לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
86398,639 עוקבים אודות עסקים

אודות הפורום אלצהיימר

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 ברוכים הבאים/הממשיכים/השבים לפורום אלצהיימר
 אנו יוצאים לדרך על מנת לנסות להבין ביחד את הקשיים הנפשיים, המנטליים, והפיזיים שחווים קשישים המתקשים בתפקודם , וההשלכות לגבי קרוביהם. מטרטינו תהיה בעיקר לנסות לשפר איכות חייהם  וחיי הסובבים אותם. נוכל לעזור אחד לשני ע״י שתוף נסיונינו בסוגיות הללו,הן בהצלחות,הן בקשיים שהתנסינו בהם.
נזכור שישנו היזון חוזר מתמיד בין הבריאות הפיזית והבריאות הנפשית, בכל גיל אך באופן הדוק ביותר בגיל המבוגר מאוד כשהקשיים , האבדנים והנזקים מצטברים. נצטרך תמיד להיות פעילים בשני המישורים במקביל כדי לשפר סיכויי ההצלחה של התערבות כל שהיא.
מדי שבוע אנסה להרחיב מעט על היבט אחר של מאפייני הבריאות אצל הקשיש/ה. אזכיר שמידע או המלצות שיוגשו כאן אינן בשום אופן תחליף לטיפול ספציפי ע״י בעל מקצוע ממקצועות הבריאות. כל גישה או רעיון לטיפול חייב להיות מותאם באופן הדוק לפציאנט היחודי תוך מעקב צמוד ואחריות  ישירה.
שנזכה להדר פני הזקנים שלנו ולשמחם.
דר׳ הימן
המשך >>

לצפיה ב-'מימוריט '
מימוריט
07/12/2019 | 09:15
8
9
האם המימומריט משפיע לאורך זמן..או שסתם הרופא רושם.
לצפיה ב-'למה הכוונה משפיע לאורך זמן? '
למה הכוונה משפיע לאורך זמן?
07/12/2019 | 14:57
3
8
זה כמו לשאול אם כימותרפיה משפיעה לאורך זמן (היא לא) אז למה לתת. אין מה שמרפא אלצהיימר כמו מה שאין מה שמרפא את כל סוגי הסרטן, אבל הכוונה היא להקל על הסימפטומים ולהאט את התקדמות המחלה בשלב התחלתי כדי לנסות לשמור על האדם יותר תפקודי כמה שיותר זמן. 
בתפקודי הכוונה היא לא רק לראש, לשכל או לזיכרון, אלא גם לגוף תפקודי, לשרירים, ליכולת ללכת ללעוס להשתין. 
לצפיה ב-''
07/12/2019 | 22:48
2
לצפיה ב-'הכוונה אחרי 6 שנים שהחולה כבר לא מזהה את ילדיו?'
הכוונה אחרי 6 שנים שהחולה כבר לא מזהה את ילדיו?
08/12/2019 | 09:41
1
4
לצפיה ב-'אם התרופה לא גורמת לשיפור אין שום טעם '
אם התרופה לא גורמת לשיפור אין שום טעם
08/12/2019 | 16:34
4
לקחת אותה ולא רק שאין טעם יש יותר נזק מתועלת. 
לצפיה ב-'התרופה ממוריט אינה מונעת את התקדמות המחלה או את החמרתה.'
התרופה ממוריט אינה מונעת את התקדמות המחלה או את החמרתה.
08/12/2019 | 10:52
3
4
לצפיה ב-'אז למה לוקחים אותה?'
אז למה לוקחים אותה?
08/12/2019 | 11:44
2
4
לצפיה ב-'למה?'
למה?
08/12/2019 | 11:53
1
8
1. היצרנים והמשווקים מתפרנסים ממנה ויודעים איך להצליח.
2. משפחות החולים מרגישות שהן עושות את המעט האפשרי למען יקיריהם. אני מכיר כאלו שהשתכנעו שהתרופה אינה מועילה אבל לא העזו להפסיק לקנות ולתת אותה.
לצפיה ב-'אני ממש בסעיף 2 '
אני ממש בסעיף 2
09/12/2019 | 17:08
לצפיה ב-'למי יש ניסיון מטיפול של נוירוניקס '
למי יש ניסיון מטיפול של נוירוניקס
21/11/2019 | 21:59
3
11
למי יש ניסיון מטיפול של נוירוניקס
שלום
אנחנו מחפשים לשמוע ממי שעשה את הטיפול היקר הזה של NeuroAD
של החברה הנ"ל, והאם עזר בצורה ניכרת
בתודה
לצפיה ב-'לידיעתך ולידיעת הקוראים'
לידיעתך ולידיעת הקוראים
22/11/2019 | 05:28
2
13
ה FDA מנהל התרופות והמזון האמריקאי, סרב לאשר את הניורוניקס לטיפול האלצהיימר משום שאין שום מחקר שמוכיח את יעילותו. כך שהתשובה על שאלתך היא ככל הנראה לא, לא יהיה לפי ההיגיון מישהו שהטיפול באמת עזר לו בצורה ניכרת.
לצפיה ב-'מנין לך...אפשר קישור?'
מנין לך...אפשר קישור?
27/11/2019 | 20:41
1
10
שלום, אני שואל בעיקר גם על מה שציטטת ב מצ"ב, - אם אפשר לקבל קישור למאמר על חוסר שיפור ב MMSE, ומטעם מי נעשו המחקרים http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/1074/181511587/%D7%94%D7%9E%D7%95%D7%9E%D7%97%D7%99%D7%9D/%D7%90%D7%9C%D7%A6%D7%94%D7%99%D7%99%D7%9E%D7%A8
תודה
לצפיה ב-'מה זה מטעם מי?'
מה זה מטעם מי?
27/11/2019 | 23:05
11
כש הFDA מחליט אם לאשר תרופה מכשיר או כל דבר לשימוש רפואי הוא חייב לבדוק אם זה עובד או לא, בטוח לשימוש או מסוכן.  במקרה הזה ה FDA מצא שזה לא עובד. ה FDA זה לא "מטעם מי נעשו המחקרים"  זה מטעם ה FDA.
תפתח גוגל. המידע זמן לציבור באתר ה FDA.
לצפיה ב-'יענקלה שלום'
יענקלה שלום
27/10/2019 | 15:31
1
21
צור איתי קשר בבקשה
לצפיה ב-'גרשון היקר אני שמח שאתה מתכוון לנהל פורום זה. אשלח מסר.'
גרשון היקר אני שמח שאתה מתכוון לנהל פורום זה. אשלח מסר.
28/10/2019 | 08:23
6
לצפיה ב-'היי לכולם'
היי לכולם
27/10/2019 | 15:07
21
לאחר היעדרות ארוכה מניהול הפורום , אני שב היום בינתיים כאחד מחברי הפורום מן המניין.
העדרותי נבעה מסיבות אישיות בריאותיות ואחרות.
חמי נפטר לפני כשנה מהמחלה הארורה ששמה אלצהיימר וכיום אשתי בתחילת הדרך של דמנציה קלה.
אשמח לדיוני הפורום.
בשורות טובות
גרשון
לצפיה ב-'ייעוץ בקשר להתנהלות של חולת אלצהיימר'
ייעוץ בקשר להתנהלות של חולת אלצהיימר
14/10/2019 | 21:29
3
36
אמי חולה אבל עדיין עצמאית יחסית
לאחרונה החלה להוציא את כל התקעים בבית מהשקעים
ניסינו להדביק בנייר דבק חזק אבל זה לא עזר
האם מישהו נתקל בתופעה ויש לו רעיון ?
לצפיה ב-'שתוציא. חופשי. אם זה עושה לה טוב. '
שתוציא. חופשי. אם זה עושה לה טוב.
14/10/2019 | 22:13
2
23
אם זה תקע חשוב (אין לי כל כך מושג מה נחשב חשוב) לנסות להסתיר אותו מהעין עם רהיט, מה שלא בטווח ראיה בדרך כלל נמצא פחות בתודעה. 
לצפיה ב-'תודה על התגובה המהירה'
תודה על התגובה המהירה
14/10/2019 | 22:31
1
17
איפה שניתן להסתיר עם ריהוט, ננסה. נשמע רעיון טוב.
לצפיה ב-'זהירות מהתחשמלות'
זהירות מהתחשמלות
15/10/2019 | 00:31
21
משיכת שקע חשמל מהתקע בקיר יכולה להיות מסוכנת אם מוציאים אותו ע"י משיכת החוט. יש להוציא ע"ימשיכת ראש התקע.
חולת לצהיימר איננה יכולה להבין מה היא מושכת. הצעתה של חברתי להסתיר ע"י רהיט וכד' היא נכונה. אבל ודאי יש שקעים שלא ניתן להסתירם וכאן אני מציע שתנתקו את כל השקעים שאינם בשימוש מתמיד (כמו מקרר שחייב להיות תמיד מחובר) ותחברו מחדש בעת שימוש. אני די בטוח שעוד שבוע שבועיים התופעה תיעלם.
לצפיה ב-'מגביה'
מגביה
13/10/2019 | 17:49
27
ענית כבר,הרי שלחת אותי לקנות ברז לכיור
לצפיה ב-'אינפורמציה'
אינפורמציה
12/10/2019 | 21:28
4
48
מה שהייתי מצפה ממכם זו אינפורמציה וידע.כל חולה הוא אינדיוידואלי,אולם התרופות שניתנות לחולי אלצהימר הן אותן תרופות.האם למי מכם יש נסיון עם הטרוזדיל,האם היו לתרופה זו השפעה שלילית בסביבתכם.
תודה
לצפיה ב-'אנחנו לא יכולים לעמוד בציפיות הגבוהות של רשרש :('
אנחנו לא יכולים לעמוד בציפיות הגבוהות של רשרש :(
13/10/2019 | 12:12
15
לצפיה ב-'ואם היו השפעות שליליות איך זה יעזור לך?'
ואם היו השפעות שליליות איך זה יעזור לך?
13/10/2019 | 15:56
17
כל מקרה הוא פרטי והתרופה שסבתא של X מקבלת לא בהכרח מתאימה לסבא של Y. זה לא כמו ללכת לקנות מעיל חדש, אנחנו מדברים על תרופות שמתאימים לאדם על פי מצבו הפרטי.לדבר איתנו על זה לא יעזור לך, צריך לדבר עם הרופא שרשם את התרופה.  
לצפיה ב-'תרופות'
תרופות
27/10/2019 | 18:14
9
רשרש היקר.
אין תרופות נגד אלצהיימר, הכל מניעת ההתקדמות, אצל כל חולה זה אינדיבידואלי, מה החשוב באינפורמציה ומידע? המשותף לכולם זה שהתרופות השפעתן מוגבלות בזמן, בשלב  מסויים הן מפסיקות לעבוד.
לצפיה ב-'תופעות לוואי די קשות'
תופעות לוואי די קשות
28/11/2019 | 18:05
5
לגברים. מופיעות בעלון.
עלון של רוב התרופות ניתן למצוא באתר מש' הבריאות
לצפיה ב-'סקר בנושא אלצהיימר'
סקר בנושא אלצהיימר
12/10/2019 | 22:47
2
29
חברים יקרים בן אחותי סטודנט לרפואה אשר משתתף במחקר בנושא האלצהיימר ומחלות מוח ניווניות
אשמח אם תוכלו למלא סקר קצר(ללא הזדהות)
אשר יכול לתרום רבות לנושא המחקר
בתודה מראש
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfYr5wJSp...

לצפיה ב-'קישקוש'
קישקוש
13/10/2019 | 12:09
1
16
לצפיה ב-'אתה לא חייב להשתתף בסקר'
אתה לא חייב להשתתף בסקר
13/10/2019 | 15:08
11
וגם לא חייב להגיב בתגובות מזלזלות !
לצפיה ב-'מגביה אסלה'
מגביה אסלה
13/10/2019 | 12:52
18
אני מבינה שהציניות והמרירות שבך נובעים מאודנה של אשתך,אני מגלה כלפיך אמפטיה.מה ההבדל בין מזרן  נגד פצעי לחץ שאליו התייחסת האריכו לבין מגיה אסלה,כאשר .החולה מחולשת השרירים אינו יכול לשבת או לקום.
תחשוב על זה רגע,לפני שתשלוף...
לצפיה ב-'אסלה'
אסלה
13/10/2019 | 10:50
3
19
היכן אפשר למצוא מתקן להגבהת אסלה,האם קופות החולים או הביטוח הלאומי מספקות מוצר זה לחולי אלצהימר.
תודה
לצפיה ב-'והיכן ניתן למצוא ברז לכיור והאם ביטוח לאומי משתתף?'
והיכן ניתן למצוא ברז לכיור והאם ביטוח לאומי משתתף?
13/10/2019 | 12:06
12
לצפיה ב-'הייתי עונה אבל לאור תגובתך, אמנע'
הייתי עונה אבל לאור תגובתך, אמנע
13/10/2019 | 15:51
1
15
לצפיה ב-''
14/10/2019 | 12:35
5
לצפיה ב-'שינה'
שינה
12/10/2019 | 18:05
2
26
רופא המשפחה נתן לו זודורם,כדור שינה שלא עזר,ובעלי היה חסר שקט ומאד מבולבל.הלכנו לגריאטר שמטפל בו ורואה אותו אחת ל6חודשים הגריאטר ביטל את זודורם ורשם טרזודיל.
כעת.המצב יותר גרוע,אינני יודעת אם תרופה זו פועלת על שרירי הרגליים,אבל בעלי אינו מסוגל לעמוד על רגליו לפתע פתאום שלא לדבר על הליכה.
המטפל היה צריך לסחוב אותו כמעט על גבו לאחר הליכה הבקר..
עד כה,גופו של בעלי לא בגד בו והיתה לו מין מניה לברוח מהבית ולצאת 3\4 פעמים ביום,בין אם זה טיסות לחו"ל או חתימה על חוזים.מאחר ובראשו הוא חי בעבר הרחוק.
לצפיה ב-'אוקיי ומה את רוצה מאיתנו? '
אוקיי ומה את רוצה מאיתנו?
12/10/2019 | 19:51
1
15
לצפיה ב-'הוא רוצה לבלבל לנו את הראש :)'
הוא רוצה לבלבל לנו את הראש :)
13/10/2019 | 12:14
8
לצפיה ב-'אלצהימר'
אלצהימר
12/10/2019 | 14:17
1
21
בעלי שסובל מנדטדי שינה וחרדות ביום ובלילה,מקבל סרוקאל,והגריאטר הוסיף לו טרזודיל.מאז שהתחיל עם הטרזודיל,יש לו בעיות קשות בהליכה.היה יוצא מספר פעמים ביום עם המטפל.והיום ברגליו לא נושאות אותו.
האם יש למי מכם נסיון עם הטרזודיל
לצפיה ב-'לכל'
לכל
12/10/2019 | 15:51
22
 תרופה יש תופעות לוואי, אבל יש גם מטרה שבגללה היא ניתנת.  זו שאלה של איזונים ומה מנסים להשיג בעצם (הרגעה, הפחתת חרדות, שינה ועוד) אין מתנות חינם. 
אם הוא לא מסתדר עם הטרזודיל, גשי לרופא והתייעצי עימו מה לעשות. 

לצפיה ב-'שינה'
שינה
12/10/2019 | 14:30
2
19
שאלה נוספת לבעלי הנסיון שביניכם.אם חולה האלצהימר סובל מנדודי שינה,ומתעורר מספר רב פעמים בלילה מוכן ליציאה מהבית ,מדוע מקבל תרופות נגד דיכאון ולא כדורי שינה.האם כדורי שינה לא מתאימים לחולי אלצהיימר?
בעלי מקבל סרוקאל ומתחיל להפחית את  מינון האיבקסה לאחד בבקר בלבד.

מה מקבלים לשינה באלצהימר מתקדם,שפיזית עדיין מתפקד,חוץ מהיום שהמצב קטסטרופלי,רגליו לא נושאות אותו,מאז הטרזודיל
תודה על האמפטיה
לצפיה ב-'נותנים כדורי שינה לחולי אלצהיימר'
נותנים כדורי שינה לחולי אלצהיימר
12/10/2019 | 15:45
22
האם הרופא שלו יודע שהוא סובל מבעיות שינה?
האם ביקשת מהרופא לרשום כדורי שינה והרופא סירב מסיבה כלשהי?

לצפיה ב-'אין לי אמפטיה'
אין לי אמפטיה
13/10/2019 | 12:18
10
לצפיה ב-'האם חולה אלצהימר שרוב הזמן שוכב זקוק'
האם חולה אלצהימר שרוב הזמן שוכב זקוק
10/10/2019 | 15:06
11
24
זקוק למזרון מיוחד?   ואם כן מה מומלץ?   

תודה
לצפיה ב-'למה הוא שוכב רוב הזמן?'
למה הוא שוכב רוב הזמן?
10/10/2019 | 16:03
10
16
אלא אם הוא באמת בנשימותיו האחרונות, אין שום סיבה שישכב.
הוא זקוק שיקימו אותו לישיבה ואף הליכה אם מסוגל עדיין לעמוד וללכת. אלצהיימר כשלעצמו אינה סיבה קבילה לשכב כל היום במיטה ותפקיד מי שמטפל בו לדאוג לכך שלא ישכב כל היום במיטה. יתר על כן, אפילו אם היה במצב כל כך רע שהיה מחובר לזונדה ולחמצן 24 שעות ביממה- גם זו לא סיבה קבילה לא לקום מהמיטה. זה שהוא לא רוצה, לא סיבה קבילה! 
אם הוא מסתובב לבד במיטה הוא לא זקוק לאיבזור מיוחד. 

לצפיה ב-'אני מגזים ,,,,אבל שוכב המון,חלק מהזמן יושב,,'
אני מגזים ,,,,אבל שוכב המון,חלק מהזמן יושב,,
10/10/2019 | 18:14
9
20
הולך רק עם עזרה,מבין את חשיבות התנועה,

במיטה כמעט לא זז
לצפיה ב-'לא טוב. תקים אותו'
לא טוב. תקים אותו
10/10/2019 | 19:03
8
16
אם יש מטפל, אז העבודה של המטפל להקים אותו. זו ממש חובה. 
לצפיה ב-'מקימים ברור,,,אבל קשה,'
מקימים ברור,,,אבל קשה,
10/10/2019 | 20:48
7
11
לצפיה ב-'נכון, זה קשה'
נכון, זה קשה
10/10/2019 | 21:20
6
17
אבל צריך לעשות את זה בכל זאת. הפרנציפ זה להושיב אותו ולהשאיר אותו לשבת שעתיים כל פעם. לא צריך לרוץ להכניס ולהוציא אותו מהמיטה כל היום. מספיק פעמיים ביום. שהמטפל יקח אותו החוצה בכיסא גלגלים לטייל. תושיבו אותו לפני האוכל ושישאר לשבת אחרי האוכל שעתיים. לא צריך כל היום להרים ולהוריד אותו, אבל אם מורידים כבר מהמיטה, שישאר ככה פרק זמן, אפילו אם הוא מנג'ס וחופר שהוא רוצה לשכב שוב- לא. יש לו כל החיים להיות במיטה. 
לצפיה ב-'מזרון מיוחד'
מזרון מיוחד
11/10/2019 | 11:15
5
21
ידידתי עוגי שכחה שיש גם לילה...

אלפי רעייתי האהובה ז"ל היתה חולת אלצהיימר ונפטרה מפצעי לחץ, למרות שהיתה מטופלת ע"י מטפל ומטפלת מעולים ומסורים.

שנה לפני שנפטרה יצאו לה פצעי לחץ באחת הרגליים והודות לטיפול המדוקדק הפצע החלים. אני מציין זאת בכדי שתדעו כמה היינו רגישים לנושא פצעי לחץ (גם חבר שלי שחלה באלצהיימר נפטר מפצעי לחץ).

אלפי היתה בכסא גלגלים בשעות היום, עם מושב מיוחד וגם במיטה. כשלושה שבועות לפני פטירתה, נראתה סובלת. לא נראו פצעים והיינו בטוחים שהיא סובלת מזיהום בדרכי השתן (לא היה טעם באותו שלב לטרטר אותה עם בדיקות).

כשבוע לפני פטירתה ראיתי בטלויזיה ראיון עם מומחה שאמר/ה שיש פצעי לחץ שיוצאים מפנים החוצה, כך שהם קיימים לפני שרואים אותם. נבהלתי והחלטתי שליתר בטחון אקנה מזרון מיוחד למיטה ועשיתי מחקר באינטרנט.
אלפי נפטרה מפצע איום בטוסיק, שפרץ יום לפני מותה, לפני שקניתי את המזרון. אבל זכור לי שהגעתי למסקנה שצריך לקנות מזרון שעולה אלפי שקלים וכי המזרונים הנפוצים שעולים מאות שקלים הם השלייה.

מוות מפצעי לחץ הוא איום !!!
לצפיה ב-'אני מצטערת לשמוע'
אני מצטערת לשמוע
11/10/2019 | 11:34
4
17
גם סבתי ז"ל נפטרה מפצעי לחץ, למרות שמחלות הרקע שלה היו בכל מקרה הורגים אותה בצורה זו או אחרת. 
לגבי מזרון, המזרון למניעה והקלה בפצעים הוא מזרון דינמי. סוג של "מזרון אוויר". אבל האמת היא ששום מזרון בעולם לא יכול למנוע או לטפל בפצעי לחץ מרגע שהם שם.
"האשם" בפצעי לחץ הוא לא רק השכיבה או חוסר התזוזה הממושכים, אלא גם גורמים תורמים נוספים שאין עליהם שליטה ישירה, למשל, ירידה ברמת אלבומין בדם, שנובעת מחוסר תזונה שנובע מסרוב\ חוסר יכולת החולה לאכול, אפילו עם הזנה אנטרלית ותוספי תזונה (כמו אנשור ודומים לו) ותוספת מינרלים, ויטמנים ועוד- קשה מאד להתגבר על חסרים תזונתיים, התייבשות-שוב, מחוסר יכולת\ רצון לאכול ולשתות, וכמובן מזרימת דם לקויה עקב נזק פנימי לכלי הדם (מה שקורה בכל מקרה לכולם בדרגה כזו או אחרת, כולל אנשים בריאים) עם הגיל והמצב. 

בנוסף למזרון דינמי ושימור תזונה ומאזן נוזלים, חשוב גם לשמור על העור באופן ישיר, כלומר לשמור על האזור יבש אחרי רחצה, ולשמן את העור שנוטה ליובש ונעשה עדין ושברירי, קרם גוף, וזלין, או משחות מיוחדות בהתאם לצורך הספציפי. 
לצפיה ב-'נכון'
נכון
11/10/2019 | 11:44
3
18
אבל לדעתי הכי חשוב למניעה או דחייה בזמן, זה מזרון מיוחד ובמקביל מושב מיוחד בכסא גלגלים או כורסה.
לצפיה ב-'פריחה'
פריחה
11/10/2019 | 13:20
2
18
קלה בישבן מזיעה או חוסר שליטה על הסוגרים, או חיתול- התחלה של פצע לחץ. 
אדמומיות קלה בישבן שלא חולפת בשינוי תנוחה- התחלה של פצע לחץ.
אודם ברגליים מאי ספיקה של כלי דם- יכול להיות התחלה של פצע לחץ.
שלפוחיות שמתפוצצות- התחלה של פצע לחץ.
זיהוי מוקדם! 
לצפיה ב-'אכן אלפי היתה מחותלת'
אכן אלפי היתה מחותלת
11/10/2019 | 13:27
13
לצפיה ב-'תודה רבה על התגובות..'
תודה רבה על התגובות..
11/10/2019 | 18:59
10
את רוב הדברים אנחנו מישמים..שנה טובה וחתימה טובה.
לצפיה ב-'טיפול בתאי לחץ'
טיפול בתאי לחץ
31/08/2019 | 14:34
4
29
שלום לכולם, אשמח להתייעץ. בימים אלו קוראת פרסומים ומאמרים של ד"ר שי אפרתי וחוקרים אחרים בתחום הרפואה ההיפרברית (מה שידוע כתאי לחץ) בהקשר של דמנציה ואלצהיימר בפרט. מכירים מישהו שעבר/עובר טיפולים? אשמח להפניות :)
לצפיה ב-'אין תרופה לאלצהיימר ודמנציה ומי שטוען אחרת- שרלטן'
אין תרופה לאלצהיימר ודמנציה ומי שטוען אחרת- שרלטן
31/08/2019 | 23:49
3
24
המאמר מדבר על פגיעה מוחית כתוצאה מטראומה, לא אלצהיימר ולא דמנציה. 
לצפיה ב-'מסכים'
מסכים
12/09/2019 | 16:43
13
לצפיה ב-'ובכל זאת אני חושב ששווה לנסות'
ובכל זאת אני חושב ששווה לנסות
30/09/2019 | 23:01
1
19
בעצם באלצהיימר אנחנו מדברים על מוות/ניוון של נוירונים מסויימים. אמנם אין פגיעה טראומטית אבל אולי בעצם המנגנון הוא אותו דבר? צריך לזכור ששי אפרתי הוא גם פרופסור באונ' תל אביב וגם רופא באסף הרופא... לא חושב שהוא נופל בקטגוריה הקלאסית של שרלטן - גם אם הוא מציע פתרונות תיאורטיים למחלות שחוכות כמו אלצהיימר. השאלה אם לא שווה לחקור בכיוון

לצפיה ב-'בוא נעשה סדר'
בוא נעשה סדר
01/10/2019 | 15:33
19
1. המאמר לא מציע טיפול בתא לחץ כטיפול לאלצהיימר. 
2. ברגע שאמרת שאין פגיעה טראומטית באלהציימר אז אמרת בעצם שהמנגנון שונה מאשר בפגיעה טראומטית ושום סיבובי מילים לא ישנו את זה. 
3. נכון שפגיעה טרומטית במוח ואלהציימר שניהם פוגעים במוח, אבל רק מפני ששני המצבים האלה פוגעים באותו איבר, לא הופך את המצב לדומה. זה כמו שנקע ושבר שניהם יכולים לקרות בקרסול, אבל אלה שני מצבים שונים עם טיפול שונה למרות שהם שניהם יכולים לקרות לאותו אזור בגוף. 

לצפיה ב-'אלצהיימר'
אלצהיימר
31/07/2019 | 13:52
2
49
בעלי החולה באלצהיימר,היה ישן שנת צהריים במשך שעה\שעתיים כל יום.מה שאיפשר למטפל ולי לנוח ולמלא מצברים.מאז כעשרה ימים,כאשר לא חל כל שינוי בטיפולו,הוא מסרב לשכב למנוחת.צהריים ומשגע אותנו עם תוכניות לטיסות כרטיסים,לרכבות וחוזי עבודה.כיצד מרגיעים אותו.הוא בן 91 ,יוצא כל יום להליכה עם המטפל.וכנראה יקבור אותי לפניו
לצפיה ב-'תראי'
תראי
01/08/2019 | 00:18
1
33
עם כל האמפתיה שבדבר, מצבו של בעלך רק ילך ויחמיר. אלצהיימר לא משתפר אלא רק מתקדם ונעשה יותר גרוע.
המשמעות היא שאם היום בצהריים הוא משגע אותכם, אז בהמשך הוא יתחיל לשגע אתכם גם באמצע הלילה, גם בבוקר, וגם לפנות ערב. 
ואז מה תעשי? 
הרי אי אפשר להרגיע אדם ל- 24 שעות רצוף אלא אם כן את מתכוונת להרדים אותו לתמיד. 
הבעיה היא לא שהוא לא נותן לך לנוח שעתיים, אלא שיש לו מחלה. ואתם צריכים ללכת לרופא ולדבר על המחלה שלו ועל האפשרויות (המאד מוגבלות יש לציין) לטפל בה. ואת צריכה לרכוש הבנה ואולי גם לתכנן תוכנית לגבי המשך הטיפול בו, כי זה לא חייב להעשות בבית. 
לצפיה ב-'תכנון המשך טיפול'
תכנון המשך טיפול
01/08/2019 | 19:40
30
אני שם את הדגש על שינויים בטיפול. מציע להתייעץ עם מומחים וראשית להכנס לאתר של עמדא.
לצפיה ב-'אבודים במרחב הציבורי - פתרון חברתי טכנולוגי חינם'
אבודים במרחב הציבורי - פתרון חברתי טכנולוגי חינם
01/08/2019 | 12:05
17
ברצוני לשתף אתכם במיזם חברתי טכנלוגי (כמובן חינימי) שמטרתו לאפשר לאנשים בסיכון להיות בטוחים יותר במרחב הציבורי.

בישראל ישנם עשרות מקרים ביום של אנשים שמאבדים את דרכם , באמצעות הזילו יוכלו כוחות הצלה ואזרחים טובים לסייע ליקירנו בטרם הארוע מתגלגל להעדרות ארוכה חלילה.

המשותף בין כל הילדים והמבוגרים שמאבדים את דרכם הוא שרובם חולפים אל מול עוברי אורח.

ההרשמה חינם www.hazilu.com
לצפיה ב-'שאלה בנושא בליעה + מזרון '
שאלה בנושא בליעה + מזרון
15/04/2019 | 18:04
8
58
שלום לכולם, 

האם יש לכם "טיפים" למצב בו מנסים להאכיל חולה עם קושי בבליעה? לפעמים שוכח כיצד בולעים וזה נראה לי מיותר לבקש ממנו לבלוע במצב הזה... אבל אולי יש דברים שעזרו לכם ותוכלו לחלוק. 

ובעניין קצת אחר, ראיתי שיש מזרונים עם משאבות שבעצם מזיזות את החולה כל פרק זמן, ולכאורה הם אמורים להיות טובים יותר ממזרון ביצים רגיל לחולה שיש לו פצעי לחץ. ידוע לכם האם באמת יש להם ערך מוסף? האם הם מונעים היווצרות פצעי לחץ חדשים?

אשמח לכל תגובה. 
לצפיה ב-'לנסות '
לנסות
15/04/2019 | 23:03
7
40
מרקמים אחרים של מזון. בדרך כלל מה שמתאים במצב כזה הוא מרקם דייסתי\ בלנדר, מזון רך אבל לא נוזלי.
לגבי מזרונים, שום מזרון לא מונע פצעי לחץ. זה לא באמת התפקיד של מזרון. פצעי לחץ נוצרים כתוצאה מכוחות חיכוך וגזירה (הפעלת לחץ בשני כיוונים מנוגדים כמו כשאדם מחליק למטה במיטה) והפתרון הוא להפוך את האדם כל  2-3 שעות בזווית של לפחות 45-30 מעלות ופחות לשכב באופן כללי. 
לצפיה ב-'לגבי מזרון'
לגבי מזרון
16/04/2019 | 11:09
6
43
הכי חשוב לשנות את התנוחה כפי שכתבה ידידתי. אבל בלילה זה פחות מעשי, כאשר המטפל ישן. 
אשתי סבלה ונפטרה מפצעי לחץ ובזמנו קראתי רבות על מזרנים והגעתי למסקנה שמזרונים טובים עלולים למנוע או לעכב הופעת סוגים מסויימים, וכן להקל קצת על הסבל אחרי שהופיעו. לא קראתי על המזרון המסויים שאת מציינת, אבל התרשמתי שמזרונים יקרים, שעולים אלפי שקלים, יותר יעילים ממזרונים שעולים מאות שקלים, אלא שלא הספקתי להתנסות בכך ולכן זו רק התרשמות מקריאה.
במידה שהחולה יושבת ביום בכסא גלגלים, חשוב שתהיה כרית מתאימה.
לצפיה ב-'אחרי שכבר יש פצעי לחץ '
אחרי שכבר יש פצעי לחץ
16/04/2019 | 16:04
5
49
מה שחשוב זה גם הטיפול בהם, כי טיפול טוב יכול לעכב את התפתחותם של הפצעים ואפילו לרפא לפעמים לגמרי.
בגלל שיש אזורים  בגוף שהם "מועדים לפורענות", כלומר אזורים בגוף שהסבירות בהם להופעת פצעי לחץ יותר גדולה מאשר באזורים אחרים, מומלץ שבלילה בזמן שהמטפל ישן, לא להשכיב את האדם לישון על הגב, ואם כבר משכיבים על הגב אז לתמוך את האזורים הבעייתים עם כריות. 

לצפיה ב-'נכון מאד'
נכון מאד
16/04/2019 | 18:00
4
19
לצפיה ב-'פמעי לחץ זה גם '
פמעי לחץ זה גם
16/04/2019 | 19:49
3
31
מה שהרג את סבתי ז"ל בסוף. 
לצפיה ב-'ואת רעייתי, כפי שציינתי'
ואת רעייתי, כפי שציינתי
16/04/2019 | 22:30
2
24
לצפיה ב-'הבהרה ושאלת המשך'
הבהרה ושאלת המשך
29/04/2019 | 22:48
1
26
קודם כל תודה!

לגבי הבליעה אני מניחה שזו היתה wishful thinking שאולי לבעלי ניסיון יש איזה דרך לעודד אותה, בהנחה וגם במרקם המתאים האדם לא בולע. כמו שלפעמים מבקשים ממנו לפתוח את הפה לביס ונראה כאילו הוא מנסה להזיז אותו ובפועל הפה נסגר.. לפעמים המוח נותן הפקודה המתאימה ולפעמים לא. מתסכל.

ולגבי המזרון - יש לכם רעיון למישהו אובייקטיבי שאפשר להתייעץ איתו בעניין? (לדוגמא -  יש סוגי מזרונים מאוד יקרים עם משאבת אויר אוטומטית שבעצם מזיזה את החולה בעצמה שזה נשמע מצוין. אבל מנגד מזרון באותו סדר גודל של מחיר שלכאורה יש חומר כ"כ איכותי שהתוצאה אמורה להיות אותה תוצאה ואם זה באמת כך הייתי מעדיפה אותו.)
לצפיה ב-'מציע שתתייעצי עם אורטופד שמומחה לפצעי לחץ או פיזיוטרפיסט'
מציע שתתייעצי עם אורטופד שמומחה לפצעי לחץ או פיזיוטרפיסט
03/05/2019 | 22:27
8
לצפיה ב-'שילוב תרופות אביקסה לציפרלקס'
שילוב תרופות אביקסה לציפרלקס
12/04/2019 | 01:38
2
56
שלום, אימי לפני שנה כמעט התחילה עם דכאון ולאט לאט החל בילבול וחרדות.
רופא גריאטרי נתן לה ציפרלקס , התרופה הרגיעה אותה אבל גם עשה אותה אדישה .היא הפסיקה כל פעילות שלה בבית ותפקוד שלה ירד בטיפול בעצמה והסביבה, אבל כן חל שיפור במצב הרוח ופחות בילבול.
לגבי הדימנציה לא קיבלה תרופה ואז פניתי להתייעצות עם רופא אחר שאמר להוריד בשלבים את הציפרלקס ולתת איביקסה חצי כדור ולאט לעלות לכדור, אנחנו שבוע עם האיבקסה חצי כדור וחזרו לאמא הבילבול ועצבים וגם אובססיבית ולא רוצה לאכול, שאלתי אם אפשר לתת ביחד את הציפרלקס עם האיבקסה לשלב אותם ביחד, או כדאי לוותר על האיבקסה וליזור לציפרלקס בלבד.
לצפיה ב-'למה לא לשאול את הרופא שרשם לה?'
למה לא לשאול את הרופא שרשם לה?
12/04/2019 | 05:24
32
בכל מקרה תצטרכו לחזור לרופא כי את המינונים של האביקסה מעלים לאט כל פעם. 
לצפיה ב-'תפסיקי את האביקסה וחיזרי לציפרלקס'
תפסיקי את האביקסה וחיזרי לציפרלקס
12/04/2019 | 10:05
49
את מתארת מצב אופטימלי לטובת ציפרלקס. בדר"כ לוקח זמן של ניסוי והטעיה עד שמוצאים את התרופה והמינון המתאים של תרופות פסיכוטיות ולמזלכם הציפרלקס מתאים. בכל מקרה אינך צריכה לצפות שחולה דמנטי יתפקד, ועדיף חוסר תפקוד על תפקוד גרוע ואפילו מסוכן.

לעומת קבוצת התרופות הפסיכיות, שמוכח שעוזרות לדכא מצבים פסיכוטיים מהם סובל החולה וסביבתו, התרופות הקוגנטיביות כמו אביקסה, יש עליהן ויכוח אם הן בכלל עוזרות, ויש דיעה שאחרי זמן מסויים הן אפילו מריעות את המצב.

רק שימי לב להפחית את האיביקסה בהדרגה ולחזור לציפרלקס בהדרגה.
לדעתי לא היית צריכה לפנות לרופא אחר אלא לדווח לרופא הראשון על תוצאות הטיפול בציפרלקס. מן הסתם היה מסביר לך שזה מצב אופטימלי.
אני מציע לך לחזור מיד לרופא הראשון ולפעול לפי הנחיותיו. אם הן שונות ממה שכתבתי, אני לא רופא.
לצפיה ב-'מחפש פסיכוגריאטר שמגיע לבית..'
מחפש פסיכוגריאטר שמגיע לבית..
25/03/2019 | 11:57
2
51
מחפש פסיכוגריאטר שמגיע לתת הבחנה רפואית בבית לחולת דימנציאה.
לצפיה ב-'תשאל בקופת חולים'
תשאל בקופת חולים
25/03/2019 | 18:42
39
יש להם ררופאים בכל מיני תחומים שעובדים פרטי ומגיעים גם הביתה ושאם יש ביטוח משלים אפשר גם לקבל החזר. תשאל רופא משפחה, מזכירה עם מוטיבציה, אחות שעושה את הביקורי בית או את העו"ס.
לצפיה ב-'מה אזור המגורים?'
מה אזור המגורים?
26/03/2019 | 10:22
16

מנהל/ת הפורום

אודות:
את/ה מוביל/ה בתחומך? אנו מזמינים למשרדינו בימים אלו בעלי מקצוע המתאימים לנהל פורום מקצועי באשכול המומחים של אתר הקהילות המוביל תפוז אנשים. מנהל/ת פ
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ