לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1259112,591 עוקבים אודות עסקים

אודות הפורום ייעוץ קריירה

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
נהלי הפורום - נא לקרא את הנהלים לפני ההשתתפות בפורום ולקיים אותם.
אני מזמין אתכם לקיים דיונים פתוחים, מאפשרים והוגנים!
 על מנת שנוכל לנהל ביחד שיחה מועילה ותרבותית, אני מבקש לקבוע מספר כללי התנהלות אלמנטריים, שיהוו בסיס להתנהלות של כולנו בפורום:

1. כל הנכתב בפורום על ידי מנהל הפורום ו/או הנהלת האתר מהווה ייעוץ בלבד. אין בדברים הנכתבים משום הוראה מחייבת, המלצה מחייבת או אמירה לבצע משהו. הדברים נכתבים על בסיס הניסיון המקצועי של מנהל הפורום, כייעוץ בלבד וכל מי שבוחר להשתמש בעצה כזאת, או אחרת, עושה זאת על אחריותו המלאה בלבד
2. הכותבים מוזמנים לשאול שאלות בכל תחומי התעסוקה, הכוונה ללימודים, התייעצות בנוגע להמשך עבודה במקום עבודה מסוים, או עזיבתו ועוד. על ההודעות להיכתב בשפה נקייה, ללא שימוש בקללות, ביטויים פוגעניים, פגיעה על רקע מגדרי, גזעני, פוליטי, דתי וכדומה. למען הסר ספק, הודעות בסגנון שאינו עולה בקנה אחד עם נהלי הפורום, תוסר ללא הודעה נוספת ואם תחזור על עצמה תגרום לחסימת המשתמש. 
3. אין להזכיר שמות של אנשים, חברות או עסקים, באופן שעשוי לפגוע בפרט או בארגון. אין להשתמש בפורום לצרכי פרסומת מכל סוג שהיא. הודעות כאלו ימחקו מהפורום באופן מיידי.
4. מפעם לפעם יועלו לאתר לינקים למאמרים מקצועיים או סרטונים שיש בהם, על דעת מנהל הפורום מסר, שעשויי לעניין את הקוראים. אתם מוזמנים להגיב ולהביע דעתכם.
5. אני מזמין אתכם להגיב להודעות של אנשים אחרים ולשתף מניסיונכם ומידיעותיכם. אני מעודד אתכם להביע כל דעה שמכבדת אתכם ואת שאר המשתתפים. 
6. מאחל לכולנו שנפיק את המקסימום מהפורום, נתרם ונתרום אחד לשני!

בהצלחה! 

המשך >>

לצפיה ב-'יעוץ בנושא קריירה להיי טק'
יעוץ בנושא קריירה להיי טק
16/12/2018 | 14:47
8
שלום. אני ניר ואני בן 44. בוגר תואר ראשון במחשבים מהטכניון.
יש לי 8 שנות ניסיון אבל למרות זאת אני מחפש שנה עבודה ב-C++ ללא הצלחה.
האם כדאי לעשות הסבה ל- JAVA FULL STACK שתיקח חצי שנה ו-20000 שקל?

תודה מראש,

ניר
לצפיה ב-'עבודה טיפולית'
עבודה טיפולית
12/12/2018 | 08:14
13
אני עובד מזה שנה בעובדה טיפולית חונך חבר'ה אוטיסטים, ילדים
וחשבתי ללמוד ולעשות להם טוב -  ברכיבה טיפולית, מי למד או למדה
מעבר לתחום החינוך הלא פורמלי [חינוך],  שראיתי שלא ממוקד מספיק ומצריך תואר ראשון, החלטתי לנסות ללמוד את התחום של הרכיבה כי הוא לדעתי יותר ממוקד ומעשי מאשר לימודי תואר בחינוך וגם אני מאוד אוהב את העבודה בחניכה ולעשות לילדים טוב, אז חשבתי מה יכול לעזור וגם לתת אתגר וסיפוק אם אל רכיבה שתהיה גם בעתיד ורובוט לא יחליף אדם לרכב על הסוס, חחח
אשמח לשמוע איפה כדאי ללמוד ואיפה יש קורסים לשנת 2019,
תודה רבה לעונים,
יום טוב!
לצפיה ב-'אירוח בנושא הפקדות סוף שנה - טיפים והמלצות ליועצי המס'
אירוח בנושא הפקדות סוף שנה - טיפים והמלצות ליועצי המס
07/12/2018 | 14:54
3

ביום ה', בתאריך 13/12/18, בין השעות 20:00-22:00, נארח בפורום את נדב טסלר, מנהל המוצר באגף השיווק של מנורה מבטחים פנסיה וגמל

על האירוח

החל משנת 2017 חייבים עצמאים לבצע הפקדות לחיסכון הפנסיוני. מעבר לחובה החוקית, הפקדות אלו מזכות אותם בהטבות במס. במסגרת האירוח נדון בסוגיות פנסיוניות לקראת תום שנת המס ונעלה טיפים והמלצות.

על המתארח

נדב טסלר, מנהל המוצר במנורה מבטחים, מרצה במכללת נתניה ובעל הבלוג פנסיוני, להבין את הפנסיה. יענה על שאלותיכם בנושא החיסכון הפנסיוני, הערכות להפקדות במסגרת פנסיית חובה לשכירים ועצמאים.

העלו את שאלותיכם על גבי שרשור זה כבר עכשיו!

לצפיה ב-'אירוח: טיפול במחלות חורף באמצעות תרופות הומאופתיות'
אירוח: טיפול במחלות חורף באמצעות תרופות הומאופתיות
05/12/2018 | 13:20
1
ביום ד', בין השעות 20:00-22:00, נארח בפורום את אבי לבנט, מומחה להומאופטיה

על האירוח

טיפול במחלות חורף כגון שיעול, שפעת והצטננות, באמצעות תרופות הומאופתיות.
ההומאופתיה היא שיטת ריפוי טבעית, עדינה, יעילה ובטוחה, אשר מותאמת אישית לכל אדם על פי המאפיינים הייחודיים שלו ברמה גופנית ונפשית. הטיפול ההומאופתי יעיל בפתרון של בעיות גופניות, רגשיות ומנטאליות ,הן כרוניות והן אקוטיות. הטיפול יוצר שינוי רחב היקף, שורשי ומעמיק אשר השפעתו ניכרת לטווח ארוך ברבדים שונים של חיי המטופל.

על המתארח

אבי לבנט, עוסק בתחום הטיפול על גווניו השונים מעל 20 שנה, ומתמחה בהומאופתיה יותר מעשר שנים. במהלך השנים הללו למדתי תורות ושיטות שונות במקומות שונים בעולם מטובי המומחים בכל תחום.
תחום זה של עיסוק הינו תהליך התפתחות אינסופי המוביל אותי כאדם, באופן מתמיד, לגבהים חדשים, תחומים מגוונים, דינאמיות רגשית ומנטאלית אשר ממנה אני יוצר תהליך אישי וייחודי, עבור כל אחד מהאנשים שמגיעים אלי לטיפול.
ניסיוני הרב, עם מגוון רחב של מחלות וקשיים בתחום הגופני והרגשי, מאות רבות של מטופלים, ארגז כלים רחב, ומסירות רבה לעבודה ולמטופלים שלי, מאפשר לי לעזור לאנשים שונים בהרבה מאוד תחומים.

העלו את שאלותיכם על גבי שרשור זה כבר עכשיו!
לצפיה ב-'מה דעתכם על קורס טכנאי טלפונים?'
מה דעתכם על קורס טכנאי טלפונים?
04/12/2018 | 14:59
16
הציעו לי קורס טכנאי טלפונים ב-4000 ש"ח.
השאלה היא אם מובטחת לי עבודה, לכן פניתי אליכם.
תהיה לי עבודה בזה?
לצפיה ב-'מי כאן עובד בשיווק?'
מי כאן עובד בשיווק?
03/12/2018 | 23:07
1
32
איזה תפקיד יכול להתאים לבן אדם שלא אוהב לעמוד מול קהל, להציג פרזנטציות וכו׳?
הבנתי שיש מגוון רחב של תפקידים בתחום השיווק...
מאיפה מתחילים?
איך יודעים למה אתה מתאים?
תודה
לצפיה ב-'איזה עיסוק מתאים לי?'
איזה עיסוק מתאים לי?
04/12/2018 | 06:56
22
ראי את תשובתי כאן בדף כמה שורות מתחת תחת הכותרת:
"איך למצוא כיוון לעבודה חדשה דרך הסבת מקצועי".
התשובה הזו נכונה גם לשאלתך, בשינויים המחויבים.
בהצלחה!!!
לצפיה ב-'הצגת תקופת אבטלה בריאיון אבטלה'
הצגת תקופת אבטלה בריאיון אבטלה
01/12/2018 | 17:02
1
35
הי. יש לי "חור" בקורות החיים שלי - שנתיים בהם לא עבדתי או שעבדתי במקומות עבודה זמן קצר ולכן לא ציינתי אותם בקו"ח.
איך אני מסבירה אותם בקורות חיים ובריאיון?
תודה
לצפיה ב-'איך להסביר "חור" בקורות החיים'
איך להסביר "חור" בקורות החיים
01/12/2018 | 18:23
39
שלום מרים,

הדרך הכי טובה להסביר כל דבר היא דרך אמירת האמת. כי האמינות של מועמד לעבודה היא אחד הפרמטרים החשובים שמעסיקים בודקים ושקרים הרבה פעמים צפים.
לכן, השאלה הנגדית שלי אליך היא: מדוע יש לך חור בקורות החיים? מדוע לא עבדת ומה עשית באותו הזמן?
אם עבדת ברציפות לאורך שנים אין חשש שחור שיש לו סיבה יעיד על משהו שלילי. לגיטימי לקחת פסק זמן מהעבודה לעיתים בשל: לידת ילדים, טיפול בבן משפחה חולה, כדי ללמוד (ובתקופה זו אפשר פשוט להגיד שעבדת "בעבודות מזדמנות" שלא ציינת בקורות החיים), ואפילו למען חופשה ארוכה.
כך שקודם כל אני ממליץ לומר את האמת ולהסביר את הסיבה האמיתית.
באמירת האמת, גם אם היא לא נוחה, תצברי נקודות זכות על האמינות שלך, בוודאי אם לקחת את הזמן לעזור למישהו או להשקיע בעתיד התעסוקתי שלך.

ב ה צ ל ח ה !!!
חגי שלו
מאמן עסקי ומאמן להסבת מקצוע, הכוונה תעסוקתית ולשינוי קריירה

לצפיה ב-'[תוכן] מה חשוב בעבודה לבני דור המילניום'
[תוכן] מה חשוב בעבודה לבני דור המילניום
21/11/2018 | 20:26
2
34
נולדתם בשנות ה-80 וה-90?
אתם דור מיוחד. ערכי העבודה שלכם שונים מהותית מאלו של הוריכם.
ונכון, מרבית המעסיקים שלכם עדיין לא מבינים אתכם.
קראו כאן מדוע ומה מאפיין את הדור שלכם:
שלכם ובשבילכם,

לצפיה ב-'למה כ״כ חשוב לנו לממש את עצמנו?'
למה כ״כ חשוב לנו לממש את עצמנו?
03/12/2018 | 23:06
1
15
איך מסבירים את זה להורים או אפילו לסבים?
אני מרגישה מפונקת...
לצפיה ב-'למה צריך להסביר להורים ולהצדיק את עצמי?'
למה צריך להסביר להורים ולהצדיק את עצמי?
04/12/2018 | 06:49
13
אני לא יודע בת כמה את, אבל מי אמר שאת צריכה להסביר?
תהיי את עצמך! האמיתית! כפי שאת רוצה!
לכל אורך שנות ההיסטוריה היה קיים פער בין הדורות.
תני לפער הזה להיות. אל תתעמתי עם משפחתך, אל תתווכחי (זה לא יעזור...),
אך לכי בדרך שאת מאמינה בה. אלו החיים שלך!
ב ה צ ל ח ה!!!
לצפיה ב-'[תוכן] עולם העבודה משתנה... איך להמשיך להיות רלבנטי?'
[תוכן] עולם העבודה משתנה... איך להמשיך להיות רלבנטי?
08/11/2018 | 10:16
59
זה היה מפגש במסגרת פעילות שעוזרת לבני הדור שלי [גילאי 40+] למצוא עבודה. אנחנו, הדור שהבטיחו לו שאם רק נלמד מקצוע טוב ונתברג בחברה טובה, נטפס בסולם ונגיע למקום הזה, באמצע החיים, שבו אנחנו מומחים או מנהלים, ומשם נשייט אל הפנסיה.
אנחנו הדור שלא מבין איך זה קרה לו שעכשיו, בשלב הזה, פתאום אומרים לנו שחלק מהניסיון שלנו לא רלוונטי, לא נחשב. אף אחד לא הזהיר אותנו שנצטרך להישאר רלוונטיים, שהידע שלנו יתיישן, שצריך לחזור ללמוד. בשבילנו, ללמוד היה מייל מהארגון שהזמין אותנו לקורס עם מרצה ובורקס. ואם המייל לא הגיע, הלכנו לעבודה בבוקר, חזרנו בערב וחוזר חלילה. ולא, לא הבנו שאנחנו מתיישנים...
קרא עוד - https://niritcohen.com/2018/11/08/ways/

לצפיה ב-'כיוון לעבודה חדשה'
כיוון לעבודה חדשה
07/11/2018 | 08:55
3
73
בעלי היה מספר שנים טבח. עקב שחיקה ובעיות בריאותיות נאלץ לצאת מהמקצוע.
כרגע עובד כנהג מונית. אך זה בא על חשבון המשפחה, וכמעט ולא נמצא עם הילדים שמרגישים בחסרונו.
אולי למישהו יש כיוון לתחום או משרה שיכולה להתאים לאדם שלא יכול לשבת (מה שמוריד את כל תפקידי המשרד). אין לו תואר, רק ניסיון במטבח
לצפיה ב-'איך למצוא כיוון לעבודה חדשה דרך הסבת מקצוע'
איך למצוא כיוון לעבודה חדשה דרך הסבת מקצוע
07/11/2018 | 10:01
56
שלום לך,
אני לא ממליץ ללכת בכיוון של חיפוש משהו שיתאים לבעלך. זה חיפוש של מחט בערימת שחת והסיכוי לטעות כאן ולבזבז זמן וכסף הוא גדול.
אני ממליץ לו קודם כל לבחון מה מתאים לו, מה הוא אוהב לעשות, מה הוא מוכשר לעשות, מה הייעוד שלו.

לרוב האנשים זה בלתי אפשרי למצוא את הייעוד שלהם לבדם. לאיש מקצוע קל יותר למצוא את היהלום בתוכך, שלרוב נסתר לך או לא ברור.
לכן, כנראה שיהיה לו נכון בנקודה זו לקבל עזרה מאיש מקצוע שיסייע לו להסיר את הערפל ולהחליט על הייעוד האמיתי שלו. זו השקעה לא קטנה, אך היא תניב לו תשואה ענקית, בחיסכון בזמן וכסף, שלא לדבר על תסכול וסבל. 

יש כל מיני גופים ויועצים שיוכלו לסייע לו. חפשו בגוגל: הסבה מקצועית, ייעוץ תעסוקתי או הכוונה מקצועית ותגיע לשלל האפשרויות.
בגדול, השירותים מתחלקים ל-2 סוגים:
  1. פסיכולוגים תעסוקתיים
  2. מאמנים לקריירה
ההבדל בגדול הוא שהראשונים עושים זאת ממקום ייעוצי, על בסיס מבחנים, כאשר הם לרוב מציעים מגוון אפשרויות שעליך לבחור מבינם.
המאמנים מצד שני נוקטים בדרך אימונית, שכוללת יותר דיאלוג וסיוע לך למצוא את התשובות בתוכך. תהליכים אלו הם לרוב ארוכים יותר אך הפתרון הוא ייחודי, ברור, מוגדר ותואם את רצונותיך.

עוד על כל הנושא הזה של ייעוד ומשמעות בקריירה תוכלו לקרוא בפוסטים הבאים:

http://www.hagaishalev.com/blog/motivation1
http://www.hagaishalev.com/blog/why
http://www.hagaishalev.com/blog/walking-dead

גם אני נותן שרות למציאת הייעוד בשיטה אימונית שאני פיתחתי שנקראת "מצא את ייעודך".
תוכלו לקרוא על השרות בקליק כאן על הלינק.
מעבר לכך, אשמח גם לסייע לך טלפונית ואני מזמין אותך להתקשר אלי למספר שלהלן, או להמשיך ולשאול בשרשור לתגובה זו.

ב ה צ ל ח ה !!!
חגי שלו
לצפיה ב-'איך הוא יושב במונית?'
איך הוא יושב במונית?
03/12/2018 | 23:08
1
20
אני מניחה שיש לו בעיות בגב? ניסיתם כירופרקט? 
לצפיה ב-'מונית יש תנועה'
מונית יש תנועה
09/12/2018 | 08:21
8
יש לו בעיות בפלג גוף עליון (ידיים וכתפיים) שמפריע בעיקר במאמץ. להחזיק הגה, אין בזה מאמץ גופני קשה מידי.

במונית יש לו תנועה, אנשים מתחלפים אז אין לו בעיה לשבת
לצפיה ב-'מצאתי נושא שמעניין אותי'
מצאתי נושא שמעניין אותי
06/11/2018 | 20:03
1
55
לא למען פיתוח קריירה.. אני פשוט רוצה ללמוד.

מטאפיזיקה.
איפה אפשר ללמוד (אם באוניברסיטה או סתם קורסים למען למידה)?
לצפיה ב-'אין לי ידע בתחום, מזמין את חברי הפורום לענות...'
אין לי ידע בתחום, מזמין את חברי הפורום לענות...
07/11/2018 | 06:43
14
לצפיה ב-'פיטורין בגיל 49 וחודשיים ללא עבודה מה לעשות?'
פיטורין בגיל 49 וחודשיים ללא עבודה מה לעשות?
01/11/2018 | 12:38
1
64
שלום רב
מזה שנים רבות איני מצליח למצוא מקום עבודה קבוע.בדר"כ זה היה בין 3-5 שנים ולא יותר.מאז 2103 לא עבדתי קבוע ארבע שנים למעט פרוייקטים זמניים.במהלך 2017 מצאתי עבודה איכותית ופןטרתי עקב מגמת חברה לפטר הרבה עובדים בכל הזדמנות ופוטרתי.[בחברה כ 100 עובדים מהם בתקופתי תוך 9 חודשים פוטרו למעלה מ 15 איש].פיטרו אותי בתקופת חגי ישראל.ועכשיו איני מוצא עבודה.בעבר חשבתי על כיוון של עצמאי\יזם עשיתי מס פעולות מצומצם ולאחר כמה חודשים הפסקתי מה מומלץ לעשות? אני כבר בן 49 ולא מתקשרים אליי הרבה מעסיקים יש לי משפחה ואשה אמנם אין לחץ בבית,אבל עדיין חשוב שאעבוד לי ולכולם כמובן.מה עוד מומלץ לעשת חוץ מלשלוח המון קוח לכל אתרי הדרושים שכמעט ואין תגובה,והאם כדאי לפתח בלי קשר לאט לאט קריירה של יזם או עצמאי?
בתודה רוני 
לצפיה ב-'מציאת עבודה בגיל 49'
מציאת עבודה בגיל 49
01/11/2018 | 14:36
62
שלום רוני וצר לי לראות אותך במשבר תעסוקתי.
אכן, יש קושי בשוק העבודה בגילאים הללו שהוא קושי אובייקטיבי. השאלה המרכזית היא מה אתה יכול לעשות כדי להתמודד עם זה. לעשות כל הזמן אותו הדבר ולצפות לתוצאות שונות לרוב לא עובד...

להלן כמה רעיונות:
  1. נסה לחשוב מחוץ לקופסה ולקחת יוזמה לשינוי. קח בחשבון שיש לך עוד כ-20+ שנות עבודה וקרוב לוודאי שגם אם תמצא עבודה, תופעות כמו עכשיו עלולות לחזור בעתיד ובעוצמה רבה יותר. אני אומר זאת לא כדי לרפות ידיך. נהפוך הוא, כדי לחזק בך את האחריות למצבך ולהניע אותך לשינוי.
  2. בהקשר זה, חשוב על אפשרויות תעסוקה אחרות, כעצמאי למשל. ייתכן וזה יהיה קשה לך. אם כך, אל תחשוש לקבל סיוע. לשם כך, גם פתח את עצמך לעסוק בהתפתחות אישית. קרא מאמרים וראה סרטונים שיחזקו אותך ואת הביטחון העצמי שלך.
  3. אם בכל זאת תבחר להמשיך ולחפש עבודה כשכיר, הנה כמה טיפים:
  • שפר את קורות החיים שלך.
  • שפר את יכולות ההתראיינות שלך, כדי שכאשר אתה כבר מגיע לראיון, תגדיל את סיכוייך לעבור אותו בהצלחה. בשני סעיפים אלו תוכל להיעזר במגוון יועצים שיש בשוק כאשר העלות היא לא גבוהה. הנה כאן סיוע בקורות חיים והכנה מצוינת לראיון עבודה (גילוי נאות, זאת אשתי האלופה).
  • עבוד עם רשת הקשרים שלך וחפש עבודה בעיקר דרך אנשים שאתה מכיר. דבר עם כל מי שאפשר בקשר לכך. משלוח קורות חיים ללא קשר אישי עובד הרבה פחות טוב מחיפוש עבודה דרך קשרים.
  • חפש אגודות וארגונים שמסייעים במציאת עבודה בגילאים שלך. השתתף באירועים שלהם וקבל כלים איך להתמודד עם המצב.
  • אם אתה לא אוהב את העבודה/מקצוע שלך זו יכולה להיות הזדמנות לעשות הסבה מקצועית. יש גם גופים ציבורים וממשלתיים שתומכים בכך ותוכל להיעזר בהם.

אני מאחל לך בהצלחה!
חגי שלו

לצפיה ב-'תואר שני במכללה לבוגר אוניברסיטה עם ממוצע סיום תואר נמוך'
תואר שני במכללה לבוגר אוניברסיטה עם ממוצע סיום תואר נמוך
24/10/2018 | 15:57
38
מתנצל מראש על טון שחצני.
הנני בוגר תואר בהנדסה מאוניברסיטה, עם ממוצע סיום בציון 75. הנני עובד בתחום בפיתוח מעל 5 שנים ומעוניין ללמוד לתואר שני בהנדסה או מדעים מדויקים במכללה, מכיוון שממוצע סיום התואר שלי, נמוך יחסית. נראה כי במכללות מציבים תנאי קבלה זהים לאוניברסיטאות - ממוצע מעל 80.
האם ניתן להתקבל ללימודים מבלי "לשפר" (אין מה להשוות בין רמות המבחנים של אוניברסיטאות למכללות) קורסים לתואר ראשון באותם מכללות?
לצפיה ב-'רוצה ללמוד ומתקשה לבחור מה ללמוד? '
רוצה ללמוד ומתקשה לבחור מה ללמוד?
19/10/2018 | 12:42
1
172
רוצה ללמוד ומתקשה לבחור מה ללמוד? הנה כמה קווים מנחים העשויים לסייע לך בקבלת ההחלטה:

אני מקבל הרבה פניות מחבר'ה צעירים אחרי צבא ששואלים: "מה כדאי לי ללמוד?".
הנה תשובתי:
בעידן של אפשרויות לימוד אינסופיות, קצרה היריעה כאן לשטוח בפניך את מגוון אפשרויות הלימודים הקיימות בשוק ומה עדיף. לצד זאת כמובן קיימת השאלה מה מתאים לאישיותך ולכישוריך, דבר אשר רק אתה יכול להעיד על עצמך באופן מלא ומקיף ואין לי אפשרות לאבחן זאת בשלט רחוק.

אולם, הינה מספר עצות העשויות לסייע לך בתהליך הבחירה של קריירה אידאלית:

1. השאלה הרלוונטית איננה "מה יתאים לי ללמוד". השאלה הרלוונטית היא: "במה אני רוצה לעסוק?". אין בהכרח זהות בתשובה ל-2 השאלות. אני פוגש המון אנשים שבחרו ללמוד משהו, רק כדי לגלות אח"כ שכלל לא מעניין אותם לעסוק במה שלמדו. וזה כמובן בזבוז של זמן וכסף משווע. ובכלל, כיום יש המון עיסוקים מעניינים ומתגמלים שכלל אינם דורשים לימודים אקדמאים. למען האמת כמות הנרשמים לאוניברסיטאות ולמכללות בירידה כבר כמה שנים. זאת, מכיוון שבעוד האוניברסיטאות נשארו ברובן שבויות בקונספטים עיוניים תאורטיים, התלמידים היום מחפשים לימודים יותר פרקטיים. גם חשיבות התואר רק "שיהיה קל יותר למצוא עבודה" הולכת ופוחתת. 
    לסיכום חלק זה, רק לאחר  שתחליט במה אתה רוצה לעסוק, תוכל לבחור מה ללמוד כדי לממש זאת (אם בכלל).

2.  השתדל להימנע מהנחות על עצמך ומהצבת מגבלות (אינני תלמיד טוב, אינני יודע להיבחן, אינני מרוכז בעבודה, וכדומה...). במקום זאת, הקפד לשמור על ״ראש פתוח״ ולא לתת לקשיים שבדרך למנוע ממך לרדוף אחר הייעוד שלך. כי אף אדם לא נולד מושלם וכל מי שהצליח יצא מאזור הנוחות והשקיע כדי לקצור תוצאות. בכלל, המהות שלנו בעולם היא של צמיחה והתפתחות. כמו שאני נוהג לומר: "בני האדם, בכל מין וצבע, הם כמו כל דבר אחר בטבע. כל מה שלא צומח וגדל, קמל ונובל". לכן, כל מגבלה, אובייקטיבית וסובייקטיבית, שיש לך בדרך למימוש עצמי מיטבי ניתנת לשינוי ולשיפור. וזו אחת ההשקעות הטובות ביותר שתוכל לעשות בחייך - לגדול ולהתפתח. יש אינספור דוגמאות לכך. למשל, מייקל ג'ורדן נזרק מנבחרת התיכון מכיוון שלא היה מספיק טוב וכולם יודעים לאילו שיאים מדהימים הוא הגיע בהמשך הקריירה שלו.

3. לצד התנאים שאל לך להציב לעצמך לגבי עתידך, קיים בכל זאת תנאי אחד חשוב ואפילו קריטי, שממנו ראוי ורצוי להתחיל כל תהליך מציאת או שינוי קריירה: מה אני אוהב לעשות? במה אני טוב? מה ייתן לי סיפוק, הגשמה, כיף והתפתחות? או בפשטות: "מה הייעוד שלי?". עיסוק שמתחבר לערכים אלו גם יאפשר לך התמדה לאורך זמן והצלחה. במידה וקיים קושי במציאת מענה על שאלות אלו, אני ממליץ קודם כל להיעזר בסיוע חיצוני כדי למצוא את הייעוד שלך.
    חפש בגוגל: הסבה מקצועית, ייעוץ תעסוקתי או הכוונה מקצועית ותגיע לשלל האפשרויות. לחיילים משוחררים מומלץ לפנות לקרן להכוונת חיילים משוחררים.

4. יש הרבה פרדיגמות בשוק על תחומי עיסוק מסוימים. למשל, שתחום אלמוני הוא צפוף וממוצה, או שתחום פלוני אינו מתגמל. אז כמובן שרמת השכר היא פרמטר חשוב בבחירה, אך אל תיתן לפרמטר זה להוביל ולהפוך להיות השיקול העיקרי. כי פגשתי בחיי הרבה אנשי הייטק מרוקנים, ללא משמעות בחייהם, מתוסכלים ולעיתים גם אומללים. לקח להם 3-4 שנות לימודים וכמספר הזה (לפחות) שנות עבודה כדי להגיע לשנות ה-30 (או אפילו ה-40) של חייהם, להרוויח כסף רב, אבל אז לחפש לעשות הסבה מקצועית. כי הגיעו לגביהם מים עד נפש והם אינם מסוגלים יותר ללכת לעבודה בה הם סובלים. ערן שטרן קורא לזה קל"ב - קשה לקום בבוקר.

ובכל זאת בוודאי תשאל: חגי, אז מה אתה מציע, לעבוד בעיסוק שאני אוהב ולהיות עני מרוד כל חיי? ללא ולא, אני עונה. אם תבחר לעסוק בייעוד שלך, אם אכן תאהב את עבודתך, אם עבודתך היא בהלימה לכישורים וליכולות שלך, תהיה לך מוטיבציה להשקיע בה, לצמוח ולהתקדם בעבודה וכך גם להגדיל את שכרך. כי בכל תחום, צפוף ולא מתגמל ככל שיהיה, יש אנשים שמשתכרים הרבה מעבר לממוצע, ואלו האנשים שעוסקים בייעוד שלהם.

לסיכום, במקום לשאול "מה כדאי לי ללמוד" או אפילו "מה יתאים ללמוד", שאל: "במה אני רוצה לעסוק"? ואם אינך יודע קבל הכוונה תעסוקתית ומצא את הייעוד שלך. בנוסף, אל תגביל את עצמך מראש בגלל יכולות או אי יכולות כאלו או אחרות. ראה את הקריירה שלך כנתיב התפתחות אחד ארוך והאמן בעצמך. לבסוף, אם תלמד ותעסוק בייעוד שלך, תוכל להצליח בכל תחום. במידת הצורך, אל תהסס לקחת סיוע בעזרת אימון עסקי או אימון לשינוי קריירה מתאים.

ב ה צ ל ח ה !!!
חגי שלו
מאמן עסקי ומאמן להסבת מקצוע, הכוונה תעסוקתית ולשינוי קריירה
לצפיה ב-'אני כל החיים ידעתי פחות או יותר במה ארצה לעסוק'
אני כל החיים ידעתי פחות או יותר במה ארצה לעסוק
23/10/2018 | 17:10
40
אבל לצורך כך הייתי אמורה להיות בעלת ממון או לפחות בעלת השפעה ואני לא. עכשיו רק נשאר לשתות, לברוח ולהרוס את עצמי. נשבר מהכל, אבל בעיקר מהממסד שלא נתן לי להתפתח ואפילו לנשום. עוד מעט הבקבוק יהפוך לחיי. אין מפלט אחר מהכאב הזה.
לצפיה ב-'חיפוש משרה'
חיפוש משרה
18/10/2018 | 14:00
2
52
שלום,אני בוגרת תואר שני בייעוץ ופיתוח ארגוני.עשיתי סוג של הסבה מתחום אחר(עדיין בו).אין נסיון בייעוץ חוץ מפרקטיקום שעשיתי במהלך התואר.
כרגע מנסה להתברג לאיזה חברת ייעוץ בתור סטאג'רית (ללא משכורת)-ולא הולך.
למשרה רגילה רוצים ניסיון ואין לי.
מה כדאי לי לעשות? מרגישה קצת מיואשת.
לצפיה ב-'איך להגדיל סיכויים להתקבל למשרה ראשונה ללא ניסיון'
איך להגדיל סיכויים להתקבל למשרה ראשונה ללא ניסיון
19/10/2018 | 12:20
1
52
שלום לך,

אכן, התופעה ידועה וכואבת. כולם רוצים עובדים עם ניסיון.
יחד עם זאת, כמאמר הביטוי:
Every master was once a disaster…
בכל זאת, לאורך כל ההיסטוריה יש אנשים שהתקבלו למשרות ראשונות גם ללא ניסיון...
ולכן, אל תוותרי! כי התמדה ונחישות בסוף יניבו לך הצלחה.
כל ההתחלות קשות וכל הסיומות מרגשות, בעיקר כשהן מצליחות!

כמה עצות פרקטיות:
  1. אל תסתפקי במשלוח קורות חיים. זו הדרך הכי פחות טובה לחפש עבודה. בעיקר חפשי עבודה דרך נטוורקינג, דרך אנשים מסביבך בכל הכיוונים והממדים. כולל להיות "חצופה" ולפנות לאנשים שאת לא מכירה אישית. יש דרכים אינטליגנטיות לעשות זאת, אך קצרה היריעה כאן...
  2. האם חוזרים אליך? אם לא, שדרגי את קורות החיים שלך תוך קבלת סיוע מקצועי. חפשי דרכים בלתי שגרתיות להציג קורות חיים בדרך שתעורר תשומת לב וסקרנות.
  3. האם את מגיעה לראיונות? כל ראיון הוא הזדמנות ולכן מומלץ לשפר את סיכויי הקבלה שלך באמצעות הכנה מקצועית לראיון עבודה.
  4. חפשי אפשרות לעבוד בארגון מתאים אך בתפקיד נחות. אפילו כמזכירה. אם תעשי את עבודתך נאמנה יש סיכויים טובים שתוכלי להתקדם בארגון לתחום המתאים לך.
  5. לכי לכנסים מקצועיים, הכירי אנשים בתחום ופתחי איתם יחסים שיאפשרו לך לשמוע על משרות וגם להתקבל אליהן.
  6. היעזרי בלינקדאין לשם כך. הזמיני את אנשי המפתח בתחום להיות חברים שלך (50% נענים!), פרסמי פוסטים ואפילו מאמרים מקצועיים, כדי לבלוט ולהיות מוכרת בתחום, גם ללא ניסיון. היום מעסיקים יותר ויותר עושים גוגל על מועמדים, ולכן כל זיקה מקצועית תשדר את הרצינות והמצוינות שלך כלפי המעסיקים.
  7. הכיני סקר מקצועי (כחלק מהלימודים ואפילו לא כחלק מהם) על נושא שמעניין את גופי הייעוץ ופני אליהם לראיין אותם תוך הבטחה לשלוח אליהם את תוצאות הסקר. כך תוכלי לשריין לך "דריסת רגל" בגופים שאת מעוניינת לעבוד בהם, להכיר את הנפשות הפועלות ומשם גם לחפש בהם עבודה בצורה שתבלוט משאר המחפשים.

מילת המפתח היא יצירתיות! אם תהיי מוכנה לעשות דברים שרוב המועמדים לידך אינם מוכנים לעשותם, תזכי בעדיפות ובסיכויי קבלה גבוהים יותר!

שלך ובשבילך,
חגי שלו

לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
19/10/2018 | 15:23
11
לצפיה ב-'[תוכן בחינם] מה מניע אותנו להשיג תוצאות'
[תוכן בחינם] מה מניע אותנו להשיג תוצאות
12/10/2018 | 17:23
40
ההנחה המקובלת היא שכשנותנים לעובדים יותר כסף מניעים אותם טוב יותר להשיג יעדים. ובכן, מחקרים מראים שהנחה זו שגויה. קרא כאן מדוע ומה באמת מניע עובדים.
אם אתה מנהל, תדע טוב יותר איך להניע את העובדים שלך.
ואם אתה עובד, תבין טוב יותר מה מניע אותך ואיך למצוא עבודה כלבבך.
הנה כאן בקליק על הלינק תוצאות מחקר בנושא שנערך ב-M....
ב ה צ ל ח ה !
חגי שלו, מאמן לשינוי קריירה ולהסבת מקצוע 
לצפיה ב-'מעוניין בעוד הכנסה ורציתי לשאול לגבי קורס'
מעוניין בעוד הכנסה ורציתי לשאול לגבי קורס
10/10/2018 | 00:30
1
76
ראיתי את המודעה הזאת באינטרנט וררציתי לדעת אם זה כדאי ומשתלם באמת....או שמא עבודה בעיניים.
אשמח לייעוץ והאם באמת יש בזה כסף עד כדי עסק עצמאי
לצפיה ב-'לצערי אינני מכיר את התחום ולכן לא אוכל לסייע...'
לצערי אינני מכיר את התחום ולכן לא אוכל לסייע...
10/10/2018 | 10:17
34
אני מזמין את חברי הפורום לענות...
ובכל זאת, אני ממליץ לך לברר בחוג מכריך אם יש מנעולן,
ואז לשוחח איתו, לראיין אותו ולקבל את המידע שחסר לך.
ואגב, לא הייתי הולך לעסוק בזה רק בגלל הכסף, כי אם זה לא הייעוד שלך במוקדם ובמאוחר תמאס בעבודה ותחפש לעשות הסבה מקצועית.  
לצפיה ב-'מה בחרו הסטודנטים בישראל ללמוד? '
מה בחרו הסטודנטים בישראל ללמוד?
04/10/2018 | 13:19
33
היי-טקיסט במקום עו"ד: צניחה בלימודי משפטים ומינהל עסקים, זינוק במדעי המחשב ובהנדסה
לראשונה בישראל: התחום הנלמד ביותר באקדמיה - הנדסה ■ 18.5% מהסטודנטים לתואר ראשון למדו מקצועות הנדסה, ועקפו את מספר הלומדים במדעי החברה ■ מספר הסטודנטים לתואר ראשון במשפטים ובמינהל עסקים צלל ב–20%, בעוד מספר הלומדים מחשבים וחינוך זינק.
לצפיה ב-'קורס בתיקון טלפונים ניידים'
קורס בתיקון טלפונים ניידים
02/10/2018 | 18:49
3
57
מצאתי קורס טכנאי סלולרי שעולה 3800 שקל. 30 מפגשים של 3 שעות כל אחד.
בסוף הקורס לא מובטחת לי עבודה וגם נראה לי שהשוק גם ככה מוצף בטכנאי סלולר. מה דעתכם? זה משתלם? 
לצפיה ב-'האומנם השוק מוצף?'
האומנם השוק מוצף?
02/10/2018 | 21:40
42
שלום לך,
בעולם שבו לכל ילד יש סלולר והמכשירים רק נעשים מתוחכמים ומורכבים יותר, קשה לי להאמין שהשוק מוצף.
זה כמו שתגיד שהשוק מוצף ברופאים: כל אדם זקוק לרופא וזה משהו שלא ישתנה, אלא יגבר.
השאלה החשובה יותר היא אם אתה אוהב/נדלק/מתחבר/מוכשר לעסוק בתחום הזה.
אם כן, אפילו בשוק מוצף תוכל להצליח.

ב ה צ ל ח ה !!!
לצפיה ב-'אתה חייב להתייעץ עם המומחים בתחום'
אתה חייב להתייעץ עם המומחים בתחום
03/10/2018 | 14:18
31
אולי פורומים של טכנאים, אולי קבוצות בפייסבוק אם יש לך, אולי ללכת לאיזושהי חנות של ניידים ולברר מולם מה אפשרי או כדאי עבורך. 
לצפיה ב-'גם אם השוק מוצף'
גם אם השוק מוצף
03/10/2018 | 23:13
25
במציאות בה משפחה ממוצעת מחזיקה לפחות שלושה מכשירים - לכולם תהיה עבודה. גם לך וגם לכל מי שיסיים את הקורס. השאלה לאן תיקח את זה...
לצפיה ב-'[תוכן בחינם] סיבה אחת מרכזית שמונעת ממך להצליח בקריירה '
[תוכן בחינם] סיבה אחת מרכזית שמונעת ממך להצליח בקריירה
01/10/2018 | 18:19
39
כשאנו רוצים להצליח בקריירה חשוב שנכיר את המעצור הגדול הזה, שתוקע התפתחות וצמיחה בכל תחום, ובקריירה בפרט. תן כאן קליק על הלינק וגלה מהו המעצור ואיך להתגבר עליו - https://www.hagaishalev.com/blog/1-blocking-reason...

מנהל/ת הפורום

אודות:
את/ה מוביל/ה בתחומך? אנו מזמינים למשרדינו בימים אלו בעלי מקצוע המתאימים לנהל פורום מקצועי באשכול המומחים של אתר הקהילות המוביל תפוז אנשים. מנהל/ת פ
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ