לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1127511,275 עוקבים אודות עסקים

פורום עוברים לאירופה

פורום עוברים לאירופה הינו פורום ענייני, ככזה מטפל בענייני הגירה הכוללים, אזרחות אירופאית כלשהי או הדרך להשגחתה, מקומות מגורים ברחבי היבשת , חיפוש מקומות עבודה, תקציב לשהייה למהגר המתחיל , דרכי תחבורה ועוד דברים הקשורים בצורה שימושית בלבד ליבשת המעטירה.

כל נושא אחר אשר אינו כזה רצוי לא לדון פה אלא בפורום המקביל ישראלים באירופה או פורומים דומים.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום עוברים לאירופה

פורום עוברים לאירופה הינו פורום ענייני, ככזה מטפל בענייני הגירה הכוללים, אזרחות אירופאית כלשהי או הדרך להשגחתה, מקומות מגורים ברחבי היבשת , חיפוש מקומות עבודה, תקציב לשהייה למהגר המתחיל , דרכי תחבורה ועוד דברים הקשורים בצורה שימושית בלבד ליבשת המעטירה.

כל נושא אחר אשר אינו כזה רצוי לא לדון פה אלא בפורום המקביל ישראלים באירופה או פורומים דומים.

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

מהות פורום עוברים לאירופה

כל נושא אחר אשר אינו כזה לא ידון פה אלא בפורום המקביל ישראלים באירופה או פורומים דומים.

המשך >>

לצפיה ב-'שנה טובה'
שנה טובה
09/09/2018 | 12:24
55
לצפיה ב-'בחירות בSverige'
בחירות בSverige
07/09/2018 | 08:53
3
112
ביום ראשון ,תשיעי בספטמבר (אגב הרבה טועים כשכותבים ה- לפני מספר היום בתאריך) יהיו בחירות בשבדיה , יש הרבה ציפיות לשינוי אבל כמו שאני קצת מכירה אותם הם יסנדלו את המפלגה הנבחרת Sverigedemokraterna שבדים דמוקרטים שיכולה לצבור 30 אחוז רק בגלל שיתר המפלגות לא יסכימו לעבוד איתם, כמו שאומרים הים אותו הים. הסבה היא שבשבדיה האנשים שייכים למפלגה ולא ההפך כמו ביתר המדינות.
לצפיה ב-'*תשעה בספטמבר'
*תשעה בספטמבר
07/09/2018 | 20:44
61
אם אנחנו כבר בעברית תקנית.

מקווה שאת צודקת בעניין ו-SD יישארו כח משני.
לצפיה ב-'17% למפלגה הגזענית, ואגב צ"ל תשעה בספטמבר'
17% למפלגה הגזענית, ואגב צ"ל תשעה בספטמבר
10/09/2018 | 23:28
1
21
לצפיה ב-'נכון תשעה, כמו תשעה באב '
נכון תשעה, כמו תשעה באב
11/09/2018 | 07:12
40
באשר לשם התואר גזענית זה ממש לא נכון,מי שהוציא עליהם את הרפש הזה זה הסוסיאל דמוקרטים שהפסידו במערכה לא רק בשבדיה אלא בכל אירופה, זה כמו שביבי אמר בזמנו שהערבים נוהרים במשאיות זה כדי להפחיד את המצביעים, מאז אולוף פאלמה שהכיר ביסססססר ערפת עוד לפני אורי אבנרי זצל והזמין אותו להתגורר בשבדיה השבדים התאהבו בערבים. אי אפשר לתת לכל כך הרבה אנשים מתרבות כל כך שונה לבוא למדינה כל כך אחרת במהות ולחשוב שזה לא ישפיע על סדר היום. לדעתי הם גם פתחו את השערים לכל אומללי העולם בגלל שיתוף הפעולה עם גרמניה במלחמת העולם השניה . 
לצפיה ב-'מעבר לאנגליה - מסגרת חינוך'
מעבר לאנגליה - מסגרת חינוך
05/09/2018 | 09:54
7
88
שלום,

אנחנו שוקלים אפשרות לעבור ל UK בעתיד הקרוב, הכיוון יהיה ככל הנראה לאוקספורד או קיימברידג'. הבת שלנו בת 3 בקרוב. חיפשתי קצת מידע לגבי מסגרות חינוך וגנים, וכל מה שמצאתי באתרים רשמיים מתייחס ל- pre school מגיל 4.
מהן המסגרות שמתאימות לגיל 3? גנים פרטיים? איך מערכת החינוך באופן כללי?
האם ברוב המסגרות לגיל הזה ניתן להירשם ולהשתלב גם באמצע השנה?
אודה להכוונה ומידע בנושא.
לצפיה ב-'למיטב ידיעתי'
למיטב ידיעתי
05/09/2018 | 21:04
6
71
מגיל 3 חינוך מסובסד (15 שעות שבועיות)
מגיל 4 חינוך חינם
עד אז בתשלום.
מחיר משתנה לפי אזור מגורים (מחוץ ללונדון כמובן יהיה יותר זול)
חשוב להרשם במועד מוקדם למוסד חינוכי "נחשב" עם ביקורות טובות. (לעיתים אף שנה לפני)
מערכת חינוך באופן כללי ברמה יותר גבוהה מישראל - כיתות קטנות יותר, יותר מורים, יותר הכשרות נדרשות (ע"ע סייעות בישראל), תלבושת אחידה ומדרג גבוה (שוב, באופן כללי ולא פרטני)

קח את דבריי בערבון מוגבל היות וביתי תתחיל את המסגרות האלו רק בעוד מספר חודשים.

נ.ב - הברקזיט מתוכנן ל29.3.2019, אתה מודע לזה? חצי שנה פלוס מינוס.
לצפיה ב-'כמי שלמד גם במסגרת אנגלית וגם בישראלית, אני לא מסכים'
כמי שלמד גם במסגרת אנגלית וגם בישראלית, אני לא מסכים
05/09/2018 | 22:25
5
64
כשעברתי בגיל 8 בחזרה לארץ היה חסר לי המון חומר ורק בתיכון הצלחתי לבסוף להדביק את הפער. במיוחד זכורה לי הרמה הנמוכה במתמטיקה. באנגליה עדיין דיברו על חיבור וחיסור כשעברתי ובארץ כבר סיימו חילוק. הרמה בארץ לטעמי גבוהה יותר.

בכל מקרה, לעניין השרשור, באוקספורד קמה קהילה ישראלית (בעיקר פוסט דוקטורנטים, אבל לא רק) שתשמח לעזור ושמעתי שבמקביל קמה קהילה כזו גם בקיימבריג'.
לצפיה ב-'הרמה בסוף נקבעת על פי מספר פרמטרים, לעניות דעתי'
הרמה בסוף נקבעת על פי מספר פרמטרים, לעניות דעתי
06/09/2018 | 00:32
4
55
1. צפיפות בכיתות
2. תרבות וחינוך (ביה"ס אמור להנחיל הרבה יותר מלימודי מתמטיקה - ערכים מילת המפתח)
3. רמת המורים ואנשי החינוך (תארים, הכשרות, שעות עבודה חודשיות, נסיון ושכר)
4. רמת הלימוד והשגים - מבחני מיצ"ב\PISA לדוגמה
5. שעות הלימוד מול הישגי התלמידים (פריון)

בכל הפרמטרים האמורים ישראל נמצאת במקומות האחרונים.
את זה לא אני אומר, אלא הOECD ומבחני המיצ"ב:

בקישור הבא באתר הOECD ניתן לראות מפה המשווה בצבעים את ישראל לשאר מדינות העולם במספר פרמטרים בתחום החינוך.
ניתן לראות כי ישראל נמצאת ממש בתחתית הדירוג בחלק מהפרמטרים (מתמטיקה בינהם) כאשר אנגליה דווקא נמצאת בין החצי - לרבע המדורג גבוה.

כמובן שיבואו חכמים ויעידו כי יש אוכלוסיות בישראל אשר מורידות את הדירוג אך המצב קיים גם באנגליה אחרי הגירה מאד מסיבית בעשרות שנים האחרונות מכל מני מדינות מסביב לגלובוס.

אגב, אותו המצב בדיוק קיים בשוק העבודה הישראלי.
רמת פריון נמוכה יחד עם הרבה שעות עבודה.

בנימה אישית, כתוצר אישי של מערכת החינוך הישראלית, אני לא חושב שרמת הלימוד בישראל רעה (או לפחות לא היתה רעה לפני עשור +) אבל התרבות והחינוך ("דרך ארץ") ממש גרועים.
לצפיה ב-'השאלה אם המבחנים האלו מעידים על משהו אמיתי'
השאלה אם המבחנים האלו מעידים על משהו אמיתי
06/09/2018 | 01:59
3
39
כשאני מסתכל על מבחן התוצאה אני רואה שבישראל יש אוכלוסיה מלומדת, יצירתית עם תוצר אינטלקטואלי עצום, הרבה יותר מהחלק היחסי שלנו באוכלוסיית העולם. אם תסתכל על סינגפור שתמיד מדורגת מאוד גבוה במבחנים מהסוג הזה תראה שהתוצר האינטלקטואלי שלהם לא גדול במיוחד, ובמיוחד חסרה להם יצירתיות. תסתכל על בריטניה עכשיו ותראה שאולי האוכלוסיה שלהם משכילה אבל היא גם עצלנית וחסרת מוטיבציה. האוניברסיטאות שלהם קיימות בזכות השם ההיסטורי שלהן ומכילות כמויות עצומות של זרים, ולא המון בריטים (במעבדה שאני נמצא בה עכשיו יש בריטי אחד במעבדה של 10). אם תסתובב בבריטניה תראה שהם בעיקר מתגאים בהיסטוריה שלהם (ובאמת פעם היו להם מדענים, מהנדסים ואינטלקטואלים יוצאים מן הכלל) ולמעשה כשמסתכלים על ההווה והעתיד לא רואים יותר מידי.

אז איך אני מפרש את התוצאות במבחנים בינלאומיים? יש שתי אפשרויות. קודם כל, אני זוכר ממתי שאני הייתי תלמיד שאף אחד לא התייחס ברצינות למבחנים האלו (אני אולי כן, אבל הייתי מאוד יוצא דופן). ילדים פשוט לא היו מוכנים להתאמץ בשביל מבחן מיותר.
שנית כל, המבחנים האלו מתורגמים בין השפות השונות וצורת הניסוח קריטית לרמת הקושי. ברוב המבחנים, מלבד מתמטיקה, יש אפילו שוני מהותי בשאלות עצמן. לדוגמה, כשבודקים ידע בשפה, לשפות שונות יש חוקים שונים, קשיים שונים ולא ניתן לשאול את אותן שאלות על כל שפה.

במשך חיי למדתי במערכות חינוך של 3 מדינות - אנגליה (בקיימבריג'), קליפורניה (בעמק הסיליקון) וישראל. בכל מקום אליו הלכתי הרגשתי שהלימודים בארץ הכי רציניים. נכון, היו הבדלים בצורות הלימוד ובמה שלומדים אבל בסופו של דבר כששאלתי את עצמי מה הרמה של מה שאני לומד, בארץ הרמה הייתה הכי גבוהה. זו התחושה הסובייקטיבית שלי מניסיון החיים שלי.
לצפיה ב-'Comparing US education to Israel makes no sense'
Comparing US education to Israel makes no sense
06/09/2018 | 20:30
2
41
I am not sure how it works in the UK but you can't compare the US to Israel.
In a US High School there are so many levels that it makes no sense to compare the "general level" to what's going on in Israel.
There are bad students who take really easy classes just so they can graduate. They obviously won't make it to good universities right out of high school. That "level" is much lower than Israel.
There are really good students who study college level classes. Much higher level than Israel.
There is anything in between.
It depends 100% on the student. How smart he/she is and how dedicated they are.
Comparing that to Israel is like comparing apples to watermellons.
לצפיה ב-'במקרה למדתי גם שם, ובבית ספר טוב באזור טוב'
במקרה למדתי גם שם, ובבית ספר טוב באזור טוב
06/09/2018 | 21:29
1
44
זה נכון, יש המון בחירה שם בתיכון וניתן ללמוד ברמות שונות. עם זאת, מה שהם קוראים שם קורסים ברמת קולג' זה בערך מה שלומדים בארץ ב-5 יחידות. וכן, גם בארץ קיימת הרבה העשרה למי שמעוניין (מניסיון). באופן כללי גיליתי שם רמת ידע נמוכה ממה שאני מכיר מהארץ. אני לא אומר שהכל שם רע, היו שם שיטות לימוד מעניינות, אבל הפרטים הקטנים פחות מעניינים כאן. מה שמעניין הוא עם איזה ידע ואילו יכולות התלמידים יוצאים ובארץ יוצאים עם יכולות מאוד גבוהות.
לצפיה ב-'Maybe the Israelis are more driven and better students'
Maybe the Israelis are more driven and better students
07/09/2018 | 00:46
31
but I don't think the system itself in Israel is better..

If you take an good Israeli student who does "5 units" and move him to the US I think he'll excel and do much better in that system.
By the time that student graduates from high school he would have a ton of college credtis at a high level then move on to a good university.
The system in the US is such that even bad students can graduate high school but definitely the sky is the limit for good students.
You can't really take a random student in a US high school and compare him to a random student in Israel.
לצפיה ב-'השבעה בשגרירות רומניה'
השבעה בשגרירות רומניה
05/09/2018 | 19:08
5
80
אנחנו צריכים לקבוע תור לשגרירות רומניה לשם השבעה, והם לא מסכימים לקבוע את התור בטלפון. רק באתר, שכתוב ברומנית כמובן...
היש דובר רומנית בקהל שיהיה מוכן לעזור לי דרך טים-ויואר? אוכל לבצע העברה בנקאית לשם תשלום.
תודה
לצפיה ב-'אפשר לתרגם את כל העמוד דרך דפדפן גוגל כרום'
אפשר לתרגם את כל העמוד דרך דפדפן גוגל כרום
05/09/2018 | 20:49
2
35
לצפיה ב-'אולי לא הייתי מובנת - '
אולי לא הייתי מובנת -
05/09/2018 | 21:29
68
אני צריכה לקבוע תור באתר האינטרנט שלהם.
אין לי מושג איך לגשת לזה בכלל...
זה אתר אינטרנט ברומנית!
לצפיה ב-'ניסית?'
ניסית?
07/09/2018 | 19:35
16
לצפיה ב-'אני קבעתי תור בקונסוליה. אבל זה היה לפני שנה. '
אני קבעתי תור בקונסוליה. אבל זה היה לפני שנה.
07/09/2018 | 17:35
34
לצפיה ב-'מקום משונה ביותר לשבעה. מישהו מת שם?'
מקום משונה ביותר לשבעה. מישהו מת שם?
10/09/2018 | 23:31
21
לצפיה ב-'אזרחות רומנית- שאלות למי שמתמצא'
אזרחות רומנית- שאלות למי שמתמצא
02/09/2018 | 23:51
2
80
סבי נולד ב- 1910 באזור שסופח לרומניה אחרי מלהע ה-1. בידי תעודת רישום במרשם האוכלוסין של רומניה (מעין תעודת זהות בלי תמונה) של סבי משנת 1929. לא ברור לי אם היתה לו אזרחות או לא (סבירות גבוהה שלהוריו היתה אזרחות).
סבי עלה לא"י בשנות השלושים.
האם אפשר לבקש אזרחות רומנית על סמך מסמך כזה?
לצפיה ב-'לך תדע'
לך תדע
05/09/2018 | 20:04
49
רומניה מדינה מושחתת,יש רופאים בישראל שהוסמכו שם מבלי ללמוד רפואה כך שהכל אפשרי.
לצפיה ב-'בהנחה והוא היה אזרח, וכנראה שהיה, אתה זכאי לאזרחות כמדומני'
בהנחה והוא היה אזרח, וכנראה שהיה, אתה זכאי לאזרחות כמדומני
07/09/2018 | 17:36
36
אם אתה מעוניין לשמוע עוד פרטים תוכל לפנות אליי
לצפיה ב-'השבעה'
השבעה
02/09/2018 | 22:00
1
78
האם ניתן לקבל ממישהו את הטקסט להשבעה, כתוב באנגלית? (לא מתורגם. אלא כתוב באותיות באנגלית, כדי לדעת כיצד להגות נכון את המילים.) 
לא טקסט ברומנית. אני מובנת?
תודה
לצפיה ב-'בעיקרון האותיות דומות, יש לי את הנוסח בעברית'
בעיקרון האותיות דומות, יש לי את הנוסח בעברית
07/09/2018 | 17:39
38
מוזמנת לפנות אליי
לצפיה ב-'תעודת זהות ורשיון'
תעודת זהות ורשיון
26/08/2018 | 10:24
12
90
שלום,
אם אני בעל אזרחות פולנית והולך להתגורר בהולנד
האם אני יכול להוציא רישיון ותעודת זהות הולנדית?
מה התהליך?
תודה!
לצפיה ב-'יש לך רישיון נהיגה פולני או ישראלי'
יש לך רישיון נהיגה פולני או ישראלי
26/08/2018 | 12:30
2
38
לצפיה ב-'יש לי ישראלי'
יש לי ישראלי
26/08/2018 | 13:20
1
27
לצפיה ב-'נראה לי שתצטרך לעשות רישיון '
נראה לי שתצטרך לעשות רישיון
26/08/2018 | 16:05
60
רישיונות של אזרחי האיחוד יכולים לעבור המרה או שאפשר להשתמש בהם בכל מקום אבל לא רישיונות אחרים . תברר קודם.
לצפיה ב-'תעודת זהות היא לפי אזרחות'
תעודת זהות היא לפי אזרחות
26/08/2018 | 13:02
5
67
כלומר תוכל אולי להוציא תעודת זהות פולנית (שתקפה גם בהולנד) אבל לא הולנדית.

למיטב הבנתי אפשר להגיש בקשה באינטרנט, אבל זה שירות חדש יחסית... בהצלחה
לצפיה ב-'אם אני מתגורר בהולנד אני לא יכול להוציא הולנדית?'
אם אני מתגורר בהולנד אני לא יכול להוציא הולנדית?
26/08/2018 | 13:21
4
56
ואת הפולנית אפשר להוציא מהולנד?
לצפיה ב-'תוכל להמיר את הרשיון הישראלי'
תוכל להמיר את הרשיון הישראלי
26/08/2018 | 17:08
3
60
מדינות להן הסכם עם ישראל מאפשרות המרת הרשיון, כגון גרמניה, הולנד וכו'. כל עוד מדובר ברכב פרטי. לגבי תעודת הזהות, אתה לא הולנדי, ותעודת זהות מעידה על הזהות הלאומית של אדם. גם מי שגר בארץ, אם הוא לא ישראלי הוא לא מקבל תעודת זהות. בניגוד לישראל, כן קיימת תעודת תושב - שעיצובה זהה בכל רחבי האיחוד האירופאי. אבל במקרה של אזרחים אירופאים, זה תלוי במדינה. החוק היבש אומר שאתה אמור להיות להסתובב עם תעודת הזהות או הדרכון של מדינת המקור שלך, אבל מדינות רבות מנפיקות תעודת תושב גם לאזרחים אירופאים. למרות זאת, במדינות מסוימות אתה לא אמור להסתובב רק איתה, צריך גם מסמך זיהוי "לאומי". מן שטות שעד היום לא ברורה לאף אחד.
לצפיה ב-'אני יכול להוציא תעודת זהות פולנית מהולנד?'
אני יכול להוציא תעודת זהות פולנית מהולנד?
26/08/2018 | 17:28
2
28
לצפיה ב-'אני הוצאתי ת.ז גרמנית בקונסוליה הגרמנית במדריד'
אני הוצאתי ת.ז גרמנית בקונסוליה הגרמנית במדריד
27/08/2018 | 12:24
63

אבל האפשרות הזו לנפק ת.ז לאזרחי גרמניה שמעולם לא חיו בגרמניה, נפתחה רק בינואר 2013.
צריך לברר אם החוק הפולני מאפשר את זה.
לצפיה ב-'חיפוש אומר שכן'
חיפוש אומר שכן
27/08/2018 | 18:37
45
לפי אתר ממשלתי:

תצטרך לפתוח חשבון פרופיל ePUAP , ובשביל זה צריך לאשר את זהותך, ואת זה לפי הבנתי אפשר לעשות בקונסוליה, אולי גם מתל אביב.

עוד מידע לא רשמי כאן
לצפיה ב-'מה הצורך בתעודת זהות פולנית/הולנדית? מדוע דרכון לא מספיק?'
מה הצורך בתעודת זהות פולנית/הולנדית? מדוע דרכון לא מספיק?
28/08/2018 | 11:24
2
32
לצפיה ב-'בגודל של כרטיס אשראי'
בגודל של כרטיס אשראי
29/08/2018 | 11:05
1
64
נכנס בקלות לארנק.
לצפיה ב-'נכון, ואפשר לנסוע בתוך האיחוד האירופי רק עם ת.ז בלי דרכון.'
נכון, ואפשר לנסוע בתוך האיחוד האירופי רק עם ת.ז בלי דרכון.
30/08/2018 | 10:32
44
לצפיה ב-'ויזת משקיע לגרמניה- יש דבר כזה?'
ויזת משקיע לגרמניה- יש דבר כזה?
25/08/2018 | 22:00
2
45
היי, שואלת עבור קרובת משפחה. היא בת 50+ ורוצה להגר לגרמניה כמשקיעה (לא רוצה לעבוד). השאלה אם יש דבר כזה ויזת משקיע לגרמניה וכמה צריך להשקיע כדי לקבל אותה? תודה מראש לעונים
לצפיה ב-'set up a business in Germany'
set up a business in Germany
31/08/2018 | 18:26
1
42
Do you want to set up a business in Germany? For nationals of non-EU states special visa regulations apply in this case. 

Self-employed (“Gewerbetreibende”): If you wish to set up a manual trade or retail business you can get a Residence permit for Self-employment (Section 21 (1) of the Residence Act) if you satisfy the following requirements:
There is commercial interest or regional demand for your products or services.
Your business activity is likely to have a positive impact on the economy.
You have secured financing for your business by way of capital or a loan commitment.
If you are over 45 years old, a Residence permit will only be issued to you if you can also provide proof of adequate provision for old age. 

Freelancers (“Freiberufler”): If you want to be self-employed in one of the liberal professions, you can get a Residence permit for freelance work (Section 21 (5) of the Residence Act). This Residence permit is granted if you can prove that you have the means to fund your project, to support yourself and a permit to exercise that profession. If you are over 45 years old, you must also provide proof that you have adequate provision for old age. 

If your business idea is successful and you are able to make a living for yourself and your family as a result of your business, you can have your Residence permit extended, which is initially limited to a maximum of three years. If you set up a manual trade or retail business, you can apply for a settlement permit after just three years. You can find out how to turn your business idea into a reality in Germany in the section Setting up a business.
לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
02/09/2018 | 23:47
20
לצפיה ב-'הגירה לאירופה בחירת מדינה לבן 23'
הגירה לאירופה בחירת מדינה לבן 23
20/08/2018 | 10:42
4
141
היי חברים,אשמח לעצתכם בנושא ההגירה,אני בתהליכי הוצאת אזרחות צרפתית,רוצה ללמוד הפקת מוזיקה ושוקל מקומות שבהם אוכל למצוא עבודה בסיסית ויוקר המחיה שלי יהיה קל לתחזוק,תוך כדאי ההתייעצות איתכם אני משווה יוקר מחיה באיזה אתר מסוים ומחפש בתי ספר ואוניברסיטאות,במידה ואבחר להגר לדוגמה לבריטניה,ב2020 הבנתי שהאזרחות שלי לא תעזור לי אם מישהו פה יודע מה עלי לעשות במידה ואחליט להגר לשם אשמח לשמוע :)
בכל מקרה זרקו הצעות אני לחוץ כבר לקבל כיוון ולהתחיל משהו,כרגע אני משלים בגרויות בארץ אבל לא יודע אם בא לי לחכות עד סוף השנה ולא שווה לי לטוס כבר כי גם ככה אחפש לפתח קריירה בתחום המוזיקה והסיכוי שאצטרך שם בגרות הוא נמוך מצד שני אני לא יודע כמה עבודות בנתיים יקבלו אותי ללא השכלה כל שהיא אז גם מהבחינה הזו אשמח לשמוע את דעתכם
לצפיה ב-'יוקר המחיה בספרד מאד נוח, אבל לא תוכל לעבוד בלי שפה.'
יוקר המחיה בספרד מאד נוח, אבל לא תוכל לעבוד בלי שפה.
20/08/2018 | 12:57
2
54
לצפיה ב-'דווקא אני לומד ספרדית כבר חצי שנה אברר לגבי ספרד תודה!'
דווקא אני לומד ספרדית כבר חצי שנה אברר לגבי ספרד תודה!
20/08/2018 | 16:25
1
46
לצפיה ב-'מעתיקה לפה תשובה שלי שנתתי לא מזמן למישהו אחר:'
מעתיקה לפה תשובה שלי שנתתי לא מזמן למישהו אחר:
21/08/2018 | 09:11
120

אם באמת תחליט לעבור למדריד, אולי יש לי עבודה בשבילך.
כלומר, לא לי עצמי, אבל יש חברה בינלאומית במדריד שגם אני עבדתי בה שלוש שנים, שתמיד מחפשת דוברי עברית שיודעים גם אנגלית ברמה סבירה (ספרדית ממש לא חובה).
זה משרה מלאה, חרא של יחס וחרא של משכורת, אבל זה יותר טוב מכלום בתור התחלה, וזה יפתור לך את בעיית ה-NIE, תעודת הזהות לאזרחי מדינות איחוד אחרות, שהיום כבר לא נותנים אותה לאזרחי מדינות איחוד שאין להם חוזה עבודה חתום ביד.

פנה אליי בפרטי אם זה מעניין אותך.

לצפיה ב-'אתה יכול להגר לבריטניה עד 29/3/2019 בלבד'
אתה יכול להגר לבריטניה עד 29/3/2019 בלבד
20/08/2018 | 18:31
63
לצפיה ב-'הגירה לאירופה'
הגירה לאירופה
19/08/2018 | 12:46
3
163
שלום לכולם,
בן 20 משוחרר בעל אזרחות אירופאית
אני רוצה לעבור לאירופה, איפה הכי כדאי לי לעבור
מבחינת שכר מינימום גבוה, מקום יפה, חיי לילה מגוונים
אני מחפש מדינה שהיא דוברת אנגלית (יתרון)
לצפיה ב-'תל אביב'
תל אביב
19/08/2018 | 15:31
55
לצפיה ב-'נו באמת. אם אתה מחפש מדינה דוברת אנגלית '
נו באמת. אם אתה מחפש מדינה דוברת אנגלית
20/08/2018 | 12:58
135

אין יותר מדי אופציות.

לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
07/09/2018 | 17:41
28
שכר המינימום הגבוה באירופה הוא בלוקסמבורג. 

המדינות דוברות האנגלית באיחוד הן- בריטניה, אירלנד ומלטה. 

אני חושב שהולנד ידידותית במיוחד לזרים ואנגלית היא שפה נפוצה במקומות עבודה, בניגוד להרבה מדינות אחרות.
לצפיה ב-'אנטישמיות ב UK - כתבה'
אנטישמיות ב UK - כתבה
17/08/2018 | 12:28
4
156
יש את הכתבה הזאת מכאן:

https://www.youtube.com/watch?v=Ho20_5QUREc

אני מאמין שהמצב בבריטניה לא באמת חמור כמו שהוא מוצג כאן, והמצב בפועל כנראה באמצע בין פרופגנדה אנטי גלותית לבין אנטישמיות שקיימת במידה בכל מקום. אלו שגרים בממלכה - איך אתם מרגישים שהמצב הוא בפועל? האם המצב בלונדון שונה מבערים קטנות יותר כמו אוקספורד? האנטישמיות מורגשת בשגרה גם אם לא משתתפים כל היום בהפגנות תמיכה בישראל?

לצפיה ב-'באוקספורד אני לא מרגיש שום אנטישמיות, להפך'
באוקספורד אני לא מרגיש שום אנטישמיות, להפך
17/08/2018 | 15:13
55
לצפיה ב-'לא סובלת את הקול של אנטונינה ימין נתחיל מזה'
לא סובלת את הקול של אנטונינה ימין נתחיל מזה
17/08/2018 | 21:28
121
כל הפחד הזה מאנטישמיות די מופרך בעיני, מאז שהיטלר התאבד אין יותר פשיזם בשום מדינה באירופה, 
לצפיה ב-'לא נתקלתי בלונדון בשום אנטישמיות '
לא נתקלתי בלונדון בשום אנטישמיות
22/08/2018 | 11:33
72
להפך, כאשר אני אומר שאני ישראלי זה גורר כל מני שאלות מצחיקות (גל גדות, קרב מגע)
לצפיה ב-'קל להיות ישראלי במערב אירופה'
קל להיות ישראלי במערב אירופה
25/08/2018 | 13:49
82
הימנים אוהבים אותנו כי אנחנו ישראלים
השמאלנים אוהבים אותנו כי אנחנו מהגרים
את רוב האנשים בכלל לא מעניין מאיזו ארץ באנו ולא יוכלו למצוא אותה על המפה

ברור שמי שמשתתף באירועי תמיכה במדיניות ישראל ימשוך אש (לא שיש הצדקה למה שעושים למשפחה בכתבה, אבל זה צפוי וקל להמנע מזה)
לצפיה ב-'רלוקיישן לברלין'
רלוקיישן לברלין
17/08/2018 | 15:00
3
105
קיבלתי הצעת עבודה בברלין מחברה מקומית ואני מתלבט כרגע אם לעשות את המעבר (עם אשתי + תינוק בדרך).
מבחינה מקצועית מדובר על משרה שכן מעניינת אותי, אבל אמנם השכר המוצע נחשב, למיטב הבנתי, גבוה יחסית לברלין - הוא נמוך משמעותית מהשכר שלי בארץ וגם עלות המחיה בברלין כבר לא נראית זולה כל כך (שכירות תעלה כמו המשכנתא + ארנונה + מים/חשמל/גז שאני משלם בארץ).

דבר נוסף שאני לא בטוח איך הוא עובד הוא נושא הפנסיה - בהנחה שארצה לחזור מתישהו לישראל, מה אפשר לעשות עם קרנות הפנסיה/ביטוח מנהלים/השתלמות? ומה קורה לכספים שאני מפריש לפנסיה בגרמניה? האם הם נמחקים לחלוטין כשאני חוזר לארץ?

אשמח אם מישהו שמכיר או עשה תהליך דומה יוכל להאיר את עיני..

לצפיה ב-'תגובה : רלוקיישן לברלין'
תגובה : רלוקיישן לברלין
17/08/2018 | 18:41
101
ישנן מספר קבוצות של ישראלים בברלין בפייסבוק.
נסה לשאול שם.
לצפיה ב-'פנסיה פרטית או ממשלתית?'
פנסיה פרטית או ממשלתית?
20/08/2018 | 18:08
64
קרן פנסיה פרטית נשארת שלך, לא משנה איפה אתה גר. אפשר לפעמים להעביר אותה לארץ אחרת (אבל לא בטוח שזה משתלם, ויש על זה מיסוי) ואפשר להשאיר אותה שם עד גיל הפרישה (ולקוות ששער המטבע לא ישתנה לרעתך עד אז) ולהפריש ממנה לכל בנק בעולם
לצפיה ב-'שמעתי מתורכים שחיים כאן'
שמעתי מתורכים שחיים כאן
21/08/2018 | 11:56
64
שהם מקבלים את הסכום שצברו לפנסיה (ממשלתית) ב"מכה" אחת כשהם חוזרים חזרה לתורכיה - אין לי פרטים נוספים.
ככלל, בישראל משכורות ותנאים בIT (בהנחה שזה התחום) גבוהים יותר מאשר בגרמניה. מבחינת שכר, בתחום הזה אמריקה או אנגליה עדיפות בהרבה.
לצפיה ב-'הליך דרכון ספרדי'
הליך דרכון ספרדי
13/08/2018 | 22:15
1
103
שלום רב
לאחר שקיבלתי אזרחות פורטוגלית גיליתי שיותר קל להוציא לילדי הקטנים בני 6 ובן 4 אזרחות ספרדית
אז הגשתי בקשה לאישור יהדות בספרד...אשמח לדעת מה הלאה....והאם יש בלוג שמפרט את דרכי הפעולה מול הספרדים או שבכל זאת עדיף לנסות בפורטוגלי?
תודה מראש

לצפיה ב-'ממש לא יותר קל - להיפך'
ממש לא יותר קל - להיפך
16/08/2018 | 21:33
86
תשאר במסלול הפורטוגלי, כרגע הם עדיין לא חטפו פיק ברכיים ומקבלים כמעט כל בקשה מאומתת מהקהילה היהודית בפורטוגל, ללא קשר אם מדובר בקשר אמיתי לפורטוגל (שלרבים ממש אין).
לצפיה ב-' מחכים לכם בפורום ויזה ואזרחות בארה"ב '
מחכים לכם בפורום ויזה ואזרחות בארה"ב
13/08/2018 | 14:33
14

פורום מקצועי חוזר לפעילות ויעסוק בתחומים ויזה לארה"ב, גרין קארד, אזרחות אמריקאית, גירוש מארה״ב והגירה לארה"ב.
אתם מוזמנים להשתתף ולהתייעץ כבר עכשיו בפורום
לצפיה ב-'לאשתי יש דרכון גרמני האם גם אני זכאי לדרכון גרמני '
לאשתי יש דרכון גרמני האם גם אני זכאי לדרכון גרמני
28/07/2018 | 21:52
3
126
שלום, אשתי ישראלית ואנו גרים בישראל. סבא שלה עלה מגרמניה לפני מלחמת העולם השניה. לפני מספר שנים היא הוציאה דרכון גרמני.

לי יש אזרחות ישראלית בלבד.

האם אני גם זכאי לדרכון גרמני?

תודה.
לצפיה ב-'לא. אבל הילדים שלך כן.'
לא. אבל הילדים שלך כן.
29/07/2018 | 16:56
64
לצפיה ב-'במידה ותגורו 3 שנים בגרמניה ותהיה מוכן לוותר על האזרחות'
במידה ותגורו 3 שנים בגרמניה ותהיה מוכן לוותר על האזרחות
29/07/2018 | 21:25
169
הישראלית, אז כן.
וגם זה לאחר הליך אזרוח של שנה.
לצפיה ב-'תודה רבה.'
תודה רבה.
31/07/2018 | 22:10
42
לצפיה ב-'מעבר לצ'כיה ומציאת עבודה שם.'
מעבר לצ'כיה ומציאת עבודה שם.
29/07/2018 | 19:35
139

שלום,
אשתי ואני מעוניינים לעבור לצ'כיה.
לי יש אזרחות פולנית, לאשתי אין.
אנחנו מעוניינים בצ'כיה כי טיילנו שם בעבר ומאד אהבנו, בנוסף אשתי דוברת רוסית ויהיה לה קל יותר עם השפה (אני אצטרך ללמוד...).
השאלה העיקרית שלי היא לגבי מציאת עבודה.
שנינו אקדמאים מתחום הביולוגיה/ אקולוגיה/ זואולוגיה. אלו תחומים ללא יותר מדי מקומות עבודה, לפחות בארץ.
האם למישהו יש נסיון או עצה לגבי עבודה בתחומים כאלה בצ'כיה?
תודה.

לצפיה ב-'רכישת רכב באירופה'
רכישת רכב באירופה
27/07/2018 | 08:44
1
120
שלום,
האם חובה להיות אזרח האיחוד האירופי כדי לרכוש קראוון נניח (ולהשאירו שם)?
האם מספיק לרכוש דירה ואז מותר גם לרכוש רכב?
חשוב ודחוף (אני פנסיונרית)
תודה,
רחל.
לצפיה ב-'אם את לא אזרחית מותר לך לשהות רק 90 יום באיחוד'
אם את לא אזרחית מותר לך לשהות רק 90 יום באיחוד
27/07/2018 | 15:46
99
לגבי רכב את צריכה רישיון לרכב (לא רק רישיון נהיגה) , זוהי מעין אגרת רישוי כך שאם אינך תושבת לא ברור לי איך תוכלי לשלם עבור זה, מה עם ביטוח רפואי , תשלומים עבור הנכס כמו מים חשמל ארנונה , יש עוד הרבה דברים כמו נייד, חשבון אינטרנט ועוד.
לצפיה ב-'איתור תעודת לידה שנעלמה דרך שגרירות רומניה'
איתור תעודת לידה שנעלמה דרך שגרירות רומניה
24/07/2018 | 17:01
3
88
שלום לכולם, חדשה כאן ואשמח לעזרה. סבי ז"ל נולד ביאש ברומניה, וכבר 2 עורכות דין וארגון אחד שמתמחים בעניין הוצאת דרכון רומני לא הצליחו לאתר את תעודת הלידה שלו, אע"פ שיש לנו את תאריך הלידה, שמות ההורים וכו' (דווקא מצאו את זו של אחותו...). הועלתה סברה שאולי נולד במקום אחר אבל בגלל סיבות שקצרה היריעה לפרטן זו לא אופציה סבירה. אולי יש כאן סיפור של סתם מזל רע - דווקא הארגז שהכיל את תעודת הלידה שלו אבד/ניזוק/הושמד במהלך השנים... בכל מקרה אני די מיואשת, וחשבתי כמוצא אחרון לפנות אל שגרירות רומניה (יותר נכון - הבנתי שהקונסוליה בר"ג היא הכתובת). האם מישהו עבר איתם את התהליך ויכול לומר מה הוא כולל, למי פונים, האם יש לשלם וכמה, האם אפשר לסמוך עליהם שיחפשו כמו שצריך והאם יש טעם לבוא אליהם חמושה באנגלית מצוינת אבל לא ברומנית... תודה מראש לכל מי שיוכל לעזור!
לצפיה ב-'תחפשו עדים שיעידו שנולד ברומניה'
תחפשו עדים שיעידו שנולד ברומניה
25/07/2018 | 13:18
75
אנשים שגדלו איתו באותו איזור והכירו אותו טוב, נראה לי השגרירות בלי מסמך לא תוכל לעזור
לצפיה ב-'אולי'
אולי
25/07/2018 | 16:50
1
72
אם מצאו את של אחותו, אולי צריך להוכיח (באמצעות המסמכים הישראליים כמובן) שהיא וסבא אחים, מה שמעיד שגם הוא נולד ברומניה. למרות שכמובן בהיעדר מסמך ישיר זו באמת קצת בעיה. אם את מעוניינת בדרכון אירופי, תנסי למצות קודם את הכיוונים האחרים במשפחה.

כיוון נוסף הוא לבדוק במולדובה, אולי זה התגלגל איכשהו לשם.
לצפיה ב-'תודה לשניכם!'
תודה לשניכם!
28/07/2018 | 20:33
51
אם יש מישהו כאן שהוציא תעודת לידה דרך  שגרירות רומניה אשמח לשמוע. 
לצפיה ב-'עזרה בשוויץ '
עזרה בשוויץ
23/07/2018 | 00:50
1
135
שלום עברתי לכמה חודשים לGeneva  שבשוויץ והייתי רוצה להכיר ישראלים אחרים פה בעיר הייתי שמח אם מישהו יעזור לי איך אפשר ליצור קשר האם יש קבוצה בפייס או פורום 

תודה רבה מראש לכל העונים
לצפיה ב-'יש בפייסבוק קבוצה שנקראת "ישראלים באירופה".'
יש בפייסבוק קבוצה שנקראת "ישראלים באירופה".
24/07/2018 | 15:03
49
לצפיה ב-'אזרחות פולנית ומעבר לאירופה'
אזרחות פולנית ומעבר לאירופה
13/07/2018 | 07:38
24
212
היי לכולם, אנחנו גרים כרגע בארה״ב במסגרת רילוקיישן שעומד להסתיים. מחפשים לעבור לאירופה..לא כל כך הבנתי מה נסגר עם אנגליה והאיחוד אבל נשמח לעבור למדינה דוברת אנגלית. יש לי אזרחות פולנית מטעם אמא שלי (עשתה לי ולאחים שלי) ותהיתי איך התהליך מבחינת בעלי והילדים, איך בתכלס עוברים? כמה זמן זה לוקח כל הענין? אשמח לכל טיפ... תודה!

לצפיה ב-'את בוחרת את המדינה בה תרצי לגור באיחוד'
את בוחרת את המדינה בה תרצי לגור באיחוד
13/07/2018 | 11:07
7
217
נרשמת במועצה המקומית ואז בן זוגך גם זכאי לכל הזכויות.
באשר למדינה דוברת אנגלית נדמה לי שהברקזיט יכנס לפעולה ב29/3/2019 ואז אין אפשרות להתגורר בבריטניה .
יש עוד מדינות טובות שלא מדברים בהן אנגלית למה לצמצם את האפשרויות?
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
13/07/2018 | 15:25
6
140
אנחנו מעדיפים את אנגליה אבל אשמח לשמוע על עוד מדינות שבהן איכות חיים טובה. אנחנו גרים כרגע בטקסס ואיכות החיים פה מצוינת (למעט מערכת הבריאות האמריקאית שעליה יש לי ביקורת) אבל הכסף שלך פה נותן המון. אני מבינה שאנגליה מאוד יקרה...
ועוד שאלה, האם אני צריכה להוציא דרכון אירופאי לצורך מעבר? האם עלי לגשת לשגרירות הפולנית או הבריטית כאן?
לצפיה ב-'אגב '
אגב
13/07/2018 | 15:28
3
141
בעלי איש הייטק (מתכנת בכיר) ואני גננת כרגע. אז עדיפות למדינות עם צורך באנשי מחשבים והייטק.
לצפיה ב-'אם אתם בגיל המתאים'
אם אתם בגיל המתאים
13/07/2018 | 15:37
2
167
אז למה לא קנדה,אוסטרליה או ניו זילנד?
לצפיה ב-'אנחנו בתהליך'
אנחנו בתהליך
14/07/2018 | 00:36
135
גם לקנדה, אבל מחפשים עוד אופציות למקרה שלא נקבל ויזה לשם.
לצפיה ב-'אני מסכים איתך שמי שחי בארה"ב ירגיש יותר בנוח בקנדה'
אני מסכים איתך שמי שחי בארה"ב ירגיש יותר בנוח בקנדה
15/07/2018 | 00:38
134
אנגליה היא מאד שונה.
לצפיה ב-'האם יש לך איזה מסמך המאשר את אזרחותך?'
האם יש לך איזה מסמך המאשר את אזרחותך?
14/07/2018 | 07:30
1
130
הדרכון הוא יותר בשביל מעבר בגבולות, פה בעיקר משתמשים ברישיון נהיגה כתיעוד, אין דבר כזה דרכון אירופאי יש דרכון פולני.
אין מה להשוות בין איכות חיים של מדינות, ברוב מדינות אירופה חיים ברמת חיים גבוהה (הכוונה לצפון ומערב-מרכז אירופה כמובן)ואם מכלכלים נכון את הצעדים לא חסר כלום, כדאי אולי להנמיך ציפיות שתמצאו עבודה ביום הראשון או ביום השני זה לוקח כמה חודשים טובים ולכן צריך להגיע עם סכום רציני להתחלה.
לצפיה ב-'יש מסמך'
יש מסמך
14/07/2018 | 22:10
105
בפולנית שמאשר את אזרחותי. האם זה מספיק? קראתי עכשיו באתר של gov.uk שצריך להוכיח שיש לי עבודה או שאני יכולה לכלכל את עצמי? הלכתי לאיבוד שם באתר, זה לא כ״כ ברור.
לצפיה ב-'הרפובליקה של אירלנד היא כנראה האופציה היחידה שלך'
הרפובליקה של אירלנד היא כנראה האופציה היחידה שלך
13/07/2018 | 12:45
1
183

אם את רוצה מדינה דוברת אנגלית.
בגלל הברקסיט, נראה לי שאנגליה כבר לא באה בחשבון.
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
13/07/2018 | 15:25
103
בדקתי את אנגליה וכנראה אם נרצה נצטרך לרוץ על זה כי באמת תיכף אי אפשר.
לצפיה ב-'מסיק שאחד מכם עוסק בהייטק (מרבית הרילוקיישן)'
מסיק שאחד מכם עוסק בהייטק (מרבית הרילוקיישן)
14/07/2018 | 20:57
7
159
לכן אמליץ על הולנד או אנגליה.
בלונדון אפשר להגיע לרמות שכר גבוהות אבל המחייה גם כן יקרה (שכירות, תחבורה)
שוק ההייטק בלונדון הוא מאד שונה מישראל בצורת הגיוס והתחומים.
מאד נפוץ פה קבלנות בהייטק .
אגב, אזרחות זה לא דרכון - במידה ואין לכם עדין דרכון הייתי ממליץ להוציא במהרה.

אנחנו עברנו עם תינוקת וזה כלל לא היה קל.. בגדול קנינו הכל מחדש פה (תודה שהמציאו איקאה)
ניתן למצוא הרבה דירות מרוהטות , אפילו חדשות מהקבלן, ככה שהייתי מכוון לשם.

מאד קשה לשכור פה דירה בלי היסטוריית קרדיט וחשבון בנק מקומי, אם כי אפשרי (אנחנו עשינו את זה).

הדברים להם אמליץ לדאוג טרם המעבר זה קודם כל למצוא דירה, כמעט הכל פה עובד רק ברגע שיש לך כתובת קבועה.
לדוגמה - אי אפשר לפתוח חשבון בנק,  להרשם לNHS או להוציא מספר NINO ללא כתובת קבועה (לא AIRBNB או מלון).

דבר חשוב נוסף - חינוך מאד מושפע ממיקום המגורים באזור לונדון.
הרבה הורים עוברים לגור במקומות מסוימים כי להתקבל לבתי ספר בדירוג גבוה.

הכל פה מדורג (מרפאות NHS, בתי ספר, גנים, מקומות בילוי) ויש את כל המידע לקבל החלטה מושכלת.. הבעיה זה רק המחירים.
ההבדלים בעלות השכירות בין מגורים במזרח \ מערב \ צפון \ דרום לונדון מבחינת מחיר תהומיים.

לצפיה ב-'ועוד משהו על המזג אוויר'
ועוד משהו על המזג אוויר
14/07/2018 | 21:03
132
2 ההצעות שלי קרות.
אתם יכולים לעבור לגור באקלים קר?
אומנם הקיץ הזה אחד החמים (עכשיו 27 מעלות) אבל בחורף היה שלג.
זהו לא מזג אוויר של ישראל.

זה לא אלסקה אבל ממש לא ישראל.
לצפיה ב-'תודה. '
תודה.
14/07/2018 | 22:14
5
93
אשמח לדעת אם תוכל לכתוב כמה בערך צריך הייטקיסט להרוויח כדי לחיות טוב... פה אנחנו חיים ברווחה בבית פרטי עם משכורת שנתית של 100 אלף דולר. אבל פה זה טקסס, הכל זול בטירוף. שכירות ממוצעת פה של בית בפרברים עולה 2,500 דולר. איך זה שם? (בעלי מתכנת מחשבים)
לצפיה ב-'אין מספר מוחלט'
אין מספר מוחלט
15/07/2018 | 00:03
4
104
נתחיל מעבודה - מרבית התחומים בהייטק הם בייעוץ או מגזר פיננסי או ייעוץ לפיננסי.
ייעוץ זה נע על סקאלה של מ בודקי תוכנה -> מפתחים -> ארכיטקטים
השכר בהתאם.
בתוך לונדון מפתח במשרה קבועה ירוויח מ60 אלף פאונד ומעלה, ארכיטקט יכול גם מ100 ומעלה (פאונד, לא דולר) .

בתור קבלן אפשר להגיע למשכורות גבוהות יותר ממשרה קבועה, והשוק קבלנות פה הוא עצום.
אפשר למצוא עבודה בקבלנות מהיום למחר אם בעלך מכיר שפות תכנות "חמות" (פייתון, GO, JAVA, JS וכל מה שקשור לפיתוח בסביבות ענן בעיקר בAZURE וAWS)

כך גם ההוצאות, השכירות נעה מ1200 פאונד (מאד זול) לדירת 2 חדרים (2 חדרים שינה כאשר מדברים פה על 2 חדרים, בפועל יש גם 2 אמבטיות, ארון שירות, חדר אכסון ועוד) ומגיעה בקלות ל2500 פאונד לבית 3 חדרים.
יש גם שכירויות של 4000 פאונד וצפונה.
אם תרצו לגור באזורים היהודים בצפון לונדון אני משער שזה יהיה באזור ה2000-2500 פאונד לחודש = כ10-12 אלף שקל לחודש.

הבתים פה מאד קטנים בסטנדרטים האמריקאים, אז בית 3 חדרים אנגלי זה לא מה שאתם רגילים בארה"ב.
הכבישים מאד צרים (רובם חסרי שולים) והחניות מאד קטנות.
אני תמיד מתפעל מיכולת הנהגי אוטובוס האנגלים לסוע במקומות כל כך צרים הלוך ושוב.

אבל זה מאד תלוי באזור.
לונדון היא גדולה וכולם פה חיים על מערכת התחבורה הציבורית.
ניתן להחזיק רכב אם את גרה בזון 2 + אבל את כנראה לא תשתמשי בו יותר מדי (אנחנו בעיקר מטיילים עם האוטו אבל לרוב משתמשים בתח"צ).

אני לא יודע עלות חינוך לילדים גדולים כי לנו יש תינוקת אבל אני כן יודע שהיא לא זולה לחינוך פרטי, החינוך הציבורי פה הוא חינם. (מגיל 4)

אם שניכם תעבדו אז כמובן הכנסה כפולה.
לא פשוט לחסוך כסף בלונדון וזאת לא עיר זולה.
עם זאת אם הילדים שלכם גדולים אתם תהנו מתרבות ממש עשירה של מחזות זמר, הופעות, קונצרטים, פאבים, וטבע במרחק נסיעה קצרה ברכבת (שעה +-)
אנגליה בכללי ענקית כל מקום שונה בתכלית. (לי יצא לטייל רק בדרום אנגליה, אין זמן :) )

לא גרתי בטקסס אבל אני חושב שהחיים שם יותר נוחים ובטוח פחות עמוסים בלונדון.
לונדון היא עיר עצומה שמכילה המון המון אנשים , אני חושב שניו יורקר יכול להזדהות, אבל לא טקסני.

לצפיה ב-'נ.ב - המיסוי לא מאד שונה מהארץ'
נ.ב - המיסוי לא מאד שונה מהארץ
15/07/2018 | 00:09
3
85
הוא יותר נמוך מישראל, כן, אבל לא בהרבה.
אני די בטוח שהמס בטקסס הרבה יותר נמוך.
קישור למחשבון מס די מדויק ->https://www.uktaxcalculators.co.uk/
צאו מנקודת הנחה שבעלך ירוויח בין 60-80 אלף פאונד לשנה ברוטו.
כך תוכלו לחשב נטו ולהוריד שכירות ממוצעת (2000 פאונד) + הוצאות
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
15/07/2018 | 01:56
2
71
אנחנו כן נתכוונן על בית גדול יותר אז זה לא יהיה בלונדון כנראה...
תודה על המידע. יש הרבה על מה לחשוב.
לצפיה ב-'אירופה בכללותה זה לא סטנדרטים אמריקאים בגודל..'
אירופה בכללותה זה לא סטנדרטים אמריקאים בגודל..
15/07/2018 | 03:01
1
119
לכן אני חושב שההמלצה שניתנה לך למעלה להתמקד על קנדה היא הכי רלוונטית.
הבתים בקנדה גדולים וזולים.

באירופה זה צורת חשיבה\בנייה אחרת.
כמובן שאפשר למצוא בתים עצומים גם פה אבל זה פחות נהוג מארה"ב.
לצפיה ב-'אכן מקווה שקנדה תסתדר לנו...'
אכן מקווה שקנדה תסתדר לנו...
15/07/2018 | 07:39
58
לצפיה ב-'או שתנצל את חלון ההזדמנות הקטן ותעבור עכשיו לבריטניה'
או שתנצל את חלון ההזדמנות הקטן ותעבור עכשיו לבריטניה
18/07/2018 | 14:25
5
154
או שתעבור לאירלנד , או אולי הולנד , למרות שאנגלית אינה השפה הרשמית שם , הרבה מאוד צעירים דוברים אנגלית והאנגלית שם מאוד נפוצה . מה גם שהולנדית היא שפה אשר מאוד קרובה לאנגלית . 

איני בטוח אך ידוע לי שישנם הקלות לאזרחים אירופאים בעניין קבלת וויזת עבודה באוסטרליה . 
לצפיה ב-'תודה! אני אבדוק.'
תודה! אני אבדוק.
19/07/2018 | 01:24
31
לצפיה ב-'הולנדית דומה מאוד לאנגלית?'
הולנדית דומה מאוד לאנגלית?
19/07/2018 | 14:47
3
112
מה זה בדיוק אומר? 
לצפיה ב-'זה לא אומר יותר מדי , סתם עוד איזה בונוס .'
זה לא אומר יותר מדי , סתם עוד איזה בונוס .
22/07/2018 | 13:42
2
99
רוב היתרון בהולנד הוא באמת , כאמור , התפוצה הנרחבת והשפע במשרות באנגלית .
לצפיה ב-'רמת הדמיון די קלושה'
רמת הדמיון די קלושה
23/07/2018 | 17:21
1
83
אם כבר הולנדית קרובה יותר לגרמנית אבל גם לא מאוד.
לצפיה ב-'אתה אכן צודק'
אתה אכן צודק
20/08/2018 | 12:26
29
הדמיון אינו עד כדי כך חזק בין השפות . ואכן היא עדיין יותר קרובה לגרמנית .

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום אזרחות בארה
מעוניינים באזרחות
פיינר את לביא
משרד עו"ד פיינר את לביא

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה