לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1221612,216 עוקבים אודות עסקים

פורום ייעוץ קריירה

ברוכים הבאים לפורום הקריירה של תפוז. מטרת הפורום היא לאפשר לכם לשאול שאלות, להתלבט, להעלות דילמות ולחפש פתרונות לאתגרים תעסוקתיים. אנא קראו את נהלי הפורום וקיימו אותם.
עולם העבודה המוכר לנו הולך ומשתנה במהירות, ואם ברצוננו להצליח בו, עלינו לשנות את עצמנו במקביל אליו. לשם כך, אני מזמין אתכם להיות פרואקטיביים, גמישים, פתוחים ודינמיים. אל תקפאו על השמרים, חפשו להתפתח, להתחבר לערכים ולייעוד שלכם, לתכנן את הקריירה שלכם ולפעול בעוצמה כדי להגשים ולשגשג.
אני כאן כדי לסייע לכם בכך.
בהצלחה רבה,
חגי שלו

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ייעוץ קריירה

ברוכים הבאים לפורום הקריירה של תפוז. מטרת הפורום היא לאפשר לכם לשאול שאלות, להתלבט, להעלות דילמות ולחפש פתרונות לאתגרים תעסוקתיים. אנא קראו את נהלי הפורום וקיימו אותם.
עולם העבודה המוכר לנו הולך ומשתנה במהירות, ואם ברצוננו להצליח בו, עלינו לשנות את עצמנו במקביל אליו. לשם כך, אני מזמין אתכם להיות פרואקטיביים, גמישים, פתוחים ודינמיים. אל תקפאו על השמרים, חפשו להתפתח, להתחבר לערכים ולייעוד שלכם, לתכנן את הקריירה שלכם ולפעול בעוצמה כדי להגשים ולשגשג.
אני כאן כדי לסייע לכם בכך.
בהצלחה רבה,
חגי שלו

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
נהלי הפורום - נא לקרא את הנהלים לפני ההשתתפות בפורום ולקיים אותם.
אני מזמין אתכם לקיים דיונים פתוחים, מאפשרים והוגנים!
 על מנת שנוכל לנהל ביחד שיחה מועילה ותרבותית, אני מבקש לקבוע מספר כללי התנהלות אלמנטריים, שיהוו בסיס להתנהלות של כולנו בפורום:

1. כל הנכתב בפורום על ידי מנהל הפורום ו/או הנהלת האתר מהווה ייעוץ בלבד. אין בדברים הנכתבים משום הוראה מחייבת, המלצה מחייבת או אמירה לבצע משהו. הדברים נכתבים על בסיס הניסיון המקצועי של מנהל הפורום, כייעוץ בלבד וכל מי שבוחר להשתמש בעצה כזאת, או אחרת, עושה זאת על אחריותו המלאה בלבד
2. הכותבים מוזמנים לשאול שאלות בכל תחומי התעסוקה, הכוונה ללימודים, התייעצות בנוגע להמשך עבודה במקום עבודה מסוים, או עזיבתו ועוד. על ההודעות להיכתב בשפה נקייה, ללא שימוש בקללות, ביטויים פוגעניים, פגיעה על רקע מגדרי, גזעני, פוליטי, דתי וכדומה. למען הסר ספק, הודעות בסגנון שאינו עולה בקנה אחד עם נהלי הפורום, תוסר ללא הודעה נוספת ואם תחזור על עצמה תגרום לחסימת המשתמש. 
3. אין להזכיר שמות של אנשים, חברות או עסקים, באופן שעשוי לפגוע בפרט או בארגון. אין להשתמש בפורום לצרכי פרסומת מכל סוג שהיא. הודעות כאלו ימחקו מהפורום באופן מיידי.
4. מפעם לפעם יועלו לאתר לינקים למאמרים מקצועיים או סרטונים שיש בהם, על דעת מנהל הפורום מסר, שעשויי לעניין את הקוראים. אתם מוזמנים להגיב ולהביע דעתכם.
5. אני מזמין אתכם להגיב להודעות של אנשים אחרים ולשתף מניסיונכם ומידיעותיכם. אני מעודד אתכם להביע כל דעה שמכבדת אתכם ואת שאר המשתתפים. 
6. מאחל לכולנו שנפיק את המקסימום מהפורום, נתרם ונתרום אחד לשני!

בהצלחה! 

המשך >>

לצפיה ב-'לא רוצה לעבוד עוד לעולם'
לא רוצה לעבוד עוד לעולם
21/06/2018 | 09:46
1
10
הסתיימה לי עבודה פרויקטורלית שנועדה כדי להתגבר על פיטורים קודמים, עכשיו התחלתי שוב להדיר את רגליי בין מקומות שונים ופשוט נמאס. לא מעניין אותי אימון אישי, לא מאמינה בדברים האלה, מניסיוני פשוט מתאים לי לחיות על חשבון מישהו ולעבוד אולי מדי פעם. הדיכאון פשוט הורג אותי, פונה שוב ושוב למקומות גם זמניים וגם קבועים כי קצבאות במדינה הזאת לא מאפשרות להתקיים. לגמרי בפאניקה וחרדות, נמאס כבר לחיות ככהת הצעד הבא יהיה לפנות לאלכוהול - העיקר שהסביבה מעירה עד כמה אני לא לוקחת את עצמי בידיים כשבפועל היא זאת שדוחה אותי. אנשים צבועים, מדינה אוכלת יושביה
לצפיה ב-'עדיף לקבץ נדבות מאשר לחיות בתת תעסוקה'
עדיף לקבץ נדבות מאשר לחיות בתת תעסוקה
21/06/2018 | 09:52
3
לצפיה ב-'מציאת עבודה'
מציאת עבודה
19/06/2018 | 16:14
1
15
שלום,
מישהו מכיר רשתות חברתיות נוספות מלבד לינקדאין לחיפוש עבודה?

תודה לעוזרים,
יום נפלא ובהצלחה בחיפושים ��

לצפיה ב-'מציאת עבודה בעזרת קשרים '
מציאת עבודה בעזרת קשרים
( לעמוד שלי בתפוז )
19/06/2018 | 17:17
10
הי שיר,
ככלל, כל רשת חברתית יכולה להיות בסיס למציאת עבודה.
רק שבמקום לחפש מודעות דרושים של מעסיקים ולענות עליהן, אני ממליץ לפרסם בעצמך מה את מחפשת, ולבקש מחברייך הפניות מתאימות. 
כי המקור הכי טוב למציאת עבודה היה ועודנו רשת הקשרים הקרובה אליך.
ב ה צ ל ח ה !
חגי
לצפיה ב-'אחיין שלי מאוד מתלבט בין לימודי מדעי המחשב'
אחיין שלי מאוד מתלבט בין לימודי מדעי המחשב
19/06/2018 | 14:39
11
לבין לימודי BSC  בניהול מערכות מידע. מישהו יודע להמליץ? מה יותר מומלץ מבחינת ביקוש, שכר וכו?
אני עניתי לו ממה שאני יודעת אבל עדיין לא בטוח
לצפיה ב-'מה כדאי לעשות?'
מה כדאי לעשות?
19/06/2018 | 08:15
5
11
שלום,
התחלתי לעבוד במקום עבודה חדש.
מהרגע שהתחלתי לעבוד שם אני כל הזמן מזכירה למנהלת שאני צריכה למלא טפסים כמו טופס 101 והיא כל הזמן מתרצת לי תירוצים: שחכתי, אין לי זמן, תזכירי לי שוב..
אם המצב הזה ממשיך מה כדאי לי לעשות?
אני מרגישה לא נעים להזכיר לה כל הזמן ומצד שני זה מתחיל לעצבן אותי ואני מפחדת שבסוף היא לא תשלם לי משכורת (זה קרה לי בעבר).

תודה למי שמגיב! 
לצפיה ב-'מילוי טפסים בכניסה למקום עבודה'
מילוי טפסים בכניסה למקום עבודה
( לעמוד שלי בתפוז )
19/06/2018 | 08:29
4
13
הי ליה,
מתי התחלת לעבוד שם?
אם עוד לא הגיע זמן קבלת המשכורת הראשונה, אני מניח שאין לך אלא לחכות, ולצפות לטוב.
אם כבר לא קיבלת משכורת אחת לפחות, תני אולטימטום לקבלת המשכורת ומעבר לכך אל תגיעי לעבודה. וכמובן, מצי את הדין ותבעי את המעסיק. 
אם את מקבלת משכורות בזמן ובתנאים המתאימים, וודאי רק שהמעסיק עומד בדרישות החוק וההסכם ביניכם - ואם יש טופס 101 או אין - זה יותר בעייה של המעסיק מאשר שלך.
את יכולה גם לתזכר את מנהלת שלך בדרך יותר ברורה וישירה, כמו לשים לה פתק על השולחן או לשלוח אליה מייל. זה הרבה יותר אפקטיבי מאזכור בשיחת מסדרון.
לבסוף, תמיד את יכולה גם לפנות לגורמים אחרים במקום העבודה, כמו הממונה של המנהלת הישירה או אגף משאבי אנוש. 
ב ה צ ל ח ה !!!
חגי
לצפיה ב-'תודה רבה על התגובה'
תודה רבה על התגובה
19/06/2018 | 08:44
10
זה משרד קטן ופרטי עם 6 עובדים ולצערי אין שם מחלקת משאבי אנוש. 
בגלל שהמנהלת לא נתנה לי טפסים למלא היא אפילו לא יודעת את פרטיי חשבון הבנק ולכן אני חוששת מחוסר תשלום המשכורת... 
התחלתי לעבוד שם לפניי מספר ימים בודדים. 
בגלל שנפגעתי בעבר ממעסיקים קודמים אני מאוד מאוד חרדה לזכויות שלי. 
כמה זמן לדעתך כדאי לי לחכות עד שזה יהפוך להיות משהו אקוטי?

שוב תודה רבה!

לצפיה ב-'שאלה נוספת בעקבות משהו שכתבת'
שאלה נוספת בעקבות משהו שכתבת
19/06/2018 | 08:50
2
7
כתבת בתגובה "וודאי רק שהמעסיק עומד בדרישות החוק וההסכם ביניכם - ואם יש טופס 101 או אין - זה יותר בעייה של המעסיק מאשר שלך".
שאלתי היא: על פי חוק צריך למלא טופס 101 + טפסים להפרשת פנסיה, אז למה הבעיה היא של המעסיק ופחות בעיה שלי? 
תודה רבה על העזרה!
לצפיה ב-'תשובה נוספת'
תשובה נוספת
( לעמוד שלי בתפוז )
19/06/2018 | 08:55
1
7
נראה לי ליה שכדאי לך לשחרר. מעבר לתזכר את המנהלת שלך בצורה יותר ברורה אין לי עוד רעיונות נוספים ומה שנותר לך זה רק לחכות.
מניסיוני, ככל שאת לחוצה יותר כך את משיגה פחות. 
לכן "לשחרר" זו העצה הכי טובה שאני יכול לתת לך כאן. 

לגבי שאלתך האחרונה, את צריכה לוודא שאת מקבלת את מה שמגיע לך.
אם המעסיק נותן לך משכורת (יכול להיות גם בשק או במזומן) ומפריש לך את מה שצריך למוסדות (לוודא בתלוש), אז כל השאר זה יותר בעיה שלו. זה הוא שלא עומד בדרישות החוק ולא את. 
לצפיה ב-'לגמרי הייתי משחררת. תאמיני לי כשהיא תצטרך טופס 101 למשכורת '
לגמרי הייתי משחררת. תאמיני לי כשהיא תצטרך טופס 101 למשכורת
19/06/2018 | 14:36
6
היא תרדוף אחרייך. זה אכן האחריות של המעסיק לא של העובד כי הוא חייב את זה לתשלום השכר. לא הייתי דואגת ואם את רואה שלא שולם המשכורת אז שווה להתחיל לשאול ולחקור יותר
לצפיה ב-'שאלה לגבי הנדסאים'
שאלה לגבי הנדסאים
19/06/2018 | 07:20
1
8
שלום לכם
רציתי להתיעץ, אחרי מחשבה והתלבטות מכל מיני סיבות החלטתי להתחיל לימודי הנדסאים השנה (עדין קצת מתלבט בין חשמל ל תעו"נ)
עכשיו קראתי קצת וחקרתי באינטרנט ומצד אחד בכל האתרים שעוסקים בלימודים מדגישים כמה שאלה מקצועות עם דרישה ולימודים שמכשירים ישר להיכנס לשוק העבודה וכו.. מצד שני אני רק שומע מאנשים כמה קשה למצוא עבודה להנדסאים בלי נסיון, ושאין לאן להתקדם וקשה להתפרנס.. ובקיצור שזה לא שווה..
השאלה שלי היא מי דובר אמת? האם באמת זה ביזבוז זמן או שכן אפשר ללמוד את זה ולפתח מזה קריירה לצבור נסיון (אולי אפילו להמשיך ללמוד בהמשך)ולהתקדם?
לצפיה ב-'אתגר במציאת עבודה ללא ניסיון'
אתגר במציאת עבודה ללא ניסיון
( לעמוד שלי בתפוז )
19/06/2018 | 08:23
8
הי רומן,
כמו ברוב הדברים בחיים, זה לא שחור ולבן. אין כאן אמת אחת.
יש מקומות עבודה שיותר נוטים לקבל עובדים ללא ניסיון קודם, וכאלו שלא.
יש אנשים שיותר קל להם למצוא מקום עבודה ללא ניסיון, וכאלו שלא.
יש עיסוקים שיותר מתגמלים, וכאלו שלא.
וכדומה... יש כן המון פרמטרים שמשפיעים. חלקם תלויים בך וחלקם לא.

בכל מה שתלוי בך, אני ממליץ:
  1. לוודא שאתה לומד מקצוע שנכון לך, שמעניין אותך, שאתה אוהב, שיש לך תשוקה אליו. קוראים לזה "ייעוד". כשאתה עוסק בייעוד שלך היכולת שלך למכור את עצמך גדלה פי כמה מונים.
  2. להצליח בלימודים ורצוי גם להצטיין. מעסיקים לרוב מעדיפים להעסיק בוגרים מצטיינים.
  3. לפנות בעיקר למקומות עבודה שהכי מתאימים לך ולכישוריך. התאם את קורות החיים שאתה שולח למשרות כאלו כך שהם יענו בדיוק על דרישות המשרה.
  4. להתכונן לפני כל ראיון בפרט, ולבצע הכנה לראיון עבודה בכלל.
  5. שפר את קורות החיים שלך בעזרת ייעוץ מקצועי.
  6. אל תסתמך רק על מודעות דרושים. הפעל את רשת הקשרים שלך כדי למצוא את מקום העבודה הראשון בפרט, וכל מקום עבודה בכלל. מעסיקים מאד אוהבים את השיטה של "חבר מביר חבר".

ב ה צ ל ח ה !!!
חגי

לצפיה ב-'על חשיבות העבודה לאושר וחשיבות המשמעות להצלחה בעבודה'
על חשיבות העבודה לאושר וחשיבות המשמעות להצלחה בעבודה
( לעמוד שלי בתפוז )
18/06/2018 | 13:55
7
לצפיה ב-'שלב הממליצים'
שלב הממליצים
17/06/2018 | 21:46
1
19
היי.
הגעתי לשלב די אחרון בתהליך קבלה לעבודה- שלב הממליצים.
מלחיץ אותי מאוד שאין לי שליטה בשלב זה והכל תלוי בממליצים ואיני יודע איך השיחה תתנהל.
אשמח לדעת, עד כמה שלב זה קריטי להמשך התהליך ולקבלת החלטה מצד המעסיק? האם מדובר בשלב "חקירתי" אשר בודק לעומק את ההיסטוריה של המועמד במקום העבודה ואת תחומי האחריות שלו או שלב שרק בא לאשר שהמועמד לא משוגע ויודע לעבוד עם אנשים?
תודה רבה.
לצפיה ב-'איך מתנהל שלב הממליצים לאחר ראיון מוצלח'
איך מתנהל שלב הממליצים לאחר ראיון מוצלח
( לעמוד שלי בתפוז )
18/06/2018 | 06:46
15
הי דביר,
קשה לומר שיש כאן כללים קבועים.
כל מראיין ושיטותיו הוא. היסודיים יותר, יודעים לשאול שאלות יותר חודרניות, שהרי חלק גדול מהנשאלים יעדיפו להציג בעיקר את הצדדים החיוביים של המועמד.
יש מקומות ששלב הממליצים הוא קריטי, ויש כאלו שעושים אותו לפרוטוקול, או אפילו מדלגים עליו. ככלל, הייתי אומר שזה לא השלב החשוב ביותר בתהליך. לרוב, יותר חשובים הראיונות שעברת והתאמתך לתפקיד.
נכון - זה מלחיץ, ונכון – אינך יודע איך השיחה תתנהל. ולכן, הכי טוב בשלב הזה להרפות, לשחרר ולקבל. כמו שאינך יודע מה ילד יום...
חשוב גם לעשות כאן עבודת הכנה טובה שתסייע לך:
לבחור ממליצים בקפידה ולבדוק איתם שאכן ימליצו, וגם להכין אותם לקראת כל טלפון ואם צריך לתת להם דגשים, בהתאם לנקודות החשובות למראיין כפי שעלו בראיון.
ב ה צ ל ח ה !!!
חגי

לצפיה ב-'קורס חשב שכר בכיר'
קורס חשב שכר בכיר
14/06/2018 | 23:04
1
11
שלום
למדתי בעבר קורס הנהלת חשבונות סוג 2 ואני מתלבט אם לעשות קורס של חשב שכר בכיר. יש לי כמה שאלות אם מישהו פה יודע:
עד כמה יש ביקוש לעבודה בתחום הזה לבוגרי קורס ללא ניסיון?
דבר שני הבנתי שכל שנה צריך לעבור השתלמות כדי לשמור על התוקף של התעודה וההשתלמות מאוד יקרה. בדרך כלל חשבי שכר ניגשים לזה על חשבון מקום העבודה? ונגיד אני לא מוצא בזה עבודה ואני לא עושה את ההשתלמות אז בעצם צריך לעשות את המבחן של מועצת רו"ח מחדש?
תודה על העזרה.
לצפיה ב-'פרטים על עבודה אחרי קורס חשבי שכר בכירים'
פרטים על עבודה אחרי קורס חשבי שכר בכירים
( לעמוד שלי בתפוז )
15/06/2018 | 07:14
11
שלום לך,
בעוד שאינני מכיר את התחום כך שלא אוכל לענות לשאלותיך, כן אוכל להמליץ לך על הצעדים הבאים כדי למצוא תשובות:
  1. צור קשר עם מוסדות הלימוד ושאל אותם את השאלות הללו. במידת הצורך לך אפילו לפגישת ייעוץ. רק זכור שמטרתם למכור לך ולכן קח את מה שאומרים לך בערבון מוגבל.
  2. בקש מהם טלפונים של בוגרים שלהם לצורך קבלת משוב. אלו יוכלו לתת לך תמונה הכי מדויקת של מה שקורה בשוק.
  3. חפש חשבי שכר בסביבתך, דרך מכרים, משפחה וחברים. כמעט לכל אחד יש במקום העבודה חשב שכר, כך שזה לא יהיה קשה מידי לאתר כמה. ואז דבר או אפילו היפגש איתם ושאל את כל השאלות.
ב ה צ ל ח ה !!!
חגי

לצפיה ב-'תשובה לאחר ראיון עבודה'
תשובה לאחר ראיון עבודה
14/06/2018 | 18:45
1
21
היי.
סיימתי לפני 4 ימים סדרת ראיונות לאחת החברות במשק לתפקיד של אנליסטית פיננסית, הראיונות התחלקו לשני ימים כאשר ביום הראשון ביצעתי ראיון מקצועי עם המנהל המגייס וישר לאחריו ביצעתי ראיון עם חשב המשרד, יום לאחר מכן התקשרו לזמן אותי לראיון hr וראיון עם הסמנכל כספים.  ביצעתי את הראיונות האלה לפני 4 ימים.
תוך כמה זמן בדרך כלל מחזירים תשובה?
(שכחתי לשאול את ה hr מה טווח הזמנים לתשובה מהם) והאם כדאי ליצור איתם קשר ולברר מה מצבי?
תודה.
לצפיה ב-'מה לעשות אחרי ראיון עבודה '
מה לעשות אחרי ראיון עבודה
( לעמוד שלי בתפוז )
14/06/2018 | 19:02
16
הי מורן,
ראי בבקשה כאן בפורום את תשובתה של אסנת שלו "מה לעשות אחרי ראיון עבודה" מיום 29/5/18, כולל תשובת ההמשך בשרשור. 
בכל מקרה, ממליץ לך להיות פרואקטיבית ואחרי כשבוע להתקשר ולברר.
הזהרי רק לא להישמע להוטה יותר מידי ובטח שלא "נואשת". 
ב ה צ ל ח ה !!!
חגי
לצפיה ב-'בקשת עזרה ממנויי אולג'ובס'
בקשת עזרה ממנויי אולג'ובס
12/06/2018 | 00:06
2
73
האם יש פה אדם שיש לו מנוי לאתר אולג'ובס?
אני יותר מאשמח !!! מלקבל את עזרתכם במציאת פרטי קשר של המשרה הזו אפילו שם חברה יעזור.

מלא תודות מראש!
לצפיה ב-'בבקשה- אני כבר שנה מובטל וזה יכול לעזור לי מאד'
בבקשה- אני כבר שנה מובטל וזה יכול לעזור לי מאד
12/06/2018 | 09:32
1
13
לצפיה ב-'שי, תתקשר אלי ואבדוק איך אוכל לעזור'
שי, תתקשר אלי ואבדוק איך אוכל לעזור
( לעמוד שלי בתפוז )
12/06/2018 | 10:23
12
לצפיה ב-'צרות של עשירים'
צרות של עשירים
11/06/2018 | 16:33
2
35
שלום.
התחלתי תהליך של חיפוש עבודה והתראיינתי בשני מקומות עבודה.
ממקום העבודה הראשון שהתראיינתי אליו אני מחכה לתשובה לגבי המשך התהליך (אמרו שיזמנו אותי לראון HR- עברתי כבר ראיון מקצועי עם המנהל המיועד)
ובמקום העבודה השני שאליו התראיינתי הודיעו לי שהתקבלתי ורוצים לסגור חוזה.
הבעיה, מקום העבודה הראשון נראה לי הרבה יותר טוב עם תפקיד יותר מעניין, קרוב יותר לבית, ותנאים יותר טובים (חברת הייטק גדולה).
לעומת זאת התפקיד במקום העבודה השני הוא עם תנאים פחות טובים ויותר רחוק מהבית (חברה גדולה ומוכרת מתחום המשקאות והמזון).
השאלה שלי היא כזו, האם כדאי לקחת את הסיכון ולדחות את ההצעה מחברה 2 ולקוות לטוב לגבי המשך התהליך עם חברה 1, או שעדיף להתפשר על התפקיד ולקבל את ההצעה מחברה 2?
אני יודע שהתשובה היא דיי אינדווידואלית, אבל בכל זאת אשמח לשמוע דעה מקצועית.
תודה רבה.
*התפקיד בשני המקומות הוא תפקיד של כלכלן.

לצפיה ב-'מתלבט בין 2 מקומות עבודה '
מתלבט בין 2 מקומות עבודה
( לעמוד שלי בתפוז )
11/06/2018 | 17:16
1
22
שלום אלכס,
אכן, זה עניין אישי ולא אוכל להמליץ לך.
ככלל, אני רק יכול להגיד שלרוב אני ממליץ לא להתפשר. אם אתה רואה הזדמנויות בשוק, שקול לחכות בסבלנות להזדמנות הטובה ביותר.
לגבי הדילמה, אתה יכול לנהוג בשקיפות כלפי המקום הראשון.
לומר שיש לך הצעה אחרת, אך אתה מעדיף אותם, ושאל לגבי הלו"ז של המשך התהליך.
אם הלו"ז סביר (שבוע עד 10 ימים), דחה בינתיים את ההצעה מהמקום השני בנימוק שאתה עוד מתלבט, רוצה להתייעץ על החוזה וכדומה.
הם בטח יגבילו אותך בזמן ואולי תספיק בינתיים למצות את התהליך עם החברה הראשונה.
ב ה צ ל ח ה !!!
חגי

לצפיה ב-'לגמרי מה שחגי כתב.. לא הייתי מתפשרת וגם הכי כנה איתם'
לגמרי מה שחגי כתב.. לא הייתי מתפשרת וגם הכי כנה איתם
19/06/2018 | 14:40
3
לצפיה ב-'מחפשת המלצות לייעוץ קריירה יעיל וטוב לאשה בשנות ה-40'
מחפשת המלצות לייעוץ קריירה יעיל וטוב לאשה בשנות ה-40
10/06/2018 | 13:07
1
19
בעלת משרה קבועה במגזר הציבורי, ומעוניינת לבצע אבחון מה מתאים לי מבחינת בחירת עיסוק, וגם בייעוץ והכוונה אם וכיצד לבצע את השינוי. 
אשמח להמלצות מכאלה שהתנסו, או שמעו על..
בתודה רבה מראש!

לצפיה ב-'אבחון תעסוקתי לשינוי קריירה '
אבחון תעסוקתי לשינוי קריירה
( לעמוד שלי בתפוז )
10/06/2018 | 14:43
18
הי דינה,
כנראה שיהיה לך נכון בנקודה זו לקבל עזרה מאיש מקצוע שיסייע לך להסיר את הערפל ולהחליט על הייעוד האמיתי שלך. זו השקעה לא קטנה, אך היא תניב לך תשואה ענקית, בחיסכון בזמן וכסף, שלא לדבר על תסכול וסבל. 

לרוב האנשים זה בלתי אפשרי למצוא את הייעוד שלהם לבדם. לאיש מקצוע קל יותר למצוא את היהלום בתוכך, שלרוב נסתר לך או לא ברור.

יש כל מיני גופים ויועצים שיוכלו לסייע לך. חפשי בגוגל: הסבה מקצועית, ייעוץ תעסוקתי או הכוונה מקצועית ותגיע לשלל האפשרויות.
בגדול, השירותים מתחלקים ל-2 סוגים:
  1. פסיכולוגים תעסוקתיים
  2. מאמנים לקריירה
ההבדל בגדול הוא שהראשונים עושים זאת ממקום ייעוצי, על בסיס מבחנים, כאשר הם לרוב מציעים מגוון אפשרויות שעליך לבחור מבינם.
המאמנים מצד שני נוקטים בדרך אימונית, שכוללת יותר דיאלוג וסיוע לך למצוא את התשובות בתוכך. תהליכים אלו הם לרוב ארוכים יותר אך הפתרון הוא ייחודי, ברור, מוגדר ותואם את רצונותיך.

עוד על כל הנושא הזה של ייעוד ומשמעות בקריירה תוכל לקרוא בפוסטים הבאים:

http://www.hagaishalev.com/blog/motivation1
http://www.hagaishalev.com/blog/why
http://www.hagaishalev.com/blog/walking-dead

גם אני נותן שרות למציאת הייעוד בשיטה אימונית שאני פיתחתי שנקראת "מצא את ייעודך".
תוכל לקרוא על השרות בקליק כאן על הלינק.
מעבר לכך, אשמח גם לסייע לך טלפונית ואני מזמין אותך להתקשר אלי למספר שלהלן, או להמשיך ולשאול בשרשור לתגובה זו.

ב ה צ ל ח ה !!!
חגי

לצפיה ב-'חשיבות בחירת התפקיד הראשון לאחר התואר '
חשיבות בחירת התפקיד הראשון לאחר התואר
( לעמוד שלי בתפוז )
10/06/2018 | 06:48
21
מאמר חשוב לכל מי שסיים תואר ועובד בעבודה שאינה קשורה לתואר רק כדי להתפרנס כהלכה. קוראים לזה תת-תעסוקה ויש לה השפעה קריטית על המשך הקריירה:
"תת–תעסוקה בתפקיד הראשון היא סימן מקדים לירידה קבועה  לדרך צדדית, שתוביל להכנסות נמוכות. בוגרי אוניברסיטה שמתחילים את דרכם בתפקידים מתחת לרמתם, קיים סיכון  שיישארו במצב זה גם אחרי 5 ו–10 שנים..."
למאמר המלא לחץ כאן -  http://niritcohen.com/2018/06/06/%D7%90%D7%A7%D7%9...
לצפיה ב-'ציפיות שכר'
ציפיות שכר
07/06/2018 | 15:47
6
39
אני מתמיין לתפקיד ניהול פרויקטים (בחברת גיימינג)
המראיינת אמרה שהתפקיד כולל שעות נוספות ואף אקבל מחשב מהעבודה כדי שאוכל לעבוד איתו. 
נשאלתי ציפיות שכר והותקלתי בשאלה הזאת, היא התעקשה לקבל תשובה. התגובה שהיתה לה לאחר שנתתי ציפיות שכר שלי התפרשה כאילו יכולתי לבקש בקלות עוד 1500-3500 שקל. 
לטענתה "זה בסדר ובטווח העליון" כמובן שלא תגיד משהו אחר.
כעת אני מתלבט מה לעשות. נקבע לי ראיון במשרדים, ואישרתי הגעה אך איני יודע כיצד להתנהל על מנת לבקש משכורת גבוהה יותר ולומר שטעיתי.

לצפיה ב-'ביקשתי משכורת נמוכה מדי...'
ביקשתי משכורת נמוכה מדי...
( לעמוד שלי בתפוז )
07/06/2018 | 16:48
5
33
הי מיקי,
בפגישה, ברר למה הכוונה "שעות נוספות".
בדוק מה הציפיות שלהם מבחינת שעות.
האם השכר גלובלי? כלומר, כבר כולל את השעות הנוספות?
תמיד תוכל להגיד שנתת בקשת שכר לפני שעות נוספות, 
או שחשבת שמדובר בפחות שעות נוספות ממה שנמסר לך כרגע,
או אפילו שבדקת שוב והשוות הצעות אחרות והבנת שביקשת מעט מידי,
או אפילו שקיבלת הצעה טובה יותר ואתה מבקש כרגע להשוות אותה. 
זכור שזה מו"מ ובו אפשר גם להתחרט וכו'. 
הכל לגיטימי.
ב ה צ ל ח ה !!!
חגי

לצפיה ב-'העניין הוא'
העניין הוא
07/06/2018 | 21:17
4
26
שבשיחה שאלתי כבר לכמות השעות נוספות.  ונאמר לי שהשכר הוא גלובלי.
האם יש חוק כלשהו שמגביל שעות ונספות בחודש?
כי אמרתי לה שאין לי עניין לעבוד משרה כפולה בשביל השכר הזה.
האם בעצם העובדה שנותנים לי מחשב נייד מצפים שאהיה זמין גם שישי ושבת ולילות?

לצפיה ב-'שעות נוספות גלובליות '
שעות נוספות גלובליות
( לעמוד שלי בתפוז )
08/06/2018 | 07:15
3
27
הנה סיכום פרטי החוק לגבי שעות נוספות גלובליות:
אתה לא "מחשב שעות שכר מהלך" ולא אמור בשיחת טלפון ותחת לחץ לומר שכר מבוקש, לעשות חשבון מדויק של המשכורת המבוקשת בהתחשב בשעות הנוספות.
לכן, שוב, יותר מלגיטימי לומר שבדקת את הנתונים מחדש "בשקט בבית" והגעת למסקנה שבהתחשב בש"נ הנדרשות השכר שביקשת היה נמוך מידי. 
בהחלט, זה ש"נותנים" לך מחשב נייד אומר שיש ציפייה ממך לתת מענה מהבית גם בזמנים ושעות חריגות. כדאי לחדד את זה בפגישה.
ב ה צ ל ח ה !!!
חגי
לצפיה ב-'תודה'
תודה
08/06/2018 | 09:27
2
19
כיצד ניתן לעגן את הנושאים האלה בחוזה?
האם יש משהו שנהוג? לציין יום מנוחה שאין פעילות מצידי? 
להגדיר שעות נוספות מקסימליות?
איך להתנהל במעמד הראיון?
לצפיה ב-'מתי לדון על פרטי הסכם העבודה'
מתי לדון על פרטי הסכם העבודה
( לעמוד שלי בתפוז )
08/06/2018 | 10:02
21
במעמד הראיון קבל את תנאי השכר העיקריים.
לאחר שאמרו לך שהתקבלת, בדוק את פרטי הפרטים, כולל כל השאלות הנ"ל ועוד אחרות. מה שכדאי זה לקבל את הסכם העבודה עוד לפני אישורך הסופי להצעה.
ואז לעבור על ההסכם, רצוי עם מישהו שבקיא בחוקי העבודה ובמה שמקובל, כמו עו"ד לדיני עבודה. 
על נקודות חוסר הבהירות, ובוודאי אם יש מחלוקת, לנהל מו"מ.
חשוב להבין כמה ש"נ גלובליות אתה מקבל, איך נעשה החישוב, וכמובן למדוד ולבדוק בעת העבודה בפועל שאתה לא עובר על זה. 
חפש את חוק שעות עבודה ומנוחה שמגדיר את זכויות העובד ליום מנוחה שבועי. 
ב ה צ ל ח ה !!!
לצפיה ב-'אלו נושאים להתייעץ עם עו"ד שמתמחה בדיני עבודה'
אלו נושאים להתייעץ עם עו"ד שמתמחה בדיני עבודה
( לעמוד שלי בתפוז )
19/06/2018 | 17:07
1
במעמד הראיון, לא הראשון, אלא לאחר שיש התקדמות בקבלתך, לשאול את כל השאלון ולברר את כל מה שעל ליבך, בנימוס ובמידה. 
לצפיה ב-'יש חברות בישראל ששמות את העובדים במרכז'
יש חברות בישראל ששמות את העובדים במרכז
( לעמוד שלי בתפוז )
08/06/2018 | 07:23
21
הדרך ללקוחות מאושרים עוברת בעובדים מרוצים - כך מבינים כיום בארגונים רבים ■ איך עושים את זה? חברות בישראל מיישמות שיטות שונות - פסיכולוגיה חיובית, משוב מתמשך, סדנאות מעשיות ופגישות אימון. 
כתבה מעניינת על חברות ששמות את העובדים במרכז:
לצפיה ב-'הגדרת תפקיד וציפיות שכר'
הגדרת תפקיד וציפיות שכר
06/06/2018 | 12:08
2
26
רציתי לדעת מהי הגדרת התפקיד לcompliance 
מהי ההשכלה הנדרשת
ומה ציפיות השכר שלו
לצפיה ב-'Chief compliance officer'
Chief compliance officer
( לעמוד שלי בתפוז )
06/06/2018 | 12:33
21
הי רן,
לא ברור לי לגמרי לאיזה תפקיד אתה מתכוון.
מצאתי את זה בויקיפדיה - https://en.wikipedia.org/wiki/Chief_compliance_off...
ובעברית - 
אין לי מידע ספציפי לשאר שאלותיך.
ב ה צ ל ח ה !!!
חגי
לצפיה ב-'משפטים/מנהעס'
משפטים/מנהעס
21/06/2018 | 10:26
3
לצפיה ב-'התלבטות קשה'
התלבטות קשה
05/06/2018 | 15:43
2
32
היי חברים יש לי שאלה לדעתכם..
ככה, אני כיום בן 25, לא התחלתי לימודים ואני חושב על להתחיל השנה.
עומדות לפני 2 אפשרויות והיתי רוצה לשמוע מה אתם הייתם עושים.
1. להתחיל השנה לימודי הנדסאי עיצוב מדיה בלימודי ערב. מקצוע שאין לי נסיון כל כך בו אבל נישמע לי מעניין וכמו משהו שאשמח לעסוק בו
2. לעבוד עוד שנה (בעבודה טובה שתכניס לי קרוב ל 15,000 בחודש) לחסוך ללימודים ולעשות פסיכו תוך כדי ושנה הבאה להתחיל לימודי חינוך גופני, גם מקצוע שמעניין אותי.
מה דעתכם?
לצפיה ב-'התלבטות בין 2 עיסוקים – איך לבחור?'
התלבטות בין 2 עיסוקים – איך לבחור?
( לעמוד שלי בתפוז )
05/06/2018 | 18:58
23
הי רום,
לצערי אינני יכול לסייע לך בשלט רחוק.
בחירת עיסוק הוא נושא חשוב ומשמעותי, כמובן מאד אישי וספציפי ואי אפשר לעשות זאת בצורה רצינית מבלי להכיר אותך.
לא פחות חשוב מבחירה בין האפשרויות, היא השאלה מה מתאיך לך, מה אתה אוהב, מה נותן לך משמעות, מה מרומם אותך. 
כי צריך להיות חיבור חזק שלך לעיסוק שהוא הגורם החשוב ביותר בבחירתך. 
אם קשה לך להחליט, אולי כדאי לך לשקול ייעוץ תעסוקתי.
עוד פרטים על כך ראה בתשובתי לפני כמה שבועות כאן בפורום תחת הנושא "תואר BA כללי – האם כדאי?".

ב ה צ ל ח ה !!!
חגי

לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
19/06/2018 | 08:38
4
הייתי מציעה לך לבדוק טוב טוב מה זה ניו מדיה?
מה אפשר לעשות עם זה והאם יש לזה דרישה בשוק העבודה?
הזכרת לי שבעבר הלכתי ללמוד לימודי הנדסאי "תקשורת אינטראקטיבית" אני פרשתי מהלימודים כי לא התחברתי אבל חבריי ללימודים שסיימו את הלימודים סיפרו לי שלא מצאו בזה עבודה.
חלקם הלכו שוב ללמוד משהו אחר וחלקם מצאו עבודה בתחום אחר לגמריי.
מה שאני מנסה להגיד זה שיש המון תארים בחוץ וחלקם באמת תורמים לעולם האמיתי וחלקם השני רק נשמעים טוב "על הנייר" כשבפועל אין מה לעשות איתם בחוץ בשוק העבודה וצריך לקחת את הדברים הללו בחשבון.

לגביי האופציה ה2 שחשבת עליה; שתדע שלהרוויח בארץ משכורת קרוב ל15,000
זה לא דבר שמובן מאליו בכלל!
אני מדברת בשימי בלבד שהלוואי לו יכולתי להרוויח שכר כזה....
תקח בחשבון שאנחנו חיים במדינה שמאוד יקר לגור ולחיות בה ונראה לי שרוב האנשים בארץ מרוויחים משכורת בסביבות 7,000 עד 10,000 גג.
ככה שלהרוויח 15,000 זה משכורת שצריך להעריך אותה ולקחת בחשבון שאולי לא יהיו הזדמנויות כאלה גם בעתיד... 

שיהיה לך המון בהצלחה!
לצפיה ב-'מענה לקורות חיים'
מענה לקורות חיים
04/06/2018 | 12:18
1
37
היי.
התחלתי לחפש עבודה ואני כבר שלושה שבועות שולחת קורות חיים וטרם חזרו אליי (אפילו לא ממקום אחד), לא חושבת שיש בעיה בקורות חיים שלי (עברו עליהם מספר אנשים אשר חלקם עוסקים בתחום הגיוס) ולכן שאלתי היא כזו:
1.כמה זמן בדרך כלל לוקח לחברה לחזור לאדם ששלח קו"ח לצורך ראיון טלפוני?
2. אם לא חזרו אליי לאחר 3 שבועות עליי להסיק שפסלו את קורות החיים שלי?
תודה רבה!
לצפיה ב-'למה לא עונים לי לקורות חיים'
למה לא עונים לי לקורות חיים
04/06/2018 | 18:16
33
היי סתיו
1. קשה לומר. לכל חברה יש את לוחות הזמנים שלה. וייתכן שגייסו בלי לקרוא בכלל קורות חיים אלא דרך חברת השמה או דרך חבר מביא חבר או דרך לינקדאין או כל מדיה אחרת.
2. הרבה יותר סביר שלא קראו כלל את קורות היחיים שלך. אחוז קורות החיים שנקראים הוא מועט ביותר והסיכוי שבכלל הגיעו אליו הוא נמוך, ולכן הדרך הטובה יותר למצוא עבודה היא דרך קשרים ודרך חבר מביא חבר. את הקשרים צריך בראש ובראשונה על מנת לוודא שקורות החיים יגיעו לידי המגייסים ויקראו. או אם זה אפשרי להגיע פיזית לארגון אליו מיועדים קורות החיים (אם במקרה את יודעת מהו)ולמסור את קורות החיים לידי מי שמגייסאו לפחות לפקיד/ת הקבלה.
3. ויתכן שקורות החיים לא מספקים ושווה לשקול פניה לאיש מקצוע. אבל לפני זה הדבר החשוב ביותר שחשוב שתבדקי זה האם את עונה על דרישות המשרה, ואם כן האם זה בולט וברור אפילו מעיון מהיר בקורות החיים. אם זה לא כך או לא כתוב מספיק ברור קורות החיים לא יענו.
בהצלחה

לצפיה ב-'לימודי עו"ס במכללת רמת גן '
לימודי עו"ס במכללת רמת גן
04/06/2018 | 16:32
16
היי 
אני רוצה ללמוד עבודה סוציאלית 
שמעתי שבמככלת רמת גן יש מסלול של שנת לימודים אצלם ואז מעבר לאונ חיפה 
מישהו שעשה את המסלול הזה ? או שבכלל לומד שמה ויכול להגיד איך הקמפוס והמרצים ? 
תודה לעונים 
לצפיה ב-'הוצאת קיטור על ראיון עבודה!'
הוצאת קיטור על ראיון עבודה!
29/05/2018 | 19:52
5
138
כולי עצבים. היה לי ראיון עבודה היום בתפקיד שאני ממש רוצה בחברת הייטק. נסעתי כשעה כיוון, ישבתי יומיים למדתי את כל החברה, כולל מהם המוצרים  ומיהם המתחרים ברחבי העולם ואני אפילו זוכר איזה מוצר יש לכל חברה איפה היא יושבת ואיך המוצר נראה.
הראיון  היה עם VP מכירות ומנהלת כ"א. הראיון התחיל עם מנהל המכירות והתנהל בצורה נעימה מאד ואף הפגנתי ידע ויזמות בנושא המוצר של החברה.
לאחר כ10 דק נכנסה מנהלת כ"א, וישבה בשקט כל הראיון מלבד שאלה אחת ששאלה אותי לגבי השכלה בכלכלה שהבהרתי לה שאין לי אלא מדובר על תחום אחר (שמכיל בתוכו את המילה כלכלה, והVP מעודכן לגבי ההשכלה שלי) לאחר מכן שאלה אותי איך הידע הזה יעזור לי בתפקיד (חייב לציין שזה הרגיש לי כמו סוג של עוינות כל בצורת השאלה שלה) מנהל המכירות לקח את השליטה על הראיון בחזרה והמשכנו לשוחח כשהיא יושבת בשקט ולא מפגינה כל עניין.
הם לא הציגו לי את שעות העבודה בארגון, ואף לא דיברנו על שכר. ויותר מזה גם לא נשאלתי אילו שאלות על "חוזק/חולשה/כשלון" או כל שאלה בסגנון הזה.
הרגשתי שזה היה פושר מאד. וזה הכעיס אותי נורא (בכל זאת השקעתי המון אנרגיה בתפקיד)
בסוף הראיון מנהל המכירות אמר לי משהו בסגנון של אל תתבאס אנחנו בתחילת הדרך ואהבתי כמה נק' אצלך והוא מחפש מישהו צעיר (השאלות ששאלתי הפגינו ידע במוצר ובפיתוחים עתידיים של החברה, ואף הוא הצהיר שהשאלות ממש טובות)
וזהו. מכן נפרדנו.לאחר ששאל כמה זמן לקח לי להגיע.
נצא מתוך הנחה שלא התנהלתי כשורה מול משאבי אנוש, אך מנהל המכירות ראה את התשוקה שלי והרצון שלי, האם הוא יכול לקבל אותי אף על פי שמנהל כ"א לא מעוניין?
לפני 3 שעות לערך ראיתי שפירסמו שוב את המשרה בפיסבוק.
האם להמשיך הלאה או שזה לא אומר כלום?
לצפיה ב-'מה לעשות אחרי ראיון עבודה'
29/05/2018 | 22:03
4
55
שלום רפאל
כידוע לכולנו חיפוש עבודה אינו תהליך קל בכלל. אנחנו עומדים בו לבחינה ולביקורת שוב ושוב וצריכים להוכיח את עצמנו בפני אנשים שלא מכירים אותנו, לעיתים נדחים וזה בהחלט לא נעים ולעיתים גם נתקלים במראיינים ומגייסים לא הכי נחמדים או לא מקצועיים (לעיתים גם וגם). ולכן הקיטור שלך מובן וברור מאליו במיוחד לנוכח הרצינות והמקצועיות שאתה מפגין.
אז קודם כל חשוב לי לומר שתמשיך ככה, אתה עושה טוב, אתה מתכונן נכון ואל תפסיק את זה. זה שבמקום מסויים אולי לא קיבלת על זה את מלוא ההערכה זה לא אומר שצריך להפסיק את זה. ואגב אנחנו עדין לא יודעים בכלל מה חשבו על כך מראיינך.
בעניין השכר והשעות זה עדין מוקדם מאד. מדובר בתחילת תהליך ועדין אין מה לדבר על תנאים. זה גישוש ראשוני. וטוב שלא שאלת. שאלות על תנאים ושכר צריכות להגיע בשלב יותר מאוחר כאשר בשלב הראשוני צריכים לדבר ולשאול על נושאים מקצועיים. וזה בדיוק מה שעשית וטוב עשית.
ממה שכתבת אין לי שום אינדיקציה שהתנהלת לא נכון מול משאבי אנוש ולשאלתך בוודאי ובוודאי שה- VP יכול לקבל אותך גם אם מנהל משאבי אנוש לא מעוניין. בכל ארגון הדברים מתנהלים אחרת, יש ארגונים בהם למנהלי משאבי אנוש יש יותר השפעה ויש כאלה שבהם יש להם פחות. אנחנו לא יודעים מה קורה פה, אבל בהחלט יש מצב שמי שמחליט זה הוא ולכן היה יותר דומיננטי בראיון.
זה שפרסמו זה אומר שהם רוצים לראות עוד מועמדים אבל לא בהכרח אומר שהם קיבלו החלטה שלילית לגבייך.
אתה צריך לחכות לתשובה כשבוע בערך ואז ליצור איתם קשר, ותוך כדי להמשיך לחפש.
אגב בכללי אני ממליצה לך לשאול בסוף כל ראיון מתי הם צפויים לקבל החלטה, וכך תוכל לעקוב ותדע מתי אתה אמור להתחיל לבדוק את מצבך.
על כל מה ששאלת ועוד יש מאמרים בבלוג שבאתר שלי שמרחיבים בכל נושא, ואני ממליצה לך להכנס ולקרוא:

בהצלחה
אסנת שלו, יועצת בהכנה לראיון עבודה
לצפיה ב-'האם להמשיך ולחפש אחרי ראיון עבודה מוצלח?'
האם להמשיך ולחפש אחרי ראיון עבודה מוצלח?
( לעמוד שלי בתפוז )
29/05/2018 | 22:11
26
בכל מקרה, גם אם הראיון היה סופר מוצלח, עצתי לך - אל תפסיק לחפש!
זה לא גמור עד שזה לא גמור.
לעיתים קרובות מידי אני רואה אנשים שמחכים, לעיתים חודשים, לתשובה לאחר ראיון, ובינתיים עוצרים את החיפושים, מרוטים מעצבים ובסוף גם צריכים להתניע הכל מהתחלה.
ולכן, להמשיך להתראיין ולחפש גם אם נראה לך שיש סיכוי טוב שתתקבל.
כמובן שככל שתתראיין יותר גם תשתפשף יותר, תראה יותר הזדמנויות ותוכל להשוות ביניהן ולדייק את בחירתך.
ב ה צ ל ח ה !!!
חגי
לצפיה ב-'תודה על התשובות שלכם'
תודה על התשובות שלכם
31/05/2018 | 13:15
2
29
לא נאמר לי לגבי מתי תינתן תשובה אלא רק שהם בחילת התהליך והם מראיינים עוד אנשים.
האם כדאי לשלוח מייל כעבור יומיים למנהל בשביל לדעת מה קורה עם המועמדות שלי? ואם כדאי לשלוח במייל הודעה נוספת שבה אני מוכר את עצמי?
איך זה יכול להיתפס על ידו? כלהט שלי או להפך?
לצפיה ב-'ודרך אגב,'
ודרך אגב,
31/05/2018 | 14:03
26
לא יצא לי לראות את פרופיל הלינקדין שלו, בעיקר מהסיבה שרואים מי מציץ.
האם זה בכל זאת סביר לשלוח לו בקשת הצטרפות? ראיתי שחלק לא ממליצים, ושהוא לא חבר שלי. אבל מצד שני זה לא יכול להראות מוטיבציה ולהראות לו"הנה אני פה"?
לצפיה ב-'מה לעשות אחרי ראיון עבודה'
31/05/2018 | 20:24
28
היי רפאל
תבדוק אחרי שבוע לא אחרי יומיים. במיוחד אם אמרו לך שהם בתחילת התהליך, יומייים זה מעט מידי. ולא במייל אלא בטלפון. ממייל קל להתעלם. פשוט תתקשר ותגיד שאתה רוצה לברר איפה התהליך עומד ותוסיף בקצרה שאתה מתעניין כי התפקיד חשוב לך ושאתה רואה את עצמך מתאים ובעל יכול לתרום לארגון.
לא! זה לא נדנוד. זה מראה על להט ועל רצינות כוונותיך ועל רצינות בכלל וארגונים בהחלט רוצים אנשים שרוצים אותם (בדיוק כמו ביחסים בין אנשים).
בקשר ללינקדאין לדעתי זה לא הזמן המתאים לשלוח לו בקשת הצטרפות. חכה עם זה עד לסיום התהליך. כדי להראות נוכחות וענין תעשה את מה שהצעתי למעלה.
ושוב רוצה להזכיר: 
"בסיום הריאיון לא לעזוב לפני שמבררים מתי בערך יסתיים שלב הראיונות, זמן משוער לקבלת תשובה, האם יש שלבי מיון נוספים ומהם, ושם ופרטי התקשרות של איש קשר אליו אתם יכולים לפנות במידה והתשובה מתמהמהת. על פי התשובות שתקבלו תחליטו מתי הזמן הנכון לחזור לאותו איש קשר ולברר מה מצבכם במקרה והארגון לא חזר אליכם. חשוב לא ללחוץ אבל מאידך בהחלט לא להרפות לגמרי. לחכות יומיים שלושה לאחר המועד המשוער שקבלתם לסיום הראיונות, ואז ליצור קשר תוך אמירה שהתפקיד חשוב לכם ואמירה חוזרת שאתם רואים עצמכם מתאימים ובעלי יכולת לתרום לארגון." (מתוך מאמר בבלוג שלי באתר)
מוזמן להכנס ולקרוא
בהצלחה

מנהל/ת הפורום

אודות:
אני חגי שלו המשלב. באמצעות שילוב בין רציונליות למודעות ובין חומר לרוח, הצלחתי להתגבר על משבר בקריירה שלי, עשיתי שינוי גדול בעצמי ופתחתי עסק מצליח. ביצ
עוד...

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

חגי שלו - מנהל פורום ייעוץ קריירה
מנהל הפורום חגי שלו

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו