לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
בילדים שלנו יש את הסקרנות הטבעית והדחף ללמוד. הילדים שלנו זכאים לכבוד ולהערכה, ובכדי שיוכלו להתפתח, לגדול, ולממש את הפוטנציאל הגלום בם, עלינו, ליצור את התנאים המתאימים עבורם. עלינו לספק את צורכיהם הפיזיים, הרגשיים והרוחניים.
מכיוון שתהליך הגדילה של הילד מלווה בכישלונות וקשיים לצד ההצלחות, אנחנו כהורים צריכים לספק לו ``רשת בטחון`` של קבלה, תמיכה ואהבה. אנחנו, צריכים ליצור עבורו אוירה שתאפשר לו להיענות לאתגרים שהחיים מציעים מבלי לחשוש מכישלונות.

איך עושים את זה? איך מטפחים ילד ומאפשרים לו להיות הוא עצמו מבלי שהרצונות, הפחדים והציפיות שלנו
``ישתלטו`` על החינוך? איך מדברים עם ילדים כך שתהיה החלפת דעות הדדית, הבעת רגשות וחשיפה אישית?

כל אלה ושאלות רבות נוספות הן עניינה של קהילה זו. ננסה ללמוד, תוך כדי הקשבה ופתיחות, אחד מהשני. אין דרך אחת שהיא טובה מהשניה, לכל ילד והורה מתאימה דרך ייחודית שלהם ו``הצלבת`` הדעות תאפשר (כך אני מקוה) לכל אחד מאתנו למצוא את שביל הזהב בינו לבין ילדו.

הפורום מיועד לדיונים בנושא חינוך לגיל הרך.
הוא נועד לכל מי שיש לו או לה משנה חינוכית, או המעוניינים לגבש לעצמם משנה כזו, או להתלבט בנושאים הנוגעים למשנה כזו.
כל דיון הקשור במישרין לנושאי חינוך לגיל הרך שייך לפורום הזה, ויתקבל כאן באזניים קשובות ולב פתוח.
דיונים הנוגעים לנושאי הורות כלליים, ולא לנושאים הנוגעים בחינוך, אני סבורה שמקומם הנכון הוא פורום "להיות הורים", שחושף את המתייעצ/ת גם לכמות גדולה הרבה יותר של גולשים.
אין צורך להדגיש (אך אדגיש בכל זאת), שכתיבה בפורום כפופה לתקנון תפוז.
מעבר לכך, אלה הם כללי ההתנהגות בפורום "חינוך לגיל הרך":

אין פרסומות בפורום - ניתן לפרסם בלוח המודעות של הפורום. פרסומות מעל דפי הפורום תמחקנה.
יש להמנע מפרסום תמונות של ילדים בפורום - עם כל ההבנה שלי לרצון שלנו להתגאות בילדינו (ויש במה להתגאות!), אבקש להשאיר את הדיונים במסגרת מטרת הפורום, ולא לגלוש לשרשורי תמונות.
יש להמנע משיחות פרטיות וקשקושים מעל דפי הפורום - לשם כך קיימת מערכת מסרים יעילה בתפוז. הפורום נועד לדיונים ענייניים. יש מקום רק ל-15 הודעות בעמוד הראשון של הפורום - הבה נשתמש במקום הזה בתבונה ולנושאי הפורום.
יש להמנע מהתנצחויות בפורום - נסו לשבור את הפרדיגמה לפיה עליכם תמיד לומר את המילה האחרונה.
עלבונות אישיים והתייחסות פרסונלית לגולש/ת ימחקו על פי שיקול דעתי הבלעדי - בהקשר הזה, אבקש אתכם מצד אחד לחשוב מראש, ואף לקרוא שוב, הודעות שלכם לפני שאתם שולחים אותן, ומצד שני, לתת קרדיט לאדם שעומד בצד השני של המסך, שהוא לא התכוון לעלבון אישי, ולנסות לקרוא את הודעתו שוב בעיניים אחרות לפני שמתלוננים.
אפשר, ואתם מוזמנים, לפנות אלי במסרים בנושאים הנוגעים לאמור לעיל, אך אבקשכם להפעיל שיקול דעת לפני שאתם פונים אלי. מאד לא הייתי רוצה לקבל כל יום מסרים מגולשים שנעלבו מגולש זה או אחר.

אני מאחלת לכולנו דיונים פוריים ומעניינים

לאה_מ


אשמח לעזרה - תאור הבעיה בפנים
18/10/14 18:18
16צפיות
אני מקווה שאני בפורום הנכון
 
משתפת, במצב לא קל.. 
הבת שלי בת כמעט 4. 
רקע - חצי שנה מאוד קשה שלי שבה לא היה לי כוח לכלום (בגלל טיפולי פוריות ודכאון שהם גרמו לי). הייתי איתה המון אבל לא עשיתי בשבילה דברים. (נניח להביא לה מים ללכת איתה לשרותים ללכת איתה לגינה להכין לה אוכל וכאלה. תמיד אבא, אבל הייתי נוכחת כל הזמן במין אמירה של "אמא עייפה"). 
כשקצת יצאתי מזה לפני כמה חודשים והתחלתי להענות לה, נראה שהיא לא מפסיקה לרצות רק אותי ושרק אני אעשה בשבילה דברים. 
במקביל וכנראה בלי קשר או אולי עם קשר, היא כל הזמן מדברת, כל הזמן כל הזמן כל הזמן. לא מפסיקה. שואלת שאלות מסבירה את כל מה שהיא רואה. נניח היא מבקשת משהו וגם אם אומרים לה שמביאים לה או עושים בשבילה, היא ממשיכה לבקש אותו כאילו לא אישרו לה שזה בדרך. התנהגות שבחוויה שלי היא אובססיבית וגם גורמת לי לאובדן קיצוני של סבלנות.
עוד מופע של האינטנסיביות הזאת זה נניח שהולכים איתה לחנות כדי לקנות משהו לבית היא מוצאת מליון דברים שהיא רוצה ולא מפסיקה לבקש. הסרובים כמעט לא נתקלים בבכי או בסצינה אלא בחפירה בלתי פוסקת של רצון בדברים האלו או בדברים אחרים כשהבעיה הגדולה היא כמות הדיבורים, כמו מלחמת התשה. אין ממש זמן לעשות משא ומתן על חפץ מסוים או לדון איתה בכך שכבר קנינו לה משהו דומה כי מיד היא עוברת לדבר הבא. 
היא מבקשת רק ממני, ואם אבא שלה נכנס ואומר - אני אתן לך \ אעשה בשבילך את הדבר, היא עושה סצנה. בזה אנחנו לא מוותרים. גם כי אני מותשת ממנה וגם כי זו ההחלטה שהחלטנו בנינו. 
התגובה שלי לכל אלו היא נסיון להתמודד עם כל הרצונות במענה או בסרוב (תלוי בבקשה הספציפית) אבל בהרגשה שלי גם אם הכלתי את הבקשה "את מאוד רוצה כדור חדש, יש לך כדור כזה בבית" אז היא תעבור לדבר הבא ולבקשות בלתי פוסקות. כלומר מה שאני אומרת לא משנה. 
בהרגשה שלי היא לאו דווקא רוצה את הדבר עצמו אלא רוצה ממני משהו שאני לא יודעת מהו. אני בודקת איתה בכל מיני סיטואציות "את מתוסכלת עכשיו" "את כועסת עכשיו" "את רוצה את אמא" היא אומרת שכן (על רוצה את אמא) או לא (על כל השאר) וממשיכה לדבר, לבקש, להסביר, לספר, לסרב שאבא שלה יספק חלק מהרצונות שלה ("רק אמא"). אני מחבקת ומנשקת אותה המון אז לא נראה לי ששם החסך. 
אני במצב מאוד מרוט מכל זה. 
הדבר היחיד שפותר סיטואציה כזאת וזה כבר קורה כמה פעמים בשבוע לאחרונה זה שאני צורחת עליה שדי כבר שאני לא יכולה יותר. שתהיה בשקט. שאני לא יכולה יותר לשמוע אותה. ואז אחרי שהיא בוכה ורוצה לדבר איתי ואני מסרבת (כי אני באמת לא יכולה יותר בשלב הזה) פתאום חוזרת הילדה שאני מכירה שלפני שהתחילה הבעיה הזאת. שהיא מקסימה ונעימה ומדברת באופן שאני חווה כ"נורמאלי" (לא חופר או אובססיבי). 
אני רוצה לציין שבימים הבודדים שהיא מתנהגת יפה בלי שהיתה התפרצות לפני כן אני משבחת אותה ללא הפסקה. וכשביום הבא שוב קשה אני מתחילה מלהזכיר לה - את זוכרת איזה כיף היה כשהיית רגועה והקשבת לנו? זה קצת עוזר אבל לא מונע. 
ודבר אחרון, ההתפרצות שלי לא מגיעה כהפתעה, אני מזהירה אותה לפחות 3 פעמים שדי, קשה לי ככה עם ההתנהגות הזאת ועם כמות הדיבורים ועם הויכוחים על כל דבר. אני אומרת לה שאני מאבדת סבלנות. כלומר זה לא מגיע כהפתעה. והיא ממשיכה כאילו לא אמרתי כלום. בגלל זה נראה לי שמשהו בה מעונין בהתפרצות הזאת...
אני ממש מיואשת.. 
 
תודה!
אתמול כתבתי הודעה ארוכה ומפורטת אבל תפוז לא העלה אותה!
20/10/14 14:22
9צפיות
אז מכיוון שאני כבר ממהרת לצאת, אכתוב לך בקצרה:
 
קודם כל זה נשמע ממש ממש מתיש, בעיקר לנוכח העובדה שאכן עברתם תקופה מאוד לא פשוטה ואני בטוחה שזה לא מקל. אני מקווה שאת מלווה בעזרה מקצועית כי נשמע לי שכשאי שיהיה מישהו בשבילך שיוכל לעזור לך להתמודד עם הדברים ולהקל עליך.
כמו כן, לצערי הדיבור הבלתי פוסק הוא לגמרי תואם גיל וזה יכול לחרפן כל אדם שפוי. צריך לפעמים למר לילד שאת צריכה זמן קצת בשקט ואם היא לא מסוגלת שלא לדברף אילו לומר לה שהיא יכוהל לראותעכשיו פרק של סדרה או לשחק משחק ושאת הולכת לחדר ל 10 דקות כדי לנוח. גםלך כאמא יש צורך לפעמים בשקט וזה בסדר גמור. לגבי הדברים האחרים:
1. תיאום ציפיות- דברו מראש על מה אתם קונים ומה לא ואפילו הכינו רשימה. אימרי לה שהיא יכוהל לבחור דבר אחד בלבד ושכשתחליט מה הוא שתאמר לך.
2. אם היא שואלת שאלה ונתת לה תשובה אימרי לה שכבר ענית לה ואת לא מתכוונת לומר את אותו הדבר שוב ושוב
3. מי שמחליט מי יכול לעזור לה או לעשות איתה דבר מה זה בסופו של דבר אתם. אם את יכולה ורוצה את יכולה להיענות לה אבל אם המצב לא מאפשר יש לה 2 אפשרויות- לחכות שתתפני (אם זו אופציה) או שאבא יעזור לה...
4. נסי לעשות לה זמן מיוחד שהוא רק שלה. אחת לשבוע סיגרי את הטלפון ותני לה לבחור מה היא רוהצ לעשות איתך (במסגרת הזמן והתקציב שיש לך באותו השבוע). זה יכול להיות גם ללכת ביחד לגינה, להכין ביחד עוגיות או כל דבר אחר. זה לא חייב להיות יציאה לסרט, ג'ימבורי ופיצה...
5. סבלנות והמון ואם את מרגישה שאת לא יכולה יותר, בקשי עזרה, קחי ביביסיטר אחת ל.... (אפילו שתהיה שם בנוכחותך) ותתאוורי קצת כדי שתוכלי לחזור בלי להתפרץ עליה.
את כמובן מוזמנת להמשיך ולעדכן
המון תודה!
20/10/14 21:37
2צפיות
אני אכן מלווה בעזרה מקצועית ובזכות זה יצאתי מהדכאון ואני במצב די טוב לנוכח הנסיבות (שאני עדיין לא בהריון וקרו לי המון דברים רעים במסע הזה....)
לגבי הבת שלי אעדכן. כתבת פה כמה דברים שנראה לי שיעבדו.
 
שוב תודה!
הורים מרגיזים לחבר
18/10/14 05:19
27צפיות
הילד שלי בגן חובה משחק כל הזמן עם אותו הילד.. אלא שההורים של הילד מגעילים ולדוגמה כשניסיתי להזמין אותם להפגש איתנו בגינה  (בשעות הבוקר) הם יצרו תחושה שיתקשרו אחרי הצהריים כדי להפגש ולא התקשרו  (גם דפקו לנו את היציאה של הבוקר לגינה וגם תקעו אותי בבית אחרי הצהריים.. )איך אפשר לגרום לילד למצוא חברים אחרים? אני מבינה ממנו שהוא קצת בבעיה בנושא..
לקבוע להפגש אחה"צ
19/10/14 19:06
7צפיות
אני היתי מנסה לקבוע להףגש עם ילדים אחה"צ.
גם הייתי נותנת הזדמנות נוספת לחבכ שת הבן שלך. אולי ההורים שכחו או לא הסתדר לכם או היתה חוסר הבנה.
דרך נוספת היא לשלוח אותו לחחג ולאפשר לו חפגוש גם שם חברים אבל נראה לי הכי טוב לתווך לו ולהציע חהזמין חברים הביתה או לגינה
|*|נפתח פורום תוכנית לידה|*|
19/10/14 11:52
|@|לקראת לידה? כנראה שחששות ומחשבות לא מפסיקות ללוות אותך. בואי להתייעץ עם מיילדת מקצועית בעלת ניסיון רב בתחום שתשמח לענות לך על כל שאלה.
הפורום ילווה אותך ברגעי השיא ? לקראת הלידה, במהלכה ובימים הלא פשוטים שאחריה.
זה הזמן והמקום לחלוק עם אחרות את השאלות הקשות שעולות בך ? האם הבעל צריך להיות נוכח בחדר הלידה? מה עושים אם לא מתחברים למיילדת? איך מתמודדים ביום שאחרי? ועוד...

מחכים לך עכשיו עם כל התשובות, בפורום תוכנית לידה:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
הבת שלי בת 3 - דחוף עזרה!!!!
13/10/14 17:13
88צפיות
היא בגן עירייה ויש לה פיספוסים של קקי מה שרק מתחילת הגן וגם קצת לפני זה התחיל עד אז היה בסדר הרבה פעמים לא פיספסה וגם עם קרה בטעות היא היתה אומרת.
עכשיו הסייעת אמרה לבעלי שהיא כבר כל יום מפספסת והיא לא מוכנה לזה היא תדווח למתנ"ס ויורידו אותה גן!!!
היא יכולה לעשות את זה?
מה אני יכולה לעשות אמרו לי לא לכעוס מצד אחד ומצד שני הילדה ממשיכה לעשות
ועם אני כועסת אז היא מקבלת תשומת לב שלילית אבל סוג של תשומת לב אז מה לא משנה מה אני עושה איך אני מגיעה לתוצאה?????
שהיא לא תעשה קקי בתחתונים?!!!?!?!
המחשבה שהיא תעיף את הבת שלי משם לגן של קטנים גורמת לי שהיא תשים את הבת שלי ותחזיר אותה אחורה כל הקטע שהיא עברה את הגן של הקטנים מה אני עושה עם זה?
הבת הגדולה שלי לא היה לה בגן כזאת אישה שאמרה והיו פיספוסים כל הזמן אף אחד שם לא איים על הורה בעניין.
 
אשמח לעצות!!!
 
אני ממש לא יודעת אם אפשר להוריד אותה גן. נשמע לי הזוי...
13/10/14 19:33
32צפיות
אולי יש מישהו אחר שידע אם יש כזו אופציה. לא שמעתי על מצב כזה לפני כן.
כמה זמן היא גמולה?
אולי שווה לבקש שיחה עם פסיכולוגית הגן שתנחה את הצוות איך לפעול.

כעיקרון, אכן, לא לכעוס ולא להביע כעס או אכזבה. להפסיק כל פעולה שהיא וללכת להחליף כי עשתה קקי. לא להפוך את זה לעניין טאם אפשר, לתת לה כמה שיותר אחריות- לשים בגדים בשקית, להביא בגדים, מגבונים וכו
אני ממש לא יודעת אם אפשר להוריד אותה גן. נשמע לי הזוי...
13/10/14 19:33
15צפיות
אולי יש מישהו אחר שידע אם יש כזו אופציה. לא שמעתי על מצב כזה לפני כן.
כמה זמן היא גמולה?
אולי שווה לבקש שיחה עם פסיכולוגית הגן שתנחה את הצוות איך לפעול.

כעיקרון, אכן, לא לכעוס ולא להביע כעס או אכזבה. להפסיק כל פעולה שהיא וללכת להחליף כי עשתה קקי. לא להפוך את זה לעניין טאם אפשר, לתת לה כמה שיותר אחריות- לשים בגדים בשקית, להביא בגדים, מגבונים וכו
וצריך לקחת בחשבון שזה יקח לפחות שבועיים
13/10/14 19:35
23צפיות
ושבגן הם צריכים להגיב בצורה דומה.
חוברות צביעה איכותיות לילדים בני שנתיים
13/10/14 15:13
28צפיות
אהלן חברים, אני אבא לתאומים, ואני מחפש חוברות צביעה להורדה ללא תשלום אבל איכותיות. 
מצאתי כמה אתרים בתשלום כמו זה, השאלה האם יש משהו בחינם ואיכותי.
המון תודה וחג שמח.
אגב, אחלה פורום, לראשונה פה.
 
 

 
º
לצערי אני לא מכירה
13/10/14 19:27
3צפיות
א. בני שנתיים צובעים בחוברות צביעה?
16/10/14 19:37
9צפיות
ב. יש כמה מיליוני דפי צביעה ברשת ובחינם. לא צריך את האתר הזה שקישרת אליו. צריך לכתוב בגוגל "דף צביעה".
|*|נפתח פורום האבא החדש|*|
13/10/14 12:25
1צפיות
|*|העולם השתנה, ההורות השתנתה וכיום לאבא תפקיד חשוב ומרכזי בגידול ילדיו.
לכן פתחנו פורום במיוחד בשבילכם האבות (וגם אימהות) את פורום האבא החדש.

מוזמנים להיכנס כבר עכשיו ולדבר, לשאול, להתייעץ וגם סתם לפרוק.
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
יום הולדת לילדים
12/10/14 14:08
18צפיות

 

קצת לא קשור אבל אתם חייבים לשמוע!
אני רוצה להמליץ לכם על "יופי של טופי" – הייתי ביום הולדת של הבת של חברה ופשוט הופתעתי מהמקצועיות!
אני הכנתי לבת שלה את העוגה ליום הולדת ואפילו לעוגה נתנו את הכבוד הראוי! עשו טקס עוגה שהיה מהמם! וזה היה יום הולדת נסיכות, וללא ספק הם התנהגו לקטנה כמו נסיכה אמיתית!
היתה פינת יצירה של תיבת אוצר, כל ילד קיבל תיבה וצבע אותה וצייר עליה ובסופו של דבר הם קיבלו מטבעות שוקולד ושמו בתוך התיבה
אחרי זה היתה הצגה עם שחקנית מוכשרת שפשוט היפנטה את הילדים ונתנה למבוגרים 45 דקות של שקט (וכולנו יודעים כמה זה נדיר.. חח )
ואחרי זה הייתה פינת איפור וקעקועי נצנצים והביאו כתר ושרביט   לילדת היום הולדת ובאמת הכל התנהל בצורה מהממת גם המחיר, גם המקצועיות ( הגיעו לפני הזמן תיקתקו והכל סידרו אחריהם) וגם התוכן של ההצגה היה חינוכי! אה! וגם כל ילד קיבל דיסק עם שירי ילדים.
חברה שלי אומרת שעוד מהשיחה הראשונית הן היו מקסימות אליה, היא הבינה שזה צוות של בנות שמתפעלות את זה ושהן הציעו לה מלא מלא רעיונות בקשר לסדנאות ולהצגה וגם לאיפור וכו' והיא פשוט בחרה את מה שהיא אוהבת והן חיברו לה את זה לאיך שזה יצא ביום הולדת.
אפילו הציעו לה נגיד יום הולדת שלמה רק של בובספוג או של דורה..
בקיצור..!
בעזרת השם כשיהיו לי ילדים רק אותם אני אזמין!
אני רוצה לצרף לכם  תמונה של הפלייר שלהם כי חברה שלי היא אמא היסטרית ולא מעלה תמונות של הילדה לרשת (ובצדק חח ) אבל משום מה זה לא נותן לי להעלות אותה... /:
זה הטלפון שלהם – 0544825509 או להיכנס לפייסבוק או לאתר שלהם


 
º
הפרסום בפורום אסור!
13/10/14 19:37
6צפיות
|*| נפתח פורום תקשיבו לזה |*|
05/10/14 13:25
7צפיות
|תו|לכל אחד יש טעם מוזיקלי שונה אם זה פופ, רוק, אלטרנטיבי או אולי מזרחית.
אנחנו מזמינים אתכם לפורום בו תוכלו לחשוף את טעמכם האישי - פשוט מצרפים את הקליפ להודעה (אתם יכולים לכתוב כמה מילים), ונותנים לכולם לשמוע!

אנחנו מחכים לכם בפורום תקשיבו לזה :-)

http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...


האזנה נעימה :)
|*| נפתח פורום תעלומות |*|
02/10/14 11:03
1צפיות
|חיזר|האם הם כאן ממש מעלינו?, האם הם טובים או רעים?,  האם לא מגלים לנו את האמת? מה הם מסתירים? וממה הם מפחדים?
אם השאלות האלה מסקרנות אתכם, אתם מוזמנים להיכנס כבר עכשיו לפורום תעלומות.

בפורום תוכלו להתעדכן במקרי התעלומות החדשים מהארץ והעולם,  כי זה רק עניין של זמן, עד שנגלה את האמת :-)
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
מה אומרים לבן חמש וחצי שפוחד מהמוות?
30/09/14 22:17
55צפיות
אשמח להתייעצות לגבי הבן שלי.
הילד בן 5 וחצי, בגן חובה. ילד מאוד חכם ונבון, מופנם באופיו.
התחיל לדבר על חלום שחלם בלילה על עולם שנחרב ואמרו לו שיצטרך להפרד מההורים ובסוף אלוהים הציל את כולם.
דיבר על אלוהים שיעצור את הטילים אם כיפת ברזל לא תעזור לנו. הרקע לחלום מן הסתם ברור (גרים באזור המרכז, חווינו כמה אזעקות לא הרבה, אבל ברור שעשו את הרושם הנדרש)
לפני השינה התחיל לבכות, ממש במצוקה, שלא רוצה למות. מתלבטת מה להגיד לו, לא יכולתי להגיד לו שהוא אף פעם לא ימות כי אני לא בעד לשקר בנושא כזה מהותי, אבא שלו ואני שנינו אמרנו לו שמתים כשמאוד מאוד זקנים, שיש לנו המון שנים לחיות ביחד בשמחה ולשמור אחד על השני, דיברנו בעבר על אמונה במעבר לעולם אחר, שאל אם תמיד נהיה ההורים שלו. בכה הרבה, ליבי יצא אליו ואל הדרך הקלה להבטיח לו שהוא לא ימות אבל...האם זו הדרך הנכונה?
בסוף, נרגע אחרי שאחותו הגדולה (בת 9) אמרה לו שהוא לא ימות ושאנחנו שומרים עליו. והסיחה את דעתו בבדיחות. אז נכון שהיא הצליחה להרגיע אותו ואנחנו לא. ומצד שני, להגיד "אתה לא תמות"...לא ברור לי אם זו הדרך. אם כי היא יודעת הרי שכולם מתים בסוף, אני מניחה שהיא התכוונה שהוא לא ימות "עכשיו", ,ףבקרוב", "עוד המון שנים" והוא פירש את זה בצורה שהרגיעה אותו.
 
בקיצור...יצאתי מבולבלת ותוהה איך צריך להגיב, ברור שהנושא יעלה שוב בדרך זו או אחרת.
אשמח לשמוע מבעלי ניסיון.
תודה.
 
נא לא לפרסם בעמוד הראשי.
לדעתי פעלתם נכון
01/10/14 19:44
25צפיות
בגילו יש הרבה מאוד עיסוק בעניין המוות ואני בטוחה שארועי הקיץ השפיעו. אני לא מאמינה שכדאי לשקר לילד כדי להרגיע אותו כי אני חושבת שהם מבינים את זה.
אני חושבת שעשית נכוו כשהסברת שלא תמותו בקרוב ושיש עוד הרבה הרבה זמן...
פעילות לילדים בחול המועד סוכות יש
הודעה זו מכילה תמונות
29/09/14 22:10
31צפיות
בס"ד
 מזמינים אתכם בחול המועד סוכות לפסטילב במרכז הקונגרסים בחיפה, פסטיבל לילדים,  כל הכנסותיו קודש לארגון אהב"ה - ארגון הנכים בישראל המיוחד ( ארגון שאינו למטרות רווח אשר כל הכנסותיו מופנות לטובת עזרה לילדים עם צרכים מיוחדים ולמשפחו...תיהם) לפסטיבל 2 חלקים,
החלק הראשון הינו פסטיבל לילדים קטנים החל מהשעה 12:30-15:30 שם יופיעו: יובל המבולבל, מיקי, גילי בא לבקר רוי בוי והנחיה ע"י אורנה דץ.
מיד אחריו יתקיים פסטילב 2 המיועד לילדים בוגרים ונוער עם מיטב אומני הנוער כגון:עדי הימלבלוי, רוני דלומי, כוכבי גאליס, והנחיה ע"י תובל שפיר ודניאל גד.
ניתן להזמין כרטיסים בטלפון המופיע על המודעה. נשמח לראותכם....

בברכת שנה וחתימה טובה וחג שמח,
ארגון אהב"ה
|*|נפתח פורום הפרעת אישיות גבולית
28/09/14 11:17
8צפיות
|סיוע|הפרעת אישיות גבולית נחשבת לאחת ההפרעות הנפשיות הנפוצות בארץ ובעולם. לכן פתחנו פורום לכל מי שמתמודד עם ההפרעה הזו.
הפורום הוא המקום בו תוכלו לשתף, לתמוך, להכיר אנשים שמתמודדים עם קשיים דומים ולראות שאתם לא לבד בזה.

מוזמנים כבר עכשיו לפורום הפרעת אישיות גבולית
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
קשיי הסתגלות
23/09/14 11:21
59צפיות
יש לי ילדה קטנה וחכמה, בת 2.3, היא פקחית ומקסימה ומאד בוגרת ומבינה לגילה. 
עד כה המחמאות :)
לאחרונה עברו לדירה חדשה וזה גרם מעבר למעון חדש. אני גם צפויה ללדת בקרוב. היא הבכורה שלנו. 
בתחילה היה לה קצת קשה בגן, אבל בגדר הנורמה, בוכה קצת בבוקר אבל כשאני עוזבת את הגן היא נרגעת.
בשבוע וחצי האחרונים אני מקבלת דיווחים שהיא "כל היום בוכה" , גם היא דואגת לעדכן אותי על כך.
במעון הציעו לעבור איתה שוב את תקופת ההסתגלות לימים קצרים יותר אך אנחנו בתקופת חגים ובמילא יש מעט ימי לימודים.
אתמול נשארתי איתה שעה במעון כדי לחוות את מה שהיא עוברת. יש המון ילדים (33) ומאד לחוץ שם, בבוקר יש בלגן שלם..
אני אובדת עצות ומאד מודאגת , מכיון שגם הלידה הקרבה עלולה להמשיך להשפיע עליה.
אשמח לעצות כיצד לעודד ולחזק אותה.
תודה ושנה טובה ומבורכת!
אוי.. כתבתי הודעה ארוכה שנמחקה:(
25/09/14 19:46
31צפיות
בקצרה (אנסה להרחיב מאוחר יותר או מחר)-
נסי לעשות איתה טקס ברור וצפוי מרגע הקימה בבוקר טעד ההליכה לגן.
בנוסף, אימרי לה מתי את צפויה לבוא לקחת אותה.
כמו כן, קני לה ספרים ואביזרים הקשורים לתינוקות כגון בובה, עכלה וכדומה. ספרים שמצאתי שילדים בגילה אוהבים ומתחברחם אליהם הם ספר הפילפילים ואלונה לא לבד.  זה יכול לעזור לה להביע את רגשותיה הסותרים (צפיה וחשש) בכל הנוגע ללידת התינוק...
בהצלחה ושנה טובה
גן הורים בתל אביב-גבעתיים (אזור ביצרון)
22/09/14 12:40
51צפיות
שלום לכולם, אנחנו קבוצה של הורים שהקימה ביחד גן קטן ומשפחתי לילדינו. הצלחנו ליצור מקום חם, זורם וביתי מאוד.
יש לנו מקום לעוד ילד או ילדה בגילאי 1.5 - 2.5 (כרגע אנחנו מונים 9 ילדים). מוזמנים להתקשר לפרטים נוספים: רעות 054-4651474 / ליאורה  052-841-4090
בהצלחה ושנה טובה
22/09/14 14:39
20צפיות
אני מציעה שתפנו גם לפורום הורים לפעוטות
|*|פתחנו פורום לסדרה האהובה עליך|!|
21/09/14 17:31
3צפיות
לרגל העונה החמה ביותר בטלוויזיה, פתחנו את הפורומים הבאים:

|טי-וי| פורום מחשבות פליליות
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...

|טי-וי| פורום נקמה
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

|טי-וי| פורום אוואטר והאגדה של קורה
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

|טי-וי| פורום האישה הטובה
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

|טי-וי| פורום שקרניות קטנות
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

|טי-וי| פורום על טבעי SuperNatural
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

|טי-וי| פורום נויורק
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|טי-וי| עד עצם היום הזה
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...


אם הפורום לסדרה האהובה עליך עדיין לא נפתח, אתה מוזמן לפנות אלינו במסר אישי ולהציע את פתיחתו.

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


הריון ולידה

Flix
מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה