לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
75307,530 עוקבים אודות עסקים

פורום גישור

ברוכים הבאים לפורום גישורכולנו מוצאים את עצמנו בקונפליקטים במהלך חיינו. רובם מתרחשים במערכות יחסים - בבית, במשפחה, עם השכנים או בעבודה. על ידי שיתוף פעולה והיעזרות בבעלי מקצוע בתחום ניתן לפתור גם קונפליקטים מורכבים, ולעתים אף להפוך את התהליך לבונה ומעצים עבורנו. מוזמנים לשאול כאן כל שאלה בנושא יישוב סכסוכים.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום גישור

ברוכים הבאים לפורום גישורכולנו מוצאים את עצמנו בקונפליקטים במהלך חיינו. רובם מתרחשים במערכות יחסים - בבית, במשפחה, עם השכנים או בעבודה. על ידי שיתוף פעולה והיעזרות בבעלי מקצוע בתחום ניתן לפתור גם קונפליקטים מורכבים, ולעתים אף להפוך את התהליך לבונה ומעצים עבורנו. מוזמנים לשאול כאן כל שאלה בנושא יישוב סכסוכים.

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 כל הנכתב על גבי הפורום הינו בגדר המלצה בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי
המשך >>

לצפיה ב-'חמשת השלבים במסע הזוגיות'
חמשת השלבים במסע הזוגיות
( לעמוד שלי בתפוז )
04/09/2019 | 12:42
91

כל זוגיות עוברת תמיד חמישה שלבים, שלכל אחד מהם האתגרים שלו, והרבה בעיות נוצרות מכך שלא מכירים את השלבים ומה לעשות ולא לעשות בהם. מי שיידע למצוא את עצמו במפה הזו, יקבל מפתח לפתרון בעיות בקשר ולהגיע לזוגיות מאושרת.

יום אחרי שתבחרו בשביל המדינה, מזמין אתכם לבחור בעצמכם ובזוגיות שלכם, ולבוא לקבל כלים מעשיים איך להפוך אותה לטובה יותר.

לצפיה ב-'דילמה מחדר הגישור - מחלוקת על בריאות הילד'
דילמה מחדר הגישור - מחלוקת על בריאות הילד
( לעמוד שלי בתפוז )
06/08/2019 | 15:44
18
66
שלום חברים, אשמח לשמוע את דעתכם:
זוג הורים גרושים עם ילד משותף, שיש להם דעות שונות בנוגע לטיפול הבריאותי בו. היא בעד רפואה משלימה, ועד כמה שפחות תרופות וחיסונים, והוא בעד הרפואה הקונבנציונלית.
כל אחד סבור שהשני יגרום נזק לילד בגישתו.
איך הייתם מגשרים כאן?
לצפיה ב-'דילמה'
דילמה
06/08/2019 | 17:03
1
35
ואווו ... שאלה קשה אשמח לשמע דעתך בנושא
לצפיה ב-'דילמה'
דילמה
( לעמוד שלי בתפוז )
31/08/2019 | 22:26
10
שלום מירי, מתנצל על העיכוב בתשובה. הזוג היה בנופש וגם אני :) 
נראה לי שראשית המגשר צריך לבדוק את עצמו בכנות, מה דעתו האישית בנושא הרפואי, והאם זה משפיע עליו כמגשר בסיטואציה. טבעי שתהיה לו דעה, אך ברגע שהוא מודע לכך, זה מאפשר לו לשמור על נייטרליות בעבודתו המקצועית.
ואיך מגשרים? אולי כמו תמיד: מחפשים את "האינטרסים" שמאחורי "העמדות". כלומר כשהשקפות העולם מנוגדות, ולכן העמדות מנוגדות, ניתן לחפש את מה שעומד שמאחורי העמדות ("האינטרס", בשפת הגישור), ושם לעתים מגלים מכנה משותף בין הצדדים: למשל הדאגה לטובת הילד, או הנכונות לשמור על "ראש פתוח" ולשמוע גם דעות אחרות לטובתו, ולחקור את הנושא לעומק וללמוד יותר.
לצפיה ב-'כהתחלה-חשובה הבעיה ,חומרתה ותדירותה.וגיל הילד.'
כהתחלה-חשובה הבעיה ,חומרתה ותדירותה.וגיל הילד.
06/08/2019 | 18:45
5
30
שנית-בכל בעיה שכזו,מומחה אמור לפסוק.לכן יש להעזר למומחה,רופא בתחום איקס,שיתן את דעתו ואולי גם מומחה מהתחום האלטרנטיבי.
בכל מקרה -חיסונים הם חובה והתנגדות להם -יוצרת בעיה,כידוע.זאת לא אומר גלויות,אלא אביא את הצדדים להבנה כזו.ןשוןב-הפרמטרים שהזכרתי למעלה,חשובים.
ילד שלא חוסן נגד חצבת,למשל,הוא פצצה מתקתקת בגן ויש להניח שלא יתקבל לגנים לא מעטים וגם לא לבית הספר.כנ"ל חיסון שעלת ועוד.
בקיצור:דילמה רצינית וחשוב אצל מי חי הילד,הקשר בין ההורים ועוד.
לצפיה ב-'נראה לך שרופא ימליץ על רפואה לא קונבנציונלית? '
נראה לך שרופא ימליץ על רפואה לא קונבנציונלית?
29/08/2019 | 20:19
4
29
תאר לעצמך שהוא/היא ממליצים על זה וקורא חס וחלילה משהו לילד. 
לצפיה ב-'בהחלט כן.ביחד עם רפואה קונבנציונלית'
בהחלט כן.ביחד עם רפואה קונבנציונלית
30/08/2019 | 16:04
8
לצפיה ב-'בהחלט כן.ביחד עם רפואה קונבנציונלית'
בהחלט כן.ביחד עם רפואה קונבנציונלית
30/08/2019 | 16:05
3
לצפיה ב-'מכיר מקרים כאלה אך הם מעטים'
מכיר מקרים כאלה אך הם מעטים
( לעמוד שלי בתפוז )
31/08/2019 | 20:35
1
13
זה קורה כשיש רופא שמעריך גם את הרפואה המשלימה, במצבים שלרפואה אין פתרון. 
פגשתי רופאים שבמצבים של וירוס כמו שפעת, או מחלות אחרות שאין להן תרופה, הפנו את החולה להומאופת או מדקר וכד'.
יש גם מטפלים ברפואה משלימה שהם עצמם גם רופאים, ומתמחים בשני התחומים. 
לצפיה ב-'זה אגב פתרון מצויין'
זה אגב פתרון מצויין
02/09/2019 | 09:49
13
שהיועץ המכריע יהיה מישהו עם הסמכה גם ברפואה ברפואה קונבנציונלית וגם ברפואה בלתי קונבנציונלית. כך שהוא לא מוטה לעולם אחד בלבד. 
לצפיה ב-'נראה ששני ההורים בעד ילד בריא'
נראה ששני ההורים בעד ילד בריא
07/08/2019 | 01:21
4
26
הסרטון הזה הזכיר לי את הדילמה שלך..

לצפיה ב-'שילוב'
שילוב
07/08/2019 | 11:07
2
20
אם הילד/ים לא סובל/ים ממצב בריאותי יוצא דופן, הדילמה פחות עוצמתית. במקרים כמו חום עולה אפשר להסכים, שאם הרפואה המשלימה מצליחה להוריד את החום עד 38.5 למשל, אז לא יעשה שימוש בתרופות קונוונציונליות. 
אפילו באתר של הכללית (קופת חולים קונוונציונלית) יש התיחסות מפורטת (חיובית) לרפואה משלימה. ההורים יכולים לנסות להסכים על שילוב בין המשלימה לקונוונציונלית וקביעת עקרונות מתי פונים ולמי.
לצפיה ב-'נראה שאין כל טעם לטרוח להגיע להסכם'
נראה שאין כל טעם לטרוח להגיע להסכם
07/08/2019 | 12:04
1
22
כל כך הרבה מקרים שלא נידונים בהסכם יכולים להתרחש, שאין לו משמעות מעשית.
לצפיה ב-'הסכם טוב-צופה מירב המקרים העתידיים.'
הסכם טוב-צופה מירב המקרים העתידיים.
07/08/2019 | 12:34
19
ובו סעיף (חשוב !) האומר:בבמקרה של חילוקי דעות-ישובו לגישור.(בלי לציין מגשר ספציפי)
לצפיה ב-'בטוח שזה הסרטון?'
בטוח שזה הסרטון?
( לעמוד שלי בתפוז )
31/08/2019 | 20:30
8
פתח לי "בעיות של אחיות" :)
לצפיה ב-'הייתי חותר לפתרון של גם וגם'
הייתי חותר לפתרון של גם וגם
29/08/2019 | 20:28
1
14
אחד הכינויים של רפואה לא קונבציונלית זה רפואה משלימה. אז כדאי להתייחס אליה ככזו. לא לוותר על טיפול קונבנציונלי אבל לא לשלול גם טיפול לא קונבנציונלי כל עוד טיפול תרופתי או טיפול אחר שיש בו סיכון של ממש כמו דיקור, כירופרקטיקה וכו' יבוצע רק בידי אדם שהוסמך לכך על ידי מוסד אקדמי מוכר. לגבי חיסונים להחליט שחיסוני ילדות (טיפת חלב) יקבל אבל חיסוני שפעת לא. 
לצפיה ב-'מצטרף לשאיפה של "גם וגם", כשזה אפשרי'
מצטרף לשאיפה של "גם וגם", כשזה אפשרי
( לעמוד שלי בתפוז )
31/08/2019 | 20:44
10
עקרונית אני מצטרף לגישה של גם וגם, ומאמין שזו השאיפה בכל גישור: למצוא פתרון שיענה על הצרכים העיקריים של שני הצדדים, ושניהם ייצאו מרוצים (בשונה מהגישה האומרת שהסכם טוב הוא הסכם שבו שני הצדדים יוצאים מתוסכלים...).
כמובן שאין 100% וכל הסכם מבוסס על פשרות, אבל אפשר לחתור למתן מענה על האינטרסים המרכזיים של המגושרים.
למרבה הצער, יש מקרים שבהם זה לא ניתן, ואחד יצטרך לוותר או שגורם מוסמך יכריע במקומם. 
לצפיה ב-'לא תמיד ניתן לגשר'
לא תמיד ניתן לגשר
30/08/2019 | 12:56
1
17
יש פה שתי השקפות עולם שונות ומתנגשות. אם אין איזה מכנה משותף אז אין אפשרות לגשר. 
לצפיה ב-'נכון, אבל מאמין שאלה מקרים נדירים'
נכון, אבל מאמין שאלה מקרים נדירים
( לעמוד שלי בתפוז )
31/08/2019 | 20:48
12
למרות שאני מגשר, ולא רק במקצועי אלא גם באמונתי וכגישה לחיים בכלל, אני מכיר בעובדה שלמרבה הצער לא תמיד ניתן לגשר, ובשביל זה קיים בית המשפט.
אבל לדעתי אלה מקרים נדירים. אני מוצא את עצמי מופתע שוב ושוב מקסם הגישור, ועד כמה ניתן לגשר גם במקרים שבהם נראה שהעמדות סותרות לחלוטין ואין מה לעשות. כשנכנסים לעומק ולמה שעומד מאחורי העמדות, כמעט תמיד יש דלת שאפשר להיכנס דרכה.
לצפיה ב-'משלימה ולא "במקום".'
משלימה ולא "במקום".
17/09/2019 | 01:44
6
ויש כמובן לבחון כל מקרה לגופו ויותר לגוף החולה,
ע"ע הומאופתיה, לא בקיאה בהסטוריה, אבל היתה, אולי עודנה, מאד פופולרית בצרפת, התקבלה כאן כמעט כאמת מוחלטת, ולפני שנתיים:
https://healthy.walla.co.il/item/3066897
אין לי כלים לשפוט, רק בזהירות ועוד פעם יותר בזהירות.
לצפיה ב-'לקראת תחילת הליך הגירושין'
לקראת תחילת הליך הגירושין
15/09/2019 | 16:58
11
15
האם ניתן להכריח מישהו להתגרש? יש לנו קשיים בזוגיות, ובעלי החליט שהוא רוצה להתגרש. אני לא מעוניינת, בעיקר כי לדעתי ייגרם נזק לילדים. האם הוא יכול להכריח אותי להתגרש? במידה וכן, האם במצב כזה הסיכוי שלי לקבל את מה שיכולתי לקבל במידה והייתי מסכימה, נפגע?
ועוד שאלה - אני לא רוצה משמורת משותפת, כי זה סתם כאב ראש. בעלי היום מעורב בגידול הילדים רק ברמה שאני מחליטה לשתף אותו. כלומר, אם הולך עם ילד לרופא, אני שולחת לו ווטסאפ עם שאלה לרופא (אם זה נושא מסובך). ולוקח יום חופש רק אם אני מבקשת. אחרת, אני מסתדרת.
האם בית משפט עשוי לקבל את הטענה הזאת? כי בעלי כן רוצה משמורת משותפת. מבחינת הילדים, הקטן בן 4, אחרים מעל גיל 6. האם יכולים להחליט שהקטן רק אצלי, וכל השאר - משמורת משותפת?
לצפיה ב-'גירושין בכפייה, משמורת משותפת והפרדה בין אחים'
גירושין בכפייה, משמורת משותפת והפרדה בין אחים
( לעמוד שלי בתפוז )
15/09/2019 | 22:10
10
11
שלום "שאלה", 
מכיוון שאנו בפורום גישור, אתחיל בהמלצה: לכו לגישור! 
אם כבר מתגרשים, זו הדרך הטובה ביותר עבורכם ועבור ילדיכם. 
אם באמת רצונך בשלום בית, ויש סיכוי לכך, לכו קודם לייעוץ/טיפול זוגי. אם בעלך אינו מוכן לכך, לכו למגשר שיש בידו גם כלים מתחום הטיפול, ואולי בפגישה אצלו ייווצרו הזדמנויות חדשות. זה קרה וקורה אצלי לא פעם בחדר הגישור.
במקביל, אענה בשמחה על שאלותייך באופן כללי, רק אדגיש שאין במענה בפורום משום מתן ייעוץ משפטי, וממליץ לך לקבוע פגישת ייעוץ. 
להכריח להתגרש? תלוי בנסיבות. יש "עילות גירושין" על פי ההלכה. תשובה מפורטת תוכלי לקבל רק בפגישת ייעוץ אישית.
משמורת משותפת: גיל הילדים פחות משמעותי כיום מבעבר (למרות שהחוק היבש עדיין מתייחס לגיל הילד, אך בפרקטיקה שירותי הרווחה ממליצים בכל יום על משמורת משותפת גם בילדים שלא הגיעו לגיל 6). השיקולים המשמעותיים הם: הקשר שבין ההורים לבין הילדים (במיוחד בשנה האחרונה), התקשורת בין ההורים עצמם, ומגורים בקירבת מקום (לא חייבים להתגורר באותה שכונה אך במרחק סביר שמאפשר לבצע משמורת משותפת). כדי להבין מה זה אומר במקרה הספציפי שלך - תקבעי פגישת ייעוץ.
ערב מבורך :)
לצפיה ב-'היינו בייעוץ זוגי וזה מה שגרם לו להחליט להתגרש'
היינו בייעוץ זוגי וזה מה שגרם לו להחליט להתגרש
16/09/2019 | 09:04
9
8
כל העומס של הטיפול בילדים עלי, ומאד קשה לי. במיוחד שמדובר בילדים לא פשוטים (בעיות התנהגות וכד'). אני גם עובדת במשרה מלאה.
בעלי אבא טוב, אבל כמעט ולא נמצא בבית. אז אני די בלחץ רוב הזמן.
אז הפסיכולגית כל הזמן אמרה שמצב הרוח הירוד שלי משפיע על כל הבית. ופתאום בעלי החליט להיפרד בטענה שנמאס לו שאני בדיכאון כל הזמן.
סיבה הלכתית להתגרש אין לו, בדקתי.
גם מבחינת התנאים למשמורת משותפת בדקתי - אין לי יכולת נפשית לשמור איתו על יחסים טובים, אם הוא יהרוס את המשפחה. מבחינת הקשר, אין ספק שהם הרבה יותר קרובים אלי מאשר לבעלי (במיוחד שהם גם לא רואים אותו הרבה - שעה בערב ובסופי שבוע).
יש לי שאלה לגבי הדיכאון - בעלי כבר אמר שאם אנסה לעשות בעיות - הוא יילך על הכיוון הזה. חשוב לציין (בעיני לפחות) שאין כל פגיעה בתפקוד שלי כאמא - כל הילדים מקבלים חום ואהבה, מעולם לא שכחתי שום תור / כל דבר אחר שקשור בהם, אני לא שוכבת במיטה ובוכה. בעבר הייתי אצל פסיכיאטר שאמר שיש סימן לדיכאון קל מאד שלא מצריך טיפול תרופתי. האם זה יכול לפגוע בסיכויים למשמורת בלעדית? 
ובמידה והוא ייתנה אי פירוק הנישואין בכך שאקח כדורים (שאני חושבת שאני לא צריכה, אבל אני מוכנה להכל כדי לא להרוס את המסגרת) - האם זה עלול לפגוע בי בעתיד?
לצפיה ב-'ועוד שתי שאלות קטנות'
ועוד שתי שאלות קטנות
16/09/2019 | 09:09
6
7
אחד הילדים אוטיסט ברמה קלה. לאוטיסטים קשה עם שינויים. האם זה יכול לעזור למנוע החלטה שהוא יעבור כל יום / כל כמה ימים מבית אחד לשני?
ושאלה בנושא אחר לחלוטין - האם כושר ההשתכרות נלקח מנטו או מברוטו? בברוטו בעלי מרוויח כפול ממני, אבל בנטו ההבדלים קטנים יחסית (במיוחד שיש לי המון נקודות בגלל הילדים).האם נתן לטעון שהוא רוצה משמורת משותפת כדי להימנע מתשלום מזונות? או הפוך, הוא יטען שזאת הסיבה שאני רוצה משמורת בלעדית?
לצפיה ב-'מסתבר שהוא כבר קבע עם עורך דין'
מסתבר שהוא כבר קבע עם עורך דין
16/09/2019 | 19:52
5
7
אז מה לעשות? לקוות לטוב? למהר לפתוח תיק בבית משפט? עורך הדין שלו יכול להיות גם מגשר. אבל עדיף מישהו אובייקטיבי, נכון?
הוא טוען שבגלל שאיימתי שאקח את כל הרכוש שלו. שזה סתם איום, כי אין לי עילה. אבל להבא כדאי לסתום את הפה, נכון?
לצפיה ב-'האם למהר ולפתוח תיק בבית המשפט'
האם למהר ולפתוח תיק בבית המשפט
( לעמוד שלי בתפוז )
16/09/2019 | 20:02
4
12
ודאי שלא מומלץ למהר ולפתוח תיק בבית המשפט, בלי להגיע לפגישת ייעוץ אישית קודם.
רק עו"ד מומחה לדיני משפחה יידע להמליץ לך האם לפתוח תיק או לא. 

לצפיה ב-'אני לא מבינה'
אני לא מבינה
16/09/2019 | 20:35
2
9
הבנתי שעדיף לאשה לנהל תיק בבית משפט ולכן עלי להיות ראשונה.
האם מספיק להיות ראשונה שפונה למגשר? פותחת איזשהו תיק?
הבנתי שאין צורך בהתחלה בעורך דין.
האם קודם מחפשים מגשר? האם מחפשים ביחד או שעדיף שני עורכי דין שיריבו? ברור שמגשר זול יותר. אבל האם זה מתאים כאן? אגב, האם עדיף תשלום פר שעה או פר תהליך?
והאם להסכים למגשר שבעלי מצא או לחפש מישהו אחר?
ואני כן מתכוונת לדרוש משמורת בלעדית. אז מה הטעם בגישור?

לצפיה ב-'קודם-או מחפשים מגשר שמוסכם על שניכם או'
קודם-או מחפשים מגשר שמוסכם על שניכם או
17/09/2019 | 10:22
6
פונחם ל"יחידה לישוב סכסוכים"שליד בית המשפט.
אין צורך בעורכי דין.
לא ניתן להגיש תביעות ללא פנייה זו.
תוזמנו ל4 שעות.שיחה(חובה!).בהן יוסברו חובות וזכויות,יבחן מצבכם ובסוף-תבחרו אם בהית משפט או בגישור.
תוכלו לבחור מיד בגישור ואז הפנייה ליחידה-,מתייתרת.
לצפיה ב-'מתי לפתוח תיק בבית המשפט ואיפה'
מתי לפתוח תיק בבית המשפט ואיפה
( לעמוד שלי בתפוז )
17/09/2019 | 15:15
4
1. לא תמיד עדיף לאישה לנהל תיק בבית משפט. לפעמים עדיף לה בית הדין הרבני. 
2. פנייה למגשר איננה פתיחת תיק בבית המשפט, ואיננה "תופסת" סמכות.
3. לא הולכים לבית משפט בלי להתייעץ עם עורך דין קודם. 
4. לפעמים פתיחת תיק יכולה להזיק. מצד שני, לפעמים מומלץ לפתוח תיק בדחיפות. איך תוכלי לדעת? רק על ידי פגישת ייעוץ אישית עם עורך דין.
5. יש יתרונות לגישור על פני משא ומתן בין עורכי דין ("שני עורכי דין שיריבו"), הן מבחינת הדינמיקה והתקשורת הישירה בין בני הזוג אצל המגשר (שלא מתקיימת במו"מ בין עורכי דין), והן מבחינת עלויות. אבל לפעמים כשגישור לא מתאפשר, מו"מ בין עורכי דין הוא הפתרון, כדי לנסות ולמנוע הליכים משפטיים.
6. יש שגובים שכר טרחה לפי שעות ויש שגובים לפי תהליך. 
7. אם את חוששת שהמגשר שבעלך מציע איננו נייטרלי, הציעי מגשר אחר, או שתחפשו ביחד מגשר שאין לו היכרות מוקדמת עם אף אחד מכם. 
8. בהחלט יש טעם בגישור, גם אם את מתכוונת לדרוש משמורת בלעדית. תמיד בפתיחת הליך גישור יש פערים ועמדות קוטביות בין בני הזוג, ועובדה שבגישור מוצלח מסיימים בהסכם. זה הקסם שבתהליך. 
9. ולסיום, בנוגע להליך "יישוב סכסוך" שהוזכר באחת התגובות בשירשור זה - בהליך הזה רק הפגישה הראשונה היא חובה (ה-3 הנוספות הן רשות), וכדי לדעת האם הליך זה מתאים לכם או לא - תצטרכי פגישת ייעוץ אצל עורך דין.
אני חוזר על כך שוב ושוב כי כשם שאי אפשר לקבל ניתוח מצב יסודי בענייני רפואה בלי לפגוש רופא, ואי אפשר לקבל ניתוח פסיכולוגי בלי פגישה אחת לפחות אצל פסיכולוג - כך זה גם בעניינים משפטיים. 
בגדול: הליך "יישוב הסכסוך" מתקיים ביחידת הסיוע שעל יד בית המשפט או בית הדין הרבני, על ידי עובדים סוציאליים שלעיתים הם גם מגשרים בהכשרתם (לא תמיד). ניתן לבקש שיצטרף גם עורך דין נייטרלי מטעם יחידת הסיוע, החל מהפגישה השנייה. גם עורכי דין יכולים להצטרף החל מהפגישה השנייה. ההליך הינו ללא עלות (פרט לפתיחת התיק שעלותה 100 ש"ח). אבל לא תקבלי שם ייעוץ משפטי אישי, בשביל זה תצטרכי... (את יודעת כבר מה :) ). 
יום טוב
לצפיה ב-'סליחה.היום לא ניתן לפתוח תיק ישירות בבית '
סליחה.היום לא ניתן לפתוח תיק ישירות בבית
17/09/2019 | 05:41
8
המשפט,בלי לעבור ב"מדור לישוב סכסוכים"שליד בית המשפט,לשיחת חובה בת 4 שעות.אין צורך בעורכי דין.
אלא אם תחליטו לפנות ישירות לגישור.
מציעה,כהתחלה,לפנות לעו"ד,לצורך בירור חובות וזכויות.
לצפיה ב-'דיכאון של ההורה כשיקול בקביעת המשמורת'
דיכאון של ההורה כשיקול בקביעת המשמורת
( לעמוד שלי בתפוז )
16/09/2019 | 19:57
1
9
שלום לך שוב, 
אני שומע שלא קל לך. זה מחזק עוד יותר את המלצתי לפנות לגישור.
מבין שטיפול זוגי ירד מהפרק, אז גישור לגירושין בהסכמה יקל עלייך, רגשית וכלכלית, וייטיב עם ילדיכם. 
כל פתרון שתגיעו אליו בהסכמה, עדיף מ"הנחתה" על ידי בית המשפט. 
גם אם הפערים גדולים (וזה תמיד כך בהתחלה), זו עבודת המגשר - לגשר על הפערים. 
לשאלתך המשפטית: דברים אלה תלויים בנסיבותיו של של כל מקרה ומקרה, לכן קשה לענות על כך "על רגל אחת" בפורום זה. אומר רק באופן כללי, שנדירים המקרים בהם מכריזים על אמא כלא-ראויה לגדל את ילדיה. אך מזכיר לך שמשמורת משותפת ניתנת כיום על ידי שופטים רבים כברירת מחדל, גם אם הכל בסדר אצל האמא.
ממליץ לך מאוד להגיע לפגישת ייעוץ. רק בפגישה מסודרת תוכלי לקבל מענה מפורט, אחראי ומקצועי לכל שאלותייך.
לצפיה ב-'המגשר-מוביל תהליך שמטרתו הגעה'
המגשר-מוביל תהליך שמטרתו הגעה
17/09/2019 | 05:45
9
להסכמות.
הוא אינו "מגשר" ואין זה מתפקידו.
בהוהלת תהליך נכונה(בתבונה ורגישות),הפתרונות יגיעו מהזוג עצמו.
רק רציתי להבהיר קצת.
לצפיה ב-'האם הסכם גירושין אמור ויכול להתייחס ליחסי זוגיות עתידית? '
האם הסכם גירושין אמור ויכול להתייחס ליחסי זוגיות עתידית?
29/08/2019 | 20:14
6
19
למשל להציב מגבלות על הלנת בן זוג עתידי בבית בימים בהם הילדים שוהים, להביא הבייתה בן זוג מעשן או שותה אלכוהול וסוגיות, להתנשק בפני הילדים, להשאיר את הילדים לבד עם בן הזוג וכיו"ב?

תודה
לצפיה ב-'לא.זו גיעה בחופש הפרט.'
לא.זו גיעה בחופש הפרט.
30/08/2019 | 06:49
11
מי שמציע זאת-מוטב שיבדוק את עצמו.
לצפיה ב-'קשה לי לראות שופט שמאשר סעיף כזה'
קשה לי לראות שופט שמאשר סעיף כזה
30/08/2019 | 12:51
1
14
אולי ברבני. 
לצפיה ב-'גם לא.זה סעיף שפוגע בחופש הפרט.'
גם לא.זה סעיף שפוגע בחופש הפרט.
30/08/2019 | 13:47
13
מכירה מישהו שניסה ולא אושר,בטענה כי פוגע בצד השני.
לצפיה ב-'כן זה אפשרי, אבל...'
כן זה אפשרי, אבל...
( לעמוד שלי בתפוז )
31/08/2019 | 22:51
2
15
קודם כל, מבחינה משפטית - ודאי שזה אפשרי. ראיתי הסכמים רבים כאלה, וגם שופטים שמאשרים אותם. ובל נשכח שניתן לאשר הסכם גירושין גם בבית הדין הרבני, ושם הסיכוי לקבל על זה אישור גבוה עוד יותר.
יחד עם זאת, מבחינה "גישורית" ומבחינה זוגית ומשפחתית, הניסיון מראה שסעיפים כאלה גורמים בדרך כלל יותר נזק מאשר תועלת. לעתים הדרישה להוסיף הגבלות כאלה מביאה את בן הזוג השני (שמנסים להטיל עליו את ההגבלות) "לפוצץ" את הגישור, ולעתים הפוך - בן הזוג השני מסכים להגבלות אך יוצא בתחושה שהן נכפו עליו (כי אם לא היה חותם, בן הזוג שדורש את ההגבלות היה "מפוצץ" את ההסכם), וידוע שהסכם שנחתם מתוך תחושה של מרמור וכפייה - ימיו בדרך כלל קצרים.
גם הפגיעה בחופש הפרט היא בעייתית, ואינני מתכוון כעת לפן המשפטי, אלא לפן הפסיכולוגי והאישי. בדרך כלל גם מי שיסכים להגבלות כאלה - לא יקיים אותן בבוא העת.
קשה גם לאכוף הגבלות כאלה. אם הצד שהוגבל יפר את ההגבלות, והצד שדרש את ההגבלות יפנה לבית המשפט וידרוש לאכוף את ההסכם, ייתכן שבית המשפט לא יגלה רצון רב לעזור לו בכך (למרות שאותו בית משפט אישר את ההגבלות הללו בעצמו בעת אישור ההסכם...).
גישור טוב אמור לייצר הסכם שיחזיק מעמד זמן רב, וגם יהיה ישים בשטח. לצורך כך חשוב ששני הצדדים יהיו שלמים עם ההסכם, ושההסכמות עצמן יהיו ישימות ולא ימנעו מאחד הצדדים חיים נורמליים.
אפשר וצריך להתפשר, אבל גם לזה יש גבול. כמובן שזה עניין אישי ולכל אחד הגבול שלו. 
לצפיה ב-'נראה לי שמי שמציע סעיף שכזה-'
נראה לי שמי שמציע סעיף שכזה-
01/09/2019 | 05:31
14
כדאי שיבדוק את מידת מוכנותו לגירושין.
עליו לחשוב שלכל אחג מהצדדים זכות ואפשרות לבנות את חייו.
סעיף שכזה,לדעתי,מעיד על רצון לנקמה ואי יכולת להכיל את המצב החדש.
אם שופטים מאשרים ואשרו סעיף שכזה-צר לי.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
02/09/2019 | 09:43
13
עזרת לי מאד. 
לצפיה ב-'כשמבצעים גישור מוצלח, האם מסכמים את ההסכמות בכתב?'
כשמבצעים גישור מוצלח, האם מסכמים את ההסכמות בכתב?
05/08/2019 | 14:34
6
47
לצפיה ב-'אכן וחייבים לסכם בכתב'
אכן וחייבים לסכם בכתב
06/08/2019 | 06:48
19
את מה שנקרא הסכמות,כשהמתגשרים והמגשר/ת חותמים על כך.
על בסיס זה,ייערך חוזה או הסכם ,בין הצדדים.
לצפיה ב-'האם גישור מסתיים בהסכם בכתב'
האם גישור מסתיים בהסכם בכתב
( לעמוד שלי בתפוז )
06/08/2019 | 15:34
4
21
בוודאי שכן. 
ובענייני משפחה, צריך גם אישור של ביהמ"ש או ביה"ד הרבני להסכם, כדי לתת לו תוקף.
לצפיה ב-'אי אפשר לצפות את כל המצבים מראש, אז מה הטעם בהשגת הסכם?'
אי אפשר לצפות את כל המצבים מראש, אז מה הטעם בהשגת הסכם?
07/08/2019 | 11:59
3
20
ובכלל גם מה שתקף בזמן הדיון על ההסכם, תוך כמה חודשים יכול להשתנות..מה עושים במקרים כאלו? יש התייחסות לכך בהסכם? ומה אם אחד מהצדדים מפר את ההסכם?
לצפיה ב-'לא ניתן לצפות הכל.'
לא ניתן לצפות הכל.
09/08/2019 | 11:14
2
18
אם יש בעיה-פונים לבית המשפט או לגישור.
אין הסכם מושלם.
לצפיה ב-'נכון'
נכון
( לעמוד שלי בתפוז )
31/08/2019 | 22:56
1
13
וכדי להפחית את הסיכוי לבעיות בעתיד, טוב לעשות הסכם מפורט. 
כמה שיותר פירוט עכשיו - פחות אי-הבנות אחר כך.
לעתים זו גם אחריותו של המגשר, להציף בעיות שיכולות להתעורר בעתיד, ושבני הזוג לא מודעים לכך כעת. אך זה נושא רגיש, כי מאידך אם המגשר "יכניס רעיונות לראש" של הצדדים ויעלה נושאים שהצדדים עצמם לא העלו, זה עלול גם ליצור מחלוקות נוספות.
האיזון בין שני העקרונות הללו, הוא עדין, וזו חלק מעבודתו המקצועית של המגשר.
לצפיה ב-'המגשר אמור לנהוג בתבונה ורגישות.ואתן דוגמה.'
המגשר אמור לנהוג בתבונה ורגישות.ואתן דוגמה.
01/09/2019 | 13:49
9
אישה שלא עבדה כל חי הנישואין.טפלה בבית ובשלושה ילדים וזאת כדי שבעלה יוכל לפתח קריירה בין לאומית.
בזמן הגישור,ראוי להזכיר כי לאיש מוניטין מקצועי שחלקו-בשל היות אשתו תומכת ,מטפלת ודואגת לכל עניני הבית והילדים,כך שהוא התפנה לעבודתו ולקריירה שלו.
לכן הגברת לא עבדה,לא למדה ולא התקדמה.ראוי שישקול לתת לה איזה סכום(דמי הסתגלות)כדי שתלמד,או תתארגן בעבודה מסויימת וזאת לפרק זמן מסוים.
האדון כבר בעל קריירה ורצוי מאוד שאשתו לא תצא בתחושה מקופחת.
נראה לי סביר בהחלט להציג בפני הזוג,הבא לגישור,עובדות אלו.
לצפיה ב-'משמורת משותפת מול משמורת אם'
משמורת משותפת מול משמורת אם
05/08/2019 | 11:45
6
24
אנחנו בהליך של גישור לקראת גירושין. בעניין המשמורת לילדים (מעל גיל 6), המגשרת ממליצה על משמורת אם כך שהגרושה תקבל הנחה בארנונה ובמס הכנסה. בעיקרון אם אני יכול לעזור אז בשמחה. המגשרת אומרת שלי זה לא משנה אבל פוחד שאם אוותר על משמורת משותפת יהיו לזה עוד השלכות שאני לא מודע להם. לא בכדי כולם מתעקשים על משמורת משותפת. האם זה נכון שלגבר לא משנה אם זו משמורת משותפת או אם? בכל מקרה הסדרי הראייה הם חצי-חצי.
לצפיה ב-'משמורת משותפת טובה ועדיפה לילדים,'
משמורת משותפת טובה ועדיפה לילדים,
06/08/2019 | 06:44
2
15
בלבד שמתקיימים כמה תנאים עקרוניים.
אל תוותר-אם טובת הילדים מולך.
הדבר קשור גם,היום,בחלוקת מזונות/הוצאות,שונה.
לצפיה ב-'איך היא עדיפה כשאני שב ומדגיש שזמני השהות שווים אצל כל הורה?'
איך היא עדיפה כשאני שב ומדגיש שזמני השהות שווים אצל כל הורה?
06/08/2019 | 07:50
1
14
זאת בדיוק השאלה וטענת המגשרת, שמכיוון שהחלטנו על זמני שהות שווים ללא קשר לסוג המשמורת, אזי המשמורת היא תווית ריקה מתוכן. ואת זה אני מנסה לבדוק.

לצפיה ב-'סמנטיקה....בלבד'
סמנטיקה....בלבד
06/08/2019 | 09:08
13
עניתי לך "שם".בהצלחה
לצפיה ב-'לשאלתך-לגבר לא משנה אבל'
לשאלתך-לגבר לא משנה אבל
06/08/2019 | 06:46
17
גישתה ועצתה של המגשרת,מרגישה לי נוטה ולא אובייקטיבית.
ולכן הייתי מציעה לשקול להחליפה.
לצפיה ב-'עד כמה משמעותית הגדרת ה"משמורת"'
עד כמה משמעותית הגדרת ה"משמורת"
( לעמוד שלי בתפוז )
06/08/2019 | 15:33
1
21
שלום עידו, 
אני מכיר את הדעה האומרת שהעיקר זה חלוקת הימים "בשטח" ולא ההגדרה הפורמלית של המשמורת. אבל המציאות המשפטית היא שזה לא נכון. עדיין יש חשיבות גם להגדרה (למרות שהחשיבות פחתה במידה מסויימת עם השינויים בתפיסה ובפסיקה), ואני רואה את זה כל הזמן בבתי המשפט.
כדי לדעת עד כמה זה משמעותי בנסיבות שלך, תצטרך לקבוע פגישת ייעוץ אישית עם עורך דין.
בהצלחה!
לצפיה ב-'תודה רבה על התשובה'
תודה רבה על התשובה
06/08/2019 | 17:16
14
כך אעשה. 
לצפיה ב-'חוויות מהגישור'
חוויות מהגישור
01/08/2019 | 07:45
7
46
אז הגענו סוף סוף לגישור (ההודעה שלי לגביו היא מתחת). 
המגשר מאד נחמד ולבבי. מצד המעסיק הגיעו המנכ"ל עורך דין ורואה חשבון של החברה. אנחנו הגענו עם העורך דין שלנו, העובד (שהוא אחי) ואני.
בהתחלה המגשר הציג את ההליך והסביר שאסור להשתמש במה שנאמר בחדר בלי הסכמה. אחרי כן איזו חצי שעה היה דיון חופשי כשבעיקר הצד של המעסיק מטיחים את ההאשמות הידועות שלהם. אחרי כן המגשר שלח אותם לחדר אחר ונשאר איתנו. 
מיד הוא הבהיר לנו שאת מלוא הסכום שאנחנו תובעים אין סיכוי שנקבל (גם העורך דין שלנו אמר זאת כבר). הבהיר שבגישור חייבים להתפשר. ביקש מהעובד שיספר את הצד שלו. אמר לנו שבבית הדין אין זמן לדבר הרבה, אבל פה אפשר להגיד כל מה שרוצים. שאל אותו כמה שאלות. אחרי כן שלח אותנו לחדר האחר והם נכנסו אליו. דיברו איזה חצי שעה ויותר ושמענו ממש צעקות.
קראו לנו לחזור. שוב התפתח עימות. המגשר ישב מחייך ונתן לנו להוציא קיטור. אחרי שיצא הקיטור (ולא הגענו להסכמה לגבי מערכת היחסים) המנכ"ל הציג הצעה שלהם לפשרה. לא מה שאנחנו חשבנו אבל גם רחוק מאד מהאפס שממנו התחלנו.
סה"כ הישיבה נמשכה כמעט 4 שעות. סוכם שתהיה עוד פגישה. נאמר גם שהמנכ"ל יתקשר אל העובד והם ידברו ביניהם בטלפון. אני אמרתי שאנחנו רוצים הצעה בכתב. מיד כולם אמרו אי אפשר. העורך דין שלנו התנגד שננהל שיחה ישירות עם המנכ"ל ובדרך הביתה הזהיר אותנו שבלי ספק יקליטו את השיחה. אז בינתיים לא היתה שיחה אבל גיבשנו הצעת פשרה נגדית בהתאם להערות של המגשר. שלחנו לעורך דין וממתינים לחוות דעתו. נראה לפי מה שיגיד אם נציג אותה בטלפון או בפגישת הגישור הבאה.

לצפיה ב-'דעתי על הגישור:'
דעתי על הגישור:
01/08/2019 | 09:39
6
23
1.בכל מקרה ותמיד-יש חסיון על כל פרט שהמסר בגישור.אחן להביאו לשום גורם ובטח לא לבית המשפט.אגב-גם לא בהסכמה.
2.גישור אינו פשרה אלא תהליך בו ההסכמות מגיעות מהצדדים.
3.המגשר אמור לנהל ולהוביל את התהליך ולא לשבת ולחייך.
4.שיחות אישיות נעשות באופן אישי ולא כשהצד השני יושב "בחדר השני".
5.בזמן גישור-לא מתנהלים הליכים אחרים,כולל שיחות בין המתגשרים.
6.הגעתם לאיזו הצעה-יש לערב את המגשר.לפני שמעבירים לצד השני.
7.גישור 4 שעות?מוגזם ממש.
8.לעניות דעתי,זו שיחת פישור ולא גישור.שאם לא כן-הכללים חייבים להשמר.
לצפיה ב-'אני דווקא מרוצה מהישיבה ומהעבודה של המגשר'
אני דווקא מרוצה מהישיבה ומהעבודה של המגשר
02/08/2019 | 02:04
3
22
אחי גם אומר "הוא ישב ולא עשה שום דבר". זה ממש לא נכון, רחוק מאד מהאמת. מצד המעסיק הם הגיעו בעמדה שהעובד הוא פושע ולא רק שלא מגיע לו שום דבר, לא פיצויים ולא הפרשי שכר ולא כלום, אלא שהוא למעשה צריך להחזיר כסף לחברה. עיקר ההישג של המגשר הוא להביא אותם להבנה שזה לא המצב ושהם יהיו חייבים לשלם פיצויים וכספים נוספים.
בהתחלה כשהגענו העורך דין שלהם ניהל את מסירת העמדה שלהם בגישה התוקפנית שלו. אחרי שהמגשר ישב איתם לבד ונכנסנו בחזרה המנכ"ל לקח את ההובלה והעורך דין ישב די בשקט בצד. כנראה הבין שהגישה שלו לא תעבוד. המנכ"ל יותר פתוח לפשרה ואחרי הכל הוא ואחי עשו דרך ארוכה ביחד וגם היו חברים. אז אם המגשר הצליח להשתיק קצת את העורך דין שלהם זה הישג עצום.

השעות באמת עברו נורא מהר והופתעתי כשראיתי בשעון שעברו שלוש וחצי שעות. אבל להבנתי בפגישה הראשונה בוצעו למעשה ארבע פגישות: משותפת ראשונה, שתיים נפרדות, משותפת שניה.
המגשר הוא שופט בדימוס ידוע. מחפשים את שמו מוצאים שגישר בסכסוכים גדולים בהרבה משלנו. אני סומך שהוא יודע היטב מה הוא עושה. כרגע אני די אופטימי ונראה לי שהגישור יצליח. 
לגבי שיחות עם המנכ"ל אנחנו באמת כנראה נרד מזה. נראה מה העורך דין שלנו יגיד, אבל אנחנו יודעים כבר שהוא מתנגד ואם יחזור על התנגדותו נקבל אותה.

לצפיה ב-'על גישור יש חובת חסיון.'
על גישור יש חובת חסיון.
02/08/2019 | 08:30
2
12
למרות שלא נמסרו פרטי המתגשרים,הייתי מעדיפה לכבד את הכלל.
ואם אתה מרוצה מהגישור,שלטעמע היה פישור(במקרה הטוב)-מה הביאך עד הלום?
ומה גורם לך להצדיק את דעתך?
לצפיה ב-'הישג המגשר?לא.הוא רק'
הישג המגשר?לא.הוא רק
02/08/2019 | 08:31
1
16
אמור להוביל את התהליך.
אם היה השג-הוא של הלוקחים חלק בתהליך.
לצפיה ב-'לא כל שופט בדימוס-מגשר מקצועי.'
לא כל שופט בדימוס-מגשר מקצועי.
02/08/2019 | 08:33
14
התייחסתי לפרטים שמסרת.
אם אתה מרוצה(ובטח שלמת בהתאם)-אז אאחל לכם להגיע להסכמות ומהר.
לצפיה ב-'הפרת חובת החיסיון שכיחה לא בגישור אלא בטיפול פסיכולוגי'
הפרת חובת החיסיון שכיחה לא בגישור אלא בטיפול פסיכולוגי
05/08/2019 | 10:35
1
20
בטיפול פסיכולוגי יש הרבה מקרים בהם מותר למטפל להסיר חיסיון באופן חלקי או מלא מטעמים מסוימים (למשל אם המטפל חושש לפגיעה עצמית יכול לפנות למשטרה לפי שיקול דעתו), והצגת מקרים טיפוליים תוך השמטת פרטים מזהים של המטופל. 

לצפיה ב-'בגישור קיימת חובת חסיון ככלל,אלא'
בגישור קיימת חובת חסיון ככלל,אלא
06/08/2019 | 06:50
12
אם קים מקרה שיש לדווח עליו לשלטונות.
לצפיה ב-'פגישות אישיות עם המגשרת'
פגישות אישיות עם המגשרת
08/07/2019 | 22:20
3
46
שלום רב,
אנחנו בגישור לקראת גירושין. קיימנו פגישת היכרות + 2 פגישות גישור. הכל מוסכם פחות או יותר. המגשרת אמרה שהיא רוצה לפגוש כל אחד מאיתנו בנפרד, לפגישה אישית. אני תוהה למה מיעדות פגישות אלה ועוד בשלב כל כך מאוחר והאם הן באמת נחוצות.
תודה.
לצפיה ב-'פגישות אישיות במהלך הגישור'
פגישות אישיות במהלך הגישור
( לעמוד שלי בתפוז )
08/07/2019 | 23:03
1
33
שלום וברכה, 
פגישות אישיות הן דבר מקובל ואף רצוי במהלך הגישור. מגשרים רבים נוהגים לקיים אותן תמיד, כחלק מהתהליך, גם אם לא עולה סיבה מיוחדת לכך.
הפגישות האישיות מיועדות למספר מטרות, כגון: מתן אפשרות לצדדים להעלות דברים שלא רצו או היה קשה להם להעלות בפגישה המשותפת; אפשרות למגשר להתרשם האם בנפרד אומרים דברים שונים ממה שאמרו ביחד ומה משמעות הדבר; העמקת יחסי האמון בין המגשר לצדדים; אפשרות לבחון הצעות לפתרון באופן חופשי, ללא חשש שהצד השני ינצל זאת; ועוד. 
אז הכל בסדר, ושיהיה בהצלחה! 
לצפיה ב-'פגישות אישיות חיוביות ומראות על מקצועיות'
פגישות אישיות חיוביות ומראות על מקצועיות
10/07/2019 | 14:25
23
הן נערכות כשיש אי הסכמות עקרוניות,או כדי לוודא ולהסביר הסכמות וכל מה שציין עורך הדין, לפניי.
ראה זאת לחיוב.
לצפיה ב-'אצלנו היא רק שאלה אם אנחנו מעוניינים בפגישות אישיות'
אצלנו היא רק שאלה אם אנחנו מעוניינים בפגישות אישיות
06/08/2019 | 07:53
2
לצפיה ב-'גישור לפני תביעה בבית הדין לעבודה'
גישור לפני תביעה בבית הדין לעבודה
16/06/2019 | 03:35
9
38
(שואל גם כאן) עובד תובע מעסיק לשעבר ועלתה אפשרות לגישור. העובד מיוצג ע"י עו"ד שכבר מצא מגשר שהוא שופט בדימוס. הבנתי שהמגשר תפקידו להציע פשרה בין הצדדים. השאלה היא: במקרה שהמגשר שוכנע על סמך מסמכים שזכויות כספיות ברורות של העובד הופרו ע"י המעסיק (שכר שהובטח בכתב ולא שולם, הודעה מוקדמת שלא שולמה, ובעיקר פיצויים), ונניח ששוכנע שטענות המעסיק להצדקת שלילת הזכויות לא יכולות להתקבל, האם במקרה כזה המגשר עשוי להציע לעובד פשרה אשר פוגעת בזכויות הברורות שלו? שהעובד יוותר על חלק מזכויותיו כדי להגיע לפשרה? 

לצפיה ב-'שלום דני.הבנת לא נכון.גישור אינו פשרה ואף'
שלום דני.הבנת לא נכון.גישור אינו פשרה ואף
16/06/2019 | 10:43
7
20
לא דומה לה.
גישור הוא תהליך אלטרנטיבי,בהסכמת הצדדים,לפתרון בעיות בדרך אחרת.הפתרון מגיע מהמתגשרים עצמם ואין פגיעה בזכויות,ככלל.
מציעה לקרוא על גישור במנוע חיפוש.
אגב-מגשר שהוא שופט בדימוס,אינו ערובה לגישור על פי הכללים,מה עוד שלבטח הוא יקר.
כל מגשר סביר מסוגל לעשות את "העבודה".תמהה אני מדוע המתגשרים אינן מוצאים את המגשר המתאים להם.
מוזמן לשאול אותי ,גם בפרטי.
בהצלחה

לצפיה ב-'המצב הוא שבצד המעסיק שהוא חברה גדולה'
המצב הוא שבצד המעסיק שהוא חברה גדולה
16/06/2019 | 11:13
6
25
העמידו מול העובד (עכשיו לשעבר) את המחלקה המשפטית, וההנהלה עצמה התנתקה ממנו. לעובד אין תקשורת עם ההנהלה ואם יפנה אליה בעצמו בלי ספק יענה לו העורך דין, שישתמש בשפה ובטכניקות של המקצוע שלו.
העובד לא יכול בשום אופן לעמוד לבדו מול עורך דין של החברה, ולכן שכר עו"ד מטעמו, ועורכי הדין עושים את העבודה שלהם, שאנחנו בצד של העובד לא מבינים בה כלל.
עורכי הדין הגיעו למצב שהם מוכנים ללכת לגישור, ועו"ד של העובד הוא שבחר את המגשר (שהוא אכן יקר). אנחנו סומכים על עו"ד שלנו ורק שואלים כדי לשמוע עוד דעות והסברים על מה שקורה בגישור מסוג כזה. 

לצפיה ב-'לגישור הולכים כי בוחרים.מרצון טוב וחופשי'
לגישור הולכים כי בוחרים.מרצון טוב וחופשי
16/06/2019 | 16:44
5
20
על כן לטעמי,העובד אמור לבחור מגשר לעצו ולהציע להנהלה.
ךא סביר שעורכי דין יבצעו בינהם גישור,על חשבון העובד.כן סביר שעורכי הדין,של שני הצדדים,יהיו נוכחים רק בהסכמת העובד.
ברור לי ששופט בדימוס יקר ויש טעם לפגם בבחירה זו.

לצפיה ב-'אני מבין אותך אבל יש פה מערכת מורכבת של אינטרסים'
אני מבין אותך אבל יש פה מערכת מורכבת של אינטרסים
17/06/2019 | 11:47
4
22
ולפחות במקרה שלנו אני מתרשם שלא הולכים לגישור מרצון טוב אלא משיקולים טקטיים.
העו"ד שלנו אמר בפירוש שכדאי ללכת לגישור כי זה ייראה טוב במשפט. מה שלא אמר אבל אנחנו מבינים מצויין זה שהוא רוצה לקבל את האחוזים שלו כמה שיותר מהר. במקום לחכות שנה וחצי שנתיים, ואפילו יותר, למשפט ופסיקה, הוא יכול לקבל בתוך חודשים ספורים.
העו"ד של החברה מעוניין בגישור כנראה כי הוא מבין שיהיה לו קשה במשפט. אז אולי בהליך גישור יצליח להפחיד את העובד מספיק שיוותר על חלק מדרישותיו. הוא כנראה גם לא רוצה משפט כי אם המשפט יתפרסם, ומדובר בחברה גדולה, הפרסום לא יועיל לה. אני חושד שגם מנסים לסבך את העובד בהוצאות משפטיות הולכות וגדלות, בתקווה שייגמר לו הכסף או שיתייאש.
לגבי העובד מול ההנהלה צריך להבין שאין כבר מערכת יחסים כזו. זה לא גישור בין בעל ואשה שמתגרשים (כמובן עם כל הכבוד להם, להם בטח יותר קשה). העובד כבר מזמן לא רלוונטי. בצד של המעסיק עומדת מחלקה משפטית והעובד כשהוא בפני עצמו לא מזיז להם. ההנהלה מחקה אותו ולא מתעניינת בו. ההליך הוא לגמרי בין עורכי דין. 
לצפיה ב-'העו"ד,שלך לא צודק.בלשון המעטה.'
העו"ד,שלך לא צודק.בלשון המעטה.
17/06/2019 | 12:04
15
נכון שגישור מקצר הליכים,משמעותית.כל מה שכתבת-לא רלוונטי.
העובד אמור לבחור מגשר,לעצמו.גישור שצלח או לא-לא נותן כל יתרון במשפט.
לבד ממי שגוזר קופון.ומגשר שופט בדימוס-יקר מאוד.
לצפיה ב-'אגב-בכל גישור יש מערכת.של אינטרסים ורגשות'
אגב-בכל גישור יש מערכת.של אינטרסים ורגשות
17/06/2019 | 12:08
14
מגשר מיומן-יתור אותה.
אגב-יש גם גישור מטעם בית דין לעבודה.
ובכלל-בבית דין לעבודה יש נציגח ציבור;של העובד והמעביד.נטרלים לחלוטין.כך שאין כל טקטיקה בפנייה לגישור
לצפיה ב-'ועוד:הליך גישור לא מפחיד'
ועוד:הליך גישור לא מפחיד
17/06/2019 | 12:09
1
16
נהפוך הוא:הזדמנות מעולה לדבר.
קרא מעט על גישור
לצפיה ב-'תודה לך ולעו"ד יחייא על המידע והתובנות. לקחנו הכל לתשומת הלב'
תודה לך ולעו"ד יחייא על המידע והתובנות. לקחנו הכל לתשומת הלב
17/06/2019 | 14:47
8
לצפיה ב-'גישור בדיני עבודה ותפקיד המגשר בכלל'
גישור בדיני עבודה ותפקיד המגשר בכלל
( לעמוד שלי בתפוז )
16/06/2019 | 23:46
30
שלום דני, 
תפקידו העיקרי של מגשר איננו להציע הצעת פשרה, וגם לא לנסות לגרום לשני הצדדים להתפשר, אלא לסייע לצדדים שבאמת רוצים להתפשר - לעשות זאת.
בגישורים הטובים ביותר, המגשר מצליח להביא את המגושרים להציע בעצמם את ההצעות. אם זה לא הולך, המגשר יכול בהחלט להציע הצעת פשרה.
בנוסף מצופה מהמגשר להאיר למגושרים את המצב המשפטי (תוך הדגשה שאין בכך משום ייעוץ משפטי פורמלי למי מהצדדים), שכנראה יהיה הבסיס לפסיקה בבית המשפט, ולאור זאת יכול כל אחד לעשות את החשבון שלו האם כדאי לו לוותר על משהו כדי למנוע תביעה. יתכן שהעובד יתפשר (קצת) כדי לשמור על יחס טוב עם המעביד, או כדי להימנע מתביעה, או כדי לקצר הליכים כי הוא זקוק לכסף  וכד'.

לצפיה ב-'חוסר בעצמאות כלכלית '
חוסר בעצמאות כלכלית
07/04/2019 | 10:58
3
62
נקבע הליך גישור, אך מה קורה אם אחד הצדדים אין לו את
היכולת הכלכלית לקיים את עצמו (שכר נמוך)
הילדים בוגרים
לצפיה ב-'קושי כלכלי של אחד הצדדים'
קושי כלכלי של אחד הצדדים
( לעמוד שלי בתפוז )
07/04/2019 | 12:34
2
65
שלום וברכה, 
אשמח אם תבהיר/י יותר את השאלה.
מדוע שנושא הקושי הכלכלי לא יעלה על שולחן הגישור כמו כל הנושאים, ואולי ימצא שם את פתרונו? 
לצפיה ב-'קושי כלכלי'
קושי כלכלי
08/04/2019 | 06:28
1
52
ראשית תודה על המענה
המצב כיום שהמשכרות אינה מספיקה לצרכי המחיה
חסכונות מועטים גם לאחר החלוקה ישאר סכום לא גדול
בשל גילי אני לא רואה אפשרות לחפש עבודה אחרת
הילדים בוגרים לפי הבנתי איני זכאית למזונות
איזו הגנה בחוק יש לי או זכות בקשה באם בכלל במהלך הגישור
לצפיה ב-'ייעוץ'
ייעוץ
( לעמוד שלי בתפוז )
08/04/2019 | 09:50
48
עכשיו הבנתי את שאלתך. 
את צריכה פגישת ייעוץ עם עורך דין, בה תקבלי פירוט מקיף על כל זכויותייך, ייעוץ לגבי האפשרויות שבפנייך והמלצות להמשך.
אם תרצי, תוכלי להיוועץ בעורך הדין שלך באופן שוטף גם במהלך הגישור אצל המגשר.
לצפיה ב-'סכסוך עתיק '
סכסוך עתיק
05/03/2019 | 14:52
1
72
הבנאדם כבר החליף פלאפון, החליף כתובת
ואני עד היום חש צורך ליישב עימו את הדברים
יש לכם שירות שמאתר אנשים שאיתם מעוניינים לעשות את התהליך?
לצפיה ב-'סכסוך עתיק'
סכסוך עתיק
( לעמוד שלי בתפוז )
05/03/2019 | 19:11
48
שלום, 
נשמע שאתה מחפש חוקר פרטי, אז זה לא הפורום הנכון...
לצפיה ב-'מהי משמעות של פגישת מהו"ת?'
מהי משמעות של פגישת מהו"ת?
17/01/2019 | 08:52
2
72
תקנה 99, 100 או 101 קובעת שארגון צריך לשלוח לפגישת מהו"ת נציג שיש בסמכותו להחליט בענייו הנידון.
מישהו יכול להגיד לי איזו תקנה זאת בדיוק ותקנה של מה?
מה המשמעות שלה?
בתודה,
מרקו
לצפיה ב-'פגישת מהו"ת בהליך אזרחי (שאינו בדיני משפחה)'
פגישת מהו"ת בהליך אזרחי (שאינו בדיני משפחה)
( לעמוד שלי בתפוז )
17/01/2019 | 17:15
1
62
שלום וברכה, 
זו תקנה 99ז(ב) לתקנות סדר הדין האזרחי (בקיצור "תקנות סד"א"). 
לפי התקנה, אם ארגון ("תאגיד") הוזמן לפגישת מהו"ת, יתייצב מטעמו של הארגון נציג מטעמו שהוא בעל תפקיד הבקיא בפרטי התביעה, ומוסמך להחליט בדבר העברת התביעה לגישור (כלומר בסוף פגישת המהו"ת שהיא פגישת גישור ראשונית, תצטרכו להחליט האם אתם מסכימים להעברת התביעה לגישור ולהמשיך בהליך גישור, או שאתם מבקשים לדון בתביעה בבית המשפט).
הנציג של הארגון שמתייצב לפגישת המהו"ת, יכול להגיע עם עורך דין מטעם הארגון.
לצפיה ב-'לצייןמשפגיש מהו"ת ראשונה-חינמית'
לצייןמשפגיש מהו"ת ראשונה-חינמית
18/01/2019 | 11:43
33
אם תחלחטו על גישור-תשלמו על פי תעריף שנקבע.
המגשר יבחר מתוך רשימה קיימת או שתבחרו מגשר שמקובל עליכם.
לצפיה ב-'האם ניתן להפסיק תהליך גישור? '
האם ניתן להפסיק תהליך גישור?
14/01/2019 | 15:06
6
105
היי,
 התחלנו תהליך גישור ואין הסכמה ביננו זה רק גורם לויכוחים מיותרים ולעוגמת נפש.
 רציתי לדעת מה קורה אם מפסיקים תהליך גישור באמצע? מה קורה לגבי מה שנאמר בהליך הגישור האם יש תוקף בבית הדין? מבולבלת מאד גם ככה הסיטואציה קשה לי .  אין לי רצון לשלום בית רוצה לסיים את ההליך כמה שיותר מהר מה עושים מכאן?

לצפיה ב-'הפסקת תהליך גישור וחסיון ההליך'
הפסקת תהליך גישור וחסיון ההליך
( לעמוד שלי בתפוז )
14/01/2019 | 17:24
5
55
שלום נעמי, 
צר לי שההליך אינו מצליח. 
מותר להפסיק הליך גישור בכל עת ואין צורך בהסבר או הצדקה. ההליך חסוי ותוכנו לא יוצג בערכאות. אך לגבי רצונך "לסיים כמה שיותר מהר" - הדרך הטובה לכך היא גישור... כי מאבק בבית המשפט או בית הדין יקח הרבה יותר זמן ויעלה הרבה יותר כסף.
אז מה עושים? לדעתי מחפשים מגשר אחר ומנסים שוב. כמו אצל כל בעל מקצוע, כמו עורך דין או פסיכולוג - הכל תלוי באדם. ומה שלא הצליח מגשר אחד - יכול שיצליח חברו.
עוד אפשרות היא שעורכי הדין שלכם ינהלו ביניהם מו"מ להסכם. אבל זה יקר יותר ובדרך כלל גם ארוך יותר, ונוטה יותר להסתבך. גישור עדיף.
אני שומע מדברייך שכבר אין לך כוח לזה... אך האם יש לך כוח למלחמה ארוכה? 
לצפיה ב-'אכן-"כימיה"עם המגשר-הבסיס.אלא שיש'
אכן-"כימיה"עם המגשר-הבסיס.אלא שיש
15/01/2019 | 07:00
4
48
עוד אפשרות.ניתן לפנות בבקשה לישוב סכסוך,למדור לישוב סכסוכים הצמוד לבית המשפט למשפחה ולרבני.להגיש בקשה לישוב סכסוך.אין צורך בעורכי דין.תוזמנו ל4 שעות שיחה,שהן חובה.(טרום הגשת תביעות).
בסיכומן-תבחרו את הדרך המתאימה לכם.
אוליי זה הפתרון המתאים לך?
מובן שיש תור ובכל בית משפט,זמן ההמתנה שונה.
לצפיה ב-'הליך יישוב סכסוך'
הליך יישוב סכסוך
( לעמוד שלי בתפוז )
15/01/2019 | 20:21
3
49
אכן, גם זו אפשרות.
החובה היא רק השעה הראשונה. 3 השעות הנוספות הן רשות, אם שני הצדדים מעוניינים בכך. 
לצפיה ב-'תודה.זה לא כל כך ברור'
תודה.זה לא כל כך ברור
16/01/2019 | 06:25
2
40
מעצם החוק.מכל מקום-עוד אפשרות.
לצפיה ב-'זה סה"כ עוד תהליך של גישור'
זה סה"כ עוד תהליך של גישור
16/01/2019 | 09:52
1
44
רק שבחסות בית המשפט.
לצפיה ב-'ממש לא.זה לא גישור ולא דומה.'
ממש לא.זה לא גישור ולא דומה.
17/01/2019 | 06:35
39
קביעה שגויה.
זה הליך בו שומעים את בני הזוג ומסבירים להם זכויות חובות ודרכי פעולה.
בסיום ההליך-הם בוחרים את הדרך:גישור או תביעות משפטיות כאלו ואחרות.
לצפיה ב-'אירוח בנושא הוספת מרפסות בבתים משותפים'
אירוח בנושא הוספת מרפסות בבתים משותפים
08/01/2019 | 10:08
8

ביום ג', 15.1, בשעות 20:00-22:30, נארח בפורום תמ"א 38 את מר עידו גרינברג, מנכ״ל חברת נירים.

על האירוח

הוספת מרפסות בבתים משותפים באמצעות בניה בטכנולוגיה מתקדמת הכוללת עבודות מיוחדות בפלדה, תוספות בניה, הוספת מרפסות למבנים קיימים, עבודות גמר, חשמל, שימור ושיקום.

על המתארח

עידו גרינברג, מנכ״ל חברת נירים, בעל ידע עשיר וניסיון של למעלה מ- 10 שנים בתחום הבנייה, בדגש על עבודות פלדה מיוחדות.
מוביל בהצלחה ובמקצועיות את חברת נירים המתמחה בבניה בטכנולוגיה מתקדמת הכוללת עבודות מיוחדות בפלדה, תוספות בניה, הוספת מרפסות למבנים קיימים, עבודות גמר, חשמל, שימור ושיקום, והכל בתהליך קצר ומקצועי המבטיח תוצאה איכותית ואחריות לאורך שנים רבות.
לחברה לקוחות רבים וניסיון רב בבנייה במבנים קיימים, מגדלים ומבנים ציבוריים בכל רחבי הארץ, והיא מובילה בבניית קונסטרוקציית פלדה עם למעלה מ-500 מרפסות בשנה.
כחלק מחזונה לספק מענה איכותי ומקיף לכל אורך הדרך - תוכלו למצוא בחברה מחלקת רישוי ותכנון, הנדסה, תפעול, ביצוע ושירות לקוחות. 

העלו את שאלותיכם על גבי שרשור זה כבר עכשיו!

לצפיה ב-'גישור גירושין '
גישור גירושין
11/12/2018 | 14:01
2
75
התחלנו בגישור פרטי אצל עו״ד מגשרת ובעלי החליט אחרי הפגישה הראשונה שהוא רוצה לבוא עם עו״ד לפגישות גישור ואני לא רוצה עו״ד
האם אפשר לעשות גישור כשצד אחד מיוצג והשני לא אם אני הצד שלא מיוצג ואני מסכימה לכך?

אני לא אחתום על ההסכם לפני שאעביר אותו לעיונו של עו״ד מטעמי פשוט לא צריכה או רוצה לשלם לעו״ד שיתלווה אליי לגישור 
לצפיה ב-'כשאחד הצדדים מבקש להביא עו"ד לפגישת גישור'
כשאחד הצדדים מבקש להביא עו"ד לפגישת גישור
( לעמוד שלי בתפוז )
11/12/2018 | 15:00
69
שלום יעל, 
אני מבין מדברייך שאת מסכימה לסידור הזה, שבעלך יגיע מיוצג ואת לא. אם כך - זה אפשרי (לא בטוח שנכון מצד המגשר לעשות זאת, אבל זו כבר שאלה אחרת). אך האם זה כדאי לך? האם לא תרגישי יותר ביטחון להגיע מיוצגת? 

לצפיה ב-'מאחר וגישור נעשה מרצון חופשי'
מאחר וגישור נעשה מרצון חופשי
13/12/2018 | 11:36
53
אינך מסכימה-לא יביא עו"ד.הבאת עו"ד תעמיד את בעלך בעליונות.
וביחס לבעלך-מגשר מיומן ידע להסביר הכל,בדרך שיבין.
לצפיה ב-'גישור גירושין '
גישור גירושין
11/12/2018 | 15:15
1
49
האם המגשר יכול / צריך להתנגד לכך? 
אני משכילה מבעלי, יודעת להתבטא ומבינה מה קורה סביבי והוא פחות יודע להביע את עצמו אז כרגע יחסי הכוחות גם כן לא זהים 
לצפיה ב-'נוכחות עו"ד בפגישת גישור - המשך'
נוכחות עו"ד בפגישת גישור - המשך
( לעמוד שלי בתפוז )
12/12/2018 | 09:49
42
יתכן שהמגשר יתנגד, אבל אין לו חובה להתנגד, שהרי נתת מרצון את הסכמתך להגיע בלי ייצוג. אם זו החלטתך - נסי ותראי, מה יש לך להפסיד? 
לצפיה ב-'מה עושים כשלא יכולים לראות את הצד השני בגישור '
מה עושים כשלא יכולים לראות את הצד השני בגישור
09/12/2018 | 16:37
1
65
אני בתהליך של גירושים מבעלי. הוא רוצה ממני הורות משותפת ואני רוצה היפרדות מלאה. אני לא סובלת את המחשבה שהילדים יהיו אצלו אפילו את המעט זמן שהחוק אמור לאפשר לו. הילד הקטן שלנו בן שנתיים. אחרי שהוא עשה את הכל אני פשוט לא יכולה לחשוב שהוא נשאר איתו לבד. הוא היה אבא מאוד לא אחראי וקשה אפילו לקרוא לו אבא. 
הוא רוצה תהליך גישור כדי שאני ארד מהדרישות שלי, ואני פשוט לא עומדת בזה נפשית במפגשים איתו ובשיחות איתו ובדינמיקה שנוצרת מהמפגשים. אני בטוחה שבעתיד הוא ישיג את המטרה שלו לשלם מזונות אם בכלל ואחרי זה הילדים יהיו רק אצלי. אין לי משאבים להתייעץ יותר מדי עם עורכי דין, איך מתמודדים נפשית עם התהליך? 
לצפיה ב-'לראות את הצד השני בגישור'
לראות את הצד השני בגישור
( לעמוד שלי בתפוז )
09/12/2018 | 21:44
62
שלום וברכה, 
קודם כל אציין לשבח את הכותרת שבחרת, על המודעות לכך שלמטבע יש כמעט תמיד (או תמיד?) שני צדדים והאחריות שאת לוקחת על עצמך בעניין.
כדי להשיב לך הייתי מנסה קודם להבין איתך יותר לעומק: מה בבעלך מעורר בך כזו התנגדות? מה המטרות שלך בתהליך? ועוד שאלות שמצריכות שיחה.

לצפיה ב-'פגישה שניה במהו"ת'
פגישה שניה במהו"ת
09/12/2018 | 15:31
2
36
הי
בן זוגי לשעבר התחלנו תהליך ביחידת הסיוע, בעיקר כדי לחסוך בעלויות של גישור וכו'.
העוס המליצה לכל אחדמואחת מאיתנו להתייעץ עם עוד לפני הפגישה השניה, בה תהיה נוכחת גם עוד מטעם המרכז.
בייתי אצל עוד מסכימה שעובדת עם נעמת והיא המליצה לי שכדאי שיהיה לכל אחד מאיתנו עוד שייצג אותו בכלל וגם בפגישה השניה עצמה, כדי לייעל את התהליך.
למי שיש נסיון בזה, מה אתם אומרים?
בפגישה שהיתה הרגשתי שיש 
1. הרבה אמוציות בינינו 
2. לא הרגשתי שאני מייצגת את עצמי ואת צרכיי בצורה טובה מספיק 
מהבחינה הזו נראה לי שהעוד תעזור לי אם תהיה נוכחת בפגישה. מצד שני לא רוצה שיתפתח פה איזו מלחמה...
לצפיה ב-'האם כדאי להגיע עם עו"ד לפגישת גישור'
האם כדאי להגיע עם עו"ד לפגישת גישור
( לעמוד שלי בתפוז )
09/12/2018 | 20:58
26
שלום היילילו,
שאלה טובה. אכן נוכחות עורכי דין בגישור יכולה להקצין את העמדות ולייצר אווירה של ויכוח. מצד שני לפעמים עורכי הדין יכולים דווקא לסייע (תלוי בהם), למשל כשאחד הצדדים מתקשה לקבל החלטה או לוותר, ועורך דינו מסביר לו שלאור נסיונו והידע המשפטי שלו חבל להיכנס למלחמה מיותרת (חלק מתפקידו של עורך דין הוא לסייע ללקוחו "לבחור את מלחמותיו" ו"להוריד אותו מהעץ" כשצריך).
אם העובדת הסוציאלית היא גם מגשרת, יתכן שתדע להשתמש בנוכחות עורכי הדין באופן מועיל.
בנוסף אם בן-זוגך מתכוון להגיע עם עורך דין, זו זכותו, ואז בוודאי שכדאי גם לך. 
כתבת גם שחשת שלא הצלחת לייצג את עצמך די טוב, אז עורך דין יוכל לסייע לך.
בהצלחה!
לצפיה ב-'גשו לגישור.זול נגיש ומהיר'
גשו לגישור.זול נגיש ומהיר
13/12/2018 | 11:38
8
לצפיה ב-'פגישה שניה במהו"ת'
פגישה שניה במהו"ת
09/12/2018 | 15:33
16
לצפיה ב-'אירוח בנושא הפקדות סוף שנה - טיפים והמלצות ליועצי המס'
אירוח בנושא הפקדות סוף שנה - טיפים והמלצות ליועצי המס
07/12/2018 | 14:55
1

ביום ה', בתאריך 13/12/18, בין השעות 20:00-22:00, נארח בפורום את נדב טסלר, מנהל המוצר באגף השיווק של מנורה מבטחים פנסיה וגמל

על האירוח

החל משנת 2017 חייבים עצמאים לבצע הפקדות לחיסכון הפנסיוני. מעבר לחובה החוקית, הפקדות אלו מזכות אותם בהטבות במס. במסגרת האירוח נדון בסוגיות פנסיוניות לקראת תום שנת המס ונעלה טיפים והמלצות.

על המתארח

נדב טסלר, מנהל המוצר במנורה מבטחים, מרצה במכללת נתניה ובעל הבלוג פנסיוני, להבין את הפנסיה. יענה על שאלותיכם בנושא החיסכון הפנסיוני, הערכות להפקדות במסגרת פנסיית חובה לשכירים ועצמאים.

העלו את שאלותיכם על גבי שרשור זה כבר עכשיו!

מנהל/ת הפורום

אודות:
אורי דון יחייא, עורך דין ומגשר מוסמך, מומחה לענייני משפחה, גירושין, ירושות וצוואות מעל 15 שנים. בעל תואר שני במשפטים ובפילוסופיה. כעורך דין, אורי מייצ
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
עו"ד אורי דון יחייא

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו