00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

היכן גברים מוצאים מוטיבציה? / ג'ורדן פיטרסון- פסיכ...

"כיצד פורצת תמונת הנשיות מתוך התוהו ובוהו?
יש משהו מעניין בתמונה הזו של ונוס, אלת האהבה. בתמונה ונוס מתגלה בשמיים, בצורה נשגבת. קרניים יורדות ממנה, וכל מיני גברים שהם אבירים כורעים ברך בפני תמונתה. מה זה אומר?
זה אומר שגברים משתמשים בתמונת השלמות הנשית כדי לעורר בעצמם מוטיבציה. וזה בהחלט נכון, זה בדיוק מה שהם עושים.
ניתן לראות דוגמה לכך בסיפור של טום סוייר. טום סוייר בן בערך 12, ועדיין מסתובב עם חבריו כמו האקלברי פין.
והבחורה הזו, בקי מגיעה מעבר לרחוב, היא מופיעה והוא נדהם מפניה, בפעם הראשונה בחייו- משהו השתנה.
הדבר הראשון שהוא עושה זה לקפוץ על גדר צרה ולהשוויץ, לאזן את עצמו מולה, ואומר 'תראי אותי, תראי אותי'. הוא כמו הטווס הזכר שפורש את כנפיו היפות כדי שהנקבה תאשר אותן. זו מוטיבציה.

זה משהו שנשים מודרניות לא ממש מבינות בנוגע לגברים. הן לא מבינות שגברים, לפחות לרמה שהם אינם מושחתים וממורמרים בשל הדחייה החוזרת, הם עושים כל שביכולתם 'לכרוע בפני התמונה הנצחית של הנשיות', ולהפוך עצמם לראויים.

אז מתוך הכאוס פורצת התמונה הזו של ונוס, תמונת הנשיות, באופן חלקי הצורה שמייצגת אצילות מובהקת. אז ביד אחת יש פה הבטחה וביד השנייה איום. והיות ואני גבר איני מבין את המצב עבור נשים כפי שאני מבין אותו עבור גברים, אבל אני לא יודע אם נשים מודעות לכמה הן משתקות, במיוחד עבור גברים צעירים. הרבה לקוחות קליניים בהם אני נתקל, וגברים צעירים שאני מדבר איתם בכללי, מפוחדים למוות מנשים, כי הם פוחדים מפני דחייה. ומידת החרדה שלהם נמצאת ביחס ישר לכמה הם נמשכים לאישה! וזה מצב פרדוקסלי נורא להימצא בו. זו הסיבה שגברים לעתים קרובות עושים צחוק מעצמם בפני נשים שהם נמשכים אליהן.

קודם כל, הם לא רואים את האישה שאליה הם נמשכים, כי מה לעזאזל הם יודעים עליה? הם לא רואים אותה כבן אדם. הם רואים אותה כהתגלמות של אידיאל נשי. ואז רק כשהם מבססים את הקשר עם האישה עצמה הם יכולים להבחין בין האידיאל הנשגב והאישה עצמה. גם כאן יש הקרבה. ההקרבה היא שלעולם לא תהיה לך אישה אידיאלית. לכן כדי שתהיה לך מערכת יחסים עם אישה כלשהיא, אתה חייב להקריב את מערכת היחסים עם האישה האידיאלית, ואתה חייב לראות את האישה עצמה כאינדיבידואל ולהפריד אותה מן האידיאל.
ואותו דבר קורה לגיבור ב'היפהפייה הנרדמת', הוא רואה את המלכה המרושעת שהופכת ל'דרקון הכאוס', ורק כשהוא מביס אותה הוא יכול לבסס מערכת יחסים עם הנסיכה עצמה. זה בדיוק המקרה.

לקליינט שלי הייתה קבוצת גברים שהייתה די מעניינת. הם יזמו רעיון חכם- ללכת ולבקש מ50 נשים שונות את מספר הטלפון שלהן ביום אחד. למה?
הם עשו זאת בצורה מנומסת, כמו שצריך. זה היה משחק, אבל זה לא היה משחק טיפשי. הרעיון היה- תתגבר על הפחד שלך מדחייה.
ואיך אתה עושה את זה? על ידי זה שאתה נתקל בו שוב ושוב ושוב. עד שאינך משותק עוד על ידי אותו אידיאל נשי."

https://www.youtube.com/watch?v=P_bTtS8r9RM&t=14s
00:00-04:04 דקות.

 

דעתי האישית 
נתתי כאן על קצה המזלג מתוך שעות של הרצאות של ג'ורדן פיטרסון. פסיכולוג קנדי שממלא איצטדיונים וזוכה למליוני צפיות עבור הרצאות ארוכות ועמוקות של שעתיים ויותר. אם תמצאו בכך עניין אמשיך להביא קטעים ממנו.

אז מה יש לקחת מכל זה?
ראשית שימו לב לקשר ההדוק בין אלמנטים בתרבות שלנו (ונוס אלת היופי) ובין אופי ההתנהגות שמוטבע בנו ביולוגית (חרדה/משיכה עצומה כלפי נשים).
עלינו להכיר את ההתנהגות הזו, כדי שנדע להתמודד איתה נכון.
גבר צריך לדעת היכן נמצא ה'אידיאל' שאותו הוא מחפש. האידיאל הזה קיים, טבוע בנו ביולוגית. אז על מה במציאות אנחנו מלבישים את האידיאל הזה? וכיצד זה מנהל את הרגשות שלנו, במיוחד את הפחדים שלנו? אבל אולי הכי חשוב- כיצד אנחנו מתמודדים מול הפחדים האלו? והאם יש כאן רק 'דרקון כאוס' (פחדים, קושי), או שיש בסוף המאבק גם 'נסיכה' (הצלחה, סיפוק, מוטיבציה, משמעות) שאנחנו יכולים לזכות בה?

ומה דעתכם?

קרא עוד
© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל Intellectual DW אלא אם צויין אחרת