לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
70047,004 עוקבים אודות עסקים

אודות הפורום תמא 38 והתחדשות עירונית

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפורום תמ"א 38 והתחדשות עירונית.
 חשוב לציין כי פורום זה וכל הנאמר בו, בין אם על ידי מנהל הפורום ובין אם על ידי גולשים אחרים, אינו מהווה עצה משפטית או תחליף לה ועל כן אין להסתמך עליו.
המשך >>

לצפיה ב-'איך ליצור קשר ישיר עם הקבלן'
איך ליצור קשר ישיר עם הקבלן
27/08/2019 | 02:00
16

אני קרוב לרכישת דירה מקבלן אחרי פינוי בינוי ברמת גן.
איך אוכל להשיג פרטי קשר ישירות של הקבלן (לוינסקי-עופר שהיא חברה בורסאית)? כיום אני עובר דרך משווק בלבד ואני רוצה ליצור קשר ישיר.
לא מצאתי בפנקס הקבלנים + באתר הבורסה יש מייל אחד שאני לא בטוח שפעיל.

תודה ולילה טוב

לצפיה ב-'הפורום פעיל?!'
הפורום פעיל?!
17/08/2019 | 20:07
16
לצפיה ב-'שלום רב. כמה שאלות'
שלום רב. כמה שאלות
15/08/2019 | 14:54
1
31
1.   אני מתנגדת לתמא. קיבלתי בימים אלה זימון לדיון בערר

מסתבר שלא קיבלתי שום הודעה עד עכשיו. כנ"ל מתנגדים בדירות סמוכות. כנראה כדי לא לאפשר להגיש התנגדות. האם חוקי

2.  יש כמה עו"ד (מתנגדים רציניים) בבתים ודירות סמוכות ביניהם מנכלית בנק לאומי לשעבר

3.  מה הסיכוי שההתנגדות שלנו תתקבל

תודה רבה

לצפיה ב-'התמא תהרוס לשכנים את איכות'
התמא תהרוס לשכנים את איכות
15/08/2019 | 17:49
26
החיים, נוף לים, אוויר וכו'. רעש ואבק בלתי נסבלים בזמן ההריסה והבניה במשך 3 שנים

שלא לדבר על ירידה בערך הנכס
לצפיה ב-'הפרדות מיזם - למי שיכות הזכויות?'
הפרדות מיזם - למי שיכות הזכויות?
04/08/2019 | 07:51
19
אנחנו דיירים שהלכו כברת דרך עם היזם. במהלך התקדמות הפרוצדורות של הפרויקט, הפחיתה עיריית ת"א זכויות שונות, אך אשרה לבסוף את התוכנית. היזם מחלק את העוגה לפני רצנו ו"דופק" את הדיירים, ולמעשה פותח הכל מהתחלה. האם ניתן להיפרד ממנו ולהעביר את הזכויות ליזם אחר, נדיב יותר?

בניסוח אחר של השאלה, האם אישור התוכנית על ידי העירייה שייך ליזם, לבניין או לדיירים, כלומר, האם יזם ב' יכול לבוא בנעליו של יזם א' מבחינת העירייה?

לצורך השאלה, אפשר להניח שיזם א' הפר הפרה יסודית את החוזה, וההפרדות ממנו אפשרית וקלה.
תודה!!

לצפיה ב-'שאלה משפטית '
שאלה משפטית
20/07/2019 | 08:11
44
שלום לעו"ד

אני בעל דירה בפרוייקט תמ"א 38 .לציין שבניית המבנה הסתיים בניית הקומות בעליונות שקבל היזם ,וכן אנו הדיירים מרפסת שמש ,ממד ,והגדלת מטבח ,קצב העבודה איטי וחרג מעבר להסכם שנחתם שהיזם התחייב לו,כעת אנו נמצאים בשלב שעדיין אין לובי ,מעלית ופיתוח ,ולציין שישנם נזקים רבים בדירה שלי כתוצאה מהליך הבנייה ,כשהיזם מתנער מכך.
השאלה שלי האם ניתן לפתוח בהליך משפטי כבר עכשיו או לחכות לגמר העבודות ולציין שישנם עוד מספר דיירים כמוני.
לצפיה ב-'תמ"א 38 איחור בניגוד להתחייבות ונזקים '
תמ"א 38 איחור בניגוד להתחייבות ונזקים
20/07/2019 | 07:56
28
יש לי דירה בפרוייקט תמ"א 38
1.לציין שהיזם בניגוד להסכם כבר באיחור רב
2.נזקים רבים בדירה עקב רטיבות שהצטברה עקב בניית הקומות העליונות והיזם מודע לכך מהתחלה עם גיבוי תמונות שנשלחו לו וניסה להתחמק בכל מיני תואנות 
3.היזם מסרב לתקן את הנזקים בתוך הדירות
4.לציין שהדירה הייתה מושכרת ועקב הנזקים והרטיבות חשבתי שזה יהיה נכון לא לחדש את החוזה מכיוון שלא רציתי כמשכיר לשוכר לקחת על עצמי את האחריות על נזקי בריאות ומחלות  וכו"
5. הדירה ריקה כעת מספר חוד" ואין אפשרות לגור בה
6.האם זה נכון וחכם לתבוע נזקים כשעדיין עובדים בבניין בהנחה שהיזם יתגונן בזאת שיאמר שעדיין לא סיים את הפרוייקט ,או לחילופין לחכות לגמר .
אודה לתשובה.
חנן
לצפיה ב-'לחתום או לא'
לחתום או לא
10/07/2019 | 10:15
46
שלום. היזם לוחץ לחתימה ראשונית אצל העו"ד עבור תמ"א 1 לחיזוק. לאור המצב היום האם כדאי לחכות קצת ולראות מה יהיה בעתיד או לחתום לפני שלא תאושר ההתחדשות עירונית.
לצפיה ב-'דייר סרבן תמא 38/2'
דייר סרבן תמא 38/2
05/07/2019 | 18:29
4
69
בבנין בן 2 קומות, 6 דיירים, דירות לא זהות בגודלן, מקודם תהליך תמא 38/2. לאחר מספר שנים ובחינת מספר יזמים וקבלנים שונים הוחלט על יזם בהצבעת רוב בישיבת וועד. התמורה המוצעת זהה בשטחה לכל הדירות.
בעל הדירה הגדולה, אשר באופן סיסטמטי משווה עצמו לדירה הקטנה ביותר (למרות שכל הדירות בבנין גדולות מאותה דירה), מסרב לחתום בטענה שהתוספת אמורה להיות באחוזים ולא בשטח.
שאר הדירות הבינו כי זה לא ישים שכן לא ניתן לוותר על הממ"ד לדירה הקטנה ואם כל השאר ידרשו תוספת עפ"י אחוזים לא ניתן יהיה לקדם את הפרוייקט שכן אין מספיק שטח להוספת אחוזים כנ"ל לכל הדירות.
הדייר הסרבן מחפש תירוצים שונים ומשונים לאי הסכמתו לחתימה, החל במציאת תביעה מלפני עשר שנים כנגד היזם וטענה מול שאר הדיירים כי היזם אינו אמין (ובמקביל אומר ליזם כי אם יקבל עוד שטח יסכים לחתום על ההסכם, כלומר "בעיית האמון" ניתנת לפתרון בסחיטת היזם), בטענה כי מצא יזם חלופי שנותן יותר (בעלי דירות אחרים הלכו לבדוק את ההצעה והסתבר כי היזם החלופי בעצמו מסתמך על "תוכנית תמא" שהוגשה לעירייה אך לא אושרה, לא ניתן לדעת באם תאושר או מתי ולכן הצעתו לא ישימה בשלב זה) וכעת מדגיש כי בידו 21.5% מהשטח המשותף, כך שאמנם מתקיים חוק 80% מבעלי הדירות אך ברשותם כ 78.5% מהשטח המשותף.
מה ניתן לעשות במקרה כזה של סחטנות?
לצפיה ב-'בעל הדירה הגדולה(הסרבן) - צודק.'
בעל הדירה הגדולה(הסרבן) - צודק.
05/07/2019 | 23:27
1
46
בא ניקח מקרה קיצוני כדיי להבין.
5 דירות מתוך ה-6, 4 חדרים, הדירה השישית - חדר אחד.
נראה לך סביר שדירת חדר תקבל אותו שטח של דירה 4 חדרים? זה הזוי.
זה שהשאר מוותרים, זה עניין שלהם, הוא(הסרבן) לא חייב.
מה שכן, אפשר לעשות איזון תמורות ע"י שמאי/אדריכל ומישהו ישלם את ההפרש בין הדירות, היזם, או הדיירים עצמם, או, גם וגם.
אם אתם מוותרים על הזכויות שלכם לטובת השכן עם הדירה הקטנה, יהיה הרבה יותר פשוט.
עוד דבר - איך אתה יודע אלו זכויות בנייה יקבל היזם שנבחר? אולי יקבל יותר ממה שאומר, ויקח לעצמו?
רצוי להגביל בחוזה את זכויות הבנייה שהקבלן טוען להם.
בנה יותר ממה שהצהיר, יפצה את הדיירים.
לצפיה ב-'כנראה לא הסברתי נכון'
כנראה לא הסברתי נכון
06/07/2019 | 12:53
43
לא מדובר בקבלת דירות זהות לכולם אלא תוספת לכל דירה לפי גודלה בפועל (עפ"י מדידת שמאי) לפי חוקי תמ"א, כלומר תוספת ממ"ד, חניה והעלאת קומה. לפי הדוגמא שלך, דירת 4 חדרים תהפוך ל - 5 חדרים ודירת חדר תהפוך לדירת 2 חדרים ולמען הסר ספק, ההבדל בין הדירות הוא לא הבדל כזה כמו בדוגמא. ובכל מקרה ידועות לנו זכויות הבניה שכן נבדקו ע"י מספר יזמים ואדריכלים וכולם חזרו עם אותם נתונים
לצפיה ב-'חסרים פרטים.- יכול להיות שהסרבן מפסיד חדר.'
חסרים פרטים.- יכול להיות שהסרבן מפסיד חדר.
10/07/2019 | 03:02
1
26
נניח שמוסיפים לכל דירה ממד+חניה(25מ"ר).
נכפיל ב- 6 יוצא שמוסיפים לכל הדיירים 150מ"ר.
הסרבן צריך לקבל באופן יחסי תוספת של 32.25 מ"ר.
שאר הדיירים(בממוצע)- 23.55 מ"ר.
ההפרש - 8.7 מ"ר (במידה ומוסיפים *רק* חניה וממד).
גם אם הקבלן לא יכול/לא מעוניין, לפצות(ואתם מקבלים את זה), הדיירים יכולים/צריכים לפצות את הדייר באופן יחסי, כך שבעל הדירה הקטנה, יתן את הפיצוי הגבוה וכו'.
לפי החישוב שלי, ההפרש בין הדירה הגדולה ביותר לקטנה ביותר, יכול לנוע בין 20-40 מ"ר, לא עניין של מה בכך.
לצפיה ב-'לא נראה לי. התמא 38 זה פרוייקט'
לא נראה לי. התמא 38 זה פרוייקט
15/08/2019 | 17:42
15
בזוי. קומבינה של הממשלה, יזמים, עורכי דין ודיירים רודפי בצע שמשעמם להם

עצוב מאוד שדיירים מבוגרים נאלצים להתפנות. זאת התעללות לשמה
לצפיה ב-'איך יודעים אם בניין מתאים לתמא 38 ?'
איך יודעים אם בניין מתאים לתמא 38 ?
27/06/2019 | 16:12
2
39
תמא 38 חיזוק נגד רעידות אדמה או הריסה ובנייה.
נתונים על הבנין :
4 קומות, 16 דיירים, 4 חנויות בחזית, יש מקלט, השטח כ-750מר.
הבניין על עמודים, בין העמודים 5 חניות מוצמדות.
הבנין אוכלס בשנת 1975, יש מעלית, גג הבניין שטוח, אין בנייה על הגג (רק דודי שמש+קולטים).
כמו כן, כל הדיירים מסכימים (לא חתמו על כלום - מתוך שיחות)
הבניין ממוקם בגוש דן.
תודה מראש לעונים.

לצפיה ב-'מי שיענה - אלו יזמים'
מי שיענה - אלו יזמים
28/06/2019 | 00:54
1
38
אם הבניין מגלם רווח יזמי פוטנציאלי - אז כדאי.
חפשי בקשי חוות דעת' והצעות יזמים.
 ליזם זול יותר וכדאי יותר חיזוק ושיפוץ ( 38/1) ואילו לדיירים - הריסה ובניה.(38/2)
לצפיה ב-'השאלה שלי - אם מתאים מבחינת עירייה/מחלקת הנדסה.'
השאלה שלי - אם מתאים מבחינת עירייה/מחלקת הנדסה.
29/06/2019 | 14:44
28
מה הטעם להביא יזמים/קבלנים כאשר אני לא יודעת אם אפשר בכלל?

לצפיה ב-'עזרה בקביעת כמה דירות ניתן לבנות'
עזרה בקביעת כמה דירות ניתן לבנות
28/06/2019 | 08:45
1
89
אני מתעניין בקשר לפינוי בינוי בבניין הוריי ברעננה.

לאחרונה העירייה שינתה את כל מדיניות הבניה על מנת לעודד יותר פרוייקים של פינוי בינוי (הריסה ובניה מחדש).

אני מנסה להבין כמה דירות יהיה ניתן להקים על המגרש של הבניין הקיים כי היו מספר יזמים שבאו וכל אחד טען מספר אחר וזה דבר שמשנה את כל התמונה.

פרטים יבשים:
בניין נבנה לפני 1980
4 דיירים ב2 קומות
מגרש 700 מ"ר
לאחרונה אישרו במגרש צמוד של 1300 מ"ר (2 בניינים צמודים כמו הבניין של הוריי) לבנות 6 קומות ו30 יח"ד.

מצ"ב תמונה ממדיניות העירייה החדשה. צריך שתעזרו לי להבין מה אומרת הפסקה.
לא ברור אם אפשר להקים 18 יח"ד עד דונם, או שזה יחסי לדונם.

תודה!
לצפיה ב-'ברור כשמש .לשבע מאות מ"ר, זכויות של 70% מ 18 דירות.'
ברור כשמש .לשבע מאות מ"ר, זכויות של 70% מ 18 דירות.
06/07/2019 | 02:20
5
לצפיה ב-'המהדורה המעודכנת והדיגיטלית של הספר שלי'
המהדורה המעודכנת והדיגיטלית של הספר שלי
12/05/2019 | 12:14
35
המהדורה המעודכנת והדיגיטלית של הספר שלי, מהדורת 2019, יצאה לאור וניתן לרכוש אותה דרך אינדיבוק כעת במחיר מבצע 69 ש"ח 

https://goo.gl/E6Q6tk
לצפיה ב-'תיקון לחוק רוב של 80%'
תיקון לחוק רוב של 80%
09/05/2019 | 14:33
2
712
היתה כתבה לפני כמה חודשים כי יש כוונה לתקן את החוק לרוב של 66% בפינוי בינוי להיתר בניה . אצלנו יש כבר תב"ע קיימת . האם זה נכון, ואם כן היכן זה עומד ?  תודה.
לצפיה ב-'הרוב הנדרש'
הרוב הנדרש
11/05/2019 | 11:30
1
70
בפרוייקט שמתנהל לפי חוק פינוי בינוי עדיין הרוב הנדרש הוא לפחות 80% מבעלי הדירות הקיימות. בהקשר זה אין חשיבות לשאלה האם יש תב"ע או עדיין אין.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
11/05/2019 | 23:18
19
לצפיה ב-'גילוי הסכמים ושקיפות מומחים כלפי בעלי הדירות בפרויקט תמ"א'
גילוי הסכמים ושקיפות מומחים כלפי בעלי הדירות בפרויקט תמ"א
05/05/2019 | 20:06
1
41
האם עו"ד, מפקח בניה ושמאי המייצגים בעלי דירות אך שכרם משולם ע"י היזם חייבים לחשוף לבעלי הדירות אותם הם מיצגים את פרטי ההסכם ואת שכר הטירחה לצורך הגדלת האמון ?
האם גם מפקח הבניה והשמאי אמורים לחתום על הסכם שירות מול בעלי הדירות בהעדר כל מסמך מחייב הקושר ביניהם ?

תודה מראש.
לצפיה ב-'הסכמים '
הסכמים
08/05/2019 | 10:10
32
כל ההסכמים הללו הם בשקיפות מלאה מול בעלי הדירות. אני חוזר כולם ובשקיפות מלאה
לצפיה ב-'גילוי הסכמים ושקיפות מומחים כלפי בעלי הדירות בפרויקט תמ"א'
גילוי הסכמים ושקיפות מומחים כלפי בעלי הדירות בפרויקט תמ"א
05/05/2019 | 20:06
20
האם עו"ד, מפקח בניה ושמאי המייצגים בעלי דירות אך שכרם משולם ע"י היזם חייבים לחשוף לבעלי הדירות אותם הם מיצגים את פרטי ההסכם ואת שכר הטירחה לצורך הגדלת האמון ?
האם גם מפקח הבניה והשמאי אמורים לחתום על הסכם שירות מול בעלי הדירות בהעדר כל מסמך מחייב הקושר ביניהם ?

תודה מראש.
לצפיה ב-'קומה אחרונה בבניין לתמא 38 '
קומה אחרונה בבניין לתמא 38
16/04/2019 | 19:35
1
62
שלום,
כשעושים תמא 38 הוספת שתיים וחצי קומות נוספות,
האם התקרה הישנה של הקומה האחרונה היא הריצפה של הדירה החדשה שניבנית?
האם עושים רווח בין התיקרה היש.ה לדירה החדשה שניבנית  והריצפה של הדירה החדשה לא קשורה לתקרה הישנה?
מחשהו יכול להרחיב הנושא הזה?
תודה מראש
מנגואית
לצפיה ב-'תמא חיזוק'
תמא חיזוק
24/04/2019 | 16:37
56
מבצעים קונסטרוקציה חדשה וחיזוק הגג הישן .
הכתובת לשאלות אלה היא הקבלן, המהנדס שלו, בעלי מקצוע
לצפיה ב-'המהדורה המעודכנת הדיגיטלית של המדרך השלם לבית המשותף'
המהדורה המעודכנת הדיגיטלית של המדרך השלם לבית המשותף
12/02/2019 | 11:19
46
המהדורה המעודכנת והדיגיטלית של הספר שלי, מהדורת 2019, יצאה לאור וניתן לרכוש אותה דרך אינדיבוק כעת במחיר מבצע 69 ש"ח

https://goo.gl/E6Q6tk  

לצפיה ב-'תיקון 6'
תיקון 6
05/04/2019 | 15:22
1
46

שלום רב,
האם היזם מחויב להציע חלופות לישיש (94) ב תמא 38.2 כמו בפינוי בינוי. למשל דירת תמורה מחוץ לפרויקט.
היזם מתנגד בטענה שהתיקון לחוק פינוי בינוי אינו חל על תמא 38.2 בגלל מיסוי שיחול עליו אם ירכוש את הדירה באתר מהישיש.
תודה,
אבי

לצפיה ב-'תיקון 6'
תיקון 6
06/04/2019 | 16:56
36
תיקון 6 חל רק על עיסקאות פינוי בינוי.

לצפיה ב-'תוספת קומה'
תוספת קומה
27/03/2019 | 10:51
1
51
תמ"א 38/1 בבנין שלנו אושרה כבר לפני שנתיים ואישרו לקבלן להוסיף 2.5 קומות לבנין של 3 קומות. העבודות אמורות היו להתחיל והבנין כבר גודר. עכשיו היזם הודיע לדיירים שהוא רוצה להעביר את הפרויקט ליזם אחר, ושהיזם החדש רוצה להוסיף עוד קומה מעבר למה שכבר אושר. האם כל ההתחייבויות של היזם הקודם תקפות, או שכל ההסכמים וההתחיבויות נפתחות מחדש?
לצפיה ב-'הכל נפתח מחדש'
הכל נפתח מחדש
27/03/2019 | 17:57
28
לצפיה ב-'היטל השבחה'
היטל השבחה
16/03/2019 | 22:11
1
58
שלום. אם דייר בפרוייקט תמ"א או פינוי בינוי (כשהטב"ע שונה) שמוכר את הדירה לפני ביצוע או השלמת הפרוייקט מחוייב בהיטל השבחה (שאמור להיות משולם ע"י היזם)?
לצפיה ב-'היטל השבחה'
היטל השבחה
23/03/2019 | 16:44
40
העירייה קובעת זאת ויש להניח שיהיה, לגבי הסכום נהוג להתמקח, בכל מקרה חשוב לדאוג שבחוזה מול היזם יכתב במפורש מי נושא בכך.
לצפיה ב-'זכויות בנייה תמא 38 חיזוק'
זכויות בנייה תמא 38 חיזוק
12/03/2019 | 19:43
1
63

מקריאה בפורום הבנתי כי מכח התמא 38 לחיזוק הבניין ניתן לתת לדיירים זכויות בניה של עד 25 מ"ר לכל דירה קיימת וזאת ללא קשר למרפסת.
השאלות שלי הן:

1. האם המרפסת נבנת בהכרח מכח חוק המרפסות ומצטרפת לעד 25 מטר מכח התמא?

2. האם יזם שהוסיף 13 מטר ממד + 8 מטר מרפסת שירות (צמודה למטבח) + 12 מטר מרפסת  - ניתן לומר בהכרח שהוא ניצל את הזכויות של התמא לצורך בניית הממד ומרפסת השרות (ששטחם יחד הוא 21 מטר) וניצל את חוק המרפסת לצורך בניית המרפסת?

האם אפשר להסביר בדרך אחרת את סך השטח שבנה (13 ממד + 8 שרות + 12 מרפסת)? הרי הוא יכול לבנות עד 25 מטר מכח התמא.

אשמח לשמוע ולהחכים ממנוסים ממני.

תודה

לצפיה ב-'תמא חיזוק '
תמא חיזוק
15/03/2019 | 16:29
32
מרפסת היא בנוסף. השאלה אם תהיה מרפסת או לא תלויה בקוי בנין ושאלות תכנוניות שונות.
אין לך זכות אבסולוטית לקבל 25 מ"ר. זה נתון למשא ומתן מול יזם וכן למגבלות תכנוניות. זה סעיף מרכזי עליו דנים בחוזה מול היזם.
וכפי שציינת זה עד 25, כלומר גם פחות.

מנהל/ת הפורום

אודות:
את/ה מוביל/ה בתחומך? אנו מזמינים למשרדינו בימים אלו בעלי מקצוע המתאימים לנהל פורום מקצועי באשכול המומחים של אתר הקהילות המוביל תפוז אנשים. מנהל/ת פ
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ