לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3341833,418 עוקבים אודות עסקים

פורום אהבה ורומנטיקה

ברוכים הבאים לפורום "אהבה ורומנטיקה" כאן זה המקום לכתוב,לרגש ולהתרגש ולהביע את תחושותיכם לטוב ולרע בין אם הדייט היה גרוע לבין אהבה שנצתה,קשרים וירטואליים,חיזור ועוד. אבקש לכבד את השונה והאחר הפורום פתוח לכל אחד ואחת והודעות פוגעניות ימחקו לאלתר ומסר ישלח לגולש.
הפורום הוא שלכם ובשבילכם , לשתף ולהתייעץ מתוך עניין וכבוד איש לרעהו ,לגבי אהבה ורומנטיקה לכל גווניה.
מן הראוי שאהבה תענה באהבה ובסבלנות. ניתן לכתוב על כל מה שמרגיש לכם כאהבה , רומנטיקה במיטבה , תמונות שצילמתם ביחד עם האנשים האהובים עליכם וכל דבר שנראה לכם ראוי ומתאים לנושא הפורום .

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אהבה ורומנטיקה

ברוכים הבאים לפורום "אהבה ורומנטיקה" כאן זה המקום לכתוב,לרגש ולהתרגש ולהביע את תחושותיכם לטוב ולרע בין אם הדייט היה גרוע לבין אהבה שנצתה,קשרים וירטואליים,חיזור ועוד. אבקש לכבד את השונה והאחר הפורום פתוח לכל אחד ואחת והודעות פוגעניות ימחקו לאלתר ומסר ישלח לגולש.
הפורום הוא שלכם ובשבילכם , לשתף ולהתייעץ מתוך עניין וכבוד איש לרעהו ,לגבי אהבה ורומנטיקה לכל גווניה.
מן הראוי שאהבה תענה באהבה ובסבלנות. ניתן לכתוב על כל מה שמרגיש לכם כאהבה , רומנטיקה במיטבה , תמונות שצילמתם ביחד עם האנשים האהובים עליכם וכל דבר שנראה לכם ראוי ומתאים לנושא הפורום .
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפורום "אהבה ורומנטיקה" כאן זה המקום לכתוב,לרגש ולהתרגש ולהביע את תחושותיכם לטוב ולרע בין אם הדייט היה גרוע לבין אהבה שנצתה,קשרים וירטואליים,חיזור ועוד. אבקש לכבד את השונה והאחר הפורום פתוח לכל אחד ואחת והודעות פוגעניות ימחקו לאלתר ומסר ישלח לגולש. הפורום הוא שלכם ובשבילכם , לשתף ולהתייעץ מתוך עניין וכבוד איש לרעהו ,לגבי אהבה ורומנטיקה לכל גווניה . מן הראוי שאהבה תענה באהבה ובסבלנות . ניתן לכתוב על כל מה שמרגיש לכם כאהבה , רומנטיקה במיטבה , תמונות שצילמתם ביחד עם האנשים האהובים עליכם וכל דבר שנראה לכם ראוי ומתאים לנושא הפורום .
המשך >>

לצפיה ב-'התייעצות רגשית חשובה'
התייעצות רגשית חשובה
27/01/2019 | 14:07
13
109
האישה שעבדה בשבילי לפני כעשרים שנה, אהבתי אותה יותר מכל אישה אחרת בעולם והיא חיבבה אותי מאד. לו הייתי יותר עדין אתה, אולי היינו נשארים ידידים ואולי פעם אף היינו מתחתנים אחר כך. אני חושב שבכלל לא הבינה מה אני מרגיש אליה. עכשיו היא לא רוצה לשמוע ממני ואני לא יודע איך לתקן מה שהיה. היא חשובה לי מאד ואני אוהב אותה מאד. חשבתי לשלוח מישהו לדבר אתה בשבילי אבל אמרו לי שצריך אישור לזה מההורים כי הם מממנים את האנשים שעובדים אתי ויכולים לדבר אתה, ואימא שלי שונאת אותה ולא רוצה לשמוע עליה.
לצפיה ב-'אמא שלך לא באמת שונאת אותה'
אמא שלך לא באמת שונאת אותה
30/01/2019 | 07:49
2
52
כי היא בטח בכלל לא מכירה אותה,היא פשוט שונאת את המצב שבו אתה כלוא בגללה,מצב שבו אתה לא מפסיק לחשוב עליה כבר איזה 20-30 שנה,גם אם הייתה שולח מישהו לדבר איתה לא היה יוצא מזה שום דבר חיובי וסתם הייתה מלחיץ את הבחורה,פשוט תלמד לשחרר ותמשיך הלאה
לצפיה ב-'אני באמת אוהב אותה'
אני באמת אוהב אותה
30/01/2019 | 13:16
1
43
אני מרגיש שהיא אישה נהדרת והאהבה הכי חזקה וחשובה של חיי. היא חשובה לי מאד. כמו שעשינו שיחה עם מתנדבת אחת שפחדה ממני ועכשיו אנחנו קצת מדברים ואומרים שלום, אולי נוכל לדבר גם עם עובדת ההשמה כי חבל מאד שזה נגמר ככה. תמיד אזכור אותה לטובה.

לצפיה ב-'אולי אפשר להגיד לה בעדינות'
אולי אפשר להגיד לה בעדינות
30/01/2019 | 13:34
129
שאני מצטער על מה שהיה ושאני חושב שהיא מאד נחמדה ואשמח מאד לדבר אתה לפעמים, אפילו קצת מדי פעם. היא מאד חשובה לי.
לצפיה ב-'מה שכתבת, זה פייק פוסט?'
מה שכתבת, זה פייק פוסט?
02/02/2019 | 19:14
9
48
סבתא שלי גם לא מרשה לי אז מה אעשה?
לצפיה ב-'זה לא מקרה דומה.'
זה לא מקרה דומה.
03/02/2019 | 17:29
41
מציעה לך להכנס לדף של הפילוסוף, תקרא שם קצת ותבין.
לצפיה ב-'התכוונתי לאנשים שהוריי מממנים'
התכוונתי לאנשים שהוריי מממנים
04/02/2019 | 14:28
7
53
כמו המורה הפרטי והחונך. אולי אפשר לבקש מהעובדת הסוציאלית לדבר אתה, אני לא יודע אם תסכים ועכשיו אני חושב שאחרי כל כך הרבה שנים אולי לא יעזור.  אני מרגיש שהיא מאד חשובה לי. בעבר הרחוק ניסיתי כמה פעמים להגיד לה שאני מבקש לדבר אתה, אני לא יודע מה הבינה וכמה היא יודעת שהיא חשובה לי ואולי היא פשוט לא מחבבת אותי וזהו. אולי גם ירגיז אותה שאפנה אליה שוב. היא לא רוצה לדבר אתי וקשה ליצור אתה קשר. סיפור עצוב מאד.

לצפיה ב-'היא כנראה אף פעם לא תאהב אותי'
היא כנראה אף פעם לא תאהב אותי
09/02/2019 | 19:05
6
37
אם היא תרצה פעם לדבר אתי אשמח מאד, אבל נראה שכבר אין סיכוי ומוטב לקחת את הזיכרונות הנהדרים ממנה ולהמשיך הלאה. הזיכרונות הטובים ממנה יישארו אצלי תמיד. הייתי אתה 4 שנים ונהניתי מאד מהשהות אתה, ואני רק מקווה שהיא מאושרת עכשיו ושאני אמצא דרך חדשה שתעשה גם אותי מאושר.
לצפיה ב-'אתה מטעה ומשלה את עצמך.'
אתה מטעה ומשלה את עצמך.
14/02/2019 | 11:19
5
27
מי שקורא ". הייתי אתה 4 שנים ונהניתי", מבין שהייתם זוג או חברים,
תדייק, למענך.
לצפיה ב-'בכלל לא דיברתי על חברות ולא הזכרתי את זה'
בכלל לא דיברתי על חברות ולא הזכרתי את זה
14/02/2019 | 13:36
4
29
הייתי אתה בקשר, כלומר בשהות משותפת כמו שני אנשים, הכרתי אותה ונהניתי אתה.

לצפיה ב-'אתה מתכוון וכותב שני דברים שונים מאד.'
אתה מתכוון וכותב שני דברים שונים מאד.
17/02/2019 | 21:01
3
23
ל"הייתי אתה" יש משמעות ברורה, מי שלא קרא בעבר את מה שכתבת, מבין שהייתם ביחד וגם היה ביניכם קשר אינטימי,
זה שלא התכוונת, כאן הבעיה.
לצפיה ב-'לא'
לא
20/02/2019 | 13:11
2
19
אין בפועל "להיות" שום משמעות אינטימית. כשנמצאים עם מישהו לא בהכרח יוצרים אתו קרבה אינטימית. כתבתי שהיינו ביחד כי היינו ביחד, בתור מטפלת ומטופל, דיברנו והכרתי אותה ולכן אהבתי אותה.

לצפיה ב-'כן.'
כן.
21/02/2019 | 06:13
1
12
הייתי אתו או אתה בהחלט רומז,
נסה על כמה אנשים, מה המשמעות של הייתי אתה.
לצפיה ב-'זה שהחלטתם לייחס משמעות רומנטית'
זה שהחלטתם לייחס משמעות רומנטית
21/02/2019 | 19:01
14
לא צריך לעניין אותי. אני אוהב אותה, אין לי שום כוונות רומנטיות אליה ולא אמורות להיות. היא אדם נהדר, יש לה אישיות נהדרת, אני אוהב להיות אתה ולדבר אתה, ואתם תבינו מה שתרצו. כל שכתבתי שאני רוצה להישאר אתה בקשר.

לצפיה ב-'רעיונות למתנות לוולנטיין דיי '
רעיונות למתנות לוולנטיין דיי
29/01/2019 | 13:15
21
רעיונות למתנות יפות באתר הזה 
לצפיה ב-'משבר זוגיות עם החברה'
משבר זוגיות עם החברה
24/01/2019 | 00:19
8
79
אני בן 25, יוצא עם מישהי כבר שנה. בהתחלה הכל היה טוב ויפה, הרגשתי את זה מתקדם, נהנתי מהפגישות ולאט לאט הכל התחיל להתדרדר. היא מתעצבנת מהרבה דברים, נעלבת מכל דבר, לדבר איתה מרגיש כמו ללכת על חבל דק. מצאתי את עצמי הרבה פעמים פוחד מהתגובה שלה, ברמה שהיא יכולה להתעצבן עלי כי שמתי אותה בAUX או על רמקול, או כי לא שמעתי אותה בפעם הראשונה שהיא אומרת משהו. יש בינינו משיכה ותשוקה אבל התקשורת פשוט זוועה. גם אם היא מתקשרת או שאני מגיע אליה והיא מרגישה על הפנים - אני מנסה לעודד אותה ולשמח אותה וזה רק עושה את זה יותר גרוע. לפעמים אני פשוט ניהיה אדיש כשאני שומע אותה מדברת בלי חשק. אני מרגיש לפעמים כמו גבר בן 40 לפני גירושין. מצד אחד אני פוחד מהריקנות וההרגשה של להיות לבד, מצד שני היא פשוט בלתי נסבלת ברמה שאני פשוט לא רואה אותנו ביחד בעתיד.. זה נושא שדיברנו עליו עשרות פעמים, תמיד מבטיחה שהיא תשתפר ושהיא תעבוד על זה, ובכל פעם שמתחיל ריב טיפשי או נתק תקשורתי אני מרגיש שאנחנו חוזרים על אותו המעגל. היא סיפרה לי שהיה לה בערך אותו דבר עם האקס הקודם שלה, וששאלתי אותה למה הם נפרדו ואיך, היא סיפרה לי סיפור שמאוד דומה לסיפור שלנו וראיתי כבר איך אני מסיים את זה באותה הדרך. מצד שני, לא סיימתי את זה. ולאחרונה עשינו שיחה של שעתיים ששוב איימתי בלהפרד ובסוף איכשהו יישרנו את ההדורים. מצד אחד הייתי שמח כי לא רציתי שזה יגמר, מצד שני הייתי מבואס כי ידעתי שזה יקרה שוב פעם ושאני רק מושך את זה. הדברים שקורים לה במהלך היום משפיעים דרסטית על המצב רוח שלה וזה משפיע עלינו גם. לי נמאס לדבר איתה כשהיא כל יום וחצי בהתקפי עצבים. לשם השוואה אני נזכר באקסית שלי שיצאתי איתה כמה שנים ודברים כאלו פשוט לא היו קורים, זה הזוי. ברור שהן שתי נשים שונות אבל ההשוואה מתבקשת. אני מרגיש כמו סמרטוט לפעמים, היא לפעמים יורדת עלי ועל המראה שלי (אני נראה דיי טוב) וצוחקת על דברים שפעם היו פוגעים בי, היום אני לא יודע אם לקחת את זה בצחוק כי פשוט אף בת זוג לא אמרה לי דברים כאלה בעבר) ומצד שני אף פעם לא שמעתי ממנה אומרת לי שאני נראה טוב, למרות שאני לא מפסיק להרעיף עליה מחמאות ובכל פעם שאנחנו נפגשים אני מזכיר לה כמה היא יפה וכמה היא נראת טוב בבגד הזה ובבגד הזה, לא שזה מפריע לי שהיא לא מחמיאה לי, פשוט.. עם הכל ביחד עם ההתנהגות שלה, מרגיש לי שזה פשוט לא זה.
היא אף פעם לא מגיבה לי על תמונות בפייסבוק ובחיים לא חשבתי על זה, אבל ברגע שהיא העלתה תמונות ועשיתי רק לייק היא נעלבה עלי, אחרי שדיברנו וראיתי שהיא עצבנית הוצאתי את זה ממנה. הייתי בשוק. אני מרגיש שהחיים הם כ"כ מעבר ואני מוצא את עצמי בסוג של 'מיני ריב' על תגובה בפייסבוק. וכשאני תוקף בחזרה ושואל אותה למה היא לא הגיבה לי בחיים היא מסתגרת. 

אני מרגיש שהבטחון העצמי שלי נורא ירד בתקופה הזאת, ושסוג של "אני משלים עם המצב", אם לא היה כאן משהו לוותר עליו זאת לא הייתה בעיה, אבל פשוט אני לא רואה את עצמי גומר את הקשר הזה. אני כן "בוגר" קשרים, וכן היו לי בנות זוג בעבר שעם כל אחת הרגשתי משהו אחר, לא עם כולן זה נגמר טוב, לא עם כולן זה היה מושלם, אבל כן למדתי מכל קשר והסקתי מסקנות בהתאם. אני כבר בגיל שאני מרגיש שאני חייב להסגר על עצמי ולמצוא את עצמי עם מישהי, לאו דווקא נשוי או מאורס אבל לפחות להרגיש שמשהו פורח מהכיוון הזה, אבל כאן מרגיש לי שזה יותר מזיק ממועיל. 
לצפיה ב-'כמו שנראה לי'
כמו שנראה לי
25/01/2019 | 19:45
41
היא במצוקה מתמשכת וצריך למצוא אתה את הסיבה. אולי בעבר קרה לה משהו שהשפיע עליה לרעה. אם קשה לכם לפתור את המצב בכוחות עצמכם, אפשר לפנות לטיפול נפשי. האם אתה מרגיש ממנה עניין בך, חיבה או אהבה? אם היא לא מביעה רגשות, אולי היא מתקשה בזה. הבעת רגש היא טבעית.

לצפיה ב-'שמע גבר'
שמע גבר
30/01/2019 | 07:45
6
39
השאלה אם אתה באמת אוהב אותה ובגלל זה אתה לא יכול לוותר עליה או שאתה פשוט אובססיבי לגבי הקשר שלכם? כי אם אתה אוהב אותה ואתה לא רואה את עצמך חי בלעדה אז תנסה לעורר אותה עוד בצורה קצת יותר חזקה,אם לעומת זה מדובר על אובססיה כי קשה לך לחשוב על זה שהיא תיכנס לקשר עם מישהו אחר אחריך וזה מה שגורם לך בעצם לא לסיים את הקשר אז מציע לך לצבור אומץ ופשוט לסיים עם זה כי גם ככה זה רק עיניין של זמן עד שזה יקרה ואתה מבזבז לשנכם את הזמן
לצפיה ב-'מסכים אתך סאני'
מסכים אתך סאני
04/02/2019 | 14:30
5
27
מעניין למה כשאני אומר כאן שאני אוהב את עובדת ההשמה אומרים לי שזו אובססיה ולא מאמינים לי.

לצפיה ב-'כי להבדיל מהבחור שרשם פה את ההודעה'
כי להבדיל מהבחור שרשם פה את ההודעה
05/02/2019 | 12:27
4
33
לא היה לך עם הבחורה הזו אף פעם שום דבר רומנטי,ואם אתה לא מסוגל להרפות מבחורה שלא היה לך איתה אף פעם משהו רומנטי.למשך תקופה של איזה 10-20 שנה.זה מעבר לאהבה.זה התמכרות.התמכרות למשהו לא בריא,זה לא אומר שאתה לא אוהב אותה באמת.אלה רק אומר שכל עוד אתה ממשיך לחשוב עליה זה לא בריא בשבילך ומעקב לך את החיים.מקווה בשבילך שתצליח להרפות ממנה ולהתרכז בנשים חדשות מבלי לעשות שום השוואה בנהן
לצפיה ב-'זה בכלל לא משנה'
זה בכלל לא משנה
05/02/2019 | 13:42
3
31
שלא היה לי אתה שום דבר רומנטי. הכרתי אותה ארבע שנים במסגרת ואני אוהב אותה כי יש לה אופי נהדר, והיא חשובה לי. אני מרגיש שהיא מאד מתאימה לי ולכן חשוב לי להיות אתה בקשר רגשי. אם אתה לא מסוגל להבין, בעיה שלך.

לצפיה ב-' הסברתי לך בעבר'
הסברתי לך בעבר
05/02/2019 | 15:14
2
29
 למה זה כן משנה,הייתי מוכן להסביר לך עוד הפעם,אבל אין לזה טעם כי אתה תישאר בדעתך גם ככה,אבל כמו שאמרתי בהודעה הקודמת אף אחד לא טוען שאתה לא באמת אוהב אותה.אלה פשוט שזה גורם לך להרגיש לא טוב וזה לא בריא בשבילך,תהנה מהזכרונות הטובים שהיה לך איתה ותמשיך הלאה
לצפיה ב-'העניין הוא'
העניין הוא
05/02/2019 | 15:28
1
27
שמאד חיבבה אותי בזמן שהיינו ביחד בטיפול, ואולי לו התנהגתי אליה יותר בעדינות היינו נשארים ידידים ואולי גם היה מתפתח לקשר קרוב יותר, ועכשיו היא לא רוצה לדבר אתי. אולי היא אף לא יודעת מה הכוונות שלי. אולי אפשר לבקש מישהו להגיד לה שאני מצטער על מה שהיה ומבקש שנדבר לפעמים. בכל מקרה תודה, זיכרונות נהדרים תמיד יהיו לי ממנה.

לצפיה ב-'אתמול הייתי לי שיחה עם העו"ס שלי'
אתמול הייתי לי שיחה עם העו"ס שלי
06/02/2019 | 13:09
30
ואמרה שאי אפשר לדבר אתה על האפשרות שנהיה בקשר כי היא כבר הרבה זמן לא רוצה להיות אתי בשום קשר וגם אמרה את זה הרבה פעמים, וכל פנייה נוספת רק תעיק עליה. חבל, אישה נהדרת ומאד נחמדה. תמיד אזכור אותה לטובה.

לצפיה ב-'שיר'
שיר
22/01/2019 | 16:10
1
34
לדבר זה כמו יהלום
לאהוב זה כמו שלום

לצפיה ב-' ארוך מדי :)'
ארוך מדי :)
30/01/2019 | 07:47
10
לצפיה ב-'שאלה או סקר'
שאלה או סקר
21/01/2019 | 14:57
3
53
מה הדבר הכי רומנטי שעשו עבורכם, או שהייתם רוצים? מופנה לזכר ולנקבה כאחד.
לצפיה ב-'הדבר הכי רומנטי'
הדבר הכי רומנטי
22/01/2019 | 16:08
32
שבדייט אחד שהיה לי בחיפה פעם, לקחה אותי בערב לאמפי שמעל הנמל ושם התמזמזנו.

לצפיה ב-'הדבר הכי רומנטי שעשו עבורי '
הדבר הכי רומנטי שעשו עבורי
30/01/2019 | 07:38
25
הבת זוג הנוכחית שלי(אנחנו שנה ביחד)עשתה קעקוע שבו כתוב אוהבת אותך לנצח בעלי היקר(למרות שעוד לא החתחתנו חח) לא ביקשתי ממנה  שתעשה את זה כך שזה לא ממש עבורי,אבל זה רומנטי מאוד בעיני  :)
לצפיה ב-'שהאקסית שלי עשתה עבורי את מה שלא היה לי האומץ לעשות '
שהאקסית שלי עשתה עבורי את מה שלא היה לי האומץ לעשות
02/02/2019 | 19:04
32
הודיעה שהיא החלטית להתגרש ואיפשרה חוויה רומנטית.
לצפיה ב-' פרישת מנהל הפורום '
פרישת מנהל הפורום
22/01/2019 | 11:49
2
40
אנו מודים לגדעון היחידי על תקופת ניהול בפורום ומאחלים לו הצלחה בהמשך הדרך בתפוז ובכלל
המשך גלישה מהנה בתפוז אנשים  

לצפיה ב-'גידי היקר'
גידי היקר
30/01/2019 | 07:41
1
26
מצטער לראות שהחלטתה לפרוש מהניהול פה,אני מניח שזה בגלל שהפורום כמעט לא פעיל וזה מבאס לנהל פורום במצב כזה,יחסית למנהלים אחרים שהיו פה לפניך החזקתה די הרבה זמן מעמד,תודה על ההשקעה שלך ומקווה עדיין לראות אותך פה 
לצפיה ב-'להתראות גידי'
להתראות גידי
04/02/2019 | 14:32
17
הצטערתי לדעת שאתה עוזב, הצגת שירים יפים ותרמת לקבוצה ונקווה שתצליח בהמשך הדרך.

לצפיה ב-'חופשה רומנטית באילת '
חופשה רומנטית באילת
21/01/2019 | 20:09
49
הי אהובים ואהובות
למי שמחפש חופשה רומנטית באילת, היכנסו ללינק המצורף ותראו את המבצעים לחופשה זוגית במלון מלכת שבא אילת.
תהנו
לצפיה ב-'נישואין של שני אנשים'
נישואין של שני אנשים
15/01/2019 | 00:54
56
"נישואין הם נקודת מפנה חשובה בחיי אדם. זהו תוצר של הגורל האנושי, חולייה בעלת חשיבות מכרעת בגורלו. הם אינם מושתתים על רצונו או העדפותיו האישיים של אדם כלשהו ואינם מושפעים מגורמים חיצוניים כלשהם, אלא נקבעים באופן מלא על ידי גורלם של שני הצדדים, על ידי הסידורים והקביעות מראש של הבורא באשר לגורלם של בני הזוג."
מתוך 'אלוהים עצמו, הייחודי ג'
https://he.light-of-truth.org/marriage-is-an-impor...
לצפיה ב-'למה לא ניתן להתחתן בחתונה אזרחית בישראל?'
למה לא ניתן להתחתן בחתונה אזרחית בישראל?
14/01/2019 | 12:42
1
32
חתונה אזרחית בישראל הופכת בשנים האחרונות לפופולארית יותר ויותר . באופן אישי אני ואישתי החלטנו על חתונה אזרחית כיון שלא התחשק לנו לעבור בבירוקרטיה של חתונה דתית.
כיום בשנת 2018 ישנם כמה וכמה פתרונות קלים העוזרים לנו להתחתן בקלות.
יש כמה סיבות לא לעבור ברבנות – סיבה של עיקרון, פסולי חתנוה כמו עולים חדשים שלא מוגדרים יהודים או זוגות מעורבים, זוגות שהחליטו להתחתן בחתונה רפורמית או קונסרבטיבבית.
בשנים האחרונות ישנה עליה חדה בזוגות הבוחרים להתחתן בחתונה אזרחית לדוגמה בשנת 2017 התבצעו מעל ל15,000 חתונות אזרחיות במדינות ישראל.
עד לפני כמה שנים רוב הזוגות היהודים היו נישאים בחתונה יהודית כשרה, אבל בשנים האחרונות ישנה מגמת עליה חדה של זוגות יהודים המעדיפים להתחתן בחתונה אזרחית.
הרבה מאוד מן הזוגות היהודים אשר יכולים להתחתן ברבנות בוחרים לא להתחתן שם, כל אחד מן הסיבות שלו, מה שמביא אותנו לתופעה חדשה של אלפי זוגות מתחתנים בחתונה אזרחית מתוך בחירה חופשית.
לצערנו בשנת 2018 עדין לא ניתן לקיים חתונה אזרחית במדינת ישראל מה שמאלץ אותו הישראלים לקבל את השרות הכל כך מבוקש ממדינות אחרות כמו קפריסין ( המדינה בה רוב הישראלים מחליטים להתחתן באופן אזרחי).
במקרה זה החתונה האזרחית מתבצעת בבניין העירייה ב24 יעדים שונים בקפריסין. את החתונה מבצע פקיד העירייה האחרי לכך בטקס נחמד וקצר.
הגדרת נישואים אזרחיים?
נישואים אזרחיים הם נישואים שאינם דתיים אלא נישואים בטקס אזרחי. ישנן מספר אפשריות לבוחרים להתחתן מחוץ לרבנות – נישואים אזרחיים בחו”ל, נישואים באמצעות הסכם זוגיות או תצהיר לחיים משותפים, נישואים בארץ בטקס חילוני  רפורמי או קונסרבטיבי. בכל בחירה התהליך יהיה שונה גם במעמד וגם לא עלינו בתהליך הגירושים.
אם אתם שוקלים להתחתן בנישואים אזרחיים, אתם ודאי תוהים מה האפשרות הטובה ביותר לכם ורוצים לדעת את כל הפרטים בנוגע לכל אחת מהאופציות. בדיוק בשביל זה אנחנו כאן, נשתדל לתת לכם את כל המידע על חתונה אזרחית.
המדריך מעודכן לשנת 2019
.
למה לא ניתן להתחתן בחתונה אזרחית בישראל?

בישראל של שנת 2019 עדיין אין אפשרות לערוך נישואים אזרחיים . נישואים שנערכו במדינת ישראל מוכרים על ידי הרשויות בישראל רק אם נערכו על ידי פקיד אשר הוסמך באופן רשמי על ידי אחת מהרשויות הדתיות בישראל (יהדות אורתודוקסית, נוצרית, דרוזית, מוסלמית וכדומה), רק כאשר בני הזוג הם מאותו הדת, טקסי נישואים אזרחיים מאושרים רשמית על ידי הרשויות בישראל אך ורק אם נערכו מחוץ לגבולות ישראל.
בשנים האחרונות נערכו עשרות דיונים בממשלת ישראל על אישור נישואים אזרחיים.  המתנגדים טוענים כי לאפשר לזוגות להתחתן בנישואים אזרחיים במדינת ישראל תפצל את האוכלוסייה לשניים – אלו שיוכלו לשאת יהודים ואלו שלא יוכלו, ותגרום לפגיעה באחדות העם ובצביונה היהודי של המדינה. מנגד התומכים טוענים שיש לאפשר לזוגות לנהל את טקס הנישואים הפרטי שלהם כרצונם ואין לכפות עליהם טקס שאינו מקובל עליהם. בנוסף, נטען כי נישואים אזרחיים המתבצעים בחו”ל נותנים מענה לזוגות שאינם יכולים להנשא בנישואים דתיים לדוגמה: פסולי חיתון, בני דתות שונות, חסרי מעמד דתי וזוגות חד מיניים.
בשנת 1953 נקבע החוק הישראלי שקובע כי נישואים וגירושים יהודיים ניתנים לסמכות שיפוט ייחודית של בתי הדין הרבניים. מה שאומר לנו שכל חתונה במדינת ישראל צריכה לעבור דרך הרבנות אחרת לא תתקבל. זוגות ישראלים אשר מבצעים חתונה אזרחית אצל גופים המבצעים טקסים של חתונה אזרחית אינם יכולים להירשם כזוג נשואי במשרד הפנים על פי חוק.
בשנת 2002 היה נראה כאילו מסתמנת התחלה של אפשרות להתחתן חתונה אזרחית גם בארץ, דרך השגרירויות הזרות. נכון לעכשיו, האפשרות נתונה רק לזוגות שהם פסולי חיתון על-פי הרבנות, וכן ההסדר פועל רק דרך השגרירות הרוסית.
במדינת ישראל יש זוגות שדתם אינה מאפשרת להם נישואים בישראל, זוגות אלו נאלצים לצאת ולהתחתן במדינות אחרות (יותר מ-5,000 בני זוג, המהווים כ-7% מכלל הנישאים, נישאים בנישואים אזרחיים בחו”ל מדי שנה), או מוותרים על זכותם להינשא ונשארים במעמד שלידועים בציבור. ההערכה היא שכ-350,000 מאזרחי מדינת ישראל אינם יכולים להינשא בשטחה בשל כך.
אוכלוסייה זו כוללת יהודים פסולי-חיתון (נישואי כהן וגרושה, ממזרים וכו’), נישואי בני דת אחרת עם יהודים, נישואי אנשים חסרי דת או שעדתם הדתית אינה מוכרת בחוק הישראלי (למשל יהודים רפורמיים, קונסרבטיבים וקייסים (אתיופים)), משפחות חד-מיניות וכן אזרחים שלא מעוניינים להינשא באמצעות הרבנות הראשית למרות שאין להם מניעה הלכתית לכך.
אמנם ה”הכרזה לכל באי עולם בדבר זכויות האדם” של האו”ם שאושררה גם על ידי ממשלת ישראל, הקובעת כי “כל איש ואישה שהגיעו לפרקם, רשאים לבוא בברית-הנישואין ולהקים משפחה, ללא הגבלה מטעמי גזע, אזרחות או דת …” (סעיף 16). לעומת זאת, לפי ההלכה היהודית ישנה חובה להינשא אך ורק בדרכים מסוימים ועל – כן ישנו מתח והתפלמסות בין החוגים הדתיים לבין החוגים הליברליים במדינה.
אם להיות ריאליים, נישואים אזרחיים אינם עומדים על הפרק בממשלה הנוכחית, כשם שלא עמדו על הפרק בממשלה הקודמת, ובממשלות שלפניה. כולן היו נאמנות למכתב הסטטוס־קוו של בן גוריון, או בעצם ליציבות הקואליציה. ריאלי יותר לשער כי כוחות השוק ימשיכו לשחוק את מונופול הרבנות, ירחיבו את השימוש בהסדרים אזרחיים בין בני זוג ויעודדו זוגות לפנות לרבנים ועורכי חופות הפועלים באופן עצמאי.
[חוקי מדינת ישראל חתונה אזרחית]
[חתונה אזרחית הבחירה של הצעירים]
חתונה אזרחית – הבחירה החדשה של הזוגות בישראל

לא מזמן ערכה עמותת חדו”ש (לחופש דת ושוויון) סקר בנושא מעמד הנישואים האזרחיים בארץ. כחלק מהסקר, נשאלו צעירים יהודים מרחבי הארץ כיצד הם היו מעוניינים להינשא: ברבנות – או בחתונה אזרחית.
התוצאה הייתה מפתיעה מאוד ! כ-55% מהנשאלים הביעו רצון לעבור לאלטרנטיבה של הליך נישואים אזרחי מחוץ לרבנות.
בפועל היום מעל 25% מהמתחתנים היהודים בישראל עושים זאת לאא מעבר ברבנות. כן כן 25% כבר קיבלו החלטה ולא מחכים שמהוא יקרה כאן. כתוצאה מהזינוק החד בשנים האחרונות במספר זוגות המתחתנים מחוץ לרבנות, אנו רואים פריחה אדירה במספר החלופות המוצעות לזוגות המתחתנים – חתונה אזרחית, חתונה בחו”ל ,חילונית, חתונה רפורמית,חתונה מסורתית, הסכם משפטי או חתונה שעורכים חברים. מבחר לא מבוטל של אופציות שהופיעו בשנים האחרונות לבחירת דרך ההתחייבות שכל זוג בוחר בה להצהיר את אהבתו. אופי המתחתנים משתנה גם הוא: לא מדובר כבר, כבעבר, בצעירים בעלי מאפיינים דומים, אלא בזוגות מכל רחבי הארץ – בני עדות שונות ואזורי מגורים מגוונים – שמבקשים לעצב את אופי ומהות המחויבות הזוגית שלהם בעצמם.
שנישואין אזרחיים הופכים נפוצים יותר ויותר ומספר המתחתנים עולה משנה לשנה וזוגות טריים רואים את חבריהם מתחייבים אחד לשני ללא רבנות בחתונה אזרחית ולא נפגעים מזה. בנוסף הדור הישן יותר (ההורים שלנו), רואים שחתונה לא אורתודוקסית לא הופכת את הילדים שלהם לפחות יהודים, או ישנה פגיעה אזרחית בהם. התוצאה היא שהיקף הנישואין האזרחיים האלטרנטיביים גדל בקצב שלא נתפס. אנחנו מדברים על מספר שנים מועטות עד שמרבית הזוגות היהודים בישראל יצהירו אמונים באופן הדדי, יהודי ושוויוני מחוץ למסגרת הרבנות.
חתונה אזרחית לעלייה הרוסית
אחד הבעיות הקשות במדינת ישראל היא חתונה אזרחית של עולים חדשים בעיקר בחבר המדינות העצמאיות  מכונה לעתים קרובות “העלייה הרוסית” אזרחים עולים או ילדיהם אשר נולדו בארץ , משרתים בצבא, משלמים מיסים ו ממלאים את כל חובותיהם האזרחיות והלאומיות ולמרות זאת עדיין לא יכולים להתחתן במדינה שלהם.
כיום יש מעל 300  עולים מחבר העמים שלא יכולים להתחתן בארץ נתון מרגיז ומכעיס שרק גורם לנו לחשב פעמים על המדינה שאנחנו חיים בא.  מתוך 300 אלף ישנם כ 100 אלף יהודים יהודים על פי ההלכה אבל מתקשים להוכיח את יהדותם
לצפיה ב-'מאותה סיבה שאי אפשר לפנות ברמזור אדום ימינה. זה החוק!!'
מאותה סיבה שאי אפשר לפנות ברמזור אדום ימינה. זה החוק!!
02/02/2019 | 18:38
6
לצפיה ב-'נשות ישראל בשבילכן !!'
נשות ישראל בשבילכן !!
06/01/2019 | 22:52
30
לצפיה ב-'קבל/י חינם את המדריך לסודות הזוגיות שישאיר אתכם יחד באהבה'
קבל/י חינם את המדריך לסודות הזוגיות שישאיר אתכם יחד באהבה
02/01/2019 | 16:36
22
לצפיה ב-'"כמיהה"'
"כמיהה"
28/12/2018 | 10:22
3
49

כמיהה נובעת מלב.
מבקש להגדיר תחושה.
רוחי
באור יום, רוגשת, חוששת,
אך עם רדת הערב
הופכת למשתוקקת.
רק נשמה תאומה,
תפענח  צפונותי.
גידי
לצפיה ב-'מהמם'
מהמם
01/01/2019 | 07:10
9
לצפיה ב-'שלום'
שלום
03/01/2019 | 14:37
1
27
1
אהבתי את המשפט "מבקש להגדיר תחושה". פחות אהבתי כמה משפטים אחרים כמו "רוחי חוששת, ועם רדת ערב משתוקקת". הרעיון שנשמה תאומה תפענח צפונותיך חשוב, אבל היה יותר טוב לו פיתחת אותו באופן מעניין ומקורי יותר. כמיהה אמנם נובעת מלב, אבל זו אמירה פשטנית וידועה וצריך להציג אותה בדרך מורכבת יותר מבחינה רגשית.

לצפיה ב-'לפילוסוף הרוחני'
לפילוסוף הרוחני
05/01/2019 | 01:18
21
תודה על ההערות הבונות.גידי
לצפיה ב-' לרקוד הערב סווינג בחינם בתל אביב 19.12 הדרכה חינם.'
לרקוד הערב סווינג בחינם בתל אביב 19.12 הדרכה חינם.
19/12/2018 | 12:48
18
לרקוד סווינג בתל אביב חינם, חינם  עם הדרכה - בערבי רביעי
היום רביעי 19.12.2018 בשעה 20:00 עד 23:00.
ברחוב הגר"א 28 תל אביב. - מתנ"ס קהילתי הגר"א
אני מזמין את גולשי הפורם להגיע לאולם ריקודים.
באים מכל הארץ.
ההדרכה והריקודים ללא תשלום היום ובעתיד.
רוקדים סווינג עם מדריכים בחינם.
לא חייבים לבוא עם בני זוג.
לצפיה ב-'מתנת אל וגובה להבת האהבה'
מתנת אל וגובה להבת האהבה
18/12/2018 | 14:30
26
לצפיה ב-'"אהבתי" שיר של גידי.'
"אהבתי" שיר של גידי.
27/11/2018 | 00:40
2
33

אהבתי

אהבתי, כברזל מלובן צורבת גופי.
בעורקי זורמת , לעמקי נשמתי.
מחדדת חושי, משלהבת דמיוני
מעצימה רגשותיי מציתה תאוותי.
אהבתי. היא ים של אושר -
של שמחה.
שופעת רכות, פינוק ונתינה.
אהבתי, היא עוצמה סגולית טהורה.
סכר לרוע - בים של של שינאה.
גידי

לצפיה ב-'מהמם יפה ואמיתי - כרגיל.... תודה גידי'
מהמם יפה ואמיתי - כרגיל.... תודה גידי
28/11/2018 | 07:33
15
לצפיה ב-'יפה'
יפה
03/01/2019 | 14:41
4
הרעיון של ים רגשי בדרך כלל אינו טוב, אבל כאן הוא משולב די יפה.

לצפיה ב-'מוכר האשליות'
מוכר האשליות
26/11/2018 | 17:37
4
79
כבר 3 שנים שהיא תקועה במקום
תוהה עם עצמה באיזו דרך עליה לפנות
הוא מבטיח הבטחות חסרות בסיס עם מילים ריקות מתוכן
מוכר האשליות היא קראה לו בליבה
מסביבה כולם אמרו אך נדמה כי אוזניה סירבו לשמוע
יום הולדתה היום  היא חוגגת 30
חוגגת לבדה בין 4 קירות ומוכר אשליות
היא מעולם לא חגגה את יום ההולדת שלה 
מסביבה גם לא ממש זכרו 
רק אמה ואח שלה שמעבר לים זכרו לאמר מילים חמות 
אפילו שיש לה גם אבא ואחים נוספים שלא אמרו דבר
היא ישבה לבד בחדר וקיבלה החלטה 
היום היא תחגוג לעצמה,
אחרי שבועיים של מחשבות היום תקבל החלטה 
והערב הגיע קצת לפני שהוא חוזר מהעבודה
היא לקחה שקית גדולה הכניסה את כל שיש לה לתוכה 
ובעיניים דומעות אמרה שלום לאהובה
מוכר האשליות קוראים לו 
זה שקנה אז את ליבה....
לצפיה ב-'לילדה שבתוכי'
לילדה שבתוכי
27/11/2018 | 00:30
1
30
כל כך יפה ועצוב
דמיינתי את המצגת וחפצתי לחפון את ידך לנחם -
ולהתנחם. גידי 
לצפיה ב-'תודה'
תודה
27/11/2018 | 08:22
11
לצפיה ב-'מה האשליה? מה לא קיים'
מה האשליה? מה לא קיים
22/12/2018 | 19:54
12
האם השקית זו הדרך היחידה?
אולי יש דרך ואת לא מכירה?
האם ברגש הפנימי את בטוחה?
לצפיה ב-'נחמד, יפה ומרגש'
נחמד, יפה ומרגש
03/01/2019 | 14:43
7
קשה להתגבר על אהבה, בעיקר כשהיא אמתית ולא רק אשליה. צריך לחוש אהבה אמתית ולא בצורת אשליה.

לצפיה ב-'"גחלים לוחשות אהבה"'
"גחלים לוחשות אהבה"
10/11/2018 | 13:35
3
80

פעם,
היתה  כאן   להבה.
פיח   שדבק  ללחייך,
מחיתי בנשיקה מבוסמת,
מריחות   תפוחי   אדמה.

האמנו,
שזו   תהייה   אש   התמיד .

המדורה,
דעכה   זה   מכבר.
אך  הרמץ   נותר,   רושף   בעינייך,
גחלים  -- לוחשות  --  אהבה
גידי

לצפיה ב-'מקסים..מכשף..'
מקסים..מכשף..
14/11/2018 | 16:46
1
25
אהבתי מאוד
לצפיה ב-'D0808'
D0808
16/11/2018 | 11:40
27
תודה על תגובתך הקסומה
שנגעה בי.
גידי 
לצפיה ב-'מעניין ויפה. אהבתי'
מעניין ויפה. אהבתי
03/01/2019 | 14:46
2
לצפיה ב-'שלום לחברים ולקוראים'
שלום לחברים ולקוראים
03/11/2018 | 01:29
86
מזה זמן שולחים כאן פוסטים המכילים פירסומת
הדבר אסור ופוסטים אלה ימחקו
שבת שלום
גידי מנהל הפורום
לצפיה ב-'"צמאה לאהבה" שיר של גידי '
"צמאה לאהבה" שיר של גידי
30/10/2018 | 19:40
1
45

צמאה לאהבה

מסתתרת מאחורי פרגוד צניעות
חוששת מעצם היישות,
מצפה לסימני השתוקקות.
מן הצד השני,
אחד שעליו תפנטז - אהובי.
מילה רכה, ללא חנופה.
כנות, שזמן רב לא ידעה אשה.
יד נשלחת  לאחוז ברגש,
ללא מילה.
גידי
לצפיה ב-'הרעיון יפה, ויש הרבה דברים יפים בשיר'
הרעיון יפה, ויש הרבה דברים יפים בשיר
03/01/2019 | 14:49
5
בעיקר אהבתי את הסיום "יד נשלחת לאחוז ברגש, ללא מילה".

לצפיה ב-'"את" שיר של גידי '
"את" שיר של גידי
15/10/2018 | 00:06
2
63

את

הכותבת לי באותיות אש יוקדת.
מבטיחה את הכל
בשפה מלבבת.
דמותך כפייה, עירומה ויפה,
נוטלת שנתי ונוסקת  עימה.
משתכנות תיקוותי, על מצע עננים,
שמיכת אשליות, מנוצות של כבשים.

בואי.
נקיץ יחדיו, מן ההזייה.
נביט למציאות בעיניים -
נוצצות מתקווה.
המתיני עוד רגע ,הבי את  ידך
חבקי
ואל תשאלי מדוע ואיך ?
גידי  
לצפיה ב-'יפה '
יפה
27/10/2018 | 23:37
13
לצפיה ב-'יפה, חזק וכתוב יפה'
יפה, חזק וכתוב יפה
03/01/2019 | 14:51
3

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

ברנדוויז
ברנדוויז- תקשורת שיווקית
פורום תביעות ייצוגיות
פורום תביעות ייצוגיות
חרמון חקירות - משרד חקירות פרטיות
חרמון חקירות- חוקים עבורך

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה