לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
68096,809 עוקבים אודות עסקים

פורום ניתוחי בקע

בפורום ניתוחי בקע תוכלו לשאול ולהתייעץ בכל הנוגע לשיטות השונות לתיקוני בקעים שונים.
ד"ר יעקב יולנו, מומחה בכירורגיה כללית עם אנטרס ומומחיות בתחום תקוני בקעים בדופן הבטן, פעיל בפורום בינלאומי ומשתתף בכנסים ברחבי העולם, ישמח לעמוד לראשותכם.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ניתוחי בקע

בפורום ניתוחי בקע תוכלו לשאול ולהתייעץ בכל הנוגע לשיטות השונות לתיקוני בקעים שונים.
ד"ר יעקב יולנו, מומחה בכירורגיה כללית עם אנטרס ומומחיות בתחום תקוני בקעים בדופן הבטן, פעיל בפורום בינלאומי ומשתתף בכנסים ברחבי העולם, ישמח לעמוד לראשותכם.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 ברוכים הבאים לפורום.  ניתוחי בקע  הם מהשכיחים בתחום הכירורגיה וכמעט חלק מהחיים שמעל מיליון לשנה נעשו.   גורם גנטי משפיע מגיל הרך עד הזקנות וגורם "עייפות החומר" משפיע יותר על גיל המבוגר. בנוסף התערבות כירורגית בטנית אפילו ניתוחים בשיטה לפרסקופית עם חורים קטנים גם לפעמים מסתיים עם בקעים שזקוקים לתיקון.  

רבים פונים לרופא בחשש שיש להם בקע ולא ניתן לגלות אותו.   מה עושים במקרה כזה?    ומה אם מישהו כבר עבר ניתוח ועדיין סובל מכאבים או שהכל היה בסדר והופיעו כאבים מחדש?  100% הצלחה ו100% שביעת רצון?  כמו בכל דבר, בוודאי שאין.     
 התחום של "כירורגיה בקעים" פורח.  כמעט שלא עובר חודש שאין כנס מיוחד לנושא ברחבי העולם.   שיטות חדשות, טכנלוגיה חדשה...   בפורום "ניתוחי בקע", תפוז נותן לך אפשרות לשאול כאוות נפשך על  כל הנ"ל.  בהגבלות המובנות של פורום, נשתדל להאיר את עיניך ולכוון אותך בצורה נעימה ומקצועית על הדרך הנכונה.  
ד"ר יעקב יולנו, מנהל הפורום

המשך >>

לצפיה ב-'בקע דופן הבטן'
בקע דופן הבטן
16/06/2019 | 01:37
1
4
רקע: מעקב קיבה ב2008 עם סיבוכים, חסימות מעי ודליפה.
2009 כרית מיומה בחוץ לרחם
2012 קיסרי תאומות
2015 בקע פנימי במסו ניתוח בטן פתוח כמו ניתוח לב,חסימה מעי
עכשיו בקע בגודל 11 ס''מ בדופן הבטן ,בצלקת שבתוכה לולאי מעי

איזה שיטת ניתוח הכי מומלץ? פרוסקופיה לתיקון? או בטן פתוחה עם מתיחת בטן?

מי הרופא הכי מומלץ לניתוח הזה? 

האם אפשר לעשות ניתוח כזה בבית חולים פרטי או חייב להיות ציבורי בגלל המורכבות?

תודה

לצפיה ב-'בקע בטני. מה מומלץ?'
בקע בטני. מה מומלץ?
16/06/2019 | 02:21
1
סמנטה, שלום
אכן עברת הרבה ניתוחים.  לא הבנתי מה נעשה ב 2015.  האם היו לך אירועים של חסימת מעיים?  האם עברת ניתוחים בגלל זה או טיפול שומרני?  כמה פעמים?
כדי להחליט על שיטת ניתוח, הכירורג צריך לראות על מה מדובר, איפה הבקע ועם מי יש לו עסק מבחינת מבנה גוף, מחלות נלוות. תוצאות של CT בטן וכו'. 
קיים היום מגוון של שיטות. 
איפה לבצע את הניתוח תלוי על הכירורג שאת בוחרת ללכת אליו.
בפורום נמנעים מלתת שמות של רופאים.
בהצלחה,
ד"ר יעקב יולנו
לקביעת ייעוץ, טלפון 073-7023406

לצפיה ב-'הרניה מפשעה'
הרניה מפשעה
12/06/2019 | 11:22
1
8
הי,
אני צריך לעבור ניתוח הרניה במפשעה, אני בן 40 ומעוניין לחזור להיות פעיל מאוד מבחינה ספורטיבית. לפני 3-4 שנים עברתי הרניה טבורי והשיטה הייתה רשת
( המוכרת לכולם ) מצאתי ברשת שיטה אחרת בשם “אריגה" ( משחזרת את מעטפת שריר הבטן)

אשמח לקבל חוות דעת על שיטת “אריגה"
במיוחד משאנשים שטופלו בשיטה זו.

לצפיה ב-'תיקונים ללא רשת'
תיקונים ללא רשת
16/06/2019 | 02:09
2
שלום רב
יש כמה שיטות איך לתקן בקע מפשעתי בתפרים בלבד ללא תוספת רשת .   שנים רבות עשיתי שיטה כזו על שם "שולדייס", מפורסם בעולם, מקורו בטורונטו קנדה.  השיטה טובה וגם אני בעצמי נותחתי בשיטה כזו בטורונו על ידי המורה שלי לפני 20++ שנים.  זה שיש לי עדיין כאבים במפשעה כמעט כל שבוע ולפעמים כמו סכין לא טיפוסי.  רוב אנשים זוכים לשכוח מהניתוח בתוך 6-12 חדשים.  אני עדיין עושה את השיטה של אריגה כזו למי שמבקש.  
רוב הניתוחים היום שאני עושה לאלו שרוצים לחזור לכל הפעילות ספורטיביות וכו' כמה שיותר מהר הם בשיטה לפרסקופית איפה שמניחים רשת בעומק האגן פנימי.  הרשת לא מורגש וההחלמה נפלאה לרוב.  אין 100% בשום ניתוח.  

לצפיה ב-'שבועים אחרי ניתוח בקע טבורי'
שבועים אחרי ניתוח בקע טבורי
10/06/2019 | 14:37
2
20
שבועים אחרי ניתוח - כאשר אני יושבת זקוף זמן מה או מתגלגת על הבטן בלילה אני חווה כאב עמום (ומעצבן) בבטן שמשתחרר רק לאחר שאני שוכבת על הגב או כפופה אחור.
האם זה נורמלי או שזה מעיד על בעיה ברשת?
לצפיה ב-'תקופת החלמה לאחר תיקון בקע טבורי'
תקופת החלמה לאחר תיקון בקע טבורי
11/06/2019 | 05:16
1
5
אי נוחות בתנוחות שונות בשבועות הראשונות לאחרי ניתוחים שכיחים אפילו שהניתוח נעשה בצורה הכי טובה.  חודש-חודשיים סביר ויש גם מעבר לזה.  ולא קשור באם יש רשת או אין רשת.  גם מעניין שבאותו סוג תיקון בשתי אנשים, יכול להיות אחד כמעט שלא סובל והשני כן.  אין הסבר.  מציע להיות אפטימי, לקחת משככי כאבים במידה שצריך, ולחכות עד שיעבור זעם.  
זו התשובה האמיתית, אם כל זאת לפעמים יש בעיה בתיקון שלא מצליח ומבינים את זה בדרך כלל רק במשך הזמן, תוך שנה-שנתיים.  ולאו דוקא בגלל כאבים, בד"כ בגלל תחושה של בליטה חוזרת.  
לצפיה ב-'תודה רבה ושאלת המשך'
תודה רבה ושאלת המשך
11/06/2019 | 10:38
3
האם זה מעיד על קצב החלמה איטי יותר? כלומר שצריך להזהר יותר בחזרה לפעילות?
לצפיה ב-'בקע טבורי'
בקע טבורי
27/05/2019 | 22:13
1
13
שלום רב.
אני אישה בת 29 שעברה שני הריונות כאשר בהריון הראשון נוצר אצלי בקע טבורי קטן.כך נאמר לי בעקבות בדיקת רופא ,זאת אומרת כלפי חוץ הוא לא ניכר לא הייתה בליטה או משהו דומה.מאז עברו שש שנים 
 ולאחרונה עברתי בדיקת אולטרסאונד בבטן תחתונה ועליונה שם לא ראו את הבקע כלל וכתבו שלא נמצאו ממצאים וזה גם על פי חוות דעת רופא המשפחה .כאשר הבעתי את פליאתי על כך שהרי יש לי בקע אז איך לא ראו זאת?הוא אמר שייתכן שהוא נסגר. 
שאלתי היא האם יש אפשרות כזו בכלל שהבקע שאמנם קטן נסגר מעצמו עם השנים? והאם בבדיקת אולטרסאונד אפשר לראות בכלל אם קיים בקע ? 
תודה מראש.

העיניין טורד מאד את מנוחתי
לצפיה ב-'בקע טבורי, יש? אין? משמעות?'
בקע טבורי, יש? אין? משמעות?
28/05/2019 | 05:41
11
שלום רב,
חבל על העצבים.  מאד שכיח למשש פגם קטן בטבור בפרט מסביב הריון ובחדשים לאחר הלידה עד שהבטן חוזר לעצמה.  ה"בקע",  כל כך קטן שאפילו לא רואים בליטה חיצונית ואין בזה בכלל משמעות.  לא משנה אם רואים פגם או לא רואים פגם באולטרסונד, אין אינדיקציה לשום התערבות כירורגית ולא צריך זהירות יתר בפעילות שלך.  הכל בסדר, הכל טוב.

לצפיה ב-'בקע סרעפתי.'
בקע סרעפתי.
21/05/2019 | 10:32
2
14
שלום לד"ר יולנו.
אני סובלת מריפולוקס והחומצה ממש שורפת. משתדלת לא לאכול חמוצים אבל בכל זאת יש חומצה. התברר שאני סובלת מבקע סרעפתי. חוץ מכדורי אומפרדקס לביטול החומצה, או ניתוח, האם יש אפשרויות אחרות לטיפול בבעיה?

אודה לתשובה.

לצפיה ב-'טיפול בריפלוקס משנית לבקע סרעפתי'
טיפול בריפלוקס משנית לבקע סרעפתי
22/05/2019 | 05:41
1
12
שלום רב,
צרבת שכיחה בין האכלוסיה.  יש סוגר פיזיולוגי בקצה התחתון של הוושט שאמור למנוע מחומצה בקיבה לעלות לוושט.  בנוסף, הקיבה אמור להיות מתחת לסרעפת ולא מעל.  הגוף בנוי שמעל הסרעפת, נוצר לחץ שלילי כדי שאוויר יכנס לריאות.  מתחת לסרעפת הלחץ חיובי.  בבקע סרעפתי, המנגון הזה נפגע, שחלק עליון של הקיבה נמצא בבית חזה. 
נכון, תרופות מסוג PPI כמו אומפרדקס, נקסיום, גסטרו וכו' מפחיתות את ייצור החומצה בקיבה וניתוח גם מייצר סוג של שסתום וגם מונע מהקיבה לעלות לבית חזה.  
הסוגיה מורכבת.  צרבת ביום, בלילה, גם וגם, בשכיבה בלבד או גם בישיבה, אם הוושט כבר נפגע בגלל החומצא, מה דרגת הריפלוקס, וכו' .  
יש למנוע מדברים שמורידים את כוח הסוגר כמו כפה, עישון סגריות.
יש למנוע מלאכול ארוחות גדולות בכלל ולמנוע מלאכול סמוך לשינה.
יש סוגים של אוכל שמתעכלים איטי כמו אוכל מתוגן ושומני. לא כדאי.  
מומלץ להתייעץ עם רופא גסטרו שמבין בכל הגורמים האלו ואיזה בדיקות לעשות.
בסיכום:  אבחנה, הערכה, שינוי בחיים , יתכן תרופות ובסוף גם ניתוח.
בהצלחה. 

לצפיה ב-'תודה לתשובה.'
תודה לתשובה.
22/05/2019 | 06:13
4
לצפיה ב-'מה זה בקע שפיגלליאן?'
מה זה בקע שפיגלליאן?
15/05/2019 | 22:26
1
138
יש בקע נדיר, פחות מ1% של הבקעים, ומדובר בפגם בצד אחד או שתי צדדי הבטן.  בד"כ הוא מופיע כבליטה בשיפולי הבטן קרוב למפשעה.  יש שלושה שרירים בצדדים, אחד מעל השני.  בבקע ע"ש שפיגלליאן, השריר העליון נשאר שלם והפגם נמצא בשתי שרירים הפנימיים.  תיקון בקע שפיגלליאן, בגלל שהשריר העליון שלם, דורש ידע ונסיון של הכירורג כדי למצוא את החור ולטפל בזה בדייקנות.  כדי לדייק בדיוק איפה החור, מצאתי יתרון גדול להכניס מצלמה לבטן.  אז ניתן לטפל בבקע באיזשהו שיטה שרוצים.  
לצפיה ב-'הקושי לאבחן בקע שפיגליאן'
הקושי לאבחן בקע שפיגליאן
21/05/2019 | 06:13
11
בקע שפיגליאן יכול להיות עם דפקט קטן כ 2-3 סמ' בלבד.  לפעמים המטופל מתלונן על כאבים בצד וטוען שמדי פעם מרגיש גוש.  קורה שבזמן בדיקת הרופא, המעי לא יצא מהבטן גם בזמן שיעול.  היה לי מטופלת שפנתה לחדר מיון עקב הכאבים אבל הכירורג לא משש שום בעיה.  לעומת בקע מפשעתי, איפה ששיעול עוזר לדחוף את המעי למטה,  יתכן שבבקע שפיגליאן, התכווצות השרירים בזמן שיעול דווקא מונעת מהמעי לצאת. 
בד"כ אני ממליץ על CT בטן כדי לראות פגם בשרירי הבטן.  יש שטוענים שאולטרסונד גם בדיקה טובה לבקע הנדיר הזה.    
לצפיה ב-'בקע ענק מפשעתי ידוע מספר שבועות?? היתכן? כן'
בקע ענק מפשעתי ידוע מספר שבועות?? היתכן? כן
13/05/2019 | 20:42
30
שלום רב, 
אתמול טיפלתי בבקע מפשעתי ענק עם גם מעי גס וגם שומן בטני תפוס בתוך הבקע.  לא מדובר בכליאה חריפה אלא בניתוח אלקטיבי, מתוכנן.  מצב כזה, נקרא באנגלית Irreducible.  מה שמעניין, שהמטפל, כבן 43, בעל משפחה, אינטליגנטי, טוען שיודע על זה רק מספר שבועות.  כזה דבר לא יכול להופיע באופן פתאומי בלי ליווי של בחילות, כאבי בטן וכו'.  כמדומני, שנמצא מזה שנים.  גם זה קורה.
לצפיה ב-'בקע מפשעתי בצד ימין '
בקע מפשעתי בצד ימין
07/05/2019 | 19:45
1
28
שלום אני בת 44 .
יש לי כאבים במפשעה תקופה די ארוכה ,כאבים שבאים לבד והולכים לבד מבלי טיפול תרופתי ואני רוצה לציין שמדובר בכאבים נסבלים .הלכתי לכירורג והוא לא הרגיש בקע אך לאחר שחזרתי אליו עם תוצאת האולטראסאונד הוא רשם שיש רושם לבקע פורמלי מבלי שהוא הרגיש בבדיקה ידנית.
עשיתי אולטראסאונד מפשעות ויצא שיש לי בקע מפשעתי בצד ימין.גודל הבקע אורך 1 ס״מ  ורוחב 1.5 ס״מ ובקע מכיל שומן.את הבקע ראו במאמץ .יש לי כמה שאלות:
האם יכול להיות בקע כלוא בגודל של בקע כזה והאם העובדה שהוא מכיל שומן זה אומר שהשומן נמצא בתוך הבקע והמעי לא יכול להיכנס ?
2.האם לדעתך בגודל של בקע כזה יש צורך בניתוח?
האם גודל כזה של בקע ניתן לבצע רק מעקב כול 3 חודשים וכרגע בלי ניתוח?
נושא הניתוח מדאיג אותי ומפחיד אותי מאוד וגם ההחלמה מהניתוח

תודה רבה 

לצפיה ב-'אולטרסונד מפשעות ומשמעות "גודל הבקע"'
אולטרסונד מפשעות ומשמעות "גודל הבקע"
08/05/2019 | 23:59
28
שלום רב,
תשובת אולטרסונד לפעמים כולל גודל הבקע.    כירורגים לא למדו להעריך בקעים לפי גודל הדפקט באולטרסונד בגלל שזה כלי של רופאי רנטגן.  לא ראיתי ולא שמעתי אם יש בכלל מחקר להשוות את ממצאים האלו במה שהכירורג מצא בניתוח.  אני כן יודע שלא מעט פעמים, כירורגים מדוחים שלא מצאו בקע בניתוח למרות התשובה של האולטרסונד.  אינני חסיד גדול של הבדיקה איך שנעשה ברום המכונים פה בארץ.
לגבי השאלה שלך אם שומן מונע ממעיים להיכנס לבקע, התשובה היא שמאד יכול להיות.   יש פתגם ש"שומן הוא הפקק של בורא העולם", ושומר על הבן אדם מכליאה של מעיים.  אבל שוב, האם כל פעם שאולטרסונד רואה שומן, זה שולל אפשרות של מעיים היכנס לבקע, זה לא הייתי רוצה להגיד.  
בכל הדברים האלו כדאי להתייעץ עם כירורג שעושה בדיקה ידנית ושומע את הסיפור יד ראשונה.  
מעקב כל כמה חדשים סביר למישהו שכואב לו רק מדי פעם ואין למשש שום בקע בבדיקה.  
בברכה,
ד"ר יעקב יולנו

, ועד כה לא ראיתי ערך לזה.   אם אומרים שהוא רק כמה מילמטרים, אז קרוב לוודאי אין משמעות קלינית.  

לצפיה ב-'בקע מפשעתי בצד ימין '
בקע מפשעתי בצד ימין
03/05/2019 | 21:31
1
18
שלום רופא יקר 
אני בת 44
יש לי תקופה ארוכה כאבים במפשעה ימין שבאים והולכים לבד בלי טיפול תרופתי.הלכתי לרופא כירורג ובבדיקה ידנית והוא לא הרגיש שיש בקע והפנה אותי לבדיקה אולטראסאונד מפשעות ששם הרופא לא ראה בקע במפשעה.לאחר מכן חזרתי שוב לכירורג והוא הפנה אותי לאולטראסאונד אגן ושם הרופא ראה שיש בקע מפשעתי קטן המכיל שומן ומופיע רק בזמן מאמץ.וחזרתי שוב לכירורג והוא רשם שיש רושם לבקע פורמלי ושלח אותי לאורטופד כדי לשלול בעיה אורטופדית לפני ניתוח .מאז אני בחרדות ובפחדים,קראתי בגוגל שבקע פורמלי זה מצב מסכן חיים ומצריך ניתוח,אני רוצה להוסיף שבמהלך השבועיים האחרונים לא היו לי כאבים בכלל ובימים האחרונים הכאבים חזרו מידי פעם .יש לי כמה שאלות:האם אני נמצאת בסכנת חיים בגלל הבקע?האם יכול להיות שאולטראסאונד אחד ראה ואולטראסאונד שני לא ראה?האם לדעתך זה מצריך ניתוח או שאפשר להישאר ככה ולהיות במעקב במידה ובקע גדל לבדוק מה עושים?אודה לעזרתך
לצפיה ב-'חשש לבקע פמורלי, סכנה או לא?'
חשש לבקע פמורלי, סכנה או לא?
06/05/2019 | 22:38
11
שלום רב,
ראשית כל, בוודאי את לא בסכנת חיים.  ואני אסביר.
בקע פמורלי די שכיח באכלוסיה ויותר בנשים מבגברים.  במקרים רבים ה"פתח" לבקע קטן מאד ולא ייכול לצאת שום תוכן לתוך הבקע.  בניתוחי לפרסקופיה לבקעים "אינגוינלים"  רואים לפעמים גם בקע פמורלי עם שומן תפוס בתוכו שלא היה ידוע בכלל מקודם.  השומן סותם את פתח הבקע ומונע כל רע.
אכן יש שמרגישים בליטה במפסעה שמדי פעם מפריע ומדובר בבקע פמורלי.  ממליצים ניתוח ונגמר העניין.  
במקרים נדירים, יש בקע פמורלי שיתכן לא היה ידוע עליו ופתאום לולאה של מעי דק נכנסת בתוכו ולא חוזר באופן ספנטני (כליאה).  החולה מתחיל להרגיש לא טוב ולהקיא ומגיע לחדר מיון עם אבחנה של חסימת מעיים.   כירורג פיקח בודק את המפשעות ומרגיש נוכחות של גוש קטן ועושה את האבחנה של בקע פמורלי כלוא.  זה דורש ניתוח דחוף.  מצד אידך, יש בכל מחלקה כירורגית, לפחות סיפור אחד של חולה, בדרך כלל אשה זקינה, רזה, שנמצאת יום יומיים במחלקה עם כחסימת מעיים שלא ידעו המקור עד שנעשה האבחנה באיחור של בקע פמורלי כלוא.  הולכים לניתוח ויתכן המעי כבר עבר נמק וזקוק לכריתה של כמה סנטמטרים וחיבור.  זה מצב מסוכן. 
בקיצור, יכול להיות שאולטרסונד אחד רואה והשני לא.  הכירורג שלך צדק שרצה לשלול סיבות אחרות לכאבים שהיו לך בגלל שהוא לא משש נוכחות בקע.  אם הממצא רק באולטרסונד יש להמליץ מעקב בלבד.  במידה שמתחיל להפריע יש לעבור ניתוח.   

לצפיה ב-'בקע טבורי קטן - ילדה בת 4 - האם כדאי לנתח?'
בקע טבורי קטן - ילדה בת 4 - האם כדאי לנתח?
03/05/2019 | 14:46
2
17
שלום וברכה,

לבת שלנו בת ה4 יש בקע טבורי קטן מאז הלידה
נאמר לנו כי יש להמתין עד גיל 3 לפני ניתוח כי אולי ייסגר לבד.
בגיל 3 רופא הילדים שלנו אמר שאין צורך לנתח (=בהרדמה מלאה), כי הבקע קטן ואין צורך.
בזמן האחרון דירנו עם כירורג שאמר כי מנתחים תמיד כי זה לא נסגר וזה בעייתי להריונות.

נשמח לחוות דעתך בנושא זה האם כדאי לנתח? ההפרעה שלנו היא אסתטית ודאגה מסיבוכים רפואיים בהמשך החיים. מצד שני חוששים מניתוח.

תודה,
שלמה
אנא ראה תמונה עדכנית של הבקע:
http://www.up2me.co.il/images/2533664.jpg
לצפיה ב-'בקע טבורי בגיל 4'
בקע טבורי בגיל 4
03/05/2019 | 15:07
1
20
שלום רב, לפי התמונה, דעתי שכדאי לתקן אותו.  הוא לא נסגר עד כה לבד וחבל על הילדה לגדול עם בליטה בטבור.  לא יהיה  לה קל יותר לקבל את תהליך הניתוח שהיא גודלת.  הניתוח בגיל זה בד"כ קצר לעניין, עם צלקת שנעלמת משך הזמן.  אין מה לחכות.  כך מקובל היום. 

לעומת זה יש הורים שמגיעים אלי לייעוץ עם פגם קטן מאד בטבור שבקושי מרגישים  (אבל רואים באולטרסונד) בלי בליטה אבל קיבלה המלצה מרופאי ילדים לתקן בגלל חשש לקושי בהריון.  לאלו לא נראה לי צורך לתקן .  בדיון על הנושא בפורום כירורגים שלנו הבין לאומי, יש דיעות לכאן ולכאן אבל הרוב כמוני.  

שבת שלום ומבורך
לצפיה ב-'תודה רבה על התשובה המקיפה'
תודה רבה על התשובה המקיפה
03/05/2019 | 15:59
3
לצפיה ב-'בקע טבורי קטן ומציק'
בקע טבורי קטן ומציק
30/04/2019 | 09:54
3
12
שלום, אני בת 37 ויש לי בקע טבורי קטן -1 ס"מ מעל הטבור (עשיתי אולטרהסאונד). הוא איתי כבר שנה וחצי ומציק לי מדי פעם (פעם בחודשיים בממוצע).
כל פעם שהבקע מציק זה מלווה בכאבים במערכת העיקול (חומציות מוגברת וכו') ולכן אני שוקלת בחיוב לנתח את הבקע שכמובן לא נסגר לבד.

אני אלך בקרוב לכירורג ליעוץ, אך רציתי להבין -

האם מקובל לנתח בקע כזה קטן? מה הפרוצדורה המומלצת? מה זמן השיקום?
לצפיה ב-'בקע קטן טבורי, האם לנתח?'
בקע קטן טבורי, האם לנתח?
01/05/2019 | 00:26
2
17
.הערב ראיתי גבר בגיל שלך עם תשובה של אולטרסונד שהבקע 4 מ"מ.  האם לנתוח.  האולטרסונד נעשה עקב התקף של כאבי בטן באיזור.  בבדיקה לא מצאתי בכלל בקע בטבור וכמובן המלצתי לא להתייחס לתשובת האולטרסונד.
יש המון מסתובבים כמוך עם בקע טבורי של 1.0 סמ' באולטרסונד.  השאלה היא אם באמת זה מה שמעיק לך.  לענות לשאלה דורש דרישה וחקירה מקצועית.  אם כן, למה לא לתקן אותו?  מקובל בבקע קטן לתקן אותו עם חתך ותפירה אבל תלוי על מבנה הגוף שלך ועוד הרבה נתונים.  
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
01/05/2019 | 08:06
1
8
לצפיה ב-'בקע בקו אמצע'
בקע בקו אמצע
01/05/2019 | 12:02
11
כעת ראיתי שאת כותבת שהבקע מעל הטבור אבל את קוראת אותו "טבורי" בגלל שהוא באיזור הטבור. זה קצת אחרת.  שכיח בקעים קטנים בטבור בגלל  שחבל הלידה, קרי,   umbilical cord, שמוביל את הדם בין העובר לשליה. עוברת דרכו.  קו האמצע מעל הטבור אמור להיות סגור אבל למעשה גם רואים די הרבה כמו שיש לך וכנ"ל לא בהכרח חייבים ניתוח. מה ששונה, שיתכן שיש חולשה יותר למעלה בקו האמצע עם הופעת עוד בקעים בעתיד.  הכירורג צריך לשקול הכדאיות להגן על כל קו האמצע בניתוח הראשון או ללכת על תיקון נקודתי.
לצפיה ב-'בקע חוזר אולי'
בקע חוזר אולי
18/04/2019 | 15:54
1
36
שלום רב דוקטור יולנו,
לפני 10 שנים עברתי ניתוח לתיקון בקע מפשעתי בצד שמאל בשיטה המסורתית.
כולל רשת.
לפני 3 שנים החלה נפיחות קלה באזור הניתוח, באולטרסאונד הודגם בקע 0.35 סמ, המנתח שלי בדק אותי וקבע שאם אין כאבים, אין צורך בניתוח חוזר.
לפני שנה התוצאות היו כמעט זהות 0.8 סמ.
הנפיחות באזור קצת גדלה, ולכן היום עשיתי שוב בדיקת אולטרסאונד התוצאה היא 0.9 ממ, אך הפעם אובחנה גם  פלישת מעי לתעלה, ללא כליאה.
אין לי כאבים כלל, רק הרגשת מלאות באזור.
האם בכל מצב של פלישת מעי לתעלה יש צורך דחוף בניתוח חוזר ?
או האם כל עוד זה לא כואב אפשר לוותר על הניתוח.
שאלה נוספת, שמעתי עליך המון דברים נפלאים,
האם אתה עובד גם עם קופת חולים כללית ?
לצפיה ב-'בקע חוזר ובדיקת אולטרסונד'
בקע חוזר ובדיקת אולטרסונד
29/04/2019 | 23:31
23
שלום רב.  וסליחה על איחור התשובה.  
כידוע לגולשי הפורום שעוקבים אחרי ההודעות שלי, אינני חסיד גדול של בדיקת אולטרסונד עבור המפשעות.  האולטרסונד אכן התקבל כבדיקה טובה ויעילה לגלות בקעים במפשעות, אלו שלא ניתן לראות או למשש אותם בבדיקה פיזיקלית.  אבל על זה יש תנאים.  הוא טוב בעיקר אם הנבדק עומד בזמן הבדיקה והרופא(ה) או טכנאי(ת) שעושה את הבדיקה מנוסה היטב.  מה שיותר נהוג במכונים למיניהם, לא ככה, אלא בודקים בשכיבה ומבקשים מהנבדק לעשות ולסלבה, קרי, להגביר את הלחץ בטני.  לע"ד, זה לא אותו דבר.  
זה גם הפך להיות נהוג כאן להפנות אנשים עם נפיחות ובקעים ברורים לבדיקה לאולטרסונד.  אינני יודע למה.  האם "לתעד" את הבקע?  שטות וחבל על הזמן והכסף.  לשלוח לכירורג להחליט מה הלה.  
לגבך, העלייה ב"גודל" הבקע, אין לזה משמעות, נקודה.  מדובר במילמטרים.  לגבי הממצא של מעי גולש החוצה, ראיתי תשובות כאלו מרופאים שאני אישית יודע שהם מצטיינים באולטרסונד, אבל היה ברור מהבדיקה של הפזיאנט שלא היה ולא נברא.  
בסיכום, אם יש אכן נפיחות, ראוי להיבדק ולראות אם יש למשש בקע.  אחר כך, מדברים מה לעשות.  
אני לא עובד עבור כללית אבל אכן מנתח הרבה חברי כללית.  לפרטים ניתן ליצור קשר עם המזכירה, נכון להיום 054-5701350, להשאיר שם וטלפון ותחזור אליך בו ביום.  
תודה למחמאה.   טוב שם טוב ושמן טוב.
לצפיה ב-''
24/02/2019 | 22:36
1
50
האם ידוע לכם על תהליל שבו הרשת "נדבקה" למעי ויש צורך להפריד אותה? 
מה התהליך
מה הסיכונים
מישהו עשה?
לצפיה ב-'סיבוך של רשת דבוק למעיים'
סיבוך של רשת דבוק למעיים
19/03/2019 | 20:46
36
דניאלה, שלום רב, 
השאלה שלך מורכבת והתשובה תלויה על מספר ניתונים
1. איך יודעים שזה קורה?   האם יש כאבים, צילומים?   2. איזה ניתוח נעשה מקודם ואיזה רשת שמו ואיך שמו?  
כל הרשתות שמכניסים לבטן  או שמצופות בחומר למניעת הדבקויות או בנויות על ידי חומר שאמור למנוע הדבקויות.   אכן, למרות זאת, יש לפעמים הדבקויות לרשת על ידי השומן הבטני (אומנטום) או המעי עצמו.  על פי רוב, זה לא מורגש ולא יודעים על זה אם לא נכנסים לבטן לסיבה אחרת.   אם יש סיבוך  כמו חסימת מעיים או זיהום, יתכן שנדרשת התערבות כירורגית כדי לשחרר את המעיים מהרשת ביחד עם הוצאת חלק או כל הרשת.   הניתוחים כאלו נעשים על ידי כירורגים.  
לציין שיש מגמה היום איפה שאפשר, לשים את הרשת בשיכבה של דופן הבטן רחוק מהמעיים כדי להפחית השכיחות של סיבוכים מסוג הזה.  
לצפיה ב-'אירוח בנושא הוספת מרפסות בבתים משותפים'
אירוח בנושא הוספת מרפסות בבתים משותפים
08/01/2019 | 10:09
4

ביום ג', 15.1, בשעות 20:00-22:30, נארח בפורום תמ"א 38 את מר עידו גרינברג, מנכ״ל חברת נירים.

על האירוח

הוספת מרפסות בבתים משותפים באמצעות בניה בטכנולוגיה מתקדמת הכוללת עבודות מיוחדות בפלדה, תוספות בניה, הוספת מרפסות למבנים קיימים, עבודות גמר, חשמל, שימור ושיקום.

על המתארח

עידו גרינברג, מנכ״ל חברת נירים, בעל ידע עשיר וניסיון של למעלה מ- 10 שנים בתחום הבנייה, בדגש על עבודות פלדה מיוחדות.
מוביל בהצלחה ובמקצועיות את חברת נירים המתמחה בבניה בטכנולוגיה מתקדמת הכוללת עבודות מיוחדות בפלדה, תוספות בניה, הוספת מרפסות למבנים קיימים, עבודות גמר, חשמל, שימור ושיקום, והכל בתהליך קצר ומקצועי המבטיח תוצאה איכותית ואחריות לאורך שנים רבות.
לחברה לקוחות רבים וניסיון רב בבנייה במבנים קיימים, מגדלים ומבנים ציבוריים בכל רחבי הארץ, והיא מובילה בבניית קונסטרוקציית פלדה עם למעלה מ-500 מרפסות בשנה.
כחלק מחזונה לספק מענה איכותי ומקיף לכל אורך הדרך - תוכלו למצוא בחברה מחלקת רישוי ותכנון, הנדסה, תפעול, ביצוע ושירות לקוחות. 

העלו את שאלותיכם על גבי שרשור זה כבר עכשיו!

לצפיה ב-'חגורת בטן לבקע '
חגורת בטן לבקע
20/12/2018 | 10:40
1
70
הנני אחרי מספר ניתוחי בקע בבטן חוזרים ואני משתמשת בחגורת בטן במשך כל היום. אבקש המלצה לחגורת בטן טובה ועמידה שאינה מתקפלת וכן ברוחב מתחת לחזה עד לשיפולי הבטן.
החגורה שבה אני משתמשת מתבלה מהר ...
אודה להמלצות היכן לרכוש
בתודה
לצפיה ב-'חגורות בטן'
חגורות בטן
26/12/2018 | 19:36
48
שלום רב.
השאלה טובה.    אנשים הולכים למכון אורטופדי למיניהם כדי לראות איזה מוצרים מציעים.  מבנה הגוף של כל אחד יכתיב איזה סוג מתאים.   אם את רוצה לשלוח למייל שלי יותר פרטים אפשר שאני יכול לבדוק ולהמליץ.  yulanomd@gmail.com   
לצפיה ב-'אירוח בנושא הפקדות סוף שנה - טיפים והמלצות ליועצי המס'
אירוח בנושא הפקדות סוף שנה - טיפים והמלצות ליועצי המס
07/12/2018 | 14:56
3

ביום ה', בתאריך 13/12/18, בין השעות 20:00-22:00, נארח בפורום את נדב טסלר, מנהל המוצר באגף השיווק של מנורה מבטחים פנסיה וגמל

על האירוח

החל משנת 2017 חייבים עצמאים לבצע הפקדות לחיסכון הפנסיוני. מעבר לחובה החוקית, הפקדות אלו מזכות אותם בהטבות במס. במסגרת האירוח נדון בסוגיות פנסיוניות לקראת תום שנת המס ונעלה טיפים והמלצות.

על המתארח

נדב טסלר, מנהל המוצר במנורה מבטחים, מרצה במכללת נתניה ובעל הבלוג פנסיוני, להבין את הפנסיה. יענה על שאלותיכם בנושא החיסכון הפנסיוני, הערכות להפקדות במסגרת פנסיית חובה לשכירים ועצמאים.

העלו את שאלותיכם על גבי שרשור זה כבר עכשיו!

לצפיה ב-'אירוח: טיפול במחלות חורף באמצעות תרופות הומאופתיות'
אירוח: טיפול במחלות חורף באמצעות תרופות הומאופתיות
05/12/2018 | 13:23
2
ביום ד', בין השעות 20:00-22:00, נארח בפורום את אבי לבנט, מומחה להומאופטיה

על האירוח

טיפול במחלות חורף כגון שיעול, שפעת והצטננות, באמצעות תרופות הומאופתיות.
ההומאופתיה היא שיטת ריפוי טבעית, עדינה, יעילה ובטוחה, אשר מותאמת אישית לכל אדם על פי המאפיינים הייחודיים שלו ברמה גופנית ונפשית. הטיפול ההומאופתי יעיל בפתרון של בעיות גופניות, רגשיות ומנטאליות ,הן כרוניות והן אקוטיות. הטיפול יוצר שינוי רחב היקף, שורשי ומעמיק אשר השפעתו ניכרת לטווח ארוך ברבדים שונים של חיי המטופל.

על המתארח

אבי לבנט, עוסק בתחום הטיפול על גווניו השונים מעל 20 שנה, ומתמחה בהומאופתיה יותר מעשר שנים. במהלך השנים הללו למדתי תורות ושיטות שונות במקומות שונים בעולם מטובי המומחים בכל תחום.
תחום זה של עיסוק הינו תהליך התפתחות אינסופי המוביל אותי כאדם, באופן מתמיד, לגבהים חדשים, תחומים מגוונים, דינאמיות רגשית ומנטאלית אשר ממנה אני יוצר תהליך אישי וייחודי, עבור כל אחד מהאנשים שמגיעים אלי לטיפול.
ניסיוני הרב, עם מגוון רחב של מחלות וקשיים בתחום הגופני והרגשי, מאות רבות של מטופלים, ארגז כלים רחב, ומסירות רבה לעבודה ולמטופלים שלי, מאפשר לי לעזור לאנשים שונים בהרבה מאוד תחומים.

העלו את שאלותיכם על גבי שרשור זה כבר עכשיו!
לצפיה ב-'הרניה מפשעתי'
הרניה מפשעתי
02/12/2018 | 12:59
1
117
שלום ,
לבן שלי בן 27 גילו שיש הרניה מפשעתי בגודל 0.35 ס"מ 
כתוצאה מהרמת משא כבד .
רופא כירורג של קופ"ח כללית טען שיש צורך בניתוח מיידי  .
פרופסור כירורג של הכללית טען שאין צורך בניתוח כרגע .
אני יודעת שבמצבים של הרניה מפשעתי חייב וצריך  לעבור ניתוח .
מה לדעתך האם צריך לעבור ניתוח או לא ?
כבר לא יודעת מה לעשות 
רות 
לצפיה ב-'בקע מפשעתי'
בקע מפשעתי
02/12/2018 | 22:38
94
רות שלום 
לע"ד, זה מקור הבילבול.  אולטרסונד רואה חתיכת שומן "גולש" וקורא לזה "הרניה".  כתבתי כמה פעמים, השומן הזה בד"כ ממצא שכיח שיש לאחוז גבוה של האכלוסייה.  וספק גדול מאד אם זה יצא עקבות הרמת משקל כבד.  0.35 ס"מ, 3.5 מילימטרים, חור אפסי ולא ניתן למשש אותו בבדיקה פיזיקלית.  
הכירורג הראשון הולך לפי תוצאות האולטרסונד, והשני הולך לפי הבדיקה שעשה לבנך.   אם אכן נמוש בקע בולט בבדיקה פיזיקלית, תוצאה של האולטרסונד לא רלבנטית.  
לא בדקתי אותו ולא יכול להגיד לכם מה לעשות.  אבל יש להיזהר ליכנס לניתוח על בסיס אולטרסונד בלבד. 
בכבוד רב, יעקב יולנו 

לצפיה ב-'בקע טבורי '
בקע טבורי
26/11/2018 | 08:52
1
79
עשיתי ניתוח כירורגי לתיקון בקע ובתקווה שיכניסו לי את הטבור בסופו של דבר רק תיקנו את הבקע בטענה שנעבור הוא רק עור בלי שומן ואם יכניסו אותו התוצאה תהיה בטן ללא טבור בכלל אלא רק צלקת
האם אפשר לתקן טבור שהוא רק עור בניתוח פלסטי?

לצפיה ב-'תיקון פלסטי לטבור'
תיקון פלסטי לטבור
26/11/2018 | 18:50
42
שלום רב, כל דבר לענינו. צריך לשאול כירורג פלסטיקאי.
לצפיה ב-'בקע בבטן'
בקע בבטן
08/11/2018 | 17:48
1
86
שלום
בתנועה פיסית יוצאת לי בבטן בליטה די גדולה
רופא כירוג של קופת חולים איבחן diastasis reciti .והמליץ על חגורת שבר.
אני לא מסוגל לחגורה, אני מבקש לנתח. מה דעתו של המומחה
תודה
לצפיה ב-'האם צריך חגורת בטן עבור התפרדות שרירים'
האם צריך חגורת בטן עבור התפרדות שרירים
19/11/2018 | 23:32
52
שלום רב,
אינני חושב שזה יעשה משהו.  התפרדות לא כואבת וחגורה לא יעשה כלום.  הרבה יש להם התפרדות כזה או כזה ולא הולכים עם חגורות.  

מנהל/ת הפורום

אודות:
ד"ר יעקב יולנו בוגר בית ספר לרפואה ע"ש אלברט איינשטיין בניו יורק בשנת 1976. לאחר סיום התמחות ברפואה פנימית וכירורגיה כללית בבית חולים רמב"ם עלה ארצה
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ