לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
83988,398 עוקבים אודות עסקים

פורום NBA ומכללות

ברוכים הבאים לפורום NBA.
זה המקום לשיח איכותי ומעמיק ובעברית על הליגה הטובה בעולם.
מהבולס של ג'ורדן, לטבעות של לברון, דרך השלשות של קרי ועד לכוכבים של המחר...

תהנו

הנהלת הפורום:

אודות הפורום NBA ומכללות

ברוכים הבאים לפורום NBA.
זה המקום לשיח איכותי ומעמיק ובעברית על הליגה הטובה בעולם.
מהבולס של ג'ורדן, לטבעות של לברון, דרך השלשות של קרי ועד לכוכבים של המחר...

תהנו
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
לתשומת לבכם: חל איסור לפרסם קישורים לשידורים בלתי חוקיים של משחקים!
גולדן סטייט ווריירס אלופת ה-NBA לעונת 2014/2015
המשך >>

לצפיה ב-'בלאט: "יש דברים יותר חשובים מכדורסל"'
בלאט: "יש דברים יותר חשובים מכדורסל"
16/04/2020 | 16:16
1
7
המאמן שסיים את דרכו בניו יורק ניקס אינו ממהר לחזור לענף ("מתרכז בדברים אחרים כרגע") ואף רומז על כניסה לפוליטיקה: "אני מעדיף לקרוא לזה דיפלומטיה". על השבתת הספורט: "זה יכול היה לתת לאנשים תקווה להמשיך קדימה"
לצפיה ב-'דייויד בלאט: "אני כותב ספר, אולי אמשיך בייעוץ"'
דייויד בלאט: "אני כותב ספר, אולי אמשיך בייעוץ"
23/04/2020 | 20:17
2
אחרי שסיים את תפקידו כיועץ המקצועי בניקס, המאמן הישראלי התראיין לאתר "יורוהופס": "עובד על הרבה דברים שקשורים בדיפלומטיה". וגם: הקדנציה ב-NBA והעונה החלומית במכבי ת"א
לצפיה ב-'"יש לאבדיה סיכוי טוב להיבחר ראשון בדראפט"'
"יש לאבדיה סיכוי טוב להיבחר ראשון בדראפט"
11/02/2020 | 20:52
14
12
מומחה הדראפט של ESPN, מייק שמיץ, פירגן לכישרון הצעיר של מכבי ת"א. פורוורד פנרבחצ'ה דרק וויליאמס גם החמיא: "הוא מרגיש את המשחק בצורה נהדרת"
לצפיה ב-'בזכוכית מגדלת: ג'נרל מנג'ר קליבלנד מגיע לצפות באבדיה'
בזכוכית מגדלת: ג'נרל מנג'ר קליבלנד מגיע לצפות באבדיה
26/02/2020 | 20:10
1
5
קובי אלטמן ישהה בישראל שבוע ויראה את הכישרון מול אולימפיאקוס, גלבוע ואנאדולו: "עשוי להיות בחירה ראשונה של הקאבס בדראפט"...
לצפיה ב-'מסתבר שהוא לא היחיד שהגיע לראות אותו -'
מסתבר שהוא לא היחיד שהגיע לראות אותו -
26/02/2020 | 20:56
4
לצפיה ב-' "לא ברור איך אבדיה ישיג דקות ב-NBA"'
"לא ברור איך אבדיה ישיג דקות ב-NBA"
08/03/2020 | 13:50
10
6
The Ringer, אחד האתרים היותר גדולים בארה"ב, סקפטי בנוגע ל... הגבוה של אבדיה בדראפט: "לא מהיר מספיק כדי להיות שומר טוב, חייב לשפר את הכדרור והקליעה, נקודת התורפה שלו - זריקות העונשין"
לצפיה ב-'איפה אבדיה ינחת הקיץ?'
איפה אבדיה ינחת הקיץ?
24/03/2020 | 13:12
9
5
חמש קבוצות נראות כמו מועמדות מובילות לבחור בישראלי בדראפט, אבל רק אחת מהן מסתמנת כמו השידוך המושלם עבור שני הצדדים.
לצפיה ב-'אבדיה: "הדראפט? חושב עליו יותר לאחרונה"'
אבדיה: "הדראפט? חושב עליו יותר לאחרונה"
25/03/2020 | 21:20
8
4
כוכב מכבי ת"א ענה על שאלות מאוהדים בחשבון האינסטגרם של הקבוצה ודיבר על ההתמודדות עם משבר הקורונה, הגעגועים להיכל, המחשבות על ה-NBA והסיבה שהוא בחר לשחק עם מספר 8
לצפיה ב-'בשורות רעות לאבדיה לקראת הדראפט‏'
בשורות רעות לאבדיה לקראת הדראפט‏
31/03/2020 | 01:19
7
6
כתב ה-NBA הבכיר של ESPN, אדריאן ווז'נאוסקי, טוען כי הסיכויים לקיום הדראפט ב-25 ביוני קלושים בעקבות משבר הקורונה: "משחקים עשויים עוד להיערך בחודשים יולי-אוגוסט-ספטמבר
לצפיה ב-'"אבדיה צפוי להיבחר במקום הרביעי בדראפט"'
"אבדיה צפוי להיבחר במקום הרביעי בדראפט"
05/04/2020 | 11:19
6
3
ב"הופס-הייפ" ביצעו שקלול של כל האתרים המ... שמנסים לנבא איך ייראה הדראפט הקרוב והישראלי נכון לעכשיו מדורג במקום הרביעי. בבליצ'ר ריפורט וברוקי ווייר טוענים שהוא אף ייבחר שני
לצפיה ב-'"דני אבדיה יכול להיות בדטרויט רכז צעיר ומרגש"'
"דני אבדיה יכול להיות בדטרויט רכז צעיר ומרגש"
10/04/2020 | 14:12
5
4
על פי ניתוח מצד מומחה הדראפט של ESPN, מייק שמיץ, הפיסטונס הם אופציה טובה עבור הטאלנט הישראלי: "במקומם הייתי שוקל ללכת עליו, היתרון האמיתי שלו זה כשהכדור בידיים שלו"
לצפיה ב-'רשמית: דני אבדיה נרשם לדראפט ה-NBA'
רשמית: דני אבדיה נרשם לדראפט ה-NBA
16/04/2020 | 18:00
1
הכוכב הצעיר של מכבי תל אביב הכריז: "החלטתי להגשים חלום ואתגר נוסף בקריירת הכדורסל שלי". בגלל הפסקת עונת הקולג'ים בארה"ב הוא עשוי להיבחר במקום גבוה במיוחד
לצפיה ב-'כבוד: אבדיה על שער מגזין ספורטס אילוסטרייטד'
כבוד: אבדיה על שער מגזין ספורטס אילוסטרייטד
06/05/2020 | 19:42
2
3
שחקן מכבי ת"א זכה לכתבה מחמיאה מאוד לקראת דראפט ה-NBA: "מקווה להיות הכוכב הישראלי הראשון בליגה". אביו, זופי: "חולם לראות שוב את מייקל ג'ורדן"
לצפיה ב-' תחזית דראפט: אבדיה מחוץ לטופ 5'
תחזית דראפט: אבדיה מחוץ לטופ 5
10/05/2020 | 00:30
1
4
ב"בליצ'ר ריפורט" מיקמו את הפורוורד במקום השמיני בלבד, לאחר שרוב האתרים בארה"ב ניבאו לו לאחרונה בחירה גבוהה יותר
לצפיה ב-'מחמאות לאבדיה באתר ה-NBA: "יש לו סגנון אמריקאי"'
מחמאות לאבדיה באתר ה-NBA: "יש לו סגנון אמריקאי"
21/05/2020 | 20:52
1
באתר הרשמי פורסם למעשה דו"ח סקאוטינג ובו מהמרים כי הטאלנט הישראלי ייבחר בין המקומות 3-7 בדראפט הקרוב: "הוא אינטליגנט בצורה בלתי רגילה"
לצפיה ב-' דיווח: "ים מדר נרשם לדראפט ה-NBA"'
דיווח: "ים מדר נרשם לדראפט ה-NBA"
15/04/2020 | 23:51
2
בארה"ב פורסם כי רכז הפועל תל אביב יהיה בין המועמדים להיבחר באירוע שאמור להתקיים נכון לעכשיו ב-25 ביוני
לצפיה ב-'קובי בראיינט, גדול הכדורסלנים נהרג בתאונת מסוק '
קובי בראיינט, גדול הכדורסלנים נהרג בתאונת מסוק
26/01/2020 | 22:49
1
15
לצפיה ב-'פסיכופת של כדורסל / טור'
פסיכופת של כדורסל / טור
27/01/2020 | 01:20
22
קובי בראיינט לא היה נאמן לשום דבר כמו לכדור הכתום ולמשחק הכדורסל. הוא היה מפלצת על המגרש ובניגוד לרבים אחרים לא נפל לחור השחור של ההשוואה לג'ורדן. זאב אברהמי נפרד ממי שהיה הטוב בדורו, ללא תחרות
לצפיה ב-'שנה טובה לכל חובבי ה-NBA'
שנה טובה לכל חובבי ה-NBA
29/09/2019 | 16:49
2
46

לצפיה ב-'למומחים בלבד: חידון פתיחת העונה ב-NBA'
למומחים בלבד: חידון פתיחת העונה ב-NBA
21/10/2019 | 17:33
26
מה הדירוג של לברון בטבלת הקלעים בכל הזמנים, מי המשתכר הבכיר בקליפרס, איפה משחק האח הצעיר של יאניס ואיזה שיא וינס קרטר ישבור העונה? נסו להוציא 20 מ-20
לצפיה ב-' בדרך למהפכה ב-NBA: גביע ושינוי בפלייאוף'
בדרך למהפכה ב-NBA: גביע ושינוי בפלייאוף
23/11/2019 | 19:49
12
תכנית משחקים חדשה בעונת 2021/22? ראשי הליגה מעוניינים בטורניר מיוחד בחודש דצמבר וסדרת גמר בין שתי הקבוצות הטובות בליגה, ללא קשר לקונפרנסים

לצפיה ב-'יאניס ראשון, לנארד שני'
יאניס ראשון, לנארד שני
29/09/2019 | 16:45
23
לצפיה ב-'דירוג של השחקנים הטובים ביותר ב- NBA העונה לפי ESPN'
דירוג של השחקנים הטובים ביותר ב- NBA העונה לפי ESPN
26/09/2019 | 01:10
4
39
לצפיה ב-'מקומות 30-11'
מקומות 30-11
26/09/2019 | 23:46
23
30. דווין בוקר (פיניקס)
29. טוביאס האריס (פילדלפיה)
28. טריי יאנג (אטלנטה)
27. ג'מאל מורי (דנבר)
26. דיאנג'לו ראסל (גולדן סטייט)
25. דיארון פוקס (סקרמנטו)
24. מייק קונלי (יוטה)
23. בלייק גריפין (דטרויט)
22. פסקל סיאקם (טורונטו)
21. ג'ימי באטלר (מיאמי)
20. דונובן מיטשל (יוטה)
19. בראדלי ביל (וושינגטון)
18. קרל-אנתוני טאונס (מינסוטה)
17. קמבה ווקר (בוסטון)
16. לוקה דונצ'יץ' (דאלאס)
15. בן סימונס (פילדלפיה)
14. רודי גובר (יוטה)
13. סי.ג'יי מקולום (פורטלנד)
12. ראסל ווסטברוק (יוסטון)
11. קיירי ארווינג (ברוקלין)

לצפיה ב-'מקומות 10-3'
מקומות 10-3
26/09/2019 | 23:49
35
10. פול ג'ורג' (קליפרס)
9. דמיאן לילארד (פורטלנד)
8. ג'ואל אמביד (פילדלפיה)
7. ניקולה יוקיץ' (דנבר)
6. סטף קרי (גולדן סטייט)
5. אנתוני דייויס (לייקרס)
4. ג'יימס הארדן (יוסטון)
3. לברון ג'יימס (לייקרס)

הקרב על ראש הדירוג יערך בין יאניס ללנארד
לצפיה ב-'יאניס ראשון, לנארד שני'
יאניס ראשון, לנארד שני
29/09/2019 | 16:43
22
לצפיה ב-'שינוי כללי המשחק'
שינוי כללי המשחק
26/09/2019 | 23:42
45
בהנהלת הליגה שוקלים לעשות שינויים שיקצרו את משך המשחק שיערך פחות דקות.

השינוי הראשון יערך בזריקת העונשין, שכל הגעה אליה תכלול זריקה אחת מהקו, זאת אומרת שאם בוצעה עבירה על שחקן מחוץ לקו השלוש יזרוק השחקן זריקה אחת שתיהיה שווה 3 נק'. בנוסף כמו שהיום עבירה תזכה שחקן בשתי זריקות לפי השיטה החדשה תקוצץ לזריקה אחת ששווה 2 נקודות.

כרגע השיטה החדשה תנוסה בליגת הפיתוח של ה-NBA - ה-G LEAGUE

החוק החדש לא יהיה תקף בשתי הדקות האחרונות של הרבע האחרון.
לצפיה ב-'הזוי'
הזוי
15/09/2019 | 13:54
26
אלופת ה-NBA, טורונטו, הודיעה כי החלה למכור כחלק מקו המוצרים שלה לאוהדים גם חיג'אב (כיסוי ראש) עבור נשים מוסלמיות עם לוגו של הקבוצה עליו. בכך הפכו הרפטורס לקבוצה הראשונה בליגה הטובה בעולם שמוכרת את המוצר.

בטורונטו עשו בדיקה וגילו כי יש להם לא מעט אוהדות כדורסל מוסלמיות, וגם קיבלו השראה מארגון שנקרא Hijabi Ballers, שמאחד נשים מוסלמיות שאוהבות לשחק במגרשים ברחבי העיר.

עד לפני מספר שנים אסרו פיפ"א ופיב"א על שחקניות לשחק עם חיג'אב על ראשם, אבל בעקבות לחצים שהופעלו עליהם האיסור בוטל.
לצפיה ב-'היום יצא NBA 2K20'
היום יצא NBA 2K20
06/09/2019 | 17:08
30
המשחק בסדרת המשחקים NBA 2K ה-NBA 2K20 של חברת Visual Concepts יצא היום ל-לקונסלות ול- Windows אפשר לרכוש את המחשק באתר הרשמי הhttps://nba.2k.com/en-US/

תהנו!
לצפיה ב-'במקום יוסטון '
במקום יוסטון
12/07/2019 | 13:37
53
הייתי מחפש טרייד להארדן, בסגנון משחקו הוא מסרס את הקבוצה. ככה לא יגיעו לכלום.
לצפיה ב-'לא-נורמאלי: הסיפור המופלא של נבחרת מאלי'
לא-נורמאלי: הסיפור המופלא של נבחרת מאלי
07/07/2019 | 18:37
28
האפריקנים העפילו כנגד כל הסיכויים לגמר אליפות העולם עד גיל 19, וינסו להדהים הערב (ראשון, 20:30) את נבחרת הכוכבים ש.... סנטר עם מוטת ידיים של 2.28 מ', צמד תאומים מבטיח וגארד שקלע 50 נקודות במשחק, מאלי היא משב רוח מרענן בכדורסל העולמי
לצפיה ב-'שאלות לגבי מבנה הליגה'
שאלות לגבי מבנה הליגה
04/06/2019 | 15:31
2
70
שלום, בעבר התענייתי מאוד ב- NBA, אפילו הייתי פריק של זה (עד אמצע הצבא, ב-2001) ובשנתיים האחרונות חזרתי להתעניין קצת, אחרי תקופה שבקושי היה אכפת לי. יש לי 2 שאלות, אם מישהו יידע לענות:
1. למה בעונה הסדירה יש בדיוק 82 משחקים? לפי מה עשו את החישוב המדויק הזה ולמה הוא לא משתנה, למרות השינוי במס' הקבוצות?
2. למה הגמר חייב להיות מערב נגד מזרח או להיפך? נוצר מצב מעוות, לפיו לא תמיד 2 הקבוצות הטובות בליגה הסדירה (או הטובה בכל אזור) מגיעה להתמודד על האליפות. 
לצפיה ב-'יותר מגישה שמרנית'
יותר מגישה שמרנית
06/06/2019 | 11:10
1
60
לא יודע בדיוק את הסיבה של 82 משחקים
אבל לאורך הזמן בטח בשנים האחרונות הרבה אנשים(שחקנים,פרשנים) טוענים ש82 משחקים זה הרבה מדי ולהרבה קבוצות זאת פשוט מריחת זמן אחת גדולה.

הNBA והגישה האמריקאית היא שהם לא אוהבים לעשות שינויים, והרדיפה אחרי שיאים אישיים וקבוצתיים היא נורא חשובה, לכן הם רוצים לשמר את המצב

לצפיה ב-'אולי ישנו בעתיד'
אולי ישנו בעתיד
06/06/2019 | 11:20
48
אני מבין למה הפלייאוף נערך בשיטת מערב ומזרח, כי זה חוסך הרבה זמן וכסף בטיסות. אבל, צריך לכווץ את הסדרות לשיטת הטוב מחמישה,זה פשוט ארוך מדי. 
לצפיה ב-'חזרנו'
חזרנו
27/05/2019 | 20:17
1
41
לצפיה ב-'מה פספסתי? למה הפורום לא פעיל יותר?'
מה פספסתי? למה הפורום לא פעיל יותר?
26/05/2019 | 12:51
4
51
לצפיה ב-'רד 4 שרשורים מטה (09/04/2019 | 17:22)'
רד 4 שרשורים מטה (09/04/2019 | 17:22)
26/05/2019 | 15:25
33
לצפיה ב-'לברון הרס את הלייקרס '
לברון הרס את הלייקרס
27/05/2019 | 01:21
2
31
לצפיה ב-'"אף שחקן לא יכול להגיע ללייקרס בלי אישור לברון"‏'
"אף שחקן לא יכול להגיע ללייקרס בלי אישור לברון"‏
02/12/2019 | 19:24
5
לצפיה ב-'גרין בגולדן סטייט '
גרין בגולדן סטייט
29/04/2019 | 12:41
80
לא ישחק בגיים 2?

לצפיה ב-'האם בלאט יחזור ל-NBA לאחר ש-4 מאמנים פוטרו ופינו מקום? '
האם בלאט יחזור ל-NBA לאחר ש-4 מאמנים פוטרו ופינו מקום?
14/04/2019 | 20:43
5
39
לצפיה ב-'נחכה ונראה'
נחכה ונראה
19/04/2019 | 11:54
2
41
לצפיה ב-' סופית, לא יקרה -'
סופית, לא יקרה -
10/10/2019 | 14:57
4
לצפיה ב-' חדיש ומחודש - דיוויד בלאט חוזר ל-NBA'
חדיש ומחודש - דיוויד בלאט חוזר ל-NBA
19/12/2019 | 17:17
1
14
אומנם, בינתיים, לא בתפקיד מאמן, אך כן בתפקיד יועץ מקצועי והצטרף אתמול (רביעי) להנהלת ניו יורק ניקס
לצפיה ב-'דיווח: "דייויד בלאט סיים את תפקידו בניו יורק ניקס"'
דיווח: "דייויד בלאט סיים את תפקידו בניו יורק ניקס"
15/04/2020 | 20:29
1
על פי פרסום ב"ניו יורק פוסט", חודשיים לאחר פיטוריו של נשיא המועדון, סטיב מילס, גם הישראלי משלם את המחיר ועוזב את תפקיד היועץ המקצועי
לצפיה ב-'טיירון לו מנסה לרדוף אחר לברון ג'יימס '
טיירון לו מנסה לרדוף אחר לברון ג'יימס
13/04/2019 | 11:41
3
66

מה שהוא לא יודע שלברון ג'יימס, כנראה, לא יישאר שם
לצפיה ב-'האם לברון הצליח בסוף להגיע לפלייאוף?'
האם לברון הצליח בסוף להגיע לפלייאוף?
14/04/2019 | 20:43
2
51
ראיתי שהוא עכשיו בסידרה מול גולדן סטייט ובינתיים בפיגור 1:0 מולה, כצפוי
לצפיה ב-' "לברון ג'יימס הוא מייקל ג'ורדן מזויף"'
"לברון ג'יימס הוא מייקל ג'ורדן מזויף"
25/03/2020 | 21:15
פרשן רשת פוקס, סקיפ בייליס, ביקר את כוכב הלייקרס: "לא יוכל לעקוף את מייקל במספר האליפויות, אז הוא משחק עכשיו רק עבור תארים אישיים"
לצפיה ב-'מה הסיכויים של יובל זוסמן להיקלט ב-NBA?'
מה הסיכויים של יובל זוסמן להיקלט ב-NBA?
09/04/2019 | 23:38
4
40
מנבאים לו מקום 58 בדראפט, האם זה שווה משהו?

כספי נקלט כשהיה 23 בדראפט.
לצפיה ב-' אכזבה: יובל זוסמן לא נבחר בדראפט ה-NBA'
אכזבה: יובל זוסמן לא נבחר בדראפט ה-NBA
21/06/2019 | 13:06
3
12
למרות ההערכות שייבחר לקראת סוף הסיבוב השני, אף קבוצה מהליגה הטובה בעולם לא הלכה על הכישרון בן ה-21 של מכבי ת"א. זוסמן ינסה כעת להגיע ל-NBA דרך מחנות קדם העונה וליגת הקיץ
לצפיה ב-' האכזבה ממשיכה עם ביקורת על זוסמן: '
האכזבה ממשיכה עם ביקורת על זוסמן:
04/07/2019 | 10:02
2
16
לצפיה ב-'אולי עוד יש לו סיכוי -'
אולי עוד יש לו סיכוי -
17/07/2019 | 01:02
1
23
לצפיה ב-'יש לו עוד סיכוי, אך לא הייתי ממליץ לו ללכת בשכר רעב שהוצע לו'
יש לו עוד סיכוי, אך לא הייתי ממליץ לו ללכת בשכר רעב שהוצע לו
27/07/2019 | 16:42
7
לצפיה ב-'תארי העונה'
תארי העונה
08/04/2019 | 16:51
9
70
עדיין נותרו פה ושם מאבקי מיקום אבל הפלייאוף מתחיל ביום שבת וזה נותן לנו זמן לסכם את העונה ולחלק תארים:
MVP- 
שחקן ההגנה של העונה-
השחקן המשתפר-
רוקי העונה- 
השחקן השישי-  
מאמן העונה- 

חמישיית עונה I- 
חמישיית עונה II-
חמישיית עונה III- 

חמישיית ההגנה I-
חמישיית ההגנה II- 

חמישיית הרוקיז- 

אפשר להוסיף:
שחקן מפתיע-
שחקן מאכזב-
קבוצה מפתיעה- 
קבוצה מאכזבת- 

לצפיה ב-'מתחיל'
מתחיל
08/04/2019 | 18:04
6
66
MVP- אפשר לכתוב טור שלם סביב השאלה הזאת. אז נתחיל מהסוף- בין הארדן ליאניס אין תשובה אחת שהיא נכונה. מי מהם שיפסיד יהיה המפסיד הכי מרשים שאני זוכר מאז שאני עוקב אחר הליגה. לכל אחד מהם יש קייס חזק ומשכנע.
יאניס- הקייס הקלאסי של השחקן הכי טוב בקבוצה הכי טובה. כמובן שלא בכך זה מסתכם- יאניס הנוכחי הוא השחקן הכי דומיננטי מאז שאקיל בשיאו. המספרים שלו פנטסטיים, הגנתית הוא מעולה, במבחן העין הוא מרשים אותי קצת יותר מאשר הארדן. הקייס שלו שלם וסגור מכל כיוון.

הארדן- קשה להפריז במחמאות לעונת הסקורינג של הארדן, שהיא ללא ספק מהגדולות בהיסטוריה. 36 נקודות למשחק זה הכי הרבה מאז ג'ורדן ב-1987, אלא שלעומת אותה עונה בה ג'ורדן הוביל את הבולס ל-40 ניצחונות בלבד, יוסטון בדרך ל53-54 ומקום 2-3 במערב.
רבע העונה הראשון של הארדן היה פחות מוצלח מכל הבחינות אבל ה-3/4 שהגיעו אחר כך היו כל כך מדהימים שאני לא בטוח אם מגיע לו עליהם אפילו יותר קרדיט. יש משהו revolutionary בעונה הזאת של הארדן. כמו שקרי שכלל את הכדורסל לפני כמה שנים עם השלשות שלו מכדרור, הדרך שבה הארדן סחב את יוסטון מוכת פציעות ועם שחקני ג'י ליג, ועשה את זה בקצב של 60 ניצחונות לעונה, מרגיש כמו תקדים בכדורסל המודרני.

שונא להכריע ביניהם אבל אני נוטה לכיוון של 1. יאניס, 2. הארדן.

DPOY- מירוץ פתוח בין לא מעט שחקנים. בניגוד לשנים קודמות שהתרגלנו לסדר מסוים של השלישייה קוואי/גרין/גובר, העונה שלושת הפייבוריטים שלי הם יאניס, פול ג'ורג' וגובר. גם כאן אני לא מתעקש על אחד מהם אבל נוטה ללכת עם השחקן שלתחושתי יש לו את האימפקט ההגנתי הכי גבוה בליגה, לפחות בעונה הרגילה, וזה רודי גובר.

MIP- במקום הראשון סיאקם שהתואר אצלו בכיס מתחילת והעונה ומה שמדהים החצי השני של העונה שלו אפילו יותר דומיננטי. שווה לציין גם את דנאג'לו ראסל ומונטרז הארל במקומות 2-3 ממה שעולה לי לראש כרגע.

ROY- מירוץ יחיד של דונצ'יץ' הפך למירוץ דו ראשי מול טריי יאנג, כאשר האחרון הוא אפילו הטוב מביניהם בחודשיים האחרונים. אלא כשמסתכלים על העונה בכללותה דונצ'יץ' היה יציב ושיחק כדורסל משמעותי יותר לפחות לזמן מה והוא רוקי העונה.

השחקן השישי- על שם לו וויליאמס. זכייה שלישית שלו? shout out לסאבוניס, ספנסר דינווידי מונטרז הארל.

מאמן העונה- נעשה בשביל המתח מהסוף להתחלה.
honorable mention: פופוביץ', מקמילן, טרי סטוטס, ניק נרס, דייב יגר.
3. מייק בודנהולצר- הפך את מילווקי מקבוצה מלאת פוטנציאל ולא ברורה, למקום ראשון בליגה שמשחקת תחת שיטה ועם רוטציה רחבה של שחקנים שכל אחד ממלא היטב את התפקיד שלו. זה נראה פשוט ומבריק בו זמנית.
2. דוק ריברס- אני לא האמנתי שיש בחבורה הזאת של הקליפרס 47-48 ניצחונות. על אחת כמה וכמה מאז שהעבירו את טוביאס האריס בטרייד. הקליפרס המשיכו לנצח דרך דלת מסתובבת של שחקנים ופציעות, כאשר המכונה המשותף הוא ששיחקו יותר חזק ויותר חכם מהיריבות שלהם.
1. מייק מאלון- סוג של העתק-הדבק לגבי ריברס. קבוצה ששיחקה יותר טוב ממה שחשבתי שהיא מסוגלת, בפרט בהתחשב בסגל ההגנתי שלה, וספסל שחשבתי בתחילת העונה שיהיה עקב האכילס שלה והוכיח את עצמו כהצלחה אדירה.

גם הקטגוריה הזאת של מאמן העונה מאוד debateable, מקומות 1-3 יכולים בקלות להתהפך או לשלב בתוכם מאמנים נוספים בעונות אימון מרשימות.

את תארי החמישיות וכו' אמשיך אחר כך.
לצפיה ב-'סתם שאלה'
סתם שאלה
09/04/2019 | 15:26
4
49
אתה ברצינות אמרת הרגע שיאניס היה השנה דומיננטי יותר מכל שנה בקריירה של לברון?
לצפיה ב-'כן'
כן
09/04/2019 | 15:55
3
39
ה-gross numbers של יאניס: 28 נקודות, 12 ריבאונדים, 6 אסיסטים- לא נופלים מאף עונה של לברון.
ההגנה שלו מעולה. היעילות שלו פנטסטית. הקבוצה ניצחה 60 משחקים.
בוא נאמר שמבחינת הפרמטרים המקובלים אני לא רואה שהייתה ללברון איזו עונה דומיננטית יותר. אני מדבר על העונה הרגילה כמובן.

מעבר לכך, זה שיאניס מטביע על היריבה 5 פעמים במשחק- יש לזה אפקט. הוא קולע הכי הרבה נקודות בצבע מאז שאקיל בשיאו. יש בזה יותר דומיננטיות מאשר בהיי פיק אנד רול של לברון ומסירה לשלשה מהפינה.
לצפיה ב-'לווסטברוק יש מספרים יותר טובים משל שניהם, סו?'
לווסטברוק יש מספרים יותר טובים משל שניהם, סו?
09/04/2019 | 16:25
1
28
לא מוריד כלום מיאניס, אבל שאק בשנות שיאו היה שחקן בלתי עציר ששלט בליגה ביד רמה והיה פייבוריט ענק לאליפות, לבטל את כל השנים שלברון ענה לתיאורים האלה בדיוק ולהחיל אותם על יאניס שלא מועמד לאליפות ובקושי פייבוריט לצאת מהמזרח וגם לא תמיד השחקן הכי טוב על המגרש, זה קצת שורט טרם ממורי.
לצפיה ב-'לא יותר טובים'
לא יותר טובים
09/04/2019 | 21:01
22
מספרים דומים, יעילות נמוכה יותר והרבה פחות בהגנה או הישגים קבוצתיים.

לברון היה פייבוריט לאליפות כששיחק לצד דווין וויד. הוא מעולם לא היה פייבוריט לאליפות מול הווריורס, ולמען האמת אני לא זוכר מתי העונה יאניס לא היה השחקן הכי טוב על המגרש.

בכל אופן אני לא טוען שיאניס שחקן יותר טוב מלברון בשיאו. אבל הוא יותר דומיננטי לאורך העונה הרגילה. האם הוא ידע להעלות הילוך כמו לברון בפלייאוף- את זה עוד נראה.
לצפיה ב-'לברון של מיאמי היה טוב יותר'
לברון של מיאמי היה טוב יותר
09/04/2019 | 16:49
32
קשה לעשות קייס לעונות אחרות שחור על גבי לבן, מבלי להיצמד לטיעון "הוא פשוט היה שחקן יותר טוב". 
בעונת האליפות השנייה למשל ההיט ניצחו 27 משחקים רצוף וזו אותה עונה בא הוא קלע 40% לשלוש. זה אחד הרצפים הארוכים בהיסטוריה והם ניצחו 66 משחקים בכללי. הוא היה יעיל באופן חריג, יכל להשתלט על משחק ולנצח אותו מהמיד ריינג', בשלשת סטפ-בק, מהצבע... לא היה איך להתמודד איתו נייט אין אנד נייט אאוט, מול יאניס יש לפחות סוג של תכנית משחק. הפריק מוסר מעולה אבל בכל זאת לא באותה רמה, וכמובן מתקשה לקלוע מבחוץ בעקביות. 

ליאניס יש פוטנציאל כמעט אבסולוטי לשלוט בקצב המשחק Though, אין עוד מישהו שתופס 12 ריבאונדים ויכל לרוץ 1 על 5 כל הדרך לסל, ובאותה נשימה להתמקם בפוסט ולקחת את הסנטר של היריבה עם הגב לסל כל הדרך למספר לא סביר של הטבעות כמו שאתה אומר. הוא יכול להגיע לרמה הזאת גם אם לא ישפר משמעותית את הקליעה. אני ירחיב על החשיבות של זה לקראת הפלייאוף, זה מעוד יכול להשפיע. 
לצפיה ב-'ממשיך'
ממשיך
09/04/2019 | 15:35
26
חמישיית עונה I- קרי, הארדן, יאניס, פול ג'ורג', יוקיץ'.
ההתלבטות היחידה כאן היא בין יוקיץ' לאמביד. העדפתי את יוקיץ' בעיקר מטעמי הצלחה קבוצתית והעובדה שהוא שיחק את העונה במלואה לעומת אמביד שבכל זאת החמיץ משחקים.

חמישיית עונה II- לילארד, קיירי, דוראנט, קוואי, אמביד.
יש לי הסתייגות מהבחירה בקיירי שהוא רמה מתחת לאחרים כאן. הוא שחקן כדורסל ענק אבל היה לו אפקט שלילי מבחינה מנהיגותית-קבוצתית. העניין הוא שהגארדים הבאים אחריו פחות מרשימים ממנו בפער, ולכן הוא בכל זאת נכנס לחמישייה השנייה. אולדיפו היה נכנס כנראה לולא הפציעה.

חמישיית עונה III- קמבה ווקר, ווסטברוק, גריפין, אלדריג', רודי גובר.
בעמדות הגארד ה-snubs שלי הם בראדלי ביל ודרוזן. הראשון לטעמי לא פחות טוב אינדבידואלית מאלו שנבחרו, אבל לא מגיע לוושינגטון אף נציג בעונה קטסטרופלית שכזאת, הן מבחינת המאזן והן מבחינת רמת המאמץ הכללית.
דרוזן בעונה חיובית סך הכל אבל כרגיל המדדים המתקדמים לא אוהבים אותו. הספרס טובים בהרבה משארלוט אבל בזמן ששתי הקבוצות ניטרליות כשווקר/דרוזן על המגרש, ההבדל הוא ששארלוט מתרסקת וסאן אנטוניו משגשגת בדקות הספסל.

בעמדות הפורוורד כנראה שמתם לב שהשמטתי את לברון. כמובן שהוא שחקן טוב יותר מגריפין או אלדריג', אבל הרבה פרמטרים גרמו לי ללכת איתם:
games played- לברון 55 בלבד לעומת עונה שלמה שלהם.
הישגיות קבוצתית- לא רואה סיבה שהלייקרס יסיימו עם מאזן יותר גרוע מדטרויט. 
מנהיגות- הניסיון של לברון להעביר חצי קבוצה בטרייד תמורת דיוויס ממש דפקה להם את העונה. המנהיגות שלו העונה הייתה שלילית, הוא לא שומר ולא invested. כמו שאנת'וני דיוויס שחקן סופר איכותי אבל לא מגיע לו להיבחר בעונה כזאת, אני חושב שהמקרה של לברון דומה. 

סנטר- גובר על פני טאונס. חשבתי שמיצ'ל יקח את המושכות ביוטה העונה אבל גובר ממשיך להיות השחקן הכי טוב בקבוצה של 50 ניצחונות. טאונס טוב מבחינה אינדבידואלית אבל הפציעות מנעו מאיתנו להתחרות ברמה גבוהה יותר ואין מה לעשות, אני נותן את היתרון כאן לשחקנים בקבוצות מנצחות.

חמישיית ההגנה I- הולידיי, פול ג'ורג', יאניס, קוואי, גובר.
קוואי הוא השם שהתלבטתי לגביו, העונה הנוכחית שלו הייתה פחות מרשימה הגנתית אבל הוא עדיין פריק שעושה דברים מיוחדים בצד הזה של המגרש. אם קובינגטון היה משחק עונה שלמה הייתי נותן לו עדיפות.

חמישיית ההגנה II- דני גרין, דרק וויט, ת'ד יאנג, דריימונד גרין, ג'ואל אמביד.
ה-snub העיקרי שלי כאן הוא כריס פול, שהייתי מכניס אותו לולא החמיץ שליש עונה.
דרק וויט שחקן הגנה נפלא בעיני, תעקבו אחריו.
יאנג היה אפילו מועמד אצלי לחמישייה הראשונה אבל השתפנתי. הוא סוגר הרבה פינות באינדיאנה וכנראה שחקן ההגנה הכי טוב שלה.
דריימונד בעונה הגנתית די בינונית אבל עדיין השומר הכי טוב בווריורס, אפשר לראות אותו בקלאץ' עושה מהלכים גדולים ומשנה משחקים דרך ההגנה שלו.
אמביד גם כן נבחר לאחר התלבטות אבל הלכתי עם הנוכחות ההגנתית שלו בצבע+בריבאונד על פני שמות אחרים, כמו למשל מארק גאסול.
לצפיה ב-'משלים את 4 האחרונים'
משלים את 4 האחרונים
08/04/2019 | 20:38
35
שחקן מפתיע: דונצ׳יץ. היינו בסרט של ״הכוכב האירופאי שמגיע ל-nba וחוטף״ כ״כ הרבה פעמים. עם שחקנים שעל פניו היו אמורים להיות הרבה יותר טובים כמו דראזן וקוקוץ׳. דונצ׳יץ שיחק מעולה מהדקה הראשונה שדרך על הפארקט ולא ממש הפסיק. תותח.

מאכזב: מבחינתי אירווינג. אין גבול לכשרון של השחקן הזה אבל הוא לא מצא את עצמו בבוסטון. חייב לעוף משם.

מאכזבת: המשך טבעי, ואני מצפה לקונצנזוס פה - בוסטון. עם הסגל הרביעי הכי מוכשר בליגה הם לא נראים טוב, ובעיקר לא יציבים. בזיון.

מפתיעה: עוד קונצנזוס -  דנבר.
לצפיה ב-'מה עם הימורי פלייאוף?'
מה עם הימורי פלייאוף?
09/04/2019 | 08:29
34
זהות אלופה
אלופת המערב
אלופת המזרח
חצי גמר

לצפיה ב-'אז מה קורה וזה?'
אז מה קורה וזה?
08/04/2019 | 09:12
6
70
לצפיה ב-''
08/04/2019 | 10:16
16
לצפיה ב-'מאבטחים...תפסו אותו!!'
מאבטחים...תפסו אותו!!
08/04/2019 | 10:28
33
לצפיה ב-'"מאז שעזבת, הרבה השתנה כאן"'
"מאז שעזבת, הרבה השתנה כאן"
08/04/2019 | 15:13
97
הנר שלך מאיר עדיין בוער.
לצפיה ב-'לא הם מפגרים לגמרי, אין דברים כאלה'
לא הם מפגרים לגמרי, אין דברים כאלה
09/04/2019 | 00:05
1
17
לצפיה ב-''
09/04/2019 | 10:49
5
לצפיה ב-'השבט אמר את דברו'
השבט אמר את דברו
09/04/2019 | 09:24
95
נגזר עליך להישלח ל'וילת המודחים' ולסבול מהחפירות של פרימו. בדיחת ריאליטי. עזבו. אני לואו-לייף, והרגלי הצפייה שלי מעידים על כך.

ברוך שובך.
על זה נאמר - started from the bottom now, back in the bottom. מעין פראפרזה שלי על השיר של דרייק.

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ