44
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

בעין בוחנת

דמוקרטיה בגסיסה

לפעמים אתה מביט בהשתאות, ומנסה להבין את ההגיון, את הנסתר וכל שנשאר לך זה לגלגל את העיניים.

כל הזמן מספרים לנו על הסכנה לדמוקרטיה, אובדן הדמורטיה , יש מפלגות שאפילו חרטו על דיגלן את ההגנה על הדמוקרטיה ובלה בלה בלה.

אז רק סיימנו מערכת בחירות באפריל, ההתנהלות של ועדת הבחירות ההן היתה שערוריתית, ההתמהמות עם פרסום התוצאות הסופיות, שלושה חודשים לאחר פרסום תוצאות הבחירות, עד עכשיו לא הבנתי מה היו תוצאותיהן הסופיות, הליכוד כן קיבל מנדט 36 ע"ח אגודת ישראל, כן ירד מנדט לש"ס, כמות התלונות על אי סדרים היתה מטורפת, אותם אי סדרים שהתבררו לאור תיעוד של התנהלות לא סדירה סקלפיות כאלה ואחרות.

היום שמעתי ברדיו אדם שהגיש תלונה במשטרה כנגד קלפי מסויימת, הכל מתועד, ועד היום הענין לא נבדק.

יש כ140 קלפיות "בעיתיות" עד היום נבדקו 30 בלבד!!!

ישובים שבדר"כ הצביעו בשיעור של 47%, פתאום מתהדרים  ב97% כמו המקרה בג'אסר א זרקא, אפילו ישוב דרוזי בצפון התהדר בשיעור הצבעה דומה כפול מהממוצע של אותו ישוב, אגב שם הרבה קולות הלכו לליכוד אותו ליכוד שכה נלחם על הצבת המצלמות בקלפיות, אותה קלפי שמשמשת לועדת הבחירות כעלה תאנה לאוזלת ידה בניהול הבחירות ומשתמשת בקלפי זו, כאיצטלה לקלפי "בעיתית" שבכלל משרתת  את הליכוד.

מי זוכר היום את בכי התמרורים של אותה אחראית בועדת הבחירות שלא הבינה מה רוצים מחייה, וניסתה לצייר תמונה שהכל היה נהדר ומקסים.

סתם מתנכלים, כי בישראל אסור להעביר ביקורת  בעיקר כאשר היא מופנית מצידו הימני של המפה הפוליטית רחמנא ליצלן.

אילו היו משאירים את המצב הקיים כפי שהיה במערכת הבחירות באפריל, ניחא, שם התגייסו אלפי מתנדבים, ותיעדו מה קורה בקלפיות  כדי למנוע זיופים, נכון שהיתה התנגדות לזה מצד מנהלי אותן קלפיות שהבינו שפתאום נגזלה מהם האפשרות ל"השלים" קולות לאלו שהם חפצים בהצלחתם, וניסו לגרום למהומות כדי להרחיק את אותם שומרי הסף .

אבל יו"ר ועדת הבחירות החליט שלא נראה לו, והחליט לאסור את השימוש באותם מתעדים בקלפיות "סוררות", אותה החלטה שהיא היא תולדת החוק שמנסים היום להעביר בממשלה.

אז במדינת המשפטיאדה בה אנו חיים, שהכל מנוהל, מתקבל, ומוחלט ע"י שופטים בהווה, בעבר, ולשיטתם גם בעתיד , אוי לו למי שמעיז לצאת בביקורת על החלטה של שופט לשעבר.

מה קרה? זה סוד? משהו חדש? משהו שאיינו יודעים? 

כל מערכת בחירות אנחנו שומעים על עשרות זיופים בקלפיות, יש שני מגזרים שבהם תעשיית זיוף הבחירות הוא ידוע, ומוכר לכולם, המגזר החרדי שם מצביעים אנשים שכבר הלכו לעולמם לפני דור או שניים, ועוד שיטות שונות ומשונות, ובמגזר הערבי שם יושבים לאחר סיום ההצביה, ו"משלימים" את אחוזי ההצבעה תוך חלוקה בין בעלי הענין באותה קלפי.

הצבת מצלמות באה לשים סוף לתופעה המכוערת הזאת, הלא דמוקרטית הזאת.

בעיקר כאשר אנחנו נמצאים בסיטואציה מטורפת, בה אנחנו עלולים למצוא עצמנו הולכים למערכת בחירות שלישית תוך שנה אחת, כאשר יש שיוויון גושי פחות או יותר, לכל קול יש משמעות, ומי שטורח ללכת לקלפי ולממש את זכותו האזרחית, מן הסתם רוצה שהתוצאה תהיה אמיתית, ישרה וחוקית !!!

אז אני מבין שבחנה הדמוקרטי אעלק מפחדים לאבד הרבה קולות במגזר הערבי, מאידך ירויחו קולות במגזר החרדי שאולי ייחלש כאשר הקלפיות במגזר זה יהיו תחת פיקוח, והתוצאות אמיתיות.

ומה כ"כ מפריע לכחול לבן? אחרי שהזניחו ולא ספרו את המגזר הערבי, החליטו לתקן את מעשיהם מהבחירות האחרונות,ומצפים לקושש קולות במגזר זה שאולי יתן להם את המנדט הנוסף שיצליח לגרום לנשיא שזה חלומו הרטוב, להעניק להם את הנסיון הראשון בהרכבת קואליציה.

תוצאות הבחירות האחרונות הוכרעו על חודם של קולות ספורים, 1400 קולות שהיו חסרים למפלגתם של שקד ובנט היו יכולים לשנות את כל המציאות בישראל בבחירות האחרונות, מפלגות של אורלי לוי ,היתה קרובה להכנס לכנסת, כל רמייה בקלפי יכולה להכריע בחירות כאן במצב הנוכחי, אז מה ההיסטריה ברצון לגרום לבחירות כשרות ,אמיתיות, כאשר יודעים בודאות שנעשים מעשים לא חוקיים, ומעוותים תוצאות.

זה צריך להיות אינטרס של כל אדם שמאמין בשיטה הדמוקרטית, רוצה לחיות במשטר דמוקרטי, למרות החוליים  והבעיתיות של השיטה הזאת כפי שבאה לידי ביטוי לא רק בישראל, אלא בכל העולם המערבי שמצוי היום בנקודת שבר , חוסר יציבות פוליטית, ולעיתים כאוס טוטלי, כמו באיטליה, ספרד, הולנד, גרמניה, אנגליה ועוד, כאוס שגורם למדינות טוטליטריות כמו סין,טורקיה,רוסיה ואחרות שמביטות מהצד ומבינות שוואלה תודה אבל לא תודה, רק זה חסר לנו להכניס ראש בריא למיטה חולה, וזה במקרה הטוב, בפחות טוב מנצלים זאת ובוחשים כדי לקדם את מי שישרת את האינטרסים של אותם מנהיגי משטרים טוטליטארים.

 

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

3 תגובות

© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל kalligula אלא אם צויין אחרת