לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1135711,357 עוקבים אודות עסקים

פורום ייעוץ קריירה

ברוכים הבאים לפורום הקריירה של תפוז. 
מטרת הפורום הזה, היא לאפשר לכם לשאול שאלות, להתלבט ביחד, להעלות דילמות ולחפש פתרונות לאתגרים תעסוקתיים.
אנא קראו את נהלים הפורום, לפני כניסתכם
עולם העבודה המוכר לנו, הולך ומשתנה לנגד עיניינו ואנחנו, העובדים עשויים למצוא את עצמינו נדרשים לקבל החלטות בנוגע לקריירה שלנו.
במסגרת השינויים בעולם העבודה, מקצועות מסויימים הולכים ונעלמים, בעיקר בכוונה לעבודות כפיים ובמקביל, הולכת ועולה הדרישה לעובדי ידע.
עולמות תוכן של טיפול, הוראה, אימון וכ"ו עדיין ידרשו הרבה משאבי כ"א.
השאלה שלי אליכם, היכן תרצו להיות. 
האם תבחרו להיות פרואקטיביים בקשר לקריירה שלכם, לפתח אותה, לבנות מסלול, מותאם לכישורייכם ולדרישות השוק, או להיות ראקטיביים, להגיב לשוק ולקום בוקר אחד מופתעים שהעיסוק שלכם אינו רלוונטי יותר. 
.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ייעוץ קריירה

ברוכים הבאים לפורום הקריירה של תפוז. 
מטרת הפורום הזה, היא לאפשר לכם לשאול שאלות, להתלבט ביחד, להעלות דילמות ולחפש פתרונות לאתגרים תעסוקתיים.
אנא קראו את נהלים הפורום, לפני כניסתכם
עולם העבודה המוכר לנו, הולך ומשתנה לנגד עיניינו ואנחנו, העובדים עשויים למצוא את עצמינו נדרשים לקבל החלטות בנוגע לקריירה שלנו.
במסגרת השינויים בעולם העבודה, מקצועות מסויימים הולכים ונעלמים, בעיקר בכוונה לעבודות כפיים ובמקביל, הולכת ועולה הדרישה לעובדי ידע.
עולמות תוכן של טיפול, הוראה, אימון וכ"ו עדיין ידרשו הרבה משאבי כ"א.
השאלה שלי אליכם, היכן תרצו להיות. 
האם תבחרו להיות פרואקטיביים בקשר לקריירה שלכם, לפתח אותה, לבנות מסלול, מותאם לכישורייכם ולדרישות השוק, או להיות ראקטיביים, להגיב לשוק ולקום בוקר אחד מופתעים שהעיסוק שלכם אינו רלוונטי יותר. 
.

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 נהלי הפורום - נא לקרא את הנהלים לפני ההשתתפות בפורום.
 על מנת שנוכל לנהל ביחד שיחה מועילה ותרבותית, אני מבקש לקבוע מספר כללי התנהלות אלמנטריים, שיהוו בסיס להתנהלות של כולנו בפורום.

1. כל הנכתב בפורום על ידי מנהל הפורום ו/או הנהלת האתר מהווה ייעוץ  בלבד. אין בדברים הנכתבים משום הוראה מחייבת, המלצה מחייבת או אמירה לבצע משהו. הדברים נכתבים על בסיס הניסיון המקצועי של מנהל הפורום, כייעוץ בלבד וכל מי שבוחר להשתמש בעצה כזאת, או      אחרת, עושה זאת על אחריותו המלאה בלבד
2. הכותבים מוזמנים לשאול שאלות בכל תחומי התעסוקה, הכוונה ללימודים, התייעצות בנוגע להמשך עבודה במקום עבודה מסויים, או עזיבתו ועוד. על ההודעות להכתב בשפה נקייה, ללא שימוש בקללות, ביטויים פוגעניים, פגיעה על רקע מגדרי, גזעני, פוליטי, דתי וכדומה. 
    למען הסר ספק, הודעות בסגנון שאינו עולה בקנה אחד עם נהלי הפורום, תוסר ללא הודעה נוספת. 
3. כתיבה נוספת של הודעה בלשון בוטה  תגרור חסימת המשתמש בפורום.
4. אין להזכיר שמות של אנשים, חברות או עסקים, באופן שעשוי לפגוע בפרט או בארגון. הודעות כאלו, באופן מצער ימחקו מהפורום באופן מיידיץ
5. מפעם לפעם יועלו לאתר לינקים למאמרים מקצועיים או סרטונים שיש בהם, על דעת מנהל הפורום מסר, שעשויי לעניין את הקוראים. אתם מוזמנים להגיב ולהביע דעתם.
6. אני מזמין  אתכם להגיב להודעות של אנשים אחרים, אם אתם מרגישים שהנושא נוגע לכם, התנסתם בתחום, או אתם מכירים מישהו שעבר חוויה  רלוונטית.
7. מאחל לכולנו שנפיק את המקסימום מהפורום, נתרם ונתרום אחד לשני

בהצחלה 

המשך >>

לצפיה ב-'מה הייתם עושים?? '
מה הייתם עושים??
26/09/2017 | 12:12
3
נשארים במקום עבודה נוכחי חברה קטנה ופרטית, התפקיד מעניין והשכר די טוב (יש כל שנה העלאת שכר וכל התנאים הסוציאליים ק. השתל' וכד) המנהל מאוד סומך ומרוצה, אך אין לאן להתקדם מבחינת תפקיד אלא רק בשכר. או "להסתכן" לחפש מקום עבודה אחר, גדול יותר, עם אופציות קידום אך עם שכר נמוך יותר??

תודה.
לצפיה ב-' מחכים לכם בפורום מכירות ופיתוח עסקי '
מחכים לכם בפורום מכירות ופיתוח עסקי
25/09/2017 | 15:01
3

בפורום מכירות ופיתוח עסקי תוכלו לשאול על שיווק ומכירות B2B, אסטרטגיה עסקית, הגדלת רווחים ועוד.
היכנסו עכשיו לפורום לקבל ייעוץ ממומחה לגבי העסק שלכם  

לצפיה ב-' שנה טובה וחג שמח '
שנה טובה וחג שמח
19/09/2017 | 14:22
1
6

חג שמח לגולשי האתר

שנה טובה ומתוקה
שכולנו נכתב ונחתם לחיים טובים ולשלום 

בברכה 
לצפיה ב-'שנה טובה ומתוקה לכל בית ישראל'
שנה טובה ומתוקה לכל בית ישראל
( לעמוד שלי בתפוז )
19/09/2017 | 16:27
6
לצפיה ב-'חוות דעת על מקומות עבודה'
חוות דעת על מקומות עבודה
18/09/2017 | 17:49
4
44
איך ניתן למצוא חו"ד על מקום עבודה בינלאומי?
העבודה היא בחו"ל
וההצעה שקיבלתי היא על בסיס ריטיינר (אם הבנתי נכון ללא בסיס, וריטינר שמתקזז מהעמלות) - אשמח לדעת למה לשים לב, ואיך להתנהל במצב שכזה.

לצפיה ב-'i also would like to have a discription for Wealth Mangment '
i also would like to have a discription for Wealth Mangment
18/09/2017 | 18:03
3
12
under which sector it count?
investment banking?
לצפיה ב-'i also would like to have a discription for Wealth Mangment'
i also would like to have a discription for Wealth Mangment
( לעמוד שלי בתפוז )
18/09/2017 | 20:02
2
16
שלום שלומי, אשמח אם תוכל לכתוב בפורום בעברית, לטובת אלו שפחות שולטים בשפה האנגלית. 
השקעות בנקאיות, נמצא תחת קטגוריה של הענף הפיננסי ובדרך כלל עובדים בענף זה אנשים בעלי השכלה וניסיון בעולם התוכן הזה. 
לגבי ניהול הון (עושר), אם אני מבין את כוונתך, נמצא גם הוא תחת הקטגוריה הפיננסית. 
אשמח אם תוכל לחדד את שאלתך. אני מודה שלא הצלחתי להבין מה אתה באמת שואל.
בברכה,
דובי

לצפיה ב-'קיבלתי הצעת עבודה בחול '
קיבלתי הצעת עבודה בחול
18/09/2017 | 22:13
1
12
כמנהל עושר בחברה בינלאומית גדולה 50 סניפים גלובלים וכ90 אלף לקוחות.
השכר הוא שכר ריטיינר כ6000 שקל + בונוסים. הכל על חשבוני, טיסות,מגורים,ונסיעות לפגישות םע לקוחות בשעת הצורך. 
הביקורות באתרים כמו INDEED וGLASSDOOR מדברות בחלקן על חברה בעייתית ללא הדרכה ושעות ארוכות ובחלקן על חברה נהדרת מתגמלת למרות השעות המרובות.
רציתי לדעת איך לקחת בחשבון בחירה שקולה על מנת שלא אסכן את כספי וזמני?
לאן עבודה בתפקיד כזה יכול לקדם אותי בעתיד?
האם התפקיד של ניהול עושר נכנס תחת "בנקאי השקעות"?
מהם אפיקי השתכרות עתידים ?
חשוב לציין אין לי תואר בכלכלה או מנהל עסקים.
לצפיה ב-'קיבלתי הצעת עבודה בחול'
קיבלתי הצעת עבודה בחול
( לעמוד שלי בתפוז )
19/09/2017 | 08:31
15
היי שלומי. תודה שעברת לעברית, לטובת הקוראים שלנו. 
ההגדרה "מנהל עושר"  לא מוכרת לי כתפקיד ספציפי בארץ, ייתכן ומדובר בתפקיד מקובל בארצות הברית. נשמע לי משהו כמו "ניהול נכסים" של מישהו או של חברה. בהנחה שהארגון שרוצה את שרותיך הוא ארגון לגיטימי, מה שניתן להרוויח מכזאת משרה זה בעיקר קשרים בעולם התוכן הזה. 
אני לא יודע להגיד לך שזה מה שיפתח לך את הדלת לשוק הפיננסי הישראלי בעתיד, אלא אם כן, דרך קשרים שתיצור בהמשך.
המגזר הפיננסי  הוא תחום שלימודים אקדמיים הם סוג של סף כניסה. קשה להתקבל לאיזה משרה רצינית, או להתקדם בו, ללא תואר אקדמי.
אם אתה שואף להגיע למגזר זה, לעבוד בבנקאות / קרנות הון וכדומה, מציע שתבנה לעצמך תוכנית קריירה, שתכלול, בין היתר, גם לימודים מתאימים.
לגבי המשרה המוצעת. אם אני מבין נכון, לא יהיו לך יחסי עובד מעביד עם אותו ארגון. כלומר אתה עצמאי. כל ההוצאות והסיכונים עליך. אני לא ממש משוכנע שסכום הכסף הזה יספיק לך לכסות את העלויות העסקיות שלך, בטח שלא להתקיים מזה. מציע שתבדוק את הנושא שוב, לפני שאתה נותן את הסכמתך.
מאחל לך הצלחה גדולה ושנה טובה 
לצפיה ב-'התייעצות לגבי הקריירה'
התייעצות לגבי הקריירה
17/09/2017 | 21:28
3
45
שלום דובי,
אני כרגע נמצאת  בפרשת דרכים. מסתיימת לי חופשת לידה ואני חוזרת למקום העבודה שלי וזה מכניס אותי לדיכאון. כנראה זה מצביע על כך שיש  צורך להחליף מקום העבודה אבל אני לא יודעת לאיזה תחום לפנות כרגע. אני בהשכלתי רואת חשבון וכלכלנית. אחרי לימודים מתישים ותקופת התמחות ארוכה  וקשה חיפשתי מקום עבודה להשתחב בו בתור עוזרת חשב או חשבת (אבל בעיקר רציתי לברוח כמה שיותר מהר ממקום שבו  עשיתי התמחות בגלל יחס מזלזל ותנאים ממש גרועים. ללא הצלחה חיפשתי בערך תקופה של 4 חודשים ואז התחלתי לבדוק כיוונים אחרים. באותו רגע התפרמה משרה של מיישמת פיננסית כאשר בדרישות היה רשיון רו"ח ורצון ויכולת ללמוד מערכת מידע מסויימת. למשרה זאת התקבלתי ללא לחשוב פעמים בלי להבין יותר מידי מה זה מיישמת ומה זה תמיכה פיננסית. אחרי שנתיים שם ילדתי ויצאתי משם לחופשת לידה.ופשוט קשה לי לחשוב שאני צריכה לחזור לשם.אני לא מתחברת בעבודה הזאת לשום דבר לא ליישום לא לתמיכה ולא לנסיעות ללקוחות שזה הכי קשה לי. אבל כל החוסר אהבה לתחום הזה לא מנע ממני לקבל פרס כספי על הפרייקט שעשיתי. וגם כשעבדתי במשרד רואי חשבון היו תמיד מאוד מרוצים מעבודתי. אבל בסלתי בשתי העבודות האלה מאוד.
אני כל כך מבולבל  ולא יודעת לאיזה כיוון לפנות כך שגם שאוכל לשלב עם משפחה ועם תינוק קטן וגם לבוא עם חיוך לעבודה ולא לחיות רק מסופש עד סופש.
תודה מראש.

לצפיה ב-'התייעצות לגבי הקריירה'
התייעצות לגבי הקריירה
( לעמוד שלי בתפוז )
18/09/2017 | 09:10
2
24
בוקר טוב מירי. אני קולט לחלוטין את הסיטואציה שאת נמצאת בה. כאשר אדם לא אוהב את מה שהוא עושה, או לא מתחבר, קשה לחזור אליו, לאחר חופשת לידה שבה היית עם הדבר הכי קסום בעולם, התינוק שלך - זה כאילו שני עולמות תוכן שלא מתחברים יחד. בהחלט מובן.
יחד עם זאת, אני רוצה להציע לקחת נשימה עמוקה, לעצור שנייה, רגע לפני קבלת החלטות מהירות. 
הסיבה שאני מציע זאת, כי בשלב זה, אני לא לגמרי מבין אם את רוצה לעזוב פיזית את מקום העבודה הספציפי, את העיסוק?  את עולם התוכן?
יש כאן מספר שאלות שצריך להבין אותם, לפני שאת מקבלת החלטה. האם עד היום את למדת והתפרנסת מעולם התוכן הפיננסי וממחר, יום לאחר חופשת הלידה תרצי לעסוק בתחום חדש לחלוטין? אם כן, האם את יודעת מהו התחום הזה? 
שאלה נוספת שאינה ברורה לי. האם את חייבת לחזור עכשיו מחל"ד, אולי את יכולה מעט להאריך אותה ולהשאר עוד מעט זמן בבית? כלומר, עד כמה את גורם משמעותי בפרנסת המשפחה. 
הצעתי היא לנשום עמוק, לעצור, לוודא שהכל ברור. בכל מקרה, אם את צריכה להתפרנס, הייתי חוזר במקומך לעבודה. כבר מכירים אותך, מעריכים את עבודתך, ויהיו מוכנים "לסבול" העדרויות שלך הנובעות מהיותך אם, בסבלנות גדולה יותר ממעסיק חדש. 
ההבדל הוא, שאם את יודעת שאת רוצה לעזוב, את חוזרת לעבודה בידיעה שזה זמני. שאת בתקופה הקרובה עושה לעצמך סדר ומתחילה להתארגן, מתוך עמדה של כח ושל מועסקת, לתחום החדש בו תרצי לעבוד.
ברגע שאת חוזרת לעבודה, בידיעה שזה זמני. כל הלחץ של חזרה למקום עבודה לא אהוב יירד ממך... תנסי.
אני כאן לשאלות נוספות
בהצלחה רבה 
לצפיה ב-'התייעצות לגבי קריירה'
התייעצות לגבי קריירה
18/09/2017 | 09:58
1
17
המון תודה דובי.
אהיה איתך בקשר לגבי בנית תכנית.
לצפיה ב-'התייעצות לגבי קריירה'
התייעצות לגבי קריירה
( לעמוד שלי בתפוז )
18/09/2017 | 20:05
13
שנה טובה מירי 
לצפיה ב-'שאלה לגבי סוג עבודה'
שאלה לגבי סוג עבודה
18/09/2017 | 10:15
4
53
שלום למנהל, יש לי שאלה. לדעתי סוג כזה של עבודה קיים רק בדמיון, ובכל זאת, אשמח להכוונה אם יש משהו בכיוון, לפי הקריטריונים הבאים: 

עבודה מתגמלת; מעניינת; לא דורשת זמינות מעבר לשעות העבודה או שעות נוספות, שזה אותו דבר בעצם (אני מאלה שדקה אחרי סיום העבודה לא רוצה לשמוע, לדבר או לחשוב עליה) ; כוללת כמה שפחות כתיבת דוחות ואדמיניסטרציה לסוגיה (אם אפשר שבכלל לא, בשבילי זה כמו זכייה בלוטו); מספר אנשים לא מאוד גדול בארגון (עד 15,בשאיפה); ככל שאפשר לא מאוד מלחיצה; מאפשרת עבודה בקבוצות קטנות או בבודדים (כמה שפחות עדיף, למרות שאני טיפוס חברותי); מאפשרת גמישות בשעות (מצידי אותו מספר, רק שייתנו לי בחירה מתי להתחיל) וזהו פחות או יותר.
שוב, אני יודע שרשימת הדרישות שלי מוגזמת. אבל, גם לא פעם רשימת הדרישות של המעסיקים מוגזמת.לצד זאת, אני מוכן שגם חלק מבקשותיי ימולאו, אבל נראה לי שאף מקום ריאלי לא יסכים להן. אשמח שתחשוב יחד איתי, מה בעצם מתאים לי? תודה מראש. 
לצפיה ב-'שאלה לגבי סוג עבודה'
שאלה לגבי סוג עבודה
( לעמוד שלי בתפוז )
18/09/2017 | 14:03
3
24
היי שאלתך גרמה לי לחייך, ולא כי אני חושב שהיא לא רצינית, אלא, מפני שהבעת אולי משאלה של הרבה מאוד אנשים שכך היו רוצים שמקום העבודה שלהם יראה.
ניתן לפתור את שאלתך באופן מתמטי. כלומר למצוא מקומות עבודה ותפקידים, לרשום אותם בטבלת אקסל ואז, להתחיל לסמן בטבלה אם מתמלאת, כל אחת מהדרישות שלך, לבסוף תוכל לבחור עבודה שעונה על מקסימום הדרישות. מי יודע, אולי תמצא אחת שמתאימה לכל הדרישות?
אם אתה שואל מה מתאים לך, זאת שאלה אחרת לגמרי, אינה נוגעת בכלל לכל מה שכתבת כאן. מה שעשוי להיות מתאים לך אלו משרות שעונות לכמה שיותר מהכישורים המולדים שלך: לדוגמא: כישורי ניהול, מנהיגות, עבודה בסדר מופתי ועוד. אין בהכרח קשר בין מה שמתאים לך, לרצון שלך בהקשר לשעות העבודה.
ללא קשר, חשוב שכל אדם יידע ליצור לעצמו את האיזון הנכון בין עבודה לחיים פרטיים ובזאת, ניכר שאתה יודע היטב לשים את הנקודה.
בהצלחה רבה

לצפיה ב-'אמן ואמן, אבל אני מעשי'
אמן ואמן, אבל אני מעשי
18/09/2017 | 15:34
2
22
בוא נגיד כך: אם חצי מבקשותיי ימולאו, אהיה המאושר שבאדם. תודה על איחוליך ושנה טובה. 
דורי
לצפיה ב-'אמן ואמן, אבל אני מעשי'
אמן ואמן, אבל אני מעשי
( לעמוד שלי בתפוז )
18/09/2017 | 20:04
1
21
דורי. אחת הצרות של האנושות היא הצורך להיות מעשי. אין מספיק חולמים. אל תפסיק אף פעם לחלום ולהעז. זה הבסיס לקריירה מוגשמת ולחיים בעצמה. 
להיות חולם, לא אומר להיות פנטזיונר. זה רק אומר לחשוב בגדול, מחוץ לקופסה ולעשות דברים שאחרים לא היו עושים. 
בהצלחה ושנה טובה גם לך
לצפיה ב-''
19/09/2017 | 08:51
5
לצפיה ב-'הדרכה בחדר כושר'
הדרכה בחדר כושר
17/09/2017 | 02:04
1
25
שלום, רציתי לברר באיזה מוסד מומלץ ללמוד קורס הדרכת כושר (בחדר כושר) ומה בעצם ההבדל בינו ובין קורס מאמן כושר אישי?

בנוסף רציתי לשאול ספציפית לגבי נושא האירובי- 
בקורס מדריך חדר כושר נלמדים היבטים רבים (ידוע לי כי זהו קורס מקיף), בין היתר גם אירובי.
מה ההבדל בינו לבין קורס הדרכת אירובי בפני עצמו?..

תודה מראש!
לצפיה ב-'הדרכה בחדר כושר'
הדרכה בחדר כושר
( לעמוד שלי בתפוז )
17/09/2017 | 09:38
45
היי ליעד, שוב שאלת שאלה מאוד ספציפית שאין לי בה התמחות. כאדם נכה אני די מנוע מלעשות כושר... לצערי.
אני מזמין את חברי הפורום לסייע לליעד בידע ובניסיון שצברתם בתחום לימודי אימון כושר.
מוזמנים להגיב בשרשור.
בהצלחה 
לצפיה ב-'לימודי תעודה בתחום הכושר'
לימודי תעודה בתחום הכושר
17/09/2017 | 01:57
1
21
שלום,
חיפשתי קורס משולב- הן להדרכת פילאטיס מזרן והן ולהדרכת פילאטיס מכשירים.
המקומות אליהם פניתי ביקשו נסיון תרגול של כמה חודשים ואף שנה, כשברשותי תרגול מועט מכך -אך אהבה וחיבור אמיתיים לעולם הפילאטיס.

אני מעוניינת בכניסה קרובה ללימודים. היכן אוכל למצוא מוסד לימודים עם תנאי קבלה פחות נוקשים?..

תודה על ההכוונה.
לצפיה ב-'לימודי תעודה בתחום הכושר'
לימודי תעודה בתחום הכושר
( לעמוד שלי בתפוז )
17/09/2017 | 09:36
52
שלום ליעד. אני לא מכיר, באופן אישי את מוסדות הלימוד שמלמדים את התחום הזה. כן יכול לספר לך שמאומנת שלי עשתה בתחום הזה מחקר שהחל בגוגל, ולאחר מכן, טלפוני, ואפילו, אם זוכר נכון, פנתה לחכמת ההמונים בפייסבוק. בסופו של דבר מצאה את מוסד הלימודים שהכי התאים לה.
יש מוסדות בתחום הזה, שמציעים עבודה לבוגרים שלהם, למיטב ידיעתי.
המקום  היחיד שעולה לי בראש כרגע זאת מכללת "רידמן".
מזמין את חברי הפורום שמכירים את מוסדות הלימוד לסייע לליעד במבוקשה.
בהצלחה רבה ושנה טובה 
דובי

לצפיה ב-'התייעצות להמשך קריירה'
התייעצות להמשך קריירה
15/09/2017 | 13:11
1
54
שלום, סיימתי השנה שנה רביעית בהנדסת פלסטיק ועקב דחיית קורס במד"ר יש לי עוד שנה שלמה עד שאקבל את תעודת המהנדס.

בינתיים הלכתי למספר ראיונות עבודה והרוב דחו אותי משום חוסר הניסיון בתחום. בשאר המקרים דחו אותי משום שאין לי עדיין תעודת מהנדס ויהיה עליי להיעדר מהעבודה יום בשבוע לטובת סיום התואר מה שלא מאפשר משרה מלאה באותם המקומות.

מאוד מתסכל אותי שלא מוכנים לתת לי צ'אנס לעבוד בתחום בגלל שאין לי ניסיון, וכי איך יהיה לי ניסיון אם לא מקבלים אותי מלכתחילה.

חשבתי להתחיל לעבוד במשרת פועל ייצור או מפעיל מכונה וכך אולי להתחיל לצבור ניסיון אך הפחד שלי שזה עלול לפגוע בי אח"כ בראיונות לתפקיד מהנדס שזה ייראה שלא הצלחתי להתקבל למשרה גבוהה ובגלל זה התפשרתי על משרה נמוכה יותר ויעדיפו מישהו שישר שואף גבוה ולא התפשר כמוני.

זה עלול להישמע מצחיק אך החזון שלי הוא לפתח צעצועים פלסטיים מאוד מתקדמים שכרגע לא קיימים עדיין.
תחום אחר שמאוד מעניין אותי זה אופנועים וכל מה שקשור אליהם, אך פרט לעבודה במוסך או לעבוד בשליוחויות לא רואה את עצמי קרוב לתחום.

רציתי לשאול:
א. אם כדאי לי להמשיך לשבת על הגדר ולהמשיך לכוון למשרת מהנדס או להתפשר ולעבוד כפועל ייצור או מפעיל מכונה בינתיים.
ב. אולי כדאי לי בכלל לעשות עוד תואר ואז יהיה לי יתרון ביחס לשאר המתמודדים על התפקידים המבוקשים בתחום התעשייה.

במידה ולעשות עוד תואר אז הייתי מעדיף בתחום שבעתיד הרחוק של נניח עוד 20 שנה עדיין יהיה לו ביקוש גבוה ולא רק היום. (לא סובל להתעסק הרבה זמן מול המחשב, תכנות ומערכות מידע יורד מהפרק, חשבתי אולי על הנדסת חשמל או הנדסת כימיה/חומרים/מכונות) כמו כן חשוב לי שהמשכורת תהיה כמה שיותר גבוהה בשוק כשזה לא תפקיד מנהלתי. תואר שני הבנדסת פלסטיק הבנתי שזה בזבוז זמן מכל מי ששאלתי עד כה אם זה מהמרצים ואם זה מהסטודנטים איתי מהבחינה שזה נותן רק העשרה ותו לא.

תפקיד ראשון שעולה לי בראש זה לעבוד במחקר ופיתוח בתעשיית ההייטק/ בתעשיית המוצרים הרפואיים.

תודה למי שקרא את הכל,
ובמיוחד לך דובי על העזרה וההכוונה
לצפיה ב-'התייעצות להמשך קריירה'
התייעצות להמשך קריירה
( לעמוד שלי בתפוז )
17/09/2017 | 09:32
31
בוקר טוב לך. אני בהחלט מבין את ההתלבטות שלך.  יש לך חזון מדהים ואני משוכנע שאתה תגשים את שאיפותיך, גם אם יהיו עיכובים ומהמורות בדרך.
מנקודת המבט שלי, אתה במקום מצוין: 
אתה יודע מה אתה רוצה לעשות בחיים.
למדת והשקעת 4 שנים בתחום.
כעת יש מהמורה בדרך - תקלה לא מתוכננת. 
אני לא מציע לתת לתקלה הזאת להסיט אותך ממסלולך.  תנסה למצוא עבודה שכפי שאתה אומר, ואני מסכים איתך, תהיה הכי קרובה לתחום שלמדת, על מנת לנצל את הזמן לתפוס, כמה שיותר נסיון, במקביל לסיום הקורס החסר לך לתעודה.
במקביל, שווה להמשיך לחפש, בלי להתייאש. יש מצב שתמצא עבודה של עוזר מהנדס או משהו בסגנון שיכול להיות בכיוון הנכון ואפילו יאפשר לך לרשום שורה בקורות החיים שלך.
לגבי תואר שני - אני מאוד בעד לימודים אקדמאים, ובוודאי, בעד לימודי תואר שני.
אני, באופן אישי, מסתכל על התואר השני כמשהו שהשלים לי את התמונה, אחרי שנים של עבודה בשוק ולא כמשהו שמטרתו להשיג ייתרון תעסוקתי התחלתי. אבל אין כאן אמת וודאית ומדויקת. וכל אחד יכול לתפוס את זה אחרת.
אם תצליח, לאחר סיום לימודיך של התואר הראשון, להכנס לענף ולאחר שנה, שנתיים עבודה בתחום, להתחיל את לימודי התואר השני, לטעמי זה אידיאלי.
אבל, שוב, זאת רק נקודת המבט שלי.
לסיכום, אל תתייאש, אתה בדרך הנכונה - אל תיתן לעיכוב לתסכל אותך. תראה איך אתה עושה מלימונים לימונדה.
בהצלחה ושנה טובה
דובי
לצפיה ב-'הכוונה בנושא קורסים בכלכלה, משכנתא וכו'
הכוונה בנושא קורסים בכלכלה, משכנתא וכו
12/09/2017 | 17:08
1
22
היי,
אני בת 23, לפני לימודים אקדמיים. לפני הכניסה לחיים הבוגרים שלי הייתי מאוד רוצה לעשות קורס שנותן לי כלים להתמודדות כלכלית נכונה. קורס המשלב דיני פנסיה, משכנתה, ניהול הון עצמי ובנקאות כללית. המגורים שלי באשדוד. אשמח להמלצות.
לצפיה ב-'הכוונה בנושא קורסים בכלכלה, משכנתא וכו'
הכוונה בנושא קורסים בכלכלה, משכנתא וכו
( לעמוד שלי בתפוז )
13/09/2017 | 11:41
24
היי אלנה, המחשבה שלך נכונה. התנהלות כלכלית נכונה בהחלט היא מפתח לחיים יותר מסודרים, עם פחות הפתעות. 
אנשים רבים לא מבינים בתחומים שהזכרת ומפספסים הרבה.
אני אישית לא מכיר קורסים כאלו, למרות שהדבר הראשון שעולה לי בראש בנושא, זה להריץ חיופש בגוגל ולראות מה ההיצע בתחומים אלו.
כחומר למחשבה, האם את מתכננת לצאת ללימודים אקדמאים? אולי תוכלי לשלב בין הדברים ולבחור ללמוד תואר בתחום משיק.
למיטב ידיעתי קיימים קורסים ליועצי משכנתא וגם ליועצים פנסיונים - אבל אלו קורסים נפרדים.
בהצלחה
לצפיה ב-' מומחים חדשים מחכים לשאלות שלכם '
מומחים חדשים מחכים לשאלות שלכם
12/09/2017 | 13:02
7

מומחים ואנשי מקצוע חדשים מחכים לכם בפורומים הבאים 

בפורום משפט פלילי תוכלו לשאול הכל על התחום ולקבל תשובות מעו"ד מומחה

בפורום טיפול זוגי תוכלו להתייעץ ולשתף בבעיות בזוגיות או בבניית זוגיות

בפורום ריפוי ותזונה טבעית תוכלו לדעת איך לרפא את גופכם בעזרת תזונה ואורח חיים בריא

בפורום השקעות נדל"ן בקנדה תוכלו להתייעץ לגבי כל סוגי ההשקעות עם עו"ד ישראלי וקנדי

בפורום שמאות מקרקעין תוכלו לשאול על מיסוי נדל"ן, תכנון ובנייה, תביעות מקרקעין ועוד

בפורום נזקי גוף ותאונות דרכים תוכלו לקבל ייעוץ משפטי לגבי כל סוגי נזקי הגוף והתאונות

בפורום אוטיזם- גישה ביו רפואית תוכלו לדעת איך מפחיתים את התסמינים של אוטיזם לפי עקרונות הרפואה המשלימה

בפורום מכירות ופיתוח עסקי תוכלו לשאול על מכירות b2b, פיתוח עסקי, הגדלת רווחים ועוד

בפורום משפחות מורכבות תוכלו לשתף ולהתייעץ בהכל אם אתם נמצאים בפרק ב' מעט מורכב 

בפורום דרכון פורטוגלי ידברו אתכם על הוצאת דרכון ואזרחות פורטוגלית-אירופאית

גלישה נעימה

לצפיה ב-'בשביל לעבוד במשרת אדמיניסטרציה'
בשביל לעבוד במשרת אדמיניסטרציה
10/09/2017 | 12:15
1
35
אני צריך איזשהי הסמכה? 
יש לי תעודת בגרות מלאה וניסיון בכמה עבודות מזדמנות... אני לא יודע מה לרשום בקורות חיים כדי שיקבלו אותי.. אנא עזרו לי תודה רבה

לצפיה ב-'בשביל לעבוד במשרת אדמיניסטרציה'
בשביל לעבוד במשרת אדמיניסטרציה
( לעמוד שלי בתפוז )
10/09/2017 | 13:39
34
שלום לך. להבדיל ממקצוע הרפואה, בו, על מנת לעבוד כרופא, אתה נדרש ללמוד רפואה ולעבור מבחנים, אדמיניסטרציה אינו מקצוע מוסדר בחוק.
הדרישות ממועמדים למשרה משתנות ממעסיק אחד למשנהו, על פי הצרכים והאמונות שלו. 
למשל, ישנם מעסיקים שמתעקשים שעל העובדים שלהם יהיו בוגרי תואר אקדמי.
יש כאלו שדורשים שהעובד יהיה בוגר מוסד אקדמי "נחשב" . 
בפועל, אני מציע לך לבדוק בכל משרה שמעניינת אותך, מה הדרישות הספציפיות עבורה.
לגבי קורות חיים, יש לרשום את מקומות העבודה שעבדת בהם, עם דגשים על העשייה העיקרית בכל עבודה. תקפיד להדגיש בכל עבודה, את הדברים שעשית, שמתאימים לדרישות המעסיק הפוטנציאלי.
בהצלחה

לצפיה ב-'איך מגיעים לעבודות בתחום החינוך\התרבות?'
איך מגיעים לעבודות בתחום החינוך\התרבות?
07/09/2017 | 15:38
1
37
שהם לא "הוראה"? דברים כמו פיתוח תוכניות לימודים או עבודות באגפי תרבות שונים. אם יש לי תואר ראשון בניהול וארגון מערכות חינוך (סמינר הקיבוצים) יש לי כתובת במשרד החינוך לפנות אליה..?

תודה
לצפיה ב-'איך מגיעים לעבודות בתחום החינוך\התרבות?'
איך מגיעים לעבודות בתחום החינוך\התרבות?
( לעמוד שלי בתפוז )
09/09/2017 | 20:41
26
היי, הייתי בודק באינטרנט, היכן מתפרסמות משרות כאלו, ייתכן ובאתר של משרד החינוך ניתן למצוא אותן.
כמו כן, ניתן לפנות למשאבי אנוש במשרד החינוך ולשאול אותם אם יש להם משרות פנויות בתחום ומה תנאי הקבלה בהן.
מהידוע לי, מרבית המשרות במגזר הממשלתי מתבססות על מכרזים, וכאן, כדאי לך ללמוד היטב מה תנאי ההגשה ולברר אם יש לך אותם.
בהצלחה רבה.
לצפיה ב-'התלבטות '
התלבטות
07/09/2017 | 08:56
3
97
שלום דובי, אני בת 37, עם 2 ילדים קטנים. עובדת במגזר הציבורי  כ 12 שנה. 
מצד שני, אני מרגישה כבר תקופה ארוכה "מתה" בעבודה. אני משועממת, ממש לא אוהבת את העבודה. כן אוהבת את האנשים שאני עובדת איתם, מאוד. אבל מרגישה שאני יכולה הרבה יותר ואני לא ממצא את עצמי.
אני מאוד רוצה לעשות שינוי, מתה מפחד, אומרת לעצמי שבטח כבר מאוחר, אני כבר מבוגרת ואולי צריך להפסיק לחלום על שטויות ולהתרכז במה שיש.
אשמח מאוד לתובנות שלך בנושא.
תודה, רינת

לצפיה ב-'התלבטות'
התלבטות
( לעמוד שלי בתפוז )
07/09/2017 | 16:24
2
49
היי רינת, תודה על השאלה המצויינת. ולמה מצויינת? ראשית, כי אני נתקל בשאלה הזאת, לפחות פעמים, כל שבוע, מעבר לכך היא מדגישה באופן ברור את הדילמה בין עבודה בטוחה, משכורת חודשית מובטחת ופנסיה מובטחת (לעיתים במחיר של עבודה במקום שהעובד לא מרוצה, ברמות שונות של חוסר שביעות רצון), לבין ללכת עם הלב, לתחום עיסוק, שעתיד ההעסקה בו לא מובטח, אך נותן סיכוי טוב יותר לעובד להגשים את עצמו ולמצות את יכולותיו המקצועיות, תוך ניצול כישוריו וניסיונו.
אין לדילמה הזאת פתרון אחד, מדעי ומדויק. מה שנכון עבור אחד, לא יהיה נכו, בהכרח, עבור עובד אחר. תלוי מאוד בסדרי העדיפויות, במצב האישי והמשפחתי של העובד, בגיל ובעוד כמה משתנים.
במקרה שלך, גיל אינו משתנה בעייתי. יחד עם זאת, לא ציינת עם את המפרנסת הראשית בבית, או שיש אדם נוסף, עליו נופל חלק מהנטל. זהו מידע שחסר לי על מנת להשלים את הפאזל.
לצורך המענה, אצא מתוך נקודת הנחה שאת לא המפרנסת העיקרית בבית, ובן / בת הזוג שלך הוא / היא מביאים את המשכורת הראשית.
במקרה כזה, אני במקומך הייתי מתחיל לחפש, תוך כדי עבודה את התחום שעשוי לעניין אותי לעבור אליו. אם הידע והניסיון שיש בידייך מספיק למעבר מיידי לעבודה כזאת, הייתי מכין קורות חיים ומכין את עצמי לראיונות עבודה, מתחיל להתנסות ולבחון את השוק. אם הידע והניסיון לא מספיק, מה שיכול, בהחלט להיות, את תצטרכי לבנות לעצמך תוכנית עבודה שמטרתה לסייע לך לממש אותה. ייתכן ולצורך כך, תצטרכי להעזר בבעל מקצוע (יועץ קריירה) שיוכל לבנות איתך את עץ הקריירה הספציפי שלך ולהגדיר תוכנית עבודה.
בכך אופן, המסר שלי לך:  אל תוותרי על חלומותיך, חיים רק פעם אחת.
המטון הצלחה, אני כאן לשאלות נוספות 
לצפיה ב-'התלבטות '
התלבטות
08/09/2017 | 09:10
1
36
​דובי תודה רבה. ממש לא מובן מאליו שאתה נותן תשובה כל כך מפורטת ועניינית.
המצב שלי מעט מורכב יותר, אני אם חד הורית. אני המפרנסת היחידה בבית. הורי עוזרים לי כלכלית ובשמירה על הילדים, כך שאוכל לעבוד במשרה מלאה.
האם כמפרנסת יחידה יש איזה פתרון לנושא שלי? או שעלי להשלים עם גורלי ולהמשיך בעבודה שאני לא אוהבת?
אשמח לתובנות הנפלאות שלך
שוב תודה
רינת
לצפיה ב-'התלבטות'
התלבטות
( לעמוד שלי בתפוז )
09/09/2017 | 20:29
24
היי רינת, תודה על הפרגון.
אכן מצבך הופך את מהפכת הקריירה שלך ליותר מורכבת, אבל לא לבלתי אפשרית.
אני צריך להבין יותר לעומק מה הניסיון התעסוקתי שלך, מה הדברים שעשית, ייתכן וניתן למצוא עיסוק המבוסס על הנסיון שצברת, במקום אחר, באווירה אחרת.
ישנם גם אפשרויות נוספות, למשל, להגדיר לעצמך שמקום העבודה הוא רק מקום עבודה. ואולי תוכלי למצוא לעצמך עיסוק, מעבר לעבודה: תחביב, חוג, התנדבות וכ"ו.
לסיכומו של דבר, לא נסתם הגולל על האפשרויות העומדות בפנייך. ישנן לא מעט דברים שניתן לבחון. צריך לעשות זאת, לאט, בלא לחץ, אולי בהתייעצות עם בעל מקצוע בתחום הקריירה.
מאחל לך המון הצלחה

לצפיה ב-'פוסט חדש בבלוג הקריירה שלי - מוזמנים לקרא'
פוסט חדש בבלוג הקריירה שלי - מוזמנים לקרא
( לעמוד שלי בתפוז )
05/09/2017 | 21:20
34
שמח לבשר על פוסט חדש שהעלתי לבלוג שלי.
מוזמנים להכנס, לקרוא ולהגיב
לצפיה ב-'תואר שני'
תואר שני
03/09/2017 | 21:12
4
51
אני עם תואר שני ביחסים בינלאומיים מחו"ל.
חזרתי לפני כחודשיים לארץ אבל אני לא מצליח למצוא עבודה
אני מתוסכל.
מה הן האופציות שלי מבחינת תעסוקה? כשאני פונה למשרד הכלכלה ומשרד החוץ אני מקבל מענה שאין צורך כרגע.
לצפיה ב-'תואר שני'
תואר שני
( לעמוד שלי בתפוז )
03/09/2017 | 21:40
3
30
היי ראובן, ברוך שובך לארץ. אני קולט לחלוטין את תחושת התסכול שלך. זה אכן מאכזב לבוא עם ציפיות שמשהו יקרה, כשזה בפועל, לא מסתדר, כפי שאתה רוצה.
יחד עם זאת, זה לא הזמן להרים ידיים.
על מנת לסייע לך בכיוון ראשוני, אנא הרחב מעט, מה הידע שלך? מה הניסיון התעסוקתי שלך? בערך באיזה גיל אתה והאם אתה גר במרכז, בפריפריה?
אלו נתונים שיכולים לסייע לי להבין יותר את הרקע התעסוקתי שלך. 
דבר נוסף, יכול להיות שתוכל לעבוד בעבודה שאתה אוהב בעוד כמה זמן, וצריך,עד אז לעשות תוכנית מסודרת של מה אתה יכול לעשות עד שזה יתגשם.
אנא פרט יותר ואשמח לנסות לכוון אותך מעט
בהצלחה

לצפיה ב-'דובי שלום, שלחתי לך מסר. אשמח לתשובה'
דובי שלום, שלחתי לך מסר. אשמח לתשובה
03/09/2017 | 22:07
2
12
לצפיה ב-'דובי שלום, שלחתי לך מסר. אשמח לתשובה'
דובי שלום, שלחתי לך מסר. אשמח לתשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
04/09/2017 | 10:53
1
40
היי ראובן, אני אומנם אסתכל במה ששלחת לי. אבל הפורום לא עובד בצורה כזאת.
המטרה להעלות לכאן את הדילמות כדי שאנשים רבים, ככל האפשר יוכלו ללמוד, הן מהדילמה והן מהתשובות שלי ושל שאר הגולשים.
אם אתה מעוניין לדבר עם יועץ קריירה באופן פרטי, תצטרך לתאם איתו פגישה מסוג אחר.
מזמין אותך להעלות לכאן את הדילמה, לא צריך לרשום פרטים חושפניים, אם אתה חרד לפרטיותך, רק שניתן יהיה להבין את הדילמה שלך
בהצלחה

לצפיה ב-'הבנתי. תודה'
הבנתי. תודה
04/09/2017 | 13:30
13
לצפיה ב-'תואר שני בייעוץ חינוכי'
תואר שני בייעוץ חינוכי
31/08/2017 | 21:59
1
33
שלום אני שוקלת ללכת ללמוד תואר שני בייעוץ חינוכי ורציתי לדעת מה השכר במקצוע הזה וכן רציתי לדעת אם יש מכללות/אוניברסיטאות שמקבלות ללא תעודת  הוראה? תודה.
לצפיה ב-'תואר שני בייעוץ חינוכי'
תואר שני בייעוץ חינוכי
( לעמוד שלי בתפוז )
31/08/2017 | 23:08
30
שלום אביגיל. התשובות הכי טובות לשאלותייך תוכלי לקבל, כמובן, במשרד החינוך. יחד עם זאת אנסה לענות, על פי מיטב ידיעתי.
יועץ חינוכי הוא עובד הוראה לכל דבר. שכרו של מורה נקבע על פי קריטריונים של וותק, השכלה וגמולי השתלמות. לא ניתן לצערי לענות על השאלה באופן אוטומטי, כיוון שיש יותר מדי משתנים לא ידועים במקרה שלך.
למיטב ידיעתי על מנת להתקבל לתואר בייעוץ חינוכי, אחד התנאים הוא קיום תעודת הוראה. מציע לבחון זאת באוניברסיטאות ומכללות שמלמדות את התחום. ללא קשר, גם אם הם מקבלים אדם ללא תעודת הוראה, שווה לבדוק אם משרד החינוך יעסיק יועץ חינוכי שאין לו תעודת הוראה. 
למיטב ידיעתי קיימות תוכניות להסבת אקדמאים להוראה, שווה לבחון גם את זה.
בהצלחה רבה
לצפיה ב-'פתיחת אתר'
פתיחת אתר
30/08/2017 | 18:19
1
39
שלום
אני מעוניין לפתוח אתר גדול בנושא שאינו קיים באופן מוסדר , בגדול הרעיון הוא דף קישורים שקשור לנושא ספציפי כמו אתר קפה ודומיו שמיועד לפלח מסויים אך גם לקהל הרחב .
האם ניתן להתפרנס מכך כאשר הרעיון הוא פרסומות /השכרת שטחי פרסום באתר. האם חוץ מפרסום יש עוד דרך בהכנסת כסף?
תודה

לצפיה ב-'פתיחת אתר'
פתיחת אתר
( לעמוד שלי בתפוז )
30/08/2017 | 19:17
24
היי בני, אתה מדבר בעצם על ייזמות עסקית. ליצור יש מאין. 
ייזמות היא תחום מצויין למי שמוכן להבין את המשמעות של ניהול עסק מא' ועד ת'. החל מהגדרת החזון העסקי, הגדרת השירותים והמוצרים שאתר מציע, הגדרת קהל היעד, מה היתרונות והחסרונות שאתה מביא איתך, שהופכים אותך לייחודי בתחום?
מה האסטרטגיה העסקית והשיווקית שלך?
אם כל זה מתוכנן, ולטעמי, אסור לפספס על אף שלב בתכנון, אז אפשר לגשת לביצוע ולמימוש בפועל. כאן, השמיים הם הגבול. מציע שתשב עם יועץ עסקי לבדוק את המודל העסקי שלך. המדינה מאפשרת ליזמים ובעלי עסקים ייעוץ כזה במחיר מסובסד, באמצעות מעוף. 
האם אתה רוצה להגיע לכך שכל הכנסתך החודשית תגיע מהאתר הזה? או שזאת הכנסה צדדית, במקביל לעבודה?
בהצלחה רבה  - אני בעד - לאחר בדיקה!
לצפיה ב-'עזיבת ההייטק בסביבות גיל 40'
עזיבת ההייטק בסביבות גיל 40
29/08/2017 | 21:04
1
75
שלום דובי,
אשמח לשמוע את חוות דעתך.
אחרי כמה שנות עבודה אינטנסיביות בהייטק בתפקיד טוב וחברה נחשבת אני רוצה לעזוב. יש לי תנאים נוחים ומעמד, אין משהו מסוים שמפריע לי, אבל אני מותש מאורח החיים הזה ורוצה לעשות הפסקה של כמה שנים מההייטק ולהתמקד בתחביב מסוים שהוזנח, שהוא הדבר החשוב לי בחיים. 
אני בן 39, וכבר נחשב זקן יחסית בסביבת העבודה שלי (חיצונית נראה הרבה יותר צעיר, אם זה עוזר). קיימת דיעה רווחת שהייטק זה לצעירים בלבד, שמשלב מסוים אדם נחשב לחסר ערך ומעדיפים צעירים על פניו, ואני מנסה לברר האם זה באמת נכון. אני בעל 8 שנות ניסיון בהייטק ותואר שני במדעי המחשב.
מה הסיכוי שיקבלו אותי להייטק אח"כ באמצע שנות ה-40 ויעריכו את ניסיוני? אם לא, מה יהיו האלטרנטיבות שלי?
אני רוצה לעזוב אבל לא לעשות צעד בלתי הפיך שיחסום לי את הפרנסה במקצוע לכל החיים.
קשה לי להבין את העניין של אפלייה על פי גיל. לדעתי, אנשים רק משתבחים עם השנים וניסיון החיים.
תודה!
לצפיה ב-'עזיבת ההייטק בסביבות גיל 40'
עזיבת ההייטק בסביבות גיל 40
( לעמוד שלי בתפוז )
29/08/2017 | 22:02
59
היי אור. אתה נוגע בנקודה שכמנכ"ל חברה, תמיד הרתיחה אותי. הרעיון שאדם בגיל 40 הוא מבוגר מדי ולא רלוונטי, ממש מעורר בי צמרמורת. יחד עם זאת, צריך להבין את הכוחות הפועלים בתוך השוק שאתה מסתובב בו. לדעתי הדרך שלך לחזור להייטק לאחר הפסקה, היא על ידי שמירה על הרלוונטיות והעדכניות שלך, במהלך תקופת ההעדרות. הייטק הוא מקצוע שכל הזמן מתפתח ומשתנה ובעוד כמה זמן גרסאות התוכנה משתנות לחלוטין. 
אם במהלך ההפסקה שאתה מתכנן, יש לך את האפשרות לשמור על העדכניות, על ידי קריאה, תרגול, קורסים והשתלמויות, לדעתי הסיכויים שלך לחזור גבוהים יותר ממישהו שלא שמר על העדכניות שלו.
לא יודע על איזה תחביב אתה מדבר, אבל אולי יש דרך לשלב אותו עם העבודה? להוריד מעט מהלחץ בעבודה ולשלב את התחביב?
בסך הכל, אחד הדברים החשובים, שמונעים את השחיקה והעייפות שאתה מדבר עליה הוא הקפדה, לאורך זמן על איזון בין חיים פרטיים, לעבודה. מה שנקרא W.L.B.
אני כאן, אם יהיו לך שאלות נוספות, מאחל לך בהצלחה. אל תיתן לאף אחד לעצור את החלומות שלך... גם אם לא תתקבל להייטק בהמשך, תמיד תוכל לעשות הסבה לקריירה חדשה.. אני עשיתי זאת מספר פעמים, בפעמיים האחרונות בגילאים 45 ו 53. זה בהחלט אפשרי, אם רק רוצים 
בהצלחה רבה 
דובי
לצפיה ב-'השכלה בקורות חיים'
השכלה בקורות חיים
29/08/2017 | 17:53
1
62
אני בן 30 אבל אין לי כלום בקורות חיים מלבד שיעורים שנתתי או עבודות ממש מזדמנות.
לפני כ7 שנים עשיתי שנה של הנדסת חשמל במכללה והפסקתי. אחרי זה התחלתי באוניברסיטה תואראחר לגמרי במדעי הרוח ויש לי אפילו תואר שני מחו"ל.
בקורת חיים אני רושם שעשיתי קורס תכנות, וזאת על מנת להראות שהיתי עסוק .
היום אני מתלבט אם להוסיף את השורה 
2009 -2010- הנדסת חשמל ואלקטרוניקה מכללת X. ולפרט את הקורסים שאותם למדתי (בלי קשר אם עברתי או נכשלתי)
האם אתה ממליץ לרשום את זה או שזה ייתפס כמשהו שלילי שהתחלתי והפסתקי?? כולל לעדכן את הלינקדין בכך. 
בכלל אני שולח עשרות ומאות קורות חיים אבל לא מצליח אפילו להגיע לראיונות. אני מאוד מתוסכל ולא יודע מה לעשות.
לצפיה ב-'השכלה בקורות חיים'
השכלה בקורות חיים
( לעמוד שלי בתפוז )
29/08/2017 | 19:33
48
היי רמי. אתה מעלה סוגיה מאוד מורכבת. אני מאמין שבקורות החיים יש לכתוב את האמת, קודם לכל, מהסיבה הפשוטה שתמיד ניתן לבדוק את הנתונים. לגבי לימודים שלא סיימתי, תוכל לרשום תחת לימודים וקורסים את השורה שציינת.
החדשות הטובות שאתה צעיר ועדיין כל החיים לפניך. יש לך כ 37 שנות עבודה עד הפנסיה. אתה יכול לבנות מסלול קריירה אישי, מותאם לרצונות שלך, למצבך ולהשכלתך ועדיין להספיק לעבוד בעבודה שתספק אותך.
ייתכן שעל מנת להיות אפקטיבי, יהיה כדאי לך, במקרה שלך לפנות לאיש מקצוע שיכוון אותך ויעשה איתך קצת עבודה.
לגבי קורות החיים, אם לא חוזרים אליך, סביר שקורות החיים לא ערוכים כמו שצריך. אני מרשה לעצמי לנחש שאתה שולח את אותם קורות החיים לכל המשרות השונות, מבלי לעדכן אותם, על פי המשרה.
שוב, במקרה שלך, הכל אפשרי ורצוי שתשב עם איש מקצוע שיסייע לך לעשות סדר 
בהצלחה רבה

מנהל/ת הפורום

אודות:
שמי דובי צ'יזיק, בן 54, מחולון. אני יועץ קריירה ומאמן להגשמה. אני מתמקד בסיוע ללקוחותיי להשתחרר מפרדיגמות כובלות, איתור מסלול הקריירה הנכון להם, המש
עוד...

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

דובי צ'יזיק- מנהל פורום ייעוץ קריירה
מנהל הפורום דובי צ'יזיק

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו