לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
68116,811 עוקבים אודות עסקים

פורום NBA ומכללות

ברוכים הבאים לפורום NBA ומכללות. כאן תוכלו לדבר על הליגה הטובה בעולם ומה שקרה, קורה ויקרה בה בעתיד ועל ליגת המכללות שממנה יצאו בסופו של דבר הכוכבים של המחר. תהנו

הנהלת הפורום:

אודות הפורום NBA ומכללות

ברוכים הבאים לפורום NBA ומכללות. כאן תוכלו לדבר על הליגה הטובה בעולם ומה שקרה, קורה ויקרה בה בעתיד ועל ליגת המכללות שממנה יצאו בסופו של דבר הכוכבים של המחר. תהנו
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
לתשומת לבכם: חל איסור לפרסם קישורים לשידורים בלתי חוקיים של משחקים!
גולדן סטייט ווריירס אלופת ה-NBA לעונת 2014/2015
המשך >>

לצפיה ב-'פטריק בוורלי גמר את העונה'
פטריק בוורלי גמר את העונה
23/11/2017 | 01:49
14
55
הוא עבר ניתוח בברך ולא יחזור לשחק העונה.
מה דעתכם-
האם הקליפרס יכולים לשכוח מהפלייאוף? 
האם זה העיתוי המתאים לטרייד על דאנדרה ג'ורדן? 
הצעות לטרייד שיביאו רכז לקליפרס?
לצפיה ב-'בוורלי לא בדיוק רכז שמנהל את המשחק'
בוורלי לא בדיוק רכז שמנהל את המשחק
23/11/2017 | 06:36
2
39
במובן הזה, אני מאמין שלא תהיה להם בעיה להחליף אותו.
הבעיה כמובן היא בפן ההגנתי ששם נוצר להם חור ענק בלי בוורלי.
לא חושב שטרייד על דיאנדרה זה משהו שהם בכלל חושבים עליו, נראה לי שהוא פחות או יותר הדבר הבטוח היחיד בקליפרס, אפילו יותר מגריפין.

לצפיה ב-'הקליפרס פותחים עם אוסטין ריברס ב-PG'
הקליפרס פותחים עם אוסטין ריברס ב-PG
23/11/2017 | 12:15
28
וחלק ניכר מהזמן נותנים ללו וויליאמס ליצור התקפה. בוורלי לא מנהל משחק גדול אבל הוא מסוגל לשחק פיק אנד רול ולא חור שחור בהתקפה כמו השניים האלה.
לצפיה ב-'לג'ורדן אופציית שחקן של 24 מיל' לשנה הבאה.'
לג'ורדן אופציית שחקן של 24 מיל' לשנה הבאה.
23/11/2017 | 15:02
17
הוא כנראה לא ירוויח 24 מיל' בשוק החופשי אבל בגיל 30 אולי יעדיף לחתום על חוזה ארוך טווח שמכניס לו יותר כסף בטוח אפילו אם פחות באותה שנה. בכל מקרה עם ג'ורדן קיים הסיכוי שהוא פשוט יעזוב. אפילו אם לא, הוא ידרוש במינימום 20 מיל' לעונה. אני לא בטוח שבליגה של היום הייתי רוצה לשלם 55 מיל' לשני ביגמנים. אולי הקליפרס יעדיפו להרוויח עליו משהו לפני שהוא עוזב גם ככה.

לגריפין יש חוזה לעוד 4 שנים אחרי העונה הזאת. אין סכנה שהוא יעזוב. אולי קיימת סכמה שהוא ייפצע או שהוא פשוט לא מספיק טוב אבל הם חשבו על זה לפני שנה והחליטו שזה שווה את הסיכון.
לצפיה ב-'נהנה לקרוא את זה'
נהנה לקרוא את זה
23/11/2017 | 07:41
8
12
לצפיה ב-'Not cool'
Not cool
23/11/2017 | 09:34
7
39
אתה האוהד היחיד שאני מכיר שאין לו בעיה לנצח על חשבון פציעות של היריבה (דיון שניהלנו לפני כמה שנים) ומסתבר שגם שמח לאיד על פציעות של שחקנים שהוא לא אוהב.
לצפיה ב-'נעים להכיר'
נעים להכיר
23/11/2017 | 09:38
6
37
בתקווה לנארד נקסט :)
לצפיה ב-'נקסט? הוא פצוע כבר חודשים'
נקסט? הוא פצוע כבר חודשים
23/11/2017 | 10:42
5
27
אבל מניח שדושנס בא עם מירמור של לא לקחת אליפות אף פעם
לצפיה ב-'התכוונתי שיסיים את העונה'
התכוונתי שיסיים את העונה
23/11/2017 | 11:51
4
31
ואם אתה מתעקש אני מעדיף שזה יקרה קודם לדוראנט.
לדעתי כבר היה לנו את הדיון הזה וגם אז ניסית להטיף לי מוסר ולהסביר לי איך -אמורים- לעודד קבוצות, תחסוך את זה ממני. אתה יכול לרשום את דעתך אבל גם בפעם הזאת וגם בפעמים קודמות אתה מתנשא מעלי כאילו דעתך שווה יותר.
מצידי שדוראנט, הארדן, לנארד ולברון כולם יגמרו את העונה ואז ניקח אליפות ויגידו לי 20 שנה שזה לא היה קורה בלי הפציעות האלה, זה לא מעניין אותי ואני לא הולך להצטדק ולהגיד שאני מקווה שזה לא יקרה ושהכל יהיה הוגן. אנחנו נדפקנו 4 שנים ברצף על פציעות בפלייאוף, מי יודע אם הייתה לי אליפות בלי הפציעות האלה. פציעות זה חלק מהמשחק, אני מאחל שיקרו ליריבים המרים שלי. מאוד הגיוני בעיני.
לצפיה ב-'ובטח שאני אאחל כאלה לשחקן שעזב את הקבוצה שקידמה אותו מבלי'
ובטח שאני אאחל כאלה לשחקן שעזב את הקבוצה שקידמה אותו מבלי
23/11/2017 | 11:53
32
שבכלל קיבלנו עליו איזשהיא תמורה.
על הארדן לפחות סחבנו את הנכס את קווין מרטין וקמרון פיין, מה קיבלנו על דוראנט? עונה פיננסית ואיבוד נכס.
שיא חוסר הצדק קיים בטרייד הזה, קבוצה שבוחרת כל כך נכון בדראפט פעם אחר פעם ולא מקבלת תגמול על הבחירה הכי טובה שלה.
שיגמור את העונה אני אהיה ראשון החוגגים.
לצפיה ב-'לא הטפתי לך באף שלב'
לא הטפתי לך באף שלב
23/11/2017 | 15:05
2
26
בדיון ההוא אמרתי שהניצחון מרגיש לי שווה פחות והרבה פחות מספק אם זה על קבוצה פצועה. לגיטימי שאתה מרגיש אחרת לגבי זה, יש מצב שאפילו רוב האוהדים מרגישים כמוך.

אבל לאחל לשחקנים או אנשים פציעה זה סתם להיות זבל. מטיף לך אני ממש לא, תהיה זבל כרצונך, העולם מלא בזבלים.
לצפיה ב-'עוד מחמאה שאתה זורק לעברי, אבל בסדר אני לא לוקח ללב.'
עוד מחמאה שאתה זורק לעברי, אבל בסדר אני לא לוקח ללב.
23/11/2017 | 19:58
1
לצפיה ב-'אל תגיב לו'
אל תגיב לו
24/11/2017 | 01:29
2
אף פעם, זה מדינה חופשית וטוב שכך
אבל צריך חמצן כידי ליצור אש
אל תיתן לו חמצן
לצפיה ב-'מתבקש ללכת על דארון וויליאמס'
מתבקש ללכת על דארון וויליאמס
23/11/2017 | 09:01
32
בהחלט יכול להתאים לקבוצה במצבה הנוכחי

אני לא עקבתי כל כך אחרי ג'רט ג'ק, אבל החזרה שלו לניקס משום מקום עשתה להם רק טוב, לא רואה סיבה שזה לא יעבוד עם דארון
לצפיה ב-'לא מזיל דמעה שזה קרה לחלאה כמו בוורלי'
לא מזיל דמעה שזה קרה לחלאה כמו בוורלי
23/11/2017 | 12:26
6
לצפיה ב-'אז שני דברים קרו הלילה'
אז שני דברים קרו הלילה
23/11/2017 | 06:40
26
57
רצף הניצחונות של הסלטיקס (16) מגיע לסיומו במיאמי כשהסלטיקס מפסידים 104:98.
מה אתם אומרים, מתחילים ספירה חדשה או שההפסד הזה הוא רק ההתחלה?

ובמיוחד בשביל אנפילד, אוקלהומה נותנים את המשחק הטוב ביותר שלהם העונה ומנצחים את גולדן 108:91 כשווסטברוק גם נותן את משחקו הטוב ביותר העונה עם 34 נק' 10 ריב' ו-9 אס'.
באופן אישי ממש חבל לי שהוא צריך לראות את דוראנט מולו כדי לשחק טוב בעונה די מאכזבת מבחינתו.

לצפיה ב-'זה המשחק שהכי נהנתי ממנו מאז הניצחון עליהם בפלייאוף'
זה המשחק שהכי נהנתי ממנו מאז הניצחון עליהם בפלייאוף
23/11/2017 | 07:50
2
49
הרבע הראשון לא היה חריג לעונה הנוכחית שלנו, היו לנו הרבה רבעים ראשונים טובים בדומה לזה. המשך המשחק חריג כי הייתה המשכיות לאינטנסיביות ותנועה בלי כדור.
תחילת מחצית 2 זה שוב היה בידודים לכרמלו ואנשים עומדים וקצת חששתי אבל היה שם האסל פליי של ווסטברוק שהחזיר את כולם לטירוף.
ווסטברוק ודוראנט החליפו מחמאות כמה פעמים במהלך המשחק, זה די ברור שהעניין ביניהם לא סגור.
אני תוהה איך אפשר להביא את אווירת הפלייאוף הזאת או לפחות משהו שדומה לזה גם למשחקים שהם לא פריים טיים, אם לא נצליח לעשות את זה אז אני לא רואה אותנו משיגים יתרון ביתיות בסיבוב 1 וזה מסוכן מאוד. כשיש אווירה כמו במשחק היום רואים את הפוטנציאל המצוין של הקבוצה, ראינו את זה גם נגד בוסטון מחצית 1 ונגד ספרס מחצית 1. צריכה להיות המשכיות, אני מקווה שהמשחק הזה יהיה זה שהוציא אותנו לדרך חדשה יותר יציבה עם יותר התלהבות במשך 48 דקות של משחק ולא רק 12 או 24.
משחק הבא זה נגד רג'י ג'קסון, אז ווסטברוק יהיה בטירוף גם בשישי בלילה :)
לצפיה ב-'לדעתי ווסטברוק הוא המפתח'
לדעתי ווסטברוק הוא המפתח
23/11/2017 | 12:12
1
47
במשחקים קודמים הוא היה פסיבי יעני כדי לתת לאחרים הזדמנויות ולפרגן להם כדורים. אבל  כשווסטברוק חד זה הופך את אוקלהומה להרבה יותר מסוכנת והחיים של השחקנים שסביבו קלים יותר. פתאום יש יותר צ'אנס לריבאונד התקפה, הכדור נע מצד לצד ולא משחק קפוא עם Ball hogging של כרמלו וג'ורג'.
פול ג'ורג' היה מדהים בהגנה. הוא חסם נתיבי מסירה, סגר את קליי, הפריע ל-KD לכדרר. בכלל אני חושב שהוא אחד השומרים הטובים בליגה על דוראנט. אוקלהומה היא מצ'אפ לא קל עבור הווריורס.
לצפיה ב-'השאלה אם כולם מבינים את זה'
השאלה אם כולם מבינים את זה
23/11/2017 | 13:42
36
לפול ג'ורג' יש אופי מאוד נוח מההתרשמות שלי, הוא מכיר במצב ומה שטוב לקבוצה.
אני לא יודע אם דונובן וכרמלו מבינים שווסטברוק צריך להיות מספר 1 בהיררכיה.
אני רוצה שווסטברוק ינהל הכל.
אני חושב שווסטברוק לקח יותר על עצמו כי הוא היה בטירוף רגשי במשחק הזה, אולי זה משהו שנראה שוב בפלייאוף.
לצפיה ב-'יש מישהו שלא מסכים עם דריימונד בנושא הזה?'
יש מישהו שלא מסכים עם דריימונד בנושא הזה?
23/11/2017 | 10:43
8
52
״לעולם לא אבין על מה שורקים עבירות טכניות במקרים כאלה. אנשים משלמים כסף כדי לראות את ווסטברוק ודוראנט משחקים אחד נגד השני. אולי רוצים שכל השחקנים ב-NBA יפסיקו לשחק עם תשוקה. אולי אז הרייטינג יעלה, באמת"
לצפיה ב-'אני לא מסכים איתו'
אני לא מסכים איתו
23/11/2017 | 11:16
3
54
דריימונד הוא בריון מצוי, ברור שזה מה שהוא חושב. אנשים משלמים כסף כדי לראות את ווסטברוק ודוראנט משחקים אחד נגד השני, לא רבים מכות, לא סוגרים חשבון.

כי ה-NBA זו הצגה, אבל אחרי זה שמנסים לחקות את זה במגרשים, אין מי שיפריד, אבל יש סכינים, אקדחים ואמצעים אלימים אחרים בשביל לסגור חשבון.

אז שדריימונד לא יזיין ת׳מוח. אתה רוצה לראות מכות, תראה UFC.
לצפיה ב-'אני מסכים איתך לגמרי'
אני מסכים איתך לגמרי
23/11/2017 | 11:47
1
47
הייתה שם הסלמה.
מילא כשהם מחליפים מילים, למה זה מגיע להצמדת ראשים, זה כבר מגוחך.
אהבתי את חילופי הדברים ביניהם כל המשחק, החלק האחרון היה מוגזם וראוי לטכניות.
לצפיה ב-'העיקר שדוראנט יגיד שלא אכפת לו מה אחרים אומרים '
העיקר שדוראנט יגיד שלא אכפת לו מה אחרים אומרים
23/11/2017 | 12:12
42
או חושבים עליו חחח
לצפיה ב-'יש בזה משהו אבל'
יש בזה משהו אבל
23/11/2017 | 15:14
29
א. זה לא היה מכות וכולם נהנים לראות את ההצגות האלה והדם החם בNBA (מרשה לעצמי להגיד כולם למרות שבטוח יש כאלה שלא)

ב. אני לא בטוח שליריבויות האלה יש השפעה רצינית על מה שקורה בhoods או שהעובדה שהשופטים מענישים את השחקנים תעזור באיזושהי צורה למנוע מצבים כאלה.
לצפיה ב-'אני נהניתי לראות את זה'
אני נהניתי לראות את זה
23/11/2017 | 12:20
42
קו דק מפריד בין אמוציות מהסוג הזה לבין מהלכים אלימים או מסוכנים, שכמובן אין להם מקום.
האידיאל מבחינתי הוא להימצא בתווך הזה שמאפשר לשחקנים להביע רגשות אבל לא מידרדר לפעולות פיזיות. קשה לשמור על האיזון הזה ולכן כדי לא לחצות את הקו האדום הליגה מעמידה קו צהוב של טכניות במקום הרבה יותר מגביל. אני יכול להבין את זה אבל עדיין לא אוהב את זה.

מקווה שהסברתי את עצמי.
לצפיה ב-'מדובר על מקרה ספציפי? יש קישור? '
מדובר על מקרה ספציפי? יש קישור?
23/11/2017 | 12:51
1
9
לצפיה ב-'דקה 1:00 בסרטון'
דקה 1:00 בסרטון
23/11/2017 | 13:03
37
לצפיה ב-'המקרה הזה אולי שווה טכנית דו צדדית, אבל באופן כללי הוא צודק'
המקרה הזה אולי שווה טכנית דו צדדית, אבל באופן כללי הוא צודק
23/11/2017 | 13:39
39
בליגה של היום מייקל ג'ורדן היה חוטף טכנית על ה"Is he big enough". בליגה של היום מספיק שתיצור קשר עין עם מישהו שהבאת לו פוסטר דאנק בשביל שתקבל טכנית. על טראש טוק בכלל אין על מה לדבר.

וכן, זה קצת מוזר שדריימונד גרין הוא זה שמדבר על זה כי רוב הטכניות שהוא חוטף כן מוצדקות. אבל זה לא אומר שהוא לא צודק.
לצפיה ב-'ממפיס שומטת יתרון 17 מול דאלאס ומפסידה בבית'
ממפיס שומטת יתרון 17 מול דאלאס ומפסידה בבית
23/11/2017 | 12:32
8
41
הפסד שישי רצוף לגריזליס. נכון שקונלי חסר והם נתקלו בלו"ז לא קל אבל במקרה  הזה אין תירוצים.
גאסול אגב קולע ב-42% מהשדה העונה.
לצפיה ב-'עם קונלי - אחת הקבוצות הכי טובות במערב'
עם קונלי - אחת הקבוצות הכי טובות במערב
23/11/2017 | 14:19
7
45
בלי קונלי - אחת הקבוצות הכי חלשות בליגה.

הוא עד כדי כך טוב כנראה...
לצפיה ב-'איזו הגזמה פראית'
איזו הגזמה פראית
23/11/2017 | 14:47
6
46
רק כדי לאזן את התמונה אציין שממפיס בעונה שעברה ניצחה 8-5 במשחקים ללא קונלי.
לפני שנתיים: 7-5 חיובי.

העונה היא 0-4 בלעדיו, אם על זה מבוססת התיאוריה שלך...

לצפיה ב-'זו לא הייתה בדיוק אותה הקבוצה בעונה שעברה ולפני שנתיים...'
זו לא הייתה בדיוק אותה הקבוצה בעונה שעברה ולפני שנתיים...
23/11/2017 | 16:04
5
5
לצפיה ב-'הטיעונים האלה מתחת לרמה שלך'
הטיעונים האלה מתחת לרמה שלך
23/11/2017 | 16:40
4
34
כשאתה כותב דברים פרובוקטיביים תסתמך על משהו מוחשי במקום לשלוף מהמותן...
לצפיה ב-'מה לא מוחשי פה?'
מה לא מוחשי פה?
23/11/2017 | 16:45
3
23
אתה חושב שממפיס קבוצה טובה יותר בלי קונלי או מה? מה שקורה שם לא מפתיע אף אחד. כששחקן מוביל שלך נפצע אתה נפגע. כשיש סביבו הרבה שחקנים שמסוגלים לתת יותר בהיעדרו (כמו בבוסטון) אז אתה נפגע פחות.
לצפיה ב-'תעמוד מאחורי הדברים שכתבת'
תעמוד מאחורי הדברים שכתבת
23/11/2017 | 16:58
2
31
"עם קונלי- אחת הכי טובות במערב. בלי קונלי- אחת הקבוצות הכי חלשות בליגה".

על סמך מה אתה אומר שהיא אחת הכי טובות במערב? על סמך מה אתה אומר שהיא אחת הכי חלשות בליגה?

או שאתה חוזר בך מהאמירה הזאת ופשוט מציין שקונלי חשוב לממפיס, מן הסתם אני מסכים איתך לגבי זה.
לצפיה ב-'אין מה לחזור, זה עניין של ניסוח'
אין מה לחזור, זה עניין של ניסוח
23/11/2017 | 20:02
1
14
ממפיס עם קונלי היא בשבילי קבוצה למקומות 6-8 במערב. אם זה לא נחשב אחת הטובות בשבילך אלא רק טופ 4 אז בסדר. בכל אופן בלעדיו היא באמת אחת החלשות בליגה (בוטום 6 נגיד).
לצפיה ב-'אני לא רוצה להתחיל להתווכח על זה'
אני לא רוצה להתחיל להתווכח על זה
23/11/2017 | 23:14
10
פשוט בקונפרנס של 15 קבוצות מקום 6-8 זה לא "אחת הכי טובות".

אני גם לא יודע למה אתה אומר שממפיס בלי קונלי היא בוטום 6, אתה מוזמן לפרט בנושא (כי קבוצות הגנה טובות לא מסיימות במיקומים כאלה).
לצפיה ב-'באסה על ההפסד של הסלטיקס'
באסה על ההפסד של הסלטיקס
23/11/2017 | 16:48
1
30
רציתי שאינדיאנה תהיה זו שחתומה על עצירת הרצף
בכלל ערב נוראי מבחינתנו, כל היריבות על 3 המקומות הפתוחים בפלייאוף המזרחי ניצחו (חוץ מדטרויט שלא שיחקה).

אבל הדבר הבאמת מדהים שקרה הלילה זה פלוס/מינוס 57(!!) של... לוק אמבה א מוטה. יש תקדים לדבר כזה? ועוד לשחקן שלא שייך אפילו ל100 השחקנים הכי טובים בליגה?
לצפיה ב-'מדהים הסטט' על מבאה-מוטה'
מדהים הסטט' על מבאה-מוטה
23/11/2017 | 17:00
32
הוא גם שיחק 26 דקות בלבד... אשכרה זה 57 הפרש במחצית של כדורסל.
לצפיה ב-'כספי סיים הקלעי השלישי בגולדן סטייט אחרי סטף וקיידי'
כספי סיים הקלעי השלישי בגולדן סטייט אחרי סטף וקיידי
23/11/2017 | 17:17
2
29
11 נק' ב-14 דקות. שני בקבוצה במדד הפלוס / מינוס עם +5 [מקואו עם +6].

נכנס 5 דקות בתוך הרבע השני, קצת מוקדם מהרגיל, ועשה סל בצבע.
ברבע הרביעי חזר בשלב שסטיב קר ויתר על המשחק [23 הפרש]. ווסטברוק עוד שיחק את הדקות האלה במטרה להשיג את הטריפל-דאבל, מה שלא קרה בגלל החטאה של האליהופ שהיתה מסדרת לו את האסיסט האחרון. מולו החמישיה בהובלה של כספי הורידה קצת את ההפרש בדקות הכי פחות גרועות של גולדן סטייט במשחק, אבל ברור שזה היה גארבג' טיים ולא סופרים את זה. באחד הפוזשנים ניק יאנג אבדאיי שאף פעם לא מוסר, חיפש את המסירה לעמרי בדקות החמות שלו, כלומר עמרי הנהיג את העסק וזה עבד ככה. באחת ההתקפות יאנג שכח את התרגיל ועמרי סימן לו לצאת בחסימה בצד השני, שנגמרה בזריקה פנויה של יאנג משלוש [החטיא]. עוד דבר יפה שראיתי זה ששלוש פעמים הלכו לעמרי בלואו פוסט עם הגב לסל, ולפחות פעמיים, על סמך התנועה של השחקנים שהכינה את המהלך, זה היה מתוכנן. עמרי עשה כמה לייאפים והוסיף שלשה 'רק רשת' שהעונה נכנסת לו אוטומט. הופעה טובה.

סקרמנטו - לייקרס:
מפגש חוזר בין דיארון פוקס ללונזו בול. בעונה שעברה במכללות פוקס נתן את משחק חייו והדיח עם קנטאקי את UCLA של לונזו. הלילה לא רק הקבוצה שלו ניצחה, גם היה הרבה יותר דומיננטי ומשפיע מלונזו. לונזו סיים את המשחק בשתי שלשות רצופות שהביאו אותו ל-11 נק', אבל לא משחק גדול. פוקס סיים רק עם 13, אבל קלע כמה צ'אקות שעם הרפיוטיישן שלו בדראפט בתור שחקן שב-4 השנים הבאות יהיה בלי קליעה ב-NBA, זה נראה פחות חראי ממה שחשבו. המשחק לא היה תחרותי בשום שלב. סקרמנטו לקחה יתרון גדול וההפרש נע סביב הדו-ספרתי נמוך כל המשחק. זק רנדולף [22 נק'] וקולי-סטיין במשחקו הטוב ביותר העונה [26 נק' מהספסל] הובילו.
לצפיה ב-'פורטלנד כל כך גרועים'
פורטלנד כל כך גרועים
23/11/2017 | 17:35
1
26
אין להם כנפיים בכלל , המצב שלהם יותר גרוע משל ניו אורלינס במקרה הזה

אל פארוק אמינו פצוע , אוון טרנר פשוט גרוע , וונלך והארקלס בכלל לא מתאימים לליגה הזאת.
פורטלנד אחרי שהפתיעה מאוד בשנתיים שאחרי אלדריג' , נראה בדרך הבטוחה למטה. הוויתור על אלאן קראב מאוד השפיעה עליו.
וחבל , כי לילארד ומקולום ממשיכים להפציץ , אבל אין לה ספסל ואין לה פוורדים שיכולים לקלוע שלשות ולתת הגנה טובה
לצפיה ב-'הקבוצות שנלחמות על הפלייאוף במערב מאכזבות'
הקבוצות שנלחמות על הפלייאוף במערב מאכזבות
23/11/2017 | 18:39
23
אוקלהומה מבחינתי היא בדרג של 1-4, אני מדבר על הדרג שאחרי.

מינסוטה- המאזן די טוב אבל רמת המשחק לא גבוהה. הייתי אפילו אומר שהמאזן לא משקף. יש לנו עדיין בעיות בהגנה שבאות והולכות (הלילה למשל הן בעיקר באו). התקפית אין לנו שיטת משחק אלא בעיקר אלתורים. וויגינס ובאטלר לא מספיק מאיימים משלוש וטאונס נאלץ לשחק רחוק מהסל.

פורטלנד- כפי שאמרת אין תרומה מעמדות ה-F. זו בעיה שהם סוחבים איתם מאז שאלדריג', באטום ומת'יוז עזבו באותו קיץ. החוזים הרעים לטרנר וקראב הכריחו את ההנהלה להיפרט מקראב (הטוב והסחיר מביניהם) והבעיה רק מחריפה כל עוד אמינו בחוץ.

דנבר- עדיין מנסה לגבש חמישייה וסגנון. הפציעה של מילסאפ עלולה לטלטל אותם, יכול להיות שהוא יעבור ניתוח שישבית אותו למספר חודשים.

ניו אורלינס- ההפתעה הנעימה מבין החבורה. דיוויס וקאזינס מטילים אימה והפליקנס מדורגת שנייה בליגה בנקודות בצבע. הם בתקופה טובה לפחות עד שתגיע פציעה של שחקן מפתח (והיא תגיע).

יוטה- פתחה לא טוב, רודי גובר פצוע והם בסכנה להתרחק כמה משחקים טובים מהמקום השמיני עד שיחזור.

ממפיס- פתחה דוקא טוב אבל השמיטה יותר מדי משחקים קלים העונה... הפסידה פעמיים לדאלאס, שארלוט בבית, אורלנדו בבית, הלייקרס בחוץ. עד שקונלי יחזור הם ימשיכו להתקשות לקלוע 100 נקודות בערב.

קליפרס- רצף ההפסדים הקטסטרופלי שלהם נפסק אבל הם איבדו את בוורלי וכבר נכנסו לפיגור מסוים מהפלייאוף.

מי יודע, אולי המירוץ למקום השמיני במערב יהיה יותר איטי מהמצופה.
לצפיה ב-'קיירי מתחיל להתאקלם בבוסטון'
קיירי מתחיל להתאקלם בבוסטון
21/11/2017 | 10:10
31
90
47 נקודות ב- 72.7% מהשדה, 71.4% מ- 3, ו- 10 מ-11 מהעונשין.
כמובן שליטה מוחלטת בהארכה, ואסיסט לטייטום (מתוך 6 בסה"כ) במהלך שקבע בעצם הארכה...
קלאץ' פלייר אמיתי, ובדיוק מה שאנחנו צריכים.

ג'יילן בראון וג'ייסון טייטום ממשיכים להיות מצויינים, עם 22 ו- 9 לבראון, 15 ו- 9 לטייטום, באחוזים מצויינים לשניהם.

אמנם היה עדיף להמנע מלהגיע למצב של פיגור והארכה מול קבוצה חלשה - אבל זה בכל זאת משחק חוץ, וניצחון חשוב.

שאלה למי שמבין - לא עושים בד"כ רצף משחקים במערב?
לפני שבועיים, שיחקנו באוקלוהומה וחזרנו למזרח אחרי משחק.
גם עכשיו - משחק אחד בדאלאס, ומחרתיים מיאמי בחוץ...

לצפיה ב-'יובל, אחד בשבילך '
יובל, אחד בשבילך
21/11/2017 | 11:07
68
לצפיה ב-'I've always been on the Kyrie Wagon'
I've always been on the Kyrie Wagon
21/11/2017 | 12:12
26
74
אבל עכשיו זה ממש נראה כאילו הוא שחקן הקלאץ׳ בטוב בליגה. גם את גולדן הוא חרך בקלאץ׳ במשחק האחרון (ותודה קטנה לשופטים).

לדעתי אגב ב-NBA אין קבוצות קטנות. גם בנמושות יש שחקנים שתופסים יום, ואין הרבה מה לעשות נגד זה. צריך לדעת לקחת כל משחק, ובינתיים בוסטון עושה את זה הכי טוב בליגה.
לצפיה ב-'לפני שהעונה התחילה אמרתי שקיירי לא מסוגל להוביל קבוצה'
לפני שהעונה התחילה אמרתי שקיירי לא מסוגל להוביל קבוצה
21/11/2017 | 12:13
79
הכובע בינתיים טעים לי מאוד
לצפיה ב-'אני באותה דעה איתך'
אני באותה דעה איתך
21/11/2017 | 14:03
24
73
אני כ"כ שמח שלא טעיתי באינסטינקטים שלי לגביו. 

המערכת שבנו סביב לברון היא שדכאה את הצוות המקיף כשלברון לא על המגרש ולא להפך, בטח לא באחריות קיירי. הכל באחריות טיירון לו וזה ממש משמח אותי ששחקן כ"כ מוכשר מראה לכולם שהוא יכול לסחוב קבוצה בעונה רגילה כמו שמעט יכולים לעשות בליגה (אפילו לא ראסל ווסטברוק) . 

אם קיירי עדיין לא מועמד ל MVP יש לנו בעיה במערכת השיפוט שלנו. היום בדאלאס הוא היה בלתי עציר.  
לצפיה ב-'לא יודע אם אפשר לדבר כבר במונחים של MVP'
לא יודע אם אפשר לדבר כבר במונחים של MVP
21/11/2017 | 15:00
2
65
ואולי לא הייתי מתנהל כמוהו עם הדרישה לטרייד, אבל הדעה שלי עליו מאוד השתפרה. לא להרבה שחקנים יש ביצים לשים זין ככה על לברון ולנסות להוכיח שהם מסוגלים לסחוב מערכת יותר טוב ממנו. זה עוד דרוש הוכחה בפלייאוף אבל בינתיים הוא מראה שהוא צדק בהחלטה שלו.
לצפיה ב-'לא חושב שהכוונה היתה לשים על לברון זין'
לא חושב שהכוונה היתה לשים על לברון זין
21/11/2017 | 15:24
1
62
כאילו קיירי שיחק בגמרים מול גולדן סטייט. הרגיש שהוא לא פחות טוב מסטף - להזכירכם פעמיים MVP רצוף - ואמר לעצמו ״ביקום בלי לברון, גם עליי היו מדברים ככה״.

אז הוא יצר לעצמו ״יקום בלי לברון״. לא נראה לי שהוא מנסה להוכיח משהו ללברון. לא חושב שלברון אמר לו ״היי אני הקינג, תשרת או תשב בחוץ״. אני חושב שלברון שחקן מאוד דומיננטי וקשה לייצר על ידו מנהיגות נוספת, וקשה לקחת אחריות. קיירי רצה את הדברים האלה פשוט, והבין שלצד לברון זה לא יקרה, אז הוא ביקש לעבור קבוצה.

אני לא חושב שיש איבה בין השניים, חוץ מהאיבה שנוצרה שלברון הבין שהוא עוזב ואיתו כנראה הסיכוי לאליפות.
לצפיה ב-'ברור שזו לא הייתה הכוונה'
ברור שזו לא הייתה הכוונה
21/11/2017 | 15:54
53
הוא לא ילד קטן. אבל להחליט שאתה עוזב את ממלכת לברון זה מהלך שצריך ביצים בשבילו. הוא ידע שלברון לא יאהב את זה, ואני בטוח שגם היו שכנועים מצד לברון, אבל הוא אמר "טוב, זין על מה שלברון חושב ורוצה, הקריירה שלי יותר חשובה", קם והלך. תחשוב לעומתו על קווין לאב שהגיע לחור כמו קליבלנד רק בגלל לברון, ומאז הוא הביץ' שלו ושק החבטות של קליבלנד כשלא הולך.

בעצם הדבר היחיד שהיה גורם לי להעריך את קיירי יותר זה אם לא היה דורש טרייד ומאיים לא להגיע לפתיחת האימונים אם לא יקבל את זה. פשוט היה מודיע שהוא לא מתכוון להאריך וזהו. השאר היה קורה מעצמו.
לצפיה ב-'אני עדיין הייטר'
אני עדיין הייטר
21/11/2017 | 17:13
13
72
מה אני אגיד לך- MVP זה לא רק השחקן הכי טוב בקבוצה עם המאזן הכי טוב. כשאני מנתח את הסיבות להצלחה של בוסטון אז בראש ובראשונה זה בראד סטיבנס שבדרך לקבל COY עם קבוצה מאומנת ברמה הכי גבוהה שיש. במקום השני הקשיחות והחוכמה ההגנתית של בוסטון. ואז אולי במקום השלישי היכולת האישית של קיירי או אפשר אפילו לומר ה-two man game שלו עם הורפורד.
הנתונים גם מצביעים בכיוון הזה, בוסטון קבוצת ההגנה הטובה בליגה אבל התקפית מדורגת כרגע במקום ה-20. האם קיירי הוא באמת הסיבה העיקרית להצלחה שלהם? לטעמי לא.

מבחינה טכנית קיירי כן במירוץ ל-MVP אבל אני לא חושב שהוא משחק ברמה הגבוהה ביותר, כמו הארדן או יאניס למשל.
לצפיה ב-'אני חושב שבאופן קלאסי חילקו את התואר הזה לשחקן הכי טוב '
אני חושב שבאופן קלאסי חילקו את התואר הזה לשחקן הכי טוב
22/11/2017 | 11:40
6
51
בקבוצה הכי טובה.

ככה קובי זכה בשלו, למרות עונות אישיות טובות בהרבה של לברון ודווייט הווארד.

ככה סטף זכה פעמיים רצוף.

הבחירה בראס שנה שעברה היא האנומליה, והוא היה צריך לעשות ממוצע טריפל דאבל ולזכות במלך הסלים בשביל הפרס הזה.

אם בוסטון תסיים במאזן הטוב (או השני הכי טוב אחרי גולדן) אז קיירי חייב לקבל את הפרס. אם יוסטון תסיים במאזן זהה (או עד כדי משחק שניים מבוסטון) אז אין ספק שהארדן (אם ימשיך ביכולת הנוכחית כמובן) גם יהיה בעל קייס טוב (כרגיל אפשר לציין).
לצפיה ב-'אני חולק עליך'
אני חולק עליך
22/11/2017 | 13:05
5
45
קובי זכה בשלו כי העיתונאים אמרו "וואלה, אם לא ניתן לו את התואר השנה מי יודע אם אי פעם הוא יקבל". הקבוצה הטובה בליגה הייתה בוסטון עם 66 ניצחונות, הלייקרס 57 בלבד.

קרי זכה ב-MVP הראשון שלו כשהוביל את גולדן לעונה היסטורית, שבר את שיא השלשות והיה השחקן הכי חשוב בה בפער. אתה לא יכול לשים את קיירי באותה השוואה.
ב-MVP השני של קרי הוא פשוט היה רמה מעל הליגה ולאף אחד אפילו לא היה קייס מולו.

תואר ה-MVP הוא תמיד שילוב של יכולת אישית והצלחה קבוצתית. הקבוצה של קיירי מאוד מצליחה בזכות ההגנה שלה אבל מירב הקרדיט בתחום הזה לא שייך לקיירי.
בראד סטיבנס נכון לעכשיו מאמן העונה, מספר רב של שחקני בוסטון מועמדים להיבחר לאולסטאר ולחמישיות העונה אבל קיירי בבירור לא מציג את היכולת הכי גבוהה בליגה, יש שחקנים שמשחקים רמה מעליו.
בוא נגיד שבוסטון תסיים עם 60 ניצחונות בזכות הגנה #1 והתקפה #12, בעוד שיוסטון תסיים עם 55 ניצחונות בזכות התקפה #2 והגנה #15. אתה לא חושב שלהארדן יש יותר מניות בהצלחה הקבוצתית של יוסטון מאשר המניות של קיירי בהצלחה של בוסטון? וזה עוד מבלי לדבר על היכולת האישית של הארדן שהיא פשוט יותר גבוהה מקיירי העונה.
לצפיה ב-'עונה להכל!'
עונה להכל!
22/11/2017 | 13:46
4
47
בעונת MVP של קובי אתה צודק, ומצד שני, בוסטון באמת היו טריו באותה עונה, של שחקני על. כמו שגולדן עכשיו. יש כאן הגיון דומה של להעביר את התואר לבא בתור.

קארי זכה ב-MVP הראשון שלו שנה אחת לפני העונה של ה-73-9. זה שהם היו קבוצה ממש טובה וזכו באליפות באותה עונה זה לא רלוונטי, כי הפרס מחולק על העונה הרגילה. בעונה הרגילה קארי היה השחקן הכי טוב בקבוצה הכי עם המאזן הכי טוב - מה שמתיישב די טוב עם ההגיון שהצגתי ואתה פוסל.

הטיעון שלך שהארדן וקיירי שחקנים התקפיים, ולכן אם ההתקפה של יוסטון טובה בהרבה מההתקפה של בוסטון אז להארדן יש יותר מניות הוא לא נכון בעיניי. DNA של קבוצה נקבע מהרבה פרמטרים. בראד סטיבנס מאמין בסט גיים ובהגנה חזקה וככה הקבוצה שלו משחקת. ד׳אנטוני מאמין בלרוץ מהר ולזרוק שלשות אז ככה הקבוצה שלו משחקת. יש דמיון מסויים בין הארדן וקיירי, אז אפשר לדמיין את הארדן משחק 1 בבוסטון ואת קיירי משחק 1-2 ברוקטס, והקבוצות עדיין בעיניי יישארו די דומות - בוסטון לא תהפוך לפלא התקפי לפתע, ויוסטון לא תהפוך למפלצת הגנתית. אני חושב שזה טיעון שנשמע מאוד הגיוני at first glance אבל כשצוללים יותר לעומק מבינים שזהות המאמן וזהות הצוות המשלים משפיעים יותר על הקבוצה מאשר ה-demeanor של הכוכב שלה.

נקודה אחרונה שאני רוצה להתייחס אליה זה שאתה מוריד מקיירי את ההישג בזכות זה שהוא מאומן ע״י סטיבנס - מועמד מוביל למאמן העונה.

אז... פופביץ׳ זכה במאמן העונה של כאשר דאנקן זכה ב-MVP. לארי בראון זכה בתואר כאשר אייברסון זכה ב-MVP. סטף זכה בתואר (בפעם השניה) כאשר קר היה מאמן העונה. ד׳אנטוני זכה בתואר כאשר נאש היה ה-MVP, מייק בראון זכה בתואר כאשר אימן את לברון שזכה בתואר MVP ואחרון חביב ת׳יבודו החדל אישים רכב על עונת ה-MVP  של דריק רוז לתואר מאמן השנה. כך שזה לא תלוש ובטח לא קייס. קבוצות טובות מנצחות הרבה משחקים, והפרסים מוענקים למי שתרם לניצחונות האלה - שזה כמובן המאמן והכוכב הגדול שלו. אז נכון בראון וד׳אנטוני בחיים לא היו זוכים בפרסים האלה אם לא היו מאמנים את לברון ונאש (למרות שד׳אנטוני זכה שוב השנה כשאימן את הארדן), אבל פופ ובראון הם מאמנים גדולים שאימנו שחקנים גדולים, וכך גם סטיבנס מאמן גדול (אני אומר את זה כבר הרבה זמן) שמאמן שחקן גדול - קיירי.
לצפיה ב-'נחלק לסעיפים'
נחלק לסעיפים
22/11/2017 | 14:10
3
57
1. אין לי בעיה עם הבחירה בקובי ב-MVP, פשוט הוא לא מהווה דוגמה לטענה שלך כאילו שאוטומטית נותנים לשחקן הכי טוב בקבוצה הכי טובה. ברוב המקרים וגם במקרה של קובי התואר מגיע לשילוב של יכולת אישית+הצלחה קבוצתית, זה מה שאני אומר מההתחלה.
לדעתי העונה יש מספר שחקנים טובים יותר מקיירי בשילוב של יכולת אישית+תרומה קבוצתית.

2. עונת ה-MVP הראשונה של קרי גם הייתה עונה היסטורית של הווריורס. הם ניצחו 67 משחקים, אולי כבר הורגלנו לזה אבל נכון לאותה תקופה זו הכמות הכי גבוהה מזה למעלה מעשור.
אני פוסל את ההנחה שלך שה-MVP הולך אוטומטית לשחקן הכי טוב בקבוצה הכי טובה. הוא הולך לשילוב של יכולת+הצלחה קבוצתית ובאותה עונה זה היה קרי.

למעשה האספקט העקבי היחיד לאורך כל תארי ה-MVP הוא שילוב של יכולת אישית+הצלחה קבוצתית. לפעמים זה באמת מגיע לשחקן הכי טוב בקבוצה הכי טובה, לפעמים יש מועמד טוב ממנו. אני חושב שהשנה יש מועמדים טובים מקיירי.

3. במבחן העין הארדן יותר חיוני לרוקטס מאשר קיירי חיוני לבוסטון. זה מגובה גם בנתוני התקפה/הגנה ובנתוני פלוס/מינוס.
לדאנטוני יש אחלה פילוסופיה אבל בלי הארדן היא לא עובדת בשיט. לסטיבנס יש אחלה פילוסופיה שעובדת גם ללא קיירי, וזו הסיבה שסטיבנס בעיני הוא דמות המפתח בבוסטון בעוד שהארדן הוא דמות המפתח ביוסטון.

4. התייחסתי לזה טיפה בנקודות הקודמות אבל נתעמת ישירות עם הנושא- מתי לתת קרדיט לשחקן ומתי למאמן? התשובה נעוצה בעיקר במבחן העין אבל יש גם נתונים שיכולים לגבות אותה.
כשאני מסתכל על הסיבות להצלחה של בוסטון התשובה היא בראש ובראשונה רמת אימון גבוהה, יש טביעת אצבע ברורה של מאמן בשני צדי המגרש ולא בכדי בוסטון משחקת טוב עם קיירי אבל גם בלעדיו.
יוסטון של הארדן נמצאת במקום אחר. עם כל הכבוד לפילוסופיה של דאנטוני, הרוקטס מסתמכים בעיקר על היכולת האישית של הארדן ובלעדיו שום דבר לא נראה דומה. דאנטוני מספיק חכם לתת להארדן את המפתחות ולהכווין אותו איך לשחק, אבל הסט גיים עצמו כמו גם היכולת ההגנתית לא עושים רושם של קבוצה מאומנת ברמה סופר גבוהה.

יש מקרים בהם זה גם וגם. לגולדן יש טביעת אצבע של מאמן והם גם מאוד תלויים בקרי (וזה מגובה בנתונים אגב). כנ"ל פופוביץ' ודאנקן בשנות השיא שלו.

הכל תלוי בדינמיקה. יש מאמנים שרוכבים על הכוכב שלהם כמו מייק בראון או ביירון סקוט. לתת את ה-MVP לקיירי זה הקצה השני של הסקאלה, שחקן שרוכב על המאמן שלו.

אין ספק שקיירי שחקן מעולה בעונה טובה אבל יש שחקנים יותר טובים ממנו בעונה יותר טובה, שגם חיוניים יותר ממנו להצלחה הקבוצתית. זו הסיבה שלטעמי אי אפשר לתת לקיירי את ה-MVP בהסתמך על העונה עד כה.
לצפיה ב-' מסכים עם הכל'
מסכים עם הכל
22/11/2017 | 14:17
44
אגב לדעתי יש כבר 3 מסומנים ברורים שיקבלו את התארים שלהם בסוף העונה:
MVP-הארדן
מאמן העונה-בראד סטיבנס
רוקי העונה- בן סימונס
לצפיה ב-'אז'
אז
22/11/2017 | 18:06
1
31
1. צודק, כתבתי לך גם בפוסט שקדם לשלך.
2. שנתיים לפני שגולדן ניצחו 67 משחקים, מיאמי ניצחו 66. לומר שזה ״הכמות הכי גבוהה מזה עשור״ זו סתם דמגוגיה כאילו להראות שהם עשו איזה משהו היסטורי, שלמעשה זו לא כמות חריגה של ניצחונות. זה כמו האנשים בשנה שעברה שאמרו שה-30ֿ/10/10 של ראסל זה יותר טוב מה-30/12/8 של הארדן, כי זה טריפל דאבל. אם היית מותח את הקו ב-65 ניצחונות במקום ב-67 אז פתאום זה לא היה ״היסטורי״.
יש בהחלט קורלציה גבוהה בין הקבוצה עם המאזן הכי טוב לבין זהות הזוכה ב-MVP. סבבה שאתה פוסל את הטענה הזו, אבל הקורלציה קיימת.

3. הפילוסופיה של דאנטוני עובדת מצויין בלי הארדן. עובדה, גם כשהארדן על הספסל הם מעיפים מלא שלשות ולא שומרים. גם כשהארדן על הספסל הם זורקים או לייאפ או שלשה, בפחות מ-7 שניות. זה שהם לא מנצחים בלעדיו זה משהו אחר. אתה חושב שבוסטון ינצחו 16 רצוף ללא קיירי (בהפרש שחקן הקלאץ׳ הטוב בליגה השנה, עם מדד PER של 78 בדקות הקלאץ׳ השנה, הבא אחריו לברון ג׳יימס עם מדד 46). כמו שהראיתי לך בפוסט הקודם, יש קורלציה בין COTY ל-MVP. את הארדן מאמן COTY הנוכחי, אבל אתה אומר בעצם ״סטיבנס מאמן טוב יותר, רואים בעין״. גם לדעתי ד׳אנטוני מאמן חרא, אבל זה שאתה אומר שסטיבנס דמות המפתח בבוסטון והארדן דמות המפתח ביוסטון זה סתם אוסף של ביטים שיוצא מהמקלדת שלך. גם נתוני הפלוס מינוס (שכביכול הסלטיקס מסתדרים יופי בלי קיירי) לא מוכיחים את זה. זו דיעה לכל דבר ועניין, והיא בטח לא טיעון רלוונטי כאן.

4. לפני שאייזיה תומאס הגיע לבוסטון, גם אז סטיבנס אימן שם, גם אז היתה שם רמת אימון גבוהה, ניהול משחק מצויין (שלא הזכרת) וטביעת אצבע של מאמן בשני צידי המגרש. בוסטון היתה קבוצת סף פלייאוף, וסטיבנס בכלל לא היה בדיבור ל-COTY. למה אז לא ועכשיו כן? כי יש לו סגל יותר טוב והם מנצחים.
בקיצור מה שאני מנסה לומר, מההתחלה, זה שהפרסים הולכים למנצחים. קרדיט הולך למנצחים. כל הפרסים האלה של ה-MVP, COTY הולכים לאנשים שתרמו בקבוצות מנצחות. ניצחת יותר, הקייס שלך יותר חזק. ולהיפך - ראה מקרה לברון שהוא Unanimously השחקן הטוב בליגה ע״י כל ה-GM, האוהדים ואנחנו פה בפורום - הוא לא זוכה ב-MVP כבר שנים, כי הוא לא מנצח מספיק בליגה. היש שחקן יותר חשוב לקבוצה שלו ממנו? היש שחקן טוב ממנו? ממש לא. אבל לא ניצחת, לא קיבלת.

אז כן, אם יוסטון ינצחו 52, והארדן יעשה מספרים מטורפים כמו בשנה שעברה, ומהצד השני קיירי ימשיך במספרים הפחות טובים שלו (בהשוואה להארדן), ובוסטון ינצחו 64 משחקים, אתה תראה יפה מאוד איך קיירי הולך עם הגביע (אם כמובן ההחלטה היתה בין שניהם).

ומעבר לזה, העיקרון שמועמדות או עוצמת המועמדות ל-MVP כרוכה בהצלחה קבוצתית, זה העיקרון הכי חשוב בעיניי. כי MVP אמיתי מביא ניצחונות, לא מספרים.
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
22/11/2017 | 19:55
106
2. אתה כנראה לא זוכר את עונת ה-67 ניצחונות של הווריורס. הם היו בוננזה, שברו שיאי point differential, הפכו למוקד של טירוף ולא היה עוררין בזמן אמת שמדובר בעונה היסטורית.
אני מבין שהעונה שאחריה, עם 73-9, יכולה להשכיח את זו הראשונה. אבל גם הראשונה הייתה מטורפת ויוצאת דופן בזמן אמת.
לא הבנתי למה זה דמגוגי לומר ש-67 זה מספר נדיר אם כמה עונות לפני זה מיאמי עשתה 66 (וגם רשמה רצף היסטורי של 27 ניצחונות).

מעולם לא פסלתי את קורלציה בין הצלחה קבוצתית לבין סיכוי לזכות ב-MVP. אם תקרא את מה שאני כותב, הצלחה קבוצתית היא 1 מתוך 2 קריטריונים עיקריים לצורך זכייה.  

3. נועם בחייאת. אתה אומר שהפילוסופיה של דאנטוני עובדת מצוין בלי הארדן חוץ מהקטע הזה שהם לא מנצחים?
אם הם לא מנצחים מה בדיוק עובד מצוין? זה לא עובד.

מספיק להכניס לי מילים לפה. איפה כתבתי שבוסטון הייתה מנצחת 16 רצוף בלי קיירי? חלאס להמציא דברים.

אוסף הביטים שיוצא מהמקלדת שלי הוא הדעה שלי. פורום הוא מקום כזה שאנשים מביעים בו את דעתם. חבל שאתה לא מסוגל להתמודד עם הטענות שאני מעלה ומדרדר ככה את הדיון.
כן- אני חושב שסטיבנס דמות המפתח בבוסטון והארדן דמות המפתח ביוסטון. זו ההתרשמות שלי מהקבוצות. יש לזה חיזוק בנתוני פלוס/מינוס וגם בנתוני התקפה/הגנה. אם יש לך משהו ענייני לומר- בבקשה.

4. נכון, פרסים הולכים למנצחים. הם הולכים גם לטובים ביותר. האלמנט שחוזר כאן הוא שילוב של הצלחה קבוצתית+יכולת אישית.
אני חושב שבנקודת הזמן הזאת יש שחקנים יותר טובים מקיירי בשקלול של השניים. הארדן הוא דוגמה לשחקן שגם משחק כדורסל יותר טוב וגם חיוני יותר להצלחה הקבוצתית.

זה לא סותר את הטענה שפרסים מגיעים למנצחים- מאמן העונה, חמישיות עונה וחמישיות הגנה, השחקן המשתפר- בכולם יש לבוסטון מועמדים טובים.
לצפיה ב-'כרגע הוא מוביל את הקבוצה שלו'
כרגע הוא מוביל את הקבוצה שלו
22/11/2017 | 14:07
5
44
לעונה מהסרטים.. ואי אפשר לשפוט עונה רק בגלל מספרים, למרות שזה מדד נוח לרוב. 
אני אבהיר: קיירי אירווינג הוא לא ה MVP שלי.
העונה עוד לא התפתחה, למעשה היא משעממת בדיוק כמו העונה שעברה, אולי טיפה פחות, אז אני לא בדיוק יודע גם לאן היא יכולה להתפתח. יאניס, הארדן ולברון כולם במרוץ אני טוען שהוא מועמד ל MVP וגם בחמישייה הראשונה של המועמדים. 

וכן, אתה הייטר
לצפיה ב-'אתה מסתפק באמירות כלליות'
אתה מסתפק באמירות כלליות
22/11/2017 | 14:18
4
45
למה שלא תתייחס לטיעונים שאני מעלה?
עזב מספרים- האם אתה חושב שקיירי חיוני להצלחה של בוסטון באותה מידה שהארדן חיוני להצלחה של יוסטון?

אגב אני לא מתווכח האם קיירי בטופ 5 מועמדים או בטופ 10. בעיני יש כרגע שני מועמדים בלבד שאפשר לבנות להם קייס ל-MVP ואלה הארדן ויאניס.
לצפיה ב-'מה עם לברון? אם קליבלנד יסיימו עם 55 נצחונות הוא צריך'
מה עם לברון? אם קליבלנד יסיימו עם 55 נצחונות הוא צריך
22/11/2017 | 21:53
1
39
להיות בדיון.

לכל עונה היה את הסיבות שלה אבל זה הזוי שאנחנו כבר 4 שנים בהסכמה מלאה (אולי למעט סוף העונה הרגילה של 15/16) שלברון הוא השחקן הכי טוב בליגה ואין לו אף MVP להראות. אז נכון שהוא לא נותן 100% בעונה הרגילה אבל רבאק, הוא הכי טוב. כמו שפופ המאמן הכי טוב.
לצפיה ב-'מסכים, לברון משחק ממש טוב אבל כל עוד קליבלנד'
מסכים, לברון משחק ממש טוב אבל כל עוד קליבלנד
22/11/2017 | 22:34
35
מדשדשת אני לא חושב שיש לו קייס. אם הקאבס ימשיכו להתאושש הוא גם בדיון.

לצפיה ב-'רוב מה שאמרת לא סותר את מה שאני אמרתי'
רוב מה שאמרת לא סותר את מה שאני אמרתי
23/11/2017 | 15:26
1
25
אמרת שהיכולת האישית שלו/ משחק עם הורפורד מקום שלישי.. מקבל את זה מה אני אגיד לך. 

האמירה שלי מבוססת על מונחים שהם לא סטטיסטים ובמקרה הם גם קצת מגבים אותי ולגמרי מגבים אותך (אין סתירה מלאה בין מה שאנחנו אומרים, אלא בהסקת המסקנות) 

קיירי מוביל את הקבוצה שלו, לעונה מצוינת.. האם הוא מקבל את העזרה שהוא צריך לקבל? כן.. 

אבל אפשר גם להסתכל על עוד שחקנים שמקבלים את העזרה שהוא מקבל ולא עשו את מה שעשה בזמנו וכו'.. הדוגמה הכי טובה היא טורונטו ולאורי/ דרוזן מי שתבחר מהם. היה להם צוות משלים מצוין ובסוף הם היו לוזרים. 

הנוכחות של קיירי על המגרש מורגשת כאלפא דוג של הקבוצה וזה חשוב גם בקבוצות שהם תלויות מערכות כמו של ברד סטיבנס. אני מקווה שזה מתייחס מספיק לטענות שלך. 

לגבי הטענה עם הארדן ויאניס, כרגע להארדן יש קייס לגיטימי ויאניס הוא בקליבר של MVP שבסופו של דבר לא מקבל את העזרה שצריך. מצד שני הקבוצה בלעדיו שווה פלייאוף במזרח. יש פה בעד או נגד. אני כן חושב שיאניס עדיף על קיירי כשחקן, בכל צורה. 

זה לא הופך את קיירי לMVP לא לגיטימי בעיניי ואם אתה חושב שהוא לא לגיטימי אז סבבה לך, סובייקטיבי אבל לדעתי אתה טועה. המספרים של קיירי אולי פחות טובים משנה שעברה אבל התפקיד שלו הרבה יותר גדול והוא עומד בדרישות התפקיד למעלה מהמצופה. 

אתה מצפה ממנו להיות סטף? סטף הוא הפוינט הגארד השני הכי טוב ב NBA אחרי הארדן.. זה לא אותו קליבר של כשרון בעיניי. בסופו של דבר לקיירי יש יתרונות מסוימים על סטף - הוא יכול לשמור טוב כמו סטף, למסור כמו סטף ולא לקחת זריקות הזויות כשברור שהמומנטום לא אצלך (גמר 2016). אגב אני חושב (ולא מציב פה עובדה) שההסתברות שבבקלאץ' קיירי יקלע זריקה גבוהה יותר משל סטף.  

העניין הוא שיש פה דיון לגיטימי ואם יש פה דיון לגיטימי אז קיירי מועמד לגיטימי. 

אין לי כ"כ מה להוסיף בנושא. הדעות שלי לא חלוקות. אני שמח שהוא האכיל רבים מהמדיה בכובעם. הם טענו שהוא לא מסוגל לסחוב קבוצה. הוא כן. השאלה לאן ולמה משווים אותו?  אמרו שכשקליבלנד יורדת מהמגרש האחריות עליו וצודקים אבל אולי הוא לא הבעיה - וזה בדיוק מה שהוא הראה.
לצפיה ב-'אתה אומר על קיירי דברים טובים ונכונים'
אתה אומר על קיירי דברים טובים ונכונים
23/11/2017 | 15:41
22
העניין שזה לא מספיק טוב בשביל MVP העונה בהתחשב ביריבים שלו. קיירי השחקן הכי טוב בבוסטון והוא נהדר בקלאץ'. אבל כשאתה אומר שהוא לא באותו קליבר של קרי או הארדן זה שומט את הקייס שלו ל-MVP, לפי דעתי. אתה בעצם אומר שהוא עושה עונה מצוינת בהתחשב בציפיות ובנסיבות, אבל עדיין יש חבורת שחקנים יותר טובה ממנו. אני מסכים וחושב שה-MVP אמור להגיע לשחקן מאותה חבורת עלית.

אגב המקרה של הארדן מורכב. כרגע הוא ה-MVP בחסרונו של כריס פול, אבל אולי עם החזרה של פול הדינמיקה תשתנה. נמשיך לעקוב.
לצפיה ב-'הפוך...'
הפוך...
21/11/2017 | 20:56
6
69
ראסל הוביל את אוקלהומה לפלייאוף לבד, מדובר בקבוצה שלא הייתה מסוגלת לקלוע סל שדה כשהוא לא על המגרש.
בוסטון הוכיחו כבר שהם מעולים גם כשקיירי לא על המגרש.

עם כל הכבוד לקיירי, בוסטון קבוצה מעולה והוא לא סוחב ערימה של עגלות. ראס כן עשה את זה, כנראה בצורה הכי מרשימה ששחקן סחב עגלה מאז לברון של קליבלנד ב2007.
לצפיה ב-'הם לא באמת הוכיחו את זה לדעתי'
הם לא באמת הוכיחו את זה לדעתי
22/11/2017 | 13:36
5
12
לצפיה ב-'מבחינת נתוני פלוס/מינוס'
מבחינת נתוני פלוס/מינוס
22/11/2017 | 13:44
4
43
בוסטון +8.5 כשקיירי על המגרש, +7.5 בלעדיו.
אין לי ספק שלקיירי יש אפקט, במיוחד כשלוקחים בחשבון שהספסל של בוסטון טוב מרוב הספסלים בליגה, אבל זה עדיין מצביע על קבוצה שמשחקת טוב גם בלי הכוכב שלה.

אם תשווה להארדן למשל שיוסטון באמת מתבססת עליו, הם +11 עם הארדן ו+1 בלעדיו.
אצל יאניס הקבוצה רק +3 איתו על המגרש אבל מתפרקת -20 בלעדיו.

זה לא שנתוני הפלוס/מינוס צריכים לקבוע מי ה-MVP אבל הם מחזקים את הטענה שקיירי לא אחראי להצלחה של בוסטון באותה מידה שהארדן אחראי להצלחה של יוסטון, למשל.
לצפיה ב-'אם אתה יכול להביא גם את של ראסל מעונה שעברה'
אם אתה יכול להביא גם את של ראסל מעונה שעברה
22/11/2017 | 22:11
3
27
זה יסגור את הדיון מעולה
לצפיה ב-'+4 כשהוא על המגרש, -8 כשהוא על הספסל'
+4 כשהוא על המגרש, -8 כשהוא על הספסל
22/11/2017 | 22:26
2
27
הנטייה היא להסתכל על הפער בין רייטינג עם השחקן לרייטינג בלעדיו.
מהבחינה הזאת קיירי העונה הוא +1, הארדן +10, ווסטברוק בעונה שעברה +12.

כמו כל נתוני פלוס/מינוס הם נלקחים בעירבון מוגבל אבל במקרה הזה הם די מתארים את התלות הגבוהה של הקבוצה בהארדן ובווסטברוק, לעומת התלות הפחותה של בוסטון בקיירי.
לצפיה ב-'case is rested'
case is rested
22/11/2017 | 22:58
1
8
לצפיה ב-'case didn't even start to exist'
case didn't even start to exist
23/11/2017 | 20:04
18
ובטח שלא על בסיס +/- גרידא.. 

תן לעונה לעבוד, אחרי 82 משחקים תשווה בין הנתונים של ראסל לבין הנתונים של קיירי מנורמלים לפי משחקים ששיחקו ולא שיחקו. 

אל תהיו ליצנים
לצפיה ב-'אורלנדו - אינדיאנה: כשבוגדה קולע אפשר לכבות אורות'
אורלנדו - אינדיאנה: כשבוגדה קולע אפשר לכבות אורות
21/11/2017 | 19:47
1
45
רבע א': משחק מפוזר מוביל לאיבודי כדור שמובילים לנקודות במתפרצות
4 דקות מהפתיחה, 14 מ-16 הנק' הראשונות במשחק הן תוצאה של איבודי כדור [8 לזכות אורלנדו].

31-34 לאינדיאנה בסיום הרבע הראשון. אינדיאנה עם 65% מהשדה, אורלנדו עם 58%. אורלנדו עם 7 איבודי כדור ברבע. תדיאוס יאנג עם 10 נק' ב-5 מ-5 מהשדה וויקטור אולדיפו עם 9 נק' מובילים את אינדיאנה. בצד השני, ניקולה ווצ'ביץ' עם 10 נק' ב-4 מ-5 מהשדה [2 שלשות]. אורלנדו עם 5 מ-7 משלוש, אינדיאנה עם 1 מ-3.

רבע ב': משחק תחרותי, כדורסל טוב
אינדיאנה עם פתיחת 3 מ-17 מהשדה עד לאמצע הרבע, אבל רק פיגור 3 בזכות עבודה טובה בהגנה שמגבילה את כמות הזריקות של אורלנדו. בדקות הבאות הגנה חזקה של אינדיאנה מובילה לחטיפות, שמובילות לסלים קלים במתפרצות ויתרון. בפוזשנים האחרונים, איבודי כדור של אינדיאנה מובילים לנקודות בצד השני ומחזירים את היתרון לאורלנדו.

50-55 לאורלנדו במחצית. אורלנדו ב-51% מהשדה, אינדיאנה ב-43%. 12 שינויי יתרון במחצית הראשונה ו-5 פעמים שיוויון. יתרון השיא במשחק עד עכשיו של אינדיאנה - 6, אורלנדו - 5. אולדיפו עם 13 נק', תד יאנג עם 10 וסאבוניס עם 10. ווצ'ביץ' מוביל את אורלנדו עם 14 נק'.

רבע ג': ריצה שכל כולה בוגדנוביץ' ואולדיפו
בוגדנוביץ' עם 7 נק' ב-5 הדקות הראשונות, נכנס לזון אחרי מחצית ראשונה שקטה. ווצ'ביץ' בצד השני עם הרבה נוכחות בצבע עושה נקודות מבפנים ומבחוץ, מאוד נייד. בדקות הבאות ויקטור אולדיפו לוקח אחריות והובלה, הולך לקו ומשיג נקודות קלות בחדירות.

כ-4 דקות לסיום הרבע, בוגדנוביץ' עם שלשה נוספת מחזיר לנו את היתרון הגדול במשחק עד כה - 6 הפרש. הפייסרס מסיימים את הרבע בריצת 7-20, ואחרי שלושה רבעים התוצאה היא 72-78 לאינדיאנה. בוגדנוביץ' עם 13 נק' ברבע נראה חד. אולדיפו עם רבע של 9 נק', הרבה הליכות לקו. הם הובילו.

רבע ד': סלי קלאץ' של בוגדנוביץ'
בפתיחת הרבע, ממשיכים מאיפה שהפסקנו - בוגדנוביץ' עם שלשה, יתרון 9.
4 דקות לסיום, שלשה נוספת של בוגדה נותנת יתרון דו-ספרתי לראשונה במשחק - 11. זה רק שניות לאחר שאולדיפו ירד לחדר ההלבשה עם עבירה חמישית ופציעה קלה. לא באמת פציעה, הוא יחזור תוך כמה דקות. רבע חלש התקפית של אורלנדו, האחוז צנח בחצי השני, המון איבודים, לא קולעים עונשין כל המשחק.

2 דקות לסיום, שתי שלשות של אורלנדו, אחת של ארון גורדון ושנייה של אוון פורנייה, מורידות ל-5 הפרש. משחק פתוח, בערך. בצד השני, אולדיפו מגיב עם אנד וואן. קולע מהקו. יתרון 8, 1:30 לסיום. נראה סגור.

פורנייה עם עוד שלשה! שוב רק 5 הפרש, אבל השעון עובד לטובתנו. עצירה ואז בסוף שעון ארון גורדון עם הגב לסל במהלך נהדר קולע זריקה קשה מחצי-מרחק על תד יאנג. רק 3 הפרש, 50 שניות לסיום.

פסק-זמן. חוזרים, וחוזרים טוב! אולדיפו חותך את ההגנה ובסוף שעון מוציא לבוגדנוביץ', שמקפיץ את השומר שלו ועולה לשלשה -- מאני! 6 הפרש, 30 שניות לסיום. אני קורא בול גיים.

בצד השני, ווצ'ביץ' מעיף שלשת התאבדות שלא נכנסת, כדור אינדיאנה, נגמר הסיפור.

97-105 לאינדיאנה בסיום. שתי הקבוצות קלעו באזור ה-42% מהשדה לאחר אזור ה-60% ברבע הראשון, כאשר אורלנדו עם 33% בלבד במחצית השניה. 42% מהשדה זה האחוז השני הכי נמוך של אינדיאנה העונה. אינדיאנה עם הפסד 1 בלבד ב-10 משחקים בהם קולעת ב-40% או יותר משלוש [הלילה - 8 שלשות], כאשר גם אותו הפסד היה נגד הניקס במשחק שהובילה ב-16. אבל סיפור המשחק הוא איבודי כדור בצד אחד - 22 של אורלנדו לעומת חטיפות של אינדיאנה - 17. אינדיאנה היתה רחוקה רק 2 חט' משיא הקבוצה שנקבע בניצחון על וושינגטון בולטס באפריל, 1984. אורלנדו ניצחה בנק' מאיבודי כדור [18-26], אבל עשתה את רוב הנזק בדקות מבולבלות בפתיחת המשחק ובדקות האחרונות של המחצית הראשונה. מדובר בניצחון חוץ שישי של הפייסרס כאשר בעונה שעברה הגיעו לזה רק בסוף חודש ינואר.

מצטיין המשחק: ויקטור אולדיפו. 29 נק' [19-8 מהשדה, 2-1 משלוש, 14-12 מהקו], 9 ריב' [2 בהתקפה], 5 אס' [1 איבוד כדור] ושיא קריירה של 7 חט' ב-34 דקות. היה אגרסיבי, גם אם איבד כדורים, והלך לקו הרבה בדקות הריצה ברבע השלישי. צבירת הנק' שלו היתה טובה מאוד - 9 ברבע הראשון, 4 ברבע השני, 9 ברבע השלישי ו-7 ברבע הרביעי;

בוגדנוביץ' עם 26 נק' [5 שלשות] באחוזים טובים. קלע 24 מה-26 במחצית השניה. השלשות היו 'דגרים' שהרחיקו כל פעם את אורלנדו. בדקות ההכרעה שלשה שלו מאסיסט של אולדיפו סגרה את הסיפור. בוגדנוביץ' קלע 8 שלשות במשחקו הקודם נגד אורלנדו בעונה שעברה במדי וושינגטון והלילה הוא משחק שלישי בעשרה ימים שבוגדנוביץ' קולע לפחות 5 שלשות;

באורלנדו, ווצ'ביץ עם 25 נק' [19-11 מהשדה, 6-3 משלוש] ו-13 ריב' [7 בהתקפה] ב-29 דקות היה המוביל באורלנדו בדקות הטובות שלהם בהתקפה. מיילס טרנר הובס, ואפילו שאני לא יכול לייחס את זה לווצ'ביץ', הנוכחות שלו היתה גדולה במשחק הזה והוא תקף את הסל גם מבפנים וגם מבחוץ וזה היה משמעותי בהרבה דקות;

ליין ליף: לראשונה העונה שטי ג'יי כשיר ולא מקבל דקות. יש לו 12 דקות בלבד בארבעת המשחקים האחרונים כולל הלילה. מקמילן הלך על רוטציה של 8 שחקנים ועשה עבודה טובה עם הדקות של הספסל [כל השלושה עם 20 דקות או יותר]. אני מתחבר לפילוסופית המשחק ואני חושב שהזכרתי את זה בתחילת העונה - אתה בחוץ נגד קבוצה ברמה שלך, המשחק הוא תחרותי ופתוח לכל - אין שום סיבה לא להשתמש בשחקנים הטובים ביותר שיש לך אם זה עובד ואתה מקבל מהם דקות טובות. אתה רוצה לנצח, אז אתה עושה מה שצריך. התנהלות נכונה ולא מובנת מאליה בליגה של רוטציות ו-82 משחקים.

המשחק הבא -- אנו זוכים למנוחה ארוכה וחיונית לאחר 3 משחקים ב-4 ימים [ניצחנו את כולם! יש!] כאשר המשחק הבא יהיה בבית, נגד טורונטו [ו']. אינדיאנה רוכבת על רצף של 4 ניצחונות [השלישי הכי ארוך כרגע בליגה] ומקום 8 במזרח.
לצפיה ב-'לא חושב שהיה כדורסל טוב באיזשהו שלב'
לא חושב שהיה כדורסל טוב באיזשהו שלב
21/11/2017 | 22:18
43
המון איבודי כדור והאמת שראו שאנחנו בלילה שני של בק2בק + רוטציה של 8 שחקנים, הרבה שחקנים היו מתחת לרמתם הרגילה (בעיקר קוליסון). על אולדיפו זה לא משפיע, ככל שהמשחק מתקרב לסוף פערי האתלטיות לטובתו מורגשים כשהשומרים שלו עייפים. בכלל אני נורא אוהב את האיזון בקבוצה - משחק קודם הוא לא זרק הרבה וסיים ערב שקט כי כולם התפוצצו, הפעם ה29 נקודות שלו היו נחוצות כדי לנצח וזה מה שקרה.

בוגדנוביץ' זה שיחוק ענק. הייתה לי הרגשה טובה לגביו, הוא חזק בקטע של יעילות, בוחר טוב את הזריקות שלו ואני אוהב שחקנים כאלה, אבל גם אני לא האמנתי שהוא עד כדי כך טוב.

אני קצת חושש שהרוטציה הקצרה תפגע בנו בטווח הארוך. מקווה שהחזרה של רובינסון (מתישהו בדצמבר) תפחית מהעומס. אני גם די מצפה לראות אותו בעונת חוזה ובפלטפורמה מושלמת כדי לפרוץ.

באורלנדו התשמתי מהקליעה של ווצ'ביץ', אם הוא לא רק תפס יום אז זו הפתעה נעימה, אני נוטה לחשוב שהוא באמת השתפר כי הטכניקה שלו בזריקה מאוד יפה. מי שכבר אפשר לכתיר כבאסט זה אלפריד פייטון שלא רק שהקליעה שלו הולכת ונראית גרוע יותר (אפילו מהקו הוא חלש) גם שפת הגוף שלו כאילו משדרת שהוא התייאש כבר ומבין שמהעונה הבאה הוא כבר יתחיל במאבקי הישרדות בליגה. ובלי קשר, שמישהו יתפוס אותו כבר ויעביר מסור חשמלי על הראש שלו. אני לא יכול לראות את הדבר הזה.
לצפיה ב-' 47 נקודות לאירווינג, בלי לברון עושה חייל '
47 נקודות לאירווינג, בלי לברון עושה חייל
22/11/2017 | 13:46
35
16 נצחונות רצוף!
לצפיה ב-'משחקי הערב+לילה'
משחקי הערב+לילה
19/11/2017 | 19:09
23
61
ב-22:30 טורונטו-וושינגטון. קרב קלאסי במזרח בין שתיים מהטוענות לסגנות.

מיאמי- אינדיאנה: קרב ישיר על הפלייאוף. שתי הקבוצות משחקות כדורסל חיובי שלא לגמרי מתבטא במאזן.

ברוקלין- גולדן: יהיה קצב מטורף ומבול של נקודות.

מינסוטה- דטרויט: האם זה המשחק המרכזי? למרות ששתי הקבוצות מחזיקות במאזן יפה 10-5 הן לא עד כדי כך חזקות בפועל. הפיסטונס כבר ניצחו אותנו אצלהם בבית, בחוץ הולך להם יותר קשה ואני מקווה שנוכל לנצל זאת. מי יתן והפעם נופיע לשתי המחציות, בניגוד לכמה מהמשחקים שלנו לאחרונה.

פיניקס- שיקאגו: אחלה הזדמנות לאחת הנמושות האלה לאסוף ניצחון.

לייקרס- דנבר: הנאגטס ניצחו 6 מ-8 האחרונים וינסו להמשיך ולנצל את הלו"ז הנוח.
לצפיה ב-'הרגשה שלי שתמיד המשחקים המוקדמים בערבי ראשון'
הרגשה שלי שתמיד המשחקים המוקדמים בערבי ראשון
19/11/2017 | 19:15
2
65
כוללים או אטלנטה או את טורונטו. אבל אין לי כח לבדוק..

לצפיה ב-'נראה לי שגם קליבלנד, קליפרס, בוסטון, ניקס'
נראה לי שגם קליבלנד, קליפרס, בוסטון, ניקס
19/11/2017 | 20:23
1
20
לצפיה ב-'בכל מקרה ברוב הזמן זה משחקים לא משהו מן הסתם'
בכל מקרה ברוב הזמן זה משחקים לא משהו מן הסתם
19/11/2017 | 20:53
51
משאירים את המשחקים הטובים לפריים טיים
לצפיה ב-'מחצית מוזרה'
מחצית מוזרה
20/11/2017 | 01:08
2
63
אנחנו לא פוגעים מה3 ומיאמי ממטירה חופשי מחוץ לקשת ועדיין יתרון 3 בהפסקה. אנחנו יותר טובים בכל פרמטר אחר אפשרי והשלשות פשוט מחזיקות אותם במשחק, היו דקות שהם פשוט לא ניסו לייצר שום התקפה אחרת חוץ מליידות שלשות. אלינגטון עלה מהספסל וקלע 4 מ6 ל3 בתוך 6 דקות, הזוי.

והקהל של מיאמי רשמית הקהל הכי גרוע בעולם. זו לא קבוצה ממש רעה והאולם 2/3 ריק.

נראה שטרנר קרא קצת בפורום ובא להוכיח לי משהו, הוא עם 20 נקודות במחצית פשוט לא מחטיא.
לצפיה ב-'מעולם לא זוכר את אינדי משחקת ברמה כזאת בהתקפה'
מעולם לא זוכר את אינדי משחקת ברמה כזאת בהתקפה
20/11/2017 | 02:10
1
58
גם לא בשנים של גמר המזרח. מקמילן אחרי כל הביקורות בעונה שעברה הוא מועמד למאמן העונה בינתיים.
לצפיה ב-''
20/11/2017 | 09:33
36
התרשמתי שאינדיאנה קבוצה מאוד דינמית שמשחקת נכון ובלי אגו.
לצפיה ב-'לונזו עם עוד טריפל דאבל...רק אומר'
לונזו עם עוד טריפל דאבל...רק אומר
20/11/2017 | 07:08
3
22
לצפיה ב-'מדד +/- של 29+'
מדד +/- של 29+
20/11/2017 | 07:32
54
שני איבודים על 11 אס'
רכז שקטף 16 רב' (יותר משליש הריבאונדים של כל הקבוצה 46)
כאשר הולך אז הולך
לצפיה ב-'או שהוא עושה 4 4 4 כזה או שהוא עושה טריפל דאבל. הזוי.'
או שהוא עושה 4 4 4 כזה או שהוא עושה טריפל דאבל. הזוי.
20/11/2017 | 14:38
17
לצפיה ב-'הלייקרס קיבלו תרומה אקרוס דה בורד'
הלייקרס קיבלו תרומה אקרוס דה בורד
20/11/2017 | 17:12
53

70 נק' זה הכי הרבה במחצית שהלייקרס קלעו מאז ה-30 בנובמבר, 2012 נגד ... דנבר. מסרו גם מעל 20 אס' במחצית. "זה טוב?" כן, זה הרבה. יוקיץ והמאמן מייק מלון הורחקו אחרי ויכוחים עם השופט - לא ראיתי שום ויכוחים מצד יוקיץ' שהצדיקו הרחקה, אבל זה ליגה של שופטים, את זה אנחנו כבר יודעים. לונזו היה קומסי-קומסה עד לדקות האחרונות של הרבע השני ואז פתח מבערים עם שלשה ואסיסטים, והתחיל סוג של להוביל את הקבוצה עם כמעט טריפל-דאבל במחצית. עוד קודם לכן הוא תרם באופנסיב ריבאונד ועשה עבודה טובה אול-אראונד. הלייקרס שלטו לחלוטין בריבאונד ועשו 20 הפרש עוד לפני ההרחקה של יוקיץ', כך שלדנבר לא היה מה למכור במשחק החל מהרבע השני. ללייקרס גם היו כמה מהלכים לא טובים כמו מתפרצת של 5 על 1 שהסתיימה באיבוד, החטאת לייאפ של ג'וליוס רנדל, וכדומה.

המחצית השניה היתה כמו הראשונה. 9:30 דקות לסיום לונזו השיג את האסיסט האחרון בשביל הטריפל-דאבל במהלך שבו סידר שלשה לג'וליוס רנדל.

לא יצאתי בתחושה שזה משחק טוב של הלייקרס, אולי קשה לרצות אותי וזו הסיבה, אבל אני לא יכול להתלונן על מה שהוא אחד המשחקים היותר טובים של ג'וליוס רנדל, קלארקסון ולונזו. מה שהלייקרס צריכים זו יציבות.
לצפיה ב-'כל הכבוד לסטיב קר, פינק את עומרי במקום בחמישיה'
כל הכבוד לסטיב קר, פינק את עומרי במקום בחמישיה
20/11/2017 | 07:26
3
69
על חשבון KD הפצוע קלות, עומרי עשה 12 נק' 8 רב' 1 אס' 2 חסימות ב 23 דקות, שורה סטטיסטית ממש נחמדה, בעיקרון גם קלע 6 מ 10 מהשדה (2 החטאות מתוך ה 4 היו ממש מיותרות), רק חבל שברוקלין מחקו פיגור 25 במחצית שנייה (כאשר סטף יצא ב 6 PF זה כבר היה ממש מלחיץ)
לצפיה ב-'עוד 30 שנה עומרי יאמר לנכדים שלו'
עוד 30 שנה עומרי יאמר לנכדים שלו
20/11/2017 | 09:37
72
אני שיחקתי ביחד עם סטף, הארדן, קאזינס ודוראנט
Wtf did you do?
לצפיה ב-'לפני שנה בדיוק כספי סופסל בסקרמנטו'
לפני שנה בדיוק כספי סופסל בסקרמנטו
20/11/2017 | 17:34
1
54
כאשר מט בארנס הועדף על פניו, ולא לשכוח את החבר אנתוני טוליבר שהפגין יכולת טובה וגם לא קיבל יותר מדי קרדיט [דקה פה, דקה שם]. הלילה כספי פתח בחמישייה של אלופת העולם, מט בארנס יושב בבית ומחכה להצעות ואנתוני טוליבר הוא שחקן רוטציה לגיטימי בדטרויט. ובינתיים בסקרמנטו, דייב ייגר מאמן קבוצה כושלת שאף אחד מהצעירים לא עשה בה התקדמות -- אני לא סולטי, אבל גם לא נשאר צנוע, מותר לי להתפוצץ.

גולדן סטייט עלתה ליתרון דו-ספרתי מהיר וגמרה את הסיפור ברבע השני כשההפרש כבר הגיע ל-28 בשיא. לא משנה איזה חמישייה ניסה סטיב קר, היתה דעיכה במחצית השניה
שדרשה בדקות האחרונות החזרה של סטף, אף-על-פי שכבר שיחק באזור ה-30 דקות עד אותה נקודה. מדובר בערב שני של בק-טו-בק וזה הדבר האחרון שרצינו. נכנס, לא הספיק להגיד 'רובינסון קרוזו' וסיים את המשחק עם עבירה שישית מה שהכריח את קליי להתעורר ולהתחיל לקלוע את הזריקות שהחטיא כל המשחק - צ'אקה אחר צ'אקה, סגר את הסיפור, שלום, המפתחות בפנים. סטף במשחק גדול עם 37 נק', היה הכי יעיל שאפשר, פלירטט עם הטריפל-דאבל.

עמרי ניצל טוב כבר מן הפתיחה את הדקות שלו בחמישייה. עשה 3 מ-6 מהירים מהשדה [3 החטאות לייאפ]. ברבע השני לא שיחק. ברבע השלישי אותו סיפור, רץ טוב עם החמישייה הראשונה והוריד ריבאונדים בקצב שכמעט הביא אותו לדאבל-דאבל. חזר ברבע הרביעי כשההפרש ירד, אבל אחרי כמה פוזשנים שבהם לא היה מעורב בעוד שהגנתית לא הצליח לשמור את החילופים בהגנה על דינווידי ואלן קראב, סטיב קר הוציא אותו והלך עם הרכב אחר.

זה לא היה משחק רגיל. ברוקלין הגיעה לכמות בלתי נגמרת של שלשות חופשיות שלא נכנסו כל הערב. זרקו 39 עונשין [69% בלבד] ו-48 שלשות [33% בלבד]. המון זריקות פנויות שלא נכנסו כל הערב, את המבטים הם קיבלו. עם זאת, אי אפשר לבטל את זה כחלק מהמשחק ולהגיד שאם היו קולעים היו מנצחים, מפני שהם עשו את הממוצע שלהם, זו הרמה שלהם, האחוז משקף את היכולת הכללית. ובכלל, אם היו מצליחים להוריד את ההפרש בשלב מוקדם כל המשחק היה מקבל אופי אחר וגולדן סטייט היתה מגיעה במוכנות אחרת לרבע הרביעי. בקיצור, אני לא מתייאש ממה שראיתי במחצית השניה ולא סופר את זה. בשורה התחתונה, הווריורס ניסו להעביר את המשחק נגד יריבה חלשה ולהמשיך למשחק הבא. זה ערב שני של בק-טו-בק, בחוץ, רק תשמור את עצמך בריא, ההפרש לא מעניין וככה זה היה נראה דקות ארוכות. עכשיו יומיים מנוחה מלאים ואז משחק באוקלהומה סיטי. אני מניח שהשחקנים ינצלו את החופשה הקצרה [בחוץ, בניגוד למשחקי בית, לא נהוג לנצל את זה לאימונים רציניים] לעשות איזה ערב גיבוש בין השחקנים. אתם יודעים, באולינג או קריוקי או מועדון חשפנות, משהו בסגנון. זה לדעתי דבר שמאוד יכול להוסיף לקבוצה, קצת הפוגה מכדורסל.

לצפיה ב-'הגנת הצבע של ברוקלין לא קיימת'
הגנת הצבע של ברוקלין לא קיימת
20/11/2017 | 18:32
39
לגולדן נמאס לשמור במחצית השנייה וברוקלין הגיעה להמון מבטים פנויים אבל זה הרבה בגלל שהמשחק נכנס לגארבג' בשלב מוקדם.
אגב יש משהו בקוון לוני, אני לא יודע במה הוא טוב אבל הוא עושה מהלכי כדורסל נכונים. אותו דבר אפשר לומר על קייל אנדרסון, שניהם שחקנים לא טובים אבל מבצעים הרבה פעולות טובות.
לצפיה ב-'הפסד מאכזב מול דטרויט'
הפסד מאכזב מול דטרויט
20/11/2017 | 10:43
45
שיחקנו טוב. ההגנה הייתה סולידית, הייתה עזרה בריבאונד (למרות שדראמונד חגג בלוחות בכל פעם שטאונס יצא לעזרה) ובאטלר במשחקו ההתקפי הטוב ביותר העונה.
ברבע האחרון אני לא יודע אם זו הייתה עייפות אבל רמת הביצוע שלנו ירדה. השופטים לא נתנו כבוד, איבדנו יותר מדי כדורים וההירו בול של וויגינס החזיק אותנו כמעט עד הסוף אבל דטרויט כרסמה בהפרש לאט ובביטחון עד שעלתה ליתרון דקה וחצי לסיום.

בסופו של יום קשה לבוא בטענות לשחקנים אלא זה עוד ערב קליעה של 5-22 משלוש, בימים כאלה אנחנו מפסידים כמעט לא משנה מי היריבה. גם דטרויט לא הבריקה בקליעות מבחוץ  (8-25) אבל זה היה משחק שהוכרע על חודו של פוזשן.
אין ספק שיש לנו בעיה מסוימת בגאומטריה ההתקפית על המגרש. טאונס הקלעי הכי טוב בחמישייה וזה פשוט חבל שהוא מקבל כל-כך מעט כדורים בפנים, וכשזה קורה אין מי שירווח עבורו את המגרש.
לצפיה ב-'מיאמי - אינדיאנה: משחק כדורסל טוב שנגמר ברבע השלישי'
מיאמי - אינדיאנה: משחק כדורסל טוב שנגמר ברבע השלישי
20/11/2017 | 16:57
1
35
רבע א': מיילס טרנר מתפחלץ, אינדיאנה בהילוך שני
טרנר עם 6 הנק' הראשונות של אינדיאנה. עד אמצע הרבע החטאה אחת בלבד מהשדה נותנת יתרון 9. מיאמי משיבה עם ריצת 0-7 בתוך דקה וקצת.

27-29 לאינדיאנה בסיום הרבע. מיאמי עם 5 מ-12 משלוש. אינדיאנה עם 0 מ-5 מהשלוש, אבל באופן מוזר קלעה מעל 60% מהשדה. מיילס טרנר עם 13 נק' ו-2 חס'.

רבע ב': אינדיאנה נראית יותר טוב, זה עדיין לא מתורגם לבריחה
4 דקות מפתיחת הרבע, וויין אלינגטון כבר עם 4 שלשות ו-12 נק' ב-6 דקות מהספסל. מיאמי הורגים אותנו מהשלוש עד עכשיו, בעיצומה של ריצת 2-10 שנותנת יתרון שיא מבחינת ההיט במשחק - 6 הפרש. בשלב הזה ואחרי רבע ראשון ללא נקודות, אולדיפו משתלט עם 7 נק' בתוך מס' דקות, ובנוסף מיילס טרנר חוזר מהמנוחה ומוסיף כמה אס', שני סלים מחצי-מרחק [זריקה שמתפתחת להיות מאני אצלו] והרבה נוכחות כשחקן ציר.

הרבע מסתיים בשלשה של טרנר מאמצע הקשת ובחטיפה מהירה שנגמרת בסל של תדיאוס יאנג על עשירית השניה האחרונה. 55-58 לאינדי במחצית. טרנר עם 20 נק' ב-9 מ-10 מהשדה. אינדיאנה שומרת על אחוז שדה גבוה עם 56% ועושה 3 מ-8 משלוש ברבע הזה. מיאמי עם 9 מ-21 משלוש במשחק.

רבע ג': בריחה, לקפל את המגבות - אפשר להזמין כרטיסי טיסה
4 דקות מפתיחת הרבע, אינדיאנה ביתרון 8. שולטת בעניינים עם הגנה טובה ומשחק מאוד מסודר בהתקפה שבו הולכים לשחקנים הנכונים שצריכים לקחת את הזריקות. בוגדנוביץ' נכנס למשחק. עוד שלשה של בוגדנוביץ', חטיפה ונק' קלות במתפרצת של קוליסון מובילות אותנו ליתרון שיא - 13, אמצע הרבע. תמחקו, תמחקו - עוד שלשה של בוגדה וזה כבר 16 הפרש! עוד סל נותן יתרון 18 וריצת 0-12 בתוך 2 דקות אחרי שפתחנו את הרבע עם ריצת 0-9 אם כוללים את הסיום של הרבע הקודם.

68-90 לאינדיאנה אחרי שלושה רבעים. כבר היו לנו רבעים מוצלחים העונה שיצאתי בתחושה שהם הרבע "הטוב ביותר העונה", אבל בהתחשב ביריבה שנאבקת איתנו על פלייאוף וזה שמדובר במשחק חוץ באולם שהיסטורית אינדיאנה מתקשה בו, ועל זה שבאמת אינדיאנה משחקת כדורסל טוב ולא משנה מי היריבה, זה צריך להיות אחד הרבעים היותר טובים שלנו בשני צדי המגרש. אפשר לסכם, מפני שאני לא רואה את מיאמי חוזרת מזה. אפשר לציין כי מיאמי רק עם 2 זריקות מהעונשין עד כה במשחק ו-7 מ-17 של אינדי משלוש מול 9 מ-25 של מיאמי.

רבע ד': גארבג' טיים
3:02 לסיום, זמן לפתוח רוטציות. טי ג'יי ליף נכנס ביתרון 26 הפרש לדקות ראשונות.
פוזשן התקפה - טי ג'יי מקבל על קשת השלוש, מהלך שנהיה הגו טו מוב שלו - מקפיץ את שומר ולוקח את זה עד הטבעת. מקבל את הגולטנדינג, זה סל.

פוזשן התקפה - ג'ו יאנג מקבל במעבר ועולה לשלשה, מחטיא, ליף על הריבאונד התקפה, תופס את הכדור ועולה לסל.

פוזשן התקפה - פיל דה שיטס! טי ג'יי בפיק אנד פופ עם קורי ג'וזף עולה לשלשה מאמצע הקשת. 'רק רשת'!

95-120 לאינדיאנה בסיום. ניצחון ראשון של אינדיאנה במיאמי מאז ה-12 בנובמבר, 2014. זו התבוסה הגדולה ביותר של מיאמי העונה והניצחון בהפרש הגדול ביותר של אינדיאנה העונה. מיאמי היתה ב-6 ניצחונות ביתיים נגד אינדיאנה [שיא פרנצ'ייז] שנשבר במשחק הזה. הקבוצה הביתית במפגשים בין השתיים ניצחה בכל אחד מ-11 המשחקים האחרונים וב-20 מ-21 המפגשים האחרונים. אינדיאנה עשתה פה ניצחון גדול מהבחינה הזו. עוד אוסיף, ש-120 נק' זה הכי הרבה שמיאמי הרשתה העונה ברגוליישן [ספגה 125 נגד מינסוטה במשחק שהלך להארכה]. עוד על אינדיאנה: 11 שלשות [48%] ו-51 סלי שדה [60%] זה הכי טוב שאתה יכול לבקש במשחק חוץ. הקבוצה רצה ל-33 אס' [מול 12 איבודי כדור בלבד]. זה משחק שלישי העונה של אינדיאנה עם 30 אס' או יותר והיא 1 מ-5 קבוצות בלבד בליגה שרושמות לפחות 3 משחקים כאלה העונה. אינדיאנה ללא הפסד במשחקים של 30 או יותר אס', ומדובר בניצחון חוץ שלישי ברציפות וחמישי העונה בחוץ בסה"כ --  הפייסרס לא הגיעו בעונה שעברה לניצחון חמישי בחוץ עד ה-3 בינואר!

השחקן המצטיין: אני רוצה לפרגן לבוגדנוביץ' שנמצא בקבוצת הפנטזי שלי והוא הפתעה נעימה. ידעתי למה לצפות, לכן בחרתי אותו - אבל הערכתי אותו בחסר. כשהוא קולע את הזריקות שלו זה שובר את הרוח של הקבוצה היריבה ורואים את זה מיד מתבטא במומנטום קטלני. אני לא יכול לחשוב על ריצה טובה של הפייסרס בלי שבוגדנוביץ' יהיה חלק ממנה, ולא בכדי הוא 12 העונה בליגה בנק' במעבר כאשר מעליו ברשימה כל השמות הגדולים [אולדיפו 5]. היו ויש ריצות גם בלעדיו, אבל איתו, כשהוא קולע את הזריקות, זה הופך את המשחק שלנו להרבה יותר קל. הוא מסיים ערב של 26 נק' [6 שלשות] ב-35 דקות משחק;

מי שאפשר להצביע עליו בתור המצטיין האמיתי הוא מיילס טרנר. משחק באונס-בק מצוין שלו עם 25 נק' [2 שלשות] ו-4 חס' באחוזים מצוינים ב-32 דקות משחק, ובנתון שמשקף את המציאות גם +30 במדד הפלוס / מינוס. זה משחק שהוא קיבל על הגב את חסן וויטסייד ולא רק שגרם לו להיראות רע בפעם הראשונה במפגשים ביניהם [תמונה מצורפת] בדקות הטובות שלנו הכדורים עברו דרכו. משחק גדול שלו;

קוליסון עם 12 נק' ו-10 אס' [2 איבודי כדור]; ויקטור אולדיפו עם 15 נק' וליין אול-אראונד עשה את רוב הנזק ברבע השני והיה במשחק "שקט". לא שהיה צריך ממנו יותר מזה, לא שיש טענות; מילה טובה לקורי ג'וזף, שמהספסל היה חלק מכל קומבינציה אפשרית של חמישיות שפתחו את המשחק. הוא מסיים עם 11 נק' ו-5 אס' ב-29 דקות;

במיאמי, חסן וויטסייד עם 15 נק' ו-7 ריב' ב-22 דקות בלבד. לא היה בבעיית עבירות ולא שמתי לב לפציעה, נראה כמו חוסר אפקטיביות שנבעה מהמשחק של אינדיאנה והבריחה ברבע השלישי ומהיכולת של מיילס טרנר בפרט; וויין אלינגטון עם 21 נק' ב-25 דקות מהספסל, קלע 7 שלשות ובכך השווה שיא קריירה; מילה על דיון וויטרס -- 0 נק' [10-0 מהשדה] ב-26 דקות משחק;

ליין ליף: טי ג'יי הכי יעיל שאפשר מסיים עם 7 נק' [3-3 מהשדה, 1-1 משלוש], 1 ריב' [1 בהתקפה] ב-3 דקות משחק [מינוס 1];

** בתמונה המצורפת -- מיילס טרנר הגיע למפגש הזה בנחיתות היסטורית מול וויטסייד ואחרי רצף אישי לא טוב במשחקים האחרונים מאז שחזר מהפציעה. זה ה-NBA, וכל ערב שונה מקודמו. הפעם הוא לא רק הביס את וויטסייד, הוא גם עשה את משחקו הטוב ביותר העונה.

המשחק הבא -- יוצאים לאורלנדו [ב'] כבר הלילה לערב השני של בק טו בק. קצת נתונים למפרע: אינדיאנה עם סט חמישי [!] של בק-טו-בק ב-18 המשחקים הראשונים של העונה. לאחר אורלנדו, אינדיאנה תיהנה מלוח משחקים נוח שיתחיל עם 17 מ-24 משחקים ביתיים.
לצפיה ב-'שתי תוספות'
שתי תוספות
20/11/2017 | 17:04
40
1. אני לפעמים שוכח שמיילס טרנר רק בן 21. הוא השחקן הותיק בקבוצה בעונתו השלישית בלבד. הוא עשה הלילה 20 נק' במחצית הראשונה בפעם הראשונה בקריירה -- ממש לא מרגיש שזו פעם ראשונה.

2. בתמונה המצורפת -- ערב המשחק נגד מיאמי, הזדמנות לבחון שוב את הטרייד ששלח את אולדיפו וסאבוניס לאינדיאנה.
לצפיה ב-'כתבה יפה על בראד סטיבנס'
כתבה יפה על בראד סטיבנס
21/11/2017 | 00:06
41
לצפיה ב-'לא יכול לראות את הקבוצה הזאת יותר'
לא יכול לראות את הקבוצה הזאת יותר
21/11/2017 | 07:42
4
52
בפעם ה-200 העונה מובילים ב20 ומפסידים. זה פשוט בלוף כל מה שקורה בפתיחת משחקים. התסריט חוזר על עצמו כל כך הרבה פעמים. שמישהו יביא סטטיסטיקה לזה זה לא ייאמן.
נמאס לי לראות את זה כבר, מצידי להתחיל לזעזע את המערכת, שיביאו מאמן אחר, כל משחק קורה אותו דבר.
לצפיה ב-'אגב קאזינס הוא חתיכת אובר רייטד מטומטם'
אגב קאזינס הוא חתיכת אובר רייטד מטומטם
21/11/2017 | 07:43
3
53
מאז שהוא עף על טכנית 2 הם רק השתפרו.
אהבתי איך הוא זורק כל פעם ל3 או לונג רנג' למרות שיש לו יתרון סייז משמעותי. קלאסי שחקן מפגר.
לצפיה ב-'קצת סטטיסטיקה על הרגרסיה שיש לנו כל משחק מרבע לרבע'
קצת סטטיסטיקה על הרגרסיה שיש לנו כל משחק מרבע לרבע
21/11/2017 | 07:51
2
58
Thunder defensive rating by quarter: 1st - 84.0 (1st in the league) 2nd - 98.0 (4th) 3rd - 103.7 (16th) 4th - 109.8 (24th) Clutch - 150.8 (30th)
אני אשמח אם מישהו יוסיף. כל משחק רואים את אותו דבר, לדעתי בתוצאות רבע 1 אנחנו מקום 1 בליגה.
לצפיה ב-'ווסטברוק בהגנה'
ווסטברוק בהגנה
21/11/2017 | 20:14
1
45
There are only 8 guards in the league that contest less shots per game than Russell Westbrook (minimum 20 MPG) Russ plays at least 11 more minutes than all those players. 13 guards play 35 minutes or more and Russ is dead last among those players in contested shots.
לצפיה ב-''
22/11/2017 | 11:24
5
לצפיה ב-'חודש מפתיחת העונה-קצת מחשבות חסרות משמעות שלי'
חודש מפתיחת העונה-קצת מחשבות חסרות משמעות שלי
18/11/2017 | 16:24
38
110
נתחיל בסלטיקס המאוד מרשימים
איכשהו דווקא מהפציעה המזעזעת של היוורד קרה משהו טוב כבראון וטייטום שהצעירים קיבלו הזדמנות להוכיח את עצמם כבר בהתחלה ועושים את זה נהדר.
ההגנה של הקבוצה הזאת זה משהו שלא ראינו כבר שנים ומהקבוצה שניצחה 14 ניצחונות רצופים הייתם מצפים לראות נתונים התקפיים מהטובים בליגה נכון?
אבל שימו לב לנתונים:
הסלטיקס ממוקמים במקום ה-23 בליגה בממוצע נקודות למשחק עם 102.
אחוזי הקליעה שלהם נמוכים בצורה מפתיעה והם ממוקים במקום ה-27 בליגה עם 42.7% בלבד.
לעומת זאת, הם מקום שני בליגה בממוצע ריבאונדים למשחק עם 48 ועם ממוצע ספיגה של  94 נק' למשחק, ראשונים בליגה כמובן.
בראד סטיבנס בנה קבוצה לוחמנית עם שחקנים שעובדים אחד בשביל השני ולא בשביל עצמם, אפילו קיירי זורק העונה פחות מבעונה שעברה ולא כופה את עצמו על המשחק.
נראה לי שאפשר לסגור את תואר מאמן העונה כבר עכשיו.

בהמשך מה שכתבתי על הסטיקס, בטח שמתם לב שהם קולעים 102 נק' ובכל זאת ממוקמים בתחתית רשימת הקולעות העונה.
כמעט כל הקבוצות בליגה משיגות ממוצע של 100 נק' ומעלה כשהיחידות שלא הן הג'אז, מאבריקס, בולס והקינגס.
אני לא זוכר עונה כזאת ואני תוהה מה זה אומר על רמת ההגנות בליגה שכבר הרבה זמן לא ממש מרשימה אבל העונה נראה שזה על גבול העלובה, די עצוב בעיניי אבל זאת הליגה בשנים האחרונות ואין הרבה מה לעשות בנדון.
גולדן היא בכלל מקרה יוצא דופן בכל קנה מידה כשהם קולעים 117 נק' למשחק ועושים את זה באחוזים הזויים של כמעט 52% קבוצתי (רק מראה כמה הניצחון של הסלטיקס היה גדול)

אוקלהומה ובעיקר ווסטברוק.
כנראה הקבוצה הכי מאכזבת עד עכשיו ומשום מה, יש נטיה להאשים בזה את כרמלו.
אף אחד לא מדבר על כל שאחרי שהוא עשה עונה היסטורית, ווסטברוק אפילו לא מתקרב למספרים שלו מהעונה שעברה ומשחק רע מאוד, הנתון המפתיע ביותר אצלו העונה זאת ההתרסקות הלא ברורה באחוזים מהקו כשהוא קולע ב-70% בלבד (ממוצע של 82% בקריירה)
מצד אחד, תגידו שעם ג'ורג' וכרמלו זה טבעי והגיוני שהוא ירד במספרים, מצד שני נראה לי שהוא כל כך מנסה להציג את עצמו כשחקן שעובד בשביל הקבוצה ומוותר בשביל אחרים שהוא פשוט מאבד את עצמו ואת סגנון המשחק שלו ובמקום להועיל הוא רק מזיק.
יחד עם זאת, אני בהחלט חושב שהחלפת מאמן זה צעד מתבקש כי די ברור שדונובן לא ממש מוצא את הנוסחה הנכונה להפעיל את המכונה הזאת.

הקליפרס
למי שזוכר, לפני שהעונה התחילה טענתי שהטרייד על כריס פול רק יעשה להם טוב ואני חושב שאפילו הגזמתי ואמרתי שהם יהיו טופ 5 במערב.
וואו כמה שטעיתי!
אני בעיקר מאוכזב מגריפין שהוא הכוכב הכי לא כוכב בליגה עם קבלת החלטות עלובה ברגעים החשובים (מי לעזאזל סיפר לו שהוא קלעי שלשות?) ודוק כמובן מתגלה כמאמן בינוני מאוד ואפילו פחות מזה והעדיפות שהוא נותן לבן שלו ע"פ שחקנים אחרים גובלת בבזיון.
להעיף את דוק כמה שיותר מהר כנראה יהיה הדבר הכי טוב שהקליפרס יעשו העונה.

ג'ואל אמביד
וואלה לא יודע למה, לא מצליח להתעלף ממנו כמו רבים אחרים.
שחקן מרשים, אין ספק עם יכולות פנומנליות. אבל לפני שרצים להשוות אותו לשחקים כמו אלג'ואן כפי שראיתי לאחרונה, הייתי מציע שניתן לו לעבור עונה כמו שצריך ולא לעוף ככה על שחקן שעוד לא שיחק 50 משחקים בליגה הזאת.
וכמובן, בואו נראה אותו בבמה האמיתית באפריל ולא במשחקים מול קבוצות כמו הלייקרס.

ובהקשר ישיר לאמביד
לא מצליח להבין את ההשבתה הזאת של אוקפור.
סבבה, אז כוכב גדול הוא לא אבל אתם באמת רוצים להגיד לי שהוא לא שחקן של 17 נק' ו-8 ריב' למשחק בכל קבוצה אחרת שתיתן לו דקות?
העדיפות של אמביד עליו ברורה בהחלט אבל לתת לאמיר ג'ונסון 15 דקות למשחק ולהשבית את אוקפור ככה נראה לי קצת תמוה ואפילו נבזי אחרי שהם הודיעו שהם לא מתכוונים לממש את האופציה על העונה הרביעית שלו.
מאוד מקווה בשבילו שהם יעשו עליו טרייד בקרוב או שפשוט ישחררו אותו (מה שכנראה לא יקרה כי הם מספיק חארות כדי להגיד בפה מלא שהם רוצים אותו כגיבוי למקרה שאמביד יפצע)

וכמה דברים בקצרה ממש:
דוויט האוורד שחקן גמור, רק תראו איך ההורנטס המסכנים נראים מאז שהם הביאו אותו.

חכו לפלייאוף - זה כל מה שיש לי להגיד על הקבוצה שלברון משחק בה.

הבולס מסריחים כצפוי ואף אחד לא מופתע אבל כאוהד אני מאוד מעודד מהמשחקים האחרונים של דאן ומקווה שהוא ימשיך בקו ההשתפרות הזה וביחד עם לאבין אני באמת מאמין שיש לקבוצה עתיד לא רע.

ושאלה קטנה לסיום:
דראמונד או ג'ורדן, מי עדיף לדעתכם?

לצפיה ב-'לגבי בוסטון'
לגבי בוסטון
18/11/2017 | 17:31
62
העובדה שהם קולעים פחות  יהווה בעיה בפלייאוף כי ההגנות רק מתקשחות בפלייאוף.
ואני עדייןם  לא רואה אותה פייבוריטית מול לברון ובטח לא מול גולדן...
מה גם מה יקרה כשהיוורד יחזור?

לגבי העניין שקבוצלות קולעות יותר  מ100 נקודות זהב גלל שזורקים יותר לשלוש...
לצפיה ב-'מעניין, כמה סנט משלי'
מעניין, כמה סנט משלי
18/11/2017 | 19:51
67
מספר הנקודות לא מלמד על איכות ההגנות. קצב המשחק השתנה לחלוטין. היום יש בממוצע כ-100 פוזשנים במשחק, לפני עשור בלבד היו 94 כלומר זה שווה בערך עוד 6 נקודות לכל קבוצה.
בנוסף כפי שציינו פה השימוש הגובר בשלשות מעלה תפוקה התקפית. זה לא הופך את ההגנות לפחות טובות.

אני מעריך את הניסיון של בלייק גריפין להוביל את חבורת הקליפרס המוגבלת אבל הבעיה שהוא לא טוב כמו שנדמה והרבה פעמים כשסוגרים אותו חזק ברבע רביעי הוא נראה חסר אונים. אחוזי הקליעה שלו ירדו ל-42% ולמרות שהוא עדיין שחקן ייחודי הוא לא מספיק טוב להוביל התקפה.

אמביד שחקן נדיר, כמו שאתה אומר צריך לראות שישאר בריא וכמובן שיש לו עוד הרבה להשתפר אבל לא חושב שהיה אי פעם שחקן עם נתונים פיזיים ורמת skill כמו שלו.

דוויט נהיה מכונת איבודים.

לגבי דראמונד VS דאנדרה אני חושב שקיבלנו תזכורת שדאנדרה לא כזה אטרקטיבי בתור השחקן השני בטיבו בקבוצה. הוא יותר טוב בהגנה, דראמונד יותר טוב בכל פרמטר אחר והפתיחה של דטרויט ממש מרשימה בהתחשב בכך שאין לה אף כוכב אמיתי בסגל (למרות שדראמונד מועמד טוב לאולסטאר השנה).
לצפיה ב-'לגבי אוקלהומה ו-ווסטברוק'
לגבי אוקלהומה ו-ווסטברוק
18/11/2017 | 20:05
3
62
ה70 אחוזי עונשין האלה מגיעים אחרי שהוא פתח את העונה עם 55% מהעונשין וחלק מההחטאות גם לא קרובות אפילו. הוא שינה את הרוטינה שלו לפני הזריקות ומאז הוא על איזה 24 מ26 וזה מה שהעלה אותו ל70%.
לגבי הזריקות שלו, המיד רנג' שלו בשפל שאני לא ראיתי ממנו מאז עונת הרוקי שלו, זה לא משהו שאני אומר על בסיס מספרים אלא על בסיס תחושה בתור מישהו שראה כמעט את כל המשחקים שלו בקריירה.
הוא חופשי לחלוטין במיד רנג' והם עפים לו לפעמים אפילו כאייר בולים. לא ברורה לי הדעיכה הזאת אבל כרגע קשה מאוד לבנות עליו.
בנוגע לסגנון המשחק שלו, פרט למשחק לפנות בוקר הוא יותר מדי שיתופי ולא מספיק אגרסיבי, אולי כי הוא לא מרגיש בנוח עם הזריקות כרגע. זה פוגע לו במשחק וזה לא ווסטברוק. לטובתו ולטובת הקבוצה הוא צריך לחזור לאגרסיביות של העונה שעברה ואלה שלפניה. הוא גם חייב לחזור לממוצע הרגיל שלו בזריקות חצי מרחק.
לצפיה ב-'הרגשתי אותו דבר במיד ריינג', והמספרים מסכימים'
הרגשתי אותו דבר במיד ריינג', והמספרים מסכימים
18/11/2017 | 23:19
48
הפול אפ של ווסטברוק במיד ריינג' היה אחד האיומים הבסיסיים שלו בהתקפה עומדת. השנה ראיתי את זה הרבה פחות וגם כשראיתי זה לא נכנס. אם נסתכל על פילוח זריקות ואחוזים לפי מרחק נראה:

שנה שעברה ווסטברוק לקח 34% מהזריקות שלו בטווח שבין 10 פיט לקו השלוש. הוא קלע אותן ב-39%. לא מספר גבוה במיוחד בתאכלס אבל יעילות אף פעם לא הייתה הקטע שלו ועצם העובדה שבחר לעלות לזריקה זה בגלל שלא היה יכול לסיים בצבע איפה שהאחוזים שלו סבבה לגמריי.

השנה ווסטברוק לוקח "רק" 25% מהזריקות שלו באותו טווח. מה שיותר מזעזע הוא שהוא קולע משם ב-27%. קטסטרופה.

הנקודה החיובית היא שהירידה בכמות הזריקות במיד ריינג' מגיעה בגלל עלייה בכמות הזריקות בצבע. קפיצה בכמות מ-29% בשנה שעברה ל-39% השנה. את הזריקות האלה הוא גם קולע ב-62% לעומת 58% בשנה שעברה.

הנתונים מתייחסים רק לזריקות לפי מרחק. מה כמובן לא מתייחסים ספציפית לפול אפס לעומת טיר דרופס, דאנקים, לייאפים וכו'.
לצפיה ב-'לאוקלהומה ייקח זמן להתחבר'
לאוקלהומה ייקח זמן להתחבר
19/11/2017 | 00:07
1
53
לא הייתי מאשים את דונובן על ההתחלה. לעיתים מאמנים רוקיז יחסית מצליחים לשלוט די טוב בקבוצות של כוכבים. ספולסטרה עשה עבודה טובה עם מיאמי, לדוגמא.

אל תשכח שאיחוד שלושה שחקנים שהיו מספר 1 בקבוצות הקודמות שלהם, יוצר כאב ראש ובעיות היררכיה all over. בשנה שעברה, כל השחקנים של אוקלהומה עבדו בשביל ווסטברוק. ככה משיגים 30 וטריפל דאבל בממוצע למשחק. כרמלו וג׳ורג׳ רגילים שעובדים בשבילם.

עכשיו מילא ג׳ורג׳ שבתור ווינגמן ארוך ואתלטי עם מודעות הגנתית גבוהה ורצון היה מתאים לקבוצה הזו של אוקלהומה, אבל כרמלו הוא ממש הפוך מה-DNA הקבוצתי. וקשה לשלב Center piece כזה בקבוצה. הוא זורק 16.5 פעמים למשחק כן, אדאמס הבא אחריו זורק 8. תרצו או לא, דברים מבוססים על מלו. ובגדול, עד עכשיו אפילו דשא לא צומח ליידו, קבוצה מנצחת בטח לא.

בקיצור, יש להם הרבה עבודה. הם גם היו קבוצה הגנתית בשנה שעברה, ועכשיו יותר קשה לשמור עם מלו ולהמשיך לכסות על השטויות שראסל עושה.
לצפיה ב-'זה גם סוגים של מאמנים'
זה גם סוגים של מאמנים
19/11/2017 | 21:08
42
יש מאמנים שהם יותר מתאימים לאמן כוכבים ומשמשים יותר כפסיכולוגים מאשר מאמנים. למשל - פיל ג'קסון. נגיד פופ עם כמה שהוא מאמן ענק אני לא בטוח איך הוא היה מסתדר עם כל כך הרבה אגו בקבוצה.
לצפיה ב-'מחשבות חסרות משמעות זה אחלה בסיס לדיון '
מחשבות חסרות משמעות זה אחלה בסיס לדיון
18/11/2017 | 23:40
2
78
הסלטיקס אכן מרשימים. ההגעה של היוורד רק תתרום להם. קצת פחות דקות לרוזיר (24 כרגע), סמארט (30) וטייטום (30). את לארקין (10) ודניאל ת'ייס (13) לא נראה יותר. לפחות במשחקים רלוונטים. לא בטוח שכולם בכלל יהיו בקבוצה גם.
אני שונא נתוני פר גיים בטח כמספר אבל גם כדירוג בליגה. מה שחשוב זה כמה איקס פר פוזשן ולזה לשקלל את קצב המשחק של הקבוצה. בוסטון הקבוצה ה-19 הכי מהירה בליגה ולכן טבעי שתקלע פחות נקודות מהרבה אחרות. למרות ההסתייגות שלי, בנקודות פר פוזשן היא גם במקום נמוך (20) מה שמחזק את הטענה שלך שהיא קבוצה התקפית חלשה כרגע. הרבה דקות לסמארט ומפתחות לשחקני שנה ראשונה (טייטום) ושנייה (בראון) בתוספת עשרה שחקני סגל חדשים קריטית לכך. לא חושב שהסלטיקס יהיו בוננזה התקפית אבל הם צפויים לעלות קצת.

הקליפרס אכן נראים רע. צריך גם לזכור שגאלינארי, פטריק בברלי ומילוש תאודוסיץ' פצועים. לא מפתיע במיוחד שמישהו מהם פצוע וזה היה הסיכון הגדול עם הקבוצה הזאת מההתחלה.
לפחות גריפין בריא. הוספת השלשות למשחק שלו הייתה קריטית בכדורסל של היום, ממי שמשחק לצד דיאנדרה ג'ורדן. הוא שילש את מספר הזריקות שלו פר משחק (מ-2 ל-6) ועלה מעט באחוזים (מ-33% ל-35%). הייתי שמח לראות את המספר הזה עולה ל-38%. הוא צריך את האיום הזה במשחק כדי לאפשר לקליפרס עוד דברים.
לא מבין לגמריי את הזלזול באוסטין ריברס. כאילו בסדר, ברור שזה מגוחך שאבא שלו עשה טרייד להביא אותו והמשיך להאמין בו נטו בגלל שהוא הבן שלו גם כשכל הסימנים הצביעו שהוא אפס. למרות זאת, כרגע הוא נהיה שחקן לא רע. הוא עבד על הקליעה שלו מבחוץ, ההגנה שלו טובה והוא גם די מתאמץ. הבעיה העיקרית שלו היא בעיקר הסיומת שלו קרוב לסל. הוא פשוט תמיד זורק את הכדור בכל מיני צורות משונות וכמעט תמיד מחטיא גם ממצבים די קלים. הוא קולע ב-47% עד מטר מהטבעת שזה מספר לא טוב, 30% במרחק של מטר עד שלושה ופחות מ-20% בשאר המרחק שעד הקשת. בסיכום 34% בזריקות ששוות 2 נקודות. בשלשות אגב הוא על 46%. הזייה רצינית.

הווארד הראה מוקדם יותר העונה שבצד ההגנתי של המגרש יש לו תועלת. הוא מפלצת רבאונדים, משנה זריקות ויש לו אחלה נוכחות. במקביל הוא ממשיך להראות בצד השני כמה שהוא חסר מושג. דורש את הכדור בפוסט, הולך ראש בקיר, מאבד כמויות וגם מחטיא. אם הבנאדם היה משכיל להבין לפני עשר שנים שכל מה שנדרש ממנו בהתקפה זה דאנקים, אליהופים, פוטבאקס, חסימות וכל זה הוא היה יכול להיות מפלצת. פאק, הוא היה מפלצת בעונות הבודדות ש-SVG אילף אותו ככה אבל אחרי כמה זמן הוא שכח, עשה לסטן את המוות והמשיך לעשות את המוות לעוד מאמנים רבים בכל הליגה בהמשך.
לצפיה ב-'רק הערה קטנה'
רק הערה קטנה
18/11/2017 | 23:51
1
60
דוויט כן היה שחקן פוסט בעונות שלו באורלנדו ואפילו כזה שמושך שמירות כפולות. זה נכון שהוא תמיד היה במיטבו בפיק אנד רול אבל אי אפשר לקלוע 20+ למשחק רק מדאנקים, פוטבאקס וכו'.
לצפיה ב-' תאכלס כן אבל הוא הראה יותר מחוייבות להוציא כדור לקלעים,'
תאכלס כן אבל הוא הראה יותר מחוייבות להוציא כדור לקלעים,
19/11/2017 | 01:22
43
סבלנות ושאר תכונות שנעלמו עם הזמן. הוא גם פשוט היה יותר אתלט לפני הבעיות בגב ולכן סקורר טוב יותר בפוסט. הגזמתי כשטענתי שעשה רק דברים אחרים...
לצפיה ב-'אם כבר בולס...האם דונצ'יץ' יכול להתאים?'
אם כבר בולס...האם דונצ'יץ' יכול להתאים?
19/11/2017 | 00:03
14
לצפיה ב-'אחלה דיון, תגובה שלי'
אחלה דיון, תגובה שלי
19/11/2017 | 00:03
54
כאוהד בוסטון, לא ציפיתי שהם יהיו כאלה טובים ואני גם לא מצפה שהם ימשיכו ככה, אבל בהחלט הם לוחמים. לאבד את אחד השחקנים הכי חשובים שלך בקבוצה עם 10-11 שחקנים חדשים שרובים לא שיחקו משחק NBA בחייהם - זה מאוד מרשים, כבוד לסטיבנס על מה שהוא השיג, אבל שוב, אין לי ציפיות מהם וייתכן שהם ייעצרו בקרוב.
קיירי והורפורד זה שילוב נפלא, נראה שיש תיאום טוב ביניהם כבר עכשיו. בכלל הורפורד לדעתי נותן את העונה הכי טובה שלו מאז הוא לובש ירוק (לא בדקתי סטטיסטיקה), ככה זה לפחות נראה לי.
לא ציפיתי שבראון יהיה כזה טוב, שנה שעברה הוא בקושי הראה ניצוצות ממה שהוא נותן השנה, כל הכבוד לו על השיפור, ככה שחקנים מצליחים, משקיעים ומתאמנים נון סטופ וכל הזמן משתפרים, אם ימשיך ככה הוא בקלות יכול להיות אול סטאר.
טייטום אחד הרוקייז הכי מוכנים לליגה שראיתי בשנים האחרונות, הוא יחסית מאוד בוגר, ההחלטות שלו לא פזיזות והוא לא עושה הרבה טעויות יחסית לרוקי. שוב, אם ימשיך להתאמן ולהתפתח, גם הוא יהיה אול סטאר.
רוזייר נותן עונה טובה למרות שהוא חייב לשדרג את האחוזים שלו, לפחות מהשדה. סמארט אכזב אותי אישית, כשחקן הוא אמנם משפיע על המשחק הגנתית, אבל דובר רבות שהוא התאמן הרבה על הזריקות שלו ובינתיים לא רואים את זה, הוא שחקן התקפה מוגבל ולפעמים זה נטל על הקבוצה, אחוזים מזעזעים עד כה.

אמביד - אם יהיה בריא, יכול להיות אחד השחקנים הכי משפיעים על המשחק, כן יש לו עד כדי כך כישרון, הכל תלוי בבריאות שלו. אני גם מסכים איתך שחבל על אוקפור - יש לו מקום בבולס :)

בקשר לשאר, לא ראיתי מספיק לכן לא אתייחס ...
לצפיה ב-'אמביד הוא שחקן היסטורי, גם סימונס, אם סימונס ישפר את הקליעה'
אמביד הוא שחקן היסטורי, גם סימונס, אם סימונס ישפר את הקליעה
19/11/2017 | 05:02
15
57
הוא יהיה אגדה

לצפיה ב-'למרות שאני אוהב את אמביד כי הוא מפלצת עם יד רכה'
למרות שאני אוהב את אמביד כי הוא מפלצת עם יד רכה
19/11/2017 | 20:58
14
69
מה ההבדל בתכלס בינו לבין קאזינס נגיד? רק בגלל שאמביד יותר צעיר עם פוטנציאל?
אם מסתכלים על גילאים עם פוטנציאל לדעתי הוא לא יותר טוב מטאונס .
לצפיה ב-'אמביד הוא פשוט עצום'
אמביד הוא פשוט עצום
20/11/2017 | 11:24
13
52
אני לא סומך על המדידות ששמות אותו בגובה 0'7. הוא אחד השחקנים הכי גדולים בליגה ואולי החזק מביניהם. יש ביג מן שנראים מולו כמו ילדים.
לקאזינס יש skill מטורף שגם היה הופך אותו לאחד הטובים בליגה אם הראש היה מסודר, אבל אין לו את אותה רמת פיזיות כמו אמביד.
לצפיה ב-'והנה סיפור שעוסק בכל העניין הזה של הגובה'
והנה סיפור שעוסק בכל העניין הזה של הגובה
20/11/2017 | 11:26
47
לצפיה ב-'אני לא ראיתי ביג מנים שנראו לידו כמו ילדים...'
אני לא ראיתי ביג מנים שנראו לידו כמו ילדים...
20/11/2017 | 12:06
11
71
יש מצב שאתה מגזים קצת? הוא גם לא שוקל כזה הרבה יחסית לסנטרים אחרים.
זה לא כמו יאו מינג או שאקיל שראית שאחרים נראים כמו ילדים לידם
לצפיה ב-'גם המדידה של המשקל לא נראית אמינה בעיני'
גם המדידה של המשקל לא נראית אמינה בעיני
20/11/2017 | 17:53
10
46
הוא דוחף בפוסט שחקנים ממש חזקים בעוד שבצד השני כמעט בלתי אפשרי להזיז אותו.
הייתי אומר שאמביד הוא הביג מן הכי פיזי מאז שאק. דוויט היה גם מאוד חזק אבל יותר נמך מאמביד בכמה אינצ'.
לצפיה ב-'ממש לא הכי פיזי'
ממש לא הכי פיזי
22/11/2017 | 12:04
9
30
עברו בדרך כמה שחזקים בהרבה מאמביד... ניקולה פקוביץ׳, יוסוף נורקיץ׳ וגם אפילו רג׳י אוואנס comes in mind. הקטע זה שעכשיו משחק הפוסט אפ כמעט ופסה מהליגה, ואז כל הסנטרים נהיים יותר רזים וגמישים כדי לשרת את המטרות החדשות שלהם - הגנה על הטבעת, פוט באקס, ומשחק פיק אנד רול להאליופ.

אמבייד נראה גדול, אבל קח 20 שנה אחורה והוא היה נחשב לאטריה.

מעבר לזה, הוא כן העלה מסה משמעותית בזמן שלו בליגה. שרואים משחקים שלו מהמכללות לא מאמינים שזה אותו שחקן.
לצפיה ב-'כל הסנטרים רזים וגמישים?'
כל הסנטרים רזים וגמישים?
22/11/2017 | 13:10
8
23
מממ... ברוק לופז, ניקולה יוקיץ', מארק גאסול, יוסוף נרקיץ', KAT, קאזינס, דוויט, דראמונד, אדאמס, ולנצ'יונאס, גורטאט... אלה רוב הסנטרים הבולטים בליגה ואף אחד מהם לא עונה לתיאור שלך.
לצפיה ב-'אבל גם אף אחד מהם לא נראה ילד ליד אמביד '
אבל גם אף אחד מהם לא נראה ילד ליד אמביד
22/11/2017 | 13:44
7
21
אני מסכים לגמריי שהוא מפלצת, אבל לא ממש יותר משאר המפלצות
לצפיה ב-'תקרא טוב מה כתבתי'
תקרא טוב מה כתבתי
22/11/2017 | 13:48
6
27
"יש ביג מן שנראים מולו כמו ילדים". לא הביג מן האלה, מן הסתם.
נועם הכליל- "כל הסנטרים נהיים יותר רזים וגמישים". זו הכללה לא נכונה במיוחד כשמסתכלים על הביג מן הטובים בליגה.

אני לא אומר שאמביד יותר פיזי ב-7 רמות מכל שחקן אחר בליגה. אבל הוא אחד הכי גדולים במימדים שלו, אחד הכי חזקים בעוצמה שלו וכשמשלבים את השניים ורואים אותו דוחף אנשים בפוסט או חוסם זריקה שהוא בכלל בצד השני של הצבע אז אני מגיע למסקנה שהוא תופעה שלא הייתה בליגה הרבה שנים.
לצפיה ב-'ברור שהוא תופעה'
ברור שהוא תופעה
22/11/2017 | 13:58
5
26
הוא 2״7 עם גוף שרירי ותנועה חתולית מצויינת. הוא בגודל של רוי היברט, תבינו איך זה זז ואיך זה זז.

כל הסנטרים נהיים יותר רזים וגמישים זה ממש נכון. המודל של הסנטר היום הוא קלינט קאפלה, לא יונאס ולנצ׳יונאס (שאגב, ממישהו שלפני שנתיים היה untradeable כבר יש שמועות שהראפטורס מחפשים לו טרייד).

גאסול בעצמו הוריד כמעט 50 פאונדס לפי דיווחים (https://www.thescore.com/nba/news/645638) והוא שוקל היום פחות ממה ששקל בתיכון. כל זאת כדי לעמוד בקצב.

יוקיץ׳ בעצמו עושה אימוני כושר בקיץ ולא מעלה מסה (ראיתי סרטון על זה ביוטיוב, לא מצאתי אותו עכשיו).

אנדרה דראמונד חזר מהמחנה קיץ פחות 30 פאונדס פחות (https://pistonpowered.com/2017/09/27/detroit-pisto...

וגם דמרכוס קאזינס הוריד משקל הקיץ - http://www.theadvocate.com/new_orleans/sports/peli...

קא״ט בעצמו בכלל לא מאסיבי אין לי בעיה לחזור לדיון הזה ולראות אם הוא העלה בעוד שנתיים משקל או לא, ובלי קשר זה רק יעשה אותו אנומליה, לא המיין סטרים.

גם גורטאט ויאן מהימני הורידו במשקל באופסיזן האחרון.

אז ההכללה שעשיתי נכונה, והיא נכונה במיוחד כשמסתכלים על הביג מנים הטובים בליגה.
לצפיה ב-'יש בערך 4 סנטרים בולטים שעונים לתיאור שלך'
יש בערך 4 סנטרים בולטים שעונים לתיאור שלך
22/11/2017 | 14:30
4
25
גובר, וויטסייד, דאנדרה, קאפלה. הם רזים, גמישים, מגנים על הטבעת, מסתפקים בפיק אנד רול ו-putbacks. למרות שוויטסייד עושה דברים נוספים אבל הוא די עונה על התיאור.

כל שאר הסנטרים שציינתי (בין אם הורידו משקל או לא)- לא עונים לתיאור שלך. גאסול ויוקיץ' אולי הורידו משקל אבל לומר עליהם שהם רזים וגמישים ושחקני פיק אנד רול זה פשוט לא נכון.
אני לא נתתי רשימת סנטרים מסיביים במיוחד אלא ציינתי את כל הסנטרים שלא עונים להגדרה שלך, שזה בעצם 80% מהסנטרים הבולטים בליגה.

הרי מאיפה הדיון הזה התחיל? אמרת שאמביד נראה פיזי כי הוא אטריה בין אטריות. אבל כל הרשימה הזאת בכלל לא אטריות.
לצפיה ב-'מה עם דראמונד, מקגי, הנסון, מיילס טרנר, נואל'
מה עם דראמונד, מקגי, הנסון, מיילס טרנר, נואל
22/11/2017 | 17:43
3
15
או בערך כל סנטר חדש שמגיע לליגה - מה שציינתי אלה הדרישות ממנו. אם הוא יודע לעשות דברים אחרים - יופי.

שחקנים ותיקים יותר, עושים התאמות לצורה החדשה בה משוחקת העמדה - כמו גאסול או גורטאט.

זה שגאסול ויוקיץ׳ לא שחקני פיק אנד רול או אתלטים לא מוכיח את מה שאתה מנסה לומר. הם המיעוט! לא הרוב.

לא מבין למה כל כך קשה לך להודות שטעית? סבבה, לא ידעת שכמעט כל הגבוהים בליגה נכנסים לדיאטה כדי לעמוד בקצב של הכדורסל המודרני. מותר לך. כאילו הבנת שאין לך איך לסתור לי את ההודעה האחרונה, אז הלכת שתי הודעות אחורה כדי להידבק למשהו שאמרתי? וגם בזה אתה מסלף כדי לצאת צודק.

הדיון התחיל מזה שאמרת שאמבייד הכי פיזי מאז שאק. הפרכתי את הטענה הזו, והוספתי שאולי הוא נראה מאוד פיזי כי כל הסנטרים שנכנסים היום לליגה, או אלה שנמצאים בה, are slimming down, כדי לענות לדרישות החדשות של הכדורסל המודרני מעמדת הסנטר. זו המציאות, אלה העובדות, זה מה שהיה. לא מבין ת׳קטע הזה שאתה מנסה לצאת צודק גם כשאתה לא בכיוון.
לצפיה ב-'דראמונד לא אטריה, הוא חזק מאוד, והשאר שחקנים שוליים'
דראמונד לא אטריה, הוא חזק מאוד, והשאר שחקנים שוליים
22/11/2017 | 19:18
2
16
את מיילס טרנר אני מקבל.

אתה מתחיל לדבר ביהירות וזה חבל כי כל טענה שלך אני מפריך בקלות. החלטת שהגודל של אמביד הוא אשליה אופטית כי כל הסנטרים רזים וגמישים ומסתפקים בהגנה על הטבעת ו-putbacks. אבל מה עם העובדה ש-80% מהסנטרים הם לא כאלה? וכשאתה מתחיל להביא לי את ג'ון הנסון אני יכול לענות לך בעוד עשרות דוגמאות שלא טרחתי לציין- ווצ'ביץ', רובין לופז, קנטר, זאזא, אל הורפורד, מונרו ועוד ועוד... הם לא נופלים לתיאור שלך כי התיאור שלך נכון רק למיעוט הסנטרים.

החלטת שאלה הדרישות מכל סנטר חדש שמגיע לליגה אבל עובדה שהסנטרים הכי טובים מהמחזורים האחרונים (טאונס, אמביד ויוקיץ') לא נופלים להגדרה הזאת.

זה די פשוט- אתה טענת שאמביד הוא אטריה ולא כזה גדול פשוט כי כולם סביבו עוד יותר אטריות. אני מראה לך שאתה פשוט טועה כי רוב הסנטרים בליגה הם לא אטריות ועל אחת כמה וכמה לא הסנטרים הטובים.

מצחיק אותי שאתה חושב שאתה מגלה כאן את אמריקה לגבי ביג מן שמורידים משקל כדי להאריך את הקריירה, או שבכלל הוכחת כאן משהו.
אז רק כדי להבהיר- על הכיפאק שיש לך את דעתך. אתה משלה את עצמך שכל מה שאתה אומר מוצק ועובדתי אבל זה רחוק מהמציאות. נימקתי כאן מדוע.
חבל שאתה לא מסוגל לקבל דעות אחרות. הסברתי את עצמי, זכותך לא להסכים, זכותך גם לדבר כמו דוש אבל זה לא הופך את דעתך ליותר צודקת.
לצפיה ב-'אה, אני מדבר כמו דוש'
אה, אני מדבר כמו דוש
23/11/2017 | 10:17
1
6
סה״כ גם אתה טועה לפעמים, אז טעית כאן, תקבל את זה, ויהיה בסדר. איך אני רושם לך בעשרות דיונים ״אתה צודק״ או ״קיבלתי״ אבל פעם אחת אתה מדבר שטויות ומתקנים אותך, אז אתה נדבק לטענות הלא-נכונות שלך, ועוד קורא לי דוש?
לצפיה ב-'אני טועה בהרבה דברים ואין לי בעיה להודות בזה'
אני טועה בהרבה דברים ואין לי בעיה להודות בזה
23/11/2017 | 12:05
10
במקרה הזה אנחנו לא מסכימים ורמת השכנוע העצמי שלך לא הופך את דעתך הסובייקטיבית לנכונה יותר. אתה קורא לדעות שלך "עובדות" אבל זה לא עושה עליי רושם.
בכלל זה מצחיק לחשוב שאפשר להוכיח דבר כזה, שאמביד יותר חזק מX או פחות חזק מY.
לצפיה ב-'הסלטיקס משחקים סט-גיים'
הסלטיקס משחקים סט-גיים
19/11/2017 | 11:18
9
84
הם לא רצים ומעיפים כדור לסל אחרי 3-4 שניות. זה מה שכל הקבוצות עושות, וזה למה ראינו משחקים של 40 הפרש השנה - כשזה לא נכנס, זה לא שווה כלום. לגולדן סטייט זה מסתדר יופי שכל הקבוצות מנסות לחקות אותם, כי אף אחד לא יכול לעמוד איתם בתחרות קליעות.

הסלטיקס משחקים התקפות מסודרות. בגלל זה הם שולטים בריבאונד, בגלל זה הם יכולים להחביא כל כך הרבה חסרונות שיש להם. הם מרשים לעצמם לא לרוץ, כי סטיבנס בנה שם אחלה סיסטם. הם משחקים את אותם התרגילים משנים קודמות. השיטה הזו הפכה שחקן התקפי פושר כמו בראדלי לשחקן של 17 במשחק. פלא שאתלטים מוכשרים כמו בראון או טייטום שמים על הלוח מספרים דומים מ-Day 1?

יתרה מכך, הרבה הרימו גבה על הטרייד של קיירי עם אייזיה, אבל האמת לאמיתה היא, שעם קיירי בפרונט, בניגוד לאייזיה, אתה לא תמיד מגיע בתור האנדרסייזד אנדרדוג. בוסטון היתה קבוצה טובה תחת תומאס, עכשיו היא נראית קונטנדרית מפחידה. עם תומאס כמנהיג הם לא היו מסתכלים לגולדן בלבן של העיניים ונותנים להם בראש. לפחות לדעתי.

הזכרתם כאן את מרכוס סמארט (חלש התקפית) ורוזייר (משחק די הרבה יחסית לשנים קודמות, אחוזים לא טובים). הקטע בשיטה שיש בקבוצה, זה שאפשר להחביא חסרונות של שחקנים, ומצד שני להבליט יתרונות. השיטה של הסלטיקס יכולה להחביא את הקבוצה שלסמארט אין ג׳אמפר, או שלרוזייר אין משחק פיק אנד רול משובח. כי בלכדרר עד ששחקן יוצא לקליעה ולתת כדור טוב, רוזייר מצויין. כדי לשתק גארד יריבה ולהדביק לו עבירות בפוסט, סמארט מצויין. ותחת השיטה של סטיבנס, רוזייר ישחק פחות פיק אנד רול, סמארט פחות יצא לקליעות משלוש, אבל שניהם יתרמו חבל על הזמן.

אני יכול לדבר על היתרונות האלה שעות, להשוות את זה לדברים שאנחנו מכירים יותר טוב, אבל בסופו של יום התוצאות ידברו. בינתיים הסלטיקס 14 רצוף.
לצפיה ב-''
19/11/2017 | 13:14
5
לצפיה ב-''
19/11/2017 | 19:18
4
לצפיה ב-'למרות שהייתי מציע לצנן את ההתלהבות בכל מקרה'
למרות שהייתי מציע לצנן את ההתלהבות בכל מקרה
19/11/2017 | 20:50
3
80
ההוקס לפני שנתיים(עריכה: נראה לי לפני שלוש שנים) גם מאוד הרשימו בעונה הסדירה וחטפו אם אני זוכר טוב סוויפ יפה מקליבלנד שעוד הייתה פצועה וחבולה. הסלטיקס גם נתנו עונה יפה אשתקד , זה פשוט לא אומר כלום לגבי הפלייאוף. כל זה כתגובה ל''קונטנדרית מפחידה''
לצפיה ב-'למרות כל מה שכתבתי'
למרות כל מה שכתבתי
20/11/2017 | 10:44
41
גם אני לא הייתי מהמר נגד לברון בפלייאוף...
לצפיה ב-'יכול להיות שבוסטון יקבלו סוויפ'
יכול להיות שבוסטון יקבלו סוויפ
20/11/2017 | 12:01
1
46
ההבדל המרכזי בינם ובין ההוקס הוא שההוקס התפרקו בעקבות הסוויפ הזה כי היה נראה שהם הגיעו לשיא והשיא הזה הוא לחטוף סוויפ מקליבלנד. במקרה של בוסטון לקבוצה יש עוד הרבה לאן לגדול
לצפיה ב-'אני מסכים איתך בסך הכל'
אני מסכים איתך בסך הכל
20/11/2017 | 12:19
46
בוסטון קבוצה חדשה השנה. הגיל הממוצע של בוסטון העונה הזאת הוא 25, אטלנטה בעונת 2014-2015 עם ממוצע גיל של 27. וגם לא הייתה קבוצה חדשה מבחינת שחקנים. אז אפשר באמת להגיד שהם הגיעו לשיא שלהם.
מצד שני עד שלברון לא יפרוש/יעבור למערב, אני לא רואה קבוצה אחרת שיוצאת מהמזרח חוץ מקליבלנד.
לצפיה ב-'איך אתה מסביר שבראדלי קולע 18 למשחק בדיטרויט'
איך אתה מסביר שבראדלי קולע 18 למשחק בדיטרויט
20/11/2017 | 02:36
2
62
באחוז הרבה יותר גבוה מבוסטון

אולי בכל זאת יש בו משהו
לצפיה ב-''
20/11/2017 | 08:25
4
לצפיה ב-'אולי.'
אולי.
20/11/2017 | 13:53
39
בוא נראה אם זה יהיה בעקביות לאורך כל העונה. נראה לי גם שרג׳י היה פצוע איזו תקופה, נראה כשהוא יחזור מה יהיה.

אני אוהב את בראדלי, אין לי בעיה לאכול את הכובע כאן.
לצפיה ב-'ואולי אוקפור הוא הסמרטוט '
ואולי אוקפור הוא הסמרטוט
19/11/2017 | 13:59
69
שנים שהוא עושה הצגות...
שחקן מעולה ...שלא יצליח בשום מקום אופי חרה

מחזור של שחקנים אופי דפוק ראה ראסל
לצפיה ב-'משחקי הלילה'
משחקי הלילה
18/11/2017 | 20:50
6
52
שארלוט- קליפרס: הקבוצות עם שני רצפי ההפסדים הכי ארוכים בליגה. אגב היה קטע די מדהים במשחק האחרון של שארלוט, קמבה ווקר קלע 47 אבל החטיא לייאפ קל בטבעת בפוזשן האחרון שעלה להורנטס במשחק.

אורלנדו- יוטה: הג'אז עוד קבוצה שמפשת לעצור נפילה חופשית.

אטלנטה- בוסטון: ההוקס כבר הקשו על בוסטון מוקדם יותר העונה אבל לא ברור מי יכול לעצור את הסלטיקס כרגע.

פילדלפיה- גולדן: מפגש של שתיים מהקבוצות האטרקטיביות בליגה, יהיה מעניין.

ממפיס- יוסטון: לא ברור למה אבל זה מפגש רביעי בין הקבוצות העונה. כלומר רבע מהעונה הם משחקים אחת נגד השנייה. קונלי בחוץ לשבועיים מה שהופך את הגריזליס לאנדרדוג כאן.

דאלאס- מילווקי: המאבס חלשים לאללה. מינסוטה ניצחה אותם 68-32 במחצית השנייה הלילה.

פורטלנד- סקראמנטו: רימאץ' של המשחק שהיה הלילה אלא שהפעם הבלייזרס יוכלו לנקום את ההפסד.
לצפיה ב-'העיקר שהספרס מתלהבים כשהם חוזרים ממינוס 23'
העיקר שהספרס מתלהבים כשהם חוזרים ממינוס 23
19/11/2017 | 08:34
50
לנצח, הווריורס הפכו חזרה מ24 הפרש לשיטת המשחק שלהם העונה. במקום להאט את הקצב פילי משחקת לידיים שלהם.
לצפיה ב-'העוצמה של הווריורס בשיאה'
העוצמה של הווריורס בשיאה
19/11/2017 | 15:49
4
44
מחצית ראשונה - פילדלפיה.
מחצית שניה - גולדן סטייט.

ברבע הראשון פילי עם 7 מ-11 משלוש ו-47 נק' ! זה הכי הרבה שלהם העונה ברבע ובלי לודא את זה מול הנתונים זה רחוק 3 נק' משיא הקבוצה. 47 זה הכי הרבה שגולדן סטייט הרשתה ברבע אחד מאז 14 בנובמבר, 1992.

ברבע השני עמרי נכנס באמצע הרבע, קצת אחרי, ככה 5 דקות לסיום המחצית, הדקות הרגילות שלו במחציות ראשונות. אני כל הדקות של פתיחת הרבע השני רב עם עצמי למה שוב עמרי לא מקבל קרדיט כאשר כל השחקנים המשותפים נראים רע. תפתח את הרוטציה, אתה כבר מבוא ל-30 הפרש פיגור, מה יש, כואב לך להכניס את הישראלי. מהלך ראשון חשבתי שראיתי את עמרי עושה את ההבדל: בן סימונס קצת היסס לתקוף את הסל, אבל זה רק היה בדמיון שלי. בפועל, רק בהתקפה הראשונה סימונס לא חדר על עמרי, במקום זה לקח אותו על הגב אבל לא קיבל מסירה. בהמשך, כמה התקפות אחרי זה, לקח את כספי לטבעת וגמר את זה בהיילייט. עמרי לא המשיך על המגרש [לא שיחק במחצית השניה] ככה שהניסוי לא עבד ואני סתם יצאתי מכליי. כספי בכל זאת תרם משהו - 2:10 לסיום המחצית דורנט החטיא מחצי-מרחק ועמרי דחק את זה פנימה בריבאונד התקפה על סימונס ואמביד. אני חוזר - על סימונס ואמביד! רגע מרגש.

29 נק' של פילי ברבע השני, אבל היה צריך להיות 39. החטיאו בדקות הראשונות זריקות נוחות שאתה רוצה שיקחו - אמביד פעמיים מחצי-מרחק, עוד לייאפ של אחד השחקנים שעבר בצעד ראשון מהיר את קליי כמו אוויר והחטיא מתחת לסל בלי לחץ, קובינגטון שהחטיא שלשה פנויה. 74 נק' של פילי זה הכי הרבה שגולדן סטייט הרשתה העונה במחצית.

הווריורס חזרו טוב כמו שהם תמיד חוזרים ברבע השלישי. פתחו עם ריצת 9-25 עד אמצע הרבע וסה"כ ריצת 13-42 במשך 10 דק'. את הרבע סיימו בניצחון 32 הפרש. סטף לא קלע את הזריקות משלוש במחצית הראשונה ובכמה מקרים לקח שני צעדים קדימה וקלע בתוך הקשת, שזה דוקא דבר חיובי לראות ממנו. ברבע השלישי התפוצץ וקלע מכל הטווחים 'דגרים' במה שנראה כמו הדקות הטובות ביותר שלו העונה. היו לו 20 נק' ו-4-4 משלוש ברבע השלישי.

** זה משחק שביעי מאז שהכניסו את שעון המשחק ששתי קבוצות קולעות באותו משחק לפחות 47 נק' ברבע באותו משחק.

בתמונה המצורפת --  הם באו בשביל כספי, אני משוכנע בכך.
לצפיה ב-'היה משחק מטורף וממש אטרקטיבי, שאלה למומחי basketball ref'
היה משחק מטורף וממש אטרקטיבי, שאלה למומחי basketball ref
19/11/2017 | 17:33
47
מתי בפעם האחרונה קבוצה ניצחה רבע בהפרש של 32 נקודות ומעלה?
ושאלת המשך- מהו שיא NBA להפרש ברבע אחד?
לצפיה ב-'פעם שמכבי ת״א שלטה בליגה'
פעם שמכבי ת״א שלטה בליגה
19/11/2017 | 18:29
2
50
והיתה מאבדת אולי משחק או שניים בליגה הישראלית בעונה, היה מאמן (לא זוכר מי זה. אולי שיבק, אולי קטש) שאמר שעדיף להוביל עליהם 6-8 במחצית ולא 14, כי שהם במינוס גדול הם עולים יותר חזק.

ככה גולדן. תוביל עליהם 20 במחצית, אתה בצרות. עדיף להוביל 12 ושהם ימשיכו לישון.
לצפיה ב-'אני מתחבר למה שאתה אומר ומוסיף'
אני מתחבר למה שאתה אומר ומוסיף
19/11/2017 | 18:57
42
שכדורסל הוא כל-כך משחק של מומנטום... זה לא שגולדן התחילה להתאמץ מול פילי רק ברבע השלישי, או שהיא לא התאמצה כשבוסטון רצה מולה 17-0 וכו'. גם גולדן סופגת מומנטומים של היריבה שקשה לה לצאת מהם לפעמים, פשוט כשגולדן נכנסת למומנטום all hell breaks loose. ואחד הדברים החשובים בכדורסל שלא נכנסים לסטטיסטיקה הוא היכולת של אחד השחקנים להשיג סל כשכלום לא הולך ולשבור מומנטום כזה.
לצפיה ב-'זה היה קטש אחרי שזכה באליפות עם גליל'
זה היה קטש אחרי שזכה באליפות עם גליל
19/11/2017 | 20:02
41
אני חושב שהוא אמר שמולם עדיף להיות בפיגור 5 ולא ביתרון 8 במחצית (אני חושב שזו גם הייתה תוצאת המחצית בגמר ההוא).
לצפיה ב-'הלילה ב-3:00 נפגשות האימפריות ממזרח ומערב'
הלילה ב-3:00 נפגשות האימפריות ממזרח ומערב
16/11/2017 | 19:50
39
74
בוסטון מארחת את הווריורס. הקבוצות חולקות יחדיו 20 ניצחונות רצופים כאשר רק אחד הרצפים יחזיק מעמד. קרי מוגדר probable למשחק.
בוסטון עשתה בעיות לגולדן בשנים האחרונות אם כי הסגל השתנה בצורה די דרמטית. אין ספק שגולדן תגיע עם מוטיבציה למשחק הזה שמשודר ב-TNT ובהנחה שקרי ישחק היא גם פייבוריטית כבדה.

עוד הלילה פיניקס-יוסטון כאשר כריס פול צפוי לחזור מפציעה. במידה וגולדן תפסיד הרוקטס יעלו לראשות המערב.
לצפיה ב-'בוסטון נראים מעולה'
בוסטון נראים מעולה
16/11/2017 | 19:58
1
70
אבל הווריורס שוב נראים 3 רמות מעל הליגה. אם בוסטון יצליחו לשמור על המשחק צמוד עד הסוף זה יהיה הישג. אם הווריורס באים רעבים ומרוכזים זה בלואו-אאוט. לך תעצור קבוצה כזאת שמייצרת בריחה של 20 נקודות ב2 דקות מתי שבא לה (העונה באופן סיסטמתי ברבע השלישי).
לצפיה ב-' לא רואה תסריט שגולדן מפסידים '
לא רואה תסריט שגולדן מפסידים
16/11/2017 | 23:23
55
ויותר מזה, אם יהיה פה בלואו אאוט מטורף של איזה 25 הפרש, זה ממש לא יפתיע אותי.

ואני ממש מקווה שאני טועה ושהסלטיקס ינצחו
לצפיה ב-'משחק העונה'
משחק העונה
17/11/2017 | 00:39
63
הבאסה במזרח זה שלברון יעלה את המשחק שלו באיזה 5 רמות בפלייאוף ואז כולנו נשכח כמה שבוסטון הייתה טובה העונה
לצפיה ב-'איזה שחקן שכונה הניק יאנג הזה'
איזה שחקן שכונה הניק יאנג הזה
17/11/2017 | 03:41
62
בכלל יש פה משחק ברמה מאוד נמוכה בינתיים
לצפיה ב-'מה לעזאזל קרה פה?'
מה לעזאזל קרה פה?
17/11/2017 | 06:54
62
איך הם שוב ניצחו?
לצפיה ב-'סליחה שאני מסיט את הפוקוס שמגיע לבוסטון אבל איך קולעים 90'
סליחה שאני מסיט את הפוקוס שמגיע לבוסטון אבל איך קולעים 90
17/11/2017 | 07:14
10
80
נקודות במחצית אחת....? הזוי.
לצפיה ב-'לא ראיתי דבר כזה בחיים'
לא ראיתי דבר כזה בחיים
17/11/2017 | 10:27
9
85
ומי שחשב ש"חוק הארדן" ישנה מהותית את המשחק שלו מתבדה. הזקן ממשיך מאיפה שהפסיק ובונה לעצמו קייס חזק ל-MVP.
לצפיה ב-'הוא מגיע לעונשין הכי מעט מאז 2014'
הוא מגיע לעונשין הכי מעט מאז 2014
18/11/2017 | 05:25
8
56
ככה שלא הייתי אומר שאין השפעה בכלל, אבל מגיע לו ריספקט שהוא התאים את המשחק שלו למציאות החדשה, הוא מחפש הרבה יותר את הטבעת מאשר את המגע. כרגע בהחלט המועמד הבולט לMVP.
לצפיה ב-'הוא מוביל את הליגה בהליכות לעונשין'
הוא מוביל את הליגה בהליכות לעונשין
18/11/2017 | 19:12
7
36
ונמצא בול על אותו קצב עונשין של 2014 ו-2015 (הוא משחק דקה-שתיים פחות).
הוא לא עושה כאלה התאמות כמו שאתה הפרזת בכמה שהחוק הזה ישנה משהו במשחק שלו. הוא מגיע לעונשין 10 פעמים במשחק כשאם אני זוכר נכון חשבת שהחוק הזה יוריד אותו לאיזור 6.

לצפיה ב-'לא זוכר שהערכתי כמה זה יוריד אותו'
לא זוכר שהערכתי כמה זה יוריד אותו
18/11/2017 | 19:31
6
33
בכל מקרה העונה הוא זורק משמעותית יותר מהשדה בהשוואה לעונות האחרונות (במקביל לירידה הקלה בהליכות לעונשין). הוא בבירור מחפש יותר את הטבעת מאשר את המגע, והוא די טוב בזה כפי שאנחנו יודעים.
לצפיה ב-'לא... כל ההבדל בזריקות שלו מהשדה אלה שלשות'
לא... כל ההבדל בזריקות שלו מהשדה אלה שלשות
18/11/2017 | 19:35
5
12
לצפיה ב-'והנה מה שאמרת בזמנו:'
והנה מה שאמרת בזמנו:
18/11/2017 | 19:37
4
34
לצפיה ב-'כל דבר כזה שכתבתי סייגתי באותו הדיון'
כל דבר כזה שכתבתי סייגתי באותו הדיון
18/11/2017 | 20:25
3
28
לא אמרתי שזה יוריד אותו ל20 ומטה אלא שזה יכול להוריד. כתבתי שהוא יצטרך להתאים את עצמו וזה בדיוק מה שקרה. מגיע לו מברוק על זה. אני יודע לפרגן כשצריך גם לשחקנים שהם לא הקאפ אוף טי שלי.

ומה זה משנה אילו סוג של זריקות? עונה שעברה כל זריקה שלישית או רביעית שלו מה3 הייתה סחיטת עבירה.
לצפיה ב-'אוקיי, אז התחזית המסויגת שלך לא הייתה נכונה'
אוקיי, אז התחזית המסויגת שלך לא הייתה נכונה
18/11/2017 | 20:42
2
30
אני לא ממש רואה איזה התאמות הוא עשה אלא חושב שהמחשבה הראשונית שלך שהוא יצטרך להתאים דברים לא הייתה מדויקת. בעיקרון אין חדש תחת השמש, הוא ממשיך לשחק באותו סגנון, לקלוע 30 למשחק ולהגיע לעונשין 10 פעמים.

עכשיו כתבת "הוא בבירור מחפש את הטבעת יותר מאשר את המגע", ונימקת את עצמך כשהצבעת על מספר השלשות הגבוה שהוא זורק. אבל אין קשר בין שלשות לבין חיפוש הטבעת על חשבון מגע. או שלא הבנתי אותך.
לצפיה ב-'התכוונתי באופן כללי יותר, לא רק חדירות'
התכוונתי באופן כללי יותר, לא רק חדירות
19/11/2017 | 16:40
1
18
הוא מחפש את הזריקה לסל ולא את המגע.

אגב, אני רק רוצה לציין שאני לא סגור לגמרי על מה חוק הארדן אומר חוץ מהקטע של לתפוס את הכדור לפני המגע, הניסוח שלו היה די מעומעם. בכל אופן, העונה יוצא לי לראות הרבה פחות שריקות לעבירה של המגן בחדירה לסל כשהוא יוזם את המגע (וכמובן גם בעבירות ל3), לפעמים הם אפילו לא מקבלים שריקות שכן מגיעות להם. ככה שמבחינתי החוק הזה הוא הצלחה.

ונ.ב. 2, מעניין יהיה לראות כמה פעמים הארדן יילך לקו בפליאוף כשהשיפוט יהיה קצת יותר קשוח.
לצפיה ב-'אני לא רואה לזה ביסוס'
אני לא רואה לזה ביסוס
19/11/2017 | 17:27
17
לא רואה שינוי בסגנון המשחק שלו או בסטטיסטיקה.
ממה שזכור לי החוק מנע את הטריק הזה של לפיתה של יד היריב כדי לסחוט פאול, שזה אנקדוטה ביכולת של הארדן ושל אחרים לסחוט עבירות אבל רחוק ממשהו שמגדיר את המשחק שלהם או שהם מתבססים עליו.

אני גם חושב שהחוק הוא הצלחה כי הטריק הזה היה בולשיט וטוב שמנעו משחקנים להשתמש בו.

בפלייאופים האחרונים הארדן הצליח להגיע לעונשין כ-10 פעמים במשחק אם כי התפלגות הזריקות שלו טיפה השתנתה. הוא נטה לקחת יותר שלשות וקלע אותן באחוזים נמוכים מהרגיל, כלומר היעילות קצת נפגעה אבל לאו דוקא התחום של עונשין.
לצפיה ב-'מגיע המון קרדיט להגנת בוסטון'
מגיע המון קרדיט להגנת בוסטון
17/11/2017 | 10:22
71
הם ממש הצליחו להוציא את קרי מהמשחק וכשזה קורה גולדן הרבה יותר פגיעה, בשלב שאתה רואה שקרי מאבד ביטחון.
הווריורס הופיעו כמו למשחק פלייאוף וברחו בפתיחה אבל כשקרי לא בעניינים הם פשוט לא אותה קבוצה התקפית וב-3 רבעים הם קלעו 60 נקודות בלבד.
שני השחקנים הכי טובים על המגרש היו דוראנט וג'יילן בראון שקלעו זריקות גדולות והיו אחראיים לכמה מהלכי מפתח בהגנה.
בכמה פוזשנים האחרונים קיירי קיבל כמה שריקות גבוליות לטובתו שבדיעבד הכריעו את המשחק. זהות המנצחת לא ממש משנה, בוסטון יכולה להיות מרוצה מתצוגה הגנתית מאוד מרשימה בעוד שגולדן ובפרט קרי צריכים למצוא דרכים להכניס אותו למשחק גם מול קבוצות אגרסיביות במגרש עוין.
לצפיה ב-'קאיירי עם 11 נק' ב-4 הדקות האחרונות #קלוזר'
קאיירי עם 11 נק' ב-4 הדקות האחרונות #קלוזר
17/11/2017 | 11:52
1
71
קלע 11 מה-15 האחרונות של בוסטון. לעומתו, סטף לא הגיע. זה מטורף להגיד שסטף לא שחקן של משחקים גדולים ולהיקלע פה להאשמות של מי הפסיד את המשחק לגולדן סטייט, ובפרט כאשר הוא החמיץ את המשחק הקודם ונדמה היה שהוא לא עצמו, אבל הוא פשוט לא הגיע למשחק.

עם כל הכבוד לקאיירי והעובדה שסגר את המשחק בדקות ההכרעה, בוסטון לא חוזרת למשחק אם לא ג'יילן. משחק אדיר שלו, מכל הבחינות, ואולי פעם ראשונה שאני רואה אצלו פעולות שהן גיים צ'נג'ינג בהגנה. אולי זה קרה כבר העונה, אבל אני לא צופה במשחקים שלהם ואותי זה הפתיע לראות את ההשפעה הגדולה שלו על המשחק.

ביקורת גדולה מבחינתי על סטיב קר. אמרו את זה בשידור, אז אני רק אחזק. זו לא חכמה שבדיעבד, הרגשתי ככה גם לפני שכספי נכנס. כשהוא נכנס הקבוצה שיחקה הרבה יותר טוב. בגללו ? לא, אני לא אומר את זה. אבל העובדה הפשוטה היא, שהוא היה על המגרש בדקות היותר טובות של הקבוצה אחרי סטרץ' נוראי של כמה דקות בלי סל. גם ברבע השני הוא היה צריך לשחק. באמצע הרבע הרביעי הוא הוציא אותו, בצדק, כי זה השלב שבו אתה חוזר לשחקנים היותר בכירים שלך [ה'ביג פור' מחוזקים באנדרה] וכספי גם שיחק הרבה דקות ברצף והיה צריך את המנוחה. אבל אין שום הצדקה לכך שכספי לא שותף במחצית הראשונה. אמרתי לעצמי שסטיב פתח את הרוטציה [מינוס כספי ופטריק מקואו] וזה לא עבד לו, אז מה עושים ? פותחים אותה עוד יותר. במקום זה הוא חזר לאותם שחקנים במחצית הראשונה, לקרי שלא פגע והיה נראה לא חד, ולאותן חמישיות שלא סיפקו את הסחורה דקות ארוכות, וזה הכעיס אותי לראות את זה.

עוד דבר שנאמר בשידור ואני מסכים איתו זה הריאיון הלא קונבנציונלי עם קווין גארנט. כולנו אוהבים את קייג'י, אבל זה היה מיותר. זה הוציא אותי מהקצב של המשחק ואני מודה שאפילו לא שמעתי את התשובות. אני גבר, אני לא מסוגל לעשות שני דברים במקביל, אז או שאני צופה במשחק או שאני צופה ב"רפי רשף מארח", אי אפשר ביחד.
לצפיה ב-'האמת שלא התרשמתי שקיירי השתלט על המשחק'
האמת שלא התרשמתי שקיירי השתלט על המשחק
17/11/2017 | 12:40
61
בוסטון יצאו גדולים עם הקאמבק שלהם אבל לא הייתי זוקף את הקרדיט לקיירי. הוא החטיא די הרבה כניסות לסל וניצל ע"י שריקות לעבירות שאני לא ראיתי...
לצפיה ב-'קליי תומפסון באמירה אמיצה שניה אחרי שהפסיד להם, מסכם את זה'
קליי תומפסון באמירה אמיצה שניה אחרי שהפסיד להם, מסכם את זה
17/11/2017 | 13:13
1
76
פירגן לבוסטון שהם קבוצה נהדרת ואז נשאל אם הם ברמה של הווריורס וענה: "לא", בכל סיטואציה אחרת שחקן היה יוצא דביל אם הוא אומר את זה על הקבוצה שניצחה אותו לפני שניה, אבל די ברור בעיניי לפחות שקליי צודק.

מחצית ראשונה איומה של בוסטון ואז איפשהו ברבע השלישי הווריורס איבדו ריכוז וספגו ריצה של 0-17. זה לא יקרה שוב, לא העונה, לא בפלייאוף, לא אף פעם.
לפעמים זה נראה כאילו הווריורס מפסידים משחקי עונה סדירה סתם בשביל המתח בליגה. 

לצפיה ב-' מתי קרי יתן שוב שורה סטטיסטית כזאת במשחק בולט?'
מתי קרי יתן שוב שורה סטטיסטית כזאת במשחק בולט?
17/11/2017 | 23:15
64
מתי גולדן בכלל קלעו מתחת ל90 נק' לאחרונה?
לצפיה ב-'וואו, שום דבר לא הכין אותי להצגה של סטיבנסון ברבע הרביעי'
וואו, שום דבר לא הכין אותי להצגה של סטיבנסון ברבע הרביעי
18/11/2017 | 04:24
2
55
וסוף סוף אנחנו בצד הנכון של הקאמבק. האמת ששיחקנו יותר טוב לאורך המשחק אבל כדורים פשוט לא נכנסו ולפיסטונס פששוט הכל צלל פנימה. החל מאמצע הרבע השלישי זו כבר הייתה תמונת מראה של 15 הדקות שקדמו לתחילת הקאמבק והפיסטונס לא הצליחו לקנות סל.

יפה שמקמילן הלך הפעם עם השחקנים החמים ברגעים המכריעים ולא עם השמות (טרנר עם עוד משחק נפל לאוסף). אולי מצאנו סוף סוף את החמישייה שתסגור לנו משחקים.
לצפיה ב-'אגב, המאזן של אינדיאנה כל כך משקר שזה מדהים'
אגב, המאזן של אינדיאנה כל כך משקר שזה מדהים
18/11/2017 | 13:49
1
42
מתוך 16 משחקים רק 4 נגד קבוצות עם מאזן שלילי (ורק 3 נגד נמושות - שיקאגו, סקרמנטו וברוקלין), 5 משחקים מול קבוצות שכבר עברו את ה10 ניצחונות (מאזן 3-2 חיובי במשחקים האלה, וזה לא כולל את קליבלנד) ובנוסף 4 סטים של בק2בק (ובשבוע הבא יהיו עוד שניים כאלה לאוסף, כולל אחד קשה במיוחד בבית נגד טורונטו ובוסטון). וזה אפילו לפני שמזכירים שמשהו כמו 4 מההפסדים שלנו הגיעו אחרי יתרון של 15 נקודות ויותר.

האמת שאין לי מילים יותר על פתיחת העונה הזאת. לא משנה מה יקרה בהמשך - עשינו את שלנו.
לצפיה ב-'רק תיקון טעות קטנה'
רק תיקון טעות קטנה
18/11/2017 | 13:51
35
אחרי הקאמבק של סן אנטוניו אתמול גם אוקלהומה במאזן שלילי, שזה אומר ששיחקנו מול 5 כאלה ולא 4.
לצפיה ב-'מסוג הדברים הקטנים שהופכים את פופוביץ' לכזה מאמן חכם'
מסוג הדברים הקטנים שהופכים את פופוביץ' לכזה מאמן חכם
18/11/2017 | 05:37
3
60
אנתוני קולע לונג 2 (קצה הבוהן שלו עמדה על הקשת) ומוריד לנקודה. לפופוביץ' יש 2 פסקי זמן. כל מאמן אחר משתמש באחד כזה. פופוביץ' לא. ולמה שישתמש למעשה? כל מה שהוא צריך זה להכניס כדור לקלע עונשין טוב. למה לתת לOKC להתכונן לזה במהלך פסק הזמן? כל כך הרבה פעמים ראינו במצב כזה קבוצות שנאלצות לקחת עוד פסק זמן רק בגלל הפחד לאבד כדור בגלל 5 שניות בinbound. לא יותר קל להכניס אותו כשהמשחק בתנועה? (הוא אמנם לא היה בתנועה כי היה review על הסל של כרמלו, אבל כנראה שבOKC היו בטוחים שהוא הולך לקרוא טיים אאוט שהם לא ממש סגרו את כל זויות המסירה).

כשיודעים לאמן לא צריך לקחת פסקי זמן מיותרים. איזה ערב מצוין של כדורסל עם עוד קאמבק של מינוס 23 לניצחון...
לצפיה ב-'כמה פעמים יחזרו נגדנו מ20 הפרש העונה?'
כמה פעמים יחזרו נגדנו מ20 הפרש העונה?
18/11/2017 | 08:29
2
62
זה טמטום ראשון.
טמטום שני זה מלא פעמים שהשופטים נתנו לספרס שריקות הזויות ולנו לא נתנו פאולים ברורים.
טמטום שלישי זה שמשאירים את גרין 5 פעמים באותו משחק חופשי לשלוש.
לצפיה ב-'ווסטברוק שחקן הגנה מפגר'
ווסטברוק שחקן הגנה מפגר
18/11/2017 | 19:36
1
9
לצפיה ב-'אולי הגרוע בליגה '
אולי הגרוע בליגה
18/11/2017 | 23:03
6
לצפיה ב-'17/11 - אינדיאנה - דטרויט: לשמוט יתרון 22'
17/11 - אינדיאנה - דטרויט: לשמוט יתרון 22
18/11/2017 | 16:35
8
33
המשחק הקודם נגמר בשמיטת יתרון דו-ספרתי והפסד מתסכל של הפייסרס. אינדיאנה מגיעה עם 5 ניצחונות ביתיים ברציפות נגד דטרויט ו-16 מה-18 האחרונים.

רבע א': בריחה של דטרויט בסיום הרבע
משחק תחרותי בדקות הראשונות. אינדי פותחת חלש, אבל מתאפסת וקולעת את הזריקות הבאות. דטרויט עושה את מירב הנזק מתחת לסל.

1:30 לסיום הרבע, טי ג'יי ליף נכנס בפיגור 2.
פוזשן הגנה - ליף מאחר לצאת על טוליבר, שצולף שלשה.

23-32 לדטרויט בסיום הרבע הראשון. דקות אחרונות חזקות של דטרויט,
עצירות בהגנה וכדורים שנכנסו בהתקפה, כולל סל מטורף על הבאזר של איש סמית'. דטרויט ללא איבוד כדור ברבע.

רבע ב': אינדיאנה יוצאת בזול אחרי רבע שני גרוע
10:24 לסיום המחצית, ליף יורד בפיגור 6.

דקות ראשונות טובות של אינדיאנה, חוזרת למשחק, מורידה את זה ל-4 הפרש.
אבל דטרויט חוזרת ליתרון דו-ספרתי דרך השלשות.

7 דקות לסיום, שלשה של אייברי בראדלי נותנת יתרון שיא 15. ריצת 0-13. אינדיאנה עונה במיני-ריצה שמורידה את זה ל-9, אבל בדקות הבאות עד לסיום המחצית לא הצליחה להוריד את ההפרש, דטרויט שיחקה מסודר וענתה בנקודות.

47-58 לדטרויט במחצית. איבוד הכדור הראשון של הפיסטונס במשחק הגיע בערך 2 דקות לסיום המחצית -- מתי ראיתם כזה דבר לאחרונה. אינדיאנה עם 31% בלבד מהשדה כאשר מיילס טרנר באחת ההופעות החלשות שלו העונה עומד על 1 מ-6. הספסל של דטרויט היה נהדר והיתרון נזקף לזכותו, עשה את ההבדל. בוגדנוביץ' במחצית טובה, אחד הבודדים שקיבלתי ממנו כדורסל שאני אוהב, עם 3 עד 4 מהלכים של חדירה והוצאה לזריקות. הוא הוסיף גם נקודות.

רבע ג': משחק של ריצות, אינדיאנה נשארת במשחק בזכות דקות אחרונות טובות
פתיחה חזקה של אינדיאנה, קולעת את ה-7 נק' הראשונות של הרבע וההפרש רק 4! פסק-זמן של ואן גאנדי לפני שהוא מאבד את היתרון. דטרויט, קבוצה מסודרת, חוזרת מאורגנת ועונה ב-9 נק' מהירות שלה בתוך 2 דקות ובריצת 2-14 שמובילה ליתרון שיא של 16! מבוא לבול גיים שמחייב את מקמילן לקחת פסק-זמן. חוזרים, דטרויט עם 6 נק' נוספות ללא מענה והיתרון - 22. תודה, היה נחמד, להתראות.

אבל רגע! רק שניה! בתוך דקה וקצת ריצת 0-9, המון בזכות 2 שלשות מהירות של בוגדנוביץ', וזה רק 13 הפרש עם 4 דקות על השעון! רג'י ג'קסון עונה בצד שני עם שלשה, מחזיר ל-16.

71-81 לדטרויט אחרי שלושה רבעים. ריצת 3-15 של אינדיאנה עד לסיום הרבע
לאחר ריצת 2-22 של דטרויט, משאירה את זה משחק תחרותי. כבר הגיע ל-22 הפרש.

רבע ד': דטרויט שלום, דטרויט שלום, איך זה לשמוט יתרון דו-ספרתי?
פתיחה חזקה נוספת של אינדי! יש משחק! אחרי שלשות של אולדיפו ובוגדנוביץ' ההפרש יורד ל-5 ומחייב את ואן גאנדי לקחת פסק-זמן. יש משחק, רבותיי! סטיבנסון על ריבאונד התקפה, פעם ראשונה לא נכנס, פעם שניה נכנס! רק 3 הפרש! אולדיפו עד עכשיו משחק את כל המחצית השניה ואנחנו 9 דקות לסיום המשחק! סל של סאבוניס על הבייסליין מחצי-מרחק מוריד את זה ל-1 בלבד!

7:27 לסיום, אולדיפו יורד לראשונה בחצי השני בפיגור 4. אין, חייבים אותו לדקות האחרונות. שלשה של סטיבנסון עם קצת יותר מ-5 דקות על השעון מורידה את זה ליתרון נקודה בלבד לדטרויט! באה אחרי שלשה של קורי ג'וזף ואחרי דקות טובות של דטרויט.

5:23 לסיום, חטיפה של סאבוניס בהגנה מובילה לעבירה של דראמונד עליו במתפרצת. סאבוניס קולע פעמיים ונותן יתרון נקודה לאינדיאנה! יתרון ראשון מאז הרבע הראשון! דטרויט בּלוּ אה 22 פוינט ליד!

סטיבנסון עם טיפ על ריבאונד התקפה נותן יתרון 3. טובאייס האריס בצד שני צולף שלשה - שיוויון 95, ואז מוסיף עוד סל שנראה כמו תוקף! שיט עם השופטים! לא שרקו! יתרון 2 לדטרויט. אפשר גם לדון על הפוזישן הקודם שקוליסון איבד מה שהיה נראה כמו דחיפה של השומר שלו במאבק על הכדור.

3 דקות לסיום, במתפרצת - החטאה, קוליסון מקבל בפינה אחרי ריבאונד התקפה, צולף את השלשה! יתרון נקודה!

2 דקות לסיום, לא מאמין לך! סאבוניס נחסם, סוף שעון, נופל לידיים של סטיבנסון, שעולה לשלשה וקולע נהדר! יתרון 4! 12 נק' של סטיבנסון ברבע האחרון. בהגנה חטיפה נוספת, נגמר בעבירה. האם זה פלגרנט? הידיים הלכו גבוה לאזור הכתף והכשלה מאחור, אבל אפשר להסתפק בעבירה רגילה, וזו השריקה. תדיאוס יאנג קולע 1 מ-2. יתרון 5.

עוד עצירה בהגנה, ריבאונד הגנה נהדר של סטיבנסון. בהתקפה פיק אנד רול, סאבוניס מקבל והולך עד הסל! יתרון 7!  קצת יותר מדקה לסיום. אפשר להתחיל לחגוג.

סוף שעון, אולדיפו נתקע, הכדור שוב נופל לידיים הנכונות, של קוליסון, חודר וקולע פלוטר קשה עם הלוח! איזה סל. 24 שנ' לסיום, יתרון 7 לפייסרס, ועכשיו אמרו את זה בגאון -- בול גיים! אולדיפו נפצע במהלך ונעזר באנשים כדי לרדת לספסל, אבל חוזר מהפסק-זמן. בצד השני, עבירת תוקף, כדור אינדיאנה. 16 שנ' לסיום, דטרויט לא תעשה עבירה, נגמר המשחק!

100-107 לאינדיאנה בסיום. אינדיאנה עם 15 שלשות [53%] מול 14 [42%] של דטרויט. דטרויט עם שיא מועדון של 12 שלשות או יותר ב-6 משחקים ברציפות. דראמונד השחקן הראשון שרושם לפחות 200 ריב' ב-13 המשחקים הראשונים של שתי עונות שונות מאז דניס רודמן שעשה זאת שלוש פעמים ב-3 קבוצות שונות בשנות ה-90': (1) דטרויט של 93-92, (2) סן אנטוניו של 94-93 (3) ושיקאגו של 97-96. הקהל היה מדהים במשחק הזה, עם אוירה לא רגילה וקבוצה עם זהות שלא היתה כבר שנים תחת הנהגתו של פול ג'ורג'. זה לא צ'יפ שאט, כי ג'ורג' הוא עודנו שחקן גדול, אבל העובדות מדברות בעד עצמן: אינדיאנה עם פתיחת העונה הטובה ביותר שלה מאז פתיחת 2-12 בעונת 2006-2005. רק 7 פעמים בהיסטוריה של הפיירס פתחו עם מאזן 3-10 או טוב יותר.

מצטיין המשחק: אפשר וצריך לומר שויקטור אולדיפו החזיק אותנו במשחק והוביל אותנו כמנהיג הקבוצה, אבל אני אלך עם לאנס סטיבנסון ולא תהיה התנגדות. 13 נק' [כולן ברבע האחרון] ב-18 דקות משחק. עבד גם בהגנה, ראשון לריבאונד, היה חלק משמעותי מהחזרה שלנו למשחק ואי-אפשר להדגיש מספיק עד כמה הניצחון עליו. דיבר בסיום המשחק;

ויקטור אולדיפו עם 21 נק' [5 שלשות] ו-15 ריב' ב-39 דקות משחק; דארן קוליסון עם 16 נק' ו-6 אס' [1 איבוד כדור]; בוגדנוביץ' עם 15 ויאנג עם 18; מיילס טרנר עם 7 נק' בלבד ב-24 דקות לא היה חלק מהריצה שלנו. ברבע השלישי החטיא המון זריקות מתחת לסל. החלטה אמיצה של מקמילן להוריד שחקן במעמד שלו, דבר שאתה לא יכול לעשות עם שחקן כמו פול ג'ורג', וזה היופי של הקבוצה העונה; סאבוניס עם 12 נק' ו-10 ריב' [4 בהתקפה] ב-24 דקות משחק היה פשוט נהדר במחצית השניה כתחליף לטרנר ועשה פוזשנים גדולים; מקמילן שיתף 9 שחקנים בלבד כאשר אם לא סופרים את ליף, אז סגר מאוד את הרוטציה וזה היה הכרחי;

בדטרויט, מיי בוי אנדרה דראמונד עם 11 נק' ו-15 ריב' [7 בהתקפה]. עשה עבודה טובה על מיילס טרנר שהביאה להוצאתו של זה מהמשחק; איש סמית' נתן דקות טובות מהספסל, כולל 8 נק' ברציפות ברבע השלישי בדקות הטובות של אינדיאנה שאיימנו למחוק את היתרון, מסיים עם 15 נק' ב-20 דקות;

ליין ליף: טי ג'יי מסיים ללא שורה סטטיסטית ב-3 דקות משחק [מינוס 4].

** Chris Smoove מתקצר.

המשחק הבא -- סקג'ואל מטורף נמשך, וביום א' כבר מוצאים את עצמו במשחק חוץ נגד מיאמי.
לצפיה ב-'ראיתי גם לייקרס - פיניקס. החלטה אומללה.'
ראיתי גם לייקרס - פיניקס. החלטה אומללה.
18/11/2017 | 16:56
2
38
קוזמה עשה שיא קריירה בנק' עם 30 [28 במחצית השניה]. הוא ה'רוקי' הראשון בלייקרס שרושם 30 נק' ו-10 ריב' במשחק מאז מג'יק ב-1980. הוביל את הלייקרס ברבע השלישי בדקות הכי טובות שלהם במשחק.

ברוק לופז היה נהדר ברבע השלישי בכל אספקט של המשחק. גם לונזו תרם כמה אס' וסלים בדקות האלה, הדקות היחידות שבאמת אפשר להגיד שהשפיע על המשחק.

מאידך, ג'וליוס רנדל חושך, כלום, סיים את המשחק בלי להזיע. בשלב הזה של העונה הציפייה שלי ממנו הייתה שיקח ללופז את הדקות. למרות שהוריד במשקל [והרבה], הוא נראה כבד ובלי זריקה, פשוט כלום לא מקבלים ממנו. ברנדון אינגרם אחרי רבע ראשון נהדר, משהו כמו 12 או 14 נק', לא עשה כלום בהמשך, נעלם לגמרי, פשוט כלום.

קלדוול-פופ - אכזבה. הוא הגארד ה'וטרן' בקבוצה, זה לא קורי ברואר שהוא לא יותר משחקן משלים. זה שחקן שלא יודע מה זה אקסטרה פס בהתקפה, ואני לא מדבר על מהלך אחד, אבל אם צריך להצביע על מהלך אחד, אז היה לו מהלך מביך במתפרצת של 2-על-1 שהשחקן של פיניקס, אני חושב זה היה מייק ג'יימס, קיבל החלטה לתת לו את הזריקה והלך לסגור את השחקן מתחת לסל, כאילו "ויתר" על הזריקה, ופופ במקום ללכת עד הטבעת נפל במלכודת ולקח שני צעדים אחורה לזריקה מהפינה -- שלא היתה קרובה להיכנס. הוציא זריקה גרועה. בכלל, הלייקרס קבוצה שמאכזבת בסגנון המשחק. וולטון הגיע על טיקט של לבנות קבוצה כמו גולדן סטייט, נכון ? כמובן שהכישרון הוא לא באותה רמה, אבל בסגנון, לראות חמישה שחקנים עובדים בהתקפה ונעים סביב עצמם. בפועל, זה לא קורה הרבה העונה. אני לא מדבר בכלל על התקפות מבוזבזות, אני מדבר על יותר מדי שחקנים שלא מחפשים את המסירה. הלילה היתה להם הזדמנות להיראות טוב נגד קבוצה מאוד נחותה. פיניקס ניצחה את המשחק כשהיא בעצם לא משחקת כדורסל. זה סלים גדולים של קווין בוקר, שהוא גו-טו-גאיי אדיר בשביל קבוצה כזאת, אבל זהו, אין להם נקודות חוזקה. אני לא יכול לקבל את זה שדראגן בנדר ואלכס לן נותנים את משחק העונה שלהם נגדי. אני לא יכול לקבל את זה ששני נו-ניימס משחקים בעמדת הרכז ועושים את המשחק הכי טוב שלהם העונה נגדי.
לצפיה ב-'מה הסיכוי שקייל קוזמה השחקן הכי טוב בלייקרס?'
מה הסיכוי שקייל קוזמה השחקן הכי טוב בלייקרס?
18/11/2017 | 19:39
1
10
לצפיה ב-'אני גם חושב ככה'
אני גם חושב ככה
18/11/2017 | 23:22
6
לצפיה ב-'עוד נתון להצביע עליו - נקודות בהזדמנות שניה'
עוד נתון להצביע עליו - נקודות בהזדמנות שניה
18/11/2017 | 17:01
35
דטרויט סיימה את המחצית הראשונה עם 16 נק' בהזדמנות שניה מול 2 בלבד של אינדיאנה. המשחק נגמר ב-20-21 לדטרויט כאשר ברבע הרביעי בלבד, אינדיאנה עם 15 נק' בהזדמנות שניה! אפשר להוסיף לזה עוד 18 נק' במתפרצות במחצית השניה מתוך 27 במשחק. זה בהחלט עשה הבדל.
לצפיה ב-'אוהב את הסיכומים שלך'
אוהב את הסיכומים שלך
18/11/2017 | 17:17
3
34
ומסכים עם הבחירה בסטיבנסון. זה פחות ה13 נקודות ויותר ההאסל המטורף שהוא הביא ברבע האחרון, 2 ריבאונדים בהתקפה שהובילו ל2 סלים וספרתי עוד לפחות פעמיים שהוא הציל פוזשן מתחת לסל שלנו עם זינוקים אקרובטים לפרקט. הוא נתן הצגה כמו בימים הגדולים שלו באינדיאנה בתחילת העשור, ואפילו השלשות נכנסו לו.

הייתה ממש אווירת פלייאוף, אני זוכר איך בתחילת העונה הקבוצה רצה יפה אבל חצי אולם היה ריק לגמרי וזה די ביאס, אני שמח לראות שהקהל שם לב למה שקורה בתחילת העונה וגם רצף ההפסדים לא בלבל שם אנשים.
לצפיה ב-'תודה. אתה מותיקי האוהדים וראית את הצמיחה'
תודה. אתה מותיקי האוהדים וראית את הצמיחה
19/11/2017 | 15:26
2
27
זה נראה טוב. צריך לזכור, הפסדנו מס' משחקים שהובלנו בדו-ספרתי. בוא נקזז את זה מהמשחק נגד דטרויט שלא הינו אמורים לחזור ממנו, ועדיין הפסדת פעמיים משחקים שהיו רשומים עליך. זה פתאום שם אותך מקום רביעי. פתאום מסתכלים על העונה אחרת. העניין הוא שאני לא מרגיש שזה 'פוקסים', הקבוצה משחקת כדורסל טוב! אני מפחד רק מהפייס - בזיכרון שלי, קבוצות לא מסוגלות להחזיק את זה עונה שלמה ואיפשהו בפברואר אתה מאבד את כיוון. אני מקווה שהקונפרנס והסקג'ואל שיתאזן בהמשך ישאירו אותנו בתמונה. כשחוויתי את זה עם סקרמנטו זה היה אחרת, כי בכל זאת קאזינס ומפגשים תכופים עם גולדן סטייט, קליפרס וכאלה זו היתה בעיה שאין לנו אותה באינדיאנה.
לצפיה ב-'דווקא הדיוויז'ן של הקינגס היה חלש יותר בפועל'
דווקא הדיוויז'ן של הקינגס היה חלש יותר בפועל
19/11/2017 | 16:36
1
26
8 משחקים קשים ו8 משחקים נגד נמושות, העונה זה אפילו קיצוני יותר כשכל הקבוצות חוץ מהווריורס הן נמושות (כמו שהקליפרס נראים כרגע הם בהחלט נמושה). בבית המרכזי יש לך 4 פעמים דוז פואה משיקאגו וכל שאר המשחקים זה רצח.
לצפיה ב-'אני חושב שזה טיפה מוגזם לקרוא לקליפרס נמושה'
אני חושב שזה טיפה מוגזם לקרוא לקליפרס נמושה
19/11/2017 | 17:30
17
הם סובלים ממכת פציעות די רצינית והפסידו כמה משחקים צמודים שהיו יכולים להסתיים אחרת. אני מראש לא האמנתי בהם אבל זו לא קבוצה חלשה אלא סתם בינונית.
לצפיה ב-'הסרטון המדובר של היום'
הסרטון המדובר של היום
18/11/2017 | 22:09
1
54
מה אתם אומרים?
לצפיה ב-'הוא כזה באופי, ואני דווקא מעריך את זה'
הוא כזה באופי, ואני דווקא מעריך את זה
18/11/2017 | 23:24
38
ראו את זה גם כשפטריק בברלי ניסה לריב איתו משחק שלם, הוא פשוט נמנע ממריבה בכל מחיר וזה לא היה קל כי בברלי עשה הכל חוץ מלתת לו אגרוף.
גם בראיונות וגם על המגרש הוא בדיוק ההיפך מאבא שלו- מתחמק מלמשוך אש.
הוא ילד בן 20 שאבא שלו הפך לשנוא ושם עליו מלא לחץ והוא פשוט מנסה להתרכז רק במשחק. מעריך יותר ספורטאים כאלה.

גם במקרה הזה אני חושב שכיוונו אליו את אור הזרקורים רק בגלל שזה הוא. אף אחד לא היה מייחס חשיבות לגארד רזה וקטן בן 20 בשנה הראשונה שלו בליגה אם הוא לא "נחלץ" לעזרת החברים שלו בקטטה בין ענקים- אם לא היו קוראים לו לונזו בול.
לצפיה ב-'סרט הטבעות מטורף שערכתי מתוך התוכנית " The Dunk King " '
סרט הטבעות מטורף שערכתי מתוך התוכנית " The Dunk King "
18/11/2017 | 02:09
32
סרט הטבעות מטורף שערכתי מתוך התוכנית "The Dunk King "
יצא אש!!!
לצפיה ב-'משחקי הלילה'
משחקי הלילה
15/11/2017 | 19:17
12
69
אטלנטה- סקראמנטו: ההוקס פייבוריטים לאסוף ניצחון שלישי העונה.

מיאמי- וושינגטון: אחלה משחק שיכול להיות סדרה בסיבוב הראשון.

ניו יורק- יוטה: הג'אז פותחים במסע חוץ בחוף המזרחי. הם יהיו צריכים לנצח כמה משחקים מהסוג הזה כדי לא להתרחק יותר מדי מהפלייאוף.

שארלוט- קליבלנד: הקאבס אולי מתחילים להתאושש, למרות שזלזול כאן יכול לעלות להם בהפסד. שארלוט הפסידה 4 רצוף.

ממפיס- אינדיאנה: הפייסרס מאבדים גובה וינסו לעצור את הנפילה.

מילווקי- דטרויט: בכל פעם שאני מצפה שדטרויט תחזור לגודלה הטבעי היא מנצחת שוב. ניצחון חוץ של הפיסטונס יהיה מרשים.

מינסוטה- סאן אנטוניו: הספרס בבק טו בק וללא קוואי. לא תהיה לנו הזדמנות טובה יותר לנצח אותם, האמת שאני לא זוכר מתי זה קרה בפעם האחרונה. בכל מקרה עד שלא ניפטר מההרגלים הבעיתיים שלנו בהגנה הספרס ידעו לנצל הזדמנויות.

ניו אורלינס- טורונטו: הראפטורס השיגו ניצחון איכותי ביוסטון, המשחק הזה בבק טו בק הוא בונוס עבורם.

אוקלהומה- שיקאגו: הת'אנדרס סופסוף חוזרים למאזן חצוי מול הקבוצה החלשה בליגה.

פורטלנד- אורלנדו: אצל המג'יק זה יום אסל יום בסל. מקווה שיופיעו הפעם ויספקו משחק תחרותי.

לייקרס- פילדלפיה: המשחק האחרון במסע החוץ של פילי במערב. זה יהיה המשחק ה-14 שלהם העונה, 10 מתוכם משחקי חוץ.
לצפיה ב-'אומרים שלברון 21-1 נגד שרלוט מאז שג'ורדן נהיה הבעלים'
אומרים שלברון 21-1 נגד שרלוט מאז שג'ורדן נהיה הבעלים
16/11/2017 | 03:24
57
וגם באטום חוזר היום, נראה מה יהיה
לצפיה ב-'המשחק שלנו נגמר ברבע ראשון'
המשחק שלנו נגמר ברבע ראשון
16/11/2017 | 07:36
52
27-7, משם זה היה כל הזמן 18-25 הפרש עד הסיום שם שיקאגו עשתה רצף קטן וזה נגמר על 13 בערך.
באמת אין יותר מדי מה להגיד חוץ מזה שאנטוני משחק יותר מדי על ג'אמפרים וזה יכול לחרפן את המוח לפעמים.
עכשיו יש רצף משחקים קשה נגד ספרס,ניו אורלינס וגולדן סטייט. נוכל לדעת איפה אנחנו עומדים אחרי ה3 האלה.
לצפיה ב-'כנראה שלשחק משחקים שלמים עושה לג'ואל אמביד טוב'
כנראה שלשחק משחקים שלמים עושה לג'ואל אמביד טוב
16/11/2017 | 10:09
54
ברוך הבא - הגעת רישמית לליגה.
כיף שיש עוד קבוצה שתענוג לעקוב אחריה.
וזה בתור אוהד בוסטון...
האטלנטי ידבר חזק בשנים הקרובות (אינשאללה).
לצפיה ב-'מינסוטה קוטעת רצף של 12 הפסדים מול הספרס'
מינסוטה קוטעת רצף של 12 הפסדים מול הספרס
16/11/2017 | 11:20
55
שיחקנו טוב. ברבע הראשון שמרנו ברמה גבוהה על הספרס והגענו למצבי קליעה טובים בצבע אבל השחקנים החטיאו המון ממש בטבעת, לכן נכנסנו לפיגור.
ברבע השני לטעמי פופוביץ' עשה טעות ששיתף כל כך הרבה את גאסול. הוא לא התמודד עם הפיק אנד רול של טיג וטאונס וקלענו בכמה פוזשנים רצופים, השחקנים נכנסו לרית'ם והרצף הוארך ל-13 פוזשנים רצופים עם נקודות. 
הרבע היה כמעט מושלם מבחינתנו וירדנו למחצית בפלוס 14.

ברבע השלישי השחקנים עלו למגרש כאילו שאנחנו בגארבג' טיים. מעט מאוד תנועה, רוטציות לא מספיק טובות בהגנה ויצאנו בזול שהספרס כרסמו בהפרש לאט לכיוון ה-5 ולא מחקו אותו לגמרי. אלדריג' חטף עבירת תוקף שהייתה הרביעית שלו במשחק, בכלל הוא היה מסובך בבעיית עבירות. אבל הספרס לא צריכים להרגיש מקופחים, מאנו פוצץ אנשים בצבע על ימין ועל שמאל מבלי שקיבלנו שריקות. אפשר לומר ששתי הקבוצות לא קיבלו שריקות שמגיע להן.

ברבע השלישי והרביעי הספרס סגרו יותר טוב את ה-roll של טאונס לצבע ואת הקלעים, מה שאפשר לג'ף טיג לקחת זריקות יחסית נוחות מ10-15 פיט והוא קלע את רובן. משחק סולידי חיובי שלו.

ברבע הרביעי הספרס התקרבו אבל כמה ריב' התקפה שלנו הרגו את השעון וגמרו את המשחק.

באטלר מדאיג אותי, הג'אמפר שלו כל-כך לא בכיוון ואני מדבר גם על האחוזים וגם על איך שהזריקה נראית. העונה הוא 29% משלוש וגם המיד ריינג' שלו לא נכנסים. בכל זאת יש לו אפקט חיובי על הקבוצה.
עוד נקודה לשיפור היא התקפת מעבר. קלענו רק 13 נקודות בפאסט ברייק בערב בו הספרס איבדו 20 כדורים והיו לנו הרבה הזדמנויות. על פניו עם חבר'ה אתלטיים כמו שלנו זה אמור תמיד להסתיים בלייאפ או בעבירה אבל איכשהו לא נוטים לתקוף מספיק את הסל, ולא בתיאום נכון, הרבה פעמים אנחנו נעצרים לסל אופנס.

בכל אופן זה היה ניצחון איכותי מצדנו וכל משחק בו אנחנו עוצרים את היריבה על 86 נקודות הוא מבורך. אנחנו נכנסים עכשיו ללו"ז די נוח, מתוך 6 המשחקים הקרובים אנחנו צריכים לנצח לפחות 4.
לצפיה ב-'שוב התפרקות ברבע האחרון, הפעם היה לנו מזל גדול'
שוב התפרקות ברבע האחרון, הפעם היה לנו מזל גדול
16/11/2017 | 12:42
3
54
ולמרות הכל ניצחון מוצדק, היינו טובים יותר לאורך 3.5 רבעים ולא פיגרנו בשום שלב במשחק. יש לאינדיאנה את כל הסממנים של קבוצה חסרת ניסיון. טסה את המגרש שלושה רבעים ומשחקת נפלא אבל פשוט נחנקת ברגע שמתחילים לנגוס בהפרש. הפעם למזלנו ממפיס מחטיאה המון זריקות טובות במאני טיים, כולל החטאת לייאפ קל של טייריק אחרי בלוק אדיר של טרנר על רייט (אלוהים רק יודע איך זה לא נכנס לטופ 10 היומי והיורו סטפ של אמביד מקום ראשון).

אחרי שניצחנו את קליבלנד לראשונה אחרי מיליון שנה גם את ממפיס מנצחים לראשונה מאז עונת גמר המזרח ב2013. בכלל רוב הניצחונות שלנו העונה הגיעו דווקא כשהיינו אנדרדוג ברור.

בממפיס החיסרון של קונלי הורגש מאוד. המון איבודי כדור, אחוזי שלוש רעים וההגנה לא הייתה קיימת במשך כמעט כל המשחק. גאסול דפק שיא עונתי ומשחק מפלצתי של 35-13 (לא מפתיע שזה קורה מול טרנר שפשוט לא מסוגל להתמודד עם שחקנים כאלה) אבל חוץ מהרוקי דילון ברוקס (אחלה שחקן! לעקוב) ולפרקים גם פארסונס ואוואנס הוא לא קיבל עזרה.

באינדיאנה קוליסון היה ענק במחצית הראשונה (ובמאני טיים עם 12 מ12 מהקו) ואולדיפו כרגיל בשניה אבל משהו במשחק שלו מעצבן אותי, הוא לוקח לפעמים זריקות לא קשורות לשטף (שמידי פעם נכנסות, אבל לרוב לא פוגעות בכלום) ומריץ את היריבה לקאמבק. אני אשמח לראות יותר דקות שלו עם הסקנד יוניט בדקות שאנחנו מתקשים לחצוב נקודות.

דיברתי מקודם על טרנר - נראה לי שהוא השחקן היחיד העונה שמשחק מתחת לציפיות ממנו (והוא בעצם היה השחקן היחיד שבכלל היו ממנו ציפיות). הוא לא שיפר שום דבר במשחק שלו, הוא מפחד לצאת מאזור הנוחות שלו בהיי פוסט (שמישהו כבר יגיד לו שהזריקה שלו אמנם יפה אבל לא כזאת יעילה שאנחנו צריכים ללכת אליה בכל פעם), הוא מפחד ממגע ובהגנה חוץ מרים פרוטקשן הוא די מינוס.

ותגידו, זה רק אני או שהמזרח עד עכשיו במאזן חיובי מול המערב?
לצפיה ב-'אני חושב שההיתלות של רייט על הטבעת'
אני חושב שההיתלות של רייט על הטבעת
16/11/2017 | 13:34
44
הרעידה את הסל וגרמה לטייריק להחטיא. בכלל טייריק סופר מרשים מהספסל, הוא השחקן השישי של העונה כל עוד אריק גורדון פותח בחמישייה. לא חשבתי שטייריק יוכל למלא תפקיד כל כך חשוב בקבוצה חיובית, הוא השחקן השלישי הכי טוב בממפיס העונה.
אגב גם אני התרשמתי לטובה מדילון ברוקס.
לצפיה ב-'המזרח בינתיים לא פחות מעניין מהמערב'
המזרח בינתיים לא פחות מעניין מהמערב
16/11/2017 | 13:49
45
יש לא מעט משחקים מעניינים של קבוצות מהמזרח העונה, לגמריי הגיע בהפתעה
לצפיה ב-'המזרח מוביל על המערב 49-45'
המזרח מוביל על המערב 49-45
16/11/2017 | 16:06
42
די הרבה קבוצות במזרח פתחו יותר טוב מהציפיות- דטרויט, ניקס, אורלנדו, בתכלס גם בוסטון...
לצפיה ב-'ניקס- יוטה היה אחלה משחק'
ניקס- יוטה היה אחלה משחק
16/11/2017 | 12:54
46
אני לא יודע מה יש בניקס שהם ממשיכים לנצח אפילו בלי התעלויות של פורזינגיס. הם שלטו בריבאונד וניצחו משחק שבו יוטה תפסה וואחד יום משלוש (17-35).
הג'אז שיתפו הרכבים מעניינים של 4 סווינגמנים לכל דבר: מיצ'ל-הוד-אינגלס-ספולושה יחד עם פייבורס בסנטר. קשה לבוא בטענות למישהו ספציפי שלא ממלא את חלקו (אולי לרוביו בעצם) אבל אני חושב שנופל אסימון כלשהו שליוטה אין סגל כל-כך טוב, חסר להם כישרון התקפי וללא גובר הם גם לא מצליחים לעצור את היריבות על 95 נקודות.

אני לא רוצה לקפוץ למסקנות אבל יוטה במאזן חלש למרות לו"ז נחמד, רוב יריבות הפלייאוף שלה פתחו טוב וגובר בחוץ לעוד חודש לפחות. אני מחבב את הג'אז ולא הייתי רוצה שיצאו מהמירוץ בשלב מוקדם, כרגע זה לא נראה דמיוני שיפלו 5-6 משחקים ממקום שמיני עד שגובר יחזור.
לצפיה ב-'אמביד מפלצת'
אמביד מפלצת
16/11/2017 | 13:45
16
לצפיה ב-'ממפיס - אינדיאנה: בלו אאוט שנגמר בדרמה'
ממפיס - אינדיאנה: בלו אאוט שנגמר בדרמה
16/11/2017 | 19:12
36
ממפיס בלי מייק קונלי. משמעותי.

רבע א': רבע חזק של אינדיאנה, ממפיס במזל נשארת במשחק
פתיחה חזקה של אינדיאנה ותרומה בהתקפה מכל שחקן. קצת יותר מ-4 דקות לסיום הרבע שלשה של קוליסון נותנת יתרון דו-ספרתי. 2:05 לסיום הרבע, ליף נכנס ביתרון 10.

25-34 לאינדיאנה בסיום הרבע הראשון. אינדיאנה עם 56% מהשדה [5 מ-8 משלוש] ועם 10 מ-13 בצבע, שם משיגה נקודות קלות מדי. ממפיס עם 52%, אבל זה הרבה בזכות 7 קליעות רצופות מהשדה ב-4 הדקות האחרונות של הרבע.

רבע ב': מומנטום ראשון של ממפיס מוריד את זה לחד-ספרתי, אבל לא הלילה
פוזשן התקפה - שתי דקות מפתיחת הרבע, ליף מעורב לראשונה במשחק. קורי ג'וזף חודר, מוציא וליף קולע שלשה 'רק רשת'!

8:23 לסיום המחצית, טי ג'יי יורד ביתרון 9.

ממפיס הצליחה להוריד את זה ל-5, אבל אינדי חזרה מיד לדו-ספרתי ולקחה הפרש שיא של 16 לקראת סיום הרבע. 53-67 לאינדיאנה במחצית. המחצית נגמרה בסל עם הבאזר של אולדיפו שלקח את זה קוסט טו קוסט אחרי קליעות של טייריק מהעונשין. אולי מהלך אגרסיבי ראשון של אולדיפו כל המשחק, בודאי אחרי רבע ראשון שקט. קוליסון עם מחצית נהדרת, הכי טובה שלו, מסיים אותה עם 20 נק' ב-9 זריקות מהשדה. גאסול עם 18. גולת הכותרת עד עכשיו - ההגנה של ממפיס בתצוגת נפל. נתון להצביע עליו: הגריזליז באים אחרי כמה משחקים קשים בהם הרשו 60 נק' במחצית. ב-6 המשחקים הראשונים של העונה היו קבוצת הגנה של 100 נק' למשחק, מאז נותנים מעל 100. אינדי לא יכלה לתפוס אותם במומנטום גרוע יותר, והלילה 67 נק' זה הכי הרבה שממפיס הרשתה העונה במחצית אחת.

רבע ג': ממפיס נשארת במשחק, אבל בתחושה זה מרגיש סגור
פתיחה חזקה של ממפיס, חזרו טוב, 2-11, רק 7 הפרש. אבל שוב, בדומה לרבע הקודם, הפייסרס חזרו טוב מפסק-זמן והיתרון שוב דו-ספרתי, מבוא ל-20.

84-97 לאינדיאנה אחרי שלושה רבעים. בנקודת הזמן הזו ממפיס עם אחוז גבוה יותר מהשדה [54% לעומת 53%], אבל אינדיאנה עם 10 שלשות ב-50% וממפיס עם 13 איבודים [17 נק' של אינדיאנה מאיבודי כדור].

רבע ד': קאמבק גדול והזדמנות של ממפיס להשוות
אמצע הרבע, ההפרש יורד ל-7 אחרי ריצת 0-10 של ממפיס ב-3 דקות. ההפרש היה צריך לרדת עוד, אבל ממפיס החטיאה 4 שלשות ברציפות בדקות שאינדיאנה איבדה כדורים ולא יכלה לקנות סל. בהמשך, הריצה נעצרת במבול שלשות - מצד אחד בוגדנוביץ' ואולדיפו, מצד שני גאסול - סל נענה בסל.

3 דקות וקצת לסיום, שלשה של פארסונס! רק 6 הפרש! אוי ואבוי לי, כבר היינו בסרט הזה. עצירה, ובצד השני סל קל של טייריק במתפרצת. רק 4 הפרש! 2:44 לסיום. זה לא נעצר, עוד איבוד כדור שלנו! למזלנו, צ'נדלר פארסונס מחטיא שלשה מהפינה! היה צריך לשים את זה. תודה שלא שם!

פחות מ-2 דקות לסיום המשחק, סוף שעון, קוליסון קולע! זריקה טובה מחצי מרחק. ההפרש חוזר ל-6. חוזרים מפסק-זמן. צ'אלמרס מחטיא שלשה, ריבאונד התקפה מוביל להחטאה נוספת, הפעם של טייריק, אבל שוב ריבאונד התקפה, שמוביל לסל של צ'אלמרס בפלוטר. ההגנה שלנו נאיבית. שוב 4 הפרש, 1:22 לסיום. בצד השני אולדיפו מוריד שעון, אני לא אוהב את זה - פיק אנד רול עם בוגדנוביץ', אבל אולדיפו יחפש את הסל, והוא מוציא איר בול בזריקה רעה.

פחות מדקה לסיום, ממפיס מקבלת הזדמנות להפוך את זה למשחק של פוזשן אחד, אבל שתי החטאות מתחת לסל! לא מאמין לך! בראשונה, חסימה כבירה של מיילס טרנר! מהלך של משחק! בשניה, החטאה של טייריק, היה לגמרי לבד! בצד השני, אולדיפו הולך עד הסל ומוציא את העבירה. פסק-זמן, כדור מהצד. שוב עבירה על אולדיפו, ממפיס צריכה לעצור את השעון בפיגור 4 ו-23 שניות. אולדיפו קולע פעמיים. 6 הפרש. בול גיים.

האמנם?!

חוזרים מפסק-זמן. גאסול כופה שלשה קשה, לא נכנס, אבל ראשון על הריבאונד של עצמו -- עם הרבה לב, קולע סל אקרובטי ועבירה! ואו! קולע מהקו - 3 הפרש. פסק-זמן. חוזרים. בוגדנוביץ' חודר על הבייסליין, גאסול לא מצליח לעשות עבירה, הכדור יוצא החוצה! האם זה איבוד כדור או נגיעה של ברנדן רייט? קשה לדעת, אבל נראה דוקא כמו נגיעה אחרונה של בוגדנוביץ'. והשופטים מסכימים! כדור של ממפיס! רק 3 הפרש, 9 שניות לסיום! כדור אחרון . . . גאסול לשלוש מכמעט חצי מגרש, אבל מחטיא! ריבאונד התקפה של מאריו צ'אלמרס ! ! ! צ'אלמרס לשלוש ! ! ! אבל אחרי הזמן ! ! ! היתה עליו עבירה, אבל אחרי הזמן, רבותיי, אחרי הזמן, אין תלונות והשופטים מסיימים את המשחק. דרמה גדולה בסיום, אבל ניצחון צודק שלנו.

113-116 לאינדיאנה בסיום. אינדיאנה שמטה יתרון 17 ברבע האחרון, הרבה בגלל רצף של התקפות מבוזבזות ושליטה מוחלטת של ממפיס בריבאונד התקפה. הפייסרס עם 12 שלשות ב-50%. שתי הקבוצות קלעו מעל 50% מהשדה, אבל ממפיס רק עם 8 שלשות ב-25%. בזאת, אינדיאנה 0-5 העונה כשהיא מוסרת לפחות 27 אס' [הלילה - 29] ומאזן זהה כשהיא קולעת לפחות 50% מהשדה. בנוסף, במאזן 1-6 כאשר קולעת ב-40% או יותר משלוש. מבחינת כל הפרמטרים זה היה משחק של אינדיאנה והניצחון מוצדק.

מצטיין המשחק: דארן קוליסון. 30 נק' [13-8 מהשדה, 4-2 משלוש, 12-12 מהקו] ו-8 אס' [1 איבוד כדור] ב-41 דקות משחק. משחק 30 נק' ראשון של קוליסון מזה כמעט 5 שנים! ;

אולדיפו עם 21 נק' ב-34 דקות. לא הורגש ברבע הראשון, וזה אולי מעיד על העליונות של אינדיאנה במשחק, כי הצלחנו לייצר יתרון גם בלעדיו;

בממפיס, מארק גאסול עם 35 נק' [24-12 מהשדה, 7-3 משלוש, 9-8 מהקו], 13 ריב' [2 בהתקפה] ו-5 חס' ב-39 דקות משחק. הוא גיימר. נלחם על כל כדור, יותר דומיננטי מכל שאר השחקנים על המגרש. הוא אחד הטובים בליגה, מאוד אנדררייטד; טייריק אוונס עם 18 נק' ו-9 אס' [2 איבודי כדור] ב-33 דקות מהספסל. היה לו משחק טוב, אבל ההחטאה שלו מתחת לסל שיכלה להפוך את זה משחק של 2 נק' בלבד, היתה משמעותית; ג'מייקל גרין חזר מהפציעה שהשביתה אותו מכל משחקי הקבוצה פרט לסיזן אופנר, תרם 8 נק' ב-17 דקות משחק;

ליין ליף: טי ג'יי מסיים עם 3 נק' [1-1 מהשדה, 1-1 משלוש] ב-6 דקות משחק [מינוס 1].

המשחק הבא -- חוזרים הביתה ומארחים את דטרויט [ו']
לצפיה ב-'הלילה הרבה משחקים טובים'
הלילה הרבה משחקים טובים
13/11/2017 | 18:34
15
68
וושינגטון- סקראמנטו.
ניו יורק- קליבלנד: משחק מעניין בMSG, פורזינגיס עם כל ההייפ סביבו מול קליבלנד שלרגע לא משעמם אצלה.

מילווקי- ממפיס: מבחן של יאניס מול אחת ההגנות הטובות בליגה.
ניו אורלינס- אטלנטה.
פיניקס- לייקרס.
יוטה- מינסוטה: קרב ישיר על הפלייאוף. את המשחק הראשון מולם ניצחנו בשיניים. עכשיו אנחנו פוגשים את הג'אז ללא העוגן ההגנתי שלהם אבל קבוצות נוטות להגיע באקסטרה מוטיבציה אחרי בשורות מהסוג הזה.

פורטלנד- דנבר: קרב ישיר על הפלייאוף כולל מפגש בין שני הסנטרים ששיחקו יחד, נרקיץ' ויוקיץ'. אין ספק שהפרידה עשתה טוב לשניהם. דנבר מתחברת עם 5 ניצחונות ב-6 המשחקים האחרונים.

גולדן- אורלנדו: אחת מהפתעות העונה תנסה להפתיע את הווריורס שמביסים כל יריבה לאחרונה.

קליפרס- פילדלפיה: הקליפרס חייבים לנצח ולקטוע רצף של 5 הפסדים. גם הסיקסרס יוכלו להיעזר בניצחון אחרי שהפסידו את שני המשחקים הראשונים במסעם בקליפורניה.
לצפיה ב-'אם תהיתם מה גורדון הייווארד עושה בזמן הפציעה..'
אם תהיתם מה גורדון הייווארד עושה בזמן הפציעה..
14/11/2017 | 01:25
80
הוא משחק אוברוואץ וליג אוף לג'נדס... :D

לצפיה ב-'ניו יורק בנתיים סבבה מובילים 37-31 על קלבלנד'
ניו יורק בנתיים סבבה מובילים 37-31 על קלבלנד
14/11/2017 | 03:29
6
16
לצפיה ב-'אוהבב את הניקסס של השנננההה יש שינוי לטובה במועדון'
אוהבב את הניקסס של השנננההה יש שינוי לטובה במועדון
14/11/2017 | 03:31
19
לצפיה ב-'המשבר בקליבלנד זה לא בדיחה'
המשבר בקליבלנד זה לא בדיחה
14/11/2017 | 04:21
4
64
לברון נהדר אבל מאבד המון, ממוצע האיבודים הגבוה בקריירה עד עכשיו.
בכל מקרה, הוא האחרון שאפשר לבטא אליו בטענות.

בהיעדרו של קיירי, ניתן היה לצפות שלאב יקח צעד קדימה אבל זה ממש לא קרה ולפחות בעיניי הוא אכזבה גדולה מאוד.
וויד לא באמת הדתלב ואפילו יש קולות שטוענים שההגעה שלו רק עשתה בלאגן בקבוצה.

ובעיקר, טיירון לו שלא ממש מצליח לעשות שם סדר ולמצוא שיטת משחק עקבית והוא עדיין עושה ניסויים בסגל.

לא מאמין שנראה את הקאבס מחוץ לפלייאוף בסוף העונה אבל כמו שהם משחקים כרגע, אפשר להפסיק להמר עלייהם כעל מועמדים לגמר.

לצפיה ב-'איך הקאבס ניצחו בסוף?'
איך הקאבס ניצחו בסוף?
14/11/2017 | 06:21
3
59
הם היו בפיגור של כמעט 20
43:25 ברבע הרביעי!

מטורף
לצפיה ב-'קורבר התחמם מאוד, שם איזה 5 שלשות. ולברון זה לברון'
קורבר התחמם מאוד, שם איזה 5 שלשות. ולברון זה לברון
14/11/2017 | 17:42
2
57
גם וויד נתן הרבה רבאונד התקפה ומהלכים יפים. בצד השני לברון שמר על פורזינגיס ולא ויתר על סנטימטר. פורזינגיס לא הצליח לקחת אותו לסל והסתפק בג'אמפרים רחוקים ביעילות בעייתית כשאחד מהם אפילו נחסם.

קליבלנד סיימה את המשחק עם חמישייה של וויד-סמית'-קורבר-לברון-פריי. כשהכדור בידיים של לברון, לידו שלושה קלעים קטלניים ו-ווייד שבמצב רוח המתאים הוא אחד השחקנים הטובים בליגה בתנועה ללא כדור קליבלנד יכולה לשים המון נקודות בסל. לניקס אין מספיק כלים בהתקפה כדי להעניש.
לצפיה ב-'אני מאוד אוהב את ווייד ב-1'
אני מאוד אוהב את ווייד ב-1
15/11/2017 | 17:22
1
43
כי שלברון על המגרש אתה לא באמת צריך רכז, והעובדה שהוא לא קלעי גדול מתקזזת עם העובדה שבסנטר משחק לאב/פריי.

בטח שמדברים על לסגור משחקים, ווייד לאורך שנים one of the best in the business
לצפיה ב-'כן, למרות שאני לא מת על ההגנה שלו על רכזים מהירים'
כן, למרות שאני לא מת על ההגנה שלו על רכזים מהירים
16/11/2017 | 16:16
25
לפני 5 שנים כמובן שהכל היה אחלה אבל היום הוא סוג של נטל בהגנה. בעיקר מבחינת רמת מאמץ לאורך משחק שלם והמנהג שלו לקטר לשופטים אחרי ההתקפה במקום לרדת להגנה.
לצפיה ב-'ניקס- קליבלנד לחלוטין משחק מטורף'
ניקס- קליבלנד לחלוטין משחק מטורף
14/11/2017 | 12:55
1
76
הניקס שמטו יתרון של 20 הפרש ולא בפעם הראשונה העונה.
מעניין שאפילו במשחק שפל של בזינגה הם הניעו כדור, מצאו את השחקנים הפנויים, שמרו חזק ולמעשה נתנו בראש לקאבס. יתרון 23 במהלך הרבע השלישי.
בקליבלנד הבעיות בהגנה תופסות כותרות אבל גם התקפית הם היו גרועים מאוד במשך 2 וחצי רבעים. לאב לא הופיע למשחק ואף אחד מהקלעים לא פגע.
ג'יי קראודר באופן כללי נראה כמו שחקן אוברייטד שהמערכת בבוסטון הוציאה ממנו את המקסימום. הוא לא עושה שום דבר ברמה גבוהה.

אז אחרי שקליבלנד נראתה נורא המומנטום השתנה ברבע הרביעי בזכות כמה אלמנטים:
- לברון הוקף בקלעים הטובים באמת (קורבר, ג'ייאר, פריי) והעלה הילוך.
- קורבר התחיל לקלוע את המבטים שהקאבס החטיאו כל המשחק.
- לברון עבר לשמור על פורזינגיס ודי שיתק אותו.

המומנטום נבנה וההפרש הלך וירד. הניקס התחילו לאבד את הראש, בזינגה החטיא 3 זריקות עונשין חשובות ודווין וויד גנב לו ריבאונדים מתחת לאף.

בכל אופן הקאבס נראים מדאיג בשלב הזה. התחושה היא שחוץ מלברון אין על מי לסמוך, מעט מאוד שחקנים שהם פלוס בשני צדי המגרש. מבחינתי קליבלנד עדיין פייבוריטית במזרח אבל צריך לקרות משהו מדהים כדי שהיא תוכל לאתגר באמת את הווריורס.
לצפיה ב-'התקפית הם יהיו יותר מבסדר אם אייזאה יחזור כמו שצריך'
התקפית הם יהיו יותר מבסדר אם אייזאה יחזור כמו שצריך
14/11/2017 | 17:45
50
אבל לא ברור מה ההרכב ההגנתי הכי טוב שלהם שמסוגל לייצר גם התקפה. אני באמת לא מצליח להרכיב חמישייה שתהיה מספיק טובה בשני צידי המגרש, בטח כשקראודר נראה כמו שחקן קצה רוטציה. כשאתה מוצא את עצמך תוהה האם סופסוף ג'ף גרין יהיה התשובה לשאלה אתה מבין שהמצב בעייתי.
לצפיה ב-'כמה מילים על יוטה-מינסוטה'
כמה מילים על יוטה-מינסוטה
14/11/2017 | 13:09
60
שיחקנו טוב בפתיחה. טאונס קלע כמה שלשות ועזר לרווח את הצבע לכניסות של באטלר, שמצדו התרכז בעיקר בפליימייקינג. שחקני הפרימטר שלנו לחצו על הכדור, הגבוהים באו נכון לעזרה ועשינו גם נקודות במעבר שעזרו לעלות ליתרון דו ספרתי.
הרבה מאוד קם ונופל על ערב הקליעה שלנו משלוש. מול פיניקס קלענו 4-20 ובלתי אפשרי לנצח ככה משחקים ב-2017. הפעם קלענו 10-20, אנחנו כמעט לא נפסיד משחקים העונה בהם קולעים שלשות בדאבל פיגרס.
בכל אופן במחצית הובלנו ב-15.

המחצית השנייה הייתה גרועה מאוד. הגנה מביכה מצדנו וזו רק תעודת עניות לכישרון ההתקפי של יוטה שהיא קלעה 23 נקודות ברבע שלם בו הגיעה למבטים פנויים. בכל פעם שהג'אז נכנסו לסוג של מומנטום לא הידקנו את ההגנה חלילה, אבל ענינו בסלים שוברי מומנטום.

ברבע האחרון הזריקות של יוטה התחילו להיכנס כי בכל זאת אנחנו מדברים על קבוצת NBA אבל זה היה מעט מדי, מאוחר מדי.
אמנם הניצחון היה הכי חשוב אבל חבל לי לראות שאחרי מחצית ראשונה נהדרת השחקנים זורקים זין, מול קבוצה אחרת המשחק היה נפתח לחלוטין.
לצפיה ב-'קליפרס- פילדלפיה משחק טוב'
קליפרס- פילדלפיה משחק טוב
14/11/2017 | 17:04
2
56
אני נהנה לראות את הסיקסרס. יש להם הרבה מוסרים טובים והם מאומנים ברמה גבוהה. ראיתי סטט' שהם מקום שני בליגה באסיסטים אחרי הווריורס.
לקליפרס חסרים יותר מדי שחקנים. גלינארי, בוורלי ותאודוסיץ' לא כשירים. הם נאלצו לתת 50 דקות לת'ורנוול+ג'ואן אוואנס, אם אתם לא מכירים אותם זה בסדר. הצמד הזה היה ממש בסדר אבל הקליפרס מוגבלים מדי, אין להם פליימייקר והם חיים על היכולת האישית של בלייק וההתפוצצויות האקראיות של לו וויליאמס (הלילה 31 נקודות מהספסל).

טוב לראות את אמביד משחק 36 דקות. ברבע הרביעי הוא ניסה לכפות דברים והחטיא המון זריקות עונשין (9-16 בלבד לאורך המשחק) אבל יש לו כזאת נוכחות שמכריחה את הקליפרס לצופף עליו. הפעם קובינגטון הפציץ מחוץ לקשת ובכלל עשה המון פעולות טובות. שחקן אנדרייטד.

בכלל לפילדלפיה יש המון סייז. קובינגטון-סאריץ'-סימונס בין 9'6 ל-10'6. אמביד מהאנשים היותר גדולים שראיתי משחקים כדורסל. ורדיק משלים את החמישייה.

לצפיה ב-'קובינגטון משחק טוב כל העונה, גם שחקן מאוד קבוצתי באופי'
קובינגטון משחק טוב כל העונה, גם שחקן מאוד קבוצתי באופי
14/11/2017 | 23:20
1
47
מפרגן וכו

לא ראיתי אתמול את את המשחק, אבל הם גדולים ומשחקים גם מהר
זה מאוד יפה לצפיה, הם צעירים והם יעשו טעויות, אבל הם בכיוון הנכון
לצפיה ב-'קבוצה מאוד מאוד מעניינת'
קבוצה מאוד מאוד מעניינת
15/11/2017 | 23:17
8
לצפיה ב-'גולדן סטייט - אורלנדו'
גולדן סטייט - אורלנדו
14/11/2017 | 19:00
65
מפגש בין שתי הקבוצות הטובות בליגה ברבע השלישי מבחינת התקפה והגנה גם יחד. זה רק סמלי שהמשחק נגמר ברבע השלישי.

גולדן סטייט הגיעה ללא סטף קרי. שון ליבינגסטון פתח וכספי נכנס עוד ברבע הראשון, גם ניק יאנג, כלומר כולם התקדמו מקום אחד ברוטציה. אורלנדו קלעה קרוב ל-60% ברבע הראשון. ארון גורדון עם 8 ברבע הראשון. כספי קלע 4 נק' כאשר החטיא פעם אחת מהקו אחרי אנד וואן, ומיד באותו מהלך ספג חסימה גדולה מביומבו בניסיון לדאנק עם יד אחת. לא זוכר את עמרי הולך לדאנק ביד אחת, זה שוס!

עוד היילייט מבדר הגיע כאשר איגודאלה תקע את הכדור על החלק העליון של הסל!

ברבע השני קיידי השתלט על המשחק [8 נק'] אם זה בריבאונד והובלת כדור שמייצרת סל מהיר בצד השני, אם זה באסיסטים לליבנגסטון שהרים את הקהל עם כמה סלי מומנטום, אבל אורלנדו סגרו את הרבע בריצת 4-12 ובמחצית היה 56 לכל.

ברבע השלישי הווריורס עצרו את אורלנדו על אחוז נמוך, פתחו את המשחק ולקחו יתרון דו-ספרתי. אני נוטה לומר שזה היה הרבע הטוב היחיד של הקבוצה בערב הזה. ברבע הרביעי קיידי חזר והחליף את עמרי ומיד ענה בסל ואסיסט לשלשה של דריימונד שחתמו את המשחק - יתרון 18, תודה רבה, אפשר לכבות את האורות.

עמרי קיבל כמות דקות לא מבוטלת [19], אבל בתחושה היה מעורב בכמה מהלכים לא טובים במשחק הזה: אופנסיב אינטרפירנס, חדירות עליו שנגמרו בסלים, שריקות שהלכו נגדו, מסירות בהתקפה שלא הגיעו אליו ונגמרו באיבודים. הוא הרגיל אותנו לתפוקה כזאת שכל דבר מתחת לזה מרגיש כמו "משחק לא טוב" כאשר בעצם אי אפשר לומר שהיה לו משחק לא טוב. מילה טובה על ג'ונתן סימונס. עשה הרבה-הרבה צרות להגנה של גולדן סטייט בדקות הטובות של הקבוצה שלו. הוא והצרפתי, מה שמו, פורנייה, גרמו לעמרי להיראות רע כמה פעמים עם חדירות. אני חושב שעמרי מסוגל לשמור את הצעד הראשון של שחקנים בלבל הזה, אבל פשוט במשחק הזה הוא היה חצי-צעד איטי מדי.

בסיום זה ניצחון ב-10 הפרש לגולדן סטייט וניצחון 7 ברציפות. ביום חמישי משחק מעניין נגד בוסטון.
לצפיה ב-'אז הלכתי למשחק של גולדן לראות את הפורוורד הטוב בעולם'
אז הלכתי למשחק של גולדן לראות את הפורוורד הטוב בעולם
13/11/2017 | 13:50
10
126
בלייב. כמובן שהוא הגיב עם עוד יום במשרד עם 21, 9 ו-6 והיה הקלע המוביל בשתי הקבוצות. אתם יודעים כמובן על מי אני מדבר, mister craftyness, הוא ולא אחר - 

JAMES JOHNSON

בתכל׳ס, הוא היה ממש טוב, אבל הוא היחידי ששיחק טוב, גולדן במשחק רע ניצחו את מיאמי בקלות, ווייטסייד בכלל לא היה פקטור ובקושי שיחק בחצי השני, וההיט הלכו להרבה מהלכי אייסו של אוליניק - אסטרטגיית טנקינג טובה מאין כמוה.

בגולדן רק גרין קלע באחוזים טובים בתכל׳ס, דוראנט סיים עם 21, 8 ו-6 (קצת פחות מ-JAMES JOHNSON), סטף 16 וקליי 13 - כולם באחוזי רצפה. לא מפתיע, כשקלעי גדול כמוני נכנס לארנה, הידיים רועדות לקלעים אחרים. 

באחד מפסקי הזמן, יצא שמנמן על סגוויי עם רובה חולצות, והתחיל לירות על הקהל חולצות בחינם, כמובן זה היה ההיילייט של המשחק מבחינת הקהל המנומנם משהו שהגיע לאורקל ארנה. בוא נגיד ש״כספי יא גבר״ היתה הצעקה הכי חזקה שנשמעה באותו יום, והיא באה ממני. כל מה שעניין את האמריקאים זה לאכול קריספי צ׳יקן ברביקיו.

בכל אופן, כמובן שבתור הידיים הטובות בעסק, כשחולצה עפה לכיוון היציע בו ישבתי, לא יכלתי שלא להשתמש בכישורי ה-wide receiver שלי ולתפוס אותה, אז צרפתי גם סלפי של זה. ד״ש לגמד על הסגוויי, שבהחלט הפך משחק חווייתי לחווייתי עוד יותר.

היה אחלה הגשמת חלום, חבל רק שלא היה כדורסל גדול או לפחות צמוד, אבל ניחא.

מי ששרד עד פה מוזמן לצפות בגלריית התמונות הלא מעניינות שצירפתי.
לצפיה ב-'מגניב, איזה כיף'
מגניב, איזה כיף
13/11/2017 | 14:02
16
לצפיה ב-'הלכת על התקרה?!'
הלכת על התקרה?!
13/11/2017 | 14:26
3
70
תפוז תמיד מפתיע מחדש, תודה
תגיד, מאיפה משיגים כרטיסים מוזלים? אני בניו יורק בשבוע וחצי האחרונים של השנה.
לצפיה ב-'תפוז הוא כשלון בהרבה דברים, גם בהעלאת תמונות'
תפוז הוא כשלון בהרבה דברים, גם בהעלאת תמונות
13/11/2017 | 15:09
1
65
את סרטון הצגת השחקנים שעשיתי, אני אפילו לא מעז לנסות לקשר.

בכל אופן אני קניתי מישראלים שגרים שם וכנראה יש להם מנוי. 220 דולר לכרטיס, באתר הרשמי עולה 440.

אני לא חושב שכל מי שישב ביציע שלי שילם כל כך הרבה כמוני לכרטיס, בטח לא כפול, אבל כנראה צריך להיות מקומי בשביל לקבל כרטיסים זולים, ואני מניח שהמחירים משתנים בהתאם לתאריך, ולביקוש. אני רציתי לשריין את הדבר הזה כמה חודשים מראש, אז העדפתי לשלם.

בקשר לכרטיסים בניו יורק, שמע גם הניקס וגם הנטס משחקים די זבל, כך שאני בטוח שתמצא כרטיס ב-30-70 דולר למקומות לא רעים. בטח בסוף העונה כשזה כבר יהיה גארבג׳ טיים (אלא אם אתה מאמין שהם יהיו במאבקי פלייאוף).

אגב, את הכרטיסים שלחו לי דרך משהו שנקרא oss.ticketmaster, ובעצם הם היו ברקוד כזה, וסרקו לי אותם בכניסה. בלי קופות, בלי תור, בלי להדפיס מראש, מאוד נוח.
לצפיה ב-'הניקס תמיד מלאים ויקרים, אפילו כשהם פח'
הניקס תמיד מלאים ויקרים, אפילו כשהם פח
14/11/2017 | 17:34
33
ב-2009/10, הייתי בבוסטון וניו יורק. הסלטיקס היו אז אחת הקבוצות הכי מרשימות בליגה והניקס אחת הקבוצות הכי מזעזעות בהיסטוריה. למשחק של בוסטון-שיקאגו שילמתי איזה 80 דולר או משהו אני כבר לא זוכר. לניקס נגד אינדיאנה לא מצאתי בפחות מ-150 והחלטתי לוותר, עם כל האהבה שלי בעולם לפאקינג כריס דוהון. יכול להיות שלא חיפשתי מספיק זמן מראש, אני כבר לא זוכר :)
לצפיה ב-'לא יודע כמה זה עובד אבל כמעט בכל הפודקאסטים'
לא יודע כמה זה עובד אבל כמעט בכל הפודקאסטים
14/11/2017 | 17:36
29
בנושא ה-NBA יש פרסומות לסיטגיק - seatgeek, נראה שיש שם אופציות מעניינות:

לצפיה ב-'פשששש,מברוק. הלוואי עליי'
פשששש,מברוק. הלוואי עליי
13/11/2017 | 15:05
16
לצפיה ב-'יו דה ריל MVP תודה ששיתפת.'
יו דה ריל MVP תודה ששיתפת.
13/11/2017 | 18:12
71
אני מחכה ליום ש-Anfield יקח את הטאלנט שלו למשחק של גולדן סטייט עם חולצה של ראסל ווסטברוק ויטריל את קיידי.
לצפיה ב-'מדהים. הייתי לפני 8 שנים בשיקאגו-בוסטון, גם לא היה משחק'
מדהים. הייתי לפני 8 שנים בשיקאגו-בוסטון, גם לא היה משחק
14/11/2017 | 17:31
53
מעניין במיוחד אבל החווייה מעולה. מגניב לראות במציאות את השחקנים שאנחנו מתעסקים בהם כל כך הרבה...
לצפיה ב-'תודה לכולם !'
תודה לכולם !
15/11/2017 | 17:21
8
לצפיה ב-'איזה כיף! חוויה נהדרת'
איזה כיף! חוויה נהדרת
16/11/2017 | 06:07
8
לצפיה ב-'לעזאזל עד שיש משחק נחמד בשעה סבירה'
לעזאזל עד שיש משחק נחמד בשעה סבירה
12/11/2017 | 22:59
12
73
וקיירי לא משחק
לצפיה ב-'בוסטון חבולים לגמריי. לפחות הורפורד חזר.'
בוסטון חבולים לגמריי. לפחות הורפורד חזר.
12/11/2017 | 23:30
5
14
לצפיה ב-'כשהקבוצה מאומנת ברמה כזאת גבוהה לא שמים לב שיש פצועים'
כשהקבוצה מאומנת ברמה כזאת גבוהה לא שמים לב שיש פצועים
13/11/2017 | 00:05
3
15
לצפיה ב-'זה לגמרי נכון'
זה לגמרי נכון
13/11/2017 | 11:34
2
49
משחק קודם הם בלי הורפורד וקיירי, עכשיו בלי קיירי, והם מנצחים בק2בק, כאשר המשחק השני ממש לא פשוט נגד הראפטורס.

אם זה לא תעודת כבוד למאמן ולצוות האימון, אני לא יודע מה כן.

בטח שיש את הדוגמא הנגדית מקליבלנד, כשלברון יושב אז הם מפסידים לא משנה כמה כוכבים על המגרש.
לצפיה ב-'ועוד משהו בהמשך לזה'
ועוד משהו בהמשך לזה
13/11/2017 | 11:43
1
46
שיש רמת אימון גבוהה, שיש סדר ויש שיטה, אז גם פיתוח שחקנים מתאפשר. שימו לב לטרי רוזייר, איך הוא עומד כבר על כמעט 10 נקודות למשחק, 5.3 ריבאונדים, 2.4 אסיסטים, 1.3 חטיפות ורק 0.7 איבודים ב-24.5 דקות - והוא נותן וואחד בוסט להגנה, כל זאת מבלי לפגוע במספרים של קיירי או סמארט (הגארדים האחרים).
לצפיה ב-'מחזק'
מחזק
13/11/2017 | 12:12
53
סטיבנס המועמד המוביל למאמן העונה כרגע. ההצלחה של הסלטיקס לא נובעת מהתעלות של שחקן בודד או שניים אלא מתרומה יפה של כל אחד ואחד בהתאם לתפקידו.
קיירי חסר? רוזייר ושיין לארקין מתעלים.
הורפורד בחוץ? ביינס במשחק ענק.
וכמובן החיסרון של היוורד הכריח את טייטום ובראון להיכנס לנעליים גדולות, דבר שהם עושים בהצלחה.
קשה לחשוב על שחקן בסלטיקס שמשחק מתחת למצופה. סמארט אמנם לא פוגע בכלום אבל גם הוא ממלא תפקיד חשוב במכונה.
לצפיה ב-'שיפוט תת רמה'
שיפוט תת רמה
13/11/2017 | 00:54
13
לצפיה ב-'שופטים תת רמה, כמעט נתנו לטורונטו את המשחק'
שופטים תת רמה, כמעט נתנו לטורונטו את המשחק
13/11/2017 | 00:56
2
80
מזל שדארוזן נחנק כרגיל במאני טיים
לצפיה ב-'מתד שני ראיתי מחצית שניה'
מתד שני ראיתי מחצית שניה
13/11/2017 | 08:48
1
59
והשופטים בעיקר טעו לטובת בוסטון. גם לגבי העבירה של טייטום נדמה לי שזו המדיניות הרשמית של הליגה.
לצפיה ב-''
13/11/2017 | 08:53
4
לצפיה ב-'לא להאמין הסלטיקס האלה'
לא להאמין הסלטיקס האלה
13/11/2017 | 06:18
68
מזכירים את הבולס של תחילת עידן טיבודו שהיה מוציא מים מסלע
מאמין ומקווה בשבילם שגורלם יהיה אחר מזה של הבולס
לצפיה ב-'איזה מסכן האריסון בארנס'
איזה מסכן האריסון בארנס
13/11/2017 | 07:35
65
שחקן נהדר, תקוע בקבוצה נוראית וזה אחרי שקיבל טרייד מקבוצה היסטורית.
בכל מקרה, זה היה ניצחון די קל, פול ג'ורג' שוב עם משחק מטורף.
אדאמס עדיין פצוע וגם אנטוני לא שיחק בגלל פציעה.
יוסטס מקבל עוד דקות אני שמח בשבילו, לגמרי מגיע לו.
ווסטברוק חוזר לפגוע מהקו עם ריטואל חדש, נשימה עמוקה כזאת ואז זריקה. עשה 12 מ13 כשהעונה הוא על 60 אחוז מהעונשין.
מבחינת זריקות אצלו הוא עדיין ממש לא מאופס, יש לו מלא זריקות שהוא בד"כ קובר והעונה זה איירבולים או החטאות ממש גסות.
משחק הבא מול שיקאגו, הזדמנות לחזור ל50%.
לצפיה ב-'אינדיאנה - יוסטון: נגמר ברבע הראשון'
אינדיאנה - יוסטון: נגמר ברבע הראשון
13/11/2017 | 10:53
42
שיים. שיים. שיים.
ערוץ הספורט לא שידרו את המשחק! לא ב-1 בלילה ולא במשבצת של 7:15! הופיע בלוח שידורים ובמגזין ה-NBA של יום חמישי! עכשיו הקליק בייטים הפכו לטלביזיונים??? בוז!

רבע א': יוסטון בערב השני של בק-טו-בק, אבל זה לא נראה ככה
פתיחת 2-13 של יוסטון ב-3 וקצת הדקות הראשונות. המון חדירות לסלים קלים, בהמשך שלשות. הארדן עם 2 נק' בלבד, אבל 6 אס' ב-7 הדקות הראשונות.

2:10 לסיום הרבע, טי ג'יי ליף נכנס בפיגור 13.
פוזשן התקפה - ליף מקבל בפינה מחצי-מרחק עם הגב לסל, מסתובב, מחטיא.

פוזשן הגנה - ליף לא מצליח להשתלט על ריבאונד ארוך שנופל לידיים של ראיין אנדרסון אחרי החטאה משלוש של הארדן.

18-35 ליוסטון בסיום הרבע הראשון. אינדיאנה מרשה את כמות הנק' הגבוהה ביותר שלה ברבע ראשון העונה וזה נגמר ב-17 הפרש, למרות שמדובר במשחק בין שתי קבוצות שמדורגות רביעית וחמישית בהפרשי רבע ראשון העונה - אינדיאנה עם פלוס 3.9, יוסטון עם פלוס 3.3. ג'יימס הארדן עם 9 אס' ברבע הראשון.

רבע ב': אינדיאנה חוזרת למשחק, הפרש דו-ספרתי נמוך
פוזשן הגנה - ליף לוחץ על אריק גורדון, שם עליו גוף טוב, גורדון דורך על הקו בפינה וזה איבוד כדור.

פוזשן הגנה - שוב ליף מקבל את גורדון בחילוף, מוציא ממנו עבירת תוקף.
פוזשן התקפה - ליף מקבל במעבר מסטיבנסון, בפינה, צולף את השלשה 'רק רשת'!

אינדיאנה פותחת עם ריצת 2-16 בתוך 4 דקות, רק 5 הפרש! הריצה דרך הגנה טובה.

6:29 לסיום המחצית, ליף יורד בפיגור 9.
אינדי שוב התקשתה מול החמישיה הראשונה של יוסטון. זה היה צריך להיות יתרון 16 ממש בירידה למחצית, אבל הרוקטס החטיאו שלשה פנויה במתפרצת וזה נגמר ב-12 בלבד. 51-63 ליוסטון במחצית. יש משחק, היה כבר הפרש שיא 17, אבל 63 נק' של יוסטון שווה לכמות הנק' הגדולה ביותר שההגנה שלנו הרשתה העונה במחצית! 50% מהשדה של אינדי ו-6 מ-11 משלוש מחזיקים אותנו במשחק עם 19 נק' מהספסל ו-13 נק' במעבר. יוסטון עם 51% מהשדה ו-10 שלשות מ-23 זריקות. סאבוניס עם 13 נק' ב-6 מ-7 מהשדה היה חלק מהספסל שהוביל את הריצה שהחזירה אותנו למשחק.

רבע ג': ג'יימס הארדן
עד אמצע הרבע, המשחק שוב נפתח לרווחה, יתרון 19.
2:47 לסיום, טי ג'יי נכנס בפיגור 11.
דקות אחרונות, הארדן משתלט על המשחק ועושה נקודות מכל מצב, לא מאפשר לנו לחזור.

71-87 ליוסטון אחרי שלושה רבעים. הרבע נגמר במחלוקת על לייאפ של בוגדנוביץ' שהיה אמור להישרק גולטנדינג לטובתנו - החטיא את הכדור, אבל הטיפ בריבאונד הגנה היה כשהכדור מעל הטבעת. אינדיאנה עם 42% מהשדה, אופייני לנו בהפסדים האחרונים, האחוז מהשדה יורד משמעותית בחצי השני. הארדן אחראי ל-57 מה-87 של יוסטון במשחק עד עכשיו.

פוזשן התקפה - ליף מקבל על הקשת, מטעה את השומר, נכנס פנימה עם היורו סטפ וקולע את הפלוטר !

פוזשן הגנה - ליף מאחר לריבאונד הגנה, פי ג'יי טאקר מגיע ראשון ועושה מזה סל קל.

פוזשן הגנה - טאקר מחטיא בצבע, ליף שם את הידיים טוב ושינה את הזריקה.

פוזשן התקפה - ליף מחטיא שלשה מאמצע הקשת בקאץ' אנד שוט.

6:40 לסיום ליף יורד בפיגור 22.
3:32 לסיום, ליף חוזר בפיגור 23.
פוזשן התקפה - ליף הולך אגרסיבי על הבייסליין, מוציא את העבירה. קולע מהקו 1 מ-2.

פוזשן הגנה - חדירה של דימיטריוס ג'קסון, אבל חסימה של ליף!
פוזשן התקפה - שלשה של ליף מהפינה!

95-118 ליוסטון בסיום. ניצחון שישי ברציפות לרוקטס שעולים למקום הראשון במערב. הארדן היה מעורב בחצי מהנקודות. הרוקטס העיפו 17 שלשות ב-36%, וסה"כ 48% מהשדה ב-90 זריקות. לקבוצה כמו אינדיאנה אין יכולת להתחרות בזה וההפרש הדו-ספרתי נשמר מהרבע הראשון כמעט לכל אורך המשחק. עם זאת, קרדיט להגנת יוסטון, לא נתנו מבטים טובים כל המשחק.

מצטיין המשחק: ג'יימס הארדן. 26 נק' ושיא עונתי עם 15 אס' [3 איבודי כדור] ב-34 דקות משחק. הוא ביכולת MVP ויותר מזה;

קלינט קפלה עם 20 נק' ו-17 ריב'; אריזה מסיים עם 15 נק' [5 שלשות];

באינדיאנה, ויקטור אולדיפו עם 28 נק' ב-36 דקות, קלע באחוזים טובים, אבל זה לא הספיק כאשר לא קיבלנו תרומה מבוגדנוביץ' [רק 5 נק' ב-10 זריקות], תדיאוס יאנג [0 נק' ב-24 דקות!] ודארן קוליסון [9 נק' ב-23 דקות]; הספסל היה טוב ועשה ריצה שהחזירה אותנו למשחק - סאבוניס עם 17 נק' ב-23 דקות, ולאנס סטיבנסון עם 8 נק' ו-10 ריב' ב-24 דקות, אם כי התרומה של לאנס ברבע השני היתה יותר מובהקת מאשר מה שמופיע בדף הסטטיסטיקות, הוא הריץ את החמישיה היטב עם סאבוניס;

ליין ליף: טי ג'יי מסיים עם 9 נק' [5-3 מהשדה, 3-2 משלוש, 2-1 מהקו], 1 ריב', 0 אס' [1 איבוד כדור] ו-1 חס' ב-19 דקות משחק [מינוס 5]. עשה את עיקר הנזק בגארבג' טיים.

** Chris Smoove מתקצר.

המשחק הבא -- יוצאים לממפיס [ד'].
לצפיה ב-'רודי גובר יעדר 4-6 שבועות'
רודי גובר יעדר 4-6 שבועות
13/11/2017 | 09:18
2
63
אחרי שוויטרס פצע אותו במהלך הזה:

מצבה של יוטה לא טוב. היא במאזן 6-7 שלילי למרות שאירחה יותר משחקים בביתה מכל קבוצה אחרת בליגה. הרייטינג ההתקפי שלה מדורג רביעי מהסוף ויריבות הפלייאוף שלה פתחו את העונה בצורה חיובית.
במשחק האחרון סניידר פתח עם פייבורס ב-C וספולושה סטרץ' 4. נראה כיצד זה יחזיק מעמד בתקופה הקרובה ללא השחקן הכי טוב שלהם.
לצפיה ב-'צלילה הזויה של וויטרס לכיוון הרגליים שלו. '
צלילה הזויה של וויטרס לכיוון הרגליים שלו.
13/11/2017 | 09:29
1
65
יכל לשנות כיוון בקלות
לצפיה ב-'מסכים איתך, זה נראה מלוכלך'
מסכים איתך, זה נראה מלוכלך
13/11/2017 | 09:37
14
לצפיה ב-'משחקי ליל שבת'
משחקי ליל שבת
11/11/2017 | 20:26
16
55
וושינגטון- אטלנטה: הוויזארדס בינתיים לא משחזרים את ההצלחה במשחקי בית מעונה שעברה.

פליקנס- קליפרס: קרב ישיר על הפלייאוף. הקליפרס הפסידו 6 מ-7 האחרונים, יהיה פייט קשה בבק טו בק בפרט לגריפין מול הקו הקדמי הטוב בליגה.

ניו יורק- סקראמנטו: בזינגה צפוי לחזור.

יוסטון- ממפיס: מפגש שלישי ביניהן העונה, הגריזליס ניצחו את השניים הקודמים והגבילו את יוסטון ל-90 נקודות בלבד (ממוצע בשאר המשחקים: 114). הרוקטס יחפשו לנקום.

דאלאס- קליבלנד: הקאבס לא אמורים להיתקל כאן בבעיות.

מילווקי- לייקרס: יש לי הרגשה שהלייקרס אספו די הרבה ניצחונות העונה מול קבוצות שהגיעו לסטייפלס סנטר אחרי ניצחון מול יריבה איכותית. אז הבאקס ניצחו את סאן אנטוניו וינסו לשמור על ריכוז גם כאן.

סאן אנטוניו- שיקאגו: Zzzzzzz

גולדן- פילדלפיה: משחק ראשון בקריירה של אמביד מול הווריורס! וגם של סימונס כמובן.

דנבר- אורלנדו: הנאגטס ניצחו 6 מ-8 האחרונים וינסו להמשיך את המומנטום.

פיניקס- מינסוטה: הסאנס בבק טו בק ואנחנו בכל מקרה פייבוריטים כאן, למרות שטייסון צ'נדלר הרג אותנו באחד המשחקים בשנה שעברה. מקווה שננצל את ההגנה המחוררת של הסאנס.

יוטה- ברוקלין: הנטס עקצו את פורטלנד במגרש הביתי שלהם, ניצחון כאן יגרום לי להתחיל לפקפק בזלזול שלי כלפיהם.
לצפיה ב-'איזו מפלה הזויה של הקליפרס'
איזו מפלה הזויה של הקליפרס
11/11/2017 | 23:21
2
55
אחרי פתיחת עונה נהדרת הם פשוט לא מסוגלים לנצח ונראים רע מאוד
לעומתם דווקא הפליקנס נראים קצת יותר מחוברים ומשתפרים ממשחק למשחק כששני הגבוהים נראים כמו מועמדים ל-MVP

ובלי קשר, יוסטון-ממפיס אמור להיות משחק משובח.

לצפיה ב-'יש קשר ברור ללו"ז'
יש קשר ברור ללו"ז
11/11/2017 | 23:34
52
6 ההפסדים היו מול דטרויט, גולדן, ממפיס, מיאמי, סאן אנטוניו ואוקלהומה. אלו קבוצות שפתחו מצוין את העונה או כאלה שצפויות להיות חזקות מאוד בהמשך.
אין ספק שהקליפרס היו יכולים להחזיק במאזן טוב יותר בשלב הזה אבל לא הכל קטסטרופה.
מה שכן, האחוזים של גריפין מתחילים להתיישר למטה אחרי פתיחת עונה יוצאת דופן.
לצפיה ב-'הקליפרס נחלשו '
הקליפרס נחלשו
12/11/2017 | 07:24
48
גם כך עם פול הם לא היו כאלה גדולים, אז עכשיו הם הפכו לקבוצת מידלייבל כזו שתילחם על מקום בפלייאוף. לא גלינארי ולא בברלי הם חיזוק מספיק ראוי, ואמנם אוסטין ריברס העלה את המשחק שלו אבל זה לא מספיק. בלייק ככוכב ראשי לא יוביל אותם לכלום. אני אוהב את דוק ריברס אבל נדמה לי שהיכולות שלו הולכות ונעלמות, יכול להיות שגמר את הסוס.
לצפיה ב-'המעודדות של גולדן. ממש טובות'
המעודדות של גולדן. ממש טובות
12/11/2017 | 04:12
1
14
לצפיה ב-''
12/11/2017 | 06:53
7
לצפיה ב-'פרוזיגנס ממשיך לתת עונת פיצוץ'
פרוזיגנס ממשיך לתת עונת פיצוץ
12/11/2017 | 04:42
13
לצפיה ב-'טריפל דאבל ללונזו בול (לא שזה עזר להם לנצח)'
טריפל דאבל ללונזו בול (לא שזה עזר להם לנצח)
12/11/2017 | 06:57
1
69
בול עם משחקו הטוב ביותר בינתיים
17 נק'
12 ריב'
12 אס'
3 חטיפות
2 חסימות

הלייקרס מפסידים למילווקי ולפריק שמסיים עם 33 נק' ו-15 ריב'

לצפיה ב-'בול השתווה לאחיו בsteals'
בול השתווה לאחיו בsteals
12/11/2017 | 10:47
56
אם אתם מבינים למה אני מתכוון
לצפיה ב-'לאבאר הצעיר בהיסטוריה עם טריפל-דאבל, אבל גולדן סטייט במוקד'
לאבאר הצעיר בהיסטוריה עם טריפל-דאבל, אבל גולדן סטייט במוקד
12/11/2017 | 17:23
7
52
אני שמח שהעבודה שלי עם לונזו מתחילה להראות שיפור. זה הכל אני, שלא תחשבו, תנו לי קרדיט. כל מה שהוא היה צריך זה פפ טוק! ולשמחתי אני טוב בדברים האלה!  הוא שובר את השיא של לברון ב-5 ימים ורושם את הטריפל-דאבל הראשון שלו ימים לאחר שחגג גיל 20. לא שזה מעיד או יעיד דבר על המשך הקריירה שלו, דונט @ מי, אין פה צודק ולא-צודק, ואפילו שאני כאילו בצד שלו כל מה שנאמר הוא נכון ולא השתנה הלילה. אבל עם כל הכבוד ללונזו, במוקד שלי גולדן סטייט בלילה הזה.

הווריורס במחצית ראשונה של 12 אס' [מול 13 איבודי כדור!]. ביכולת כזאת, לא גרועה אבל גם לא שיא, הם סיימו את המחצית הראשונה ב-54% מהשדה ושני אנד וואן של דורנט בדקות האחרונות [20 נק' שלו ב-17 דקות] ויתרון נקודה. במחצית השניה הקליניקה של קיידי המשיכה והמשחק נגמר ברבע השלישי עם תצוגת תכלית בהתקפה וניק יאנג שקלע כמה צ'אקות מהספסל. הם סיימו עם 31 אס' [מול 23], 58% מהשדה ו-14 שלשות [52%] כאילו כלום. מי זוכר את ה"משבר" של הכמה משחקים ראשונים של העונה וכמה "חששנו" שהם בדעיכה.

כספי נכנס במה שהתרגלנו לדקות הרגילות שלו באמצע הרבע השני, אפילו שיחק עם ה'ביג פור' ביחד - אוי לי שאני מתרגש מזה - וקלע סל. ברבע האחרון נכנס בגארבג' טיים והוביל את החמישייה עם ניק יאנג, יותר מניק יאנג היה המוציא לפועל וקלע כמה סלים יפים, קלע מהקו [שיפור אדיר העונה, לא מדברים על זה], ואפילו קלע בהוק שאט במהלך עם הגב לסל שאני לא זוכר אותו עושה את זה. ינתן קרדיט גדול לצוות המאמנים על העבודה שלהם עם כל שחקן ושחקן. במיוחד בקליעה. ג'אוול מגי הוא סבן פוטר שקולע מהעונשין בלי למצמץ וזה הכל עבודה של מאמנים. הקבוצה הזו מאומנת טוב ומנוהלת נכון, ועם דורנט או בלעדיו שום דבר לא צריך להוריד מגדולתה.

ועדיין, מאז המעבר לסן פרנסיסקו / אוקלנד [או מאז ומתמיד, אני לא בטוח], הווריורס מעולם, אני חוזר, מעולם לא ניצחו 6 משחקים ברציפות בהפרש של 15 או יותר -- הלילה הם השלימו את ההישג. שום סיבה לחשוב שלא ימשיכו את הרצף נגד אורלנדו.

ועוד נתון מעניין: אמנם עוד לא נגמר חודש נובמבר, אבל הווריורס בשלוש העונות האחרונות כבר ניצחו 35 משחקים מתוך 36 בחודשי נובמבר. ההפסד היחיד בעונה שעברה, בחוץ, נגד הלייקרס.

קצת מגלומניה - כספי זה אני - באימון לקראת המשחק נגד פילי:
1. דורנט מדבר על כספי - החל מ-2:19.
2. סטיב קר מדבר על כספי ארוכות - החל מ-5:29.
3. עמרי מסכם בחדר ההלבשה את הניצחון.

אפשר לסכם שהאנשים שמסקרים את הקבוצה והאנשים שמנהלים אותה אוהבים את עמרי, את ההתנהלות שלו על המגרש ומחוצה לו ואת העובדה שהוא שחקן מוכח בליגה הזאת שמוכן לחיות מ-10 דקות [ויהיו משחקים שלא ישחק בכלל] ולא עושה פרצופים. נדמה שהם תופשים אותו בתור שחקן שבקבוצה קטנה וזולה היה יכול להשתלב כשחקן אולי לא מוביל, אבל שחקן של 30 דקות, וזה עושה לי טוב על הלב ובתוך הנשמה. אני שליוויתי אותו בעונות הקשות עם קבוצות מפסידות זוכה להגיע לארץ-ישראל, לנחלה המובטחת, לקבוצה מנצחת -- איפה השטיח האדום שלי?! עם כל הכבוד, זה לא אירוח, איפה הבורקסים והקולות שלי.
לצפיה ב-'השחקן הכי חשוב בגולדן ממשיך להיות קרי'
השחקן הכי חשוב בגולדן ממשיך להיות קרי
12/11/2017 | 17:40
59
הקבוצה נראית אחרת לגמרי כשהוא על המגרש או על הספסל וזה משהו שאי אפשר לומר על החבר'ה האחרים, לפחות לא באותה המידה.
קווין דוראנט נראה הרבה פעמים כמו השחקן הכי טוב בגולדן אבל ללא קרי לצדו זה נראה פחות טוב. נדמה שהנוכחות של קרי מוציאה את המיטב מכל מי שמשחק איתו.

כרגע נתוני הפלוס/מינוס של קרי מטורפים לגמרי:
כשהוא על המגרש רייטינג +22, כשהוא על הספסל רייטינג -10.
אלה נתונים יותר מדי קיצוניים שיתיישרו בהמשך אבל המגמה ממשיכה מאז ומתמיד, אפילו בעונות האליפויות ובעונת ה-73 ניצחונות הווריורס היו ברייטינג שלילי בדקות ללא קרי, ובפלוס חיובי ענקי יחד איתו.
לצפיה ב-'הספדתי את לונזו מהר מדיי אה? '
הספדתי את לונזו מהר מדיי אה?
12/11/2017 | 22:26
5
46
לצפיה ב-'הרבה השוו את לונזו לג'ייסון קיד מבחינת סגנון משחק'
הרבה השוו את לונזו לג'ייסון קיד מבחינת סגנון משחק
12/11/2017 | 23:53
46
כבר מהזמן שהיה במכללה והנה מה שיש לקיד להגיד על זה
לצפיה ב-'אם תהיה לו קריירה כמו של קיד'
אם תהיה לו קריירה כמו של קיד
13/11/2017 | 06:25
41
הוא ואבא שלו צריכים להיות מאוד מרוצים
לצפיה ב-'אני חושב שגם ג'ייסון קיד לא היה טוב באותה המידה'
אני חושב שגם ג'ייסון קיד לא היה טוב באותה המידה
13/11/2017 | 08:35
2
53
בכדורסל של היום.
לצפיה ב-'ומג'יק?'
ומג'יק?
13/11/2017 | 09:11
1
8
לצפיה ב-'שאלה מורכבת'
שאלה מורכבת
13/11/2017 | 09:27
36
יש פה כמה דברים:
1. אני לא מכיר את המשחק של מג'יק עד כדי כך.
2. רמת המשחק כל-כך עלתה מהאייטיז ועד היום שכל השוואה כזאת היא בעייתית.
3. אפילו אם נתעלם מנקודה 2, על פניו הסקילסט של מג'יק בדומה לזה של קיד פחות מצליח היום בהשוואה לעבר.
4. מג'יק הוא באמת מהגדולים מכולם וסביר להניח שהסגנון שלו היה משתנה במידה מסוימת אם הוא היה נכנס לליגה עכשיו.

בקיצור יש כאן כמה רבדים של הנחות תיאורטיות שאני מרגיש שקשה לענות בצורה מושכלת על השאלה.
לצפיה ב-'אף מילה על כספי?'
אף מילה על כספי?
12/11/2017 | 19:39
3
43
לצפיה ב-'מחמאות מגיע לו אבל מתי שהפלייאוף יגיע'
מחמאות מגיע לו אבל מתי שהפלייאוף יגיע
12/11/2017 | 20:10
2
53
לא רואה אותו משחק בכלל אוליי אחרי שיובילו 30 הפרש אולי דקה שתיים ( תלוי בפציעות כמובן אבל ככה הוא לא ישחק פלייאוף כמו שקרה לו ביוסטון )

לצפיה ב-'יוסטון עפו בסיבוב הראשון בסדרה צמודה מול פורטלנד'
יוסטון עפו בסיבוב הראשון בסדרה צמודה מול פורטלנד
12/11/2017 | 23:29
41
אצל גולדן יש גארבג' טיים חצי משחק. את הדקות הראשונות שלו בפלייאוף כספי יעשה השנה כל עוד לא ייפצע (ולא ייחתך, וכרגע לא נראה שזה הכיוון).

חוצמזה שקר אוהב לנסות דברים גם בפלייאוף ולא מתייאש משחקנים כל כך מהר. ורג'או ואיאן קלארק לדוגמא ראו דקות שאינן גארבג' בפלייאופים בעבר, אין סיבה שכספי לא יקבל גם לפחות כמה.
לצפיה ב-' והנה עומרי כספי יפתח בחמישייה במקומו של קווין דוראנט'
והנה עומרי כספי יפתח בחמישייה במקומו של קווין דוראנט
20/11/2017 | 19:55
3
לצפיה ב-'משחקי הלילה'
משחקי הלילה
09/11/2017 | 23:22
19
57
וושינגטון- לייקרס: הוויזארדס כבר בעטו בדלי מול הלייקרס השנה, זה לא אמור לקרות פעם נוספת.

טורונטו- ניו אורלינס: הפליקנס יחפשו להוסיף ניצחון איכותי ולהאריך את רצף הניצחונות ל-4.

יוסטון- קליבלנד: משודר ב-TNT. כל משחק של הקאבס הוא מיני-מבחן בעת משבר. יוסטון היא משוכה גבוהה וניצחון מולם יכול לשנות את המומנטום.

סקראמנטו- פילדלפיה: פילדלפיה לא פראיירית והיא ניצחה  ללא אמביד את יוטה. הפעם הוא ישחק והם אמורים לנצח גם את זה.

דנבר- אוקלהומה: משודר ב-TNT. גם הת'אנדרס במשברון של 3 הפסדים רצופים. ההגנה שלהם תעמוד למבחן מול קו קדמי מהאיכותיים בליגה.
לצפיה ב-'מישהו יודע מתי CP3 חוזר? '
מישהו יודע מתי CP3 חוזר?
10/11/2017 | 03:39
3
52
מבאס שהוא בחוץ..
לצפיה ב-'בין שבוע לשבועיים'
בין שבוע לשבועיים
10/11/2017 | 18:35
2
8
לצפיה ב-'מה עם פרוזינגס מתי חוזר לשחק ?'
מה עם פרוזינגס מתי חוזר לשחק ?
10/11/2017 | 18:43
1
8
לצפיה ב-'מחר'
מחר
11/11/2017 | 00:37
6
לצפיה ב-'זו העונה של הבירד '
זו העונה של הבירד
10/11/2017 | 05:48
1
76
תמיד נראה שמשהו חסר ביוסטון, על פניו יש שם אחלה קבוצה, אבל בפלייאוף מול גולדן וכו' לא יודע אם זה יספיק. הם צריכים לעשות מהלך אחד מלהיות ממש טובים. אולי עוד קלעי או SF משופר לאריזה. בכל מקרה הם חייבים שפול יחזור כבר כדי להיות יותר מתואמים איתו לקראת הפלייאוף.
לצפיה ב-'בול עם פחות מ30 אחוז מהשדה ופחות 25% מהשלוש'
בול עם פחות מ30 אחוז מהשדה ופחות 25% מהשלוש
10/11/2017 | 08:24
56
חייב להחליף את הזריקה שלו שהיא גם מכוער וממש מוזרה ולא יעילה
​(הלילה כל קבוצות הבית ניצחו נחמד)

לצפיה ב-'עוד ערב עוד הפסד'
עוד ערב עוד הפסד
10/11/2017 | 10:04
4
63
אין כבר כוח לנתח. כרגיל התחיל טוב והמשיך חרא.
אדאמס נפצע גם, מקווה שזה לא חמור.
לצפיה ב-'איך השדרים אוהבים לדבר על זה שההגנה של OKC חזקה'
איך השדרים אוהבים לדבר על זה שההגנה של OKC חזקה
10/11/2017 | 22:47
3
62
בפועל כל פעם שצריך סטופ אז הקבוצה השנייה שמה סל או מחטיאה אבל לוקחת רבאונד התקפה ואז שמה סל. הרייטינג הגנה (שני בליגה) ואחוז משוקלל מהשדה של יריבות (חמישי בליגה) בתיאוריה מראה שההגנה חזקה אבל בתאכלס מקום 26 ברבאונד הגנה זה חתיכת קילר וגם ככה המשמעות של כל הנתונים האלה על פני כולה 10 משחקים היא נמוכה. עונה מאכזבת בנתיים למעט מספר הבלחות כמו המחציות הראשונות נגד מילווקי, בוסטון ואפילו היום מול דנבר.

ורבאק רג'י מילר, קוראים לבנאדם יוקיץ'. ממשיך לקרוא לו ג'וקיץ' כל המשחק. כמה חוסר מודעות יכול להיות לבנאדם שמקבל כסף כדי לדבר, אלוהים יודע למה.
לצפיה ב-'משהו בקול של רג'י גם מאוד מרדים אותי, הוא והקווין הזה השני'
משהו בקול של רג'י גם מאוד מרדים אותי, הוא והקווין הזה השני
10/11/2017 | 22:57
8
לצפיה ב-'יוסף VS ג'ו , ירמיהו, VS ג'רמיה, יונתן VS ג'ונתן'
יוסף VS ג'ו , ירמיהו, VS ג'רמיה, יונתן VS ג'ונתן
10/11/2017 | 23:33
53
אבל אני מסכים צריך לקרא לו איך שאמא שלו קוראת לו

לצפיה ב-'מסכים לחלוטין'
מסכים לחלוטין
10/11/2017 | 23:34
50
ההגנה בקלאץ' נוראית, כל משחק צמוד שהיה לנו העונה קיבלנו סלים קלים או שלשות חופשיות, שום סטופים.
ההגנה באופן כללי, כמו שכבר נכתב פה בדיון קודם, היא בינונית ומטה אבל כן יש הרבה חטיפות, ג'ורג' לדעתי מקום 1 בליגה בחטיפות. ריבוי החטיפות מוריד את הסקור של היריבה ואז השדרים כמובן מסתכלים על הסטטיסטיקה של נקודות ספיגה ומסיקים מסקנה מוטעת.
הלילה נגד קליפרס אדאמס בספק והוא עוגן בהגנה, אני צופה בעיות חמורות.
מעבר לזה, גם ההתקפה לא באמת מתפקדת, יש אקסטרה פס כשיש יתרון גדול, בקלאץ' זה מסירות ובסוף מישהו עושה ISO עם 7-8 שניות על השעון. אין מהלכים מתוכננים או שאין שחקנים שבאמת רוצים לבצע מהלך מתוכנן. אני מעדיף כבר את העונה שעברה שווסטברוק יודע שהוא הולך להשתגע עם זה, זה הצליח באחוזים יותר טובים ממה שקורה עכשיו.
לצפיה ב-'מטורף מה שהולך בין הסלטיקס להורנטס'
מטורף מה שהולך בין הסלטיקס להורנטס
11/11/2017 | 04:54
3
63
קיירי נפצע כבר אחרי דקה ולא חזר לשחק.
בהעדרו זה אמור להיות המשחק של שארלוט והם אכן הובילו בבטחה עד הרבע השלישי אבל ברבע הרביעי הסלטיקס נותנים הגנה רצחנית ורצים ל 18:3 כשדוויט וקמבה מסריחים את המגרש בטירוף.
דקה לסיום, הסלטיקס מובילים בארבע ונראים בדרך לניצחון 11 ברציפות.
לצפיה ב-'הסלטיקס מרשימים'
הסלטיקס מרשימים
11/11/2017 | 05:08
1
52
מפחיד לחשוב איך הם היו נראים בלי הפציעה של היוורד
לצפיה ב-'בראד סטיבנס הולך להיות מאמן העונה בקלות'
בראד סטיבנס הולך להיות מאמן העונה בקלות
11/11/2017 | 09:49
10
לצפיה ב-'ניצחון של הקהל'
ניצחון של הקהל
11/11/2017 | 13:36
44
אנרגיות מדהימות עם סוף הרבע השלישי שהכניסו את ה"ספסל" (כבר קשה להבדיל בין הפותחים למחליפים עם הפציעות) לטירוף הגנתי והשיגו מספיק נקודות כדי לנצח - בלי קיירי/הורפורד/היוורד, ביום שסמארט/בראון/רוזייר 9 מ42 מהשדה. 6 מהשחקנים ששותפו 8+ דקות בכלל לא היו בNBA עונה שעברה.

קשה לראות איך זה לא נעצר בקרוב, אבל הפתיחה המדהימה הזו דווקא בחצי הראשון של העונה כשהלו"ז צפוף במיוחד (אני מאמין שהם יתחילו ליפול קצת מהרגליים בקרוב), תתן להם בוסט להמשך וללו"ז המרווח של המחצית השנייה של העונה.
לצפיה ב-'ניצחנו משחק...כמה מההבדלים בין היום למשחקים האחרונים:'
ניצחנו משחק...כמה מההבדלים בין היום למשחקים האחרונים:
11/11/2017 | 09:28
51
1. המשחק היה בבית, קל יותר לתת אנרגיות עם הדחיפה של הקהל.
2. פול ג'ורג' נתן משחק מפלצתי שאיזן שלשות הזויות שלו וויליאמס ואוסטין ריברס קלעו.
3. היה קצת שינוי ברוטציות, אני לא יודע מה אומרים המספרים אבל יוסטס היה הרבה יותר על הפרקט מבד"כ לדעתי. הוא לא שחקן גדול אבל הוא כן נותן 100% בכל פוזשן בהגנה וזה חשוב מאוד. דקארי ג'ונסון פתח בחמישייה אחרי שבכלל לא היה חלק מהרוטציה, בעקבות הפציעה של אדאמס שלא שיחק. לא ממש ברור לי איך שחקן שבכלל לא חלק מהרוטציה עובר לחמישייה אבל שיהיה. הוא היה לא רע בכלל ונראה לי שקנה את מקומו ברוטציה. בטח שהוא יותר טוב מפטרסון הזה שהוא ממש חתול בשק, מת שנעשה עליו טרייד.
4. אברינס סוף סוף קלע שלשות חופשיות, משחקים קודמים הוא החטיא.
5. ווסטברוק לקח טיפה יותר על עצמו, במיוחד בתחילת המשחק. אני מקווה שיעשו כבר סדר בהיררכיה...הוא צריך להיות מספר 1 ולהיות יותר אגרסיבי בהליכות לסל. הוא הפך להיות שחקן שמחפש כל הזמן את המסירה העונה, הוא פשוט לא כזה וזה פוגע באפקטיביות שלו ושל הקבוצה.
6. הלכנו 40 פעם לקו, סוף סוף היו יותר מהלכים אגרסיביים לצבע במקום ג'אמפרים.
משחק הבא דאלאס מחר בלילה.
לצפיה ב-'היו משחקים נהדרים, נתן סיכומון'
היו משחקים נהדרים, נתן סיכומון
11/11/2017 | 15:28
1
55
אוקלהומה- קליפרס:
1. פול ג'ורג' אמנם דפק את אחד המשחקים הטובים בקריירה שלו אבל הבסיס לניצחון היה האגרסיביות של ווסטברוק ברבע הראשון. הת'אנדרס פתחו בצורה רפה ואז ראס לקח את העניינים לידיים עם שני מהלכי and 1 רצופים והכתיב את הטון להמשך.
2. משחק אחד אחרי שביקרתי את האנמיות של ג'ורג' וההימנעות שלו מליצור מגע, הוא סופסוף תקף את הסל באגרסיביות והגיע לעונשין 15 פעמים.
3. לו וויליאמס היה מטורף, כל זריקה שלו זהב והוא קלע 35 נקודות מהספסל שזה דבר נדיר במחוזותינו. כשאני שואל את עצמי איך הקליפרס לא חטפו כאן בראש הוא ללא ספק הסיבה העיקרית.
4. סיבה נוספת שהקליפרס חזרו מפיגור 20 לשוויון הוא החדגוניות של שחקני אוקלהומה. רבים מהם יודעים לעשות רק דבר אחד בצורה טובה. סטיבן אדאמס אמנם היה חסר אבל זה לא לגמרי תירוץ כי גם הקליפרס שיחקו בחסרונם של גלינארי ובוורלי.
5. אז אחרי ששיבחתי את הפתיחה של ווסטברוק הוא היה ממש זוועה בהגנה ברבע הרביעי והחזיר את הקליפרס במו ידיו. שני מהלכים ברצף- האחד הוא בא לדאבל טים על גריפין (אמנם דאבל טים נחוץ אבל לא ווסטברוק היה צריך לבוא לעזרה), מסירה פשוטה שחררה לשלשה. המהלך השני היה גרוע יותר כשהוא הימר על חטיפה קלושה, עזב לחלוטין את השחקן שלו וחטף עוד שלשה.
6. ווילי ריד, ה-7 פוטר של הקליפרס, בואו נדבר עליו. הוא סחט 3 עבירות תוקף במשחק. תהרגו אותי אבל אני לא מבין למה שחקן בגודל שלו ששומר על הצבע פשוט נעמד סנטימטר מה-restricted area וכל מתקיף שיוצר איתו מגע מקבל charge. שריקה אחת מתוך ה-3 הייתה מוצדקת, החוק הזה של עבירות תוקף פשוט לא טוב.
בלי קשר ריד היה אפקטיבי מאוד גם בריבאונד התקפה.
7. ג'רמי גרנט נתן אחלה של דקות בהגנה, הוא באמת חתיכת פריק אתלטי שהצליח לשנות כמה זריקות בצבע של גריפין ודאנדרה.

יוטה- מיאמי:
אני אוהב את ההיט, הם נותנים הכל על המגרש והצליחו לחזור מפיגור בזכות האסל טהור. הג'אז סבלו מאוד בהתקפה במחצית השנייה, הם סיימו עם 4 סלי שדה בלבד בכל המחצית! ורק 25 נקודות... היה משחק חפירות אמיתי שבסופו דיון וויטרס השתלט על המשחק עם מהלכים גדולים אחד אחרי השני בדרך ל-10 נקודות ואסיסט בדקות האחרונות.
דונובן מיצ'ל תפס את מקומו של הוד בחמישייה למרות ששניהם לא היו טובים.

דטרויט- אטלנטה:
אני לא מרגיש שההוקס גרועים כמו המאזן שלהם. הם הניעו כדור ממש יפה. הרוקי ג'ון קולינס מסתמן בינתיים כמו גניבה אחרי עוד משחק נהדר. אין ספק שלהוקס חסר כישרון אבל לא מעט מהשחקנים שלהם פרודקטיביים ולטעמי גם עם Trade value.

סתם כמה הערות נוספות:
- שמתם לב שהארדן כנראה בצמרת המירוץ ל-MVP כרגע? יאניס הכי מרשים אינדבידואלית אבל הוא צריך להוביל את הבאקס למאזן חיובי לכל הפחות. לברון כמובן שלא יכול לזכות כשקליבלנד נראית כך.
חוץ משניהם הארדן לא נופל מאף אחד, הוא שוב מוביל את יוסטון למאזן מצוין בסמוך לגולדן משופעת הכוכבים ולבוסטון המאוזנת.
- ערב משחקים מוצלח למינסוטה מבלי ששיחקה בו. 3 יריבות מרכזיות על מקום בפלייאוף- הקליפרס, יוטה ופורטלנד הפסידו, במקרה של השתיים האחרונות אלה משחקים שהן אמורות לנצח.
לצפיה ב-'ג'רמי גראנט משתפר כל עונה'
ג'רמי גראנט משתפר כל עונה
11/11/2017 | 16:47
40
אני זוכר אותו כשהיד שלו הייתה מגוחכת, הוא היה ברמה של רוברסון בזריקות מרחוק. היום הוא קולע ג'אמפרים, הוא קולע שלשות באחוזים לא רעים. הוא משתמש בגוף שלו נכון יותר בהתקפה, הוא יודע שהכוח שלו זה בצבע, הוא יעלה לג'אמפר רק אם נותנים לו המון ספייס.
לצפיה ב-'10/11 - שיקאגו - אינדיאנה: קקקקקקקל ג'ורדי, שים גיטרות'
10/11 - שיקאגו - אינדיאנה: קקקקקקקל ג'ורדי, שים גיטרות
11/11/2017 | 19:00
36
סאבוניס חוזר מפציעה ויעלה מהספסל.

רבע א': אינדיאנה פותחת את המשחק ווייד אופן
פתיחה טובה של אינדיאנה ויתרון 8. 3 דקות לסיום הרבע, שלשה של אולדיפו נותנת ריצת 0-7, אינדיאנה ביתרון דו-ספרתי מהיר - 11.

1:46 לסיום, טי ג'יי ליף נכנס ביתרון 11.
פוזשן הגנה - פורטיס לוקח את ליף לסל וקולע.

25 שניות לסיום, חטיפה של דאן, שיוצא קדימה ומסיים את זה כך. מסמל את העונה של הבולס. הרבע מסתיים בתוצאה 16-27 לאינדיאנה. הולידיי עם 8 נק' מה-12 הראשונות של שיקאגו, אבל יכולת נוראית מצד שיקאגו, אפשר לקרוא פה בול גיים מוקדם, אינדיאנה לא תשמוט את זה.

רבע ב': רבע לא טוב של אינדיאנה, אבל לבולס אין כלים לחזור למשחק
פוזשן הגנה - דאן חודר והכדור ברוח לו ישר לידיים של טי ג'יי. לא רשמו לנו חטיפה.
פוזשן הגנה - פורטיס לוקח את ליף לסל, הפעם מחטיא. היה צריך לקלוע את זה.

פוזשן התקפה - טי ג'יי מעיף איר בול משלוש.

דקות ראשונות לא טובות של אינדי מכריחות את מקמילן לקחת פסק-זמן. היתרון 9, כי שיקאגו לא יודעת לנצל. 8:45 לסיום המחצית, ליף יורד. לא חוזר מהפסק-זמן הזה.

35-45 לאינדיאנה במחצית. אולדיפו עם 15 נק' [50% מהשדה] במחצית, כולל סל עם הבאזר בפוזשן האחרון.

רבע ג': בוגדנוביץ' מוביל ריצה, המשחק גמור
בדקות הראשונות של הרבע, בוגדנוביץ' שוב פותח מצוין - 3 שלשות מהירות שלו נותנות יתרון 18. בול גיים. בתוך 2 דקות בתחילת הרבע אינדי בריצת 0-11. עד 4 דקות לסיום הרבע, רק 6 זריקות עונשין במשחק ! 1 של אינדיאנה.

61-80 לאינדיאנה אחרי שלושה רבעים.

מקמילן מפתיע ובוחר לשחק דקות ארוכות עם בוגדנוביץ' וסאבוניס, ומחזיר גם את אולדיפו ומיילס ביתרון 20+. שיקאגו עם הסקנד יוניט דוקא מורידה מול החמישיה הראשונה של הפייסרס ל-19 "בלבד". ארגיובלי הדקות הטובות שלהם במשחק באו עכשיו, אם כי מתוך חוסר ריכוז של שחקני הפייסרס ואיבודי כדור לא מחויבים, אז לא באמת.

1:45 לסיום, מקמילן הולך לקצה הספסל. ליף נכנס ביתרון 19.
פוזשן התקפה - ליף מקבל על הקשת, חודר אגרסיבי וקולע !

87-105 לאינדיאנה בסיום. היה כבר 26 הפרש. אינדי עוצרת רצף של 4 הפסדים שלמעשה לא ממש משקף את המציאות, כי הקבוצה שיחקה טוב ושמטה יתרונות גדולים. שיקאגו עם 40% בלבד מהשדה, אבל החטיאה זריקות טובות במיוחד ברבע הראשון כשהמשחק עוד היה תחרותי - לא הייתי זוקף את זה להגנה טובה של הפייסרס כמו להתקפה גרועה. רק 6 נק' במתפרצות לבולס. הבולס במהדורה הזו שלהם העונה נראים הכי גרוע שאני זוכר אותם מבחינת סגל, מבחינת יכולת, מבחינת סדר וארגון ומבחינת אוירה. מבחינת אינדיאנה, לא משחק גדול בכלל, אחד הפחות טובים שלנו העונה, ועם זאת ניצחון קליל במיוחד שהתגבש בקלות כבר בדקות האחרונות של הרבע הראשון.

מצטיין המשחק: ויקטור אולדיפו. 25 נק' [20-11 מהשדה] ב-31 דקות משחק. עשה את רוב הנזק במחצית הראשונה וסגר את המשחק בריצה הטובה שלנו;

מילה טובה גם לבוגדנוביץ', ששיחק הכי הרבה דקות בשתי הקבוצות [שיחק את כל הרבע הרביעי, מסיבה לא מובנת], וסיים עם 22 נק' [6 שלשות] ו-8 ריב' ב-34 דקות. הוא עושה השתפרות נהדרת במשחקים האחרונים; מיילס טרנר לא היה צריך לעבוד קשה, מסיים עם 11 נק' ו-9 ריב' ב-27 דקות; סאבוניס עם 8 נק' ו-9 ריב' ב-26 דקות מהספסל, נראה חלוד בדקות הראשונות שלו;

בשיקאגו, לורי מארקנן החטיא כמה זריקות מומנטום ומסיים עם 12 נק' ו-10 ריב' באחוזים לא טובים. אי אפשר לקרוא לו אכזבה, כן; ג'סטין הולידיי עם 14 נק', לא הוביל את הקבוצה, אבל קשה לבוא אליו בטענות אם הוא השחקן המוביל, עם כל הכבוד זה לא מספיק; פורטיס תרם 20 נק' ו-11 ריב' [5 בהתקפה] ב-25 דקות מהספסל וקריס דאן עם 15 נק' ב-34 דקות מהספסל, אבל שוב, המשחק לא היה תחרותי בשום שלב, אז להתעלם מזה;

ליין ליף: חדשות טובות וחדשות רעות. החדשות הטובות - ליף ממשיך לקבל דקות, כגבוה רביעי, וג'פרסון לא משותף. חדשות רעות - הוא לא פקטור בהתקפה, אופציה רביעית או חמישית. כעת כשסאבוניס ומיילס בריאים ויכולים לשחק ביחד, ושאר הדקות ילכו לוטרן כמו תדיאוס יאנג, אני לא רואה את טי ג'יי עושה יותר מדי. טי ג'יי מסיים עם 2 נק' [2-1 מהשדה, 1-0 משלוש] ב-7 דקות משחק [מינוס 3];

בתמונה המצורפת -- ג'סטין הולידיי, לורי מארקנן ודנזל ואלנטיין עם כמות השלשות הגדולה ביותר בפתיחת עונה [9 משחקים ראשונים] בהיסטוריה של המועדון.

המשחק הבא -- חוזרים הביתה ומארחים את אחת הקבוצות הקשות ביותר, יוסטון [א'], שידור ישיר בערוץ הספורט.

לצפיה ב-'משחקי ליל רביעי'
משחקי ליל רביעי
08/11/2017 | 21:02
22
43
דטרויט- אינדיאנה: הפייסרס דועכים לאחרונה אבל אני חושב שיש להם סיכוי טוב מול אחת הקבוצות שפתחו מוצלח את העונה.

אורלנדו- ניקס: הניקס לא מפסיקים להפתיע. אם כי רוב הניצחונות הגיעו מול יריבות נוחות, דבר שאי אפשר לומר על המג'יק.

בוסטון- לייקרס: הסלטיקס נראים נהדר ורצף הניצחונות שלהם לא אמור להיעצר כאן.

פיניקס- מיאמי: משחק שמיאמי צריכה לנצח כדי לכפר על הפתיחה הפושרת שלה לעונה.

גולדן- מינסוטה: רצף 5 הניצחונות שלנו הולך להיעצר כאן. גולדן מצוינת בתקופה האחרונה ואם הייתה איזושהי תקווה לתפוס אותם מנומנמים, המשחק ישודר ב-ESPN. מקווה שנשלוט בריבאונד, נרד להגנה כמו שצריך וניתן פייט.
לצפיה ב-'דוראנט לא משחק, ברבע הראשון וויג נס מרשים עם האתלטיות שלו'
דוראנט לא משחק, ברבע הראשון וויג נס מרשים עם האתלטיות שלו
09/11/2017 | 05:59
1
13
לצפיה ב-'כספי מעולה!'
כספי מעולה!
09/11/2017 | 06:07
58
מוביל התאוששות של גולדן ברבע הראשון עם משחק מאוד אנרגטי
בשתי דקות על המגרש, הוא כבר עם חטיפה ושתי חסימות
לצפיה ב-'דטרויט נראים טוב.'
דטרויט נראים טוב.
09/11/2017 | 14:16
41
דראמונד מעט מדאיג עם 0/7 מהקו אחרי 75% בעשרה המשחקים הקודמים. טוביאס האריס בנתיים קולע משלוש באחוזי קריירה, 47% אחרי שמעולם לא עבר את ה-37% למרות שהוא לוקח העונה פי 2 זריקות משם. אייברי בראדלי בעונה טובה. רג'י ג'קסון נראה יותר כמו לפני שנתיים כשהיה טוב מאשר שנה שעברה כשהיה מזעזע (וסוג של פצוע). יש להם עומק לא רע מה שהיה בעייתי בשנים קודמות עם איש סמית', גלאווי וטוליבר (גם בעונה טובה!) שעולים מהספסל. למשל עכשיו ג'ון לור וסטנלי ג'ונסון פצועים והם עדיין מחזיקים מעמד.

לא חושב שהם יישארו טופ 2 במזרח או אפילו עם ייתרון ביתיות אבל הייתי נותן להם פלייאוף.
לצפיה ב-'דטרויט - אינדיאנה: רבע שני גרוע'
דטרויט - אינדיאנה: רבע שני גרוע
09/11/2017 | 17:16
12
33
סאבוניס הפצוע יעדר גם הערב.

רבע א': הספסל של אינדיאנה טוב, ריצה נותנת יתרון גדול
בדקות האחרונות של הרבע, ג'פרסון נכנס כמחליף ותורם 7 נק' מהירות מהספסל. ריצת 3-12 של אינדיאנה מסיימת את הרבע ביתרון הגדול ביותר במשחק עד עכשיו - 8 הפרש. 22-30 לאינדיאנה. 60% של אינדי מהשדה לעומת 46% של דטרויט. 16 מ-19 הנק' הראשונות של דטרויט ברבע הגיעו בצבע -- אינדיאנה קבוצת ההגנה הגרועה ביותר בנק' בצבע.

רבע ב': קאמבק של דטרויט, מנצלים את העייפות של שחקני אינדיאנה
טי ג'יי ליף נכנס בפתיחת הרבע השני.
פוזשן התקפה - טי ג'יי לא מעורב דקות ארוכות. קורי ג'וזף מושך את ההגנה, טי ג'יי מקבל, אבל שומט את הכדור. איבוד כדור.

פוזשן התקפה - ליף מהפינה, מחטיא.

פוזשן הגנה - ליף על הריבאונד. לא היה אף אחד לידו.
4:56 לסיום המחצית, ליף יורד בשיוויון 45.
מרגע החזרה של החמישיה הראשונה של דטרויט הם רצים טוב ונראים טוב. אינדיאנה מתחילה להיראות עייפה - לייאפים שלא נכנסים, זריקות קצרות, איבודי כדור לא מחויבים. בצד השני, מילה טובה על מריאנוביץ' [9 נק' ברבע השני] - שיחק טוב, נכנס באמצע הרבע ותרם בהתקפה הרבה, לקח ריבאונד התקפה לנקודות קלות, והנוכחות שלו מורגשת. רבע שבו אינדיאנה הובילה 11 נגמר ב-7 לדטרויט. 52-59 לדטרויט במחצית.

לנגסטון גאלאווי עם 9 נק' מהספסל. אולדיפו עם 2 מ-8 בלבד במחצית הראשונה ו-5 החטאות ברציפות. אינדי עם 39% מהשדה ברבע השני לעומת 74% של דטרויט. דטרויט גם עם 9 אס' רק ברבע השני. 36 מה-59 של דטרויט הגיעו בצבע.

רבע ג': חצי ראשון של הרבע - אינדיאנה חוזרת, חצי שני - דטרויט בורחת
דקות ראשונות של הרבע, מיילס טרנר מקבל את עבירה רביעית ויורד. ג'פרסון נכנס. נכנס ועושה עבודה נהדרת בשני צדי המגרש - גם קולע על דראמונד, גם מרחיק אותו מהסל, גם שומר טוב נגד החדירות של הגארדים. אולי בדקות הטובות ביותר שלו העונה.

5:40 לסיום הרבע, חטיפה של אולדיפו ונק' קלות במתפרצת, נותן שיוויון 65.
דקות טובות של ג'פרסון ובוגדנוביץ', אבל תוך דקה בדיוק ריצת 0-8 מחזירה לדטרויט יתרון מבטיח, וזה נמשך לריצת 0-13. בדקות האלה כמו ברבע הקודם, העייפות מורגשת ומכריעה את המשחק.

75-82 לדטרויט. הפיסטונס עם 46 נק' בצבע, וזה סיפור המשחק עד עכשיו. כל הגבוהים שלנו עם בעיית עבירות משמעותית - מיילס, יאנג וג'פרסון עם 4. סאבוניס כמובן לא משחק וזה מצריך את מקמילן להמר על ג'פרסון בדקות האלה, שמצליח להעביר את הדקות בלי עבירות, אבל בעיית העבירות משפיעה על משחק ההגנה והיכולת לעצור את החדירות.

בדקה הראשונה של הרבע, פתיחה חזקה נותנת יתרון 15 לדטרויט. בול גיים.
אינדי עשתה קולות של חזרה לחד-ספרתי ועשתה עצירות, אבל לא הצליחה לעשות נק' בצד השני. משחק שני ברציפות שיש ירידה גדולה בחצי השני באחוזים שלנו, אזור ה-40 ומטה, אבל הערב זה ברור למה, כי קשה מאוד לשחק בק-טו-בק שהערב השני הוא בעיר אחרת, מגרש אחר.

97-114 לדטרויט בסיום. הפסד רביעי ברציפות לאינדיאנה.  56 נק' בצבע של דטרויט. זה הניצחון הרביעי העונה של דטרויט שבו הם חוזרים מפיגור דו-ספרתי. דטרויט עם פתיחת 3-8 העונה, הטובה ביותר שלהם מאז 2008-2009. ההפרש קצת משקר, זה לא היה משחק של 20, אבל נכון לומר שדטרויט ניצחה בצדק, ודי בקלות, הם טיילו במחצית השניה.

מצטיין המשחק: טובאייס האריס. זה היה מאמץ קבוצתי, אבל הוא הקלע המוביל במשחק. 23 נק' ו-5 שלשות ב-34 דקות משחק. דטרויט ללא הפסד ב-5 משחקים בהם הוא קולע לפחות 20 נק';

מיי בוי אנדרה דראמונד עם 14 נק' [9-7 מהשדה] ו-21 ריב', אבל 0 מ-7 מהקו!דראמונד עם 12+ ריבאונדים בכל 11 המשחקים שלו העונה. הוא רחוק משחק אחד מהשיא של קווין לאב במדי מינסוטה בעונת 2011-2012, לרצף הארוך ביותר של 12+ ריבאונדים מפתיחת עונה. מקום שלישי ברשימה הוא שאקיל עם 9 משחקים כאלה מפתיחת עונה;

באינדיאנה, מיילס טרנר נקלע לבעיית עבירות מוקדמת ולא הצליח למצוא את המומנטום, גם לקח מעט זריקות, מסיים עם 8 נק' בלבד ב-26 דקות; אולדיפו שוב לא הוביל עם סלים בדקות החשובות כשעוד היה לנו מה למכור, הגיע אמנם ל-21 נק', אבל באחוזים לא טובים, הזריקות לא נכנסו גם הפעם; אל ג'פרסון היה הבולט בקבוצה, והוא מסיים עם 19 נק' ב-22 דקות מהספסל במשחקו הטוב ביותר העונה;

ליין ליף: טי ג'יי מסיים ללא נקודות [1-0 מהשדה, 1-0 משלוש], עם 1 ריב' ו-0 אס' [1 איבוד כדור] ב-7 דקות משחק [מינוס 8]. לא היה פקטור במשחק הזה, גם עם בעיית עבירות של כל שלושת הגבוהים שלנו.

המשחק הבא -- בשיקאגו [ו'], נגד יריבה שחייבים, חייבים לנצח. אנחנו לא קבוצה במשבר, נראים טוב ברוב הדקות ושלוש פעמים הפסדנו משחקים שהובלנו בהם דו-ספרתי, אבל נגד קבוצה שאין לה שאיפות פלייאוף, בתוך הדויז'ן, חייבים לנצח.
לצפיה ב-'לונזו בול פשוט גרוע'
לונזו בול פשוט גרוע
09/11/2017 | 17:26
11
50
מביך..אפשר לסלוח לו על האחוזים הנוראיים אבל זה לא נראה שיש לו פוטנציאל להשתפר בצורה כל כך גבוהה, הקליעה שלו על הפנים וגם הצדדים הטובים שלו כמו אתלטיות או יכולת מסירה לא באים לידי ביטוי בצורה כל כך גבוהה

אני לא חושב שזה קשור לזה שהוא רוקי , כמובן שגם הלחץ שאבא שלו הפעיל עליו לא עוזר 
אבל האמת היא שהוא במקרה הטוב פשוט בינוני,זה לא נראה שזה יכול להתקדם לאיזשהוא מקום , בטח לא לשחקן פרנצ'ייז.
תיקח כל רכז רוקי , תתן לו את המושכות שלונזו מקבל ואת כמות הזריקות , וזה יראה אותו דבר

המקרה של לונזו בול והמשפחה שלו מתאימה מאוד לשנת 2017,אבל היא עתידה להסתיים בצורה מרה , אלא אם אחד מהילדים באמת יתגלה כשחקן מצויין.

לצפיה ב-'לכתחילה כשההייפ גבוה הסיכוי למפח נפש הוא גבוה'
לכתחילה כשההייפ גבוה הסיכוי למפח נפש הוא גבוה
09/11/2017 | 17:54
2
61
מצד שני לא צריך לרוץ למסקנות.
כששחקן לא פוגע בזריקה - כל דבר אחר נעשה הרבה יותר קשה. המגן לא צריך להיצמד אליו, הרבה יותר קל לסגור נתיבי חדירה ומסירה וכו'.
כפי הנראה, השחקנים בליגה מסוגלים לשפר פלאים את הקליעה שלהם - בשרשור הזה דאמבי נתן את האריס כדוגמה - עלה מ 37% ל 47% מהשלוש. יש סיכוי טוב שבול עם העבודה הקשה ילמד לקלוע - ואז הרבה דברים ייראו אחרת.
הוא הראה קצת ניצוצות ממה שהבנתי - אז כמו שלא צריך למשוח מלך חדש מהר מדי, לא צריך לערוף לו את הראש מהר מדי.
נחכה לסוף העונה, נהיה יותר חכמים.
לצפיה ב-'הוא רזה ויש לו זריקה מחורבנת'
הוא רזה ויש לו זריקה מחורבנת
09/11/2017 | 19:21
48
כן אפשר להגיד שהוא רוקי ויש לו עוד מספיק זמן להתפתח, לדעתי הוא הולך להיות באסט בכל מקרה.
לצפיה ב-''
09/11/2017 | 20:01
6
לצפיה ב-'לונזו בול פשוט רוקי'
לונזו בול פשוט רוקי
09/11/2017 | 18:07
52
שקיבל יותר מידי הייפ כי הוא הגיע ללייקרס. עוד מוקדם לשפוט מה ייצא ממנו בעתיד אבל כן, הוא נראה פחות טוב ממה שהיה אפשר לקוות.
לצפיה ב-' '
09/11/2017 | 18:34
5
לצפיה ב-'אינגרם? רנדל? לוק וולטון מבולבל.'
אינגרם? רנדל? לוק וולטון מבולבל.
10/11/2017 | 12:54
5
60
אני לא חושב כמוכם ורואה בלונזו הרבה פוטנציאל גם היום, פוטנציאל שיתממש ככל שהעונה תתקדם. לונזו הוא הבעיה האחרונה של הלייקרס. לא אומר את זה כביטוי, הוא הבעיה האחרונה. הוא ואבא שלו. הם מביאים קהל לקבוצה ששנים לא רלבנטית, על מה יש להתלונן. יש פה תהליך למידה שהוא יצטרך לעבור, לא היה לו את הפריבילגיה לשבת בצד שנה כמו החבר'ה מפילדלפיה, לעבור אימונים ברמות הגבוהות ביותר וללמוד את המשחק. זרקו אותו למים וביקשו שיעשה כל ערב ראסל ווסטברוק. לא יעבוד. רכז כמוהו שנכנס לליגה של היום זה לא כריס פול שנכנס לפני עשור. יש לך היום רכז טוב בכל קבוצה, ובחלק מהקבוצות גם שני רכזים מובילים, ואתה צריך להתמודד עם תחרות קשה כל ערב. ההתמודדות היא לא פשוטה משני צדי המגרש, הכדורסל השתנה, והיום יש יותר עומס על הרכז להוביל את הקבוצה. לבקש את זה מלונזו בחודש הראשון של העונה זה לא נכון. מה שאני אומר זה שהסיטואציה גורמת ללונזו להיראות רע יותר ממה שהוא באמת. 1. לכולם היה ברור שהזריקה לא תיכנס העונה, לא הפתעה. 2. הורגים אותו בפיק אנד רול, כמו שצריך לקרות, וזה מבטל לחלוטין את היתרון בגובה ובאורך שיש לו על רכזים אחרים. 3. הכושר הגופני שלו לא מספיק טוב לרמות האלה ולדרישות שיש ממנו להריץ קבוצה 30+ דקות, ולכן ברבע האחרון בולט עד כמה הוא מתפשר על זריקות לא טובות כמו שהיה הלילה נגד וושינגטון. 4. השחקנים שלידו צריכים להרים את רמת המשחק שלהם כדי לגרום לרכז שלהם להיראות טוב, גם זה חלק מהעניין. עכשיו, אני שם את האשמה על אחרים לפניו. אשמה גדולה יותר מבחינתי על המאמן. כשהלייקרס הורידו לחד-ספרתי ביל וג'ון וול עשו 7 נק' בצד השני עוד לפני שוולטון הספיק לחזור עם לונזו ופופ. הוא אמר לעצמו שצריך לתת קרדיט לשחקנים שהחזירו אותך למשחק, אולי להרוויח עוד כמה פוזשנים מנוחה, והוא עשה טעות - ג'וש הארט וטיילר אניס זה לא ספסל. לא שהלייקרס הפסידו בגלל ניהול הדקות, אבל ביקורת על המאמן צריכה לבוא. אינגרם -- מה ההתקדמות שהוא עשה? הרבה יותר קריטי מלונזו, כי אם אינגרם לא עושה התקדמות העונה אתה מתחיל לחשוב עליו בתור רסטריקטד פרי אייג'נט שידרוש הרבה כסף שאולי לא היית רוצה להתחייב עליו. רנדל -- אכזבה גדולה מבחינתי. אז אני אומר, לא נדביק תויות באסט על כולם. סטטיסטית חלק מהם לא יהיו בלייקרס בעוד כמה עונות וחלק כן. סטטיסטית חלק מהם באמת יהיו באסט וחלק יעשו קריירה טובה. ועוד דבר, הלייקרס עם 5 ניצחונות. באותה נקודת זמן בעונה שעברה הם היו עם 5. הם סיימו את העונה עם 26. לא נכון לשפוט עכשיו, העונה ארוכה, פציעות וכדומה, זה יכול לשנות את כל התמונה. בואו נראה איפה לונזו יהיה בעוד חודש, חודשיים, שלושה. זה חייב להיראות יותר טוב, בזה אני מאמין.

גילוי נאות: לאבאר שכר את שירותיי.
לצפיה ב-'אני דווקא כן חושב שאינגרם עשה התקדמות, ראיתי מספיק'
אני דווקא כן חושב שאינגרם עשה התקדמות, ראיתי מספיק
10/11/2017 | 16:21
3
42
כידי לדעת שהבנאדם בדרך להיות כוכב, השאלה כמה כוכב

אז ככה, אינגרם פתח את העונה לא טוב, והיה חלש בפרי סיזן
מאז הוא נהיה אגרסיבי, הקליעה שלו עדיין רעה
אבל הוא חודר חזק הרבה פעמים מסיים, מוסר
הוא עושה טעויות מעצבנות של שחקן מאוד צעיר
אבל הוא נע כמו סופרסטאר, סופרסטאר שצריך קצת יותר להתחזק
ולעבוד על הקליעה ועל הסיום שלו, הוא התותח האמיתי של הלייקרס

רנדל הוא רנדל, סופר אתלטתי סופר אגרסיבי שחקן הגנה טוב מאוד
הבעיה, לא קולע טוב אפילו מחצי מרחק, לפעמים הולך עם הראש בקיר
במתפרצת ומאבד את הראש, יש לו הרבה עבודה לעשות על עצמו
אני לא כלכך בטוח כלפיו כמו שאני בטוח כלפי אינגרם, אבל רנדל יעזור לקבוצות רבות, אבל לא שווה כרגע מקס ואפילו לא קרוב לזה, אז יש סיכוי שהוא טאצ'בל

לסיכום, אינגרם תותח  נקודה
לצפיה ב-'ממה שאני ראיתי רנדל שחקן הגנה לא משהו'
ממה שאני ראיתי רנדל שחקן הגנה לא משהו
10/11/2017 | 18:42
2
35
"ובטח שלא טוב מאוד" . הוא מסר טוב , מכדרר נחמד לבחור בגודל שלו, וגם יודע לקלוע מחצי מרחק ואפילו מה3 (והוא עוד ישתפר בתחום השלשות)
לצפיה ב-'אוק אנחנו מדברים על העונה'
אוק אנחנו מדברים על העונה
10/11/2017 | 18:53
39
מהשלוש העונה הוא זרק רק 6 פעמים לשלוש וקלע 1, זה 16 אחוז, אבל זה בסדר הוא לא זורק הרבה

אני לא יודע אם אתה רוצה משחקים או סתם מסתכל בהיילטס או משהו כזה
הוא לא ממש טוב בזריקות, הוא קולע באחוז סביר מהשדה כי זה מאוד קרוב לסל , בזריקות חצי מרחק הוא לא משהו

בא נסתכל על המשחק הכי טוב שלו, 18 נק  6-8 מהשדה
כל הזריקות שלו הם בצבע ורק אחת מ3 שהוא החטיא
הוא לא זרק אפילו זריקה אחת מחצי מרחק

יכול להיות שאתה לא מבין מה זה חצי מרחק
אז בא נסביר, זה לא מהשלוש וזה לא מהצבע.
לצפיה ב-'הוא השתפר בהגנה'
הוא השתפר בהגנה
10/11/2017 | 20:22
32
לא מספיק בשביל להתלהב ממנו לצערי
לצפיה ב-''
10/11/2017 | 20:33
2
לצפיה ב-'הטייק שלי על לונזו'
הטייק שלי על לונזו
10/11/2017 | 15:39
5
64
אני מודאג מאד לא מלונזו, כי ידעתי בדיוק איך זה הולך להראות השנה, אלא מהלייקרס שלא ראו מה שלא מעט ידעו לראות..

הטרייד של הלייקרס להעיף את מוזגוב בתנאי שגם ראסל עובר איתו הוא טרייד לא טוב. בדיעבד כנראה שעדיף היה לתת את קלארקסון ראנדל וזובאץ' יחד עם מוזגוב וקבוצה שהייתה רוצה לבנות את עצמה הייתה לוקחת את זה בכיף. 

אבל מג'יק לא אהב את ראסל ואת יכולת המנהיגות שלו, אז במקום לתת צ'אנס לראסל לשחק לצד לונזו ולהשתמש בראסל כסקורר גרידא (ואולי כפוינט גארד לפעמים) ליד אינגרם - שזה מה שאני חושב שהיה צריך לנסות, הוא העיף אותו בטרייד ו"אמ"ר : אני חושב שלונזו בול קטגורית יותר טוב מדיאנג'לו ראסל. אני לעומתו חושב שראסל הוא סקורר מצוין, שלא הצליח למצוא דרך לנהל את המשחק בצורה יעילה וחשוב שיהיה לך שחקן שיוכל לשים את הכדור בסל גם כשאתה בריבילד (מקסימום טרייד לפיניקס תמורת וורן/ בלדסו היה סוגר תפינה)  

לונזו בול מוסר בחסד, ראיית משחק מהירה ואיכותית - זה עדיין לא הופך אותו לשחקן NBA טוב. הוא לא יכול לעמוד מול השומר שלו, הוא חייב לבוא מאחור ולכפר על מה עשיו וזה בעייתי. מבחינת קליעה אין לו את זה  - הקליעה שלו לא ניתנת לשינוי ולתיקון, והיא בעייתית ויותר מזה - הוא גם לא רוצה לתקן אותה. אין לו מיד ריינג', ובכנות יכולים בכיף לתת לו לקלוע 10 נק' במשחק ולסיים את זה עם זה. 

בעיניי לונזו בול הוא יותר טרחה מאשר תועלת. הוא יכולת לתת ממוצעים של 10 10 ו10 עד מחר, באמת, להיות יותר פאסיבי ממה שהוא עכשיו.. זה בלתי נסבל. המסירה שלו מדבקת והוא משנה תרבות.. אבל האם התרבות הזאת מנצחת? התרבות ב NBA היא לקחת את הזריקה הפנויה. ללברון יש שחקנים שיכולים לקלוע זריקות פנויות מסביבו כל הזמן, אף אחד שם לא "נדבק" בתרבות המסירה. כל אחד יודע מה התפקיד שלו. גולדן סטייט מוסרת לא מעט - אבל ברגע שיש זריקה פנויה אף אחד לא מוסר. סן אנטוניו - הקבוצה שמייצגת את האקסטרה פאס מבחינתי , עוצרת את כל המסירות שלה ברגע שיש זריקה פנויה.. 

אבל בלייקרס של לונזו בול, המסירה המדבקת פשוט גורמת לכולם למסור ולמסור ויש בעיקר שניים שאני מאד מרוצה מהם שלוקחים את הזריקה הפנויה:
*האחד , עם הרבה יותר בטחון מדאשתקד - ברנדון אינגרם. ברנדון אינגרם יהיה הכוכב של הלייקרס, ובניגוד לוויגינס יש לו גם Alpha Dog Mentality  בחיתולים. השחקן זורק הרבה, מחטיא הרבה ואני אוהב את זה.. כי יום יבוא והוא יהיה חזק יותר ולא יחטיא כמו עכשיו ואז יש לנו שחקן של 20 + נקודות כל ערב עם יכולת מסירה טובה וריבאונד ואורך טובים. 
*השני, קייל קוזמה, שהוא אחד מהרוקיז הכי טובים מבחינת טאץ' בלייאפים שראיתי ב NBA. 
ראוי לציין גם את לופז שקולע זריקות אבל הוא לא חלק מהעתיד של הלייקרס לדעתי.

ההשוואה הכי טובה של לונזו בול כרגע היא ריקי רוביו, עם הגנה של לואיס סקולה. שחקן מוכשר בסה"כ - אבל לא שווה בחירה מס' 2 בדראפט, בטח לא בדראפט שכזה! תראו כמה רוקיז מוכשרים יש השנה, סופסוף הבשורה הגיעה : בן סימונס, ג'ייסון טייטום, דניס סמית' (שאם מישהו לא מכיר אותו, הולך להפוך את דאלאס לקבוצה מלהיבה סופסוף), דיארון פוקס (שאני חשבתי שצריך לבחור אותו בגלל המנטליות ההגנתית, האתלטיות והקליעה שהיא ברת תיקון), לאורי מארקנן, מאליק מונק, דונובן מיטשל, קייל קוזמה ואפילו פרנק נטלקינה מראה ניצוצות (מסתבר שפיל טוב בלבחור שחקנים וצדק כשהעיף את כרמלו קיבינימט). כולם יותר טובים מלונזו בול כרגע - באמת. לונזו אומנם מוסר מצוין ובאמת רואה את המשחק בצורה מבריקה, אבל חוסר האתלטיות שלו, האימפוטנציה שלו שהייתה אמורה להחליף את המנהיגות של ראסל, הקליעה שלו הם דברים שהופכים אותו לשחקן בינוני. בסופו של דבר גם אסיסטים יפים שמתקמפלים ל10 בסה"כ אפשר להחליף ב10 פחות יפים, ואולי פחות מדבקים, אבל יעילים באותה מידה - ולהוסיף אליהם עוד 7,8 נק'  והגנה. אני לוקח כזו עסקה.

שאלוהים יעזור לי
לצפיה ב-' אני לא מבין איך אנשים פה אופטימיים לגבי הקליעה שלו'
אני לא מבין איך אנשים פה אופטימיים לגבי הקליעה שלו
10/11/2017 | 16:50
48
הזריקה עצמה חרא, איך אפשר לפתח דבר כזה לדבר חיובי? לקווין מרטין בזמנו גם היה זריקה חרא אבל היו לו עונות של 20+, לונזו נראה לי מקרה אבוד בקטע הזה. ימים יגידו
לצפיה ב-'מלכתחילה היה ברור שהמחיר שהלייקרס שילמו גבוה'
מלכתחילה היה ברור שהמחיר שהלייקרס שילמו גבוה
11/11/2017 | 12:53
35
ראסל בחירה 2 בדראפט לפני 3 שנים עדיין עם המון פוטנציאל, לתת שחקן כזה בשביל salary dump היה די unpresedented, הלייקרס מתכננים להחתים שחקן מקס (או אפילו 2) וזה היה בלתי אפשרי עם החוזה המזעזע של מוזגוב- שחקן קצה רוטציה עם אחד החוזים הגבוהים בקבוצה למשך 3 שנים (מה לעזאזל עבר למיץ' קופצ'ק בראש?), הלייקרס היו חייבים לתת נכס רציני בשביל להיפטר מדבר כזה וההצעה שלך של רנדל (שנה אחרונה בחוזה), קלרקסון (ערך טרייד שלילי בגלל החוזה הגדול שלו) וזובאץ' (הימור קצה רוטציה נחמד) לא מתקרבת ללהספיק.
עם זאת צריך לציין שהלייקרס יצאו הרבה יותר טוב ממה שחשבתי מהטרייד הזה, הצליחו להשיג בתמורה ביחד עם לופז את אחד הרוקיז הטובים השנה - פיוצ'ר הול-אוף-פיימר קייל קוזמה.

לגבי לונזו, בינתיים זה באמת לא נראה טוב כרגע, נתקלתי לפני כמה ימים באיזה ציוץ בטוויטר שלונזו בדרך ללהיות השחקן הראשון בהיסטוריה עם פחות מ30% משדה, 25% אחוזים מהשלוש ו-55% מהעונשין, הקליעה שלו הייתה בעייתית גם במכללות ובלייקרס יש מסביבו פחות קלעים שיפתחו את המגרש לחדירות אז היה ברור שזאת תהיה נקודה בעייתית אבל לא עד כדי כך... עם זאת עדיין מוקדם מדי בשביל לקבוע גורלות ולא הייתי מספיד אותו, תן לו זמן, שנה ראשונה בליגה של רכזים בקבוצה פח, לא הוגן להכריז עליו כבר עכשיו ככישלון.

לגבי הדראפט עצמו, לונזו היה בחירה 2 ברורה ואי אפשר לבקר את מג'יק עליה לא משנה איך זה יצא, אף GM בליגה לא היה לוקח שם את דניס סמית'.
לצפיה ב-'מסכן הבחור הזה בחיי'
מסכן הבחור הזה בחיי
11/11/2017 | 23:17
2
28
בסה"כ 12 משחקים בקריירה וכבר מגדירים אותו כבאסט וכמעט בכל אתר אפשרי עוסקים בטעות שהלייקרס עשו.
וכל זה למה? כי האבא שלו פימפם אותו כל כך הרבה עד שכל אוהד כדורסל פשוט הפך לאנטי לונזו וזה עוד לפני שהוא הספיק לעלות על הפארקט ב-NBA.
נכון, אני מסכים לגמרי לגבי האחוזים המזעזעים שלו שזה אגב משהו שכנראה ישתפר אבל סביר להניח שלא בהרבה כי הזריקה שלו היא כזאת שמאוד קל להפריע לה והוא לא ממש הולך לקלוע לאנשים בפנים.
מצד שני, וואלה כמה רכזים בליגה הזאת אתם מכירים עם ממוצע של כמעט 7 ריב' למשחק? אני אעזור לכם עם זה...התשובה היא 2.
אחד זה בן סימונס והשני ראסל ווסטברוק (שני פריקים אתלטיים חשוב לציין)

לונזו שחקן שזז מעולה על המגרש עם יכולת מסירה נפלאה ועם נחישות ולחימה שגם אותם לא רואים יותר מידי לדעתי.
הבעיה העיקרית שלו היא לא בזה שהוא נבחר שלי אלה שהוא נבחר שני ע"י הלייקרס כי ת'כלס, אם הוא היה במילווקי או פיניקס נניח, אף אחד לא היה מגדיר אותו כבאסט.

לצפיה ב-''
12/11/2017 | 00:37
5
לצפיה ב-'מדויק'
מדויק
12/11/2017 | 21:02
6
לצפיה ב-'3 משחקים הלילה'
3 משחקים הלילה
06/11/2017 | 23:56
14
61
אטלנטה- בוסטון: הסלטיקס הלוהטים ינסו להאריך את רצף הניצחונות.

פיניקס- ברוקלין: שתי קבוצות בלי הגנה שכבר נפגשו העונה. הסאנס ניצחו במשחק חוץ, נראה האם לנטס תהיה תשובה.

גולדן- מיאמי: המשחק המרכזי. מיאמי ממשיכה במסע החוץ, אחרי הניצחון מול הקליפרס היא כבר עשתה את שלה ותנסה לתת פייט לווריורס. גולדן תפסה מומנטום עם 3 תבוסות רצופות שהנחילה ליריבות.
לצפיה ב-'אפשר להגיד רשמית שגולדן הגיעה לליגה'
אפשר להגיד רשמית שגולדן הגיעה לליגה
07/11/2017 | 09:07
1
72
גם למיאמי לא היה סיכוי. לדעתי רוב המשחקים של גולדן העונה כבר לא יהיו "המשחק המרכזי".
לצפיה ב-'מיאמי שיחקה ממש טוב'
מיאמי שיחקה ממש טוב
07/11/2017 | 12:33
54
שמרה אגרסיבי וחזק, ניהלה נכון את שעון הזריקות, עשתה תנועה בהתקפה... זה באמת הקשה על הווריורס שקלעו באחוזים נמוכים מהרגיל אבל גם גולדן שמרה לאורך 48 דקות. היא סגרה את הצבע חזק, עשתה רוטציות מהירות, נלחמה בחסימות. זה נראה כמו משחק פלייאוף. שתי הקבוצות נתנו את כל מה שיש להן וה-20 הפרש משקף את הבדלי הרמות.

הריצה המשמעותית במשחק הייתה בסוף הרבע השני עם ה-death lineup של הווריורס.

ברבע השלישי דריימונד הסתבך בבעיית עבירות. ג'ורדן בל נכנס במקומו וההרכב לא ממש עבד, אז קר הכניס את כספי במקום פאצ'וליה. נחמד לראות שכספי משתלב כחלק אינטגרלי מהרוטציה. כספי מסר כמה מסירות טובות שלא התבטאו באסיסט, בסך הכל הוא שיחק סבבה.
לצפיה ב-'בלדסו במילווקי עבור גרג מונרו ובחירת סיבוב ראשון '
בלדסו במילווקי עבור גרג מונרו ובחירת סיבוב ראשון
07/11/2017 | 17:48
6
29
לצפיה ב-'טרייד מעניין מאוד '
טרייד מעניין מאוד
07/11/2017 | 18:04
67
הפריק מקבל חיזוק מעולה לידו
לצפיה ב-'טרייד הוגן'
טרייד הוגן
07/11/2017 | 18:19
81
גרג מונרו חוזה נגמר ומקצועית הוא לא ממש מעניין את פיניקס.
בפועל הטרייד הוא בלדסו תמורת הבחירה של מילווקי, שאמורה להיות בטווח 15-20.

מה שמעניין מילווקי מחזיקה כעת בשלושה רכזים ששווים דקות: ברוגדון, בלדסו ודלבדובה. שלושתם פיזיים ומסוגלים לתת דקות בעמדה 2 אבל גם היא די מלאה בדקות של מידלטון.
המסקנה שלי היא שדלבדובה על הטרייד בלוק והייתי שמח אם ת'יבודו היה מרחרח בעניין. לדעתי הוא יכול להתאים לנו כמחליף איכותי בעמדות הגארד.
לצפיה ב-'מונרו לא צפוי לשחק במדי הסאנס'
מונרו לא צפוי לשחק במדי הסאנס
08/11/2017 | 03:02
3
67
הם כבר מחפשים עליו טרייד ובמקרה והם לא ימצאו , הם יעשו ביי אאוט.
נטו טרייד במטרה לחסוך כסף מבחינתם
לצפיה ב-'נו, תודה לאל שחזרנו לעידן שבו חוזה נגמר הוא נכס'
נו, תודה לאל שחזרנו לעידן שבו חוזה נגמר הוא נכס
08/11/2017 | 10:29
2
53
ונגמר העידן שבו חוזה נגמר וכבד הוא נטל. הליגה לדעתי עשתה טעות מרה כשלא שמה לב לזינוק הצפוי בתקרת השכר.
לצפיה ב-'שמה לב, רצתה להחליק את העלייה בתקרה על פני מספר שנים'
שמה לב, רצתה להחליק את העלייה בתקרה על פני מספר שנים
08/11/2017 | 11:47
1
40
אבל איגוד השחקנים התנגד. לפחות עד כמה שהבנתי
לצפיה ב-'אני הבנתי שהם שמו לב באיחור'
אני הבנתי שהם שמו לב באיחור
08/11/2017 | 15:12
37
צריך לזכור שאיגוד השחקנים מורכב ממי שמשחק עכשיו - קרי האינטרס שלהם הוא להגיע למקסימום הכנסות מיידי - ובפרט הגורמים הפעילים בו הם שחקני מקס (ולכן שכר המינימום למשל לא עולה יחד עם התקרה).
אם הליגה היתה מציעה את העליה למפרע אני די בטוח שלא היו מתנגדים. הם בטח הציעו את זה ברגע האחרון, אז האיגוד התנגד (כי הם רצו לממש מקסימום מההכנסה עכשיו).
לצפיה ב-'מביכים, אולי הגיע הזמן להעיף את המאמן'
מביכים, אולי הגיע הזמן להעיף את המאמן
08/11/2017 | 07:38
4
83
כמה ג'אמפרים אפשר לקחת במשחק.
לא נכנס 40 פעם ברצף וממשיכים בג'אמפרים, ההתקפות שאני הכי רגוע איתן הם של ג'רמי גראנט שפשוט לוקח את הכדור לצבע במקום ג'ורג' ואנטוני שרק זורקים מרחוק כל הזמן. לג'ורג' לדעתי היו איזה 4 אייר בולים היום, מה זה אם לא בושה וחרפה?
באמת רע מאוד, יש דנבר בחוץ עוד יומיים הייתי משנה קצת דברים, נותן את הדקות של פטרסון ליוסטס, נותן יותר דקות לפלטון וגראנט על חשבון אנטוני ורוברסון. אולי מעיף את דונובן, לא יודע מי יש להביא במקרה כזה. בפסקי זמן כל מה שאני רואה זה את פלטון מדבר, לא יודע איפה המאמן בכלל.
לצפיה ב-'לגמרי להחליף מאמן'
לגמרי להחליף מאמן
08/11/2017 | 10:45
1
53
לא כל מאמן יודע לגבש שיטת משחק שמתאימה לשלושה כוכבים
השיטה הנוכחית לא עובדת וזה על הראש של המאמן
להחליף ויפה שעה אחת קודם

מצד שני, איזה מאמן פנוי כן יתאים להם?
לצפיה ב-'זה גם לא כל כך פשוט'
זה גם לא כל כך פשוט
08/11/2017 | 10:59
51
ג'ורג' ומלו הגיעו לקבוצה שדונובן מאמן אותה. לא היה להם מה להגיד בעניין. המאמן הבא יצטרך גם להיות מאמן טוב וגם להתקבל היטב על ידי השחקנים. מאמן שאחד מהם לא יסכים לו וכבר הם אבודים.
מה גם שלמאמן אולי מגיעה תקופת חסד איתם. לדעתי צריך לתת לו לפחות עוד 10 משחקים לפני החלטה כזו, אלא אם תהיה קטסטרופה.
לצפיה ב-'פאנל מעניין מדבר על העונה של התאנדר '
פאנל מעניין מדבר על העונה של התאנדר
09/11/2017 | 13:03
1
57

מסכים עם צ'ונסי.
לצפיה ב-'מעניין תודה'
מעניין תודה
09/11/2017 | 22:20
30
אהבתי לשמוע. אין ספק שבילאפס ופירס עודדו אותי.
לצפיה ב-'קיירי ארווין VS אלן אייברסון'
קיירי ארווין VS אלן אייברסון
07/11/2017 | 07:41
6
87
מי לדעתם יותר מהנה לצפייה?
במי הייתם בוחרים לבנות קבוצה?

חייב להגיד שקיירי נהיה שחקן על, יפה לראות את ההצלחה שלו בבוסטון.
איפה הוא ואיפה תומאס, פשוט גניבה של בוסטון עם הטרייד הזה.
לצפיה ב-'קיירי פעמיים'
קיירי פעמיים
07/11/2017 | 11:08
1
87
הוא יותר מהנה עבורי לצפייה וכנראה שאני מעדיף לבנות סביבו קבוצה. הזמנים השתנו והיום גארדים יותר יעילים אבל אני חושב שגם ביחס לתקופה קיירי שחקן שיותר קל לשחק לצדו. אייברסון מעולם לא היה team player.

אפשר להוסיף שאני לא המעריץ הכי גדול של אף אחד מהם. שניהם לא טובים בהגנה ויש לי ספקות לגבי האופי שלהם. כפי שאמרתי בעבר אני חושב שקיירי מצא את המערכת המושלמת עבורו בבוסטון, זו שגם אייזיאה קלע בה 30 למשחק.
אני עדיין סקפטי במידה מסוימת כלפי בניית קבוצה מאפס מסביב לקיירי. לדעתי גם קמבה ווקר היה מוביל את בוסטון לתוצאות יפות מאוד. כמובן שקיירי יותר טוב ממנו וגם יותר טוב מאייזיאה.
לצפיה ב-'מעניין איך אייברסון היה משחק בקבוצה של בראד סטיבנס'
מעניין איך אייברסון היה משחק בקבוצה של בראד סטיבנס
08/11/2017 | 22:26
10
לצפיה ב-'מציע שנדחה את הדיון הזה לעוד עשר שנים...'
מציע שנדחה את הדיון הזה לעוד עשר שנים...
07/11/2017 | 20:04
65
יש לקיירי עוד מספיק קילומטרז' לעשות
לצפיה ב-'קיירי בבירור טוב יותר. והוא עוד משתפר.'
קיירי בבירור טוב יותר. והוא עוד משתפר.
07/11/2017 | 21:16
26
לצפיה ב-'בוא נגיד ככה '
בוא נגיד ככה
08/11/2017 | 21:48
53
נכון לעכשיו, למרות האליפות של קיירי ולמרות שהיה לו חלק עצום באליפות הזאת
אייברסון הוביל קבוצה לגמר על הכתפיים שלו
קיירי לעומת זאת, אפילו לא סחב קבוצה לפלייאוף.

לצפיה ב-'הייתי ילד כשאייברסון היה בשיאו'
הייתי ילד כשאייברסון היה בשיאו
08/11/2017 | 22:23
65
אבל מה שהכי זכור לי ממנו זה האגואיסטיות,זריקות בלי הפסקה לסל.
לדעתי הוא היה ball hog יותר גדול מקובי, אפשר לגבות את זה אולי בסטטסטיקה אבל אין לי כח לבדוק. לא יכלתי לראות אותו משחק.. קיירי בעונות הראשונות שלו בליגה גם היה דיי אגואיסט אבל הוא מתפתח להיות אחלה של שחקן בשנים האחרונות, משתפר משנה לשנה. אין ספק שיהיה יותר טוב מאייברסון בסופו של דבר
לצפיה ב-'משחקי ליל שלישי'
משחקי ליל שלישי
07/11/2017 | 22:13
6
57
קליבלנד- מילווקי: מפגש מספר 2 בין לברון ליאניס וזה תמיד מעניין. במיוחד כאשר שתי הקבוצות נמצאות במומנטום שלילי כרגע ויוכלו להיעזר בניצחון.

אינדיאנה- ניו אורלינס.
וושינגטון- דאלאס.
ניו יורק- שארלוט.
טורונטו- שיקאגו.
סאן אנטוניו- קליפרס: פעם זה היה משחק מרכזי. הקליפרס הפסידו 4 מ-5 האחרונים וינסו לעצור את הנפילה.

דנבר- ברוקלין.
יוטה- פילדלפיה.
פורטלנד- ממפיס: קרב פנימי קלאסי על הפלייאוף המערבי.
סקראמנטו- אוקלהומה.
לצפיה ב-'דרמה בפורטלנד'
דרמה בפורטלנד
08/11/2017 | 13:13
44
ממפיס הובילה ב-5 נקודות, 23 שניות לסיום.
פורטלנד הוציאה כדור מהצד כאשר קונלי ביצע עבירה off the ball על לילארד. החוק הגרוע נגד האקינג לא מבחין מתי יש כוונת האקינג ומתי לא, לכן לילארד נשלח לזריקת עונשין אחת+הכדור נשאר אצל פורטלנד. לילארד קלע מהעונשין, מקולום קלע שלשה ופורטלנד משלימה 4 נקודות בפוזשן.
*רק לציין שגם הבלייזרס סבלו מחוק ההאקינג המטופש הזה מספר פוזשנים לפני כן.

כדור של ממפיס ביתרון נקודה, 12 שניות לסיום. הגריזליס מתקשים בהוצאת חוץ, שבאז נאפייר וקונלי נוגעים יחד בכדור וה-review קובע שקונלי נגע אחרון. הכדור עובר לפורטלנד עם הזדמנות לנצח את המשחק.
מקולום באחד על אחד מול ברוקס. מתפנה לזריקת מיד ריינג' לא רעה אבל מחטיא. מקולום שועט על הריבאונד עם 2 שניות על השעון במצב קשה מהפינה. עושה הטעיה אחת ומייצר הזמנות לנצח את המשחק על הבאזר, אבל קונלי סוגר לכיוונו ובמקום לעלות לסל הוא עושה דריבל נוסף ונגמר הזמן. ממפיס מנצחת.

לצפיה ב-'קוואי לא יחזור בקרוב, העונה של סן אנטוניו מקבלת טוויסט מוזר'
קוואי לא יחזור בקרוב, העונה של סן אנטוניו מקבלת טוויסט מוזר
08/11/2017 | 15:42
2
66
לא הייתה לו אף פציעה רצינית שידענו עליה, ובשום שלב לא ניתנה הערכת זמן לחזרה שלו כמו שכמעט תמיד נותנים בפציעות. ובכל זאת פופ אומר שטוני- שקרע שריר וצפוי לחזור רק עוד כמה שבועות- כנראה יחזור לפני קוואי. על פי פופ, ״הגוף שלו לא מגיב טוב לתהליך ההחלמה״ ... בחישוב מהיר קוואי עלול להחמיץ בסביבות שליש מהעונה.

ברמה האישית אפשר להגיד די בוודאות שהיעדרות כזו תוציא אותו מרוב הדיונים של התארים האישיים.
ברמה הקבוצתית הספרס הם הספרס והם מסתדרים גם בלי הכוכב הגדול שלהם והכוכב הגדול שלהם לשעבר, אבל אפשר להניח שהמיקום שלהם בטבלה יושפע מזה והמשחקים הגדולים של העונה הסדירה יהיו פחות גדולים. הצד החיובי זה שהצעירים מקבלים זמן פרקט ומוכיחים את עצמם.
מי שראה משחקים או היילייטס של הספרס אולי שם לב שיש שחקן חדש שהפך להיות עוגן התקפי משמעותי העונה, מספר 14, נדמה לי שקוראים לו גרין...
אחרי 8 עונות בליגה פתאום דני גרין גילה שהוא יכול ליצור לעצמו ולהתקיף את הסל לא רק מקו ה3. נראה כמו שחקן אחר לגמריֿ מוריד כדור לרצפה ורץ לסל לדפוק דאנקים כאילו הוא שאב את הנשמה של קוואי כמו בספייס ג׳אם.

אם מוציאים את גאסול מהחמישייה ומחליפים אותו ברודי גיי לספרס יש סמולבול מדהים שהוא גם מצ׳אפ מעולה מול הווריורס (דז׳ונטה/מילס/טוני-גרין-קוואי-גיי-למרקוס). חבל שיקח עוד זמן עד שנוכל לראות כמה אנחנו באמת טובים העונה.
לצפיה ב-''
08/11/2017 | 16:20
34
גם אני שמתי לב ליוזמה המוגברת מצד גרין (לא ראיתי את משחק השיא שלו מול הקליפרס).

זה מדהים שהספרס יכולים להרשות לעצמם לשחק ללא הכוכב הראשי לאורך תקופה ארוכה מבלי שהפלייאוף נמצא בסכנה בשום שלב.
לצפיה ב-'נשמע שהם מסתירים משהו בקשר לפציעה של קוואי'
נשמע שהם מסתירים משהו בקשר לפציעה של קוואי
08/11/2017 | 17:02
52
אני לא מבין למה היא מתארכת כל כך
לצפיה ב-'אינדיאנה - ניו אורלינס: הפייסרס שוב שומטים יתרון דו-ספרתי'
אינדיאנה - ניו אורלינס: הפייסרס שוב שומטים יתרון דו-ספרתי
08/11/2017 | 18:55
1
39
טי ג'יי ליף חוזר אחרי היעדרות בת משחק אחד. מי שיחסר לאינדיאנה הוא סאבוניס [שריר התאומים], שנפצע נגד הניקס ובספק גם למשחק הבא.

רבע א': שיא עונתי של אינדיאנה בנק' התקפה, נראית טוב
המשחק נפתח בשלשות של קאזינס ודייויס. בצד השני בוגדנוביץ' עם 7 נק' מהירות.

אמצע הרבע, אולדיפו עם פאוור סלאם ! ואו ! ההגנה של הפליקנס לא במשחק. אינדיאנה הולכת כל התקפה לסל. כל התקפה. אבל בדאלק, אנחנו נראים טוב ברבע הראשון. יתרון שיא 7 אחרי קליעות מהקו של אולדיפו.

3:40 לסיום הרבע, טי ג'יי נכנס ביתרון 4.
פוזשן התקפה - החטאה של טרנר מחצי-מרחק, הכדור מוצא את הידיים של ליף להתקפה חדשה.

פוזשן הגנה - ליף מאחר לשחקן שלו, דריוס מילר משיג את השלשה והעבירה. מהלך של 4.

פוזשן התקפה - ליף מקבל את איאן קלארק בחילוף, עם הגב לסל, לוקח אותו לטבעת, אבל מחטיא.

פוזשן התקפה - ליף מקבל, מטעה את השומר, לוקח את זה פנימה, עולה לזריקה מחצי-מרחק, וקולע את זה עם 0.6 שנ' על השעון!

34-37 לאינדיאנה בסיום הרבע הראשון. אנתוני דייויס עם ממוצע של 16 נק' בלבד בקריירה נגד הפייסרס [הכמות השניה הכי נמוכה נגד קבוצה בליגה]. ברבע הראשון ? כבר עם 12 נק'. קצב טוב של כדורסל, אבל אין הגנות. קאזינס נקלע לבעיית עבירות קלה עם 2 עבירות והוגבל ל-5 דקות משחק בלבד.

רבע ב': המשך של הרבע הראשון, אינדיאנה בשליטה
בפתיחת הרבע אינדי שוב הגיעה ל-7 הפרש. 9:32 לסיום המחצית, ליף יורד ביתרון 7. ההגנה החדירה גם ברבע הזה. 2 דקות לסיום, יתרון 11 לפייסרס.

פחות מדקה לסיום, סטיבנסון מוצא בפנים את יאנג, יתרון שיא 12.
61-75 לאינדיאנה במחצית. המחצית ההתקפית הטובה ביותר של הפייסרס העונה. 75 נקודות! זה לא בא ברגל. אולם לא נתעלם מהעובדה שההגנה של הפליקנס לא תיפקדה כל המחצית ונדרסה כל פוזשן. אינדיאנה עם מחצית של 64% מהשדה, אבל קיבלה את הסלים הקלים. הפליקנס ב-54% מקבלים תפוקה מצמד הגבוהים ונהנים מ-8 מ-18 משלוש לעומת 5 מ-12 של אינדיאנה. סטיבנסון במחצית טובה מאוד, בדקות הטובות ביותר שלו העונה, מסיים עם 12 נק' ב-17 דקות רצופות על המגרש מאז שנכנס כמחליף. לא רואים את זה כל יום, אבל הוא היה חם ומקמילן הלך איתו, ולא היתה סיבה שלא. 14 למיילס טרנר. הפייסרס רק עם 3 איבודי כדור.

רבע ג': קאמבק של ניו אורלינס, קאזינס ודייויס באזור ה-30 נק' כ"א
4 דקות ראשונות, ההפרש יורד ל-3 בלבד בריצת 8-19 של הפליקנס. חסימה של טרנר על קאזינס מוציאה קדימה, שלשה במתפרצת של בוגדנוביץ' עוצרת את הקריסה. מפה מתחיל מבול שלשות של שני הצדדים, חתול ועכבר: קאזינס ודייויס בצד אחד, אולדיפו בצד שני ומיילס טרנר שמוסיף סל מחצי-מרחק.

4 דקות לסיום הרבע, אחרי שלשה של קאזינס ועוד סל מחצי מרחק של דייויס, אנחנו בשיוויון 88. מיד גם יתרון ראשון של הפליקנס מאז הרבע הראשון.

18 שניות לסיום, ליף נכנס בשיוויון 94. 94-96 לפליקנס אחרי שלושה רבעים.
חזרו טוב מהחצי השני, עצרו את החדירות כל הרבע, אינדי התחילה להתפשר על זריקות מבחוץ שלא נכנסו. ישבנו על פחות מ-40% מהשדה כל הרבע.

רבע ד':
פוזשן התקפה - הרבע נפתח בזריקה של ליף מבחוץ, אבל איר בול.
פוזשן התקפה - ליף עם ריבאונד התקפה על דריוס מילר, הכדור נחת לו בידיים.
פוזשן התקפה - סטיבנסון מוריד מסירת נו-לוק יפה לליף ! אבל ליף מחטיא את זה !

8:19 לסיום, ליף יורד בפיגור 2.
7 דקות לסיום, רגע של מחלוקת: הטענה היא שקאזינס שלח מרפק או משהו לתדיאוס יאנג, או לפחות עבירת תוקף אם לא פלגרנט. הפליקנס טוענים שהיתה עבירת קליר פת' של אינדיאנה על קאזינס. הולכים למצלמות -- השופטים מחליטים לא להתערב -- כדור מהצד של הפליקנס, אין עבירה לחובת אף צד.

עוד רגע של מחלוקת: קצת פחות מ-6 דקות לסיום, אולדיפו קולע שלשה בפינה בהזדמנות שניה, אבל השופטים קוראים עבירת מובינג סקרין של טרנר. עם כל הקושי להסכים עם השופטים, נראה שהם צודקים. עדיין נקודה יתרון לפליקנס.

דקה וחצי לסיום, ההתקפה נראית תקועה, גם כמעט איבוד שם, אבל נגמרת במסירה נהדרת של בוגדנוביץ' שמוצא בפינה את קוליסון, שצולף שלשה בנפילה. רק נקודה לפליקנס! בצד השני, דייויס מבודד . . . קולע מחצי-מרחק! שיט איתו, שיט. חוזרים מפסק-זמן, דקה לסיום. ההתקפה שוב תקועה, הפעם בוגדנוביץ' מחליט להתבודד ולקחת את קאזינס והעבירה החמישית שלו לסל . . . וקולע עליו את הלייאפ! מהלך מסוכן, אבל סל! קאזינס מוריד שעון, מכדרר על תד יאנג ומאבד! 37 שנ' לסיום, כדור פייסרס, רק יתרון נקודה לפליקנס!

מקמילן עם פסק-זמן אחד מחליט לא להשתמש בו. בהתקפה לא משיגים כלום, טרנר יוצא מהפיק אנד רול, לוקח זריקה מחצי-מרחק ומחטיא אותה. לא המהלך הנכון ברגע מכריע כזה של המשחק, אבל לא יכול לכעוס כי זו זריקה שטרנר עשה היום. שולחים לקו את ג'רו הולידיי, מחטיא את השניה, אבל שיט איתכם, דייויס משיג את הכדור החוזר וקורא פסק-זמן. הולידיי שוב לקו, מחטיא את השניה, ושוב ריבאונד התקפה -- קאזינס דוחק את זה פנימה! 5 הפרש. בול גיים.

112-117 לפליקנס בסיום. הפליקנס עם ניצחון ראשון באינדיאנה אחרי 12 הפסדים ברציפות.

מצטיין המשחק: דייויס וקאזינס. 37 נק' [18-14 מהשדה, 5-4 משלוש, 8-5 מהקו] ו-14 ריב' ב-41 דקות משחק, ו-32 נק', 13 ריב' ו-6 אס' ב-38 דקות, בהתאמה;

באינדיאנה, מיילס טרנר עם משחק משמעותי ראשון מאז החזרה מפציעה עושה 21 נק' ו-12 ריב' ב-35 דקות משחק. גם שיחק דקות ארוכות, גם היה גו טו גאיי בהתקפה; בוגדנוביץ' תרם 14 נק', אבל בעיקר עשה את הנזק במחצית הראשונה; דארן קוליסון בערב שקט של 12 נק' ו-6 אס', נעלם במחצית השניה למעט אותה שלשה גדולה ששמרה אותנו במשחק; אולדיפו לא סחב כל המשחק, נעלם מאז הרבע הראשון שבו קלע 8 נק', לא עשה סלים גדולים כבדרך כלל, ומסיים עם 15 נק' בלבד ב-29 דקות משחק. בסיום המשחק התייחס ליכולת הדלה וההיעלמות שלו ברגעים המכריעים וכמנהיג הקבוצה לקח אחריות אישית על ההפסד. לא הייתי אומר שזה עליו, אבל ההבדל בין הפסד לניצחון היה עניין של פוזשן או שניים, אז כמובן שהנקודות החסרות שלו היו משמעותיות במשחק כזה;

קרדיט גדול לספסל שהחזיק אותנו במשחק בדקות קשות. ג'פרסון [6 נק'], ג'וזף [9 נק'], ג'ו יאנג [6 נק'] וסטיבנסון [14 נק' ו-8 ריב'] קלעו באחוזים טובים ועשו את העבודה יותר מהמצופה. האמת, לא צריך להגזים, כי הפליקנס לא קבוצה עמוקה ואתה צריך לדרוש מהספסל שלך לנצח את הספסל שלהם;

ליין ליף: טי ג'יי לא שיחק דקות משמעותיות בחצי השני. הוא מסיים עם 2 נק' [4-1 מהשדה, 1-0 משלוש], 2 ריב' [1 בהתקפה] ב-10 דקות משחק [פלוס 1]. לא היה לו מצ'אפ במשחק הזה והדקות שלו הוגבלו במשחק שבו אינדיאנה רצתה לשחק דקות כבדות, ובצדק, עם מיילס ותד יאנג. כשסאבוניס יחזור אני לא יודע מה זה אומר על כמות הדקות של ליף. אמנם ג'פרסון שיחק, אבל הדקות של סאבוניס אמורות לבוא מתד יאנג, וכרגע זה נראה שיאנג הוא הוטרן המוביל שרוצים אותו על המגרש.

** בתמונה המצורפת -- ג'אמל מקמילן, הבן של, עוזר מאמן בפליקנס. השיג ניצחון ראשון באינדיאנה וניצחון שני בתשעה משחקים נגד אביו.

** Chris Smoove מתקצר.

המשחק הבא -- כבר הלילה יוצאים לדטרויט למפגש נגד אחד השחקנים המשתפרים בחודש הראשון של העונה, אנדרה דראמונד, ומול קבוצה שהיא אחת החמות בליגה.
לצפיה ב-'ליאנג'לו נעצר בסין, שוחרר בערבות.'
ליאנג'לו נעצר בסין, שוחרר בערבות.
08/11/2017 | 19:11
41
נראה שהתפילות של סמות' נענו !
אם באמת זה נכון שבסין 99% הרשעה, הוא עלול לקבל 3 עד 10 שנים. לא רואה את זה קורה. יש נסיבות מקלות, כי הוא נמצא שם עם UCLA לפני פתיחת עונת כדורסל המכללות והם יקחו אחריות. אני לא רואה את הסינים מכניסים לכלא שחקן כדורסל על גניבה מחנות. אבל כן, עד כמה אידיוט אתה יכול להיות.

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פינגווין - חופשות סקי
חופשות סקי ומועדוני סקי
פורום חופשות סקי
פורום חופשות סקי
סיוון זמיר מנהל הפורום
מתכננים חופשה ביוון?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה