנים לפני מספר ימים וזימנו אותה במהלך שבוע הבא לשיחת בירור.

למרות שחתמנו מול מזכירות בית המשפט .
כרגע השופטת בתיק הגירושים מבקשת ממני שאני אחתים את אשתי על טופס 43א.עם חתימה מאומתת על ידי עורך דין.
אשתי כמובן כרגע לא רוצה לחתום על מנת שזה ימשיך לה את השהייה בארץ וגם בשביל נקמה מסויימת.

מיעוץ משפטי שקיבלתי זה רק לפתוח תיק גירושים ללא הסכמה, וזה סכומים של 20,000 שקלים של הוצאות בתי משפט ועורכי דין. וגם תהליך שיכול לקחת 6 חודשים.
אין לי סכומים כאלה לשלם לעורכי דין.

מה היתן לעשות במקרים כאלה ?
לשכנע את אשתי הפיליפינית לחתום לא יקרה, ניסיתי הרבה, והיא אומרת שזה בעיה שלי לא קשור אליה ושאני יעזוב אותה בשקט.

מה ניתן לעשות ? 

לצפיה ב-'התרת נישואין בישראל '
התרת נישואין בישראל
28/07/2019 | 10:37
11
שלום רב,

כפי שייעצו לך, יהיה עלייך להגיש בקשה ללא הסכמת האישה בבית המשפט לענייני משפחה. 
אין חובה של ליווי משפטי בהגשת הבקשה ותוכל לבצע הליך זה בעצמך על מנת לחסוך בעלות הכספית.

תוכל לקרוא עוד בנושא התרת נישואין בישראל בקישור הבא:

בברכה,
עו"ד יהושע פקס
לצפיה ב-'פיצוי ממשרד הפנים על נזקים שנגרמו כתוצאה מחריגה מהנוהל'
פיצוי ממשרד הפנים על נזקים שנגרמו כתוצאה מחריגה מהנוהל
06/07/2019 | 19:36
2
36
שלום, מעתיק את ההודעה לכאן בעקבות המלצה שקיבתי בפורום זוגות מעורבים:

הסיפור בקצרה:
1. בדצמבר 2018 אני וזוגתי הגענו למשרד הפנים והודענו על כוונתנו להתחתן ועל כוונתה להירשם ללימודי דוקטורט בישראל. נאמר לנו שאין אפשרות לאשר לה ויזת סטודנט ושאנחנו חייבים לפתוח בהליך המדורג, גם אם לא ידוע לנו אם נרצה להשתקע בישראל לאחר לימודיה. נקבעה לנו פגישה למאי 2019 לצורך פתיחת תיק נישואין.
2. הגעתי לפגישה (לזוגתי, שהפכה בינתיים לאשתי, פגה אשרת התייר והיא נאלצה לצאת מהארץ). בפגישה נאמר לי שחלק מהמסמכים שהבאתי לא תקינים ולכן לא ניתן לפתוח בהליך.
3. לטענת הפקידה, חודשיים הם זמן סביר להשיג את המסמכים החסרים, ולכן קבענו פגישה לקצת יותר מחודשיים קדימה.  
4. ביררתי. ולא זו בלבד שהמסמכים  המדוברים תקינים. אלא שלא מדובר במסמכי סף שמעכבים את תחילת הטיפול ואת אשרת הכניסה של אשתי. הודעתי למשרד הפנים על כך יום לאחר פגישתנו במאי.
5. לאחר שנדנדתי להם כשישה שבועות, הם חזרו אלי ואכן חזרו בהם ממרבית טענותיהם. המצב כרגע הוא שאנחנו מסכימים שלא נדרשים מסמכים נוספים כדי להנפיק אשרת כניסה לאשתי.
6. את תאריך הפגישה שקבענו קדימה לא הצלחתי להזיז למרות שלא נדרשים ממני מסמכים נוספים כדי לאשר לאשתי את הכניסה לארץ.

שאלותי הן:
1. הדרישה השגויה של משרד הפנים, שממנה הם חזרו, גרמה לעיכוב של חודשיים בכניסתה של אשתי לארץ (היא עדיין לא כאן). חודשיים אלו עלו לנו בלא מעט הוצאות ולא מעט כאב ראש. האם נוכל לתבוע פיצוי ממשרד הפנים על כך? אני מדגיש שאני לא מדבר על פיצוי על נזקים הנובעים מהסרבול שבנוהל אלא על נזקים הנובעים מחריגה ממנו.
2. במשך ששת השבועות שמשרד הפנים לא זז מדרישותיו נאלצנו לנהוג על בסיס ההנחה שאנחנו במבוי סתום ועלינו לשנות את תכניותינו לעתיד. חלק מהשינויים שעשינו לא ניתנים לתיקון. עבודת המחקר שלי נפגעה ויש סיכויי ממשי שהדוקטורט שאשתי תכננה להירשם אליו כבר לא רלוונטי יותר. האם יש מקום לתבוע פיצויים גם על כך?        

תודה רבה
לצפיה ב-'תביעת פיצוי ממשרד הפנים'
תביעת פיצוי ממשרד הפנים
14/07/2019 | 09:30
1
27
שלום רב,
תביעה של פיצויים על התרשלות של משרד הפנים אפשרית באופן תיאורטי, אבל מבחינה מעשית הניסיון שלי מלמד כי מאוד קשה לקבל פיצוי של סכום משמעותי על תביעות מסוג זה.
רשלנות של המדינה יכולה לזכות תובעים בפיצויים, אבל בדרך כלל תביעות כאלה נדחות כי קשה להוכיח רשלנות שחורגת ממתחם סבירות וגם קיימת החובה להוכיח קשר סיבתי בין הרשלנות של משרד הפנים לבין הפגיעה הממונית (כספית) אשר נגרמה לאזרחים הישראלים או זרים המבקשים את השירות השוטף של משרד הפנים - רשות האוכלוסין וההגירה. 
מכיוון שמדובר על שאלה משפטית מתחום הנזיקין אני ממליץ להתייעץ בנושא עם עו"ד מומחה לנזיקין.
בברכה,
עו"ד יהושע פקס
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
15/07/2019 | 11:16
5
לצפיה ב-'אם בני זוג נשואים (אחד יהודי-ישראלי והשני לא זה ולא זה)'
אם בני זוג נשואים (אחד יהודי-ישראלי והשני לא זה ולא זה)
05/07/2019 | 12:29
4
37
והם חיים בארץ של בן הזוג שאינו ישראלי, כמה זמן הם צריכים להיות נשואים על מנת שבן הזוג יקבל אזרחות ישראלית באופן אוטומטי עם החזרה (למטרת השתקעות) לישראל, ולא יצטרך לעבור את ההליך המדורג?
מקווה שניסחתי ברור את השאלה..
תודה רבה...
לצפיה ב-'קבלת אזרחות בן זוג זר'
קבלת אזרחות בן זוג זר
10/07/2019 | 13:41
3
25
שלום רב,
בן זוג זר אינו זכאי אוטומטית לאזרחות ישראלית מכוח נישואיו לאזרח ישראלי ועליו לעבור את ההליך המדורג על מנת לקבל האזרחות.
יחד עם זאת, בני זוג זרים של ישראלים יכולים לזכות בהקלות מסוימות בהליך המדורג, כגון: קיצור ההליך המדורג לחמש שנים במקום שבע וקיצור שלב קבלת אשרת עובד זר משלוש שנים לחצי שנה.
אשמח לשוחח בטלפון או להיפגש אם אתם זקוקים לסיוע של עו"ד, טלפון המשרד – 02-9903180, מייל: office@lawoffice.org.il
בברכה,
עו"ד יהושע פקס
לצפיה ב-'תודה! האם זה כך גם במידה ובני הזוג נשואים זה למעלה מ20 שנה?'
תודה! האם זה כך גם במידה ובני הזוג נשואים זה למעלה מ20 שנה?
10/07/2019 | 13:45
2
11
לצפיה ב-'מתן מעמד בישראל לבן זוג זר שנשוי שנים רבות לישראלית'
מתן מעמד בישראל לבן זוג זר שנשוי שנים רבות לישראלית
11/07/2019 | 13:27
1
23
שלום היילי,
נוהל משרד הפנים למתן מעמד לבן זוג זר הנשוי לאזרח ישראלי אינו מתייחס למספר שנות הנישואין של בני הזוג. לפקידי משרד הפנים אשר מטפלים בבקשות לאיחוד משפחות יש סמכות לקצר את הנוהל, אולם בפועל זה קורה לעיתים נדירות בלבד, אם בכלל.
לצפיה ב-'אוקי, תודה רבה'
אוקי, תודה רבה
11/07/2019 | 14:42
6
לצפיה ב-'עבודה באופן מקוון'
עבודה באופן מקוון
01/07/2019 | 08:14
1
29
שלום רב,
האם אזרח זר, שנמצא כעת בתחילת הליך להסדרת מעמד על בסיס חיים משותפים וללא אישור עבודה בישראל, יכול לעבוד באופן חוקי בעסק הפרטי שלו במדינת מוצאו באופן מקוון (באמצעות מחשב) תוך שהוא נמצא בישראל?
ומה אם חלק ניכר מלקוחותיו היו ונשארו אזרחי מדינת ישראל ונמצאים גם הם בישראל?
האם זה עלול לפגוע בתהליך?

תודה רבה!
לצפיה ב-'עבודה באופן מקוון בן זוג זר ללא אשרה'
עבודה באופן מקוון בן זוג זר ללא אשרה
( לעמוד שלי בתפוז )
03/07/2019 | 08:58
21
שלום רב,
זו שאלה אשר אנו נתקלים בה יותר ויותר בזמן האחרון. עד לקבלת אשרת עבודה מסוג ב/1 כחלק מההליך המדורג, בן זוג זר אינו רשאי לעבוד בישראל. יחד עם זאת בעולם הגלובאלי כיום הרבה עובדים לא נדרשים להיות פיזית במקום עבודה מסויים ויכולים למעשה לעבוד באופן וירטואלי מכל מקום בעולם. השאלה היא האם פקידי משרד הפנים יבינו את זה? רשויות ממשלתיות בכלל ומשרד הפנים בפרט נוטים להיות מיושנים ועלולים לטעות לחשוב כי מדובר בעבודה בישראל. עבודה ללא אשרה מתאימה היא עבירה על חוקי ההגירה ועלולה להביא בעיות בהליך המדורג, זאת במיוחד כאשר כפי שאתה כותב הרבה מהלקוחות נמצאים בארץ, לכן הייתי ממליץ לנקוט במשנה זהירות ולא לעבוד עד לקבלת אשרת עבודה. לחילופין, אפשר לגשת אל פקידי משרד הפנים המטפלים בתיק ולשאול לדעתם עוד לפני תחילת העבודה, כי לדעתי מבחינה חוקית כל עוד לא מקבלים משכורת או תשלום בישראל אלא הכל נעשה דרך חברה בינלאומית בחו"ל, אז לא צריכה להיות בעיה, אבל כפי שאמרתי בעניינים כאלה לא כדאי להסתבך מול משרד הפנים.
בברכה,
עו"ד יהושע פקס
לצפיה ב-'אישור כניסה ב2 ל3 חודשים במקום A5'
אישור כניסה ב2 ל3 חודשים במקום A5
01/07/2019 | 11:05
2
48
שלום לכם!

אישתי במעמד A5 עם ת.ז ישראלית (שנה ראשונה).
אישתי נכנסה לארץ ולמרות היותה עם ויזת A5 עם אינטר ויזה,
היא קיבלה אישור כניסה עליו רשום ב2 ל 3 חודשים.

פנינו למשרד הפנים, פגשנו בפקיד מישני שאמר שזה בסדר
ואין מה לדאוג. אז ביקשנו ממנו אישור בכתב שזה בסדר ושלא יבוא בטענות בעתיד. הפקיד סירב לתת לנו אישור כזה.

האם גם אתם מקבלים אישור כניסה ב2 למרות היותכם עם A5?
מה דעתכם?

תודה!
לצפיה ב-'מישהו?'
מישהו?
07/07/2019 | 16:51
7
לצפיה ב-'כניסה ויציאה מישראל עבור מחזיקי תעודת זהות ארעי א5'
כניסה ויציאה מישראל עבור מחזיקי תעודת זהות ארעי א5
11/07/2019 | 13:36
19
שלום רב,
מתנצל על העיכוב במתן תשובה. כעיקרון, מחזיקי מעמד א5 (אשרת ארעי) אשר קיבלו אינטר ויזה (אשרת חוזר) להיכנס ולצאת מישראל לא מוגבלים בזמן לאחר הכניסה חזרה לישראל. להערכתי פקידי ביקורת גבולות טעו כאשר החתימו את הדרכון הזר באשרת ב2 (תייר) אשר מוגבל לשלושה חודשים. בכל אופן, על מנת להסיר כל ספק כדאי לפנות למשרד הפנים הקרוב למקום מגוריכם שמטפל בבקשה להסדרת מעמד עבור אשתך כדי להסדיר את הנושא. אם הפקידים במשרד הפנים מסרבים לסייע כפי שאתה כותב ניתן לנקוט פעולות שונות כגון: הגשת תלונה לפניות הציבור וכדומה. 
בכל מקרה, כל עוד אשרת ארעי עדיין בתוקף נראה כי אין משמעות לפקיעת התוקף של ויזת התייר שאשתך קיבלה בעת הכניסה לישראל, מפני שהיא הרי לא תיירת, אלא בעלת מעמד א5.

לצפיה ב-'התאזרחות'
התאזרחות
14/06/2019 | 18:34
1
38
האם לאחר שהתקבל רישיון שהיית קבע עקב חיים משותפים אפשר להגיש גם בקשה להתאזרחות והאם אפשר להשאיר את האזרחות הזרה?
לצפיה ב-'ויתור על אזרחות קודמת '
ויתור על אזרחות קודמת
( לעמוד שלי בתפוז )
17/06/2019 | 10:38
31
אבי שלום רב,
בדר"כ תושב קבע נדרש לוותר על אזרחותו הקודמת על מנת לקבל אזרחות ישראלית. זהו אחד התנאים של התאזרחות לפי סעיף 5 לחוק האזרחות, יחד עם זאת בני זוג ידועים בציבור של אזרח ישראלי אשר קיבלו מעמד תושב קבע פטורים מהדרישה לוותר על האזרחות הקודמת, כפי שאתה יכול לקרוא בנוהל:
"בני זוג ידועים בציבור של אזרח ישראלי - לאחר קבלת רישיון לישיבת קבע אותו קיבל בהתאם לנוהל 5.2.0009 ( נוהל הטיפול בהסדרת מעמד של בני זוג של ישראלים לרבות בני אותו מין) ולאחר סיום ההליך המדורג יוכלו להגיש בקשה להתאזרחות, כל זאת במידה והקשר הזוגי עם בן הזוג הישראלי ממשיך להיות כנה. התאזרחותם לא תותנה בויתור על אזרחותם הקודמת."

תוכל לקרוא עוד בנושא במאמר הבא:

בברכה,
עו"ד יהושע פקס
לצפיה ב-'שינוי מעמד ב1'
שינוי מעמד ב1
11/06/2019 | 08:00
1
27
היי,בת זוגתי במעמד ב1 .אנחנו מתחתנים בקפריסין.האם לאחר שינוי המעמד הזוגי והרישום במשרד הפנים היא תקבל מעמד של א 5 באופן מהיר? מהו ההליך הנדרש?
בנוסף הפקדתי ערבות לקיום ההליך,האם לאחר הרישום במשרד הפנים כזוג נשוי נקבל את הערבות?
לצפיה ב-'שינוי מעמד ב1 לאחר נישואין '
שינוי מעמד ב1 לאחר נישואין
( לעמוד שלי בתפוז )
11/06/2019 | 09:33
26
שלום משה,
כן, לאחר השלמת חתונה אזרחית בקפריסין אתם ניגשים למשרד הפנים לשנות את הסטאטוס בתעודת הזהות ל- "נשוי". חשוב להקפיד להביא תעודת נישואים מקפריסין עם חותמת אפוסטיל. ייתכן ותדרשו לתרגם את התעודה לעברית על ידי נוטריון בישראל. אם בת הזוג כבר חצי שנה במעמד ב-1 היא תקבל תושב ארעי א-5. אין קשר ישיר בין הפקדת הערבות לבין הנישואים, יש לקרוא את תנאיי הערבות, על מנת להבין מתי תהיה זכאי לקבל את כספי הערבות הבנקאית חזרה.
בברכה,
יהושע 

מנהל/ת הפורום

אודות:
עורך דין יהושע פקס חבר בלשכת עורכי הדין מאז שנת 2009, שותף במשרד עורכי דין כהן, דקר, פקס, ברוש – עורכי דין להגירה. עו"ד יהושע פקס מתמחה בהגירה לישראל,
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
עו"ד יהושע פקס

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו