לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום הריון ולידה - תמיכה

קסם בא לעולם ! אין מראה מדהים יותר ממראה אישה בהריון. אין הרגשה נפלאה יותר מהרגשת תזוזת העובר הקטן בתוכך. אף קטנטן, אוזניים קטנטנות, ידיים, רגליים והכל הכל בתוך בטן עגלגלה ומתוקה שכל כך בא ללטף! נפלא...... עוד שמונה חודשים, שבעה, שישה, חמישה, איך שהזמן עמד מלכת, ארבעה, שלשה, אין כבר כוח, כבד, לוחץ, והופ הנה זה בא! קסם קטן הגיח לאויר העולם, את מתבוננת בו, נדהמת מיופיו, מחוסר האונים שלו,רוצה לחבק, לנשק ולא להרפות, ל ע ו ל ם. הפרי המותר! בפורום זה נעסוק בכל השאלות המטרידות בזמן ההריון, נחווה ביחד את ההתרגשות, נתייעץ, נעזור, נלמד, נדבר, נבכה ונתרגש. בדיקות שגרתיות, בדיקות גנטיות, אולטרסאונד, בדיקות רופא, הלידה, ניתוחים, סיבוכים (לא עלינו טפו טפו טפו) ברית מילה, בריתה ואיך נקרא לילד? הכל על הכל אז..... ברוכות הבאות וקדימה לעבודה וכמה פרטים טכניים שחשובים לא פחות! בכל עמוד נכנסות רק 15 הודעות ראשיות. כל הודעה חדשה נשלחת לראש העמוד הראשון, וגם הודעה שמגיבים אליה מוקפצת לראש העמוד הראשון. שאר ההודעות יורדות למטה, עד שהן עוברות לדף הבא, ובסוף, נכנסות לארכיון. שרשורים הם הודעות המגיבות להודעה בפורום. אם רוצים להגיב להודעה שנכתבה יש לשרשר להודעה המקורית ולא לפתוח הודעה חדשה. הודעות בנושאים דומים יש לשרשר גם כן, כי לפעמים תשובה אחת יכולה לעניין או להיות רלוונטית לשואלות נוספות, וגם כדי שהודעות אחרונות לא ידחקו לדף הבא. לתשומת ליבכן תודה! 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הריון ולידה - תמיכה

קסם בא לעולם ! אין מראה מדהים יותר ממראה אישה בהריון. אין הרגשה נפלאה יותר מהרגשת תזוזת העובר הקטן בתוכך. אף קטנטן, אוזניים קטנטנות, ידיים, רגליים והכל הכל בתוך בטן עגלגלה ומתוקה שכל כך בא ללטף! נפלא...... עוד שמונה חודשים, שבעה, שישה, חמישה, איך שהזמן עמד מלכת, ארבעה, שלשה, אין כבר כוח, כבד, לוחץ, והופ הנה זה בא! קסם קטן הגיח לאויר העולם, את מתבוננת בו, נדהמת מיופיו, מחוסר האונים שלו,רוצה לחבק, לנשק ולא להרפות, ל ע ו ל ם. הפרי המותר! בפורום זה נעסוק בכל השאלות המטרידות בזמן ההריון, נחווה ביחד את ההתרגשות, נתייעץ, נעזור, נלמד, נדבר, נבכה ונתרגש. בדיקות שגרתיות, בדיקות גנטיות, אולטרסאונד, בדיקות רופא, הלידה, ניתוחים, סיבוכים (לא עלינו טפו טפו טפו) ברית מילה, בריתה ואיך נקרא לילד? הכל על הכל אז..... ברוכות הבאות וקדימה לעבודה וכמה פרטים טכניים שחשובים לא פחות! בכל עמוד נכנסות רק 15 הודעות ראשיות. כל הודעה חדשה נשלחת לראש העמוד הראשון, וגם הודעה שמגיבים אליה מוקפצת לראש העמוד הראשון. שאר ההודעות יורדות למטה, עד שהן עוברות לדף הבא, ובסוף, נכנסות לארכיון. שרשורים הם הודעות המגיבות להודעה בפורום. אם רוצים להגיב להודעה שנכתבה יש לשרשר להודעה המקורית ולא לפתוח הודעה חדשה. הודעות בנושאים דומים יש לשרשר גם כן, כי לפעמים תשובה אחת יכולה לעניין או להיות רלוונטית לשואלות נוספות, וגם כדי שהודעות אחרונות לא ידחקו לדף הבא. לתשומת ליבכן תודה! 
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע הניתן בפורום אינו מקצועי, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם בעל מקצוע!
אנא הקפידו לשרשר הודעות בנושאים קשורים. לעיון בנהלי השרשור הקישו כאן.
הפרסום בפורום אסור בהחלט.
המשך >>

לצפיה ב-'פיענוח תוצאות העמסת סוכר 100 גר''
פיענוח תוצאות העמסת סוכר 100 גר'
19/02/2017 | 20:01
5
59
אני בשבוע 25 להריון. בהריון קודם הייתה לי סוכרת שאוזנה ע"י גלובן. כעת הופניתי ישירות להעמסה 100 גר' והתוצאות הן:
בצום 86
לאחר שעה 175
לאחר שעתיים 169
לאחר שלוש שעות 64
מה המשמעות של ערך אחד גבוה לאחר שעתיים וערך נמוך לאחר שלוש?
לצפיה ב-'לי היה ערך אחד גבוה מבין כולם'
לי היה ערך אחד גבוה מבין כולם
19/02/2017 | 20:26
37
וסווגתי כסוכרתית עם טיפול על ידי דיאטנית בלבד.
לצפיה ב-'למיטב ידיעתי - זה תקין'
למיטב ידיעתי - זה תקין
19/02/2017 | 21:16
1
46
צריך 2 ערכים חורגים (גבוהים יותר) כדי לקבל אבחנת סוכרת הריון (או ערך אחד מעל 200).
מעשית, מומלץ לקבל המלצות תזונתיות מתאימות, ואולי ימליצו לך על מעקב סוכר, במיוחד לאור סוכרת בהריון קודם.
ערך נמוך לאחר 3 שעות - כדאי שתאכלי משהו קטן כל 3 שעות.
לצפיה ב-'לא מדוייק'
לא מדוייק
20/02/2017 | 08:40
23
אין לי את הטבלה (אפר בטח למצוא בגוגל), צריל או שני ערכים שחורגים בצורה מתונה יחסית או ערך אחד שחורג בצורה קיצונית יותר.

אני לא זוכרת בעל פה את הספרים ולא יודעת במה בדיוק זה חורג
לצפיה ב-'לא מניסיון אישי '
לא מניסיון אישי
20/02/2017 | 08:45
1
18
אבל לפי חברות צריך ערך אחת שחורג מהטור הראשון או שניים שחורגים מהתור השני
צום    מעל 105   מעל 95
שעה    מעל 195 מעל 180
שעתיים מעל 165 מעל 155
שלש שעות מעל 145 מעל 140

זה גם תלוי בכל רופא וההגדרות שלו וכו'...
לצפיה ב-'תודה לעונות! '
תודה לעונות!
20/02/2017 | 15:28
2
כנראה שזה באמת גבולי ואצטרך לראות מה הנחיות הרופא... ממש לא מתחשק לי על דיאטה וכו' אבל כנראה שזה המצב... מתנחמת שזה רק לעוד חודשיים :)
לצפיה ב-'אחרי העמסה של 100 ערכים גבוהים??'
אחרי העמסה של 100 ערכים גבוהים??
20/02/2017 | 15:23
1
בעסה ממש זה קרוב ל300
מה עכשו?
לצפיה ב-'היעדרות לבדיקות הריון'
היעדרות לבדיקות הריון
19/02/2017 | 11:39
4
102
מישהי יודעת איך הולך היעדרויות מעבודה עם הבדיקות הריון? הבנתי שלפי חוק מגיע 40 שעות. העניין שהוגדרתי כהריון בסיכון וצריכה ביקורת בבי"ח שלוקח כמה שעות כל פעם ולכן 40 שעות לא יספיקו לי. האם אני יכולה לרשום את שאר השעות ע"ח ימי מחלה או האם צריכה על חשבון ימי חופשה או משהו אחר?
לצפיה ב-'לדעתי על חשבון ימי מחלה '
לדעתי על חשבון ימי מחלה
19/02/2017 | 11:41
61
אצלנו זה עובד קצת אחרת מבחינת השעות... אבל העדרות לבדיקות, כל בדיקות, כל ביקור במרפאה, בלי קשר להריון כן או לא, יורד מימי המחלה ולא מימי החופש. לכן, לדעתי אם נגמרות לך השעות הריון זה יורד מימי המחלה..
לצפיה ב-'תשאלי במרפאה'
תשאלי במרפאה
20/02/2017 | 08:48
19
ותנסי גם בויצ"ו, נעמ"ת וכאלו שיש להם קו עם עזרה לנשים בשאלות כאלו.
יכול להיות שלהריון בסיכון יש מעבר ל-40 שעות המותרות.
לצפיה ב-'כל עוד יש לך אישור מהמרפאה'
כל עוד יש לך אישור מהמרפאה
20/02/2017 | 10:30
19
ואחרי שסיימת את 40 השעות, זה ירד לך מימי המחלה. שימי לב שבמידה ולא משולם לך מחלה מהיום הראשון תיתכן פגיעה בשכר. תבדקי פרטנית אצלך אם עדיף לך לנכות מימי המחלה או החופשה.
לצפיה ב-'תיקון והבהרה חשובה'
תיקון והבהרה חשובה
20/02/2017 | 14:35
3
על פי חוק,40 השעות המגיעות לעובדת בהריון לצורך בדיקות אינן (!) יורדות ממכסת ימי המחלה שלך או ימי החופשה, אלא נצברות בנפרד מהם.כל שעה מעל 40 השעות כאמור, תקוזז ממכסת ימי המחלה שלך.
בהצלחה!
לצפיה ב-'הריון מעל גיל 40'
הריון מעל גיל 40
20/02/2017 | 10:40
1
47
שלום :)
אמא שלי בת 43 נכנסה להריון ספונטני ולא מתוכנן.
כרגע היא כנראה בשבוע ה-6. אמא שלי ילדה אותי ואת שני אחיי הקטנים בלידות קיסריות (בהריון שלי היתה לה סכרת הריון לא מאובחנת שדפקה לה את המערכת ובגלל זה אין לה אפשרות ללידה טבעית) את אחותי הקטנה היא הביאה בגיל 30 והיה לה הריון נהדר ולידה קלה.
אני מטבעי בנאדם מאוד דואג ואי אפשר להאשים אותי אם להתחשב בנסיבות הנ"ל (ועוד אחרי שקראתי סטטיסטיקות בכלל אני צריכה לקחת רגיעון).
לקחתי על עצמי למצוא לאמא שלי את הרופא הכי תותח שיש, שילווה אותה לאורך כל הדרך.
אשמח לקבל המלצות מכם על רופא טוב ועל ניסיון/ עצות שלכם/ פורומים ואתרים למידע נוסף וכל דבר שיעזור לנו לצלוח את ההריון הזה =]
אגב אנחנו מירושלים, אבל אין לי בעיה ללכת לרופאים מהמרכז.

תודה,
רחלי 

לצפיה ב-'הריון לאחר גיל 40 הוא דבר מאוד נפוץ היום'
הריון לאחר גיל 40 הוא דבר מאוד נפוץ היום
20/02/2017 | 14:19
12
אם היא אחרי שני קיסריים היא תופנה ישירות לקיסרי שלישי.
אני אישית לא מוצאת טעם ברופא פרטי, במיוחד מרוחק. ממליצה למוצא רופא טוב בקופה בזמינות וקרבה למגורים.
בכל מקרה, ד"ר עופר תדמור , פרופ' נילי ינאי ופרופ' שמחה יגל נחשבים למומחים מבוקשים מאוד באזור ירושלים - אין לי ניסיון אישי .
לצפיה ב-'חיסון שעלת'
חיסון שעלת
17/02/2017 | 18:05
9
128
מה דעתכן על החיסון ? האם הייתן עושות? האם מתכוונות לעשות?

אני ממש בהתלבטויות רציניות בשבוע האחרון כי בקרוב עליי להתחסן ויש כל כך הרבה ניגודי דעות בנושא הזה חלק אמרו לי שלא תעזי לעשות חלק אמרו שלא תעזי לא לעשות .... פשוט לא ברור מה האמת מאחורי החיסון הזה.... קראתי מאמר רחב בנושא שמציין כי אין שום הוכחות לכך שהחיסון בטוח ומעולם לא בדקו זאת בצורה יסודית... ממש ממש מבולבלת .
אשמח אם תשתפו מה דעתכן בנושא

לצפיה ב-'אני עשיתי'
אני עשיתי
17/02/2017 | 20:30
75
לדעתי החשש שהקטנציק ידבק משעלת לא שווה את זה.
אבל בכל מקרה לא הייתי מקבלת החלטות כאלה על סמך פורום או מאמר באינטרנט אלא מתייעצת עם הרופא ליווי הריון שלי אם היה לי ספק.
לצפיה ב-'עשיתי וממליצה לעשות'
עשיתי וממליצה לעשות
17/02/2017 | 21:21
6
84
אני אמנם לא עובדת בתחום, אבל למדתי ביולוגיה ופיקוח על מחקרים קליניים ויכולה לומר לך שתהליך אישור של חיסונים (ושל תרופות בכלל) זה תהליך של שנים שבו מוכיחים מעבר לכל ספק שהתרופה יעילה ובטוחה.
שעלת זו מחלה מאוד לא נעימה ואף מסכנת חיים לתינוקות, לא חושבת שיש כאן מה להתלבט.
וכמו שאמרה הייבי - מאמרים באינטרנט הם לא מקור מהימן (אלא אם כן את מדובר במאמרים שמפורסמים במאגרים מקצועיים כמו pubmed), התייעצי עם הרופא שלך.
לצפיה ב-'תודה בנות '
תודה בנות
18/02/2017 | 16:11
5
74
ראשית, ודאי שהתייעצתי עם רופא. אני לא עושה דבר על דעת עצמי בכל מה שנוגע להריון ולבריאות העובר ומשקיעה זמן רב בקריאה והרחבה בכל מה שקשור לנושאים העולים במהלך תקופה זו. אומר לכן מה, הרופאים ממליצים אבל אין לי מושג מה עומד מאחורי המלצות אלה... כבר הוכח במקרים רבים שבהם הרופאים פעמים רבות ממליצים על דברים על מנת לבטח את עצמם נגד תביעות.
​העיניין הוא שהחיסונים האלה מכילים גם חומרים נוספים מלבד הנוגדנים (כמו אלומיניום למשל...) ומכאן נובע הפחד שלי, ואני בקטע של כמה שיותר טבעי יותר טוב אני אפילו נמנעת משתיית כדורים נגד צרבת ומנסה להתמודד עם האי נוחות בדרכים טבעיות......מצד שני ברור שמדובר במחלה מאוד קשה ומסוכנת ולכן ההחלטה כל כך קשה עבורי ואני כבר יותר משבוע אוגרת מידע מכל מקור אפשרי..... יודעות מה? אולי השאלה שצריך לשאול כאן, השאלה המרכזית, היא: האם יש אחוזי תחלואה גבוהים של המחלה בארץ ? אם מישהי יודעת אודה מאוד.

לצפיה ב-'פעם היה טבעי שתינוקות מתים ממחלות כי לא היו חיסונים'
פעם היה טבעי שתינוקות מתים ממחלות כי לא היו חיסונים
18/02/2017 | 17:54
1
79
ונשים מתו בלידה כי לא הייתה סטריליזציה. אז עם כל הכבוד, השאיפה ל"טבעי" היא לא תמיד הגיונית ונכונה.
כשיש ירידה בשיעור המחוסנים, יש עלייה באחוזי התחלואה ויעידו על כך התפרצויות החצבת של השנים האחרונות שקרו הודות להורים שהחליטו לא לחסן. מחלות מאוד קשות כמו פוליו ואבעבועות נעלמו כמעט מהנוף הודות לחיסונים. אם כולם יחליטו לוותר על החיסונים כי אחוזי התחלואה בפוליו נמוכים, המגפה הזו תחזור.
הורים שלא מחסנים לא רק מעמידים את הילד שלהם בסכנה, אלא גם את בריאות הציבור (אנשים עם מערכת חיסונית ירודה, תינוקות שלא סיימו את החיסונים וכו').

תסמכי על מי שלמד רפואה, על שנים של מחקר, על נתונים שנאספו ממאות אלפי מחוסנים. לא על איזה מאמר באינטרנט שאומר שבחיסונים יש אלומיניום (בכמות שאין לה שום השפעה על הגוף).
לצפיה ב-'כל מילה זהב '
כל מילה זהב
19/02/2017 | 01:51
9
לצפיה ב-'למיטב הבנתי הלא מקצועית'
למיטב הבנתי הלא מקצועית
18/02/2017 | 18:17
2
84
משנת 2011 מדווחת עלייה במקרים של שעלת באופן מתמיד לפחות יד 2015, הסיבה היא כנראה שהחיסון שניתן ביסודי לא נשאר אפקטיבי בגילאי 30 ומעלה.
כמוכן החיסון אינו חודש את שחייה אלא רק הנוגדנים ואז הילד מחוסן עד שינתן לו החיסון בגיל 4 חודשים אם אני לא טועה.
לצפיה ב-'חיסון שעלת ראשון לתינוקות הוא בגיל חודשיים, אבל'
חיסון שעלת ראשון לתינוקות הוא בגיל חודשיים, אבל
18/02/2017 | 20:39
63
צריך לחזור עליו כמה פעמים(בגיל 4 חודשים, חצי שנה ושנה) עד שמערכת החיסון מפתחת נוגדנים באופן יעיל
לצפיה ב-'התכוונתי אינו חודר את השלייה כמובן'
התכוונתי אינו חודר את השלייה כמובן
19/02/2017 | 00:09
10
לצפיה ב-'עשיתי חיסון'
עשיתי חיסון
20/02/2017 | 10:35
9
דיברתי עם מבוגרים שחלו בשעלת וזה סיוט. שמעתי על שיעולים ברמה כזאת שנשברה צלע. אצל  תינוקות זה מאד מסוכן. חבל לדעתי לקחת סיכון.
לצפיה ב-'אשמח לעזרה.. איך משתמשים במלח אנגלי לטחורים קניתי 30 גרם'
אשמח לעזרה.. איך משתמשים במלח אנגלי לטחורים קניתי 30 גרם
19/02/2017 | 18:05
20
לצפיה ב-'כדור סידן- קלציצו ��'
כדור סידן- קלציצו ��
17/02/2017 | 17:48
2
59
היי בנות!!!
משבוע 7 בערך רופא הנשים שלי נתן לי מרשם לכדור קלציצו- זה כדור סידן למציצה/ללעיסה שתורם להתחזקות עצמות העובר ומונע צרבות בהמשך ההריון.
היום אני בשבוע 13+3 וכבר לא יכולה להמשיך עם הכדור הזה, פשוט סבל נוראי! עושה לי בחילה נוראית וגורם לי להקאות מדי פעם. לפי דברי הרופא אין תחליף שידוע לו לכדור הזה.
יש למישהי אולי עצה בשבילי איך למזער את תופעות הלוואי שהכדור עושה לי?
תודה רבה ושבת שלום.
לצפיה ב-'לא בהכרח קשור לכדור'
לא בהכרח קשור לכדור
17/02/2017 | 18:10
44

היי,
​ לפי דעתי ייתכן מאוד להיות שההקאות שלך ושאר התופעות הלא נעימות שאת חווה הם דווקא חלק מהתופעות הטבעיות שקיימות בשלב שבו את נמצאת בהריונך...
​אני חוויתי הקאות ובחילות עד שלבים שכבר אצל הרוב התופעות האלה חלפו, בשבוע 14-15 עדיין היו לי ימים שהייתי מקיאה...
​לדעתי תוכלי לדעת אם הכדור גורם לכך רק בהמשך , למשל בטרימסטר השני, שם תופעות של בחילות והקאות כבר בדר"כ חולפות .. ואם תראי שזה באמת הכדור תייעצי עם הרופא שלך..  בהצלחה!

לצפיה ב-'גם אני לוקחת אותו'
גם אני לוקחת אותו
19/02/2017 | 16:47
20
מתפדחת לרשום את זה,אבל עד שלא ראיתי את ההודעה שלך היום בלעתי אותו ולא לעסתי ממש טמטמת הריון.
אולי תנסי לקנות בטעם אחר? (אני זוכרת שכשקניתי היה בשני טעמים,איך לא הבנתי מזה שזה ללעיסה   )
שלי בלימון, היום כשלעסתי אותו הוא דווקא היה טעים.
יש מצב שהבחילות הן בגלל ההריון ולא מהכדור.
לצפיה ב-'היי, אני מקווה שהשאלה שלי מתאימה לפה.. '
היי, אני מקווה שהשאלה שלי מתאימה לפה..
19/02/2017 | 09:51
1
122
ברוך השם אני כמה שבועות אחרי לידה. אנחנו מחפשים מקום נחמד לעשות אירוע מצומצם מאוד רק למשפחה, באיזו מסעדה במרכז הארץ/איזור השרון.
מישהי מכירה מסעדות כאלו שיש בהן חדר החתלה והנקה ?? 

תודה.

לצפיה ב-'לא יודעת לגבי חדר הנקה אבל'
לא יודעת לגבי חדר הנקה אבל
19/02/2017 | 14:58
67
הייתי בודקת במקום בלב ברעננה.
בנוסף חברה שלי עשתה במסעדה למעלה בארנה, זאת שמול הגימבורי. היה אירוע מאוד נחמד. אני לא מצליחה להיזכר בשם אבל אני מניחה שזה לא אמור להיות מסובך למצוא בגוגל.
לצפיה ב-'שבוע 35+3 - כאב בגב התחתון'
שבוע 35+3 - כאב בגב התחתון
18/02/2017 | 06:38
6
128
יש לי כאב גב תחתון משעה 4:30 בבוקר, דיי קבוע, לא משהו שבא וחולף... אבל לפעמים מרגיש חזק יותר.
בינתיים שתיתי איזה ליטר מים שיהיה לייתר ביטחון, מקלחת ושינוי תנוחה לא עזרו.
האם הייתן הולכות להיבדק? 
אם כן, לאן הולכים בשבת? אני בקופת חולים מאוחדת ואין לי מושג לאן אמורים לפנות :)
לצפיה ב-'בשבוע כזה אני הייתי הולכת להיבדק'
בשבוע כזה אני הייתי הולכת להיבדק
18/02/2017 | 17:28
5
92
גם אני במאוחדת, את כבר מגיעה ישירות למיון נשים בביה"ח בו את עתידה ללדת, יקבלו אותך מיידית למוניטור. תעדכני. זה הריון ראשון?
לצפיה ב-'אז עשיתי זאת...'
אז עשיתי זאת...
19/02/2017 | 00:05
4
102
אכן הריון ראשון.
פעם ראשונה שהולכת למוקד.
מקווה שפעם אחרונה ולמדתי לקח.
בעיקרון הכל היה בסדר, ואפילו הכאבים סופסוף עברו ב20:00 בערב בזמן המוניטור. אמרה שיש קצת צירים במוניטור אבל זה הגיוני.
אבל הרופאה החליטה שיש חשד לרעלת הריון והפנתה אותי למיון.
במיון לא התרשמו בכלל ואפילו לא לקחו ממני דם. אחר כך עשיתי מוניטור (שוב) וכעת אנחנו פה מחכים שרופא ישחרר אותנו...
בטח ייקח עוד איזה שעה...

בעיקרון היה עדיף להישאר לדאוג בבית :) אלמד את זה לפעם הבאה.
לצפיה ב-'לא הבנתי איפה היית, מי הפנה אותך למיון?'
לא הבנתי איפה היית, מי הפנה אותך למיון?
19/02/2017 | 06:58
3
72
ולאיזה מיון?
את אמורה להגיע למיון יולדות שצמוד לחדרי לידה. נשמע שלא היית במקום הנכון.
לצפיה ב-'הלכתי למוקד נשים של הקופה'
הלכתי למוקד נשים של הקופה
19/02/2017 | 08:33
2
79

והם אחרי מוניטור בדיקה הפנו אותי למיון יולדות.

בסוף הכל תקין.

לצפיה ב-'עכשיו הבנתי. להבא (טפו טפו) אם את חוששת שמשהו לא בסדר'
עכשיו הבנתי. להבא (טפו טפו) אם את חוששת שמשהו לא בסדר
19/02/2017 | 12:41
1
85
לכי ישר למיון נשים, את לא צריכה יותר לעבור במוקד, את כבר נחשבת יולדת !!!
אם זה מעודד אותך אני הייתי במוקד 3 פעמים בהריון הראשון, הופיעה לי פריחה על כל הגוף, פעם אחת לא הרגשתי תנועות, ופעם אחת חשש לירידת מים. ועם כל הבאסה שלהיות במיון - עבורי זה היה עדיף על החרדה בבית.
שיהיה לך חודש תשיעי קליל ונעים ולידה מוצלחת!

לצפיה ב-'תודה רבה על הטיפ :)'
תודה רבה על הטיפ :)
19/02/2017 | 16:14
12
לצפיה ב-'טיפות דם במהלך שבוע 26'
טיפות דם במהלך שבוע 26
16/02/2017 | 20:57
6
119
שלום לכולן,

צפיתי היום ב-4 טיפות דם על התחתונים, מבלי שהיו לי סימנים מוקדמים כלשהם (כאבים כאלה ואחרים). מיד רציתי למוקד נשים של מכבי, שם בדקו אותי ואמרו לי שאין להם מושג מדוע זה קרה אבל הכל תקין.

אבל, אני כמובן לא רגועה. יותר נכון, מפלס החרדה עושה את שלו. אומנם מדובר רק ב-4 טיפות, אך עדיין מדובר בדם שיצא ממקום כלשהוא. האם ישנן בנות שקרה להן מקרה דומה? יש לכן מושג מדוע זה יכול לקרות? מה עושים במצבים שכאלה?

תודה רבה
לצפיה ב-'דימומים יכולים לקרות בהריון וזה בסדר'
דימומים יכולים לקרות בהריון וזה בסדר
16/02/2017 | 21:05
93
צוואר הרחם מאוד רגיש ונפצע בקלות, אז זה יכול להיות אפילו מיחסי מין.
אם קיבלת הנחיות מיוחדות למנוחה או מעקב - תמלאי אותן. אם לא - תמשיכי לעקוב אחר תנועות כרגיל ונסי להרגע (קל להגיד )
לצפיה ב-'זה יכול לקרות'
זה יכול לקרות
17/02/2017 | 05:22
75
לי היה ההריון הזה דם בניגוב בשבוע די מתקדם. 25 נדמה לי. נבדקתי, הכל היה תקין. לרופאה במיון לא היה מושג מה מקור הדם. 
לצפיה ב-'זה מאד מאד נפוץ'
זה מאד מאד נפוץ
18/02/2017 | 08:51
46
אין לך מה לדאוג. אגב במקרה שלי היה דימום שהמקור שלו בכלל היה צוואר הרחם ולא מהרחם עצמו.
לצפיה ב-'בהריון קודם היה לי בשבוע 13 ואמרו לי'
בהריון קודם היה לי בשבוע 13 ואמרו לי
18/02/2017 | 20:33
63
שזה בגלל שהשיליה קדמית. הדימום נמשך איזה שבועיים לסרוגין ואפילו יום אחד היה כבד מאוד! כמו מחזור. הרופאים הרגיעו אותי.
גם כשלקחו לי מי שפיר הם יצאו בצבע חום בגלל הדימום ההוא- ואמרו לי שזה תקין
לצפיה ב-'לי היו בהריון קודם'
לי היו בהריון קודם
19/02/2017 | 11:37
27
עוד לפני שבוע 26... כל בדיקה אמרו לי לא יודעים מאיפה אבל הכל תקין, עד שעלו על זה (אחרי כמה פעמים שהגעתי..) ואמרו שזה מצוואר הרחם. שככל שהרחם מתרחב זה גורם לנקודות קטנות של דם, כמו קרעים ממש ממש קטנים בצוואר הרחם מהמתיחה.

בסוף למדו לקח והפסיקו לבדוק אותי מלמטה כל פעם שהייתי מגיעה עם טענה לדימום (כי נגיעה שלהם בצוואר הרחם גרמה ליותר דימום..) ורק בדקו שהכל בסדר עם העוברית.
לצפיה ב-'לי היה בשבוע 19, גם לא מצאו הסבר'
לי היה בשבוע 19, גם לא מצאו הסבר
20/02/2017 | 08:50
5
אחרי זה הכל המשיך בסדר ויש כבר ילדון בן שנה וחצי.
הייתי חוזרת לבדיקה עוד שבוע ככה (בהנחה שהדימום לא חוזר עד אז).
לצפיה ב-'ב דם המחליפה מי שפיר'
ב דם המחליפה מי שפיר
16/02/2017 | 11:38
13
150
איזו מהן עושה הכי הרבה בדיקות?

תודה
לצפיה ב-'אני נגד הבדיקות האלה באופן נחרץ, הן לא אמינות'
אני נגד הבדיקות האלה באופן נחרץ, הן לא אמינות
16/02/2017 | 14:12
8
234
כי זו רמאות, הן *לא* מחליפות את בדיקת מי השפיר.
בדיקת מי השפיר בודקת את החומר הגנטי של העובר עצמו, ולכן התשובה שהיא נותנת היא תשובה וודאית ב 100% לגבי מה שהיא בודקת (ואם את עושה אותה עם צ'יפ אז את יחסית מסודרת).
בדיקות הדם כולן הן בדיקות סקר - והן יכולות לטעות

כמה דברים חשובים:
1. יש תסמונות שלא מתגלות בסקירות (כשבדקתי על טריפל X למשל, הבנתי שרואים אותה בסקירה רק במקרים קיצוניים בהם אחת הכליות לא מתפתחת).
2. בדיקות ניפט אמנם אמינות (יחסית) לתסמונת דאון, אבל יש בעיה בתסמונות אחרות. בווריפיי, למשל, יש 12% סיכוי לכוזב שלילי לטריזומיה 13. 12% שלא יאבחנו טריזומיה!
בכרומוזומי מין ובעיקר X יש להן נקודת תורפה, כפי שלמדתי על בשרי.
3. 99% זה לא 100%. לא הייתי רוצה להיות האחוז הנוסף ולא הייתי רוצה להעביר הריון במחשבה שאני האחוז הנוסף.

מתוך פורום הריון אחרי אובדן
שרשור "הי התיעצות" שפתחה אם הבנות בתאריך 23.1.17

אני עושה רק מי שפיר. בהצלחה!
לצפיה ב-' רציתי לכתוב שלא יכולתי לנסח יותר טוב בעצמי'
רציתי לכתוב שלא יכולתי לנסח יותר טוב בעצמי
16/02/2017 | 16:27
4
147
ואז קלטתי שזה ציטוט שלי
הנה לינק לשרשור המדובר: http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/1111/1816262...
לצפיה ב-'אולי תספרי פה את הסיפור שלך? '
אולי תספרי פה את הסיפור שלך?
16/02/2017 | 16:48
3
44
לצפיה ב-'בכיף:'
בכיף:
16/02/2017 | 21:03
2
159
הריון שני (הריון ראשון הסתיים בהפלה בוששת בשבוע 9), כל בדיקות הסקר תקינות ולא הייתה אינדיקציה למי שפיר. פחדתי לסכן את ההריון, אז עשיתי ניפטי (של ווריפיי) בשבוע 19, אם אני זוכרת נכון.
שבוע אח"כ מתקשרת אלי היועצת הגנטית של וריפיי ואומרת לי שמצאו תסמונת טריפל X. שאלתי אותה מה הסיכוי שמדובר בטעות והיא אמרה שנמוך מאוד, ושבכל מקרה במצב כזה מומלץ לעשות מי שפיר.
התייעצתי עם הרופא שלי והוא הודה שהוא לא ממש יודע מה מידת האמינות של הבדיקות האלה וצייד אותי במכתב למנהל המחלקה לאבחון טרום לידתי באיכילוב עם בקשה לייעוץ גנטי דחוף.
יומיים אח"כ בייעוץ הגנטי באיכילוב היועצת אמרה שרוב הסיכויים הם שהכל תקין. היא נכנסה להתייעצות עם ראש המחלקה והם עשו קצת חישובים בעזרת כלים סטטיסטיים והגיעו למסקנה ש-70% שמדובר בטעות. לדבריה, כרומוזומי מין (ובעיקר X) הם נקודות התורפה של בדיקות ניפטי (לא רק של ווריפיי).
משם הלכתי לעשות מי שפיר שהתוצאה שלהם הייתה תקינה.
כמעט שנה אחר כך - ילדונת בת 7 חודשים שיש לה את כל הכרומוזומים ואף לא אחד מיותר ישנה בשלווה במיטתה .

בזמן שחקרתי קצת על התסמונת ועל טעויות בבדיקות כאלה יצא לי להיתקל בעוד 2 הודעות של נשים שקיבלו תשובה חיובית כוזבת (אחת לטריפל X ואחת לא ציינה לאיזו תסמונת). לפני כמה חודשים התכתבתי עם עוד בחורה באחד הפורומים שגם עשתה וריפיי ונמצאה אצל העוברית שלה מונוזומיה של X. לה היועצת של וריפיי כבר אמרה ש-50% סיכוי שזו טעות ובאמת גם אצלה בדיקת מי שפיר הייתה תקינה.
לצפיה ב-' את יודעת אם יש גם false negative'
את יודעת אם יש גם false negative
16/02/2017 | 21:13
1
122
כלומר, שבדיקת הדם המוקדמת אומרת לך שהעובר בריא ואת מגלה אחרי הלידה את המום?
בעיני זה מקרה אפילו מפחיד יותר, כי ב false positive את יכולה לברר ע"י בדיקת מי השפיר ולעלות על הטעות (שישנה לה בשלווה, הידד!) אבל מה תעשי אם אומרים לך שהכל תקין ו... לא ? ודווקא מי השפיר יכלו לעלות על הבעיה?
לצפיה ב-'ודאי שיש'
ודאי שיש
16/02/2017 | 22:54
96
החברות גם מצהירות על זה בטפסי ההסכמה שלהן ומפרטות מה הסיכוי שזה יקרה. כמו שכתבתי בשרשור בפורום הריון לאחר אובדן - בווריפיי, למשל, מצהירים על 12% לתשובה כוזבת שלילית באבחון טריזומיה 13.
לא מכירה באופן אישי מקרה כזה, אבל שמעתי על מקרה בארץ של תסמונת דאון שלא התגלתה.
לצפיה ב-'והיא גם יקרה נורא, וגם בודקת רק 5 כרומוזומים ולא את כל ה-23'
והיא גם יקרה נורא, וגם בודקת רק 5 כרומוזומים ולא את כל ה-23
16/02/2017 | 21:45
25
לצפיה ב-'לגבי כרומוזומי מין ..'
לגבי כרומוזומי מין ..
19/02/2017 | 11:32
1
32
בוריפיי.. לא הצלחתי להבין מה אמרת.

אני כן עשיתי, ואם אמרו לי את המין, יש סיכוי שטעו????
לצפיה ב-'יכולים להגיד לך עובר בריא והוא יהיה חולה ויכולים להגיד לך'
יכולים להגיד לך עובר בריא והוא יהיה חולה ויכולים להגיד לך
19/02/2017 | 12:36
31
עובר חולה ובבדיקת מי שפיר תגלי שהעובר בריא.
הבדיקות לא אמינות 100% למרות שזה מה שהן טוענות.
היתה בארץ מישהי שנולד לה ילד חולה בתסמונת דאון למרות שהבדיקה יצאה בסדר.

לצפיה ב-'לי הטבלה הזו מאוד עזרה'
לי הטבלה הזו מאוד עזרה
16/02/2017 | 18:26
2
119
יש בה את כל הבדיקות הקיימות וציינו שם את הבדיקות הקיימות כרגע

אבל בכל מקרה תתקשרי ותוודאי וגם לגבי הביטוח שיש לך דרך הקופה
תבדקי לפני שתוכלי לראות כמה החזר יש לך בכל מקרה ומקרה
לצפיה ב-'מישהי יודעת משהו על genomit?'
מישהי יודעת משהו על genomit?
17/02/2017 | 10:08
1
64
לפי הטבלה היא הכי מקיפה
לצפיה ב-'תודה רבה ולכולן'
תודה רבה ולכולן
17/02/2017 | 14:42
21
לצפיה ב-'ואגב.. נראה לי שההחלטה אם לעשות'
ואגב.. נראה לי שההחלטה אם לעשות
19/02/2017 | 11:40
52
מאוד אינדוידואלית..

אני למשל מתחת לגיל 35 ולכן מאוד התלבטתי. הריון קודם הרופאה אמרה שכמובן זו החלטה שלי אבל לפי הבדיקות הסיכוי שלי להפיל ממי שפיר גבוה מהסיכון להוליד ילד כזה (בהתאם לאחוזים שיצאו בבדיקות).

לכן בהריון הזה החלטתי כן לעשות משהו מעבר, אבל עדיין לא רוצה לעשות מי שפיר, וזו הסיבה שהחלטתי לעשות את הבדיקת דם הזו. אמרתי שאם אחת הבדיקות תעיד שעלי לעשות מי שפיר כמובן שאעשה.
לצפיה ב-'בדיקת פאפ - מכבי'
בדיקת פאפ - מכבי
18/02/2017 | 23:18
50
שלום רב ושבוע טוב לכולכם!
יש כאן מישהי שמבוטחת סקופ,חג מכבי, בטווח גילאי 35-54, שעשתה לאחרונה בדיקת פאפ ואין לה אינדיקציה רפואית? האם חייבו אותך בתשלום 95 שלח בגין בדיקת פאפ שלא בסל? כלומר האם בדיקת פאפ פעם בשנתיים ותשעה חודשים לטווח גילאי 35-54 היא בסל ואינה בתשלום כלל גם למי שאין לה אינדיקציה רפואית?
אשמח מאד אם מישהי פה בפורום בגיל 40+ שעשתה בדיקה זו לאחרונה ועונה לקריטריונים האלה וחברת קו-,חג מכבי תענה לשאלה זו, אם חויבה בתשלום זה או לא?
המון תודה וברכה מראש!
לצפיה ב-'המלצה לרופא נשים למעקב\ליווי הריון'
המלצה לרופא נשים למעקב\ליווי הריון
18/02/2017 | 13:25
51
שלום לכולן,
מחפשת המלצות על רופא נשים למעקב הריון\ליווי הריון דרך הכללית באזור פתח תקווה והסביבה..
המון תודה :)
לצפיה ב-'ciprodex ועוד בהריון'
ciprodex ועוד בהריון
17/02/2017 | 05:24
76
לפני כחודש  קיבלתי לטיפול בברונכיט ciprodex,  salbutrim,  broncho d בעת קבלת המרשם ל ciprodex,  הרופא שאל מס' פעמים אם אני בהריון,  הייתי אחרי מחזור ולכן השבתי ש ''לא''.  היום גיליתי שאני בהריון.  כמה מודאגת עלי להיות? 
לצפיה ב-'סדנא ליום שאחרי הלידהכן?לא?'
סדנא ליום שאחרי הלידהכן?לא?
15/02/2017 | 20:30
3
156
רציתי להתייעץ אתכן.
בראשי מסתובב החלום לעשות סדנא לקראת הורות.
על מה שקורה ביום שאחרי הלידה.כי אני מאמינה שהכנה לפני יכולה להקל על הימים שאחרי.
הבנה על הרגשות שיכולים להציף אותנו.המעבר מזוגיות לשלישיה.עזרה?איך לבקש ?איך לדעת להגיד 'לא מתאים לי'ועוד...הנושאים עוד לא בנויים סופית.
אפשר גם להכניס דברים פרקטיים.כו. מקלחת ראשונה.שיטות הרגעה של התינוק,אפילו.החלפת טיטולים.
מה דעתכן.אם הי דבר כזה באזורכן.הייתן הולכות?
לצפיה ב-'אני מאוד שמחתי שזה היה חלק מקורס ההכנה ללידה שלי'
אני מאוד שמחתי שזה היה חלק מקורס ההכנה ללידה שלי
16/02/2017 | 08:41
87
גם קורס הכנה להנקה וגם סדנא כזו הן חשובות מאוד, אבל אני לא יודעת כמה בנות באמת הולכות להכנה להנקה בנפרד וכמה בנות יבואו לקורס כזה בנפרד (שמהווה קורס 3 או 4... קורס הכנה ללידה, החייאת תינוקות, הכנה להנקה למי שרוצה להניק וקורס הכנה לטיפול בתינוק...)

בכל מקרה העניינים על אמבטיה ראשונה חיתולים והלבשת תינוק קטן קיימים בבית החולים אחרי שהתינוק נולד אז הם אולי פחות רלוונטיים.
לצפיה ב-'דומה מאוד לדולה פוסט פארטום'
דומה מאוד לדולה פוסט פארטום
16/02/2017 | 23:16
56
קיבלתי פגישה במתנה וזה הדבר הכי טוב שקרה לי. אלה בדיוק הכלים שהיא נותנת- רחצה, החלפה, האכלה, הרדמה. מרגיעה ונותנת עצות וטיפים.
פחות חושבת שזה ילך כהדרכה או בקבוצה, כי רוב ההורים לא יצאו מהבית אחרי הלידה ולפני הלידה אתה לא באמת יודע לקראת מה אתה הולך.
אולי כדאי לך לחשוב דווקא על פגישות בבתים של הורים טריים, יש לזה יותר ערך וגם חושבת שיותר קהל.
לצפיה ב-'בגדול הרעיון נשמע טוב'
בגדול הרעיון נשמע טוב
19/02/2017 | 08:25
27
ראשית עם זה החלום אל תוותרי מהר אך לדעתי כדאי לעשות זאת בצורה נכונה כדי שיצליח.
עולות לי שתי נקודות למחשבה:
1. ישנם לא מעט מרכזי הורות כאלה. אשר מלווים יולדות, מייעצים בתחום הנקה, זוגיות, התמודדות עם התקופה הראשונה אחרי לידה וכו'. (אני מכירה לא מעט באזור הגליל ופרדס חנה למשל) כדאי לברר באזור שלך מה כבר קיים ומה לא. 
2. לא כ"כ הבנתי מה השכלתך או הידע שלך בתחום. אני באופן אישי מתקשה לקבל שירותים בתחום הזה מכיוון שיש לי תחושה השוק הזה מוצף וקצת פרוץ. מעין תחושה כזו שכל אישה שילדה והניקה אי פעם בחייה יכולה לקרוא לעצמה יועצת הנקה ומדריכת הורים. זו תחושתי בלבד ואני לא מזלזלת באלו שעוסקים בתחום. אך כמו בהקשר של הנקודה הראשונה, כדאי לבחון האם באמת יהיה ביקוש לדבר כזה. 
*אני בטוחה שאם תעשי זאת באמת מהלב והבטן, מאהבה ואמונה בדבר הזה, אנשים ירגישו ויתחברו אליך בהתאם. 

מקווה שעזרתי..בהצלחה גדולה ושתגשימי חלומות. 
לצפיה ב-'ספרים מומלצים על השנה הראשונה של תינוקות- בעברית'
ספרים מומלצים על השנה הראשונה של תינוקות- בעברית
14/02/2017 | 00:05
25
184
היי,
מחפשת המלצות על ספרים בעברית שידידותיים לקורא ומספרים על השנה/שנים ראשונות של התינוקות כמו "למה לצפות בשנה הראשונה".

תודה
פרפרית
לצפיה ב-'מלידה עד גיל שנה'
מלידה עד גיל שנה
14/02/2017 | 05:27
3
143
ספר אינפורמטיבי ונטול אג'נדות שעוזר מאוד לעשות סדר בכל האספקטים של השנה הראשונה
לצפיה ב-'תודה. הוא לא סופר מיושן?'
תודה. הוא לא סופר מיושן?
14/02/2017 | 13:24
2
96
מחפשת משהו ממש עדכני.
לצפיה ב-'ממש לא מיושן, ממליצה עליו בחום'
ממש לא מיושן, ממליצה עליו בחום
14/02/2017 | 18:52
90
מאוד מרגיע, לא שיפוטי, אינפורמטיבי וידידותי.
הדבר היחיד שמיושן שם זו ההתייחסות לטעימות.
לצפיה ב-'מצטרפת להמלצה'
מצטרפת להמלצה
17/02/2017 | 20:34
20
לי מאוד עזר בילד ראשון לקבל תמונה על כל שלב ולדעת מה כדאי, מה קורה וכו...
לצפיה ב-'מצטרפת לשאלה! '
מצטרפת לשאלה!
14/02/2017 | 10:09
71
מחפשת ספרים שעוסקים בהתפתחות, שלב אחרי שלב. 

תודה!
לצפיה ב-'הלוחשת לתינוקות'
הלוחשת לתינוקות
14/02/2017 | 13:58
7
102
הספר של טרייסי הוג
אבל הוא לא מסודר לפי שלבי התפתחות...

לצפיה ב-'אני לא מאוהבי הלוחשת '
אני לא מאוהבי הלוחשת
14/02/2017 | 14:34
141
מכירה את הספר שלה לפעוטות ולא מסכימה עם כל כך הרבה דברים...
לצפיה ב-'לא אהבתי אותה בכלל'
לא אהבתי אותה בכלל
15/02/2017 | 09:34
5
113
גם לא מסכימה עם השיטות שלה וגם גורמת לאימהות לא לסמוך על עצמן ועל האינסטינקטים שלהם ורק גומרת לעוד תחושת אשמה.
לצפיה ב-'בדיוק'
בדיוק
15/02/2017 | 13:08
2
83
לא קראתי את זה של התינוקות, אבל בספר של הפעוטות הגעתי למצב שהתעצבנתי לגבי כל מיני דברים ברמה שסגרתי את הספר בטריקה ולא רציתי להמשיך לקרוא. חזרתי לספר כמה פעמים וכל פעם במקומות שונים- התגובה שלי הייתה אותה תגובה...
לצפיה ב-'חמתי הביאה לי את זה כמה ימים אחרי הלידה'
חמתי הביאה לי את זה כמה ימים אחרי הלידה
15/02/2017 | 14:17
1
129
כשהייתי במצב לא קל וחשבה שזה יעזור לי הספיק לי קצת לרפרף על זה ולראות שאלון שמסווג את התינוק בן החודש וקובע אם הוא תינוק טוב, רגיל, נודניק או קשה (אולי מונחים טיפונת שונים אבל זה העיקרון)- הזדעזעתי!!!
לצפיה ב-''
15/02/2017 | 14:44
86
בדיוק מה שאם טרייה צריכה לקרוא...
לצפיה ב-'החוכמה היא...'
החוכמה היא...
16/02/2017 | 23:01
1
47
גם מהספר שלה אפשר ללמוד דברים, לא צריך להתחבר לכל השיטה שלה ... אלא לקרוא אותו כמו ספר עיון חביב... מישהי כתבה פה שהזדעזעה משיטת הסיווג שלה את התינוקות : מלאך , מצוי וכו.... מה יש להזדעזע חח כל העולם שלנו בנוי על קיטלוג.
לצפיה ב-'כי בעיני זה מזעזע'
כי בעיני זה מזעזע
20/02/2017 | 08:54
5
ילד שבגיל חודש מקטלגים אותו כבעייתי (וסליחה אם לא זוכרת את הניסוח המדוייק שלה) ככה הוא יגדל להיות, זה  בדיוק להיפך מלראות את הילד והופך ילדים עם צרכים גבוהים למשהו "רע".
לצפיה ב-'איך לדבר עם ילדים שיקשיבו ולהקשיב שילדים ידברו!'
איך לדבר עם ילדים שיקשיבו ולהקשיב שילדים ידברו!
14/02/2017 | 14:41
1
136
כביכול זה ספר לילדים גדולים שכבר מדברים אבל - הספר מציג שפה של תקשורת מקרבת ואמפתיה, שאני ממש ממש ממליצה לקרוא כבר בהריון ולהתחיל ליישם מהיום הראשון של התינוק/ת בבית (ועוד קודם -עם מי שמולנו..).

יש גם קבוצה בפייס בנושא הזה "פשוט להיות הורים".

ממש ממליצה!
לצפיה ב-'כבר יש מזמן (גננת )'
כבר יש מזמן (גננת )
14/02/2017 | 14:41
120
מאוד אוהבת את הספר, חוזרת לקרוא בו מידי פעם.
לצפיה ב-'המדריך השלם לטיפול בתינוק ובילד'
המדריך השלם לטיפול בתינוק ובילד
14/02/2017 | 22:27
80
אחותי המליצה לי עליו אמרה שממש כל פעם שרוצים לבדוק משהו על ההתפתחות פותחים בגיל המתאים ומוצאים ובמרשתת כתבו:

הספר הראשון - מלידה עד גיל חמש, כולל בחלקו הראשון מידע על התפתחות התינוק, הפעוט והילד. כל פרק מתחיל במידע על ההתפתחות הפיזית, הקוגניטיבית והחברתית בגיל הנדון, ונותן טיפים לטיפול בסיסי, כגון: הסברים כיצד לחתל וסקירה של החיסונים, הבדיקות והוראות הבטיחות המתאימות לגיל. חלקו השני של הספר הוא מדריך רפואי שבו כל פרק מוקדש למערכת אחרת: עיניים, מערכת השרירים והשלד, איברי מין ושתן, עור וכך הלאה. הספר נוח לשימוש וקל להתמצא בו ולקרוא את הפרק הרלוונטי. אם אין בכוונתכם לרכוש גם מדריך רפואי בנוסף לספרי הדרכה לגידול ילדים,
לצפיה ב-'לישון בלי לבכות-אליזבת פנטלי'
לישון בלי לבכות-אליזבת פנטלי
15/02/2017 | 08:26
66
לי הוא מאוד עזר בהרגלי שינה נכונים
לצפיה ב-'האמת, שיש לי כמה ספרים'
האמת, שיש לי כמה ספרים
15/02/2017 | 10:23
86
שקניתי וגם שקיבלתי ו -- כמה מפתיע -- לא פתחתי אפחד מהם! פשוט "זרמתי" עם הילדה וגם מה שלא ידעתי - שאלתי חברות או בקבוצות פייסבוק. הכי קל ומהיר.

לצפיה ב-'תודה לכולן! '
תודה לכולן!
15/02/2017 | 13:06
6
88
כרגע ביקשתי מאמא שלי שתביא איתה כשהיא מגיעה ללידה את "טעמים ראשונים".

כל השאר קצת מיושנים בעיני. אולי אבקש שתקנה לי את לישון בלי לבכות- אבל רוצה קצת לקרוא עליו.

אני מאוד בעד לזרום וכמובן בעד לשאול בפורומים ובקבוצות בפייסבוק וכו'- אבל גם אוהבת לקרוא כדי להכין את עצמי, באיזשהו מקום זה עוזר לי גם להתחבר לילדונת בבטן.
עכשיו קוראת באנגלית את "למה לצפות בשנה הראשונה" שהוא מאוד נחמד וסימנתי לעצמי כמה דברים חשובים שגם רוצה שהבעל יקרא.

הזמנתי עוד ספר שאמור להגיע מחר שהוא girlfriend's guide to the first year- קראתי את הראשון להריון וזה היה אחד הספרים הכי מצחיקים ואינפורמטיבים שקראתי. לא נכתב על ידי רופאים אבל כן נבדק על ידם ופשוט כותב על ההכנה הרגשית של הריון כך שמצפה לקרוא את דעותיה ונסיונה מהשנה הראשונה ולשמוע "מה לא מספרים".

מבחינת ענייני בריאות והתפתחות- גם הידע שלי יחסית גדול בתור גננת וגם יש קבוצות ופורומים ופחות מודאגת. אני אישית לא ארוץ לספר לבדוק תסמינים של מחלה- גוגל יותר מהיר והטלפון לרופא עוד יותר מהיר...
לצפיה ב-'ספר שלא יצא לי לקרוא אבל חברות ממליצות - הורים גם בלילה'
ספר שלא יצא לי לקרוא אבל חברות ממליצות - הורים גם בלילה
15/02/2017 | 13:44
81
שמעתי עליו רק דברים טובים ומאוד התחברתי לכותרת שלו, כי זה כ"כ נכון וכ"כ קל לשכוח את זה כשעייפים ורק רוצים לישון בעצמכם...

אבל באמת שעוד לא יצא לי לקרוא אותו, אולי בהריון הזה אקנה לי אותו גם
לצפיה ב-'גם טעמים ראשונים די מיושן'
גם טעמים ראשונים די מיושן
15/02/2017 | 14:20
3
84
לא יודעת מה ההנחיות בארצות הברית אבל פה ההנחיה היא שמגיל חצי שנה מותר לתת הכל מלבד דבש, חלב ניגר ומאכלים שהם סכנת חנק. בטעמים ראשונים היא עדיין עושה מתכונים של ביצים רק מגיל 9 חודשים או שנה, דגים רק מגיל בוגר יותר וכל מיני דברים נוספים שהם די מיותרים.

בעניין טעימות מה שהכי אהבתי זה את אתר "המתכוניה" והמדריך שהיא מפרסמת לגבי טעימות ואוכל ויש שם גם מתכונים שלה ומתכונים של גולשות עם הערות שלה.
לצפיה ב-'אני יודעת שהוא די מיושן, אבל יש בו מתכונים נפלאים'
אני יודעת שהוא די מיושן, אבל יש בו מתכונים נפלאים
15/02/2017 | 14:44
2
88
והסבר מדויק איך לעשות את הטעימות. בגדול בארה"ב ההמלצה היא גיל 4 חודשים למיטב הבנתי.

מכירה את המתכוניה - גם בה איעזר בע"ה .
לצפיה ב-'אם את רוצה ספר על תזונה'
אם את רוצה ספר על תזונה
15/02/2017 | 15:08
77
אני ממליצה על סוד תזונת התינוק הטבעוני. באמת שהוא לא רק לתינוקות טבעוניים, הוא מסביר מעולה שלב אחרי שלב את כל המעבר לתזונת מוצקים וכו', כולל המון מתכונים בריאים טעימים וקלים להכנה.

ניתן גם לרכישה בגרסה אלקטרונית. 
לצפיה ב-'ממליצה לך (ולכולן) לקרוא קצת על שיטת baby led weaning'
ממליצה לך (ולכולן) לקרוא קצת על שיטת baby led weaning
16/02/2017 | 08:50
67
זה בעצם אומר לתת לתינוק להוביל את המעבר שלו למוצקים, לפני גיל חצי שנה ממש לא מומלץ לתת לתינוק ארוחות שאינן חלב אם או פורמולה, (לפי ארגוני הבריאות בעולם) הרבה אמהות נותנות "טעימות" בגיל 4-5 חודשים, אבל זה צריך להיות ממש טיפה, גודל של אפון אחד או שניים רק כדי לחשוף לטעמים ולמרקמים טחונים או מעוכים מאוד... וממש לא להחליף ארוחה.

בייבי לד אומר שכשהילד יהיה מוכן הוא ממש "יבקש" ממך, יהיה לך לא נעים לאכול לידו כי הוא ינסה לחטוף לך אוכל מהיד וירייר על האוכל שלך, הוא צריך גם לשבת זקוף כשהוא נשען עלייך למשך כמה דקות כשאוכלים (לא בכיסא ולא בטרמפולינה) - כי רפלקס החנק פועל רק כשיושבים זקוף וזה קריטי.
הרעיון הוא שאת בעצם נותנת לו ממה שאת אוכלת ולא מכינה לו משהו מיוחד, כמובן שבהתחלה תתני לו מאכלים רכים יותר (אני לא מתחברת לגישה הקיצונית של לתת לתינוק קטן תפוח שלם בגיל חצי שנה ולתת לו להתמודד..) אבל את לא אמורה לטחון אותם במיוחד בשבילו, אלא להגיש אותם ברצועות או בצורתם הטבעית ולתת לו לאחוז אותם ולאכול לבד, גם לתת לו כפית ולתת לו להתמודד לבד (נגיד את נתת לו יוגורט)

לגבי טעמים ראשונים - אני גם אוהבת חלק מהמתכונים שם, יש מתכון לעוף במייפל-סויה-יין (אני עושה עם סילאן) שיוצא כ"כ טעים שזה הפך לפייבוריט של בעלי ושלי
אבל הגישה של לתת קודם טחונים וזה פחות התחברתי...
לצפיה ב-'דווקא לא ממליצה על טעמים ראשונים'
דווקא לא ממליצה על טעמים ראשונים
15/02/2017 | 18:36
92
הוא מיושן וטרחני בעיני. גישת הטעימות כבר לא רלוונטית ולדעתי ממש אין צורך במתכונים מיוחדים לתינוקות. פשוט נותנים ממה שאתם אוכלים וזהו
לצפיה ב-'לא רואים שק חלמון ולא עובר'
לא רואים שק חלמון ולא עובר
14/02/2017 | 17:46
5
262
שלום אני ממש זקוקה לעזרתכם. לפי חישוב וסת אחרונה אני שבוע 8 אבל לפי קיום יחסי מין אני בשבוע 5+3. המחזור שלי ארוך מהרגיל יותר מ7 ימים. 
עשיתי אולטראסאונד לאחר בדיקת דם שראו בה בטא 6000. באולטראסאונד רואים שק אבל לא רואים שק חלמון ולא עובר ולא דופק. 
הרופאה אמרה "מתי תרצי שאעשה לך גרידה?" אני כולי מבוהלת.
בבקשה האם זה הגיוני שבשבוע 5+3 לפי החישוב של קיום יחסי מין, לא רואים שק חלמון או דופק עוברי. האם יש סיכוי לראות בעוד שבוע שינוי?
בבקשה תשובה 
לצפיה ב-'לדופק עוברי זה זמן מוקדם מדי בוודאות'
לדופק עוברי זה זמן מוקדם מדי בוודאות
14/02/2017 | 20:49
164
לרוב קובעים את בדיקת הדופק לשבוע 8.
לגבי שק חלמון - לא יודעת מתי אמור להופיע.
בכל מקרה, הרופאה מאד לא רגישה, אם יש חשש לתקינות ההריון קובעים בדיקה נוספת תוך כמה ימים ובטח שלא ישר מדברים על הפלה.
מקווה שיתגלה שהיא טעתה בגדול. עדכני אותנו מה שלומך.
אגב, זה הריון ראשון?
לצפיה ב-'דבר ראשון- לא חוזרים לרופאה הזו!'
דבר ראשון- לא חוזרים לרופאה הזו!
15/02/2017 | 08:19
1
152
לא מאמינה שזה מה שהיא אמרה...
בד"כ הרופא יגיד להגיע שוב בעוד כמה ימים. וגם אם הוא סקפטי לגבי תקינות ההריון יש דרכים רגישות ומותאות יותר להגיד את זה. 
אני מאחלת שאכן תראי שינוי. וזכרי שאם לא- "הטבע" הגוף שלנו מפיל את ההריונות הלא בריאים וטוב שעשה את זה בשלב מוקדם. על אף תסכול הרב שזה גורם.
בכל אופן, לדעתי כדאי לגשת בעוד מספר ימים אבל לא לאותה רופאה חסרת רגישות.
לצפיה ב-'וואי לגמרי לא חוזרים'
וואי לגמרי לא חוזרים
15/02/2017 | 16:41
94
אם את בשבוע 5 זה ממש ממש מוקדם!
אני אחרי תאונה בשבוע 6 הגעתי למיון ולא ראו דופק (לא זוכרת על החלבון) והרופאה במיון אמרה "אוקיי זה ממש לא תקין. תלכי לרופא שלך" וכמובן שהייתי בטלטלה. לא חזרתי לרופא שלי וחיכיתי שבוע וחצי שבו ב"ה נצפה דופק . אז עם כל הכבוד..זה ממש לא שלב שאפשר לדעת בו האם ההיריון תקין- וזה דבר שאף פעם לא מובטח בלי קשר אליך.

בקיצור לחכות לפחות עוד שבועיים.
לצפיה ב-'אה ומצטרפת מניסיון של םעמיים'
אה ומצטרפת מניסיון של םעמיים
15/02/2017 | 16:42
126
שבדרך כלל בשלבים כאלה גם אם חס וחלילה ההיריון לא ממשיך זה נפסק לבד וממש אין צורך בהתערבות קשה כמו גרידה.
אבל.. שלא יהיה רלוונטי לך
לצפיה ב-'תגובה כ"כ לא רגישה של הרופאה'
תגובה כ"כ לא רגישה של הרופאה
16/02/2017 | 18:32
72
היתה צריכה לומר לך , רק בשביל הספק לחזור ולבדוק כעבור שבוע
תלכי לרופא/ה אחר/ת בעוד כשבוע ותשמעי חוות דעת נוספת

תרגישי טוב ובהצלחה :)
לצפיה ב-'הריון בסיכון גבוה- מאוחדת'
הריון בסיכון גבוה- מאוחדת
15/02/2017 | 07:43
2
109
שלום,
עד כה בהריונות שלי (שבגלל זכרת מוגדרים כהריונות בסכיון גבוהה) טופלתי ע"י פרופ' חלק הנהדר דרך מאוחדת. הוא היה מקבל ברעננה, מקצועי ויסודי והיה מהמם. עכשיו אני בהריון ממש בהתחלה וגיליתי שהוא כבר לא מקבל ברעננה אלא בחדרה בלבד. מאוד רחוק לי לנסוע עד לשם במעקב הריון בסיכון. בניסיון לחפש מישהו אחר לא ממש מצאתי פתרון. קצת מתלבטת מה לעשות כי התור הכי קרוב זה לעוד חודש וחייב כבר עכשיו שגיליתי התחלת מעקב. רופא פרטי טוב עולה כ 900 שח לפגישה. קצת כבד. רעיונות??
לצפיה ב-'פרופ' שיף'
פרופ' שיף
16/02/2017 | 13:42
42
פרופ' שיף איל מקבל ברמת החייל בתל אביב
תור עולה 750 ש"ח
יכול להיות שתור ראשון עולה 900 אם איני טועה
מומלץ בחום!!
לצפיה ב-'שיף מושלם'
שיף מושלם
18/02/2017 | 08:55
18
ממליצה בחום. יש לו הסדרים עם קופות חולים ומקבלים החזרים אבל לא יודעת אם למאוחדת.
יש לציין שהוא ראש אגף נשים בתל השומר (תחתיו יש 4-5 מחלקות)
לצפיה ב-'אולי אוכל להמליץ'
אולי אוכל להמליץ
16/02/2017 | 11:38
1
188
מכירה חנות ברמת אביב הישנה פועלת שם שנים כבר.
שמה "מירל" - 2 בחורות מקסימות שנותנות לך יחס אישי לאחר פגישה אישית אחד על אחד איתן, בקיצור ממליצה מאוווד על חזיה מותאמת אישית, זה הבדל של שמיים וארץ פשוטו כמשמעו.

גם עם זה עולה יותר - זה א ח ר ת.

לצפיה ב-'לא תוכלי. הפרסום בפורום אסור.'
לא תוכלי. הפרסום בפורום אסור.
16/02/2017 | 16:48
18
לצפיה ב-'הריוניות שמנות בעבר או הווה לכאן'
הריוניות שמנות בעבר או הווה לכאן
15/02/2017 | 19:23
1
192
היוש. 
אני בהריון שני, שבוע 11 וצריכה להתחיל לקבוע תור לסקירה ראשונה. 
אני בכללית ובהריון הקודם הייתי אצל רופאה שאמורה להיות הכי טובה באזור חולון ומסתבר שהיא שמנופובית. היא החזיקה לי את הכרס בטן הריונית שלי ואמרה "קשה לראות עם זה". 
אז טוסיק שלי לפרנס אותה והייתי שמחה אם מישהי עם ניסיון או המלצה לרופאה מהממת ומקצועית, שלא תולה את השומן בכל הבעיות בעולם כולו. 

תודה
לצפיה ב-'המלצה ודיס המלצה'
המלצה ודיס המלצה
16/02/2017 | 07:23
149
דיס המלצה על אלדד קטורזה (קיבל בזמנו ברמת גן) - לא בקטע שמנופובי אבל היו דברים שהתקשה לראות בגלל גודל הבטן ולא עשה מאמץ מיוחד אלא שלח אותי לבדיקה נוספת, שילמתי לו בפרטי וממש התאכזבתי..

המלצה גדולה וחמה על ד"ר קובי זר, מקבל במגדלים ליד איכילוב, מקסים מקסים, סופר מקצעי ונעים. היינו אצלו בסקירה לפני שבועיים ופשוט כול מה שהתחשק לי זה להישאר שם על המיטה עם האולטרסאונד ולהנות מהקשיו הקטן...

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

ד
מתקשים בפוריות?
Developy - Your First Step as a Parnt
Developy - התפתחות, תזונה
פורום מכשירי שמיעה
פורום מכשירי שמיעה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה