פורומים מומלצים

טיפים

  • - אל תתפתו להושיב תינוק לפני שהוא מתיישב בעצמו
  • - בזמן הביוץ יש תחושה של נפיחות, חום וסימנים דומים
  • - בתקופת הבחילות רצוי להיות מצוידות בקרקרים בתיק
  • - לכל הורה מומלץ לעבור קורס עזרה ראשונה לתינוק
  • - עצירות לאחר הלידה: הקפידי על דיאטה עשירה
לטיפים נוספים...
 
להאכיל את התינוק בבטחה

להאכיל את התינוק בבטחה

התינוק שלך זקוק למזון שיהיה עשיר ככל הניתן ויספק לו את מרב המרכיבים הנחוצים לשלבי ההתפתחות השונים. אבל איך מכינים לו את האוכל וממה כדאי להיזהר בעת ההכנה?

סימילאק
פורסם :  04/06/2012 16:44:00
לפי המלצות משרד הבריאות, לתינוקות עד גיל שנה, יש להרתיח את המים למשך שתי דקות ולהניח להם להתקרר לטמפרטורת החדר (כ-25 מעלות) – גם להכנת תרכובת מזון, וגם לשתייה. את ההרתחה אסור לעשות בעזרת המיקרוגל, מאחר והוא עלול לגרום לכוויות. בכל מקרה, יש לבדוק את טמפרטורת המזון על ידי טפטוף על גב כף היד, לפני האכלת התינוק.

מומלץ להכין את התרכובת כמה שקרוב למועד ההאכלה, ובכל מקרה, לשים לב להוראות היצרן ולהימנע מהגשת האוכל לאחר יותר מ-24 שעות במקרר. כמו כן, אין להקפיא את תרכובת המזון לתינוק.

לאחר ההאכלה, יש לנקות ביסודיות את הבקבוק. יש לנקות היטב גם את הפטמות, המכסים והטבעות, וכן את כל הכלים המשמשים להכנת תרכובת מזון לתינוקות באמצעות מברשות ניקוי מיוחדות ולהשתמש במים חמים ובסבון. לאחר השטיפה יש לייבש באוויר. אסור לייבש על גבי מגבת מטבח. כדאי לייבש את הבקבוקים על מתקן ייבוש כלים, כשפתחי הבקבוקים כלפי מטה, ובכך למנוע כמה שניתן את הצטברותם של חיידקים.

מהי הכמות היומית של מזון שיש לתת לתינוקות? כדי לדעת בדיוק כמה מזון יש לתת לתינוק, בין אם בעזרת חלב אם, ובין אם בעזרת תרכובת מזון, היא משקל גוף התינוק בק"ג, כפול 150 מ"ל = נפח צריכה יומי במ"ל.

הנוסחה היא פשוטה ואינה לוקחת בחשבון פקטורים נוספים כמו משקל לידה, פגות, נפח קיבה וגורמים גנטיים כמו אורך. היא איננה מחשיבה את רמת הפעילות של הילד וגורמים נוספים, ולכן כמובן אין להתייחס אל המספר המתקבל באופן מוחלט, אלא כהמלצה כללית.

ניתן להשתמש בנוסחה זו עד גיל חצי שנה, משום שבגיל זה התינוק אמור להתחיל לאכול מזונות מוצקים ותרכובת מזון לתינוקות כבר לא מהווה מזון בלעדי. כמו כן, באופן כללי, כל תינוק אמור לווסת בעצמו את כמות האוכל בהתאם לתחושות השובע או הרעב שלו.

האם ניתן לתת לתינוק רק חצי מהכמויות המצוינות על אריזות תרכובות המזון, באילו מצבים אסור לתת לתינוק את התרכובת, וכיצד מאכסנים את הפורמולות השונות? לקריאת כל הפרטים הנוספים לחצו כאן.להמשך קריאה בנושא:

כתבות נוספות ב

ערוץ הריון ולידה באתר תפוז- נלווה אותך לאורך 9 חודשים ואחריהם
Copyright©1996-2019, תפוז אנשים בע"מ   אקום
;