לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
77247,724 עוקבים אודות עסקים

אודות הפורום אלצהיימר

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 ברוכים הבאים/הממשיכים/השבים לפורום אלצהיימר
 אנו יוצאים לדרך על מנת לנסות להבין ביחד את הקשיים הנפשיים, המנטליים, והפיזיים שחווים קשישים המתקשים בתפקודם , וההשלכות לגבי קרוביהם. מטרטינו תהיה בעיקר לנסות לשפר איכות חייהם  וחיי הסובבים אותם. נוכל לעזור אחד לשני ע״י שתוף נסיונינו בסוגיות הללו,הן בהצלחות,הן בקשיים שהתנסינו בהם.
נזכור שישנו היזון חוזר מתמיד בין הבריאות הפיזית והבריאות הנפשית, בכל גיל אך באופן הדוק ביותר בגיל המבוגר מאוד כשהקשיים , האבדנים והנזקים מצטברים. נצטרך תמיד להיות פעילים בשני המישורים במקביל כדי לשפר סיכויי ההצלחה של התערבות כל שהיא.
מדי שבוע אנסה להרחיב מעט על היבט אחר של מאפייני הבריאות אצל הקשיש/ה. אזכיר שמידע או המלצות שיוגשו כאן אינן בשום אופן תחליף לטיפול ספציפי ע״י בעל מקצוע ממקצועות הבריאות. כל גישה או רעיון לטיפול חייב להיות מותאם באופן הדוק לפציאנט היחודי תוך מעקב צמוד ואחריות  ישירה.
שנזכה להדר פני הזקנים שלנו ולשמחם.
דר׳ הימן
המשך >>

לצפיה ב-'שאלות על איבחון קוגנטיבי לא תקין '
שאלות על איבחון קוגנטיבי לא תקין
20/04/2018 | 13:30
4
38

שלום לכולם ,

אני בן 47 , עם רקע של נכות קיימת ..100% אי כושר ..71% רפואי ו68%  לעיניין שר"מ שלא קיבלתי דחו אותי ..זה לפני האיבחון

משהו לציין קודם יש לי איזה מוקד אור באונה שמאלית פרונטלית מתחת לקורטקס..הבנתי שזה יכול להיות קשור גם לירידה קוגנטיבית..לחץ יתר מוחי היה בעבר יש השפעות ידועות על ראיה..
דיסלקציה ודיסקלקולציה גם..מסבכות

עכשיו אני לא בטוח מתי התחילה הירידה..ב2003 כבר איטית  או לאחרונה..יש משמעות לזה?

עכשיו..לפני שנים ב96 עשו לי איבחון מקיף כולל קוגנטיבי..

הממצאים היו שיש לי הפרעת אישיות גבולית מצב שלאחר פוסט טראומה..ודיכאון.
קוגנטיבית הייתי הרבה מעל הממוצע...גם באייקיו גם בתפקרוד בהכל..אילולי ההפרעה הנפשית ונסיבות חיים וביטוח לאומי שלא נתן נכות בזמן..הייתי עם מקצוע..בהדרכה באומנות סביר שהייתי ממשיך לתרפיה..( למדתי שנה בתל חי ופרשתי..)
רק השנה אחרי 20 שנה של מאבק קיבלתי נכות וסל שיקום נפשי..

החלק אולי הכי קשה ומפחיד אני בודד נתק ממשפחה אין בת זוג  אני רווק ללא ילדים ..

המצב עכשיו
אני עוד באיבחון יש עוד שני מפגשים..אבל כבר זיהו בעיה במבחן מוקה ..אני לא זוכר את הציון עצמו אין לי ביד ..אנ יודע זה מתחת ל26  ואמרו בעיה אחת קלה ובעיה נוספת בינונית
עכשיו מתמקדים במה שלא טוב ..בשתי הפגישטות הבאות..

תפקודית , יש לי ירידה עד סיכון עצמי..שתיתי חומצה בטעות..מינון יתר של כדורים..היה לי קטע שהגעתי ממקום למקום בלי לדעת ..אני פה פתאום שם..מה היה בדרך ? סכנת נפשות עברתי כבישים..

ויש עוד ועוד..דברים שפחות מסוכנים פיזית..אבל פוגעים כמו למשל שנסעתי לבית חולים לבדיקה בלי צילום שהייתי צריך להביא..דחיה של חודש וחצי..לתור החוזר..
יש המון כאלה שמסבכים

תסכול ומתח ..פחד מהירידה הזו הבלבול..וכו' אתם בטח מכירים..

הנוירולוג שלי נוראי ..טען שמה שיש במוח זה כלום שאין ירידה קוגנטיבית..בכלל..למרות שהפסיכיאטרית שלי שלחה אותי היא הבינה..את המצב מסתבר..ושוללת שטיפול תרופתי גורם לי למצב.

עכשיו השאלות שלי?

מישהו מכיר קשר בין המוקד אור במוח שיש לי..לבין ירידה קוגנטיבית..?

הבנתי שאם יש בעיה פיזית זה שולל דמנציה זה נכון?

ביטוח לאומי האם מקבלים מטפלת /השגחה? באופן כללי ..?

במצב שלי אני מניח  שכן..אבל עם הביטוח לאומי אי אפשר לדעת..

הבנתי אולי שיש יחידת המשך טיפול שגם עוזרת מול ביטוח לאומי?

מישהו מכיר נורוכירוג טוב באיזור הגליל עליון..מישהו המליץ לי על ראש מחלקה של נוירולוגיה בנהריה...מישהו פה יכול להמליץ עליו זה יחסית קרוב לי..
או על אחר..
עוד שאלה ..האם מקבלים איזה תעודה לזיהוי שיש בעיה קוגנטיבית? ..יש לי ריבוי ליקויים ומגיע למיון די הרבה לצערי..הם לא יודעים על הקוגנטיבי ואני חושש שאני לא אזכור לאמר ..או מצבים אחרים שיכולים לדעת עם איזה תג או משהו? לא מצאתי מידע על זה ברשת..וזה מאוד מטריד אותי.

בנתיים אני איכשהו מסתדר...ויש מדריכת שיקום נפשי שעוזרת בחלק..( חלק אסור לה חלק זה לא הגדרת תפקיד שלה..)...אבל מפחד ממש מפחד..

יש דברים שעוזרים לי, למזלי אני מאוד מסודר כל דבר במקומו. הפרדת סכום סדר קבוע בארונות
צלצול בפון לכדורים משתדל לרשום הכל ביומן הפון בלוח שנה ובדלת מקרר וכו'..זיהוי חפצים אין לי בעיה. ומשתדל להתרכז שאני עושה את כל הפעולה..שם יש לי בעיה..
אלך לאחות לסדר כדורים בקופסא ככה אמרו לעשות ..
מקלחת רק שאני חש ממש טוב..( כן לפעמים יומיים מוותר..)
מרכז יציאות לעיר..
רשיון נהיגה שיש לי לחדש אני לא מחדש כרגע..
ומתפלל שלא אשכח כיריים שוב או טעות קטלנית ..

עוד עיצות לבנתיים?

סליחה שזה ארוך ואני מקווה מובן יצא לי..ותודה :)
לצפיה ב-'טיפול יותר ריכוזי'
טיפול יותר ריכוזי
21/04/2018 | 09:19
3
30
מדבריך אני מתרשם שאתה בלחץ נפשי חזק אבל נמצא תחת השגחה אלא שאין לך אמון בחלק מהמטפלים. אני גם מתרשם שהטיפול בף מתחלק וגם חופף בין גררמים רבים מדי.

אני מציע שתתייעץ עם רופא המשפחה שימלץ ויפנה אותך לנוירולוג או פסיכוגריאטר (למרות שגריאטרים אמורים לטפל בזקנים או מחלות זקנה, לדעתי פסיכוכריאטר עדיף עבורך מפסיכיאטר)  בשיתוף עם עו"ס של הקופה שירכז את תוצאות הבדיקות והממצאים של הגורמים החדשים ויוכל לסייע לך בבירוקרטיה. אחרי שתפנה לגורמים החדשים תתנתק מהישנים ונקוה שהמצב שלך פחות חמור ממה שנראה לך וזה ירגיע אותך וישפר את המצב הריאלי.

כל טוב ובהצלחה
לצפיה ב-'אני אסביר ..יותר'
אני אסביר ..יותר
21/04/2018 | 10:26
2
28

כי אולי לא הסברתי שוב..

1 אין לי טיפול חופף...יש שיקום נפשי..זאת אומרת מדריכת שיקום בבית ועו"ס ..וזהו . מטפלים במה שצריך ..התמודדות יחד עם לטפל בחובות...סידור מסמכים..התמודדנו יחד עם ביטוח לאומי..וכן הלאה...יחד עם זאת אין להם הכשרה להתמודד עם מצבי נסיגה קוגנטיבית...אסור להם להתעסק בתרופות..אסור להם לעשות דברים במקומי (קניות למשל..) הם לא מזכירה שלי..

זהו אין לי מטפ/לת . ואין חפיפה בין גורמים..

2 כבר אמרה לי הפסיכיאטרית מראש...יתכן ויהיה שיקום אחר..לא זה הקיים . לא ברור לי אם התכוונה בנוסף..או במקום. היא הפנתה לבדיקה הקוגנטיבית המליאה,

3 רופאת משפחה ..מסתבכת וסיבכה אותי..למשל היא סרבה לתת לי את ההפניה לבדיקה..חיכיתי לנוירולוג..של  הקופה חודשים..עד שאחרי שצחק עליי שאין כלום נתן את  ההפנייה.

מה שאני אומר בין השורות שרופאים לא יודעים להתמודד עם נפגעי נפש..בטח לא לאתר הפרעה קוגנטיבית אצל מי שמאובלן עם הפרעה נפשית..זה בפני עצמו מעכב או לא מאתר נפגעים קוגנטיביים במיוחד מתחת לגיל "הנכון " פשוט עובר מתחת לרדאר..
לפחות במקרה שלי.

לעבור עכשיו קופה ? לא יודע אולי לבקש רופא משפחה אחר..אם אפשר כן.  או שפשוט אחרי האבחון הרופאה שלי תדע להתייחס..

עכשיו מאחר והנוירולוג של הקופה גרוע (דוקטור מיכאל טילבי'ץ על סף פרישה) והנוירוכירוג שהיה לי בעבר ועשה לי ניתוח מוצלח בגב...גם פרש..
אני שואל לגבי רופא שיש לכם פה נסיון טוב איתו...באיזור הצפון...

ופה זה חשוב...יש ממצאים לא תקינים במח..הפרשנות שלהם וההשלכה שלהם יכולה לשנות טיפול מקצה לקצה...
אני חושב שצריך שם עוד בדיקות או לחזור על בדיקות שעשו לפני שנה ..מספיק זמן שגידול יגדל מספיק..לעשות נזק גדל והולך..

כי אני לא מסכים ולא אסכים שיש לי נסיגה מסיכה נפשית..זה סותר ..את המצא במוח..זה סותר את זה שאני בשיקום..בפעילות בחוגים ואף מצליח מאוד..בקהילות שונות באחת קיבלתי מתנדב מצטיין.. יש מפגשים יש טיולים וכו' וכו'..אוהבים אותי .

דיאטה לשמור על סוכר גבולי אני עושה..כדורים לוקח גם של הנפשי גם של הלב והבטן ..
ספורט משתדל לעשות ככל יכולתי..( גם קשה בגלל דלקת מפרקים , פיברומיאלגיה ועוד)
בת זוג עוד לא מצאתי..זו מטרה עוד לפניי..אני עדיין מאמין

זה  הכל סותר דיכאון שפוגע בקוגניציה לדעתי..ודם אין שינוי במצב הבעיות לא נעלמות שיש לי יום טוב מאוד נפשי..רק יותר קל לי להתמודד איתן..זה ההבדל.

אני שנים בפורומי מחשבים תומך פה בתפוז , מנהל את פורום הפרעות אישיות גבוליות..גם

אגב אמון...עשו לגבי טעויות והרבה....היום מסכימים איתי שהייתי צריך לקבל נכות לפני 20 שנה בחלק הנפשי...ושיקום שהיה מציל אותי...מגיהנום קטן שעברתי. עשו טעות באבחון של בעיות גם בשנות העשרים שלי המצב התגלגל לניתוח שיצאתי ממנו בנס הולך..

צחקו עליי .לאחרונה למשל שהגעתי למיון עם בלבול וכאבי ראש וחזה...ה"קוקו בא שוב" עם התראת שווא..רופאה אחת האמינה לי והתקעשה שיש משהו חריג.. גילו את הגידול...

ועוד יש לי רשימה כזו....אנשים רואים הפרעה אז הכל בא ממנה ..ואז לא מזהים תמיד ונכון את מה שבאמת יש...
זה לא חרדה..זו מציאות. שקורית לא רק לי..יש גם את מצב הרפואה  ומה שקורה במיון תורים לבדיקות וכו'...

זה והעובדה שאני לבד , גם פיזית אבל גם שרק אני מכיר מבין את המצב שלי הפיזי נפשי המכלול כולו..מטריד מאוד לעתיד..עד היום תפקדתי מספיק טוב להסביר מה יש לי להתעקש איפה שצריך ..וכו' ולקבל טיפול ..

החשש שלי שאם אני מאבד את היכולת בעתיד לטפל בעצמי בלי אישה או ילדים שמטבע הדברים יודעים יותר את המצב הכללי גם הפיזי המורכב...לא יהיה מי שידאג באמת לטיפול..

אחת הבעיות כנראה של הרפואה..שאין מומחה שמרכז את הכל ..את כל המידע..מכין את האינטרקציות וההשלכות של חולים מורכבים בעיקר..ומנווט את המטופלים..למקום הנכון.  אפילו אין מאגרי מידע..בדיקה שעשית במכון  חיצוני לא מופיעה בבית חולים..למשל..לך תסתובב עם מסמכים למקרה שתיפול ברחוב ופינו אותך..זו בעיה של כולנו אני חושב.

טוב פסיכוגריאטר אתה אומר?  אני אחפש מקווה שיש לי באיזור הקרוב..

אני גם מקווה שהמצב לא חמור..באיבחון ואולי זה הפיך..אפילו . יחד עם זאת הסטטיסטיקה לא בעדי....וריאלית אני צריך להיות מוכן לגרוע מכל להתכונן לגרוע מכל..

התמודדתי עד הנה עם מצבים מורכבים..אני מקווה שהאני שלי ישאר מספיק יציב להמשיך..תמיד יש אתה הבום בפנים עד שמעכלים..זה גם יגיע..

תודה לך :)

לצפיה ב-'עיצות'
עיצות
21/04/2018 | 11:00
1
22
אכן כעת מצבך הרבה יותר ברור לי.
אתה אחד מאנשים לא מעטים שנעשה להם עוול,
אבל כאן, בפורום אלצהיימר, לי אין מה להציע לך מלבד להגיד לך שאני מזדהה עם תחושותיך.
אני חושב שאם מישהו אחר מהמשתתפים בפורום זה, יביע דיעה מעשית, כוונתו תהיה טובה אבל היא לא תועיל לשפר באמת את מצבך.
אתה עצמך מנהל פורום יותר מתאים לטיפול בבעיות שקרו לך. לפורום זה אין אפילו מנהל ואנחנו פחות סמכותיים מהפורום שאתה מנהל.

אולי תנסה לפנות לקרן נויבך ברשת בית?
לצפיה ב-'תודה :)'
תודה :)
21/04/2018 | 12:08
12
כנראה באמת לא אקבל הבנה גם פה...לפחות לא ממך..אתה כמו הרוב רואה  את הנפשי..ושם אותו קודם ..קצת נעלבתי ..אסתדר לבד כמו תמיד תודה:)
לצפיה ב-'טעות'
טעות
16/04/2018 | 00:24
15
לצפיה ב-'פעילות לחולת אצהילמר אזור מודיעין'
פעילות לחולת אצהילמר אזור מודיעין
08/04/2018 | 21:42
11
35
שלום
אמי חולת אלצייהמר כבר מספר שנים המצב כרגע שהיא עדין עצמאית (יש מטפלת זרה)
כרגע נמצאת במועדון בפסגת זאב פעמים בשבוע
המצב כרגע שהיא לא יכולה להתשתתף בשיעורים עם אנשים לא חולים (היתה בחוג התעמלות עד המתרגל החליט שהיא לא מתאימה)
אני מחפש פעילות שתתאים למצב באזור מודיעין
או להכיר אנשים שגרים בעיר ונמצאים באותו מצב על מנת לנסות לארגן קבוצה לאנשים חולי אלצייהמר (כמו התעמלות , ציור פיסול)
לצפיה ב-'תפנה לאירילה'
תפנה לאירילה
09/04/2018 | 00:38
10
33
לפני הרבה שנים, ובמשך הרבה שנים, פתח וניהל את הפורום אירילה. זה כינוי. גר במודיעין. נסה לשלוח לו מסר בתפוז ואם לא תצליח תכנס לפורום כחבר ואז אוכל לשלוח לך מסר עם שמו והטלפון שלו. תמסור לו ד"ש ממני יענקלה מגבעתיים, ואני בטוח שינסה לעזור לך (גם בלי הד"ש  )
לצפיה ב-'תודה, פעילות יומית '
תודה, פעילות יומית
09/04/2018 | 12:45
9
20
תודה על התשובה 
אשמח גם לקבל תשובות מאנשים איך הם ממלאים את היום (חוץ ממועדון כמו מלבב בפסגת זאב)
תודה 
לצפיה ב-'פעילות'
פעילות
09/04/2018 | 13:10
14
לבקשתך העברתי לך במסר את הפרטים של אירילה.

יש דעות שונות איזה פעילויות מעניינות ומרגיעות את החולה ואיזה אינן, לפי נסיון אישי אינני מאמין גדול בתרגילי מוח כמו פתירת תשבצים. אני מאמין במשהו דומה לריפוי בעיסוק, כמו משחקים בבובות בדמויות אנושיות או בדמויות חיות מחמד כמו כלבים וחתולים, אבל זה מאד אישי ומאד שונה בשלבים שונים של המחלה.

אם תוכל בעצמך או בעזרת גרשון למצוא מועדון מתאים לאביך וקבוצת תמיכה עבורך, זה יקל מאג על שניכם. מציע שתכנס לאתר עמדא (בעזרת גוגל) שהוא אתר אגודת או עמותת דמנציה, בה יש שפע אינפורמציה, כולל מועדונים וקבוצות תמיכה בחלוקה לפי אזורים.
לצפיה ב-'לגבי "העברת הזמן": יכול להעיד קצת אודות אמא שלי (88) -'
לגבי "העברת הזמן": יכול להעיד קצת אודות אמא שלי (88) -
09/04/2018 | 16:03
7
30
"מעבירה את הזמן"....
ישנה המון (סבבה), בשעות הערנות - צופה הרבה בטלויזיה -
התקנתי אצלה סטרימר, והמטפלת שמה יוטיוב. בעיקר קונצרטים (מאוד אוהבת את אנדרה ריו), סרטי טבע (פרחים, פרפרים ומראות צבעוניים ואופטימיים) וסרטוני טיולים ותיירות בערים מפורסמות.
הצפיה בסרטוני התיירות גורמים לה לעיתים לחשוב שהיא בעצמה נמצאת בטיול ודי שמחה.

לצאת קשה לה - לעיתים אני לוקח אותה לסיבוב באוטו או ארוע משפחתי קצר (אם קרוב). המטפלת יורדת איתה כשמתאים לחצר לשעה קלה של פרחים וציפורים.

"קוראת" עיתון (לא ממש) ומנסה להזכר איך פתרה תשבצים.

דווקא לחברת אנשים אין לה סבלנות, וגם לטלפונים של מכרים היא רק מקשיבה ומחכה שיגמרו "לבלבל לה במוח"...

לצפיה ב-'העברת זמן'
העברת זמן
10/04/2018 | 05:06
6
25
תודה xgwfind רק שאצל אמי המצב בדיוק ההפך היא מחפשת חברת אנשים 
ולכן אני מחפש לה פעילות המתאימות לאנשים במצבה ולא כל כך מוצא באזור
מכיוון שיש עובדת זרה אז היא יכולה לנסוע לתל אביב 
האם משהו מכיר חוגים או קבוצת אנשים במצב שלה
תודה

לצפיה ב-''
10/04/2018 | 08:14
7
לצפיה ב-'תל אביב'
תל אביב
10/04/2018 | 11:27
4
17
אם אמך יכולה להגיע עם המטפלת לת"א, להלן פרטים של מרכז היום שאולי הכי טוב:

מרפאה פסיכוגריאטרית באיכילוב
הנרייטה סולד 17,
 מזכירה כרמלה
טל: 03-6974817
פקס: 03-6973631
מוקד טל' 6973325 הקשות: מנהלת רחל 3, עו"ס (לאה גביש) 4, אחיות 5, ריפוי בעיסוק 6, כרמלה 2, ברוריה מרכז יום 1

הפרטים הם מלפני שנים ואולי טלפונים ושמות השתנו. המנהל ד"ר גורביץ הוא פסיכוגריאטר מעולה.

תתקשר במהירות כי יש תור ארוך
בהצלחה
לצפיה ב-'בתי אבות '
בתי אבות
15/04/2018 | 15:06
3
14
שלום
מכיוון שאמי עדיו תקשרותית אבל צריכה עזרה ביום יום לא עצמאית
אז מנסה זווית אחרת במקום העובדת הזרה אני אנסה למצוא בית אבות המתחה באלצייהמר. האם יש בית אבות מומלצץ באזור מרכז/ירושלים 
תודה

לצפיה ב-'במקרה שלי - כל שינוי קטן (הוצאה מהחדר/הבית) = זעזוע מהותי'
במקרה שלי - כל שינוי קטן (הוצאה מהחדר/הבית) = זעזוע מהותי
15/04/2018 | 16:02
11
לצפיה ב-'אם אתה מעסיק מטפלת'
אם אתה מעסיק מטפלת
16/04/2018 | 00:30
1
13
סימן שיש לך מקום בדירה. במקרה כזה לוותר על מטפלת ולהכניס את אמא לבית אבות, אפילו הטוב ביותר, זה עוול לאמך. תשלים עם המצב ותייחל שהתקדמות המחלה תהיה איטית.
אגב, מבחינה כספית עלות בית אבות בדר"כ גבוהה מעלות מטפלת.
לצפיה ב-'צודק. אבל לגבי עלות אם משכירים את דירת המטופל זה מתקזז'
צודק. אבל לגבי עלות אם משכירים את דירת המטופל זה מתקזז
16/04/2018 | 08:35
7
לצפיה ב-'עובדת זרה לאמי ברמת גן'
עובדת זרה לאמי ברמת גן
09/04/2018 | 18:37
2
18
שלום,
אני מחפש לאמי הדמנטית עו"ז מומלצת שתחליף את העו"ז למשך חודש ברמת גן החל מ 13 למאי. מעדיף מאוד בעלת ויזה בתוקף. עדיף פיליפינית

לצפיה ב-'בדר"כ המטפלות הקבועות מצליחות למצוא מחליפה מהיימנה'
בדר"כ המטפלות הקבועות מצליחות למצוא מחליפה מהיימנה
09/04/2018 | 22:27
1
15
במידה שלא בקשת - תבקש (אינה חייבת אבל אין סיבה שלא תחפש מבין מכרותיה ומכרות מכרותיה).

ניתן לפנות ללשכת הסיעוד עימה אתה והמטפלת קשורים, אך זה כרוך בתשלום שאפשר להמנע ממנו אם מוצאים לבד. בכל מקרה צריך עדיף להודיע להם.

אל תתביית דוקא בפיליפיניות כי זה יאריך את זמן החיפוש. אתה יכול להיות שקט גם עם מטפלת מארץ אחרת, במיוחד שמדובר בחודש בלבד. בנוסף לפיליפיניות יש לי נסיון מצויין גם עם נפאלי (גבר) ועם הודית. יתכן שהארופאיות ככלל (רוסיות, אוקראיניות, רומניות) פחות מסורות ומתמסרות מיוצאות המזרח הרחוק.
לצפיה ב-'תודה לך.עדיין מחפש לקבל המלצה ממי שמכיר'
תודה לך.עדיין מחפש לקבל המלצה ממי שמכיר
10/04/2018 | 19:47
8
לצפיה ב-'חובשת פרטית מלווה מטופל/ת המאושפז/ת בבית החולים או בבית'
חובשת פרטית מלווה מטופל/ת המאושפז/ת בבית החולים או בבית
31/03/2018 | 17:00
1
22

נמצאת בשמירת הריון? מאושפז בבית החולים בעקבות ניתוח? עברת תאונת דרכים ויש הגבלה בתנועה? סבתא מרגישה לא טוב וזקוקה להשגחה צמודה בלילה? יולדת ומעוניינת שאתלווה צמוד לרך הנולד? 
חובשת מד"א עם תעודה בתוקף, רקע אקדמי במצבים נפשיים וניסיון רב בסיוע של מטופלים בהתמודדות עם התקפי חרדה פנויה לעבודה פרטית. בנוסף, יינתן ליווי מקצועי עד לקבל עובד זר במידה ואדם הפך חלילה לסיעודי.
ברשותי ניסיון של 12 שנים באמבולנסים ובמרפאות פרטיות ומעוניינת בעבודות השגחה במהלך שעות הערב והלילה עד שעות הבוקר. אורך המשמרת עשוי להגיע ל-8 שעות ואף ל-12 שעות בהתאם לצורך. ההשגחה הנה על מטופלת או מטופל ברמות תפקוד שונות בבית החולים או בבית. התשלום יקבע בשיחה אישית במחיר לשעה או תשלום גלובלי למשמרת.
אזורי עבודה - מרחובות ואשדוד בדרום ועד נתניה או חדרה בצפון. ישנה אפשרות להגיע גם לירושלים ולישובי יהודה ושומרון או במקרה של אשפוז לבתי חולים כגון קפלן, אסף הרופא, איכילוב, שניידר, בלינסון, תל השומר, אסותא, לניאדו וכדומה. 

ניתן ליצור קשר בטלפון 0547790549 עם מייקי
לצפיה ב-'תתקשר עם'
תתקשר עם
01/04/2018 | 20:01
18
"דרושים עובדים לתפקידים בעלי אופי טיפולי-סיעודי בבתי חולים"
לצפיה ב-'מקלחת לאבי חולה אלצהיימר - העסקת מטפל נוסף'
מקלחת לאבי חולה אלצהיימר - העסקת מטפל נוסף
01/04/2018 | 13:23
2
28
שלום,
אבי חולה אלצהיימר, והוא פעיל.
הוא מסרב להיתקלח ולהחליף בגדים. כמו כן סובל מבריחת שתן הגורמת בשילוב אי המקלחות לריח נורא.
כיוון שהוא פעיל וחזק, אין אפשרות לקלח אותו בכח.
יש לו מטפל זר, אך אני והוא לא יכולים לקלח אותו בכח.
חשבתי כברירה אחרונה, לפני כניסה לבית אבות, להביא עובד נוסף על מנת שנוכל יחדיו לקלח אותו.
מה דעתכם?
האם מבחינת אישור המדינה יש לי אפשרות להעסיק עובד זר נוסף?
תודה על עזרתכם.
לצפיה ב-'אישור לשני מטפלים'
אישור לשני מטפלים
01/04/2018 | 19:47
32
נראה שאתה מבין שלשכנע את אבא זה לא מצליח וזאת משום שהחולה הדמנטי (בדר"כ אלצהיימר) חי בעולם "אמיתי" משל עצמו ובטוח שאתם מתעללים בו עם המקלחות כי לפי דעתו הוא נקי והתקלח לא מזמן. לפעיםם ניתן כתחליף רלחוץ אותו במיטה. יש עזרים מיוחדים לכך ותוכלו להעזר בהמלצות של פיזיוטאפיסט.

גם הרעיון להעסיק שני מטפלים יכול להקל במחינה ביצועית אבל יחזק אצל אבא את  ההתנגדות. המדינה מאשרת מטפל נוסף רק למקרים בהם הנימוק הינו שאבא כל הלילה לא ישן ומציק למטפל, כך שהמטפל חייב לישון ביום ואין מי שיעזור לאבא. המדינה כמובן רשאית לשלוח הביתה איש מקצוע שיקבע אם זה נכון או לא, אבל לפעמים הם שמתכנעים, אם לדעתם התיאור מהימן, לאשר זא בלי לשלוח איש. חברות הסיעוד בקיאות בנושא זה וראשית כדאי לכם להתייעץ עם המנהל או העו"ס של החברה איתם אתם קשורים. הם גם יוכלו להנחות אותכם בפרוצדורה שדורשת גם אישור של איש מקצוע שאכן אבא לא ישן מרבית הלילות ומטיש את המטפל.
בהצלחה

לצפיה ב-'אני לא רואה איך עובד נוסף פותר את הבעיה'
אני לא רואה איך עובד נוסף פותר את הבעיה
01/04/2018 | 19:47
21
עד שמקבלים אישור ועד שמוצאים אחד עובר זמן. ולא בטוח שלהפעיל כוח זה רעיון טוב באופן כללי לאף אחד מהצדדים. 
אלא א כן היתרון המספרי יהמם את אבא שך הוא יכנע. אבל אני בספק.יש דרכים שבאות בטוב לנסות לקלח. יש רחצה שהיא רחצת ספוג, שרוחצים אנשים שלא מוסגלים לקום ולהתקח מסיבות שונות, ואם כבר הגעתם לשלב שעניינים בסיסיים הופכי להיות בעיה, אולי עדף לשקול מוסד סיעודי. מעבר לכל זה, אם אתה נעול על הפתרון הצבאי, אם העניין הוא רק מקלחת מספיק מישהו על בסיס שעתי, זה יצא יותר זול ויותר פשוט מעובד זר נוסף 24 שעות. 
לצפיה ב-'דרושים עובדים לתפקידים בעלי אופי טיפולי-סיעודי בבתי חולים'
דרושים עובדים לתפקידים בעלי אופי טיפולי-סיעודי בבתי חולים
31/03/2018 | 17:01
2
24
דרושים: לחברת פרטית המספקת כח עזר לבתי חולים והשגחות פרטיות למאושפזים וחולים סיעודיים דרושים עובדים לתפקידים בעלי אופי טיפולי-סיעודי בבתי חולים בעיקר לאזור המרכז, השרון והשפלה למגוון תפקידים. מדובר בתפקידים כגון מטפלים צמודים למאושפזים במחלקה כהשגחה צמודה, טיפול בחולים סיעודיים ואף כח עזר.
אזורים: דרושים עובדים בעיקר באזור המרכז והשרון או השפלה לעבודה בבתי חולים במרכז הארץ
שכר: השכר משתנה בהתאם לאופי התפקיד ומתחיל ב-30 לשעה ומגיע אף ל-65 שקלים לשעה.
משמרות: ישנה אפשרות למשרה חלקית או מלאה. מתאים לסטודנטים, לאמהות ולפנסיונרים. מכורח המציאות ישנה אפשרות לעבוד בכל שעות היממה - 24/7.
דרישות: מעל גיל 18 בלבד וללא עבר פלילי. עדיפות לבעלי הכשרה רפואית מינימלית - מגישי עזרה ראשונה או חובשים.

פנייה: למעוניינים יש לשלוח הודעה לטלפון 054-7790549 או למייל desertstormil@gmail.com עם הפרטים הבאים - גיל, הכשרה מקצועית רלוונטית, אזור מגורים, שם ומספר טלפון.
המשרה מיועדת לנשים וגברים מעל גיל 18 בעיקר מאזור המרכז השרון או השפלה לעבודה בבתי חולים בעיקר באזור המרכז וללא עבר פלילי בין אם למשרה חלקית, מלאה, לאמהות, סטודנטים, פנסיונרים ועוד.

http://healworlds.blogspot.co.il/2017/08/blog-post...
לצפיה ב-'אני לא מבזבז זמני על חברה שמתביישת לציין את שמה וכתובתה'
אני לא מבזבז זמני על חברה שמתביישת לציין את שמה וכתובתה
01/04/2018 | 19:50
1
18
לצפיה ב-'ותודה לאל שחסכת מאיתנו את הנטל'
ותודה לאל שחסכת מאיתנו את הנטל
01/04/2018 | 22:03
15
לצפיה ב-'המלצה למכשיר איתור?'
המלצה למכשיר איתור?
28/03/2018 | 09:15
1
23
האם יש למישהו המלצה על מכשיר איתור לאדם מבוגר דמנטי?
עדיף לא שעון.
צריך שפשוט יעשה את העבודה ויתן אפשרות לראות היכן האדם בכל רגע נתון.
האם חייבים כרטיס סים?

תודה לעונים.
לצפיה ב-'לפני שנתיים רעייתי אלפי נפטרה-השתחררה מהאלצהיימר הנורא'
לפני שנתיים רעייתי אלפי נפטרה-השתחררה מהאלצהיימר הנורא
09/03/2018 | 15:58
4
66
לצפיה ב-'יענקלה'
יענקלה
09/03/2018 | 16:27
1
37
היטבת לתאר את התחושה, צער והקלה. מי ייתן ולא תדע עוד צער. המסירות שלך לאישתך ז"ל מעוררת הערצה ותקווה.
לצפיה ב-''
09/03/2018 | 18:51
8
לצפיה ב-'יפה שאתה משלב באופן כה מכובד את האבל עם ההבנה המעשית'
יפה שאתה משלב באופן כה מכובד את האבל עם ההבנה המעשית
12/03/2018 | 17:44
1
22
לצפיה ב-''
13/03/2018 | 12:17
5
לצפיה ב-'מתן תרופות לחולה דימנציה'
מתן תרופות לחולה דימנציה
09/02/2018 | 16:16
9
82
שלום, שמי יוסי.
לפני מספר חודשים סבתי, רחל, הלכה לעולמה. את שנותיה האחרונות אפפה מחלת האלצהיימר.
לצערי ולשמחתי, משפחתי הגרעינית גרה הרחק וענף אחר במשפחתי הגר בסמוך אליה, סעד אותה יחד עם מטפלת.
במפגשים המעטים שהיו לנו לאחר שהדימנציה כבר הייתה קשה וכלתה כל חלקה טובה, שמתי לב בעיקר לסזיפיות שבסיעוד אדם במצבה, בעיקר כש"לא הכל הולך כרגיל". למשל - טקס מתן תרופות, כאשר סבתי סירבה ממושכות בדממה לפצוא פה כדי לאפשר את בליעת כדורי התרופות שלה.
חויות אלו נתנו בי את הרצון לחקור את הנושא ולמצוא שיטה שתעזור הן למטופל שככל הנראה אינו מודע למצבו והן למטפל הסועד. גילוי נאות - אני מהנדס מכונות וסטודנט לתואר שני בטכניון, עוסק בפיתוח מכשור רפואי. 
אשמח להפגש עם בעלי ניסיון בנושא לראיון קצר עם כוס קפה, וללמוד מניסיונכם.
תודה מקרב לב.
לצפיה ב-'יש בפה '
יש בפה
09/02/2018 | 18:22
2
42
בשני הצדדים  כמה שרירים מאד חזקים שמחוברים בעצבים קרניאליים (שיוצאים מהגולגולת) ויושבים על מפרק. כל ניסיון לפתוח מכאנית את הפה בחוזקה, יגרום יותר נזק מתועלת. אז אם חשבת על משהו בכיוון הזה- לא נראה לי רעיון טוב. 
לצפיה ב-'לא ייעשה שימוש בכוח...'
לא ייעשה שימוש בכוח...
09/02/2018 | 18:35
1
48
תודה על התגובה!
כחלק מהמחקר אני מבצע בדיקה של היבטים באתיקה רפואית. המטרה שלי היא למצוא שיטה יעילה למתן תרופות שלא תפגע בזכויותיו של המטופל ובכבודו... קיימת בעיה במתן התרופות בשגרה לאדם שאינו מודע לטיפול וזה דורש יצירתיות רבה וסבלנות מהמטפל... בניגוד לדרכים שבאישפוז.
לצפיה ב-'אם תמצא משהו תודיע'
אם תמצא משהו תודיע
09/02/2018 | 19:01
25
לצפיה ב-'האם החולה אוכל?'
האם החולה אוכל?
09/02/2018 | 20:40
1
55
אם כן אפשר לשלב את התרופות באוכל.
ואם לא אוכל - אז אינו חפץ בחייו וצריך להניח לו.
לצפיה ב-'מצטרף לדעת xfwind'
מצטרף לדעת xfwind
10/02/2018 | 11:41
20
לצפיה ב-'פגישה'
פגישה
10/02/2018 | 17:16
1
32
תודה לכל המגיבים! לפי התגובות בפורום נראה שאתם מהמובילים והפעילים ביותר, אשמח להפגש לשיחה חברותית ולשמוע מנסיונכם. אנא רשמו תגובה מי שמעוניין ואני אפנה אליו באופן פרטי.
לצפיה ב-'אנחנו שלושה שלא מכירים אחד את השני'
אנחנו שלושה שלא מכירים אחד את השני
10/02/2018 | 18:50
102
כך שהראיון של פגישה יכול להיות מעניין אם שלושתנו יחד אתך היינו נפגשים, אבל אני פיזית לא יכול.
אם שמת לב, אין לפורום מנהל. אתה יכול להציע את המועמדות שלך ולגרום לפורום להיות יותר אקטיבי, עם יותר משתתפים קבועים. פרטים בצד שמאל של הדף "מנהל/ת הפורום"
בהצלחה!

לצפיה ב-'כתוב לי בפרטי אם תרצה. אין בעיה להפגש בחיפה לשיחה קצרה'
כתוב לי בפרטי אם תרצה. אין בעיה להפגש בחיפה לשיחה קצרה
21/02/2018 | 08:29
1
22
ובכל מקרה תריץ חיפוש להודעה ישנה כאן בפורום או בפורום סיעודי לגבי רפלקס הבליעה וסוגי המזון אצל חלק מהזקנים/דמנטים. אני מאמין שזה גם נוגע לעניין.
לצפיה ב-'מצויין!'
מצויין!
27/02/2018 | 08:17
13
אשמח להפגש.
אסיים להכין ראשי פרקים ואצור איתך קשר.
תודה
לצפיה ב-'כל מה שרציתם לדעת. כתבתי בפייסבוק לפני 5 שנים'
כל מה שרציתם לדעת. כתבתי בפייסבוק לפני 5 שנים
09/02/2018 | 11:26
4
83
כל מה שרציתם לדעת על דמנציות כולל אצהיימר, ולא העזתם לשאול אדם מנוסה כמוני, אבל לא מקצועי. אינני ד"ר לא תת ד"ר ואפילו לא חות רחמניה או עו"ס. סתם אחד שמטפל באשתו שנים רבות בסיוע של מטפלים/ות סיעודיים נפלאים.

רוב הדמנציות, כולל האלצהיימר הוא מות המוח. אנשים שמתים בלי שהתחילו להיות דמנטים פשוט מתו מסיבה אחרת. הדמנציה חיכתה בתור גם אצלם אבל הם השתחררו ממנה בכך שמתו לפני שקיבלו אותה. וכנראה לכל אדם מחכה הדמנציה בגיל מסויים,שונה לגמרי מהאחרים.

לכן יצחק בן אהרון שמת צלול לחלוטין בגיל 100, יתכן שהיה מקבל אלהיימר לוא חי עוד שנה אחת או שנתיים. לכן אהרון, בעל של אחת החברות שלנו, שקיבל אלצהיימר כבר בגיל 50 ומשהו לא היה מקבל אצהיימר אם היתה נופלת עליו לבנה מראש גג לפני כן, או אם היה מת מסרטן או דום לב. איש לא היה מנחש שהיה מקבל אלצהיימר לולא מת בגיל כה צעיר. קחו את יצחק שמיר. הוא היה צלול וחד בגיל 90 אבל בהדרגה נכנס לדמנציה עמוקה ומת דומני בגיל 96-98 דמנטי לחלוטין.

אני מכיר ממקום עבודתי לשעבר אנשים סופר-אינטליגנטים, בעלי יכולת ניתוח וחשיבה בלתי רגילים, כולל בשטחים טכנולוגיים (קשה להאמין מה המציאו לפני זמנו) שקיבלו אלצהיימר, חלק יחד עם בנות זוגם. לפי ההגיון שלי יתכן שאצל אנשים אינטליגנטיים המחלה פורצת 2-3 שנים יותר מאוחר מאשר לולא היו אינטליגנטים.

אבל אינני מאמין לחלוטין בתיאוריות שתירגול המוח מעכב, או שמצב פיזי טוב מעכב. אם למישהו מתחשק לפתור תשבצים תוך כדי הליכה, יגיע יום שלא רק שלא יידע תשובה פשוטה, אלא ישכח את הדרך הביתה חזרה.

וכל הנסיונות והתרופות שמתפרסמות חדשים לבקרים הם או סתם דמיונות, או שיש להם מטרה מסחרית, לכן אני מרוגז כשאני רואה חברים שלי מפיצים לאחרונה "תרופה" חדשה שרק המוכרים מפיקים ממנה תועלת. יחד עם זה אינני מזלזל במחקרים, אלא בפירסומם טרם עת. במידה שיגלו באמת תרופה שתמנע אלצהיימר או תעכב אותו באמת (באופן מוכח משמעית ולא לפי סטטיסטיקות שהתוצאה שלהן תמיד מוכתבת מראש) זה יכול להיות פרי מחקר ססטימטי או מקרי.

אבל בשנים האחרונות למדנו רבות כיצד להגיב ולהתנהג עם החולים, וזה חשוב מאד לחולים ולמשפחות. וזה ייעוץ שצריך ללמוד מחוגים כמו קבוצות סיוע, מספרים, סרטים ואתרים אוביקטיביים כמו עמדא. לסיום אוסיף שאינני מאמין בכלל לתרופות הקיימות מכל הזנים, שאמורות לעכב את התהליך אם מקבלים אותן בשלבים התחלתיים. אבל אני כן מאמין בתרופות פסיכיאטריות שיכולות להצליח להרגיע את החולים במצבים שונים. חשוב לקבל מרשם מפסיכוגריאטר ולא מפסיכיאטר רגיל, כי הרבה מהרגילים אינם יודעים שלחולים באלצהיימר צריך לתת מינון נמוך בהרבה מזה שהם רושמים במצבים דומים למאניות אצל חולים שאינם דמנטיים.
לצפיה ב-'כל הכבוד יענקלה כל מילה באבן. '
כל הכבוד יענקלה כל מילה באבן.
09/02/2018 | 12:52
1
17
לצפיה ב-''
09/02/2018 | 17:34
5
לצפיה ב-'כל כך יפה כתבת. והמקום ממנו אתה בא נותן לך את כל סמכות'
כל כך יפה כתבת. והמקום ממנו אתה בא נותן לך את כל סמכות
09/02/2018 | 20:38
1
17
לצפיה ב-''
10/02/2018 | 18:56
3
לצפיה ב-'שלום,אשמח אם תוכלו לענות על השאלון המצורף '
שלום,אשמח אם תוכלו לענות על השאלון המצורף
06/02/2018 | 17:15
1
37
שלום לכם.
אנחנו מספר חברי צוות מטעם פרויקט "נס טכנולוגיות" אשר מופעל בעיר יבנה. הצוות שלנו שם לעצמו כמטרה לבדוק את מידת הטיפול בקשישים באוכלוסייה הישראלית.
נשמח אם תקדישו מזמנכם לענות השאלון המצורף בקישור למטה.
תודה מראש !

לשאלון לחצו כאן >> https://goo.gl/forms/cXg1e8O4Affiz4zr2

לצפיה ב-'אני יכול אבל לא רוצה'
אני יכול אבל לא רוצה
06/02/2018 | 23:09
17
לצפיה ב-'אפוטרופוס גוף ורכוש'
אפוטרופוס גוף ורכוש
03/02/2018 | 17:50
5
55
אנחנו צריכים לעשות אפוטרופוס גוף לאבי בן 84 חולה דמנציה. להורים יש חשבון משותף. אנחנו מתלבטים אם לעשות גם אפוטרופוס רכוש. לפי מה שהבנתי זה מורכב. מה מומלץ לעשות? שותפות לחשבון בנק?
לצפיה ב-'שום אופציה לא מושלמת'
שום אופציה לא מושלמת
03/02/2018 | 18:27
4
45
אם אבא אבל עם דמנציה, לא בטוח שתוכלו לחתום איתו על שותפות בחשבון שלו. יש בנקים שלא מעניין אותם אם האדם דמנטי או לא, כל עוד לא הוציאו עליו אפטרופסות. יש בנקים שלא ייתנו לכם לחתום על שותפות עם אדם דמנטי, כי האדם צריך להיות צלול בשביל להכניס עוד אנשים על החשבון שלו. לזה כדאי לדאוג כשהאדם עוד בריא. 
לאופטרופסות גוף ורכוש ביחד מתייחסים יותר בחשדנות בבית משפט, זה נכון, אבל זה לא אומר שזה בלתי אפשרי. 

לצפיה ב-'אפוטרופסות'
אפוטרופסות
04/02/2018 | 10:18
3
37
קודם כל אינכם "צריכים" לעשות אפוטרופסות גוף. זה בהחלט מומלץ ואני עשיתי זאת לגופה של רעייתי אלפי ז"ל, אבל רבים לא עושים זאת.

לגבי אפוטטרופסות רכוש: אם אין אצלכם בעיה כגון התנגדות של אחד מבני המשפחה הקרובים, לא תהיה שום בעיה לאשר למי שתחליטו שיהיה האפוטרופוס (אפשר יותר מאחד) אבל זו פעולה שגוררת טירטור מתמשך די רציני של דוחו"ת תקופתיים ומיוחדים. לכן כדאי לעשות זאת רק אם זה הכרחי. במקרה שלכם יש שותפה לחשבון, כך שהשותפה יכולה לעשות את כל הפעלות. אבל יש עוד סיבה שבגללה כדאי לעשות וזה תלוי במצב החולה. אם אבא עדיין מסתובב לבדו בחוץ, ובמיוחד אם הוא נוהג למשוך בעצמו כספים, הוא עלול לעשות שטויות ואפילו למשוך תשומת לב נוכלים שישכנעו יחתימו אותו על העברת פיננסים רכוש אליהם. במקרה כזה אפוטרופסות רכוש תגן עליכם. הבנק חייב לכבד אותה ולא לכבד את בקשות בעל החשבון שחדל להיות יישות עצמאית מבחינת החוק.

לסיכום: אני ממליץ על אפוטרופסות גוף. לגבי רכוש לא הייתי ממליץ אם אבא במצב שאינו נוהג למשוך לבדו כספים ולתת הוראות לבנק.

שימו לב: לא משנה איזה אםוטרופסות תעשו, אל תגידו לאבא שאתם עושים. לגבי גוף אין סיבה שיוודע לו, לגבי רכוש דייה צרה לשעתה. דהיינו כאשר יווכח שהבנק לא נכבד אותו. אגב, ההליכים עשויים להמשך כמה שבועות, ועד אז כדאי ש"תגנבו" לאבא את כרטיסי האשראי כי במקרה הזה הסיכון גדול מההרגשה הרעה שתהיה לאבא.
לצפיה ב-'אפוטרופסות'
אפוטרופסות
04/02/2018 | 15:34
2
29
אבא צריך לעבור ניתוח חשוב, כך שאנחנו צריכים לעשות אפוטרופוס גוף. אנחנו דואגים לאמא שהבנק לא יקפיא את החשבון, לכן אני או אחי רוצים להיות שותפים לחשבון של ההורים כדי שנוכל למשוך כסף כשצריך ולעזור לאמא לנהל את החשבון. השאלה אם צריך לעשות אפוטרופוס רכוש בשביל זה. אבא לא מסוגל לצאת מהבית לבד ולמשוך כסף, כך שאין בעייה כזאת.
לצפיה ב-'חשבון הבנק'
חשבון הבנק
04/02/2018 | 18:35
1
32
זה נכון שעדיף שיהיה שותף , כי עלול להתרחש מצב בו אמא לא תוכל, אפילו באופן זמני, לתת הוראה כלשהי לבנק, אבל זה לא הכרחי. אני בזמנו הוספתי בן לחשבון שלנו, ממש ברגע האחרון. רעייתי אלפי ז"ל כבר היתה ממש דמנטית אבל היתה מסודרת חיצונית, יכלה ללכת חופשי ולא דיברה באותו זמן יותר מדי. כך שלא היה בולט שיש לה אלצהיימר. שמתי לב שהבנקאית מולה נעשתה הפרוצדורה, בכלל לא התעניינה. אפילו הצלחתי "לתקן" חתימות של אשתי שדילגה על אות פה ושם. אם אבא במצב דומה, תנסו לבוא איתו לחתימה על הוספת שותף שלישי או לפחות מיופה כח. אם זה ייכשל לא ייגרם לכם שום נזק. אין לבנק אינטרס לעשות צרות (אלא אם מדובר בבנקאי מנוול) וזו תהיה הזדמנות לשאול את הבנקאי אם יש דרך אלטרנטיבית. לפי מה שאני זוכר, הבנק רשאי, אך לא חייב, לכבד קביעה מוסמכת שאחד השותפים דמנטי ולא להיענות להוראתיו.

תיארתי לכם את הסכנה של חולה דמנטי אם הוא מסתובב, מושך מכספומט ונוהג להכנס לסניף הבנק, שאז זה מסוכן, לעומת המצב שבו אני הייתי נתון, בו לא היה כל חשש שאשתי תסתובב בבנק ו/או תמשוך מכספומט, כי גם כשהיתה בריאה אני עשיתי את כל הפעולות עם הבנק ולעתים רחוקות היא משכה כסף. מה המצב של אבא? אולי אין חשש ולא צריך לעשות דבר? 
לצפיה ב-'עוד משהו חשוב'
עוד משהו חשוב
04/02/2018 | 18:52
29
אני מתייחס למצב הבריאותי.
במשך השנים התגבשה אצלי דיעה שהשיקולים למתן עזרה רפואית צריכים להיות שונים לגבי אדם דמנטי ולא דמנטי. אצלכם מדובר בניתוח. אם הייתי צריך להחליט לגבי אשתי, הייתי מונע ניתוח, אפילו מציל חיים, כי עדיף לא לחיות מאשר לחיות עם דמנציה שמתפתחת, אפילו כאשר החולה עדיין בשלב שיחסית עדיין נהנה מהחיים. אבל אם מדובר בניתוח שבלעדיו החולה יסבול כאבים פיזיים, אני בעד. אבל תדעו שיש סיכון בסבירות גבוהה שהניתוח עצמו, ו/או ההרדמה, יאיצו בהרבה את התקדמות המחלה. זה יכול לקרות כמעט מיידית כשהחולה מתעורר, וזה יכול לקרות בהדרגה מהירה, כך שגם זה שיקול נגד ניתוח אדם דמנטי.
זה קשה
אני וחברי בפורום יודעים.
לצפיה ב-'מבחני כשירות נהיגה למאובחני דמנציה'
מבחני כשירות נהיגה למאובחני דמנציה
28/01/2018 | 20:59
3
37
שלום. רציתי לשאול את דעתכם בנוגע למבחן כשירות נהיגה לאדם שאובחן כדמנטי. כיום הכל נראה בסדר, אך היינו שמחים לקבל חוו"ד מקצועית. מצד שני, מפחדים שישלל הרישיון ללא סיבה מוצדקת. השאלה היא האם המבחנים נחשבים אמינים והוגנים או שמא מחמירים על מנת להמנע מתקלות?
תודה מראש
לצפיה ב-'ככל הידוע לי אין מבחני נהיגה לאנשים דמנטיים'
ככל הידוע לי אין מבחני נהיגה לאנשים דמנטיים
29/01/2018 | 00:24
38
אם רשות הרישוי תקבל דיווח מוסמך על נהג דמנטי, ישלל רשיונו ובצדק. אסור לאפשר לדמנטי לנהוג כי הוא עלול לגרום לתאנת דרכים רצינית. אבל אדם דמנטי בשלב הראשון ייפגע מאד אם לא יתנו לו לנהוג. לכן המקורבים אליו חייבים, אפילו בערמה, למנוע ממנו לנהוג, בלי בכלל לדווח עליו. עדיף למשל להחנות את הרכב שלו במקום אחר, כך שיאמין שרכבו נגנב. אפשר למשוך את הזמן עם טיפול בביטוח כביכול ורכישת רכב חליפי  כביכול. כך הוא לא ייפגע אישית, ומאחר שהוא דמנטי, ישכח שהיה לו רכב, או ייזכר פתאום ואז אפשר להגיד לו ש"מחר" יהיה לו רכב. לפעמים זו מצווה לשקר לאדם דמנטי, לטובתו ולטובת הסביבה.
לצפיה ב-'אבי שהיה כבר דמנטי עשה תאונה עם אוטובוס ואז החליט שמספיק לו'
אבי שהיה כבר דמנטי עשה תאונה עם אוטובוס ואז החליט שמספיק לו
30/01/2018 | 17:52
1
29
היתה לו הארה.

נזק רכוש בלבד.
לצפיה ב-' נדיר ביותר. כל הכבוד לאביך'
נדיר ביותר. כל הכבוד לאביך
31/01/2018 | 20:02
15
לצפיה ב-'תרופה צמחית שעושה פלאים לאלצהיימר '
תרופה צמחית שעושה פלאים לאלצהיימר
22/01/2018 | 07:23
10
72
לאבא שלי יש אלצהיימר זה כ 3 שנים במצב התדרדרות.
לפני חודשיים הוא לקה בוירוס אפשטיין בר שגורם מחלת הנשיקה
והוא לקח תרופה צמחית שנקראת אקטימור ( תרופת פלא למחלת הנשיקה )
אבל , אחרי שהוא סיים את התרופה הוא פתאום באופן לא צפוי החל לגלות סימני עירנות ותגובות שבחלום לא חשבנו שזה יקרה.
מאחר שהתרופה היא לא במסגרת קופת חולים ( לא הכי ולה אך לא יקרה בשמיים ) ולמרות שמחלת הנשיקה כבר חלפה , החלטנו להמשיך לקחת את התרופה וזה כבר שלושה חודשים שיש נסיגה באלצהיימר באופן מדהים.
פניתי לרופא המטפל ושאלתי אותו האם הדבר הזה יתכן ?
הרופא  השיב לי ( לאחר שהוא ראה את אבא שלי עם השיפור המדהים שמתחולל בו ) שיתכן שהתרופה הצמחית מפרקת את הפלאק ששקע במח וזה אט אט מחזיר תפקודים.
מה שאני מבינה זה את את מבחן התוצאה ואיתו אני לא מתווכחת.
השיפור חלומי !
מצאתי חובה מוסרית אינושית ממדרגה ראשונה לשתף את הציבור בהכירי את הסבל שהמחלה הזו מסבה.
מצרפת לכם את האתר לגבי אקטימור
זה האתר של המטפל שמתמחה המחלות עור ומחלת הנשיקה.
ממליצה בחום בלי לחשוב פעמיים בכלל כי מה יש לנו להפסיד.
לצפיה ב-'נו והרופא לא ראה '
נו והרופא לא ראה
22/01/2018 | 09:43
9
52
לנכון להודיע ל-FDA? לחברת תרופות? לועדת פרס נובל? 
והנה אתם מתבזבזים פה בהודעות בפורום שאף אחד לא קורא בזמן שהעולם כולו מחפש את התשובה. 
לצפיה ב-'פרסומת מגעילה שלא שווה התייחסות'
פרסומת מגעילה שלא שווה התייחסות
22/01/2018 | 10:51
8
27
לצפיה ב-'זה לעבוד על אנשים בעיניים'
זה לעבוד על אנשים בעיניים
22/01/2018 | 15:30
7
24
לצפיה ב-'קרה לנו נס חד וחלק'
קרה לנו נס חד וחלק
22/01/2018 | 16:39
6
47
אתה מוזמן להשאיר את המייל שלך כאן ואני אשלח לך צילום ובדיקה אחרונה שאבא שלי עבר.
מעבר לכך , ביום רביעי הקרוב אני אפגש עם הרופא המטפל שלנו ואבקש ממנו מכתב
על מה שהוא ראה בעניו ונפעם.
אני לא פרסומת ולא קשקוש חסר בסיס.
אני תורמת את חלקי מתוך חובה מוסרית שאני מרגישה.
לא זקוקה לשום פרגון ולשום הכרה ולשום פרס נובל.
קרה לנו נס ..ולמיטב ידיעתי גם בחנוכה קרה נס
וחנוכה היה לא מזמן.
אבא שלי בסך הכל טופל נגד מחלת הנשיקה ולא באלצהייר
אבל הנס שקרה לנו שיפר לו את התפקוד באלצהיימר מה ששום תרופה קונבציונלית לא עשתה.
מי שעניו בראשו ומבין שאין לו מה להפסיד שינסה.
מי שלא מאמין זה זכותו לא להאמין.
מי שרוצה לקרא מה אנשים חושבים על התרופה בהקשר המקורי שלה
שיכנס כאן.
זה פלא !

לצפיה ב-'הצעתי לך '
הצעתי לך
22/01/2018 | 16:47
5
37

ניסים יש אצל הבא בא סאלי. ומי שמאמין בזה שילך להתפלל לנס וישפוך על עצמו מים קדושים במקום ללכת לבית חולים ונראה כמה אמונתו מחזיקה.
בעולם שלנו יש מדע, ויש ניסויים קליניים ויש חברות תרופות שיותר משישמחו לפתח תרופה לאלצהיימר, לא מתוך טוב לב, אלא מתוך רצון אמיתי להרוויח בדיוק כמו "החבר" שלך, אלא שהתהליך שהחברות האלה עוברות עד שהן מפתחות תרופה שמוכיחה את עצמה גם יעילה מצד אחד וגם בטוחה לשימוש בבני אדם  הוא תהליך מפרך וארוך ולא בכדי. 
החבר שלך קיבל את אישור משרד הבריאות אני מניחה לשווק תרופות?
לצפיה ב-'רק תרמתי מידע אמיתי לא מעבר לכך'
רק תרמתי מידע אמיתי לא מעבר לכך
24/01/2018 | 06:01
4
26
אני לא בקטע של לחקור או עסקים עם חברות תרופות.
אני רק סיפרתי את הסיפור שלנו שהוא בעניי ובעניי רופא המשפחה שלנו בגדר נס
אני רוצה לקוות שזה רק ימשיך .
אני מקווה שביום מן הימים אני אעלה סרטון של אבא שלי ליו טיוב
אבל אני לא ממהרת כרגע ..נחכה עוד קצת.
לצפיה ב-'חבל מאד'
חבל מאד
24/01/2018 | 09:39
3
29
שאת לא בקטע של לחקור עסקים או תרופות. את לא היית רוצה לדעת שמה שאת מכניסה לגוף של אבא שלך, או שלך, או של הילדים שלך הוא בטוח, בריא, לא מזיק, ולא בגדר "נס" אלא מוכח מדעית? אני יודעת שאני כן. 
לצפיה ב-'מעניין אותי מבחן התוצאה שעד כה מדהים'
מעניין אותי מבחן התוצאה שעד כה מדהים
26/01/2018 | 17:17
2
27
אני לא אשת עסקים זה כנראה בגנים
ומה שמעניין אותי זה מבחן התוצאה שעד כה מדהים.
עשינו בדיקות דם והכל בסדר והוא כבר לוקח את התרופה הצמחית
זה מספר חודשים, רופא המשפחה שלנו אדם ליברל שאינו פוסל שיטות רפואה שיש להם ערך מוסף , וכעצתו גם כן הוא המליץ שלא נפסיק את הלקיחה של התרופה הצמחית כי הוא רואה את השינוי.
רק תרמתי מידע בכוונה לעזור לאחרים כי המחלה יוצרת מצוקה נוראית שלא עוזבת את בני המשפחה הקרובים.
לצפיה ב-'בדיקות דם ו"הכל בסדר" '
בדיקות דם ו"הכל בסדר"
26/01/2018 | 20:08
27
ממש לא אמור להרגיע. לא אותך ולא אף אחד. 
את נתת לאבא שלך תרכובת כלשהי שאת לא יודעת מה היא כדברייך, את לא יודעת מה היא מכילה, באיזה תנאים היא יוצרה, ושאין שום פיקוח עליה.
במקומך, ממש לא הייתי סוגרת את הסיפור בבדיקות דם שהן "בסדר". היום בסדר ומחר....מחרתיים.. בעוד שנה... אם יקרה לאביך משהו, מי בדיוק אחראי? 
לצפיה ב-'אין כאן מקום לדיון '
אין כאן מקום לדיון
26/01/2018 | 20:19
19
יש לבדוק אם המפרסם עוובר על תקנות בריאות הציבור ופקודת הרוקחים. עבירות פליליות שיש בצידן עונשי מאסר. 
לצפיה ב-'https://www.drbredesen.com/thebredesenprotocol'
https://www.drbredesen.com/thebredesenprotocol
22/01/2018 | 21:07
8
32
שלום לכולם,
זה מאוחר מדי עבור אמא שלי, אבל מצאתי ספר של רופא שטוען שהוא פיתח פרוטוקול שעוצר את ההידרדרות, ואפילו מרפא חולי אלצהיימר בשלבים מוקדמים. הוא טוען שלפחות 200 ממטופליו החלימו, כל עוד הם לא מפסיקים את הפרוטוקול.
הוא מסביר שישנם שלושה סוגי אלצהיימר, ו-36 גורמים להתפתחות המחלה. על ידי בדיקות שונות ניתן לאבחן את הסיבות הספציפיות ולטפל בהן אחת אחת. תוך שלושה-שישה חודשים בדר"כ יש שיפור בתסמינים.

אני מקווה שהוא אכן צודק. מכל מה שקראתי עד עתה, אין לחולים מה להפסיד מלנסות את השיטה שלו, מכיוון ששום דבר אחר לא עוזר.

רפואה שלמה,
אלכס

לצפיה ב-'לא מחדש שום דבר'
לא מחדש שום דבר
22/01/2018 | 21:51
7
28
הוא טוען שהמחלות המטבוליות הידועות, כמו סוכרת למשל,  מהוות סיכון לדמנציה, כמו גם סטרס וכל הגורמים שכל אדם בר דעת - יודע שהם לא טובים לבריאות, ושאם נשלוט עליהם - אז גם נשלוט על הדמנציה. 
אין פה שום דבר שלא יודעים היום. לצערנו הרב, יש מעט מאד אנשים שמסוגלים לשלוט בבריאות שלהם בצורה מושלמת. אם אנשים היו שולטים בבריאות שלהם בצורה מושלמת, היינו רואים הרבה פחות מחלות בכלל. 
לצפיה ב-'החידוש בשבילי היה שחולים שאובחנו כחולי אלצהיימר'
החידוש בשבילי היה שחולים שאובחנו כחולי אלצהיימר
22/01/2018 | 22:07
6
42
אינם מאובחנים כחולי אלצהיימר אחרי שהחלו בטיפול. 
זאת הפעם הראשונה ששמעתי על חולי אלצהיימר שהחלימו.

מקווה שהוא לא ממציא הוכחות כדי לגבות כסף מאנשים שיעשו וישלמו הכל כדי להחלים...
לצפיה ב-'אתה לא מבין בעצמך שזו הונאה? או אולי אתה חלק ממנה?'
אתה לא מבין בעצמך שזו הונאה? או אולי אתה חלק ממנה?
22/01/2018 | 22:22
21
לצפיה ב-'איפה ראית שכתוב שהם החלימו? '
איפה ראית שכתוב שהם החלימו?
22/01/2018 | 22:59
4
20
לצפיה ב-'אני קראתי את הספר שלו'
אני קראתי את הספר שלו
23/01/2018 | 01:24
3
34
כולם אמרו לי שאין מה לעשות בנידון. הוא טוען שיש. אני מקווה שהוא לא מתחזה, ושהשיטה שלו באמת יכולה לעזור. 
הבדיקות שהוא ממליץ עולות כסף, אבל הכסף לא הולך אליו. הוא מטפל באנשים באמריקה, לא בארץ, אז הוא לא מרוויח מהאיזכור פה, וגם אני לא. 
אני לא מתיימר לדעת אם מה שהוא טוען נכון, ובמה הוא שונה מאחרים. אולי אני תמים, אבל אותי הוא שכנע, ורציתי להעלות מודעות לעבודה שלו במקרה שהוא צודק.

לצפיה ב-'בכל מקרה'
בכל מקרה
23/01/2018 | 06:44
2
20
באתר אף אחד לא טוען שהאנשים נרפאו. הטענה היא שיש שיפור. וגם, לא במדגם גדול מספיק של חולי דמנציה, אלא של חולים בשכיחה בדרגה בינונית. אין לי מושג מה כתוב בספר, אבל אף אחד לא יכול לטעון לרפוי של דמנציה ומי שטוען כך הוא סביר להניח לא דובר אמת. 
לצפיה ב-'הי אלכס לא חשבתי להגיב אבל מי מרוויח ממכירת הספר?'
הי אלכס לא חשבתי להגיב אבל מי מרוויח ממכירת הספר?
23/01/2018 | 09:26
1
14
לצפיה ב-'הסופר מרויח ממכירת הספר, אבל אין צורך לקנות את הספר.'
הסופר מרויח ממכירת הספר, אבל אין צורך לקנות את הספר.
23/01/2018 | 20:08
19
הוא מפנה בספר לאתר אינטרנט שלו.
כמו שאמרתי קודם, רציתי להעלות מודעות לעבודה שלו. אין לי מושג אם מה שהוא ממליץ עובד, וכמה קשה לפעול לפי ההמלצות שלו.
אני לא מומחה, אבל לא יכולתי שלא להתרשם מהטענה שלו שחולים שלו חזרו לתפקד נורמלי, ובספר הוא טוען שהוא פרסם מאמרים בנידון, וניסוי קליני יחל בקרוב.
אני מציע שתקראו את מה שיש לו לומר, ותחליטו בעצמכם. לדעתי אין לכם מה להפסיד מלבד כמה שעות של שיעורי בית.
לצפיה ב-'שאלון'
שאלון
23/01/2018 | 16:34
1
18
  שלום לכם.
אנחנו מספר חברי צוות מטעם פרויקט "נס טכנולוגיות" אשר מופעל בעירנו. הצוות שלנו שם לעצמו כמטרה לבדוק את השפעת האלצהיימר על האוכלוסייה הישראלית.
נשמח אם תקדישו מזמנכם לענות השאלון המצורף בקישור למטה.
תודה מראש !
לשאלון לחצו כאן ↓

לצפיה ב-'אני לא נוהג ללחוץ על קישורים מוזרים שעלולים להזיק למחשב'
אני לא נוהג ללחוץ על קישורים מוזרים שעלולים להזיק למחשב
24/01/2018 | 01:25
13
לצפיה ב-'הנושא השקט של הדימנציה'
הנושא השקט של הדימנציה
09/01/2018 | 10:49
3
79
שלום, בעלי חולה  דימנציה.
כבר 3 שנים שהוא עם קטטר. כבר די הרבה זמן שהצואה שלו יוצאת מטיטול המבוגרים ועוברת למכנסיים. בהתחלה זרקתי כל זוג מלוכלך אבל הבנתי שזה לא לעניין ואי אפשר לקנות חדש כל הזמן. לצערי אני צריכה לנקות את הצואה בכל יום וכבר נמאס לי. יש למישהו פתרון לעניין? אולי מכנסיים חד פעמיות? אולי טיטולים יותר אטומים?
סליחה על הנושא הלא נעים, אבל אני כבר חסרת אונים. 
תודה לעונים! 

לצפיה ב-'מטפל/ת זר/ה'
מטפל/ת זר/ה
10/01/2018 | 05:20
2
62
אם מסיבה כלשהי אינכם יכולים או אינכם רוצים מטפלת שתגור אתכם, למרבה הצער צריך לאשפז את בעלך במוסד סיעודי. אם תמשיכי בעצמך לטפל בו, המצב שלך יתדרדר בכל המובנים, בלי שזה עוזר לבעלך. לכן צריך לקבל החלטה אמיצה בתקוה שתהיה מוקבלת על כל או רוב המשפחה. כדאי לך להשתתף בקבוצת תמיכה בסביבה שלך שמארגנת עמותת עמדה.
לצפיה ב-'צודק יענקלה שמתייחס לעניין בהיבט הרחב ולא בעניין הטכני...'
צודק יענקלה שמתייחס לעניין בהיבט הרחב ולא בעניין הטכני...
10/01/2018 | 13:14
1
30
לצפיה ב-''
11/01/2018 | 12:51
7
לצפיה ב-'יחסי עבודה עם מטפלת לאחר אשפוז ממושך'
יחסי עבודה עם מטפלת לאחר אשפוז ממושך
03/01/2018 | 10:34
7
246
שלום .
אמי מאושפזת כבר 3 שבועות . יש לה מטפלת זרה . 
האם לאחר חודש אשפוז אנו לא יכולים להעסיק אותה יותר,? אבקש לקבל פרטים בנושא.
תודה

לצפיה ב-'ראי'
ראי
03/01/2018 | 12:20
6
45
האמור בקישור מתייחס להשתתפות כספית. באשר לעצם האחזקה על חשבונכם, לפי ידע שיש לי מלפני שנים (אולי שונה כיום) הרי יש טעם להחזיק במטפלת רק אם המוסד הסיעודי מאפשר שהיה של 12 או 24 שעות של המטפלת יחד עם המטופלת. בכל מקרה, אם אין צורך להעסיק את המטפלת, היא זכאית לפיצויי פיטורין מלאים.
מציע שתתייעצו  גם עם סוכנות הסיעוד איתה אתם והמטפלת קשורים.
לצפיה ב-'זה גם מה שידוע לי '
זה גם מה שידוע לי
04/01/2018 | 02:48
5
21
לצפיה ב-''
04/01/2018 | 11:17
7
לצפיה ב-'מנסיונכם מה היעילות של האביקסה? לאחר שנים של טיפול..'
מנסיונכם מה היעילות של האביקסה? לאחר שנים של טיפול..
04/01/2018 | 13:02
3
23
לצפיה ב-'יעילה מאד לייצרנים והמשווקים ||'
יעילה מאד לייצרנים והמשווקים ||
04/01/2018 | 14:25
2
9
לצפיה ב-'כמו שחשבתי..'
כמו שחשבתי..
05/01/2018 | 12:02
1
11
לצפיה ב-''
06/01/2018 | 01:06
1
לצפיה ב-'אפוטרופוס גוף'
אפוטרופוס גוף
26/12/2017 | 15:43
1
37
איך עושים אפוטרופוס גוף? צריך עורך דין? אפשר לעשות לבד?
מאיפה מתחילים?
תודה מראש!
לצפיה ב-'ראי'
ראי
27/12/2017 | 00:09
32

מנהל/ת הפורום

אודות:
את/ה מוביל/ה בתחומך? אנו מזמינים למשרדינו בימים אלו בעלי מקצוע המתאימים לנהל פורום מקצועי באשכול המומחים של אתר הקהילות המוביל תפוז אנשים. מנהל/ת פ
עוד...

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ