לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
30343,034 עוקבים אודות עסקים

פורום פוריות הגבר

הדרך להריון וללידה אינה תמיד קלה. מיליוני זוגות ברחבי העולם מאובחנים עם אי-פוריות, מתוכם אי הפוריות על רקע זכרי מהווה קרוב ל-40%. אך כיום, המדע והטכנולוגיה מאפשרים לנו להתגבר על חלק ניכר מהמכשולים בדרך להורות ויותר ויותר זוגות בכל שנה זוכים לחבק תינוק בזכות טיפולי הפוריות. מטרתנו בפורום לפוריות הגבר היא לתת מענה לזוגות אשר אובחנו עם אי-פוריות על רקע זכרי ובאופן טבעי נתקלו בהמון סימני שאלה תוך כדי. למי לפנות? מה הטיפול המיטבי עבורי? מה לעשות על מנת להגדיל את סיכויי ההצלחה? מומחי הפורום ישמחו לעמוד לרשותכם בכל שאלה או בעיה שתעלו ומאחלים לכם דרך קלה ומהירה ללידה המיוחלת.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום פוריות הגבר

הדרך להריון וללידה אינה תמיד קלה. מיליוני זוגות ברחבי העולם מאובחנים עם אי-פוריות, מתוכם אי הפוריות על רקע זכרי מהווה קרוב ל-40%. אך כיום, המדע והטכנולוגיה מאפשרים לנו להתגבר על חלק ניכר מהמכשולים בדרך להורות ויותר ויותר זוגות בכל שנה זוכים לחבק תינוק בזכות טיפולי הפוריות. מטרתנו בפורום לפוריות הגבר היא לתת מענה לזוגות אשר אובחנו עם אי-פוריות על רקע זכרי ובאופן טבעי נתקלו בהמון סימני שאלה תוך כדי. למי לפנות? מה הטיפול המיטבי עבורי? מה לעשות על מנת להגדיל את סיכויי ההצלחה? מומחי הפורום ישמחו לעמוד לרשותכם בכל שאלה או בעיה שתעלו ומאחלים לכם דרך קלה ומהירה ללידה המיוחלת.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 לציבור הגולשים, שלום רב. 

שמי פשה ואני עוסק בתחום הפוריות זה מעל שני עשורים. כיום אני משמש כמנהל המעבדה להפריה חוץ-גופית בבי"ח אסותא ראשון ובמקביל מנהל את מעבדת MFC המרכז לפוריות הגבר. קבלת תפקיד מנהל הפורום היא זכות גדולה עבורי ואני מתחייב להיות קשוב לגולשי הפורום ולתת מענה הולם ומקצועי לכל שאלה שתעלה כאן. כמו כן, בנוסף לשאלות, הנכם מוזמנים להעלות לדיון נושאים שכולנו נוכל ללמוד מהם. עם זאת, על מנת לשמור על דיון ענייני, ברצוני לבקש מכם להקפיד על מספר כללים פשוטים:

- שיח מכבד בין יושבי הפורום
- המנעות מהעלאת תוכן פרסומי
- המנעות מהעלאת תוכן פוגעני.

כמו כן, אבקש להזכיר כי מטרת הפורום היא תמיכה בלבד. תוכן הפורום לא נועד בשום שלב להוות תחליף לייעוץ רפואי מותאם אישית.

המשך גלישה מהנה ו... פורה.

שלכם,

פשה

המשך >>

לצפיה ב-'הפנייה להפרייה חוץ גופית :'
הפנייה להפרייה חוץ גופית :
25/09/2017 | 15:08
3
שלום ,
שנתיים ללא הצלחה להרות ,
בבדיקה ראשונה : ריכוז 51 מ' ,תנועתיות 25% , מורפולוגיה 12% תקין .
נמצאו טפילים שטופלו באנטיביוטקה ,
בבדיקה שנייה : 19 מ' ,12% , 13%
עדיין עם טפילים .
טופל במקביל מול בת הזוג .

בבדיקה שלישית (במכון שונה) :
8 מיליון ריכוז , תנועתיות בודדים ,חיוניות 12% , מורפולוגיה 0% 
ללא טפילים . OLYIGOZOOPERMIA , ASTENOZOOPRIA , TERATOZOOPREMIA , AZOOSPERMIA ו ASPERMIA

שלא אובחנו בשני הבדיקות הראשונות .
רופא פריון טען שרק בהפרייה נצליח להכנס להריון .
אני לא מתלהב להעמיס את אישתי בהורמונים .

איך מוסברת הדרדרות כזאת ? האם יש השפעה לשינוי במכון הבדיקה ? האם אכן הפרייה זה הפתרון היחידי במצב ? (שכחתי לציין שנמצא וריקוצל 3.8 בבדיקת אולטראסואנד , לא במישוש ובראייה) 

תודה,

לצפיה ב-'מעבדות לבדיקת איכות זרע'
מעבדות לבדיקת איכות זרע
24/09/2017 | 11:29
11
שלום רב,
זוגתי ואני מנסים להרות באופן טבעי מזה שנה, ללא הצלחה.
אנו גרים בארה"ב, אך כרגע בביקור של חודש בארץ.
מעוניין לבדוק את איכות הזרע ולכן פניתי ל"הרצליה מדיקל סנטר" מהם הבנתי שהעלות היא 600 ש"ח. סכום מטורף בעיני...האם אלו המחירים?
אשמח לקבל המלצות למעבדות לבדיקת זרע (איני מנוי בקופ"ח) וטווחי מחירים.
ממתין לתגובתכם בכליון עיניים

לצפיה ב-'קושי להכנס להריון'
קושי להכנס להריון
23/09/2017 | 05:37
12
שלום,
בעלי ואני מנסים להכנס להריון קצת יותר משנה ללא הצלחה. אני בת 41 עם פרופיל הורמונלי תקין, בעלי בן 47. יש לנו 3 בנים. כל הריון נקלט בחודש ראשון לנסיונות. בעלי עבר החודש בדיקת זרע לאחר 3 ימי המנעות, התוצאות:
צמיגות - נורמלית
PH 7.8
נפח 2
ריכוז - 10 בחזקת 6 כפול 58
תנועה - 45%, פרוגרסיבית 38%, ללא תנועה 55%
אגלוטינציה שלילית
תאים תקינים 3%, פתולוגית ראש 94%, פתולוגית זנב 3%
האם ניתן להיקלט להריון עם תוצאות כאלו? מה האפשרויות שעומדות בפנינו להמשך פעולה?
האם ניתן במצב כזה לשפר עצמאית את איכות הזרע?
תודה
לצפיה ב-'בדיקת זרע ופוריות'
בדיקת זרע ופוריות
19/09/2017 | 15:07
2
19
שלום, אשמח לעזרתך בפענוח בדיקת זרע. מצורפת תמונה של הבדיקה השניה שנערכה, הראשונה בוצעה 10 ימים לפני השניה עם כמעט אותן ערכים. הימנעות של 3 ימים בשתי הבדיקות.
תוכל לפרט לאור הנתונים האם לדעתך יש סיכוי להיקלט בהזרעה או שמא יפנו אותנו ישירות להפריות?  תודה
לצפיה ב-'תוספת נתונים'
תוספת נתונים
19/09/2017 | 15:24
8
ביקור אצל אורולוג- אבחן ורציקולה דרגה 2 והפנה לאולטרסאונד. באולטרסאונד שללו ממצא זה. תודה
לצפיה ב-'פענוח תוצאת בדיקת זרע'
פענוח תוצאת בדיקת זרע
( לעמוד שלי בתפוז )
19/09/2017 | 16:30
12
שלום.

לצערי, איני רואה אפשרות להצלחת הזרעה. עם חמישה אחוז תאים נעים (כולם בתנועה איטית), הסיכוי שלהם להגיע לביצית ולהפרות אותה הוא אפסי. עם נתונים כאלה של הזרע, ברירת המחדל תהיה מיקרומניפולציה (ICSI). במקביל. על מנת לנסול לשפר ולו במעט את נתוני הזרע הייתי בוחן קיום גורמי סיכון העשויים להשפיע - עישון, משקל עודף, תזונה לא בריאה וכו'.

שיהיה בהצלחה ושנה טובה!
לצפיה ב-' שנה טובה וחג שמח '
שנה טובה וחג שמח
19/09/2017 | 14:27
2

חג שמח לגולשי האתר

שנה טובה ומתוקה
שכולנו נכתב ונחתם לחיים טובים ולשלום 

בברכה 
לצפיה ב-'רק רוצה להודות לך על העזרה לכולם וההשקעה עבורנו!'
רק רוצה להודות לך על העזרה לכולם וההשקעה עבורנו!
12/09/2017 | 10:07
1
11
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
( לעמוד שלי בתפוז )
17/09/2017 | 18:02
4
תודה רבה מכל הלב! זוהי שליחות עבורי ועבור הצוות שלי שבאמת ובתמים נותן את כולו עבור המטופלים. תקוותי היא שיום אחד לא תזדקקו לנו כלל, אך בינתיים אנחנו כאן תמיד לשירותכם.
לצפיה ב-'פירוש אבחנה ומה אפשר לעשות '
פירוש אבחנה ומה אפשר לעשות
04/09/2017 | 23:05
1
16
Hypoplastic testis bil
Infertility male

לצפיה ב-'היפופלזיה'
היפופלזיה
( לעמוד שלי בתפוז )
05/09/2017 | 08:22
14
שלום.

המשמעות של האבחנה היא ששני האשכים לא מפותחים וכתוצאה מכך, אי פריון.

מבחינת הטיפול, האבחנה לא מספקת מידע לגבי מקור הבעיה ולכן, לצערי, לא אוכל לתת תשובה בנושא. הייתי מציע לפנות ליעוץ רופא אורולוג ואנדוקרינולוג בהקדם.

בהצלחה!

לצפיה ב-'תוצאות בדיקת זרע התייעצות'
תוצאות בדיקת זרע התייעצות
25/08/2017 | 14:45
3
31
פענוח תוצאת בדיקת זרע
( לעמוד שלי בתפוז )
28/08/2017 | 11:08
2
22
שלום רב.

מתן זרע בשיטה זו הינו מעט בעייתי, כיוון שחלק ניכר מהזרמה נשאר בגוף האשה (בעיקר הפליטה הראשונה המכילה את הריכוז הגבוה ביותר של תאי זרע) והדגימה עצמה מכילה בתוכה גם את הפרשות הנרתיק. לפיכך, לא הייתי מסתמך במאה אחוז על נתוני הריכוז והתנועה. עם זאת, המורפולוגיה אכן ירודה. הייתי ממליץ על ביצוע בדיקת זרע נוספת בעוד מספר שבועות ובמקביל לקבוע תור לאורולוג למועד שלאחר קבלת תוצאות הבדיקה.

בהצלחה!
לצפיה ב-'תודה דוקטור על התגובה-שאלה'
תודה דוקטור על התגובה-שאלה
28/08/2017 | 11:22
1
21
שאלה נוספת
האם יכול להיות שבעקבות אופן לקיחת הבדיקה התוצאה שונתה? כלומר יכול להיות שבאופן אחר היא היתה אפילו תקינה? או שהפערים לא יכולים להיות כאלה משמעותיים?

לצפיה ב-'איסוף זרע נרתיקי'
איסוף זרע נרתיקי
( לעמוד שלי בתפוז )
29/08/2017 | 11:27
14
המורפולוגיה לא אמורה להיות מושפעת ולכן כדאי לתת עליה את הדעת, אך כאמור, חלק ניכר מהדגימה הולך לאיבוד והחלק הזה מכיל את רוב התאים שנמצאים בתנועה טובה, לכן, בעיניי, זאת לא דרך אופטימלית למתן דגימת זרע. במידה ודרך זו למתן זרע נובעת משיקולים הלכתיים, הייתי ממליץ להשתמש בקונדום הלכתי בפעם הבאה.
לצפיה ב-'פיענוח תוצאות בדיקת זרע'
פיענוח תוצאות בדיקת זרע
24/08/2017 | 18:25
3
37
היי
בעלי אובחן באולטרסאונד עם וריקוצלה ברמה 2-3 שהתגלתה עקב כאבים קלים שהרגיש באשך.
לפני מספר חודשים הצלחנו להכנס להריון ראשון בקלות. נאלצנו לסיים  את ההריון בשבוע 15 עקב בעיה גנטית בעובר, בהמשך גילינו שזה היה טריפלואידיה.
לא ניסינו בינתיים להכנס לעוד הריון.
היום קיבלנו תוצאות של בדיקת זרע שצירפתי כאן.
האם הבעיה במורפולוגיה יכולה לגרום לבעיות גנטיות בעובר?
האם עקב תוצאות אלו מומלץ לבצע ניתוח לתיקון הוריקוצלה?
מה כדאי לעשות בעקבות התוצאות ?

תודה

פענוח תוצאת בדיקת זרע
( לעמוד שלי בתפוז )
27/08/2017 | 17:56
2
23
שלום.

ראשית, צר לי לשמוע על ההריון שלא צלח. עם זאת, על מנת לתת תשובה מהימנה, איאלץ לבקש ממך לבדוק שוב את האבחנה - האם מדובר בטריזומיה (עותק נוסף של כרומוזום) או טריפלואידיה (עותק נוסף של כל הכרומוזומים). קשה לי להאמין כי עובר טריפלואידי הגיע לשלב כה מתקדם. כך, או כך, לא נראה כי קיימת מניעה כלשהי מלהמשיך ולהיכנס להריון באופן טבעי, כי נתוני הזרע לא רעים כלל. הבעיה במורפולוגיה אכן יכולה לנבוע מוריקוצלה וכדאי להתייעץ עם אורולוג לגבי אפשרות לניתוח, אם כי אין ערובה לשיפור המצב. הייתי ממליץ לבצע בדיקת זרע נוספת, כשלושה חודשים לאחר הבדיקה האחרונה ובתקופה זו להימנע מהרגלים מזיקים כגון עישון או צריכה מופרזת של אלכוהול וכמו כן, מלבישת תחתונים צמודים מדי ומפעולות שגורמות לחימום האזור כגון רכיבה על אופניים. 

שיהיה בהצלחה (ואני ממתין לעדכון לגבי הדיאגנוזה של העובר).

לצפיה ב-'תודה רבה על התגובה'
תודה רבה על התגובה
27/08/2017 | 20:21
1
14
אכן מדובר בטריפלואידיה, זו התוצאות שקיבלנו מהמעבדה הגנטית בתל השומר במהלך ייעוץ גנטי מסודר.
האם יכול להיות שבגלל המורפולוגיה הבעייתית של הזרע יש זרעונים שכל החומר הגנטי בהם כפול?
בייעוץ נאמר לנו שטריפלואידיה זה מאוד נדיר ושהסיכוי שזה יקרה שוב הוא פחות מ 1%.
לצפיה ב-'טריפלואידיה'
טריפלואידיה
( לעמוד שלי בתפוז )
28/08/2017 | 11:20
16
הסיבות העיקריות להווצרות עוברים טריפלואידיים הם דיפלואידיה (כפל המטען הגנטי) של הביצית עצמה או הפריית ביצית תקינה על ידי שני תאי זרע. אחוז בודד בלבד מהמקרים מקורו בתא זרע בעל מטען גנטי כפול , לכן את יכולה להסיר דאגה מליבך בקשר למורפולוגיה. 
לצפיה ב-'האם נכון העובדה הכתובה פה'
האם נכון העובדה הכתובה פה
15/08/2017 | 10:42
1
50
שמקרי אי-פיריון ב- 40% נובעים מהגבר? נשמע לי הרבה...
לצפיה ב-'אי פריון זכרי'
אי פריון זכרי
( לעמוד שלי בתפוז )
16/08/2017 | 11:09
39
שלום.

המידע נכון בהחלט ויש על כך סימוכין רבים בספרות המדעית. אבהיר ואומר כי אי הפריון לא תלוי בלעדית בגבר או באשה - בכ-30% מהמקרים, מקור אי הפריון הוא בשניהם יחד. יתר על כך, לארונה יצא מחקר המראה על ירידה חדה בפוריות הגבר בעולם המערבי, כך שייתכן והנתונים האלה עוד יעודכנו "לרעת" הגברים. אשמח לשמוע מניין נובעת דעתך כי הנשים הן ה"אשמות" העיקריות באי-פריון.

לצפיה ב-'פענוח בדיקת זרע'
פענוח בדיקת זרע
25/07/2017 | 15:36
2
54
שלום רב ותודה על האפשרות לקבל מידע בפורום זה! רציתי לקבל חוות דעת על בדיקת הזרע של בעלי (גיל 34), אנו מנסים להיכנס להריון זה חודשים אחדים (4-5):
5 ימי הימנעות
מראה - Normal
צמיגות -High
PH - גדול מ8
נפח - 0.8 (ייאמר כי לא כל כך הצליח "לקלוע" לכוס...)
ריכוז תאי זרע - 70 מיליון
total count - 56 million
תנועתיות - 49%
תנועה פרוגרסיבית - 46%
חיוניות - גדולה מ60%

מורפולוגיה
נורמלי - 6%
פגמים בראש - 94%
פגמים צוואר - 18%
פגמים בזנב - 22%
תאים צעירים - אין

לויקוציטים - אין

האם הפגמים הרבים בראש (94%) הם סיבה לדאגה? האם דרושות השבחה והזרעה? תודה רבה רבה!!
לצפיה ב-'פענוח בדיקת זרע'
פענוח בדיקת זרע
( לעמוד שלי בתפוז )
26/07/2017 | 23:03
1
53
שלום.

ראשית, תוצאות הבדיקה מצוינות. הדבר היחיד שניתן לשפר הוא כישורי ה"קליעה למטרה". הפליטה הראשונה היא גם בעלת הנפח הגדול ביותר וגם מכילה את האחוז הגבוה ביותר של נוזל בלוטת הערמונית שהוא זה שאחראי לפירוק המרקם הצמיגי. נראה כי לו כל הדגימה הייתה מגיעה לכוס, לא הייתה כלל בעיה עם הפרמטרים האלה.

מבחינת מורפולוגיה - 6% של תאים נורמליים זה תקין לחלוטין ולא כל גבר יכול להתהדר באחוז כזה של מורפולוגיה תקינה. כוחם של תאי הזרע בכמויות האדירות ולא באיכות ולכן תמיד רובם המוחלט יהיה פגום.

על פניו נראה שעל פי תוצאות אלה, אין שום סיבה שלא תצליחו בתהליך טבעי ללא צורך בטיפולי פוריות. כדאי לקחת בחשבון שחוסר הצלחה להיכנס להריון במהלך שנה של קיום יחסים בסמוך למועד הביוץ הוא נורמלי ולא מצריך התערבות (אלא אם גיל האשה מתקרב ל-38, ואז לא כדאי למשוך זמן). בכל מקרה, כדאי לשניכם לבצע את הבדיקות הבסיסיות שתהיו מוכנים לכל תרחיש.

שיהיה בהצלחה!

לצפיה ב-'תודה על התשובה המפורטת ומלאת ההתחשבות ד"ר פבל!'
תודה על התשובה המפורטת ומלאת ההתחשבות ד"ר פבל!
27/07/2017 | 15:54
26
עשית לי את היום 
(ובהמשך לתשובתך מאחר ואני בת 28, נמשיך כרגע ללא התערבויות....)
שוב תודה!
לצפיה ב-'וריקוצלה, בקע מפשעתי ובעיית זרע...'
וריקוצלה, בקע מפשעתי ובעיית זרע...
06/07/2017 | 11:26
3
59
ד"ר הנכבד שלום רב. אנסה לתמצת את הרקע שלנו , מצטערת מראש על האורך:

1. בני 32, נשואים, בריאים , עושים ספורט ואוכלים מאוזן, מעולם לא עישנו 
2. לפני כ6 שנים בעוד בעלי מתאמן קבוע בחדר כושר, החלו אצל בעלי כאבים במפשעה ימין, "שבאים והולכים " להגדרתו. הוא הלך לאורולוג שאיבחן וריקוצלה דרגה 1. אולם אולטרא סאונד קבע שאין וריקוצלה.
3. הכאבים נמשכו, בעלי המשיך להתאמן בחדר כושר, ולפני שנה וחצי הלכנו שוב לפרופסור אורולוג באופן פרטי, אמר שיש וריקוצלה דרגה 1 ואמר שאם אין בעיות פוריות אין מה לעשות. אז עוד לא ניסינו להביא ילדים. אולם, גם הוא לא מצא את המקור של הכאבים.
4. כיום, אנו מנסים להרות חצי שנה כבר ללא הצלחה. אצלי בינתיים בדיקות יוצאות הכל תקין  . אצל בעלי בבדיקת זרע נתגלה: מורפולוגיה 2%, ריכוז 13 מיליון, ספירה כללית 58.8 מיליון, נפח 4.5, תנועה 62% מתוכה פרוגרסיבית: 54%. 
5. הלכנו לרופא פיריון אמר שצריך הזרעות. עשינו הזרעה אחת (על בסיס טבעי ללא הורמונים). ביום ההזרעה: ריכוז צנח ל6 מיליון (!!), אך לאחר השבחה 23 מיליון, תנועה 50%, מתוכה פרוגרסיבית 17%. למצער ההזרעה נכשלה.

6. בגלל שהכאבים במפשעה שלו נמשכו (כבר 6 שנים!!) הלכנו שבוע שעבר שוב לייעוץ פרטי אצל פרופסור אורולוג מומחה אחר,  שגם מומחה לפיריון הגבר .
הוא שלל וריקוצלה מכל וכל!!! ואמר שאין שום וריקוצלה ושיש לו בקע מפשעתי! שלח אותנו לא.ס מפשעות (שאכן הדגים בקע דו צדדי ובלוטות לימפה מעט מוגדלות) ועכשיו יש לנו תור לכירורג לקבל חוות דעת לגבי ניתוח. אמר שאין מה לעשות עם נתוני הזרע האלה (לא לעשות ניתוח וריקוצלה) ורק לעשות הזרעות.

שאלותיי:
1. האם יש קשר בין בקע למצב הזרע? האם ניתוח תיקון הבקע מסוכן לזרע/ יכול לפגוע באשכים?
2. כמה זמן לאחר ניתוח בקע לפרוסקופי אפשר לתת דגימה זרע להזרעה? (באוננות)
3. איך ייתכן צניחה מ13 מיליון ל6 מיליון בהפרש של שבוע ובתנועתיות? (זמן התנזרות של 3.5 ימים בשני המקרים). ? האם אכן יש סיכוי עם הזרעות בנתונים האלה או שצריך IVF? 
4. איך נדע אם יש או אין וריקוצלה לאור הדעות החלוקות? והאם אכן אין מה לעשות (חוץ מהזרעות) במקרה אין וריקוצלה?

מודה לך מקרב לב על תשובתך ועל זמנך!!!

בכבוד רב.

לצפיה ב-'וריקוצלה, בקע מפשעתי וזרע'
וריקוצלה, בקע מפשעתי וזרע
( לעמוד שלי בתפוז )
10/07/2017 | 11:09
2
43
שלום.

להלן תשובותיי לשאלות שהעלית:

1. אינני רופא, אך לאחר התיעצות עם רופא פריון נראה כי אין קשר ישיר בין הבקע לאיכות הזרע. עם זאת, לפי הגישה שלי, "הכל משפיע על הכל". כאבים ודאי שלא תורמים לאף מערכת בגוף ובהחלט ייתכן שהכאב הנגרם מהבקע גורם לירידה במצב הבריאותי הכללי ולכך עשויה להיות השפעה על איכות הזרע באופן עקיף. הניתוח, לעומת זאת, לא יכול לפגוע באשכים.

2. זרע נוצר לאורך תקופה של כ-3 חודשים, וכאמור, בהחלט ייתכן שהייצור נפגע כתוצאה מכאב ואי נחת. לפיכך, על מנת לקבל תוצאה מהימנה, הייתי ממתין לפחות את התקופה הזאת לאחר הניתוח. כמובן שמוטב להתייעץ עם הרופא המנתח בנושא.

3. לא מדובר בצניחה. תנודתיות הזרע היא דבר נורמלי והפרמטרים יכולים לנוע בצורה משמעותית מיום ליום. לא רואה סיבה לדאגה במקרה שלך. בכל מקרה, נתונים אלה מספיקים לחלוטין עבור הזרעה.

4. חשוב לזכור כי לא תמיד קיים קשר בין וריקוצלה לאיכות הזרע, במיוחד כאשר שני רופאים מומחים לא מגיעים לאותה מסקנה לגבי קיומה. נראה כי גם אם היא קיימת, מדובר בדרגה קלה ביותר שלא מצריכה התערבות (אבל מעקב - כן). לכן, לעת עתה, אין מניעה מלהמשיך בהזרעות. כמובן, שאם, לא עלינו, ההזרעות לא יניבו הצלחה, ככל הנראה תיאלצו לעבור להפריות.

בהצלחה!
לצפיה ב-'תודה רבה לך! עוד שאלה קטנה ברשותך'
תודה רבה לך! עוד שאלה קטנה ברשותך
18/07/2017 | 17:04
1
22
ד"ר הנכבד תודה רבה על זמנך.
כאמור בעלי עשה רק בדיקת זרע אחת לפני חודש וחצי וכאמור הייה ריכוז נמוך נמוך (13 מ' אך ספירה כללית 58.8 לאחר 4 ימי התנזרות) ומורפולוגיה 2%.
מאז עשינו 2 הזרעות (+השבחות) ונתוני הריכוז רק הלכו והדרדרו:
בהשבחה ראשונה: ריכוז 6 מ' לפני  (23 מ' לאחר השבחה) התנזרות של 3 ימים
השבחה שנייה: ריכוז 4 מ' לפני (!!) ולאחר השבחה- 6 מ' אך התנזרות של יום וחצי בלבד. (האם יכול להיות שבגלל זה ירד הריכוז?)
שאלותיי:
1. 3 רופאים שונים, הרופא פוריות שלי, גניקולוגית ואורולוג אמרו שאלו נתונים טובים להזרעה. אולם ממה שאני קוראת (וקראתי המון) אלו נתונים נמוכים מאוד... האם יש לנו סיכוי ספונטני עדיין? ומה הסיכוי בהזרעות בשילוב של ריכוז נמוך ומורפולוגיה 2%? (התנועה טובה בין 40-50% פרוגרסיבית)

2. הבנתי שמסף זרע ירוד מסוים, "מקפיצים" ישר ל IVF. האם ידוע לך בכללית מהו המדד הזה? כלומר כמה גרוע הזרע צריך להיות בשביל שיעבירו אותנו לIVF? מרגיש לי בזבזו זמן ההזרעות האלו, בהינתן שאצלי הכל תקין ויש בעיה ידועה כה קשה בזרע... מה דעתך?
3. מתי כדאי לעשות עוד בדיקת זרע?

המון תודה!!!
לצפיה ב-'נתוני זרע'
נתוני זרע
( לעמוד שלי בתפוז )
20/07/2017 | 16:43
29
שלום.

1. אין שום בעיה לבצע הזרעה עם 4-6 מיליון תאי זרע בתנועה. בכל מקרה, במצב הטבעי, גם אם מדובר בכמות התחלתית של 50 מיליון,לרחם יגיע רק כמיליון. לעומת זאת, עבור הריון ספונטני, רצוי שיהיה סדר גודל של כ-10 מיליון בתנועה פרוגרסיבית (כלומר כאלה שנעים קדימה). ההזרעה בעצם חוסכת לתאי הזרע את המסע הארוך דרך הנרתיק וצוואר הרחם שרובם המוחלט לא שורד. לגבי סיכוי להצלחת תהליך זה או אחר, לצערי, אין לי תשובה והכתובת כאן צריכה להיות הרופא המטפל שלך.
2. במצב הזרע של בעלך, בהיעדר התוויות נוספות, לא נראה כי היה צורך "להקפיץ" אתכם ל-IVF. אל תמהרי לשם, תמיד כדאי להתחיל מהטיפול ה"רך" יותר. כמו שרשמתי קודם, בסופו של דבר, אם ההזרעות לא יצליחו, לא תהיה שום מניעה לנסות גם ב-IVF.
3. בדיקת הזרע הכי אמינה תהיה לאחר 3 חודשים. עם זאת, זה ברור כי אם אתם נמצאים בטיפולי פוריות, זה בזבוז זמן יקר. בכל זאת, הייתי מציע להמתין חודש ולבצע בדיקה נוספת, אבל חשוב ביותר להקפיד על מספר מתאים של ימי התנזרות! במקרה שלכם, נראה כי פרק זמן של 3-5 ימים יהיה אופטימלי. כמו כן, בפרק הזמן הזה הייתי מנסה לבחון האם יש משהו בסביבתכם שעשוי להשפיע על איכות הזרע לרעה, ואני מתכוון לכל דבר, החל ממחסור בשעות שינה ועד לבישת תחתונים צמודים מדי. 
בהצלחה!

לצפיה ב-'שלום רב - האם FSH הכרחי עבור יצור זרע ?! תודה !'
שלום רב - האם FSH הכרחי עבור יצור זרע ?! תודה !
12/07/2017 | 10:00
3
40
שלום וברכה
שאלה עקרונית ברשותכם
אני קצת אובד עצות מכיון ששמעתי דעות סותרות בין הרופא של אישתי לבין הרופא שלי
בבדיקת זרע לפני חודש התוצאה הייתה בערך כ 2 מליון - תוצאה נמוכה אולם זה היה על טסטוסטרון נמוך ו FSH גבוה
מייד לאחר הבדיקה הנ"ל התחלתי זריקות פרגניל 5000 יחידות אחת ל5 ימים - הFSH פשוט נמחק והתאפס והטסטוסטרון עלה
בבדיקת זרע לפני כמה ימים לא נמצאו תאים...
רופא הנשים של אישתי שמבין בפוריות הגבר טוען שהירידה החדה בספירה לא קשורה ל FSH ולכן לא ניתן לייחס את הירידה בספירת הזרע לאיפוס של ה FSH
אולם! האורולוג שאצלו הייתי טוען שהכרחי לשמור על רמת FSH מסויימת על מנת להגיע לייצור זרע ולכן אצטרך לקחת זריקות מנוגון
אנא מנסיונכם או הידיעות שלכם - עם מי הצדק?!  האם ניתן לייחס את הירידה החדה בספירת הזרע באיפוס של ה FSH ?!
האם להתחיל זריקות מנוגון ?!
אנא התייחסותכם
תודה 
לצפיה ב-'FSH וייצור זרע'
FSH וייצור זרע
( לעמוד שלי בתפוז )
16/07/2017 | 23:45
2
34
שלום.

במבט ראשון, אני נוטה להסכים עם האורולוג. ה-FSH הכרחי להתנעת תהליך ייצור הזרע (ספרמטוגנזה) ולהבשלת התאים התומכים בתהליך. רמה נמוכה מהסף הדרוש בהחלט יכולה לגרום לעצירת התהליך. עם זאת, לא ניתן לשלול גם את האפשרות שהירידה בספירת הזרע התחילה עוד לפני - לו היית עושה בדיקות נוספות בשנה החולפת, ייתכן והיו רואים זאת. אך כיוון שאין לכך עדות, כאמור, האבחנה של האורולוג נשמעת אמינה יותר. לגבי הזריקות - אם הרופא סבור כי המצב לא יתאזן מעצמו ובהיעד טיפול אחר, כנראה שאין מנוס.

בהצלחה!

לצפיה ב-'תודה על תשובתך-בהמשך לשאלה הקודמת '
תודה על תשובתך-בהמשך לשאלה הקודמת
08/08/2017 | 21:27
1
13
כאמור אני נוטל זריקות פרגניל והתוצאה של 5000 יחידות היא מחיקת FSH, עליה יפה בטסטוסטרון ועליה חדה באסטרדיול

אני מבין שאני צריך להוריד מינון של הפרגניל על מנת להגיע לאיזון המושלם - טסטוסטרון נורמלי, קיום רמת FSH נורמלי וירידה באסטרדיול
אציין שמאז נטילת הפרגניל שזה בערך כחודשיים בשתי בדיקות זרע לא נמצאו תאים, לפני נטילת הפרגניל מצאו אצלי 2 מליון תאים
שאלתי היא - האם כדאי להוריד במינון הפרגניל ?  אם כן בכמה?
האם כדאי לרווח את הזריקות מעבר לחמישה ימים ?
איך אני מנטר את הרמות עד להגעה לאיזון האופטימלי ?
אודה להתייחסותך
לצפיה ב-'פרגניל'
פרגניל
( לעמוד שלי בתפוז )
16/08/2017 | 10:08
12
שלום רב.

לצערי, כאן אנחנו נכנסים לתחום שבין הרופא לפציינט. האחריות הבלעדית לתוצאות הטיפולים היא של הרופא המטפל ולפיכך, הכתובת היחידה לשאלות מסוג זה הן הרופא עצמו. כמובן שאפשר ורצוי לבקש חוו"ד נוספת, אבל אך ורק מרופא מומחה כאשר ההיסטוריה הרפואית שלך ידועה לו. אף גורם, בכיר ומומחה ככל שיהיה הוא לא סמכות לקבוע עבורך את הטיפול דרך האינטרנט. לפיכך, אין מנוס מלפנות לרופא המטפל (או לרופא מומחה אחר לחוו"ד נוספת) עם השאלות שרשמת כאן.

בהצלחה!

לצפיה ב-'תוצאות בדיקה '
תוצאות בדיקה
09/07/2017 | 14:28
1
42
שלום רב , 

ביצעתי היום בדיקת זרע בפעם הראשונה , הפגישה שלנו עם רופאת הנשים היא רק עוד שבועיים . 
חרגתי ממנהגי והתחלתי לבדוק את תוצאות הבדיקה באינטרנט (מצורפת להודעה), והתחלתי קצת (הרבה ) לדאוג . האם יש לנו סיבה ? 
אני בן 43 ובת זוגתי בת 42 

אשמח אם תוכל להביע את דעתך הלא מחייבת ......

תודה רבה מראש 
לצפיה ב-'תוצאות בדיקת זרע'
תוצאות בדיקת זרע
( לעמוד שלי בתפוז )
10/07/2017 | 11:35
53
שלום.

לא הייתי מתחיל לדאוג על סמך בדיקה בודדה. על מנת לקבל תמונה מהימנה, כדאי לחזור על בדיקה לפחות פעם אחת נוספת. כמו כן, כדאי לצמצם את מספר ימי ההתנזרות ל-2-3 ימים. 
ולהקדים את המאוחר - כיוון שבת זוגתך עברה את גיל 40, היא כבר מועמדת ל-IVF ובסבירות גבוהה גם ל-ICSI. לפיכך, למורפולוגיה תפקיד פחות משמעותי בהצלחת ההפריה. במידה ואכן יסתבר כי קיימת ביה חמורה במורפולוגיה , ניתן יהיה להיעזר במיון מורפולוגי של תאי זרע (IMSI) להגדלת הסיכויים.

בהצלחה!
לצפיה ב-'שאלה מהותית הדרגתיות בניתוחי אשכים? '
שאלה מהותית הדרגתיות בניתוחי אשכים?
30/06/2017 | 12:07
4
50
שלום לכולם.
אנחנו מאובחנים באיזוספרמיה  בתחילת דרכנו (אין תאי זרע בדגימות, fsh 18.5, קריוטיפ וכרומוזום y תקין, אשכים מעט קטנים מהנורמה) . עד כה היינו בחיפוש אצל ברטוב שלצערנו לא מצא זרעים. כעת בן זוגי שאובחן באיזוספרמיה, מקבל טיפול בדיקור על ידי ד"ר סיטרמן ובמקביל טיפול ברפואה משלימה על ידי אייל פוליטי לעידוד ייצור זרע.
לאחרונה ייעצו לנו שבמידה והטיפולים הללו לא ייסייעו למציאת זרע בשפיכה שכדאי לנו  להתחיל את הניתוחים באופן הדרגתי. כך לדוגמא להתחיל במסה, להמשיך בטסה ומשם אם לא ימצא למיקור טסה. האם זו המלצה טובה או שמא במצב של איזוספרמיה שבו אנחנו נמצאים כדאי מלכתחילה לעבור למיקרו טסה? עד עכשיו החזקנו בדעה הזאת אבל אנחנו מנסים להבין מה יהיה נכון עבורנו. אשמח לחוות דעתכם. תודה! 
לצפיה ב-'אף אחד לא יודע? '
אף אחד לא יודע?
03/07/2017 | 17:48
6
לצפיה ב-'לפני ניתוח אשכים'
לפני ניתוח אשכים
( לעמוד שלי בתפוז )
04/07/2017 | 10:37
2
41
שלום ומתנצל על העיכוב במתן התשובה. 
ראשית, לפני שמדברים על ניתוח, כדאי לבדוק האם הטיפולים האלטרנטיביים אגן עזרו. לפיכך, כדאי לבצע חיפוש נוסף בתום הטיפולים. עם זאת, כדאי לבצע את החיפוש במעבדה שמסוגלת להקפיא תאי זרע בודדים, על מנת לאפשר יצירת גיבוי ליום השאיבה במידה וימצאו תאים. כיום יש בארץ מעבדה אחת כזאת - MFC (גילוי נאות - מדובר במעבדה בניהולי). במידה ולא ימצאו תאים, לרוב תופנו ל-tese או ל-micro-tese, בכפוף להמלצת רופא אורולוג. Mesa לא רלוונטי במקרה שלכם, כיוון שהשיטה משמשת להפקת זרע מיתרת האשך במקרים של אזוספרמיה חסימתית.
בהצלחה!

לצפיה ב-'תודה! עוד שאלה קטנה ברשותך תודה רבה! '
תודה! עוד שאלה קטנה ברשותך תודה רבה!
05/07/2017 | 23:15
1
25
תודה רבה על המענה! כמובן שנעשה בדיקה בmfc אנחנו מקווים שלא נצטרך להגיע לשלב בניתוח.. ובכל זאת, 
אני אשמח אם תוכל לחדד עבורנו מהן בדיוק הקריטריונים השונים לבחירה בין טזה למיקרו טזה? האם יש סיטואציות בהם זה עדיף על זה או שמא תמיד המיקרו עדיפה? 
נשמח מאוד למידע, לצערנו הוא מאוד חסר לנו על מנת לקבל החלטה 
לצפיה ב-'קריטריונים ל-TESE לעומת micro-TESE'
קריטריונים ל-TESE לעומת micro-TESE
( לעמוד שלי בתפוז )
10/07/2017 | 10:31
23
עקרונית, הקריטריון הראשי הוא המצאותה של אזוספרמיה לא חסימתית. ברוב המקרים, ניתוח ברירת המחדל הוא TESE וזה נובע בעיקר מעלותו הגבוהה של ה-micro-TESE למטופל, על אף שלא מעט מחקרים מראים על יתרון השיטה. אם בניתוח הרגיל לא יימצאו תאי זרע, בהחלט ייתכן שהרופא ימליץ על הניתוח היקר יותר.
לצפיה ב-'נוגדי דכאון ואזוספרמיה?'
נוגדי דכאון ואזוספרמיה?
30/06/2017 | 20:18
1
34
האם ישנם השפעה של נוגדי דיכאון על אזוספרמיה?
 (לחיוב או לשלילה..)
לצפיה ב-'נוגדי דכאון ואזוספרמיה'
נוגדי דכאון ואזוספרמיה
( לעמוד שלי בתפוז )
04/07/2017 | 10:38
24
שלום.
אין עדות בספרות המקצועית להשפעת נוגדי דכאון על אזוספרמיה.
בהצלחה!
לצפיה ב-'תוצאות בדיקת זרע'
תוצאות בדיקת זרע
26/06/2017 | 13:23
1
55
שלום,
בעלי עבר לא מזמן בדיקת זרע, שתוצאות המורפולוגיה שלה קצת מדאיגות אותי:
מורפולוגיה - 4%
גבולי - 1%
פגמים בראש - 96%
פגמים בצוואר - 7%
פגמים בזנב - 16%
האם התוצאות הללו יכולות להוות בעיה כשאנחנו מנסים להיכנס להריון?
תודה רבה מראש...
לצפיה ב-'תוצאות בדיקות זרע'
תוצאות בדיקות זרע
( לעמוד שלי בתפוז )
29/06/2017 | 13:03
51
שלום.
מורפולוגיה של 4% נחשבת נורמלית לגמרי בבדיקת זרע סטנדרטית. על פניו, נראה שכרגע אין ממה לחשוש. בכל מקרה, אם בעלך חשוף לגורמים שעשויים להשפיע על איכות הזרע (עישון, סמים, עודף משקל, חימום יתר של אזור האשכים וכו'), כדאי לנסות לתקן זאת ואז ייתכן שיפור במורפולוגיה. 
בהצלחה!

לצפיה ב-'אוליגוזוספרמיה'
אוליגוזוספרמיה
24/06/2017 | 07:36
3
66
היי..מנסים להכנס להריון כחצי שנה..בבית 2 בנות שאחת הגיעה מהריון טבעי בניסיון הראשון ואחת הגיעה בהזרעה ראשונה בעקבות הגילוי על האוליגוזוספרמיה...לפני כ4 שנים לפני ההריון השני הריכוז היה 17 מיליון לסמק,בבדיקות האחרונה הריכוז צנח ל2-3 מיליון (תנועה בסדר ומורפולוגיה תקינה)..האם יש סיכוי להרות בהזרעה או שivf זה המוצא היחיד?

לצפיה ב-'אוליגוזוספרמיה'
אוליגוזוספרמיה
( לעמוד שלי בתפוז )
24/06/2017 | 22:51
2
40
ערב טוב.
ללא ידיעת נפח הדגימה ואחוז תאי הזרע הנעים, לא אוכל לתת אומדן להצלחת ההזרעה. אך אם לאחר תהליך ההכנה להזרעה (השבחה) מצליחים להגיע ללפחות מיליון תאים בדגימה, בהחלט יש סיכוי, כי זו פחות או יותר הכמות שמגיעה לרחם במצב הטבעי.
בהצלחה!

לצפיה ב-'תודה רבה על התשובה המהירה'
תודה רבה על התשובה המהירה
25/06/2017 | 09:10
1
31
נפח דגימה 2.5-3.2 (בשתי בדיקות בהפרש חודש),3- 2מיליון לסמק,כ40 אחוז בתנועה .
לאחר השבחה 6 מיליון,טוטאל מוטיל קאונט-3 מיליון כ60 אחוז תנועה.
הרופא היה פסימי מאוד ואמר שבמצב כזה אין מה לבזבז זמן על הזרעות וצריך לעבור ישר לivf
לצפיה ב-'הזרעה'
הזרעה
( לעמוד שלי בתפוז )
26/06/2017 | 08:31
26
איני רואה בעיה עם הזרעה של 3 מיליון תאי זרע בתנועה, אבל אני מתאר לעצמי שהרופא המטפל רואה תמונה יותר רחבה. ואמנם לא מדובר במצב "אבוד", אך בכל מקרה, מקובל אחרי שתיים-שלוש הזרעות שלא הצליחו לעבור להפריות. 
לצפיה ב-'טיפולים - לא בטוח אם זה הפורום הנכון'
טיפולים - לא בטוח אם זה הפורום הנכון
24/06/2017 | 02:20
3
61
שואל. אם מישהו חקר או בדק.
טיפולים להגדלת איבר המין - מה אפקטיבי אם בכלל
אורך, רוחב או כל הגדלה.

מצטער אם זה לא הפורום הנכון :(
לצפיה ב-'לצערי זה לא הפורום הנכון....'
לצערי זה לא הפורום הנכון....
( לעמוד שלי בתפוז )
24/06/2017 | 22:45
2
44
ערב טוב.
צר לי, אך נראה כי אכן טעית בפורום. הייתי ממליץ לנסות בפורום אורולוגיה או רפואה פלסטית. 
בהצלחה!
לצפיה ב-'שניהם לא קיימים'
שניהם לא קיימים
24/06/2017 | 23:04
16
לצפיה ב-'ובאותו הקשר- האם ידוע מקרה שטיפולים'
ובאותו הקשר- האם ידוע מקרה שטיפולים
24/06/2017 | 23:47
48
כאלה, פגעו בפוריות הגבר?
לצפיה ב-'מה ההבדלים בין ניתוח טסה למיקרוטזה ומה יותר מומלץ?'
מה ההבדלים בין ניתוח טסה למיקרוטזה ומה יותר מומלץ?
20/06/2017 | 11:28
1
18
לצפיה ב-'TESE או micro-TESE'
TESE או micro-TESE
( לעמוד שלי בתפוז )
20/06/2017 | 21:27
36
שלום.

בניתוח TESE מבוצע חתך קטן באשך ונלקחת דגימת ביופסיה מאזור אקראי באשך בתקווה שהוא מכיל תאי זרע. הדגימה עוברת עיבוד וחיפוש תאי זרע במעבדה. 
ב-micro-TESE מבצעים חתך גדול יותר ובאמצעות מיקרוסקופ מביטים ברקמת האשך בנסיון למצוא אזור שנראה שיש בו ייצור זרע (בניגוד ללקיחת ביופסיה מאזור אקראי). ברגע שמאתרים אזור כזה, נדרשת פיסת רקמה מזערית, קטנה הרבה יותר מאשר ב-TESE קונבנציונלי ולכן תהליך זה נחשב ידידותי יותר לרקמת האשך. 
מבחינת יעילות, ה-micro-TESE נחשב ליעיל יותר מהביופסיה במקרים של אזוספרמיה לא חסימתית (כ-40% הצלחה אל מול כ-50%), על אף שישנם גם מחקרים המראים כי אין הבדל משמעותי ביניהם. יש לקחת בחשבון שביצוע micro-TESE דורש הכשרה ייחודית של הרופא המבצע ולפיכך לא כל האורולוגים ימליצו עליה. בנוסף להיותו מסובך יותר, הוא גם יקר יותר ומומלץ לבדוק בקופת החולים לגבי ההשתתפות בעלויות. וכמובן שבמקרים של אזוספרמיה חסימתית, בה לא מדובר בבעיה בייצור הזרע, אין שום מניעה לביצוע TESE, או אפילו שאיבת זרע מהאשך או יתרת האשך.

בהצלחה!

מנהל/ת הפורום

אודות:
מנהל הפורום – ד"ר פבל איציקסון, בעל תואר שלישי בביולוגיה. ד"ר איציקסון הינו בוגר אוניברסיטת בר אילן בתחום של ביולוגיה ופוזיולוגיה של החי. את לימודיו
עוד...

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

ד
מנהל הפורום ד"ר איציקסון

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו