לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
40024,002 עוקבים אודות עסקים

פורום רב לחתונה

אם נכנסתם לפורום, אתם כנראה רגע לפני כניסה לברית הנישואין, אז קודם כל מזל טוב!!!
אחד הרגעים המרגשים ביותר בחתונתם של כל זוג, הוא רגע החופה. הרגע אליו מתנקזים כל ההכנות,
ההתכוננות, הבחירות וההחלטות המשותפות, רגע אחד של חופה וקידושין, אשר יהפכו אתכם לזוג נשוי.
לכן חשוב מאוד לכל זוג וזוג לבחור את הדרך בה תתנהל החופה שלהם. 
 
בפורום זה אשמח לענות על שאלותיכם, בנוגע לעריכת חופה וקידושין, רישום הנישואים, בחירת רב, מנהגים ומשמעות הטקס ועוד...

 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום רב לחתונה

אם נכנסתם לפורום, אתם כנראה רגע לפני כניסה לברית הנישואין, אז קודם כל מזל טוב!!!
אחד הרגעים המרגשים ביותר בחתונתם של כל זוג, הוא רגע החופה. הרגע אליו מתנקזים כל ההכנות,
ההתכוננות, הבחירות וההחלטות המשותפות, רגע אחד של חופה וקידושין, אשר יהפכו אתכם לזוג נשוי.
לכן חשוב מאוד לכל זוג וזוג לבחור את הדרך בה תתנהל החופה שלהם. 
 
בפורום זה אשמח לענות על שאלותיכם, בנוגע לעריכת חופה וקידושין, רישום הנישואים, בחירת רב, מנהגים ומשמעות הטקס ועוד...

 
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
אשמח לענות לשאלותיכם ולהוות אוזן קשבת לכל פניה ושאלה. אנא שימרו על כבוד הדדי גם אם דעתכם שונה. 
המשך >>

לצפיה ב-'בחירת רב לחתונה אזרחית'
בחירת רב לחתונה אזרחית
26/03/2018 | 12:52
5
בחירת רב לחתונה אזרחית או בחירת עורך טקסים הינו תלוי בכם בלבד.הטקס החילוני הינו מעוצב בהתאם לבחירה שלכם מבחירת עורך הטקס,מה יהיה תוכן הטקס ועד צורתו וסדרו של הטקס. מה שאומר שאתם באמת צריכים לחשוב קודם במה אתם מעוניינים ואז לבחור את האדם הנכון. כחלק מבכירה נכונה רצוי בשלב הראשוני לתכנן מה אתם רוצים. לדוגמא: אתם רוצים שעורך הטקס יהיה אדם חילוני אבל כן יחבוש כיפה כי יש לכם איזה צד מסורתי במשפחה ואתם לא רוצים להעליב. אז צריך לבחור עורך טקסים ישי לו חזות מסורתית. נקודות נוספות למחשבה היא מה תגידו שם, אם יש לכם כישרון לכתיבה מה טוב אם לא המחתן שלכם צריך גם לעזור לכם להכין את הנאמר בטקס. רוצים לשבור את הכוס באתחלה ולא בסוף למה לא זה הטקס שלכם אתם יכולים לעשות בו מה שאתם רוצים. רק לפני בחירת הרב תשבו בנכם זוג יקר ותדמינו את טקס החתונה שלכם ולפי זה תבצעו את "ראיון העבודה" לעורך טקסים החילוני שיחתן אתכם.
טקס הנישואים הוא אחד הרגעים החשובים והמיוחדים בחייב של הזוג. זכותם של בני הזוג לגלות מעורבות בעיצוב האמירה אותה הם אומרים במעמד המשפחה והחברים ביום חתונתם, כך שתשקף נאמנה את אופיים ואת אופי הקשר ביניהם.
 
המרכיבים הלכתיים שדרושים לקיום חתונה יהודית
לזוגות שכן מעוניינים להתחתן בחתונה יהודית אבל שוויונית מבחינת הכתובה ישנה אפשרות "אמצע". אפר לבצע טקס הלכתי ומסורתי שיש בו את הרכיבים החיוניים בטקס הכוללים : חתימה על הכתובה, אמירת ברכות האירוסין והנישואין, מתן הטבעת לכלה הקראת הכתובה, שבע הברכות ,שבירת הכוס ונוכחותם של עדים כשרים.
 
במה שונה הטקס השוויוני מהטקס האורתודוקסי
שוויון מוחלט בין המינים והיעדר מוטיב הקניין, המופיע בסדר הטקס המסורתי.
דבר זה בולט בטקס הקידושין במעמד נתינת הטבעת, שבו החתן מקדש את הכלה, ובכך רוכש עליה קניין ובעלות. בטקס השוויוני מקדשים בני הזוג זה את זה. תוקפם ועצמתם של הקידושין נובעים מתוך ההדדיות של האמירות. החלפת הטבעות הופכת כך לסמל של שוויון, שותפות אמת ואהבה שבהם מתברך הזוג. עקרון השוויון בא לידי ביטוי גם בנוסח הכתובה: בעוד שהכתובה האורתודוקסית עוסקת בפירוט חובותיו של הגבר כלפי האישה בלבד, הכתובה המתקדמת היא הצהרה של בני הזוג על אודות מחויבותם ההדדית. בני הזוג יוכלו לבחור עד ועדה לחתימה על הכתובה
 
שיתוף בני הזוג בעיצוב הטקס ובמסריו
בני זוג לוקחים חלק פעיל בעיצובו של טקס החופה כל זאת בשיתוף הרב או הרבה אשר ינחו אותם. העיצוב הטקס יכול לכלל הוספת אמירות אישיות בטקס, נוסחים שונים של הברכות, שילוב ברכות של בני משפחה וחברים. בני הזוג אף יוכלו לנסח כתובה אישית שתבטא את ההתחייבות ההדדית ביניהם. טקס הנישואים הוא אחד הרגעים החשובים והמיוחדים בחייו של האדם. אנו מציעים לכם לא להתפשר על רגע זה. ביכולתכם להבטיח כי טקס החופה והקידושין שלכם יבטא נאמנה את דרככם בחיים ואת הציפיות שלכם מהחיים המשותפים, ובו בזמן ישקף את הקשר האיתן עם העם ומורשתו.
לצפיה ב-'עושה כישופים בתשלום'
עושה כישופים בתשלום
03/02/2018 | 07:14
7
עושה כישופים בתשלום כגון :כישופי אהבה ,קללות למינהם .כישופי עין הרע .קבילות .קשירות ,זימון שדים .הוצאת דיבוק ...הוצאת כישוף ,קריאה בקלפי טארוט.תקשור עם רוחות או שדים ....הכל בזול יחסית למכשפים אחרים שלוקחים הרבה כסף .....רוצים תפנו הפון שלי 0546884177 יוסי 
לצפיה ב-' פרישת מנהל הפורום '
פרישת מנהל הפורום
31/08/2017 | 13:46
20

 
אנו מודים להרב דוד קורין על תקופת ניהול הפורום ומאחלים לו הצלחה בהמשך

המשך גלישה מהנה

 
 
 
לצפיה ב-'מה דעתך על כך ששני בני הזוג ישברו כוס יחדיו?'
מה דעתך על כך ששני בני הזוג ישברו כוס יחדיו?
16/07/2017 | 12:49
1
19
שגם האישה תצטרף 
לצפיה ב-'שבירת כוס יחדיו'
שבירת כוס יחדיו
16/07/2017 | 13:09
32
לשואלים שלום וברכה!
מנהג שבירת הכוס בחופה, נועד להזכיר לכולנו שעדיין לא נבנה בית מקדשנו, ולא הגענו לשלמות המיוחלת. בזמן בית המקדש ישנה שלמות כלל עולמית, שלום בין המדינות, רווחה כלכלית ושלווה.
אי לכך יש בשבירת הכוס לא רק זכרון ועצבות על העבר שאבד מאיתנו, אלא ציפיה לעתיד.
כשבני זוג באים בברית הנישואין, מעבר להיותם חוליה נוספת בשרשרת הדורות המופלאה של עם ישראל, הם למעשה בונים נדבך נוסף של בניית בית המקדש, משום שבית המקדש נחרב בגלל שנאת חינם, והנה באים זוג, שונים האחד מן השני, בעלי מחשבות שונות, רצונות שונים ואולי שאיפות שונות, ומקימים יחדיו בית מתוך אהבת חינם. הדבר כמובן בא לידי ביטוי הן בזוגיותם הפרטית אך בכך הם למעשה גם מקרבים את אותו שלום כלל עולמי מיוחל .
ואף על פי כן, נועדה שבירת הכוס לסמל צער על מה שאין לנו עדיין.
מבחינה הלכתית ניתן לאפשר מצב בו הכלה תשבור את הכוס, או ששני בני הזוג ישברו אותה יחדיו.
למרות שזה יכול להוות גימיק נחמד בחופה, אך נדמה לי כי בכך אנו מפספסים את עיקר התכלית שלשמה נתקנה שבירת הכוס.
בנוסף, שבירת הכוס עלולה גם להיות פעולה מסוכנת, וכבר חזיתי במו עיני פציעות משברי הכוס.
אי לכך עדיף לכלה שתימנע במידת האפשר משבית הכוס.
בברכת מזל טוב!
הרב דוד חיים קורין.
לצפיה ב-'לצאת מהקופסה'
לצאת מהקופסה
29/05/2017 | 10:13
2
33
שלום,
החתונה שלנו קרבה וגם אנחנו מגיעים בעונה זו לחתונות רבות של חברים ומכרים ונוכחים לראות שהחופות מתנהלות ב"העתק הדבק" מאוד דומות.
מה היית ממליץ לזוג צעיר שלעיתים הולך נגד הזרם ולא עם המובן מאליו ורוצה חופה דתית כהלכה עם זאת שונה מיוחדת ואולי גימיקית אפילו?
תודה רבה!
לצפיה ב-'חופה לא שיגרתית'
חופה לא שיגרתית
29/05/2017 | 18:05
1
44
לשואלים שלום וברכה!
טקס חופה מהיותו טקס מיוחד וחד פעמי, הינו טקס מרגש מאוד, בו זוג מחליטים לבנות בית, משפחה, מפעל שלם של חיים חסד ועזרה הדדית עם השקעה עמל אהבה והמון סיפוק.
כמובן שעצם החיבור לדורות הקודמים, להורים לסבים ולסבתות שגם הם סביר להניח ערכו חופה בצורה דומה, מבטאת את היותנו נדבך נוסף בשרשרת הדורות של עם ישראל, דבר שלעצמו מוסיף להתרגשות במעמד החופה.
יחד עם זאת כשם שפרצופיהם שונים כך דעותיהם של בני אדם שונות, וכל אחד יכול לראות בחופה צדדים שזוג אחר לא ראה, וכמובן לייחד את חופתו מזוגות אחרים כמובן תוך שמירה על גבולות ההלכה.
ישנם שרוצים בפתיחת הטקס להיכנס לחופה בצורה ייחודית. הדבר כמובן אפשרי.
כמו כן ניתן לשיר לבן הזוג בכניסה או במהלך החופה, ניתן להוסיף מעגל מתופפים או שופרות, כלי נגינה מיוחדים, ניתן לומר האחד לשני כמה מילים חמות, אפשרי אם מאוד רוצים שהכלה תיתן טבעת לחתן בסוף החופה או בתחילתה, ואף לומר לפני כן כמה מילים, ואפילו היא תוכל לשבור את הכוס אם חשקה נפשה בכך, וכן להוסיף עוד ועוד אלמנטים כיד הדמיון הטובה על כל זוג.
הבסיס חייב להיות, הברכות על היין, נתינת הטבעת על אצבעה של הכלה ושבירת הכוס.
העיקר הוא להבין את גודל המעמד והשעה, להרגיש את המיוחדות והביחד, ולהיות שמחים ומאושרים ביום הזה ועד 120.
ושיהיה במזל טוב!!!
לצפיה ב-'תודה רבה על תשובתך המקסימה'
תודה רבה על תשובתך המקסימה
13/06/2017 | 11:38
10
לצפיה ב-'שלום, מאיפה אפשר לקבל המלצות עליך?'
שלום, מאיפה אפשר לקבל המלצות עליך?
16/05/2017 | 15:08
1
49
הכוונה מזוגות שחיתנת כמובן
לצפיה ב-'המלצות'
המלצות
29/05/2017 | 18:08
23
שלום וברכה!
בקורס שיווק למדנו שההמלצות הטובות ביותר עוברות מפה לאוזן.
אך המלצות כמובן ניתן לראות באתר "חופה באהבה" ובאתר "mit4mit"
בהצלחה רבה!!!
לצפיה ב-'איך לחבר בין הרומנטיקה והפרקטיקה – הכנה לחיי נישואין'
איך לחבר בין הרומנטיקה והפרקטיקה – הכנה לחיי נישואין
29/03/2017 | 11:25
43

מאת הרב דוד קורין ועו"ד אילן יעקובוביץ

היום המרגש אוטוטו בפתח ואתם מתרגשים. יום החתונה שלכם! כמה חיכיתם והתכוננתם ליום הזה. השקעתם בשמלה, איפור ותסרוקת, חליפה ונעליים, אולם, צלם, די ג'יי, הזמנות. רגע, לא שכחתם משהו? האם התכוננתם... לחיי הנישואין שלכם יחד? האם הסכמתם מראש איך יראו החיים המשותפים שלכם?

לכל פרוייקט חשוב וארוך טווח בחיים שלנו אנחנו מתכוננים. כשמתכננים קריירה, חושבים מה ללמוד, איפה אפשר למצוא עבודה, באילו תנאים ושכר. כשמקימים עסק, עושים קודם כל בדיקת שוק, מקבלים ייעוץ כלכלי ומשפטי, בודקים אם השותפים מתאימים לנו ועושים חוזה שצופה את כל האפשרויות מראש ונותן להן פתרונות

אבל דווקא לפרוייקט הכי חשוב והכי ארוך טווח בחיים שלנו – הנישואין שלנו – רובנו לא מתכוננים. אנחנו סומכים על זה שאנחנו אוהבים אחד את השניה ושעד עכשיו הכל עבד טוב בינינו, אומרים מזל טוב ושיהיה בהצלחה. לצערנו הרב אנו רואים שישנו אחוז גבוה של זוגות שלא מצליחים לשמר את הקשר הזוגי. כמו כן, רבים מאלו שנשארים יחד משך שנים - לא מסופקים ולא מאושרים בחיי הנישואין שלהם.

זה לא סוד שחיי המשפחה הצעירה מלאים באתגרים ובלחצים. נולדים לנו ילדים והם דורשים את תשומת הלב והטיפול שלנו, אנחנו מפתחים את הקריירה שלנו, יש לחצים כלכליים. בנוסף, אנחנו מתפתחים ומשתנים במהלך השנים וסדר העדיפויות שלנו משתנה. איך נוכל לוודא שגם בעוד שנים נוכל להיות מאושרים יחד? איך נוכל לחזק את היכולת שלנו להתמודד עם הקשיים והאתגרים הצפויים בהמשך הדרך, מבלי לאבד את הדבר שחיבר בינינו מלכתחילה – האהבה שלנו?

התשובה היא – הכנה מראש. מחקרים מראים שהכנה לחיי נישואין היא קריטית ותורמת באופן משמעותי לחיזוק היחסים בין בני הזוג ולחוסן של בני הזוג בהתמודדות עם משברים וקשיים, שהם חלק מחיי נישואין.

מהי הכנה לחיי נישואין ומה היא כוללת? כמו כל הכנה, הרעיון הוא להגדיר מראש מה אנחנו רוצים, להיות מודעים לקשיים בהם אנחנו צפויים להתקל ולתכנן מראש איך נתמודד איתם יחד. לכן השלב הראשון בהכנה לנישואין הוא מודעות – להיות מודעים למורכבות של חיי הנישואין והמשפחה ולאתגרים שכלולים בהם. לאחר מכן, מייצרים שורה של הסכמות כיצד נחיה את חיינו – מהם העקרונות והערכים שנרצה להביא לידי ביטוי בחיים המשותפים שלנו? איך בדיוק נרצה שזה יבוא לידי ביטוי? איך נתמודד עם הקשיים האופייניים לחיי הנישואין?

הכנה לחיי נישואין היא תהליך שבו אנחנו מקבלים גם מידע רלבנטי וגם כלים חשובים כדי לנהל את חיי המשפחה שלנו כזוג בעוצמה. אנחנו מאפיינים את הייחוד שלנו כזוג, מדברים באופן פתוח וכנה על מה שחשוב לנו, על מה שאנחנו רוצים וגם על מה שמפחיד אותנו. אנחנו מדברים על נושאים כגון איך נתקשר אחד עם השניה, איך נפתור מחלוקות, איך נתמודד עם בעיות וקשיים אופייניים, איך נתנהל מבחינת כסף, מה יקרה אם חלילה ניפרד, ועוד. זהו תהליך מופלא ומרתק שמבוסס על האהבה שלנו והרצון שלנו לחיות יחד בשותפות מאושרת לאורך שנים, יחד עם הסתכלות מפוכחת על התכלס של חיי היומיום של חיי הנישואין. זה לחבר את הרומנטיקה עם הפרקטיקה, והחיבור העוצמתי הזה, הוא הנוסחה המנצחת.

חכמינו ראו את הדברים כבר לפני כאלפיים שנה, היו ערים לסיטואציות מורכבות בחיי הזוג, ולכן דווקא כאשר האהבה בין בני הזוג פורחת – דווקא אז ראו לנכון לחייב את הבעל בהתחייבויות שונות כלפי אישתו ואותה כלפי בעלה, זאת מתוך ראיית העתיד המשותף וכדי ליצור הרמוניה מושלמת, שתתעצם ותתגבר במהלך חיי הנישואין. התחייבויות אלו באות לידי ביטוי בכתובה – מסמך שכולל התחייבויות הדדיות של בני הזוג זה כלפי זו ונחתם בסמוך לפני הנישואין עצמם.

מכיון שתפיסות דורנו שונות מהמקובל בעבר, ומכיון שישנן סיטואציות מורכבות יותר כיום בעידן שלנו, בגלל סיבות שונות, קם הצורך לתת מענה לצרכים ולמקום של כל אחד מבני הזוג. המענה המתאים לצורך הזה הוא הסכם חיים משותפים שאנחנו מגבשים, ושמבטא את כל מה שלמדנו והסכמנו עליו. במקרים המתאימים, ההסכם גם מסדיר נושאים של חלוקת רכוש ונושאים כספיים. אך התוצאה החשובה ביותר של התהליך היא לא ההסכם, אלא מי שהפכנו להיות תוך כדי גיבוש ההסכם – בני זוג מודעים יותר, חזקים יותר כשהזוגיות בינינו מחוזקת וקרובה ומוכנה יותר לפרוייקט חיינו – נישואין וחיי משפחה. תוצאה חשובה נוספת היא שקט נפשי בכל מה שקשור לפן הכלכלי-רכושי – אנחנו יודעים מראש איך זה יתנהל והכל ברור ומסוכם מראש. כמובן שחשוב שההסכם יֵעשה על ידי אדם שבקיא הן בפן המשפחתי-זוגי, והן בפן המשפטי. ושיהיה במזל טוב!

לצפיה ב-'במה רב מזמר עדיף על רב רגיל?'
במה רב מזמר עדיף על רב רגיל?
28/12/2016 | 14:40
1
47
לצפיה ב-'רב מזמר'
רב מזמר
31/12/2016 | 20:17
75
לשואלת שלום!
רב מזמר- כשמו כן הוא, בעל יכולות ווקאליות ויכולת שירה ברמה גבוהה, ותוך כדי טקס החופה הרב מביא את יכולותיו אלו לידי ביטוי, הן בברכות האירוסין והנישואין המושרות על ידו, והן בהוספת פיוטים או שירים לפי בקשת הזוג. לעיתים אפילו מלווים את הרב נגן או נגנים, או לחילופין פלייבק של הנגינה בלבד כאשר הרב שר יחד איתו.
לרב רגיל העורך חופה, בדרך כלל אין יכולות אלו, והחופה יכולה להיות יפה ונעימה לאלה שאינם מחפשים דווקא איכויות מוזיקאליות גבוהות.
בברכה רבה.
הרב דוד קורין.
 
לצפיה ב-'מה חייב שיאמר בחןפה'
מה חייב שיאמר בחןפה
14/12/2016 | 18:26
2
68
שלום, 
בן הזוג שלי ואני מאורסים ורציתי לשאול לגבי תהליך החופה.
מבחינת החתן מה הדברים שהוא מחוייב לומר? אני יודעת שמבחינת הקידושין צריך להביא ובעת בפני 2 עדים ולהגיד הרי את מקודשת לי בטבעת זו. האם זה מספיק?
בן זוגי לא מתחבר ומוכן שיהיה רב מפני שמכבד את המשפחה שלה זה מאוד חשוב.
למיטב הבנתי לא מחוייב לומר אם אשכחך ירושלים.
אבל הרב מחוייב לומר שבע ברכות.
אשמח לתשובה
 
 
לצפיה ב-'משפטים הכרחיים בחופה'
משפטים הכרחיים בחופה
14/12/2016 | 19:55
57
לשואלת שלום!
ראשית כל מזל טוב!
הרגע העיקרי במעמד החופה, בו למעשה הבעל והאישה מתקדשים ומתייחדים זה לזו זהו רגע הקידושין, כלומר נתינת הטבעת לאישה ומאמר הקידושין "הרי את מקודשת לי בטבעת זו כדת משה וישראל".
משפט זה מחוייב דווקא החתן לומר.
שאר הברכות החתן לא צריך לומר כלל אלא רק להקשיב לברכות.
המנהג בסוף החופה להזכיר ולהעלות את זכר ירושלים על ראש שמחתנו. יש לכך כמה טעמים, אולם אם החתן מעוניין להימנע מכך- ניתן לאפשר למישהו אחר לומר.
אגב, גם את שבירת הכוס, אם הוא לא מעוניין לבצע בגלל פחד קהל או ערעור מעמדו הגברי (...) ניתן לאפשר לכלה לשבור את הכוס.
בהצלחה רבה.
לצפיה ב-'נשים בחופה'
נשים בחופה
08/01/2017 | 11:53
47
לי היה מאוד חשוב שתהיה נראות של נשים בחופה והרב "זרם" איתי. החתונה היתה שוויונית עד כמה שניתן, והעלנו נשים וגברים להגיד 7 ברכות. אני מספרת לכם את זה כי אני מביה את ארוסך לגמרי, ויש תחושה שטקס החופה נכפה עלינו. אז אני מציעה שאולי דוקא תקבעו אתם איך טקס החופה ייראה ותשלבו כמה שיותר אורחים, ואז תרגישו הרבה יותר מחוברים.
לצפיה ב-'מתחתנים ולא יודעים כיצד לבחור מזוזות לדירה החדשה?'
מתחתנים ולא יודעים כיצד לבחור מזוזות לדירה החדשה?
07/12/2016 | 02:15
32
בשם ה' אל עולם
 
שלום רב,
 
נפתחה בתפוז קומונה חדשה בה ניתן לשאול סופר סת"ם מוסמך כל שאלה שנרצה לדעת.
 
להלן קישור לקומונה:
 
מוזמנים להצטרף ולשאול.
 
תבורכו בשם ה'!
 
גל     ערמון
סופר סת"ם
לצפיה ב-'מה חשוב לחפש ברב לאירוע?'
מה חשוב לחפש ברב לאירוע?
14/11/2016 | 15:08
1
48
אני עושה את האירוע שלי עוד חודשיים ועוד לא סגרנו עם רב
 
רציתי לדעת מה חשוב לברר ולדעת על רב, האולם שלנו (סיירוס למי שמכיר) מציע לי רב משלו שהוא עובד איתו אבל אני לא מכיר אז אשמח לעזרתכם כדי לדעת מה לשאול אותו במה להיתעניין...
 
למישהו יש ניסיון עם רב מהאולם עצמו או מהסיירוס?
 
המון תודה
לצפיה ב-'מה חשוב לבדוק ברב?'
מה חשוב לבדוק ברב?
14/11/2016 | 20:41
66
חשוב מאוד לכל זוג וזוג לבחור את הדרך בה תתנהל החופה שלהם. ולכן, חשובה כאן הבחירה ברב.
אינכם מחויבים לקבל על עצמכם את רב הבית של האולם אלא כדאי לבחור בעצמכם.
על מנת שהבחירה תהיה מוצלחת מבחינתכם, כדאי לבדוק מספר נקודות:
· חשוב לראות חופה שהרב ערך ולהתחבר לסגנון.
· מיהו הרב, ואם יש לו נסיון עשיר בתחום?
· האם הרב מוכר מטעם הרבנות הראשית ורשאי לערוך חופות בכל הארץ?
· האם הרב עורך חופה אחת בערב בלבד? האם הוא מדייק ומגיע בזמן
לחופה, ונוסך בכם תחושת ביטחון?
· האם הרב מסוגל להתאים את עצמו לסגנון החופה שאתם מעוניינים בו?
· מה ממליצים עליו הזוגות שכבר חיתן?

ישנם זוגות שחשוב להם שהרב יהיה בעל השכלה רחבה, שיהיה מחובר לעם ולארץ, או ששירת בצבא. זוגות רבים מחפשים רב שיודע לשיר היטב, רב מזמר, על מנת שהטקס יעבור בצורה נעימה הרבה יותר, להם, למשפחה לחברים ולאורחים הרבים?
האם הרב רואה בתפקידו ובעשייתו שליחות רבה?
ישנם זוגות שמחפשים רב קליל, צעיר, בעל חוש הומור אם זה חשוב לכם- בוודאי שכדאי לבדוק זאת מראש.
מעבר לעריכת החופה, חשוב מאוד להפגש עם הרב לפני החתונה על מנת לתאם ציפיות.
אישית, במהלך המפגש אני נוהג להקדיש זמן לנושא הזוגיות ולהעצים את חיי הנישואין מתוקף היותי יועץ זוגי מוסמך.

אין ספק שכל אלו מחברים את הרב אליכם ואתכם אל הרב, חיבור שהוא חשוב כל כך לרגע המאושר בחייכם!
לצפיה ב-'סגולה של היין'
סגולה של היין
13/11/2016 | 10:09
7
80
האם באמת ליין בחופה יש סגולה למציאת זוגיות? אני רווקה ושתיתי יין כבר בכל כך הרבה חופות ושום דבר לא קורה.
איך אתה יכול להסביר דבר כזה?
לצפיה ב-'סגולה בשתיית היין'
סגולה בשתיית היין
13/11/2016 | 23:26
2
57
לשואלת שלום!
ישנן סגולות רבות שתכליתן להכניס תחת החופה את האדם שמאמין בהן ועושה אותן.
אך ככל סגולה, אין זה אומר שהדבר וודאי יקרה, כיוון שסגולה היא מלשון מסוגל ולא וודאי.
דוגמא לכך היא אדם שלמד נהיגה. ללא לימוד הנהיגה- סביר להניח שלא יוכל לנהוג בביטחה. אולם האם די בכך שהוא למד נהיגה כדי שיוכל לנהוג?
הרי אם אין לו רכב, או אפילו יש לו רכב אלא שאין בו מנוע, יש בו מנוע אך אין בו דלק, גם אז לא יוכל ליסוע. אמנם הפוטנציאל ליסוע קיים, מכיוון שהוא למד לנהוג, אך צריך הרבה תנאים נוספים על מנת שנראה את אותו אדם נוסע בכביש.
ויתכן אפילו שהוא לא למד נהיגה, ואף על פי כן יצליח ליסוע.
הוא הדין בעניינו, אומנם הסגולות (בכל התחומים) הן חשובות ויכולות להועיל, אולם כדי להתחתן צריכים להתקיים עוד תנאים רבים על מנת לראות את עצמך תחת החופה.
אמנם יש המתחתנים גם ללא סגולות, אך הסגולה והאמונה בה בהחלט יש בהם פוטנציאל להועיל למצוא את זיווגך משורש נשמתך. אל ייאוש!!!
בהצלחה רבה ובשמחות.
לצפיה ב-'ההשוואה שלך לנהיגה מטעה'
ההשוואה שלך לנהיגה מטעה
16/11/2016 | 12:57
1
25
כי בניגוד ללימוד נהיגה שאם מישהו מנסה לנהוג ללא לימוד הוא מהווה סכנה לעצמו ולסביבה , אין שום אינדיקציה שמי שלא שותה מיין חתונה סיכוייו להתחתן פחות טובים.
 
לצפיה ב-'יין כסגולה לזיווג'
יין כסגולה לזיווג
17/11/2016 | 22:11
32
מכיון שלא ניתן לבדוק ולמדוד סטטיסטית, זה נשאר ענין של אמונה בסגולתו של היין. מלבד זאת, יתכן שעצם האמונה בכך שיש ליין סגולה לזיווג-משחררת עכבות מסויימות ובכך מעלה את היכולת למצוא בן זוג.
לצפיה ב-'כדי להתחתן את צריכה גבר , לא יין'
כדי להתחתן את צריכה גבר , לא יין
16/11/2016 | 12:58
3
34
כנראה שאת מכוונת גבוה מדי, פשוט תורידי את רף הדרישות שלך
 
לצפיה ב-'הורדת רף כדי למצוא זיווג'
הורדת רף כדי למצוא זיווג
17/11/2016 | 22:22
22
לא ניתן לדעת אצל השואלת האם העיכוב בזיווג נובע מרף צפיות גבוה. יכולות להיות הרבה סיבות.
יתר על כן, גם אם הורדת הרף תגרום לכך שהיא באמת תתחתן, יתכן ובעקבות הורדת הרף היא בסוף חלילה תיפרד מבן הזוג, כך שלא תמיד זה פתרון יעיל.
לצפיה ב-'זו סגולה טובה למי שמאמין בה'
זו סגולה טובה למי שמאמין בה
22/08/2017 | 13:14
1
15
אחותי שתתה יין בחתונה של בת דודה שלנו והיא התחתנה בגיל מאוחר - 32
וזו לא הייתה סיבה של בררנות מידי.
פשוט לא הייתה מכירה אנשים בחורה מאוד סגורה וביישנית.
והיא לא דווקא האמינה בזה פשוט נתנו לה לשתות ולאחר כמה חודשים הכירה את בעלה לעתיד.
לצפיה ב-'אז?'
אז?
23/08/2017 | 14:33
7
מה בדיוק הקשר בין היין לזה שלאחר כמה חודשים הכירה את בעלה?
ואם 5 שבועות לפני כן במקרה עבר לידה חתול ג'ינג'י זה אומר שבגלל החתול היא הכירה את בעלה?
לצפיה ב-'שאלה לגבי חופה'
שאלה לגבי חופה
08/11/2016 | 13:37
2
65
היי לא מזמן התחתנתי. ביום החתונה כולי הייתי התרגשות. לאחר שצפיתי בוידאו ראיתי ואף ניזכרתי שאם החתן היא זו שנתה לי לשתות מהיין. כנראה הרב היה מבולבל שאימו היא אימי מאחר ועמדה לימיני ואימי ישבה לימינה עקב מגבלה רפואית שלא יכולה לעמוד באופן ממושך. האם הדבר תקין? האם הנישואים תקפים במצב כזה? מה עליי לעשות?

לצפיה ב-'טעות בחופה'
טעות בחופה
08/11/2016 | 14:17
1
74
לשואלת שלום וברכה!
ראשית כל- מזל טוב והמון הצלחה.
לאחר ברכות האירוסין נוהגים שהחתן שותה מכוס היין (יש הנוהגים שאביו יתן לו לשתות) ומיד מעבירים את הכוס לאם הכלה כדי שתיתן לכלה לטעום מכוס הברכה. זאת על מנת לכבד את ההורים המצויים בחופה.
מכיון שמדובר במנהג שתכליתו לכבד את ההורים, במידה ומישהו אחר נתן לכלה לשתות - אין בכך כלום וכמובן שהנישואין תקפים.
ברכה והצלחה!
לצפיה ב-'תודה'
תודה
09/11/2016 | 01:10
27
תודה רבה :)
לצפיה ב-'ביחד - לשווא? מאמר חדש'
ביחד - לשווא? מאמר חדש
06/11/2016 | 17:14
78
 כולנו מחפשים אהבה. כל אחד מאתנו רוצה לחוש נאהב, ואף לאהוב ולהעניק לאנשים סביבנו. אחד הביטויים המשמעותיים בחיינו, ביטוי המהווה אבן דרך, הינו החתונה.
מסתבר שאם אנו עדיין רווקים, רובנו נמצא את עצמנו בשלב כזה או אחר בחיינו נשואים.
מוזמנים להמשיך את הקריאה:
לצפיה ב-'חתונה בתקופת בין המצרים'
חתונה בתקופת בין המצרים
30/10/2016 | 11:08
2
48
שלום רב,
נאמר לי שלפי הדת, אסור להתחתן בתקופה שבין חג הפסח לל"ג בעומר או חג השבועות (בהתאם לעדה).. מלבד בערב ל"ג בעומר ובראשי חודש אייר וסיוון - שבהם ניתן לערוך חתונה.
 
למיטב הבנתי, התאריך העברי משתנה באמצע היום, בשונה מהתאריך הלועזי המשתנה בחצות.
 
השאלה היא - האם ניתן להתחתן ביום 25.5.17, שהוא יום כ"ט באייר? 
שכן, בשעות הערב התאריך העברי מתחלף ל-א' בסיוון.
 
מקווה שהשאלה ברורה ולא מבלבלת יותר מידי.
תודה!
לצפיה ב-'חתונה בליל ר"ח סיון'
חתונה בליל ר"ח סיון
30/10/2016 | 12:13
1
53
בס"ד
לשואל שלום!
בתאריך שציינת אין מניעה להתחתן,
לעדות המזרח- מכיון שהמנהג לא להתחתן הוא רק עד ל"ג בעומר, ולאחר מכן אין שום מניעה.
למנהגים שונים בעדות אשכנז- מכיון שבערב הוא ראש חודש סיון, (התאריך העברי לאחר השקיעה של יום חמישי יהיה א' סיון) ממילא הוא יום טוב, ומותר להתחתן בו.
מזל טוב !!!
לצפיה ב-'חתונה בר"ח סיוון'
חתונה בר"ח סיוון
30/10/2016 | 14:32
29
תודה רבה לך!
איזו תשובה משמחת :)
לצפיה ב-'חופה'
חופה
13/10/2016 | 13:39
1
63
האם נוהג שהסבתות של החתון והכלה עומדות גם הן בחופה?
לצפיה ב-'סבתות בחופה'
סבתות בחופה
13/10/2016 | 23:42
66
לשואל שלום וברכה!
מכיון שאין בענין זה הלכה פסוקה או מנהג מפורש הרי שהדבר תלוי ברצונם של בני הזוג.
ישנם זוגות שחשים קירבה מאוד גדולה למשפחתם או שישנו קשר מיוחד לסבים ולסבתות ומעוניינים לכבד אותם להיות נוכחים איתם בחופה. לדעתי יש בזה אקט מאוד חיובי וזה מאוד מרגש.
צריך רק לקחת בחשבון את מידות החופה ולשים לב אם גודל החופה מאפשר זאת, מכיון שחוץ מבני הזוג נמצאים על החופה גם ההורים, לעיתים גם האחים, הרב ועוד עד אחד או אפילו שניים (במקרה שלא השתמשו ברב כעד), הצלמים, ולעיתים גם אחיינים קטנים המשמשים כשושבינים.
שיהיו רק שמחות!
לצפיה ב-'גיל החתונה'
גיל החתונה
08/09/2016 | 22:13
86
שלום וברכה!
ברצוני להסב את תשומת ליבכם לכתבה שהתפרסמה לא מזמן ובה נטען שהישראלים אומנם אוהבים, אך לא ממהרים כל כך להתחתן, וכתוצאה מכה מכך הגיל שבו מחליטים להתחתן- עולה. (מצ"ב הכתבה).
אשמח לדעת :
א. מה לדעתכם הגיל הנכון ביותר לנישואין?
ב. האם יש קשר בין גיל הנישואין להצלחת הנישואין?
 
מחכה לתגובותיכם!!!
 
 
לצפיה ב-'חתונה ביום שישי'
חתונה ביום שישי
06/10/2016 | 09:23
1
48
האם קיימת איזו בעיה הילכתית להתחתן ביום שישי- כמובן לפני כניסת השבת?
אבי אומר שעדיף שלא..הייתי שמחה לדעת את דעתך המקצועית
לצפיה ב-'חתונה ביום שישי'
חתונה ביום שישי
06/10/2016 | 23:26
55
לשואלת שלום וברכה.
יש זוגות שמעדיפים לכתחילה להתחתן ביום שישי מכיון שהרבה מן המוזמנים לא עובדים ביום זה, וממילא הם פנויים יותר להגיע ולהשתתף.
מלבד זאת, זוהי אפשרות נפלאה לקבוע חתונה סוף סוף באור יום ולא בלילה, ולכן יש בזה יחודיות ויציאה מ"שיגרת החתונות". באופן כללי אין שום מניעה להתחתן ביום שישי, אך יש לשים לב שישנה הגבלה מטעם הרבנות על שעת החופה המקסימלית, וזאת על מנת למנוע חילולי שבת שעלולים להיווצר בחתונה בגלל הקירבה לשבת.
בברכת שנה טובה ומבורכת.
דוד קורין.
לצפיה ב-' ושנה טובה לכל גולשי תפוז '
ושנה טובה לכל גולשי תפוז
29/09/2016 | 11:37
2
שנה טובה ומתוקה לכולם!
שתהיה לנו שנה של התחלות חדשות, שינויים, בריאות ואושר.
 
כתיבה וחתימה טובה
צוות תפוז אנשים
לצפיה ב-'שעה מקובלת לחופה'
שעה מקובלת לחופה
27/09/2016 | 10:57
1
39
מהי השעה המקובלת לערוך חופה בתקופה הזו של השנה?
לצפיה ב-'שעת החופה'
שעת החופה
27/09/2016 | 16:22
60
לשואלים שלום וברכה!
באופן כללי, בפועל אין הבדל בשעות החופה בין הקיץ לחורף, על אף שנהוג לחשוב שבחורף החופה תהיה מוקדמת יותר.
השעה המקובלת היא 21:00 בכל ימות השנה, עם תזוזות של כמה דקות קדימה או אחורה.
כמובן שלשעה שבני הזוג רשמו בהזמנות לאורחים ישנה גם כן השפעה.
בברכה רבה!
דוד קורין.

מנהל/ת הפורום

אודות:
את/ה מוביל/ה בתחומך? אנו מזמינים למשרדינו בימים אלו בעלי מקצוע המתאימים לנהל פורום מקצועי באשכול המומחים של אתר הקהילות המוביל תפוז אנשים. מנהל/ת פ
עוד...

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא התמודדות עם ילדים בעת גירושין
אירוח בנושא התמודדות...
ביום שלישי, 1.5, תתארח בפורום מעיין אטיה, מדריכת...
אירוח בנושא התמודדות עם ילדים בעת גירושין
אירוח בנושא התמודדות...
ביום שלישי, 1.5, תתארח בפורום מעיין אטיה, מדריכת...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ