לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
76167,616 עוקבים אודות עסקים

פורום מכשירי שמיעה

בפורום זה תוכלו להתייעץ ולקבל מענה לשאלות במגוון נושאים הקשורים לבעיות שמיעה ולטיפול בהן: בעיות שמיעה אצל תינוקות, ילדים ומבוגרים, בדיקות השמיעה השונות, חידושים במכשירי שמיעה, מכשירי שמיעה זעירים, שתל השבלול, שימוש באביזרי עזר לשמיעה וזכויות לאנשים עם ליקוי שמיעה ועוד.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מכשירי שמיעה

בפורום זה תוכלו להתייעץ ולקבל מענה לשאלות במגוון נושאים הקשורים לבעיות שמיעה ולטיפול בהן: בעיות שמיעה אצל תינוקות, ילדים ומבוגרים, בדיקות השמיעה השונות, חידושים במכשירי שמיעה, מכשירי שמיעה זעירים, שתל השבלול, שימוש באביזרי עזר לשמיעה וזכויות לאנשים עם ליקוי שמיעה ועוד.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים  הבאים - פורום מקצועי חדש בתחום השמיעה ומכשירי שמיעה!

בפורום זה אשמח לענות לשאלות הגולשים בתחומים של בדיקות שמיעה וליקויי שמיעה הן אצל ילדים והן בקרב מבוגרים וזקנים, וכמובן בכל מה שקשור למכשירי שמיעה, שתל השבלול ואביזרי עזר לשמיעה.
המשך >>

לצפיה ב-'המלצות למכשירי שמיעה על סמך בדיקה (מצורפת)'
המלצות למכשירי שמיעה על סמך בדיקה (מצורפת)
14/08/2018 | 10:30
2
23
שלום - בדיקה של אבי , בן 80
אשמח לדעת מה הפרמטרים החשובים להתייחס אליהם ברכישת מכשיר בהתאם למצב המתואר - וכמובן דגמים לדוגמא.

מהו שיקום שמיעה?
האם יש אתר שבו אוכל לקרוא על הפרמטרים?

תודה!
לצפיה ב-'מוסיף את הבדיקה המלאה'
מוסיף את הבדיקה המלאה
14/08/2018 | 17:08
13
לצפיה ב-'המלצות למכשיר שמיעה על סמך בדיקת שמיעה'
המלצות למכשיר שמיעה על סמך בדיקת שמיעה
( לעמוד שלי בתפוז )
20/08/2018 | 14:26
3
שלום לך,
על פי הבדיקה המצורפת, לאביך ליקוי שמיעה תחושתי עצבי קל עד חמור עם אסימטריה קלה לרעת אוזן שמאל. על פי בדיקות הדיבור (הטבלה התחתונה בבדיקה), נראה כי אחוזי הבנת הדיבור (דיסקרימינציה) של אביך שמורים יחסית - ניתן לראות על פי בדיקה זו כי בהינתן הגברה מספקת, אביך הצליח להבין 84% מהמילים שנאמרו לו בשתי האוזניים. אמנם בדיקה זו מתבצעת בתנאי שקט בחדר אטום, אך מהווה גורם חיזוי טוב לתועלת ממכשירי שמיעה. הנתונים מבדיקת השמיעה אינם מגבילים אותנו לצורת מכשיר או רמה טכנולוגית ספציפית.
על מנת לדעת מה מתאים עבורו יש להתייחס לפרמטרים נוספים כגון - האם הרכיב מכשירי שמיעה בעבר?, מה היכולת המוטורית שלו? האם סובל מדלקות או הפרשות תדירות מהאוזניים? ועל מנת לדעת את הרמה הטכנולוגית המתאימה יש צורך לדעת מהו סדר היום של אביך? באילו סביבות שמיעה הוא נמצא? האם בעיקר בסביבות שקטות? האם פעיל? הולך למפגשים חברתיים? לבתי קפה? הצגות?
כל השאלות האלו יוכלו לתת תמונה מלאה לפיה יוכל קלינאי התקשורת להמליץ על מכשיר שמיעה בצורה וברמה המתאימות עבורו.
כמענה לשאלותיך הנוספות:
שיקום שמיעה נעשה באמצעות שימוש במכשירי שמיעה.
לכל מכון שמיעה המוכר מכשירי שמיעה יש בדרך כלל אתר המפרט את סוגי המכשירים אותם הוא מציע ובחלקם אף קיימת השוואה בין הפרמטרים בכל מכשיר ומכשיר.
המלצתי לך, היא לגשת למכון שמיעה מסודר, לפגישה עם קלינאי תקשורת על מנת שיוכל לתת לך ייעוץ מקיף ומקצועי המותאם בדיוק לצרכיו של אביך.
בהצלחה,
דורין
לצפיה ב-'הפרשות מהאוזן'
הפרשות מהאוזן
11/08/2018 | 10:46
1
12
שלום יש לי שני מכשירי שמיעה בתוך האוזן (ITE).
באוזן הימנית יש הרבה הפרשות לאחר כמה שעות עם המכשיר שפשוט אוטמות לי קצת את האוזן וממש לא נוח שם.
הלכתי לא.א.ג שהוציא קצת שעווה, ולמכון השמיעה ששייף קצת את המכשיר. הטיפולים הנ"ל לא עזרו ועדיין יש הפרשות. רציתי לשאול האם כדאי לי לדעתכם לעבור למכשירים מאחורי האוזן, האם זה ישנה משהו? בנוסף האם יש למישהו עיצה/טיפול בנוגע למצב הנוכחי.. תודה מראש
לצפיה ב-'הפרשות מהאוזן'
הפרשות מהאוזן
( לעמוד שלי בתפוז )
12/08/2018 | 13:20
5
שלום לך,
ראשית הייתי ממליצה להתייעץ עם רופא א.א.ג בנושא ולנסות להבין מהן ההפרשות עליהן מדובר. האם מדובר ביצירה מוגברת של שעווה בתוך האוזן או מדובר בהפרשות אחרות, למשל נוזלים או הפרשות דלקתיות.
במקרים בהם אטימת האוזן על ידי מכשיר שמיעה גורמת לריבוי הפרשות כדאי לאוורר את האוזן כמה שניתן. אני ממליצה להוציא את המכשיר במהלך היום מהאוזן לפרקים קצרים על מנת לאפשר לה את האוורור לו היא זקוקה. במידה ועדיין תהיה תחושת אטימות והפרשות באוזן כדאי לשקול לנסות מכשיר שמיעה מאוורר יותר. זה יכול להיות מכשיר תוך אוזני עם פתח אוורור גדול יותר או מכשיר מאחורי האוזן אשר ניתן להתאימו בהתאמה פתחוה ובכך לשמור על אוורור מיטבי. 
רק בריאות,
דורין
לצפיה ב-'תיקון מכשיר שמיעה ישן'
תיקון מכשיר שמיעה ישן
29/07/2018 | 10:50
1
16
היי לכולם
אני בחור בן 33 עם בעיית שמיעה מוכחת כבר 15 שנה.
לפני כ10 שנים רכשתי מכשירי שמיעה מחברת ״הדים״ , מכשירים ששימשו אותי בתור מכשירי שמיעה ראשיים במשך מספר שנים ועד היום משמשים אותי בתור הזוג החלופי שלי- או כמו שאני קורא להם ״המכשירים שאני יכול להזיע בהם במהלך פעילות ספורטיבית״
לפני שלושה ימים , נשבר אחד המכשירים - המכשיר עצמו עוד פועל אבל הקליפה החיצונית שלו (זו שמותאמת לאוזן שלי) נשברה. המזכירה בהדים שהראתי לה את המכשיר שמיעה טוענת שאי אפשר לתקן את המכשיר (אני עוד לא בטוח שזה נכון).
עכשיו מצד אחד, לא בא לי להוציא 4000 שקל על מכשיר שמיעה חלופי (לפי מה שהבנתי זה המחיר המינימלי למכשיר שמיעה). מצד שני לשחק כדורסל/לעשות יוגה בלי מכשירי שמיעה זו ירידה באיכות החיים עד בלתי אפשרי מבחינתי - דבר שלא הייתי רוצה לוותר עליו

למישהו יש רעיון? יש דרך לקנות מכשירי שמיעה באיכות נמוכה במחיר נמוך? בכללי איך כבדי שמיעה מצליחים להשאר פעילים - כאשר הדבר הראשון שאומרים לך כשאתה מקבל מכשיר חדש הוא ״אל תזיע בתוך המכשיר״? האם יש מכשירי שמיעה עמידים לנזקי זיעה?

תודה וסליחה על החפירה
לצפיה ב-'מכשיר שמיעה ישן '
מכשיר שמיעה ישן
( לעמוד שלי בתפוז )
04/08/2018 | 17:57
17
שלום לך,
באופן כללי אני ממליצה לכל לקוחותיי, במידה ויש ברשותם מכשירי שמיעה ישנים יותר שעדיין עובדים, לשמור אותם ולהשתמש בהם כמכשירים חלופיים במידת הצורך. לצערי, לא תמיד הדבר אפשרי. ראשית, אני ממליצה לך לבדוק מול החברה בה רכשת את המכשירים הישנים האם הם ברי תיקון. באם לא, ישנן מספר אופציות. האחת היא להמתין למועד הזכאות החדש שלך מקופת החולים ולאחר רכישת מכשירי שמיעה חדשים, להפוך את הנוכחים למכשירי ספייר. אופציה נוספת היא להמשיך להשתמש כמכשיר ספייר במכשיר הבודד שעדיין עובד, ללא ספק לא פיתרון אידאלי כמו שמיעה דו אוזנית, אך יתכן והדבר יסייע לך כפיתרון זמני. אופציה נוספת היא לרכוש מכשירים ללא זכאות הקופה, באופן פרטי, אך חשוב לדעת כי אכן מדובר בהחלטה כלכלית ולכן, אני ממליצה לגשת לחברות מכשירי השמיעה ולשמוע מהן האופציות הקיימות ברכישה פרטית וכמובן מהם העלויות.
ישנם מכשירים היום שנחשבים עמידים למים, אך חשוב לציין כי מבחן העמידות נעשה במים ללא מלחים כלומר מבחן זה אינו מדמה בהכרח לחות וזיעה. בכל מקרה בו לקוח מרבה לעשות פעילות ספורטיבית ולהזיע אני ממליצה לו לרכוש קופסת ייבוש בנוסף לרכישת המכשירים. ישנם מספר סוגים של קופסאות, חשמליות או כאלה העובדות עם טבליות, ותפקידן הוא לספוח את הנוזלים מתוך מכשיר השמיעה. כך אפשר לשים את המכשירים בקופסת הייבוש כל לילה ובכך להאריך את חייהם. חשוב להדגיש כי גם השימוש בקופסת ייבוש אינו מחליף תחזוקה טובה ותדירה של מכשירי השמיעה. 
בהצלחה,
דורין
לצפיה ב-'המלצה למכשיר שמיעה'
המלצה למכשיר שמיעה
22/07/2018 | 21:12
1
50
שלום , אני פנסיונר. עקב ירידה בשמיעה,
הומלץ לי מכשיר שמיעה אחד. בדקתי ב-3 מקומות סוגי המכשירים ומחירם והמידע מבלבל.
האם מכשיר מארה"ב מחברת סוניק אנשנט 80 מוכר וכמה זמן בארץ? האם יש המלצות.
אני סובל בשמיעה בעיקר באזורים  עם רעש - כמו מסעדה, חברה ואזורים עם רועש סביבתי.
עד 1000 השמיעה בנורמה ואז יש ירידה אלכסונית עד 90 דציבל. תודה.
לצפיה ב-'המלצה למכשיר שמיעה'
המלצה למכשיר שמיעה
( לעמוד שלי בתפוז )
30/07/2018 | 13:05
25
שלום לך,
צר לי לשמוע שחווית חוויה מבלבלת בבואך לרכוש מכשיר שמיעה. חשוב לציין כי לפני כל רכישת מכשיר שמיעה ותחת כל קופה ישנה תקופה המוגדרת כתקופת ניסיון. תקופה זו קריטית ומשמעותית לצורך שימוש במכשירים, הסתגלות אליהם וכך מאפשרת לדעת האם מכשירים אלה מסייעים לשמיעה שלך או לא. במידה ולא, אינך חייב ברכישת המכשיר ויש באפשרותך לנסות מכשיר אחר או מכון שמיעה אחר. 
בבואך לבחור מכשיר שמיעה יש לקחת בחשבון את הצרכים שלך: גיל, ירידת השמיעה, אורח החיים ומרכיבים נוספים כמו יכולות מוטוריות ועוד. בעיניי מאפיין משמעותי בבחירת המכשיר הוא כמות סביבות השמיעה האוטומטיות הקיימות במכשיר. למשל, אדם פעיל, שהולך להצגות, נפגש עם חברים בבתי קפה, עובד בסביבה בה יש פגישות אחד על אחד ובקבוצות זקוק למכשיר אוטומטי בעל מספר גבוה של סביבות שמיעה על מנת שיוכל לענות על צרכי היומיום שלו. לעומתו, אדם אשר נמצא בביתו, ובעיקר בסביבות שקטות אינו זקוק למגוון רחב של סביבות שמיעה. כמובן שאלו דוגמאות הקצה וישנם הרבה אנשים שאורח החיים שלהם מכיל גם סביבות שקטות וגם רועשות.
בנוסף, לפני ההחלטה היכן כדאי לרכוש מכשיר שמיעה יש לבדוק מהו טיב השירות שחברת מכשירי השמיעה מציעה, האם השירות זמין? האם עולה כסף? מה כוללת האחריות על מכשירי השמיעה ולכמה זמן היא תקפה? בעיניי, הליווי במהלך תהליך הניסיון והרכישה הוא משמעותי ביותר והוא עיקרי בהחלטה היכן לרכוש את מכשירי השמיעה. כדאי למצוא מכון ובו קלינאי/ת אשר יוכלו ללוות אותך בתהליך, לפגוש אותך ככל שיידרש ולתת לך מענה מקצועי ומותאם עבורך באופן אישי.
כל אלה הם יתרונות עליהם אתה מוותר ברכישת מכשיר בחו"ל. בנוסף, ברוב המקרים שירות למכשיר הנקנה בחו"ל עולה סכום לא מבוטל וגם האחריות ניתנת במקרה הטוב לזמן קצר על רכיבים אלקטרוניים. 
לשאלות נוספות תוכל לפנות אלינו או להשאיר פרטים ונחזור אליך בהקדם.
בהצלחה,
דורין
לצפיה ב-'מכשירי שמיעה Q030-UP naida PHONAX'
מכשירי שמיעה Q030-UP naida PHONAX
21/07/2018 | 21:03
2
142
שלום
קניתי קרוב לשנה שני מכשירים כאלה ואני ממש לא מרוצה מהם וזאות לאחר הרבה מאוד כיוונים בחנות לשינוי הצליל ועוד כאלה אבל כלום לא עזר לציין שהמכשירים דווקא חזקים אבל מבחינת ההבנה ושמיעת טלפון רדיו וטלוויזיה ובשיחות עם אנשים ממש גרוע. קול כבוי כזה מעוות שאי אפשר להבין כלום
שאלתי היא האם אתם מכירים את דגם המכשיר מה דעתכם ואם יש לכם פיתרון כלשהי
תודה ושבוע טוב
לצפיה ב-'מכשירי שמיעה Phonak'
מכשירי שמיעה Phonak
( לעמוד שלי בתפוז )
25/07/2018 | 15:22
1
20
שלום לך,
המכשירים עליהם אתה מדבר הם מכשירים איכותיים וחזקים של חברת פונאק.
ישנם מגוון משתנים אשר יכולים להשפיע על רמת שביעות הרצון שלך: רמת השמיעה שלך, יכולת פענוח הדיבור שלך (נמדדת בבדיקת הדיסקרימינציה שהיא חלק מבדיקת השמיעה), תקינות המכשירים וכיוונם ועוד. במצבים ספציפיים כמו שתיארת, שמיעה בטלפון, שמיעה של רדיו ושמיעה בטלוויזיה - ישנם פתרונות ייעודיים משלימים הנקראים אביזרי עזר. 
בכל מקרה, אם אינך מרוצה מהכיוון הנוכחי של המכשירים ומהשמיעה באמצעותם, אני ממליצה לך להגיע למכון בו רכשת את המכשירים, שם יבדקו את המכשירים וההתאמה שלהם. 
באם אתה מעוניין תוכל להשאיר לי כתובת מייל שלך או טלפון ואנסה לעזור לך.
בהצלחה,
דורין

לצפיה ב-'מכשירי שמיעה Q30-UP'
מכשירי שמיעה Q30-UP
25/07/2018 | 15:37
16
תודה ואשמח כמובן אם תוכלי לעזור מדובר כאמור במכשיר Phonak 
המכשירים כוונו הרבה פעמים בחנות ללא תוצאה הם נישלחו גם בין השאר לחיפה למעבדה בגלל רעשים במכשירים הרעש במכשיר השמאלי תוקן אך הימני נותר ללא שינוי ובלי שום קשר ככל הנראה הצלילים של המכשירים פשוט לא מתאימים לי 
כתובת אימייל שלי
תודה רבה ויום נעים
לצפיה ב-'שתל'
שתל
16/07/2018 | 13:26
3
12
שלום,
בתי בת 45 נולדה עם שיתוק cp לא מדברת ולא שומעת. בעבר בילדותה הו לה מכשירי שמיעה ומאד סבלה מהם והחליטה שלא רוצה  ומאז שנים שהיא ללא מכשירי שמיעה.
 האם יתאים בגילה לעשות שתל ? במה זה כרוך ?
לצפיה ב-'מועמדות לשתל'
מועמדות לשתל
( לעמוד שלי בתפוז )
19/07/2018 | 19:36
2
10
שלום לך,
על מנת לדעת האם ביתך יכולה לעבור ניתוח שתל ולהפיק תועלת שמיעתית משתל, יש לעבור תהליך של בדיקת מועמדות לשתל. תהליך זה מבוצע בבתי חולים בהם יש תוכניות שתל. בתהליך המועמדות מבצעים מגוון בדיקות ומבררים האם כדאי לבצע את הניתוח. אני ממליצה לך לפנות לבית חולים הקרוב לאיזור מגורייך ולבקש מהם בדיקת מועמדות לשתל. בית החולים ישלח לך הזמנה ואז תצטרכי לקבל התחייבות מהקופה. באם אינך יודעת לאיזה בית חולים לפנות, רשמי לי מאיזה איזור בארץ את ואברר עבורך.
בהצלחה,
דורין
לצפיה ב-'מועמדות לשתל'
מועמדות לשתל
24/07/2018 | 12:02
1
3
שלום לך,
תודה על תשובתך. אני מאיזור רמת גן( בית החולים הקרוב הוא תל השומר)
האם הגיל הוא פקטור ?
לצפיה ב-'מועמדות לשתל'
מועמדות לשתל
( לעמוד שלי בתפוז )
30/07/2018 | 13:11
3
שלום לך,
בבית החולים תל השומר ישנה תוכנית שתל. אני ממליצה לך לפנות אליהם על מנת שיוכלו ללוות אותך בתהליך ותוכלי לקבל את כל המידע לגבי הפקטורים המשפיעים על התהליך. 
בהצלחה,
דורין
לצפיה ב-'ליקוי שמיעה קל- בינוני'
ליקוי שמיעה קל- בינוני
28/06/2018 | 14:52
1
26
הבן שלי בן 10 חודשים לא עבר את הסינון שמיעה ואת הבדיקת שמיעה ההתנהגותית שעבר.
מה שעלה מתוך הבדיקות הוא שבשני האוזניים יש ליקוי קל-בינוני
באיזור ה-35-40
האם בהכרח יש צורך במכשירי שמיעה?
יש הורים שמכירים את הנושא הזה מקרוב?

לצפיה ב-'ליקוי שמיעה קל - בינוני'
ליקוי שמיעה קל - בינוני
( לעמוד שלי בתפוז )
01/07/2018 | 14:03
27
שלום לך,
על מנת שאוכל לתת לך מענה מקצועי אזדקק למידע נוסף:
האם הליקוי הוא על רקע הולכתי או תחושתי עצבי? יתכן כי המידע הזה רשום על גבי בדיקת השמיעה.
האם הייתם לאחר בדיקת השמיעה אצל רופא א.א.ג?
דורין
לצפיה ב-'ביטוח'
ביטוח
27/06/2018 | 19:08
1
30
שלום
עליי לבטח את מכשיר השמיעה של בתי (ולא דרך תכולת הבית). היכן אפשר???
לצפיה ב-'ביטוח מכשירי שמיעה'
ביטוח מכשירי שמיעה
( לעמוד שלי בתפוז )
01/07/2018 | 13:25
23
שלום לך,
אני יודעת על שתי חברות ביטוח (פרטיות) שניתן להתקשר איתן לצורך ביטוח למכשירי שמיעה או למעבדי שתל שבלול:
1. א.בנט - סוכנות ביטוח: 1-800-300-570
2. שוקן - סוכנות לביטוח: 077-3223211
אני ממליצה לך ליצור איתן קשר ולברר מולן את תנאי הביטוח.
חשוב לציין כי איני מכירה את החברות אישית ואין בכך המלצה כזו או אחרת.
בהצלחה,
דורין

לצפיה ב-'יאוש ממכשיר שמיעה'
יאוש ממכשיר שמיעה
15/06/2018 | 12:57
1
69
קניתי מכשיר של חב ריסאונד דגם verso 7 62 rie שעלה הרבה כסף גם עם השתתפות קופ"ח.יש לי ירידת שמיעה מסיבת גיל.הבעיה שכבר מספר פעמים הייתי אצל קלינאית ומעבר לכך שרעשי הרקע חזקים מאוד ,מבחינת חדות שמיעה ההבדל מינורי כמעט כמו בלי מכשיר.מה אפשר לעשות? האם קיים מכשיר מסוג טוב יותר?כמעט החלטתי להשתמש במכשיר חיצוני שקונים מחברת הלב
לצפיה ב-'תהליך ההתאמה של מכשירי שמיעה'
תהליך ההתאמה של מכשירי שמיעה
( לעמוד שלי בתפוז )
16/06/2018 | 13:15
52
שלום לך,
צר לי שאת חשה ייאוש ממכשירי השמיעה שברשותך. חשוב להדגיש כי תהליך ההסתגלות למכשירי שמיעה חדשים, הוא תהליך ארוך ומשמעותי בייחוד אם זוהי הפעם הראשונה בה הורכבו מכשירי שמיעה, אך גם במעבר ממכשירי שמיעה ישנים לחדשים. בתקופת ההסתגלות מומלץ להגיע לקלינאית התקשורת לפי הצורך ולנסות מגוון של כיוונים על מנת למצוא יחד את הכיוון המתאים והמיטבי לשמיעה שלך ולצרכים שלך. בנוסף, בין מפגש למפגש ישנה חשיבות רבה לזמן השימוש במכשירים. שימוש מועט במכשירים אינו מאפשר הסתגלות מיטבית. לעומת זאת, הגברה הדרגתית של שעות השימוש מאפשרת לאוזן, לעצב השמיעה ולמוח להסתגל להגברה החדשה שבאוזן. כך צלילים שנשמעו בהתחלה חזקים מאוד או מפריעים, עם הזמן והגברת השימוש ישמעו טבעיים יותר. כמובן, שלצד כל התהליך חשוב לבחור במכשירי שמיעה אשר יתנו את המענה המתאים.
באם את עדיין לא מרוצה מהמכשירים שברשותך המשיכי ללכת אל קלינאית התקשורת ובדקו יחד מה הן האופציות הנוספות עבורך, יתכן כי כדאי לעבור את תהליך ההסתגלות מחדש. 
איני ממליצה לך לרכוש מכשיר שמיעה חדש לפני שמיצית את כל האופציות עם מכשיר השמיעה הקיים ברשותך. 
חשוב לציין כי מכשיר חיצוני כפי שקראת לו, הוא אינו מכשיר שמיעה אלא מגבר בלבד. הוא מגביר את כל הסביבה בבת אחת מבלי לעשות עיבוד של הצליל הנכנס כפי שמכשירי שמיעה מבצעים. 
בהצלחה,
דורין
לצפיה ב-'Phonak virto b30 מול Phonak virto b90'
Phonak virto b30 מול Phonak virto b90
12/06/2018 | 07:22
1
44
שלום רב לאימי בת 72 הוצעו 2 האפשרויות ה30 בהשתתפות מלאה של הקופה ו ה90 בעלות של 3400 לכל צד כלומר 6800 האם מישהו מכיר את ההבדלים נאמר לנו עי מכון השמיעה שההבדל המהותי הוא בסנון רעשים האם מישהו מכיר את 2 הדגמים וידע האם זה מצדיק תוספת כל כך משמעותית תודה לעונים
לצפיה ב-'Phonak Virto B30 מול Phonak Virto B90'
Phonak Virto B30 מול Phonak Virto B90
( לעמוד שלי בתפוז )
14/06/2018 | 21:21
40
שלום לך,
אכן יש הבדל משמעותי בין המכשירים. מדובר במכשיר מרמת ביניים B30 לעומת המכשיר המתקדם ביותר שיש לחברת פונאק להציע B90. ההבדלים ביניהם באים לידי ביטוי במאפיינים הטכנולוגיים של המכשיר.
ראשית, ההבדל החשוב ביותר בעיניי הוא מספר סביבות השמיעה האוטומטיות אותן מזהה המחשב שיש במכשיר. בשני המכשירים קיימת תוכנית אוטומטית אשר "מקשיבה" לסביבה בה האדם נמצא ומשתנה בהתאם. כך למשל בסביבה שקטה תהיה הגברה מכל הכיוונים ללא סינון רעש משמעותי, בעוד  בסביבה רועשת מאוד המכשירים עוברים באופן אוטומטי לסינון רעש ובסביבה בה יש גם רעש וגם דיבור המיקרופונים עוברים באופן אוטומטי למצב כיווני בו יש הגברה משמעותית יותר לכיוון קדימה וכן קיים איזון בין דיבור לבין הרעש הסביבתי. במכשיר ברמה הבינונית ישנם שני מצבים בתוכנית האוטומטית בהם המכשיר יכול להשתנות. לעומתו, במכשיר המתקדם ישנם 7 מצבים שונים בהם המכשיר משתנה. מאפיין זה משמעותי בהתאמת המכשיר לחיי היומיום של האדם. ככל שאדם פעיל יותר ועובר במהלך היום בין סביבות אקוסטיות שונות, כך הוא יהנה יותר ממכשיר מתקדם יותר.
שנית, במכשיר שמיעה ישנו מאפיין טכנולוגי שנקרא ערוצים. אנחנו לוקחים את טווח תדרי השמיעה ומחלקים אותו לחלקים. ככל שישנם יותר ערוצים, היכולת שלנו להתאים את ההגברה במכשירים לליקוי האישי של האדם עולה, וכן משתפרת  איכות השמיעה והרזולוציה שלה טובה יותר. בכל ערוץ נעשה עיבוד של הצליל הנכנס, דיבור מוגבר ורעש מוגבר פחות. במכשיר הבינוני יש 8 ערוצים. לעומתו במכשיר המתקדם 20 ערוצים.
ישנם מאפיינים רבים נוספים המבדילים בין המכשירים. למשל, למכשיר המתקדם מנגנון להנחתת רעשים חזקים פתאומיים, דבר אשר אינו קיים במכשיר הבינוני.
על מנת לקבל מידע מלא על כל ההבדלים הקיימים אני ממליצה לך להיכנס לאתר שלנו, לטבלאות השוואה בין מכשירים ולקבל מענה מפורט ומדויק.
מצרפת קישור:
לצפיה ב-'מכשירי שמיעה לשני האוזניים בעקבות טנטון'
מכשירי שמיעה לשני האוזניים בעקבות טנטון
06/06/2018 | 18:35
2
52
שלום, אני חדש בפורום זה. אני בן 35 וסובל מטנטון כבר מספר שנים הצלצולים באוזניים מאוד חזקים עד כדי נפילה, קושי בשינה, ממש קושי בתפקוד ובהבנת מילים. לפני כשנתיים עשיתי בדיקת שמיעה במכון פרטי והראו ירידה, עשיתי בדיקה לפני שנה ושוב ירידה, עשיתי גם השנה בדיקה ושוב ירידה. קניתי מכשיר שמיעה ב EBAY משהו זול עלה כמה גרושים והרגשתי שיש שיפור אבל אין אטימה טובה לאוזן, אז החלטתי לפנות לרופא א.א.ג ולבקש ממנו מכשיר. הרופא הסכים ושלח אותי לעשות בדיקה במאיר והקלינאית כתבה שם שאני צריך "לטענתי" מכשיר. 
עכשיו השאלות:
האם כשקלינאית תקשורת כותבת "לטענתו" האם יאשרו לי מכשיר שמיעה ל 2 האוזניים, והיא כתבה שם לאחר ה"טענתו" שהיא ממליצה על 2 מכשירי שמיעה לשני האוזניים.

שאלה יותר חשובה - האם יש מכשיר שמיעה שהוא מיוחד לטנטון מוצר שאני לא אצטרך להוסיף כסף כמובן עליו ואם צריך להוסיף אז כמה עשרות שקלים בודדים? אם יש אשמח לדעת אילו מכשירים יעודיים יש לטיניטוס.

האם יש הבדלים מהותיים בנושא מכשיר שמיעה "בסיסי, בינוני, מתקדם"?

מקווה שתענו לי לא יודע את מי לשאול
תודה
ברק
לצפיה ב-'בנוסף לזה'
בנוסף לזה
06/06/2018 | 21:56
23
הדברים שאני סובל מהם כתוצאה מהטנטון הם:
שיש חשיפה לרעש חזק כמו: רעש של כביש רגיל או ראשי כלומר רעש של מכוניות, רעשים חזקים, ללכת לסופר מרקט דבר שקשה מאוד לעשות כי יש הרבה רעש רקע, כל הרעש הזה גורם לי לאבד שיווי משקל ופשוט ליפול תרתי משמע. לעומת זאת במקומות שקטים הטנטון מתחזק מאוד.  דבר נוסף זה שאין לי בעיה עם צלילים לשמוע אותם, יש לי בעיה עם צלילים גבוהים אני ממש לאבד תהכרה בצלילים גבוהים מאוד, מילים גם קשה לי בפענוח שלהם בגלל שהאוזניים פשוט אטומות, וכל המצב הנוכחי גם מקשה עלי להתרכז בדברים כתוצאה מהצפצופים ששומע באוזניים.
לצפיה ב-'מכשירי שמיעה לשתי האוזניים וטנטון'
מכשירי שמיעה לשתי האוזניים וטנטון
( לעמוד שלי בתפוז )
07/06/2018 | 21:16
32
שלום ברק,
ראשית, קופת החולים היא זו המחליטה האם הינך זכאי למכשירי שמיעה. בהחלטתם הם לוקחים בחשבון את המלצתה של הקלינאית, את ירידת השמיעה והאם הינך זכאי להשתתפות הקופה. 
שנית, קיימים היום מכשירים בחברות שונות בהם אופציה מובנית להקלת הטנטון באמצעות אפשרויות שונות של מיסוך הצליל (השמעת רעש המכסה על צליל הטנטון). חשוב לציין, כי ישנם אנשים שדיווחו על הטבה בטנטון מעצם הרכבת מכשירי השמיעה וישנם אנשים שדיווחו על הרעה בטנטון. לכן, אני ממליצה לך לנסות מכשירי שמיעה שונים ולראות כיצד הם משפיעים על תופעת הטנטון אצלך. רק לאחר ניסיון תוכל לדעת מה יסייע לך גם בשיפור השמיעה והתפקודים השמיעתיים וכן בהקלה בתופעת הטנטון.
מכיוון שאתה מתאר תופעה משמעותית של טנטון המשפיעה על כל תפקודיך אני ממליצה לך לגשת לרופא א.א.ג. ולבצע בירור מעמיק בתחום.
אציין כי ישנן דרכי טיפול נוספות מלבד מכשירי שמיעה שבהן ניתן לנסות ולהקל על הטנטון. המחקרים אינם חד משמעיים בתחום זה אך אם התופעה מפריעה לך כפי שאתה מתאר כדאי לנסות מגוון של אופציות.
לבסוף, אכן קיימים הבדלים מהותיים בין רמות מכשירי השמיעה. מכשיר מסווג לקטגורית בסיס, ביניים או מתקדם לפי היכולות הטכנולוגיות שלו. למשל, רמת סינון הרעש שיש לו ועוד מגוון של מאפיינים טכנולוגיים כמו היכולת להשתנות בהתאם לסביבה בה האדם נמצא, מספר הערוצים במכשיר ועוד. על מנת לייעץ לך באופן מקצועי איזו רמה של מכשיר תהיה מיטבית עבורך אצטרך לדעת מהי ירידת השמיעה שלך, אחוזי הדיסקרימינציה (הבנה) שלך, מהו אורח החיים שלך, היכולות המוטוריות שלך ועוד.
אני ממליצה לך להגיע לפגישת ייעוץ ללא עלות עם קלינאי תקשורת מקצועי שיוכל לתת לך מענה מדויק ומקיף יותר לכל שאלותיך בנוגע למכשירי שמיעה ולטנטון. 
רק בריאות,
דורין
לצפיה ב-'קניית מכשיר שמיעה חדש'
קניית מכשיר שמיעה חדש
03/06/2018 | 14:08
1
80

שלום, הבוקר הייתי במכון שמיעה ושקלתי אפשרות קנייה של מכשיר חדש.
המחיר שהקלינאית אמרה נשמע מפלצתי.
לפני שנתיים קניתי מכשיר בדרגה הכי נמוכה של סינון רעשים עם השתתפות הקופה ב 1200 שח
היום בדרגה הכי נמוכה סינון רעשים נמוך יעלה עם הנחת מכבי 4600 שח.
דרגה אחת יותר טובה יעלה 9200 עם ההנחה של מכבי.
ואני שואלת מדוע? הרי מחירי המכשירים האלקטרוניים רק יורדים הכל יותר משוכלל ועולה פחות אז מדוע מכשירי שמיעה עולים כל כך הרבה. זה פי ארבע  תוך שנתיים.
כדאי אולי ללכת למכון אחר? או שהם עובדים עם ספק בלעדי? מה הסיבה לא מבינה

לצפיה ב-'קניית מכשיר שמיעה חדש'
קניית מכשיר שמיעה חדש
( לעמוד שלי בתפוז )
04/06/2018 | 10:28
64
שלום לך,
עלות מכשיר שמיעה נקבעת לפי מכלול של גורמים.  
ראשית, ישנה השתתפות של קופת החולים המורכבת משני חלקים, השתתפות הקופה וסל בריאות. השתתפות סל הבריאות נקבעת לפי גיל המטופל ולה זכאים אחת לשלוש וחצי שנים. לעומתה, ההשתתפות של קופת החולים נקבעת לפי הביטוח שיש לך ולה זכאים במכבי אחת לשנתיים. בפנייה ציינת כי רכשת זוג מכשירי שמיעה בהשתתפות הקופה לפני שנתיים ולכן, יתכן וההבדל בעלויות נובע מכך שכעבור שנתיים את זכאית רק לחלק מההשתתפות מבלי החלק של סל הבריאות. אני ממליצה לך לבדוק זאת מול הקופה. בנוסף, לגיל יש משמעות כך שבין הגילאים 18 - 50 ומעל גיל 65, השתתפות סל הבריאות היא גדולה יותר. לעומת זאת, בין הגילאים 50 ל65 ההשתתפות פחותה. 
שנית, כל קופה עושה הסכם עם מגוון מכונים המשווקים חברות מכשירי שמיעה שונות. העלויות במכון אחד של מכשיר ברמה מסוימת אינן דומות לעלויות של מכשיר אחר ממכון אחר גם אם נדמה שהוא באותה הרמה. את רשאית לגשת למספר מכונים הנמצאים בהסכם עם קופת חולים מכבי ולהשוות מחירים. ישנה משמעות גם לשירות אותו את מקבלת בכל חברת ולהיקף האחריות - גם אלה חשובים מאוד ואף מהותיים בתהליך הרכישה של מכשירי שמיעה.
לבסוף, כל מכשיר שמיעה מתומחר לפי היכולות הטכנולוגיות שלו. כפי שרשמת, רמת סינון הרעש שיש לו ועוד מגוון של מאפיינים טכנולוגיים כמו היכולת להשתנות בהתאם לסביבה בה האדם נמצא, מספר הערוצים במכשיר ועוד. על מנת לייעץ לך באופן מקצועי איזו רמה של מכשיר תהיה מיטבית עבורך אצטרך לדעת מהו אורח החיים שלך, היכולות המוטוריות שלך ועוד. הטכנולוגיה של מכשירי השמיעה מתקדמת בקצב מהיר וניתן לדמות אותה להתקדמות המתרחשת בעולם המכשירים הסלולריים.
כל אלו, קובעים יחד את עלותו של מכשיר השמיעה ויש לשקול כל מאפיין על מנת להחליט באיזו חברה ואיזה מכשיר כדאי לרכוש. אני ממליצה לך להבין מול הקופה מהי הזכאות שלך בהתאם לרכישה האחרונה של מכשירי השמיעה ובהתאם לגילך ולאחר מכן, להגיע לייעוץ מקצועי ומקיף אצל קלינאי תקשורת שיוכל לתת לך מענה מדויק לצרכייך. 
המון בהצלחה,
דורין
לצפיה ב-'נאידה לינק מכשיר שמיעה'
נאידה לינק מכשיר שמיעה
25/05/2018 | 16:46
1
42
שלום
שמעתי על נאידה לינק של חברת פונאק ,האם זה נכלל בקטגוריה של מכשירי שמיעה שקופת חולים כללית מציעה?אשמח לקבל תשובה תודה.
לצפיה ב-'נאידה לינק מכשיר שמיעה'
נאידה לינק מכשיר שמיעה
( לעמוד שלי בתפוז )
27/05/2018 | 19:21
41
שלום לך,
מכשיר נאידה לינק של חברת פונאק הוא מכשיר המתוכנן באופן ייחודי לעבוד במקביל לשתל כוכליארי ולספק שיקום שמיעה מיטבי לאלו הזקוקים לשיקום בי מודלי (שתל באוזן אחת ומכשיר שמיעה באוזן השניה).
ניתן בהחלט לקבלו דרך ההסכם עם קופת חולים כללית. עבור מידע מלא על המכשיר והעלויות דרך קופת החולים, אני ממליצה לפנות לקלינאי תקשורת ולקבל ייעוץ ללא עלות. כמו כן, תוכלי להשאיר פרטים ואיזור מגורים ונחזור אלייך בהקדם.
כל טוב,
דורין
לצפיה ב-'חוכמת ההמונים לבחירת מכשיר או חברה'
חוכמת ההמונים לבחירת מכשיר או חברה
19/05/2018 | 21:43
1
98
כיצד זה שלכל אחת מקופות החולים יש רשימת של כ- 1000 מכשירים מ 3-4 רמות וכשאני מצמצם את הרשימה ל 4-5 מכשירים מרמות מחיר שונות, במכון הפלא ופלא יש להם מחברה אחת בלבד ובסופו של תהליך מתיש וכל אחד מבין במה מדובר יצאנו עם מכשיר יקר למדי עם אלמנטים שאולי נשמעים טוב על הנייר אבל לאוזן הם לא נשמעים. לצערי בסופו של דבר אחרי מספר הלוך חזור למכון המכשיר החל לבלות יותר בבית מאשר באוזן כאשר לצערי אולי באשמתי יום אחד בחופשה נפל המכשיר מהשולחן על הרצפה וכנראה מצא את סופו בשואב האבק של בית המלון. ועכשיו האם מישהו יודע על מדריך כתוב (כמו לטלווזיה, לטלפון, למכונית וכו..כן גם מכשיר שמיעה הוא מוצר צריכה) שנותן הביטים שונים של תכונות, מכשירים חברות וכו. מתוך ידיעה שיש בידי את בדיקת השמיעה ויש באל ידי להבין במה דברים אמורים. אשמח לקישור או הפנייה למאמר כזה, משהו בדומה ל consumer report..מלבד לבדוק את אתרי החברות המשווקות. תודה.וחג שמח.
לצפיה ב-'בחירת מכשיר שמיעה או חברה'
בחירת מכשיר שמיעה או חברה
( לעמוד שלי בתפוז )
22/05/2018 | 23:29
78

שלום לך,
צר לי לשמוע כי חווית חוויה מבלבלת ולא נעימה ברכישת מכשירי השמיעה. אכן, לכל קופה ישנן מספר חברות אשר נמצאות בהסכם מולה וזאת על מנת להציע ללקוח מגוון רחב של אפשרויות. וכן, כל מכון שמיעה משווק מכשירים מחברות שונות. לא ידוע לי על טבלה כזו או אחרת המרכזת בתוכה מידע לגבי כלל חברות מכשירי השמיעה ומשווה ביניהן. ישנה אפשרות, כפי שכבר ציינת, לראות מידע על המכשירים של כל מכון דרך אתר האינטרנט של אותו מכון ולרוב ישנה אפשרות לערוך השוואה בין מכשירים של אותו מכון. חשוב לציין כי לפני כל רכישת מכשיר שמיעה ותחת כל קופה ישנה תקופה המוגדרת כתקופת ניסיון. תקופה זו קריטית ומשמעותית לצורך שימוש במכשירים, הסתגלות אליהם וכך מאפשרת לדעת האם מכשירים אלה מסייעים לשמיעה שלך או לא. במידה ולא, אינך חייב ברכישת המכשיר ויש באפשרותך לנסות מכשיר אחר או מכון שמיעה אחר. 
בנוסף, לאחר תהליך הניסיון ולאחר רכישת מכשירי השמיעה ניתן לבטח את המכשירים בחברות פרטיות ולעיתים תחת ביטוח קיים (ביטוח דירה למשל). דבר זה יסייע לך להיות מוגן מפני אובדן, גניבה, או נזק בלתי הפיך למכשיר.
אני מאחלת לך המון בהצלחה בתהליך החדש!
במידה ותרצה להמשיך ולהתייעץ או לקבל פרטים נוספים אתה מוזמן ליצור קשר או להשאיר פרטים ונחזור אליך בהקדם. 
כל טוב,
דורין

לצפיה ב-'מכשירי שמיעה עם התאמה אוטומטית לסביבה'
מכשירי שמיעה עם התאמה אוטומטית לסביבה
09/05/2018 | 11:19
1
98
שלום רב. ברצוני לשאול את דורין או אם יש עוד מישהו שמבין בזה בקשר להתאמה אוטומטית לסביבת השמיעה שבה אנחנו ומכשירי השמיעה שבאזנינו מצויים. למשל סביבה שקטה בבית, סביבה רועשת ברחוב, מוסיקה ועוד ... אני עומד לרכוש מכשירי שמיעה חדשים ובסונובה אמרו לי שיש להם מכשירים עם התאמה ל-2 סביבות, 4 סביבות שמיעה, ו-7 סביבות שמיעה. כמובן המחיר עולה בהתאם למספר הסביבות. ואילו בחברה אחרת לא הזכירו את הנושא בכלל וכאשר הרמתי טלפון לקלינאית שם, היא אמרה לי שגם להם יש את זה בכל המכשירים, כלומר קיימות בהם 4 סביבות שמיעה אוטומטיות. ואני מתלבט. אשמח לקבל התייחסות לנושא מהמבינים/ות שבכאן. בתודה מראש אורח, צביקה ג.
לצפיה ב-'מכשירי שמיעה עם התאמה אוטומטית לסביבה'
מכשירי שמיעה עם התאמה אוטומטית לסביבה
( לעמוד שלי בתפוז )
09/05/2018 | 17:00
87
שלום לך,
בבואך לבחור מכשיר שמיעה יש לקחת בחשבון את הצרכים שלך: גיל, ירידת השמיעה, אורח החיים ומרכיבים נוספים כמו יכולות מוטוריות ועוד. כדי לייעץ לך בנוגע להתאמה האוטומטית של מכשיר השמיעה לסביבת השמיעה עליי לדעת מהו אורח החיים שלך. למשל, אדם פעיל, שהולך להצגות, נפגש עם חברים בבתי קפה, עובד בסביבה בה יש פגישות אחד על אחד ובקבוצות זקוק למכשיר אוטומטי בעל מספר גבוה של סביבות שמיעה על מנת שיוכל לענות על צרכי היומיום שלו. לעומתו, אדם אשר נמצא בביתו, ובעיקר בסביבות שקטות אינו זקוק למגוון רחב של סביבות שמיעה. כמובן שאלו דוגמאות הקצה וישנם הרבה אנשים שאורח החיים שלהם מכיל גם סביבות שקטות וגם רועשות.
ישנה גם משמעות לרמה הטכנולוגית של המכשיר מעבר למספר סביבות השמיעה האוטומטיות. ככל שהמכשיר ברמה טכנולוגית גבוהה יותר, איכות השמיעה טובה יותר והיכולת שלו להתמודד עם סביבות שמיעה מורכבות ולסנן רעשים, גדלה.
בנוסף, לפני ההחלטה היכן כדאי לרכוש מכשיר שמיעה יש לבדוק מהו טיב השירות שחברת מכשירי השמיעה מציעה, האם השירות זמין? האם עולה כסף? מה כוללת האחריות על מכשירי השמיעה ולכמה זמן היא תקפה? בעיניי, הליווי במהלך תהליך הנסיון והרכישה הוא משמעותי ביותר והוא עיקרי בהחלטה היכן לרכוש את מכשירי השמיעה. כדאי למצוא מכון ובו קלינאי/ת אשר יוכלו ללוות אותך בתהליך, לפגוש אותך ככל שידרש ולתת לך מענה מקצועי ומותאם עבורך באופן אישי.
לשאלות נוספות והמשך בירור תוכל לפנות אלינו או להשאיר פרטים ונחזור אליך בהקדם.
בהצלחה,
דורין
לצפיה ב-'מכשירי שמיעה -תיקון '
מכשירי שמיעה -תיקון
04/05/2018 | 18:49
1
69
שלום וברכה .אני מרכיב מכשירי שמיעה בתוך האוזניים cic כבר קרוב לשנתיים,המכשיר השמאלי במשך הזמן הזה התקלקל קרוב לכמה פעמים שלחו אותו למעבדה השבוע והמעבדה הגיעה למסקנה שהם לא מוכנים יותר לתקן אותו הם רוצים לתת לי מכשיר מאותו דגם אבל מאחורי האוזן בטענה שהמכשיר מזיע ועלויות התיקונים כבר הגיעו יותר ממה שהמכשיר עולה.אני לא מעוניין בכלל במכשיר מאחורי האוזן היכן בדיוק אפשר להתלונן ?הייתי גם אצל רופא אאג והוא אמר לי חוץ מירידה בשמיעה האוזן תקינה ללא הפרשות או דלקות.
לצפיה ב-'תיקון מכשירי שמיעה'
תיקון מכשירי שמיעה
( לעמוד שלי בתפוז )
07/05/2018 | 20:20
37
שלום לך,
ישנן אוזניים אשר להן נטייה לדלקות והפרשות וכן אוזניים שנוטות להזעה. בכל אחד ממקרים אלו כאשר מדובר במכשירים תוך אוזניים וכל הרכיבים האלקטרוניים נמצאים בתוך האוזן עולה הסיכוי לתקלות. איני יודעת היכן קנית את המכשיר ומהם תנאי האחריות להם אתה זכאי ממקום הרכישה ולכן איני יודעת האם הפתרון שהוצע לך רלוונטי.
חשוב לציין כי לא תמיד אפשר לדעת מראש שצפויות בעיות עם מכשירים תוך אוזניים – לעיתים הבעיות מתגלות רק תוך כדי השימוש. יתרה מכך – לעיתים יש אנשים המתעקשים על התאמת מכשירים תוך אוזניים בלבד – למרות שנאמר להם במפורש שהמכשירים צפויים לסבול מתקלות.
בכל מקרה, במקרים של תקלות מרובות כדאי לשקול החלפה של תצורת המכשיר (למשל למכשירים מאחורי האוזן). למידע נוסף תוכל לפנות אלינו או להשאיר פרטים ונחזור אליך בהקדם.
כל טוב,
דורין
לצפיה ב-'אוזניות לטלויזיה לבעלי מכשיר שמיעה'
אוזניות לטלויזיה לבעלי מכשיר שמיעה
17/04/2018 | 08:51
1
42
שלום, אני מחפש המלצה לאוזניות אלחוטיות bluetooth לטלויזיה לאשתי המרכיבה מכשירי שמיעה ב-2 האוזניים.
איזה סוג עדיף? over ear (כאלו שמכסים את כל האוזן) או in ear (כאלו שנכנסים לתוך האוזן)?
לצפיה ב-'אוזניות לטלוויזיה לבעלי מכשיר שמיעה'
אוזניות לטלוויזיה לבעלי מכשיר שמיעה
( לעמוד שלי בתפוז )
19/04/2018 | 23:19
234
שלום לך,
ישנם מגוון של פתרונות עבור צפייה בטלוויזיה לאנשים עם ליקוי שמיעה. אנסה לפרט את האופציות הקיימות ולסדר מעט את הדברים.
יש אנשים שהרכבת מכשירי שמיעה מספיקה עבורם והם אינם זקוקים לאביזר נוסף לטלוויזיה. למרות זאת, הרבה אנשים זקוקים למענה בנוסף להרכבת מכשירים. במקרה כזה ישנן מספר אפשרויות לאביזרי עזר לטלוויזיה:
1.     אביזר עזר לטלוויזיה אשר אינו מתחבר למכשירי השמיעה – במקרה הזה קיימות מערכות שונות של אוזניות אשר בהן, בדרך כלל, בסיס המתחבר לטלוויזיה חוטית ואוזניות אשר ניתן להרכיב אלחוטית. גם פה יש שתי אפשרויות: א. הרכבת אוזניות אלה ללא מכשירי השמיעה – במקרה זה צורת האוזניות היא בעיקר עניין של נוחות המשתמש, עמידות האוזניות ועוד. חשוב לציין שבמקרה כזה סביר להניח שהאדם המרכיב את האוזניות ישמע את הטלוויזיה אך לא ישמע את הסביבה. ב. הרכבת אוזניות אלה בנוסף למכשירי השמיעה – במקרה זה חשובה תצורת המכשיר, האם מדובר במכשיר תוך אוזני, או מכשיר הנמצא מחוץ לאוזן. בכל אחד מהמקרים עדיפות אוזניות המכסות את האוזן על מנת שהצליל יגיע מהאוזניות אל המיקרופונים של מכשיר השמיעה. אוזניות הנכנסות לתוך האוזן יבואו בהכרח במקום מכשירים תוך אוזניים, ובמכשירים מאחורי האוזן עלול להיות קשה לסדר את האוזנייה כך שהצליל יגיע אל המיקרופונים שנמצאים מעל האוזן במכשיר השמיעה.
2.     ישנם גם אבירי עזר לטלוויזיה אשר מתחברים למכשירי השמיעה ומשדרים אלחוטית את צלילי הטלוויזיה אל המכשירים. אופציה זו תלויה בסוג מכשירי השמיעה שאשתך מרכיבה. האם יש באפשרותם להתחבר אלחוטית לאביזרי עזר והאם לחברת מכשירי השמיעה יש אופציה כזו. ישנן גם אופציות גנריות של אביזרים המתחברים למכשירי השמיעה ואינם חייבים להיות תוצרת של אותה חברה, למשל באמצעות חיבור של TCOIL (ובמידה ואופציה זו קיימת במכשירים).
איני יודעת אילו מכשירים יש לאשתך ומה המאפיינים שלהם. לצורך המשך בירור תוכל ליצור קשר או להשאיר פרטים ונחזור אליך בהקדם.
כל טוב,
דורין

לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
10/04/2018 | 11:28
1
43
האם יש על גבי הרשת שאלון או בחן את עצמך או כל בדיקה עצמית שיכול לבדוק האם יש נסיגה הדרגתית בשמיעתי?

לצפיה ב-'שאלון או בדיקה עצמית של שמיעה'
שאלון או בדיקה עצמית של שמיעה
( לעמוד שלי בתפוז )
11/04/2018 | 15:05
41
שלום לך,
לא ידוע לי על בדיקה עצמית שניתן לעשות ברשת על מנת לבחון את מצב השמיעה. יתכן וקיימות בדיקות כאלה אך חשוב לציין כי הבדיקה היחידה אשר יכולה לתת תמונה מלאה ומדויקת של מצב השמיעה, היא בדיקת שמיעה הנערכת במכון אודיולוגי, על ידי קלינאי תקשורת בעל רשיון ומבוצעת בחדר אקוסטי, תוך שימוש במכשור אודיולוגי מתאים. רק בדיקה כזו יכולה לתת לך מידע מלא ומדויק לגבי מצב השמיעה שלך. ניתן לגשת לרופא א.א.ג, לצורך קבלת הפניה לבדיקת שמיעה ולבצע את הבדיקה דרך קופת החולים. ניתן גם לבצע בדיקה פרטית במכון שמיעה שאינו עובד עם הקופה. במידה וידוע על קיומו של ליקוי שמיעה יש לבצע מעקב שמיעה על פי המלצתו של רופא א.א.ג או קלינאי התקשורת. 
רק בריאות,
דורין
לצפיה ב-'חג שמח ותודה לכולם על הפורום ועל כל הייעוץ שניתן בו!'
חג שמח ותודה לכולם על הפורום ועל כל הייעוץ שניתן בו!
27/03/2018 | 13:14
1
30
לצפיה ב-'חג שמח ותודה לכולם על הפורום ועל כל הייעוץ שניתן בו! '
חג שמח ותודה לכולם על הפורום ועל כל הייעוץ שניתן בו!
( לעמוד שלי בתפוז )
27/03/2018 | 21:28
25
חג שמח,
דורין
לצפיה ב-'סטטוסקופ לבעל מכשירי שמיעה'
סטטוסקופ לבעל מכשירי שמיעה
20/03/2018 | 22:04
2
93
שלום רב,
מחפשת סטטוסקופ שניתן להשתמש בו עם מכשירי שמיעה.
היש?
תודה
לצפיה ב-'סטטוסקופ'
סטטוסקופ
21/03/2018 | 14:39
32

בזמנו היה גם לחברת מהלב.
ברכות
לצפיה ב-'סטטוסקופ לבעל מכשיר שמיעה'
סטטוסקופ לבעל מכשיר שמיעה
( לעמוד שלי בתפוז )
22/03/2018 | 00:18
33
שלום לך,
בהחלט יש כזה דבר. מדובר בסטטוסקופ מיוחד המיועד לאנשים עם ליקוי שמיעה.
ניתן להשתמש בו עם אוזניות ללא מכשיר שמיעה - ישנה הגברה עד פי 30 מסטטוסקופ רגיל.
וכן, ניתן להשתמש עם אוזניות עם מכשיר שמיעה.
איני יודעת איזה מכשירים יש לך - לצורך המשך בירור תוכלי ליצור קשר או להשאיר פרטים ונוכל לחזור אלייך בהקדם.
כל טוב,
דורין

מנהל/ת הפורום

אודות:
דורין פנצק, קלינאית תקשורת בוגרת אוניברסיטת חיפה. עובדת כאודיולוגית בחברת שטיינר מזה מספר שנים. בעלת ניסיון בכל סוגי בדיקות השמיעה והתאמת מכשירי שמיעה
עוד...

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

דורין פנצק - מנהלת פורום מכשירי שמיעה
להתייעצות עם מנהלת הפורום

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו