לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
34663,466 עוקבים אודות עסקים

פורום פוריות הגבר

הדרך להריון וללידה אינה תמיד קלה. מיליוני זוגות ברחבי העולם מאובחנים עם אי-פוריות, מתוכם אי הפוריות על רקע זכרי מהווה קרוב ל-40%. אך כיום, המדע והטכנולוגיה מאפשרים לנו להתגבר על חלק ניכר מהמכשולים בדרך להורות ויותר ויותר זוגות בכל שנה זוכים לחבק תינוק בזכות טיפולי הפוריות. מטרתנו בפורום לפוריות הגבר היא לתת מענה לזוגות אשר אובחנו עם אי-פוריות על רקע זכרי ובאופן טבעי נתקלו בהמון סימני שאלה תוך כדי. למי לפנות? מה הטיפול המיטבי עבורי? מה לעשות על מנת להגדיל את סיכויי ההצלחה? מומחי הפורום ישמחו לעמוד לרשותכם בכל שאלה או בעיה שתעלו ומאחלים לכם דרך קלה ומהירה ללידה המיוחלת.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום פוריות הגבר

הדרך להריון וללידה אינה תמיד קלה. מיליוני זוגות ברחבי העולם מאובחנים עם אי-פוריות, מתוכם אי הפוריות על רקע זכרי מהווה קרוב ל-40%. אך כיום, המדע והטכנולוגיה מאפשרים לנו להתגבר על חלק ניכר מהמכשולים בדרך להורות ויותר ויותר זוגות בכל שנה זוכים לחבק תינוק בזכות טיפולי הפוריות. מטרתנו בפורום לפוריות הגבר היא לתת מענה לזוגות אשר אובחנו עם אי-פוריות על רקע זכרי ובאופן טבעי נתקלו בהמון סימני שאלה תוך כדי. למי לפנות? מה הטיפול המיטבי עבורי? מה לעשות על מנת להגדיל את סיכויי ההצלחה? מומחי הפורום ישמחו לעמוד לרשותכם בכל שאלה או בעיה שתעלו ומאחלים לכם דרך קלה ומהירה ללידה המיוחלת.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 לציבור הגולשים, שלום רב. 

שמי פשה ואני עוסק בתחום הפוריות זה מעל שני עשורים. כיום אני משמש כמנהל המעבדה להפריה חוץ-גופית בבי"ח אסותא ראשון ובמקביל מנהל את מעבדת MFC המרכז לפוריות הגבר. קבלת תפקיד מנהל הפורום היא זכות גדולה עבורי ואני מתחייב להיות קשוב לגולשי הפורום ולתת מענה הולם ומקצועי לכל שאלה שתעלה כאן. כמו כן, בנוסף לשאלות, הנכם מוזמנים להעלות לדיון נושאים שכולנו נוכל ללמוד מהם. עם זאת, על מנת לשמור על דיון ענייני, ברצוני לבקש מכם להקפיד על מספר כללים פשוטים:

- שיח מכבד בין יושבי הפורום
- המנעות מהעלאת תוכן פרסומי
- המנעות מהעלאת תוכן פוגעני.

כמו כן, אבקש להזכיר כי מטרת הפורום היא תמיכה בלבד. תוכן הפורום לא נועד בשום שלב להוות תחליף לייעוץ רפואי מותאם אישית.

המשך גלישה מהנה ו... פורה.

שלכם,

פשה

המשך >>

לצפיה ב-' אירוח בנושא תזונת ספורט '
אירוח בנושא תזונת ספורט
21/01/2018 | 12:21

כולנו עושים ספורט ושומרים על תזונה נכונה, טוב נו... לפחות מנסים.
אז עכשיו יש לכם הזדמנות מעולה להתחיל.
ביום רביעי, 24.1, נארח בפורום קרב מגע והגנה עצמית את אודליה ביצ׳צ׳ו, תזונאית, קאוצ'רית ונטורופתית, בנושא תזונת ספורט.

העלו את שאלותיכם על גבי שרשור האירוח כבר עכשיו!

לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
18/01/2018 | 15:41
2
6
האם אין אונות או שפיכה מהירה יכול להשפיע על "איכות" זרע?

ויש לי עוד שאלה ,מה הוא בדיוק ה "איכות זרע"? איך ועל מה זה משפיע?

תודה
לצפיה ב-'איכות הזרע'
איכות הזרע
( לעמוד שלי בתפוז )
20/01/2018 | 21:47
1
6
שלום.

כשמדברים על "איכות" הזרע, הכוונה בד"כ לשלושה פרמטרים עיקריים: ריכוז תאי הזרע בדגימה, אחוז תאי הזרע בתנועה והמבנה המורפולוגי שלהם. לפרמטרים האלה השפעה ישירה על הסיכוי להביא להריון - דרושה כמות של כ-6-7 מיליון של תאי זרע בתנועה מהירה על מנת שיהיה לבודדים מהם סיכוי להגיע לביצית ודרוש אחוז סביר מהם שיהיה בעל מבנה תקין (רובם לא יהיו) על מנת שהעובר יתפתח כראוי לאחר ההפריה. 

לשני המצבים שהזכרת יכולות להיות סיבות פיזיולוגיות שונות, כאשר לחלקן עשויה להיות השפעה על איכות הזרע. לדוגמא, אין אונות הנובעת במחסור בהורמון הזכרי, הטסטוסטרון, יכולה להיות מלווה גם בפגיעה בייצור הזרע שתלוי גם הוא בטסטוסטרון. אין אונות הנגרמת ע"י ניקוטין כתוצאה מעישון מרובה של סיגריות, תערב גם היא פגיעה באיכות הזרע כתוצאה מהרעלנים הרבים שהסיגריה מכילה. כנ"ל לגבי תרופות פסיכיאטריות מסוימות שלהן השפעה הן על הזרע והן על היכולת להגיע לזקפה. 

לגבי השפיכה המהירה, כעקרון, בעיניי הדבר היחיד שיכול להיפגע זה ריכוז תאי הזרע בזרמה, כיוון שלא מספיק תאי זרע "ייאספו" בזמן קצר על ידי נוזל הזרע בטרם הוא ייפלט החוצה, אבל לתאי הזרע עצמם לא אמורות להיות פתולוגיות כלשהן בעקבות כך. 
הייתי מציע לפנות לרופא אורולוג לאבחון הבעיה, השלכותיה, קביעת הסיבה להופעתה וקבלת אפשרויות טיפול. כך תקבל תשובה המותאמת אישית למצבך.

בהצלחה!

לצפיה ב-'אני לא מעשן'
אני לא מעשן
21/01/2018 | 01:06
4
אבל בילדותי נטלתי אלטרוקסין מתת פעילות של בלוטת התריס (מגיל 12 עד 21)
אני בן 27

לצפיה ב-'וריקוצלה עם ספירת זרע תקינה. הלוספרם?'
וריקוצלה עם ספירת זרע תקינה. הלוספרם?
16/01/2018 | 17:52
2
12
היי,
בבדיקת US אבחנו וריקוצלה בצד שמאל ומעט נוזלים בשק האשכים. מתקשים להשיג הריון במשך שנים ועברנו 2 טיפולי IVF. הסיבה בלתי מוסברת. העוברים לא מתפתחים לאחר ההפריה.

1. האם בדיקת הלוספרם יכולה לעזור? האם הבדיקה זמינה למבוטחי כללית מושלם זהב או רק באופן פרטי?

2. האם יש טעם בניתוח וריקוצלה אם ספירת הזרע תקינה?
לצפיה ב-'טיפול אפשרי לאי פריון על רקע בלתי מוסבר'
טיפול אפשרי לאי פריון על רקע בלתי מוסבר
( לעמוד שלי בתפוז )
17/01/2018 | 09:31
1
12
שלום.

אתחיל ברשותך, דווקא מהשאלה השניה - חשוב לדעת מה דרגת הוריקוצלה, כיוון שבדרגות הקלות, הניתוח בד"כ אינו מומלץ. כמו כן, חשוב להתייעץ עם רופא הפריון שלכם ועם רופא אנדרולוג האם לדעתם, הניתוח יסייע להצלחת הטיפולים. וחיוני שתדע כי ניתוח וריקוצלה ידרוש הפסקה של טיפולי פריון לתקופה של מס' חודשים.

עכשיו לשאלה הראשונה. בדיקת הלוספרם, כשמה היא - בדיקה. היא לא משפיעה במאומה על תוצאות הטיפול, כי בין אם היא תצא תקינה ובין אם לא - אתם עדיין צריכים טיפול IVF. במקרה שלכם, לטעמי, יש טעם בטיפול הבא שלכם להיעזר בשיטת המיון המורפולוגי של תאי הזרע (IMSI). בשיטה זו, תאי הזרע עוברים מיון תחת הגדלה גבוהה על פי מבנה הראש שלהם, המשקף את תקינות אריזת ה-DNA בתוכו. לביציות קל הרבה יותר "לעבוד" עם תאי זרע בעלי מבנה גרעין תקין, וכך, בעצם נבחרים אך ורק תאי הזרע בעלי הסיכוי הגבוה ביותר לשלב את החומר הגנטי שלהם בזה של הביצית ובכל להוביל להתפתחות תקינה של העובר. אנו מבצעים טיפול זה במעבדת MFC בין היתר עבור מקרים בהם קיימת בעיה בלתי מוסברת בהתפתחות העוברים. אתה מוזמן ליצור קשר עם המעבדה למידע נוסף ב-03-6126120.

בהצלחה!
לצפיה ב-'תודה על התשובה המפורטת'
תודה על התשובה המפורטת
17/01/2018 | 11:27
3
לצפיה ב-'בדיקת זרע'
בדיקת זרע
14/01/2018 | 22:44
1
11
שלום,
אודה לעזרה לגבי הבדיקה הבאה:
Volume 5
concentration 14
total concentration 70
moderate +
slow ++
non progresive +
total motile 23.1
ab normal 2
תאים עגולים -

הרופא ממליץ לנתח
מנסים שנה להיכנס להריון, שנינו בתחילת שנות ה30.
העניין הוא שאם נלך לכיוון ניתוח, לא נוכל לקבל בינתיים כל טיפולי פריון משך חצי שנה.
במידה ולא אנתח, ניתן יהיה להתחיל בטיפולים.
שאלתי היא כזו
האם מומלץ ניתוח?
האם במצב כזה הזרעות יהיו יעילות? או עדיף כבר ללכת לניתוח ולהמתין חצי שנה בתקווה לשיפור?

לצפיה ב-'ניתוח'
ניתוח
( לעמוד שלי בתפוז )
17/01/2018 | 09:11
5
שלום רב וסליחה על העיכוב במתן התשובה.

חסרים הרבה פרטים בפנייתך והחשוב מהם - באיזה ניתוח מדובר? להבנתי, מדובר בניתוח וריקוצלה והתשובה במקרה כזה, היא שהיחידים שיכולים להחליט בנושא אלה אתם. מה שיש לך כאן בעצם זה ההכרח לדחות בחצי שנה את טיפולי הפוריות בתמורה לשיפור פוטנציאלי בסיכויי הצלחתם, לעומת התחלתם המיידית במחיר של סיכויים מופחתים. ארגיע ואומר כי תוצאות בדיקות הזרע שלך רחוקות מלהיות קטסטרופליות ואם לא הייתה וריקוצלה בסיפור, אלה היה מדובר במצב טבעי, הסיכויים שלכם בטיפול עדיין היו לא רעים בכלל. בכל מקרה - תבקשו ייעוץ הן מהאנדרולוג, הן מרופא הפריון שלכם ובמקרה הצורך, גם חוות דעת נוספת, אבל ההחלטה הסופית תשאר בידיכם. 

בהצלחה! 
לצפיה ב-'בדיקת זרע לא תקינה'
בדיקת זרע לא תקינה
04/01/2018 | 14:20
7
36
שלום ד"ר בעלי ביצע בדיקת זרע שחזרה לא תקינה בלשון המעטה, מצורף. שוחחנו עם כמה רופאים שכולם כמובן הפנו להפריה חוץ גופית עם מיקרומניפולציה אך לא היו אופטימיים מהנתונים. מפחדת שהצטרך לעבור לתרומת זרע שכן זו לא אופציה מבחינתנו. אודה למעט עידוד ... תודה!!!
לצפיה ב-'אוסיף נתונים'
אוסיף נתונים
04/01/2018 | 15:11
6
22
עבר ניתוח לאשך טמיר בגיל 11 - מאוחר מאוד. אורולוג אבחן וריקוצלה אך האולטרסאונד שלל זאת. האם יש דרך אולי לשפר את האיכות ?
לצפיה ב-'בת 25 ובעלי בן 34. מנסים להרות מזה שנה'
בת 25 ובעלי בן 34. מנסים להרות מזה שנה
04/01/2018 | 15:15
5
24
בדיקת זרע לא תקינה
( לעמוד שלי בתפוז )
04/01/2018 | 15:52
4
31
שלום, נועם.

צר לי, אך אכן, הנתונים לא מעודדים ומצביעים חד משמעית לכיוון הצורך במיקרומניפולציה. אך בטרם את שוקלת שימוש בזרע תורם, הרשי לי לשאול אותך - כשאת כותבת "זו לא אופציה", האם כוונתך ספציפית לביצוע מיקרומניפולציה או לתהליך הפריה חוץ גופית בכלל? כלומר, לו היה מדובר בהליך הפריה חוץ גופית שלא באמצעות מיקרומניפולציה, היית שוקלת זאת?
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
07/01/2018 | 08:42
3
15
הי ד"ר
לא כ"כ הבנתי את שאלתך. אין לנו בעיה לביצוע מיקרומניפולציה כשמדובר בזרע של בעלי. אני לא שוקלת בכלל תורם זרע. 
לצפיה ב-'מיקרומניפולציה'
מיקרומניפולציה
( לעמוד שלי בתפוז )
07/01/2018 | 10:26
2
46
אז אני מתנצל, אי ההבנה היא שלי. מהמשפט שלך הבנתי שמיקרומניפולציה היא לא אופציה. אם כך, את יכולה להיות רגועה - זרע תורם כלל לא נמצא על הפרק במקרה שלכם. שיהיה המון בהצלחה!
לצפיה ב-'תודה רבה רבה!!!! הרגעת אותי!'
תודה רבה רבה!!!! הרגעת אותי!
07/01/2018 | 10:47
12
לצפיה ב-'כדאי לבדוק'
כדאי לבדוק
( לעמוד שלי בתפוז )
08/01/2018 | 16:42
12
אין שום בעיה.
אגב, תבדקי מול הרופא המטפל שלך את הכדאיות שבביצוע מיון מורפולוגי של הזרע (IMSI) לפני השאיבה. זה לא בהכרח טיפול ברירת המחדל בהפריה הראשונה, אבל בהינתן מורפולוגיה ירודה בצורה קיצונית (שאני לא יודע אם זה המצב אצלכם), שווה נסיון.
בהצלחה!
לצפיה ב-'מצב חרדתי ופוריות'
מצב חרדתי ופוריות
06/01/2018 | 19:56
4
16
שלום, שאלה קצת מוזרה.
הייתי בתקופה האחרונה במצב קצת דכאוני חרדתי עקב משבר. אני ואישתי חושבים על ניסיון להכנס להריון. האם עקב מצבי הנפשי יכולה להיות השפעה על העובר בעתיד?  האם כדאי להמתין?

לצפיה ב-'חרדה ופוריות'
חרדה ופוריות
( לעמוד שלי בתפוז )
06/01/2018 | 20:23
3
19
שלום.

השאלה כלל לא מוזרה ומוצדקת לחלוטין, כאשר מדובר בהחלטה גורלית כמו להביא ילד לעולם. למצבים נפשיים כגון חרדה או דכאון אמנם אין השפעה ישירה על העובר - אך בודאי יש השפעה על הסובבים, קל וחומר על בת הזוג הנושאת את ההריון. אם מדובר במצב כרוני ולא באירוע חד פעמי חולף, חשוב מאוד להיעזר בגורם מוסמך בתחום, גם ללא קשר להריון. חשוב גם לדעת שלמצבי חרדה ודכאון עשויה להיות השפעה על איכות הזרע, שתחלוף מעצמה החזרה לשגרה. בשורה תחתונה - אם חרדה או דכאון כרגע לא באופק - אין שום מניעה מלהתחיל

בהצלחה!

לצפיה ב-'חרדה ופוריות'
חרדה ופוריות
06/01/2018 | 20:34
2
7
אם ההריון נקלט ברור שלמצבי הנפשי במידה ואין השפעה על הסובבים אין השפעה על העובר. אך שאלתי מתמקדת יותר בהשפעה שיש למצבו הנפשי של האדם על הזרע שממנו כמובן התפתח ההריון. 

תודה
לצפיה ב-'חרדה ופוריות'
חרדה ופוריות
( לעמוד שלי בתפוז )
06/01/2018 | 22:33
1
9
הזרע מאוד רגיש לשינויים הורמונליים וביוכימיים בסביבתו. אצל אדם בדכאון משתנה המאזן ההורמונלי, נפגעות התזונה והשינה, עולה הסיכוי לצריכה מוגברת של סיגריות ואלכוהול וכל אלה בהחלט עשויים לגרום לפגיעה בייצור הזרע ובאיכותו. תיתכן גם פגיעה ברמת ה-DNA (לא מהדכאון עצמו אלא מההרגלים המזיקים הנלווים). ביציות שהופרו ע"י זרע כזה לרוב לא יצליחו להתפתח לעובר מעבר לשלבים הראשונים ביותר. לא בטוח שניתן לכמת או להעריך את ההשפעה בצורה מדויקת, אבל בשורה תחתונה: גורמי סיכון = פחות תאי זרע תקינים בתנועה = סיכוי נמוך יותר להריון. לכן, כמו שרשמתי בתשובה הקודמת - אם מדובר במצב נפשי נתון - כדאי מאוד לטפל. אם מדובר במצב שעבר וחלף - לא אמורה להיות סיבה לדאגה.
לצפיה ב-'תודה לך. אני פשוט חשבתי'
תודה לך. אני פשוט חשבתי
06/01/2018 | 22:57
6
שיש סיכוי שהזרע איכשהו סוחב איתו את הרגשות שהאדם חש ויכול להשפיע על העובר, אבל על פי ההסבר שלך אני משאר שהוא לוקח איתו מטען גנטי בלבד.

לצפיה ב-'עד כמה המצב גרוע? אשמח לפענוח'
עד כמה המצב גרוע? אשמח לפענוח
04/01/2018 | 20:50
14
לצפיה ב-'חידוש בדיקת זרע'
חידוש בדיקת זרע
01/01/2018 | 10:27
3
20
אנחנו עוברים רופא אחרי כמה סבבי מוקפאים שלא צלחו- הסבב הבא הוא שאיבה.
האם יבקשו מאיתנו בדיקת זרע חדשה? (בדיקת זרע קודמת מלפני שנתיים של ריכוז פחות ממליון שלחה אותנו לIVF )
אין הרי סיכוי שבדיקת זרע תשתפר עד כדי כך?
אנחנו בלי אמצעי מניעה כשנה וחצי.
אני שואלת כי אני לא רוצה לפספס עוד חודש, ואם באמת דורשים לפני כל שאיבה בדיקת זרע אז נתארגן לזה עכשיו לפני המחזור...
לצפיה ב-'חידוש בדיקת זרע'
חידוש בדיקת זרע
( לעמוד שלי בתפוז )
03/01/2018 | 12:22
2
13
שלום.

כיוון שעברו שנתיים, לא מן הנמנע שתתבקשו לתת דגימת זרע נוספת. רצוי שהצוות הרפואי המטפל בכם ידע "עם מה יש לו עסק", בעיקר כשיש צורך להחליט על ביצוע IVF רגיל (אינסמינציה) על פני ICSI (מיקרומניפולציה). עם זאת, ודאי שלא יהיה צורך לתת דגימה חדשה לפני כל שאיבה כל עוד לא עבר פרק זמן ארוך ביניהן. 

בהצלחה!
לצפיה ב-'תודה על תשובתך, אני מבינה שאכן צריך לעשות עוד בדיקה'
תודה על תשובתך, אני מבינה שאכן צריך לעשות עוד בדיקה
04/01/2018 | 09:35
1
7
אציין שאין לנו דגימה קפואה. אשמח אם תוכל להתייחס לשאלה האם לעשות מיקרומניפולציה או לא?
לצפיה ב-'מיקרומניפולציה'
מיקרומניפולציה
( לעמוד שלי בתפוז )
04/01/2018 | 14:30
7
מיקרומניפולציה (ICSI) היא תהליך שבו מזריקים תא זרע בודד לתוך כל ביצית, בניגוד לתהליך IVF "רגיל", שבו הביצית נמצאת יחד עם מאות אלפי תאי זרע במבחנה ובשאיפה, מישהו מהם מצליח להפרות אותה. בדיקת הזרע חשובה במקרה שלכם, כיוון שכמות תאי הזרע לפני שנתיים הייתה די גבולית ועל הרופא וצוות האמבריולוגים לדעת האם יהיה הכרח לעשות מיקרומניפולציה. לגבי דגימה קפואה - איני רואה צורך להקפיא דגימת זרע במצב שלכם, אלא אם חלה החמרה משמעותית מאוד במצב הזרע וקיים חשש שלא יימצאו תאים בתנועה ביום השאיבה.

לצפיה ב-'בדיקת זרע'
בדיקת זרע
31/12/2017 | 12:24
1
46
אשמח לחוות דעת בנוגע לבדיקה .
לצפיה ב-'חוות דעת בדיקת זרע'
חוות דעת בדיקת זרע
( לעמוד שלי בתפוז )
02/01/2018 | 16:19
16
שלום.

נראה שישנה ירידה בשלושה פרמטרים של תאי הזרע - ריכוז (11 במקום 15 מיליון למ"ל), תנועה - (25% במקום 40% תאים נעים) ומבנה התאים (2% במקום 4%). אמהר וארגיע ואומר כי הממצאים רחוקים מאוד מלהיות מעוררי פאניקה, אך כמובן שיש לתת עליהם את הדעת.
מצד אחד, אכן ייתכן כי קיימת בעיה, מצד שני, בד"כ לא ניתן לתת קביעה חד משמעית על סמך תוצאות של בדיקה בודדה. ההמלצה שלי היא לבצע בדיקה נוספת בעוד כחודש-חודשיים ובינתיים לקבוע תור לרופא אורולוג, כך שבמידה והבדיקה השניה תתן תוצאה דומה, לא תצטרכו להמתין פרק זמן נוסף. איני יודע כמה ימי התנזרות היו לבעלך טרם ביצוע הבדיקה, אבל הייתי ממליץ בפעם הבאה לבצע לאחר 3 ימי התנזרות לכל היותר. כמו כן, איני יודע כמה זמן עבר מאז מתן הדגימה להבאתה למעבדה - יש להקפיד כי לא תחלוף יותר משעה בין לבין. ועד מועד הבדיקה הבא כדאי להימנע מעישון (כולל מריחואנה) וחימום יתר של אזור האשכים. 

בהצלחה!
לצפיה ב-'בדיקת זרע'
בדיקת זרע
31/12/2017 | 12:27
21
אפשר בבקשה פיענוח של הבדיקה?תודה רבה .

לצפיה ב-'חוסר תקינות תאי זרע'
חוסר תקינות תאי זרע
22/12/2017 | 19:13
2
32
שלום,
חזרו תוצאות בדיקת הזרע של בעלי ואני מאוד מודאגת.
כתוב ש**לא** נצפו תאי זרע בעלי ראש, צואר וזנב תקינים. מורפולוגיה *>%4.
פתולוגיות ראש תא הזרע 50%
פתולוגיות Midpiece 34%
פתולוגיות זנב 16%
מעבר לזה הריכוז ושיעור התנועתיות נמוכים מהנורמה.
אני לא מצליחה להבין מה זה אומר, או לא רוצה להבין.
קבענו תור לאורולוג, אבל בינתיים אני לא ישנה בלילה.
יש מה לעשות במקרים כאלה? מה?
יכול להיות שהוא עקר?
תודה מראש!
לצפיה ב-'לא עקר ולא קרוב לזה!'
לא עקר ולא קרוב לזה!
( לעמוד שלי בתפוז )
23/12/2017 | 21:08
1
31
שלום.

ראשית, חשוב שתביני - עקר הוא מישהו שאין לו תאי זרע וגם לא מוצאים תאי זרע בניתוח. בעלך ועקרות רחוקים כשמים וארץ. בהסתמך על הנתונים שרשמת, איני רואה דבר שטיפולי הפריה חוץ גופית לא יכולים לפתור ואולי אפילו הזרעות, אם יצליחו להגיע לריכוז מספק של תאי זרע בתנועה. תור לאורולוג זה מצוין, ייתכן שיש כאן מקרה של וריקוצלה (התנפחות ורידים באשך שיוצרת לחץ על צינוריות הזרע ופוגעת באיכותם) שניתנת לטיפול בניתוח פשוט, או דלקת ואז אנטיביוטיקה תשפר את המצב. שורה תחתונה - בעלך כלל לא עקר, ואמנם יש ירידה בפריון אבל אין שום סיבה שלא תחבקו תינוק ביום מן הימים.

רק בריאות!

לצפיה ב-'תודה רבה!! '
תודה רבה!!
24/12/2017 | 09:54
17
ממש הרגעת אותי :)
נלך לאורולוג ונמשיך משם.
לצפיה ב-'טיפים לשיפור איכות הזרע?'
טיפים לשיפור איכות הזרע?
21/12/2017 | 10:26
3
32
בן 32, עושה ספורט, נטיית השמנה קלה
לצפיה ב-'שיפור איכות הזרע'
שיפור איכות הזרע
( לעמוד שלי בתפוז )
22/12/2017 | 13:41
2
32
שלום.

מבלי לדעת את הנתונים של הזרע, קשה מאוד לתת תשובה קונקרטית. "איכות" היא מושג רחב הכולל פרמטרים רבים, כשהחשוב מביניהם הוא היכולת של הזרע להפרות ביצית ולהביא להתפתחות תקינה של העובר. עם זאת, בקוים מאוד כלליים - הטיפ הכי טוב שאני יכול לתת לשיפור איכות הזרע הוא - לחיות חיים בריאים, ממש "כמו בצופים". תזונה מאוזנת, פעילות גופנית, המנעות מעישון (כולל קנאביס) ושינה מספקת יעשו פלאים בכל המערכות בגוף, כולל בזרע, שמאוד רגיש לדברים האלה. אבל, וזה אבל גדול, כל זה בתנאי שבאמת לא קיימת פתולוגיה כלשהי הפוגעת בזרע, כגון וריקוצלה, דלקת, אשך טמיר בילדות, נטילת תרופות מסוימות וכו'. ממליץ להתייעץ הן עם אורולוג לשלילת פתולוגיה והן עם תזונאי לקביעת דיאטה שתתאים למצבך ולדרישותיך. 

בהצלחה!
לצפיה ב-'עישון (ירוק רפואי) פוגע באיכות הזרע? לא היה לי מושג'
עישון (ירוק רפואי) פוגע באיכות הזרע? לא היה לי מושג
31/12/2017 | 11:37
1
14
תודה רבה!
לצפיה ב-'קנאביס רפואי ואיכות הזרע'
קנאביס רפואי ואיכות הזרע
( לעמוד שלי בתפוז )
01/01/2018 | 17:01
14
ישנם עשרות, אם לא מאות מאמרים מדעיים המראים על ההשפעה השלילית שיש ל-THC (הרכיב הפעיל במריחואנה) על תהליך ייצור הזרע, איכותו, תנועתו ויכולתו להפרות. כמובן שאין הדבר אומר שמעשני מריחואנה לא יוכלו להביא ילדים לעולם, אך סטטיסטית הסיכויים להריון קטנים ולכן, אם אתה מתכנן הקמת משפחה, כדאי להתייעץ עם רופאים לגבי המשך השימוש.

צירפתי מאמר בנושא. אם יהיה צורך, אוכל לסכם אותו במילים פשוטות יותר.

לצפיה ב-'בדיקת זרע לא תקינה איך ממשיכים'
בדיקת זרע לא תקינה איך ממשיכים
11/12/2017 | 15:18
1
26
שלום ד"ר
לאחר 8 חודשים של ניסיונות להרות בפעם הראשונה ללא הצלחה ביצעתי בדיקות - הכל תקין וסדיר. גם בעלי עשה בדיקת זרע - פעמיים - הפעם השנייה הייתה טובה יותר אך עדיין לא תקינה : ריכוז 10 מתוכם 7 בתנועה ו5 בתנועה טובה ומורפולוגיה 3
מה כדאי לעשות? להתחיל בטיפולי הזרעות ?
להמשיך לנסות טבעי תוך שמירה על אורך חיים בריא יותר?
אולי אתה יכול להמליץ לי על ויטמינים או צמחי מרפא שיכולים לשפר את האיכות של הזרע? 
אם בדיקה כזו קיים סיכוי להיריון טבעי? ואם יש אפשרות להימנע מטיפול IVF?
סליחה על כל השאלות אני פשוט קצת בהלם כי היינו בטוחים שהכל בסדר עד עכשיו ועכשיו לא יודעים מה לעשות
תודה רבה
בדיקת זרע לא תקינה
( לעמוד שלי בתפוז )
13/12/2017 | 08:48
21
שלום.
לצערי, חסרים בשאלתך לא מעט נתונים שיסייעו לי לתת תשובה מהימנה כלשהי. אודה לך אם תוכלי לשלוח צילום של טופס התוצאה (אפשר בפרטי). 

לצפיה ב-'טסטוסטרון ואיכות הזרע'
טסטוסטרון ואיכות הזרע
27/11/2017 | 10:38
1
28
האם פעילות גופנית (ריצה) מעלה או מורידה את רמות הטסטוסטרון?
האם יש בכך כדי להשפיע על איכות הזרע?
לצפיה ב-'פעילות גופנית וטסטוסטרון'
פעילות גופנית וטסטוסטרון
( לעמוד שלי בתפוז )
27/11/2017 | 13:21
33
שלום.

ישנם מספר רבדים לשאלה האם רמת טסטוסטרון מושפעת מפעילות גופנית. הטסטוסטרון משתתף בבניית מסת שריר ולכן פעילות גופנית מאומצת העובדת על כח מעלה את הריכוז שלו בדם, אם כי לזמן קצר, הדרוש לו על מנת לבצע את הפעילות הביולוגית שלו. ריצה, לרוב לא תגרום לגוף לייצר יותר טסטוסטרון בטווח המיידי. עם זאת, ריצה תורמת כמובן לירידה בשומן הגוף. כיוון שבתאי השומן מתרחשת הפיכת הטסטוסטרון לאסטרדיול, הירידה במספר תאי השומן תתרום לעליה הדרגתית ברמת הטסטוסטרון בזרם הדם. עכשיו בעניין איכות הזרע - הטסטוסטרון משתתף ביצירת תאי הזרע ודרושה רמה מסוימת שלו לשם קיום תקין של התהליך. עם זאת, קח שחשבון שפעילות גופנית שמחממת את אזור החלציים לא בריאה לזרע ולכן לא כדאי להפריז בה.

רק בריאות.

לצפיה ב-'תיתכן וריקוצלה עם נתוני זרע אלו?'
תיתכן וריקוצלה עם נתוני זרע אלו?
26/11/2017 | 15:32
2
28
שלום,
מצ"ב תוצאות בדיקת הזרע שלי.
2 הזרעות + IVF אחד (ללא icsi) לא הביאו הריון.

יש לי הידרוצלה קלה באשך שמאל ואני חושד שיש לי גם וריקוצלה בצד שמאל. האם ייתכן שיש לי וריקוצלה שמונעת הריון?

לצפיה ב-'הבדיקה'
הבדיקה
26/11/2017 | 15:33
23
לצפיה ב-'נתוני הזרע'
נתוני הזרע
( לעמוד שלי בתפוז )
27/11/2017 | 12:48
27
שלום.

מלבד ה-pH הגבוה, מדובר בנתונים טובים מאוד. pH גבוה עשוי לנבוע מנטילת תרופות או מדלקת, אך אין שום אינדיקציה אחרת לדלקת ולא ציינת נטילת תרופות כלשהן. הדבר הכי פשוט שניתן לעשות הוא לפנות לרופא אורולוג - ככה גם תברר בנוגע ל-pH וגם תוכל לשלול וריקוצלה. עכשיו, לגבי הכשלונות המצערים להשגת הריון - מדובר בתהליך סבוך הכולל גורמים רבים, ולא ניתן לשער את הסיבה לכשלון על סמך תוצאות בדיקת זרע בלבד. הכתובת הכי טובה שלכם לבירורים הוא הרופא המטפל שלכם, אך אתה יותר ממוזמן להתייעץ איתי בהודעה פרטית בכל הנוגע לתחום הזרע ולאפשרויות הטיפול המתקדמות יותר.

בהצלחה!
לצפיה ב-'פיענוח בדיקת זרע'
פיענוח בדיקת זרע
19/11/2017 | 18:36
1
33
שלום רב,
אשמח לחוות דעת על 2 בדיקות זרע שנעשו בהפרש חודש אחת מהשניה. בעלי בן 25.
טרם התקבלה חוות דעת מרופא הפריון שאצלו אנו מטופלים לגבי הבדיקה השניה, אבל כשהוא ראה את הראשונה הוא אמר שאנחנו על הגבול בין הזרעה להפריה. 
לפי הבדיקה השניה אני מבינה שאנחנו צריכים לפנות להפריה. רציתי לדעת האם יש מקום לשפר את איכות הזרע בטיפול כלשהו כדי להגיע להזרעה ולא להפריה...
מצ"ב הבדיקות.
לצפיה ב-'הזרעה או הפריה'
הזרעה או הפריה
( לעמוד שלי בתפוז )
21/11/2017 | 08:59
28
שלום.

אכן, מצב הזרע לא בשמים, אבל גם לא קיצוני. גם דגימה עם חצי מיליון תאים בתנועה ניתן לנקות ולרכז במהלך ההכנה להזרעה (מה שבטעות נקרא השבחה) ולהגיע לריכוז סביר של תאי זרע נעים בהזרעה תוך רחמית. נכון, זה לא מבטיח הצלחה, וקיים סיכוי לא מבוטל שבסופו של דבר יהיה צורך בהפריה, אך בגילכם, לא הייתי ממהר לכיוון הזה. זאת כמובן, בתנאי שלא קיימות התוויות נוספות לביצוע הפריה. מבחינת האפשרות לשיפור מצב הזרע, תפנו לייעוץ אורולוג ובמקביל תשללו גורמי סיכון העשויים להשפיע על הזרע, כגון עישון, צריכה מוגזמת של אלכוהול, השמנת יתר וכו'.

בהצלחה!

לצפיה ב-'פענוח בדיקת זרע וכמה שאלות..'
פענוח בדיקת זרע וכמה שאלות..
09/11/2017 | 20:10
1
29
שלום אני אחרי הזרעה ראשונה טבעית ורציתי לשמוע עוד חוות דעת לגבי הבדיקות זרע של בעלי... בבדיקה הראשונה היה פחות ממיליון .. אחרי ההשבחה נמצאו זרעים תקניים.. 8cc... נמצאו גם לויקוציטים בבדיקה עצמה בעלי אומר ששורף לו בשתן וכאבי בטן תחתונה כמה חודשים ממש כועסת שרק עכשיו אומר לי את זה !! האם משפיע על הזרע? ומה לגבי הבדיקה הנ"ל? מספיק להזרעה וקליטת הריון? 
לצפיה ב-'לויקוציטים'
לויקוציטים
( לעמוד שלי בתפוז )
12/11/2017 | 11:34
28
שלום רב.

בדו"ח שצירפת יש מעט מדי פרטים על מנת לתת תשובה מהימנה, כיוון שפרט לריכוז ותנועה לא נבדק שום פרמטר אחר. אך נוכחות לויקוציטים בבדיקה קודמת, יחד עם נפח גבוה של הזרמה והרגשה צריבה במתן שתן הם אינדיקציה לזיהום. נוכחות חיידקים במערכת המין והשתן בהחלט יכולה לפגוע בסיכויי ההריון, הן ע"י ירידה באיכות זרע והן ע"י הדבקת בת הזוג. (לא מן הנמנע גם שבת הזוג היא זו שהייתה נשאית והדביקה, אך אצלה הסימפטומים לא הופיעו - גברים רגישים יותר לדברים האלה). כדאי לשניכם להיבדק בדחיפות אצל אורולוג/גינקולוג ולבצע את הבדיקות הדרושות לשלילת זיהום חיידקי. במידה ותצטרכו טיפול אנטיביוטי, עדיף להמתין כ-3 חודשים לפני חידוש הנסיונות להרות.

בהצלחה ובריאות שלמה.

לצפיה ב-'המלצות למטפל/ת אלטרנטיבי/ת לשיפור טיב הזרע'
המלצות למטפל/ת אלטרנטיבי/ת לשיפור טיב הזרע
07/11/2017 | 08:40
24
שלום מחפשת המלצות מניסיון אישי למטפל/ת אלטרנטיבי/ת - תזונה, צמחי מרפא, תוספי תזונה, דיקור, רפלקסולוגיה - לשיפור טיב הזרע. תודה
לצפיה ב-'האם זרע ללא ריח מצביע על....'
האם זרע ללא ריח מצביע על....
04/11/2017 | 14:47
2
38
יש לי כבר שני ילדים ואין לנו רצון לעוד ילדים.
שאלה עקרונית:
כאשר עשיתי עם אשתי את שני הילדים ריחו של הזרע היה חריף.
כיום כבן 43 אין ריח חריף (לאשתי כעת לא מפריע הריח).
האם ריחו (חריף או פחות) מצביע על אי פוריות?
אני יודע שאחרי 40 הפוריות יורדת.... אבל האם הוא מגיע לאפס?
תודה מראש

לצפיה ב-'ריח הזרע'
ריח הזרע
( לעמוד שלי בתפוז )
06/11/2017 | 10:25
1
40
שלום.

מקורו של הריח הוא לא בתאי הזרע אלא במרכיבים השונים של נוזל הזרע. הריח משתנה בהתאם לדיאטה, משק הנוזלים של הגוף והמאזן ההורמונלי. כל אלה בהחלט יכולים להשתנות עם הגיל. ריח חריף ובלתי נעים יכול אמנם להצביע על דלקת, אבל כנראה שזה לא המצב אצלך, היות ולא ציינת כי סבלת מתופעות לוואי כלשהן. לפיכך, אין קשר ישיר בין פוריות לריח הזרע, אלא קשר עקיף בלבד (דלקת, למשל יכולה לפגוע בפוריות). אם אתה רוצה להיות רגוע, בדיקת זרע פשוטה בקופת החולים יכולה לתת תמונה מקיפה ביותר של מצב הזרע.

רק בריאות.

לצפיה ב-'לזרע יש ריח כזה......'
לזרע יש ריח כזה......
06/11/2017 | 11:15
26
לזרע ריח אולי לא חריף אלא חזק אני מתכוון.
זה עניין של טעם כי אשתי כאשר היינו חברים לא אהבה איך ריח הזרע.
עשיתי בדיקה בקופ"ח ושיחה עם פרופסור רפי חירותי (אם אתה מכירו) טרם התייעצות עם הרופא בקופ"ח (ששלח אותי לבדיקת זרע על פי רצוני) אמר שהבדיקה תקינה.
מה עוד שעיברתי את אשתי די מהר.
אני חושב שקיבלתי תשובה.
תודה דוקטור
לצפיה ב-' פענוח תוצאות ספירת זרע'
פענוח תוצאות ספירת זרע
03/11/2017 | 12:37
1
33
שלום, 
מצורפים בדיקות של ספירת זרע שלנו. 
נכנסנו ל2 הריונות ספונטנים בעבר אך אנחנו כעת אחרי שנה של ניסיונות ללא הצלחה.
שאלתי היא האם לפי תוצאות אלו הזרעה יכולה להצליח או האם ברמת זרע זו עדיף לבצע הפריה?
תודה
לצפיה ב-'הצלחת הזרעה'
הצלחת הזרעה
( לעמוד שלי בתפוז )
06/11/2017 | 09:32
25
שלום.

נתוני הזרע אכן נמוכים מהנורמה, אך לא מן הנמנע שאפשר להסתפק בהזרעה. במהלך ההכנה להזרעה, הזרע עובר שטיפה וריכוז, כך שבסוף התהליך ניתן לקבל אחוז גבוה יותר של תאי זרע בתנועה. עם זאת, קחו בחשבון שבסופו של דבר מי שמקבל את ההחלטה הוא הרופא המטפל על סמך מכלול הנתונים שיש בידיו.

בהצלחה!

מנהל/ת הפורום

אודות:
מנהל הפורום – ד"ר פבל איציקסון, בעל תואר שלישי בביולוגיה. ד"ר איציקסון הינו בוגר אוניברסיטת בר אילן בתחום של ביולוגיה ופוזיולוגיה של החי. את לימודיו
עוד...

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא תזונת ספורט
אירוח בנושא תזונת...
אודליה ביצ׳צ׳ו, תזונאית ונטורופתית, מייעצת לכם...
אירוח בנושא תזונת ספורט
אירוח בנושא תזונת...
אודליה ביצ׳צ׳ו, תזונאית ונטורופתית, מייעצת לכם...
אירוח בנושא טיפולי פוריות
אירוח בנושא טיפולי...
ד``ר טל שביט, מנהל היחידה להפריה חוץ גופית באסותא...
אירוח בנושא טיפולי פוריות
אירוח בנושא טיפולי...
ד``ר טל שביט, מנהל היחידה להפריה חוץ גופית באסותא...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

ד
מנהל הפורום ד"ר איציקסון

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו