לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
73617,361 עוקבים אודות עסקים

פורום משפט פלילי

ברוכים הבאים לפורום משפט פלילי.

הפורום יענה על שאלות בסיסיות בתחום המשפט הפלילי, יספק מידע ותמצית התנהלות בתחום הפלילי. 

הפורום מנוהל ע"י עו"ד אלעד מאיר,  אשר עוסק בתחום המשפט הפלילי, דיני תעבורה ודיני רישוי עסקים.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום משפט פלילי

ברוכים הבאים לפורום משפט פלילי.

הפורום יענה על שאלות בסיסיות בתחום המשפט הפלילי, יספק מידע ותמצית התנהלות בתחום הפלילי. 

הפורום מנוהל ע"י עו"ד אלעד מאיר,  אשר עוסק בתחום המשפט הפלילי, דיני תעבורה ודיני רישוי עסקים.

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
הבהרה חשובה: הפורום אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי, ובשל התשובות הקצרות המתבקשות מטבע האתר, שנועדו לתת כיוון ראשוני ותמציתי בלבד, בהסתמך על דרך הצגת השאלה ועל ידע כללי, אפשר והתמונה לא תהיה מלאה ומדויקת.
 משכך, אין לכותב ולתפוז כל אחריות משפטית או אחרת,  והשימוש בפורום הוא על אחריותו של הגולש בלבד.
המשך >>

לצפיה ב-'בעל החברה החיצונית לבניין נעלם.'
בעל החברה החיצונית לבניין נעלם.
16/07/2018 | 16:27
4
החל מ- 15.5.17 מונתה חברה מטעם המפקח על הבתים המשותפיפ לנהל את הבניין שלנו.

לאחר חצי שנה נעלם בעל החברה, כשהוא מותיר אחריו חובות לחברת חשמל, שירות מעליות ועוד.

בתאריך 4.7.18 נבחרתי לוועד והצלחתי לאתר את בעל החברה. הוא מוכן להיפגש ולסגור חשבונות.

יש דיירים שלא שילמו, האם אני כוועד צריכה לגבות את הכספים עבורו? או שהוא צריך לגבות את חובות הדיירים אליו בעצמו.

האם מותר לי להתקזז איתו עם החובות שהוא חייב לבניין?

מבקשת מאוד תשובה מהירה כי הוא יבוא לסגור את החשבון ביום חמישי

תודה
יעלי  
לצפיה ב-'שיבוש הליכי משפט = "הרצחת וגם ירשת"?'
שיבוש הליכי משפט = "הרצחת וגם ירשת"?
11/07/2018 | 18:07
1
11
בגוגל גיליתי שמדובר בדברי אליהו הנביא ..... וכנראה שלאליהו הנביא אין תומכין במשרד המשפטים .  ((לגבי שיבוש הליכי משפט הרצח של עדי אזר בעליון)). הרצחת וגם ירשת???? הרצחת וגם ירשת?...!
לצפיה ב-'בעניין: "הרצחת וגם ירשת"?'
בעניין: "הרצחת וגם ירשת"?
( לעמוד שלי בתפוז )
12/07/2018 | 19:42
5
שלום רב,
אשמח באם תחדד את שאלתך כדי שאוכל לסייע לך.
לצפיה ב-'האם פורום שמבקר את הרשויות בתוקפנות חשוף לתביעת לשון הרע?'
האם פורום שמבקר את הרשויות בתוקפנות חשוף לתביעת לשון הרע?
12/07/2018 | 08:20
1
12
אם בלוג, נגיד, מבקר את התנהלות משמר הגבול בארה'ב בעקבות מה שקרה עם הבחורה שיצאה לריצה ונעצרה. 'בתוקפנות' הכוונה שבבלוג כתוב שיתכן שבכוונה לא שמו שלטי אזהרה שמדובר בגבול כי רצו ללכוד אנשים תמימים כדי שאפשר יהיה לעצור אותם רק כדי להראות שהם מבצעים את תפקידם. וכן אם משתמשים במילה 'בריונים' כשמדברים על השוטרים, ואפילו שם הבלוג הוא 'בריוני הגבול'. השאלה אם קיימת סכנה לתביעה של הוצאת דיבה או לשון הרע.

לצפיה ב-'האם הנכתב בבלוג מהווה "לשון הרע"'
האם הנכתב בבלוג מהווה "לשון הרע"
( לעמוד שלי בתפוז )
12/07/2018 | 19:37
11
גלי שלום,
כפי שהבהרתי לא אחת, הפורום יענה על שאלות בסיסיות בתחום המשפט הפלילי.
לאור העובדה ששאלתך (החשובה) אינה בגדר עיסוקו של הפורום, ככל שאת מעוניינת בחוות דעת, את מוזמנת מאד לפנות אליי לפרטי.

סופשבוע נעים!
לצפיה ב-'אשמח לשאול'
אשמח לשאול
10/07/2018 | 12:01
1
8
שאלתי - אלו ראיות יפלילו פורץ לדירה?
כמה פריצות בהכרח בשכונה? טביעות אצבעות? צילומים? וכדומה.....

אני בצד הנפרץ... פרצו לביתי שהייתי בחו"ל. המשטרה היתה וחקרה, לקחה ממצאים, אבל ברור לי שמדובר ב"לסמן וי" על הנהלים.
אני מעוניין כעת להבין בעצמי את התהליך הנדרש...
לצפיה ב-'ראיות מפלילות בהתפרצות לדירה'
ראיות מפלילות בהתפרצות לדירה
( לעמוד שלי בתפוז )
12/07/2018 | 19:32
6
שלום אורן,
ראשית אבהיר שלא כל ההתפרצויות לדירה זהות ולא כל הפורצים פורצים באותה שיטה או דרך, יש מיומנים יותר ויש פחות.
לענייננו ועל "קצה המזלג": צריך לבדוק האם האירוע תועד (היום יש מצלמות בכל מקום)? האם יש עדים? אילו ממצאים נטלו השוטרים? האם השוטרים נטלו טביעות אצבע או ממצאים אחרים מזירת העבירה (לעיתים שיערה או דגימת רוק יכולים להוביל למי שביצע את ההתפרצות); שיטת ביצוע - לפעמים אותו פורץ משתמש באותו דפוס פעולה וריבוי פריצות באותה שיטה עשויים להחשידו ביתר ההתפרצויות שבוצעו באופן דומה. 
אני מציע לך לעקוב אחר אופן טיפול המשטרה בתלונתך (תוכל להיעזר בקוד שקיבלת עם הגשת תלונתך לצורך בירור טלפוני) וככל שהמשטרה תקבל החלטה שלא תשביע את רצונך, תוכל לפנות אליי לצורך הגשת ערר על החלטתם.
לשאלות ופרטים נוספים תוכל לפנות אליי בפרטי. תהיה איתי בקשר.
בשורות טובות וסופשבוע נעים.

לצפיה ב-'עברת איומים?'
עברת איומים?
11/07/2018 | 18:45
1
16
שלום רב,

רציתי לדעת אם לאיים על מישהו מפורשות תוך כדי ויכוח נוקב - ללא כל הצדקה או קשר למציאות, רק כאיזשהו "כלי נשק מילולי"- באשפוז בכפייה, יכול להיחשב כלא חוקי? מבחינת עבירת איומים? אמנם כאמור בלי קשר למציאות, אך בזדון; שבאותו הרגע היה מספיק גדול בשביל להוסיף לאיום סוג של 'כובד' עם האמירה "יש לי קשרים".

כאמור, גם אם כנראה אין לזה צל של קשר למציאות. אבל כשיש עדיין צורך להתעסק עם הבן אדם הזה ביומיום בעתיד הקרוב. ובנוסף ככל הידוע לי יש לו היסטוריה של דרמות, אימפולסיביות ונטייה לעיוות המציאות. ואילו לי יש דאגנות יתר... כך שנשארה מן חרדה מטרידה כזו בעקבות אותו האיום, שלא פגה, וגורמת לאי-שקט תמידי.

אז רציתי לדעת כרגע לשם התרעה על חומרת הדברים, אם הוא לא מספיק מודע אליה, ואולי למנוע שימוש נוסף באיומים חמורים ורנדומליים כאלה.

תודה רבה!
לצפיה ב-'עבירת איומים'
עבירת איומים
( לעמוד שלי בתפוז )
16/07/2018 | 23:11
3
שלום מיכל,
עבירת איומים מוגדרת בסעיף 192 לחוק העונשין, תשל"ז-1977, וזו לשונה: "המאיים על אדם בכל דרך שהיא בפגיעה שלא כדין בגופו, בחירותו, בנכסיו, בשמו הטוב או בפרנסתו, שלו או של אדם אחר, בכוונה להפחיד את האדם או להקניטו, דינו - מאסר שלוש שנים."
כלומר: אין זה משנה אם האיום הוא בר מימוש או לאו, די שפלוני יאיים על אלמוני במטרה להפחידו או להקניטו כדי שתתבצע עבירת איומים.
לצפיה ב-'קצין מבחן פרטי'
קצין מבחן פרטי
10/07/2018 | 17:44
1
14
שלום רב,
הואשמתי בגידול של 54 ק"ג קנאביס, הורד ל 30 ק"ג ובהסדר טיעון העו"ד הוריד 3 ק"ג נוספים, כרגע אני מואשם בגידול 27 ק"ג קנאביס, ציפיתי מהעורך דין שלי להוריד את המשקל אבל הוא טוען שלא שלא כדאי להתעסק בזה ולהציק לפרקליטות והמליץ לי לקחת קצין מבחן פרטי.
אציין שאני ללא עבר פלילי וזוהי העבירה הראשונה שלי, אני נפגש פעם בשבוע עם קצינת מבחן במסגרת קבוצה.
השאלה שלי האם קצין מבחן פרטי יכול לעזור לי
תודה רבה
לצפיה ב-'קצין מבחן פרטי'
קצין מבחן פרטי
( לעמוד שלי בתפוז )
16/07/2018 | 23:27
2
רוני שלומות,
לשאלתך, ומבלי להתייחס להסדר הטיעון אליו הגיע הסניגור שייצג אותך מול הפרקליטות, ולו בשל העובדה כי איני מכיר את חומר הראיות בתיק, קצין מבחן פרטי יוכל לתת לשירות המבחן חוות דעת טובה עליך שעשויה לתרום לתסקיר חיובי בעניינך וכמו כן הוא יוכל להעיד לטובתך כחלק מהבאת הראיות מטעמך בשלב הטיעונים לעונש, דבר שיוכל לסייע לך מאד.
לצפיה ב-'אומנם לא מדובר בעניין פלילי, אבל בטוח שתוכלו לעזור'
אומנם לא מדובר בעניין פלילי, אבל בטוח שתוכלו לעזור
30/06/2018 | 11:02
2
30
שלום,
מדובר בביטוח וביטול נסיעה לחול עקב פציעה שהיא למעשה סוג של כח עליון.
סוכן ביטוח א' ביטח אותי בחברה ב' בביטוח נסיעות.
חברת הנסיעות ג' שכמובן אינה צד בביטוח שערכתי אצל ב' באמצאות א' חילטה לי סכום כסף גדול ולא מוצדק מעלויות טיול מאורגן.
חברת הביטוח, מתנערת מחובתה לפצות אותי בטענה שלא ביטחתי...
כמובן, שאם חברה ג'  לא הייתה מחלטת באופן לא הגיוני (לפחות לטענתי) הכל היה בסדר, ולא הייתי תובע מאומה.

שאלתי: האם, אני יכול להגיש לבית משפט לתביעות קטנות תביעה משותפת אחת שתכלול גם את חברת הנסיעות, חברת הביטוח וסוכן הביטוח?

או שעלי להגיש שתי תביעות נפרדות, אחת מול חברת הנסיעות והשניה, נגד סוכן הביטוח וחברת הביטוח? מה שלמעשה יכול לגרום בלי כוונה שאזכה (אם אזכה) בסכום כפול בלי כוונה כזו. ואו אולי להחשב סוג של עבריין שמנסה להנות משני הצדדים.
כמובן, שמדובר גם בתביעה קטנה, אך בפורום המתאים, משום מה לא מתייחסים...
מודה מראש על תגובה של מנוסה ומבין את תביעתי.
לצפיה ב-'RE: אומנם לא מדובר בעניין פלילי, אבל בטוח שתוכלו לעזור'
RE: אומנם לא מדובר בעניין פלילי, אבל בטוח שתוכלו לעזור
( לעמוד שלי בתפוז )
03/07/2018 | 20:42
1
22
שלום רב,

כפי שנכתב וכפי שציינת, פורום זה יענה על שאלות בסיסיות בתחום המשפט הפלילי בלבד, יספק מידע ותמצית התנהלות בתחום הפלילי. ככל שרצונך להיוועץ בי בתחום אחר, תוכל לפנות אליי באופן פרטי.
כל טוב ובהצלחה.

לצפיה ב-'תודה על התשובה העניינית, כבר קיבלתי מענה.'
תודה על התשובה העניינית, כבר קיבלתי מענה.
04/07/2018 | 10:13
6
לצפיה ב-'חיפוש וחשד במקום העבודה'
חיפוש וחשד במקום העבודה
28/06/2018 | 06:28
2
15
בוקר טוב,
הלכתי להתפנות במקום העבודה ועברתי ליד אדם זר.
אנשי ביטחון בדקו אותו ומשום מה בדקו גם אותי בחשד לגניבה. בדקו בכלי עבודתי וביקשו לבדוק עלי וסירבתי.
לאחר כחצי שעה עד שעה כשראיתי שאנשי הביטחון "מקרקרים סביבי" ניגשתי והצעתי שיבצעו חיפוש עלי וירדו ממני. הם ביצעו חיפוש נוסף בכלי העבודה, רשמו את שמי כחשוד והמשיכו לדרכם.
לציין שלא היה חסר דבר ולא נגנב מאומה בתקרית.
הדבר מטריד את מנוחתי מאחר ומעולם לא הסתבכתי עם זרועות החוק.
האם מעשה אנשי הביטחון חוקי? האם יש לי עילה להגיש תלונה במשטרה? מה זה אומר שאני חשוד ללא סיבה?
תודה מראש.
לצפיה ב-'RE: חיפוש וחשד במקום העבודה'
RE: חיפוש וחשד במקום העבודה
( לעמוד שלי בתפוז )
28/06/2018 | 22:02
1
21
שלום רב,

זכותך היתה לסרב לחיפוש.
העובדה שנערך עליך ובכליך חיפוש מאחר ונחשדת על ידי אנשי הביטחון אין פירושה שהינך "חשוד".
בשורות טובות!

לצפיה ב-'תודה'
תודה
28/06/2018 | 22:07
15

לצפיה ב-'מחיקת רישום פלילי'
מחיקת רישום פלילי
18/06/2018 | 23:37
1
21
הורשעתי ע״י בימ״ש מחוזי בגין עבירה של שימוש במידע בידי איש פנים-סעיף 52 ג בחוק ניירות ערך. תאריך ההתיישנות 11/06/2019 ותאריך המחיקה 11/06/2029.
האם אני יכולה להגיש בקשה באופן עצמאי למחיקת הרישום הפלילי לנשיא,במסגרת ההקלות שיש לשנת ה-70 למדינת ישראל?
האם יש סיכוי למחיקה? זו עבירה יחידה שלי,אני מהנדסת תואר שני,בעל קצין,שני ילדים שאחד מהם לומד בחינוך המיוחד,עובדת מצטיינת…
יש סיכוי להגשות באופן עצמאי, מאחר ואין לי יכולת לשלם לעורכי דין …

לצפיה ב-'מחיקת רישום פלילי'
מחיקת רישום פלילי
( לעמוד שלי בתפוז )
20/06/2018 | 20:45
20
שלום רב,
ככלל, את יכולה להגיש בקשה למחיקת הרישום הפלילי באופן עצמאי, אך רצוי שזה ייעשה ע"י עו"ד.
פירוט על מתווה חנינות מיוחד לרגל חגיגת 70 שנות עצמאות לישראל ניתן למצוא באתר הבא: http://www.president.gov.il/Presidential_Activitie...

בהצלחה!

לצפיה ב-'תביעה לפי סעיף 80 ו-81 לחוק העונשין'
תביעה לפי סעיף 80 ו-81 לחוק העונשין
19/06/2018 | 18:33
15
אודה לתשובות על השאלות הבאות:
1. האם קיימת התיישנות? כמה זמן? מה היום הקובע?
2. בכמה עותקים יש להגיש את התביעה לבית המשפט?
3. האם יש לשלוח עותק גם לנתבע לפי סעיף 81 (מי שהגיש תלונת שווא)?
4. האם יש הבדל בין "תביעה לפי סעיף 80 ו- 81 לחוק העונשין" לבין "תביעה לפי סעיף 80 ביחד עם סעיף 81 לחוק העונשין"?
בתודה מראש לעונים
לצפיה ב-'צילום פגישה בבנק'
צילום פגישה בבנק
17/06/2018 | 01:47
1
16
שלום, אני מעוניין לצלם את הפגישה בבנק עם הפלפון - לא בחשאי. האם אפשר לדרוש ממני שלא לעשות זאת או שיש לי זכות לעשות זאת?
אותה שאלה גם לגבי בחשאי (למרות שאין לי כוונה כזו בינתיים)
תודה
לצפיה ב-'RE: צילום פגישה בבנק'
RE: צילום פגישה בבנק
( לעמוד שלי בתפוז )
18/06/2018 | 14:05
17
שלום לך,
לדעתי, על אף שלכאורה מדובר ב"רשות הרבים", הייתי מציע לך לבקש אישור לצלם את הפגישה בבנק ולנמק צורך זה, שכן גם ברשות הרבים תיתכן ציפייה סבירה לפרטיות, הנובעת ממהותה של הזכות לפרטיות.
לצפיה ב-'עסקת אשראי לא כובדה בגין טעות המוכר והכסף לא חזר'
עסקת אשראי לא כובדה בגין טעות המוכר והכסף לא חזר
12/06/2018 | 14:00
1
16
קניתי מוצרי חשמל וגיהצתי את כרטיס האשראי שלי והעסקה קיבלה אישור ואסמכתא מחברת האשראי וקיבלתי את הסחורה. הכרטיס הוא על שמי ומחובר לחשבון החברה שלי. וזו לא העסקה הראשונה ולא האחרונה שביצעתי בכרטיס הזה.
לאחר שבוע הכרטיס בוטל בגין שינוי הגדרות בחשבון הבנק שעבר לבעלים אחרים. ואני התנתקתי מהבעלות על חשבון הבנק וכמובן כרטיס האשראי.
לאחר שלושה חודשים מהעסקה, בעלי החנות התקשרו אלי להודיע שהתשלום חזר לחשבון ממנו יצא והם תובעים אותי. לאחר בירור מסתבר כי כשבעל החנות שיגר את העסקה למסלקה הוא רשם בטעות תאריך שהוא לא תאריך ביצוע העסקה וזה היה תאריך אשר בו הכרטיס היה מבוטל. לפי טענת חברת האשראי העסקה זוכתה לחשבון למרות שהכרטיס היה בתוקף בת העסקה אך התאריך שבעל העסק רשם אינו נכון. הבעלים החדשים של החשבון המזוכה מסרבים להחזיר את הכסף לחנות בגין סכסוך אישי בינינו.
אז מה שקרה הוא שהטעות שהחנות עשתה גרמה לביטול העסקה מבלי שאני מבקש זאת ולזיכוי כספי לחשבון אשר בבעלות אחרת ושם זה תקוע.
כעת החנות תובעת אותי בבית משפט השלום. מה קורה פה? האם אני תובע בחזרה את כולם? האם אני משלם לחנות ותובע את חברת האשראי? האם אני תובע את הבעלים החדשים של החשבון? מה נראה לכם?
תודה מראש..

לצפיה ב-'RE: עסקת אשראי לא כובדה בגין טעות המוכר והכסף לא חזר'
RE: עסקת אשראי לא כובדה בגין טעות המוכר והכסף לא חזר
( לעמוד שלי בתפוז )
12/06/2018 | 19:59
17
פורום זה עוסק במשפט פלילי בלבד.
ככל שהינך מעוניין לקבל ייעוץ משפטי בתחומים שאינם נוגעים לפורום תוכל לפנות אליי בפרטי ואשמח לסייע.

לצפיה ב-'אינטרנט כמקום פומבי'
אינטרנט כמקום פומבי
06/06/2018 | 11:30
3
50
ישנו אתר צאטים אקראיים בו המערכת מפגישה בין שני זרים - ברצותם משוחחים ברצותם מעבירים למשתמש הבא.
באתר ישנו גם אופצית וידיאו.
ישנם משתמשים המשדרים תוכן אירוטי ומיני. - כמובן שהמדובר במבוגרים בלבד.
קראתי לאחרונה שהיו מקרים בהם נתבע אדם על מעשים אירוטים באתרים כאלו כמעשה מגונה בפומבי.
האם באמת הדבר אינו חוקי? ומשתמשי האתר עומדים בפני סכנת תביעה?
לצפיה ב-'RE: אינטרנט כמקום פומבי'
RE: אינטרנט כמקום פומבי
( לעמוד שלי בתפוז )
06/06/2018 | 21:34
2
33
שלום לך,
מדובר בנושא מורכב מאוד. ידוע לי על מקרה בו אדם הואשם באונס בשל צ'ט שקיים עם בחורה. למיטב ידיעתי העניין טרם הוכרע.
בשל העובדה שהפורום נועד לענות על שאלות בסיסיות בלבד בתחום המשפט הפלילי לא אוכל לתת לך מעל במה זו חוות דעת מקיפה. ככל שהינך מעוניין בכזו תוכל לפנות אליי לייעוץ.
לצפיה ב-'לא מדובר חלילה באונס'
לא מדובר חלילה באונס
06/06/2018 | 22:08
30
תודה רבה על התשובה.

כאן לא מדובר חלילה על אונס אלא על הסכמה מלאה בין מבוגרים.
השאלה היתה רק מצד 'מעשה מגונה בפומבי'.

לצפיה ב-'תגובה 2'
תגובה 2
06/06/2018 | 22:18
30
אונס זה גם ברשות היחיד, אנס שאונס בביתו שלו הוא עברייין.

השאלה היתה  על הפומביות שברשת.
לצפיה ב-'תביעת לשון הרע'
תביעת לשון הרע
01/06/2018 | 18:23
4
60
טוקבקיסט קרא למישהו להתאבד. האם הטוקבקיסט חושף את עצמו לתביעה מסוג כלשהו?
לצפיה ב-'כן, אם הוא התאבד בעקבות הקריאה:'
כן, אם הוא התאבד בעקבות הקריאה:
02/06/2018 | 12:23
2
39
תביעה פלילית לפי סעיף 302 לחוק העונשין.
"המביא אדם לידי התאבדות, בשידול או בעצה, או מסייע אדם להתאבד, דינו - מאסר עשרים שנים"
לצפיה ב-'זו לא היתה השאלה'
זו לא היתה השאלה
( לעמוד שלי בתפוז )
03/06/2018 | 20:48
1
34
סבורני, כי שאלתו של ברנרד היתה האם המלל שנכתב ע"י הטוקבקיסט מקים עילת תביעה אזרחית, שעניינה "לשון הרע", כלומר תביעה אזרחית להבדיל מאישום פלילי.

לצפיה ב-'אולי. בנושא הוא היה ספציפי; בתוכן - לא ("לתביעה מסוג כלשהו")'
אולי. בנושא הוא היה ספציפי; בתוכן - לא ("לתביעה מסוג כלשהו")
04/06/2018 | 22:23
9
לצפיה ב-'האם קריאה להתאבד מהווה "לשון הרע"'
האם קריאה להתאבד מהווה "לשון הרע"
( לעמוד שלי בתפוז )
03/06/2018 | 20:35
34
שלום ברנרד,
צריך לראות מה נוסח אותה קריאה ובאיזה הקשר נכתבה, ובהיעדר נתונים אלה, יהיה לי קשה לענות לך על כך.
ככל שאתה שואל האם אמרה מסוימת מקימה עילת תביעה אזרחית, אמליץ לך להתייעץ עם עו"ד אזרחי מומחה בתחום "לשון הרע".

לצפיה ב-'חקירת ילדים'
חקירת ילדים
28/05/2018 | 11:21
3
56
שלום. לפני שלושה שבועות סיפרו לי ילדיי שהגיעה חוקרת לבית הספר וחקרה אותם. אף אחד לא יידע אותנו ההורים על כך, לא לפני ולא אחרי.
לאחר בירור אצל המנהלת הבנתי שזה קשור לרווחה. פניתי אליהם וגם הם לא נתנו לי מידע באיזה ענין החקירה.
לבסוף חקרתי את הענין בעצמי וגיליתי שהחקירה היא על חשד לאלימות פיזית של ההורים כלפי הילדים והבנתי גם (מהגננת) שהדיווח לרווחה הגיעה מהפסיכולוגית שבגן שלומדת ילדתי, שבמקרה הזדמנה לגן ביום שביתי היתה עם סימן מכה על הפנים, הסימן היה ממכה שקיבלה מהקיר בבית. הפסיכולוגית דיווחה בחפזון, מבלי לשמוע פרטים ולמרות שהגננת אמרה לה שהילדה אינה מגלה שום סימני מצוקה אף פעם. הפוך, היא ילדה שמחה ומאושרת.
כמובן שהחשד רחוק מאד מן המציאות וסתם עלילה מטופשת.
השאלות שלי הן:
1. מאז נחקרו ילדיי עברו 3 שבועות ואף אחד לא פנה אלינו בנידון. האם זה אומר שהתיק נסגר?
2. האם אפשר לתבוע את הפסיכולוגית על דיווח שלא במקומו מבלי לברר דבר, וכתוצאה מכך גרימת נזק נפשי והוצאת שם רע על הורים חפים מפשע?
לצפיה ב-'חקירת הילדים'
חקירת הילדים
( לעמוד שלי בתפוז )
30/05/2018 | 00:08
2
40
שלום לך,

ראשית, אין להסיק מכך שעדיין לא פנו אליכם שהתיק נסגר.
לגבי שאלתך השנייה, הנני סבור, כי בכך שהפסיכולוגית דיווחה על חשדה לגורמים המוסמכים הרי שהיא ביצעה תפקידה כדין. 

בשורות טובות.
לצפיה ב-'בהמשך לתשובתך'
בהמשך לתשובתך
03/06/2018 | 12:26
1
29
תודה על המענה.
זו פעם ראשונה בחיי שאני נתקלת במציאות כזו של חקירת ילדים... סליחה על הבורות, אבל אם הנך כותב שאם לא פנו אלי לאחר 3 שבועות (וכעת כבר 4 שבועות),אז מה הם עושים בינתיים? ולמה לא יוצרים קשר עם ההורים? איך מתנהל התהליך? ואיך אדע מה נעשה בתיק שלנו?

ובקשר למה ששאלתי על הפסיכולוגית, ברור שהיא ביצעה תפקיד אך במקרה זה מדובר שהיא דיווחה על סמך מראה חבלה בפנים מבלי לברר את מקורו. ולשווא גרמה לנו למתח ואי נעימות. וזאת למרות שהגננת אמרה לה במפורש שאין מקום לחשד של אלימות כי מדובר בילדה שלא מראה אף לא סימן קל של מצוקה אלא הפוך- רואים שהיא שמחה ומתפקדת כראוי תמיד.
לצפיה ב-'RE: בהמשך לתשובתך'
RE: בהמשך לתשובתך
( לעמוד שלי בתפוז )
03/06/2018 | 20:29
29
מירי היקרה,
אני סבור שהמקרה שלך דורש ייעוץ משפטי מקיף יותר, ומשכך את מוזמנת לפנות אליי לייעוץ.
הטלפון הנייד שלי הוא: 050-5077390.
אשמח לסייע.

בברכה,
                                 אלעד מאיר, עו"ד
לצפיה ב-'החזקת גז מדמע '
החזקת גז מדמע
23/05/2018 | 22:04
3
38
האם מותר לקטין בן 14 להחזיק גז מדמע?
לצפיה ב-'האם מותר לקטין בן 14 להחזיק גז מדמיע'
האם מותר לקטין בן 14 להחזיק גז מדמיע
( לעמוד שלי בתפוז )
23/05/2018 | 23:36
2
71
שלום לך,
אני מודה לך על שאלתך.
בישראל טרם הוסדר בחוק החזקה ושימוש בתרסיסים להגנה עצמית. 
בתשובתי הסתמכתי על סקירה משפטית משווה מיום 24.10.2012 שעניינה: "הגבלות החלות על קטינים בנוגע לתרסיסים להגנה עצמית (גז מדמיע). 
בחוק כלי-הירייה, התש"ט-1949, ההגדרה של "כלי-ירייה" מוציאה מכללה "מֵכל גז מדמיע". אף הוראות החוק בדבר מכירה, נשיאה, החזקה ורישוי של כלי-ירייה אינם חלים על מֵכל כאמור.
לצורך החוק "מֵכל גז מדמיע" הוא מֵ כל שמיועד להגנה עצמית, המשקל הנקי המרבי של תכולתו הוא 30 גרם והוא מכיל או מסוגל להכיל או לפלוט גז מסוג CS או Capsaicin בריכוז מרבי של 2% ,ובלבד שמנגנון ההפעלה שלו אינו כולל תרכובות של חומרי בעירה או נפץ. 
המסקנה היא, שתרסיסים להגנה עצמית העונים על הגדרת "מֵכל גז מדמיע" שבחוק כלי-הירייה לא יהיו כפופים להוראות חוק כלי-ירייה וחוקים אחרים המגבילים שימוש בכלי-ירייה או בנשק, ולמעשה אין הגבלה על קטינים ברכישה, בהחזקה ובשימוש בתרסיסים כאלה, בכפוף לדין הכללי.
לצפיה ב-'גז מדמיע'
גז מדמיע
24/05/2018 | 07:07
1
31
תודה רבה אדוני עוד אלעד מאיר .עזרת לי.
לצפיה ב-'תודה על המשוב החיובי. שמח שהצלחתי לסייע לך'
תודה על המשוב החיובי. שמח שהצלחתי לסייע לך
( לעמוד שלי בתפוז )
24/05/2018 | 07:29
14
לצפיה ב-'תלונה במשטרה'
תלונה במשטרה
22/05/2018 | 10:56
2
81
שלום אלעד,
ראשית כל בהצלחה רבה!
 שאלתי היא מי יכול להגיש תלונה במשטרה? ואחדד זאת יותר על מה ניתן להגיש תלונה במשטרה ?
תודה מראש
לצפיה ב-'מי יכול להגיש תלונה במשטרה וחובת קבלת התלונה'
מי יכול להגיש תלונה במשטרה וחובת קבלת התלונה
( לעמוד שלי בתפוז )
22/05/2018 | 14:03
1
78
שלום אורלי,
אני מודה לך על שאלתך.
כל אדם רשאי להגיש תלונה במשטרה, אפילו אם אינו קורבן העבירה.
ניתן להגיש תלונה במשטרה על עבירה.
יובהר, כי כל איש משטרה חייב לקבל תלונה על ביצוע עבירה, המופנית אליו, בין אם היא מעלה חשד לביצוע עבירה ובין אם אינה מעלה חשד כזה, כלומר: אין לאיש משטרה סמכות למנוע הגשת תלונה, אך בסמכות קצין משטרה בדרגת פקד ומעלה להורות שלא לחקור בהתקיים שני התנאים הבאים:
א. המדובר בעבירה שאינה פשע;
ב. הוא סבור שאין מדובר באירוע אשר ההליך הפלילי איננו מהווה מסגרת מתאימה
    לבירורו.

ככל שמנעו ממי מכם את האפשרות להגיש תלונה אשמח לדעת על כך. 
לצפיה ב-'תיקון "טעות סופר" בהמשך לתגובתי הקודמת'
תיקון "טעות סופר" בהמשך לתגובתי הקודמת
( לעמוד שלי בתפוז )
22/05/2018 | 20:15
38
בהמשך לתגובתי הקודמת, הריני להסב את תשומת ליבכם כי בתנאי השני שצריך להתקיים, כדי שקצין משטרה בדרגת פקד יורה שלא לחקור את התלונה, נפלה "טעות סופר": המילה "אין" מיותרת שם והיה צריך להירשם:
"הוא סבור שמדובר באירוע אשר ההליך הפלילי איננו מהווה מסגרת מתאימה לבירורו."

ככל שתהיינה שאלות נוספות בעניין או בכלל, אשמח להוסיף ולענות.

לצפיה ב-'הי אשמח למענה- מהן זכויות העצור?'
הי אשמח למענה- מהן זכויות העצור?
21/05/2018 | 10:11
1
26
לצפיה ב-'זכויות העצור'
זכויות העצור
( לעמוד שלי בתפוז )
21/05/2018 | 11:01
44
שלום אבידן,
אני מודה לך על שאלתך החשובה.
ככלל, כאשר חשוד נעצר ע"י הקצין הממונה בתחנת המשטרה, מוקנות לו שתי זכויות מרכזיות:
א. שתימסר הודעה על מעצרו לאדם קרוב ולעו"ד;
ב. להיפגש עם עו"ד (ללא דיחוי).
יודגש, כי על המשטרה מוטלת החובה להודיע לחשוד על זכויותיו הנ"ל. 
בנוסף על קצין המשטרה לנקוט בפעולות הבאות:
א. להבהיר לחשוד את דבר המעצר ואת הסיבה לו;
ב. להודיע לחשוד מהו משך הזמן שניתן להחזיקו המעצר, עד שיובא בפני שופט;
ג. להודיע לחשוד על זכותו להיות מיוצג ע"י סניגור. 

כמובן, שלזכויות דלעיל קיימים חריגים.

לצפיה ב-'מכירת כרטיס זכיה - האם מותר?'
מכירת כרטיס זכיה - האם מותר?
20/05/2018 | 14:03
1
47
שאלה: זכיתי בכרטיסים למופע שאני לא מתלהב ממנו עד השמיים.  האם זו עבירה פלילית אם ״אמכור״ את הכרטיסים

יש לי את הכרטיס מודפס. 

אני שואל באמת האם זו נחשבת עבירה פלילית?

לצפיה ב-'האם מכירת הכרטיס הינה ספסרות'
האם מכירת הכרטיס הינה ספסרות
( לעמוד שלי בתפוז )
20/05/2018 | 23:28
41
שלום רב,
שאלתך היא, האם מכירת הכרטיסים בהם זכית לאדם אחר, משמעה: "ספסרות", האסורה עפ"י חוק העונשין, תשל"ז-1977 (להלן: "החוק"), ומשכך תהווה עבירה פלילית.
סעיף 194א לחוק דן בעניין וקובע בסעיף א קטן: 
"העוסק במכירת כרטיסים למופע במחיר העולה על המחיר הנקוב בהם, דינו - הקנס האמור בסעיף 61(א)(4)."

בנסיבות אלה, אציע לך לבדוק מול משרד הכרטיסים מה מחירו של כרטיס דומה (מבחינת מיקום ותאריך) לכרטיסים שבידיך, על מנת שתציע את הכרטיסים למכירה במחיר שלא יעלה על ערכם. קודם לכך, אציע לך, לבדוק האם תקנון הזכייה מאפשר לך להעבירם לצד ג' ואם אינך זקוק לקבלת אישור כדי למכרם.

לצפיה ב-'שלום, לעניין קביעת שעת המוות'
שלום, לעניין קביעת שעת המוות
20/05/2018 | 09:25
2
40
האם מנתיחת הגופה אפשר ללמוד על שעת המוות?

תודה רבה
לצפיה ב-'נתיחה שלאחר המוות ושעת המוות'
נתיחה שלאחר המוות ושעת המוות
( לעמוד שלי בתפוז )
20/05/2018 | 23:14
1
40
שלום רב,

מנתיחת הגופה ניתן גם ללמוד על שעת המוות, זמן משוער כמובן, את זאת ניתן להסיק מתהליכים שקורים בגוף לאחר המוות, עליהם תוכל לקרוא בהרחבה במאמר שלהלן: https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3379081,00.html
חג שמח ובשורות טובות.
לצפיה ב-'המון תודה אלעד!'
המון תודה אלעד!
21/05/2018 | 03:16
6

מנהל/ת הפורום

אודות:
עו“ד אלעד מאיר הוסמך כעו“ד בשנת 2005 והינו בעל תואר ראשון ותואר שני במשפטים. לאחר מכן התגייס לשורות משטרת ישראל, סיים בהצלחה קורס קצינים ושירת כתובע
עוד...

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
עו"ד אלעד מאיר

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו