לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום גישור

פורום גישור נועד להנגיש מידע על הגישור שהוא אחד הכלים היעילים והידידותיים לפתרון סכסוכים בהדברות. הטרנד הלוהט הוא גירושין באמצעות גישור שקיבל תנופה עם החוק ליישוב סכסוכים במשפחה, אך הגישור מתאים כמעט לכל סוגי הסכסוכים הקיימים שמגיעים לבתי משפט, בתי הדין או בוררות מכל הסוגים. אנו מעוניינים לקדם את הליך הגישור כאופציה מועדפת לפתרון סכסוכים מכל הסוגים המיטיבה עם הצדדים. הסכם גישור ניתן להגיש לאישור ערכאה שיפוטית למתן תוקף פסק דין. מנהל הפורום הוא טו"ר ומגשר טוביה לרנר, המתמחה בין השאר בדיני משפחה ומייצג לקוחות בבתי הדין ובבוררויות. אחת האפשרויות בפרקטיקה זו היא גישור לגירושין. כאשר הגישור מבשיל להסכם מפורט הצופה פני עתיד בין הצדדים, המגשר קובעה מועד אישור הסכם ומועד סידור גט. במידה שהצדדים מעוניינים לאשר את ההסכם בבית הדין הרבני – האישור וסידור הגט יהיו באותו המועד והצדדים יתחילו ויסיימו את ההליך בבית הדין באותו יום. וכך מתפוגג לו המיתוס על מדורי גיהינום בהליך הגירושין בבית הדין.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום גישור

פורום גישור נועד להנגיש מידע על הגישור שהוא אחד הכלים היעילים והידידותיים לפתרון סכסוכים בהדברות. הטרנד הלוהט הוא גירושין באמצעות גישור שקיבל תנופה עם החוק ליישוב סכסוכים במשפחה, אך הגישור מתאים כמעט לכל סוגי הסכסוכים הקיימים שמגיעים לבתי משפט, בתי הדין או בוררות מכל הסוגים. אנו מעוניינים לקדם את הליך הגישור כאופציה מועדפת לפתרון סכסוכים מכל הסוגים המיטיבה עם הצדדים. הסכם גישור ניתן להגיש לאישור ערכאה שיפוטית למתן תוקף פסק דין. מנהל הפורום הוא טו"ר ומגשר טוביה לרנר, המתמחה בין השאר בדיני משפחה ומייצג לקוחות בבתי הדין ובבוררויות. אחת האפשרויות בפרקטיקה זו היא גישור לגירושין. כאשר הגישור מבשיל להסכם מפורט הצופה פני עתיד בין הצדדים, המגשר קובעה מועד אישור הסכם ומועד סידור גט. במידה שהצדדים מעוניינים לאשר את ההסכם בבית הדין הרבני – האישור וסידור הגט יהיו באותו המועד והצדדים יתחילו ויסיימו את ההליך בבית הדין באותו יום. וכך מתפוגג לו המיתוס על מדורי גיהינום בהליך הגירושין בבית הדין.

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 ברוכים הבאים לפורום גישור העוסק בפתרון סיכסוכים באמצעות גישור. מדובר כמובן בסכסוכי משפחה וגירושין, אך לא רק. הגישור הוא כלי יעיל מאד לפתרון שלל סכסוכים בין הצדדים, כמו נזיקין, ביטוח, שכנים, צרכנות, נדל"ן, ירושה, עסקים, ועוד... בכולם הפתרון הגישורי עשוי להיות טוב יותר לשני הצדדים מפתרון שיפוטי, או בוררות. אנו נשמח להרחיב אופקים במענה לשאלות הגולשים. יש לשמור על שפה נקיה המכבדת את הבריות ואת הכותב, להמנע ממודעות פרסום וקידום ולפעול לפי כל כללי התקנון של תפוז.
 פורום גישור נועד להנגיש מידע על הגישור שהוא אחד הכלים היעילים והידידותיים לפתרון סכסוכים בהדברות. הטרנד הלוהט הוא גירושין באמצעות גישור שקיבל תנופה עם החוק ליישוב סכסוכים במשפחה, אך הגישור מתאים כמעט לכל סוגי הסכסוכים הקיימים שמגיעים לבתי משפט, בתי הדין או בוררות מכל הסוגים. אנו מעוניינים לקדם את הליך הגישור כאופציה מועדפת לפתרון סכסוכים מכל הסוגים המיטיבה עם הצדדים. מנהל הפורום הוא טו"ר ומגשר טוביה לרנר, שמייצג לקוחות בבתי הדין ובבוררויות. אחת האפשרויות בפרקטיקה זו היא גישור לגירושין. כאשר הגישור מבשיל להסכם מפורט הצופה פני עתיד בין הצדדים, המגשר קובעה מועד אישור הסכם ומועד סידור גט. במידה שהצדדים מעוניינים לאשר את ההסכם בבית הדין הרבני – אישור וסידור גט יהיו באותו המועד והצדדים יתחילו ויסיימו את ההליך בבית הדין באותו יום. 
המשך >>

לצפיה ב-' פורומים נפתחים מחדש '
פורומים נפתחים מחדש
( לעמוד שלי בתפוז )
15/05/2017 | 12:33
2
  סובלים מכאב כרוני ואין לכם את מי לשתף?
פורום כאב עצבי וכאב כרוני נפתח מחדש על מנת לדבר על ההתמודדות ולקבל תמיכה אחד מהשני!

צריכים ייעוץ לגבי זכויות יוצרים או מפתחים מוצר חדש?
פורום קניין רוחני ופטנטים נפתח מחדש לכל היזמים שבנינו, היכנסו ושאלו את המומחה!

המשך גלישה נעימה
לצפיה ב-'כמה צריכה לשלם'
כמה צריכה לשלם
11/05/2017 | 09:50
1
25
שלום. במקרה של פרידה בהסכמה והבעל מסכים לעזוב את הבית ולגור בשכירות,
(לא הייתה שום סיבה חוץ מאשר שהאישה רוצה שקט נפשי ושלווה), בכמה האישה מחוייבת לפי החוק להשתתף העלות השכירות של דירת הבעל(הפרוד).תודה.
לצפיה ב-'אין חוק יש פסיקה ותקדימים.'
אין חוק יש פסיקה ותקדימים.
21/05/2017 | 11:25
2
נקרא"שכר דירה ראוי"-מחצית משכר  הדירה לו דירת מגוריהם היתה מושכרת.
לצפיה ב-'בירור על גישור'
בירור על גישור
07/05/2017 | 15:49
3
20
השכן שלי מנסה לסחוט ממני כסף תמורת הסכמה לתוספת בניה של הדירה שלי. האם הגישור יכול להרגיע אותו?
לצפיה ב-'לא נתת הרבה פרטים.'
לא נתת הרבה פרטים.
07/05/2017 | 16:52
2
12
יש מקרים שעבור תוספת הבניה שלך,עליך לשלם לו.למשל:תמורה לגג,שטח משותף וכדומה.
במה דברים אמורים?
נראה לך שהשכן מתכונן לתבוע?מה בדיוק?
תוסיף פרטים כדי שיהיה יותר ברור.

לצפיה ב-'לא נתת הרבה פרטים'
לא נתת הרבה פרטים
10/05/2017 | 17:49
1
11
תני בבקשה למנהל הפורום לענות! הוא יחליט אם זה מספיק פרטים או לא
לצפיה ב-'סליחה.פורום הוא מקום פתוח וכל אחד יכול'
סליחה.פורום הוא מקום פתוח וכל אחד יכול
10/05/2017 | 18:06
6
לענות.
איש לא מונע ממנהל הפורום לענות לך.
לצפיה ב-'שלום. אני מניח כי לא ניתן לפרט מידי על מנת לקבל ייעוץ פרטני.'
שלום. אני מניח כי לא ניתן לפרט מידי על מנת לקבל ייעוץ פרטני.
27/04/2017 | 10:08
1
1544
לכן, אשמח לדעת עקרונית באיזה אופן עליי לפנות ולקבל גישור בעניין עסקי,
פירוק שותפות בעסקי המזון.
האם ניתן לפתור ללא הליך משפטי או מדובר בבזבוז זמן? האם כל הצדדים צריכים להביע הסכמה? מעל 2 גורמים

תודה.
לצפיה ב-'פירוק שותפות בגישור'
פירוק שותפות בגישור
27/04/2017 | 11:11
22
שלום אורן
פירוק שותפות, כמו כל סכסוך אחר, מתאים לגישור כמו כפפה ליד. אם יש הליך שאינו כרוך בבזבוז זמן וכסף ויכול להביא לפתרון המצב שנוצר, זה גישור.
מכיוון שהגישור אינו הליך שמנסה לחקות באיזושהי צורה את בית המשפט ואין בו שופטים, הוא מבוסס על הסכמות בין כל הצדדים המגושרים. ללא הסכמות אין חתימה על הסכם, מטבע הדברים, אבל הגעה להסכמות היא לב ליבו של הגישור.
חפש באינטרנט מגשר/ת עסקי ופנה אליו/ה. בהצלחה
לצפיה ב-'סכסוך עם השכנים'
סכסוך עם השכנים
20/04/2017 | 13:41
3
32
שלום,
לצערי זה נפוץ מאוד אצלנו, כבר בלתי נסבל
כמובן שזה בענייני כסף, אבל התחיל בכך ששכן (לא ברמה הכי גבוהה) עושה עם המחסן שהוא של כולם ועם המעבר הצר למעלית מה שהוא רוצה. אפשר לפזר חפצים שלך מחוץ לדירה הפרטית?
יש מולו ומול שכן נוסף מבוגר ריבים כבר תקופה ארוכה
התוצאה היא- אינם משלמים דמי וועד בית. מה עושים?
לצפיה ב-'כותבים לו מכתב רשום,א לא נענה-'
כותבים לו מכתב רשום,א לא נענה-
21/04/2017 | 09:25
14
פונים לגישור במרכז הקהילתי הקרוב,או תובעים אצל האחראי על הבתים המשותפים(טאבו),שלו או לה,סמכות שיפוטית.
לצפיה ב-'שכן שלא מבחין בין שטח פרטי לשטח משותף'
שכן שלא מבחין בין שטח פרטי לשטח משותף
( לעמוד שלי בתפוז )
21/04/2017 | 16:29
1
35
במקרה של שכן שלא מבחין בין שטח פרטי לשטח משותף ועושה בשטח משותף כבתוך שלו תוך הפרעה לשכנים ולעיתים לא מבין כלל מה לא בסדר בהתנהלותו... מומלץ לפנות למגשר ודרך המגשר לפנות אליו ולהזמין אותו לגישור. יש שירותי גישור קהילתיים ומרכזי גישור של עיריות או מגשר מקצועי פרטי. במידה והגישור לא מצליח, או אפילו לא מתחיל מחוסר היענות ליוזמה יש לקבל ייעוץ משפטי באגודה לתרבות הדיור בנוגע לכלים משפטיים ויש כאלה (וועדי בתים מקבלים את השירות חינם תמורת דמי חבר סמליים). בכל מקרה מומלץ לתעד את המטרד למניעת חילוקי דעות על עובדות.
לצפיה ב-'אנסה לקבל ייעוץ משפטי,תודה!'
אנסה לקבל ייעוץ משפטי,תודה!
24/04/2017 | 12:32
6
לצפיה ב-'חג שמח'
חג שמח
( לעמוד שלי בתפוז )
10/04/2017 | 14:14
16

חג פסח כשר ושמח לכל הגולשים ולכל עם ישראל

יש לציין שחשוב יותר להגיע לליל הסדר בשמחה אחווה ורעות גם אם זה על חשבון ויתור על חלק מהניקיונות, חלק מהתפריט, או בדיקה יסודית של כל פינה ופינה שלא מכניסים לשם דברי מאכל במשך כל השנה, וליתר זהירות גם מבטלים את החמץ שלא מצאנו. הרי אין טעם להיכנס לחג החירות באפיסת כוחות ולהירדם על השולחן. איזה חירות היא זאת?

חשוב גם להשתחרר מכל השעבודים לכבוד חג החירות. מהשעבוד לעבודה, - זה מובן מאליו. מהשעבוד ל"מה יגידו?" ולהיות אתם עצמכם, אחרת אין אתם באמת בני חורין. והכי חשוב - להשתחרר מן ההתמכרויות שלנו כי בלי זה אנו לא באמת בני חורין, אלא משועבדים לפרעו שיצרנו לנו במו ידינו! הבורא יצר את האדם ונטע לו גן עדן מקדם ושם שם את האדם אשר ברא לעבדה ולשמרה... את הגיהינום יצרנו לנו במו ידינו... אז זה הזמן להשתחרר מכל זה כולל האגו הארור שהורס כל חלקה טובה.

מומלץ מאד לכבות את כל מכשירי התקשורת למיניהם ולסוגיהם ולהיות כל כולנו עם אלה שאנו חוגגים איתם את החג. כך פשוט להיות זה עם זה ללא הפרעות מהנייד, הקווי, מדיה אלקטרונית וכתובה, ללא חדשות כאילו טסתם לחו"ל לאפריקה או יערות הגשם, ואין לכם קליטה. כך פשוט מבלי לאפשר לאף אחד להפריע ולהסיח את דעתנו מבני שיחנו. אלה דברים פשוטים שחלקינו כבר שכחנו את טעמם. אז זה הזמן לפרגן לעצמנו ולהיזכר איך זה פעם היה כה פשוט לאהוב ולחגוג זה עם זה עם קרובים וידידים רעים ואחים.

אולי לשם שינוי אחרי החג יהיה צורך בפחות תביעות ופחות גישורים. לו יהי...

טוביה לרנר, מנהל פורום גישור

לצפיה ב-' חג שמח מתפוז '
חג שמח מתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
09/04/2017 | 17:04
1
חג פסח שמח וכשר לכולם 

בברכה,
תפוז אנשים
לצפיה ב-'שאלה לגבי גירושין'
שאלה לגבי גירושין
29/03/2017 | 13:43
3
56
שלום,
איך אפשר להתגרש ללא הצורך להגיע לבית הדין הרבני? האם הגישור מאפשר פתרון כזה? תודה
לצפיה ב-'אם אתם מגיעים להסכמה משותפת'
אם אתם מגיעים להסכמה משותפת
29/03/2017 | 15:50
1
33
בכל העניינים השנויים במחלוקת עליכם לנסח הסכם בכתב ( רצוי מאוד בעזרת עורך דין), ולאשר אותו בבית משפט למשפחה. כל שנותר הוא לפתוח תיק ברבנות ולקבוע תור לקבלת הגט.
לצפיה ב-'אם שניכם יהודים-אין אפשרות לדלג'
אם שניכם יהודים-אין אפשרות לדלג
29/03/2017 | 19:20
49
על בית הדין הרבני.גם אם נשאתם בחו"ל.
לצפיה ב-'גירושין בהסכמה, איך? ובמי להיעזר?'
גירושין בהסכמה, איך? ובמי להיעזר?
( לעמוד שלי בתפוז )
30/03/2017 | 20:56
31
ערב טוב עידן,

גירושין לרוב זה פירוד מאד מורכב שגורר אחריו יחסי גומלין וקשר כלשהו בין הצדדים לשנים ארוכות לאחר הפירוד, וזו מלאכה לבעלי מקצוע שיודעים להנחות את המשא ומתן ולנסח את ההסכם. ככל שהצדדים שואפים והמגשר מסוגל - ניתן להגיע להסכם ברור, חד, יציב ולא נפיץ עם סעיפים שלא יגררו ויכוחים אין סופיים על משמעותם, גישורים נוספים ותביעות. זה לא נדיר שבני זוג שעושים את ההסכם לבד, מגיעים אלי לאחר כמה שנים של סבל מיותר.

כאשר אני מגשר, אני מעדיף לא לנסח הסכם כלל אם הצדדים לא באמת בשלים להתחייב להסכם יציב שמייצר פתרונות ולא מחולל סכסוך בהמשכים.

להסכם גירושין ממוצע יש כ-10 פרקים שמתחלקים להרבה סעיפים ותת סעיפים בסביבות 50 במקרים הפשוטים. ההסכם צריך לצפות פני עתיד ולקחת בחשבון שינויים צפויים ומנגנונים לפתרון בעיות ושינויי מצב שלא ניתן לצפות מראש. זו מלאכה לבעלי מקצוע מנוסים עם הכשרה מתאימה, כושר תרגום הסכמות לסעיפי חוזה ברורים וחד משמעיים וכושר ניסוח הכרחי. מגשרי משפחה שעברו קורס גישור, קורס גישור משפחה, קורס פרקטיקום והתנסות בגישורים בכלל וגישורי משפחה בפרט יודעים בד"כ את העבודה.

טוענים רבניים, מטפלים זוגיים, עורכי דין משפחה, עובדים סוציאליים, פסיכולוגים, וכד' – כל אלה יכולים למנף את המיומנויות שלהם לטובת הגישור אם הגישור הוא שבוער בעצמותם. אבל לעיתים כאשר הם לא בדיוק מגשרים באופיים, מיומנויות אלה יכולות גם להפריע להם במלאכת הגישור. לכן כדאי לברר למי אתם פונים. מגשר שעבר קורס בסיסי ללא קורסי פרקטיקום ומשפחה, לא יכול לגשר לגירושין לענ"ד.

בגישורים שלי שמסתיימים בהסכם, אני קובע מועד אישור הסכם וסידור גט באותו יום. המועדים שאני מקבל במסגרת האילוצים של יומן בתי הדין הם בד"כ תוך 3 עד 5 שבועות מיום הגשת הבקשה. פחות מיום אחד בבית הדין לבני זוג יהודים – אני לא מכיר אפשרות כזאת. אני גם לא מכיר ערכאה שיפוטית יעילה מזו שתיארתי לעיל. 

לצפיה ב-'הליך גישור משולב'
הליך גישור משולב
26/03/2017 | 15:01
7
44
מתי הכי מתאים לפנות להליך גישור משולב- כלומר באיזה שלב של הסכסוך?
לצפיה ב-'אם בחרתם בגישור -ואתם בעד גישור משולב'
אם בחרתם בגישור -ואתם בעד גישור משולב
26/03/2017 | 15:44
3
36
הרי שיש להתחיל בגישור משולב.
אגב-זו "המצאה" די חדשה,כך שאין עדיין סטטיסטיקה של תוצאות.
אישית-סבורה כי גישור אמור להיות גישור פרופר ובמידת הצורך,נעזרים בבעלי מקצוע
נוספים ,כמו:אקטואר,פסיכולוג,יועץ פנסיוני,יועץ לכלכלת המשפחה וכו'.
לצפיה ב-'גישור משולב'
גישור משולב
26/03/2017 | 17:14
2
26
יש מנהל לפורום!!
לצפיה ב-'נכון,אלא שהפורום הוא ציבורי,פתוח לכל הגולשים'
נכון,אלא שהפורום הוא ציבורי,פתוח לכל הגולשים
26/03/2017 | 18:33
1
11
לצפיה ב-'ועדיין מנהל הפורום הוא הסמכות ולו אני אקשיב '
ועדיין מנהל הפורום הוא הסמכות ולו אני אקשיב
27/03/2017 | 10:13
13
לצפיה ב-'הגישור המשולב.'
הגישור המשולב.
( לעמוד שלי בתפוז )
27/03/2017 | 00:04
2
31

גישור משולב נחוץ כאשר מדובר בסכסוך (משפחה בדרך כלל) מורכב מאד עתיר נכסים ומטענים רגשיים שדורש טיפול רב צדדי ע"י מומחים שונים בתחומים רבים. ברובם ככולם של המקרים אפשר להסתפק בגישור הרגיל תוך התייעצות עם מומחים שהגישור מאפשר ומעודד. חסרונו העיקרי של הגישור המשולב הוא בעלותו היקרה. לכן הוא מתאים רק לסכסוכים מורכבים מאד ועתירי נכסים או מחזורים פיננסיים אשר מצדיקים את העלות.
לצפיה ב-'גישור משולב'
גישור משולב
27/03/2017 | 10:12
1
22
תודה רבה 
לצפיה ב-'מנהל הפורום הוא מגשר כמו הרבה אחרים.'
מנהל הפורום הוא מגשר כמו הרבה אחרים.
29/03/2017 | 10:09
16
תקשיב למי שתבחר.ענינך בלבד.
לצפיה ב-'סכסוך עסקי'
סכסוך עסקי
26/03/2017 | 16:50
11
27
צהריים טובים,
הייתי רוצה לדעת למה עדיף גישור בסכסוך עסקי? למה לא לבקש פסק דין מחייב?
לצפיה ב-'אז ככה:זמן יקר,כסף לעורכי דין ואגרות בית משפט,'
אז ככה:זמן יקר,כסף לעורכי דין ואגרות בית משפט,
26/03/2017 | 18:40
16
מהירות ויעילות,הצדדים יכולים להביע את עצמם באריכות-שלא כמו בבית המשפט,אוירה נעימה,אפשרות סבירה ליחסי עבודה בעתיד,קרי:ערוץ תיקשורת.
ואלו רק חלק,לעניות דעתי-חשובים ומספיקים.לא כך?
לצפיה ב-'יתרונות בגישור עסקי על פני הליך משפטי'
יתרונות בגישור עסקי על פני הליך משפטי
( לעמוד שלי בתפוז )
26/03/2017 | 22:26
9
20

ערב טוב גידי,
חוץ מיעילות, עלות, זמן, וכו' שכולם לטובת הגישור יש עוד שורה ארוכה של יתרונות. הליך הגישור בניגוד לבוררות מאפשר לצדדים לכתוב את פסק הדין שלהם בעצמם כאשר המגשר יכוון אותם לבחון את כל התוצאות לטווח ארוך של כל החלטה. ההליך בגמישותו המדהימה מיועד לעמוד על משמעות כל החלטה בכל סעיף בהסכם בין הצדדים לכל טווחי הזמן הרלוונטיים תוך שאיפה להתחשב בצרכים ואינטרסים של כל הצדדים ולקחת אותם בחשבון ככל האפשר. גמישות ההליך מאפשרת להתעלם מהפרות חוק שוליות של מי מהצדדים, דבר שלעיתים קשה להשגה בבית משפט. לדוגמא סכסוך בין בעלי מניות שמגיעה לערכאה שיפוטית בדלתיים פתוחות עלול לגרום נזק לכל הצדדים, או לחלק מהם מבלי להועיל בכך לאחרים. תוצאה זו מקטינה באופן טבעי את העוגה כולה וכולם סופגים את הנתזים. לעיתים פרסום פסק דין לבדו עלול לגרום נזק ויש להימנע ממנו, או למנף את ההימנעות מהפרסום לתועלת המו"מ.

ככלל - חרב המשפט היא חדה ולעיתים חותכת את הטלית בין השניים האוחזים בה כך שמותירה לכל אחד את הטפל ממרכיביה ואת החלקים החשובים לו ביותר מעבירה לצד שכנגד כאשר לעיתים לאותו צד הם לא חשובים. הליך הגישור נועד לייצר פאזל מהתמונה הכוללת ולהותיר עד כמה שאפשר לכל צד את החשוב לו ביותר.

גישור מוצלח - זה כאשר שני הצדדים יוצאים מרוצים וזה קורה לי לעיתים קרובות. כאשר שני הצדדים יוצאים מאוכזבים - זה עדיין בסדר. לא תמיד ניתן להוציא את כולם מרוצים. כאשר צד אחד מרוצה, אני עושה חשבון נפש אולי טעיתי... בהליך משפטי עורכי הדין תמיד יוצאים מרוצים, מה שקשה לומר על לקוחותיהם...

לצפיה ב-'כשמסתיים גישור וצד אחד מרוצה ושני לא-אין זה אומר "דרשני"'
כשמסתיים גישור וצד אחד מרוצה ושני לא-אין זה אומר "דרשני"
27/03/2017 | 08:49
8
12
לגבי מקצועיות המגשר.כלל וכלל לא.
הרי לתוצאותמגיעים בני הזוג בעצמם,או המתגשרים,כשהמגשר רק מכוון כשהוא נשאר
אובייקטיבי.וככזה-אין על המגשר לשפוט את עצמו.הבדיקה העצמיץ-מוכיחה על קשר שאינו אובייקטיבי.
יתר על כן:כשגישור "מתפוצץ" בגל סיבות כאלו ואחרות,אין זה אןומר דבר על המגשר,אלא על אי בשלות המתגשרים,התנאים וכו'.
לא כך?
לצפיה ב-'פסק דין שהושג בגישור אינו מתפרסם.מה שימצאו '
פסק דין שהושג בגישור אינו מתפרסם.מה שימצאו
27/03/2017 | 08:51
1
10
בפרסומים יהיה:"החלטה על פי פסק דין שהושג בהליך גישור".
אגב-זו סיבה שחברות תיקשורת למשל,מעדיפות סיום הליך בתביעות(בד"כ קטנות) בהליך גישור.אי פרסום פסק הדין,מיטיב עמן.
ובנושאי משפחה-לבטח אינו מתפרסם.
לצפיה ב-'פרסום פסקי דין ועצם התביעות'
פרסום פסקי דין ועצם התביעות
( לעמוד שלי בתפוז )
27/03/2017 | 13:11
9
פרסום תביעה ופס"ד עלול לגרום נזק לאחד הצדדים בסכסוך. במיוחד כאשר הוא צף במנועי חיפוש אצל לקוחות פוטנציאליים וכד' שמחפשם מידע אפילו טכני בלבד על אותו גוף המציע את השרות. הרבה פעמים המגושר אפילו לא מודע לנזק שהולך להיגרם לו. כאן המגשר בפגישה נפרדת יכול להפנות את תשומת ליבו, שמחיקת התביעה לעיתים שווה לו הון רב שיצטרך להשקיעה בפרסום למחיקת נזקיה. וזה גם אם יזכה בדין.
לצפיה ב-'מתי המגשר מפסיק את הגישור מיוזמתו...'
מתי המגשר מפסיק את הגישור מיוזמתו...
( לעמוד שלי בתפוז )
27/03/2017 | 13:02
5
14
החשבון נפש הוא אם לא הייתי צריך להפסיק את הגישור. הייתכן שאפשרתי לצד מן הצדדים להגיע לתוצאה שאיננה הוגנת ע"י מעין סחיטה שהופעלה מבלי שהבחנתי בה. חשבון נפש תמיד כדאי לעשות, ברוב המקרים אני מגיע למסקנה שאין מקום לאכזבה של הצד המאוכזב והיא איננה עניינית.

לדוגמה היה לי גישור משפחה כאשר בני הזוג הגיעו אלי יחד עם המטפלת הזוגית השלישית או החמישית שלהם, אינני סגור על המספר המדויק. היא נכחה בהליך הגישור והייתה לעזר רב. בשלב מסוים אני הודעתי לצדדים שאני מפסיק את הגישור ביוזמתי משום שלטעמי עדיף במקרה שלהם לקבל פסק דין מבית הדין. המטפלת הזוגית התקשרה אלי בבהלה ושאלה מה פתאום אחרי שהצלחתי להשיג כל כך הרבה הסכמות בכל כך הרבה נושאים שנויים במחלוקת אני מפסיק את הגישור? הרי נשארו חילוקי דעות זוטרים בסעיפים בודדים? אמרתי לה שלעניות דעתי לא נוצר אמון בין הצדדים בהגינות בסיסית של האחד כלפי השני, וכל הסכם שייחתם במצב זה יהיה נפיץ. אני מעדיף העדר הסכם בכלל או הסכם יציב. הסכם נפיץ - לא בבית ספרינו, אמרתי לה. אבל היא עקשנית, פישרה בסעיפים שנויים במחלוקת ואנסה אותי לנסח הסכם כמי שקפאו שד. החתמתי את הצדדים על ההסכם ובעתי להם מועד לאישור הסכם וסידור גט באותו יום בבית הדין. עוד לפני המועד שנקבע ההסכם התפוצץ. מסתבר שצד שהתעקש שהצד שכנגד יקבל את הרכב ויחשב אותו לפי מחיר מחירון לצורך איזון משאבים הסתיר את העובדה שעל הרכב ניתן לקבל רק שליש ממחיר מחירון. זה התגלה משום שהצד שקיבל את הרכב ניסה לממש אותו מיד עם קבלתו. הואיל ואני רשמתי את "שווי" הרכב לצורך איזון בחלוקת רכוש, לא היה קשה לעורכי הדין לתקן את ההסכם בבית הדין אבל זה היה כבר בדיון השני, והצדדים התגרשו. כולי תקווה שלא נותרו מוקשים נוספים באותו הסכם.  

לצפיה ב-'מפסיקים גישור כש'
מפסיקים גישור כש
27/03/2017 | 13:22
4
9
1.מתגלות עבירות של התעללות בחסרי ישע-עליהן יש לדווח
2.מתגלות עבירות של הברחת רכוש
3.לשיקול המגשר-מתגלות עבירות אלימות מכל הסוגים,עבירות מין במשפחה וכדומה.
וכן-העלמת  הכנסות בסדר גודל רציני,משלטונות המס.
סעיף 3 לדעתי-היה אמור להיות חובה על כל מגשר.
4.תהום שלא ניתנת לגישור פעורה בים עמדות בני הזוג.
לצפיה ב-'שילה1 היקרה, רציתי רק להזכיר לך...'
שילה1 היקרה, רציתי רק להזכיר לך...
( לעמוד שלי בתפוז )
27/03/2017 | 14:24
3
13
שילה1 היקרה, רציתי רק להזכיר לך שדובר על חשבון נפש בתום גישור שהסתיים בהסכם. זאת אומרת כל מה שמנית כאן - לא התקיימו...
לצפיה ב-'אדון טוביה-רציתי לחזק את הסברי.'
אדון טוביה-רציתי לחזק את הסברי.
27/03/2017 | 15:44
2
10
אין המגשר אמור לערוך "חשבון נפש" מאחר ותוצאות הגישור-באות מהמתגשרים והן שלהם,
כך שהמגשר,שעשה עבודתו נאמנה,יכול להיות רגוע.
פרתטתי את הגורמים להפסקת הגישור,מצד המגשר.
המתגשרים-יכולים להפסיק בכל רגע נתון,עם או בלי סיבה.
מקווה שכעת הדברים היו ברורים יותר.
לצפיה ב-'שילה1 היקרה תרשי לי לחלוק עלייך'
שילה1 היקרה תרשי לי לחלוק עלייך
( לעמוד שלי בתפוז )
27/03/2017 | 20:13
1
11
זה נכון שהמגשר לא אחראי על תוצאות הגישור, אבל הוא בהחלט אחראי על ניהול ההליך בהגינות. לכן אם אחד הצדדים מרגיש מנוצל שלא כהוגן וכד', על המגשר לבדוק אם לא טעה בדרך. ייתכן שגישור זה מוטב היה לא שלא להגיע לשלב זה. תוצאת הבדיקה יכולה להיות שהרגשה של המגושר איננה מוצדקת, והתוצאה מיטיבה עמו ולא מרעה במבחן זכויותיו בהליך חלופי. זה יפה שאת מודעת היטב לכללים שכתובים בחומר הלימוד לגישור, אבל יש גם מעבר לסיבות פורמליות, יש את הנשמה של הגישור. ואם אין הגינות שמונחת בבסיסו של ההליך, כל הכללים הפורמאליים ככל שיוקפדו, לא יביאו לתוצאה רצויה. ויתור על מבוגר אחראי בנוגע לכתיבת פסק הדין איננה כוללת את הוויתור מבוגר אחראי לניהול הדו שיח ולהגינות ההליך. ולזה המגשר אחראי בהחלט.

לצפיה ב-'ומה חדש בכך?מובן שהגינות,אובייקטיביות '
ומה חדש בכך?מובן שהגינות,אובייקטיביות
28/03/2017 | 13:53
4
הם יסודות מוסדים בגישור.שלא לדבר על תבונה ורגישות-הנלווים ,לדעתי.
נשמה של הגישור?לא ירדתי לסוף דעתך.
ואגב-הכללים אותם הזכרתי,הינם בגדר חובה על כל מגשר.
לצפיה ב-'קצבת שאירים'
קצבת שאירים
23/03/2017 | 15:56
2
20
ברצוני לדעת ...אני ידועה בציבור של גבר אלמן מזה ...4.5 שנים מה קורה במידה וחלילה הוא הולך לעולם שכולו טוב ..האם אני זכאית לקבל קצבת שארים....למרות שבין זוגי סיפר לי שלא ....עקב חתימה שברגע ששניהם הולכים אין יותר כלום ברצוני לברר זאת התודה רבה ...שרלה ...
לצפיה ב-'באתר של הביטוח הלאומי-תקבלי תשובה מדוייקת ועדכנית.'
באתר של הביטוח הלאומי-תקבלי תשובה מדוייקת ועדכנית.
23/03/2017 | 17:08
8
לצפיה ב-'שלום שרלה, השאלה היא בעניין זכויות צבורות פנסיוניות. '
שלום שרלה, השאלה היא בעניין זכויות צבורות פנסיוניות.
( לעמוד שלי בתפוז )
23/03/2017 | 18:07
22

שלום שרלה, השאלה היא בעניין זכויות צבורות פנסיוניות. איני רואה קשר לגישור. לכן אני מציעה לך להתייעץ עם מומחה בתחום הביטוח וגמלאות בפורום המתאים.

לצפיה ב-'שאלת הבהרה'
שאלת הבהרה
23/03/2017 | 13:52
3
24
היי טוביה. הייתי שמח לדעת מה ההבדל בין גירושין בגישור או בתביעה לפי החוק לישוב סיכסוכים במשפחה?
לצפיה ב-'אני לא טוביה ובכל זאת....'
אני לא טוביה ובכל זאת....
23/03/2017 | 15:45
14
החוק מחייב שיחה של 4 שעות במרכז לישוב סכסוכים טרום הגשת תביעות משפטיות כאלו ואחרות.
בשיחות אלו-מכירים את בני הזוג ואת הבעיות הנובעות או הקיימות .אין בכך כל הליך גישור.
בתום השיחות,מחליטים בני הזוג אם לפנות לגישור או לתביעות בבית המשפט.אם בחרו בגישור-אמורים במרכז לישוב סכסוכים להציג בפניהם רשימת מגשרים,שאגב-טרם הושלמה.
אין ברשימה כל עדיפות מקצועית או אחרת למגשרים שבה.
זכותם של בני הזוג לבחור בכל מגשר שירצו,אז יהיו פטורים מ4 שעות שיחה.
בגישור-מקצרים הליכים,חוסכים זמן,כסף והרבה עוגמת נפש.בגדול.
בסיכום של גישור שצלח-מגיעים להסכם,אותו מאשרים בבית המשפט למשפחה או ברבני ומשם-לגט.ניתן לפנות לרבני לאישור ולבקשה לגט-יחד.
והיה והחליטו על תביעה-יתאזרו בסבלנות ןיכינו מצלצלין רבים ואולי גם עורכי דין ויתכוננו למלחמות.
גם בגישור מתגרשים וגם בתביעות.ההליכים שונים,מבחינתעלות ומשך הזמן ועוד.הגישורין-באם שני הזוג יהודים-זהים.

לצפיה ב-'הבדל בין גירושין בגישור לגירושין בתביעה '
הבדל בין גירושין בגישור לגירושין בתביעה
( לעמוד שלי בתפוז )
23/03/2017 | 17:57
1
21

נתחיל מזה שכמעט כל מקרה מתאים לגישור, אבל לא כל מקרה. ולכן כל החלטה, חשוב שתתקבל לאחר ייעוץ עם בר סמכא בכל מקרה לגופו. אבל בכמעט כל המקרים שכן מתאימים לגישור עדיף לגשת ישר להליך הגישור ללא המהות של יחידת הסיוע. ניתן לדלג על יחידת הסיוע לפי החוק ע"י הודעה לבית הדין על כך שהליך הגישור בעיצומו ואין טעם להתחיל בהליך מהו"ת ביחידת הסיוע שכל מטרתו היא להביא את הצדדים לגישור. ככלל הליך הגישור מתקיים מרצונם הטוב של הצדדים שמעוניינים בכך. ההבדל המהותי הוא שבהליך הגישור הפסק דין (הסכם גירושין שאושר – קיבל תוקף פסק דין) נכתב ע"י הצדדים עצמם. אם יש הגינות בסיסית ורצון טוב להתחשב בצרכים של הצד השני הם יגיעו לפסק דין יותר טוב לשני הצדדים מאשר יכפה עליהם הליך שיפוטי. הליכה לגישור מלכתחילה, מקצרת, מייעלת ומוזילה את ההליך כולו.

לצפיה ב-'רק להסביר.שום הליך שיפוטי אינו כופה גישור'
רק להסביר.שום הליך שיפוטי אינו כופה גישור
26/03/2017 | 15:48
13
ושום גישור אינו מתקיים בכפיה.
גם היחידה לישוב סכסוכים אינה כופה גישור,אלא נותנת לבני הזוג לבחור את ההליך המתאים להם,לדעתם.
גישור אמורלבוא מרצון טוב וחופשי,שאין איתו בדל של כפיה.זו בעצם מהותו הבסיסית.
לצפיה ב-'תיק גירושין'
תיק גירושין
21/03/2017 | 16:59
4
36
האם יש צורך לפתוח תיק לגירושין כשנימצאים בהליך גישור ?
לצפיה ב-'לא ולא כדאי'
לא ולא כדאי
22/03/2017 | 11:51
1
27
שלום רונה
כשנמצאים בהליך גישור לא נוקטים בצעדים משפטיים. השניים לא הולכים יחד. כמסתיים ההליך ונחתם הסכם, אז ניגשים איתו לבית המשפט או הדין ופותחים תיק, שענינו אישור ההסכם.
לצפיה ב-'הליך גישור'
הליך גישור
26/03/2017 | 14:56
17
רם , אשמח מאד שמנהל הפורום יענה לי .
לצפיה ב-'פתיחת תיק תביעה בבית משפט תוך כדי הליך גישור'
פתיחת תיק תביעה בבית משפט תוך כדי הליך גישור
( לעמוד שלי בתפוז )
23/03/2017 | 16:10
1
21
הליך גישור בכל נושא עדיף לו להתנהל ללא תביעה בערכאות ברקע. עצם התביעה יכולה להקשות ואפילו להכשיל את הגישור. אלא שבגירושין קיים מירוץ סמכויות בעניינים הכרוכים לגירושין. שהרי גירושין וכתובה כולל זכויות הנובעות מתנאי כתובה בלבד (מזונות אלמנה, מדור ספציפי וכד'), הם בסמכות הבלעדית של בית הדין. משמורת ילדים, הסדרי ראיה, מזונות ילדים, מזונות אשה, פרוק שיתוף, חלוקת רכוש, זכויות פיננסיות צבורות במשך חיי שיתוף, נכסי מוניטין וקריירה, וכד'... יש סמכויות מקבילות של בית הדין הרבני אזורי ובית משפט למשפחה. וכאן מי שפתח בהליך תביעת גירושין הוא שיקבע היכן ידונו בכל הנושאים הנ"ל. וכאן כדאי להתייעץ עם טוען רבני ומגשר המצוי בתחום הגירושין ולעשות בוחן מציאות עם הערכת הסיכויים מול הסיכונים ולקבל החלטה מושכלת בכל מקרה פרטני לגופו.
לצפיה ב-'תיק גירושין'
תיק גירושין
26/03/2017 | 14:57
13
תודה רבה , בהצלחה בניהול הפורום 
לצפיה ב-'מצוקה'
מצוקה
01/03/2017 | 16:04
3
72
שלום ,
כיצד אפשר להגיע לגישור כשאנחנו אפילו לא מדבים ביננו ...
לצפיה ב-'לנסיה שלום רב'
לנסיה שלום רב
01/03/2017 | 18:41
53
החוק החדש מחייב להגיש בקשה ליישוב סכסוך ואת מגישה את הבקשה בעצמך בבימ"ש משפחה באזור מגורייך.מזמנים את בעלך ומכאן יתחיל תהליך של הפניה לגישור
קיראי את המאמר של עו"ד יעקובוביץ בפורום ותביני יותר על התהליך.
אם תרצי מידע נוסף אשמח לסייע
בהצלחה
לצפיה ב-'הזמנה לגישור כאשר המגושרים לא מדברים זה עם זה'
הזמנה לגישור כאשר המגושרים לא מדברים זה עם זה
( לעמוד שלי בתפוז )
19/03/2017 | 21:04
1
64
שלום נסיה ותודה על השאלה החשובה. כאשר צדדים לסכסוך אינם מדברים זה עם זה ואחד/ת הצדדים זיהה את היתרון בהליך הגישור, - הדרך היא לפנות למגשר מקצועי ולאתגר אותו בהזמנת הצד להליך הגישור. המגשר יפנה לצד השני ויערוך אתו בוחן מציאות קצר (אפילו בטלפון). במסגרת השיחה יבחנו את היתרונות בהליך גישור מול הסיכונים שבו ואת היתרונות מול הסיכונים בהליך חלופי. בדרך כלל היתרונות בהליך הגישור לשני הצדדים גוברים על היתרונות של הליך חלופי והסיכונים בהליך חלופי גוברים על הסיכונים בהליך הגישור וגם כן לשני הצדדים. אנו המגשרים מתמודדים עם האתגרים הללו דבר יום ביומו. כאשר אחד הצדדים משוכנע שהליך הגישור לא מטיב עמו לאומת החלופות – אין טעם בהליך הגישור, כי הוא קרוב לוודאי לא יניב את התוצאה המקווה.
לצפיה ב-'גישור כשלא מדברים '
גישור כשלא מדברים
20/03/2017 | 11:19
56
תודה רבה לך . 
מאחלת לך המון הצלחה בניהול הפורום 
לצפיה ב-'פרישת מנהל הפורום וכניסת מנהל חדש'
פרישת מנהל הפורום וכניסת מנהל חדש
( לעמוד שלי בתפוז )
19/03/2017 | 14:52
1
33
אנו שמחים להודיע על כניסתו של טוביה לרנר לניהול הפורום.
באותה הזדמנות, נודה לעו"ד אילן יעקובוביץ על תקופת הניהול ונאחל לו בהצלחה בהמשך.

המשך גלישה נעימה
לצפיה ב-'בהצלחה למנהל החדש'
בהצלחה למנהל החדש
20/03/2017 | 12:19
3
לצפיה ב-'שיתוף ילדים'
שיתוף ילדים
28/02/2017 | 16:56
2
37
האם יש לשתף ילדים בהליך גישור ?
לצפיה ב-'תלוי בגיל הילדים ובנושא המחלוקת בגינם.'
תלוי בגיל הילדים ובנושא המחלוקת בגינם.
01/03/2017 | 15:16
26
יש כל מיני תאוריות בנושא.
לצפיה ב-'ככלל - אין לשטף את הילדים בסכסוך בין הוריהם!'
ככלל - אין לשטף את הילדים בסכסוך בין הוריהם!
( לעמוד שלי בתפוז )
19/03/2017 | 21:54
9
שיתוף הילדים בסכסוך בין ההורים מהר מאד גולש לניסיונות של ההורים לגייס את הילדים לצידם ונגד ההורה השני. זה קורע את הילדים בין דמיות אהובות וגורם נזק לעתים בלתי הפיך. זהו אובדן שליטה מסוכן ולא משנה אם הוא מתרחש במודע או בתת מודע. מצד שני אסור גם למדר את הילדים מן המידע על המתרחש כי זה יתגלה להם במוקדם או במאוחר. לכן חייבים לפנות לבעלי מקצוע בדמות פסיכולוגים המומחים לטיפול בילדים שמצויים במוסדות חינוך ובשירותי הבריאות ולפעול בשיתוף פעולה בין ההורים על פי הנחיית המומחים.
לצפיה ב-'מאמר חדש: חשוב לא להיות שם לבד'
מאמר חדש: חשוב לא להיות שם לבד
( לעמוד שלי בתפוז )
28/02/2017 | 17:08
127
על המלכודות של החוק החדש בסכסוכי משפחה - 
לצפיה ב-'האם הקלטת פגישת היכרות עם מגשרת היא חסויה?'
האם הקלטת פגישת היכרות עם מגשרת היא חסויה?
30/01/2017 | 10:13
2
40
אשמח לדעות לכאן ולכאן.

האם פגישת היכרות עם מגשרת לפני ששוכרים את שירותיה/חותמים אתה שכר טרחה או מתחילים הליך גישור אתה היא שיחה חסויה?

לפני הליך גירושין. מגשרת מגיעה לפגישת היכרות על בני זוג. המגשרת הומלצה ע"י חברים של אחד מבני הזוג.
הפגישה לצורך היכרות בלבד, לשמוע ממנה על התהליך כיצד היא פועלת , ומה שכר הטרחה שהיא מבקשת בכדי להחליט בין מגשרים שכבר נפגשו.

אחד הצדדים מקליט את השיחה של פגישת ההיכרות (המגשרת ושני בני הזוג בפגישה בבית בני הזוג)  על מנת לזכור מה נאמר ועל מה שוחחו. כפי שעשו עם מגשרים אחרים על מנת ולזכור מה נאמר בפגישה.

בדיעבד הסתבר לאחד מבני הזוג לאחר פגישת ההיכרות שהמגשרת לא חשפה בפני אחד מבני הזוג שיש לה היכרות מוקדמת עם אחד מבני הזוג וכי נפגשה עם אחד מבני הזוג לפגישת ייעוץ לפני כן. הרבה לפני כן לפני ההחלטה על פרידה.

לפ]גישה המגשרת נכנסה כשא לכל אחד אומרת " נעים מאוד אני XXX" לכאורה כמי שאינה מכירה מי מהם ונפגשת אתם בפעם הראשונה.

כמה ימים לאחר מכן לפני שהחליטו על מגשר זה או אחר התברר ההנושא לאחד מבני הזוג ובן הזוג השני התנצל על השקר שלא יידע אותו על שנפגש פגישה מוקדמת עם המגשרת וכי גם המגשרת מעוניינת לשוחח איתו על כך.

בדיעבד גם נגלה לאחד מבני הזוג מסמך בו רשום בפירוש כי המגשרת היתה לצריכה להיות מגשרת מטעם אחד מבני הזוג בלי שבן הזוג השני יודע/ת על כך.

השאלה שלי היא האם שיחת ההיכרות שהוקלטה בתום לב יכולה לשמש עדות כנגד המגשרת שלא פעלה בתום לב ולפי כללי האתיקה המצופים ממנה?  האם אין זה נסיון הונאה של שני צדדים כנגד אחד מבני הזוג?  ( גם בשיחה המגשרת אומרת לאחד מבני הזוג כי רק "שוחחה עם בן הזוג השני לקבוע את הפגישה")
לצפיה ב-'מגשר חייב להיות נייטרלי ואובייקטיבי'
מגשר חייב להיות נייטרלי ואובייקטיבי
( לעמוד שלי בתפוז )
30/01/2017 | 11:17
36
שלום רב, 

העלית כמה וכמה נושאים במה שכתבת.

ראשית, מגשר אמור להיות נייטרלי ואובייקטיבי ולא מוטה לטובת אף אחד מהצדדים. אם יש למגשר היכרות מוקדמת עם אחד מהצדדים מן הראוי שיחשוף זאת בפני הצד השני וישמש כמגשר רק אם הדבר מוסכם על שני הצדדים.
אין דבר כזה "מגשרת מטעם אחד מבני הזוג" - מגשר כאמור חייב להיות נייטרלי ולא "מטעם" אף אחד מהצדדים.

לגבי פגישה מוקדמת של המגשרת עם אחד מהצדדים בלבד: אם המדובר באמת בפגישה שהיא רק להיכרות ולא ניתן בה ייעוץ משפטי, אין בעיה שהמגשרת תגשר בין שני הצדדים, בתנאי ודבר הפגישה הנפרדת ידוע לצד השני והוא מסכים לגישור. אך אם הפגישה המוקדמת אם אחד הצדדים כלל גם מתן ייעוץ ממש ולא רק היכרות, המגשרת לא יכולה לגשר בין הצדדים ולהחשב כנייטרלית.
כמובן שאם המגשרת העלימה במכוון את העובדה שייעצה לאחד הצדדים לפני תחילת הגישור או אפילו אמרה לא אמת בעניין זה, מדובר במעשה חמור בעיני.

לגבי ההקלטה: כעקרון, כל מה שנאמר בפגישות גישור הוא חסוי ולא יכול לשמש כראיה בבית המשפט - אך זאת לעניין היחסים בין הצדדים המגושרים. כאשר מדובר בתביעה נגד המגשרת עצמה ובמיוחד כאשר לדברייך מדובר בהקלטה של "פגישת היכרות" ולא של פגישת גישור ממש, לא נראה לי שיש בעיה עם קבילות ההקלטה. אני אומר את הדברים בהסתייגות - כדי לקבל תשובה מוסמכת ומדוייקת יותר לשאלות שלך, מומלץ שתפני לייעוץ משפטי והדברים שכתבתי אינם תחליף לכך, אלא רק התרשמות לכאורית על סמך מה שכתבת ומבלי להכיר את כל העובדות של המקרה באופן מלא ומפורט. 

שאלה נפרדת היא באיזה הליך בדיוק ברצונך לנקוט נגד המגשרת? איזה נזק נגרם לך? האם מדובר במגשרת שהיא גם עורכת דין ולפיכך כפופה לכללי האתיקה של לשכת עורכי הדין או במגשרת שאינה עורכת דין?

מומלץ לפנות לייעוץ משפטי בכל הנושאים האלו, לפני שאת נוקטת בצעד כלשהו.  
לצפיה ב-'הכרות מוקדמת של מגשר עם אחד המגושרים שהוסתרה מהצד שכנגד'
הכרות מוקדמת של מגשר עם אחד המגושרים שהוסתרה מהצד שכנגד
( לעמוד שלי בתפוז )
19/03/2017 | 22:32
9
הפורום לא נועד לייעוץ משפטי ואינני יכול לחוות דעה על סירחון עמיתי על סמך מידע חלקי המגיע מצד אחד. לייעוץ מסוג זה יש לפנות לעו"ד מומחה בתחום תביעות על רשלנות מקצועית. אציין את גבולות הגזרה שלי שמחייבות אותי בלבד ואינני כופה אותן על אף אחד למרות שהן הראויות בעיני.
ובכן, כאשר אני ניגש לגישור בין מגושרים שפנו אלי יחד, אני מקפיד לא לדעת את פרטי הסכסוך לפני שהצדדים פורסים אותם לפני בנוכחות כולם ככל שזה ניתן. זאת על מנת לא להתחיל את ההליך עם דעה קדומה במודע או בתת מודע. עם זאת כאשר מגיע אלי לקוח/ה פוטנציאלי/ת לייצוג בבית הדין, אני לרוב מציעה לנסות תחילה הליך גישור. (עשיתי זאת בלי קשר לחוק יישוב סכסוכים גם לפני החוק). אני גם מיידע את הצד שפנה אלי ראשונה שאם אתחיל גישור בין הצדדים לא אוכל לייצג אף אחד מהצדדים. נימוק זה לעתים קרובות מכריע את הכף נגד הליכה לגישור וחבל. במצב זה, במידה שהלקוח מסכים, אני מציעה לצד השני הליך גישור לאחר שנחשפתי לכמה פרטים מהצד השני ואני מקפיד לחשוף עובדה זו בפני הצדדים כולל פריסת הפרטים הידועים לי. לכעורה, במידה שהסכם להליך גישור לא נחתם - אין התחייבות פורמלית על סודיות הפגישות. אם אני מכיר הכרות מוקדמת מעבר לאמור לעיל, אני לא צריך ליידע את הצד השני, כי אני פשוט מסרב לגשר, נקודה!

לצפיה ב-'נפתח פורום מעמד זרים'
נפתח פורום מעמד זרים
( לעמוד שלי בתפוז )
09/01/2017 | 17:50
5
 יש לכם שאלות בנושא הסדרת מעמד אזרחים זרים אשר שוהים בישראל? זקוקים לאשרת עבודה? 
 היכנסו עכשיו לפורום ותקבלו מענה לשאלותיכם:

לצפיה ב-'גישור גירושין - מידתיות'
גישור גירושין - מידתיות
21/12/2016 | 18:40
3
76
שלום לכולם, אני נמצא בתהליך גישור גירושין, יש לנו שני ילדים (14 ו 10), ויש לי שאלה.
הסכמנו בתהליך הגישור על משמורת משותפת (מספר ימים שווים לכל בן / בת זוג ), וחלוקת הרכוש תהייה שווה (50%).
ואז הגענו לנושא למזונות ושכ"ד, המגשרת שאלה כמה אני חושב לשלם, עניתי לה 1400 ש"ח עבור כל ילד (מבוסס על תשלום מזונות לילד מבית דין רבני).
אך המגשרת הובילה את השיחה לתשלום של 2200 ש"ח עבור כל ילד + % 40 שכ"ד שאני אמור לשלם לאישתי (לשעבר).
כמובן שהתקוממתי כנגד המגשרת, וציינתי שאם אנחנו מתחלקים בכל בחצי חצי, מדוע אני צריך לשלם כל כך הרבה, ושיש לי הרגשה שהיא (המגשרת) נוטה לצידה של אישתי (ודואגת לאינטרסטים שלה).
שאלתי היא האם זה צודק ? מהוא תשלום מידתי (אם החלוקה היא 50-50 וההכנסה לנו זהה) - אין לי כוונה להתנער מתשלום, רק רוצה שיהיה מידתי?
האם חובה להשתתף בשכ"ד עבורה, אל אף ששנינו נאלצים לשכור דירות (כל אחד בניפרד) ?
תודה רבה לעונים.
לצפיה ב-'מידתיות'
מידתיות
22/12/2016 | 11:12
46
שלום לך,

קשה לענות על השאלה בקשר לגובה המזונות והמידתיות היות וחסרים נתונים רבים שמטבע הדברים לא ניתן להעלותם במסגרת זו.

לגבי הרגשתך באשר למגשרת, אם יש לך הרגשה שהמגשרת נוטה לצד של אשתך  ומובילה לפתרון מסוים שאינו מקובל עליך רצוי שתבקש לדבר אתה בשיחה נפרדת ותאמר לה זאת. אם אין לך יותר אמון במגשרת, תצטרכו להחליף אותה.

בהצלחה,
טובי דנון - מגשר גירושין.
לצפיה ב-'תשלום מזונות ומדור במשמורת משותפת'
תשלום מזונות ומדור במשמורת משותפת
( לעמוד שלי בתפוז )
22/12/2016 | 12:26
1
45

שלום רב, 

לפי הפסיקה של בתי המשפט, גם במצב של משמורת משותפת צריך לשלם מזונות וכן מדור, אך בשיעור מופחת. 
לכך יש להעיר שתי הערות: 
ראשית, לגבי הסכומים שציינת, קשה לדעת אם הם ראויים או לא, כי יש לבחון את צרכי הילדים ויכולת ההשתכרות של ההורים במקרה הספציפי. באופן כללי זה נשמע הרבה בשביל משמורת משותפת, אם יכולת ההשתכרות שלכם זהה. 
שנית, אתם בגישור ובגישור לא חייבים ללכת לפי כל דקדוקי הפסיקה של בתי המשפט אלא אפשר לייצר הסכם שיהיה מבוסס על הגינות וצרכי הצדדים. 
ההמלצה היא לקבל ייעוץ וליווי משפטי במהלך הגישור מעורך דין שיייעץ לך ברקע וישמור על זכויותיך. תזדקק לשירות כזה גם כאשר יוכן הסכם על מנת לבדוק שההסכם ערוך נכון ומגן עליך. 

לצפיה ב-'קיימות כבר סיקות של הורים המשתכרים'
קיימות כבר סיקות של הורים המשתכרים
23/12/2016 | 10:50
33
סכום זהה פחות או יותר,חלוקת ההוצאות על פי ההשתכרות או חצי חצי.
אלו פסיקות בודדות ודי חדשות.

מנהל/ת הפורום

אודות:
טוביה לרנר - מנהל הפורום - הינו טו"ר (טוען רבני) ומגשר מוסמך העוסק בייצוג בבתי הדין ובבוררויות, ובגישור בעיקר בתחומי משפחה, עסקים, נדל"ן, שכנים, ועוד.
עוד...

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא איבחון גנטי טרום לידתי
אירוח בנושא איבחון...
ב- 22/5 נארח את פרופ` יובל ירון, מנהל היחידה...
אירוח בנושא איבחון גנטי טרום לידתי
אירוח בנושא איבחון...
ב- 22/5 נארח את פרופ` יובל ירון, מנהל היחידה...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

טוביה לרנר - מנהל פורום גישור
טוביה לרנר מנהל הפורום

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו