לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
62656,265 עוקבים אודות עסקים

פורום אופניים חשמליים

שלום לכולם, שמי יובל גינסברג ואני מזמין אתכם לשתף אותנו כאן בכל נושא הקשור לאופניים חשמליים. בפורום זה אשמח לענות על כל שאלה ועצה, כגון בסיס חוקי, הורים דואגים, שאלות מקצועיות או בעיות שטרם פתרתם באופניים -אולי כאן התשובות.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אופניים חשמליים

שלום לכולם, שמי יובל גינסברג ואני מזמין אתכם לשתף אותנו כאן בכל נושא הקשור לאופניים חשמליים. בפורום זה אשמח לענות על כל שאלה ועצה, כגון בסיס חוקי, הורים דואגים, שאלות מקצועיות או בעיות שטרם פתרתם באופניים -אולי כאן התשובות.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפורום אופניים חשמליים בתפוז- בפורום זה אשמח לענות על כל שאלה , עצה , בעניין אופניים החשמליים  כגון- בסיס חוקי, הורים דואגים,  
שאלות מקצועיות או בעיות באופניים שלא מצאתם תשובות. 
הסוללה לא עובדת מה עושים?
היכן מותר לנסוע עם האופניים החשמליים ?
למי מותר ,מאיזה גיל?

כל שאלה, סוגיה ,דילמה , אשמח לעזור ולסייע על מנת להפיג את העננה סביב ענף ירוק כמו אופניים חשמליים.

יובל גינסברג

מנהל פורום אופניים חשמליים בתפוז

המשך >>

לצפיה ב-'קניית אופניים יד 2'
קניית אופניים יד 2
17/08/2018 | 14:20
8
תקציב 1500.
ראיתי 2 זוגות ביד 2 הייתי שמח אם מישהו יכול לתת לי עצה אם הן שוות את המחיר ויעשו את העבודה.
https://m.yad2.co.il/ad/bilpcy
https://m.yad2.co.il/ad/wbmug6

ובכלל, שקונים יד שניה והחליפו לאופניים ברקסים ובקר ועוד דברים  אני אמור לחשוש שהאופניים לא אמינות ויהיו תקלות נוספות?
לצפיה ב-'עולם האופניים'
עולם האופניים
16/08/2018 | 15:57
9
למישהו יש ניסיון עם מתן שירות תיקונים לאופניים שנקנו אצל  "עולם האופניים"?
לצפיה ב-'הרכבת ילדים על אופנים חשמלים '
הרכבת ילדים על אופנים חשמלים
15/08/2018 | 13:56
6
האם מותר לפי חוק להרכיב ילדים על אופניים חשמלים ואם כן האם מותר אחד מאחור ואחד מקדימה (גילאים 5 ושנתיים) תודה 
לצפיה ב-'התייעצות על קורקינט חשמלי'
התייעצות על קורקינט חשמלי
14/08/2018 | 14:04
2
13
אני יודע שהפורום הוא יותר לאופניים חשמליות, אני מקווה שזה בסדר להתייעץ פה גם על קורקינט.
אני בצומת דרכים, היה לי אופניים חשמליות שנים, שהלכו פייפן לפני כשנה וחצי. 
וגם עברתי לעבודה מאוד רחוקה והרמתי מהם כבר ידיים.
ועכשיו עברתי לעבודה שמאוד קרובה לבית.
חשבתי לחזור לתחביב עם קורקינט חשמלי.
יצא לי לרכב על כמה ליד הבית שלי בחנות, והכי חשוב זה שהם מאוד כיפיים לרכיבה. 
אני מתלבט לגבי האם לרכוש דגם קומפקטי קטן כמו ה Xiaomi MI שמקבל ביקורות מהללות וגם אני יכול להחליף לו לגלגלים מלאים ללא פנצרים. ושרכבתי עליו הוא פשוט כיף לרכיבה.
או ללכת על קורקינט גדול 48V כמו הgowheel 48v שהוא דגם מאוד מאוד מומלץ, אבל הרבה יותר גדול הרבה יותר כבד.

אני צריך אותם בעיקר לנסיעה לעבודה וחזרה (בערך 1.5 קילומטרים עם עליה באמצע), ליסוע בפארק בסופי שבוע, ללכת לסופר, כאלה.

מצד אחד השיומי, פחות מומלצים למישהו במשקל שלי (95 קילו) בעיקר בגלל העליה שאני צריך לעשות אותה כל יום, אבל הקלות שלהם והמהירות שלהם הופכת אותם למועמד פוטנציאלי לרכיבה בשבילי.
וגם כמה שזה נשמע מוזר, הרבה יותר כיף היה לי לרכב על השיומי, הקטנים מאשר על הgowheel הגדול והמאסיבי יותר. 
אפילו שנוחות רכיבה בgowheel יותר גדולה,עם השיאומי זה פשוט כמו זיקוק קטן כזה וזה חמוד וכיף. 

יש לכם המלצות ?

תודה !

לצפיה ב-'קורקינט שיומי / שיאיומי המלצות'
קורקינט שיומי / שיאיומי המלצות
( לעמוד שלי בתפוז )
14/08/2018 | 14:33
1
83
שלום,
בפורום הנ"ל אי אפשר לציין מפורש המלצות על דגמים בשל מגבלות פרסום של תפוז. אוכל רק לומר לך בכלליות .השיומי הוא קורקינט חמוד אבל לא נועד למשקלים מעל 100 ק"ג. גם ציינת שיש עליה קשה לא בטוח שהוא יעלה אותה. מאידך, הוא נייד , קל וזכה בעולם ובארץ להרבה תשבוחות. המחיר שלו בארץ מהנמוכים בעולם ולכן אנשים בכלל לא מתלבטים אלא קונים מיד. בנוזף אם אתה עתיד להתשמש בכלי חשמלי למרחקים בינוניים ומעלה כדאי לך מאוד לרכוש אופניים ללא שום ספק.

לצפיה ב-'תודה'
תודה
14/08/2018 | 15:20
4
אכן השיומי זול ונועד למרחקים גדולים,
המשקל שלי מתקרב לתקרה של ה100 קילו שלו אכן.
אני לא חושב שאני אקח את הכלי למרחקים גדולים.
אופניים היה לי בא לי משהו אחר, למרחקים גדולים מאוד אני אקח רכב.
ההתלבטות בשיאומי זה באמת אם הוא יעלה את העליה, אני יכול לעשות עיקוף ואז אין את העליה הזאת, אבל זה עיקוף די גדול.
מרגיש לי עם השיאומי שפשוט אחרי חצי שנה הוא יתפרק לי מול הרגליים ויראה על הפנים, לעומת הכלי היותר גדול, שמרגיש לי שהוא כלי שיחזיק גם שנתיים שלוש.

לצפיה ב-'ביטוח'
ביטוח
09/08/2018 | 13:16
6
16
איזה חברת ביטוח מבטחת אופני הרים חשמליות ?
לצפיה ב-'איזה סוג ביטוח אתה מחפש'
איזה סוג ביטוח אתה מחפש
( לעמוד שלי בתפוז )
09/08/2018 | 16:28
5
12
לצפיה ב-'ביטוח'
ביטוח
09/08/2018 | 16:51
4
51
מחפש ביטוח נגד גניבה ממחסן עם דלת רב-בריח
לצפיה ב-'לא יודע. האם שאלת מבטח (סוכן, חברה ישירה, משהו דומה)?'
לא יודע. האם שאלת מבטח (סוכן, חברה ישירה, משהו דומה)?
09/08/2018 | 22:29
4
לצפיה ב-'ביטוח'
ביטוח
09/08/2018 | 22:52
2
11
הסוכן אמר שאף חברה לא מוכנה לבטח חשמליים
לצפיה ב-'ואחרים? במסגרת ביטוח תכולת הבית? האם הכל תלוי בסכום?'
ואחרים? במסגרת ביטוח תכולת הבית? האם הכל תלוי בסכום?
10/08/2018 | 16:03
1
10
לא ניסיתי לבטח אף פעם.
נסה לשאול עוד, ואולי אפשר במסגרת של ביטוח התכולה לבית. אולי גם כדאי לומר שהביטוח לא יכלול נזקי גוף וצד שלישי. יכול להיות שמה שבאמת מטריד אותם זה שמדובר בכלי שיכול לגרום לנזק גופני.
האם הכל תלוי בסכום? אני, למשל, מוכן לבטח לך בפרמיה שהיא פי 2 ממחיר האופניים, ואפילו גמיש במחיר. ולא אעשה שום בעיה לשלם אם יקרה אירוע ביטוחי. כמובן שהביטוח שלי הוא רק לחפץ המבוטח. לא נזקי גוף, לא צד שלישי.

אולי בכל זאת רגילות? יש גם מתקפלות. יתכן שרגילות מכוסות באופן אוטומטי בביטוח תכולה שגרתי. האם לחשמליות יש החרגה מפורשת בביטוח תכולה שגרתי? ניסית לשאול זאת את המבטחים?
לצפיה ב-'ביטוח חשמליים'
ביטוח חשמליים
11/08/2018 | 10:15
9
הסוכן שאל את כל החברות, כרגע מסתמן פתרון למחסן עם דלת רב-בריח ועיגון לקיר 
לצפיה ב-'מחפש עצה לרכישת אופניים חשמליים'
מחפש עצה לרכישת אופניים חשמליים
31/07/2018 | 21:27
1
36
שלום,
אני רוצה לרכוש אופניים חשמליים. אני גבוה (190) ושוקל 120ק"ג. טווח הנסיעה שלי הוא ברדיוס של הבית, נניח לא יותר מ10 ק"מ גג ביום.
מה לחפש? איזו שלדה? אילו גלגלים? איזה סוללה?
אני ארצה לרכוש חדש ולא משומש, מה התקציב המינימלי אבל הראוי להקציב לכך?
תודה

לצפיה ב-'משקל מקסימום לאופניים חשמליים'
משקל מקסימום לאופניים חשמליים
( לעמוד שלי בתפוז )
01/08/2018 | 12:27
27
שלום,
לאופניים חשמליים ממוצעים המשקל שציינת הוא גבולי.
אני ממליץ לך ללכת על אופני גלגלי בלון FAT.
כמובן 48V . לא אציין חברה מסוימת אבל בהחלט עלייך לגשת לאחת החנויות הסמוכות לביתך ( על מנת שיהיה לך קל לקבל שירות במידת הצורך).
לצפיה ב-'מחפש עצה לרכישת אופניים חשמליים'
מחפש עצה לרכישת אופניים חשמליים
31/07/2018 | 21:29
32
שלום,
אני רוצה לרכוש אופניים חשמליים. אני גבוה (190) ושוקל 120ק"ג. טווח הנסיעה שלי הוא ברדיוס של הבית, נניח לא יותר מ10 ק"מ גג ביום.
מה לחפש? איזו שלדה? אילו גלגלים? איזה סוללה?
אני ארצה לרכוש חדש ולא משומש, מה התקציב המינימלי אבל הראוי להקציב לכך?
תודה

לצפיה ב-'שלום, נגנבו האופניים ויש תיעוד מצלמה , יש את התיעוד'
שלום, נגנבו האופניים ויש תיעוד מצלמה , יש את התיעוד
25/07/2018 | 14:28
2
37
מה לעשות  ?
מה לעשות עם התיעוד?

תודה רבה!

לצפיה ב-'להתלונן במשטרה ולהעביר לה העתק של התעוד.'
להתלונן במשטרה ולהעביר לה העתק של התעוד.
26/07/2018 | 16:18
1
24
להתלונן במשטרה ולהעביר לה העתק של התעוד.
כנראה שאת האופנים הם לא ימצאו, ואת הגנב המסוים לא יתפסו. אך שוה את הסיכוי שתהיה בכך איזו שהיא תרומה.
אולי תלונה במשטרה היא כמו הצבעה בבחירות לרשויות המוניציפליות, בהנחה שהבחירות כשרות. הקול של כל אחד בנפרד לא ישנה את התמונה הגדולה, אבל כן מהותי. סתירה?
לצפיה ב-'1) אולי גם זו סיבה להתלונן 2) חניה'
1) אולי גם זו סיבה להתלונן 2) חניה
06/08/2018 | 17:08
5
1) https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=100...: אולי יש קשר בין 24% לבין תלונות שהוגשו.
2) ועוד בקשר למתקני החניה האלו: האם מחשבות עירוניות פטורות מחובתן של הצעות חוק בכנסת לצין אופן מימון? ומה דעתכם על הפתרון הקל שהצרכן משלם, ולכל הפחות משתתף, במחיר השירותים שהוא צורך? כידוע, חניון תת קרקעי הוא אחד הגורמים היקרים כאשר מדובר בבנין משרדים או דירות. ומה החשמליים יגידו על הקומה השניה בתמונה? שרק לא יציעו שברור שהיא מיועדת לרגילות.
ואם כבר חשמליים, מה לגבי השארת הסוללה באופניים וטעינה, ובמרומז למכונית חשמלית? ואיפה אנחנו עומדים עם כלי רכב חשמליים שהם מעבר לאופניים חשמליים, אך עדין לא מכונית?
לצפיה ב-'האם אופניים 48V חוקי'
האם אופניים 48V חוקי
26/07/2018 | 14:55
1
37
האם יש לאופניים חשמליים 48V יותר כוח מ 36V ?
הם אופניים חשמליים 48V חוקי ?
ההבנה שלי היא שהם חזקים יותר, אבל איך הם יכולים להיות חוקי אם הם יותר חזקים ?

לצפיה ב-'תשובה חלקית. האם לשאלה של נפנופי ידים עונים בנפנופי ידים?'
תשובה חלקית. האם לשאלה של נפנופי ידים עונים בנפנופי ידים?
26/07/2018 | 16:10
41
נהוג לומר של 48V יותר כח מ 36V, אך איני יודע באיזו מידה זה מדויק. וכמובן שהתשובה עשויה להשתנות בהתאם לדגם.
איני יודע לענות על חוקיות ה 48V.
חזק יותר עשוי להיות חוקי כי, למשל, זה יכול לבוא לידי ביטוי בתאוצה גבוהה יותר, כלומר ביכולת לפתח מהירות. לפי ידיעתי, החוק מגביל את המהירות המרבית. אך לא את משך הזמן הנדרש להגיע אליה. ואז אפשר לחשוב שמשהו חזק יותר הוא גם עמיד יותר לאורך זמן, כי המאמצים הממוצעים שידרשו ממנו נמוכים יותר מהמירב שהוא מתוכנן להם. האם כדאי לקנות אופנוע 50 סמ"ק או 250 סמ"ק? האם ההשואה ל 50/250 סמ"ק במקום?
הקשר לנפנופי ידים הוא שכל אלו הם דיבורים באויר. אפשר לקרוא לכך תוכן שיווקי, מיתוג, ריטינג. וכיוצא באלו שמות של עולם הפרסום, השיווק, והטלויזיה.
אני בכלל סבור שלרבים מאלו שמשתמשים בחשמליות היה עדיף לעבור לרגילות. ובמסגרת זו, הכנסת היתה צריכה לאפשר להגיע לועדות שלה בלבוש קצר. האם אינה ביתו של העם?
לצפיה ב-'אופניים חשמליים TS PREMIUM ביקורת חוות דעת'
אופניים חשמליים TS PREMIUM ביקורת חוות דעת
13/07/2018 | 11:20
1
114
אל תקנו - קניתי אופניים שלהם ב4270 ש"ח, שזה המחיר עבור אופניים עם סוללה משודרגת למהירות גבוהה יותר. הגיעו באיחור (אשכרה יותר מחודש) ושבוע לאחר רכישה, תושבת הסוללה התפרקה. הסוללה התחילה לקפוץ ולהתנתק תוך כדי נהיגה והאופניים הפכו לבלתי שמישות. הפיתרון שלהם היה שהם "ישמחו לעזור לעזור לי" ושאני צריך למצוא דרך להגיע עם האופניים (שלא נוסעות כהלכה, אני רק מזכיר, וללא ספק נרכשו עם פגם הרכבה אקוטי) למעבדה שלהם ברמת גן. כאשר ניסיתי להבין איך זה נשמע להם הגיוני להוציא מוצר עם פגם ולשלוח אותי לחפש דרכים להגיע איתו לרמת גן, הנציג, שהיה מאוד נחמד לפני רכישה, הסביר לי שהוא מרגיש שהוא מתחיל לחזור על עצמו ושלא יכול להיות שיש פגם בייצור ושברגים לפעמים נופלים בנסיעה. כאילו, לא מספיק נוראה הסיטואציה עד כה - יש עוד למה לצפות בהמשך. 
עלוב שבן אדם משקיע סכום לא מבוטל שיכול היה לצורך העניין לשמש לקטנוע יד2, מתוך אמונה שמחיר יקנה לו איכות וזה מה שהוא מקבל.
אה כן, פיצו אותי על האיחור בשרשרת שלא נפתחת טוב אחרי כמה שימושים. קניתי גם מראות שאני לא ממליץ כי הן כל הזמן זזות ולא נפרסות רחב מספיק כדי באמת להיות שימושיות. 
לצפיה ב-''
24/07/2018 | 11:49
13
לצפיה ב-'חוקים ואכיפה'
חוקים ואכיפה
11/07/2018 | 17:41
1
53
האופניים 48V נראה לנסוע יותר מהר מ 36V. אז כנראה הם יותר מ -250 וואט, זה צריך להיות בניגוד לחוק
אבל המשטרה לא אכפת. אני מכיר מישהו שקיבל דוֹ'חַ לרכיבה על המדרכה, אבל הם לא אומרים כלום על מנוע 720 וואט שלו. המשטרה גם אומרת שאסור לרכוב על אופניים רגילים או קטנוע חשמלי על המדרכה, אבל הם לא עושים אכיפה על אלה

האם חנויות מוכרים אופניים שהן יותר מ 250 וואט?
איזה חוקים קשור לאופניים הם עושים אכיפה, ואיזה הם לא עושים אכיפה?

לצפיה ב-'אכיפה לרוכבי אופניים חשמליים'
אכיפה לרוכבי אופניים חשמליים
( לעמוד שלי בתפוז )
18/07/2018 | 11:46
43
אפשר לראות במדיה מה פורסם לאחר מבצעי אכיפה והם מפרסמים על מה הם אכפו
לצפיה ב-'מחפש אופניים חדשות'
מחפש אופניים חדשות
10/07/2018 | 01:55
2
91
תקציב עד 1300 לתדירות פעם בשבוע ככה שלא מחפש אופניים יקרות, יש איזשהו דגשים שהיית ממליץ? הבנתי שיש 44 וולט ו36. האם זה כל כך קריטי
בגדול אני מניח שהייתי רוצה לפחות 50 דקות בין טעינה לטעינה
לצפיה ב-'סבור שבתקציב הזה תוכל לקנות רק משומשות. או רגילות.'
סבור שבתקציב הזה תוכל לקנות רק משומשות. או רגילות.
10/07/2018 | 16:24
1
44
מענין אם למשומשות התקציב כן יספיק, והאם לא כדאי לשים כסף בצד לתיקונים של המשומשות.
האם עוד מעט יזרקו אותי מכאן? מה המגבלות על רגילות שאתה עם חשמליות?
לצפיה ב-'רגילות'
רגילות
10/07/2018 | 22:50
33
הסיבה של האופניים החשמליות היא נטו מהירות ומאמץ פיזי.
כנראה העדיפות היא לאופניים משומשות.
השאלה שלי היא אם 44 וולט שווה את ההפרש הכספי , כי אולי אשקול להוסיף קצת כסף לתקציב.
נגיד בחרתי 37 מה הדגשים שצריכים להיות לאופניים אם אני קונה מיד שניי?
לצפיה ב-'איפה אתם שמים את האופניים שלכם?'
איפה אתם שמים את האופניים שלכם?
04/07/2018 | 11:18
1
60
היי היי,
השאלה מדברת על הבית, לא מקום עבודה וכדומה...
ועל חשמליים כמובן.
האם בבית האופניים שלכם בחדר המדרגות? 
לובי/מחסן?
בסלון?
במרפסת?
ומה השיקול...
אני צריך לעלות רק חצי קומה לכן באופן טבעי שמתי אותם בבית עד עכשיו. הם במרפסת, אבל אני מתבאס פשוט על המקום שהם תופסים... וחושש לעשות שינוי ולשים אותם בחדר מדרגות - אין אינטרקום, הוא פתוח! 
לצפיה ב-'קבע ברזל טוב לבטון וקנה מנעול חזק ורציני. אחרת בעייתי'
קבע ברזל טוב לבטון וקנה מנעול חזק ורציני. אחרת בעייתי
( לעמוד שלי בתפוז )
09/07/2018 | 18:01
30
לצפיה ב-'האם אופניים חשמליים אינם ממונעים, והם כמו אופניים רגילים?'
האם אופניים חשמליים אינם ממונעים, והם כמו אופניים רגילים?
29/06/2018 | 16:42
5
51
ב 28/06/2018 | 15:08 משתמש תפוז יובל גינסברג, עם הפניה לעמוד של מנהל פורום אופניים חשמליים בתפוז, כתב בפורום אופניים (רגילים, פורום מספר 652) ש"אופניים חשמליים הינם כלי רכב (לא ממונע) כמו אופניים רגילים!" זהו ציטוט מדויק. נרשם בשרשור שנפתח בנושא "אורך החיים של הסוללה".
סבור שמופרך לטעון שאופניים חשמליים אינם ממונעים, והם כמו אופניים רגילים. האם מנהל פורום זה סבור שיש מקום להוסיף על הטענה שלו שם?
לצפיה ב-'אופניים חשמליים אינם כלי רכב מנועי גם בימש קבע זאת'
אופניים חשמליים אינם כלי רכב מנועי גם בימש קבע זאת
( לעמוד שלי בתפוז )
01/07/2018 | 12:27
4
42

שלום,
אינני מחליף חוות דעת משפטית אך בהחלט מנתח את הדברים כאחד האדם.
לפי פקודות התעבורה אופניים הם רכב (בלבד) ולא רכב מנועי. אופניים חשמליים אינם מוגדרות כרכב מנועי ופטורים מאגרות רישוי וטסט שנתי.

רכב - רכב הנע בכוח מכני או הנגרר על ידי רכב או על ידי בהמה וכן מכונה או 
  מיתקן הנעים או הנגררים כאמור, לרבות אופניים ותלת אופן ולמעט רכב ששר 
  התחבורה פטר אותו בצו מהוראות פקודה זו כולן או מקצתן.
רכב מנועי - רכב המונע בכוח מכני מכל צורה שהיא, ולרבות תלת אופנוע ואופנוע עם   רכב צדי עם גרור או בלעדיהם ולמעט רכב הנגרר על ידי רכב מנועי.

כך גם פסק בימש השלום בת"א בתיק 23489-01-...

בפניי מונחת תביעה שהוגשה בהתאם לחוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים התשל"ה- 1975 (להלן: "חוק הפלת"ד"). השאלה העיקרית לגביה  יש להכריע בתביעה זו הינה:  האם אופניים חשמליים הינם "רכב מנועי" כהגדרתו בסעיף 1 לחוק הפלת"ד?

לטעמי, עצם הפעלת מנוע האופניים על ידי כוח פיזי (הזזת הדוושות) מראה לנו שהמדובר בכלי תחבורה המונע על ידי כוח פיזי ולא מכני. אינני מקבל את טענת הנתבעת 1 ולפיה אין כל משמעות לאופן הפעלת המנוע, בין אם על ידי מצערת יד ובין אם על ידי סיבוב הדוושות. סבורני כי ישנה משמעות רבה לעניין זה. מצערת יד (סע' 2 ב-ג לחוו"ד מומחה מטעם הנתבעת 3 שהוגשה ביום 27.4.2015) אינה אלא כלי עזר להתחלת הנסיעה אך אינה יכולה להחליף את פעולת סיבוב הדוושות על ידי כוח פיזי. כעולה מחוות-דעתו של המומחה – מר שוורץ זיו, מצערת היד מתנתקת מן המנוע במהירות של 6 קמ"ש והנעת האופניים נעשית רק על ידי כוח פיזי. חוות דעתו וחקירתו של מר שוורץ היתה מקצועית, קוהרנטית ואמינה בעיני ועדיפה על פני חוות דעתו של מומחה נתבעת 1, בין היתר מהנימוקים שציין ב"כ נתבעת 3 בעמ' 77 שורות 6-24 לפרוטוקול. משכך הדבר, אין לי אלא לקבוע כי אין מדובר ברכב מנועי כהגדרתו בחוק הפלת"ד.   

לצפיה ב-'האם באופניים חוקיות לא ניתן להניע+לנוע (לשיט) ללא שמץ דיווש?'
האם באופניים חוקיות לא ניתן להניע+לנוע (לשיט) ללא שמץ דיווש?
01/07/2018 | 20:46
3
25
גם אני סבור שיש לפטור אופניים חשמליים מביטוח, רשיון לרוכב וכיוצא באלו דרישות.
כל פסק הדין שוה עיון. נאמר בו שהמחוקק נדרש בפירוש לענין זה. מה שלטעמי מראה שהסוגיה אינה ברורה מאליה. בפסק הדין השופט מזכיר תכלית סוציאלית בפלת"ד, ואני מרשה לעצמי לומר שהוא היה מעדיף לפסוק פיצוי לנפגע התאונה, כפי שאכן עשה. פסק הדין ניתן בהקשר פלת"ד (פיצוי לנפגעי תאונת דרכים).
לגופו של ענין, הסעיף שמר גינסברג העתיק בפירוש אינו ברור לי. אולי המצערת אמורה להתנתק ב 6 קמ"ש, אך האם לא נכון שהמנוע יפעל עד 25 קמ"ש? האם לא נכון שניתן להניע את האופניים, ולשיט (לנוע) בהם, בלי דיווש כלל? זהו הרושם שאני מקבל מאופניים חשמליים רבים שאני רואה.
בכל מקרה, בהקשר אופניים רגילים נראה לי נכון לטעון שחשמליים הם ממונעים. אולי יש מקום לקבץ חשמליים ולא חשמליים לקבוצת האופניים בעת דיון בהקשר הרבה יותר רחב. אך, שנית, בקבוצת האופניים כשלעצמה, וגם בקבוצת כלי רכב דו גלגליים, ואפילו בקבוצת כלי רכב עד 4 נוסעים, לא נראה לי נכון לומר שחשמליים אינם ממונעים.
לצפיה ב-'נשמח שהאורח יהיה גלוי כך נוכל לפנות אליו בשמו. בכל מקרה לגופ'
נשמח שהאורח יהיה גלוי כך נוכל לפנות אליו בשמו. בכל מקרה לגופ
( לעמוד שלי בתפוז )
02/07/2018 | 08:58
17
לגופו של עניין:
לא תוכל להכליל 250 אלף אופניים חשמליים בקטגוריה אחרת ויש לזה השלכות שהמדינה תצטרך להוציא כספים רבים שאין לה כרגע.
אם תשנה קטגוריה היא לא תגמר רק באופניים חשמליים אלא, בקורקינטים, בקלנועיות ועוד. כמות הכלים הללו בארץ מגיעה ל 400,000 וזה מאוד קשה ואף בלתי אפשרי לבצע שינוי.
אנשים מפספסים את העיקר וזה תרבות נהיגה וגם חובת ציות לתמרורים שגם רוכב אופניים רגילים כפוף להם.
אם כל אחד ידאג לסביבתו הכל יראה אחרת.

לצפיה ב-'חשוב להבין שההתייחסות של השופט היא לאופניים שעומדים בדרישות '
חשוב להבין שההתייחסות של השופט היא לאופניים שעומדים בדרישות
02/07/2018 | 13:42
1
10
החוק.
באופניים חוקיות המצערת מאפשרת נסיעה עד 6 קמ"ש, ודיווש מאפשר השתלבות של מנוע עזר עד 25 קמ"ש.
מכיוון שהמנוע דורש דיווש, הוא נחשב כמנוע עזר, ולכן השופט לא מגדיר אופניים חוקיות ככלי רכב (לא מנועי).

כל זוג אופניים שאינם עומדים בדרישות החוק, סביר שלא יוכל להחשב ככלי רכב בלבד, אלא יוגדר ככלי רכב מנועי.

לצפיה ב-'אנחנו לא מתייחסים למה שלא בחוק. החוק ברור'
אנחנו לא מתייחסים למה שלא בחוק. החוק ברור
( לעמוד שלי בתפוז )
03/07/2018 | 11:19
15
ולכן כל שינוי באופניים בצורה כזאת או אחרת אינה קשורה לשופט, לחוק או לכלל עם ישראל.

לצפיה ב-'האם משתלם לסטודנט לקנות אופניים חשמליים'
האם משתלם לסטודנט לקנות אופניים חשמליים
12/06/2018 | 21:13
8
74
שלום. אני סטודנט, לומד 4 ימים בשבוע ונוסע באוטובוס למכללה, הסיפור הזה לוקח לי כל יום שעה וחצי מהיום (שזה זמן מאוד יקר בגלל לחץ הלימודים וההספק).
אני מאוד מתלבט אם לקנות אופניים חשמליים, הן בגלל הסכום והן בגלל הזמן.
מבחינת הזמן - יקצר לי כמעט בשעה את הזמן המתבזבז בנסיעות! שזה מאוד חשוב לי.
מבחינת הסכום- הייתי בכמה חנויות ומצאתי שמה שעונה על דרישתי הוא באיזור ה3700, (חשבתי על דגם e-bike 48 volt)
שהייתי אצל במוכר (בעל הבית לא היה) הוא היה מאוד ישיר וכנה איתי ואמר לי שעלות התחזוקה גדול מאוד ותמיד צריך טיפול שוטף, ככה שאני משלם עוד הרבה חוץ מעלות האופניים, מה גם שאחרי שנה וחצי לערך צריך להחליף סוללה וזה עוד עלות של 1500 ש"ח.
הייתי ממש שמח אם היה אפשר הכוונה או יישור קו בנושא.
האם באמת דרושים כל כך הרבה טיפולים, האם זה בסוף לא ישתלם מבחינה כלכלית?
(לא מתכוון "לקרוע" את האופניים ורוצה שיהיו לי לשימוש באיזור ה4 שנים)
תודה רבה!!!
לצפיה ב-'כדאיות כלכלית ברכישת אופניים חשמליים'
כדאיות כלכלית ברכישת אופניים חשמליים
( לעמוד שלי בתפוז )
13/06/2018 | 13:12
2
107
גלעד שלום,
אופניים חשמליים הם כלי בתחבורה הכי כדאי היום אחרי תחבורה ציבורית. אין ספק כי גם תהנה מהחזקה זולה וגם תיקח בחשבון שהשימוש שלך יגבר עם חלוף הזמן והנוחות. אתה תמשיך להשתמש בהן גם בזמנך הפנוי למקומות נוספים. 
אין הרבה טיפולים והם בכלל לא יקרים במידה ויש ( פנצרים, חיזוקים וכדומה).
אל תהסס, קנה ותהנה.

לצפיה ב-'עלויות אחזקה'
עלויות אחזקה
13/06/2018 | 19:49
1
73
דיברתי עם מוכר בחנות והוא אמר לי שהאחזקה השוטפת מאוד יקרה.. אני לא רוצה להשקיע באופניים 4000 ותוך שתיים להשקיע עוד 4000 על טיפולים והחלפת סוללה. שאלתי אם זה בערך עלויות האחזקה?
לצפיה ב-'זה לא רכב מנועי אין החלפות שמנים או טיפולים כאלה. רק חיזוקים'
זה לא רכב מנועי אין החלפות שמנים או טיפולים כאלה. רק חיזוקים
( לעמוד שלי בתפוז )
14/06/2018 | 18:19
190
לצפיה ב-'למה לא אופניים רגילים?'
למה לא אופניים רגילים?
15/06/2018 | 21:46
3
65
אפילו תמהוני כמוני מבין שאם מדובר על מרחק גדול אז אופניים לא חשמליים הם יותר בעיתיים. ואפשר לחשוב על עוד חסרונות, וגם יתרונות, של לא חשמליים. ובגלל שלא רשמת את הדרישות אני מתפרץ. שעה וחצי למכללה זה בשני הכיוונים, או בכיוון אחד? מה הטופוגרפיה של הדרך?
לצפיה ב-'טופוגרפיה של הדרך-'
טופוגרפיה של הדרך-
18/06/2018 | 00:49
1
55
זה בתכלס איזור ה5 קילומטר כל צד, ובאופניים חשמליים זה לוקח בסביבות ה15 דקות לכל צד (מכיר מחבר) ובואוטובוס זה לוקח 45 דקות בערך לכל צד..
לצפיה ב-'ללא נתונים נוספים איני יודע האם רגילים לא יתאימו יותר טוב'
ללא נתונים נוספים איני יודע האם רגילים לא יתאימו יותר טוב
19/06/2018 | 17:48
36
לא הבנתי אם ניסית לומר שמדובר בעליות מרובות ותלולות. אין לי את המקור אך פעם ראיתי היכן שהוא שמרחק של 5 ק"מ מצליח להדגיש את היתרונות של אופניים כאמצעי תחבורה. על איזה מסלול מדובר? מציע לשאול בפורום אופניים, מספר 652, האם המסלול המסוים יתאים לגיל, כושר, ומצב בריאות שלך, ולפרט שם את הנתונים האלו. להגיד שאדם הוא בן 25, לומד בטכניון וגר קרוב לים, ואפילו פרופיל צבאי 65, נראה לי די אנונימי לגולשים. תפוז וגוגל זה ענין אחר, אך אולי הם גם יודעים כל זאת, ואף יותר, ממקורות אחרים. אולי גם כדאי לנסות את האופניים להשכרה חד פעמית, בהנחה שיש כאלו.
לצפיה ב-'לא ברור איך אפשר לעשות נסיעות יום יומיות באופניים רגילות'
לא ברור איך אפשר לעשות נסיעות יום יומיות באופניים רגילות
25/06/2018 | 12:40
36
יש עליות, יש אנשים על המדרכה, ספספלים, פחים, שיפוצים... 
לצפיה ב-'אופניים חשמליים מוצדקים לשימוש המוצג כאן'
אופניים חשמליים מוצדקים לשימוש המוצג כאן
( לעמוד שלי בתפוז )
25/06/2018 | 15:26
30
לצפיה ב-'אופניים חשמליים נסיעות ארוכות'
אופניים חשמליים נסיעות ארוכות
04/06/2018 | 09:57
1
124
שלום לכולם, אני צריך עיצה:

מחפש פתרון להגיע מדי פעם לת"א באמצעות הרכבת. הבעיה שהמרחק מהבית שלי לרכבת הוא 11 ק"מ.

אז אני מתעניין באופניים חשמליים שיכולים לקחת אותי לרכבת 11 ק"מ במהירות של 35-45 קמ"ש בלי בעיה במישור (אני שוקל 90 ק"ג) + עוד עד 5 ק"מ בהרצליה או ת"א במהירות מתונה יותר + ואת כל הדרך בכיוון ההפוך כי לא תמיד אוכל להטעין את הסוללה ב"א...
מעדיף סוללה שתחזיק את כל המסלול אבל שוקל גם שימוש בשתי סוללות.

וכמובן האופניים לא צריכים להראות "עוצמתיים" ולא להיות גדולים כדי שיוכנסו לרכבת בלי בעיות.

אני מבין שאופניים עם מנוע של 250W זה לא כל כך...
אפשר המלצה על מישהו אמין ולא יקר שמוכר או מרכיב אפניים כאלה?
לצפיה ב-'המלצה על אופניים חשמליים טובים'
המלצה על אופניים חשמליים טובים
( לעמוד שלי בתפוז )
05/06/2018 | 15:06
162
Scuba Diver  שלום,
רוב האופניים הנמכרים בשוק היום בעלי יכולת טווח נסיעה של 25-40 ק"מ בכל הטענה. אתה במשקל הגבולי העליון אבל האופניים מסוגלים לשאת משקל כזה גם לאורך זמן.  ברכבת אפשר גם להכניס אופניים לא מקופלים (יש לבדוק שעות באתר הרכבת).
לא נוכל להמליץ לך על דגם מסוים מפאת הגבלות פרסום של תפוז אבל ממליץ לך לבדוק בגוגל על 48V טובים.
בהצלחה
לצפיה ב-'בקר'
בקר
31/05/2018 | 12:05
1
91
לצפיה ב-'מה השאלה'
מה השאלה
( לעמוד שלי בתפוז )
12/06/2018 | 11:27
32
לצפיה ב-'מנוע אופניים '
מנוע אופניים
21/05/2018 | 22:06
1
76
 היי שלום רוצה לקנות מנוע 3 מעלי באבא רק לא יודע אם החברה סבבה המחיר מצחיק  mxuz ומה שונה בין חברות אחרות Greenpedel וכדומה 
לצפיה ב-'למיטב ידיעתי אין יבוא אישי של מנועים המכס מחרים הכל'
למיטב ידיעתי אין יבוא אישי של מנועים המכס מחרים הכל
( לעמוד שלי בתפוז )
22/05/2018 | 23:03
52
לצפיה ב-'אופניים גלגלי בלון'
אופניים גלגלי בלון
19/05/2018 | 21:28
1
115
מעוניינת באופניים שאוכל לנסוע בהם 
מחולון לבית שמש.
שתי שאלות:
1. איפה אפשר לשכור אופניים עם גלגלי בלון כדי לראות אם הם טובים לנסיעה כזאת?
2. מהי המהירות המקסימלית שלהם?
לצפיה ב-'אופניים עם גלגלי בלון'
אופניים עם גלגלי בלון
( לעמוד שלי בתפוז )
21/05/2018 | 16:23
110
שלום לשמרית,
השכרה אפשר לחפש באינטרנט הכי פשוט.
מהירות מקסימלית הינה 25 קמ"ש.

בהצלחה
לצפיה ב-'מנוע מגניזיום'
מנוע מגניזיום
13/05/2018 | 00:26
1
82
לגבי מנוע 250 לאופניים חשמלים
מה יותר טוב לסוללה 48v 
מנוע 36v או 48v? ולמה?

לצפיה ב-'מנוע 48V 36V לאופניים חשמליים'
מנוע 48V 36V לאופניים חשמליים
( לעמוד שלי בתפוז )
15/05/2018 | 01:21
109
שלום,
סוללה 48V מומלץ לעבוד על מנוע תואם שהוא 48V. בשוק יש הכלאות כאלה ואחרות שסוללה 48V עובדת עם מנוע 36V. לרוב המנוע מראה בלאי מואץ ולכן לא מומלץ לעבוד בצורה כזאת. תכנס לחנות מקצועית ותראה מה הטכנאי אומר בעניין.

מנהל/ת הפורום

אודות:
יובל גינסברג: מנהל בחברת SHIKKO יחד עם אביו שהקים את העסק מזה שנים רבות, בכמה תחומים בענפים שונים. יובל מומחה בתחום האופניים החשמליים , היה שותף בוועד
עוד...

חם בפורומים של תפוז

אירוח וידאו - תמ``א 38
אירוח וידאו - תמ``א 38
עו``ד עפר שחל, מנהל הפורום ומומחה לבתים משותפים...
אירוח וידאו - תמ``א 38
אירוח וידאו - תמ``א 38
עו``ד עפר שחל, מנהל הפורום ומומחה לבתים משותפים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

יובל גינסברג-מנהל פורום אופנים חשמליים
להתייעצות עם מנהל הפורום

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו