לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום רדיו

ברוכים הבאים לפורום "רדיו" בתפוז! פירוש המילה "רדיו", ע"פ מילון אברהם אבן-שושן, הוא "שיטת שידור של קולות למרחקים גדולים באמצעות גלים אלקטרו-מגנטיים המשדרים ממתקנים מיוחדים ונקלטים במכשירים מיוחדים". רדיו בשבילנו הוא מכשיר אפור שכזה, הפתוח 24 שעות ביממה אצלי. בין אם אני באוטו, בחדר העבודה, בסלון או במטבח. רדיו בשבילנו הוא אמצעי בו השדרנים מעבירים את מסריהם ועושים למאזינים קצת טוב על הלב. "רדיו" הוא פורום הפתוח לכל המאזינים, השדרנים, העורכים המוזיקליים, הכתבים, המפיקים, הטכנאים וכל אדם שמרגיש דגדוג קטן ברגע שהוא משנה תדר בסקאלה שלו. אנו מאחלים לכולכם דיונים פוריים ומעניינים. אם יש למישהו שאלות, טענות, בקשות או רעיונות - הוא יותר ממוזמן לפנות אלינו במסרים הפרטיים או באימייל. שתהיה לכולנו רק האזנה ערבה! אייל וולקוביץ' - eyal@evonline.co.il

הנהלת הפורום:

אודות הפורום רדיו

ברוכים הבאים לפורום "רדיו" בתפוז! פירוש המילה "רדיו", ע"פ מילון אברהם אבן-שושן, הוא "שיטת שידור של קולות למרחקים גדולים באמצעות גלים אלקטרו-מגנטיים המשדרים ממתקנים מיוחדים ונקלטים במכשירים מיוחדים". רדיו בשבילנו הוא מכשיר אפור שכזה, הפתוח 24 שעות ביממה אצלי. בין אם אני באוטו, בחדר העבודה, בסלון או במטבח. רדיו בשבילנו הוא אמצעי בו השדרנים מעבירים את מסריהם ועושים למאזינים קצת טוב על הלב. "רדיו" הוא פורום הפתוח לכל המאזינים, השדרנים, העורכים המוזיקליים, הכתבים, המפיקים, הטכנאים וכל אדם שמרגיש דגדוג קטן ברגע שהוא משנה תדר בסקאלה שלו. אנו מאחלים לכולכם דיונים פוריים ומעניינים. אם יש למישהו שאלות, טענות, בקשות או רעיונות - הוא יותר ממוזמן לפנות אלינו במסרים הפרטיים או באימייל. שתהיה לכולנו רק האזנה ערבה! אייל וולקוביץ' - eyal@evonline.co.il
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
כן. גם לפורום הזה יש תקנון. רגע לפני שאתם כותבים או מגיבים להודעה, בואו לקרוא אותו.
תזכורות מיוחדות: הודעות המלצה על תכניות מיוחדות יש לכתוב כתגובה להודעה "שרשור המלצות ומיוחדים". אין להשמיץ, להוציא לשון הרע, להציק ולהטריד, להציף את הפורום ולהעלות תכנים שקריים.
אי הקפדה על הנהלים תגרור מחיקת ההודעות לאלתר. 
 
תקנון הפורומים בתפוז: כן, יש דבר כזה. ואולי הגיע הזמן שהוא לא יהיה רק כסת"ח משפטי אלא באמת כללים שנעמוד בהם. רובם לא כל כך קשים. על מנת שזה יקרה, העתקנו לכאן את כל הסעיפים הנוגעים לפורום, עבור כולנו וכל אחד שכבר נרשמים בניק חדש כדי לחזור לפורום שלנו לעוד מספר דקות.
 
הצהרות והתחייבויות הגולשים (לקריאה מלאה):
לא להעלות תכנים שיש בהם לשון הרע; 
לא להעלות תוכן שיש בו או בפרסומו כדי להוות עילה לתביעה או תוכן העלול לגרום נזק לצד שלישי כלשהו או לתפוז; 
לא להציק או להטריד גולשות אחרות ובכלל זה (בין היתר) לא לערוך "משפטי שדה" לגולשות אחרות וכן להימנע מהצעות מגונות לגולשים אחרים 
לא להעלות תכנים בעלי אופי גזעני או תכנים שיש בהם כדי להסית לגזענות;
לא להפריע או לנסות להפריע להתנהלותו התקינה של האתר; (למי ששאל, יש כזה סעיף) 
לא להעלות תכנים בעלי אופי בוטה, מגונה, גס או בלתי הולם; 
לא לפרסם פרטים אישיים של גולשים אחרים, לרבות זהותן של הגולשות (אלא אם כן פרסמו אותה) ופרטי ההתקשרות עמן; 
לא להעלות תוכן שיש בו המרדה או הסתה; 
לא להציף את האתר או כל חלק או שירות בו, בהודעות סרק או בהודעות חוזרות, באופן העלול לפגוע באתר או בשימוש בו;
המשך >>

לצפיה ב-'תחנה חדשה בתדר 96.3 '
תחנה חדשה בתדר 96.3
23/01/2017 | 08:43
2
37
תחנה דתית  
לצפיה ב-'ככל הנראה תחנה חוקית מתורן השידור של קול"י, גל"צ והאזוריות'
ככל הנראה תחנה חוקית מתורן השידור של קול"י, גל"צ והאזוריות
23/01/2017 | 22:27
10
בגוש דן. מאותו התורן משודרים תדרי קול ישראל של גוש דן, גל"צ 104, גלגל"צ 93.5, רדיו תל אביב ורדיו ללא הפסקה.
 
כל התדרים האלו נקלטים במקומות חשוכי קליטה, בדקתי את העניין במספר מעליות בבניינים שונים במרכז תל אביב. אלו התחנות היחידות שמצליחות להיקלט, מה שמעיד על גורם משותף אחד - אותו מתקן שידור.
לצפיה ב-'קליטה של התחנה באשקלון ממש טובה'
קליטה של התחנה באשקלון ממש טובה
23/01/2017 | 22:51
8
לצפיה ב-'הערכה: הטמנת המטען ברכב של מרגול על רקע תוכנית הרדיו שלה'
הערכה: הטמנת המטען ברכב של מרגול על רקע תוכנית הרדיו שלה
22/01/2017 | 21:12
23
גורמים בעולם התחתון לחדשות 10: ״מי שקשור להטמנת המטען ברכב של מרגול הוא עבריין שניסה להכניס שירים לתכנית רדיו שלה והיא לא הסכימה״.

מאור צור
לצפיה ב-'חדשנות ברדיו - איך עושים את זה?'
חדשנות ברדיו - איך עושים את זה?
22/01/2017 | 12:30
38
איתי מרקסון, המפיק הראשי ברדיו 'כאן', על ההתעוררות המחודשת של הרדיו.

הקלישאה החבוטה שגורסת שהוידאו יהרוג את כוכב הרדיו, כנראה כבר פסה מן העולם. הרדיו מוכיח במשך כמאה שנים, שהוא כאן כדי להישאר ולהיות רלוונטי יותר ויותר. הכל התחיל ממיידיות מופלאה בתחילת הדרך, אז הרדיו היה תמיד ראשון בזירה, להעביר קולות ורשמים של כתבים מהשטח ולהקדים את הטלוויזיה המסורבלת ובוודאי שאת העיתונות המודפסת. המדיום המשיך להפגין חשיבות רבה גם לאורך העשורים האחרונים, משום שאנשים דורשים מזור ושעשוע כנגד כאבי הפקקים בשעות הבוקר ואחרי הצהריים.

ומה היום – בעידן שבו הבחירה נתונה לכל והחיבור בפס רחב נמצא בכפות ידינו? העידן הטכנולוגי מביא עמו בשורה של רדיו חדש. בעוד שהטלוויזיה מתמודדת עם מהפכת הצפייה לפי דרישה (OD) ושינוי כללי המשחק של גורמים כמו Netflix ו-Amazon Prime Video, דווקא הרדיו הוותיק זוכה ל"מקפצה" – הוא זמין מאי פעם, ללא הפרעות קליטה, ללא כבלים וללא מגבלה גיאוגראפית, כל עוד אתם מחוברים לרשת. וטוב שכך, הרי מתי בפעם האחרונה הוצאתם את הטרנזיסטור או את ה"בום-בוקס" שלכם מהבית?

האינטרנט מהווה כר פורה לפריחתן של תחנות רדיו מגוונות, ייחודיות, עצמאיות, שמתקיימות אך ורק במרחב הוירטואלי ואינן משודרות באמצעים מסורתיים כגון גלי AM או FM. תחנות קטנות רבות שמשדרות רק ברשת, הן לרוב יוזמה של פריק רדיו כזה או אחר ומשוחררות כמעט לחלוטין מכבלי רגולציה ולחצים פוליטיים או כלכליים. ומה עם כ-45 אלף תחנות רדיו רשמיות שפועלות בכל רחבי העולם (לפי ה-CIA)? גם הן לא קופחו על ידי הרשת ואלה מהן שיודעות להתנהל כמו שצריך, מנצלות את ההזדמנות הגלומה בניתוק מהמַשדר המסורתי ונהנות מחשיפה הולכת וגוברת ללא הבדלי דת, גזע, מין ובעיקר מיקום גיאוגראפי. מה חבל שאף אחד לא מודד באופן רוחבי ומדויק את ההאזנה לתחנות הללו ברשת, שכן אפשר להעריך בזהירות שזה היה הופך את קערת סקר המדרוג של הרדיו על פיה.

אבל הרשת לא רק מוציאה אודיו החוצה, משום שאנחנו הרי חייבים לבהות במשהו מרצד וצבעוני כדי להמשיך להתקיים כבני אדם. עד לעידן האינטרנט וגם במהלכו, הרדיו היה ועודנו מדיום נגיש ביותר, שמאפשר פתחון פה, קבל עם ועדה, לאנשים שאינם בהכרח "קרובים לצלחת". הרשת לא רק נותנת לרדיו צבע וצורה, חזות מוחשית ופלטפורמה להרחבת המסר בטקסט ובתמונה – היא אפילו מגדילה את הנגישות של הקהל אל הרדיו ולהיפך בהצצה שוטפת אל נבכי המערכת, שבעבר רק יחידים בני מזל זכו לה. כל תחנות הרדיו שמות פעמיהן אל הרשת, אבל רק חלק מתחנות הרדיו הפופולאריות והמצליחות ביותר, באמת מצליחות להוכיח פעם אחר פעם שחדשנות היא שם המשחק.

בואו נציץ בגוף המדיה הבריטי הממלכתי (ספק מלכותי), BBC. קשה לחשוד ברשת המדיה העצומה שהיא לא יודעת לעשות רדיו, אדרבה – היא עושה אותו מצוין לאורך זמן רב. ממגוון תחנות מסורתיות שפנו לשלל קהלים מפולחים, הרשת הוסיפה בשנים האחרונות תחנות אינטרנטיות בלבד, שמספקות נישה מוזיקלית ותוכן לקהלים מפולחים אף יותר – מצעירים ועד לחובבי סוגות מוזיקליות מאוד ספציפיות. ושוב, אסור לשכוח את ההיבט הויזואלי – ב-BBC RADIO 1 LIVE LOUNGE, כבר ביקרתם? לפני שאתם רצים לרכוש כרטיס טיסה או להחליף את כתובת ה-IP (רחמנא לצלן) כדי ליהנות ממכלול התכנים בנגן הדיגיטלי של BBC, מספיק לזרוק מבט בהקלטות שעולות לצפייה On Demand, כדי להבין שרדיו כבר מזמן לא רק מדבר, אלא גם יכול להיראות מ-ע-ו-ל-ה. קחו למשל את קולדפליי או את טיילור סוויפט שהתארחו ב-Live Lounge. מה יש לנו שם? יש סאונד איכותי כמו שהרדיו יכול לעשות, תמונה שנראית מצוין ובעיקר אווירת יצירה ונראות איכותית לכל דבר ועניין. מי היה מאמין שלפני הכניסה לאולפן הרדיו, עלינו לגייס לצוות גם במאי תמונה, נתבים ועורכי וידאו, לצד המגישים וצוות הרדיו?

תחנה נוספת שמשכילה לעשות שימוש משובח באמצעי הדיגיטל הקיימים כיום, היא התחנה 3FM, שמהווה חלק מגוף השידור הממלכתית של הולנד, NPO. מעבר לאולפן אירוח שמצטלם היטב ומארח אמנים בקנה מידה עולמי, התחנה ההולנדית יודעת לנצל היטב גם את אולפן השידור המסורתי ולהפוך אותו לתמונה שכיף להציץ בה ולראות מה קורה בשידור החי, לקרוא בלוג חי של פעילות התחנה, תגובות מאזינים ועוד ועוד. גם בלי להבין מילה אחת בהולנדית, מספיק לראות את הכותרת של עמוד השידור החי מהתחנה – “Social Radio”, שתי מילים שמהוות תפיסת עולם שלמה. כמו בעבר, הרדיו של היום הוא של המאזינים ומתקיים בעיקר עבורם.

גם ב"כאן בהקמה", אנחנו עמלים על הקמת רדיו חדשני, צבעוני, איכותי ומוביל, שנשמע מעולה ומעמיד את המאזינים שלו במרכז. הפוטנציאל גדול, האפשרויות אינסופיות ובעיקר – אנחנו כבר "כאן". אתם מוזמנים להצטרף אלינו בכל שעה ובעיקר מכל מקום. האזנה נעימה, אפילו ממש עכשיו.

http://comingsoon.ipbc.org.il/post/?pid=2182
לצפיה ב-'תאגיד המחזור'
תאגיד המחזור
17/01/2017 | 17:55
2
38
לצפיה ב-'לעובדים ברשות השידור הוצע לצאת לחל"ת כדי להתחיל בתאגיד'
לעובדים ברשות השידור הוצע לצאת לחל"ת כדי להתחיל בתאגיד
17/01/2017 | 17:56
34
בין הפטיש לסדן: מצד אחד, לפני כמה חודשים עצר משרד האוצר את מתן הטבות הפרישה שאותן אמורים לקבל עובדי רשות השידור שעוזבים אותה. מצד שני, בתאגיד השידור מבקשים להתחיל בקליטה מיידית של עובדים מהרשות שכבר חתמו אצלם. הפתרון שנמצא לכך לאחרונה מעורר תרעומת בקרב חלק מעובדי הרשות.
 
ל"גלובס" נודע כי כ-20 מהעובדים קיבלו בימים האחרונים מכתב מהנהלת רשות השידור, בו מוסבר להם כי בתאגיד פנו כדי לקלוט אותם באופן מיידי, וכי הפתרון שמוצע להם לצורך כך הוא יציאה לחופשה ללא תשלום (חל"ת). כך הם יוכלו להתחיל בתאגיד ללא קבלת פיצויי הפרישה כרגע, אך מבלי לאבד את זכותם לכך אם וכאשר העניין יוסדר.
 
"מה שקורה עכשיו עם המכתבים האלה זה שלב נוסף בהתעמרות בנו", אומר ל"גלובס" משה שגב, יו"ר ועד ההנדסה והטכנאים ברשות השידור. "מה פתאום נותנים לעובד להמר על עתידו? כולם יודעים שראש הממשלה מתנגד לפתיחת התאגיד, ושר האוצר מעוניין בכך, אז שיפתרו קודם את הבעיות שברומו של עולם ואז יבואו אלינו. עובד לא צריך עכשיו לקחת חופשה ללא תשלום וללכת אל הלא נודע".
 
- לפחות לכאורה המכתבים רק מאפשרים את זה למי שרוצה. העובדים לא יכולים לסרב?
 
"הם לא יודעים איך התאגיד יתייחס להחלטה כזאת. האם זה ייחשב כסירוב, ואז התאגיד לא יקלוט אותו גם בשלבים מאוחרים יותר אם הוא אכן יקום? ומצד שני, אם בסוף התאגיד לא קם, והולכים על מתכונת של רשות שידור בשיקום - האם עובד שהלך לתאגיד במסגרת החל"ת לא ייפגע מזה? העובדים כבר לא יודעים, והם בעיקר איבדו את האמון".
 
עד כה חתמו בתאגיד כ-360 עובדים מרשות השידור (מתוך כ-640 עובדים שלהם יש כבר חוזים בתאגיד החדש). על-פי הסיכום, עם העובדים הללו הם אמורים לעבור לתאגיד רק ביום התחילה שלו, שהוא גם יום סגירת רשות השידור, אך בפועל ברור שלא ניתן לקלוט מאות עובדים ביום אחד, והקליטה, הארגון והשילוב של העובדים במערך החדש יארכו לפחות מספר שבועות.
 
לאור זאת, בתאגיד פנו לחברי הנהלת רשות השידור שבפירוק וביקשו מהם לעבור על רשימות העובדים שכבר חתמו אצלם, ולראות על מי מהם ניתן לוותר כרגע בהפעלה הנוכחית של הרשות ולאפשר לו להיקלט ולהתחיל לעבוד כבר כעת בתאגיד.
 
 
אחת הבעיות ביישום המהלך הזה נגעה לעובדה שבחודשים האחרונים עצר האוצר את מתן הטבות הפרישה לעובדים שעליהן נקבע עם חקיקת החוק שהוציא לדרך את תאגיד השידור החדש. מדובר בפיצוי נדיב שעומד בממוצע על 800-900 אלף שקל לעובד, ובאוצר הכריזו כי על רקע אי-הוודאות הפוליטית סביב סגירתה של רשות השידור, המענקים יינתנו רק כאשר הרשות אכן תיסגר בפועל. כעת, כאמור, נמצא פתרון לכך בדמות האפשרות שניתנת לעובדים לצאת לחל"ת.
 
לצפיה ב-'כאן חושפים: "תחנות הרדיו" הדיגיטליות קיבלו עשרות אלפי כניסות'
כאן חושפים: "תחנות הרדיו" הדיגיטליות קיבלו עשרות אלפי כניסות
20/01/2017 | 11:28
42
מאז שהושקו לפני מספר שבועות.
 
(לא) מרשים.
לצפיה ב-'שדרנית גלגלצ מצדיקה את רצח השוטר הבוקר:'
שדרנית גלגלצ מצדיקה את רצח השוטר הבוקר:
18/01/2017 | 16:34
2
37
חן אלמליך, שדרנית רדיו בתחנה הצבאית "גלגל"צ", הגיבה היום בעמוד הפייסבוק שלה לפיגוע הדריסה שבו נרצח שוטר משטרת ישראל וכתבה: "גם אני הייתי דורסת שוטר אם היו מפנים אותי בכוח מהבית כדי לבנות יישוב לאנשים חזקים ממני, ואל תדברו איתי על חינוך".
לצפיה ב-'אלמליח לא מוותרת: "אסגור חשבון עם דקל. התיר את דמי"'
אלמליח לא מוותרת: "אסגור חשבון עם דקל. התיר את דמי"
19/01/2017 | 08:25
30
לאחר שפוטרה מגלגלצ בעקבות דברים שכתבה על דריסת השוטר, השדרנית חן אלמליח העלתה לפייסבוק פוסט זועם: "לא תוציאו אותי סהרורית שתומכת ברצח, בשום אופן"
"גלי צה"ל וירון דקל, שהתיר את דמי בהודעת פיטורים לא פחות גרועה מהכותרות הצהובות - גם איתם אני אסגור את החשבון, כשתחלוף הסערה", כך הגיבה שדרנית גלגלצ חן אלמליח, לפיטוריה אמש.
 
הסערה החלה בעקבות פוסט בפייסבוק, בו כתבה אלמליח בין היתר כי "גם אני הייתי דורסת שוטר אם היו מפנים אותי בכוח מהבית". מפקד גלי צה"ל ירון דקל כתב בתגובה בטוויטר שלו כי החליט לפטרה. ועל כך השיבה הערב אלמליח.
 
ועוד כתבה אלמליח: "העניין הוא שבזמן שזה קורה, יש אוכלוסיות אחרות שיושבות על אדמות ששייכות למדינה ועושות בהן כרצונן כי אף אחד לא יזיז אותם משם, כי יש להם מנגנון חזק, הרבה כוח והם מאוגדים תחת שמות כמו 'התנועה הקיבוצית' ושאר גופים כלכליים ופוליטיים חזקים, שבחסות החוק מאפשרים להם לגזול מכולנו", והוסיפה: "אבל על זה אף אחד לא רוצה לדבר, כי זה לא סקסי, זה לא 'שדרנית גלגלצ תומכת בפיגועי דריסה'. אלוהים, רק לכתוב את זה מצמרר אותי.
 
"אז לא, אני לא אתן להם להפוך אותי לסהרורית שתומכת בהרג של אנשים, לא. מי שעוקב אחרי מספיק זמן יודע שבמצבים האלו אני תמיד מנסה להפנות את הזרקור למשוללי הכוח, האזרחים הפשוטים חסרי האונים, כל הקבוצות שבתחתית הפירמידה, מזרחים, אתיופים, ערבים, בדואים, ברה"מים וכל מי שלא נמנה על ההגמוניה, זו שמפילה עלינו תיקים והופכת אותנו עבריינים לפי ראות עיניה ובהתאם לאינטרסים שלה...
 
"והשוטר, גם הוא חלק מתחתית הפירמידה, גם הוא ממלא פקודות של מי ששלח אותו מלמעלה, וכואב לי, כואב לי על השוטרים, החיילים וכל מי שנשלח לבצע פעולות קשות של פינוי, גירוש והשלכה מאדמות ודיור ציבורי...".
 
ועוד כתבה: "החוק לא חל על כולם ואנחנו לא שווים בפני החוק, היום זה הבדואים בנגב, מחר זה מזרחים בשכונה בדרום תל אביב... אני כואבת על כולם, כל הקורבנות של המצב, אני בחיים לא אתמוך בהרג, אני מזדהה עם התסכול של העומדים בחוסר אונים מול דחפורים וכוחות ענקיים שמאיימים לפרק עליך את ביתך, הרוחני והגשמי, בכל מקום בארץ".
 
בסקר שמפורסם בסוף הכתבה 83 אחוז מהקוראים תומכים בפיטוריה.
(ynet)
לצפיה ב-'צעירה טוענת: הושפלתי במיונים לגל"צ'
צעירה טוענת: הושפלתי במיונים לגל"צ
18/01/2017 | 16:07
37
ענבל גולנזר (17 וחצי) מפתח־תקווה הייתה מאושרת כשעברה בהצלחה את מבחן הידע בהליך הקבלה לגלי צה"ל והוזמנה לשלב האחרון במיונים: ראיון מול חברי הוועדה המסכמת מטעם התחנה – ביניהם המפקד ירון דקל, מנהל חטיבת החדשות אבי ברזילי, מנהלת התוכניות מאיה להט־קרמן וראש מטה גל"צ, אודי ירושלמי.
 
לטענתה, השמחה התפוגגה כשנשאלה סדרה ארוכה של שאלות משפילות, חודרניות וגם ספגה ביקורת על דעותיה הפוליטיות. "נכנסתי לחדר וראיתי ארבעה גברים ואישה אחת (החבר החמישי בוועדה לא היה מוכר לה - ר.ש.), שהציגו את עצמם", מספרת גולזנר שגם העלתה פוסט לפייסבוק, "ישבתי על כיסא על במה מולם. הם התחילו לשאול אותי שאלות ידע כללי ושאלות אישיות עליי ועל משפחתי. סיפרתי על עצמי, ואז הגענו לרגע שבו אחד מהם שלף את השאלה: 'ענבל, איך הידרדרת לאקסטרני?' עניתי: 'אתה מתכוון איך הגעתי לאקסטרני?' ואז הוא אמר: 'לא, שאלתי איך הידרדרת'. עניתי לו: 'אתה בטוח שכדאי לפתוח את זה כאן?' והוא ענה: 'כן, אני רוצה להכיר את המועמדים שלי הכי טוב'".
 
 גולנזר מספרת שהוזמנה לפגישה נוספת, הפעם עם הפסיכולוג של התחנה, וביום ראשון האחרון קיבלה תשובה שלילית. "אני עושה מיונים למורה חיילת ויהיה בסדר. מישהי אחרת, חלשה, הייתה נשברת. לא ציפיתי לשמוע דברים כאלה בוועדה של הצבא", היא מסכמת. לדבריה, היא לא המקרה היחיד. "לחבר שלי, שאמר להם שהוא אוהב ספורט, אמרו: 'הנה עוד מזרחי שאוהב ספורט'".
 
מגלי צה"ל נמסר בתגובה: "רובם של הדברים המצוטטים בפוסט אינם מדויקים כפי שנכתבו. חשוב לציין את ההקשר של השיחה, שהתקיימה במהלך ראיון לבחינת התאמת מועמדים לתפקיד עיתונאי בתחנה. במהלך הראיונות אנו מבצעים סימולציות שבהן נבחנים המועמדים במספר פרמטרים, דוגמת עמידה בלחץ, באמצעות שאלות שלעיתים אמורות להיות ישירות, יכולתם לספר סיפור, הבחנה בין עיקר וטפל, העברת ידיעה חדשותית ועוד. צר לנו על תחושתה של המועמדת, ואנו מאחלים לה שירות משמעותי בצה"ל".
 
הכתבה פורסמה ב"ידיעות אחרונות"
לצפיה ב-'גידי שפרוט עוזב את גלגלצ'
גידי שפרוט עוזב את גלגלצ
18/01/2017 | 14:54
2
41
גידי שפרוט, ממגישי גלגלצ האהובים, צפוי לעזוב אחרי 19 שנות רדיו.יותר מהכל לא ישכחו לו את ״שתיקת הכבישים״

ערן סויסה
לצפיה ב-'בדרך לתאגידיש? '
בדרך לתאגידיש?
18/01/2017 | 14:56
19
לצפיה ב-'מי יהיה במקומו ? דלית ?'
מי יהיה במקומו ? דלית ?
19/01/2017 | 14:43
17
לצפיה ב-'מ'האח הגדול' לרדיו ירושלים: טהוניה וקותי קיבלו תכנית'
מ'האח הגדול' לרדיו ירושלים: טהוניה וקותי קיבלו תכנית
17/01/2017 | 17:03
31
2 זוכי האח הגדול מגיעים יחד לרדיו. לאייס נודע כי טהוניה רובל וקותי סבג יתחילו להגיש תכנית משותפת ברדיו ירושלים. טהוניה רובל זכתה בעונה החמישית של 'האח הגדול', ואילו קותי סבג בעונה הרביעית.

התכנית הזוגית תיקרא 'טהוניה וקותי לא עושים חשבון' ותשודר בכל יום חמישי בין השעות 17:00-18:00, החל מהשבוע. בתכנית יסכמו השניים את אירועי השבוע מנקודת מבטם האישית.

מנכ"ל רדיו ירושלים גדי קסטיאל מסר: "אנו שמחים לקבל למשפחת רדיו ירושלים את טהוניה וקותי. אנחנו חושבים שתכנית זו תואמת את ה-DNA של הרדיו".

http://www.ice.co.il/media/news/article/464363
לצפיה ב-'אביגדור ליברמן האריך את כהונת מפקד גל"צ ירון דקל בחצי שנה'
אביגדור ליברמן האריך את כהונת מפקד גל"צ ירון דקל בחצי שנה
16/01/2017 | 14:52
23
רן בוקר
לצפיה ב-'רדיו קול ברמה יחרים את ועידת התקשורת הדתית'
רדיו קול ברמה יחרים את ועידת התקשורת הדתית
15/01/2017 | 23:43
20
רדיו קול ברמה הודיע כי בכוונתו להחרים את ועידת התקשורת הדתית והחרדית שתיערך ביום שלישי הקרוב - והם אף קוראים לשאר כלי התקשורת החרדים להחרים את הוועידה. הסיבה לטענת רדיו "קול ברמה" היא השתתפותו של השר אריה דרעי בכנס, מבלי שלתחנה ניתנת האפשרות לעמת אותו עם טענותיה - לפיהן, "דרעי מנסה לפעול כנגד אותם ערכים שהוועידה מנסה לקדם בניסיון להכפיף תחת מרותו כלי תקשורת מרכזי בציבור החרדי". יש לציין כי קול ברמה, שהוקם עבור הציבור הספרדי-תורני, מזוהה כיום עם אלי ישי - ואילו התחנה המתחרה רדיו קול חי מזוהה עם דרעי.

ממכתב שלחה הנהלת התחנה לניצן חן, מנהל לע"מ – והגיע לידי וואלה ברנז'ה - נטען כי "בימים אלו בהם הסיאוב והצחנה שבקשר בין הון שלטון ועיתון נפרשים בחוצות, היינו מצפים שהוועידה הראשונה והמבורכת לתקשורת דתית וחרדית, ביוזמת לשכת העיתונות הממשלתית, תתמקד בנושאים אלו מתוך רצון ללמוד מניסיונם של אחרים ומתוך כוונה לשפר במשהו את האקלים המורכב ממילא שבין הפוליטיקאים וכלי התקשורת החרדית".

לפי רדיו "קול ברמה", "מבלי להיכנס לטיב בחירתו של שר הפנים כאישיות הפוליטית המרכזית שתתארח בוועידה, לא תוכל להתעלם מהשאלה כיצד זה השר דרעי מקבל את הבמה המרכזית, במה שאמור להיות פורום לקידום המקצועיות התקשורתית החרדית, בעוד הוא מנסה בכל דרך אפשרית לפעול כנגד אותם ערכים שהוועידה מנסה לקדם בניסיון להכפיף תחת מרותו כלי תקשורת מרכזי בציבור החרדי ולהופכו לעושה דברו תוך שימוש בהחרמות, איומים וניצול ציני של הון ומשאבים שלטוניים וציבוריים".

עוד נכתב כי "השימוש באותם אמצעים הנעשה בדרך פוזיטיבית כהרעפת תקציבי פרסום ממשלתיים נכבדים על כלי תקשורת כדי שיהיו מעושי דברו מחד ובדרך נגטיבית באמצעות שלילתם מאידך, לא מתבצעת רק כנגד תחנת הרדיו " קול ברמה" ושותפים לה כלי תקשורת רבים נוספים החווים על בשרם את אותה התנהלות פסולה".

לסיכום בתחנה טוענים כי "במצב הדברים הנוכחי שילובו של השר דרעי חוטא למטרה אותה הצבתם לעצמכם ובמקום בו התכוונתם לתקן עלולים אתם להימצא כמקלקלים. אנו קוראים לכלי תקשורת חרדיים נוספים להשמיע קולם בעניין ולהימנע מלקחת חלק בוועידה זו כל עוד הליקויים האמורים לא תוקנו".

http://b.walla.co.il/item/3031642
לצפיה ב-'כל תחנות הרדיו האמורות להקלט בדרום הקרוב עם אנטנה '
כל תחנות הרדיו האמורות להקלט בדרום הקרוב עם אנטנה
14/01/2017 | 16:53
62
חיצונית  -     רדיו 88   קליטה  מירבית  רדיו פרוויה  קליטה מירבית  רדיו ירושלים קליטה מירבית  רשת  ג  -4  תדרים שונים  רדיו לב המדינה תדר מרכזי  קליטה מירבית  גלגלצ קליטה מירבית ותדר נוסף חלש   רדיו קול ברמה   שני תדרים   רשת מורשת שני תדרים קליטה מירבית  רדיו קול חי שני תדרים קליטה מירבית  רדיו גלי ישראל קליטה מירבית  רשת ב- 3 תדרים   רדיו דרום קליטה מירבית   תדר נוסף חלש     גלי צהל קליטה מירבית  2 תדרים  ותדר נוסף חלש  רדיו  קול המוזיקה שני תדרים קליטה מירבית  רדיו 99  קליטה מירבית    רדיו רקע 3 תדרים קליטה מירבית   רדיו ראמללה  תדר חלש  מוזיקה  לועזית   בתדירות גבוהה    רשת א- שני תדרים בקליטה מירבית   אחד מהם עם מעט הפרעות 
לצפיה ב-'השינויים בגלגלצ'
השינויים בגלגלצ
14/01/2017 | 16:12
70
מצד אחד המוזיקה בגלגלצ פחות טובה לאור שילוב מוזיקה שנקראת מזרחית. אני לא אוהב סגנון זה.
מצד שני, אני שמח על כך שהשדרים מדברים יותר, ואין רק מוזיקה, כך שנוצר בידול לתחנה.
לצפיה ב-'103FM מחדשת את רצועת הלילה'
103FM מחדשת את רצועת הלילה
12/01/2017 | 15:00
65
לאחר שהשיקה בחודש שעבר אתר ואפליקציה חדשים, 103FM מחדשת את רצועת הערב שלה: לוואלה ברנז'ה נודע כי התחנה תעלה החל מהשבוע הבא רצועת תוכניות חדשה בפורמט זוגי, שתשודר ב-22:00 לאחר תוכניתה של איריס קול. תוכניתם של רן שריג ודנה ספקטור תמשיך להיות משודרת כרגיל ב-23:00, בכל לילה.

מדי ראשון ב-22:00 יגישו ראשי הערים בגוש דן תוכנית מוניציפאלית בשם "אדוני ראש העיר", במסגרתה ישיבו לשאלות של המאזינים. ראש עיריית תל אביב רון חולדאי יגיש את התוכנית לצידו של גדעון אוקו, מגיש בחדשות 2, וברוטציה יגישו גם ראשי עיריית גבעתיים וקריית אונו, רן קוניק וישראל גל.

השחקנית חלי גולדנברג חוברת לאשת יחסי הציבור טלי עומר (בתה של הסופרת דבורה עומר ז"ל) והן יגישו בשלישי בערב תוכנית זוגית חדשה בשם "גלי חום". ברהנו טגניה וגלעד שלמור, כתבי הפלילים של חדשות 2, עוברים מחמישי לרביעי בערב - ויגישו תוכנית חדשה שבה יעסקו בסיפורים של עולם הפשע הישראלי.

את רצועת הלילה החדשה של השבוע יסגרו כוכב הרשת והקומיקאי גדי וילצ'רסקי, שיאייש לראשונה את עמדת שדרן הרדיו ויגיש מידי חמישי תוכנית ביחד עם הסטנדאפיסטית לאה לב. כל הקטעים מהתוכניות יהיו זמינים להאזנה באתר ובאפליקציה החדשים של 103FM.

http://b.walla.co.il/item/3031040
לצפיה ב-'יאיר שרקי יחליף את קלמן ליבסקינד בתוכנית הרדיו של גלי ישראל'
יאיר שרקי יחליף את קלמן ליבסקינד בתוכנית הרדיו של גלי ישראל
12/01/2017 | 14:05
1
29
יאיר שרקי, כתב חדשות 2 לענייני דתות, מצטרף לרדיו גלי ישראל ויחליף את קלמן ליבסקינד ברצועת הבוקר המרכזית של התחנה. שרקי יגיש את התוכנית שמשודרת בין 8:00-10:00 במשך 3 ימים בשבוע, ובמקביל ימשיך לשמש בתפקידו בחדשות 2.

גם התפקיד הנוכחי שאליו נכנס כעת שרקי קשור לפעילות תאגיד השידור, מכיוון שליבסקינד, שאותו הוא כאמור יחליף בתחנה, יעבור לשדר מולו (או בשעה מרכזית אחרת בבוקר) ברשת ב', עם יציאתו לדרך של התאגיד החדש.

גלי ישראל מוגדרת כתחנת הרדיו האזורית של אזור יהודה ושומרון. היא פועלת באופן רשמי מאז 2012 ומפוקחת על-ידי הרשות השנייה לרדיו ולטלוויזיה. שדר מרכזי נוסף בתחנה, אראל סג"ל, עזב אותה לפני כשנה כדי להגיש תוכנית יומית בגלי צה"ל.

באחרונה השיקה התחנה לוח שידורים חדש, שאמור לפנות לקהל רחב יותר, וגייסה לשורותיה בין היתר את יותם זמרי ונועם פתחי – שניהם בעלי נוכחות בולטת ברשתות החברתיות – שמגישים בה תוכנית יומית.

יאיר שרקי מסר: "לצד עבודתי בחדשות 2, אני שמח ונרגש לחזור לעשות גם רדיו, בבמה המכובדת של רדיו גלי ישראל. אני רוצה להודות לבעלים צביקה שלום, יוסי סבן והמנכ"ל ישראל פריד על האמון, ובטוח שיהיה כיף ומעניין מאוד".

ישראל פריד, מנכ"ל רדיו גלי ישראל, מסר: "אני שמח על הצטרפותו של יאיר שרקי למשפחת גלי ישראל, ואין לי ספק כי הוא האיש הנכון במקום הנכון. יחד עם יאיר נמשיך לטפל באופן מקצועי ומאוזן בסוגיות אקטואליות ולהביא למאזינים תוכן מוקפד ואיכותי. אני מבטיח הפתעות נוספות בקרוב".

http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001...
לצפיה ב-''
15/01/2017 | 12:56
1
לצפיה ב-'חילוקי דעות בצמרת הרשות ה-2 לגבי עסקת מכירת רדיו ירושלים'
חילוקי דעות בצמרת הרשות ה-2 לגבי עסקת מכירת רדיו ירושלים
12/01/2017 | 13:18
30
מועצת הרשות השנייה טרם אישרה את מכירת תחנת רדיו ירושלים, אבל בין בכירי הרשות ישנה אי-הסכמה לגבי אישור כזה וזהותו של הרוכש. לאייס נודע כי היועצת המשפטית של הרשות, עו"ד הילה שמיר, הוציאה חוות דעת שמאשרת את המכירה למוריס בניסטי, בעוד שיו"ר המועצה אוה מדז'יבוז' וחברי מועצה אחרים מתנגדים למהלך, לא לפני שיקבלו עוד נתונים בנושא.

הסוגיה הגיעה לפתחה של הרשות השנייה לאחר הרשעתו בפלילים ועונש המאסר שנגזר על של איש העסקים ג'קי בן זקן, המחזיק ב-100% מהתחנה באמצעות מספר חברות פרטיות. סעיף 41 א' לחוק הרשות השנייה קובע כי במכרז לקבלת רישיון יכול לגשת אדם ש"לא הורשע בעבירה שלדעת היועץ המשפטי לממשלה יש עמה קלון, ואם הוא תאגיד - מנהלו או אדם שהוא בעל עניין בתאגיד, לא הורשע כאמור".

ברשות השנייה פרשו סעיף זה הנוגע לאדם הניגש לקבלת רישיון, גם כאדם המחזיק כבר ברישיון, ולכן נאלץ בן זקן למכור את האחזקה בתחנה. בחודשים האחרונים, מאז הרשעתו של בן זקן וקביעת עונשו ל-26 חודשי מאסר, נמצאת התחנה בידי נאמן, עו"ד דוד אסטנג'לוב מאשדוד.

על פי גורמים בשוק התקשורת, תג המחיר של התחנה עמד על כ-10 מיליון שקלים, ועוד כמה מיליוני שקלים חובות עבר. לרשות השנייה הוגשה בקשתו של מוריס בניסטי לרכוש את התחנה. בניסטי נחשב למקוריו לבן זקן, לפי גורמים בקריירה המקצועית שלו היה שכיר, ולכן הורמו גבות לגבי היכולת שלו להשקיע יותר מ-10 מיליון שקלים בתחנה. זאת הסיבה שבישיבת המועצה האחרונה לפני שבועות אחדים, הוחלט לא לאשר את הבקשה שלו, ולדרוש ממנו עוד מסמכים והוכחות ליכולתו הפיננסית, ולכך שאינו קשור ברכישה לבן זקן.

http://www.ice.co.il/media/news/article/463371
לצפיה ב-'גל"צ הסירו מהאתר תחקיר על רומן אסור ששודר ברדיו'
גל"צ הסירו מהאתר תחקיר על רומן אסור ששודר ברדיו
11/01/2017 | 19:24
50
מדוע הוסר תחקיר מעמוד האינטרנט של גל"צ? היום שודר בתוכנית הבוקר של גלי צה"ל תחקיר שעסק בפרופ' בכיר באוניברסיטת בר אילן שקידם עובדת שניהלה עמו רומן מתמשך. האוניברסיטה הכחישה את הנושא מכל וכל. התחקיר שודר בבוקר והוא כעת הוסר מאתר גל"צ.

ראש דסק התחקירים בגלי צה"ל, אבנר הופשטיין, הוא שחשף את הפרשה הבוקר. הפניות לתחקיר מרשתות חברתיות מובילות לעמוד ריק באתר גל"צ. את ההחלטה להסיר את התחקיר קיבל ראש מערכת החדשות בגל"צ, אבי ברזילי.

"אין לי כל מושג למה הכתבה ירדה", אומר הופשטיין ל-TheMarker. "זה מוזר. כמובן שאני עומד מאחורי כל מילה ואות ששודרה. מדובר בתחקיר חשוב ששודרו רק חלק מפרטיו מפאת צנעת הפרט והתחשבות ברגשותיהם של המעורבים, כולל כאלה שנהגו בניגוד לנהלים".

בגל"צ טוענים אחרת, ומסרו בתגובה: "בדומה לכלל מערכות תקשורת אין אנו נוהגים לשתף בהחלטות עריכה הנובעות משיקולי תוכן".

לפי התחקיר, הפרופ' פעל כדי לקדם את העובדת תוך ניצול מעמדו. בגל"צ פורסם כי לאחר שנשמעו תלונות בנושא והאירוע נחשף הודה הפרופ' ברומן ושקל לפרוש– אך לא עשה כן. תגובת דובר אוניברסיטת בר-אילן הובאה בשידור, ולפיה הפרופ' והעובדת הכחישו כל מערכת יחסים ביניהם ולא נפל כל פגם בפעולתו הדיקן, וכי העניין נבחן והיה תקין לחלוטין.

http://www.themarker.com/advertising/1.3231028
לצפיה ב-'כאן בונים'
כאן בונים
08/01/2017 | 21:10
5
41
לצפיה ב-'שרון פרי וליאן וילדאו יגישו את תוכנית הספורט היומית ברשת ב''
שרון פרי וליאן וילדאו יגישו את תוכנית הספורט היומית ברשת ב'
08/01/2017 | 21:11
21
לצפיה ב-'בג"ץ דחה את העתירות שהוגשו להקדמת תחילת שידורי התאגיד'
בג"ץ דחה את העתירות שהוגשו להקדמת תחילת שידורי התאגיד
08/01/2017 | 23:25
21
בג"ץ מחק היום (ראשון) את העתירות שהוגשו להקדמת תחילת שידורי התאגיד, בעקבות תיקון החוק שעבר בכנסת לאחרונה – לדחיית השידורים לסוף חודש אפריל. סיבה נוספת לטענת בג"ץ לדחיית העתירה היא הגשת עתירה נוספת על ידי העותרים כנגד חקיקת התיקון לחוק. בנוסף לכך, בג"ץ חייב את המדינה לשלם 75 אלף שקל בגין שכר טרחת עורכי דין, מהם 25 אלף שקל יועברו לתאגיד.
 
בתגובה מסרו עו"ד יובל יועז ועו"ד אלעד מן בשם העותרים - ח"כ איתן כבל, עו"ד אלדד יניב ועמותת "הצלחה" - כי "מורת הרוח של השופטים מהתנהלותם החמקנית והתכסיסנית של שרי התקשורת והאוצר נתניהו וכחלון, שמיהרו לחוקק תיקון לחוק במטרה לסכל את הדיון בבג"ץ, קיבלה גושפנקה בדמות הוצאות חריגות שנפסקו לחובת המדינה. בית המשפט טרם אמר את המילה האחרונה בעניין תאגיד השידור. אנו בטוחים כי פסק הדין הסופי בעתירה לביטול התיקון האחרון לחוק, שנחקק לתכלית בלתי ראויה, יאפשר את פתיחת שידורי התאגיד בהקדם".
 
מליאת הכנסת אישרה בשבוע שעבר את החוק לדחיית שידורי התאגיד לאפריל, לאחר שהתאגיד מצידו הצהיר כי הוא מוכן לעלות לאוויר כבר בינואר. החוק אושר ברוב של 32 תומכים ו-17 מתנגדים. לפני אישורו קיימה האופוזיציה "פיליבסטר" שנמשך יותר מ-12 שעות, במטרה לעכב את אישור החוק לאחר שמליאת הכנסת אישרה בקריאה ראשונה את ההצעה – מהלך שזכה לגינויים רבים מצד גורמים באופוזיציה.
 
לצפיה ב-'תחנות רדיו דיגיטליות נוספות לתאגיד: שיא הרגש, 80'-90' וקלאסי'
תחנות רדיו דיגיטליות נוספות לתאגיד: שיא הרגש, 80'-90' וקלאסי
11/01/2017 | 18:46
34
סה"כ 7 תחנות עד כה: http://www.kan.org.il/radio/radio-classic.aspx
לצפיה ב-'לנה רוסובסקי מצטרפת לחטיבת הרדיו ולרדיו רקע בשפה הרוסית'
לנה רוסובסקי מצטרפת לחטיבת הרדיו ולרדיו רקע בשפה הרוסית
12/01/2017 | 15:07
12
לצפיה ב-'נפתח פורום מעמד זרים'
נפתח פורום מעמד זרים
( לעמוד שלי בתפוז )
09/01/2017 | 17:47
3
 יש לכם שאלות בנושא הסדרת מעמד אזרחים זרים אשר שוהים בישראל? זקוקים לאשרת עבודה? 
 היכנסו עכשיו לפורום ותקבלו מענה לשאלותיכם:
 
לצפיה ב-'מעורר מחלוקת: נורבגיה תתחיל לכבות בשבוע הבא את ה FM'
מעורר מחלוקת: נורבגיה תתחיל לכבות בשבוע הבא את ה FM
06/01/2017 | 08:26
68
בעוד אצלנו בכנסת מתווכחים על חוק ההסדרה ועוד שטויות לא חשובות, הפרלמנט בנורבגיה מתעסק בנושאים החשובים באמת. נורבגיה תחל בשבוע הבא בכיבוי משדרי ה FM במדינה כך שעד סוף השנה היא תעבור באופן בלעדי ל DAB.

הבעיה? לפחות שני מיליון רכבים במדינה לא כוללים מקלט DAB, שמקלט טוב יכול לעלות סכום גבוה של כ-175$. מי שיעקוב אחר המעבר מקרוב היא שוויץ שצפויה לכבות את ה FM ב2020 וגם דנמרק ואנגליה שכבר הודיעו בעבר שהן בוחנות את הנושא.

כרגע השידור המקביל של ה FM וה DAB עולה למשלם המיסים 58 מיליון דולרים והכיבוי של ה FM יחתוך את ההוצאות בחצי ויאפשר לפי 8 תחנות לעלות לאוויר.

ובישראל? טוב, אתם יודעים...

http://www.reuters.com/article/us-norway-radio-idUSKBN14P1TH
לצפיה ב-'היכונו לחג הפועלים'
היכונו לחג הפועלים
01/01/2017 | 15:55
6
48
לצפיה ב-'עשרות עובדי הרשות קיבלו סירוב מהתאגיד'
עשרות עובדי הרשות קיבלו סירוב מהתאגיד
01/01/2017 | 15:56
44
תאגיד השידור גייס עובדים רבים לשורותיו מחטיבת הרדיו של רשות השידור – ואולם, דווקא מחטיבת הטלוויזיה לא נרשמה תנועה גדולה של מעבר מערוץ 1 הישן לערוץ החדש שאמור לקום בסוף אפריל. הנתון הזה כנראה אינו צפוי להשתנות לאחר שלוואלה ברנז'ה נודע כי בשבועות האחרונים קיבלו עשרות כתבים מהערוץ הראשון תשובה שלילית מהתאגיד.
 
כתבים רבים מהרשות ניהלו בחודשים האחרונים משא ומתן ארוך ומייגע מול התאגיד במטרה להצטרף לחטיבת הטלוויזיה החדשה של "כאן בהקמה". ואולם, בזמן שעתידו של התאגיד עדיין אינו ברור - כשברקע הדיבורים הגוברים על אי-הקמתו, ודחיות חוזרות ונשנות מצד הממשלה בתאריך העלייה לשידור - התאגיד השאיר את הכתבים בהמתנה. זאת כאשר הם לא יודעים אם עתידם התעסוקתי יובטח לאחר שרשות השידור תיסגר. יש לציין כי עד כה גייס התאגיד לשורותיו מעט כתבי טלוויזיה, כאשר בפועל הוא אמור לגייס עשרות כתבים ל"כאן בהקמה".
 
עוד נודע כי אגודת העיתונאים בירושלים מתכוונת לערער על ההחלטה בפני התאגיד שלא לגייס את הכתבים, בטענה שמדובר ב"שיקולים לא עניינים והעדפת מקורבים". גורם באגודה אמר לוואלה ברנז'ה כי "התחושה היא שהם לא רוצים כתבים מערוץ 1 למרות שהכתבים שם מקצועיים ומיומנים. לתאגיד זה כנראה לא מתאים לקחת כתבים מנוסים".
 
ועדת הרפורמות של הכנסת אישרה בשבוע שעבר את התיקון לחוק תאגיד השידור הציבורי שקובע כי מועד עלייתו לאוויר יידחה לסוף חודש אפריל. מליאת הכנסת צפויה לאשר מחר (שני) את ההצעה בקריאה שנייה ושלישית.
 
מהתאגיד נמסר בתגובה: "365 מעובדי רשות השידור כבר קיבלו תשובות חיוביות, יקלטו בתאגיד ומהווים 54% מכלל עובדי התאגיד. התאגיד נמצא במו"מ עם עוד עשרות עובדי הרשות הצפויים לחתום בקרוב. ברור שלא כל 1,600 עובדי רשות השידור יוכלו להיקלט בתאגיד, שהרי אם כך המחוקק לא היה מחליט על פירוק רשות השידור והקמת גוף חדש במקומה".
 
"הליכי הגיוס בתאגיד מנוהלים בהגינות, שיוויוניות ומקצועיות ואת התהליך מלווה השופט בדימוס עזרא קמא. תשובות נשלחות למועמדים רק לאחר שנבחנות כל האפשרויות לקליטתם לתפקידים מגוונים בתאגיד, הליך שלוקח זמן, זאת במטרה לקלוט כמה שיותר מעובדי הרשות, על פי חוק".
 
לצפיה ב-''כאן' תקים בקרוב פלטפורמה לפודקאסטים'
'כאן' תקים בקרוב פלטפורמה לפודקאסטים
02/01/2017 | 11:41
35
מתוך ראיון עם לי-אור אברבך, מנהל התוכן ברדיו:
"אכן התפתחה פה מודעות הולכת וגדלה לפודקאסטים ויש מעגל הולך וגדל של ישראלים שיודעים להעריך תוכן אודיו מחכים, מעמיק ואיכותי – מהארץ ומהעולם. בעינינו לעשות פודקאסטים, זו משימה נדרשת מרדיו ציבורי עדכני ולא יכולנו להקים גוף חדש בשנת 2016 מבלי להיות בזירה הזו. ממש בקרוב נקים פלטפורמת פודקאסטים משלנו ואת הפודקאסטים שנפיק יהיה אפשר לשמוע ולהוריד בכל הפורמטים והאפליקציות הטבעיות.
נעלה פודקאסטים בתחומי התרבות, המדע, ההיסטוריה, האקטואליה והרחבת הדעת בשפה שמהר מאוד יהיה אפשר לזהות שהיא השפה שלנו. ברור ששמנו לנו למטרה להגדיל ככל האפשר את כמות המאזינים למדיום הזה, שמאפשר למלא בתוכן רגעים נדירים בהם הקשב שלנו פנוי - בכל מקום בו אנחנו נמצאים."
 
מתי הפודקאסט הראשון יהיה מוכן?
"כבר שמעתם טפטופים של פודקאסטים שהפקנו כמו "חיות כיס" של הדסק הכלכלי בראשותו של שאול אמסטרדמסקי, שלא הצליח להתאפק והזדרז להפיץ אותו בהצלחה בטוויטר. ממש עוד מעט כבר תעלה הפלטפורמה במתכונתו הראשונית והיא תלך ותשתפר עם הזמן. ממש, ממש עוד מעט."
 
לגבי רדיו רק"ע, אותו הוא מנהל, אמר:
"לרקע אכן יש קהל נאמן מבוגר יחסית, אולם בניגוד למה שנהוג לחשוב, יש לו גם מאזינים רבים צעירים יותר. אנחנו רוצים לשמר אותם ולהביא מהם עוד. נשדר אקטואליה, בידור, מוזיקה ובידור בקצב ישראלי, בשפה הרוסית. זאת מתוך הבנה שיש דבר כזה סדר יום "ישראלי-רוסי" ואין צורך לבחור בין שתי התרבויות – זה נהדר לחיות בשתיהן."
 
לצפיה ב-'הכנסת אישרה: תאגיד השידור יחל לפעול רק בסוף אפריל'
הכנסת אישרה: תאגיד השידור יחל לפעול רק בסוף אפריל
03/01/2017 | 22:59
13
מליאת הכנסת אישרה הבוקר (ג') את התיקון לחוק השידור הציבורי הישראלי המאפשר לקבוע ל-30 באפריל את מועד תחילת השידורים של תאגיד השידור הציבורי. 32 ח"כים תמכו בתיקון, לעומת 17 ח"כים שהתנגדו.
 
המשמעות היא שהתאגיד ימשיך לפעול במצב הקמה, במקביל להמשך פעילות רשות השידור. לפי הערכות האוצר, העלות הנוספת של כל חודש פעילות של רשות השידור במקביל למנגנון ההקמה של התאגיד היא 40 מיליון שקל. כלומר, עלות הדחייה של ההקמה היא כ-160 מיליון שקל.
 
לאחר דיון שנמשך שעות ארוכות ולאחר סיכומי ראש האופוזיציה יצחק הרצוג ויו"ר ועדת הרפורמות, ח"כ אלי כהן, נערכו הצבעות על הסתייגויות האופוזיציה שנדחו כולן והתיקון לחוק אושר בקריאה שנייה ושלישית.
 
הדיון בחוק ארך 13 שעות בשל פיליבסטר שערכה האופוזיציה.
 
לצפיה ב-'האוצר עצר את הטבות הפרישה לעובדי רשות השידור'
האוצר עצר את הטבות הפרישה לעובדי רשות השידור
04/01/2017 | 00:52
13
 
 
משרד האוצר החליט להפסיק להעניק לעובדי רשות השידור שמעוניינים לפרוש את תנאי הפרישה שאמורים היו לקבל במסגרת הליכי הסגירה של רשות השידור. הסיבה לכך היא, לפי האוצר, מפני ש"אין כל ודאות שהרשות אכן תיסגר". אחד העובדים שביקש לפרוש אך האוצר סירב להעניק לו את תנאי הפרישה הוא עורך חדשות החוץ, אורן נהרי, שעבר בשבוע שעבר לאתר וואלה.
 
בקרב עובדי רשות השידור יש זעם על המהלך. מיקי קליין, יו"ר ועד עיתונות הפקה של ערוץ 1, מסר כי "האוצר לוקה בהתנהגות בריונית, ב'כליאת' עובדים מתוכננים לפרישה והחזקתם כבני ערובה במטרה לסייע להקמת התאגיד בהכבדה מיותרת על קופת רשות השידור. זהו תרגיל מבית מדרשו של האוצר לייצר הוצאות מיותרות לרשות השידור באמצעות שימור כח אדם מיועד לפרישה ובכך לא לאפשר הוצאת עובדים שכבר תוכננו לפרוש".
 
עם סיום הליכי החקיקה לסגירת רשות השידור ב-2014, נחתמו הסכמים עם ארגוני העובדים, ההסתדרות ואגודות העיתונאים, לגבי תנאי הפרישה של עובדי רשות השידור. לפי הסכמי הפרישה, כל עובד זכאי להטבות בגובה של כ-700 אלף שקל נוספים מעבר לדמי הפיצויים והפנסיה המגיעים לו במסגרת החוק.
 
מאז אישור החוק פרשו כבר מאות עובדים בהליכי פרישה מרצון וזכו לאותם תנאים. ואולם בחודשים האחרונים עצר האוצר את כל תשלומי הפיצויים המוגדלים לעובדי רשות השידור המבקשים לפרוש. עובדים רבים ברשות השידור שביקשו לפרוש נתקלו בסירוב מצד האוצר להעניק להם את הפיצויים המוגדלים.
 
הרקע לעצירה הוא ההליכים שמוביל ראש הממשלה בנימין נתניהו בניסיון "לשקם את רשות השידור", כפי שהצהיר בכנסת. במשרד האוצר מבהירים כי תנאי הפרישה שהוסדרו ניתנו לאור ייחודיות המהלך של סגירת הרשות, וכי אכן מאוגוסט 2014 ועד אוקטובר 2016 אושרו תנאי הפרישה לעובדי הרשות שביקשו לפרוש על בסיס ההנחה שהרשות אכן תיסגר ותאגיד השידור הציבורי "כאן" יחל לפעול.
 
"בימים אלו, כאשר עתידו של החוק לוט בערפל, וכלל אין וודאות בכך שרשות השידור אכן תיסגר, אין באפשרות אגף הממונה על השכר לאשר תנאי פרישה, המיועדים להשתלם לעובדים כתוצאה מסגירת הרשות, לעובדים שפורשים ללא קשר לסגירת הרשות, ומעוניינים לפרוש מסיבותיהם האישיות", נמסר מהאוצר. "לפיכך, עד להתבהרות התמונה סביב עתידה של רשות השידור, אגף הממונה על השכר אינו מאשר לרשות לשלם לעובדים את תנאי הפרישה".
 
למרות זאת, באוצר מבהירים כי עובדים המועסקים על פי ההסכמים הקיבוציים שמעוניינים לפרוש יוכלו לקבל תנאים משופרים כחלק מתכנית הפרישה הרוחבית שהובילה נציבות שירות המדינה. במקביל, אם רשות השידור אכן תיסגר, עובד שיפרוש על פי הכללים הללו יהיה זכאי לתנאי הפרישה שנקבעו בעבר בהסכמי הסגירה של רשות השידור.
 
הבוקר (ג') אישרה הכנסת בקריאה שנייה ושלישית את התיקון השישי לחוק תאגיד השידור הציבורי שמונע אפשרות להקדים את הקמת התאגיד. המשמעות היא שכרגע התאגיד אמור לעלות לאוויר ב-30 באפריל. העלות של דחיית ההקמה לא ברורה. במשרד האוצר דיווחו כי עלות הדחייה של ארבעה חודשים בהקמה תגיע ל-140 מיליון שקל, ואילו במשרד התקשורת מבהירים כי העלות היא 40 מיליון שקל בלבד.
 
בכל מקרה, נתניהו עצמו הבהיר כי מדובר רק ב"קניית זמן", וכי בסופו של דבר הוא מעוניין להגיע להסדר נרחב יותר עם שר האוצר משה כחלון בנוגע לעתיד רשות השידור והתאגיד.
 
לצפיה ב-'שפ"מ לא מוותרת: עתרה נגד מכרז הפרסום בתאגיד 'כאן''
שפ"מ לא מוותרת: עתרה נגד מכרז הפרסום בתאגיד 'כאן'
04/01/2017 | 09:33
11
אברהם פרחי, בעליה של חברת שפ"מ - שירותי פרסום מאוחדים שניהלה את זיכיון הפרסום של רשות השידור ב-2 העשורים האחרונים לא מוותר בקלות. לאחר שהתמודד יחד עם עוד 3 גופים על זיכיון הפרסום של תאגיד השידור החדש כאן והפסיד, הגיש הבוקר (יום ב') פרחי עתירה מנהלית נגד ההליך המכרזי של התאגיד בטענה שהזוכה, חברת טרגט ספירט, אינה יכולה לטפל בכל היקף פעילות הפרסום, בכל הפלטפורמות השונות מסיבות של ניגוד אינטרסים.
 
לטענת פרחי, הבעיה נעוצה בכך שחברת טרגט מרקט, חברת האם של הקבוצה הזוכה במכרז עוסקת בקד"מ והפקת אירועים, ומשכך מנהלת מגעים מסחריים עם מפרסמים ולקוחות רבים - מצב שיכול להוביל לניגוד עניינים.
 
מכרז הפרסום של התאגיד הוא למשך שנתיים עם אפשרות להארכה של עד 3 שנים נוספות, ובמסגרתו יטופל כל מערך המכירות של אמצעי הפרסום של התאגיד: פרסום ברדיו, תשדירי שירות וחסויות בטלוויזיה. החברות הנוספות שהתמודדו במכרז הן קבוצת בני מנשה מבעלי ארומה מיוזיק ואיירובוט.
 
אורי נצר שעומד בראש הקבוצה הזוכה במכרז שימש בעבר כמנכ"ל חברת שילוט החוצות רפיד, למשך עשור בין 2003 ל-2013. בנוסף שימש בעבר כסמנכ"ל שיווק ומכירות בעיתון TheMarker.
 
אברהם פרחי אישר לאייס כי הגיש הבוקר עתירה לבית המשפט.
 
לצפיה ב-'עתירה נוספת לבג"ץ: בטל התיקון שמונע שידורי התאגיד בינואר'
עתירה נוספת לבג"ץ: בטל התיקון שמונע שידורי התאגיד בינואר
05/01/2017 | 18:37
10
אחרי שהמדינה השיבה ביום שלישי לעתירות שהוגשו בעניין תחילת שידורי תאגיד השידור במהלך חודש ינואר, היום הגיבו לכך שני הארגונים שהגישו את העתירות.
 
בתגובה לכך הגישה היום (ה') קבוצת העותרים הראשונה - יו"ר ועדת הכלכלה איתן כבל, עו"ד אלדד יניב ועמותת "הצלחה" – עתירה נוספת. העותרים, המיוצגים בידי עורכי הדין יובל יועז ואלעד מן, מבקשים מבג"ץ להורות על ביטול התיקון, "מאחר שהוא פוגע בחופש העיתונות ובחופש העיסוק ונחקק לתכלית בלתי ראויה". תכלית זאת, לטענתם, היא סיכול ההליך המשפטי שבו החלו העותרים עם עתירתם המקורית, שדרשה מהמדינה לאפשר לתאגיד להתחיל לשדר ב-1 בינואר.
 
במקביל, השיבו העותרים לתגובת המדינה לעתירה המקורית, ובעניין זה הם טוענים כי "התיקון לחוק איננו יכול לרפא בדיעבד, באופן רטרואקטיבי, את אי-החוקיות שבהתנהלות שרי התקשורת והאוצר, וזאת בהתאם לפסיקתו רבת-השנים של בית המשפט העליון".
 
גם מגישי העתירה השנייה, ארגון העיתונאים של ההסתדרות, השיבו היום לתגובת המדינה. גם בארגון, אותו מייצגים עורכי הדין מורן סבוראי ואמיר בשה, טוענים כי שינוי החוק שבוצע ביום שלישי האחרון לא יכול לפטור את המדינה מלנמק את העובדה שלתאגיד לא ניתן אישור להתחיל לשדר ב-1 בינואר, למרות הצהרת המוכנות שלו.
 
"במצב בו אין מנמקים את אי-האישור לעלות וגם אין מנמקים את הצורך בתיקון החוק (התיקון היה נטול דברי הסבר), הרי שנוצרת (או עלולה להיווצר) עננה עכורה מעל התאגיד, שגם פוגעת בחופש העיתונאי של כלי השידור ושל עיתונאיו וגם מייצרת אי-ודאות לעיתונאים שפוגעת בביטחונם התעסוקתי כלפי עתיד", נכתב בתגובה.
 
עוד טוענים בארגון כי במצב שנוצר, ולנוכח התנהלות המדינה בנושא, ראוי שהוצאות המשפט ישולמו לארגון על-ידי אוצר המדינה.
 

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ