לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
79767,976 עוקבים אודות עסקים

פורום מכשירי שמיעה

בפורום זה תוכלו להתייעץ ולקבל מענה לשאלות במגוון נושאים הקשורים לבעיות שמיעה ולטיפול בהן: בעיות שמיעה אצל תינוקות, ילדים ומבוגרים, בדיקות השמיעה השונות, חידושים במכשירי שמיעה, מכשירי שמיעה זעירים, שתל השבלול, שימוש באביזרי עזר לשמיעה וזכויות לאנשים עם ליקוי שמיעה ועוד.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מכשירי שמיעה

בפורום זה תוכלו להתייעץ ולקבל מענה לשאלות במגוון נושאים הקשורים לבעיות שמיעה ולטיפול בהן: בעיות שמיעה אצל תינוקות, ילדים ומבוגרים, בדיקות השמיעה השונות, חידושים במכשירי שמיעה, מכשירי שמיעה זעירים, שתל השבלול, שימוש באביזרי עזר לשמיעה וזכויות לאנשים עם ליקוי שמיעה ועוד.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים  הבאים - פורום מקצועי חדש בתחום השמיעה ומכשירי שמיעה!

בפורום זה אשמח לענות לשאלות הגולשים בתחומים של בדיקות שמיעה וליקויי שמיעה הן אצל ילדים והן בקרב מבוגרים וזקנים, וכמובן בכל מה שקשור למכשירי שמיעה, שתל השבלול ואביזרי עזר לשמיעה.
המשך >>

לצפיה ב-'שטיינר'
שטיינר
13/01/2019 | 17:13
1
35
שלום האם אני יכולה לגשת לכמה סניפי שטיינר לבדיקת קלינאית והתאמת מכשיר שמיעה כדי להתרשם ולהחליט עם מי להתקשר תודה
לצפיה ב-'שטיינר'
שטיינר
( לעמוד שלי בתפוז )
14/01/2019 | 19:19
26
שלום לך,
תוכלי בהחלט להגיע לכמה סניפים שתרצי ולבחור את הקלינאי שיטפל וילווה אותך. 
אני מצרפת לך קישור אליו תוכלי להיכנס ולקבל מידע על כל הסניפים של שטיינר בפריסה ארצית.
בנוסף, אם תרצי תוכלי להשאיר פרטים ולציין מאיזה איזור את בארץ ואוכל לדאוג שיצרו איתך קשר מהסניף הרלוונטי.
בהצלחה,
דורין
לצפיה ב-'אירוח בנושא הוספת מרפסות בבתים משותפים'
אירוח בנושא הוספת מרפסות בבתים משותפים
08/01/2019 | 10:07
1

ביום ג', 15.1, בשעות 20:00-22:30, נארח בפורום תמ"א 38 את מר עידו גרינברג, מנכ״ל חברת נירים.

על האירוח

הוספת מרפסות בבתים משותפים באמצעות בניה בטכנולוגיה מתקדמת הכוללת עבודות מיוחדות בפלדה, תוספות בניה, הוספת מרפסות למבנים קיימים, עבודות גמר, חשמל, שימור ושיקום.

על המתארח

עידו גרינברג, מנכ״ל חברת נירים, בעל ידע עשיר וניסיון של למעלה מ- 10 שנים בתחום הבנייה, בדגש על עבודות פלדה מיוחדות.
מוביל בהצלחה ובמקצועיות את חברת נירים המתמחה בבניה בטכנולוגיה מתקדמת הכוללת עבודות מיוחדות בפלדה, תוספות בניה, הוספת מרפסות למבנים קיימים, עבודות גמר, חשמל, שימור ושיקום, והכל בתהליך קצר ומקצועי המבטיח תוצאה איכותית ואחריות לאורך שנים רבות.
לחברה לקוחות רבים וניסיון רב בבנייה במבנים קיימים, מגדלים ומבנים ציבוריים בכל רחבי הארץ, והיא מובילה בבניית קונסטרוקציית פלדה עם למעלה מ-500 מרפסות בשנה.
כחלק מחזונה לספק מענה איכותי ומקיף לכל אורך הדרך - תוכלו למצוא בחברה מחלקת רישוי ותכנון, הנדסה, תפעול, ביצוע ושירות לקוחות. 

העלו את שאלותיכם על גבי שרשור זה כבר עכשיו!

לצפיה ב-'איך מוצאים את המכשיר המתאים ביותר לאמא'
איך מוצאים את המכשיר המתאים ביותר לאמא
21/12/2018 | 11:11
1
1194
אמי בת ה 85  כבידת שמיעה עמוקה, וכבר כמה עשורים עם מכשירי שמיעה ,  אך לא שומעת אפילו קרוב לסביר 
הבעיה היא , שקופות החולים מפנות אותך לחברות ספציפיות ,  וחברות יודעות למצא פתרונות רק בתחום המצאי שלהם. 
האם יש רופאי א.א.א  עצמאיים בעלי ידע נרחב ועדכני על כל הפתרונות החדישים הקיימים בשוק שגם יודעים לבדוק הלקוחה ולכוון את הפתרון בדיוק לבעיה הקיימת אצלה ? 
אם לא,  איך מגיעים לפתרון הכי מתאים בשבילה ?
אנא עזתרכם
לצפיה ב-'איך מוצאים את המכשיר המתאים ביותר לאמא'
איך מוצאים את המכשיר המתאים ביותר לאמא
( לעמוד שלי בתפוז )
24/12/2018 | 11:02
51
שלום לך,
ישנן מספר אפשרויות לפתרונות בתחום שיקום השמיעה כמו מכשירי שמיעה, שתלים ושימוש באביזרי עזר. על מנת להבין בדיוק מה מתאים עבור אמך ומה יכול להוות פתרון אידאלי לשיקום שמיעה עבורה, עליי לדעת מהו ליקוי השמיעה שלה וההיסטוריה הרפואית כמו גם מה ניסתה בעבר ומה הקושי שלה כיום. אני ממליצה לך להגיע עם אמא ועם כל המידע כולל בדיקת שמיעה עדכנית לייעוץ אצל קלינאי תקשורת אשר יוכל לפרוס בפנייך את מגוון אפשרויות השיקום ויוכל להמליץ על פתרון שיתאים עבורה גם אם פתרון זה הוא לא בהכרח רכישת מכשיר שמיעה.
ישנם גם רופאי א.א.ג שניתן להתייעץ איתם באופן פרטי.
בהצלחה,
דורין

לצפיה ב-'אחוזי נכות בביטוח לאומי לחירש'
אחוזי נכות בביטוח לאומי לחירש
19/12/2018 | 09:52
1
46
שלום,

האם חירש שעובד ולא מקבל קבת נכות יכול לקבל דרגת נכות של יותר מ-60%?

כל תשלומי הארנונה, חשמל, מים, גז ועוד ניתנים בהנחה רק למי שיש מעל 60% .
לצפיה ב-'אחוזי נכות בביטוח לאומי'
אחוזי נכות בביטוח לאומי
( לעמוד שלי בתפוז )
20/12/2018 | 20:51
30
שלום לך,
פורום זה עוסק במתן מענה מקצועי בתחום מכשירי השמיעה ואביזרי העזר. לגבי אחוזי נכות וקצבה, אמליץ לך לבדוק את העניין מול ביטוח לאומי.
בהצלחה,
דורין
לצפיה ב-'מגבר שמיעה'
מגבר שמיעה
07/12/2018 | 09:09
2
44
בוקר טוב,
ידיד שלי קנה מגבר שמיעה מה זה בדיוק?
יש סוגים שונים בלי חוות דעת (יש חוות דעת על החנות)אשמח אם תבהירי לנו את הנושא.
המחירים מפתים ממש ויש אחריות לחצי שנה.היצרן ברומר
תודה
לצפיה ב-'מגבר שמיעה'
מגבר שמיעה
( לעמוד שלי בתפוז )
08/12/2018 | 20:15
1
48
שלום לך,
לרוב מגבר שמיעה הוא אינו מכשיר שמיעה. הכוונה בדרך כלל היא למכשיר המגביר את כל הצלילים בסביבה באופן זהה כלומר, מגביר רעש ודיבור באותה הצורה.
ההבדל בין מגבר שמיעה למכשיר שמיעה הוא שבמכשיר שמיעה קיים שבב, מעין מחשב קטן, המבצע עיבוד של הצליל ומעביר לאוזן את הצלילים בצורה האידאלית המותאמת עבור ליקוי השמיעה של האדם ובהתאם לסביבה בה הוא נמצא.  
במקרים מסוימים בהם יש מניעה מהרכבה של מכשיר שמיעה או קושי אחר והאדם נמצא בעיקר בסביבות שקטות, יתכן כי מגבר שמיעה יהיה פתרון מספק. 
חג שמח,
דורין
לצפיה ב-'תודה.'
תודה.
12/12/2018 | 14:37
4
לצפיה ב-'אירוח בנושא הפקדות סוף שנה - טיפים והמלצות ליועצי המס'
אירוח בנושא הפקדות סוף שנה - טיפים והמלצות ליועצי המס
07/12/2018 | 14:54
4

ביום ה', בתאריך 13/12/18, בין השעות 20:00-22:00, נארח בפורום את נדב טסלר, מנהל המוצר באגף השיווק של מנורה מבטחים פנסיה וגמל

על האירוח

החל משנת 2017 חייבים עצמאים לבצע הפקדות לחיסכון הפנסיוני. מעבר לחובה החוקית, הפקדות אלו מזכות אותם בהטבות במס. במסגרת האירוח נדון בסוגיות פנסיוניות לקראת תום שנת המס ונעלה טיפים והמלצות.

על המתארח

נדב טסלר, מנהל המוצר במנורה מבטחים, מרצה במכללת נתניה ובעל הבלוג פנסיוני, להבין את הפנסיה. יענה על שאלותיכם בנושא החיסכון הפנסיוני, הערכות להפקדות במסגרת פנסיית חובה לשכירים ועצמאים.

העלו את שאלותיכם על גבי שרשור זה כבר עכשיו!

לצפיה ב-'אירוח: טיפול במחלות חורף באמצעות תרופות הומאופתיות'
אירוח: טיפול במחלות חורף באמצעות תרופות הומאופתיות
05/12/2018 | 13:20
ביום ד', בין השעות 20:00-22:00, נארח בפורום את אבי לבנט, מומחה להומאופטיה

על האירוח

טיפול במחלות חורף כגון שיעול, שפעת והצטננות, באמצעות תרופות הומאופתיות.
ההומאופתיה היא שיטת ריפוי טבעית, עדינה, יעילה ובטוחה, אשר מותאמת אישית לכל אדם על פי המאפיינים הייחודיים שלו ברמה גופנית ונפשית. הטיפול ההומאופתי יעיל בפתרון של בעיות גופניות, רגשיות ומנטאליות ,הן כרוניות והן אקוטיות. הטיפול יוצר שינוי רחב היקף, שורשי ומעמיק אשר השפעתו ניכרת לטווח ארוך ברבדים שונים של חיי המטופל.

על המתארח

אבי לבנט, עוסק בתחום הטיפול על גווניו השונים מעל 20 שנה, ומתמחה בהומאופתיה יותר מעשר שנים. במהלך השנים הללו למדתי תורות ושיטות שונות במקומות שונים בעולם מטובי המומחים בכל תחום.
תחום זה של עיסוק הינו תהליך התפתחות אינסופי המוביל אותי כאדם, באופן מתמיד, לגבהים חדשים, תחומים מגוונים, דינאמיות רגשית ומנטאלית אשר ממנה אני יוצר תהליך אישי וייחודי, עבור כל אחד מהאנשים שמגיעים אלי לטיפול.
ניסיוני הרב, עם מגוון רחב של מחלות וקשיים בתחום הגופני והרגשי, מאות רבות של מטופלים, ארגז כלים רחב, ומסירות רבה לעבודה ולמטופלים שלי, מאפשר לי לעזור לאנשים שונים בהרבה מאוד תחומים.

העלו את שאלותיכם על גבי שרשור זה כבר עכשיו!
לצפיה ב-'widex versus phonak'
widex versus phonak
30/11/2018 | 09:03
4
75
הוצע לי לבחור מבין שניהם. בשני המקרים מדובר בדגם האחרון (לא זכור לי שמו). הבנתי ששתי החברות ידועות ואמינות. יש שיקול כלשהו להעדיף אחת על פני השניה? תודה מראש
לצפיה ב-'אוסיף שהדגמים הם'
אוסיף שהדגמים הם
30/11/2018 | 12:01
65
Widex Evoke 440
And
Phonak Audio B 90
לצפיה ב-'widex versus phonak'
widex versus phonak
( לעמוד שלי בתפוז )
01/12/2018 | 22:49
2
55
שלום לך,
אכן שתי החברות הן חברות טובות ונחשבות למובילות בעולם. שני המכשירים שהוצעו לך נחשבים לרמה עילית כלומר, זוהי הרמה הטכנולוגית הגבוהה ביותר. 
אני מצרפת לך קישור עם מידע על כל אחד מהמכשירים - אתה מוזמן להיכנס ולקרוא עליהם:
webfiles.widex.com/WebFiles/9%20502%204760%20001%2001.pdf
בסופו של יום, התשובה האמיתית תגיע מההתנסות בפועל עם המכשירים.
חשוב גם להבין מכל חברה מהם תנאי השירות הניתן ומהם תנאי האחריות. יתכן כי גם נושאים אלו יהוו שיקול משמעותי בהחלטתך.
בהצלחה,
דורין
לצפיה ב-'הקישור לסלולרי'
הקישור לסלולרי
02/12/2018 | 10:52
1
37
תודה לך! האם את יודעת במקרה אם הלימוד העצמאי של ה-widex מחייב קשר לאייפון? לא לגמרי ברור לי מקריאה ברשת אם החיבור יכול לעבוד עם כל סמארטפון או שחובה אייפון. 
לצפיה ב-'קישור לסלולרי'
קישור לסלולרי
( לעמוד שלי בתפוז )
03/12/2018 | 20:47
33
שלום לך,
ידוע לי כי רוב החברות בשוק עובדות על קישוריות עם מכשיר האייפון בלבד, עם זאת ממליצה לבדוק ולוודא מול חברת ווידקס או המכון המשווק אותם בארץ.
חברת פונאק מציעה מכשיר שמיעה בעל חיבור ישיר לטלפון הסלולרי עם מערכת הפעלה iOS או אנדרואיד. גם במקרה הזה חשוב לוודא כי הטלפון הספציפי שלך ומערכת ההפעלה יתאימו לחיבור. 
חג שמח,
דורין
לצפיה ב-'מכשיר שמיעה של סימנס - מומלץ?'
מכשיר שמיעה של סימנס - מומלץ?
28/11/2018 | 11:52
2
95
אמי בת 90, עם ירידה בשמיעה ובהבנת דיבור (לא ירידה קוגניטיבית, לפחות לא חריפה). היה לה מכשיר מאחורי האוזן שלא היה לה נוח, לא הסתדרה עם המשקפיים וכן התקשתה מאד לשלוט בהפעלה שלו באמצעות הכפתורים על המכשיר. המכשיר הלך לאיבוד... עכשיו הציעו לנו מכשיר של סימנס, ORION 2 ITC, בתוך האוזן, עם שלט שיאפשר לה להגביר ולהנמיך מחוץ למכשיר. האם מדובר במכשיר טוב? מומלץ?
לצפיה ב-'עוד פרטים'
עוד פרטים
28/11/2018 | 12:01
55
מציינת שהירידה בשמיעה מפריעה לה מאד בעיקר בסביבה רבת משתתפים, למשל כשהיא נמצאת בפגישות של "עמך", שם היא שומעת רק את הדוברים שיושבים לידה, וכן כשהיא בחדר האוכל של הקיבוץ שלה, שם יש רעש סביבתי גבוה יחסית.
לצפיה ב-'מכשיר שמיעה של סימנס'
מכשיר שמיעה של סימנס
( לעמוד שלי בתפוז )
28/11/2018 | 16:01
78
שלום לך,
נשמע כי אמך נמצאת בסביבות שמיעה מורכבות יחסית - פגישות מרובות משתתפים וסביבות עם רעש סביבתי גבוה כמו בחדר האוכל בקיבוץ. חשוב במקרה זה, לבחור מכשיר ברמה טכנולוגית טובה אשר יוכל לספק לה מענה בסביבות אלה.
בכל מקרה כדאי לקחת את המכשיר לנסיון ולבדוק כיצד היא מסתדרת בסביבות בהן היא תיארה את הקושי.
דבר נוסף שחשוב לקחת בחשבון, הוא גודל המכשיר התוך אוזני - האם תוכל להחליף בו את הסוללה?, האם תוכל להסתדר להכניס אותו ולהוציא מהאוזן? והאם לא יאבד בקלות?. גם אם היא תוכל להגביר ולהחליש באמצעות שלט, ישנם תפקודים יומיומיים שעליה לבצע עם המכשיר וחשוב לוודא שאין לה קושי. במידה ואכן יש קושי, יתכן ולא תהיה מניעה לקחת מכשיר דווקא מאחורי האוזן כפי שהיה לה קודם.
אני מצרפת לך קישור לאתר החברה, שם תוכלי לקרוא על המכשיר שהוצע לכן:
בהצלחה,
דורין
לצפיה ב-'השוואה בין מכשירי שמע'
השוואה בין מכשירי שמע
26/11/2018 | 12:56
5
332
שלום לך
הבעיה אצלי שכשאני נמצא עם קבוצת אנשים אני לא מצליח לשמע את התנהלות השיחות כולל פגישות עבודה ואפילו בנסיעה ברכב עם קבוצת אנשים
ביקרתי בשתי חברות , אחת של מדנט שהציעו לי את SAPHIRA 3 ובחברת הדים הציעו את ENCHANT 60 .
לקחתי לבדיקה את 2 הדגמים היום . 
מבקש לדעת מבחינת הטכנולוגיה מה מביניהם יותר איכותי ויכול לתת לי מענה ?
מה יותר משוכלל ? 
או אם אפשר וקיימת חברה של מכשירי שמע שיוכלו לתת לי השוואה בין המכשירים השונים 
לגבי הבדיקה פיזית וההתאמה אני אבדוק כבראישית. 
תודה רבה 
לצפיה ב-'השוואה בין מכשירי שמיעה'
השוואה בין מכשירי שמיעה
( לעמוד שלי בתפוז )
28/11/2018 | 15:00
4
101
שלום לך,
לפי מה שאתה מתאר נראה כי הינך זקוק למכשיר ברמה טכנולוגית מתקדמת על מנת שיוכל לתת לך מענה לכל סביבות השמיעה המורכבות בהן אתה נמצא.
המכשירים שלקחת לנסיון הם של שתי חברות שונות ולכן קשה להשוות ביניהם בדיוק - לכל חברה המאפיינים שלה ולכל מכשיר יתרונות משלו.
אני מצרפת לך קישור למידע על כל אחד מהמכשירים - אתה מוזמן להיכנס ולקרוא עליהם.
בסופו של יום, התשובה האמיתית תגיע מההתנסות בפועל עם המכשירים.
חשוב גם להבין מכל חברה מהם תנאי השירות הניתן ומהם תנאי האחריות. יתכן כי גם נושאים אלו יהוו שיקול משמעותי בהחלטתך.
בהצלחה,
דורין

לצפיה ב-'השוואה בין מכשירי שמיעה '
השוואה בין מכשירי שמיעה
29/11/2018 | 19:43
3
58
היי דורין , 
תודה על התיחסותך
אני לא חושב שאני זקוק לרמה טכנולוגית גבוהה אבל כן אצטרך לסביבות עבודה שונות שהמכשיר אמור לתת לי מענה עליהן .
ברמת העקרונית אני רוצה עלות מול תועלת שכן כל חברה מייחסת למכשיר שלה את האיכויות שלדעתם לא קיימת בחברות אחרות 
האם ישנה חברה שבה קיימים כל המכשירים או אתר שמבצע השוואה בין האיכויות של כל מכשיר כמו שמבצעים בזאפ
כעת אין לי דרך לוודא היכן מכשיר מסוים עומד מול מכשיר אחר והאם העלות מצדיקה ובהנחה ששתי המכשירים טובים מבחינתי 
תודה רבה 
לצפיה ב-'השוואה בין מכשירי שמיעה'
השוואה בין מכשירי שמיעה
( לעמוד שלי בתפוז )
01/12/2018 | 22:26
50
שלום חן,
לא ידוע לי על אתר שעושה השוואה בין מכשירים שונים מחברות שונות. אכן כל חברה מייחסת למכשירים שלה את הטכנולוגיות העיקריות שלדעתן לא קיימות בחברות אחרות ולך נותר לבדוק האם יש מאפיין ספציפי שחשוב לך במיוחד וקיים במכשיר אחד ולא בשני. בהנחה ששני המכשירים שניסית טובים עבורך, ההחלטה צריכה בעיניי להתבסס על השירות אותו אתה מקבל בכל חברה - האחריות, המענה, האינטראקציה מול קלינאי התקשורת שמלווה אותך ועוד.
בהצלחה,
דורין
לצפיה ב-'השוואות בין מכשירי שמיעה'
השוואות בין מכשירי שמיעה
06/12/2018 | 23:54
1
44
לי נראה שאי אפשר לעשות את זה מכיוון שכל מכון עובד עם מכשירים משלו.
וכל אחד טוען שהוא עובד עם הכי טובים.ואם רוצים להשוות זה רק לעבור בין כולם. שוק מכשירי השמיעה בארץ ריכוזי מאוד וסגור. באמזון המכשיר הכי משוכלל יעלה 400 $
אבל אין אחריות וכל ביקור נשלם 100$ כל זה כדי למנוע יבוא.אני גם מתלבטת, 
מה שכן מישהו סיפר לי על מגבר שמיעה? ואני רואה בזאפ מגברי שמיעה  כמעט כמו מכשירי שמיעה בין 150- ומעלה הכי יקר 1500 רק מה אין חוות דעת. מישהו שמע על שוק מגברי שמיעה?
לצפיה ב-'השוואות בין מכשירי שמיעה'
השוואות בין מכשירי שמיעה
( לעמוד שלי בתפוז )
08/12/2018 | 20:18
40
שלום לך,
בנוגע למגברי השמיעה, עניתי לך בשאלתך הנפרדת שפרסמת.
דורין
לצפיה ב-'התלבטות בין מכשירי שמיעה'
התלבטות בין מכשירי שמיעה
16/11/2018 | 00:03
1
108
שלום,
אני בחורה צעירה שהולכת עם 2 מכשירי שמיעה.
יש לי ליקוי קל עד בינוני בתדרי הדיבור, וליקוי קשה בתדרים גבוהים.
הסביבה שלי היא דינמית, רועשת, הרבה מפגש עם אנשים.
מחפשת את מכשירי השמיעה הכי טובים בשבילי.
היום הולכת עם מכשירים בני 5 של bernafon.
ומנסה מכשירים של simens מסדרת pure. מתלבטת עם לנסות גם מכשיר של widex.
חשוב לי שהמכשיר יהיה ברמה גבוהה, יזהה תדרי דיבור ויתקשר עם הבלוטות'. יודעת שצריכה בשביל זה אייפון או מכשיר ייעודי.
איזה מכשירים היית ממליצה לי לנסות?
לצפיה ב-'התלבטות בין מכשירי שמיעה'
התלבטות בין מכשירי שמיעה
( לעמוד שלי בתפוז )
18/11/2018 | 11:13
70
שלום לך,
לפי התיאור שנתת אני ממליצה לנסות מכשירי שמיעה מרמה טכנולוגית גבוהה שיוכלו לתת לך מענה גם לליקוי השמיעה וגם לסביבות השמיעה המשתנות המורכבות שתיארת. אם המכשירים שאת מנסה אינם נותנים לך מענה מספק, חשוב לנסות מכשירים מרמה גבוהה של חברה אחרת ולבחון מה נותן לך מענה טוב יותר.
נקודה חשובה לגבי החיבור לטלפון הסלולרי - אכן ישנם מכשירי שמיעה שמתחברים ישירות למכשיר האייפון או מכשירים המצריכים אביזר עזר ואז מתחברים לכל סוג סלולרי. חשוב שתדעי שיש כיום בשוק גם מכשירי שמיעה שמתחברים ישירות באמצעות בלוטות' לאייפון או לאנדרואיד ללא צורך באביזר נוסף. ממליצה לבדוק גם את האופציה הזו.
בהצלחה,
דורין
לצפיה ב-'החלפת מכשירי שמיעה'
החלפת מכשירי שמיעה
12/11/2018 | 11:50
1
69
אני בן 59 סובל מירידה חזקה בתדרים מעל 1KHz
אני מרכיב מכשירי שמיעה 4 שנים דגם Audeo S של Phonak.
מאוד מרוצה מהמכשירים למעט תקלות ברסיברים.
לאחרונה המליצו לי במכון השמיעה בו אני מטופל להחליף מכשירים עקב סיום תקופת האחריות וטכנולוגיות חדשות שנכנסו.
ניסיתי evoke 330 של Widex והיה מאוד מאכזב.
אחרי כמה שנות שימוש מומלץ להחליף מכשירים?
לצפיה ב-'החלפת מכשירי שמיעה'
החלפת מכשירי שמיעה
( לעמוד שלי בתפוז )
12/11/2018 | 12:58
65
שלום לך,
אורך חיים ממוצע של מכשיר שמיעה הוא 4-5 שנים. הזכאות בקופות החולים (הנקבעת לפי סל הבריאות), מתחדשת כל 3.5 שנים.
כל עוד המכשירים עובדים, ומסייעים לך לשמיעה אין מניעה להמשיך ולהשתמש בהם. כמובן, שהטכנולוגיה ממשיכה להתקדם וכל הזמן יוצאים מכשירי שמיעה חדשים יותר שיתכן ויסייעו לך יותר.
אם אתה מתלבט, אתה יכול להתחיל תקופת נסיון ולראות האם אתה מקבל תרומה גדולה יותר ממכשירים חדשים. במידה ולא, תוכל להחזיר את המכשירים ולהישאר עם המכשירים שברשותך.
בכל מקרה, אם היית מרוצה מחברה מסוימת ומכשיר מסוים, ומאוכזב מחברה אחרת, אמליץ לך לנסות מכשיר חדש יותר מאותה החברה ממנה היית מרוצה.
בהצלחה,
דורין
לצפיה ב-'בהמשך לשאלה קודמת שענית לי'
בהמשך לשאלה קודמת שענית לי
11/11/2018 | 20:22
1
47
כתבתי לך למעלה על מכשירים שהציעו לי Audeo B90 ו- B70.
במכון אחר הציעו לי B30 שהוא הרבה יותר זול וכנראה בטכנולוגיה נמוכה יותר.
בעיית השמיעה שלי היא בצלילים הגבוהים החל מ 1000 הרץ, ירידה חדה עד 4000 הרץ. האם בנתונים אלה יספיק ה B30 או שעדיף היקרים יותר ?  בתודה מראש.
לצפיה ב-'בהמשך לשאלה קודמת'
בהמשך לשאלה קודמת
( לעמוד שלי בתפוז )
12/11/2018 | 12:52
36
שלום לך,
כפי שרשמתי גם בפעם הקודמת, על מנת לדעת איזה מכשיר מתאים יותר עבורך מבחינה טכנולוגית חשוב לדעת מהו אורח החיים שלך ובאילו סביבות שמיעה אתה נמצא (בתי קפה, פגישות, הרצאות ועוד). ככל שהמכשיר מתקדם יותר טכנולוגית הוא מסוגל להתמודד עם סביבות שמיעה מורכבות יותר ולעשות את ההתאמות. מכשיר שמיעה ברמה טכנולוגית פשוטה יותר יסייע בסביבות שמיעה שקטות ומעט רועשות.
חשוב גם לקחת בחשבון עד כמה חדה ירידת השמיעה שלך שכן במידה ומדובר בירידה חדה מאוד בטווח תדרים קטן, כדאי לקחת מכשיר בעל יותר ערוצים כך ניתן יהיה לכוון אותו באופן ספציפי יותר לירידת השמיעה שלך.
תוכל להסתכל בקישור שצרפתי לך בפעם הקודמת, מופיעים שם ההבדלים בין כל הרמות הטכנולוגיות שציינת והוצעו לך.
בהצלחה,
דורין
לצפיה ב-'מכשירי שמיעה IIC שמתאימים לירידה בתדרים הגבוהים.'
מכשירי שמיעה IIC שמתאימים לירידה בתדרים הגבוהים.
02/11/2018 | 17:19
3
167
שלום,
יש לי ירידת שמיעה בתדרים הגבוהים ואני מעוניין במכשיר שמיעה דיסקרטי IIC.

אני יודע שבעקרון מכשירי שמיעה מהסוג הזה לא מתאימים לירדת שמיעה מהסוג שלי, בגלל שהם חוסמים את התדרים הנמוכים ויוצרים תחושה לא נעימה, אך לאחרונה שמעתי על שני מכישירים שיכולים דווקא להיות מתאימים לי:
  • הראשון הוא ה Lyric של Phonak, שנכנס באופן קבוע ותוך האוזן ומוחלף פעם בכמה חודשים. לצערי הוא לא מיובא לארץ, ובגלל שצריך רופא בשביל להכניס אותו כל פעם לאוזן, כנראה שעדיף לי לא לייבא אותו בעצמי.
  • על השני שמעתי היום והוא נקרא Eargo. זה מכשיר שמיעה זעיר והוא יחודי בכך שהוא לא חוסם את תעלת האוזן. המכשיר מתוכנת מראש ומתאים רק לאנשים עם ירידה בתדרים הגבוהים (כמו שלי). 

רציתי לדעת האם יש לכם ניסיון/מידע עם מכשירים אלו, במיוחד עם המכשיר השני.
בנוסף אשמח לשמוע אם למישהו יש ניסיון עם הזמנת מכשירי שמיעה מחול. Eargo מציעים תקופת ניסיון של 60 ימים, אז אני חושב שבכל מקרה אזמין את המכשיר לניסיון.

תודה רבה.
לצפיה ב-'מכשירי שמיעה IIC שמתאימים לירידה בתדרים הגבוהים'
מכשירי שמיעה IIC שמתאימים לירידה בתדרים הגבוהים
( לעמוד שלי בתפוז )
04/11/2018 | 20:59
2
42
שלום לך,
מכשיר הLyric אכן אינו מיובא כעת לארץ ונדרש רופא א.א.ג על מנת להכניס אותו וזאת משום שהוא מונח קרוב מאוד לעור התוף.
איני מכירה אישית את המכשיר השני עליו רשמת, אך באופן כללי אני מאמינה כי תהליך התאמת מכשיר שמיעה הוא אינו תהליך פשוט וחשוב מאוד להיות מלווה על ידי איש מקצוע אשר יוכל לתת לך מענה מקצועי, להתאים את מכשיר השמיעה ספציפית לירידת השמיעה שלך ולכוון אותו במידת הצורך. לא נראה כי דבר זה אפשרי במכשיר אותו תיארת. בנוסף, חשוב לברר היכן ניתן לקבל תמיכה או שירות למכשיר זה במקרה של צורך בכיוון או תיקון ומהם תנאי האחריות הניתנים.
לבסוף, חשוב לציין כי מלבד שני המכשירים שציינת יש מגוון של מכשירי IIC דיסקרטיים שאותם ניתן לרכוש באחד מהמכונים הנמצאים בהסכם עם קופת החולים שלך. אני ממליצה לך ללכת ולבדוק גם בהם. 
בהצלחה,
דורין
לצפיה ב-'מכשירי IIC נוספים'
מכשירי IIC נוספים
04/11/2018 | 21:49
1
29
תודה על התגובה המהירה!

אז שנינו מסכימים ש ה Lyric  הוא לא אופציה כרגע.

לגבי המכשיר השני, כמו שציינתי אני חושב שאחד היתרונות המרכזיים שלו הוא שהוא אינו חוסם את תעלת האוזן. האם את מכירה עוד מכשירי IIC (לא צריך שם ספציפי) שמתאימים לירידת שמיעה בתדרים הגבוהים? האם זה לא נכון שבגלל שמכשירי IIC לא נותנים לצלילים הנמוכים הטבעיים לעבור הם לא מתאימים לירידת שמיעה כמו שלי?

שוב תודה.
לצפיה ב-'מכשירי IIC נוספים'
מכשירי IIC נוספים
( לעמוד שלי בתפוז )
07/11/2018 | 22:11
22
שלום לך,
מכשיר IIC מעצם הגדרתו יושב כולו בעומק תעלת השמע. אם אכן כל הרכיבים של המכשיר נמצאים בתעלה איני רואה כיצד יתכן שהוא אינו חוסם את התעלה. ניתן כמובן לעשות חורי אוורור בתוך המכשיר המאפשרים מעבר של תדרים נמוכים וכן שומרים על אוורור האוזן.
במידה ויש ירידה רק בתדרים הגבוהים והתדרים הנמוכים שמורים, כדאי לנסות מכשירי RIC שנמצאים מאחורי האוזן והרמקול יושב בתוך התעלה. ישנם מכשירים מהסוג הזה שהם קטנים מאוד ודיסקרטיים כך שלא ניתן לראותם. על אף האמור, חשוב להדגיש כי מצב שמיעה מסוג זה אינו מונע שימוש במכשיר תוך אוזני מסוג IIC ושתי האפשרויות קיימות, כל אחת עם היתרונות והחסרונות שלה.
בהצלחה,
דורין
לצפיה ב-'התאמתמכשיר שמיעה'
התאמתמכשיר שמיעה
26/10/2018 | 13:18
4
62
אני משתמש במכשיר תוצרת פונאק ב 6 השנים האחרונות. מספר הדגם לא ידוע לי.
עקב ירידה בשמיעה לאחרונה, בצעתי בדיקה במכון שמיעה ונמסרה לי עקומת הבדיקה. יש אישור מקות חולים כללית. במכון שמיעה הציעו לי מכשיר חדש עם מיקרופון בתוך האוזן ונאמר לי שיש סיכוי טוב לשיפור בשמיעה.
מכיוון שיש לי הפרשות מהאזניים שעלולות להפריע לתקינות המכשיר אני מעוניין לדעת אם הפרשת כאלה אכן יפריעו. בנוסף נאמר לי שיש במכשיר פילטר שעוצר את ההפרשות וניתן לנקותו. הדגם שהוצע לי נקרא Audeo B70R ( מכשיר נטען) ואותו דגם שלא נטען. הוצע גם Audeo B 70 .
אודה לך על כל מידע בקשר למכשירים אלה, יתרונות וחסרונות בין מיקרופון בתוך ומחוץ לאוזן.
שאלה נוספת: אני מבקש לדעת מה ההבדל בין המכשירים המוצעים ע"י מכונים פרטיים לבין אלה המוצעים דרך קופת חולים, מבחינת איכות ורמת רמכשירים בשיפור השמיעה.  בתודה מראש
לצפיה ב-'תוספת ותיקון'
תוספת ותיקון
26/10/2018 | 13:26
37
המכשירים שהוצעו לי הם  Audeo B70 ו Audeo B90 נטען ולא נטען,.
לצפיה ב-'התאמת מכשיר שמיעה Phonak'
התאמת מכשיר שמיעה Phonak
( לעמוד שלי בתפוז )
28/10/2018 | 13:12
2
75
שלום לך,
ראשית חשוב להבין מה טיב ההפרשות מהאוזניים. האם מדובר בשעווה או שיש לאוזן נטייה לנוזלים/ דלקות. במידה ומדובר בהפרשות השעווה הטבעיות מהאוזן, אין מניעה להשתמש במכשיר עם רמקול בתוך התעלה ואכן כפי שהוסבר לך ישנו פילטר המגן על הרמקול משעווה. במקרים אחרים, חשוב לשקול כל מקרה לגופו. בכל מקרה ההבדל העיקרי בין מכשיר עם רמקול בתוך התעלה ומכשיר מאחורי האוזן הוא לרוב אסטתי. כשהרמקול בתוך התעלה ניתן לשים רמקול חזק מבלי להגדיל את המכשיר לעומתו, במכשיר מאחורי האוזן, ככל שהרמקול גדול יותר, כך המכשיר גדול יותר. אם אתה חושש מעניין ההפרשות, אני ממליצה לנסות מכשיר מאחורי האוזן על אף החיסרון האסתטי.
ההבדל בין המכשירים (B70 לB90) הוא הבדל ברמה הטכנולוגית. על מנת לדעת איזה מכשיר מתאים יותר עבורך חשוב לדעת מהו אורח החיים שלך ובאילו סביבות שמיעה אתה נמצא (בתי קפה, פגישות, הרצאות ועוד). 
אני מצרפת לך קישור לטבלת השוואה בין הרמות הטכנולוגיות של המכשירים על מנת שתוכל לראות מול העינייים ובאופן מסודר את ההבדלים העיקריים:
לגבי שאלתך האחרונה, בכל מכון, גם כזה העובד עם קופת החולים וגם מכון שאין לו הסכם עם הקופה, ישנם מכשירים ברמות טכנולוגיות שונות ובמחירים שונים. באופן כללי, אני ממליצה לפנות למכון שנמצא בהסכם עם הקופה שכן ההשתתפות של הקופה תסייע ברכישת המכשיר מבחינה כלכלית. 
חברת פונאק עליה שאלת, היא חברה שוויצרית הנחשבת מחמש חברות מכשירי השמיעה הטובות בעולם. 
המון בהצלחה,
דורין
לצפיה ב-'תודה רבה על התשובה המפורטת עזרת לי מאוד.'
תודה רבה על התשובה המפורטת עזרת לי מאוד.
29/10/2018 | 10:59
1
16
לצפיה ב-'בשמחה'
בשמחה
( לעמוד שלי בתפוז )
30/10/2018 | 10:10
8
לצפיה ב-'אוזניה לנייד או לכל מכשיר אחר'
אוזניה לנייד או לכל מכשיר אחר
17/10/2018 | 21:24
5
27
אבקש לקבל המלצה היכן אוכל לקנות אוזניה עם הגברה מובנית
תודה
לצפיה ב-'אוזנייה לנייד ולמכשירים אחרים'
אוזנייה לנייד ולמכשירים אחרים
( לעמוד שלי בתפוז )
18/10/2018 | 21:39
4
24
שלום יצחק,
ישנם מגוון של אביזרי עזר המיועדים לאנשים עם ליקוי שמיעה ועל מנת להמליץ לך על האביזר הנכון, עליי לדעת מה הצורך שלך ברכישת אוזניה עם הגברה? האם מדובר בקושי לשמוע שיחות טלפון? בנייד? בנייח? האם מדובר בקושי לשמוע טלוויזיה?
על פי הפירוט אוכל להמליץ על אביזר מתאים. באופן כללי, ניתן לרכוש אביזרי עזר המיועדים ספציפית לאנשים עם ליקוי שמיעה, במכוני השמיעה השונים.
בהצלחה,
דורין
לצפיה ב-'אוזניה עם הגברה מובנית'
אוזניה עם הגברה מובנית
19/10/2018 | 22:29
3
10
שלום לך
כוונתי אוזניה לטלפון הנייד אבל כמובן שאפשר להשתמש בו בהרבה מכשירים 
אני מתכוון להשתמש בה בעיקר לשיחות טלפון ללא מכשירי שמיעה
לצפיה ב-'אוזניה עם הגברה מובנית'
אוזניה עם הגברה מובנית
( לעמוד שלי בתפוז )
20/10/2018 | 20:32
2
16
שלום יצחק,
בדרך כלל אוזניה המתחברת לטלפון הנייד עובדת על ההגברה של הטלפון הנייד ואין לה הגברה נוספת משלה. קיימים מגברים המתחברים לטלפון הנייח או האלחוטי בבית אשר מגבירים את עוצמת השיחה. בנוסף, קיימות דיבוריות לטלפון הנייד, חלקן עובדות עם מכשירי שמיעה וחלקן לא.
בכל זאת אני ממליצה לך לגשת לאחד ממכוני השמיעה המוכרים אביזרי עזר לשמיעה ולברר מהו האביזר האופטימאלי עבורך.
בהצלחה,
דורין
לצפיה ב-'תודה דורין '
תודה דורין
20/10/2018 | 20:55
1
5
לצפיה ב-'בשמחה'
בשמחה
( לעמוד שלי בתפוז )
22/10/2018 | 22:00
3
לצפיה ב-'בדיקת שמיעה וסוג הצליל של מכשיר השמיעה'
בדיקת שמיעה וסוג הצליל של מכשיר השמיעה
17/10/2018 | 21:04
4
35
שלום
אבקש לדעת אם תוצאת בדיקת שמיעה קובעת איזה סוג של צליל מתאים לשתי האוזניים בנפרד ובהתאם לכך להתאים את המכשירים עם אותו סוג של הצליל
תודה
יצחק
לצפיה ב-'בדיקת שמיעה וסוג הצליל של מכשיר השמיעה'
בדיקת שמיעה וסוג הצליל של מכשיר השמיעה
( לעמוד שלי בתפוז )
18/10/2018 | 21:28
3
40
שלום יצחק,
בדיקת השמיעה קובעת האם יש ליקוי שמיעה, מהי חומרת הליקוי ובאיזה סוג ליקוי מדובר. 
מעבר לכך, לא ברור לי למה אתה מתכוון כאשר אתה שואל על סוג הצליל המתאים.
אנא, נסה להסביר את כוונתך.
דורין
לצפיה ב-'סוג הצליל'
סוג הצליל
19/10/2018 | 22:20
2
22
ידוע לי שכבדי שמיעה שאיבדו את שמיעתם מסיבות שונות אינם מסוגלים לשמוע צלילים מסויימים או מתקשים לקלוט אותם.האם הבדיקה מהבחנת את הבעיה הזו ומתאימה בהתאם לכך את המכשיר המתאים ?(למשל אם צליל דק יותר או עבה יותר).
יצחק
לצפיה ב-'סוג הצליל'
סוג הצליל
( לעמוד שלי בתפוז )
20/10/2018 | 20:23
1
23
שלום יצחק,
בהחלט. בדיקת השמיעה קובעת את סף השמיעה בכל תדר כלומר, ניתן לפיה לדעת מהם התדרים הפגועים ביותר, תדרים גבוהים או נמוכים (כפי שתיארת צלילים דקים או עבים).
כל מכשיר שמיעה הוא בעל יכולת הגברה בתדרים הרלוונטים. קלינאי התקשורת האמון על התאמת מכשיר השמיעה וכיוונו, יכוון עבורך את המכשיר כך שתוכל לקבל את ההגברה המותאמת בדיוק למצב השמיעה שלך. 
בהצלחה,
דורין
לצפיה ב-'תודה ושבוע טוב'
תודה ושבוע טוב
20/10/2018 | 20:50
7
לצפיה ב-'מכשיר שמיעה'
מכשיר שמיעה
17/10/2018 | 03:10
1
74
שלום רב
ראיתי שכתבת שתחת כל קופה ניתנת תקופת נסיון
אבי רכש מכשיר שמיעה מסוג sound 312 economy 3 בחברת גל מכשירי שמיעה לאחר שהופנה מהקופה, בגל ביצעו בדיקה ומכירה באותו מעמד ללא תקופת נסיון למרות בקשתו של אבי לתקופת נסיון בחברת גל סירבו לבקשה זו,אבי לא הצליח להתרגל למכשיר שישב מעל האוזן ולאחר בקשות הסכימו בחברת גל לשנות את המכשיר לתוך האוזן לטענתם לא ניתן להוסיף כפתור לווליום ואבי נאלץ לגשת לחברת גל לעיתים תקופות כדיי לכוונו.
השאלה האם מחובתה של חברת גל לתת תקופת נסיון  על פי חוק כמו שכתבת  והאם ישנה אפשרות לדעתך להוסיף למכשיר זה כפתור ווליום.אשמח גם לקבל חוות דעת על המכשיר.
תודה
לצפיה ב-'מכשיר שמיעה'
מכשיר שמיעה
( לעמוד שלי בתפוז )
18/10/2018 | 21:22
46
שלום לך,
האם חברת גל נמצאת תחת הסכם עם קופת החולים שלכם או שמדובר ברכישה פרטית. באם מדובר ברכישה פרטית, כל חברה רשאית להחליט האם ניתנת תקופת נסיון ומהי התקופה. 
במקרה בו מדובר ברכישה דרך הקופה, כלומר למכון יש הסכם עם הקופה, בדרך כלל יש דרישה של הקופה לתקופת נסיון. 
בנוגע להוספת כפתור ווליום, עליך לבדוק מול החברה עצמה, אין באפשרותי לדעת מהן המגבלות הטכניות במכשיר הספציפי המדובר.
בהצלחה,
דורין
לצפיה ב-'דיסקרימינציה'
דיסקרימינציה
10/10/2018 | 11:11
3
55
אני עוקבת אחרי תשובותיך בפורום ורואה שאת נמנעת מלתת ייעוץ ספציפי לגבי מכשיר שמיעה מומלץ. בכל זאת אולי הפעם אקבל תשובה.
אני משתמשת במכשירי שמיעה מזה שלוש וחצי שנים. יש לי פגיעה עצבית מילדות,  וחלה הרעה בגלל הגיל (69). בשנה האחרונה חלה הדרדרות בשמיעה בתחום הדיסקרימנציה. שומעת שהמילים נכנסות אחת לשניה ומאבדות את החדות. במכון בו אני מטופלת הציעו לי מכשירים שונים בדרגות איכות גבוהות. אבל אף מכשיר לא שיפר את השמיעה (יחסית למכשירים שיש לי- בלטון רמה בינונית). האם יש בשוק מכשיר שמצטיין בתחום זה?
לצפיה ב-'דיסקרימינציה'
דיסקרימינציה
( לעמוד שלי בתפוז )
12/10/2018 | 12:32
2
50
שלום לך,
ראשית, חשוב לציין כי אני עובדת בחברת שטיינר המוכרת מכשירי שמיעה ועל כן, נמנעת, כפי שכתבת, מלתת ייעוץ למכשירים ספציפים.
יתר על כן, אני מאמינה כי לכל אדם ליקוי שמיעה שונה וצרכים שונים וכל התאמת מכשיר שמיעה היא סובייקטיבית ואישית. מה שיתאים לאדם אחד לא בהכרח יתאים לאחר. לכן, אני מדגישה שוב ושוב את חשיבותה של תקופת הנסיון עם מכשיר השמיעה לצורך מציאת המכשיר הספציפי אשר יכול לספק מענה מיטבי.
בנוגע לשאלתך האישית, חשוב שתדעי שמכשיר שמיעה אינו משפר דיסקרימינציה. האחוזים המתקבלים בבדיקת הדיסקרימינציה מבטאים יכולת הבנה של מילים בתנאים אידאלים של חדר בדיקות אטום ודיבור איטי של קלינאי התקשורת. הם אינם מייצגים את אחוזי הבנת הדיבור בתנאי היומיום. מטרתו של מכשיר השמיעה היא להביא את יכולת הבנת המילים למיצויה בסביבות היומיום המורכבות יותר. לדוגמא, אם בבדיקה אחוזי הדיסקרימינציה הם 80% בחדר שקט הרי שבהכרח בתנאי היומיום הם נמוכים יותר ומכשיר השמיעה תפקידו לקרב אותנו כמיטב יכולתו ל80% הבנה גם בתנאי היומיום. הוא אינו מביא אותנו ל100% הבנה. סביר להניח שככל שתנסי מכשיר שמיעה ברמה טכנולוגית מתקדמת יותר, הוא יוכל לבצע זאת באופן טוב יותר. על כן, אני ממליצה להמשיך לנסות מכשירי שמיעה מחברות שונות ברמות הטכנולוגיות הגבוהות ולראות האם ישנו מכשיר שמיעה שמשפר את תפקודך בחיי היומיום.
בהצלחה,
דורין
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
12/10/2018 | 16:13
1
21
הבהרת לי את המצב. כנראה שאצטרך להתמודד עם הקשיים
אולי אחכה לדור הבא של המכשירים. (חייבת להשאיר פתח תקווה...)
לצפיה ב-'בשמחה'
בשמחה
( לעמוד שלי בתפוז )
15/10/2018 | 13:18
14
בהחלט יש מקום לתקווה, עולם מכשירי השמיעה מתחדש בכל רגע, ואני ממליצה בחום להמשיך ולנסות מכשירים ממגוון חברות מבלי להתייאש.
המון בהצלחה,
דורין

לצפיה ב-'מכשיר שמיעה + בלוטוס'
מכשיר שמיעה + בלוטוס
11/10/2018 | 12:41
1
71
האם יש מכשיר שמיעה עם בלוטוס מובנה בתוכו ?
לצפיה ב-'מכשיר שמיעה עם בלוטוס'
מכשיר שמיעה עם בלוטוס
( לעמוד שלי בתפוז )
12/10/2018 | 12:39
57
שלום לך,
אכן ישנם כיום בשוק מספר מכשירי שמיעה עם בלוטוס מובנה בתוכם. חשוב לבדוק האם המכשיר עובד עם מערכת ההפעלה במכשיר הטלפון שלך.
לפרטים נוספים בנושא, תוכל לפנות אלינו או להשאיר פרטים ונחזור אליך בהקדם.
בהצלחה,
דורין

מנהל/ת הפורום

אודות:
דורין פנצק, קלינאית תקשורת בוגרת אוניברסיטת חיפה. עובדת כאודיולוגית בחברת שטיינר מזה מספר שנים. בעלת ניסיון בכל סוגי בדיקות השמיעה והתאמת מכשירי שמיעה
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

פורומים

בעלי מקצוע

דורין פנצק - מנהלת פורום מכשירי שמיעה
להתייעצות עם מנהלת הפורום

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה