לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1108311,083 עוקבים אודות עסקים

פורום עוברים לאירופה

פורום עוברים לאירופה הינו פורום ענייני, ככזה מטפל בענייני הגירה הכוללים, אזרחות אירופאית כלשהי או הדרך להשגחתה, מקומות מגורים ברחבי היבשת , חיפוש מקומות עבודה, תקציב לשהייה למהגר המתחיל , דרכי תחבורה ועוד דברים הקשורים בצורה שימושית בלבד ליבשת המעטירה.

כל נושא אחר אשר אינו כזה רצוי לא לדון פה אלא בפורום המקביל ישראלים באירופה או פורומים דומים.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום עוברים לאירופה

פורום עוברים לאירופה הינו פורום ענייני, ככזה מטפל בענייני הגירה הכוללים, אזרחות אירופאית כלשהי או הדרך להשגחתה, מקומות מגורים ברחבי היבשת , חיפוש מקומות עבודה, תקציב לשהייה למהגר המתחיל , דרכי תחבורה ועוד דברים הקשורים בצורה שימושית בלבד ליבשת המעטירה.

כל נושא אחר אשר אינו כזה רצוי לא לדון פה אלא בפורום המקביל ישראלים באירופה או פורומים דומים.

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

מהות פורום עוברים לאירופה

כל נושא אחר אשר אינו כזה לא ידון פה אלא בפורום המקביל ישראלים באירופה או פורומים דומים.

המשך >>

לצפיה ב-'לימודי דוקטורט באירופה'
לימודי דוקטורט באירופה
19/06/2018 | 01:54
5
30
1.אני לומד תואר שני במקצוע טכנולוגי.
2.אני בעל דרכון אירופאי של מדינה מזרח אירופאית שחברה באיחוד .
השאלה: האם הדרכון יוכל לסייע לי,נניח במלגות או דברים אחרים?יש לי הערכה שכן ,אבל מסקרן אותי לקבל מידע ראשוני על הנושא .
לצפיה ב-'לא ממש'
לא ממש
19/06/2018 | 09:55
4
28
יש לי חדשות טובות וחדשות רעות בשבילך.
נתחיל מהרעות: האירופאים לא טיפשים. יש להרבה אנשים את הרעיון המוטעה שאזרחות אירופית נותנת הנחות באוניברסיטאות באירופה. זה כמעט אף פעם לא נכון - אם כבר יש הנחות, בד״כ צריך להוכחי תושבות.
החדשות הטובות, לעומת זאת, הן שלימודים במקומות רבים באירופה הם מאוד זולים או בחינם בלי שום תנאים על אזרחות או תושבות. האזרחות האירופית אכן תחסוך לך את כאב הראש של אשרות השהייה למינהן, אבל חוץ מזה היא לא תעשה עבורך הרבה. החדשות האפילו עוד יותר טובות הן שאתה לא מדבר על תואר ראשון אלא על דוקטורט. במקרה כזה זה מאוד נפוץ לקבל מלגה או אפילו משכורת מביה״ס. 
כמובן - כל אדם או ארגון שיש לו כסף יכול להעניק אותו למי שבא לו, אז בהחלט יתכן שיש מלגות פרטיות (כלומר לא מטעם ביה״ס שתבחר) לרומנים, פולנים או מה שזה לא יהיה, אבל צריך לדעת שמכיוון שלימודים באירופה הם בד״כ הרבה יותר זולים מארה״ב (אני מוציא את אנגליה מהכלל הזה), המערכת הזאת הרבה פחות מפותחת ביבשת הישנה.

בקיצור, אני יכול להגיד שאני אהיה מאוד מופתע אם האזרחות הנוספת שלך תסדר לך עזרה כלכלית ספציפית, אבל כנראה שגם לא תצטרך.
לצפיה ב-'תודה על תגובתך.'
תודה על תגובתך.
19/06/2018 | 21:02
3
23
ממה שאני מסיק מהתגובה , אין משמעות רצינית לדרכון אירופאי בהקשר של לימודים אקדמאיים.השאלה למשל מבחינת הגיון,אם אין נטייה גדולה יותר לתת מלגות לאנשים בעלי אזרחות שיוכלו להשאר בטווח הארוך  באירופה ללא סיבוכים כאלו ואחרים.
לצפיה ב-'עדיף לעשות דוקטורט בארהב '
עדיף לעשות דוקטורט בארהב
20/06/2018 | 00:18
1
23
יש שם הרבה יותר אפשרויות מאשר באירופה.
מלגות למיטב ידיעתי זה תלוי פרופסור בדרך כלל או שנדמה לי קוראים לזה קרנות מחקר, אף פעם לא עשיתי דוקטורט.
אני רוצה לציין, שבהרבה מדינות מסבסדים את התואר הראשון ושני  פלאס מלגת קיום כדי שישקיעו בלימודים, הדוקטורט זו כבר בעיה שלך, להרבה סטודנטים זה לא מספיק והם לוקחים הלוואות, יש בשנים האחרונות סיפור על סטודנטים ממדינות מזרח אירופה שמגיעים ללמוד בסקנדינביה בגלל התנאים הנדיבים לוקחים הלוואות ולא מחזירים אותם בסיום הלימודים, יש היום מחשבות בכלל לסגור את הפירצה הזו של לימודים חינם, לימודים באופן כללי זו החלטה אישית שלך לאף אחד לא נותנים מלגה כי הוא בחר ללמוד אלא אם יכולותיו שווים את אותה מלגה.
לצפיה ב-'הדברים שרשמת ,לדעתי בהקשר של מלגות זה עובד בדיוק הפוך. '
הדברים שרשמת ,לדעתי בהקשר של מלגות זה עובד בדיוק הפוך.
20/06/2018 | 02:05
16
לצפיה ב-'הכל יכול להיות'
הכל יכול להיות
21/06/2018 | 15:01
8
כמו שאמרתי בהודעה הקודמת - הכל יכול להיות, אבל אני מאוד אופתע אם זה אכן יקרה. בד״כ בתוכניות ״אמיתיות״ של דוקטורט (כלומר עבודת מחקר אקדמית אמיתית, ולא עבודה בעיניים בירוקרטית שמטרתה בעיקר להשיג אשרת שהייה לאנשים מהעולם השלישי) יש מימון מספיק יפה ומשכורת או מלגה נחמדה לסטודנט. כמובן שלא מתעשרים מזה אבל זה מספיק כדי להעביר את השנים של הדוקטורט בלי להכנס לחובות. באיחוד האירופי יש חוקים נגד אפליה מכאן ועד גרינלנד, ואין שום סיכוי שמישהו יופלה לרעה בגלל המוצא או האזרחות שלו בקבלה לדוקטורט כזה. בנוסף, רוב בתי הספר ברמה הגבוהה באירופה כל כך מורגלים בהוצאת אשרות שהייה לסטונדטים וחוקרים שגם זה בד״כ לא שיקול.

יש יוצא דופן אחד וזה תחומי מחקר בשיתוף או בנגיעה עם תעשיות בטחוניות (לדוגמה בצרפת זה יחסית פופולארי בתחומי מחקר מסויימים). שם כמובן שבתור אזרח זר קשה הרבה יותר לעבור את הדרישות הבטחוניות, אבל גם עם אזרחות אירופית לדעתי יש מצב שהאזרחות הישראלית שאתה מחזיק יחד איתה תעמיד לך מכשולים.
בכל מקרה לדעתי אתה מתיסק בזוטות - תתעסק בלהתקבל לתוכנית דוקטורט טובה, והמימון כבר יבוא לבד.

לצפיה ב-'מידע לפני מעבר לאירופה עם דרכון אירופאי'
מידע לפני מעבר לאירופה עם דרכון אירופאי
17/06/2018 | 20:11
2
50
שלום,

אני מתכנן לעבור לאירופה לתקופה בינונית. יש לי דרכון אירופאי (הונגרי) שקיבלתי לפני 4 שנים ולא נגעתי בו מאז שיצא. הוא תקף ל-10 שנים אז יש מספיק כרגע.

יש לי כמה שאלות:
1. איך נהוג או צריך להתנהל כשיש שני דרכונים? האם להיכנס ולצאת ממדינה עם דרכונים שונים? (כלומר לצאת מישראל עם הישראלי ולהיכנס לאירופה עם האירופאי?) יש לזה משמעות כלשהי?
2. יש הבדל בין אזרחות לבין דרכון? (לצורך העניין מעולם לא הייתי בהונגריה). יש משמעויות שונות?
3. האם צריך לבצע פעולה כמו פתיחת חשבון בנק או משהו דומה כדי לעבוד באירופה?
4. יש צורך בביטוח נסיעות? או שיש התנהלות שונה בזמן שהות עם דרכון אירופאי?
5. האם יש מידע (או מישהו שמוכן ליצור קשר ולעזור לי)? כל הכתבות שמצאתי ממומנות וחסרות בהרבה מידע. אשמח לעזרה והכוונה.

תודה מראש לכולן וכולם!
לצפיה ב-'כמה תשובות מנסיוני (דרכון גרמני)'
כמה תשובות מנסיוני (דרכון גרמני)
17/06/2018 | 21:53
45
1. אני מתנהל עם שני הדרכונים. נכנס לארופה עם הגרמני ולישראל עם הישראלי. כל שאר המדינות לפי שיקולי נוחות. לדעתי זה חשוב להכנס לארופה עם הדרכון הארופאי, אבל לא בדקתי לעומק. כאמור אני עושה את זה בכל מקרה.
2. אין הבדל (חוץ מהעובדה שאתה לא משלם ביטוח בריאות ארופאי).
3. כן. צריך חשבון בנק מקומי במקום שבו תעבוד כדי שיוכלו לתת לך משכורת. זה אחד הדברים הראשונים שצריך לעשות כשמגיעים, בנוסף ללמצוא דירה ולקנות סים מקומי.
4. לא צריך ביטוח נסיעות (ויותר מזה, אי אפשר לעשות ביטוח נסיעות). ברגע שתהיה לך כתובת קבועה אתה נחשב תושב ואז אתה יכול ללכת למרפאה ולהרשם לביטוח הבריאות הממלכתי (זה לגבי אנגליה, אני מניח שבשאר המדינות זה דומה, אבל כדאי לשאול את המעסיק).
לצפיה ב-'עוד כמה תשובות'
עוד כמה תשובות
19/06/2018 | 14:38
25
1. מאד כדאי לקחת את שני הדרכונים. בכניסה לישראל ישימו לב שאתה ישראלי ויתשאלו אותך למה אין לך דרכון, יכולים לעכב אותך או אפילו למנוע כניסה. כניסה לאירופה עם הדרכון הישראלי תגביל אותך ל-90 יום (אתה יכול להשאר יותר כי יש לך אזרחות אירופית, אבל אז יש לך חותמת כניסה בלי חותמת יציאה, שזה בעייתי)

2. אזרחות היא סטטוס חוקי. דרכון הוא מסמך עם תוקף בין-לאומי שמוכיח את זה.

5. אם תציין לאיזו מדינה אתה מתכוון לעבור, אולי נוכל לעזור.
לצפיה ב-'מעבר לאירופה בעקבות בן זוג- שאלה'
מעבר לאירופה בעקבות בן זוג- שאלה
11/06/2018 | 17:25
5
84
שלום לכולם,
בן הזוג שלי הינו אזרח איטלקי (לי אין דרכון זר) ואנחנו מעוניינים לעבור לגור ביחד באירופה בחודשים הקרובים. למיטב הבנתי, אם אין באפשרותנו להוכיח מגורים משותפים שאורכם שנה לפחות לא ניתן להגיש בקשה להכרה כזוג דה-פקטו, ברוב מדינות האיחוד. האם אתם מכירים אופן אחר בו יתאפשר לי לשהות איתו באופן חוקי באחת ממדינות האיחוד? כרגע מדובר על צרפת (שם הוא התקבל ללימודים) אבל נראה ששם החוק נוקשה במיוחד.. אשמח לכל רעיון או הצעה! תודה רבה :)
לצפיה ב-'חתונה'
חתונה
13/06/2018 | 09:43
1
54
חוקי ויסיר את כל המכשולים מידית.
לדעתי יש גם תעודת זוגיות או משהו כזה בישראל וזה יכול לעבוד.
לצפיה ב-'תודה רבה על התגובה!'
תודה רבה על התגובה!
13/06/2018 | 21:03
39
עם זאת כרגע חתונה לא עומדת על הפרק, אבל אבדוק את תעודת הזוגיות!!
לצפיה ב-'יש אפשרות של ויזה לשנה בצרפת~~>'
יש אפשרות של ויזה לשנה בצרפת~~>
15/06/2018 | 09:08
2
41
לצפיה ב-'תודה רבה!! '
תודה רבה!!
15/06/2018 | 14:11
1
28
אבל מקריאה בעמוד לא ממש הצלחתי להבין מי זכאי לקבל אותה ומה הפרוצדורה. בכל אופן אתעמק בזה יותר. 
לצפיה ב-'ויזת תייר בבריטניה'
ויזת תייר בבריטניה
07/06/2018 | 22:22
4
91
היי,
אבא שלי נשוי לאזרחית בריטית אבל כרגע נמצא בבריטניה עם ויזת תייר שבקרוב תיגמר. לכמה זמן הוא יצטרך לחזור לישראל לפני שיוכל להיכנס שוב לבריטניה?
לצפיה ב-'Border Force Officer will believe you'
Border Force Officer will believe you
08/06/2018 | 16:56
3
96
You can come back as a Visitor if that’s what you really are and if the Border Force Officer believes you. It may appear to them that you are trying to live in the UK on a series of visitor visas.

that mean -you come back from ireland to north ireland

and then to england
לצפיה ב-'Thanks'
Thanks
08/06/2018 | 19:32
2
57
Thanks
But would I need to stay in Ireland prior to returning to the UK? And also, how long would it be before my dad us given a residency in the UK based on his marriage to a UK citizen?
לצפיה ב-'את מקבלת פה עיצה לא חוקית'
את מקבלת פה עיצה לא חוקית
09/06/2018 | 10:00
1
69
שאבא שלך יעבוד לפי החוקים ושאשתו תגיש בקשה לויזת בן זוג.
לצפיה ב-'לא רק לא חוקית, גם לא נכונה'
לא רק לא חוקית, גם לא נכונה
16/06/2018 | 13:27
30
בקורת הגבולות האירית תבדוק גם מי שבכוונתו להכנס לבריטניה. אין באמת דלת אחורית.

בכל כניסה על תקן תייר לבריטניה או אירלנד, צריך לשכנע את פקיד הגבולות שבאים לצורך תיירותי. אין חותמת יציאה בדרכון כך שאין רישום על כמה זמן הוא נשאר פעם קודמת, אבל אם יש הרבה חותמות כניסה, אין כרטיס חזור משכנע ואין מלון אז זה יכול לעורר חשד.

אולי באמת משתלם לבדוק אופציה של ויזת בן זוג? זה מקל את החיים וגם עושה אותו זכאי לביטוח רפואי ועוד תנאים סוציאליים.
לצפיה ב-'עבודה באירופה - אזרחות אירופאית'
עבודה באירופה - אזרחות אירופאית
05/06/2018 | 22:50
3
102
היי.
לאשתי יש אזרחות צרפתית. לי אין אזרחות אירופאית.

חשבנו לאחרונה לבצע רילוקיישן להולנד או לאנגליה. אני איש תוכנה ולכן מתכוון לחפש עבודה בתחום.

השאלה - אם בתור אדם הנשוי לאזרחית אירופאית, אוכל לעבוד בצורה חופשית במדינות הנ"ל? האם יש תנאים מקדימים שעלי למלא?
האם אוכל להתחיל לחפש כבר עבודה מהארץ? (ולציין למעסיקים את מעמדי)

תודה
לצפיה ב-'כן אין בעיה עם מעמדך'
כן אין בעיה עם מעמדך
06/06/2018 | 07:45
2
95
הייתי שוקלת אם להגר לבריטניה הם אוטוטו סוגרים את הדלת לאזרחי האיחוד, אשתך צריכה להרשם במועצה המקומית של כל מדינת איחוד בה תבחרו לגור לאחר שתהיה לכם כתובת ואז אתה גם נלווה. אני מציעה להגיע עם סכומי כסף להתחלה ולא להסתמך על משכורת בלבד שמי יודע מתי תמצא את העבודה.
לצפיה ב-'ניתן לבצע זאת מהארץ?'
ניתן לבצע זאת מהארץ?
16/06/2018 | 16:23
1
17
אני מעוניין להסדיר את מעמדינו עוד מהארץ, לפני שאני חותם על חוזה עבודה. אני גם מתאר לעצמי שלא יתנו לי לחתום על חוזה עבודה בלי הסדרת מעמד.
בחיפוש הבנתי שמדובר ב eea family permit, אבל לא הצלחתי להבין איך מתחילים את התהליך מהארץ?
לצפיה ב-'אתה יכול לשאול אם הם יכולים לחכות '
אתה יכול לשאול אם הם יכולים לחכות
17/06/2018 | 06:48
14
באופן כללי אתה מקבל מספר אישי שדרכו אתה משלם מסים או ביטוח בריאות או עוד שאר דברים שעושים במדינה מסודרת כמו לפתוח חשבון בנק למשל או הורדת קבע במכשיר נייד, כל זה קורה כשאתה עובר לגור פיזית באיחוד זה לא בכאילו ותדע לך שהם בודקים את זה, היו מקרים של רומנים או פולנים שבקשו קצבאות ילדים כשהם במדינה מסוימת כי הם הרי משלמים מסים (אירו וחצי במשכורות שלהם) והתברר שהילדים לא היו בכלל במדינה כשקבלו את הקצבאות , אתה צריך להראות רצינות בקשר למעבר עם הוכחות פיזיות.
לצפיה ב-'איסור לבישת בורקה וניקאב נחקק היום בדנמרק'
איסור לבישת בורקה וניקאב נחקק היום בדנמרק
31/05/2018 | 21:57
3
99
בעקבות צרפת שאסרה בכלל לבישת כל סממן דתי במרחב הציבורי, אני לא מבינה את כל אלו שמתעקשים להשאר בתרבות הכובלת ומדירה כל חופש, היום היה לי ויכוח קטן עם "סורי" (הם כולם סורים עלאק) כשהסברתי לו שרק האשה יכולה להחליט אם לעשות הפלה או לא, אצלם אין בכלל דבר כזה רצון חופשי של אשה, חינוך של אנשים בעלי תרבות אחרת נדונה לכשלון, אם מישהו לא מוצא את המקום החדש שהגיע אליו כמתאים בשביל מה לא להשאר בכח.
לצפיה ב-'כניעה למנהגי המארח '
כניעה למנהגי המארח
01/06/2018 | 16:17
2
97
האנשים האלו שינו מקום מגורים וטבעי הוא שינסו להקל לעצמם את החיים. התהליך של כניעה למנהגי המארח הוא ארוך אבל נעשה בסופו של דבר.
לצפיה ב-'לחלופין הם יהפכו לרוב והשאר יהיו לאורחים'
לחלופין הם יהפכו לרוב והשאר יהיו לאורחים
11/06/2018 | 16:25
1
20
לצפיה ב-'אין באמתחתך ניצני תבונה אז אין סיכוי לפענוח מושכל של הנתונים'
אין באמתחתך ניצני תבונה אז אין סיכוי לפענוח מושכל של הנתונים
11/06/2018 | 16:35
50
גש לניצני תולדות הויקינגים ואולי תגלה שהם יודעים להיות מאד אכזריים למי שמערער את שלוותם.ועוד אצלם בבית.
לצפיה ב-'אזרחות צרפתית '
אזרחות צרפתית
31/05/2018 | 18:59
69
אני ילידת צרפת ואמא שלי לא ילידת צרפת אבל בעלת אזרחות צרפתית מלידה ודרכון צרפתי שעדיין בתוקף וכך גם אחי הקטן ממני בשנתיים לפני כמה שנים באותן נסיבות כמוני הוא קיבל אזרחות ודרכון בלי בעיות על המקום אבל כשהגעתי גם אני לסדר את ענייני בקונסוליה עם ספר המשפחה של אמא מסרבים לטפל בבקשה שלי עד שלא אביא להם מסמך שמוכיח שסבא של אמא שלי שהוא הסבא רבא 4 דורות אחורה בטוניסיה היה אזרח צרפתי,קוראים לזה acte de naturalisation.הצלחתי למצוא איזשהו מסמך רשמי מתפרק כמעט של הסבא רבא משנת 1914 מהרפובליקה הצרפתית אין לי מושג אם זה המסמך  אבל נראה לי שמטרתם היא לטרטר אותי,לדעתי בניגוד לחוק האזרחות.אם זה מסמך כל חשוב למתן אזרחות איך אמא שלי צרפתייה וגם אחי הקטן.האם מישהו עבר דבר דומה?
לצפיה ב-'מעבר ללונדון - מיסים'
מעבר ללונדון - מיסים
31/05/2018 | 08:59
2
64
אהלן. אני מהנדס תוכנה, נשוי, ללא ילדים, שנמצא בתהליכים מתקדמים מול חברה בריטית לרילוקיישן.
אחד הדברים שחשובים לי להבין לפני שאני מתחיל לדבר איתם על שכר זה העניין של המס.
הבנתי שיש אמנה למניעת כפל מס בין ישראל לאנגליה. לא כל כך הבנתי איך זה עובד.
בישראל אני משלם מס הכנסה, מס בריאות, ומס ביטוח לאומי.
באנגליה, לפי מה שבדקתי, יש מס הכנסה ומס national insurance שזה כמו ביטוח לאומי.

הבנתי שאני משלם מס באנגליה, ובישראל זה מתקזז.
כלומר, ב worst case, אני הולך לשלם את המס הגרוע ביותר מבין השניים? (כרגע נראה שהמס בישראל גבוה יותר במקרה שלי)
והאם זה נוגע לכל המיסים שציינתי? או רק למס הכנסה?

תודה רבה
לצפיה ב-'national insurance'
national insurance
31/05/2018 | 14:14
61
זה אכן ביטוח לאומי ויש אמנה עם ישראל כך שאם אתה משלם שם אתה פטור מתשלום בארץ. צריך אבל למיטב ידיעתי לשלם משהו בארץ על מנת לשמור על המשך הביטוח בקופת החולים. אתה יכול לקפוץ לייעוץ בסניף של ביטוח לאומי ולברר.
לצפיה ב-'לגבי מס ההכנסה'
לגבי מס ההכנסה
19/06/2018 | 21:19
4
פה מס ההכנסה הוא נמוך יותר (לא בהפרש ניכר אבל בכל זאת) אם אתה חוזר לישראל בתוך פחות מ5 שנים רוב הסיכויים שתצטרך לשלם השלמת מס הכנסה בישראל.
בגלל שאתה עובר בחסות חברה אני די בטוח שתצטרך לשלם את הפרש מס ההכנסה שתחזור.

זה קורה להרבה ישראלים שעושים רילוקיישן לכמה שנים בארה"ב בתעשיית ההייטק.
חוטפים חזק כאשר חוזרים לישראל.

אם אתה עובר כדי לחסוך כסף אז מהנסיון שלי בהייטק בישראל ולונדון אתה תחסוך יותר בישראל. (אלא אם כן אתה איכשהו מקבל דיור מסובסד)

רילוקיישן ללונדון לתקופה משתלם לאלו שרוצים לחוות תרבות שונה.
מבחינת תעשיית ההייטק פה אני פחות אוהב מאשר בישראל.
הרוב מתרכז ב2 תחומים עיקריים - ייעוץ ופיננסי (או האהוב עלי - ייעוץ לסקטורים פיננסים)
יועץ יכול להיות מהנדס תוכנה, ארכיטקט, מנהל פרוייקטים ועוד.
זה פשוט לעבוד על פרויקטים בטווחים של מספר חודשים (לרוב מהמשרדים של הלקוח) בתחום התוכנה.

המנטליות פה היא שונה, אג'יל נחשב פה חדשני (בארץ כבר שנים על גבי שנים מפתחים במטדולוגיה הזאת) ומגוון התחומים מאד מצומצם (אין פה את אותה תרבות סטארטפים עשירה של רמת החייל).

זה מהנסיון האישי שלי.

בהצלחה.

לצפיה ב-' כנראה שלפגוש מישהו לקפה מדי פעם ממש לא מלמד אותך '
כנראה שלפגוש מישהו לקפה מדי פעם ממש לא מלמד אותך
08/05/2018 | 18:44
3
234

מי הבן אדם באמת, גם אם הוא נראה לך סבבה.

לפני שנים הכרתי בתל אביב אישה שמבוגרת מני בדי הרבה שנים, ומאז כל פעם שאני מבקרת שם יוצא לנו להיפגש לצהריים, או קפה. עשתה עליי רושם של אישה עם ראש צעיר, כייפית, גזעית כזאת.

כשהיא אמרה שהיא רוצה לנסוע לבד לשבוע לאזור שלי, לא היססתי בכלל, והצעתי לה חדר אצלי בבית כדי שתחסוך לעצמה את ההוצאה על מלון, שהיא הוצאה כבדה על פנסיונרית לא עשירה.
הצעתי לה את זה בשמחה ובאהבה, למרות שהדירה לא גדולה ואירוח ליותר מלילה אחד כרוך באי נוחות מסוימת לי ולבעלי.

אפילו לקחתי יום חופש, כדי לבלות איתה ולקחת אותה למקומות יפים מחוץ לעיר. חשבתי שבשאר הימים כשאני עובדת, היא תיקח תחבורה ציבורית העירה ותנצל את הזמן לטייל לבד.

אבל השבוע הזה התברר כסיוט.

הגברת, מסתבר, לא רצתה לצאת לבד מהבית ולא היתה מוכנה לנסוע לשום מקום בלעדיי.
היא פשוט ציפתה שנהיה צמודות 12 שעות ביום וכל הזמן נדבר, וחפרה לי שוב ושוב על ענייניה.
די, כמה אפשר???  אפילו עם בעלי אני לא מסוגלת לשבת ולדבר שבע שמונה שעות רצוף.
כבר לא היה לי כוח אפילו להמהם....   אני צריכה ספייס!

בנוסף, רק כשהיא כבר הגיעה לפה היא נזכרה לספר לי שהיא מקבלת סחרחורות בנסיעות באוטו ולכן צריכה חלון פתוח (מה שאומר שיהיה לי מאד קר בנהיגה). מה שאוטומטית אמר שאני אצטרך ללוות אותה ברכבות לכל מקום (ממש לא בא לי על הקאות אצלי באוטו). והיא ידעה שאני מתכוונת להסיע אותה באוטו! דיברנו על זה לפני שהיא הגיעה.

כל משימה הכי פשוטה בבית היה לה קשה מאד לבצע: אפילו לפתוח את הדלת עם המפתח שנתתי לה, או את החלון (תאמינו לי שאין שם שום טריק מסובך במיוחד).

היא פשוט נתקעה לי בבית וזה מה זה היה מעיק!
ועוד היו לה כל הזמן בקשות מיוחדות. תקני לי זה, ויש לך זה? בקיצור, אמא שלי וחמותי ביחד, לא כבדות עליי כמוה.

יום לפני שהיא סוף סוף חזרה לישראל היתה לי תקלה באוטו ולכן השארתי אותו במוסך.
הזמנתי לה מונית לשדה התעופה- על חשבוני- ומה היה לה להגיד? "את לא יכולה להספיק לתקן את האוטו לפני שאני יוצאת לשדה התעופה? לא, כי במוניות אני מרגישה הכי רע".

חשבתי שאני לא שומעת טוב.

ליויתי אותה החוצה למונית, וכשהיא נסעה, עליתי הביתה, התפשטתי ערומה, שמתי עליי את כל המחרוזות הצבעוניות שיש לי בבית (יש המון), שמתי סמבה והתחלתי לרקוד.

הלקח שלמדתי: אף פעם לא להזמין ליותר מיום יומיים מישהו שלא מכירים לעומק, ממש ממש טוב.

היה לכם פעם אורח מהגיהנום?

לצפיה ב-'וואו איזה סיפור מהסרטים'
וואו איזה סיפור מהסרטים
09/05/2018 | 06:48
127
אני מארחת רק בני משפחה אבל אין לי אתרים אטרקטיביים להציע אם נפגשים בעיר למשל עיר הבירה אנחנו לוקחים BNB
לצפיה ב-'Funny story'
Funny story
09/05/2018 | 21:51
1
138
Maybe not as funny for you until the Samba dance.
לצפיה ב-'חחח'
חחח
10/05/2018 | 09:31
53
לצפיה ב-'שגרירות פורטוגל'
שגרירות פורטוגל
09/05/2018 | 15:22
2
140
יש למישהו מושג אם אפשר איכשהו לקבוע תור בשגרירות פוורטוגל על מנת לבקש ת"ז ודרכון? אני יודע שהגישה היום היא לטוס לפורטוגל אבל כרגע אין לנו את הזמן הזה וכן היינו רוצים לסיים עם הנושא הזה.
תודה מראש..
לצפיה ב-'שמע אני די חדש פה אז אני לא בטוח איך זה עובד פה בפורומים'
שמע אני די חדש פה אז אני לא בטוח איך זה עובד פה בפורומים
14/05/2018 | 20:05
1
127
אבל יש פורום שקוראים לו ''דרכון פורטוגלי'' , http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2573/%D7%9...

לא כדאי שתנסה לשאול שם ?

בכל מקרה, בהצלחה!
לצפיה ב-'רשמתי. תודה '
רשמתי. תודה
16/05/2018 | 16:39
25
לצפיה ב-'שאלות לגבי מעבר לצרפת ללא אזרחות'
שאלות לגבי מעבר לצרפת ללא אזרחות
04/05/2018 | 11:11
4
175
שלום
התהייה שלי היא בגדול עדיין בתחום התאוריה, אני לא בטוחה שאגיע (בקרוב או בכלל) לשלב הזה במערכת היחסים שלי, אבל מכיוון שזו כן אופציה כבדה ורצינית זה משהו שעלי לשקול-
האם זה אפשרי לעבור לצרפת, בלי אזרחות צרפתית או אירופאית ובלי תחום עיסוק שיאפשר לי רילוקיישן רשמי ממקום העבודה, לצורכי מערכת יחסים שאינה נישואין? (גאה, אם זה משנה משהו בחוק הצרפתי)

מבחינת אזרחויות זרות, יש לי דרכון בריטי. אני לא יודעת אם הוא שונה מהישראלי עכשיו כשהם יצאו מהאיחוד האירופי אז אני לא בטוחה כמה הוא ישנה משהו.
אין לי שום הכשרה מקצועית/אקדמאית, כך שגם אם אני אוכל לעבוד בצורה חוקית זה יהיה בעבודות "רגילות", בהנחה/תקווה שאצליח למצוא משהו. אבל האם זה בכלל אפשרי?
במידה ויש לי יכולת שיחה סבירה בצרפתית (שכמובן שאעבוד על השיפור שלה באופן יומיומי) ומספיק כסף כדי לעמוד בכחצי שנה ויותר של אבטלה, ויש לי מקום מגורים מסודר אצל החצי השני שהיא כן אזרחית צרפתית עם עסק פרטי והכנסה שביחד עם הכסף שלי תספיק די בקלות לכלכל את שתינו, האם באופן תאורטי אני יכולה לקנות כרטיס טיסה לכיוון אחד ולנסות להשתקע ולמצוא שם עבודה חוקית?
אם לא (ואני מניחה שהתשובה היא "לא", כי שום דבר בחיים לא כ"כ קל....), מה התנאים/צעדים שעלי לעשות כדי שזה כן יתאפשר לי, או מה האופציות שלי למעבר קבוע/לתקופה ארוכה?

תודה מראש!

לצפיה ב-'מספר תשובות '
מספר תשובות
05/05/2018 | 08:44
3
144
ראשית אם יעמיקו יחסיכן הייתי הולכת על נישואים, אין לי מושג אם נישואים חד מיניים חקיים בצרפת אבל אם כן זה ההליך הכי טוב להגירה כי הוא הכי רציני מבחינת המדינה לאמיתות הקשר (לא נתיחס למה שמכנים proforma marriage) וישר את נכנסת למערכת מבחינת אינטגרציה, נדמה לי שכל עוד שבריטניה לא יצאה מהאיחוד עוד אפשר להשתמש בחוקי האיחוד מבחינת השתקעות אבל אולי עדיף שזוגתך תברר בבביורוקרטיה של איזור מגוריה, באשר להשתלבות מהירה הדבר היחידי שיכול לעזור לך הוא בראש ובראשונה שפה, את חייבת אבל ממש חייבת להשקיע את כל זמנך בלמידת השפה, יש הרבה צרפתים היום בארץ אפשר להתאמן איתם אפילו לפני שאת מגיעה, תבררי אם יש קורסים לצרפתית באיזור מגוריך או שאת יכולה למשל לעבוד עם עולה חדש או חדשה שתמורת לימודי עברית הם ילמדו צרפתית, דיאלוגים זו הדרך הכי טובה ללמוד שפה, תנסי לראות סרטי ילדים צרפתיים עם כתוביות בעברית או אנגלית ולאט לאט תעברי לבלי כתוביות, באשר לעבודה את רוב עבודות הניקיון עושות ועושים אזרחי הגוש המזרחי זו ממש דרך לא טובה להשתלבות כי אין להם איטנרקציה עם אף אחד מבחינת השפה, תנסי לדבר רק צרפתית עם זוגתך תשאלי אותה על כל דבר מה זה ותעשי לך מנהג כל יום ללמוד שתי מילים חדשות .יש עוד הרבה אבל בהצלחה.
לצפיה ב-'תודה על התשובות!'
תודה על התשובות!
05/05/2018 | 12:23
2
83
כמובן שנישואין יהיו הפתרון היעיל ביותר, אבל אנחנו עוד רחוקות משם.

אם הדרכון הבריטי עדיין עוזר לי זה מעולה, אני אקווה שתהליך היציאה מהאיחוד יתעכב כמה שיותר. מבחינת הצרפתית, אני כבר לומדת פה, לאט אבל בטוח.
אז מבחינת עבודות, במידה והדרכון הבריטי עדיין יהיה בעל כוח השפעה אירופאי שם, אני יכולה לעבוד חוקית? אפילו במלצרות/מפעלים וכו' (כמובן שעם ידע הולם בצרפתית)?
לצפיה ב-'אם את מתחתנת זה היינו אך כמו אזרח האיחוד'
אם את מתחתנת זה היינו אך כמו אזרח האיחוד
05/05/2018 | 15:23
1
107
אני לא רואה בחתונה משהו דרמטי  שאנשים לא יכולים לעמוד בזה, רק בספרים וסרטים זה יוצא גדול מהחיים, ביומיום זה פשוט לחיות ביחד עם חובות וזכויות, חברתך צריכה לקבל שאת עושה צעד מאד גדול שאת עוברת למקום חדש,  תרבות ושפה ומנהגים ההקרבה היא הרבה יותר גדולה מצידך, כמובן שלא היית עושה זאת אם לא היתה אהבה בינכן, אבל אם צריך להתחתן לא צריך לעשות ענין כזה גדול בדרך כלל מתחתנים בעיריה או מועצה מקומית זה כולה חמש דקות טקס וזה יקל על חייך לאחר מכן, באשר לעבודה, מלצרות נדמה לי דורשת תעודה בצרפת ובכלל זו ממש עבודה שדורשת ידיעת שפה, גם במקומות של עובדי כפיים דורשים תעודות בכל מקום רק לניקיון לא חושבת שדורשים תעודה, אני יודעת שרוב הרומניות והפולניות במדינה שאני חיה בה עושות את ההסכם עבודה כבר במדינה שלהם לפני שהן מגיעות בדרך כלל יש קבלן שמטפל בכל זה, המשכורות ממש פח והרבה פעמים לקוחות מבטלים חוזה עם הקבלן כי זה יקר להם, לא כדאי לבנות על זה, שוב אני אומרת תשקיעי בלמודי שפה בצורה ממש רצינית כשנה שנתיים עד שתוכלי למצוא עבודה טובה, אין לי מושג אם לימודי שפה למהגרים היא חינם בצרפת אבל כדאי לברר.
לצפיה ב-'תודה רבה, עזרת לי מאד '
תודה רבה, עזרת לי מאד
05/05/2018 | 16:12
29
לצפיה ב-'רשימת הדברים החשובים שיש לכלול בהצעה מול מעסיק לרילוקיישן'
רשימת הדברים החשובים שיש לכלול בהצעה מול מעסיק לרילוקיישן
03/05/2018 | 13:30
95
היי,
אשמח אם מישהו ירשום לי איפה מתחילים?
מהם הדברים החשובים שיש לבדוק מול המעסיק ושיהיו רשומים בחוזה?
האם לגבי ניתוק תושבות, אמנת מס וכל הנושאים הבירוקרטיים שיש לברר מול יועץ מס? עו"ד?

תודה מראש לעונים.
לצפיה ב-'בניגוד לשאר מדינות אירופה'
בניגוד לשאר מדינות אירופה
28/04/2018 | 14:58
3
252
אין אצלנו בעיות שיצרו המוסלמים,אין אצלנו אנטישמיות אבל אנחנו רוצים שיהודים יבואו עם הכסף שלהם...
לצפיה ב-'כבוד הרב שטיינהרט לא מעודכן'
כבוד הרב שטיינהרט לא מעודכן
28/04/2018 | 15:52
2
123
כל מי שמבקש אזרחות פורטוגזית לאו דוקא מתעתד לחיות בפורטוגל אותו דבר תקף לאזרחות רומנית.
דרך אגב Allgemine זה רגיל או נפוץ בגרמנית ? בדנית זה Almindelige רגיל או מקובל.
לצפיה ב-'ראיתי את הקישור אבל בגלל שהוא אינו חף מאינטרס'
ראיתי את הקישור אבל בגלל שהוא אינו חף מאינטרס
28/04/2018 | 17:25
1
85
של העוכרת דין שפירסמה לא העליתי אותו.
אני מכיר אישית כמה שכבר כמה שנים ממנים לקולגות שלה את הפנסיה עוד לפני שכיבו את התאורה בקצה המנהרה ונטעו עצים מכשילים בדרך לאזרחות הנכספת.
Allgemine בגרמנית זה כללי.

לצפיה ב-'מאד יכול להיות שאתה צודק'
מאד יכול להיות שאתה צודק
29/04/2018 | 08:57
76
לי נראה שעוכרי דינאק של הגירה הם הכי חמדנים ומנצלים את רצונם הנואש של הלקוחות לקבל אזרחות שמגיעה להם בדין (לכאורה).
לצפיה ב-'מחפש המלצה/עלויות להמצאת תעודת לידה רומנית + דרכון רומני'
מחפש המלצה/עלויות להמצאת תעודת לידה רומנית + דרכון רומני
24/04/2018 | 16:19
6
94
שלום רב לאלה המנוסים פה,
אבי הוא רומני שעלה לארץ ב 63, ויתר על אזרחותו. שמו שונה כיום מהשם שנולד עימו.
עשיתי בדיקות והבנתי שכדי להתחיל תהליך של קבלת דרכון רומני אני צריך תעודת הלידה של אבי,
אז שני משרדי עורכי דין הציעו לי רק על איתור התעודה 4400-5000 ש"ח, מחיר שלדעתי גבוה מאוד.
האם מישהוא פה מכיר מאתר תעודת לידה במחיר שפוי יותר ?
אני מבין השדרכיםפ האחרות, הם דרך השגרירות בארץ (זמן ארוך והבנתי שיהיו בעיות כי השם שלו שונה - מה עושים ? )
לנסוע - גם שם יכול להיות בעיות כי השם שלו שונה.
האם מישהוא פה מכיר אדם שיכול לתת שירותים כאלה ברומניה עצמה ? שיגיע על העיר dorhoi, ישלם כמה גובות ויקבל את זה ?

בנוסף, התליך השני הוצע לי כ 7000-10000 שח עבור אזרחות ודרכון.

אני לא מחפש להוזיל עלויות במובן של אין כסף, כי אני יודע שהזול זה היקר, והזמן גם חשוב.
אבל אני מרגיש שאני נעקץ פה על ידי העורכי דין בארץ.
מישהוא?

לצפיה ב-'תשאל כל רומני'
תשאל כל רומני
24/04/2018 | 21:01
5
128
ויספר לך שבלי שוחד הניירות שלך לא יזוזו שם מילימטר,בשרשרת העוקץ הרומנית כל חוליה גוזרת קופון.
לצפיה ב-'בסדר, אבל מה התשובה עוזרת'
בסדר, אבל מה התשובה עוזרת
24/04/2018 | 23:33
1
96
זה אני כבר יודע
האם יש מישהוא שאתה מכיר שם שנותן שירותים כאלה?
לצפיה ב-'צר לי'
צר לי
24/04/2018 | 23:40
90
אבל לשמחתי אני לא מכיר אנשים כאלו.
לצפיה ב-'זה לא בדיוק עוקץ'
זה לא בדיוק עוקץ
25/04/2018 | 17:44
2
93
כמו שאמרת, בדרך כולם גוזרים קופון ובלעדיו כלום לא זז. אבל בעוקץ אתה משלם ולא מקבל בסוף את מה ששילמת עבורו או שמקבל התשלום נעלם עם הכסף. גם כל ענייני השוחד די שקופים לרוב דורשי האזרחות - משלמים ל"עורך דין" שעושה את הכל. בסופו של דבר, אם יש זכאות מצליחים לסיים את ההליך. מצד שני, אני חייב לציין שאני מכיר מישהו שב 2007 עשה את כל ההליך לבד, ואפילו יחסית בקלות. אבל זה היה לפני 11 שנה והיו ברשותו תעודות הלידה ורוב המסמכים.
לצפיה ב-'אתה יכול לכבס את הליך השוחד'
אתה יכול לכבס את הליך השוחד
25/04/2018 | 18:33
1
78
ולקרוא לו איך שבא לך.
ברגע שאדם הוא בן ערובה וחסר אונים מול מערכת מושחתת שגלגליה מונעים רק על ידי
שימון הגורמים המחליטים זה הרבה יותר גרוע מעוקץ כי משחקים כאן בגורלו ועתידו של אדם.
לצפיה ב-'אין בעיה, לא אמרתי כלום כנגד מה שאתה אומר'
אין בעיה, לא אמרתי כלום כנגד מה שאתה אומר
25/04/2018 | 19:27
77
רק חידדתי את ההגדרה של עוקץ
לצפיה ב-'ליברפול, אנגליה'
ליברפול, אנגליה
21/04/2018 | 23:00
1
147
אנחנו (משפחה של 4 נפשות) עוברים לכמעט שלושה חודשים לליברפול, אנגליה (קשרי עבודה עם האונ'.). אשמח אם תוכלו להמליץ על מתווך דירות, ישראלים אחרים שגרים באזור, וכמובן נשמח לקבל כל הצעה וטיפ שיש לכם לחלוק אתנו. 
תודה!
לצפיה ב-'Lev properties'
Lev properties
23/04/2018 | 14:13
88
הם אמנם מלונדון אבל לאחרונה התחילו לעבוד בליברפול ובכלל אנשים נחמדים. תוכללעשות גוגל לאתר שלהם או להכנס לקבוצת פייסבוק: אני רק שאלה נדלן שהם מנהלים. בהצלחה
לצפיה ב-'מעבר לברצלונה'
מעבר לברצלונה
22/04/2018 | 11:25
101
שלום, אני מעוניינת לעבור עם בתי בת ה 7 לברצלונה לאחר סוף שנת הלימודים הנוכחית. אודה להורים שגרים באיזור על כל מידע בעיקר לגבי בתי ספר פרטיים טובים וכל מה שקשור בגידול ילדים בכלל. תודה!!
לצפיה ב-'חידוש דרכון רומני - עזרה'
חידוש דרכון רומני - עזרה
16/04/2018 | 00:17
168
האם מישהו יודע את הפריצדורה החדשה לצורך חידוש הדרכון ובמה זה כרוך?

ניסיתי להיכנס לאתר הבית שלהם אבל אין אפשרות להבין מאחר וזה בשפה הרומנית
https://www.econsulat.ro/
יש מישהו שעשה ויכול להדריך, צעד אחרי צעד?
פעם קודמת הלכתי לקונסוליה ועשיתי בלי בעיה

המון תודות לעוזרים
לצפיה ב-'קרן פנסיה / מחשבון שכר בגרמניה'
קרן פנסיה / מחשבון שכר בגרמניה
08/04/2018 | 22:03
52
256
היי, אני שוקל רילוקיישן לגרמניה על ויזת עבודה, ללא אזרחות אירופאית.

"שיחקתי" קצת עם מחשבוני שכר באינטרנט ודי הופתעתי שתשלומי החובה לביטוחי הפנסיה והבריאות נורא גבוהים.

האם יש אפשרות להיפטר מחלק מהניכויים אם אני עושה ביטוח פנסיה ובריאות...
המשך>>
היי, אני שוקל רילוקיישן לגרמניה על ויזת עבודה, ללא אזרחות אירופאית.

"שיחקתי" קצת עם מחשבוני שכר באינטרנט ודי הופתעתי שתשלומי החובה לביטוחי הפנסיה והבריאות נורא גבוהים.

האם יש אפשרות להיפטר מחלק מהניכויים אם אני עושה ביטוח פנסיה ובריאות פרטי (אם קיים בכלל דבר כזה)?
לצפיה ב-'ברקזיט וזכויות אזרחי EU'
ברקזיט וזכויות אזרחי EU
31/03/2018 | 10:13
34
207
שלום,

אני בעל דרכון אירופאי (לא UK) ומתגורר בישראל. לאשתי גם דרכון אירופאי. אני עוקב במשך זמן בתקשורת אחר ה- Brexit. בהתחלה דובר שאחרי מועד הברקזיט ב- 2019 אזרחי האיחוד כבר לא יוכלו להשתקע ב UK ולקבל זכויות קבע שם. לאחרונה קראתי בתקשורת ש UK וה EU החליטו להאריך את הזכות להגיע ולהשתקע ב UK לאזרחי EU עד סוף 2020.
ניסיתי למצוא התייחסות רשמית לא בעיתונות, ללא הצלחה. מישהו שמתמצא ויכול לספק קישור רלוונטי? בעיקר מעניין אותי להבין האם אכן הזכויות להגיע ולהשתקע באופן קבע (תושבות, אזרחות בהמשך) לא נפגעות עבור מי שמגיע בין מרץ 2019 לסוף 2020.
וגם - זה אמור לשנות משהו במידה שלילדה שלנו אין כיום דרכון אירופי? יכול להוות איזו בעיה, או שהזכויות מוקנות אוטומטית לילדים?
תודה לעונים.
לצפיה ב-'עד שלא יחתמו אין שום דרך לענות על השאלה הזו'
עד שלא יחתמו אין שום דרך לענות על השאלה הזו
31/03/2018 | 20:39
33
74
לצפיה ב-'יש לך מושג מתי זה אמור לקרות? '
יש לך מושג מתי זה אמור לקרות?
31/03/2018 | 22:07
32
49
לצפיה ב-'2019 לכל המאוחר אם לא יסכימו על הארכה'
2019 לכל המאוחר אם לא יסכימו על הארכה
01/04/2018 | 03:35
31
50
לצפיה ב-'מאיפה הקרצת 2019'
מאיפה הקרצת 2019
01/04/2018 | 22:31
16
90
שאלתי מתי הם אמורים לחתום סופית על הדיל שכולל זכויות אזרחי EU בתקופת המעבר. יש כבר הסכמה עקרונית על זה, למה אתה חושב שיקח להם עוד 8 חודש לחתום?
לצפיה ב-'לא 8 חודשים, שנה שלמה (29 במרץ 2019)'
לא 8 חודשים, שנה שלמה (29 במרץ 2019)
01/04/2018 | 22:43
81
למה התאריך הזה? כי זה מתי שיחתמו על הסכם הפרישה הסופי כולל כל הסעיפים, לא רק זכויות אזרחי EU. אם עד התאריך הזה הם לא יצליחו להגיע להסכמה כוללת הם יצאו בלי שום הסכם... הסיכוי שהם יחתמו לפני התאריך הזה קלוש עד כדי לא קיים לפי קצב ההתקדמות הנוכחי.
לצפיה ב-'הגירה לבריטניה'
הגירה לבריטניה
03/04/2018 | 09:55
14
147
איזו סבה יש לך להגר לבריטניה עכשו שהיא יוצאת מהאיחוד, אין שום יתרונות במדינה לכשלעצמה , כל מי שאני מכירה מסביבי שבמקור מבריטניה עושה כעת הליך להשגת אזרחות מקומית, באמת אשמח לשמוע תובנות בנידון חוץ משפה שאפשר לרכוש בכל מקום אחר עם הרבה יוזמה והשקעה.
לצפיה ב-'גם ארה"ב, קנדה ואוסטרליה'
גם ארה"ב, קנדה ואוסטרליה
03/04/2018 | 14:35
1
110
לא היו ולא יהיו באיחוד. אז מה?  זה מונע מהן להיות מדינות אטרקטיביות להגירה לכשעצמן? 
לצפיה ב-'מה הקשר'
מה הקשר
03/04/2018 | 19:13
96
השאלה נשאלת לגבי הגירה לבריטניה של מישהו עם אזרחות אירופאית אחרת, וגם הפורום למיטב ידיעתי מתעסק בהגירה לאירופה
לצפיה ב-'שאלה מוזרה יצאה לך'
שאלה מוזרה יצאה לך
03/04/2018 | 20:51
1
96
וקצת מטופשת. אנשים עוברים למדינה, לא ל"איחוד". בריטניה היא יעד הגירה, ואפילו אטרקטיבי בעיני רבים, בדיוק כמו מדינות אחרות שאינן באיחוד האירופאי. אני מכיר הרבה יותר אנשים שהיו מעוניינים לגור בבריטניה ובעיקר בלונדון, או בערים גדולות אחרות, מאשר בכל מקום אחר. מה הקשר לברקזיט? זה היעד שלו. הוא רוצה לנצל את האזרחות האירופאית לעבור לבריטניה, זאת אומרת שבריטניה היא היעד והוא מנצל את הכלים שברשותו, ולא להיפך – לעבור לבריטניה על מנת להיות באיחוד האירופאי. בריטניה היעד והאיחוד הוא הכלי, שכרגע עדיין קיים ואנשים רוצים לנצל אותו. הוא לא מעונין לעבור לבולגריה או קרואטיה או פולין או פינלנד, למרות שהן באיחוד האירופאי, כי איך לומר במילים עדינות - הן לא בדיוק יעד מועדף. אז מה אם הן באיחוד? אני חי שנים במדינה מסוימת ואני לא מרגיש שאני חי "באיחוד" אלא באותה מדינה. זה היעד שלי. ודרך אגב, מה ההבדל עכשיו או לפני לפני שבריטניה הצביעה לצאת מהאיחוד? אם הוא היה עובר אז, למשל, מה ההבדל בדיוק? זה לא אותו יעד, אותה שפה, אותו הדבר בדיוק? והרי יש לו דרכון אירופאי, כך שמבחינתו אין שום שינוי מבחינת מעבר למדינה אחרת אם יתחשק לו יום אחד. אבל עכשיו היעד שלו זה בריטניה, כמו אחי שלונדון וניו יורק הם הערים היחידות שהוא מוכן לחיות בהן והוא ניצל את הדרכון האירופאי על מנת לעבור ללונדון. ולגבי השפה – נו, באמת. ולגבי הבריטים שאת מכירה שמוציאים אזרחות נוספת – למה לא? את האזרחות הבריטית כבר יש להם, הם לא מוותרים עליה. ורוב מי שגר בבריטניה גם לא מתכוון לעבור למקום אחר, הם רק רוצים להשאר עם אותן זכויות שיש להם עכשיו. זה כל הסיפור.
לצפיה ב-'התשובה שלך לא עונה על אף שאלה שנשאלה '
התשובה שלך לא עונה על אף שאלה שנשאלה
03/04/2018 | 21:58
75
אני בספק אם אתה חי בכלל באירופה ומבין את התנהלות הדברים פה, בקיצור ולענין, בשביל להגר לבריטניה או לכל מדינה אחרת בצפון מערב אירופה צריך מקצוע נחשק רצוי במדעים , הרבה כסף ויכולת להשתלב מהר זה לא כמו פעם שהיה אפשר למצוא עבודה מהר, היום יש מליוני צעירים מובטלים ברחבי האיחוד בוגרי אוניברסיטאות ברמה קצת יותר גבוהה מהבינ-טחונים , ידיעת מספר שפות (לא רק אנגלית , המחשבה הפרובינציאלית שעם אנגלית אפשר להסתדר בכל מקום) גם תעזור , גרמנית, ספרדית או צרפתית בנוסף לאנגלית "שפת אם"שיש לכל הישראלים, יש הרבה רומנים ופולנים בבריטניה זה נכון, הם ניצלו את הכלי של תנועה חופשית באיחוד, אבל אני אגיד לך מה ההבדל בין מהנדס ספרדי, צרפתי או גרמני שעובד בפירמה כלשהי בבריטניה , הרומני או הפולני מנקה במקרה הטוב את המשרד שבו עובדים יתר אזרחי האיחוד.
לצפיה ב-'האיחוד זה לא סיבה להגר לאנגליה'
האיחוד זה לא סיבה להגר לאנגליה
06/04/2018 | 00:33
9
118
מתייחס לציטוט הבא:

"איזו סבה יש לך להגר לבריטניה עכשו שהיא יוצאת מהאיחוד, אין שום יתרונות במדינה לכשלעצמה "

כי אם כן אז רומניה מאד אטרקטיבית.

הסיבות שאני עברתי לאנגליה:
- תרבות
- חינוך
- אופציות דיור מורחבות
- כלכלה מאד חזקה (בהשוואה לשאר מדינות האיחוד אנגליה היתה ותשאר בן הכלכלות החזקות בעולם)
- תחבורה ציבורית מדהימה
- חוקי אזרח מעולים

קצת מצחיק להגיד שהיתרון היחיד של אנגליה (לפי ראייתך) זה שהיא באיחוד.
לצפיה ב-'הערה לגבי 'תחבורה ציבורית מדהימה''
הערה לגבי 'תחבורה ציבורית מדהימה'
06/04/2018 | 11:30
8
107
התחבורה הציבורית סבירה, אבל מדהימה לא הייתי קורא לה... במקומות אחרים בארופה ראיתי כבר רשתות תחבורה ציבורית הרבה יותר מוצלחות. אולי אם אתה גר בלונדון אפשר לקבל אשליה של תחבורה ציבורית מעולה.
בכל אופן, אתמול חיכיתי לרכבת פה באנגליה (והגעתי לתחנה איזה שעה וחצי לפני הזמן כי כבר השתעממתי מהעיר שהייתי בה). רגע אחרי שהגעתי הקרוז אומר שמישהו נדרס למוות על מסילה ולכן מבטלים כך וכך רכבות וכך וכך רכבות אחרות יאחרו. חצי שעה אחרכך מודיע הקרוז שנדרס עוד בן אדם ועוד רכבות מבוטלות ומאחרות (הרכבות מהדריסה הקודמת אפילו עוד לא הגיעו).
זו הפעם השניה שאני לוקח רכבת באנגליה, פעם שעברה ירד טיפה שלג וחצי מהרכבות בוטלו.
לצפיה ב-'אני גר בלונדון ובשבילי היא לא פחות ממדהימה'
אני גר בלונדון ובשבילי היא לא פחות ממדהימה
06/04/2018 | 15:17
2
113
אתה יכול להגיע לכל חור בתוך לונדון באמצעות תחבורה ציבורית .
אוטובוסים שעובדים כל הלילה.
אופציות תחבורה מגוונות (לפעמים אני לוקח DLR לעבודה ולפעמים רכבת) ועוד.

בהשוואה לישראל, לאחר שעבדתי שנים באזור תל אביב, התחבורה הציבורית פה מדהימה.

בישראל לא יכלתי להגיע לעבודה ללא רכב\אופנוע , אלא אם התחשק לי לעשות מסעות הליכה ושילובים של רכבת עם אוטובוסים .. כל המסע היה לוקח כשעתיים להגיע מאזור חולון לרמת החייל בבוקר.
זה פשוט מגוחך..

בלונדון מאד קל להסתדר גם בלי אוטו בכלל.
זה לא תמיד אופטימלי (כאשר אתה לא מגיע למרכז) אבל זה אפשרי ונוח.
לצפיה ב-'אכן, בתוך לונדון יש אחלה תחבורה ציבורית'
אכן, בתוך לונדון יש אחלה תחבורה ציבורית
07/04/2018 | 01:32
1
69
גם באמצע ניו-יורק יש אחלה תחבורה ציבורית, זה לא אומר שהתחבורה הציבורית בארה"ב טובה. לונדון היא עיר של כ-10 מיליון תושבים, יותר ממדינת ישראל כולה!

תנסה לצאת קצת מלונדון. אני לא אומר שהתחבורה הציבורית נוראית בשאר אנגליה, אבל רחוקה מלהיות מדהימה.
לצפיה ב-'ביחס למרבית ערי העולם המרכזיות, התח"צ בלונדון בין הטובות'
ביחס למרבית ערי העולם המרכזיות, התח"צ בלונדון בין הטובות
07/04/2018 | 01:50
67
בעולם.
אני לא משווה את כל אנגליה כי זה לא רלוונטי.
מלבד זה, אם תשווה ערים באנגליה לערים בישראל אני בטוח שהתח"צ יותר טובה באנגליה(מלבד אולי חיפה וירושלים שהיה שינוי מהותי בשנים האחרונות.. אבל עדין הערים פקוקות בצורה מטורפת)

לצפיה ב-'אתה מדען??'
אתה מדען??
06/04/2018 | 20:58
4
89
עם שגיאות כתיב כאלו אני מתקשה להאמין.
לצפיה ב-'למה, בגלל מילה אחת? איזו קטנוניות...'
למה, בגלל מילה אחת? איזו קטנוניות...
07/04/2018 | 01:28
3
98
אם היית מצליח להתעלות מעבר לשגיאת כתיב קטנה אולי גם אתה היית מדען. כן, אני דיסלקטי במידה מסויימת. כן, יש לי שגיאות כתיב לפעמים. כן, עבדתי קשה מאוד כדי לצמצם את כמות שגיאות הכתיב שלי כמה שיותר.
והקשר בין מדען לבין שגיאות כתיב? לדעתי דווקא יש קשר הפוך, אני די בטוח שלמדענים יש בממוצע יותר שגיאות כתיב ולא פחות.
לצפיה ב-'ממה שאתה משדר'
ממה שאתה משדר
07/04/2018 | 09:01
2
71
חוסר הבנה למצב שנדרסו אנשים ורכבת מאחרת,נראה שחסרים לך הכלים למדע כלשהוא.

לצפיה ב-'כשנדרסים שניים באותו אזור תוך חצי שעה כנראה שמשהו לא בסדר'
כשנדרסים שניים באותו אזור תוך חצי שעה כנראה שמשהו לא בסדר
07/04/2018 | 11:26
1
68
היית צריך לשמוע את הכרוז, הוא דיבר כאילו זה דבר שבשגרה!
גם בישראל היו בעיות של פגיעות רכבת בעבר, והרכבת והמדינה עבדו קשה בשביל לצמצם את זה מאוד. כמעט אין יותר צמתים עם מסילות רכבת בישראל. אז כן, פגיעות רכבת זה לא גזרת גורל, זה קשור לאיכות התשתיות וליכולת של אנשים לחשוב קצת מעבר ולשנות כשצריך.
לצפיה ב-'זה לא כרוז במגרש כדורגל'
זה לא כרוז במגרש כדורגל
07/04/2018 | 12:55
55
תפקידו למסור מידע ולא לשלהב את הקהל.
אם היתה תחבורה ציבורית ראויה לשמה בארץ אנשים לא היו מבלים שעות מידי יום בפקקים ותקועים בחניונים.
לצפיה ב-'אם אתה כל כך רוצה להשתקע בבריטניה'
אם אתה כל כך רוצה להשתקע בבריטניה
02/04/2018 | 13:57
13
189
אז תגיעו עד מרץ 2019...אחרת אולי תאחר המועד. כל השאר ספקולציה. בינתיים תעשו לילד דרכון אירופי
לצפיה ב-'זו בדיוק הנקודה'
זו בדיוק הנקודה
03/04/2018 | 22:05
12
123
במידת האפשר, אנחנו מעדיפים להימנע מהלחץ של להתייצב בבריטניה עד מרץ 19, בעיקר לאור העובדה שהיא לא היעד המועדף כרגע עבורנו. UK אלטרנטיבה ב' כרגע.
זה יקל עלינו אם הדדליין ידחה ל- 2020, וזה מה שאני מנסה לברר כרגע.

לא ברור מתי הדיל אמור להיחתם. נראה לי מאוד הזוי שיחתמו על זה ממש לקראת מרץ...
לצפיה ב-'יש מצב והנה הלינק'
יש מצב והנה הלינק
03/04/2018 | 23:25
94

The transitional period will last from Brexit day on 29 March 2019 to 31 December 2020
EU citizens arriving in the UK between these two dates will enjoy the same rights and guarantees as those who arrive before Brexit. The same will apply to UK expats on the continent

מצד שני. הכול עו על הקרח
לצפיה ב-'נראה לך הזוי כי אתה חי בישראל'
נראה לך הזוי כי אתה חי בישראל
04/04/2018 | 02:14
10
112
אם אתה מתכנן לעבור לאנגליה כדאי שתקח בחשבון שהכל הולך פה הרבה הרבה יותר לאט מאשר בארץ וכמות הבירוקרטיה והטופסיידה בערך פי 10. אין פה ספונטניות, אין פה זריזות, אין פה ניסיון לתקתק דברים.
לצפיה ב-'מצחיק אותי מה שכתבת, כאילו שבישראל יש זריזות בבירוקרטיה'
מצחיק אותי מה שכתבת, כאילו שבישראל יש זריזות בבירוקרטיה
06/04/2018 | 00:38
9
84
חמי היה תקוע יותר משנה על מנת להחתים טופס בעירייה כדי למכור דירה.
אני כבר 4 חודשים בתהליך וטלפונים מול ביטוח לאומי כדי להסדיר משהו ממש פשוט.

פה באנגליה לפחות הכל מתועד והתהליכים יחסית ברורים.
בארץ הייתי בן היתר עצמאי ואני מבטיח לך שזה ממש לא פשוט, שום תהליך לא מוסבר והבירוקרטיה בשיאה.
שום רשות לא מקושרת לשניה (מעמ ביטוח לאומי מס הכנסה) ורואי חשבון עושים המון כסף רק בגלל חוסר השקיפות של הרשויות בישראל.

לצפיה ב-'עוד לא ראיתי רואה חשבון'
עוד לא ראיתי רואה חשבון
06/04/2018 | 08:12
83
שלא ממציא לעצמו עבודה,אין קשר לרשויות.
לצפיה ב-'הבירוקרטיה באנגליה כל כך הרבה יותר גדולה, ללא השוואה'
הבירוקרטיה באנגליה כל כך הרבה יותר גדולה, ללא השוואה
06/04/2018 | 10:57
5
81
אני יודע איך בישראל, חייתי בה רוב חיי ואני מתכנן גם לחזור. באנגליה כמות הבירוקרטיה היא מעבר למה שיכולתי לדמיין לפני שהגעתי. והאיטיות וחוסר היעילות שלהם משגעים אותי. למעשה, יש לי הבנה הרבה יותר טובה של הווגונים במדריך לטרמפיסט בגלקסיה מאז שהגעתי.

בארץ לפני שעזבתי הייתי צריך לעבור בביטוח לאומי, קופת חולים ועוד כמה והאמת שהם היו ממש יעילים ונחמדים.
לצפיה ב-'בארץ שבה הופכים שולחנות על פקידים'
בארץ שבה הופכים שולחנות על פקידים
06/04/2018 | 20:54
4
86
הכל רקוב מהמסד עד הטפחות,שרירות לב הפקיד מטה את הכף לשבט או לחסד וניתן לשחד על מנת לזרז או לסדר עניינים -זאת רפובליקת בננות רקובות.

לא ניתן להשוואה למדינה אירופית מסודרת עם היררכיה פקידותית שפועלת לפי חוקים ותקנות.
לצפיה ב-'בפעם הבאה שתנסה לשחד פקיד בארץ תצלם,אני רוצה לראות את התגובה'
בפעם הבאה שתנסה לשחד פקיד בארץ תצלם,אני רוצה לראות את התגובה
07/04/2018 | 01:45
3
70
קל מאוד לדבר, רק חבל שהרבה פעמים המציאות הפוכה לגמרי. שרירות לב? בארץ תתקל בהרבה אנשים שיסתכלו מעבר לנהלים וינסו לעזור לך, דווקא באנגליה לרוב לא יסטו מילימטר אפילו אם תסביר להם שנקלעת למצב בלתי פתיר. אני פה רק חצי שנה וכבר יש לי כל כך הרבה דוגמאות לטמטום בירוקרטי שבטוח לא עוזר לאף אחד.

וכן, זה ידוע שישראלים אוהבים להתלונן ואני מכיר את התופעה, אבל עדיין מעציב אותי כשאנשים סתם מלכלכים על ישראל.
לצפיה ב-'אנסה להסביר לך שוב'
אנסה להסביר לך שוב
07/04/2018 | 09:11
2
84
פקידים בשירות מדינה מתוקנת פועלים לפי תקנות ונהלים.מי שמנסה לעזור לך בניגוד לתקנות הופך את המערכת לכזאת שניתן לשחד בה על מנת לשנות החלטות או לזרז אותם,מפלה את מי שלא מסוגל לשחד ועובר על החוק.
קשה להרבה ישראלים להסתגל למערכת מסודרת,הם לא חייבים להגר,מי שלא מסתגל רשאי להישאר במזרח התיכון ולהמשיך באלימות המילולית ופיזית כלפי הסביבה על מנת לבוא על סיפוקו המיידי.
לצפיה ב-'אם אתה רוצה להיות מכונה תהיה מכונה... רק אל תתלונן אחרכך'
אם אתה רוצה להיות מכונה תהיה מכונה... רק אל תתלונן אחרכך
07/04/2018 | 11:42
1
60
קודם לפאר את היכולת של הבריטים להיות מכונות ולא לחשוב קצת מעבר ואחרכך להתלונן על שרירות לב ועל זה שלא מתחשבים בך, העיקר להתלונן.
אני אישית מעדיף לחיות עם בני אדם, אנשים נחמדים שגם יעזרו לך בעת הצורך ואולי יעשו קצת מעבר למה שהכתיב להם התפקיד. אם אתה רוצה לחיות עם מכונות, בבקשה, רק אל תתלונן על זה אחרכך.

נ.ב. זה בהחלט אפשרי להיות גם בן אדם וגם ישר
לצפיה ב-'ברור,תגור היכן שמתאים לך'
ברור,תגור היכן שמתאים לך
07/04/2018 | 12:48
65
ונראה שעדיין לא הפנמת את ההתנהלות הפקידותית כאן.
לצפיה ב-'נסחפת קצת'
נסחפת קצת
06/04/2018 | 15:58
1
118
את רוב השרותים בישראל אפשר לקבל היום באינטרנט החל ממשרד הפנים וכלה בביטוח לאומי, אפילו בדואר אפשר להזמין תור באינטרנט , את כל ההליכים שהייתי צריכה מול ביטוח לאומי עשיתי באינטרנט יש להם אתר מצוין , לגבי יתר התובנות שלך לגבי אנגליה מתגובה אחרת זה נכון שרוב הדברים מתוקתקים ברחבי האיחוד לא רע יש להם כמה מאות שנים יתרון על מדינת ישראל בת 70 שנה שמתחבטת בבעיות קיומיות כל יומיים בערך עם פוליטיקאים פח אבל כמובן שלא הכל שחור או לבן, זו ראיה מאד אירפוצנטרית לחשוב שהשמש עולה ויורדת רק בה. היא לא.
לצפיה ב-'היית עצמאית בארץ?'
היית עצמאית בארץ?
06/04/2018 | 22:14
89
אגב ביטוח לאומי..בדיוק התפרסם לפני מספר חודשים שהם שרפו 600 מליון שקל על מערכות מחשוב ...
חלם כבר אמרנו?

לצפיה ב-'שלוש אזרחויות- ישראלית, גרמנית ואמריקאית '
שלוש אזרחויות- ישראלית, גרמנית ואמריקאית
27/03/2018 | 09:29
1
172
שלום,אנחנו משפחה המתגוררת בארה"ב. יש לי אזרחות כפולה ישראלית וגרמנית. האם קבלת אזרחות אמריקאית מלידה עבור ילדיי שיוולדו בארה"ב תגרום לבעייה בקבלת אזרחות גרמנית?  ישנה תשובה בפורום מ2009 שענתה כי לא צריכה להיות בעייה מכיוון שהאזרחות האמריקאית והישראלית יינתנו אוטומטית. האם נעשה שינוי מאז? האם ישנו תהליך שצריך לעשות על מנת להסדיר את האזרחות הגרמנית?
לצפיה ב-'אין שינוי'
אין שינוי
27/03/2018 | 23:35
133
בהנחה שנולדת לפני שנת 2000, אז ילדייך נולדו אזרחי גרמניה, גם אם יקבלו אזרחות אמריקאית וישראלית מעצם לידתם.

לכשיצטרכו להשתמש באזרחות (למשל על מנת להוציא דרכון), צריך יהיה להוציא תעודת אזרחות. פרטים כאן

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

DRSI Law Office
הגירה, ויזה ואזרחות בחו"ל
פורום אזרחות בבריטניה וארה
מעוניינים באזרחות

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה