לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום הריון ולידה - תמיכה

קסם בא לעולם ! אין מראה מדהים יותר ממראה אישה בהריון. אין הרגשה נפלאה יותר מהרגשת תזוזת העובר הקטן בתוכך. אף קטנטן, אוזניים קטנטנות, ידיים, רגליים והכל הכל בתוך בטן עגלגלה ומתוקה שכל כך בא ללטף! נפלא...... עוד שמונה חודשים, שבעה, שישה, חמישה, איך שהזמן עמד מלכת, ארבעה, שלשה, אין כבר כוח, כבד, לוחץ, והופ הנה זה בא! קסם קטן הגיח לאויר העולם, את מתבוננת בו, נדהמת מיופיו, מחוסר האונים שלו,רוצה לחבק, לנשק ולא להרפות, ל ע ו ל ם. הפרי המותר! בפורום זה נעסוק בכל השאלות המטרידות בזמן ההריון, נחווה ביחד את ההתרגשות, נתייעץ, נעזור, נלמד, נדבר, נבכה ונתרגש. בדיקות שגרתיות, בדיקות גנטיות, אולטרסאונד, בדיקות רופא, הלידה, ניתוחים, סיבוכים (לא עלינו טפו טפו טפו) ברית מילה, בריתה ואיך נקרא לילד? הכל על הכל אז..... ברוכות הבאות וקדימה לעבודה וכמה פרטים טכניים שחשובים לא פחות! בכל עמוד נכנסות רק 15 הודעות ראשיות. כל הודעה חדשה נשלחת לראש העמוד הראשון, וגם הודעה שמגיבים אליה מוקפצת לראש העמוד הראשון. שאר ההודעות יורדות למטה, עד שהן עוברות לדף הבא, ובסוף, נכנסות לארכיון. שרשורים הם הודעות המגיבות להודעה בפורום. אם רוצים להגיב להודעה שנכתבה יש לשרשר להודעה המקורית ולא לפתוח הודעה חדשה. הודעות בנושאים דומים יש לשרשר גם כן, כי לפעמים תשובה אחת יכולה לעניין או להיות רלוונטית לשואלות נוספות, וגם כדי שהודעות אחרונות לא ידחקו לדף הבא. לתשומת ליבכן תודה! 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הריון ולידה - תמיכה

קסם בא לעולם ! אין מראה מדהים יותר ממראה אישה בהריון. אין הרגשה נפלאה יותר מהרגשת תזוזת העובר הקטן בתוכך. אף קטנטן, אוזניים קטנטנות, ידיים, רגליים והכל הכל בתוך בטן עגלגלה ומתוקה שכל כך בא ללטף! נפלא...... עוד שמונה חודשים, שבעה, שישה, חמישה, איך שהזמן עמד מלכת, ארבעה, שלשה, אין כבר כוח, כבד, לוחץ, והופ הנה זה בא! קסם קטן הגיח לאויר העולם, את מתבוננת בו, נדהמת מיופיו, מחוסר האונים שלו,רוצה לחבק, לנשק ולא להרפות, ל ע ו ל ם. הפרי המותר! בפורום זה נעסוק בכל השאלות המטרידות בזמן ההריון, נחווה ביחד את ההתרגשות, נתייעץ, נעזור, נלמד, נדבר, נבכה ונתרגש. בדיקות שגרתיות, בדיקות גנטיות, אולטרסאונד, בדיקות רופא, הלידה, ניתוחים, סיבוכים (לא עלינו טפו טפו טפו) ברית מילה, בריתה ואיך נקרא לילד? הכל על הכל אז..... ברוכות הבאות וקדימה לעבודה וכמה פרטים טכניים שחשובים לא פחות! בכל עמוד נכנסות רק 15 הודעות ראשיות. כל הודעה חדשה נשלחת לראש העמוד הראשון, וגם הודעה שמגיבים אליה מוקפצת לראש העמוד הראשון. שאר ההודעות יורדות למטה, עד שהן עוברות לדף הבא, ובסוף, נכנסות לארכיון. שרשורים הם הודעות המגיבות להודעה בפורום. אם רוצים להגיב להודעה שנכתבה יש לשרשר להודעה המקורית ולא לפתוח הודעה חדשה. הודעות בנושאים דומים יש לשרשר גם כן, כי לפעמים תשובה אחת יכולה לעניין או להיות רלוונטית לשואלות נוספות, וגם כדי שהודעות אחרונות לא ידחקו לדף הבא. לתשומת ליבכן תודה! 
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע הניתן בפורום אינו מקצועי, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם בעל מקצוע!
אנא הקפידו לשרשר הודעות בנושאים קשורים. לעיון בנהלי השרשור הקישו כאן.
הפרסום בפורום אסור בהחלט.
המשך >>

לצפיה ב-'תל"מ אוגוסט ספטמבר '
תל"מ אוגוסט ספטמבר
29/03/2017 | 10:24
1
68
יש כזו קבוצה? 
לצפיה ב-'כן, תראי בחתימה שלי :)'
כן, תראי בחתימה שלי :)
29/03/2017 | 21:29
23
לצפיה ב-'טמפון אחרי לידה (חודשים אחרי...) '
טמפון אחרי לידה (חודשים אחרי...)
29/03/2017 | 09:59
2
85
הי בנות,
תמיד השתמשתי בטמפונים
כמה חודשים אחרי הלידה,כשהרגשתי בנוח לחזור ולהשתמש חוויתי כאב שורט מהטמפון ועד היום שנה אחרי אני תמיד ממהרת להוציא (סליחה על התיאור..) 

מישהי חוותה את זה והכאב נרגע לה עם הזמן או שכדאי לי לקנות מידה קטנה
יותר (משתמשת בנורמל ויש מידה אחת קטנה יותר)

תודה לכל מי שעונה  
לצפיה ב-'כדאי לפנות לרופא נשים'
כדאי לפנות לרופא נשים
29/03/2017 | 10:02
56
ואולי גם פיזיוטרפיסטית של רצפת האגן.
לצפיה ב-'בדיוק מה שהיה לי אחרי הלידה האחרונה....'
בדיוק מה שהיה לי אחרי הלידה האחרונה....
29/03/2017 | 19:16
40
ממש כאבים בעיקר בהוצאת הטמפון, כאילו הוא שורט את דרכו החוצה. זה לקח כמה חודשים עד שהשתפר, לא בטוחה אם נעלם לחלוטין אבל השתפר משמעותית. גם אני משתמשת בנורמל ונשארתי עם הנורמל. אני באמת לא יודעת למה זה קשור, לרצפת האגן?
לצפיה ב-'סקירת מערכות מכוונת במכבי'
סקירת מערכות מכוונת במכבי
29/03/2017 | 15:24
29
הי בנות,
הופניתי ע"י רופא הנשים לסקירה מכוונת שאני אמורה לעשות בשבוע 28, לא הצלחתי להבין מהאינטרנט אם אני יכולה לקבוע את זה כמו סקירה מוקדמת או מאוחרת אצל רופא שמתמחה בסקירות (כלומר, לבחור רופא עם המלצות ולפי מיקום שנוח לי) או שאני צריכה למצוא/לקבל רופא רק ממה שהמוקד של מכבי נותן לי, ואז איך אדע אם הרופא אכן מומלץ?

לצפיה ב-'כמה בדיקות דם כדאי לעשות לפני אולט' ראשון לדופק? '
כמה בדיקות דם כדאי לעשות לפני אולט' ראשון לדופק?
27/03/2017 | 17:02
11
114
היי בנות,
האם אחרי בדיקת הדם הראשונה לגילוי ההריון - שיצאה חיובית ותקינה לצורך העניין, אתן עושות עוד בדיקת דם נוספת לפני האולטרסאונד הראשון לגילוי דופק? רק כדי לראות שההריון תקין והבטא אכן עולה ומכפיל את עצמו?
או שפשוט מחכות לאול' בשלב הבא?

תודה
לצפיה ב-'בדיקות דם'
בדיקות דם
27/03/2017 | 17:32
6
104
בהריון הקודם הבטא לא הוכפלה יפה (רק 1.5) אז עשיתי עוד בדיקות להכפלות (שגם לא הכפלו יפה)
בהריון הזה הבטא הראשונה הייתה 247 והוכפלה ליותר מ600
אז דר ברקוביץ לא ביקש לעשות עוד בטא.
ההמתנה עד הדופק הייתה מאוד קשה אבל משלמת
בהצלחה!
לצפיה ב-'בטא 3661 שבוע 5+'
בטא 3661 שבוע 5+
27/03/2017 | 17:52
5
85
תודה לך על המענה. אני בשבוע 5+6 מחר מתחילה 6 בע"ה והבטא יצאה 3661. איך יודעים אם לעשות שוב או לא? או פשוט לחכות לשבוע הבא לשבוע 7 לאולט' וזהו?
תודה :)
לצפיה ב-'בשלב זה להכפלות כבר אין הרבה משמעות ממילא'
בשלב זה להכפלות כבר אין הרבה משמעות ממילא
27/03/2017 | 19:42
4
68
עדיף לחכות לא״ס וזהו.
אצלי היו בדיקות הכפלה בהריון הראשון, שהושג אחרי טיפול באיקקלומין ובליווי רופא פוריות. היה חשוב להם לעקוב אחרי כל פיפס במיוחד בשליש ראשון.
בהריון הזה (שני) לא עשיתי בדיקות הכפלה. היתה בטא אחת וזהו. אח״כ כבר ראיתי דופק.
לצפיה ב-'אוקיי, תודה. באיזה שבוע כבר ראית דופק?'
אוקיי, תודה. באיזה שבוע כבר ראית דופק?
27/03/2017 | 20:30
3
16
לצפיה ב-'ראיתי כבר ב-5+3, אבל כבר אז העובר היה מתאים לשבוע 6'
ראיתי כבר ב-5+3, אבל כבר אז העובר היה מתאים לשבוע 6
27/03/2017 | 21:56
2
62
והוא גדול באותו יחס לגיל ההריון לאורך כל הדרך מאז. רק השבוע הרופאה נזכרה לי לתקן לי את גיל ההריון באופן רשמי.... כנראה היה ביוץ מוקדם. הניחוש שלי הוא ביוץ אפילו סביב יום 8 למחזור, כך שגם העובר בעצם היה גדול ממה שחושב לפי תאריך הוסת האחרונה, וגם כנראה זכיתי לראות דופק בשלב מוקדם יחסית. בד״כ לא רואים דופק לפני שבוע 7, ממה שאני יודעת.
לצפיה ב-''
27/03/2017 | 22:04
1
39
בהריון הראשון שלי גם ראו דופק כבר בשבוע 5 ובהריון השני האמת שלא זוכרת. 
אחכה לשבוע 7 בע"ה. שיהיה לך המשך הריון קל ותקין ורק בשורות טובות ��
לצפיה ב-'תודה! גם לך!'
תודה! גם לך!
27/03/2017 | 22:45
14
לצפיה ב-'עשיתי בטא אחת ולא בדקתי הכפלות'
עשיתי בטא אחת ולא בדקתי הכפלות
28/03/2017 | 08:11
19
לצפיה ב-'מחכה לאולטראסאונד'
מחכה לאולטראסאונד
28/03/2017 | 11:45
1
59
באף אחד משני ההריונות שלי לא בדקתי הכפלות. ברגע שהיתה בטא חיובית קבעתי תור לאולטראסאונד וחיכיתי
לצפיה ב-'היי, באיזה שבוע את הולכת לעשות את '
היי, באיזה שבוע את הולכת לעשות את
29/03/2017 | 15:12
16
הא"ס הראשון? 
לצפיה ב-'מוזמנת לקומונת נובמבר 2017'
מוזמנת לקומונת נובמבר 2017
29/03/2017 | 14:56
9
לצפיה ב-'לפני שעוברת לפורום הורים לתינוקות מרגישה שאני ״חייבת לכם״ '
לפני שעוברת לפורום הורים לתינוקות מרגישה שאני ״חייבת לכם״
29/03/2017 | 09:35
2
134

מבחינתי זה סיפור של לידה ראשונה טובה ומעצימה ליולדת בעלת עודף משקל וחששות :) ואני מרגישה שאני צריכה לשתף אותו כי לא מצאתי הרבה סיפורים כאלה וחששתי שעודף המשקל שלי ישפיע על הלידה לרעה וככל הנראה לא היה קשר...
ילדתי לפני שלושה שבועות (שבוע 37+6) תינוקת חמודה מאוד ורדרדה שחורת שיער ואפורת עיניים (ניאלץ לחכות בסבלנות לראות מה יוצא). היום כשאני מסתכלת עליה עדיין מתקשה לעכל שהיא התוצר של ההריון והלידה... לפעמים קשה לחבר את הקצוות האלה...
אז לפני שלושה שבועות בסביבות 14:15 בצהריים בזמן שאני במה שאמור להיות יום לפני אחרון בעבודה וסגירת קצוות חוויתי ירידת מים. במקרה שלי לא היה ספק שמדובר בירידת מים ואם הייתי עם שמלה אני חושבת שזה היה נראה כמו בסרטים.
כמובן שמנגנוני ההכחשה עבדו שעות נוספות ועוד ניסיתי לחשוב האם יש סיכוי שזה לא ירידת מים ובמקביל מבינה שאין פה מה להתלבט...
בעזרת חברה נסעתי הביתה וקראתי לבעלי ולאמי, נפגשנו בבית להכין תיק (הכחשה כבר אמרתי?) ומשם לבית החולים.

מיון-מוניטור-בדיקת רופא... בשעה 17:00 סיימתי אצל הרופאה אין ספק שמדובר בסיפור משכנע של ירידת מים וגם כבר התחילו צירים בזמן השיחה עם הרופאה.

(הילדה התעוררה אז אמשיך בקרוב... אני שולחת כדי שאהיה חייבת להמשיך :) )
לצפיה ב-'מחכה להמשך הסיפור..'
מחכה להמשך הסיפור..
29/03/2017 | 10:04
50
בשעה טובה ומזל טוב!

לצפיה ב-'מחכה בקוצר רוח לקרוא את ההמשך'
מחכה בקוצר רוח לקרוא את ההמשך
29/03/2017 | 14:34
35
ומחכים לך בפורום הורים לתינוקות
לצפיה ב-'למנהלת הפורום'
למנהלת הפורום
29/03/2017 | 14:10
64
היי לך,

האם יש לך אפשרות לפנות למנהלת של הפורום "לקראת הריון" ולבקש בשמי 
שתיהיה אפשרות לכתוב בפורום גם למשתמשים לא רשומים של תפוז (כמו שיש בפורום זה)?

תודה 
לצפיה ב-'הריון 3'
הריון 3
29/03/2017 | 11:17
1
97
אני נמצאת בשבוע 37+4 עם סכרת הריונית.

יש לי שריטה ואני ממש רוצה ללדת עד סוף החודש..

מה הסיכוי שאם אני אלך למיון יילדו אותי?
מידי פעם יש צירים אבל לא סדירים, ולפעמים מרגיש לי רטוב וכל פעם אני חושבת שזה ירידת מים.
לצפיה ב-'בגדול, '
בגדול,
29/03/2017 | 12:17
78
יש סיכוי שימליצו על זירוז בגלל הסכרת. במידה ואת מאוזנת אולי יימשכו מעט אבל לרוב ממליצים על זהשראת לידה סביב שבועות 38-39 במידה ואת לא מאוזנת . באיזון יכולים גם לחכות עד 40. אם תתעקשי על זירוז לא בטוח שיזרזו למרות שאם את במילא אמורה לעבור זירוז אז הסיכוי טוב. מצד שני אני מבינה את הרצון ללדת אבל קחי בחשבון שאם הגוף לא מוכן לא בטוח שזירוז עכשיו יעבוד וחבל סתם שתכנסי לתסכול. גם אגב זירוזים רפואיים שמתחילים מוקדם בגלל סיבה רפואית לוקח להם זמן. אפשר לנסות זירוזים טבעיים אבל גם זירוז טבעי הוא התערבות..בקיצור הכול תלוי מה ימליצו לך לגבי הסכרת ואז יהיה אפשר לסייע לך בזירוז טבעי.

לצפיה ב-'הערכת משקל'
הערכת משקל
29/03/2017 | 12:06
1
59
שלום ,
שבוע 30+5  הערכת משקל .
אמרו לי שהבטן של העוברית שלי קטנה בשבועיים .
ושאבצע הערכה נוספת בעוד שבועיים .
משקל העוברית תקין.
כל הבדיקות שבוצעו לפני היו תקינות .
האם יש מקום לדאגה ??
רות
לצפיה ב-'היי שוב, '
היי שוב,
29/03/2017 | 12:12
36
רותי יקרה, כבר התכתבנו על זה לפני שבוע וקצת :) כל הבדיקות מסביב תקינות כולל הערכת המשקל לכן אין סיבה לדאגה. מניחה שתדעי יותר מה קורה לאחר הערכת המשקל הבאה בעוד שבועיים. עדכני אותנו

לצפיה ב-'לידה בירושלים'
לידה בירושלים
28/03/2017 | 09:27
2
67
בנות מי ילדה לאחרונה בירושלים?
איזה בית חולים הייתן ממליצות?
דברים שחשובים לי- זמינות המרדים(אפידורל)
חדרי לידה פנוייים (שמעתי שבגלל העומס הרבה פעמים נשים יולדות בחדר קבלה ואז אין אפשרות לקבל אפידורל)
וכמובן צוות נחמד בחדרי לידה ובתינוקיה
והאם זה נכון שבהדסה זה רק ביות חלקי או מלא ואין אפשרות להשאיר את התינוק בתינוקיה במהלך היום?
לצפיה ב-'יש הבדלים בין הדסה ע"כ להה"צ'
יש הבדלים בין הדסה ע"כ להה"צ
28/03/2017 | 16:35
1
48
בהה"צ אין אופציה לביות מלא לפי מה שזכור לי (מצד שני לידה אחרונה היתה לפני 4 שנים)
לצפיה ב-'נכון. ויש עוד הבדלים'
נכון. ויש עוד הבדלים
29/03/2017 | 09:52
22
אבל דוקא מבחינת חדרים זמינים ומקום במחלקה להר הצופים יש יתרון על עין כרם. היתרונות של עין כרם זה ביחס האוהד הרבה יותר ללידה טבעית, תמיכה בביות וכדומה.
לי יש הרבה מטען לגבי מה שהיה אצלי במהלך הלידה בהר הצופים, אבל מבחינתי הצוות במחלקה אח״כ היו מלאכיות, והיתה לי שהות מצוינת שם. לחברות שלי היו לידות נפלאות ומלאות בתמיכה ועידוד בעין כרם, אבל עומס באשפוז אח״כ, כולל בילוי זמן במסדרון ושאר תענוגות.
אבל גם אני - ילדתי שם ממש מזמן, וגם ההיכרות שלי עם חברות שילדו שם היא מלידות מלפני כמה שנים. לא בשנתיים האחרונות אז דברים אולי השתנו בינתיים.
זה חשוב כי למשל בחיפה אני יודעת שהיו מהפכות של ממש בשנים האחרונות. למשל בפתיחות לאפס הפרדה, ביות, עידוד הנקה וכדומה.
לצפיה ב-'בדיקת בטא'
בדיקת בטא
28/03/2017 | 20:16
67
היי בנות רציתי לדעת לאיזה שבוע מתאים בטא 2500 ?
לצפיה ב-'יש כאן מישהי שהיה לה פרוגסטרון נמוך לאורך כל ההריון,'
יש כאן מישהי שהיה לה פרוגסטרון נמוך לאורך כל ההריון,
27/03/2017 | 13:26
1
85
וזה נגמרו בהריון תקין?
אני בשבוע 9  אחרי החזרה של עובר מוקפא, עם תמיכה מסיבית מאד (6 אוטרוגסטן, זריקות ריטארד 500 פעמיים בשבוע), ורמות הפרוגסטרון שלי ממש נמוכות מתחילת ההריון. לפני כמה ימים הרמה היתה 47. שבועיים לפני כן היתה 54 שזה הכי גבוה שהיה לי.
הייתי אמורה להפסיק השבוע את התמיכה כי בשלב הזה בהריון תקין השליה אמורה לייצר כבר לעצמה את מה שנדרש, אבל לאור בדיקת הדם הרופא האריך לי את התמיכה בשבוע נוסף, ללא הזריקות.
אני מנסה לעודד את עצמי מצד אחד שזה הורמון שעולה בגלים, שהרמה בדם לא בהכרח משקפת את הרמה ברחם, שאולי אלו פשוט הרמות של הגוף שלי וכל עוד אין דימום סימן שזה מספיק לו. (נצפה דופק וגדילה בין הבדיקות בהתאם למצופה).
ומצד שני אני מבועתת מהמחשבה על הפסקת התמיכה, מבועתת מהמחשבה שההריון לא תקין אם רמות של הפרוגסטרון כל כך נמוכות, שאולי הוא מחזיק עד עכשיו רק בזכות התמיכה המסיבית.
אני כל כך כל כך אשמח לשמוע מנשים שהרמות שלהן היו נמוכות מאד וזה נגמר עגול ותקין.. כל כך מקווה שיש כאן כאלו ושיש תקווה ברמות המייאשות האלו
לצפיה ב-'מקפיצה '
מקפיצה
28/03/2017 | 19:36
29
אשמח גם לשמוע סיפורים לא אופטימיים ולו כדי להכין את עצמי, לא רק אופטימיים..
לצפיה ב-'מין הילוד בשבוע 12.5'
מין הילוד בשבוע 12.5
28/03/2017 | 11:33
3
144
שלום
אתמול בשקיפות העורפית בשבוע 12.5 הרופא קבע כי יש לי בן. האם יש סיכוי שהוא טועה או שהאבחנה היא חד משמעית? 
לצפיה ב-'ככה-ככה'
ככה-ככה
28/03/2017 | 11:44
127
בדרך כלל בן בשקיפות לא הופך לבת בסקירה (הפוך יש סיכוי).
עם זאת תמיד יש סיפורים על בנות שזה קרה להן בגלל איכות הציוד והזווית.
לצפיה ב-'בדיוק כמוני'
בדיוק כמוני
28/03/2017 | 15:10
103
אתמול הייתי בשקיפות (שבוע 12+) והרופא קבע חד משמעית שזה בן. יש לו ציוד ממש חדיש וראיתי בולבול קטן, אז נראה לי שהוא צודק. 
בכל מקרה, שמעתי שעם בנות הרבה יותר קשה לקבוע בשקיפות, ושיש יותר סיכוי שבת 'תהפוך' לבן בסקירה מאשר הפוך. אבל זה באמת גם תלוי בציוד של הרופא. בשקיפות בהריון הקודם הרופא אפילו סירב לנחש, זה היה ציוד מיושן ובסוף הייתה לי בת. 

לצפיה ב-'יש סיכוי'
יש סיכוי
28/03/2017 | 18:34
74
בהריון השני בשקיפות אמרו לנו בן
והבת שנולדה לא יכולה להיות יותר girl-ית...
לצפיה ב-'הריון'
הריון
26/03/2017 | 01:59
2
258
יש מצב שיומיים לפני המחזור היה לי ביוץ? כי פעם ראשונה שהוא גמר לי בפינים אני אמורה לקבל  מחזור ועדין לא קיבלתי והיה לי כאבי בטן יום אחרי שהוא גמר ווהההיתי בטוחה שאני הולכת לקבל מחזור גם היה לי הפרשות ממש מוגזמות
לצפיה ב-'היי'
היי
26/03/2017 | 15:29
1
118
ביוץ מתרחש 14 יום לאחר המחזור (במחזורים סדירים) ,מתי קבלת בפעם האחרונה?

לצפיה ב-'יהיה מדויק יותר לומר שהוא מתרחש כ-14 יום *לפני* הוסת'
יהיה מדויק יותר לומר שהוא מתרחש כ-14 יום *לפני* הוסת
28/03/2017 | 12:06
56
הוא יכול לבוא גם שבוע או שלושה שבועות אחרי וסת. אבל השלב הלוטאלי (הזמן מהביוץ לוסת הבאה) הוא דבר פחות גמיש.
לכן לא סביר שהיה ביוץ יומיים לפני וסת. אך מכיוון שהוסת טרם הגיעה, יכול להיות שהביוץ התאחר הפעם.
לצפיה ב-'זריקות פוריגון 900 למסירה!!!'
זריקות פוריגון 900 למסירה!!!
28/03/2017 | 11:57
33
בנות יקרות
יש לי 2 חבילות של פוריגון 900 שהתוקף שלהן עד סוף החודש.
אם יש מישהי שצריכה או מכירה מישהי שצריכה, אשמח למסור אותן באהבה.
איסוף מתל אביב.
לצפיה ב-' מבקשת המלצה לרופאת נשים כללית פתח תקווה תודה'
מבקשת המלצה לרופאת נשים כללית פתח תקווה תודה
27/03/2017 | 16:02
1
13
לצפיה ב-'ד"ר ברדה'
ד"ר ברדה
28/03/2017 | 10:07
19
אמנם לא הייתה רופאה שלי אבל היא רופאה בכירה בוולפסון וממש הצילה אותי לפני 3 שבועות.
לצפיה ב-'הפרדות קרומים '
הפרדות קרומים
28/03/2017 | 09:22
61
הייתי אתמול במוקד לאחר שבמהלך היום היו לי קצת התכווצויות וכתמים חומים . באולטראסאונד נצפה עובר עם דופק שמתאים לשבוע 5+5 אך הרופאה אמרה שהיא רואה הפרדות קרומים ליד שק ההריון . היא נתנה לי טבליות פרוגסטרון .  מישהי נתקלה בזה ? האם זה מסוכן?
לצפיה ב-'חוסר חיבור-הריון ראשון'
חוסר חיבור-הריון ראשון
26/03/2017 | 11:32
10
239
היי, גיליתי שבוע שעבר שאני בהריון שבוע 6 כעת. זה קרה בפתאומי ולא מתוכנן.
אני נשואה והכל, אבל אני כאילו מרגישה שאני לא מתחברת להריון, לרעיון הכללי, לא מתרגשת בכלל.. רק מבולבלת וחוששת, אפילו מחשבות של מה אם לא אתחבר לתינוק שלי? יש דבר כזה בכלל?
האם זו הרגשה טבעית בכלל או שזה עושה אותי "בן אדם רע"?
לצפיה ב-'טבעי'
טבעי
26/03/2017 | 11:53
115
הרבה לא מתחברות להריון ולא נהנות להיות בהריון.
השינויים בגוף, החשש מפני מה שיהיה אח"כ ומפני מהלך ההריון. הכל תחושות טבעיות לגמרי.
הרבה פעמים החיבור מגיע בהמשך כאשר בסקירות זה מתחיל לקבל צורה של בן אדם ומרגישים בעיטות ואז גם יותר קל להתחבר מאשר לרעיון אמורפי.
לצפיה ב-'לי לקח ארבעה חודשים בכלל להפנים שזה אמיצי'
לי לקח ארבעה חודשים בכלל להפנים שזה אמיצי
26/03/2017 | 12:07
117

כל הזמן הייתי בהרגשה שאני ״לא בהריון״ עד הבדיקה הבאה שתגיד שהכל בסדר...

היה קשה מאוד לעכל את זה וגם אפילו ממש לרצות את זה...

את עוד תתרגלי לרעיון, ויכול להיות שתתחילי להתחבר כשיהיו תנועות או שתראי באולטרסאונד שזה ממש מתחיל להיראות כמו בן אדם...
וגם אז כל אחד מרגישה חיבור באופן שונה... לא כולן מאוהבות בתמונת אולטרסאונד :)

בהצלחה בהמשך....
לצפיה ב-'מור אהובה'
מור אהובה
26/03/2017 | 15:13
6
116
מזל טוב קודם כל!! ככ טבעי מה שאת מתארת. החיבור יכול להתחיל משבועות מאוחרים יותר אצל הרבה נשים מהרגע שמרגישות תנועות עובר ואז ההיריון הופך למשהו יותר מוחשי. ויש כאלו שלא מצליחות להתחבר עד הרגע שהוא נולד. אז את ממש בסדר גמור :) 
לצפיה ב-'וגם כשהם נולדים לא תמיד מתחברות אליהם ישר, במקרים רבים לא'
וגם כשהם נולדים לא תמיד מתחברות אליהם ישר, במקרים רבים לא
27/03/2017 | 23:12
5
93
וזה בסדר. זה לא עושה אותך אמא לא טובה, או מפחית את האהבה שכן מגיעה בסוף.
זה משהו שלא מספיק מספרים לנו. יש דימוי מקובל של תינוק נולד ואמא מתאהבת בטירוף באותו רגע, ומספרת איך זה הרגע המאושר בחייה. או הדימוי של אשה שמאושרת רק מהתחושה של התינוק המתפתח ברחמה. זה לא בהכרח ככה. הריון זה תהליך מורכב רגשית, ויכולות להתבטא בו קשת של רגשות שכוללות גם חרדות, דחיה, בלבול. וזה ממש בסדר. טבעי ולגיטימי.
ולידה היא דבר עוד יותר מטורף. חוויה עוצמתית, לטוב, לרע או לרוב תערובת של שניהם שמתרחשת בה. החיים שלך מתהפכים ומשתנים ברגע, בימים שאחרי מוצפות בהורמונים שגורמים לדכדוך, או לעיתים לדכאון של ממש, וזה לא דבר קל. זה שינוי שצריך לעכל אותו ולוקח לזה זמן. וצריך לדעת שמה שלא תחווי ותרגישי בתוך התהליכים הללו - זה בסדר.

אני יכולה לספר לך על עצמי שאף פעם לא הייתי מאלה שממש כמהות לילדים. ההחלטה להביא את הילד הראשון באה ממקום די שכלתני. ולמרות שההריון היה רצוי ואף הגיע אחרי קצת טיפולים, ושמחתי עליו מאד, היו לי המון חששות וחרדות לגבי החיבור לילד, התפקוד שלי כאמא לעתיד, דומים מאד למה שאת מתארת.
כשהוא נולד החוויה העיקרית שלי היתה תחושות אכזבה ופספוס איומות כי הגעתי לקיסרי חירום, ולקח לי בערך חודש להתחבר אליו ממש, להרגיש שאני אוהבת אותו.
ממרום 7 שנים והמון דברים שעברנו, אני יכולה לומר לך היום שאני אמא טובה, ואני משוגעת על היצור המהמם הזה שיצרתי ברמות שקשה לתאר. אני עדיין לא ממש אוהבת ילדים, אבל בשבילו אני האמא הכי טובה בעולם.

אני חושבת שבכל השיח על הריון, לידה ואמהות, חסר יותר מקום ללגיטימיות של הרגשות הקשים, של החששות, הבלבול, הכעס והתסכול. כי הם קיימים אצל כל אחת, וזה ממש בסדר. זה לא עושה אף אחת לאמא פחות טובה. ההיפך - עצם ההכרה במורכבות שלנו ושל רגשותינו מאפשרת לנו להיות אמהות טובות יותר ולהכיל גם את הילדים שלנו על כל מורכבותם.
ושיהיה הריון קל!
לצפיה ב-'ואי, בהחלט עודדת אותי.'
ואי, בהחלט עודדת אותי.
27/03/2017 | 23:37
1
59
רשמת דברים מאוד נכונים, אכן אין על ההרגשה והחששות האלו הרבה מידע, כאילו שזה טאבו, כי תמיד בטלויזיה ובחברה מציגים הריון ולידה כדבר קסום וכחיבור ראשוני בין האמא לעובר/תינוק..
ומצד שני לי זה נשמע לא הגיוני שכל אחת ישר מתחברת לדבר כזה מוזר ושונה ולא טבעי (לפחות לי, בפרט בהריון ראשון..).

אז תודה ולאט לאט מאמינה שזה אכן ישתפר..!
לצפיה ב-'שמחה לשמוע!'
שמחה לשמוע!
27/03/2017 | 23:57
38
תני לעצמך את הזמן. הכל יבוא בזמנו.
לצפיה ב-''
28/03/2017 | 08:10
5
לצפיה ב-''
28/03/2017 | 09:32
3
לצפיה ב-'כתבת ממש מקסים'
כתבת ממש מקסים
28/03/2017 | 15:13
2
לצפיה ב-'זה טבעי לגמרי- לא תמיד מרגישים חיבור מיידי'
זה טבעי לגמרי- לא תמיד מרגישים חיבור מיידי
29/03/2017 | 14:31
11
לפעמים לוקח זמן. את רק בתחילת ההריון, מניחה שעדיין לא רואה את ההריון מבחינת הבטן ומן הסתם פחות מרגישה אותו.

אני התקשתי להתחבר להריון למרות שחיכיתי לו כל כך הרבה זמן אבל אצלי הקושי נבע מזה שכל הזמן היו עניינים סביב ההריון ופשוט פחדתי להתחבר ולהתאכזב.

בסוף מה שעזר לי שאחרי הסקירה המוקדמת התחלתי להכין אלבום הריון ושמתי שם פרטים על ההריון, הבטא, תמונות מאולטרסאונדים, איך הכנו לה חדר , תמונות מהבייבי שוואר וכשישלחו לי תמונות מצילומי ההריון- גם תמונות כאלה אני אוסיף ובסוף תמונה של התוצר הסופי בע"ה

חכי בסבלנות- זה מרגש ומלחיץ כאחד להיות בהריון. את ממש לא בנאדם רע.
לצפיה ב-' שרשור המלצות לרופאים בנושאי בדיקות בהריון'
שרשור המלצות לרופאים בנושאי בדיקות בהריון
27/03/2017 | 10:06
6
49
מידי פעם עולות פה שאלו תשל המלצות לרופאים, אז חשבתי שנרכז שרשור לטובת העניין.

אנא הגיבו בהתאם לקופח שלכן, ואנא ציינו:

שם הרופא
פרוצדורות רפואיות שמבצע
אזור בארץ
המלצה חופשית
לצפיה ב-' קופת חולים כללית'
קופת חולים כללית
59
שם הרופא
פרוצדורות רפואיות שמבצע
אזור בארץ
המלצה חופשית
לצפיה ב-' קופת חולים מכבי'
קופת חולים מכבי
37
שם הרופא
פרוצדורות רפואיות שמבצע
אזור בארץ
המלצה חופשית
לצפיה ב-' קופת חולים מאוחדת'
קופת חולים מאוחדת
27/03/2017 | 10:07
15
שם הרופא
פרוצדורות רפואיות שמבצע
אזור בארץ
המלצה חופשית
לצפיה ב-' קופת חולים לאומית'
קופת חולים לאומית
27/03/2017 | 10:08
5
שם הרופא
פרוצדורות רפואיות שמבצע
אזור בארץ
המלצה חופשית
לצפיה ב-' רופאים פרטיים'
רופאים פרטיים
27/03/2017 | 10:08
1
19
שם הרופא
פרוצדורות רפואיות שמבצע
אזור בארץ
המלצה חופשית
לצפיה ב-'ד״ר דוד דנון מומחה לאולטרסאונד, תל אביב'
ד״ר דוד דנון מומחה לאולטרסאונד, תל אביב
27/03/2017 | 23:17
37
אדם צנוע ואדיב.
זכה בתואר מומחה בזכות ולא בחסד, לשקיפות וסקירות.
סקרתי אצלו שני הריונות. 

לצפיה ב-'המלצה לדיקור מי שפיר בחיפה'
המלצה לדיקור מי שפיר בחיפה
25/03/2017 | 09:48
4
56
היי לכולן,
אשמח לקבל המלצה על רופא מומחה בבדיקת מי שפיר בחיפה.

תודה!
לצפיה ב-'פרופ' שפירא נחשב למעולה בתחום'
פרופ' שפירא נחשב למעולה בתחום
25/03/2017 | 11:09
3
52
ואני אישית הולכת לעשות אצל פרופ' זאב וינר ברמב"ם
לצפיה ב-'מה דעתכן על לעשות בציבורי?'
מה דעתכן על לעשות בציבורי?
27/03/2017 | 15:22
2
29
בבי"ח כרמל יש 3 רופאים שעושים מי שפיר, אבל אי אפשר לדעת מראש מי יבצע את הניקור.

מצד אחד אני חושבת לעשות בפרטי, אבל מצד שני למה לא ציבורי?
לצפיה ב-'אני עשיתי ציבורי בכרמל'
אני עשיתי ציבורי בכרמל
27/03/2017 | 19:51
37
לא ממש היתה לי ברירה, כי אני מעל 35 וגם היה לי סיכון גבוה לת. דאון בתוצאות של הסקר שליש ראשון, אז קופת חולים ממילא לא היתה מחזירה על פרטי.
הייתי מבוהלת מאד מחוסר האפשרות לבחור רופא. ערכתי בירורים מעמיקים על בתי החולים בחיפה - אילו רופאים מדקרים בכל אחד ומה הסיכוי שלי ליפול על הרופאים המומלצים.
מהבירורים שלי הגעתי למסקנה שהסיכויים הטובים ביותר להגיע לרופא מומלץ הם בכרמל. יש שם את ד״ר יעל גולדברג, ד״ר רחל מנדל, ד״ר אמיר פלג, ד״ר ראובן קידר, וד״ר עזרא מורד. על כולם ראיתי המלצות חיוביות מאד.
הגעתי בסוף לד״ר מנדל שהיתה מקסימה ומקצועית מאד, והבדיקה עברה בקלות ובלי בעיות.
בדיעבד אני לא רואה סיבה לשלם על פרטי אם יש רופאים מצוינים כאלה בציבורי (ותכלס בחלק מהמקרים אלו גם אותם רופאים ממש, שפשוט מקבלים חלק מהזמן באופן פרטי).
לצפיה ב-'מתחברת למה שיד אביב אמרה'
מתחברת למה שיד אביב אמרה
28/03/2017 | 11:54
24
תעשי בירור ותראי מי עובד בכל אחד מבתי החולים, בד"כ זה רופאים טובים ומנוסים
לצפיה ב-'סל קל של חברת סייבקס Aton עם הגנה טלסקופית כולל תושבת לרכב ב'
סל קל של חברת סייבקס Aton עם הגנה טלסקופית כולל תושבת לרכב ב
27/03/2017 | 19:18
52
סל קל של חברת סייבקס Aton עם הגנה טלסקופית כולל תושבת לרכב במצב חדש
700 ש"ח
בבקשה להתקשר בשעות הערב, בשעות היום זמינה בהודעות
0503258746

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא תרומת זרע
אירוח בנושא תרומת זרע
נארח בפורום את ד``ר יגאל מדג`ר, אורולוג מומחה...
אירוח בנושא תרומת זרע
אירוח בנושא תרומת זרע
נארח בפורום את ד``ר יגאל מדג`ר, אורולוג מומחה...
אירוח בנושא שימור דם טבורי
אירוח בנושא שימור דם...
ביום ג` נארח בפורום את נעמי קדוש, אימא של עמית...
אירוח בנושא שימור דם טבורי
אירוח בנושא שימור דם...
ביום ג` נארח בפורום את נעמי קדוש, אימא של עמית...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום הורים בטיפולי פוריות
פורום הורים בטיפולי
פורום דם טבורי
פורום דם טבורי
ד
לייעוץ אורולוג ילדים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה