00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

על הבר - חלומות רטובים

דיאטה ואלכוהול

סטניסלב וודרנה מלמד את פילוסופיית השירות שלו שמתחילה ב"אלוהה" (Aloha). למילה הזו יש כמה רבדים ומשמעויות – בין היתר, ברכת שלום או להתראות, הבעת אהבה, הערכה, כבוד, שמחה ושותפות. אל תשאלו אותי איך מילה אחת מכילה את כל המשמעויות האלה, אבל פילוסופיית השירות שנובעת מהמילה הזו היא אהבת אורחיך ללא תנאים.


אני מאוד אוהב את פילוסופיית השירות הזו בעיקר כי היא פותרת הרבה מאוד בעיות אתיות ושירותיות, שאלות שצצות עם העבודה מול האורחים השונים שמגיעים אלי לבר. תאהב אותם כמו שהם, תתאמץ לתת להם את השירות הטוב ביותר שאתה יכול ושהם מאפשרים לך. אני לא טוען שאני מצליח או אפילו שאני מסכים לגמרי עם הגישה הזו.


כלומר אני מסכים ורוצה לאהוב את אורחיי ללא תנאים, כל עוד הם עומדים בתנאים מסויימים – כללים ברורים של התנהגות, נימוס, כבוד והערכה לזולת ולשאר האורחים. אני לא מאמין שאני צריך לקבל את כל העולם ואחותו על כל מחלותיהם והפרעותיהם – הגבולות ברורים מאוד, כל עוד התנהגותך לא מפריע לחוויה של שאר האורחים אתה יותר מרצוי, שב, תרגיש בנוח.


עכשיו, משום מערכת ההזמנות של ה'אימפריאל' קורה שיהיו מקומות ריקים – השמורים לאורחים שמתעתדים לבוא בעוד חצי שעה, שעה או יותר. מזדמנים ימצאו עצמם נכנסים בדלתות הבר ומבקשים לשבת, והמארחת תסביר להם שהמקומות מוזמנים אך פנויים עבורם כל עוד הם מוכנים לקום תוך שעה (נגיד...), הם כמובן יסכימו, יצהירו שהם "פה רק למשקה קצר" ויקחו את ההזדמנות – התהליך הפסיכולוגי מאחורי ההחלטה הזו לא מצריך תואר שני בפסיכולוגיה כדי להבינו. אבל פה ההתנגשות – אני רוצה שיגיעו אלי ל"משקה קצר" וכל כך יתלהבו מהאווירה, מהמשקה ומהשירות שהם ימצאו עצמם נסחפים ונשארים הרבה יותר. אהד גניאל אמר "שהם יתכננו להוציא 200 שקל הערב ויוציאו 1000 שקל ועוד יודו לך על החוויה הנהדרת שנתת להם". ההיסחפות הזו היא היא הבסיס לבר קוקטיילים ממש מוצלח.


אזי אותם אורחים שמחד עומדים באותם תנאים בסיסיים של התנהגות מכובדת (Behave as ladies and gentlemen), וכן מתחברים דיים לחווית השתיה של המקום כדי אפילו להיסחף איתה הופכים בקלות להיות יקיריי המקום, והיום אחרי הפתיחה הקצת מתישה הזו, עסקינן בזוג אורחים בדיוק כזה, שהיה יושב ונהנה מאוד במשך החודשים הראשונים לעבודתנו.


ואז החליטו ביחד לפתוח בדיאטה ולחיות חיים בריאים יותר. אני מאוד אוהב החלטות כאלה ותומך בהן, הרי שברור שהן ההחלטות הנכונות וכאורחים שאני רואה בהם כבר כחברים לכל דבר, בריאותם חשובה לי. תחת זאת, דיאטה ראויה להבנתי היא כזו שלא נפסקת – היא שינוי אורח חיים ארוך טווח ולא פרק זמן קצר שבו משנים את הרגלי האכילה עד למשקל היעד ואו אז משנים התנהגות וחוזרים למנהגי העבר. כך שעלתה הסוגיה הדיאטית בכל הנוגע לאלכוהול וקוקטיילים.


מתוך אותה תפיסת 'אלוהה' אני מאוד משתדל להבין לעומק את המגבלות השונות של אורחיי ולדעת לטפל בהם בכל זאת – סוכרת זה קל יחסית ולא חסרים קוקטיילים שאין בהם סוכר כלל (הם כמובן, מרירים או יבשים לרוב), צליאק זה קצת יותר מאתגר (ומחקרים מהשנה האחרונה דווקא מעידים שגלוטן אינו עובר בזיקוק אך אכן נמצא בחביות עץ ובתוספים שונים שנכנסים למשקאות) ומצריך הכרה מעמיקה של תהליכי הייצור והיישון של המוצרים השונים כדי להבטיח שאין במוצרים האלכוהוליים גלוטן, אבל בעולם הקלורי לא נגעתי עד להגעתם של זוג האורחים האלה (לצורך העניין הם ייקראו מר וגברת זומבי-כפול-בלי-קרח)

 


אז ראשית, לספור קלוריות בקוקטיילים זה קל. כלומר זה קל אם אתה מסתמך על מה שכתוב במיני אתרי אינטרנט ולא מוודא אם התוכן רלוונטי או אמיתי (קל לזהות אנשים כאלה, הם מתחילים את המשפט ב"קראתי איפשהו\באינטרנט\בויקיפדיה\בעיתון"). זה גם אומר שקוקטיילים יהיו בעלי ערך קלורי גבוה מאוד – 150 ומעלה למשקה, לדוגמא הערך הקלורי של נגרוני נע בין 170 ל250 קלוריות למשקה בן 90 מ"ל נוזל.


איך בעצם מגלים כמה קלוריות יש במוצר? אפשר לחשב כל פריט בנפרד ולנסות לחבר בין הקלוריות אבל קלוריות לא בדיוק מתחברות בצורה הזו (יש מיני אינטראקציות) והדרך המדויקת ביותר היום היא תנור-קלוריות, שזה מעין מכשיר שאליו מכניסים את המזון המדובר, שורפים אותו, והתנור מודד כמה אנרגיה נוצרה\מוצתה בתהליך השריפה. הנה הבעיה – גם אם נכניס לתנור פריט שאינו אכיל, הוא יקבל ערך קלורי. חתיכת עץ, אבן קטנה, נייר אפייה ועוד. בשיטה זו, לכל דבר יש ערך קלורי והפריטים הדיאטטים ביותר אינם אכילים כלל. 


המכשור מגלה כמה פוטנציאל קלורי יש במוצר הנמדד אבל לא כמה קלוריות נקבל אם נצרוך אותו – לא יתווספו קלוריות מאכילת עץ. בכל הנוגע למזון, הקלוריות שנרוויח מאכילתו הן הקלוריות שהגוף יספוג – בין אם בצורת חלבונים, סוכרים, פחמימות או שומנים. אבל את עודף האוכל הגוף יכול להמיר לשומנים כדי 'לשמור למקרה צורך'. זה פותר לנו את חישוב הערך הקלורי של מיני סוכרים ותוספים שונים הקיימים בקוקטיילים אבל לא את חישוב הערך הקלורי של האלכוהול.


מכיוון שספיגת אלכוהול אינה עובדת כמו ספיגת מזון. אלכוהול אינו מומר לשומנים, מסתבר, אבל נמצא באינטראקציה מעניינת עם אחוז השומן בגוף וצריכת הקלוריות הכוללת...אין סיכוי שאני אפילו מנסה להסביר את זה, אז אנחנו נסתפק בקישורים למאמרים המדוברים, ולהסבר שהקלוריות שנקבל ממנה אלכוהולית תלויות בכמה אלכוהול מתוך המנה הזו נספוג – מה שלא ייספג יצא בשתן בעיקר. מכאן שלטעון של60 מ"ל משקה אלכוהולי ב40% יש 168 קלוריות היא הטעייה חמורה. כן, במכשור הטכנולוגי למדידת קלוריות זה מה שיתקבל אבל כשבודקים את השפעת צריכה אלכוהולית על אינדקס מאסת גוף של נבדקים מגלים שהמספרים לא מתחברים – אנשים לא מעלים במשקל מצריכה אלכוהולית באותה מידה שהמכשור מנבא. (אם שתית את אותה מנת אלכוהול מתוארת לא הפקת 168 קלוריות ממנה)


מכאן, השאלה היא מה הגורמים המשפיעים על ספיגת האלכוהול. זו כבר סוגיה אישית שלא ניתן למדוד באופן מוחלט אלא רק לדבר על גורמים משפיעים. אפקט ההשתכרות למשל הוא תוצאה של אלכוהול נספג, שזה אומר שככל שהשתכרתם יותר – ספגתם יותר קלוריות מהאלכוהול שלכם. מצטער יקיריי, בדיאטה לא משתכרים, לכל היותר מתבשמים קלות. 


האנגאובר היא גם תוצאה של ספיגת אלכוהול ופירוקו לתוך מערכת העיכול והדם. מכאן שכל הדברים שמשפיעים על האנגאובר משפיעים על הערך הקלורי שספגנו מהקוקטייל – כדי לצמצם ספיגה קלורית צריך לשתות הרבה מים לפני, תוך כדי ואחרי. צריך לשתות אחרי ארוחה, ורצוי גם אחרי שינה טובה ובמצב רוח מרומם וחיובי (שאולי נובע מזה שפתאום מותר לכם לשתות איזה קוקטייל) כמו גם לחץ דם נמוך. נכון שאחוז השומן בגוף מאט את ספיגת האלכוהול – אבל המחקרים מעידים שדווקא באחוז שומן גוף גבוה גוברת ספיגת הקלוריות מאלכוהול ואינדקס מאסת הגוף משתנה בהתאם לניבוי המכשור הטכנולוגי, בעוד שבאחוז שומן גוף נמוך סופגים פחות קלוריות מהצפוי מצריכה אלכוהולית, למרות שהשפעת האלכוהול גוברת (בקיצור, כשאנחנו בדיאטה, אנחנו סופגים פחות קלוריות מהאלכוהול מאשר כשאנחנו לא).


תחת כל אלה, העבודה האמיתית היא כמה קלוריות בפועל יש בקוקטיילים? כל עוד מקפידים על הכללים שכתבתי למעלה (ואין להם מדדים ברורים בהכרח) ספיגת הקלוריות מהקוקטיילים תהיה לכל היותר 30% (!!!) מסך הערך הקלורי של הקוקטייל, ומכיוון שאני מאמין במרווחי ביטחון והסטטיסטיקה מחזקת את טענתי, הרי שאם נקבע את הערך הקלורי של קוקטייל 50% מסך הערך הקלורי-אלכוהולי שלו ביחד עם הערך הקלורי של שאר המרכיבים שלו נצליח לתת ערך מציאותי יותר לשאלה הנצחית "כמה קלוריות יש בדאקירי?". עדיין לא נוכל בשום צורה למדוד כמה קלוריות יש בקוקטייל בלי לשרוף אותו בתנור קלורי. פה העת להודות לנציגנו במכון התקנים הישראלי, בשילוב עם מעבדות המחקר הביולוגי של אוניברסיטת ת"א שהסכימו (בלא ידיעתן) לבדוק כמה קוקטיילים ששיערתי שערכם הקלורי יהיה נמוך. התוצאות, כלדלקמן – 


נגרוני – 92.4 קלוריות
מרטינז – 97.65 קלוריות
מינט ג'ולפ – 134.6
מנהטן - 131
רוב רוי – 131 (מה אתם יודעים, באמת לא מוסיפים סוכר לברבן! ולא, וונילין ומיני אסטרים אחרים לא מוסיפים ערך קלורי מסתבר)
אולדפאשנד – 110.4
אואחקה אולדפאשנד - 105
דאקירי - 143
האנקי פאנקי - 105
טורונטו – 141.1
אלסקה – 122.64
סאזרק - 130
בלייזר – 96.6
שמפיין קוקטייל – משהו בשמפנייה כנראה קילקל לנו את המדידות. מצטער.
וייט ליידי – 158.7
ג'זמין – 114.5


יש, כמובן, סטייה כלשהי בנתונים שאין לי מושג איך למדוד אותה ואין לי שום כוונה לחזור על הבדיקות האלה כדי לחשב ממוצע מדויק יותר בלי מימון רציני לפרויקט שכזה. כל המתכונים הם לפי המתכונים של 'אימפריאל' וכל שינוי במרכיבים או בכמויות יוביל לשינוי בנתונים.


כמובן שאין לראות בבדיקות אלה או בטענות המועלות במאמר זה כאמת צרופה (על אף נטייתי להקיא מרגליות של אמת מדי פעם) אלא כעוד פרשנות אחת מיני רבות לסוגיות מחקריות והתנהגותיות ואין לי כל הכשרה מקצועית או אקדמאית בתחום המדובר. המספרים המדוברים הם נתונים מבדיקה אמנם מקצועית (ולא חישוב כל רכיב בנפרד, באמת הכנו את הקוקטיילים ושרפנו אותם) אבל לא מהימנה ואין להסתמך רק על מספרים אלה בכל הקשר בריאותי שהוא. אני לא טורח לפרק כל מרכיב לרכיביו התזונתיים כי אין סיכוי שאני מנסה לעשות דבר כזה. אם מישהו רוצה להרים את הפרוייקט הזה שלב הלאה וממש לבדוק לעומק כל קוקטייל אני אשמח לעזור. 

סימוכין ופירוט - 

1. Alcohol and Calories : A matter of balance

2. Perspective : Do alcohol calories count?

3. Nutrition and Alcohol

4. Alcohol intake and body weight : a paradox

5. Beer and Obesity : a cross-sectional study

6. Is alcohol consumption a risk factor for weight gain and obesity?

 

 

נ.ב. הראשון לציין משהו לגבי 'כללי כתיבה אקדמאיים' יהיה גם הראשון להרגיש את נעליי באחוריו.

אין לקדם פוסט זה

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

תגובה אחת

© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל Padod אלא אם צויין אחרת