לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1159511,595 עוקבים אודות עסקים

פורום ייעוץ קריירה

ברוכים הבאים לפורום הקריירה של תפוז. 
מטרת הפורום הזה, היא לאפשר לכם לשאול שאלות, להתלבט ביחד, להעלות דילמות ולחפש פתרונות לאתגרים תעסוקתיים.
אנא קראו את נהלים הפורום, לפני כניסתכם
עולם העבודה המוכר לנו, הולך ומשתנה לנגד עיניינו ואנחנו, העובדים עשויים למצוא את עצמינו נדרשים לקבל החלטות בנוגע לקריירה שלנו.
במסגרת השינויים בעולם העבודה, מקצועות מסויימים הולכים ונעלמים, בעיקר בכוונה לעבודות כפיים ובמקביל, הולכת ועולה הדרישה לעובדי ידע.
עולמות תוכן של טיפול, הוראה, אימון וכ"ו עדיין ידרשו הרבה משאבי כ"א.
השאלה שלי אליכם, היכן תרצו להיות. 
האם תבחרו להיות פרואקטיביים בקשר לקריירה שלכם, לפתח אותה, לבנות מסלול, מותאם לכישורייכם ולדרישות השוק, או להיות ראקטיביים, להגיב לשוק ולקום בוקר אחד מופתעים שהעיסוק שלכם אינו רלוונטי יותר. 
.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ייעוץ קריירה

ברוכים הבאים לפורום הקריירה של תפוז. 
מטרת הפורום הזה, היא לאפשר לכם לשאול שאלות, להתלבט ביחד, להעלות דילמות ולחפש פתרונות לאתגרים תעסוקתיים.
אנא קראו את נהלים הפורום, לפני כניסתכם
עולם העבודה המוכר לנו, הולך ומשתנה לנגד עיניינו ואנחנו, העובדים עשויים למצוא את עצמינו נדרשים לקבל החלטות בנוגע לקריירה שלנו.
במסגרת השינויים בעולם העבודה, מקצועות מסויימים הולכים ונעלמים, בעיקר בכוונה לעבודות כפיים ובמקביל, הולכת ועולה הדרישה לעובדי ידע.
עולמות תוכן של טיפול, הוראה, אימון וכ"ו עדיין ידרשו הרבה משאבי כ"א.
השאלה שלי אליכם, היכן תרצו להיות. 
האם תבחרו להיות פרואקטיביים בקשר לקריירה שלכם, לפתח אותה, לבנות מסלול, מותאם לכישורייכם ולדרישות השוק, או להיות ראקטיביים, להגיב לשוק ולקום בוקר אחד מופתעים שהעיסוק שלכם אינו רלוונטי יותר. 
.

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 נהלי הפורום - נא לקרא את הנהלים לפני ההשתתפות בפורום.
 על מנת שנוכל לנהל ביחד שיחה מועילה ותרבותית, אני מבקש לקבוע מספר כללי התנהלות אלמנטריים, שיהוו בסיס להתנהלות של כולנו בפורום.

1. כל הנכתב בפורום על ידי מנהל הפורום ו/או הנהלת האתר מהווה ייעוץ  בלבד. אין בדברים הנכתבים משום הוראה מחייבת, המלצה מחייבת או אמירה לבצע משהו. הדברים נכתבים על בסיס הניסיון המקצועי של מנהל הפורום, כייעוץ בלבד וכל מי שבוחר להשתמש בעצה כזאת, או      אחרת, עושה זאת על אחריותו המלאה בלבד
2. הכותבים מוזמנים לשאול שאלות בכל תחומי התעסוקה, הכוונה ללימודים, התייעצות בנוגע להמשך עבודה במקום עבודה מסויים, או עזיבתו ועוד. על ההודעות להכתב בשפה נקייה, ללא שימוש בקללות, ביטויים פוגעניים, פגיעה על רקע מגדרי, גזעני, פוליטי, דתי וכדומה. 
    למען הסר ספק, הודעות בסגנון שאינו עולה בקנה אחד עם נהלי הפורום, תוסר ללא הודעה נוספת. 
3. כתיבה נוספת של הודעה בלשון בוטה  תגרור חסימת המשתמש בפורום.
4. אין להזכיר שמות של אנשים, חברות או עסקים, באופן שעשוי לפגוע בפרט או בארגון. הודעות כאלו, באופן מצער ימחקו מהפורום באופן מיידיץ
5. מפעם לפעם יועלו לאתר לינקים למאמרים מקצועיים או סרטונים שיש בהם, על דעת מנהל הפורום מסר, שעשויי לעניין את הקוראים. אתם מוזמנים להגיב ולהביע דעתם.
6. אני מזמין  אתכם להגיב להודעות של אנשים אחרים, אם אתם מרגישים שהנושא נוגע לכם, התנסתם בתחום, או אתם מכירים מישהו שעבר חוויה  רלוונטית.
7. מאחל לכולנו שנפיק את המקסימום מהפורום, נתרם ונתרום אחד לשני

בהצחלה 

המשך >>

לצפיה ב-'ראיון עבודה שהלך טוב אבל תשובה שלילית'
ראיון עבודה שהלך טוב אבל תשובה שלילית
14/11/2017 | 20:10
3
70
הייתי לפני כשבוע בראיון עבודה. באותו יום היו לי שלושה ראיונות משאבי אנוש, מנהל מחלקה, וסמנכל. הבטחון שלי היה בשמיים קיבלתי מחמאות מהמראיינים במיוחד מהסמנכל, והכל היה נהדר. ציפיות השכר שלי היו גבוהות בכאלפיים שקלים ממה שהם מוכנים לשלם. למחרת קיבלתי תשובה שלילית.
שאלתי על מה נפסלתי אך לא ענו לי.
מצד שני, הרגשתי שהיתה כימיה טובה ולכן הוספתי את אחד המראיינים ללינקדין שלי. עד היום אין תגובה אישר או דחה אותי.
אני ממש רוצה את העבודה ולכן אני מוכן לרדת במחיר.
במקביל ראיתי שהם עדיין מפרסמים את המשרה. מסתבר שנתקלתי תחת שם אחר באותה משרה ושלחתי שוב. 
אני מתפתה לשלוח מייל ישיר למראיין ולומר שאני מוכן לרדת בשכר.
מה דעתך?
לצפיה ב-'ראיון עבודה שהלך טוב אבל תשובה שלילית'
ראיון עבודה שהלך טוב אבל תשובה שלילית
( לעמוד שלי בתפוז )
15/11/2017 | 10:46
2
17
בוקר טוב לך שלום. 
אם הארגון לא מסר לך על מה נפסלה מועמדותך, אתה ממש מגשש באפילה. יכולות להיות הרבה מאוד סיבות לכך. לדוגמא: ניסיון מקצועי לא מתאים, או חסר,  חוסר כימיה, תחושה של חוסר התאמה לצוות הקיים, עלות שכר ועוד.
אם המשרה חשובה לך, הייתי כותב לארגון מייל בסגנון הבא.
שמי שלום, הייתי אצלכם בראיון בתאריך XX למשרה YYY.
התרשמתי שהראיונות היו טובים והתנהלו בצורה טובה. בסופו של דבר, הודעתם לי שאני לא מתקבל. כיוון שאני מגדיר את עצמי כאדם פתוח ולומד, אשמח לדעת בקווים כלליים, מה גרם לכם לפסול אותי, כך שאוכל לשפר את עצמי להבא ובריאונות עבודה הבאים.
אגב, אם דרישת השכר שלי, היא זאת שפסלה את מועמדותי, חשוב לי שתדעו שאהיה מוכן להתגמש ולהגיע לעמק השווה.
תודה רבה 

מייל כזה מראה שאתה אדם רציני, שמפתח את עצמו .
מאחל לך בהצלחה רבה 

לצפיה ב-'היי דובי'
היי דובי
15/11/2017 | 11:32
1
12
האמת היא שכבר כתבתי להם את המייל מס' דק' אחרי התשובה השלילית שניתנה לפני כשבוע.
מאז כמו שכתבתי, הוספתי את המנהל בלינקדין, ללא תגובה מצידו.
עד כמה הודעה שנייה בנושא תראה שאני נואש לעבודה והדבר יוכל לפגןע בי באיזהשהו אופן?
לצפיה ב-'היי דובי'
היי דובי
( לעמוד שלי בתפוז )
15/11/2017 | 15:36
11
לטעמי האישי זה לא נכון לפנות שוב. אם הם ירצו את שירותיך, הם ידאגו לחזור אליך.
פניה שניה, עשויה להקרין לחץ או חוסר אונים.
מציע שבמקרה כזה, תמשיך הלאה בחייך.
יש עוד מקומות עבודה טובים בעולם
בהצלחה
לצפיה ב-'הייתי ביום אבחון מלא באחד המכונים - החברה המגייסת עדיין לא'
הייתי ביום אבחון מלא באחד המכונים - החברה המגייסת עדיין לא
11/11/2017 | 22:00
1
23
חזרה אלי עם תשובה - עברו כבר שובעיים מיום האבחון.
האם התהליך מבחנתי הסתיים - כלומר תשובה שלילית ?
או לחלופין שמו אותי ב Hold :)

תודה מראש,
נדב 
לצפיה ב-'הייתי ביום אבחון מלא באחד המכונים - החברה המגייסת עדיין לא'
הייתי ביום אבחון מלא באחד המכונים - החברה המגייסת עדיין לא
( לעמוד שלי בתפוז )
12/11/2017 | 10:05
21
בוקר טוב נדב. לא בהכרח שהתהליך הסתיים. לעיתים ישנם עיכובים פנימיים בארגון, עקב חופשות, מחלות שינויים ארגוניים וכ"ו.
החוק מחייב מגייס ליידע מועמדים שעברו תהליכי גיוס וראיונות, מהו הסטטוס שלהם - במידה ותהליך הגיוס עבורם הופסק.
לא זוכר כרגע עם תוך 60 יום מתחילת התהליך.
בכל מקרה, מציע שתמשיך לחפש במקומות נוספים, על מנת לא להיות תלוי בתשובה של ארגון, שאולי תגיע ואולי לא
בהצלחה
לצפיה ב-'מה עדיף "בעידן שלנו" לגילאי 35 -40 עבודה בהייטק או עבודה'
מה עדיף "בעידן שלנו" לגילאי 35 -40 עבודה בהייטק או עבודה
06/11/2017 | 18:38
4
39
בחברה יציבה ממשלתית 

1. האם כדאי לעבוד בגילאים אלו בהייטק ולהנות מהצופרים בידיעה שחברת ההיטק יכולה לקרוס כל יום (אין מה לעשות זה שוק ההיטק)

או לחילופין במידת האפשר 

2. לנסות להיכנס לחברות הממשלתיות\ ביטחונית ולקנות ביטחון תעוסוקתי ?

מה נכון בעידן שלנו ?

תודה,

לצפיה ב-'מה עדיף "בעידן שלנו" לגילאי 35 -40 עבודה בהייטק או עבודה'
מה עדיף "בעידן שלנו" לגילאי 35 -40 עבודה בהייטק או עבודה
( לעמוד שלי בתפוז )
07/11/2017 | 15:37
3
31
היי גבי, השאלה שלך לא מנוסחת נכון, לטעמי.  הסיבה היא שאין נכון או לא נכון, יש מה נכון לי, לעומת מה נכון לאחרים.
לי למשל, מעולם לא היה רצון לעבוד במקום עם קביעות - עבורי זאת הייתה תחושת מוות. אני העדפתי לעבוד בחברות פרטיות , שאכן, לעיתים הן נסגרות או קורסות, מצד שני, תמיד יש עוד 10 אחרות שעשויות לרצות את שירותי.
בעידן שלנו יש מגמה של צמצום השירות הציבורי, ראה מה קרה בדואר ישראל וכמה עובדים עם קביעות נשלחו הביתה.
אני הייתי שואל מה מעניין אותי לעשות, מה אני רוצה לעשות כזאהיה גדול ואיך אני ממש את זה ויוצר תוכנית פעולה כך, שאמשיך להיות רלוונטי, גם אחרי גיל 45.
בהצלחה.
לצפיה ב-'תיקון לשאלה שלי - הכוונה היא בקביעות הייתה לחברות הבטיחוניות'
תיקון לשאלה שלי - הכוונה היא בקביעות הייתה לחברות הבטיחוניות
07/11/2017 | 19:34
2
21
תודה,

לצפיה ב-'תיקון לשאלה שלי - הכוונה היא בקביעות הייתה לחברות הבטיחוניות'
תיקון לשאלה שלי - הכוונה היא בקביעות הייתה לחברות הבטיחוניות
( לעמוד שלי בתפוז )
08/11/2017 | 08:33
1
29
גבי בוקר טוב. זה לא ממש משנה את התשובה שלי... אין היום ממש ביטחון תעסוקתי בשום מקום, זאת אשליה.
נכון שבמקומות כאלה לא ממהרים לפטר, אך כשהצורך עולה, זה נעשה.
לצפיה ב-' שוכנעתי - נמשיך להיות עובד היי - טק '
שוכנעתי - נמשיך להיות עובד היי - טק
10/11/2017 | 13:39
16
ונצא ממרוץ  החיפושים :)

תודה,

לצפיה ב-'חוזקות וחולשות בראיון עבודה'
חוזקות וחולשות בראיון עבודה
06/11/2017 | 19:13
1
33
היי דובי
אני מנסה לחשוב על חוזקות וחולשות אבל אני לא מצליחה. כמישהו שהכין מאות ואלפים לראיונות, האם יש לך המלצות על מה ניתן לומר? איזו תשובה טובה ניתן לתת למראיין על מנת שזה יביא להעסקה?
שאלה נוספת לגבי טבלאות השכר, האם הם נכונות? 
ואיזה סוגים של מטלות כתיבה באנגלית בדר"כ נותנים במעמד הראיון? מדובר על פיתוח עסקי
לצפיה ב-'חוזקות וחולשות בראיון עבודה'
חוזקות וחולשות בראיון עבודה
( לעמוד שלי בתפוז )
07/11/2017 | 15:29
19
היי נטלי. אנשים בדרך כלל מתקשים לענות על שאלות הקשורות לחוזקות ולחולשות שלהם, בעיקר, לגבי החולשות.  
תמיד טוב לדעת מה החוזקות ומה החולשות שלי ומה שאני עושה עם מאומנים, זה לבקש מהן לשבת בבית ולמלא דף A4 מלא בחוזקות בצד אחד וחןלשות בצידו השני.
חוזקות טובות יכולות להיות: יכולת קליטה מהירה, תפיסה טכנית, ראייה מערכתית, יכולת עבודה בצוות, כישורי מכירה טובים, יכולת הקשבה, יכולת הכלה וכ"ו.
חולשות - ההפך מכל החוזקות האלה, רק שאם תרשמי את חלקן, בסבירות גבוהה יוותרו על העסקתך. אנשים נוטים לענות שפרספקציוניזם הוא החולשה שלהם, לכאורה, זה טוב, מצד שני, מה קורה כשאת עובדת בצוות ולא יכולה לקבל את תוצרי עבודתם של הקולגות? או לחליפין, את עושה את העבודה שוב, עד שאת שבעת רצון עם התוצאה...
לגבי טבלאות שכר. הן מדברות על טווחי שכר ולכן, לא יכולות להיות מדויקות. הן משמשות כבסיס לחישוב, עבור המעסיק ועבור המועמד. אם את חושבת שאת טובה יותר, ויש לך גם ניסיון רלווני, את לא חייבת להתפשר על שכר שאת לא רוצה.

לגבי האנגלית, בסבירות גבוהה ינהלו איתך שיחה באנגלית, אולי זאת תהיה שיחת חולין ואולי כל הראיון יתנהל באנגלית. הם ירצו לדעת עד כמה את מתנהלת טוב באנגלית, ואת כמה את מבינה את השפה.
בהצלחה
לצפיה ב-'האם בחברות הביטחונית חייבים להגיע לעבודה ב 7:30'
האם בחברות הביטחונית חייבים להגיע לעבודה ב 7:30
04/11/2017 | 21:10
2
24

או שניתן להגיע בשעה 9:00 ולהשלים שעות כמו בהייטק?

לצפיה ב-'האם בחברות הביטחונית חייבים להגיע לעבודה ב 7:30'
האם בחברות הביטחונית חייבים להגיע לעבודה ב 7:30
( לעמוד שלי בתפוז )
05/11/2017 | 08:46
1
32
בוקר טוב גבי. 
התשובה האמיתית שלי היא שאין לי מושג כי לא עבדתי שם, אבל. על פניו מדובר במקום עבודה מסודר, עם נהלים ולכן נראה ששעת ההגעה גם תהיה להם חשובה. הדרך הטובה ביותר לברר את זה, היא לשאול על זה בראיון העבודה, או לחליפין, אם אתה מכיר אדם שעובד שם. 
אני מניח שאם זה אפשרי, זה תלוי בסיכום בינך לבין הבוס הישיר שלך.
בהצלחה
לצפיה ב-'תודה רבה !'
תודה רבה !
06/11/2017 | 18:33
5
לצפיה ב-'מיילים מול חברה פוטנציאלית'
מיילים מול חברה פוטנציאלית
31/10/2017 | 10:13
1
82
אם מבקשים ממני בהתכתבות עוד לפני ששלחתי קוח "ספר לי קצת יותר על עצמך"
ברור לי שמדובר על הנסיון, אבל אם אין האם יהיה נכון לכתוב "עם מוטיבציה מסור אחראי וקליטה מהירה, כאשר הם מפצים על היעדר הנסיון התעסוקתי שהינו מכשול עבורי?
ואז לצרף את קורות החיים?
לצפיה ב-'מיילים מול חברה פוטנציאלית'
מיילים מול חברה פוטנציאלית
( לעמוד שלי בתפוז )
02/11/2017 | 17:16
17
היי שרון, שאלתך, משום מה נעלמה מעיני, איתך הסליחה על תשובתי המאוחרת.
כאשר למועמד אין ניסיון מקצועי, זה בדרך כלל, בולט מקורות החיים שלו. 
ולכן, לגיטימי לכתוב על החוזקות האחרות שלך. במה את טובה, מה את חושבת שאת מביאה איתך לארגון, שכדאי להם לבחור בך וכ"ו.
את ההחלטה, אם זה מפצה או לא, על העדר ניסיון, תני לארגון לקבל.  אני ממש לא יכול לענות לך. זה תלוי בכל כך הרבה משתנים, כגון מה דרישות התקן, מה הכישורים והניסיון הדרושים לתפקיד ועוד.
אבל אם תהיי חדשנית ומיוחדת במייל שלך, בהחלט יש לך סיכוי להרשים ולהגיע לראיון עבודה.
בהצלחה

לצפיה ב-'כניסה לעולם ה-BI'
כניסה לעולם ה-BI
30/10/2017 | 20:58
4
41
היי, סיימתי תואר בכלכלה בהתמחות במערכות מידע, מעוניינת להכנס לתחום ה-BI, אך לא מוצאת משרות התחלתיות בתחום ללא נסיון. האם יש קורס שמומלץ לקחת ומתחייב לשבץ לעבודה בסופו?

לצפיה ב-'כניסה לעולם ה-BI'
כניסה לעולם ה-BI
( לעמוד שלי בתפוז )
31/10/2017 | 08:38
3
38
בוקר טוב ישנן חברות שההתמחות שלהן הוא BI, או שיש להן כזאת התמחות. מציע לך לברר עם חברת גילון או חברת נס. (אלו השמות שעולים לי כרגע לראש, תעשה חיפוש, תמצא עוד)
בהצלחה 
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
31/10/2017 | 09:46
2
15
בוקר טוב דובי,
תודה על המענה. ראשית, שלחתי הבוקר את קורות החיים שלי לנס. בנוסף, התקבלתי למספר מקומות כאנליסטית ותהיתי אם נסיון בתפקיד עוזר איכשהו ב-BI. לא מזמן נאמר לי שקשה להגיע לתפקידים כאלה אלא אם מתברגים בחברה ובדרך פלא נפתח תקן או שיש קשרים (מדברת על משרות התחלתיות ללא נסיון). מה דעתך?

לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
( לעמוד שלי בתפוז )
31/10/2017 | 10:13
1
15
מה שאמרו לך, עשוי להיות נכון, רק לא תלוי בך.
אני מציע לך, מראש לחפש בחברות שעיקר עיסוקם הוא BI - משרת Entry Level בתחום. אולי ישלמו לך נמוך מאוד, אבל אלו דמי הלימוד לכניסה לענף. תוך שנה, עד שנתיים תוכלי לעלות את שכרך בצורה משמעותית, בין אם באותה חברה, או בכל ארגון אחר שירצה אשת BI מנוסה.
את יכולה לנסות גם בחברת Oracle אולי יש להם משהו למתחילים. 
בהצלחה
לצפיה ב-'תגובה 2'
תגובה 2
31/10/2017 | 10:25
11
זה נכון.
אמרו לי שמשרות התחלתיות נקראת Junior analyst. אני לא כל כך מוצאת... יש עוד מילות מפתח שעל פיהן ניתן למצוא משרות התחלתיות ללא נסיון?
אבדוק ב-Oracle. תודה רבה.
לצפיה ב-'שאלון של אישיות'
שאלון של אישיות
29/10/2017 | 21:59
3
34
קיבלתי שאלון אישיות והיו בו שאלות לגבי "עצבות/מוות/דאגנות " וכדומה..
למשל כשנשאלתי האם מוות מעסיק אותי ומאוס עליי כבר, רשמתי שכן. אממה!! זה מאד שחור ולבן, מבלי להבין את הקונטקסט של העניין, של מחלות רבות במשפחה ובתי חולים. 
האם זה אומר ש"נשרפתי" כבר? האם "אמינות" לא משתלמת?
בחברת השמה, קיבלתי שאלון אישיות וראיון של כ10 דקות. 
האם מעבירים למפרסם המשרה את את ההעתק של שאלון האישיות גם כן? האם זה נשמר במקום מסויים? או שמא זה נקלט במערכת שמנתחת, ומושמד לאחר שמסיימים את הטיפול בענייני. כפי ששאל הבחור בפורום, על מחיקת הפרטים ממאגרי המידע, האם זה ימחק גם את השאלון אישיות?
לצפיה ב-'שאלון של אישיות'
שאלון של אישיות
( לעמוד שלי בתפוז )
30/10/2017 | 09:24
2
20
היי לא ממש מצליח להבין שאלות בנוסח מה עושה לך מוות של מעביד... אלא אם כן, אתה אמור להתקבל למשרה שאתה אמור לטפל באנשים עם מחלות .... לא נתקלתי בכזה דבר בשאלון אישיות. 
יחד עם זאת, צריך לענות לשאלונים אלו בכנות מצד אחד, מבלי להקצין, עד כמה שניתן, מהצד השני. כלומר, אם יש תשובה בנוסח: "אני מעדיף לא לחשוב על נושא מוות של מעסיק" - לטעמי, עדיף ממה שבחרת - אבל זה כבר בעבר.
לגבי השאלון עצמו. לעיתים השאלונים שייכים לחברת ההשמה, ככלי ראשוני למיון ולעיתים, הם מועברים על ידי החברה שמבקשת מחברת ההשמה לבצע את המיון הראשוני עבורה.
לדעתי שאלונים אלו לא נמחקים והם נשארים במאגרי המידע של יוזם השאלון.
כפי שעניתי, בשאלה קודמת, אתה בהחלט יכול לבקש שימחקו את זה.
בהצלחה 
לצפיה ב-'אלה שאלות סגורות של'
אלה שאלות סגורות של
30/10/2017 | 11:39
1
15
של השחרת הדף כמו בפסיכומטרי
למשל - האם אתה חושב על מוות/מחלות או צער?
האם קורה לך שמחשבה לא עוזבת אותך ימים
האם אתה זוכר כאב או מחלה לאורך זמן
לצפיה ב-'אלה שאלות סגורות של'
אלה שאלות סגורות של
( לעמוד שלי בתפוז )
30/10/2017 | 13:34
16
עלייך לסמן את התשובה שנכונה לך. יתען והם רוצים לראות אם המרואיין סובל מדכאון.
לצפיה ב-'איך ניתן דעת מהם הכישורים המולדים של אדם?'
איך ניתן דעת מהם הכישורים המולדים של אדם?
29/10/2017 | 20:46
2
20
לצפיה ב-'איך ניתן דעת מהם הכישורים המולדים של אדם?'
איך ניתן דעת מהם הכישורים המולדים של אדם?
( לעמוד שלי בתפוז )
30/10/2017 | 09:29
1
28
שלום דן. שאלת שאלה נהדרת.
כישורים אגב, הם לא מולדים, אלה מתפתחים בתהליך מאוד מעניין שמתחיל בשלוש השנים הראשונות לחייו של התינוק ומתעצב עד גיל 17.  משפיעים על הכישורים משתנים שונים כגון: סביבה בה גדל, הורים, אחים וכ"ו. 
אפשר לדעת את הכישורים באמצעות שאלונים שונים - אני אישית ממליץ על מבחן הכישורים של מכון גאלופ שהוא מאוד מדייק, עשו אותו מיליוני אנשים מרחבי העולם.
אפשר גם לדעת מהם כישוריך, באמצעות שאלה פשוטה: מה הם אותם דברים שכשאתה עושה אותם, הם באים לך בקלות ואתה מאושר מהם - סביר להניח שכישוריך בכיוון הזה.
בהצלחה

לצפיה ב-'תודה רבה !'
תודה רבה !
30/10/2017 | 20:18
8
לצפיה ב-'ראיונות ויום מיונים.'
ראיונות ויום מיונים.
26/10/2017 | 20:45
4
50
כשמבקשים "ספר לי על עצמך".
איך יש לענות, מה יש לענות, להתייחס למה?
ומה עונים כשאין נסיון תעסוקתי
אם בדינמיקה קבוצתית, מומלץ לענות ראשונים?
בנוסף- מה יש בדינמיקה קבוצתית?
ראיונות ויום מיונים.
( לעמוד שלי בתפוז )
27/10/2017 | 09:36
2
26
שלום לך אשמח להכיר לך מושג שנקרא "פרזנטציית מעליות".
הרעיון מגיע מהעולם העסקי, בו מצפים להעביר מסרים ברורים וחדים בדקה אחת. נגיד שאתה פוגש את האדם שאתה הכי רוצה לפגוש בחיים שלך עולה איתך במעלית בבניין רב קומות. לרשותכם כדקה, עד שהוא יוצא ואתה תאבד את ההזדמנות שלי, אולי לנצח.
איך תבחר להציג את עצמך ואת הרעיון שלך בדקה. אתגר לא פשוט.
מה שאני אומר למתאמנים שלי הוא דבר פשוט: 20 שניות ראשונות אתה מציג את הפרטים הדמוגרפיים שלך: שמי משה זוכמיר, בן 25, משוי לאילנה ואב לנוי ולחציל.
40 השניות הבאות הן תמצית העשיה המקצועית שלך וההשכלה הפורמאלית 
המצגת יכולה להיות דקה, דקה וחצי, אבל לא יותר. אתה צריך ללמוד אותה בעלפה ולהיות מסוגל להעביר אותה, גם אם מעירים אותך ב 2 בבוקר. - דורש אימון ודיוק. שווה להתאמן מול בני משפחה בבית ולקבל מהם משוב. להבין שהמסר עובר בצורה מדויקת ומקצועית.

לגבי דינמיקה קבוצתית - היא בדרך כלל מתבצעת בשני מקרים. הראשון לתפקידים בהם צריך למיין הרבה מועמדים ומהר: למשל מוקדני שירות. הקבוצה מקבלת משימה ועליה לנסות לסיים אותה. מה שבוחנים זה את רמת המעורבות, יכולת עבודת הצוות, האינטראקציה שלך עם האחרים, היכולת להקשיב ולהשתלב בצוות וכ"ו. 
לעתים משתמשים בדינמיקה קבוצתית בתפקידים בהם רוצים לבחון כישורי מנהיגות, הובלה, כמו תפקידי מכירות, מנהלים וכ"ו.

לצפיה ב-'תודה רבה דובי'
תודה רבה דובי
27/10/2017 | 15:33
1
16
אז ההצגה העצמית תקח חלק מדינמיקה קבוצתית ולא מראיון אישי בהכרח?
לגבי חסרונות וחוזקות- מה מומלץ לענות? אני מנסה לחשוב על זה אבל לא מצליח למצוא תשובה טובה
לצפיה ב-'תודה רבה דובי'
תודה רבה דובי
( לעמוד שלי בתפוז )
29/10/2017 | 08:40
12
מודה שלא הצלחתי להבין את כוונתך בנושא ההצגה העצמית כחלק מהדינמקיה - נסה להסביר שוב, בבקשה את כוונתך.
חוזקות  - במה אתה טוב באופן מיוחד שעשוי לתרום לתפקיד שאתה הולך לעשות. ניסיון רב, ידע ייחודי, יכולת עבודה בצוות וכ"ו.
חסרונות  - מה הם הדברים שהם הפחות חזקים אצלך. לדוגמא: מתקשה לעבוד במחשב, מוגבל בהרמת משאות כבדים, קושי בעבודה בלחץ, נטיה לפרפקציוניזם  וכ"ו.
בהצלחה
ראיונות ויום מיונים.
( לעמוד שלי בתפוז )
29/10/2017 | 15:16
11
שלום לך.
בימים האחרונים היו בפורום הרבה מאוד שאלות ותשובות בתחומים אלו.
מציע שתעיין כאן בעמוד הראשון של הפורום, סביר להניח שתמצא את מרבית התשובות שאתה מחפש.
אם אחרי זה ישארו לך שאלות פתוחות, אתה מוזמן להעלות אותם שוב כאן
בהצלחה
לצפיה ב-'היום במבחני מיון - נשאלה שאלה האם אתה מוכן שהפרטים '
היום במבחני מיון - נשאלה שאלה האם אתה מוכן שהפרטים
28/10/2017 | 20:09
1
26
שלך ישמרו במערכת  - סימנתי כן ממחשבה שזה עלול להכשיל אותי.

האם אני יכול לפנות למכון בבקשה למחוק את הפרטים שלי מהמערכת?

תודה,

לצפיה ב-'היום במבחני מיון - נשאלה שאלה האם אתה מוכן שהפרטים'
היום במבחני מיון - נשאלה שאלה האם אתה מוכן שהפרטים
( לעמוד שלי בתפוז )
29/10/2017 | 08:33
15
בוקר טוב אבי, לדעתי אין מניעה לפנות למכון אבחון ולבקש למחוק את פרטיך.
בהצלחה
לצפיה ב-'ממליצים'
ממליצים
27/10/2017 | 17:59
3
46
מה עושים כאשר אין ממליצים שיכולים להמליץ עליך?
האם זה אומר שאין לי סיכוי להתקבל לללא ממליצים?

יש אדם מסויים שאני חושב לפנות אליו. עם זאת אני לא בטוח מה באמת תהיה ההמלצה שלו . אם חיובית או שלא.  האם מומלץ להסתכן?
הוא היה מנהל מרכז, אך המנהל האקדמי של המרכז ואני מסוכסכים. שניהם חברים. ואני חושש שהוא יעדכן אותו במצבי וזה יהיה לעוכרי. 

לצפיה ב-'דרך אגב,'
דרך אגב,
27/10/2017 | 18:07
1
22
מה קורה אם מקום העבודה האחרון שלי היה לפני כ4 שנים? האם זה הגיוני למסור טלפון של ממליץ מאז?

האם המלצות ממרצים יכולים לבוא במקום? אם מוסרים מכתבי המלצה, האם נעשה גם כן קשר על  מנת לאמת את המכתב ?
לצפיה ב-'דרך אגב,'
דרך אגב,
( לעמוד שלי בתפוז )
28/10/2017 | 17:42
21
אם אין לך ממליצים יותר עדכניים, בהחלט תוכל לתת ממליצים מלפני 4 שנים.
מרצה יכול לבוא כהמלצה נוספת, לא במקום.
מה קורה עם אדם שעובד 10 שנים במקום עבודה ולא יכול לתת ממליץ, כי לא רוצה שידעו שעוזב? נותן ממליצים ממקומות עבודה קודמים..
בהצלחה

לצפיה ב-'ממליצים'
ממליצים
( לעמוד שלי בתפוז )
28/10/2017 | 17:40
18
היי. ממליצים זה דבר חשוב ביותר. לכן אני תמיד אומר שחשוב לסיים טוב עם האנשים במקום עבודה, כי אף פעם לא תדע מתי תצטרך את המלצתם.
אם אין לך ממליצים, אתה יכול לבקש מקולגה שימליץ, לקוח שלך שנתת לו שירות, מנהל מקביל שמכיר אותך וכ"ו.
אומרים שלפעמים,  "השקר" הכי טוב היא "האמת" . פשוט להגיד שלא סיימת טוב על רקע אישי ולקוות.
חשוב שלהבא, תקפיד לשמור על היחסים עם הקולגות לעבודה.
בהצלחה 
לצפיה ב-'היום הייתי במרכז הערכה במכון פילת ואני רוצה לתת טיפים'
היום הייתי במרכז הערכה במכון פילת ואני רוצה לתת טיפים
26/10/2017 | 17:16
8
52
היי, היום הייתי במרכז הערכה שם ואני רוצה לתת לכם כמה טיפים..
קודם כל הדברים שאין במבחנים שם: סדרות, שברים, אנלוגיות מילוליות,לוגיקה, ציור עץ/בית /איש.
הדברים שיש במבחן: צורות, הבנת הנקרא, זריזות ודיוק, הסקה כמותית עם מחשבון בנושא של אחוזים בעיקר, אנסין באנגלית, השלמת משפטים, כתיבת סיפור קצר, כתיבה של קורות החיים ופירוט לפי שנים וזהו בערך.

היה לי ככה ככה..לא הכי מעולה. אני מאוד ממליצה להביא אוכל..כריך, פירות אגוזים חטיפי אנרגיה ולבוא עם המון סבלנות.
לצפיה ב-'היום הייתי במרכז הערכה במכון פילת ואני רוצה לתת טיפים'
היום הייתי במרכז הערכה במכון פילת ואני רוצה לתת טיפים
( לעמוד שלי בתפוז )
26/10/2017 | 18:10
33
תודה רבה לך על הטיפים לחברים בפורום..
לצפיה ב-'גם אני במכון השבוע - ההצעה הכי טובה שלי '
גם אני במכון השבוע - ההצעה הכי טובה שלי
26/10/2017 | 19:07
1
41
"לאחר קריאה של איך להתנהג ואיך לא להתנהג..."

"בדינמקיה לדבר ראשון ולא אחרון"

תיהיו אתם

אני טעיתי כשניסתי להרשים להציג משהו שאני לא דבר שגרם נזק יותר מאשר תועלת

בדיעבד הניסיון הזה להציג חזות אחרת ישר בולט לעין הבוחנים  

זו דעתי

לצפיה ב-'גם אני במכון השבוע - ההצעה הכי טובה שלי'
גם אני במכון השבוע - ההצעה הכי טובה שלי
( לעמוד שלי בתפוז )
27/10/2017 | 09:25
19
היי רם, אני מסכים איתך לחלוטין. מתוך אלפים של מרואיינים שפגשתי ב18 השנה האחרונות, אלו שבוחרים להציג מצג שווא, בדרך כלל עולים עליהם מהר מאוד, והם לא אלו שמתקבלים, בדרך כלל למשרה.

לצפיה ב-'האם היה מבחן IQ? '
האם היה מבחן IQ?
26/10/2017 | 23:04
4
29
אם כן, האם הותר שימוש במחשבון במבחן מסוג זה?
השלמת המשפטים היא כמו בפסיכומטרי? בעברית?אנגלית?
ומה לגבי הסיפור הקצר? היה באנגלית ? עברית? 
לצפיה ב-'לא מצליח להרדם - פשוט לא מאמין שפסיכלוגית בת 23 -25'
לא מצליח להרדם - פשוט לא מאמין שפסיכלוגית בת 23 -25
27/10/2017 | 00:14
3
33
יושבת ורשומת על אדם עשיר ניסיון שיכול להיות אבא שלה 
חוות דעת שהוא לא מתאים לתפקיד מסויים

אין מילים אין מילים 

לצפיה ב-'לא מצליח להרדם - פשוט לא מאמין שפסיכלוגית בת 23 -25'
לא מצליח להרדם - פשוט לא מאמין שפסיכלוגית בת 23 -25
( לעמוד שלי בתפוז )
27/10/2017 | 09:40
2
35
היי. אין קשר בין כסף או גיל להתאמה לתפקיד. אני בהחלט יכול להבין את התחושה לראות בחורה/ בחור צעירים ממך בעשרות שנים שמקבלים החלטות הרות גורל, מבחינתך. 
אבל אם נסתכל על זה מהצד, נבין שמדובר באנשים שהוכשרו על מנת לקבל, בדיוק, את ההחלטות האלו. 
לעיתים, עקב היותם אנושיים הם עשויים לטעות, ליפול להטיות שונות וכ"ו. 

לצפיה ב-'דרך אגב איזה הסמכה צריך כדי להיות מאבחן (לעבוד במכון מיון)'
דרך אגב איזה הסמכה צריך כדי להיות מאבחן (לעבוד במכון מיון)
27/10/2017 | 12:01
1
22
תודה,

לצפיה ב-'דרך אגב איזה הסמכה צריך כדי להיות מאבחן (לעבוד במכון מיון)'
דרך אגב איזה הסמכה צריך כדי להיות מאבחן (לעבוד במכון מיון)
( לעמוד שלי בתפוז )
27/10/2017 | 12:39
26
בדרך כלל אנשים שעוסקים באבחון בסגנון הזה, באים מעולם התוכן של הפסיכולוגיה.
ליתר דיוק פסיכולוגיה תעסוקתית.
אני יודע שהצבא מכשיר מאבחנות פסיכוטניות בקורס שהוא פיתח לעצמו.
ייתכן שיש מסגרות נוספות שאיני מכיר

לצפיה ב-'ורציתי להוסיף משהו נוסף'
ורציתי להוסיף משהו נוסף
26/10/2017 | 14:17
1
32
בצירוף קורות החיים האם כדאי לרשום ציפיות שכר בסכום של ברוטו או נטו?

תודה רבה!!!
לצפיה ב-'ורציתי להוסיף משהו נוסף'
ורציתי להוסיף משהו נוסף
( לעמוד שלי בתפוז )
26/10/2017 | 16:21
32
שכר במדינת ישראל מתנהל על בסיס נטו. את יכולה להכנס לאתרים כגון חיל"ן ולבדוק באפליקציה שלהם: ברוטו לנטו, כמה את צריכה לבקש ברוטו, על מנת שיהיה לך נטו מסויים.
את חייבת לדעת את כל הנתונים שלך: זכאות לנקודות זיכוי, פטור ממס, אם יש, הפרשה לסוציאליות ועוד.
בהצלחה 
אגב, במשכורות נמוכות, ההפרש לא מאוד גדול 
לצפיה ב-'שאלת ציפיות שכר'
שאלת ציפיות שכר
26/10/2017 | 13:13
1
40
שלום,
אני ליה בת 29. 
לצערי הרב אין לי ניסיון תעסוקתי רב בגלל בעיות בריאותיות שהיו לי בעבר ומנעו ממני לעבוד.
כיום אני בריאה ומנסה את מזלי להשתלב בשוק העבודה אך לצערי הוא אכזרי ביותר... בייחוד כמו למישהי כמוני חסרת ניסיון. 

ראיתי משרה שמצאה חן בעיניי בתחום הטלוויזיה ומה שמשך את תשובת ליבי שהיה כתוב במשרה "אפשרי גם ללא ניסיון בתחום". 
ראיתי בכך אולי סופסוף הזדמנות טובה עבורי!
שאלתי היא - אני חסרת ניסיון אבל ביקשו בנוסף לשליחת קורות החיים לציין ציפיות שכר. מה כדאי לכתוב?
לכתוב סכום נמוך/גבוה זה לא טוב. אז מה כן כדאי לעשות כשאין לי ניסיון ואני מנסה ורוצה להשתלב?

תודה רבה על המענה!!! 

לצפיה ב-'שאלת ציפיות שכר'
שאלת ציפיות שכר
( לעמוד שלי בתפוז )
26/10/2017 | 16:18
31
היי ליה. שאלה נהדרת. קודם כל הרבה בריאות..
ציפיות השכר צריכות לא להיות גבוהות, כיוון שבאמת, אין לך ניסיון בתחום. עצם העובדה שאת תוכלי, אולי להכניס רגל לתחום מסויים, שווה את השכר הנמוך בתחילת הדרך.
אחרי כשנה, שנתיים תוכלי לבקש תוספת שכר ואם יהיו מרוצים, סביר שיסכימו להעלות לך אותו.
אני, במקומך, הייתי כותב שכר מצופה 6,500 ברוטו, בתוספת נסיעות, סוציאלייות ושעות נוספות.
שווה לנסות... לא?
בהצלחה רבה
לצפיה ב-'כיצד מומלץ להגיע לראיון עבודה מבחינת לבוש?'
כיצד מומלץ להגיע לראיון עבודה מבחינת לבוש?
25/10/2017 | 13:51
3
26
האם חליפה תהיה מגוחכת?
מדובר על מיון לתפקיד ממשלתי.
לצפיה ב-'איזה תפקיד ?'
איזה תפקיד ?
25/10/2017 | 20:34
2
11
לצפיה ב-'פיתוח עסקי'
פיתוח עסקי
25/10/2017 | 21:36
1
12
לצפיה ב-'פיתוח עסקי'
פיתוח עסקי
( לעמוד שלי בתפוז )
26/10/2017 | 08:46
49
מצהיי שי, טוב שאתה שואל לגבי הלבוש בראיון. הייתי מנסה לראות מה האנשים במשרד הממשלתי הזה לובשים ומתלבש כמוהם. 
אין ספק שאם תבוא עם חליפה והם עם ג'ינס וטישרט, תראה לא שייך. 
מצד שני, אם אתה תבוא בג'ינס וטישרט והם חנוטים בחליפות, אתה שוב, לא שייך.
אני לא מומחה בלבוש, אבל נראה לי שמראה של ספורט אלגנט תמיד עובד.
שים לב לבוא נקי, מקולח, בושם, מגולח וכ"ו. 
וכמובן, שים לב לשפת הגוף שלך בראיון. הדרך בה אתה נכנס לחדר, הדרך בה אתה מתיישב, שב זקוף, תביט למראיינים בעיינים, בעיקר כשאתה עונה להם.
בהצלחה 
לצפיה ב-'ראיון עבודה'
ראיון עבודה
25/10/2017 | 21:39
1
18
איך מתנהל ראיון עבודה באנגלית? על מה לשים לב?
אם יש דגש רב על רמת האנגלית, סביר שכל הראיון יתנהל באנגלית או שחלקו?
מה יכולים לשאול? 
כיצד להתנהג? ואיך להתנהל באופן כללי?
לצפיה ב-'ראיון עבודה'
ראיון עבודה
( לעמוד שלי בתפוז )
26/10/2017 | 08:41
19
בוקר טוב שי. קח בחשבון שראיון עבודה באנגלית מתנהל, בדיוק כמו ראיון עבודה בעברית, רק שחוץ מההתנהלות הרגילה בראיון, אתה צריך לנסות לחשוב באנגלית ולענות באנגלית - אם זאת לא שפת האם שלך, אחת ממטרות המראיין היא לראות את היכולת שלך לנהל שיחה שוטפת וקולחת, את השליטה שלך בשפה וההבנה הכללית.
כמו כן, שים לב מי מראיין אותך. ישראלי שדובר אנגלית או דובר אנגלית, שזאת שפת האם שלו. ההבדל יכול להיות הבדל תרבותי. גם לזה תתכונן. 
יתר השאלות הן רגילות, לטעמי
בהצלחה רבה בראיון
לצפיה ב-'מיון והשמה באמצעות חברת U-MAN'
מיון והשמה באמצעות חברת U-MAN
24/10/2017 | 21:12
2
20
שלום רציתי לדעת האם מישהו מכיר את החברה הזו? מישהו התנסה בתהליך הגיוס שלהם?
איך התהליך עובד? מה בודקים ? מה בוחנים?
לצפיה ב-'מיון והשמה באמצעות חברת U-MAN'
מיון והשמה באמצעות חברת U-MAN
( לעמוד שלי בתפוז )
25/10/2017 | 08:14
1
15
היי בוקר טוב, מודה שלא שמעתי על החברה הזאת ואני לא מכיר את התהליך הספציפי אצלה. אני יכול להגיד לך בגדול איך חברות השמה עובדות, בדרך כלל.
הן מקבלות משרות מלקוחות שיש להם איתם, הסכם לאספקת משאבי אנוש, על פי משרות. 
הם מפרסמים את המשרה במנועי החיפוש למיניהם, באתרים שלהם.
עושים חיפוש במאגרי קורות החיים שלהם למועמדים ששלחו להם קורות חיים בתקופה האחרונה שעשויים להתאים להם. 
ראיון ראשוני יתקיים, בדרך כלל בטלפון.
אם מדובר במשרה בכירה, יש מצב שיזמנו את המועמד למשרדים שלהם, על מנת להכיר אותו ולראיין אותו יותר לעומק.
אם היוזמה להעביר לחברה ההשמה קורות חיים היא שלך, ללא קשר למשרה, בדרך כלל, קורות החיים יוכנסו למאגר, ייתכן ותקבל מייל אוטומוטי, שאומר שכרגע אין להם מה להציע לך, אך הם שומרים את הזכות לפנות אליך בעתיד.
לא סביר שיראיינו מועמדים, אם אין להם מה להציע להם ברגע נתון.
מקווה שסייעתי לך במקצת
מזמין את החברים בפורום, שמכירים את חברת ההשמה הזאת, לתאר את התהליך הספציפי שלהם
בהצלחה
לצפיה ב-'תודה דובי. חברים! אשמח לכל עזרה בנושא! זה חשוב לי מאד מאד'
תודה דובי. חברים! אשמח לכל עזרה בנושא! זה חשוב לי מאד מאד
25/10/2017 | 13:30
9
ויש לי פגישה ביום שלישי.

לצפיה ב-'כשכותבים "ייצוגיות" בדרישות קבלה, למה מתכוונים?'
כשכותבים "ייצוגיות" בדרישות קבלה, למה מתכוונים?
24/10/2017 | 21:37
1
25
האם זו מילה מקבילה לבנאדם רזה ו"חתיך"? האם זה אומר שפוסלים אוטומטית אדם שהוא שמן?
לצפיה ב-'כשכותבים "ייצוגיות" בדרישות קבלה, למה מתכוונים?'
כשכותבים "ייצוגיות" בדרישות קבלה, למה מתכוונים?
( לעמוד שלי בתפוז )
25/10/2017 | 08:09
26
בוקר טוב מאור. לא נראה לי שהכוונה היא לאנשים רזים וחתיכים. וגם לא נראה לי שהכוונה לפסול אנשים שמנים, נמוכים או מכוערים.
הכוונה היא לנוכחות שאתה מביא איתך. סגנון לבוש - לא סנדלים וג'ינס קרוע, לא זיפי זקן לא מגולחים, שער מסודר, שהאדם נותן תחושה שהוא נקי  ולא מריח, חלילה, לא טוב, ששפת הגוף שלו מראה אדם עם בטחון עצמי ולא שפוף. שהוא נעים הליכות ולא מנבל את הפה.
נראה לי שאלו הכוונות מאחורי הופעה ייצוגית. אל תעצור את מועמדותך למשרה שאתה רוצה בגלל המספר שמציג המשקל. 
בהצלחה 
לצפיה ב-'בחירת לימודים לקריירה'
בחירת לימודים לקריירה
24/10/2017 | 16:21
1
120
שלום לך 
אני בן 52 עסקתי כל חיי בחינוך הבלתי פורמלי בעיקר עם בני נוער תרבות וקהילה.
כיום מיציתי את עצמי והחלטתי לעזוב את התחום בבת אחת אני כרגע חי מדמי אבטלה ובודק אפשרויות לפתוח עסק או ללמוד משהו בנושא יזמות, נדלן, או מסחר באינטרנט , אני משוטט כבר שבועות באינטרנט מדבר עם  המון יוצים, מכללות, מכללות לנדלן שמבטיחות זכיינות רק שארשם לקורסים שלהם, אפשר לומר שאני מפוצץ בהצעות וכל יום עולה רעיון אחר , הפייסבוק גם מפציץ בהזדמנויות השקעה .
ואני כבר לא יודע מה להחליט , 
יש מכללה בשם אר אי אס בנדלן, ויש את פסגות ויש את איי סי נכסים, ויש את ג'ון ברייס ויש את לשכות המסחר ועוד ועוד ...
לא יודע מה להחליט משום מה כולם נראים שהם רוצים את כספי ובגלל זה הם מתקשרים חזור וחזור.
האם אפשר לקבל ייעוץ או עצה או כיוון , ואיזו מכללה באמת מהימנה .
בברכה
אבידן
לצפיה ב-'בחירת לימודים לקריירה'
בחירת לימודים לקריירה
( לעמוד שלי בתפוז )
25/10/2017 | 08:05
21
בוקר טוב לך. אני מנסה לראות עצמי בנעליך, להרגיש עד כמה יכולה עבודה להמאס על בן אדם, עד כדי לעזוב אותה בבת אחת ללא הכנה מוקדמת.... מניח שלא פשוט לך.
לגבי לימודים. זה ידוע שחל מהמכללות דואגות יותר למילוי הכיתה בתלמידים משלמים, מאשר לכך שבאמת תוכל לעבוד בעיסוק הזה בפועל. 
אני אישית לא מכיר מכללות בתחום הספציפי, אבל יש כאן כמה שמות בהחלט מוכרים. למשל, חברת פסגות היא בית השקעות מצליח, אחד הגדולים - הייתי מנסה לבחון האם ישנה אפשרות השתלבות בעבודה, אצלם, בתום הלימודים, בהנחה שאתה מסיים אותם בהצלחה. ג'ון ברייס, שהיא מכללה מאוד ותיקה, יש לה מוניטין מצויין בכל עולמות התוכן של הוראת המחשב וכן בית ספר לניהול, באמצעות המי"ל. אישית, לא מכיר את ההתמחות שלהם בשוק ההון. 
הייתי מנסה לשאול כאן ובפייסבוק איפה אנשים שעובדים בתחום למדו, ועל מה הם ממליצים. אין טוב מהמלצה של מי שהיה שם.
מאחל לך הצלחה בדרכך החדשה. זה מרגש להתחיל מחדש... ואתה מוכיח שאין לכך גיל.
כל הכבוד

מנהל/ת הפורום

אודות:
שמי דובי צ'יזיק, בן 54, מחולון. אני יועץ קריירה ומאמן להגשמה. אני מתמקד בסיוע ללקוחותיי להשתחרר מפרדיגמות כובלות, איתור מסלול הקריירה הנכון להם, המש
עוד...

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא יחסים בין אחים ואחיות
אירוח בנושא יחסים בין...
ביום ראשון, 19.11, נארח את קרן גאולה, מנחת הורים,...
אירוח בנושא יחסים בין אחים ואחיות
אירוח בנושא יחסים בין...
ביום ראשון, 19.11, נארח את קרן גאולה, מנחת הורים,...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

דובי צ'יזיק- מנהל פורום ייעוץ קריירה
מנהל הפורום דובי צ'יזיק

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו