לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1177111,771 עוקבים אודות עסקים

פורום ייעוץ קריירה

ברוכים הבאים לפורום הקריירה של תפוז. מטרת הפורום היא לאפשר לכם לשאול שאלות, להתלבט, להעלות דילמות ולחפש פתרונות לאתגרים תעסוקתיים. אנא קראו את נהלי הפורום וקיימו אותם.
עולם העבודה המוכר לנו הולך ומשתנה במהירות, ואם ברצוננו להצליח בו, עלינו לשנות את עצמנו במקביל אליו. לשם כך, אני מזמין אתכם להיות פרואקטיביים, גמישים, פתוחים ודינמיים. אל תקפאו על השמרים, חפשו להתפתח, להתחבר לערכים ולייעוד שלכם, לתכנן את הקריירה שלכם ולפעול בעוצמה כדי להגשים ולשגשג.
אני כאן כדי לסייע לכם בכך.
בהצלחה רבה,
חגי שלו

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ייעוץ קריירה

ברוכים הבאים לפורום הקריירה של תפוז. מטרת הפורום היא לאפשר לכם לשאול שאלות, להתלבט, להעלות דילמות ולחפש פתרונות לאתגרים תעסוקתיים. אנא קראו את נהלי הפורום וקיימו אותם.
עולם העבודה המוכר לנו הולך ומשתנה במהירות, ואם ברצוננו להצליח בו, עלינו לשנות את עצמנו במקביל אליו. לשם כך, אני מזמין אתכם להיות פרואקטיביים, גמישים, פתוחים ודינמיים. אל תקפאו על השמרים, חפשו להתפתח, להתחבר לערכים ולייעוד שלכם, לתכנן את הקריירה שלכם ולפעול בעוצמה כדי להגשים ולשגשג.
אני כאן כדי לסייע לכם בכך.
בהצלחה רבה,
חגי שלו

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
נהלי הפורום - נא לקרא את הנהלים לפני ההשתתפות בפורום ולקיים אותם.
אני מזמין אתכם לקיים דיונים פתוחים, מאפשרים והוגנים!
 על מנת שנוכל לנהל ביחד שיחה מועילה ותרבותית, אני מבקש לקבוע מספר כללי התנהלות אלמנטריים, שיהוו בסיס להתנהלות של כולנו בפורום:

1. כל הנכתב בפורום על ידי מנהל הפורום ו/או הנהלת האתר מהווה ייעוץ בלבד. אין בדברים הנכתבים משום הוראה מחייבת, המלצה מחייבת או אמירה לבצע משהו. הדברים נכתבים על בסיס הניסיון המקצועי של מנהל הפורום, כייעוץ בלבד וכל מי שבוחר להשתמש בעצה כזאת, או אחרת, עושה זאת על אחריותו המלאה בלבד
2. הכותבים מוזמנים לשאול שאלות בכל תחומי התעסוקה, הכוונה ללימודים, התייעצות בנוגע להמשך עבודה במקום עבודה מסוים, או עזיבתו ועוד. על ההודעות להיכתב בשפה נקייה, ללא שימוש בקללות, ביטויים פוגעניים, פגיעה על רקע מגדרי, גזעני, פוליטי, דתי וכדומה. למען הסר ספק, הודעות בסגנון שאינו עולה בקנה אחד עם נהלי הפורום, תוסר ללא הודעה נוספת ואם תחזור על עצמה תגרום לחסימת המשתמש. 
3. אין להזכיר שמות של אנשים, חברות או עסקים, באופן שעשוי לפגוע בפרט או בארגון. אין להשתמש בפורום לצרכי פרסומת מכל סוג שהיא. הודעות כאלו ימחקו מהפורום באופן מיידי.
4. מפעם לפעם יועלו לאתר לינקים למאמרים מקצועיים או סרטונים שיש בהם, על דעת מנהל הפורום מסר, שעשויי לעניין את הקוראים. אתם מוזמנים להגיב ולהביע דעתכם.
5. אני מזמין אתכם להגיב להודעות של אנשים אחרים ולשתף מניסיונכם ומידיעותיכם. אני מעודד אתכם להביע כל דעה שמכבדת אתכם ואת שאר המשתתפים. 
6. מאחל לכולנו שנפיק את המקסימום מהפורום, נתרם ונתרום אחד לשני!

בהצלחה! 

המשך >>

לצפיה ב-'עבודה עם ילדים'
עבודה עם ילדים
17/01/2018 | 13:34
1
7
אני אדם צעיר ,בן 27, בעבר עבדתי עם ילדים והחלטתי שהלב רוצה להכנס לזה יותר לעומק בלי לימודים אקדמיים
יש לך מסגרות שאפשר לעבוד עם ילדים בגיל היסודי שאוכל להשתלב בהם- בהיקף משרה מלאה רצוי...

אני פנוי למשרה של בוקר / ערב אבל שתהיה עם ילדים ופחות משרדית ויותר מעניינת ומאתגרת את הנפש.
אשמח לעזרתכם.

המון תודה
ֹ
לצפיה ב-'עבודה עם ילדים'
עבודה עם ילדים
( לעמוד שלי בתפוז )
17/01/2018 | 13:46
13
מצטער אבי, אך המדור הזה וגם אני בעצמי איננו עוסקים בהשמה
ואין לנו מאגר משרות.
אתה מוזמן לחפש משרות בדרכים המקובלות דרך האינטרנט.
ב ה צ ל ח ה !!!
לצפיה ב-'מתי לספר בעבודה?'
מתי לספר בעבודה?
17/01/2018 | 03:10
1
18
היי חגי,
אני אופטומטריסטית המבצעת בדיקות ראיה וליווי בתהליכי מכירה של משקפיים.
החלטתי לפתוח עסק עצמאי במקביל לעבודתי בעשיית בדיקות ראיה בביתי וכן מכירת משקפײַם.
מתי כדאי לספר לבוס בעבודה?
אומרים לי לא לספר בעבודה עדיין, אבל אני מרגישה שזה יהיה בהסתרה וכמובן שאם יגלו במקרה, תהיה שבירת אמון.
יש גם שאלה מוסרית אולי של האם זה עלול להתפרש כאילו אני מתחרה על אותם הלקוחות אותם אני משרתת בעבודתי השכרת ועלולים לפחד ש"אגנוב" לקוחות בעבודתי בשכר.
איך הכי נכון לגשת לעניין?
תודה מראש!
לצפיה ב-'פתיחת עסק עצמאי במקביל לעבודה כשכירה'
פתיחת עסק עצמאי במקביל לעבודה כשכירה
( לעמוד שלי בתפוז )
17/01/2018 | 09:53
11

היי שלי,
תבורכי על שאיפותייך לפתוח עסק, ותודה על ההתלבטות קול רם, שיכולה לעזור גם לאחרים במצב דומה.
תשובתי מורכבת מכמה חלקים:

1. מה ההסכם העבודה שאת חתומה עליו? האם יש שם איסור תחרות? האם התחייבת שלא לעבוד בשום עבודה אחרת, בין כשכירה ובין כעצמאית, במקביל לעבודתך הנוכחית? הסכמי עבודה לרוב כוללים סעיפים כאלו. והיה וכן, פעולותיך לפתיחת עסק בביתך עלולות להוות הפרה של ההסכם.

2. מה היקף המשרה שלך? מה מערכת היחסים שלך עם הבוס? עד כמה מרוצים ממך? האם הבעת באזניו בעבר את שאיפתך לפתוח עסק עצמאי? בסך הכל רצונותיך לפתיחת עסק הן לגיטימיות ושכיחות. לדעתי, אם מספרים עליהן בדרך נכונה ומערכת היחסים שלך בעבודה תקינה, רוב הבוסים יגלו הבנה וגמישות ועשויה להתאפשר לך דרך לפתוח את העסק, בתנאים שלא יפגעו בעבודתך הנוכחית.

3. נשמע שהסתרת העניין פוגעת בערכייך ועלולה לגרום לך לדיסוננס שגם עלול לפגוע בהצלחתך בעסק החדש. זה סוג של עננה שמעיבה ומשפיעה לשלילה דרך המוח הלא-מודע. לכן, מומלץ לחפש דרך לתאם את הדבר עם הבוס.

4. באשר לשיחה עם הבוס, יש כמה כללים איך לעשות אותה, שחורגים מיכולתי לפרטם כאן. אם תרצי, אשמח לשוחח איתך טלפונית דרך המספר שלהלן. אזכיר רק ששיחה עם הבוס כדאי שתתואם מראש עם מספיק זמן פנוי (ולא כשיחת מסדרון), תכלול גם הרבה פרגון לעבודה, נכונות לתאם ולסכם בדרך שלא תתחרה ולא תפגע בעבודתך, לדבר מהלב על עצמך, שאיפותיך וחלומותיך, וגם לחשוב על דרכים שזה יהיה כדאי לבוס. אם את עובדת טובה, יש סיכויים טובים שהוא ירצה לשמר אותך.

כמובן, אם את מחליטה לדבר איתו, כדאי שתהיה לך תוכנית מגירה למקרה שהוא יסרב לאפשר לך.
    ואגב, כוונות לפתיחת עסק, גישושים, ואפילו 2-3 לקוחות ראשונים יכולים להיחשב כניסיון לפתיחת עסק עדיין ללא גמירות דעת. 

אין בתשובתי הנ"ל משום ייעוץ משפטי ומומלץ לקבל ייעוץ כזה לפני כל פעולה בנדון.
שלך בברכת בהצלחה,
חגי

לצפיה ב-'שבעת הכישורים הדרושים להתקבל ולהיות עובד מצליח בגוגל'
שבעת הכישורים הדרושים להתקבל ולהיות עובד מצליח בגוגל
( לעמוד שלי בתפוז )
12/01/2018 | 19:42
45
גוגל היא אחת מהחברות המצליחות בעולם ואחת החברות שעובדים מדווחים שהכי טוב לעבוד בהן. 
אם כך, נשאלת השאלה מהם הכישורים הנדרשים כדי להתקבל כעובד בגוגל?
המחשבה הראשונית היא: בטח אני צריך להיות בוגר מצטיין של מדעי המחשב או מקצוע ריאלי אחר. ובכן - זה לא נכון!
במאמר הבא בוושינגטון פוסט סוקרים תוצאות של סקר פנימי שעשתה גוגל בדיוק על כך. הממצאים מפתיעים! הנה ציטוט מהמאמר על 7 גורמי ההצלחה העיקריים של עובדים בגוגל:
The seven top characteristics of success at Google are all soft skills: being a good coach; communicating and listening well; possessing insights into others (including others different values and points of view); having empathy toward and being supportive of one’s colleagues; being a good critical thinker and problem solver; and being able to make connections across complex ideas.
כן חברים, העולם משתנה, ומיומנויות רכות הופכות להיות הכי חשובות להצלחה בקריירה!
המאמר המלא בלינק הבא:
לצפיה ב-'איך להצליח בקריירה? '
איך להצליח בקריירה?
( לעמוד שלי בתפוז )
11/01/2018 | 11:35
29
אנחנו יוצאים לעולם העבודה ומנסים לעשות כמיטב יכולתנו כדי להצליח ולהרוויח. אבל חסר לנו מידע בסיסי איך להצליח. הנוסחה הישנה של "תלמד, תתאמץ ותשיג" כבר לא עובדת. קרא בפוסט חופשי וחינמי זה מהי הנוסחה החדשה - http://www.hagaishalev.com/blog/motivation1/?rel=T...
לצפיה ב-'מקום עבודה לקראת לקראת סיום לימודים'
מקום עבודה לקראת לקראת סיום לימודים
09/01/2018 | 06:12
1
31
שלום חגי, אשמח להתייעות קטנה,
אני סטודנט להנדסת תכנה בשנת הלימודים האחרונה.
לפני כחודש התחלתי עבודה חדשה , הם חיפשו סטודנטים בשנה האחרונה שישתלבו במשרה מלאה לאחר תקופת הלימודים.
במהלך תהליך הקבלה לעבודה הדגישו שהם מחפשים סטודנטים בשנה האחרונה שישתלבו כבר בסוף שנת הלימודים.
כמובן שהדבר מאוד התאים לי, מאחר ואני בשנה האחרונה.
אך לצערי בשל עומס של עבודה ולימודים תובעניים , אני כנראה אאלץ לקחת סמסטר נוסף .
הכוונה שלי הייתה בהחלט לסיים השנה , אבל מאילוצים שונים זה לא יקרה לצערי.
איך לדעתך עלי להציג את העניין לממונים עלי ? האם לדעתך זה יתקבל בצורה טובה?

תודה!

לצפיה ב-'הבטחה כביכול למעסיק שלא הצלחתי לקיים'
הבטחה כביכול למעסיק שלא הצלחתי לקיים
( לעמוד שלי בתפוז )
09/01/2018 | 07:18
33
שלום שלומי ותודה על שאלתך.
אינני סבור שיש כאן בעיה אמיתית.
מה שקרה לך הוא סביר, די שכיח וכמובן שנעשה בתום לב.
לכן, שיחה קצרה וגלויה עם הבוס, הסבר מהלב שלך שלא ציפית שהעומס של עבודה ולימודים ישפיע, והתנצלות קלה (כי אין כאן ממש מה להתנצל...) יעשו את העבודה.
מה שיקבע יותר זו השביעות רצון שלהם מעבודתך, ואם הם שבעי רצון, ההשערה שלי שהם יאפשרו לך לסיים את הסמסטר הנוסף בהיקף המשרה הנוכחי ורק אז ישלבו אותך בעבודה במשרה מלאה.
ב ה צ ל ח ה !!!
חגי
לצפיה ב-'בוחן אפשרות ללמוד גרפולוגיה'
בוחן אפשרות ללמוד גרפולוגיה
09/01/2018 | 11:02
1
26
למנהל הפורום,שלום. שמי דורי ואני מעוניין להתייעץ אתך. הרקע שלי כולל עבודה בהוצאת ספרים (בה אני כרגע עדיין נמצא), לימודים לתואר שני במזה"ת (שהופסקו מסיבות טכניות) וכן עוזר הוראה במרכז הבינתחומי למשך 4 שנים, בתקופה שבין 2009  ל-2013. שאלתי היא, לאור רצוני לבצע הסבה, האם מקצוע הגרפולוגיה שווה ניסיון? אני יודע כי אם כן, עליי ללמוד קורס מסודר ובו יסבירו לי את רזי המקצוע. 
לאור התפתחויות הטכנולוגיה דומה שזה מקצוע נכחד, אבל לאחר מפחי נפש במקצועות קצת יותר מודרניים , שיש לי הסמכה רשמית אליהם (פסלו אותי ממגוון מקומות עבודה בשל חוסר נסיון לפני כשנתיים, לאחר שלמדתי ניהול מדיה חברתית והשקעתי בזה לחינם הרבה זמן וכסף), אני פורס רשת גם לכיוון הזה. האם כדאי בכלל לנסות, או שזה תחום מת? אם תרצה, ותחשוב שביכולתך לייעץ לי לגבי תחומים אחרים, אוכל לשלוח לך קו"ח במייל ועל סמך המידע תוכל לעזור לי לתפוס כיוון אחר. 
תודה מראש. 
לצפיה ב-'ניסיתי מגוון עיסוקים ואני עדיין מחפש את דרכי בקריירה'
ניסיתי מגוון עיסוקים ואני עדיין מחפש את דרכי בקריירה
( לעמוד שלי בתפוז )
09/01/2018 | 17:49
25
שלום דורי ותודה על שאלותיך. 
נראה לי שאתה קצת מבולבל ומחפש את דרכך בקריירה.
בעוד שאינני יודע לייעץ לך אם גרפולוגיה הוא תחום "חי", אני כן חושב שאל לך להמשיך לנסות את מזלך במקצועות שונים ולהמשיך לבזבז זמן וכסף.

אחד משלושה
או שחוסר הצלחתך עד כה נובע מהתנהלות שלא משרתת אותך ואז אני ממליץ לך להתאבחן ולשנות את עצמך;
או שאחת מבחירותיך עד כה הייתה נכונה, רק ויתרת מהר מידי לנוכח חוסר ניסיונך ואז אני ממליץ לך להתמיד ולחפש, מבלי לוותר;
או שעוד לא מצאת את הייעוד שלך וכל עיסוק שבחרת לא היה מדויק לך, ואז קרוב לוודאי שזה גם אמור לגבי גרפולוגיה.

כך או כך, אני יכול לעזור לך, רק זה מצריך יותר ממשלוח קורות חיים וייעוץ בשלט רחוק.
אם אתה מעוניין לבדוק זאת יותר לעומק, אני מזמין אותך להתקשר אלי למספר 054-4877725.

ב ה צ ל ח ה !!!
חגי

לצפיה ב-'ניסיון שינוי כיוון בקריירה מתחום הרכב - שלא עובד'
ניסיון שינוי כיוון בקריירה מתחום הרכב - שלא עובד
05/01/2018 | 20:43
1
39
שלום לכולם,
אנסה לתמצת ככול האפשר כדי לא לחפור;
אני בן 27 וחצי, עובד מרגע השחרור מהצבא במכירות, ב 5 השנים האחרונות אני עובד בחברת רכב מהגדולות במשק במשרה שמוגדרת בכרטיס הביקור כ"יועץ מכירות" אך בפועל אני אחראי על אזור שלם מבחינת היקף המכירות שלו, והמשרה שלי כוללת מכירות פרונטליות ומכירות שטח, ניהול תיקי לקוח, ניהול זכיינים ועוד.

לפני כשבועיים הודעתי שאני עוזב לאחר שהמנהל שלי החזיק בדעתו שהוא לא חושב שאני מתאים לקידום, ובכול מקרה גם ככה אין משהו להתקדם אליו בחברה. הודעה זו מגיעה לאחר שנתיים ויותר שבהן ניסיתי פה ושם בזמני הפנוי לחפש עבודה אחרת, והייתי בזמן זה בראיונות רבים (עשרות) שרובם לא קיבלו אותי ובחלקם אני ירדתי מהנושא.

התחלתי מלחפש תפקידים בכירים יותר מהתפקיד הנוכחי שלי - מנהל אולם תצוגה, מנהל סוכני שטח, אך לתפקידים אלו לא קיבלו אותי, כול אחד וסיבותיו. בסופו של דבר "ירדתי" גם לתפקידי מכירות נטו - למשל, מכירות פרונטליות, מנהל תיקי לקוחות, אבל גם שם - ראיון אחרי ראיון - התשובה היא לא (היו מקומות שזימנו אותי לראיון נוסף, אבל בסופו של דבר לא נמצאה המשרה החדשה המיוחלת).

"הרחבתי" את החיפוש שלי לענפים נוספים בתחום המכירות - הייטק, פרסום (בעבר התמקדתי כמעט באופן מוחלט בתחום הרכב) - אבל גם כאן, עד כה, אין תוצאות. מקצת המקומות ששוחחתי איתם דחו אותי על הסף בגלל שציפיות השכר שלי גבוהות מידי, ראיון אחד שכן הייתי בו עבר שבוע מאז ואני מנחש שלא קיבלו אותי. 

אני לא מצליח להבין מה אני עושה לא בסדר. קורות החיים שלי מעולים ועובדה שחוזרים אליי לא מעט וקובעים גם ראיונות.

חשוב לי לציין - אין לי תואר (אני לומד כרגע באו"פ מנע"ס ותקשורת, אבל אני לוקח את זה באיזי ומעבר לשעות העבודה. אני לא שולח קורות חיים למשרות שדורשות תואר כתנאי סף, אבל אני מרגיש שלניסיון שלי אין שום משקל בנושא, ודווקא שהגיל שלי משחק פה תפקיד ומקומות רבים נרתעים מזה שאני יחסית "צעיר" ומתמודד על משרות "רציניות" ובכירות יותר.

יש לי עד סוף החודש למצוא עבודה אחרת, אני בלחץ נפשי מהעניין (זה נשאר מחוץ לדלת כאשר אני נכנס לראיון עבודה) ואני מאוד חושש להגיע למצב של מספר רב של חודשים ללא עבודה.

אשמח לשמוע מכם את דעתכם על המצב, אם מישהו נתקל בסיטואציה דומה וכו'. כיצד עברתם, כמה זמן לקח לכם למצוא עבודה, והאם ההרגשה שלי שאין לי תואר=לא שווה כלום באמת נכונה.

תודה,
מר סלונינסקי.
לצפיה ב-'מה לעשות כאשר אני לא מצליח למצוא עבודה חלופית'
מה לעשות כאשר אני לא מצליח למצוא עבודה חלופית
( לעמוד שלי בתפוז )
06/01/2018 | 12:24
36
שלום מר סלונינסקי,

מספר שאלות שמומלץ לך לשאול את עצמך:

1. האם זה הייעוד שלך, במכירות? האם אתה אוהב את העבודה שלך? אם לא, או "לא כל כך...", קרוב לוודאי שאתה מביע את זה בצורה לא מודעת בראיונות העבודה וזה פוגע ביכולתך להתקבל. במקרה כזה, בעיקר לאור גילך הצעיר, מומלץ לך לגלות את הייעוד שלך ולמצוא עיסוק שיותר ממלא אותך.

2. האם אתה מתראיין טוב מספיק? אין סיכוי שני לעשות רושם ראשון. לפעמים כל ההבדל בין שנתיים חיפוש לבין מציאת עבודה חדשה במהירות הוא שהיית קצת יותר טוב מהאחרים שהתראיינו לאותה המשרה. במקרה כזה מומלץ לך לעבור הכנה לראיון עבודה עם יועץ/ת מתאימ/ה. לפי כמות הפניות שאתה מקבל בתגובה לקורות החיים, קרוב לוודאי שכאן טמונה עבורך אפשרות גדולה (גם לדעת איך לדבר נכון בטלפון עם פניות המעסיקים).

3. האם ציפיות השכר שלך הן גבוהות מידי? בכל זאת אתה עדיין צעיר ויש לך עוד המון לאן להתקדם, גם בשכר. ייתכן ודרישות שכר גבוהות מידי חוסמות אותך מתפקיד שיאפשר לך את הקידום הנכסף. מומלץ לך לתכנן את המשך הקריירה שלך (איפה אתה רוצה להיות בעוד 5, 10 ו-20 שנה?) ולהתפשר על השכר, אם צריך, במקום עבודה שמאפשר לך הכי טוב להתקדם לקראת היעדים שלך.

4. אתה חוזר למקומות העבודה שהתראיינת בהם או אתה ממתין שייצרו איתך קשר? אני ממליץ – היה פרואקטיבי ואם לא חוזרים אליך התקשר אתה אליהם. אני מכיר יותר ממקרה אחד שיוזמה כזו קידמה את הקבלה לעבודה.

5. האם יש משהו בהתנהלות שלך - באופי, בהרגלים, בתקשורת, בצד הרגשי, וכדומה – שעוצר, תוקע, מונע או פוגע ביכולת שלך להתקבל? מאמן או יועץ תעסוקתי יעזרו לך לאבחן זאת ולעשות את השינויים המתאימים במרכיבים אלו.

6. אני מציע שתשלח קורות חיים גם למשרות שדורשות תואר. אין לך מה להפסיד ולעיתים קשר או היכרות אישית יעשו הבדל בקבלתך גם ללא תואר.

7. האם אתה מסתפק במשלוח קורות חיים בתגובה למודעות דרושים? מומלץ לעבוד על הנטוורקינג שלך כדי להגיע למשרות דרך קשרים אישיים, שם סיכויי הקבלה שלך טובים בהרבה.

8. לחץ נפשי לא "נשאר מחוץ לדלת" בראיון עבודה וכל מראיין מיומן יחוש בזה, בצורה לא מודעת. לכן מומלץ לך לטפל גם בזה בעזרת מאמן.

9. אם אתה הולך לראיונות בהרגשה שאין לי תואר=לא שווה כלום זה עובר בראיון ופוגע בסיכויי קבלתך. גם כאן מומלץ לטפל בזה בעזרת אימון.

אשמח לענות כאן לכל שאלה נוספת, גם בפניה אישית טלפונית למספר שלהלן.
ב ה צ ל ח ה !!!
חגי

לצפיה ב-'לקבל אומץ לעשות שינוי בקריירה '
לקבל אומץ לעשות שינוי בקריירה
( לעמוד שלי בתפוז )
05/01/2018 | 14:07
35
אם אינך מרוצה מהקריירה הנוכחית שלך, קרא כאן בלינק מניסיוני האישי איך להתגבר על הפחד משינוי קריירה באמצע החיים, ולקבל את האומץ לקדם את עצמך על אף הפחדים. תן קליק על הלינק וקרא את המאמר. זה בחינם - http://www.hagaishalev.com/blog/courage/?rel=TP
לצפיה ב-'מכתה התפטרות מומלץ - איך לנסח מכתב התפטרות '
מכתה התפטרות מומלץ - איך לנסח מכתב התפטרות
04/01/2018 | 20:08
2
36
על מנת לשמור על דלת פתוחה ?

(כאשר סיבת העזיבה היא קידום לחברה טובה יותר ויציבה יותר מבחינת המתפטר)
לצפיה ב-'איך להתפטר בטוב ובדרך מכובדת '
איך להתפטר בטוב ובדרך מכובדת
( לעמוד שלי בתפוז )
04/01/2018 | 22:07
1
44

שלום לך,
אולי אפתיע אותך אם אומר שלא הייתי ממליץ על מכתב התפטרות במקרה זה, אלא על שיחת התפטרות.
במכתב יש רק מילים ובשיחה יש גם אינטונציה, שפת גוף והכי חשוב – דיאלוג.

בשיחה הייתי מדבר מהלב ומשתף בקצרה את רגשותיי החיוביים מעבודה בחברה, מה אהבתי והערכתי. ואז מספר (שוב, בקצרה) מה חשוב לי בקריירה ולאן אני רוצה להתפתח: קידום ויציבות. דבר על עצמך בלבד, ולא על החברה ואנשיה. 

ומכאן למילות סיום בסגנון המקורב הבא:
"למרות שהיה לי טוב אצלכם, שאיפות הקריירה שלי מובילות אותי לשלב ההתפתחות הבא שלי, בו אני אשיג קידום ויציבות. לפיכך אני נאלץ להתפטר. כמובן שאעמוד בכל המחויבות שלי להעביר את התפקיד ולחפוף. חשוב לי גם לסיים בצורה הכי טובה שאפשר וגם לשמור על קשר בהמשך. תודה על ההזדמנות שנתתם לי והמון בהצלחה!"

אם קשה לך להתבטא בע"פ, מכתב בן עד עמוד (מרווח) שכולל פסקאות בהתאם להנחיות הנ"ל גם יכול להיות פיתרון סביר.

והכי חשוב זה היחס שתפגין כלפי הבוסים והקולגות מעכשיו עד יומך האחרון בחברה. בשום פנים ואופן לא להתלונן או לקטר על דברים בחברה עם עובדים אחרים או עם אנשים מסביב לחברה.
ב ה צ ל ח ה !!!
לצפיה ב-'תודה !'
תודה !
05/01/2018 | 13:22
4
לצפיה ב-'חייב עזרה דחוף!'
חייב עזרה דחוף!
03/01/2018 | 22:59
1
46
שלום חברים.
אני זקוק לעזרתכם!
היום הייתי בראיון עבודה בחברת ביטוח גדולה. 
זהו הראיון הראשון בתהליך המיון ומה שמעניין זה שבמקרה המראיין היה ראש החטיבה בכבודו ובעצמו.
במהלך חצי שעה ראשונה הוא ראיין אותי ואז התחיל לספר לי על החברה, על החטיבות השונות, על עבודה מול גורמים שונים בחברה, בקיצור, הסבר מאוד מעמיק במשך שעה שלמה כאילו אני כבר מתחיל לעבוד ואני ישבתי ורק הקשבתי. מצד שני הוא הבהיר לי שהתשובה תהיה בהמשך כי יש עוד מספר מועמדים.
השאלה היא מדוע הוא הסביר לי במשך שעה על החברה? האם הוא ציפה שאקטע אותו ואשאל שאלות? האם זה איזשהו מבחן? איך אפשר להתייחס לזה?
אשמח לעזרתכם.
תודה.

לצפיה ב-'מראיין נחמד שמרבה לספר ולפרט על החברה ועל התפקיד'
מראיין נחמד שמרבה לספר ולפרט על החברה ועל התפקיד
( לעמוד שלי בתפוז )
04/01/2018 | 09:12
40

שלום לך,
ההסבר הארוך שנתן לך ראש החטיבה הוא בהחלט סימן מעודד, שאכן מצאת חן בעיניו והיה "שווה לו" להשקיע בך את הזמן כדי לגרום לך לרצות את התפקיד.
לא סיפקת פרטים לגבי התפקיד, אך ככל שמגייסים לתפקיד רם יותר, כך ארגונים יותר משווקים את עצמם למועמדים מתאימים כי הם יודעים שיש מעט אנשים שיתאימו לתפקיד.

יחד עם זאת, לראיון הארוך יכולות להיות גם סיבות אחרות:
  1. מראיין נחמד במיוחד ורגיש לאנשים שמרגיש מחויבות לא רק לשאול אלא גם להסביר בפרוט
  2. מראיין שהאופי שלו זה להאריך ולפרט, גם במקרים שזה אינו מחויב המציאות
  3. מספר מועמדים קטן ולכן רצון ליצור כמה שיותר אופציות בחירה כבר בשלב המיון הראשוני
  4. הכרה שכל מועמד מדבר ומספר על החברה בחוץ, ויחס הולם וידידותי בראיון יעשה לחברה שם טוב בשוק.

לשאלותיך האחרות:
לא היית אמור לקטוע אותו, אם כי לגיטימי ואפילו רצוי לקיים דיאלוג ולשאול שאלות, כל עוד אינך חטטני מדי, אינך מפריע לו להעביר את המסרים שלו ואפילו מבקש רשות לשאול.  
לא נראה לי שהיה כאן מבחן. קח את הדברים כפשוטם, כפי שכתבתי לעיל.

ב ה צ ל ח ה !!!

לצפיה ב-'כדאי ללמוד מקצוע "מפעיל CNC" ואם כן, באיזה מכללה?'
כדאי ללמוד מקצוע "מפעיל CNC" ואם כן, באיזה מכללה?
03/01/2018 | 14:38
1
15

שלום,

אני גר בחיפה ורוצה ללמוד קורס מפעיל / כוון CNC שנלמד במספר מקומות ואני לא יודע באיזה מכללה כדאי.

מישהו עובד במקצוע זה ויכול לספר עליו, עבודה יומית, קשים בעבודה, דברים טובים וכוי?

עשיתי סקר שוק ומצאתי מקומות הבאים:

- "לפיד"
- "מלטש"
- "כרמל בטיחות"
- "עתיד"
- "המכללה לניהול"
- "בית הספר הארצי להנדסאים בקריית הטכניון"

מישהו למד במכללות האלו ויכול לשתף חוויתיו?

תודה.

לצפיה ב-'מצטער, אין לי ידע בתחום. מזמין את חברי הפורום לענות לך'
מצטער, אין לי ידע בתחום. מזמין את חברי הפורום לענות לך
( לעמוד שלי בתפוז )
03/01/2018 | 17:56
8
לצפיה ב-'הייתם מבקשים העלאה?'
הייתם מבקשים העלאה?
31/12/2017 | 12:09
3
42
שלום...
השכר הוא 8000.
האם הייתם מבקשים העלאה לאחר שנה של עבודה ואם כן, האם לבקש העלאת של 1000 זה מקובל?
אני חוששת שפחות מאלף זה לא משמעותי בגלל ההורדות של הביטוח ופנסיה.
אני שואלת בקצרה כי זה לאחר ייעוץ מפורט מול דובי לפני חודשיים, שהוא המליץ לי לחכות שנה בתפקיד לא לבקש לפני.

לצפיה ב-'מתי לבקש העלאת שכר? '
מתי לבקש העלאת שכר?
( לעמוד שלי בתפוז )
31/12/2017 | 14:53
2
52

שלום לך,
קודם כל אומר שלדעתי לבקש העלאת שכר זו זכות בסיסית לגיטימית וכי ספורים המקרים שבהם בקשת העלאה תהיה טעות.  
יחד עם זאת, העיתוי וגובה ההעלאה תלויים במספר משתנים, כמו: גיל, וותק במקום העבודה, וותק במקצוע, משוב חיובי/שלילי של המעסיק לעובד, רמת הביקוש לתפקידים דומים ורמות השכר בשוק, האם מתקיימים דיוני שכר שנתיים, ועוד.
בנתוני השאלה החלקיים, נראה סביר לבקש העלאה.
ככלל, נכון לגלות אסרטיביות מצדך ולעמוד על שלך. ככל שתעריכי את עצמך יותר, כך גם הסביבה תעריך אותך יותר. מניסיוני, רבים יותר המקרים שעובדים מעריכים את עצמם בחסר מאשר ביתר.
לכן, תעוזה, אסרטיביות וביטחון עצמי הם מרכיבים שיסייעו לך לקבל שכר גבוה יותר. מי שלא יבקש, גם לרוב לא יקבל.
לבסוף, אני לא חושב שעלול להיגרם כאן נזק. מקסימום תקבלי תשובה שלילית, וזה יגדיל את סיכוייך לקבל תשובה חיובית בבקשת השכר הבאה שלך!
ב ה צ ל ח ה !!!

לצפיה ב-'הגעתי לפה במקרה והתשובה שלך חיזקה אותי לגבי הערכה עצמית'
הגעתי לפה במקרה והתשובה שלך חיזקה אותי לגבי הערכה עצמית
03/01/2018 | 11:30
1
26
הכל הכל הכל בראש שלנו!
הרבה מתמודדים עם הרצון (וחוסר האומץ) לבקש העלאה
כאשר הכל מסתכם בסופו של דבר בחוסר אסרטיביות והערכת עצמית נמוכה.
מי שלא יבקש, גם לרוב לא יקבל- נכון בהחלט!

אבל, לגבי תשובה שלילית...
יש לזה גם השלכות שליליות, לא?

המוטיביציה שלי תרד
אני ארגיש מבואס
אני "אוכל סרטים" על מה חושבים עלי
הביטחון העצמי, עליו דיברת, גם ירד
וגם יהיו מתחים ביני לבין המנהל שסירב לי העלאה

אני טועה? 
מה עושים עם זה?

לצפיה ב-'ירידה בביטחון העצמי עקב תשובה שלילית לבקשת העלאה'
ירידה בביטחון העצמי עקב תשובה שלילית לבקשת העלאה
( לעמוד שלי בתפוז )
03/01/2018 | 13:48
24
תודה רבה יוני על תגובתך.
איך להתמודד עם נסיבות שליליות בחיים בכלל ובעולם העבודה בפרט הוא נושא ענק שתקצר היריעה כאן מלכסותו.
אזכיר רק שהביטחון העצמי שלנו מורכב מהמון חלקים שמצריכים טיפול. ביחד הם יוצרים ביטחון עצמי גבוה, שהוא חיוני כדי להצליח בחיים.
בין מרכיבים אלו ניתן למנות:
אינטליגנציה רגשית, תעוזה, יכולת לקבל ביקורת, היעדר שיפוטיות עצמית, חריצות, יוזמה, התמדה ונחישות, יסודיות (אך לא פרפקציוניזם), מיקוד שליטה פנימי, פרואקטיביות, יכולת קבלה, שחרור וזרימה, גישה חיובית לחיים, יכולת לנטרל אמונות מגבילות שמגיעות מהילדות, ועוד ועוד...

למעשה אני עוסק בכך ביום-יום שלי כבר 12 שנה, פיתחתי שיטה איך להתמודד עם נסיבות שליליות בחיים וכתבתי על כך ספר בשם "להתרגל להצליח".
פרטים על הספר בלינק הבא – http://www.hagaishalev.com/book

לצפיה ב-'משבר גיל הארבעים'
משבר גיל הארבעים
25/12/2017 | 15:46
2
74
שלםו חגי,
 לאחר 15 שנה בתחום ההייטק תכנות, ניתוח מערכות, תקשורת, סיסטם. הכל התחיל לחזור על עצמו - עוד מסך, עוד דו"ח, עוד עלייה לאוויר".בנוסף נכנס מנהל חדש צעיר ממני וכמובן שזה החריף את המשבר שבמילא הייתי נתונה בו. 
פרשתי מהעבודה וכבר מספר חודשים אני בבית. מה שברור לי שבוסים יותר אני לא מוכנה שיהיו לי .
 אין לי מושג מה אני רוצה לעשות , מועלים במשפחתי מספר רעיונות כמו עסק עצמאי בכל מיני תחומים . אני ממש חוששת  ומצד שני פתוחה לרעיונות.
 אשמח לשמע את דעתך.
לצפיה ב-'החלפת עיסוק בגיל 40 - איך למצוא את הייעוד שלך'
החלפת עיסוק בגיל 40 - איך למצוא את הייעוד שלך
( לעמוד שלי בתפוז )
26/12/2017 | 11:01
1
73

הי מיטל ותודה על השאלה, כי היא מעסיקה רבים וטובים.
המצב שלך מאפיין הרבה אנשים בגילך, ואפילו צעירים יותר.
בעוד שהדור של אבותינו עבד בעיסוק אחד ולרוב גם במקום אחד כל החיים, ככל שמתקדמים הדורות אנשים פחות ופחות מסכימים להתפשר על איכות חיים, פנאי, זמן עם המשפחה, סיפוק, משמעות והגשמה.
וכך, אם הם אינם שבעי רצון מהעבודה הם עוצרים כדי לחשב מסלול מחדש. אני יודע, גם אני הייתי שם בגיל 45.

לגופו של עניין:
לכל אדם יש ייעוד. זה לא רעיון שלי, אלא גדולים ממני אמרו זאת. זה כמו יהלום שחבוי בכל אחד מאיתנו, רק לרוב הוא לא מלוטש וחבוי עמוק בפנים. כאשר אנו מגיעים לגיל 20+ בו אנו בוחרים את הקריירה שלנו, רובינו עושים את הבחירה שלא לפי היהלום, אלא לפי אופנות, עצות מהמשפחה, שיקולים כספיים, מה "מכובד" וכדומה. ואז זה לא מדויק ובמוקדם או במאוחר מגיעים למצב שאני הייתי ושאת נמצאת בו כיום.
הפתרון הנכון והשלם הוא למצוא את הייעוד שלך. לרוב האנשים זה בלתי אפשרי לעשות את זה לבדם וזה הרקע לצמיחת שוק הטיפול בעשור האחרון, לא רק בתחום העיסוק/קריירה. לאיש מקצוע קל יותר למצוא את היהלום בתוכך, שלרוב נסתר לך.

יש כל מיני גופים ויועצים שיוכלו לסייע לך. חפשי בגוגל: הסבה מקצועית, ייעוץ תעסוקתי או הכוונה מקצועית ותגיעי לשלל האפשרויות.
בגדול, השירותים מתחלקים ל-2 סוגים:
  1. פסיכולוגים תעסוקתיים
  2. מאמנים לקריירה
ההבדל בגדול הוא שהראשונים עושים זאת ממקום ייעוצי, על בסיס מבחנים, כאשר הם לרוב מציעים מגוון אפשרויות שעליך לבחור מבינם.
המאמנים מצד שני נוקטים בדרך אימונית, שכוללת יותר דיאלוג וסיוע לך למצוא את התשובות בתוכך. תהליכים אלו הם לרוב ארוכים יותר אך הפתרון הוא ייחודי, ברור, מוגדר ותואם את רצונותיך.

עוד על כל הנושא הזה של ייעוד ומשמעות תוכלי לקרוא בפוסטים הבאים:

http://www.hagaishalev.com/blog/motivation1
http://www.hagaishalev.com/blog/why
http://www.hagaishalev.com/blog/walking-dead

אני לרשותך בכל שאלה נוספת ומעודד גם את החברים האחרים בפורום לתרום מידיעותיהן וניסיונם (רק להקפיד ללא פרסומת).
בהצלחה,
חגי

לצפיה ב-'החלפת עיסוק'
החלפת עיסוק
28/12/2017 | 09:35
44
תודה רבה!
לצפיה ב-'מאמרים בחינם איך להצליח בראיון עבודה'
מאמרים בחינם איך להצליח בראיון עבודה
( לעמוד שלי בתפוז )
27/12/2017 | 12:45
85
הנה בלוג מצוין עם מבחר מאמרים על איך להצליח בראיון עבודה.
חשוב לכל מי שרוצה להגדיל את הסיכויים להתקבל בראיון עבודה.
המאמרים נגישים בחינם ואין צורך בהרשמה: http://www.osnatshalev.wixsite.com/avoda/blog
לצפיה ב-'שאלה לגבי יכולות ניהוליות'
שאלה לגבי יכולות ניהוליות
22/12/2017 | 11:32
7
69
אני לא יודעת עד כמה השאלה שלי רלוונטית לפורום הזה ספציפית, פשוט לא מצאתי פורום יותר מתאים ואני מקווה שכאן אוכל לקבל תשובה כלשהי או ייעוץ ...

אני בת 20...משתחררת מהצבא בקרוב. לפני חודש הייתי אמורה לצאת לקצונה, נכשלתי בגיבוש קצונה ולכן אני משתחררת.

הכישלון הזה פגע מאוד בדימוי ובביטחון העצמי שלי, שכן אני לא מבינה מה זה אמור להעיד עליי? שאני לא יכולה להיות קצינה? זה אומר שאין לי פוטנציאל לתפקידים ניהוליים?

האם יכולות ניהוליות זה משהו שניתן ללמוד ולרכוש עם הזמן?
האם זה שנכשלתי בגיבוש קצונה אומר שאני לא בנויה לתפקידים בכירים? 

האם ניתן להסיק או להשליך מתוצאות הגיבוש הזה על היכולות שלי בעתיד? 

תודה
לצפיה ב-'אפשר להצליח בניהול גם אם לא עברת מבדקי קצונה בצבא'
אפשר להצליח בניהול גם אם לא עברת מבדקי קצונה בצבא
( לעמוד שלי בתפוז )
22/12/2017 | 12:53
56

שלום רינת,
בהחלט פנית למקום הנכון!
ניתן להבין את התחושות שלך והפגיעה בביטחון העצמי.
אבל כל שאר השאלות הכביכול רטוריות ששאלת הן פרשנות אישית סובייקטיבית ושגויה שלך.

לעולם, אבל לעולם, אל תתני למישהו חיצוני כזה או אחר, גם הוא גוף מיון לקצונה "מוסמך", לקבוע לך מה את שווה. לעולם אל תיקחי תוצאות של מבחן כלשהו ותסיקי ממנו מסקנות לגבי היכולות שלך.

כל זאת, מהטעמים הבאים:
  1. יש אינספור מבחנים ודעות שבודקים את האישיות מצדדים שונים ואין תוצאה של אחד בהכרח משליכה על התוצאות של אחרים.
  2. הצבא בדק רק את התאמתך לקצונה לפי הקריטריונים שלו לקצונה. אין להשליך מכאן על יכולות הניהול שלך.
  3. התוקף של חלק מהמבחנים הללו שנוי במחלוקת.
  4. מצבך הנפשי והמנטלי בעת ביצוע מבחנים מסוימים משליך בצורה משמעותית על התוצאות.
  5. בכל תחום יש אפקט למידה. חשבי למשל מדוע אנשים מתכוננים לפסיכומטרי?
  6. המוח שלנו גמיש ויכולתנו להשתנות, ללמוד ולהשתפר בכל גיל היא עובדה מדעית.
  7. ההבדל בין הצלחה לכישלון הוא לא רק הכישרון. יש המון אנשים שהצליחו בזכות התמדה, נחישות, מוטיבציה ועוד עשרות תכונות אחרות שלא קשורות לכישרון.

מכאן עולה שאין בתוצאות מבחני הקצונה כדי להעיד על יכולות הניהול העתידות שלך. יתרה מכך, יכולות ניהוליות זה בהחלט משהו נרכש ואם זה משהו שתרצי להשתפר בו בהחלט תוכלי להשיגו. וולט דיסני אמר: "אם אתה יכול לחלום על זה, אתה יכול גם להגשים את זה". אני רואה הוכחות לכך יום-יום בעבודתי.
הנה סרטון קצר להשראה שימחיש לך כל זאת:
http://www.hagaishalev.com/blog/better-than-you

אני לרשותך לכל שאלה ובירור נוספים.
המון בהצלחה!
שלך בידידות,
חגי
לצפיה ב-'זה לא אומר כלום.'
זה לא אומר כלום.
22/12/2017 | 12:56
3
33
אני לא יודע מה בודקים בגיבוש לקצונה, אבל זה בוודאי לא מעיד
משהו על הכישורים האישיים שלך. זה אומר רק שנמצאת לא מתאימה לקצונה.
שום דבר מעבר לזה.גם בחיים האזרחיים יש מבדקים שונים במקומות עבודה שבודקים התאמה לתפקיד מסוים. גם מי שעובר מבדקים אלה לא תמיד מוכיח
התאמה לתפקיד ולכן הדברים אינם חד משמעיים. אילו היתה לך יתרת שרות מספקת הייתי מציע לך לבקש לגשת שוב לגיבוש בתקווה שתצליחי. מכיוון שאת בדרך לאזרחות, שיהיה לך בהצלחה ומאחל לך שכישורייך האישיים יעזרו לך.
בהגשמת שאיפותייך.
אין שום סיבה שתפחיתי בערך העצמי ובביטחון העצמי שלך.בהצלחה. 

בהגשמת שאיפותייך.
לצפיה ב-'יפה ענית ותודה על ההתייחסות!'
יפה ענית ותודה על ההתייחסות!
( לעמוד שלי בתפוז )
22/12/2017 | 13:01
2
9
לצפיה ב-' תודה. לא ראיתי את תשובתך כשכתבתי.'
תודה. לא ראיתי את תשובתך כשכתבתי.
22/12/2017 | 13:05
1
22
הכל מהשכל הישר ומהבנת הרגישות של צעירים חדורי אמביציה.
לצפיה ב-''
( לעמוד שלי בתפוז )
22/12/2017 | 13:17
1
לצפיה ב-'בתור מישהי שעברה תהליך דומה בצבא וגם אני לא עברתי '
בתור מישהי שעברה תהליך דומה בצבא וגם אני לא עברתי
22/12/2017 | 16:28
1
29
אני רוצה להגיד לך שעצם העובדה שהגעת בכלל עד לשלב הגיבוש של הקצונה, זה מדהים...כי זה השלב האחרון, לפניו גם כן ישנם מספר שלבים קשים מאוד, וזה שעברת אותם מעיד עלייך המון! 

אני אספר לך את הסיפור האישי שלי כדי שתביני שזה לא אומר כלום
אני גם נפלתי בגיבוש קצונה בצבא. אבל זה היה לפני למעלה מעשור. אני בת 32 היום ואני קצינה במשטרת ישראל. למשטרה התגייסתי לפני 8 שנים. לאחר 5 שנות שירות יצאתי לקצונה. 
העובדה שמצאו אותי לא מתאימה לקצונה אי שם בתקופת הצבא לא הפריעה לי להגשים חלום. 

את צריכה לזכור שכשאומרים לך שאת לא מתאימה לקצונה הכוונה היא שאת לא מתאימה לזה *כרגע*. זה לא אומר שאת לא מתאימה לזה בכלל.

לגבי ניהול, זה עוד יותר לקשור, ניהול זה לא לגמרי דומה לקצונה...לא מקביל 
יש גם אנשי קבע שאינם קצינים אבל מפקדים על חיילים, וגם פיקוד לא לגמרי מקביל לניהול... השוואה מיותרת

בהצלחה
לצפיה ב-'תודה רבה ליאת. השיתוף האישי שלך מאד עוזר להמחיש את הנקודה'
תודה רבה ליאת. השיתוף האישי שלך מאד עוזר להמחיש את הנקודה
( לעמוד שלי בתפוז )
22/12/2017 | 17:47
7
לצפיה ב-'חולם לפתוח עסק'
חולם לפתוח עסק
20/12/2017 | 11:05
1
43
היי לחגי ולכולם!
אני שכיר ויש לי חלום לפתוח עסק. אני חי עם החלום הזה כבר 8 שנים ועד כה חששתי לממש אותו. יש ספקות אם העסק יצליח, האם אוכל להתפרנס ממנו וגם חוסר ביטחון שלי בעצמי. לאחרונה השקעתי המון בהתפתחות אישית, קראתי ספרים וראיתי המון סרטונים, ואני חושב שאני מוכן לאתגר. השאלה שלי היא מאיפה מתחילים? איך מתמודדים עם כל העניין של מס הכנסה וביטוח לאומי? ומתי יהיה נכון לי להתפטר מהעבודה? תודה!
לצפיה ב-'הצעדים הראשונים בפתיחת עסק עצמאי'
הצעדים הראשונים בפתיחת עסק עצמאי
( לעמוד שלי בתפוז )
20/12/2017 | 16:54
39

היי אלי ותבורך על החלום שלך.
בנימה אישית, מאד מרענן לראות אנשים כמוך, כי עליכם מושתתת כלכלת המדינה וכי היום הרבה יותר פשוט לפתוח עסק.
אכן אלי, התפתחות אישית היא קריטית ביכולת שלך להצליח. זה הבסיס המנטלי שכל כך חיוני להצלחה. לכן, זה מצוין שאתה משקיע בכך ואני מעודד אותך להמשיך עם זה.
לגבי שאלותיך:
  1. מתחילים מתכנון העסק. סוף מעשה במחשבה תחילה והתכנון הוא כמובן המחשבה תחילה. הנה לינק לטופס תכנון שאני משתמש בו אישית ועם לקוחותיי שתוכל להוריד - http://www.hagaishalev.com/blog/breakthrogh-form/?.... בתחתית הפוסט תמצא לינקים נוספים עם הסברים איך ממלאים את התוכנית.
  2. דווקא העניין של מס הכנסה וכו' הוא פשוט. מצא לך רו"ח טוב דרך המלצות והוא ידאג לכל הפרטים. זה לא מסובך מדי וגם לא יקר. אגב, לרוב, עד שאין לך הכנסות, כל עניין פתיחת התיקים ברשויות אינו דחוף.
  3. לגבי עיתוי ההתפטרות, אני מציע שלא למהר. זה כמובן תלוי במקורות הפיננסיים האלטרנטיביים שזמינים לך ובפרק זמן ההקמה עד שהעסק יעמוד על הרגליים. אם אפשר, ולדעתי תמיד אפשר, גם אם זה אומר שאתה מקדיש את כל הזמן הפנוי שלך להקמה, לבנות את העסק במקביל לעבודה ולדחות את ההתפטרות ככל האפשר. זה עוזר להתמודד עם חוסר הוודאות הכלכלי שכרוך בפתיחת עסק חדש.
  4. ועניין נוסף: המדינה כיום משקיעה מאמצים גדולים בסיוע לעסקים קטנים, הן בייעוץ עסקי דרך רשת סניפי המעוף והן במימון ההקמה דרך קרנות בערבות מדינה. חפש על כך באינטרנט ומצא לך יועץ שיסייע לך, אם רלבנטי לך.
כרגיל, אשמח לשאלות נוספות בנושא כאן בשרשור לתשובתי או בשיחה אישית למספר שלהלן.
שלך בידידות ובהצלחה,
חגי

לצפיה ב-'הגדר את ייעודך ב-5 צעדים פשוטים'
הגדר את ייעודך ב-5 צעדים פשוטים
( לעמוד שלי בתפוז )
19/12/2017 | 21:02
65
בשנים האחרונות אני עוסק יותר ויותר בסיוע לאנשים למצוא את ייעודם. בעיני זה תחום מרתק. כי רק בודדים מאיתנו באמת יודעים מה הם רוצים לעשות בחיים. כל השאר, מבזבזים שנים וים כסף בניסיון למצוא את העיסוק שיוכלו לאהוב, להצליח בו וגם להתפרנס ממנו בכבוד. בני המזל שכבר כן יודעים מה הייעוד שלהם ועוסקים בו, מתקשים לעיתים להגדירו בצורה שיווקית ומבדלת, שתביע את הייחודיות שלהם. לכן, אני מתרגש מחדש בכל פעם כשאני מוצא תוכן כמו זה שלפניכם, היישר מטד-אקס הנותן ערך מוסף ממשי בתחום:
http://www.hagaishalev.com/blog/purpose-in-5-steps...

לצפיה ב-'לאן לפנות?'
לאן לפנות?
19/12/2017 | 19:26
1
53
הי, אני בת 27 ועדיין לא יודעת במה אני רוצה לעסוק.
לא מצליחה להחליט כלום, יודעת טיפה מה הנטיות שלי(אני חושבת) אבל לרוב נוטה לא לדעת כלום ולא מצליחה להחליט.
במקרה כזה עדיף לפנות ליועץ תעסוקתי? מאמם תעסוקתי? פסיכולוג תעסוקתי? מה ההבדלים
יש לציין שיש לי כבר תואר ראשון שהלכתי עליו מלית ברירה אני חושבת, לא נראה לי שזה משהו שבאמת אני רוצה לעסוק בו
איך למעשה אנשי מקצוע יעזרו לי בהחלטה?
לצפיה ב-'פתרונות לשאלה מה אני רוצה לעשות בחיים'
פתרונות לשאלה מה אני רוצה לעשות בחיים
( לעמוד שלי בתפוז )
19/12/2017 | 19:42
56

שלום לך,
המצב שלך מאפיין הרבה אנשים צעירים.
בעוד הדור שלי היה מחליט ודבק בהחלטתו, לא משנה אם הוא אהב את עבודתו, הדור שלך חכם ומתוחכם הרבה יותר ומחפש תשובות בגיל צעיר לשאלות משמעותיות כמו מה הייעוד שלי, או מה העיסוק שאני אוהב וארצה, יממש את היכולות והכישורים שלי ואוכל להתפרנס ממנו בכבוד.
אז קודם כל ברכותיי שאת שואלת את עצמך שאלות אלו!

לגופו של עניין:
יש כל מיני גופים ויועצים שיוכלו לסייע לך. חפשי בגוגל: הסבה מקצועית, ייעוץ תעסוקתי או הכוונה מקצועית ותגיעי לשלל האפשרויות.
בגדול, השירותים מתחלקים ל-2 סוגים:
  1. פסיכולוגים תעסוקתיים
  2. מאמנים לקריירה
ההבדל בגדול הוא שהראשונים עושים זאת ממקום ייעוצי, על בסיס מבחנים, כאשר הם לרוב מציעים מגוון אפשרויות שעליך לבחור מבינם.
המאמנים מצד שני נוקטים בדרך אימונית, שכוללת יותר דיאלוג וסיוע לך למצוא את התשובות בתוכך. תהליכים אלו הם לרוב ארוכים יותר והפתרון הוא ייחודי, ברור, מוגדר ותואם את רצונותיך.

גם אני נותן שרות כזה ממקום אימוני שנקרא "מצא את ייעודך". 
תוכלי לקרוא על השרות כאן - http://www.hagaishalev.com/purpose.
מעבר לכך, אשמח גם לסייע לך טלפונית ואת מוזמנת להתקשר אלי למספר שלהלן, או להמשיך ולשאול בשרשור לתגובה זו. 
שלך בידידות,
חגי

לצפיה ב-'הדילמה שלי - מציאת עבודה בגיל מבוגר'
הדילמה שלי - מציאת עבודה בגיל מבוגר
19/12/2017 | 10:56
1
55
לפני שנה ו-3 חודשים פוטרתי מעבודתי על רקע צמצומים, לאחר 18 שנות עבודה באותה החברה.
מצאתי את עצמי ממש מחזר על הפתחים, שולח מאות קורות חיים, מגיע מידי פעם לראיונות אך לא מצליח לעבור אותם.
כבר הסכמתי להתפשר על תנאים ותפקיד, אך גם זה לא עוזר.
אני ממש מיואש, כי בינתיים אני מטפס על הקירות בבית, לא מפרנס את משפחתי ורב המון עם אשתי.
אני לא מבין מה אני עושה לא טוב ומה עוד עליי לעשות כדי להתקיים בכבוד.
אני לא מחפש להתעשר, אלא רק לצאת לעבודה.
עוד אציין שאני בן 48 ונראה מבוגר מגילי.
אני מודה לכם על עזרתכם. 
לצפיה ב-'מה לעשות כשמחפשים עבודה כשכיר קרוב לגיל 50'
מה לעשות כשמחפשים עבודה כשכיר קרוב לגיל 50
( לעמוד שלי בתפוז )
19/12/2017 | 19:06
65

שלום שלמה וצר לי לראות אותך במשבר תעסוקתי.
אכן, יש קושי בשוק העבודה בגילאים הללו שהוא קושי אובייקטיבי. השאלה המרכזית היא מה אתה יכול לעשות כדי להתמודד עם זה. לעשות כל הזמן אותו הדבר ולצפות לתוצאות שונות לרוב לא עובד.

להלן כמה רעיונות:
נסה לחשוב מחוץ לקופסה ולקחת יוזמה לשינוי. קח בחשבון שיש לך עוד כ-25 שנות עבודה וקרוב לוודאי שגם אם תמצא עבודה, תופעות כמו עכשיו עלולות לחזור בעתיד ובעוצמה רבה יותר. אני אומר זאת לא כדי לרפות ידיך. נהפוך הוא, כדי לחזק בך את האחריות למצבך ולהניע אותך לשינוי.
בהקשר זה, חשוב על אפשרויות תעסוקה אחרות, כעצמאי למשל. ייתכן וזה יהיה קשה לך. אם כך, אל תחשוש לקבל סיוע. לשם כך, גם פתח את עצמך לעסוק בהתפתחות אישית. קרא מאמרים וראה סרטונים שיחזקו אותך ואת הביטחון העצמי שלך.

אם בכל זאת תבחר להמשיך ולחפש עבודה כשכיר, הנה כמה טיפים:
  1. שפר את קורות החיים שלך.
  2. שפר את יכולות ההתראיינות שלך. מן הסתם המון שנים לא חיפשת עבודה ולכן סביר שאינך מיומן בראיונות עבודה. בשני סעיפים אלו תוכל להיעזר במגוון יועצים שיש בשוק כאשר העלות היא לא גבוהה.
  3. עבוד עם רשת הקשרים שלך וחפש עבודה בעיקר דרך אנשים שאתה מכיר. דבר עם כל מי שאפשר בקשר לכך. משלוח קורות חיים ללא קשר אישי עובד הרבה פחות טוב מקשרים.
  4. חפש אגודות וארגונים שמסייעים במציאת עבודה בגילאים שלך. השתתף באירועים שלהם וקבל כלים איך להתמודד עם המצב.
  5. אם אתה לא אוהב את העבודה/מקצוע שלך זו יכולה להיות הזדמנות לעשות הסבה מקצועית. יש גופים ציבורים וממשלתיים שתומכים בכך ותוכל להיעזר בהם.
אני מאחל לך בהצלחה! 

לצפיה ב-'בוגרת בתואר בכלכלה'
בוגרת בתואר בכלכלה
16/12/2017 | 19:10
4
72
שלום רב,
אני כבר שנה אחרי התואר הראשון בכלכלה עובדת בחברת ביטוח והגעתי לשלב של מיצוי בתפקיד. אני נמצאת תקופה של בילבול מבחינה מקצועית ולא יודעת איך הלתקדם. להיכנס לתפקיד של כלכלן מתחיל ממש קשה. האם יש לך דרך לנסות לעזור או למקד אותי בעולם הפיננסי?
לצפיה ב-'לאן את רוצה להגיע בקריירה?'
לאן את רוצה להגיע בקריירה?
( לעמוד שלי בתפוז )
17/12/2017 | 20:49
3
51
הי נופר,
סוף מעשה במחשבה תחילה.
קודם כל, כדאי לך לחשוב לאן את רוצה להגיע בקריירה: בעוד שנה, 3 שנים וגם 5 ו-10 שנים. מה את אוהבת לעשות? אלו תחומים בעבודת הכלכלן מעניינים אותך? מה החלום שלך בקריירה?
ומשם, תוכלי להתחיל ולבנות אסטרטגיה להתפתחות שלך לכיוון היעדים שלך, או במילים אחרות, לתכנן את הדרך להגיע לשם.
לצפיה ב-'תמיד אומרים את זה אבל בימינו '
תמיד אומרים את זה אבל בימינו
19/12/2017 | 18:27
2
49
להרבה אנשים אין מושג איפה הם רוצים להיות בעוד 5 או 10 שנים, כי לאף אחד אין בכלל מושג מה יהיה קיים בעוד כל כך הרבה שנים וגם לא לכולם יש את החלום הזה מגיל 0 שהם רודפים אחריו כל החיים.
איך אנשים כאלה אמורים למצוא את הכיוון שלהם בחיים בלי סתם להתגלגל ?
לצפיה ב-'איך להחליט איפה אני רוצה להיות בקריירה בעוד 5 או 10 שנים'
איך להחליט איפה אני רוצה להיות בקריירה בעוד 5 או 10 שנים
( לעמוד שלי בתפוז )
19/12/2017 | 19:18
1
40
צודק פוטומאקי בדבריך. לרוב האנשים אכן אין מושג ואז הם תקועים. 
זה כמו עסק שלא יודע לאן הוא רוצה להגיע ולכן לא מתכנן. סיכויי ההישרדות של עסק כזה קלושים, ולכן עסקים משקיעים בחזון ובתכנון העתיד, גם אם הוא לוט בערפל.
כנ"ל לגבי אנשים פרטיים בקריירה. אני מציע לכל אחד לאמץ את התפישה שהוא כמו עסק: מכניס הכנסות ומוציא הוצאות, כאשר  ההישרדות שלו תלויה ביכולתו להיות רווחי.
בהתאם, מי שלא יודע לאן פניו מועדות צריך להיעזר בגורמים שיכולים לסייע לו בכך. זה קריטי לחיים בדיוק כמו שתכנון קריטי לעסקים. חפש בגוגל: הכוונה מקצועית, ייעוץ תעסוקתי או מה הייעוד שלי. יש מגוון גדול של יועצים שיכולים לסייע בכך.
גם לי יש תוכנית כזו והפרטים עליה הם כאן - http://www.hagaishalev.com/purpose
לצפיה ב-'נוטה להסכים עם פוטומאקי וחגי'
נוטה להסכים עם פוטומאקי וחגי
24/12/2017 | 12:27
21
יודעת שגם אדם מילא יכולים לעזור בהכוונה וייעוץ תעסוקתי והתפתחותי, שווה לבדוק מולם. מעבר לזה, אם תואר נוסף זאת אופציה שאת חושבת עליה, שווה לבדוק על לימודי ניהול שיכולים לפתוח הרבה דלתות ולקחת את הקריירה לכיוונים שלא חשבת עליהם. אם זה רלוונטי - במרכז האקדמי בר"ג כבר פתחו את הרשמה לסמסטר חורף.

מנהל/ת הפורום

אודות:
אני חגי שלו המשלב. באמצעות שילוב בין רציונליות למודעות ובין חומר לרוח, הצלחתי להתגבר על משבר בקריירה שלי, עשיתי שינוי גדול בעצמי ופתחתי עסק מצליח. ביצ
עוד...

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

חגי שלו - מנהל פורום ייעוץ קריירה
מנהל הפורום חגי שלו

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו