לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
5383053,830 עוקבים אודות עסקים

פורום הריון ולידה - תמיכה

קסם בא לעולם ! אין מראה מדהים יותר ממראה אישה בהריון. אין הרגשה נפלאה יותר מהרגשת תזוזת העובר הקטן בתוכך. אף קטנטן, אוזניים קטנטנות, ידיים, רגליים והכל הכל בתוך בטן עגלגלה ומתוקה שכל כך בא ללטף! נפלא...... עוד שמונה חודשים, שבעה, שישה, חמישה, איך שהזמן עמד מלכת, ארבעה, שלשה, אין כבר כוח, כבד, לוחץ, והופ הנה זה בא! קסם קטן הגיח לאויר העולם, את מתבוננת בו, נדהמת מיופיו, מחוסר האונים שלו,רוצה לחבק, לנשק ולא להרפות, ל ע ו ל ם. הפרי המותר! בפורום זה נעסוק בכל השאלות המטרידות בזמן ההריון, נחווה ביחד את ההתרגשות, נתייעץ, נעזור, נלמד, נדבר, נבכה ונתרגש. בדיקות שגרתיות, בדיקות גנטיות, אולטרסאונד, בדיקות רופא, הלידה, ניתוחים, סיבוכים (לא עלינו טפו טפו טפו) ברית מילה, בריתה ואיך נקרא לילד? הכל על הכל אז..... ברוכות הבאות וקדימה לעבודה וכמה פרטים טכניים שחשובים לא פחות! בכל עמוד נכנסות רק 15 הודעות ראשיות. כל הודעה חדשה נשלחת לראש העמוד הראשון, וגם הודעה שמגיבים אליה מוקפצת לראש העמוד הראשון. שאר ההודעות יורדות למטה, עד שהן עוברות לדף הבא, ובסוף, נכנסות לארכיון. שרשורים הם הודעות המגיבות להודעה בפורום. אם רוצים להגיב להודעה שנכתבה יש לשרשר להודעה המקורית ולא לפתוח הודעה חדשה. הודעות בנושאים דומים יש לשרשר גם כן, כי לפעמים תשובה אחת יכולה לעניין או להיות רלוונטית לשואלות נוספות, וגם כדי שהודעות אחרונות לא ידחקו לדף הבא. לתשומת ליבכן תודה! 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הריון ולידה - תמיכה

קסם בא לעולם ! אין מראה מדהים יותר ממראה אישה בהריון. אין הרגשה נפלאה יותר מהרגשת תזוזת העובר הקטן בתוכך. אף קטנטן, אוזניים קטנטנות, ידיים, רגליים והכל הכל בתוך בטן עגלגלה ומתוקה שכל כך בא ללטף! נפלא...... עוד שמונה חודשים, שבעה, שישה, חמישה, איך שהזמן עמד מלכת, ארבעה, שלשה, אין כבר כוח, כבד, לוחץ, והופ הנה זה בא! קסם קטן הגיח לאויר העולם, את מתבוננת בו, נדהמת מיופיו, מחוסר האונים שלו,רוצה לחבק, לנשק ולא להרפות, ל ע ו ל ם. הפרי המותר! בפורום זה נעסוק בכל השאלות המטרידות בזמן ההריון, נחווה ביחד את ההתרגשות, נתייעץ, נעזור, נלמד, נדבר, נבכה ונתרגש. בדיקות שגרתיות, בדיקות גנטיות, אולטרסאונד, בדיקות רופא, הלידה, ניתוחים, סיבוכים (לא עלינו טפו טפו טפו) ברית מילה, בריתה ואיך נקרא לילד? הכל על הכל אז..... ברוכות הבאות וקדימה לעבודה וכמה פרטים טכניים שחשובים לא פחות! בכל עמוד נכנסות רק 15 הודעות ראשיות. כל הודעה חדשה נשלחת לראש העמוד הראשון, וגם הודעה שמגיבים אליה מוקפצת לראש העמוד הראשון. שאר ההודעות יורדות למטה, עד שהן עוברות לדף הבא, ובסוף, נכנסות לארכיון. שרשורים הם הודעות המגיבות להודעה בפורום. אם רוצים להגיב להודעה שנכתבה יש לשרשר להודעה המקורית ולא לפתוח הודעה חדשה. הודעות בנושאים דומים יש לשרשר גם כן, כי לפעמים תשובה אחת יכולה לעניין או להיות רלוונטית לשואלות נוספות, וגם כדי שהודעות אחרונות לא ידחקו לדף הבא. לתשומת ליבכן תודה! 
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע הניתן בפורום אינו מקצועי, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם בעל מקצוע!
אנא הקפידו לשרשר הודעות בנושאים קשורים. לעיון בנהלי השרשור הקישו כאן.
הפרסום בפורום אסור בהחלט.
המשך >>

לצפיה ב-'פירסינג בפופיק בהיריון'
פירסינג בפופיק בהיריון
19/01/2018 | 20:19
4
55
יש לי פירסינג בפופיק כבר קרוב ל4 שנים

אני בהיריון חודש שלישי. האם יש צורך להסיר את הפירסינג?הוא מזיק?
לצפיה ב-'גם לי היה..'
גם לי היה..
19/01/2018 | 21:17
3
54
הורדתי אותו ברגע שכבר הפריע לי.. אגב עכשיו יש לי סימן מתיחה שם למראת שבערך בשבוע 16 הורדתי אותו.
שאלתי גם את הרופא בסקירה המוקדמת והיא אמרה שכל עוד זה לא מפריע זה לא מפריע לעובר או להריון
לצפיה ב-'במה זה אמור להתבטא?'
במה זה אמור להתבטא?
19/01/2018 | 22:45
2
40
היריון ראשון שלי ואני מנסה להבין, זה אמור פשוט פיזית להכאיב? 
ברוב המקרים הפופיק גם יוצא החוצה.. טוב אני לא אקח סיכון ואני אוריד , למרות שכבר ממש התרגלתי לעניין
אחרי כמה חודשים מההולדה מומלץ להחזיר?
לצפיה ב-'אני עכשיו בסוף ההריון השני שלי'
אני עכשיו בסוף ההריון השני שלי
20/01/2018 | 09:12
37
בהריון הראשון רופא סקירה ראשונה ביקש שאוריד לפני הבדיקה. הורדתי ולא החזרתי. אחרי הלידה ברגע שהרגשתי שהבטן נראית מספיק טוב החזרתי. בהריול השני הנוכחי שוב הורדתי לפני הסקירה. עכשיו שבוע 39 והופיעו לי סימני מתיחה על העור בין הפופיק לחור העליון כי העור שם פגוע מהחירור
לצפיה ב-'בגלל שהבטן יוצאת ונהיית כבר פחות רכה'
בגלל שהבטן יוצאת ונהיית כבר פחות רכה
20/01/2018 | 16:20
2
זה היה מפריע..הפופיק שלי גם לא יצא החוצה הוא היה בפנים כרגיל .
הורדתי גם אחרי הסקירה המוקדמת.
החזרתי אותו כבר אחרי חודש פחות או יותר.. עוד הפעם זה הכול תלוי בהרגשה שלך.

לצפיה ב-'בדיקת הריון חיובית ומועד הביוץ'
בדיקת הריון חיובית ומועד הביוץ
20/01/2018 | 13:40
13
שלום לכן, 
עשיתי בדיקה של קליר בלו לפני 5 ימים והיא יצאה חיובית (פס חלש). האם יש דרך לדעת אם הביוץ שלי היה רגיל (יום 14-15) או מאוחר? (יום 19-20)? 
מקלוני הביוץ נהיו חיוביים ביום 19 לשלושה ימים. מצד שני בדיקת טמפרטורה והפרשות יכולה להצביע על ביוץ ביום 15 (אבל הבדיקה היתה שלילית גם בימים שלפני). 
בדיקת הריון חיובית (פס חלש) נעשתה ביום 31.. 
תובנות מישהי? 

ושאלה נוספת - יחסים 3 ימים לפני ביוץ יכולים להביא להריון או שזה רחוק מידי? 

תודה לכן!
לצפיה ב-'מחזור קצת משונה מהרגיל - בבקשה דעות מנוסות'
מחזור קצת משונה מהרגיל - בבקשה דעות מנוסות
20/01/2018 | 10:50
34
שלום לכולן,
לפני כמה ימים התחיל לי דימום ממש קל שהרגיש כמו תחילת מחזור ואז תוך בערך 24 שעות הוא פסק כאילו לא היה. על התחתונים היה פס דק של דימום בצבע אדום כהה/ חום
קצת רקע:
הייתי בערך 7 שנים על גלולות והפסקתי אותן בערך בספטמבר / אוקטובר
בחודש השני/ שלישי לאחר הפסקת הגלולות כבר התחלתי להרגיש תסמיני מחזור כמעט כמו בתקופה לפני נטילת הגלולות (הרבה דימום יחסית עם כאבי בטן חזקים).
קיימנו במשך כמה חודשים יחסים בו בן הזוג גמר רק בתוך הקונדום אך טרם לבישת הקונדום קיימנו יחסים לא מוגנים אך כאמור לא התבצעה שפיכה.
לא סבלתי בעבר מדימום בין מחזורי.

מה דעתכן המנוסה?
לצפיה ב-'שבוע חמישי דימום וכאב בטן '
שבוע חמישי דימום וכאב בטן
19/01/2018 | 14:02
4
78
היי בנות,
אני די חדשה כאן בת 43 לראשונה בהיריון שבוע חמישי ב IVF (תרומה) ולפני מספר ימים התחילו לי דימומים וגם כאבי בטן שפוחתים ועולים לסירוגין. לפני יומיים הבטא שלי היתה 650 הגעתי למיון לבדיקות וכאשר ביצעו אולטרסאונד ובדיקות דם אחרות לא ראו ממצאים חריגים. עדיין לא רואים שק הריון מאחר שמוקדם עדיין. המליצו לי לעקוב אחרי בדיקות הבטא וביום ראשון הקרוב אמורה לחזור על הבדיקה. כרגע כאבי בטן חלפו ונשאר רק קצת לחץ בבטן התחתונה. והדימום עדיין קיים.
האם משהי חוותה משהו דומה בעבר ? אני קצת חוששת
לצפיה ב-'קשה לדעת '
קשה לדעת
19/01/2018 | 16:43
3
40
היה לי דימומים בהתחלה בשני הריונות מאחד נולד בני הבכור ובפעם השניה הפסיק הדופק. עכשיו אני גם בשבוע 5 ושוב יש דימומים. אני עכשיו במנוחה בבית ובסופו של דבר אין הרבה מה לעשות בשלב הזה. ניתן גם לקבל תמיכה אבל בסופו של דבר אין הרבה שליטה בשלב הזה. רק לנוח ולהחזיר אצבעות.
לצפיה ב-'שבוע חמישי דימומים '
שבוע חמישי דימומים
20/01/2018 | 07:58
2
35
היי תודה רבה לך על התגובה,
האם היו לך דימומים שמזכירים וסת ? ז"א קצת יותר מחלשים ? 
לצפיה ב-'לא. רק חלשים'
לא. רק חלשים
20/01/2018 | 10:05
1
24
אבל אני מכירה נשים שהיו להם דימומים חזקים יותר והכל היה בסדר אבל גם יש סיכוי שאם זה דימום  חזק זה הפלה. לצערי אין הרבה מה לעשות בשלב הזה. מחזיקה לך אצבעות
לצפיה ב-'תודה רבה יקירה. גם לך מחזיקה אצבעות ... בשורות טובות '
תודה רבה יקירה. גם לך מחזיקה אצבעות ... בשורות טובות
20/01/2018 | 10:38
6
לצפיה ב-'אולי אתן תדעו... (ואולי רק צריכה לפרוק)'
אולי אתן תדעו... (ואולי רק צריכה לפרוק)
20/01/2018 | 09:29
47
בוקר טוב לכן :) קוראת שקטה פה כבר תקופה ארוכה.
עברתי לפני כחודש ושבוע הפלה ספונטנית (שבוע 8 +, לא נצפה דופק) ואחרי בדיקת רופאה הרחם נמצא נקי ולקראת ביוץ. הרופאה הנחתה אותנו לחזור ליחסים לא מוגנים כאוות נפשנו. ההריון היה (מאוד) רצוי ויחד עם כל הקושי הצלחנו להתעודד מזה שהצלחנו מבלי לנסות הרבה.
מאז ההפלה עדיין לא קיבלתי מחזור (היום זה בדיוק 5 שבועות). בחילות וצרבות מציקות כבר שבוע, אבל מאוד יכול להיות שפסיכולוגי.
ועכשיו לתיאור הגרפי (מי שפחות נוח לה עם זה, זה הזמן לדלג): בימים האחרונים קצת כאבי מחזור ללא דימום. מאז אתמול בערב הפרשות חומות בניגוב בלבד. אין דם במתן שתן. אבל... הבוקר שמתי לב שיש חלקיקים קטנטנים חומים בקרקעית האסלה אחרי שאני עושה פיפי...
זה לא נראה או מרגיש כמו מחזור רגיל אצלי, מצד שני המערכת עברה קצת טלטלה ואני מפחדת לפתח ציפיות שאולי זה שוב (הלוואי) הריון.
קניתי אתמול בדיקה ואין לי אומץ לעשות אותה.
מה הייתן מציעות? לחכות עוד כמה ימים ולראות אם ההפרשות בניגוב מתגברות ואז זה מחזור? (לא מגיע לתחתונית אפילו. רק במתן שתן) - אני יודעת שזה הדבר ההכון לעשות אבל אולי צריכה קצת תמיכה וכמה דעות נוספות כדי להצליח להרגיע את עצמי...
תודה למי שקראה ובשורות טובות לכולן ��
לצפיה ב-'בבקשה עזרה'
בבקשה עזרה
19/01/2018 | 15:26
2
79
אני בשבוע 11 +1 . עד לפני כמה ימים לקחתי כדורי תמיכה. אתמול הופיע דימומון ופניתי מיד לרופא שאמר לי שהכל תקין. העובר בסדר וצוואר הרחם סגור. עד שהגעתי כבר לא היה דימום בכלל. 
הוא אמר לי לנוח 3 ימים במצב שכיבה אך זה לא ריאלי עבורי ולא ממש יכולתי לעשות זאת היום. 
עכשיו הופיע עוד דימום קל ואני ממש מפחדת. 
אשמח להמלצות מהידע והניסיון שלכן. האם זה הגיוני שיהיו דימומים קלים? מה אפשר לעשות חוץ ממנוחה מוחלטת? 

תודה
לצפיה ב-'דימומים זה בעייתי'
דימומים זה בעייתי
19/01/2018 | 17:14
59
אפשר לקבל תמיכה אבל אין מניעה ממנוחה זה מתסכל אבל אין ברירה. אני באותו מצב עם שני קטנים ועבודה תובענית. אבל אין ברירה רק לנוח ולהחזיק אצבעות.
לצפיה ב-'אין מה לעשות'
אין מה לעשות
20/01/2018 | 09:14
30
רק לנוח כמה שאפשר ולקוות לטוב. גם לי היו דימומים בשלב זה והיה בסדר בסוף. לא נחתי מנוחה מוחלטת כי גם אצלי לא היה ריאלי
לצפיה ב-'חישוב תאריך היריון...מבולבלת'
חישוב תאריך היריון...מבולבלת
18/01/2018 | 09:51
1
141
היי לכולן,
אולי תוכלו לעזור לי כי אני מאוד טרודה מזה.
הריון ראשון ivf.
את השאיבת ביציות ביצעו ב7.7 והחזירו בלטוציסט ב12.7 שנקלט תודה לאל.
הרופא שעשה את ההפרייה אמר לי שמחשבים את גיל ההריון שבועיים אחורה+ 5 ימים מאחר והעובר הוחזר יותר בוגר..
מבחינתו היום אני שבוע 29+5 אבל במסמכים של הקופה של מכבי אני רשומה תמיד 5 פחות.
29 היום.
הרופא נשים שלי אומר לי להתעלם מהתאריך שכתוב על דפי האולטרסאונד...
אני יותר טרודה כי אני לוקחת כדורי קרידלוק וצריך לבצע אצלי מעקב גדילה שלא יהיה מצב של עיכוב..בשבוע 26+4 עשיתי הערכת משקל והמשקל היה 890+-.
מבחינת מכבי באותה הערכה הייתי בשבוע 25+9. וגם אז ראיתי שהיא טיפה קטנה יחסית...
נורא מבולבלת מזה וקצת לחוצה. הרופא נשים ביטל אותי כשניסיתי להבין מה התאריך שלי באמת...שלח להערכת משקל נוספת שאעשה היום ואמר שגם אם יהיה עיכוב גדילה של שבועיים אז לא נורא...

אשמח לשמוע ממישהי אם היה לה מצב כזה גם...

תודה רבה!!
..
לצפיה ב-'חישוב הריון '
חישוב הריון
20/01/2018 | 08:08
20
היי 
גם אני אשמח מאוד לדעת איך מחשבים .
לי גם הוחזר עובר בIVF בלוציסט ביום 24.12. והרופא אומר שבשבוע הקרוב אני אמורה להיות שבוע 6 ... גם אני לא מבינה איך החישוב מתבצע ואשמח לדעת  
תודה 
לצפיה ב-'לחוצה פלוס חלס '
לחוצה פלוס חלס
18/01/2018 | 10:34
4
173
דנה עשיתי בדיקת הריון של קליר בלו יצאה חיובי האם להאמין לזה???  יצא פלוס חלש אבל רואים אותו טוב האם יש לפעמים שיש פלוס וזה לא הריון לחוצה מאוד 
לצפיה ב-'בדיקת הריון ביתית קליר בלו '
בדיקת הריון ביתית קליר בלו
18/01/2018 | 10:52
2
128
האם זה הריון? יצא לי פלוס 
לצפיה ב-'נראה חיובי ביותר'
נראה חיובי ביותר
18/01/2018 | 13:19
29
לצפיה ב-'אכן חיובי, מזל טוב'
אכן חיובי, מזל טוב
19/01/2018 | 16:23
4
לצפיה ב-'יצא לי פס כזה לפני 10 ימים'
יצא לי פס כזה לפני 10 ימים
19/01/2018 | 21:20
37
והיום ווידאתי שזה אכן הריון :)

אז בשעה טובה!!
לצפיה ב-'התייעצות - כאבי ראש ומיגרנות שהחמירו בהריון'
התייעצות - כאבי ראש ומיגרנות שהחמירו בהריון
19/01/2018 | 19:36
27
היי בנות, אני בשבוע 26. בשלושת השבועות האחרונים אני חווה כאבי ראש עזים, חולשה תמידית, תחושה של עילפון לעיתים קרובות ולו במאמץ הכי קטן...
אני עובדת במוקד מכירות של סלולר שזו עבודה שבעצם כל היום מוציאים שיחות לאנשים ומציעים להם שירותים.. בכל התקופה האחרונה בקושי עבדתי כי בעבודה הכאבים מחמירים, העובדה שאני עם אוזניה וכל היום צריכה לדבר ובגדול מדובר בסביבה דיי רועשת שכולם סביבי מדברים לא תורמת למצב.
סבלתי ממיגרנות גם לפני ההריון אבל כעת זה ממש החמיר, בחלק מהזמן זה פשוט כאבי ראש חזקים מאוד לאו דווקא מיגרנה, לעיתים מלווה בטשטוש ראייה, בסחרחורת ועילפון...
אני עובדת שם מנובמבר, מאז פתיחת המוקד, ואין לי צבירה של ימי מחלה או חופשים כלומר אני בעצם בבית על חשבוני ושכרי כמובן מאוד נפגע מכך. בנוסף, אני גם עם סכרת שנחשבת טרום הריונית מזריקה אינסולין, לוקחת כדורים ומנטרת סוכר 7 פעמים ביום
אני מטופלת במרפאת סכרת להריון בסיכון גבוה בבי"ח, במקביל למעקב אצל רופא הנשים בקופת חולים. תארתי לרופא שם את המצב והוא כתב בסיכום הביקור שהוא ממליץ על מנוחה בבית עד הביקור הבא אצלו (שזה עוד כ-3 שבועות).
התחלתי לברר קצת על שמירת הריון וממה ששמעתי מנשים אחרות שביטוח לאומי כלל לא מתייחסים לפנייה אלא אם הייתי מספר פעמים במיון, אם היו אשפוזים וכו'...  כלומר, מקבלים רק אם הדבר מסכן אותי או את העובר. אז תודה לאל שאין לי צירים או דימומים או סכנה להריון אבל בלתי אפשרי עבורי לעבוד במצב כזה של כאבי ראש תמידיים בסוג העבודה שבה אני עובדת, התרופות שניתן לקחת לא ממש עוזרות לי. מה אפשר לעשות ? האם זו עילה להגשת שמירה? אני אובדת עצות כי מה שקורה בפועל , אני מגיעה לעבודה בבוקר, אחרי שעתיים מתחילה להרגיש רע - לא מתפקדת... אף אחד לא צריך אותי שם לחמם כיסא מה גם שעבודת מכירות כרוכה במאמץ רב ובשכנועים רבים לגרום לאנשים לרכוש מוצר וכאשר אני מרגישה רע, מן הסתם אני לא מוכרת כלום... אז אני הולכת הביתה, יושבת בבית כמה ימים, מתאוששת מעט וחוזר חלילה. אי אפשר להמשיך ככה וגם בעבודה לא רואים זאת בעין יפה עקב ההעדרויות הרבות שלי.
אם יש כאן כאלו שמבינות בכל התהליך של שמירת הריון אשמח לכל עצה כי אני ממש מבולבלת לגבי הנושא ורק יודעת שאין מצב שאוכל למשוך במצב כזה עד סוף ההריון...
לצפיה ב-'תוצאות חריגות של תפקודי כבד'
תוצאות חריגות של תפקודי כבד
17/01/2018 | 11:31
3
118
היי,
אני לא יודעת את השבוע המדוייק שלי, מעריכים שבוע 6 או 7.
עשיתי בדיקות דם ראשוניות ויצאו לי תוצאות גבוהות ב:
AST GOT = 104 כשהגבול העליון של הטווח 31.
וALT GPT - 40 כשהגבול העליון 31.
כמו כן יצא לי קראטינין מעט נמוך מהטווח.
מישהי מכירה או שמעה על מקרים דומים של תוצאות כאלה בתחילת ההריון?
כמו כן הבטא שלי מעט גבוהה לשבוע המשוערך, 63796.
אני מודה שאני קצת חרדתית, אבל אני מאוד חוששת שיפסיקו לי את ההריון.
מה דעתכן?
לצפיה ב-'אין דבר כזה "יפסיקו לי את ההריון"'
אין דבר כזה "יפסיקו לי את ההריון"
17/01/2018 | 11:42
99
ההחלטה על סיום הריון היא שלך בלבד, והיות ונשמע שההריון רצוי, והבדיקות הללו מעידות על מצבך ולא על מצב העובר, החששות מעט מוגזמים.
בהחלט יש מקום לברר עם הרופא את תוצאות הבדיקות ומשמעותן. לבטא אין כל משמעות בשלב זה.
בהצלחה ובידיים מלאות!
לצפיה ב-'לא רופאה של בני אדם, אבל...'
לא רופאה של בני אדם, אבל...
17/01/2018 | 12:33
94
קריאטינין זה מדד לתפקוד כליות. מדובר בתוצר לוואי של פירוק שריר המתפנה בכליות. כלומר מבחינת תפקוד כליות עד כמה שידוע לי זה תקין (כשזה מעל הטווח עולה חשד לבעיה בתפקוד הכליות, אך גם כאן לאו דווקא).
לגבי אנזימי הכבד תתייעצי עם רופא עד כמה הן משמעותיות
לצפיה ב-'יכול להיות שמדובר במשהו ויראלי'
יכול להיות שמדובר במשהו ויראלי
19/01/2018 | 16:47
24
שגרם לעלייה בתפקודי הכבד. תתיעצי לגבי זה עם הרופא.
קראטינין יכול להיות מתחת לטווח בהריון, זה מופיע גם בכללית תחת תוצאות בדיקת דם בהריון, ככה שזה אמור להיות תקין ולא מדאיג.

לצפיה ב-'מחפשת המלצה לרופא נשים מכבי אזור הוד השרון- כפר סבא'
מחפשת המלצה לרופא נשים מכבי אזור הוד השרון- כפר סבא
18/01/2018 | 12:48
2
92
שלום
אני אחרי ניתוח אנדומטריוזיס בתל השומר, לשמחתי הסתיים בהצלחה
אני מחפשת רופא נשים למעקב שגרתי, דרך קופ"ח מכבי
באזור הוד השרון - כפר סבא
כמובן רופא שיש לו הכרות וניסיון עם אנדומטריוזיס
הרופא שלי, לצערי, למרות שהיה חביב מאד, לא כ"כ ידע מה לעשות עם המחלה שלי, ובסופו של דבר, אני הפנתי את עצמי לתל השומר...
אז אני צריכה מישהי /מישהו שכן יידע לעשות מעקב עם ידע ספציפי באנדומטריוזיס
אשמח להמלצות מכן
אפשר גם במסר פרטי
תודה
לצפיה ב-'אין לי מושג לגבי המחלה אבל ממליצה בחום על ד"ר טטיאנה אייזנבר'
אין לי מושג לגבי המחלה אבל ממליצה בחום על ד"ר טטיאנה אייזנבר
18/01/2018 | 15:45
28
ד"ר טטיאנה אייזנברג. היא מעולה, מקצועית, רגישה חמה ואנושית.
תבררי איתה לגבי הידע שלה, והאם הוא קריטי למעקב הריון
לצפיה ב-'ד״ר נהרי'
ד״ר נהרי
18/01/2018 | 23:18
20
נראה לי מקבלת ברעננה.
ותשאלי גם בפורום פוריות, שם יש הרבה נשים עם אנדו׳
לצפיה ב-'קלקסן'
קלקסן
18/01/2018 | 17:20
1
73
הסיפור שלי הוא כזה, עברתי טיפולי פוריות במשך שנתיים ועכשיו ב"ה אני בשבוע 12+. אחרי הפסקה של חצי שנה נקלטתי וכשחזרנו לטיפול האחרון (בו נקלטתי), כשחיכינו לבטא, היה לי תור לחוות דעת נוספת אצל בר חווה (אותו תור נקבע כמה חודשים טובים מראש ובינתיים הכנסתי טיפול נוסף אצל זיידמן). בר חווה המליץ על לקיחת קלקסן ואמר לעדכן אותו בתוצאות הבטא. קיבלתי בטא חיובית. עדכנתי את הרופא המטפל (זיידמן) וכן גם את בר חווה. בר חווה המליץ לי להתחיל קלקסן ולמעשה עד היום אני ממשיכה לקחת קלקסן רק מהמחשבה שזה אולי באמת הגורם לכך שנקלטתי. כששאלתי את הרופא המטפל שלי בבדיקת דופק ושוב בשקיפות הוא לא יעץ להפסיק והוא לא יעץ להמשיך- לדעתו הוא חושב שזו אמונה טפלה אך לא ממש יעץ לי כיצד להמשיך. כל ערב ממש קשה לי עם הזריקה ואני חוששת שמלבד התופעות שיש בשלב זה של הריון התופעות של הקלקסן לא משפרות את המצב. חשבנו לפנות למומחה קרישיות לקבל חוות דעת נוספת אם להמשיך בזריקה או לא. יש לציין כי בבדיקות הדם הרגילות לא נמצא שיש בעית קרישיות מסוימת אך בבדיקה נפרדת שעשיתי של ACA IgM אני על הגבול. מישהי עשתה גם את הבדיקה בעבר והומלץ לה לקחת קלקסן? מישהי לא המשיכה עם הקלקסן עד סוף ההריון? אם כן, על סמך מה הפסקתן?
אשמח לכל פיסת מידע. 
תודה!
לצפיה ב-'בדיוק הסיפור שלי! '
בדיוק הסיפור שלי!
18/01/2018 | 23:02
49
אחרי שישה טיפולי הפרייה ובניהם שתי הפלות, רופאת הפיריון שלי אמרה לי לקחת קלקסן החל מהבטא החיובית.
כך עשיתי וההריון התקדם יפה. רופא ההריון שלי בקופת חולים אמר שזה ״קלקסן נגד עין הרע״, ולא ייעץ לי להפסיק או להמשיך.
גם אצלי כל הבדיקות היו תקינות למעט פרמטר אחד שהיה גבולי (לא זוכרת את שם הפרמטר).
לא היה לי אומץ להפסיק את הקלקסן והמשכתי עד היום האחרון של ההריון..
ברוך השם יש לי תינוקת מופלאה
ואם זה היה ״קלקסן עין הרע״ או קלקסן בגלל צורך אמיתי לעולם לא נדע..
בהריון הבא מאמינה שגם אקח קלקסן כי בטח לא יהיה לי אומץ לא לקחת.
זה כואב ושורף, תהיי חזקה.
הכי חשוב - שיהיה בידיים מלאות!
לצפיה ב-'סינוסיטיס'
סינוסיטיס
18/01/2018 | 19:29
50
שלום! 
אחרי וירוס ארוך הרופא אבחן סינוסיטיס ונתן לי זינט ל10 ימים. 
מישהי לקחה? איך עבר לכן? האם לקחתן פרוביוטיקה ובאיזה מינון? אשמח לטיפים כי עוד לא לקחתי אנטינביוטיקה. 
תודה!
לצפיה ב-'דיכאון בזמן הריון'
דיכאון בזמן הריון
18/01/2018 | 10:09
3
168
שלום לכולן..
אני נמצאת כרגע בחודש רביעי ואני נוטלת כבר תקופה ארוכה כדורים לטיפול בדיכאון.. אני שוקלת להפסיק אך אינני יודעת מה ההשלכות
מישהי יודעת על טיפול בדיכאון הריון שניתן לקבל אצל פרופסור גרינהאוס או אצל כל אחד אחר? אשמח בבקשה לשמוע המלצות ואם יש פה נשים שנמצאות באותה סיטואציה

לצפיה ב-'מרגיש פרסומת'
מרגיש פרסומת
18/01/2018 | 10:47
1
41
לצפיה ב-'לגמרי'
לגמרי
18/01/2018 | 16:57
19
לצפיה ב-'לא כדאי להפסיק לפני התייעצות'
לא כדאי להפסיק לפני התייעצות
18/01/2018 | 12:14
78
אני לא מבינה יותר מדי אבל אני כן יודעת שאם את שוקלת להפסיק ליטול את הכדורים חייב להתייעץ עם רופא קודם אל תפסיקי ליטול על דעת עצמך
לצפיה ב-'התייעצות רופא מעקב+סקירה מאוחרת (עדיף בחיפה)'
התייעצות רופא מעקב+סקירה מאוחרת (עדיף בחיפה)
15/01/2018 | 09:01
11
129
היי,

רוצה לשתף.. עשיתי שקיפות וסקירה מוקדמת אצל ד"ר ארליך (הוא גם הרופא מעקב הריון שלי).
הסקירה  המוקדמת הרגישה לי לא יסודית כמו בהריון הראשון שעשיתי עוד כשגרנו במרכז, כמו כן הוא די לחץ והכאיב לי תוך כדי כדי להזיז את העובר (אמנם התנצל, אבל זה היה לי לא נעים).

אני שוקלת להחליף רופא מעקב- אשמח להמלצות לרופא בקופ"ח מכבי בחיפה, איך מחליפים רופא מעקב? לא רוצה שיסתכלו עליי כעל "בעייתית"..
בנוסף, את הסקירה המאוחרת אני מעוניינת לעשות אצל רופא אחר. אשמח להמלצות ועדיף בחיפה אבל לא מחייב.

תודה רבה וסליחה על החפירה.. 

לצפיה ב-'לגבי הסקירה המאוחרת'
לגבי הסקירה המאוחרת
15/01/2018 | 19:33
4
94
יכולה להמליץ לך פרטי על פרופסור ברונשטיין/ שפירא/זאב ויינר
אם את רוצה דרך הקופה אז בלין יש את דוקטור גאנם נדיר שהוא הרופא שלי שעושה סקירות..אם את יכולה לעשות ברמבם אז כל הרופאים שם שעושים סקירות תותחים. יש גם את טלמון מהקריות שנחשב מומלץ. גם פרטי.
לצפיה ב-'עכשיו ראיתי שאת מכבי'
עכשיו ראיתי שאת מכבי
15/01/2018 | 19:35
3
76
אז לין לא רלוונטי. זה כללית. ממכבי מכירה שרון גונן מצוין וזמברג. שניהם בבני ציון. אולי מקבלים גם למעקב הריון. תבררי
לצפיה ב-'זה קצת מוזר, אבל כשאני מחפשת בגוגל את ד"ר שרון גונן'
זה קצת מוזר, אבל כשאני מחפשת בגוגל את ד"ר שרון גונן
17/01/2018 | 16:27
2
43

מתקבלת בתוצאה וטרינרית... 
ולגבי זמברג מצאתי אותו ואנסה לבדוק עליו עוד פרטים.
וגם כמובן תודה על ההמלצות גם לרופאים לסקירות, אקרא עליהם עוד 
לצפיה ב-'רון גונן לא שרון'
רון גונן לא שרון
17/01/2018 | 18:15
1
12
לצפיה ב-'תודה '
תודה
20/01/2018 | 08:56
לצפיה ב-'כמה דברים...'
כמה דברים...
16/01/2018 | 09:33
5
98
אני גם במעקב אצל ארליך והוא לדעתי טוב בשביל מעקב. הוא רגוע ומקצועי.
בהריון הקודם עשיתי אצלו סקירה מאוחרת ובאמת הייתי פחות מרוצה.... היה איזה ממצא ספציפי ששאלתי אותו לגביו והוא כל הסקירה התמקד רק בו אז הרגשתי שהוא קצת חיפף בבדיקת שאר האיברים...
הפעם עשיתי סקירה שנייה אצל טלמון והוא היה מצויין. גם יורי פז בסדר גמור. את טלר באופן אישי פחות אהבתי (למרות שאומרים שגם הוא טוב ויש המון המלצות).
לגבי רופאי מעקב: הייתי בהריון הראשון אצל שמאי ובכלל בכלל לא הייתי מרוצה ממנו. לפני כן, כשרק עברתי לחיפה והרבה לפני ההריונות, הייתי אצל רופאה שאני לא בטוחה בשם שלה- נראה לי ברלב, שקיבלה באיינשטיין. היא הודיעה לי שהיא לא מבינה למה נשים בכלל נכנסות להריון ולמה הן עושות את זה לעצמן... אז מן הסתם לא הלכתי אליה בהריונות... כידוע לי גם יורי פז עושה מעקב הריון. הוא מאוד נחמד. יש רופאה בשם נינה גורדון שקיבלה במכבי בחיפה. אומרים שהיא טובה אבל התורים מאווווד ארוכים אז לא הגעתי אליה בכלל.
זה הסיכום שלי לגבי רופאי מכבי בחיפה - מקווה שעוזר
ו... נא להוסיף "ד"ר" במקומות המתאימים
לצפיה ב-'תודה רבה עזרת מאוד, אז אם הבנתי נכון ההמלצה שלך'
תודה רבה עזרת מאוד, אז אם הבנתי נכון ההמלצה שלך
17/01/2018 | 16:29
4
42
לרופא מעקב היא ליורי פז וסקירה פרטית אצל טלמון?
יורי פז אנושי יותר מארליך? יסודי? באמת שפחות התחברתי לארליך ולא אהבתי את הבדיקה שהוא עשה... לא אחזור אליו
לצפיה ב-'יורי פז למעקב אחלה'
יורי פז למעקב אחלה
17/01/2018 | 18:20
1
29
סקירה:
התותחים הכבדים  שפירא/ברונשטיין. ברונשטיין לוקח 2600 שפירא אני מניחה שאותו דבר.
טלמון גם טוב ובדרגה מתחתם ונראה לי לוקח אלף ומשהו. 
לי ברונשטיין לקח על תאומים !!!4900 שקל . עשה לי הנחה של 300 שקל בגלל שמכיר את אמא שלי 
 אבל הוא תותח בעל שם עולמי

לצפיה ב-'שפירא עושה גם דיקור, נכון?'
שפירא עושה גם דיקור, נכון?
20/01/2018 | 08:55
5
אני חושבת לקבוע אצלו דיקור..
הבנתי שהוא הכי מומחה בתחום
לצפיה ב-'עשיתי אצל טלמון סקירה שנייה'
עשיתי אצל טלמון סקירה שנייה
17/01/2018 | 21:28
37
על חשבון הקופה. לא שילמתי שקל.

אצל יורי פז עשיתי סקירה אחת בהריון הקודם- לא מכירה אותו מעבר לזה. לא יודעת איך הוא למעקב אבל הוא היה מאוד נחמד ומקצועי בסקירה ההיא... (בהריון הקודם עברתי בערך על כל הרופאים של מכבי בחיפה בסקירות.... היה מעניין  )
כמו שאמרתי בינתיים אני מרוצה מארליך, אז לא יודעת להגיד אם יותר או פחות... תנסי ותחזרי לספר
לצפיה ב-'דווקא אני מאד אוהבת את ארליך'
דווקא אני מאד אוהבת את ארליך
18/01/2018 | 14:28
17
עברתי אצלו גם טיפולי פוריות ועשיתי אצלו את שתי הסקירות.
צריך להתחבר אליו ולהסתדר איתו.. אבל באמת שהוא עשה בשבילנו המון.
אם את לא מרגישה בנוח אצלו אז לכי למישהו אחר. אני דווקא כן מאד ממליצה עליו.
לצפיה ב-'שקיפות עורפית שבוע 13'
שקיפות עורפית שבוע 13
15/01/2018 | 15:32
6
309
הייי בנות.
חייבת עצה בדחיפות. עברתי אתמול שקיפות עורפית (הריון 3 בת 33, שני הריונות קודמים תקינים). ויצאתי בוכה ממש. הפרופסור חגי ציון ,מנהל מחלקת נשים בקפלן, רשם "נמצאה בצקת כללית עם נוזל אסיטס וכן ציסטות באיזור הצוואר" . בבדיקה ראה עורף מעובה 5.8 מ"מ. מיד זימן אותי לקפלן אליו למחר לייעוץ גנטי וציין שיש לעשות בדיקת סיסי שיליה. אני ממש מפחדת. האם למישהי היה משהו דומה ותוכל לכוון אותי. הבנתי שהבדיקה מאוד מסוכנת ופוחדת לקבל החלטה בלי לדעת ובסוף להתחרט. אשמח לתמיכה ועזרה. אני מרגישה לבד כי לא מכירה מישהי שעברה משהו דומה שאני יכולה להתייעץ איתה....
לצפיה ב-'אני כל כך מצטערת שאת נאלצת לעבור את זה '
אני כל כך מצטערת שאת נאלצת לעבור את זה
16/01/2018 | 09:26
1
192
עשיתי אתמול גם שקיפות (בגרמניה) ובטפסים שחתמתי היה הסבר שהם לא ממליצים בשלב הזה על סיסי שלייה אלה על ניפט או מי שפיר. האם האפשרויות האלו גם הוצעו לך? בכל אופן, איזשהי בדיקה תצטרכי לעשות  השאלה היא איזה.. בהצלחה!  ואני מחזיקה לך אצבעות שהעובר יתברר כבריא!
לצפיה ב-'כזכור לי מי שפיר עושים משבוע 16 או 17'
כזכור לי מי שפיר עושים משבוע 16 או 17
16/01/2018 | 09:37
166
לא הייתי מציעה לחכות עד אז. בגלל זה הומלץ על סיסי שליה.
גם ניפט וחבריו אלו בדיקות סקר בלבד, אז עם ממצא שכזה לא הייתי מבזבזת על זה את הכסף או את הזמן.
לא הייתי במצב כמו שלך אז אין לי עצה מנסיון, אבל ממליצה לעשות סיסי שליה כמה שיותר מהר כדי שתדעי בוודאות מה קורה כי החוסר וודאות הזה הוא הכי גרוע.
שולחת חיבוק 
לצפיה ב-'הבדיקה לא מאוד מסוכנת'
הבדיקה לא מאוד מסוכנת
16/01/2018 | 09:36
173
הסיכון המפורסם הוא 1:200 ויש רופאים שטוענים שאם עושים החל משבוע 12 ובגישה בטנית- הסיכון יורד. בטח אם את בידי מומחה.
מזכירה לך שתוצאת הסיכון בשקיפות עורפית הוא סטטיסטי בלבד.
השתדלי להשאר רגועה ולקוות לטוב.
לצפיה ב-'אני מצטערת'
אני מצטערת
16/01/2018 | 12:02
164
התוצאה לא מעודדת. אני מזמינה אותך בחום לבוא אלינו לפורום אובדן הריון לימים הקשים של אי הוודאות, ומקווה מאד עבורך לתוצאות טובות בבדיקות שיבואו.
לצפיה ב-'קרה'
קרה
17/01/2018 | 13:49
117
שקיפות עורפית נמדדה 4.8 מ"מ. באותו היום כבר עברתי סיסי שליה.
לא זכור לי שהיה כתוב על בצקות וציסטות. אבל מה שמעודד פה זה שהוא לא מדבר איתך על הפלה אלא המשך בדיקות.
אלה בדיקות סקר, הן לא בדיקות מוחלטות. במצב כזה חובה לעשות בדיקה פולשנית לדעתי. סיסי שליה אפשר לעשות עד שבוע 13 אני חושבת ואז לוקח עוד 2-3 שבועות לתוצאות. מי שפיר עושים החל משבוע 16. שזה אומר לחכות עוד כמה שבועות ואז לחכות עוד 3 שבועות לתוצאות. ההמתנה הזו הורגת, הייתי עושה כמה שיותר מהר סיסי שליה. אבל זו אני.
לצפיה ב-'סיסי שיליה'
סיסי שיליה
17/01/2018 | 20:03
105
היי יקרה, קודם כל חיבוק זה לא פשוט החוסר ודאות. אני ממליצה בכל מקרה לא לקבל שום החלטות לפני שאת מתייעצת עם רופא מומחה עם המלצות ומקבלת עוד חוות דעת. אני לא יודעת באיזו קופה את אבל במאוחדת יש החזרים ממש יפים על כל מה שקשור לבדיקות בהריון. בהצלחה
לצפיה ב-'עזרה בפיענוח בטא'
עזרה בפיענוח בטא
16/01/2018 | 13:54
3
191
היי יקרות, 
וסת אחרון ב10.12. אחרי איחור של שבוע עשיתי בדיקה ביתית ויצא חיובי. יום אחרי עשיתי בדיקת דם יצא לי בטא 2454 חיובית. 
האם תקין? האם הערך תקין לנקודת הזמן שאני נמצאת בה? האם זה הריון? מחר יש לי תור לרופא נשים אבל ...חוששת
דברו אליי... חוששת ממש
לצפיה ב-'נשמע תקין'
נשמע תקין
16/01/2018 | 13:55
69
שיהיה בהצלחה
לצפיה ב-'בהחלט הריון. לבטא טווחים רחבים ולא מראה על תקינות או לא'
בהחלט הריון. לבטא טווחים רחבים ולא מראה על תקינות או לא
16/01/2018 | 15:05
28
לצפיה ב-'בטא'
בטא
17/01/2018 | 16:23
56
 בשעה טובה!  למה את חוששת? טווחי הבטא הם רחבים ונראה שאת בסדר.  אני בעד לחשוב חיובי, אבל אם יש לך סימני שאלה למה את לא פונה  לקופה שלך ומתייעצת? מקווה שהצוות אצלכם חמוד כמו הצוות שלנו במאוחדת אשקלון. בהצלחה רבה!
מצרפת קישור שאולי ירגיע אותך
http://doula.co.il/233169

לצפיה ב-'חדשה כאן :) עושות ספורט??'
חדשה כאן :) עושות ספורט??
16/01/2018 | 10:35
4
135
אז גיליתי על הריון לפני יומיים
אני כבר יותר מחצי שנה עושה זומבה אינטנסיבית יש לציין פעמיים בשבוע, על מה צריך להקפיד? יש כאן עוד בנות שמתאמנות? מה אתן עושות?
לצפיה ב-'מזל טוב'
מזל טוב
16/01/2018 | 13:01
111
עשיתי זומבה עד שבוע 17, כשזה כבר הרגיש לי יותר מדי. כל אחת עם ההרגשה שלה.
הקפדתי לשתות, לא להעלות דופק מעל 140.
החל משבוע 12-13 ככה מיעטתי בקפיצות ועשיתי כמה דקות מנוחה בערך כל רבע שעה כי אחרת בסוף השיעור כאב לי באזור שמחזיק את הרחם....
לצפיה ב-'כן מתאמנת בהחלט'
כן מתאמנת בהחלט
17/01/2018 | 13:40
2
72
פעמיים בשבוע אימונים אינטנסיביים כמעט שנתיים ברצף. עברתי לאימונים פחות אינטנסיביים. הייתי עושה אינטרבלים ומרגישה תמיד שאני ממצה את מלוא יכולתי הגופנית. האמת שעו דלפני שגילתי שאני בהריון הרגשתי שאני כבר לא אותו דבר. עם היוודע על ההריון הורדתי הילוך ועברתי לזומבה ואירובי דנס. מקווה להתמיד כמה שיותר. בהריונות קודמים לא הצלחתי להתמיד כי הרגשתי רע. מקווה שהפעם למרות שכבר התחלתי להרגיש לא טוב, אצליח להתמיד יותר.
לצפיה ב-'תודה :)'
תודה :)
17/01/2018 | 15:27
1
53
גם אני באמת הרגשתי כבר שבוע שעבר שאני ממש ''אחרת'' באימון אפילו המדריכה אמרה לי משהו, אני מאוד מקווה שאני אמשיך להתאמן עד הסוף!
מאיפה קונים שעון דופק?..
לצפיה ב-'הזמנתי מאיביי'
הזמנתי מאיביי
17/01/2018 | 15:32
28
לצפיה ב-'דלקת בדרכי השתן שבוע 24'
דלקת בדרכי השתן שבוע 24
17/01/2018 | 14:23
1
53
היי בנות,
אולי אתן תדעו:
אני במעקב הריון בסיכון, קיבלתי שוב בדיקות דם שוטפות ושתן ואני רואה 
שהמדדים של השתן חזרו עם דלקת (250 בטווח של 0-10)

התור הבא שלי אל הרופא הריון בסיכון הוא רק בעוד שבוע וחצי...

מישהי יודעת אם במצבים כאלה הרופא נותן הנחיות עוד לפני שמגיע התור
או שכדאי שאפנה לרופא נשים שלי? 
לצפיה ב-'תפני לרופא ותקבלי אנטיביוטיקה '
תפני לרופא ותקבלי אנטיביוטיקה
17/01/2018 | 14:38
18
לצפיה ב-'במידה ויש לי חשש לCMV , באיזה שבוע כדאי לעשות סקירה מורחבת?'
במידה ויש לי חשש לCMV , באיזה שבוע כדאי לעשות סקירה מורחבת?
15/01/2018 | 12:27
1
111
אני רוצה לעשות סקירה מאוחרת מורחבת באופן פרטי.
מה לומר לרופא? שאני חוששת שיש לי CMV?

החשש בגלל שבשבת האחרונה התארחתי מחוץ לבית והיו ילדים קטנים ודיברתי עם אישה בהריון שאמרה שיש לה CMV
אז אני חוששת מזה. כרגע אני בשבוע 22+4 והיום צריכה להיות לי סקירה מאוחרת מורחבת באופן פרטי.השאלה האם צריך להמתין עד לשבוע מאוחר יותר ואז לעשות סקירה??

כמו כן אני עשית בדיקות דם לגילוי CMV ויצא שלילי. הבדיקה האחרונה נעשתה ב7.12.17

תודה לכן זה חשוב לי מאוד.
לצפיה ב-'CMV'
CMV
17/01/2018 | 13:56
72
אפשר לראות בבדיקת דם. בדרך כלל חולים עם חום וכאבי גרון כשנדבקים בזה. אם תגידי לרופא שאת חוששת שנדבקת הוא יתן לך לעשות בדיקת דם. אני לא יודעת מה אפשר לראות באולטרסאונד אם אישה נדבקה בהריון בCMV לפי דעתי עושים סקירת מח מכוונת אבל לפני זה עושים מי שפיר כדי לראות אם העובר בכלל נדבק. אם כן אז סקירת מח רלוונטית ויש דברים שאי אפשר לראות ולדעת עד שלא נולד התינוק.

נשמע לי לגמרי שאת סתם מלחיצה את עצמך .

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא תזונת ספורט
אירוח בנושא תזונת...
אודליה ביצ׳צ׳ו, תזונאית ונטורופתית, מייעצת לכם...
אירוח בנושא תזונת ספורט
אירוח בנושא תזונת...
אודליה ביצ׳צ׳ו, תזונאית ונטורופתית, מייעצת לכם...
אירוח בנושא טיפולי פוריות
אירוח בנושא טיפולי...
ד``ר טל שביט, מנהל היחידה להפריה חוץ גופית באסותא...
אירוח בנושא טיפולי פוריות
אירוח בנושא טיפולי...
ד``ר טל שביט, מנהל היחידה להפריה חוץ גופית באסותא...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום אולטרסאונד נשים - מי שפיר
בפורום אולטרסאונד נשים -
פורום דם טבורי
פורום דם טבורי
פורום תרומת ביציות
בואו לשאול שאלות ולקבל

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה