לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
57205,720 עוקבים אודות עסקים

פורום כאב עצבי וכאב כרוני

ברוכים הבאים לפרום כאב עצבי וכאב כרוני
זה המקום לכל הסובלים מכאב כרוני לסוגיו להתרווח ולדבר על דברים שזר לא יבין לטוב ולרע, איך הכאב משפיע על חיינו ומה נלווה אליו.

מה זר לא יבין?
זה לא מובן מאליו, אבל התמודדות עם כאב כרוני היא לא רק הכאב עצמו - היא מורכבת גם מההתמודדות של האדם עם עצמו, היחס של הסביבה, הזכויות, הבירוקרטיה, הפרטים השוליים של היומיום... הכל. גם רגעי משבר ובכי, גם ניצחונות. אנשים שפוגשים על הדרך, השראה ועידוד, דיונים עקרוניים, חדשות שקשורות לנושא, שיתוף בטיפים וחוויות - להכל יש כאן מקום.

הבהרה בנוגע לאיסור המלצה על תרופות וטיפולים
אין לתת הוראות טיפול כאלה ואחרות על גבי הפורום. אין לנו הסמכה רפואית ואיננו מכירים את תולדותיו הרפואיות של השואל ולכן עלולים להעמיד אותו בסכנה גדולה (ואותנו בסכנת תביעה). זאת מדיניות תפוז. מה שכן אפשר זה לחלוק חוויות, למשל לספר על ניסיונך האישי עם תרופה, אך לא להמליץ על מינונים.

איך להגיב כשקשה לכתוב (או: מה הקטע עם הפינגווין )
כל אחד זקוק לתגובה, לדעת שמישהו איתו, שהוא לא לבד. כיוון שהמצב הבריאותי (או נסיבות אחרות) לא תמיד מאפשרות לנו לענות באריכות, בא לעזרנו האייקון החביב עם החיבוק קצר-הזרועות  (כותבים בלי הרווחים: | פינגווין |), שאפשר לשים כתגובה ומשמעותו: "קראתי, אני איתך". כמובן שמילים עדיפות, אבל זה שימושי לעת הצורך.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום כאב עצבי וכאב כרוני

ברוכים הבאים לפרום כאב עצבי וכאב כרוני
זה המקום לכל הסובלים מכאב כרוני לסוגיו להתרווח ולדבר על דברים שזר לא יבין לטוב ולרע, איך הכאב משפיע על חיינו ומה נלווה אליו.

מה זר לא יבין?
זה לא מובן מאליו, אבל התמודדות עם כאב כרוני היא לא רק הכאב עצמו - היא מורכבת גם מההתמודדות של האדם עם עצמו, היחס של הסביבה, הזכויות, הבירוקרטיה, הפרטים השוליים של היומיום... הכל. גם רגעי משבר ובכי, גם ניצחונות. אנשים שפוגשים על הדרך, השראה ועידוד, דיונים עקרוניים, חדשות שקשורות לנושא, שיתוף בטיפים וחוויות - להכל יש כאן מקום.

הבהרה בנוגע לאיסור המלצה על תרופות וטיפולים
אין לתת הוראות טיפול כאלה ואחרות על גבי הפורום. אין לנו הסמכה רפואית ואיננו מכירים את תולדותיו הרפואיות של השואל ולכן עלולים להעמיד אותו בסכנה גדולה (ואותנו בסכנת תביעה). זאת מדיניות תפוז. מה שכן אפשר זה לחלוק חוויות, למשל לספר על ניסיונך האישי עם תרופה, אך לא להמליץ על מינונים.

איך להגיב כשקשה לכתוב (או: מה הקטע עם הפינגווין )
כל אחד זקוק לתגובה, לדעת שמישהו איתו, שהוא לא לבד. כיוון שהמצב הבריאותי (או נסיבות אחרות) לא תמיד מאפשרות לנו לענות באריכות, בא לעזרנו האייקון החביב עם החיבוק קצר-הזרועות  (כותבים בלי הרווחים: | פינגווין |), שאפשר לשים כתגובה ומשמעותו: "קראתי, אני איתך". כמובן שמילים עדיפות, אבל זה שימושי לעת הצורך.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים אין לתת הוראות טיפול על גבי הפורום * העצות הניתנות כאן אינן תחליף לייעוץ רפואי * אין לפרסם על גבי הפורום עסקים, מוצרים וכו׳
מקרא האייקונים של הפורום: |פינגווין| = "קראתי, אני איתך, גם אם לא יכול/ה לכתוב יותר כרגע."
המשך >>

לצפיה ב-'המלצה למרפאת כאב'
המלצה למרפאת כאב
13/09/2017 | 12:29
1
20
היי, אשמח להמלצה למרפאת כאב טובה בתל אביב והסביבה שאינה איכילוב.
עדיף מהמרפאות שעובדות עם מכבי משלים.

תודה!!!
לצפיה ב-'לצערי אין לי המלצה. אבל אם תחפשי בפורום'
לצערי אין לי המלצה. אבל אם תחפשי בפורום
30/09/2017 | 06:51
5
למעלה משמאל באפור יש משבצת לחיפוש, אני בטוחה שתמצאי המון מידע. חפשי לפי מילות מפתח "מרפאת כאב" "מכבי משלים" וגם תנסי "תל אביב".

מה שכן אני מתחברת ל"לא איכילוב" לי היה ניסיון רע מאד איתם.

בהצלחה. שתמצאי את הדרך להפחתת הכאב במהירה
לצפיה ב-'כאבי שיניים כרוניים '
כאבי שיניים כרוניים
18/08/2017 | 10:58
3
22
אני סובל מכאבי שיניים כרוניים כבר חצי שנה בעקבות חבלה בפה. 

התרופות הקונבנציונליות לא עוזרות לי..האם אני יכול לבקש קנביס רפואי לטיפול בכאבי שיניים? 
לצפיה ב-'אתה יכול לבדוק עם משרד הבריאות מה ההתוויה'
אתה יכול לבדוק עם משרד הבריאות מה ההתוויה
22/08/2017 | 00:48
7
גם רופא משפחה או מרפאת כאב כרוני אמורים לתת לך את המידע הזה.
למשרד הבריאות יש אתר שנקרא כל הבריאות.

יש התוויות שונות למחלות שונות. יש מחלות שזה קו שני או שלישי אחרי ניסיון עם  תרופות אחרות שהוכח שיותר עוזרות.
ויש מחלות, בעיקר כאבים ממחלות קשות במערכת העיכול, כמו הידבקות מעיים, שקנביס רפואי הוא קו ראשון.

==
קנביס רפואי גורם לאנשים מסוימים תופעות לוואי בלתי נסבלות ולא עוזר. כדאי שתיצמד לרופא שיש לך דיאלוג טוב ותלך איתו דרך, שיהיה לו מעקב על מה כבר ניסו, והוא ילווה אותך בתהליך של ניסיון של התרופה הזו.

מאחלת לך הקלה במהרה
לצפיה ב-'קאנביס נועד לטיפול במקרים בהם למדע אין פתרון.'
קאנביס נועד לטיפול במקרים בהם למדע אין פתרון.
31/08/2017 | 21:49
1
13
האם אין פתרון רפואי לכאבי שיניים ?
לצפיה ב-'השאלה היא פתרון לכאב ספציפי, כשהוא מוגדר ככרוני'
השאלה היא פתרון לכאב ספציפי, כשהוא מוגדר ככרוני
04/09/2017 | 00:33
8
משמע אין לו לפעמים ממצא שמסביר אותו והוא נמשך פרק זמן ארוך מאד.
היום מבינים שלא משאירים חולה עם כאב אלא יש לטפל בכאב בלי קשר לאבחנה שתהיה אולי בסוף.

משככי כאבים יש משפחות שונות והם עובדים במסלולים שונים בגוף.
מי שקבוצות של משככי כאבים שעובדים בצורה מסוימת לא משפיעים עליו, ובדרך כלל מנסים לפחות שנה, ויש הרבה מה לנסות תודה לאל, אז נשקלת התרופה שנקראית מריחואנה רפואית. היא מקילה כאבים, מסוימים. יותר ידוע לכאבים שקשורים למערכת העיכול, כאבים קשים אני מתכוונת.

ומשרד הבריאות, לפי תוצאות של מחקרים של התרופה הזו על בעיות שונות מחליטה, כמו עם כל תרופה אחרת האם להכניס אותה לסל (לא המסובסד) ולתת לה התוויה למצבים רפואיים מסוימים.

אני לא נתקלתי בתרופה הזו כהקלה לכאבים שבאים מהפה. אבל יש הרבה דבירים שאני לא יודעת. הכתובת היא: המזכירות הרופאית בקופת החולים ו / או משרד הבריאות.
לצפיה ב-'אישור לקנביס רפואי'
אישור לקנביס רפואי
16/07/2017 | 08:02
2
27
שלום,

אימי בת 75, סובלת כבר שנתיים מכאבים ברגליים בגלל בעיות בגב.
היא היתה אצל רופא כאב פעמים כדי לקבל משכך כאב על בסיס קנביס רפואי, הוגשה פעמיים בקשה אבל כל העסק הזה מתעכב חודשים !!!

אימי מאד סובלת, מדובר ב"תרופה" אז למה זה לוקח כל כך הרבה זמן ...

איך אפשר לזרז תהליכים ולקבל מהר אישור ?

אשמח לקבל המלצות וטיפים לפתרון הבעיה.

תודה רבה

עמית
לצפיה ב-'טיפול בנושא'
טיפול בנושא
23/07/2017 | 19:00
18
האם הרופא המטפל הגיש בקשה למשרד הבריאות ?
אפשר לטפל בנושא בעצמך ולפנות אישית למשרד הבריאות.

אצלי הרופא המטפל טיפל אישית בנושא.
לצפיה ב-'לצערי אני לא יכולה לסייע ביעוץ איך לקבל את התרופה'
לצערי אני לא יכולה לסייע ביעוץ איך לקבל את התרופה
22/08/2017 | 00:57
7
אבל חושבת שאסרטיביות מול המערכת עם רופא שהוא נמרץ ולא שחוק יכולה לקדם.

למה זה לוקח הרבה זמן? כי התרופה הזו היא גם סם רחוב, ואנשים שלא חולים בכלום מתקיפים את המערכת בדרישה לסם הזה למטרות סוטול. יש גם מכירה לא חוקית ועוד בעיות עם התרופה הזו, כמו גם עם תרופות אחרות שנמצאות במגירה "נרקוטיקה".

לו אנשי הלגליזציה (שעשו בימים האחרונים מעשה איום, פלילי ולא מוסרי ושמו בסכנת חיים ממש בלשים של המשטרה) היו מבינים שבפעולות שלהם הם מרחיקים מאנשים שבאמת צריכים את זה לקבל את התרופה, זה היה יותר מהר ויותר קל.

אני מבינה ממה שאתה כותב שהיא עדיין לא ניסתה את זה. אז תקחו בחשבון שלא בטוח שזה יקל עליה.

להיות חולה זו עבודה קשה. יש בעיות עם הרבה פרוצדורות ובדיקות. מערכת הבריאות שלנו חולה, וזה ממש לא המקרה היחיד שבו החולים מטורטרים עד מוות לפעמים.

בהצלחה והקלה לאמך
לצפיה ב-'כאבים וגוף תפוס לאחר שינה'
כאבים וגוף תפוס לאחר שינה
09/07/2017 | 18:48
2
27
כשמתעורר מס' פעמים בלילה ובבוקר כאבים ותפוסים: גב תחתון, צוואר ושכמות. בחודשים האחרונים גם כאב בשרירי השוקיים. לאחר כשעה עובר. מידע-
בבדיקות CT נמצא בחוליות המותניים: שינויים ניווניים של הדיסקים והנמכה משמעותית של המרווח הבין חוליתי, בלטי דיסקים עם לחץ על השק, שינויים פצטריים.
בחוליות הצוואר (CT מלפני כ5 שנים): שינויים ספונדוליטיים קשים,בעיקר במפרקים הפצטאלים ואונקווטברליים. ניוון דיסקים.
מס' פעמים קיבלתי זריקת סטרואיד תחת שיקוף בגב תחתון במרפאת כאב בבי"ח, מה שהקל על הקרנות כאב שהיו לירכיים ובעיקר לישבן. אבל הכאבים לאחר שינה לא חדלו.
בבדיקת EMG מ 2010 נמצא רדיקולופתיה מ L4-5 ברגל שמאל. ב EMG מ 2015
נמצא ABSENT SENSORY RESPONSE OF SURAL NERVES ב2 הרגליים.
בדיקות נוירולוגיות תקינות. חשד שסטטינים שלוקח גורמים לכאבי שרירים לא אומת לאחר הפסקות בנטילת סטטינים. בחודשים האחרונים לוקח רק קרסטור 10 מ"ג.
עברתי בהצלחה לפני כשנה וחצי ניתוח החלפת ברך מלאה, בשל OA חמור בברך ימין ממנו סבלתי מאד. אין לי רצועה צולבת קדמית. אני עושה הליכות שעתיים וחצי לפחות מצטבר בשבוע בחדר כושר. בדיקות הדם שלי תקינות.
מה אפשר לעשות עם הבעיה הנ"ל לאחר שינה? האם כדאי לקחת גבפנטין (לקחתי תקופה לאחר ניתוח הברך
לצפיה ב-'גילי'
גילי
10/07/2017 | 08:37
1
15
שכחתי לציין הגיל:  76.5
לצפיה ב-'איך אומרת הבדיחה העממית:'
איך אומרת הבדיחה העממית:
22/08/2017 | 01:07
4
אם אתה מעל גיל שישים ואתה קם בבוקר ולא כואב לך כלום זה סימן שאתה מת.

==
סליחה עם ההומור לא מתקבל בברכה. ונוגע בעצב רגיש, תרתי משמע.

==
אתה מתאר בעיות בעמוד השדרה ולא רק, שבהחלט יכולות לגרום לכאבים לא פשוטים.
למה זה כואב אחרי השינה? כנראה כי הגוף לא זז וזה גורם לנוקשות, או מצד שני שיש משהו בשינה לא תקין, כמו תסמונת הרגל הקופצת, ואולי כדאי גם לעשות בדיקה במעבדת שינה.
ממליצה, מניסיון אישי, לנסות כריות שונות (פוך ברמות דחיסות שונות, ויסקו אלסטי וכו'), לא רק לראש אלא כתמיכה לאיברי גוף נוספים ושינוי אולי בתנוחת השינה כך שפחות יכאב בבוקר.

==
התיק הרפואי שאתה מתאר נראה לי מורכב מדי בשבילנו לתת לך המלצות לטיפול
אבל אולי כן יכנסו אנשים עם בעיה דומה.

באופן אישי אני יכולה להמליץ על שיטת פלדנקרייז. זה במסגרת רפואה משלימה בקופות. יש טיפולים אחד על אחד, שאולי כדאי להתחיל מזה ורק כשהמצב משתפר לעבור לקבוצתי.
זה פתר לי בעיות שלד, שלא יכולתי לישון בלילה מכאבים.

בהצלחה. כנראה אף פעם לא מאוחר לעשות שינויים בסגנון החיים, שאולי לא יביאו להחלמה מלאה אבל להקלה בסמפטומים.

גם  יש לי ניסיון נהדר עם הידרותרפיה - זה דורש קצת יותר פרוצדורה מול הקופה, אבל זה בסל הבריאות.

מאחלת לך שתרגיש יותר טוב
לצפיה ב-'סדר בדברים'
סדר בדברים
07/07/2017 | 17:15
55
לצפיה ב-'כאב כרוני '
כאב כרוני
01/07/2017 | 13:53
12
52
אני עברתי ניתוחים קשים כקב מחלה תורשתית של סרטן המעי הגס FAP וכן עברתי התקפיל לב ושלושה צינטורים והוחדרו לעורקים שלושה סטנדים ולאחרונה יש לי בעיות קשות החוליות בחלק בליון של החוליות וזה הוסיף לי כאבים חזקים שאין לההם פיתרון לאחרונה ניסיתי קנסיס רפואי וזה עזר לי להפחית את הכאבים ואפשר לי לישון מבלי לקחת את הכדורים לשינה בונדורמין וכדורים נגד כאבים פניתי למרפאת כאב בבית חולים איכילוב ושם הרופא המליץ לי ללכת לרופא שהוא המליץ לי שהיא תאשר לי קנביס רפואי מפני שבית חולים קיבלו הנחיות לא להמליץ וכן אני מטופל עשרות שנים במחלקת גסטרו ומכון הלב בבית חולים איכילו ואני עובר טיפולים קשים מאוד שלך הוצאת פוליפים שמתרבים יש לי המלצות לקבלת קנביס רפואי מרופאת הגסטרו שלי מרופא כאב מרופאת המשפחה ולאחרונה מרופא אורטופד שמטפל בבעיות הגב שלי אבל כולם רק המליצו אומנם במכתב סיכום רפואי אבל אינם מוכנים להמליץ למשרד הבריאות הגדיל לעשות רופא הכאב מבית חולים איכילוב שהפנה אותי לחברה שלו דוקטור ברקת שיף שעבדה בעבר במחלקת כאב בבית חולים איכילוב והיא מכירה אותו וכשהיא תראה את ההמלצה שלו היא תאשר לי מיד.וכשיצרתי קשר עם המרפא הפרטית שלה הפקידה אמרה שהתור הכי קרוב זה בעוד שנה וכן להכין 1400 שקל לביקור של רופאה ממש סחר בסמים האם יש כאן מי שיכול להמליץ לי על רופא שיכול להמליץ לקנביס רפואי אני נכה 100 אחוז ומתקיים אך ורק מקיצבת נכות של הביטוח הלאומי תודה
לצפיה ב-'זה שרופא מאיכילוב שלח אותך לרופאה פרטית'
זה שרופא מאיכילוב שלח אותך לרופאה פרטית
01/07/2017 | 22:28
10
28
שהוא מכיר, בשביל משהו שאתה אמור לרבל בשירות הציבורי זה שערורייתי וגם לא חוקי. מציעה לך לפנות עם הסיפור הזה למשרד הבריאות.
יש איזו עמותה שעוזרת בפניות לגופי רפואה. לצערי כרגע לא זוכרת את שמם. תתחיל אולי בלשאול בשי"ל, אולי הם ידעו.

אבל יש גם צינור פנייה למשרד הבריאות ישירות. יש להם אתר חדש שנקרא "כל הבריאות" יש שם הסבר איך לפנות.

לכל מחלה שיש לה התוויה למריפואנה יש פרוטוקול איזה רופא יכול למלא ובאיזה תנאים.
אז אם לסנגר: אולי זה שאתה סובל מ"אוסף" של מחלות בגלל זה זה נופל בין הכסאות, וצריך לעצור את זה באמת, את הפינג פונג, אני חושבת שהכתובת היא מרפאת כאב. אבל לא בטוחה.
וגם להיות קטגורית: אז סביר להניח שמתזזים אותך, כי ככה זה, ולא רק לגבי התרופה הזו.

--
אבל הסיפור שבית החולים הפנה אותך החוצה לרופאה פרטית זה אסור להם לעשות: תביא את הסיפור הזה למי שצריך לשמוע ואולי אז תהיה התיחסות.

בהצלחה ובברכת הקלה
לצפיה ב-'קנביס רפואי'
קנביס רפואי
02/07/2017 | 10:09
9
22
אויויאן רופא מומחה לכאב של הכללית שראה את כל מה שעברתי שלח אותי לאיכילוב מומחה לכאב באיכילוב כשראה שאני מטופל אצלהם אמר מייד לאחר שקרא את כל רקע הרפואי שלי שרצוי מאוד שאני יקבל קנס רפואי וגם רשם המלצה לקנביס רפואי בסיכום ביקור ובמקום להקדיש לי 10 דקות בכדי למלאות למשרד הבראיות הפנה אותי לחברה שלו רופא פרטית שעבדה איתו באיכילוב בעבר אני התקשראתי ללשכה של השר ליצמן והמזכירה שלו אומרת לי שאין הנחיות של משרד הבריאות לא למלות המלצות לקנביס רפואי וכל רופא מומחה יכול למלאות את הטופס וכנראה שהרופוא התעצל לגזול מזמנו 10 דקות בכדי למלות את הטופס אז בכללית אין רופאים באיכילוב אין רופאים אז היכן יש רופאים שאלתי את המזכירה והיא אמרה שהיא מכירה אבל היא לא יכולה להמליץ לי על רופא מסויים ושאני יכנס דרך האינטרנט אבל אני לא מוצא בנתיים אני לוקח את הסמים שרופאים נתנו לי לכל סוגי המחלות שלי והיו כדורים שרשמו לי באיכילוב ורופא משפחה שלי הפסיק לי מיד כמעט הפכתי לנרקומן מכור לסמים דרך אגב המזכירה של ליצמן אמרה לי שהקנביס נחשב לסם מסוכן אבל אמרה לי שזה לא נכון זה בכלל צמח ולא כמו כל התרופות שעשויים מכימקלים ואני יודע שזה נכון לקנביס לא מתמכרים ולבונדורמין מתמקרים וקשה להגמל  אז אני מעדיף לסבול כאבים ולא לישון בלילה ולא לקחת את כל הכדורים שרשמו לי הם עשו לי תופעות לוואי נוראיות
יש לי 4 המלצות מרופאים בכתב מרופאת משפחה מרופאת גסטרו איכילוב שאני מטופל במרפאה כבר עשרות שנים מרופא כאב איכילוב ולפני כמה ימים מרופא אורטופד שהצטרף להמלצה הכל רשום בסיכום ביקור אני מודע לכל מי שיכול להמליץ על רופא שימלא לי את הטופס למשרד הבריאות תודה

לצפיה ב-'רק בשבוע שעבר היה דיון בתכנית של קרן נויבך 'סדר יום' '
רק בשבוע שעבר היה דיון בתכנית של קרן נויבך 'סדר יום'
02/07/2017 | 21:48
19
ברשת ב' או כאן 11 החדשה לא יודעת איך קוראים להם עכשיו, על הנושא הזה של אישור קנאביס רפואי.
קופות החולים דורשות אישור בכתב ממשרד הבריאות כלומר מליצמן שמותר לרופאים שהוכשרו לך לתת קנאביס רפואי וליצמן מסרב. הוא נתן רק אישור בע"פ.
למה הוא עושה את זה? הדעה האישית שלי היא, שהוא מעוניין למנוע מתן קנאביס רפואי לחולים. הוא אומר שהוא בעד, אבל למעשה הוא לא בעד ופשוט משתמש בבירוקרטיה / הערמת קשיים בירוקרטיים ותירוצים, כדי למנוע את זה בפועל.
שוב - זו דעתי האישית. והמסקנה שלי מכך היא שזה ימשיך להיגרר עוד חודשים והחולים לא יקבלו כלום. אני חושבת שרק תביעה משפטית תוכל לאלץ את ליצמן להודות מה הוא באמת מתכוון לעשות בסוגיה. אבל כמובן שלחולים אין כסף ואין כוח, תרתי משמע.
לצפיה ב-'אי אפשר ןלהמליץ לך על רופא, כי לכל תחום יש את הרופאים שלו'
אי אפשר ןלהמליץ לך על רופא, כי לכל תחום יש את הרופאים שלו
03/07/2017 | 01:29
7
19
מה שהרופא הזה עשה הוא שערורייתי, ומושחת. אני חושבת שתנסה למנף את הסיפור הזה. אולי לחזור אליו ולהגיד לו שאתה מוציא החוצה את זה שהוא שלח אותך לרופאה פרטית.

ולגבי האם מריפואנה זה סם / תרופה פחות או יותר טוב מתרופות אחרות, זה מאד אינדיביאלי, יש אנשים שזה עשה להם דברים נוראיים. זו תרופה כמו כל תרופה אחרת, בניגוד ל"הילה" שמנסים לקשור לה אנשי הלגליזציה שהם האמשים העיקריים בזה שהתהליך לקבלת אישור לחולים שזקוקים לזה הוא קשה ומורכב.

יש תרופות שהן ממקור צמחי ויש סינטטי, וזה לא אומר שום דבר על טוב ורע. ציאניד הוא טבעי, נפט הוא טבעי.

השאלה היא רק איזו תרופה מתאימה לאיזה בנאדם.
ואם רופאים השתכנעו שזו תרופה שטובה לך, מישהו מהם חייב לבצע את הפרוטוקול לתהליך לרישיון. אני חושבת שרופאי כאב הם הכי קונקרטיים לעניין הזה. אבל לא יודעת לגבי המצב שלך.

תנסה איכשהו להעביר את הסיפור המושחת שקרה באיכילוב לאיזה גורם שיפרסם את זה.
לצפיה ב-'עניין ההפנייה לרופאה הפרטית בתשלום גם הוא פורסם ברשת ב''
עניין ההפנייה לרופאה הפרטית בתשלום גם הוא פורסם ברשת ב'
03/07/2017 | 10:02
1
18
באותו דיון על אי אישור מתן הקנאביס הרפואי ששמעתי בתוכנית 'סדר יום' של קרן נויבך. אז מה? אין פוצה פה ומצפצף.
מפקירים את החולים.
לצפיה ב-'קרן נויבך מלכה. ועוד אנשי תקשורת שמחרפים נפשם ממש'
קרן נויבך מלכה. ועוד אנשי תקשורת שמחרפים נפשם ממש
04/07/2017 | 20:49
9
לא פלא שהשלטון כל כך מנסה לסתום את הפיות שלהם.

לצפיה ב-'קנביס רפואי'
קנביס רפואי
03/07/2017 | 11:33
1
13
לגבי תרופות לכאב אני יכול לקבל כל משכח כאבים הכי חזקים שיש רושמים לי הכל אפילו שהם כדורים ממכרים וחזקים מאוד וקנביס רפואי לא? עכשיו לגבי סם/לא סם בישבילי סם זו תרופה שאני מתמכר אליה וגורמת לי תופעות לוואי קשות מאוד והתנסיתי בהמון תרופות שממש הזיקו לי. אני נכנסתי לאתר של משרד הבריאות איזה רופא מורשה להמליץ למשרד הבריאות וראיתי שגם רופא גסטרו יכול להמליץ למשרד. הבריאות.לגבי הרופא כאב ששלח אותי לחברה שלו כשהתקשרתי למשרד של השר ליצמן אמרתי לה שרופו כאב הפנה אותי לדוקטור ברקת שיף ואף אמרתי לה שזה בעניי נחשב לסחר בסמים אם קנביס נחשב לסם מסוכן היא בכלל לא הגיבה אולי היא כבר מכירה את המקרים האלו אבל לגבות על ביקור של דקות ספורות 1400 שקל זה ממש שוד אז זה לא כנראה זה בטוח שקנביס נהפך לסחר
בסמים שמורשה על ידי שר הבריאות
לצפיה ב-'רושמים לך אופיום?'
רושמים לך אופיום?
04/07/2017 | 20:39
23
או חברו מורפיום?

כל הדיבור הזה על כמה מריחואנה היא דבר נפלא וככככללללל שאר התרופות בעולם (כולל תרופות צמחיות לחלוטין, אופיום הוא טבעי למשל) הן רעות - זה בדיוק מה שמביא למצב שאתה מתאר.

שמערימים קשיים על מי שבאמת צריך את זה, בגלל הקמפיין של מי שרוצים להיות מסטולים - הם גורמים לחולים את הנזק הכי גדול.

זה ובורות. וכן שחיתות, שלטונית בכלל, וברור שבנושא כזה יהיו גנבים ושקרנים מטאשר אנשים שמטרתם באמת טובה להקל על סבל של חולים, ויש כאלה וישראל אגב היא אחת המדינות המתקדמות ביותר בנושא הזה.

אם את תחום מיחזור הבקבוקים צ'יק צ'ק תפסו האמפיה וזה הפך להיות תחום של עבריינות ואיומים.
אז על מריפואנה לאין ערוך כמה אנשים בעלי מניעים מפוקפקים נכנסים לקלחת.

אני מציעה שתתמקד בעוול של לשלוח אותך לרופא פרטי - זו עבירה חמורה. אתה יכול לשלוח מכתב אנונימי למשרד הבריאות והרופא הזה יכול לשלם ברישיון שלו על זה.

ובזה שיש לך את ההמלצות הרפואיות, והבעיה היא פרוצדורלית (לכאורה), מי מבין הרופאים הרבים שאתה פוגש - שוב, יכולה להיות בעיה דווקא בגלל שזה רב תחומי, יתחיל יאתך תהליך של קבלת רישיון.

ככל שפחות תגיד שזו שזו תרופה שלא מזיקה - כי זה לא נכון, יש לה נזקים שיכולים להיות גם חמורים וגם בלתי הפיכים, ושכל תרופה אחרת היא מזיקה (שזה גם לא נכון, יש כל מיני משפחות של תרופות, זה תחום ידע ענק ומורכב, להשטיח אותו רק גורם שלא יתייחסו אלייך ברצינות) תתקרב לדעתי את המטרה שלך.

--
לא רק בתחום של התרופה הזו, יש המון המון עוולות במערכת הבריאות. לספר לך על אנשים שלא קיבלו MRI בזמן שחיידק טורף להם את המוח?

יש עוולות, זו מערכת שבקושי מתפקדת (להזכיר לכם לאן הולך רב תקציב המדינה?), ובנושאים רבים וכמעט כל הזמן החולה צריך להלחם על מה שמגיע לו.
וכשצריך להלחם כדאי להשקיע את האנרגיות במקומות הנכונים - מציעה לך לפנות למינהלה בקופ"ח שלך, למזכירות הרפואית ו / או לעו"ס בקופה ולבקש בצורה עניינית לקדם את זה.
ופחות דיבורים של כמה גראס זה נפלא וכל השאר גרוע - כי אלה דיבורים של סטלנים, שלא קשורים למציאות, וזה רק ירחיק ממך קבלת רישיון.
לצפיה ב-'קנביס רפואי'
קנביס רפואי
03/07/2017 | 11:41
2
12
כתבתי שיש לי 4 המלצות רופאת משפחה רופאת גסטרו רופא לכאב ורופא אורטופד אבל לי נראה שחברות התרופות הם הבעייה ברגע שאני מעשן קנביס רפואי אני לא צריך 4 בונדורמין בליילה ולא משכחי כאבים וזה יגרום לנזק כבד לחברות התרופות

לצפיה ב-'אין לי שום ספק שצריכים לאשר לך את הקנאביס'
אין לי שום ספק שצריכים לאשר לך את הקנאביס
04/07/2017 | 00:32
9
שום ספק. הבעיה לא רק שלך. הלוואי שמישהו יפתור את זה כבר. אני באמת מייחלת לזה בשביל כל המטופלים שזקוקים לזה.
לצפיה ב-'אז זהו, שלא'
אז זהו, שלא
04/07/2017 | 20:48
10
חברות התרופות ממש לא מאויימות מהתרופה הזו.
והאינטרסים הכלכליים העצומים בקני מידה עולמיים בתחום המחקר הפרמקולוגי זה דברים שהציבור הרחב רחוק מלהבין את הקצה של הקצה שלהם, זה תחומים משפטיים מאד מורכבים, ותחומים של הסכמי סחר בינלאומיים ועוד הרבה דברים הרבה יותר מסובכים מזה שמישהו ימנע מתן מריפואנה לנזקקים, שדווקא ערש הקפיטליזם, ארה"ב, זה מוסדר בצורה מאד יעילה.
אבל גם במדינות אל קפיטליסטיות.

להגיד שזו קונספירציה של חברות התרופות זה כמו להגיד לגננת שילד אחר לקח לך את הלגו.

זו חשיבה כל כך מטופשת, ושוב, זה בדיוק מה שמרחיק את התרופה הזו ממי שבאמת צריך אותה.
כי כל דיכפין, בלי קשר למה יש לו אין אין לו מבחינה רפואית, ושום ידע לגבי מה נכון לעשות, כל זב חוטם "דורש" מהרופאים שלו גראס, כי כל החברים שלו אמרו לו שזה נהדר וקדוש ונפלא.
וזה ממלא את הידייים של מי שמטפלים בפרוצדורה הזו עד שאין להם לא זמן וגם לא אוזניים כרויות למי שבאמת צריך.

--
כמו שאנשים על כל שטות הולכים למיון, הם מחכים לשעה שיהיה להם נוח ויגמרו את העבודה ובעיקר בערבים ובלילות מציפים את חדרי המיון סתם, על דברים שאין למיון מה לעשות איתם חוץ מלהגיד להם ללכת מחר בבוקר לקופ"ח.
ואנשים שפצועים קשה וסובלים סבל בל יתואר תקועים שעות במיון, בגלל כל החארות האלה שמעסיקים את המערכת על חשבון מי שבאמת צריך.
לצפיה ב-'בשורה למבקשי הקנאביס הרפואי: הקלה על הבירוקרטיה'
בשורה למבקשי הקנאביס הרפואי: הקלה על הבירוקרטיה
04/07/2017 | 17:45
15
לצפיה ב-'דיווח שלי'
דיווח שלי
11/06/2017 | 21:28
37
הכאב במצב נסבל.
סוחבים ...

ואתם ?
לצפיה ב-'משהו מכיר את זה ?'
משהו מכיר את זה ?
10/06/2017 | 12:43
44
לצפיה ב-'נא להתפקד. יואב כאן.'
נא להתפקד. יואב כאן.
04/06/2017 | 19:06
2
25
לצפיה ב-'ביי'
ביי
06/06/2017 | 21:09
1
29
אני עזבתי
תודה
לצפיה ב-' בהצלחה בהמשך. קח חיבוק לדרך'
בהצלחה בהמשך. קח חיבוק לדרך
15/06/2017 | 23:25
7
לצפיה ב-'bimbo וסנפיר נקראים אל הדגל'
bimbo וסנפיר נקראים אל הדגל
02/06/2017 | 11:18
9
35
היכן אנחנו ?
נגמרו הכאבים ? ....
כבודכם נקראים אל הדגל ... תנו דו"ח מצב.
לצפיה ב-'דוח מצב'
דוח מצב
03/06/2017 | 17:05
8
32
לבקשת המנחה הנה דוח מצב מהימים האחרונים.
ימים לא קלים ואפילו קשים עוברים עליי, יש התקפת טילים על הגוף שלי ואפילו לשבת קשה לי.
רגל שמאל נמצאת בתחושת בעירה והדופק לא מגיע מעבר לברך.
הידיים כבדות מאד
הסוכר לא יורד מ 400
ומעבר לכך המצב הכלכלי חמור ביותר.

זו תקופה של יאוש כללי ואני מקווה שאצליח לצלוח אותה בלי לירות לעצמי בראש.

עד כאן דיווחי להיום
לצפיה ב-'לא יורה ולא שום דבר'
לא יורה ולא שום דבר
03/06/2017 | 17:23
5
22
אנחנו פה על מנת להקשיב ולסייע.

אילו משכחי כאב אתה לוקח ?
מתי הפעם אחרונה ראית מומחה ?
כדי להיות מעודכן תמיד. יש כול מני שטויות שממציאים.
לצפיה ב-'אחי'
אחי
03/06/2017 | 19:30
4
25
אני לא ממש הבן אדם שיכתוב כאן שאני סובל, ולא רק כאן אינני כותב אני שומר לעצמי את הזכות לכאוב,זה שלי!
אני לוקח הרבה מאד תרופות ובתוכם גם טרמדקס300 xo, פרקוסט 5 פעמיים ביום, סימבלתה וליריקה.
אני גם מעשן Og Ghost Train Haze זהו הזן הרביעי בחוזקו בעולם בעל השפעה פיסכואקטיבית חזקה במיוחד הוא מסוג היבריד – סאטיבה דומיננטית,
ויש בו 26% THC, והוא מוגדר למומחים בלבד.
הוא מיובא לארץ ל 10 אנשים בלבד ומגיע עד לכניסה לבית.
אין בישראל זן חזק יותר שניתן לחולים ע"פ חוקיי משרד הבריאות!

בגלל חוזקו אני צריך לעבור בדיקת דם פעם בשבוע, ואם נשאר לי ולא סיימתי את המנה החודשית לוקחים ממני את השארית,
לא פעם אחת איימו עליי למכור אותו (לא שאני מישהו שמפחד מאיומים)לספקי סמים במחירים מטורפים .

המחלות שיש בי הם מחלות מדרגה, הסבר: אני נמצא בנקודה מסויימת וביום אחד יש דרדור, לפעמים קטן ולפעמים גדול, הגדול מאד קשה ומשמעותי עד רמה של עילפון ואיבוד הכרה.
במדרגה כזו גם הנפש נפגעת בעוד מכה שלא בתכנון,והיו מקרים קשים של רצון לסיים את החיים, ובכל זאת אני עדיין כאן חי נושם ובועט.
ולכן כל עלייה שיפור במצבי אפילו אם הוא קצר שעות,ימים, הוא משמעותי מאד.
לזכור רק שכאשר אני מרגיש טוב אין בן אדם בריא שעושה את מה שאני עושה.

ומכאן ידידי כאבי לעצמי הם, כך נהגתי בעבר וכך המשיך לנהוג בעתיד!!

לבכות, לא הצד החזק שלי,אני יודע להלחם,ישנם קרבות שאני מפסיד בהם, וישנם כאלו שאני מנצח בהם,ירידה ומחשבות רעות הן חלק מחיי היום יום שלי, ובכל לילה שאני הולך לישון ובכל בוקר שאני פוקח עיניים זהו כבר ניצחון, להטיף לי אין אחד בעולם שיכול.

את המלחמה הגדולה אני אנצח, זה לא נתון לויכוח,יש לי תוכניות לעתיד אני רוצה להיות סבא בעוד כמה שנים טובות לשם אני מכוון.

בלילות שאינני ישן ויש הרבה כאלו אני קורא מחקרים מכל העולם ומחפש פתרונות. הרופאים המומחים כאן לא ממש מעודכנים בחומר ולא פעם אני מפנה אותם למחקר עצמו שיקראו וילמדו.
אשר על כן למזלי הטוב ישנם מס רופאים שדואגים לי מאד והקשר איתם נעשה לא רק במרפאות אלא גם בטלפונים הניידים כאשר אני זקוק להם, ולא פעם הם התקשרו אליי לבדוק ולשאול בשלומי.

אני מקווה שקבלת תמונה,ואם כתבתי בצורה פוגענית סלח לי.

אחלה שבוע לכולם.
לצפיה ב-'מיקום הכאב'
מיקום הכאב
03/06/2017 | 19:59
2
33
באיזה מקום בגוף אתה מרגיש כאב ?

הכאב שלי הוא בעצב הפירנאום.

מקום כול כך רגיש.
אני מתכוון רגיש גם מבחינה נפ'שית. כמו גרזן בזין.

שלא תבין אותי לא נכון .. אני מנצח את הכאב יום יום.
לא אשבר.
השרות הצבאי הכין אותי למצבים כאלה.
רותם גבעתי ... מחזור אוגוסט 94.
איתי לגבעתי !!
לצפיה ב-'צבא'
צבא
04/06/2017 | 02:14
25
אני לא ממש אוהב ויכול לדבר על שרותי הצבאי
אך חבר יקר היית בגדוד,
אני הייתי 3 שנים בסיירת גולני ומשם עברתי ל 11 וחצי שנים ב - ש-13
לצפיה ב-'ארכנואידיטיס?'
ארכנואידיטיס?
15/06/2017 | 23:22
152
לצפיה ב-' '
03/06/2017 | 20:08
9
לצפיה ב-''
03/06/2017 | 20:10
1
15
לצפיה ב-'אה ?'
אה ?
03/06/2017 | 20:12
17
לצפיה ב-'יום שלישי שמח לכולנו'
יום שלישי שמח לכולנו
29/05/2017 | 18:23
19
אצלי אין חדש.
ואצלכם ?
גם אם אין הציבור מתבקש לאכל לי יום שלישי מוצלח.
לידיעת כולנו ... לפי הלוח העברי .. בשקיעת החמה מתחלף היום.
לצפיה ב-'שבוע טוב לכולנו. שיהיה שבוע קל ונטול כאב'
שבוע טוב לכולנו. שיהיה שבוע קל ונטול כאב
28/05/2017 | 07:57
3
19
טוב נו, נטול זאת הגזמה ... שיהיה קל.
מתבקשים לאשר בסימן את קבלת איחוליי.
לצפיה ב-'תגובה ליואב '
תגובה ליואב
28/05/2017 | 10:53
2
41
יואב יקר,
אין לי ספק שאני מדברת בשם כולם: שיהיה לך שבוע נפלא וחג שמח, ומה שפחות כאבים.

כנ"ל לכל הפורום.

לצפיה ב-'"מה שפחות כאבים" ?'
"מה שפחות כאבים" ?
28/05/2017 | 11:00
19
אבל כבר התרגלתי ... עכשיו ישעמם לי בלעדיהם ... אל תעשי לי את זה
לצפיה ב-'את לא רשומה לתפוז ... '
את לא רשומה לתפוז ...
28/05/2017 | 12:32
16
אי אפשר לשלוח לך הודעות
הרשמי או שלחי לי דוא"ל yoav.lastname@outlook.com
לצפיה ב-'שומע ברדיו הופעה חיה של בועז שרעבי - פשוט תרופה'
שומע ברדיו הופעה חיה של בועז שרעבי - פשוט תרופה
27/05/2017 | 15:46
12
דקות ארוכות של ניתק מהמחשבה על הכאב

האמת היא שאני מכיר את כול השירים היטב, עדיין הביצוע LIVE נשמע אחרת.
לצפיה ב-'שלום שותפי לכאב'
שלום שותפי לכאב
23/05/2017 | 23:01
6
58
אין ספק כי תוכלו לחלוק עם אחרים את הרגשותכם.
אז הינה רבותי, אני הראשון :
פוחד לומר אך לומדים לחיות עם ההרגשה.

ד"ש מהפירנאום שלי לכולנו.
לצפיה ב-'לומדים לחיות עם'
לומדים לחיות עם
26/05/2017 | 20:49
5
34
אחי
מבחינתי מה שכתבת זה ויתור לעצמי.
הכי קל ללמוד לחיות עם זה ולא לנסות לשפר את מה שניתן.
נכון זו מלחמה אישית יום יומית וקשה אך התקדמות של צעד אחד משפרת את הביטחון ביכולת לעשות עוד צעדים קדימה.
למחשבה אחי.
לצפיה ב-'תן רעיונות לנושאי חשיבה'
תן רעיונות לנושאי חשיבה
27/05/2017 | 19:09
4
13
לצפיה ב-'רעיונות'
רעיונות
27/05/2017 | 20:54
3
17
האמת אחי אין לי ממש רעיונות,
אך אתן כמה שתוכל להריץ כאן כמה נושאים, רק בגלל שאני אוהב אותך.

1. איך המעבר אצלכם בין החורף לקייץ? ובמה זה שונה ביום יום ברמת התרופות  
    הכאבים ויכולת הסיבולת.
2. איך תדרגו את שינוי הכאבים בשנה החולפת? למי הוקל? ואצל מי החמיר
    המצב?
3. מי מאיתנו יכול לציין דבר טוב הקשור לבריאות שקרה לו בחודש האחרון?

לשרותך תמיד
עמית

לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
27/05/2017 | 21:03
1
16
1. אין שנוי כלל.
2. הכול אותו חרא.
3. לא יודע אם זה כול כל טוב. הזמן עובר יותר טוב. למה ? ככה.

אין נחמה בדברי. SORRY !
לצפיה ב-'רעיונות'
רעיונות
27/05/2017 | 21:52
13
תעלה את זה לכל מי שכאן
לצפיה ב-'מבחינת מזג האוויר היו לאחרונה כמה ימים מושלמים'
מבחינת מזג האוויר היו לאחרונה כמה ימים מושלמים
29/05/2017 | 22:36
16
שאם היה אפשר לעשות פריז ולעצור על במזג אויר הזה זה היה יכול להקל על החיים.

אני מקווה שהימים הקשים של האביב כבר מאחורינו, ושלא מחכות סופות חול מעבר לפינה.
ומדחיקה בינתים את הקונספט של קיץ. אבל מזכירה לעצמי כל הזמן לא לקחת כמובן מאליו הקלה בסמפטומים מסוימים, שכן מזג האויר הכה נעים אחראי להם במידה לא מבוטלת.
לצפיה ב-'שבת נטולת כאב לכולנו.'
שבת נטולת כאב לכולנו.
19/05/2017 | 17:04
19
לצפיה ב-'שיהיה ערב נטול כאב לכולם'
שיהיה ערב נטול כאב לכולם
17/05/2017 | 20:21
2
38
טוב נו ... על מי אני עובד ... שיהיה כאב נסבל לכולם.
לצפיה ב-'י'
י
18/05/2017 | 22:44
1
51

לצפיה ב-'אני משתמש ב"תרופות" מונעי כאב שהן בסדר גודל כזה'
אני משתמש ב"תרופות" מונעי כאב שהן בסדר גודל כזה
18/05/2017 | 22:58
42
שמגחך על כול מה שהצגת.

מי שזה עוזר לו ... שיבורך.
לצפיה ב-' פתיחת הפורום וכניסת מנהל חדש '
פתיחת הפורום וכניסת מנהל חדש
14/05/2017 | 14:11
42

אנו שמחים לבשר על פתיחתו מחדש של פורום כאב עצבי וכאב כרוני 

בהזדמנות זה נאחל למנהל הפורום החדש יואב שניר הצלחה בתפקיד.

המשך גלישה מהנה
לצפיה ב-'בוקר טוב חברי פורום יקרים'
בוקר טוב חברי פורום יקרים
15/05/2017 | 07:50
6
77
מאחל לכולם יודע כאב נסבל
לצפיה ב-'ברכות ענקיות ליואב שניר, הבז הנדיר'
ברכות ענקיות ליואב שניר, הבז הנדיר
16/05/2017 | 09:24
3
42
ניהול נעים של הפורום, והרבה כוחות נפש לסבול אותנו.
בהצלחה!!!!
לצפיה ב-''
16/05/2017 | 09:44
5
לצפיה ב-'ד"ש '
ד"ש
17/05/2017 | 00:05
1
10
לצפיה ב-''
18/05/2017 | 20:31
לצפיה ב-'בהצלחה'
בהצלחה
26/05/2017 | 20:45
1
13
אח יקר
אני מברך אותך על לקיחת המושכות והרצון לנהל פורום מורכב שכזה
אני מאחל לך בהצלחה רבה.

לצפיה ב-'העובדה שפרשת מניהול הפורום לא אומרת שאסור לך לבכות מדי פעם'
העובדה שפרשת מניהול הפורום לא אומרת שאסור לך לבכות מדי פעם
26/05/2017 | 20:53
15
ממתינים לאיסוף דמעותיך בחפץ לב.
לצפיה ב-'חזרתו לחיים של פורום כאב'
חזרתו לחיים של פורום כאב
14/05/2017 | 15:46
75
חי חי וקיים. שוב נפתחת אוזן קשבת לתחושות/דיגדוגים שאנו חשים.
אני, יואב שניר, מוכר לחברי פורום זה בשם משתמש אחר (בז נדיר).
אנחנו כאן ->
על מנת לשתף. 
על מנת לחלוק.
על מנת לקבל עיצה.
על מנת לשמוע קולות אחרים מאשר הפרופ' ודוקטורים למניהם.
שתהה לנו גלישה נעימה.

לצפיה ב-'ברכתי אליכם'
ברכתי אליכם
04/10/2016 | 10:51
55
בפרוס עלינו השנה החדשה חברים וחברות ראשית אברך אתכם בחג שמח משפחתי ונעים.
לכבוד השנה החדשה אברך אתכם בבריאות איתנה בכוחות חדשים להתמודד עם המחלות והכאבים ומי ייתן  וכי כולנו נרגיש טוב יותר עד סופה של השנה, אושר, שמחה, ומציאת הדברים הקטנים והטובים שנותנים לכל אחד ואחת את האור להאיר את דרכנו.
אוהב את כולכם
שנה טובה
עמית

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

פורומים

בעלי מקצוע

דלית וולאך - נטורופאתית
דלית וולאך - נטורופאתית
פורום אוטיזם- גישה ביו רפואית
היכנסו לפורום
לירון לסר- מומחה לבריאות טבעית
זקוק לריפוי טבעי?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה