לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום פוריות הגבר

הדרך להריון וללידה אינה תמיד קלה. מיליוני זוגות ברחבי העולם מאובחנים עם אי-פוריות, מתוכם אי הפוריות על רקע זכרי מהווה קרוב ל-40%. אך כיום, המדע והטכנולוגיה מאפשרים לנו להתגבר על חלק ניכר מהמכשולים בדרך להורות ויותר ויותר זוגות בכל שנה זוכים לחבק תינוק בזכות טיפולי הפוריות. מטרתנו בפורום לפוריות הגבר היא לתת מענה לזוגות אשר אובחנו עם אי-פוריות על רקע זכרי ובאופן טבעי נתקלו בהמון סימני שאלה תוך כדי. למי לפנות? מה הטיפול המיטבי עבורי? מה לעשות על מנת להגדיל את סיכויי ההצלחה? מומחי הפורום ישמחו לעמוד לרשותכם בכל שאלה או בעיה שתעלו ומאחלים לכם דרך קלה ומהירה ללידה המיוחלת.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום פוריות הגבר

הדרך להריון וללידה אינה תמיד קלה. מיליוני זוגות ברחבי העולם מאובחנים עם אי-פוריות, מתוכם אי הפוריות על רקע זכרי מהווה קרוב ל-40%. אך כיום, המדע והטכנולוגיה מאפשרים לנו להתגבר על חלק ניכר מהמכשולים בדרך להורות ויותר ויותר זוגות בכל שנה זוכים לחבק תינוק בזכות טיפולי הפוריות. מטרתנו בפורום לפוריות הגבר היא לתת מענה לזוגות אשר אובחנו עם אי-פוריות על רקע זכרי ובאופן טבעי נתקלו בהמון סימני שאלה תוך כדי. למי לפנות? מה הטיפול המיטבי עבורי? מה לעשות על מנת להגדיל את סיכויי ההצלחה? מומחי הפורום ישמחו לעמוד לרשותכם בכל שאלה או בעיה שתעלו ומאחלים לכם דרך קלה ומהירה ללידה המיוחלת.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 לציבור הגולשים, שלום רב. 

שמי פשה ואני עוסק בתחום הפוריות זה מעל שני עשורים. כיום אני משמש כמנהל המעבדה להפריה חוץ-גופית בבי"ח אסותא ראשון ובמקביל מנהל את מעבדת MFC המרכז לפוריות הגבר. קבלת תפקיד מנהל הפורום היא זכות גדולה עבורי ואני מתחייב להיות קשוב לגולשי הפורום ולתת מענה הולם ומקצועי לכל שאלה שתעלה כאן. כמו כן, בנוסף לשאלות, הנכם מוזמנים להעלות לדיון נושאים שכולנו נוכל ללמוד מהם. עם זאת, על מנת לשמור על דיון ענייני, ברצוני לבקש מכם להקפיד על מספר כללים פשוטים:

- שיח מכבד בין יושבי הפורום
- המנעות מהעלאת תוכן פרסומי
- המנעות מהעלאת תוכן פוגעני.

כמו כן, אבקש להזכיר כי מטרת הפורום היא תמיכה בלבד. תוכן הפורום לא נועד בשום שלב להוות תחליף לייעוץ רפואי מותאם אישית.

המשך גלישה מהנה ו... פורה.

שלכם,

פשה

המשך >>

לצפיה ב-' מכינים עוגה לחג '
מכינים עוגה לחג
( לעמוד שלי בתפוז )
28/05/2017 | 14:54
מכינים עוגה לחג שבועות
מוזגים, מקציפים ומקשטים
יצאה לכם עוגה מרשימה במיוחד
אם כן, מהרו להשתתף בתחרות המתכונים!
תעלו תמונה ומתכון לעוגה שהכנתם ואולי תזכו בפרסים מפנקים  

שיהיה בהצלחה וכמובן חג שמח!

לצפיה ב-'בדיקת זרע, אודה לפענוח הבדיקה'
בדיקת זרע, אודה לפענוח הבדיקה
24/05/2017 | 10:29
3
26
שלום ד"ר פבל. אני בת 31 ובעלי בן 38, מזה שנה וחצי מנסים להכנס להריון שני ללא הצלחה. הריון ראשון היה לפני כמעט שש שנים.
אני אובחנתי עם שחלות פולציסטיות והמחזור שלי לא סדיר, מלבד זאת פרופיל הורמונלי וצילום רחם תקינים.
חודש שעבר התחלתי איקקלומין בפעם הראשונה אך לא הצלחנו להקלט.
מנסים שוב החודש עם איקקלומין סבב שני.
אודה לחוות דעתך על בדיקת הזרע של בן זוגי.
כמה זמן נהוג לנסות להקלט עם איקקלומין לפני שעוברים לשלב הבא ומהו השלב הבא?

לצפיה ב-'הבדיקה '
הבדיקה
24/05/2017 | 10:33
16
לצפיה ב-'תוצאות בדיקת זרע'
תוצאות בדיקת זרע
( לעמוד שלי בתפוז )
26/05/2017 | 13:57
1
12
שלום.

נראה כי מדובר בתוצאות כמעט תקינות, מלבד pH גבוה. לפרמטר הנ"ל אין חשיבות קריטית במקרה שלכם, אך הייתי בודק האם מדובר בהשפעה של התרופות שבעלך נוטל. 

מבחינת ריכוז ותנועה, הנתונים טובים מאוד. המורפולוגיה, לעומת זאת, ירודה מעט ובהתחשבת בעובדה שברובן המוחלט של המעבדות לא ניתן להגיע לרזולוציה גבוהה בבדיקה מיקרוסקופית, ייתכן שהמצב בפועל ירוד אף יותר ותורם לאי הפריון. כמו כן, עישון 10 סיגריות ביום לא עושה שום דבר טוב לזרע. יש מקום לשקול ביצוע אבחון מורפולוגי של הזרע בהגדלה גבוהה (MSOME) על מנת לעמוד על חומרת הבעיה.

לגבי איקקלומין, נהוג לבצע שני סבבים לפני שעוברים לזריקות הורמונליות. 

בהצלחה!
לצפיה ב-'תודה רבה! '
תודה רבה!
26/05/2017 | 17:01
2
לצפיה ב-'שאלות לגבי זרע תורם'
שאלות לגבי זרע תורם
22/05/2017 | 00:47
3
35
שלום רב,
אני בת 41, לא סובלת מבעיות כלשהן, מדדים תקינים, בחודשים האחרונים בטיפולי פוריות עם זרע תורם. עברתי שתי הזרעות, ראשונה 'טבעית' עם תזמון אוביטרל, שנייה עם גונאל ואוביטרל (היו שני זקיקים בשלים), וכרגע ממתינה לתוצאות. אם וכאשר...השלב הבא יהיה IVF. בהזרעה השנייה החלטתי לעשות הזרעה כפולה (בהמלצת פרופסור זיידמן) וכמו כן בקשתי לקבל מדדי איכות של זרע התורם (גם בהמלצתו). בבנק הזרע ממש לא אהבו את הבקשה שלי ("כל התורמים עברו סינון ובדיקות קפדניות... יש לנו את הזרע הכי איכותי בארץ..."), אבל לאחר שכנוע הצלחתי לקבל מהם שני מדדים, אשמח אם תוכל להאיר ולהעיר על המדדים הללו, מה פירושם?
14 * 10 מליון בתנועה מתקדמת
52% תנועה.
- האם יש מקום לשקול החלפת תורם?
- אילו מדדים הם אופטימליים?
- האם זה נכון שבניגוד לזרע רגיל, שיכול לחיות 72 שעות, אורך חיי זרע תורם הוא רק 12-24 שעות? אם כך, האם אין זה מוריד דרסטית את אפקטיביות ההזרעות עד כדי אחוזי הצלחה מזעריים? ועד כמה IVF מגדיל סיכוי (בהשוואה ל IVF עם זרע 'רגיל' שלא עבר הקפאה והפשרה)?
תודה,
א.

לצפיה ב-'זרע תורם'
זרע תורם
( לעמוד שלי בתפוז )
22/05/2017 | 21:48
2
32
שלום.

בבנקי זרע עושים בירור מקיף מאוד לגבי התורמים עצמם כמעט מכל בחינה אפשרית. עם זאת, הדרישות העיקריות מהזרע עצמו - שיהיו מספיק תאי זרע ושיהיה אחוז גבוה מהם בתנועה מהירה. 

לעתים, כאשר זרע תורם איכותי מכיל תאים רבים מאוד בתנועה, הבנקים מבצעים "חלוקה" של המנה למספר מנות קטנות יותר, כיוון שאין שום משמעות ל-100 מיליון תאי זרע בתנועה בהזרעה תוך רחמית וללא שום בעיה ניתן להסתפק ב-10 מיליון (במצב טבעי, בקושי מיליון מצליח לעבור את צוואר הרחם). לפיכך, לא ניתן לדעת מה היה ריכוז תאי הזרע ההתחלתי של התורם שלך, אבל 14 מיליון תאים בתנועה מתקדמת הם די והותר (על מדדי זרע קפוא ארחיב מיד). בכל מקרה, מי שמדדי הזרע שלו אינם אופטימליים, לא מתקבל להיות תורם.

לגבי אורך חיי הזרע, יש לקחת בחשבון שמדובר בזרע קפוא ומופשר. על אף שהוא בטוח לחלוטין בשימוש, הקפאה במינוס 196 מעלות לא מיטיבה עם התאים וחלק ניכר מהם לא שורדים את ההקפאה. רק כ-30 עד 50 אחוז מתאי הזרע שהוקפאו והופשרו שומרים על יכולת התנועה ומאבדים אותה מהר יותר מתאים טריים. עדיין, 5 מיליון תאי זרע שישרדו מתוך ה-14 שהיו לתורם שלך הם פי 5 מהמצב הטבעי וכמובן שגם ההזרעה עצמה מבוצעת בהתאם למועד הביוץ ולכן אין סיבה לחשוש. 

עם זאת, יש לקחת בחשבון פקטור הרבה יותר חשוב - גיל הנתרמת. בגיל 40 הסיכוי להיכנס להריון באמצעות הזרעה עומד על אחוזים בודדים. להפריה חוץ גופית ישנו סיכוי גבוה הרבה יותר, ביחוד במיקרומניפולציה (ICSI). במעבדת MFC (אותה אני מנהל) התחילו לאחרונה לבצע מיון מורפולוגי לתאי זרע מתורם לפני המיקרומניפולציה (IMSI), על מנת להעלות את הסיכויים אף יותר.

לסיכום - לא רואה צורך להחליף תורם. בהחלט רואה צורך לעלות מדרגה מבחינת טיפולי הפריון.

שיהיה המון בהצלחה!

לצפיה ב-'תודה רבה ד"ר, ושאלה לגבי ICSI'
תודה רבה ד"ר, ושאלה לגבי ICSI
22/05/2017 | 22:08
1
20
מתי מחליטים לבצע ICSI? האם זה פונקציה של 'גיל' הביציות או של מצב הזרע (קפוא-מופשר)? או של שניהם ביחד? אילו תוצאות וכמה סבבים בטיפול IVF יגרמו לרופא שלי להחליט לעשות ICSI? והאם כרוכה בכך עלות נוספת? סיכונים נוספים לעובר (חשש למומים כי זו עוד התערבות בתהליך שהי צריך להיות טבעי - מזריקים זרע שבאופן טבעי לא היה מפרה ביצית..)? אשמח לדעת קצת יותר על הפרוצדורה הזו.

תודה,
א.

לצפיה ב-'התויות ל-ICSI'
התויות ל-ICSI
( לעמוד שלי בתפוז )
26/05/2017 | 13:45
6
ההתויה העיקרית לביצוע ICSI היא זרע לא תקין, אם כי  לעתים, מיעוט ביציות משמש התויה גם כן. במידה ומבצעים IVF רגיל וישנן הפריות, אין ממש סיבה לביצוע ICSI. בכל מקרה, ביצועו אינו כרוך בעלות נוספת. מבחינת סיכונים, למרות הרעש הרב סביב הנושא, טרם הוכח קשר בין שימוש במיקרומניפולציה לפגיעה בהתפתחות העובר. עם זאת, בל נשכח שמדובר בהחדרה מכנית של הזרע לתוך הביצית, שלעתים (רחוקות) יכולה לגרום להרס הביצית.
לצפיה ב-'שאלה על מיקרומניפולציה'
שאלה על מיקרומניפולציה
19/05/2017 | 00:36
1
25
שלום
אני בת 41 מנסה להרות מתרומה של בנק הזרע. בשאיבה האחרונה נשאבו 10 ביציות שמתוכן 5 הופרו במיקרומניפולציה. האם אוכל להגיע לכמות כזאת של הפריות אם לא אעשה מיקרומניפולציה? קראתי שזה יוצר הפרעות גנטיות. האם במהלך ההריון בדיקת הדם שמחליפה את בדיקת מי השפיר יכולה לזהות את הפגמים הגנטים? או שהילד יוולד ולא אדע אם הוא נושא איתו פגם גנטי שנגרם כתוצאה ממיקרומניפולציה.?
תודה
לצפיה ב-'שימוש במיקרומניפולציה'
שימוש במיקרומניפולציה
( לעמוד שלי בתפוז )
19/05/2017 | 10:36
26

שלום אילנית.

לצערנו, לקראת גיל 40 חלה צניחה משמעותית בפריון האשה. בנוסף, הזמן משחק לרעה ועם כל חודש שעובר ללא הריון, ישנה ירידה נוספת בפריון. לפיכך, ישנה חשיבות מכרעת לאחוזי הפריה גבוהים, על מנת שיתפתחו כמה שיותר עוברים שניתן יהיה להחזיר בתקווה שאחד מהם ייקלט. שימוש במיקרומניפולציה (ICSI) מעלה את סיכויי ההפריה ולכן משחק לטובת המטופלת. לעתים, על מנת להגדיל את סיכויי ההפריה, רופאים ימליצו אף על IMSI - מיון מקדים של תאי זרע קודם להזרקתם לביצית, גם אם מדובר בזרע תורם.

לגבי גנטיקה - רצוי לעשות הבחנה ברורה בין כתבה במאקו לבין מאמר מדעי מבוסס. נכון לעכשיו לא נמצא קשר בין שימוש במיקרומניפולציה לפגמים מכל סוג שהוא בעובר ובילוד. 

לגבי בדיקת הדם, היא מומלצת לכל אשה בהריון שגילה מעל 35 ובהחלט יכולה לזהות פגמים גנטיים בעובר, אך שוב - זאת ללא שום קשר לטיפול פוריות זה או אחר. 

שיהיה המון בהצלחה ואל חשש.

לצפיה ב-'כתבה מעניינת: שחלות מודפסות בתלת מימד'
כתבה מעניינת: שחלות מודפסות בתלת מימד
( לעמוד שלי בתפוז )
18/05/2017 | 11:15
24
לצפיה ב-' פורומים נפתחים מחדש '
פורומים נפתחים מחדש
( לעמוד שלי בתפוז )
15/05/2017 | 12:36
4
  סובלים מכאב כרוני ואין לכם את מי לשתף?
פורום כאב עצבי וכאב כרוני נפתח מחדש על מנת לדבר על ההתמודדות ולקבל תמיכה אחד מהשני!

צריכים ייעוץ לגבי זכויות יוצרים או מפתחים מוצר חדש?
פורום קניין רוחני ופטנטים נפתח מחדש לכל היזמים שבנינו, היכנסו ושאלו את המומחה!

המשך גלישה נעימה
לצפיה ב-'טיפולי פריון והתפתחות הילד'
טיפולי פריון והתפתחות הילד
( לעמוד שלי בתפוז )
09/05/2017 | 21:19
26
שלום לגולשי הפורום.
אתמול והיום התקיים בתל אביב כנס האגודה הישראלית לחקר הפוריות (איל"ה). מבין ההרצאות הרבות (והמרתקות) בתחום, הייתה אחת שעסקה בשאלה שעלתה לכותרות לא מעט לאחרונה - השפעת טיפולי הפריון על ההתפתחות הקוגניטיבית של ילדים שנולדו כתוצאה מהטיפולים. המחקר שהוצג, שנערך בקרב מעל 1000 ילדים, לא מצא הבדל מבחינה קוגניטיבית והתפתחותית בין ילדים שנולדו כתוצאה מהריון ספונטני לבין ילדים שנולדו בעזרת טיפולי פוריות. לפיכך, עד אשר ייערך מחקר חדש בילדים אלה כשיגיעו לגיל ההתבגרות, נראה שאין סיבה לדאגה. 
לצפיה ב-'בדיקת זרע'
בדיקת זרע
09/05/2017 | 17:52
1
46
היי, 
אני בן 32 עשיתי בדיקת זרע, אשמח לחוות דעת בבקשה האם בדיקה תקינה או לא ובמידה ואינה תקינה אם קיים טיפול בנושא.
בתודה מראש מיקי
להלן תוצאות הבדיקה: ערכי ייחוס תוצאות הבדיקות 1. Complete liquification normal 15 minutes 2. Color normal 3. Viscosity moderate 4. Sperm agglutination no . 5. Volume 4.2 ml 1.5-6 ml 6. pH 7.8 >7.2 7. Total Motility (%) 1 hr 25% . > 40% Progressive (%) 1 hr 20% Non Progressive (%) 1 hr 5% Immotile (%) 1 hr 75% 8. Vitality (Eosin test) 1 hr 40% . will be tested only in case of low motility 60% 9. Sperm concentration 12 million/ml >15 million/ml . 10. Total Sperm Number 50.4 million 11. Total Motile Sperm Number 12.6 million 12. Morphology % (WHO 2010) 4% מעל תקינה מורפולוגיה Normal forms 0 % Pyriform 14 Tapered heads Tail abnormality Amorphous 86 Cytoplasmic Drop Round head Double Neck Abnormality Round Cells RBC בדיקות נוספות לפי הצורך 13. Fructose(color change test) mcg/ml >1200 mcg/ml 14. Peroxidase-Positive WBC < 1million/ml
לצפיה ב-'תוצאות בדיקת זרע'
תוצאות בדיקת זרע
( לעמוד שלי בתפוז )
09/05/2017 | 21:07
46
שלום.
בד"כ דיאגנוזה מדויקת נקבעת על פי 2-3 בדיקות זרע עם הפרשי זמן ארוכים ביניהן. אך אם לשפוט לפי תוצאה זו בלבד, נראה כי ישנה בעיה בריכוז ובתנועה ובעיה אף חמורה יותר במורפולוגיה (צורה) של תאי הזרע. ייתכן ומדובר בוריקוצלה (התנפחות של ורידים באשך שגורמת לחסימה ולפגיעה בייצור תאי הזרע), אז זה הכיוון הראשון שהייתי בודק. וריקוצלה בדרגה נמוכה בד"כ לא מצריכה התערבות, ואם הזוג מנסה להיכנס להריון, בד"כ יומלץ לו על טיפולי פוריות על מנת להתגבר על בעיית הזרע. עם זאת, וריקוצלות חמורות בד"כ מנותחות, אם כי בעית הזרע לא בהכרח נפתרת. בנוסף, הייתי יושב עם הרופא ומנסה לאתר גורמים בסביבתי שעשויים להשפיע על ייצור הזרע וזה יכול להיות כל דבר החל מצריכה גבוהה של קנאביס ועד תחתונים צמודים מדי. בכל מקרה, במידה וטרם ביקרת אצל רופא אנדרולוג/רופא פריון - זה הזמן.

לצפיה ב-'אזוספרמיה'
אזוספרמיה
05/05/2017 | 17:40
2
50
שלום רב,
אני ובת זוגי מנסים להיכנס להריון.
שתי בדיקות זרע שעברתי הצביעו על אזוספרמיה. לא נצפו תאי זרע במשקע לאחר סירכוז ובטיפות.
בעקבות כך הופניתי לבדיקות פרופיל הורמון-אנדו בדם, לאולטרה סאונד אשכים ולבדיקות גנטיות. בבדיקות הדם נמצאה רמה  גבוהה של FSH (18.5). האולטרה סאונד יצא תקין פרט לוריקוצלה דרגה 1 עם היפוך קל של זרימה באחד האשכים.
עוד אין לי את תוצאות הבדיקות הגנטיות (קריוטיפ וכרומוזום Y). כמו כן, נבדקתי לנשאות סיסטיק פיברוזיס בעבר, והתוצאה הייתה שלילית.

מה הצעדים הבאים מבחינתי? האם לעשות ביופסיה של האשך? חיפוש אינטנסיבי של תאי זרע? טיפול אחר?
מהן המשמעויות של תוצאה חיובית באחת או יותר מהבדיקות הגנטיות?
האם יש למישהו המלצה על רופא מטפל ו\או מרפאה באיזור חיפה?
לצפיה ב-'אזוספרמיה'
אזוספרמיה
( לעמוד שלי בתפוז )
08/05/2017 | 11:45
33

שלום רב.

ראשית, הדבר החשוב ביותר - התייעץ עם הרופא המטפל שלך. הוא מכיר את המקרה שלכם בצורה הטובה ביותר והתמונה שיש לו רחבה בהרבה ממה שיהיה לכל אחד אחר. עם זאת, ודאי שלא יזיק גם לקבל חוו"ד נוספת מרופא אורולוג אחר.

כעת, בעניין הצעדים הבאים. מקרים רבים של אזוספרמיה הם בעצם, מה שנקרא "אזוספרמיה וירטואלית", כלומר ישנו ייצור של תאי זרע, אבל הוא כל כך מזערי שבדיקת המעבדה לא מגלה אותו או שהוא לא מגיע כלל לזרמה. במקרים כאלה, סביר שהרופא ימליץ על ביופסיה של האשך. עם זאת, לעתים, בטרם ההפניה לביופסיה, הרופא יפנה לחיפוש מורחב של תאי זרע, שבמהלכו תיסרק הדגימה במלואה בנסיון לאתר תאי זרע בודדים. השיטה לא מקובלת על כל הרופאים, אך נכון לעכשיו חסכה ללא מעט מטופלים את הניתוח.

לגבי תוצאות הבדיקות הגנטיות כפי שציינת אותן, בדיקת קריוטיפ נותנת תשובה לגבי מספר הכרומוזומים וכאשר מדובר באזוספרמיה, בודקים האם קיים עתק נוסף של כרומוזום X, מה שידוע בתור תסמונת קליינפלטר. בדיקה גנטית חשובה נוספת היא בדיקת חסרים בכרומוזום Y, שנמצאו קשורים לירידה בייצור הזרע עד לרמה של אזוספרמיה. לצערי, בשני המצבים האלה לא קיים טיפול שיכול לשפר את המצב והפתרון בד"כ מתמקד, כפי שציינתי במציאת אותם תאי הזרע הבודדים שהגוף עשוי לייצר.

לגבי רופא - אשמח אם גולשי הפורום יוכלו לסייע.

לצפיה ב-'רופא מומלץ בחיפה'
רופא מומלץ בחיפה
21/05/2017 | 21:08
9
בחיפה ד״ר רענן טל מקבל בבית חולים רמב״ם,
מומלץ להתייעץ איתו ואם צריך לעבור אצלו כל פרוצדורה שתתבקש.
הוא נחשב בין המובילים בתחום ומאוד מאוד נחמד.

לצפיה ב-'מספר שאלות'
מספר שאלות
01/05/2017 | 11:48
3
55
אנחנו בטיפולים של הפריה חוץ גופית עקב בעיית זרע וילדתנו היקרה היא תוצאה של טיפול כזה ועכשיו אנחנו מנסים שוב.
החלטנו לנסות במקביל "לתקוף" את בעיית הזרע עצמה. התעוררו מס' שאלות:
1. טיפול טבעי - קראתי שלעיסת גת משפרת את איכות הזרע שזו עיקר הבעיה אצלנו אם כי גם פרמטרים אחרים חלשים. קראתי שהיה מחקר בבריטניה שהוכיח את זה. האם זה נבדק ואכן זה משפר את איכות הזרע? האם מישהו בפורום ניסה זאת? ומה לגבי תרכובות צמחים אחרות?
2. בדיקות שעשינו בעבר - בדיקת דם הורמונלית ואולטרסאונד לא העלו ממצאים מיוחדים. מה עוד ניתן לעשות כדי לברר מה מקור הבעיה?
3. נשמח לקבל המלצה לרופא באיזור המרכז (עדיף שעובד עם כללית/כללית מושלם) לצורך בדיקות נוספות כדי להבין מה עוד אפשר לעשות.
תודה!
לצפיה ב-'טיפולים "טבעיים" לשיפור איכות הזרע'
טיפולים "טבעיים" לשיפור איכות הזרע
( לעמוד שלי בתפוז )
04/05/2017 | 12:43
1
54
שלום.
ראשית, ספציפית בעניין הגת. עיון מהיר של 5 דקות בספרות הרפואית העלה תוצאות הפוכות לחלוטין לאותו "מחקר" כביכול. מצ"ב מספר קישורים:

"צריכת גת פוגעת בפוריות הגבר (ואגב גם בעובר אצל נשים הצורכות אותו)"

"ריכוזים גבוהים של גת פוגעים בייצור הזרע וברמת הטסטוסטרון"

"ישנו קשר בין צריכה ממושכת של גת לפרמטרים אבנורמליים של הזרע"

בנימה אישית, לא הייתי ממהר להסתמך על "מחקרים" שמתפרסמים ברשתות החברתיות. כנ"ל לגבי תחליפים "טבעיים" להליכים רפואיים. באופן כללי, אין מניעה לשימוש בהם, אך רק במקביל ולא במקום טיפול רפואי קונבנציונלי. 

לגבי מציאת מקור הבעיה, יהיה לי קשה לסייע בעניין, כיוון שלא פירטת מהי אותה "בעיית זרע". אשמח למעט יותר מידע בנושא (אפשר גם בהודעה פרטית).

המלצה לרופא - אודה אם מי מגולשי הפורום יוכל לסייע בהמלצה. 

שיהיה בהצלחה!

לצפיה ב-'תודה. שלחתי מסר בפרטי.'
תודה. שלחתי מסר בפרטי.
05/05/2017 | 18:30
21
אשמח מקוראים בפורום על המלצה לרופא, עדיף שעובד עם הכללית...
לצפיה ב-'דיקור סיני עזר לי'
דיקור סיני עזר לי
23/05/2017 | 14:50
7
שלום, היתה לי גם כן בעיה עם כמה ספירת הזרע (בעיקר מורפולוגיה). ניגשתי לרופא שלא כל כך ידע איך לעזור משום שלא נימצאה אצלי כל בעיה גופנית. הייתי מאוד מתוסכל. אז חיפשתי איך לטפל בדרכים אחרות והגעתי במקרה לקרוא על דיקור סיני לשיפור איכות הזרע. אני חייב להודות שממש לא האמנתי בזה והפתעתי הגדולה, הטיפול שעברתי אצל רונן שיפר את הבעיה, והיום יש לי את בן בן השנה וחצי. ממליץ עליו בחוםגם כן כמטפל. הוא היה קשוב וסבלני ותמיד ענה לשאלות שלי.

לצפיה ב-' כניסת מנהל חדש '
כניסת מנהל חדש
( לעמוד שלי בתפוז )
26/04/2017 | 12:20
34

אנו שמחים לבשר על כניסתו של ד"ר פבל איציקסון לניהול הפורום.
באותה הזדמנות, נאחל לו ולכם הגולשים המון הצלחה!

המשך גלישה נעימה 

לצפיה ב-'הפתיע אותי שאין כאן שום דיון על תזונה'
הפתיע אותי שאין כאן שום דיון על תזונה
20/04/2017 | 13:49
14
53
הרי ידוע שיש אלמנטים של תזונה, סתם מאכלים רגילי ולא תוספים מלאכותיים, שיכולים לעזור לגוף לייצר זרע איכותי למשל. יכול להיות שהרופאים לא יודעים כלום על זה לכן מפנים אותנו ישר לטיפולי הפריה תרופתיים? אוכל לתת דוגמאות של מאכלים למי שמעוניין.
לצפיה ב-'תזונה ופוריות הגבר'
תזונה ופוריות הגבר
( לעמוד שלי בתפוז )
26/04/2017 | 21:13
13
68
שלום.
נושא השפעת התזונה על פוריות הינו נושא מדובר למדי, אך עד היום לא קיים בו קונצנזוס. אם באפשרותך לשתף עמנו מאמרים מדעיים המצביעים על קשר בין סוג מסוים של מזון לשיפור באיכות הזרע בפרט ובפוריות בכלל, זאו תהיה תרומה משמעותית מאוד לפורום ואני בהחלט מברך על כך. 
לצפיה ב-'יש מיגוון מחקרים ומאמרים בנושא. הנה קצת'
יש מיגוון מחקרים ומאמרים בנושא. הנה קצת
27/04/2017 | 07:44
12
31
הנה דוגמאות למי שיש סבלנות לקרוא :
1.16 Conclusion This review concludes that uncontrollable intake of phytoestogen could lead to oligospermia (low sperm count) and azoospermia (no sperm at all) which is a complicated medical condition that is mostly responsible for childlessness caused by males and responsible for marital issues. The damage caused by phytoestrogens does not have symptoms and cannot be known without proper medical screening.
Link:

STUDY QUESTION
Is adherence to the Mediterranean diet (MedDiet) associated with better semen quality in men of subfertile couples attempting fertility?
SUMMARY ANSWER
Greater adherence to the MedDiet, as assessed through the validated Mediterranean diet score (MedDietScore), was significantly associated with higher sperm concentration, total sperm count and sperm motility.

Diabetes Mellitus, Testicular Damages and Seafood: A Curious Relationship.

לצפיה ב-'מאמרים בנושא תזונה ופוריות הגבר'
מאמרים בנושא תזונה ופוריות הגבר
( לעמוד שלי בתפוז )
27/04/2017 | 10:43
11
47
ראשית, תודה רבה על השיתוף.
הבא נתמצת את המאמרים לטובת גולשי הפורום.

המאמר הראשון הוא בעצם סקירה המדברת על השפעת אסטרוגנים ממקור צמחי על התפתחות מערכות הרביה ועל הפוריות. על רגל אחת - האסטרוגנים הם ההורמונים ה"נקביים" שקיימים גם בבעלי חיים וגם בצמחים. מי שצורך מזונות עשירים באסטרוגנים ממקור צמחי (פיטואסטרוגנים), שהמפורסם מביניהם הוא סויה, מעלה את ריכוז האסטרוגנים ואת רמת פעילותם בגוף. כיוון שהמאזן ההורמונלי הקיים בגופנו הוא מאוד עדין ויש מערכת גומלין מאוד הדוקה בין ההורמונים השונים, הרי שלהעלתו המלאכותית של אחד מהם ודאי תהיה השפעה על השאר. עם זאת, הסקירה, לצערי לא עומדת בקריטריונים של מאמר מדעי, בייחוד לאור העובדה שרובה ככולה מתרכזת בהשפעת הפיטואסטרוגנים על ההתפתחות העוברית ואף מודה שמעט מאוד מחקר נעשה בזכרים בוגרים ועדיין איכשהו המסקנה הסופית שלה היא שפיטואסטרוגנים יכולים לגרום לאזוספרמיה (מחסור מוחלט של תאי זרע). לפיכך, לא הייתי מתייחס לסקירה זו כמקור מהימן. עם זאת, בהחלט הייתי נמנע מצריכה בלתי מבוקרת של פיטואסטרוגנים - אך בעצם, הדבר תקף לגבי עוד המון דברים שאנחנו מכניסים לגוף.

המאמר השני מדבר על השפעתה החיובית של דיאטה ים-תיכונית (ריבוי אכילת ירקות, החלפת חמאה בשמן זית, שימוש בתבלינים במקום מלח) על פרמטרים שונים של איכות הזרע. מצד אחד, המחקר מראה שאצל גברים אשר מקפידים על הדיאטה הים-תיכונית, נתוני הזרע היו טובים בצורה משמעותית לעומת כאלה שלא. מצד שני, כותבי המאמר מודים שלא ניתן לקבוע סיבתיות (causality) בין הדיאטה לפרמטרים של הזרע. אוסיף ואומר כי בסבירות גבוהה, אלה שמקפידים על תזונה בריאה מקפידים גם על אורח חיים בריא יותר ולכן סביר שפרמטרים רפואיים שונים שלהם יהיו טובים יותר ביחס לאוכלוסיה שאינה מקפידה.

המאמר השלישי, שגם הוא בעצם סקירה, עוסק ביכולת של מזונות נוגדי חמצון (מאכלי ים במקרה הזה) לסתור את השפעתה המזיקה של הסכרת על פוריות הגבר. מבלי להיכנס לביוכימיה של התא, אומר שלחומרים נוגדי חמצון בהחלט עשויה להיות השפעה במיתון הנזק הנגרם על ידי הסכרת. עם זאת, על אף שישנם מגוון מזונות עשירים בחומרים נוגדי חמצון, ומאכלי הים ביניהם, עד כה לא הוכחה יעילותם בגוף חי (in vivo) ומשרד הבריאות האמריקאי אף אוסר לפרסם מזונות אלה כמזונות "בריאים". כמו במאמר הקודם, גם כאן מצוין בפירוש שלאורח חיים בריא כללי השפעה חיובית על הפוריות.

לסיכום - הנוסחה לשיפור מצב הזרע כנראה נעוצה בדבר פשוט שכולנו מנסים ולא כולנו מצליחים בו - אורח חיים בריא. הפסקת עישון, צמצום בצריכת אלכוהול, סוכרים ונתרן, אכילת מגוון ירקות ושמירה על תזונה מאוזנת וכושר גופני יעשו פלאות בגופנו ועל הדרך, ככל הנראה  - גם בפוריות שלנו.

בהצלחה!

לצפיה ב-'לד"ר פבל הנכבד'
לד"ר פבל הנכבד
27/04/2017 | 11:00
2
44
האם לגבר עם בעיית פוריות היית ממליץ קודם כל בחינה מדוקדקת של התזונה ואורח החיים שלו לפני התחלת טיפולים, בכוונה להעלות את איכות וכמות הזרע? והאם היית ממליץ בפניו על שינוי בהרגלי חיים לפני התחלת טיפולים? או שאין טעם לנסות להגיע לתוצאות בדרך טבעית וזולה יחסית כמו שינוי הרגלים?
לצפיה ב-'אורח חיים בריא ופוריות הגבר'
אורח חיים בריא ופוריות הגבר
( לעמוד שלי בתפוז )
29/04/2017 | 22:13
1
77
שאלה מצוינת!

ראשית, אשאל אותך - האם אתה בעצמך לא היית ממליץ למישהו על אורח חיים בריא, בלי קשר לבעית פוריות?

שנית, כן, בעיניי יש מקום להתייחס לאורח החיים כאשר חוקרים הרקע לאי הפוריות ואני גם מאמין שרופאים עושים זאת. דוגמא - מס' מחקרים הראו שקנאביס פוגע בתפקוד הזרע. אז אם יש לך בעית פוריות ואתה מעשן, כדאי שתשקול להפסיק. אם אתה בעודף משקל, המאזן ההורמונלי שלך עשוי להיות מופר וייצור הזרע ייפגע - כדאי שתוריד במשקל. עם זאת, חייבים לקחת בחשבון שאין בכוחו של אורח חיים בריא לרפא מחלות. לא אשכים טמירים, לא בעיות גנטיות ולא חשיפה לחומרים מסרטנים או טוקסיים.

שלישית - זוג הסובל מבעית פוריות רוצה תוצאות - הוא רוצה לחבק תינוק. שינוי הרגלים הוא דבר שקשה הן לביצוע, הן להתמדה והן למעקב על ידי רופא. לפיכך, למעט אולי מקרים בודדים, הוא לא יוכל להחליף טיפול שהוכח מדעית כיעיל ובטוח - גם אם הטיפול כולל פעולות לא נעימות למטופל ובעיקר למטופלת. לכן, שינוי באורח החיים לא יכול לבוא במקום טיפול רפואי, אבל טוב יעשה הרופא אם במקביל יתן את דעתו על הרגלים שאולי כדאי לשנות.
לצפיה ב-'נוטה להסכים איתך אבל... '
נוטה להסכים איתך אבל...
29/04/2017 | 22:29
26
כאשר טיפולים נכשלים במשך שנים, כדאי שהרופא יבדוק גם הרגלי תזונה של הפציינט כדי לוודא יעילות הטיפול. בלשון המעטה...
לצפיה ב-'שיפור בפרמטרים של הזרע ע"י תזונה'
שיפור בפרמטרים של הזרע ע"י תזונה
21/05/2017 | 12:05
7
11
מחקר שפורסם ב 2008. השפעת הסלניום בתזונה.
CONCLUSIONS:
These results indicate that supplemental selenium and N-acetyl-cysteine improve semen quality. We advocate their use for male infertility treatment.

לצפיה ב-'שיפור זרע באמצעת תזונה'
שיפור זרע באמצעת תזונה
( לעמוד שלי בתפוז )
22/05/2017 | 20:57
6
9
איני שולל כי ישנם מאכלים המכילים מרכיבים המיטיבים עם הזרע או עם כל מערכת אחרת בגוף האדם (וביניהם סלניום המסייע לפעילות אנזימים נוגדי חמצון). עם זאת, בעיון מהיר בספריית קוקרן הסוקרת מאמרים רפואיים נמצא שמבין כלל המחקרים שבדקו את הקשר בין נוגדי חמצון לשיפור בפרמטרים של הזרע, ישנה לכך עדות חלשה רק בארבעה מחקרים קטנים. השאר לא עמדו במבחן האמינות, בין היתר כיוון שמומנו על ידי ארגונים ש(במקרה) שיווקו את אותו תוסף המזון שהמחקר בחן.

כאמור, תזונה יכולה לעשות הבדל  משמעותי בהיבטים שונים של בריאות האדם, אך אין בכוחה לרפא מחלות או להעלים תסמונות. עם זאת, כל עוד אותו תוסף מזון/ויטמין/מרכיב אינם גורמים לנזק, אין מניעה מליטול אותן.

מצ"ב הקישור לתקציר של הסקר

לצפיה ב-'מדובר בתוספים נוגדי חימצון מלאכותיים'
מדובר בתוספים נוגדי חימצון מלאכותיים
23/05/2017 | 07:48
5
7
נבדקו שם רק הקשרים מחקריים של אנטיאוקסידנטים (נוגדי חימצון) שנלקחו כתוספים מלאכותיים והשפעתם על הפוריות. אני התכוונתי להעלות את העניין שהכוונה (אוריינטציה) תזונתית יכולה לשפר את הפוריות או לפחות את הסיכוי לשיפור בפוריות בלי נטילה של תרופות או פתרונות מלאכותיים. זה כל העניין, כי ברגע שנוטלים תוספים מלאכותיים ולא טבעיים, המנגנון הטבעי בגוף משתבש וכבר אי אפשר להצביע מה לא תקין אצל אותו גבר. הרפואה הקונבנציונלית יודעת רק לפתור בעיות פוריות ע"י תרופות מלאכותיות, והגיע הזמן להעלות את המודעות לפתרונות הטבעיים שהולכים ונשכחים. כמטופל הייתי מעריך הרבה יותר רופא שהיה בוחן גם את המדדים הכימיים שלי בדם כגון הורמונים ורעלנים, ובודק ע"י דיאטן את התפריט היומי שאני אוכל, לפני שיכניס אותי למעגל הטיפולים ה"חדשניים".
לצפיה ב-'אז תבקש מראש הפניה לתזונאי/ת'
אז תבקש מראש הפניה לתזונאי/ת
23/05/2017 | 12:42
4
8
בשביל זה אין צורך בפניה לרופא מומחה לפריון. את ההפניה תוכל לקחת מרופא המשפחה, או ללכת לתזונאי/ת באופן פרטי.
בירור הורמונלי הוא חלק מבירור שרופאי פריון מבצעים.
לגבי רעלנים- על איזה רעלנים אתה בדיוק מדבר? לא לכולם יש בכלל קיטים מתאימים לבדיקה.
ואתה יודע, אף אחד לא מכריח אותך ללכת לרופא פריון.

לצפיה ב-'סליחה אדון מט חנק נראה לי שלא הבנת'
סליחה אדון מט חנק נראה לי שלא הבנת
23/05/2017 | 14:01
3
9
כדאי שתקרא את כל השרשור לפני שאתה נותן עצות. אני בכל מקרה לא זקוק לטיפולים או יעוץ, אבל אחרים כן.
לצפיה ב-'נראה שאתה לא הבנת'
נראה שאתה לא הבנת
23/05/2017 | 15:15
2
8
וקראתי את כל השרשור.
חדשות לבקרים מתפרסמים מחקרים בנושא תזונה עם מסקנות סותרות. הסיבה שיש בעיות מתודולוגיות אינהרנטיות בביצוע מחקרים אמינים בנושא תזונה וקושי בבידוד משתנים.
כל אדם שחיי אורח חיים לא בריא מומלץ לו לשפר את אורח חייו. אין צורך להמתין לבעיות פריון בשביל זה. וגם אין צורך ברופא פריון בשביל זה. אפשר להתייעץ עם רופא משפחה + תזונאי.
כשפונה זוג או מישהי למרפאת פריון, לרוב זה נעשה בגיל מבוגר. אין זמן לבצע "ניסויים" כדי לבדוק היפותזות שממילא התוקף שלהן אינו חזק. מה גם שזה לא בתחום מומחיותו של רופא הפריון. כמו שנאמר לך ע"י ד"ר פבל איציקסון- רופא הפריון צריך לתת מענה.
ולעשות חיפוש ב Pubmed או בגוגל ולצטט רק את המסקנות של המאמר זה לא מספיק.

לצפיה ב-'לידיעתך, פציינטים בוטחים ברופאים'
לידיעתך, פציינטים בוטחים ברופאים
23/05/2017 | 15:35
1
12
שיביאו לידיעתם לפחות את המידע והאפשרויות שעומדות לרשותם, אם זה שינוי תזונתי ואם זה טיפול רפואי. מה שאני מנסה להציף זה שלא צריך להתעלם במכוון מהנושא התזונתי כדי לקדם טיפולים רפואיים. אותו מטופל תמים מגיע לטיפול ללא ידע בכלל, ותפקיד המערכת הרפואית להסביר לו ולא לנתב אותו ישר לטיפולי פוריות קונבנציונליים (אבל רווחיים...)
לצפיה ב-'לידיעתך אתה'
לידיעתך אתה
23/05/2017 | 20:23
9
רופאים מחויבים להביא לפציינטים את כל המידע המבוסס בהתאם ל guidelines העדכניים. אתה מוזמן להביא לי את ה guideline העדכני בטיפולי פריון שמנחה לגבי בירור ושינוי תזונתי , בצירוף רמת ההמלצה (I- IV) ורמת הביסוס (A-C). 
יש לי תחושה שלא תמצא כזה.
רופא (או המערכת הרפואית) לא אמור להביא מידע לא מבוסס , או שאין עליו הסכמה בקהילה הרפואית / מדעית. מידע כזה, הפציינט יכול למצוא גם לבד בשיטוט באינטרנט - בדיוק כפי שאתה עשית. 
אף אחד לא מתעלם במכוון מהנושא התזונתי, בדיוק כפי שד"ר איציקסון כבר השיב לך בהתחלה. 
לצפיה ב-' חג שמח מתפוז '
חג שמח מתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
09/04/2017 | 17:07
8
חג פסח שמח וכשר לכולם 

בברכה,
תפוז אנשים
לצפיה ב-'פרישת מנהל הפורום'
פרישת מנהל הפורום
( לעמוד שלי בתפוז )
28/03/2017 | 14:15
38
ברצוננו להודות לפרופסור ברטוב על תקופת ניהול הפורום ולאחל לו בהצלחה בהמשך. 

המשך גלישה נעימה
לצפיה ב-'השבחת זרע'
השבחת זרע
22/03/2017 | 18:27
1
50
שלום,
מישהי מכירה מעבדה שאפשר להיות נוכחים בה בכל התהליך של השבחת הזרע? באיזור תל אביב

תודה
לצפיה ב-'השבחת זרע'
השבחת זרע
26/03/2017 | 11:23
41
שלום אלומה, אי אפשר לתת לאנשים שאינם אנשי הצוות להיכנס למעבדה הסטרילית.
לצפיה ב-'תוצאת בדיקת זרע,'
תוצאת בדיקת זרע,
26/02/2017 | 20:21
1
66
לאחר כחצי שנה של נסיונות להיכנס להריון בעלי עבר כשתי בדיקות זרע בהן הריכוז נע בין 4-9 מליון.
התנועתיות הייתה תקינה - כ-50%, אך המרפולוגיה רק כ-1%, בנוסף נצפו מספר גדול של תאי זרע עגולים - 4 מיליון.
קראתי באתר שלך ובאינטרנט כי ישנה אופציה לבדיקת זרע מקיפה ונרחבת (זו שעלותה כ- 1800 ש"ח) ואני מעוניינת להבין מה בעצם נותנת הבדיקה המקיפה הזו מעבר למידע שקיבלנו מתוצאות הבדיקות? והאם יש לתוצאות האלו משמעות שאולי תהיה טיפולית מעבר לאבחנתית?
תודה!

לצפיה ב-'בדיקת זרע מורפולוגיה'
בדיקת זרע מורפולוגיה
26/03/2017 | 11:19
42
שלום, המורפולוגיה אכן נמוכה.
הבדיקה המקיפה לפוריות הגבר שונה מהבדיקות הכלליות בקופ"ח, כיוון שהיא נעשית ע"י מיקרוסקופ מיוחד המגדיל את הדוגמא פי 6000. בהגדלה זו ניתן לראות בבירור פגמים מורפולוגיים שונים שלא נראים במיקרוסקופ אור רגיל ונמדדת ע"י פרטמרים שונים שנחקרו רבות במרכז ברטוב לפוריות הגבר. בדיקה זו כוללת בתוכה גם בדיקת תרבית חיידקים וזיהומים, שיש לה יכולת השפעה על הכניסה להריון. לאחר קבלת כל התוצאות נוכל לדעת מהם דרכי הטיפול האפשריים לקבלת הריון תקין.
לצפיה ב-'בדיקת זרע, מורפולוגיה 1 '
בדיקת זרע, מורפולוגיה 1
20/02/2017 | 14:00
1
65

שלום לכולם, אנחנו בניסיונות לילד שלישי, ילדה ראשונה טבעי בניסיון של חודשיים, ילד שני אחרי הזרעה ראשונה, שביצענו בעקבות תקופה ארוכה של נסיונות. בעלי בן 35 אני 34,מחזורים סדירים מאוד, מזהה ביוץ בכמה דרכים. 
הרופא שלח למספר בדיקות גם אותי וגם את הבעל. בדיקת הזרע שקיבלנו קצת הפתיעה  אותנו לרעה. בפעמים הקודמות היתה מורפולוגיה 4. כמה זה חמור? 

לצפיה ב-'בדיקת זרע'
בדיקת זרע
26/02/2017 | 15:33
60
שלום, לגבי בדיקת הזרע, ניתן לומר כי הכמות והתנועה של תאי הזרע תקינים אך המבנה שלהם שגוי. רק תא זרע אחד מתוך מאה תאים בעל מבנה תקין.כדאי לחזור שוב על בדיקת הזרע ובאם התוצאה של המורפולוגיה תהיה פחות מ4% אז כדאי לבצע הפריה חוץ גופית עם מיון מוקדם של תאי הזרע התקינים מורפולוגית ביום שאיבת הביציות בשיטת IMSI ברטוב, שמעלה את הסיכויים של כניסה להריון וירידה בשיעור ההפלות.לפרטים נוספים אפשר לפנות למרכז לפוריות של פרופ ברטוב ונשמח לעזור ולענות לכל השאלות.
לצפיה ב-'שאלה לגבי האם כדאי לעשות איבחון זרע נוסף...'
שאלה לגבי האם כדאי לעשות איבחון זרע נוסף...
11/01/2017 | 21:51
1
81
שלום פרופ,
הקדמה קצרה שלא קשורה לשאלה אך נראה לי שתרצה לשמוע- עשינו בעבר 5 החזרות של עוברים באיקסי רגיל- נגמר בכימי אחד והשאר שלילי. לאחר מכן עשינו מיון זרע אצלך, מתוך 4 החזרות, רק פעם אחת בטא שלילית ובשאר הפעמים נקלטנו (כימי, הפלה בשבוע מוקדם, ועכשיו אחרי שהוסיפו קלקסן ב"ה בהריון). חושבת שלמיון היה חלק גדול בכך שממצב של "לא נקלטים" נקלטנו כמעט בכל החזרה. אז דבר ראשון.. תודה !

רוצה לנצל את העובדה שאתה כאן ולשאול שאלה שתהיה רלוונטית לנו כנראה בעוד מספר חודשים.. במידה ויש עדיין עוברים מוקפאים, האם לדעתך עבור ילד שני בע"ה כדאי לעשות איבחון זרע בהגדלה גבוהה כדי לראות אולי מצב הזרע השתפר ואפשר לנסות הזרעות / טבעי (בתוספת קלקסן)?
המרפולוגיה אצלנו הייתה 3% בבדיקות הראשונות שעשינו לפני כ 4 וחצי שנים (וכמות גבולית), אך מאז בחלק מהבדיקות ראו אף נמוך מזה 2% וכמות נמוכה.  כל זה בבדיקות רגילות ולא אצלכם. החלטנו לעשות מיון זרע מבלי לעשות בדיקה אצלכם קודם, ולמרות שעבדו אצלכם מאודדד קשה כדי למצוא זרע תקין, לא מצאו מספיק זרע בדרגה  1 עבור כל הביציות וחלק הופרו עם זרע בדרגה 2. מה שמרמז שהמרפולוגיה בפועל נמוכה בהרבה ממה שרואים בהגדלה רגילה (כפי שחשדנו ולכן הלכנו למיון זרע).
במצב כזה, לדעתך, יש סיבה לעשות בדיקת זרע בהגדלה כשנתיים מאז המיון, למקרה ומשהו השתנה ונראה שהמרפולוגיה השתפרה, או שהזרע לא משתנה בצורה כזו קיצונית (מבלי לעשות ניתוח שאצלנו טענו שלא רלוונטי ועם סיכוי הצלחה נמוך).

תודה מראש!

נ.ב- יש בזרע גם אגלוטונציה ותנועתיות 0 בחלק מהבדיקות (במעבדות רגילות), אך את זה שיפרנו מאודדד ע"י תוספי מזון.. לכן שואלת בעיקר לגבי המרפולוגיה.
לצפיה ב-'מיון תאי זרע'
מיון תאי זרע
23/01/2017 | 10:12
60
שלום לך, 
אני שמח לשמוע ומאחל לך הריון תקין ובריא.
כיוון שציינת שהשתמשתם בתוספי מזון וכו' כדאי יהיה לעשות בדיקת אבחון בהגדלה גדולה ולראות האם המורפולוגיה השתפרה במעט. בנוסף, כדאי יהיה לעשות יחד עם הבדיקה את בדיקת תרבית הזיהומים והחיידקים כדי לוודא מצב אופטימלי לקליטת העובר. לכל בירור נוסף ניתן לפנות אלינו למרכז לפוריות הגבר של פרופסור ברטוב, נשמח לענות על כל שאלה. שיהיה הרבה בהצלחה!
לצפיה ב-'בדיקות זרע לא טובות'
בדיקות זרע לא טובות
10/01/2017 | 08:51
1
89
בוקר טוב
אני מצרפת את בדיקות הזרע של בן זוגי (בן 47)
האם במקרה זה אפשרי הריון ללא IVF?
יש אפשרות להזרעה עם נתונים אלו?
לצפיה ב-'פענוח בדיקת זרע'
פענוח בדיקת זרע
10/01/2017 | 11:45
84
שלום וברכה. יהיה זה לא מקצועי לתת פענוח ומענה לבעיה לפי בדיקת הזרע מבלי להתייחס לרקע הרפואי שלך, גיל האישה, מספר השנים שאתם מחכים לילד ועוד. . נשמח לעמוד לרשותכך אצלינו, במרכז של פרופסור ברטוב למענה מקצועי ומקיף לכל שאלותיך.
לצפיה ב-'שאלות'
שאלות
27/12/2016 | 16:28
1
59
שלום!  לבעלי בבדיקת זרע לא נמצאו כלל תאי זרע.
הוא הלך לאורולוג פוריות שעשה לו בדיקה ידנית ושלח אותו לבדיקות דם הורמונליות ולבדיקת זרע נוספת..
הבנתי שתמיד במצב זה נותנים גם אולטרסאונד ובדיקות גנטיות..מדוע לא ניתנו כאלה לבעלי בינתיים?
האם כדאי לבקש?
בנוסף אשמח לדעת מה דעתך על תוצאות בדיקות הדם

אנדוקרינולוגיה
TSH
1.75
4.8 יחידות: mIu/l 0.5               
Prolactin
183
375 יחידות: mIU/l 45               
LH - Luteinizing Hormone
5.8
9 יחידות: IU/l 1               
FSH
12.8
18.1 יחידות: IU/l 1.4               
Testosterone Total
10
28.7 יחידות: nmol/l 8.4  
תודה!
לצפיה ב-'פענוח בדיקת זרע'
פענוח בדיקת זרע
03/01/2017 | 16:43
53
שלום וברכה, יהיה זה מאוד לא מקצועי לענות בפורום תשובה כאשר איני יודע את כל ההיסטוריה הרפואית שלכם, גיל האישה, מס שנים שאתם מצפים לילד וכו.. נשמח לעזור לכם במרכז שלנו, המרכז לפוריות הגבר של פרופ ברטוב, ולכוון אתכם להמשך דרכי טיפול אפשריים. 

מנהל/ת הפורום

אודות:
מנהל הפורום – ד"ר פבל איציקסון, בעל תואר שלישי בביולוגיה. ד"ר איציקסון הינו בוגר אוניברסיטת בר אילן בתחום של ביולוגיה ופוזיולוגיה של החי. את לימודיו
עוד...

חם בפורומים של תפוז

מכינים עוגת גבינה מכל הלב וזוכים בפרסים!!!
מכינים עוגת גבינה מכל...
שלחו לנו מתכון + תמונה של עוגת הגבינה הכי מקורית...
מכינים עוגת גבינה מכל הלב וזוכים בפרסים!!!
מכינים עוגת גבינה מכל...
שלחו לנו מתכון + תמונה של עוגת הגבינה הכי מקורית...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

ד
מנהל הפורום ד"ר איציקסון

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו