לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
91609,160 עוקבים אודות עסקים

פורום ניהול כלכלת משפחה

 מחקרים מוכיחים שהמינוס אינו רק עניין של מספרים כי אם גם עניין של גישות התנהגות והתנהלות שדורשות בתנאים מסוימים חשיבה והסתכלות מחודשת.
לצערנו אנחנו עדיין שומעים ורואים כל יום משפחות שההתנהלות הכלכלית שלהם הביאה אותם לקשיים מתחים ומריבות ולא פעם  לקריסה ועד פרוק המשפחה.
 
מטרת הפורום היא לעלות דילמות ושאלות שיעזרו בדיון לבחון מחדש את ההתנהלות הכלכלית בכל המרחבים הקשורים בתא המשפחתי, ולסייעה למשפחות להתחיל שינוי מרצון לפני שהמציאות והבנק מצמידים אותנו לקיר והשינוי נכפה.
 
בשנים האחרונות חל שינוי מהותי ומשמעותי ועלתה המודעות לחשיבות של ניהול כלכלת הבית, התנהלות מאוזנת לא גרעונית.
 
תפקידו ומטרתו של אימון לכלכלת הבית הוא לסייעה לאנשים ומשפחות לזהות ולהבין איך ולאן לנתב את הכנסות שלהם. לבדוק ביחד את סדרי עדיפויות ולבחון מחדש את השיקולים ומטרות להוצאת המשאבים הכספיים והאישיים שלהם.
 
לבנות תוכנית הכוללת גם ראיה לטווח ארוך ולחשוב על העתיד.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ניהול כלכלת משפחה

 מחקרים מוכיחים שהמינוס אינו רק עניין של מספרים כי אם גם עניין של גישות התנהגות והתנהלות שדורשות בתנאים מסוימים חשיבה והסתכלות מחודשת.
לצערנו אנחנו עדיין שומעים ורואים כל יום משפחות שההתנהלות הכלכלית שלהם הביאה אותם לקשיים מתחים ומריבות ולא פעם  לקריסה ועד פרוק המשפחה.
 
מטרת הפורום היא לעלות דילמות ושאלות שיעזרו בדיון לבחון מחדש את ההתנהלות הכלכלית בכל המרחבים הקשורים בתא המשפחתי, ולסייעה למשפחות להתחיל שינוי מרצון לפני שהמציאות והבנק מצמידים אותנו לקיר והשינוי נכפה.
 
בשנים האחרונות חל שינוי מהותי ומשמעותי ועלתה המודעות לחשיבות של ניהול כלכלת הבית, התנהלות מאוזנת לא גרעונית.
 
תפקידו ומטרתו של אימון לכלכלת הבית הוא לסייעה לאנשים ומשפחות לזהות ולהבין איך ולאן לנתב את הכנסות שלהם. לבדוק ביחד את סדרי עדיפויות ולבחון מחדש את השיקולים ומטרות להוצאת המשאבים הכספיים והאישיים שלהם.
 
לבנות תוכנית הכוללת גם ראיה לטווח ארוך ולחשוב על העתיד.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
פורום ניהול כלכלת המשפחה במתכונתו החדשה נועד לעלות דילמות ושאלות בכל מה שקשור בניהול כלכלת משק הבית. מטרת הפורום לעלות דילמות כלליות של ניהול כלכלת המשפחה גם שלא תמיד קשורות למספרים.
הפורום הוא שלכם ולמענכם, אתם מוזמנים לשאול, לפתח דיונים, להעלות רעיונות והצעות בכל הקשור לניהול משק בית איכותי.
חוקי הפורום 
כבדו את החברים ושמרו על תרבות דיון 
הפורום הוא ממוקד התחום 
אנא הימנעו מפרסום העסקים .
 
זהו פורום לדילמות ושאלות ענייניות בתחום ניהול כלכלת משק הבית 
המשך >>

לצפיה ב-'שמירת ערך הכסף שקבלת ממכירת בית ?'
שמירת ערך הכסף שקבלת ממכירת בית ?
11/03/2018 | 19:39
2
63
אתה מקבל סכום גבוה שאתה לא רגיל, מה עושים.
מה עושים בתקופה הראשונה עד שמתארגנים.
האם הבנקים הם הכתובת ליעוץ או שהם אינטרסנטים.

לצפיה ב-'אין אינפלציה כך שהערך נשמר גם אם תשים את הכסף בעו"ש'
אין אינפלציה כך שהערך נשמר גם אם תשים את הכסף בעו"ש
12/03/2018 | 14:04
49
אתה מדבר על תקופה קצרה, הסיכויים להתפרצות אינפלציונית בחודש-חודשיים הקרובים מאוד מאוד קטנה.
לצפיה ב-'ברור שהבנקים אינטרסנטים'
ברור שהבנקים אינטרסנטים
17/03/2018 | 00:08
30
תתייעץ עם אנשים שמבינים שאתה סומך עליהם
לצפיה ב-'צ'ק בנקאי'
צ'ק בנקאי
04/03/2018 | 20:06
1
68
שלום
אם יש חשבון משותף של זוג, ורוצים להוציא צ'ק בנקאי - האם שני בני הזוג צריכים להגיע פיזית ולחתום?
או מספיק אחד מהם?
תודה
לצפיה ב-'תלוי מה הגדרתם כשפתחתם את החשבון'
תלוי מה הגדרתם כשפתחתם את החשבון
07/03/2018 | 11:05
39
בהצלחה,
רימון חייט, MBA
 
יועץ מימון לדיור (משכנתה) רשום בהתאחדות יועצי המשכנתאות
כותב הספר משכנתה יעילה - http://bit.ly/2wIEaIS
טלפון: 03-549-6611
מאמרים מקצועיים על משכנתאות - http://bit.ly/2zl29N6
 
לצפיה ב-'האם ניתן לעשות העברת כספים בדואר דרך כרטיס אשראי'
האם ניתן לעשות העברת כספים בדואר דרך כרטיס אשראי
06/03/2018 | 00:10
27
מהמסגרת של הכרטיס עצמו? דואר או מקום אחר?
לצפיה ב-'חסכון אחוד או מפוצל'
חסכון אחוד או מפוצל
06/02/2018 | 20:34
2
135
שלום
אני עומד לפתוח תוכנית חסכון לילדי- קופת גמל להשקעה. בכל מצב הסכום הראשוני והסכומים החודשיים לא משתנים. השאלה היא האם נכון לפצל או לאחד. האם יש יתרון לכסף שהוא אחוד (אינטואיטיבית לא נראה שיש הבדל כי מדובר באחוזים...)היתרון לפיצול בהיבטי ניהול וסדר הוא ברור השאלה האם יש בזה הפסד כספי מצטבר
תודה רבה
 
לצפיה ב-'אין הבדל בעלויות, עדיף לפצל כי כך יותר קל לנהל את הכסף.'
אין הבדל בעלויות, עדיף לפצל כי כך יותר קל לנהל את הכסף.
07/02/2018 | 03:07
38
לצפיה ב-'מה הגיל שלך? באיזה גיל תרצה לתת את הכסף לילדים?'
מה הגיל שלך? באיזה גיל תרצה לתת את הכסף לילדים?
12/02/2018 | 14:04
28
לצפיה ב-'סל מזון חודשי 3 נפשות'
סל מזון חודשי 3 נפשות
01/02/2018 | 08:11
16
213
אנחנו זוג הורים וילדה בת 4.
סל המזון החודשי שלנו נע בין 2700-3000 ש"ח לחודש.
אנחנו קונים רק מזון לא ממתקים לא פלייקס לא חטיפים וכדו'.רוב הבשר הוא עופות ופעם בחודש צלי בקר עד 1קג.איננו צורכים נקניקים.
אין לי מושג מהיכן לקצץ.
 
אשמח לשמוע מנסיונם של אחרים.
מלבד עצות על קנייה בשוק כי אין לנו שוק רק מגה ושופרסל.
לצפיה ב-'הוצאות המזון שלכם סבירות (ביחס למחירים בישראל)'
הוצאות המזון שלכם סבירות (ביחס למחירים בישראל)
01/02/2018 | 17:01
9
147
אני חושב שאתם צריכים לבחון את ההוצאות האחרות שלכם.
ברמת המחירים בישראל הוצאות מזון סבירות לאדם בוגר (יחיד) הן בערך 1200 ש"ח, לכן הוצאות מזון לזוג + ילדה שעומדות על 3000 ש"ח לחודש (אני בטוח שרק ה3000 נכון וה2700 לא, בהוצאות מזון אתה צריך לכלול גם אכילה בחוץ ולא רק קניות בסופר. אם קנית לילדה גלידה זה גם נכלל בהוצאות מזון, אם קנית לעצמך כוס קפה זה גם נכלל בהוצאות מזון וכיו"ב) הן סבירות.
 
לצערך, הרשתות בהן אתה קונה הן היקרות ביותר, רמי לוי ויוחננוף זולות משמעותית ממגה ושופרסל (שופרסל היא היקרה ביותר בישראל, דרך אגב), אולי כדאי לך להוציא יותר על דלק כדי לקנות מזון ברשת זולה יותר, סביר להניח שהחיסכון במחיר המזון יהיה גדול יותר מעלות הדלק הנוסף שתצרוך.
 
אני זוכר שמאז שעברתי לקנדה ירדו הוצאות המזון שלי לפחות ממחצית ממה שהיו בישראל אבל אני לא יכול לתת לך עצה לקנות את המזון במדינה אחרת, הרי זה בלתי אפשרי.
לצפיה ב-'אני לא יודעת למה אתה אומר את זה. אלה הוצאות גבוהות'
אני לא יודעת למה אתה אומר את זה. אלה הוצאות גבוהות
02/02/2018 | 16:21
8
129
אנחנו 5 אנשים, מתוכם שלושה ילדים בגיל ההתבגרות, ואנחנו משלמים בממוצע 2500 ש"ח בחודש על כל הוצאות האוכל והסופר (בשלוש השנים האחרונות). זה כולל את כל מה שקונים בסופר, כלומר חומרי ניקוי, שמפו וכו'. זה כולל את האוכל ששני המבוגרים קונים בצהריים בעבודה, מדי פעם אוכל טייק אווי הביתה או פיצה. 
שופרסל היא בטח הרשת היקרה ביותר, ואין בכלל על מה לדבר שכדאי לבדוק משלוחים הביתה מרשתות יותר זולות. 
לצפיה ב-'אני חושד בטעות בחשבון'
אני חושד בטעות בחשבון
02/02/2018 | 17:43
7
129
האם חישבתם גם את הוצאות המתבגרים על מזון מתוך דמי הכיס שלהם? האם חישבתם כל מזון ומשקה שקניתם מחוץ לסופר? האם יש מוצרי מזון שלא נכנסו לחשבון שלכם? 2500 ש"ח לחודש ל2 מבוגרים ו3 מתבגרים נשמע לי בלתי אפשרי. זה אפשרי בארה"ב, קנדה, רוב המדינות במזרח ומרכז אירופה, כל אמריקה הלאטינית (למעט ונצואלה), רוב אפריקה ורוב אסיה אבל לא ישראל.
לצפיה ב-'החישוב מדויק'
החישוב מדויק
03/02/2018 | 18:43
6
129
אנחנו קונים הכל בכרטיסי אשראי ולכן הכל מתועד ונכנס לאקסל החודשי. יש לי תיעוד של ההוצאות החודשיות ברמת השקל לכל חודש בחמש השנים האחרונות. אני יודעת בדיוק כמה הוצאתי בממוצע חודשי בכל אחת מהקטגוריות בשנה האחרונה. שנינו עובדים בעבודה מאד מכניסה, כך שבכלל לא מדובר על לחסוך בהוצאות האוכל כדי לאזן תקציב - אנחנו בעודף גדול כל חודש. המטרה של התיעוד היא בעיקר סקרנות וגם רצון למנוע זחילה למעלה של הוצאות המחיה בעקבות ההעלאות שקיבלנו בשנים האחרונות. 
 
לשאלתך, המתבגרים כמעט ולא קונים אוכל בכספם - אחד בעיקר משחק במחשב אצלו או אצל החברים, השניה בעיקר בצופים והשלישית לפעמים מזמינה פיצה עם חברים (חלקה בענין הוא בערך 20 ש"ח, פעם בכמה שבועות). בחשבון הזה יש גם דברים שהם לא אוכל, כאמור - כל מה שקונים בסופר. גם אנחנו קונים עוף ודגים אבל לא בקר. הוצאות הטייקאווי זה לפעמים המבורגרים שהבן המתבגר רוצה לטרוף ואני לא רוצה להכין. אני מניחה שעם שלושה מתבגרים בנים העלות היתה גבוהה יותר - הוא אוכל משמעותית יותר מהבנות וגם מבקש יותר בשר אדום. בכל זאת, אני חושבת שיש טעם להשוות להוצאות של פותח השרשור - הם שלושה!
 
אנחנו לא קונים אוכל מוכן כמעט, בגלל שלא טעים לנו. אוכלים די פשוט - סנדביץ' בבוקר, בצהריים אורז/פסטה/פתיתים עם שניצל/קוביות חזה עוף/דג/טונה/קציצות הודו. תוספת של מרק עם ירקות או קטניות. ירקות בתנור, ירקות מבושלים. ממולאים. לפעמים קונים מפרום או קובה אצל השכנה, בשביל הכיף. פעם בחודש בערך יוצא להזמין אוכל - או המבורגרים או סושי. אני ובן הזוג אוכלים בעבודה חצי מהשבוע בערך, ובשאר הימים לוקחים אוכל. ארוחת ערב בבית - ביצים, סלט, גבינות. 
 
הקניה השבועית בסופר היא בערך 450 ש"ח, וכוללת בעיקר ירקות, קצת גבינות וחלב, ביצים, אורז, פסטה קטניות, קצת נקניק לפעמים, וכמובן גם שמפו, חומרי ניקוי, הגיינה נשית לבנות וכו'. פעם בחודש קניית בשר (כאמור עוף או דגים). אנחנו קונים קפה בחוץ לעתים נדירות. אני חייבת לומר שאנחנו בכלל לא חושבים על הגבלת הקניות או הגבלת האכילה, אלא בעיקר מטעמי בריאות מנסים לא לקנות אוכל מוכן כמו עוגיות, עוגות, מאפים קפואים, וכו'. עד לפני כשנתיים שלוש, הקניות השבועיות שלנו היו יותר קטנות, בערך 300-350 ש"ח, אבל אז כאמור הילדים היו יותר קטנים. בתקופה שגרנו בחו"ל, מספר שנים בגרמניה, העלויות היו הרבה יותר נמוכות, בערך חצי אם לא פחות, אז אני מסכימה עם מה שאמרת, בישראל הרבה יותר יקר.
 
מה שכן, יש לנו כלל - לא זורקים אוכל. מעדיפים לקנות מעט ולהתפשר כשפותחים את המקרר על פני למלא את המקרר ולזרוק בסוף משהו שלא נאכל. לקראת יום הקניות קורה שהילדים מתלוננים שאין מה לאכול, מה שבדרך כלל אומר שהם צריכים להזיז את עצמם ולהכין משהו. גם מוצרי חלב - קונים את הפשוטים ולא את היוגורטים המפונפנים עם כל התוספות והסוכר. 
לצפיה ב-'הבנתי את נמסר'
הבנתי את נמסר
06/02/2018 | 22:30
5
97
אז אני צריך להשכיר את הדירה שלי ולעבור לחיות במזרח הרחוק כמו מלך.
באשר לארץ,לא יודע אם משנה שופרסל או מגה.ההוצאות שלנו ב-2 הרשתות זהות. 
אני לא נגיש לשום רמי לוי עוף בשקל,שום חצי חינם ואין פה יוחננוף.התמכרנו לשופרסל כי אנחנו מקבלים מהם בדיוק את מה שאנחנו מזמינים באיכות ובטריות.
לא כלול בחשבון הוצאות מכולת שלנו Take Away,זה בסעיף בילויים ותענוגות וגם לא כלול מוצרי היגיינה וטיפוח זה בסעיף נפרד.
אנחנו לוגמים רק מיץ טבעי שנסחט היום בבוקר ולא שום משקאות קלים אחרים דגים ובשרים הטובים ביותר.לא נכניס הבייתה בקלה ולא עוף אנטיביוטי קפוא גם בחינם.אבל לא תראו אצלנו שוקולדים,קרטונים של פלייקס,קנקני שוקו יוטבתה,נקניקי סלמי ופסטרמה במשקל וגבינות קשות מפונפנות.פירות וירקות אגב,אני קונה אצל ירקן בשכונת מצוקה וזה לא עושה אותם יותר זולים.איננו אוכלים בעבודה כי אין לנו דבר כזה ובגן של הקטנה מגישים רק סנדוויץ ופירות.
לא מבין איך בקנדה ובדויטשלנד הקרות לא פושטים רגל על פירות וירקות או שהן מייבאות בזול מצפון ודרום אמריקה וממדינות השוק המשותף בהתאמה.
לצפיה ב-'האם יש לך רכב?'
האם יש לך רכב?
07/02/2018 | 03:05
3
86
אם כן אז במקום להתפנק עם משלוחים סע לקנות מזון ברשת זולה, הכסף שתחסוך יהיה יותר מעלות הדלק הנוספת. פערי המחירים בין הרשתות גדולים.
 
אם אין לך רכב אז תאכל פחות. אתה לא יכול לצפות להמשיך לקנות אותו הדבר באותה רשת יקרה ולחסוך כסף.
לצפיה ב-'מצבי הבריאותי אינו מאפשר'
מצבי הבריאותי אינו מאפשר
10/02/2018 | 20:57
2
88
ניהול קניות עצמאי במסות גדולות למעט השלמות בלבד בקטנה.
וגם אין לי זמן.אני עובד מבוקר עד ערב וכל מה שאני רוצה זה לחזור הבייתה ולהספיק להיות קצת עם הילדים.
שרמי לוי (ודומין) ישנע את עצמו לתוך העיר ויתמקם לא רק במתחמים זולים עבורו שזה אולי סוד המחירים הנמוכים יותר.יותר מהר להגיע מביתי לאתונה למשל מלהגיע למתחם הקניות הקרוב ביותר.
אלא שהזכירו את קנדה אן גרמניה התכוונו לדעתי לרשתות מרכולים עירוניות ולא למתחמי קניות בשוליים שצריך מאמץ להגיע אליהם.
לצפיה ב-'איך אתה יכול להגיע לאתונה בפחות זמן מלרמי לוי?'
איך אתה יכול להגיע לאתונה בפחות זמן מלרמי לוי?
11/02/2018 | 01:44
1
67
אם לוקח לך פחות זמן להגיע לאתונה מלרמי לוי גם המרחק מביתך לרמי לוי צריך להיות כמו המרחק מביתך לאתונה.
 
מדבריך אני מסיק שאין לך רכב בגלל מצבך הבריאותי, מה לגבי אשתך, האם היא בריאה? אולי כדאי שתקנה לאשתך רכב משומש ותעשו קניות איפה שזול? אשתך תנהג אם אתה לא יכול.
 
אם גם אשתך לא יכולה לנהוג, האם יש לך חברים או שכנים שיסכימו לעזור לך עם הקניות, כלומר אתה תתן להם רשימה וכסף והם יקנו עבורך היכן שזול וכך תחסוך כסף?
 
אתה צריך למצוא פתרון שבו תשלם פחות על מוצרי המזון. ממה שכתבת הסקתי שיש לך הרגלי אכילה בריאים, לכן אני מציע להמשיך לקנות את אותו אוכל במקומות זולים יותר, במקרה שלך זה דורש יצירתיות אבל אם לא תעשה את זה תוכל רק להמשיך להתלונן ולא לפתור את הבעיה.
 
ברור לי שהתבדחת בנוגע לאתונה, אבל שאר מה שכתבתי היה ברצינות.
לצפיה ב-'לקחתי את כל התגובות ברצינות ועשיתי השוואה קפדנית'
לקחתי את כל התגובות ברצינות ועשיתי השוואה קפדנית
11/02/2018 | 22:31
86
השוויתי בין רמי לוי,ויקטורי,ביתן,מגה ושופרסל.
השוויתי משקלים במקרה הצורך,הכפלתי יחידות כשמדובר ביוגורטים למשל.
כללתי את כל המוצרים שאני נוהג לרכוש למעט פירות וירקות שלא אקנה באונליין.
בשורה התחתונה הגעתי לתוצאה שמגה הכי יקר ואחריו שופרסל.
רמי לוי נמצא הזול ביותר מבין הרשתות שמשווקות באונליין.אך הפער בינו לבין שופרסל שם קניתי עד הלום הוא 10% בלבד ובאופן מרגיז אין לא את כל הדברים שעבורי זה MUST.יש מוצרים שהוא מוכר ארוז והם יותר זולים במשקל ברשתות אחרות או שהוא הזול ביותר אבל האריזה גדולה מידי והעודפים ילכו לזבל.
יכול להיות שהפער גדל משמעותית אם רמי לוי עושה מבצע "בעל הבית השתגע" של מוצר בסיסי בשקל.
כדי לשנות את מקור מצרכי המכולת שלי דרושה הוזלה של 20% לפחות.
מעתה בכל שבוע שאבצע הזמנה אעשה זאת במקביל ברמי לוי ושופרסל וכנראה אמצא פער משמעותי יותר ומשתלם.
 
תודה לכל העונים וסליחה על הסרקסטיות.
לצפיה ב-'מה אתה מתעצבן? '
מה אתה מתעצבן?
07/02/2018 | 09:57
84
שאלת שאלה, ענינו לך. לא רואה סיבה לטון הסרקסטי. 
אני לא קונה עוף בשקל, למעמן האמת בשר אני מזמינה מקצב פרטי, וגם שולחים לי עד הבית וזה גם נקי וגם איכותי (תבדוק את האתר של "פרה פרה" באינטרנט). אין לי רמי לוי קרוב, אבל הוא עושה משלוחים לפעמים, ולפעמים אני חוטאת בזה, והאיכות בדרך כלל בסדר גמור. אני לא שותה מיץ בכלל, וגם לא קונה גבינות מפונפנות, למרות שמדי פעם יש לי 150 גרם סלמי במקרר... שוקולד לפעמים יש ולפעמים לא. לאכול בעבודה משמעותו לקנות אוכל במזנון. לא בחינם ולא מסובסד. זה בהחלט יותר יקר מלהכין לבד ולהביא לעבודה (מה שאני עושה, כאמור, בערך חצי מהחודש). 
 
אני באמת לא יודעת איפה אתה גר, ולמה אין לך שום רשת מוזלת באזור, אבל באזור שלי ההבדל הוא כ- 30% בעלויות על אותם המוצרים. גם שופרסל וגם מגה יקרים מאד, ואני בכלל לא רואה הבדל באיכויות של המזון שיש לי בבית עם המשלוח מרמי לוי או מה שאנחנו קונים ביוחננוף. אנחנו קונים שם ירקות, פירות, מוצרי חלב, פסטות ותוספות שונות פחמימניות, ביצים, מוצרי הגיינה. יש לי מכולת ליד הבית ושם המחירים גבוהים עוד יותר - חוץ מחלב, לחם אחיד וביצים באמצע השבוע אנחנו לא קונים שם כלום. 
 
אם אתה מרגיש את ההבדל בין רשת זולה לרשת יקרה מבחינת "האיכות והטריות" אז אולי ה- 30% שאתה משלם שם מוצדקים בשבילך, אז למה אתה כועס?
לצפיה ב-'גם לי נשמע סביר לגמרי'
גם לי נשמע סביר לגמרי
02/02/2018 | 22:47
2
89
מקומות שמסתתרות בהם הוצאות -
גבינות ומוצרי חלב (מעדנים ודומיהם)
לפעמים הבדלים במותגים ובאריזות (אפילו באורז וכו').
מוצרים "מיוחדים" - קמח תופח, סוכר חום וכו'.
אגוזים ופירות יבשים.
שתייה (מוגזת, ממותקת וכו').
פירות וירקות שלא בעונתם (פלפלים למשל היו יקרים מאוד חודשים ארוכים השנה. רק לאחרונה מחירם ירד קצת).
אפשר לשקול לוותר על עוף באופן חלקי, ולהסתפק בשלוש פעמים בשבוע נניח. לא יודעת כמה זה משמעותי לכם.
בהצלחה
לצפיה ב-'מה שהוא יכול לחסוך על עוף הוא יבזבז על מה שיאכל במקום'
מה שהוא יכול לחסוך על עוף הוא יבזבז על מה שיאכל במקום
07/02/2018 | 03:12
1
60
עוף זה לא יקר במיוחד, ירקות הרבה יותר יקרים.
 
שינוי הרגלי האכילה שלו (ולפי מה שהוא כותב הם בריאים) לא רק יעלה לו יותר כסף אלא גם בבריאותו (וירקות לא אמורים להחליף עוף, גם לא להיפך). מה שנשאר הוא פשוט לצמצם כמויות.
לצפיה ב-'קטניות הן תחליף לעוף והן זולות משמעותית.'
קטניות הן תחליף לעוף והן זולות משמעותית.
07/02/2018 | 08:24
58
לא זוכרת שהצעתי להחליף עוף בירקות.
לצפיה ב-'הסכום כולל גם סבון משחת שיניים נייר טואלט אבקת כביסה'
הסכום כולל גם סבון משחת שיניים נייר טואלט אבקת כביסה
12/02/2018 | 13:58
2
65
מרכך כביסה סבון כלים/טבליות למדיח הגיינה נשית סכיני גילוח לגבר וכו'?
או כשאתה כותב "מזון" אתה מתכוון רק למזון?
לצפיה ב-'הלוואי!'
הלוואי!
12/02/2018 | 17:33
1
59
מוצרי ניקוי נכללים.אך מוצרי היגיינה אישית זה סעיף אחר בהוצאות שלנו שנע בין 250-350 ש"ח לחודש לשני מבוגרים ופעוטה.
לצפיה ב-'אם כך כדי שיוכלו לעזור לך אתה צריך להביא מידע רלוונטי'
אם כך כדי שיוכלו לעזור לך אתה צריך להביא מידע רלוונטי
13/02/2018 | 08:19
52
מידע רלוונטי הוא מה אתה רוכש בסופר וכמה הרכישה עלתה.
לא בעיה לדעת, בכל קניה אתה מקבל חשבונית.
כדאי שתרכז טבלה של רכישות במשך חודשיים שלושה, בשבוע/שבועיים יש הטיות.
אתה צריך לרשום גם מה הכלכלה האופיינית בבית, מה כוללות הארוחות שלכם, אחרת יהיה קשה להגיד איפה אפשר לחסוך.
 
מידע לא רלוונטי הוא מה אתה לא קונה.
אי אפשר לעזור עם מידע כמו "לא רוכשים נקניקים".
לצפיה ב-'שאלה על הוצאה ממוצעת'
שאלה על הוצאה ממוצעת
25/01/2018 | 22:34
7
172
שלום לחברי הפורום,
אולי תוכלו לכוון אותי. אני במצב שבו אני בקושי מצליח לגמור את החודש, בטח שלא לחסוך. לדעתי (ובניגוד לדעת אשתי) ההוצאות שלנו גדולות מידי בהרבה תחומים (אוכל, מים, חשמל). האם יש אתר שבו אפשר לדעת מה ממוצע ההוצאות בכל תחום?
לצפיה ב-'ונגיד שאישתך צודקת ואתם באמת לא מוציאים יותר מהממוצע'
ונגיד שאישתך צודקת ואתם באמת לא מוציאים יותר מהממוצע
27/01/2018 | 14:49
103

איך זה בדיוק מועיל לכם? איך זה גורם לכם לגמור את החודש או לחסוך?
בקיצור הממוצע ממש לא אמור לעניין אתכם. תעשו לכם תכנית כלכלית ייחודית להכנסות ולצרכים שלכם.
אם אתם לא חיים כבר היום בסגפנות, אז תמיד אפשר לחסוך קצת כמעט בכל סעיף:
באוכל פחות מזון מעובד ויותר קיטניות. בביגוד להסתפק ביד 2 וכו'
לצפיה ב-'הממוצע לא רלוונטי, המצב שלכם כן'
הממוצע לא רלוונטי, המצב שלכם כן
28/01/2018 | 21:56
3
84
לכן אתה בהכרח צודק, אם אתה בקושי מצליח לגמור את החודש הוצאותיכם גבוהות מדי.
לצפיה ב-'המידע הזה יעזור לי'
המידע הזה יעזור לי
29/01/2018 | 22:53
2
106
זה יכוון אותי יותר למקום שבו עלי לחסוך.
אם הוצאות החשמל שלי גבוהות מהממוצע אני אנסה להבין מה לא נכון בהתנהלות בתחום זה (אולי שימוש במכשירים זוללי חשמל) אם הן נמוכות מהממוצע כדי שאבדוק תחומים אחרים
לצפיה ב-'עליך לחסוך בכל הוצאה אפשרית'
עליך לחסוך בכל הוצאה אפשרית
29/01/2018 | 23:02
69
הממוצע לא יעזור (וגם אין אתר כזה).
 
כדי לחסוך חשמל צריך להחליף את כל הנורות ללדים, להכין אוכל בעיקר במיקרוגל, לנתק מכשירי חשמל מהשקע כאשר אינם בשימוש למעט מקרר וכיו"ב.
 
מוטב שתבקש טיפים לחיסכון בתחומים שונים מאשר את הממוצע, זה יעזור לך הרבה יותר.
לצפיה ב-'אתה צריך לנסות לחסוך בכל מקום אפשרי בלי קשר לממוצעים'
אתה צריך לנסות לחסוך בכל מקום אפשרי בלי קשר לממוצעים
12/02/2018 | 14:01
42
אם אתה יכול להפחית בהוצאות חשמל אז לא תפחית כי אתה מתחת לממוצע?
מה הקשר?
לצפיה ב-'חיסכון בהוצאות על אוכל'
חיסכון בהוצאות על אוכל
29/01/2018 | 23:07
86
לא לאכול בחוץ
בסופר מרקט לרכוש את המוצרים שמחירם ל100 גרם הוא הנמוך ביותר. די בכך שתשווה את מחירה של פיצה קפואה למחירה של פיצה במשלוח כדי שתבין כמה כס, אתה יכול לחסוך אם את כל מה שאתה מתכוון לאכול בחוץ תכין בבית, בעצמך במקום. אפשר לטייל בחוץ גם בלי להוציא אגורה, זה מה שהייתי נוהג לעשות כשהכנסותיי היו נמוכות. אתה תמיד יכול לקחת איתך בקבוק מים.
לצפיה ב-'חיסכון בהוצאות על מים'
חיסכון בהוצאות על מים
29/01/2018 | 23:21
80
לא לעשות אמבטיות אלא רק מקלחות. המקלחות קצרות: שטיפת כל הגוף והשיער במים, סבון על כל הגוף ושמפו על השיער, שטיפת כל הסבון והשמפו מהגוף והשיער.
 
התקנת חסכמים על כל הברזים.
 
שטיפת כלים במדיח בלבד ורק כשהמדיח מלא, זה צורך הרבה פחות מים משטיפת כלים ידנית וגם צריכת החשמל של מדיח כלים אינה משמעותית במדיחים היעילים.
 
גילוח במכונה חשמלית בלבד.
 
למלא כוס במעט מים לפני צחצוח השיניים ולטבול את מברשת השיניים לפני מריחת המשחה, לרוקן את כוס המים ולמלא אותה עד החצי, אחרי סיום הצחצוח לירוק את שאריות המשחה לתוך הכוס, לערבב עם המברשת, לשים פקק בכיור ולזרוק את מה שבכוס לכיור. למלא את כוס המים עד החצי שוב ולערבב את המברשת בכוס עד שהמברשת נראית נקיה. לשפוך את המים מהכוס לכיור, להוציא את הפקק ולנגב את הקצוות עם מטלית בעדינות במהלך ירידת המים בכיור כדי להימנע מהשארת כתמים בכיור. לסחוט את המטלית לתוך האסלה (אין צורך להוריד את המים אחר כך, זה לא מסריח). כך מצחצחים שיניים עם שימוש במינימום מים.
לצפיה ב-'התלבטות בין קנית נכס או סיום משכנתא'
התלבטות בין קנית נכס או סיום משכנתא
10/01/2018 | 18:53
5
154
שלום,
בבעלותי דירה שאני משכירה כל חודש בתשואה של 3,700 ש"ח
יתרת המשכנתא לדירה זו היא: 320,000 ש"ח
(המשכנתא מחולקת ל2 מסלולים : אחד מסתיים ב 2025 השני 2035)
יש ברשותי את הסכום הנ"ל כרגע.
השאלה שלי היא האם לשים את כל הסכום על יתרת המשכנתא
או להמשיך לשלם את המשכנתא (3300 לחודש)
ובכסף שיש לי לרכוש נכס נוסף?
(בסכום של חצי מליון)
לעזרתכם אודה,
אם אפשר להסביר גם את הסיבות לכאן או לכאן זה יעזור מאוד כי אנחנו ממש בלבטים. תודה
לצפיה ב-'למה לחיות עם חובות כשיש ברירה?'
למה לחיות עם חובות כשיש ברירה?
28/01/2018 | 21:59
3
83
סיימי את המשכנתא בלי לחשוב פעמיים, למה לך לשלם משכנתא עד המוות כשבמקום זאת את יכולה ליהנות מהכנסה פאסיבית נקיה שמספקת ביטחון כלכלי מעבר למשכורת?
לצפיה ב-'קוראים לזה מינוף, אפשר לעשות כסף ממינוף'
קוראים לזה מינוף, אפשר לעשות כסף ממינוף
13/02/2018 | 08:13
2
44
אבל לא נראה שהשואלת בשלה להתנהלות כזו
לצפיה ב-'אפשר לעשות כסף ממינוף רק אם התשואה '
אפשר לעשות כסף ממינוף רק אם התשואה
13/02/2018 | 13:08
1
42
שמקבלים גבוהה משמעותית מהריבית שמשלמים, כמו כן אין טעם לכך כאשר אין סיכוי ליהנות מההכנסה הפאסיבית ומשועבדים לחוב עד המוות.
לצפיה ב-'היא מסיימת חלק ראשון של המשכנתא עוד 7 שנים והשני עוד 17'
היא מסיימת חלק ראשון של המשכנתא עוד 7 שנים והשני עוד 17
01/03/2018 | 13:09
20
היא צריכה להיות מבוגרת מאוד כדי לא לסיים את המשכנתא עד המוות, גם אם אחרי החזרת החלק הראשון של המשכנתא היא לא תחליט להגדיל את סכום ההחזר של החלק השני.
אני לא יודעת מה הריבית שהיא משלמת לעומת התשואה, יכול להיות שהיא מרוויחה - יכול להיות שלא.
 
קיים גם גורם פסיכולוגי, אנשים נוטים להוציא כסף נזיל ולא להוציא כסף שאיננו נזיל.
יכול להיות שאם היא תמכור את הדירות היא תייצר את החובות מחדש והפעם לא תהיה לה דירה back to back לאזן את החוב.
 
בקיצור התשובה לא חד משמעית ותלויה בנתונים.
במקרה הספציפי של השואלת, מכיוון שהשאלה שלה כל כך בסיסית כנראה שהיא לא בנויה לעסקאות מינוף
לצפיה ב-'מה חשוב לך יותר? '
מה חשוב לך יותר?
20/02/2018 | 12:06
35
לשפר את רמת החיים שלך בהווה - סגרי את המשכנתה ותהני מהכנסה חודשית נוספת.
להשאר בהווה עם אותה רמת חיים אך בעתיד לשפרה בסכום גדול יותר -
רכשי נכס נוסף , המתיני לסיום שתי המשכנתאות ובעתיד תוכלי להעלות את רמת החיים שלך בשיעור כפול.
 
בהצלחה,
רימון חייט, MBA
 
יועץ מימון לדיור (משכנתה) רשום בהתאחדות יועצי המשכנתאות
כותב הספר משכנתה יעילה - http://bit.ly/2wIEaIS
טלפון: 03-549-6611
מאמרים מקצועיים על משכנתאות - http://bit.ly/2zl29N6
 
לצפיה ב-'עמלות בנק לניהול ניירות ערך'
עמלות בנק לניהול ניירות ערך
06/01/2018 | 12:58
66
הי
 
ברצוני להפתוח תיק השקעות בבנק. כחלק מזה ברצוני להוריד את דמי הניהול. אשמח לדעת מהם דמי ניהול טובים 
1. ניהול תיק השקעות
2. עמלת בנק על קניה ומכירה.
 
תודה
לצפיה ב-'שאלה כלכלית '
שאלה כלכלית
03/01/2018 | 09:46
118
1
לצפיה ב-'אובדן כושר לאחר שנמוך בשכר במעבר לחברה אחרת'
אובדן כושר לאחר שנמוך בשכר במעבר לחברה אחרת
28/12/2017 | 10:50
100
מירה שלום, שאלה האם לדעתך יש מקרים של חברה שפוטרו ממשרה בעיקר בהייטק עם משכרת נאה שגדלה עם השנים והתקדמו בתפקידים וכשהתבגרו ופוטרו בגיל 45 ולאחר מכן בלית ברירה התקבלו לחברה אחרת בתפקיד שהונמך ומשכורתם ירדה (מדובר על הגילאים 45 וצפונה ששם יש את התחלופה בהייטק) האם הסוכן החדש שמטפל בפוליסה מעדכן אותם שאין טעם לשלם פרמייה לפי השכר הקודם כי זה לא יוחזר להם במקרה של תביעה ויקבלו רק על פי השכר הנוכחי בלבד? לי נראה שלא מעדכנים כי הסוכן החדש והחברה רוצים להמשיך ולקבל את הפרמייה הגבוהה. אני שואל כי לי זה קרה...תודה, ד.
לצפיה ב-'משכנתא ומימון'
משכנתא ומימון
24/12/2017 | 23:46
3
147

שאני מבין שלא אוכל לקבל תשובה מלאה, ובכל זאת אשמח לכיוון.
1) יש להורים שלי דירה בשווי 2.3 מליון שח, ללא משכנתא.
2) ברשותי חצי דירה (כולה שווה 1.6 משח. משכנתא שנשארה- 20 אשח) ואני רוצה לקנות את החצי השני שלה (משפחה).
3) לאחר שאקנה את הדירה (2) אני רוצה לשפר דיור ולקנות דירה ששווה 1.82 משח.
אם אני מבין נכון:
את המשכנתא כדי לרכוש דירה (2) - כמה אחוז מימון אוכל לקבל? אני צריך למשכן את החצי שלי?
אחכ - כדי לרכוש את דירה (3) בתור משפר דיור- אוכל לבקש עד 65% מימון משכנתא מהבנק? 
אוכל למשכן 50% מדירת ההורים בהסכמתם ולקבל למעשה משכנתא על עוד 1.11 משח?

מודה לעונים
 
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
26/12/2017 | 19:55
2
75
תוכל לקבל עד 50% מימון לדירה שנייה בהנחה שהדירה השנייה היא זו שתמשכן, עבור החצי השני של הדירה הראשונה אשר חציה הראשון כבר בבעלותך תוכל לקבל מימון מלא ואף למעלה מכך (שכן 100% מימון לחצי דירה שווה 50% מימון לדירה כולה ומכיוון שכאשר אתה ממשכן אתה ממשכן את הדירה כולה אתה יכול לקבל 65% מימון וזה יותר מה50% שנשאר לך לרכוש). אתה לא יכול למשכן את דירת הוריך אבל הם יכולים לעשות זאת עבורך ואתה תוכל להחזיר את המשכנתא שהם יקחו.
 
עם כל זה, נראה לי שתוכניתך אינה משתלמת מבחינה כלכלית וזה משתקף מרצונך למשכן ככל האפשר ולהגיע לחוב מסוכן, למה שלא תמכור את חצי הדירה שיש ברשותך למי ממשפחתך שבבעלותו חציה השני ותרכוש את הדירה בה אתה מתכנן לגור ב50% מימון? מבחינה כלכלית זה עדיף.
לצפיה ב-'הכוונה שלי היא לשפר דיור. לא להחזיק שתי דירות'
הכוונה שלי היא לשפר דיור. לא להחזיק שתי דירות
26/12/2017 | 21:17
56
ראשית לקנות את הראשונה. ואחרי 4 שנים למכור אותה כדי לקנות את החדשה (על הנייר לכן רשאי למכור אותה עד שנה מטופס 4)
לצפיה ב-'תוכל להסביר למה 65% על הדירה הישנה?'
תוכל להסביר למה 65% על הדירה הישנה?
26/12/2017 | 21:19
53
עבור החצי השני של הדירה הראשונה אשר חציה הראשון כבר בבעלותך תוכל לקבל מימון מלא ואף למעלה מכך (שכן 100% מימון לחצי דירה שווה 50% מימון לדירה כולה ומכיוון שכאשר אתה ממשכן אתה ממשכן את הדירה כולה אתה יכול לקבל 65% מימון וזה יותר מה50% שנשאר לך לרכוש). 
 
אני יכול לקבל 50% על משכון דירה שלמה. זה אומר בדיוק החלק שאני רוצה לקנות. לא?
 
למה מותר 65%?
לצפיה ב-' פורומים חדשים מחכים לכם '
פורומים חדשים מחכים לכם
24/12/2017 | 13:19
8
 
פורום חדש יעסוק בדיני המס כולל תחום המיסוי הפלילי, בו תקבלו ייעוץ מעו"ד מומחה, לשעבר מנהל תחום במחלקת החקירות של רשות המיסים 
היכנסו עכשיו לפורום דיני מע"מ ומס הכנסה 
 
פורום חדש מרכז ייעוץ משפטי ומענה על שאלות בנושאים של ויזה, דרכון זר, הגירה, אזרחות ואשרת עבודה בחו"ל, בבריטניה וארה"ב בעיקר
היכנסו עכשיו לפורום ויזה ואזרחות בבריטניה וארה"ב
לצפיה ב-'לקראת סוף שנת המס:קונה אג"ח קונצ' לא סחירות-הסבר ועדכון:'
לקראת סוף שנת המס:קונה אג"ח קונצ' לא סחירות-הסבר ועדכון:
12/12/2017 | 19:07
30
קונה אג"ח חברות שהפסיקו להיסחר בבורסה. למוכרים- קיימת אפשרות לניצול מגן מס רווחי הון. להלן רשימה חלקית(דוגמאות נבחרות בלבד) של אג"ח שאני מציע לרכוש:
טאו ב'+ג', קמור ו'+ח', אמפל א'-ג', אייס דיפו א', בסר אירופה ח'+ט', חבס 4, חבס 12, חפציבה ג'רוזלם א'-ג', חפציבה א'(חופים), סוהו נדל"ו ב'+ג', סנטראל יורופיאן א', פרופיט ד', ועוד...
נא לפנות למייל: by17great@gmail.com
לצפיה ב-'אני חד הורית יש לי ילד במעון'
אני חד הורית יש לי ילד במעון
27/11/2017 | 11:51
6
260
לא יודעת אם פה הפורום הנכון, אני ממש צריכה עזרה, אני מגדלת לבד ילד האבא מתחמק מלשלם מזונות והרבנות גרועים יותר ממה שיכולתי לדמיין לעצמי.. בלית ברירה שלחתי את הילדה למעון כי אני משתגעת מלהיות איתה 24 שעות ביממה לבד בלי משפחה בלי עזרה בלי אבא בלי סבא/סבתא, כרגע יש לי חוב למעון מתחילת השנה כי אין לי הנחה והם מחכים שאסדיר, אני עובדת כעצמאית פתחתי חנות אינטרנט, יש לי תיק מס הכנסה שפתחתי לפני חודש, לפי מה שאני מבינה משרד התמ"ת מבקש שאשלח להם אישור מרו"ח על היקף השכר שלי ועל עבודה של 20 שבועות שבועיות. אשמח אם מישהו פה מכיר רו"ח שמוכן תמורת חסד או תשלום סמלי לעזור לי בזה.
לצפיה ב-'אני חד הורית יש לי ילד במעון'
אני חד הורית יש לי ילד במעון
14/12/2017 | 10:16
3
147
תנסי לפנות לעמותת פעמונים, או אולי למועצת רואי החשבון והם יפנו אותך למישהו שיסכים לעשות זאת בסכום סימלי.
בכל מקרה בהצלחה בעסק!
לצפיה ב-'תודה רבה אנסה'
תודה רבה אנסה
14/12/2017 | 10:45
2
46
לצפיה ב-'עוד אפשרות.'
עוד אפשרות.
02/01/2018 | 13:59
1
78
תנסי לבדוק ברווחה, יכול להיות שאת זכאית להנחה במעון, ובכלל יתנו לך מידע לגבי הזכויות שלך.
לצפיה ב-'ניסיתי והם ממש אבל ממש לא מוכנים להתאמץ לעזור לי'
ניסיתי והם ממש אבל ממש לא מוכנים להתאמץ לעזור לי
04/02/2018 | 08:55
31
שלחו אותי להביא הפניה מפסיכיאטר של הקופה שתאשר שאני צריכה שהילד יהיה במעון, הפסיכיאטרית לא הסכימה לתת על סמך פגישה אחת, אז שלחו אותי לרופא משפחה שגם כמובן לא הסכים, בקיצור ממש לא הלך לי לצערי.
לצפיה ב-'ממליץ לבדוק כמה עולה לך כל חודש שאת לא מקבלת הנחה'
ממליץ לבדוק כמה עולה לך כל חודש שאת לא מקבלת הנחה
26/02/2018 | 16:13
1
24
במעון.
לפעמים הכי כלכלי זה לשלם לבעל מקצוע ולגמור את העניין במהירות.
 
לצפיה ב-'כן צודקת. מכירה מישהו שיכול להמשיך את הטיפול בזה?אשמח להמלצה'
כן צודקת. מכירה מישהו שיכול להמשיך את הטיפול בזה?אשמח להמלצה
07/03/2018 | 14:38
3
לצפיה ב-'ירושה מוקדמת '
ירושה מוקדמת
20/11/2017 | 15:52
4
261
שלום, אדם מבוגר מבקש להוריש סכום כסף משמעותי לילדיו *לפני* שהוא הולך לעולמו מכיוון שהוא "רוצה לראות את ילדיו נהנים מהכסף ". מה צריך לעשות כדי שזה  הכסף הזה יחשב כירושה? 
 
תודה 
לצפיה ב-'למה לגרום לזה להיחשב ירושה?'
למה לגרום לזה להיחשב ירושה?
21/11/2017 | 05:31
170
יותר טוב להשאיר את זה מתנה ולעולם לא להפוך את זה לרשמי.
לצפיה ב-'בארץ לא ממסים מתנות או ירושות, ולכן אין הבדל.'
בארץ לא ממסים מתנות או ירושות, ולכן אין הבדל.
23/11/2017 | 11:24
2
137
העניין היחיד יכול להיות - הרצון לדחות את תשלום מס רווחי הון,
ממועד העברת הנכסים למועד מכירתם ע"י הצאצאים.
 
 
לצפיה ב-'היום לא ממסים אבל זה יכול להשתנות'
היום לא ממסים אבל זה יכול להשתנות
26/11/2017 | 04:22
1
110
בכל מקרה מתנות הרבה יותר קשה (אבל לא בלתי אפשרי) למסות מאשר ירושות ולכן רצוי להימנע מהפיכת הדבר לרשמי ואם נאלצים לדווח רצוי לדווח על מתנה ולא על ירושה.
לצפיה ב-'לא סביר, וצפויה להיות התרעה מראש בכל מקרה'
לא סביר, וצפויה להיות התרעה מראש בכל מקרה
26/11/2017 | 06:10
107
יש הרבה הגיון בהעברת חלק מהכסף כמתנה לפני המוות.
לצפיה ב-'הוצאה ממוצעת למשק בית '
הוצאה ממוצעת למשק בית
13/11/2017 | 00:33
2
235
הי, ברצוני לברר מהי ההוצאה הצפויה או הממוצעת עבור משק הבית שלי. נתונים: 
4 נפשות, גרים בדירת 4 חדרים במרכז
משכנתה 5000 ש"ח
גנים 3400
שתי מכוניות, אחת ישנה מאוד
הכנסה באיזור עשירונים תשיעי עשירי 
האם ניתן למצוא או להעריך סך הוצאה צפויה, כולל פילוח? 
תודה רבה לעונים! 
 
 
לצפיה ב-'בשביל מה אתה צריך את הנתון הזה '
בשביל מה אתה צריך את הנתון הזה
13/11/2017 | 12:11
172
נגיד שיגידו לך שההכנסה הממוצעת למשק בית עם 4 נפשות היא 15,000 ש"ח 
מה זה יתן לך ?
לצפיה ב-'הוצאה ממוצעת למשק בית'
הוצאה ממוצעת למשק בית
14/12/2017 | 10:46
103
היי,
תלוי בכל כך הרבה גורמים כמו הוצאות על חוגים, קנטרי קלאב, עוזרת, בילויים, מתנות, חופשות, ועוד ועוד הוצאות, בנוסף מה שחשוב הוא, המינון של כל הוצאה והוצאה, שזה שונה ממשפחה למשפחה עם אותה רמת הכנסה. כך שלדעתי אין מספיק נתונים לענות לשאלה כפי שהיא מוצגת.
אבל אפשר לבדוק את ההוצאה של המשפחה עצמה בחודשים שעברו. אם ההוצאות הקבועות של המשפחה הם בסביבות ה-50% מהשכר, כנראה שלמשפחה תהיה בעיה כלכלית לגמור את החודש ללא מינוס. מכיוון שעם רמת הכנסה כזו, המשפחה מסגלת לעצמה רמת החיים  גבוהה, ובמשך הזמן עם עלית כמות ההוצאות הקבועות יש קושי לנהל את הוצאות המשפחה בצורה מאוזנת ולרוב צוברים גרעון כלכלי (מינוס) שיש לטפל בו.
לצפיה ב-'הלוואה מול השקעה..'
הלוואה מול השקעה..
10/11/2017 | 13:10
105
248
אנחנו מעוניינים ברכישת רכב חדש.
יש לנו 100k שמושקעים בבורסה, שאנחנו צריכים לרכישת הרכב.
מה כדאי יותר, לפתוח את הכסף, או לקחת הלוואה לצורך כך?
קיבלנו הצעה של פריים+חצי, עדיין לא ערכנו סקר שוק מקיף.
בגלל שבבורסה אין דרך לדעת כמה נרוויח או נפסיד , מאד קשה להחליט
המשך>>
אנחנו מעוניינים ברכישת רכב חדש.
יש לנו 100k שמושקעים בבורסה, שאנחנו צריכים לרכישת הרכב.
מה כדאי יותר, לפתוח את הכסף, או לקחת הלוואה לצורך כך?
קיבלנו הצעה של פריים+חצי, עדיין לא ערכנו סקר שוק מקיף.
בגלל שבבורסה אין דרך לדעת כמה נרוויח או נפסיד , מאד קשה להחליט
לצפיה ב-'עוזרת בית-פנסיה?'
עוזרת בית-פנסיה?
09/11/2017 | 09:47
3
106
היי, מתענין לדעת אם משהו התנסה בסיטואציה הבאה:
הייתה לנו עוזרת בית  ~3 שנים.קיבלה כספים (שכר הבראה נסיעות בט"ל וכו').
היא פוטרה.גילינו שהיינו צריכים גם להפריש לה פנסיה עבור אותן שנות עבודה.
אנחנו רוצים לתת לה את כספי הפנסיה רטרואקיבית אולם התעוררו כמה שאלות:
1) איך אני מפקיד עבור העוזרת רטרו 3 שנים פנסיה? להבנתי חברות ביטוח לא מאפשרות הפקדות על שנים קודמות.מה עושים? מזומן והחתמה על מסמך שמתעד את ההעברה?
2)תשלום פנסיה אמור לכלול (בנוסף לחלק פיצויים וחלק של המעסיק) מרכיב שיורד משכר העובד לטובת הפנסיה,אני אמור לשלם במרוכז פנסיה של 3 שנים ,איך וממה מקזזים את העלות שאמורה היתה לרדת משכר העובדת?
 
תודה מראש :)
 
לצפיה ב-'יש חובה שהעובדת תמלא טפסים'
יש חובה שהעובדת תמלא טפסים
12/11/2017 | 10:22
2
59
במיוחד - טופס הצהרת בריאות, ואישור של החברה לפתיחת הקרן,
לוודא שהתוכנית כוללת מרכיב ביטוחי
ובנוסף - שתפקיד או תצהיר בכתב שהיא מודעת לחיוב עליה בחוק להפקיד שליש (או שתעשו חישוב מדוייק) בעוד המעביד מפקיד 2/3.
אם העובדת לא עשתה כל זאת - אין ביכולתך לענות על דרישות החוק.
 
 
לשם כך,
דרוש ממנה לפתוח תוכנית פנסיה, ולהעביר לך את הפרטים,
ואז אתה נדרש ליצור עם החברה ולהפקיד לה את הסכום שסיכמתם.
אתה יכול להפקיד את הסכום לפי האחוזים היום (גבוהים יותר) או להתייחס לאחוזים בעבר.
מכיוון שהפקדה רטרואקטיבית לא תכלול מרכיב ביטוחי, ניתן לגבי שנים קודמות להפקיד לקופת גמל או ביטוח מנהלים, שלא כוללים מרכיב זה.
לצפיה ב-'הבנתי מעורכי דין שפשוט מעבירים לה צ'ק או העברה ללא החלק שלה'
הבנתי מעורכי דין שפשוט מעבירים לה צ'ק או העברה ללא החלק שלה
12/11/2017 | 10:36
1
56
ומחתימים אותה שהיא קיבלה את כל הסכומים.
 
פנסיה לא ניתן רטרו.וכאמור שילמנו לה על ביטוח לאומי כך שכיסוי כלשהוא היה לה.
לצפיה ב-'פנסיה לא ניתן רטרו - בגלל שלא ניתן לשלם ביטוח רטרואקטיבית'
פנסיה לא ניתן רטרו - בגלל שלא ניתן לשלם ביטוח רטרואקטיבית
12/11/2017 | 10:57
50
שהרי אם העובדת נפגעה - נדפקתם,
ואם לא - החברה שתגבה סכומים אלו תרמה אותכם.
התשובה לכך היא בקופת גמל או ביטוח מנהלים - שאין בהם מרכיב זה.
לצפיה ב-'איך להשקיע את הכסף שחסכתי ?'
איך להשקיע את הכסף שחסכתי ?
25/09/2017 | 18:16
17
331
חסכתי מעט הון התחלתי נחמד שאני אשמח להשקיע בדרך כלשהי כדי לקבל תשואה בטוחה לאורך זמן. 
לא רוצה להמר על הכסף אלא להשקיע אותו פשוט שלא יישב בבנק.
תודה.
לצפיה ב-'לעניות דעתי בסיכון ממש נמוך ואני לא ממש מבין בהשקעות זה '
לעניות דעתי בסיכון ממש נמוך ואני לא ממש מבין בהשקעות זה
26/09/2017 | 19:30
4
269
לפתוח תוכנית חסכון בחברות ביטוח כמו הראל וכו', תשואה של 6% בשנה עם אפס סיכון.
לצפיה ב-'אין דבר כזה אפס סיכון'
אין דבר כזה אפס סיכון
02/10/2017 | 16:05
1
169
רק שתדע, על הבטחה כזו אפשר לתבוע אותך.
לצפיה ב-'בכותרת כתבתי "בסיכון ממש נמוך"'
בכותרת כתבתי "בסיכון ממש נמוך"
02/10/2017 | 19:06
130
כוונתי ב-0 סיכון הייתה לעומת השקעות אחרות. אבל כמובן שיש סיכון מזערי בכל השקעה, זו מהות המילה "השקעה".
 
בסיפא של דברייך אתה צודק בהחלט.
לצפיה ב-'2 תוכניות, של מנורה מבטחים ושל הראל הפסידו בשנה האחרונה'
2 תוכניות, של מנורה מבטחים ושל הראל הפסידו בשנה האחרונה
04/10/2017 | 11:10
145
משהו כמו 1%, תוסיף להן את דמי הניהול של בערך 1% נוסף והנה בערך 2% הפסד שנתי. אלו השתיים שאני יודעת עליהן, אולי יש עוד.
 
לא יודעת מאיפה הבאת את המספר של 6%, יכולת לכתוב באותה הצלחה 3 או 9%, לא נראה לי מספר שמחובר למציאות.
 
שורה תחתונה לא אפס סיכון ולא תשואה של 6%, כל השאר נכון
לצפיה ב-'זו לא תכנית חיסכון זו פוליסת חיסכון המשקיעה בשמך'
זו לא תכנית חיסכון זו פוליסת חיסכון המשקיעה בשמך
07/10/2017 | 15:32
117
בבורסה. סיכון נמוך עם 6% תשואה יש בנרניה בלבד.
 
לצפיה ב-'לטפל בכסף'
לטפל בכסף
28/09/2017 | 12:40
163
היי שחר,
בעלי היה בפרקטי בהדרכה על השקעות והוא מאוד מרוצה. אולי זה יכול להיות רלוונטי גם לך..
לצפיה ב-'כיום אין כזה דבר תשואה בטוחה לאורך זמן'
כיום אין כזה דבר תשואה בטוחה לאורך זמן
30/09/2017 | 19:31
131
יש הפסד בטוח לאורך זמן.
 
הריבית הניתנת היא אפסית כך שאתה מפסיד ב 100% כמעט את מלוא עליית המדד.
 
בניגוד להבטחה להפסד בהסתברות של 100% (שכמובן הבנק לא קורא לה כך) אתה יכול להשקיע בכל מיני מסלולים עם סיכונים קטנים או גדולים יותר ושם יש לך סיכוי גבוה לרווח.
לצפיה ב-'צריך להבין מה הסכום להשקעה, ומה הסיכון שאתה שאתה רוצה לקחת..'
צריך להבין מה הסכום להשקעה, ומה הסיכון שאתה שאתה רוצה לקחת..
15/10/2017 | 01:00
71
אם אתה מחפש תשואה נמוכה ובהשקעה סולידית..אין לך היום יותר מידי אפשרויות, כי הריביות קרובות לאפס..ועקב כך הנכסי סיכון כגון מניות עולים תקופה ארוכה כבר
ובגלל זה הסיכון להשקיע במניות בתקופה זו גדל משמעותית.
אני מציע או ללמוד את נושא ההשקעות שהוא תורה שלמה ,או אם אין בכוונתך לעשות זאת
אז להשקיע סכום של כ10-15% במדד המניות בחול בעזרת תעודת סל S&P 500 והשאר באגרות חוב ממשלתיות.וזה יתן תשואה לא רעה בסך הכל.
צריך לדעת כמה אתה מוכן לסכן ואם אתה לא צריך את הכסף..ועוד קצת דברים..
אם אתה צריך ייעוץ אתה מוזמן לפנות ולשאול שאלות
מקווה שעזרתי
 
לצפיה ב-'ההגדרה שלך מבטאת חוסר הבנה'
ההגדרה שלך מבטאת חוסר הבנה
12/11/2017 | 11:31
1
47
תשואה בטוחה משמעה לרוב פיקדון או אג"ח ממשלתי,
שהיום היא בריבית אפסית - היות והאינפלציה והריבית הממשלתית הן אפסיות.
מדובר בתוכנית סבירה - רק אם אתה בטוח שתצטרך את הכסף בקרוב.
 
אם תצטרך את הכסף עוד עשור - בחר תוכנית מנייתית מלאה. קרן נאמנות או קרן להשקעה למשל.
המומחים לא "יהמרו על הכסף", אלא ישקיעו אותו במסלול שהניב מעל 10% רווח שנתי לאחר עשור - כמעט בכל נקודת התחלה שתבחר.
 
אם להערכתך תצטרך את הכסף בעוד X שנים, כאשר מספר השנים X קטן מ10,
בחר ככלל אצבע בתוכנית שתניב בתוך זמן זה את התוחלת האופטימלית,
תוכנית עם 10X% מניות - עונה על דרישה זו.
מכיוון שלא תמצא כזו - שלב מספר תוכניות באחוזים המתאימים כדי להגיע לאחוז המבוקש.
לצפיה ב-'דמי הניהול של קרנות נאמנות מנייתיות הם 2% ויותר'
דמי הניהול של קרנות נאמנות מנייתיות הם 2% ויותר
16/11/2017 | 16:46
38
ב100% מנייתיות קרובות בדרך כלל ל3%, מה גם שהן סובלות מתנודתיות גבוהה שאינה נסבלת במיוחד עבור אלה שאינם מבינים בהשקעות ומצפים לתשואה ריאלית חיובית מתמדת מבלי להבין שנדרשים סיכון גבוה וסבלנות ארוכה במיוחד בשבילם. אם כבר, היית צריך להמליץ על תעודות סל, קרנות נאמנות זה לאנשים שמעדיפים להחזיק נייר ערך אחד שנחשב עבורם לתיק השקעות מאוזן ומודעים לכך שכשליש מהתשואה הנומינלית ארוכת הטווח של התיק אינו מגיע אליהם אלא אל חברת ההשקעות. אם מדברים במונחי התשואה הריאלית אז יותר ממחצית מהתשואה משולמת לחברת ההשקעות והמחזיק בקרן אינו נהנה ממנה.
לצפיה ב-'תקנה דירה ותשכיר...עדיף בת"א ותחלק אותה לתת דירות '
תקנה דירה ותשכיר...עדיף בת"א ותחלק אותה לתת דירות
18/11/2017 | 21:33
6
27
לצפיה ב-'עצה גרועה'
עצה גרועה
23/11/2017 | 11:30
4
57
התשואה בת"א תהיה נמוכה מאוד,
ועיריית ת"א מניאקית - מחלקת דוחות ענקיים למי שלא הסדיר את החלוקה.
לצפיה ב-'למה נמוכה?'
למה נמוכה?
23/11/2017 | 12:30
3
26
לצפיה ב-'כי בתל אביב רבים רוצים לקנות וכמעט אף אחד לא מוכר'
כי בתל אביב רבים רוצים לקנות וכמעט אף אחד לא מוכר
26/11/2017 | 04:20
2
52
לכן מחירי המכירה עולים בקצב גבוה, בשכירות לעומת זאת הביקוש וההיצע תואמים פחות או יותר ולכן השכירות מתייקרת בערך בקצב של מדד המחירים לצרכן ולכן יחס מחיר הדירה לדמי השכירות עולה בה ומוריד את תשואות ההשכרה בהדרגה. תשואת ההשכרה בתל אביב היא בערך 2.5%, מהנמוכות בעולם.
לצפיה ב-' למה מתייקר למשכיר?'
למה מתייקר למשכיר?
26/11/2017 | 04:30
1
18
לצפיה ב-'בתל אביב רוב חוזי השכירות כוללים הצמדה למדד'
בתל אביב רוב חוזי השכירות כוללים הצמדה למדד
26/11/2017 | 04:33
34
ובנוסף רוב הדירות בתל אביב עוברות את סף המס בהשכרתן ולכן העלויות למשכיר (בגלל המס) עולות.
לצפיה ב-'לו היית מבין לא היית נותן עצה כזו'
לו היית מבין לא היית נותן עצה כזו
26/11/2017 | 04:36
45
ולא רק מהסיבות שהזכיר ai21. בתל אביב יש על הקנה פרויקטים רבים של פינוי בינוי והביקוש לדירות מחולקות צפוי לרדת משמעותית כך שאפילו בלי האכיפה של עיריית תל אביב זו דרך כמעט בטוחה להפסיד כסף.
לצפיה ב-'78 תרופות לחיסול המינוס'
78 תרופות לחיסול המינוס
08/09/2017 | 02:08
336
הי,
רציתי לשתף אותכם בספרון חינמי מקיף בטירוף הכולל 78 טיפים לחיסכון בהוצאות.  יכול לחסוך לנו מלא כסף.
זמין להורדה בחינם.

https://drive.google.com/file/d/0B_YJVF3E_kw9c1pyY...

מנהל/ת הפורום

אודות:
את/ה מוביל/ה בתחומך? אנו מזמינים למשרדינו בימים אלו בעלי מקצוע המתאימים לנהל פורום מקצועי באשכול המומחים של אתר הקהילות המוביל תפוז אנשים. מנהל/ת פ
עוד...

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ