לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
65776,577 עוקבים אודות עסקים

פורום עדשות מגע ומשקפיים

הפורום שלנו יעסוק בעולם האופטיקה והאופטומטריה, שהופך עם השנים להיות מנת חלקם של יותר ויותר אנשים וע"פ מחקרים אחרונים כמות זו תלך ותגדל. אם יש לכם שאלות או תהיות הקשורות למשקפיים, עדשות מגע ובעיות ראייה כאלה ואחרות, אשמח אם תעלו אותן כאן, על-מנת שאוכל לתרום לכם מהידע ומהנסיון שלי. 
תמיר עוז, מנהל הפורום, הינו אופטומטריסט קליני מוסמך, בוגר הדסה ירושלים (בהצטיינות).
בעל 20 שנות נסיון קליני. המייסד של "אוטיקה - OTTICA" - קליניקה פרטית בשיכון דן שבתל-אביב,
המייעצת בכל תחומי האופטומטריה והאופטיקה.
סרן (מיל") בחיל האויר, נשוי ואב לשלושה וחבר מועצת האופטומטריסטים בישראל.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום עדשות מגע ומשקפיים

הפורום שלנו יעסוק בעולם האופטיקה והאופטומטריה, שהופך עם השנים להיות מנת חלקם של יותר ויותר אנשים וע"פ מחקרים אחרונים כמות זו תלך ותגדל. אם יש לכם שאלות או תהיות הקשורות למשקפיים, עדשות מגע ובעיות ראייה כאלה ואחרות, אשמח אם תעלו אותן כאן, על-מנת שאוכל לתרום לכם מהידע ומהנסיון שלי. 
תמיר עוז, מנהל הפורום, הינו אופטומטריסט קליני מוסמך, בוגר הדסה ירושלים (בהצטיינות).
בעל 20 שנות נסיון קליני. המייסד של "אוטיקה - OTTICA" - קליניקה פרטית בשיכון דן שבתל-אביב,
המייעצת בכל תחומי האופטומטריה והאופטיקה.
סרן (מיל") בחיל האויר, נשוי ואב לשלושה וחבר מועצת האופטומטריסטים בישראל.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 ברוכים הבאים לפורום משקפיים ועדשות מגעהמידע והעצות בפורום זה הינם כלליים וחלקיים בלבד ואינם באים להחליף ייעוץ אישי פרונטלי, המבוסס על נתוניו וצרכיו האישיים של המטופל. לפיכך אין מנהל הפורום אחראי לנזק כלשהו, שייגרם עקב הסתמכות על מידע זה ולהתאמת או אי-התאמת העצות לכל מטופל.
כמו-כן הפרסום בפורום אסור ויש לשמור על תרבות שיח.

המשך >>

לצפיה ב-' כאן המקום לשאול ולהתעניין בתחום הפרעות בתקשורת '
כאן המקום לשאול ולהתעניין בתחום הפרעות בתקשורת
21/11/2018 | 15:22

שם כולל להפרעות שפה, דיבור, שמיעה ותקשורת למיניהן, שהוא תחום עבודתם של קלינאי התקשורת. התקשורת האנושית היא צורך חיוני הנחוץ לאדם כמעט כמו אוויר לנשימה... אנו מדברים זה עם זה כדי להעביר מסרים, רעיונות, רגשות ומחשבות, ועושים זאת מבלי לחשוב לרגע עד כמה מופלאה ומורכבת היא יכולת התקשורת...

אנו שמחים לבשר על פתיחתו של פורום טיפול בשפה ודיבור

המשך גלישה מהנה 
לצפיה ב-'עדשות נגד אור כחול ללא צורך במשקפיים'
עדשות נגד אור כחול ללא צורך במשקפיים
18/11/2018 | 17:09
1
89
אין לי מספר משקפים, אני לא צריכה. (עברתי בדיקה אחרונה לפני חודש). מה שכן שמעתי על תופעת אור כחול בלא מעט מקומות (כולל פורום זה) רציתי לדעת הרי אור כחול עשוי לפגוע בכל עין גם כזאת שאין לה מספר (רואה 6:6). במצב כזה כולם צריכים לשים משקפיים חוסמי אור כחול? אני רוצה כי הבנתי את המשמעות - אפשרי לעשות משקפיים כאלו ללא מספר? אנשים עושים את זה באופן כללי?
לצפיה ב-'חסימת אור כחול גם למי שאינו זקוק למשקפיים'
חסימת אור כחול גם למי שאינו זקוק למשקפיים
( לעמוד שלי בתפוז )
18/11/2018 | 19:08
6
עינת שלום רב,

עפ"י מחקרים שהתפרסמו, קרינת אור כחול מזיקה לכולנו - גם למי שאינו מרכיב משקפיים ולכן חשוב ואפשרי לרכוש עדשות אלו גם ללא צורך בתיקון אופטי, כלומר במרשם "אפס".
כמובן שמשתמשים "כבדים" במסכי לד (סמרטפון, טאבלט ומסכי מחשב) נמצאים בחשיפה יותר גבוהה ממשתמשים סבירים ויהיה חכם מצידם להגן על העיניים כאשר זמן השימוש ממושך.

מקווה שעניתי לשאלתך.
לצפיה ב-'BSS בעדשות מגע סקלרליות'
BSS בעדשות מגע סקלרליות
09/11/2018 | 18:17
1
12
שלום,

אני משתמש בעדשות מגע סקלרליות. אני ממלא אותן בסליין לפני שאני מכניס אותן לעיניים. רופא עיניים שאל אותי אם יש אפשרות לשים BSS במקום סליין. אינני מכיר את הנוזל הזה, BSS, ולא שמעתי על מישהו שמשתמש בו בתור מילוי לעדשות מגע סקלרליות. אשמח לעצה בעניין.

תודה רבה.
לצפיה ב-'תמיסת BSS'
תמיסת BSS
( לעמוד שלי בתפוז )
09/11/2018 | 19:24
11
שלום עופר,
עפ"י הידוע לי תמיסת BSS משמשת רופאים בהליכים ניתוחיים בעין, כדוגמת ניתוח קטרקט, היות ומיוחסות לה תכונות מגינות ומשמרות של הרקמות הפנימיות של העין.
יחד עם זאת, לא ידוע לי אם ניתן להשתמש בתמיסה זו יחד עם עדשות מגע מסוג כלשהו.
תוכל לנסות לברר זאת דרך האופטומטריסט שלך, אשר יציג את השאלה בפני יצרן העדשות אותן אתה מרכיב.

שבת שלום.
לצפיה ב-'בחירת עדשות מגע'
בחירת עדשות מגע
02/11/2018 | 11:33
1
11
שלום,
אני כבר הרבה שנים מרכיבה עדשות מגע - דיספו של חברת סופלקס. כעת באתי לקנות קופסה חדשה ונאמר לי בחנות שכבר לא מייצרים אותן תחת השם הזה, אלא שיביאו לי עדשות frequency של חברת cooper vision. רציתי לברר האם אלו בדיוק אותן עדשות רק תחת שם אחר? אני כבר רגילה אליהן והן טובות לי לעין ולכן לא הייתי רוצה לשנות.
תודה רבה!
לצפיה ב-'עדשות מגע'
עדשות מגע
( לעמוד שלי בתפוז )
06/11/2018 | 08:05
7

בוקר טוב יעל,
יש סיכוי גדול שאלו אותן עדשות, אך את צריכה לסמוך על האופטומטריסט שממנו את רוכשת ולסכם איתו שאם לא יהיה לך נוח בעדשות, אז הוא לוקח אותן חזרה.
יום טוב

לצפיה ב-'הורים היזהרו: האם המסכים פוגעים בעיני הילדים?'
הורים היזהרו: האם המסכים פוגעים בעיני הילדים?
( לעמוד שלי בתפוז )
25/10/2018 | 14:51
42
לצפיה ב-'שעות נוספות מול המחשב'
שעות נוספות מול המחשב
21/10/2018 | 14:01
4
25
איך גורם המחשב לבעיות בעיניים? ואיך אפשר להמנע?
האם המספר יכול לעלות עקב שהיה ממושכת מול המחשב?
לצפיה ב-'מחשב, מסכים ועיניים'
מחשב, מסכים ועיניים
( לעמוד שלי בתפוז )
21/10/2018 | 15:02
3
18
שלום חוף,
המחשב בפרט ומסכים בכלל, עם דגש על סמארטפונים וטאבלטים, משפיעים על עינינו במספר אופנים:
* קרינת אור כחול - הוכחה מחקרית כמזיקה לתאי הרשתית, באופן בלתי הפיך.
* הוכח שמול מסכים אנו ממצמצים פחות מהנדרש (ממוצע נדרש הוא מצמוץ כל         12שניות). חוסר מצמוץ גורר אחריו יובש וזה גורר אחריו טשטוש אשר בסופו של    דבר יוצר צורך בתיקון אופטי.
* הפעלת אקומודציה לאורך זמן ממושך, תגרור גם היא טשטוש ראייה.
  הכוונה היא לפעולה המתרחשת בעדשה שבתוך עינינו, כאשר אנו מביטים     בעצמים קרובים.

כל אלה, בתוספת העובדה שאנחנו מבלים פחות זמן מחוץ לבית מביטים למרחק, יוצרים עליה במרשם המשקפיים.
שבוע טוב.

לצפיה ב-'מה אפשר לעשות?'
מה אפשר לעשות?
21/10/2018 | 17:09
2
13
העבודה שלי היא מול המחשב בערך חצי מהיום
מה אוכל לעשות בכדי לשמור על העיניים? האם משקפיים יכולים לעזור?
לצפיה ב-'איך מומלץ לנהוג '
איך מומלץ לנהוג
( לעמוד שלי בתפוז )
21/10/2018 | 21:18
1
51
היי חוף,

דבר ראשון לוודא אצל אופטומטריסט מוסמך, שראייתך תקינה גם למרחק וגם בטווח המחשב והקריאה.
דבר שני, לאמץ את הכלל הפשוט שנקראא 20/20/20. כלומר:
כל 20 דקות, לנתק את המבט מן המסך ולהביט במשך כ 20 שניות למרחק של לפחות 20 FEET, שזה שווה ערך לכששה מטר.
בנוסף מומלץ לשפר את הרגלי השתיה של מים בזמן העבודה ולנסות לזכור למצמץ כל כ-10 שניות ובכך לתרום למניעת התייבשותן.
ולסיום, לדעתי שווה לרכוש מסגרת פשוטה ומספיק גדולה עם עדשות אשר חוסמות
קרינת אור כחול, אפילו ב"מספר" אפס.
נשמע מסובך, אך זה ממש לא.
התוצאות לא יאחרו לבוא.
בהצלחה
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
25/10/2018 | 12:39
6
לצפיה ב-'אבל אילו עדשות מומלצות לסינון האור הכחול מהמסכים?'
אבל אילו עדשות מומלצות לסינון האור הכחול מהמסכים?
18/10/2018 | 16:19
1
54
קראתי על עדשות עם ציפוי נגד האור הכחול מהמסכים, אבל לכל חברה יש את היצרן שלה. האם כולם בסדר? כולם אותו הדבר? או יש סוג מסויים שעדיף?
לצפיה ב-'אור כחול'
אור כחול
( לעמוד שלי בתפוז )
18/10/2018 | 17:33
17
דורית שלום רב,
על-פי רוב, הכלל המנחה אותי הוא קניה מיצרן ידוע ומוכר על-מנת להבטיח שהעדשות אכן חוסמות אור כחול באופן מלא.
חשוב לוודא שחומר הגלם שממנו יוצרה העדשה הוא החוסם ולהעדיפו על-פני ציפוי שהוסיפו לעדשה בצורה חיצונית.
כמובן שבמקרים כאלה יש להעדיף קניה מאופטומטריסט מוסמך, המוכר לך או שקיבלת עליו המלצות, כדי שהוא יוודא שהעדשות אכן עושות את העבודה.
מקווה שעזרתי.
סופ"ש נעים 

לצפיה ב-' על מיופיה שמעתם? '
על מיופיה שמעתם?
( לעמוד שלי בתפוז )
15/10/2018 | 15:38
4
113

אם הילד שלכם סובל כשהוא מנסה להסתכל על משהו רחוק, ייתכן והתחילה אצלו מיפויה, קוצר ראייה.
אני ממליץ לכם לדעת מראש מה זה ולעצור את זה בזמן, כי לקנות לו משקפיים זה לא הפיתרון האמיתי.

מהי מיופיה?

מיופיה, הידועה גם בשם “קוצר-ראייה”, היא בעיה מתפתחת הגורמת לטשטוש כשמסתכלים למרחק. מחקרים אחרונים צופים שמיופיה תשפיע על הראייה של קרוב למחצית מאוכלוסיית העולם עד לשנת 2050.
מיופיה בדרך כלל מתחילה בילדות כאשר גלגל העין מתארך יתר על המידה וגורמת לטשטוש כשמסתכלים למרחק. המצב נגרם כתוצאה מהיסטוריה משפחתית, מאורח חיים או משילוב של השניים. המצב נוטה להחמיר ככל שהילד מתבגר. למיופיה עלולה להיות השפעה גדולה על חיי היומיום של הילד, והיא עלולה לגרום לבעיות עיניים נוספות בעתיד. למרבה המזל, מחקרים חדשים וטכנולוגיות מתקדמות מאפשרים לנו לנהל את המיופיה אצל ילדים.

איך אדע אם הילד שלי לוקה במיופיה?

אם ילדך מראה אחד מהסימנים הבאים, יכול להיות שהוא סובל ממיופיה:
 מקרב פנים למסך
מחזיק ספרים וחפצים קרוב לפנים
מכווץ את העיניים
סובל מכאבי ראש חוזרים
מבקש לשבת קרוב יותר ללוח בכיתה

3 דרכים להאט את התקדמות המיופיה

הרחיקו את המכשירים
נתונים מ-145 מחקרים חשפו שעלייה במיופיה נגרמת בעיקר כתוצאה מאורח חיים. הנוער של היום מבלה שעות רבות בביצוע מטלות תוך הסתכלות לטווח הקרוב, בדרך כלל מול מכשירים אלקטרוניים. כמובן שאין זה הגיוני לבקש מהילדים שלא ישתמשו במכשירים בכלל, אבל יש לנסות להגביל אותם כך שיהיה יותר איזון במהלך היום.

בלו עם הילדים בחוץ
הילדים מבלים זמן רב בתוך הבית או בכיתה ולכן מתי שרק אפשר, נסו לתכנן להם יותר פעילויות בחוץ. מחקרים מראים שהתפתחות המיופיה נגרמת כתוצאה מרמות תאורה נמוכות, מה שעשוי להיות קשור בצורה ישירה לזמן המועט שבו ילדים מבלים מחוץ לבית. עלייה בזמן שבו ילדים יבלו מחוץ לבית, הוכחה גם כיעילה במטרה לעכב את התחלת המיופיה ב- 11%-34%. אחת מהסיבות לכך היא שהשמש מגבירה חשיפה לויטמין D, שככל הנראה יש לו תפקיד בגדילת העין. בנוסף, ילדים מבצעים יותר פעילויות עם הסתכלות לטווח הרחוק כשהם נמצאים מחוץ לבית, ופעילויות כאלו גורמות למידה קטנה יותר של מאמץ מהעיניים הצעירות.

דרכים לנהל את המיופיה
משקפיים או עדשות מגע רגילות עוזרות לילד לראות בצורה ברורה יותר, אבל הן לא עוצרות את קצב התפתחות המיופיה. כלומר, הילד יזדקק למרשם גדול יותר (מספר גדול יותר במשקפיים) ככל שיגדל. עדשות מגע חדשניות שנמכרות כבר במספר מדינות בעולם ומשתמשות בטכנולוגיה פורצת דרך, יכולות לעכב את קצב התקדמות המיופיה. 

לצפיה ב-'לבן שלי יש את חלק מהסימנים שהזכרת. מאיזה גיל התופעה מתחילה?'
לבן שלי יש את חלק מהסימנים שהזכרת. מאיזה גיל התופעה מתחילה?
16/10/2018 | 09:10
1
19
הוא רק בן 4... האם כדאי ללכת להיבדק? מה דעתך
לצפיה ב-'סימנים מחשידים'
סימנים מחשידים
( לעמוד שלי בתפוז )
16/10/2018 | 09:16
23
שלום רב,
בהחלט כדאי לפנות לבדיקה.
בגיל 4 מומלץ לפנות לרופא עיניים מומחה לילדים, על-מנת שהבדיקה תתבצע עם הרחבת אישונים.
כל הכבוד על העירנות.
בהצלחה.
לצפיה ב-'איך אני יודעת להבדיל'
איך אני יודעת להבדיל
16/10/2018 | 10:38
1
23
איך מבדילים בין מיופיה, שלדבריך מחמירה עם הזמן, לבין מצב שאני פשוט לא רואה טוב מרחוק ואולי זקוקה למשקפי ראיה?
לא ממש הבנתי מה ההבדל...
שאני מסתכלת על שלט שנמצא רחוק
אני לא מרגישה טשטוש או כאב ראש
אני פשוט לא רואה טוב מה כתוב בעוד מי שעומד לידי כן מצליח לראות...
הכתב בשלט כן מטושטש אבל לא כואב לי בעיניים 

לצפיה ב-'תשובה לנגה'
תשובה לנגה
( לעמוד שלי בתפוז )
16/10/2018 | 14:32
21
נגה שלום רב,
למיופיה ולקוצר ראייה משמעות זהה.
הפוסט מתייחס לילדים שאצלם קוצר הראייה גדל בקצב מחשיד.
מי שיכול להבחין בעליית קוצר הראייה בקצב לא  סביר זהו האופטומטריסט או רופא העיניים המטפל.
הפוסט נועד לחשוף את אותה אוכלוסיה של הורים לילדים קצרי-רואי, לסוג חדש של עדשות מגע יומיות, אשר מטרתן להאט את קצב העלייה.
עדשות מגע אלה יושקו בישראל בשבועות הקרובים.

מקווה שעניתי לשאלתך.

המשך יום נעים

לצפיה ב-'קושי בהכנסת עדשה'
קושי בהכנסת עדשה
13/10/2018 | 18:52
2
15
שלום
שמעתי שיש מכשיר מיוחד שעוזר להכניס עדשה לעין
איפה ניתן לקנות מכשיר כזה ?
לצפיה ב-'מכשיר שעוזר להכניס עדשה'
מכשיר שעוזר להכניס עדשה
( לעמוד שלי בתפוז )
15/10/2018 | 07:51
1
18
שלום ערן,

באיזה סוג של עדשת מגע מדובר?  רכה או קשה?

לצפיה ב-'רכה'
רכה
16/10/2018 | 18:00
4
לצפיה ב-'ניתוח לייזר '
ניתוח לייזר
07/10/2018 | 16:16
23
אודה לחוות דעת של מישהו אם יש על מרפאת עיניים של לוינגר לטובת ניתוח לייזר לשיפור הראייה? 
לצפיה ב-'העדפה'
העדפה
19/09/2018 | 14:18
1
22
אם עדכון משקפיים גורם לראיה טובה. האם לדחות ניתוח קטרקט? האם לא יוחמר המצב לאורך זמן? הניחו בפני שתי אופציות? האם לשנות עדשות במשקפיים עדיף? כמו כן הרופאה הציעה ניתוח יום אחר יום . כל יום עין . האם זה מקובל? תודה.
לצפיה ב-'העדפה'
העדפה
( לעמוד שלי בתפוז )
20/09/2018 | 01:24
19
שלום ערגה,
המקובל הוא שאם תיקון מרשם המשקפיים משפר את חדות הראייה בצורה שמספקת אותך ומאפשרת לך לתפקד ללא מגבלות, לדחות את מועד הניתוח עד אשר תיקון המשקפיים כבר לא מסוגל לשמר חדות ראייה מספקת.
יחד עם זאת, לעתים ישנם שיקולים אחרים שמפעיל רופא העיניים ולפיהם הוא יעדיף שלא להמתין יותר.
לגבי ניתוח שתי העיניים בהפרש של יום, זה לא מקובל.
נהוג להמתין כחודש בין העיניים, בכדי לבחון את תוצאות הניתוח הראשון לאחר התייצבות העין.
גם כאן ייתכן שהרופאה הפעילה שיקולים אחרים, אך אין לי מספיק מידע כדי להבין מדוע.

שיהיה בהצלחה.
תמיר עוז
לצפיה ב-'מרשם למשקפיים'
מרשם למשקפיים
16/09/2018 | 12:05
2
25
האם יש דרך מומלצת/מניסיון אישי למצוא אופטומטריסטים שיבצעו בדיקת ראייה ויספקו מרשם מלא למשקפיים בעלות סבירה ללא צורך ברכישת משקפיים מהם?

מהי עלות סבירה לבדיקה שכזו (בלי רכישת משקפיים)?

אם יש המלצה לאופטומטריסט (מניסיון + מידע לגבי עלות הבדיקה) באזור השרון אשמח לקבל.
לצפיה ב-'מרשם למשקפיים'
מרשם למשקפיים
( לעמוד שלי בתפוז )
16/09/2018 | 15:29
1
34
שלום רב,
אני מניח שישנם אופטומטריסטים שיספקו מרשם, ללא פיקוח על אופן הכנת המשקפיים.
אבל, מה אם לא יהיה לך טוב במשקפיים?
למי תפנה? אל מי שסיפק את המרשם או אל מי שהכין את המשקפיים?
לכן עדיף לגשת אל אופטומטריסט מוסמך ולתת לו לבצע את המרשם שמצא, עם עדשות איכותיות ועם אחריות מלאה לתוצאות.
לעתים זה עולה יותר, אבל אל "תשחק" עם הראייה.
לגבי המלצות, תברר בקרב חברים ובני משפחה.
אני מנוע מלהמליץ מסיבות אתיות.

חתימה טובה
לצפיה ב-'אני נגד vendor lock'
אני נגד vendor lock
16/09/2018 | 15:38
26
מסיבות צרכניות.

אם הבדיקה הייתה בחינם ואז הייתי מקבל את האפשרות לקנות או לא לקנות משקפיים, לא הייתה לי בעיה. מה שקורה בפועל הוא שמבקשים סכום של מאות שקלים על הבדיקה ואם קונים משקפיים מקבלים החזר - אבל ככה אין לי אפשרות להשוות מחירים.

אני מעדיף שיהיה לי מרשם ביד ואז לעשות שופינג ולקבל כמה הצעות שיאפשרו לי לקבל החלטה מושכלת איפה להזמין (וכמובן שאיכות/אמינות יהיו חלק מהפרמטרים).

אני מבין שלך אישית אין אפשרות להמליץ (ובכל מקרה תודה על ההתייחסות), אבל אני מקווה שיש אחרים שאינם מהתחום שכן יוכלו לספק מידע מידע אישי.

לצפיה ב-'הסבר בדיקת עיניים'
הסבר בדיקת עיניים
13/09/2018 | 00:39
1
29
מצורף בדיקת עיניים שעשיתי.
אשמח להסבר קצר על העמודות?

ומה ההבדל בין השורות הדומות?

בברכת שנה טובה
אלי
לצפיה ב-'הסבר בדיקת עיניים'
הסבר בדיקת עיניים
( לעמוד שלי בתפוז )
13/09/2018 | 01:13
27
אלי שלום רב,
הפתקית שצירפת רחוקה מלהיקרא בדיקת עיניים!
זהו למעשה פלט של מכשיר אוטומטי הנותן הערכה גסה לגבי הליקוי האופטי של העין עצמה ולא של הראייה אשר עוברת עיבוד במוח.
על כל פנים:
R/ L  מציינים עין ימין ושמאל.
S  מציין את "המספר"
C  מציין את הצילינדר
A  מציין את זוית הצילינדר

מקווה שעזרתי.

לצפיה ב-'הקטנת מספר בשביל משקפיים למחשב'
הקטנת מספר בשביל משקפיים למחשב
11/09/2018 | 21:02
1
17
יש לי מספרים מינוס 4 ומינוס 5.
אני רוצה להקטין אותם בשביל משקפיים המיועדים לשימוש מול מסך המחשב בלבד, כדי שיהיה לי נוח להרכיב אותם שעות ארוכות, כי המשקל קטן יותר.
האם זה בסדר שאקטין את המספרים האלו?
האם בהקטנה של המספרים האלו יש השפעה על הצילינדר או שהצילינדר נשאר זהה?

מבחינתי האפקט השלילי היחידי להקטנת המספרים זה שאראה פחות טוב לרחוק. זה בסדר מבחינתי כי יש לי את המשקפיים התקינים שמותאמים לי בדיוק לראיה 6/6.
לצפיה ב-'הקטנת מרשם המשקפיים למחשב'
הקטנת מרשם המשקפיים למחשב
( לעמוד שלי בתפוז )
11/09/2018 | 21:44
19

היי ליאור,
באופן עקרוני, קצרי רואי יכולים להשתמש במרשם מעט נמוך יותר מול מחשב וזאת כדי להפחית מאמץ הכרוך בשימוש עם משקפי מרחק לטווח שהוא יחסית קצר  -  ולא כדי להפחית את משקל העדשות.
המשקל יחסית זניח וניתן להקטינו עוד יותר ע"י שימוש בעדשות הכי דקות.
כ"כ לא נהוג לשנות את הצילינדר בעת הפחתת המרשם למטרה זו.
יחד עם זאת, אני ממליץ לך לבדוק את מידת ההפחתה ע"י אופטומטריסט מוסמך ולא על דעת עצמך.
כמו-כן, אני ממליץ לך לשקול שימוש בעדשות מסננות אור כחול.
בקרוב אפרסם כאן הסבר על חשיבות השימוש בעדשות מסוג זה.
שנה טובה.

לצפיה ב-'בהמשך לשאלה על היחלשות ראייה'
בהמשך לשאלה על היחלשות ראייה
03/09/2018 | 13:47
1
15
אני מקווה שאולי תוכל להאיר את עיניי (תרתי משמע) לגבי האם היחלשות בראייה יכולה להעיד גם על בעיה רפואית אחרת? משהו בראש?
מתי אדע שהיחלשות בראייה (לא פתאומית אבל גם לא איטית מאוד) מצריכה בדיקה?
לצפיה ב-'ירידה בחדות הראייה'
ירידה בחדות הראייה
( לעמוד שלי בתפוז )
03/09/2018 | 16:56
29
שלום משקפופר,

לדעתי כל ירידה בראייה מצריכה בדיקה, גם אם היא טבעית ואיטית וכמובן כאשר היא פתאומית.
הסדר הנכון הוא קביעת תור לאופטומטריסט מוסמך, על מנת שיעריך את חדות הראייה שלך ואת תפקודי המערכת הדו-עינית.
אם יש סיבה לחקור את בריאות העיניים  לאור אותה בדיקה, סביר להניח שיפנה אותך לרופא עיניים, כדי לקבל את מלוא התמונה.
מנסיוני, רוב התלונות על ירידה בחדות הראייה נפתרות באופן פשוט על-ידי הרכבת משקפיים ו/או עדשות מגע ואינן מצריכות הפניה נוספת לרופא עיניים.

מקווה שהארתי את עיניך 

שנה טובה
לצפיה ב-'שלום אני בן 36 ולא בקיא בכלל במשקפיים. עכשיו כבר בלתי נסבל'
שלום אני בן 36 ולא בקיא בכלל במשקפיים. עכשיו כבר בלתי נסבל
31/08/2018 | 02:57
1
33
בשנים האחרונות הראייה שלי נחלשה באיטיות וזה מגיע למצד שאני צריך להקריב את הראש למסך מחשב בבית. אחרי שינה המצב ממש בלתי נסבל כי גם זה לא עוזר ועוברות דקות ארוכות עד שאני מתחיל לראות כרגיל (שזה אומר עדיין חלש). לא מכיר רופאי עיניים כי אין לי בעיות אבל ברור שמדובר בהחלשות טבעית. אז מה עושים עכשיו ומאיפה מתחילים? 
הפתרון משקפיים? רק לבית נכון? אודה להסבר קצר על מספרים וגם עלויות פחות או יותר
לצפיה ב-'החלשות הראייה'
החלשות הראייה
( לעמוד שלי בתפוז )
31/08/2018 | 09:25
30
יוסי שלום רב,
לא ציינת אם הבעיה היא רק במחשב או גם למרחק.
לרוב, בסביבות העשור הרביעי לחיינו אנו נוטים דווקא להרחיק דברים ולא לקרבם, כך שלדעתי כדאי שתפנה לבדיקת אופטומטריסט מוסמך.
הדקות הראשונות של הבוקר, קשות יותר בשל בצקת קלה של הקרנית הנובעת ממעבר חמצן מופחת בלילה, אך היא חולפת כעבור 20-30 דקות.
לגבי מחירים, אין לי שום דרך לענות לך, משום שזה תלוי מרשם ומסגרת שתבחר וזאת בהנחה שאתה באמת זקוק למשקפיים.

שנה טובה

תמיר עוז
לצפיה ב-'נקודת חן בקרנית ( בלבן של העין)'
נקודת חן בקרנית ( בלבן של העין)
06/08/2018 | 10:24
3
25
שלום,
 לבתי בת ה3 יש נקודת חן בלבן של העין . האם זה אומר שהיא צריכה משקפיים? האם יצטרכו להסיר אותה באיזה שהוא שלב ?  אשמח לתשובה ממך
לצפיה ב-'מצרפת תמונה'
מצרפת תמונה
06/08/2018 | 10:36
29
לצפיה ב-'נקודת חן בלובן העין'
נקודת חן בלובן העין
( לעמוד שלי בתפוז )
06/08/2018 | 14:30
1
43
היי שרון,
רק תיקון קטן: נקודת החן נמצאת בלובן העין SCLERA. הקרנית היא החלק השקוף שמאחוריו נמצא האישון.
לגופו של עניין, אין הדבר מעיד כלל על צורך או אי-צורך במשקפיים.
חשוב הרבה יותר לפנות לרופא עיניים, רצוי שיהיה אוקולופלסט, על-מנת שיתן אבחנה לטיבה של נקודת חן. לרוב אין סיבה לדאגה אך חשוב מאד שזה יבדק.
עניין הראייה צריך להבדק  ע"י רופא עיניים מומחה לילדים, מאחר שבגיל זה קיים צורך לבצע בדיקת ראייה לאחר הרחבת אישונים.

מקווה שעזרתי

תמיר עז
לצפיה ב-'טשטוש בראייה '
טשטוש בראייה
29/07/2018 | 11:27
2
23
שלום תמיר,
אני חוגג 60 אוטוטו, ולאחרונה מרגיש קצת טשטוש בראיה. אני מרכיב משקפיים מספר 5.5  ובנתיים כמעט ולא משתמש במשקפי קריאה.
 האם יש סיכוי של התחלת קטרקט? האם גם אופטומטריסט יכול לראות זאת בבדיקה או שזה מצריך רופא עיניים?
לצפיה ב-'טשטוש בראייה'
טשטוש בראייה
( לעמוד שלי בתפוז )
29/07/2018 | 13:01
1
21
משה שלום רב,
קודם כל מזל טוב ליום ההולדת המתקרב
טשטוש ראייה יכול לנבוע ממספר גורמים, כאשר אם מדובר בשינוי מרשם או צורך במשקפי קריאה, אז יש לפנות לאופטומטריסט מוסמך ואם בפתולוגיה כלשהי אז הכתובת היא רופא עיניים.
אני הייתי מתחיל עם בדיקת אופטומטריסט ובמקביל קובע להפגש גם עם רופא עיניים, שממילא מגיל 40 יש לבקרו פעם בשנה-שנתיים.

שבוע טוב

תמיר עוז
לצפיה ב-'טשטוש בראייה'
טשטוש בראייה
01/08/2018 | 10:40
11
תודה רבה תמיר על הברכות ועל התשובה המפורטת . 
בהחלט אתחיל באופטומטריסט לפי עצתך

מנהל/ת הפורום

אודות:
תמיר עוז, אופטומטריסט קליני מוסמך, בוגר הדסה ירושלים בהצטיינות ומצטיין דיקן, חבר מועצת האופטומטריסטים בישראל: הקמתי קליניקה לאופטומטריה בשם "אוטיקה" ב
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

תמיר עוז - מנהל פורום עדשות מגע ומשקפיים
מנהל הפורום תמיר עוז

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו