לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1134211,342 עוקבים אודות עסקים

פורום לידה פעילה וביתית

בפורום נספק תמיכה ומידע לכל אישה שרוצה ללדת בבית או ללדת לידה פעילה וטבעית בבי"ח.
לידה פעילה, היא לידה שבה היולדת מחוברת לתהליך הלידה, קשובה לצורכי הגוף שלה ופועלת על פיהם. זו לידה טבעית, ללא משככי כאבים ועם מינימום הפרעות והתערבויות לא הכרחיות.
בפורום נמספק תמיכה וייעוץ בנושא, אתן מוזמנות לשתף.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום לידה פעילה וביתית

בפורום נספק תמיכה ומידע לכל אישה שרוצה ללדת בבית או ללדת לידה פעילה וטבעית בבי"ח.
לידה פעילה, היא לידה שבה היולדת מחוברת לתהליך הלידה, קשובה לצורכי הגוף שלה ופועלת על פיהם. זו לידה טבעית, ללא משככי כאבים ועם מינימום הפרעות והתערבויות לא הכרחיות.
בפורום נמספק תמיכה וייעוץ בנושא, אתן מוזמנות לשתף.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'שאלה עקרונית לגבי חלילה סיבוך בלידת בית'
שאלה עקרונית לגבי חלילה סיבוך בלידת בית
12/11/2018 | 12:18
6
אם יולדת שילדה בלידת בית מאושפזת כמה שעות לאחר מכן בבית חולים עקב חום וצמרמורות, האם תוזמן המיילדת לתחקיר? ואם כן על ידי מי? האם יש מקרים שמיילדות בית מושעות על ידי משרד הבריאות?
לצפיה ב-'איזה תנוחה מומלצת ללידה של תינוק עם ראש גדול????'
איזה תנוחה מומלצת ללידה של תינוק עם ראש גדול????
21/10/2018 | 11:20
22
תינוק במשקל סביר(3 קילו) ראש גדול קצת מהממוצע מה התנוחה המומלצת לי ללידה בלי אפידוראל?

* לידה שלישית. שניים ראשונות ללא אפידוראל בשכיבה על הגב  לצערי הרב ראש תינוק ממש בפתח הנרתיק במשך שעה וחצי שעתיים בפתיחה מלאה בקושי יצא התינוק מחפשת להתייעל הפעם
לצפיה ב-'אני בחודש תשיעי... שאלה היפוטתית '
אני בחודש תשיעי... שאלה היפוטתית
07/10/2018 | 16:04
54
במידה ואני מתעוררת לדוגמא משינה עם צירים וירידת מים וביה"ח היחיד בו אני מעוניינת ללדת הוא במרחק 40 ק"מ נסיעה...
עדיף להתכונן לאופציה של לידה ביתית? 

לצפיה ב-'קשירת ידי יולדת בלידה'
קשירת ידי יולדת בלידה
03/09/2018 | 22:25
2
96
האם עושים זאת בלידה.ומתי זה קורה?

לצפיה ב-'אוי ואבוי לא!!! אני לא מיילדת ורק באתי להתייעץ אבל לא לא לא!'
אוי ואבוי לא!!! אני לא מיילדת ורק באתי להתייעץ אבל לא לא לא!
02/10/2018 | 15:22
45
(מקווה מאד שאני צודקת)
לצפיה ב-'בניתוח קיסרי'
בניתוח קיסרי
01/11/2018 | 04:32
7
לצפיה ב-'האם היכולת לעבור לידה טבעית יש בה היבט גנטי? '
האם היכולת לעבור לידה טבעית יש בה היבט גנטי?
02/09/2018 | 12:49
1
60
כלומר...
האם לקחת בחשבון את הלידות שעברה אמי גם לגבי מה שייתכן וצפוי לי או שאני לא בכיוון...?
לצפיה ב-'מנסיוני, יש קשר'
מנסיוני, יש קשר
02/10/2018 | 15:24
26
אבל עקיף. מצד אחד אני רוצה לקצר ומצד שני לא לטנף, אבל אם לאמא שלך היה ביפ רחב יש סיכוי שגם לך יש ואז הנה לך השפעה. אבל...
גמישות באזור תלויה גם בתרגול ושאר המבנה, אבל זה לא חד משמעי.

~~~~~~~~~~~
שומרת אמונים לביל קלינטון
לצפיה ב-'כיצד להתכונן ללידה בבית?'
כיצד להתכונן ללידה בבית?
15/08/2018 | 10:42
3
82
שלום,
הכוונה לא ללידה בבית
אלא להתכונן בבית.
משיקולי משאבי זמן וכסף איני יכולה להירשם לקורס הכנה ללידה
אני מאוד אשמח להסבר מעודכן של תרגילים שאני יכולה לבצע בביתי בעזרת בעלי, כאלו שיביאו אותי ללידה במצב אופטימלי ורגועה...
אני באמצע שמיני
אשמח להכוונה
המון תודה!
לצפיה ב-'בדיוק רשמתי בפורום הריון ולידה על הספר "לידה פעילה"'
בדיוק רשמתי בפורום הריון ולידה על הספר "לידה פעילה"
15/08/2018 | 21:25
2
64
הוא די מוצלח ואפילו שלא זוכרים כלום בזמן הלידה, הידע עדיין קיים ונותן בטחון מסוים. שתהיה לידה קלה והרבה נחת.
לצפיה ב-'"לא זוכרים כלום בזמן הלידה"'
"לא זוכרים כלום בזמן הלידה"
21/08/2018 | 11:23
1
83
עד כמה זה נכון?
כלומר נגיד עכשיו אני מתכוננת נפשית ומעשית ללידה במים או לידה רגילה אם זה בהדרכה אישית ע"י הפורום/ספרים/יוטיוב או בקורס הכנה ללידה מסודר...
מה בסוף אני זוכרת מזה ברגע האמת?
שאלה טובה...
האם יש בלקאאוט כמו במבחן?
לצפיה ב-'זה לא "בלאק אאוט" כי זה לא מצב ראציונאלי'
זה לא "בלאק אאוט" כי זה לא מצב ראציונאלי
27/08/2018 | 12:17
49
בעיקר אם מדובר בלידה ראשונה ואת לא יודעת למה לצפות בכלל.
אצלי עד שקלטתי שיש לי צירים והתחלתי להתארגן כבר ירדו לי המים וכל התכנונים על מרכז לידה ובריכה נשארו בגדר התכנון. נסענו ישר למיון וילדתי תוך דקות, לא היה זמן לחשוב על שום דבר.
לצפיה ב-'לידה במים'
לידה במים
07/08/2018 | 17:51
1
92
שלום ד"ר
לקראת לידה רביעית. כל הלידות הראשונות היו רגילות בבית חולים ללא אפידורל.
 עתה לקראת הלידה אני מעונינת בחוויה מסוג שונה .
 אשמח לקצת פרטים על לידה במים. ומה קורה אם בזמן תהליך הלידה  יש נדרשות להתערבות מסוג ואקום? לידת עכוז?  או חס וחלילה ניתוח.
אשמח לתשובתך
לצפיה ב-'לידת מים'
לידת מים
( לעמוד שלי בתפוז )
08/08/2018 | 15:24
83
שלום לך שירית,
את מוזמנת להיכנס לאתר שלנו JAHARADULA.COM

במידה ונדרשת התערבות בלידה - אלו ינתנו במסגרת בית החולים הקרוב (5-8 דק' מאיתנו). במקרה שיש או מתעורר צורך בסיוע צריך להיות מוכנים לכך, ולכן, לא ממליץ ללדת  לידת עכוז במים.
לצפיה ב-'לידה במים '
לידה במים
25/07/2018 | 10:47
2
99
אהלן, אשמח לדעת מהם היתרונות של לידה במים ואיזו הכנה עלי לבצע לקראת הלידה במידה ואבחר בשיטה זו 

תודה והמשך יום טוב 
לצפיה ב-'לידה במים'
לידה במים
26/07/2018 | 07:03
83
שלום לך יעל,    היתרונות בשהייה במים בשלבי הלידה השונים קשורים בהשפעה מרגיעה שיש למים שעוטפים ומרגיעים. , מרככים באופן טבעי את הפרינאום (מה שעוזר בהפחתת הסיכון לקרעים בעת הלידה)
השהייה במים (כוונתי לבריכה של ממש) בשלב הראשון של הלידה, עשויה להקל את התהליך ולקצר  משמעותית את משך השלב הראשון של הלידה.
לא נדרשת הכנה מיוחדת ללידה במים.
לצפיה ב-'לידת מים'
לידת מים
( לעמוד שלי בתפוז )
08/08/2018 | 16:40
59
היי יעל.,
לידת מים אינה  דורשת הכנה  מיוחדת.  נדרשת  בריכת לידה  מתאימה  עם  עומק  מתאים  כך  שלא יווצר  מצב  שבעת  יציאת הראש,  התינוק  יצא  מן  המים.
היתרונות  קשורים  בעיקר לתחושה נוחה  יותר  בתווך המימי.  שיעור הקרעים בפרינאום נמוך יותר בזכות פעולת הריכוך של המים.
לתינוק זה לא ממש  משנה. כל זמן שהוא לא בא במגע עם אויר, הריאות אינן מתמלאות באויר והתינוק תלוי לחלוטין באספקת החמצן דרך חבל הטבור (כמו בעת ששהה ברחם).
פרק הזמן שהוא מתחת למים  הינו קצר  (כ 10-20 שניות).
היתרון במים קשור לטעמי יותר בשלב הראשון של הלידה. השהייה בבריכה חמימה המאפשרת תנועה בתנאי חוסר משקל, מסייעת מאד ליולדת בלידה פעילה ומקצרת את משך השלב הראשון של הלידה בכ30%-40%.בריכת הלידה המאולתרת בבית  אינה מציעה את היתרון אותו תיארתי (כוונתי לתנועתיות בשלב הראשון של הלידה).
ג'הארה דולה - מצוייד בדיוק לכך.

לצפיה ב-'בדיקת NIPT - באיזו חברה ?'
בדיקת NIPT - באיזו חברה ?
16/07/2018 | 12:00
52
האם יש חברה אחת מה5 שנחשבת אמינה ומדויקת יותר מהשאר לפי מה שאתה יודע ?

תודה 
לצפיה ב-'שיליה'
שיליה
10/07/2018 | 18:07
1
265
היי ד"ר
הלידה הראשונה שלי היתה לידה טבעית בבית חולים שבסופה השיליה לא יצאה. מכיוון שהייתי ללא אפידורל היו צריכים להרדים את האיזור . המרדים לא הצליח לתת לי אפידורל ( לא ברור למה ולא הייתי בפוקוס כדי ממש להבין מה קורה שם) ובסוף השיליה יצאה בהרדמה מלאה.
שאלתי: האם הסיכוי שהשיליה לא תתנתק גם בלידה הקרובה גבוה? 
מה קורה במצבים כאלה בלידה ביתית?
תודה!!
לצפיה ב-'שליה נעוצה'
שליה נעוצה
( לעמוד שלי בתפוז )
10/07/2018 | 18:53
111
הסיכון הסטטיסטי לחזרה של מצב דומה בו , השליה לא מתנתקת , כמו בלידה קודמת שלך, מעט גבוה יותר לעומת יולדת שאין בעברה סיפור כזה. עדיין הסיכוי הוא נמוך  ועומד על אחוזים בודדים.
נשאלת השאלה האם המתינו מספיק זמן והאם היה הכרח רפואי להכניסך לחדר הניתוח.
בלידת בית , במקרה שהשיליה לא מתנתקת ונדרשת הוצאה ידנית של השיליה - לרוב, נעביר את היולדת לבית החולים, להשלמת הפעולה, תחת הרדמה בחדר הניתוח. מוכרים לי אישית מקרים בהם התאפשרה הפרדת שליה נעוצה ללא  מעבר לבית החולים וללא  הרדמה כלשהיא.

לצפיה ב-'הכנה ללידה ביתית'
הכנה ללידה ביתית
02/07/2018 | 10:05
2
134
שלום ד"ר,
 אני בשבוע ה20 להריוני הראשון, כמובן מתלבטת מה ואיך... רציתי לשאול א- איזה הכנה נידרשת ממני ללידה פעילה בבית?
ב- מה הייתרון ללידה בבית כשיש  היום כמה בתי חולים שיש להם חדרים טבעיים 
ג- האם יש מחוייבות של המיילדת כלפי?
אשמח לתשובתך  
לצפיה ב-'לידת בית'
לידת בית
( לעמוד שלי בתפוז )
02/07/2018 | 14:12
91
היי אודיה.
קודם  צריכה לשאול עצמך למה את מעוניינת  בלידה טבעית. אם התשובה בוערת בך וסגנון הלידות שמוצג בתוכנית בייבי בום מרתיח אותך - זה הזמן לבקר במרכזים  השונים ולהתרשם מההבדלים ביניהם. חסרונם העיקרי של חדרי הלידה הטבעיים בתוך  בתי  החולים  נעוץ  בעיקר בעובדה  שהם  ממוקמים  בתוך  בתי  החולים  וכפופים לנוהלי  בית  החולים. הרי, לידה טבעית יכולה  להתרחש  בכל  מקום, גם  בחדר לידה  רגיל. המושג לידה טבעית הוא מושג שאת יוצקת את התוכן לתוכו לפי מידותייך. האפשרות לעשות זאת בין כתלי בית חולים (גם אם מדובר ב"חדר לידה טבעית") מוגבל יותר.

לצפיה ב-'אני לא יודעת מה זה חדר טבעי בביה"ח '
אני לא יודעת מה זה חדר טבעי בביה"ח
10/07/2018 | 11:55
85
אבל הכל תלוי באמת מה את מחפשת.
האם סביבה טבעית בבית שלך עם אנשים שבחרת ואמצעים שבחרת, ללא נהלים וכדומה
או סוג לידה שאותה את בוחרת בגדול גם בביה"ח. למשל, ללא אפידורל, בכריעה על 6, הוצאת העובר בעצמך וכדומה... בהחלט אפשר בביה"ח
לדעתי מיילדת תיהיה איתך בכל סיטואציה שתבחרי   כדאי שתיהיה מיילדת מוסמכת.
מה זה חדר טבעי בביה"ח?
לצפיה ב-'בדיקת NIPT'
בדיקת NIPT
17/06/2018 | 15:20
1
89
קראתי שהיום גם אפשר לעשות בדיקת NIPT במקום בדיקת מי שפיר שהיא יותר מסובכת ופולשנית.
לצפיה ב-'בדיקת NIPT'
בדיקת NIPT
( לעמוד שלי בתפוז )
20/06/2018 | 11:56
95

הבדיקה נחשבת בדיקת סקר מדוייקת מאד וכמעט מייתרת את הצורך בביצוע דיקור מי שפיר. למי ששוקלת דיקור מי שפיר, רק בגלל הגיל וללא התוויה ברורה אחרת - אני בהחלט ממליץ לבצע את בדיקת הNipt.

לצפיה ב-' לידה שלא תראו בבייבי בום '
לידה שלא תראו בבייבי בום
( לעמוד שלי בתפוז )
12/06/2018 | 13:32
656

כך נראית לידת מים במרכז לידה ג'הארה דולה, סרטון מרגש מאוד.

לצפיה ב-'שואלת עבור חברה - תרגול ללידה'
שואלת עבור חברה - תרגול ללידה
11/06/2018 | 10:48
86
חברתי מעוניינת ללדת בבית ללא אפידורל בליווי מסודר כמובן.
האם נכון כי תרגולי מדיטציה, יוגה ותרגילי נשימה עשויים להכין אותה ללידה? 
האם ישנן תנוחות ספציפיות שכדאי לה לתרגל? 
המון תודה! 
לצפיה ב-'המלצה על מיילדת בית באזור השומרון/ מרכז'
המלצה על מיילדת בית באזור השומרון/ מרכז
06/06/2018 | 21:44
62
אשמח להמלצות על מיילדת בית באזור השומרון/בנימין אם קיימת כזאת ואם לא אז מיילדת מהמרכז שתוכל להגיע אלי...
לצפיה ב-'B streptococcus'
B streptococcus
04/06/2018 | 13:16
1
70
שלום 
היה לי streptococcus b שתיתי אנטיביוטיקה מוקסיוויט ביצעתי תרבית שניה אחרי שבוע ועדיין מופיע   Bstreptococcus הרופא בחופש ומה עושים האם חייבים לקחת פעם שניה אנטיביוטיקה בהפרש כל כך קצר של זמן אני מבולבלת מה לעשות?תודה
לצפיה ב-'צמיחת GBS בתרבית'
צמיחת GBS בתרבית
( לעמוד שלי בתפוז )
04/06/2018 | 14:04
76
מה מקור התרבית בה צמח הGBS? באיזה שבוע את נמצאת? האם את מתוכננת ללדת  מחוץ לבית חולים?
לצפיה ב-'אמבולנס'
אמבולנס
04/06/2018 | 12:37
3
159
לאחר שיחות עם מכרים רבים והתייעצויות (בין היתר בפורומים באתר הזה) הצעתי לבת זוגתי שנמצאת בהריון מתקדם עם בת בכורה שאמבולנס יחכה מחוץ לביתנו אותו נזמין שהיא כורעת ללדת בלידה בתית וטבעית - רק למקרה חירום.
האם לדבוק ברעיון זה? 
הרי הגולה אינה גורם רפואי
לצפיה ב-'התכוונתי דולה '
התכוונתי דולה
04/06/2018 | 12:38
48
לצפיה ב-'אמבולנס בלידת בית'
אמבולנס בלידת בית
( לעמוד שלי בתפוז )
04/06/2018 | 14:02
152
בהנחה שלידת הבית מתוכננת ביולדת בסיכון נמוך, אין צורך אמיתי באמבולנס שיחכה מחוץ לבית. זמן פינוי מקובל לבית חולים מלידה חוץ אישפוזית של עד 30 דקות - הוגדר כמספק מבחינת התוצאות לעומת לידות בבית החולים. הליווי המקצועי המומלץ בלידה מחוץ לבית חולים (מרכז לידה/לידה בבית  היולדת), הינו של מיילדת מוסמכת/רופא מיילד. תומכת לידה, כשמה כן הוא, תומכת בלבד.

לצפיה ב-'איזה מדהים אתה. חמוד. שכל הגברים יהיו אכפתיים כמוך'
איזה מדהים אתה. חמוד. שכל הגברים יהיו אכפתיים כמוך
25/07/2018 | 06:58
15
לצפיה ב-'לידה ביתית-מיטה או בריכה?'
לידה ביתית-מיטה או בריכה?
17/05/2018 | 17:46
1
141
אשמח לשמוע יתרונות וחסרונות...
שיהיה לג שמח
לצפיה ב-'לידה ביתית'
לידה ביתית
( לעמוד שלי בתפוז )
20/05/2018 | 16:05
158
הבחירה בין ללדת על מיטה או ללדת במים הינה בחירה אישית וכל יולדת בזמן אמיתי  יתכן שתעדיף אפשרות אחרת. היתרון במים הינו ריכוך טבעי של איזור החיץ ושיעור מעט נמוך יותר של קרעים. החיסרון נעוץ בקושי לעיתים למיילד/ת לסייע לשמור על הפרינאום.  יש להבטיח ולשמור  שהתינוק שנולד בבריכה לא ייחשף לאויר במהלך שלבי הלידה האחרונים . יש לשמור על טמפרטורה נוחה ליולדת ולתינוק בתוך הבריכה.

לצפיה ב-'האם זה נכון?'
האם זה נכון?
10/05/2018 | 10:26
1
222
שלידה ראשונה עדיף בכל מקרה בביה"ח במחלקת יולדות?

לצפיה ב-'לידה ראשונה מחוץ לבית חולים'
לידה ראשונה מחוץ לבית חולים
( לעמוד שלי בתפוז )
11/05/2018 | 10:04
190
אין כל מניעה  מפני לידה טבעית מחוץ לבית חולים גם כשמדובר בלידה ראשונה. בהנחה שההריון הינו הריון בסיכון נמוך ואת עונה לקריטריונים שמאפשרים לקיים את הלידה מחוץ לבית חולים, הרי, שעל פי ההמלצה של משרדי הבריאות  בבריטניה, בניוזילנד , באוסטרליה, ביפן, בחלק ממדינות האיחוד האירופי ועוד, להעדיף לידה מחוץ לבית חולים ליולדת בסיכון נמוך.  בטיחות הלידה, זהה בתוצאותיה לאם ולעובר, והיתרונות ללידה מחוץ לבית חולים מבחינת הסיכוי/סיכון לסיים בניתוח קיסרי או לידה מכשירנית נמוך משמעותית. כמו כן, הסיכון לנזק משמעותי לפרינאום (קרעים בדרגה גבוהה) נמוך יותר בלידה מחוץ לבית חולים. האירגון האמריקאי למיילדות וגינקולוגיה  יצא בנייר עמדה משותף לאיגון הרופאים הפרינטולוגים (ACOG) לפיו בטיחות הלידה במרכזי לידה מחוץ לבית חולים עולה על זו שבלידות בית ומשתווה לזו המתקיימת בבתי חולים המיועדים לטפל בנשים בסיכון נמוך. גם שם , נקבע ששביעות הרצון של היולדת לעומת לידות בתוך בית חולים הינה גבוהה משמעותית. הסיכון/סיכוי ללידה מכשירנית/ניתוח קיסרי ונזקים לפרינאום גבוהים יותר  בלידות בבית חולים לעומת לידות מחוץ לבית החולים.

לצפיה ב-'בעלי חושש מהלידה'
בעלי חושש מהלידה
01/05/2018 | 12:09
1
173
פונה אליך בתור מיילד שהוא גם גבר ובשאלה עקיפה לנושא הפורום. אני בחודש שמיני ומתחילה לחשוב ברצינות על הלידה, מה מצפה לי ואיך אני מתכוננת....
בעלי נרתע מהעניין- הכאבים, הלחיצות, הדם, אני לא יודעת גם מה הוא ראה בטלוויזיה
כיצד אפשר להעביר אותו תהליך ולגרום לו להיות נוכח בלידה ולהיות מעורב? להרגיש, להסתכל, לגעת, לחבק
יש בינינו אהבה גדולה וחבל לי שהוא יכנע לפחדים ול"מראות" שכמובן בעיניי הם לא קשים כלל
לצפיה ב-'תפקיד הבעל ונוכחותו בלידה'
תפקיד הבעל ונוכחותו בלידה
( לעמוד שלי בתפוז )
02/05/2018 | 06:51
153
יש תפקיד ומשמעות לא קטנה להשתתפותו של הבעל ולנוכחותו בתהליך הלידה. כדי לעזור ולהתגבר על הרתיעה שאולי קיימת כדאי לעבור קורס הכנה ללידה שיסביר לשניכם את שלבי הלידה הצפויים.
ההכנה לפחות למי שמתכננת לידת בית או לידה במרכז לידה תורמת להיכרות אישית בין המטפלים לבין שני בני הזוג ועוזרת לכולם להתכונן ללידה הצפויה כהליך טבעי ורצוי ולא להתמקד בהיבט הרפואי שלה

מנהל/ת הפורום

אודות:
ד"ר הלוי אילן, מומחה ברפואת נשים ומיילדות. בוגר בית הספר לרפואה באוניברסיטת תל אביב. סיים התמחותו בבית חולים ליס. בעל נסיון כרופא מיילד של 20 שנה בחדר
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

--

בעלי מקצוע

ד
ד"ר אילן הלוי

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה