לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום רדיו

ברוכים הבאים לפורום "רדיו" בתפוז! פירוש המילה "רדיו", ע"פ מילון אברהם אבן-שושן, הוא "שיטת שידור של קולות למרחקים גדולים באמצעות גלים אלקטרו-מגנטיים המשדרים ממתקנים מיוחדים ונקלטים במכשירים מיוחדים". רדיו בשבילנו הוא מכשיר אפור שכזה, הפתוח 24 שעות ביממה אצלי. בין אם אני באוטו, בחדר העבודה, בסלון או במטבח. רדיו בשבילנו הוא אמצעי בו השדרנים מעבירים את מסריהם ועושים למאזינים קצת טוב על הלב. "רדיו" הוא פורום הפתוח לכל המאזינים, השדרנים, העורכים המוזיקליים, הכתבים, המפיקים, הטכנאים וכל אדם שמרגיש דגדוג קטן ברגע שהוא משנה תדר בסקאלה שלו. אנו מאחלים לכולכם דיונים פוריים ומעניינים. אם יש למישהו שאלות, טענות, בקשות או רעיונות - הוא יותר ממוזמן לפנות אלינו במסרים הפרטיים או באימייל. שתהיה לכולנו רק האזנה ערבה! אייל וולקוביץ' - eyal@evonline.co.il

הנהלת הפורום:

אודות הפורום רדיו

ברוכים הבאים לפורום "רדיו" בתפוז! פירוש המילה "רדיו", ע"פ מילון אברהם אבן-שושן, הוא "שיטת שידור של קולות למרחקים גדולים באמצעות גלים אלקטרו-מגנטיים המשדרים ממתקנים מיוחדים ונקלטים במכשירים מיוחדים". רדיו בשבילנו הוא מכשיר אפור שכזה, הפתוח 24 שעות ביממה אצלי. בין אם אני באוטו, בחדר העבודה, בסלון או במטבח. רדיו בשבילנו הוא אמצעי בו השדרנים מעבירים את מסריהם ועושים למאזינים קצת טוב על הלב. "רדיו" הוא פורום הפתוח לכל המאזינים, השדרנים, העורכים המוזיקליים, הכתבים, המפיקים, הטכנאים וכל אדם שמרגיש דגדוג קטן ברגע שהוא משנה תדר בסקאלה שלו. אנו מאחלים לכולכם דיונים פוריים ומעניינים. אם יש למישהו שאלות, טענות, בקשות או רעיונות - הוא יותר ממוזמן לפנות אלינו במסרים הפרטיים או באימייל. שתהיה לכולנו רק האזנה ערבה! אייל וולקוביץ' - eyal@evonline.co.il
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
כן. גם לפורום הזה יש תקנון. רגע לפני שאתם כותבים או מגיבים להודעה, בואו לקרוא אותו.
תזכורות מיוחדות: הודעות המלצה על תכניות מיוחדות יש לכתוב כתגובה להודעה "שרשור המלצות ומיוחדים". אין להשמיץ, להוציא לשון הרע, להציק ולהטריד, להציף את הפורום ולהעלות תכנים שקריים.
אי הקפדה על הנהלים תגרור מחיקת ההודעות לאלתר. 

תקנון הפורומים בתפוז: כן, יש דבר כזה. ואולי הגיע הזמן שהוא לא יהיה רק כסת"ח משפטי אלא באמת כללים שנעמוד בהם. רובם לא כל כך קשים. על מנת שזה יקרה, העתקנו לכאן את כל הסעיפים הנוגעים לפורום, עבור כולנו וכל אחד שכבר נרשמים בניק חדש כדי לחזור לפורום שלנו לעוד מספר דקות.

הצהרות והתחייבויות הגולשים (לקריאה מלאה):
לא להעלות תכנים שיש בהם לשון הרע; 
לא להעלות תוכן שיש בו או בפרסומו כדי להוות עילה לתביעה או תוכן העלול לגרום נזק לצד שלישי כלשהו או לתפוז; 
לא להציק או להטריד גולשות אחרות ובכלל זה (בין היתר) לא לערוך "משפטי שדה" לגולשות אחרות וכן להימנע מהצעות מגונות לגולשים אחרים 
לא להעלות תכנים בעלי אופי גזעני או תכנים שיש בהם כדי להסית לגזענות;
לא להפריע או לנסות להפריע להתנהלותו התקינה של האתר; (למי ששאל, יש כזה סעיף) 
לא להעלות תכנים בעלי אופי בוטה, מגונה, גס או בלתי הולם; 
לא לפרסם פרטים אישיים של גולשים אחרים, לרבות זהותן של הגולשות (אלא אם כן פרסמו אותה) ופרטי ההתקשרות עמן; 
לא להעלות תוכן שיש בו המרדה או הסתה; 
לא להציף את האתר או כל חלק או שירות בו, בהודעות סרק או בהודעות חוזרות, באופן העלול לפגוע באתר או בשימוש בו;
המשך >>

לצפיה ב-'TuneIn תובעת את פנדורה'
TuneIn תובעת את פנדורה
24/06/2017 | 01:05
17
מסתבר שבין שתי החברות הייתה שותפות בתחום הפרסום. פנדורה התחייבה לרכוש מ TuneIn את עודפי הפרסומות שלא הושמעו בתמורה לסכום רבעוני קבוע. בפועל הם טוענים כי פנדורה השתמשה רק ב 13.9% מההיצע שהועמד לרשותה ולא השקיעה מספיק כדי לקחת עוד פרסומות.

לאחר שהעסקה ירדה לטמיון, TuneIn החליטו לתבוע על הפרת החוזה.

http://www.billboard.com/biz/articles/news/legal-a...
לצפיה ב-'טלטלה ברשתות הרדיו של 'כאן' חודש אחרי העלייה לאוויר'
טלטלה ברשתות הרדיו של 'כאן' חודש אחרי העלייה לאוויר
21/06/2017 | 18:24
13
64
לצפיה ב-'מוטי פרנסיס עוזב את כאן גימל וחוזר לרדיו ירושלים'
מוטי פרנסיס עוזב את כאן גימל וחוזר לרדיו ירושלים
21/06/2017 | 18:25
59
לצפיה ב-'"כאן" מוריד מהאוויר את ג'ודי שלום-ניר-מוזס'
"כאן" מוריד מהאוויר את ג'ודי שלום-ניר-מוזס
21/06/2017 | 21:02
1
39

מנהל רשת ב' של תאגיד השידור הציבורי "כאן", עומר בן רובי, החליט להוריד מהאוויר את תוכניתם של ג'ודי שלום-ניר-מוזס ובנה נמרוד ניר בימי שישי ברשת ב'. התוכנית ירדה ככל הנראה על רקע חוסר שביעות רצון מהתוכנית ומהאופן שבו היא מוגשת.

שלום-ניר-מוזס, רעייתו של חבר הכנסת והשר לשעבר סילבן שלום, הגישה תוכנית לבדה ברשת ב' של קול ישראל בתקופת רשות השידור. עם המעבר לתאגיד "כאן", הוחלט כי תגיש את התוכנית יחד עם בנה, המשמש במקביל כפרסומאי.

המינוי של שלום-ניר-מוזס ובנה גרר ביקורת כלפי התאגיד, ונטען בו כי שיבוצם של פרסומאי ואשת פוליטיקאי לשעבר במשבצת השידור הזו היא תמוהה ובעייתית. כעת, חודש לאחר תחילת השידורים, החליט בן רובי להוריד מהאוויר את התוכנית – כאמור, על רקע חוסר שביעות רצון.

מהתאגיד נמסר: "'כאן בהרצה' בוחנים את עצמנו כל הזמן וצפויים שינויים לאורך כל תקופת ההרצה".

מג'ודי שלום-ניר-מוזס נמסר בתגובה: "הכל פוליטיקה".

לצפיה ב-'ג'ודי: "לא אתייחס לנושא עד שאדע בוודאות"'
ג'ודי: "לא אתייחס לנושא עד שאדע בוודאות"
22/06/2017 | 16:52
23
"הייתי בישיבה בה שיבחו את התוכנית שלי ולפתע אני מגלה כי התוכנית לא מתאימה והחליטו להוריד אותה", כך אמרה היום (חמישי) ג'ודי שלום-ניר-מוזס, שהתייחסה לראשונה להורדת תוכנית הרדיו של מלוח השידורים של "כאן". שלום-ניר-מוזס התראיינה לדרור רפאל וספי עובדיה ב-103FM ואמרה: "אני לא יודעת עדיין אם יש אלמנט פוליטי בהחלטה הזו ואני לא מתייחסת לנושא עד שאני לא אדע בוודאות".
היא הוסיפה כי "איני יודעת מדוע אמרו לי שהתוכנית מצוינת ולאחר מכן מורידים אותה מהמסך. אני מקבלת המון הצעות עבודה ואני בוחנת את המשך דרכי". עוד אמרה, "אני עדיין לא מתייחסת לפיטורין בכלי התקשורת. אם אני לא מצייצת על משהו זה אומר שאני עדיין בשוק".
אתמול פורסם כי תוכניתה של שלום-ניר-מוזס ברדיו "כאן" בוטלה כעבור חודש בלבד. מנהל רשת ב' של התאגיד, עומר בן רובי, הודיע למגישה כי התוכנית יורדת, כאשר הסיבה למהלך היא חוסר שביעות רצון מהפורמט. שלום-ניר-מוזס הגישה את התוכנית ברשת ב' בימי שישי, ביחד עם בנה, נמרוד, הבעלים של משרד הפרסום "דה בריף".
גם ברשות השידור ז"ל היא הגישה תוכנית רדיו אישית בקול ישראל. במרץ האחרון אשת התקשורת ורעייתו של יריבו הפוליטי של נתניהו, ח"כ והשר לשעבר סילבן שלום, הוחתמה בתאגיד. כשנודע על החתמתה נטען בזמנו כי מינוי זה צפוי לעצבן את נתניהו, בשל העובדה שהיא מרבה לבקר את רה"מ ורעייתו ברשתות החברתיות. מינויה פורסם זמן קצר לאחר מינויה של גאולה אבן-סער למגישת מהדורת החדשות המרכזית, כאשר באותה התקופה רה"מ היה עסוק בניסיונות כושלים למנוע את הקמת התאגיד.

(וואלה)
לצפיה ב-' מירי רגב תקפה בחריפות את התאגיד על פיטורי שדרנית שלא פוטרה'
מירי רגב תקפה בחריפות את התאגיד על פיטורי שדרנית שלא פוטרה
21/06/2017 | 21:12
43
מתחדשות התקפות הליכוד על תאגיד השידור הציבורי "כאן". שרת התרבות מירי רגב תקפה היום (שלישי) במליאת הכנסת את התאגיד על פיטוריה של השדרנית הים תיכונית ורד יפתחי גרין. זאת, למרות שיפתחי-גרין לא פוטרה מהתאגיד, אלא רק הופסקו חלק משידוריה. רגב אמרה כי "בתאגיד מפטרים אנשים שהם לא חלק מה-DNA האליטיסטי והמנותק שלהם".

רגב נאמה במליאת הכנסת במסגרת יום הוקרה למוסיקה הישראלית ואמרה: "יש תמיד כאלה שמשביתים שמחות. כמה אני לא מופתעת שהשבתת השמחה של היום המיוחד הזה מגיעה מתאגיד השידור הציבורי החדש שהודיע על פיטורי העורכת והמגישה המצוינת ורד יפתחי גרין, שהגישה שנים רבות תכנית מוזיקה ים תיכונית. התכנית הזו לא מתאימה ל-DNA האליטיסטי והמנותק של התאגיד החדש, ולכן הם החליטו לפטר אותה".

רגב אמרה עוד ש"מעניין איזה עלה תאנה הם ימלאו במקומה. מה שקורה שם זה פשוט לא לעניין. זה לא יכול להיות. זה כסף ציבורי ולא יכול להיות שהם עושים בו מה שהם רוצים. צריך לפקח ולוודא שהתאגיד פועל לפי נורמות ציבוריות שקופות".

הבעיה עם נאומה של רגב היא שיפתחי-גרין לא פוטרה מהתאגיד אלא רק הופסקו שידוריה ברשת ג', ואלה יימשכו ברשת ב'. יתרה מכך, על פי חוק התאגיד אין כל אפשרות לפטר עובדים עד למינוי המנהל הקבוע (מה שיקרה לכל המוקדם באוגוסט). רגב, כאמור, הרחיבה את דבריה וטענה כי בתאגיד "מפטרים אנשים שעבדו שם שנים ועשו עבודה מצוינת, שהם לא חלק מהפלייליסט" - אף שאין לכך כל אפשרות חוקית.

יפתחי גרין כתבה בפוסט בדף הפייסבוק האישי שלה כי "הערב הודיע לי מנהל רשת ג' כי לדעתו אני לא מתאימה לשדר את 'אגן הים התיכון'. 'את פחות מתאימה' אם לדייק בציטוט. אז אחרי 20 שנה של שידורי 'אגן הים התיכון' הרשו לי להיפרד כאן. כי בשידור כבר לא אוכל".

עם זאת, היא עצמה ציינה שהיא תמשיך לשדר ברשת ב' כל לילה בין 23:00 ל-24:00. ככל הידוע שידוריה ברשת ג' הופסקו אחרי שהודיעה שאינה מעוניינת להמשיך ברצועת השעות היומית שלה. כתוצאה מכך החליטו בתאגיד להפסיק את שידוריה ברשת ג כולל התוכנית השבועית "אגן הים התיכון" ביום שישי. מהתאגיד נמסר כי יפתחי גרין לא פוטרה והיא ממשיכה להגיש בתאגיד. התוכנית "אגן הים התיכון" לא יורדת ותמשיך בהגשתו של אבנר נעים.

רגב אמרה עוד בנאומה כי "מה שנחשב בעבר כמוזיקה ישראלית קנונית הדיר מתוכו חלקים נכבדים מהזמר הישראלי וכאילו ביקש לעצמו להיות מוזיקה מערבית. ואם הוא אפשר מוזיקה מזרחית, זה רק ממזרח אירופה".

לדבריה, "בימי הראשונים במשרד התרבות נחשפתי לחלוקת משאבים לא צודקת ומעוותת המקבעת את הליכי החשיבה האליטיסטית. ראיתי איך המוזיקה הקלאסית המערבית משופעת בתקציבים בעוד המוזיקה המזרחית, האנדלוסית, נחשבו כמוזיקה נחותה ולכן גם חסרו להם משאבים. ראיתי ולא יכולתי לשתוק. התחלתי במאבק ואני מתכוונת להמשיך בו עד שהם יהפכו כולם לחלק מהמוזיקה הישראלית".

מלשכת רגב נמסר בתגובה כי "ורד יפתחי-גרין פוטרה מהגשת התכנית המיתולוגית 'אגן הים התיכון'. התוכנית משודרת מזה 20 שנה עם קהל מאזינים גדול החוצה מערב ומזרח".

על פי לשכת רגב, התוכנית הפכה "לחלק מפס הקול של אוכלוסייה גדולה" בזכות גרין ש"הצליחה בכישוריה המקצועיים לרתק קהל רב של מאזינים ונתנה במה ליוצרים צעירים.

"מדובר בהדחה חמורה מרצועת שידורים חשובה שנתנה במה לזמר הים תיכוני", ממשיכה הלשכה. "פיטוריה מהתוכנית, מלמדים על ניסיון להשפיע בצורה לא מקצועית ולא עניינית על התכנים, שאמורים להיות מגוונים ולדבר לכל אוזן מוסיקלית בישראל".

לצפיה ב-'בועז כהן התפטר מכאן88'
בועז כהן התפטר מכאן88
21/06/2017 | 23:07
1
39
הודעתי על התפטרותי מרדיו 88 שהיה ביתי ב-16 השנים האחרונות.  תודה על הפירגון שלכם וההאזנה במשך השנים. אוהב אתכם.

טוויטר
לצפיה ב-'מתי יתחיל השיח נגד הבלגן שחוגג בתחנות הרדיו של כאן?'
מתי יתחיל השיח נגד הבלגן שחוגג בתחנות הרדיו של כאן?
21/06/2017 | 23:08
30
לצפיה ב-'לכל המתרגשים מקילקולי בראשית......'
לכל המתרגשים מקילקולי בראשית......
22/06/2017 | 00:25
52

זה בסדר - אחרי שינוי שכזה צפויים עוד לא מעט זעזועים עד להתייצבות.
מותר היה להניח שחלק מהעובדים שעברו מרשות השידור לא ימצאו את מקומם במקום החדש ויחליטו לפרוש.

להריץ 8 תחנות רדיו, 7 תחנות אינטרנט, שני ערוצי טלויזיה, מערכת חדשות הטובה בארץ ודיגיטל עדכני....
וזה עוד אחרי RESET בבום לרשות השידור עם כל האמוציות שמסביב? אני מצדיע למנהלי התאגיד.
מיותר להתרגש מכל פרסום - לפחות לא בחודשים הקרובים.

את הציון אפשר לתת בתום שנה של פעילות.
אני אישית נהנה מאוד משידורי רשת ב'. גם ערוץ 11 עושה סימנים של להפוך לערוץ טלויזיה אלטרנטיבי לערוצים המסחריים.

כל הכבוד!!!

לצפיה ב-'קובלנץ עומד על שלו: "88 לא תחזור לעולם להיות מה שהייתה"'
קובלנץ עומד על שלו: "88 לא תחזור לעולם להיות מה שהייתה"
22/06/2017 | 19:00
5
32
לאחר ההתפטרות הסוערת אמש (רביעי) של השדרן הוותיק בועז כהן מ-88FM, היום פירסמו חברי "משמר 88" - המנהלים את המחאה נגד השינוי בקו המוזיקלי שעבר על התחנה מאז הקמת התאגיד וסגירת רשות השידור – פרטים אודות לכאורה ישיבת מערכת שנערכה לפני כשבועיים. בישיבה לטענתם, קובלנץ אמר לעורכים ולשדרנים של התחנה: "תקשיבו לי היטב: 88 לא תחזור לעולם להיות מה שהייתה. המקצוענות שלכם היא לשדר את הקו החדש שערכו לכם, גם אם הוא לא לטעמכם".

כזכור, בשבועות האחרונים אירעו מספר מהלכים שהובילו לכינוס הישיבה המיוחדת, ביניהם: פיטורי שדרנים ועורכים מוזיקליים, הסרת חלק מהתוכניות הוותיקות, דחיקת תכניות לשעות מאוחרות - ולטענת משמר המחאה של 88, "הטיפול האישי המסור שזוכה לו כל שדר ושדר מידיו של אביעד רוזנבוים, הקומיסר החדש של 88, שמבקש להטביע את התחנה בשטף להיטים מוכרים. חפשו במילון את המלים 'השפלה' ו'דיכוי'. כך מתארים אנשי 88 את תחושותיהם הקשות ואת האווירה העכורה בתחנה", נכתב בפוסט.

לטענתם, "קובלנץ הגיע לכאורה להקשיב לאנשי התחנה. למעשה, הוא בא להעביר מסר. על כל תלונה וטענה הגיב ב"אני לא מסכים". למה הוא לא מסכים? לא ברור. זו היתה השיטה בישיבה, במופע האימים שרקח לו קובלנץ במטרה לחנך, לאלף, לרסן, ובעיקר לייאש את המורדים. השדרים הביעו כאב אמיתי, ניסו לדבר על ליבו, כמעט התחננו בדמעות שיניח להם, אך הוא בשלו. אטום. אדיש. קיר".

בפוסט הם מצטטים מתוך הדברים שנאמרו לכאורה בישיבה, לפיהם נאמר - שדר: "מה אתה מנסה לעשות, מי קהל היעד שאתה מכוון אליו?". קובלנץ: "אני עוד לא יודע. לא הגדרנו. נדע בעוד שנה". שדר נוסף: "אי אפשר לטחון את המאזינים עם אותם שירים שוב ושוב". קובלנץ: "זה שלכם נמאס זה לא אומר שלמאזינים נמאס. המאזינים אוהבים שירים מוכרים, ועד כמה שאני יודע, לא עברת בין כל המאזינים בין קריית שמונה לאילת ושמעת מה נמאס להם ומה לא". שדר אחר: "מה שאתה עושה לנו זה בדיוק מה שנתניהו וביטן ניסו לעשות לתאגיד. אתה כמוהם, אתה עושה לנו מה שטענת שמנסים לעשות לך".

חברי המשמר טוענים כי "זה היה הרגע שבו, טוענים הנוכחים, נסדק השיריון. קובלנץ, כך נראה, איבד את שלוות רוחו וגילה סימני אי נוחות פיזיים ברורים. למחרת, טוענים בתחנה, הלחץ מכיוונו של רוזנבוים רק הלך וגבר. אם אתם רוצים להבין מדוע בועז כהן עזב אמש את כאן 88, אפשר להניח שזרעי הפורענות נזרעו בישיבה ההיא, ברגעים ההם. אחרי מופע האימים של קובלנץ, זה היה רק עניין של זמן עד שאחד משדרי ועורכי התחנה יגיד, לא במלים, במעשים, שהוא לא יכול יותר, שנמאס לו ממשטר הרודנות".

לסיכום נכתב, "בהזדמנות זו, כדאי להתעכב על תגובת הנהלת התאגיד לפרישה המהדהדת של בועז. בכל גוף שידור מתוקן היו מגיבים למכתב ההתפטרות שלו בטלפון בהול אליו ובבקשה להיפגש מיידית כדי לשכנע אותו להישאר. הרי מדובר באחד העוגנים של התחנה, כוכב רדיו מוערך ואהוב שלתכניתו מאזינים למעלה מ-300 אלף איש מדי בוקר. תחנת שידור סבירה לא היתה מוותרת על בועז כהן בקלות. קובלנץ כן. תגובתו הלקונית נותנת תחושה שהוא רק חיכה לרגע הזה, אולי אפילו ייחל אליו. התכנית שהגה, לנקות את התחנה מקיני ההתנגדות, לחסל את 88 ולהחליף אותה בגלגלצ 2, עובדת. מי יהיה המתפטר הבא? או שהשאלה היא בכלל אחרת: מי יעצור את קובלנץ?".

בזאת לא תם המאבק. בתחילת השבוע התרחשה תקרית יוצאת דופן, כאשר מנהל התחנה משה מורד נאלץ להגיש תוכנית בעצמו במשך שעתיים, זאת, כך על פי גורמים בתחנה, מכיוון שהמגיש הקבוע לא היה יכול להגיע, וכל שדרן שפנו אליו דרש שהוא זה שיערוך את המוסיקה - ולא יהיה כפוף לעריכה של יוצאי גלגלצ. דרישה שמנהלי התאגיד סירבו לה. גורם המעורה בפרטים טוען כי "לכאורה זה משהו טכני אבל בפועל האירוע הזה הוא עוד ביטוי לאווירת הדורסנות והדיכוי שהביאו המנהלים האמיתיים של 88 החדשה שמשפילים כל דבר שמזוהה עם אושיות התחנה הישנה".

מהתאגיד נמסר בתגובה: "אנו מודים לבועז כהן על עבודתו המקצועית ותרומתו לכאן 88, מאחלים לו הצלחה רבה בהמשך הדרך ומקווים כי דרכינו יצטלבו בעתיד. בעניין המסמך המופץ ברשתות מדובר במסמך רצוף השמצות, הגזמות ואי דיוקים, שנועד לעורר פרובקציה. מנכ"ל התאגיד, אלדד קובלנץ, יזם ישיבה עם עובדי כאן 88 במהלכה התקיים שיח מקצועי בין עובדי התחנה למנכ"ל ובמטרה לשמוע את מגוון התחושות והציפיות. כאן 88 תמשיך להיות תחנה בעלת אופי יחודי ומואזנת אף יותר מבעבר".

לצפיה ב-'300 אלף מאזינים לבועז כהן? "אם אני לא עורך אני לא מגיש?"'
300 אלף מאזינים לבועז כהן? "אם אני לא עורך אני לא מגיש?"
22/06/2017 | 19:04
4
42
שמישהו יינער את ההזויים האלה ממשמר 88.
זה טוב ורצוי שתחנת רדיו שמכבדת את עצמה תשדר סגנון מוסיקה אחיד ברחבי שעות השידור המרכזיות של התחנה על מנת ליצור הרגלי האזנה.
לצפיה ב-'סלח לי אבל אתה הזוי.'
סלח לי אבל אתה הזוי.
24/06/2017 | 19:50
2
10
לבעז כהן היו אלפי מאזינים ב8 בבוקר כמו שלרוני ידידיה היו ב6 בבוקר.

בעז כהן משדר כבר שנים ב88FM והוא אינציקלופדיה מהלכת למוסיקה. פתאום רוצים לשדך לו איזה צוציק מגלגל"צ שיכתיב לו מה להשמיע? זו שערוריה וביזיון אחד גדול!

עצוב מאוד מה שהולך שם...
לצפיה ב-'במקום חיסכון בזבוז אחד גדול'
במקום חיסכון בזבוז אחד גדול
24/06/2017 | 20:25
1
14
ב88fm השדרנים גם ערכו את המוסיקה , ברגע שהתאגיד קם , הוסיפו לכול שדרן עורך מוזיקלי ,דבר שגרם לשינוי איפיון התחנה וכן לבזבוז נוסף של כספי ציבור..
רדיו ציבורי אמור לשרת את הציבור ולתת תשובה למה שתחנות המסחריות לא יכולות עקב שתחנות אלו מתקיימות מפרסומות..
רשת ג ו88fm נתנו בדיוק את התשובה , מוסיקה נוסטלגית ישראלית לצד מוסיקה ישראלית חדשה , בדומה ל88fm שבזכותה הכירו אומנים חדשים שלא זכו להכרה באף תחנה מבחרית אחרת בארץ.. מאז שקם התאגיד הוא הרס את זה והוא פונה לקהל הרחב...התאגיד קם רק בגלל ערוץ 1 ולא בגלל תחנות הרדיו, שבה הוועדה המליצה לא לגעת ולא לשנות וקובלנץ הפר זאת ולא משנה מה הוא אומר..רצה לשנות שיקיים בנוסף תחנות רדיו חדשות.

לצפיה ב-'צודק ורק לתקן אותך שגם בקול ישראל וגם בתאגיד יש פירסומות'
צודק ורק לתקן אותך שגם בקול ישראל וגם בתאגיד יש פירסומות
24/06/2017 | 20:52
12
רק בגלגל"צ ובגל"צ אין.
לצפיה ב-'יש מספיק תחנות המשדרות לקהל הרחב'
יש מספיק תחנות המשדרות לקהל הרחב
25/06/2017 | 02:04
1
לא צריכים עוד תחנה כזאת כי יש גלגלצ אקו 99 רדיוס 100FM ועוד ועוד.
כל התחנות משדרות את אותו קו סגנון מוזיקלי זהה אחד לשני
הסגנון שידור ברדיו הישראלי תמיד היה דומה וכל התחנות משדרות על שאפל של שירים שאין קשר ביניהם חוץ מ88FM הקודמת
במדינות אחרות יש תחנות שונות אחת מהשניה לרוב ובארץ לא יודעים כל כך לעשות תחנות רדיו שונות אחת מהשניה
צריך שתהיה תחנה אחת השונה מכולם וזאת הייתה 88FM עד לפני חודש וחצי ואז בא אלדד קובלנץ הארור והרס חלקה טובה במו ידיו והשמיד תרבות שלמה
בועז כהן הוא שדרן אגדי ואינציקלופדיה מוזיקלית.
התחנה לא שווה בלעדיו כי התוכנית שלו בין התוכניות האיכותיות ביותר שהיו בתחנה.
גם כאן 88 הפכה להיות מסחרית ואני תומך במאבק של משמר 88 כי אני לא מעוניין לשמוע את התוכן האיכותי רק בערב ומעדיף לשמוע כבר משעות הבוקר
לצפיה ב-'התאגיד רוכש שירותי גיבוי מסלקום להעברת שמע מהשטח'
התאגיד רוכש שירותי גיבוי מסלקום להעברת שמע מהשטח
19/06/2017 | 01:38
1
45
התאגיד כבר מחזיק כיום בסימים של פלאפון ואורנג' בהם הוא עושה שימוש עבור השידורים אבל רוכש כעת גיבוי בעלות שנתית של 42,120 ש"ח בשנה, השווים ערך לכחמישה כרטיסי סים בחברת סלקום, למקרה שאחת מהרשתות תקרוס.

http://www.kan.org.il/download/files/%D7%97%D7%95%...
לצפיה ב-'...'
...
22/06/2017 | 00:24
17
לצפיה ב-'בועז כהן עוזב את כאן 88'
בועז כהן עוזב את כאן 88
21/06/2017 | 23:05
64
מתוך הפייסבוק שלו.
לצפיה ב-'כך נבחרה אשת יחסי ציבור לממונה על הקבילות בתאגיד'
כך נבחרה אשת יחסי ציבור לממונה על הקבילות בתאגיד
21/06/2017 | 21:10
23
בסוף אפריל, כשנודע כי לממונה על קבילות הציבור (אומבודסמן) בתאגיד כאן נבחרה אורלי ממן, דוברת ואשת יחסי ציבור ותיקה, הורמו לא מעט גבות. מול ממן התמודד דדי מרקוביץ', הממונה על קבילות הציבור ברשות השידור ולשעבר עיתונאי בכיר ב"מעריב", והעובדה שממן הועדפה על פניו נראתה לחלק מהגורמים בשוק מעט תמוהה. כעת, בעקבות בקשת חופש מידע שהגישה עמותת הצלחה, נחשפים פרטי ההליך הזה, נותנים מבט רחב יותר על ההכרעה, ואולי גם מעלים כמה שאלות.

תשעת המועמדים שזכו בציון הראשוני הגבוה ביותר עלו לשלב הראיון, ובעקבותיו דורגו בקריטריונים נוספים על ידי שלושת חברי המועצה. ל"גלובס" נודע כי לשלב זה עלו מלבד מרקוביץ' וממן גם הדוברים והעיתונאים לשעבר עמוס שביט ויובל לידור, וכן דוברת רשות השידור, לינדה בר. בסופו של דבר זכתה ממן לציון המשוקלל הגבוה ביותר מבין המתמודדים, 81 מתוך 100, בעוד מרקוביץ', שהגיע למקום השני, קיבל ציון 75.3.

אלא ששניים מחברי המועצה המדרגים, עומר ושטאובר, העדיפו את מרקוביץ' בפער קטן. עומר נתן לו ציון סופי של 78 מול 75 לממן, ושטאובר נתנה לו ציון 80 לעומת 78 לממן. מה שהכריע את הכף היה דירוגה של גרטי-סרוסי, שנתנה לממן ציון 90 (הציון הגבוה ביותר שקיבל מועמד כלשהו מחבר מועצה כלשהו), בעוד שמרקוביץ' זכה אצלה לציון 68 בלבד.

כשמנסים למצוא את מקור הפערים מגלים כמה נקודות מעניינות. כך, למשל, בסעיף המרכזי של הדירוג, ששווה 40 נקודות ונוגע ל"היקף הניסיון כממונה על קבילות הציבור, או ביחסי ציבור או בתפקיד בתחום הדוברות... ותק מהות הפעילות ורלוונטיות הניסיון", קיבל מרקוביץ' - כאמור, הממונה על קבילות הציבור ברשות השידור - ציון של 30 נקודות בלבד מגרטי-סרוסי (עומר נתן לו ציון של 35 ושטאובר העניקה לו 38 נקודות), בעוד ממן קיבלה ממנה 35 נקודות.

פער גדול יחסית עולה גם מהדירוגים שהעניקה גרטי-סרוסי בסעיף "ניסיון במתן מענה לפניות ברשתות החברתיות" שהיה שווה 15 נקודות. ממן קיבלה ממנה בסעיף זה 13 נקודות, בעוד שני החברים האחרים נתנו לה רק 5 נקודות. לעומת זאת, למרקוביץ', שפעיל ברשתות ולחשבון הטוויטר שלו (תחת הכינוי iba_ombudsman) יש כמה אלפי עוקבים, נתנה גרטי סרוסי ציון של 10 נקודות.

עם זאת, יש לציין שבסעיף סובייקטיבי הרבה יותר, כמו "התרשמות מהמועמד" נתנה גרטי-סרוסי למרקוביץ' את הניקוד הגבוה ביותר מבין שלושת חברי הוועדה, 15 מתוך 20. אך גם כאן ממן קיבלה אצלה ציון גבוה יותר, הציון המקסימלי - 20 (גם עומר ושטאובר נתנו לממן ציון גבוה יותר בסעיף זה).

התהיות שמעלים חלק מהציונים מתווספים לעניין נוסף שצריך לציין בהקשר זה. המכרז שפירסם התאגיד לנציב קבילות הציבור שונה לאחר פרסומו. אם בתחילה נדרש מהמועמדים ניסיון של שלוש שנים בביצוע תפקיד של נציג תלונות ציבור בגוף כלשהו - בהמשך, לאחר שהמכרז יצא לדרך, הופחתו משמעותית תנאי הסף, כך שמהמועמדים לא נדרש ניסיון קודם בתפקיד הספציפי, וכדי לגשת אליו הספיק ניסיון בתפקידים של דוברות, יחסי ציבור ועיתונות.

ממן אמרה היום ל"גלובס" כי היא ניגשה למכרז השני שפורסם, אך הדבר התברר לה רק בדיעבד והיא כלל לא הייתה מודעת למכרז הראשון. בתשובה לשאלת "גלובס" הוסיפה כי לא הייתה לה כל היכרות מוקדמת עם גרטי-סרוסי או עם שני חברי המועצה האחרים.

תפקיד הממונה על קבילות הציבור בתאגיד מוגדר בחוק השידור הציבורי, שם נכתב כי "הממונה על קבילות הציבור יהיה עצמאי במילוי תפקידו", וכי במקרה שבו הוא מכריע כי התאגיד אכן פעל שלא כדין בשידור מסוים או במקרה תוכני אחר שהובא בפניו, הוא "רשאי להורות למנכ"ל התאגיד לשדר את ממצאיו בשידורי הטלוויזיה או הרדיו".

בהקשר זה כתב עו"ד אלעד מן, היועץ המשפטי של הצלחה, בעת בקשתו לקבל את החומרים, כי בעמותה "רואים בתפקיד נציב קבילות הציבור, שמעמדו אף עוגן במפורש בחקיקה, תפקיד מרכזי בשמירה ובהבטחת שידור ציבורי ראוי וחופשי".

מכאן נמסר היום בתגובה: "כך פועלת ועדת איתור, מועמד נבחר על פי ניקוד חברי הוועדה הפועלים על סמך ניסיונם, בניקיון כפיים וללא כל היכרות מוקדמת בין אף אחד מחברי ועדת האיתור לאורלי ממן. בעניין הנוסח, במכרז הראשון נפלה טעות ופורסמו תנאי סף שאינם תואמים במדויק את תנאי הסף שקבעה במקור מועצת התאגיד ולכן הוחלט על פרסום מחדש של המשרה באישור ובתיאום לשכת היועץ המשפטי".

מרקוביץ', שמונה תוך זמן קצר לתפקיד אחר בתאגיד - עורך התוכנית "סדר יום" ברשת ב' - סירב להתייחס היום לנושא.

http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001...
לצפיה ב-'המועמדת המפתיעה למפקד גל"צ: יפעת בן חי-שגב'
המועמדת המפתיעה למפקד גל"צ: יפעת בן חי-שגב
21/06/2017 | 21:00
18
ועדת האיתור למפקד גל"צ ממשיכה להתקדם בעבודתה, ואתמול (שלישי) רואיינו 6 המועמדים הסופיים לתפקיד, מתוך 13 מועמדים שרואיינו בסה"כ במשרדים של חברת החשמל בתל אביב, שם עובד יו"ר הוועדה האלוף במיל' יפתח רון-טל. לוואלה ברנז'ה נודע על שם חדש ומפתיע במירוץ, שטרם פורסם, המסתמן כמועמד ודאי להגיע לשלב הסופי: יפעת בן חי-שגב, יו"ר מועצת הכבלים והלוויין.

על פי גורם בוועדה, בן חי-שגב התראיינה אתמול בפני חברי הוועדה ונחשבת למועמדת מובילה, בעיקר מכיוון שהיא מגיעה עם ניסיון ניהולי רב. בנוסף, יש לזכור שהוועדה רוצה שתהיה לפחות מועמדת אחת בשלישייה הסופית. בתחילת שבוע הבא הוועדה צפויה להתכנס שוב, ולבצע את הדיונים הסופיים לקראת החלטה על שלישיית הגמר.

יש לציין כי במסגרת תפקידה במועצת הכבלים והלוויין, בן חי-שגב הייתה אחראית על המכרז להפעלת ערוץ הכנסת, כאשר מי שקיבל לבסוף את הפעלת הערוץ בשנים הקרובות היה באופן מפתיע ערוץ 20 - והמהלך אף ספג ביקורת רבה בשוק התקשורת. לאחרונה אף פורסם כי נתגלו טעויות בשיטת הניקוד, כאשר הערוץ קיבל ניקוד מעבר למכסה המותרת, והנושא יעלה לדיון מיוחד בוועדת המכרזים של ערוץ הכנסת. עם זאת, לטעויות אין השפעה על הדירוג הסופי של המנצח ושל שאר המתמודדים.

בתוך כך, מתברר ששמעון אלקבץ, מועמד מוביל נוסף ששמו נחשף בוואלה ברנז'ה, הוא קרוב משפחה של כתבת הפלילים של גל"צ הדס שטייף. הוועדה דורשת לדווח בטפסי המועמדות לתפקיד על קרבה משפחתית לגורם בתחנה, אך מכיוון שמדובר בקשר משפחתי רחוק יחסית (אלקבץ ושטייף הם בני דודים מדרגה רביעית) - גם אם אלקבץ לא דיווח על כך בטפסים, לא בטוח שברמה הזו, של דרגה 4, הוא היה מחוייב לדווח על הקירבה.

מלבד בן חי-שגב ואלקבץ, בין השמות הבולטים הנוספים המתמודדים על תפקיד נמנים: סמנכ"ל הדיגיטל של RGE ערן טיפנברון, יועץ התקשורת לשעבר של רה"מ נתניהו שי בזק, מנהל רשת ב' צ'יקו מנשה ומנהלת התוכניות בגל"צ מאיה להט-קרמן. מועמדים אחרים שהוועדה סימנה בתחילת הדרך בסוף אינם מתמודדים במירוץ: גורמים בוועדה פנו בין היתר למנחם הורוביץ, הדס להב וצביקה ברוט – אך השלושה בחרו שלא להתמודד על התפקיד.

את תגובתה של בן חי-שגב לא ניתן היה להשיג. טרם התקבלה תגובה מאלקבץ.

http://b.walla.co.il/item/3075179
לצפיה ב-' פורומים מקצועיים מתחדשים - יש את מי לשאול הכל '
פורומים מקצועיים מתחדשים - יש את מי לשאול הכל
( לעמוד שלי בתפוז )
21/06/2017 | 12:37
4
 מסוכסכים עם השכן על רכוש משותף? מתמודדים עם דייר סרבן תשלום? 
מומחה בפורום ועד בית- בתים משותפים מחכה לשאלות שלכם

נתקלתם במקרה של רשלנות רפואית? אתם צריכים ייעוץ משפטי בנושא? עו"ד מהתחום מחכה לייעץ לכם בפורום רשלנות רפואית

העסק נמצא בקשיים כלכליים? צריכים ייעוץ פיננסי? פורום הלוואות לעסקים וייעוץ עסקי זה המקום בשבילכם

הקריירה נתקעה? מתקשים למצוא כיוון תעסוקתי בחיים? בפורום ייעוץ קריירה מחכים לכם בקוצר רוח וישמחו לייעץ לכם

בעיות ראייה, משקפיים, מולטיפוקל, עדשות ראייה, צילינדר -  מומחה אופטומטריסט כאן בשבילכם בפורום עדשות מגע ומשקפיים 

הבניין שלכם עומד לעבור תמ"א 38? לא יודעים מה הזכויות שלכם בפרויקט פינוי בינוי? היכנסו לפורום תמ"א 38 והתחדשות עירונית ותקבלו תשובות להכל

מתמודדים עם בעיות בעסק? רוצים להתייעץ לגבי קידומו? בפורום עסקים תימצאו פיתרונות להכל
לצפיה ב-'קול ברמה נגד תיקון חוק השידור הציבורי: "אתנן קואליציוני לש"ס'
קול ברמה נגד תיקון חוק השידור הציבורי: "אתנן קואליציוני לש"ס
20/06/2017 | 08:18
1
28

תחנת הרדיו החרדית "קול ברמה" הגישה עתירה לבג"ץ למתן צו על-תנאי נגד התיקון האחרון לחוק השידור הציבורי, שבמסגרתו הוחלט כי במסגרת תאגיד השידור תוקם גם תחנת רדיו חרדית.

הוספת התחנה בוצעה בהליך מהיר במהלך הדיונים שקיימה בחודש מאי הוועדה המיוחדת בראשות ח"כ דוד ביטן, שהוקמה כדי להעביר בזריזות את התיקונים לחוק התאגיד, שנגזרו מהפשרה הפוליטית בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לשר האוצר משה כחלון, ובראשם פיצול חטיבת החדשות מהתאגיד.

בעתירה, שהוגשה באמצעות עורכי הדין אילן בומבך ויריב רונן, נטען כי המהלך היה למעשה "אתנן קואליציוני" שניתן לסיעת ש"ס, בתמורה לכך שזו תסיר את הסתייגויותיה מהתיקון שהוצע לחוק.

"נציגי ש"ס בוועדה וכן נציגים אחרים מטעמה הפעילו את מלוא כוחם על-מנת לקבל תחנת רדיו חרדי, ובמקח וממכר שהתנהל, ניתנה לבסוף הסכמה של יו"ר הוועדה המיוחדת, שהוא גם יו"ר הקואליציה (לאחר שהוא עצמו התנגד לכך באותה הוועדה, הסוגריים במקור י' כ'), וכך נולד תיקון הרדיו החרדי", נכתב בעתירה.

בעתירה מצוין עוד כי גם על רקע התיקון החפוז הכללי שנעשה בחוק השידור הציבורי, הליך הוספת התחנה החרדית תחת כנפיו היה חפוז אף יותר. "ראשיתו של התיקון בחטא, והוא פגום כל-כולו... תיקון הרדיו החרדי לא נכלל, ולו ברמז, בהוראות תזכיר החוק שפורסם להערות הציבור ואושר על-ידי הממשלה טרם הצבעה בקריאה ראשונה", נכתב, והוא עלה "לראשונה אי-פעם", רק בוועדה המיוחדת שהוקמה בכנסת. החקיקה, כך נטען, בוצעה "ללא עבודת מטה מסודרת, או עבודת מטה כלשהי, באשר לצורך בתחנת רדיו חרדי שתשדר 'תוכן חדשותי' ו'תוכן בענייני היום'", ו"מבלי שנערכה פנייה מסודרת לעותרת וליתר התחנות" הפועלות בסקטור.

בעתירה מוזכר גם "הסכסוך הארוך והעמוק" בין מפלגת ש"ס לבין תחנת רדיו קול ברמה. לפני כמה חודשים פנתה התחנה ליועמ"ש, ד"ר אביחי מנדלבליט, ולמבקר המדינה, יוסף שפירא, בטענה כי ראשי ש"ס פועלים על-מנת להביא לסגירת התחנה ולמוטט אותה כלכלית, על-ידי כך שהם מונעים העברת תקציבי פרסום ממשלתיים אליה. טענות אלה מוזכרות גם בעתירה הנוכחית, שמייחסת למהלכים הללו "ריח חריף של שיטות מאפיוזיות ממש".

הסכסוך בין מפלגת ש"ס לרדיו קול ברמה החל במהלך מערכת הבחירות האחרונה, על רקע פרישתו של אלי ישי מהמפלגה, וקרבתו של בעלי קול ברמה, צבי עמר, לישי. בהמשך עזבו את התחנה שניים מכוכביה, מוטי לביא ואבי מימרן, ועברו לתחנה המתחרה, רדיו קול חי. מאז, כפי שמתואר בעתירה, החריפו עוד היחסים בין המפלגה לתחנה.

על רקע המצב הזה מעניין להזכיר כי גם רדיו קול חי, שיחסיה עם ש"ס נחשבים לטובים, הגישה לאחרונה לבג"ץ עתירה דומה, שיוצאת גם היא נגד ההחלטה לשלב תחנת רדיו חרדי במסגרת התאגיד, שנבעה כאמור מדרישה של חברי הכנסת של ש"ס.

מבחינת שתי התחנות, המתפרנסות מפרסומות, מדובר בשינוי של כללי המשחק, שצפוי לפגוע בהן כלכלית. בעתירת רדיו קול חי אף נכתב בהקשר זה כי "התחרות מול תחנת הרדיו החדשה, שתיהנה הן ממשאבים ציבוריים מכיס ממשלתי עמוק והן מפריסה ארצית של שידוריה בהיקפים ארציים, תגרום לשחיקה מיידית ברווחים (של רדיו קול חי), מעברו להפסדים, ולחיסולו במהרה".

תיקון מספר 8 לחוק השידור הציבורי אושר בכנסת ימים ספורים לפני עלייתו לאוויר של התאגיד ב-15 במאי. התיקון המרכזי שבוצע בחוק נגע להוצאת חטיבת החדשות של התאגיד מתוכו, והקמתה כתאגיד נפרד שיספק שידורי חדשות ואקטואליה לתאגיד "כאן". אלא שבעקבות מספר עתירות שהוגשו נגד המהלך הוציא בג"ץ צו על-תנאי וצו ביניים שעצרו את הפיצול, ודרש מהמדינה לנמק בתוך כחודש מדוע יש צורך במהלך כזה. לאחרונה ביקשה המדינה לקבל דחייה במתן תשובתה לבית המשפט עד ל-11 ביולי, ובמקביל נקבע כי הדיון בעתירות ייערך רק ב-7 באוגוסט. עד אז ימשיך התאגיד לשדר במתכונת המאוחדת, כפי שנקבע בחוק המקורי.  

לצפיה ב-'עם האוכל בא התיאבון'
עם האוכל בא התיאבון
20/06/2017 | 21:10
17
עד לפני שקמה קול ברמה אף אחד לא חשב להקים תחנת רדיו  לציבור החרדי וזאת למרות עשרות תחנות פיראטייות שהיו באותה התקופה אבל משקמה קול ברמה וראו שיש ביקוש = כסף מפרסומות רוצים להקים עכשו תחנה ארצית שתמוטט את התחנות הקיימות להיפך תנו לקול חי וקול ברמה לשדר בפריסה ארצית וזהו גם ככה אין יותר תדרים פנויים האיזור המרכז
לצפיה ב-'אתר רשות השידור חזר לחיים'
אתר רשות השידור חזר לחיים
18/06/2017 | 22:44
2
78
לא שאני מבין מה ניתן למצוא בו כרגע אבל לפחות יש סימני חיים מכיוון ירושלים... ואם למשהו יש מידע נוסף על מה שקורה אשמח לדעת.
לצפיה ב-'לא ממש '
לא ממש
19/06/2017 | 00:38
1
57
הבחנתי לפני כשבועיים שהדף הזה קיים, ואני מניח שהוא היה שם כל הזמן, אבל אי אפשר להגיע דרכו להקלטות של תכניות.
מנהל רשות השידור (בפירוק) התייחס היום לסוגיה באופטימיות זהירה:
לצפיה ב-'הדף לא היה באוויר כמו כל האתר מיום אחרי סיום השידורים'
הדף לא היה באוויר כמו כל האתר מיום אחרי סיום השידורים
19/06/2017 | 10:01
52
תודה על הקישור להתייחסות של מנהל רשות השידור. זאת שערוריה שלדעתי מבקר המדינה צריך לתת עליה את הדעת. מה פתאום התכנים האלה של הרדיו ושל הטלוויזיה לא זמינים לציבור. ובמה הכל תלוי בהסכמים בין ספקים... נו באמת?!
לצפיה ב-'בג"ץ אישר למדינה דחייה במתן תשובתה לסיבת פיצול התאגיד'
בג"ץ אישר למדינה דחייה במתן תשובתה לסיבת פיצול התאגיד
18/06/2017 | 13:26
1
31
בג"ץ נענה לבקשת פרקליטות המדינה לדחות את תשובתה בעניין תיקון מספר 8 לחוק השידור הציבורי (התיקון לפיו יש לפצל את חטיבת החדשות מתאגיד השידור הישראלי ולהקים עבורו תאגיד חדשות ייעודי). המדינה הייתה צריכה להשיב עד יום חמישי שעבר אולם בבקשה נכתב כי המדינה צריכה פרק זמן נוסף. בג"ץ הסכים לדחייה וקבע כי על המדינה להשיב על ה-11 ביולי, ובכך מותיר את הצו על התנאי שניתן ערב עליית התאגיד לשידור על כנו. הדיון הבא ייערך ב-7 באוגוסט בהרכב מורחב של 5 שופטים בו יושמעו הטיעונים מצד שני הצדדים מדוע ישנו צורך בתיקון 8.

http://www.calcalist.co.il/articles/0,7340,L-37153...
לצפיה ב-''
18/06/2017 | 14:53
6
לצפיה ב-' נפתח פורום גיוס והשקעות בחברות סטארטאפ '
נפתח פורום גיוס והשקעות בחברות סטארטאפ
( לעמוד שלי בתפוז )
18/06/2017 | 10:36
4
 יזמים צעירים? הקמתם חברה חדשה? זקוקים לייעוץ עסקי-משפטי?
פורום חדש, חם מהתנור, יענה לכם על כל השאלות בנושאים כמו גיוסי הון, הסכמי בעלי מניות ועוד ועוד.

לצפיה ב-'כ50 אלף בחודש: זה המחיר שדרשה שפ"מ מהתאגיד על תוכנת הפרסומות'
כ50 אלף בחודש: זה המחיר שדרשה שפ"מ מהתאגיד על תוכנת הפרסומות
15/06/2017 | 18:03
42
חודש לאחר עלייתו לאוויר, תאגיד השידור הישראלי יכול לסכם את 30 הימים החולפים עם ציון נכשל בגזרת הרדיו. בימים האחרונים נשמע ששיבוץ הפרסומות ב-8 תחנות הרדיו של התאגיד ובראשם: רשת ב', רשת ג' ו-88FM עובד בצורה חלקה יותר לעומת התקלות ב-3 השבועות הראשונים אך עדיין אי אפשר לברך על המוגמר, שכן עדיין מדובר במערכת שנוטה ליפול ונמצאת עוד תחת תקופת ניסיון, כשאנשי התאגיד וטרגט טרם מרגישים בטוחים ומסופקים מביצועיה.

תקציר האירועים הקודמים: התאגיד לא יכול להתלונן שלא היה לו זמן להיערך ולמעשה בדיוק ההיפך, הדחיות האינסופיות עוד הוסיפו חול לשעונו. מנגד, נציגיו, דרשו והכריזו מעל כל במה ותחת כל מיקרופון רענן כי הם ערוכים, מוכנים ויכולים לעלות לאוויר במועד המקורי שנקבע. הצהרות לחוד ומעשים לחוד - מערכת שיבוץ הפרסומות (ותמחורן) שהתאגיד הוא אחראי לה כשהוא גם מכתיב לזכיין הפרסום טרגט ספיריט להשתמש בה לא מצליחה להתמודד עם המשימה שלשמה הובאה ותוכננה.

כזכור, באייס נחשף כי בין התאגיד, טרגט ספיריט ושפ"מ התנהלו מגעים שלא צלחו על רכישת תכנת שיבוץ הפרסומות מאג'יק הייעודית לרדיו שאותה פיתחה שפ"מ בבעלות אברהם פרחי. כעת אנו חושפים על פי מקורות בתחום המדיה, כי המחיר שדרש פרחי, בעל התכנה, שלו סירב התאגיד עמד על כ-50 אלף שקלים לחודש עבודה עם המערכת. משמע, מחיר שנתי שעומד על כ-600 אלף שקל בלבד.

כזכור, כפי שכבר פורסם, ההפסד היומי של התאגיד מיום שידור ב-8 תחנות הרדיו ללא פרסום נאמד בכ-250-300 אלף שקלים ויש מעריכים כי אף יותר מכך. בשוק המדיה מציינים כי חודשים מאי יוני (התאגיד עלה לשידור באמצע מאי) הם חודשים מוצלחים שבהם בממוצע ההכנסה מפרסום ברדיו בתקופת רשות השידור עמדה על כ-9-10 מיליון שקלים.

לא צריך להיות בעל חוש עסקים מפותח כדי להבין את גודל הפספוס והמחדל. בעוד שהתאגיד מאבד הכנסה של כ-10 מיליון שקל מפרסום יושבת על שולחנו הצעה לתכנה שעובדת במחיר חודשי של כמה עשרות אלפי שקלים ופחות ממיליון לשנה. לזאת יש להוסיף את העובדה כי במידה והתאגיד יחליט לוותר סופית על המערכת הלא יציבה שאיתה הוא פועל כיום, עלות התכנון, הפיתוח וההקמה של תכנה חדשה תעלה לו מיליונים לכל הפחות.

בתאגיד טרם ניאותו להסביר מה עומד מאחורי הפתיחה הכושלת בגזרת הרדיו ומדוע מבחני המערכת שנעשו, אם נעשו, לא אותתו מראש על הכשלים הטכנולוגיים הצפויים. יש בשוק מי שטוען כי למרות הזמן הרב שהיה בידיו בתאגיד לא ערכו מספיק ניסיונות "רטובים" וציפו שמערכת שלא יועדה לרדיו תדע לעשות את העבודה, והיא לא.

בכירים בשוק המדיה הישראלי מגדירים את הסיטואציה שנוצרה כ"מביכה, חובבנית ומתסכלת". יש מי שטוען שהבחירה של התאגיד שלא לשלם את המחיר "ההוגן" לדבריהם על שימוש חודשי היא לא יותר מ"אגו מנופח שיעלה לנו הציבור בהפסד של 20 מיליון שקלים". כך או כך, בשורה התחתונה, משרדי הפרסום נפגעים, המפרסמים נפגעים ויחד איתם הציבור שהתאגיד שהוקם עבורו במקום רשות השידור אמור לממן את עצמו מפרסומות ולא ממקורות אחרים.

מחברת שפ"מ ואברהם פרחי לא נמסרה תגובה. מטרגט ספיריט לא נמסרה תגובה ומתאגיד השידור הישראלי לא נמסרה תגובה לידיעה.

http://www.ice.co.il/media/news/article/541216
לצפיה ב-'כאן מעודכנים: השדרנית הקריאה את כותרות העיתון – של אתמול'
כאן מעודכנים: השדרנית הקריאה את כותרות העיתון – של אתמול
15/06/2017 | 17:25
40
בתאגיד השידור מתמודדים מאז ההשקה עם מספר תקלות טכניות, הגדולה שבהן קשורה לאי-שידור פרסומות ברדיו מאז ההשקה – תקלה שטרם נפתרה ונראה שאין פתרון באופק – אך את התקלה הבאה ניתן היה למנוע בקלות. השדרנית יערה שפירא הגישה ביום שלישי את התוכנית "אור ראשון" המשודרת ב-5 לפנות בוקר לפני תוכניתו של אריה גולן, והקריאה בטעות את הכותרות של עיתון "הארץ" מיום שני.

לאחר שגולן הפנה את תשומת ליבה של שפירא לטעות, היא התנצלה בשידור והסבירה שזה נובע מ"מצוקת עיתונים" באולפנים במודיעין (כאשר על פי גורם המעורה בפרטים, המערכות לא מוכנות לשלוח עיתונים לאולפנים המבודדים במודיעין, בעיה שלטענתו השתפרה מאז ההשקה אך עדיין קיימת). בתאגיד לא היו מרוצים מהעובדה שלא רק שנעשתה פאדיחה מביכה, אלא גם שהיא מוקלטת ומתועדת באתר והסירו את קובץ השמע של התוכנית מיום שלישי ושמו במקום שוב את התוכנית של יום שני.

בדקות הראשונות לתוכנית שפירא החלה להקריא את הכותרות של "ידיעות אחרונות" ולאחר מכן את עברה לכותרת של "הארץ", כשהיא אומרת: "'הארץ' כרגיל עם כותרות קצת שונות. הכותרת הראשית: נתניהו והרצוג נועדו בחשאי עם א-סיסי בקהיר בשנה שעברה. ידיעה של יוסי ורטר...הכותרת השנייה היא המתווה של רה"מ נתניהו לממשל טראמפ".

לאחר מכן שפירא הקריאה את הכותרות של "גלובס" ו"ישראל היום", ובסביבות הדקה 22:00 בתוכנית היא אומרת: "זה זמן טוב להגיד שאריה גולן תפס אותי, הוא נכנס לפה לאולפן, נחמד מצידו, להגיד שהוא תפס אותי שהקראתי את הכותרת הראשית בעיתון 'הארץ' של אתמול והייתי רוצה לומר שזו לא אשמתי כי זה מה שהיה פה, אבל זו אשמתי כי סימן שלא קראתי את עיתון 'הארץ' של אתמול - ואריה גולן שהוא אדם יותר עירני ממני שם לב לזה. אז קודם כל אני משלימה והכותרת הראשית של 'הארץ' של היום היא כמו ברוב העיתונים - חמאס: החלטת ישראל לצמצם את אספקת החשמל תוביל לפיצוץ. כותרת שנייה: בנט מעדיף את ירושלים מאוחדת על הסדר עם הפלסטינים".

שפירא הפנתה לתגובה בתאגיד, ובתאגיד סירבו להגיב.

http://b.walla.co.il/item/3073439
לצפיה ב-' פורום הישרדות נפתח מחדש '
פורום הישרדות נפתח מחדש
( לעמוד שלי בתפוז )
15/06/2017 | 13:06
5
 שורדים אמיתיים מכורים להדחות ומשימות חסינות
פורום הישרדות נפתח ומחכה לכם, במיוחד לרגל העונה החדשה המשודרת בימי רביעי ושבת ערוץ 2.
היכנסו ושתפו מי הפייבוריט שלכם

לצפיה ב-'התאגיד: יש 300 אלף מאזינים לפודקאסטים'
התאגיד: יש 300 אלף מאזינים לפודקאסטים
15/06/2017 | 00:43
37
http://b.walla.co.il/item/3072930

סביר להניח שההגדרה הנכונה היא האזנות ולא מאזינים.
לצפיה ב-'שרון גל חוזר: יגיש רצועת אקטואליה ברדיו גלי ישראל'
שרון גל חוזר: יגיש רצועת אקטואליה ברדיו גלי ישראל
15/06/2017 | 00:33
27
אחרי הפוליטיקה, הפרידה המתוקשרת מערוץ 10 והעזיבה שלו את ערוץ 20, שרון גל חוזר. איש התקשורת יגיש רצועת אקטואליה יומית חדשה בגלי ישראל במקומו של יאיר שרקי שמסיים את תפקידו לאחר החלטה משותפת.

התכנית תשודר בימים ראשון עד חמישי בין 8:00 ל-10:00. שרקי שידר בתחנה בימים ראשון עד שלישי, והארכת הרצועה החדשה נועדה ליצור עוגן אקטואלי קבוע ברצועת הבוקר ב-5 ימי שידור. לפני כחודש גל כבר החליף את שרקי זמנית.

שרון גל, שהיה במשך חצי שנה ח"כ מטעם ישראל ביתנו והגיש תכניות אקטואליה בערוצים 10 ו-20, בקבוצת תחנות רדיו ישראל ואף לקחת חלק בהאח הגדול, הוא גיוס נוסף של תחנת גלי ישראל בחודשים האחרונים כחלק ממהלך גדול למיצוב לוח שידורים חדש הפונה לקהל רחב יותר. בשנה האחרונה גויסו גם כוכבי הרשתות החברתיות יותם זמרי, נועם פתחי ואלעד לוי, במטרה לייצר בתחנה שילוב בין פלטפורמת ה-FM לניו מדיה.

שרון גל מסר: "שמח וגאה להצטרף לרדיו גלי ישראל, תחנה מובילה בישראל שבה כולם זוכרים שלפני שאנחנו עיתונאים, אנחנו יהודים וציונים. נשתדל לעשות את התכנית הכי מעניינת ברדיו, מבחינתי זהו אושר גדול לחזור להיות בקשר עם קהל גדול מדי יום".

מנכ"ל רדיו גלי ישראל ישראל פריד: "בחשיבה משותפת עם יאיר שרקי החלטנו לסיים את דרכינו במתכונתה הנוכחית בשל אילוצים מצד שני הצדדים ואנו נפרדים ברוח טובה. אני מתרגש מאוד לקראת התכנית החדשה בהגשת שרון גל. שרון מחובר מאוד לעם ולארץ, והתחנה שלנו היא פלטפורמה טבעית בשבילו. בדבר אחד כולם יכולים להיות בטוחים - הולך להיות מעניין".

http://www.ice.co.il/media/news/article/540956
לצפיה ב-'בעיריית י-ם זועמים על התאגיד ודורשים קנס של מיליונים'
בעיריית י-ם זועמים על התאגיד ודורשים קנס של מיליונים
15/06/2017 | 00:28
28
עיריית ירושלים פנתה במכתב לשר האוצר משה כחלון בנוגע לאי-עמידה של התאגיד בתנאי המעבר לירושלים. במכתב מבקש סגן ראש עיריית ירושלים, עופר ברקוביץ, מכחלון לפעול באופן מידי להטלת סנקציה ראשונית על התאגיד בגין איחור של 6 חודשים במימוש המעבר.

כזכור, חוק השידור הציבורי קובע כי מקום מושבו של תאגיד השידור הציבורי יהיה בירושלים. במכתב מצוין כי הנושא עלה לדיון מספר פעמים בוועדת הכלכלה של הכנסת וסוכם על אבני דרך ולו"ז להעברת כלל משרדי התאגיד, למעט אולפני משנה, לירושלים. לפי אבני הדרך שסוכמו נקבע כי מתחילת הדרך יהיו לתאגיד משרדים בירושלים ועיקר שידורי הרדיו יהיו מירושלים, וכי ההנהלה תשב ותפעל אך ורק מירושלים; החל מיולי 2017 רוב עובדי התאגיד יהיו בירושלים ומחלקות נוספות ייפתחו במבנה שרכש התאגיד ברחוב כנפי נשרים; והחל מיולי 2018 כל מחלקות התאגיד למעט אולפני משנה יהיו בירושלים.

ברקוביץ מזכיר במכתבו את הפנייה שעשה לפני כחודש ליו"ר התאגיד גיל עומר, בנושא המעבר לירושלים, וטוען כי "ישיבות הנהלת התאגיד לא מתקיימות בעיר, ולמרות שניתן כבר היום לאכלס את בניין הקבע בירושלים, לא הועברו עדיין תכניות השיפוץ למבנה, ותהליך השיפוץ יימשך לפחות כשנה מרגע הגשת התוכניות".

לטענתו, "עומר השיב כי צפויה דחייה בלוחות הזמנים הנ"ל של כחצי שנה לכל הפחות, ללא מתן הסברים מספקים לדחיות החוזרות ונשנות למעבר". ברקוביץ מזכיר במכתב כי אי עמידה באבני הדרך האמורות מהווה הפרה ברורה של החוק ובנוסף מהווה עילה להפעלת הסנקציות הקבועות בחוק כנגד התאגיד. ולכן, הוא מבקש משר האוצר לפעול באופן מידי להטלת סנקציה ראשונית על התאגיד בגובה 12 מיליון שקל, בגין איחור של 6 חודשים במימוש המעבר לירושלים ובקיום החוק.

ברקוביץ אמר לוואלה ברנז'ה כי "האחריות הציבורית שלי לא מאפשרת להשלים עם מדיניות ראשי התאגיד לעזוב את ירושלים ולפגוע בה. התנהלותם שערורייתית, אין להם כוונה אמיתית לעבור לירושלים. מאות המשרות האיכותיות הללו צריכות להיות בירושלים. הממשלה והכנסת, שאפשרו לתאגיד להתחיל לשדר מחוץ לירושלים, פגעו כבר פגיעה קשה בעיר ובעובדים, שלא נקלטו בתאגיד ולא היו מסוגלים לבצע את הנסיעות".

ברקוביץ הוסיף: "אני קורא לשר כחלון להתעשת ולאכוף בסנקציה כלכלית משמעותית את התאגיד, בהתאם לחוק, ובהתאם להודאת יו"ר התאגיד על עיכוב של חצי שנה לכל הפחות. אני מאמין שהטלת הסנקציה תביא את התאגיד לשנות התנהלותו ולעבור לירושלים, לחזק את מעמדה וחוסנה הכלכלי. אמשיך לפעול בנושא הזה בכל האמצעים, המשפטיים הציבוריים והפוליטיים עד מעבר התאגיד לירושלים".

מהתאגיד נמסר בתגובה: "הוועדה המיוחדת בראשות יו"ר הקואליציה ח"כ דוד ביטן, בדיוניה על תיקון חוק השידור הציבורי, קבעה כי בשל תיקון החוק לוחות הזמנים ישתנו וידחו ללא קנסות או קיזוזים. 4 הקומות במבנה הקבע, שרכש התאגיד בירושלים, נמצאות בשלבים אחרונים של התאמות שיאפשרו שידור תקין, רציף ומתקדם מירושלים, בכל הפלטפורמות: ברדיו, בדיגיטל ובטלוויזיה. המעבר צפוי להתבצע בסוף דצמבר 2017. מהדורות החדשות של קול ישראל משודרות מירושלים מיום תחילת שידורי התאגיד וישיבות המועצה מתקיימות בירושלים".

http://b.walla.co.il/item/3073172
לצפיה ב-'eco99fm תתחיל לשווק כרטיסים להופעות מוזיקליות בארץ'
eco99fm תתחיל לשווק כרטיסים להופעות מוזיקליות בארץ
13/06/2017 | 12:29
1
28
יוצאים מגבולות הרדיו: תחנת eco99fm תתחיל לשווק כרטיסים להופעות מוזיקליות בארץ בשלב זה ולהופעות בחו"ל, כולל חבילות אירוח בעוד כחודש. ההצעה להופעות הרלוונטיות למאזין תיעשה דרך אפליקציית eco99fm כשהיא מותאמת להעדפות האישיות של המשתמש. עוד מאפשר הפיצ'ר המכונה ecotickets לברור את ההופעה לפי דפוסי הבילוי כך למשל עם המשפחה, בילוי רומנטי, עם חברים וכד'.

לדברי חגית קמין, מנכ"לית eco99fm: "לפני כשנה התחלנו ביישום אסטרטגיה עיסקית הכוללת הובלת שוק הסטרימינג בישראל. התחנה ביקשה- והצליחה- לנפץ את תקרת הזכוכית הטריטוריאלית והתדמיתית האופיינית לתחנת רדיו אזורית, ותוך חודשים ספורים שברנו את ההגמוניה של התחנות הארציות הוותיקות. הכניסה שלנו לשוק הכרטיסים להופעות מאפיינת מגמה עולמית. רק לאחרונה דווח כי, ענקית המוזיקה באינטרנט Pandora רכשה את ticket fly, וכי התוצאות העסקיות חיוביות ומוצלחות".

החזון שקמין מציגה הוא הוא להיות פלטפורמה המוסיקה המשפיעה והמובילה בישראל עם יעד לצבור מיליון הורדות באפליקציה. עוד אומרת קמין כי "למרות שאנחנו באים מעולמות של רדיו החלטנו לפתח את נושא המוסיקה לפי דרישה מתוך מטרה ב-2018 לפתח פלטפורמה של מוסיקה שתותאם אישית לגולש בהתאם לדפוסי ההאזנה שלו".

הקשר כעת למכירת כרטיסים למופעים היא סינרגטי, משום שלדבריה גם מפיקים ששוקלים להביא ארצה אמנים בודקים באמצעות שיעורי ההאזנה באפליקציה את מידת הפרגון של הקהל הישראלי. במקרה כזה משלבים יצירת של אמן פוטנציאלי באפליקציה ואם הן זוכות לדוגמה ל-100 אלף האזנות, מסיקים שיש היתכנות עסקית להבאת האמן לישראל - ולהיפך.

היצע ההופעות גדל: לפי נתוני השוק בארה"ב, 80% מהכנסות האמנים מגיעות מהופעות שכן מכירות של מוסיקה פיזית צנחו דרמטית (למעט חזרה של תקליטי הוויניל רוב המוסיקה הנצרכת היא דיגיטלית). עוד עולה כי ההוצאות לנפש על הופעות גדלו ב-65% : מ-29 דולר בשנת 2008 ל-48 ב-2015, כשהמחיר הממוצע לכרטיס להופעה לא השתנה אולם היצע ההופעות גדל ועמו תדירות ההליכה להופעות על ידי הקהל.

מנתוני הלמ"ס בישראל ההוצאה על בילויי תרבות בידור וספורט עמדה בשנת 2015 על 52 מיליארד שקל, כשההוצאה השוטפת לנפש עומדת על 5894 שקל מתוכם 20% לאמנויות הבמה, מוסיקה והצגות בסכום של כ-1214 שקל. הרעיון של שילוב מכירות של כרטיסים באפליקציות מוסיקליות על רקע הניסיון למצוא מקורות הכנסה נוספים, מיושם מאז אוקטובר 2015 באפליקציה המובילה פנדורה שרכשה את חברת טיקט פליי. בטווח זמן של שנה וחצי היקף המכירות לכרטיסים עמד על 86 מיליון דולר כשהיעד של פנדורה לשנת 2020 הוא למכור ב300 מיליון דולר (בארה"ב לבדה).

לצפיה ב-'שמישהו יעדכן את אקו99 שפנדורה מוכרת את טיקטפליי'
שמישהו יעדכן את אקו99 שפנדורה מוכרת את טיקטפליי
13/06/2017 | 12:32
37
ועוד בהפסד רציני...
נשמע אידיוטי לחלוטין להתבסס על זה בהודעה לעיתונות.
לצפיה ב-'באוצר חותכים בפיצויים שיקבלו בעלי שכר גבוה שעברו לתאגיד'
באוצר חותכים בפיצויים שיקבלו בעלי שכר גבוה שעברו לתאגיד
13/06/2017 | 12:28
28
בימים אלה נערכים כנסי הפרישה לעובדי רשות השידור, שיצאו לדרך כבר בשבוע שעבר, ובהם אמורים העובדים שעדיין לא עשו זאת לחתום באופן סופי על הסכמי הפרישה שלהם ועל סכום הפיצויים שיקבלו, בהתאם להסכמים שנערכו עם סגירת רשות השידור.

למרות זאת, גם כעת ממשיכים להתנהל מאבקים וקרבות מאסף בנוגע לפיצויים שלהם יהיו זכאים עובדי הרשות לשעבר. אחד מהמאבקים הללו נוגע לעובדים שזכו שם לשכר גבוה בחוזה אישי (כ-20 אלף שקל ומעלה) ונקלטו בתאגיד השידור.

באוצר החליטו בשלב מסוים כי עובדים מקבוצה זו - שכוללת כמה מהטאלנטים הבכירים של רשות השידור - יזכו לפיצויים מופחתים, זאת בטענה כי אין היגיון בכך שעובדים שנהנו משכר גבוה מהמדינה ברשות השידור וייהנו ממנו גם בתאגיד, יזכו בנוסף גם לפיצויים גבוהים.

אלא שההחלטה הזאת, שעליה התבשרו העובדים לטענתם באופן חד-צדדי בחודש שעבר, לא הביאה בחשבון כמה מרכיבים חשובים, ובראשם העובדה שחלק מעובדי הרשות הבכירים שנקלטו בתאגיד עשו זאת תוך פגיעה משמעותית בשכרם. עבור עובדים ששכרם הופחת דרמטית, הבשורה שגם הפיצויים שלהם יופחתו בחדות - במקרים בודדים מדובר ביותר מ-100 אלף שקל - הופכת את היקלטותם בתאגיד לבלתי כדאית לחלוטין מבחינה כלכלית.

בנוסף, ההחלטה למעשה מתמרצת עובדים, חלקם חיוניים לתאגיד, להיקלט בכלי תקשורת מתחרים ובמקומות עבודה פרטיים אחרים, שכן במקרה כזה הם יזכו למלוא הפיצויים. בכך מחלישה המדינה את גוף השידור הציבורי, שהצלחתו אמורה להיות אינטרס שלה.

טיעונים אלה ואחרים הועלו במכתב ששלחה בחודש שעבר אגודת העיתונאים בירושלים, באמצעות עו"ד אופיר טל. בעקבות הפנייה התקבל בשבוע שעבר מענה מסגן הממונה על השכר באוצר, אפי מלכין, שבו הביע האוצר הסכמה להתחשב בעובדים ששכרם צנח בחדות בעקבות המעבר. לפי ההחלטה הנוכחית של האוצר, גם עובדים אלה יזכו למענק מופחת, אך הקיצוץ שייעשה בו יהיה קטן יותר ויביא בחשבון את הירידה בשכרם במעבר.

באוצר אישרו בתגובה כי לאחרונה שונתה עמדתם בעניין הפיצויים לעובדים שמשכורתם נחתכה בחדות במעבר. בנוסף טוענים שם כי במקור, בניגוד לטענת אגודת העיתונאים, עובדי הרשות שבחוזים אישיים לא היו אמורים לקבל פיצויים מוגדלים, כך שכבר במצב הנוכחי תנאיהם של "כל עובדי רשות השידור בחוזים אישיים אשר נקלטו בתאגיד לא רק שלא הופחתו, אלא השתפרו לאין-ערוך".

באוצר כן ממשיכים לעמוד על כך שהטאלנטים של רשות השידור שנקלטו בשכר גבוה גם בתאגיד יזכו לפיצויים מופחתים.

נושא נוסף שעלה לאחרונה על הפרק ונוגע אף הוא לפיצויי הפרישה של עובדי רשות השידור, קשור לתיקונים בדיעבד שנעשים בסכומי הפיצויים שהועברו לעובדים. באוצר עושים שימוש במשרד רואי חשבון חיצוני שבודק עבורם את הפיצויים שקיבלו עובדי הרשות, ובמקרים שבהם מתגלות טעויות נדרשים העובדים להחזיר את הסכום העודף. בחלק מהמקרים מדובר בעשרות רבות של אלפי שקלים, ובמקרים בודדים אף בסכומים של יותר מ-100 אלף שקל.

על-פי הערכות, עד כה התבקשו 25-30 עובדים להחזיר רטרואקטיבית פיצויים שקיבלו. גורמים המכירים את הנושא אמרו כי ההליך של בדיקת הפיצויים שניתנו והשבה שלהם במקרה של טעות הוא הגיוני, במיוחד בשל העובדה שמדובר בכספי ציבור.

עם זאת, אל האוצר הועברה פנייה כי במהלך הבדיקה מחדש של הפיצויים שניתנו לעובדים יעדכן משרד רואי החשבון החיצוני את העובדים גם על מקרים הפוכים, שבהם מתגלה במהלך הבדיקה כי הטעות שנעשתה בסכום הפיצויים שהועבר לו הייתה לרעתו ושללה ממנו כספים שמגיעים לו.

חלק גדול מהעובדים לא בקי בחישובי הפיצויים המורכבים, ולא יכול לזהות טעויות כאלה בכוחות עצמו. למרות זאת, על-פי הטענות, באוצר הודיעו לאחרונה כי הם מסרבים להיענות לבקשה ולא יעדכנו את העובדים במקרים שבהם הטעות פגעה בהם.

מהאוצר נמסר היום (ב') בתגובה כי "האחריות לחישוב תשלומי הפרישה לעובדי רשות השידור היא של הרשות", וכי "במקרה שבו משרד רואי החשבון סבור כי יש לבחון שוב את התשלום שלו זכאי העובד (גם במקרים בהם התשלום לעובד נעשה בחסר ביחס למגיע לו), הוא מפנה את תשומת-לב עובדי הרשות וממליץ להם לבחון שוב את נתוני העובד וסכומי התשלום".

עם זאת, גורמים ברשות אישרו כי משרד רואי החשבון החיצוני אינו מעדכן אותם במקרים שבהם הטעות היא לרעת העובד. למרות זאת, לטענתם, כן היו מקרים שבהם הרשות מצאה טעויות לרעת עובדים וביצעה את התיקונים הנדרשים.

מרשות השידור נמסר כי היא "עושה כל שביכולתה לשלם לעובדים את שהם זכאים לו וכן למנוע טעות בחישובי השכר. החישובים של מאות רבות של עובדים נבדקים ומאושרים על-ידי נציגי משרד האוצר. ככל שנדרש, גם הנחיות משרד האוצר לקיזוז מבוצעות על-ידי הרשות. יצוין כי בהחלט היו מקרים שבהם חלה טעות לרעת העובד ותוקנה על-ידי הרשות".

לצפיה ב-'דובר צה"ל vs גל"צ; "התחנה פוגעת בצה"ל"'
דובר צה"ל vs גל"צ; "התחנה פוגעת בצה"ל"
12/06/2017 | 22:56
26
בתחנת הרדיו גל"צ רגילים לעימותים - בין אם בקרבות שצצו בתוך התחנה בין חלק מהעיתונאים להנהלה, או בכוונה להוציא את התחנה משליטה צבאית, תוכנית אשר נכון לעכשיו בוטלה – אך היום (שני) באופן די חריג התרחש עימות בין דובר צה"ל לגל"צ. זאת לאחר שאראל סג"ל ציין בתוכניתו בגל"צ כי להקת חיל החינוך לא שרה את המנון בית"ר בטקס האזכרה לאלטלנה. בתגובה, בדובר צה"ל שלחו הודעת הכחשה ובה תקפו את התחנה הצבאית וטענו כי היא "פוגעת בצה"ל".

בתחילה, סג"ל אמר בפתח התוכנית: "אתמול ריקלין הביא סיפור מדהים. בטקס אזכרה האחרון לאלטלנה, להקת חיל החינוך לא שרה את המנון בית"ר...כבר 3 פעמים לא הסכימו להשמיע אותו...אני כבר רגיל בבקשת תגובות מדובר צה"ל על הנושאים הללו...אני לא יודע אם זאת צנזורה, אבל זו הזדמנות טובה לפתוח בכמה צלילים משיר בית"ר" – כאשר הוא השמיע כמה צלילים מההמנון. הדברים נאמרו בהמשך לפרסום של שמעון ריקלין אתמול בתוכנית "הפטריוטים" בערוץ 20, לפיו בטקס שנערך ביום חמישי האחרון - להקת חיל חינוך הייתה אמורה לשיר את שיר בית"ר, ואולם נציגי הלהקה הצבאית הודיעו כי נאסר על החיילים לשיר אותו, "מכיוון שמדובר בשיר פוליטי".

בתגובה לדברים שסג"ל אמר, הוציא דובר צה"ל הודעה מיוחדת שבה נטען: "המנון בית"ר לא נכלל ברפרטואר השירים המוסכם לאירוע ולזמרת לא ניתנה הזדמנות ללמוד את מילות השיר ולכן לא בוצע באירוע. אין בצה"ל שום מניעה לשיר את המנון בית"ר. מקומם לראות כיצד תחנת השידור של צבא ההגנה לישראל בוחרת לשדר שוב באותה תוכנית חדשות מומצאות שלא נבדקות מתוך כוונה לפגוע בצה"ל, משרתיו וערכיו, ומבלי לבדוק את הנושא בטרם שידורו".

לפני מספר שבועות נרשמה פאדיחה לגל"צ ולסג"ל, לאחר ששידרו ראיון עם מתחזה לנשיא ארה"ב דונלד טראמפ, שהגיע לביקור בישראל. מי ששימש כעורך התוכנית באותו היום, לוזי גוטנמכר - המשמש כמפיק בדרך כלל - אף הושעה למספר ימים מהתחנה הצבאית.

בגל"צ סירבו להגיב.

http://b.walla.co.il/item/3072575

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ