לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2242722,427 עוקבים אודות עסקים

פורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

לצפיה ב-'הרכבלית (חיפה) יוצאת לדרך'
הרכבלית (חיפה) יוצאת לדרך
12/02/2019 | 15:25
2
286
חשבתי שראשת העיר חיפה בטלה גם אותה:

https://www.inn.co.il/News/News.aspx/393956
לצפיה ב-' תפעל כבר בשנה הבאה? זה בטוח בישראל? :'
תפעל כבר בשנה הבאה? זה בטוח בישראל? :
16/02/2019 | 15:43
1
29
לצפיה ב-'רבעון רביעי 2020 זה שנה הבאה?'
רבעון רביעי 2020 זה שנה הבאה?
17/02/2019 | 09:28
43
אם כן אז יחסית ריאלי.
לצפיה ב-'2 עדכונים מנת"ע'
2 עדכונים מנת"ע
12/02/2019 | 13:45
2
216
לצפיה ב-'תחנת אבא הלל'
תחנת אבא הלל
12/02/2019 | 13:49
334
תחנת אבא הלל מתחת לצומת עלית
לצפיה ב-'תחנת ארלוזורוב'
תחנת ארלוזורוב
12/02/2019 | 13:51
300
מפרקים את שכבת הסטארטים הרביעית בתחנת ארלוזורוב.
לצפיה ב-'לאיפה נעלם הstops.txt ?'
לאיפה נעלם הstops.txt ?
11/02/2019 | 12:46
2
141
לצפיה ב-'למה נעלם? הוא שם'
למה נעלם? הוא שם
11/02/2019 | 14:22
1
203
לצפיה ב-'תודה'
תודה
11/02/2019 | 15:10
26
לצפיה ב-'הרכבת מבקשת מידע מספקים אודות קטרים בהנעה דואלית'
הרכבת מבקשת מידע מספקים אודות קטרים בהנעה דואלית
10/02/2019 | 20:05
19
312
חשמל ודיזל-חשמל בשל העיכובים ביישום תוכנית החישמול.

בקשה למידע:

https://www.rail.co.il/tenders/pages/2019/rfi6219....

לי זה מזכיר את הרעיון הלא מוצלח בשנות ה2000 להביא רכבות טילטינג לארץ, שהיה במידה רבה גם תגובה לעיכובים בביצוע פרוייקטים בתשתית המסילתית.

ערך ויקי באנגלית אודות קטרים דואליים:

https://en.wikipedia.org/wiki/Electro-diesel_locom...

לצפיה ב-'מעניין, למה לא על סוללות? '
מעניין, למה לא על סוללות?
10/02/2019 | 23:55
10
191
לצפיה ב-'כי יהיה צורך בקרון סוללה ענק'
כי יהיה צורך בקרון סוללה ענק
11/02/2019 | 09:52
9
173
שבתורו מוסיף על המשקל של הרכבת. וגם על האורך שלה
לצפיה ב-'זה לא יתאים לקטרי נוסעים שנוסעים כל היום'
זה לא יתאים לקטרי נוסעים שנוסעים כל היום
11/02/2019 | 20:07
7
122
הם יוכלו לפעול שעות בודדות ולאחריהם תדרש הטענה. קרון סוללה לעומת זאת, אפשר להחליף בלי קושי רב, כשם שבעבר היו קרוניות עצים או פחם.

אין ספק שכאשר תפותח סוללה יעילה יותר (סך אנרגיה ביחס לשטח / משקל) יהיה משתלם יותר להפעיל קטרי סוללה על פני התקנת ותפעול חשמולת, אבל עוד חזון למועד
לצפיה ב-'אני לא יודע איך זה בקטרים, אבל באוטובוסים חשמליים כבר קיימת'
אני לא יודע איך זה בקטרים, אבל באוטובוסים חשמליים כבר קיימת
11/02/2019 | 20:26
1
109
טכנולוגיה של פריסת כבל ההזנה העילי לאורך כמה קילומטרים, שבמהלכם האוטובוס\טרוליבוס טוען את קבל העל שלו.

אגב, השנה יש לפחות כמה השקות מסחריות של משאיות "סמי" מונעות חשמל, שגם הן מאופיינות בנסיעות ממושכות.
לצפיה ב-'לא חושב שניתן לעשות מה שנקרא "scale up" לטכנולוגיה הזאת'
לא חושב שניתן לעשות מה שנקרא "scale up" לטכנולוגיה הזאת
12/02/2019 | 22:39
47
מאוטובוס לרכבת.
או שאתה בעצם צריך לקחת חלק מכל קרון ולהקדיש אותו לקבלי על (לצמצם מקום לנוסעים), או להתמודד עם בעיה רצינית של קרון כוח מיוחד שיהיה מלא בקבלים הללו.
בכלל לא ברור לי איך אפשר להתמודד עם בעיות חום בסדרי גודל של קבלים הנדרשים בשביל להניע רכבת מלאה בנוסעים.
בשביל לקרר טוב את הקרון הזה, תצטרך מערכת קירור אקטיבית (נוזלית קרוב לוודאי, מערכת מאווררים, ואולי סוג של צלעות קירור על הקרון הזה.
כל זה יוסיף משקל ויהפוך את המערכת לפחות אמינה ויותר מסוכנת.
מספיק כשל קטן והפסקה קצרה של פעולת מערכת קירור, בשביל שהקרון הזה  יעלה באש.

לצפיה ב-'אני כמובן לא נביא, אבל יש לי הרגשה שסוללה כזאת לא תפותח'
אני כמובן לא נביא, אבל יש לי הרגשה שסוללה כזאת לא תפותח
12/02/2019 | 22:30
4
57
בעתיד הנראה לעין, אם בכלל.
נכון להיום, סוללות ליטיום די קרובות למיצוי הפוטנציאל שלהן ואין שום דבר באופק שיש לו אפילו סיכויים להציע ביצועים טובים יותר.
יש בסה"כ שני דרכים לייעל את הסוללות:
1. אלקטרודות שמסוגלות להעביר את האנרגיה בצורה יותר יעילה (הרושם ששם הגענו למבוי סתום).
2. לפתח סוללה שמשתמשת בקטודה מ"אוויר".
נכון להיום, הבעיה העיקרית (בנוסף לקושי למצוא חומרים שמתאימים), זה אי יציבות וסכנות התלקחות ונכון להיום האתגרים שם נראים כמשהוא שלא ניתן להתגבר עליו.

ההרגשה היא, שכרגע הפוקוס בכלל עבר לנסיון לפתח סוללות שאולי לא יותר טובות ממה שיש היום מבחינת צפיפות אנרגטית, אלה כאלה שניתן להטעין בסדרי גודל זמן שמתקרבים לזמן שלוקח לתדלק את האותו.

אגב ראיתי בחדשות שממשלת גרמניה (אולי המדינה עם מדיניות "ירוקה" הכי קיצונית בעולם), כרגע משנה פוקוס והודיעה שתממן מחקר בתחום פיתוח דלקים מבוססי קרבון מהסוג ש"מתחדש".
הניחוש שלי, משהוא בכיוון המתנול.
אז בחזרה לנושא הדיון, לא הייתי בונה על סוללות כתחליף לכבלי הזנה בעתיד הנראה לעין.

לצפיה ב-'או שתהיה פריצת דרך בנושא סוללת מתכת-אוויר'
או שתהיה פריצת דרך בנושא סוללת מתכת-אוויר
12/02/2019 | 23:03
3
49
שתיאורטית היא בעלת קיבולת אנרגיה קרובה לבנזין, אבל בפועל טרם הצליחו לתפעל סוללה כזו בהצלחה
לצפיה ב-'הזכרתי את זה בתגובה שלי'
הזכרתי את זה בתגובה שלי
12/02/2019 | 23:22
2
41
ורשמתי למה אני חושב שזה כנראה לא יקרה בזמן הקרוב.
מה לעשות שלמתכות כמו ליטיום (כל משפחת המתכות האלקלאיות), יש נטיה להיכנס לתגובות כימיות אלימות כשהן נחשפות לגורם מחמצן?
יציבות וסכנת התלקחות נכון להיום נראות כמו חסמים שלא ניתן לצלוח אותם בדרך לסוללות כאלה.

לצפיה ב-'העתיד הוא כנראה תא דלק מימני'
העתיד הוא כנראה תא דלק מימני
14/02/2019 | 09:23
1
46
הטכנולוגיה קיימת ועובדת, הן ברכבים, הן באוטובוסים והן ברכבות, אבל היא לא מסחרית בגלל העלות והקצב האיטי של הפקת המימן . אם היא תהיה מסחרית יתרונותיה כנראה עולים על יתרונות הרכב החשמלי.

לצערי כרגע אין "מירוץ חימוש" מסיבי בנושא זה ולכן גם קשה לחזות תאריך יעד להפיכתו למסחרי. כולם מדברים רק על חשמלי.
לצפיה ב-'יש טכנולוגיית סוללות מאוד מעניינת'
יש טכנולוגיית סוללות מאוד מעניינת
14/02/2019 | 16:54
38
שנקראת flow redox battery
כרגע, צפיפות אנרגטית שם מאוד נמוכה וגם הטכנולוגיה עדיין לא בשלה באופן כללי.
אם זה יצליח, זה בעצם יאפשר "לתדלק" מכוניות חשמליות כמו שמתדלקים עם בנזין.
הראיון הוא שיש שני מיכלים עם נוזלים שמהווים סוג של אלקטרודות.
עם הזמן, הנוזל בשניהם בעצם הופך לאותו אחד ואין יותר זרם חשמלי.
אפשר להחזיר את הנוזל למצב שבו הוא מפיק אנרגייה על ידי תהליך כימי כלשהוא.
אבל הראיון הוא שאין בכך צורך למשתמש הקצה שבסה"כ יגיע לתחנה, יחבר שתי משאבות שיוציאו את הנוזל שכבר עשה את שלו וימלאו בנוזלים חדשים.

ספציפית תאי דלק מבוססי מימן בעייתיים בגלל הקושי באחסון מימן וגם כי הם מצריכים חומרים די יקרים (נדמה לי מתכות נדירות מקבוצת פלטינום).

לצפיה ב-'אני חושש שזה יגרום לעיכוב פרויקט החשמול'
אני חושש שזה יגרום לעיכוב פרויקט החשמול
11/02/2019 | 20:13
158
שפתאום ירגיש "פחות נחוץ".

מצד שני, זה יעזור לרכבת *מאוד* בהקטנת העומסים כי יהיה אפשר להפעיל ירושלים-כרמיאל הרבה לפני שהחשמול יגיע עד כרמיאל.
לצפיה ב-'יש לזה יתרונות מסויימים בהקשר למסילות לא מחושמלות '
יש לזה יתרונות מסויימים בהקשר למסילות לא מחושמלות
11/02/2019 | 21:27
6
137
הנה רכבת יפנית בבריטניה לקו הראשי המערבי שנמצא בתהליכי חישמול וגם לקווים בצפון שנסמכים על הקווים הראשיים של החוף המערבי והמזרחי אבל אינם מחושמלים עצמם.

היתרון הגדול הוא שהרכבות מהענפים הלא מחושמלים יכולות להשתמש בחישמול בקטע המחושמל, אך אכן היו קיצוצים בתוכניות החישמול ברשת המסילות הזו (מתחנת לונדון פאדינגטון מערבה לווילס ולקורנוול) וכיום מדברים על לא לחשמל קטעים בשולי המערכת כמו את המשך הקו הראשי מקארדיף לסוונזי.

בתרגום לעברית רכבת כזו יכולה לנוע על חשמל בלולאת השרון ובאיילון, להמשיך על המסילה המחושמלת עד אשקלון ואז להמשיך לקו הנגב המערבי שאין כרגע תוכניות לחשמלו, כך שלא יהיה צורך בפיצול הקו.

השאלה היא אם במערכת קטנה יחסית כמו בארץ לא עדיף שכל קווי הנוסעים יחושמלו.
לצפיה ב-'השאלה היא לא מה עדיף, אלא מה יבוצע'
השאלה היא לא מה עדיף, אלא מה יבוצע
12/02/2019 | 09:15
5
115
אני חושב שברור לכולם שבמערכת קטנה כמו בארץ עדיף שכל הקווים יחושמלו
אבל התחזיות הורודות (חישמול כל הרשת תוך 5 שנים) התנפצו על קרקע המציאות.
היום מבינים שלחישמול מלא ייקח עשורים להגיע, שילוב של זה שהתחזית הראשונית היתה לא ריאלית בעליל גם במונחים עולמיים (לא כולל סין), עם זה שגם תחזית ריאלית במונחים עולמיים היא לא ריאלית במונחים ישראליים. (בדגש על מכרזים, שחרור תקציבים, התנגדויות שונות, חברת חשמל וכו').
זה גרם לרכבת להעריך את תוכנית ההצטיידות שלה מחדש, וזה דבר טוב אחרת היא היתה נתקעת עם המון קטרים חשמליים שאין להם איפה לנסוע...

אגב, בהרצאה של בכיר באגף תכנון אסטרטגי ברכבת הבנתי שחד היתרונות הגדולים של רכבת חשמלית מבחינתה היא ביטול הצורך בתדלוק באמצע היום. (שדורש  נסיעה למתחם תפעולי על חשבון זמן מסילה יקר, הפסקה די ארוכה וחזרה לשירות על חשבון זמן מסילה יקר).
החישמול המלא יאפשר לרכבת לנצל את כל הרכבות טוב יותר ולהגדיל את טווח הנסיעה בקווי שירות לכל קטר מכ-1,000 ק"מ ביום לכ-2,000 ק"מ ביום.
קטר דואלי יקרב אותם למטרה זו, כאשר בשלב מסוים (אחרי נגיד שחצי המרשת תהיה מחושמלת), הוא כבר יוכל להסתפק בתדלוק אחד בלילה והמטלה הזו לפחות תושג.
לצפיה ב-'חישמול איילון - כרמיאל ישאיר רק קטע ארוך אחד בקו לבאר שבע. '
חישמול איילון - כרמיאל ישאיר רק קטע ארוך אחד בקו לבאר שבע.
12/02/2019 | 12:42
4
133
משום שאין תוכניות לחישמול העמק והנגב המערבי.

אורך חייה של רכבת קרוב ל 20-30 שנה.

ציוד דואלי ימנע את הסקנדל שבפיצול קו הנגב המערבי באשקלון ויאפשר נסיעה חשמלית אפילו לרכבות שיגיעו לחיפה מבית שאן וזה חיובי מהבחינה הזו, אבל בקונטקסט של חישמול קטעים קצרים כמו עכו-נהריה או לוד-אשקלון וחולון-אשקלון עדיף להתמקד במאמץ החישמול ולהריץ את רכבת ישראל על חשמל מגז ישראלי במקום דיזל מיובא.
לצפיה ב-'אאל״ט חישמול קו הנגב'
אאל״ט חישמול קו הנגב
12/02/2019 | 13:27
120
הוסף לתוכנית החישמול באופן עקרוני במסגרת הסכם הפשרה על פרוייקט החישמול בין הרכבת, סמי, אלסטום ואפקון.
לצפיה ב-'החשמול בחיפה והצפון לא יקרה בעשור הקרוב'
החשמול בחיפה והצפון לא יקרה בעשור הקרוב
12/02/2019 | 13:59
2
69
לצפיה ב-'אבל קו ירושלים כרמיאל הוא חלק מתוכנית 2020'
אבל קו ירושלים כרמיאל הוא חלק מתוכנית 2020
13/02/2019 | 01:55
1
50
לצפיה ב-'תוכנית 2020 לא תתממש ב2020. אין סיכוי.'
תוכנית 2020 לא תתממש ב2020. אין סיכוי.
13/02/2019 | 18:57
41
לצפיה ב-'פרויקט הקו החום של הרכבת הקלה הוא הקורבן הראשון '
פרויקט הקו החום של הרכבת הקלה הוא הקורבן הראשון
10/02/2019 | 18:44
13
440
פרויקט הקמת הקו החום של הרכבת הקלה הוא ככל הנראה הקורבן הראשון שמקריבה המדינה כדי לקדם את פרויקט המטרו. עד שצץ הרעיון להקים רכבת תחתית, נחשב פרויקט הקמת רשת קווי רכבת קלה לפרויקט הדגל של השנים הקרובות. ואכן כ-35 מיליארד שקל התחייבה כבר המדינה להשקיע בהקמת שלושה קווים - הקו האדום (שנמצא בבנייה וייפתח ב-2021-2022), הקו הירוק והקו הסגול שהקמת שניהם אמורה להסתיים בסביבות 2025.

אלא שמהרשימה הזו נגרע לאחרונה הקו הרביעי, הלא הוא הקו החום. הקו הזה, שמופיע עדיין באתר הרשמי של חברת נתיבי תחבורה עירוניים, אמור היה לעבור מדרום לתל-אביב ולחבר את לוד במזרח עם ראשון לציון במערב. 30 קילומטרים של מסילה ו-46 תחנות תוכננו לאורך הקו, חלקן באזור השכונות העתידיות שיוקמו על חוברות מחנות צה"ל בצריפין - שאין להן כיום חיבור רכבתי אחר מתוכנן.

מדוע הוקפאו התכניות להקמת הקו החום? הסיבה לכך כפולה: רצון לחסוך בתקציבים ובמשאבים לטובת המטרו ורצון להעביר זכויות בנייה עתידיות שנמצאות לאורך התוואי המתוכנן של הקו החום - לטובת פרויקט המטרו. הרעיון הוא שזכויות הבנייה האלה ישמשו מקור למימון פרויקט המטרו הסופר-יקר.
https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=100...
לצפיה ב-'לא מבין את הסלידה הישראלית מקווי תח"צ מקבילים'
לא מבין את הסלידה הישראלית מקווי תח"צ מקבילים
10/02/2019 | 19:47
1
267
היה אפשר לממן את הקמת הקו החום *וגם* את המטרו באמצעות אותן זכויות בנייה, ואפילו להגדיל את זכויות הבנייה בשטחים האלו. היה אפשר להשתמש בקו החום כדי לאפשר בנייה של פחות תחנות מטרו באיזור הזה כך שהמטרו היה ה"אקספרס" והחום "המאסף". זה היה נותן לתושבי האיזור שירות איכותי יותר ואמין יותר במקרה של תקלות, וחוסך כסף על תחנות מטרו יקרות. הקו החום גם היה יכול להיות יחסית זול מספיק כדי לאפשר לעיריות באיזור לממן אותו בעצמן (אם או בלי שיתוף המגזר הפרטי) בלי הרבה עזרה מהמדינה.

זה פספוס אדיר.
לצפיה ב-'העניין הוא שגם עיריית ראשון פועלת מתוך ההנחה '
העניין הוא שגם עיריית ראשון פועלת מתוך ההנחה
10/02/2019 | 23:51
192
שלפני 2022 לא ניתן להשלים את ההליכים הסטטוטוריים וגם להשיג את הסגירה הפיננסית.

באוגוסט 2018 הופצה מצגת לקראת הגשת ההתנגדויות לפני ההפקדה, וצוין שם במפורש שלפני 2021 אין צפי לתחילת העבודות.

מצד אחד, אני אוהב את הטון הדרמטי של הכתבה (זהו תפקידה של התקשורת), מצד שני - הייתי לוקח את הדברים בפרופורציה. הקו החום מעולם לא היה בראש מעייניו של השר, אלא "בן חורג" במקרה הטוב. לכן, עדיף לתת ל-4 העיריות לטפל בהקמתו באופן עצמאי, תוך ניצול הנסיון של נת"ע כמעין קבלן-על.

הנה, הן כבר השיגו את השינויים המהותיים של התוואי: הארכת הקו עד הים (בצד של ראשון), ועד נתב"ג (בצד של לוד). למרות התנגדות הפונקציונרים של נת"ע.
לצפיה ב-'ורק לפני מספר שבועות אתה התווכחת איתי שהקו החום הוא פרויקט'
ורק לפני מספר שבועות אתה התווכחת איתי שהקו החום הוא פרויקט
10/02/2019 | 22:23
10
200
עירוני ללא מעורבות המדינה...
לצפיה ב-'נו, ואיפה בדיוק ראית כאן את המעורבות של המדינה? '
נו, ואיפה בדיוק ראית כאן את המעורבות של המדינה?
10/02/2019 | 23:40
9
122
אולי לא שמתי לב?
לצפיה ב-'אם אין מעורבות של המדינה, מדוע הקו החום מהווה קורבן של'
אם אין מעורבות של המדינה, מדוע הקו החום מהווה קורבן של
11/02/2019 | 05:18
8
125
פרויקט אחר של המדינה?
שעיריית ראשון לציון תמשיך אותו כ"פרויקט עירוני ללא מעורבות המדינה"... 
לצפיה ב-'זו קצת הסקת מסקנות מהירה מדי של הכתב.'
זו קצת הסקת מסקנות מהירה מדי של הכתב.
11/02/2019 | 09:45
1
124
למעשה הקו החום נפל כבר לתחום המטושטש של "אולי כן אולי לא" לפני כמה שנים, ורק הדחיפה של ראש עיריית ראשון לציון השאירה אותו על שולחן הדיונים. אני מאמין שהוא יישאר בדיונים על אש קטנה וככל שקידו פרויקט המטרו ייתקע ויתמסמס (כמו שאין לי ספק שיקרה לצערי)  הוא יחזור לשולחן ויקודם לביצוע. 

הקורבן הראשון של המטרו הוא הקו הצהוב, שעם ההכרזה על קידום המטרו הוא הוקפא, לכאורה עד שיתברר מה מסלול המטרו המתוכנן. ועכשיו לא עושה שום סימנים לחזור לדיון. לטעמי הוא חשוב מאד כמשלים לרשת הגוש דנית גם בעידן המטרו כי הוא עובר ממזרח לציר המתוכנן למטרו (ציר בן גוריון של רמת גן/בני ברק)
לצפיה ב-'כן, כך זה נראה. זאת ועוד: כאשר יינתן האישור לתוואי עד נתב"ג'
כן, כך זה נראה. זאת ועוד: כאשר יינתן האישור לתוואי עד נתב"ג
11/02/2019 | 14:54
103
זה יקפיץ את התדמית של הקו בעיני מקבלי ההחלטות. ואולי גם ישפר את התדמית של רמלוד: בכ"ז, לא כל אזרח גר בעיר עם יכולת להגיע לשדה תעופה ברק"ל
לצפיה ב-'המילה "קורבן" היא בחירתו של הכתב. אני מעדיף את "בן חורג"'
המילה "קורבן" היא בחירתו של הכתב. אני מעדיף את "בן חורג"
11/02/2019 | 14:48
104
ו...צא ולמד: עיריית ראשון דווקא כן מקדמת אותו. כל ההליכים הסטטוטוריים שמתבצעים כעת, הם יוזמה של העירייה. בטח לא היית בשטח, ולא ראית את המפגשים, הדיונים, והשילוט עפ"י חוק תו"ב ברחבי העיר.

יש משהו יפה ביישום כללי הדמוקרטיה המקומית בתכנון התחבורה העירונית https://www.youtube.com/watch?v=augj7XXX62E

הבעיה תהיה, כפי שכבר רשמתי, בגיוס מקורות המימון. ולכן, טוב שיש כתבה דרמטית כזאת, כי זה מחזיר אותנו למהות: "מאיפה הכסף?"
לצפיה ב-'ברכותי. חיבור כל דרום גוש דן לנתב"ג הוא יתרון עצום. '
ברכותי. חיבור כל דרום גוש דן לנתב"ג הוא יתרון עצום.
12/02/2019 | 08:51
44
לצפיה ב-'באיזה תוואי?'
באיזה תוואי?
12/02/2019 | 10:48
2
78
לתוך הטרמינל עצמו? איך? ואיפה תהיה התחנה? אם זה בתוך הטרמינל זה יעזור יותר לנוסעים לחו"ל ולעובדי נתב"ג, אבל לא ממש יעזור לעובדי התעשייה אווירית וקריית שדה התעופה.

אולי ינסו לשלב את זה במתחם של תחנת תעופה של רכבת ישראל? טיפה יותר ריאלי מבחינת עלויות כנראה
לצפיה ב-'לא ברור עדיין. אולי שלוחה שתמשיך ברח' אבא הלל סילבר?'
לא ברור עדיין. אולי שלוחה שתמשיך ברח' אבא הלל סילבר?
12/02/2019 | 11:19
69
במקביל לכביש 40?

-בכל אופן, התוכנית תת"ל 72-ב' לא בשלה עדיין. קודם שיאשרו את 72-א'
לצפיה ב-'לדעתי כדאי שהסגול והחום יפגשו בנתב"ג לאפשר סיבוב. '
לדעתי כדאי שהסגול והחום יפגשו בנתב"ג לאפשר סיבוב.
12/02/2019 | 12:05
82
מלוד לנתב"ג יש אזור די ריק של שדות אחרי גני אביב, דבר שמאפשר גישה נוחה ממערב עד לגישור או מינהור כביש 1. אם הרק"ל תמשיך מטרמינל 3 ל 1 ולאיירפורט סיטי זה יהיה כיסוי טוב לאזור כולו.

במקביל במפת ההרחבות שלי הצעתי שהזרוע הדרומית של הקו הסגול תמשיך לאיירפורט סיטי ונתב"ג כך שלמעשה יהי  עיקול פרברי שלם.

אינני מבין את הרעיון הרשמי לשים שלוחה של המטרו ההיקפי לנתב"ג, מטרו לשדה התעופה בדרך כלל מחבר גם למרכז העיר. עדיף שהשלוחה הזו תועבר לקטע חוזר של קו המטרו מזרח-מערב שממילא אמור להגיע לצומת חולון.
לצפיה ב-'רב קו '
רב קו
10/02/2019 | 16:20
5
140
אהלן חברים, שאלה. היו לי 2 כרטיסי רב קו שנלעמו בבית ולאחר שלא מצאתי אותם הלכתי להוציא כרטיס חדש. השאלה שלי היא האם אני זכאי לכרטיס חדש חינם או לפחות לחצי מחיר היות ויש לי 2 כרטיסים נוספים?
לצפיה ב-'ערב טוב, גם אני איבדתי בבית עד שמצאתי אחרי שקיבלתי חדש'
ערב טוב, גם אני איבדתי בבית עד שמצאתי אחרי שקיבלתי חדש
10/02/2019 | 17:29
105
במחיר עשר שקל, בפעם ראשונה בחינם, בדלפק תחנת רכבת העבירו כל החוזה מכרטיס לכרטיס.
לצפיה ב-'לא, הנפקה עקב אובדן/גניבה אינה חינם, והכרטיס הישן אשר כנגדו'
לא, הנפקה עקב אובדן/גניבה אינה חינם, והכרטיס הישן אשר כנגדו
10/02/2019 | 19:25
3
109
הונפק חדש נחסם לשימוש
לצפיה ב-'רשמית עולה 10 ש"ח'
רשמית עולה 10 ש"ח
11/02/2019 | 10:55
2
91
אבל אם תנפיק בחברה שאף פעם לא הנפקת ממנה זה יהיה חינם
לצפיה ב-'רגע אם הנפקתי בתחנת רכבת בית שאן את הרב קו שלי'
רגע אם הנפקתי בתחנת רכבת בית שאן את הרב קו שלי
12/02/2019 | 16:01
1
82
אז אתה רוצה להגיד שאם חלילה הכרטיס נאבד ואני הולך להנפיק בתחנה המרכזית של בית שאן אז שם ינפיקו לי בחינם אגב אצלי מאחורי הרב קו כתוב רכבת ישראל
ויש בעיר עמדת שירות של רב קו בתחנה המרכזית ששם רק סופרבוס שולטת אז שם בחינם ינפיקו לי אם חלילה נאבד לי או שפשוט לבוא ולהגיד שאני רוצה להנפיק רב קו או שהם ירו שיש לי כבר רב קו שהונפק במקום מסויים ואז יגידו לי שצריך לשלם 10 שקל גם ככה הכרטיס שלי מתקלף לאט לאט בצדדים וגם התמונה עצמה אך הוא עובד פחות או יותר בסדר

לצפיה ב-'אם תבוא לסופרבוס ותגיד שאתה צריך הנפקה בלי שתראה שיש לך כבר '
אם תבוא לסופרבוס ותגיד שאתה צריך הנפקה בלי שתראה שיש לך כבר
12/02/2019 | 19:22
77
כרטיס, ינפיקו כאילו מעולם לא היה לך רב-קו, כלומר חינם (וקצת מוזר שבימינו לא יהיה איזה רב-קו לכולם..), אך אם יתשאלו את המסלקה, יותר יתכן שיראו במערכת לפי ת"ז שיש לך כבר רב-קו של ר"י, ואז זה יהיה 10 ש"ח

בכל אופן השירות של ר"י בעניין רב-קו כמנפיק, טוב יותר מחברות האוטובוסים

רב-קו אשר פועל, לא צריך להחליף, מתקלף או לא לא משנה, העיקר שהרכיב האלקטרוני פועל
רב-קו אשר הפסיק לפעול או מקרטע, מונפק חדש חינם אם הפקיד אכן רואה שיש בעיות בקריאתו (אם אכן קרא את תוכן החוזים, אבל זה הצליח לו נניח רק מהפעם השלישית), והחוזים הנוכחיים מועברים מיד אם ההנפקה אצל אותו מפעיל, במקרה שלך הרכבת (ואם הרב-קו קריא, אם לא, אז חזור לעמדה כדי לטעון את החוזים אשר שוחררו ממסלקה על הכרטיס החדש). על הנפקה מסופרבוס במקרה זה תצטרך להזדמן לעמדה שוב לאחר שלושה ימי עסקים בכל מקרה של הנפקה (עשוי להיות בעיתי כאשר ירחיבו את רפורמת טעינה ללא נהג, וביטול כרטיס בודד מנייר)
לצפיה ב-'טעינת חוזה'
טעינת חוזה
10/02/2019 | 14:32
11
118
האם לצורך טעינת חוזה (למשל חופשי יומי רגיל), חייבים לעבור דרך הרשמה באנטרנט? מדובר ברב-קו אנונימי שכבר טעון בערך צבור מספק ואין צורך להטעינו בכסף אלא רק "לטעון חוזה".

לפי מה שאני מבין, אין אפשרות לטעון את החוזה אצל הנהג ואפילו טעינת החוזה דרך עמדת כספונט מחייבת "הזמנה" דרך האתר/אפליקציה שצריך לעשות מראש.

הבנתי נכון או שאפשרי ללא זה?
לצפיה ב-'אפשר בלי - הסבר בפנים'
אפשר בלי - הסבר בפנים
10/02/2019 | 15:29
5
94
בכספונט אפשר לטעון חלק מהחוזים בלי הזמנה מראש - חידוש חוזים קיימים על הכרטיס, הוספת ערך צבור, או חוזים תקופתיים למיניהם שרלוונטיים רק לטבעת בה נמצא אותו מכשיר כספונט (כשנמצאים בת"א למשל - רק טבעת 1)

בנוסף אפשר לטעון בבתי עסק שמשתתפים במיזם בלי הרשמה מראש, ובמכונות / הקופות בתחנת הרכבת - גם בלי הרשמה מראש.
לצפיה ב-'תודה על ההסבר'
תודה על ההסבר
10/02/2019 | 16:45
4
58
במקרה של טעינת החוזה התקופתי (למשל חופשי יומי) בכספונט באותו איזור שבו נמצא המכשיר, שאלות נוספות:

1. מחייב הכנסת כרטיס אשראי למרות שהרב-קו טעון כבר מראש בערך צבור מספק (נאמר 100 ש"ח)?

2. במידה שזה כן מחייב הכנסת כרטיס אשראי, האם התשלום על החוזה (בדוגמה שלנו חופשי יומי 13.5 ש"ח) יורד דרך הכרטיס אשראי או יורד מהערך הצבור ברב-קו (כלומר ישאר בערך הצבור 86.5 ש"ח)?

3. במעבר בין טבעות באופן ספונטני ללא תכנון והרשמה מראש, בכל זאת מחייב חיפוש אחר כספונט חדש או בית עסק לטעינת חוזה תקופתי שרלוונטי לטבעת השניה? (כשיוצאים מטבעת אחת ועוברים לשניה).

לצפיה ב-'חוזים תקופתיים ברב קו הם לא מהערך הצבור'
חוזים תקופתיים ברב קו הם לא מהערך הצבור
10/02/2019 | 18:14
1
57
לא ניתן לקנות חוזה מהערך הצבור הטעון בכרטיס, מכיוון שעל הערך הצבור מקבלים הנחה במעמד הטעינה (לפחות 20%, תלוי בפרופיל ההנחה) וחוזים תקופתיים גם מגלמים בתוכם הנחה משמעותית. אם היה ניתן לרכוש חוזה תקופתי מהערך הצבור זה היה כפל הנחות, ואין בתחבורה הציבורית כפל הנחות.

לכן, רכישה של חוזה מחייבת תשלום מכרטיס האשראי ולא מהערך הצבור שטעון בכרטיס.

לגבי מעבר ספונטני  - בד"כ בספונטיות עדיף פשוט לשלם בערך צבור, אבל אם לא ניתן, באוטובוסים שיוצאים מחוץ לטבעת 1 של המטרופולין (לפחות בגוש דן, לא יודע לגבי ירושלים) ניתן בנתיים לשלם לנהג במזומן ולרכוש חוזה אצל הנהג.
לצפיה ב-'עכשיו הכל מובן, תודה רבה על הפירוט בשתי התגובות '
עכשיו הכל מובן, תודה רבה על הפירוט בשתי התגובות
10/02/2019 | 20:13
18
לצפיה ב-'כל טעינת חוזה משולמת בנפרד ולא יורדת מהערך הצבור.'
כל טעינת חוזה משולמת בנפרד ולא יורדת מהערך הצבור.
10/02/2019 | 18:16
1
23
לצפיה ב-''
10/02/2019 | 20:11
7
לצפיה ב-'אפשר להטעין בכל קו אגד '
אפשר להטעין בכל קו אגד
10/02/2019 | 16:45
4
78
שגבולותיו חורגים מטבעת 1
לצפיה ב-'כלומר ברגע שיוצאים מהטבעת'
כלומר ברגע שיוצאים מהטבעת
10/02/2019 | 16:48
3
65
אפשר לטעון חוזה תקופתי (למשל חופשי יומי) אצל הנהג?
והאם (כמו ששאלתי בתגובה השניה) טעינת החוזה יורדת מהערך הצבור או מחייב מתן אשראי?
לצפיה ב-'בכל שלב של הנסיעה '
בכל שלב של הנסיעה
10/02/2019 | 16:56
2
58
ניתן לטעון אבל במזומן בלבד
לצפיה ב-'כלומר בתשלום נפרד'
כלומר בתשלום נפרד
10/02/2019 | 17:02
1
52
ולא יורד מהערך הצבור.

תודה על התשובות :)
לצפיה ב-''
10/02/2019 | 17:07
10
לצפיה ב-'רכבת עומדת כבר כמה דקות (לפחות) על גשר ליפתא בירושלים'
רכבת עומדת כבר כמה דקות (לפחות) על גשר ליפתא בירושלים
10/02/2019 | 08:20
4
196
אני רואה אותה ממרחק כמה קילומטרים ולא יכול לומר באיזה כיוון (באיזה מסילה) היא
לצפיה ב-'כבר לא שם'
כבר לא שם
10/02/2019 | 08:30
61
לצפיה ב-'תקלה בקטר, בשבוע שעבר בראיון עם המנכל התייחס גם לזה'
תקלה בקטר, בשבוע שעבר בראיון עם המנכל התייחס גם לזה
10/02/2019 | 08:46
170
לצפיה ב-'מישהו יודע מתי הרכבת לירושלים תשוב לפעול?'
מישהו יודע מתי הרכבת לירושלים תשוב לפעול?
10/02/2019 | 09:44
1
132
כשהגעתי היום בשעה 08:00 לנתב'ג הכרוז הודיע שהרכבת לירושלים בוטלה עקב תקלה "עד להודעה חדשה".
הפנו אותנו לאוטובוס שיצא מנתבג ב 08:10 והגיע לתחנת נבון בשעה 08:55.
לצפיה ב-'מצאתי לבד. הרכבת חזרה לפעול. כתבה בוואלה'
מצאתי לבד. הרכבת חזרה לפעול. כתבה בוואלה
10/02/2019 | 11:42
120
לצפיה ב-'תקופת המנדט הבריטי: איזה חברות תחבורה נסעו בשבת?'
תקופת המנדט הבריטי: איזה חברות תחבורה נסעו בשבת?
10/02/2019 | 01:04
3
143

אני תוהה האם היתה תחבורה ציבורית בשבת לפני 1948 והיכן.
ידוע כי בחיפה, נצרת וסביבותיהן אכן התקיימה תחבורה ציבורית בשבת וזוהי גם הסיבה שהיא קיימת גם כיום במסגרת הסטטוס קוו.
מכיוון שכך, האם לא הייתה אף חברת תחבורה ציבורית בתקופת המנדט הבריטי למעט אלו שדלעיל שהפעילה אוטובוסים בשבת?
בשרון? במושבות יהודה? בגוש דן?
ואם לא, מה הסיבה לכך? האם לא היה ביקוש לנסיעות כאלו?

לצפיה ב-'Palestine Railways , כלומר הרכבת. '
Palestine Railways , כלומר הרכבת.
10/02/2019 | 09:28
2
151

שימו לב שאין לוח זמנים שונה לא ליום ו' המוסלמי, לא לשבת היהודית ולא ליום א' הנוצרי (בלו"ז משנות ה30 או ה20 שהופיע בעבר בוויקיפדיה היה לו"ז א' נפרד). כאשר יש רכבות הנוסעות בימים מסויימים בלבד כמו הרכבת החיג'אזית מעאמן לדמשק הימים האלו מצויינים במפורש כך שלא מדובר בלו"ז יום חול אלא בלו"ז כולל.
לצפיה ב-'תודה. וחברות אוטובוסים? '
תודה. וחברות אוטובוסים?
10/02/2019 | 09:33
55
לצפיה ב-'עושה חשק למזרח תיכון חדש (חדש-ישן)'
עושה חשק למזרח תיכון חדש (חדש-ישן)
10/02/2019 | 15:57
43
לצפיה ב-'לא יודע אם קשור לתח"צ, אבל האם נותר מסילת רכבת של כפר סבא?'
לא יודע אם קשור לתח"צ, אבל האם נותר מסילת רכבת של כפר סבא?
09/02/2019 | 19:39
10
259
מסילה הייתה כשלוחה מהמסילה המזרחית, הפיצול דרך מזרח אלישמע, מערב שדי חמד, עד מפעל פלדה באזור התעשיה כפ"ס, ידוע לי בשנות ה 90 המסילה פורקה אבל יכול להיות שחלק מהמסילה בעתיר ידע לא פורקה?
לצפיה ב-'השלוחה הישנה של כפר סבא וחלק אחר מהמסילה המזרחית'
השלוחה הישנה של כפר סבא וחלק אחר מהמסילה המזרחית
09/02/2019 | 20:27
218
בקיץ 2004 צילמתי חלק מהשלוחה הזו וכן חלק קטן מהמסילה המזרחית, ליד מושב שדה חמד.
לצערי לא ניתן לראות את התמונות באותו שרשור, שהעליתי לפורום ב-2004.
מאז פורק חלק גדול עד כדי רובו מתוואי שלוחת כפר סבא. חלק מאותו תוואי משמש לחניונים שונים של החברות השונות, שנמצאות באזור התוואי.
לצפיה ב-'השרשור (הלא נפתח)'
השרשור (הלא נפתח)
09/02/2019 | 20:57
8
148
אלא אם דרכים שכן:

למטה בשרשור (שהוא כאמור בשנת 2004) כותב luckydude :"...מתישהוא בתחילת העשור הבא". למצער בגלל עיכובים שונים זה כנראה גם לא יהיה בעשור הבא לאחר מכן.
לצפיה ב-'תודה, אבל אין תמונות שם, בגלל שעבר יות רמעשר שנים ונמחקו'
תודה, אבל אין תמונות שם, בגלל שעבר יות רמעשר שנים ונמחקו
10/02/2019 | 17:57
7
91
מהפורום?
ולגבי חניונים אתה בטח מתכוון בעתיר ידע, מאחורי סופר "יוחננוף" באזור בנייני היי טק, וסאנדיסק.

וחלק מהמסילה עדיין נותרה היום ליד שדי חמד?
ואם כן, בצד המערבי של המושב?
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
10/02/2019 | 21:43
4
76
א. מסיבה שלא תהיה, לא ניתן לפתוח תמונות בשרשורים ישנים.

ב. החיונים - אכן כוונתי לכל מה שפירטת, אבל לא רק. גם צפונית יותר (מזרחית למתחם G, שקודם לכן היה מפעל "פקר פלדה") גם יש שימושים בחניונים. ביניהם של חברות רכב שונות. אותה שלוחה מכיוון פקר פלדה מזרחה (שהסתיימה ליד אזור של רשתות מזון שונות על גלגוליהן השונות) עוד החלה בתהליכים של פירוק ב-2003.

ג. בצד המערבי של המושב עברה המסילה. אז ב-2004 היה ניתן לראות ממש מסילות וגם את הצומת עם המסוט, בין המסילה המזרחית לשלוחה הישנה לכפר סבא. למרבה הצער שנים לאחר מכן לא היה זכר למסוט הזה, גם המסילות שם פחתו עם הזמן, עד שקשה לראות את זה ואולי זה כבר לא קיים.
כיום חלק מהשלוחה הוא למעשה גשר למעבר כלי רכב מכיוון עתיר ידע לתוך המושב. על הגשר בעבר הייתה המסילה לכיוון מפעל "פקר פלדה".
לפחות בעבר הייתה התכנית להרחיק עוד מערבה משדה חמד את המסילה המזרחית, כאשר זו תוקם בעבר. לא יודע אם בפועל אושר התוואי הזה.
לצפיה ב-'אפשר לפתוח תמונות ישנות '
אפשר לפתוח תמונות ישנות
10/02/2019 | 22:36
2
106
לצפיה ב-'אברהם תודה רבה! חלק מהם הצלחתי'
אברהם תודה רבה! חלק מהם הצלחתי
10/02/2019 | 23:01
69
אבל זה אורך זמן ההסבה הזו. אולי בהמשך נתרגל לזה
לצפיה ב-'לא רואה שיש תמונות ישנות משלוחת כפר סבא'
לא רואה שיש תמונות ישנות משלוחת כפר סבא
09/03/2019 | 12:05
5
לצפיה ב-'המסילה הזאת חצתה את רחוב וייצמן צד המזרחי ליד צומת G'
המסילה הזאת חצתה את רחוב וייצמן צד המזרחי ליד צומת G
09/03/2019 | 12:01
7
וכנראה מצאתי אזור סוף המסילה של שלוחת כפ"ס עיד רשתות המזון של יש ושופר סל, במגרש חול גדול יש אבנים כנראה של סוללת רכבת.
לצפיה ב-'פירוק חלק מהשלוחה בכפר סבא '
פירוק חלק מהשלוחה בכפר סבא
10/02/2019 | 21:57
1
126
לצפיה ב-'וכנראה ייפתח ב 2021...'
וכנראה ייפתח ב 2021...
09/03/2019 | 12:06
5
לצפיה ב-'ההייגרים הבאר שבעיים מכביש 44'
ההייגרים הבאר שבעיים מכביש 44
09/02/2019 | 19:06
1
205
לצפיה ב-''
09/02/2019 | 20:30
20
לצפיה ב-'האם יכול להיות שקו נהריה-באר שבע חזר לשגרה? +נקודה למחשבה'
האם יכול להיות שקו נהריה-באר שבע חזר לשגרה? +נקודה למחשבה
09/02/2019 | 18:09
1
252
לפי המפה הכי עדכנית באתר הרכבת, נראה שקו נהריה-באר שבע חזר לשגרתו:

+נקודה למחשבה:
האם אפשרי שבבוקר 1 או 2 רכבות ישירות מבית שמש לנתניה, יהפכו לרכבות ישירות מהראשונים לנתניה, ואותו הדבר בערב? והתכנון בלו"ז יהיה שהרכבת הישירה שתעצור בלוד, תחכה לרכבת שהתחנה האחרונה שלה תהיה בלוד, על מנת לאסוף נוסעים.

לצפיה ב-'המפה הזו מופיעה כבר די הרבה זמן והקו לא חזר לקדמותו'
המפה הזו מופיעה כבר די הרבה זמן והקו לא חזר לקדמותו
11/02/2019 | 10:55
145
מה שקובע זה הלו"ז ולא המפה הכללית הזו.
הרכבת מציגה קו גם אם פועלות בו רכבות בודדות ביום.
לצפיה ב-'רכבות ורוח צד'
רכבות ורוח צד
09/02/2019 | 16:26
138
השבוע נסעתי לחיפה באוטובוס ועקב רוחות צד מאוד חזקות (בעיקר צפונית לעתלית שם נוסעים על קו המים), האוטובוס האט וזה גרם לי לחשוב, האם גם רכבות מרגישות היטב את רוחות הצד ומאיטות בשל כך (רכבות נוסעות מהר יותר)?

לצפיה ב-'כתבות תח"צ שבת, מאקו בטבריה טמקא מתלוננת.'
כתבות תח"צ שבת, מאקו בטבריה טמקא מתלוננת.
09/02/2019 | 12:20
8
261
קו השבת של נוע תנוע בטבריה, בשיתוף עיריית טבריה וראש העיר החדש כיוזמה לחיבור השכונות לטיילת. מאקו.

https://mobile.mako.co.il/news-israel/local-q1_201...

וכתבה בטמקא שמדברת על חוסר יכולת ההתניידות של אנשים ללא רכב תוך מספר דוגמאות אישיות. מפליא שאין בה תגובות כלשהן:

https://m.ynet.co.il/Articles/5459793      
לצפיה ב-'אני תומכת נלהבת בתחב"צ בשבת אבל'
אני תומכת נלהבת בתחב"צ בשבת אבל
09/02/2019 | 13:05
2
273
האיש שרואיין נראה מהמעמד הבינוני, שויתר מסיבותיו עמו על אחזקת רכב.
בהעדר תחב"צ בשבת, אדם במצבו צריך לקחת בחשבון שיש מקרים שצריך לנסוע במונית .
אמא בבית חולים זו דוגמא טובה למקרה שאפשר ורצוי  לקחת מונית מת"א לפתח תקוה.
כשאמי היתה בשבת בבית חולים השתמשתי בשבת במוניות  (וגם בנוע תנוע- תודה רבה להם).
כמו כן אני משתמשת לעתים במוניות כדי לאכול ארוחות חג עם בני משפחה, כי זה חשוב.
ולא - אני לא נוסעת במוניות לא כל יום, גם לא כל חודש. גם אם לוקחים מונית כשצריך ההוצאה לא מתקרבת אפילו להוצאות על רכב, ביטוח, דלק, חניה ועוד.
לצפיה ב-'במדינה מתוקנת מנסים לעודד אנשים כמוהו בערים הגדולות.'
במדינה מתוקנת מנסים לעודד אנשים כמוהו בערים הגדולות.
10/02/2019 | 17:02
1
101
לפי מה שאמר המצב הספציפי עם אמו היה שבהתחלה לא חשבו שזה עניין רציני וכבר היה איתה בן משפחה, אך מאוחר יותר מצבה הידרדר. השיקולים של עד כמה צריך לבקר קרוב משפחה במצב יציב פלוס מלווה שונים מאד משיקולים של ערש דווי, ולא על כל פיפס נזעקים במונית שעולה פי 10 מנסיעה באוטובוס.

באף מדינה אחרת עם תחבורה ציבורית לא משביתים אותה ליום שלם בשבוע, 60 ימים בשנה ( 52 שבתות ו 8 חגים במעמד יום טוב).

במדינות מתוקנות מנסים לאפשר למעמד הביניים לוותר על או לדחות את קניית הרכב או הרכב השני, במיוחד בערים הגדולות שיש בהן מערכות מסילתיות עירוניות. הנסיעות בסוף השבוע כלולות בכרטיס התקופתי הרגיל. הרעיון שחופש ההתנייעות יחייב בחירה דווקא באופציות היקרות יותר של המונית או הרכב הפרטי כסוג של מס על אי רצון לשבת בבית לא היה מתקבל בשלום בשום מקום אחר.
לצפיה ב-'ברור שבמדינה מתוקנת תחב"צ 7 ימים בשבוע'
ברור שבמדינה מתוקנת תחב"צ 7 ימים בשבוע
10/02/2019 | 19:26
73
השאלה היא מה יעשה אדם , שחי במדינה לא מתוקנת.
לצפיה ב-'כתבה נוספת, טמקא מהאוטובוס בטבריה '
כתבה נוספת, טמקא מהאוטובוס בטבריה
09/02/2019 | 15:21
132
לצפיה ב-'הייתה כתבה גם בכאן חדשות (ערוץ 1) לשעבר, מצורף קישור'
הייתה כתבה גם בכאן חדשות (ערוץ 1) לשעבר, מצורף קישור
10/02/2019 | 22:13
60
לצפיה ב-'כתבה על קו תחבורה שיתופית בשבת שתפעל באשדוד'
כתבה על קו תחבורה שיתופית בשבת שתפעל באשדוד
10/02/2019 | 22:15
74
לצפיה ב-'בוא נראה עם התפילות של דרעי ליצמן ועידן יוסף יצליחו'
בוא נראה עם התפילות של דרעי ליצמן ועידן יוסף יצליחו
10/02/2019 | 22:17
80
בעד כליאת חילונים ולא יהודים ללא רכב ובעד זיהום אוויר מוגבר בגלל שחסרי תחבורה ציבורית שקונים רכב ומזהמים איתו את האוויר ממש פיקוח נפש.

לצפיה ב-'ובנתיים בטבעון, בוטלה נסיעת 16:30 בשבת, כעת הנסיעה הראשונה'
ובנתיים בטבעון, בוטלה נסיעת 16:30 בשבת, כעת הנסיעה הראשונה
17/02/2019 | 18:17
12
תצא לדרכה ב17:25 - קו 75.
לצפיה ב-'בוטל מיזוג סימנס ואלסטום!'
בוטל מיזוג סימנס ואלסטום!
07/02/2019 | 15:58
394

לדעתי שתי החברות יתחילו במירוץ למיזוג עם בומברדייה...
לצפיה ב-'שתי הוכחות לכך שזה בולשיט שבגלל העדרת תח"ץ בשבת קונים רכב'
שתי הוכחות לכך שזה בולשיט שבגלל העדרת תח"ץ בשבת קונים רכב
07/02/2019 | 15:56
60
998
בעקבות מאמרה, שבד"כ אני מאוד לא מסכים איתה ואפילו אינפרנדטי אותה בפייסבוק, של מרב מורן, ירד לי האסימון.
היא בעצמה מביאה את שתי ההוכחות לכך בעצמה במאמר הזה.

1. ברוב העולם המערבי כן יש תח"ץ 7 ימים בשבוע ובכל זאת אחוז בעלי הרכבים
הפרטיים גבוה...
המשך>>
בעקבות מאמרה, שבד"כ אני מאוד לא מסכים איתה ואפילו אינפרנדטי אותה בפייסבוק, של מרב מורן, ירד לי האסימון.
היא בעצמה מביאה את שתי ההוכחות לכך בעצמה במאמר הזה.

1. ברוב העולם המערבי כן יש תח"ץ 7 ימים בשבוע ובכל זאת אחוז בעלי הרכבים
הפרטיים גבוה מזה שבישראל

2. דתיים וכן נניח העשירון העליון של החרדים
יש לשתי אוכולסיות אלו, שברור בעליל ובמובהק וכן לאללה (תרתי משמע?)
שהן לא נוסעות בשבתות וחגים, אותו אחוז של בעלות על רכב כמו לחילונים.
לצפיה ב-'מסילת עירון תבוטל, במקומה תוואי חדש'
מסילת עירון תבוטל, במקומה תוואי חדש
07/02/2019 | 11:19
20
648
https://www.themarker.com/dynamo/cars/.premium-MAG...

התוואי החדש מדלג על כל יישובי ואדי ערה, אבל כנראה פשוט יותר להקמה. לא ברור היכן יוקמו התחנות בתוואי החדש, אבל כרגיל כנראה הן הולכות להיות במקומות מרוחקים ממרכזי אוכלוסיה, כי גופי התכנון בארץ פשוט לא לומדים.

אציין שבשתי התוכניות - אם יהיה צורך במנהרות ארוכות לא ברור איך זה יועיל לתושבי העמק בטווח הקרוב, כי קו העמק לא בתוכנית החשמול הנוכחית.

בנוסף, כל עוד אין מסילה רביעית באיילון רכבות ישירות מהעמק שידלגו על חיפה וייסעו ישר לתל אביב לא באות בחשבון, כך שגם כשהמסילה הזו תקום סביר להניח שעיקר השירות ממנה יהיה למסילה המזרחית דווקא.
לצפיה ב-'ומה עם מי שאין לו מנוי לדה מרקר? '
ומה עם מי שאין לו מנוי לדה מרקר?
07/02/2019 | 12:01
12
100
לצפיה ב-'התוואי החדש צפונית מערבית לכביש 65 ומקביל לו'
התוואי החדש צפונית מערבית לכביש 65 ומקביל לו
07/02/2019 | 12:19
9
246
הכתבה עצמה מורכבת בעיקרה מחוסר שביעות הרצון המוצדק של היישובים שייפגעו מההחלטה - אום אל פאחם, ערערה, ומגידו ותיאור של בעיות התחבורה של המצב באיזור.

עוד נכתב שמשרד התחבורה מציע לסלול "נת"צ שיהיה אפשר אולי בעתיד להמיר לרכבת קלה" בתוואי כביש 65 כדי כביכול לתת פתרון ליישובים האלו, אבל זה פתרון לא מספיק ואין אפילו התחלה של תוכניות בשבילו, רק הבטחה באוויר
לצפיה ב-'מה התוואי החדש, כתוב?'
מה התוואי החדש, כתוב?
07/02/2019 | 12:34
8
72
לצפיה ב-'יש מפה, אבל היא לא מאוד מדוייקת'
יש מפה, אבל היא לא מאוד מדוייקת
07/02/2019 | 13:00
7
212
תיאור התוואי החדש מסתכם בפסקה הזו:

"המסלול החלופי שנקבע ייצא מצומת ברקאי, יעקוף את אזור ואדי ערה מצפון, ויכלול מסילה ממונהרת בחלקה, שתתחבר במסלול קצר יותר למקטע שבין כפר יהושע לכפר ברוך. התוכנית עדיין מותנית באישור סופי של המועצה הארצית לתכנון - שלדברי גורמים המצויים בנושא, צפוי להתקבל בשבועות הקרובים. נציגי היישובים טוענים כי המשמעות היא המשך ניתוק האזור ממסילות החוף והעמק, ומכאן שגם למרכז הארץ, לחיפה ולסביבת עפולה."
לצפיה ב-'בקיצור חזרה לתוכנית הישנה של מסילות מנשה'
בקיצור חזרה לתוכנית הישנה של מסילות מנשה
07/02/2019 | 13:06
5
188
ויקיפדיה על מסילות מנשה:
"המסילה תתפצל ממסילת העמק באזור רמת דוד ומשם תמשיך במנהור דרך רמות מנשה ועד אזור מחלף עירון. משם היא תמשיך לאזור מושב אחיטוב דרך תחנת רכבת בחרישותתחבר למסילה המזרחית החדשה."
לצפיה ב-'לא בדיוק. התוואי החדש המוצע הוא בין התוואים המוצעים הקודמים.'
לא בדיוק. התוואי החדש המוצע הוא בין התוואים המוצעים הקודמים.
07/02/2019 | 13:52
4
165
כמדומני התוואים הקודמים היו בצמוד לכביש 65 או כביש 70. זה שמוצע עכשיו לא מגיע לחדרה מזרח וממשיך צפונה בין חריש לפרדס חנה, ואז במקום להיות צמוד לכבישים 6 ו-70, פונה לכיוון צפון מזרח באיזור רגבים\גבעת נילי ומתחבר למסילת העמק ליד בח״א רמת דוד. לכן, אפשר לומר על התוואי שהוא מין פשרה בין שני התוואים הישנים (אם כי קצת יותר קרוב לכביש 70 מאשר לכביש 65). לדעתי, בהתחשב בנסיבות מדובר בתוואי סביר, במיוחד אם יקום שדה תעופה ברמת דוד.
לצפיה ב-'מצאתי מפה של התוואי שראיתי'
מצאתי מפה של התוואי שראיתי
07/02/2019 | 14:24
2
179
כאן:

https://bit.ly/2t8kBY8

התוואי הזה שונה מהתוואי שבכתבה בדה מרקר.

לצפיה ב-'לפי התכנון הזה למעשה מדובר בהארכת המסילה המזרחית עד לחיבור'
לפי התכנון הזה למעשה מדובר בהארכת המסילה המזרחית עד לחיבור
07/02/2019 | 17:50
1
146
למסילת העמק באזור בסיס רמת דוד, כאשר באזור אחיטוב יהיה פיצול בין התוואי המוכר שיחבר בין המסילה המזרחית למסילת החוף לבין הארכה של המסילה המזרחית לכיוון מסילת העמק.

המשמעות היא שהחיבור בין אזור העמקים והגליל המזרחי לבין גוש דן מתבסס בלבדית על מסילות ירקון ו/או השרון כלומר המסילה הרביעית באיילון מהווה תנאי מוקדם לפרויקט הזה, ולכן אפשר להניח שהוא לא יתבצע ב-10-15 השנים הקרובות.

אגב, בחוברת תשתית לצמיחה 2019 שפורסמה לפני מספר ימים מופיעים אמדני התקציבים המוערכים למסילה הרביעית באיילון ולמסילה המזרחית (לא כולל ההארכה המדוברת לעיל) ולפי אמדנים אלה המסילה המזרחית יקרה בהרבה מהמסילה הרביעית באיילון.
לצפיה ב-'פרויקט המסילה המזרחית שונה, מהוספת מסילת הרכבת באיילון'
פרויקט המסילה המזרחית שונה, מהוספת מסילת הרכבת באיילון
09/02/2019 | 21:02
86
אמנם לא מדובר בתל אביב אך ורק בהוספת מסילת רכבת מתל אביב ההגנה עד תל אביב מרכז, אלא גם בתשתיות אחרות, כמו הטיית נחל איילון.

עם זאת שדרוג המסילה המזרחית הוא בתוואי ארוך יותר. מצומת חמד עד חדרה מזרח, תוואי חדש לחלוטין. לצד זה הכפלת ראש העין-לוד, יישור חלק מהתוואי והקמת הפרדות מפלסיות.

לדעתי האישית (למותר לציין, שבסופו של דבר מקבלי ההחלטות קובעים), שני הפרוייקטים חשובים.
לצפיה ב-'ההבדל בין מה שאתה כותב למסילות מנשה'
ההבדל בין מה שאתה כותב למסילות מנשה
07/02/2019 | 14:36
148
הוא רק אם היציאה מכביש 70 הוא ברגבים או ברמות מנשה
אין בינו לבין מסילת עירון שום קשר

לכאורה הסיבה האמיתית היא תוכנית השדה תעופה

רכבת קלה בין מגידו ואום אל פאחם לרכבת חריש באמת נשמע פיתרון טוב בהתחשב בנסיבות
במיוחד שזה הדיבור גם על קו טבריה-עפולה
ואם כבר אז שיעשו רכבת קלה טבריה - חריש
לצפיה ב-'המפה שבכתבה שונה קצת ממה שידוע לי לגבי התוואי.'
המפה שבכתבה שונה קצת ממה שידוע לי לגבי התוואי.
07/02/2019 | 14:05
141
לפי מה שזכור לי התוואי החדש לא אמור לעבור בכלל במקביל לכביש 65 אלא ימשיך בקו ישר בצמוד פחות או יותר לכביש 581 (ז״א תוואי יותר טוב ממה שבכתבה אבל אולי בנתיים דברים שונו לרעה בתוכנית). שאר התוואי במפה הוא פחות או יותר לפי התוכנית, אם כי במציאות טיפה יותר קרוב לכביש 70.

לצפיה ב-' על-פניו נראה, שמסלול הנסיעה ארוך יותר'
על-פניו נראה, שמסלול הנסיעה ארוך יותר
09/02/2019 | 20:54
66
לפי המפה, על פניו מסלול הנסיעה דרך מסילת מנשה, ארוך בהשוואה למסילת עירון. זה נוסף לחיסרון של היעדר תחנות ליישובים בכביש 65.
לצפיה ב-'בזיון! מאות אלפי תושבים גרים בנחל עירון'
בזיון! מאות אלפי תושבים גרים בנחל עירון
07/02/2019 | 16:53
203
מזכיר את הקווים היעודים.

לצפיה ב-'לא היה אפשרי לבנות על התוואי המקורי במסילת עירון'
לא היה אפשרי לבנות על התוואי המקורי במסילת עירון
07/02/2019 | 19:08
213
בנייה בלתי חוקית מכסה את רוב שטח המסילה המיועדת.

כל ניסיון לפנות את הפולשים לשטח היה מוביל לעימותים

הפיתרון האחר הוא מינהור לכל אורך הקו- מה שהיה מעכב את הפרויקט  לנצח כנראה
לצפיה ב-'זה יהיה מסילת רכבת "מנשה".'
זה יהיה מסילת רכבת "מנשה".
09/02/2019 | 20:00
63
לצפיה ב-'תגובות הרשויות:'
תגובות הרשויות:
10/02/2019 | 09:59
3
123
ממשרד התחבורה נמסר: "מאז כניסת השר כ"ץ לתפקידו, המדיניות היא לחבר את המסילה המזרחית למסילת העמק ישירות באמצעות מסילת מנשה, כדי לאפשר הגעה מהירה למרכז הארץ. לגבי נחל עירון, סוכם כי ימצאו פתרונות תחבורה ציבורית הולמים, ולא רכבת כבדה שלא מתאימה לתוואי ולבנייה הרוויה סביבו".

ממינהל התכנון נמסר: "המינהל רואה חשיבות בפיתוח תחבורה ציבורית לאורך כביש 65 בין עפולה לחדרה שישרת גם את תושבי ואדי ערה. הוצגה בפנינו אפשרות לנת"צ לאורך הכביש עם אפשרות לרכבת קלה בעתיד. לפי בדיקת משרד התחבורה, מסילה לאורך ואדי ערה לא נותנת פתרון איכותי לתושבים. התוואי יהיה ברובו תת־קרקעי, עם תחנה אחת בלבד ובנגישות נמוכה. תנאי להקמת המסילה החלופית במנשה, יהיה מימוש בפועל של הקמת נת"צ בכביש 65".

לדעתי הם באמת צודקים ב2 התשובות
א. התוכנית הישנה באמת היתה מסילות מנשה ולא מסילות עירון
ב. התוכנית של הרכבת התת קרקעית תוכננה רק עם תחנה אחת באיוזר - בברטעה

אגב באמת לא חייב שתהיה מסילת רכבת בוואדי ערה, נת"צ או רכבת קלה הרבה יותר יעיל!
בנוסף לכך, דיברו בזמן האחרון על חלופה של רכבת קלה מעפולה לטבריה (בתוואי כביש 65) אז בוודאי שאם יחברו את התוכנית יחד זה יהיה מעולה

לצפיה ב-'כותרת חדשה למשהו ישן'
כותרת חדשה למשהו ישן
10/02/2019 | 11:48
1
123
הדיוניםן על עירון מול מנשה נמשכים לפחות עשור, ומנשה כבר מזמן הוגדר כחלופה המיטבית.
א. אכן נדרש מנהור עמוק וארוך בחלופת עירון, וזה עוד לפני שמדברים על פולשים. הוא נולד גם מהציר הצר, שלא מאפשר את הרוחב הנדרש למסילות רכבת באמצע התוואי, וגם מהפרשי הגבהים, בעיקר באזור אום אל פאחם, דבר שמביא לכך שהמנהרה תעבור 100 מ' מתחת לצומת אום אל פאחם.. מאחר ואום אל פאחם היא לא ירושלים לא ישקיעו בה ב"תחנת האומה" נוספת.  כלומר, בתוכנית המקורית מראש היתה אמורה להיות תחנה אחת בואדי ערה, סמוך לערערה, ומאד קרוב לתחנה שמתוכננת בכל מקרה סמוך למחלף עירון (שבטח תיקרא "חריש").
ב. בין היתר מטרת המסילה הזו היא משא, כסוג של המשך למסילה המזרחית והורדת לחץ הרכבות מצוואר הבקבוק של "סובב חיפה". מנהור ארוך פוגע גם בתפקוד זה. 

הציר של ואדי ערה הוא בסוף של דבר ציר "סמי עירוני", ולכן, במקביל להסטת תוואי הרכבת הכבדה למנשה, מתוכנן לייצר לאורכו ציר רב קיבולת. התכנון של הרחבתו ומיחלופו יתמוך בגיאומטריה של רכבת קלה מעפולה לחדרה עם הרבה יותר תחנות לאורך ואדי ערה וכן לאורך הקטע שבין עירון לחדרה (פרדס חנה-כרכור). בשלב הראשון יופעל שם נת"צ אך הפיכתו לרק"ל ככל שיוחלט על כך תהיה אפשרית בקלות יחסית (בלי הפקעת שטחים נוספת).

לצפיה ב-'מוסבר בצורה מעולה!'
מוסבר בצורה מעולה!
10/02/2019 | 14:21
80
לכן יוצא שכל הבלאגן לא רלוונטי
ויוצא שרכבת קלה, ואפילו נת"צ עדיף לכל תושבי האיזור
לצפיה ב-'מסילת עירון (שלא כמסילת מנשה) הנה תוכנית מאושרת.'
מסילת עירון (שלא כמסילת מנשה) הנה תוכנית מאושרת.
10/02/2019 | 17:26
109
במילים אחרות, התוכנית הישנה היתה באמת דרך עירון. היא אושרה במסגרת תמ״א 23 ללא מנהור ואז לפני 15-20 שנה בערך היה הליך אישור ארוך נוסף עם תוכנית מעודכנת (תמ״א 23/18) שכללה מנהור. אלו תוכניות מאושרות שלא מעט זמן ומשאבים הוקצו לאישורן (דבר לא פשוט במדינה).

מה שעושה רושם זה שבנתיים הבינו שהמינהור הארוך לא יספק שירות טוב בכל מקרה לישובי ואדי ערה עצמם, בזמן שהתוכניות המקוריות למסילת מנשה (שלא כמסילת עירון, היו קונצפטואליות בלבד) בתוואי שמקביל לכביש 70 היו מאריכות את הנסיעה ממרכז הארץ לעפולה יותר מידי. לכן אני מניח בחרו בתוכנית העכשווית, שהיא, כפי שציינתי מעל, מעין פשרה בין התוכנית המאושרת של מסילת עירון והקונצפט המקורי של מסילת מנשה (עם בונוס של שירות די ישיר לרמת דוד למקרה שיקום שם שדה תעופה).

לצפיה ב-'שאלה על שינויים בקווי אוטובוס'
שאלה על שינויים בקווי אוטובוס
07/02/2019 | 05:21
2
226
שלום לכולם,
הייתי רגיל פעם בשבוע לנסוע עם קו 41 מאם המושבות החדשה בפ"ת לת. המרכזית בשעה 08:00. זה היה מאוד נוח וקצר.
בשבועיים האחרונים הקו לא הגיע.
התלוננתי, ונאמר לי שהוא השתנה.
על התחנה אין תיעוד וגם לא באתר חב' אפיקים.
האם אין/מתוכנן במשרד התחבורה בסיס נתונים כלשהוא חשוף לציבור שמאפשר בדיקה של היסטוריית השינויים - מתי נעשו ומדוע (לפחות תיאור במשפט של הסיבה העקרונית?).
אולי היה ניתן לבנות משהו שמאפשר לנוסעים להירשם לפי מס' קווים בהם הם משתמשים וכך להיות מעודכנים על שינויים שעתידים להתרחש.
בתודה מראש,
לצפיה ב-'באתר אפיקים נכתב'
באתר אפיקים נכתב
07/02/2019 | 11:56
1
131
"החל מה-6.1.19 תופעל חלופה חדשה לקו 41 ללא כניסה לרחוב מבצע חורב.
שאר המסלול ללא שינוי".

ייתכן שהנסיעה שלא הגיעה עברה לחלופה זו.
התחנה שאין עליה תיעוד היא תחנת 37451 הקונסרבטוריון ברח' מבצע יפתח. באפיקים יודעים על כך ואני מאמין שהעניין יתוקן.

לאפיקים אין אפשרות לשליחת הודעת מייל ע"פ עניין בקו מסויים. בקווים למשל אפשר דרך האתר להירשם לשליחה הודעות על קווים מסויימים.

לצפיה ב-'ואפשר להוסיף את הקווים, חלופותיהם ותחנות, למועדפים באיפה בוס'
ואפשר להוסיף את הקווים, חלופותיהם ותחנות, למועדפים באיפה בוס
07/02/2019 | 13:21
97
דרך כמעט יחידה למשתמש הרגיל הפשוט לעקוב אחר קווים
לצפיה ב-'תחנת ביאליק - לקראת יציקת רצפה וקירות פנימיים'
תחנת ביאליק - לקראת יציקת רצפה וקירות פנימיים
06/02/2019 | 20:46
2
433
עבודות ברזל לקראת יציקת הרצפה והקירות הפנימיים בתחנת ביאליק.
לצפיה ב-'כשרואים את כמויות הברזל והמשמעויות של היציקה ניתן להבין '
כשרואים את כמויות הברזל והמשמעויות של היציקה ניתן להבין
07/02/2019 | 15:57
1
219
את לוחות הזמנים והעלויות.  זה כל פעם מרשים אותי מחדש.
מתמונה זו גם ניתן להעריך את פער הזמנים שבין הקמת התחנות השונות.  
למשל תחנת אלנבי, לפני כשבועיים שלושה צולמה כאשר התקרה שמעל ריצת התחתנה כבר יצוקה.  כלומר מספר חודשי עבודה תחנה אחת מקדימה את השניה. 
לצפיה ב-'זה הדבר שהכי מטריד אותי בפרוייקט'
זה הדבר שהכי מטריד אותי בפרוייקט
09/02/2019 | 22:00
79
הפרשים במצב התחנות השונות (אגב בתחנת בן גוריון אפילו לא קרובים לסיום חפירה ורק הגיעו לרמת הסטארטים השניה).
אני מקווה רק שככל שתחנות היותר מתקדמות יתקרבו לסיומן, יהיה ניתן להעביר חלק מכוח העבודה שלהן לתחנות שנמצאות בפיגור, כדי להדביק חלק מהפער.

לצפיה ב-'יכסי נהג ונוסעה'
יכסי נהג ונוסעה
07/02/2019 | 00:12
4
246
יש נוהל לנהג? איך הוא צריך להתיכס לנןסעה שעומד ב תחנה ומסטכל במקרה בשנייה זה לא ב קיוון אןטובוס?
ונהג יכול לעבור ולא יסים לב. או חייב העיט רכב מיוחד בשעות לילה? לאן הוא ממהר ב2300 והלה? למה רץ לאן רץ? יש לך זמן עד בוקר. או משלמים לך לפי מהירות שאתה יעבור בין התחלה מסלול ונקודה סופית?
לצפיה ב-'נהג אמור לא רק להאיט, אלא גם לעצור ולפתוח דלתות'
נהג אמור לא רק להאיט, אלא גם לעצור ולפתוח דלתות
07/02/2019 | 13:17
164
ואז לראות אם עולה נוסע, כי הנוסע לא בהכרח רואה טוב או עיוור ואולי זקוק להשמעת הכריזה של הקו וכיוון
משלמים לפי קילומטרים במסלול, לא לפי מהירות, אבל הנהג חייב להספיק לתחנה סופית כולל הפסקה לצרכים אם הוא מאחר לזמן היציאה של הנסיעה הבאה שלו אשר אליה הוא שובץ, אך יש מחסור נהגים
לצפיה ב-'חייב לעצור ולכרוז! רוצה לספר על קו 342 מהקיריון לנצרת עלית'
חייב לעצור ולכרוז! רוצה לספר על קו 342 מהקיריון לנצרת עלית
09/02/2019 | 13:25
1
98
נוסעת כמעט קבוע על הרכב שיוצא ב 7:30 ממרכזית המפרץ לנצרת עלית, חברת האוטובוסים של נצרת, אוטובוס פעם בשעה! נהג קבוע. הנהג איש אדיב, מבוגר, מדבר בנימוס עם הנוסעים ונוהג באוטובוס בנינוחות.
אבל
לא תמיד עוצר בתחנה! אני ממתינה בקיריון, מגיע  7:50, לא תמיד עוצר. בפעם הראשונה שזה קרה, לא עצר - האיט, הביט בי ומייד פנה להשתלב בתנועה... נבהלתי וחבטתי בבהלה בדלת, עד שסובב פניו לדלת, עצר ופתח אותה... עליתי  ופניתי אליו בדחילו ורחימו (כי הוא כזה רציני ומנומס...) והערתי לו בצורה עדינה שהוא חייב לעצור ולפתוח את הדלת שנשמע כריזה! לא התנצל והצחיל להתפלפל איתי שחשב שאני ממתינה לטרמפ כי לא הנפתי את היד לעצור... אמרתי: ואם אני לא רואה טוב?! ואם אני עיוורת?! תעצור, תכרוז ותן לי הזדמנות! עדיין לא הודה בטעותו והשיחה הסתיימה.
ואז זה קרה פעם שניה
ואז כבר הייתי פחות סבלנית
ושוב הוא לא התנצל ושוב העביר אלי את האחריות ועוד הוסיף הגאון שאני מחפשת איפה הוא לא בסדר...
אוטובוס של פעם בשעה!!! אלוהים אדים
ג'י בי טורס, 342 לנצרת עלית דרך הקיריון, 7:30 נהג קבוע.
לצפיה ב-'אם זה אוטובוס של פעם בשעה וקרה לך יותר מפעם אחת,'
אם זה אוטובוס של פעם בשעה וקרה לך יותר מפעם אחת,
09/02/2019 | 17:02
85
אז פשוט שהוא מגיע סמני לנהג שאת רוצה לעלות ונגמר הסיפור (זה מה שאני עושה).
נכון, הוא צריך לעצור בכל מקרה ואם יש כבדי ראייה זאת בעיה אם הוא לא (בעיוורים גמורים ניתן להבחין) אבל מדברים כרגע עליך. סימן קל ביד וזהו. בסך הכל כאשר את כבר באוטובוס את רוצה שהוא יתקדם מהר ולא יעצור סתם. נכון?

נסעתי פעם באוטובוס (ואני אוהב לשבת מקדימה), הוא התקרב לתחנה שהיה בה נוסע בודד, הנהג סימן לנוסע הזה לראות תגובה, הנוסע בתגובה הרים את הראש והסתכל לשמיים אז הנהג הבין שהוא לא רוצה לעלות ושם גז. ברגע הזה המטומטם קפץ.
הנהג "שאל" אותך אם אתה רוצה לעלות, אם רצית למה עשית כאילו לא?

לצפיה ב-'נהגי אוטובוס ושיחות בנייד בזמן נהיגה'
נהגי אוטובוס ושיחות בנייד בזמן נהיגה
11/02/2019 | 22:55
60
לפעמים אני רואה שנהג מדבר בנייד בנהיגה. כמעט תמיד באוזניה. האם צריך בכל זאת להעיר לו? שואלת עקרונית.

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ