לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2107321,073 עוקבים אודות עסקים

פורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

לצפיה ב-'כדאיות ברב קו, האמנם?'
כדאיות ברב קו, האמנם?
26/10/2017 | 10:25
1
115
שלום,אני סטודנט בעל רב קו מה שמקנה לי הנחה של 33% בתנאי שאקנה הלוך חזור.
אני לומד בדרום וצריך להגיע למרכז פעם אחת בשבוע. כלומר, הנסיעה שלי ברכבת היא הלוך וחזור פעם בשבוע. 
קניה של הלוך וחזור עולה לי 43 שקלים.
האם יש דרך להוזיל את העלות? קניה של מספר נסיעות במכה יגדיל את ההנחה?
חשוב לציין שאני משתמש גם באוטובוסים לרכבת ומהרכבת.
תודה רבה
לצפיה ב-'אחוזי ההנחה בכרטיסיה, בהלוך ושוב או בערך צבור הם זהים'
אחוזי ההנחה בכרטיסיה, בהלוך ושוב או בערך צבור הם זהים
26/10/2017 | 10:40
100
אם אתה רוצה יותר הנחה (50% במקום 33%) אתה יכול לעשות חופשי סמסטריאלי בעיר בדרום בה אתה לומד, ואז הפרופיל שלך יהיה סטודנט מורחב ולא סטודנט רגיל, ותקבל 50% הנחה על ערך צבור\כיוון אחד\כרטיסיית 12 נסיעות.

אבל זה משתלם רק אם אתה נוסע באוטובוסים כל יום בעיר בה אתה מתגורר. אם לא, אז אני לא רואה דרך להוזיל את העלות בצורה שבאמת תהיה משתלמת.
לצפיה ב-'מדוע הרכבות עוצרות על הפסים לפני הכניסה לתחנת רחובות ?'
מדוע הרכבות עוצרות על הפסים לפני הכניסה לתחנת רחובות ?
25/10/2017 | 15:21
1
247
למרות שלמיטב ידיעתי הפסים מוכפלים בין תחנת באר יעקב לרחובות, הרבה פעמים הרכבות שנוסעות דרומה ומגיעות מכיוון תל אביב עוצרות על הפסים בערך כקילומטר אחד לפני תחנת רחובות ומחכות שרכבת תחלוף לכיוון השני לפני שהן נכנסות לתחנה.
מדוע? האם לא ניתן להעביר 2 רכבות ביחד על הגשר שלפני תחנת רחובות?
ואם לא, מדוע לא מבצעים את חליפת הרכבות הזאת בתחנת רחובות ומאפשרים לרכבות שמגיעות מכיוון צפון לנסוע עוד פחות מדקה ולהיכנס לתחנה, להוריד את הנוסעים ולפנות את המסילה בזמן שהן עומדות ברציף ואז לשחרר את הרכבות לכיוון צפון, במקום לעצור על הפסים באמצע שום מקום ולגרום לכולם לאחר את האוטובוסים שלא מחכים לרכבות שמאחרות?

נשמע לי כמו מקרה חלם קלאסי.
לצפיה ב-'אני מניח שזה כדי לאפשר לרכבת שמתחילה ברחובות לצאת בזמן'
אני מניח שזה כדי לאפשר לרכבת שמתחילה ברחובות לצאת בזמן
30/10/2017 | 16:29
18
הרכבת שמתחילה ברחובות יוצאת מרציף 3 (המזרחי/דרומי ביותר בתחנה) והיא צריכה לחצות את מסילה 2 שמשמשת רכבות שממשיכות לאשקלון כדי להגיע למסילה 1 המערבית לכיוון תל אביב.
כנראה במקרים בהם הרכבת לאשקלון מתעכבת עדיף מבחינה תפעולית לעכב אותה עוד קצת ולאפשר לרכבת שמתחילה ברחובות לצאת בזמן כדי לא לגרור איחורים נוספים.
לצפיה ב-'למה פשוט לא עוצרים סלילה של כבשים ומפנים את כל המאמצים '
למה פשוט לא עוצרים סלילה של כבשים ומפנים את כל המאמצים
25/10/2017 | 10:15
3
307
לפיתוח מערכות תחבורה ציבוריות? נתצים, רכבות קלות, מטרו, תחנות רכבת , מסילות וכו
לצפיה ב-'גם ככה כל כביש שנבנה אחרי חודשיים הופך להיות פקוק'
גם ככה כל כביש שנבנה אחרי חודשיים הופך להיות פקוק
25/10/2017 | 10:15
88
לצפיה ב-' ואם למשל סוללים כביש ומסילה ביחד'
ואם למשל סוללים כביש ומסילה ביחד
25/10/2017 | 12:34
235
שיפתחו את הכביש לאחר פתיחת המסילה, למשל עכשו אלפי נוסעים פוטנצילאים בשרון לא יסעו ברכבת כי כביש 531 נפתח קודם.
לצפיה ב-'בפעם האחרונה שבדקתי אוטובוסים נסעו על כבישים'
בפעם האחרונה שבדקתי אוטובוסים נסעו על כבישים
25/10/2017 | 22:20
202
פיתוח כבישים לא סותר פיתוח תח"צ. צריך גם וגם, עם דגש על פתיחת צווארי בקבוק בתח"צ כמו המסילה הרביעית באיילון ופרויקט "מהיר לעיר".
לצפיה ב-' שרשור הכוונה ומודיעין 25/10-26/10 '
שרשור הכוונה ומודיעין 25/10-26/10
25/10/2017 | 01:39
13
23
לצפיה ב-'מתל אביב לאוניברסיטת בר אילן ברמת גן'
מתל אביב לאוניברסיטת בר אילן ברמת גן
25/10/2017 | 11:16
1
59
מתל אביב: תחנה מרכזית
               כרמלית
               אבן גבירול/דיזנגוף
מה שיש באזור אני אשמח לדעת
(באתר של האוניברסיטה ישנם קווים שכבר לא קיימים, מבלבל)
תודה מראש
לצפיה ב-'תשובה-'
תשובה-
25/10/2017 | 11:29
56
תחנה מרכזית - 472, 64 ואפשר גם קו 70 (כולם מקומה 7). פחות מומלץ - 68/268
מסוף כרמלית - 168
גן העיר (אבן גבירול) - 56

אם יש לך מוצא יותר מדויק (סביר להניח שאת לא גרה בתחנה המרכזית או בכרמלית, למשל), מוזמנת לציין.
לצפיה ב-'איך מגיעים מפתח תקוה למרכז הבינתחומי בהרצליה ?'
איך מגיעים מפתח תקוה למרכז הבינתחומי בהרצליה ?
25/10/2017 | 11:22
1
31
לצפיה ב-'תלוי מאיפה בפתח תקווה...'
תלוי מאיפה בפתח תקווה...
28/10/2017 | 22:23
7
מאזור שסמוך לכביש 40 יהיה יותר מהר לקחת קו 947 לצומת רעננה ומשם קו 39 של מטרופולין לכיוון הבין תחומי.
.
אם את יותר קרובה לאזור גהה, אפשר להגיע לגהה ולקחת משם קווים 504 (בשעות הצהריים ואילך) או 567 לצומת רעננה או לבית לוינשטיין (במקרה של 504) ואז לקחת משם את 39.
אפשרות נוספת היא לנסוע מערבה על 5 לכיוון הכפר הירוק, עם קווים 49/127/ אחרים, ומשם להמשיך עם קו 47/531 לתחנה מרכזית הרצליה, ומשם לקחת קו 9 של מטרופולין לבינתחומי.

כמו כן, בשעות שמתאימות לכך קו 618 של נתיב אקספרס (מגהה) יכול להוות אלטרנטיבה טובה
גם קו 553 של אגד (שיוצא בבוקר לכיוון מרינה הרצליה דרך כביש 5) יכול לעזור...
לרדת בהרצליה פיתוח מחלף הסירה, לחצות אחורה מתחת לגשר לתחנת האוטובוס לכיוון מזרח, ולקחת קווים 9/39 לכיוון הבינתחומי.
גם 614 של נתיב אקספרס נוסע במסלול דומה-מגהה למחלף הסירה, ומשם אפשר להמשיך עם אותם קווים

לצפיה ב-'קו 347'
קו 347
25/10/2017 | 15:07
3
48
שלום,
האם מסוף 2000 בתל אביב זה מתחם אחד או שהוא מחולק לאזורים שונים, ואיפה בדיוק נמצא קו 347 לרעננה?
תודה.
לצפיה ב-'347 עוצר בדרך נמיר מחוץ למסוף.'
347 עוצר בדרך נמיר מחוץ למסוף.
25/10/2017 | 15:10
2
24
לצפיה ב-'הנה מפה של הקו, אפשר לראות בדיוק איפה התחנה:'
הנה מפה של הקו, אפשר לראות בדיוק איפה התחנה:
25/10/2017 | 15:11
1
45
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
25/10/2017 | 21:33
4
לצפיה ב-'חנייה בשער ראשון צריפין'
חנייה בשער ראשון צריפין
25/10/2017 | 17:23
29
שלום ,
אני מחפש חנייה ליומיים בחנייה ללא תשלום הכי קרוב לשער ראשון בצריפין .  
מכירים חניון כזה ? אם כן , מה שם החניון ? האם הוא ללא עלות ומה המרחק הליכה ממנו לכניסה לצריפין - שער ראשון.?

תודה , דן
לצפיה ב-'חופשי שפירים - ירושלים, גם בתוך ירושלים? '
חופשי שפירים - ירושלים, גם בתוך ירושלים?
25/10/2017 | 20:52
83
שלום
יש לאגד תעבורה חוזה שפירים - ירושלים קוד 629, יש להם חופשי חודשי כזה, ואני נתקלתי בזה עכשיו לחוזה שנתי לסטודנט.
האם יש למישהו מידע אם זה כולל גם נסיעות בתוך ירושלים? 
לצפיה ב-'שאלה לגבי נסיעה חופשי יומי רמת גן - באר שבע'
שאלה לגבי נסיעה חופשי יומי רמת גן - באר שבע
25/10/2017 | 23:42
2
50
תודה למי שיוכל לענות!
מחר אצא מרמת גן לבאר שבע וחזור.
כנראה בשילוב דן ורכבת.
מה האופציה הכי משתלמת מבחינת קניית כרטיסים?
האם יש יומי חופשי משולב ר"ג, ב"ש, דן ורכבת?
תודה!
לצפיה ב-'אין חופשי יומי כזה. רק חופשי גמיש 30 שנמכר רק ברכבת'
אין חופשי יומי כזה. רק חופשי גמיש 30 שנמכר רק ברכבת
26/10/2017 | 00:16
1
47
תצטרך לשלם בנפרד על הנסיעה מרמת גן לתחנת הרכבת בת"א, בנפרד על הרכבת בין ת"א לבאר שבע (עדיף כרטיס הלוך וחזור או לשלם על כל אחת מהנסיעות ברכבת בערך צבור) ובנפרד על נסיעה עירונית בבאר שבע (אם תצטרך כזו).
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
26/10/2017 | 21:45
6
לצפיה ב-'כתבה מקיפה בדה מרקר על מצב התחבורה בארץ'
כתבה מקיפה בדה מרקר על מצב התחבורה בארץ
25/10/2017 | 01:38
271
מסכם יפה את המצב, הסיבות למצב, הפתרונות ומצבם בשטח.
כאן בפורום זה בעיקר לשכנע את המשוכנעים, אבל הייתי ממליץ להפנות לכתבה זו את מי שלא מבין מדוע נסללים עוד ועוד כבישים ואפילו רכבות ועדיין יש פקקים עצומים.
מילה טובה לכתב אורן דורי שכתב בצורה מקצועית בלי פופוליזם ובצורה בהירה, הלוואי שכך תמיד היו נכתבות כתבות עיתונאיות
לצפיה ב-'שאלה לגבי רכבות הלילה נהריה-נתב"ג בליל ההזזה לשעון חורף'
שאלה לגבי רכבות הלילה נהריה-נתב"ג בליל ההזזה לשעון חורף
24/10/2017 | 21:31
2
168
ביום ראשון הקרוב (בין שבת לראשון), בשעה 2:00, השעה תחזור להיות 1:00.

רכבת מס' 5 יוצאת מנהריה בשעה 1:13 בלילה לכיוון נתב"ג.
רכבת מס' 4 יוצאת מנתב"ג בשעה 1:38 בלילה לכיוון נהריה.

האם הרכבות הללו תבוצענה פעמיים (אני מקווה שכן ושרכבת ישראל מספיק חכמה כדי להגיע למסקנה הזו לבד)? האם שתי הרכבות מנהריה של שעון הקיץ ושעון החורף תיקראנה רכבת מס' 5, ושתי הרכבות מנהריה של שעון הקיץ ושעון החורף תיקראנה רכבת מס' 4? האם זה יכול ליצור באג במערכות הרכבת, בצגים שמראים את הרכבות הקרובות, וכו'? האם לא ייווצר בילבול לאנשים שמתכננים לקחת רכבת לילה מסויימת?

הסתכלתי באתר הרכבת ולא ראיתי שכתובות שתי רכבות כאלה. אין סימן להזזת השעון. (יכול להיות שהרציפים בתחנת נהריה שונים בגלל שעוד רכבת נכנסת לסיפור. לא בדקתי.)

בנוסף, לרכבות שיוצאות בשעה 1:13 ו-1:38 הראשונות - של שעון הקיץ, יש בעיה נוספת. הרכבת שתצא מנהריה ב-1:13 הראשונה - אמורה לעצור ב-1:52 בחיפה חוף הכרמל ולאחר מכן ב-1:12 של שעון החורף בבנימינה. גם בכיוון ההפוך: הרכבת שתצא מנתב"ג בשעה 1:38 הראשונה - אמורה לעצור ב-1:53 בתל אביב מרכז ולאחר מכן ב-1:00 החדש של שעון החורף. יש את אותה בעיה עם הרכבות שיוצאות בין 00:00 ל-1:00 של שעון הקיץ, כי גם הן תיתקלנה פעמיים בשעות 1:00-2:00.

בקיצור, איך מתכוונים ברכבת להתמודד עם ההחלפה השרירותית הזו של השעון? מה עשו בשנים עברו?

אני זוכר שלקראת ההחלפה האחרונה משעון חורף לשעון קיץ (2:00 הפך להיות 3:00) - הרכבת כן התייחסה באתר שלה להזזת השעון. רכבות לילה יצאו בשעות 00XX, 01XX, 03XX, 04XX וכו', כמו שהיה בפועל, ולרכבות שנתקלו בהזזת השעון לקח על פי האתר כאילו שעה יותר לנסיעה - רכבת עצרה בשעה 1:52 בחיפה חוף הכרמל ולאחר מכן לקחו לה "שעה ועשרים" דקות להגיע לתחנת בנימינה. אבל זה הרבה יותר קל, כי אין כפילות של שעון והשעון השרירותי לא מתנגד לחוקי הפיזיקה שאומרים שזמן שעבר לא ישוב.
לצפיה ב-'עכשיו אני גם שם לב למיספור שונה לשתי רכבות'
עכשיו אני גם שם לב למיספור שונה לשתי רכבות
24/10/2017 | 21:42
1
138
הרכבת של השעה 00:13 מנהריה מכונה רכבת 8003 במקום רכבת 3, והרכבת של השעה 00:38 מנמל התעופה בן גוריון מכונה רכבת 8002 במקום רכבת 2. שתיהן רכבות שנתקלות בהזזת השעון. אני מתחיל לשער שקיימות גם רכבות 8004 ו-8003 בנוסף לרכבות 4 ו-3, והן לא כתובות באתר.
לצפיה ב-'מספור שונה ללו"ז מיוחד של יום"שמיני" שכל פעם מעורך עפ"י צורך'
מספור שונה ללו"ז מיוחד של יום"שמיני" שכל פעם מעורך עפ"י צורך
24/10/2017 | 23:49
140
כעקרון בכל מערכת לוח זמנים נורמלית באופן פנימי מתבססים על UTC שלא זז מהמקום (לא לבלבל בין שעון ממלכה מאוחדת BST שנהיה UTC+1 בקיץ ו-UTC בחורף)

אפל בארץ די סביר מאוד שמחלת הישראבלוף תוצג בשיאה
לצפיה ב-'חישוב נסיעה'
חישוב נסיעה
24/10/2017 | 14:53
1
121
אני אמורה לחשב נסיעות ממקום מגוריי לעבודה
זה אומר שתי חברות תחבורה שונות
איך מחשבים?
לצפיה ב-'נכנסים לאתר של משרד התחבורה בקישור הבא:'
נכנסים לאתר של משרד התחבורה בקישור הבא:
24/10/2017 | 18:54
89
מזינים את הנתונים בלשונית "שפה חופשית".
מתקבלות כמה תוצאות אפשריות.
כדי לוודא - נכנסים לאתר החברה המפעילה ובודקים לפי מספר הקו שמופיע בתוצאה של השפה החופשית.
אפשר לבדוק גם באותו אתר לפי המפעילים השונים.
בהצלחה!
רעיה
לצפיה ב-'מתי תהיה רכבת ישירה מכפר סבא להרצליה (מסילת השרון)?'
מתי תהיה רכבת ישירה מכפר סבא להרצליה (מסילת השרון)?
24/10/2017 | 10:06
11
365
מישהוא מכיר לו"ז רשמי?
ראיתי כאן בפורום אזכור של ידיעה ממקומון רעננה בה נאמר שתחנות רעננה ימסרו בפברואר 2018. אבל זה לא אומר שום דבר לגבי החיבור בין רעננה והרצליה. מתי יסעו רכבות בקו?

כבר היום כמעט כל המסילה מונחת וקיימת בין תחנת הוד השרון והרצליה. נותר רק לחבר את הקצוות.

ואם כבר מדברים, אז למה לא מפעילים את הרכבות בין הוד השרון והרצליה עוד לפני פתיחת תחנות רעננה? למה הן מהוות תנאי לפתיחת המסילה?

מישהוא יודע?
תודה מראש
לצפיה ב-'שלבי פתיחת מסילת השרון:'
שלבי פתיחת מסילת השרון:
24/10/2017 | 12:50
759
קטע הוד השרון - רעננה דרום - רעננה מערב: רבעון שני של שנת 2018
קטע רעננה מערב - הרצליה: רבעון ראשון של שנת 2019
לצפיה ב-'האם יהיה חיבור של המסילה לכיוון צפון?'
האם יהיה חיבור של המסילה לכיוון צפון?
25/10/2017 | 12:06
8
307
לא מצאתי אזכור לחיבור כזה.
כדי להגיע מרעננה לחיפה יצטרכו להחליף רכבת בהרצליה?
לצפיה ב-'חיבור יש בוודאות - הוא נבנה ורואים אותו בנסיעה'
חיבור יש בוודאות - הוא נבנה ורואים אותו בנסיעה
25/10/2017 | 15:10
5
344
האם יופעלו עליו רכבות, זאת שאלה אחרת. ייתכן בהחלט שיהיו רכבת או 2 בבוקר שיסעו מחיפה דרומה ואז דרך תחנות רעננה, כפר סבא, ראש העין ודרומה לבאר שבע תוך מעקף של תל אביב. יאפשר חיבור נוח לכל מי שגר באיזור השרון הצפוני ועובד באיזור רעננה-כפר סבא, וגם לחיילים ונוסעים אחרים שיוכלו לסוע לב"ש מאיזור השרון וגוש דן מזרח ללא מעבר דרך תל אביב.
לצפיה ב-''
25/10/2017 | 15:51
35
לצפיה ב-'זאת אומרת שיהיה חיבור ישיר חיפה-כפר סבא-חיפה!'
זאת אומרת שיהיה חיבור ישיר חיפה-כפר סבא-חיפה!
26/10/2017 | 11:23
3
224
חדשות טובות
לצפיה ב-'חיבור זה לא בהכרח שירות רכבות נוסעים.'
חיבור זה לא בהכרח שירות רכבות נוסעים.
26/10/2017 | 12:01
216
מה שהחיבור הזה יאפשר זו "מזרחית מינוס" מלוד למסילת השרון תוך התחברות למסילת החוף מצפון להרצליה - עיקוף משא שיוציא רכבות איטיות מהאיילון + הרצליה ויפנה את האזור שמצפון למשולש פארק הירקון ועד למשולש רעננה החדש.

אם יפעילו רכבות עוקפות ת"א מחיפה לבאר שבע כנראה שקהל היעד יהיה חיילי ימים א', ה' ומספר תחנות הביניים יהיה מינימלי (בינימינה, תחנה אחת בלולאת השרון, לוד) כדי שלא להאיט רכבת לטווחים ארוכים. מה גם שעם הנטייה של משרד התחבורה ליזום כל מני קווי יוממים וחלופות במערכת האוטובוסים הרכבות העוקפות יהיו  2-3 נסיעות מיוחדות דרומה בבוקר א' וצפונה במהלך יום ה', לא קו יוממים תדיר.
לצפיה ב-'תכנון קווים לא בהכרח חופף לתכנון מסילות'
תכנון קווים לא בהכרח חופף לתכנון מסילות
26/10/2017 | 18:23
1
153
המסילות תאפשרנה קישור כזה, אבל זה לא אומר שיופעל קו נוסעים כזה ונכון להיום אין עדות לתכנון קו זה.
אפילו במפה של השרות המתוכנן לשנת 2040 לא נכלל קו כזה.
לצפיה ב-'לאפשר לתושבי השרון נסיעה ישירה לחיפה זה לא דבר של מה בכך'
לאפשר לתושבי השרון נסיעה ישירה לחיפה זה לא דבר של מה בכך
26/10/2017 | 18:26
198
מי אמר שתושבי השרון מעוניינים ליסוע רק לתל אביב?
גם קישור לצפון חשוב. מה יש לנו היום, 947?
אני מבין שאפשר יהיה לבצע החלפה בתחנת הרצליה, אבל זה כבר נסיעה ארוכה יותר (עדיין יותר קצרה מאשר החלפה בתל אביב אוניברסיטה) והרכבת תהיה מאספת אני מניח.
לצפיה ב-'לפי המפה הבאה ההחלפה אפילו לא תהיה בהרצליה, אלא בת"א'
לפי המפה הבאה ההחלפה אפילו לא תהיה בהרצליה, אלא בת"א
26/10/2017 | 18:26
1
419
אוניברסיטה:

לצפיה ב-'זה מה שיש לנו היום, רק דרך ראש העין'
זה מה שיש לנו היום, רק דרך ראש העין
26/10/2017 | 18:28
109
לצפיה ב-'פורסם היום בוינט שפתיחת תחנות רעננה מתוכננת למרץ 2018'
פורסם היום בוינט שפתיחת תחנות רעננה מתוכננת למרץ 2018
02/11/2017 | 09:05
51
לצפיה ב-'יציאה חדשה בת"א מרכז'
יציאה חדשה בת"א מרכז
24/10/2017 | 05:18
2
453
בגשר יעקב דרעי, מתי הצפי לפתיחה ?
לצפיה ב-'לא זוכר אם זה היה בפורום, או במקום אחר כלשהוא'
לא זוכר אם זה היה בפורום, או במקום אחר כלשהוא
24/10/2017 | 10:28
256
אבל דיברו על נובמבר השנה.
רשמית על השלטים כתוב 2018.

לצפיה ב-'מה זה גשר יעקב דרעי? לא שמעתי על דבר כזה'
מה זה גשר יעקב דרעי? לא שמעתי על דבר כזה
24/10/2017 | 20:55
200
היציאה שבונים עכשיו היא על גשר יצחק מודעי.
לצפיה ב-'היום לפני 12.5 שנים דיון על הקו האדום בגוש דן'
היום לפני 12.5 שנים דיון על הקו האדום בגוש דן
24/10/2017 | 00:48
6
400
לצפיה ב-'כמה אופטימיים היינו'
כמה אופטימיים היינו
24/10/2017 | 00:48
94
לצפיה ב-'אפילו לא זכרתי שהייתי שותף לו :)'
אפילו לא זכרתי שהייתי שותף לו :)
24/10/2017 | 21:24
146
כל ההתברברות הזו של MTS היא זו שתקעה את הפרויקט. מהרגע שהוא עבר לידיים של נתע הוא התחיל לתקתק כמו שעון
לצפיה ב-'גדול! מעניין מה עם חלק מהכותבים'
גדול! מעניין מה עם חלק מהכותבים
24/10/2017 | 22:07
1
158
למשל marokai - מתן. או עומר - omer87/ אז נערים נחמדים.
בשרשור הזה גם תוכון1 או אדיה.
אחרים עם כינויים שונים, כמו אופיר או amirv (כיום "הרוכב לאוטובוסים") או mucool2 - עמית, שהיה בהמשך מנהל הפורום לתקופה ממושכת. כנראה גם "אוהד אסטון", אבל עליו אני לא בטוח לגמרי.

wakshlak העריך, כי בין 2011 ל-2015 אולי הקו האדום יתחיל לפעול. ההמשך ידוע: רק ב-2015 החלו בעבודות 
לצפיה ב-'נראה שהגיע הזמן להעיר את הקזינו של הפורום!'
נראה שהגיע הזמן להעיר את הקזינו של הפורום!
04/11/2017 | 23:15
5
לצפיה ב-'תודה! מצד אחד מגניב מצד שני עצוב'
תודה! מצד אחד מגניב מצד שני עצוב
25/10/2017 | 01:41
1
132
זה מעיד האלף עדים על הקצב האיטי כל כך בו מבוצעים פרויקטים בתחום התחבורה בארץ
לצפיה ב-'אני חושב שזה מעיד על ציפיות הגולשים'
אני חושב שזה מעיד על ציפיות הגולשים
25/10/2017 | 10:07
109
אם תבדוק מעל עשור אחורה בפורום תראה שיש פרויקטים שהתקדמו יפה ויש כאלו שבכלל לא, כמה דיונים מלפני עשור רלבנטיים גם להיום.
לצפיה ב-'אם היית ראש הרשות הארצית לתח"צ'
אם היית ראש הרשות הארצית לתח"צ
24/10/2017 | 00:32
37
398
בקרוב צפוי להיבחר מנהל חדש לרשות הארצית לתחבורה הציבורית.
אם הייתם בנעליו, אילו דברים הייתם מתקנים או בודקים.
למשל בנושאים כמו: המחסור בנהגים, תשתיות, שילוט סטאטי ואלקטרוני; תכנון קווים ומסלולים, מכרזי הפעלה, טכנולוגיה, מידע לציבור, תפעול, סבסוד, רכבות, פניות הציבור, בקרה, כרטוס, שחיתויות ועוד.
הכל הולך, תתחילו לשפוך.
לצפיה ב-'אז ככה'
אז ככה
24/10/2017 | 01:55
1
279
1.קביעת תחנות לקוים אך ורק בתחנות מוצא מסודרות שיש בהן חדר מנוחה ושירותים לרווחת הנהגים,שיפור תנאי התעסוקה של הנהגים וקביעת הגדרות זמן שיהיה מספיק זמן הפסקה לנהגים והעלאת השכר לנהגים ל59 ש"ח לשעה
2.תעריפי נסיעה-הרחבת רפורמת המעברים לכלל חלקי מדינת והנהגת תעריפי נסיעה עם כרטיס מעבר גם לנסיעה בין מרחביות.

לצפיה ב-'בשכר כזה עוד קבוצות ישבתו להעלאת שכר'
בשכר כזה עוד קבוצות ישבתו להעלאת שכר
25/10/2017 | 10:13
106
ותוך כמה שנים האינפלציה תשחוק את השכר הגבוה.
לצפיה ב-'קנסות אוטומטיות למפעילים לפי מערכת זמן אמת GPS'
קנסות אוטומטיות למפעילים לפי מערכת זמן אמת GPS
24/10/2017 | 08:29
1
223
משרד התחבורה יכול לדעת באופן אוטומטי על נסיעות שלא מבוצעות או שיוצאות באיחור. צריך להפעיל מערכת קנסות אוטומטית למפעילים. רווח נוסף - נסיעה שלא שידרה נתוני GPS תחשב כאילו לא יצאה כי הרי הציבור מסתמך על הנתונים.
בנוסף, הנתונים האלו על נסיעות שלא יצאו או שיצאו באיחור צריכים להיות זמינים ושקופים לציבור, ואפילו בזמן אמת.

דבר נוסף - הלו״זים שמפרסמים ומערכות זמן האמת צריכים להשתמש בהערכות זמן מדוייקות שמבוססות על נתוני זמן אמת מנסיעות בימים קודמים באותה שעה. 
לצפיה ב-'זה חשוב אבל מסוכן'
זה חשוב אבל מסוכן
25/10/2017 | 23:03
72
המפעילים יכולים לגלגל את הקנסות על הנהגים בקלות.
צריך להיות מנגנון שבו מוודאים שהנהגים לא נקנסים על דברים שאינם בשליטתם.
לצפיה ב-'בעיניהדבר הכי חשוב זה לזרז את תוכנית נת"צים'
בעיניהדבר הכי חשוב זה לזרז את תוכנית נת"צים
24/10/2017 | 08:51
179
זה יתן יתרון עצום לאוטובוס לעומת רכב פרטי וישפר את רמת הדיוק ויגרום ליותר אנשים לעבור לתח"צ ומצד שני יקצר את זמני הנסיעה ואז יתפנו יותר נהגים וציוד כדי לעבות את השירות איפה שצריך
לצפיה ב-'כמה דברים'
כמה דברים
24/10/2017 | 10:34
180
בתחום תכנון הקווים, רצח חסר רחמים של קווי הספגטי.
הוספת יותר קווים להזנה של תחנות הרכבת.
התאמה של זמני יציאה של אוטובוסים המזינים עם הגעת הרכבות.
בהחלט יותר נת"צים (אני עדיין זוכר את הדיון עם עמוד השדרה על 201).
בנושאי טכנולוגייה, הייתי עושה יותר מאמץ בשימוש אוטובוסים חשמליים עם קבלי על, לפחות במטרופולינים גדולים (תל אביב, חיפה, אולי ירושלים).
בתחום הרכבות, נדמה לי שיש הסכמה כאן בפורום (שאני מצטרף אליה) שהנושא הכי דחוף זה מסילה רביעית באיילון.

לצפיה ב-'דברים לטיפול:'
דברים לטיפול:
24/10/2017 | 12:08
164
1. מערך פניות הציבור של משרד התחבורה? הוא קיים בכלל? פניתי אליהם בפסח וטרם קיבלתי תשובה. (ופניתי פעמיים ליתר ביטחון ופעמיים קיבלתי את ההודעה האוטומטית שהפניה התקבלה). צריך לשפר אותו דחוף! שפניות יענו תוך 14 ימי עסקים לכל היותר ותלונות תוך חודש לכל המאוחר! לא הגיוני שתלונה תטופל רק תוך חצי שנה, זה מוציא את האפקטיביות מהתלונה! מה זה, יש שם רק עובד אחד?

2. כפי שנאמר מעלי, קנסות אוטומטיים לפי GPS - דבר הכרחי שישפר את האמינות.

3. שיפור תנאי הנהגים על מנת לעודד גיוס.

4. קידום עליה מכל הדלתות בכל הקווים העירוניים בארץ. לא הגיוני שהדבר מתנהל כ"כ בעצלתיים. לא הגיוני שלא יהיה אפילו תאריך יעד!

5. שילוט סטטי ואלקטרוני, באוטובוסים ומחוצה להם, גם באנגלית לטובת התיירים. בשלב ראשון לפחות באזורים תיירותיים ובתחנות מרכזיות ופופולריות במיוחד.

6. שיפור השילוט האלקטרוני באוטובוסים: שיהיה ניתן לדעת לפיהם באיזה תחנות ניתן להחליף לאיזה קו, זמן הגעה משוער לפי זמן אמת וכו'. כיום מדובר רק בפיילוטים וב90% מהקווים זה לא קיים. אנחנו בשנת 2017 למען השם!

7. שירות לילי: לא יתכן שהוא יהיה מיועד רק לתלמידי בית ספר! אני לא מדבר על שישי בלילה אפילו - אבל אמצע שבוע זה הכרחי, לפחות בערים הגדולות והמתויירות.
לא הגיוני שבאילת ובת"א לא יהיה קו או מספר קווים שפועלים בלילה. לא הגיוני שיש ערים שיש מהן רכבות לילה לנתב"ג אבל אין איך להגיע אליהם. צריך מינימום קו לילה אחד שיפעל בכל עיר כזאת גם בימי חול, מינימום אחת לשעה, משהו! הרי עובדה שבחיפה והקריות זה עובד יופי!

8. משהו ספציפי: הוולידטורים הקטנים בתחנות המטרונית בחיפה והקריות הן בדיחה עצובה על חשבון הנוסעים. כאלו מכונות טיפשיות לא ראיתי בחיים שלי. מה הבעיה לגרום להן לתת עדיפות לחוזים תקופתיים שגם ככה מכסים את כל אזור פעילות המטרונית?!
הם לא מבינים אפילו כמה זה יעלה את אחוז המתקפים - כיום יש אנשים, ואני עד לזה, שלא מתקפים חוזים תקופתיים כי אין להם זמן להתעסק עם המכונות הגדולות (שבד"כ נמצאות גם בקצה התחנה) כי הם מפחדים לפספס מטרונית. לא חבל?

9. ניקיון הרכבים: לא הגיוני שמושבי האוטובוס, ולא משנה מאיזו חברה, לא ישאב לעולם. מהרגע שמורכב ועד הרגע שנגרס. יעידו על זה ענני האבק שמתעופפים בטפיחה מעט חזקה בכל כסא כזה שמלאו לו כמה חודשים. ושנתחיל לדבר על מסנני המזגנים שלא יודעים שואב אבק מהו? או אולי על הרצפה המוכתמת? הקירות המשחירים? אנשים לא אוהבים לנסוע בטינופת.

10. תחנות אוטובוס שאשכרה מגינות מפגעי מזג אוויר ולא סתם מקשטות את המדרכה ומשמשות כשלט פירסום יבואו מה זה בטוב.

11. סיום סאגת רפורמת התעריפים. כרגע יש שתי מערכות תעריפים שסותרות אחת את השניה באופן אבסורדי, ובאמת שאין לי כוח לרשום פה את שלל הדוגמאות.

12. פתחתם כביש מהיר וחדש? מזל טוב, שיחקתם אותה. באמת! זה חשוב! אבל מה עם להעביר שם איזה קו או שניים? מה, לנו לא מגיע להנות ממנו?

13. פתיחת קווים לכל מני אתרי טבע. רבאק, אפילו לחרמון אין קו! מה, לפשוטי העם לא מגיע לראות שלג פעם בשנה?

וזהו בנתיים, סורי על הבלאגן, פשוט הפוסט המבורך הזה שיחרר ממני לא מעט קיטור.
לצפיה ב-'1. נקיון והיגיינה באוטובוסים'
1. נקיון והיגיינה באוטובוסים
24/10/2017 | 12:36
169
2. מידע לנוסע:
 2.1 מידע קריא באותיות לטיניות בכל מקום (שילוט בתחנות, תצוגה באוטובוסים, אינטרנט וכיו"ב).
 2.2 מצד שני לקצר כמה שיותר את מערכות הכריזה, למשל אין צורך להכריז שמות ב-3 "שפות" ברכבת הקלה בירושלים, כמו כן הכריזה ברכבת ישראל ובתחנותיה צריכה לעבור שינוי יסודי.
3. כירטוס:
 3.1 לא לכפות את כרטיס הרב קו עבור נוסעים מזדמנים בכלל והתיירים בפרט, אלא לאפשר שימוש בכרטיסי נייר שעתיים/יומיים/שבועיים וכו' במחיר סמלי גבוה מהשימוש ברב קו.
 3.2 למזער את מעורבות נהגי האוטובוסים בכרטוס אך מצד שני לאפשר להם לתת שירות לנוסעים שבאמת זקוקים לכך ובפרט נוסעים מזדמנים בעלי כסף מזומן.
 3.3 להפוך את השימוש ברב קו להכי פשוט שניתן (דוגמא קיצונית: הנוסע רק מעביר את הרב קו במכשיר בעלייה, החלפה וסיום נסיעה והמערכת מחשבת את המחיר הסופי הזול ביותר ומבצע חיוב בהוראת קבע).
 3.4 לתת את הנחות הפרופילים בעת ניצול הערך הצבור ולא בעת הטעינה, מה שיפתור בעיות כמו ערך צבור נעולה בעת החלפת פרופיל, הנחות ואי הנחות בקווי יו"ש, ניצול ערך צבור לרכישת מנויים וכיו"ב.
4. הטמעת טכנולוגיות (כגון מערכת רמזורים חכמה) שלא רק יצמצמו את איחור האוטובוסים אלא יגרמו להם להגיע לתחנות בזמנים כמה שיותר קבועים (וגם ימנעו בסופו של דבר מהנהגים לעשות מירוץ נגד הזמן).
לצפיה ב-'לא חושב שזה בתחום הסמכות של ראש הרשות'
לא חושב שזה בתחום הסמכות של ראש הרשות
24/10/2017 | 13:30
2
156
אבל כל שכונה חדשה שמתוכננת ונבנית חייבת נספח תחבורה-ציבורית שיתאר איך אפשר לשרת אותה באמצעות קווים קיימים או חדשים, לאן יגיעו הקווים הללו, מרחקים ודרכי גישה לתושבים לתחנות, תדירות הקווים, איזה תשתיות נוספות נדרשות וכו'.
אותו הדבר לכבישים ראשיים ומחלפים - איפה ממקמים תחנות אוטובוס / רק"ל, את מי הן משרתות ואיך מגיעים אליהן וביניהן.
ואם כבר - אז גם תכנון מפורט למסלולי אופניים - והקישוריות שלהן למסלולים מחוץ לשכונה.

אני חושש שמה שמתכננים היום לא נעשה במחשבה על שימוש בתח"ץ, אלא על שימוש בלעדי ברכב פרטי, ושיהיה קשה מאוד ליישם שם תח"ץ יעילה נוחה ורווחית.
לצפיה ב-'על זה, למשל, אני מדבר'
על זה, למשל, אני מדבר
24/10/2017 | 20:11
1
106
בית החולים החדש באשדוד, בלי גישה נוחה ברגל (אפילו לא מהשכונות הקרובות), בלי תח"ץ ראוי, בלי צל ובלי הגנה מגשם:

לצפיה ב-'זה אחד הדברים שמקוממים במיוחד'
זה אחד הדברים שמקוממים במיוחד
24/10/2017 | 20:35
97
כאשר מתכננים עם אפס חשיבה על הולכי רגל ונוסעי תחבורה ציבורית, אלא רק או בעיקר בחשיבה על חניונים וכבישים. לפעמים שינויים פשוטים כמו כניסה שתפנה לרחוב ולא לחנייה, יכולים לעזור בהרבה.

לצפיה ב-'הנושאים הטעונים שיפור מיידי, כך לטעמי:'
הנושאים הטעונים שיפור מיידי, כך לטעמי:
24/10/2017 | 13:37
8
249
1. באופן בהול: חובה ליישם שינוי באופן חלוקת נטל העבודה בחברות התח"צ, בד בבד עם שינוי שיטת מפות התנועה- קרי לחסל כליל את בליל מפות התנועה הקיים שמהווה עדיין שריד לימי 'אגד-דן' ושרק הלך ותפח עם השנים במתכונת של ''תלאי על תלאי'';
לא עוד אוטובוס שמטייל לו בין קווים שונים ואיזורים שונים (לעיתים ברדיוס של עשרות ומאות קילומטרים), לא עוד אוטובוסים שעוברים ממקום למקום יחד עם הנהג (ותיק ככל שיהיה)- מהיום האוטובוסים משוייכים לקווים בהם הם עובדים, ולמשבצות שלהם; את הרוטציה למען רווחת הנהג, והיא חשובה ללא ספק, יש לעשות אחת לחודש לכל הפחות, אם וכאשר יהיה צורך, כאשר הנהג יהיה זה המועבר לקו אחר- לא האוטובוס.

2. הגברת אכיפה על נת"צים על מנת לייצר שטף תנועה- קריטי.

3. מידע לנוסע: באופן בהול יש להעביר האחריות בנושא זה למפעילות התח"צ עצמן, מפני שרק בהן מצויות האנשים שבאמת מכירים את השטח ואת פריסת הקווים, ואת כל מה שקשור בזה, כך שהמידע יהיה מדויק ואמין; המצב כיום: בתחת.

4. תחנות האוטובוס: להעיף לאלתר את התחנות הנוכחיות ולהציב במקומן תחנות עם קירוי ראוי מפני פגעי מזג האוויר; חובה לתייעץ עם אנשי אוטובוסים באשר לאופן הצבתן על מנת לצמצם מקרים בהם התחנות מוצבות כך שלא ניתן לעצור את האוטובוס בסמוך להן בלי לשבור מראה ימנית, או לעצור בכלל.

5. תחנות אוטובוס בכבישים מהירים: לביטול מיידי כאשר אחת הדוגמאות הבולטות היא תחנת האוטובוס בגבעת אולגה, הן לצפון והן לדרום; יש למצוא חלופה בטוחה או לייצר כזו.

6. תדירות קווי שירות בערים: לעבות מיידית קווי שירות בערים הגדולות, ולא רק בהן.

זה בינתיים. 
לצפיה ב-'יקירי, מפות התנועה האלה מעולם לא היו בדן....'
יקירי, מפות התנועה האלה מעולם לא היו בדן....
24/10/2017 | 22:16
5
62
לצפיה ב-'אם תוכל לפרט אודה לך, יען כי לא בטוח שהבנתי אותך.'
אם תוכל לפרט אודה לך, יען כי לא בטוח שהבנתי אותך.
24/10/2017 | 23:46
4
47
לצפיה ב-'בדן הנהג לא נודד מאזור לאזור'
בדן הנהג לא נודד מאזור לאזור
25/10/2017 | 18:31
3
109
הסידור כולל קו אחד בלבד ולפעמים תגבור בוקר ("חתיכה") בקו אחר. האוטובוס קבוע על הסידור והנהג יכול לנדוד מסידור לסידור, אך לא האוטובוס.
שיטת האוטובוס שנודד עם הנהג מסידור לסידור ומערב סוגי קווים (עירוני באמצע סידור בינעירוני) קיימת רק באגד.
לצפיה ב-'עכשיו הבנתי, תודה רבה לך אדוני!'
עכשיו הבנתי, תודה רבה לך אדוני!
25/10/2017 | 20:41
30
לצפיה ב-'לראות קווי אילת עירוניים אשר האוטובוסים שלהם נוידו מירושלים '
לראות קווי אילת עירוניים אשר האוטובוסים שלהם נוידו מירושלים
26/10/2017 | 13:39
72
זה כ"כ......... עם הפוסטרים הישנים של השנה שעברה על גבי כל מושב עם ההודעה שערך צבור לא תקף ברק"ל, ושלא טרחו להסירם....
לצפיה ב-'מה ההגיון שהאוטובס לא ינדוד??'
מה ההגיון שהאוטובס לא ינדוד??
30/10/2017 | 10:07
11
לצפיה ב-'לא הבנתי את סעיף 3,'
לא הבנתי את סעיף 3,
25/10/2017 | 12:37
1
79
עד לפני כעשור לא ידעו זמן אמת של שום אוטובוס וגם לוזים ומסלולים ידעו רק מי שהכיר את האוטובוס, היום המידע נגיש יותר ברשת ובאפליקציות.
לצפיה ב-'המידע הנמצא בתחנות עצמו טעון תיקון.'
המידע הנמצא בתחנות עצמו טעון תיקון.
25/10/2017 | 20:40
60
ראשית- חייבת להיות מפת מהלך הקו, של כל קו ובכל תחנה- וזה חייב להיות מובן וברור.
שנית- אמינות המידע: שהמידע לא יזייף, ושלא יהיה כתוב משהו אחד כשבפועל קורה דבר אחר.
לצפיה ב-'אם אני הייתי מכהנת בתפקיד הנל הייתי:'
אם אני הייתי מכהנת בתפקיד הנל הייתי:
24/10/2017 | 16:27
159
1. מעבירה סדנאות לגבי שירות אנשים עם צרכים מיוחדים (בעיקר כאלה שהנכויות לא נראות). ובכלל לתת יותר כלים לנהגים לגבי כל מיני בעיות שצצות בנסיעה.
2. מעבירה את התשלום למכונות אוטומטיות אבל שמדברות ואז אנשים כבדי ראייה ועוורים יוכלו להשתמש בהן.
3. פועלת עם משרד החינוך שמורים ייסעו עם תלמידים באוטובוס כבר בגילאים צעירים ויסבירו להם את ההתנהגות באוטובוס.
4. מרחיבה את הכניסה והיציאה מהאוטובוסים ואת המעברים בפנים

לצפיה ב-'עוד כמה דברים'
עוד כמה דברים
24/10/2017 | 20:21
100
בשכונות חדשות/אזורי תעשיה חדשים צריך אוטובוסים בתדירות טובה ובנגישות טובה מהיום הראשון, ולא אחרי שכבר רוב המתגוררים/עובדים באזור למדו להסתמך על רכב פרטי. כפי שנדרשים כבישים ושאר תשתיות כך גם תחבורה ציבורית צריכה להיות תנאי בסיסי.
להתייחס לנושא הצל בתחנות האוטובוס, התחנות הקיימות פשוט לא מספקות צל ומאד לא נעים להמתין בשמש בקיץ.
נגישות סבירה בתחבורה ציבורית גם לשמורות טבע מרכזיות ולאתרים מחוץ לעיר ולא רק באמצעות קו שעומד על הכביש הראשי במרחק של כמה ק"מ הליכה על שולי כביש וגם זה לא תמיד ובתדירות נמוכה.
באופן כללי להילחם על שינוי גישה לתחבורה ציבורית, כך שלא יתייחסו אליה רק כתוספת שולית לרכב הפרטי, אלא כך שתהיה דרך הגישה המועדפת לכל הפחות למוקדי תעסוקה מרכזיים, מרכזי ערים וכד'.
לצפיה ב-'נת"צים ועוד נת"צים ואכיפה שלהם ! '
נת"צים ועוד נת"צים ואכיפה שלהם !
24/10/2017 | 21:45
92
לדעתי אחד הדברים שהכי מעכבים את התפתחות המדינה, מרחיקים מפה אנשים טובים ומייקרים את החיים פה הוא המחסור בתחבורה ציבורית. מה שיש בארץ לא ראוי אפילו להיקרא תחבורה ציבורית, שירות גרוע ולא אמין, אוטובוסים דחוסים שנוסעים במעגלים אין סופיים וזה אפילו לא ממש זול... יש לעודד תחבורה ציבורית בהקדם, לא לחכות שהרכבת תסתיים אלא להתחיל לכפות נתיבים מיוחדים לאוטובוסים החל מהזמן הקרוב.
אפשר להמשיך את הדיון ולתמוך בנושא ב:
לצפיה ב-'נוסף לדברים, שכתבו הגולשים'
נוסף לדברים, שכתבו הגולשים
24/10/2017 | 23:33
4
121
אני מסכים עם חלק גדול מהדברים, שכתבו (עד לכתיבת שורות אלו) הגולשים לעיל. מוסיף גם:
1. סדר עם כרטוס ה"רב-קו"
הכרטיס קיים קרוב לעשור ואולי יותר מזה. עדיין יש בעיות במעברים בכרטיסים עם ערך-צבור. הגיע הזמן לסוף לבעייה הזו.
2. טיפול בשירות האוטובוסים הבינעירוני עבור כלל האוכלוסייה
בין אם לחייב לפחות חלק מהקווים, שיהיה שימוש באוטובוס או בכלי רכב אחר (מיניבוס או הסדר אחר), שיהיה מונגש.
3. טיפול במחסור בחניוני לילה ובצפיפות במסופי התחבורה.
למעשה שינוי להקמת חניונים ומסופים חדשים או הרחבתם.
4. מחסור בנהגים
אמנם זה פחות בסמכות מנהל הרשות, אלא גורמים אחרים. ובכל זאת: פועל לשפר את המצב, באמצעות זמן המתנה קצר יותר, מרגע הגשת הטופס הירוק, עד להמשך בדיקות ומיונים, למשך טיפול של ככל היותר חודש, בהשוואה למספר חודשים.
לצפיה ב-'בקשר למה שכתב אורי 404'
בקשר למה שכתב אורי 404
25/10/2017 | 01:25
3
91
לגבי מחסור בנהגים-קיצור הזמן מרגע הגשת הטופס עד רגע השלמת המיונים בהחלט יכול חלעזור אבל,גם במספר תהליכים נוספים יש לקצר את הזמן ובנוסף לאחר שנהג מתקבל לעבודה יש לשפר את תנאי ההסעקתו שיאפשר שירותים לנהגים בשתי תחנות המוצא ולעלות את שכר הנהגים ל59 ש"ח לשעה כשכר בסיס
לצפיה ב-'יש משהו הרבה יותר חשוב מהעלאת שכר כדי להביא עוד אנשים למקצוע'
יש משהו הרבה יותר חשוב מהעלאת שכר כדי להביא עוד אנשים למקצוע
25/10/2017 | 16:18
90
תפקיד הנהג לנהוג. הוא לא צריך להיות קופאי, לא כרטיסן, לא סדרן ולא שירות מודיעין. כשאני רואה עם מה נהגי האוטובוס צריכים להתמודד אני באמת ובתמים מרחם עליהם, וייתכן שהרבה אנשים לא מעוניינים לעסוק בתחום בדיוק בגלל זה.

כמובן שכדי להגיע למצב שבו הנהג מתעסק רק בנהיגה, צריך שכל מערכת הרב קו תהיה יעילה יותר, המודיעין מדויק ונגיש יותר וכו'. הא בהא תליא.
לצפיה ב-'למה לא 99 שקל לשעה?'
למה לא 99 שקל לשעה?
25/10/2017 | 16:48
1
108
מדוע נהגי אוטובוס צריכים להרוויח יותר ממורים אחיות שוטרים ועובדים סוציאלים?
לצפיה ב-'זה דיון שנגמר במאה ה 20.'
זה דיון שנגמר במאה ה 20.
25/10/2017 | 22:27
96
משכורת היא לא ביטוי לתועלת החברתית או הקושי או הסיכון של מקצוע. משכורת היא איפה שהביקוש פוגש את ההיצע. נהגי אוטבוס לא "צריכים" להרוויח שקל אחד יותר, או פחות, מהסכום הדרוש כדי לגייס את מספר הנהגים הדרושים. כנ"ל - שאר המקצועות.
לצפיה ב-'להוציא את הכרטוס מידי המפעילות ולרכז אותו תחת קורת גג אחת'
להוציא את הכרטוס מידי המפעילות ולרכז אותו תחת קורת גג אחת
25/10/2017 | 07:36
182
כיום, בעידן מכרזי ה"עלות ברוטו" כשהמפעילות מקבלות תשלום לפי ק"מ-אוטובוס, אין שום הצדקה להשאיר את הכרטוס בידיהן. כל נושא התשלום צריך להיות חיצוני למפעילות, שיעסקו אך ורק במתן שירות ההסעות ובהתקנת מכשירי תיקוף תקינים באוטובוסים וברכבות, כשהרשות הארצית לתח"צ מרכזת את כל נושא התשלומים, הרב קו, השירות והפיקוח. הנהג לא יעסוק בענייני תשלומים, הטענת כרטיסים ועודף לנוסעים אלא רק בנהיגה; העלייה תתאפשר מכל הדלתות בכל הקווים העירוניים; הפיקוח על הכרטוס יהיה באחריות הרשויות לתח"צ - ארצית לקווים בינעירוניים ומטרופולינית* לקווים העירוניים ובאותה הזדמנות הביזיון של מערך הפיקוח של סיטיפס יבוטל וכל הקנסות המיותרים יוחזרו לנוסעים בתוספת ריבית נאה.

* הגיע הזמן כבר להקים את הרשויות המטרופוליניות. אני יודע שיש לאחרונה צעדים בכיוון ואפילו שמעתי את השר כ"ץ אומר את צירוף המילים הזה שלא נשמע ממנו זמן רב. לצערי שיקולים פוליטיים לא ענייניים עיכבו בשנים רבות את המהלך החיוני הזה.
לצפיה ב-'להגדיל תדירויות ולשפר מעברים'
להגדיל תדירויות ולשפר מעברים
25/10/2017 | 10:09
106
להגדיל תדירויות של אוטובוסים ולשפר מעברים בין קווים, למשל על ידי הגדרת תחנה כתחנה מעבר ושילוט שם איך עוברים ולאן.
לצפיה ב-'אלה שלי'
אלה שלי
25/10/2017 | 19:20
98
1. הקמת גוף שינהל את כל נושאי האופורציה שקשורים למערך הקווים: שילוט תחנות, מספור קווים, סככות, מסופים וכו'.
לא ברור מדוע הנושאים האלה עדיין נמצאים בסמכותם של המפעילים/הרשויות המקומיות. כיום המצב הוא שפשוט כל אחד עושה מה שהוא רוצה, הרבה פעמים בלי הפעלת חשיבה מינימלית וכך זה גם נראה.
בנוסף, קביעת תקן לתחנת אוטובוס שיכלול סככות ראויות להמתנת אדם ושילוט אלקטרוני.

2. רב קו - הלאמה מוחלטת מידי המפעילים של כל העיסוק ברב קו ללא יוצא מן הכלל. רשות התח"צ היא היחידה שצריכה למכור את הכרטיס הזה ולתפעל את כל מה שקשור אליו. כמו כן, הקמת עמדות מכירה והטענה בחנויות (כולל פיצוציות) שייבחרו במכרז.

3. הוצאה של הכרטוס מידי הנהגים באופן מוחלט, למעט חריגים כמו קווים בין עירוניים ארוכים.

4. הגדרת עיסוק נהיגת אוטובוס כמקצוע ושיפור מיידי של מערך הסמכת הנהגים. קביעת תקן לחדרי מנוחה במסופים שיחוייב בכל מכרז שיוצא.

5. הקמת משטרת תחבורה ציבורית שתאכוף הפרות סדר באוטובוסים ותגן על הנהגים, כמו גם התקנת מצלמות בכל אוטובוס ציבורי והקמת חדר בקרה בו יוכלו לצפות בנעשה באוטובוסים בזמן אמת.

6. שיפור רמת בקיאותם בתחבורה ציבורית של אנשי המקצוע במשרד. יש כיום החלטות שהן פשוט אבסורדיות לכל מי שמבין קצת. כמו כן, התייעצות עם מומחי הפורום בבניית מכרזים (אני לא צוחק).

7. ביטול מערך קווי הלילה הקיים והקמת מערך חדש שייועד לכלל המשתמשים ולא יוכוון בליינים בלבד. המערך יכלול הפעלת חלק מקווי היום גם בלילה. צריך שינוי כולל בתודעה שאין דבר כזה השבתה של תח"צ באף שעה ביום.

זה מה שעולה לי בראש בינתיים. אולי יעלה עוד בהמשך.
לצפיה ב-'חופשי שנתי לכולם ונסיעות לאתרי טבע'
חופשי שנתי לכולם ונסיעות לאתרי טבע
25/10/2017 | 19:30
1
127
כרגע אני סטודנטית (במשרה חלקית) ויש לי חופשי שנתי. לו היה לכולם, היה חוסך הרבה זמן וכאב ראש לנהגים (באוטובוסים "שלי"  משלמים אצל הנהג).
כמו כן , כמו שכבר נאמר, יש יחסית מעט אתרי טיולים וטבע נגישים בתחבורה ציבורית וחבל. לפעמים האוטובוסים ממש עוברים ליד השמורה-ואין תחנה. הדבר היה גם יכול לקדם תיירות של צעירים. 
לצפיה ב-'גם בקו 1 הנוסעים עדיין משגעים את הנהג בשאלות. ישראלים קרציות'
גם בקו 1 הנוסעים עדיין משגעים את הנהג בשאלות. ישראלים קרציות
25/10/2017 | 20:58
58
לצפיה ב-'מוסיף סעיף במכרזים שמחייב התייחסות לתחנות קצה עבור הנהגים'
מוסיף סעיף במכרזים שמחייב התייחסות לתחנות קצה עבור הנהגים
25/10/2017 | 23:02
93
לא סביר שנהג מבצע כל היום הלוך חזור בקו מסוים ובאף תחנת קצה של הקו אין שירותים או נקודה שבה הנהג יכול להתרענן וגם לשבת לאכול משהו. אילו זה המקרה ואין בכוחה של החברה להקים נקודה כזאת אז עליה לאפשר לנהג לנסוע עם האוטובוס לנקודה שבה זה אפשרי על חשבונה וזאת מבלי שיש לנהג זכות לוותר על ההפסקה הזאת.
לצפיה ב-'אז ככה'
אז ככה
26/10/2017 | 09:57
2
110
הייתי מוציא את הרב קו מהנהג, מוסיף יותר נת"צים(למשל באבא הלל) ומחזיר את קו 62
לצפיה ב-'אתה מתכוון לקו 62 מתל אביב לפתח תקוה'
אתה מתכוון לקו 62 מתל אביב לפתח תקוה
27/10/2017 | 01:52
1
73
שבוטל ב1.1.1989 ?
לצפיה ב-'חחחח לא'
חחחח לא
27/10/2017 | 09:03
26
לצפיה ב-'מי יודע מתי מועד התחלת עבודה על נת"צ/שביל אופניים באלוף שדה '
מי יודע מתי מועד התחלת עבודה על נת"צ/שביל אופניים באלוף שדה
23/10/2017 | 14:21
93
והאם הם יתחברו לדרך השלום בואכה ת"א. יש תשריט של התכנון באיזשהוא מקום?
לצפיה ב-' שרשור הכוונה ומודיעין 23/10-24/10 '
שרשור הכוונה ומודיעין 23/10-24/10
23/10/2017 | 10:21
8
14
לצפיה ב-'עזרה בבקשה'
עזרה בבקשה
23/10/2017 | 16:04
42
שלום,
אני צריכה להגיע מפ"ת (אני גרה באזור שטמפפר) לעמק האלה 7 רמת גן. יש לי כרטיס חופשי חודשי של ה213 ש"ח. האם הוא יתאים לקווים שאתם מציעים?
תודה רבה מראש
לצפיה ב-'הכוונה מרחובות למכללת ספיר וחזרה '
הכוונה מרחובות למכללת ספיר וחזרה
23/10/2017 | 17:50
2
46
שלום אני צריך להגיע לפארק תעשייה ספירים (גם מכללת ספיר זה בסדר) בכל יום עד השעה 9 בערך. וחזרה בערך בשעה 18
גר בקרבת מכון ויצמן.
מהי הדרך המהירה ביותר? הנוחה ביותר? (ישיר\מעט החלפות)?
גם רכבת זו אופציה 

תודה מראש 
לצפיה ב-'ללא ספק רכבת עם החלפה באשדוד עד הלום '
ללא ספק רכבת עם החלפה באשדוד עד הלום
23/10/2017 | 23:39
1
17
לצפיה ב-'אין שום דבר ישיר?'
אין שום דבר ישיר?
24/10/2017 | 09:55
30
ראיתי את 373 של מטרופולין אבל זה לא בשעות המתאימות או שזה לא מעודכן :| או שיש רק ביום ראשו ןבשעה המתאימה? הגיוני? 
לצפיה ב-'מה היא הדרך הכי מהירה מתחנת רכבת בשדרות '
מה היא הדרך הכי מהירה מתחנת רכבת בשדרות
23/10/2017 | 18:03
1
53
אל שדרות רוטשילד בתל אביב?
ובאיזו תחנת רכבת בתל אביב כדאי לרדת?
לצפיה ב-'נראה לי תלוי גם אפוא ברוטשילד'
נראה לי תלוי גם אפוא ברוטשילד
23/10/2017 | 19:47
38
אם מדובר בקצה הדרום מערבי ב'סיטי' (סביבות אלנבי, הרצל, נחלת בנימין) אז לרדת בהגנה. מול פתח התחנה בצד הצפוני של הגשר יש מספר קוים 16, 104, 204 ויורדים באלנבי פינת רוטשילד.

אפשר גם ברגל כעשרים דקות אבל צריך לקחת בחשבון שהדרך עוברת באיזורים לא סימפטיים כמו גינת לוינסקי או לידם
לצפיה ב-'האם מוניות שרות תל אביב- נתניה פעילות בשישי - שבת'
האם מוניות שרות תל אביב- נתניה פעילות בשישי - שבת
23/10/2017 | 18:06
1
58
ואם כן באיזו תדירות ?

בתודה מראש
לצפיה ב-'אמורות להיות מוניות שירות, מונית מלאה יוצאת'
אמורות להיות מוניות שירות, מונית מלאה יוצאת
23/10/2017 | 23:42
69
אין תדירויות אצל מוניות שירות
לצפיה ב-'הודיעו עכשיו בתחנת ההגנה שאין רכבת לקרית '
הודיעו עכשיו בתחנת ההגנה שאין רכבת לקרית
22/10/2017 | 19:11
5
227
הודיעו עכשיו בתחנת ההגנה שאין שירות לקרית גת ולהבים.
נוסעים לתחנות אלו מתבקשים ליסוע ללוד ומשם יהיה שירות אוטובוסים.
נוסעים לבאר שבע הופנו לרציף חמש לנסיעה במסלול המערבי
לצפיה ב-'לקרית גת ולהבים'
לקרית גת ולהבים
22/10/2017 | 19:14
46
לצפיה ב-'באתר הרכבת כתוב "בשל אדם שנכנס לשטח מסילות"'
באתר הרכבת כתוב "בשל אדם שנכנס לשטח מסילות"
22/10/2017 | 19:29
3
172
"
שינויים בתנועת הרכבות
הרכבות מכיוון דרום תסיימנה נסיעתן בתחנת קרית גת, רכבות מכיוון צפון תסיימנה נסיעתן בתחנת לוד בשל אדם שנכנס לשטח מסילות. לשירותכם יועמדו הסעים מתחנות קרית גת ולוד. אנו מתנצלים על אי הנוחות הזמנית.
"
לצפיה ב-'הרוג על המסילה'
הרוג על המסילה
22/10/2017 | 19:31
2
74
לצפיה ב-' אכן כן.'
אכן כן.
22/10/2017 | 20:39
136
באגף השיווק והדוברות משתמשים במילים מכובסות כי לא נעים לומר לכולם שיש הרוג על המסילה.

אגף השיווק והדוברות זה למעשה אגף השקרים והרמאויות. המטרה של האגף הזה היא להרדים את הציבור באמצעות שקרים ותרמיות.

ומה שכתבתי על אגף השיווק והדוברות נאמר באופן כללי על תפקיד השיווק והדוברות ולאו דווקא על הרכבת.
לצפיה ב-'איפה התרחשה התאונה?'
איפה התרחשה התאונה?
22/10/2017 | 21:11
130
זאת תאונה רגילה של ציפצוף על מחסום רכבת או שזאת התאבדות?
לצפיה ב-'עוד 8 קרונות רכבת עשו עלייה לארץ'
עוד 8 קרונות רכבת עשו עלייה לארץ
22/10/2017 | 18:42
9
377
שמונה קרונות נפרקו הבוקר בנמל חיפה כהכנה לגידול במספר הקווים והנוסעים • 32 קרונות מתוך 90 כבר הגיעו ארצה

אחר בדיקה קצרה שיעברו על ידי אנשי אגף הנדסת נייד, ייגררו הקרונות למוסך באר שבע שם יכינו אותם לקראת השתלבות במערך השירות לנוסעים. הקרונות מגיעים לארץ "עירומים", ובמתחם התחזוקה בב"ש מתקינים בהם מושבים, שולחנות וריהוט נוסף, לצד מערכות שונות.

http://www.israelhayom.co.il/article/510873
לצפיה ב-'קישור מהביביבלוף '
קישור מהביביבלוף
22/10/2017 | 18:51
5
135
לצפיה ב-'אלא מאיפה? מהפייק ניוז של התשקורת הטייקונית'
אלא מאיפה? מהפייק ניוז של התשקורת הטייקונית
22/10/2017 | 19:46
2
253
"ככלב שב על קיאו - כסיל שונה באיוולתו" משלי פרק כו פסוק י"א

לאט לאט אבל בטוח, הציבור מפסיק לצרוך את תשקורת הפייק ניוז

המושפעת מהטייקונים, ומנגנת לפי החליל שלהם.

עם כל זה התשקורת ממשיכה בתעשיית הדכדוך ומאבדת צרכנים.

לצפיה ב-' יש הרבה מאוד אמת בכל מה שכתבת.'
יש הרבה מאוד אמת בכל מה שכתבת.
22/10/2017 | 20:49
154
מדובר אכן בתשקורת מלשון שקר.

כל מה שמפורסם שם ונכתב שם נובע מתוך מניעים נסתרים של בעלי עניין אינטרסנטיים.

לפחות כולם יודעים מי בדיוק עומד מאחורי ישראל היום ומהם המניעים שלו. בעיתונות השקר הכל נסתר ולא ידוע.
לצפיה ב-'ובדיוק בגלל זה הערך של הפורום הזה גבוה מאוד.'
ובדיוק בגלל זה הערך של הפורום הזה גבוה מאוד.
22/10/2017 | 21:02
144
כאן יש אנשים המקושרים קצת מכאן וקצת משם, והמידע על-פי-רוב אמין ומדויק.
לצפיה ב-'אם אין לכבודו תגובה עניינית - עדיף לכולנו שיילך לנוח.'
אם אין לכבודו תגובה עניינית - עדיף לכולנו שיילך לנוח.
22/10/2017 | 21:27
1
57
לצפיה ב-'מנוחה חובה!'
מנוחה חובה!
22/10/2017 | 22:44
58
לצפיה ב-'מתי יפעלו הקרונות, יש גם מידע מאתר הרכבת?'
מתי יפעלו הקרונות, יש גם מידע מאתר הרכבת?
22/10/2017 | 20:06
2
71
לצפיה ב-'באתר הרכבת בדרך כלל אין מידע על ציוד נייד חדש'
באתר הרכבת בדרך כלל אין מידע על ציוד נייד חדש
22/10/2017 | 20:27
1
74
לצפיה ב-'יש בכלל משהו באתר הרכבת חוץ ממסמכי מכרזים והתקשרויות ספקים? '
יש בכלל משהו באתר הרכבת חוץ ממסמכי מכרזים והתקשרויות ספקים?
22/10/2017 | 21:00
125
אפילו מידע על זמני אמת (במקרה של איחורי רכבות) אין באתר העלוב הזה.

כך זה נראה כאשר אגף השיווק והדוברות מנהלים את העניינים ולא מישהו מקצועי שבאמת מבין בתחום היטב.
לצפיה ב-'אוטובוס של נתיב אקספרס עולה בלהבות בקריות'
אוטובוס של נתיב אקספרס עולה בלהבות בקריות
22/10/2017 | 14:52
1
184
לצפיה ב-'"אוטובוס של חברת נסיעות פרטית"'
"אוטובוס של חברת נסיעות פרטית"
22/10/2017 | 20:30
57
לצפיה ב-'חניה באזור רכבת ההגנה'
חניה באזור רכבת ההגנה
22/10/2017 | 12:28
2
117
שלום רב, 
אשמח להצעות חניה באזור תחנת רכבת ההגנה בדרום תל אביב. 
תודה
לצפיה ב-'יש חניון מתחת לתחנה'
יש חניון מתחת לתחנה
22/10/2017 | 12:31
1
167
רחוב חיל השיריון 116, חניון ההגנה, חניון חינם.
זה מתחת לגשר של ההגנה, ויש מדרגות משם לגשר, 2 דק' הליכה לרכבת...
לצפיה ב-'חניון עמוס בשעות העבודה '
חניון עמוס בשעות העבודה
22/10/2017 | 18:52
54
לצפיה ב-'ארבע מחשבות על תחבורה בגבעתיים'
ארבע מחשבות על תחבורה בגבעתיים
22/10/2017 | 11:11
29
368
1. שינוי בכיווני הנסיעה בצירים הראשיים: וייצמן רק צפונה; בכצנלסון שלושה נתיבים לכיוון מערב ואחד מזרחה . ואז מתפנה נת"צ / שביל אופניים בצירים אלו.
2. הסטת כמה שיותר אוטובוסים לצירים הסובבים והכנסת מיניבוסים לכניסה ויציאה מהעיר, כולל למקומות אליהם לא מגיעה היום תחבורה ציבורית.
3. ביטול כול מקומות החניה בכצנלסון לטובת שבילי אופניים / נת"צ. בעיית החניה בעיר לא תיפתר אף פעם, ולמי שילמד להסתדר בלי רכב יהיה קל יותר.
4. עיר צפופה זה נהדר ונכון (למשל: נותן צל; יוצר פינות ומעברים חבויים; הכול יותר קרוב). מכוניות הורסות כול עיר, גם מרווחת ובטח צפופה. השילוב של הליכה ברגל, שימוש באופניים, מיניבוסים בתדירות גבוהה בתוך העיר ואוטובוסים עם נת"צ מסביב לעיר זה הפתרון לגבעתיים (כמו גם לערים הסמוכות).
לצפיה ב-'ברמת גן ובגבעתיים יש בעיה כרונית של גישה (תרתי משמע)'
ברמת גן ובגבעתיים יש בעיה כרונית של גישה (תרתי משמע)
22/10/2017 | 14:51
3
249
שתיפתר לדעתי רק עוד עשרות שנים.
לצפיה ב-'חבל מאוד שאת הקו הסגול לא בנו מתחת לכצלנסון ושדרות ירושלים'
חבל מאוד שאת הקו הסגול לא בנו מתחת לכצלנסון ושדרות ירושלים
22/10/2017 | 15:43
2
189
.
לצפיה ב-'אם אני מבין נכון, קו מערב-מזרח של המטרו העתידי יעבור שם.'
אם אני מבין נכון, קו מערב-מזרח של המטרו העתידי יעבור שם.
22/10/2017 | 18:28
72
לצפיה ב-'בגדול, זו היתה חלופה של הקו הסגול ל-U מפ"ת דרך בר אילן'
בגדול, זו היתה חלופה של הקו הסגול ל-U מפ"ת דרך בר אילן
22/10/2017 | 22:21
122
במסמך של החלופות שחברת נת"ע הכינה, חלופה אחרת לקו הסגול שמקודם היום ("Y") הייתה בעלת קטע שעבר מזרח-מערב מפ"ת (כפר גנים) ובר-אילן דרך ב"ב (קוקה-קולה), ר"ג (שד' ירושלים), גבעתיים (כצנלסון) ומשם ליתר הקו ברכבת מרכז וכד'.
לצפיה ב-'מיניבוסים לא מתאימים לאזורים בלב מטרופולין גדול. '
מיניבוסים לא מתאימים לאזורים בלב מטרופולין גדול.
22/10/2017 | 18:00
22
166
גבעתיים ורמת גן הן למעשה רבעים מזרחיים של תל אביב, וככאלו מרבית התח"צ שם עוברת דרכן מערי הטבעות החיצוניות יותר לתל אביב. יתכן שפה ושם יש מקום לקו מיניבוס בכיוון צפון-דרום אבל הוצאת קווים שעוברים באזורים אלו אל הצירים הראשיים והגבלת התנועה הפנימית למיניבוסים לצירים תיצור עיכובים והחלפות מסורבלות שידרדרו את מצב התח"צ ומספרי הנוסעים.

עדיף לפשט את מסלולי הקווים הקיימים תוך ביטול סיבובים, ליצור קווים חדשים שיחצו את האזור בין מוקדים חיצוניים חדשים כמו אזורי מסחר ותעשייה בצירים שאינם צירי המזרח-מערב הקלאסיים לתל אביב.
לצפיה ב-'בגבעתיים יש לפחות שלושה קווים שהם עקרונית קווי מיניבוסים'
בגבעתיים יש לפחות שלושה קווים שהם עקרונית קווי מיניבוסים
22/10/2017 | 22:35
2
134
23, 54 ו 58.
ו-23 זה קו שנוסע גם במרכז תל אביב.
לצפיה ב-'לא צריכים לעבור שום קווים בגבעתיים'
לא צריכים לעבור שום קווים בגבעתיים
23/10/2017 | 08:49
1
127
כשכתבתי מיניבוסים התכוונתי להסעות יעילות וקצרות מתוך אזור המגורים לצירי התחבורה הראשיים.
הרעיון של קווים אינו מתאים לרקמה עירונית, אלא להסעה מהשוליים למרכז. 
לצפיה ב-'מדוע לא, גבעתיים גדולה וקרובה לתל אביב'
מדוע לא, גבעתיים גדולה וקרובה לתל אביב
23/10/2017 | 11:19
87
אין שום סיבה שכל תושב יצטרך להחליף אוטובוסים בשביל נסיעה לעזריאלי למשל.
לצפיה ב-'הרעיון של קווים הוא מיושן וכבר לא מתאים'
הרעיון של קווים הוא מיושן וכבר לא מתאים
23/10/2017 | 08:46
18
155
הרעיון של קו או מסלול אינו מתאים עוד היום. שילוב של אוטובוסים ומיניבוסים לאורך ולרוחב, תוך החלפות וגם הליכות קצרות ברגל, הרבה יותר יעיל ושימושי לדעתי. 
לצפיה ב-'מה זה אוטובוסים ומיניבוסים לאורך ולרוחב לא בקווים?'
מה זה אוטובוסים ומיניבוסים לאורך ולרוחב לא בקווים?
23/10/2017 | 12:36
17
98
אוטובוסים ומיניבוסים ספיישל?
לצפיה ב-'אוטובוסים ומיניבוסים לאורך ולרוחב'
אוטובוסים ומיניבוסים לאורך ולרוחב
23/10/2017 | 14:23
16
91
האוטובוס נוסע על אותו רחוב ראשי כול הזמן (או הלוך על רחוב אחד וחזור על רחוב שני מקביל וקרוב). המיניבוס מבצע מעגלי בשכונות קטנות. השם של האוטובוס הוא השם של הרחוב בו הוא נוסע. השם של המיניבוס הוא השם של השכונה בה הוא מבצע פיזור ואיסוף. כמובן שצריך ליישם את הרעיון על כול אזור באופן מושכל. 
לצפיה ב-'זה בכלל לא פרקטי לגבעתיים שהיא למעשה שכונה בגוש דן. '
זה בכלל לא פרקטי לגבעתיים שהיא למעשה שכונה בגוש דן.
23/10/2017 | 15:50
15
123
בברצלונה יש מערכת אוטובוסים ראשית לפי המודל שתיארת אבל היא אמצעי משלים (משני למטרו וצירי הרכבת הפרברית התת קרקעיים) והיא משרתת מטרופולין שלם, 1.6 מיליון תושבים בברצלונה עצמה ו4.5 מיליון בשאר המטרופולין. כל קו אנכי או אופקי מ16 הקווים במערכת הגריד הברצלונאית משרת בפוטנציה 100,000 תושבים הגרים לאורך מסלולו. קנה המידה של גבעתיים לבדה אינו מספיק לקיומה של מערכת תדירה על בסיס גריד והחלפות, מבחינה תחבורתית אין ל"ערים" בגוש דן זכות קיום עצמאית ועליהן לחשוב ולתכנן כחלק מגוש דן. אציין שגם בברצלונה לקווי הגריד יש מסלולים והם עוברים במספר צירים תוך פניות כשהתנאים דורשים זאת, ולא בקווים ישרים לחלוטין.

באשר למיניבוסים שכונתיים - זה קיים בחיפה בגלל הטופוגרפיה ההררית שלא מסוגלת לאפשר מסלולים שעוברים דרך שכונות הנמצאות על רכסים של מאות מטרים, מצב שלא קיים בגבעתיים. הניסיון מחיפה מלמד שתדירות הקווים השכונתיים נמוכה ביותר (היו קווים שדורדרו ל"תדירות" של פעם בשעה ואף פעם ב90 דקות) ולכן רק חסרי הברירה משתמשים בהם. אומרים שכיום המצב השתפר אך עדיין מדובר בתדירויות נמוכות והמתנות ארוכות בהחלפה. בגלל מיעוט התושבים היחסי בכל שכונה אי אפשר להפעיל קווים שכונתיים בתדירות גבוהה ונוצר מעגל קטלני של תדירות נמוכה המדירה נוסעים מהמערכת.  יש כאן מגיבה חיפאית שמשתמשת אך ורק בתח"צ בינעירוני ולא בתח"צ חיפאי בגלל הסירבול של המערכת שם. אינני מבין מדוע אתה רוצה להביא לייבא כישלון מוכח לעירך ועוד לבטל מקומות חנייה. נהגים יעברו אך ורק לאמצעי תדיר וישיר יחסית.
לצפיה ב-'תודה על ההסבר הממצה והמלומד'
תודה על ההסבר הממצה והמלומד
23/10/2017 | 18:30
25
לצפיה ב-'מה התדירות בחיפה לשכונות?'
מה התדירות בחיפה לשכונות?
23/10/2017 | 19:06
4
63
סתם באקראי ראיתי שקו 29 יוצא כל 20 דקות בשעות היום.
לצפיה ב-'על התדירויות שציינתי קראתי בעבר, אך גם התדירות המשופרת'
על התדירויות שציינתי קראתי בעבר, אך גם התדירות המשופרת
23/10/2017 | 20:49
3
59
גורמת לזמני החלפה לא סבירים אם אין תיאום מוחלט בין הקו השכונתי לזה שעל הציר הראשי. 20 דק זו התדירות המקסימלית לקו מיניבוסים.

אחד הקווים האלו שקראתי עליו היה בקונטקסט של פיתוח שכונה חדשה באזור דניה שבכרמל העליון, ושהקו היחיד לשכונה בא פעם בשעה. זה היה בכתבת נדל"ן.

אם אי אפשר להכניס קו ראשי לכל שכונה אז אפילו חיבור בין שני קווים שכונתיים ליצור קו פרברי יכול לתרום לתדירות סבירה יותר והשקה טובה למערכת הראשית.
לצפיה ב-'בחיפה על הצירים הראשיים נוסעים הרבה יותר מקו אחד'
בחיפה על הצירים הראשיים נוסעים הרבה יותר מקו אחד
24/10/2017 | 00:00
2
43
הכנסת קווים ראשיים לתוך השכונות על הכרמל רק פוגעת ביעילות אותם קווים. הדוגמה לכך זה קו 136 שנכנס לתוך רמות בן גוריון (רוממה החדשה).
לא חסרות שכונות שיותר מקו אחד נכנס אליהן וחלק גדול מהקווים השכונתיים פועלים בתדירות גבוהה יותר מפעם בשעה.

ודניה זו לא דוגמה טובה. דניה זו שכונה מאוד ארוכה במבנה של חצי אי (חיבור לשאר חלקי העיר רק בצד אחד של השכונה) כאשר הביקוש לתח"צ בה נמוך. השאלה מה המיקום המדוייק של השכונה החדשה שעליה קראת. אם השכונה הזו במיקום סמוך לציר הרכס, אז התח"צ על הציר הזה (שכולל את התח"צ לאוניברסיטה) לא רע בכלל. אם מדובר בבניית שכונה חדשה במדרונות הסמוכים לדניה, אז עצם הבניה הזו תשנה את מבנה "חצי האי", את הדמוגרפיה בסביבת השכונה ובהכרח גם את התחבורה הציבורית.
לכן אי אפשר לקחת את מה שקיים כיום בדניה כאינדיקציה לשכונה החדשה.
לצפיה ב-'אכן סוג של מורדות דניה או רוממה, אך הבעיה בגישה לציר הראשי. '
אכן סוג של מורדות דניה או רוממה, אך הבעיה בגישה לציר הראשי.
24/10/2017 | 01:26
1
37
העובדה שבציר הראשי ישנם קווים רבים ותדירים לא עוזרת למי שאין לו גישה תדירה לציר הראשי. בחזור אני מניח שמה שאמרתי מובן - הנוסע מגיע לתחנת ההחלפה ועלול להמתין 20 דק' פלוס לקו השכונתי כדי לחזור הביתה. בהלוך התייחסתי למה שקורה אם מפספסים את האוטובוס השכונתי לציר מכל סיבה שהיא (מה שקורה בחיים מכל מני סיבות ועיכובים של הרגע האחרון).

לצפיה ב-'יש תוכנית של עיריית חיפה לסלול כביש בתוואי של נחל עובדיה'
יש תוכנית של עיריית חיפה לסלול כביש בתוואי של נחל עובדיה
24/10/2017 | 14:25
36
שיקשר בין החלקים העליונים של דניה ורמת גולדה לבין השכונות החדשות בדרום חיפה וטירת הכרמל.
אז, הכביש הזה יהפוך לציר ראשי שתסע בו גם תחבורה ציבורית ומבנה חצי האי של דניה יתבטל.
לצפיה ב-'אכן הסבר מלומד וממצה, אבל המסקנה שלו מבוססת רק בחציה'
אכן הסבר מלומד וממצה, אבל המסקנה שלו מבוססת רק בחציה
23/10/2017 | 20:19
8
60
אני בהחלט מסכים עם המסקנה ששירות תח"צ לא תדיר דינו להיכשל. אבל אני לא מסכים עם המסקנה - שאינה בעצם מסקנה של מה שנכתב קודם לכן אלא אמירה יש מאין - שהשירות צריך להיות ישיר. שירות ישיר בתוך העיר (להבדיל מתחנה מרכזית אחת לאחרת) הוא פשוט לא הגיוני. אנשים נוסעים למקומות שונים, והדרך הטובה ביותר לאפשר זאת היא ליצור חפיפה (מסוימת) בין רשת הרחובות לבין רשת התחבורה. זה אינטואיטיבי, ברור, נוח, יעיל (מסופים לאוטובוסים בנקודות הקצה של הקווים הם בזבוז נדל"ן למשל).
לצפיה ב-'אמרתי "ישיר יחסית", לא "מכל מקום לכל מקום". '
אמרתי "ישיר יחסית", לא "מכל מקום לכל מקום".
23/10/2017 | 21:02
7
37
במערכת של קווים חוצים במסלול ברור וחף מסיבובים ועיקולים קל מאד להחליף אוטובוסים כשצריך כי קווי המערכת חזקים בזכות המסלול והנסועה וזה גורם להם להיות תדירים. גם אם צריך לנסוע 2-3 תחנות כדי להחליף מקו אחד במערכת כזו לקו אחר שיסע את מרבית הנסיעה ליעד זמן ההמתנה בהחלפה הוא מינימלי.

במערכת שאתה מציע אי אפשר להגיע לתדירות טובה בקווים השכונתיים ולכן נוסע שירצה מסלול המשלב קו שכונתי וקו על ציר ראשי יצטרך לתקצב לו 20 דקות המתנה בהחלפה בנוסף לזמן הנסיעה. יתכן שבבוקר אפשר לצאת בזמן לקו השכונתי (או לפספס אותו ולאחר ב20 דקות או להקדים לזה שלפניו) אבל בערב יש סיכוי די גבוה להגיע למרחק קרוב מאד אך רחוק מדי להליכה מהבית ולהמתין שם זמן בלתי סביר בעליל. ההשפעה המתמשכת של מצב כזה מורידה את האטרקטיביות של נסיעה בתח"צ.
לצפיה ב-'קווים שכונתיים זה לא עיקר הרעיון'
קווים שכונתיים זה לא עיקר הרעיון
23/10/2017 | 22:06
6
171
יכול להיות שמסלולים פנים שכונתיים אינם מוכיחים את עצמם. עדיין נראה לי שאין שום היגיון בקווים מנקודה לנקודה. אם נחזור לדוגמא של גבעתיים (למרות שאני מסכים בהחלט שהמחשבה צריכה להיות כלל מרחבית), נראה לי שמספיקים חמישה מסלולים בדיוק, בלי שום מסלול פנים שכונתי: אחד על שד' ירושלים ר"ג, כצנלסון גבעתיים, ערבי נחל ת"א; שני על רזיאל ר"ג, יצחק רבין גבעתיים, רכבת השלום ת"א; שלישי על המאבק-ויצמן גבעתיים; רביעי על בן גוריון ר"ג-גבעתיים; חמישי על משה דיין-ערבי נחל ועד תחנת רכבת מרכז ת"א). הרעיון הוא שבשתי החלפות לכול היותר אפשר להגיע לכול מקום במרכז גוש דן, מבלי להשתרך בקווים ארוכים וצפופים ומרובי תחנות. הרעיון לא מגובש, רק בתחילתו.
לצפיה ב-'במקום לכתוב "קווים" אתה כותב "מסלולים" אבל עדיין מדובר'
במקום לכתוב "קווים" אתה כותב "מסלולים" אבל עדיין מדובר
23/10/2017 | 23:46
5
53
בקווים.
קודם כתבת שהרעיון של קווים מיושן, אבל הרעיון שלך הוא רעיון של קווים, רק שאתה מתמקד בקווים עם אופי מסויים של המסלולים שלהם. עדיין מדובר בקווים.
אז מה בדיוק מיושן בקווים?
לצפיה ב-'מקבל את הביקורת. אנסה להסביר את עצמי'
מקבל את הביקורת. אנסה להסביר את עצמי
24/10/2017 | 14:25
4
44
הכוונה לקווים קצרים ואינטואיטיביים, ששימוש בהם אינו מצריך מפה/אפליקציה/ניסיון, אלא רק חוש כיוון בסיסי בו משתמש גם הולך הרגל ורוכב האופניים. הרעיון הוא שאתה יוצא מנקודת המוצא ברגל ועולה על כול אוטובוס שנקרה בדרכך. ה"רפורמות" (שהן לא רפורמות אלא צעדים בכיוון) של השנים האחרונות מעודדות החלפות בין הקווים, אבל באופן מסורבל. הדוגמא הטובה ביותר לזה היא שאתה יודע שיש 5 קווים שאתה יכל לעלות עליהם בשביל להתקדם, אך הם עוצרים בששתי תחנות שונות במרחק עשרות ואפילו מאות מטרים זו מזו.
לצפיה ב-'ביטול.'
ביטול.
24/10/2017 | 15:40
16
לצפיה ב-'הנה לינק לכתבה על מערכת האוטובוסים בברצלונה לעומת המטרו'
הנה לינק לכתבה על מערכת האוטובוסים בברצלונה לעומת המטרו
24/10/2017 | 15:50
2
51

בכתבה מופיעות מפות מערכת המטרו המסובכת (קווים צבעוניים רבים) ומפת מערכת האוטובוס הראשית מבוססת הגריד (קווים כחולים וירוקים וכן קו סגול אלכסוני אחד), וניתן לגלול אליהם לפני שקוראים את כל המלל.
לצפיה ב-'מאמר נהדר'
מאמר נהדר
24/10/2017 | 16:36
1
29
מבטא את מה שרציתי להגיד בצורה מושלמת. אז נכון שלאור המבנה הפיזי של ברצלונה היישום של הרעיון אולי קל יותר שם, ועדיין נראה לי שהדבר אפשרי גם אצלנו. המאמר גם מעלה מחשבות על מידת הנחיצות שלנו ברכבת קלה / מטרו במקום רפורמה עמוקה בקווי האוטובוס.
לצפיה ב-'גם שם הישום מתבטא בפניות. הביקורת על המטרו אחרת.'
גם שם הישום מתבטא בפניות. הביקורת על המטרו אחרת.
24/10/2017 | 18:12
41
אם תתבונן במפת הגריד תשים לב שאין שם קו ישר אחד, כל הקווים פונים ומתעקלים לפי הגיון המעבר מציר ראשי אחד למשנהו בכיוון הכללי הנכון לפי הגריד, יש שלוחות מתעקלות בשולי קווים מסויימים, ובמרכז העיר (Catedral, La Rambla - שמות מקום ליד הרובע הגותי המפורסם) הגריד מתעקם למעויין משונה ששומר על הקונספט אבל מתפשר בגלל מבנה הרחובות. אבל זו לא אלטרנטיבה למטרו אלא אמצעי משלים שמאפשר לנוסע להגיח מהאדמה בצידה השני של העיר ולדעת לאן הקווים המשלימים האלו יקחו אותו בחצי הקילומטר או הקילומטר האחרון מהתחנה.

אף אוטובוס לא ישתווה לקו מטרו שאינו תלוי בתנאי התנועה ברחוב, ומסיע רכבת בת כ 6 קרונות פעם ב2 דקות. מרכבת מטרו יורדים בכל תחנה במרכז העיר מספיק נוסעים למלא אוטובוס או שניים ועולים נוסעים בכמות דומה. כדי להשתוות למטרו צריך להריץ 3-4 מפרקיות כיחידה אחת על כביש בחפיר או גשרים עיליים ללא צמתים כלשהם וללא כל תנועה אחרת. הניהוג של אמצעי כזה לעומת ניהוג כלי רכב מסילתי יהיה מסובך יותר כי אין מסילות שידריכו את כל הגלגלים. אין ולא יהיה תחליף הסעת המונים לאמצעי תחבורה מסילתי עירוני במפלס נפרד.

עיקר הביקורת על המטרו של ברצלונה הוא על המבנה המסובך והעקלקל של קוויה. אפשר להוסיף גם את שאלת הבעלות המפוצלת המוזרה (יש מספר קווי מטרו ששייכים בכלל לרכבת הפרברית, פרבריות ששייכות לפרברית ברצלונה ופרבריות ששיכות לפרברית של קטלוניה ואין מידע צולב על זמני רכבות בתחנות המפעילות השונות) אבל נניח לה לדיון הזה. אם משווים את מפת המטרו של ברצלונה למפות מטרו אחרות ניתן לראות שהמערכת מלאה בקווים עקלקלים בצורות ח או ר שנוסעים למרכז העיר מחד ואז פונים החוצה בזווית שאינה הגיונית לנסיעה שחוצה את העיר אך הגיונית אם חושבים על הקו כשני קווים שונים למרכז העיר. יש גם שלוחות שעושות טיולים משונים בפרברים כמו שלוחת עמק חברון שנדונה במאמר אבל יתכן שייצוג דיאגרמטי טוב יותר יהפוך אותה למשונה פחות. יש אנומליה שמאד עיצבנה אותי כתייר בעיר (עשיתי שירשור ברצלונה מטיול שעשיתי במרץ) והיא שאין קו מטרו ישיר משדה התעופה למרכז העיר, וגם הקו שנבנה לשדה התעופה מתוכנן בכלל להוות חיבור פרברי באזור אוטובוסים H6, H8. משדה התעופה ישנו קו רכבת פרברית לעיר בתדירות של פעם בחצי שעה או שצריך לעשות כל מני החלפות מקו 9 של המטרו. אלו ביקורות ספציפיות על מבנה המטרו של ברצלונה, מבנה שנובע בין השאר מהיותה של העיר עיר חוף.
לצפיה ב-'איפה סייקליסט כשצריך אותו?'
איפה סייקליסט כשצריך אותו?
22/10/2017 | 18:05
1
186
כוונתי להוא מאזור לונדון וספרד.
​הוא הצדיק אותי לפני כמעט חודש כשטענתי שזמן נסיעה ארוך יחסית נובע יותר
​מעצם עצירה בתחנות + התעסקות הנהג בכסף (יותר נכון אני דברתי רק על הכסף
​הוא הוסיף את עצם העצירה בתחנות) מאשר יש או אין נת"ץ.
​כל כצנלסון הוא לא ציר ממש ארוך, להבדיל מז'בוטינסקי של שלוש הערים פ"ת, ב"ב ור"ג
​או דרך נמיר בת"א או האיילון צפון החדש שבאזור ראשון עד וולפסון.
​כמו גם הרצל של ראשון מרכז/מזרח שהוא כן ציר מאוד ארוך.

​ברגע שהציר לא מאוד ארוך והוא גם לא פקוק בצורה יוצאת דופן לא יווצר שום חסכון שהוא, בעצם אולי 3 דקות מהשקם שהיה בגבעתיים ועד לעליית הנוער,
​אם יהיה נת"ץ.
​יותר חשוב זה לעבור לאוטובוסים מרובי דלתות שנהג רק נוהג ולא מוכר כרטיסים ומתקף רב קו של נוסעים.

​בשביל חסכון של פחות מ-5 דקות לא אמורים למרר את חיי הדיירים באזור שתפחית להם דרמטית חניה ולא צריך לגרום לפקקים באמת קשים לשאר הציבור.

​נת"ץ על אלוף שדה + דרך השלום, שזה בעצם כמעט 4 או 5 ק"מ של נת"ץ שיאכף
​בדרקוניות יעזור הרבה יותר למי שרוצה לנסוע בתח"ץ למרכז/דרום ומזרח ת"א מאשר נת"ץ בלב גבעתיים.

​נת"ץ בלב גבעתיים מיותר כמעט כמו לצייד הולכי רגל בכובע גרב בשעות הערב
​או לצייד את חתולי הרחוב בפעמון עם פנס מהבהב.

לצפיה ב-'צודק, ועדיין'
צודק, ועדיין
23/10/2017 | 09:00
97
אין ספק בכלל שחייבת להיות הפרדה מוחלטת בין הנהג ובין התעסקות בכסף. 
התפישה שלקיחת מקומות חניה ממררת את חיי התושבים תקפה בערך התפישה שהעלאת מחירי הסיגריות ממררת את חיי המעשנים.
בניגוד לתושבי מרכז ת"א, תושבי גבעתיים ורמת גן עדיין יוצאים עם הרכב שלהם לסידורים בתוך העיר, ואחר כך כולם מתלוננים שאין מספיק חניה בעיר, או על חניה כפולה שחוסמת את הנתיב הימני בכצנלסון. 
אין שום סיבה שהורה שרוצה להגיע יחד עם ילדיו מביתם בסביות כצנלסון לאזור קניון גבעתיים יעשה זאת במכונית דרך ויצמן / בן-גוריון, או שיחכה לקו 63 שיגיע עמוס. הוא צריך מיניבוס שיסיים את הנסיעה הקצרה הזאת בכמה דקות בודדות, בהלוך כמו בחזור.
לצפיה ב-' שרשור הכוונה ומודיעין 22/10 '
שרשור הכוונה ומודיעין 22/10
21/10/2017 | 23:48
6
25
לצפיה ב-'מתחנת הרכבת בהרצליה אל רח' שנקר 13, בניין גב ים'
מתחנת הרכבת בהרצליה אל רח' שנקר 13, בניין גב ים
22/10/2017 | 12:04
2
86
בהרצליה פיתוח (מיקרוסופט)?

לצפיה ב-'עכשיו אחלה מזג אויר. אין גשמים ואין חמסינים או לחות מטורפת'
עכשיו אחלה מזג אויר. אין גשמים ואין חמסינים או לחות מטורפת
22/10/2017 | 18:09
86
ומעצבנת של מישור החוף (כמו שכן יש בחודשים יוני עד ספטמבר).
​לכן אם אינך נכה או אשה בהריון אני ממליץ בחום רב מאוד על קו "11" קרי
​הרגליים שמחוברות למתניים.
​בין 10 ל-20 דקות הליכה תלוי בקצב שלך.
לצפיה ב-'יש קווים מהתחנה לאזור התעשייה, למשל 39 ו 27, שמגיעים קרוב'
יש קווים מהתחנה לאזור התעשייה, למשל 39 ו 27, שמגיעים קרוב
23/10/2017 | 10:50
25
אל תקח את 29, הוא אמנם מגיע לאזור תעשייה אבל עושה סיבוב מטורף בדרך
אפשרויות נוספות הן קווים 9/19 (כיוון שהקו חולף שם גם בהלוך וגם בחזור מאזור התעשייה, כדאי לבדוק שאתה עומד בתחנה נכונה)
אבל זו באמת הליכה לא ארוכה...גם ברכב פרטי זה יקח יותר מאשר ברגל, כי צריך לעבור את צמתי מחלף הסירה ולבצע סיבוב מהתחנה גם כך
לצפיה ב-'מחדרה למרכז צורן'
מחדרה למרכז צורן
22/10/2017 | 18:52
2
56
שלום רב
עלי להגיע ביום ששי הקרוב ב-8.30 מחדרה למרכז צורן.
הבנתי שאפשרות אחת היא דרך צומת הדסים (צומת קדימה) ואפשרות שנייה דרך
צומת השרון (בית ליד).
האם מוכרים לכם אופציות נוספות להגעה למקום? אם אני לא אספיק באוטובוס, באיזו תחנה
יש מוניות שירות?
תודה מראש
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
22/10/2017 | 21:50
44
1. מת"מ חדרה - עד צומת בית ליד: 57 של "קווים", 821 ו-921 של "אגד".
מצומת בית ליד - מרכז צורן: 42 ו-47 של "קווים".

2. מת"מ חדרה לת"מ נתניה של "קווים" (57, 705, 706, 729).
ת"מ נתניה - צורן: 42 ו-47 של "קווים", 49 של "אגד תעבורה".

לגבי מוניות שירות אין לי מושג.
לצפיה ב-'ככלל מוניות שירות עובדות בצירים עמוסים במיוחד'
ככלל מוניות שירות עובדות בצירים עמוסים במיוחד
22/10/2017 | 22:36
41
כך שלא סביר שתהיה מונית שירות בין חדרה לצורן.
לצפיה ב-'למה ישמש הגשר הזה ליד תחנת הרכבת בהרצליה?'
למה ישמש הגשר הזה ליד תחנת הרכבת בהרצליה?
22/10/2017 | 02:32
10
601
מדוע נבנה שם גשר?
לצפיה ב-'אני חושב שיש בדיוק באותו נושא שרשור נוסף מטה'
אני חושב שיש בדיוק באותו נושא שרשור נוסף מטה
22/10/2017 | 03:16
292
ראה בשרשור כאן:

אולי ניתן למצוא פרטים בארכיון של מינהל ההנדסה בעיריית הרצליה.
לצפיה ב-'אאל"ט, רמפת ירידה לאיילון צפון משבעת הכוכבים'
אאל"ט, רמפת ירידה לאיילון צפון משבעת הכוכבים
22/10/2017 | 22:12
8
80
לצפיה ב-'בדיוק'
בדיוק
22/10/2017 | 22:42
42
לצפיה ב-'ברור. השאלה היא למה נבנה כגשר, מה תוכנן להבנות תחתיו'
ברור. השאלה היא למה נבנה כגשר, מה תוכנן להבנות תחתיו
22/10/2017 | 23:00
6
153
הבנתי שקראו לו גשר הBRT, והBRT בוטל. אז סתם בנו גשר?
לצפיה ב-'אולי זה יחכה להארכת הקו הירוק'
אולי זה יחכה להארכת הקו הירוק
23/10/2017 | 08:11
4
160
אחד ממזלגי הקו הירוק תוכנן להגיע בכל מקרה לאזור תעשיה הרצליה, ייתכן וניתן להאריכו לתחנת הרכבת תוך שימוש במקטע שנשמר לקו ה-BRT ממחלף שבעת הכוכבים ועד לרכבת. 
לפי זה יש תוכניות להקים במשולש התחבורה מסוף אוטובוסים מסודר במקום התחנה המרכזית הרצליה (כל השירות שהועתק לשם עם סגירתה מתחיל היום ברחוב), וכן 1,500 יחידות דיור ו-200 אלף מ"ר תעסוקה במגדלים בגובה של עד 67 קומות. יש הגיון רב בהארכת הקו הירוק עד לשם.

בכל מקרה, למיטב ידיעתי שלוחת הרצליה נמצאת בשלב האחרון של ביצוע הקו הירוק, כך שגם אם הוא ייפתח ב-2024, שלוחות הרצליה תיפתח כנראה מאוחר יותר, עם או בלי ההארכה הזו.
לצפיה ב-'הקו הירוק באמת מתוכנן להגיע לרכבת הרצליה או שזו משאלת לב?'
הקו הירוק באמת מתוכנן להגיע לרכבת הרצליה או שזו משאלת לב?
23/10/2017 | 19:58
3
102
כלומר, יש תכנית אמיתית כזו?
לפני הפרסומים של נתע הקו הירוק יסתיים ברח' אבא אבן.
לצפיה ב-'הקו הירוק יסתיים ברחוב אבא אבן'
הקו הירוק יסתיים ברחוב אבא אבן
23/10/2017 | 21:07
1
139
ואין סיכוי גדול להערכה עתידית - כבר בשלב הראשון שלו הוא יהיה קו *מאוד* ארוך,  וקווים ארוכים כל כך הם מסובכים תפעולית.

אני חשבתי שסתם הקימו את הרמפה הספציפית הזו כגשר בניסיון לנגוס כמה שפחות מהחניון של תחנת הרכבת.

לצפיה ב-'אם הקו הירוק כל כך ארוך, מה זה כבר עוד תחנה אחת?'
אם הקו הירוק כל כך ארוך, מה זה כבר עוד תחנה אחת?
25/10/2017 | 07:48
61
ולא סתם תחנה אלא כזאת שמתחברת למה שצפוי להיות אחד ממוקדי התחבורה החשובים במרכז הארץ (בתוספת כל הבינוי המתוכנן כפי שציין הרוכב לאוטובוסים). לא שווה לסיים את הקו במקום כזה ולא באופן סתמי כמו בתכנון הנוכחי?
לצפיה ב-'עיריית הרצליה מאוד רצתה שהקו הירוק יגיע עד לשבעת הכוכבים'
עיריית הרצליה מאוד רצתה שהקו הירוק יגיע עד לשבעת הכוכבים
24/10/2017 | 14:31
116
אבל הרעיון הזה כנראה נגנז במהלך הדרך. אני לא יודע מדוע.
לצפיה ב-'הקו הוורוד אולי בוטל, אבל יחליף אותו מסלול העדפה "מהיר לעיר"'
הקו הוורוד אולי בוטל, אבל יחליף אותו מסלול העדפה "מהיר לעיר"
25/10/2017 | 07:42
93
שזה בעצם דבר די דומה, ובכל אופן, באזור תחנת הרצליה כלום לא בוטל ועדיין יש תכנון למסלול בלעדי לאוטובוסים, למיטב ידיעתי.

חם בפורומים של תפוז

המוזיקאי לירון עמרם מתארח בפורום
המוזיקאי לירון עמרם...
המוזיקאי המוכשר והייחודי ופריצת השנה בגלגל``צ...
המוזיקאי לירון עמרם מתארח בפורום
המוזיקאי לירון עמרם...
המוזיקאי המוכשר והייחודי ופריצת השנה בגלגל``צ...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום אופניים חשמליים
פורום אופניים חשמליים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה