לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
69056,905 עוקבים אודות עסקים

אודות הפורום תמא 38 והתחדשות עירונית

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפורום תמ"א 38 והתחדשות עירונית.
 חשוב לציין כי פורום זה וכל הנאמר בו, בין אם על ידי מנהל הפורום ובין אם על ידי גולשים אחרים, אינו מהווה עצה משפטית או תחליף לה ועל כן אין להסתמך עליו.
המשך >>

לצפיה ב-'המהדורה המעודכנת והדיגיטלית של הספר שלי'
המהדורה המעודכנת והדיגיטלית של הספר שלי
12/05/2019 | 12:14
18
המהדורה המעודכנת והדיגיטלית של הספר שלי, מהדורת 2019, יצאה לאור וניתן לרכוש אותה דרך אינדיבוק כעת במחיר מבצע 69 ש"ח 

https://goo.gl/E6Q6tk
לצפיה ב-'תיקון לחוק רוב של 80%'
תיקון לחוק רוב של 80%
09/05/2019 | 14:33
2
679
היתה כתבה לפני כמה חודשים כי יש כוונה לתקן את החוק לרוב של 66% בפינוי בינוי להיתר בניה . אצלנו יש כבר תב"ע קיימת . האם זה נכון, ואם כן היכן זה עומד ?  תודה.
לצפיה ב-'הרוב הנדרש'
הרוב הנדרש
11/05/2019 | 11:30
1
36
בפרוייקט שמתנהל לפי חוק פינוי בינוי עדיין הרוב הנדרש הוא לפחות 80% מבעלי הדירות הקיימות. בהקשר זה אין חשיבות לשאלה האם יש תב"ע או עדיין אין.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
11/05/2019 | 23:18
11
לצפיה ב-'גילוי הסכמים ושקיפות מומחים כלפי בעלי הדירות בפרויקט תמ"א'
גילוי הסכמים ושקיפות מומחים כלפי בעלי הדירות בפרויקט תמ"א
05/05/2019 | 20:06
1
17
האם עו"ד, מפקח בניה ושמאי המייצגים בעלי דירות אך שכרם משולם ע"י היזם חייבים לחשוף לבעלי הדירות אותם הם מיצגים את פרטי ההסכם ואת שכר הטירחה לצורך הגדלת האמון ?
האם גם מפקח הבניה והשמאי אמורים לחתום על הסכם שירות מול בעלי הדירות בהעדר כל מסמך מחייב הקושר ביניהם ?

תודה מראש.
לצפיה ב-'הסכמים '
הסכמים
08/05/2019 | 10:10
12
כל ההסכמים הללו הם בשקיפות מלאה מול בעלי הדירות. אני חוזר כולם ובשקיפות מלאה
לצפיה ב-'גילוי הסכמים ושקיפות מומחים כלפי בעלי הדירות בפרויקט תמ"א'
גילוי הסכמים ושקיפות מומחים כלפי בעלי הדירות בפרויקט תמ"א
05/05/2019 | 20:06
11
האם עו"ד, מפקח בניה ושמאי המייצגים בעלי דירות אך שכרם משולם ע"י היזם חייבים לחשוף לבעלי הדירות אותם הם מיצגים את פרטי ההסכם ואת שכר הטירחה לצורך הגדלת האמון ?
האם גם מפקח הבניה והשמאי אמורים לחתום על הסכם שירות מול בעלי הדירות בהעדר כל מסמך מחייב הקושר ביניהם ?

תודה מראש.
לצפיה ב-'קומה אחרונה בבניין לתמא 38 '
קומה אחרונה בבניין לתמא 38
16/04/2019 | 19:35
1
36
שלום,
כשעושים תמא 38 הוספת שתיים וחצי קומות נוספות,
האם התקרה הישנה של הקומה האחרונה היא הריצפה של הדירה החדשה שניבנית?
האם עושים רווח בין התיקרה היש.ה לדירה החדשה שניבנית  והריצפה של הדירה החדשה לא קשורה לתקרה הישנה?
מחשהו יכול להרחיב הנושא הזה?
תודה מראש
מנגואית
לצפיה ב-'תמא חיזוק'
תמא חיזוק
24/04/2019 | 16:37
29
מבצעים קונסטרוקציה חדשה וחיזוק הגג הישן .
הכתובת לשאלות אלה היא הקבלן, המהנדס שלו, בעלי מקצוע
לצפיה ב-'המהדורה המעודכנת הדיגיטלית של המדרך השלם לבית המשותף'
המהדורה המעודכנת הדיגיטלית של המדרך השלם לבית המשותף
12/02/2019 | 11:19
41
המהדורה המעודכנת והדיגיטלית של הספר שלי, מהדורת 2019, יצאה לאור וניתן לרכוש אותה דרך אינדיבוק כעת במחיר מבצע 69 ש"ח

https://goo.gl/E6Q6tk  

לצפיה ב-'תיקון 6'
תיקון 6
05/04/2019 | 15:22
1
29

שלום רב,
האם היזם מחויב להציע חלופות לישיש (94) ב תמא 38.2 כמו בפינוי בינוי. למשל דירת תמורה מחוץ לפרויקט.
היזם מתנגד בטענה שהתיקון לחוק פינוי בינוי אינו חל על תמא 38.2 בגלל מיסוי שיחול עליו אם ירכוש את הדירה באתר מהישיש.
תודה,
אבי

לצפיה ב-'תיקון 6'
תיקון 6
06/04/2019 | 16:56
26
תיקון 6 חל רק על עיסקאות פינוי בינוי.

לצפיה ב-'תוספת קומה'
תוספת קומה
27/03/2019 | 10:51
1
37
תמ"א 38/1 בבנין שלנו אושרה כבר לפני שנתיים ואישרו לקבלן להוסיף 2.5 קומות לבנין של 3 קומות. העבודות אמורות היו להתחיל והבנין כבר גודר. עכשיו היזם הודיע לדיירים שהוא רוצה להעביר את הפרויקט ליזם אחר, ושהיזם החדש רוצה להוסיף עוד קומה מעבר למה שכבר אושר. האם כל ההתחייבויות של היזם הקודם תקפות, או שכל ההסכמים וההתחיבויות נפתחות מחדש?
לצפיה ב-'הכל נפתח מחדש'
הכל נפתח מחדש
27/03/2019 | 17:57
19
לצפיה ב-'היטל השבחה'
היטל השבחה
16/03/2019 | 22:11
1
45
שלום. אם דייר בפרוייקט תמ"א או פינוי בינוי (כשהטב"ע שונה) שמוכר את הדירה לפני ביצוע או השלמת הפרוייקט מחוייב בהיטל השבחה (שאמור להיות משולם ע"י היזם)?
לצפיה ב-'היטל השבחה'
היטל השבחה
23/03/2019 | 16:44
28
העירייה קובעת זאת ויש להניח שיהיה, לגבי הסכום נהוג להתמקח, בכל מקרה חשוב לדאוג שבחוזה מול היזם יכתב במפורש מי נושא בכך.
לצפיה ב-'זכויות בנייה תמא 38 חיזוק'
זכויות בנייה תמא 38 חיזוק
12/03/2019 | 19:43
1
47

מקריאה בפורום הבנתי כי מכח התמא 38 לחיזוק הבניין ניתן לתת לדיירים זכויות בניה של עד 25 מ"ר לכל דירה קיימת וזאת ללא קשר למרפסת.
השאלות שלי הן:

1. האם המרפסת נבנת בהכרח מכח חוק המרפסות ומצטרפת לעד 25 מטר מכח התמא?

2. האם יזם שהוסיף 13 מטר ממד + 8 מטר מרפסת שירות (צמודה למטבח) + 12 מטר מרפסת  - ניתן לומר בהכרח שהוא ניצל את הזכויות של התמא לצורך בניית הממד ומרפסת השרות (ששטחם יחד הוא 21 מטר) וניצל את חוק המרפסת לצורך בניית המרפסת?

האם אפשר להסביר בדרך אחרת את סך השטח שבנה (13 ממד + 8 שרות + 12 מרפסת)? הרי הוא יכול לבנות עד 25 מטר מכח התמא.

אשמח לשמוע ולהחכים ממנוסים ממני.

תודה

לצפיה ב-'תמא חיזוק '
תמא חיזוק
15/03/2019 | 16:29
25
מרפסת היא בנוסף. השאלה אם תהיה מרפסת או לא תלויה בקוי בנין ושאלות תכנוניות שונות.
אין לך זכות אבסולוטית לקבל 25 מ"ר. זה נתון למשא ומתן מול יזם וכן למגבלות תכנוניות. זה סעיף מרכזי עליו דנים בחוזה מול היזם.
וכפי שציינת זה עד 25, כלומר גם פחות.
לצפיה ב-'סעיף בחוזה על התחלת תמ''א'
סעיף בחוזה על התחלת תמ''א
12/03/2019 | 10:25
1
38
שלום
אני כרגע שוכרת דירה שאמורה להתחיל בה תמ''א אך אין עדיין צפי מוגדר.
השבוע אני צריכה לחדש חוזה ואני רוצה להוסיף סעיף שמאפשר לי לעזוב את הדירה ללא הפרת זכויותיי במידה ומתחילה תמא.
כמו כן לקבל הודעה מוקדמת על תחילת השיפוצים כחודש וחצי לפני.
איזה סעיף רצוי לנסח במקרה כזה?
לצפיה ב-'סעיף יציאה בהסכם שכירות'
סעיף יציאה בהסכם שכירות
15/03/2019 | 16:27
16
המשכיר חייב להסכים לכך ולרוב יש גם בהסכם התמא סעיף שמחייב אותו להכניס להסכם השכירות תנאי של שחרור מוקדם וכד'.
אני לא מנסח בפורום הזה סעיפים בחוזה וזה חורג ממה שאני מספק כאן. ממליץ שתבקשי מבעל הדירה להכניס סעיף כזה.
לצפיה ב-'חולת אלצהיימר בפרוייקט תמא 38'
חולת אלצהיימר בפרוייקט תמא 38
10/03/2019 | 15:09
2
31
אימי בת 82 חולה באלצהיימר ולא מונה לה אפוטרופוס עקב מחלוקת בין האחים.
כעת היא נתבעת בגין אי חתימתה על הסכמה לתמ"א 38 לבניין בו יש לה דירה. הדירה מושכרת ושכר הדירה משמש אותה להשכרת דירה בה היא מתגוררת עם מטפלת סיעודית.
שאלותיי הן:
1. מה עושים במקרה כזה ? האם ניתן להחתים אותה למרות מחלתה ?
2. ביקשנו מהיזם להתחייב כי אם שכר הדירה יפגע עקב עבודות התמ"א הוא יפצה אותה . הוא סירב והסכים רק בתנאי שסכום הפיצוי יושב לו בתום הבניה. בתום הבניה היא תחזור לגור בדירתה ולא יהיה לה מאיפה להחזיר. מה עושים ?
3. המעלית אותה בונה היזם נמצאת בצד הבניין בו מצויה הדירה שלה ולצורך בניית מעלית ילקח חלק מדירתה. היזם מתעקש שלא לפצות על כך מעבר למה שפוצו כל יתר בעלי הדירות , למרות שגודל דירתן לא נפגע מכך. הייתכן ?
4. בכלל יש תחושה שכל הנושא הזה של תמא מתנהל באופן חובבני. היזם הספציפי שעליו מדובר בנה רק פרוייקט תמא 1  וגם אותו עדיין לא סיים למרות עיכוב משמעותי במועד אליו התחייב. הדירה הזאת היא כל מה שיש לאימי , למה מחייבים אותה להפקיד את עתידה בידי יזם שלא נראה לי מקצועי ורציני בהתייחסותו לפרוייקט?
תודה מראש על העזרה וההכוונה.
לצפיה ב-'קשישה '
קשישה
11/03/2019 | 08:21
31
ניתן להחתים רק אדם בעל כשרות משפטית. זה מקרה בו הילדים צריכים לבוא בדברים עם היזם, בעזרת עו"ד, ולקבל הסדר מיוחד לאמא.
לצפיה ב-'זקנים מעל גיל 80 בתמא'
זקנים מעל גיל 80 בתמא
05/04/2019 | 12:08
12
החוק החדש מטיב איתה
תוכל לקרוא עוד במאמר מקיף באתר אפיקים כאן
לצפיה ב-'פרויקטים בפריפריה'
פרויקטים בפריפריה
07/03/2019 | 19:30
1
25
אחד ממשרדי הממשלה פרסם שנקודת האיזון של פרויקט תמ"א 38 מבחינת כדאיות היא 1.3 מיליון לדירת 100 מ"ר.

יש אזורים בפריפריה שמקיימים את התנאי ואף מעבר כגון אשדוד ועדיין מספר פרויקטים מזערי יצא לפועל אי אך אפשר להסביר זאת ?
לצפיה ב-'שאלה טובה'
שאלה טובה
10/03/2019 | 11:00
13
ראה, יש כל מיני סיבות שעדיין פרוייקטים של תמא לא מתרוממים בפריפריה. לא כל הסיבות נעוצות ביזמים. סביה אחת היא ראשי ערים אשר לא מעודדים פרוייקטים של התחדשות עירונית: בת ים, רמת גן, הרצליה, ראשון, גבעתיים ועוד. סיבה מרכזית אחרת היא למשל תיאבון גדול מדי של בעלי דירות, כלומר דרישות גבוהות ולא ריאליות. אני שמח לציין כי בשנה האחרונה מתחילים לראות יותר ויותר פרוייקטים מחוץ לגוש דן, למשל בחיפה, בנתניה, וגם באשדוד.  בסופו של דבר זה תהליך הכרחי.
לצפיה ב-'פרויקטים בפריפריה '
פרויקטים בפריפריה
07/03/2019 | 19:18
14
אחד ממשרדי הממשלה פרסם שנקודת האיזון של פרויקט תמ"א 38 מבחינת כדאיות היא 1.3 מיליון לדירת 100 מ"ר.

יש אזורים בפריפריה שמקיימים את התנאי ואף מעבר כגון אשדוד ועדיין מספר פרויקטים מזערי יצא לפועל אי אך אפשר להסביר זאת ?
לצפיה ב-'ליווי בנקאי לפרוייקט תמ"א 38'
ליווי בנקאי לפרוייקט תמ"א 38
05/03/2019 | 14:06
2
25
שלום,
בישיבה שהיתה לנו עם עורכת הדין שמייצגת אותנו מול היזם,עלו מצד מספר דיירים  שחייבים ליווי בנקאי  וללא ליווי בנקאי של היזם שלנו  ,נחפש יזם אחר שכן מוכן.
עורכת הדין שלנו ציינה שיש ליווי בנקאי רק על הדירות החדשות שמתווספות לבניין אבל לא לבעלי הדירות שמקבלות ממד ,מרפסת מעלית וחיזוק הבניין  ושברוב המוחלט זה כך.
יש התעקשות לליווי בנקאי לכל הפרוייקט .
מה דעתכם? העו"ד צודקת?
לצפיה ב-'בתמא לא לוקחים סיכון'
בתמא לא לוקחים סיכון
07/03/2019 | 14:21
26
ראשית חשוב לוודא שיש ערבות בנקאית מטעם היזם על סכום הדירה החדשה שכל אחד צפוי לקבל, וזאת בנוסף לערבויות נוספות מקובלות בהסכם כזה. שנית ליווי בנקאי מלא הוא קריטי כאשר היזם נעדר איתנות פיננסית מספקת. זה ענין שנתון לבדיקה ומחייב קבלת בטוחות אחרות ככל שאין ליווי מלא.
לצפיה ב-'פיקוח פיננסי והיתרונות עבור בעלי דירות'
פיקוח פיננסי והיתרונות עבור בעלי דירות
05/04/2019 | 12:16
6
שלום וברכה, 
פרויקטים רבים של חיזוק ותוספות אינם מצליחים "להשיג" ליווי בנקאי כי בנקים היום נוטים לא לממן פרויקטים אלו בגלל סיבות שונות ומגוונות.
לכן יזמים מנסים להכניס סעיפים המאפשרים להם להשיג מימון חוץ בנקאי
חוק המכר מכריח אותם קבלנים/יזמים שאינם מספקים ערבויות חוק מכר לרוכשים חדשים לגבות תשלומים בקצב מדוד, הכל בהתאם להתקדמות הבניה כך שמגדר בעקיפין גם בעלי דירות בפרויקטים של תמא
מבחינת הליווי הבנקאי גם הוא נועד עבור שמירה על הבנק אך בעקיפין שומר גם עליכם בעלי הדירות, ולכן מומלץ מאוד , אך לא במחיר של לוותר על הפרויקט במידה והוא עובד מבחינה כלכלית .
תוכל לקרוא בהרחבה על ליווי פיננסי וחלופות העומדות בפני דיירים כאשר אין ליווי בנקאי במאמר מקצועי ביותר באתר של אפיקים 38 - 
בהצלחה גדולה

לצפיה ב-'התמחור ב-"9.99" שקל לא חוקי?'
התמחור ב-"9.99" שקל לא חוקי?
03/03/2019 | 10:21
63
החברות מרוויחות מיליונים מתמחור עם מספר לא עגול של אגורות 
לצפיה ב-'פינוי בינוי בשני בניינים ישנים והצגת שרטוטי הדירות החדשות'
פינוי בינוי בשני בניינים ישנים והצגת שרטוטי הדירות החדשות
03/03/2019 | 03:34
1
35
שלום,

בבניין של הוריי (בניין ישן משנות ה60~) וכן בניין ישן נוסף לידו מתוכנן ביצוע של פינוי בינוי - לבנות בניין אחד חדש במקום שני הבניינים הללו.
כרגע אנחנו בשלבים של משא ומתן עם היזם

בבניינים יש שתי דירות גדולות יותר ומספר דירות קרקע.
נעשתה עם דיירי הבניינים פגישה המציגה את מדידות הדירות הנוכחיות, את נתוני הדירות החדשות עבור כל דייר (כמה מ"ר מגיע לכל דייר, ואיזו קומה הוא יקבל). וכן תשריטים של חלק מההדירות החדשות (הסבר למטה).

העניין הוא, שעבור הדירות ה'מיוחדות' - הדירות הגדולות ודירות הקרקע, לא נמסרו עדיים תשריטים (אבל כן נכתב כמה מ"ר מגיע ואיזו קומה) בטענה שהכנת תשריטים כאלו לא משתלמת ליזם בשלב זה עד אשר רוב בעלי הדירות ה'רגילות' יסכימו להתקדם הלאה - רק אז ישלחו לנו תשריטים של הדירות ה'מיוחדות'.

אמנם הוריי, שהם בעלי אחת מהדירות הגדולות, יקבלו תמורה נאה עבור דירתם (מבחינת מ"ר וקומה משום גודל דירתם ומיקומה). אך יש לי מספר שאלות:

1) האם יש כאן ממה לחשוש?, האם מקובל להתנות הסכמה כזו של בעלי הדירות ה'רגילות' כדי לבצע תכנון של הדירות ה'מיוחדות'?.

2) האם העובדה שבמצגת התכנון שהציגו לנו ושלחו לנו במייל אכן כתבו את הקומה והמ"ר של הדירה העתידית מספיקה בשלב זה להתקדם ללא חשש למרות שהיזם לא תכנן עדיין את הדירה עצמה?, האם זה נותן ערובה חוקית כלשהי או שייתכן מצב שהשרטוטים שישלחו לא יתאמו את מה שהעלו על הכתב (פחות מ"ר למשל) או למשל שמבנה הדירה יהיה בעייתי?

תודה רבה.
לצפיה ב-'תחבולנות'
תחבולנות
06/03/2019 | 17:53
18
ההתנייה הזו אינה מקובלת.
במצב של חוסר וודאות לא הייתי חותם.
יש כאן לכאורה מהלך תחבולני של היזם אשר מבקש כנראה להשיג רוב בלי להתחייב לכלל בעלי הדירות ואז אתם כמיעוט תהיו חסרי יכולת מיקוח ממשית.
בעלי דירות חייבים להיות מיוצגים על ידי עו"ד מול היזם.
לצפיה ב-'1.הסבת נכס משרד בקומת קרקע לדירה 2. פיצוי לדייר עם גג'
1.הסבת נכס משרד בקומת קרקע לדירה 2. פיצוי לדייר עם גג
27/02/2019 | 18:28
1
26
רציתי לתקן את עצמי  : הנכס בקומת קרקע מוגדר בטאבו כמשרד ומכאן שאלתי מה עלי לעשות להכשירו כדי שייחשב כדירה לצורכי תמ"א בהנחה שהדבר אכן ניתן לביצוע .
תודה 
לצפיה ב-'יעוד נכס'
יעוד נכס
28/02/2019 | 19:02
18
זכויות בעל נכס מקבלות ביטוי בתמא AS IS כלומר כפי שהן. היעוד הוא משרד או חנות אז זה היעוד שנכנס וזו השמאות שתקבל עבור הנכס, אלא אם הצלחת אתה לשנות את היעוד שלו לפני הסכם התמא.  
לצפיה ב-'פיצוי לדייר שיש לו בעלות חלקית בגג + '
פיצוי לדייר שיש לו בעלות חלקית בגג +
26/02/2019 | 20:07
1
39
שלום , 
1. מה הפיצוי הנהוג  לדייר בקומה אחרונה שיש לו בעלות חלקית בגג , בנוגע לבניין בתמ"א 38.2

2. נכס שנקנה במקור מקבלן הבניין לפני עשרות שנים , וכנראה הייעוד היה לחדר עגלות , בטאבו מופיע ללא שוני מדירות אחרות , שטחו כ- 25 מר + חלונות + נקודות מים וחשמל שימש בעבר כמשרד בארנונה מופיע בפירוט החיוב כבנינים שאינם למגורים , בעיקרון יכול לתפקד כיחידה למגורים .
האם מזכה בדירה בעת תמא 38.2? האם נדרשות פעולות להכשירו לכך ?
תודה
לצפיה ב-'פיצוי'
פיצוי
27/02/2019 | 16:24
21
אין פיצוי נהוג אלא כל מקרה נבחן לגופו. שמאי יכול להעריך את השווי של בעלות חלקית כזו. ואז מתחיל מיקוח.
אם זו דירה בטאבו אז זו דירה לצורך התמא
לצפיה ב-'התחייבויות יזם שאינן בכתב.'
התחייבויות יזם שאינן בכתב.
26/02/2019 | 13:21
2
30
שלום.
אני בעלת דירה בבניין שעומד לעבור תמ"א 38. היזם והאדריכל שלו נתנו לי מספר התחייבויות בע"פ, כגון שדלת הממ"ד תמוקם לפי רצוני (תוך התחשבות במיקום עמודים קיימים של הבניין), ושיהיה מנגנון לסגירה עצמית של דלת חדר האשפה.
היזם והעו"ד שהוא מינה לטובת הדיירים טוענים שהתחייבויות כאלה לא נותנים בכתב...
שאלתי: באיזה אופן ניתן לקבלן בכתב בכל זאת? אני חוששת שהתחייבויות אלה לא  תכובדנה בעתיד אלא אם אקבל מסמך כתוב.
תודה רבה.

לצפיה ב-'התחייבות בע"פ'
התחייבות בע"פ
27/02/2019 | 16:22
26
אין משמעות להתחייבות בעל פה. חובה להעלות על הכתב.
לצפיה ב-'חיזוק לדברי עוה"ד שחל'
חיזוק לדברי עוה"ד שחל
11/03/2019 | 17:59
16
הבקשה שהעלית בנוגע למחזיר שמן בדלת חדר האשפה, צנועה ככל שתהיה (עניין של 100-150 ש"ח), ספק אם תכובד גם אם תעלה על הכתב. גם היזם עצמו יודע שלא כדאי לך לתבוע אותו בעבור אי-ביצוע פעולה כה פשוטה. הזמן ושכר הטרחה שתבזבזי עולים על התמורה שתקבלי. הוצאת עבודה קטנה לקבלן חיצוני קשה כשאול לקבלני שלד ותשתיות. אני מדבר מנסיון ממשי ועכשווי בפרויקט שסך ההכנסות בו הוא בסביבות 150 מש"ח, שבו אני נאבק על שימור זרם המים לדירתי.
עצם העלאת בקשה בנוגע למחזיר שמן, מעלה אצלי ספק שמא לקית בתמימות כשהערכת את היקף הצרות שנכונו לך, בשעה שחתמת, או החוק אנס אותך לחתום על חוזה תמא 38/1. האמיני, זו תהיה הקטנה שבצרותיך.

קחי הכל בקלות. בסוף הפרויקט יסתיים, ובמהלכו יחלפו גם כמה שנות חיים באתר בניה.
(ולא, לא ניתן לעשות מיקור חוץ לסבל. גם שוכרי דירות לא למדו לחיות ללא מים).

מנהל/ת הפורום

אודות:
את/ה מוביל/ה בתחומך? אנו מזמינים למשרדינו בימים אלו בעלי מקצוע המתאימים לנהל פורום מקצועי באשכול המומחים של אתר הקהילות המוביל תפוז אנשים. מנהל/ת פ
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ