00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

כלבה זקנה לומדת טריקים חדשים

"קריעת האשה"

 

 


ידידי, סבא של דן-דן, הוא אינטלגנטי, רהוט, חכם, אינטלקטואל, לבבי, בעל הומור נדיר וצלם בעל עין מופלאה. בקיצור – חבר מאד ומוערך שלי בבלוגיה.

סבא של דן-דן העלה רשומה בשם "אפטר שוק – קריעת הגבר" בבלוגו "סיפורי סבא". (סלחו לי שאינני יודעת לעשות לינק).

סש"ד, שאין לי ספק שהוא "פמיניסט" בהכרתו, העלה פוסט על חסרונות הפמיניזם, לדעתו.
לא הייתי כועסת אם סש"ד היה מגיב כשוביניסט מצוי. איש באמונתו יחיה. אבל ידידי מנסה לצלוח את ה,מוקשים”, כפי שהוא עצמו מכנה אותם, למרות שהוא לא מנטרל אותם, ואולי להיפך – מבעיר לידם מדורה קטנה.

לדבריו, גבר חייב להשתמש בכל כישוריו האינטלקטואליים, כדי לא "להטריד", כשלפעמים כל כוונתו היא להחמיא לגברת ברוח חברית. יתרונן של הנשים, לדבריו, הוא, שהן הקובעות בלעדית מתי המשחק רצוי להן ( מתוך אינטרסים אישיים - למצוא בעל, למשל) ומתי זוהי "הטרדה". יצויין שאני לא מצטטת מילה במילה, אלא לפי ראשי פרקים שכתבתי בקריאה.

סליחה, מי הוא שייקבע אם לא האשה?!

סש"ד גדל כילד. אני בטוחה שמעולם לא הוטרד על ידי אשה בילדותו.

אנחנו הנשים, שגדלנו בדור אחר – הוטרדנו כל הזמן. כילדות, כאשר סוטים נדבקו אלינו באוטובוס. כאשר דחפו לנו ידיים מתחת לחצאית בקולנוע, כאשר עברו ילדים ומבוגרים לידינו, מיששו את שדינו וברחו הלאה.

אני בטוחה שהרס"ר לא הציע לסש"ד לפטור אותו משמירה אם ישכב איתו פעמיים בשבוע.

אני בטוחה שסש"ד לא הושאר לבד בכביש ריק לאחר שנזרק ממכונית שבעליה רצה תמורה מהחיילת עוד בזמן הנסיעה.

אני בטוחה שפרופסורים באוניברסיטה לא הזמינו אותו למבחן לבית מלון בחדר פרטי. אני מניחה שסש"ד לא הודבק לקיר בפתאומיות כשהדיקן מנשק אותו בניגוד לרצונו.

אני מבקשת להבהיר שאני לא הייתי "האשה החלשה". היה לי בטחון עצמי מלא ופה גדול. כך שיש להניח שאלה שנתפסו כחלשות הוטרדו הרבה יותר.

אז ידענו שזו "דרכו של עולם": צריך להיזהר ואיכשהו לחמוק מהתוקפים. לא היה לנו מגן חוקי.

נזעקתי כי גם בעבר שמעתי גברים מתקדמים ומלומדים מביעים דעות משונות: אחד שאל אותי פעם, מה כל כך נורא להיאנס? מילא, אם גבר סטרייט ייאנס, ברור שהוא יהיה בטראומה, כי הוא לא רגיל לזה. אבל אשה? זו פעילות שהיא ממילא עושה עם גבר?!

והגינקולוג (!) שלי אמר פעם "לא ייספרו לי שאפשר לאנוס אשה שלא ברצונה: שרירי הירך הם השרירים החזקים בגוף, ואם האשה לא רוצה – אי אפשר לפתוח לה את הרגליים בכוח"!!! אינני יכולה להתווכח על חוזק השרירים, אבל אמרתי לדר' “ומה קורה למשל,כאשר האנס תוקע לה לפני כן כמה בוקסים בעין, והיא חצי מעולפת? או מחזיק לה סכין ליד עורק הצוואר"?

סש"ד מזכיר את האשה שהתלוננה במשטרה על אונס מלפני חמישים שנה "כי נעים להזכר".
הבדיחה הזו הומצאה על ידי גברים, למען גברים. הבדיחה הוזכרה בהקשר לדוקטור אינז, “שנזכרה" לדווח על ההטרדה המינית אחרי שנתיים, בדיוק לפני היבחרו של בר-לב למפכ"ל המשטרה. ועל כן חושד בה סש"ד כי היתה לה כוונת מכוון לסכל את מינויו, כלומר היה לה אינטרס "לא כשר”.

ואני שואלת: למה לחשוד? אינז עצמה אמרה, שאלמלא היה מועמד, לא היתה מתלוננת! כן, מטרתה היתה בדיוק זו: לסכל מינויו של מפכ"ל בעל התנהגות מחפירה (המתלוננת סיפרה שלפני המקרה שהוא משך אותה ליפול על הדשא, הוא הטריד אותה מילולית באופן מיני פעמים רבות).

אני מצדיעה לדר' אינז על מה שעשתה. וכרגיל, היא עצמה נענשה קשות כאשר פוטרה מעבודתה בה הצטיינה.

נכון כשהתנועה הפמיניסטית החלה לפרוח היא היתה תנועה חדשה ומהפכנית, ודרשה דקדוק בכל פרט ופרט. היא עודדה לוחמנות, ככל תנועה מהפכנית. בלי הלוחמנות הזו, קולן לא היה נשמע כלל.

וכן, צריך שההחלטה תהיה רק בידי הנשים, מאחר שהן אלה שהוטרדו לאורך כל הדורות ולא הגברים. וכן, מותר לאשה להתלונן גם על אצבע שנגעה בה שלא ברצונה.

סש"ד סבור שתלונות שווא מחלישות את הטעון הפמיניסטי, ולא מחזקות אותו. אני מסכימה לחלוטין. בכל תחום יהיו גם תלונות שווא, ושקרניות. לכן יש בתי משפט, שיכריעו.

אני אישית מאמינה שרוב המתלוננות לא ממציאות את סיפור ההטרדה.

סש"ד טוען כי כיום נלקחה ממנו הזכות להחמיא לאשה, פן ייחשד ב"הטרדה". אני חוששת שסש"ד מיתמם כאן קצת... הנה, אני כאן, מוכנה שסש"ד יגיד לי שאני יפה ונהדרת, ואני מבטיחה שלא אתלונן, ואראה בכך מחמאה יפה.

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

84 תגובות

© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל המיזנטרופית אלא אם צויין אחרת