לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום רדיו

ברוכים הבאים לפורום "רדיו" בתפוז! פירוש המילה "רדיו", ע"פ מילון אברהם אבן-שושן, הוא "שיטת שידור של קולות למרחקים גדולים באמצעות גלים אלקטרו-מגנטיים המשדרים ממתקנים מיוחדים ונקלטים במכשירים מיוחדים". רדיו בשבילנו הוא מכשיר אפור שכזה, הפתוח 24 שעות ביממה אצלי. בין אם אני באוטו, בחדר העבודה, בסלון או במטבח. רדיו בשבילנו הוא אמצעי בו השדרנים מעבירים את מסריהם ועושים למאזינים קצת טוב על הלב. "רדיו" הוא פורום הפתוח לכל המאזינים, השדרנים, העורכים המוזיקליים, הכתבים, המפיקים, הטכנאים וכל אדם שמרגיש דגדוג קטן ברגע שהוא משנה תדר בסקאלה שלו. אנו מאחלים לכולכם דיונים פוריים ומעניינים. אם יש למישהו שאלות, טענות, בקשות או רעיונות - הוא יותר ממוזמן לפנות אלינו במסרים הפרטיים או באימייל. שתהיה לכולנו רק האזנה ערבה! אייל וולקוביץ' - eyal@evonline.co.il

הנהלת הפורום:

אודות הפורום רדיו

ברוכים הבאים לפורום "רדיו" בתפוז! פירוש המילה "רדיו", ע"פ מילון אברהם אבן-שושן, הוא "שיטת שידור של קולות למרחקים גדולים באמצעות גלים אלקטרו-מגנטיים המשדרים ממתקנים מיוחדים ונקלטים במכשירים מיוחדים". רדיו בשבילנו הוא מכשיר אפור שכזה, הפתוח 24 שעות ביממה אצלי. בין אם אני באוטו, בחדר העבודה, בסלון או במטבח. רדיו בשבילנו הוא אמצעי בו השדרנים מעבירים את מסריהם ועושים למאזינים קצת טוב על הלב. "רדיו" הוא פורום הפתוח לכל המאזינים, השדרנים, העורכים המוזיקליים, הכתבים, המפיקים, הטכנאים וכל אדם שמרגיש דגדוג קטן ברגע שהוא משנה תדר בסקאלה שלו. אנו מאחלים לכולכם דיונים פוריים ומעניינים. אם יש למישהו שאלות, טענות, בקשות או רעיונות - הוא יותר ממוזמן לפנות אלינו במסרים הפרטיים או באימייל. שתהיה לכולנו רק האזנה ערבה! אייל וולקוביץ' - eyal@evonline.co.il
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
כן. גם לפורום הזה יש תקנון. רגע לפני שאתם כותבים או מגיבים להודעה, בואו לקרוא אותו.
תזכורות מיוחדות: הודעות המלצה על תכניות מיוחדות יש לכתוב כתגובה להודעה "שרשור המלצות ומיוחדים". אין להשמיץ, להוציא לשון הרע, להציק ולהטריד, להציף את הפורום ולהעלות תכנים שקריים.
אי הקפדה על הנהלים תגרור מחיקת ההודעות לאלתר. 
 
תקנון הפורומים בתפוז: כן, יש דבר כזה. ואולי הגיע הזמן שהוא לא יהיה רק כסת"ח משפטי אלא באמת כללים שנעמוד בהם. רובם לא כל כך קשים. על מנת שזה יקרה, העתקנו לכאן את כל הסעיפים הנוגעים לפורום, עבור כולנו וכל אחד שכבר נרשמים בניק חדש כדי לחזור לפורום שלנו לעוד מספר דקות.
 
הצהרות והתחייבויות הגולשים (לקריאה מלאה):
לא להעלות תכנים שיש בהם לשון הרע; 
לא להעלות תוכן שיש בו או בפרסומו כדי להוות עילה לתביעה או תוכן העלול לגרום נזק לצד שלישי כלשהו או לתפוז; 
לא להציק או להטריד גולשות אחרות ובכלל זה (בין היתר) לא לערוך "משפטי שדה" לגולשות אחרות וכן להימנע מהצעות מגונות לגולשים אחרים 
לא להעלות תכנים בעלי אופי גזעני או תכנים שיש בהם כדי להסית לגזענות;
לא להפריע או לנסות להפריע להתנהלותו התקינה של האתר; (למי ששאל, יש כזה סעיף) 
לא להעלות תכנים בעלי אופי בוטה, מגונה, גס או בלתי הולם; 
לא לפרסם פרטים אישיים של גולשים אחרים, לרבות זהותן של הגולשות (אלא אם כן פרסמו אותה) ופרטי ההתקשרות עמן; 
לא להעלות תוכן שיש בו המרדה או הסתה; 
לא להציף את האתר או כל חלק או שירות בו, בהודעות סרק או בהודעות חוזרות, באופן העלול לפגוע באתר או בשימוש בו;
המשך >>

לצפיה ב-'כמה ירוויח מגיש בכיר ברדיו רק"ע? מהי עלות הקמת אולפני הרדיו?'
כמה ירוויח מגיש בכיר ברדיו רק"ע? מהי עלות הקמת אולפני הרדיו?
24/02/2017 | 09:48
5
עלות ההקמה (עד כה) של אולפני הרדיו של התאגיד: 17.6 מיליון שקלים
עלות השכירות לאולפני הרדיו הזמניים בהר חוצבים: 34,500 ש"ח לחודש + מע"מ
עלות הקמת אתר הפודקאסטים של התאגיד: 88,000 ש"ח + מע"מ
עלות ההקמה של שתי תחנות רדיו דיגיטליות המשדרות 24/7: 15,800 ש"ח
טרם נחתמו הסכמים קבועים עם בעלי זכויות היוצרים, קרי אקו"ם, הפדרציה לתקליטים, הפי"ל ולב גרופ. התאגיד חתום על הסכמים זמניים לכן לא נחשפו המספרים הסופיים.
MBOX תספק לתאגיד מאגר תוכן מוסיקלי תמורת 80,000 ש"ח עלות חד פעמית + 12,000 ש"ח בחודש.

הצצה להסכמי השכר עם הפרילנאסרים ברדיו: העיתונאי יבגני סובה יגיש שלוש פעמים בשבוע תוכנית פריים-טיים בת שעתיים ברדיו רק"ע. בתמורה הוא יקבל 500 ש"ח (כולל מע"מ) לתוכנית. סה"כ 36,000 ש"ח לחצי שנה. את התוכנית יגיש יבגני יחד עם אנה רייבה-ברסקי המשמשת ככתבת הפרלמנטרית והפרשנית הפוליטית של ערוץ 9 והיא תמשיך לעבוד בשני הגופים במקביל.

http://www.kan.org.il/download/files/%D7%94%D7%AA%...
לצפיה ב-'קול ברמה פונה ליועמ"ש על יחסי ההעדפה של דרעי לקול חי'
קול ברמה פונה ליועמ"ש על יחסי ההעדפה של דרעי לקול חי
21/02/2017 | 18:32
1
18
קול ברמה דורשים לחקור את תקציבי העתק שש"ס נתנה לרדיו הבית שלו+פירוט פרסומי חדשות10 בנושא.

סיפור מתוך המכתב של רדיו קול ברמה ליועמ״ש: עובדי קבר הבאבא סאלי מנעו מהרדיו לשדר אירוע כי הם נתפסים כאנטי-דרעי.

https://twitter.com/akivanovick/status/83397870656...
לצפיה ב-'דבר אחד בטוח זה לא נקרא יהדות אלא יותר זיופים בכיפות'
דבר אחד בטוח זה לא נקרא יהדות אלא יותר זיופים בכיפות
22/02/2017 | 17:27
8
לא הייתי קורא לזה חילוני כי רוב החילונים מכבדים את היהדות
 
 
הקבר לא שייך רק להם הוא שייך לכולם ללא הבדל
המקרה הזה הוא כמעט העתק למה שקורה בנוגע להר הבית
 
מי שעושה דברים כאלה לא נחשב יהודי
ויהודי זה חילוני דתי וחרדי ובכלל כל מי שנולד כיהודי
 
זה ממש לא שפוי מה שקורה כאן ופשוט העולם התקלקל
קודם הר הבית ועכשיו קבר? מה  יהיה הבא??
בקיצור פוליטיקה וכסף משפיעים על אנשים
 
 
לצפיה ב-'88FM משדר מצפת נקלט בזיכרון יעקב.'
88FM משדר מצפת נקלט בזיכרון יעקב.
22/02/2017 | 02:35
25
ביום ראשון שהייתי בזיכרון יעקב העברתי לתחנה 88FM והופיע בRDS
88FM Z
למרות המרחק הגדול מהמשדר שנמצא בצפת אולי בגלל הגובה יש קליטה משם.
תחנות אחרות לא בדקתי אבל גם אקו 99FM נקלטה בזיכרון יעקב אבל בירידות למטה היו קצת הפרעות
לצפיה ב-'רישום כוזב במסמכי תאגיד'
רישום כוזב במסמכי תאגיד
18/02/2017 | 21:53
8
46
לצפיה ב-'צחי הנגבי, מ"מ שר התקשורת: "רשות השידור השתקמה"'
צחי הנגבי, מ"מ שר התקשורת: "רשות השידור השתקמה"
18/02/2017 | 21:54
2
23
ממלא מקום שר התקשורת, צחי הנגבי, העניק היום (שבת) ראיון ראשון ל"פגוש את העיתונות" של חדשות 2. מאז שנודע על מינויו לתפקיד. במוקד השיחה – גורל תאגיד השידור "כאן בהקמה". הנגבי אמר לרינה מצליח כי "לארדן יש נימוקים אחרים אבל מרבית החברים בליכוד חושבים שמרגע שרשות השידור שוקמה ונותרו בה לאחר התייעלות מאות עובדים - והם כואבים את כאב השלכתם לרחוב - אז זה דבר שראש הממשלה וכולנו רוצים למנוע. השיח שמתנהל בנושא הזה הוא בין ראש הממשלה לשר האוצר, כי גם האוצר בצדק רוצה לעשות זאת ללא פגיעה בתקציב המדינה. כשנתניהו ישוב מאוסטרליה הוא יעדכן אותי בדיאלוג עם כחלון ואני אכנס לנושא".
 
הוא הוסיף כי "כולנו חושבים שהשגנו את המטרה - בוטלה האגרה על פי חוק והרשות השתקמה ומנהלת את שידוריה בחצי מכוח האדם. הרבה הלכו הביתה רק חלק לתאגיד". לטענתו, "לא יהיה משהו לא חוקי. המגעים בין נתניהו לאוצר אמורים למצוא פתרון לשיקום רשות השידור תוך כדי מציאת פתרון לבעיה שתיווצר בתאגיד. צריך שידור ציבורי. אם זה תאגיד או רשות זה לא עניין אידיאולוגי".
 
מצליח אמרה להנגבי: "אתם רוצים רשות, שם השליטה שלכם מלאה. למה נתניהו לא רוצה תאגיד - כי שם אין לו שליטה מלאה". הנגבי השיב: "אני לא רוצה לכבול את עצמי לעמדה כזו או אחרת. כי אני חייב ללמוד את הנושא. אין לי מושג מה סוכם בין נתניהו לכחלון. שם כרגע סלע המחלוקת והיא תקציבית יותר מתקשורתית". הוא הוסיף כי "המטרה היא שידור ציבורי עצמאי".
 
לסיכום, בנוגע לשאלה האם יהיה שר תקשורת עצמאי או יוציא לפועל את מה שנתניהו רוצה ולא יכול בגלל בג"ץ, אמר הנגבי: "אני כבר 7 חודשים במשרד התקשורת ומטפל בנושאים חשובים. הוא לא דיבר איתי מילה אחת. הממשלה היא לא לוויינים עצמאיים שכל משרד עושה מה שהוא חושב לנכון. זו תזמורת ויש לה מנצח וזה ראש הממשלה".
 
נתניהו הודיע אתמול כי ימנה את הנגבי לממלא מקום שר התקשורת לשלושה חודשים, אך לא יוותר על התיק בשלב זה. על רקע העתירה לבג"ץ, שדרשה שנתניהו יפסול עצמו מכהונה כשר התקשורת בשל ניגוד עניינים, אמר נתניהו כי השר הנגבי ימלא את מקומו, "ואחר כך נקבל החלטות".
 
לצפיה ב-'בכיר באוצר על דברי הנגבי: FAKE NEWS'
בכיר באוצר על דברי הנגבי: FAKE NEWS
18/02/2017 | 21:57
21
בכיר באוצר על דברי הנגבי שרשות השידור שוקמה: הצחיק אותנו. המשך הבדיחה של ביטן. לא ייאמן איך מפיצים Fake news. הרשות בזבזנית עם 1,100 עובדים.
באחרונה פנה מנהל רשות השידור בר בר ציון לאוצר בדרישה לאשר תוספת כוח אדם משום שאינו יכול להפעיל עם 1,100 עובדים. זה השיקום שהתכוון הנגבי?
 
(נתי טוקר)
לצפיה ב-'ועדי רשות השידור להנגבי: "ראה בנו שותפים מלאים לשיקום"'
ועדי רשות השידור להנגבי: "ראה בנו שותפים מלאים לשיקום"
19/02/2017 | 12:08
8
אחרי ההתבטאות אמש של מ"מ שר התקשורת החדש, השר צחי הנגבי, ב"פגוש את העיתונות" בערוץ 2, בוועדי רשות השידור מנסים לנצל את המומנטום. כזכור, אמש אמר השר הנגבי כי הוא - ואיתו יתר חברי הליכוד - תומכים בהמשך פעילותה של רשות השידור, במיוחד לאור העובדה ש"היא כבר שוקמה".
 
על רקע זה פנה היום ועד הגג של עובדי ההסתדרות ברשות השידור לשר במכתב בו נכתב: "אדוני השר, ראה בנו שותפים מלאים לשיקומה של רשות השידור. עמדתנו הנחרצת היא מוכנות מלאה לצעדי התייעלות דרמטיים והצעדה של רשות השידור לפסגה כגוף מודרני, טכנולוגי ועיתונאי".
 
העובדים טוענים גם כי בעבר כבר היו מוכנים ל"רפורמה מרחיקת לכת", ומוסיפים: "בימים אלו מונחת חרב פיטורים על ראשם של 1,050 מעובדי רשות השידור, עובדים נאמנים, אנשי משפחה הדואגים למטה לחמם וכל עיקרם הוא פרנסתם של ילדיהם... אנו ציבור העובדים מתחייבים בפניך כי אנו נכונים לפתוח במשא ומתן מהיר במסגרתו נעמיד לפנינו יעד משותף: עמידה במסגרות התקציב שהוגדרו לתאגיד השידור הישראלי".
 
עוד הם כותבים: "ניתן לעצור את הכל... להציל עובדים וגם להעמיד רשות שידור חדשה, יעילה, שעברה ועוברת בימים אלו תכנית הבראה עמוקה מכוח המציאות והנסיבות".
 
למרות הדברים הללו ולמרות דבריו של השר הנגבי אמש, יש לציין כי נושא שיקומה של רשות השידור והפעלתה בתקציב דומה לזה שבו אמור לפעול התאגיד (700-750 מיליון שקל), נידון כבר לא רק ערב החוק שהוביל להקמת התאגיד, אלא גם בחודשים האחרונים בעקבות הסערה שפרצה סביב נושא התאגיד.
 
במסגרת זאת ניסו ח"כים מהליכוד – תחילה ח"כ דוד ביטן ובהמשך ח"כ יואב קיש – להראות כיצד הדבר אפשרי, ובהמשך אף סוכם בין ראש הממשלה לשר האוצר משה כחלון כי הנושא יתברר במסגרת ועדה בין משרדית בה נטלו חלק בכירים ממשרדי ראש הממשלה, האוצר והתקשורת.
 
בכל המקרים הללו התעקשו אנשי האוצר כי שיקום רשות השידור והפעלתה בתקציב המקביל לזה של התאגיד היא אינה אופציה ריאלית. כך, למשל, יידרשו עובדים ברשות השידור להסכים לקיצוץ חד של כ-30% משכרם, ולא ברור מה עמדתו של יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, בסוגיה זאת, שעשויות להיות לה השלכות רוחביות.
 
גם אמש, בעקבות דבריו של הנגבי, מיהרו גורמים באוצר למתוח ביקורת על הטענה כאילו רשות השידור כבר שוקמה, והבהירו שוב כי מתווה מעין זה אינו ריאלי.
 
לצפיה ב-'פוליטיקה פנימית זה כאן: אנשי הרשות vs הגל"צניקים'
פוליטיקה פנימית זה כאן: אנשי הרשות vs הגל"צניקים
19/02/2017 | 15:41
15
כאילו לא מספיקה המלחמה בין רשות השידור לתאגיד השידור, גם בתוך התאגיד מתחוללת מלחמה פנימית המאיימת על השקט התעשייתי של "כאן בהקמה", שנמצא בעיצומו של מבצע ההיערכות לקראת העלייה לאוויר ב-30 באפריל. הטענות החדשות מגיעות מאנשי הרשות שדווקא התקבלו לתאגיד - אך משיחות עם וואלה ברנז'ה עולה כי הם "חשים מהגל"צניקים התנשאות".
 
כתב בתאגיד אמר לוואלה ברנז'ה כי "הרבה אנשים שמגיעים מערוץ 1 מרגישים שלא סופרים אותם שם. שמזלזלים בהם, מתנשאים מעליהם - הם מרגישים שהם סוג ב' שם". הגורם אף הוסיף כי "יש הרבה מאוד אנשים מערוץ 1 שמחכים בקוצר רוח ליום התחילה – כאשר 400 אנשי רשות ינחתו להם על הראש שם ואז הם ירגישו הרבה יותר בנוח".
 
המאבק הגיע לשיא לפני כחודש כאשר כ-12 עובדים מחטיבת הרדיו ומהפרינט של התאגיד השתתפו בהדרכות של סדנת הכנת כתבות לטלוויזיה על ידי עמית הורסקי, המתמחה בהדרכות דומות בתחום סיקור הספורט בשנים האחרונות. לוואלה ברנז'ה נודע כי לאחר שתי הדרכות בלבד הסדנה נקטעה על ידי הנהלת התאגיד, זאת למרות שלפי התכנון המקורי היו אמורים להיות תדרוכים לעוד עשרות עובדי "כאן בהקמה". הסיבה המרכזית לביטול הייתה חוסר שביעות רצון מהקורס מצד חלק מהמשתתפים בו – בעיקר אנשי גל"צ. על פי גורם שנכח בקורס, התחושה שהעניקו הגל"צניקים היא ש"הם יודעים הכל ואין מה לחדש עבורם".
 
לצפיה ב-'נתניהו מצא דרך לשלוט בתאגיד השידור הציבורי'
נתניהו מצא דרך לשלוט בתאגיד השידור הציבורי
20/02/2017 | 01:11
11
במשרד התקשורת בוחנים אפשרות לקדם תזכיר חוק שיכפיף את תאגיד השידור הציבורי כאן לגוף רגולציה מאוחד, שאמור לשלב בין הרשות השנייה למועצת הכבלים והלוויין. המשמעות היא ביטול עצמאות התאגיד והכפפתו למועצה ציבורית שתמונה ישירות על ידי הדרג הפוליטי.
 
ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר משה כחלון אמורים לקיים דיון בנושא מיד עם שובו של נתניהו מאוסטרליה וסינגפור. ההערכות הן כי נתניהו ינסה בשלב הראשון לדחות את עלייתו לאוויר של התאגיד, שעל פי החוק הנוכחי אמורה להתרחש ב-30 באפריל, וזאת כחלק מאסדרה כוללת שתכפיף את התאגיד למועצה ציבורית שכפופה לדרג הפוליטי.
 
בעבר כבר עלתה יוזמה להכפיף את התאגיד לרשות השנייה או למועצת הכבלים והלוויין. במקביל, בכנסת כבר מתקיימים בימים אלה דיונים בנוגע להצעת חוק להקמת גוף רגולציה חדש, שישלב את פעילות הרשות השנייה (המפקחת על הערוצים המסחריים ועל הרדיו האזורי) ואת מועצת הכבלים והלוויין (המפקחת על HOT  ו-yes). החוק נידון עד כה בוועדת הכלכלה בראשות ח"כ איתן כבל (המחנה הציוני), אך הדיונים בו הוקפאו  – בעיקר לאור היחסים העכורים בין כבל לבין מנכ"ל משרד התקשורת שלמה פילבר, וזאת על רקע הבג"צ שהגיש כבל להקמת התאגיד.
 
הגוף הרגולטורי החדש עלה על הפרק כבר לפני יותר מ-15 שנה, אך לא קודם בעיקר בשל שיקולים לא ענייניים. אלא שהגוף החדש עשוי להחריף את השליטה הפוליטית. כך, בעוד הרשות השנייה היא גוף סטטוטורי חיצוני, הרי שהגוף החדש ייהפך יחידת סמך במשרד התקשורת בסמכותו הישירה של השר.
 
גם המינויים לתפקיד חברי המועצה יהיו ללא חסם בפני הדרג הפוליטי. חוק תאגיד השידור הציבורי יצר תקדים ברמת ההפרדה בין הדרג הפוליטי להשפעה על התקשורת. לראשונה נקבע כי ועדת איתור בראשות שופט בדימוס (שיבחר בעצמו את יתר חברי הוועדה) היא זו שתקבע מי יהיו חברי המועצה הציבורית – והיא זו שמינתה את היו"ר גיל עומר. במקום לאמץ את המדיניות הזו, בנוסח הנוכחי של החוק חברי המועצה בגוף החדש ייבחרו בהליך של ועדה לאיתור מועמדים, שבה יהיו חברים נציגים מתחומים שונים, ואותה בוחר השר. היו"ר, שהוא גם המנכ"ל, ייבחר בהליך רגיל של ועדת איתור, כלומר ישירות על ידי השר.
 
הגוף החדש גם יהיה תלוי  בדרג הפוליטי מבחינת כוח אדם ותקציב. החוק גם לא קובע את מספר התקנים וכמות העובדים בגוף החדש. כלומר, שר התקשורת יוכל לשלוט בגוף הפיקוח באמצעות החלטה לגבי מספר העובדים שיוקצו לו, וכן יוכל לקבוע את גובה התקציב של הגוף החדש.
 
במערכת הפוליטית מעריכים כי נתניהו ינסה להוביל חקיקה כזו שתכפיף את השידור הציבורי לגוף הרגולטורי המאוחד, וכך יהיה ניתן לשלוט גם במינויים בשידור הציבורי ואף להדיח את חברי המועצה הנוכחים והיו"ר גיל עומר. על אף שכך נושאי התקשורת מטופלים מזה שנים בוועדת הכלכלה, ייתכן כי נתניהו יקים ועדה מיוחדת בכנסת לקדם את הצעת החוק בנושא.
 
ההערכה היא כי בסופו של דבר הגורם שיכריע בנושא יהיה כחלון. בשיחות שקיימו עמו גורמים שונים הבהיר כחלון בחודשים האחרונים כי הוא נחוש בכוונתו להביא לכך שהתאגיד יקום ויפעל. בשבוע שעבר אף אמר כי יסרב לדחייה נוספת בעליית התאגיד לאוויר. עם זאת, קיים ספק האם בנסיבות הפוליטיות הנוכחיות הוא יישאר עיקש בעמדתו להקמת התאגיד. בסביבתו של כחלון אמרו אתמול כי בהתאם להצהרותיו בעבר, התאגיד יוקם לפי החוק ב-30 באפריל.
 
בינתיים בסביבת נתניהו לא מסתירים את הכוונה לסגור לחלוטין את התאגיד ו"לשקם" את רשות השידור. בראיון לתוכנית "פגוש את העיתונות" עם רינה מצליח בחדשות 2, אמר הנגבי במוצאי שבת: "נושא התאגיד הוא אחד המרכזיים בעיני ראש הממשלה. אנחנו בליכוד - כולם חוץ מהשר ארדן שיזם את המהלך - חושבים שמרגע שרשות השידור שוקמה ונותרו בה רק מאות עובדים והם כואבים את כאב השלכתם הצפויה לרחוב זה דבר שהיינו רוצים למנוע".
 
עוד אמר הנגבי כי "כולם חושבים שזה קצת מוזר אחרי שהשגנו את המטרה ובוטלה אגרת רשות השידור, רשות השידור השתקמה, היא מנהלת את השידורים שלה בחצי האנשים והמגעים בין רה"מ ושר האוצר אמורים למצוא פתרון לשיקום רשות השידור תוך כדי מציאת פתרון גם לבעיה האנושית שתיווצר בתאגיד. מה שצריך זה שידור ציבורי - בין אם תאגיד או רשות, זה לא עניין אידיאולוגי. המטרה היא שידור ציבורי עצמאי".
 
גורם בכיר באוצר מתח ביקורת חריפה על דברי הנגבי. "איזה פלא. יום אחרי שהוא נכנס למשרד התקשורת, פתאום רשות השידור שוקמה. זו בדיחה. בדיוק כמו שח"כ דוד ביטן (הליכוד) הצחיק אותנו בחישובים שלו". לדבריו, הטענה של הנגבי כאילו רשות השידור שוקמה מופרכים, "זה לא ייאמן איך שמפיצים פה Fake news. רשות השידור עדיין עובדת עם יותר מ-1,000 עובדים ברמות שכר גבוהות. הפרישה היחידה שהיתה מהרשות התרחשה בעקבות החקיקה של הסגירה שהעניקה פיצויים גבוהים לכל פורש. זו ההתייעלות היחידה".
 
לא רק שהרשות לא התייעלה, אלא בימים האחרונים פנה המנהל המיוחד של הרשות, ברי בר ציון, בעצמו למשרד האוצר, וביקש אישור לגייס כוח אדם נוסף מפני שאינו מצליח לתפעל את רשות השידור ברמת כוח האדם הנוכחית. "רשות השידור נותרה בזבזנית עם שליטה של הוועדים. המשך ההפעלה שלה יהיה הרבה יותר יקר מהתאגיד", אומר הבכיר באוצר.
 
בשלב זה מתכוונים במשרדי הממשלה, ככל הנראה, לדחות את הקמת התאגיד. כחלון אמר באחרונה כי עלות הדחייה מינואר לסוף אפריל היתה כ-150 מיליון שקל. מנגד, במסמך של משרד ראש הממשלה נטען כי העלות נמוכה הרבה יותר והיא מגיעה ל-4.7 מיליון שקל בחודש בלבד.
 
במשרד האוצר אמרו כי יש בידם מסמך שלפיו עלויות הדחייה גבוהות הרבה יותר, אך לא פירסמו זאת ככל הנראה בעקבות לחץ פוליטי. מקורות במשרד התקשורת  אמרו כי "אנחנו כבר ממתינים שלושה חודשים לראות את המסמך של האוצר שעלות הרשות והתאגיד היום הוא כ-45 מיליון שקל לחודש. על פי הנתונים שאנחנו קיבלנו הן מהתאגיד והן מרשות השידור, העלות היא 7 מיליון שקל בחודש. התאגיד גם מקבל מאז ינואר את כל כספי אגרות הרכב - עשרות מיליונים בחודש".
 
המחלוקת המהותית יותר היא לגבי העלות התקציבית של רשות השידור מול התאגיד. אלא שבהיבט זה, הפעלת התאגיד מתבררת ככדאית הרבה יותר. כבר כיום עלות ההפעלה של רשות השידור היא כ-700 מיליון שקל, כך טוענים ברשות. אלא שסכום זה אינו כולל שורה של הוצאות נוספות שיושתו על השידור הציבורי בעתיד. כך למשל, הרשות כיום שוכנת בנדל"ן שבבעלותה, אך אמורה לפנות אותו בהתאם להסכם עם מינהל מקרקעי ישראל. עלות השכירות העתידית לאחר הפינוי לא מחושבת בתקציב זה.
 
התקציב הנוכחי גם אינו כולל הפקות מקור לשוק הישראלי. כיום משקיעה ראשות השידור רק כ-25 מיליון שקל בשנה להפקות מקור, בעוד החוק המקורי  - שהיה תקף לעידן שבו היתה עדיין אגרת הטלוויזיה - חייב אותה להשקיע כ-180 מיליון שקל בשנה להפקות מקור. בגלל עלויות השכר הגבוהות רשות השידור מעולם לא עמדה בהוראה זו. מנגד, תקציב התאגיד כולל הזרמה של כ-260 מיליון שקל הפקות חיצוניות לשוק ההפקה הישראלי – 90 מיליון שקל מתוכם לסוגה עילית.
 
חישובים נוספים מעלים כי רמת ההוצאה הנוכחית אינה כוללת לדוגמה הוצאות פרישה עתידיות והוצאות ניהול רבות שמושתות כיום על כונס הנכסים הרשמי שמנהל כאת הרשות באמצעות עורכי דין חיצוניים. הרשות הנוכחית גם פועלת ללא מליאה, אך כאשר תחזור לימי שגרה יושתו עליה עלויות נוספות להפעלת מועצה מפקחת.
 
העלויות הגבוהות הנוכחיות הן בעיקר בגלל מצבת כוח האדם הגדולה של רשות השידור. בהיבט זה אכן חלה התייעלות – אך זאת רק בעקבות השקעות אדירות של המדינה. עד כה המדינה הוציאה כ-250 מיליון שקל עבור עלויות הפרישה של רשות השידור, ממנה פרשו כ-550 עובדים, ונותרו בה כ-1,050 עובדים. בנוסף, מועסקים ברשות כ-150 עובדים במשרות חלקיות תמורת שוברי תשלום, אך אם תחזור הרשות לפעילות רגילה הם יוכרו כעובדים לכל דבר.
 
העובדים המועסקים כיום ברשות השידור יקרים הרבה יותר. עלות השכר היא כ-27 אלף שקל לחודש לעובד, בעוד שבתאגיד עלות השכר בהתאם להסכמים הנוכחיים היא כ-19 אלף שקל לחודש בלבד. כדי להגיע לרמות השכר של התאגיד ייאלצו ברשות לפתוח מו"מ ולקצץ בעשרות אחוזים את שכר העובדים, וספק אם יהיה ניתן ליישם מהלך כזה לאור מאבקי העבר מול הוועדים ברשות, וזאת למרות ההצהרות הנוכחיות מצידם כי יסכימו להפחתות שכר. הסכמי רשות השידור גם מעניקים לוועדי העובדים יכולת הכרעה בסוגיות רבות, למשל לגבי מספר העובדים שייצאו לכל צילום או בשינויים טכנולוגיים, בעוד התאגיד פועל תוך גמישות ניהולית.
 
בכל מקרה, גם אם רשות השידור תמשיך לפעול היא תיאלץ להיפרד מכ-400 עובדים. במקביל, בתאג
לצפיה ב-'ברוך שי נבחר למנהל חטיבת החדשות של תאגיד השידור כאן'
ברוך שי נבחר למנהל חטיבת החדשות של תאגיד השידור כאן
20/02/2017 | 11:27
1
8
ברוך שי נבחר לניהול חטיבת החדשות של תאגיד השידור הציבורי כאן. ועדת האיתור של חטיבת החדשות, בראשות מנכ"ל התאגיד אלדד קובלנץ, בחרה בשי לתפקיד, אך המינוי דרוש עדיין אישור של מועצת התאגיד.
 
שי משמש מאוגוסט 2015 כעורך הראשי של מהדורת החדשות של ערוץ 10. לפני כן עבד בחדשות 10 במשך כחמש שנים כעורך "המגזין" עם אושרת קוטלר, במשך שלוש שנים וחצי כעורך פינת הבירוקרטיה עם דב גיל-הר, וכעורך משדרי חדשות מיוחדים בחברה. בעבר שימש שי בתפקידי עריכה בעיתונים מעריב והארץ. בתחילת 2015 מונה לראש מערכת החדשות של וואלה ולסגן העורך הראשי, ובהמשך מונה לתפקיד בחדשות 10.
 
כ-15 מועמדים ניגשו למכרז לתפקיד, שיצא לדרך לאחר עזיבתה של שלומית אברהם-גלוברזון את התפקיד על רקע חילוקי דעות עם המנכ"ל אלדד קובלנץ. לישורת האחרונה הגיעו ארבעה מועמדים. שי, טלי בן עובדיה, לשעבר עורכת בכירה בחדשות 10 ו-2 ומי שהיתה חברה בצוות ההקמה של ynet, אבי זילברברג, לשעבר עורך "עובדה" וכיום עורך פרויקטים בחדשות 10, וצ'יקו מנשה שמנהל כיום את קול ישראל.
 
במסגרת תפקידו, שי יהיה אחראי על כל חטיבת החדשות המאוחדת של תאגיד השידור הציבורי כאן, כולל הפעילות בטלוויזיה, בדיגיטל וברדיו (רשת ב'). תקציב החטיבה הוא 160 מיליון שקל – התקציב הגבוה ביותר לחברת חדשות בישראל.
 
מתאגיד השידור הציבורי לא נמסרה תגובה.
 
לצפיה ב-'בוואלה מפריכים את הפרסום'
בוואלה מפריכים את הפרסום
20/02/2017 | 13:04
13
בניגוד לפרסומים - ועדת האיתור של תאגיד השידור טרם החליטה מי ישמש כראש מחלקת החדשות ב"כאן בהקמה". בתאגיד מכחישים כי עורך מהדורת החדשות המרכזית של ערוץ 10, ברוך שי, הומלץ על ידי ועדת האיתור לתפקיד. יש לציין כי גם המלצת ועדת האיתור טעונה את אישור מועצת התאגיד. בהקשר זה, גורם בתאגיד אמר היום (שני) לוואלה ברנז'ה כי "הליך ההחלטה בעיצומו ויש מחלוקות רבות סביב המועמדים השונים". עם זאת, הגורם לא פסל את האפשרות כי לברוך שי הסיכויים הטובים ביותר לזכות בתפקיד.
 
בשבוע שעבר פורסם בוואלה ברנז'ה כי שי, עורך "עובדה" לשעבר אבי זילברברג, עורכת "מה בוער" נורית קנטי, וטלי בן עובדיה, לשעבר עורכת המהדורה המרכזית של חדשות 10, הם בין המועמדים הסופיים לתפקיד מנהל חטיבת החדשות בתאגיד. בעקבות הגשת מועמדותו לתפקיד בתאגיד, שי הוצא לחופשה מחדשות 10, בתיאום עם מנכ"ל חדשות 10 גולן יוכפז.
 
במידה ושי אכן ישמש לבסוף כמנהל חטיבת החדשות של התאגיד, גורם בחברת החדשות של ערוץ 10 אמר לוואלה ברנז'ה כי "זה עלול לגרום לגל נטישה של לא מעט כתבים ואנשי מערכת. ברוך הוא עורך מעולה והרבה ילכו אחריו".
 
בתוך כך, לוואלה ברנז'ה נודע כי סמנכ"ל התשתיות והבינוי של התאגיד, אודי הכהן-הלמן, עוזב את תפקידו וב"כאן" מחפשים בימים אלו מחליף. הלמן-הכהן שימש כסמנכ"ל הנדסה וטכנולוגיה ב"כאן בהקמה" ואף היה העובד הראשון שחתם בתאגיד. ביוני 2015 עזב סטארט-אפ בתחום הווידאו, והחל לסייע בהקמת גוף השידור החדש. בעבר היה סמנכ"ל הנדסה ותפעול בחברת RGE, בעלת ערוץ 10, ערוץ הספורט וערוץ הילדים.
 
לצפיה ב-'פקק תנועה: הרשות לא משחררת 60 עובדים - ובתאגיד זועמים'
פקק תנועה: הרשות לא משחררת 60 עובדים - ובתאגיד זועמים
21/02/2017 | 18:44
6
כחודשיים לפני העלייה לאוויר של תאגיד השידור - ובעיה גדולה אחת טרם נפתרה ומאיימת על זירוז הליכי ההקמה: שיחרור עובדי רשות השידור, על מנת שיעברו כרגע ל"כאן בהקמה" ויסייעו בהליך. מדובר בכ-60 עובדים בתפקידים שונים - טכנאים, מקליטים ומעצבים גרפים - שבתאגיד מעוניינים שיעברו אליהם בדחיפות מיידית. בנוסף לכך, ב"כאן בהקמה" מעוניינים שיתר העובדים מהרשות (כ-450) יעברו אליהם בתחילת אפריל ולא בסוף החודש. יש לציין כי מעל 90% מעובדי הרדיו בתאגיד הם טכנאים של הרשות.
 
גורם בתאגיד אמר לוואלה ברנז'ה כי "יש עובדים שרוצים לעבור אלינו כבר אבל כשהם פונים למנהלים שלהם - אלה מיד מוציאים להם מכתב שאי אפשר להסתדר בלעדיהם ולכן לא משחררים אותם". עוד אמר, "אם יידחפו 450 עובדים ביום הראשון והם לא יידעו איפה המשרד שלהם, מי העורך שלהם, מי משדר וכו' - זה יהיה בלתי אפשרי להרים ככה את התאגיד".
 
בשלב הזה, בתאגיד יישלחו שוב בקשה רשמית להנהלת הרשות על מנת שתשחרר להם בדחיפות את 60 העובדים, אך בתאגיד לא שוללים פנייה לערכאות משפטיות בשלב מאוחר יותר על מנת לזרז את הליך שחרור העובדים. ברקע לכך יש לציין כי לאחרונה ביקש מנהל הרשות בפועל, ברי בר ציון, לגייס עובדים נוספים. זאת מכיוון שלטענתו הרשות בקושי מצליחה לתפקד לאחר הפרישות של עובדים רבים, בעקבות חקיקת חוק התאגיד וסגירת הרשות.
 
יש לזכור כי בכל מקרה משרד האוצר הקפיא את הפרישות מהרשות בתחילת נובמבר, כפי שפורסם בוואלה ברנז'ה. באוצר הבהירו בתחילת ינואר כי ההקפאה תהיה תקפה עד שלא תיפתר סופית סוגיית סגירת הרשות והקמת התאגיד. אחד הפתרונות שהוצעו לעובדים שרוצים לעבור לתאגיד, מבלי לאבד את זכותם לקבל פיצויי פרישה, היה יציאה לחופשה ללא תשלום - אך הם סירבו לכך.
 
הנגבי התראיין בשבת האחרונה לחדשות 2 ואמר: "כולנו חושבים שהשגנו את המטרה - בוטלה האגרה על פי חוק והרשות השתקמה ומנהלת את שידוריה בחצי מכוח האדם. הרבה הלכו הביתה רק חלק לתאגיד". לטענתו, "לא יהיה משהו לא חוקי. המגעים בין נתניהו לאוצר אמורים למצוא פתרון לשיקום רשות השידור תוך כדי מציאת פתרון לבעיה שתיווצר בתאגיד. צריך שידור ציבורי. אם זה תאגיד או רשות זה לא עניין אידיאולוגי".
 
מרשות השידור נמסר בתגובה: "נכון להיום רשות השידור היא השידור הציבורי בישראל. על פי החוק, תפקידה של הרשות הוא להמשיך את השידור הציבורי עד ליום התחילה, הקבוע ליום 30.4.17. השידור הציבורי בישראל, אשר ימשיך את שידוריו כאמור עד ליום התחילה, משדר ב-2 תחנות טלוויזיה וב-8 תחנות רדיו. רשות השידור שחררה כבר עשרות עובדים לטובת התאגיד. בנוסף אליהם ישנם כיום כ-20 עובדים, חלקם בכירים, שעובדים במקביל הן בתאגיד והן ברשות, זאת כאשר הרשות היא זו הנושאת בעלות המלאה של שכרם. בנוסף לכל אלה, קיים מספר זעום של עובדים, שהתאגיד מבקש שהרשות תשחרר, ואותם הרשות אינה יכולה לשחרר ולא תשחרר כל עוד דרישות החוק בעינן עומדות וכל עוד רשות השידור צריכה להמשיך ולשדר".
 
לצפיה ב-'מהלך מיוחד למען חקר ה-ALS יאט את השירים ברדיו'
מהלך מיוחד למען חקר ה-ALS יאט את השירים ברדיו
21/02/2017 | 18:29
16
יוזמה קריאייטיבית של משרד הפרסום ענבר מרחב G עבור העמותה למען חקר מחלת ה-ALS בישראל הולידה קמפיין מקורי בשיתוף כמה מהזמרים המושמעים ביותר בישראל שנרתמו לכך בהתנדבות, יחד עם תחנות הרדיו המשתתפות במהלך. במסגרת המהלך, השירים שיושמעו ברדיו במהלך יום רביעי הקרוב, ה-22 בפברואר, ייחלשו ויואטו בהדרגה בכדי לדמות את תהליך הפגיעה של המחלה הקטלנית שמאופיין בשיתוק הולך ומתפשט בגופם של החולים ודיבורם ההולך ונעלם.

בין הזמרים שתרמו משיריהם נמנים: אייל גולן עם השיר "מוראל", "מחוזקים לעולם" של אברהם טל, "גלגל מסתובב" של עידן רייכל, נתן גושן, סטטיק ובן אל, חנן בן ארי, עידן עמדי, עילי בוטנר, עברי לידר, קרולינה, אריק ברמן, התקווה 6, נדב גדג', נורית גלרון, אלון אולארצ'יק, שלמה גרוניך, אייל אבן צור, פאר טסי, גיא מזיג, יהלי סובול, דורון מדלי ואמיר דדון.

הקמפיין ילווה בקריינות: "ללא כל אזהרה מוקדמת ובאופן הדרגתי, מחלת ה-ALS משתקת את חייהם של אלפי חולים. עזרו לנו לקדם מחקר רפואי ולהילחם במחלה. כנסו ל-IsrALS.org.il העמותה לחקר ה-ALS בישראל".

במשך היום ישמיעו את השירים המעובדים תחנות הרדיו שנרתמו בהתנדבות: גל"צ, גלגל"צ, 88, eco99 , רדיו תל אביב, רדיו ללא הפסקה, רדיו חיפה, רדיוס, רדיו לב המדינה, רדיוס, 99.5 רדיו חםאש, 104.5 צפון ללא הפסקה, 97 דרום, 101.5 דרום, 101 ירושלים וגלי ישראל 106.5.

בן סבר, מנכ"ל משותף במשרד הפרסום ענבר-מרחב G: "על פי תפיסת החברה, מעת לעת אנשי הקריאייטיב במשרד מגישים רעיונות יצירתיים שאינם מיועדים למטרות רווח אלא למטרות קהילתיות עבור עמותות חשובות. הפעם בחרנו בעמותת ישראלס ובאנלוגיה המדמה, באופן לא צפוי, את מה שעובר על החולים ב-ALS".

אפרת כרמי, מנכ"לית עמותת ישראלס: "המאזינים לקמפיין עוברים במשך מספר שניות חוויה חושית מפתיעה, הלוכדת את תשומת ליבם ומעבירה באופן יוצא מן הכלל את המסר. לצערנו ALS עודנה מחלה חשוכת מרפא, אבל בחודשים האחרונים התבשרנו על מספר פריצות דרך בחקר המחלה, שעדיין לא תורגמו לתרופה. עמותת ישראלס פועלת למעלה מעשור לקידום חקר ה-ALS בישראל. העמותה מעניקה מענקי מחקר לחוקרים בארץ ובחו"ל. כל תרומה שנקבל תוקדש להמשך מאבקנו במחלה, ותושקע במחקר עד למציאת תרופה".

ה-ALS היא מחלה ניוונית חשוכת מרפא הגורמת לשיתוק שרירים שמתפשט, מהגפיים ועד לשרירים האחראים על בליעה, דיבור ונשימה. בישראל חיים כ-600 חולי ALS. מוחם של החולים אינו נפגע והחולים נותרים צלולים בדעתם, בגוף משותק לחלוטין. תוחלת החיים הממוצעת של החולים, מיום אבחון המחלה הוא 3-5 שנים.

http://www.ice.co.il/advertising-marketing/news/ar...
לצפיה ב-'המועמדים להחלפת אסף ליברמן בבוקר טוב ישראל בגל"צ הם...'
המועמדים להחלפת אסף ליברמן בבוקר טוב ישראל בגל"צ הם...
16/02/2017 | 16:40
3
50
גלית אלשטיין, אפי טריגר ועידן קוולר. ישי שנרב עורך התוכנית של אראל סגל מועמד לערוך במקום עילי לוין
 
לצפיה ב-'ההמלצות שלי (לא שלמישהו אכפת )'
ההמלצות שלי (לא שלמישהו אכפת )
18/02/2017 | 20:51
2
38
  1. יעקב אילון, לדעתי היה עשוי להסכים בחלון הזמן הזה.
  2. ירון וילנסקי, הגיע הזמן להביא אותו למרכז לוח השידורים.
  3. אפי טריגר, מבין שלושת המועמדים לפי נתי טוקר (שכולם טובים) הוא המועדף עלי. מקצוען אמיתי.
לצפיה ב-''
20/02/2017 | 15:32
3
לצפיה ב-'אני דווקא הייתי מעדיף את חן אטיאס בחזרה בגלצ,'
אני דווקא הייתי מעדיף את חן אטיאס בחזרה בגלצ,
20/02/2017 | 18:54
12
אבל הרגע הוא עזב את 99 (וחבל, מקצוען אמיתי) ואני מניח שהוא לא ירצה לחזור לרדיו אחרי שהוא כבר עזב אותו פעמיים (לא כולל את הרדיו של חדשות 10)
לצפיה ב-'רדיו ללא הפסקה נקלט טוב למרות מזג האויר '
רדיו ללא הפסקה נקלט טוב למרות מזג האויר
16/02/2017 | 17:01
1
37
בדרום הקרוב   מעניין אם הוגברה העוצמה  כנראה שכן
לצפיה ב-'לפעמים יש לחות גבוהה גם בחורף'
לפעמים יש לחות גבוהה גם בחורף
16/02/2017 | 17:25
37
למשל בחורף שעבר קלטתי את צפון ללא הפסקה בחברון
ואת אחת התחנות ממצרים בתדר 90.9
כמובן זה היה מהיר ורק 10 דקות כשירד גשם
בשלג הכל משתבש כל תחנות קול ישראל למעט רק''ע נחלשות לחלוטין ובקושי קולטים
 
לצפיה ב-'הכירו את תחנות המספרים: סודות מרגלים ברדיו שלכם'
הכירו את תחנות המספרים: סודות מרגלים ברדיו שלכם
15/02/2017 | 12:17
2
71
לצפיה ב-'כן ואחת מהם לפעמים משדרת על התדר 15140 של רדיו אומן'
כן ואחת מהם לפעמים משדרת על התדר 15140 של רדיו אומן
16/02/2017 | 04:46
30
אבל לא נשמע טוב בכלל נשמע כמו דיסק צרוד
 
לתחנת האומן יש רק 2 פעמים שידור באנגלית והתדר הזה משדר בשעה 16:00
רק שלפעמים תחנת מספרים עולה עליה ושומעים את אותם מילים צרוד
ובתדרים מסוימים שומעים מכשירי קשר אבל צרוד מאוד
ורק מכשירי hamateur יכולים לתפוס אותם באיכות טובה או שרתים באינטרנט
לצפיה ב-'אינפוט קטן'
אינפוט קטן
22/02/2017 | 17:41
5
אחת מתומכות מערכת הניווט במטוסים [נוסעים בעיקר] זו היכולת להתמצא במרחב דרך שידורי רדיו AM/SW...
לצפיה ב-'מנכ"ל רדיו דרום: "יצרניות הרכבים יקבעו את עתיד שידורי ה- FM"'
מנכ"ל רדיו דרום: "יצרניות הרכבים יקבעו את עתיד שידורי ה- FM"
13/02/2017 | 12:33
3
48
לפני שנים לא מעטות כשהייתי ילד, אבא עליו השלום, הגיע הביתה יום אחד עם קופסת קרטון ענקית. מתוכה הוא שלף מכשיר מעץ עם זכוכית וכמה כפתורים בחזית. מה זה? שאלתי. זה מכשיר שקוראים לו "רדיו", ענה לי אבא. כשחיבר אותו לרשת החשמל נחשפתי לקולות הבוקעים ממנו וכמו כל ילד ממוצע ביקשתי לפרק את קופסת הקסמים ע"מ לחשוף את הגמד המסתתר בתוכה ומדבר אלינו. לא היו אז יותר מדי תחנות על הסקאלה והנאמנות לתחנה הייתה כמעט מוחלטת. אני זוכר איך אבא ניסה בשקדנות יתרה לכייל את התחנה המבוקשת בעודו מסובב כפתור עגול ועוקב אחר הפס שעל הזכוכית עד אשר הגיע למספר המבוקש. כל כך מסובך היה להגיע לשם, שאיש לא חשב עוד להזיז. כך נוצרה נאמנות כמעט עיוורת לתחנה אחת.

חלפו כמה עשורים מאז קופסת הקסמים מעץ, והעולם השתנה. כיום הבת שלי מאזינה לתוכנית שלי ברדיו באמצעות האפליקציה של התחנה, דרך הסמארטפון בזמן שהיא בסיור בארה"ב. עולם אחר. תקשורת אחרת. רדיו אחר. אין כבר עניין שתגיעו למקום אחד כדי לשמוע את התכנים שלנו, אלא יש מנוע שמייצר את התוכן ומשם מופץ ומוטמע בכל הפלטפורמות העומדות לרשותינו. לשם ריכוז המאמצים שלנו הולך, ההשקעות בתוכן והפצת התכנים לפלטפורמות הדיגיטליות. הטכנולוגיה לוקחת אותנו במהירות קדימה ומותירה בעקבותיה שובל אבק של זיכרונות מימי ה-FM בקופסאות העץ הקסומות.

שידורים דיגיטליים באמצעות לווין נהוגים כבר במקומות רבים בעולם ושידורי ה-FM מונים כבר את קיצם לאחור. אין ספק שבבוא היום, יגווע ה-FM וייכנע למרוץ הטכנולוגי המטורף. זה יקרה, אבל לטעמי זה לא יקרה בשנים הקרובות. שידורי הרדיו באמצעות FM, עוד ישלטו לפחות עשור אחד או שניים נוספים כי לטכנולוגיה ייקח זמן לחדור לכלל כלי הרכב, בתים, משרדים ולכל מקום בו יש היום הרגלי האזנה חזקים לרדיו באמצעות שידורי ה-FM. הרגלי ההאזנה מושפעים ממשתנים נוספים בשנים האחרונות, זיהינו לדוגמא התרחבות של שעות הפריים כתוצאה מגדילת שעות העומס בכבישים. זה מאפשר לנו לייצר יותר תוכן מושקע ולשבץ אותו בשעות כמו צהריים מוקדמות, אחה"צ המוקדם וערב ששם היינו רגילים כבר לירידה בהאזנה.

יצרניות הרכבים הן אלה שבמידה רבה תקבענה את עתיד שידורי ה- FM. ככל שהן תחלטנה על התקנת מכשירים דיגיטליים כסטנדרט בכלי הרכב, כך תקדים מהפכת הדיגיטל לסבר את אוזני המאזין. בארץ זה מתחיל להיכנס בהדרגה, במקומות מסוימים בעולם זה כבר עובד ובמקומות אחרים הניסיון הזה צלח הרבה פחות. הנורווגים ככל הנראה כבר מרגישים בשלים כשביטלו לאחרונה במדינתם את תדר ה-FM לטובת הדיגיטל, אך מדובר בתהליך שדורש זמן ומוכנות.

בסופו של יום הוא ינצח, אבל עוד מהמורות לא פשוטות צפויות לו לדיגיטל טרם שיכבוש את האוזן הכלל עולמית. שינויים בהרגלי צריכה הם תהליכים הדורשים זמן. כך יקרה גם בהחדרת הרדיו הלוויני בארץ. המאזין, הצרכן, לא ישלם על מה שיש לו היום בחינם. בטח לא ישלם הרבה יותר מהכמעט חינם שה-FM נותן. הזמינות למכשירי הדיגיטל, המחיר והרגלי הצריכה של שנים רבות, הם כרגע המכשול הגדול בדרכו של הדיגיטל להכרעת ה-FM.

כאשר הנתונים האלה ישתנו, צפויה המהפכה הדיגיטלית להגיע במלואה גם אלינו. אבל כאמור זהו תהליך לא פשוט ולא קצר שייקח לפחות עוד עשור או שניים. עד אז ה-FM ימשיך לתת את הטון גם אם הפלטפורמות להפצתו תהיינה אייפון, מחשב או כל מכשיר דיגטלי אחר.

http://b.walla.co.il/item/3040155
לצפיה ב-'כתבה מעניינת'
כתבה מעניינת
13/02/2017 | 17:52
1
34
בשנים האחרונות אני כבר משתמש באופן די קבוע בשירותים הדיגיטליים. בעבודה אני מחבר את הסמארטפון למכשיר הרמקולים שלי ובמשך שעות מאזין למוסיקה מתחנות שונות בעולם.
בדרך הביתה אני מחבר את הכבלים מהסמארטפון לרמקולים של האוטו ובדרך הביתה ממשיך להאזין וכך גם בבית דרך המחשב.
 
לצפיה ב-'בישראל לא בטוח שיעברו לDAB+'
בישראל לא בטוח שיעברו לDAB+
14/02/2017 | 21:32
32
הייתה כתבה לא מזמן באתר הארץ והיה כתוב שם שהטכנולוגיה של הרדיו לוויני לא תיכנס לשימוש פה אולי זה בגלל המטוסים שחגים למעלה וזה עלול להפריע.
לצפיה ב-'לא חידשו לנו הרבה'
לא חידשו לנו הרבה
22/02/2017 | 18:49
8
"יצרניות הרכבים יקבעו את עתיד שידורי ה- FM"
זהו משפט נכון ולא נכון. יצרניות הרכבים אכן ישנו את הדרך בה מאזינים לרדיו, אך לא יקבעו את עתיד השימוש ב-FM לפחות בישראל. ומשלוש סיבות:
 
1. המדינה ביצעה רכישה גדולה של משדרי FM לא לפני תקופה ארוכה.
2. כיצד המדינה תגבה אגרת רדיו אם המאזין יאזין דרך חיבור סלולאר?
3. ועכשיו עם פחות ציניות - גם אם כל מאזין במדינה יאזין דרך התקן תומך סלולאר, בשעת אסון כאשר רשתות הסלולאר יעמדו בסכנת קריסה, שידורי ה-FM ימשיכו לתפקד.
 
בכל אופן, כשאני רואה איש תקשורת מסורתית [FM] מדבר על עתיד הרדיו באמצעות האינטרנט סעיף העצבים שלי עולה [בלי קשר לאדם עצמו]. כשיגיע היום שבו המאזין הפשוט ידליק את הרדיו ברכב, ילחץ על הספרה "1" ויתחיל לשמוע רדיו אינטרנטי באותה הפשטות שהוא עושה זאת כיום דרך שידורי ה-FM, זה יהיה היום בו יהיו קיימות תחנות אינטרנטיות ישראליות ספורות בלבד. הרגולטור, ברגע שיבין [והוא מתחיל להבין] שהפלטפורמה הזו היא ה-FM החדש, לעולם, אבל לעולם לא יישאר אדיש ליכולת שלו להכניס מזה כסף בעצמו, או לסלול את הדרך לארגונים כאלו ואחרים לעשות את העבודה בשבילו במיקור חוץ. העובדה שלכל אחד תהיה את היכולת לשדר אל היושבים ברכבים תהיה לו בלתי אפשרית לתפיסה. היום התירוץ שלו הוא שתדרי ה-FM הם בחזקת "משאב מוגבל", אתם מוזמנים לנסות לנחש מה יהיה התירוץ שלו לגבי שידורי אינטרנט בעתיד...ואיך יגיבו לכך מפעילי התחנות המסחריות כיום? לעובדה שבזפזופ קל המאזין יעבור לאלטרנטיבה אחרת וללא פרסומות?
 
כשמרקוני המציא את הרדיו במאה שעברה הוא ייעד אותו להעברת מסרים מאדם לאדם. אני בטוח שהוא לא חשב שבסופו של דבר ימכרו אוויר בצורת אגרת תדר ומכרזים.
 
אותו דבר לגבי שידורי האינטרנט. "השמיים חופשיים" ועליהם להשאר כאלו. כשגופים מסחריים מתחילים לדבר על שידורי רדיו אינטרנט, ההרגשה היא של עוד משהו טוב שיילך וייהרס...
לצפיה ב-'ט"ו בתאגיד'
ט"ו בתאגיד
12/02/2017 | 09:44
5
39
לצפיה ב-'אסף ליברמן עורק מגל"צ לתאגיד'
אסף ליברמן עורק מגל"צ לתאגיד
12/02/2017 | 09:46
44
אסף ליברמן עוזב את גל"צ ומצטרף לתאגיד השידור. ליברמן יגיש ברשת ב' החדשה תכנית אקטואליה יומית יחד עם קלמן ליבסקינד. ליברמן מגיש את התוכנית היומית "בוקר טוב ישראל" בגל"צ בשלוש השנים האחרונות, מאז עזיבתו של מיכה פרידמן. בחודשים האחרונים תוכנית הבוקר שלו הוארכה משעה אחת לשעתיים ביום.
 
ליברמן התגייס לגל"צ בשנת 2003 ושימש כתב לענייני עבודה ורווחה. עם שחרורו משירות סדיר בתחנה, החל לעבוד בתור עורך ומגיש במחלקת החדשות שלה. בעבר הגיש ליברמן יחד עם אביב לביא את התכנית "יהיה בסדר". הוא שימש שליח גל"צ לסיקור הבחירות לנשיאות בארה"ב. בנוסף לכך, ליברמן מגיש את "זוג או פרט" בערוץ הכנסת ומשמש כעורך תוכנית הלילה של גורי אלפי בקשת.
 
בחודש יולי האחרון ליברמן הושעה מגל"צ עקב פיילוט לתוכנית שעשה עבור תאגיד השידור הציבורי החדש - שלאחריו החליט להישאר בתחנה.
 
מנהל רשת ב' החדשה, עומר בן-רובי, מסר: "אסף הוא עיתונאי מצוין ומגיש רדיו מעולה, אחד מהבולטים באנשי הרדיו הישראלי בעשור האחרון. הרעיון לשדך בשידור בינו לבין קלמן מלווה אותי כבר 8 חודשים ואני שמח שהוא יוצא לפועל. ברכות חמות לזוג החדש והמבטיח של התאגיד, אני מאמין בהם מאוד".
 
מגל"צ נמסר בתגובה: "אנו מאחלים הצלחה רבה לאסף ליברמן, ושמחים שהוא ממשיך לקחת חלק בשידור הציבורי. גל"צ היא תו איכות לעיתונאים ישרים, דעתניים ואמיצים. אנו מברכים את תאגיד השידור, שרואה בבוגרי גל"צ עיתונאים בולטים ואיכותיים, בדומה לכלי תקשורת אחרים המשלבים את בוגרי גל"צ בשורותיהם. אסף ימשיך לשדר בתחנה עד למועד סיום העסקתו ומעברו לתאגיד, וכמובן שלא יעסוק בנושאים הקשורים לתאגיד בתקופה זו".
 
לצפיה ב-'כחלון בכנס ירושלים: "התאגיד יקום בסוף אפריל"'
כחלון בכנס ירושלים: "התאגיד יקום בסוף אפריל"
13/02/2017 | 14:07
15
לצפיה ב-'בין המועמדים לתפקיד מנהל החדשות בתאגיד: נורית קנטי'
בין המועמדים לתפקיד מנהל החדשות בתאגיד: נורית קנטי
14/02/2017 | 12:00
1
17
ברוך שי, אבי זילברברג, נורית קנטי וטלי בן עובדיה הם בין המועמדים הסופיים לתפקיד מנהל חטיבת החדשות בתאגיד השידור כאן - כך נודע לוואלה ברנז'ה. היום (שלישי) צפויה להתכנס מועצת התאגיד ולדון בנושא, כאשר מעל ל-15 מתמודדים הגישו את מועמדתם לתפקיד. אצל חלק מהמועמדים, עצם הגשת המועמדות עשויה להוות בעיה שכן חלקם מסקרים את התאגיד במסגרת תפקידם כעורכים בכירים.
 
שי משמש כעורך המהדורה המרכזית של חדשות 10 בשנה וחצי האחרונות. בעבר שי מילא תפקידים נוספים בחברה כשהיה עורך "המגזין" עם אושרת קוטלר. בנוסף לכך, שי מילא תפקידי עריכה בכירים ב"מעריב" וב"הארץ", ושימש כראש מערכת החדשות של וואלה! וסגן העורך הראשי. לוואלה ברנז'ה נודע כי מנכ"ל חדשות 10 גולן יוכפז מודע לכך שהגיש את מועמדותו לתפקיד, ובעקבות ההתקדמות בהליך, הוחלט בשיחה בין שי ליוכפז שהוא ייצא לחופשה.
 
בן עובדיה כבר הגישה את מועמדותה לתפקיד בפעם הקודמת והפסידה לשלומית אברהם-גלוברזון - כשהסיבה המרכזית לפסילתה דאז הייתה שלא עמדה בתנאי הסף מכיוון שאין לה תואר ראשון. יש לציין כי גם הפעם, בתנאי המכרז לתפקיד הנוכחי, נדרש תואר ראשון מהמועמד.
 
זילברברג ערך באופן זמני את "שישי עם אילה חסון" בחדשות 10 ובעבר ערך מספר תוכניות בודדות של תוכנית תחקירי הצרכנות "עושות חשבון" בערוץ. בעבר הוא גם היה סגן עורך "הארץ".
 
קנטי משמשת בשנים האחרונות כעורכת התוכנית "מה בוער" של רזי ברקאי בגל"צ. לפני כן, קנטי סיקרה את תחום הספרות ב"מעריב". כחודש לפני ששלומית אברהם גלוברזון סיימה את תפקידה כמנהלת חטיבת החדשות בתאגיד, קנטי פרסמה טור דעה במעריב שבו טענה כי התאגיד הפך לעוד זירה של ימין מול שמאל: "במקום לומר די לניסיון ההשתלטות של הממשלה על השידור הציבורי, מתווכחים האם בכלל צריך אותו. בוודאי שיש בו צורך: עצמאי, בועט, חסין ופורץ גבולות".
 
בתאגיד בחרו שלא להגיב לדברים. נורית קנטי בחרה שלא להגיב. טלי בן עובדיה סירבה להתייחס, כך גם אבי זילברברג.
 
לצפיה ב-'גלובס: נורית קנטי מחוץ לתחרות - צ'יקו מנשה בפנים'
גלובס: נורית קנטי מחוץ לתחרות - צ'יקו מנשה בפנים
14/02/2017 | 13:37
16
אחרי שלמעלה מ-15 איש הגישו מועמדות לתפקיד ראש חטיבת החדשות בתאגיד השידור הציבורי, רשימת המועמדים הסופית כוללת 4 שמות: טלי בן-עובדיה, לשעבר עורכת בכירה בחדשות 10 ובחדשות 2; ברוך שי, עורך המהדורה המרכזית של ערוץ 10; אבי זילברברג, שמשמש כיום עורך פרויקטים בחדשות 10; וצ'יקו מנשה, שמנהל כיום את רשת ב' בקול ישראל.
 
לצפיה ב-'גיוס נוסף לרשת א''
גיוס נוסף לרשת א'
17/02/2017 | 10:10
12
אילנה השכל, המשמשת כמגישה ברשת א' של קול ישראל, חתמה ב"כאן בהקמה" ותהיה מגישה בקול ישראל החדשה.
 
לצפיה ב-'הבוקר הלך לעולמו יצחק לבני ז"ל'
הבוקר הלך לעולמו יצחק לבני ז"ל
12/02/2017 | 15:00
35
מנכ"ל רשות השידור, יו"ר חדשות ערוץ 2 ומפקד גלי צה"ל לשעבר יצחק לבני הלך היום (א') לעולמו והוא בן 83 במותו. לבני הותיר אחריו את רעייתו, חברת הכנסת לשעבר אתי לבני, ילדיהם רמי, יוני ויעל והנכד אורי. הלווייתו תתקיים מחר.
 
לבני, סופר ועיתונאי עלה לתל אביב מלודז' בגיל חצי שנה. את דרכו העיתונאית החל ככתב צבאי ובהמשך כעורך העיתון "במחנה נח"ל". בגיל 33 התמנה למפקדה הרביעית של תחנת גלי צה"ל בתפקיד שבו שימש בשנים 1974-1968 ובהמשך ערך גם את העיתון "במחנה".
 
כמפקד גלי צה"ל העביר את התחנה לשדר מסביב לשעון והכניס בה תכנים של תרבות, תעודה, תוכן אישי וסגנון שידור צעיר ולא פורמלי שנותר מזוהה עם התחנה במשך שנים ארוכות.
 
בסיום כהונתו כמפקד גל"צ התמנה למנכ"ל רשות השידור. תחתיו כמנכ"ל צמחו תכניות אירוח, ובכהונתו עלתה לאוויר תוכנית הסאטירה "ניקוי ראש" והופק האירוויזיון הראשון בישראל.
 
בהמשך שימש לבני יו"ר ועדת ההיגוי להקמת ערוץ 2, יו"ר הוועדה הציבורית לבדיקת תפקודו של השידור הציבורי, נשיא המועצה לארץ ישראל יפה ויו"ר דירקטוריון חדשות ערוץ 2 – תפקידו הציבורי האחרון בתחום התקשורת.
 
לצד פועלו העיתונאי, מפעל חייו של לבני היה בתחום הכתיבה הספרותית. לפני שנה וחצי פרסם את ספרו "קטעים מתוך חומר החיים", שזכה לשבחי הביקורת. בנוסף שימש לבני גם כיו"ר חבר השופטים של פרס ספיר, כיו"ר פרויקט "מילים ודמויות" וכיו"ר המכון לתרגום ספרות עברית לשפות זרות.
 
בגלי צה"ל נפרדו ממפקדם לשעבר: "לבני הפך את התחנה למודרנית מואזנת ופופולארית, והניח את היסודות לשידורים כפי שהם נשמעים היום. כמפקד גל"צ החליט שהתחנה תשדר ברציפות 24 שעות ביממה והוסיף תכנים מגוונים של תוכניות אקטואליה ותרבות. בנוסף, לבני היה זה שהקים את מערכת החדשות ויומני האקטואליה ודאג לכך שהתחנה תהיה מושתת על כללי העיתונות החופשית, למרות היותה תחנה צבאית. שמו יהיה חרוט לעד בתולדותיה של גלי צה"ל, כמי שהניח את היסודות לרדיו חופשי וערכי".
 
(וואינט)
לצפיה ב-'כרגע נקלטות כמעט כל התחנות מהמרכז '
כרגע נקלטות כמעט כל התחנות מהמרכז
10/02/2017 | 17:45
59
מלבד רדיו תל אביב  ורדיו לב המדינה  שיש שידורים  סמוכים או זהים שמשתלטים על תדרים אלה  או שהמשדרים שלהם חלשים מידיי
לצפיה ב-'התאגיד רוכש שירותי פרומו לרדיו'
התאגיד רוכש שירותי פרומו לרדיו
08/02/2017 | 22:23
1
78
במכרז לאספקת שירותי פרומו לתאגיד מופיעים פרטים מעניינים על מהלכי הפרומו עם השקת התאגיד. מדובר במכרז שתוקפו שנה אחת אך ניתן להאריך אותו בעוד 4 שנים נוספות ככה שלא מדובר רק במשהו זמני להשקה של התאגיד.

לפי המסמך, חברת הפרומו שתזכה תצטרך להעסיק 5 קריינים באופן קבוע ליצירת פרומואים. לא ברור למה קול ישראל החדשה, שלבטח תגייס אליה כמה וכמה קריינים מוצלחים, זקוקה לחמישה קריינים יעודיים לפרומואים בעלות של 8,000 שקלים כל אחד בשנה.

שימו לב כי המחיר הוא מחיר מקסימלי שאסור למציע להציע מעבר אליו וההצעות המחיר שיתקבלו יהיו נמוכות יותר.
לצפיה ב-'מוזר ביותר'
מוזר ביותר
09/02/2017 | 23:40
56
התאגיד קיים מכרז לבחירת מנהל פרומו לרדיו. המכרז נסגר. מעולם לא הוכרז על זוכה. אני לא מוצא שום סיבה למיקור חוץ של משימה כל כך פשוטה ושוטפת.
 
שבע תחנות רדיו ועוד אי אלו תחנות דיגיטל צריכות מחלקת פרומו פעילה וזמינה. זה כמו שלא יהיה לתאגיד גרפיקאי לאתר או עורך וידאו לדסק החדשות. הזוי. 
לצפיה ב-'שפ"מ מערערת על אי-פסילת הזוכה במכרז הפרסום של התאגיד'
שפ"מ מערערת על אי-פסילת הזוכה במכרז הפרסום של התאגיד
09/02/2017 | 15:57
21
שפ"מ לא אומרת את המילה האחרונה במלחמה לפסילת תוצאות המכרז לשיווק זמן הפרסום של תאגיד השידור הציבורי וזכייתה של חברת טרגט ספיריט שבבעלות טרגט מרקט. ל"גלובס" נודע כי היום (ה') הגיש אברהם פרחי בקשת רשות ערעור לבית המשפט העליון, בה הוא מבקש לערער על החלטת בית המשפט המחוזי שלא לפסול את הזוכה או את המכרז כולו.

מעיון בתביעה עולה כי אם תתקבל בקשתה של שפ"מ לפסילת טרגט מרקט, תהיה היא הזכאית לשיווק זמן האוויר של תאגיד השידור, שכן לטענתה, "מאז הגשת העתירה התברר כי ככל הנראה הכשיר השני (קבוצת אירובוט) אינו מעוניין לשמש כזכיין של התאגיד". שפ"מ דורגה במקום השלישי במכרז, ואחריה הצעתו של המפיק בני מנשה.

בכתב ערר ארוך מאוד מגוללת שפ"מ את הסיבות בשלהן יש לדעתה לבטל את החלטת השופט קמא שדן בתביעה בבית המשפט המחוזי - זאת מבלי לחסוך בהאשמות קשות נגד התאגיד. "נחוש בדעתו להחריב עולם ישן עדי יסוד, החליט תאגיד השידור הישראלי, שקם במקום רשות השידור, להחליף את המערערת בזכיין אחר, עד כדי כך שהיה מוכן לעוות את הוראות המכרז שהוציא, שאסר השתתפות פרסומאים, ולייצר בדיעבד אבחנה עקומה מלאכותית וחסרת שחר בין פרסומאי למקדם מכירות", נטען בערעור.

עוד נטען כי טרגט ספיריט היא למעשה פרסומאי שעוסק בפרסום, שיווק וקידום מכירות, ולכן על-פי תנאי הסף של המכרז אסור היה לחברה לבוא בשערי המכרז בשל ניגוד עניינים חריף. "על-מנת לאפשר לטרגט ספיריט להשתתף במכרז ולזכות בו, החליטה ועדת המכרזים להתעלם מהדבשת שנושאת על גבה טרגט ספיריט ולהחליט כי ניתן לקרוא לגמל סוס ובכך להכשיר את השתתפותו במרוץ".

שפ"מ טוענת כי בית המשפט דחה את הטענה שטרגט הינו פרסומאי, כי יש לבחון את כוונת ואומד דעת עורך המכרז ולתת להם פרשנות סבירה. עוד נקבע כי את הפרשנות יש ללמוד מתכלית המכרז מעמדת גורמים חיצוניים והשכל הישר - מה שאומר, לטענת שפ"מ, כי השופט קמא היה ער לכך שעל-פי לשון המכרז, ההגדרה "פרסומאי" רחבה ותופסת גם את טרגט מרקט.

השופט קמא דחה את הטענה כי קיים ניגוד עניינים, משום שוועדת המכרזים דחתה קביעה זאת, והשופט פעל לפי הכלל שבית משפט אינו מחליף שיקול-דעת של ועדת מכרזים, ולכן לא הייתה בדיקה לגופה של הטענה על ניגוד העניינים.

עוד נטען כי בניגוד לתפיסת קמא, שפ"מ לא הצביע על ניגוד העניינים כדי להגן על התאגיד אלא כדי להצביע על הפגיעה בשוויון בין המתמודדים במכרז, כי קיומו של ניגוד עניינים איפשר לטרגט להציע הצעה נמוכה.

לכן טוענים בטרגט כי פסק דינו של קמא מוטעה לכל אורכו, ומבקשים לבטל אותו.

כזכור, לפני ימים ספורים דחה המשפט המחוזי בתל-אביב דחה את עתירתה של שפ"מ נגד תאגיד השידור הציבורי. השופט משה ורדי קבע כי שפ"מ תשלם הוצאות משפט של 100 אלף שקל לכל אחת מהמשיבות - התאגיד וחברת ספיריט מרקט שזכתה במכרז.  

http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001...
לצפיה ב-'ראש הממשלה אינו מרפה מהתאגיד: בוחן דחייה נוספת בהקמתו'
ראש הממשלה אינו מרפה מהתאגיד: בוחן דחייה נוספת בהקמתו
09/02/2017 | 12:38
2
30
ראש הממשלה, בנימין נתניהו, עדיין נחוש למנוע את העלייה לאוויר של תאגיד השידור הציבורי כאן. נתניהו ואנשיו בוחנים בימים אלה הצעת חוק לדחייה נוספת בהקמת תאגיד השידור הציבורי - בכפוף להסכמות עם שר האוצר משה כחלון.

בשלב זה חילוקי הדעות בין נתניהו לכחלון עומדים בעינם. נתניהו מעוניין לסכל את ההקמה, והצהיר על כך שוב ושוב בגלוי. מנגד, מצדו של כחלון הצהירו אתמול באופן רשמי כי יסרב בתוקף לדחייה נוספת. נתניהו וכחלון עדיין לא דנו בנושא, והליכי הצעת החוק במשרד התקשורת עדיין לא התחילו.

נתניהו היה עסוק בשבועות האחרונים בחקירות נגדו ובמשברים בזירה הפוליטית והמדינית, ולא עסק בתאגיד. ההערכות הן כי כעת, לאחר שיושבו המשברים בקואליציה - סביב התקציב, עמונה וחוק ההסדרה - נתניהו ישוב לנסות להעביר חקיקה שתפגע בהקמת התאגיד.

לפי החוק, התאגיד אמור להתחיל את שידוריו ב-30 באפריל 2017 - ערב יום הזיכרון לחללי צה"ל. זהו המועד האחרון לעלייה לאוויר של התאגיד, לאחר שינוי חקיקה נוסף, שישי במספר, שלפיו השרים לא יוכלו להקדים את ההקמה לינואר. בג"ץ סירב להתערב בנושא ואיפשר לנתניהו להעביר את החקיקה לדחיית ההקמה לאפריל.

מקורות פוליטיים אומרים כי נתניהו ואנשיו שבו לעסוק בענייני התאגיד בימים האחרונים, והם מקיימים דיונים בנושא במטרה לנסות למנוע את הקמתו. נתניהו הצהיר רשמית מעל במת הכנסת כי הוא מתכוון "לשקם את רשות השידור". בישיבות סגורות הוא טען כי התאגיד מורכב מאנשי שמאל, וכי הם נציגיו של מו"ל "ידיעות אחרונות", נוני מוזס. גם כשהוצגו בפני נתניהו שמות עיתונאים מהתאגיד שמזוהים עם הימין, הוא טען כי הם מזוהים פוליטית עם שר החינוך נפתלי בנט וסיעת הבית היהודי.

לפי תצהיר של יו"ר ועדת הכלכלה, ח"כ איתן כבל (המחנה הציוני), מנכ"ל משרד התקשורת שלמה פילבר אף פעל כדי להשפיע על מינויים בתאגיד. לטענת כבל, פילבר העלה בפניו הצעה ל"דיל" שכלל הצעות שונות למינוי מנהל חטיבת החדשות של התאגיד. מנכ"ל התאגיד, אלדד קובלנץ, אישר את הדברים בפני מבקר המדינה. פילבר עצמו הכחיש את הטענות.

לאור החיכוך הקודם, בשלב זה שורר נתק מוחלט בין פילבר לבין ראשי התאגיד. מצד אחד, בתאגיד חשים כי בכך ניתן להם חופש פעולה. מצד שני, נראה כי מאחורי הקלעים יתגבש בקרוב מהלך פוליטי למניעת ההקמה של התאגיד.

סימן השאלה הגדול הוא אם נתניהו יוכל להמשיך להחזיק בתיק התקשורת ובסמכויות הקשורות לתאגיד ולרשות השידור. בשלב זה נידונות בבג"ץ עתירות של התנועה לאיכות השלטון וסיעת המחנה הציוני נגד כהונתו של נתניהו במשרד התקשורת. העילה להפסקת כהונתו, לפי העתירות, היא גם ריבוי התיקים שבידו - אך בעיקר סוגיית ניגוד העניינים בפעולתו של נתניהו בשוק התקשורת.

טענה זו התחזקה לאור חשיפת השיחות בין נתניהו לבין מוזס, שבהן נתניהו הציע לכאורה עסקה לקדם חקיקה נגד "ישראל היום" תמורת סיקורו באופן חיובי. סוגיה נוספת, כפי שנחשף ב–TheMarker, היא ניגודי העניינים של נתניהו בשוק הטלוויזיה, בעקבות קשריו ההדוקים עם איש העסקים ארנון מילצ'ן, המחזיק במניות בערוץ 10. לפי החשד העניק מילצ'ן טובות הנאה לנתניהו, ולפי גרסת נתניהו יש קשרי חברות בין הצדדים, אך נתניהו מעולם לא הצהיר על כך.

ההערכות הן כי היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, ידרוש מנתניהו לוותר על תיק התקשורת, וככל הנראה יעביר נתניהו את התיק לאחד השרים המקורבים אליו. כבר כיום חלק מסמכויות שוק התקשורת נמצאות בידיו של השר צחי הנגבי, לאור ניגודי העניינים של נתניהו בשל יחסי החברות שלו עם בעל השליטה בבזק, שאול אלוביץ'.

גם העברת התיק להנגבי או לגורם אחר לא תמנע את הליכי החקיקה העשויים לפגוע בתאגיד. לא ברור כיצד ינהגו השותפים הקואליציוניים של נתניהו. כחלון אמנם מצהיר כי יתנגד לכל דחייה, אך בפועל נתן את ידו לדחייה לאפריל בעלות כוללת של כ–140 מיליון שקל - ללא כל נימוק הגיוני. גם בנט הצהיר בעבר כי הוא תומך בתאגיד, אך מאז שינה את עמדתו וסייע לראש הממשלה בנושא זה.

כל דחייה נוספת עלולה להביא לעלויות של עשרות מיליוני שקלים בחודש. האפשרות להמשיך להפעיל את רשות השידור במתכונת מצומצמת הוכחה כבלתי־אפשרית, בהתאם למסקנות הצוות שהקים נתניהו לבחינת הנושא. נציגי האוצר התעקשו כי עלויות ההפעלה של רשות השידור גבוהות משמעותית מאלה של התאגיד - שתקציבו יסתכם בכ–750 מיליון שקל בשנה.
מנגד, ברשות השידור נעשים בשבועות האחרונים מהלכים משמעותיים אחרים להורדת עלויות. שורת עובדים במשרות חלקיות שהועסקו עד כה כשכירים קיבלו הודעה כי עבודתם מופסקת, וכי מעתה ואילך הם יוכלו להמשיך לספק שירותים לרשות השידור כספקים חיצוניים.

ההערכות של עובדים ברשות השידור הן כי מטרת המהלך הזה, כמו מהלכים נוספים אחרים, היא לחסוך הוצאות ולהוכיח אפשרות לנהל את רשות השידור תוך יעילות כלכלית בדומה לזו של התאגיד. לאחר שרמת ההוצאות תרד, אולי תהיה לנתניהו לגיטימציה לטעון כי ניתן להמשיך להפעיל את הרשות וכי אין צורך בתאגיד.

אלא שמהלכים אלה גוררים מחאה חריפה ברשות השידור. כך למשל, עובדת רשות השידור גילי טלמון, שעבדה עד כה בתשלום, הביעה מחאה חריפה נגד מהלך זה בחשבון הפייסבוק שלה: "החליט מי שהחליט שם בהנהלה שעלי לשנות סטטוס ולהתחיל לעבוד עם חשבוניות כספקית - בלי תנאים, בלי מחויבות, בלי הכרה בחובות העבר. אלה פיטורים מהרגע להרגע".

ברשות השידור מסרו בתגובה: "הרשות פועלת באופן מתמשך להפחתת עלויות התפעול. רק בשנה האחרונה נחסכו כ–100 מיליון שקל יחסית לשנה שקדמה לה. במסגרת זו ותוך שיתוף פעולה עם משרד האוצר, צומצמה מצבת כוח האדם ברשות השידור בכשליש. במסגרת ההתייעלות האמורה, מוסדרות גם התקשרויות מול גורמים חיצוניים".

מטעם כונס הנכסים הרשמי, המנהל כיום את הרשות, הכחישו שהם נערכים להמשך פעילותה.

האיום המחודש על עתידו של התאגיד מגיע בזמן שהתאגיד נמצא בנקודה קריטית לעתידו. היום צפוי להיערך סבב הראיונות למשרת מנהל חטיבת החדשות של התאגיד. יותר מ-15 איש הגישו מועמדות לתפקיד.

התפקיד התפנה לאחר שמנהלת החטיבה, שלומית אברהם־גלוברזון, עזבה את תפקידה לאור חילוקי דעות בינה לבין קובלנץ. ברקע נשמעה גם ביקורת שהחטיבה לא הוקמה כראוי ועדיין אינה ערוכה לתחילת השידורים באפריל, בין השאר מפני שלא גייסה את כל העובדים הנחוצים ולא השלימה את הכנתם של לוחות השידורים.

חטיבת החדשות היא המחלקה המשמעותית ביותר בתאגיד השידור ואמורה להיות עצמאית לחלוטין. החטיבה, שכוללת גם את החדשות בטלוויזיה, ברדיו ובאינטרנט, מתוקצבת ב-160 מיליון שקל בשנה - סכום גבוה משמעותית מתקציבן של כל אחת מחברות החדשות בטלוויזיה המסחרית, כ-90 מיליון שקל. ההערכות הן כי בניגוד למינוי הקודם של דמות ללא ניסיון ממשי בתחום הניהול של גוף חדשות או עריכה, הפעם ועדת האיתור בראשות קובלנץ תמנה דמות בעלת ניסיון משמעותי יותר. ההכרעה צפויה להתקבל בתוך כעשרה ימים.

חטיבת החדשות מנוהלת כיום באופן זמני על ידי אלעד טנא, המשמש סמנכ"ל הדיגיטל. בינתיים גייס התאגיד עורך למהדורה המרכזית - עילי לוין, ששימש עד כה עורך משנה של חדשות 2 ועורך "בוקר טוב ישראל" בגלי צה"ל.

בשלב זה נערכים דיונים רבים סביב אפיון המהדורה המרכזית של התאגיד. שלושה פורמטים נבחנים, וככל הנראה בשנה הראשונה יחולו בה שינויים משמעותיים. כך למשל, ייתכן כי היא תתחיל בחצי שעה בלבד, ולצדה מגזין חדשותי נוסף המבוסס על חדשות חוץ.

הגורם שמעורב כיום - יש שאומרים יתר על המידה - בבניית חטיבת החדשות של התאגיד הוא שילה דה־בר, לשעבר עורך "ידיעות אחרונות" וסמנכ"ל התוכן של חדשות 10. דה־בר אמנם מועסק כיועץ לענייני דיגיטל, אך נוכח בדיונים השונים בתאגיד לגבי כל פעילות החטיבה. בתאגיד אומרים כי לדה־בר אין כל סמכויות ניהוליות, והוא משמש יועץ בלבד.

האפשרות שתאגיד השידור יקום וישדר באופן מיטבי כבר ב–30 באפריל היא נמוכה. התאגיד עדיין לא ערוך לשידורים מלאים. אחת הסיבות לכך היא שיותר ממחצית כוח האדם של התאגיד - כ-450 עובדים - אמור להגיע מרשות השידור ביום שבו הוא יתחיל לשדר. רוב העובדים האלה מועסקים כיום ברשות, שאינה משחררת אותם להתחיל לעבוד בתאגיד.

בתוך כך, אתמול הודיע התאגיד על גיוסה של מגישת "סדר יום" קרן נויבך לתאגיד. נויבך תגיש תוכנית רדיו דומה.

http://www.themarker.com/advertising/1.3738175
לצפיה ב-'בתאגיד שוב משדרים עסקים כרגיל'
בתאגיד שוב משדרים עסקים כרגיל
09/02/2017 | 14:47
25
למרות הפרסום היום (חמישי) - על כך שראש הממשלה, בנימין נתניהו, מנסה שוב לסכל את הקמת התאגיד ובוחן הצעת חוק לדחייה נוספת - בתאגיד השידור לא מתכוונים להגיב לדברים, ומצידם ממשיכים להתכונן ליום התחילה שנקבע, לאחר התיקון בחוק, ל-30 באפריל 2017. עד כה גייסו בתאגיד כ-713 עובדים החתומים ב"כאן בהקמה". מתוכם, כ-300 מקבלים משכורת בפועל וכ-395 (55%) מרשות השידור חתומים נכון לעכשיו - ויגיעו לתאגיד ביום התחילה.
 
לפי הפרסום, נתניהו ואנשיו בוחנים בימים אלה הצעת חוק לדחייה נוספת בהקמת תאגיד השידור הציבורי, בכפוף להסכמות עם שר האוצר משה כחלון, למרות חילוקי הדעות ביניהם בעניין. עוד נכתב כי נתניהו וכחלון עדיין לא דנו בנושא, והליכי הצעת החוק במשרד התקשורת עדיין לא התחילו. יש לזכור כי חוק התאגיד כבר שונה מספר פעמים, כאשר לפי השינוי האחרון והשישי בחוק - השרים לא יוכלו להקדים את ההקמה לינואר. זאת כאשר בג"ץ סירב להתערב בנושא ואיפשר לממשלה לדחות את תאריך ההקמה לאפריל, למרות מספר עתירות שהוגשו בנושא.
 
גורם המעורה בפרטים טוען כי טרם התרחשו פגישות בין נתניהו לגורמים אחרים בנושא חוק התאגיד בימים האחרונים. אך בעבר נתניהו כבר הצהיר רשמית כי הוא מתכוון "לשקם את רשות השידור". זאת לאחר שראש הממשלה טען בישיבות סגורות כי התאגיד מורכב מאנשי שמאל, וגם כי הם נציגיו של נוני מוזס.
 
נתניהו עסוק בימים אלה בחקירות השונות – תיק 3,000 (פרשת הצוללות), תיק 2,000 (פרשת נוני מוזס) ותיק 1,000 (ארנון מילצ'ן) - ואין לו הרבה פנאי לעסוק שוב בסיכול הקמת התאגיד או בדחייתו. ואולם על פי הפרסום, ההערכות הן כי כעת, לאחר שיושבו המשברים בקואליציה סביב התקציב, עמונה וחוק ההסדרה, הוא ינסה להעביר חקיקה שתפגע בהקמת התאגיד.
 
לצפיה ב-'מירי רגב: המשימה הראשונה לשר התקשורת - סגירת התאגיד'
מירי רגב: המשימה הראשונה לשר התקשורת - סגירת התאגיד
09/02/2017 | 15:54
19
שרת התרבות והספורט, מירי רגב, מבטיחה לעשות ככל שביכולה לסגור את תאגיד השידור הישראלי עוד לפני עלייתו לאוויר. הדברים נאמרו בתכנית "המזנון" ברשת ב' עם יואב קרקובסקי וירון אברהם.
 
בנוגע לתאגיד אמרה רגב: "המשימה הראשונה של שר התקשורת שימונה תהיה סגירת התאגיד והקמת רשות תקשורת משוקמת... אני מאמינה ואני מקווה שתאגיד השידור לא ייפתח. נמשיך במאבק לסגור את אותו תאגיד שלא נותן ביטוי למגוון הקולות בחברה הישראלית... אני רואה מה קורה שם היום, אני רואה מי נמצא שם, איך זה מתנהל, אין שם שקיפות. אני חושבת שהתאגיד היה צריך להתנהל אחרת, אעשה כל מה שאפשר לסגור אותו".
 
לצפיה ב-'גם קרן נויבך חתמה ב"כאן בהקמה"'
גם קרן נויבך חתמה ב"כאן בהקמה"
08/02/2017 | 18:30
25
קרן נויבך, מגישת תכנית האקטואליה היומית "סדר יום" ברשת ב', מצטרפת לכאן בהקמה ותמשיך להגיש את התכנית במסגרת רשת ב' החדשה.

נויבך החלה את דרכה ברשות השידור ככתבת לענייני מפלגות וכתבת מדינית בערוץ הראשון. בהמשך הגישה את מהדורת הלילה של הערוץ הראשון "מהיום למחר" ואת מגזין חדשות הערב "היום בחדשות" והיא בעלת תואר ראשון בהיסטוריה מאוניברסיטת תל-אביב.

ב 2015 זכתה נויבך זכתה בפרס סוקולוב בתחום התקשורת האלקטרונית "על עבודה עיתונאית ברדיו, בפרט בתכניתה סדר יום, שעוסקת בנושאים כלכליים וחברתיים מנקודת מבט ביקורתית". ב 2009 זכתה בפרס אומ"ץ לחשיפת שחיתות שלטונית. התוכנית אף קיבלה את פרס תכנית האקטואליה הטובה בטקס פרסי הרדיו.

בנוסף נויבך היא זוכת אות זכויות האדם ע"ש אמיל גרינצוויג לשנת 2011 מטעם האגודה לזכויות האזרח בישראל ובדצמבר 2012 הוענק לה אות אביר איכות השלטון.

קרן נויבך: "אני שמחה שסדר יום ואני ממשיכים לבית הטבעי שלנו, השידור הציבורי המעודכן והמתחזק ובטוחה שתחת אלדד קובלנץ ועומר בן רובי נמשיך לעשות את השידור הציבורי הכי טוב שיש ולהציב סוגיות חברתיות בוערות במרכז סדר היום הציבורי".

מנהל רשת ב' עומר בן רובי: "גאה מאוד על הצטרפותה אלינו של קרן, עיתונאית חשובה ואשת רדיו מצוינת. עבודתה העיתונאית רבת השנים היא סמל למקצועיות ועומק, מסירות ואכפתיות. אני שמח על כך שהיא תוסיף לקדם את סדר היום האזרחי-חברתי גם במסגרת עבודתה ברשת ב' החדשה".

http://b.walla.co.il/item/3038805
לצפיה ב-'סטטיק ובנאל שברו את השיא של אריק אינשטיין בהשמעות ברדיו'
סטטיק ובנאל שברו את השיא של אריק אינשטיין בהשמעות ברדיו
07/02/2017 | 09:20
36
גם ביוטיוב הצמד התמקם בראש מצעד הצפיות בכל הזמנים (לשיר ישראלי).
לגבי הרדיו: שיא ההשמעות עד כה היה שייך לאריק איינשטיין בהשמעת השיר "אני ואתה" שהושמע 55 פעמים ביום לאחר מותו של הזמר .
 
(ידיעות אחרונות)
לצפיה ב-'פודקאסטים ב"כאן בהקמה"'
פודקאסטים ב"כאן בהקמה"
05/02/2017 | 13:50
3
54
שלום חברים
עברו כמה שנים מאז שכתבתי פה, ואני שמח לחזור כאיש רדיו במשרה מלאה.
ואני עוד יותר שמח לספר לכם על ההשקה של פלטפורמת הפודקאסטים החדשה של תאגיד השידור הישראלי "כאן".
יש לנו הרבה תוכן מרתק בקנה, במגוון נושאים ושפות. נשמח לשמוע הערות או הצעות לשיפור (אני יכול לספר שהרשימה שיש לנו כבר ארוכה...)
בתור טעימה ראשונה הנה לינק לפודקאסט "שיר אחד" שמספר בכל פרק איך נוצר שיר אחד... הפרק הזה מספר את הסיפור המרתק (באמת) של מלכת השושנים של עדן בן זקן.
לצפיה ב-''
05/02/2017 | 15:33
4
לצפיה ב-'עלו והצליחו'
עלו והצליחו
06/02/2017 | 01:43
7
לצפיה ב-' היסטוריה: הפודקאסט של הדסק הכלכלי הוא המואזן ביותר באייטונס'
היסטוריה: הפודקאסט של הדסק הכלכלי הוא המואזן ביותר באייטונס
06/02/2017 | 20:19
31
תוך יממה מאז העלייה לאוויר של מערכת הפודקאסטים, הפודקאסט "חיות כיס" של הדסק הכלכלי כבש את המקום הראשון באייטונס ועקף את "עושים היסטוריה"
 
לצפיה ב-'גלי צהל לא תעבור למשרד הביטחון'
גלי צהל לא תעבור למשרד הביטחון
05/02/2017 | 18:24
1
34
פירסמתי הודעה זו בבוקר אך ראיתי שזו נמחקה לי.
לראשונה שמעתי זאת מנינו צרור בתכנית הצהריים שלו

לצפיה ב-'צצה היום התנגשות בתפוז בין פרסום הודעות לחוסמי הפרסומות'
צצה היום התנגשות בתפוז בין פרסום הודעות לחוסמי הפרסומות
06/02/2017 | 01:45
45
לכן כל הודעה שנשלחה לא פורסמה, כולל כמה דברים שניסיתי לפרסם.
לצפיה ב-'הארץ פרסם סקירה על מצב הרדיו הדיגיטלי (DAB)+אינטרנטי בישראל'
הארץ פרסם סקירה על מצב הרדיו הדיגיטלי (DAB)+אינטרנטי בישראל
06/02/2017 | 01:43
55
כמובן, למנויים משלמים בלבד (או לכאלה שיודעים לעקוף את החסימה):
http://www.haaretz.co.il/gallery/media/.premium-1....

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ