בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים לפורום ``תחבורה ציבורית``

שעות הפעילות:
ימים א`-ה` - כל היום
ו` וערבי חג - כל היום
שבת - כל היום

בפורום זה נעסוק בכל הרובדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: רכבות, אוטובוסים, מטוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד.

אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה במנות האוכל במטוסי אלעל.

* לא לשכוח לענות על הסקר - מי שמצביע משפיע

מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

הדקו חגורות ושתהיה נסיעה טובה,
מודיעין (i) לשרותכם.

נא לשרשר שאלות הכוונה ומודיעין לשרשור ההכוונה והמודיעין היומי בלבד - נא לשים לב לתאריך השרשור!
המשך...
הודעה חדשה

הודעה נעוצה ‬ שרשור הכוונה ומודיעין 24/04
24/04/14 00:02
2צפיות
אין להתיחס להמלצות שנמסרות במסר אישי אלא רק מסרים פומביים - ישנם גורמים שמנסים להטעות את השואלים ביודעין.

הגולשים מתבקשים שלא להשיב לשאלות בשרשורי הכוונה קודמים ולא לשרשר הודעות שאינן קשורות לשרשור ההכוונה.
שאלות שלא תשורשרנה כהלכה - תמחקנה מן הפורום ללא אזהרה.

נא לשרשר שאלות הכוונה אך ורק לכאן ונשמח לעזור כמיטב יכולתנו.
על מנת ששאלתכם תהיה בולטת, ולמען הנוחות, נא הקפידו לשרשר אותה להודעה ראשית זו, ולא לשאלה או תשובה אחרת.
הקפידו לשרשר את שאלתכם לשרשור בתאריך הרלוונטי.
נא ציינו נקודות מוצא ויעד מדוייקות ככל האפשר.
אם דרוש לכם מידע אודות מחיר הנסיעה ומשך זמן הנסיעה - ציינו זאת בעת כתיבת השאלה.

אין צורך להשתמש באייקון - זה פשוט מיותר.

נסיעה טובה וגלישה מהנה בפורום!
נסיעה ראשונה במטרונית, התרשמות...
22/04/14 19:13
294צפיות
נסיעה מתל אביב לקריות לאיסוף רכישה מאיקאה, נסעתי ברכבת עד בת גלים ובקו 2 של המטרונית מבת גלים לקרית אתא.
מבחינת הכלי הוא למעשה מפרקית משופרת וככזה הוא מוצלח, אני אוהב את העיצוב שלו, את העובדה שהוא נע לרוב על מסלול מופרד, למרות שהוא עוצר ברמזורים ויש קטעים קטנים שהוא נוסעה עם התנועה (בנסיעה הלוך וחזור לא היו פקקים, אני לא יודע מה קורה כשיש), התדירות גבוהה בשני הנסיעות שהראשונה היתה בשפל לדעתי, התדירות היתה בן שתיים לארבע דקות לקו 2 ובחזור כשתי דקות או שלוש שבהם שלושת הקווים הגיעו אחד אחרי השני, הסידור הפנימי טוב, הוא יכול להיות מצויין לגעתי אם היו מרחיבים את שטח עגלת הנכים בעוד כיסא, כך עירוב השימושים בו היה מתרחב, שתי עגלות נכים או עגלת נכים וילדים היו נכנסות בו וגם בשעות השפל ועל בסיס מקום פנוי אופניים, האפקט של הכיסאות עם הגב לחלון קטן לדעתי בשל כך שהכיסאות אינם מתרוממות, במקרה זה הכלי היה מכיל יותר אנשים בשיא, אני לא אוהב את המת"צ באמצע בעיר בעיני זה לא עירוני.
לדעתי מדובר בשיפור לחיפה ולקריות ולרוב האנשים נראו שהשירות מפרגן להם, בעוד כמה שבועות מסלול הקו האדום אמור להתחיל בתל אביב באותו כלי, יהיה מעניין אך הוא יתאקלם בתל אביב, אם כי יושפע ממנו בעיקר, יפו, שכונות הדרום לאורך ציר אילת יפו וציר מנם בגין, עבורי שאני גר בשד' ירושלים, זה יהיה קו שאשתמש בו, אילו היו מפעילים יחד עם הקו האדום את הקו הירוק במטרונית בעוד כחודש, זה היה שינוי משמעותי לעיר, בכל מקרה אני מקווה שהמסלול בתוך תל אביב לא יהיה באמצע
תחכמונית
22/04/14 19:29
198צפיות
א) שיפור זה לא. בפירוש לא!
ב) אם ה"חברה שאיכפת לה" היתה מחזירה את האוטובוסים הארוכים ה"מזהמים" לחיפה אז המצב היה נראה אחרת. מצנע כבר מזמן לא ראש עיר בחיפה.
ג) בסה"כ אוטובוס ארוך - מה כל כך מלהיב בו?
תלוי ביחס למה?
22/04/14 20:05
154צפיות
למצב לפני אני חושב שמדובר בשיפור מאוד משמעותי שאין לתל אביב היום, הבחנתי בתיירים מחו"ל ובמבקרים מחוץ לעיר ובעיקר התדירות היא מאוד משמעותית, לגבי המסלולים אני לא יכול להגיד הרבה, מדובר בBRT והוא מתנהג כך, שיפור אכן דרוש, מת"צ מלא ועדיפות ברמזורים, לדעתי גם ההאצה והצירה צריכים להיות בהדרגה
לא הבנתי את ב'
זה משמעות של נסיעה רבת קיבול, כלי ארוך, תדירות גבוהה ומסלול נפרד, אני לא יודע לגבי מלהיב, במידה ואכן בעוד מס' שבועות יפעל הקו האדם הכלים אלו אדע יותר, אני מניח שאשתמש בו כיומם
תחכמונית
22/04/14 20:30
139צפיות
תראה, בחיפה פעלו עד שנת 2000 אוטובוסים ארוכים. אולם מצנע החליט שהם מזהמים ומפריעים לתנועה ולכן הורה ל"חברה שאכפת לה" לסלקם. בו בזמן החליט מי שהחליט לחסל את התחנה המרכזית בבת גלים והתחיל לבנות את ארון הקבורה של התחבורה הציבורית בחיפה והסביבה.
מצנע כבר לא ראש עיר, את האוטובוסים הארוכים ניתן היה להחזיר לחיפה, ולדאוג לכך שתוך שימוש בתשתיות קיימות ניתן יהיה ליצור נתיב מהיר לתחבורה ציבורית. אבל שפכו כל כך הרבה כסף על תחבורה לא חכמה ושגורמת לשיבושי תנועה כללים ברחבי העיר.כיום המצב של התחבורה הציבורית בחיפה הורע מאוד, ונסיעה לקריות בדבר הזה אורכת כשעתיים ממרכז העיר חיפה
אני חושב שנסיעה בתחבורה צריכה
22/04/14 21:24
110צפיות
צריכה לכלול גם חוויה והמטרונית גם היא לא מושלמת היא מספקת את זה, לא התרשמתי שהנוסעים סובלים ממנה, להפך היא משמשת להם גם כלי תחבורה וגם סוג של חוויה ואת קבלתי משתי נסיעות שכלל לא היו מתוכננות.
למעשה תל אופן התל אביבי מעבר לשירות שיתוף אופניים נותן סוג של חוויה.
אבל לא רק זה הם נותנים (או לפחות אמורים) משהו שקל לציבור שמשתמש בתחבורה בן אם יומם שגר בעיר ובין אם מבקר מעיר אחרת, ארץ אחרת להכיר אותו, כלי רכב אחד, תדירות גבוהה, נתיב, זה משהו ובזה זה לא שונה מתחתית או טרם, למעשה המטרונית והקלה בירושליים והטרם באמסטרדם נותנים חוויה דומה (אני לא נכנס לקיבולת של הכלי)

אני מסכים וחשוב גם שהוצאת המפרקיות או ההגבלה שלהם בתל אביב שגויה, ביחוד בתל אביב שהמצב שלה מביש ביחס לכל עיר אחרת בארץ, אבל זה לא רק המפרקיות זה כל החבילה שצריכה להחליף תקליט.

בכל אופן התחבורה ואופן השימוש בה משתנה היום בישראל ובעולם ומעבר למערכות שאנחנו מכירים היום, תחתית, קלה, BRT הדגש שמאוד חשוב להתיחס אליו הוא עירוב שימושים ושימוש במערכות משלימות כשיתוף אופניים והעלתם ורכב חשמלי שיתופי שתל אביב עשתה ועושה תהליך מרשים בהם, אבל יותר מזה עירוב שימוש בתוך הרב קיבולת שידע להפיק את המירב הן בשפל והן בשיא וכבר ציינתי כמה, כיסאות עם הגב לחלון מתקפלות, הרחבת שטח ההנגשה ואף שילוב ותגבור  בשעות שיא עם ביקוש גדול וצפופים ברבי קיבולת עם כיסאות ומאחור אך ורק מעל הגלגלים וללא תשלום
המצאת רעיון ובנית עליו סיפור
22/04/14 21:31
116צפיות
מצנע ממש לא זה שהוציא את המפרקיות מחיפה. המפרקיות הוחלפו משום שהבלאי שלהם היה מאוד גדול בשל השיפועים בעיר. אגד, בצעד כלכלי החליפה את המפרקיות ולא העירייה כצעד נגד עדירמר.
שנית, המודל של שתי תחנות מרכזיות הוכח כטוב. כסטודנט להנדסת תחבורה בטכניון יוצא לי לראות את השינוי לטובה הברור בשימוש בתחבורה הציבורית מאז השינוי הנ"ל. המודל הטוב ביותר להרבה ערים בעולם ובעיקר ערי חוף מטרופוליניות הוא מודל בו יש שתי תחנות מרכזיות אשר מקשרות ביניהן את קווי התחבורה השונים. המודל עובד נפלא בחיפה וחבל שאינו מיושם בת"א. זה היה יכול לעשות לעיר פלאים.
כתושב חיפה המשתמש לא מעט במטרונית, אני יכול להעיד שנסיעה לקריות, גם בשעות השיא, לא אורכת שעתיים. הנסיעה הכי ארוכה שהייתה לי הייתה נסיעה מזיו של קו 123 לחוף הכרמל ומשם קו 1 לכורדני בשעת שיא! (לשם מחקר, ולא כי אני טיפש שלא יודע שאפשר לקחת קו 16 למפרצית) והנסיעה כולה ארכה כ- 1:45 שעות. אילו הייתי כן לוקח את קו 16, היה לוקח לי כ-40 דקות.
אני כן חושב שהיה אפשר לעשות ביצוע טוב יותר של המטרונית, אבל ללא צל של ספק היא הכרחית לקישור העיר חיפה עם ערי הלווין שלה וחיזוקה כמרכז המטרופולין.
אגב, את הקדימות ברמזורים מעכב משרד התחבורה. גם הרק"ל בירושלים לא זכתה עדיין לקדימות. הבעיה המרכזית היא שרוב עובדי משרד התחבורה הם אנשים פחדנים שחוששים לפגוע בזכותו של הרכב הפרטי לטובת התחבורה הציבורית, על אף שהוכח בכל מדינות העולם כי כך צריך לעשות.
ההבדל הוא כמות הרמזורים
22/04/14 21:38
91צפיות
אאל"ט, במטרונית יש קצת יותר רמזורים מאשר ברק"ל בי-ם.
אני לא יודע
22/04/14 22:27
76צפיות
מסיור שערכו לנו במשרדי "דן בצפון" הוסבר לנו שתכניות הרמזורים כבר קיימות, החיישנים במקומם ומזהים את המטרוניות. רק צריך את החותמת של משרד התחבורה וביום למחרת תהייה קדימות למטרונית.
אני מניח שהמצב דומה ברק"ל של י-ם.
למיטב ידיעתי בירושלים יש עדיפות ברמזורים
23/04/14 14:47
44צפיות
אולי לא בכולם. אני לא בטוח.
בערך
23/04/14 14:56
44צפיות
הרבה רמזורים נותנים עדיפות לרק"ל וכן גם למטרונית פשוט משום שהם נותנים עדיפות לתנועה הראשית שנוסעת במקביל לרק"ל ולמטרונית. זה מרגיש כאילו הם מקבלים עדיפות, אבל הם לא.
אם תהייה איזושהי תקלה שתגרום לרכבת (או למטרונית) לעצור ולפספס את הגל הירוק, הרמזור לא יתחלף במיוחד עבורה כאשר היא תתקרב לצומת.
אני חושב שיש עדיפות גם מלבד זאת
23/04/14 18:15
22צפיות
לא פעם אני רואה רמזור שמתחלף אחרי שניות בודדות, לכאורה מחוץ למחזור הרגיל, ועד כמה שאני זוכר תמיד היה מעבר של רק"ל בצומת באותו זמן.
מהניסיון שלי ברק"ל
24/04/14 00:58
ברוב המוחלט של הצמתים הרכבת לא עוצרת. ואפשר לראות די בבירור שהרמזור מתחלף כשהרכבת מתקרבת אליו.
אני חושב שתארת משהו שיוממים...
22/04/14 22:04
100צפיות
מודעים במטרונית היו אומרים דברים דומים,
אני מסכים חלקית גם לסיבה שמשרד התחבורה לא מקדם קדימות ברמזורים, הסיבה העיקרית היא שרכב מכניס כסף למדינה, תחבורה ציבורית מוציאה ממנה כסף, זה מודל שאתה יכול לקחת אותו גם לתחומים אחרים.
זו חשיבה מיושנת ושגויה
22/04/14 22:35
88צפיות
בטווח הקצר, כן. הרכב הפרטי מכניס יותר...
בטווח הארוך, תחבורה ציבורית מכניסה למדינה יותר כסף. החסכון בזמן האבוד בפקקים, בתחלואה שיורדת, במספר תאונות הדרכים הקטלניות שיורד, באנרגיה שאנו מייצרים שלא ממשאבי המדינה ועוד ועוד...
אבל כמובן, חוקי הטבע והאדם שונים בישראל מבשאר העולם.
º
בהחלט, חותם על כל מילה שכתבת
22/04/14 22:37
38צפיות
ישנו הבדל בקיבולת הנוסעים
22/04/14 21:42
106צפיות
המפרקיות קטנות יותר לעומת המטרונית. וכמה תדירות כבר אפשר להפעיל? אוטובוס כל דקה? המטרונית מאפשרת את המצב שיסיע יותר נוסעים לעומת המפרקיות הרגילות:
במקום מפרקיות 2-3 דקות
מטרונית-יותר נוסעים ב2-3 דקות
המטרוניות הן מפרקיות לכל דבר, ולא משנה איך
22/04/14 22:38
93צפיות
יונה יהב או "יפה נוף" מכנים אותן
הן לא רחבות קצת יותר?
22/04/14 23:07
83צפיות
נראה שהן קצת יותר רחבות, ואם הבנתי נכון סידור הכסאות יותר מרווח.
מבחינת האורך הם כמו המפרקיות...
23/04/14 00:24
84צפיות
הארוכות יותר מקדימה, מבחינת הקיבולת בעמידה נכנסים יותר, אפשר לכנותה מפרקית משופרת, היא בהחלט יותר מרווחת ויותר נעימה, אבל המבחן יהיה בעוד שנה שנתיים הם היא עומדת בלחצי הביקוש מבחינת המרכב שלה כי תמיד יהיה אפשר להוסיף לה עוד מפרק באמצע ולהגדיל את הביקוש, אישית אני חושב שחלק ניכר מהשחיקה של המרכב הוא בתאוצה מוגברת ועצירה מוגברת, זה משהו נוסף שהרגשתי בנסיעה היום, משהו שיקצר את אורך חיי המטרונית
º
ויש בהן רק 40 מקומות ישיבה בלבד !
23/04/14 04:39
46צפיות
זה סביר לקו ארוך...
23/04/14 10:52
73צפיות
בשפל לכולם יהיה מקום לשבת בשיא יש תחלופת נוסעים ותמיד יעמדו בנסיעה בכל סידור ישיבה, יש ערים שכל הספסלים עם גב לחלון
º
ולכן קיבולת גבוהה יותר!!
23/04/14 14:44
24צפיות
º
23/04/14 18:14
3צפיות
אאל"ט אותו מספר מושבים כמו במפרקיות והאורך
23/04/14 17:05
42צפיות
אותו אורך
אם איני טועה אין כיסאות מעל הגלגלים...
23/04/14 23:05
16צפיות
הקידמיים ובין הדלת הראשונה שהיא שתי חלונות קדימה לדלת השנייה יש שלוש מושבים עם הגב לחלון, אם כי נראה שמבחינת האורך המטרונית בסדר גודל של המפרקית הארוכה ואולי אף בנויה על אותו בסיס, אבל מבחינת העיצוב החיצוני, הפנימי וסידור הישיבה הפנמי הם שתי עולמות אחרים.
º
קיצר אין שיפור ברמזורים
22/04/14 20:19
79צפיות
אל תצפה ליותר מדי מהקו האדום המכין
22/04/14 23:20
151צפיות
מדובר בתשתית הקיימת ללא הפרדה או העדפה מעבר למה שקיים היום בתוואי. השיפור היחיד הוא שהתיקוף יתבצע מראש בתחנה, מה שיגרום לשהיה קצרה יותר בתחנות, אולם גם זה בספק כי הקו אינו בא להחליף את הקווים הקיימים. כלומר קו 51 או 18 יכולים לתקוע את המפרץ ולחסום את רכבי הקו המקדים.
האם מישהו ראה מכשיר תיקוף באיזושהי תחנה
22/04/14 23:29
143צפיות
מתוכננת של הקו המאחר להקדים שאוטוטו בינואר 2013, בעצם בינואר 2014, לא - במרץ 2014, עוד שבוע, שבועיים, חודש, חודשיים, חג שבועות אחד, שני חגי שבועות יתחיל לפעול?
אני מניח שיש מאות מכשירים שמעלים עובש
22/04/14 23:37
124צפיות
באיזה מחסן באיזור המרכז. פשוט העיתונאים המוכשרים שלנו עוד לא עלו על זה. (קרי: אף אחד עוד לא הדליף להם את המידע הזה.)
המכשירים מעלים עובש כמו המפרקיות שצוברות
23/04/14 17:06
43צפיות
אבק במגרשי דן ונהנות מהשמש כבר שנתיים בערך
שמועות ממקור מהימן שכבר החלו לפזר מכונות ב...
23/04/14 00:13
123צפיות
חלק מתחנות מכיוון פ"ת, אני אישית לא ראיתי, נניח שמתוכנן בעוד חודש להפעיל, מספיק בכדי להתקין מכונות לאורך התוואי, ולא נלקח זמן החינם עד להסתגלות כפי שהיה בירושלים וחיפה ואם זה יהיה חינם למרות שרוב הנוסעים משתמשים ברב קו כיוממים עדיין יש מצב חירידה במכירות אצל דן, לכן חשוב כפי שרשמתי לאלן שדן תתרכז בחיזור, קווי 18 142 ו25 יחד עם האדום ובהפעלה של כולם ברבי קיבולת בלבד, יש  מצב שחולדאי יאשר הפעלה שלהם במיפרקית ובתדירות, הקלה תהייה כולה מופעלת לא פחות מבעוד עשור ולמעשה יהיה רשת של ארבעה קווים כבר השנה,
אני חושב שמדובר באירוע...
23/04/14 00:04
120צפיות
מאוד חשוב לתל אביב, למרות הנקודות שציינת, מדובר בקו רב קיבולת מטרופולני שנע בן בת ים, תל אביב, רמת גן, בני ברק ופ"ת שנע לכל אורכו ברב קיבולת שישחרר את הנהג מעיסוק בכספים ויאפשר עליה וירידה בכל הדלתות (את זה אני הכי אוהב זה כמו להכנס לקניון שאין מאבטח בכניסה, השינוי הראשון שאתה מרגיש שאתה נמצא באירופה) ואני מקווה שבתדירות גבוהה, זה בהחלט לא מספיק, אבל אם זה יתן גירוי להפעיל במהלך השנה גם את הקו הירוק, זה בהחלט ישנה את הרגלי הנסיעה בתחבורה הציבורית, אני מאמין שנראה גידול בבעלי רכב שישתמשו בקו האדום, אני מקווה שדן יתגברו את המפרקיות והתדירות בקווים 18, 25 ו142, לדעתי הם יכולים לנו על ציר שלבים, זה גם יקצר את הנסיעה וגם ישחרר את שד' ירושלים לקו האדום.
לגבי קוים 18 ו142 הביקוש אליהם יגדל מאוד למי שירצה להגיע לתוך העיר מכיוון פ"ת בני ברק, ר"ג, הם חייבים להגדיל הן את התדירות והן את השימוש במפרקיות, נסה לדמיין מפה של הקו האדום 18 ו142 ויש להם מפגש של שלושתם ברכבת מרכז בגין ושד' ירושליים, אני משתעשה ברעיון ששלושתם ינעו במטרונית, או אפילו 18 ו142 יעברו לעבוד במפרקיות בלבד זה יהיה שינוי משמעותי וזה אפשרי כי קווים 42 ו40 מן הסתם ינועו בעירוני ואפשר יהיה להעביר את המפרקיות שלהם ל18 ו142 ואפילו כמה מהמפרקיות של 182
º
נחיה ונראה... בינתיים אנחנו למודי אכזבות
23/04/14 00:33
41צפיות
זה בשביל להרגיל את הציבור ולעשות קו 1.
23/04/14 07:32
94צפיות
א- זה מרגיל את התושבים לקו האדום העתידי במסלול די דומה לו.

ב- כך יהיה קו עיקרי אחד במסלול ראשי. במקום עד 20 קווים בחלק מהקטעים.
יותר פשוט לזכור.
אבל הקו המקדים יפעל במקביל לקווים הקיימים
23/04/14 09:29
90צפיות
ואיזה צורך יש להרגיל למסלול שכיום פועלים בו הרבה מאוד קווים?

התכנון המקורי היה לעשות קו מקדים שמחליף קווים קיימים, במסלול עם העדפה ועם מאפיינים חלקיים של BRT.
מה שקורה היום זה שדן, נת"ע ומשרד התחבורה נתקעו עם 90 אוטובוסים מעלי אבק וצריכים להשמיש אותם, אז יגבבו אותם לתוך הסלט הנוכחי של הקווים בז'בוטינסקי, דרך בגין, דרך יפו, רחוב אילת, שדרות ירושלים ורחובות בת-ים ויתנו לגיבוב הזה את השם המפוצץ "הקו המקדים/מכין לקו האדום".
כשמבצעים פרויקט כזה בצורה כזו טוב לא יכול לצאת מכך.
האם ביצעו בכלל נסיעות נסיון של אותם אוטובוסים במסלול המתוכנן? האוטובוסים אולי מכירים בעל פה את רחוב אבא הלל ברמת גן שאינו חלק מהמסלול המתוכנן, אבל האם יצא להם למשל ליסוע ליד השוק בפתח תקוה ברחוב הברון הירש "רחב הידיים" (שבו מסלול הקו המקדים כו אמור לעבור)?
º
חשבתי שיבוטלו רוב הקווים האחרים המקבילים.
23/04/14 15:02
23צפיות
כדי לבטל קווים, האוטובוסים הללו יצטרכו לתת
23/04/14 17:28
42צפיות
מענה גם לנוסעים מזדמנים. אבל נת"ע שהייתה אמורה להציב מכונות כרטוס (לא רק מכונות תיקוף, אלא גם מכונות כירטוס) בתחנות לא ביצעה את המוטל עליה.
כן, גם את הפרויקט הפשוט הזה שדומה לו כבר בוצע הן בחיפה והן בירושלים, נת"ע לא הייתה מסוגלת לבצע.
º
לפי מה שעלה13 אומר, נראה שמפזרים מכונות כרטוס
23/04/14 18:03
20צפיות
עלה13 לא ראה מכונת כרטוס וכתב על שמועות
23/04/14 18:22
36צפיות
האם מישהו יכול להעיד שראה במו עיניו מכונת כירטוס שקשורה ישירות לקו האדום המקדים?
מכונות כירטוס שונות מפוזרות כיום בכל מיני מקומות בישראל על ידי מפעילות שונות. גם בתחנה המרכזית בפתח תקוה יש מכונת כירטוס שהציבה קווים.
אבל אני עוד לא ראיתי שום מכונת כירטוס או מכונת תיקוף שקשורה ישירות לקו האדום המקדים ואני מדגיש מכונת כירטוס כזו צריכה לאפשר גם רכישת כרטיסים בודדים ולא רק טעינה של רב-קו.
האם מישהו ראה מכונה כזו (בפתח תקוה, בני ברק, רמת גן, תל אביב, יפו או בת-ים)?
בחיפה וירושלים לא חסרות צרות
23/04/14 18:09
43צפיות
וההשוואה לא ממש במקום. בשתי הערים מדובר במערכות שלמות שתוכננו שנים רבות מראש. בגוש דן זה סוג של "שליפה". בכל זאת ההתנהלות שערורייתית.
º
23/04/14 17:08
5צפיות
סרטונים חדשים של ה British Pathé
23/04/14 09:35
110צפיות
לאחרונה הועלו ליוטיוב כ 82000 סרטונים של ה British Pathé מהם הרבה חומרי גלם, אני מציע לערוך חיפושים ביוטיוב ולהעלות לכאן קישורים.
תיקון מסילה מפוצצת
23/04/14 09:37
89צפיות
ועוד הרבה פנינים בסרטון הבא, ניתן לדלג לדקה ו40 שניות.
צילומסך
23/04/14 14:14
109צפיות
צילומסך
מישהו יודע איפה ומתי צולם?
º
פנים הקרון
23/04/14 14:38
56צפיות
פנים הקרון
º
(Railway Bomb Palestine (1947
23/04/14 09:41
76צפיות
כתובות אינטרנט מצורפות:
º
צילומסך 1
23/04/14 14:20
73צפיות
צילומסך 1
º
צילומסך 2
23/04/14 14:23
42צפיות
צילומסך 2
צילומסך 3
23/04/14 14:26
46צפיות
צילומסך 3
מה כתוב על הקרון?
º
מי הניח את המטען? האם הונח על הפסים או ברכבת?
23/04/14 14:32
57צפיות
מי הניח את המטען? האם הונח על הפסים או ברכבת?
"(Jerusalem (1920-1939"
23/04/14 10:12
79צפיות
בסרטון העתיק הזה יש צילומים ממקומות שונים בארץ ולא רק מירושלים, מי שממהר למצוא אוטובוסים יכול לדלג ל 6:23 ול 8:49.
כתובות אינטרנט מצורפות:
אוטובוס
23/04/14 14:42
72צפיות
אוטובוס
איזה? איפה צולם?
נראה כמו 7 האחיות (בין הקסטל למוצא)
23/04/14 16:32
38צפיות
אם ההשערה נכונה, הכפר מצד שמאל הוא קאלוניה.
https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A9%D7%91%D7%A2_%...
אהממ
23/04/14 17:07
38צפיות
חשבתי על שבע אחיות אבל לא הבנתי מה זה הכפר משמאל ולא מצאתי את מוצא מימין
עוד אוטובוס
23/04/14 14:45
51צפיות
עוד אוטובוס
מישהו מזהה? ואיזה רחוב זה?
º
"(In Palestine Today (1938"
23/04/14 14:54
39צפיות
כתובות אינטרנט מצורפות:
º
ברחוב יפו 1938
23/04/14 14:56
43צפיות
ברחוב יפו 1938
º
לכבוד יום העצמאות הממשמש ובא - חגיגות 1947
23/04/14 17:40
38צפיות
כתובות אינטרנט מצורפות:
º
חורי ירי?
23/04/14 17:44
38צפיות
חורי ירי?
תמונה יפה של אוטובוס יפה
23/04/14 17:45
41צפיות
תמונה יפה של אוטובוס יפה
רק חבל שהחלונות מנותצים
º
תחת עם סולם
23/04/14 17:47
29צפיות
תחת עם סולם
º
עולים
23/04/14 17:49
24צפיות
עולים
º
בניין העמודים
23/04/14 17:53
37צפיות
בניין העמודים
º
יפו פינת שלומציון
23/04/14 17:55
33צפיות
יפו פינת שלומציון
אתה בטוח? זה ממש לא נראה המקום הזה
24/04/14 00:54
אני אפילו לא בטוח שזה בירושלים.
שוטר מכוון את התנועה וברקע מעין שטוב!
23/04/14 17:58
43צפיות
שוטר מכוון את התנועה וברקע מעין שטוב!
רח' יפו פינת קינג ג'ורג'
º
שמחים עד הגג
23/04/14 18:00
33צפיות
שמחים עד הגג
º
מדינה עברית
23/04/14 18:03
37צפיות
מדינה עברית
º
23/04/14 21:07
4צפיות
º
תודה רבה על החומרים וההשקעה הרבה, אלי!
23/04/14 23:33
6צפיות
º
תודה רבה! כל יום סרטון, יקח לי רק 25 שנה...
24/04/14 00:41
2צפיות
º
יאללה לעבודה!
24/04/14 00:55
º
בקשות ושאלות (לא הכוונה)
22/04/14 19:41
36צפיות
תחנת הרכבת נהריה
22/04/14 11:10
184צפיות
צריך לעדכן את התרשים הנ"ל בוויקיפדיה:
https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A7%D7%95%D7%91%D...
למישהו יש את המידע לעשות את זה?
תודה.
º
אם יש לך תרשים מעודכן, אעדכן זאת בויקיפדיה.
22/04/14 20:43
42צפיות
º
ההפך
22/04/14 22:11
32צפיות
קו 790 לאילת
23/04/14 09:51
116צפיות
האם הקו הזה סודי ?
מדוע לא מופיע באתר של אגד ?
טלפונית אגד מוכרים כרטיסים לקו הזה אבל אין כל פרטים באינטרנט.
נדמה לי שהקו עובד רק בקיץ ולכן לא מופיע בלוז
23/04/14 10:03
99צפיות
אגב, תמיד עדיף לבדוק באתר המאגד של כל החברות (עם ממשק זהה לזה של אגד) - www.bus.gov.il
אגד מכרו לבן שלי
23/04/14 12:07
109צפיות
כרטיס לאילת למחר ב7 בבוקר בקו 790.
עכשיו זה לא קייץ ולא חופש אז אני תוהה אם הנסיעה תצא לפועל.
(שלחו גם אישור במייל)
º
הכי טוב שתתקשרו לאגד 2800* ותבררו
23/04/14 12:27
34צפיות
אל תדאג, הבן שלך יסע ויהנה!
23/04/14 16:13
77צפיות
קו 790 הוא אכן עונתי אבל מופעל לפעמים לפי צורך,
בכפוף לאישור משרד התחבורה ובמיקרים מסויימים, במידה ויש נוסעים ליותר מאוטובוס אחד באותה שעה אגד רשאי "לפתוח" אוטובוס נוסף ובמידה וכל הנוסעים הזמינו כרטיס נסיעה לאילת ולא ליעדי הביניים, אפשר להפעילו בקו 790 המהיר והישיר ביותר.
790 זה קו עונתי שמופעל בחודשי הקיץ ובחופשות
23/04/14 10:04
115צפיות
בחגים. נדמה לי שהוא פעל בפסח.
בתקופות לימודים הוא אינו מופעל ולכן אינך רואה אותו במערכת המידע.
אפשר לקבל הדרכה להטענת רב-קו ריק
23/04/14 22:00
26צפיות
יש לי רב-קו כבר שבועות אחדים, ועדיין לא הטענתי אותו, כי לא יודעת איפה כדאי ואיך.

מחר אחה"צ עלי לנסוע לירושלים (באוטובוס), ולהשתמש שם בתח"צ - קו 13 או 18 או ברכבת הקלה.
האם אפשר וכדאי להטעין שם בתחנה המרכזית?
או אפילו כבר אצל הנהג של קו 400 ממחלף אלוף שדה?
תמיד נראה לי שהטענה אצל הנהג נורא מפריעה לו וגם מעכבת את הנוסעים.

ואיך להטעין עבור קווים בינעירוניים ועירוניים ורכבת קלה ורכבת ישראל? cwen כתבה פעם שרב-קו הוא כמו ארנק כסף. אז חשבתי שאני יכולה פשוט לתת, למשל, 100 שקלים. ואז כל נסיעה, בכל אמצעי תחבורה, תוריד לי מהסכום הזה כמה שצריך, עד שהוא כמעט ייגמר, ואצטרך להטעין מחדש.

בינתיים נראה לי שלא הבנתי נכון.

יש הוראות שימוש פשוטות, להדיוטות?
בתודה מראש,
מיכל.
רכבת קלה ואוטובוס עירוני בירושלים - אותו קוד
23/04/14 22:12
21צפיות
אפשר להטעין גם בתחנות הרכבת הקלה וגם באוטבוסים.
תודה על התשובה המהירה, עמית. אם כי האמת, שאני
23/04/14 22:20
13צפיות
צריכה הסבר קצת יותר מפורט. כי ממש אין לי שום מושג בעניין זה.
שמים את הכרטיס במקום המיועד לו
23/04/14 22:31
19צפיות
בתחנות הרק"ל מופיעות על המסך הוראות ואת צריכה לבחור את האפשרות המועדפת (סוג כרטיס/כרטיסייה) ואח"כ לשלם במזומן או באשראי לפי ההוראות. באוטובוס אומרים לנהג מה להטעין (אין בירושלים ערך צבור!) ומשלמים במזומן.
חבל. חשבתי שהרעיון הוא לשלם מראש סכום
23/04/14 22:45
13צפיות
מסויים, ולא בכל נסיעה בפרד. כי אני רואה הרבה נוסעים נכנסים לאוטובוס, מצמידים את הרב-קו לאנשהו ליג הנהג, ונכנסים פנימה. בלי להתעסק בכסף בכלל.
º
*בפרד > בנפרד.
23/04/14 22:46
3צפיות
הנהג יכול לחייב מיד במידה ונטען חוזה
23/04/14 22:50
10צפיות
המתאים לאותה נסיעה. במקרה כזה, הנהג רק בוחר את הקוד המתאים וזה מחייב את החוזה. אם מדובר בחוזה ערך צבור-פחות X ש"ח בהתאם קוד המחיר. אם מדובר בכרטיסיה (שמיועדת אך ורק לקוד מסוים) תרד נסיעה אחת בכרטיסיה
תוך כדי הנסיעה מחר וההטענות,
23/04/14 22:55
7צפיות
אנסה גם להבין את ההבדל בין כרטיס וכרטיסייה...
תודה על הכל.
º
שאלת על הטענת הרב-קו. לא על שימוש יומיומי בו
24/04/14 00:27
3צפיות
נכון מאד. שאלתי על ההטענה שלו.
24/04/14 00:52
2צפיות
לגבי השימוש ברב-קו הטעון, אני מאמינה שלא תהיה בעיה, אם כי אצטרך ללמוד את כל מה שצריך לדעת על כך.
כל עוד לא הטענתי ולא התחלתי להשתמש ברב -קו, הוא נראה לי אחד האמצעים הכי לא ידידותיים שאפשר היה להמציא. מקווה שדעתי תוכל להשתנות בהמשך.
כלומר, השימוש בכרטיס הזה בוודאי יהיה קל.
24/04/14 00:53
אבל לדעת אם חייבו אותי בצורה נכונה או לא - נראה לי שרק אללה יֵדע.
אני לא יודע הרבה...
23/04/14 22:24
15צפיות
אבל הנה כמה דברים:
ישנן, למיטב ידיעתי, שתי שיטות הטענה-האחת, לשלם X ש"ח שמומרים לכך וכך ש"ח ברב קו לפי הפרופיל שיש לך (סטודנט, שטודנט מורחב, אזרח ותיק, נוער, רגיל) כאשר כל אחד כולל הנחה שונה, שממומשת במסגרת ההטענה.
נער, לדוגמא, כאשר יטעין 50 ש"ח יקבל הנחה של 50 אחוז, כלומר ייכנס לרב קו 100 שח.

זה ערך צבור. מאותו ערך צבור ניתן לנסוע בגוש דן ובדרום (באזורים מסויימים) (ואולי גם בי-ם, אבל אני לא בטוח בזה) ובעת הנסיעה הנהג יפחית את המחיר המתאים מהכרטיס.

שיטה נוספת היא שיטת הכרטיסיות. כלומר משלמים כך וכך ש"ח, על מנת לקבל ברב קו כך וכך נסיעות (בדומה לכרטיסיות הנייר הותיקות).


באזור ירושלים תקף הקוד האזורי קוד 62. הוא מאפשר מעבר חופשי למשך 90 דקות בדומה לגוש דן. אולם, אם אני לא טועה חוזה נסיעה מגוש דן (דהיינו, אותו סכום כסף שהטענת על הרב קו בגוש דן) אינו תקף בירושלים. כלומר, תצטרכי להטעין על הרב קו חוזה של אזור ירושלים (קוד 62).
אם מדובר בנסיעה חד פעמית לאזור, אז ניתן כבר לרכוש נסיעה עירונית רגילה, בכסף, בקוד 62. יש לקחת בחשבון שלא תינתן כל הנחה בגביה כספית-בלי רב קו-למעט הנחת אזרח ותיק. אם בכל זאת את מעדיפה רב קו בנסיעה חד פעמית זו, את יכולה להטעין על הרב קו סכום כסף קטן יותר בקוד 62.

לגבי הנסיעה בקו 400 של אפיקים-נכנסתי לאתר של אפיקים, אולם לא ראיתי שם את המחיר בקו. אולי החברים האחרים בפורום יודעים יותר ממני...
הערה-בקוד 62 ניתן להטעין בערך צבור
23/04/14 22:32
15צפיות
כלומר בכסף, ולא כרטיסיה.
יש לשים לב שערך צבור עדיף על כרטיסיה, הואיל וכרטיסיה לא מאפשרת את המעבר החופשי של ה90 דקות.

והתעריף-קוד 62 מחירו זהה לגוש דן-6.9 ש"ח.

הערה נוספת: קוד 62 תקף באזורים הבאים:י-ם, עלה אדומים, גבעת זאב, מבשרת ציון, מוצא, בית זית, אורה, עמינדב, אבן ספיר, קבר רחל, אדם, כוכב יעקב, תל ציון, הר גילה.

הערה רביעית ואחרונה :כאשר את נוסעת ומשלמת במזומן (לא דרך רב קו), ניתן לרכוש כרטיס מעבר בודד מנייר, שתקף לכל קווי אגד בירושלים (קוד 62) והסביבה, למשך 90 דקות, אך הוא לא תקף לרכבת הקלה.
סליחה, קוד 62-כרטיסיה
23/04/14 22:33
11צפיות
אך היא עדיין מאפשרת מעבר.
השוני הוא במידת ההנחה
º
אין ערך צבור, כמו שכתב עמית
23/04/14 22:35
5צפיות
תודה רבה, טנקוּש.
23/04/14 22:37
15צפיות
עכשיו כבר נהיה קצת יותר ברור. גם את מחיר הנסיעות אני יודעת. זאת לא הבעיה.
אבל יש לי ארבע שאלות (אם מותר קצת להגזים):

1. האם אני יכולה להטעין בו-זמנית על הכרטיס חוזה של גוש דן וחוזה של ירושלים והדרום?

2. ירושלים והדרום כולל גם את באר שבע?

3. אם באר שבע אינה כלולה בחוזה של ירושלים, אוכל להוסיף אפילו חוזה שלישי?

4. כל חוזה צריך להטעין באותו אזור, או שאוכל להטעין מחר (במחלף אלוף שדה? או ) בתחנה המרכזית בירושלים, שניים או שלושה חוזים שונים בבת אחת?

בתודה. (:


º
סליחה. התגובה נעלמה לי פתאום, אז שלחתי שוב.
23/04/14 22:39
5צפיות
תשובות
23/04/14 22:43
11צפיות
1.החוזה הקיים בגוש דן (הטענה של ערך צבור) מאפשר נסיעה בגוש דן בקווים בהם יש לשלם בקודים 42-43-44-כלומר,אזור 1-תל אביב והסביבה, אזור 21-השרון-רעננה-כ"ס-הרצליה, ואזור 22-ראש העין+פ"ת.

בנוסף, החוזה הזה מאפשר נסיעה בבאר שבע (קודים 1-12 בלבד)

בירושלים, ניתן לטעון חוזה של קוד 62, על בסיס כרטיסיה של כך וכך נסיעות. הוא מאפשר מעבר חופשי של 90 דקות בכל העיר ובסביבתה (כולל הרק"ל). יש להקפיד לתקף במכונות ברציף הרק"ל.
אה, ותשובה אחרונה
23/04/14 22:48
8צפיות
ניתן להטעין עד שמונה חוזים על כרטיס אחד. עם זאת, ההטענה תלויה בקו שבו את נוסעת. אם את נוסעת בקו 400 (אפיקים) הנוסעים בו לא נדרשים לשלם בקוד 62, אלא בקוד אחר. כלומר, לא ניתן להטעין חוזה ירושלים (62-כרטיסיה) עם העליה על קו 400.

מה שעלייך לעשות:
לעלות על קו 400 ולשלם מחיר לירושלים. (יש להביא מזומן אם לא טעון על הרב קו חוזה מתאים-ואני לא יודע איזה חוזה מתאים)
להגיע לתחנת הרק"ל, ולהטעין על הכרטיס (במכונה שעל הרציף) קוד 62-כרטיסיה, או להטעין אצל הנהג בקווים 13\18 קוד 62-כרטיסיה. גם להטענה זו יש להביא מזומן (המחיר הוא 69-פי 10- לכרטיסיית 10 נסיעות)
לגבי החזרה-אם החזרה עומדת בטווח ה90 דקות, את לא צריכה לשלם. אני ממליץ לך לשמור את הקבלות, ואם הנהג מחייב אותך בטעות, תגידי לו מייד כדי שיוכל לבטל. ה90 דקות לא תקף בקו 400.
כן, תודה.
23/04/14 22:54
8צפיות
לגבי ה-90 דקות מעבר, אני כבר יודעת שזה תקף רק בירושלים ולא בדרך חזרה לגוש דן. כן, שומרת קבלות. תודה על התזכורת. (:
ושבגוש דן זה אפשרי רק עם רב-קו, ולא בתשלום מזומן על נסיעות עם כרטיסי נייר.
º
גם בירושלים המעבר החופשי תקף רק עם רב-קו
23/04/14 23:04
4צפיות
אז אני רוצה לצאת מוקדם יותר, ולהספיק
23/04/14 23:16
7צפיות
באמת להטעין בירושלים. אמנם הפעם עלי להיות שם כשלוש שעות, אבל רוצה אפשרות אם נרצה לטייל - לעבור חופשי בין הקווים השונים ו/או הרכבת הקלה, בלי לשלם יותר מפעם אחת בכל כיוון. תודה.
o.k., תודה על כל התשובות כאן ולמעלה, טנקי.
23/04/14 22:50
12צפיות
חלק ברור לי עכשיו וחלק לא. אבל אנסה ללמוד תוך כדי הגעה למקומות בהם ניתן להטעין.
תודה רבה, טנקוּש.
23/04/14 22:38
10צפיות
עכשיו כבר נהיה קצת יותר ברור. גם את מחיר הנסיעות אני יודעת. זאת לא הבעיה.
אבל יש לי ארבע שאלות (אם מותר קצת להגזים):

1. האם אני יכולה להטעין בו-זמנית על הכרטיס חוזה של גוש דן וחוזה של ירושלים והדרום?

2. ירושלים והדרום כולל גם את באר שבע?

3. אם באר שבע אינה כלולה בחוזה של ירושלים, אוכל להוסיף אפילו חוזה שלישי?

4. כל חוזה צריך להטעין באותו אזור, או שאוכל להטעין מחר (במחלף אלוף שדה? או ) בתחנה המרכזית בירושלים, שניים או שלושה חוזים שונים בבת אחת?

בתודה. (:


1. אפשר להטעין עד 8 חוזים שונים
23/04/14 22:56
10צפיות
2. אין חוזה של ירושלים והדרום. כרטיסיה בקוד 62 (הקוד לנסיעות עירוניות בירושלים באגד וברק"ל) בעקרון מתאימה רק לירושלים. בבאר שבע אי אפשר להשתמש בה.
3. כן, כאמור ב-1, עד 8 חוזים.
4. אצל כל מפעיל אפשר להטעין חוזים שרלוונטים לו והוא מוכר אותם (יש חוזים שרק מפעילים מסויימים מוכרים ומפעילים אחרים רק מכבדים). באלוף שדה אני מניח שתעלי על אוטובוס של אפיקים. באפיקים אי אפשר להטעין חוזים עירוניים בירושליים שם המפעילות הן אגד וסיטיפס. גם חוזים של באר שבע לא תוכלי להטעין באוטובוס של אפיקים.

יש כל כך הרבה חוזים שונים שאת צריכה לבדוק באופן ספציפי מה החוזים שאת צריכה והיכן אפשר לרכוש כל אחד מהם.
ברגע שתצייני חוזה מסויים או צורך מסויים אפשר יהיה לומר היכן לרכוש אותו.
הדרך הכי טובה להתמצא בסבך החוזים השונים היא לבדוק מהם באתרי החברות השונות.
תודה, עמוד השדרה, על השלמת התשובות לשאלות
23/04/14 23:02
8צפיות
שלי.
האמת, הכל נראה לי נורא מסובך. אבל בטח כשנכנסים לזה, העניין מתחיל להתבהר...
מניחה שכשכתבת " לבדוק באתרי החברות השונות", התכוונת לאתרי האינטרנט שלהם. אז הערב כבר לא אחפש, אבל בהזדמנות אחרת. ומחר אטעין בירושלים.
טעות באתר המפות -gov.map
24/04/14 00:08
13צפיות
שלום לכם
רציתי להתריע כי הלו"ז שמופיע עבור קו 641 באתר המפות הממשלתי שגוי. הנסיעה הראשונה במוצ"ש לא יוצאת ב-18:00 (חלילה) אלא רק ב-20:00.
כמה תהיות עקב כך:
1. איך זה שאף אחד לא דואג שהזמנים שם יהיו נכונים? למדתי את זה על בשרי, ועוד בשעה שאין ממש חלופות אחרות. לא נעים.
2. לדעתי הטעות נובעת מהמעבר משעון חורף לשעון קיץ. מישהו יכול לאמת שאכן כך? אם כן, זה אומר שחלה הרעה בשירות (שכן השעון זז בשעה, ואילו הנסיעה הראשונה זזה בשעתיים).
3. אם כבר יש כמה קווים שמתחילים ליסוע לפני צאת השבת או החג, למה לא כך בשאר הקווים?

מעניין שב"כל קו" זה מופיע בסדר -
24/04/14 00:32
4צפיות
אוטובוס ראשון מת"א ב-20:30.

לגבי התזוזה בשעתיים, אני חושב שזה כך מכיוון שהשעה המאוחרת ביותר של צאת השבת בשעון חורף (18:30, סוף מרץ) מוקדמת בשעתיים מהשעה המאוחרת ביותר של צאת השבת בשעון קיץ (20:34, סוף יוני).

מעניין אם גם שעת סיום השירות ביום שישי זזה קדימה בשעתיים.
ישנן טעויות נוספות באתר המפות הממשלתי
24/04/14 00:37
למשל, שמתי לב שהשינויים האחרונים בקווי הקריות עדיין אינם מעודכנים במפה.
מה דעתכם על רשת רכבות בין יבשתית
23/04/14 23:26
44צפיות
על רשת מסילות ברזל שתחבר את אסיה אפריקה ואירופה
+רשת כבישים  למכוניות , שתחבר את שלושת היבשות,
+רשת כבישים לאוטובוסים+רשת כבישים לאופנים,
לאורך מסלולי התחבורה גנים פארקים בתי מלון לנפוש עבור המטילים
"המלך והחלום"
http://www.tapuz.co.il/blog/net/viewentry.aspx?r=1...
º
לא הבנתי את הבלוג, אבל ממליץ לך לפתוח מפה.
23/04/14 23:31
23צפיות
º
האם קראת את הבלוג
23/04/14 23:49
12צפיות
º
דיווחים והודעות
23/04/14 17:48
17צפיות
פיגוע גז באוטובוס בדרום
22/04/14 10:33
347צפיות
https://www.facebook.com/haggai.misgav/posts/10152...

מעתיקה למען חסרי פייסבוק:

סיפור לערב חג, שהיה יכול להיגמר לגמרי אחרת:
אוטובוס מס׳ 58 יצא מבאר שבע לירוחם בשתים וחצי בצהרים. ליד אחד מיישובי הפזורה הבדואית ירדו שני נוסעים ופתחו בריצת הימלטות, ומיד עם רדתם החלה אחת הנוסעות להשתעל, אחריה עוד אחת ועוד אחד ועוד, ותוך שניות היה כל האוטובוס בהתקף שיעולים והשתנקויות (חלק מהנוסעים, כמובן, אנשים מבוגרים ומבוגרים מאד), כולל צריבות בעינים וריח חריף באויר. פרצה בהלה, הנהג עצר בצד הדרך והוזעקה משטרה.
רוב הסיכויים שלא תשמעו על זה בחדשות. זה רק הדרום, את מי זה מעניין.
(לנוסעים שלום, תודה ששאלתם)

פורסם ב 20 באפריל.

סבתא של ידידה שלי נסעה באוטובוס הזה.
תודה על השיתוף
22/04/14 10:38
149צפיות
העובדה שזה לא מתפרסם באמצעי התקשורת חמורה מאד.
º
נורא ואיום. שיתפסו אותם מהר.
22/04/14 17:32
58צפיות
º
פשוט אין מה לומר.
22/04/14 17:57
44צפיות
אין סיכוי שידווחו על זה בעיתונות
22/04/14 23:15
131צפיות
עד אשר יהיו פגועים בנפש חו"ח - רק אז העיתונות תתעורר, ואם אפשר כמה תמונות מהפצועים אז מה טוב. לגבי העיתונות העולמית, בכלל אין על מה לדבר גם כשיש פגועים.

עצוב, אבל למרות שיתכן שמדובר בנסיון לפיגוע (אגב, יש גם עוד אפשרויות), אין פה משהו בעל ערך חדשותי בעולם התקשורתי הצהוב. למען הסר הספק, כולם צהובים, גם אלה שמתיימרים לא להיות כאלה.
אני מניח ויכול גם לבדוק, שדווח ברדיו דרום.
22/04/14 23:40
94צפיות
בין אם במסגרת אחד ממבזקי היום ובין אם בתוכנית האקטואליה בבוקר.

מה שכן, במידה והרקע אינו לאומני, אני מניח שגם ברדיו דרום לא היו מדווחים על כך, כי זה יכול להיות מעשה קונדס.
ברדיו דרום סביר שדווח גם אם לא לאומני
22/04/14 23:48
108צפיות
אלא אם היו באותו יום ידיעות מרעישות בדרום וסביר שזה לא קרה.
ירון ששון בטוח יודע על המקרה.
º
קרון רכבת ישן שהוסב לתיירות
22/04/14 10:25
312צפיות
קרון רכבת ישן שהוסב לתיירות
º
גלגל
22/04/14 10:26
174צפיות
גלגל
קרון ארגזי 12 טון מנדטורי
22/04/14 15:24
176צפיות
קרון 3477 במוזיאון הרכבת בחיפה - 25.07.2010
הקרון שבתמונה הוא קרון ארגזי בקיבולת 12 טון, שכמוהו סופקו לרכבת המנדט (PR) כמעט 400 מיצרנים בריטיים בשנות ה-30.

סוג זה מבוסס על סוג שנרכש בכמות גדולה קודם-לכן בשנות ה-20 על ידי PR ובמלחה"ע ה-1 על-ידי הצבא הבריטי (שהשאיר אותם בארץ) ובתורם אלו התבססו על דגם סטנדרטי ונפוץ של הרכבת המצרית. ההבדל העיקרי בין אלו לקודמיהם היה גוף העץ, שהחליף את גוף הפח של הקרונות הישנים יותר, וכן תוספת פתחי אוורור. שני השינויים האלו היו חלק מאבולוציית התאמה של הקרון הארדזי הארץ-ישראלי להובלת תוצרים חקלאיים הדורשים אוורור, כמו פרי הדר.

קרון שכזה לם (אבל לא משוחזר) שמור כיום במוזיאון הרכבת בחיפה (מס' 3477) - ראו תמונה מצורפת.
הודעה לעיתונות: פריצת מנהרת (השנייה) גילון.
23/04/14 18:34
104צפיות
הודעה לעיתונות: פריצת מנהרת (השנייה) גילון.
שלום רב,
לפני שעות אחדות נפרצה בהצלחה השנייה מבין שתי המנהרות שמתחת להר גילון, במסגרת פרויקט קו הרכבת לכרמיאל.

מנהרות הכרם בדרך לנסיעה ראשונה ברבעון הראשון של 2017. מהיום: צמד מנהרות חדש מחבר בין עכו לכרמיאל
בפיצוץ שבוצע לקראת הצהריים, נפתח התוואי שארכו 4.6 ק"מ, בין הצד המזרחי לצד המערבי של הר גילון. בעוד שלוש שנים, ישמש המסלול את קו הרכבת שבין כרמיאל לחיפה ולמרכז הארץ.

הרכבת מתקרבת לגליל. בפיצוץ מבוקר שבוצע לפני כשעה בלבו של הר גילון בגליל המערבי, נפרצה השנייה מבין צמד המנהרות של קו הרכבת החדש הנסלל אל העיר כרמיאל. המנהרות שארכן כ-4.6 ק"מ, הן חלק מפרויקט של חברת נתיבי ישראל, להקמת מסלול נסיעה חדש באורך של 23 ק"מ, שיחבר את כרמיאל אל קו מסילות החוף באיזור עכו.

"קווי הרכבת שיפתחו בזכות המסילות החדשות, יעודדו את המגורים ואת התיירות בגליל ויעניקו תרומה של ממש לחיזוק הפרנסה", אמר שר התחבורה והבטיחות בדרכים ישראל כ"ץ, "רשת הרכבות החדשה של מדינת ישראל, משפיעה לטובה על איזורים רבים בגליל ובנגב. הנחישות של ממשלת ישראל והתוצאות בשטח, הן מסר ליזמים. עכשיו זה הזמן להשקיע בפריפריה. הקטר עומד לצאת מהתחנה".

האדריכל שי ברס, מנכ"ל נתיבי ישראל, אשר קיבלה בשנת 2010 את האחריות על סלילת הקו לכרמיאל, ציין כי החברה ממשיכה במקביל בתכנון הארכת הקו לקרית שמונה. "העבודות בפרויקט כוללות יצירת תוואי שיתאים למהירות נסיעה של 160 קמ"ש", אמר ברס, "לצורך כך אנו מזיזים כבישים, מקימים גשרים חדשים מעל נחל נעמן ומטים את נחל חילזון. בתום הפרויקט, נשיב לשטח אלפי פקעות של רקפות ומיני צמחים, הנשמרים בתקופת העבודות ע"י רשות הטבע והגנים בשמורת אפק".

מנהל פרויקט רכבת עכו-כרמיאל המהנדס איתמר גליל, סיפר כי הפרויקט מבוצע בהתאם ללוחות הזמנים ומסגרת התקציב, שהיקפה כ-2.8 מיליארד שקל. בשלב הבא בפרויקט, תחל הקמת מערכת התשתית במנהרות. ארכה של כל מנהרה, הינו 4625 מטרים, והן מחוברות ביניהן ב-18 מנהרות קשר. מנהרות הרכבת לכרמיאל מבוצעות ע"י שותפות ישראלית-סינית של החברות דניה סיבוס ו-CCECC.

אבי שמול, "עושים עניין".

סרטון של "אלבטרוס".
23/04/14 18:42
94צפיות
סרטון  של "אלבטרוס".
הסרטון והתמונות באדיבות "נתיבי ישראל", "עושים עניין" ו"אלבטרוס". תמונות נוספות מהאירוע יועלו במדור "שבתשתיות" הקרוב. והתאוששות מהירה לכולם מהחגים.
º
תודה, מחכה לשבתשתיות
23/04/14 18:54
27צפיות
וברכות לרגל פריצת מנהרת ג'ילונג!
23/04/14 20:58
47צפיות
שתי כתבות נבחרות בנושא:

"כך חופרים בישראל: הושלמה כריית המנהרה לרכבת לכרמיאל"
http://www.themarker.com/dynamo/1.2302968

"דניה סיבוס צפויה לזכות בבונוס של 10 מיליון שקל על הקדמת כריית מנהרות בצפון"
http://www.calcalist.co.il/real_estate/articles/0,...
º
23/04/14 22:32
5צפיות
עוד אוטובוס אגד שרוף??
23/04/14 21:40
33צפיות
"כביש 1 בין שער הגיא לשורש קו 405 עולה באש. עדכון:פונה  "
20:27   22.04.14
http://rotter.net/forum/scoops1/95515.shtml
לא הצלחתי למצוא מידע נוסף.
כנס ארגון נוסעי התחצ בישראל מחרתים - הרשמה
23/04/14 22:41
21צפיות
שימו לב:
על מנת שנוכל להיערך מבחינה לוגיסטית, אנא אשרו הרשמה כאן והעבירו בין חבריכם: http://bit.ly/1g7uVDu
רכבל כתחבורה ציבורית
23/04/14 16:33
105צפיות
האם לדעתכם רכבל יכול לשמש ככלי עזר לתחבורה הציבורית? אם לא, למה?
מישהו יודע כדרך אגב, האם אפשר לגרום לכבל לנוע במהירות מכונית ו/או מעבר?
זה קורה ב-Medellin
23/04/14 16:35
82צפיות
נכון, אבל לא כמו שרציתי
23/04/14 16:40
72צפיות
שים לב למהירות הרשומה בקישור. הרכבל שם נוסע על 16 קמ"ש, בעוד אני שואף לכמעט פי 10.
לפי מקורות לא אמינים, הרכבל המהיר בעולם הוא
23/04/14 20:56
54צפיות
Genting Skyway במלזיה, שנע במהירות 21.6 קמ"ש.
רכבל מהיר מאוד הוא בלתי אפשרי טכנית
23/04/14 22:22
30צפיות
במהירות גבוהה הרוח והתנודות שייגרמו לא יאפשרו הסעת בני אדם.
º
כמדומני בנפולי יש
23/04/14 18:17
31צפיות
רכבל יכול לשמש כתחבורה ציבורית. כמובן
23/04/14 21:12
48צפיות
אבל, למה לעשות רכבל שיכול לנסוע כמו מכונית?
רכבל נבנה כדי להתגבר על מכשולים גיאוגרפיים ולא כתחרות ברכב הפרטי. אם אפשר לבנות כביש, בונים כביש. זה זול יותר ומהיר יותר, כמובן.
אם נניח בתחתית הרכבל בחיפה הייתה תחנת רכבת/ תחנה מרכזית ובראש ההר היה מרכז עסקים, rest assure שהרכבל הזה היה בקיבולת גבוהה. להקיף את קריית אליעזר ולעלות את כל סטלה מאריס פשוט לא היה משתלם.

אך כמובן שזה לא תמיד משתלם... עיריית חיפה מעוניינת להקים רכבל שיחבר את מרכזית המפרץ לאוניברסיטת חיפה דרך הטכניון - כתחבורה ציבורית. הרעיון נבדק כלכלית ונמצא כלא כדאי. עם זאת, זהו רעיון פופוליסטי שאמור לזכות את יונה יהב בעוד כמה שנים על הכיסא.
איך לשפר קווי אוטובוס? זה מה שחושבים בארה"ב:
23/04/14 19:23
89צפיות
דו"ח שהתפרסם לאחרונה סקר 59 רשויות תחבורה בארה"ב שבו הן נשאלו כיצד הן עונות על האתגר התפעולי שנגרם מעיכובים בנסיעה אשר הולכים וגדלים משנה לשנה:
http://www.trb.org/Publications/Blurbs/170433.aspx

לבלוגר פייטון צ'אנג יש סיכום כאן: http://usa.streetsblog.org/2014/04/18/11-simple-wa...

תרגום מהיר של הפעילויות המוצלחות ביותר שנקטו הרשויות כדי לשפר את המהירות והאמינות של קווי אוטובוס, בסדר יורד מהפופולרי ביותר:

1. איחוד תחנות:  יותר ממחצית הרשויות דללו תחנות, כשחלקן התמקדו בתוואי "ניסוי" בהם הוחל דילול בבת אחת ובאחרים הדילול התבצע תוך כדי שינויי מדיניות מתמשכים. במקומות רבים העבירו תחנות למיקום שאחרי הרמזור במקום לפניו. שלוש-עשרה רשויות הנהיגו שינויים גאומטרים כגון מפרצים ארוכים יותר או מפרצים "הפוכים" עם מדרכה היוצאת לתוך הכביש, אשר עוזרים לנוסעים לעלות ביתר מהירות ונוחות. שימו לב שבארה"ב הריווח המקובל במרכזי הערים הוא ממילא קצר יותר מאשר זה הנהוג באירופה ובארץ.
2. פישוט קווים:  יישור קווים, ביטול סטיות מהמסלול העיקרי, ביטול כפילות קווים וקיצור קווים -- לא רק שפעילויות אלו פישטו את השירות, הן גם גרמו לשירות מהיר יותר עבור 2/3 מהרשויות שניסו את הגישה הזו.
3. קדימות ברמזורים:  22 הרשויות שהנהיגו קדימות ברמזורים יכולות להדליק אור ירוק כשאוטובוס מתקרב, וכתוצאה מדווחות ברובן על שיפור מועט עד בינוני במהירויות. למעשה, רשויות ציינו גישות של הנדסת תנועה כגון TSP כאל הדבר הקרוב ביותר לפתרון מוחלט לבעיה.
4. מדיניות תעריפים:  מספר רשויות הנהיגו שינויים במבנה התעריפים או צורת התשלום. הרשות שהנהיגה תשלום לפני עליה לאוטובוס ואפשרה עלייה משתי הדלתות דיווחה על שיפור של 9 אחוזים בזמני הנסיעה.
5. BRT: עשר רשויות שילבו שיפורים שונים בקווים ספציפיים והקימו שירות BRT. מבין אלו שמדדו את ההשפעה, כמעט כולן דיווחו על שיפור מהותי במהירות, בדרך כלל בשיעור שבין 10 ל-15 אחוזים.
6. שינויי כלי רכב: יותר ממחצית הרשויות עברו לאוטובוסים נמוכי-רצפה, דבר שהפחית את זמן העליה של כל נוסע בשניה אחת. יתכן גם שאוטובוסים קטנים יכולים לתמרן ביתר קלות בתנועה כבדה, ורמפות עשוים להגביר את מהירות העלאתם של כסאות גלגלים ואופניים.
7. שירות מדלג: למרות שקווים מדלגי-תחנות שיפרו את המהירות רק במדה מועטה עד בינונית, זוהי פעולה פשוטה ו-18 רשויות דיווחו על הפעלת קווים חדשים מדלגים.
8. נת"צים: נתיבי תחבורה ציבורית ייעודיים נמצאים בשירותן של 13 רשויות, ואחת דיווחה שלכמעט כל קוויה יש קטע אחד או יותר שמשורת על ידי נת"צ. כשנת"צים מיושמים בצירים רחבים, הדבר משפר מהירויות במידה מתונה.
9. שינויי לו"ז: כמעט כל הרשויות שנסקרו שינו את משכי הנסיעה המתוכננים, זמני ההתאוששות (הזמן שנועד לשינוי כיוון בקצה הקו), או שעברו ללוחות זמנים גמישים מבוססי תדירות. כל הפעילויות הללו יכולות לשפר ביצועי אמינות עבור לקוחות ולהקטין את הצורך בוויסות אוטובוסים שמקדימים את לוח הזמנים שלהם.
10. תזמון רמזורים: סינכרונם של רמזורים לאורך קווים יכולים להגדיל את מספר האורות הירוקים לעומת האדומים, אבל השפעתן על המהירות המסחרית קטנה.
11. שירות אקספרס בדרכים מהירות: לאסטרטגיה זו ההשפעה הגדולה ביותר על מהירות ההפעלה עבור שלוש הרשויות שניסו ליישם קווים כאלה.
בדיוק קראתי על זה
23/04/14 20:20
45צפיות
אצל ג'ארט ווקר.
º
כמוך כמוני...
24/04/14 00:38
2צפיות
º
תיארתי לעצמי
24/04/14 00:41
מעניין , אך עדיין התחץ שם יקרה
23/04/14 22:08
26צפיות
רכבות בין עירוניות עולות כפול מבארץ למשל.
º
פה מדובר על רשתות עירוניות ומטרופוליטניות
24/04/14 00:39
‬ שרשור הכוונה ומודיעין 23/04
23/04/14 00:01
23צפיות
אין להתיחס להמלצות שנמסרות במסר אישי אלא רק מסרים פומביים - ישנם גורמים שמנסים להטעות את השואלים ביודעין.

הגולשים מתבקשים שלא להשיב לשאלות בשרשורי הכוונה קודמים ולא לשרשר הודעות שאינן קשורות לשרשור ההכוונה.
שאלות שלא תשורשרנה כהלכה - תמחקנה מן הפורום ללא אזהרה.

נא לשרשר שאלות הכוונה אך ורק לכאן ונשמח לעזור כמיטב יכולתנו.
על מנת ששאלתכם תהיה בולטת, ולמען הנוחות, נא הקפידו לשרשר אותה להודעה ראשית זו, ולא לשאלה או תשובה אחרת.
הקפידו לשרשר את שאלתכם לשרשור בתאריך הרלוונטי.
נא ציינו נקודות מוצא ויעד מדוייקות ככל האפשר.
אם דרוש לכם מידע אודות מחיר הנסיעה ומשך זמן הנסיעה - ציינו זאת בעת כתיבת השאלה.

אין צורך להשתמש באייקון - זה פשוט מיותר.

נסיעה טובה וגלישה מהנה בפורום!
בקשה להכוונה לנסיעה לכותל בירושלים
22/04/14 22:24
73צפיות
שלום
אני מאזור המרכז ומחפשת דרך ישרה/קצרה להגיע מבית חולים תל השומר  לירושלים (לכותל).
מעדיפה לחנות עם הרכב שלי באזור המרכז (תל אביב, קרית אונו, יהוד, גבעת שמואל, תל השומר, רמת גן) ולעלות על תחבורה ציבורית לכותל בירושלים.
מצאתי את האפשרויות הבאות:
1.לנסוע מתל השומר למתחם ארלוזורוב בתל אביב (מסוף ארלוזורוב), לחנות בחניה בארלוזורוב ולנסוע בקו 480 עד ת. המרכזית בירושלים ומשם בקו 1 או 3 לכותל.
2. לנסוע מתל השומר ולחנות בגבעת שמואל ואז לעלות בצומת גבעת שמואל על קו 402 עד צומת בר-אילן בירושלים ואח"כ בקו 3 לכותל.
3. לנסוע מתל השומר עד צומת אלוף שדה ואז לחנות ברחוב כלשהו ליד צומת אלוף שדה (בנוה יהושע או רחוב הררי או עלייה ראשונה) , ולעלות על קו 400 עד לירושלים ומהתחנה המרכזית לכותל.
4. ללכת ברגל מתל השומר עד צומת אלוף שדה ומשם לעלות על קו 400 עד התחנה המרכזית בירושלים ומשם לכותל.

כרגע נראה לי שהאופצייה שצויינה בסעיף 4 היא היעילה ביותר אבל מישהו אמר לי שקו 400 לא עובר מאלוף שדה.
אשמח אם מישהו שהוא מעודכן יכתוב לי אם יש תחנה באלוף שדה או לא (באתר מסוים התחנה מוזכרת אבל אני חוששת שהתחנה בוטלה ולכן אולי נאמר לי שאין).

אני יכולה לצאת מתל השומר מחר בשעה 13:45 וחשוב לי להגיע לירושלים כמה שיותר מהר.

אח"כ אצטרך לחזור בסביבות 21:30 מירושלים למקום החניה כדי לקחת את האוטו הביתה.

מה אתם מציעים? יש לכם איזו הצעה יעילה יותר (אני לא יכולה לנהוג עד ירושלים).
כל האפשרויות טובות
23/04/14 12:46
21צפיות
קו 400 אכן עוצר באלוף שדה.

רק לציין שבאפשרות 3, אם את אכן מוצאת חניה ליד צומת גבעת שמואל, אז משם יש גם 400 וגם 402, ואפשר לעלות על איזה מהם שבא קודם.

וגם לציין שכשאת מגיעה לתחנה מרכזית בירושלים, אז אל תקחי קו 3 שמסורבל, אלא תחכי לקו 1 שמהיר יותר. רק אם הגעת לירושלים בקו 402, אז הגיוני לנסוע איתו לצומת בר אילן ושם להחליף לקו 3.
מאור יהודה לבית חולים לניאדו בנתניה
23/04/14 10:00
19צפיות
שלום לכולם.
אני צריך להגיע ביום ראשון הקרוב, 27/4, לבי"ח לניאדו בנתניה.
יוצא מאור יהודה, מהמרכז (איפה שהעירייה)

צריך להיות בשעה 18:00 בלניאדו.
מה הכי מהיר? ומה הכי זול?

תודה מראש!
תשובה>>>
23/04/14 14:38
11צפיות
סע עם 36/59 לצומת מסובים והחלף שם לקו 164 בכיוון הנסיעה צפונה לפתח תקווה.

רד מקו 164 במחלף גהה, חצה את הכביש לכיוון הגשר. יש תחנת אוטובוס מתחת לגשר וממנה אתה עולה על קו 613 של נתיב אקספרס עד לבית החולים לניאדו בנתניה.

אתה יכול לנסוע גם עם קו 1 למסוף תל השומר ולהמשיך משם עם קו 70 של דן (תדיר) לצומת גהה או לנסוע עם 139 של קווים לבר אילן ושם לבצע החלפה ל68 של קווים ו70 של דן (בכיוון הנסיעה לת"א) ולרדת משניהם בצומת גהה. קו 139 מהיר יותר מקו 1 שמתברבר קצת בגני תקווה.

במידה ויש לך רב קו, תוכל לבצע החלפות קווים ללא תשלום למשך 90 דקות (לא כולל נסיעה בקו 613). על מנת להוזיל עלויות בקו 613, תצטרך לרכוש כרטיסיה באמצעות הרב קו. זה רלוונטי במידה ותצטרך לבצע את המסלול הזה מספר פעמים.
מרכז העיר ירושלים למרכז עין כרם
23/04/14 11:39
19צפיות
לאזור המסעדות.

איזה קווים צריך?

תודה מראש!
º
רכבת קלה לתחנת יפה נוף, ומשם קו 28 לעין כרם
23/04/14 12:48
8צפיות
º
גם 28א בסדר.
23/04/14 15:05
6צפיות
מירושלים לשדות ים\קיסריה ביום שישי בצהריים
23/04/14 12:44
22צפיות
צריכה להגיע מירושלים לשדות ים ביום שישי בצהריים (יכולה לצאת מירושלים רק ב1400)

רעיונות איך להגיע?

אם אין תחבורה ציבורית ממש עד שדות ים, אפשר גם תחבורה ציבורית שעוברת קרוב ויאספו אותי....

המון תודה!


ביום שישי אחה"צ אין תח"צ לשדות ים, אפשר ליסוע
23/04/14 12:51
25צפיות
עם קו 947 של אגד מירושלים עד מחלף אור עקיבא (הנסיעה האחרונה יוצאת מירושלים ב 16:30).
וממחלף אור עקיבא יוכלו לאסוף אותך.
תחבורה בתוך ירושלים
23/04/14 14:22
20צפיות
מתחנה מרכזית לבית הדפוס 12 (נראה לי שזה גבעת שאול)

תודה לעונים!
קו 67 - לרדת בתחנת "בית השנהב"
23/04/14 14:41
23צפיות
שזה לגמרי במקרה בית הדפוס 12...
º
תודה+ והיכן נמצא תחנה של הקו?
23/04/14 16:25
7צפיות
º
ברחוב יפו בצד של תחנה המרכזית
23/04/14 18:12
6צפיות
מרחובות למכללת תל אביב יפו
23/04/14 18:08
8צפיות
היי, אני צריך הכוונה מרחובות למכללת תל אביב יפו, שנמצאת ברחוב רבנו ירוחם יפו.
אני צריך להיות שם ביום רביעי הבא בצהריים, ואשמח לדרך הכי מהירה להגיע לשם(רכבת, אוטובוס, דאון).
תודה!
מרחובות למכללת ת"א-יפו: קו 201 עד רחוב הרצל
23/04/14 20:52
8צפיות
יש לרדת בתחנה הראשונה בהרצל (הרצל פינת בן צבי), ומשם אפשר להגיע למכללה בהליכה של 10 דקות.
לחילופין אפשר לנסוע מרחובות בקו 301 לתחנה המרכזית ת"א, ולקחת מקומה 7 של דן את קו 41 לשדרות ירושלים, שנוסע פעם בעשרים דקות. אבל לדעתי זאת דרך ארוכה יותר.
º
רגע, הרצל איפה? בתל אביב?
23/04/14 21:23
5צפיות
º
כן, הרצל בתל אביב.
23/04/14 21:34
5צפיות
º
טוב, תודה!
23/04/14 22:46
4צפיות
הגעה מאשדוד לבת ים
23/04/14 19:02
12צפיות
מהי הדרך הכי מהירה להגיע לבת ים לרחוב אבא ברדיצ'ב?
מאשדוד למצבה בבת ים:
23/04/14 19:56
11צפיות
אפשר לקחת רכבת מאשדוד לבת ים יוספטל, ללכת לרחוב מבצע סיני ולקחת 18, 125 או 240. אפשר גם קווים 6, 87 מהתחנה עצמה - בתדירות נמוכה יותר.
אפשרות נוספת: אוטובוס מאשדוד לצומת חולון, ומשם קו 43.
º
תודה רבה לך!
23/04/14 20:37
3צפיות
ירפא
23/04/14 21:26
11צפיות
היי,
איך מגיעים מראש העין (דרך פ"ת...) לירפא (תל השומר)?
תודה
87 מפתח תקווה למסוף קציר (שער צפון של תה"ש).
23/04/14 21:41
9צפיות
אבל אם יש לך מזל והשעות של 284 מתאימות לך, זאת דרך הרבה יותר מהירה. 284 מגיע מראש העין לירפ"א תוך פחות מ-30 דקות!
284 זה קו של אפיקים שנוסע ארבע פעמים ביום מאריאל לבי"ח תל השומר ועוצר בכמה תחנות בראש העין לאורך כביש 444 (כביש 444 פינת המרץ, צומת ראש העין, צומת עינת, כביש 444 פינת יהודה הלוי, ועוד).
קווי אוטובוסים היסטוריים
75תגובות
20/04/14 17:14
384צפיות
במשך השנים פעלו ובוטלו,קווי אוטובוסים רבים,בשרשור זה ארשום קווי אוטובוסים שפעלו ובוטלו במשך השנים,לפני שנת 2001,בין הקוים שבוטלו,ניתצן למנות גםם קוים שפםעלו טרם קום מדינת ישראל:
קווי תל אביב וגוש דן
קו 10 נסע לאורך רחוב הכרמל,בוטל בסוף שנות השלושים
קו 15 יצא מרחוב דיזנגוף לא ידוע לי מה היה...

(המשך...)
במשך השנים פעלו ובוטלו,קווי אוטובוסים רבים,בשרשור זה ארשום קווי אוטובוסים שפעלו ובוטלו במשך השנים,לפני שנת 2001,בין הקוים שבוטלו,ניתצן למנות גםם קוים שפםעלו טרם קום מדינת ישראל:
קווי תל אביב וגוש דן
קו 10 נסע לאורך רחוב הכרמל,בוטל בסוף שנות השלושים
קו 15 יצא מרחוב דיזנגוף לא ידוע לי מה היה מסלולו(אין קשר לקו 15 שהיה נוסע מתחנה מרכזית)
קו זה פעל טרם הקמת המדינה
קו 79 מפתח תקוה למעברה מחנה ישראל,בוטל עם חיסול המעברה
קו 81 מפתח תקוה למעברה עמישב
קו 86 מתחנה מרכזית פ"ת לשכונת כפר אברהם בפ"ת
קו 504 משכונות הרצליה לתחנה מרכזית ת"א
קו 617 מתל אביב למושב חרוצים
קו 758 מבית חולים מאיר לנתניה
קוים בין אזוריים
קו 304 מתל אביב למחנה עמנואל
קו 333 מתל אביב לקרית גת
קו 341 מתל אביב לקיבוץ רעים
קו 357 מתל אביב לימית
קו 362 מתל אביב למעבר רפיח
קו 373 מתל אביב לצאלים
קו 401 תל אביב-ירושלים דרך:לוד ובית שמש
קו 409 תל אביב-רמת רזיאל-ירושלים
קו 413 בית שמש-ירושלים דרך נס-הרים
קו 418 בית שמש-מטע-ירושלים
קו 424 פתח תקוה-רמלה-ירושלים
קו 427 נתניה-ירושלים,דרך:כביש גהה
קו 439 ירושלים-לוד-אשדוד
קו 447 ירושלים-חברון-באר שבע
קו 453 יפו-רמלוד
קו 465 תל אביב-מכבים רעות
קו 465 תל אביב-גמזו
קו 466 תל אביב-בן שמן
קו 467 תל אביב-חדיד
קו 469 תל אביב-מתתיהו
קו 472 תל אביב-יגל
קו 478 תל אביב-בית נחמיה
קו 479 תל אביב-חמד וצפריה
קו 499 ירושלים-גוש קטיף
קו 503 קרית שרת רעננה-תמ"י תל אביב
קו 506 מלון השרון הרצליה-תל אביב
קו 507 תל אביב-כפר שמריהו
קו 508 תל אביב-רשפון
קו 526 תל אביב-קדמה רמת השרון,דרך:כביש נמיר,גני התערוכה,בני אפרים
קו 546 אלישמע-תל אביב
קוים 574,579 :אין מידע
קו 704 קיסריה-תל אביב
קו 721 נתניה-ג'סר א-זערקה
קו 805 כפר הרא"ה-תל אביב
קו 815 בקעה אל גרביה-תל אביב
קו 817 אום אל פאחם-צומת הכפר הירוק
קו 831 תל אביב-טבריה
קו 874 טבעון-תל אביב
קו 875 תל אביב-קיבוץ גלעד
קו 905 תל אביב-טכניון חיפה
קו 915 חיפה-?
קו 954 עפולה-ירושלים דרך:ג'נין
נתקלתם בקשיי התחברות לאתר|?|
23/04/14 11:54
34צפיות
|שמאל|גולשות וגולשים יקרים,
במידה ואתם לא מצליחים להיכנס לשם משתמש או נתקלים בקשיים לעדכן את הסיסמא שלכם  - פנו אלינו למייל Forums@tapuz.co.il ונסייע לכם.
הקפידו לתאר את התקלה אותה אותם חווים בצירוף שם המשתמש שלכם.
אל ייאוש. גם אם אין לכם גישה למייל עמו פתחתם את שם המשתמש יש לנו דרך לעזור.

המשך גלישה נעימה ב|תפוז|
טעינה מהירה של אוטובוסים חשמליים
71תגובות
20/04/14 11:30
394צפיות
כתבה יחצ"נית משהו בדה-מארקר מדווחת על מערכת חדשה שפיתחה אלביט מערכות, לטעינה מהירה מאד של אוטובוס חשמלי, בזמן שהוא שוהה בתחנה.

זו חלופה הן למצברים (המחייבים טעינה ממושכת) והן לקווי חשמול עילי כמו בטראם.

פיילוט ראשון מתוכנן להתחיל ב-2015, בנתניה.

(המשך...)
כתבה יחצ"נית משהו בדה-מארקר מדווחת על מערכת חדשה שפיתחה אלביט מערכות, לטעינה מהירה מאד של אוטובוס חשמלי, בזמן שהוא שוהה בתחנה.

זו חלופה הן למצברים (המחייבים טעינה ממושכת) והן לקווי חשמול עילי כמו בטראם.

פיילוט ראשון מתוכנן להתחיל ב-2015, בנתניה.
כתובות אינטרנט מצורפות:
‬ שרשור הכוונה ומודיעין 22/04
22/04/14 00:22
23צפיות
אין להתיחס להמלצות שנמסרות במסר אישי אלא רק מסרים פומביים - ישנם גורמים שמנסים להטעות את השואלים ביודעין.

הגולשים מתבקשים שלא להשיב לשאלות בשרשורי הכוונה קודמים ולא לשרשר הודעות שאינן קשורות לשרשור ההכוונה.
שאלות שלא תשורשרנה כהלכה - תמחקנה מן הפורום ללא אזהרה.

נא לשרשר שאלות הכוונה אך ורק לכאן ונשמח לעזור כמיטב יכולתנו.
על מנת ששאלתכם תהיה בולטת, ולמען הנוחות, נא הקפידו לשרשר אותה להודעה ראשית זו, ולא לשאלה או תשובה אחרת.
הקפידו לשרשר את שאלתכם לשרשור בתאריך הרלוונטי.
נא ציינו נקודות מוצא ויעד מדוייקות ככל האפשר.
אם דרוש לכם מידע אודות מחיר הנסיעה ומשך זמן הנסיעה - ציינו זאת בעת כתיבת השאלה.

אין צורך להשתמש באייקון - זה פשוט מיותר.

נסיעה טובה וגלישה מהנה בפורום!
שאלה של כן או לא - מר"ג לרמת אביב.
22/04/14 09:13
47צפיות
האם יש קו בו אוכל להגיע מאזור סוף רחוב הרא"ה/אלוף שדה ברמת גן, לאוניברסיטת תל אביב באוטובוס אחד בלבד
כי אם צריך שניים, אקח כבר את האוטו שלי.
כן. קו 33
22/04/14 09:19
49צפיות
תדירות בינונית (20 דק'), פועל נדמה לי עד 21:00-22:00. התחנה שלו על אלוף שדה לכיוון מערב (ת"א), והוא נוסע דרך בן גוריון, צפון רח' הרא"ה, קניון איילון, צפון ת"א (פנחס רוזן ושלונסקי) ואז מגיע לאוניברסיטה לרח' לבנון וממשיך לכיוון קניון רמת אביב (כלומר הוא עוצר מול הכניסה הראשית של האוניברסיטה בכיכר אנטין).
מעולה והמון תודה, ניר.
22/04/14 09:26
46צפיות
בכלל לא ידעתי על הקו הזה.

רק אבדוק במפה, ואחליט אם יש לי סבלנות לכזה "מסע להכרת הבסיס" (ר"ג, גבעתיים, בני ברק רמת אביב), ואחליט אם להשתמש בו או לנהוג בעצמי.
בכל מקרה, שמֵחה לדעת על קיומו, גם עבור בת דודה שלי מרמת אביב, שתוכל להגיע אלי להבא באוטובוס אחד בלבד.
הוא לא עובר בבני ברק
22/04/14 10:36
40צפיות
רק נוסע בשוליים על הרוא"ה ואז בן גוריון.

ויש לך גם קו 94 בתדירות נמוכה יותר (נדמה לי אחד בשעתיים). נוסע דרך ז'בוטינסקי, ביאליק ודרך נמיר.
נכון, וגם לא דרך גבעתיים (טעיתי) אלא רק על
22/04/14 10:56
29צפיות
השוליים שלה.

אבל קו 94 פחות מתאים לי. גם רחוק יותר וגם נדיר. אם אסע באוטובוס, אעדיף את 33 הקרוב. (:

תודה.
אבל אם את עדיין כאן, cwen, האם יש
22/04/14 10:58
38צפיות
אוטובוס משיבא לאוני' תל-אביב? כי אצטרך להגיע קודם לשם, למקום די קרוב אל המיון.
קו 45 מהמסוף עד לאוניברסיטה
22/04/14 12:24
32צפיות
אבל הוא עושה טיול שנתי בבני ברק בדרך. אני לא חושבת שאני ממליצה עליו. ובכל מקרה את צריכה אוטובוס מתוך בית החולים כדי להגיע אליו, ואז עדיף כבר להמשיך לאלוף שדה ולהחליף ל 33.
נאלצתי להדחות את הנסיעה למחר.
22/04/14 12:44
22צפיות
אז אקבל את ההמלצה שלך, ואוותר על 45.
33 נשמע באמת הכי מתאים.
תודה לך
מרחובות ליס פלאנט ראשל"צ
22/04/14 10:51
42צפיות
מ: רחובות (אזור מכון ויצמן)
ל: Yes פלאנט ראשון לציון
º
באיזו שעה? זה חשוב עבור ההכוונה.
22/04/14 12:23
25צפיות
בעיקר אחה"צ או בערב.
22/04/14 13:32
27צפיות
אבל עדיף אם תוכל לתת את כל המידע לגבי כל שעות היום.
באתר הממשלתי כתוב
22/04/14 14:06
39צפיות
באתר bus.gov.il  כתוב שאפשר לקחת קו 8 מראשל"צ מצבה.
האם אתה מסכים?

על קו 8 עדיף לעלות מהרצל פינת אבי האסירים.
22/04/14 19:40
22צפיות
תחנה זו היא תחנה משותפת לקווים 164/166/174/201/274/301 של אגד. שימי לב שקו 165 של אגד לא מוריד בהרצל פינת אבי האסירים אבל ניתן לרדת ממנו במצבה ולעבור לרחוב עולי הגרדום ומשם לעלות על קו 8.

בשעות הבוקר תוכלי לנסוע עם קו 204 של אגד עד למרכזית החדשה בראשל"צ וממנה להחליף לקו 6. זו תחנת המוצא של קו 6, לכן תדעי אם שווה לך לרדת שם או להמשיך עם 204.

במידה והמשכת עם 204, תוכלי לרדת בלוי אשכול פינת הדגן. שם את חוזרת לצומת ממנו האוטובוס הגיע, חוצה לצד השני ונכנסת לרחוב תור הזהב. בתור הזהב פינת לוי אשכול יש תחנת אוטובוס ובה עוצר קו 7 אשר יביא אותך גם ליס פלאנט.

במידה וראית או שיש לך אפליקציה וגם קו 7 עבר, תוכלי להמשיך עם קו 204 עד לתחנת שדרות מש הדיין פינת הנחשול ומאותה התחנה להמשיך עם קו 8/8א ליס פלאנט.

אם עלייך להגיע ליס פלאנט בשעות הערב המאוחרות-לילה, סעי כך:

בימי חמישי ומוצ"ש וכן בימי חופשים של תלמידים - קו הלילה 273 של אגד ממכון וייצמן ליס פלאנט.

בשאר הימים, סעי עם כל הקווים למצבה, רדי תחנה אחת לפני המצבה בהרצל פינת זלמן ארן ועלי מאותה התחנה על קו 19 אשר יוצא למסלול ממסוף אבי האסרים (תחנת הרצל/זלמן ארן היא התחנה השנייה שלו במסלול, לכן תוכלי להצטייד בלו"ז שלו ולדעת אם שווה לך לרדת שם או לא).

במידה וקו 19 יצא כמה דקות לפני כן, שווה לך להמשיך למרכזית הישנה בראשל"צ ולעלות משם על קווים 83/85 של אגד בעדיפות ראשונה או על קווים 14/17 בעדיפות שנייה. לא מומלץ לעלות על קו 5, הוא מתברבר המון בדרך...

מכל הקווים, את יורדת באיזור הקניון הזהב/סינמה סיטי ומחליפה לקו 95 ליס פלאנט (לא להתבלבל עם כיוון הנסיעה), בימי חול ולקו 71 של אגד במוצ"ש (הוא מחליף את 95 שלא פעיל במוצ"ש). גם עם קו 71 חשוב לא להתבלבל עם כיוון הנסיעה.
תודה על התשובה המפורטת
23/04/14 00:10
16צפיות
רק תיקון קטן, פנית אלי בלשון נקבה.
אני גבר. (אני יודע, אולי הכינוי מטעה).
שוב, תודה.
º
בשמחה וסליחה.
23/04/14 00:55
6צפיות
מהקריות למכללת לוינסקי בתל אביב
22/04/14 12:14
50צפיות
אני מתכננת נסיעה מהקריות למכון מופ"ת במכללת לוינסקי (רח' שושנה פרסיץ 15, תל אביב)
בשעות הבוקר המוקדמות (בסביבות 8:00-9:00)
באיזו תחנת רכבת בת"א עליי לרדת, והאם מדובר במרחק הליכה או שצריך לקחת קו אוטובוס ואיזה?
מה לגבי נסיעה בקו 910 (או קווים אחרים, אם יש) של אגד ממרכזית חוף הכרמל (הבנתי שהוא עוצר ממש ליד המכללה) - האם מומלץ (יש לי אפשרות לטרמפ עד המרכזית) או שעדיף רכבת?
האם יש הנחה לסטודנטים (רב קו אגד סטודנט רגיל) בנסיעה הלוך-חזור באגד מחיפה לת"א?

תודה רבה מראש

תשובה חלקית-
22/04/14 14:46
30צפיות
לדעתי , אם ורק אם את מגיעה לחוף כרמל ו910 עתיד לצאת בדקות הקרובות (התדירות שלו היא פעם בשעה/שעה ורבע, כך שזה צריך להתאים), ואת יודעת כמה זמן ייקח לך להחליף בין הרכבת/מטרונית ל910, אז לעשות את זה.

בכל מקרה אחר -
לקחת רכבת עד רכבת מרכז, לצאת לדרך נמיר ומשם לקחת 71/149/501/601/605 . קו 71 ממש מגיע לשם, ושאר הקווים מגיעים לדרך נמיר ליד המכללה (משם הולכים ברגל כמה דקות עד למכללה). התדירות המשותפת שלהם מספיק גבוהה. המחיר ב601/605 הוא 5.60 בתוך ת"א, שאר הקווים 6.90 ש"ח (כן אידיוטי, אבל זה הסדר של משרד התחבורה בגוש דן).

לגבי הנחה - צריכה להיות הנחה של 33%, אבל אני לא רוצה להתחייב על זה . מישהו כבר פה יידע לענות על זה.
אגד קו 910 ממרכזית חוף הכרמל ללוינסקי
22/04/14 17:24
30צפיות
ראיתי באתר של אגד שיש אוטובוס שיוצא מחיפה בשעה 6:40 ומגיע ללוינסקי ב-7:55
עד כמה אפשר להסתמך על שעת ההגעה לת"א?
התכנון הוא להגיע באמצע השבוע, ולא בימים ראשון/חמישי - אם זה רלוונטי (פקקים וכד')


תודה.
אלו זמנים ממוצעים, לא להסתמך על זה
22/04/14 18:28
26צפיות
אמנם יש נתיב תח"צ מפולג עד הרצליה , אבל לא יודע כמה זה יזרום עד לשם. לא חסרים עומסים בכביש החוף כבר מ-7 בבוקר לדעתי. זה רק עניין של ניסוי וטעייה/תהייה.
ניתן לרכוש כרטיסיית שתי נסיעות.
22/04/14 18:47
28צפיות
הכרטיסיה שמכונה בטעות הלוך ושוב תקפה לכל כיוון בקו 910 ובקווים נוספים בהם קוד הנסיעה הינו אותו קוד.

בנוסף עקב סגירת מרכזית בת גלים, כל נוסע זכאי לנסיעת המשך בתוך חיפה בלבד ללא מעברים של ה90 דקות.

על מנת שהנסיעה אל מרכזית חוף הכרמל תהיה ללא תשלום, עלייך לשלם כבר באוטובוס העירוני על נסיעה בקו 910. במקרה שלך עלייך לרכוש כרטיסיית שתי נסיעות עם המשכים בשני הכיוונים כבר באוטובוס הפנימי בחיפה.

הנחת סטודנט בקוד נסיעה 13 ומעלה היא 30%. עד קוד 12 ההנחה היא 33%.
º
חיפה-ת"א זה קוד 11
22/04/14 18:52
17צפיות
גן הפיל
22/04/14 17:51
46צפיות
איפה זה גן הפיל בב"ש?
שכונה ד', הגן בנוי בצורת פרסה גדולה.
22/04/14 19:46
24צפיות
כך שהוא מתחיל מאחורי מרכז גילת (רחוב אליהו הנביא), ממשיך עד רחוב יהודה הלוי ואז מתעקל לכיוון רחוב שפרינצק בהקבלה לרחוב סנהדרין.

אם מגיעים לבאר שבע באוטובוס מהכניסה הצפונית לבאר שבע - יש לרדת בתחנה הראשונה בבאר שבע, תחנת מרכז אורן. משם לתחילת גן הפיל מדובר ב-8 דקות הליכה.

קווים עירוניים למקום: 7/25/26 כל הקווים מגיעים הן למרכז גילת והן לאברהם אבינו פינת שפרינצק ורחוב סנהדרין לכל אורכו.

במידה וצריכים להגיע למרכז הפרסה, הצמוד לרחוב יהודה הלוי יש לנסוע באמצעות קווים 6/22 או באמצעות קווים 25/26 ליהודה הלוי פינת סנהדרין.

פעם היה בגן מגלשת בטון בצורת פיל, השם נשאר, הפיל ז"ל.
מגדרה לרח' רביבים-גבעתיים (אזור הקניון) ולהפך
22/04/14 21:58
17צפיות
תודה מראש
נא לציין שעת הגעה רצויה.
22/04/14 23:02
15צפיות
אין דין נסיעה בבוקר לבין דין נסיעה בצהרים. יש כל כך הרבה אופציות לנסיעה בין גדרה לגבעתיים שזה מיותר לפרט את הכל, גם בשבילי וגם בשבילך, כי אחרת גם אתה תצטרך לעבור אופציה אופציה ולבדוק מה מתאים לך בשעה הרצויה.
אין שעות מדוייקות.
22/04/14 23:48
13צפיות
מדובר בימי חול, נסיעה לגבעתיים בשעות הבוקר וחזרה בשעות הצהריים נניח. אני מבין שיש הרבה אופציות ואי-אפשר לפרט הכל, אשמח לקבל כמה סבירות. תודה.
אוקיי, אז ככה>>>
23/04/14 00:46
16צפיות
האופציה הכי נוחה ומהירה תהיה לנסוע עם קו 345 של מטרופולין מצומת גדרה ישירות לת"א (ללא עצירות ביניים).

מקו זה יש לרדת או בעזריאלי או ברכבת מרכז - תחנה סופית.

מעזריאלי, יש לעבור לגשר השלום, לצד שמול פתח תחנת הרכבת ולהמשיך משם עם קו 23 של דן. מקו זה אתה יורד בתחנת יצחק רבין פינת רביבים.

אופציה תדירה יותר היא להמשיך עם 345 לתחנה הסופית - מסוף 2000. איך שאתה יורד מהאוטובוס, תלך לכיוון המסוף של דן ואגד אבל אל תיכנס אליהם. אתה תראה על הכביש (שממנו יוצאים גם הפרייבטים והמוניות) תחנת אוטובוס. אתה יכול לעלות מתחנה זו על קו 58 של דן, אבל אל תמתין שם, אלא אם כן יש לך אפליקציה שמודיעה לך מתי יגיע האוטובוס לתחנה (התדירות של 58 אינה גבוהה).

במידה ואין לך אפליקציה, המשך ישר לעבר הרמזור שממנו נכנס קו 345 למתחם רכבת מרכז. כשאתה מגיע לרמזור, חצה לצד השני ומשם תוכל להמשיך עם קו 55 של קווים וגם עם 58 של דן (אם אני לא טועה, התחנות שלהם נפרדות שם). מקו 55 אתה יכול לרדת או בוייצמן פינת ריינס או בהמאבק פינת מנורה (מה שיותר קרוב לרחוב רביבים). מקו 58 אתה יכול לרדת גם בוייצמן פינת ריינס או במנורה פינת רביבים או בתחנה שאחריה, רחוב ישראל שפירא שמקביל לרביבים.

יש לך אפשרות לרדת מ345 גם בתחנת המסגר פינת יד חרוצים, לחזור חזרה לצומת המסגר עם לה גווארדיה, לפנות ימינה לגשר ולחצות לצד השני שלו ומשם אתה ממשיך עם 31 של דן או 52 של דן.. מקו 31 אתה יורד ביצחק רבין פינת רביבים. התדירות שלו לא גבוהה, הוא יותר טוב לדרך חזרה כי מאותה התחנה ביצחק רבין אתה יכול לעלות גם על 23 וגם על 31, כך שאם 31 מגיע, הוא גם אופציה לא רעה עבורך. גם 52 בתדירות לא גבוהה, אבל אתה יכול לדעת בדיוק מתי הוא מגיע, כי הוא יוצא מהמרכזית הסמוכה (2-3 דקות מרגע יציאתו מתחנת המוצא והוא בגשר לה גווארדיה). מקו 52 אתה יורד בהמאבק פינת מנורה או וייצמן פינת ריינס.

אתה יכול לשלב נסיעה ברכבת באמצעות קו 35 של אפיקים (מתוך גדרה, הוא עושה מסלול נכבד בתוך גדרה), אל תחנת הרכבת יבנה מזרח וממנה אתה ממשיך ברכבת עד ת"א השלום, יוצא ביציאה הדרומית מתחנת הרכבת ישר לתחנה של קו 23 או יורד בתחנת ת"א ההגנה, הולך 5 דקות למרכזית, עולה לקומה 7 של דן וממשיך משם עם 52 (אתה יכול לדעת מראש אם הזמנים של קו 52 מתאימים לך) או מלוינסקי, אתה ממשיך עם 31. כמובן שאתה יכול להמשיך לרכבת מרכז ומשם 55/58 כפי שהסברתי לעיל.

לגבי החזרה: קו 345 הראשון יוצא בשעה 15:35 מרכבת מרכז, אם זה מתאים לך, תוכל לעלות עליו או מרכבת מרכז או מעזריאלי או מהמסגר פינת יד חרוצים.

תוכל לחזור גם ברכבת לתחנת יבנה מזרח (אפשר גם למערב) ולהמשיך משתי התחנות עם קו 35 לגדרה.

תמיד תוכל לנסוע עם 31 של דן או 52 של דן למרכזית ת"א (בקו 31 כיוון הנסיעה הרלוונטי הוא לכיוון הכרמלית) וממרכזית ת"א, קומה 6, בקצה הרציפים (רציף 626 אם אני לא טועה), אתה ממשיך עם 369 לצומת גדרה. תוכל לנסוע גם עם 303 של אגד, גם כן מקומה 6 אבל ברציפים של הצד השני (איפה שהקווים לאשדוד, רחובות וראשל"צ). קו 303 הוא קו מהיר יחסית שמביא אותך לתוך גדרה (עושה סיבוב בתוך גדרה). אבל בדרך לגדרה הוא עובר בראשל"צ וביבנה, כך שהנסיעה מתארכת. תוכל להשתמש בו גם בבוקר, אבל אני ממליץ בחום על 345, עם 303 זה ייקח המון זמן בבוקר.
º
תודה רבה.
23/04/14 12:58
3צפיות
•בקשה להכוונה לנסיעה לכותל בירושלים
22/04/14 23:53
25צפיות
שלום
אני מאזור המרכז ומחפשת דרך ישרה/קצרה להגיע מבית חולים תל השומר  לירושלים (לכותל).
מעדיפה לחנות עם הרכב שלי באזור המרכז (תל אביב, קרית אונו, יהוד, גבעת שמואל, תל השומר, רמת גן) ולעלות על תחבורה ציבורית לכותל בירושלים.
מצאתי את האפשרויות הבאות:
1.לנסוע מתל השומר למתחם ארלוזורוב בתל אביב (מסוף ארלוזורוב), לחנות בחניה בארלוזורוב ולנסוע בקו 480 עד ת. המרכזית בירושלים ומשם בקו 1 או 3 לכותל.
2. לנסוע מתל השומר ולחנות בגבעת שמואל ואז לעלות בצומת גבעת שמואל על קו 402 עד צומת בר-אילן בירושלים ואח"כ בקו 3 לכותל.
3. לנסוע מתל השומר עד צומת אלוף שדה ואז לחנות ברחוב כלשהו ליד צומת אלוף שדה (בנוה יהושע או רחוב הררי או עלייה ראשונה) , ולעלות על קו 400 עד לירושלים ומהתחנה המרכזית לכותל.
4. ללכת ברגל מתל השומר עד צומת אלוף שדה ומשם לעלות על קו 400 עד התחנה המרכזית בירושלים ומשם לכותל.

כרגע נראה לי שהאופצייה שצויינה בסעיף 4 היא היעילה ביותר אבל מישהו אמר לי שקו 400 לא עובר מאלוף שדה.
אשמח אם מישהו שהוא מעודכן יכתוב לי אם יש תחנה באלוף שדה או לא (באתר מסוים התחנה מוזכרת אבל אני חוששת שהתחנה בוטלה ולכן אולי נאמר לי שאין).

אני יכולה לצאת מתל השומר מחר בשעה 13:45 וחשוב לי להגיע לירושלים כמה שיותר מהר.

אח"כ אצטרך לחזור בסביבות 21:30 מירושלים למקום החניה כדי לקחת את האוטו הביתה.

מה אתם מציעים? יש לכם איזו הצעה יעילה יותר (אני לא יכולה לנהוג עד ירושלים).
מאלוף שדה יש את 400,425 ו427
23/04/14 00:10
27צפיות
בתוך ירושלים הייתי מציע לנסוע ברכבת הקלה (לא לשכוח לקנות כרטיס במכונה!-ללא מעבר) עד לתחנת ''העירייה'' ומשם ללכת ברגל לכותל,דרך שער יפו והרובע היהודי.
אם בכל זאת לא יהיה לך כוח להליכות,תעלי על הרכבת עד לתחנת ''יפו מרכז'' ושם תעלי על קו 38 שיוריד אותך בחניון הרובע היהודי,ומשם הליכה קצרה לכותל.
תודה אברהם, מאמצת את הרעיון של הרכבת
23/04/14 01:07
15צפיות
איזה יופי של רעיון,
וטוב שהזכרת שצריך לקנות כרטיס במכונה, כי לא הייתי חושבת על כך!
לגבי הקווים  400,425 ו427 שרשמת: כולם באותה תחנה ובאותו מיקום?
אם לא קשה לך, אתה  יכול להסביר לי איפה ממוקמת התחנה של אלוף שדה לקווים שרשמת?
אני יודעת שזה מסובך להסביר, אני לא הייתי מצליחה (-: אבל חשבתי בכ"ז לנסות את מזלי.
גם אם קשה להסביר, לא נורא, אוכל לשאול שם באזור, ותודה בכל אופן, כי כבר עזרת לי גם במספרי הקווים הנוספים שציינת
º
כולם באותה התחנה בתוך מסוף אלוף שדה.
23/04/14 14:29
8צפיות
יש אופציה שלא חשבת עליה - חניון הנתיב המהיר
23/04/14 00:53
39צפיות
במחלף שפירים. משם יש את קו 100 של אגד לירושלים וגם המחיר זול יותר. ניתן לרכוש בו גם כרטיסיות כמובן באמצעות רב קו בלבד (גם אם אינך נוסעת קבועה בתח"צ, בקשי מהנהג רב קו אנונימי בעלות של 5 ש"ח - זה ישתלם לך).

ממרכזית ירושלים לכותל - רק קו 1 של אגד. קו 3 מתברבר בדרך... קו 1 תדיר מאד ולכן גם אם 3 מגיע, המתיני לקו 1.

לא רשמת מהיכן את יוצאת עם הרכב... אבל אופציות נוספות הן לחנות באיזור צומת הטייסים ולהמשיך משם עם 947 של אגד לירושלים ובחזרה חוזרים עם 947/950 של אגד.

יש אפשרות לחנות גם ברמת גן ברחוב התפוצות ואלרום ומשם מדובר בהליכה ממש קצרה לתחנת האוטובוס שעל כביש גהה בבר אילן ממנה ניתן לעלות על קווים 400/425 של אפיקים לירושלים.

ניתן לחנות גם ברמת גן ולעלות על קו 427 של אפיקים מתוך רמת גן, אבל חובה לבדוק עם הנסיעות שלו מתאימות לך גם לנסיעה לירושלים וגם לחזרה.

במוסבים עוצרים גם 400, גם 425 וגם 427. אם כי, יש סיכוי ש400 יגיע לשם כבר מלא, אז קחי את זה בחשבון.

אם את יוצאת מאיזור כביש גהה - ממש אין לך טעם להגיע עד לת"א.
וואווו תודה olli על כל המידע המועיל
23/04/14 01:23
26צפיות
ממש העשרת אותי עם כל הידע והחידושים, תודה רבה
גם אתה וגם אברהם שטרן הבאתם לי הרבה רעיונות, איזה פורום נחמד יש כאן (-:
לגבי קו 100: זה לא מתאים לי משום שהקו הזה פעיל עד 20:00 מירושלים לשפירים ואני אמורה לצאת משם בסביבות 21:30.
אבל העלית רעיון נוסף שבו כתבת על צומת טייסים עם 947, זה מאוד מתאים לי משום שבסופו של יום עלי להגיע ליהוד (וזה מאוד קרוב).
טוב שכתבת לי לא לעלות על קו 3, כי אני ממש ממהרת ולא מתאים לי להתברבר.
אני יוצא עם הרכב מבית חולים תל השומר (מהשער שיש בבכניסה/יציאה אוטובוסים).
אמורה להגיע משם לכותל בירושלים.
אח"כ לרחוב יפה רום בשכונת גילה בירושלים.
בסביבות 21:30 בחזרה להיכן שהאוטו יחכה לי ועם האוטו עלי להגיע ליהוד.
הולכת לבדוק אם 947/950 נוסעים עד מאוחר בערב...
שוב תודה


º
950 אחרון ב22:00 ולפניו נסיעה ב21:15
23/04/14 08:19
18צפיות
פורום עד סוף העולם מגיע ל|תפוז|
22/04/14 18:34
17צפיות
|גלובוס| עד סוף העולם מחברת מחדש עשרה זוגות גרושים ולוקחת אותם להרפתקה באי אקזוטי בפיליפינים. כדי לסיים את ההרפתקה בהצלחה הם יצטרכו לשים את משקעי העבר מאחור, לשלב ידיים פעם נוספת, להתמודד עם השדים מעברם ולגעת מחדש במה שפעם חיבר אותם. הזוג שינצח יזכה במיליון שקלים שייסגרו בתכנית חיסכון עבור ילדיהם המשותפים.

אתם מוזמנים לדבר על התוכנית בפורום עד סוף העולם
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
פרסום בתפוז - תפוז עסקים

לפרסום העסק שלך בתפוז

השאר פרטים כאן >>>


עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


Flix
מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה