לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום מעמד זרים

פורום מעמד זרים בישראל אשר מנוהל על ידי עו"ד יהושע פקס עוסק בכל שאלה הנוגעת אל הסדרת מעמד אזרחים זרים אשר שוהים בישראל. עו"ד יהושע פקס אשר מנהל את הפורום ישיב על שאלות במגוון רחב של תחומים; הסדרת מעמד והתאזרחות של בני זוג זרים בישראל, סירוב כניסה לישראל, עלייה לישראל, אשרות עבודה בישראל, ויזות ביקור עבור תיירים, ויזה לישראל עבור סטודנטים ומתנדבים, מעמד של פליטים ומבקשי מקלט, וכל שאלה בנושא הגירה לישראל מול פקידי משרד הפנים ובתי המשפט.

משרד הפנים - רשות האוכלוסין וההגירה היא הרשות המוסמכת במדינה לטיפול במעמד זרים בישראל. ההתנהלות מול משרד הפנים יכולה להיות מתסכלת ומבלבלת, עבור הציבור הרחב, לכן הפורום נותן מענה לכל שאלה בתחום מעמד זרים בישראל, על סמך הוראות החוק וניסיון מעשי בשטח.

עו"ד יהושע פקס בעל ניסיון של כ- 10 שנים בעבודה משפטית מול לשכות משרד הפנים בכל רחבי הארץ, וערכאות משפטיות מוסמכות בתחום הגירה לישראל. 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מעמד זרים

פורום מעמד זרים בישראל אשר מנוהל על ידי עו"ד יהושע פקס עוסק בכל שאלה הנוגעת אל הסדרת מעמד אזרחים זרים אשר שוהים בישראל. עו"ד יהושע פקס אשר מנהל את הפורום ישיב על שאלות במגוון רחב של תחומים; הסדרת מעמד והתאזרחות של בני זוג זרים בישראל, סירוב כניסה לישראל, עלייה לישראל, אשרות עבודה בישראל, ויזות ביקור עבור תיירים, ויזה לישראל עבור סטודנטים ומתנדבים, מעמד של פליטים ומבקשי מקלט, וכל שאלה בנושא הגירה לישראל מול פקידי משרד הפנים ובתי המשפט.

משרד הפנים - רשות האוכלוסין וההגירה היא הרשות המוסמכת במדינה לטיפול במעמד זרים בישראל. ההתנהלות מול משרד הפנים יכולה להיות מתסכלת ומבלבלת, עבור הציבור הרחב, לכן הפורום נותן מענה לכל שאלה בתחום מעמד זרים בישראל, על סמך הוראות החוק וניסיון מעשי בשטח.

עו"ד יהושע פקס בעל ניסיון של כ- 10 שנים בעבודה משפטית מול לשכות משרד הפנים בכל רחבי הארץ, וערכאות משפטיות מוסמכות בתחום הגירה לישראל. 
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 ברוכים הבאים אל פורום מעמד זרים בישראל - עורך דין יהושע פקס
ברוכים הבאים אל פורום מעמד זרים בישראל בהנהלת עו"ד יהושע פקס. הפורום עוסק בשאלות בנוגע להסדרת מעמד אזרחים זרים השוהים בישראל, והתנהלות מול פקידי משרד הפנים - רשות האוכלוסין וההגירה, ורשויות החוק הרלבנטיות בתחום. יודגש כי פורום מעמד זרים בישראל לא בא במקום ייעוץ משפטי אישי. שימו לב כי התשובות בפורום אינם תחליף לקבלת ייעוץ משפטי ספציפי, על בסיס פרטי המקרה הפרטני. החוקים והנהלים בנושא הגירה לישראל משתנים תדיר, וכל מקרה נבחן לגופו ע"י רשויות החוק, לכן על מנת לקבל ייעוץ משפטי אישי חובה ליצור קשר עם עו"ד העוסק בתחום הגירה לישראל והסדרת מעמד זרים בארץ, ולא להסתמך על התשובות בפורום בלבד. כמו כן, יש להימנע מכל פרסום בפורום, או העלאת תוכן מסחרי אל הפורום. בבקשה שימרו על כללי שיח נאות ומכבד. שיח פוגעני ולא ראוי יימחק, על מנת לשמור על פורום מעמד זרים בישראל מרחב בטוח לשאלת שאלות, וקבלת תשובות בנושא הסדרת השהייה החוקית בישראל של אזרחים זרים. אשמח להשיב על כל שאלה! 
המשך >>

לצפיה ב-'האם אפשר להגיש בקשה מהארץ? '
האם אפשר להגיש בקשה מהארץ?
16/01/2017 | 17:08
6
29
שלום רב, אספר את הרקע על מנת להבהיר את התמונה:
בן זוגי שנמצא כרגע בקובה ואני רוצים לחיות בארץ ביחד (יש לנו ילד משותף
 במידה וזה רלוונטי איכשהו, גם אם לא, אציין לצורך הבהרת התמונה)... הוא היה בארץ כשהכרנו, ולפני ארבעה חודשים חזר לקובה כי נגמרה לו ויזת התייר וכעת אנחנו רוצים להסדיר את מעמדו בארץ בתור תושב (לא יודעת את המונח הנכון, מצטערת , במילים פשוטות : רוצים שהוא ישאר בארץ לתמיד)
השאלה היא : אם הוא יבוא לארץ בתור תייר שוב, אך הפעם כשבידיו כל הטפסים שמשרד הפנים ביקש מאיתנו (תעודת יושר, תעודת לידה ותעודת רווקות, וכולם חתומים ע"י משרד משפטים, שגרירות קנדה ומשרד החוץ ), האם נוכל לעשות את התהליך כשהוא בארץ או שמשרד הפנים שוב יחזיר אותו חזרה לקובה ויאלץ אותי להזמין אותו כשהוא שם? כלומר האם נוכל אני בתור אזרחית ישראל והוא בתור תייר לקבוע תור למשרד הפנים, לפתוח בקשה לתושב עבורו, למסור להם את כל הטפסים?
מקווה ששאלתי מובנת במידה ולא אפרט עוד לפי הצורך.
תודה מראש

לצפיה ב-'הזמנת בן זוג זר לישראל לצורך חיים משותפים בארץ'
הזמנת בן זוג זר לישראל לצורך חיים משותפים בארץ
( לעמוד שלי בתפוז )
16/01/2017 | 21:56
5
18
ערב טוב קימי,
מבחינת משרד הפנים את צריכה לגשת אל הלשכה הקרובה למקום המגורים כפי שמוגדר בתעודת הזהות להזמין את בן הזוג, אזרח קובה, לישראל. אם הוא פשוט יגיע לישראל כרגע יש סיכוי גדול שיעצרו אותו בביקורת גבולות בנתב"ג, ולא יאפשרו לו להיכנס לארץ. אם בן הזוג הזר כבר בישראל, אז אפשר לעשות את ההליך מכאן, אבל נוהל משרד הפנים ברור כי העדיפות מבחינת רשויות המדינה זה לבדוק את טיב וכנות הקשר כאשר בן הזוג הזר בחו"ל. האם בן הזוג מוגדר כאבא של הילד בתעודת הלידה? ילד משותף זה בהחלט רלבנטי. אין בעיה לפתוח תיק כאשר את בארץ והוא בחו"ל. צריך לדאוג להכין את כל המסמכים בהתאם לדרישות משרד הפנים: תעודת לידה, תעודת יושר, תעודת נישואין או רווקות או אישור גירושין, כל התעודות חייבות אימות בינלאומי כדין. בברכה, יהושע

לצפיה ב-'תודה על התשובה המפורטת. אסביר. '
תודה על התשובה המפורטת. אסביר.
17/01/2017 | 12:52
4
10
אמא שלו אזרחית ישראל והיא תזמין אותו לארץ דרך משרד הפנים כמו שבדר"כ היא עושה ... האם יש סיבה שבכל זאת יעצרו אותו בביקורת גבולות?
​השאלה שלי היא אם אמא שלו היא זו שתזמין אותו והוא יגיע לארץ, האם נוכל בזמן שהייתו פה בארץ להתחיל הליך מדורג? או שיחייבו אותו לחזור חזרה לקובה ויגידו לי שעל מנת להתחיל את בקשת ההליך אני זו שאצטרך להזמינו?

לצפיה ב-'כניסה לישראל למטרת איחוד משפחות - ביקורת גבולות'
כניסה לישראל למטרת איחוד משפחות - ביקורת גבולות
( לעמוד שלי בתפוז )
17/01/2017 | 16:25
3
11
קימי, אם פקידי ביקורת גבולות חושדים כי המטרה המוצהרת של הביקור לא תואמת את המציאות אז בוודאי יכולה להיות בעיה קשה עד כדי סירוב כניסה. כלומר: הבעיה היא שבן הזוג שלך טוען בגבול כי הוא בא לבקר בישראל כתייר כי הוא הוזמן לישראל על ידי אימו אזרחית ישראל למטרת ביקור, אבל בעצם הוא בא לכאן לפתוח תיק חיים משותפים כבן זוג של אזרחית ישראל. יחד עם זאת, ברגע שהוא בארץ אין מניעה לגשת אל משרד הפנים לפתוח תיק חיים משותפים. בברכה, יהושע
לצפיה ב-'תודה אך איך הם ידעו בגבול מה מטרתו האמיתית? '
תודה אך איך הם ידעו בגבול מה מטרתו האמיתית?
17/01/2017 | 23:01
2
11
טוב בכל אופן ממש ענית לי על השאלות שהיו חשובות לי ואני מודה לך.
אני פשוט חושבת שכשאמא שלו מזמינה אותו, הסיכויים שהוא יגיע לארץ גבוהים יותר מאשר שאם אני אזמין אותו כבת זוג ואז אולי לא יאשרו לנו את זה ואז הוא בכלל לא יוכל לבוא לארץ, מה שמפחיד מאוד ... אני פשוט במצב שאני לא יודעת איך עדיף לפעול ...

לצפיה ב-'מצד שני ... '
מצד שני ...
18/01/2017 | 11:15
1
38
מצד שני אם הוא יהיה כבר בארץ ואז יבקשו טופס שניתן להשיגו רק במדינתו אז אכלנו אותה ....
צריך לחשוב טוב לפניי שמתנהלים מול משרד הפנים. הרבה שיקולי דעת... לא ציפיתי לכך
לצפיה ב-'הכנת מסמכים - הליך איחוד משפחות מול משרד הפנים'
הכנת מסמכים - הליך איחוד משפחות מול משרד הפנים
( לעמוד שלי בתפוז )
18/01/2017 | 12:14
9
קימי, פקידי ביקורת גבולות שואלים לגבי מטרת ביקור, כמובן אסור לשקר. נכון, זה הליך בירוקראטי מורכב, צריך להיות מוכנים עם כל המסמכים בצורה מסודרת. בכל אופן, מאות בני זוג עושים את ההליך כל שנה, אז כמובן שזה לא בלתי אפשרי, נשמח לסייע לכם בעניין. אני מציע לקבוע פגישת להסבר מעמיק יותר לגבי ההליך הרצוי. 
לצפיה ב-'הבעיה עם העובדות הזרות בארץ היא שהן למדו'
הבעיה עם העובדות הזרות בארץ היא שהן למדו
10/01/2017 | 09:29
4
92
לעבוד על מדינת ישראל
בצורה מתוחכמת
האשמה היא במפלגת מר"ץ
שלא מאפשרת לגרש ילדי מהגרים שנולדו בארץ
וילדים אלה נחשבים כאזרחים ישראלים עם מספר תעודת זהות ישראלית.
אז כעובדות הזרות נכנסות להריון ,מולידות ילדים
ואז המדינה לא יכולה לגרש מהארץ ודאי לא את הילד ולא את האימא.
הסוף יהיה שהארץ מוצפת בעובדים זרים ואי אפשר לגרש אותם.
אם האבות לא יהודים ,אז המדינה מגרשת את האבות
והילדים מתגעגעים לאבא ונהפכים למתוסכלים.
הילדים מקבלים בארץ את כל הזכויות שילד ישראלי מקבל.
לכן בעיני זו החלטה טיפשית של ממשלת ישראל שלא מגרשת ילדים זרים שנולדו בארץ.
לצפיה ב-'אזרחות ישראלית על בסיס לידה בישראל'
אזרחות ישראלית על בסיס לידה בישראל
( לעמוד שלי בתפוז )
11/01/2017 | 08:58
3
60
בוקר טוב, חוקי ההגירה לישראל, שלא כמו חוקי הגירה למדינות אחרות (לדוגמא חוקי הגירה לארה"ב) לא מעניקים אזרחות ישראלית על בסיס מקום לידה (מה שקרוי בשפה משפטית "דין האדמה") אלא על בסיס קשר משפחתי ("דין הדם") לכן ילדים שנולדים בישראל אינם ישראלים, אלא אם כן אחד ההורים שלהם הוא אזרח. בדוגמא שלך אם האישה הזרה נכנסה להיריון מגבר ישראלי, אז הילד הוא אכן אזרח ישראל, לאחר שמצליחים להוכיח את זהות האבא על סמך צו בית משפט לענייני משפחה לאחר בדיקת רקמות. נכון שהייתה החלטת ממשלה לפני כמה שנים טובות, להעניק מעמד (לא אזרחות) למספר מצומצם של ילדי עובדים זרים אשר נולדו בישראל והשתלבו במערכת החינוך. בברכה ויום טוב, יהושע
לצפיה ב-'לא נכון. אתן לך דוגמא מילד לאם פיליפנית.'
לא נכון. אתן לך דוגמא מילד לאם פיליפנית.
11/01/2017 | 19:06
2
48
הילד נולד בארץ וקיבל מספר תעודת זהות ישראלית.
לכן הילד הוא אזרח ישראל.
האבא של הילד הוא תאילנדי.
האמא נשארה עם הילד והאבא גורש מהארץ.
את הילד אני מכיר מקרוב מאד,כי אני מלווה אותו כמלווה
במונית הסעות לבית הספר זו השנה הרביעית בכיתה מיוחדת של ילדים אוטיסטים.
הילד מקבל את כל מה שמגיע לילד ישראלי.
האמא של הילד לא מקבלת אישית שום הטבה מהמדינה
והיא עובדת במשק בית בכל מיני בתים.
לצפיה ב-'אזרחות ישראלית מכוח לידה - חוק האזרחות - סעיף 4 לחוק'
אזרחות ישראלית מכוח לידה - חוק האזרחות - סעיף 4 לחוק
( לעמוד שלי בתפוז )
11/01/2017 | 21:57
1
51
ערב טוב,

שים לב לסעיף 4 לחוק האזרחות:
"אלה יהיו, מיום לידתם, אזרחים ישראליים מכוח לידה:
(1)   מי שנולד בישראל כשאביו או אמו היו אזרחים ישראליים"

נראה כי המקרה שאתה מציין הוא יוצא הדופן לחוק. ייתכן כי אזרחות ישראלית ניתנה בדוגמא שלך על ידי הוועדה ההומניטארית למקרים מיוחדים. משרד הפנים נותן לעיתים מעמד בישראל במקרים הומניטריים, אבל זה לא משקף את הכלל, כפי שמופיע בחוק למעלה - אזרחות ישראלית מכוח לידה מוענקת רק אם האבא או האמא הם עצמם אזרחי ישראל, לא על בסיס מקום הלידה.
לצפיה ב-'אני לא יודע מתי ניתנה לילד האזרחות,אולי '
אני לא יודע מתי ניתנה לילד האזרחות,אולי
11/01/2017 | 23:52
37
כשגדל קצת וגילו אצלו בעיית אוטיזם.
האוטיזם שלו מאד קל ולא מורגש בכלל
והוא אפילו לא מקבל כדורים לאוטיזם.
אז אולי באמת בעיה הומניטרית לילד.
האם אנחנו במדינה צריכים דווקא אצלנו ילדים אוטיסטים
שהם מהורים לא ישראלים?
כי בכל זאת זה עול כספי וטיפולי על המדינה שלנו.
אני יודע בוודאות שיש לו מספר תעודת זהות ישראלית,
כי אני מקריא לאימא כל מיני מכתבים מרשויות הרווחה
וכל מיני מכתבים אחרים של למשל פסיכולוג העיריה.

לצפיה ב-'פורום זוגות מעורבים'
פורום זוגות מעורבים
10/01/2017 | 10:49
7
102
שלום לכולם וברכות לפורום מעמד זרים החדש.
אני מנהל את פורום "זוגות מעורבים" הותיק של תפוז. הפורום שלנו עוסק בכל הקשור לזוגות בהם אחד מבני הזוג אינו ישראלי. אנו משוחחים גם על עניינים בירוקרטיים (יש יותר מדי) וגם על עניינים של יחסים, תרבויות, משפחה ועוד הרבה נושאים. אנחנו משתפים מחשבות ורגשות וגם עצות מעשיות מנסיוננו. בפורום שלנו ישנו הרבה ידע, מומחיות ונסיון מעשי שלפעמים נדרשים כדי להתמודד מול הרשויות בישראל. ישנם לא מעט נהלים רשמיים בנושאי הגירה אך ישנה גם ההתנהלות בשטח שלא תמיד הולכת לקראת האזרח ובן זוגו.
מאחורי הקלעים אנחנו גם פועלים מול הרשויות השונות כדי לשפר ולתקן והכל בהתנדבות. אתם מוזמנים לבקר אצלנו
לצפיה ב-'כאן המנהל הוא עורך דין '
כאן המנהל הוא עורך דין
10/01/2017 | 11:15
6
102
מבין עניין. שם זה סתם נותני עיצות . שיעצו לי לא נכון . והיפסדתי הרבה כסף מהיעוץ שקיבלתי שם מהחברה . שם המנהל הוא בחור ללא תואר של עורך דין. או בעל מיקצוע אחר . הוא נשוי לבחורה לא יהודיה . אז יש לו ניסיון אאישי זה הכול
בפורום כאן מנהל הוא עןרך דין. שבקי בחוקים והתקנות 

ממליץ על הפורום כאן בפה מלא 
בהצלחה 
לצפיה ב-'פורום הסדרת מעמד זרים בישראל'
פורום הסדרת מעמד זרים בישראל
( לעמוד שלי בתפוז )
11/01/2017 | 09:18
58
תודה רבה, אכן התשובות שלי בפורום הנ"ל יתבססו על חוקי ההגירה למדינת ישראל ופסיקות בתי המשפט בנושא הגירה לישראל. יום טוב, יהושע
לצפיה ב-'בסוף חבר עורך דין '
בסוף חבר עורך דין
11/01/2017 | 10:05
51
יעץ לי רק חתונה תחפתח בפנך את הכניסה לישראל .של בחורה לא יהודיה 
אני אלמן נשוי בשנית עם תיילנדית .וכך הייה. 
רק בעל מיקצוע יכול ליעץ דברים נכונים . 
כאן המנהל הוא עורך דין . הבקיא בכול הסוגיות 
לצפיה ב-'למה להשמיץ?'
למה להשמיץ?
11/01/2017 | 17:06
2
64
ולמה אתה לא מספר שבפורום הנ"ל נחסמת לצמיתות לאחר כל השטויות שכתבת שם?

הפורום הזה רק נפתח וכבר אתה מקשקש את השטויות שלך באחד השרשורים הראשונים שנפתחו. מעניין כמה זמן ייקח עד שתחסם גם כאן...

אני דווקא זוכר לפי הסיפורים שלך שמי שהטעה אותך היה עורך דין ואתה תבעת אותו בשל כך, ולא הייעוץ שקיבלת בפורום זוגות מעורבים שאגב, אםהיית בוחר להתייעץ בפורום, כנראה שהיית חוסך לעצמך את הכסף ואת עגמת הנפש.
אבל העובדות לא חשובות אם כל מה שאתה רוצה זה להשמיץ מנהל פורום שחסם אותך (וצדק).
הפורום הנ"ל עזר וימשיך לעזור להרבה אנשים ואני בטוח שגם הפורום החדש יעזור.

לצפיה ב-'צודק ב100% '
צודק ב100%
11/01/2017 | 17:15
70
יש בעלי מיקצוע רמאים . בכול תחום . פתח את פורום צרכנות. זה לא אומר כלום 
. החסימה ביגלל שיש למנהל שם . רגשי נחיתות . אם הייתי חולק על גולש שלא כותב אמת. הייה נעלב . או מותח ביקורת על גולש . הייה נעלב 

המנהל שם בסך הכול נשוי לגרמניה נידמה לא . לא יהודיה . יש לו ניסיון אישי כמו לי . מזל שיש שם עורך דין המסומן באדום. שמצטט פסוקים מהתקנות.
כאן המנהל הוא עורך דין יעזור. הבעייה שאיילו שצירכים שרות . הזרים לר מדברים עיברית . אז לא מגיעים לכאן 

שנה טובה 
לצפיה ב-'הטכנאי קרמר נחשף במלוא מערומיו- נראה כמה זמן עד שינפנפו אותו'
הטכנאי קרמר נחשף במלוא מערומיו- נראה כמה זמן עד שינפנפו אותו
15/01/2017 | 01:45
8
לצפיה ב-'לא ייאמן- הטכנאי קרמר רודף אחרינו לכל מקום'
לא ייאמן- הטכנאי קרמר רודף אחרינו לכל מקום
15/01/2017 | 01:42
17
מחר ייפתח פורום חדש- פורום לבניית איגלו בקוטב וגם שם הטכנאי קרמר יתקין מזגנים .. 
לצפיה ב-'עמדת ישראל באו"ם'
עמדת ישראל באו"ם
09/01/2017 | 20:43
8
74
שלום,
אני תלמיד בכיתה י"ב ואני מייצג את ישראל בתחרות ארצית שבה כל בית ספר מייצג מדינה בסימולציה של האו"ם.בתור ישראל,אני נמצא בוועדת זכויות האדם ואחד הנושאים הוא "הגנה על זכויות אזרח,פוליטיות וסוציו אקנומיות של פליטים".

האם תוכל לכתוב בבקשה על הזכויות שכיום פליטים מקבלים בארץ?
לא מצאתי שום חוק בעניין מעבר לאמנות הבינלאומיות שישראל חתמה עליהם.באיזו צורה חוקית זכויות הפליטים מעוגנות?
לצפיה ב-'לא בטוח שיש להם זכויות'
לא בטוח שיש להם זכויות
09/01/2017 | 23:15
5
57
לצפיה ב-'אני מודע לכך שאין חוק בנושא'
אני מודע לכך שאין חוק בנושא
09/01/2017 | 23:32
4
36
השאלה היא אילו זכויות המדינה בכל זאת נותנת לאנשים שהיא הגדירה כפליטים? מה הסטטוס קוו בישראל ואיך המדינה\הממשלה\בית המשפט\אחר מתייחסת לכל הנושא.
אני רוצה לדעת מה המדיניות של המדינה בכל נושא זכויות פליטים
לצפיה ב-'המדינה מחוייבת לאמנות בינלאומיות בנושא הפליטים'
המדינה מחוייבת לאמנות בינלאומיות בנושא הפליטים
10/01/2017 | 11:01
3
23
הבעיה בישראל היא שהמדינה מסרבת לתת באופן רשמי מעמד של פליט וכך נמנעת ממתן הזכויות הנגזרות ממעמד זה. ישנם הרבה נתונים ברשת בנושא. 
לצפיה ב-'מה שכתבת אינו נכון עובדתית'
מה שכתבת אינו נכון עובדתית
10/01/2017 | 14:36
2
24
ישראל הכירה פרטנית בבקשות מקלט מסויימות, לאחר בחינתם.
לצפיה ב-'הנתונים שהצגת שוללים את טענתך הקודמת'
הנתונים שהצגת שוללים את טענתך הקודמת
10/01/2017 | 23:06
21
טענת כי:
>הבעיה בישראל היא שהמדינה מסרבת לתת באופן רשמי מעמד של פליט.

מהנתונים שהצגת עולה כי:
1. ישראל בוחנת פרטנית את הבקשות למקלט ונותנת פרטנית תשובה לכל בקשה. לכן אין הכרה קבוצתית אלא פרטנית במקרים מסויימים. מהנתונים עולה כי ישראל הכירה בחלק (קטן) של בקשות המקלט.

2. ישראל נותנת הגנה קבוצתית למבקשי מקלט ממדינות מסויימות מה שאומר בפועל שאותם אנשים נשארים בארץ ומקבלים את הזכויות הרלוונטיות עד שינוי הנסיבות בארץ מוצאם.

3. עד שנת 2009 בקשות המקלט בישראל נבחנו ע"י נציבות האו"מ לפליטים ולא גוף ממשלתי והסטטיסטיקה של האו"מ למתן מעמד פליט לא בדיוק מזהירה.

לצפיה ב-'ישראל חתומה על אמנת הפליטית כולל הפרוטוקול משנת 67'
ישראל חתומה על אמנת הפליטית כולל הפרוטוקול משנת 67
10/01/2017 | 14:35
22
ולכן מעניקה למבקשי המקלט את כלל הזכויות מתוקף האמנה כל עוד נבחנת בקשתם למקלט. למשל ישראל לא מחזירה פליטים שבקשתם טרם התבררה למדינה ממנה ברחו ובה עלולים לסבול מרדיפה, ישראל מאפשרת למבקשי המקלט לעבוד ולשהות בישראל עד למיצוי הליכים. ישראל מאפשרת למבקשי המקלט ייצוג של עו"ד. מבחינת זכויות סוציאליות מי שעובד בצורה חוקית מבוטח בביטוח לאומי ובריאות.

לגבי מי שכתב בשרשור זה שישראל מסרבת לתת מעמד פליט רשמי הדבר אינו נכון. ראשית יש לזכות כי מעמד פליט ניתן פרטני ולא קבוצתי. ז"א שאי אפשר לתת מעמד פליט לכל מי שחי אי פעם באריתראה רק בגלל שהוא בעל אזרחות של מדינה זאת. שנית, ישראל הכירה במהלך השנים (שוב פרטנית) במבקשי מקלט כפליטים, לאחר בחינת בקשתם. יש לזכור כי מעמד פליט לא ניתן לנצח אלא נבחן כל כמה שנים מחדש כי אם השתנו הנסיבות בהם התקבל מעמד פליט המעמד יכול להתבטל.

לצפיה ב-'מעמד בישראל עבור מבקשי מקלט מדיני / פליטים / מסתננים לישראל'
מעמד בישראל עבור מבקשי מקלט מדיני / פליטים / מסתננים לישראל
( לעמוד שלי בתפוז )
11/01/2017 | 09:16
18
שלום ובוקר טוב, כל נושא מבקשי מקלט לישראל מעורר הרבה אמוציות בציבור הרחב, בעיקר תושבי דרום תל אביב, או מקומות אחרים בהם קיים ריכוז גבוה של מבקשי מקלט. האמת היא שמדובר בתופעה כלל עולמית של נדידת עמים ממקום אחד למקום אחר, אשר כפי שאנו רואים משפיע כעת בעיקר על מדינות אירופה, אבל גם שכנות כמו ירדן וטורקיה אשר קולטות מליוני פליטים סורים שבורחים מהמלחמה בסוריה. בישראל, לאחר בניית גדר על גבול מצרים כמעט ואין כניסה של מסתננים חדשים לישראל. ההערכה היא כי יש בישראל בסביבות 40 אלף מבקשי מקלט ומספרם בירידה מתמדת. כיום עיקר מבקשי המקלט שמגישים בקשות חדשות הם בעצם ממדינות מזרח אירופה (אוקראינה, גיאורגיה) אשר נכנסים לישראל כתיירים דרך נתב"ג, ולאחר כניסה לארץ מגישים בקשת מקלט. ישראל אכן חתומה על אמנת הפליטים ופועלת בשנים האחרונות על פי נוהל פנימי ופסיקות בית המשפט בנושא מתן מעמד לפליטים בישראל. יחידת הטיפול במבקשי מקלט ברשות ההגירה הכפופה למשרד הפנים, מטפלת בפניות ומחליטה מי מסתנן לא חוקי, או מהגר עבודה, לעומת מי זכאי למעמד פליט. אדם שמוכיח כי הוא באמת פליט, אשר נשקפת לחייו סכנה בארץ מוצאו, מקבל אשרת עבודה, ובסוף ההליך זכאי גם לקבל תושבות ארעית (תעודת זהות) בישראל. בפועל מתוך אלפי בקשות בשנה רק מספרים בודדים של בקשות אינדיבודואליות למקלט מדיני בישראל מאושרות. רוב מבקשי המקלט הם אריתראים אשר זוכים להגנה קולקטיבית, כלומר: לא מגורשים חזרה לאריריאה, אבל גם לא מוכרים כפליטים, אלא מקבלים אישורי שהייה זמניים בישראל. בברכה ויום טוב, יהושע
לצפיה ב-'נפתח פורום מעמד זרים'
נפתח פורום מעמד זרים
( לעמוד שלי בתפוז )
09/01/2017 | 17:55
11
 יש לכם שאלות בנושא הסדרת מעמד אזרחים זרים אשר שוהים בישראל? זקוקים לאשרת עבודה? 
 היכנסו עכשיו לפורום ותקבלו מענה לשאלותיכם:

לצפיה ב-'שאלה לגבי אמא'
שאלה לגבי אמא
03/01/2017 | 15:09
1
76
אימא שלי מבוגרת מאוד וגרה ברוסיה לבד, אחרי שהבעל שלה נפטר, אנחנו רוצים שהיא תצטרף אל כל המשפחה בישראל, מה אפשר לעשות?

לצפיה ב-'הזמנת הורה קשיש ובודד לגור לצד ילדיו בישראל'
הזמנת הורה קשיש ובודד לגור לצד ילדיו בישראל
( לעמוד שלי בתפוז )
06/01/2017 | 14:57
77
לודה צהריים טובים,

נוהל משרד הפנים למתן מעמד בישראל עבור הורה קשיש ובודד של אזרח ישראלי, מאפשר להזמין לישראל את סבתא שלך, זאת באם היה בודדה שם, אין לה ילדים אחרים אשר גרים ברוסיה, והיא עומדת בשאר הקריטריונים של הנוהל, לדוגמא לגבי גיל.

להלן לינק להסבר מפורט לגבי הנוהל באתר האינטרנט שלי:

אשמח להיפגש לפגישת ייעוץ בנושא או לקבוע זמן לדבר בטלפון.

בברכה וסופשבוע נעים,

יהושע
לצפיה ב-'עובד זר למסעדה'
עובד זר למסעדה
02/01/2017 | 09:32
1
71
יש לנו מסעדה ואנחנו מחפשים אפשרויות להעסיק עובד זר כטבח במסעדה, שמענו שיש אפשרות להביא שפים זרים לישראל, האם זה נכון?
לצפיה ב-'העסקת שף למסעדה - ויזת עובד זר מומחה'
העסקת שף למסעדה - ויזת עובד זר מומחה
( לעמוד שלי בתפוז )
06/01/2017 | 14:54
67
שלום רב,

תודה על פנייתך. איזה מסעדה מדובר? כן, יש אפשרות להביא עובדים זרים לעבוד בתפקיד שפים במסעדות אסיאתיות.

בברכה ושבת שלום, יהושע
לצפיה ב-'מעבר לישראל'
מעבר לישראל
29/12/2016 | 11:02
14
105
אני הכרתי אזרח אמריאי לא יהודי בטיול בחו"ל, אנחנו מאוד אוהבים והוא שוקל לעבור לגור כאן ביחד איתי, אבל אנחנו לא יודעים מה כדאי לעשות מבחינת ויזה שלו בישראל. אשמח לקבל כל עצה. תודה רבה

לצפיה ב-'פתיחת תיק חיים משותפים במשרד הפנים'
פתיחת תיק חיים משותפים במשרד הפנים
( לעמוד שלי בתפוז )
01/01/2017 | 13:22
78
שלום דניאלה, אם את מבקשת לגור בישראל עם בן זוג אזרח זר, תדרשי לפתוח תיק חיים משותפים במשרד הפנים הקרוב למקום המגורים שלך. מדובר בהליך בירוקראטי מול רשות האוכלוסין וההגירה אשר במהלכו תתבקשו להוכיח את כנות הקשר ביניכם ולהראות כי אתם גרים יחד או מתכוונים לגור ביחד. בן הזוג הזר נדרש להביא מסמכים מחו"ל כגון: תעודת לידה, תעודה המעידה על מצב אישי ותעודת יושר להראות כי אין לו עבר פלילי. מאיזה מדינה מגיע בן הזוג? מתי הוא רוה לבוא לישראל?  
לצפיה ב-'צריך להיתחתן '
צריך להיתחתן
09/01/2017 | 17:42
5
68
אז הכול הולך חלק . אני נשוי לתיילנדית . הכול עבר חלק
חיים משותפים להצהיר זה לא רציני במישרד הפנים
יש נוהל . חפשי ברשות ההגירה . שם יש את כול הנוהלים לחיים משותפים

לצפיה ב-'חפשי איזה נוהל מתאים לך כאן '
חפשי איזה נוהל מתאים לך כאן
09/01/2017 | 18:45
45
לצפיה ב-'לא חייבים להתחתן'
לא חייבים להתחתן
09/01/2017 | 18:49
3
59
הוא יכול להגיע לכאן עם ויזה של תייר ואחרי כמה שבועות תפתחו תיק חיים משותפים. 
זוגות לא נשואים נכנסים להליך מדורג שהוא ארוך יותר משל זוגות נשואים.
בן הזוג צריך להביא מארה"ב תעודת לידה, תעודה על מעמד אישי (רווק,גרוש} ותעודה מהמשטרה על היעדר רישום פלילי. כל המסמכים צריכים להיות עם חותמת אפוסטיל.
בארץ צריך לעשות למסמכים תרגום נוטריוני.
אם היחסים ביניכם אמיתיים לא קשה יותר לקבל היתר למגורים ועבודה  בארץ לזוג לא נשוי.
אני חיה בארץ עם בן זוג גרמני ללא נישואין ואנחנו מתקרבים לסוף התהליך.
אם תרצי הסבר נוסף אפשר לפנות בפרטי.
אם תרצי להרחיב תכתבי בפרטי.
בהצלחה

לצפיה ב-'שיהייה לך לבריאות '
שיהייה לך לבריאות
09/01/2017 | 19:16
2
52
לא כתבתי שאי אפשר
מישרד הפנים עושה ליפעמים קשיים. אז נישואים . מקצר את ההליך מ7 שנים

לחמש . בכול דבר יש יתרונות וחסרונות . אחרת כלום היו לא מיתחתנים

אני בחרתי בדרך הנשואים . כמובן שגם אישתי היביאה את כול המיסמכים מתיילנד. כמו תעודת גרושים/תעודת יושר . אנחנו כבר ביחד 3 שנים. בישראל היא שנתיים וחציא

לצפיה ב-'כל אחד בוחר את מה שמתאים לו'
כל אחד בוחר את מה שמתאים לו
09/01/2017 | 20:15
1
38
רק שלדעתי לא כדאי שמשרד הפנים יהווה שיקול בהחלטה אם להתחתן או לא, לפני החתונה כדאי להיות בטוחים שבאמת רוצים להשארביחד.

למיטב ידיעתי במשרד הפנים לא עושים יותר בעיות לזוגות שלא נישאו.
נכון שההליך ארוך יותר אבל ממילא רוב הקשיים הם בתחילת הדרך, אחר כך זה די אוטומטי.

לצפיה ב-'כוונתך כול זוג בוחר '
כוונתך כול זוג בוחר
09/01/2017 | 20:41
33
צודקת . כול זוג בוחר מה טוב לו
לצפיה ב-'המלצה'
המלצה
10/01/2017 | 11:39
6
42
תעברי לחיות איתו בארה"ב. אם את באמת אוהבת אותו, אל תביאי אותו למדינה הנוראית שלנו, ותנצלי את ההזדמנות שזכית בבן זוג אוהב שאינו אזרח המדינה בשביל לזכות גם באפשרות לחיות במדינה מתוקנת.

לצפיה ב-'גם בארה"ב יש פיגועים '
גם בארה"ב יש פיגועים
11/01/2017 | 09:44
5
31
לא חסר שם בעיות . זו בעייה כלל עולמית של המופרעים . בשם האלוהים 
לצפיה ב-'כי הפיגועים זו הבעיה היחידה בארץ'
כי הפיגועים זו הבעיה היחידה בארץ
11/01/2017 | 09:51
4
27
וכי אפשר להשוות בין מה שהולך לארה"ב למה שהולך פה.

בארה"ב תהיה להם האפשרות להתפרנס בכבוד, להרוויח שכר ראוי ולא להידרש לשלם חלק נכבד ממנו למסים - מה שלא קיים בארץ. מבחינת יוקר המחיה אין מה לדבר, אם דניאלה תתגעגע למוצרים תוצרת הארץ, חלק נכבד מהם יעלו לה הרבה פחות בארה"ב מאשר פה. גם בתחומים אחרים למדינה שלנו ממש אין מה להציע לעומת מדינות אחרות - אני ממש לא מדברת על הקטע הביטחוני שזה אישו בפני עצמו.
לצפיה ב-'יש לנו ארץ זבת חלב ודבש '
יש לנו ארץ זבת חלב ודבש
11/01/2017 | 09:56
3
21
בארה"ב ה$$$ לא גדלים על העצים . 
גם בישראל מי שיודע איך להצליח מצליח . אני מכיר כמה זוגות שחזרו לישראל 
מה שאת כותבת . זה קשקשת ברשת . שם ני שלא יצליח בכוחות עצמו . יזרק לרחוב . אף אדם לא יעזור לו . יש ישראלים שהיצליחו . זה בזכות עצמם. ולא המדינה שנתנה להם 
לצפיה ב-'כשתלמד לקרוא אשמח להידיין איתך'
כשתלמד לקרוא אשמח להידיין איתך
11/01/2017 | 09:57
2
24
עד אז שיהיה לך יום נפלא.
לצפיה ב-'חשבתי שכתבת לי '
חשבתי שכתבת לי
11/01/2017 | 10:00
1
20
שבשבוע הבא את מהגרת. אבל את נישארת בארץ הקודש נכון?
לצפיה ב-'אני חוזרת על המלצתי שתלמד לקרוא'
אני חוזרת על המלצתי שתלמד לקרוא
11/01/2017 | 10:09
8
לצפיה ב-'ברוכים הבאים אל פורום מעמד זרים בישראל!'
ברוכים הבאים אל פורום מעמד זרים בישראל!
( לעמוד שלי בתפוז )
29/12/2016 | 10:40
42
בוקר טוב לכולם, שמי יהושע פקס, אני עורך דין שעוסק בתחום הגירה והסדרת מעמד זרים בישראל. שמח לענות על שאלות בפורום.
לצפיה ב-'פתיחת פורום מעמד זרים'
פתיחת פורום מעמד זרים
( לעמוד שלי בתפוז )
29/12/2016 | 09:18
21
אנו שמחים לבשר על פתיחתו של פורום מעמד זרים.
באותה הזדמנות, נאחל המון הצלחה למנהל הפורום, עו"ד יהושוע פקס.

המשך גלישה נעימה

מנהל/ת הפורום

אודות:
עורך דין יהושע פקס חבר בלשכת עורכי הדין מאז שנת 2009, שותף במשרד עורכי דין כהן, דקר, פקס, ברוש – עורכי דין להגירה. עו"ד יהושע פקס מתמחה בהגירה לישראל,
עוד...

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ