00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

שיעורי בית

מקרא מגילה, תחפושות ונפצים - פורים הגיע!!!!

הפעם בואו ניגש ישר לעניין: פורים כאן ורציתי להפנות את תשומת לבכם למקרא המגילה 

מקרא מגילה היא אחת ממצוותיו של פורים ופעמים [אהמ אהמ כל שנה] אנו שוכחים שזו מצווה ושיש לה הלכות [24 הלכות]:

 1. גברים, נשים וילדים (שהגיעו לגיל חינוך – בערך גיל 6) חייבים בשמיעת המגילה.

 2. חשיבותה של המגילה כה רבה, שאפילו גברים העוסקים בלימוד תורה, חייבים בשמיעתה.

 3. קוראים את המגילה פעמיים – הפעם הראשונה בלילה ואז שוב למחרת בבוקר. זמן הקריאה בלילה הוא, מצאת הכוכבים ועד לעלות השחר. יש פוסקים המתירים במקרים מסוימים לקרוא את המגילה שעה ורבע לפני צאת הכוכבים (ואפילו במקרים של חולי קל).

 4. זמן קריאת המגילה ביום, הוא מזריחת החמה ועד לשקיעתה. למעשה, הקריאה יכולה להיעשות גם לאחר השקיעה (כל עוד היא מסתיימת לפני צאת הכוכבים), אם כי במקרה זה אין לומר את הברכות.

 5. משום "ברוב עם הדרת המלך" (משלי י"ד, כ"ח) – כבודו של המלך בא מריבוי נתיניו – עדיף לשמוע את המגילה בבית כנסת שיש בו הרבה אנשים. אבל, אם קשה לשמוע היטב את מילות המגילה בגלל הקהל הגדול, עדיף לעשות זאת בבית כנסת קטן יותר.

 6. מיד לפני אמירת הברכות, יש להכריז ולהצהיר, כי האדם שמקריא את המגילה, מכוון בדעתו להוציא ידי חובה את כלל הציבור ובמקביל על הציבור לחשוב ולהתכוון, שבשמיעת המגילה הם יוצאים ידי חובת קיום המצווה.

 7. השומעים רשאים לשבת במהלך הקריאה, בעוד שבקריאה בציבור, "הבעל קורא" (מי שקורא את המגילה) חייב לעמוד. ביחידות, לעומת זאת, "הבעל קורא" רשאי לקרוא הן בישיבה והן בעמידה.

 8. גוללים ופותחים את המגילה, אשר נקראת "איגרת", לפני הקראתה.

 9. מברכים שלוש ברכות לפני קריאת המגילה:

  כשאישה קוראת את המגילה, עליה לשנות את הברכה הראשונה ל"לשמוע מקרא מגילה". את הברכה יש לומר בעמידה, גם כשקוראים אותה ביחידות. על כל פנים, מצוות קריאת המגילה מתקיימת, גם אם שכחו לברך.

  1. "על מקרא מגילה"

  2. "שעשה נסים"

  3. "שהחיינו"

 10. כשמברכים "שהחיינו" ביום, צריך לכוון שהברכה כוללת גם את כל מצוות היום – משלוח מנות, מתנות לאביונים וסעודת הפורים.

 11. את המגילה כולה צריך לקרוא מתוך מגילה כשרה, שנכתבה בדיו המתאים, על קלף, עם שרטוט וכו'. מי שמצטט את המגילה מהזיכרון, אינו מקיים את המצווה.

 12. המנהג הוא להרעיש מעט עם הזכרת שמו של המן, על מנת לקיים את המצווה הכתובה בחומש דברים ( כ"ה, י"ז-י"ט): "תמחה את זכר עמלק." על ההורים להשגיח היטב שילדיהם לא ירעישו יותר מידי וימנעו מהאחרים לשמוע את קריאת המגילה כראוי.

 13. אם הדבר אפשרי, כל מילה צריכה להישמע מקריאה במגילה כשרה. לכן, על הקורא להמתין עד שהרעש ייחלש לאחר קריאת "המן" ורק אז להמשיך בקריאה.

 14. ישנם ארבעה פסוקים שנהוג שהקהל קורא בקול רם: "איש יהודי...", "ומרדכי יצא...", "ליהודים הייתה אורה..." ו"כי מרדכי היהודי...". מכיוון שכל מילה צריכה להיקרא ממגילה כשרה, "הבעל קורא" חייב לחזור על אותם פסוקים לאחר שהציבור אומר אותם.

 15. אם הדבר אפשרי, עדיף שלשומעים תהיה מגילה כשרה משל עצמם, אשר בה יעקבו אחר הקריאה (פרי מגדים).

 16. אם השומע אינו משתמש במגילה כשרה, הוא אינו רשאי לקרוא לעצמו יחד עם הבעל קורא, אלא עליו להקשיב בשקט ולעקוב בעיניו אחר המלים המודפסות. מובן שאסור לדבר במהלך הקריאה.

 17. הלכה למעשה, אם מילה או פסוק לא נשמעו טוב, אפשר להגיד אותם גם מספר מודפס או אפילו מהזיכרון.

 18. התלמוד אומר, ששמות עשרת בני המן (והמילה שבאה אחריהם "עשרת") צריכים להיאמר בנשימה אחת. המנהג הוא לכלול גם "500 איש" בנשימה אחת, אם זה אפשרי. על פי הגאון מרוגאצ'וב (המאה ה-19, אירופה), כל אחד צריך לקרוא פסוק זה בעצמו, משום ש"הבעל קורא" אינו יכול לקיים עבור האחרים את ההלכה של "בנשימה אחת".

 19. ארבעת הפסוקים בהם מוסתר שם האלוקים צריכים להיקרא בטון גבוה יותר ובהבלטה: "לבדו עוותה ושתי המלכה" (א', ט"ז); "היא, וכל הנשים יתנו" (א' כ'); "יבוא המלך והמן היום" (ה', ד'), ו"זה איננו שווה לי" (ה', י"ג).

 20. כאשר הקורא מגיע לפסוק: "נדדה שנת המלך" (ו', א') עליו להרים את קולו, משום שפסוק זה מייצג את תחילת הנס. גם בפרק ב' פס' י"ז – "ויאהב המלך..." צריך להרים את הקול, מכיוון שכאן מתוארת התהוות הכלי להבאת הנס.

 21. את הפסוקים הבאים יש לקרוא באותה מנגינה כמו של מגילת "איכה" (במקום במנגינה הרגילה של מגילת אסתר), על מנת להבליט את המשמעות העצובה או הטרגית של אותם פסוקים: ב',ו'; ג',ט"ו; ד',א'; החצי השני של ד',ג'; וכן ז',ד'.

 22. יש הנוהגים לנענע מעט את המגילה שאומרים את המלים "האיגרת הזאת".

 23. לאחר קריאת המגילה, אנו אומרים את ברכת "הרב את ריבנו" ומודים לאלוקים על נס ההצלה. ברכה זו נאמר רק במניין (אם אין מניין ניתן לאומרה מבלי להזכיר את שם האלוקים). לאחר הקריאה בלילה, אומרים גם "ובא לציון גואל", "עלינו", "קדיש" ו"שושנת יעקב". בליל שבת מוסיפים גם "ויהי נועם."

 24. מי שיהיה בדרכים ושלא תהיה מצויה בידיו מגילה, רשאי להקדים את הקריאה עד לי"א באדר (ויש האומרים שאפילו עד לראש חודש אדר).

​עכשיו: תחפושות

יש לי להגיד רק שלעשות בבית זה יותר זול ואיכותי ומבוגרים, אתם יכולים לעשות לעצמכם אתגר: הכי הרבה זמן בלי שיזהו אותי, מי ששלוח לי בתגובות הכי הרבה זמן מקבל פרס שווה!!!!!!!!!!
ורק בגלל שנראה לי שתרצו המלצה לחנות תחפשות אז ברוריה זה הכי טוב, תאמינו לי

ועכשיו לחדשות:

מחקר חדש קבע שהזיכרון והריכוז שלנו משתניםבהתאם לעונות [השנה, לא בחנויות], חוקרים ערכו מבחנים של זיכרון וריכוז על מתנדבים בעונות [שוב, עונות השנה] שונות בזמן שהם סרקו את מוחותיהם במכשיר מיוחד, התוצאות הראו שהמוח עובד אחרת בכל עונה, אנו קשובים יותר בקיץ ופחות בחורף, הזיכרון שלנו חזק יותר במהלך הסתיו ופחות במהלך האביב, המח שלנו קמצן; כשהימים קצרים יותר, בחורף, הוא מתאמץ פחות [כנראה הוא לא הבין שבתקופה הזאת לומדים ועובדים] ובקיץ, [בימים הארוכים] תשומת הלב שלנו מתחדדת, והשינוי נערך בסתיו ובאביב.

איתי פינקס הוא יזם הייטק בן 14 כשהוא בהייטק מגיל 10 והוא פיתח יישום שמחבר בין מתנדבים ועמותות אם אני רוצה להתנדב אני יכול להשתמש ביישום הזה בשביל לדעת למי למה ולמו אני יכול להתנדב  האפליקציה מאד פופולרית וגם חינמית

ומגאונים ישראלים לגאונים אמריקנים

הרופא האמריקני דוקטור אנדרו וייל [המדען החי האהוב עליי] פיתח שיטה להירדם תוך דקה, היא מבוססת על שרשרת של 3 צעדים שחוזרים על עצמם, השיטה מכניסה חמצן לריאות באופן מיטבי ומרגיעה את מערכת העצבים, לשיטה קוראים 8-7-4

 1. לנשום דרך האף במשך 4 שניות
 2. להפסיק למשך 7 שניות
 3. להוציא את האוויר דרך הפה במשך 8 שניות

​השיטה עובדת פשוט תמיד

נפצים: לאסור או לא?

אני בעד כי יש בהם הרבה חסרונות, ואין בהם יתרונות. הם לא משמחים בצורה מיוחדת והם רק פוגעים באנשים אחרים, ההסבר היחיד הוא זה שאולי אנשים פשוט לא יודעים כמה זה מסוכן אבל יש המון מקרים של פציעות אם כותבים ''אסונות נפצים'' בגוגל רואים שיש המון מקרים, ובמיוחד עכשיו כיש בעיות בטחוניות צריך להזהר יותר כי הם מבהילים, 

ועכשיו אל יפן

ראש ממשלת יפן, שינזו אבה, גינה הלילה (שישי) את שיגור הטילים הבליסטיים על ידי צפון קוריאה. בדברים שנשא בפרלמנט אמר כי "יפן דורשת בתוקף כי קוריאה הצפונית תרסן את עצמה". הוא הוסיף כי ארצו תנקוט בכל האמצעים הדרושים על מנת להגן על עצמה.

ועכשיו קצת מיסתורין......

אני זוכרים שעל ״משולש ברמודה״ שמעתי לראשונה מפרק בסדרה המצוירות ״סקובי-דו״, זיכרון ילדות מעורפל של מטוס, חייזרים וכלב מדבר. מאז היעד המסתורי הזה לא מפסיק לרתק אותי. באופן רשמי, לפחות במפות, הוא בכלל לא קיים. כן, השם ״משולש ברמודה״ הוא השם שניתן בתרבות הפופולרית לאותו אזור ימי באוקיינוס האטלנטי שקודקודיו הם מיאמי, פלורידה, סאן חואן בפורטו ריקו והאי ברמודה. הקונספט של המשולש המסתורי החל בשנות ה-50 של המאה שעברה כשהחלו להתפרסם כתבות על טייסת 19 - חמישה מטוסים של חיל הים האמריקאי, מאויישים ב-14 אנשי צוות - שנעלמו מעל המשולש בטיסת אימון בדצמבר 1945. הכתבות רמזו כי אובדן הטייסת, שסיבת התרסקותה מעולם לא התגלתה, נבע מאיזשהו גורם מסתורי ומיסטי האופף את המשולש.

מאז התקבע המשולש, שאכן תקריות היעלמות רבות התרחשו בו, כמין אזור בו התפר בין הגשמי לעל-טבעי מתערער. ובכן, לא עוד. כנראה. לאחרונה הכריזו מדענים כי מצאו הסבר לוגי ומדעי לאותן ״היעלמויות״. אך לפני כן, מאחר שאני חובב קונספירציות, נספר לכם על כל התיאוריות הנפלאות על ״משולש ברמודה״.

נתחיל מהתקריות הבולטות: בשנת 1881 צוות הספינה הבריטית, ה״אלן אוסטין״, פגש בספינת רפאים נטושה בלב ים. הם העבירו אל הספינה צוות שיפליג איתם יחד אל ניו יורק. לפי הסיפורים, כשהגיע למשולש הספינה הנטושה נעלמה, והופיעה בשנית - מינוס הצוות שנעלם לחלוטין. לאחר מכן היא נעלמה לחלוטין עם צוות נוסף שהועלה עליה. בדיקה ברישומים מראה כי אכן הייתה קיימת ספינה בשם ״אלן אוסטין״, אך לא נכתב בשום מקום על אבידות משמעותיות של אנשי צוות על סיפונה.

ב-4 במרץ 1918 אבדה ספינת קרב USS Cyclop אחרי שהרימה עוגן מאיי ברבדוס. הספינה נעלמה כש-309 אנשי צוות על סיפונה, והיא הפכה לאבידה הגדולה ביותר של חיל הים האמריקאי שלא כתוצאה מקרב. ב-5 בדצמבר 1945 אבדה, כאמור, טייסת 19 בטיסת 

ב-26 בספטמבר 1955 נעלם צוות שלם של יאכטת התענוגות ״קונמרה 5״, למרות שהיאכטה, שנמצאה נטושה, שרדה בים שלוש סופות הוריקן עד שנמצאה. ב-28 באוגוסט 1963 התנגשו צמד מטוסי קרב של חיל האוויר וצללו אל האוקיינוס. הקונספירטורים טוענים כי המטוסים אכן התנגשו והתרסקו, אך ששבריהם התגלו על פני שתי נקודות שונות, המפרידים ביניהן 260 קילומטרים של מים.

כדי לחזק את המסתורין, קיימים דיווחים על מצפנים שמשתגעים ולא מסמנים את הצפון באזור המשולש, שינויי מזג אוויר ביזאריים, בלתי צפויים ואלימים. מה גורם לכל אלו? ההסברים נשמעים כמו הסדרה ״אבודים״.

 

תיאוריות הקונספירציה בטוחות כי המשולש רצוף בקרעי זמן-חלל אליהם נכנסו הספינות והמטוסים הנעלמים. הם פשוט נכנסו אליהם במקרה ומצאו את עצמם בזמן אחר, בעבר או בעתיד. אלו שנעלמו לעד נמצאים, לפי התיאוריה, בזמן אחר. ישנם אלו שנכנסו אל המערבולת והצליחו לצאת ממנה: כשהיה בן 31, נסע הטייס המנוסה ברוס גרנון, יחד עם שני חבריו, לטיסה בשמי האוקיינוס במטוסו הפרטי. הוא מספר שלפתע הם נכנסו למעין ערפל אלקטרומגנטי, סוג של מערבולת בצורת גליל. לטענתו, כשהצליח לצאת מהערפל שכמעט סיחרר והפיל את המטוס, גילה שטס מרחק של 150 קילומטרים בפחות מ-10 דקות. בנוסף גילה כי המערבולת הביאה אותו קדימה בזמן בחצי שעה. יש שטוענים כי אמריקה התגלתה על ידי קולומבוס מאותה סיבה בדיוק.

אפלטון כתב על הציווילזציה האבודה של אטלנטיס שהגיעה לשיא שגשוגה בסביבות שנת 9600 לפנה״ס. הוא טען כי זאת הייתה החברה כה מתקדמת, עד כי הידע המודרני לא יכול להכיל ולתפוס את המדע, הטכנולוגיה והאמנות שהיו ברשותם. ובכל זאת, אירוע הרסני אחד מחק ביממה אחת את העיר. ישנם המאמינים כי מיקומה של העיר היה במרכזו של המשולש, וכי שרידי הטכנולוגיה או הקרינה שנותרה מהאסון, הם אלו האחראים להיעלמויות ולאנומליות המתרחשות במשולש. ב-2 בספטמבר 1968, גילו צוללנים שורה של אבנים הפרוסות על פני 0.8 ק״מ בקרקעית האוקיינוס, וניתן להם השם ״חומת בימיני״. אף אחד לא יודע מי בנה אותה ואיך הגיעה לקרקעית האוקיינוס, ומה גילה האמיתי. עומק קרקעית האוקיינוס באזור המשולש לא מאפשר חקירה באמצעים טכנולוגיים שיש לנו אחר הריסות נוספות. רבים רואים לכך את ההוכחה לקיומה של אטלנטיס במשולש.

זאת פחות תיאורית קונספירציה, אלא יותר תיאוריה מדעית. ״מסקונים״ הם אזורים בעלי צפיפות גבוהה של שדות כבידה. אלו מקומות בהם יש אנומליה בגרביטציה, אך אף אחד לא יודע עדיין למה הם מופיעים. ישנה אפשרות כי קרקעית משולש ברמודה מכילה ריכוז גבוה של מסקונים שכאלה, יכול להיות שאפילו הם חזקים מספיק כדי למשוך ולהטביע ספינות שלמות, או ליצור גלים ענקיים שמעלימים ספינות ברגע.

ועכשיו להסבר המדעי שפורסם השבוע, ופותח בזכות מכתשים שנמצאים בכלל בנורווגיה. מדענים גילו בים ברנץ מצפון לנורווגיה מכתשים ענקיים בקרקעית הים. הם מאמינים כי אותם מכתשים נוצרו בעקבות הצטברות של גז מתאן שהתפרץ לבסוף ויצר מכתשים ברוחב 800 מטרים ובעומק 50 מטרים. השערות המדענים של האוניברסיטה הארקטית של נורווגיה, היא שאותו תהליך בדיוק קורה במשולש ברמודה. הם מאמינים כי השתחררות הגז בפיצוץ מהווה סיכון לכלי שיט השטים מעל ים ברנץ, וכך גם במשולש.

התאוריה על גז המתאן בברמודה הייתה קיימת כבר זמן מה, אבל עכשיו שישנה הוכחה שהתאוריה אכן נכונה, והשתחררות גז מתאן יכולה להיות כה אלימה שהיא יוצרת מכתשי ענק, אפשר לשער כי דבר כזה יכול להיווצר בכל מקום אחר בעולם בו מצטבר גז. המדענים מנסים לברר כעת אם התפוצצות בועות המתאן מספיק חזקות כדי להטביע ספינות, ואם קיימים מכתשים שכאלה גם בברמודה.

אז הנה, כל המסתורין של ילדותנו מתפוגג לאיטו כמו גז, בהסבר פשוט ובנאלי כמו החיים. אנחנו עדיין רוצים להאמין לחייזרים, או למסעות זמן.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

תגובה אחת

© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל יעקב השני אלא אם צויין אחרת