לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום פוריות הגבר

הדרך להריון וללידה אינה תמיד קלה. מיליוני זוגות ברחבי העולם מאובחנים עם אי-פוריות, מתוכם אי הפוריות על רקע זכרי מהווה קרוב ל-40%. אך כיום, המדע והטכנולוגיה מאפשרים לנו להתגבר על חלק ניכר מהמכשולים בדרך להורות ויותר ויותר זוגות בכל שנה זוכים לחבק תינוק בזכות טיפולי הפוריות. מטרתנו בפורום לפוריות הגבר היא לתת מענה לזוגות אשר אובחנו עם אי-פוריות על רקע זכרי ובאופן טבעי נתקלו בהמון סימני שאלה תוך כדי. למי לפנות? מה הטיפול המיטבי עבורי? מה לעשות על מנת להגדיל את סיכויי ההצלחה? מומחי הפורום ישמחו לעמוד לרשותכם בכל שאלה או בעיה שתעלו ומאחלים לכם דרך קלה ומהירה ללידה המיוחלת.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום פוריות הגבר

הדרך להריון וללידה אינה תמיד קלה. מיליוני זוגות ברחבי העולם מאובחנים עם אי-פוריות, מתוכם אי הפוריות על רקע זכרי מהווה קרוב ל-40%. אך כיום, המדע והטכנולוגיה מאפשרים לנו להתגבר על חלק ניכר מהמכשולים בדרך להורות ויותר ויותר זוגות בכל שנה זוכים לחבק תינוק בזכות טיפולי הפוריות. מטרתנו בפורום לפוריות הגבר היא לתת מענה לזוגות אשר אובחנו עם אי-פוריות על רקע זכרי ובאופן טבעי נתקלו בהמון סימני שאלה תוך כדי. למי לפנות? מה הטיפול המיטבי עבורי? מה לעשות על מנת להגדיל את סיכויי ההצלחה? מומחי הפורום ישמחו לעמוד לרשותכם בכל שאלה או בעיה שתעלו ומאחלים לכם דרך קלה ומהירה ללידה המיוחלת.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 לציבור הגולשים, שלום רב. 

שמי פשה ואני עוסק בתחום הפוריות זה מעל שני עשורים. כיום אני משמש כמנהל המעבדה להפריה חוץ-גופית בבי"ח אסותא ראשון ובמקביל מנהל את מעבדת MFC המרכז לפוריות הגבר. קבלת תפקיד מנהל הפורום היא זכות גדולה עבורי ואני מתחייב להיות קשוב לגולשי הפורום ולתת מענה הולם ומקצועי לכל שאלה שתעלה כאן. כמו כן, בנוסף לשאלות, הנכם מוזמנים להעלות לדיון נושאים שכולנו נוכל ללמוד מהם. עם זאת, על מנת לשמור על דיון ענייני, ברצוני לבקש מכם להקפיד על מספר כללים פשוטים:

- שיח מכבד בין יושבי הפורום
- המנעות מהעלאת תוכן פרסומי
- המנעות מהעלאת תוכן פוגעני.

כמו כן, אבקש להזכיר כי מטרת הפורום היא תמיכה בלבד. תוכן הפורום לא נועד בשום שלב להוות תחליף לייעוץ רפואי מותאם אישית.

המשך גלישה מהנה ו... פורה.

שלכם,

פשה

המשך >>

לצפיה ב-'פענוח בדיקת זרע'
פענוח בדיקת זרע
25/07/2017 | 15:36
4
שלום רב ותודה על האפשרות לקבל מידע בפורום זה! רציתי לקבל חוות דעת על בדיקת הזרע של בעלי (גיל 34), אנו מנסים להיכנס להריון זה חודשים אחדים (4-5):
5 ימי הימנעות
מראה - Normal
צמיגות -High
PH - גדול מ8
נפח - 0.8 (ייאמר כי לא כל כך הצליח "לקלוע" לכוס...)
ריכוז תאי זרע - 70 מיליון
total count - 56 million
תנועתיות - 49%
תנועה פרוגרסיבית - 46%
חיוניות - גדולה מ60%

מורפולוגיה
נורמלי - 6%
פגמים בראש - 94%
פגמים צוואר - 18%
פגמים בזנב - 22%
תאים צעירים - אין

לויקוציטים - אין

האם הפגמים הרבים בראש (94%) הם סיבה לדאגה? האם דרושות השבחה והזרעה? תודה רבה רבה!!
לצפיה ב-'וריקוצלה, בקע מפשעתי ובעיית זרע...'
וריקוצלה, בקע מפשעתי ובעיית זרע...
06/07/2017 | 11:26
3
25
ד"ר הנכבד שלום רב. אנסה לתמצת את הרקע שלנו , מצטערת מראש על האורך:

1. בני 32, נשואים, בריאים , עושים ספורט ואוכלים מאוזן, מעולם לא עישנו 
2. לפני כ6 שנים בעוד בעלי מתאמן קבוע בחדר כושר, החלו אצל בעלי כאבים במפשעה ימין, "שבאים והולכים " להגדרתו. הוא הלך לאורולוג שאיבחן וריקוצלה דרגה 1. אולם אולטרא סאונד קבע שאין וריקוצלה.
3. הכאבים נמשכו, בעלי המשיך להתאמן בחדר כושר, ולפני שנה וחצי הלכנו שוב לפרופסור אורולוג באופן פרטי, אמר שיש וריקוצלה דרגה 1 ואמר שאם אין בעיות פוריות אין מה לעשות. אז עוד לא ניסינו להביא ילדים. אולם, גם הוא לא מצא את המקור של הכאבים.
4. כיום, אנו מנסים להרות חצי שנה כבר ללא הצלחה. אצלי בינתיים בדיקות יוצאות הכל תקין  . אצל בעלי בבדיקת זרע נתגלה: מורפולוגיה 2%, ריכוז 13 מיליון, ספירה כללית 58.8 מיליון, נפח 4.5, תנועה 62% מתוכה פרוגרסיבית: 54%. 
5. הלכנו לרופא פיריון אמר שצריך הזרעות. עשינו הזרעה אחת (על בסיס טבעי ללא הורמונים). ביום ההזרעה: ריכוז צנח ל6 מיליון (!!), אך לאחר השבחה 23 מיליון, תנועה 50%, מתוכה פרוגרסיבית 17%. למצער ההזרעה נכשלה.

6. בגלל שהכאבים במפשעה שלו נמשכו (כבר 6 שנים!!) הלכנו שבוע שעבר שוב לייעוץ פרטי אצל פרופסור אורולוג מומחה אחר,  שגם מומחה לפיריון הגבר .
הוא שלל וריקוצלה מכל וכל!!! ואמר שאין שום וריקוצלה ושיש לו בקע מפשעתי! שלח אותנו לא.ס מפשעות (שאכן הדגים בקע דו צדדי ובלוטות לימפה מעט מוגדלות) ועכשיו יש לנו תור לכירורג לקבל חוות דעת לגבי ניתוח. אמר שאין מה לעשות עם נתוני הזרע האלה (לא לעשות ניתוח וריקוצלה) ורק לעשות הזרעות.

שאלותיי:
1. האם יש קשר בין בקע למצב הזרע? האם ניתוח תיקון הבקע מסוכן לזרע/ יכול לפגוע באשכים?
2. כמה זמן לאחר ניתוח בקע לפרוסקופי אפשר לתת דגימה זרע להזרעה? (באוננות)
3. איך ייתכן צניחה מ13 מיליון ל6 מיליון בהפרש של שבוע ובתנועתיות? (זמן התנזרות של 3.5 ימים בשני המקרים). ? האם אכן יש סיכוי עם הזרעות בנתונים האלה או שצריך IVF? 
4. איך נדע אם יש או אין וריקוצלה לאור הדעות החלוקות? והאם אכן אין מה לעשות (חוץ מהזרעות) במקרה אין וריקוצלה?

מודה לך מקרב לב על תשובתך ועל זמנך!!!

בכבוד רב.

לצפיה ב-'וריקוצלה, בקע מפשעתי וזרע'
וריקוצלה, בקע מפשעתי וזרע
( לעמוד שלי בתפוז )
10/07/2017 | 11:09
2
15
שלום.

להלן תשובותיי לשאלות שהעלית:

1. אינני רופא, אך לאחר התיעצות עם רופא פריון נראה כי אין קשר ישיר בין הבקע לאיכות הזרע. עם זאת, לפי הגישה שלי, "הכל משפיע על הכל". כאבים ודאי שלא תורמים לאף מערכת בגוף ובהחלט ייתכן שהכאב הנגרם מהבקע גורם לירידה במצב הבריאותי הכללי ולכך עשויה להיות השפעה על איכות הזרע באופן עקיף. הניתוח, לעומת זאת, לא יכול לפגוע באשכים.

2. זרע נוצר לאורך תקופה של כ-3 חודשים, וכאמור, בהחלט ייתכן שהייצור נפגע כתוצאה מכאב ואי נחת. לפיכך, על מנת לקבל תוצאה מהימנה, הייתי ממתין לפחות את התקופה הזאת לאחר הניתוח. כמובן שמוטב להתייעץ עם הרופא המנתח בנושא.

3. לא מדובר בצניחה. תנודתיות הזרע היא דבר נורמלי והפרמטרים יכולים לנוע בצורה משמעותית מיום ליום. לא רואה סיבה לדאגה במקרה שלך. בכל מקרה, נתונים אלה מספיקים לחלוטין עבור הזרעה.

4. חשוב לזכור כי לא תמיד קיים קשר בין וריקוצלה לאיכות הזרע, במיוחד כאשר שני רופאים מומחים לא מגיעים לאותה מסקנה לגבי קיומה. נראה כי גם אם היא קיימת, מדובר בדרגה קלה ביותר שלא מצריכה התערבות (אבל מעקב - כן). לכן, לעת עתה, אין מניעה מלהמשיך בהזרעות. כמובן, שאם, לא עלינו, ההזרעות לא יניבו הצלחה, ככל הנראה תיאלצו לעבור להפריות.

בהצלחה!
לצפיה ב-'תודה רבה לך! עוד שאלה קטנה ברשותך'
תודה רבה לך! עוד שאלה קטנה ברשותך
18/07/2017 | 17:04
1
9
ד"ר הנכבד תודה רבה על זמנך.
כאמור בעלי עשה רק בדיקת זרע אחת לפני חודש וחצי וכאמור הייה ריכוז נמוך נמוך (13 מ' אך ספירה כללית 58.8 לאחר 4 ימי התנזרות) ומורפולוגיה 2%.
מאז עשינו 2 הזרעות (+השבחות) ונתוני הריכוז רק הלכו והדרדרו:
בהשבחה ראשונה: ריכוז 6 מ' לפני  (23 מ' לאחר השבחה) התנזרות של 3 ימים
השבחה שנייה: ריכוז 4 מ' לפני (!!) ולאחר השבחה- 6 מ' אך התנזרות של יום וחצי בלבד. (האם יכול להיות שבגלל זה ירד הריכוז?)
שאלותיי:
1. 3 רופאים שונים, הרופא פוריות שלי, גניקולוגית ואורולוג אמרו שאלו נתונים טובים להזרעה. אולם ממה שאני קוראת (וקראתי המון) אלו נתונים נמוכים מאוד... האם יש לנו סיכוי ספונטני עדיין? ומה הסיכוי בהזרעות בשילוב של ריכוז נמוך ומורפולוגיה 2%? (התנועה טובה בין 40-50% פרוגרסיבית)

2. הבנתי שמסף זרע ירוד מסוים, "מקפיצים" ישר ל IVF. האם ידוע לך בכללית מהו המדד הזה? כלומר כמה גרוע הזרע צריך להיות בשביל שיעבירו אותנו לIVF? מרגיש לי בזבזו זמן ההזרעות האלו, בהינתן שאצלי הכל תקין ויש בעיה ידועה כה קשה בזרע... מה דעתך?
3. מתי כדאי לעשות עוד בדיקת זרע?

המון תודה!!!
לצפיה ב-'נתוני זרע'
נתוני זרע
( לעמוד שלי בתפוז )
20/07/2017 | 16:43
7
שלום.

1. אין שום בעיה לבצע הזרעה עם 4-6 מיליון תאי זרע בתנועה. בכל מקרה, במצב הטבעי, גם אם מדובר בכמות התחלתית של 50 מיליון,לרחם יגיע רק כמיליון. לעומת זאת, עבור הריון ספונטני, רצוי שיהיה סדר גודל של כ-10 מיליון בתנועה פרוגרסיבית (כלומר כאלה שנעים קדימה). ההזרעה בעצם חוסכת לתאי הזרע את המסע הארוך דרך הנרתיק וצוואר הרחם שרובם המוחלט לא שורד. לגבי סיכוי להצלחת תהליך זה או אחר, לצערי, אין לי תשובה והכתובת כאן צריכה להיות הרופא המטפל שלך.
2. במצב הזרע של בעלך, בהיעדר התוויות נוספות, לא נראה כי היה צורך "להקפיץ" אתכם ל-IVF. אל תמהרי לשם, תמיד כדאי להתחיל מהטיפול ה"רך" יותר. כמו שרשמתי קודם, בסופו של דבר, אם ההזרעות לא יצליחו, לא תהיה שום מניעה לנסות גם ב-IVF.
3. בדיקת הזרע הכי אמינה תהיה לאחר 3 חודשים. עם זאת, זה ברור כי אם אתם נמצאים בטיפולי פוריות, זה בזבוז זמן יקר. בכל זאת, הייתי מציע להמתין חודש ולבצע בדיקה נוספת, אבל חשוב ביותר להקפיד על מספר מתאים של ימי התנזרות! במקרה שלכם, נראה כי פרק זמן של 3-5 ימים יהיה אופטימלי. כמו כן, בפרק הזמן הזה הייתי מנסה לבחון האם יש משהו בסביבתכם שעשוי להשפיע על איכות הזרע לרעה, ואני מתכוון לכל דבר, החל ממחסור בשעות שינה ועד לבישת תחתונים צמודים מדי. 
בהצלחה!

לצפיה ב-'שלום רב - האם FSH הכרחי עבור יצור זרע ?! תודה !'
שלום רב - האם FSH הכרחי עבור יצור זרע ?! תודה !
12/07/2017 | 10:00
1
18
שלום וברכה
שאלה עקרונית ברשותכם
אני קצת אובד עצות מכיון ששמעתי דעות סותרות בין הרופא של אישתי לבין הרופא שלי
בבדיקת זרע לפני חודש התוצאה הייתה בערך כ 2 מליון - תוצאה נמוכה אולם זה היה על טסטוסטרון נמוך ו FSH גבוה
מייד לאחר הבדיקה הנ"ל התחלתי זריקות פרגניל 5000 יחידות אחת ל5 ימים - הFSH פשוט נמחק והתאפס והטסטוסטרון עלה
בבדיקת זרע לפני כמה ימים לא נמצאו תאים...
רופא הנשים של אישתי שמבין בפוריות הגבר טוען שהירידה החדה בספירה לא קשורה ל FSH ולכן לא ניתן לייחס את הירידה בספירת הזרע לאיפוס של ה FSH
אולם! האורולוג שאצלו הייתי טוען שהכרחי לשמור על רמת FSH מסויימת על מנת להגיע לייצור זרע ולכן אצטרך לקחת זריקות מנוגון
אנא מנסיונכם או הידיעות שלכם - עם מי הצדק?!  האם ניתן לייחס את הירידה החדה בספירת הזרע באיפוס של ה FSH ?!
האם להתחיל זריקות מנוגון ?!
אנא התייחסותכם
תודה 
לצפיה ב-'FSH וייצור זרע'
FSH וייצור זרע
( לעמוד שלי בתפוז )
16/07/2017 | 23:45
8
שלום.

במבט ראשון, אני נוטה להסכים עם האורולוג. ה-FSH הכרחי להתנעת תהליך ייצור הזרע (ספרמטוגנזה) ולהבשלת התאים התומכים בתהליך. רמה נמוכה מהסף הדרוש בהחלט יכולה לגרום לעצירת התהליך. עם זאת, לא ניתן לשלול גם את האפשרות שהירידה בספירת הזרע התחילה עוד לפני - לו היית עושה בדיקות נוספות בשנה החולפת, ייתכן והיו רואים זאת. אך כיוון שאין לכך עדות, כאמור, האבחנה של האורולוג נשמעת אמינה יותר. לגבי הזריקות - אם הרופא סבור כי המצב לא יתאזן מעצמו ובהיעד טיפול אחר, כנראה שאין מנוס.

בהצלחה!

לצפיה ב-'תוצאות בדיקה '
תוצאות בדיקה
09/07/2017 | 14:28
1
23
שלום רב , 

ביצעתי היום בדיקת זרע בפעם הראשונה , הפגישה שלנו עם רופאת הנשים היא רק עוד שבועיים . 
חרגתי ממנהגי והתחלתי לבדוק את תוצאות הבדיקה באינטרנט (מצורפת להודעה), והתחלתי קצת (הרבה ) לדאוג . האם יש לנו סיבה ? 
אני בן 43 ובת זוגתי בת 42 

אשמח אם תוכל להביע את דעתך הלא מחייבת ......

תודה רבה מראש 
לצפיה ב-'תוצאות בדיקת זרע'
תוצאות בדיקת זרע
( לעמוד שלי בתפוז )
10/07/2017 | 11:35
20
שלום.

לא הייתי מתחיל לדאוג על סמך בדיקה בודדה. על מנת לקבל תמונה מהימנה, כדאי לחזור על בדיקה לפחות פעם אחת נוספת. כמו כן, כדאי לצמצם את מספר ימי ההתנזרות ל-2-3 ימים. 
ולהקדים את המאוחר - כיוון שבת זוגתך עברה את גיל 40, היא כבר מועמדת ל-IVF ובסבירות גבוהה גם ל-ICSI. לפיכך, למורפולוגיה תפקיד פחות משמעותי בהצלחת ההפריה. במידה ואכן יסתבר כי קיימת ביה חמורה במורפולוגיה , ניתן יהיה להיעזר במיון מורפולוגי של תאי זרע (IMSI) להגדלת הסיכויים.

בהצלחה!
לצפיה ב-' מכירים את כל הפורומים בתפוז '
מכירים את כל הפורומים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
09/07/2017 | 13:05
5

אם לא, אתם מוזמנים לגלות כמה...

פורום פילוסופיה לכל חוגג 16 שנה של פעילות ומזמין אתכם לקחת בה חלק

כותבים למגירה? חבל בואו לשתף את הגולשים בפורום שירה ופרוזה 

בפורום שישים פלוס תגלו שבכל גיל אפשר להכיר חברים חדשים ברשת

מכורים לגיימינג? יש לכם עם מי לדבר על כל המשחקים בפורום קונסולות משחק 

אף פעם לא מאוחר מידי... בפורום חסרי ניסיון זוגי ומיני בגיל מאוחר תמצאו קהילה תומכת ומקום לשתף ולפרוק 

רוכבים מקצועיים? לא יורדים מהאופניים שלכם? אופני כביש הוא הפורום בשבילכם

המשך גלישה נעימה
לצפיה ב-'שאלה מהותית הדרגתיות בניתוחי אשכים? '
שאלה מהותית הדרגתיות בניתוחי אשכים?
30/06/2017 | 12:07
4
29
שלום לכולם.
אנחנו מאובחנים באיזוספרמיה  בתחילת דרכנו (אין תאי זרע בדגימות, fsh 18.5, קריוטיפ וכרומוזום y תקין, אשכים מעט קטנים מהנורמה) . עד כה היינו בחיפוש אצל ברטוב שלצערנו לא מצא זרעים. כעת בן זוגי שאובחן באיזוספרמיה, מקבל טיפול בדיקור על ידי ד"ר סיטרמן ובמקביל טיפול ברפואה משלימה על ידי אייל פוליטי לעידוד ייצור זרע.
לאחרונה ייעצו לנו שבמידה והטיפולים הללו לא ייסייעו למציאת זרע בשפיכה שכדאי לנו  להתחיל את הניתוחים באופן הדרגתי. כך לדוגמא להתחיל במסה, להמשיך בטסה ומשם אם לא ימצא למיקור טסה. האם זו המלצה טובה או שמא במצב של איזוספרמיה שבו אנחנו נמצאים כדאי מלכתחילה לעבור למיקרו טסה? עד עכשיו החזקנו בדעה הזאת אבל אנחנו מנסים להבין מה יהיה נכון עבורנו. אשמח לחוות דעתכם. תודה! 
לצפיה ב-'אף אחד לא יודע? '
אף אחד לא יודע?
03/07/2017 | 17:48
1
לצפיה ב-'לפני ניתוח אשכים'
לפני ניתוח אשכים
( לעמוד שלי בתפוז )
04/07/2017 | 10:37
2
19
שלום ומתנצל על העיכוב במתן התשובה. 
ראשית, לפני שמדברים על ניתוח, כדאי לבדוק האם הטיפולים האלטרנטיביים אגן עזרו. לפיכך, כדאי לבצע חיפוש נוסף בתום הטיפולים. עם זאת, כדאי לבצע את החיפוש במעבדה שמסוגלת להקפיא תאי זרע בודדים, על מנת לאפשר יצירת גיבוי ליום השאיבה במידה וימצאו תאים. כיום יש בארץ מעבדה אחת כזאת - MFC (גילוי נאות - מדובר במעבדה בניהולי). במידה ולא ימצאו תאים, לרוב תופנו ל-tese או ל-micro-tese, בכפוף להמלצת רופא אורולוג. Mesa לא רלוונטי במקרה שלכם, כיוון שהשיטה משמשת להפקת זרע מיתרת האשך במקרים של אזוספרמיה חסימתית.
בהצלחה!

לצפיה ב-'תודה! עוד שאלה קטנה ברשותך תודה רבה! '
תודה! עוד שאלה קטנה ברשותך תודה רבה!
05/07/2017 | 23:15
1
17
תודה רבה על המענה! כמובן שנעשה בדיקה בmfc אנחנו מקווים שלא נצטרך להגיע לשלב בניתוח.. ובכל זאת, 
אני אשמח אם תוכל לחדד עבורנו מהן בדיוק הקריטריונים השונים לבחירה בין טזה למיקרו טזה? האם יש סיטואציות בהם זה עדיף על זה או שמא תמיד המיקרו עדיפה? 
נשמח מאוד למידע, לצערנו הוא מאוד חסר לנו על מנת לקבל החלטה 
לצפיה ב-'קריטריונים ל-TESE לעומת micro-TESE'
קריטריונים ל-TESE לעומת micro-TESE
( לעמוד שלי בתפוז )
10/07/2017 | 10:31
10
עקרונית, הקריטריון הראשי הוא המצאותה של אזוספרמיה לא חסימתית. ברוב המקרים, ניתוח ברירת המחדל הוא TESE וזה נובע בעיקר מעלותו הגבוהה של ה-micro-TESE למטופל, על אף שלא מעט מחקרים מראים על יתרון השיטה. אם בניתוח הרגיל לא יימצאו תאי זרע, בהחלט ייתכן שהרופא ימליץ על הניתוח היקר יותר.
לצפיה ב-'נוגדי דכאון ואזוספרמיה?'
נוגדי דכאון ואזוספרמיה?
30/06/2017 | 20:18
1
20
האם ישנם השפעה של נוגדי דיכאון על אזוספרמיה?
 (לחיוב או לשלילה..)
לצפיה ב-'נוגדי דכאון ואזוספרמיה'
נוגדי דכאון ואזוספרמיה
( לעמוד שלי בתפוז )
04/07/2017 | 10:38
19
שלום.
אין עדות בספרות המקצועית להשפעת נוגדי דכאון על אזוספרמיה.
בהצלחה!
תוצאות בדיקת זרע
26/06/2017 | 13:23
1
38
שלום,
בעלי עבר לא מזמן בדיקת זרע, שתוצאות המורפולוגיה שלה קצת מדאיגות אותי:
מורפולוגיה - 4%
גבולי - 1%
פגמים בראש - 96%
פגמים בצוואר - 7%
פגמים בזנב - 16%
האם התוצאות הללו יכולות להוות בעיה כשאנחנו מנסים להיכנס להריון?
תודה רבה מראש...
לצפיה ב-'תוצאות בדיקות זרע'
תוצאות בדיקות זרע
( לעמוד שלי בתפוז )
29/06/2017 | 13:03
31
שלום.
מורפולוגיה של 4% נחשבת נורמלית לגמרי בבדיקת זרע סטנדרטית. על פניו, נראה שכרגע אין ממה לחשוש. בכל מקרה, אם בעלך חשוף לגורמים שעשויים להשפיע על איכות הזרע (עישון, סמים, עודף משקל, חימום יתר של אזור האשכים וכו'), כדאי לנסות לתקן זאת ואז ייתכן שיפור במורפולוגיה. 
בהצלחה!

לצפיה ב-' נפתח פורום טיולים בגיאורגיה וארמניה '
נפתח פורום טיולים בגיאורגיה וארמניה
( לעמוד שלי בתפוז )
26/06/2017 | 13:20
16
 משפחות עם ילדים, טיולי בנות, צעירים, דתיים והגיל השלישי: גיאורגיה הפכה להיות היעד החם לחופשה מגוונת ולנו יש פורום חדש שיעזור לכם לתכנן את הטיול המושלם  היכנסו לפורום טיולים בגיאורגיה וארמניה
לצפיה ב-'אוליגוזוספרמיה'
אוליגוזוספרמיה
24/06/2017 | 07:36
3
52
היי..מנסים להכנס להריון כחצי שנה..בבית 2 בנות שאחת הגיעה מהריון טבעי בניסיון הראשון ואחת הגיעה בהזרעה ראשונה בעקבות הגילוי על האוליגוזוספרמיה...לפני כ4 שנים לפני ההריון השני הריכוז היה 17 מיליון לסמק,בבדיקות האחרונה הריכוז צנח ל2-3 מיליון (תנועה בסדר ומורפולוגיה תקינה)..האם יש סיכוי להרות בהזרעה או שivf זה המוצא היחיד?

לצפיה ב-'אוליגוזוספרמיה'
אוליגוזוספרמיה
( לעמוד שלי בתפוז )
24/06/2017 | 22:51
2
28
ערב טוב.
ללא ידיעת נפח הדגימה ואחוז תאי הזרע הנעים, לא אוכל לתת אומדן להצלחת ההזרעה. אך אם לאחר תהליך ההכנה להזרעה (השבחה) מצליחים להגיע ללפחות מיליון תאים בדגימה, בהחלט יש סיכוי, כי זו פחות או יותר הכמות שמגיעה לרחם במצב הטבעי.
בהצלחה!

לצפיה ב-'תודה רבה על התשובה המהירה'
תודה רבה על התשובה המהירה
25/06/2017 | 09:10
1
26
נפח דגימה 2.5-3.2 (בשתי בדיקות בהפרש חודש),3- 2מיליון לסמק,כ40 אחוז בתנועה .
לאחר השבחה 6 מיליון,טוטאל מוטיל קאונט-3 מיליון כ60 אחוז תנועה.
הרופא היה פסימי מאוד ואמר שבמצב כזה אין מה לבזבז זמן על הזרעות וצריך לעבור ישר לivf
לצפיה ב-'הזרעה'
הזרעה
( לעמוד שלי בתפוז )
26/06/2017 | 08:31
20
איני רואה בעיה עם הזרעה של 3 מיליון תאי זרע בתנועה, אבל אני מתאר לעצמי שהרופא המטפל רואה תמונה יותר רחבה. ואמנם לא מדובר במצב "אבוד", אך בכל מקרה, מקובל אחרי שתיים-שלוש הזרעות שלא הצליחו לעבור להפריות. 
לצפיה ב-'טיפולים - לא בטוח אם זה הפורום הנכון'
טיפולים - לא בטוח אם זה הפורום הנכון
24/06/2017 | 02:20
3
35
שואל. אם מישהו חקר או בדק.
טיפולים להגדלת איבר המין - מה אפקטיבי אם בכלל
אורך, רוחב או כל הגדלה.

מצטער אם זה לא הפורום הנכון :(
לצפיה ב-'לצערי זה לא הפורום הנכון....'
לצערי זה לא הפורום הנכון....
( לעמוד שלי בתפוז )
24/06/2017 | 22:45
2
26
ערב טוב.
צר לי, אך נראה כי אכן טעית בפורום. הייתי ממליץ לנסות בפורום אורולוגיה או רפואה פלסטית. 
בהצלחה!
לצפיה ב-'שניהם לא קיימים'
שניהם לא קיימים
24/06/2017 | 23:04
10
לצפיה ב-'ובאותו הקשר- האם ידוע מקרה שטיפולים'
ובאותו הקשר- האם ידוע מקרה שטיפולים
24/06/2017 | 23:47
37
כאלה, פגעו בפוריות הגבר?
לצפיה ב-' פורומים מקצועיים מתחדשים - יש את מי לשאול הכל '
פורומים מקצועיים מתחדשים - יש את מי לשאול הכל
( לעמוד שלי בתפוז )
21/06/2017 | 12:41
23
 מסוכסכים עם השכן על רכוש משותף? מתמודדים עם דייר סרבן תשלום? 
מומחה בפורום ועד בית- בתים משותפים מחכה לשאלות שלכם

נתקלתם במקרה של רשלנות רפואית? אתם צריכים ייעוץ משפטי בנושא? עו"ד מהתחום מחכה לייעץ לכם בפורום רשלנות רפואית

העסק נמצא בקשיים כלכליים? צריכים ייעוץ פיננסי? פורום הלוואות לעסקים וייעוץ עסקי זה המקום בשבילכם

הקריירה נתקעה? מתקשים למצוא כיוון תעסוקתי בחיים? בפורום ייעוץ קריירה מחכים לכם בקוצר רוח וישמחו לייעץ לכם

בעיות ראייה, משקפיים, מולטיפוקל, עדשות ראייה, צילינדר -  מומחה אופטומטריסט כאן בשבילכם בפורום עדשות מגע ומשקפיים 

הבניין שלכם עומד לעבור תמ"א 38? לא יודעים מה הזכויות שלכם בפרויקט פינוי בינוי? היכנסו לפורום תמ"א 38 והתחדשות עירונית ותקבלו תשובות להכל

מתמודדים עם בעיות בעסק? רוצים להתייעץ לגבי קידומו? בפורום עסקים תימצאו פיתרונות להכל
לצפיה ב-'מה ההבדלים בין ניתוח טסה למיקרוטזה ומה יותר מומלץ?'
מה ההבדלים בין ניתוח טסה למיקרוטזה ומה יותר מומלץ?
20/06/2017 | 11:28
1
10
לצפיה ב-'TESE או micro-TESE'
TESE או micro-TESE
( לעמוד שלי בתפוז )
20/06/2017 | 21:27
21
שלום.

בניתוח TESE מבוצע חתך קטן באשך ונלקחת דגימת ביופסיה מאזור אקראי באשך בתקווה שהוא מכיל תאי זרע. הדגימה עוברת עיבוד וחיפוש תאי זרע במעבדה. 
ב-micro-TESE מבצעים חתך גדול יותר ובאמצעות מיקרוסקופ מביטים ברקמת האשך בנסיון למצוא אזור שנראה שיש בו ייצור זרע (בניגוד ללקיחת ביופסיה מאזור אקראי). ברגע שמאתרים אזור כזה, נדרשת פיסת רקמה מזערית, קטנה הרבה יותר מאשר ב-TESE קונבנציונלי ולכן תהליך זה נחשב ידידותי יותר לרקמת האשך. 
מבחינת יעילות, ה-micro-TESE נחשב ליעיל יותר מהביופסיה במקרים של אזוספרמיה לא חסימתית (כ-40% הצלחה אל מול כ-50%), על אף שישנם גם מחקרים המראים כי אין הבדל משמעותי ביניהם. יש לקחת בחשבון שביצוע micro-TESE דורש הכשרה ייחודית של הרופא המבצע ולפיכך לא כל האורולוגים ימליצו עליה. בנוסף להיותו מסובך יותר, הוא גם יקר יותר ומומלץ לבדוק בקופת החולים לגבי ההשתתפות בעלויות. וכמובן שבמקרים של אזוספרמיה חסימתית, בה לא מדובר בבעיה בייצור הזרע, אין שום מניעה לביצוע TESE, או אפילו שאיבת זרע מהאשך או יתרת האשך.

בהצלחה!
לצפיה ב-'איכות זרע ותדירות קיום יחסים'
איכות זרע ותדירות קיום יחסים
18/06/2017 | 08:24
1
54
שלום רב, המרפולוגיה שי היא גבולית(4%) אך כל שאר הפרמטרים טובים. רציתי לשאול אם ביום הביוץ מקיימים יחסים בהפרש של כמה שעות האם זה מועיל לאור החולשת מורפולגיה? ובכמה יורדת כמות הזרע אם מקיימים יחסים בהפרש של כמה שעות?

לצפיה ב-'איכות זרע ותדירות קיום יחסי מין'
איכות זרע ותדירות קיום יחסי מין
( לעמוד שלי בתפוז )
19/06/2017 | 21:52
36
שלום.
מורפולוגיה של 4% נחשבת תקינה ובהיעדר גורמים נוספים, לא אמורה להוות בעיה. משאלתך אני מבין שאתם מנסים להיכנס להריון בדרך טבעית, ואם כך, אז התשובה היא שאין מניעה מלקיים יחסי מין מספר פעמים ביום הביוץ, או בסמוך אליו, כי כך אתם מעלים את מספר תאי הזרע שיש להם סיכוי להגיע לביצית. מבחינת הירידה בריכוז תאי הזרע לאחר כמה שעות, אין שום דרך לנבא זאת, הדבר תלוי במספר ימי ההתנזרות שקדמו לקיום היחסים, בריכוז תאי הזרע המקורי ובנפח הזרמה שבכל מקרה משתנים מפעם לפעם. על הירידה בריכוז, אגב, לעתים קרובות מפצה העליה באחוז התאים הנעים בזרמה השניה. 

והערה אחרונה לגבי מורפולוגיה. הדרך היחידה להתגבר על פגמים מורפולוגיים היא ביצוע הפריה חוץ גופית באמצעות מיקרומניפולציה בשילוב עם מיון מורפולוגי של תאי זרע (IMSI). זהו שלב מאוד מתקדם של טיפולי פוריות ואני ולפי מיטב הבנתי, אתם ממש רחוקים משם.

בהצלחה!

תוצאות בדיקת זרע
17/06/2017 | 21:39
1
49
שלום
אנו זוג (גילינו 43 ו 44) + בן בן 19 
אחריו הסטורייה קשה של הפלות חוזרות לא מוסברות
ניסינו לעבור פונדקאות מביציות וזרע שלנו לפני 3 שנים - לא הצליח. עכשיו שוקלים לחזור לתהליך פונדקאות בחול + תרומת ביצית
שאלה לגבי בדיקת זרע של בעלי:

צמיגות abnormal
PH  7.6
נפח 3.5
ריכוז 48*1000000
תנועה 69
סוג תנועה  פרוגרסיבית  58%
סוג תנועה  מקומית  11%
                 ללא תנועה 31%

תאים תקינים 3%
פתולוגית ראש   80%
פתולוגית זנב 17%
האם תוצואת תקינות?
האם זה יכול להשפיה לכמות ואיכות של הפריות?
    תודה מראש

לצפיה ב-'פונדקאות ותרומת ביצית'
פונדקאות ותרומת ביצית
( לעמוד שלי בתפוז )
19/06/2017 | 21:35
41
שלום.
על פניו, נראה שפרט לירידה במורפולוגיה (שאינה קריטית) ולצמיגות (שאינה רלוונטית, כיוון שנעשה שימוש במיקרומניפולציה), מדובר בנתונים תקינים. כיוון שהפקטור הקריטי ביותר להצלחת ההריון הוא גיל האשה (והביציות), לתרומת ביצית בשילוב עם פונדקאות ישנם סיכויים טובים להצלחה. עם זאת, כיוון שמדובר בתהליך יקר למדי, על מנת למקסם את סיכויי ההצלחה, כדאי לשקול (בהתייעצות עם הרופא המטפל שלך, כמובן), ביצוע אחד מסוגי המיונים (כגון IMSI או MACS) המאפשרים את בחירת תאי הזרע התקינים ביותר עבור הביציות. 
בהצלחה!
לצפיה ב-' נפתח פורום גיוס והשקעות בחברות סטארטאפ '
נפתח פורום גיוס והשקעות בחברות סטארטאפ
( לעמוד שלי בתפוז )
18/06/2017 | 10:41
20
 יזמים צעירים? הקמתם חברה חדשה? זקוקים לייעוץ עסקי-משפטי?
פורום חדש, חם מהתנור, יענה לכם על כל השאלות בנושאים כמו גיוסי הון, הסכמי בעלי מניות ועוד ועוד.

לצפיה ב-' פורום הישרדות נפתח מחדש '
פורום הישרדות נפתח מחדש
( לעמוד שלי בתפוז )
15/06/2017 | 13:11
1
 שורדים אמיתיים מכורים להדחות ומשימות חסינות
פורום הישרדות נפתח ומחכה לכם, במיוחד לרגל העונה החדשה המשודרת בימי רביעי ושבת ערוץ 2.
היכנסו ושתפו מי הפייבוריט שלכם

לצפיה ב-'שלום-ניסיון להריון ראשון'
שלום-ניסיון להריון ראשון
12/06/2017 | 10:26
2
45
אנו בני 31, לאחר כמה זמן של חוסר הצלחה להיקלט יש לבצע בדיקות ולחשוש מאי פוריות אצל הגבר?
לצפיה ב-'זמן להשגת הריון'
זמן להשגת הריון
( לעמוד שלי בתפוז )
12/06/2017 | 14:30
1
48
שלום.
על פי ארגון הבריאות העולמי, אי פריון הוא חוסר הצלחה להשיג הריון לאחר 12 חודשי קיום יחסי מין לא מוגנים. כלומר, אין סיבה להלחץ אם לא מושג הריון תוך פחות משנה. עם זאת, גם אין כל מניעה לעבור בדיקה שגרתית (עבור שניכם), רק לוודא ש"כל המערכות עובדות".
שיהיה בהצלחה!
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
05/07/2017 | 10:21
3
לצפיה ב-'המשך לתוצאו בדיקת זרע'
המשך לתוצאו בדיקת זרע
10/06/2017 | 09:10
1
34
תודה על האבחון
האם יכול להיות לזה קשר שגילינו לא מזמן שיש לבעלי וירקוצלה
אבל נאמר לו שאם הצלחנו להביא ילדים כנראה שזה לא ממש משפיעה
לצפיה ב-'וריקוצלה'
וריקוצלה
( לעמוד שלי בתפוז )
10/06/2017 | 13:36
25
בהחלט ייתכן. ישנן מספר דרגות של וריקוצלה, כשההמלצה הרווחת היא לא לנתח אם לא מדובר בדרגה גבוהה, מה גם שלפי דברייך לא הייתה פגיעה בפוריות. כדאי לעקוב בכל מקרה על מנת לוודא שאין החמרה עם הזמן.
תוצאות בדיקת זרע
08/06/2017 | 20:25
1
55
בהשך להודעה הקודמת אודה על איבחון תוצאות בדיקת הזרע

לצפיה ב-'פענוח תוצאה של בדיקת זרע'
פענוח תוצאה של בדיקת זרע
( לעמוד שלי בתפוז )
09/06/2017 | 22:24
39
שלום דנה.
אין שום צורך ברופא נשים - אשמח לפענח את התוצאות עבורך. עם זאת, קחי בחשבון שהרופא רואה תמונה הרבה יותר גדולה היות והוא מכיר את ההיסטוריה הרפואית שלכם ובכל מקרה, הוא הכתובת הסופית. לצורך העניין, הכתובת הוא רופא פריון או רופא אנדרולוג.
ובחזרה לבדיקה - יש לבעלך כמות מצוינת של תאי זרע (302 מיליון) עם אחוז תנועה פנטסטי - 88% וכולם בתנועה מהירה - אלה ערכים נהדרים. נפח הדגימה אמנם נמוך, אך היות ושאר הפרמטרים העשויים להיות מושפעים מכך תקינים, ייתכן שבעלך פשוט היה מעט מיובש בזמן מתן הדגימה.
הפרמטר היחיד שיש לתת עליו את הדעת הוא המורפולוגיה (צורה) של תאי הזרע. לבעלך נקבעה אבחנה של טרטוספרמיה - מבנה זרע פגום, עם 2% תאים תקינים בלבד. המשמעות של זה היא שהסיכוי שתא תקין יגיע לביצית ויפרה אותה הוא נמוך למדי. בנוסף לכך, יש לקחת בחשבון שהמורפולוגיה נקבעת במעבדה ע"י הסתכלות על הזרע בהגדלה של 400-1000, מה שלא מאפשר לראות את מכלול הפגמים האפשריים, כך שייתכן שבפועל אחוז התאים התקינים הוא נמוך בהרבה. השיטה היחידה שמאפשרת קביעה מדויקת של המורפולוגיה של תא הזרע היא האבחון המורפולוגי הנעשה בהגדלה של 6000. 
על אף הנאמר, לא הייתי ממהר להיכנס לפאניקה. עם הנתונים של הזרע של בעלך, בהיעדר גורמים אחרים, בהחלט אפשרי להשיג הריון טבעי, או עם מעט עזרה בדמות הזרעה תוך רחמית. כמובן שבמידה והליך זה לא מצליח, יש לשקול התערבות משמעותית יותר.
שיהיה בהצלחה!

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא השלמת/הבטחת הכנסה
אירוח בנושא...
בתיה כהן, מנהלת תחום הבטחת הכנסה בביטוח לאומי,...
אירוח בנושא השלמת/הבטחת הכנסה
אירוח בנושא...
בתיה כהן, מנהלת תחום הבטחת הכנסה בביטוח לאומי,...
תחרות להורים: זוכים בכרטיסים ומבלים עם הילדים
תחרות להורים: זוכים...
כותבים על פעילות ייחודית לילדים בחופש וזוכים...
תחרות להורים: זוכים בכרטיסים ומבלים עם הילדים
תחרות להורים: זוכים...
כותבים על פעילות ייחודית לילדים בחופש וזוכים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ