לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
80168,016 עוקבים אודות עסקים

אודות הפורום אלצהיימר

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 ברוכים הבאים/הממשיכים/השבים לפורום אלצהיימר
 אנו יוצאים לדרך על מנת לנסות להבין ביחד את הקשיים הנפשיים, המנטליים, והפיזיים שחווים קשישים המתקשים בתפקודם , וההשלכות לגבי קרוביהם. מטרטינו תהיה בעיקר לנסות לשפר איכות חייהם  וחיי הסובבים אותם. נוכל לעזור אחד לשני ע״י שתוף נסיונינו בסוגיות הללו,הן בהצלחות,הן בקשיים שהתנסינו בהם.
נזכור שישנו היזון חוזר מתמיד בין הבריאות הפיזית והבריאות הנפשית, בכל גיל אך באופן הדוק ביותר בגיל המבוגר מאוד כשהקשיים , האבדנים והנזקים מצטברים. נצטרך תמיד להיות פעילים בשני המישורים במקביל כדי לשפר סיכויי ההצלחה של התערבות כל שהיא.
מדי שבוע אנסה להרחיב מעט על היבט אחר של מאפייני הבריאות אצל הקשיש/ה. אזכיר שמידע או המלצות שיוגשו כאן אינן בשום אופן תחליף לטיפול ספציפי ע״י בעל מקצוע ממקצועות הבריאות. כל גישה או רעיון לטיפול חייב להיות מותאם באופן הדוק לפציאנט היחודי תוך מעקב צמוד ואחריות  ישירה.
שנזכה להדר פני הזקנים שלנו ולשמחם.
דר׳ הימן
המשך >>

לצפיה ב-'מבקשת המלצה על פסיכוגריאטר'
מבקשת המלצה על פסיכוגריאטר
25/09/2018 | 17:18
3
שלום רב, מאז מותה של אמי לפני כשנתיים אבי ( בן 78) התחיל לסבול מבעיות זכרון (בעיקר שמות של אנשים) וקשב וריכוז. מצבו מחמיר לאט אבל בעקביות. מקווה שזהו סוג של דיכאון (הוא ואמי היו באושר 50 שנה) ולא חס וחלילה תחילתו של אלצהיימר. בכל מקרה חייבת להתיעץ עם מומחה. מבקשת המלצה על פסיכאטר/ית מומחה לגיל השלישי (פסיכוגריאטר), חם ואמפטי, מאזור חיפה והשרון.
תודה
לצפיה ב-'אסנטה 5 מג'
אסנטה 5 מג
12/08/2018 | 12:59
9
47
שלום רב,
אבי אובחן כחולה אלצהיימר
קיבל אסנטה 5 מג
נטל בינתיים 3 כדורים
בלילה אתמול התעורר לא זיהה את אמא שלי וראה עוד דמות בנוסף,
ממש רצה להרביץ להם
לקח כחצי שעה להתאושש עד שהבין שזו אמא שלי ואין עוד דמות
האם להפסיק את הטיפול בתרופה ? האם זה מהתרופה ? 
מה עושים במצב כזה ?
אמא שלי ממש חוששת שיקרה שוב דבר כזה ויפגע בה.
תודה מראש
לצפיה ב-'קודם כל להתייעץ עם הרופא'
קודם כל להתייעץ עם הרופא
12/08/2018 | 16:18
20
לצפיה ב-'לא בטוח שזה קשור לכדור. אבל כפי שנאמר - לבדוק עם הרופא'
לא בטוח שזה קשור לכדור. אבל כפי שנאמר - לבדוק עם הרופא
12/08/2018 | 22:39
17
לצפיה ב-'אם...'
אם...
12/08/2018 | 23:41
6
40
אם אכתוב לך שתפסיקי מיד את התרופה האם תפסיקי?
אם אכתוב לך שתכפילי את המינון האם תכפילי?
אם את/ה כל כך מטומטמת שבמקום לשאול רופא את שואלת בפורום אנשים שאינך מכירה, הרי שאינך מסוגלת להפעיל מחשב או סמארטפון ולדעת איך להכנס לפורום.
לכן את/ה ושכמותך סתם נהנים לזיין את השכל.
יתכן אפילו שאינך טורחת לקרוא את התשובות.
אם את/ה נהנת מזה, שיהיה לך לבריאות!
לצפיה ב-'יענקלה, , שמור על איפוק.'
יענקלה, , שמור על איפוק.
13/08/2018 | 09:47
2
31
לא כל מה שאתה מרגיש אתה צריך להעביר כלשונו וככתבו.
מדובר על סגנון לא מהות...
לצפיה ב-'אתה צודק'
אתה צודק
13/08/2018 | 13:50
1
36
זמן מה אחרי שפרמתי התחרטתי על המילה מטומטם ורציתי למתן אבל עברו מעל 15 דקות ולא ניתן לאחר מכן לערוך.

לצפיה ב-''
13/08/2018 | 16:48
8
לצפיה ב-'המטומטם היחידי פה זה אתה.'
המטומטם היחידי פה זה אתה.
23/09/2018 | 00:56
2
16
חתיכת פוץ משועמם וחסר רגישות. מה אתה בכלל עושה בחדר הזה?
המחלה הזו כבר הפכה להיות לא רלוונטית עבורך, ואם לא די בכך - אתה לא תורם מנסיונך לאחרים (כנראה שאין מה) ואף מקלל אותם.

לך מפה.
לצפיה ב-'בינתיים יענקלה הוא החבר הכמעט יחיד פה'
בינתיים יענקלה הוא החבר הכמעט יחיד פה
23/09/2018 | 10:19
1
7
אז לגרש אותו ולקבל "מזדמן", אני חושב שכדאי לשאול את שני הנוכחים האחרים...

בכל מקרה אם מישהו בחר לנהל דיון לגוף העניין - כדאי שיעשה בנועם כדי שנשכיל.
בסה"כ המבקרים כאן לא באו מתוך שעמום או חדווה - אלא מתוך מצוקה.
אפשר ורצוי לכבד את זה.
לצפיה ב-''
23/09/2018 | 10:27
5
לצפיה ב-'.'
.
12/08/2018 | 23:35
22
טל"ח מחקתי
לצפיה ב-'הערב תוכנית טלויזה על אלצהיימר'
הערב תוכנית טלויזה על אלצהיימר
07/08/2018 | 08:42
4
35

תשודר הערב ב21.00 בערוץ כאן 11 ..

בעיקרה תעסוק בשאלה האם ישראל עושה מספיק לטפל חולי אלצהיימר..

התוכנית שטח הפקר 2 - אלצהיימר.
לצפיה ב-''
07/08/2018 | 12:50
3
11
לצפיה ב-'תירגול של המוח'
תירגול של המוח
07/08/2018 | 23:22
2
38
אני מקבל בחילה מהאמירות המלומדות שתירגול המוח ואורח חיים בריא ימנעו או ידחו את זמן פרוץ המחלה. אין לכך כל הוכחה. מנסיוני האישי אם היה באמירות אלו שמץ של אמת, אשתי אלפי ז"ל היתה צריכה להיות בריאה ואני הייתי צריך לחלות באלצהיימר. כאשר אחד מהטוענים לכך הוא אותו אדם שכביכול יקבל פרס נובל עבור פיתוח תרופה שאמורה לפעול בעוד 10 שנים, אינני מאמין לו. הוא אפילו לא מבין שהנסיונות בעכברים מצליחים משום שלעכבר מזריקים חומר שגורם לו לחלות באלצהיימר, ואז נותנים לו את התרופה. אצלנו, בני האדם, לא מזריקים חומר לחלות, אלא הוא קיים מרגע שנולדים, וזה סיפור אחר לגמרי.
לצפיה ב-'להכיל מורכבויות'
להכיל מורכבויות
23/09/2018 | 08:47
1
9
קיומו של חולי או העדרו באינדיבידואל הוא סכום הן של אורח חייו והן של נטיותיו הגנטיות. אורח חייו מצוי הן בדברים שהוא מכניס לגוף שלו, בכמה שעות הוא ישן בלילה, בלחצים אליהם הוא נתון וכולי. נטיותיו הגנטיות הן סט עצום של דברים שלרובם אנו לא מודעים בזמן אמת (האם אתה יודע מהי הנטייה הגנטית שלך בכל הנוגע להצטברות פלאק בעורקיך לעומת זו של אשתך המנוחה ז"ל?).

איני יודע לגבי תרגול המוח, אך אורח חיים בריא, כחלק מהמשוואה, ידחה ועוד איך חולי. כל טענה אחרת מצדך בעניין זה מצדך משקפת חוסר הבנה בסיסית בביולוגיה.
איני יודע מנין אתה שואב את הבטחון המופרז שלך, הניכר בקביעותיך הפזיזות, כשברי לכל בר דעת כי אין לך כל ידע בסיס מקצועי בעניינים הללו - ואתה אפילו לא טורח לנסות ולייצר אחד באופן חובבני.
לצפיה ב-'לענות או לא לענות?'
לענות או לא לענות?
23/09/2018 | 10:30
3
לצפיה ב-'חשש כבד לאלצהיימר אצל אמא'
חשש כבד לאלצהיימר אצל אמא
30/07/2018 | 14:18
6
70
היי, אמא שלי בת 65 ולאחרונה יש שינוי קיצוני בהתנהגות שלה שדי תואם לתסמיני האלצהיימר שקראתי עליהם רבות ברחבי הרשת,
התנהלות מאוד שגוייה עם כסף או ניהול חשבון בנק, היא מטרידה את השכן בטענה שלוותה לו כסף שאגב, השסכום שלוותה בכל פעם משתנה - פעם 800, פעם 1500, ופעם 2000. היא מכנה אותו גנב ורבה איתו בנוכחות כל השכונה...
היא הולכת למרחקים מאוד ארוכים לאחרונה וחוששת לעלות לאוטובוס כי היא הולכת לאיבוד.
מדברת לא לעניין ועם פאוזות והזכרון ממש לא טוב.
היא מאוד רזתה לאחרונה והשכנים שלה פנו אליי בטענות שהיא לאחרונה מאוד מבולבלת ונצפתה בשעות לילה מאוד מאוחרות למטה מסתובבת.(לפנות בוקר).
היא שולחת הודעות שהתכוונה לשולח לאדם ספציפי, לאדם אחר.
והיא משנה מצבי רוח בצורה מאוד קיצונית. יש לה המון חרדות והיא קצת מדמיינת דברים.
רופא המשפחה נתן הפנייה לנוירולוגית שפנוייה רק בנובמבר ואני אומרת לכם, היא צריכה בדיקה אתמול!! אפילו לא מחר.
איך אני יכולה לזרז את העניינים? היא מאוד מדאיגה אותי כי השינוי מורגש אצלה באופן יומיומי ומאוד דרסטי.
מודה על תשובתכם, ממתינה בקוצר רוח 
אני אציין שאמי עברה חיים לא קלים, רצופי משברים וטרגדיה אחת רצינית.

תודה

לצפיה ב-'שתי אפשרויות'
שתי אפשרויות
30/07/2018 | 14:38
4
62
או לקבוע תור לנוירולוג אחר, שאולי יהיו לו תורים יותר קרובים, זה לא שיש רק נוירולוגית או נוירולוג אחד בארץ שמאבחן דמנציה. אפשר גם ללכת לפסיכיאטר, גריאטר, פסיכוגריאטר ורופא פנימי שמתמחה בגריאטריה. אפשר גם ללכת פרטי בהשתתפות מסוימת. 
או ללכת למרפאת זיכרון יש כאלה  כמעט בכל בית חולים גדול בארץ ויש גם פרטיות. 
בקיצור, יש הרבה אפשרויות, רק לבחור מה הכי הגיוני וללכת. 
לצפיה ב-'המלצה'
המלצה
30/07/2018 | 23:12
3
54
אני ממליץ בחום על ד"ר גורביץ' מנהל המרפאה שלהלן. היא בחינם גם לתושבים מחוץ לת"א ורק דרושה הפניה מרופאת המשפחה. יש בדר"כ תור ארוך אבל אם את יכולה להרשות לעצמך, את יכולה להזמין אותו לביקור פרטי שעולה כ 1,200 ש"ח ואפשר לקבל החזר או השתתפות מקופ"ח. במקרה כזה אין צורך בהפניה מהרופאה אבל רצוי לקבל ממנה מכתב על מצבה הבריאותי של אמך. ד"ר גורביץ גם בקיא מאד בכתיבת אישורים כמו בקשה להעסקת עובד/ת זר ובקשת אפוטרופסות על רכוש שחשוב מאד לקבל כדי שתוכלי לחסום בבנק גישה של אמא שלך לכספים שלה, וזכאות שלך למשוך במקומה כספים שדרושים להוצאות שלה. כדאי גם אפוטרופסות על גוף, שתאפשר לך לחתום במקום אמא על הסכמה לניתוח או התנגדות לטיפול כלשהו. אם אמא נוהגת ברכב, אסור לאפשר לה.

גיל 65 הוא צעיר לדמנציה אבל לאשתי אלפי ז"ל היה אלצהיימר בגיל 60 ולמעשה כמה שנים לפני כן, אבל לא הבנתי בזמנו.

כלל זהב: אם גורם רפואי מוסמך יזהה שלאמא יש באמת אלצהיימר, או דמנציה דומה, תפנימי לא להתווכח איתה ולא לנסות להוכיח לה שהיא עושה שטויות, איננה מבינה מה קורה לה, ושוכחת מה עשתה או אמרה לפני רגע. צריך להגיב בצורה שלא תכעיס את אמא, ומותר לגמרי לשקר לה עם תשובה מרגיעה.

מרפאה פסיכוגריאטרית באיכילוב
הנרייטה סולד 17,
 מזכירה כרמלה
טל: 03-6974817
פקס: 03-6973631
מוקד טל' 6973325 הקשות: מנהלת רחל 3, עו"ס (לאה גביש) 4, אחיות 5, ריפוי בעיסוק 6, כרמלה 2, ברוריה מרכז יום 1
ד"ר  גורביץ -פסיכוגריאטר 052-4266818 או דרך כרמלה
ד"ר ליבוביץ -גריאטר    דרך כרמלה

לצפיה ב-' אני צריך לשנן כל יום את המשפט החשוב הזה'
אני צריך לשנן כל יום את המשפט החשוב הזה
31/07/2018 | 13:46
1
52
"...לא להתווכח איתה ולא לנסות להוכיח לה שהיא עושה שטויות, איננה מבינה מה קורה לה, ושוכחת מה עשתה או אמרה לפני רגע. צריך להגיב בצורה שלא תכעיס את אמא, ומותר לגמרי לשקר לה עם תשובה מרגיעה..."

לצפיה ב-''
31/07/2018 | 20:54
7
לצפיה ב-'המלצה'
המלצה
09/08/2018 | 15:24
29
אני לוקחת את ההמלצה שלך בחום ומובר במאבק, יש ימים טובים יותר ופחות.
לי ולאמא כל החיים היו יחסים מורכבים מאוד - לא הסתדרנו בלשון המעטה.
אני רק יכולה להגיד שמהשנייה שחשדתי שזו המחלה וראיתי איך היא נכשלת בשאלות ומשימות אצל הנוירולוגית והפסיכיאטרית, המוח שלי עשה דליט על הכל והבטחתי שאני אעשה בשבילה כל מה שאני יכולה.
היא אצלי כבר שבוע ובכלל לא מדברת על לחזור הביתה, אני מחכה לאבחנה על מנת לדעת אם זה אכן זה ובאיזה שלב כי ברור לי שלגור אצלי יהיה פתרון זמני בלבד.
אני בדרך כלל אדם אופטימי אבל משהו בתוכי אומר שזה זה, היא חולה.
תודה לך

לצפיה ב-'לגבי הכסף - רצוי להרחיק אותה מסכומים גדולים/כרטיס אשראי. '
לגבי הכסף - רצוי להרחיק אותה מסכומים גדולים/כרטיס אשראי.
30/07/2018 | 21:48
22
לצפיה ב-'הפסיכיאטריה הרודפת עד יום המוות.'
הפסיכיאטריה הרודפת עד יום המוות.
29/07/2018 | 09:37
3
50
במשך כשנה וחצי נלחמתי  (עם ייפוי כח של אבי) מול כוחות הרשע שזממו לתת לאבי תרופה פסיכיאטרית בניגוד להסכמתו.   כשלתי במאבק .  אבי נפטר ביום חמישי האחרון.    כמה דקות לפני מותו התברר לי שמתן התרופה לא פסק עד יום מותו.   יהא זכרו של אבי ברוך. בבחירות הבאות שרק השם יתן לי כח להקים מפלגה נגד הכפייה הזאת
לצפיה ב-'אני מצטרף למפלגה שתקימי'
אני מצטרף למפלגה שתקימי
29/07/2018 | 16:15
33
אני מקוה שכל משתתפי הפורום יצטרפו וכך תהיה לך מפלגה גדולה שתוכל להכתיב מדיניות.
גם לי יש נסיון איום ונורא עם הפסיכיאטריה. אני גר בלב יער, וכל ליל ירח אני רואה את שדוני הפסיכיאטריה מתרוצצים ביער עם עיניים מפחידות. לפני שני לילות, בזמן ליקוי הירח זה היה בלתי נסבל. הם פשוט עשו אורגיות ושידרו בעוצמה פסיכוזות שגרמו למוות בעינויים של חיות המחמד שהתרוצצו ביער.
אבל נאקה חומה, את אשמה במה שקרה לאביך. איך לא גילית את הפושעים אלא רק 5 דקות לפני מותו? אני מקוה שלמדת לקח ואם יש לך אמא תדעי איך לשמור עליה מהפסיכוזות של הפסיכיטריה.
בס"ד תתגברי עליהם. כל פעם שתראי או תרגישי פסיכוזה מתקרבת לאמך תעצמי את העיניים ותשירי "העולם כולו גשר צר". גם תפילת רוזיי די שובוס, עם הסטירו אחרו לא תזיק. והכי הכי חשוב שתשטתחי על קברי צדיקים.
כדאי שתתחילי מרגע זה ותדווחי לנו אם זה עוזר.
לצפיה ב-'לא כתבת למה'
לא כתבת למה
29/07/2018 | 18:52
31
מה הסיבה שנתנו לו תרופות כאלה.
בדרך כלל נותנים כאשר החולה משתולל ואי אפשר לטפל בו.
ואין כזה דבר יפוי כוח נגד מתן תרופות כאלה או אחרות. יש רק יפוי כוח שאפשר לתת נגד טיפול מציל (החייאה) או מאריך חיים ותרופות פסיכיאטריות אינן מאריכות חיים. 

לצפיה ב-'לא יודע פרטים על הארוע שאת מתארת'
לא יודע פרטים על הארוע שאת מתארת
30/07/2018 | 13:37
24
להרבה קשישים דמנטים כבר אין שיקול דעת להחליט לגבי הטיפול הרפואי/מנטלי.
תרופות פסיכיאטריות במצבים דמנטים מיועדות גם להרגיע את החולה וגם למנוע פגיעה בחולה או בסביבתו.

אני כותב בעצב ובכאב כי את אבי ז"ל דאגתי להלעיט בתרופות במטרה אחת: לתת לו ולאמא שלי את השקט שלא הצליח להגיע אליו.
לצפיה ב-'לכל מי שמניח ש"לו היתה תרופה, כבר היינו יודעים"'
לכל מי שמניח ש"לו היתה תרופה, כבר היינו יודעים"
11/07/2018 | 23:08
12
51
לצפיה ב-'השוואה שלא במקומה'
השוואה שלא במקומה
11/07/2018 | 23:51
9
38
כאן לא מדובר על המצאת תרופה, אלא על הרישום שלה במשרד הבריאות בישראל. כלומר, התרופה כבר קיימת, אושרה לשימוש ע"י ה FDA האמריקאי וצריך לשום אותה בארץ כמוכרת ובטוחה לשימוש. 

במקרה של אלצהיימר, זה לא עניין של רישום תרופה כוז או אחרת. פשוט אין עדיין תרופה כזו שאפשר לרשום. 
לצפיה ב-'לא זו הנקודה'
לא זו הנקודה
12/07/2018 | 13:52
8
35
אלא העניין העקרוני. השיקול הכספי גובר על שיקול הצלת החיים ודי בכך.
כדורים ומחקרים לטיפול באלצהיימר אינם שונים.

לצערי, אנחנו רואים יותר ויותר מחקר שמקורו בחברות התרופות (אם בעצמן או במימונן) ופחות ופחות מחקר בלתי-תלוי שמקורו באקדמיה במימון המדינה.
גם השימוש שעושות חברות התרופות בידע שנצבר באקדמיה הוא רק בתנאי שהחברה תוכל להפיק ממנו רווח נאה (אף חברת תרופות לא תשווק חומצה פולית, שבכל ניסוי הראתה הפחתה של עשרות אחוזים בסיכוי ללקות באוטמים מוחיים ולבביים).

חברה פרטית אינה עמותה אלא גוף שמטרתו השאת רווחים לבעליו, משכך היא לעולם לא תיזום מחקר שיחתור לכיוון ממנו לא תוכל להרוויח כסף משמעותי (נאמר תוסף מזון, המנעות מחומרים מסויימים, המלצות לשינויים באורח חיים וכולי).

הנה מונחת לנו דוגמת הקנאביס מול העיניים בצורה כה פשוטה. משרד הבריאות עושה כל שביכולתו, בעידודם של משרדי הלובי שנשכרו ע"י חברות התרופות, כדי למזער ככל הניתן שימוש בקנביס לצרכים רפואיים. וכל זאת כדי להשאיר מאות אלפי אנשים עם האלטרנטיבה המחורבנת של משככי כאבים ממכרים, תרופות אנטיאפילפטיות (ליריקה) עם תופעות לוואי קשות וכולי.
למה? ככה. כי אפשר. כי חברות תרופות ששוות מעל 100 מיליארד דולר נוטות להפעיל בצורה יעילה יותר משרדי לובינג ושאר מנופי לחץ וגניבות דעת מאשר חולי ישראל הבלתי-מאורגנים-בעליל (שתיאורטית לעניינם אמורים לדאוג ממשלה ו-120 חברי כנסת).
לצפיה ב-'זה כך מאז ומעולם'
זה כך מאז ומעולם
12/07/2018 | 16:22
7
23
חברות תרופות לא משקיעות בפיתוח אמצעים שיחסלו מחלות, כי אם לא יהיו מחלות אז הן לא יוכלו למכור תרופות. 
לכן למשל לא משקיעים בפיתוח אמצעים גנטיים שיחסלו את מחלת הסוכרת סוג 1, למרות שתיאורטית היה אפשר, אלא משקיעים בתרופות. כי תרופות אפשר להמשיך למכור עוד ועוד, ואם היו מגלים דרך לדרום למחלה שלא להתקיים בכלל- אי אפשר היה למכור לה עוד ועוד תרופות והחברות לא היו מרוויחות
זה נכון לכל מחלה שהיא נפוצה. כך שהרבה יותר קל למכור לאנשים אשליות בצורת תרופות פלא פאלהיימר מאשר להשקיע בפתרון שיגרום לאלצהיימר לא להתחולל בכלל מלכתחילה. והכל זה עניין של כסף. אל תטעה לחשוב. 
לצפיה ב-'לבסוף אנחנו מסכימים'
לבסוף אנחנו מסכימים
12/07/2018 | 21:18
6
12
לצפיה ב-'כן, בטח'
כן, בטח
12/07/2018 | 21:40
5
19
חברות תרופות לא רוצות להציל את העולם. הן רוצות להרוויח כסף. זה ברור. 
מהצד השני מחלות שהן נפוצות, יש עליהן תחרות מי יפתח תרופה ראשון. ואלצהיימר זו מחלה פופולרית.
מי שבאמת נדפק זה האנשים עם המחלות היתומות, שיש מעט שחולים בהן יחסית ואין אינטרס לא לפתח ואם לפתח אז לתמחר את התרופה בהמון כסף. 
לצפיה ב-'דמנציה, להבדיל ממכות אחרות'
דמנציה, להבדיל ממכות אחרות
13/07/2018 | 00:24
4
47
היא לדעתי מצב ולא מחלה (אני מכנה אותה מחלה כי זה המינוח הרווח). מצב שכל אדם יגיע אליו בגיל ספציפי לאותו אדם, אם לא ימות מסיבה אחרת לפני כן.
המין האנושי לא התקדם עדיין לנקודה בה תהיה לו יכולת לרפא או למנוע דמנציה. זו לא שאלה של חוסר מימון כספי. זה לדעתי דומה לנסיון למצוא תרופה או חיסון נגד מוות. מה שכן ניתן לעשות זה ללמוד לדעת איך לסעוד אדם דמנטי ולהבין את שלבי ההתפתחות, וכן לעזור בתרופות פסיכוטיות להקטנת חרדות במידת הצורך.
לצפיה ב-'יש הרבה צדק בדבריך'
יש הרבה צדק בדבריך
13/07/2018 | 16:42
1
25
בצורה כזו או אחרת, כולם, או כמעט כולם, סובלים בסוף מירידה קוגניטיבית. דמנציה, אלצהיימר, משהו אחר, לא ממש משנה. האדם מאבד מהיכולות שלו לאט לאט.  אותי זה מאד מפחיד אישית. 
אני מסכימה איתך לחלוטין
לצפיה ב-''
13/07/2018 | 23:36
7
לצפיה ב-'הפוך ינקי, הפוך'
הפוך ינקי, הפוך
13/07/2018 | 16:45
1
31
דמנציה היא מצב רפואי ולא מחלה כשלעצמה, אלא אחד הביטויים האפשריים של מגוון מחלות.
לצפיה ב-'האם אתה מכיר את'
האם אתה מכיר את
14/07/2018 | 01:19
26
ינקי?
האם ידוע לך מס' הטלפון שלו?
לצפיה ב-'טיעון אופייני להשליות'
טיעון אופייני להשליות
12/07/2018 | 00:32
1
27
נעצרתי מיד בתחילת הכתבה כשהגעתי לציטוט הבא:
"הפחתה של 53% בסיכון היחסי להתקדמות המחלה או לתמותה"
למה לא 50%? כי זה לכאורה מחקר מדוייק מאד. אבל מה זה "סיכון יחסי"? איך הוא מוגדר? אי אפשר לקבוע אחוז מדוייק על משהו יחסי שבכוונה לא מגדירים את יחסיותו. לא תמיד משרד הבריאות עם התת והמנכ"ל שלו, הם מנוולים שמשיקולים עלומים ממיתים אותנו. נראה איך תגמר מלחמת הקנביס.
לצפיה ב-'אשליות ב-א' כמובן...'
אשליות ב-א' כמובן...
12/07/2018 | 17:37
9
לצפיה ב-'האם למישהו נסיון עם GranaGard?'
האם למישהו נסיון עם GranaGard?
08/07/2018 | 02:48
11
46
ובכלל זה עם כל תוסף תזונה אחר במסגרת טיפול באלצהיימר?

תודה
לצפיה ב-'הומור'
הומור
08/07/2018 | 10:18
10
54
הומור עשוי להאט את התקדמות המחלה יותר מתוספי מזון שמעשירים את יוצריהם .
ומשווקיהם
ע"ע ליצנים רפואיים
לצפיה ב-'אחד מהדברים '
אחד מהדברים
08/07/2018 | 16:06
37
שנשארו אצל סבתי ז"ל, גם בשלבים מתקדמים של המחלה, היה ההומור. היא כבר לא ידעה מי אני, אבל להתבדח איתה - עדיין היה אפשר! היא גם הבינה עדיין הומור וגם השתמשה בעצמה בהומור. 
לכן הרבה פעמים, כשאני פוגשת חולים בדמנציה, אני משתמשת בהומור. זה עובד (בתנאי שלאדם היה חוש הומור גם לפני כן)  

לצפיה ב-'כבר משתמש.'
כבר משתמש.
09/07/2018 | 11:17
8
40
יש ברירה אחרת? חלק מהסיטואציות, לצעחרי, הופכות משעשעות מאד. כשסבא בטוח שסבתא בוגדת בו עם השכן, למשל.

לא ברור לי הזלזול הקולקטיבי בכלל תוספי המזון. יש אלפים מהם. חלקם אפקטיביים מאד, חלקם כלל לא. אין דין ג'ינקו בילובה (שאינו חיוני לגוף) כדין ויטמין או מינרל כזה או אחר (שכן חיוני). כשם שדיכאון אינו מחסור בפרוזאק או היפריקום (צמח ג'ון וורט), אך בהחלט עשוי להיות מחסור בויטמין B6 או טריפטופן, כך חלק מהמחלות שלרוב אנו מואבסים ב"תרופות" לטיפול בהן - הן בסה"כ מחסור או עודף במזין כזה או אחר.

B12, נאמר, ירפא לחלוטין נוירופתיה שנגרמה ממחסור B12, ללא תופעות לוואי, טוב יותר מכל כדור מסחרי אחר כמו ליריקה וכו', הנקראים במחוזותינו "תרופה" (ללא שהם מרפאים דבר).

השוני היחיד בין "תוסף מזון" ל"תרופה" הוא היכולת לרשום פטנט על האחרונה וכך לעשות ממנה הון באופן בלעדי.

לצפיה ב-'זילזול'
זילזול
09/07/2018 | 12:15
7
44
אינני מזלזל בתוספי מזון באופן גורף.
אני בהחלט מזלזל בתוספי מזון ותרופות וחיסונים נגד אחצהיימר, שעוזרים רק ליצרנים והמשווקים.
אם וכאשר יימצא הדבר האמיתי, כל העולם יידע.
כך היה שנים עם תרופות נגד איידס, עד שגילו מערך תרופות המכונה "קוקטייל" שגם הוא אינו התרופה/חיסון הסופי, אבל פועל על אמת.
לצפיה ב-'זלזול'
זלזול
10/07/2018 | 11:32
30
"...וחיסונים נגד אחצהיימר, שעוזרים רק ליצרנים והמשווקים."
חשבת פעם לנסות לפתוח דף ויקיפדיה או אחר ולקרוא על עניין החיסון טרם אתה משמיץ אותו?
מדובר בחברת תרופות מכובדת מסדר גודל בינלאומי (דומה לטבע בגודלה) שייחודה, בניגוד לטבע אגב, בפיתוח תרופות ולא רק בייצור גנרי שלהן.

ניכר מדבריך שלא קראת ולו פעם אחת אודות אדוקנומאב ואין לך מושג מהו מנגנון הפעולה שלו. זה לא מפריע לך לפסול את עניין, בבורות אין קץ.
לצפיה ב-'ואגב,'
ואגב,
10/07/2018 | 11:43
5
26
אין לך שום דרך לדעת איזה תוסף מזון עובד או לא, כשבינתיים גם חברות ה"תרופות" לא יודעות לייצר כדור שכן ירפא או יעזור במידה ניכרת.
אגב, תקרא אודות שימוש במניטול לטיפול בפרקינסון ותשאל את עצמך למה אף חברת תרופות לא מייצרת אותו ומדוע הוא לא מפומפם תחת כל עץ רענן (ספויילר: חברות ה"תרופות" לא יכולות לעשות עליו פטנט ומשכך לא יכולות להרוויח עליו מיליארדים).

הדיכוטומיה הזו בין כדורים הנקראים "תרופות" לבין אלה הנקראים "תוספי מזון" והקעקוע של האחרונים כבעלי פוטנציאל הטבה ו/או ריפוי בלתי-קיים ואף מיסטי - היא כמעט קונספירטיבית.
תחת המונח הפושע "תוספי מזון" דרים פרחי באך ושמנים ארומטיים, באותה מידה ויטמינים ומינרליים, חומצות שומן וכו' - אף שמדובר שתי קבוצות שונות לחלוטין.
בעוד פרחי באך, למשל, הן עניין תמוה ומפוקפק, ויטמינים, מינרלים וכו' הם הדלקים הבסיסיים והחיוניים שאיתם עובד הגוף שלו, ובהעדרם יכון מוות.

אני מצדיע לחברות התרופות שהצליחו להפוך את כל מה שלא נמכר בשיווק רוקח לבלתי-יעיל בעליל בתודעת הציבור שאינו מתוחכם ובקיא דיו כדי לדעת אחרת.
לצפיה ב-'מסכים עם רוב דבריך'
מסכים עם רוב דבריך
10/07/2018 | 17:27
29
אני עצמי משתמש ב"תוספי מזון" שחלקם למעשה תרופות טובות. אבל כאשר מדובר במחלות קטלניות, הן פיזיות כמו סרטן והן נפשיות/מוחיות כמו אלצהיימר, אני ספקן גדול. לגבי אלצהיימר אין שום הוכחה במציאות שהתרופות והחיסונים פעלו על בני אדם (אני מפקפק אם פעלו באמת על עכברים). אנשים שטענו שעזר להם לא הצליחו להוכיח דבר. יתכן שהסביבה מושפעת פסיכולוגית.
אתה טועה בכך שאתה חושב שלא טרחתי לקרוא. אני מודה שאין לי סבלנות לקרוא מאמרים ארוכים עד הסוף, כשאינני משתכנע, אני לא גומר לקרוא. אבל האזנתי לתוכניות רציניות ברדיו וטלויזיה שדנו בכך, ויחד עם נסיון שהיה לי עם אשתי אלפי ז"ל, הגעתי למסקנה שעד היום אין שום תרופה או תוסף או חומר טבעי שבאמת משפיע על מהלך האלצהיימר .אבל נוכחתי שאפשר להתאים תרופות פסיכוטיות שמרגיעות את הסובלים מהפחדים שנוצרים אצלם מהדמויות והמפלצות שהם רואים ושומעים ושבישבילם הם במציאות.
לצפיה ב-'כל הטיעונים מחוץ לעניין'
כל הטיעונים מחוץ לעניין
31/07/2018 | 13:01
3
15
בסופו של דבר יעילותה ובטיחותה של תרופה לא נמדדת על אדם כזה או אחר, אלא במקר מבוקר שיש בו שלבים מוסדרים וגודל מדגם מתאים. 
ההוכחה הנחרצת ליעלותה של כל תרופה היא הכחדת המחלה. כלומר, אם תרופה יעילה, המחלה לא תתקיים יותר. לא אצל אדם 1 לא אצל אדם 2 ולא אצל האדם המיליון, ולא אצל מישהו אחד כן ואצל אחד לא. 
ויטמנים ומינרלים הם לא דלק (להבדיל מאבות מזון , פחממות שומנים חלבונים). משום שהם אינם מספקים אנרגיה. 
קל מאד לתקן מחסור בהם ובעולם המערבי ואצל מי שהתזונה שלו מגוונת ומאוזנת- ברוב המקרים אין מחסור.
מי שחולה במחלה, כמו דמנציה או אלצהיימר, ולכן לא מסוגל לאכול מספיק ומגוון, כתוצאה מכך יש לו מחסור גם בויטמנים ומינרלים כמו גם בדברים אחרים. כלומר המחסור בויטמנים ומינרלים אינו הגורם לדמנציה, אלא התוצאה שלה. 
לצפיה ב-'טועה ומטעה'
טועה ומטעה
23/09/2018 | 08:35
2
7
בעקבות החמרת מחלתו של סבי שבתי לפה כדי לראות אם משהו התחדש ועיינתי שוב בשרשור.

"כלומר המחסור בויטמנים ומינרלים אינו הגורם לדמנציה, אלא התוצאה שלה."
ידעת שאחת ההשערות להתפתחות אלצהיימר הינה תפקוד לקוי של כלי דם בעקבות מצב דלקתי בהם הנובע מרמות גבוהות של הומוציסטאין?
רמות גבוהות של הומוציסטאין שאינן בעקבות נטייה גנטית כזו או אחרת מתרחשות על רקע מחסור בבי12, בי6 או פולאט.
הן ניסויים בעכברים טרנסגניים חולי אלצהיימר הדגימו שיפור ניכר במצבם במתן הנ"ל, והחרפת בהעדר.

את גם טועה בקביעה שמי שאוכל כמו שצריך לא יסבול ממחסור. אני, למשל, אוכל תזונה מאוזנת ועשירה, ועם זאת סובל ממחסור קבוע בבי12, חומצה פולית וויטמין D (אלוהים יודע במה עוד). על אף שאני צורך בשר, ביצים חלב ונחשף לשמש ונשללו אצלי מחלות מעי, קרוהן וכולי.

אנשים מבוגרים, יותר מכולנו, סובלים ממחסורים קבועים - לצערי הם נבדקים רק לחלק קטן מהדברים. סבי וסבתי וסבי השני סובלים כולם ממחסור קבוע בברזל, ויטמין בי12 וויטמין D.
לצפיה ב-'מטעה ומטעה'
מטעה ומטעה
23/09/2018 | 10:38
3
"בעקבות החמרת מחלתו של סבי שבתי לפה כדי לראות אם משהו התחדש ועיינתי שוב בשרשור."
אם מצהו של סבך  לא היה מחמיר, לא היית חוזר לפורום ולא היינו מודעים לידע המופלג שלך
חג שמח
לצפיה ב-'מטעה ומטעה'
מטעה ומטעה
23/09/2018 | 16:22
4
צריכה של ויטמין וספיגתו של הויטמין בגוף אלה שני דברים נפרדים.
ולא צריך להיות חולה בקורהן וקוליטיס בכדי לקבל ספיגה לקויה של B12 ומה שלא נספג, לא קיים בכמות מספקת. לא משנה מאיזה מקור. 
ויטמין D בא מייצור עצמי של הגוף, בכליות ליתר דיוק, אין כמעט מזונות שמכילים אותו בכמות מספקת, ולכן זה לא באמת משנה מה תאכל או לא תאכל. חומצה פולית - יש הרבה סיבות אפשריות למחסור. (כולי תקווה שנבדקת בעניין הכליות ולא רק המעיים) 
בקיצור ובלי לאבחן ממש,התמונה שמצטיירת ממה שסיפרת על עצמך היא של אדם שיש לו סיכוי גבוה לאנמיה. אנמיה היא מחלה בפני עצמה, כלומר לא מצב טבעי, אלא מחלה, בדיוק כמו כל מחלה אחרת. 
לצפיה ב-'אופטימיות זהירה שאולי תעיר את הפורום: תרופה לאלצהיימר ?'
אופטימיות זהירה שאולי תעיר את הפורום: תרופה לאלצהיימר ?
07/07/2018 | 18:03
3
42
מניית ביוג'ן רשמה את הזינוק החד ביותר מזה שבע שנים בעקבות תוצאות חיוביות
של ניסוי קליני רחב היקף
בתרופה ניסיונית לאלצהיימר, שהגבירו את התקוות כי לאחר עשרות שנות מחקר נמצאה תרופה למחלה.
התרופה הניסיונית BAN2401 הצליחה לעכב את התקדמות מחלת האלצהיימר
אצל מטופלים שקיבלו את המינון הגבוה ביותר, כך מסרו היום (שישי) ביוג'ן ושותפתה היפנית איסאי (Eisai).
לאחר 18 חודשים של טיפולהתוצאות הפתיעו את המשקיעים,שכן בדצמבר האחרון דווח על תוצאות מאכזבות, שלא עמדו ביעדים.
תוצאות המחקר, בו היו מעורבים יותר מ-800 מטופלים, היו התרחיש "הטוב ביותר" עבור התרופה,
כתב האנליסט מייקל יי מבית ההשקעות ג'פריס בדו"ח למשקיעים.

איסאי מסרה כי תקיים שיחות עם הרגולטורים כיצד להתקדם לשלב הפיתוח הבא.
אף כי התוצאות הסופיות עדיין רחוקות מלהיות ודאיות, המחקר מהווה נקודת אור, גם אם קלושה,
בחיפוש אחר טיפול לאלצהיימר, מקום שבו כבר כשלו יותר מ-100 תרופות ניסיוניות.

יצרניות התרופות דבקות בחיפושיהן אחרי תרופה לאלצהיימר, בין השאר בשל גודלו של השוק הפוטנציאלי,
עד 30 מיליארד דולר בארה"ב לבדה, לפי אנליסטים של סנפורד ברנסטיין.
הצלחתה של BAN2401 תהיה תלויה בפרטים של תוצאות הניסוי שיוצגו בכנס רפואי,
לדברי האנליסט סם פאזלי מבלומברג אינטליג'נס.
מיעוט של חדשות טובות בחיפוש אחר תרופה לאלצהיימר הגביר את תיאבון המשקיעים לתוצאות חיוביות.
אולם אנליסטים רבים מצביעים על כך שעדיין ישנם נעלמים בניסוי בשלב כזה.
מדובר בניסוי בשלב השני (Phase 2), ויהיה צורך לתת תוקף לממצאיו בניסויים בהיקף רחב יותר.

"השאלה היא האם זה אמיתי?", אמר פאזלי.
"כשנראה את הנתונים, האם החדר יוצף בקריאות התפעלות, או שיגידו בחדר, 'אלוהים אדירים, לא שוב פעם'?"
מניית ביוג'ין נוסקת ב-18.5% במסחר בוול סטריט, תוך הקפצת שווי השוק של החברה האמריקאית ב-12 מיליארד דולר.
מניית איסאי זינקה ביום שישי בבורסת טוקיו בשיעור היומי המרבי המותר של 19%, הזינוק החד ביותר מאז מארס 2015.
מניית ביו-ארקטיק (BioArctic), חברת הביוטכנולוגיה השוודית שגילתה את התרופה הניסיונית,
נסקה ב-250% במסחר בבורסת שטוקהולם.

לצפיה ב-'הלוואי. אבל אי אפשר לסמוך על זה'
הלוואי. אבל אי אפשר לסמוך על זה
07/07/2018 | 18:53
19
ממה שאני מבינה ביוג'ין סיימו את שלב מחקר 2 מתוך 4 שלבים שכל תרופה צריכה לעבור. שלב 3 הוא הבעייתי, משום שהוא קובע אם תרופה תאושר לשימוש או לא ולכן מחמיר ודורש תוצאות סטטיסטיות יותר קפדניות, מחקרים יותר גדולים, והוחכות יותר חד משמעיות לעילות ובטיחות התרופה. יותר סביר שזו תהיה התרופה ה- 101 שכשלה את תנאי הפיתוח והשיווק. י
לצפיה ב-'אם וכאשר תימצא תרופה לאלצהיימר'
אם וכאשר תימצא תרופה לאלצהיימר
08/07/2018 | 00:24
1
27
לא יהיה צורך בפורום הזה, ער או ישן...
לצפיה ב-''
13/07/2018 | 12:19
4
לצפיה ב-'למה הפורום הזה קיים?'
למה הפורום הזה קיים?
02/07/2018 | 08:23
7
35
לצפיה ב-'שאלה טובה'
שאלה טובה
02/07/2018 | 12:44
20
לצפיה ב-'שאריות של משהו טוב שהיה קיים. מידי פעם נכנס גולש'
שאריות של משהו טוב שהיה קיים. מידי פעם נכנס גולש
06/07/2018 | 06:54
5
34
שואל שאלה ומקבל תשובות רלוונטיות.
יש פוסטים מעניינים שמהווים סוג של בסיס מידע.
לצפיה ב-'מה כ"כ רלוונטי'
מה כ"כ רלוונטי
06/07/2018 | 09:32
4
34
ב"אין לזה מרפא, ככה זה, זה כרוני וסופני ואין שום דבר שאתה יכול לעשות כדי לשפר את המצב ולכן גם שום שאלה שתשאל אינה רלוונטית" או, לחילופין, לגלוג על שאלה בעניין חיסון?

בעיקר בשעה בה ישנם דברים שיכולים מעט להקל, להאט במעט קצב ההדרדרות וכולי.

מטומטמים.
לצפיה ב-'אתה יכול להקשיב לבעלי נסיון ולקחת את זה לאן שאתה רוצה.'
אתה יכול להקשיב לבעלי נסיון ולקחת את זה לאן שאתה רוצה.
06/07/2018 | 09:46
1
30
אם אתה רוצה לפרוק תסכול - אז יש פורומים אחרים מתאימים.
לצפיה ב-'להקשיב?'
להקשיב?
07/07/2018 | 17:04
26
אולי תקשיב אתה לי.
תקרא את הודעתי הראשונה בפורום הזה, על כלל שאלותיי, ותשווה אותה עם 2 ההתייחסויות שקיבלה.

אתם בזיון.
זה לא פורום תמיכה משום סוג, זה מועדון חברים פתטי.
לצפיה ב-'אכן לגלגתי על שאלתך בענין חיסון '
אכן לגלגתי על שאלתך בענין חיסון
06/07/2018 | 12:12
1
32
בניגוד אלינו, אתה אינך מטמטם אלא מטרידן.
כל השאלות והתיאורים שכתבת בהודעה הראשונה היו אמינים מלבד השאלה בענין החיסון. אינטלגנט כמוך מבין שאף אחד לא יכול לענות בכנות שיש לו נסיון עם חיסון.
לצפיה ב-'לגלוג שכולו בורות.'
לגלוג שכולו בורות.
07/07/2018 | 17:11
26
אתה מוזמן לעיין בלינק המצורף, כפי שבבירור מעולם לא עשית -

הבורות שלך וחוסר יכולתך לפתוח מעט את הראש עומדים לך לרועץ.
חיסון הוא מושג רחב ומגוון, במקרה זה מדובר על נוגדנים התוקפים מצבורי עמילואיד-בטא (בהצלח רבה, בינתיים).
באשר ל"אף אחד לא יכול לענות בכנות שיש לו נסיון עם חיסון." - מדוע? האם לא יעלה על הדעת שכותבים פה בני משפחה של חולים במחלה ואף אנשי מקצוע?

אתה מנשא במסווה של הומור כלפי אנשים שצריכים עזרה דחופה ואמיתית. כשאתה מתגלה במערומיך - אתה נזעק "מטרידן!".
המטרידן היחיד הוא אתה. תכתוב דברי טעם לשם שינוי.
לצפיה ב-'שימו השירשור האחרון של ירון מקשקש נמחק לפני כשעתיים'
שימו השירשור האחרון של ירון מקשקש נמחק לפני כשעתיים
27/06/2018 | 13:51
10
50
הוא הכיל הודעה מקושקשת שמבחינים אצלו אלצהיימר
ותגובה שלי שאני מוכן לעזור לו
עם הבעת תודה מצד ירון מקשקש

מאחר שלפורם הזה אין מנהל
נראה לי שרק הנהלת הפורומים יכולה למחוק.
מעניין אם הם עולים לבד על טרדנים או מישהו היפנה תשומת ם
לצפיה ב-'לא ראיתי'
לא ראיתי
27/06/2018 | 14:17
1
27
את ההודעה וההתכתבויות אחריה. למה מחקו?
לצפיה ב-'באמת מוזר: מחקו ואחרי ההודעה שלי החזירו. את יכולה לראות כעת.'
באמת מוזר: מחקו ואחרי ההודעה שלי החזירו. את יכולה לראות כעת.
27/06/2018 | 14:22
13
לצפיה ב-'השירשור חזר... אני מתכוון ל:'
השירשור חזר... אני מתכוון ל:
27/06/2018 | 14:20
7
29
אני מתכוון ל:

הכיוון של המצב שלי ...התמקד יותר לכיוון דמנציה אלצהיימר.
ירון מקשקש
26/06/2018 | 15:36

לצפיה ב-'להסיר ספק ..'
להסיר ספק ..
27/06/2018 | 14:51
6
37

קודם כל אני לא חקיין לא זייפן ולא קשקשן..הלוואי..אני מנהל פורום..הפרעות אישיות גבוליות..תקופה ..משתתף בו שנים. אני בפורומי מחשבים שונים תומך הייתי גם מנהל פורום מחשבים.

מנהלת דיברה איתי אישית בטחפון על הניהול וכל העיניינים. הפרטים שלי מוכרים להם ..

יותר מזה אני אתן אמון בכם..מי שרוצה לבא לראות אותי את המסמכים תעודת זהות וכל הדברים..בבקשה הבית פתוח..רק בקשו במסר...

אני פונה למור המנהלת שמעליי שוב ..אבקש שתכתוב פה פשוט שאני זה אני כמה שזה הזוי..

לצפיה ב-'אני מאמין לך'
אני מאמין לך
27/06/2018 | 18:52
5
29
אבל זה באמת הזוי:
אתה טוען שאינך קשקשן.
אז איכזה שאתה בעצמך מגדיר אותך כ ירון מקשקש?
למה שלא תהיה למשל ירון משקשק?
(עושה שקשוקה במרומיו
הוא יעשה שקשוקה עלינו
ועל כל ישראל
ואימרו אמן)
לצפיה ב-'מקשקש '
מקשקש
27/06/2018 | 19:30
4
21

זה שילוב של דברן הייתי שדרן רדיו אינטרנטי שנים..ואני מק"ש...קרית שמונה ..סתם שילוב  של שני אלה:)
לצפיה ב-'יפה'
יפה
27/06/2018 | 19:32
3
25
אני שוקל לשנות את הניק שלי מיענקלה מגבעתיים ליענקלה מגניב :)

לצפיה ב-'יענקלה המגניב'
יענקלה המגניב
03/07/2018 | 13:20
2
18
מכירים כבר הרבה שנים לצערי, ולצערו, ואני חושבת שהשם יענקלה המגניב המדען מתאים לך יותר!!!!
לצפיה ב-''
06/07/2018 | 12:03
1
2
לצפיה ב-'שינוי ניק'
שינוי ניק
06/07/2018 | 14:40
8
אם תשנה את שמך מיענקלה מגבעתיים ליענקלה המגניב
אני אשנה את שמי מהיפיפיההנרדמת להיפיפיה המתעוררת
ראה הוזהרת 
לצפיה ב-'סבא חולה באלצהיימר - אשמח לכמה עצות'
סבא חולה באלצהיימר - אשמח לכמה עצות
24/06/2018 | 15:20
13
83
שלום רב,

סבי בן 91, אובחן לפני מס' שנים כלוקה באלצהיימר. נלקח בזמנו ע"י דוד שלי לנוירולוגית שאבחנה אותו כלוקה במחלה ומאז מקבל דונפזיל.

לאחר שנה שניסיתי להביאו לנוירולוג בשנית לשם הערכת מצב (יוזמה שנחסמה ע"י הדוד), לבסוף הצלחתי וזה רשם לו בנוסף ממנטין והפציר בסבתי להפסיק לתת לו בנזודיאזפינים ובמקומם לתת לו צירקדין לפני השינה. בנוסף נוטל סימבלטה, ויטמין D וויטמין B12.
כמו כן, בחודשים האחרונים איבד שליטה חלקית על סוגריו והולך עם חיתול.
הנוירולוג גם המליץ על מטפל צמוד 24 שעות.

מס' שאלות -
1. האם ישנה עוד אופציה טיפולית שווה לשקול ולשאול את הנוירולוג לגביה?
2. האם למישהו פה ישנו נסיון כלשהו עם מניטול לטיפול באלצהיימר (לאחרונה נעשה בה שימוש לפרקינסון ונאמר שאפשר גם שתהיה לה השפעה מיטיבה לחולי אלצהיימר)?
3.האם למישהו נסיון עם חיסון נגד אלצהיימר (אדקנומאב)?

אשמח לכל עצה בנושא

תודה רבה,
נדב
לצפיה ב-'אני מבינה את הרצון'
אני מבינה את הרצון
24/06/2018 | 16:39
4
67
לנסות לעזור, אבל בינתיים, אלצהיימר היא מחלה חשוכת מרפא, כמו עוד מחלות אחרות שהן חשוכות מרפא. לא לכל דבר יש תרופה.
אתה צריך להבין שמניטול זה לא צחוק. זו לא תרופה שמנסים ואומרים אוקיי יעבוד או לא יעבוד. מניטול הוא משתן אוסמוטי , המשתן האגרסיבי ביותר שקיים. 
הבעיה באלהציימר היא לא בצקת. הבעיה באלהציימר היא אמנם במוח, אבל אלה לא נוזלים שיוצרים את הבעיה, אלא חלבונים וכל עוד החלבונים לא יסתלקו - המחלה לא תעבור. אצל חולי פרקינסון הבעיה הם אמנם גם במוח, אבל שונה מאלצהיימר במהות שלה , בגורמים ובאופן שבו המחלה באה לידי ביטוי. אלה שני דברים נפרדים לגמרי, כמו שכאב ראש ושבר בגולגולת הם גם שניהם קשורים איכשהו לראש- אבל שונים ואי אפשר לטפל באחד כמו שמטפלים באחר
מעבר לזה לכל תרופה, ואני מדגישה לכל תרופה יש תופעות לוואי. ובמקרה של מניטול תופעות הלוואי יכולות להיות מסכנות חיים, במיוחד בגיל מבוגר. חוסר איזון באלקטרוליטים למשל, שבעצמו עלול לגרום בעקיפין  לבצקת מוחית וגם להחמיר בילבול ,התייבשות חמורה, אי ספיקת לב, וקריסת כליות. 
אם הייתה תרופה שהייתה מוכיחה את עצמה כ- א. וראשית הכל ולפני הכל בטוחה ו ב. יעילה- תאמין לי שהיא כבר הייתה בשימוש ולא בגדר ניסוי או שמועה. 
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
24/06/2018 | 17:18
3
54
שלום ותודה על התייחסותך המהירה,

1. האם את רופאה או קרובה לתחום?
2. ידוע לי שמניטול עד 20 ג' ביום נהוג בשימוש בקרב חולי פרקינסון ללא תופעות לוואי (עדות מטופלים). מעל 20 ג' יתחיל לתת אותותיות כמשלשל.
המחקר שהדגים את המניטול כמסייע לפרקינסון אינו טמון בהכרח באופן ישיר בהיותו משתן (שבמקרה זה סופח את נוזלים מאזור המוח והעיניים) - אלא בהיותו מסוגל לפרק גושי אלפא-סינוקלאין, המביאים למוות תאים המייצרים דופאמין במוח.
לו הייתי מקל ראש בעניין - הרי שלא הייתי שואל.

באשר לסיפא שלך - אני בספק גדול מאד, בלשון המעטה.

אשמח אם תוכלי לתת עצתך באשר למה שכן עובד.

תודה,
נדב
לצפיה ב-'נכון להיום, כלום לא עובד'
נכון להיום, כלום לא עובד
24/06/2018 | 17:23
2
55
מחלה חשוכת מרפא שכל הזמן מתקדמת. גם היכולת לעצור או לעכב את המחלה למעשה לא קיימת.
התפקיד של אלפא סינקולאן במוח הבריא והחולה אינו ידוע ויש חומרים נוספים שאפשר למצוא במוח חולה שלא מוצאים או שנמצאים בכמויות מזעריות במוח חולה. אין בכך להסיק על סיבה ומסובב. 
לצפיה ב-'לא הייתי ממהר לחתום על זה.'
לא הייתי ממהר לחתום על זה.
24/06/2018 | 17:32
1
30
לצפיה ב-'בהצלחה'
בהצלחה
24/06/2018 | 17:35
24
לצפיה ב-'אדקנומאב האם בזריקה או גלולות'
אדקנומאב האם בזריקה או גלולות
24/06/2018 | 23:09
7
47
אני קבלתי זריקה אחת וזה הספיק. אין לי אלצהיימר
לצפיה ב-'אתה רציני? '
אתה רציני?
25/06/2018 | 07:33
6
43
אם אתה רציני - אשמח לשמוע הכל אודות המקרה שלך.

תודה רבה
לצפיה ב-'אני ר-ציני'
אני ר-ציני
25/06/2018 | 08:19
5
48
aducanumab תרופה מדהימה.
המקרה שלי פורסם בפורום התאוששות בריאותית בווטסאפ.
לפני מספר שבועות שכחתי את שמי. אחי הבכור היפנה אותי לנציגי היצרן והתוצאה לדברי אחי היתה מרגשת. אני עצמי הייתי נטול הכרה אבל אחי אומר שמיד אחרי הזריקה , חומר לבנבן התחיל לטפטף מהאוזן הימנית שלי. החומר נבדק במעבדת העכברים וזוהה כפלאק. העירה אותי מההרדמה השאלה מה שמך? יענקלה אמרתי. ומהיכן אתה? מגבעתיים כמובן.
מאז אינני שוכח מי אני. ולראיה: אני תמיד זוכר בפורום אלצהיימר שאני יענקלה מגבעתיים, אבל צריך עדיין לטפל בשאלה אייני בגבעתיים?
לצפיה ב-'אשמח לקבל פרטי התקשרות של היצרן.'
אשמח לקבל פרטי התקשרות של היצרן.
27/06/2018 | 11:53
3
32
תודה רבה
לצפיה ב-'aducanumab@mekashkesh.com'
aducanumab@mekashkesh.com
27/06/2018 | 13:59
2
29
אם תקבל הודעה שהכתובת לא נמצאה זה סימן שהתשובה תגיע בדואר זבל
ומומלץ שתבדוק מדי פעם אם קבלת.
אם לא תקבל תשובה תודיע כאן בפורום ואתן לך את טלפון המנכל המקשקש של החברה בעזה.
לצפיה ב-'!FUNNY STUFF'
!FUNNY STUFF
27/06/2018 | 20:15
1
39
לצפיה ב-''
27/06/2018 | 23:29
4
לצפיה ב-'אגב'
אגב
03/07/2018 | 21:17
27
אני לא מבין מה כ"כ משעשע בזה. מדובר בנוגדנים שפועלים נגד משקעי העמילואיד-בטא בהצלחה רבה. התרופה מצויה בשלב 3 של הניסויים הקליניים ולו אחד מאתרי הניסוי היו גם בישראל - הרי שזה היה רלוונטי.

אני מבין מהכתוב שאשתך נפטרה מאלצהיימר ואני משתתף בצערך. אני לא מבין ולא מקבל את הלעג הזה לשאלה של אדם שלא מכיר אותך, שיקירו עוד בין החיים, ומחפש כל אפיק שעשוי להיות רלוונטי כדי לעזור לו.

אם אין לך כלום להציע - אל תגיב.
לצפיה ב-'הכיוון של המצב שלי ...התמקד יותר לכיוון דמנציה אלצהיימר.'
הכיוון של המצב שלי ...התמקד יותר לכיוון דמנציה אלצהיימר.
26/06/2018 | 15:36
2
55

שיחה עם הפסיכיאטרית שלי ורופאת משפחה . מצביעות על מצב נוירולוגי ברור.

שום מצב פסיכיאטרי לא גורם לבעיות קוגניציה קשב וזיכרון שלי .חד משמעי. גם לא  טיפול תרופתי.  

במבט של הפסיכיאטרית ..על המבחן הקוגנטיבי (היא הפנתה ) האופציה יותר לכיוון דמנטי /אלצהיימר  לא MCI .
שלילה מוחלטת של פסאודו דמנציה .שלילה של נזק מטיפול תרופתי.

לאור בדיקות שנעשו לפני כ 9 חודשים  EEG ו MRI  שרק בMRI  יש ממצא קטן יחסית ,אלא אם כן יש שינוי שם.

למעשה היא היום הפסיקה מעקב..אין צורך אני יציב ומתמודד היטב..רק במקרה חריג שאני מזהה לפנות אליה.

הנוירולוג..יהיה המילה האחרונה כמובן. לצערי זה המצב..נוירולוג יהיה עוד כמה ימים אני מניח יחזרו על בדיקות...או ירצו אחרות ..

מחכה לתוצאה סופית להגיש החמרה בביטוח לאומי וסיוע משם..בדקתי את החוק..אם המצב יאושר סופית זה לא מתרופות או מצב נפשי (שם זה סופי )..אז יגיע לי שר"מ
מדד IDAL בהווה.  כתוב עצמאי למעט , בלבול בסידור תרופות לקיחת מינון יתר. ובעיה  בקניות. אני ערירי.

בשר"מ שיש לי כעת לפני החמרה הזו יש לי 68% לעיניין שר"מ..( הסיוע מגיע מ 60% לעיניין שר"מ ) עם ההחמרה..אני מקווה יאשרו סופית , פעם שעברה אמרו שיקול דעת שתהיה החמרה ניתן..קיבלו ולא פשוטה.

השיקום שהתחיל מתאים לדמנציה / אלצהיימר..גם הפסיכיאטרית אמרה ..לי וגם מראש אמרה שזה שיקום אחר אם יש בעיה וארוך...,  לא שיקום נפשי. משקמת נפשית ועו"ס נשארים זה חלק מסל שיקום..
זה טוב שיש תמיכה בעיקר שאני בודד
במקרה של אבחון כזה אני מניח אקח פסיכולוג גם...לייצב את ההתמודדות.
בנתיים העברתי לסביבה את המידע..לא כולם מבינים ...אני מניח תהליך זה..זה החלק הקשה יותר שיבינו ויתאימו את עצמם אליי...
בעיקר שאם אצליח בשיקום יהיה רק שיפור חלקי בחלק מהפגיעה חלקים אחרים כבר לא. לעולם לא אחזור לנורמה..

והחשש המובן הוא התדרדרות כמובן...אני בשלב של לקבל את המצב בעצמי..ואת השינויים בחיים שאני צריך לעבור..לא כועס..לא שואל למה..אלא מה עושים..פוחד קצת ..

אני מקוה שהפעם לא יגידו לי אתה לא מתאים לפורום..:)

יום טוב :)

לצפיה ב-'עזרה מהפורום'
עזרה מהפורום
26/06/2018 | 19:47
1
31
בפעם הקודמת כעסת עלי משום שהשתמע לך כאילו כתבתי שאינך מתאים לפורום, בעוד שמה שכתבתי זה שלדעתי הפורום לא יכול לעזור לך, לא שאינו רוצה.

בכניסה לפורום יש קישור להודעה של הנהלת הפורומים שנפתחת במילים אלו:
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים/הממשיכים/השבים לפורום אלצהיימר
 אנו יוצאים לדרך על מנת לנסות להבין ביחד את הקשיים הנפשיים, המנטליים, והפיזיים שחווים קשישים המתקשים בתפקודם ...
דהיינו הפורום אינו מיועד לחולי אלצהיימר אלא למשפחות שתומכות בהם. אבל כמובן נקבל בברכה חולים.

אני אישית מוכן לעזור לך
יענקלה

לצפיה ב-'תודה'
תודה
26/06/2018 | 20:15
22

לצפיה ב-'למתעניינים במחקרים על אלצהיימר '
למתעניינים במחקרים על אלצהיימר
22/06/2018 | 22:05
3
47

הכתבה פה תקציר והכתבה המקורית

http://rotter.net/forum/scoops1/482210.shtml

:)
לצפיה ב-'זה מ 2015'
זה מ 2015
23/06/2018 | 00:08
2
20
;)
לצפיה ב-'פורסם ב21 לחודש'
פורסם ב21 לחודש
23/06/2018 | 00:18
1
18
יש תאריך.. של השנה זה מה שכתוב...

לצפיה ב-'מתנצל'
מתנצל
23/06/2018 | 00:23
26
התייחסתי בטעות לתאריך החברות של מביא הכתבה
לצפיה ב-'בחירת עובד זר'
בחירת עובד זר
22/06/2018 | 10:49
5
32
שלום רב,

תחילה רציתי להודות למשתתפים בפורום (אתם יודעים מי אתם... ) שעוזרים לפונים. כשיש בן משפחה חולה דמנציה זה לא קל ומבלבל, ולקרוא מה שכותבים בעלי ניסיון מסייע מאוד. עברתי על הודעות ישנות וחלק מהארכיון ואני מעריכה מאוד את כל מי שהשקיע במענה לשאלות השונות וחלק מהידע שלו. תבורכו!

לעצם העניין, אנו אמורים להיפגש לראיון עם עובד זר שהמעסיק שלו נפטר (דרך עובד אחר שאנו מכירים וממליץ עליו) ונשמח לקבל את התייחסותכם מה כדאי לשאול אותו, מה חשוב, וכו' (מעבר לקבלת המלצות מהמשפחה הקודמת אצלה היה).

בנוסף, אשמח לשמוע את דעתכם בשאלת מטפל או מטפלת לגבר. מצד אחד אני ואמא שלי (בנות) היינו מרגישות בנוח עם אישה, אולם מהיכרותנו עם אבא אנו חושבות שהוא יירתע ויתבייש שאישה תהיה איתו במקלחת/שירותים וכו' ולכן על מנת שהמהלך של הבאת מטפל יהיה כמה שפחות קשה חשבנו שעדיף גבר. האם לדעתכם אנו צודקות בשיקול שלנו?

כיצד הסברתם לבן המשפחה את הבאת העובד? תוכלו לספר כיצד הוא קיבל את הדבר?
לצפיה ב-'מה מצבו של אבא? '
מה מצבו של אבא?
22/06/2018 | 15:56
3
30
אם אבא זקוק לעזרה מלאה בכל פעולות החיים: אכילה, רחצה, הלבשה, צרכים, התניידות? 
אם התשובה חיובית, במיוחד בכל מה שקשור לניידות והעברות - אז עדיף גבר כי יש לו יותר כוח פיזי לפני הכל וקודם לכל. ודבר שני, המשפחה מכירה את האדם הכי טוב. אם את חושבת שזה יפריע לו להיות עם אישה מטפלת- אז תיקחו גבר. 

לצפיה ב-'תשובה ושאלה נוספת'
תשובה ושאלה נוספת
22/06/2018 | 19:06
2
29
כרגע אינו זקוק לעזרה מלאה אך זה הכיוון, ונראה לי פחות נכון להתחיל עם מישהי שיתכן שנצטרך להחליף.

- הייתי תחת הרושם שהמשכורת של עובדים זרים זהה (מינימום + כל התוספות ע"פ חוק ולפי כמה שעובדים), האם זו טעות? האם ביכולתם לדרוש כל סכום שירצו?
לצפיה ב-'אני חושבת שאת צודקת '
אני חושבת שאת צודקת
22/06/2018 | 20:39
1
28
וכדאי להתחיל עם מישהו שגם פוטנציאלית ימשיך להיות עם אבא גם כשמצבו ישתנה. מצד שני, עובדים זרים לפעמים בורחים כשהמצב של האדם נעשה יותר קשה. או כשהוא נכנס לאישפוז ממושך בבית חולים, כלומר עצם זה שאת מתחילה עם עובד זר מסוים לא אומר בהכרח  שהוא גם יישאר בהמשך. 
בגלל שעובד זר יכול גם לסרב לטפל במישהו, לסרב לקחת את העבודה אם זה נראה לו קשה- אז גם יש לו יכולת מיקוח על השכר, מפני שאם הוא יסרב אז גם אחרים אולי יסרבו אז הוא יכול לסחוט יותר כסף.
אני ממליצה לא "לשחד" אף אחד לעבודה, כי יכול להיות שזה ייגמר בפשרה על איכות הטיפול או בזה שהעובד יברח בסוף. העובדים הזרים חושבים שכסף הוא פיצוי מתאים על העבודה הקשה, אבל בסוף לרוב מסתבר שהם לא באמת מרגישים מפוצים והטיפול נפגע. 

לצפיה ב-'גם אני חושב שאת צודקת'
גם אני חושב שאת צודקת
23/06/2018 | 00:14
21
מעניין מה דעתו של ירון המקשקש
לצפיה ב-'עדיף גבר שיהיה נוח לאבא וכוחו יותר '
עדיף גבר שיהיה נוח לאבא וכוחו יותר
18/07/2018 | 16:28
4
לצפיה ב-'אובחנתי רשמית היום עם בעיה קוגנטיבית..חולק איתכם'
אובחנתי רשמית היום עם בעיה קוגנטיבית..חולק איתכם
19/06/2018 | 21:55
9
48

היי, כתבתי לא מכבר ולא היה איבחון...היום קיבלתי אבחון קוגנטיבי

בעיקרו יש הפרעה בינונית  במבחן  RMBT של זכרון תפקודי.

הפרעת קשב קלה , זיכרון מילולי מיידי ולאחר השהיה. בזיכרון של פרצופים ,זיכרון פרוצדוראלי/תהליכי ( זיכרון של רצף פעולות) קושי התמצאות בזמן, בנוסף להפרעות קשב.  קושי בזכרון עבודה ותכנון אשר באים לידי ביטוי בעבת ביצוע משימות מורכבות או עם הוראות מרובות או מורכבות (עומס גירויים)..

ורשמו " יש ניתוקים!!!! " EEG  לפני כשנה היה תקין..
הבנתי שזה מטריד אותם..למי שלא יודע מה זה ניתוק אתן דוגמא..

היייתי במקום מסוים ליד הבית...פתאום האב בית של קהילת נכים שאני חבר בה מדבר אליי..אני "מתעורר" מוצא את עצמי בסופר עם עגלה ביד..הוא שאל אותי יום חמישי קניות שבת?..מהבלבול אמרתי לא ידעתי שיום חמישי..הוא הבין את המצב ליווה אותי בקניות שילם כי ראה שאני נבוך וקניתי דברים בפיזור דעת וליווה אותי הביתה..

קיבלתי רשימה של אסטרטגיות פנימיות לשימור ושיפור זיכרון..אני לאט לאט עובר על זה..

מצב מפחיד שהתגלה במקרה בכלל...התלוננתי על כאבים בחזה ובלבול של כמה ימים...החזה יצא בסדר (בעיה ידועה ) ופתאם נוירולוג..וMRI  עם ממצא חריג..משם הפנייה מהפסיכיאטרית שלי ..והאבחון ותוצאותיו.
הפחד הגדול כמובן מדמנציה או אלצהיימר..למרות שב MRI  כרגע אין ממצאים למעט המוקד אור חריג הזה..שיש מחלוקת אם יש לו השפעה או לא..
יש לי גם ידע קצת מקריאה שאלצהיימר מאבחנים סופית בניתוח לאחר המוות..אז..מטריד.

מה שמסבך יותר..שיש לי גם הפרעה נפשית (אני מנהל פורום הפרעות אישיות גבוליות ) ופוסט טראומה..שטוענים שגם אלה עשויים לדרום דמנציה מדומה..כלומר סימפטומים של דמנציה בלי שתהיה מחלה אמיתית...זה רק נפשי. אציין שיש ספמטומים שהחלו לפני הטיפול הנפשי..

אני גם מקבל טיפול תרופתי..אם כי את זה שללו כמעט לגמרי..המינונים קטנים..ויש סמפטומים שהחלו לפני הטיפול..

קצת מבלבל ואני חושש שעלול לבלבל את הרופאים גם...מהניסיון שלי לפעמים שמים את הפרעת הנפש קודם והיא מסתירה מחלה אמיתית..למשל למרות ההמלצה של הפסיכיאטרית שלי לאיבחון רופאת המשפחה לא שלחה..חיכיתי חודשים לנוירולוג שזלזל ואמר אין כלום..וטעה.

והניתוקים האלה ..הבנתי שמעידים על בעיות פיזיולוגיות במח ..לא נפשי ולא תרופות.

סבל ומתח מיותרים לגמרי עברתי...ולא נעים שלא כך כך מאמינים לך כי אתה "קוקו"..
החלפתי נוירולוג...וכנראה רצוי גם שאשיג חוות דעת נוספת

יש גם  בורות די גדולה בנושא..מסתבר לי..דמנציה זה לזקנים...למשל ...גם רופאים לא חושבים על זה..אין מודעות בציבור לנושא ..בטח לא אצל צעירים יחסית  אני בן 48..

יש לי נכות 100% גם על עוד בעיות רפואיות והנפשי כמובן..שלא רואים אותן..עכשיו גם את המצב הקוגנטיבי לא רואים.
אלא רק את התוצאות..ולך תסביר ..

אני קצת חושש..קצת מרחם על עצמי קצת לא מעכל לגמרי..יש שיניי מחשבה שאני צריך לעשות ..מה שהיה פעם מובן מאליו מתבצע הוא כבר לא..לנעול דלת למשל שכחתי מספר פעמים..איבדתי מפתחות עלה לי בהחלפת צילינדר..איבדתי חפצים עלה במוניות לאתר אותם מהר..וזה הקל..הקשה יותר ששתיתי חומצה של מסיר אבנית ,פשוט שכחתי ששמתי בקומקום..הכנתי קפה למזלי לגימה קטנה וחשתי..
שכחתי כיריים דולקות..לקחתי מינון יתר של כדורים..ללב..היה לי מזל גדול ששמתי לב..כי לקחתי בבוקר ..זה הרגיל..בלילה טעיתי לקחתי במקום כדור שינה עבר לי לילה לא טוב..בבוקר הבנתי שמשהו לא תקין בכדורים..ולא לקחתי של הלב..בקופת חולים אמור מזל אחרת הייתי באישפוז..
יש לי גם בעיה של סחרחורת הריכוז שלי עובר להתייצב ושכחתי פעולה או מה אני צריך לעשות....פה אני לא ממש יודע מה לעשות עם זה..זה מפתיע ומחייב תשומת לב שלא ליפול..
אני ,רווק ,חי לבד , אין משפחה תומכת או חברים.. יש לי פעילות קהילה אבל לא ממש חברים ..חלק נרתעים מהנכויות חלק עברו עיר ..וחדשים קשה למצוא

אני לא יודע מה יביא העתיד..מה האופציה הכי טובה? דמנציה נפשית לא אמיתית? הטיפול מורכב ואני לא מסכים שיש לי את זה ממילא..והגיל לא משחק לטובתי..ומודעות למצב..

השפעות של הגידול?  אם מסירים אותו בניתוח או יותר סביר הקרנות (הוא די עמוק במוח ) הנזק לא בר חלוף...וכנראה יהיה נזק נוסף מהטיפול..ומודעות למצב..

דמנציה או אלצהיימר עם סוף שכיום אין אחר...אלא רק לעכב אותו?..אבל בשלב מסויים ללא מודעות למצב..

איך מתחילים להתמודד עם המצב..? אני לא יודע...הייתי פעיל בעבר..צבא  מכללה עבודה...עם הנכויות שגברו ..מצאתי את עצמי בלי עבודה , היכולת שלי לעשות אומנות שלמדתי ירדה מאוד..יש לי ספר כתוב אבל אין כסף לפרסם..מצב כלכלי של נכה ..לא קל..

עם יתר הרפואי מילא..עם הנפשי הסתדרתי ואני בטיפול ושיקום נפשי.. המצב השתפר יחסית ..מלבד הרפואי פיזי.

היו תקוות עדיין לאשה אולי ילד..לעשות יותר דברים , עכשיו אני לא יודע...זה אולי החלק הקשה ביותר מה אני עושה עם זה? מה מספר מה לא...ולי קשה לא להיות אמיתי..

כרגע מלבד לספר לחלוק..ולהתחיל לעכל את המצב שלאחר האבחון הרשמי...נגמרו לי המילים ..
תודה על ההקשבה :)
לצפיה ב-'זה באמת לא כזה חשוב '
זה באמת לא כזה חשוב
20/06/2018 | 11:29
5
25
מחלה נפשית היא מחלה אמיתית לכל דבר ועניין, כי היא מפריעה לחיים באופן שוטף בדיוק כמו מחלה פיזית. אין מחלות מדומות בכאילו, לא משנה מה המצב. אם הבסיס אורגני או אם הבסיס נפשי גם לא משנה ולא חשוב, כי הטיפול בשני המקרים דומה. אין טיפול ממש ואם יש תרופות שיכולות לעזור הן מאותה משפחה. אז מה זה משנה למה לוקחים אותן, התוצאה הסופית היא שלוקחים תרופות. 
תנסה לראות אם אתה יכול להביא עובד זר שיעזור לך , יזכיר לך, יעשה סדר בתרופות וייתן לך בזמן, יעזור לך עם הקניות וכו'. 
בוא נהיה אמיתיים, האבחון לא לוקח אותך אחורה מבחינת ההישגים שכן כבר השגת, הוא רק נותן שם לבעיה. האבחון לא משנה את החיים שאתה כבר חי עכשיו. עכשיו רק אתה יודע לתת שם לדברים שכבר הרגשת. האבחון לא משנה שום דבר מבחינת החיים השוטפים שאתה כבר חי. זה לא כזה חשוב מה יש לך ומה אין לך. אתה תמשיך לחיות כמו שאתה חיית והסתדרת עד עכשיו. ואם תצטרך עזרה תוכל גם להשיג אותה בגלל שיש אבחון. 
לצפיה ב-'אני חולק הטיפול שונה ..'
אני חולק הטיפול שונה ..
20/06/2018 | 12:12
4
25

תודה על התגובה :)

קראתי וקראתי היטב, יש הבדל בין טיפול לדמנציה נפשית , לבין אורגנית ..טיפול לא נכון יגרום יותר נזק!
הגישה הטיפולית שונה...כי הגורם שונה..

טיפול בפסאודו דמנציה

הטיפול חופף לטיפול בדיכאון, והתסמינים משתפרים עם תכנית טיפול מקיפה, ובמקרים רבים, התפקוד הקוגניטיבי עשוי לשוב. טיפול בפסאודו דמנציה עשוי לכלול טיפול פסיכולוגי, טיפול תרופתי עם תרופות נוגדות דיכאון, או שילוב של השניים.

טיפול קוגניטיבי התנהגותי ((CBT) וטיפול אישי הם שני טיפולים פרטניים שמצאו כיעילים לטיפול בדיכאון, ומועילים אף לטיפול בפסאודו דמנציה. גישת טיפול זו כרוכה בחקירת ושינוי דפוסי חשיבה והתנהגות לשיפור מצב הרוח.

טיפול בינאישי מתמקד במסגרת היחסים של המטופל, זיהוי הגורמים לתחושות הדיכאון והתמקדות בהם עד לשיפור התסמינים.

ובעצם אני מתחיל טיפול בדמנציה  והפניה חזרה לנוירולוג. עכשיו שאני רגוע יותר התמונה והכיוון בהירים יותר. יש גם גורמים מוחיים אצלי..ותסמינים שבעצם החלו לפני הטיפול הנפשי תרופתי..

פה תבדוק אותי כי אתה עלול להטעות אחרים...אני מדגיש טיפול בדמנציה על רקע אורגני ..שונה מפסאודו דמנציה (מצב המחקה דמנציה ) על רקע נפשי.

באשר לסיוע של עוזרת , הלוואי. המצב הכלכלי שלי רעוע..אני בתהליך פשיטת רגל. זה בעיקר בגלל שלקח שנים ארוכות מידי לביטוח לאומי לתת לי נכות ..נתנו רטרואקיבי על שנתיים...שלמעשה הנכות שלי לכל הדעות מעל 20 שנה..ויכול היה להיות שיקום והמנעות מצרות רבות...
בעיניין זה אני מקווה שזה יעזור בקיצור תהליך של בית הדין שם ממש התקשיתי עם הדו"חות שצריך קבלות לשמור וכו'...עכשיו יש ראיה סוף סוף.

מאחר וכך, אני תלוי שוב בביטוח לאומי..בהחמרת מצב ובתקווה שיעלו אחוזים ואחוזים לשר"מ ואז עם הנכות שכבר יש לי אקבל סיוע..גם שם לקוות שאקבל מספיק - יש דרגות סיוע.

גם באורח החיים אתה לא צודק...כבר קבלתי רשימה של שינויים לעשות למזלי את חלקם עשיתי ..מעצמי מקומות קבועים לדברים...יש לי משנים. רישום מטלות..חלוקת מטלות למשימות..תזכורות במחשב בטלפון..ויש לי שינויים שצריך עוד לעשות.

נכון עכשיו זה רשמי ויש לי אבחון , עדיין לא קביעה סופית של רופא ..אבל סיכום וטיפול יש..
זה התקוה..כי לחיות כמו שחייתי נגמר..עכשיו אני חייב ללמוד את החוקים החדשים. אני צריך לקוות שהמשקמים שלי בתחום הנפשי יבינו שהשתנה המצב ויש ראיות אצלם טענות לא עוזר..
בית חולים למשל יש הבדל בגישה שיש לך דמנציה או אין לך..צריך להתארגן כך שיש לי תיעוד רפואי מסודר בתיק..קבוע עם תאריכי בדיקות וממצאים חשובים. כאמור יש לי בעיות רפואיות אחרות גם ..כמו לב גידול במוח..

אי אפשר לאמר שהחיים לא השתנו..אי אפשר לאמר שזה אותו טיפול ממש לא!

מה שכן מהרוח של הדברים שלך אני לוקח בסופו של דבר אני אתמודד אין לי ברירה אחרת :)

יום טוב :)

לצפיה ב-'דמנציה והפרעות זכרון'
דמנציה והפרעות זכרון
20/06/2018 | 19:08
3
44
כאשר הגורם הרפואי חושד שמדובר בדמנציה עורכים מבחן מיני מנטל MMSE.
המבחן שאתה עברת הוא אבחון זכרון RMBT.
לכן נראה לי שהרופא ששלח אותך למבחן RMBT אינו מזהה דמנציה אלא הפרעות זכרון. אני מניח שיש לרופא סיבות טובות להאמין שאין לך דמנציה - וזאת בשורה טובה.
חלק מהארועים שעוברים עליך מאד דומים לאלו שחווים חולי דמנציה אבל למיטב הבנתי הבלתי מקצועית, ההבדל בין דמנציה להפרעות זכרון הן בכך שכל דמנציה מלווה בהפרעות זכרון, אבל לא כל הפרעות הזכרון הן תוצאה של דמנציה.

מכלול המצב שלך כפי שאתה מתאר אותו הוא באמת עגום. אבל אינך צריך להרים ידיים. אתה חייב למצוא עו"ס שיעזור לך גם בהתמודדות הנפשית וגם הפיננסית. עו"ס מנוסה מכיר את גורמי הרווחה המתאימים וכן עמותות התנדבותיות. תבדוק גם בקופ"ח וגם בעיריה/מועצה של מקום מגוריך שמעסיקים עובדים סוציאלים.

מלבד הזדהות עם מצבך אינני רואה שפורום אלצהיימר יכול לסייע לך.
הייה חזק!
לצפיה ב-'מי אתה שתקבע ? חוצפן ותוקפן !'
מי אתה שתקבע ? חוצפן ותוקפן !
20/06/2018 | 19:32
2
30

אם אתה רוצה לדעת

עברתי קודם MOCA עם ציון נמוך

RMBT  לא תקין גם משמעותית

REY  גם לא תקין

יש לי גם מערך שיקום אם לא קראת ! כתבתי ויש לי פסיכיאטרית ועו"ס ומי שהפנה אותי זה הפסיכיאטרית בשיתוף פעולה עם נוירולוג...והתוצאה הסופית היא שלו!
וכתבתי על ההתמודדות שלי ואני מתמודד אתה פשוט לא ייאמן..אני לא מבין למה אתה מגיב בכלל

מעבר לזה מה זה באמת משנה? אני בתהליך אבחון בלחץ בא משתף..ואם זורק בעיית זיכרון אז מה? החיים שלי קלים יותר ? אתה מצמצם ככה את הפורום ומבריח אנשים לא פלא שלא כותבים פה..מצוקה שבתהליך אבחון היא מצוקה כך או אחרת..

אתה לא רופא ולא קובע ולא מנהל הפורום גם..ואתה לא יכול להניח כלום אתה סתם איש מרגיז. שלדעתי רבת הניסיון עם מתמודדי נפש זקוק לעזרה יותר ממני. אל תגיב לי מעתה והלאה במידה וכן יש לאן להתלונן...בעיקר בגלל הגישה התוקפנית שלך מי אתה שתקבע אם אהיה פה או לא?  יש לך בעיה לך להנהלה.

לצפיה ב-''
20/06/2018 | 22:52
1
24
רונרונרון
לצפיה ב-'וואו?'
וואו?
20/06/2018 | 23:16
28

תסביר לי למה יש סיבה שהפורום אל יכול לעזור לי? אין קביעה שיש לי בעיית זיכרון בלבד מסיבה זו או אחרת..או דמנציה או אלצהיימר..אני בטח לא יודע..משיחות עם נכים אחרים כאמור אני בקבוצה שעשיתי...האפשרות פתוחה..ולפי המבחנים והתוצאה יש פגיעה קוגנטיבית שיכולה להתקדם לאלצהיימר...ואלה אנשים שמכירים את התסמינים בדיקות תוצאות וכו' מקרוב..כולל העו"ס של הקבוצה שמנוסה בבעיות האלה כחלק מעבודתה רבת השנים..
מעבר לכך באתי אמרתי אני משתף...בעיקר חוויות לא ציפיתי לאיבחון..כן לזה שהנטל יתחלק קצת עם אחרים..

הפרשנות שלו למצב מילא..בסדר הכל פתוח..למדתי משהו. בררתי והאופציה פתוחה אם כי רק נוירולוג יקבע ככה קבעו בדו"ח ללכת לנוירולוג. ואמרו לי בעל פה כמובן...שאגב הוא לא בכיס שלי לקבוע יאללה קיבלתי דו"ח אחרי שעה הנוירולוג מתייחס...מסביר לי...למאבחנים פשוט אסור..מה לעשות? בנתיים אני תקוע בין לבין..לא מצב נעים נכון? לכמה אנשים באבחון של אלצהיימר היה את המצב? לא מעט אני מניח קצת סימפטיה ממישהו היתה מזיקה לי?
גם לא העליתי את כל הדוח מצולם...כמה חלקים מהסיכום..לא את כל התוצאות כולן..
האמירה הזו שהפורום לא יכול לעזור לי...? זה הרתיח אותי ..יום אחרי האבחון..מצב לא סגור וברור..ואף אחד לא אני לא אתה לא החברים שלי ולא העו"ס והמשקמים שלי רופאים נוירולוגים לקבוע..ובטח לקבוע מה יכול מהמצב שלי להגיע לדמנציה או אלצהיימר..

לבא לאמר לי ביום כזה או לכל אדם שאי אפשר לעזור לך ? זה אנושי בכלל? הרי חלק מאלצייהמר הוא בעיות זיכרון...אבל מעבר יש התמודדות נפשית חברתית עם ההיכרויות בכלל עם המצב עם האיך לעכל..איך לספר לאחרים..שאני חושבת שמשותפת לי ולכולם..

בנתון שיש לי פגיעה נפשית ופוסט טראומה אינה קשורה...זה לא משנה את העובדה לי ולכל מי שבחוויה של בעיות זיכרון קוגניציה יש...
ואין קשר לעו"ס או לא..
שפכתי קצת את הלב בפורום שנראה הכי קשור למצב שלי...אז יאללה לך מפה? וגם ששלח אותי לחפש עו"ס שכתבתי שיש לי שיקום..תבין לבד שיש בשיקום כל מה שצריך.

בקיצור המידע שלו היה מועיל האמירה לא יכולים לעזור לך פוגעת מעליבה ולא ראויה בעיני לחלוטין. לא רק לי אלא בכלל למערכת תמיכה מעבר למידע קיטלוג ויאללה מי שלא נראה לי בול  לך חפש...מקום אחר..ולא לתפוז עצמו...אגב.

זה עשה לך וואו? בסדר ברגע של כעס קצת יריתי עדיין אני מאמין שהצדק עימדי .
לצפיה ב-'שיהיה'
שיהיה
21/06/2018 | 00:07
1
17
אתה רון המקשקש, ואני ותזמורתי, ננער את הפורום המנומנם
לצפיה ב-'תודה :)'
תודה :)
21/06/2018 | 10:34
3
לצפיה ב-'מי מחק?'
מי מחק?
21/06/2018 | 14:12
15
לצפיה ב-'המלצה לפסיכוגריאטר לאבחון '
המלצה לפסיכוגריאטר לאבחון
18/06/2018 | 21:29
2
30
שלום לכולם
אמא שלי בת 74 ולאחרונה התחילו תופעות של שכיחה. 
היינו אצל רופא המשפחה והוא הפנה אותנו לפסיכיאטר.
התורים בקופה מאוד רחוקים ולא רוצים להתעכב,
מעוניין בהמלצה לפסיכוגריאטר באיזור השרון .

תודה מראש
לצפיה ב-'אם את יכולה לקבל הפניה למרפאות זיכרון'
אם את יכולה לקבל הפניה למרפאות זיכרון
18/06/2018 | 22:05
1
29
זה עדיף לדעתי. קיימות  בבתי חולים מאיר בכפר סבא איכילוב, בילינסון ותל השומר. במרפאות מתבצע גם איבחון וגם שירות לבני המשפחה של החולים. 
לצפיה ב-'תודה רבה , אנסה בכיוון הזה '
תודה רבה , אנסה בכיוון הזה
19/06/2018 | 19:19
6
לצפיה ב-'שמן קאנביס'
שמן קאנביס
16/06/2018 | 21:56
2
35
שלום למשתתפים,
אימי דמנטית ומידי פעם סובלת מהתפרצויות כעס, יוצאת מהבית ללא השגחה של המטפלת, מסרבת לקחת תרופות וכו'. הראשונה לסבול מכך זו אימי אך בנוסף קשה לטפל בה כשהיא בסרבת ולא מאפשרת עזרה. משיטוט און ליין קראתי כי טיפות שמן קאנביס יכול לעזור למתן את ההתנהגות האגרסיבית אצל חולי אלצהיימר. האם למישהו נסיון מוצלח עם מתן הקאנביס לקרובי משפחתו? יש זן מסוים הידוע כאפקטיבי יותר לטיפול בחולי אלצהיימר?
הבנתי שיש לפנות לרופא המטפל (פסיכוגריאטר) והוא יתן חוות דעת אותה יש להעביר לרופא מוסמך מטעם משרד הבריאות להוצאת מרשמי קאנביס ויש רק 6 כאלו בארץ? האם למישהו נסיון בהוצאת המרשם? כמה זמן ערך התהליך?
תודה מראש לעונים, מיה
לצפיה ב-'מ-י-ה___ה-מ-ק-ש-ק-ש-ת'
מ-י-ה___ה-מ-ק-ש-ק-ש-ת
17/06/2018 | 00:22
16
לצפיה ב-'קודם תקבלי אישור אחרי זה נדבר'
קודם תקבלי אישור אחרי זה נדבר
17/06/2018 | 00:37
26
כדי לקבל אישור צריך שהמחלה תהיה מאושרת להתווית טיפול בקנאביס אלצהיימר לא נמצא ברשימה. 
לא מקבלים מרשם לקנאביס מקבלים רישיון וזה כל ההבדל ובגלל זה התנאים הקשוחים.  ובכל מקרה לא נותנים רישיון לפני שמיצו את כל הטיפולים האחרים. 

לצפיה ב-'פניה לכל המבקרים והמעיינים בפורום אלצהיימר'
פניה לכל המבקרים והמעיינים בפורום אלצהיימר
11/06/2018 | 10:35
2
49
אני משתתפת ותיקה בפורום זה.

בשנים האחרונות ובעיקר בשבועות האחרונים הפורום נראה גוסס.
משתתפים קבועים בו רק 2-3 ומספר המזדמנים ששואלים ירד לאחרונה לסכום חד ספרתי.

רוב השואלים לא טורחים להגיד תודה למשתתפים הקבועים שעונים להם, וזו אינדיקציה שהשואלים סתם מבלבלים את המוח ויתכן שבכלל אינם טורחים לקרוא את התשובות ויתכן שזה שואל אחד שמשתמש בכמה כינויים.

לכן אני פונה לכל מי שקורא הודעה זו שיגיב לפחות במילה אחת: ============ קראתי ===============

כך נדע מה המספר האמיתי של מי שקצת איכפת לו מהפורום, והמשתתפים הקבועים יחליטו אם כדאי להם להמשיך ולהשקיע איכפתיות למי שלא מגיע לשואלים.
לצפיה ב-'קראתירעיון טוב'
קראתירעיון טוב
11/06/2018 | 14:55
11
לצפיה ב-''
12/06/2018 | 13:42
8
לפעמים לענות זה טוב גם לעונה - עושה סדר בראש...
לצפיה ב-'זכיזרופניה'
זכיזרופניה
09/06/2018 | 21:15
4
29
הבן שלי בן 31 בדרך כלל בריא בנפשו.ליפני כשנה איבד את הזיכרון  היה הרבה יותר גרוע אבל היום קצת יותר טוב.נכון להיום הוא לא מתקשר איתנו מדבר איתנו לא ענייני ומכונס בעצמו המון נימצא לבד וגם אינו משטף איתנו פעולה על מנת לקחת אותו לבדיקות.אן הרבה תיקשורת איתו רק יורד לאכול ולהיתקלח שוכח את ימי השבוע אובדן זיכרון מחפשת תשובות ממך
לצפיה ב-'מי זה ממך? '
מי זה ממך?
09/06/2018 | 22:46
3
25
הגעת לפורום בנושא אלצהיימר ודמנציה. אין פה מומחה שעונה ואין מי שייתן לך תשובות פה, הפורום גם כך בקושי פעיל . 
כתבת סכיזופרניה בכותרת ואחר כך כתבת שהבן שלך בדרך כלל בריא בנפשו, שני הדברים לא מסתדרים. או שהוא חולה או שהוא בריא, או שהוא חלה באופן פתאומי. אבל מאין לך שמדובר בסכיזופרניה אם הוא בדרך כלל בריא בנפשו והוא אינו מטופל? סכיזופרניה היא מחלה לכל דבר ועניין כמו כל מחלה גופנית או נפשית. 
המלצתי לך לפנות אל הפסיכיאטר שבנך מטופל אצלו ולהתייעץ איתו בנוגע להחמרה במצבו ואם אין לו פסיכיאטר עדיין רצוי למצוא כזה, גם פרטי אם צריך, וללכת לפגישת ייעוץ. 

לצפיה ב-'גיל 31'
גיל 31
10/06/2018 | 10:53
2
22
נדיר ביותר לחלות באלצהיימר בגיל 31. בכל העולם יש מקרים בודדים. כך שאינני יודע מה יש לבן שלך אבל יודע שאין לו אלצהיימר.
לצפיה ב-'יש דימיון '
יש דימיון
10/06/2018 | 18:21
1
15
גדול לפעמים בין מחלות נפש לבין דמנציה. כי שתיהן בסופו של דבר קשורות לפעילות המוח. לפעמים למוח לא משנה מה פגע בו, אם זה האלצהיימר או מחלה נפשית- הוא מגיב דומה. 
לצפיה ב-'מגיב דומה ולפעמים זהה בתופעות מסויימות'
מגיב דומה ולפעמים זהה בתופעות מסויימות
10/06/2018 | 21:25
14
אבל בתופעות אחרות אין דמיון. ההבדל העיקרי זה שבדמנציה המוח גם מעוות וגם מפסיק בהדרגה לעבוד ובמחלות נפשיות המוח לא מפסיק לעבוד.
משום כך חשוב שחולה שמאובחן בדמנציה, בנושא הפרעות התנהגות לא צריך להפנות לפסיכיאטר רגיל אלא לפסיכוגריאטר. בסיפטומים דומים, פסיכוגריאטר יתן מינון יותר נמוך של תרופה מאשר פסיכיאטר שמטפל בחולה נפש.

מנהל/ת הפורום

אודות:
את/ה מוביל/ה בתחומך? אנו מזמינים למשרדינו בימים אלו בעלי מקצוע המתאימים לנהל פורום מקצועי באשכול המומחים של אתר הקהילות המוביל תפוז אנשים. מנהל/ת פ
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

פורומים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ