לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
72177,217 עוקבים אודות עסקים

פורום ייעוץ לכתיבת עבודות אקדמיות

זקוקים לסיוע באיתור ביבליוגרפיה לעבודה הסמינריונית שלכם? יש לכם שאלות לגבי כללי ציטוט אקדמים? פורום ייעוץ לכתיבת עבודות אקמדיות הוא המקום בו תוכלו להתייעץ עם מומחה מהתחום בכל הנוגע לכתיבת העבודה האקדמית שלכם!

אודות הפורום ייעוץ לכתיבת עבודות אקדמיות

זקוקים לסיוע באיתור ביבליוגרפיה לעבודה הסמינריונית שלכם? יש לכם שאלות לגבי כללי ציטוט אקדמים? פורום ייעוץ לכתיבת עבודות אקמדיות הוא המקום בו תוכלו להתייעץ עם מומחה מהתחום בכל הנוגע לכתיבת העבודה האקדמית שלכם!
הפורום לא פעיל
x
הודעה מהנהלת הפורום

המשך >>

לצפיה ב-'אזכור סיוע בעבודה אקדמית'
אזכור סיוע בעבודה אקדמית
30/12/2015 | 12:31
2
99
מה הנוסח לאזכור מי שסייע בכתיבת עבודה אקדמית? האם יש להזכיר בדיוק במה התבטא הסיוע?
מאחר שנראה לי שמי שכותב כאן בקיא בעניין, אפשר לקבל הפנייה לדוגמה מתקנון של אחת האונ' לגבי דרך האזכור וגבולות הסיוע המותר?

לצפיה ב-'אזכור סיוע בעבודה אקדמית'
אזכור סיוע בעבודה אקדמית
02/01/2016 | 09:21
1
66
להערכתי, אזכור הסיוע (כל סיוע, בין אם בתשלום ובין אם לא) הוא חובה - ללא קשר אם הדבר מופיע בתקנון המוסדי או לא.
מצ"ב 3 קטעים:
1) ציטוט מתוך תקנון של מוסד המחייב אזכור של הסיוע
2) דוגמה, מתוך אותו תקנון, לנוסח של אזכור הסיוע
3) דוגמה של תצהיר שמגיש העבודה מצרף.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
02/01/2016 | 10:58
25
אני מודה לשאלה היתה מטרה נוספת והיא לראות מה עמדתו של המנהל (בדימוס) לגבי אזכור חלקו בכתיבת העבודות, אבל ככל שהפורום ישרוד, חשוב גם שמי שנכנס אליו יהיה מודע לצורך לתת אזכור לכל סיוע, גם כזה לגיטימי.
לצפיה ב-'פרישת מנהל הפורום'
פרישת מנהל הפורום
30/12/2015 | 13:09
75
ברצונינו להודות למנהל הפורום, קובי לרר, על תקופת הניהול בפורום ולאחל לו המון הצלחה בהמשך הדרך.

המשך גלישה נעימה
לצפיה ב-'ברוכים הבאים לפורום לכל מי שראה אותו היום לראשונה'
ברוכים הבאים לפורום לכל מי שראה אותו היום לראשונה
23/12/2015 | 13:36
152
הפורום שלנו נועד לענות על כל השאלות שמעניינות סטודנטים באשר לעבודות אקדמיות, וכמו כן - אנחנו מפרסמים מאמרים שיעזרו לכם לעבור את תהליך הכתיבה ביתר קלות (ראו בצד שמאל של מסך הפורום - הודעות נבחרות). נשמח לעזור לכם לכתוב את העבודה האקדמית המושלמת, בפורום ובאורח פרטני - אם אתם זקוקים למומחים בכתיבת העבודות האקדמיות למיניהן.
לצפיה ב-'סקירה ספרותית'
סקירה ספרותית
28/12/2015 | 17:32
2
71
היי, הבנתי שעלי להציג בסקירה מחקרים שנעשו בעבר בנושא המחקר שלי. איך אני יכולה להגיע לכאלה? אני חוקרת את תאורית המיסגור בעיתונות הכתובה בישראל.
לצפיה ב-'תיאוריית המסגור'
תיאוריית המסגור
28/12/2015 | 18:25
120
קיימים שני מקורות מידע עיקריים שניתן למצוא בהם מאמרים אקדמיים: מאגר חיפה למאמרים אקדמיים שניתן להגיע אליו און-ליין באמצעות הספריות של האוניברסיטה, ו-google scholar שם מוצאים מאמרים באנגלית. מדריך לחיפוש בגוגל סקולר נמצא ב"הודעות נבחרות" בפורום זה. חיפוש פשוט בגוגל יכול להניב אף הוא מאמרים רלוונטיים, וגם דוגמאות למסגור לפי הנושא שבחרת. הגדרה של מסגור ניתן למצוא אצל וולפספלד, ג. (2012), תקשרת פוליטית: חמישה דברים שחייבים לדעת, בית הספר סמי עופר לתקשורת, המרכז הבינתחומי הרצליה. גם את המאמר הזה ניתן למצוא באינטרנט. לא ציינת באופן ספציפי מה שאלת המחקר שלך, ולכן תשובתי כללית. אני מקווה שעזרתי, ואם לא - אשמח לענוטת לעוד שאלות לפי הצורך.
לצפיה ב-''סקירת ספרות' (במקום 'סקירה ספרותית')'
'סקירת ספרות' (במקום 'סקירה ספרותית')
29/12/2015 | 18:22
34
בעבודה אקדמית נהוג הביטוי 'סקירת ספרות'.
היא יכולה להיכתב בצורה ספרותית..., תלוי בתחום שבו היא נכתבת.
לצפיה ב-'מאמר שני בסטטיסטיקה לרשותכם - מדידת קשר בין משתנים'
מאמר שני בסטטיסטיקה לרשותכם - מדידת קשר בין משתנים
27/12/2015 | 20:32
52
סטודנטים רבים מתקשים במציאת השיטה הסטטיסטית שתעזור להם למדוד את הקשר בין משתנים ברמות מדידה שונות. המאמר החדש (ראו ב"הודעות נבחרות" ברצועה השמאלית של הפורום) תעזור לכם לבחור. כמו תמיד, אשמח להערות/ שאלות.
לצפיה ב-'מקורות באנגלית'
מקורות באנגלית
27/12/2015 | 17:55
1
42
המרצה שלי מחייבת להשתמש בעבודה בלפחות שני מקורות באנגלית. מאוד קשה לי עם השפה הזו ולכן אני חושבת לוותר ולהשתמש רק במקורות בעברית.

כמה נקודות לדעתכם זה עשוי להוריד לי מהציון?
לצפיה ב-'מקורות באנגלית'
מקורות באנגלית
27/12/2015 | 19:00
41
לא הייתי ממליץ לך להגיש עבודה בניגוד להוראות של מנחה, כי הוא עשוי לא לקבל אותה בכלל, או לתת לך ציון נמוך. מעבר לזה, מרבית הספרות האקדמית ה"רצינית" היא באנגלית. גם אם לא יודעים אנגלית, יש דרך לעקוף זאת. תוכלי לבקש ממתרגם או סטודנט אחר למצוא ולתרגם או לסכם לך את המאמרים, או לפנות למנהלי הפורום הזה לקבלת עזרה בנושא. כך או כך, מאוד לא מומלץ לכתוב עבודה בניגוד להוראות המנחה.
לצפיה ב-'כללי ה APA'
כללי ה APA
24/12/2015 | 16:42
3
55
חוץ מכללי ה APA, האם יש שיטות נוספות שאפשר לכתוב על פיהן? מה הכי מומלץ?
לא מסתדרת עם ה APA הזה...מסובך לי מידי.
לצפיה ב-'שיטות כתיבת מראי מקום'
שיטות כתיבת מראי מקום
24/12/2015 | 16:53
2
78
יש עוד שיטות לכתיבת מראי מקום קיימות, אבל APA הינה השיטה הפופולארית ביותר במדעי החברה, וחובה במרבית העבודות האקדמיות שתבחרי, ולכן לא נראה לי שיש ברירה, ותאלצי להשתמש בה. החשדות הטובות שמדובר ברישום די פשוט ביסודו, שניתן ללמוד די מהר, והוא גם די הגיוני. 
קיימים מדריכים די ברורים לכתיבת מראי המקום (למשל, הלינק לכללים שמפרסמת האו"פ: http://www.openu.ac.il/library/downloads/APA_5.pdf....
בכל מקרה, אם את לא מסתדרת, מנהלי הפורום ישחו לענו לך באורח פרטני, ואת מוזמנת לפנות אלינו.
לצפיה ב-''
24/12/2015 | 17:04
1
7
לצפיה ב-'אפשרות נוספת ל"שליטה" ב-APA'
אפשרות נוספת ל"שליטה" ב-APA
26/12/2015 | 15:33
38
בעבד התמלילים 'וורד' יש רכיב מובנה לניהול מקורות במגוון דרכים. APA היא אחת מהן.
הפיתרון של 'וורד' הוא טוב כשמדובר בניהול מקורות בלועזית.
בעברית יש מספר שגיאות מובנות שאם מכירים אותן - אפשר גם לתקן את הפריטים באופן גורף.
בהנחה שלמרבית המשתמשים יש 'וורד' 2007 ומעלה - הרי שניהול המקורות נמצא בלשונית 'הפניות'.
לצפיה ב-'פורומים חדשים בתפוז'
פורומים חדשים בתפוז
24/12/2015 | 14:27
15
 כותב עבודה סמינריונית? צריך עזרה במציאת מקורות ביבליוגרפים?
היכנס עכשיו לפורום כתיבת עבודות אקדמיות ותקבל תשובות לכל השאלות!

סובלים ממחלת הקרוהן והקוליטיס? אתם לא לבד.
היכנסו עכשיו לפורום קרוהן וקוליטיס – תמיכה ותוכלו לשתף באנונימיות מוחלטת

עומדת ללדת? מתלבטת איך לבחור את הדולה המושלמת עבורך?
בפורום לקראת לידה – רופא ודולה תוכלי לשאול ולהתייעץ על הכל

מכורים לסדרה צעירים חסרי מנוח? עדיין רוצים להתעדכן בכל מה שקורה?
מוזמנים להיכנס עכשיו לפורום צעירים חסרי מנוח ולדבר על כל מה שחם!

סובלים מבעיות זיכרון? רוצים ללמוד תרגילים לשיפורו וחיזוקו?
היכנסו עכשיו לפורום שיפור הזיכרון וגלו דרכים להתמודדות!

לצפיה ב-'הגהה ועריכה'
הגהה ועריכה
24/12/2015 | 11:37
2
68
אני מחפש מישהו/י, לעזרה בעריכה והגהה בעבודה סמנריונית בין 15-25 עמודים, העבודה כמעט מוכנה.
אם יש אפשרות הדפסה זה יהיה מעולה.

לצפיה ב-'עזרה בעריכה והגהה'
עזרה בעריכה והגהה
24/12/2015 | 11:44
76
אתה מוזמן ליצור קשר עם מנהלי הפורום בטלפון הרשום מטה, ונוכל לסייע לך.
לצפיה ב-'תוכל למצוא עורכים ומגיהים גם בפורומים'
תוכל למצוא עורכים ומגיהים גם בפורומים
29/12/2015 | 10:41
26
"תרגום ועריכה" ו"השפה העברית".

אני מנהלת את פורום "השפה העברית" ובין היתר גם עורכת לשון. אפשר לפנות אליי במסר.
לצפיה ב-'כמה זמן במשוער לוקח לכתוב עבודה לטירון בתחום?'
כמה זמן במשוער לוקח לכתוב עבודה לטירון בתחום?
23/12/2015 | 13:41
2
70
סמינר ראשון שלי ואין לי מושג איך להתחיל ומה לעשות... אשמח לטיפים וכמה זמן אתה מעריך שייקח לי לכתוב אותה בהתחשב בעובדה שאין לי מושג
לצפיה ב-'זה יכול לקחת בין כמה ימים לכמה חודשים'
זה יכול לקחת בין כמה ימים לכמה חודשים
29/12/2015 | 09:19
31
תלוי כמה חשוב לך להשקיע ולקבל ציון טוב, וכמובן כמה זמן לוקח לך "לקבל מושג"... אני הייתי מתחילה קודם כל מההנחיות של הקורס, אם זה סמינריון ראשון כנראה שהן מאוד מפורטות. שנית, משתדלת להוריד את הלחץ - בסמינריון ראשון מובן למרצה שהתלמידים עוד לא מנוסים בתחום, ולרוב יש סלחנות לטעויות של מתחילים. ושלישית - מתחילים צעד אחר צעד לפי ההנחיות או לפי המבנה של השיעורים, נעזרים בחברים או בקבוצות לימוד, מתייעצים עם המרצה במקרה הצורך, ודי מהר מגלים שלא רק שיש לך סמינריון ביד - אלא גם הרבה חברים חדשים ומרצה שמעריך אותך  
בהצלחה!
לצפיה ב-'ברמה הפרקטית...'
ברמה הפרקטית...
29/12/2015 | 13:10
40
אכן הכתיבה עשויה לקחת משבוע שבועיים ועד שנים, לפי הכישורים שלך, המידה בה יש לך כלים לכתיבה וכדומה. ב"הודעות נבחרות" תוכלי למצוא שני מאמרים שיתנו לך טיפים בנושא השאלה שלך ("חמשת כללי הזהב לכתיבת עבודה אקדמית" ו"למה נתקעים בכתיבת עבודה ומה עושים?". את מוזמנת לקרוא, ואם יש לך עוד שאלות - אנחנו כאן.
לצפיה ב-'מינהל ציבורי'
מינהל ציבורי
22/12/2015 | 23:02
1
21
אני צריך להגיש עבודה בנושא יחסי ממשלה ושלטון מקומי בתחום התכנון והבניה או בתחום החינוך. אני יכול לבחור אחד משניהם. איפה אני יכול למצוא ספרות מקצועית ונתונים בנושא הזה.
לצפיה ב-'איפה מוצאים מקורות לעבודה במנהל ציבורי'
איפה מוצאים מקורות לעבודה במנהל ציבורי
22/12/2015 | 23:44
38
תוכל לחפש האם יש מאמרים בנושא במאגר חיפה למאמרים, באתר מרכז המידע והמחקר של הכנסת או באתר הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה. כמו כן, תוכל לעשות חיפוש בגוגל ולראות אם היו דו"חות שונים על הנושא. בנוסף, תוכל לחפש מחקרים שנערכו בנושא בחול באמצעות חיפוש ב- Goofgle scholar. עם זאת, למען האמת נראה שלגבי נושאים כאלה מרבית המידע ימצא בעיתונות ולאו דווקא במחקרים אקדמיים. אני חושב שכדאי לך להתחיל בפירוט מודלים של מנהל ציבורי בכלל, ולעבור לבדיקת המודלים הללו בנושא שבחרת לפי המידע שצברת מכל המקורות הנ"ל. אם אתה זקוק ליעוץ פרטני יותר - אנא פנה למנהלי הפורום.
לצפיה ב-'איך מזהים מאמר אקדמי?'
איך מזהים מאמר אקדמי?
22/12/2015 | 11:14
3
1481
אני עשוה עבודה בחינוך על ההבדלים בין החינוך בשיראל לחינוך בפינלנד.הגשתי למנחה מאמר לאישור בנושא הזה מהעיתון הד החינוך והיא אמרה לי שאי אפשר להשתמש בו כי הוא לא אקדמי. רציתי לשאול איך יודעים אם מאמר הוא אקדמי ואם יש לכם מאמרים בנושא
לצפיה ב-'מאמרים אקדמאים'
מאמרים אקדמאים
22/12/2015 | 13:20
364
מאמר אקדמאי מאופיין בכמה סימני היכר, ביניהם מבנה קבוע (מבוא, סקירת ספרות, מתודולוגיה, ממצאים, דיון), ציטוט של מקורות אחרים שהכתוב מתבסס אליהם, ושייכותם לכתב עת אקדמי מוכר. לינק לדוגמא למאמר כזה: http://www.lib.ncsu.edu/tutorials/scholarly-articles/
הד החינוך לא עומד בקריטריונים הללו, ולכן אינו כתב עת אקדמי. כדי למצוא מאמרים - את יכולה לפחש לפי מילות מפתח כמו "education in finalnd" באתר google scholar, שיש בו מאמרים אקדמיים. סביר שלא תמצאי מאמרים המשווים בין מערכות החינוך, כך שחפשי מאמרים על כל מערכת חינוך בנפרד, והתרומה שלך תהיה להשוות ביניהן לפי קריטריונים שתקבעי.
מקווה שעזרתי.
לצפיה ב-'זיהוי מאמר אקדמי'
זיהוי מאמר אקדמי
22/12/2015 | 22:28
310
הי רקפת,
לשאלתך וברשותך ארחיב מעט את תשובתו של קובי. מעבר להיבט הצורני של מבנה, הערות שוליים, ציון מקורות ורשימה ביבליוגרפית, יש לאלה סיבות. במאמר עיתונאי, בחינוך למשל, יכול עיתונאי לכתוב לדוגמא: "ההשקעה במערכת החינוך היסודי בישראל..." (תבחרי כל שם תואר לאחר המילה ישראל), מבלי להזדקק להנמקות המוכיחות קביעתו. במקרה הטוב יצרף נתון זה או אחר, לרוב מבלי לציין את מקורו. 
במאמר אקדמי, להבדיל, לאחר שבפרק הספרות המקצועית דנת בהשקעות בחינוך במדינות שונות, לאחר מכן בישראל ולבסוף בחינוך היסודי בה, תידרשי להכליל נתונים ולציין את מקורותיהם (מקורות ראשוניים כמו הלמ"ס או תקציב המדינה, או מקורות משניים כמו מאמרים המצטטים מקורות ראשוניים).
רק לאחר שהצגת את כלל התמונה על נתוניה תעברי למסקנות אותן תתמכי במובאות מהימנות. 
האם הערתי מבהירה מעט את שאלתך? האם יש לך שאלות נוספות?
בהצלחה, דני
לצפיה ב-'זיהוי מאמר אקדמי'
זיהוי מאמר אקדמי
26/12/2015 | 15:48
187
האבחן הראשון והבולט ביותר (אפשר לומר גם הבלעדי) למאמר אקדמי הוא המקום/אכסניה שבה הוא מתפרסם. אני מעריך שכשהמנחה שלך אמר שזה לא מאמר אקדמי, הוא התכוון לכך ש"הד החינוך" איננו כתב עת אקדמי.
ביטוי חליפי ל"כתב עת אקדמי" הוא "כתב עת שפיט" והוא מאופיין במערכת שמורכבת מאנשי אקדמיה, ומתיאור של כללי ההגשה של מאמרים לפרסום. בנוסף לכך, כתבי העת עצמם מדורגים בשיטה הקרויה אימפקט פקטור.
זאת ועוד, יש מוסדות אקדמיים (נניח מכללות) שמוציאות לאור כתב עת, המורכב ממערכת של אנשי אקדמיה, והמאמרים בו עוברים הליך הערכה (שיפוט) ולמרות זאת - מוסדות אחרים (נניח אוניברסיטאות) לא מכירות בו ככתב עת אקדמי... בהרבה מקרים זה ללא הצדקה, אבל אותו מוסד קובע. במילים אחרות, פרסום של איש סגל ממוסד X בכתב עת של מוסד אחר - עשוי לא להיחשב כפרסום אקדמי...
ולסיום - התייחסות לדברי המרצה - תלוי מאוד בנושא העבודה - כך גם יהיה השימוש במקורות, ובפירוש לא כל המקורות צריכים להיות "אקדמיים". הצהרת שר על בעיתון כלשהו על מדיניות עשויה להיות בעלת חשיבות רבה מאוד (במיוחד כשמובא ציטוט מדבריו) ואין לכך קשר למאמר אקדמי כן או לא - זה תלוי הנושא.
לצפיה ב-'מישהו מכיר ספרים בעברית על מחקר איכותני?'
מישהו מכיר ספרים בעברית על מחקר איכותני?
21/12/2015 | 11:32
3
46
צריך לעשות מחקר בשיטה איכותנית של ראיונות עומק במחקר על יחס למוסיקה בקרב עולי ברה"מ, אבל אין לי מושג מה כותבים בפרק שיטת המחקר. אולי מישהו נכיר ספר טוב בעברית על הנושא?
לצפיה ב-'יחס יוצאי חבר העמים למוסיקה- מחקר איכותני'
יחס יוצאי חבר העמים למוסיקה- מחקר איכותני
21/12/2015 | 11:49
26
הי שאול
מאז גלי העליה הגדולים של יוצאי חבר העמים בשנות ה-90 התפרסמו מספר מחקרים בנושאים אלה בעברית. תמצא אותם במאגר חיפה וכמובן ב- google scholar
לצפיה ב-'ספרים על מחקר איכותני'
ספרים על מחקר איכותני
21/12/2015 | 12:03
47
קיימים הרבה מאוד ספרים בעברית על מחקר איכותני, שניים מומלצים ביניהם שתוכל ללמוד מהם על סוג מחקר זה לצורך כתיבת המתודולוגיה:
שלנסקי, ש. ואלפרט, ב. (2007), דרכים בכתיבת מחקר איכותני, מכון מופ"ת.
באואר, מ. וגאסקל, ג'. (2011), מחקר איכותני: שיטות לניתוח טקסט תמונה וצליל, האוניברסיטה הפתוחה.

, ואם יש עוד שאלות - אני כאן.

לצפיה ב-'ספרים בעברית על מחקר איכותני'
ספרים בעברית על מחקר איכותני
26/12/2015 | 15:52
25
להלן שני ספרים פופולאריים במיוחד:
צבר בן-יהושע נ' (1990). המחקר האיכותי בהוראה ובלמידה. גבעתיים: מסדה.
שקדי, א' (2003). מילים המנסות לגעת - מחקר איכותני, תיאוריה ויישום. תל-אביב: רמות.
לצפיה ב-'עבודה במינהל עסקים'
עבודה במינהל עסקים
19/12/2015 | 18:04
6
37
צריכה להכין עבודה בנושא של תגמול מנהלים מול ביצועי חברות.
יש למישהו רעיון או עזרה?
לצפיה ב-'מנהל עסקים: תגמול מנהלים וביצועי חברות'
מנהל עסקים: תגמול מנהלים וביצועי חברות
19/12/2015 | 21:23
28
הי אביטל
האם תוכל/י להגדיר מה העזרה שאת מבקשת.
בתקווה שנוכל לסייע
דני
לצפיה ב-'תגמול מנהלים מול ביצועי חברות - הסבר'
תגמול מנהלים מול ביצועי חברות - הסבר
20/12/2015 | 00:16
33
הנושא שלך טחון לעייפה בעשרות עבודות קודמות, אבל אם זה הנושא שבחרת, אז הנה הסבר קצר: נקודת המוצא הינה "תיאוריית הנציג" הטוענת כי האינטרסים של מנהל שכיר ושל בעלי המניות שונים, ולכן כדי שהמנהל ישתדל ליצור ערך עבור בעלי המניות, הם צריכים לתת לו שכר מתאים. העניין הוא, שבמרבית המקרים אין קשר בין השכר שבמנהל ובין הערך שהוא יוצר עבור בעלי המניות - מנהלים משתכרים יותר ממה שהיה מגיע להם אילו הפעילו את תיאוריית הנציג. הסיבה העיקרית לכך הינה ההשפעה הגדולה של המנהל על הדירקטוריון שמאשר את שכרו. ניתן לבדוק את הטענה כי אין קשר בין ביצועי החברה לבין שכר המנהל באמצעות חישוב מתאם בין המשתנים. מקווה שעזרתי למקד אותך. אם יש עוד שאלות - אשמח לענות.
לצפיה ב-'תיגמול מנהלים וביצועי חברות'
תיגמול מנהלים וביצועי חברות
20/12/2015 | 21:06
3
18
תודה על התשובה. באיזה מאגרים אפשר למצוא את המשתנים?
אביטל
לצפיה ב-'מקורות מידע לעבודה במנהל עסקים'
מקורות מידע לעבודה במנהל עסקים
21/12/2015 | 10:58
13
אני לא מומחה למאגרי מידע פיננסיים, אבל אני משער שתוכלי לאסוף מידע על תנאי שכר ורווח של חברות ציבוריות באתר הבורסה או אתרים מקצועיים כמו קו מנחה.
לצפיה ב-'מאגרים למידע '
מאגרים למידע
21/12/2015 | 11:38
1
14
שלום אביטל
המדובר בשתי קטגוריות ושתיהן קשורות לחברות ציבוריות (חברות שמניותיהן נסחרות בבורסה).
לעניין זה ניתן למצוא אינפורמציה: לגבי ישראל- במאגרי הבורסה לני"ע (TASE) וגם בביזפורטל. כמובן שגם העיתונות הכלכלית גלובס, דה מרקר וכלכליסט מפרסמים סיכומי נתונים.
לגבי מדינות אחרות: תוכלי למצוא נתונים במאגרים דומים שלהן.
באשר לספרות מקצועית: ב-google scholar אפשר לאתר מאמרים מקצועיים באמצעות מילות המפתח 
האם יש לך עוד שאלות.
דני
לצפיה ב-'מאגרים למידע- 2'
מאגרים למידע- 2
21/12/2015 | 11:44
9
שכחתי להוסיף שבמידה ורוצים להשוות השינויים בשכר המנהלים בחברות הציבוריות לשינויים בשכר יתר העובדים בחברות אלה, ניתן להשתמש במאגרי הלמ"ס.
יש לזכור שההגדרת המונח "ציבורי" שונה במאגרים שונים, ויש להקפיד על כך
לצפיה ב-'מחפשת נבדקים למחקר בנושא אבדן הורה בילדות'
מחפשת נבדקים למחקר בנושא אבדן הורה בילדות
20/12/2015 | 20:01
2
14
שלום.
במסגרת לימודי תואר שני בפסיכולוגיה אני עורכת מחקר בנושא אבדן ומחפשת נבדקים בני 18-35 שאיבדו הורה בילדות- כשהיו בני 5-13, לענות על שאלון מקוון (מצורף קישור).
האם אתם מכירים אנשים שמתאימים להיות נבדקים ויכולים לקשר אותי אליהם? כמובן שאפנה אליהם ברגישות המתאימה.
אשמח מאוד לכל עזרה.
תודה רבה
טליה (פרטים לשאלות בקישור)
https://ruppin.eu.qualtrics.com/jfe/form/SV_enZipVehaXw5VVX
לצפיה ב-'אם תרצי אוכל לפרסם את הפרטים בקבוצת בנות ללא אם בפייסבוק'
אם תרצי אוכל לפרסם את הפרטים בקבוצת בנות ללא אם בפייסבוק
21/12/2015 | 11:24
1
13
לצפיה ב-'אשמח מאוד, לא ידעתי על קיומה של קבוצה כזו, תודה רבה!'
אשמח מאוד, לא ידעתי על קיומה של קבוצה כזו, תודה רבה!
21/12/2015 | 21:34
234
לצפיה ב-'תוכנות שמזהות חומר מועתק'
תוכנות שמזהות חומר מועתק
20/12/2015 | 15:36
1
83
שלום,
הייתי שמח לדעת האם באמת קיימות תוכנות שמסייעות למרצה שבודק עבודה לגלות שהחומר שנמצא בעבודה מועתק ממקום אחר ברשת.
האם מרצים באמת משתמשים בזה?
לצפיה ב-'תוכנות שמזהות חומר מועתק קיימות'
תוכנות שמזהות חומר מועתק קיימות
29/12/2015 | 02:09
64
ידוע לי על מרצים שמשווים את העבודות המוגשות להם מול עבודות אחרות שהוגשו אוניברסיטה בעבר, ואפילו עורכים את הבדיקה הפשוטה של חיפוש קטעי עבודה חשודים ב-Google. הגיעו אלי מספר סיפורים על פסילת עבודות והגעה לועדת משמעת בעקבות הגשת עבודות שכולן או חלקן מועתקות. לאור זאת, אינני ממליץ על הגשת עבודה כזו, במיוחד לא אותן עבודות שמוצעות על ידי חברות מסוימות שמציעות בסכומים נמוכים עבודות שהוגשו בעבר. יש תמיד להגיש עבודה מקורית שמבוססת על חומר שנכתב במיוחד עבור ההגשה הזו על ידך. במקרה הצורך - מנהלי הפורום ישמחו לעמוד לרשותך ביעוץ פרטני.
לצפיה ב-'נוסף מאמר בסטטיסטיקה - רמות מדידה של משתנים'
נוסף מאמר בסטטיסטיקה - רמות מדידה של משתנים
20/12/2015 | 11:44
22
מי שמתמודד עם ביצוע ניתוח סטטיסטי יודע כי סוגי הניתוח שניתן לעשות על כל משתנה תלויים ברמת המדידה שלו. אך מה היא בעצם רמת מדידה? המאמר מסביר על רמות שונות של מדידת משתנים

לצפיה ב-'איפה מוצאים שאלון הערכה עצמית?'
איפה מוצאים שאלון הערכה עצמית?
17/12/2015 | 23:20
1
19
לצורך עבודה בתקשורת אני צריכה למצוא שאלון של הערכה עצמית שהוא מתוקף המנחה אמרה לי שאני צריכה למצוא מחקר כזה בספרות, אבל לא הצלחתי למצוא. יש לעם מושג איפה למצוא את השאלון?
לצפיה ב-'שאלון הערכה עצמית'
שאלון הערכה עצמית
18/12/2015 | 07:42
28
קיימים שני מקורות עיקריים למציאת שאלונים מתוקפים בשפה העברית. האחד הוא מכון סאלד בירושלים, שיש לו מאגר גדול של שאלונים כאלה, ובאתר שלו ניתן לאתר אותם, אם כי עד כמה שידוע לי צריך לנסוע פיסית לירושלים כדי לקבל את השאלו עצמו. האפשרות השניה הינה האתר http://www.asking-info.com/ שבו מספר גדול של שאלונים בעברית, כולל הסבר עליהם. האתר הזה מכיל גם שאלון הערכה עצמית, כך שלא נראה לי שתצטרכי במקרה זה לנסוע לירושלים, לפחות לא כדי לקבל את השאלון

לצפיה ב-'מיואשת מסקירת ספרות'
מיואשת מסקירת ספרות
18/12/2015 | 08:53
2
46
במסגרת קורס הכנה ללימודי משפטים נתנו לנו לכתוב עבודה סמיניריונית. אני יודעת מה הנושא וגם אספתי את כל החומר, אבל אני תקועה כי ניסתי לסכם את החומר לצורך סקירת הספרות ואני לא מצליחה לכתוב את הסקירה. אני ממש צריכה עזרה שלכם.
לצפיה ב-'סקירת ספרות - אל יאוש! '
סקירת ספרות - אל יאוש!
18/12/2015 | 11:36
68
אני מציע לך להתחיל את הכתיבה בכך שתקראי את החומרים השונים, אבל לא תסכמי אותם (ממש אין צורך, זו עבודה מיותרת). במקום לסכם אותם -תחשבי מה בעצם את רוצה לכתוב, איך את מציגה את מה שקראת בצורה הטובה ביותר, ואז תכתבי כמה ראשי פרקים, שבכל אחד נושא בעבודה. את ראשי הפרקים את צריכה לכתוב בשיטת המשפך (ראי הסבר בשאלה מלפני כמה ימים). אחרי שיש לך ראשי פרקים - קראי שוב את המקורות שלך, סכמי כל מקור בכמה משפטים, והכניסי אותו לראש הפרק הנכון לפי התוכן. אחר כך, נותר לך לשלב מקורות שונים שסיכמת בעזרת מילות קישור וזה פחות או יותר מביא אותך לסקירת ספרות שלמה. אם את צריכה יעוץ פרטני מעבר למה שפירטתי כאן - את מוזמנת לפנות למנהלי הפורום לפי צורות הפניה המפורטות מטה.  
לצפיה ב-'סקירת ספרות'
סקירת ספרות
18/12/2015 | 14:30
37
הי גל,
סקירת הספרות צריכה ליצג את כל מה שלמדת מן הספרות המקצועית לגבי הנושא הנבחר. כמו שמנהל הפורום הבהיר, השיטה מכונה לפעמים: שיטת המשפך.
לכן, קחי את הנושא שנבחר ותתכנני את סקירת הספרות כך שתחל בהיבטים הכלליים של הנושא שבחרת, משם תמשיך להיבטים רלוונטיים אחרים לנושא ולבסוף תיגע בנושא הספציפי שבחרת. 
לאחר שתיכננת את ראשי הפרקים את יכולה לבחור באחת משתי הדרכים:
א. לאסוף חומר על פי ראשי הפרקים.
ב. במידה שכבר אספת חומר לארגן אותו לפי ראשי הפרקים ולכתוב.

האם התגובה סייעה לך? אולי תוכלי לכתוב לנו איך התקדמת?
לצפיה ב-'עבודה בניעות חברתית'
עבודה בניעות חברתית
17/12/2015 | 12:39
2
24
עלי להגיש עבודה בנושא השפעת עיסוק בספורט על ניעות חברתית של אוכלוסיות העשירונים הנמוכים.
חיפשתי חומר בעיתונות ובמדורי הספורט. לא מצאתי דבר.
איפה אני יכולה למצוא חומר לפרק הספרות המקצועית?
לצפיה ב-'ספרות בנושא ספורט וניעות חברתית'
ספרות בנושא ספורט וניעות חברתית
17/12/2015 | 14:07
14
אורח/ת יקרה,
עיתונות ככלל אינה מהווה לרוב מקור אקדמי לצורך כתיבת סקירת ספרות, אלא אם המדובר בנתונים (תוצאות משחקי ספורט או שערי מניות) או בציטוט (למשל, מה ראש הממשלה אמר בכנס מסויים).
מאגר המידע הזמין ביותר הוא: Google Scholar. כדי למצוא ספרות בנושא שלך, תצטרכי לבחור במילות המפתח מהן מורכב נושא העבודה שלך. כנראה:
ספורט, ניעות חברתית, מצוקה וכו'.
תוכלי גם להחליט האם את רוצה מאמרים משנה מסוימת או באנגלית/עברית וכו'.

האם עזרתי לך?  
לצפיה ב-'ספורט וניעות חברתית'
ספורט וניעות חברתית
17/12/2015 | 15:40
19
רצוי גם להוסיף כי ניתן לחפש מידע במאגרי מידע ישראליים כגון מאגר חיפה למאמרים אקדמיים, ואולי גם סקרים על העיסוק בספורט שמפרסמת הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה.

מנהל/ת הפורום

אודות:
את/ה מוביל/ה בתחומך? אנו מזמינים למשרדינו בימים אלו בעלי מקצוע המתאימים לנהל פורום מקצועי באשכול המומחים של אתר הקהילות המוביל תפוז אנשים. מנהל/ת פ
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ