לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים לפורום "עבודה בהיי-טק", המקום שבו תוכלו לשאול שאלות במגוון נושאים המעניינים את העובדים בתחום ואת החדשים המעוניינים להיכנס אליו. לדוגמא:

- מה שואלים בראיונות עבודה?
- מהם תחומי העיסוק וההתמחות בהיי-טק?
- כמה אני שווה בשוק?
- מה ההבדל בין מסלולי הלימוד והתארים השונים?
- עזרה בהכנת קורות-חיים
- ייעוץ כללי
- האם באמת בהיי-טק כולם אוכלים סושי?

מותר לפרסם בפורום גם הצעות עבודה רלוונטיות לתחום, אולם אנא קחו בחשבון שהודעות בנוגע למשחקי פירמידה ו/או לשיווק רב שכבתי (שר"ש, MLM) לא מקובלות בפורום וימחקו ללא אזהרה מוקדמת.

חיפוש עבודה לאחר 5 שנים כמפתח C++ + הגיגים
26/03/15 00:00
365צפיות
אז ככה. אני עובד כמתכנת כ 5 שנים (העבודה הראשונה שלי). לאחרונה ירדה כמות משימות הפיתוח בצוות, ואני מנצל הזדמנות זו כדי לחפש עבודה
מספר שאלות, ברשותכם:

1) איך מחפשים עבודה? כשחיפשתי עבודה אחרי התואר, שלחתי קו"ח לכל אתר שהכיל את המילה "job". מה עושים עכשיו? שולחים רק לחברות שאני בטוח שהן לא החברה הנוכחית? חברות השמה?
 
2) לגבי ראיונות עבודה - איך ראיונות העבודה למתכנת עם 5 שנות נסיון שונים מאשר לבוגר? ברור שיש יותר משקל להצגת פרוייקט שעליו עבדתי. אבל בנוסף, איזה עוד ידע אני אמור להציג בראיון, שבוגר לא יכול? איך ניתן להתכונן (מעבר לשאלות כמו איך להפוך רשימה מקושרת, וכדומה. באלה אני די טוב)?
 
3) ועוד שאלה / תהייה כללית, והיא גם כנראה החשובה ביותר - אני לא מרגיש שאחרי 5 שנים נעשיתי מתכנת טוב יותר משמעותית. ברור שחל שיפור, אבל לא ברמה שצריכה להיות אצל אדם עם 5 שנות נסיון. אני מניח שזה גם בגלל שבחברה לא היו מספיק פרוייקטים של פיתוח וגם בגלל שלא השקעתי מספיק, והקטנתי לפעמים ראש (מודה...), או אולי אני סתם פרנואיד. איך אצלכם? צברתם הרבה נסיון בשנים הראשות?
 
תודה.
תשובות
26/03/15 00:43
249צפיות
1. בוחרים חברת השמה אחת או שניים, וחברים שעובדים במקומות שאתה רוצה להגיע אליהן.
 
2. אין הבדל משמעותי, פרט לזה שישאלו אותך על מה שעבדת עליו ויצפו רמה יותר גבוהה בכל הקשור לפתרון בעיות קוד ודיזיין. האלגוריתמים הם אותם אלגוריתמים אלא אם כן אתה מתראיין בחברה שעוסקת באותו התחום (או המראיין מכיר את התחום שלך), ואז ישאלו אותך דברים קצת יותר ספציפיים לנסיון הנקודתי שלך.
 
3. אצלנו סבבה, תודה. ואצלך? מה שאתה מרגיש אולי משקף את המציאות ואולי לא, מה שבטוח הוא שמה שאחרים מרגישים הוא לחלוטין לא רלוונטי עבורך ורק יכול לגרום לך לבעיה עם בטחון עצמי. למה סתם?
יחפשו גם ראיה מערכתית
26/03/15 08:24
164צפיות
אחרי חמש שנים באותו מקום - יצפו שתדע לספר בכלל על המוצר שאתה עובד עליו, לא רק על חתיכת קוד קטנטנה.
אם זה לא למשרה זוטרה - עשויים גם לשאול על השוק, למשל (מי המתחרים שלכם, מה היתרונות שלכם,...).
 
כשישאלו על פרויקט, תיזהר לא להיכנס לפינה של "פעם היתה לי רשימה משורשרת אז שיניתי אותה". 
תספר על התלבטויות לגבי סדרי עדיפויות, למשל. ולא רק של המשימות שלך, אלא בכללי.
 
 
כיצד אתה יודע איך אמור להראות השיפור אצל אדם עם 5 שנות נסיון
26/03/15 13:10
183צפיות
 
האם יש לך בחברה דוגמאות נוספות של אנשים שהגיעו ללא נסיון, וכיצד הם השתפרו עד כה?
 
כשאני מדבר על כיצד הם השתפרו, אני לא מדבר על איך הם מדברים על עצמם - אלא על התפוקה שאתה רואה מהם היום, לעומת מה שראית מהם לפני 5 שנים. תפוקה מבחינת איכות הקוד (כמה מגלים בו "באגים טפשיים" וכמה "באגים מורכבים"), היכולת להתמודד עם משימות מורכבות יותר, היכולת להתמודד עם משימות רוחביות יותר, היכולת להיכנס מהר יותר לקוד של אחרים ולבצע בו תיקונים ושינויים (עם שבירה מינימלית של הקוד הקיים), היכולת לסיים משימות (לא ברמת "זה מתקמפל" אלא ברמת "בדקתי את זה בתוך המערכת במספר תרחישים רלונטיים א ב, ג ו-ד ועומסים שונים - וזה עובד נכון ובביצועים הנדרשים") וכדומה.
 
שיפור מתבטא גם ביכולת לבצע תיכנון לחלקי מערכת בצורה עצמאית יותר (הכוונה שהרעיונות הראשוניים מגיעים ממך ואתה מסוגלת להגיש מסמך תיכנון שלם לרוויו, לא שאין עליך בקרה ורוויו של אנשים אחרים), היכולת להתמודד עם בעיות בכלי צד ג (לדוגמא - לאבחן באגים שמתרחשים בגלל באג במערכת ההפעלה או בספריה צד ג, ולא רק באגים בקוד שאתה כתבת או שהחברה שלך כתבה), והיכולת להציע פתרונות פשוטים יותר לבעיה, כל זמן שהם עדיין עומדים בדרישות המערכת, במקום ללכת לפתרון "הכי טוב" ולגות שפיתוח לקח זמן רב יותר, והותיר קוד עם יותר באגים.
 
ולבסוף, היכולת להתסכל מעבר להנדסה - על כיצד הקוד שכתבת יתפקד בתנאים שונים אצל לקוחות בשטח, כיצד ניתן יהיה לאתר בו בעיות בצורה יעילה יותר, כיצד יהיה קל יותר לאנשים התמיכה להבין טעויות של המשתמש (על ידי לוגים קריאים עבורם ועבור דרך עבורם לבחון ביעילות את מצבה הפנימי של המערכת כדי להבין אם בעיה מסויימת נובעת מטעות משתמש או מבאג). היכולת לאזן בין עזרה לאנשים צעירים לבין ביצוע משימות הפיתוח שלך. היכולת לסייע לאנשים אחרים בחברה (לאו דווקא חדשים) במשימותיהם תוך שימוש במומחיות שאתה צברת במהלך השנים הללו, היכולת להבין מה הלקוחות באמת צריכים, ולכוון את הפתרונות שלך לכסות את זה, ולא בהכרח את מה ש"מגניב" בעינייך, וכדומה.
 
בעיקרו, ראיון עבודה של מפתח מנוסה יחפש לראות תת-קבוצה של הדברים הללו - שכמעט אין סיכוי למצוא אצל בוגר אקדמיה טרי וחסר נסיון (כמעט - כי גם לא כל הבוגרים "נולדו" חסרי יכולות כאלו). ככל שאותו מפתח מנוסה יותר, יצפו לראות אצלו חלק נרחב יותר מהיכולות הללו (ויכולות אחרות שלא חשבתי עליהן כרגע). אין דין מפתח תוכנה "סטנדרטי" בעל 5 שנות נסיון, כמפתח תוכנה "סטנדרטי" בעל 10 שנות נסיון, או אחד בעל 20 שנות נסיון, או בעל 30 שנות נסיון.
שיפור אצל אדם בעל 5 שנות נסיון
27/03/15 20:56
62צפיות
חוסר הבטחון שלי נובע מכך, שכשהצצתי במשרות המוצעות לאנשים בעלי 5 שנות נסיון, חוץ מידע ב C++, נדרש גם ידע בכל מני טכנולוגיות, פרטוקולים או תוכנות ספציפיות. אבל אני לא רכשתי שום ידע בתחומים הללו. ברור שהיום אני מתכנת יותר טוב מאשר לפני 5 שנים, אבל עדיין אני מרגיש שחסר "נפח" בקורות החיים. כלומר, חוץ מ "5 שנות נסיון בסביבת לינוקס" אין לי באמת מה להראות.
 
ולגבי כל היכולות שציינת - איך המראיין יכול לבדוק את זה? חוץ מהחלק שבו אני מסביר על מה עבדתי, איך הוא יכול לקבוע אם אני לא עושה באגים טפשיים, מוצא בעיות בספריות, או מסייע לאנשים? הרי זה דברים שרואים תוך כדי עבודה שוטפת, ולא בראיון של שעה - שעתיים, או שיש משהו שאני מפספס?
המראיין לא "יכול לדעת" - הוא כן יכול לגשש
27/03/15 21:14
60צפיות
 
כשאתה מדבר על פרוייקטים שעבדת בהם, הוא יכול לנסות לדלות ממך מידע שיעזור לו בזה. מעבר לזה - אתה יכול לספר לו דברים ביוזמתך (אחרי הכל, זה אינטרס שלך) והוא יכול לשאול עליהם שאלות כדי להבין אם אתה מספר סיפורים אמיתיים, מותח מעט (או הרבה) את האמת או ממציא סיפורים. (אם מדובר על שקרן מקצועי, בהחלט יש מראיינים שלא יבחינו בין שקר לאמת).
 
רק לדוגמא: אחרי שתארת את הפרוייקט, הוא יכול לשאול באילו כלים השתמשתם לפיתוח שלו, וכשאתה תספר על הכלים, הוא ישאל אותך כיצד שילבתם אותם, מה הם סיפקו לך, מה היו האלטרנטיבות ומדוע לא נבחרו, ולפעמים תספר על כלי שהוא מכיר - ואז הוא יוכל לשאול אותך שאלות יותר ספציפיות לגביו.
 
לגבי אותן "רק 5 שנות נסיון בסביבת לינוקס" - אתה צריך להיות לחלוטין ראש קטן (או תוכניתן קרנל ;) כדי שאחרי 5 שנות עבודה בסביבה הזו לא תוכל לספר על שום דבר נוסף שעבדת איתו. מאחר ואתה מדבר על תיכנות ב-+C, אני מניח שאתה מדבר על פיתוח ב-user space. איזה סוג של תוכנה פיתחתם שם? באילו סיפריות צד ג השתמשתם? מה אתה יכול לספר על מורכבות התוכנה ביחס למה שהיה לך בלימודים לפני העבודה? מה אתה יכול לספר על אופי המשימות שביצעת בשנה החמישים, השלישית, והראשונה?
אתה עדיין עובד, אז זה הזמן לשפר
28/03/15 11:14
15צפיות
חבל שהבנת שבחמש שנים האלה, לא מאד התקדמת
אבל לא מאוחר מדי לשפר את המצב
תנסה להיות מעורב יותר במה שקורה בחברה
לנסות להכיר כלים שעובדים איתם
גם אם לא אתה אישית, אלא צוותים אחרים
תנסה ליזום דברים אצלכם - 
אפילו אם זה יסתכם בזה שאתה תעשה מחקר קטן ותמליץ על כלי/טכנולוגיה - כבר נוסף לך לקורות חיים, משהו קטן שאתה מבין בו
תוספת
26/03/15 13:53
155צפיות
לגבי 1: אני מתחזק אקסל עם שמות ופרטים על חברות שנתקלתי בהן לאורך השנים ושנראות לי מעניינות. אם אתה בקטע של חברות גדולות כמו גוגל, מייקרוסופט ו HP, אתה גם יכול למצוא פירוט משרות עדכני באתר ולשלוח קו"ח ישירות אליהם.
 
בפעם הקודמת שחיפשתי עבודה, התחלתי מלשלוח קו"ח לחלק מהחברות מהאקסל, ובנוסף על כך פניתי לחברים.
 
לא הזדקקתי לחברת השמה.
 
באופן כללי, חברים מהתחום - חבר'ה שלמדו איתך ועבדו איתך - האם הכלי הכי טוב למצוא איתו עבודה. זה נכון גם מבחינת מעסיקים. זה לא עניין של 'קשרים' ו'פרוטקציה'. עובדתית במהלך הקריירה ראיתי שאנשים שמגיעים דרך המלצות של מישהו שמכיר אותך ו'חותם' עליהם נוטים להרשים יותר בראיונות ולהצליח יותר בעבודה ביחס למי שמגיע חצי באקראי מחברת השמה.
קצת תוספות
27/03/15 11:21
102צפיות
הרוב כבר נכתב.
 
אוסיף שבראיונות אוהבים לבקש דוגמאות לבעיות מעניינות שהתמודדת איתן ואיך פתרת. תחשוב על זה ותכין תשובה.
 
לגבי חיפוש עבודה אני קיבלתי ועדיין מקבלת המון פניות מחברות השמה דרך לינקדאין. אם תדאג שיהיה לך שם פרופיל מוצלח - תקבל פניות.
הבעיה: המנהלים שלך יכולים לשים לב שאתה משפצר אותו ולחשוד...
ממליצה על השיטה שויני כתב. דבר עם חברת ההשמה בטלפון ותדגיש שהחיפוש הוא דיסקרטי (וקח בחשבון שקיים סיכוי שזה יתגלה בכל זאת).
 
קשה לי להאמין שאחרי 5 שנות ניסיון אתה באותה רמה כמו שהיית כבוגר תואר. אפילו אם הקטנת ראש.
אם זה נכון זה אומר דברים מאוד לא טובים או עליך או על החברה והתפקיד שהיית בו (או על שניהם).
 
º
תודה על כל התגובות
27/03/15 20:58
27צפיות
שוקל ללמוד הנדסת חשמל
24/03/15 23:00
316צפיות
הייתי רוצה לשאול משהו את אלה שלמדו או עדיין לומדים.
 
אני רוצה לעשות אפיק מעבר מהפתוחה לטכניון או לאחת האוניברסיטאות. אני יודע מה רמת הקושי של חדוא ואלגברה להנדסת חשמל באוניברסיטה, עשיתי את זה בעבר, השאלה שלי האם אתם יכולים לתת סדר גודל של קושי התואר, על סמך קורסים אלה. הקורסים האלה לא היו קלים בשבילי, היית רוצה לדעת איך נראים שאר הקורסים בתואר כדי לשקול אולי ללכת למקצוע אחר. האלטרנטיבה זה הנדסת מכונות, בנין או כימיה, אני מניח שתארים אלה קצת יותר קלים מחשמל. (לא?)
 
אני לא מחפש חיים קלים או משהו כזה, אני פשוט יודע מה המגבלות שלי, אני לא מהסטודנטים המצטיינים, ולא רוצה ללכת למשהו ואחרי זה לשנות כיוון, אחרי הכול אפיק מעבר צריך 80+ שנה ראשונה, אני מאמין שאני יכול להתמודד עם זה, אבל אם אחרי זה אם אני אלך לטכניון למשל, איך יראו 3 השנים אחרי זה? זה הולך ונהיה יותר קשה? אותה רמה ואינטנסיביות? או שלאט לאט מתרגלים?
 
אני גם דיי חלש בשפות תכנות כרגע, למדתי בעברת קצת java וזה הלך לי חלק. 
 
ועוד שאלה קטנה, כמה סטודנטים עובדים במקצוע, (או לא במקצוע) במהלך התואר? יש אפשרות ששנה שנתיים אחרונות אני אוכל לעבוד במשרה חלקית? כי אני לא כל כך יודע איך אני מממן את כל התואר....
לא אמרת למה אתה רוצה ללמוד את זה?
25/03/15 06:56
227צפיות
זה לא הולך להיות אותה אינטנסיביות - התואר הולך ונהיה יותר ויותר קשה.
לדעתי אם אתה "לא מהמצטיינים", ואין לך משיכה מיוחדת לתחום, אתה לוקח סיכון לא מבוטל (ולא מוצדק).
למה הנדסת חשמל??
התגובה שלך הייתה אותו דבר
25/03/15 11:03
167צפיות
אם הוא היה כותב שהוא רוצה ללמוד "מדעי המחשב" ?
כנראה שזו לא הייתה כוונת המשורר...
25/03/15 11:23
146צפיות
אני מניח שניסה להבין למה יש אנשים עם אפס זיקה למקצוע ולמתמטיקה/תכנות שהולכים לתחום ק כי חושבים שזה יוקרתי וכסף קל לכולם.
האמת היא שאני לא מבין איך הוא יכול לדעת שהוא לא מהמצטיינים
25/03/15 11:28
152צפיות
סוד קטן, 98% הם לא מהמצטיינים, זה לא אומר שהבחור לא יכול להגיע ל 80-85....
זה הרבה יותר מורכב מדיון קצר וחפיף כאן, מה הסיבה שהוא חושב שהוא לא טוב במתמטיקה (לא מספיק), האם כי הוא לא למד את זה כמו שצריך או 
כי הוא לא מתחבר לזה(ואז אתם צודקים).
אותו כנ"ל לגבי פיזיקה ומחשבים.
באקדמיה בארץ, לרוב כ-15% מוגדרים כמצטיינים
25/03/15 14:14
169צפיות
 
יש הצטיינות, ויש הצטיינות יתרה - ייתכן שהתכוונת להצטיינות יתרה? (בטכניון מדובר בכ-3% - לא סגור על ההגדרה הרלוונטית במוסדות אחרים).
לא דייקתי
25/03/15 21:36
110צפיות
התכוונתי למלגות הצטיינות שמקבלים במהלך התואר, בכלל לא סגור על מה קורה בסיומו אני מתנצל.
אצלינו זה בערך 3% ועוד 2 תעודות הערכה או שקר כלשהו.
 
בכל מקרה אני משוכנע שכוונתי הובנה
מאיפה אתה יודע על ה-3% הללו, ולמה רק מילגות נספרות?
26/03/15 01:24
105צפיות
 
אם התשובה שלך היא "לפי מה שאני מכיר מחברים זה 3%" - התשובה לא רלוונטית. אם תפנה אותנו למקור סטטיסטי שמראה את זה - אפשר יהיה להתייחס ברצינות.
 
זה מאוד מטריד שלא לומדים סטטיסטיקה כמעט במקצועות ההנדסה למיניהם - ולאחר מכן מספקים תשובות לא מבוססות (ושגויות) לאנשים שאין להם מקור ידע אמין יותר.
בסעיף 1 בקישור, ותזכור איזה חיה קופצת בראש
26/03/15 22:17
72צפיות
וטעיתי זה 2%... 
 
לגבי תשובות שגויות - עשה בדק בית לא יזיק לך 
מענין לראות שבן גוריון פועלת בצורה מאוד שונה מהטכניון
27/03/15 01:50
73צפיות
 
מתן תעודות הצטיינות ל-5% העליונים בלבד, לעומת מתן תעודות הצטיינות לעד 15% העליונים בטכניון:
 
 
 
באוניברסיטת ת"א הם לא כותבים כמה סטודנטים יקבלו פרסי הצטיינות שנתיים (רק כתוב ש"הרקטור יבחר סטודנטים שיקבלו...", אבל ברמת הצטיינות בתואר כולו, מדובר על כ-15-20% מכלל הסטודנטים, כשמחלקות שונות יכולות לקבוע כללים מחמירים יותר:
 
 
באוניברסיטת ירושלים, כמות המצטיינים השנתית מוגבל ל-10% מכלל הסטודנטים (הנתון הוא מהידיעות של הפקולטה למדעי הטבע, אבל הם כותבים שהנתונים הללו לקוחים מהידיעון הכללי של האוניברסיטה):
 
 
בבר אילן, הצטיינות בתואר תינתן ל-18% מהסטודנטים. לא מצאתי נתונים לגבי הצטיינות שנתית:
 
 
באוניברסיטת חיפה, הצטיינות בתואר מוגבלת לעד 10% העליונים. לגבי הצטיינות שנתית - מלגות הצטיינות שנתית מוגבלות ל-5% העליונים. לא מצאתי נתונים על תעודות הצטיינות שנתיות שאינן כוללות מלגה כספית:
 
(הנתונים לגבי הצטיינות בתואר מופיעים בשנתון האוניברסיטה)
נ.ב. הצטיינות בתואר בבן גוריון - עד 18% העליונים
27/03/15 03:43
88צפיות
 
ראה עמוד 10 של התקנון השנתי:
 
º
סליחה, עמוד 11 למטה
27/03/15 03:43
26צפיות
º
וואלה טוב לדעת
27/03/15 12:26
27צפיות
מאיפה הבאת את השטויות האלה?
25/03/15 11:34
201צפיות
מי אמר שהאינטנסיביות הולכת ועולה? זה תלוי באוניברסיטה, בפיזור של הקורסים. זה תלוי על איזה מרצים אתה נופל וכמובן באיזה קורסי בחירה לקחת. לפחות באת"א שנה רביעית יכולה להיות בית-זונות רציני אם בוחרים את הקורסים שמביאים אותך לשם...
 
הבחור שאל ספציפית על הטכניון
25/03/15 14:36
139צפיות
ושם זה נכון.
שנית - בשביל להגיע לשנה רביעית צריך לעבור גם את השנה השניה והשלישית.
דווקא שם ממה שהבנתי
25/03/15 14:45
129צפיות
בשנה ראשונה הציונים הם הכי נמוכים וזה הולך ומשתפר עם השנים.
 
נכון*
25/03/15 14:59
126צפיות
אבל השאלה לא הייתה בדיוק לגבי ציונים אלא לגבי אינטנסיביות - קורסים מתקדמים הם בדרך כלל קשים יותר.
שיפור בציונים נובע מכך שמסגלים הרגלי למידה טובים יותר ומפתחים קצת בגרות מתמטית (וגם כי בדרך מספיקים לקחת קצת פרוייקטים, מעבדות וקורסי בחירה) אבל לא כי הקורסים ככלל הופכים להיות קלים יותר. 
בכל מקרה, התהיה המקורית היא במקומה בשביל להשיב - למה מלכתחילה הבחור רצה ללמוד חשמל?
 
*צריך לשים לב שהנתונים היחידים שפורסמו נכונים למדמ"ח מלפני כמה שנים, הפקולטה לחשמל מתנהלת בצורה קצת אחרת.
למה הנדסת חשמל
27/03/15 10:18
48צפיות
1. מבין כל ההנדסות זה נשמע הכי מעניין.
2. תעסוקה, יוקרה, שכר. בוודאי שיש לזה חשיבות.
אם היה מקצוע אחר שממש מעניין אותי הייתי הולך איתו גם אם השכר בו נמוך יותר. אני מנסה לשלב בין עניין, תעסוקה, ורמת קושי התואר. בגלל זה הנדסת מכונות בתמונה, והנדסת תעשיה וניהול בשום פנים לא בתמונה. (לא מושך אותי בכלל)
אני אענה לך בצורה הכי פשוטה
25/03/15 15:15
187צפיות
אם תצליח לעמוד בכל דרישות אפיק המעבר מהואניברסיטה הפתוחה לפקולטה להנדסת חשמל, אז ככל הנראה אתה מסוגל לסיים את התואר הזה בהצלחה. יכול להיות שיהיה קשה, אבל את תסיים ככל הנראה בכבוד.
 
זה מה שחשבתי
27/03/15 10:33
47צפיות
הבעיה היא שאפיק מעבר לחשמל הוא שונה קצת מאפיק מעבר למכונות למשל, גם מבחינת ממוצע ציונים וגם מבחינת קורסים. לכן אם אני לא אעמוד בדרישות לחשמל אצטרך לעשות עוד 2-3 קורסים כדי לבדוק אם אני מתקבל למכונות, ואז אני תקוע עוד סמסטר.
 
בגלל זה הדילמה שלי היא האם ללכת מההתחלה בכל הכוח על מקצוע קל יותר מחשמל.
לא למדתי בטכניון, אבל אני כן יכולה להגיד לך
25/03/15 16:47
236צפיות
שלפני שהתחלתי את התואר פחדתי מאוד. כולם אמרו שזה הולך להיות קשה, ובאיזשהו שלב כבר חשבתי לוותר. 
את כל השנה הראשונה עברתי במחשבה שאני גם ככה פורשת בסוף השנה אז בשביל מה להשקיע? 
במשך כל השנה רק ניסיתי להתמודד עם ההלם של הלימודים אחרי שלוש שנים שבהם שכחתי מה זה לשבת בכיתה (שירות לאומי, עבודה וכו'), לעשות שיעורים, ללמוד למבחנים. זה באמת באמת היה שוק. 
סיימתי את שנה א' עם ממוצע נמוך. לא זוכרת בדיוק כמה אבל משהו כמו 80 וקצת (אולי 83), ועוד אחרי שניגשתי לכל המועדי ב' האפשריים. 
ואז חשבתי - אם הגעתי עד כאן בלי להשקיע, אולי בשנה ב' אני אנסה להשקיע קצת ולראות מה קורה? והופ, הממוצע התחיל לטפס (בסוף השנה אפילו קיבלתי מלגת הצטיינות מאינטל). על הדרך גיליתי שדווקא הקורסים המתמטיים הרבה יותר קשים מהקורסים שיש בשנים הבאות. לא הסתדרתי עם אינפי וכל אלה, ולמען האמת די השתעממתי, אבל בהמשך גיליתי שאני מסתדרת לא רע עם הקורסים היותר "הנדסיים". לכן, לא הייתי לוקחת דווקא את הקורסים הבסיסיים כמדד. כמובן שיש גם את אלה שיחשבו הפוך ושבשנה א' היה להם קל ועם השנים הממוצע ירד.
אני, מסטודנטית שהייתה בטוחה שהיא גרועה ועומדת לנשור, סיימתי את התואר בממוצע 90 והמשכתי לתואר שני. 
לך אפילו כבר לא יהיה את השוק של ההתחלה כי כבר יש לך מושג מה זה אוניברסיטה, אז אתה במקום יותר טוב. 
בקיצור - לא קל, אבל אפשרי. בטכניון מן הסתם אפילו מאוד לא קל, אבל שם אתה יכול גם לסיים עם ממוצע פחות גבוה ועדיין למצוא עבודה טובה. מה שנראה לי חשוב זה שלא תגיד לעצמך מראש שאתה לא בין הטובים ותייאש את עצמך מראש.

לגבי עבודה - אצלנו הרבה התחילו לעבוד בשנה שלישית, לרובם זה פגע בציונים. מצד שני, זה חוסך מהם לחפש עבודה במשך הרבה מאוד זמן אחרי סיום התואר. אז תחליט מה יותר חשוב לך. 
לגבי מימון - יש תורמים שמממנים תואר שלם פלוס מלגת מחיה על בסיס מצב סוציו אקונומי, אתה יכול לנסות להשיג מלגה כזו. לי הייתה מלגה כזו במשך כל ארבע השנים של התואר וזה בהחלט הציל את המצב כי לא הייתה לי עזרה משום גורם אחר.
83 זה ממוצע נמוך?
27/03/15 10:46
105צפיות
חשבתי שזה ממוצע טוב, ואפילו טוב מאוד.
הרקע שלי יכול לעזור לי להגיע לממוצע הנדרש של האפיק מעבר, אבל אחרי זה הכול יהיה חדש, ואני מקווה שזה יזרום לי יותר טוב מהשנה הראשונה. 
למה בטכניון יותר קשה משאר האוניברסיטאות? רמת הלימודים גבוה יותר? מרצים גרועים יותר? משהו אחר?
חשבתי היום זה כבר לא ככה...
 
תודה!
83 זה ממוצע טוב.
27/03/15 11:38
107צפיות
לא בשמיים, אבל סביר+.
 
לך ללמוד רק אם יש לך תשוקה לנושא הזה
27/03/15 17:41
79צפיות
רק אם זה ממש אבל ממש מעניין אותך, בסופו של דבר 3 השנים הראשונות זה דברים יבשים ותאורטיים לזיכרון בלבד,
יש הרבה אנשים שהולכים ללמוד את זה בגלל המעמד והמשכורת אבל בסופו של דבר הידע שלהם לא שווה כלום בגלל שהם לא מתחברים לנושא הזה.
וזה נהיה יותר ויותר קשה
אני בשנה ג' ראיתי אנשים ממחלקות אחרות שעושים מה שבא להם והחיים שלהם קלים
ואני משנה ג' קורע את התחת
 
ויש גם מרצים הזויים, מי יאהב את הנושא הזה?.. רק מישהו שממש אוהב את החשמל ומתמטיקה
אני אוהב פיזיקה
27/03/15 22:06
51צפיות
מה יש שנה רביעית?
 
קראתי שסמסטר אחרון זה קורסים בחירה, ולפניו זה פרוייקט.
 
מה זה הפרוייקט הזה?
שאלה על ממוצע ציונים בהנדסת חשמל
26/03/15 00:10
281צפיות
האם סיום תואר בהנדסת חשמל עם ממוצע 65-75  באוניברסיטה, זה משהו ממש בעייתי מבחינת מציאת עבודה? כלומר מעסיקים לא יתייחסו למישהו כזה? או שמה במידה ויש ניסיון תעסוקתי (משרות סטודנט במהלך התואר) אז יותר יסתכלו עם הניסיון ופחות על הציונים?
בעייתי
26/03/15 08:08
202צפיות
אם הנסיון משמעותי ורלוונטי למשרה זה יכול לעזור לעקוף את מחסום הציון, אם הנסיון הוא בתור QA או בדיקת ציוד ואתה מחפש עבודה כמהנדס חומרה אז זה לא יעזור לך. קח בחשבון שממוצע גם משפיע על סיכויי מציאת משרת סטודנט איכותית.
בכל מקרה, גם עם נסיון - עדיין יהיו חברות שיפסלו אותך על הסף בגלל הממוצע (רוב אלה שמבקשות גליון ציונים).
יש גם הבדל בין 75 בטכניון/ב"ש לבין 65 בבר-אילן (או "אוניברסיטת" אריאל).
אז מה אתם ממליצים לעשות?
26/03/15 10:23
161צפיות
אני עדיין במחצית הראשונה של התואר, לא התחלתי לחפש אפילו משרת סטודנט, העליתי שאלה שבזמן האחרון דיי מעסיקה אותי. נכון לעכשיו אני מהסטודנטים שמגיעים למבחן עם רמת ידע והכנה מסויימת, אך במבחן עצמו אני כאילו אדם אחר לגמרי וגם אם אני יודע את החומר והשאלות, משהו משתבש (או שיש לי בלאק אאוט) ובסוף אני מקבל במבחן הרבה יותר נמוך ממה שמשקף אותי.

בנוסף אני משקיע המון כסף בתואר, ואני עוד מקבל מלגה אך כרגע ביחד עם המלגה יש לי יותר הוצאות מהכנסות (כולל מגורים בקרבת האוניברסיטה) וחשבון הבנק שלי כבר נכנס למינוס. אני אוהב את המקצוע ואת הלימודים, אך אם אני מסתכל על זה בפן של השקעה, כלומר היום אני משקיע (וכאמור נכנס גם למינוס) אך בסיום התואר זה ישתלם ובשלב מסויים ההשקעה תחזור. אך כאמור כרגע כפי שכתבתי, אם אני לא אצליח להתגבר על המחסומים שלי במבחן, הממוצע שלי הוא בין 65-75 . ולכן חשובים לי תשובות אמיתיות וכנות כי מהסיבות האלו (הכלכליות בהווה) והשילוב שלמה שכתבתי על הממוצע, אני ממש שוקל האם כדאי לי להמשיך בתואר?  האם לא היה עדיף לי שאת כול הכסף שביזבזתי עד עכשיו, הייתי משקיע במשהו אחר (ונכון לעכשיו הוצאתי כבר עשרות אלפי שקלים בלי להגזים)  גמרתי את כל החסכונות שלי, ואני עכשיו במינוס. אני אפילו לא במחצית התואר.

מה אתם אומרים? האם אכן כדאי לי להמשיך (ואולי להגיע לשלב של הלוואות) ואולי לסיים את התואר עם המומצע שכתבתי, ולקוות שאחזיר את כול סכומי העתק האלו שאני מוציא  כרגע? או באמת עם ממוצע כזה, עדיף לי לעצור עכשיו את התואר, שרק אני בשלב הראשוני של המינוס בבנק, לנסות לצבור סכום כסף ואותו להשקיע במשהו אחר (עסק קטן, בורסה וכדומה?).
אני ממש אשמח לתשובות רציניות וכנות.
ותודה.
השאלה שצריכה להשאל היא האם תצליח למצוא משרת סטודנט עם ממוצע
26/03/15 10:34
110צפיות
כזה, ולמיטב הבנתי הסיכויים קלושים.
 
אני עובד בחברה גדולה, ויש כאן לא מעט מהנדסים שעובדים במשרות QA. יש היצע מאוד גדול, ולכן הרבה חברות מסתמכות על ממוצעים.
 
אין לי התיימרות להגיד לך מה לעשות עם חייך, ולכן איני יכול ליעץ לך כיצד להמשיך.
אתה מערבב שתי בעיות לא קשורות
26/03/15 11:32
107צפיות
1. ציונים - בבעיה של חרדת בחינות אתה צריך לטפל כי היא תפגע לך בציונים ובסיכויי הקבלה לעבודה בין אם יש לך בעיות כלכליות ובין אם לאו. אם יש יועצים במוסד הלימודים שלך שווה לנסות לפנות אליהם.
 
2. בעיה כלכלית - ההוצאות שלך אמורות להיות מורכבות משכר לימוד + שכירות + מחיה. בהנחה שאתה רווק ללא ילדים - בחישוב גס מאוד זה סד"ג של 30K-50K ש"ח בשנה (תלוי גם במוסד ובמקום המגורים). תכפיל ב-4 שנים והגעת להוצאה של 120K-200K ש"ח, וזה בלי להחשיב את אבדן ההכנסה האלטרנטיבית. זה סכום שתצטרך להחזיר בין אם הממוצע שלך יהיה 60 ובין אם הוא יהיה 90. בהנתן שאין לך רזרבות כלכליות מה שאתה צריך לעשות זה מה שעושים רבים וטובים במהלך הלימודים וזה - לעבוד. תמצא במקצוע? מה טוב. לא תמצא - עבוד במלצרות, מוקד טלפוני או כל עבודה סטודנטיאלית אחרת. אם עבודה חלקית לא מכסה את ההוצאות שלך כדאי שתבחן את ההתנהלות הכלכלית שלך.
 
בכל מקרה, המשמעות של הציונים והצורך בעבודה היא שכנראה שכדאי לך מאוד למרוח את התואר על פרק זמן ארוך יותר, עשה זאת בצורה שתוכל לעמוד בה כלכלית.
אופציה קצת יותר קיצונית-
לא כתבת למה הלכת ללמוד דווקא חשמל, אם כסף זה השיקול היחיד כדאי לשקול לעבור למסלול שהוא קצר יותר עם תוחלת גדולה יותר להחזר השקעה - מדעי המחשב. תוכל ללמוד באו"פ תוך כדי עבודה במשרה מלאה (או כמעט) ולגור בכל מקום (לחסוך על שכירות).
 
עסק קטן? בורסה? השקעות בסיכון גבוה למי שאין לו גב כלכלי חזק.
 
 
 
הלכתי לחשמל כי זה מה שמשך אותי
26/03/15 14:46
84צפיות
להגיד שמהיותי ילד רציתי להיות מהנדס חשמל אז לא, זה משהו שהתגבש אצלי לאחר השירות הצבאי. גם לא הלכתי לזה רק מבחינה כלכלית , להפך איפשהו לפני שהתחלתי ללמוד דווקא אנשים סיפרו לי שהם מכירים אנשים מהטכניון שלמדו חשמל עם ממוצע מעל 80 ולא מוצאים עבודה. הלכתי למקצוע הזה כי מכל המקצועות שבדקתי הוא הכי משך אותי. וגם עכשיו שאני לומד אזי עדיין המקצוע מושך אותי. (כמובן שיש חלקים שפחות ויש חלקים שיותר)
מבחנים שלא משקפים יכולות - עשוי להגרם מסיבות שונות
26/03/15 12:52
144צפיות
 
- יש אנשים שלא מתרגלים מספיק "עבודה בקצב גבוה". הם יודעים את החומר, אבל לוקח להם הרבה זמן לפתור שאלות. כשמדובר בשיעורי בית, ללא חסם זמן הדוק, הם מסתדרים על יד השקעת יותר שעות פר תרגיל, או ידי העזרות בחברים (במילים אחרות - העתקה) וכיוצא בזה. האם הפסקה הזו משקפת את מצבך?
 
- יש אנשים שלא מתרגלים מספיק "מענה על שאלות לא סטנדרטיות". הם יודעים את החומר ויודעים לפתור את השאלות שנגזרות בצורה פשוטה מהחומר, אבל לא מתרגלים שאלות מורכבות יותר - בין אם שאלה שמתבססת על כמה נושאים שונים שנלמדו בקורס, שאלה שמתבססת על על מחשבה בצורה שונה מהשטאנץ שעלה בשיעורי הבית וכדומה. האם הפסקה הזו משקפת את מצבך?
 
- יש אנשים שמאוד מתורגלים, פותרים שיעורי בית מהר, פותרים מהר גם שאלות מבחנים, וכשהם מגיעים למבחן הם אינם מצליחים לשחזר את יכולותיהם, עבור שאלות ברמה קושי ומורכבות דומה לכאלו שאותן הם תירגלו היטב לפני המבחן. האם הפסקה הזו משקפת את מצבך?
 
- יש אנשים שגם לאחר תירגול לא מצליחים לענות על שאלות בקצב גבוה, ולכן במבחן נופלים, ובגלל המודעות לחוסר יכולם להתמודד עם הקצב, נלחצים עוד יותר. האם זה משקף את מצבך?
 
מין הסתם ישנן סיבות אפשריות נוספות. כדי להיות מסוגל לפתור את השאלה, צריך קודם להיות מסוגל לאבחן אותה. גם אם אתה מתכוון ללכת ליועץ לימודים, חשוב שתנסה קודם כל להבין בעצמך מה גורם לך לבעיות, אבל הזהר לא להיות "נעול" על זה - גם איבחון עצמי עשוי להתגלות כשגוי. בכל מקרה, "יועץ לימודים" צריך להיות מישהו שבאמת מסוגל לייעץ - ולא "איש מכירות" במסווה, כמו שקיים במכללות שונות, וגם לא מישהו שתפקידו רק להמליץ לסטודנטים האם כדאי או לא לקחת קורס מסויים עכשיו או רק בסמסטר הבא. בטכניון היתה בזמנו יחידה לקידום סטודנטים שלא היתה שייכת לפקולטות השונות - שהיו בה אנשים שחלק מתפקידם היה לסייע לסטודנטים להתמודד עם בעיות כלליות בלמידה (ולפעמים גם להצמיד להם סטודנטים אחרים בתור מורים פרטיים, במחיר מסובסד). האם במוסד שאתה לומד בו קיימת יחידה דומה?
º
נ.ב. אם אתה חש לא נוח "לפרוש את צרותייך" בפורום - אפשר במסר
26/03/15 12:53
55צפיות
זה קצת יותר מורכב
26/03/15 15:18
99צפיות
כלומר לפי איך שאני מנסה לאבחן את עצמי, אני לא עונה לאיזשהי מסגרת שכתבת בצורה מדוייקת.
אני יכול להביא לך דוגמא- יש מקצוע שבו תרגילי הבית היו חלק מהציון הסופי (וחלק לא קטן) במידה ועוברים את המבחן כמובן.
עשיתי את תרגילי הבית, לא העתקתי (היו אף נושאים שבהם הסברתי לאנשים בשאלות מסויימות) קיבלתי בכל תרגילי הבית 100 , ניגשתי למבחן ולא זכרתי אפילו דברים בסיסיים. נכשלתי במבחן כשלון גדול. אנשים שאמרו לי שהם גרועים במקצוע והעתיקו חלק מהתרגילים עברו אותו עם ציון מכובד. אני שהשקעתי וקיבלתי 100 בכול העבודות נכשלתי.

לצורך העניין אני כן יודע את החומר, במבחן לא זכרתי כלום.

כמובן שלא בכל המקצועות אני יודע את החומר ברמה של 100 . יש מקצועות שאני יותר טוב בהם ויש שפחות. להעתיק תרגיל בית מאנשים עדיין לא העתקתי, להעזר ברפרנסים אז כן במקצועות כמו פיזיקה כולם נעזרים.

הבעיה העיקרית שלי היא תקופת המבחנים, אני מגיע לשם ומאבד את עצמי , וגם אם אני מצליח לארגן את עצמי ולהרגיע את עצמי וכן ללמוד כמו שצריך, אז במבחן עצמו אני מאבד את עצמי.
דוגמה נוספת זה עוד מקצוע שדיי הייתי סגור על החומר, בתקופת המבחנים ניסיתי להיות הכי מסודר והרגשתי שאפילו אי אפשר להתקיל אותי. במבחן שעברתי על השאלות ראיתי שאת רוב השאלות אני כן יודע לפתור, כלומר באמת לא הרגשתי שיש שם איזה שאלה מיוחדת שלא פתרתי כבר משהו בסגנון שלה. ובכול זאת משהו השתבש פתאום נלחצתי ואיבדתי את עצמי באמצע המבחן . בסוף קיבלתי במבחן הזה  שבעים ומשהו, אבל העניין הוא שמבחינת שאלות והכל , לא הייתי אמור לקבל בו פחות מ 90. למועד ב' החלטתי לא לגשת כי לא רצתי לעבור שוב את החוויה הלא נעימה של בלאק אאוט ולחץ כזה באמצע מבחן .
אולי אתה צריך טיפול להתמודדות עם מבחנים
26/03/15 18:13
62צפיות
מהתיאור שלך, מומלץ שתחפש טיפול להתמודדות עם מבחנים ושאלות תחת לחץ, אחרת, לא רק במבחנים תיכשל, גם בראיונות ואפילו אם תעבור אותם, אז בדיונים פנים צוותיים בהם העבודה שעשית תיבחן.
 
 
אמיר
 
האם אתה עונה על אופציה 3? או שגם בבית לוקח לך הרבה זמן?
27/03/15 01:01
51צפיות
 
לא התייחסת כלל לעניין הקצב. האם לפני המבחן בכיתה, פתרת מבחנים *מלאים* בבית, וסיימת אותם בצורה מוצלחת באותו פרק הזמן שיש לך במבחן?
 
מאוד חשוב לבצע את ההבחנה בין מצב 1 למצב 3 למצב 4.
זה מאוד תלוי פר מקצוע
27/03/15 14:23
35צפיות
יש מקצועות שאני פותר תרגילים מהר, אבל במבחן לא רק שאני מסתך אלה בדיעבד (ולפעמים ממש דקות לאחר סיום המבחן שאני משחזר דברים) מסתבר שלא רק נלחצתי ובגלל זה לפעמים הפתרון שלי מבולגן, אלה שעניתי על משהו אחר ממה שביקשו, או שאת התרגיל העתקתי לא טוב למחברת כלומר בלי לשים לב  שיניתי את התרגיל ופתרתי אותו כך.

בקשר למה שכתבת, אז אם אני אנסה להתאים את עצמי לתבניות (אף שזה ממה מורכב, אני לא חושב שיש סטודנט שעונה על תבנית אחת בלבד בכול המקצעות, כי אצל הרוב זה תלוי פר מקצוע, יש כאלו שמעולים בתכנות אך בפיזיקה לא ממש טובים ולהפך, ואז בכל מקצוע מתאימה להן תבנית אחרת)
בכל מקרה אם אנסה להתאים את עצמי, אז זה איפשהו נע בין תבנית 1 לתבנית 3 , (אף שלא לקחתי תרגיל מסטודנט והעתקתי תשובות כמו בתבנית אחת) ובנוסך כמו שכתבתי זה תלוי מקצוע. יש מקצועות שאני נוטה יותר לתבנית 1 ויש מקצועות שאני נוטה יותר לתבתית 3 .
וגם בקשר למבחנים
27/03/15 14:31
29צפיות
מאוד קשה להכליל, יש מקצעות שכן אני בקצב, ויש מקצועות (כמו למשל פיזיקה 1) שבהם לקח לי יחסית דיי זמן לפתור שאלות ממחנים. יש מקצעות שבהם פתרתי בבית תרגיל מסויים בתוך דקות, אל במבחן היה תרגיל מאותו סוג לחלוטין, שחא רק שלקח לי לפתור אותו המון המון זמן (ולא מספר דקות כמו בבית) אלה גם פתרתי אותו עם טעויות כאלו ואחרות.

אבל בגדול כמו שכתבתי השאלה שלך מאוד תלויה בנושא. אני חושב אגב שזה ככה אצל רוב הסטודנטים גם אלו שממוצע הציונים שלהם למשל מעל 85 . יש מקצעות שהם מתחברים אליהם יותר ולכן גם יפתרו שאלות בקצב מטורך, יש מקצועות שהם יתחברו פחות ולכן גם יקבלו בהם 75 שיחסית אותם אנשים זה נמוך.
נשמע כמו חרדת מבחנים קלאסית
27/03/15 11:07
44צפיות
זכור לי במעורפל מתקופת האוניברסיטה הודעות על לוח המודעות בפקולטה שמפנות למטפלים בנושא.
כדאי לך לפנות בהקדם למישהו שמטפל בזה. אני לא מכירה את הטיפולים אישית, אבל יתכן שאפילו שיטות הרפיה או הרגעה פשוטות שתלמד יעזרו לך להתמודד וירימו לך את כל הציונים.
ממש חבל לדעתי לא לנסות.
 
אני באמת אבדוק את הנושא
27/03/15 14:35
29צפיות
תאמת הרבה אמרו לי שזאת חרדת בחינות ואולי אפילו קצת קיצונית, כי גם בתקופת המבחנים עצמה אני נכנס למתח ובלבול גם בזמן למידה למבחן לפעמים עד כדי כך שאני לא מצליח ללמוד כמו שצריך.
כשאתה אומר "אני אבדוק" - על תשאיר עת זה כמילים על הנייר
27/03/15 21:06
22צפיות
 
חפש את היחידה לקידום סטודנטים או היחידה לסיוע לסטודנטים או איך שזה נקרא אצלכם. בזמנו בטכניון היו שם פסיכולוגים שהיו מספקים סיוע בסיסי (כולל מספר פגישות - לא טיפול מלא, אבל לפחות טיפול סימפטומטי) וזה ממש לא היה בעלויות של טיפול פרטי (אני לא זוכר אם זה היה בחינם, או שהיתה לזה עלות סימלית).
 
בהנחה שאתה חבר באחת מקופות החולים, בדוק את האפשרות לקבל טיפול CBT במימון הקופה - אני יודע שבמכב"י זה מכוסה על ידי הקופה. אמנם הם עמוסים (לפני מספר שנים, באיזור שלי, היה צורך לחכות 2-3 חודשים עד שיתפנה מקום למטופל חדש) - אבל אלו טיפולים קצרים ביחס לטיפולים פסיכולוגיים קונבנציונאליים (לרוב נמשכים 12-14 שבועות), ופתרון בעיה כמו זו שיש לך יוכל לתרום לך להרבה שנים קדימה (גם בהקשר לחרדת מבחנים, וגם, במידה ויש לך [אי אפשר לדעת עד שתנסה] חרדת ראיונות.
 
חשוב שתזכור: הרבה מאוד אנשים הולכים לטיפולים מהסוג הזה, לא מדובר ברפואת אליל, ויש לטיפולים מהסוג הזה אחוזי הצלחה לא רעים.
º
על תשאיר -> אל תשאיר
27/03/15 21:06
8צפיות
האם יש לכם באוניברסיטה שירותי ייעוץ לסטודנט?
26/03/15 12:55
85צפיות
אולי תנסה לפנות אליהם?
יהיו לך עוד הרבה מבחנים כנראה, וחבל מאוד שתזניח את העניין. קשה לי להאמין שזה יעבור לבד. ועוד מצפים לך ראיונות עבודה...
בדר"כ דרך שירותי ייעוץ לסטודנט אפשר לקבל עזרה במחיר מוזל (אני יודעת שאין לך כרגע, אבל אם כבר להשקיע במשהו, אז בזה). 
 
בנוגע לבעיה הכספית: אתה יכול להתחיל להעביר קורות חיים דרך חברים ומי יודע, אולי תופתע, אבל כעזרה ראשונה כלכלית הייתי הולכת על מלצרות, רצוי במקום שמשתלם לעבוד בו ולא בבית קפה קטן (אפשר להרוויח 70 ש"ח לשעה גם במלצרות...), או על שיעורים פרטיים, זה אחלה כסף. 
אם באמת אתה לא מסוגל להמשיך ככה, הייתי במקומך אפילו מקפיאה את התואר לשנה וחוסכת כסף בינתיים. 
אני לא מראיינת ואין לי מושג מאיזה ממוצע מסננים, אבל יש לי הרגשה שלסיים עם ממוצע 65 לא יתן לך הרבה...
לא בדקתי את זה
26/03/15 15:20
75צפיות
למרות שחברים אמרו לי שאני כן צריך לטפל בנושא המבחנים והבלאק אאוט שיש בתחילת המבחן או לפעמים באמצע.

בקשר לעבודה, הבעיה שאני פוחד שזה יפגע לי אפילו יותר בציון.
החשש שלך מוצדק, כמובן
26/03/15 18:18
89צפיות
לרוב עבודה פוגעת בציונים, אבל אולי תוכל למצוא משהו לא אינטנסיבי. 
לדוגמא, השקעה של 5 שעות בשבוע בשיעורים פרטיים תניב הכנסה של 2000 ש"ח בחודש. 
זה מעט מאוד, אבל יותר מכלום, ואתה בוחר את השעות לעבוד בהן. אני בטוחה שתוכל למצוא 5 שעות בשבוע, ואפילו יותר. 
 
לגבי טיפול - לא הייתי מחכה עם זה במקומך, חבל. לרוב בדברים כאלה נוצר מעגל של חרדה - כשלון - ושוב חרדה בעקבות הכשלון הקודם, וכדאי לשבור אותו כמה שיותר מהר. 
נעזרתי בעצמי בשירותי הייעוץ לסטודנט (בנושא שונה אבל דומה..) והתחרטתי שלא עשיתי את זה שנתיים קודם.
º
26/03/15 19:45
7צפיות
אני באמת אבדוק את נושא היעוץ
27/03/15 14:09
20צפיות
לא בדקתי את זה או אם קיים דבר כזה.
בקשר לשיעור הפרטיים, 2000 שקלים בחודש יעזרו לי מאוד, העניין הוא למצוא תלמידים באזור , כמעט בכול מקום מסביר לאוניברסיטה תלויום מודעות של המון סטודנטים שרוצים להעביר שיעוריים פרטיים. יש שם כאתו גם משנה אחרונה ומצטיינים, ובכלל נראה יותר מודעות מהביקוש. למרות ששווה לנסות.
ותודה.
לא הבנתי - האם הציון משקף ביחס לכיתה
26/03/15 14:17
74צפיות
יש פה שאלה קשה, לא ברור בכלל האם הציון משקף או לא משקף את מצב ההבנה והידע שלך.
 
 
ייתכן שנדמה לך שאתה מבין את החומר, אבל בעצם, בכל מבחן שלא יהיה, יתברר שבכלל לא הבנת אותו.  במצב כזה - סיכוייך למצוא עבודה קלושים.
מהצד השני, מהתיאור שלך, אני לא אתפלא אם בכל מבחן אתה בלחץ אטומי, כי אתה גם חושב על ההשפעה העתידית והחובות ...  וכתוצאה לא מצליח לכתוב כלום.
 
לצערי, לסיים תואר בציונים כאלה, במצב השוק הנוכחי, לא יעזור לך למצוא משרה מוצלחת.
המלצה - חפש סיוע להתמודד עם הלחץ, ונסה לראות האם תוכל לשפר ציונים. אם אתה לא מצליח, כנראה שהתחום הזה לא מתאים לך.
במקביל, האט את קצב התואר וחפש עבודה במשרה חלקית במקביל או פתרון אחר שיעזור לך למצב הכלכלי.
 
אמיר
תודה
27/03/15 14:05
22צפיות
תודה על התשובה והטיפים..
בעייתי.
26/03/15 08:18
98צפיות
יש מקומות שקורות החיים ייפסלו כבר בסינון הראשוני, בכלל לא יקראו מעבר לממוצע.
 
הדרך הטובה ביותר לנסות לעבור את המחסום הזה (בלי לשפר ציונים) - חבר מביא חבר + המלצה חמה.
כלומר - משיהו שאתה מכיר, והוא מוערך במקום שבו הוא עובד, ייגש ישירות לאחראי הגיוסים, יביא לו את הקורות חיים, ויאמר לו שאמנם הממוצע נמוך - אבל הוא מבטיח שאתה מעולה ומומלץ ביותר. 
 
דרך נוספת - להמשיך במקום בו אתה עובד כסטודנט.
אם המבחנים לא משקפים את הידע שלך אז תלמד להתמודד עם לחץ. ההש
26/03/15 11:14
118צפיות
קעה בזה תהיה אחת החשובות בחיים שלך
ניסיתי, עדיין זה קורה
27/03/15 14:03
51צפיות
לצערי כמעט בכל מבחן (ואף בתקופת המבחנים עצמה)
סטודנט שנה ד' להנדסת חשמל מחפש עבודה ולא מוצא
27/03/15 17:42
95צפיות
לא מתקשרים אליי משום מקום,
אין לי ניסיון בכלל ואף אחד לא מוכן להתייחס אליי ולתת לי סיכוי להוכיח את עצמי
 
מה לעשות?
קודם כל, אין צורך להישמע כלכך אובדני.
27/03/15 19:59
79צפיות
שנית, אולי תעזור לנו עם יותר פרטים:
איפה למדת? במה התמחית? איך הציונים? למה אתה מתחבר יותר ופחות? איפה ניסית לחפש עבודה עד עכשיו?
º
משרות לסופ"ש
26/03/15 19:26
18צפיות
דרוש/ה תוכניתן/ית C בסביבת LINUX
26/03/15 19:26
28צפיות
לחברה מובילה בתחומה באזור השפלה דרוש/ה תוכניתן/ית C בסביבת LINUX
לפחות 8 שנות ניסיון בפיתוח C בסביבת LINUX
ניסיון בכתיבת Design
ניסיון ב Linux user space-יתרון
פרוטוקולי תקשורת TCP/UDP-יתרון
מייל לשליחת קו"ח: Noa@shavit-soft.co.il
מומחי JAVA? העבודה החדשה שלכם ממש כאן!
26/03/15 19:27
16צפיות
לחברה גלובלית דרושים (Senior Java Developer (Expert לתפקיד מאתגר!
לפחות 4 שנות ניסיון בפיתוח JAVA - חובה!
BA / BSc במדעי המחשב - חובה!
שליטה ב- OOD!
מייל לשליחת קו"ח: Noa@shavit-soft.co.il
Android Framework / Application Developer
26/03/15 19:28
15צפיות
הזדמנות להשתלב בחברה גלובלית!
תנאים מעולים למתאימים!
 
לחברה גדולה דרושים מפתחי Android
תואר ראשון בהנדסת תוכנה / תקשורת / מדעי המחשב - חובה!
לפחות שנה ניסיון בפיתוח JAVA או ++C לאנדרואיד
ניסיון בפיתוח סקריפטים על גבי מערכת הפעלה LINUX
 
--- JAVA / COBOL Developer? הזדמנות! ---
26/03/15 19:35
12צפיות
לחברה גלובלית באזור הדרום דרוש/ה תוכניתן/ית JAVA / COBOL
לפחות שנתיים ניסיון בפיתוח JAVA / COBOL
תואר ראשון - חובה!
אנגלית ברמה גבוהה - חובה!
תנאים מעולים למתאימים!!
 
קו"ח שלחו למייל: noa@shavit-soft.co.il
BI - Cognos Developer
26/03/15 19:35
7צפיות
לחברה גלובלית דרוש/ה מפתח/ת קוגנוס BI לאזור המרכז
לפחות 3 שנות ניסיון תכנות ב cognos
ידע באורקל - חובה!
תואר ראשון - חובה!
אנגלית ברמה גבוהה - חובה!
ניסיון עבודה עם Datastage - יתרון!
 
קו"ח שלחו למייל: noa@shavit-soft.co.il
 
ריכוז 600 משרות הייטק שוות שפורסמו בחודש מרץ בלבד!
26/03/15 13:25
132צפיות
מחפש/ת עבודה בהייטק ?
מצורף קישור לקובץ ריכוז 600 (!!) משרות הייטק שפורסמו במהלך חודש מרץ ביותר מ-200 קבוצות בפייסבוק ובלינקדאין!
 
 
בין המשרות - בודקי תוכנה QA, מפתחי מובייל, JAVA,PHP מעצבי UI/UX, ר"צ, SEO ועוד ועוד..
 
אל תפספסו את ההזדמנות! היכנסו עכשיו והגישו מועמדות!
בהצלחה!
 
מגייס! רוצה להופיע בג'ובסוויפ? 
היכנס עכשיו לאתר , העלה משרה ומצא את העובד הבא שלך!
º
נו, איפה joblist, יש לו מתחרים על האקסל
26/03/15 18:58
30צפיות
º
אתה חמוד
26/03/15 21:38
29צפיות
|*|פורומים חדשים בתפוז|*|
26/03/15 11:37
6צפיות
|*|האם אתם בעלי עסק קטן או בינוני וצריכים הכוונה בכל הנוגע להתנהלות הפיננסית מול הבנק? האם אתם מכירים את קרנות הסיוע שעומדות לרשות העסק שלכם?
פורום מימון עסקים בהנהלה חדשה ואתם מוזמנים להיכנס לפורום ולהתייעץ:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|*|יש לכם שאלות לגבי החזרי מיסים? אתם מעוניינים לקבל יותר מידע בנוגע למס רכישה?
היכנסו עכשיו לפורום דיני מיסים וקבלו את כל התשובות לשאלותיכם:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...

|*|את סובלת מצניחת רחם? יש לך שאלות לגבי חיזוק שרירי רצפת האגן?
היכנסי עכשיו לפורום רצפת האגן והעלי את שאלותיך בנושא:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
º
משרות חדשות
26/03/15 09:56
9צפיות
תוכניתן /ית AS400
26/03/15 09:56
14צפיות
logocontent imageחברה : השמה / כ"א
מקומות העבודה : לוד
משרה מלאה,עבודה ציבורית / ממשלתית
תאור המשרה : לארגון ציבורי דרוש /ה תוכניתן /ית AS400 לפיתוח ותכנון מערכות מידע בשפת RPG. דרישות: לפחות 5 שנות ניסיון בתכנות RPG.
עבודה בסביבת מערכות מידע בתשתית AS400.
המשרה ...
להמשך קריאה, לחץ כאן
מפתח /ת IOS
26/03/15 09:56
5צפיות
logocontent imageחברה : השמה / כ"א
מקומות העבודה : שפיים
משרה מלאה
תאור המשרה : לחברת היי-טק גדולה באזור השפלה דרוש /ה מפתח /ת IOS לעבודה בצוות ה Mobile של החברה.
העבודה בצוות ייחודי המונה כ 4 עובדים. דרישות: תואר במדעי המחשב או הנדסת תוכנה ...
להמשך קריאה, לחץ כאן
Kernel Expert & SW Archiect
26/03/15 09:56
16צפיות
logocontent imageחברה : השמה / כ"א
מקומות העבודה : הוד השרון
משרה מלאה
תאור המשרה : חברה מצליחה מאוד המתגמלת ומשקיעה בעובדיה באופן משמעותי והמפתחת טכנולוגיות חדשניות מעוניינת למצוא Kernel Expert- SW Archiect. דרישות: לפחות 5 שנות ניסיון כארכיטקט /ית תוכנה, מומחיות בשכבת- Kernel.
Win ...
להמשך קריאה, לחץ כאן
מפתח /ת CRM DYNAMICS
26/03/15 09:56
2צפיות
logocontent imageחברה : היי טק
מקומות העבודה : תל אביב יפו
משרה מלאה
תאור המשרה : לארגון רפואי בתל אביב דרוש /ה מפתח /ת CRM DYNAMICS ב NET. דרישות: שנתיים ניסיון כמתכנת /ת - חובה.
ניסיון בפיתוח מערכת CRM DYNAMICS - חובה.
ניסיון בפיתוח ב NET. ...
להמשך קריאה, לחץ כאן
מתכנת /ת JAVA/.NET
26/03/15 09:56
8צפיות
logocontent imageחברה : תוכנה
מקומות העבודה : חיפה
משרה מלאה
תאור המשרה : לחברת הייטק דרוש/ה מתכנת/ת JAVA/.NET דרישות: השכלה אקדמית רלוונטית.
ניסיון של 3 שנים לפחות בפיתוח בJAVA/.NET.
ניסיון בעבודה מול ORACLE ו SQL.
ניסיון בניהול ידע/ניהול מסמכים ומנועי חיפוש.
המשרה מיועדת לנשים וגברים כאחד.
להמשך קריאה, לחץ כאן
תוכניתן /ית. .net בכיר /ה
26/03/15 09:56
8צפיות
logocontent imageחברה : תיירות
מקומות העבודה : תל אביב יפו
משרה מלאה
תאור המשרה : לחברת ארקיע דרוש /ה תוכניתן /ית . net בכיר /ה. דרישות: בעל /ת ידע נרחב ועמוק בטכנולוגיות אינטרנט: HTML5, XML, JAVASCRIPT, JQUERY, VB, CSS3.
בעל /ת ניסיון מעשי בפיתוח אתרים/מערכות ...
להמשך קריאה, לחץ כאן
(MB) מנתח /ת מערכות לתחום ניהול שרשרת מוצרים
26/03/15 09:56
5צפיות
logocontent imageחברה : מחשבים ורשתות
מקומות העבודה : קרית אונו, תל אביב יפו, גבעתיים, פתח תקווה ורמת גן
משרה מלאה,עבודה זמנית,מתאים גם לבני 50 פלוס,מתאים גם למגזר הדתי
תאור המשרה : למלם מערכות דרוש /ה מנתח /ת מערכות לתחום ניהול שרשרת מוצרים, לעבודה בחברה ...
להמשך קריאה, לחץ כאן
Java Data Team leader
26/03/15 09:56
12צפיות
logocontent imageחברה : אינטרנט
מקומות העבודה : תל אביב יפו
משרה מלאה
תאור המשרה : Manage the data infrastructure team.
Architect Big Data storage platforms.
Design the system architecture to process massive amounts of data in scalable ways.
Manage the product lifecycle: Design, development, QA and deployment.
Low ...
להמשך קריאה, לחץ כאן
מתכנת /ת C#
26/03/15 09:56
19צפיות
logocontent imageחברה : אינטרנט
מקומות העבודה : תל אביב יפו
משרה מלאה
תאור המשרה : לחברת הייטק מובילה בתל אביב דרוש /ה מתכנת /ת  C# / WINFORMS
להשתלבות בצוות העובד על מוצר מלהיב!
משרה מלאה ימים א'-ה' בין השעות 9:00-18:00
מידי לטווח הארוך. דרישות: ...
להמשך קריאה, לחץ כאן
תוכניתן /ית PHP WEB
26/03/15 09:56
6צפיות
logocontent imageחברה : השמה / כ"א
מקומות העבודה : תל אביב יפו
משרה מלאה
תאור המשרה : לחברת Start Up מצליחה הממוקמת באזור המרכז, דרוש /ה מפתח /ת PHP WEB. דרישות: לפחות שנה ניסיון כמפתח/ת PHP WEB.
תואר ראשון במדעי המחשב/ הנדסת תוכנה ממוסד אקדמי ...
להמשך קריאה, לחץ כאן
חברת "גת מערכות"
24/03/15 15:22
175צפיות
היי,
פנו אליי מחברת "גת מערכות" לעבודה דרכם (קבלן\OS). העבודה מתבצעת בחברה ביטחונית.
התפקיד עצמו נשמע ממש מעניין (עוד לא הלכתי לראיון בחברה הבטחונית, אבל מהכותרת כך נשמע).
רציתי לדעת אם מישהו שמע על החברה הזאת? תנאי העסקה, יחס לעובדים וכו'...
קראתי קצת בפורום על היתרונות והחסרונות של עבודה דרך קבלן ונראה שכל מקרה לגופו.. אז הייתי שמחה לשמוע ספציפית על החברה הזרת.
תודה
שווה לבדוק
25/03/15 14:10
129צפיות
ב theworker  , יש שם מידע על כל מיני חברות גם מבחינת שכר וגם חוות דעת על חברות...
תודה
26/03/15 09:46
51צפיות
בדקתי, לצערי אין שם נתונים על החברה הזאת...
מישהו פה מכיר בכל זאת?
תחומי התמחות - חשמל
24/03/15 11:45
224צפיות
אהלן,
 
אני לומד באוניברסיטה מהמובילות בארץ, שנה שניה, מתחיל להסתכל לכיוון ההתמחויות במקצוע.
רציתי לשתף בחלק מההתלבטויות שלי : בכל הנוגע לשוק העבודה, האם יש עדיפות להתמחויות מסויימות על פני אחרות? ברור לי
שזה עניין דינאמי, ובשנים מסויימות תחומים מסויימים חזקים יותר ואולי בשנים אחרות הביקוש היה גדול יותר דווקא בתחומים אחרים.
אני רוצה לבחור 2 תחומים (עניין די נהוג), ולכן עולה שאלה נוספת, האם לבחור שני תחומים קרובים יחסית או לבחור שני תחומים רחוקים האחד מהשני 
כדי לתת לי נקודות מבט גם על תחומים אחרים? 
ההתלבטויות הן בין התחומים : עיבוד אותות, מחשבים, אלקטרומגנטיות, תקשורת,VLSI.
 
אשמח לכל דיעה/עזרה
תחומי ההתמחות הנדרשים בההיטק זה הדבר הכי פחות דינאמי שקיים
24/03/15 12:09
195צפיות
כשאתה מדבר על הייטק נטו, מסלול מחשבים מוביל בפער ניכר. 80 אחוז מהמשרות נשענות על ידע מהמסלול. הוא מכיל גם קורסים שיאפשרו לך להשתלב בשוק התוכנה אם כי בחיסרון אל מול מדמ"חניק או מהנדס  תוכנה: מבני נתונים ואלגוריתמים, מערכות הפעלה, תכנות מונחה עצמים. 
 
במקום השני זה כנראה מסלול מעגלים ו VLSI. קיים בשוק אך נראה כאילו בירידה מתמדת. כנראה התחום עובר איזשהו תהליך של אוטומטיזציה אך תמיד יידרשו אנשים איכותיים בתחום, בעיקר מצטיינים. תחשוב אינטל וכו'. 
 
יש את תחומי התקשורת ועיבוד אותות, שהם יחסית נישה מבחינת מקומות עבודה, אך רלוונטיים מאוד לממשיכים לתואר גבוה. יש משרות למהנדסי אלגוריתמים בתחומים אך הרבה הרבה פחות. 
 
השאר אלו תחומים פחות מבוקשים אך אין לי מידע יותר ספציפי. 
 
השאלה האמיתית היא האם בן אדם שלקח שני קורסים במסלול התמחות כלשהו פתאום נחשב למומחה בתחום? כנראה שלא. את הכל תוכל להשלים לבד עם ספר אפילו אם אתה לא הכי אוטודידקט. תחומי ההתמחות לא תמיד אפילו יופיעו בקו"ח וזה לא מהווה איזשהו סינון בהנחה שהמועמד בקיא בנושאים עצמם. 
 
מצליץ לחפש באינטרנט, יש המון מידע על הנושא. 
 
מהתרשמותי
24/03/15 12:26
140צפיות
החלק הארי שלי המשרות למהנדסי חשמל הוא איפשהו בשכונה של צ'יפ דיזיין-וריפיקציה-ולידציה על כל גווניהם. הידע הנדרש ע"מ להתקבל למשרה כזו מכוסה ברובו ע"י קורסי החובה/ליבה של התואר (ספרתיות-תכן לוגי-מיתוג-לינארים) + טיפה VLSI. בין זה לבין ההתמחויות הספציפיות שתיקח אין הרבה קשר (כלומר, אף מעסיק שפוי לא יתעניין בהרכב הספציפי של הקורסים שלקחת בתואר), זה רק אומר שאם תחליט שחלום חייך זה לעבוד דווקא ב-RF, לדוגמא, סיכוייך למצוא משרה נמוכים.
 
מעבר לזה:
1. התמחות במחשבים - עשוי להקל עליך בזליגה לעולם התוכנה (ובפניה למשרות תכנות "קרובות לברזלים" בפרט) אם תרצה/תאלץ. אם אין לך סלידה מיוחדת מהתחום (קרי אתה לא שייך ל-50% מהסטודנטים לחשמל שמאבדים שליטה על הסוגרים כשהם חושבים על תכנות) כדאי לשקול בחיוב ובמיוחד להשתדל לקחת לפחות מערכות הפעלה + מבני נתונים ואלגורתמים + קורס תכנות כלשהו.
2. יש חפיפה מסויימת בין עיבוד אותות לתקשורת - כדאי לקחת רק אחד משניהם
 
לסיכום אלא אם כן יש לך אלרגיה לתחום מסויים - כנראה שהשילובים הכי טובים (או במילים אחרות - החומוס-צ'יפס-סלט של הנדסת חשמל) יהיו VLSI + מחשבים או עיבוד אות/תקשורת + מחשבים או VLSI + עיבוד אות/תקשורת.
 
והכי חשוב -
בסופו של דבר מה שהכי ישפיע על סיכויי ההצלחה שלך הוא הממוצע הסופי - קח מה שאתה מתחבר אליו ושיותר קל לך להצליח להוציא בו ציונים טובים (גם אם זה לא בדיוק מסתדר עם הכתוב למעלה). עוד כמה נקודות בממוצע ישפיעו יותר מכל התמחות.  
 
מצטרף להמלצה על מחשבים
24/03/15 13:04
136צפיות
אני אמנם איש תוכנה, אבל מהחברים החשמלטורים הבנתי שהמון עבודות דורשות תכנות ברמה כזאת או אחרת, ושקורסי החובה שמלמדים בתחום רחוקים מלהיות מספקים (לפחות בת"א).
לא כתבת מה מעניין אותך
25/03/15 17:30
85צפיות
וזה שיקול לא פחות חשוב... 
 
בכל מקרה, בגלל שאני לקחתי עיבוד אותות ותקשורת ואני יודעת רק לגבי שני המסלולים האלה, אני יכולה להגיד לך שהייתי מרוצה מהבחירה שלי, אבל שלדעתי יש גם קצת חסרון בלקחת אחד בלי השני (לפחות איך שהקורסים בנויים אצלנו). לדעתי אין הרבה עניין בלקחת שני תחומים רחוקים ועדיף דווקא תחומים משלימים. לדוגמא, חשבתי בהתחלה על אופטיקה, אבל השיקול היה שנראה לי שאת הקורסים באופטיקה יהיה יותר קל להשלים בצורה עצמאית מאת הקורסים בעיבוד אותות ותקשורת (בסופו של דבר לקחתי את אחד הקורסים בתקשורת כקורס בחירה וגיליתי שזה לא ממש מעניין אותי). כמו שאמרו לך כאן, כמעט כל דבר אפשר ללמוד לבד.
כתבתי את התחומים שאבחר מתוכם לאחר סינון של מספר תחומים
25/03/15 21:38
44צפיות
כלומר, אני יודע על רובם פחות או יותר אותה כמות מידע (שלצערי היא לא מספקת ואשמח לדעת מאיפה אפשר לקבל מידע נוסף),
בכל אחד מהם אני שוקל להתמחות.
 
º
זרם חזק לא יוקרתי אבל קל יותר למצוא עבודה
25/03/15 17:41
38צפיות
קח 2 שרשראות מחשבים
25/03/15 23:01
78צפיות
זה ייתן לך כרטיס כניסה לתוכנה, שלא תהיה מובטל.
הייתי לוקח גם קורס מבל"ס - מבוא לעיבוד אותות ספרתי. לגמור תואר בחשמל בלי לדעת FIR/IIR/FFT זה צער בעלי חיים.
עבודה וילודה
23/03/15 16:56
419צפיות
אני בת 36, בהריון ולקראת חופשת לידה. זה הולך להיות ההריון האחרון שלי (בהנחה שהכל יהיה בסדר , טפו טפו)
אני עובדת בחברת הייטק בJAVA כבר 5 שנים, אחלה חברה , עם משכורת טובה ותנאים נוחים. מאד מרוצים ממני פה, אני נחשבת טובה מאד, אך יש לי כמובן את נושא השעות עבודה המוגבלות שלי
(אני עובדת משרה מלאה, אך בשעות של 6 בבוקר עד 15)
העניין הוא שאני מאד מאד רוצה להאריך את חופשת הלידה (הכאמור, אחרונה שלי) לשנה. 
בעבודה פה לא יקבלו את זה טוב, ויש סיכוי סביר שלא יהיה לי לאן לחזור.
אני מאד מתלבטת מה כדאי לעשות, האם להאריך ולהתסכן? או שמה לוותר כדי להחזיק בעבודה?
כמה זה קשה למישהי בגילי עם ילדים קטנים (וכאמור שעות עבודה קצת שונות) להשתלב מחדש במקום אחר?
קשה להעריך
23/03/15 19:10
253צפיות
לפני המצב הספציפי שאת מתארת, קשה לנחש מה יהיה מצב שוק העבודה בעוד שנה מהיום.
לדעתי אין כ"כ משמעות לכמה ילדים יש לך ולגיל שלך. מה שיותר בעייתי בעיניי, זה שעות העבודה שאינן סטנדרטיות. ברוב החברות מעדיפים שהעובדים יהיו נוכחים פחות או יותר באותן שעות. במיוחד עובדים חדשים (על מנת להיכנס לתחום, על מנת שיוכלו להעריך את הרמה שלהם וכו').
 
זה עניין של ניהול סיכונים. רק את יודעת כמה זמן תוכלי לחיות ללא המשכורת כשאת מחפשת עבודה. יכול להיות שיקח לך שנה נוספת למצוא מקום עבודה. יכול להיות שלא תמצאי. לעומת זאת יכול להיות שתמצאי מיד, כי שוק העבודה יהיה במצב טוב עבורך, או שסתם יהיה לך מזל.
קשה ללמוד את הנושא מנסיון של אחרים...
זה תלוי בהרבה גורמים שעל חלקם אין לך שום השפעה.
23/03/15 21:26
204צפיות
בנוגע למה לעשות זה תלוי בסדרי העדיפויות וניהול הסיכונים האישיים שלכם וכמה זמן אתם רוצים ומסוגלים לספוג את הפגיעה הכלכלית של היותך ללא עבודה.
 
בחברות מסודרות וגדולות כמעט תמיד ניתן לחזור לתפקיד, חברות כאלו עושות מאמצים גדולים מאוד בשביל לשמור על החוק.
 
ובנוגע לשעות, אני לא חושב שזה בשמיים, בהחלט יש חברות שבמיוחד בהתחלה חשוב להן שתיישרי קו עם השעות הסטנדרטיות וזה גם הגיוני כאשר את לומדת מערכת ולא עצמאית לחלוטין אבל בהמשך יש לא מעט חברות שהשעות בהן רחוקות מלהיות חקוקות באבן.
 
אני אישית ברוב מקומות העבודה שלי עד היום לאף אחד לא היה איכפת באיזו שעה אני מגיע למשרד כל עוד העבודה התבצעה כולל הפרוייקט הנוכחי שלי שלצערי מסתיים בקרוב ומאפשר לי להיכנס למשרד ב5:30.
אז מוצאים מקום עבודה שמאפשר לשלוח לך פאצ'ים ב2 בלילה
24/03/15 13:00
154צפיות
ככה עבדתי בשנים האחרונות.
יותר מסגרת משרדית בישראל,  פחות באוסטרליה.  פה הייתי שולח פצא'ים ב2 בלילה, ועוד החבר'ה בישראל היו בודקים את זה. אחרי זה הולך לישון, קם בבוקר, לוקח את הילדה לגן, הולך עוד קצת לישון או סידורים או לסרט בבוקר, עובד מצהריים או אחרי הצהריים וכו'.
יש גם מינוסים של להיות כל כך גמיש.
תכל'ס אני יותר מבסוט עכשיו. היום עבדתי הכי הרבה מאז שהתחלתי את העבודה החדשה - מ8:45 ועד 17:15.
מה שכן, יש תורנות אצלנו שהיא פעם בכמה זמן שהיא באמת בשעות לא שגרתיות כנראה (בלי צחוק), האחרון שעשה אותה עשה ב7 בבוקר, והיה גם פעם ביום ראשון (שזה ממש כאילו, גוועלד ברמות על באוסטרליה).
מצד שלישי אני דופק ריצה לתחנה של הפרלמנט (לא של כל אוסטרליה, אני לא גר בקנברע תודה לאל, גם לסטייט שלי יש פרלמנט), עולה, לוקח רכבת, תוך 20 דקות בבית. איפה זה ואיפה הפקקים ברכב בישראל (אם כי כשעובדים מהבית, אין פקקים בין החדר שינה למשרד).
 
אין שום בעיה
24/03/15 00:02
289צפיות
(1) עובדת רשאית להיעדר מהעבודה, מתום חופשת הלידה, מספר חדשים כרבע מספר החדשים שבהם עבדה אצל אותו מעסיק או באותו מקום עבודה, אך לא יותר משנים עשר חודשים מיום הלידה...
 
(3) עובדת שנעדרה מעבודתה מכוח פסקה (1) והתייצבה לעבודה לפני תום תקופת חופשתה, או הביעה רצונה לחזור לעבודה כאמור, לא יוכל המעסיק לדחות את החזרתה לעבודה יותר מארבעה שבועות מיום שהתייצבה או הביעה רצונה לחזור.
 
לפי סעיף (1), אם למשל עבדת אצל אותו מעסיק שנתיים (= 24 חודשים), את רשאית להאריך את חופשת הלידה (ללא תשלום) עד 6 חודשים (= רבע של 24). אם עבדת אצלו 3 שנים (= 36 חודשים), את רשאית להאריך עד 9 חודשים, ואם עבדת 4 שנים (= 48 חודשים), את רשאית להאריך עד שנה מיום הלידה. מעבר לזה לא ניתן להאריך. עבדת אצל המעסיק שלך 5 שנים ואת מעוניינת בחופשת לידה של שנה - את לגמרי זכאית לכך.
לפי סעיף (3), אם הארכת את חופשת הלידה בהתאם לסעיף (1), המעסיק מחוייב להחזיר אותך לעבודה תוך ארבעה שבועות מהרגע שביקשת. יתכן שהמעסיק שלך לא יקבל את זה טוב, אבל החוק עדיין מחייב אותו לשמור לך את המשרה.
 
אפשר להתווכח אם החוק הוגן או לא, אבל זה החוק.
 
מצד שני, יכול להיות שהמעסיק שלך ינסה להתחמק מחובתו החוקית ואת לא תרצי להיכנס איתו למאבק. אבל אפילו אז אין סיבה שתוותרי על הארכת חופשת הלידה. אם את מוכשרת ומוערכת, תמיד תוכלי למצוא עבודה במקום אחר. הילדים לא יגבילו אותך יותר מאשר בעבודה הנוכחית, ובעיני גם ככה לא כדאי להישאר אצל מעסיק שפועל בניגוד לחוק.
º
"אין שום בעיה"
24/03/15 15:10
91צפיות
מה מצחיק? עברתי את זה בעצמי
24/03/15 16:15
186צפיות
בסוף החלטתי לא לחזור לחברה מסיבות אחרות.
אבל עד שהודעתי שאני פורשת שמרו לי את המשרה, ויכולתי לחזור באמת בלי שום בעיה.
לא נראה לי שזה משהו יוצא דופן, בטח לא בחברה מסודרת.
אבל לא ניסית.
24/03/15 16:35
167צפיות
להיעלם לשנה זה לא משהו טריוויאלי.
 
לעובד יש את השם שלו שהוא מרוויח בעבודה ומי שלא נמצא, אין לו שם.
 
בנקודה זו או אחרת צריך להחליט את מי לוקחים לצוות של הפרוייקט החדש, מי נשאר לתחזק את המוצר הישן, מי מקודם לניהול צוות, על מי שמים להוביל טכנית משימה גדולה וכו'. מי שמכירים אותו במערכת וסומכים עליו, יבחר, ומי שלא היה בשנה האחרונה, לא.
 
וזה בלי לדבר על משברים שבהם צריך להחליט את מי לפטר.
אז על מה אני מדברת לדעתך? זה בדיוק מה שניסיתי
24/03/15 18:04
132צפיות
אולי לא שנה מלאה אלא רק 10 חודשים. לא נראה לי הבדל גדול.
חוץ מזה, כמו שהסברתי פה מקודם, החוק אוסר לפטר אשה שחוזרת מחופשת לידה. אפילו אם היא נעדרה שנה.
"אסור לפטר" הוא רשת בטחון קטנה, אבל לא מספקת
25/03/15 09:39
92צפיות
לך ולעוד אנשים, יש מזל. יש מקומות שמאפשרים חופשות ארוכות (לפעמים זה גם במקרה מתאים לארגון שאנשים ייצאו עכשו לחל"ת).
 
אבל להגיד ש"זה לא בעיה" - זו הגזמה.
 
כמו שניסו לאמר לפניי - בעיסוק שלנו, העובדה ש"לא נפטר אותך בשנה הקרובה" זה נחמד, אבל לא מצויין.
 
לא מובטח שתחזרי לאותו תפקיד, באותם תנאים. ("תנאים" זה לא רק שכר. זה גם מידת ההשפעה שלך על קבלת ההחלטות, סיכויי הקידום, מרכזיות הפרויקט, ...)
כנראה יש לנו הבנה שונה של המושג "בעיה"
25/03/15 15:12
63צפיות
ירידה מסוימת במידת ההשפעה או בסיכויי הקידום אינה מוגדרת אצלי כ"בעיה".
במיוחד לאור העובדה שזאת רק ירידה זמנית, כי תוך כמה חודשים ההיעדרות תתחיל להישכח והמעמד ייבנה מחדש. אני לא הייתי מוותרת על הארכת חופשת הלידה רק בשביל לחסוך אי נוחות מינורית מהסוג הזה. אפילו הסיכוי לפיטורים לא נראה לי ממש מאיים. קודם כל, כי הוא קטן ובתי הדין לעבודה מאוד מחמירים במקרים כאלה. וחוץ מזה, מקסימום מוצאים עבודה אחרת. לא צריך להפוך עיכוב קטן בקריירה לטרגדיה. יש לנו כל החיים לפנינו כדי לעבוד, אבל אם נתפשר על הטיפול בילד בשנתו הראשונה (שנחשבת קריטית להתפתחותו) לעולם נקבל עליה הזדמנות שנייה.
אני לא יודעת האם זה יוצא דופן או לא
24/03/15 21:34
130צפיות
בחברה בה אני עובדת היום, כניראה היו מקבלים את זה. אבל בחברות אחרות בהן עבדתי, לדעתי היו מוצאים תירוץ לפטר.
 
איך קיבלו את זה באותו מקום עבודה, בו לקחת את החופשת לידה הארוכה?
º
קיבלו את זה בטבעיות גמורה.
25/03/15 08:20
33צפיות
כמוך בדיוק וחשבתי שאוכל להאריך אבל לא...
25/03/15 09:27
215צפיות
נתנו לי חודש מתנה
עוד חודש אני חוזרת אחרי חל"ד של 7 חודשים.
אין מה לעשות חייבים להקריב
º
אז כדאי לעדכן את החתימה שלך
25/03/15 14:43
37צפיות
שאלה ב ++C
24/03/15 14:37
330צפיות
כתבתי class, נקרא לו F. אני רוצה לייצר קבועים, נקרא להם a ו b, מסוג F, ורוצה להכניס אותם לתוך ה namespace של ה class, קרי שהם יקראו F::a ו F::b.
 
איך עושים את זה?
ככה:
24/03/15 14:54
333צפיות
 class F 
{
public:
 static F a;
 static F b;
};
 
אני בהלם מהפלאגין של הcode decorator!
24/03/15 15:12
302צפיות
זה רק אני או שכנראה פיתחו את הפיצ'ר הזה בתפוז רק בשבילנו (או אולי עוד 2 פורומים).
 
בדיקה:
             # smooth it
           frame = cv2.blur(frame,(3,3))

           # convert to hsv and find range of colors
           hsv = cv2.cvtColor(frame,cv2.COLOR_BGR2HSV)
           #thresh = cv2.inRange(hsv,np.array((95, 170, 230)), np.array((125, 200, 255)))
           thresh = cv2.inRange(hsv,np.array((85, 160, 80)), np.array((120, 200, 120)))
           thresh2 = thresh.copy()

           # find contours in the threshold image
           contours,hierarchy = cv2.findContours(thresh,cv2.RETR_LIST,cv2.CHAIN_APPROX_SIMPLE)
           # finding contour with maximum area and store it as best_cnt
           best_cnt = None
           max_area = 0
           for cnt in contours:
               area = cv2.contourArea(cnt)
               if area > max_area:
                   max_area = area
                   best_cnt = cnt
 
עובד מעולה!
נראה כמו פרוייקט סודי של איזה מתכנת בתפוז :- )
24/03/15 15:38
252צפיות
לא נראה לי שבישיבת בורד החליטו להיטיב עם קהילות הקודרז....
º
אנחנו הפורום הכי חשוב
24/03/15 16:38
69צפיות
º
עובד עם default constructor, לא מצליח לגרום לזה לעבוד עם אחר
24/03/15 22:43
57צפיות
זכרת להוסיף definition בקובץ cpp?
25/03/15 10:41
134צפיות
משהו כמו 
 F F::a(arg);
 
תואר שני במנהל עסקים
23/03/15 15:36
217צפיות
שלום,
 
אני בוגר אוניב' עם נסיון של שנתיים בתעשיה+ 3 שנות נסיון במשרת סטודנט בתחום ההייטק.
מעוניין להרשם ללימודי תואר שני ע"מ להתקדם לתפקידים ניהוליים/ בכירים בתחום ניהול מוצר/ניהול פיתוח וכו' ופחות להתעסק בקוד
איפה אתם ממליצים ללמוד?
 
אנמי מתלבט בין הבנתחומי/תא/בא/הפתוחה
איפה יותר זול ועדיף מבחינת קושי הלימודים ושכר הלימוד
אשמח לשמוע המלצות
וכמובן איך אפשר להתקדם בעזרת נסיון של מעל שנה בחברה מסויימת ותואר כזה?
 
תודה
תבדוק את הנחות היסוד שלך
25/03/15 08:23
128צפיות
תואר שני במנהל עסקים לא באמת מבטיח שום מעבר למסלול ניהולי.
למעשה הוא די לא רלוונטי עבור מי שנמצא במסלול טכנולוגי.
בטח שהוא לא קשור לעולמות של ניהול פיתוח.
 
אולי ניהול פרויקטים.
 
מה הרקע של המנהלים במקום הנוכחי שלך?
25/03/15 09:44
84צפיות
כמה מהם בעלי תואר שני?
איך הם הגיעו לתפקיד?
 
 
הצגת פרוייקט וdesign pattern
22/03/15 00:12
414צפיות
מכיון שהפררויקט בעבודה הנוכחית מסובך להסברה בראיונות, החלטתי ללכת על הפרוייקט בעבודה הקודמת ולנסות להיזכר.
זה היה פרוייקט עם כמה מסכים, טבלאות וכו'.
רק שלא היה איזה משהו עם דיזיין פטרן מסובך או פתרון בעיה רצינית שמראיינים רוצים לשמוע....
לכן אני מחפש רעיון יצירתי איך לשלב בעיה שהפתרון שלה יהיה דזיין פטרן כלשהו (לדוגמא וויסיטור - ואז לעבור לדבר עליו . אני מכיר אותו טוב)
להלן תאור הפרוייקט. מחפש רעיון יצירתי....
חלוקת קופונים באחת הרשתות לפי חנויות, יוצרים קופון שמחובר למוצר (עפ"י קטגוריות) וכל חודש יוצרים רשימה של קופונים.
זה על קצה של המזלג.
יש איזה רעיון?
 
 
 
אז אתה הולך לשקר להם והרבה יעלו עליך כי קל לראות שלא באמת עב
22/03/15 00:45
255צפיות
דת על זה כמה חודשים במשרה מלאה? או להגיד "תתעלמו מהנסיון שלי. הנה בעיה מעניינת?"
 
אם כבר תשקיע אנרגיה בכיווןהנכון. קח כמה ימים ללמוד ממעוף הציפור על המוצר שלכם. קח עוד כמה ימים לפתור באג שאחרים בורחים ממנו כי הוא קשה. תתאמן בהצגה מול חברים ומשפחה או חברת השמה. רבים מהם ישמחו לעזור כי זה אינטרס שלהם.
 
תופעת הלוואי היא שתשתפר בעבודה וגם בראיונות. לא קל לשנות צורת מחשבה אבל גם ככה אתה רוצה שינוי ומשקיע אנרגיה
לא הבנתי...
22/03/15 00:50
170צפיות
זה בעייתי כשמבקשים לספר על פרוייקט להגיד: אני מעדיף לספר על הפרוייקט הקודם מכיון שלקחתי בו חלק יותר מרכזי?
אני יכול לשרטט אותו, לדבר על האובייקטים, על המסכים....
זה היה פרוייקט חביב אבל לא היה שם איזה משהו וואו.
 
זה קצת בעייתי לדבר בעיקר על עבודה קודמת ולא על הנוכחית. זה י
22/03/15 01:46
149צפיות
כול לעבוד כי ככה התקבלתי לעבודה הנוכחית. להמציא תרגיל מעניין זה כבר מאוד בעייתי לדבר עליו בתור או במקום משהו שעשית בעבודה
הבעיה היא שאתה "מוכר את עצמך" בזול
22/03/15 06:20
199צפיות
 
אתה ממשיך עם הגישה של הראש הקטן, של להיות זנב לשועלים (כי אפילו בתור ראש לשועלים אינך יכול להציג את עצמך).
אתה בעצמך אומר שהפרוייקט ההוא לא מרשים אפילו אותך, ושלעומתו הפרוייקט הנוכחי מורכב בהרבה.
 
אם תציג את הפרוייקט הקודם, סביר שתמצא עבודות ברמה נמוכה, שתשארנה אותך במצב הבעייתי הנוכחי שלך.
אם תפנים שרצוי שתשתפר, ותתמוד עם הפרוייקט הנוכחי - סיכוייך לפתח קריירה יציבה (ויעילה) יגדלו.
אני ממליץ לך בחום לעבור על רשימה גדולה של תבניות עיצוב
22/03/15 03:40
217צפיות
למה?
אני לפחות לא נתקלתי בפרוייקט שלא השתמשו בו בשום תבנית.
כמעט תמיד משתמשים באחת או שתיים לפחות מהנפוצות ופשוט רוב האנשים לא מכירים את רוב התבניות ולכן הם נוטים לחשוב שלא השתמשו מעולם.
 
זה מגיע למצב שחלק מספריות הקוד בסביבת התכנות שלך מממשות תבניות בצורה שלך נראית שקופה ואתה בכלל לא חושב על זה.
 
אם אתה מגיע למעסיק ואומר לו שאתה לא מכיר זה דבר אחד
אם אתה מגיע למעסיק ואומר לו שלא השתמשת זה כנראה לא נכון.
בלי להשתחצן, אני מכיר מעל 90 אחוז מהספר של כנופיית ה4 בעל פה
24/03/15 13:22
228צפיות
בערך, כולל הדוגמאות, ולצערי או שלא גם זכיתי ללמוד smalltalk בטכניון אז גם הבנתי את הדוגמאות בספר בלי בעיה.
ואני יכול להגיד לך שכששואלים אותי לגבי "כמה תבניות ללמוד" - אם נלך על תבניות כנופיית ה4 (ויש גם כאלה מחוץ לספר, מה, mvc זה לא תבנית עיצוב?)
אני יכול להגיד לך שרשימת  הזהב שלי  (ולא להתבלבל עם משהו מוזהב אחר שכשאני אומר את זה באנגלית , למשל בסופרמרקט, אני קולט שאני גר במדינה דוברת אנגלית וש*כולם* אבל *כולם* מבינים, ואז אני הולך ומסמיק בפינה) כוללת את:
א. Singletone - אבי כל הטומאה בעולם, ועדיין שואלים עליו, אז צריך לדעת כדי לשחק את המשחק
ב. Abstract Factory, Factory Method (בכוונה שמתי את שניהם בסעיף אחד, כדי לבלבל, או כדי שאתם לא תתבלבלו)
ג. Prototype (אפילו מופיע ב spring כאחת השיטות ליצירת אובייקטים של  beans )
ד. Proxy
ה. Bridge, Adapter 
ו. Iterator
ז. Decorator
ח. Strategy
ט. State
י. Observer
יא. Composite
יב. Chain of responsibility
 
באמת שלא הרגשתי צורך כמעט אף פעם להשתמש ביתר (מה כבר נשאר? Memento? ב Flyweight השתמשתי אולי פעם אחת, ויש עוד כמה).
תוסיף על זה MVC וזה מספיק לכל מרואיין משועמם ששואל את השאלה הזו.
 
לגבי ה pdf המצורף - אין לי מושג מאיפה זה הגיע או מה זה
24/03/15 13:24
144צפיות
זה גם לא נפתח אצלי כשעשיתי קליק. 
דווקא הPDF נפתח לי
24/03/15 14:18
171צפיות
זה מסמך שכותרתו:
Regulated Canadian Immigration Consultant
 
על כל פנים, DP זה באמת פסה בימינו.
זה בדיוק מה שאני טוען...
24/03/15 16:59
142צפיות
ודרך אגב בתור מתכנת WEB אני אומר כמעט תמיד שאני עובד בMVC הן בצד השרת והן בצד הלקוח (אנגולר זה MVC)
אני חושב שגם פותח השרשור השתמש בחלק מהתבניות שרשמת, הוא פשוט לא יודע שהשתמש בהן ולכן הצעתי לו לעבור על הרשימה...
בסדר, אתה צודק לגבי הטענה הזו
24/03/15 22:22
80צפיות
איכשהו, קשה לי להאמין שהוא עבד עם visitor . זה דיזיין שאולי נשמע נורא בומבסטי ונורא cool להראות שאתה מבין אותו ויודע להסביר אותו, בוא נלך על acyclic visitor וזהו.
תכלס, לא ראיתי יותר מדי קוד שמשתמש בדבר הזה, וטוב שכך.
 
אה דפק, שכחתי את template method
24/03/15 22:27
71צפיות
אין על template method - גורם לך לקפוץ בין 2 מחלקות כשאתה מדבג ,ף כאילו אתה ילדה קטנה שמשחקת קלאס.
 
אפ הייתה רשימה של קופונים אז בוודאי היה איטרטור
22/03/15 06:10
216צפיות
אם הייתי מראיין מישהו והוא היה מספר לי על שימוש ב visitor
24/03/15 13:15
188צפיות
סיכוי טוב שהייתי נותן לו מינוס 2 על "מתלהב שמשתמש ב patterns בצורה שהיא overkill", כן , גם אני קראתי את הספר של גאמא, בוץ' , גריידי והרביעי (נו, ההוא עם השפם)  או בעברית "כנופיית הארבע".
overkill על דיזיין פטרנז זה כל כך שנות האלפיים , או כמו שאמרתי היום לתותח הרוסי (רבעק, גם פה יש את הקונספט של "תותח רוסי בחברה") שעבד אתי היום - oh, these evil singletones  - בהקשר לאיזה קוד לגאסי שנכתב , ניחשת נכון - . בשנות ה2000!
 
חוזה למהנדס תוכנה בכיר - שאלה לגבי ימי חופשה שנתיים
21/03/15 18:39
460צפיות
שלום רב,
טיפה רקע - אני מהנדס תוכנה עם 5 שנות ניסיון. התמיינתי לתפקיד בחברה קטנה-בינונית (כ-100 עובדים) מועמד למשרת מפתח בכיר.
רציתי לשאול לגבי חוזה עבודה.

במשרה הנוכחית שלי יש לי מכסה של 15 ימי חופשה שנתיים. זו מכסת ימי החופש שהיו לי בכל המשרות הקודמות (סה"כ עבדתי ב3 חברות לפני כן)

בחוזה החדש אני מעונין לשפר את זה מעט, ולבקש 19-20 ימי חופשה בשנה - האם מספר זה מקובל בשוק ?

מה הם ימי החופשה המקובלים למהנדס בכיר בתחום התוכנה ? כמה ימי חופשה נחשבים ל-"ממוצע" ? מה המקסימום שנהוג לבקש ולקבל ? 

אשמח לקבל מידע. כל טיפ יתקבל בברכה :)
תודה רבה!
 
אין מקובל. תבקש 20 מה אכפת לך? אף אחד לא יזרוק אותך בסעיף כז
21/03/15 19:43
308צפיות
. מקסימום יגידו לא. בחברות שונות מקובל ממוצע וסטיית תקן שונה בסעיף הזה. תחליט מה מקובל עליך ותבקש.
בחברה אחת אמרו "זה מה שמקובל כאן". אמרתי שעד עכשיו קיבלתי X
21/03/15 19:47
299צפיות
אין לי כוונה ללכת אחורה וקיבלו את זה
בימינו 5 שנים ניסיון נחשב בכיר?
21/03/15 20:13
380צפיות
מישהו עם 10 שנים כבר רגל בקבר?
 
ולשאלה, מספר הימים משתנה מחברה לחברה. 19-20 לגמרי מקובל. קח רק בחשבון שיש לזה משמעות כספית לחברה ואם הם נוהגים לתת פחות, ייתכן שתצטרך להתפשר על משהו אחר.
תודה על התגובות והמשך..
21/03/15 21:01
261צפיות
מפתח עם 10 ניסיון הוא ממש לא " עםרגל בקבר".
 
אני אסבר את האוזן על מנת להסדיר את הזלזול (או כך זה נראה לי) שלך בניסיון התעסוקתי שלי ("בימנו..") : גם לי יש כמעט 10 שנות ניסיון באופן כללי - חלקם בתור מפתח, חלקם בתור מנהל, פיתחתי מערכות מורכבות למדי וכו וכו כו...
 
ההתיחסות שלי בפוסט הנ"ל מבחינה של שנות ניסיון היא לתחום הנוכחי בו אני עוסק, ובלי שום קשר - אני עובד בין השאר גם עם מהנדסים שגדולים ממני בגיל ובניסיון - לפעמים אני לומד מהם משהו חדש, ולפעמים זה הפוך.
 
 
תודה על ההתיחסות. אשמח לשמוע עוד דעות אם למישהו יש מה לומר :)
 
 
עבדתי בחברות שנתנו יותר מזה, וגם פחות מזה
21/03/15 21:20
264צפיות
לא בטוח שתקבל, אבל כן זה מספר שלגיטימי לבקש.
אין מקובל - זה חוזה אישי
22/03/15 21:16
206צפיות
האם 19-20 זה סביר? כן.
גם 21-22 זה לא חריג במיוחד ואני מכיר חברים שיש להם ככה.
 
קח בחשבון שיש חברות שבהם נושא החופש הוא מוגבל לסף כלשהוא, כלומר שגם המנכל לא יכול שיהיו לו יותר מX.
אז אם נפלת על אחת כזאת, עלולה להיות בעיה.
 
אני נתקלתי בחברות שהרבה יותר קל לתת להם שכר "חריג" מאשר מספר ימי חופש "חריג" או סכום "חריג" בתן ביס.
גם בחוזים אישיים יש מקובל יותר ופחות
22/03/15 22:57
139צפיות
עדיין זה מאוד משתנה
24/03/15 10:10
81צפיות
לי למשל יצא לקבל בין 12 ל - 30
מקובל? אני מניח 18-20
20 ימי חופש ויוצאים הביתה ב5 בערך
24/03/15 22:24
142צפיות
אה סליחה,
wrong country.
אין משהו מקובל, לא מאמין שיבעטו אותך כי תבקש יותר. אצלי למשל במקום העבודה הנוכחי אמרו שאם אני צריך יותר מ20 שזה באמת הסטנדרט פה, זה יכול לבוא על חשבון משכורת, וזה לגיטימי לגמרי.
אלה דברים קטנים יחסית שלדעתי אפשר לסגור בקלות במו"מ.
 
למה ככה :)
25/03/15 22:49
45צפיות
לי יש 20 ואני יוצא בחמש.
נמצא בחברה מהמובילה בשוק.
 
הכל תלוי בבן אדם, צריך לעבוד 9-9.5 שעות ביום ולתת תפוקה נורמאלית.
כמובן שצריך להפשיל שרוולים ולהישאר אקסטרא - אז עושים זאת.
 
אם מישהו נותן מעל ל9.5 ביום והוא לא מספק את הסחורה, שיחליף מקום עבודה או מקצוע. אחרת הוא סתם יישחק ויהיה מתוסכל.
לצאת ב - 17 זה אומר להתחיל באיזה 8-9, לא?
26/03/15 00:33
62צפיות
נשמע לא להיט
פגישת standup ב9
26/03/15 14:35
60צפיות
והיום יצאתי ב16:30, ולא הייתי הראשון.
 
אז? אצלנו יש כאלה שיוצאים כמעט כל יום ב- 15
26/03/15 20:23
51צפיות
כל אחד ומה שמתאים לו
בכלל, חיפוש קצר ברשת מגלה ששבוע העבודה הממוצע באוסטרליה כמעט זהה לזה שבישראל.
לדעתי גמישות בשעות זה עניין קריטי ואף חשוב משמעותית ממספר השעות הכולל, אצלנו צוותים מסוימים פתרו את זה ע"י כך שהעבירו את ה daily לשעות הצהריים.
לי יש 20 ימי חופש
26/03/15 10:38
69צפיות
אבל אני יוצא ב19.
 
 
מאידך, אני מגיע ב10.
 
כן, רק שפה יום עבודה סטנדרטי זה 8 שעות, כולל ארוחת הצהריים
26/03/15 14:37
63צפיות
באמצע.
וברוב החברות ביום שישי (יעני יום חמישי שלכם) חותכים גם לפני, וזה אחרי happy hour .
ראיתי מודעות של חברות שמתגאות בשבוע עבודה בן 37.5 שעות (לא אצלי אגב).
לדעתי זה מחזה נדיר בישראל.
 
בישראל מוצצים אותך למוות
27/03/15 12:41
42צפיות
זה מדהים כמה המעסיק חושב שאם הוא משלם לך כסף אז אתה חב לו את חייך,
למשל הבוס שלי לא קיבל את זה שיש לי בלתם ולא אוכל לנסוע לפגוש איזה לקוח שנמצא בטיזינבי
ארכיון הודעות
Flix

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה