לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
32733,273 עוקבים אודות עסקים

פורום פוריות הגבר

הדרך להריון וללידה אינה תמיד קלה. מיליוני זוגות ברחבי העולם מאובחנים עם אי-פוריות, מתוכם אי הפוריות על רקע זכרי מהווה קרוב ל-40%. אך כיום, המדע והטכנולוגיה מאפשרים לנו להתגבר על חלק ניכר מהמכשולים בדרך להורות ויותר ויותר זוגות בכל שנה זוכים לחבק תינוק בזכות טיפולי הפוריות. מטרתנו בפורום לפוריות הגבר היא לתת מענה לזוגות אשר אובחנו עם אי-פוריות על רקע זכרי ובאופן טבעי נתקלו בהמון סימני שאלה תוך כדי. למי לפנות? מה הטיפול המיטבי עבורי? מה לעשות על מנת להגדיל את סיכויי ההצלחה? מומחי הפורום ישמחו לעמוד לרשותכם בכל שאלה או בעיה שתעלו ומאחלים לכם דרך קלה ומהירה ללידה המיוחלת.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום פוריות הגבר

הדרך להריון וללידה אינה תמיד קלה. מיליוני זוגות ברחבי העולם מאובחנים עם אי-פוריות, מתוכם אי הפוריות על רקע זכרי מהווה קרוב ל-40%. אך כיום, המדע והטכנולוגיה מאפשרים לנו להתגבר על חלק ניכר מהמכשולים בדרך להורות ויותר ויותר זוגות בכל שנה זוכים לחבק תינוק בזכות טיפולי הפוריות. מטרתנו בפורום לפוריות הגבר היא לתת מענה לזוגות אשר אובחנו עם אי-פוריות על רקע זכרי ובאופן טבעי נתקלו בהמון סימני שאלה תוך כדי. למי לפנות? מה הטיפול המיטבי עבורי? מה לעשות על מנת להגדיל את סיכויי ההצלחה? מומחי הפורום ישמחו לעמוד לרשותכם בכל שאלה או בעיה שתעלו ומאחלים לכם דרך קלה ומהירה ללידה המיוחלת.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 לציבור הגולשים, שלום רב. 

שמי פשה ואני עוסק בתחום הפוריות זה מעל שני עשורים. כיום אני משמש כמנהל המעבדה להפריה חוץ-גופית בבי"ח אסותא ראשון ובמקביל מנהל את מעבדת MFC המרכז לפוריות הגבר. קבלת תפקיד מנהל הפורום היא זכות גדולה עבורי ואני מתחייב להיות קשוב לגולשי הפורום ולתת מענה הולם ומקצועי לכל שאלה שתעלה כאן. כמו כן, בנוסף לשאלות, הנכם מוזמנים להעלות לדיון נושאים שכולנו נוכל ללמוד מהם. עם זאת, על מנת לשמור על דיון ענייני, ברצוני לבקש מכם להקפיד על מספר כללים פשוטים:

- שיח מכבד בין יושבי הפורום
- המנעות מהעלאת תוכן פרסומי
- המנעות מהעלאת תוכן פוגעני.

כמו כן, אבקש להזכיר כי מטרת הפורום היא תמיכה בלבד. תוכן הפורום לא נועד בשום שלב להוות תחליף לייעוץ רפואי מותאם אישית.

המשך גלישה מהנה ו... פורה.

שלכם,

פשה

המשך >>

לצפיה ב-'פענוח בדיקת זרע וכמה שאלות..'
פענוח בדיקת זרע וכמה שאלות..
09/11/2017 | 20:10
1
11
שלום אני אחרי הזרעה ראשונה טבעית ורציתי לשמוע עוד חוות דעת לגבי הבדיקות זרע של בעלי... בבדיקה הראשונה היה פחות ממיליון .. אחרי ההשבחה נמצאו זרעים תקניים.. 8cc... נמצאו גם לויקוציטים בבדיקה עצמה בעלי אומר ששורף לו בשתן וכאבי בטן תחתונה כמה חודשים ממש כועסת שרק עכשיו אומר לי את זה !! האם משפיע על הזרע? ומה לגבי הבדיקה הנ"ל? מספיק להזרעה וקליטת הריון? 
לצפיה ב-'לויקוציטים'
לויקוציטים
( לעמוד שלי בתפוז )
12/11/2017 | 11:34
12
שלום רב.

בדו"ח שצירפת יש מעט מדי פרטים על מנת לתת תשובה מהימנה, כיוון שפרט לריכוז ותנועה לא נבדק שום פרמטר אחר. אך נוכחות לויקוציטים בבדיקה קודמת, יחד עם נפח גבוה של הזרמה והרגשה צריבה במתן שתן הם אינדיקציה לזיהום. נוכחות חיידקים במערכת המין והשתן בהחלט יכולה לפגוע בסיכויי ההריון, הן ע"י ירידה באיכות זרע והן ע"י הדבקת בת הזוג. (לא מן הנמנע גם שבת הזוג היא זו שהייתה נשאית והדביקה, אך אצלה הסימפטומים לא הופיעו - גברים רגישים יותר לדברים האלה). כדאי לשניכם להיבדק בדחיפות אצל אורולוג/גינקולוג ולבצע את הבדיקות הדרושות לשלילת זיהום חיידקי. במידה ותצטרכו טיפול אנטיביוטי, עדיף להמתין כ-3 חודשים לפני חידוש הנסיונות להרות.

בהצלחה ובריאות שלמה.

לצפיה ב-'המלצות למטפל/ת אלטרנטיבי/ת לשיפור טיב הזרע'
המלצות למטפל/ת אלטרנטיבי/ת לשיפור טיב הזרע
07/11/2017 | 08:40
12
שלום מחפשת המלצות מניסיון אישי למטפל/ת אלטרנטיבי/ת - תזונה, צמחי מרפא, תוספי תזונה, דיקור, רפלקסולוגיה - לשיפור טיב הזרע. תודה
לצפיה ב-'האם זרע ללא ריח מצביע על....'
האם זרע ללא ריח מצביע על....
04/11/2017 | 14:47
2
15
יש לי כבר שני ילדים ואין לנו רצון לעוד ילדים.
שאלה עקרונית:
כאשר עשיתי עם אשתי את שני הילדים ריחו של הזרע היה חריף.
כיום כבן 43 אין ריח חריף (לאשתי כעת לא מפריע הריח).
האם ריחו (חריף או פחות) מצביע על אי פוריות?
אני יודע שאחרי 40 הפוריות יורדת.... אבל האם הוא מגיע לאפס?
תודה מראש

לצפיה ב-'ריח הזרע'
ריח הזרע
( לעמוד שלי בתפוז )
06/11/2017 | 10:25
1
13
שלום.

מקורו של הריח הוא לא בתאי הזרע אלא במרכיבים השונים של נוזל הזרע. הריח משתנה בהתאם לדיאטה, משק הנוזלים של הגוף והמאזן ההורמונלי. כל אלה בהחלט יכולים להשתנות עם הגיל. ריח חריף ובלתי נעים יכול אמנם להצביע על דלקת, אבל כנראה שזה לא המצב אצלך, היות ולא ציינת כי סבלת מתופעות לוואי כלשהן. לפיכך, אין קשר ישיר בין פוריות לריח הזרע, אלא קשר עקיף בלבד (דלקת, למשל יכולה לפגוע בפוריות). אם אתה רוצה להיות רגוע, בדיקת זרע פשוטה בקופת החולים יכולה לתת תמונה מקיפה ביותר של מצב הזרע.

רק בריאות.

לצפיה ב-'לזרע יש ריח כזה......'
לזרע יש ריח כזה......
06/11/2017 | 11:15
9
לזרע ריח אולי לא חריף אלא חזק אני מתכוון.
זה עניין של טעם כי אשתי כאשר היינו חברים לא אהבה איך ריח הזרע.
עשיתי בדיקה בקופ"ח ושיחה עם פרופסור רפי חירותי (אם אתה מכירו) טרם התייעצות עם הרופא בקופ"ח (ששלח אותי לבדיקת זרע על פי רצוני) אמר שהבדיקה תקינה.
מה עוד שעיברתי את אשתי די מהר.
אני חושב שקיבלתי תשובה.
תודה דוקטור
לצפיה ב-' פענוח תוצאות ספירת זרע'
פענוח תוצאות ספירת זרע
03/11/2017 | 12:37
1
20
שלום, 
מצורפים בדיקות של ספירת זרע שלנו. 
נכנסנו ל2 הריונות ספונטנים בעבר אך אנחנו כעת אחרי שנה של ניסיונות ללא הצלחה.
שאלתי היא האם לפי תוצאות אלו הזרעה יכולה להצליח או האם ברמת זרע זו עדיף לבצע הפריה?
תודה
לצפיה ב-'הצלחת הזרעה'
הצלחת הזרעה
( לעמוד שלי בתפוז )
06/11/2017 | 09:32
9
שלום.

נתוני הזרע אכן נמוכים מהנורמה, אך לא מן הנמנע שאפשר להסתפק בהזרעה. במהלך ההכנה להזרעה, הזרע עובר שטיפה וריכוז, כך שבסוף התהליך ניתן לקבל אחוז גבוה יותר של תאי זרע בתנועה. עם זאת, קחו בחשבון שבסופו של דבר מי שמקבל את ההחלטה הוא הרופא המטפל על סמך מכלול הנתונים שיש בידיו.

בהצלחה!
לצפיה ב-'תשובה לגולש עופר'
תשובה לגולש עופר
( לעמוד שלי בתפוז )
06/11/2017 | 08:49
11
שלום. 

ראשית, הודעתך נמחקה כיוון שהכילה פרטים אישיים בקובץ המצורף - נא לשים לב.
עכשיו לגבי התוצאה - לצערי, שילוב של 0% תאי זרע תקינים מורפולוגית (מבנית) עם תנועתיות נמוכה מאוד (8%, כאשר הערך התקין עומד על 40%) הוא התוויה לביצוע הפריה חוץ גופית. אך עם זאת, הייתי קובע תור לאורולוג לבירור נסיבות הפגיעה באיכות הזרע ולאפשרות לשפר את מצבו ובמקביל בודק היטב האם ישנם גורמים בסביבתי שעשויים השפיע לרעה (תזונה, עישון, חימום יתר וכו').  

שיהיה המון בהצלחה!

לצפיה ב-'מורפולוגיה 2%!! '
מורפולוגיה 2%!!
01/11/2017 | 21:54
3
17
היי...
אני ובעלי אחרי שנה ניסיונות להכנס להריון.
מבדיקת הזרע שלו עולה מורפולוגיה של 2% בלבד!!!!!
כל שאר המדדים בסדר.
ממספר בדיקות שאני עשיתי- הכל תקין!

אני על סף דיכאון! מה זה אומר? כמה נורא זה?
אשמח לכל מידע שיש לכם!
לצפיה ב-'מורפולוגיה'
מורפולוגיה
( לעמוד שלי בתפוז )
02/11/2017 | 10:13
2
46
שלום.

אני מבין לחלוטין את הלחץ והתסכול לאחר שנה של נסיונות, אך איני רואה סיבה לפאניקה. ראשית, חלק ניכר מבעיות הפוריות כביכול ניתנות לפתרון ע"י שיחה פשוטה עם רופא פריון שיסייע לכם עם תזמון קיום היחסים בהתאם למחזור החודשי. אם שאר הפרמטרים של הזרע תקינים, אז גם 2%, פירושם שיש מאות אלפי תאי זרע נורמליים ולא נסתם הגולל על הריון ספונטני (אגב, ערך תקין הוא 4%, אתם לא רחוקים). בכל מקרה, כדאי לחזור על בדיקת הזרע בעוד כחודש ובמקביל תקבעו תור להתייעצות עם אורולוג. בינתיים, מומלץ מאוד להמנע מפעילויות שעשויות לפגוע בייצור הזרע - עישון, חימום אזור האשכים, תזונה לא בריאה וכו'. כך או כך, אמנם אין סיבה לפאניקה, אבל יש לקחת בחשבון שלאחר שנה של חוסר הצלחה, כדאי להתכונן גם לאפשרות שתידרש התערבות טיפולית. אבל אל תתייאשו ותמשיכו לנסות!

שיהיה המון בהצלחה!
לצפיה ב-'ראשית תודה!'
ראשית תודה!
02/11/2017 | 17:43
1
15
תודה רבה על ההרגעה!

מועד הביוץ הצפוי של הוא ככל הנראה ביום ראשון הקרוב.
מה אתה ממליץ לנו לעשות על מנת להגדיל את הסיכויים?

לצפיה ב-'מועד ביוץ'
מועד ביוץ
( לעמוד שלי בתפוז )
03/11/2017 | 08:32
13
זה בדיוק הדבר עליו אתם צריכים לשוחח עם רופא פריון! אם טרם יש לכם ליווי של רופא פריון, תתייעצי עם רופא הנשים שלך, חשוב שזה יהיה רופא שמכיר את הסיפור שלכם. בהצלחה!
לצפיה ב-'תוצאות בדיקת זרע'
תוצאות בדיקת זרע
25/10/2017 | 09:03
2
25
שלום דוקטור איציקסון,
אשמח לחוות דעתך על תוצאות הבדיקה והאם המורפולוגיה נחשבת תקינה?
מכיוון שאנחנו בתהליך IVF- האם תוצאה כזאת תתאים להפרית IVF רגילה או שידרש ICSI להפריית ביצית תקינה?
תודה מראש!

לצפיה ב-'IVF או ICSI'
IVF או ICSI
( לעמוד שלי בתפוז )
27/10/2017 | 09:03
1
27
שלום.

תוצאת בדיקת הזרע תקינה לחלוטין ומורפולוגיה של 4% היא בסדר גמור. מורפולוגיה היא לא הקריטריון היחיד (אם כי חשוב) ל-ICSI, אך בהיעדר פקטורים נוספים ובעיקר כשלונות קודמים בהפריות, נראה כי הזרע מתאים ל-IVF רגיל. שוב, קחו זאת בערבון מוגבל, כיוון שהרופא יכול להורות על ביצוע ICSI בהסתמך על המידע הרפואי שיש בידיו. כך או כך - אין שום סיבה לחשוש.

בהצלחה!

לצפיה ב-'תודה רבה! '
תודה רבה!
27/10/2017 | 22:07
4
לצפיה ב-'פ'
פ
15/10/2017 | 21:18
1
15
 אודה לפענוח בדיקה
Semen volume=0.1
Sperm concentration=2.5
Total motility=9
Progressive motility=6
Vitality=68
Total sperm number=0.3
Total motile count=0
Total progressive=0
Method1=who 4th normal
Normal cells=4
Head abnormalities=96
Abstinencedays 1
Ejaculation way masturbation
Complete collection=no
Delivery time=55
Semen colour=clear
Semen viscosity=normal
Semen ph=9
Liquefaction=15-60

לצפיה ב-'פענוח בדיקת זרע'
פענוח בדיקת זרע
( לעמוד שלי בתפוז )
17/10/2017 | 11:36
59
שלום רב.

מדובר, לצערי, בתוצאה לא תקינה. הנפח כמעט אפסי (נפח תקין מינימלי הוא 1.5 מ"ל). הריכוז, התנועה והחיות  של תאי הזרע, כולם מתחת לנורמה. עם זאת, לפי הרשום, אני מבין שלא כל הדגימה הגיעה לכוסית האיסוף ולכן, כנראה שהנתונים לא מייצגים. כמו כן, מומלץ לתת דגימת זרע לאחר 3 ימי התנזרות ולא יום אחד כפי שהיה במקרה שלכם. הייתי חוזר על הבדיקה בעוד כחודש  ובמקביל מפסיק לחלוטין הרגלים מזיקים כגון עישון במידע וקיימים. במידה והתוצאה השניה תהיה דומה לראשונה, כדאי לקבוע תור לאורולוג לבירור הסיבה.

בהצלחה!

פענוח בדיקת זרע
01/10/2017 | 13:51
1
29
היי ד"ר איציקסון,
אודה אם תוכל לעזור לי בבקשה לפענח את בדיקת הזרע, אשר קיבלתי היום.
אני בן 37 נשוי לבת 27 ואנו מנסים להכנס להריון, ללא הצלחה, מזה שנה.
תודה בן
פענוח בדיקת זרע
( לעמוד שלי בתפוז )
02/10/2017 | 17:17
29
שלום.

הפרמטרים נראים תקינים מלבד ה-pH שדי גבוה. הדבר יכול להצביע על דלקת/זיהום חיידקי, אך נראה שהמעבדה הספציפית הזאת לא בודקת פרמטרים נוספים שהיו עשויים לחזק את ההשערה, כגון צבע או נוכחות לויקוציטים. לפיכך, יש טעם לחזור על הבדיקה במכון אחר ובמקביל לבקש מרופא המשפחה שלך הפניה לבדיקת זרע לתרבית/PCR. במקביל, לכל מקרה, כדאי שבת זוגתך תתייעץ עם רופא נשים לגבי בדיקות ראשוניות לבירור אי פריון.

בהצלחה!

לצפיה ב-'הפנייה להפרייה חוץ גופית :'
הפנייה להפרייה חוץ גופית :
25/09/2017 | 15:08
1
35
שלום ,
שנתיים ללא הצלחה להרות ,
בבדיקה ראשונה : ריכוז 51 מ' ,תנועתיות 25% , מורפולוגיה 12% תקין .
נמצאו טפילים שטופלו באנטיביוטקה ,
בבדיקה שנייה : 19 מ' ,12% , 13%
עדיין עם טפילים .
טופל במקביל מול בת הזוג .

בבדיקה שלישית (במכון שונה) :
8 מיליון ריכוז , תנועתיות בודדים ,חיוניות 12% , מורפולוגיה 0% 
ללא טפילים . OLYIGOZOOPERMIA , ASTENOZOOPRIA , TERATOZOOPREMIA , AZOOSPERMIA ו ASPERMIA

שלא אובחנו בשני הבדיקות הראשונות .
רופא פריון טען שרק בהפרייה נצליח להכנס להריון .
אני לא מתלהב להעמיס את אישתי בהורמונים .

איך מוסברת הדרדרות כזאת ? האם יש השפעה לשינוי במכון הבדיקה ? האם אכן הפרייה זה הפתרון היחידי במצב ? (שכחתי לציין שנמצא וריקוצל 3.8 בבדיקת אולטראסואנד , לא במישוש ובראייה) 

תודה,

לצפיה ב-'פרמטרים של הזרע'
פרמטרים של הזרע
( לעמוד שלי בתפוז )
28/09/2017 | 15:29
29
שלום.

אשמח אם תוכל לשלוח לי (אפשר בפרטי) את תוצאות שלוש הבדיקות. נהיה יותר חכמים כשאראה אותן.

תודה.
לצפיה ב-'מעבדות לבדיקת איכות זרע'
מעבדות לבדיקת איכות זרע
24/09/2017 | 11:29
1
50
שלום רב,
זוגתי ואני מנסים להרות באופן טבעי מזה שנה, ללא הצלחה.
אנו גרים בארה"ב, אך כרגע בביקור של חודש בארץ.
מעוניין לבדוק את איכות הזרע ולכן פניתי ל"הרצליה מדיקל סנטר" מהם הבנתי שהעלות היא 600 ש"ח. סכום מטורף בעיני...האם אלו המחירים?
אשמח לקבל המלצות למעבדות לבדיקת זרע (איני מנוי בקופ"ח) וטווחי מחירים.
ממתין לתגובתכם בכליון עיניים

לצפיה ב-'בדיקת זרע'
בדיקת זרע
( לעמוד שלי בתפוז )
28/09/2017 | 15:17
32
שלום רב.

אנו במעבדתנו לא מבצעים בדיקת זרע רגילה, כיוון שניתן לבצע בדיקה זו במסגרת כל קופת חולים ולכן גם איני בקיא במחירים, אך בהחלט ייתכן שללא מימון קופת חולים זה יהיה סדר הגודל. מבחינת המלצות על מעבדות, אודה אם קוראי הפורום יוכלו להמליץ מנסיונם.

בהצלחה!
לצפיה ב-'קושי להכנס להריון'
קושי להכנס להריון
23/09/2017 | 05:37
1
50
שלום,
בעלי ואני מנסים להכנס להריון קצת יותר משנה ללא הצלחה. אני בת 41 עם פרופיל הורמונלי תקין, בעלי בן 47. יש לנו 3 בנים. כל הריון נקלט בחודש ראשון לנסיונות. בעלי עבר החודש בדיקת זרע לאחר 3 ימי המנעות, התוצאות:
צמיגות - נורמלית
PH 7.8
נפח 2
ריכוז - 10 בחזקת 6 כפול 58
תנועה - 45%, פרוגרסיבית 38%, ללא תנועה 55%
אגלוטינציה שלילית
תאים תקינים 3%, פתולוגית ראש 94%, פתולוגית זנב 3%
האם ניתן להיקלט להריון עם תוצאות כאלו? מה האפשרויות שעומדות בפנינו להמשך פעולה?
האם ניתן במצב כזה לשפר עצמאית את איכות הזרע?
תודה
לצפיה ב-'קושי להכנס להריון'
קושי להכנס להריון
( לעמוד שלי בתפוז )
28/09/2017 | 15:25
32
שלום רב!

במקרה שלכם אין שום בעית זרע שאפשר חד-משמעית להצביע עליה ולפיכך, גם אין ממש מה לשפר. הפקטור המשמעותי ביותר במקרה הזה הוא גיל הביציות. בגיל 41 קיים  קושי טבעי להיכנס להריון, והסיכוי להפלות עולה בצורה משמעותית. לא מדובר בבעית פיריון שלך או של בעלך, אלא בסך הכל בגילן של הביציות, כך שהסיכוי להריון שמתסתיים בלידה באופן טבעי יורד.

כרגע יש  לכם 2 אפשרויות: או להמשיך לנסות לבד (מומלץ) או להיכנס למסלול הקשה של טיפולי IVF כדי (אולי) להעלות את הסיכויים. בכל מקרה, כדאי שתיעזרו בליווי של רופא פריון.

בהצלחה!

לצפיה ב-'בדיקת זרע ופוריות'
בדיקת זרע ופוריות
19/09/2017 | 15:07
2
54
שלום, אשמח לעזרתך בפענוח בדיקת זרע. מצורפת תמונה של הבדיקה השניה שנערכה, הראשונה בוצעה 10 ימים לפני השניה עם כמעט אותן ערכים. הימנעות של 3 ימים בשתי הבדיקות.
תוכל לפרט לאור הנתונים האם לדעתך יש סיכוי להיקלט בהזרעה או שמא יפנו אותנו ישירות להפריות?  תודה
לצפיה ב-'תוספת נתונים'
תוספת נתונים
19/09/2017 | 15:24
32
ביקור אצל אורולוג- אבחן ורציקולה דרגה 2 והפנה לאולטרסאונד. באולטרסאונד שללו ממצא זה. תודה
לצפיה ב-'פענוח תוצאת בדיקת זרע'
פענוח תוצאת בדיקת זרע
( לעמוד שלי בתפוז )
19/09/2017 | 16:30
42
שלום.

לצערי, איני רואה אפשרות להצלחת הזרעה. עם חמישה אחוז תאים נעים (כולם בתנועה איטית), הסיכוי שלהם להגיע לביצית ולהפרות אותה הוא אפסי. עם נתונים כאלה של הזרע, ברירת המחדל תהיה מיקרומניפולציה (ICSI). במקביל. על מנת לנסול לשפר ולו במעט את נתוני הזרע הייתי בוחן קיום גורמי סיכון העשויים להשפיע - עישון, משקל עודף, תזונה לא בריאה וכו'.

שיהיה בהצלחה ושנה טובה!
לצפיה ב-' שנה טובה וחג שמח '
שנה טובה וחג שמח
19/09/2017 | 14:27
6

חג שמח לגולשי האתר

שנה טובה ומתוקה
שכולנו נכתב ונחתם לחיים טובים ולשלום 

בברכה 
לצפיה ב-'רק רוצה להודות לך על העזרה לכולם וההשקעה עבורנו!'
רק רוצה להודות לך על העזרה לכולם וההשקעה עבורנו!
12/09/2017 | 10:07
2
37
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
( לעמוד שלי בתפוז )
17/09/2017 | 18:02
1
16
תודה רבה מכל הלב! זוהי שליחות עבורי ועבור הצוות שלי שבאמת ובתמים נותן את כולו עבור המטופלים. תקוותי היא שיום אחד לא תזדקקו לנו כלל, אך בינתיים אנחנו כאן תמיד לשירותכם.
לצפיה ב-'מצטרף, תודה רבה!'
מצטרף, תודה רבה!
23/10/2017 | 11:15
7
לצפיה ב-'פירוש אבחנה ומה אפשר לעשות '
פירוש אבחנה ומה אפשר לעשות
04/09/2017 | 23:05
1
41
Hypoplastic testis bil
Infertility male

לצפיה ב-'היפופלזיה'
היפופלזיה
( לעמוד שלי בתפוז )
05/09/2017 | 08:22
33
שלום.

המשמעות של האבחנה היא ששני האשכים לא מפותחים וכתוצאה מכך, אי פריון.

מבחינת הטיפול, האבחנה לא מספקת מידע לגבי מקור הבעיה ולכן, לצערי, לא אוכל לתת תשובה בנושא. הייתי מציע לפנות ליעוץ רופא אורולוג ואנדוקרינולוג בהקדם.

בהצלחה!

לצפיה ב-'תוצאות בדיקת זרע התייעצות'
תוצאות בדיקת זרע התייעצות
25/08/2017 | 14:45
3
57
פענוח תוצאת בדיקת זרע
( לעמוד שלי בתפוז )
28/08/2017 | 11:08
2
48
שלום רב.

מתן זרע בשיטה זו הינו מעט בעייתי, כיוון שחלק ניכר מהזרמה נשאר בגוף האשה (בעיקר הפליטה הראשונה המכילה את הריכוז הגבוה ביותר של תאי זרע) והדגימה עצמה מכילה בתוכה גם את הפרשות הנרתיק. לפיכך, לא הייתי מסתמך במאה אחוז על נתוני הריכוז והתנועה. עם זאת, המורפולוגיה אכן ירודה. הייתי ממליץ על ביצוע בדיקת זרע נוספת בעוד מספר שבועות ובמקביל לקבוע תור לאורולוג למועד שלאחר קבלת תוצאות הבדיקה.

בהצלחה!
לצפיה ב-'תודה דוקטור על התגובה-שאלה'
תודה דוקטור על התגובה-שאלה
28/08/2017 | 11:22
1
33
שאלה נוספת
האם יכול להיות שבעקבות אופן לקיחת הבדיקה התוצאה שונתה? כלומר יכול להיות שבאופן אחר היא היתה אפילו תקינה? או שהפערים לא יכולים להיות כאלה משמעותיים?

לצפיה ב-'איסוף זרע נרתיקי'
איסוף זרע נרתיקי
( לעמוד שלי בתפוז )
29/08/2017 | 11:27
31
המורפולוגיה לא אמורה להיות מושפעת ולכן כדאי לתת עליה את הדעת, אך כאמור, חלק ניכר מהדגימה הולך לאיבוד והחלק הזה מכיל את רוב התאים שנמצאים בתנועה טובה, לכן, בעיניי, זאת לא דרך אופטימלית למתן דגימת זרע. במידה ודרך זו למתן זרע נובעת משיקולים הלכתיים, הייתי ממליץ להשתמש בקונדום הלכתי בפעם הבאה.
לצפיה ב-'פיענוח תוצאות בדיקת זרע'
פיענוח תוצאות בדיקת זרע
24/08/2017 | 18:25
3
58
היי
בעלי אובחן באולטרסאונד עם וריקוצלה ברמה 2-3 שהתגלתה עקב כאבים קלים שהרגיש באשך.
לפני מספר חודשים הצלחנו להכנס להריון ראשון בקלות. נאלצנו לסיים  את ההריון בשבוע 15 עקב בעיה גנטית בעובר, בהמשך גילינו שזה היה טריפלואידיה.
לא ניסינו בינתיים להכנס לעוד הריון.
היום קיבלנו תוצאות של בדיקת זרע שצירפתי כאן.
האם הבעיה במורפולוגיה יכולה לגרום לבעיות גנטיות בעובר?
האם עקב תוצאות אלו מומלץ לבצע ניתוח לתיקון הוריקוצלה?
מה כדאי לעשות בעקבות התוצאות ?

תודה

פענוח תוצאת בדיקת זרע
( לעמוד שלי בתפוז )
27/08/2017 | 17:56
2
42
שלום.

ראשית, צר לי לשמוע על ההריון שלא צלח. עם זאת, על מנת לתת תשובה מהימנה, איאלץ לבקש ממך לבדוק שוב את האבחנה - האם מדובר בטריזומיה (עותק נוסף של כרומוזום) או טריפלואידיה (עותק נוסף של כל הכרומוזומים). קשה לי להאמין כי עובר טריפלואידי הגיע לשלב כה מתקדם. כך, או כך, לא נראה כי קיימת מניעה כלשהי מלהמשיך ולהיכנס להריון באופן טבעי, כי נתוני הזרע לא רעים כלל. הבעיה במורפולוגיה אכן יכולה לנבוע מוריקוצלה וכדאי להתייעץ עם אורולוג לגבי אפשרות לניתוח, אם כי אין ערובה לשיפור המצב. הייתי ממליץ לבצע בדיקת זרע נוספת, כשלושה חודשים לאחר הבדיקה האחרונה ובתקופה זו להימנע מהרגלים מזיקים כגון עישון או צריכה מופרזת של אלכוהול וכמו כן, מלבישת תחתונים צמודים מדי ומפעולות שגורמות לחימום האזור כגון רכיבה על אופניים. 

שיהיה בהצלחה (ואני ממתין לעדכון לגבי הדיאגנוזה של העובר).

לצפיה ב-'תודה רבה על התגובה'
תודה רבה על התגובה
27/08/2017 | 20:21
1
23
אכן מדובר בטריפלואידיה, זו התוצאות שקיבלנו מהמעבדה הגנטית בתל השומר במהלך ייעוץ גנטי מסודר.
האם יכול להיות שבגלל המורפולוגיה הבעייתית של הזרע יש זרעונים שכל החומר הגנטי בהם כפול?
בייעוץ נאמר לנו שטריפלואידיה זה מאוד נדיר ושהסיכוי שזה יקרה שוב הוא פחות מ 1%.
לצפיה ב-'טריפלואידיה'
טריפלואידיה
( לעמוד שלי בתפוז )
28/08/2017 | 11:20
28
הסיבות העיקריות להווצרות עוברים טריפלואידיים הם דיפלואידיה (כפל המטען הגנטי) של הביצית עצמה או הפריית ביצית תקינה על ידי שני תאי זרע. אחוז בודד בלבד מהמקרים מקורו בתא זרע בעל מטען גנטי כפול , לכן את יכולה להסיר דאגה מליבך בקשר למורפולוגיה. 
לצפיה ב-'האם נכון העובדה הכתובה פה'
האם נכון העובדה הכתובה פה
15/08/2017 | 10:42
1
76
שמקרי אי-פיריון ב- 40% נובעים מהגבר? נשמע לי הרבה...
לצפיה ב-'אי פריון זכרי'
אי פריון זכרי
( לעמוד שלי בתפוז )
16/08/2017 | 11:09
60
שלום.

המידע נכון בהחלט ויש על כך סימוכין רבים בספרות המדעית. אבהיר ואומר כי אי הפריון לא תלוי בלעדית בגבר או באשה - בכ-30% מהמקרים, מקור אי הפריון הוא בשניהם יחד. יתר על כך, לארונה יצא מחקר המראה על ירידה חדה בפוריות הגבר בעולם המערבי, כך שייתכן והנתונים האלה עוד יעודכנו "לרעת" הגברים. אשמח לשמוע מניין נובעת דעתך כי הנשים הן ה"אשמות" העיקריות באי-פריון.

פענוח בדיקת זרע
25/07/2017 | 15:36
2
74
שלום רב ותודה על האפשרות לקבל מידע בפורום זה! רציתי לקבל חוות דעת על בדיקת הזרע של בעלי (גיל 34), אנו מנסים להיכנס להריון זה חודשים אחדים (4-5):
5 ימי הימנעות
מראה - Normal
צמיגות -High
PH - גדול מ8
נפח - 0.8 (ייאמר כי לא כל כך הצליח "לקלוע" לכוס...)
ריכוז תאי זרע - 70 מיליון
total count - 56 million
תנועתיות - 49%
תנועה פרוגרסיבית - 46%
חיוניות - גדולה מ60%

מורפולוגיה
נורמלי - 6%
פגמים בראש - 94%
פגמים צוואר - 18%
פגמים בזנב - 22%
תאים צעירים - אין

לויקוציטים - אין

האם הפגמים הרבים בראש (94%) הם סיבה לדאגה? האם דרושות השבחה והזרעה? תודה רבה רבה!!
פענוח בדיקת זרע
( לעמוד שלי בתפוז )
26/07/2017 | 23:03
1
74
שלום.

ראשית, תוצאות הבדיקה מצוינות. הדבר היחיד שניתן לשפר הוא כישורי ה"קליעה למטרה". הפליטה הראשונה היא גם בעלת הנפח הגדול ביותר וגם מכילה את האחוז הגבוה ביותר של נוזל בלוטת הערמונית שהוא זה שאחראי לפירוק המרקם הצמיגי. נראה כי לו כל הדגימה הייתה מגיעה לכוס, לא הייתה כלל בעיה עם הפרמטרים האלה.

מבחינת מורפולוגיה - 6% של תאים נורמליים זה תקין לחלוטין ולא כל גבר יכול להתהדר באחוז כזה של מורפולוגיה תקינה. כוחם של תאי הזרע בכמויות האדירות ולא באיכות ולכן תמיד רובם המוחלט יהיה פגום.

על פניו נראה שעל פי תוצאות אלה, אין שום סיבה שלא תצליחו בתהליך טבעי ללא צורך בטיפולי פוריות. כדאי לקחת בחשבון שחוסר הצלחה להיכנס להריון במהלך שנה של קיום יחסים בסמוך למועד הביוץ הוא נורמלי ולא מצריך התערבות (אלא אם גיל האשה מתקרב ל-38, ואז לא כדאי למשוך זמן). בכל מקרה, כדאי לשניכם לבצע את הבדיקות הבסיסיות שתהיו מוכנים לכל תרחיש.

שיהיה בהצלחה!

לצפיה ב-'תודה על התשובה המפורטת ומלאת ההתחשבות ד"ר פבל!'
תודה על התשובה המפורטת ומלאת ההתחשבות ד"ר פבל!
27/07/2017 | 15:54
35
עשית לי את היום 
(ובהמשך לתשובתך מאחר ואני בת 28, נמשיך כרגע ללא התערבויות....)
שוב תודה!

מנהל/ת הפורום

אודות:
מנהל הפורום – ד"ר פבל איציקסון, בעל תואר שלישי בביולוגיה. ד"ר איציקסון הינו בוגר אוניברסיטת בר אילן בתחום של ביולוגיה ופוזיולוגיה של החי. את לימודיו
עוד...

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא יחסים בין אחים ואחיות
אירוח בנושא יחסים בין...
ביום ראשון, 19.11, נארח את קרן גאולה, מנחת הורים,...
אירוח בנושא יחסים בין אחים ואחיות
אירוח בנושא יחסים בין...
ביום ראשון, 19.11, נארח את קרן גאולה, מנחת הורים,...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

ד
מנהל הפורום ד"ר איציקסון

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו