לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום תמ"א 38

שלום רב,

אני, עו"ד אוריתה קורנובסקי, המנהלת החדשה של הפורום. משרדי מתמחה בליווי דיירים בפרויקטים של תמ"א 38 ופינוי בינוי החל משלב ארגון וגיבוש הדיירים, דרך בחירת חברה שתקדם את הפרויקט ובהמשך כל שלבי הפרויקט עד לקבלת מפתח ורישום בית משותף.

אשמח לענות לכל שאלה ו/או בעיה שתפנו אלי ואשתדל לתת לכם מענה הולם.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תמ"א 38

שלום רב,

אני, עו"ד אוריתה קורנובסקי, המנהלת החדשה של הפורום. משרדי מתמחה בליווי דיירים בפרויקטים של תמ"א 38 ופינוי בינוי החל משלב ארגון וגיבוש הדיירים, דרך בחירת חברה שתקדם את הפרויקט ובהמשך כל שלבי הפרויקט עד לקבלת מפתח ורישום בית משותף.

אשמח לענות לכל שאלה ו/או בעיה שתפנו אלי ואשתדל לתת לכם מענה הולם.

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפורום בהנהלתי.
הפורום עוסק בכל הקשור בתמא 38 החל ממועד החלטת הדיירים שברצונם לקדם ולבצע פרויקט תמא בבניין ועד לסיומו של הפרויקט ברישום בית משותף.
אתם מוזמנים להעלות לפורום כל סוגיה שברצונכם להבין ולדעת כי ידע הוא כוח. אני מאמינה כי ניסיוני הרב בליווי דיירים בפרויקטים יאפשר לי לתת לכם תשובות לשאלותיכם והסברים לכל סוגיה שתעלו בפניי.
כולי תקווה כי השיח בפורום זה יהיה נעים ופורה ויתן לכם את הכלים הדרושים כדי לקדם תמא 38 בהצלחה.

כיום משרדי מלווה מעל 30 פרויקטים הנמצאים בשלבים שונים של הפרויקט. לעתים קרובות מדי אני נתקלת בחוסר ידע ו/או במידע לא מדוייק - וזאת בלשון המעטה - מה שגורם לעיכובים מיותרים בקידום הפרויקט.

לכן, אני רואה בפורום זה מקור חשוב ביותר למידע נכון ואמין שיעזור לקידום פרויקטים.

המשך >>

לצפיה ב-'נפתח פורום מעמד זרים'
נפתח פורום מעמד זרים
( לעמוד שלי בתפוז )
09/01/2017 | 17:53
 יש לכם שאלות בנושא הסדרת מעמד אזרחים זרים אשר שוהים בישראל? זקוקים לאשרת עבודה? 
 היכנסו עכשיו לפורום ותקבלו מענה לשאלותיכם:

לצפיה ב-'חניה בבנין שעובר תמא'
חניה בבנין שעובר תמא
05/01/2017 | 12:41
11
שלום,
במהלך פרוייקט תמא, מתבטלת לי חניה שרשומה בטאבו והיזם מעוניין להקצות לי חניית נכה.
מה הסיכון עבורי, במידה ומגיע אדם נכה שירצה את החניה?
האם ניתן לרשום חניית נכה בטאבו?
תודה

לצפיה ב-'ביטול ייצוג עורך דין - סעיף בהסכם שכר טרחה'
ביטול ייצוג עורך דין - סעיף בהסכם שכר טרחה
30/12/2016 | 16:34
20
אנו בניין בתל אביב. בחרנו נציגות לעניין התמ"א וזו הציעה עורך דין מסויים. עורך הדין כינס את בעלי הדירות על מנת להחתימם על הסכם שכר טרחה ובו סעיף המורה כי על מנת לבטל את הייצוג שלו יש להציג עילה משפטית. חלק מבעלי הדירות התנגדו, ועורך הדין החליף אחרי דין ודברים שארך מספר שבועות את הסעיף בסעיף המורה כי ניתן לבטל את ייצוגו ברוב של 80 אחוז מבעלי הדירות. 
למרות מחאות חלק בעלי הדירות כי מדובר בסעיף בעייתי משום שמשתמע כי גם אם חצי בעלי הדירות יהיו לא מרוצים לא יוכלו לקדם ביטול ייצוגו במידת הצורך, ולמרות ששכר טרחתו מובטח במקרה של ביטול ייצוג לא הסכים עורך הדין בשום אופן לבטל או לשנות את הסעיף בתואנה שעליו להגן על עצמו. נוצר מתח בין בעלי הדירות משום שהנציגות לא הסכימה לנסות להציע או לבדוק עורך דין אחר. אנו נבוכים ותקועים. האם סעיף כזה הוא מקובל ורציונאלי? האם עלינו לקבלו? 
לצפיה ב-'באילו ערים מבוצע תמ"א 38/2 הריסה ובנייה'
באילו ערים מבוצע תמ"א 38/2 הריסה ובנייה
25/12/2016 | 20:45
19
ידוע לי על תל אביב,הרצליה, חולון, גבעתיים ורמת גן. יש עוד ערים שבוצע בהם תהליך זה?

האם בעיר כמו חיפה שרחוקה מגוש דן יש הצדקה לתמ"א 38/2?
לצפיה ב-'קבלן לתמ''א 38'
קבלן לתמ''א 38
23/12/2016 | 12:30
3
45
בבניין שלי רצו לעשות תמ''א 38
והקבלן שאמור לעשות את הבניה נשאל על ידי אחד הדיירים
איפה הוא עשה תמ''א 38 לפני כן כדי להתרשם מהעבודות שלו ? והוא ענה שהוא עשה באילת. אולי במחשבה מצידו שאין דייר שיסע עד אילת כדי לראות את הבניין.

ממה שהבנתי שבאילת לא עשו תמ''א בשום בניין. מה דעתכם על זה? האם הקבלן מבלף?
לצפיה ב-'נראה לי שהוא משקר. איפה '
נראה לי שהוא משקר. איפה
07/01/2017 | 02:06
2
17
התמא אצלך
לצפיה ב-'בעיר'
בעיר
07/01/2017 | 17:46
1
14
אשדוד
לצפיה ב-'הבנתי.. אני חושבת שמדובר בחבורת תאבי בצע עורכי-דין ויזמים '
הבנתי.. אני חושבת שמדובר בחבורת תאבי בצע עורכי-דין ויזמים
08/01/2017 | 04:08
11
שתופסים טרמפ על התמא הזה..כמו כן נודע לי שהתמא כלל לא מחזק..צריך לשאול מהנדסי שלד..אכניס הודעה נפרדת בנושא
לצפיה ב-'זכויות בנייה על הגג'
זכויות בנייה על הגג
07/12/2016 | 14:17
2
41
שלום רב,
בבניין שלנו 5 דיירים שמעוניינים לצאת לתמ״א 38/2 (פינוי בינוי).
הוסכם שכל דירה תקבל 25 מטרים בנוסף לשטח הקיים בדירה.
בהסכם דיירים היסטורי שנחתם הוסכם כי ל-3 הדירות העליונות תהיה זכות לבנות על הגג, ושתי הדירות התחתונות יורשו להשתמש בחצרות הבניין.
דירה אחת ניצלה את הזכות ובנתה על הגג שלה. כעת טוענות שתי הדירות שלא ניצלו את זכות הבנייה שמגיע להן ״משהו״ (מטרים נוספים) כפיצוי.
האם הן צודקות? איך מחשבים זכויות כאלה? והאם יגיע גם פיצוי לשתי הדירות שמשתמשות בגינה?
תודה רבה
לצפיה ב-'זכויות בניה'
זכויות בניה
18/12/2016 | 09:45
16
לא ככ הגיוני מה שאת כותבת. אם לבעלי הדירות למעלה ולמטה ניתנה זכות לבנות, אז מה יקבל היזם? לבירור תוכלי להתקשר: 054-750-60-64
לצפיה ב-'מחשבון חישוב כדאיות תמא 38/2'
מחשבון חישוב כדאיות תמא 38/2
18/01/2017 | 12:55
1
היי ליאת, 
אכן מצב מורכב, 
מציע לך אולי להעזר במחשבון כדאיות בתמא 38/2, 
למרות שישנם פרמטרים של זכויות שאת צריכה להכיר או להניח זה עשוי לסיע.
בהצלחה
לצפיה ב-'חלק מהדיירים הולכים לקבל שיפוץ פנימי במתנה'
חלק מהדיירים הולכים לקבל שיפוץ פנימי במתנה
25/11/2016 | 20:12
1
67
שלום,

אנחנו בשלב חתימה על חוזה תמ"א 38 חיזוק ופתאום מסתבר לי שיהיו דירות בהן יתבצעו עבודות "שיפוצים והתאמות" ושהמפרט הטכני יסוכם בעתיד בין בעלי הדירות ליזם והן מעבר למפרט עליו יש לחתום עכשיו. לא זו אף זו - בחלק מהדירות הנ"ל הבעלים יקבלו שירות מעצב פנים בצירוף סכום של עשרות אלפי שקלים כדי לבצע שיפוצים.

השאלה שלי היא מה עלי לעשות כדי שכולם יקבלו אותו דבר. האם להפוך לסרבן? האם לפנות לוועדה ולגרום ליזם לשנות את החוזה? האם מותר ליזם לציין שמעבר למפרט - יהיו עוד מפרטים אישיים בינו לבין חלק מהבעלים ולא בזמן חתימת החוזה? האם מותר ו\או יתכן שחלקי בבית המשותף יקטן כתוצאה מפעילויות כאלו?
לצפיה ב-'חוסר שויון בתמורות'
חוסר שויון בתמורות
29/11/2016 | 19:11
50
השאלה היא מדוע הם מקבלים יותר? האם יש לכך סיבה כלכלית? הגיונית? מה אומר עוה"ד שמלווה את הדיירים?
לצפיה ב-'מעעונין לקנות פרויקט תמא'
מעעונין לקנות פרויקט תמא
20/11/2016 | 09:15
65
צרו קשר ם587637006 או 0587656888
לצפיה ב-'חיזוק תיקרות בקומה 2 מתוך 3ש'
חיזוק תיקרות בקומה 2 מתוך 3ש
18/11/2016 | 00:34
3
62
שלום
האם במסגרת  תמא 38 מחזקים את התקרה של הקומה הראשונה והשניה בבנין של 3 קומות?
אם לא מדוע שלא יפגעו בעת רעידת אדמה?
לצפיה ב-'שאלה טובה'
שאלה טובה
22/11/2016 | 15:39
35
יש המון שיטות קונסטרוקטיביות לחיזוק המבנה במסגרת תמא38, 
האלמנט המשמעותי ביותר הוא השימוש במעלית וקשירה שלה עם קירות ההקשחה וכו'. היא אפשרית גם כאשר הקומה המפולשת סגורה.
ממליץ לקרוא בחום
לצפיה ב-'חיזוק'
חיזוק
29/11/2016 | 19:12
17
מכיוון שחיזוק הבניין נעשה בשתי דרכים:
1. חיזוק היסודות
2. הממ"ד שמתווספים לה\בניין משמשים מעין רצועת חיזוק של הבניין כולו.
לצפיה ב-'תשובה בערך...'
תשובה בערך...
20/12/2016 | 23:39
12
הכתבה הבאה מתייחסת לתמ"א במסלול פינוי בינוי אבל הציטוט הבא רלוונטי: "מזו היה חוקר ההתנגדויות גם בתיקון 3 שנולד ב־2012, ונתן למסלול ההריסה זכויות בנייה גדולות יותר מאשר במסלול עיבוי וחיזוק. בשיחה עם "כלכליסט" הסביר מזו כי "בדיונים נשמעה עמדה מוצקה של מהנדסים, כולל המכון הלאומי לחקר הבנייה, שמסלול חיזוק ללא הריסה יכול לגרום לקריסה של הבניין בעת רעידת אדמה". לדבריו, כאשר מעבים את הבניין מבלי להרוס אותו נותרת ליבה ישנה שאינה מחוזקת וברעידת אדמה החלק החדש עלול לגרום לקריסת החלק הישן הפנימי."

לצפיה ב-'האים על הגרמושקא צריך לחתום גם המפקח על הבניין?'
האים על הגרמושקא צריך לחתום גם המפקח על הבניין?
16/11/2016 | 14:58
2
45
לצפיה ב-'גרמושקה'
גרמושקה
29/11/2016 | 19:14
1
21
האם כוונתך למפקח מטעם הדיירים? באופן עקרוני כן. תלוי מה קבוע בהסכם עליו חתמתם.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
30/11/2016 | 14:54
1
לצפיה ב-'התנגדויות שכנים'
התנגדויות שכנים
10/11/2016 | 12:36
2
91
שלום
אנחנו מעונינים לקדם תמ"א38\1 בבנין שלנו - 9 דיירים 3 קומות 2 מעל הקרקע.
יש 2 שכנים שמתנגדים וכל השאר בעד.
יש ענין להכנס לפרויקט כזה?
או שמראש זה באלגן משפטי עם אלו שמתנגדים.
פרויקט שיש בו מתנגדים לוקח יותר זמן לבצע בו תמ"א מפרויקט שיש בו הסכמה של כולם?

לצפיה ב-'תמ"א חיזוק'
תמ"א חיזוק
15/11/2016 | 19:50
55
היי,
לקידום תמא 38/1 חיזוק יש צורך בהסכמה של 2/3 ממספר יחידות הדיור ו2/3 מהבעלים על הכרוש המשותף. קרוב לוודאי שאם יש לכם מתוך 9 דירות רק 2 מתנגדים יש לכם את השיעור הדרוש.
אם הפרויקט שלכם הוא פרויקט טוב אין שום סיבה שלא תתקדמו.
בדר"כ כשמתחילים להתקדם גם המתנגדים מצטרפים לפרויקט.
אם הם אכן מצטרפים בהמשך - לא יהיה שום בלאגן משפטי. וגם אם הם לא מצטרפים אם אין להם נימוק סביר וראוי להתנגדותם לפרויקט ההתנגדות שלהם תידחה על הסף והם אף יחוייבו בהוצאות ההליך.
כדאי להתקדם.
יש לכם עו"ד?? אשמח לעזור.
לצפיה ב-'תמא חיזוק'
תמא חיזוק
29/11/2016 | 19:16
13
לתמא חיזוק דורש החוק אחוז הסכמה של 66% ממספר יחידות הדיור ומהבעלים שבבעלותם לפחות 66% מהרכוש המשותף.
לפי התאור שלך נראה שאתם עומדים בשני הקריטריונים ויש לכם השיעור הדרוש עפ"י חוק.
כדאי להתחיל. הסרבנים יצטרפו אליכם אחכ. ואם לא יצטרכו לתת הסבר ונימוק ראוי להתנגדותם אצל המפקחת. קודם כל לבחור עו"ד.
לצפיה ב-'בחירת עו"ד ע"י נציגי דיירים'
בחירת עו"ד ע"י נציגי דיירים
09/11/2016 | 19:11
1
48
בפרוייקט פינוי בינוי נבחרו נציגי דיירים :
יש המלצות לעו"ד באיזור חיפה ?
מה חשוב בבחירת עו"ד מייצג 
לצפיה ב-'עו"ד'
עו"ד
18/12/2016 | 09:36
8
ניתן להמליץ על 2 עו"ד שעובדים הרבה בחיפה. לבירור: 054-750-60-64
לצפיה ב-'היכן אפשר לברר אם יש הליך תמ"א בבניין בשלב מתקדם..?'
היכן אפשר לברר אם יש הליך תמ"א בבניין בשלב מתקדם..?
07/11/2016 | 10:03
3
52
אני זקוקה לקישור לבירור אם מתנהל תהליך לקראת תמ"א 1 או 2
בשלב שעבר אישור כלשהו..

תודה

לצפיה ב-'מחלקת הנדסה בעירייה'
מחלקת הנדסה בעירייה
10/11/2016 | 06:49
1
33
לצפיה ב-'אין מידע באתר שלהם בהתאם למה שמדווח מהשטח (תודה)'
אין מידע באתר שלהם בהתאם למה שמדווח מהשטח (תודה)
10/11/2016 | 15:47
18
לצפיה ב-'תמא'
תמא
15/11/2016 | 20:04
27
בעירייה
לצפיה ב-'גם אצלכם יש סרבן תמ"א?'
גם אצלכם יש סרבן תמ"א?
07/11/2016 | 05:52
93
בואו לצפות בסדרת רשת קומית עצמאית על סרבני תמ"א
לצפיה ב-'שלב הפקת היתר בנייה - תוך כמה זמן עולים על הקרקע '
שלב הפקת היתר בנייה - תוך כמה זמן עולים על הקרקע
06/11/2016 | 15:07
1
54
שלום יש לי דירה בפורריקט שאמור לעבור תמ"א 38 בסטטוס תמ"א בעירייה אני רואה שזה בשלב הפקת היתר בנייה ברצוני לדעת בערך כמה זמן עד שעולים על הקרקע והאם יש עוד שלבים לפני

תודה
לצפיה ב-'היתר בנייה'
היתר בנייה
15/11/2016 | 20:03
25
אם אתם בתהליכי היתר אז אוטוטו ההיתר יהיה בידיכם ואז בתוך 60 או 90 ימים יתחיל הקבלן בביצוע. תלוי מה מצוין בהסכם עליו חתמתם.
הערכה גסה - בין 3-6 חודשים 
לצפיה ב-'האם מארגן התמ"א בביניין מרויח מזה?'
האם מארגן התמ"א בביניין מרויח מזה?
04/11/2016 | 10:30
3
86
אחד השכנים רוצה להשיג חתימות לתמ"א בביניין. וגם אבא שלי רוצה לעשות את זה. לטענתו אפשר להרויח מזה, כשפונים לקבלן עם הצעה לתמ"א וחתימות.
אני טוען כלפי אבא שלי שזה בולשיט, והוא לא יתוגמל על זה שהוא ארגן את החתימות ובדק בעירייה.
האם זה נכון שמי שמארגן את התמ"א בביניין מרויח מזה משהו?מקובל שהקבלן נותן לו משהו / מצ'פר אותו?

תודה רבה 
לצפיה ב-'כן, אפשר לבקש'
כן, אפשר לבקש
05/11/2016 | 11:51
78
צ'ופר. לא בהכרח כל קבלן מסכים. 
לצפיה ב-'אם אתה בעל עניין בבניין יש טעם לפגם בזה שאתה דורש'
אם אתה בעל עניין בבניין יש טעם לפגם בזה שאתה דורש
05/11/2016 | 23:30
60
כסף מהקבלן/יזם שכן הכסף הזה בא על חשבון הדיירים האחרים בבניין
ואם הם יידעו שהוא לקח כסף עבור העבודה הזו כולם יתנגדו לתמ"א ולא
ייצא מזה כלום וזה יהפוך לסכסוך שכנים .

מה שכן, אתה יכול, במסגרת התמ"א , לדרוש, עבור כל הדיירים בבניין
את המקסימום שניתן לקבל במסגרת התמ"א והתב"ע .
נהוג , לפחות בתל אביב, לתת פיצוי כספי לדיירים במקום
ממ"ד אם אין מקום לממ"ד, ובמקום חניה, אם אין מקום לחניה,
ובכלל , אם הפרויקט רווחי ליזם , הוא יכול לתת כסף לדיירים
לשיפוץ הבית וכו'.
אני מדבר כמובן על פרויקט תמ"א 38/1 , בתמ"א 38/2 זה
לא רלוונטי כי הורסים ובונים בניין חדש.

לצפיה ב-'תגמול'
תגמול
15/11/2016 | 20:06
34
מי שהוא בעל דירה בבניין ועוזר לקדם את הפרויקט לא אמור להיות מתוגמל אלא לעשות זאת למען האינטרס של עצמו.
בתמא 38 הכל אמור להיות בשקיפות מלאה. כך שאם הוא מתוגמל - כל שאר בעלי הדירות חייבים להיות מעודכנים על כך ולהסכים לכך.
לצפיה ב-'שינוי רוב דרוש ל60%'
שינוי רוב דרוש ל60%
29/10/2016 | 01:22
3
73
שלום

לאחרונה פורסמו תקנות חדשות שנכנסו לתוקף באוגוסט האחרון, ובו נכתב כי ההסכמה הדרושה לפינוי בינוי היא 60%. האם זה נכון, והאם זה תקף גם לתמ"א 38?

אני מצרף לינק לתקנה החדשה
file:///C:/Users/Debby/Downloads/%D7%A7%D7%95%D7%91%D7%A5%20%D7%94%D7%AA%D7%A7%D7%A0%D7%95%D7%AA-7657.pdf
לצפיה ב-'יש לדעתי טעות בקישור. בדוק/בדקי שנית.'
יש לדעתי טעות בקישור. בדוק/בדקי שנית.
29/10/2016 | 20:47
23
לצפיה ב-'התיקון כקובץ'
התיקון כקובץ
30/10/2016 | 00:56
30
לצפיה ב-'סוגי ערבויות כספיות של היזם בתמ"א 38'
סוגי ערבויות כספיות של היזם בתמ"א 38
22/10/2016 | 20:15
2
73

שלום,
ישנם מספר סוגי ערבויות כספיות של היזם כלפי הדיירים בפרוייקט תמ"א 38, איזה סוגים יש ואיזה הכי מומלץ לטובת הדיירים?
תודה,
המתעניין

לצפיה ב-'כתבה מקיפה בתחום הערבויות תמא'
כתבה מקיפה בתחום הערבויות תמא
15/11/2016 | 17:24
37
היי 
מצרף כתבה מבין המקיפות שקראתי בנושא, 
שיהיה לך בכיף
לצפיה ב-'ערבויות'
ערבויות
15/11/2016 | 20:07
19
השאלה על איזה תמא אתה מדבר.
תמא 38/1 - חיזוק או תמא 38/2 הריסה?
לצפיה ב-'הסכם התקשרות עם יזם'
הסכם התקשרות עם יזם
19/10/2016 | 10:37
44
זה תוכן ההסכם ? לי הוא נראה סביר.
לדעת מישהו , יש בו משהו שצריך לשנות ?

1
2016 ,________________
הסכם התקשרות לצורך קידום פרויקט התחדשות עירונית תמ"א 38 הריסה ובנייה
בין:
חב' אודה השקעות בע"מ, ח.פ. 515214526 , ממושב נהלל, משק 59 או חברה אחרת בבעלותה אשר תוקם לצורך
הפרויקט )"החברה" ו/או "היזם"(.
טל': 054-7875380 )מאיר( meir@beita.co.il : דוא"ל
לבין:
בעלי הדירות בבניין המצוי ברח' ????
מבוא:
אנו הח"מ, הננו בעלי הזכויות בדירה בבניין המצוי בגוש ??????"הדירה הנוכחית" ו/או "דירתנו"(.
אנו פונים אליכם )"החברה"( בזה בקשר לקידומו של פרויקט התחדשות עירונית בבניין, במסגרת תמ"א 38 הריסה
ובנייה )"הפרויקט"( במתחם אשר יכלול את הבניין בו מצויה דירתנו ו/או המקרקעין הסמוכים, או חלק ממקרקעין
אלה )להלן לפי העניין: "המתחם" ו/או "המקרקעין"(.
כמו כן, אנו מעוניינים כי כבר לאחר חתימתנו על הסכם זה תפעלו בהקדם לקידום ההיתר והפרויקט, וכי אנו נפעל
בתום לב ובהגינות וככל שיידרש על ידי היזם, לחתימה על הסכם מפורט על בסיס העקרונות המצוינים בהסכם
זה. מובהר כי הסכם זה אינו מותלה ו/או כפוף להסכם מפורט ועתידי, אך ככל שהסכם מפורט עתידי ייחתם, אזי
שהוראותיו יגברו על הסכם זה.
הננו לאשר בזה כדלקמן:
1. הצהרת כוונות הדיירים:
אנו מעוניינים כי חברתכם תפעל לקידום הפרויקט, בין היתר על ידי הוצאת היתר בניה לבניין, באופן
שיכלול גם את דירתנו ובאופן שלאחר הגשת הבקשה להיתר, תפעל החברה לביצוע הפרויקט ו/או לאיתור
הגורם המבצע, כך שהפרויקט יבוצע על ידי חברת בניה ו/או קבלן בעלת רישיון קבלני מתאים להיקף
הפרויקט אשר ייבחר על ידיכם )"הקבלן" ו/או "גורם מבצע"(.
2. קידום הפרויקט מטעם היזם:
ברור לנו כי בהסתמך על האמור בסעיף 1 דלעיל ובהתבסס על התחייבויותינו שבמכתב זה, בכוונתכם
לנקוט בפעולות לתכנן וליזום פגישות, הליכים, תכניות מתאר ותכניות בניין עיר, לרבות – הליכים
משפטיים, על פי שיקול דעתכם, לנקוט ו/או ליזום ו/או לבצע ו/או לתכנן אל מול רשויות התכנון ברמה
המקומית והמחוזית וגופיהן השונים, אל מול כל רשות ציבורית, ממלכתית, מוניציפאלית ו/או אחרת
כלשהי וכן אל מול גופים וגורמים פרטיים, הכל כאמור – כפי שתמצאו לנכון ועל פי שיקול דעתכם. כל
זאת, ייעשה על ידכם תוך השקעה כספית ניכרת ביותר ותוך השקעת זמן ומאמצים רבים, הכרוכים
בעלויות כספיות נכבדות שיחולו עליכם ולא עלינו.
3. יפוי כוח תכנוני:
אנו מתחייבים כי נחתום לפי דרישת החברה על ייפוי כוח תכנוני אשר יאפשר לחברה לפעול בשמנו
מטעמנו לקידום והוצאת היתר הבניה בקשר לבניין ולמקרקעין אל מול כל הרשויות הרלוונטיות.
4. תכנון היתר הבניה יכלול עבור הדיירים את הדברים הבאים )"התמורה לדיירים"(:
4.1 . המבנה הישן ייהרס ובמקומו יבנה בניין חדש בסטנדרט גבוה עם לובי מפואר.
4.2 . הבניין יעמוד בכל התקנים הרלוונטיים )רעידות אדמה, כיבוי אש, מערכת החשמל וכו'(.
4.3 . חדר נוסף )ממ"ד( בגודל 12 מ"ר לכל דירה.
4.4 . תוספת מרפסת שמש בגודל של כ 10- מ"ר.
4.5 . חניה פרטית לכל דירה, בכפוף לתקן ולהיתר בניה שיאושר.
4.6 . מעלית 6 נוסעים חדשה ויוקרתית עם נגישות לנכים.
4.7 . גינון ופיתוח סביבתי.
2
4.8 . הובלה: החברה תממן לדיירים את פינוי תכולת הדירה והחזרת תכולת הדירה לדירה
החדשה.
4.9 . הדירות החדשות לדיירים יהיו בין הקומות 4-1 וחלוקתן תקבע בהתאם להכרעת שמאי
חיצוני בשיטת ה"ניקוד".
4.10 . עורך דין: החברה תממן שכ"ט לעורך דין שייצג את דיירי הבניין על חשבון החברה.
4.11 . ככל שיהיה צורך במעבר הדיירים לדירה חלופית בשלב הבנייה, אזי יינתן בנוסף:
4.11.1 . דמי שכירות: במהלך כל תקופת הבניה החברה תממן לדיירים שכ"ד לדיור חלופי
בסביבת הפרויקט, בהתאם להערכת שמאי חיצוני.
4.11.2 . ערבות בנקאית תינתן ערבות חוק מכר לכל דייר בשווי הדירה החדשה.
4.11.3 . תינתן ערבות בנקאית לצורך הבטחת תשלום דמי השכירות.
4.12 . יינתן מענה ויחס אישי בכל שלבי התהליך וסיוע לכל דייר שיצטרך.
5 . התחייבות הדיירים כלפי היזם:
לאור כל האמור לעיל אנו מתחייבים אפוא להימנע במשך תקופה של 12 )שנים עשר( חודשים מתאריך
חתימתנו על מכתב זה מניהול משא ומתן כלשהו ולהימנע מלהתקשר עם גורם אחר כלשהו, ציבורי ו/או
פרטי, העוסק ו/או מעוניין לעסוק במימושו של פרויקט תמ"א 38 ו/או פינוי בינוי ו/או פרויקט בנייה
ו/או פרויקט יזמי בקשר לדירה הנוכחית ו/או המקרקעין.
6 . תשלום כל ההוצאות הקשורות בקידום היתר הבניה לפרויקט:
כל ההוצאות בקשר להוצאת היתר הבניה לבניין ובנייתו, לרבות מתכננים, יועצים, אדריכלים, כלכלנים,
יועצים משפטיים, קבלנים, ספקים, חומרים, ביטוח ועוד יחולו אך ורק על היזם ולא עלינו. כמו כן, ככל
שיוחלט ויוסכם על ידי הצדדים על הרחבת הפרויקט וקידום תב"ע ו/או פינוי בינוי אזי כל ההוצאות על
קידום התב"ע יחולו אף הם על היזם בלבד, וייחתם הסכם מפורט אשר יסדיר את התחייבויות וזכויות
הצדדים ככל שיידרש.
7 . הסכמה לביצוע בינוי-פינוי:
אנו מסכימים בזאת, כי ככל שהדבר יתאפשר על ידי התכנית האדריכלית והרשויות הרלוונטיות, אזי
היזם יהיה רשאי לבצע בינוי בשטח המקרקעין )שאינו בנוי כיום(, זאת טרם הריסת המבנה הקיים, באופן
שיאפשר לדיירים מעבר מהדירה הקיימת לדירה החדשה שתיבנה ללא צורך במעבר לדירה חלופית.
8 . התמורה ליזם:
בתמורה לקידום וביצוע הפרויקט על חשבון היזם, יקבל היזם לבעלותו את כלל יתרת הזכויות בניה
שייוותרו לאחר מתן התמורה לדיירים, ויהיה זכאי לכלל התקבולים שיתקבלו על ידי מכירת הדירות
החדשות ו/או שטחים נוספים שיוותרו בפרויקט.
על אף האמור לעיל, היזם יהיה רשאי, במידה ויבחר ובלבד שזכויות הדיירים והתמורה המגיעה להן לא
תפגע מכך, לקדם עבור הדיירים את הפרויקט על ידי הוצאת ההיתר לבניין על חשבון היזם ולאחר קבלת
היתר הבניה, להעביר את ביצוע הפרויקט לגורם מבצע. במקרה כזה יהיה היזם זכאי לתמורה בהתאם
לאופן שייקבע בינו לבין הגורם המבצע שייבחר על ידי היזם, ובלבד כאמור שזכויות הדיירים לא תיפגענה.
9 . העברת התחייבות כלפי היזם במקרה של מכירת הדירה:
התחייבויותינו בכתב זו, כמו גם התחייבויותינו במסגרת התקשרות עתידית עם היזם לא תמנע מאתנו
למכור את דירתנו בכל עת שנרצה, ובלבד שנעדכן בכתב את היזם בדבר הבעלים החדשים ובלבד שהקונה
יתחייב לבוא ב"נעלינו" בכל הקשור למימוש הפרויקט ויחתום על הסכמתו למימוש הפרויקט ועל כל
מסמך נוסף בקשר עם הפרויקט, בנוסחים זהים לנוסחים שייחתמו על ידנו.

לצפיה ב-'למתנגדים לתמ"א 1\38'
למתנגדים לתמ"א 1\38
18/10/2016 | 15:11
1
80
הכתבה הבאה מתייחסת לפינוי בינוי אבל יש כאן ציטוט שרלוונטי ל 1\38
"מזו היה חוקר ההתנגדויות גם בתיקון 3 שנולד ב־2012, ונתן למסלול ההריסה זכויות בנייה גדולות יותר מאשר במסלול עיבוי וחיזוק. בשיחה עם "כלכליסט" הסביר מזו כי "בדיונים נשמעה עמדה מוצקה של מהנדסים, כולל המכון הלאומי לחקר הבנייה, שמסלול חיזוק ללא הריסה יכול לגרום לקריסה של הבניין בעת רעידת אדמה". לדבריו, כאשר מעבים את הבניין מבלי להרוס אותו נותרת ליבה ישנה שאינה מחוזקת וברעידת אדמה החלק החדש עלול לגרום לקריסת החלק הישן הפנימי."

לצפיה ב-'לכתבות ומידע נוסף'
לכתבות ומידע נוסף
01/11/2016 | 21:15
26

מנהל/ת הפורום

אודות:
ילידת 1958. נשואה ואם לשלושה. בעלת תואר בוגר במדעי הרוח והחברה מהאוניברסיטה העברית. בוגרת ביה"ס למשפטים במכללה למנהל, ראשל"צ. בעלת תואר שני במשפט מסחר
עוד...

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
להתייעצות עם מנהלת הפורום

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו