לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
71977,197 עוקבים אודות עסקים

פורום גישור

ברוכים הבאים לפורום גישורכולנו מוצאים את עצמנו בקונפליקטים במהלך חיינו. רובם מתרחשים במערכות יחסים - בבית, במשפחה, עם השכנים או בעבודה. על ידי שיתוף פעולה והיעזרות בבעלי מקצוע בתחום ניתן לפתור גם קונפליקטים מורכבים, ולעתים אף להפוך את התהליך לבונה ומעצים עבורנו. מוזמנים לשאול כאן כל שאלה בנושא יישוב סכסוכים.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום גישור

ברוכים הבאים לפורום גישורכולנו מוצאים את עצמנו בקונפליקטים במהלך חיינו. רובם מתרחשים במערכות יחסים - בבית, במשפחה, עם השכנים או בעבודה. על ידי שיתוף פעולה והיעזרות בבעלי מקצוע בתחום ניתן לפתור גם קונפליקטים מורכבים, ולעתים אף להפוך את התהליך לבונה ומעצים עבורנו. מוזמנים לשאול כאן כל שאלה בנושא יישוב סכסוכים.

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 כל הנכתב על גבי הפורום הינו בגדר המלצה בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי
המשך >>

לצפיה ב-'מהי משמעות של פגישת מהו"ת?'
מהי משמעות של פגישת מהו"ת?
17/01/2019 | 08:52
3
תקנה 99, 100 או 101 קובעת שארגון צריך לשלוח לפגישת מהו"ת נציג שיש בסמכותו להחליט בענייו הנידון.
מישהו יכול להגיד לי איזו תקנה זאת בדיוק ותקנה של מה?
מה המשמעות שלה?
בתודה,
מרקו
לצפיה ב-'האם ניתן להפסיק תהליך גישור? '
האם ניתן להפסיק תהליך גישור?
14/01/2019 | 15:06
6
28
היי,
 התחלנו תהליך גישור ואין הסכמה ביננו זה רק גורם לויכוחים מיותרים ולעוגמת נפש.
 רציתי לדעת מה קורה אם מפסיקים תהליך גישור באמצע? מה קורה לגבי מה שנאמר בהליך הגישור האם יש תוקף בבית הדין? מבולבלת מאד גם ככה הסיטואציה קשה לי .  אין לי רצון לשלום בית רוצה לסיים את ההליך כמה שיותר מהר מה עושים מכאן?

לצפיה ב-'הפסקת תהליך גישור וחסיון ההליך'
הפסקת תהליך גישור וחסיון ההליך
( לעמוד שלי בתפוז )
14/01/2019 | 17:24
5
17
שלום נעמי, 
צר לי שההליך אינו מצליח. 
מותר להפסיק הליך גישור בכל עת ואין צורך בהסבר או הצדקה. ההליך חסוי ותוכנו לא יוצג בערכאות. אך לגבי רצונך "לסיים כמה שיותר מהר" - הדרך הטובה לכך היא גישור... כי מאבק בבית המשפט או בית הדין יקח הרבה יותר זמן ויעלה הרבה יותר כסף.
אז מה עושים? לדעתי מחפשים מגשר אחר ומנסים שוב. כמו אצל כל בעל מקצוע, כמו עורך דין או פסיכולוג - הכל תלוי באדם. ומה שלא הצליח מגשר אחד - יכול שיצליח חברו.
עוד אפשרות היא שעורכי הדין שלכם ינהלו ביניהם מו"מ להסכם. אבל זה יקר יותר ובדרך כלל גם ארוך יותר, ונוטה יותר להסתבך. גישור עדיף.
אני שומע מדברייך שכבר אין לך כוח לזה... אך האם יש לך כוח למלחמה ארוכה? 
לצפיה ב-'אכן-"כימיה"עם המגשר-הבסיס.אלא שיש'
אכן-"כימיה"עם המגשר-הבסיס.אלא שיש
15/01/2019 | 07:00
4
14
עוד אפשרות.ניתן לפנות בבקשה לישוב סכסוך,למדור לישוב סכסוכים הצמוד לבית המשפט למשפחה ולרבני.להגיש בקשה לישוב סכסוך.אין צורך בעורכי דין.תוזמנו ל4 שעות שיחה,שהן חובה.(טרום הגשת תביעות).
בסיכומן-תבחרו את הדרך המתאימה לכם.
אוליי זה הפתרון המתאים לך?
מובן שיש תור ובכל בית משפט,זמן ההמתנה שונה.
לצפיה ב-'הליך יישוב סכסוך'
הליך יישוב סכסוך
( לעמוד שלי בתפוז )
15/01/2019 | 20:21
3
11
אכן, גם זו אפשרות.
החובה היא רק השעה הראשונה. 3 השעות הנוספות הן רשות, אם שני הצדדים מעוניינים בכך. 
לצפיה ב-'תודה.זה לא כל כך ברור'
תודה.זה לא כל כך ברור
16/01/2019 | 06:25
2
12
מעצם החוק.מכל מקום-עוד אפשרות.
לצפיה ב-'זה סה"כ עוד תהליך של גישור'
זה סה"כ עוד תהליך של גישור
16/01/2019 | 09:52
1
11
רק שבחסות בית המשפט.
לצפיה ב-'ממש לא.זה לא גישור ולא דומה.'
ממש לא.זה לא גישור ולא דומה.
17/01/2019 | 06:35
1
קביעה שגויה.
זה הליך בו שומעים את בני הזוג ומסבירים להם זכויות חובות ודרכי פעולה.
בסיום ההליך-הם בוחרים את הדרך:גישור או תביעות משפטיות כאלו ואחרות.
לצפיה ב-'אירוח בנושא הוספת מרפסות בבתים משותפים'
אירוח בנושא הוספת מרפסות בבתים משותפים
08/01/2019 | 10:08
1

ביום ג', 15.1, בשעות 20:00-22:30, נארח בפורום תמ"א 38 את מר עידו גרינברג, מנכ״ל חברת נירים.

על האירוח

הוספת מרפסות בבתים משותפים באמצעות בניה בטכנולוגיה מתקדמת הכוללת עבודות מיוחדות בפלדה, תוספות בניה, הוספת מרפסות למבנים קיימים, עבודות גמר, חשמל, שימור ושיקום.

על המתארח

עידו גרינברג, מנכ״ל חברת נירים, בעל ידע עשיר וניסיון של למעלה מ- 10 שנים בתחום הבנייה, בדגש על עבודות פלדה מיוחדות.
מוביל בהצלחה ובמקצועיות את חברת נירים המתמחה בבניה בטכנולוגיה מתקדמת הכוללת עבודות מיוחדות בפלדה, תוספות בניה, הוספת מרפסות למבנים קיימים, עבודות גמר, חשמל, שימור ושיקום, והכל בתהליך קצר ומקצועי המבטיח תוצאה איכותית ואחריות לאורך שנים רבות.
לחברה לקוחות רבים וניסיון רב בבנייה במבנים קיימים, מגדלים ומבנים ציבוריים בכל רחבי הארץ, והיא מובילה בבניית קונסטרוקציית פלדה עם למעלה מ-500 מרפסות בשנה.
כחלק מחזונה לספק מענה איכותי ומקיף לכל אורך הדרך - תוכלו למצוא בחברה מחלקת רישוי ותכנון, הנדסה, תפעול, ביצוע ושירות לקוחות. 

העלו את שאלותיכם על גבי שרשור זה כבר עכשיו!

לצפיה ב-'גישור גירושין '
גישור גירושין
11/12/2018 | 14:01
2
27
התחלנו בגישור פרטי אצל עו״ד מגשרת ובעלי החליט אחרי הפגישה הראשונה שהוא רוצה לבוא עם עו״ד לפגישות גישור ואני לא רוצה עו״ד
האם אפשר לעשות גישור כשצד אחד מיוצג והשני לא אם אני הצד שלא מיוצג ואני מסכימה לכך?

אני לא אחתום על ההסכם לפני שאעביר אותו לעיונו של עו״ד מטעמי פשוט לא צריכה או רוצה לשלם לעו״ד שיתלווה אליי לגישור 
לצפיה ב-'כשאחד הצדדים מבקש להביא עו"ד לפגישת גישור'
כשאחד הצדדים מבקש להביא עו"ד לפגישת גישור
( לעמוד שלי בתפוז )
11/12/2018 | 15:00
24
שלום יעל, 
אני מבין מדברייך שאת מסכימה לסידור הזה, שבעלך יגיע מיוצג ואת לא. אם כך - זה אפשרי (לא בטוח שנכון מצד המגשר לעשות זאת, אבל זו כבר שאלה אחרת). אך האם זה כדאי לך? האם לא תרגישי יותר ביטחון להגיע מיוצגת? 

לצפיה ב-'מאחר וגישור נעשה מרצון חופשי'
מאחר וגישור נעשה מרצון חופשי
13/12/2018 | 11:36
19
אינך מסכימה-לא יביא עו"ד.הבאת עו"ד תעמיד את בעלך בעליונות.
וביחס לבעלך-מגשר מיומן ידע להסביר הכל,בדרך שיבין.
לצפיה ב-'גישור גירושין '
גישור גירושין
11/12/2018 | 15:15
1
28
האם המגשר יכול / צריך להתנגד לכך? 
אני משכילה מבעלי, יודעת להתבטא ומבינה מה קורה סביבי והוא פחות יודע להביע את עצמו אז כרגע יחסי הכוחות גם כן לא זהים 
לצפיה ב-'נוכחות עו"ד בפגישת גישור - המשך'
נוכחות עו"ד בפגישת גישור - המשך
( לעמוד שלי בתפוז )
12/12/2018 | 09:49
18
יתכן שהמגשר יתנגד, אבל אין לו חובה להתנגד, שהרי נתת מרצון את הסכמתך להגיע בלי ייצוג. אם זו החלטתך - נסי ותראי, מה יש לך להפסיד? 
לצפיה ב-'מה עושים כשלא יכולים לראות את הצד השני בגישור '
מה עושים כשלא יכולים לראות את הצד השני בגישור
09/12/2018 | 16:37
1
28
אני בתהליך של גירושים מבעלי. הוא רוצה ממני הורות משותפת ואני רוצה היפרדות מלאה. אני לא סובלת את המחשבה שהילדים יהיו אצלו אפילו את המעט זמן שהחוק אמור לאפשר לו. הילד הקטן שלנו בן שנתיים. אחרי שהוא עשה את הכל אני פשוט לא יכולה לחשוב שהוא נשאר איתו לבד. הוא היה אבא מאוד לא אחראי וקשה אפילו לקרוא לו אבא. 
הוא רוצה תהליך גישור כדי שאני ארד מהדרישות שלי, ואני פשוט לא עומדת בזה נפשית במפגשים איתו ובשיחות איתו ובדינמיקה שנוצרת מהמפגשים. אני בטוחה שבעתיד הוא ישיג את המטרה שלו לשלם מזונות אם בכלל ואחרי זה הילדים יהיו רק אצלי. אין לי משאבים להתייעץ יותר מדי עם עורכי דין, איך מתמודדים נפשית עם התהליך? 
לצפיה ב-'לראות את הצד השני בגישור'
לראות את הצד השני בגישור
( לעמוד שלי בתפוז )
09/12/2018 | 21:44
27
שלום וברכה, 
קודם כל אציין לשבח את הכותרת שבחרת, על המודעות לכך שלמטבע יש כמעט תמיד (או תמיד?) שני צדדים והאחריות שאת לוקחת על עצמך בעניין.
כדי להשיב לך הייתי מנסה קודם להבין איתך יותר לעומק: מה בבעלך מעורר בך כזו התנגדות? מה המטרות שלך בתהליך? ועוד שאלות שמצריכות שיחה.

לצפיה ב-'פגישה שניה במהו"ת'
פגישה שניה במהו"ת
09/12/2018 | 15:31
2
18
הי
בן זוגי לשעבר התחלנו תהליך ביחידת הסיוע, בעיקר כדי לחסוך בעלויות של גישור וכו'.
העוס המליצה לכל אחדמואחת מאיתנו להתייעץ עם עוד לפני הפגישה השניה, בה תהיה נוכחת גם עוד מטעם המרכז.
בייתי אצל עוד מסכימה שעובדת עם נעמת והיא המליצה לי שכדאי שיהיה לכל אחד מאיתנו עוד שייצג אותו בכלל וגם בפגישה השניה עצמה, כדי לייעל את התהליך.
למי שיש נסיון בזה, מה אתם אומרים?
בפגישה שהיתה הרגשתי שיש 
1. הרבה אמוציות בינינו 
2. לא הרגשתי שאני מייצגת את עצמי ואת צרכיי בצורה טובה מספיק 
מהבחינה הזו נראה לי שהעוד תעזור לי אם תהיה נוכחת בפגישה. מצד שני לא רוצה שיתפתח פה איזו מלחמה...
לצפיה ב-'האם כדאי להגיע עם עו"ד לפגישת גישור'
האם כדאי להגיע עם עו"ד לפגישת גישור
( לעמוד שלי בתפוז )
09/12/2018 | 20:58
10
שלום היילילו,
שאלה טובה. אכן נוכחות עורכי דין בגישור יכולה להקצין את העמדות ולייצר אווירה של ויכוח. מצד שני לפעמים עורכי הדין יכולים דווקא לסייע (תלוי בהם), למשל כשאחד הצדדים מתקשה לקבל החלטה או לוותר, ועורך דינו מסביר לו שלאור נסיונו והידע המשפטי שלו חבל להיכנס למלחמה מיותרת (חלק מתפקידו של עורך דין הוא לסייע ללקוחו "לבחור את מלחמותיו" ו"להוריד אותו מהעץ" כשצריך).
אם העובדת הסוציאלית היא גם מגשרת, יתכן שתדע להשתמש בנוכחות עורכי הדין באופן מועיל.
בנוסף אם בן-זוגך מתכוון להגיע עם עורך דין, זו זכותו, ואז בוודאי שכדאי גם לך. 
כתבת גם שחשת שלא הצלחת לייצג את עצמך די טוב, אז עורך דין יוכל לסייע לך.
בהצלחה!
לצפיה ב-'גשו לגישור.זול נגיש ומהיר'
גשו לגישור.זול נגיש ומהיר
13/12/2018 | 11:38
3
לצפיה ב-'פגישה שניה במהו"ת'
פגישה שניה במהו"ת
09/12/2018 | 15:33
9
לצפיה ב-'אירוח בנושא הפקדות סוף שנה - טיפים והמלצות ליועצי המס'
אירוח בנושא הפקדות סוף שנה - טיפים והמלצות ליועצי המס
07/12/2018 | 14:55

ביום ה', בתאריך 13/12/18, בין השעות 20:00-22:00, נארח בפורום את נדב טסלר, מנהל המוצר באגף השיווק של מנורה מבטחים פנסיה וגמל

על האירוח

החל משנת 2017 חייבים עצמאים לבצע הפקדות לחיסכון הפנסיוני. מעבר לחובה החוקית, הפקדות אלו מזכות אותם בהטבות במס. במסגרת האירוח נדון בסוגיות פנסיוניות לקראת תום שנת המס ונעלה טיפים והמלצות.

על המתארח

נדב טסלר, מנהל המוצר במנורה מבטחים, מרצה במכללת נתניה ובעל הבלוג פנסיוני, להבין את הפנסיה. יענה על שאלותיכם בנושא החיסכון הפנסיוני, הערכות להפקדות במסגרת פנסיית חובה לשכירים ועצמאים.

העלו את שאלותיכם על גבי שרשור זה כבר עכשיו!

לצפיה ב-'אירוח: טיפול במחלות חורף באמצעות תרופות הומאופתיות'
אירוח: טיפול במחלות חורף באמצעות תרופות הומאופתיות
05/12/2018 | 13:21
1
ביום ד', בין השעות 20:00-22:00, נארח בפורום את אבי לבנט, מומחה להומאופטיה

על האירוח

טיפול במחלות חורף כגון שיעול, שפעת והצטננות, באמצעות תרופות הומאופתיות.
ההומאופתיה היא שיטת ריפוי טבעית, עדינה, יעילה ובטוחה, אשר מותאמת אישית לכל אדם על פי המאפיינים הייחודיים שלו ברמה גופנית ונפשית. הטיפול ההומאופתי יעיל בפתרון של בעיות גופניות, רגשיות ומנטאליות ,הן כרוניות והן אקוטיות. הטיפול יוצר שינוי רחב היקף, שורשי ומעמיק אשר השפעתו ניכרת לטווח ארוך ברבדים שונים של חיי המטופל.

על המתארח

אבי לבנט, עוסק בתחום הטיפול על גווניו השונים מעל 20 שנה, ומתמחה בהומאופתיה יותר מעשר שנים. במהלך השנים הללו למדתי תורות ושיטות שונות במקומות שונים בעולם מטובי המומחים בכל תחום.
תחום זה של עיסוק הינו תהליך התפתחות אינסופי המוביל אותי כאדם, באופן מתמיד, לגבהים חדשים, תחומים מגוונים, דינאמיות רגשית ומנטאלית אשר ממנה אני יוצר תהליך אישי וייחודי, עבור כל אחד מהאנשים שמגיעים אלי לטיפול.
ניסיוני הרב, עם מגוון רחב של מחלות וקשיים בתחום הגופני והרגשי, מאות רבות של מטופלים, ארגז כלים רחב, ומסירות רבה לעבודה ולמטופלים שלי, מאפשר לי לעזור לאנשים שונים בהרבה מאוד תחומים.

העלו את שאלותיכם על גבי שרשור זה כבר עכשיו!
לצפיה ב-'התייעצות לאחר פגישת גישור ראשונה '
התייעצות לאחר פגישת גישור ראשונה
18/11/2018 | 16:47
2
53
לאחר שסיכמנו על פגישה לגישור, הגענו למקום המפגש והופיע מגשר נוסף שלא הודיעו לנו מראש שיגיע. האם ראוי שאבקש שלא ישתתף בגישור? בקשה כזאת מחשיבה אותי כאחד שדוחה את הניסיון לגישור? 

לצפיה ב-'גישור בשניים'
גישור בשניים
( לעמוד שלי בתפוז )
18/11/2018 | 16:56
1
25
רונן שלום וברכה, 
ישנם מגשרים שמקיימים "גישור בקו" (בשניים), מסיבות שונות. האם שאלת את המגשר הראשון (שסיכמתם איתו) מדוע צירף מגשר נוסף ומה תפקידו?
מדוע אתה מתנגד לצירופו של השני?
אם אדע יותר פרטים, אוכל להשיב לך באופן יסודי יותר. 

לצפיה ב-'הופעת מגשר נוסף ללא הודעה ותיאום-'
הופעת מגשר נוסף ללא הודעה ותיאום-
18/11/2018 | 17:13
26
לא אתי ולא טקטי.
יתכן שמדובר במתלמד-על אחת כמה וכמה.
יש לברר את התופעה עם המגשר וזכותכם לדרוש את המגשר ,איתו קבעתם  ורק איתו.
בהצלחה לכם
לצפיה ב-'הסדרי ראייה'
הסדרי ראייה
28/10/2018 | 11:28
3
53
שלום אורי,
אני ובעלי עומדים להתגרש. עד עתה אנחנו מטופלים ע"י עו"ד (כל אחד והעו"ד שלו)
למותר לציין שיש פערים בין  הצדדים שעדיין לא ניתן לגשר עליהם . בין אם זה נושא הדירה, ובין אם זה המשמורת. כמובן שמדובר גם בעלויות מאד גבוהות  עבור התהליך.
 הצעתי לבעלי שאולי כדי לפשר על הפערים העמוקים ניקח מגשר.
 שאלתי היא א- האם בכוחו של מגשר להביא לפתרון הבעיות בזמן קצר יותר?
ב- האם חייב להיות מגשר אחד שמוסכם על 2 הצדדים?
ג-מגשר חייב להיו גם עו"ד?
ד-האם בית המשפט מקבל את הסכם הגישור  ופוסק לפיו לגבי הגירושין?
לצפיה ב-'על גישור ואיך בוחרים מגשר'
על גישור ואיך בוחרים מגשר
( לעמוד שלי בתפוז )
28/10/2018 | 16:06
1
48
סיגל שלום וברכה, אשיב אחת לאחת:
א - חיובי. לגישור יש "קסם" ודינמיקה משלו, ופעמים רבות ניתן לגשר בו על פערים, שלא הצליחו לגשר עליהם במשא ומתן בין עורכי הדין.
ב - חיובי. המגשר מתמנה רק בהסכמת שני הצדדים.
ג - מגשר לא חייב להיות עו"ד, אבל לדעתי יש יתרונות כשהוא עו"ד. את יכולה לראות בשירשור ההודעות בפורום, במענה לשאלות קודמות של גולשים, תשובות ארוכות ומפורטות שלי על השאלה החשובה הזו.
ד - חיובי. כעיקרון, כל מה שההורים מסכימים - בית המשפט מאשר, למעט מקרים חריגים ביותר כמו למשל הסכמות שניכר עליהן שהן פוגעות בילדים. זה נדיר למדי. אני מניח שהמגשר שתבחרו, ועורכי הדין שלכם, יודעים את העבודה, ולא יכניסו להסכם סעיפים בעייתיים כאלה.
מוזמנת לשאול ולהתייעץ גם בהמשך הדרך :)
לצפיה ב-'על גישור'
על גישור
01/11/2018 | 16:20
24
תודה על תשבתך. נהנתי לקרא 
לצפיה ב-'א כן ב כן ג תא ד בדרך כלל'
א כן ב כן ג תא ד בדרך כלל
29/10/2018 | 08:48
28
אם אין קיפוח מהותי,של אחד הצדדים.
ללא מגשר והסכמות-לא ניתן להגיש תביעות מידיות,אלא אם תעברו ב"מרכז לישוב סכסוכים",
שליד בית המשפט למשפחה או רבני.
שם תחוייבו ב4 שעות שיחה.
רק לאחריהן תוכלו,אם תרצו,להגיש תביעות.
חוק חדש מיולי 2017
,
לצפיה ב-'אחרי החגים שמח, אודה לעצה...'
אחרי החגים שמח, אודה לעצה...
07/10/2018 | 12:13
1
59
השגרה חזרה ואיתה הצרות שלנו...
יש לי סכסוך יוצא דופן ואני תוהה האם תהליך גישור מסודר יכול לסייע.
אני גבר, מדובר בחילוקי דעות ביני לבין בן זוגי לשעבר, שחי איתי 7 שנים, היום לא.

עיניינים עדיין לא נפתרו אם זה דברים טכניים של רכוש וכסף ואם זה היבטים רגישיים ומשקעים.

המטרה - להמשיך הלאה בשלום ולהיפגש עם חברים משותפים ללא ריבים... 

האם כדי ללכת לאדם חיצוני? 
לצפיה ב-'גישור'
גישור
( לעמוד שלי בתפוז )
07/10/2018 | 12:37
36
שלום לך,

מה יוצא דופן בסכסוך שלכם?
לצפיה ב-'איך מוצאים מגשר'
איך מוצאים מגשר
12/09/2018 | 10:58
1
131
אין לנו חברים או מכרים (מפתיע...) שהתגרשו כך שהחיפוש הוא די חובבני דרך האינטרנט. בכל זאת אשמח לטיפים כיצד לאתר את המגשר שינהל לנו את התהליך?
האם חשוב שיהיה עו"ד ?
לצפיה ב-'איך מוצאים מגשר'
איך מוצאים מגשר
( לעמוד שלי בתפוז )
12/09/2018 | 12:24
54
שלום אלון, 

אפשר לחפש מגשר באינטרנט ולראות אם יש עליו המלצות חיוביות באתר שלו. כמובן עדיף המלצה מפה לאוזן, אך כתבת שאין לך את מי לשאול (אני שמח לשמוע שיש עדיין אנשים שאיש מחבריהם לא התגרש :) ). 

הכי חשוב זו התרשמותך האישית מהמגשר ותחושתך בפגישה הראשונה. לכן כשתחליטו עם מי לנסות, הסבירו לו שאתם באים להתרשם, ותבקשו לשלם בינתיים רק על הפגישה הראשונה (ולא מראש על כל התהליך). יש מגשרים שבכל מקרה לוקחים לפי שעות. 

לדעתי יש יתרון מסויים למגשר שהוא גם עורך דין לענייני משפחה, עקב היכרותו את "המציאות בשטח" ואיך הדברים עובדים בבתי המשפט. ומגשר שהוא גם עורך דין יכול תמיד לעשות עבורכם את "כל החבילה", כולל עריכת הסכם הגירושין והגשתו לאישור בית המשפט. אך מצד שני, בגישור לוקחים בחשבון שיקולים רבים ולא רק משפטיים, וגם משתמשים בכלים שאינם משפטיים לכן חשוב שיהיו באמתחתו של המגשר כלים מתחומי האימון והטיפול. ואציין שאני מכיר מגשרים מעולים שאינם עורכי דין, שזוכים להצלחות רבות, והם יודעים להיעזר לעתים בעורך דין חבר להתייעצות או לעריכת ההסכם, או לפעולה משפטית פורמלית כלשהי שמצריכה "חותמת", אם הם זקוקים לכך. 

מוזמן לפנות ולהמשיך לשאול, ובהצלחה רבה!
לצפיה ב-'האם יש אפשרות ששני עורכי הדין ינהלו את המו"מ בינהם? '
האם יש אפשרות ששני עורכי הדין ינהלו את המו"מ בינהם?
05/09/2018 | 16:58
3
29
אני לא יודעת אם זה המקום לשאול. הייתי רוצה איזה תהליך שאני אשב רק עם העו"ד שלי להגיד לו מה אני רוצה ואז הוא יסגור בשמי את ההסכם עם הצד השני. עם מגשר, בלי מגשר, לא משנה לי.
לצפיה ב-'מדובר בגירושין כמובן'
מדובר בגירושין כמובן
05/09/2018 | 17:00
11
לצפיה ב-'מו"מ בין עורכי דין'
מו"מ בין עורכי דין
( לעמוד שלי בתפוז )
05/09/2018 | 19:56
1
41
שלום מישהי, 

ודאי שזה אפשרי. עם גישור ובלי גישור. 

עם גישור - מעורבות עורכי הדין תהיה פחותה. המגשר ינהל את המו"מ, ועורכי הדין ילוו כל אחד את לקוחו, בעיקר בייעוץ (הם יכולים גם להשתתף בפגישת גישור, אך לרוב זה לא קורה).
בלי גישור - עורכי הדין ינהלו את התהליך.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
06/09/2018 | 15:38
4
לצפיה ב-'גישור לפני גירושין'
גישור לפני גירושין
02/09/2018 | 12:43
4
37
שלום רב, 
האם חובה לפנות לגישור לפני שמחליטים להתגרש?

תודה ויום טוב 
לצפיה ב-'האם יש "גישור חובה" לפני גירושין?'
האם יש "גישור חובה" לפני גירושין?
( לעמוד שלי בתפוז )
02/09/2018 | 13:11
3
39
שלום אורח, 

החוק להסדר התדיינויות, המכונה בפי הציבור "חוק גישור חובה", קובע שמי שמעוניין (או לפחות שוקל) להגיש תביעה נגד בן או בת זוגו, חייב קודם לפתוח "בקשה ליישוב סכסוך" (אגרת פתיחה 100 ש"ח) ולהגיע לפחות לפגישה אחת עם עובדת סוציאלית ביחידת הסיוע שעל יד בית המשפט. זוהי מעין פגישת גישור ללא עלות.
אם רוצים, מקבלים עוד 3 פגישות ללא עלות, ואפשר לבקש השתתפות עו"ד נייטרלי מטעם היחידה.
מעת פתיחת הבקשה, חייבים להמתין לפחות 60 יום עד שניתן להגיש תביעות.
המסלול הזה הוא רק למי ששוקל להגיש תביעה. אבל זוגות שמעדיפים לעשות הסכם אצל מגשר פרטי, יכולים לעשות זאת כמו שהיה לפני החוק, ואינם חייבים לעבור דרך המסלול שתיארתי קודם.
לצפיה ב-'במרכז לישוב בכסוכים מחייבים'
במרכז לישוב בכסוכים מחייבים
03/09/2018 | 08:49
2
31
ב4 שעות דיחה.בסיומן-מחלמטים בני הזוג אם לפנות לגישור או לתביעות בבית המשפט/רבנות.
המרכז פרסם מכרז למגשרים מומלצים,שתוצאותיו
לוטות בערפל.
לצפיה ב-'עד 4 פגישות. לא בהכרח כל הארבע. '
עד 4 פגישות. לא בהכרח כל הארבע.
05/09/2018 | 17:01
18
לצפיה ב-'בהכרח כל ה4'
בהכרח כל ה4
13/09/2018 | 06:34
7
לצפיה ב-'כמה זמן אמור לקחת גישור אם אין מחלוקות גדולות? '
כמה זמן אמור לקחת גישור אם אין מחלוקות גדולות?
24/08/2018 | 17:01
5
230
שלום,

החלטנו להתגרש וישבנו וסיכמנו בינינו את הדברים הגדולים, ימים שהילדים יהיו אצל כל אחד, מזונות (אנחנו מודעים לפסיקת בג"ץ) וחלוקת הרכוש. רוצים לסיים עם זה מה שיותר מהר. כמה זמן אמור לקחת הגישור?

אציין שהתקשרתי אתמול (חמישי) לכמה מגשרים מומלצים באזור שלנו ואמרו לי 3-4 חודשים. נשמע לי המון בהינתן שהרוב כמר מוסכם. אפילו בהנחה שאנחנו נכנסים לחגים.

תודה
לצפיה ב-'כמה זמן לוקח גישור לגירושין'
כמה זמן לוקח גישור לגירושין
( לעמוד שלי בתפוז )
24/08/2018 | 17:36
1
43
שלום מתגרשת, 

אין זמן אחיד לתהליך גישור. זה תלוי במגשר, במתגשרים/מתגרשים, ובפערים בעמדותיהם. 

היו לי גישורים קצרים שנסגרו לאחר פגישה אחת או שתיים. אך היו גם כאלה שהתחילו כמו שכתבת, כלומר שהצדדים הצהירו בתחילה שכבר סגרו ביניהם את הדברים "הגדולים" ולא נשאר כמעט על מה לגשר, אך בפגישה התברר שלמעשה הפערים גדולים יותר ממה שחשבו. 

זה יכול לקרות בגלל שצד אחד חושב שכמעט הכל סגור אך הצד השני אינו סובר כך. או, ששני הצדדים חושבים שכמעט הכל סגור, אך הם לא מודעים עדיין למכלול הנושאים שצריך לסגור בהסכם, ולא ירדו לפרטים. וכאשר הם רואים איך נראה הסכם גירושין, והמגשר שואל אותם על פרטים נוספים, הם מבינים שלמעשה יש עוד עבודה לעשות.
מניח שלאחר הפגישה הראשונה אצל המגשר, תדעו יותר טוב.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
27/08/2018 | 16:50
9
לצפיה ב-'כנראה שהתכוונו 3-4 חודשים כולל האישור בבימ"ש'
כנראה שהתכוונו 3-4 חודשים כולל האישור בבימ"ש
27/08/2018 | 12:57
2
24
כפי שכתבו לך, אין זמן אחיד, ובדרך כלל לוקח יותר זמן ממה שנדמה תחילה. אבל גם במקרה שלי שהיה מסובך וגם מקרים אחרים ששמעתי עליהם לקח פחות. יש בזה גם אספקט חיובי מכיוון שטוב אם יש קצת זמן "לעכל" את הדברים.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
27/08/2018 | 16:51
5
לצפיה ב-'תלוח הסמיכות הפגישות,בכמות הבעיות'
תלוח הסמיכות הפגישות,בכמות הבעיות
28/08/2018 | 07:31
21
ובאופי במח הזןג.
לא חותר מ8 שעות צפופות.

מנהל/ת הפורום

אודות:
אורי דון יחייא, עורך דין ומגשר מוסמך, מומחה לענייני משפחה, גירושין, ירושות וצוואות מעל 15 שנים. בעל תואר שני במשפטים ובפילוסופיה. כעורך דין, אורי מייצ
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
עו"ד אורי דון יחייא

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו