לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
63006,300 עוקבים אודות עסקים

פורום עדשות מגע ומשקפיים

הפורום שלנו יעסוק בעולם האופטיקה והאופטומטריה, שהופך עם השנים להיות מנת חלקם של יותר ויותר אנשים וע"פ מחקרים אחרונים כמות זו תלך ותגדל. אם יש לכם שאלות או תהיות הקשורות למשקפיים, עדשות מגע ובעיות ראייה כאלה ואחרות, אשמח אם תעלו אותן כאן, על-מנת שאוכל לתרום לכם מהידע ומהנסיון שלי. 
תמיר עוז, מנהל הפורום, הינו אופטומטריסט קליני מוסמך, בוגר הדסה ירושלים (בהצטיינות).
בעל 20 שנות נסיון קליני. המייסד של "אוטיקה - OTTICA" - קליניקה פרטית בשיכון דן שבתל-אביב,
המייעצת בכל תחומי האופטומטריה והאופטיקה.
סרן (מיל") בחיל האויר, נשוי ואב לשלושה וחבר מועצת האופטומטריסטים בישראל.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום עדשות מגע ומשקפיים

הפורום שלנו יעסוק בעולם האופטיקה והאופטומטריה, שהופך עם השנים להיות מנת חלקם של יותר ויותר אנשים וע"פ מחקרים אחרונים כמות זו תלך ותגדל. אם יש לכם שאלות או תהיות הקשורות למשקפיים, עדשות מגע ובעיות ראייה כאלה ואחרות, אשמח אם תעלו אותן כאן, על-מנת שאוכל לתרום לכם מהידע ומהנסיון שלי. 
תמיר עוז, מנהל הפורום, הינו אופטומטריסט קליני מוסמך, בוגר הדסה ירושלים (בהצטיינות).
בעל 20 שנות נסיון קליני. המייסד של "אוטיקה - OTTICA" - קליניקה פרטית בשיכון דן שבתל-אביב,
המייעצת בכל תחומי האופטומטריה והאופטיקה.
סרן (מיל") בחיל האויר, נשוי ואב לשלושה וחבר מועצת האופטומטריסטים בישראל.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 ברוכים הבאים לפורום משקפיים ועדשות מגעהמידע והעצות בפורום זה הינם כלליים וחלקיים בלבד ואינם באים להחליף ייעוץ אישי פרונטלי, המבוסס על נתוניו וצרכיו האישיים של המטופל. לפיכך אין מנהל הפורום אחראי לנזק כלשהו, שייגרם עקב הסתמכות על מידע זה ולהתאמת או אי-התאמת העצות לכל מטופל.
כמו-כן הפרסום בפורום אסור ויש לשמור על תרבות שיח.

המשך >>

לצפיה ב-'איך ואצל מי מזמינים משקפי קריאה?'
איך ואצל מי מזמינים משקפי קריאה?
22/07/2018 | 14:20
1
2

רוצה לעבור בדיקת ראיה ,ולהזמין משקפי קריאה מה הפרוצדורה אצל אילו בעלי מקצוע עלי ללכת לבדיקה והזמנה?
מה סדר גודל המחירים לבדיקה ולהזמנת משקפיים?
קראתי שיש כל מיני ציפויים למשקפיים ,האם יש צפויים שמומלץ ,לאדם היושב מול מחשב מרבית היום.

לצפיה ב-'משקפי קריאה'
משקפי קריאה
( לעמוד שלי בתפוז )
22/07/2018 | 19:36
1
ארתור שלום רב,

משקפי קריאה מזמינים לאחר בדיקה של אופטומטריסט מוסמך ורצוי לבצע את ההזמנה של המשקפיים באותו מקום.
לגבי ציפויים:
1. ישנו ציפוי המפחית השתקפות.
2. לאנשים המשתמשים במסכי לד - כדוגמת סמארטפון, טאבלט או מחשב - מומלץ להשקיע בעדשה החוסמת את קרינת האור הכחול הנפלטת מהם.
כמובן שלכל סוג ישנם יתרונות וחסרונות כמו גם הבדלי מחירים,
על זה יענה לך האופטומטריסט המוסמך שיטפל בך.

מקווה שעזרתי לך,

ערב טוב

תמיר עוז
לצפיה ב-'עדשות אורתוקיי'
עדשות אורתוקיי
16/07/2018 | 10:53
4
9
שלום תמיר,
 אני מרכיבה עדשות לילה כבר כ 14 שנים. לאחרונה מרגישה חוסר נוחות לעיתים בשעת ההרכבה, כמו כן לפני מספר ימים בעין ימין במהלך היום ממש היה לי טשטוש. 
רציתי לשאול האם יש אפשרות שהעדשות לא טובות? או שמא משהו בעיניים שלי השתנה ? עלי לציין שהם עבור ניקוי ממש לפני מספר ימים. האם זו תקופה מדי ארוכה להרכבה של עדשות מסוג זה? 
בכל מקרה אציין שאני מאד נהנת מה"חופש " של הרכבת עדשות במהלך היום או לחילופין משקפיים שהן מטרד בפני עצמו.
 אשמח לתשובתך
לצפיה ב-'עדשות אורתו קיי'
עדשות אורתו קיי
( לעמוד שלי בתפוז )
16/07/2018 | 13:44
3
19
היי רונית,
כפי שכתבת יכול להיות שהבעיה היא או בעדשות או בעיניים או אפילו גם וגם.
לכן חשוב שתפני אל האופטומטריסט שמטפל בך על מנת שתבינו מה לא תקין.
לדעתי בינתיים רצוי לא להרכיב עדשות עד אשר תיבדקי וזאת משום שאם יש בעיה בעין, שהמצב לא יחמיר.

מקווה שעזרתי.

תמיר עוז
לצפיה ב-'עדשות אורתוקיי'
עדשות אורתוקיי
17/07/2018 | 14:36
2
5
ראשית תודה על תשובתך. אם לא ארכיב את העדשות כפי הידוע לך לא אוכל לראות ברור. השאלה אם מתבקש פה רופא עיניים או אופטומטריסט מספיק?
לצפיה ב-'עדשות אורתו קיי'
עדשות אורתו קיי
( לעמוד שלי בתפוז )
17/07/2018 | 16:31
1
7
היי רונית,
לדעתי עדיף לתאם עם האופטומטריסט ואם הוא ימצא לנכון, הוא יפנה לרופא עיניים.

בהצלחה

תמיר עוז
לצפיה ב-'אורתוקיי'
אורתוקיי
18/07/2018 | 11:01
6
תודה רבה 
לצפיה ב-'משקפי שחייה אופטיים '
משקפי שחייה אופטיים
16/07/2018 | 10:59
2
13
היי!

אני מעוניין לרכוש משקפי שחייה אופטיים (ראיתי שספידו מציעים כאלה).

העניין היא שספידו מציעים משקפות עם קפיצות מספרים של 0.5 (2, 2.5, 3 וכו'), והמספר שלי הוא 2.75 (+0.75 צילינדר).

בהנחה שאני אאלץ לרכוש משקפת עם מספר שאינו תואם את שלי, האם להבנתכם הנזק יהיה גדול יותר כשהמשקפת תירכש עם מספר גבוה יותר או נמוך יותר ב-0.25 (בשים לב לכך שאין אפשרות לשים למשקפות שחייה צילינדר)?

תודה רבה!

לצפיה ב-'משקפי שחיה אופטיים'
משקפי שחיה אופטיים
( לעמוד שלי בתפוז )
16/07/2018 | 13:57
1
9
היי דן,
לא ציינת מהו המרשם המלא ומהו גילך וזה בהחלט יכול להשפיע על החישוב, אולם באופן עקרוני אני מעדיף לתת את המרשם הנמוך, במקרה שקיימת התלבטות.
יש לזכור, שכשאנו בבריכה או בים לא נדרשת חדות ראייה כמו בזמן נהיגה או צפיה בטלוויזיה.

יום טוב

תמיר עוז 

לצפיה ב-'המון תודה! '
המון תודה!
16/07/2018 | 14:25
6
לצפיה ב-'ניקוי עדשות מגע סקלרליות גדולות'
ניקוי עדשות מגע סקלרליות גדולות
10/07/2018 | 07:11
14
17
שלום רב, 
אני מעוניין להשתמש ב-AOSEPT PLUS לניקוי עדשות. העדשות הן עדשות מגע סקלרליות גדולות. הן אינן נכנסות לתוך מיכל הניקוי הקטן שמגיע בקופסה של ערכת הניקוי. יש לי מיכל ניקוי אחר גדול יותר, בלי דיסק הקטליסט שמצורף למיכל של AOSEPT. השאלה שלי היא זו: אם אסיר את דיסק הקטליסט מהמיכל של AOSEPT ואניח אותו בתחתית המיכל הגדול יותר, האם הניקוי יתבצע כהלכה? 
ראו השוואת המיכלים בתמונה המצורפת. 
אציין שהפתרון הטוב ביותר מבחינתי היה להשיג מיכל גדול שמלכתחילה כולל את הדיסק, אך אינני יודע היכן אפשר להשיג מיכל כזה. 
תודה רבה. 
לצפיה ב-'ניקוי עדשות סקלרליות'
ניקוי עדשות סקלרליות
( לעמוד שלי בתפוז )
10/07/2018 | 16:54
13
19
שלום לך (לא הבנתי מה שמך),
אני מאד מעריך את כושר האילתור שלך, אך הייתי נזהר.
דבר ראשון אינני בטוח שבמחסנית הגדולה שצילמת ישנם פתחי שחרור גז בחלקו העליון של המכסה ואם אכן אין, אסור בתכלית האיסור להשתמש בה לניקוי במי חמצן וקטליסט, שהרי בתהליך הניטרול נוצרת תסיסה.
כמובן שכפי שציינת עדיף לנסות ולהשיג את המחסנית המקורית (תנסה להעזר באופטומטריסט שלך) ואם אתה לא מסתדר הייתי ממליץ לך לעבור לתמיסת EVER CLEAN: שם הקטליסט הוא כדור קטנטן ויתרונה הוא בכך שכל יום מתחיל עם תמיסה סטרילית (כדור חדש ולא קטליסט ותיק).
את המיכל הייעודי של EVER CLEAN לעדשות סקלרליות, לא צריכה להיות לך בעיה להשיג.

בהצלחה

תמיר עוז 
לצפיה ב-'בהמשך לתשובתך'
בהמשך לתשובתך
11/07/2018 | 14:24
12
10
תודה על התשובה. 

באיזה חומר משתמשים אופטומטריסטים כדי לנקות עדשות סקלרליות ניקיון יסודי? אני מבין שזה חומר שכולל רכיבים שיש גם באקונומיקה. אני לא רוצה לעשות את זה בעצמי אני רק מבקש לדעת מה שם המוצר שהם משתמשים בו. 

תודה. 
לצפיה ב-'חומר נוסף לניקוי עדשות קשות'
חומר נוסף לניקוי עדשות קשות
( לעמוד שלי בתפוז )
11/07/2018 | 15:01
11
7
שלום עופר,
אתה צודק.
בעבר היה חומר שהוא נגזרת כלשהי של כלור ואינני זוכר את שמו וזאת בתקופה שחומרי הניקוי והחיטוי היו פחות יעילים מאשר כיום.
אני לא ממליץ לך בשום צורה לטפל באופן שונה מזה שהמליץ לך עליו האופטומטריסט שלך, מאחר ולחלק מחומרי הגלם של העדשות מוסיפים פלזמה, אשר עלולה להינזק.

יום טוב

תמיר עוז
לצפיה ב-'סלח לי שאני מקשה'
סלח לי שאני מקשה
11/07/2018 | 15:48
10
8
בלי קשר למה היה בעבר, האם אופטומטריסטים היום כשהם מנקים עדשות ניקוי יסודי משתמשים ב-EVER CLEAN? אם לא, מה החומר שהם משתמשים בו?
הרבה תודות מראש.
לצפיה ב-'ניקוי עדשות יסודי'
ניקוי עדשות יסודי
( לעמוד שלי בתפוז )
11/07/2018 | 17:02
9
13
היי עופר,
אתה לא מקשה.
אופטומטריסטים משתמשים לניקוי יסודי בחומר שנקרא PROGENT של חברת MENICON. אני חייב שוב להדגיש שאם על גבי העדשה שלך קיים ציפוי מגביר הרטבה כדוגמת פלזמה או HYDRA PEG, אתה עלול ליצור נזק בלתי הפיך לעדשות שלך!!!
כמו-כן, יתכן שישנם חומרים נוספים שאינני מכיר.
אני שוב ממליץ לך לפנות אל האופטומטריסט שלך.

המשך יום טוב.

תמיר עוז

המשך יום טוב

תמיר עוז
לצפיה ב-'הרבה תודות'
הרבה תודות
11/07/2018 | 18:06
6
לצפיה ב-'בעקבות הניקוי עם EVER CLEAN'
בעקבות הניקוי עם EVER CLEAN
15/07/2018 | 07:29
7
7
שלום תמיר, 

קיבלתי את עצתך. קניתי EVER CLEAN של אביזור. הקופסה מגיעה כמובן עם מיכל שאינו מתאים לעדשות הגדולות שלי. לכן השתמשתי במיכל לעדשות גדולות. שמתי בתוכו את התמיסה, הכנסתי לתוכה את הקפסולה, הכנסתי את העדשה הכלואה בתוך הרשת, סגרתי את המכסה, ניערתי מעט, והנחתי את המיכל (לא בשכיבה כמובן).

שלא כפי שכתוב בעלון המצורף לקופסה, בועות לא הופיעו כלל. גם אחרי כמה שעות הנוזל לא הופך לירקרק, ואם הפך -- קשה היה מאוד להבחין בכך. 

האם עשיתי משהו לא נכון? 

תודה רבה. 
עפר 
לצפיה ב-'ניקוי ב EVER CLEAN'
ניקוי ב EVER CLEAN
( לעמוד שלי בתפוז )
15/07/2018 | 07:49
6
7
עופר שלום רב,

בהחלט מוזר.
נשמע שעשית הכל כשורה.
היית אמור להבחין בקיומן של בועות והנוזל אמור היה לשנות את הגוון לצהבהב עדין.
זהו בעצם האינדיקטור לכך שמי החמצן נוטרלו ולכן אל תכניס את העדשות לעיניים!
תבדוק את תוקף המוצר שקנית ואם הכל תקין, תחזור שוב על הפעולה ואולי תבקש ממישהו נוסף, עדיף אופטומטריסט, לבדוק אם מתרחש תהליך של תסיסה עדינה.

יום טוב

תמיר עוז
לצפיה ב-'אחרי ניקוי שני'
אחרי ניקוי שני
15/07/2018 | 11:20
5
7
ניסיתי שוב. הפעם הנוזל הפך לצהבהב בהיר אך לא היו בועות. (אגב, כשאני מדמיין לעצמי אך אמורות להיות בועות אני חושב על המראה הזה: 
אפשר לקפוץ היישר לשנייה 38)

אם אנקה אותה עכשיו היטב בסבון בוסטון ואח"כ אשרה אותה לזמן מה בתמיסת השריה של בוסטון, האם אוכל לשים אותה בעין? 

הרבה תודות על הסבלנות. 

לצפיה ב-'אחרי ניקוי שני'
אחרי ניקוי שני
( לעמוד שלי בתפוז )
15/07/2018 | 11:56
4
6
אם זה מה שאתה עושה בד"כ, אז זה נשמע לי תקין.

בהצלחה

תמיר עוז

לצפיה ב-'אחרי ניקוי שני'
אחרי ניקוי שני
15/07/2018 | 12:26
3
יופי. תודה רבה! 
לצפיה ב-'שלושה נ.ב.-ים'
שלושה נ.ב.-ים
15/07/2018 | 12:42
2
7
(א) לצד המיכל ששמתי בו את העדשה שלי, הכנתי "קבוצת ביקורת": את כל התהליך שעשיתי עם המיכל הגדול לעדשה הגדולה שלי עשיתי עם המיכל הקטן שמגיע עם הקופסה של EVER CLEAN, בלי עדשה בתוך הרשת. גם במקרה הזה לא היו בועות (כפי שחשבתי שהן צריכות להיראות), אך הנוזל הפך למעט צהבהב יותר ממה שהפך הנוזל במיכל הגדול. לאור זאת אני תמה בנוגע ליכולת של הקפסולה של EVER CLEAN לפעול על כמות גדולה יותר של הנוזל -- שיש מטבע הדברים במיכל גדול יותר. 

(ב) הייתי רוצה מאוד לנסות תמיסה אחרת הפועלת באופן דומה ל- EVER CLEAN (מבחינת החומר הפעיל), והיא התמיסה CLEAR CARE של CIBA VISION (אלקון). לא הצלחתי לאתר אותה בארץ. מכל מקום להבנתי גם היא באה עם מיכל קטן. 

(ג) והעיקר: המטרה העיקרית שלי בניסיון להשתמש בתמיסות האלה הוא להצליח לנקות כתמים לבנים "קשים" מאוד שיש מדי פעם על העדשה הסקלרלית שלי, ושחומרי ניקוי רגילים (דהיינו שמוכרים למשתמשים בעדשות) אינם מצליחים לנקות. כשאני רוצה לנקות כתמים כאלה אני עושה זאת אצל אופטיקאי שגר רחוק מביתי. הוא משתמש בחומר שאופטומטריסטים משתמשים בו (אולי זה שציינת באחד המכתבים הקודמים). הייתי רוצה לדעת אם בעולם נמכרת למשתמשים בעדשות תמיסה שיודעת להסיר כתמים קשים. 

שוב -- הרבה תודות. 
לצפיה ב-'ניקוי יסודי'
ניקוי יסודי
( לעמוד שלי בתפוז )
15/07/2018 | 17:10
1
8
שלום עופר,

אתה נשמע לי בחור שחושב בהגיון, אך אתה מתאר מצב שבו עצות ברשת עלולות להפוך למזיקות ולכן אני סבור שבשלב זה נדרשת התבוננות וטיפול של האופטומטריסט שהתאים וניפק לך את העדשות.
אנא פנה אליו.

בהצלחה

תמיר עוז
לצפיה ב-'תודה לך, היית לי לעזר רב!'
תודה לך, היית לי לעזר רב!
15/07/2018 | 19:03
4
לצפיה ב-'מששקפי שמש'
מששקפי שמש
09/07/2018 | 12:40
7
95
שלום תמיר,
איך אפשר לדעת שסימון הuv הוא אמיתי? ולמה טווח המחירים של משקפי השמש הוא כל-כך גדול אם כולם מסומנים עם הuv?
האם כדאי לרכוש משקפי שמש רק בחנות אופטיקה שבה המחירים מטפסים ועולים למחירים מטורפים או שאפשר גם לקנות בשוק?
לצפיה ב-'משקפי שמש'
משקפי שמש
( לעמוד שלי בתפוז )
10/07/2018 | 06:19
44
שלום שרון,
סביר להניח שסימון UV הוא אמיתי, היות שגם עדשות פשוטות כדוגמת אלה הנמכרות בדוכנים ובשוק מסננות UV, אך איכותן האופטית נמוכה ולכן מדבקת  ה UV רחוקה מלהיות איזשהו "תו-איכות".
ככלל, אני סבור מהיכרותי את שוק משקפי השמש, שמשקפי שמש הנמכרים במחירים של עד בערך 300 ש"ח שווים באיכותם לכאלה הנמכרים ב 20 ש"ח.
לעומת זאת  בחנויות האופטיקה המקצועיות תמצאי משקפי שמש שמעבר לסינון הקרניים המזיקות, יספקו איכות אופטית טובה עד מעולה, כזו אשר לא תיצור הנחתה באיכות הראייה ואולי אף תשפר אותה בתנאי תאורה שונים.
כמו-כן בל נשכח את איכות החומרים של המסגרת (משקל קל ועמידות) וכמובן את העובדה שלמשקפיים איכותיים יש אבא ואמא - ובעיני זה מאד חשוב.
בסיכומו של דבר, אין טוב ממראה עיניים.
היכנסי למקום מקצועי ותבקשי שיתנו לך להתנסות במשקפי שמש התואמים את התקציב שלך.

בהצלחה.

תמיר עוז

לצפיה ב-'השורה התחתונה - גם בתגובה של תמיר - תקציב'
השורה התחתונה - גם בתגובה של תמיר - תקציב
10/07/2018 | 10:40
3
32
זה לא הגיוני שאותו המוצר (משקפי שמש) יימחר ב-20 ש"ח וגם ב- 2,000 ש"ח.
אז לגבי ה- 20 ש"ח בדוכן בשוק, זה לא באמת משקפי שמש, זה סתם, וזה בסדר גמור בתור אקססוריז, ולמי שאין תקציב- זכותו.
אבל לגבי היתר... 200 ש"ח ומעלה... נו באמת. כמה אפשר כבר להשתכלל בתחום ולהגיע למחירים בשמיים? 
הרי קרולינה למקה מוכרים במחיר כזה ובמבצעים גם שני זוגות ב- 300 ש"ח. הכל בסדר, זה לא אומר שהם משקפיים גרועים רק בכלל שמוכרים לנו גם באלפי שקלים.
אלפי שקלים זה לשלם על מותג וזה בזבוז כסף.
שרון, תקני בהתאם לתקציב שלך בכל חנות שנראית לך רצינית וראויה.
מחירים מטפסים בהרבה תחומים לצערנו, זה לא תמיד אומר הרבה...
לצפיה ב-'משקפי שמש'
משקפי שמש
10/07/2018 | 11:48
2
26
שלום תמיר / אורח
אהבתי את תשובתו של תמיר רק מסתייגת מזה ש מ20 ש"ח ועד 300 זו אותה איכות מה לגבי הנחות ומבצעים באופטיקות שונות  שלעיתים אפשרי לקנות ב 300 ש"ח אפילו מותג. אך השאלה שעדיין נותרה בעינה היא מדוע על מותגים מסויימים העלות מגביה שחקים ללא שום הצדקה האם באמת הכיוון של העדשות וכל מה  ציינת תמיר אכן מצדיקים את המחיר? 
לצפיה ב-'משקפי שמש'
משקפי שמש
( לעמוד שלי בתפוז )
10/07/2018 | 12:57
1
34
שלום לאורח ולשרון,
אתחיל בכך שאחת ההתניות של הכתיבה בפורום, הינה איסור פרסום ולכן גם אני נמנע משימוש בשמות או מותגים.
אבקש להימנע.
אני יודע שבכל תחום ישנן שמועות/דעות "מלומדות" על כך שמוצר X שווה בדיוק למוצר Y ומה שמבדיל ביניהם זה רק מתח הרווחים של הספק.
אינני מתיימר להבין בתחומים אחרים, אך בהחלט יכול לעזור בהארות והערות הקשורות לעולם האופטיקה ולכן אני כאן.
להסביר ולא להתנצח.
מה שזול - לרוב שווה זול.
מבצעים על מותגים איכותיים - בהחלט שווה.
עדיין ממליץ לגשת למקום איכותי ופשוט לראות את ההבדל בין איכות לבין דוכן וכך גם לגבי השירות העתידי שלאחר הרכישה.
יום טוב לך שרון וגם לך אורח

תמיר עוז

לצפיה ב-'מסקנה'
מסקנה
15/07/2018 | 15:05
7
ממה שהבנתי אין לקנות את הזולים ביותר . כל מה שעולה מעל 200 ועד.......
ראוי לבחון ולהתאים לכיס. 
לצפיה ב-'איזו תמימות'
איזו תמימות
11/07/2018 | 10:49
1
31
עיקר התשלום הוא לשם של מותג.
כמו שמשלמים על סמסונג גלאקסי יותר מאשר על שיומי ועל סוני יותר מאשר על ניופאן.
זו הסיבה העיקרית שמשקפיים של ולנטינו יעלו 2000 שקל. לא כי הן שוות יותר מאלו של ארוקה
לצפיה ב-'בהחלט, יש בזה משהו'
בהחלט, יש בזה משהו
15/07/2018 | 10:54
19
לצפיה ב-'בגילי המופלג החלטתי לשים עדשות לשינוי צבע'
בגילי המופלג החלטתי לשים עדשות לשינוי צבע
08/07/2018 | 17:20
1
12
מה שלומך תמיר?
אני לא זקוקה למשקפי ראיה או עדשות ראיה.
מעוניינת בעדשות צבע ללא מספר.
כמובן שאלך לאיש מקצוע,
אבל חשבתי קודם לשמוע מידע כללי יותר:
האם יש סיכון כל שהו? אי נוחות?
כל כמה זמן יש להחליף עדשות?
מה לגבי שינה עם עדשות?
המטרה שלי להבין האם מדובר במהלך דרמטי הדורש הסתגלות או שינוי אורח חיים או שלא.
כרגע העיניים שלי בצבע חום בהיר/דבש, אני מעוניינת בצבע ירוק.

לצפיה ב-'עדשות מגע צבעוניות'
עדשות מגע צבעוניות
( לעמוד שלי בתפוז )
08/07/2018 | 23:10
11
אורית שלום רב,
לעדשות מגע צבעוניות יש להתייחס בדיוק כמו אל כל עדשות המגע ולכן אני שמח לשמוע  שאת ההתאמה שלהן את מבצעת אצל אופטומטריסט מוסמך בלבד.
ישנם מספר סוגים של עדשות צבעוניות: יומיות - שנזרקות לפח בתום כל שימוש, חודשיות - שבסוף כל יום יש להשרותן בתמיסה יעודית ולזרוק בתום החודש
ושנתיות - שמטופלות בדיוק כמו החודשיות ונזרקות כעבור שנה.
כמובן שלכל סוג יש יתרונות וחסרונות ועל כך יוכל להרחיב האופטומטריסט שלך,בהתאם לתוצאות הבדיקה שיערוך ולאחר בירור הצרכים והציפיות שלך.
בעיני אין שום צורך לשנות אורח חיים ומבחינת נוחות ואסתטיקה יש לרשותך כיום מגוון רחב של יצרנים ותמיד תוכלי למצוא כאלה שנראות טוב יותר ומרגישות נוח יותר.
לשאלתך, אני שייך לאופטומטריסטים שמתנגדים לשינה עם עדשות בעיניים, מטעמי בריאות.

שיהיה בהצלחה,

תמיר עוז
לצפיה ב-' צלינדר'
צלינדר
02/07/2018 | 11:54
3
25
הלכתי לבדיקת ראייה (אני מרכיב משקפיים- מספר 5) 
נאמר לי שיש לי צלינדר.
האם הצילנדר הוא בגובה / רמה של מספר המשקפיים?
כיצד עליי להיערך לזה?
האם אני אמור להתחיל להרגיש טשטוש בראייה?
האם עדשות מגע מסוג אחד, ללא החלפה, יפתרו זאת? 
לצפיה ב-'צילינדר'
צילינדר
( לעמוד שלי בתפוז )
02/07/2018 | 15:05
2
24
שלום אורח,
הבנתי משאלתך שהיית בבדיקה ומצאו שאתה צריך צילינדר בנוסף ל"מספר".
אנסה לענות על השאלות שלך, בתקווה שהבנתי אותן:
* לצילינדר יש גם עוצמה, בדיוק כמו שיש  למספר משקפיים.
*מבחינת "היערכות", אתה לא צריך לעשות שום דבר מיוחד. זה תפקידו ואחריותו של האופטומטריסט שמטפל בך. הוא גם ידאג שלא תראה מטושטש, בהנחה שאין עוד בעיות אחרות.
*לגבי עדשות המגע, לא הצלחתי להבין מה את שואל. אני מציע שתפנה את השאלה אל האופטומטריסט שלך.

בהצלחה.

תמיר עוז
לצפיה ב-'המון תודה לך'
המון תודה לך
03/07/2018 | 17:12
1
10
אשמח לחדד
התכוונתי האם יש עדשות מדע רכות בעלות צילינדר והאם זה מומלץ? 
לצפיה ב-'עדשות מגע רכות עם צילינדר'
עדשות מגע רכות עם צילינדר
( לעמוד שלי בתפוז )
03/07/2018 | 20:34
14
הבנתי עכשיו.
אכן יש עדשות מגע רכות עם צילינדר, אך לא בכל מקרה שיש צילינדר במשקפיים קיימת חובה להתאים גם עדשות מגע עם צילינדר.
אני שוב מחזיר אותך אל האופטומטריסט שלך: זה תפקידו להחליט, לבדוק ולעקוב אחר בריאות עיניך.
אל תקנה עדשות מגע על דעת עצמך, אם זוהי כוונתך.
לא חסרים מקרים של נזק בריאותי לעיניים, כתוצאה של חוסר פיקוח ומעקב מקצועי.

בהצלחה

תמיר עוז
לצפיה ב-' האם מותר להיכנס לים או לבריכה עם עדשות מגע? '
האם מותר להיכנס לים או לבריכה עם עדשות מגע?
( לעמוד שלי בתפוז )
26/06/2018 | 14:10
3
222

הקיץ כבר כאן ואיתו נפתחת עונת הרחצה ורבים שואלים אותי:
האם מותר להיכנס לים או לבריכה עם עדשות מגע?

עדשות מגע דורשות הגיינה מושלמת.
המים בריכה או בים מכילים פתוגנים (מחוללי מחלה) רבים אשר מהווים סכנה לעיניים של מרכיבי עדשות המגע.

אקנטמבה למשל הינו חיידק הנפוץ במים מתוקים (אפילו מי ברז לעתים) וכאשר הוא בא במגע עם עדשת מגע הוא משתמש בה כבמצע פורה על מנת להתרבות ולהיצמד למשטח העין הקדמי ובראשו הקרנית ולגרום לזיהום חמור העלול להסתיים אפילו באובדן ראייה.

כמו כן העדשות באופן טבעי סופחות אליהן את המים שבסביבתן ומשום שריכוז המלחים שבהן שונה מזה שבדמעות, העדשות יתעוותו ויהפכו להיות לא נוחות והראייה באמצעותן תהיה מטושטשת.

אז מה לעשות אם בכל זאת אני זקוק לתיקון ראייה בזמן שאני במים?

האלטרנטיבה הטובה ביותר היא רכישת משקפי שחייה עם מרשם: ישנם כאלה המגיעים כבר עם מרשם מוכן ומחירם לא יקר.
לבעלי המרשמים המורכבים יותר (למשל צילינדרים גבוהים), ישנה אופציה של הכנת משקפי שחייה אצל אופטומטריסט מורשה, אשר יכללו עדשות עם התיקון המלא הנדרש.

אם בכל זאת אני חייב להרכיב עדשות מגע בזמן השהייה במים?

אם מכל סיבה שהיא אתה חייב להרכיב עדשות מגע בזמן השהייה במים, יש להרכיב עדשות יומיות בלבד ועליהן משקפי שחייה אטומים לחלוטין ובתנאי שאתה זורק את העדשות מיד עם היציאה מהמים.
במידה שאתה חש איזושהי אי-נוחות, אודם, גרד, כאב, טשטוש ראייה או שישנן הפרשות מהעין, יש לפנות מיידית לרופא עיניים.  

שחייה נעימה

תמיר עוז

לצפיה ב-'עדשות בים'
עדשות בים
28/06/2018 | 10:34
32
מאמר ניפלא, היה שווה לחכות 
לצפיה ב-'תודה! משהו שלא הבנתי'
תודה! משהו שלא הבנתי
28/06/2018 | 12:15
1
29
הבנתי שיש במים חיידקים/טפילים, תלוי איזה ברכות לפעמים המון, ושהם גורמים לזיהום ואפילו אובדן ראייה...
אבל איך זה שבלי עדשות מגע המים כן נוגעים ישירות בעיניים וחלקנו אפילו פותחים עיניים במים, צוללים והכל, בלי משקפי צלילה ובלי עדשות ולא קורה כלום?
בכתבה הטפיל נכנס לגלגל העין... זה היה קורה גם בלי עדשה, לא? איך העדשה קשורה למקרה בכתבה?
לצפיה ב-'לחידוד ההבדל'
לחידוד ההבדל
( לעמוד שלי בתפוז )
28/06/2018 | 14:38
34
שלום ירון,
השאלה שלך טובה והיא בהחלט במקומה.
אכן, כאשר אנו פוקחים עיניים במים, ללא עדשות מגע, קשה לפתוגנים לחדור את 
אפיתל הקרנית ולזהם את העין וזאת הודות לעובדה שהאפיתל תקין ובלתי חדיר.
הרכבה של עדשות מגע לעתים פוגעת באופן זמני באפיתל הקרנית ולמעשה בכך נפרץ מעגל ההגנה של העין כולה, מה שמאפשר חדירה של אותם פתוגנים.
בנוסף, כפי שציינתי בפוסט, העדשה מהווה "בית-גידול" נח לאותם מזהמים
והצמדתם לאיזור חדיר בקרנית, הוא מתכון לתקלה.
מקווה שעניתי לשאלתך

תמיר עוז
לצפיה ב-'עדשות בברכה ובים'
עדשות בברכה ובים
24/06/2018 | 11:32
2
27
שלום לכולם, אני בת 18 והתחלתי לשים עדשות מגע לראייה טובה יותר,עדשות רכות. מה לגבי להיכנס לים ולבריכה (עם כלור)? ישרוף לי או שזה יפול?

לצפיה ב-'עדשות מגע בים או בבריכה'
עדשות מגע בים או בבריכה
( לעמוד שלי בתפוז )
24/06/2018 | 18:37
1
30
נוגה שלום רב,
שאלה מצוינת.
השבוע אפרסם פוסט הנוגע לנושא הזה ושם תקבלי את התשובה.
תבדקי לקראת סופ"ש.
בינתיים עד אז, אל תרכיבי מגע לא בבריכה ולא בים. 
בכבוד רב,

תמיר

לצפיה ב-'עדשות בים'
עדשות בים
25/06/2018 | 12:48
22
תודה רבה תמיר. 
אמתין בסבלנות 
לצפיה ב-'בן 38'
בן 38
18/06/2018 | 11:59
1
35
שלום תמיר, לאחרונה יותר קשה לי לקרוא שאין ממש אור חזק, פעם הייתי מסתדר תמיד ולא מרגיש קושי בכלל, היום פתאום יש לי צורך להדליק אור. קראתי ברשת שכל עוד ניתן לקרוא לא לעבור למשקפיים כי ישנו נזק בלתי הפיך והראייה "העצמאית" משתנה לרעה... השאלה שלי אם זה נכון? ואז אדע האם לפעול בנידון 
לצפיה ב-'האם לדחות הכנה של משקפי קריאה?'
האם לדחות הכנה של משקפי קריאה?
( לעמוד שלי בתפוז )
18/06/2018 | 14:49
40
שלום רב,
(לא ציינת את שמך).... אבל שאלת שאלה מצוינת.
אביע כרגע את דעתי בלבד:
החיפוש אחר אור חזק, בדיוק כמו הגדלת פונטים במכשיר הסלולרי, הינם למעשה אות לכך שהראייה מקרוב נחלשה.
אולם, כל עוד אתה מסוגל להבחין בחדות, בפרטים קטנים  ולא חש בעייפות, דמעת או כאבי ראש בזמן עבודה מקרוב, אין סיבה להכין משקפי קריאה בשלב זה.
לעומת זאת אם אתה מרגיש שאתה "נאבק" באותיות הקטנות, אין שום צורך להמשיך לסבול.

מקווה שעניתי לשאלתך.

בכבוד רב

תמיר עוז

לצפיה ב-'לאחרונה קשה לי לקרוא'
לאחרונה קשה לי לקרוא
13/06/2018 | 11:04
1
45
לאחרונה קשה לי לקרוא והייתי בבדיקה אצל אופטימטריסט שאמר לי שאני גבולית והוא לא ממליץ לי עדיין להזמין משקפיים.
השאלה למה? מכיוון שקשה לי קניתי בסופר פארם משקפי ראייה וזה מגדיל את הכתב ונוח אבל עושה מעט כאב ראש.
מתלבטת אם להמשיך להתאמץ לקרוא בלי משקפיים והאם הגיוני שמשקפיים שקניתי בסופר פארם עושים לי כאב ראש?
לצפיה ב-'משקפי קריאה "מוכנים"'
משקפי קריאה "מוכנים"
( לעמוד שלי בתפוז )
13/06/2018 | 12:12
50
גלית שלום רב,
הדבר הנכון ביותר שעשית, היה להיבדק ע"י אופטומטריסט, אך אם הדגשת בפניו שכבר קשה לך לקרוא אינני מבין מדוע לא התאים עבורך משקפיים על-מנת שיסייעו לך לקרוא.
לגבי משקפיים מוכנים - הדבר הטוב היחידי שאני מוצא בהם זה מחירם הזול וזמינותם. הם מיועדים מבחינתי לקריאה והגדלה מזדמנים בלבד.
אני יודע שישנם אפילו רופאי עיניים שממליצים לרכוש אותם, אך אני חולק עליהם ולראייה כאבי הראש שאת חשה.
אני מציע לך לחזור אל האופטומטריסט שלך ולבקש שיסייע לך עם הבעיה.

בהצלחה

תמיר עוז
לצפיה ב-'עדשות חדשות עבורי'
עדשות חדשות עבורי
10/06/2018 | 12:03
3
36
אני בת מעל 50 
האם יש עדשות מגע מולטיפוקליות והאם הן מומלצות יותר ממשקפי ראייה? מה עדיף?
תודה רבה
לצפיה ב-'עדשות מגע מולטיפוקליות'
עדשות מגע מולטיפוקליות
( לעמוד שלי בתפוז )
10/06/2018 | 19:52
2
33
דינה שלום רב,
אכן ישנן עדשות מגע מולטיפוקליות.
לגבי השאלה, האם הן מומלצות יותר ממשקפי ראייה -  כאשר אני מניח שהתכוונת להשוות אותן למשקפיים עם עדשות מולטיפוקליות - זה כבר יותר מורכב:
האם את מנוסה בהרכבת עדשות מגע?
מהן הציפיות שלך מעדשות המגע ? למשל, עבודה משרדית ממושכת צפויה להיות מאתגרת יותר מאשר קריאה מזדמנת.
האם את סובלת מיובש בעיניים או מחלות סיסטמיות כמו סוכרת, או מחלות אוטואימוניות המתבטאות בין היתר ביובש בעיניים וכן הלאה...
למעשה הייתי ממליץ לך לפנות לאופטומטריסט מוסמך ומנוסה בהתאמת עדשות  
ולברר איתו, מה יתן לך את המענה הטוב ביותר לצרכייך.
מקווה שעניתי לשאלתך.

תמיר עוז

לצפיה ב-'כן אני מנוסה בהרכבת עדשות מגע'
כן אני מנוסה בהרכבת עדשות מגע
11/06/2018 | 11:07
1
22
לא הייתי רוצה לעבור למשקפיים, זה פחות נוח לי. אין לי יובש בעיניים ולא מחלות, אבל האם הראיה תיהיה טובה כמו במשקפי מולטיפוקל? 
לצפיה ב-'עדשות מגע מולטיפוקליות'
עדשות מגע מולטיפוקליות
( לעמוד שלי בתפוז )
11/06/2018 | 19:58
27
דינה שלום רב,

מנסיוני ניתן להשיג חדות ראייה טובה יותר בעזרת משקפיים מולטיפוקליים, אך ישנם גם יוצאים מן הכלל.
אני שוב ממליץ לך לפנות לאופטומטריסט מורשה ומנוסה ולברר איתו את הסוגייה במקרה הספציפי שלך.
מה שלא הייתי עושה, זה קניה עצמאית ללא בדיקה וליווי אופטומטרי.

בהצלחה.

תמיר עוז
לצפיה ב-'טשטוש'
טשטוש
07/06/2018 | 10:57
1
31

שמתי לב שבבוקר אני רואה את האותיות בעיתון מטושטשות למשך חצי שעה ולאחר מכן – באורח פלא- הראייה חוזרת להיות ברורה עד סוף היום.

מה קורה פה?
לצפיה ב-'טשטוש חולף בבוקר'
טשטוש חולף בבוקר
( לעמוד שלי בתפוז )
07/06/2018 | 13:08
30
היי אורית,
אני שמח שהעלת כאן תלונה שכיחה.
לרוב מדובר בבצקת קלה של הקרנית המובילה לטשטוש ונובעת מהסיבה שכאשר אנו ישניםועוצמים עיניים, יורד קצב חילוף הדמעות וזה מתבטא בבצקת קלה החולפת כעבור כחצי שעה מרגע פקיחת העיניים.
אם טשטוש זה נמשך יותר זמן, או חוזר במהלך היום, מומלץ לפנות לבדיקת אופטומטריסט.
בברכת ראייה טובה

תמיר
לצפיה ב-'עייפות העיניים באמצע יום '
עייפות העיניים באמצע יום
05/06/2018 | 10:51
1
26
היי היי. עובד כל היום מול מסך מחשב ולקראת אמצע היום אני מרגיש עייפות וממש בא לי לעצום את העיניים.
רופא עיניים ואופטומטריסט טוענים שהכל תקין ושאין לי צורך במשקפיים.
יש לך עצה עבורי? אני בן 23
לצפיה ב-'עייפות בזמן עבודה ממושכת מול מחשב'
עייפות בזמן עבודה ממושכת מול מחשב
( לעמוד שלי בתפוז )
05/06/2018 | 15:08
39
ערן שלום רב,
בהנחה שבדיקת הראייה שלך היתה מקיפה (ואני מאמין שהיא היתה כזאת) ונשללה בעיית ראייה, "מיקוד" או יובש בעין ייתכן שאתה מתאר את מה שמוכר כ COMPUTER VISION SYNDROME.
צריך לזכור שהעיניים שלנו כנראה לא התפתחו אבולוציונית לעבודה של שעות רבות ורצופות מול מסך בוהק.
לא אכנס יותר מדי לסיבות אלא לדרכי ההתמודדות עם התופעה.
ניתן לסייע ולהקל ע"י אימוץ השיטה 20/20/20 דהיינו, כל 20 דקות להביט למרחק של לפחות 20 FEET ׁ(כ 6 מטר) למשך כ 20 שניות, במטרה "לשחרר" את מערכות העין הפועלות מקרוב.
בנוסף מומלץ להפחית את הבוהק של המסך ככל האפשר, להקפיד להתרגל למצמץ כל כ 10-15 שניות, להקפיד על שתיה בזמן העבודה ואולי אף לשקול רכישת משקפיים עם עדשות פילטר צהבהבות המיועדות לסנן את קרינת האור הכחול, הנפלט ממסכי ותאורת לד.
המשך עבודה נעימה.
תמיר עוז
לצפיה ב-'כל הכבוד ובהצלחה! השאלה שלי'
כל הכבוד ובהצלחה! השאלה שלי
04/06/2018 | 12:10
1
42
היי תמיר
אני בת 54 ולאחרונה העיניים שלי מעקצצות בחלק מהיום ומתחילות לדמוע.רופאת העיניים טוענת שאני סובלת מיובש בעיניים....האם זו הסיבה לרוב? איך זה ייתכן?
לצפיה ב-'יובש בעיניים'
יובש בעיניים
( לעמוד שלי בתפוז )
04/06/2018 | 15:27
36
דליה שלום רב,
בהנחה שהרופאה שללה אפשרויות אחרות לאותם סימפטומים, בהחלט יתכן שהסיבה האפשרית הינה יובש.
אני מניח שלא מסתדרת לך העובדה שעיניים דומעות סובלות מיובש, אך ידוע כי ישנו כאן פרדוקס: הדמעות בהן את מבחינה מגיעות מבלוטת הדמעות העקרית ומשמשות לשטיפה בעת תחושת גירוי, צריבה, כניסת גוף זר לעין או אפילו כאשר אנו בוכים.דמעות אלה מתאפיינות בכך שהן לא שמנוניות או "דביקות" ולכן אינן נצמדות למקטע הקדמי של העין ולמעשה לא מאפשרות ראייה חדה ותחושה נוחה.
מלכתחילה לרוב הבעיה נובעת מהרכב לקוי או לא מספיק של  הדמעות הבסיסיות.
אלו הן הדמעות האיכותיות שנצמדות אל הקרנית ומאשרות ראייה חדה, תחושה נוחה וסיכוך של פעולת המצמוץ.
מקווה שעניתי לשאלתך.
המשך יום נעים.
תמיר
לצפיה ב-' כניסת מנהל חדש לפורום '
כניסת מנהל חדש לפורום
03/06/2018 | 14:52
37

אנו מברכים את תמיר עוז על כניסתו לניהול הפורום ומאחלים לו הצלחה והנאה בתפקיד

המשך גלישה מהנה

לצפיה ב-'הסתגלות לעדשות מולטיפוקל (במשקפיים)'
הסתגלות לעדשות מולטיפוקל (במשקפיים)
16/04/2018 | 14:20
2
60
שלום, מזה כמה חודשים אני חווה קשיים בהסתגלות לעדשות מולטיפוקל (מדובר במשקפיים, לא בעדשות מגע). העדשות הן בדיוק מאותו סוג ועם אותם ציפויים של משקפי הקריאה שלי שאליהם לא היתה לי שום תקופת הסתגלות (משתמשת בהם כבר שנים, רק שהמספרים כמובן עולים).

אבל כרבע שעה לאחר שאני שמה את המולטיפוקל מתחיל לי כאב ראש שרק נעשה גרוע יותר ככל שהן יותר זמן עלי. חזרתי לאופטומטריסטית, ולדעתה זה עניין של זמן (כבר כמעט שלושה חודשים שזה כך). ליתר בטחון הלכתי לאופטומטריסיטית אחרת, היא בדקה את העדשות ואותי וחזרה על דבריה של האופטומטריסטית שלי.

חשוב לי לציין: אני רואה איתן מצויין גם לרחוק וגם לקרוב. זה כנראה המעבר בין המרחקים שגורם לכאבים.

האם מישהו כאן חווה זאת? והאם לבסוף הסתגלתם? ואם כן: לאחר כמה זמן?

ממני החצי מיואשת והזקוקה נואשות לתקווה.........
לצפיה ב-'הסתגלות למולטיפוקל - כנראה הפיתרון'
הסתגלות למולטיפוקל - כנראה הפיתרון
21/05/2018 | 13:06
1
41
שלום לזאת שלא מסתגלת.
גם אני מרכיב משקפי מולטיפוקל ולקח לי זמן להסתגל אליהם. העדשות הללו לא מתאימות לכל אדם ואם לא הצלחת להסתגל אליהם, אז כנראה שהם לא מתאימות לך. כשאני קניתי את המשקפיים ועדשות המוליטיפוקל שלי באופטיק איי באחוזת ראשונים בראשון לציון עברתי בדיקה יסודית ומקצועית להתאמת עדשות כאלו ולאחר קבלתם לא הסתגלתי בהתחלה. רפי האופטימטריסט כיוון את הזוית של המשקפיים ואצלי זה השפיע על ההסתגלות. יש מצב שאולי הכיוון לא מספיק מדויק ואת זקוקה לכיוון של המשקפיים. במידה ולא, אני יודע שיש זמן הסתגלות לעדשות אלו ובמידה ולא הסתגלת את יכולה להחזירם ולקבל זיכוי. בכל מקרה, ממליץ לך גם להתייעץ איתו. הוא סבלני ואדיב ואולי יוכל לעזור לך. המספר שלו זה 03-9613838
פיטר
לצפיה ב-'תודה רבה רבה'
תודה רבה רבה
29/05/2018 | 18:43
23
מכיוון שעבר מעל חודש מאז ששמתי את הודעתי: החזרתי את המשקפיים וקיבלתי זיכוי. לרוע המזל אני כעת משתמשת בשני זוגות: אחד לקרוב ואחד לרחוק. שום כיוון לא עזר.

בכל מקרה, אתקשר לרפי ואשאל אותו אם ידוע לו על מישהו בסביבת מגורי אתו אוכל להתייעץ (אני לא גרה באזור ראשון). מכיוון שכיוונים כבר עברתי אני לא מעזה לפתח ציפיות גבוהות מדי..... אבל תמיד טוב לשמוע חוות דעת נוספת.
לצפיה ב-'צילינדר'
צילינדר
23/03/2018 | 11:39
55
ישלח צילינדר גבוה מאוד -4 האם אפשר להתאים עדשות?
לצפיה ב-'מולטיפוקל'
מולטיפוקל
18/02/2018 | 13:22
53
היי ברצוני לשאול לגבי משקפי מולטיפוקל בקרולינה למקה.  האם מישהו הזמין ויכול לחוות דעה?  צריכה משקפי מולטיפוקל והמחירים הגבוהים בשוק פשוט מטורפים. .אלפי שקלים על משקפיים שכנראה אצטרך להחליף די מהר כי המספר משתנה.  המחיר בקרולינה למקה מאוד מפתה… כ 1000 שח , אבל חוששת לגבי האיכות.  אשמח להמלצה /חוות דעת בנושא.  תודה
לצפיה ב-' צריך עזרה בבקשה'
צריך עזרה בבקשה
08/02/2018 | 16:18
51
היי...לצערי כי רב אני זקוק לתרומה ..מתבייש אבל אין ברירה

אני מנסה לגייס כסף למשקפיים המיוחדות שצריך שאינן מיוצרות בארץ והם צריכים להרכש  דרך המכון לשיקום ראיה של מגדלאור...פה אני צריך עזרה אני לא יודע איך פונים בפייסבוק לקבוצות וכו'...לתרומות. הסכום הוא 2700 ש"ח. אפשר בעיקרון להפקיד לי לחשבון..יש מסמך מסודר עם המחיר ..ואוכל להביא קבלה אחרי רכישה
נראה לי גם לבית דין אם אביא קבלה לא אמור לשנות להם איך השגתי את הכסף (אני בתהליך של הסדר חובות)

איך עושים את זה בפועל? שאנשים גם יתרמו אבל לא מעבר לסכום הזה? איפה מפרסמים וכו'..( פניתי לרווחה אם בכלל יעזרו זה חלקית ויקח חודשים רבים ..רק שיתנו תשובה)

העליתי את המסמך..שתראו על מה מדובר..המשקפיים ישפרו לא הרבה חדות ראיה אבל כן ישפרו סינוור וראית צבעים ויכולת יותר לצאת בחושך (אני די כלוא בבית בערבים לא יוצא בגלל תאורת רחוב פנסי מכוניות וכו' זה סיוט עבורי) יורידו עומס על העיניים כאבי ראש יפחיתו וישפרו תפקוד קצת ...( זה לא כל הבעיות שלי רק מה שקשור לעיניים יש גם עוד גידול חדש ועוד ועוד דברים ...ב"ה נתן לי חופן :) )

ההכנסה שלי נכות 100% 2589 ש"ח , אין לי אשראי המחאות..בגלל התהליך של הסדר החובות..

הדגשה:  הקרנות שמוכרות משקפיים ב100 ש"ח וכו'..זה לא בתחום שלהם לעזור בדקתי כבר עם העו"ס

אשמח אם אתם מכירים דרך להשיג את הסכום הזה קצת לשפר משהו...:)

למי שרוצה לעצמו להבין יותר על המשקפיים

https://www.optometrists.co.uk/frames/E-scoop_lens...

תודה :)

מנהל/ת הפורום

אודות:
תמיר עוז, אופטומטריסט קליני מוסמך, בוגר הדסה ירושלים בהצטיינות ומצטיין דיקן, חבר מועצת האופטומטריסטים בישראל: הקמתי קליניקה לאופטומטריה בשם "אוטיקה" ב
עוד...

חם בפורומים של תפוז

משתפים בחוויות מהחופש וזוכים בפרס מהנה
משתפים בחוויות מהחופש...
משתפים בחוויה אישית ועוצמתית מהחופש הגדול וזוכים...
משתפים בחוויות מהחופש וזוכים בפרס מהנה
משתפים בחוויות מהחופש...
משתפים בחוויה אישית ועוצמתית מהחופש הגדול וזוכים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

תמיר עוז - מנהל פורום עדשות מגע ומשקפיים
מנהל הפורום תמיר עוז

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו