לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
64446,444 עוקבים אודות עסקים

פורום חקירות פרטיות

ברוכים הבאים לפורום חקירות פרטיות!
הפורום יעסוק בנושאים הקשורים לעבודת החוקר ויכולתו לסייע בבעיות שנתקלים בהן במהלך העבודה והחיים. עבודת החוקר כפופה לחוקי המדינה ויצירתיות של החוקר תתן את המענה הנדרש.
אשמח לסייע לכם ולתת לכם מענה בנושא חקירות, אתם מוזמנים לכתוב ולשתף את חברי הפורום בשאלותיכם.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום חקירות פרטיות

ברוכים הבאים לפורום חקירות פרטיות!
הפורום יעסוק בנושאים הקשורים לעבודת החוקר ויכולתו לסייע בבעיות שנתקלים בהן במהלך העבודה והחיים. עבודת החוקר כפופה לחוקי המדינה ויצירתיות של החוקר תתן את המענה הנדרש.
אשמח לסייע לכם ולתת לכם מענה בנושא חקירות, אתם מוזמנים לכתוב ולשתף את חברי הפורום בשאלותיכם.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

חקירות פרטיות, משרדי חקירות ,חוקר פרטי,עבודת החוקר שווה הרבה מילים ונותנת פתרונות רבים מקצועיים ומגוונים !!!  

ברוכים הבאים לפורום חקירות פרטיות.
ברצוני לציין כי הפרסום בגלוי או בסמוי בפורומים אסור על פי תקנון האתר.
יש לשמור על כללי שיח נאות ולכבד את האחר.
הפורום נועד לתת עצה / מענה  לשאלות ופניות קהל הפורום.
מנהל הפורום הוא בגדר המלצה בלבד, רצוי וכדאי להיוועץ עם בעלי מקצוע אחרים בשאלות שאינם שייכות לעבודת החוקר.
מנהל הפורום הוא לא אושיה משפטית  אשמח לסייע  ככל הניתן לפורום זה.
המשך >>

לצפיה ב-'בקשת המלצה על מכשיר להקלטה (קטן)'
בקשת המלצה על מכשיר להקלטה (קטן)
02/10/2018 | 12:10
2
26
מכשיר הקלטה קטן, לאו דווקא "מקצועי", עד 150 ש"ח. 
דגש על גודל מכשיר (קטן), עדיף עם תפס, והקלטות ארוכות יחסית (עד 9 שעות).
מכשיר טלפון סמארטפון לא טוב לצורך הענין בגלל הגודל. 

לצפיה ב-'מכשיר הקלטה'
מכשיר הקלטה
( לעמוד שלי בתפוז )
02/10/2018 | 12:24
1
22
עינת שלום.

אני לא מכיר מכשיר העונה על דרישתך.
עני כן מכיר מכשירים אמינים טובים קטנים אך לא במחיר שנקבת.
מציע לך לא להתפשר על אמינות ואכות . בהרבה מקרים יש רק הזדמנות אחת להקליט את מה שרוצים ושווה להשקיע יותר כדי לקבל תוצאות.
בהחלט לא ממליץ על המכשירים שעלותם נמוכה עד 150 שח . 
אכות=כח
לצפיה ב-'תודה. מה המחיר של מכשיר שכן תוכל להמליץ עליו? '
תודה. מה המחיר של מכשיר שכן תוכל להמליץ עליו?
02/10/2018 | 12:36
3
לצפיה ב-'מצלמה נסתרת'
מצלמה נסתרת
27/09/2018 | 23:23
1
28
לפני כמה שבועות בודדים היה פיצוץ בדוד השמש בגג. לא זיהיתי חשד לפגיעה מכוונת בדוד. הדוד הותקן לפני מעל עשרים שנה.

אני חושד באיזה שכן שכנראה מחפש להתנכל לי ללא סיבה.
לפני כמה ימים ברז המים של הדירה שנמצא בחוץ היה סגור
ושפתחתי ברז בבית לא היה מים. באותו היום גם הברז של שכן אחר גם היה סגור. ירדתי למטה וראיתי שהברז הראשי למטה היה סגור. וגם היה מקרה אחר שהחשמל בבית נכבה. אולי משהוא הוריד את המפסק בארון.

אני כרגע לא יודע מי עשה את כל זה. אבל אני חושד באחד השכנים שהיה לי איתו תקרית לפני כמה שנים. הוא עקר לי צמחים ששתלתי בגינה. הטיעון המגוחך שלו היה שהעצים יגדלו הדיירים יצטרכו לשלם כסף כדי לכרות אותם (יש עץ גדול שהדיירים טוענים שזה מפריע להם כי העלים של העץ ניכנסים לדירות).

האם יש מצלמות נסתרות במחיר סביר כדי להתקין?

החשש שלי שאם אני אגלה שזה השכן ואתעמת איתו אולי הוא יעשה דברים חמורים יותר.
לצפיה ב-'מצלמות נסתרות'
מצלמות נסתרות
( לעמוד שלי בתפוז )
29/09/2018 | 13:19
22
נושא מצלמות נסתרות הוא נושא מורכב וחשוב להבינו ולבצע את מה שניתן בצורה חוקית.
כל מקרה נדון לגופו שכן צריך לדעת בדיוק את הגבול של חדירה לפרטיות, מתי יש צורך באישור אחרים להתקנת מצלמות. וכו'.
לגבי חששך מהשכן , הזהר בהערכותיך כדי לא להטיל דופי בחף מאשמה.
כמובן שלכל דבר יש פתרון אך כדי לדעת להתאים את הפתרון לבעיה יש צורך לדבר להבין ולבצע בהתאם לנסיבות.

לצפיה ב-'רצח מנהל מחלקת הרדמה((מותו של עד מומחה))...'
רצח מנהל מחלקת הרדמה((מותו של עד מומחה))...
28/09/2018 | 15:15
2
26
הספריה העירונית בתל אביב...בית אריאלה.....השאלתי כמה ספרי ספריה....אחד מהם "מותו של עד מומחה" מאת פ.ד. ג"יימס. ובאנגלית...death of expert witness.   מדובר כאן על רצח בתוך מקום עבודה....המכון הפאתולוגי.     אבל הרעיון של רצח עובד על ידי הקולגות שלו....מתאים למעשה להמון מקרים אחרים.... אבל -כמובן רצח כזה מתבצע בדרך כלל "מחוץ למקום העבודה"  ((חוץ מהמקרה של שמריהו כהן למשל)) ומבויים היטב כ"שוד" "תאונת דרכים" "נפל במסגרת המילואים" ".    אני סבורה שיש פריצת דרך ברצח מנהל מחלקת ההרדמה.....מעניין אם מי שעוסק בזה היא "משטרת סביון" שם התגורר המומחה.... משטרת רמת גן.... שם התבצע הרצח....     תנו אתם רעיון.... מי ימשיך כעת את החקירה
לצפיה ב-'הסיפור מתחיל כשכולם חשודים...כל המכון הפאתולוגי....'
הסיפור מתחיל כשכולם חשודים...כל המכון הפאתולוגי....
28/09/2018 | 15:24
7
המשטרה תחקור ותעשה מזה סרט תיעודי
לצפיה ב-'אולי על רקע עירוני-פוליטי?'
אולי על רקע עירוני-פוליטי?
28/09/2018 | 15:28
8
((ואז ראש העיר חשוד))
לצפיה ב-'מדוע דובר הממשלה לא מגיב על "כת הכפילים"....'
מדוע דובר הממשלה לא מגיב על "כת הכפילים"....
24/09/2018 | 13:25
10
הרי חיילי צה"ל עלולים להפגע בזמן השרות הצבאי  ((החסוי))    מהבנים ומהדור שלישי - הנכדים.... של "כת הכפילים".    ולא רק בצה ל.... גם מי שנשפט בניגוד ענינים אצל שופט  ממשפחת כת-הכפילים....שלא לדבר על תלמידים....שהמנהלים שלהם עלולים להיות בני בנות והדור השני....של כת הכפילים..... ולבסוף....גם פציינטים במוסדות הבריאות...עלולים למצוא את עצמם בלי לדעת.... מול חזית של כת-כפילים.... = כבן של הסטוריון היינו מצפים מרוה מ   לאל להשאיר ספקות בענין זה.   זה בסמכותו הרי  (השב"כ)). ומה לגבי רשות האוכלוסין במשרד הפנים לגבי זה ....זה ממש ענין של בטחון לאומי.    ממש ממש בטחון לאומי. ממש ממש בטחון לאומי...
לצפיה ב-'איך לאתר כתובת של מישהו'
איך לאתר כתובת של מישהו
06/09/2018 | 15:11
1
47
איך לאתר מישהו שעבר דירה למסירה משפטית
יש מספר נייד שלו ות.ז. ושם מלא ואיפה הוא למד בארץ וכו
לפי רישום במשרד הפנים וגם רשות המיסים הוא לא נמצא בכתובת הרשומה, כנראה עבר דירה גם לפי שכנים שלו.
הוא מתנער ממסירה ממשפטית, ומנתק שיחות
איך מוסרים לו את זה הוא גר בארץ (במקור לא ישראלי), כמה עולה השרות כזה לדעת אם משתלם
לצפיה ב-'איתור'
איתור
( לעמוד שלי בתפוז )
13/09/2018 | 15:38
36
שלום רב
איתור מען ופרטים של אדם היודע כי מחפשים אותו הוא אפשרי אך קשה.
ישנם אמצעים שמסייעים לאיתור האדם , לפעמים ככל שהמבוקש מתוחכם יותר יש צורך בחקירה עמוקה יותר.
חקירה בסיסית ביותר מתחילה סביב 800-1000 שח ומכאן בהתאם למשאבים והזמן הנדרשים לאיתור.
חשוב לציין כי ישנם גם מקרים שלא מצליחים באיתור, אך תמיד ישנה עוד אופציה לתחכום
הכל נמדד בצורך ובאמצעים.
לצפיה ב-'בעקבות שאלה על אימוץ...'
בעקבות שאלה על אימוץ...
02/09/2018 | 12:52
1
51
היי,

אני בת 30 ומאומצת מברזיל...
אני חושבת לעצמי אם חוקר פרטי יכול לקחת חלק בבירור שאני מעוניינת לעשות כדי להכיר/לגלות את הוריי האמיתיים, בין אם "מרחוק" לבינתיים או אפילו להיפגש...
כל העניין של הרשויות ומסמכים, לא הכי בהכרח נעשה באופן מסודר וחוקי, לפחות פעם, ומברזיל,
כל מקרה לגופו, לפחות ככה אצלי
לצפיה ב-'מסמכי אימוץ'
מסמכי אימוץ
( לעמוד שלי בתפוז )
02/09/2018 | 17:03
29
שלום לפרפרית

ראשית אני מברך על רצונך כדי להגיע לאמת שלך.

כדי לענות על שאלותיך יש פרטים חסרים שאין לי תשובה לתת בעקבות חוסר זה, צדקת כשאמרת כל מקרה לגופו.!
ברמת היכולת יש לי את האפשרות לבצע עבודה כזאת וכן ביצעתי בעבר.
כל מדינה וחוקיה והקידמה שבה, אם המסמכים היו לפני "התקופה הממוחשבת" אז הסיכויים פחותים.
היה ואחרי הסיכויים גוברים.
כדי לענות לך יותר לעומק לגבי האפשרויות כאמור אני צריך לדעת מה כן יש ולפני כמה זמן ההליך בוצע.
מובן לי על החיסיון במקום זה יכולה לפנות בפרטי או להמשיך באתר
מאחל לך שלמות והצלחה.

לצפיה ב-'איתור שם מנוי-טלפון באוראינה'
איתור שם מנוי-טלפון באוראינה
28/08/2018 | 16:18
1
26
ברשותי מספר טלפון בחול,קידומת 380,איני יודעת אם זהו טלפון קווי או סלולרי.האם ניתן לקבל שירות כזה ? האם מתווספת אינפורמציה נוספת ,כתובת למשל,או שכל רכיב בחקירה נושא עלות נוספת.ולסיכום,האם מדובר בעלות יקרה
לצפיה ב-'מספרים בחול'
מספרים בחול
( לעמוד שלי בתפוז )
29/08/2018 | 13:39
19
שלום רב

ישנה אפשרות למשרדי חקירות לקבל את המבוקש.לא כל משרד יכול ובעל קשרים אך האפשרות קיימת
לגבי סעיפים נלווים ישנה גם את האפשרות לקבל ברוב הממקרים.
עלויות משתנות בהתאם למדינה והצורך . והרבה מבחינת הקשרים שיש למשרד במקום המבוקש.
האם זה יקר או זול , ? הכל יחסי לצורך.
אשמח לסייע אם נדרש.
לצפיה ב-'איתור אשה לפי שם '
איתור אשה לפי שם
26/08/2018 | 23:00
1
38
האם תוכלו לתת לי כלים לאתר ילדה שגדלה אצלנו מספר שנים  ונמסרה לאימוץ. 
לצפיה ב-'פרטי אימוץ'
פרטי אימוץ
( לעמוד שלי בתפוז )
27/08/2018 | 10:05
28
שלום לך שלו
אני מציע לך לפנות לגורמים המתאימים כדי לקבל את פרטי הילדה / אשה
ישנו חיסיון על פרטי אימוץ ולא בכדי פרטים אלו חסויים.
תוכל להגיש בקשה כדי להפגש , אם הרשויות יאשרו את בקשתך תוכל לקבל את מבוקשך, 
ישנם הרבה גורמים שיכולים לסרב לבקשתך הן מבחינת עמידה בתנאים , רצון המאומץ להפגש,ואחרים.
בהצלחה
לצפיה ב-'יש לי תחושה שבעידן הרשתות החברתיות'
יש לי תחושה שבעידן הרשתות החברתיות
21/08/2018 | 11:26
1
48
ואם ניהיה ספציפיים יותר- הפייסבוק - משהו בחקירה של "פעם" כמובן עדיין רלוונטי אבל הרבה פחות, לא?
היום אתה מגלה המון דברים דרך "חקירה" בפייסבוק או רשתות של אנשים...
פריצה לחשבון מייל או מסמכי גוגל דרייב למשל, זה עולם ומלואו...
כלומר חקירה טכנית במחשב היא תחליף לחקירה הפיזית של מעקב אחר אנשים...
מה דעתך?

לצפיה ב-'חקירות של "פעם"'
חקירות של "פעם"
( לעמוד שלי בתפוז )
21/08/2018 | 13:21
39
סמי שלום רב

בחיי היום יום שלנו אנו עדים ונחשפים כל יום יותר ויותר לעולם הדיגיטל.
נכון כי כל התנהלות היום יום שלנו מתבססת על הקידמה שבאינטרנט והמדיה.
כיום ניתן לדלות פרטים רבים מאוד על כל אדם, כישרון מציאת הפרטים תלוי במיומנות המחפש, ככלל כל מה שנמצא "באוויר" ניתן לגילוי !!!
בעבודת החקירות שלנו אנו לא נשארים מאחור ואנו משתמשים הרבה בדיגיטל, 
אך תמיד יש את הקלישאה שהיא לא שאין טוב ממראה עיניים, אנחנו כיצורי אנוש יכולים תמיד לראות את מה שהמצלמה לאו דווקא יכולה לזהות.
כאמור כדי להיות מעודכנים בקידמה יש צורך ואף חובה לשלב את כל המשתנים והאמצעים שיש לנו הן כאנוש והן במדיה הדיגיטלית כדי ליצור תמונת מצב הטובה ביותר לתוצר המבוקש.
ואכן אנו כחוקרים למדנו ועדיין למדים לשלב את האמצעים הללו.
לצפיה ב-'מעוניין בחקירה מסוימת- האם היא ניתנת לביצוע?'
מעוניין בחקירה מסוימת- האם היא ניתנת לביצוע?
15/08/2018 | 10:46
1
68
היי אבי, מה שלומך?
ברצוני לשאול האם באפשרותך, או באפשרות חוקר פרטי בכלל, לבצע עבורי חקירה סודית במסגרתה לדווח לי חלוקת תפקידים בחברה?
לדעת מי עושה מה, מתי, מה הסמכות של כל אחד, הטייטל, הגדרת תפקידו, מול אילו ממשקים הוא פועל...
אני לא עובד בחברה,
אני רומיתי על ידה...
לצפיה ב-'חקירה'
חקירה
( לעמוד שלי בתפוז )
18/08/2018 | 13:00
38
שלום לך אורח

משאלתך יש מספר נושאים שצריך לקבל רקע על הבקשה.
ככלל ניתן ואפשרי לבצע חקירה כזאת, יכול להיות שסעיף או שניים לא יעלו בחקירה ואפשר שסעיפים אחרים שכן יכולים לסייע ואןלי אף יותר כן יעלו, כאמור כל מקרה לגופו של עניין.
משרדי וגם משרדים אחרים יכולים לרוב להתמודד עם עבודות שכאלה.
חשוב מאוד מאוד במיוחד בסוג כזה של עבודה לקחת אך ורק משרד חקירות מורשה. חוקר פרטי לא רשאי לבצע חקירות שכאלה.
מוזמן לפרט או לפנות ותענה .

בהצלחה
לצפיה ב-'מספר ילדי מוריש'
מספר ילדי מוריש
07/08/2018 | 14:27
1
70

אבי האלמן נפטר אף הוא ,והותיר מזומן בבנק ,ללא צוואה. אנו ,9 כל ילדיו מאשתו,רוצים לעשות הסכם חלוקת עזבון ולגשת איתו לבנק למשוך  את הירושה. אחד מאיתנו שימש אגב כמורשה בחשבון ויש סעיף איריכות ימים. 
שאלנו הספצייפת  היא טכנית. איך אנו מאשרים לבנק  את עניין ה'שלמות'- שרק אנחנו 9 הילדים (מאותו אם ז"ל אגב).ואין למשל עוד ילדים? האם אפשר לבקש אישור ממשרד הפנים למשל?

לצפיה ב-'ירושות'
ירושות
( לעמוד שלי בתפוז )
08/08/2018 | 08:56
44
אלי שלום רב

שאלותיך בנושא זה לא קשורות לנושא החקירות.
אתה צריך להפנות את השאלות לעורך דין המתמחה בירושות ועזבונות. לבטח יוכל ליעץ או לטפל לך בנושא.
בהצלחה
לצפיה ב-'גילוי חסוי לאחר ביצוע השיחה'
גילוי חסוי לאחר ביצוע השיחה
06/08/2018 | 07:20
1
63
שלום,
אני מדבר על שיחה ממספר חסוי שבוצעה לפני זמן רב (יותר משלוש שנים), אני יודע שכדי לקבל את הפרטים מחברת סלולר יש צורך בצו, שמעתי שחוקר פרטי יכול לגלות את המספר, זה נכון או לא?

תודה.
לצפיה ב-'מספר חסוי'
מספר חסוי
( לעמוד שלי בתפוז )
06/08/2018 | 13:51
70
שלום רב
עקב הזמן הארוך מאז ביצוע השיחה אני בספק רב מאוד אם חברת הסלולר יכולה להוציא לך את המבוקש , כמובן עם אישורים מתאימים.
חוקר יכול לגלות את המספר אם עבר תקופה לא ארוכה כמו שאתה מתאר. או התקנת תוכנה ש"הופכת " מספר חסום לגלוי.
וכך לראות מי מתקשר אליך ולהגיע אליו.
לצפיה ב-'אשמח שתשים לב להודעתי מחודש יוני על העלמות ממחסן ציוד '
אשמח שתשים לב להודעתי מחודש יוני על העלמות ממחסן ציוד
31/07/2018 | 12:09
1
36
תודה רבה!
לצפיה ב-'מחסן ציוד'
מחסן ציוד
( לעמוד שלי בתפוז )
02/08/2018 | 08:31
35
שלום רב מעסיק

ראשית התנצלות ממני על כך שלא עניתי לך על שאלתך.
לעצם העניין, ישנם מגוון רב של אמצעים ושיטות לנטר ציוד או לפקח עליו , הן בזמן אמת והן בדיעבד.
חייבים לראות בעין ולהבין את אופי העבודה ודרך התנהלות העובדים.
שיטת "ההפחדה " רגילה היא לבקש מהעובדים לעבור בדיקת פוליגרף עקב גנבות מהעסק. אך כדאי לדעת כי זו אינה ראיה ישירה.
אפשרות אחרת היא להציב "פיתיון "ולפקח עליו
אפשרות אחרת היא בדיקה אקראית.
עוד אפשר ביום קניה מעובד שחשוד בגנבה.

כאמור ישנם דרכים מגוונות , אם ברצונך לשמוע תוכל לפנות בפרטי אלי או לכל משרד שינסה לעזור לך.
רצוי במהרה ודיסקרטיות מלאה.

ושוב התנצלות. בהצלחה.
לצפיה ב-'כמה זמן בערך אורך התהליך? '
כמה זמן בערך אורך התהליך?
25/07/2018 | 13:02
1
49
לצפיה ב-'תהליך'
תהליך
( לעמוד שלי בתפוז )
26/07/2018 | 16:32
46
לא הבנתי לגבי איזה תהליך מדובר
לצפיה ב-'איתור כתובת'
איתור כתובת
19/07/2018 | 10:07
1
84
שלום רב,
אני מנסה לאתר את כתובת מגוריו של מנהל בכיר בחברה ממשלתית. יש לי את שמו כמובן, כתובת המייל במשרד, מספר הטלפון במשרד ומספר הטלפון הנייד. עד כמה זה אפשרי לאתר את כתובתו באמצעות מידע חופשי באינטרנט?
תודה רבה.
לצפיה ב-'איתור כתובת'
איתור כתובת
( לעמוד שלי בתפוז )
19/07/2018 | 18:47
71
כפיר שלום רב

חיפוש באינטרנט הוא פשוט לעיתים תלוי בידע של אותו מחפש לבצע הצלבות או חיפושים באתרים כאלו או אחרים.
מידע גלוי הקיים באינטרנט יכול לתת את התשובות לשאלתך. תלוי ביכולת האישית של המחפש.
לצפיה ב-'אהבה עיוורת '
אהבה עיוורת
( לעמוד שלי בתפוז )
17/07/2018 | 12:22
3
439

מנשה התקשר אלי וביקש להיפגש, אמר לי כי קרא עלי בפרסום באינטרנט וברצונו שאני יעשה מעקב על בת זוגו, הרגשתי משהו בדיבור שלו ובחוסר מיקוד. הוא קפץ מנושא לנושא, אך הדברים עליהם דיבר היו מאוד מקוממים ונראה בברור כי הוא מנוצל כספית באופן דוחה.

נפגשתי עם מנשה שהגיע אלי תוך כדי עבודה שלו, סיפר לי כי הוא גרוש עם שני ילדים מתבגרים ויש לו ב- 8 שנים האחרונות בת זוג בשם ריקי. לשאלותי למנשה כדי להבין את טיב היחסים והחשדות הסתבר לי כי ריקי היא "האדון" בבית ועל פי דבריה ישק דבר. ריקי מחליטה מתי להפגש, איפה, לאן, מתי יהיו יחסי מין (לעיתים רחוקות מאוד) ועוד הרבה סיפורים שהכתב קצר מלהכיל.

ריקי יוצאת עם חברים שלה "מהעבודה" ומנשה תפקידו לספק לה כספים. תפקידו של מנשה גם לעשות קניות באופן קבוע בכל יום שישי, לספק מזומנים למחיה, לטפל ברכב של ריקי. אין מילים אחרות אלא לומר כי מנשה חי רק כדי לכלכל ולשרת את ריקי.
ניסיתי לפקוח למנשה את העיניים אך היה לו קשה להבין שיש דרך אחרת למערכת זוגית. הוא יודע שהוא מנוצל אך הוא כבול בקסמיה והמלכה ריקי מנצלת את המצב.

התארגנתי למעקב ביום חמישי בערב. ריקי יצאה עם חברים מהעבודה, נאספה ע"י חברה ובעלה ובהמשך עוד גבר הצטרף והם נסעו לחתונה במודיעין. התארגנתי ללבוש מתאים למעמד, הגעתי לכניסה, שלשלתי מעטפה ריקה ומצויד באמצעי צילום סמוי נכנסתי לאולם. זיהיתי מיד את ריקי ואת החבורה ומיד ראיתי כי זה מעבר ל"חבר" מהעבודה, ההתגפפויות, נשיקות וכל השאר.

שלב קבלת הפנים והחופה הסתיים ועברנו לאולם, השולחנות היו סמוכים ואף רקדתי לצד ריקי וחייכנו בשלום שלום. כך המשיך הערב, כשיש לי הרבה חומר שלא מותיר ספק.

למחרת נפגשתי עם מנשה, הצגתי לו את החומר והראתי לו מי הם חבריה לעבודה, מנשה תפס את הראש ואמר "ידעתי ידעתי"! פקחתי לו את העיניים, הסברתי לו שצברתי ניסיון לא קטן וכושר האבחנה שלי מצוין.

מנשה לא הפסיק את הקשר, קשה לו. התקשר אלי עוד פעם והסיפור חזר על עצמו. בפעם השלישית רצה שוב שאעקוב אחריה אך סרבתי להמשיך, הודעתי לו שחבל לו על הכספים שכן יש לו את כל מה שהוא רוצה וחושב, ואין לי כל כוונה לקחת כספים על דברים ברורים מול העיניים.

מנשה לא התקשר יותר הבין, אך אני בטוח שהוא עבר לחוקר אחר.
למה?

הסיפור הוא אמיתי והדמויות טושטשו להצניע את הנוגעים בדבר.
משרד החקירות "חקר האמת" מכבד כל אדם באשר הוא ושומר על צנעת הפרט.

לצפיה ב-'כי מנשה טיפש'
כי מנשה טיפש
22/07/2018 | 04:54
1
66
אי אפשר להציל את מי שלא רוצה להינצל.
לצפיה ב-'כי מנשה טיפש'
כי מנשה טיפש
( לעמוד שלי בתפוז )
22/07/2018 | 18:46
66
אכן יש ברבה ניסתר שקשה לי להבין ולקבל. אך אני משתדל לכבד את דרכו של האחר
לצפיה ב-'לא טיפש - זו מערכת יחסים מסוג אחר'
לא טיפש - זו מערכת יחסים מסוג אחר
23/07/2018 | 22:35
58
גם אבא שלי ככה. היתה לו חברה כזאת. היא לא בוגדת אבל מנצלת כלכלית, כסף, תעשה לי סידורים תסיע אותי כי לא בא לי לנהוג וכו'.
מצידה לא נתנה כלום ואני מאמינה שגם לא מין אבל לא שאלתי. אבל הוא המשיך לשעשע אותה. למה?
הוא לא היה מטומטם בכלל. לדעתי זו מערכת יחסים שבה האישה או הגבר לצורך העניין, אתה משלם עבור זה שהיא מבלה איתך חלק מזמנה. אם ביודעין או לא ביודעין - זו מערכת היחסים. רוצה קח לא רוצה אל תקח. אבי יכול היה לעזוב אותה בכל שלב אבל התלונן והתלונן על היחס שלה אליו ולא עזב.
אז גם מנשה אולי במצב דומה.

לצפיה ב-'אדם שנפצע בתאונת דרכים האם מותר לחוקר לצלם אותו בחוץ'
אדם שנפצע בתאונת דרכים האם מותר לחוקר לצלם אותו בחוץ
06/07/2018 | 14:34
1
80
הכוונה כשהוא בשטח ציבורי
1 כשהוא נוהג ברכב
2 כשהוא עושה קניות בסופר
3 בזמן הפעלץת מאמץ בשטח הציבורי
תודה רבה
לצפיה ב-'צילום בשטח ציבורי'
צילום בשטח ציבורי
( לעמוד שלי בתפוז )
06/07/2018 | 17:00
67
חזי שלום רב

"כן" אחד גדול לכל שאלותיך.
חוקר פרטי רשאי לצלם אדם כשהוא נמצא במקום ציבורי וזאת כדי לאושש או להפריך את טענותיו או של הביטוח או כל גורם אחר.

לצפיה ב-'האם מותר לחוקר פרטי לצלם אותי בגינתי או בביתי (ועוד שאלות)'
האם מותר לחוקר פרטי לצלם אותי בגינתי או בביתי (ועוד שאלות)
06/07/2018 | 07:41
1
103
שלום רב
האם מותר לחוקר פרטי לצלם ולהאזין אותי בתחום רכושי
אם אני לא רוצה להיות מזוהה אם אניחובשת כובע רחב האם אוכל לומר שזה לא אני במידה וצולמתי

לצפיה ב-'צילום סתר'
צילום סתר
( לעמוד שלי בתפוז )
06/07/2018 | 13:30
106
מכאלה שלום רב

מדבריך אני למד כי המעשה כבר נעשה ואת מעונינת לדעת אם המעשה חוקי או לא.
לחוקר ולכל אדם אחר מותר להקליט או לצלם שיחה בה הוא נוכח ושותף לשיחה.
וזאת בתנאי שעשה את הכניסה מרצון ולא הבעת התנגדות לכניסתו.
ישנם כמובן סייגים לעצם המעשה , אך כל מקרה נדון לגופו.
לגבי הסתרת חיצוניותך או תחפושת , את תמיד יכולה לטעון שלא את , אך קחי בחשבון מה היה לפני כן את המקום עצמו (ביתך) או כל מקום ברשותך.
ככלל אם יש ספק באמיתות דבריך או מעשיך שלך או של החוקר תמיד אפשר לפנות לערכאות משפטיות ולבדוק את הטענות.
קשה לתת תשובה חד משמעית במצב בו את מתארת , כאמור צריך לקבל את מירב הפרטים כדי לתת חוות דעת ברורה יותר.
מוזמנת לשתף ולקבל עצה או דעה. 
לצפיה ב-'פריצה לדירה'
פריצה לדירה
01/07/2018 | 14:39
3
146
היי, פרצו לדירה שלי שהייתי בחו"ל וכמובן בילגנו, שברו ולקחו דברים. פעלתי לפי מה שנהוג, הגיע משטרה ומנעולן והפקתי לקחים להבא....
המשטרה סיירה בבית עם פנס, לקחה טביעות אצבע ורגליים, מדדה בסרגל וצילמה...
מעניין אותי לשמוע ממך ואולי תדע לענות לי -
מה המשטרה עושה עם הממצאים? מה היא עושה עם הדיווח של כל מה שנגנב (הכנתי רשימה מסודרת)? האם היא תנסה למצוא את הפורצים (בעזרת אירועים נוספים כמובן)? האם לקיחת חוקר יכול לעזור במשהו פלילי כזה? 
לצפיה ב-'פריצה לדירה'
פריצה לדירה
( לעמוד שלי בתפוז )
02/07/2018 | 12:47
2
97
אור שלום רב

צר לי על הרגשתך , שכן גם אני לצערי חוויתי פריצה בדומה וההרגשה של חדיה לפרטיות לקודש הקודשים שלנו היא מרגיזה מעצבנת ומקוממת.
לשאלתך, המשטרה היא גוף שמטרתו לשרת את האזרח, לרשות המשטרה יש מגוון כלים ואמצעים להשגת המטרה. אולם לא תמיד מוצאים פתרון לכל דבר שכן כמות הארועים היומיים שהמשטרה מטפלת הם פי כמה וכמה יותר מהמסוגלות וכוח האדם העומד לרשותה. כאזרח אתה מצפה לפתרון הולם ומהיר, בפועל זה קצת הרבה דמיוני.לרשות המשטרה יש מאגר של תביעות אצבע DNA וככן אמצעים אחרים שאי אותם לאף גורם אחר, יוצא כי לפעמים הפורץ משאיר אחריו קצה חוט שיכול להוביל לזיהויו אך לרוב עקב המימנות הרבה שיש לפורצים הם נזהרים מלקשור עצמם לראיות. לכן המשטרה ויחידת המז'פ כן עושים את ההליך כדי לנסות לעלות על רמז כל שהוא. ושוב לרוב הסיכוי נמוך.
לדעתי במקרה של פריצה "סטנדרתי" אין טעם בלשכור שרותי חוקר פרטי. איפה כן ? כאשר יש פריט או סימן מיוחד רב ערך או יחודי או אדם מסוים שנחשד, וזאת על סמך ניסיון שלפתע אורח החיים שלו משתנה עקב סכום לא מבוטל שהגיע אליו , במקרים אלו כן יש טעם לשכור שרותים של חוקר בנוסף למשטרה.
לסיום , יש להנע מלדבר על נסיעות מתוכננות או חפצים מיוחדים או כספים משמעותיים עם כל אחד שכן מי יודע מי מחכה מאחורי הסיבוב... (-: 
לצפיה ב-'המון תודה לך! אשמח להמשיך לשאול-'
המון תודה לך! אשמח להמשיך לשאול-
04/07/2018 | 11:47
1
41
אכן ההרגשה בדיוק כמו שתיארת- מרגישה ומקוממת, על כך שדברים כאלו קורים מידי יום לאור יום ומשאירים דיירי הבית חסרי אונים.
אני מבינה את מצב המשטרה.
המזפ מצא טביעת רגל בולטת מאוד, מחליפים נעליים, אז הוא מדד רק את הגודל שלה בסרגל, והוא מצא גם טביעות אצבע שזה לא מאה אחוז של הפורץ כמובן.
-- > מה אתה חושב על זה? אם תיהיה פריצה נוספת בשכונה זה יעזור? שיראו שהזירה והסגנון די דומים...
--> אין לי שום חשד באף אחד. אז אין טעם לחוקר נכון?
--> אנחנו בהחלט נפיק לקחים לגבי לשמור לעצמינו נסיעות מתוכננות, לא להזמין מונית מהבית, לא לפרסם תמונות... יש עוד טיפים כאלה? איך לדעתך עקבו אחרינו?  

לצפיה ב-'התגוננות'
התגוננות
( לעמוד שלי בתפוז )
05/07/2018 | 08:41
39
אור שלום רב

לשאלותיך, נראה לי שככל ויהיו פרטים שיכולים לקשור חשוד מסוים לארוע כך יהיה טוב יותר לנסות לקשור אותו.
יש להבדיל בין ראיה ישירה כגון ט.א.  DNA. צילום  ועוד.   לבין ראיה נסיבתית.
שכן ע'פ חוק עד שאדם לא הורשע הוא בחזקת זכאי.
דרכי התגוננות הם רבים מידי ומגבילים מידי, אין אני חושב כי צריך להגביל את החרות שלנו אבל יש בהחלט צורך לשים לב ולשמור על פרטיות כי בעידן המדיה והדיגיטל אפשרות העיקוב אחר כל אדם הם גדולות ומגוונות.
לכן הצעתי היא לא להגביל את החופש לו אנו מחכים אבל בהחלט לתת שימת לב לחשיפה במיוחד במדיה .
שיהיה קיץ נעים ומהנה על כולם
לצפיה ב-'הנהנתן '
הנהנתן
( לעמוד שלי בתפוז )
17/07/2018 | 12:24
1
90

לצפיה ב-'הנהנתן'
הנהנתן
( לעמוד שלי בתפוז )
01/07/2018 | 12:29
649

"שלום אבי, זה אתה? חוקר פרטי?"

כך החלה השיחה עם שירלי, לאחר שהציגה את עצמה בשמה הפרטי בלבד ואמרה כי הגיעה אלי דרך חברה טובה שאף היא "קולגה" למצב בו היא נמצאת.

שירלי סיפרה כי היא בתחילת שנות ה-30, מתגוררת באחד הישובים באזור המרכז, נשואה למוטי, גם הוא בתחילת שנות ה-30 לחייו. מוטי הקים עסק מצליח לאביזרי אלקטרוניקה, ולא קיבל בירושה ובמו ידיו המשיך קדימה. אני מאוד אוהב כאלה שדוחפים את עצמם מהתחלה לבד, מתקדמים ועולים.

מוטי החל מכלום, בבית מאוד פשוט, הצליח בעבודתו, התרחב, התפרנס ופירנס בכבוד והחל להתנהג בסוג של נהנתנות. בהתחלה עבר לבית עם גינה, בהמשך קנה אופנוע ים שעמד בפאר בחנית הבית, החליף לרכב מסחרי גדול עם אבזורי ניקל ונצנוצים, המשיך וקנה ספיד בואט שעוגנת בכינרת ואיתה נוסעים לסופש"ים. שירלי הקטנה נהנתה מהשפע ופרגנה למוטי על הצלחתו, טיפלה בילדים והמשיכה להיות "הנגררת" אחר מאוויו של מוטי. עד ש...

יום אחד, בשעות הערב, מוטי נרדם בחדר ושירלי כהרגלה היתה עם שני ילדיהם הקטנים, הנייד היה על מצב רטט ושיחה נכנסה הראתה על הצג את "מוטי בת ים". שירלי לא ענתה כי לא רצתה להתערב בעניין לקוחות בעבודתו של מוטי. לאחר חצי דקה הודעה קפצה בנייד: "מה קורה? הברזת לי היום ואני חיכיתי רציתי להתפנק קצת עליך. דבר איתי ממי".

מסך של חושך נפל על שירלי, סחרחורת, יובש בגרון ומחנק.
עולמה חרב ברגע אחד, ללא ספק מוטי בת ים הורס לה את הקן שלהם.
לאחר שיצאה מההלם וניסתה להתעשת, מה שלא צלח, שירלי אספה את עצמה והמשיכה כאילו כלום.

בשלב זה שירלי פנתה אלי וסיפרה לי את הסיפור.
היא הגיעה אלי קטנה, חמודה, שברירית, עם עיניים כחולות בוהקות ואדומות מבכי רב מהזמן האחרון. שירלי הגיעה אלי עם אחותה רינת, שלצער המשפחה עברה את המצב הזה עם בן הזוג הקודם שהתהולל לא מעט.
קיבלתי משירלי את כל הפרטים הרלוונטים, צ'ק של מקדמה והתחלנו.

מעקבים של מספר ימים על מוטי לא הניבו דבר. מוטי טיפח את העסק שלו, עד שביום הרביעי שירלי מתקשרת אלי ואומרת כי הוא נוסע מחר לחו"ל לתערוכת אלקטרוניקה בברלין ואין טעם להמשיך עד שחוזר בעוד ארבעה ימים.
שאלתי "זה היה בעבר? זה סביר?", אמרה לי שנראה לה שכן. אך הבנתי שהיא לא סגורה על כך.

משהו דגדג לי ולא נתן לי מנוח, הטיסה היתה בשעות הצהריים, ניצמדתי למוטי מהבוקר ללא ידיעת שירלי והחלטתי לתרום כמה שעות מעצמי בתור חוקר. מוטי עבד מעט בעסק וחתך הביתה בשעות הצהריים המוקדמות. מונית הגיעה לאסוף אותו מהבית, יצא עם מזוודה והכל היה רגיל. אלא... לא נסע לנתב"ג.

המונית נוסעת, נו לאן? למוטי בת ים כמובן. "מוטי בת ים" עלה למונית בנשיקה לוהטת למוטי שלנו כאשר המצלמה תיעדה את שניהם בשקיקה רבה, בוידאו שלא משאיר מקום לדמיון או שאלות. שני ה"מוטי" עלו למונית ונסעו לנתב"ג.

בשלב זה התקשרתי מיד לשירלי ועדכנתי אותה, הלם ואלם היו כלום לעומת ההרגשה של שירלי. שירלי אספה את עצמה מהר מאוד וכמובן שהמשכנו ללוות אותם לנתב"ג. נכנסתי איתם לשדה והמתנו, גיפופים ונישוקים כל הזמן, ואני מתעד במצלמה הסמויה את הכל מקרוב, צמוד אליהם.
שירלי הגיעה ואז קלטה אותם, באה למוטי שלנו בזמן נשיקה לוהטת עם מוטי בת ים.

"שלום לך" אמרה שירלי. מוטי הסתובב ונהיה לבן, כאשר אנו מתעדים כל שניה בסרט טורקי הזה. מוטי נאלם והשפיל מבט. "מה קורה פה?" שירלי שאלה. שתיקה.
מוטי יצא מהליין של הבידוק ודיבר עם שירלי בצד, השפיל מבט ולא היה מסוגל להרים ראשו לשירלי.
מוטי בת ים נעלמה וברחה.
מוטי שלנו חזר עם שירלי הביתה.

הסיפור הוא אמיתי והדמויות שונו מעט כדי להצניע.
משרד החקירות "חקר האמת" שומר על צנעת הפרט ודיסקרטיות מוחלטת.
אבי דור "חקר האמת".

מנהל/ת הפורום

אודות:
אבי דור - חוקר פרטי ובעלים של משרד חקירות "חקר האמת". כדי לבצע חקירה ראויה וחוקית אין מספיק ברישיון חוקר, חייב להיות משרד מורשה מטעם משרד המשפטים כדי
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

אבי דור - מנהל פורום חקירות פרטיות
מנהל הפורום אבי דור

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו