לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום רדיו

ברוכים הבאים לפורום "רדיו" בתפוז! פירוש המילה "רדיו", ע"פ מילון אברהם אבן-שושן, הוא "שיטת שידור של קולות למרחקים גדולים באמצעות גלים אלקטרו-מגנטיים המשדרים ממתקנים מיוחדים ונקלטים במכשירים מיוחדים". רדיו בשבילנו הוא מכשיר אפור שכזה, הפתוח 24 שעות ביממה אצלי. בין אם אני באוטו, בחדר העבודה, בסלון או במטבח. רדיו בשבילנו הוא אמצעי בו השדרנים מעבירים את מסריהם ועושים למאזינים קצת טוב על הלב. "רדיו" הוא פורום הפתוח לכל המאזינים, השדרנים, העורכים המוזיקליים, הכתבים, המפיקים, הטכנאים וכל אדם שמרגיש דגדוג קטן ברגע שהוא משנה תדר בסקאלה שלו. אנו מאחלים לכולכם דיונים פוריים ומעניינים. אם יש למישהו שאלות, טענות, בקשות או רעיונות - הוא יותר ממוזמן לפנות אלינו במסרים הפרטיים או באימייל. שתהיה לכולנו רק האזנה ערבה! אייל וולקוביץ' - eyal@evonline.co.il

הנהלת הפורום:

אודות הפורום רדיו

ברוכים הבאים לפורום "רדיו" בתפוז! פירוש המילה "רדיו", ע"פ מילון אברהם אבן-שושן, הוא "שיטת שידור של קולות למרחקים גדולים באמצעות גלים אלקטרו-מגנטיים המשדרים ממתקנים מיוחדים ונקלטים במכשירים מיוחדים". רדיו בשבילנו הוא מכשיר אפור שכזה, הפתוח 24 שעות ביממה אצלי. בין אם אני באוטו, בחדר העבודה, בסלון או במטבח. רדיו בשבילנו הוא אמצעי בו השדרנים מעבירים את מסריהם ועושים למאזינים קצת טוב על הלב. "רדיו" הוא פורום הפתוח לכל המאזינים, השדרנים, העורכים המוזיקליים, הכתבים, המפיקים, הטכנאים וכל אדם שמרגיש דגדוג קטן ברגע שהוא משנה תדר בסקאלה שלו. אנו מאחלים לכולכם דיונים פוריים ומעניינים. אם יש למישהו שאלות, טענות, בקשות או רעיונות - הוא יותר ממוזמן לפנות אלינו במסרים הפרטיים או באימייל. שתהיה לכולנו רק האזנה ערבה! אייל וולקוביץ' - eyal@evonline.co.il
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
כן. גם לפורום הזה יש תקנון. רגע לפני שאתם כותבים או מגיבים להודעה, בואו לקרוא אותו.
תזכורות מיוחדות: הודעות המלצה על תכניות מיוחדות יש לכתוב כתגובה להודעה "שרשור המלצות ומיוחדים". אין להשמיץ, להוציא לשון הרע, להציק ולהטריד, להציף את הפורום ולהעלות תכנים שקריים.
אי הקפדה על הנהלים תגרור מחיקת ההודעות לאלתר. 
 
תקנון הפורומים בתפוז: כן, יש דבר כזה. ואולי הגיע הזמן שהוא לא יהיה רק כסת"ח משפטי אלא באמת כללים שנעמוד בהם. רובם לא כל כך קשים. על מנת שזה יקרה, העתקנו לכאן את כל הסעיפים הנוגעים לפורום, עבור כולנו וכל אחד שכבר נרשמים בניק חדש כדי לחזור לפורום שלנו לעוד מספר דקות.
 
הצהרות והתחייבויות הגולשים (לקריאה מלאה):
לא להעלות תכנים שיש בהם לשון הרע; 
לא להעלות תוכן שיש בו או בפרסומו כדי להוות עילה לתביעה או תוכן העלול לגרום נזק לצד שלישי כלשהו או לתפוז; 
לא להציק או להטריד גולשות אחרות ובכלל זה (בין היתר) לא לערוך "משפטי שדה" לגולשות אחרות וכן להימנע מהצעות מגונות לגולשים אחרים 
לא להעלות תכנים בעלי אופי גזעני או תכנים שיש בהם כדי להסית לגזענות;
לא להפריע או לנסות להפריע להתנהלותו התקינה של האתר; (למי ששאל, יש כזה סעיף) 
לא להעלות תכנים בעלי אופי בוטה, מגונה, גס או בלתי הולם; 
לא לפרסם פרטים אישיים של גולשים אחרים, לרבות זהותן של הגולשות (אלא אם כן פרסמו אותה) ופרטי ההתקשרות עמן; 
לא להעלות תוכן שיש בו המרדה או הסתה; 
לא להציף את האתר או כל חלק או שירות בו, בהודעות סרק או בהודעות חוזרות, באופן העלול לפגוע באתר או בשימוש בו;
המשך >>

לצפיה ב-'כחלון נכנע: נתניהו חיסל את התאגיד'
כחלון נכנע: נתניהו חיסל את התאגיד
30/03/2017 | 16:10
2
12
המשבר הפוליטי בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לבין שר האוצר משה כחלון סביב תאגיד השידור הציבורי מגיע אל קיצו. שר האוצר ומנכ"ל משרד שי באב"ד יכנסו אחה"צ מסיבת עיתונאים שבה יכריזו על הסכם שגובש עם נתניהו. ההסכם מהווה בפועל פגיעה בתאגיד הקיים ופירוק חטיבת החדשות שלו.

המשבר הפוליטי הידרדר אף לאיום להגיע לבחירות מצד נתניהו. הפשרה הנוכחית, שבה כחלון מאפשר לנתניהו את הפגיעה בחטיבת החדשות של התאגיד, מסכלת את איומי הבחירות.

בחוק המתגבש בין הצדדים ייקבע כי חטיבת החדשות של רשות השידור, שנמצאת כיום בפירוק ומנוהלת על ידי ברי בר ציון, היא זו שתמשיך לפעול ולשדר חדשות גם לאחר הקמת התאגיד.

המשמעות היא אחת – רשות השידור במתכונתה הנוכחית תמשיך לשלוט בשידור הציבורי בישראל לטווח זמן בלתי ידוע שבו יוקם תאגיד חדש. תהליך כזה עשוי להימשך שנים. גם לאחר הקמת התאגיד, חטיבת החדשות שלו כלל לא תפעל. במקום זאת, שידורי החדשות של ערוץ 1 ושל רשת ב' יימשכו כרגיל – כולל מהדורות כמו "מבט" וה"מוסף", באמצעות אותם מגישים ופרשנים, למשל הפרשן הכלכלי עודד שחר.

הסיכום שאליו הגיעו נתניהו וכחלון יעלה לקופת המדינה עשרות ואולי כמה מאות מיליוני שקלים - כך מעריכים מקורות כלכליים.  לפי הערכות עלות ההפעלה של השידור הציבורי במתכונת החדשה לא תהיה נמוכה בשל הצורך בהעסקת עובדים, שכירת משרדים, אולפנים וכיו"ב.

נוסף על כך, סוכם כי משרד האוצר יגבש הסדרי פרישה לעובדי רשות השידור שלא ימשיכו בתאגיד החדשות ולעובדי התאגיד שלא ישולבו בו. במשרד האוצר אמרו כי במסגרת פשרה זו יישמרו מסגרות התקציב. ואולם, ההערכה היא שיהיה צורך להגדיל סיוע הפרישה לעובדים מבוגרים שלא ייקלטו לעבודה.

גורמים המעורים בנעשה אומרים כי "אם אכן המהלך ייצא אל הפועל, זו התקפלות מוחלטת של שר האוצר מהתחייבותו להקים את התאגיד. בסופו של דבר רשות השידור, עם כל החוליים שלה, תמשיך לפעול כרגיל במשך שנים".  

עם זאת, לדברי מקורות באוצר, "מבחינתו של כחלון הוא הצליח להשיג את פתיחתו של התאגיד (אמנם באיחור של שבועיים) אל מול נתניהו שדרש לסגור אותו. הישג נוסף של כחלון הוא שנתניהו ויתר ולא יחוקק את חוק הפיקוח על התקשורת וכן, שלא יפוטרו ראשי התאגיד גיל עומר ואלדד קובלנץ. הישג נוסף של כחלון הוא שהסדרי בחירת הנהלתו והמועצה שתפקח על תאגיד החדשות החדש יהיו במתכונת זהה להסדרים שקבועים היום בחוק בנוגע לתאגיד כאן".

מצד שני, נתניהו, הגיע להישג חשוב מבחינתו :התאגיד לא ישדר חדשות בטלוויזיה ובנוסף ראשי התאגיד גיל עומר ואלדד קובלנץ לא יעסקו בחדשות ואקטואליה. נתניהו גם הצליח להצטייר כמי שהגן על עובדי רשות השידור.

כאמור לפי הפשרה בין כחלון לנתניהו, כל פעילות חטיבת החדשות של התאגיד, שמונה כבר כיום מאות עובדים – תפורק. החטיבה תופקע מידיו של התאגיד ובעתיד תוקם חטיבה עצמאית שתכלול את עובדי התאגיד ואת עובדי רשות השידור. בעקבות התעקשותו של היועמ"ש אביחי מנדלבליט, המועצה ומנהלי תאגיד החדשות ייבחרו על ידי ועדת איתור בראשות שופט, בהתאם למצב הנוכחי – כך שיישאר החיץ בין הדרג הפוליטי לחדשות. המשמעות היא שנתניהו לא יכול לבצע מינוי פוליטי ישיר.

חטיבת החדשות העתידית אמורה להיבנות משילוב של עובדי התאגיד ועובדי רשות השידור. ככל הנראה ייבחרו לה מנהלים חדשים – כלומר המנהלים הנוכחיים של החדשות בתאגיד השידור יודחו. אלא שכאמור, תאגיד החדשות יוקם רק בעוד זמן רב, ובינתיים רשות השידור תמשיך לפעול כרגיל.

בינתיים אמורים חלק מעובדי התאגיד להיקלט בערוץ 1, או שחלקם ימשיכו בתאגיד אך תוך תפקידים כפולים יחד עם עובדי רשות השידור. לא ברור בשלב זה האם אכן כחלון אישר את העלויות הכפולות של הפעלת חטיבת חדשות ברשות השידור ובתאגיד בו זמנית.

מליאת הכנסת תכונס ביום ד' הקרוב לאישור בקריאה ראשונה של הצעת החוק לדחיית תחילת שידורי התאגיד בשבועיים עד ה-15 במאי 2017. בכנסת מקווים להשלים ביום רביעי הקרוב את חקיקת החוק בשלוש קריאות.

הצעת החוק לא תכלול את כל השינויים המסתמנים בעבודת התאגיד כמו למשל: פירוק חטיבת החדשות של התאגיד והקמת חטיבת חדשות שתכלול את עובדי רשות השידור וחלק מעובדי התאגיד. יתר השינויים ידונו ככל הנראה בוועדה מיוחדת בראשות יו"ר הקואליציה ח"כ דוד ביטן או ב"ועדת הרפורמות".

הכוונה היא לחוקק את יתר השינויים עד לאמצע חודש מאי 2017.  כמו כן, החוק החדש יכלול מתן הסדרי פרישה לעובדי רשות השידור שאינם ברשת ב', למשל - ושלא ייקלטו לעבודה בתאגיד.

בוועד העיתונאים של התאגיד נערכים להפגנה גדולה. מהוועד נמסר כי "בשבת הקרובה, ב-19:30, תתקיים הפגנה מול קרית הממשלה בתל אביב כדי למחות נגד הניסיונות המושחתים של הממשלה להשתלט על העיתונות החופשית בישראל ועל השידור הציבורי בפרט, תוך זלזול במאות מילוני שקלים של כספי ציבור והתעללות מתמשכת ביותר מאלף עובדים בתאגיד וברשות השידור. אנו קוראים לעיתונאים, יוצרים, ארגונים חברתיים וכל אזרח שאכפת לו להצטרף אלינו".

http://www.themarker.com/advertising/1.3961600
לצפיה ב-'פשרת ביבי-כחלון: כמה מעובדי התאגיד יפוטרו?'
פשרת ביבי-כחלון: כמה מעובדי התאגיד יפוטרו?
30/03/2017 | 16:14
4
האם כל חטיבת החדשות של התאגיד בדרך הביתה, או שחלק מאנשי החדשות ברשות השידור ייאלצו לפרוש – זאת הסוגייה המהותית שעולה מהפשרה המסתמנת בין ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר משה כחלון. לפי המתווה המתגבש, הקמת התאגיד תידחה במספר שבועות, ראשי התאגיד יישארו בתפקידם וחטיבת החדשות תפעל במנותק מההנהלה ויצורפו אליה עובדים מהרשות.
 
השאלה היא האם רוב עובדי התאגיד שגוייסו עד כה למחלקת החדשות, כאשר חלק גדול מהם אף עזב כלי תקשורת אחרים, יפוטרו: שאול אמסטרדמסקי מ"כלכליסט" שעומד בראש דסק הכלכלה של "כאן בהקמה", רומי נוימרק מחדשות 10 שאמורה להגיש תוכנית אקטואליה, עילי לוין מחדשות 2 שמונה לעורך המהדורה המרכזית ועוד. כך למשל, במקרה של אמסטרדמסקי לא ברור האם יישאר בתפקיד לצידו של עודד שחר, המכהן כיום כפרשן הכלכלי של הערוץ הראשון.
 
בכל מקרה, כחלק מההליך הטכני של הקמת הגוף החדש - כל עובדי חטיבת החדשות בתאגיד יפוטרו - כאשר לא ברור כמה מתוכם יגוייס לחטיבה החדשה והמאוחדת עם עובדי הרשות. לא ברור גם מה יעלה בגורלם של עובדי אקטואליה בתוכניות במיקור חוץ - ברצועה שמיועדת לשידור אחה"צ, והאם הם מוגדרים כעובדי חטיבת חדשות שעתידם אינו ברור, או כעובדי תאגיד שלא נכללים בפשרה.
 
גורם בכיר בתאגיד אמר לוואלה ברנז'ה כי "אף אחד לא יודע באמת איך זה ייראה. זה אירוע מאוד מורכב להרכיב דירקטוריון, זה ייקח שנים - שיהיה בהצלחה". עוד אמר הגורם כי מנהל חטיבת החדשות ברוך שי – שעזב לפני כחודש את חדשות 10 שם עבד כעורך הראשי של המהדורה המרכזית – יישאר בתפקידו למרות השינוי המסתמן עם הפשרה של כחלון ונתניהו.
 
מנגד, גורם המעורה בפרטים סבור כי לא ניתן לדעת בוודאות מה יעלה בגורלו של שי בתאגיד, והאם תפקידו אכן מובטח לו, עכשיו כאשר חטיבת החדשות יוצאת מסמכות התאגיד. הגורם אף הוסיף כי הפשרה המסתמנת אינה מהלך דרמטי, שכן המצב מזכיר את ערוץ 2 – כאשר יש שתי זכייניות, קשת ורשת, וחברת החדשות הנמצאת בבעלותן היא יחידה נפרדת.
 
על פי הפשרה, יוקם תאגיד נפרד לחדשות ואקטואליה, במתכונת חברות החדשות בערוצים המסחריים. הסדרי בחירת הנהלתו והמועצה שתפקח עליו יהיו במתכונת זהה להסדרים שקבועים היום בחוק בנוגע לתאגיד "כאן". תאגיד החדשות החדש יפעל במבנה, בתקנים ובשכר של חטיבת החדשות של התאגיד. משרד האוצר יגבש הסדרי פרישה לעובדי רשות שלא ימשיכו בתאגיד החדשות ולעובדי התאגיד שלא ישולבו בו. חוק הפיקוח על התקשורת יוקפא בשלב זה. ההסדר כבר קיבל את אישור היועמ"ש לממשלה ואנשיו. לצורך עיגון המתווה בחקיקה ולבקשת היועמ"ש תחילת שידורי התאגיד תידחה בשבועיים.
 
בארגון העיתונאים מתנגדים להסכם הנוכחי ומתכוונים להפגין במוצ"ש מול קריית הממשלה בתל אביב "כדי למחות נגד הניסיונות המושחתים של הממשלה להשתלט על העיתונות החופשית בישראל ועל השידור הציבורי בפרט, תוך זלזול במאות מילוני שקלים של כספי ציבור והתעללות מתמשכת ביותר מאלף עובדים בתאגיד וברשות השידור".
 
לצפיה ב-'האותיות הקטנות: מי ינהל את התאגיד החדש ומה יעלה בגורל העובדי'
האותיות הקטנות: מי ינהל את התאגיד החדש ומה יעלה בגורל העובדי
30/03/2017 | 16:32
4
הפשרה שסוכמה הבוקר בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לשר האוצר משה כחלון - לפיה התאגיד יעלה באיחור של מספר שבועות וחטיבת החדשות תבוטל כולה - מעלה מספר נקודות שיש להתייחס אליהן - כך עולה מנוסח המתווה המלא שהגיע לידי וואלה ברנז'ה.
 
כך למשל, במתווה מוזכר כי מתוך כ-1,000 עובדי רשות כיום, 500 עובדים יעברו לתאגיד החדשות. מדובר באנשים שמוגדרים כאנשי חטיבת החדשות כיום בערוץ 1 וברשת ב'. אך לא ברור מה לגבי קליטה של עובדי התאגיד שלא הגיעו המרשות. עוד נכתב כי עובדי הרשות שלא יבחרו לפרוש יעברו לחטיבת החדשות של התאגיד, בתנאי השכר שנקבעו בתאגיד.
לפי סעיף נוסף, מיקור החוץ של שידורי החדשות והאקטואליה יבוטל.
 
הרשות תמשיך להתקיים עד ל-15 במאי 2017 לבקשת היועץ המשפטי – היא לא תתחיל בהליך הפירוק ותמשיך להפיק את עד לתחילת פעילות התאגיד, ברשות יקבלו משכורות כרגיל. מרגע החבירה לתאגיד, כתאגיד חדשות עצמאי, רמות השכר יגזרו על פי אמות המידה של התאגיד. שידורי החדשות יימשכו עד להשלמת מעבר העובדים לתאגיד.
 
באמצע מאי יעלה לאוויר סופסוף התאגיד החדש, כאשר עד לאמצע נובמבר תאגיד החדשות יהיה עם הנהלה זמנית. לאחר מכן תמונה הנהלה חדשה ומועצה חדשה. העובדים שיקלטו בתאגיד החדשות יתקבלו בתנאי שכר של התאגיד החל מאמצע מאי.
 
עד למינוי הנהלה קבועה ימשיך ברי בר ציון - המנהל המיוחד מטעם בית המשפט - לכהן כמנהל החדשות בתאגיד. בנוסף, מנהלי רשת ב' צ'יקו מנשה ומנהל חטיבת החדשות בטלוויזיה יורם כהן יכהנו כמנהלי הרשתות. בנוסף, מנשה ישמש גם כעורך הראשי של מהדורת החדשות. במידה ולא יושלם הליך מינוייה של הנהלה קבועה, תתאפשר הארכתם של המנהלים הזמניים בעוד חצי שנה, באישור שר התקשורת ושר האוצר.
 
בנוגע לפיצויים לעובדים - משרד האוצר יקבע הסדר פיצויי פרישה לעובדי הרשות שטרם התקבלו לתאגיד, בהתאם לתנאי הפרישה המקובלים כיום ברשות. בנוסף, האוצר גם ישלם פיצויים לעובדי התאגיד שכבר התקבלו ושלא יעברו לחטיבת החדשות החדשה - כאשר גורם המעורה בפרטים הגדיר אותם כ"פיצויים לא מוגדלים", כאשר האוצר ייקבע את הסכום במועד מאוחר יותר.
 
תאגיד מתנגדים נחרצות להסכם, כאשר עובדי התאגיד מתכננים להפגין בעוד זמן קצר מול מסיבת העיתונאים של כחלון בתל אביב.
 
כתב בתאגיד תיאר את האווירה שמקום מאז שיצאה ההודעה הבוקר ואמר לוואלה ברנז'ה כי "האווירה כאן היסטרית, אנשים מן הסתם חוששים לעבודתם. העובדים בחטיבת החדשות חוששים שרובם יפוטרו. התחושה היא שכחלון הפסיד לנתניהו והניסיון להציג את זה כפשרה מגוחכת. מה שיוצא זה שני תאגידים - אחד לדיגיטל ואחד ליצירה קלילה שזה 'כאן'".
 
מהתאגיד נמסר בתגובה להסכם: "מועצת תאגיד השידור מתנגדת נחרצות להסכם בין שר האוצר לראש הממשלה. משמעות המתווה הינה הקמת גוף מפוצל שלא יכול לאחד משאבים בצורה יעילה וחסכונית כפי שתוכנן ושהתוצאה שלו הינה זריקת כספי ציבור לשווא. מועצת התאגיד תגן על העיתונאים ואנשי החדשות המצוינים של תאגיד כאן, אשר עזבו מקומות עבודה והתייצבו לדגל על מנת להביא שידור ציבורי איכותי, פלורליסטי ועצמאי לאזרחי ישראל, כדי לשמור על זכויותיהם ועצמאותם. אנו קוראים לשומרי הסף, היועץ המשפטי לממשלה ומבקר המדינה, להגן על האינטרס הציבורי ועל זכויות העובדים".
 
לצפיה ב-'אירוחים חמים ב'
אירוחים חמים ב
( לעמוד שלי בתפוז )
30/03/2017 | 12:42
2
 ביום ג' נארח בפורום דם טבורי את נעמי קדוש, אמה של עמית קדוש שחלתה בלוקמיה וניצלה בזכות השתלת דם טבורי בארצות הברית. נעמי תשיב על כל שאלותיכם בנושא איסוף ושימור דם טבורי בלידה.
 
 אתם מוזמנים לשרשר שאלות כבר עכשיו:
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/2529/182058217
 
ביום ד' נארח בפורום אמהות ייחידניות מבחירה את ד"ר יגאל מדג'ר, אורולוג מומחה ומנהל בנק הזרע אסותא סופרם, שישיב על שאלותיכן בנושא תרומת זרע.
 
 מוזמנות כבר עכשיו להעלות את שאלותיכן:
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/34/182065372
 
לצפיה ב-'סוער בגל"צ: בכירי התחנה מתאגדים - ויפוצצו מפגש עם ירון דקל'
סוער בגל"צ: בכירי התחנה מתאגדים - ויפוצצו מפגש עם ירון דקל
30/03/2017 | 09:56
10
בכירים בתחנת גלי צה"ל קיימו הערב (ד') מפגש שבו הוחלט לצאת למאבק משותף במפקד התחנה ירון דקל בעקבות התנהלות ראש מערכת החדשות אבי ברזילי. הבכירים טוענים כי ברזילי פוגע בעבודה העיתונאית, מתערב בעבודתם באופן לא ענייני, מתעמר בעיתונאים ומתנהל באופן שפגע בתחנה.

היחסים בגל"צ הידרדרו מאוד בשנה האחרונה. חלק מבכירי התחנה כלל לא מדברים עם ברזילי ומעלים נגדו טענות חריפות. בעקבות ההתאגדות של בכירי התחנה, הוחלט לקיים מחר בבוקר (ה') מפגש עם דקל ולהציג בפניו את טענותיהם לגבי פגיעה בעבודתם העיתונאית. אלא שהערב שיגר דקל מכתב שימוע לפני פיטורים לראש דסק התחקירים בתחנה, אבנר הופשטיין. העובדים ראו בכך צעד מתריס של דקל, והוחלט לפוצץ את הפגישה עמו.

בשבועות האחרונים החלו ראשי התחנה להתאגד בדרישה לפעול נגד התנהלותו של ברזילי, בשל הגיבוי שהוא מקבל מדקל  - שכמעט שאינו מעורב בנעשה במערכת החדשות בתחנה. חלק מהטענות נגד ברזילי הופנה בשל הבמה הנרחבת שמקבל בתחנה איש העסקים יעקב ברדוגו, שהוכתר כפרשן הפוליטי של התחנה אף שמעולם לא עסק בעיתונות. ברדוגו הוא בעל קשרים פוליטיים רבים, משמש במקביל יועץ, ומייצג עד היום את איש העסקים משה בובליל בעסקי הקזינו שלו ברחבי אירופה.

כפי שפורסם ב-TheMarker, בשבועות האחרונים היו עימותים רבים בתחנה וזאת לאחר שברדוגו זעם על צוות התוכנית והצהיר כי "זו התוכנית שלי ואני אחליט מי יתראיין בה". כך למשל, ברדוגו סיכם על ראיון עם מקורבו של ראש הממשלה, נתן אשל, וזאת תוך התחייבויות שלא להזכיר את הרשעתו בבית הדין של נציבות שירות המדינה בהתנהלות שאינה הולמת עובד ציבור. בשל העימותים האלה הדיח ברזילי דווקא את עורך התוכנית דן דובין ואת המפיקה הראשית.

פגיעה נוספת היתה בעבודתו של הופשטיין. כפי שפורסם ב-TheMarker, בשבועות האחרונים צונזר או הוגבל הופשטיין כמה פעמים בפרסום תחקירים מטעמו על ידי ברזילי, וזאת על אף שהתחקירים אושרו על ידי הייעוץ המשפטי של התחנה. בגל"צ נימקו את השימוע להופשטיין בצורך לקצץ בהוצאות. ואולם במקביל לכך, התחנה שכרה בחודשים האחרונים כוח אדם אחר – למשל מגישים לצידו של רזי ברקאי. גם על מהלך זה יש תרעומת רבה בתחנה.

מגל"צ נמסר בתגובה: "ההחלטה לצאת לתהליך הקשה והכואב של קיצוץ כוח האדם של התחנה היא של הצבא. כשהצבא מקצץ בטייסות ובגדודי שריון, גם גל"צ נדרשת לקצץ בכוח אדם ועל כן נשקלת סגירת דסק התחקירים, שהוקם לפני כשנתיים בלבד. זאת לצד תקנים נוספים שלצערינו עלינו להמשיך ולקצץ. זהו תהליך כואב, אך אנו מחויבים לעמוד בדרישות הצבא, וכך גם נעשה. בכפוף לשימוע שיתקיים, נעביר המלצתנו למרכז תע"צ, שהוא הגוף המאשר.

"הימים שבהם עובדים או גורמים מחוץ לתחנה, שלא נושאים בשום אחריות שהיא, ושחשבו שהם מנהלים את התחנה נגמרו מבלי שוב. נמשיך לפעול לטובת התחנה ומאזיניה, למורת רוחם של אלו שחושבים שיש לשמור רק על האינטרס האישי שלהם. עובדי התחנה, בכירים ככל שיהיו, לא ינהלו אותה".

http://www.themarker.com/advertising/1.3959073
לצפיה ב-'גידי שפרוט הגיש היום את התוכנית האחרונה'
גידי שפרוט הגיש היום את התוכנית האחרונה
30/03/2017 | 09:48
12
גידי שפרוט, השדרן הוותיק של גלגלצ, יפרד היום מהתחנה אחרי כעשרים שנה. ערן אביגיל, ששירת כקריין בתחנה, יתפוס את מקומו.

שפרוט הגיע לתחנה בשנת 1995 ושובץ במחלקת קריינים ובהמשך מונה להיות ראש המחלקה. הוא עזב את התחנה ב־2003 וחזר שוב לאחר שלוש שנים. בשנים האחרונות הוא שידר בשעות הצהריים ובעבר הגיש את התוכנית המיתולוגית "שתיקת הכבישים".
לצפיה ב-'הבעלים של רדיו ללא הפסקה נחקר במסגרת חקירת נתניהו-מוזסhttp:/'
הבעלים של רדיו ללא הפסקה נחקר במסגרת חקירת נתניהו-מוזסhttp:/
29/03/2017 | 23:10
14
במשטרה בודקים אם ראש הממשלה בנימין נתניהו ומו"ל "ידיעות אחרונות" נוני מוזס דנו בקידום הקמה של ערוץ ספורט ייעודי למשחקי ליגות הכדורגל הישראליות, ללא מכרז ובבעלות קבוצת יזמים - בהם מוזס עצמו. במסגרת תיק 2000, נחשדים נתניהו ומוזס כי רקמו ביניהם הסכם חשאי לפרסום אוהד עבור הראשון, בתמורה לקידום חוק "ישראל היום".

לפיכך, זימנו במשטרה למסירת עדות את מו"ל עיתון "מעריב", איש העסקים אלי עזור, שבבעלותו חברת "צ'רלטון" המחזיקה בזכויות השידור של משחקים רבים בליגת העל הישראלית ובליגות אירופיות. עזור הוא בין היתר מו"ל קבוצת "ג'רוזלם פוסט", ובבעלותו תחנות רדיו מקומיות.

מטעמו של ראש הממשלה נמסר: "מבלי שנתחייב להגיב על כל המצאה כוזבת - אנו אומרים בצורה הברורה ביותר: לא היו דברים מעולם. מדי יום אנו עדים לפרסום שיטתי של הדלפות שיקריות בניסיון להנשים הנשמה מלאכותית חקירות שיצא מהן האוויר. אנו חוזרים ואומרים: לא יהיה כלום כי אין כלום".

http://news.walla.co.il/item/3052971
לצפיה ב-'דב גיל-הר עוזב את וואלה! NEWS ועובר לתאגיד'
דב גיל-הר עוזב את וואלה! NEWS ועובר לתאגיד
29/03/2017 | 22:02
10
דב גיל-הר עוזב את וואלה! NEWS ועובר לתאגיד. גיל-הר יגיש תוכנית טלוויזיה יומית ב"כאן בהקמה". בשנתיים האחרונות גיל-הר הוביל את התרחבות האתר לתחום הטלוויזיה ברשת ושימש כמגיש החדשות הראשי בוואלה! NEWS.

גיל-הר החל את דרכו בתקשורת בגל"צ. לאחר מכן היה ממקימי חדשות 2 ושימש ככתב הפרלמנטרי הראשון של חברת החדשות. בנוסף, הוא שימש כתב מגזין בחדשות 2 ואף היה העיתונאי האחרון שראיין את יצחק רבין ז"ל בליל הרצח ב-4 בנובמבר 1995.

בזכיינית ערוץ 2 לשעבר, טלעד, גיל-הר הגיש את תכנית הבוקר עם ירדנה ארזי, וביים סרטים דוקומנטריים. לאחר מכן הוא עבד במשך כ-8 שנים בחדשות 10, וייסד את פינת הבירוקרטיה, כאשר באחד התחקירים המדוברים לכד פדופילים בסדרת הכתבות "ילדות בסכנה". הוא גם הגיש את המהדורות "לילה כלכלי" ו"5 עם רפי רשף".

גיל-הר מסר: "תמיד ייחלתי לשידור ציבורי חזק, בועט, נטול פניות ומשוחרר מלחצים פוליטיים ומסחריים. משוכנע שלשם פניו של התאגיד, מאמין במנהליו, מתרשם מאד מגלריית העיתונאים המגוונת שנקבצה בו, ושמח להתגייס אל האתגרים שהוא מזמן, כאן ועכשיו".

http://b.walla.co.il/item/3052811
לצפיה ב-'השדרן הבכיר ברשות השידור שהרוויח אלפי שקלים מהשמעות'
השדרן הבכיר ברשות השידור שהרוויח אלפי שקלים מהשמעות
29/03/2017 | 17:11
1
23
סוגייה בעייתית מעיבה על הניסיון של רשות השידור להציג את עצמה כארגון נקי ושקוף, כאשר הפעם לא מדובר במינוי מקורבים או בשכר מנופח - אלא בניגוד עניינים לכאורה של מגיש ברשת ג' אשר שירו קודם בתחנה באופן חסר תקדים.

שירו של אהרון פררה "השנים החסרות" יצא ברבעון האחרון של 2016 (ספטמבר) לרדיו ולמרות זאת כבר הספיק להתמקם במקום ה-20 והמכובד ברשימת השירים המושמעים ביותר ברשת ג' לשנת 2016 - כך על פי מסמכים של הרשות שהגיעו לידי וואלה ברנז'ה, לאחר בקשה לחשיפת רשימות ההשמעה בקול ישראל על ידי עו"ד אלעד מן, יו"ר עמותת הצלחה. פררה כאמור משמש גם כשדרן בכיר בתחנה ויש לו תוכנית בוקר יומית בשם "אמצע הדרך".

גם אם פררה בעצמו לא השמיע את השיר שלו בתוכניתו, השיר שלו קודם מספיק כדי להתברג ברשימת 20 הגדולים של התחנה - ועומד על 100 בשנה, כאשר על פי הערכות, פררה קיבל בשנת 2016 מרשת ג' - שהוא מועסק בה - סכום של אלפי שקלים מאקו"ם עבור תמלוגים, זאת בעקבות השמעת שיריו בתחנה.

מבדיקה שערכה וואלה ברנז'ה, שירו של פררה לא הושמע בתחנות אחרות כמו גלגל"צ, והוא לא מופיע למשל במצעד של רדיו לב המדינה או בתחנות אזוריות נוספות. יש לציין כי פררה אינו המגיש היחיד שהוציא סינגלים - גם דוד בן בסט ומומי לוי מרדיוס עשו זאת, אך במקרה שלהם מדובר בתחנה פרטית ולא בתחנה הממומנת מכספי ציבור.

ומה בנוגע לקידום מוזיקה מזרחית ברשת ג'? הז'אנר, שעלה בשבוע האחרון שוב לכותרות בעקבות טענות לקיפוח, ממודר גם מהתחנה המתמחה בשירים ישראלים בלבד. מתוך 20 השירים המושמעים ביותר ברשת ג' בשנת 2016, היחיד שמשתייך לז'אנר המוזיקה המזרחית הוא עומר אדם, עם שירו "אחרי כל השנים". גורם בכיר בתעשייה אמר לוואלה ברנז'ה כי "זה ממש מוזר, רשת ג' הפתיעה אותי לרעה עם הרשימה הזאת".

כאשר בוחנים את רשימת האמנים המושמעים ביותר – המצב אינו טוב בהרבה: בשנת 2016, מתוך 20 האמנים המושמעים ביותר ברשת ג', רק 3 משתייכים לז'אנר המוזיקה המזרחית: שרית חדד הממוקמת במקום ה-9, מיד אחריה נמצא אייל גולן ובמקום ה-17 ישי לוי.

מרשת ג' נמסר בתגובה כי "רשת ג' היא הבית של המוסיקה הישראלית. מתוך סך המוסיקה המושמעת בתחנה יותר מ-25% שייכים לז'אנר הים התיכוני, וזה בהחלט מייצג את סך כל המוסיקה שיוצאת לאור בישראל. לגבי פררה, השיר שהוקדש לאביו אברהם פררה ז"ל שודר בתחנות רדיו רבות. יודגש, כי השיר לא שודר בתכניתו של אהרון פררה על פי הנחיה גורפת לשדרנים שהם גם מוסיקאים".

מאהרון פררה נמסר בתגובה: "מדובר בשיר ראוי ובביצוע טוב שתחנות נוספות השמיעו מספר פעמים כמו גלצ ורדיו ירושלים. ואנשים מספיק אובייקטיבים לדעת מה לשדר. אני לא עובד רשות היחיד שהשמיעו שירים שלו בתחנות קול ישראל כמו למשל אהוד מנור. אני לא מבין מה הבעיה. את השיר כתבו שניים מעמודי התווך של המוזיקה הים תיכונית יוסי גיספן ושמעון בוסקילה. ובנוגע לטענה של כמה אני מקבל מההשמעות - החלק של הזמר הכי מזערי כשהוא לא המלחין. אני לא עובד חברת חשמל או אינסטלטור, אני 35 שנה מופיע, שר ומקליט חומרים ויש לי עוד שירים שהקלטתי והשתתפתי בפסטיבלי הזמר".

http://b.walla.co.il/item/3052929
לצפיה ב-'ניגוד עניינים? לכל הפחות ריח רע'
ניגוד עניינים? לכל הפחות ריח רע
29/03/2017 | 20:51
19
אייל קוואמי פרידמן הפסיק לערוך ולהגיש מוזיקה בגלגלצ לקראת הוצאת אלבום הסולו שלו. היה ברור שבכל מקרה הוא עצמו לא היה מנגן שירים שלו, אבל כדי שיהיה אתי לנגן את שיריו - התנתק כליל מהתחנה, וחזר אליה רק כמה שנים אחר כך. זה ציער אותי מאוד וכך גם רבים אחרים, אבל היה בזה היגיון. אתה לא יכול לסקר תעשייה ולהיות חלק ממנה. 
 
בניגוד לקוואמי, עורך ומוזיקאי מוכשר שהשפיע על מאות אלפי מאזינים - את דעתי המקצועית והאישית על פררה לא הסתרתי מעולם, ותמוה בעיני מדוע התקבל בכלל לתאגיד השידור, ועוד במשרה מלאה. הוא עורך מוזיקלי טוב, מראיין לילה נעים ברשת ב', אבל אין כל הצדקה לתוכנית הבוקר שלו בלב הפריים טיים של רשת גימל, וטובים ממנו בכל פרמטר נשארו מחוץ לגוף השידור החדש.
 
בדיוק כמו שאתה לא יכול להיות איש יחסי ציבור ואיש חדשות בו זמנית, אתה לא יכול להיות עורך מוזיקלי ומוזיקאי פעיל בו זמנית. לא משנה מה יגיד אדון פררה, לכל הפחות עולה ריח רע מהעובדה ששיר שפירסם ושזכה להשמעות בודדות בכל תחנות הרדיו, זוכה להיות אחד מ־20 המושמעים ברשת שבה הוא עובד. זה גם לא הוגן כלפי חבריו לתחנה, שגם אם לא ביקש מהם ישירות לערוך את שיריו, בוודאי שעומדים בפני לחץ כזה או אחר לתת יד לקולגה שהם רואים כל יום בעבודה.
 
אז מה אתם חושבים? צירוף מקרים? ניצחון האמנות? אל תבלבלו לי את המוח. 
לצפיה ב-'רדיו דיגטלי DAB בישראל עידכון: יש מי שמנסה להזיז עניינים'
רדיו דיגטלי DAB בישראל עידכון: יש מי שמנסה להזיז עניינים
29/03/2017 | 12:26
26
לצפיה ב-'ביטן: "דחייה של פתיחת התאגיד בחודשיים - תנאי לכל פשרה"'
ביטן: "דחייה של פתיחת התאגיד בחודשיים - תנאי לכל פשרה"
28/03/2017 | 20:31
18
אם מישהו משחק פה "צ'יקן", נראה כי ראש הממשלה בנימין נתניהו נחוש לראות את שר האוצר משה כחלון ממצמץ ראשון. ל"גלובס" נודע כי נתניהו שרטט עבור כחלון את נתיב הנסיגה במשבר הנוכחי, שכולל דחייה נוספת של חודשיים בהפעלת תאגיד השידור הציבורי החדש ("כאן").

מבחינת כחלון, אין זה דבר של מה בכך, שכן לצד הסכמות או לכל הפחות אדישות בכל הקשור להדחת ראשי התאגיד ובאשר להצעת החוק השנויה במחלוקת להכפפת כל הגופים המשדרים למועצה מפקחת אחת שחבריה ימונו על-ידי הדרג הפוליטי, על דבר אחד הוא הצהיר עד היום שלא יסכים להתפשר: מועד העלייה לשידור של התאגיד. לכן מה שנראה כמו נתיב לנסיגה יכול באותה מידה להתפרש כאות לפיצוץ הבא.

לפי הערכות, החשש העיקרי של כחלון מפני דחייה נוספת היא שמדובר בפתח לעוד דחייה שתגיע אחריה, ובסופה קבורת חמור של תאגיד השידור.

מנגד, גורמים בליכוד מבהירים כי מובן מאליו שהדחייה הנוכחית תהיה חלק בלתי נפרד מפשרה כוללת, שממנה לא ניתן יהיה לסגת. אם נתניהו אינו מייצר משבר לשם משבר בניסיון לתרץ הליכה לבחירות מוקדמות, "הבטחת הסוף" עשויה להניח את דעתו של כחלון במקרה כזה.

"התנאי לכל פשרה הוא דחייה של חודשיים", מבהיר יו"ר הקואליציה, ח"כ דוד ביטן, בשיחה עם "גלובס". לדבריו, הדבר הכרחי משום שהכנסת נמצאת בפגרה, וכל פשרה שיש בה שינוי מהותי במתכונת של התאגיד החדש תחייב הליך חקיקה מסודר.

"אם הפשרה כוללת את השארת התאגיד במתכונתו בתמורה להעברת 'חוק הפיקוח על התקשורת', אין טעם לדחות את הפעלת התאגיד. אבל אם הפשרה כוללת שינוי משמעותי כמו סגירת התאגיד או איחוד מסוים בין התאגיד לרשות השידור, זה חייב לכלול דחייה", הוא מסביר.

לפי ח"כ ביטן, קליטה מסיבית יותר של עובדי רשות השידור, כפי שהציעו יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן וכחלון עצמו, אינה מחייבת שינוי חקיקה, אולם לדבריו, "זה לא יסתיים בזה".

"תזוזה חיובית"

ביטן מסכים כי ניכרת "תזוזה חיובית", וכי "נבדקות כל מיני הצעות הגיוניות ששני הצדדים יכולים לחיות איתן", אולם הוא לא מוכן לפרט על מה מדובר. על-פי הדיווחים הקודמים, הוצע בין היתר למזג את חטיבת החדשות של הערוץ הראשון בטלוויזיה בתאגיד החדש ולשנות את הרכב ההנהלה בתאגיד, כלומר הדחה בפועל של היו"ר גיל עומר והמנכ"ל אלדד קובלנץ.

מה שבטוח - נתניהו מבקש להדק את המעורבות הפוליטית בשידור הציבורי, כפי שעשה ברשות השידור במהלך הקדנציה השנייה שלו כראש ממשלה. "חוק הפיקוח" שגיבש יחד עם אנשיו במשרד התקשורת נחשב רדיקלי במיוחד' והוא אמור יותר מלהניח את דעתו, משום שהוא מאפשר רגולציה פוליטית על כלל הגופים המשדרים (ציבוריים ומסחריים כאחד), אולם תזכיר החוק כבר זכה לסייגים רבים מצד היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט' ונראה כי נתניהו מבין שייאלץ להתפשר גם בעניין הזה.

מבחינת ח"כ ביטן, עיקר ההתפשרות צריכה להגיע מכיוונו של כחלון. "נכון להיום יש משבר, ופתרון המשבר לא יהיה כזה שיניח רק את דעתו של כחלון - אחרת יהיו בחירות. המשבר הוא לא על התאגיד, אלא על מידת השפעתו של הליכוד. לא כל מפלגה של כמה מנדטים יכולה לקבוע לליכוד את המדיניות, ולכן הפשרה צריכה לבוא מהכיוון של כחלון".

בסביבתו של כחלון בכלל לא מבינים איך עניין התאגיד "נפל עליהם", והם משוכנעים שמדובר בתרגיל של נתניהו שנועד להוציא את שר האוצר רע בכל תרחיש ובכל מחיר. מצד שני, אנשיו של נתניהו תמהים מדוע כחלון טיפס לשיטתם על העץ כשחזר והדגיש כי לא יסכים לדחיית מועד ההפעלה של התאגיד.

המנדט של כחלון כשר האוצר הוא לדאוג אמנם למסגרת התקציבית, ודחייה כזו עולה כסף רק למשלם המסים, אולם כמו כל ראשי מפלגות הקואליציה, הוא מחויב להסכמים הקואליציוניים, שלפיהם המנדט בענייני תקשורת נתון רק בידי ראש הממשלה. אם כחלון לא היה מתעקש, אף אחד לא היה צריך לתת לו עכשיו סולם.

חיבוק הדוב של יאיר לפיד

בינתיים, מי שבא לברך אבל עשוי לצאת מקלל (לפחות מבחינת התאגיד) הוא יו"ר יש עתיד, ח"כ יאיר לפיד. האחרון צייץ היום (ג') בחשבון הטוויטר שלו: "בהנחה שהעובדות עוד משנות למישהו, לתאגיד דווקא יש פיקוח, ועוד איך. הפיקוח הוא על-ידי מועצה ציבורית בלתי תלויה, שחבריה נבחרו על-ידי ועדת איתור בלתי תלויה בראשותו של שופט. חברי המועצה עברו תהליכי מיון לבדיקת כשירותם, מקצועיותם ובדיקת אי-זיקתם הפוליטית".

הציוץ הזה של לפיד - בדומה למינוי של גאולה אבן-סער למגישת החדשות המרכזית בתאגיד ולהודעה הטרייה מהשבוע על רצועת שידור בהנחיית ג'ודי שלום ניר-מוזס לצד בנה - עשוי לחזק עוד יותר את הרצון של נתניהו להביא לסגירת התאגיד.

במערכת הפוליטית זועמים על עצם המעורבות של נתניהו בענייני התאגיד והתקשורת בכלל, אחרי שהודיע לבג"ץ שהוא מתפטר מתפקידו כשר התקשורת, לאור העתירות שהוגשו בעניין על רקע חקירות המשטרה בפרשת 2000 (נתניהו-מוזס). המעורבות המתמשכת גם לאחר ההתפטרות גררה פניות נוספות לבג"ץ מצד יו"ר המחנה הציוני יצחק הרצוג, והיום גם מצד יו"ר מרצ זהבה גלאון.

לא רק שנתניהו מתבטא בעניין התאגיד, הוא אף קיים פגישות בעניין עם השר כחלון וגורמים נוספים. בתגובה לשאלה בעניין מצד העיתונאית טל שניידר, הפתיע מנכ"ל משרד התקשורת שלמה פילבר, מקורבו של נתניהו, כשהשיב בטוויטר כי השתתפותו של נתניהו בפגישות אושרה על-ידי היועץ המשפטי לממשלה.  

http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001...
לצפיה ב-'האותות החדשים של כאן גימל'
האותות החדשים של כאן גימל
28/03/2017 | 17:18
32
 
יובל גנור, מנהל כאן גימל: "התחנה שומרת על הסלוגן המוכר והידוע שלה: ״הבית של המוסיקה הישראלית״, והיא תמשיך להיות כזאת. תתן ביטוי למגוון הסגנונות במוסיקה הישראלית. בהתאם, הפקנו שישה אותות חדשים, בז'אנרים מוסיקליים שונים, המייצגים מגוון זה. כאן גימל תמשיך לתת מקום ראוי לאמנים הוותיקים ולמורשת המוסיקלית של ישראל.
לצפיה ב-'משאבת הבאר במתחם שרונה של קול ישראל שבה לפעול'
משאבת הבאר במתחם שרונה של קול ישראל שבה לפעול
28/03/2017 | 17:16
28
לצפיה ב-'שינויים בבוקר של רדיו י-ם: עדן ממן במקום מוטי פרנסיס'
שינויים בבוקר של רדיו י-ם: עדן ממן במקום מוטי פרנסיס
28/03/2017 | 14:00
25
שדרנית גלגלצ עדן ממן תחליף את מוטי פרנסיס בהגשת התכנית היומית שלו ברדיו ירושלים. התכנית הראשונה שלה תהיה ביום ראשון הקרוב, והיא תגיש את הרצועה של 10:00 עד 12:00 בימים ראשון עד רביעי.

פרנסיס הגיש במשך שנים את התכנית 'בא בטוב' ברדיו הירושלמי. לפני כחודשיים פורסם באייס כי פרנסיס מצטרף לתאגיד השידור הציבורי בהקמה כאן, ויגש תכנית יומית אישית ברשת ג' החדשה.

ממן (22) התגייסה ב-2014 לשירות צבאי בגל"צ, התחילה בתור אחראית שידור, ואט אט ניסתה להגשים את חלומה להיות קריינית בתחנה הצבאית בהמשך הפכה לשדרנית חדשות ומוזיקה - בין היתר של ספיישלים מוזיקליים בגל"צ ושדרנית גלגלצ.

מנכ"ל רדיו ירושלים גדי קסטיאל מסר: "לאחר 7 שנים אנחנו נפרדים ממוטי פרנסיס שיוצא לדרך חדשה בתאגיד השידור, ואנחנו מקדמים בברכה את עדן ממן שתשדר כל בוקר את תכנית המוזיקה הראשונה של הבוקר ברדיו ירושלים. היא תשדר מוזיקה בסגנון שנות ה-80-90, תשוחח עם מאזינים ותגרום לנו לזרום אל תוך היום בשמחה. ובאותה ההזדמנות - נאחל הרבה הצלחה למוטי פרנסיס היכן שלא יהיה - הוא תמיד יהיה מזוהה אתנו - רדיו ירושלים".

http://www.ice.co.il/media/news/article/502373
לצפיה ב-'כאן בוכים'
כאן בוכים
26/03/2017 | 12:51
11
32
לצפיה ב-'עובדי רשות השידור מפגינים מול משרד רה"מ; רשת ב' מושבתת'
עובדי רשות השידור מפגינים מול משרד רה"מ; רשת ב' מושבתת
26/03/2017 | 12:52
16
המחאה ממשיכה: הבוקר (ראשון) ימשיכו עובדי רשות השידור להפגין כנגד הסגירה הצפויה של מקום עבודתם בסוף אפריל והקמת תאגיד השידור. העובדים צועדים לעבר משרד ראש הממשלה בנימין נתניהו, כאשר פניהם צבועות בלבן
 
הפגנה נוספת מתקיימת מול בית הדין לעבודה בירושלים, שם נמצא יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן שהגיע לדיון בנושא עובדי הנמלים. המפגינים קוראים לעברו של ניסנקורן - "לא מחליפים עובד בעובד". כחלק מצעדי המחאה הושבתו השידורים ברשת ב' החל מ-09:30 בבוקר ועד לשעה 12:00, כאשר במקום שידור התוכניות "סדר יום" ו"הכל דיבורים" מושמעת מוזיקה בתחנה.
 
אתמול, לאחר מספר ניסיונות להיפגש עם יו"ר ההסתדרות, נסעו עובדי רשות השידור לשבת תרבות בעפולה. העובדים הוצאו אל מחוץ למתחם לאחר שהמשטרה הגיעה למקום. בתום שבת תרבות שוחח ניסנקורן עם חלק מהעובדים מחוץ למתחם ואמר כי אם הדברים לא יסתדרו השבוע - הוא יחריף את הצעדים, וכי כוונתו לדאוג לכך שיותר אנשים מתחת לגיל 50 יקלטו לעבודה וכן לשיפור תנאי הפנסיה של מי שנמצא בפנסיה החדשה.
 
לצפיה ב-' עוד אצבע בעין של נתניהו? ג'ודי שלום ניר מוזס עוברת לתאגיד'
עוד אצבע בעין של נתניהו? ג'ודי שלום ניר מוזס עוברת לתאגיד
26/03/2017 | 12:54
18
אחרי ההחלטה למנות את גאולה אבן סער למגישת המהדורה המרכזית של חדשות תאגיד השידור הציבורי בהקמה כאן, עוד החלטה שעשויה לעורר גלים. התאגיד החליט כי תכניתה של ג'ודי שלום ניר מוזס תמשיך גם ברשת ב' החדשה, והפעם יחד עם בנה, הפרסומאי נמרוד ניר. על החלטה זו פורסם לראשונה אמש באתר האינטרנט של ישראל היום.
 
שלום ניר מוזס היא רעייתו של סילבן שלום, שהתפטר לפני כשנה מהכנסת והממשלה בשל חקירה נגדו כי הטריד מינית. החקירה נסגרה. ואולם, שלום היה לאורך השנים יריבו של ראש הממשלה בנימין נתניהו בליכוד, והיחסים ביניהם היו מתוחים.
 
ההחלטה להמשיך עם תכניתה של שלום מוזס בשישי בבוקר, מגיעה כשבוע לאחר ההודעה על מינויה של גאולה אבן סער להגשת מהדורת החדשות המרכזית של ערוץ 1 החדש בתאגיד. אבן היא רעייתו של גדעון סער, עוד פוליטיקאי לשעבר ויריב מר של נתניהו. ההודעה על מינויה של סער הגיע בעת המשבר בנושא התאגיד, כאשר נתניהו מוביל קו לסגירת התאגיד והמשך הפעלתה של רשות השידור. ההודעה התקבלה כאשר נתניהו היה בעיצומו של ביקור ממלכתי בסין, ומקורביו טענו כי החלטה זו נועדה לעשות דווקא לראש הממשלה.
 
למרות איומי הסגירה, בתאגיד ממשיכים לעבוד על שיבוץ לוח השידורים. הבוקר של רשת ב' החדשה יהיה שונה במעט מזה של רשת ב' הוותיקה: יומן הבוקר עם אריה גולן יישאר בין השעות 6:00 ל-8:00, ואולם תכניתה של קרן נויבך תעבור מ-8:00 ל-10:00. במקומה תשודר במשך שעתיים תכניתם החדשה של קלמן ליבסקינד ואסף ליברמן.
 
לצפיה ב-'הלוגואים החדשים של תחנות הרדיו'
הלוגואים החדשים של תחנות הרדיו
26/03/2017 | 13:21
1
41
לצפיה ב-'והלוגו של כאן ב'
והלוגו של כאן ב
26/03/2017 | 14:58
28
לצפיה ב-'ארגון העיתונאים ליועמ"ש: התערבות נתניהו בתאגיד - פגיעה בדמו''
ארגון העיתונאים ליועמ"ש: התערבות נתניהו בתאגיד - פגיעה בדמו'
26/03/2017 | 14:53
9
 
 
ארגון העיתונאים פנה ליועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, בדרישה שיפעיל את סמכויותיו, וזאת לפני עתירה של הארגון לבג"ץ. בארגון, המייצג את ועד העיתונאים של תאגיד השידור הציבורי "כאן", דורשים כי מנדלבליט יתערב וימנע מראש הממשלה, בנימין נתניהו, לפגוע בתאגיד או באחד מבעלי התפקיד בו.
 
באמצעות עורכי הדין אמיר בשה ומורן סבוראי, מציינים בארגון כי הניסיונות של נתניהו לפגוע בתאגיד "מדיפים ריח חריף של ניסיון להתערבות פוליטית במינוי עיתונאים בתאגיד". לפי הארגון, מדובר ב"פגיעה קשה ובלתי מידתית בחופש העיתונות ובתוך כל ביסודותיה של הדמוקרטיה, וכן פגיעה קשה בזכויותיהם האישיות והקיבוציות של ציבור העובדים, הן בתאגיד והן ברשות השידור".
 
בארגון התייחסו להתבטאויות השונות של חברי כנסת סביב מינויים שונים בתאגיד, למשל של מגישת המהדורה גאולה אבן-סער. "האמירות האלה אינן חוקיות והן מנוגדות לעקרונות של ממשל תקין, פוגעות שלא לצורך בתכליות העומדות ביסוד חוק התאגיד השידור הציבורי".
 
ארגון העיתונאים הוקם תחת כנפי הסתדרות העובדים בראשות אבי ניסנקורן. עד כה ניסנקורן פעל למען עובדי רשות השידור וניסה לדחות את סגירת הרשות או להעניק הטבות לפורשיה. כעת, אף שניסנקורן סופג האשמות ישירות מעובדי רשות השידור, הארגון שתחת חסותו פועל עצמאית להקמת התאגיד.
 
בתוך כך, ועד העיתונאים של התאגיד שיגר בשבוע שעבר פנייה לכלל העובדים עם הבהרות לגבי עמדתם לאירועים של הפרק. "בימים אלה אנחנו שוב ניצבים בפניי איומים פוליטיים חיצוניים על קיומו של התאגיד, עלייתו לאוויר במועד ופעולתו העצמאית", כתבו בוועד. "חשוב לנו לעדכן שהועד פועל כל הזמן בתקופה זו, בעיקר במישורים שאינם פומביים, כדי להדוף את האיומים הללו - בין היתר במגעים עם גורמים רלוונטיים ובהיערכות משפטית לעת צרה".
 
הוועד ציין כי אינם מתכוונים להתעמת עם עובדי רשות השידור. "כעובדים, לתפישתנו חשוב שנקפיד דווקא כעת לשמור על שיח אחראי, שקול ואמפתי כלפי חברינו ברשות השידור, שרבים מהם יצטרפו אלינו בקרוב מאוד בבניית המערכת החדשה. חשוב לנו גם לזכור כי מטרתנו אינה לייצר כותרות בזירה התקשורתית או להגיב לכאלה, אלא להלחם על קיומו של התאגיד כגוף שידור עיתונאי ציבורי המנותק מלחצים פוליטיים", כתבו בוועד.
 
באחרונה עלו טענות לגבי גיוסי כוח אדם של התאגיד באמצעות חברות קבלניות. ההסתדרות, חלק מעובדי רשות השידור וגורמים פוליטיים טענו כי התאגיד פוגע בעובדים באמצעות גיוס עובדי קבלן. "פנינו לאחרונה להנהלה וביקשנו הבהרות נוכח הפרסומים האלו. מובן מאליו שנתנגד למצב בו יעבדו זה לצד זה עיתונאים המועסקים בהעסקה ישירה ועיתונאים המועסקים בהעסקה קבלנית", כתבו העובדים.
 
לפי הוועד, "לשמחתנו, נענינו כי אין ממש בפרסומים כאלה, ואף עיון מדוקדק במכרז מגלה כך. ראשית, נכון להיום אין עיתונאים המועסקים בהעסקה קבלנית בתאגיד, אלא מדובר במכרז שטרם מומש. שנית, הובטח לנו כי מטרת המכרז שהוגש היא קבלת שירותים מקצועיים בפרויקטים נקודתיים ובהיקף מצומצם מאוד: עיקרם בתקופה שעד יום התחילה ובחודשיים שלאחריו בהם חלק גדול מעובדי רשות השידור שיגיעו לתאגיד ימצאו בתהליכי הכשרה, ומיעוטם - לצורך החלפה זמנית של עובדי תאגיד שיאלצו באופן חד פעמי להיעדר מעבודתם מסיבות שונות. גם אז, עבודתם של מי שאינם מועסקים ישירות בתאגיד תהיה לתקופות קצובות של ימים או חלקי ימים, והיא מוגבלת למקסימום של 7 משמרות בחודש לעובד. הבירור הזה מניח את דעתנו לעת עתה, ובכל מקרה נעמוד על המשמר גם בתחום זה".
 
בתאגיד יש סכסוך עבודה בתוקף שהוכרז בגלל האיומים הפוליטיים. אלא שההסתדרות הכריזה באחרונה סכסוך עבודה בתאגיד על רקע הטענות להעסקת עובדי קבלן. " סכסוך העבודה בתאגיד הוכרז כבר לפני כמה חודשים, במטרה לאפשר לנו לנקוט צעדים ארגוניים אם נדרש לכך בעתיד, כדי למנוע לחצים פוליטיים על עבודתנו. אין בו חידוש", ציינו בוועד העובדים.
 
לצפיה ב-'לא רק ג'ודי ניר מוזס: גם אבי בניהו בדרך לתאגיד'
לא רק ג'ודי ניר מוזס: גם אבי בניהו בדרך לתאגיד
26/03/2017 | 14:54
15
לא רק ג'ודי ניר מוזס: גם אבי בניהו בדרך לתאגיד. לוואלה ברנז'ה נודע כי בניהו נמצא במשא ומתן על הגשת תוכנית רדיו בקול ישראל. ב"כאן בהקמה" מעוניינים שבניהו יגיש תוכנית רדיו שבועית בימי שישי, שתעסוק בסיכום אירועי השבוע.
 
בניהו, לשעבר דובר צה"ל ומפקד גל"צ, משמש כיום כיועץ תקשורת. הוא ייעץ בעבר למכינה הקדם-צבאית בעלי – בסערה הקודמת שנקשרה לרב יגאל לוינשטיין שאמר כי ההומואים הם "סוטים שמטריפים את המדינה", ואולם פרש מהתפקיד כעבור זמן קצר. בעבר פורסם שנתניהו הציע לבניהו לשמש כראש מטה ההסברה בלשכת רה"מ.
 
בניהו כותב בשנים האחרונות טור קבוע ב"מעריב", כאש בסופ"ש האחרון כתב: "כולי תקווה שאצליח להישאר מתון, שקול ואחראי למרות שיבוש המערכות, המהלכים ההזויים והטרלול שמאיים לטרוף כאן את האביב...התחושה שלי היא שנחטפנו באוויר. באופן וירטואלי כמובן. נחטפה המדינה, נחטפה החברה, נחטפה הממשלה, נחטפו ההיגיון, סדרי העדיפויות, השכל הישר. נחטפו האיזונים והבלמים. חלק מהנוסעים בג'מבו הענק הזה מעמידים פנים שהם ישנים ולא רוצים להבין. חלקם באמת ישנים".
 
עוד כתב בטורו: "חוסר ההלימה בין הפרזנטור הטוב ביותר של מדינת ישראל, של חוסנה, של כלכלתה, של ה"סטארט־אפ ניישן", הטכנולוגיה והחקלאות, בעל האנגלית הרהוטה והיכולת ליצור קשר אישי. חוסר ההלימה בין הפוליטיקאי הכי מוכשר שלנו, שמצליח לשלוט בכישרון של קוסם במפלגתו, בסיעתו, לקרב, להרחיק, לצנן, להמאיס ולהדיח. חוסר ההלימה בין האיש הזה לבין נתניהו שמתעסק באובססיביות בכל כותרת וידיעה, שרוצה להשיג שליטה בתקשורת, שמתעקש לקבוע מי יערוך ומי יגיש רצועות בשידור הציבורי".
 
בתוך כך, היום פורסם כי התוכנית של ג'ודי ניר מוזס, המשודרת במשך שנים ברשת ב', תעבור לתאגיד השידור. ניר מוזס - הנשואה ליריבו הפוליטי של נתניהו, סילבן שלום - תגיש תוכנית בוקר שבועית בימי שישי ב"כאן בהקמה" ביחד עם בנה נמרוד.
 
בניהו מסר בתגובה: "אני לא יכול להגיד על עצמי שאני האיש הקטן מהרדיו – אבל אני אוהב רדיו". בתאגיד בחרו שלא להגיב לדברים.
 
לצפיה ב-'רונן פולק מצטרף לתאגיד - אבל לא ימשיך ככתב מדיני'
רונן פולק מצטרף לתאגיד - אבל לא ימשיך ככתב מדיני
27/03/2017 | 19:55
4
רונן פולק, הכתב המדיני של רשת ב' של קול ישראל, מצטרף לתאגיד השידור הציבורי בהקמה כאן. לאייס נודע כי הגדרת התפקיד החדשה שלו בתאגיד היא עורך ומגיש ברשת ב' החדשה של התאגיד, והוא גם יערוך את רצועת הכלכלה היומית.
 
פולק הפך לכתב המדיני של רשת ב' לפני כ-5.5 שנים, כשהחליף את שמוליק טל בתפקיד, לאחר שזה פרש לטובת תפקיד בקרן היסוד. לפני כן היה פולק כתב הנדל"ן והתחבורה בקול ישראל וכתב בצפון.
 
גורמים טוענים כי פולק זכה לשינמוך בתאגיד, שטרם מינה כתבים לדסק המדיני. החלטה זו גם יכולה לחזק את טענות עובדי רשות השידור ליחס פוגע מצד התאגיד כלפיהם, הן בדרך בהם נערכו ראיונות העבודה, הן בהצעות התפקידים והן ברמות השכר שהוצא ליוצאי הרשות, מול שכרם ברשות ומול ההצעות שקיבלו מועמדים שאינם מרשות השידור.
 
פולק סירב להגיב לפרסום. בתאגיד השידור הציבורי אישרו כי פולק התקבל לתאגיד.
 
לצפיה ב-'להב לממשלה: "לוודא שהתאגיד יחל לפעול בהתאם בחוק"'
להב לממשלה: "לוודא שהתאגיד יחל לפעול בהתאם בחוק"
27/03/2017 | 20:05
4
על רקע הסערה הפוליטית סביב עתידו של תאגיד השידור, וההפגנות של עובדי רשות השידור כנגד הסגירה הצפויה בסוף אפריל, בלשכת ארגוני העצמאים והעסקים בישראל (להב) מבקשים מהממשלה לדאוג לכך שתאגיד השידור יעלה לאוויר בזמן שנקבע לו על פי חוק.
 
במכתב שנשלח אתמול (ראשון) על ידי נשיא להב עו"ד רועי כהן לראש הממשלה בנימין נתניהו ולשר האוצר משה כחלון, והגיע לידי וואלה ברנז'ה, נטען כי יש לדאוג לכך על מנת שלא לפגוע בפרנסתם של עובדים רבים אשר תלויים בעליית התאגיד לשידור.
 
עוד נטען כי בלהב מאוגדים 45 איגודים מקצועיים (שח"ם, אמ"י, אק"ט, איגוד התסריטאים ועוד), וכי כל אחד מהם מייצג ציבור רחב של יוצרים ואמנים הפועלים כעצמאים או כפרילנסרים – "אשר עלולים להיפגע קשות מהכוונה שלא לאפשר את תחילת פעילותו של התאגיד".
 
בהתאם לחוק השידור הציבורי, התאגיד אמור להקצות מדי שנה כ-200 מיליון שקל למימון, הפקה ורכישת תוכניות המיועדות לשידור בערוץ הטלוויזיה של התאגיד. בלהב מסבירים כי תקציב זה אמור לספק עבודה ופרנסה לאלפי שחקנים, במאים, עורכים, תסריטאים, מפיקים, מתרגמים ועוד.
 
לפי המכתב, "ככל שהתאגיד לא יחל לפעול ותחתיו תמשיך לפעול רשות השידור (המקצה נכון להיום סכום מצומק ביותר של כ-28 מיליון שקל בלבד להפקות) ימצאו עצמם אלפי עובדים ללא מקור פרנסה. ודוק, המדובר בעובדים אשר אינם נהנים מזכויות סוציאליות כלשהן ואינם זכאים לדמי אבטלה או תנאי פרישה. מכאן, שכל החלטה אשר לא תאפשר את תחילת שידוריו של התאגיד כפי הקבוע בחוק תגדע את מטה לחמם".
 
בהקשר הזה, גורם בכיר ברשות טוען כי מאז חוק ארדן שנחקק ביולי 2014 "הרשות מיובשת ומשותקת ואסור לה לחתום על שום חוזה התקשרות חדש". הגורם מציין כי ב-2014 נחתמו חוזים בהיקף של כ-34 מיליון שקל כאשר ביולי עבר החוק - והכל נעצר.
 
לסיכום נכתב: "הסתמכותו של סקטור שלם של עצמאים על כניסתו של החוק לתוקף היא זו המקנה בין היתר את התוקף המוסרי לקיומו של החוק כלשונו...הריני לבקשכם לעשות כל אשר לאל ידכם על מנת לוודא כי התאגיד יחל לפעול בהתאם לאמור בחוק".
 
לצפיה ב-'עובדי הרשות עתרו לבג"ץ כנגד המדינה, "כאן בהקמה" ואגודת העית''
עובדי הרשות עתרו לבג"ץ כנגד המדינה, "כאן בהקמה" ואגודת העית'
27/03/2017 | 20:07
7
התאגיד אינו קולט את עובדי הרשות משום שהוא מגייס מאות עובדי קבלן במקומם
 
לצפיה ב-'מעשה מלוכלך: עובדי הרשות שידרו ג'ינגלים נגד נתי טוקר'
מעשה מלוכלך: עובדי הרשות שידרו ג'ינגלים נגד נתי טוקר
27/03/2017 | 20:16
1
23
לצפיה ב-'מנהל קול ישראל: תעודת עניות לכל עובדי קול ישראל'
מנהל קול ישראל: תעודת עניות לכל עובדי קול ישראל
27/03/2017 | 20:19
20
"מסע ההסתה וההשמצות שאתם מנהלים באמצעות תשדירי הרדיו נגד נטי טוקר (הטעות במקור) הוא תעודת עניות לכל עובדי קול ישראל שאין להם חלק בככל בתשדירים הללו נגד עיתונאי.
תסירו את התשדירים הללו. הם לא מוסיפים כבוד לאיש ולא תורמים דבר למאבק של העובדים על הבית.
 
כמובן שודר ללא אישור הנהלת הרדיו..."
לצפיה ב-'לאחר 3 תכניות: נועה ירון כבר לא תגיש לצידו של רזי ברקאי'
לאחר 3 תכניות: נועה ירון כבר לא תגיש לצידו של רזי ברקאי
27/03/2017 | 19:56
1
16
אחרי 3 תכניות בלבד, נועה ירון דיין תפסיק לשמש כמגישה אורחת לצידו של רזי ברקאי בתכנית מה בוער בגל"צ. ההחלטה התקבלה בתחנה הצבאית לאחר שבין הצדדים לא הייתה כימיה בשידור. את הסיפור פרסם היום לראשונה אתר ערוץ 20.

ירון דיין נבחרה לשמש כמגישה לצידו של ברקאי, על ידי ברקאי עצמו, שצירף לאחרונה עוד 2 מגישים אורחים הלוקחים חלק בתכנית פעם בשבוע כל אחד: רינה מצליח וגורי אלפי. בסיום התכנית היום (יום ב') של השניים, הודיע לה ברקאי, כך על פי ערוץ 20, כי היא תפסיק לשדר עימו.

ירון-דיין החלה את דרכה בגל"צ לפני כ-25 שנים, ובהמשך הגישה תכניות בערוץ 2. היא חזרה בתשובה, אבל המשיכה לעסוק בעולם התקשורת גם לאחר שהיא ובעלה הצטרפו לחסידי ברסלב.

נועה ירון דיין סירבה להגיב לערוץ 20. מגל"צ נמסר לאייס: "נועה ירון דיין נבחרה על ידי רזי ברקאי לשמש כמגישה לצידו. לצערנו לאחר כחודש נמצא כי הכימיה בשידור בין המגישים אינה מיטיבית, דבר שקורה מעת לעת, ועל כן סיכמו רזי ונועה כי נועה תפסיק לשדר לצידו. בימים הקרובים יבחן מחדש שילובה של נעה ירון בתכניות אחרות בתחנה".

http://www.ice.co.il/media/news/article/502244
לצפיה ב-''
27/03/2017 | 20:02
8
לצפיה ב-'ראש הממשלה מאשר את רפורמת השידור הציבורי'
ראש הממשלה מאשר את רפורמת השידור הציבורי
27/03/2017 | 15:17
28
לצפיה ב-'נוסטלגיה מ2010:סיוט ברדיו: בעל נבגד התפרץ לתחנה והתנפל על שד'
נוסטלגיה מ2010:סיוט ברדיו: בעל נבגד התפרץ לתחנה והתנפל על שד
24/03/2017 | 20:28
51
רנית 'רדיוס'
 

אלמוני פרץ לאולפן השידורים ודרש באיומים לקבל את המכתבים ששלחה אישתו לתכנית הרדיו והוקדשו למאהבה
 
ממש כמו עוד עלילה שנלקחה מהוליווד, הידיעה הבאה נשמעת הזויה אך היא אמיתית לגמרי. השדרנית ג'ני בלום, שמגישה תוכנית יומית בשם 'אהבה פלוס' ברדיו 100FM, לא האמינה בעצמה לתרחיש אליו נקלעה לפני מספר ימים.
מאזינה אלמונית שיגרה מכתבים לתחנת הרדיו, כחלק מהפינה בתכנית בה מקריאים השדרנים מכתבים של מאזינים ומקדישים שירים לאהוביהם.
הפעם אותה אשה הקדישה את מכתבי האהבה ששלחה דווקא למאהב המסתורי שלה. בעלה של האשה, מאזין אדוק לתוכנית, "הריח" שמשהו במכתבים והשירים שהוא שומע ברדיו מוכר לו והחליט לצאת לבדוק את העניין מקרוב.
הוא בדק את העניין כל כך קרוב עד כדי פריצה לאולפן הרדיו ללא רשות. הוא התנפל על בלום ודרש ממנה לראות את המכתבים באותו הרגע, תוך שהוא משתמש באיומים קשים.
לפני שהמצב התדרדר לאלימות פיזית, הגיעו לאולפן עובדי התחנה שמיהרו להרגיע את הבעל הנסער ולשלוח אותו הביתה. ג'ני שקלה להגיש תלונה במשטרה אך ויתרה לבסוף, כאשר הפסיק הגבר להטריד אותה בטלפונים לאולפן.
קרן מילוא, מנהלת התכניות של רדיוס 100FM, אמרה לאייס: "למרות אי הנעימות הכול נגמר ברוח טובה. הרגענו את הבעל הנבגד ועד כמה שידוע לנו השקט שב למעונם. מאז אותו מקרה לא קיבלנו מכתבי אהבה מאשתו למאהב, כך שאולי בעצם עזרנו ליצור לשלום בית".
 
לצפיה ב-'שאלות ממבחן המיונים של גל"צ'
שאלות ממבחן המיונים של גל"צ
24/03/2017 | 12:47
36
לצפיה ב-'חשיפה: התאגיד ישתמש ב Vegas Pro '
חשיפה: התאגיד ישתמש ב Vegas Pro
23/03/2017 | 21:33
37
בקשה להתקשרות עם הספק היחיד "סנטרוניקס"

תוכנת העריכה ווגאס פרו הינה המתאימה ביותר לצרכי עריכת כתבות רדיו. התוכנה נמצאת בשימוש נרחב ברשות השידור ולכן במקרה זה שימוש בתוכנה יחסוך כסף מכיוון שייתר את הצורך בהדרכות לצוות הטכני. חברת סנטרוניקס הינה המשווקת הבלעדית של התוכנה בישראל.

http://www.kan.org.il/download/files/%D7%97%D7%95%...
לצפיה ב-'נתניהו חזר חולה מסין - ההכרעה על עתיד התאגיד צפויה להידחות'
נתניהו חזר חולה מסין - ההכרעה על עתיד התאגיד צפויה להידחות
23/03/2017 | 19:06
20
ההכרעה על עתיד תאגיד השידור הציבורי עשויה להידחות, לאחר שראש הממשלה, בנימין נתניהו, שב הבוקר (חמישי) חולה מהביקור בסין. נתניהו ושר האוצר, משה כחלון, היו אמורים להיפגש עם חזרתו של נתניהו לארץ, אך מרבית הלו"ז של נתניהו להיום בוטל.

בקואליציה ממתינים לפגישה בין נתניהו לכחלון, על רקע המחלוקת שפרצה בשבוע שעבר סביב סגירת רשות השידור ועליית התאגיד לאוויר, המתוכננות ל-30 באפריל. ערב נסיעתו לסין במוצאי השבת שעברה, חזר בו ראש הממשלה מהסכמות שהשיג עם שר האוצר, והצית משבר קואליציוני. נתניהו עשוי לכנס את ראשי הקואליציה לדיון בסיום המשבר, אך עד כה הם לא זומנו לפגישה.

http://news.walla.co.il/item/3051240
לצפיה ב-'עובד הרשות חושף: הציעו לי רבע משרה ואסרו עליי לעבוד במקום אח'
עובד הרשות חושף: הציעו לי רבע משרה ואסרו עליי לעבוד במקום אח
23/03/2017 | 18:57
1
34
שמי אבי שמאי ואני עובד ברשות השידור כמעט 28 שנה. אני רווק בן 50 גר בשכירות עם בן זוגי. למדתי תקשורת באוניברסיטה הפתוחה ומזה כחמש שנים אני עובד בקול ישראל. התחלתי כמפיק ברשת א'.

כיום אני עורך תכנית יומית ברשת א' ומגיש אותה פעם – פעמיים בשבוע, עורך ומגיש תכנית שבועית, עורך את אתר האינטרנט של הרשת, עורך לשידור תכניות ששודרו בשידור חי לשידור חוזר בשידורי הלילה, עורך ומפיק את התכנית "שעת חברה" ברשת ב' ולפניה את "עושים צדק".

בנוסף, אני מפיק ברשת ב' תכניות רבות לפי בקשת מנהליה: בין התכניות יש אירועים מיוחדים כמו יום הלשון העברית, שידור האוסקר, מעבירים לראשון, צבע הכסף ויומן בין לאומי (כממלא מקום כאשר יש צורך). יצא לי לשדר אסונות ופיגועים וגם אירועים שמחים. אני עובד גם בשעות הלילה ובשבתות.

עבור כל זה אני מקבל שכר של כ- 12,000 שקלים בממוצע – תלוי במספר השעות הנוספות והעבודה הנוספת שאני מבצע.

בשיא הצניעות אומר שאני עושה את עבודתי על הצד הטוב ביותר, עורכים ומגישים רבים דורשים לעבוד איתי. ולשמחתי הרבה זכיתי להערכה וידידות מצד עובדים עמיתים ומנהלים כאחד.

מפה אני מגיע לסיפור עצמו, שיכול ללמד משהו על סיפורם של מאות עובדים נוספים. לפני מספר חודשים, עוד כש"כאן" היה בתחילת דרכו, הגשתי את מועמדותי לתאגיד לשני תפקידים: עורך/מגיש ומפיק. בתאריך 11/8/16 התראיינתי לתפקיד מפיק. למשרה השניה לא קיבלתי זימון לראיון מעולם.

בחודש פברואר 2017 פניתי למנהל הרדיו לאחר שלא שמעתי שום דבר מהתאגיד. ימים ספורים לאחר מכן זומנתי לראיון אצל מנהלת קול המוסיקה בתאגיד. וביום 19/3/17 (כשבעה חודשים לאחר הראיון הראשון) קיבלתי את ההצעה הבאה:

עבור משרת עוזר מפיק, בהיקף של 25%, בשכר של 2250 שקלים לחודש. החוזה כולל סעיף שאינו מאפשר לי לעבוד בכל עבודה נוספת בכל תחום שהוא. מהרגע הראשון היה לי מובן שלא אחתום על חוזה משפיל כזה. וזה עוד מקרה של עובד רשות ש"מזלו שפר עליו" ו"התקבל" לעבודה בתאגיד. מאות רבות מעמיתיי לא התקבלו כלל.

אני רואה בהצעה המבזה של התאגיד, הצעה שנועדה לצאת ידי חובה ובטוח שאיש לא חשב שאוכל להסכים לה. כמו כן, הייתי רוצה לדעת כמה, אם בכלל, עובדים מחוץ לעובדי רשות השידור, קיבלו חוזים דומים. התאגיד טוען שקיבל מאות מעובדי רשות השידור – זה השקר הגדול.

מתאגיד השידר נמסר בתגובה לדברים: "כאן, תאגיד השידור הישראלי, מוקם על פי חוק במבנה רזה, יעיל וחסכוני הכולל מספר תקנים נמוך מהקיים ברשות השידור ועלויות שכר נמוכות בהרבה מאלה הנהוגות כיום בשידור הציבורי. ממוצע השכר של כלל עובדי התאגיד, בין אם מדובר בעובדי הרשות או עובדים חיצוניים אחרים, עומד על 11,780 ש"ח למשרה מלאה".

"נכון ליום התחילה עובדי הרשות יהוו את רוב עובדי התאגיד וכבר חתומים כאן למעלה מ 400 עובדי רשות שהם כ57% מכלל העובדים. כל עובדי התאגיד המועסקים במשרה חלקית יכולים לעבוד בעבודה נוספת לאחר הגשת טופס יעודי וקבלת אישור וזאת על פי כללי המנהל התקין במגזר הציבורי", לשון התגובה.

יצוין כי שמאי עומד מאחורי מכתבו, ואומר בתגובה: "תגובת התאגיד היא המשך השקר שלהם. בידי החוזה שהוצע לי ובסעיף 12 כתוב במפורש שאסור לעבוד בעבודה נוספת".

http://b.walla.co.il/item/3051241
לצפיה ב-'טוב מאוד שלא מעסיקים אותו. הוא לא יודע לקרוא עברית!!!!!!!!!'
טוב מאוד שלא מעסיקים אותו. הוא לא יודע לקרוא עברית!!!!!!!!!
23/03/2017 | 19:00
35
בחוזה שמופיע בתמונה המצורפת (מתוך הכתבה) כתוב במפורש שאסור לעובד לעבוד במקום עבודה נוסף, אלא אם קיבל על כך אישור מפורש.
 
הסעיף הזה נועד כדי למנוע ניגודי עניינים כאלה או אחרים, זאת במידה והוא ירצה לעבוד בנוסף גם במשרד פרסום או כלי תקשורת אחר חלילה. לתאגיד יש זכות לדרוש ממנו לאשר מולם שאין מניעה.
 
חייבים לעשות מבחני עברית לעובדי הרשות כי נראה שלקרוא הם לא יודעים.

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא תרומת זרע
אירוח בנושא תרומת זרע
נארח בפורום את ד``ר יגאל מדג`ר, אורולוג מומחה...
אירוח בנושא תרומת זרע
אירוח בנושא תרומת זרע
נארח בפורום את ד``ר יגאל מדג`ר, אורולוג מומחה...
אירוח בנושא שימור דם טבורי
אירוח בנושא שימור דם...
ביום ג` נארח בפורום את נעמי קדוש, אימא של עמית...
אירוח בנושא שימור דם טבורי
אירוח בנושא שימור דם...
ביום ג` נארח בפורום את נעמי קדוש, אימא של עמית...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ