לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
39403,940 עוקבים אודות עסקים

פורום פוריות הגבר

הדרך להריון וללידה אינה תמיד קלה. מיליוני זוגות ברחבי העולם מאובחנים עם אי-פוריות, מתוכם אי הפוריות על רקע זכרי מהווה קרוב ל-40%. אך כיום, המדע והטכנולוגיה מאפשרים לנו להתגבר על חלק ניכר מהמכשולים בדרך להורות ויותר ויותר זוגות בכל שנה זוכים לחבק תינוק בזכות טיפולי הפוריות. מטרתנו בפורום לפוריות הגבר היא לתת מענה לזוגות אשר אובחנו עם אי-פוריות על רקע זכרי ובאופן טבעי נתקלו בהמון סימני שאלה תוך כדי. למי לפנות? מה הטיפול המיטבי עבורי? מה לעשות על מנת להגדיל את סיכויי ההצלחה? מומחי הפורום ישמחו לעמוד לרשותכם בכל שאלה או בעיה שתעלו ומאחלים לכם דרך קלה ומהירה ללידה המיוחלת.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום פוריות הגבר

הדרך להריון וללידה אינה תמיד קלה. מיליוני זוגות ברחבי העולם מאובחנים עם אי-פוריות, מתוכם אי הפוריות על רקע זכרי מהווה קרוב ל-40%. אך כיום, המדע והטכנולוגיה מאפשרים לנו להתגבר על חלק ניכר מהמכשולים בדרך להורות ויותר ויותר זוגות בכל שנה זוכים לחבק תינוק בזכות טיפולי הפוריות. מטרתנו בפורום לפוריות הגבר היא לתת מענה לזוגות אשר אובחנו עם אי-פוריות על רקע זכרי ובאופן טבעי נתקלו בהמון סימני שאלה תוך כדי. למי לפנות? מה הטיפול המיטבי עבורי? מה לעשות על מנת להגדיל את סיכויי ההצלחה? מומחי הפורום ישמחו לעמוד לרשותכם בכל שאלה או בעיה שתעלו ומאחלים לכם דרך קלה ומהירה ללידה המיוחלת.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 לציבור הגולשים, שלום רב. 

שמי פשה ואני עוסק בתחום הפוריות זה מעל שני עשורים. כיום אני משמש כמנהל המעבדה להפריה חוץ-גופית בבי"ח אסותא ראשון ובמקביל מנהל את מעבדת MFC המרכז לפוריות הגבר. קבלת תפקיד מנהל הפורום היא זכות גדולה עבורי ואני מתחייב להיות קשוב לגולשי הפורום ולתת מענה הולם ומקצועי לכל שאלה שתעלה כאן. כמו כן, בנוסף לשאלות, הנכם מוזמנים להעלות לדיון נושאים שכולנו נוכל ללמוד מהם. עם זאת, על מנת לשמור על דיון ענייני, ברצוני לבקש מכם להקפיד על מספר כללים פשוטים:

- שיח מכבד בין יושבי הפורום
- המנעות מהעלאת תוכן פרסומי
- המנעות מהעלאת תוכן פוגעני.

כמו כן, אבקש להזכיר כי מטרת הפורום היא תמיכה בלבד. תוכן הפורום לא נועד בשום שלב להוות תחליף לייעוץ רפואי מותאם אישית.

המשך גלישה מהנה ו... פורה.

שלכם,

פשה

המשך >>

לצפיה ב-'בעיית אין אונות'
בעיית אין אונות
17/07/2018 | 11:59
9
האם מישהו יכול להמליץ על רופא שמטפל באין אונות?
לצפיה ב-'איכות הזרע'
איכות הזרע
16/07/2018 | 11:18
1
5
הפסקת קיום יחסי מין במשך חודשיים עם זוגתי תשפר את איכות הזרע כאשר נרצה להיכנס להריון בעוד חודשיים בערך?
תודה רבה,
אני
לצפיה ב-'הפסקת קיום יחסי מין ואיכות הזרע'
הפסקת קיום יחסי מין ואיכות הזרע
( לעמוד שלי בתפוז )
16/07/2018 | 13:40
4
שלום.

להפסקת קיום יחסי מין לפרק זמן ארוך לא תהיה כל השפעה חיובית על איכות הזרע. תאי זרע חדשים נוצרים ללא הרף והתוצאה היחידה שההפסקה תשיג היא יותר תאי זרע "זקנים" בזרמה. תאי זרע אלה הם בעלי פוטנציאל הפריה נמוך בשל הפגמים שמצטברים בהם במהלך חייהם במידה והם אינם "מנוצלים".  המנעות ממושכת רלוונטית אך ורק במצבים בהם יש מיעוט קיצוני בתאי זרע, אך גם אז, מדובר בהמנעות של כשבוע וזרע כזה ישמש להפריה חוץ גופית בלבד. ההמלצה עבור זוגות בריאים המעוניינים בהריון היא קיום יחסים בתדירות יומית סביב מועד הביוץ לאחר תקופת התנזרות קצרה של כ-3 ימים.

בהצלחה!

לצפיה ב-'בקשה לפענוח בדיקת זרע '
בקשה לפענוח בדיקת זרע
25/06/2018 | 14:47
1
25
שלום רב
בת 36 (כמעט), ברקע הריון מחוץ לרחם לפני שנה, מנסים להיכנס להריון מזה כ 9 חודשים ובינתיים ללא הצלחה, מצ"ב תוצאות בדיקת הזרע של בן הזוג, בן 40, נשמח לחוות דעתך 
לצפיה ב-'פענוח בדיקת זרע'
פענוח בדיקת זרע
( לעמוד שלי בתפוז )
26/06/2018 | 16:03
23
שלום.

התוצאה מצביעה על אחוז תנועה נמוך, שבתורו נובע מאחוז נמוך של תאי זרע חיים.  בעיה נוספת היא המורפולוגיה - המבנה של התאים, כאשר רק אחוז אחד נמצא תקין. הסיבות לכך יכולות להיות רבות, כגון דלקת באשך, וריקוצלה (התנפחות ורידים באשך), שימוש בסטרואידים, עישון, צריכת סמים או חימום יתר של האשכים. על פניו, נראה כי מדובר בבעיית פוריות מתונה יחסית ומומלץ לפנות עם התוצאות לאורולוג לבירור והמשך טיפול.

בהצלחה.

לצפיה ב-'מישה/י יודע איך אפשר להשיג דחוף את MFC??? '
מישה/י יודע איך אפשר להשיג דחוף את MFC???
22/06/2018 | 11:27
3
23
צריכה להגיע אליהם למיון זרע ביום ראשון על הבוקר (שעת שאיבה 0700).
ביחשה המקדימה איתם הם התחייבו שהם חוזרים להודעות גם אחרי שעו העבודה, אבל מנסה להשיג אותם מאתמול(!!!), השארתי מיליון הודעות בשירות ההודעות - ואין שום תגובה...
אולי למישהו יש נייד של איש קשר לפני שאני מוציאה עוד 1500 ש' במעבדה אחרת?
מיואשת :(
לצפיה ב-'מעדכנת - חזרו '
מעדכנת - חזרו
22/06/2018 | 12:39
8
לצפיה ב-'יצירת קשר'
יצירת קשר
( לעמוד שלי בתפוז )
24/06/2018 | 08:23
1
22
בוקר טוב.

חזרנו אלייך ביום שישי בצהריים. האם קיבלת את המענה הנדרש?

לצפיה ב-'כן, תודה :)'
כן, תודה :)
24/06/2018 | 12:36
11
עדכנתי
לצפיה ב-'יצירת קשר עם מעבדת MFC מחוץ לשעות העבודה'
יצירת קשר עם מעבדת MFC מחוץ לשעות העבודה
( לעמוד שלי בתפוז )
24/06/2018 | 08:34
27
שלום לכולם.

בהמשך לפוסט שעלה כאן בסוף השבוע -  יש למעבדה מוקד טלפוני 24 שעות ביממה, אך במקרים דחופים מחוץ לשעות העבודה ניתן לשלוח הודעה למס' 054-4612042 ותקבלו את המענה הדרוש.

שבוע טוב!
לצפיה ב-'אזוספרמיה לא חסימתית '
אזוספרמיה לא חסימתית
09/06/2018 | 18:42
1
27
שלום רב 
אני בן 51 ואשתי בת 41 ,לא היו לנו ילדים קודם ניסנו רק בשנה האחרונה . 

אני עברתי שתי בדיקות זרע ,אחת גם בהגדלה של 6300 ובשתיהן לא נמצא זרע בכלל .

עשיתי בדיקות הורמונליות וגנטיות ובשיחה עם מומחה אחר נמסר שיש לי בעיה שהמפעל לא מייצר ,fsh גבוה  27 , והבעיה לא חסימתית . 

פנינו למספר מומחים 
היו כאלו שהמליצו לנו לעשות ניתוח טסה ,ואילו טענו שהמיקרוטסה לא טוב יותר ואף היו שאמרו שזה שרלטנות ,ואילו שעושים את המיקרו טסה אמרו שזה הניתוח הכי טוב לנו והטסה מיושנת וחבל לעשותה . 

בנוסף בקשנו לקבל ממליצים ונמסר לנו שבשל חיסיון רפואי לא ניתן לקבל ממליצים . 

אין לנו מושג מי המנתחים הטובים באמת 
והיכן הכי מומלץ לעשות זאת . 

א. אודה לך אם תוכל לנקוב בשמות המומחים בארץ 

בנוסף אחד הרופאים לא מוכן לגלות את המחיר שלו . 

ב. האם תוכל לתת הערכת מחירים לניתוחי המיקרוטסה , ומי בענייך הרופא/ים המומלצים לניתוח המיקרו טסה . 

והאם אסותא רמת החייל יש לו מעבדה טובה למציאת זרע מרקמת האשך . 

ושאלה אחרונה ,האם בניתוח מיקרוטסה היכן שנוגעים באשך האשך לא יחזור לתפקודו לעולם ואם המקום ייצר זרע הוא לא ייצר יותר לעולם ? 

מאד מאד נודה לתשובותייך 

ונשמח אם יש כאן מישהו שעברו ניתוחים כאלו ויכולים להמליץ בבקשה 
לצפיה ב-'אזוספרמיה לא חסימתית'
אזוספרמיה לא חסימתית
( לעמוד שלי בתפוז )
11/06/2018 | 11:24
25
שלום.

ראשית, בקשר לבדיקות הזרע שעברת - בדיקה רגילה בודאות לא רגישה מספיק על מנת לאתר תאי זרע נדירים. בדיקה בהגדלה של 6300 משמשת לאבחון פגמים בראשי תאי הזרע ולא לאיתורם, לכן, לדעתי, עליך לנסות לבצע חיפוש תאי זרע נדירים בזרמה בטרם תפנה לניתוח.

לגבי הניתוח עצמו  - הדעות אכן חלוקות לגבי יעילותו של מיקרו-TESE לעומת TESE רגיל, כאשר ממצאים מסוימים מראים כי אין הבדל ביניהם ואחרים מצביעים על הניתוח המיקרוסקופי כיעיל יותר. מיטב המומחים עברו או עוברים לבצע ניתוחי מיקרו-TESE ככל שעובר הזמן, מה שבעיניי מדבר בעד השיטה. בנוסף, ניתוח המיקרו-TESE ידידותי הרבה יותר לרקמת האשך מהניתוח הרגיל, כיוון שבמהלכו נלקחת פיסה זעירה בלבד מהרקמה. עם זאת, כמובן, בשני סוגי הניתוחים, בהנחה שנלקח בביופסיה אזור תקין ומתפקד, זהו תהליך בלתי הפיך.

לגבי המלצה על רופאים או הערכת מחירים, לצערי, אין באפשרותי לעשות זאת. אשמח אם מישהו מעוקבי הפורום יוכל לחלוק מהנסיון שלו. בכל מקרה, למיטב ידיעתי קיים גם פורום אזוספרמיה וגם קבוצת ווטסאפ סגורה בנושא וכיוון שהם מנוהלים בידי המטופלים עצמם, תוכל לקבל שם את כל המידע שאתה מחפש בתוספת חוות דעת.

בהצלחה!

לצפיה ב-'שאלה על קאנביס'
שאלה על קאנביס
09/06/2018 | 13:51
2
25
דר' פבל שלום,
אשמח לדעת מה יכולה להיות ההשפעה של עישון קנאביס על איכות הזרע.

עישון בכמות של ג'וינט אחד (מהול) ליום.

מנסים כבר 7 חודשים ורציתי לדעת כמה השפעה על איכות הזרע יכולה להיות לזה.

תודה
לצפיה ב-'קנאביס ואיכות הזרע'
קנאביס ואיכות הזרע
( לעמוד שלי בתפוז )
10/06/2018 | 14:43
1
31
שלום.

קנאביס משפיע על איכות הזרע לרעה בצורה חד-משמעית. לא אכנס עכשיו לביוכימיה המסובכת של השפעת הרכיב הפעיל בקנאביס על קולטנים במערכת המין הזכרית, אבל בשורה תחתונה - אם אתם לא מצליחים להשיג הריון, העישון הוא החשוד המיידי. עם זאת, מובן שהעישון רק פוגע בסיכויי ההצלחה אך לא מבטל אותם לחלוטין, ולכן, ללא קשר, כדאי לשניכם לבצע בדיקות ראשוניות לפי המלצת רופא פריון על מנת לשלול גורמים אחרים שעשויים לפגוע בפוריות.

הנה קישורים לתקצירים של שלושה מאמרים בנושא הקנאביס ופריון הגבר:

בהצלחה!

לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
10/06/2018 | 22:14
7
לצפיה ב-'האם הפיריון גדל?'
האם הפיריון גדל?
02/06/2018 | 13:03
1
39

אני מאונן חצי שנה פעמיים ביום
מפסיק חודש ואז גומר התוך האיבר של חברה שלי. האם הפיריון יהיה טוב יותר? אנחנו מנסים ואם יהיה הריון נתחתן.
מה שקורה שאני מנסה ויש לי פליטות כל שבוע בשינה. אני לא עושה כלום ויש פליטות בתחתונים.
הזרע שלי והאשכים תקינים?
חברה שלי בת 26 ואני בן
לצפיה ב-'תדירות פעילות מינית ופריון'
תדירות פעילות מינית ופריון
( לעמוד שלי בתפוז )
10/06/2018 | 08:48
24
שלום.

לפעילות מינית, בין אם באוננות ובין אם ביחסי מין ישנה השפעה כפולה. מצד אחד, היא מחדשת את מלאי תאי הזרע, אך מצד שני מדללת את כמותם. אם בדיקות הזרע תקינות, ההימור הכי מוצלח יהיה קיום יחסים לאחר יומיים-שלושה של התנזרות מפעילות מינית. עם זאת, חלון הפריון הוא פרק זמן צר למדי של ימים ספורים, כך שמומלץ להתייעץ עם רופא נשים/רופא פריון על מנת לקבוע את מועד הביוץ המדויק ולקיים יחסים סמוך למועד זה.

בהצלחה!

לצפיה ב-'אגלוטינציה'
אגלוטינציה
28/05/2018 | 12:23
3
39
האם ניתן לטפל בה בעזרת תרופות כלשהן?
אני ובעלי מאוד רוצים להכנס להיריון טבעי ולא מהזרעות וכל מיני דברים שהם לא טבעיים כביכול
ולגבי צורות זרע לא תקינות, האם גם לזה יש טיפול כלשהו?

תודה!
לצפיה ב-'אגלוטינציה'
אגלוטינציה
( לעמוד שלי בתפוז )
03/06/2018 | 09:11
1
24
שלום.

אשמח לראות את התוצאה במלואה, על מנת לתת תשובה מהימנה.

תודה
לצפיה ב-'זאת הבדיקה האחרונה'
זאת הבדיקה האחרונה
03/06/2018 | 09:19
20
לצפיה ב-'פענוח'
פענוח
( לעמוד שלי בתפוז )
03/06/2018 | 16:37
25
שלום.

ראשית - התוצאה מצוינת! אם טרם עברה שנה מאז שהתחלתם לנסות להיכנס להריון, אין לכם ממה לחשוש. במידה ועברה שנה או יותר, תתייעצו עם רופא פריון, בעיית אגלוטינציה ובמידה מסוימת גם בעיית מורפולוגיה נפתרות לעתים על ידי הזרעה פשוטה. מה גם שרופא הפריון יוכל לסייע בתיאום מועד קיום יחסי המין על מנת להעלות את הסיכויים להפריה גם ללא התערבות.

בהצלחה!
לצפיה ב-'השבחת זרע לאחר תזה'
השבחת זרע לאחר תזה
19/05/2018 | 12:55
3
54
שלום לכולם,

ניסינו מסלול תרומת ביציות דרך מאמס פרוג'קט באסותא - הדרך הייתה מלאה באכזבה
יתכן שהזרע של בעלי אינו בסדר. הוא עבר כימו ממחלת סרטן לפני שנים. והזרע שלו נשלף בתהליך תזה. כך שאין לנו דרך לבדוק את האיכות של הזרע או לפחות לא הציעו לנו לבדוק. אני צריכה לברר את זה
יש למישהו עצה?
רופאים כרגיל מעדיפים להשאר מעורפלים בתשובתם
תודה
לצפיה ב-'הבהרה'
הבהרה
( לעמוד שלי בתפוז )
24/05/2018 | 14:58
2
28
שלום.

אודה להבהרה - האם אחרי הטיפולים יש זרע בזרמה, או שהזרע מביופסיה הוא האופציה היחידה שלכם כרגע?

תודה.

לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
24/05/2018 | 22:36
1
28
שלום,
בעלי נשא גגן מוטציה CF ולכן יש לו חסימה
ולכן שאבו בתזה
בסקירה ראשונה נמצאו תאי זרע בודדים, חלקם בתנועה מקומית.

האם כדאי להמשיך בטיפול מיקרו תזה וזה יכול לשפר את הסיכויים או מיון זרע?
האם זה יכול לשפר

תודה

לצפיה ב-'זרע מ-TESA'
זרע מ-TESA
( לעמוד שלי בתפוז )
27/05/2018 | 16:03
27
שלום.

מיון תאי זרע לרוב מתאים למקרים בהם "יש ממה למיין". כשמדובר בתאי זרע בודדים, בד"כ לוקחים את כל מה שיש. מבחינת תנועת תאים, אני בספק שב-TESE ימצאו יותר תאים בתנועה מאשר ב-TESA.
עכשיו נחזור לשאלתך המקורית לגבי איכות הזרע. ככלל, מיעוט קיצוני בתאי הזרע מגיע גם עם פגיעה בתנועה ובמורפולוגיה. במילים אחרות, האיכות כמעט בודאות נפגעת. עם זאת, נולדו בעולם מיליוני ילדים מזרע שהיה רחוק מלהיות איכותי בזכות הטכנולוגיות שנמצאות בשימוש מערכות הבריאות. אז אני לא הייתי מאבד תקווה ומנסה לעשות שימוש בזרע שנמצא בתנועה. עם זאת, במידה ויהיה צורך לבצע הליך ניתוחי נוסף, בעיניי חשוב ביותר שלא יקפיאו את כל המנה במבחנה אחת, אלא יבצעו חלוקה ויקפיאו את התאים בנפרד וכך ניתן יהיה לעשות מספר סבבי IVF עם מה שמצאו בניתוח אחד. אנו מציעים שירות זה במעבדתנו, אבל כמובן שראשית תתייעצו עם האורולוג שלכם לגבי הרלוונטיות של השיטה במקרה שלכם.

בהצלחה!

לצפיה ב-'תוצאת בדיקת זרע'
תוצאת בדיקת זרע
18/05/2018 | 12:41
1
62
ד"ר פבל שלום רב.
מצ"ב תוצאות בדיקת זרע. ברצוני לדעת מה הן אומרות..? האם כשיר להריון?
חשוב לי לציין שאני בת 43 ואם ניתן באמצעות זרע זה להיקלט בהזרעה או הפריה? 
תודה:)
פענוח בדיקת זרע
( לעמוד שלי בתפוז )
23/05/2018 | 11:37
33
שלום רב.

שתי הבעיות המרכזיות בדגימת הזרע הן נפח נמוך של הדגימה ופגיעה במורפולוגיה. התנועתיות בסדר והריכוז רק מעט נמוך מהרגיל. ללא שום קשר לנסיון להיכנס להריון, הייתי נבדק בדחיפות אצל רופא אורולוג לשלילת חסימה במערכת המין. ולגבי שאלתך - לצערי, בגיל זה הסיכויים אינם גבוהים מלכתחילה, ולכן לא בטוח שהייתי משקיע זמן בהזרעות (לא שאין סיכוי כלל, אבל כל חודש הוא משמעותי). במקרה שלכם, נראה שהסיכוי הגבוה ביותר להריון יושג באמצעות הפריה במיקרומניפולציה (ICSI), שבמהלכה מזריקים תא זרע שנראה תקין ישירות לתוך הביצית.  

בהצלחה!
לצפיה ב-'בדיקת זרע'
בדיקת זרע
17/05/2018 | 09:33
1
47
בעלי עשה בדיקת זרע 
אני רוצה לדעת מה התוצאה??
פענוח בדיקת זרע
( לעמוד שלי בתפוז )
23/05/2018 | 08:48
26
שלום.

על פי נוכחות לויקוציטים (תאי דם לבנים) בדגימה, נראה כי מדובר בתהליך דלקתי במערכת המין, מה שפוגע (במקרה שלכם בצורה די קלה) בשאר הפרמטרים של הזרע. לפני הכל - טפלו בדלקת וחזרו על בדיקת הזרע כשלושה חודשים אחרי תום הטיפול.

בהצלחה!

לצפיה ב-'בדיקת זרע'
בדיקת זרע
15/05/2018 | 17:17
1
49
שלום רב!
היום קיבלנו את תוצאת בדיקת הזרע שלנו, אשמח לקבל הכוונה, מה אומרות התוצאות? האם נוכל להרות באופן טבעי (בתקווה שהבירור שלי יהיה תקין)? תודה רבה!

פענוח בדיקת זרע
( לעמוד שלי בתפוז )
23/05/2018 | 08:43
27
שלום.

נראה שישנה בעיה בשלושה פרמטרים - צמיגות הדגימה, תנועת תאי הזרע (ככל הנראה כתוצאה מהצמיגות של נוזל הזרע) והמורפולוגיה (צורה) שלהם. לעתים שינויים בצמיגות הנוזל נגרמים מחסור בסיסי במים בגוף. הייתי ממליץ לחזור על הבדיקה לאחר שוידאתם כי בעלך שותה מספיק. עם זאת, אם התוצאות יחזרו על עצמן, הכתובת שלכם צריכה להיות רופא אורולוג על מנת לאבחן את הסיבה (אם ישנה) ולנסות להתאים טיפול. כמו כן, עליו לתת את הדעת לאחוז הנמוך של המורפולוגיה התקינה ולשלול ממצא פתולוגי העשוי לגרום לכך. לגבי הסיכוי להריון טבעי - הסיכוי הוא מאוד תלוי גיל, אך באופן כללי ביותר, אפשר להשיג הריון טבעי גם עם נתונים יותר נמוכים, אך לאחר שנה של נסיונות, בד"כ מומלץ לפנות לטיפולי פוריות.

בהצלחה!
לצפיה ב-'תוצאות בדיקת זרע'
תוצאות בדיקת זרע
10/05/2018 | 13:17
1
51
שלום, האם לדעתך גבר זה יכול להפרות ביצית באופן טיבעי? 
פענוח בדיקת זרע
( לעמוד שלי בתפוז )
13/05/2018 | 08:47
42
לגמרי.

סה"כ התוצאה נהדרת. בשורה תחתונה, יש כמעט 70 מיליון תאי זרע בתנועה מהירה ומתוכם כ-7 מיליון עם מורפולוגיה תקינה, שזה הרבה מעל ומעבר למה שצריך. עם זאת, יש לקחת בחשבון שבדיקת זרע סטנדרטית לא מכסה את כל הגורמים הזכריים האפשריים לאי הפריון, וכמובן לא נשכח את הגורם הנקבי. אז בגדול - אין שום מניעה להריון טבעי עם נתונים כאלה, אך אם במשך השנה האחרונה לא הייתה הצלחה, כדאי להמשיך בבירור הרפואי.

בהצלחה.

לצפיה ב-'מחפשת גברים בנמצאים בזוגיות למחקר בנושא מצב רפואי וזוגיות'
מחפשת גברים בנמצאים בזוגיות למחקר בנושא מצב רפואי וזוגיות
08/05/2018 | 11:11
21
היי חברים , שמי רינת ולצורך סיום לימודי תואר שני בעבודה סוציאלית אני עושה מחקר בנושא זוגיות ומצב רפואי . אני זקוקה לגברים שנמצאים בזוגיות שיתנדבו לענות על השאלון המצורף מטה . השאלון אנונימי לחלוטין וגובה מספר דקות לכל היותר . תודה מראש לעונים היקרים 
לצפיה ב-'שימוש בפרופרסיה'
שימוש בפרופרסיה
28/04/2018 | 11:35
1
40
קראתי היום כתבה על תופעת לואי של פרופסיה
https://www.yediot.co.il/articles/0,7340,L-5160587...

1. איך אוכל להבדק כדי לבחון אם תופעת הלוואי חלה עלי? לבקש מהרופא עור בדיקת זרע? או רק לקראת תקופה שארצה להביא ילדים אפסיק שימוש ואבחן?

2. מה הסיכוי לתופעת הלוואי של פגיעה בפוריות?
3. איך ה FDA או המשרד הישראלי לא אוסרים תרופה שפוגעת בפוריות? או שזה בסיכוי נמוך?
4. אם מפסיקים ליטול את התרופה- הפוריות אמורה לשוב לרמה הקודמת?

לצפיה ב-'פרופסיה וזרע'
פרופסיה וזרע
( לעמוד שלי בתפוז )
08/05/2018 | 19:17
22
שלום רב ואני מתנצל על העיכוב במתן התשובה.
אחת מתופעות הלוואי של פרופסיה בחלק מהמטופלים היא אכן ירידה בריכוז תאי הזרע. הדרך הפשוטה ביותר לבדוק זאת היא לבצע בדיקת זרע פשוטה בהפניה מרופא אורולוג או רופא עור. התופעה אמורה להיעלם עם הפסקה בנטילת התרופה. עם זאת, יש לקחת בחשבון כי המצב ההתחלתי של הזרע (טרם נטילת התרופה) לא היה ידוע (במידה ולא ביצעת בדיקות בעבר) ואם חלילה, המצב לא ישתפר, לא ניתן יהיה לדעת האם מדובר בתופעת לוואי של התרופה או במצב פיזיולוגי נתון. לגבי איסור שימוש - אפילו לאקמול עשויות להיות תופעות לוואי חמורות, מה שלא מונע ממיליוני אנשים ליטול אותו על בסיס יומי. תופעות הלוואי נועדו על מנת שהמטופלים יהיו מודעים לסיכונים פוטנציאליים גם ברמת סבירות אפסית ולא על מנת להזהיר אותם מנטילת התרופה.

שורה תחתונה - בצע בדיקת זרע בזמנך הפנוי. כשתגיע לשלב בו תרצה ילדים, הפסק את השימוש. תוך שלושה חודשים כל השפעה של התרופה על הזרע אמורה לפוג.

בהצלחה.

לצפיה ב-'תוצאות בדיקת זרע'
תוצאות בדיקת זרע
25/04/2018 | 11:20
3
52
צירפתי את התוצאות, אשמח לקבל הכוונה מה אומרות התוצאות, לא הכל הבנתי
כמובן שנלך לרופא אבל יש עוד זמן עד התור..
לצפיה ב-'חוו"ד בדיקת זרע'
חוו"ד בדיקת זרע
( לעמוד שלי בתפוז )
26/04/2018 | 09:14
2
45
שלום.

נפח הדגימה תקין, חומציות תקינה, ריכוז תאי הזרע והתנועה שלהם תקינים. פרט למורפולוגיה (צורת תאי הזרע) גבולית, התוצאה נורמלית לחלוטין. אגב, לפי קריטריונים של ארגון הבריאות העולמי, 4% נחשב כערך תקין. בשורה תחתונה - אמנם בדיקת הזרע הרוטינית לא מכסה את כלל הפרמטרים האפשריים של הזרע, אך בשלב זה, הכל נראה בסדר גמור ואין שום סיבה להילחץ.

בהצלחה!

לצפיה ב-'יש עוד שאלה אחת'
יש עוד שאלה אחת
26/04/2018 | 09:29
1
33
ומה זה אומר אגלוטינציה- יש הצמתות?
פשוט קראתי קצת ולא ממש הבנתי אם זה מצב סביר או מדאיג
תודה רבה על המענה המהיר!!
לצפיה ב-'אגלוטינציה'
אגלוטינציה
( לעמוד שלי בתפוז )
26/04/2018 | 12:48
34
אגלוטינציה או הצמתה היא מצב שבו תאי הזרע נצמדים אחד לשני. ישנן מספר סיבות אפשריות לכך, העיקרית ביניהן היא המצאות נוגדנים עצמיים בנוזל הזרע, אך גם כתוצאה מריכוז גבוה של תאי זרע בזרמה וסיבות נוספות. כיוון שלא ניתנה בתוצאה התייחסות לרמת האגלוטינציה (כך שלא ניתן להעריך את חומרתה) וכיוון שהתאים שמרו על תנועתיות טובה, כנראה שהמצב רחוק מלהיות קטסטרופלי. כך או כך, בעיות האגלוטניציה נפתרות במהלך הכנת הזרע לכל סוגי טיפולי הפוריות, במידה ויהיה צורך.

לצפיה ב-'האם יש דרך לשפר זרע?'
האם יש דרך לשפר זרע?
24/04/2018 | 09:18
1
55
אני ובעלי כבר בתוך טיפולי הIVF בגלל בעיית זרע , העיקר הוא שיש לו 3 מיליון זרעים ומתוכם 0-2 אחוז מורפולגיה , התנועה סבירה
אני לאחר 2 החזרות שלא צלחו, האם יש דרך לשפר את הזרע? אני גם מפחדת שיחמיר, היינו אצל אורולוג שלא מצא כלום באשכים .. אז מה פה הבעיה? :( 
לצפיה ב-'איכות זרע ירודה'
איכות זרע ירודה
( לעמוד שלי בתפוז )
26/04/2018 | 09:10
66
שלום.

בהיעדר ממצא פתולוגי כלשהו, כנראה שמדובר במצב מולד. לצערי, אין דרך מדעית מוכחת "לשפר" את הזרע, אך ישנן שתי אפשרויות אחרות העומדות בפניכם. האחת היא טיפול בגורמים אשר ידועים כפוגעים בזרע - עישון, אלכוהול, סמים, משקל עודף (כדאי להתייעץ עם תזונאית) או חימום יתר של אזור האשכים. האפשרות השנייה היא לשקול לבצע מיון של תאי זרע לפני תהליך ההפריה. המיון מאפשר לבחור את התאים התקינים ביותר גם במקרה של מורפולוגיה ירודה ובכך להעלות את הסיכוי להתפתחות תקינה של העובר. אם תרצי עוד מידע על התהליך, את בהחלט מוזמנת לפנות אליי.

בהצלחה!
לצפיה ב-'הזמנה להשתתפות במחקר בנושא הקשר בין אירועי חיים לבין בריאות'
הזמנה להשתתפות במחקר בנושא הקשר בין אירועי חיים לבין בריאות
16/04/2018 | 20:07
18

שלום,
בימים אלו אנו עורכים מחקר בבית הספר למדעי ההתנהגות במכללה האקדמית תל-אביב יפו שמטרתו לבדוק את הקשר בין אירועי חיים שונים כגון היריון, לידה ואובדן היריון לבין היבטים בריאותיים ורגשיים.
נודה אם תסכימו להשתתף ולתרום למחקר בנושא חשוב זה. ההשתתפות במחקר מיועדת לכלל הנשים והגברים בגילאי 20-40 (גם אם לא היו בהיריון מעולם או שבת זוגם לא הייתה בהיריון מעולם), למעט לנשים, ולבני זוג של נשים, הנמצאות בהיריון כעת. ההשתתפות במחקר כרוכה במילוי שאלון שאורך כ-15 דקות. מילוי השאלונים אנונימי לחלוטין.

למילוי השאלון, לחצו על הלינק.
https://mta.eu.qualtrics.com/SE/?SID=SV_dbXM2LUATh...

בתודה על שיתוף הפעולה,
פרופ' רונית אביצור-חמיאל וד"ר סיגל לוי
נופר הוך בן-ישי, יהודה קאהן ודברה וולר
לצפיה ב-'המלצה לרופא לפריון הגבר'
המלצה לרופא לפריון הגבר
04/04/2018 | 14:04
49
שלום לכולם :)
אני מחפשת המלצה לרופא מומחה לפריון הגבר מאזור השרון. עדיף מכללית, אבל אפשר גם פרטי.
חשוב שיהיה אמפתי ועם זמינות תורים טובה. אם ההמלצה מניסיון אישי, זה בכלל מעולה.

תודה רבה!

מנהל/ת הפורום

אודות:
מנהל הפורום – ד"ר פבל איציקסון, בעל תואר שלישי בביולוגיה. ד"ר איציקסון הינו בוגר אוניברסיטת בר אילן בתחום של ביולוגיה ופוזיולוגיה של החי. את לימודיו
עוד...

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

ד
מנהל הפורום ד"ר איציקסון

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו