בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים לפורום "עבודה בהיי-טק", המקום שבו תוכלו לשאול שאלות במגוון נושאים המעניינים את העובדים בתחום ואת החדשים המעוניינים להיכנס אליו. לדוגמא:

- מה שואלים בראיונות עבודה?
- מהם תחומי העיסוק וההתמחות בהיי-טק?
- כמה אני שווה בשוק?
- מה ההבדל בין מסלולי הלימוד והתארים השונים?
- עזרה בהכנת קורות-חיים
- ייעוץ כללי
- האם באמת בהיי-טק כולם אוכלים סושי?

מותר לפרסם בפורום גם הצעות עבודה רלוונטיות לתחום, אולם אנא קחו בחשבון שהודעות בנוגע למשחקי פירמידה ו/או לשיווק רב שכבתי (שר"ש, MLM) לא מקובלות בפורום וימחקו ללא אזהרה מוקדמת.

שאלה לגבי מנהלת משרד/ מזכירה בחברת הייטק
15/09/14 10:58
426צפיות
שלום לכולם, ידוע לי שמרבית הכותבים בפורום הינם מהנדסים והשאלה שלי אינה מקצועית נטו, אך מקווה לקבל מכם עזרה על סמך נסיונכם בתעשיית ההיי-טק.
 
בימים אלו אני מסיימת את לימודי התואר השני במדעי החברה. במהלך התואר עבדתי בתפקיד שקשור בעקיפין בתחום הגיוס (לא חברת השמה) אך איני מעוניינת להמשיך לעסוק בתחום זה.
המשרות שמעניינות אותי הן בעיקר משרות אדמיניסטרציה ומזכירות, עם עדיפות לחברת הייטק בשל הרמה האישית הגבוהה של העובדים.
אין לי ניסיון מובהק באדמיניסטרציה, אם כי כל עבודה שעבדתי בה בעבר כללה משימות אדמיניסטרטיביות כאלה ואחרות.
אני בקושי רואה משרות אדמיניסטרציה פתוחות בחברות הייטק, ולא יודעת כיצד להגיע לסטארטאפים (מאוד הייתי רוצה לעבוד ולתרום מכישוריי לחברת סטארטאפ). כאשר אני כבר כן מגיעה לראיון, נרמז לי שאני אובר- קווליפייד בשל התואר השני, על אף שאני מסבירה שהתואר השני מייצג בעיקר את היכולת שלי ללמוד דברים חדשים ולא בהכרח את תחום העניין בשוק העבודה.
שאלותיי הן- כיצד הייתם מתארים את המזכירות /מנהלות המשרד בחברות בהן אתם עובדים? האם יש משהו מיוחד שעלי להדגיש על מנת להתקבל למשרה? כמו כן, האם יש דרך יעילה למפות את חברות הסטארט אפ באיזור הצפון על מנת לשלוח קורות חיים? כל עצה תתקבל בברכה.
את קצת משלה את עצמך. כמה כבר סטאראפים יש? כמה מחפשים מזכירה?
15/09/14 12:51
284צפיות
אבל רובם קטנים ומנסים להמנע ממנגנון גדול של כא. לדעתי הפרטית למרות רצונך לתרום לסטארטאפ אני לא בטוח שזה שונה מכל מזכירה אחרת.  מספר המשרות הדרושות בכלל השוק הרבה יותר גדול ואת מגבילה את עצמך
סטארטאפים לא מבזבזים כסף על מזכירות
15/09/14 20:15
254צפיות
סטארטאפ שעסוק בלייצר אב-טיפוס כדי לקבל תקציב לשלם משכורות לעוד כמה חודשים - כנראה שלא יעסיק אותך אלא אם כן את גם יודעת לסדר את שרת הדואר ולתפעל את אתר האינטרנט.
 
זאת דעתי, לפחות.
עצוב לקרא שתואר שני במדה"ח מוביל לתפקיד מזכירה
15/09/14 21:30
271צפיות
תבדקי עם עצמך אם זה באמת מה שאת רוצה לעסוק בו. אחרי הכל אדמיניסטרציה ומזכירות בתחום ההיטק לא שונה בהרבה משאר התחומים.
מה עם להמשיך כבר לתואר הבא עם אופק בתפקיד אקדמאי ?
עצוב אבל לא מפתיע. יש מספר לא קטן של תארים לא מעשיים. מי שלו
15/09/14 23:25
210צפיות
מד גיאוגרפיה, ספרות, תנ"ך, ארכיאולוגיה, הסטוריה, פילוסופיה, מזרחנות, תואר כללי, שפות (מה שכחתי) סיכוייו לעבוד במקצוע קטנים עד לא קיימים. לרוב גם המחלקות האקדמיות התואמות די קטנות.
 
משכך נשאר הוראה או מזכירות, או שאר תפקידים שלמעשה לא קשורים כמעט לתואר. לרוב מי שלומד את זה עושה את זה בשביל העניין (אני מקווה). למרות שלדעתי עדיף אם כבר לקחת קורסים ולקרוא מאמרים ולא להשקיע שנים ועשרות אלפי שקלים. (הרבה יותר אם לוקחים בחשבון שהיית יכול לעבוד בזמן הזה)
לא עצוב בכלל
16/09/14 00:02
278צפיות
אנחנו בעולם בעל שוק חופשי ולא קומוניסטי.
יכולת התעסוקה לא אמורה להיות פונקציה של השכלה, יכולת התעסוקה אמורה להיות פונקציה של הערך שאותה היא מצליחה להביא לזולת.
הסיבה שתואר הנדסי מובילה לתעסוקה היא לא כי מהנדסים צריכים לדעת את החומר של התואר  אלא כי השוק החליט בצורה מבוזרת כי יש קורלציה בין תואר רלוונטי לבין יכולת הנדסית טובה.
בשוק הבריאות יש גם "חסמים" של הממשלה שנועדו למנוע שרלטנות כדי למזער פגישה בחפים מפשע, ובשוק עורכי הדין, ובכן... יש גילדה(?)
 
בכל מקרה, הנקודה היא- שהיות והשוק החליט וולנטרית ובאופן מבוזר שתואר במדעי החברה לא מביא תועלת על פני חוסר התואר, אין ממש מה לעשות חוץ מלגרום לממשלה לספק עבודות יש מאין *רק* לבוגרי מדעי החברה.
אם היא תעשה דבר כזה- אז מה יהיה ההבדל בין תלמיד ישיבה לבין "בוגר מדעי החברה"?
יש כאלה עבודות. האקדמיה. אם יש ערך בכל מחקר כזה? צריך לחקור
16/09/14 00:49
143צפיות
את זה. התשובה היא כנראה שלא תמיד, לא תמיר מדיד זה חלק מעצמאות האקדמיה. אם נשמיט תלות במענקי מחקר וחלוקת תקציבים פוליטוקה פנימית וחיצונית ועוד
יפה - למדת לדקלם כמה משפטים ואתה חוזר עליהם כמו מנטרה ...
16/09/14 10:59
160צפיות
אתה חי בסביבה של שוק חופשי ? 
איפה ראית שוק חופשי ? בלי התערבות ממשלתית ? בהיי טק ? במקום בו המדינה זורקת כספים לגוף שנקרא המדען הראשי ? בשביל לממן הקמת חברות טכנולוגיה שרובן לא מגיעות לכלום ...
בשוק בו המדינה כופה את הריבית במשק ? זה חופשי ?
בשוק בו המדינה מעודדת חברות ענק על ידי פטורים גורפים ממס ודורסת חברות קטנות  - זה חופשי ?
אלה בשבילך דברים ש "השוק החליט" ?
 
יש מקום גם למקצועות אחרים, ולא כולם צריכים להיות מהנדסים.
אני מציע לך להוציא את הראש מהמסך וללמוד מה זה בכלל קפיטליזם, וללמוד קצת הסטוריה, אולי תלמד קצת מאיפה בכלל הגיעו האבות ואלה שייסדו את התחום ממנו אתה מתפרנס. 
כמה קל לזלזל במי שכרגע במצב נמוך משלך...  קצת כבוד גם לאחרים.
 
 
 
לא צריך גם ללכת על הקיצוניות השנייה.
16/09/14 14:04
119צפיות
הלחצים הטבעיים של השוק החופשי הם בחלט לחצים שקיימים ויש להם משקל. גם אם יש מקרים רבים שבהם הוא לא משקל מכריע, ויש כוחות אחרים שמשפיעים יותר, אי אפשר לבטל אותו לחלוטין.
 
באופן כללי זה רעיון טוב לברר במה יש עבודה לפני שהולכים להשקיע כמה שנים על תואר, מה שלא תהיה הסיבה שגורמת לצורך בעובדים.
זה שישראל לא שוק חופשי לא אומר שהעולם עצמו הוא לא שוק חופשי
16/09/14 19:24
69צפיות
וגם לא אומר שרצוי לשאוף לשוק חופשי.
 
התערבות ממשלתית בהייטק- כמעט שאין.
המדען הראשי לא זורק כסף באוויר. הוא בעיקר מביא הלוואות.
ככה או ככה, המדינה עושה את זה לא בשביל לתת כסף לאנשים (כי את זה היא יכולה לתת באופן ישיר) אלא כדי להשקיע בענף ההייטק כדי שאח"כ הכסף יחזור למדינה כי יזרום כסף מחו"ל לחברה.
 
לגבי פטורים ממס- אם היא לא תת פטור ממס החברה יכולה לעבור לצפון אירופה (ע"ע אינטל) בקלות. לדעתי בכלל צריך להוריד עוד יותר את המס חברות כדי למשוך עוד חברות לכאן. יותר חברות ==> פחות אבטלה ===> פחות נטל מס.
 
אני לא מזלזל באף אחד. אני רק אומר שהמצב בו המדינה מממנת אנשים כי הם למדו תואר הוא מצב לא הגיוני ולא בריא. זה לא התפקיד של המדינה.
אני לא בטוח שאתה מבין את משמעות המושג "שוק חופשי"
16/09/14 19:38
91צפיות
שוק חופשי זה לא ג'ונגל שבו כל אחד עושה ככל העולה על רוחו, ולא יכול להתקיים בלי רגולציה ואיזונים שבאים עם התערבות ממשלתית.
השוק החופשי לא מסוגל לספק עבודה לכולם
16/09/14 14:45
175צפיות
מכונות, רובוטים ומחשבים החליפו את העובדים הפיזיים (או יחליפו בעתיד הקרוב). עד לפני בערך 20 שנה היה ביקוש גדול לעובדים משכילים בשביל עבודות משרדיות אבל גם המשרות האלה הולכות ונעלמות כיוון שתוכנות מחשב, תקשורת ואינטרנט ייעלו הרבה תהליכים וגם יש מקצועות שמחשב פשוט עושה עבודה טובה יותר. אז הצעירים נדחקים לכמה נישות שעוד נשארו בהם עבודות כמו עריכת דין, רפואה והנדסה ומתחרים אחד בשני על משרות. ברור שאי אפשר לצפות שכל העולם יעבוד במקצועות האלה. מנגד, בעולם הגלובלי אי אפשר להחזיר מקצועות כמו סנדלר, תופר, מתקן שעונים. כן, יש פה ושם כמה איים של תעסוקה כמו עבודות בניין מסויימות או חרטי CNC אבל מדובר בביקוש נקודתי וכנראה זמני ולא בפתרון כולל.
 
מקצועות שצפויים להעלם חלקית או באופן מלא בשנים הקרובות: מתווכים, נהגים, כמעט כל העובדים בפיננסיים, בנקאות ושוק ההון, סוכנים למיניהם, המוני פקידים ואנשי בירוקרטיה ועוד.
 
אני מאוד מסכים עם המשפט האחרון שלך על התלמידי ישיבה. רק שלדעתי במקום לחסל את הרעיון של בחורי ישיבה שחיים על קצבאות, צריך להחיל את השיטה לכל האוכלוסיה. לאפשר מסלול של "חיים רוחניים" או משהו כזה לאנשים שלא רוצים או לא מסוגלים להתחרות במקצועות הרווחיים. אנשים אלה, בדיוק כמו אברכי ישיבות יעסקו בלימוד עצמי ובלימוד אחרים, התנדבות בקהילה, פרסום של מאמרים וספרים, וכו'. הרגילו אותנו לחשוב שאדם נמדד בערך הכלכלי שהוא מייצר וכשהמוני אנשים, בעיקר צעירים מערביים משכילים לא מצליחים להגיע להישגים האלה הם רואים עצמם ככשלון ויוצאים לרחובות.
אה, והתקציבים לכל זה יגיעו מהתאגידים ומבעלי ההון שהרוויחו מכל המצב הזה בכך שהם מצליחים ליצור רווחים עצומים מבלי לשלם מיסים כמעט ומבלי להעסיק הרבה עובדים. הם גרמו למצב הזה בזכות הטכנולוגיה (שאנחנו חבריי הפורום מפתחים...) והם צריכים להחזיר לחברה מהטריליונים האלה אם הם רוצים להמשיך עם זה.
נחיה ונראה (או שלא)
16/09/14 19:32
125צפיות
לפי מה שאני רואה, הביקוש לטכנולוגיה רק עולה אז הגיוני גם ש% יותר גבוה מהעבודות יהיו עבודות שקשורות לטכנולוגיה.
לדעתי מיכון ואוטומציה היא ברכה, לא קללה.
אכן חבל על האנשים שנשארים מחוץ למעגל העבודה, אבל האלטרנטיבה היא לעצור את הקדמה ואת זה אתה לא יכול לעשות גם אילו רצית.
 
הרעיון של הקצבה שלך נשמע מאוד אוטופי, אבל בפועל בידי המגזר הציבורי הוא יוביל לשחיתות אדירה ולהעלמת מס, והוא גם לא ישים כי אין לך ממשלה גלובלית. המעמד העובד בישראל גם ככה נסחט במיסים. אם תעלה את המס על בעלי ההון הם פשוט יברחו מכאן למדינות אחרות.
אכן חבל
17/09/14 08:01
88צפיות
אתה ברצינות כתבת "אכן חבל על אנשים שנשארים מחוץ למעגל העבודה"?
 
האם כוונתך שאותם אנשים ייגוועו ברעב, מה שהוא באמת חבל?
 
או שהתכוונת שכל אלה שלא משתלבים בשוק - ייחיו על קצבאות?
 
גם אם התכוונת לאפשרות השניה, להחזיק את אותם אנשים בחיים (אך בצמצום. בכל זאת - שוק חופשי וכל זה) - אתה מודע להשלכות  של שכבה הולכת וגדלה של אנשים שלא עובדים?
עדיף בהרבה שיחיו על קצבאות
17/09/14 20:43
50צפיות
מאשר שיעבדו במשרות פיקטיביות של הממשלה.
תסתכל על 2 מקרים, לא דמיוניים בכלל פרט להנחה שבשני התרחישים לא ניתן למצוא עבודה במגזר הפרטי.
תרחיש (א):
פלוני סיים תואר במדעי הדשא ועובד במשרה מיותרת במגזר הציבורי (אזרח עובד צה"ל, עובד משהב"ת, או סתם עובד במשרה שהכסף אליה מגיע ממשלם המיסים) אשר לא תורמת ולא מספקת באמת שרות חיוני לאזרחי המדינה.
פלוני התחיל לעבוד בגיל 23 ולאחר 5 שנות וותק בתפקיד וקידום לתפקיד "מנהל עבודה" (אחרי על 5 עובדים מיותרים אחרים) במשכורת של 12,000 ש"ח ברוטו, הוא התחתן, לקח משכנתא, קנה בית והקים משפחה. לאחר 10 שנים, בגיל 38 פלוני קודם להיות מנהל מחלקה ושכרו הגיע ל18,000 ש"ח ברוטו. בזמן הזה כבר הספיק לגדל 4 ילדים ולקנות 2 מכוניות ביחד עם אישתו.
 
תרחיש (ב): פלוני סיים תואר במדעי הדשא ולא הצליח למצוא עבודה במגזר הפרטי. הוא חי מקצבה של הממשלה, ומקבל 1500 ש"ח בחודש שמספיקים לו לשרוד בדירת שותפים ועושה גם 1000 שקל בחודש בשחור.
נניח שהוא לא הקים עסק ולא מצא עבודה במגזר הפרטי או במגזר הציבורי.
אם הוא מתחתן ואישתו לא מרוויחה הרבה, הם יכולים לגור בפריפריה ולשרוד, וכנראה שיהיה להם מספיק כסף כדי לגדל ילד אחד, והם לא יקנו רכב ולא יטוסו לחו"ל ולא יקחו משכנתא כדי לקנות בית.
 
בשני המקרים הם לא גוועים ברעב. נניח שבמקרה השני אישתו מרוויחה 4000, הוא מרוויח 2500 שלא ממוסים = סה"כ 6500.
אני בטוח שניתן לגדל ילד *אחד* בכסף הזה אם מתנהלים נכון.
אז כן, החיים של פלוני הם באסה אבל לפחות חבריו המהנדסים לא צריכים לשלם את המשכנתא שלו והם צריכים לעזור לו לגדל רק ילד אחד, ולא 4 ילדים.
קל מאוד להגיד שאי אפשר שתהיה הרבה אבטלה, אבל מתעלמים מהעובדה שמשרה ממשלתית היא בד"כ לא משרה של 5000:
במגזר הפרטי יש שחיתויות של משכורות ברמות אדירות, ופשוט לא הוגן כלפי אנשים במגזר הפרטי שהם משלמים את המשכורות לאנשים מיותרים.
כלומר על פניו
18/09/14 07:57
23צפיות
מספר הילדים הממוצע של מקבל קיצבה אמור להיות נמוך ממספר הילדים הממוצע של עובד מדינה?
לא רק מספר הילדים, אלא רמת החיים בכלליות
18/09/14 09:01
14צפיות
מכונית, מקום מגורים (הדירות עולות פחות ככל שמתרחקים מגוש דן), טיסות לחו"ל, חבילות גלישה וצפיה וכו'.
אין שום הגיון שהמדינה תחזיק מערך מיותר של עובדים כדי שלאנשים תהיה עבודה כמו שמציע הייתיאביבבקיץ
אין לי עניין בויכוח עצמו
18/09/14 09:14
10צפיות
סתם תהיתי כמה הדוגמאות שלך קשורות למציאות, על פניו נראה לי פשוט שמקבלי הקצבאות מתרבים בקצב מהיר מעובדי המדינה בשכר גבוה.
מסכים
17/09/14 09:57
84צפיות
זה רעיון אוטופי דמיוני כלל עולמי. אני מאמין שבטבע יש שאיפה ליעילות שלא ניתן לעצור. אם יותר זול ויעיל לקרוא ספר אלקטרוני מאשר לחטוב עצים מיער גשם, לחתוך אותם, לשנע אותם, להפוך אותם לנייר במפעל, להדפיס עליהם, להסיע אותם במשאית ולמכור אותם בפי 3 אז כנראה שלשם נגיע גם אם על הדרך נפטר כמה עשרות מליוני עובדים. אין טעם לחיות על העצים רק כדי לספק עבודה לנגרים. מאידך, אי אפשר לתת למליארדי אנשים לחיות ללא תכלית ויותר גרוע: בעוני.
כבר עכשיו אתה נותן למיליארדי אנשים לחיות בעוני.
17/09/14 20:24
59צפיות
בהודו, בסין ובאפריקה יש מיליארדים עניים.
מה לעשות, בסופו של דבר המשאבים על הכדור הזה מוגבלים וקצב החילוץ שלהם גם מוגבל...
עוני הוא דבר יחסי
18/09/14 09:53
ברוב העולם העוני מוגדר ביחס להכנסה החציונית. הבעיה היא הפערים. אם באפריקה רוב האנשים ירגישו טוב בבית בוץ מסורתי (סתם אני זורק דוגמא) ובלבד שהם יכולים לרעות את העדר שלהם כפי שאבותיהם חיו אלפי שנים אז הם לא ייחשבו לעניים וגם ינהגו בהתאם (לא יהיו שם הפיכות ואלימות). הבעיה שכשהגיעו מדינות קולוניאליסטיות, חילקו ביניהן את מדינות העולם השלישי, גזלו את המשאבים שלהם ויצרו משפחות מלוכה ושלטונות רודניים שלא לדבר על מדינות עם גבולות שלא קשורים לכלום ואז אתה באמת בבעיה.
 
בדור האחרון התרבו העניים במדינות המערב כיוון שיש הרבה יותר פערים. המובטלים המשכילים הם עניים גם אם הם לא רעבים ולא חולים באבולה כיוון שביחס להכנסה החציונית הם ברמה נמוכה מאוד מה שכמעט בהכרח גורם להם לתסכול רב ומערער את החברה. אגב, אם אתה שואל אותי אז גם הבריטים והאירופאים ההזויים האלה שרצים להצטרף לדעא"ש הם תוצר של המצב הזה למרות שלא מדובר דווקא במובטלים. התחושה הזאת של דור שלא רואה עתיד ובלי בטחון מייצר תופעות מוזרות מ"לכבוש את וול סטריט" ועד לצאת להרפתקת ג'יהאד או להצטרף למפלגות סטייל הנשר השחור או איך שלא קוראים להם.
עבודה אדמיניסטרטיבית היא מבחינתי לא ברירת מחדל
16/09/14 11:16
159צפיות
במהלך העבודה האחרונה שלי, עבדתי מול מזכירות ומנהלות משרד עם תחומי אחריות נרחבים, מגוונים ומעניינים, וזה למעשה התפקיד שאני מחפשת.
מצד אחד, אני מסוגלת לעסוק בהרבה משימות במקביל ולנהל תכתובות ברמה גבוהה בעברית ובאנגלית, ומן הצד השני, לא אכפת לי גם להכין קפה במקרה הצורך וכל עוד זה לא הנדבך העיקרי של התפקיד.
את התואר השני למדתי מתוך עניין כמובן, ותוך כדי הלימודים עבדתי ב80% משרה. אני אוהבת ללמוד ולכן אמשיך לעשות זאת גם מחוץ לאקדמיה. הסיבה  שבחרתי שלא להמשיך לדוקטורט היא שלמרות האהבה שלי ללימודים, למחקר עצמו אני פחות נמשכת.
הדבר המוזר בעיני הוא שברור לי שבכל חברת הייטק יש לא מעט מזכירות (אלא אם אני טועה כמובן), ועדיין, אני כמעט ולא רואה משרות פתוחות באתרי הדרושים ובעמודי הקריירה של החברות.
את הקשרים הנכונים לצערי אין לי, ולכן אני תוהה מה בכל זאת אוכל לעשות על מנת להשתלב בחברת הייטק/ סטארט-אפ במשרת אדמיניסטרציה מעניינת.
תתחילי את החיפוש מול חברות ההשמה ומיקור החוץ
16/09/14 11:23
100צפיות
חברות ההיטק נוהגות לחפש עובדים דרך החברות האלה. טריפל טק, נישה,  וכיוצ"ב
אם עדיין קיים האתר runner.co.il תגישי דרכו קורות חיים, הוא מפיץ את זה לכל החברות ההשמה.
 
בחברות סטארטאפ לרוב יש לכל היותר מנהלת משרד אחת
16/09/14 11:42
132צפיות
 
יש גם חברות סטארטאפ שכלל אין בהן מנהלת משרד - חלק פשוט קטנות מדי, וחלק - מתוך בחירה.
 
בחברות הגדולות תהיה פקידת קבלה (עם תפקידים הרבה יותר מצומצמים - כי לרוב יש בהן מחלקת תיפעול ומחלקת HR) - ודי מעט מזכירות.
 
לגבי אופן החיפוש - מה שהציע בן-עובד נשמע מאוד הגיוני (פניה לחברות השמה רלוונטיות). כמובן שגם פה קשרים אישיים לא מזיקים - אבל זה משהו שסביר שנבנה אחרי שמתחילים לעבוד בעבודה הראשונה.
למה ברור לך שבכל חברת הייטק יש לא מעט מזכירות?
17/09/14 17:00
55צפיות
דווקא ממה שאני רואה, בחברות הייטק יש הרבה פחות מזכירות מתחומים אחרים.
עבדתי בעבר בחברה בינלאומית במשרד עם  מעל 200 אנשים- היתה שם מזכירה אחת (שישבה בקבלה, סידרה אישורים לנכנסים ועדכנה מתי מגיע האכול מתן ביס) ומנהלת אדמיניסטרטיבית אחת (שעשתה דברים עם יותר אחריות כמו חוזי ליסינג, רכישת ציוד יקר, ארגון ימי כיף וטיסות של העובדים).
וזהו. אין מזכירות למנהלים הבכירים או מזכירות לכל מחלקה או משהו כזה כמו שיש בחברות בתחומים אחרות.
עכשיו אני עובדת בחברה גדולה אחרת במשרד שיש בו משהו כמו 400 עובדים, וזה בדיוק אותו דבר. למעט העובדה שאת המזכירה בקבלה מחליף מזכיר, שכנראה גם אחראי על ענייני ביטחון ונושא נשק. 
וזה כאמור בחברות גדולות.
 
נראה לי שבגלל שהייטק נחשב תחום "מפנק" אנשים חושבים שיש בו הרבה כוח אדם היקפי, אבל זה ממש לא ככה. מה שכן יש בו זה הרבה שימוש באאוטסורסינג לצרכי פינוק- תן ביס, ליסינג, ביטוחים,  ספקי מזון וכו'
 
 
אני מצטער לבשר לך - אבל מהנסיון שלי
18/09/14 08:27
24צפיות
בשביל להיות מזכירה בהייטק, את צריכה אחד משני דברים:
1. להיות קשורה לאחד הבכירים,
2. להיות יפה כמו דוגמנית.
 
עולם אכזר, אבל ככה זה.
1 אולי נכון לפעמים
18/09/14 09:27
4צפיות
וגם אני מכיר בעיקר דוגמאות סותרות אבל בהרבה מהמקרים אני פשוט לא יודע אבל בנוגע ל - 2, ראיתי מספיק מזכירות של חברות היי טק, זה פשוט לא נכון (לצערי, כן? )
בעקרון - צריך יעילות, עצמאות, ותגובתיות
15/09/14 23:08
199צפיות
 
"מנהלת משרד" (שבפועל מהווה גם פקידת קבלה) בחברה קטנה (כמה עשרות עובדים) צריכה להיות יעילה - זה תפקיד שבו עוסקים בהמון פיצ'פקס קטנים - זה יכלול חלוקת והזמנת ציוד משרדי שאינו אלקטרוני (עטים, מהדקים, מספריים, מחברות, קלסרים), זה לעיתים קרובות יכלול גם טיפול בכיבוד (הזמנה של אוכל, ווידוא שהמקרר לא מכיל מוצרים בני שנתיים וכדומה), עבודה של פקידת קבלה (מי שמתקשר למשרד מצפה למענה טלפוני יעיל, כנ"ל מי שמגיע למשרד לראיון, לפגישה עסקית או לכל מטרה אחרת), זה לרוב כולל טיפול בעוד מיני סידורים ותיקונים (בעיקר ליווי של בעלי מקצוע, הזמנת בעלי מקצוע, איסוף הצעות מחיר - אלא אם מדובר בחברה שיש לה מנהל תיפעול - לא נפוץ בסטארטאפים), לעיתים קרובות זה כולל תיאומי ראיונות (בפרט בחברות שאין בהם איש משאבי אנוש), וכן הלאה, כיד הדמיון הטובה. זה לפעמים כולל אירגון אירועים לחגים, אחריות על אספקה ל-happy hour אם יש בחברה וכדומה.
 
במקרה אחד קיצוני, נתקלתי במישהו שהיתה מבצעת גם צריבת צ'יפים ("ייצור" המוצר של אותה חברה) עבור לקוחות
בחלק מהחברות הן גם מרכזות את כל נושא רכבי הליסינג
15/09/14 23:18
139צפיות
עמידה מול חברת הליסינג במקרי תאונות, הזמנות של רכבים, הסעת רכבים לשטיפה,וכו
אני מוסיף
16/09/14 11:07
115צפיות
זה יכול להיות גם תאומים מול משרדי נסיעות עסקיות של עובדי החברה והזמנת כרטיסי טיסה
עבודה עם חברות שליחויות ובלדרים (משלוחי חו"ל ופנים)
עבודה מול חברת הניקיון של המשרדים
עבודה מול סיבוס\תן ביס (ארוחות מסובסדות לעובדים)
מזכירה זה מקצוע הולך ונעלם
16/09/14 08:39
191צפיות
הרבה מהתפקידים שנעשו ע"י מזכירות נעשים ע"י מחשבים/מיקור חוץ.
האם חשבת על עיסוק בהוראה/הדרכה?
יש מנהלות משרד ולא נראה שמשעמם להן לרגע.
16/09/14 14:10
146צפיות
כן חשוב להבין שיש אחת כזו לכל משרד של דיי הרבה עובדים ולכן אין הרבה משרות כאלו.
שאלות מקצועיות לראיון למנהלת משרד
16/09/14 17:21
222צפיות
אני מאוד מאמין בראיונות מקצועיים. מנסיון העבר עם מנהלות משרד שעבדתי איתן אני חושב שידע בסיסי בחשבונאות מאוד יכול לעזור. גם אם אין, אז מי שלא מתבלבלת ממספרים יכולה להביא תועלת.
 
והנה שאלות הסינון:
1. החברה שילמה 100 ש"ח כולל מע"מ עבור מוצר שהזמינה. ידוע שהמע"מ הוא 18%. כמה עלה המוצר המקורי ללא מע"מ?
לא צריך את המספר עצמו, מספיק שתראי את החישוב. ולא, התשובה היא לא 100-18 למרות שזה מה שרוב המרואיינים אומרים.
 
2. קניתי מניה ב100 שקל. ביום ראשון היא ירדה 10%. ביום שני היא עלתה 10%. האם אני מורווח או מופסד?
ולהמשך: אם זה היה הפוך? (עלה ב10% ואז ירד ב10%)?
 
3. עובד בחברה מועסק לפי אחוז משרה המחושב לפי ימי עבודה מתוך התקן החודשי. בינואר היו 22 ימי עבודה בתקן והעובד עבד מתוכם 19 ימים. העובד מקבל עבור משרה מלאה (100%) 10,000 ש"ח. כמה יש לשלם לעובד בינואר?
 
כמה שזה אולי יישמע מטופש אבל מי שעונה בזריזות על שאלות כאלה יש לה פוטנציאל להפוך למנהלות משרד המיתולוגיות האלה שמתקתקות עניינים. מי שאין לה מושג איך להתחיל (ולצערי פגשתי יותר מדי כאלה) צריך כל פעם לשבת איתה שעה ולהסביר כל דבר.
 
* הפוסט הזה מיועד לגברים ונשים כאחד 
º
עודדת אותי
17/09/14 08:23
38צפיות
אני מאמין שאני יכול לעזור לך
16/09/14 20:24
208צפיות
אני מקושר ללא מעט חברות SU.
את מוזמנת לפנות אלי במסר פרטי.
º
תודה רבה, שלחתי :)
17/09/14 08:23
49צפיות
º
גם אני
17/09/14 17:20
26צפיות
והפרס לתאורה הדבילית של השנה הולך ל.
הודעה זו מכילה תמונות
16/09/14 00:13
466צפיות
בגלל הדבר המפגר הזה שנמצא תלוי מעל הקוביות שלנו  אני חייב עכשיו ללבוש כובע מצחייה בתוך המשרד כדי לא להסתנוור מזווית העין , כמובן שכיביתי את הנורה מעלי, אבל עד לאחרונה יכולתי לשים קרטון על חצי מהנורה כדי לחסום את הזוועה הזו, הורידו לי את זה בטענה שזה יכול להתחמם, מזל שחשבתי על הכובע אחרת פשוט לא הייתי מסוגל לעבוד בכלל. אנשים אחרים מדווחים על מגרינות בגלל זה. 
 
ואם זה נראה לכם תלוי על בלימה, זה באמת ככה, בשבת האחרונה שורה שלמה של המנורות הללו נפלה על הקוביות ונשברה, מזל שלא היה שם אף אחד (שבת אחרי הכל ). 
חרא של מוצר, פשוט זבל ברמה הסטרית מכל בחינה עלי אדמות,  מה היה רע בגלגל המקורי?!?!????????????? 
 
(אגב בלי קשר החוט שאתם רואים זה חיישן חום שדחפתי בתור האשנב בתקרה , למזגן שלנו יש נטייה פתאום להפסיק לקרר באמצע היום ואז אני חייב להתקשר למנהל התחזוקה שנמצא אצלי בspeed dial כדי להפעיל אותו מחדש) 
 
aziz lights!
אהבתי את הרעיון של החיישן, אבל אם כבר אז עד הסוף
16/09/14 13:16
252צפיות
חבר את החיישן לארדואינו עם מודול של סלולרי, ותכנת אותו שיתקשר לבד לאחראי וישמיע הודעה מוקלטת שמכילה את הטמפרטורה.
 
ובנוגע לתאורה - למה לא פותחים פשוט את התריסים אצלכם ומכניסים אור מבחוץ ?
למה אתה יוצא מהנחה שהאחראי תמיד עונה?
הודעה זו מכילה תמונות
16/09/14 16:04
281צפיות
ובקשר לחלון, אתה רוצה לעוור אותי לגמרי?? אפילו בלי שמש ישירה הריבוע הכחול הבוהק הזה מסיח את הדעת לגמרי, לא סתם שמתי על המסך שלי קטונים. 
º
את חייבת לשנות את מיקום המסך, אי אפשר לעבוד ככה
17/09/14 06:55
66צפיות
בפעם האלף אני ברנש!
הודעה זו מכילה תמונות
17/09/14 11:20
152צפיות
מה אתה אומר, הנה מה שקורא כשזזים שמאלה, למסך השני שלי. 
 
זה היה המקום הישן שלי, עברתי קובייה כי האישה מלפני כל הזמן כיבתה/הפכה למאוורר את המזגן, לפחות עכשיו אני ליד מישהו שאוהב מאוד קור, לא שאין חלון מולי אם אותה בעיה, אבל שמתי קרטון מעל המסך, (שאני מנצל את השטח לפוסטרים של גיוס אינגרס).
הבעיה שבמקום הקודם לא היה אף אחד לידי ולכן יכולתי לכבות את הנורות, ה"תשלום" על זה שיש לי קור, הוא המנורה המפגרת הזו, (ואגב אותו ברנש ביקש לכבות המנורה משמאלו כי היא גורמת גם להבזק מהשולחן! שתבינו תא רמת הפיגור כאן). ולכן הכובע שהפך אותי סופית לבדיחה יושבת, אבל לפחות אני מסוגל לעבוד. 
מעניין למה אני בחשש תמידי שלא אוכל להשתלב בעבודה חדשה.. 
בפעם הבאה - רק מקום עבודה עם חלונות צפוניים ;)
17/09/14 11:43
138צפיות
 
זה הכיוון היחיד שבו אין סינוור מהחלון בשום שעה של היום.
 
אפשרות התגוננות בינתיים - תכננו את הישיבות לשעות שבהן השמש נראית מהחלון ;)
 
דגש- חלונות צפוניים בלי בניין עם זכוכית מבריקה ממול
17/09/14 13:23
105צפיות
בניין מעבר לכביש עם חלונות מבריקים יכול לשקף את השמש וליצור מצב אפילו עוד יותר גרוע !
כן זה גם יוצר בעיות חניה
17/09/14 13:42
92צפיות
º
זה הגיוני רק אם אני ראש צוות ומעלה שיש לו בכלל ישיבות..
17/09/14 14:23
27צפיות
תציע להם
17/09/14 11:45
117צפיות
שתעבוד מהבית ואז לא יהיו לך תלונות
º
מתנצל.
17/09/14 14:12
23צפיות
º
את לא יכולה לבקש לעבור מקום?
17/09/14 13:39
36צפיות
אתה רוצה לעצבן אותי?
17/09/14 14:21
127צפיות
וזה המעבר השלישי שלי, יותר ימינה זה רק לתוך הקפיטריה ומשם זה מחוץ ולחלון..
תבואי עם מחשוף מעט יותר עמוק וחצאית קצרה - והכל יסתדר לך.
18/09/14 08:33
27צפיות
מנסיון.
º
חצאית ? מחשוף ? שמת לב שהוא בן ?
18/09/14 10:03
הסבה לשיווק בהייטק
18/09/14 00:39
40צפיות
שלום.
אשמח לעזרתכם ויעוצכם.
אני בוגרת תואר ראשון בתחום מדעי החיים ובמשך קרוב ל-7 שנים עבדתי בתעשיית המזון בתפקידים ניהוליים (ניהול פרוייקטים. לא אנשים). 
בין השאר יש לי ניסיון בתחומים שיווקיים. 
בימים אלה אני מחפשת עבודה וחשבתי מסיבות שלא אפרט כרגע לעשות "הסבה" לתחום שיווקי בהיי-טק. 
אני בהחלט לא מבינה בעולם ההייטק, ורציתי לשאול איך אתם מציעים לעשות את המעבר?
יש קורסים שונים שניתן לקחת, ואין לי מושג איזה מהם יוביל אותי לתחום השיווקי?
האם יש לכם מקומות למידה להמליץ עליהם?
וכמובן - מה הסיכוי למצוא עבודה?
אודה לעזרתכם
 
אין קורסים מתאימים
18/09/14 07:57
16צפיות
מי שאני מכירה שעובדים בשיווק בהיי טק זה או אנשים שהגיעו משיווק בתחומים קרובים
 
או אנשים שהיו פעם טכנים (מתכנתים) - ועברו לשיווק
 
הסיכוי נמוך, אבל זה לא אומר שאי אפשר לנסות. תתחילי בליצור קשרים עם אנשים שאת מכירה, לפנות לחברות השמה.
 
 
ציונים בתואר לתעסוקה
17/09/14 01:21
223צפיות
שלום לכולם,
אני סטודנט להנדסת תכנה באוניברסיטת בן גוריון מסיים שנה א
אני שומע הרבה על עניין הציונים בתואר וברור לי שממוצע גבוה הוא מפתח לכניסה ולזימון לראיונות עבודה אך גם הבנתי שציונים במקצועות ספציפיים חשובים גם כן
סיימתי את השנה עם ממוצע 80, אבל בקורס מבני נתונים לאחר שני המועדים, הציון הסופי הוא 72. אני מתלבט נורא מה לעשות עכשיו האם להמשיך את הלימודים כרגיל או שחשוב ומאוד קריטי לחזור על הקורס ולשפר את הציון ? 
האם באמת בזימון לראיונות יסתכלו על הציונים של הקורסים האלו (מבוא, מבני וקורסים אחרים שהוזכרו) או שממוצע גבוה יכסה על זה?
ראיתי כבר שנושאים מסטודנטים עולים כאן וראיתי כמה דעות בנושא הציונים ואשמח לדעת מה אתם חושבים בנושא- תודה :)
כמות המעסיקים שתסתכל על הציונים הפרטניים
17/09/14 01:30
195צפיות
קטנה ככל שהציון הממוצע הוא גבוה יותר. אם אתה מסיים את התואר עם 80 ביד - יכול בהחלט להיות שירצו לראות שהציונים שלך בתחומים היותר חשובים (ומבני נתונים בינהם) הם לא אלה שהורידו את הממוצע. אם אתה מסיים עם ממוצע 90+ - כנראה שאף אחד לא יסתכל על ציונים פרטניים.
 
אני מדבר על ממוצע לתואר, לא שנה א'.
תודה על התגובה פשוט לא ידעתי
17/09/14 12:21
113צפיות
מה לעשות כרגע, והאמת ששמעתי שהמצב יכול להיות בסדר עם 85 ומעלה לא ידעתי שזה 90?
גם 85 זה בסדר גמור.
17/09/14 20:03
81צפיות
כאמור, יש לך עוד שנתיים לשפר את הממוצע, אל תבזבז סמסטר על קורס בודד.
אני לא חושב שזאת השקעה יעילה של האנרגיה שלך
17/09/14 09:42
144צפיות
להתעקש כל כך על קורס אחד. תשלים עם הציון הזה, ותמשיך הלאה. אולי בסוף הלימודים תחליט שאתה רוצה לחזור על קורס או שניים בשביל הממוצע.
כן זו נקודה נכונה שגם אני חשבתי עליה
17/09/14 12:23
119צפיות
הקטע הוא שלפי מה שהבנתי שבאב"ג מותר להרשם לקורס על מנת לשפר רק בפעם הקרובה שהקורס נפתח (למעשה בסמסטר הקרוב)
º
אלה הנהלים החדשים באב״ג
17/09/14 20:04
23צפיות
תתקדם הלאה..
17/09/14 09:54
146צפיות
מקום שיפסול אותך כי יש לך "רק" 72 במבני נתונים הוא מקום שכנראה שלא תרצה לעבוד בו.
עם כל הכבוד לאותם מעסיקים שמסתכלים על כל ציון בפרט, כולנו יודעים איך זה עובד באוניברסיטה:
אתה יכול להכיר טוב טוב את החומר ובקושי לעבור את המבחן כי הוא היה קשה מאוד והרבה אנשים נכשלו בו.
מצד שני, אותם אנשים שיודעים פחות ממך ונכשלו, הולכים למועד ב' שהוא קל יותר ומוציאים יותר ממך.
ככה שביננו, אם תסיים מעל 80 מצבך בסדר. מעל 85 מצבך טוב מאוד ומעל 90 המצב מעולה ממש.
יש גם מעסיקים שלא מסתכלים על הממוצע שלך ויעדיפו לראות מה עשית בפרוייקט הסיום שלך.
 
כסטודנט באב"ג לסטודנט אחר
17/09/14 21:36
71צפיות
הסמסטר הזה, בגלל הקלות צוק איתן, אתה יכול לשים 2 קורסים בסטטוס ש"לא לשקלול", כך שלא ייחשבו לך בממוצע.
להטבה הזו אין סנקציות, לכן שווה לך להשתמש בזה.
קורות חיים - האם יש מה לשפר?
17/09/14 18:52
133צפיות
עברי דבר עברית. האנגלית נשמע מאולצת מאוד. אני מקווה שרק פה ה
17/09/14 19:31
86צפיות
סתרת את שמות המוסדות ולא באמיתיים :) מה הסוד הגדול?
תשובות
17/09/14 19:41
83צפיות
לא רוצה שיעלו על זה שאני בתהליכי חיפוש עוד לפני שהתחלתי לחפש :) כמובן שבקו"ח שאני אשלח בסופו של דבר כן יהיו שמות אמיתיים.
 
לגבי העברית... למה לכתוב את זה בעברית אם חצי מהמילים הן באנגלית?
ד"א אם יש לך עצות על שיפור האנגלית אני אשמח
אתה מקשה על מי שקורא ראשון בחברה. למה לעשות דבר כזה? קל לדפד
17/09/14 20:00
70צפיות
ף אותך הלאה לבא שקריא יותר. לחברות בארץ תכתוב בעברית גם אם חלק באנגלית. גם אדם שהאנגלית שלו טובה, היא תשמע לפעמים צולעת לדוברי אנגלית. אולי זה לא שגיאות גסות אבל זה נשמע צולע
הקורא הראשון מחפש מילות מפתח, לא?
17/09/14 20:08
63צפיות
ואם כבר, מודעות דרושים ממה שראיתי רובן כתובות באנגלית, גם אלה של החברות הישראליות (חוץ מהתחום הבטחוני אולי).
 
האם יש לך משהו להגיד על התוכן ולא על השפה?
כן, שלא נוח להגיע לתוכן, ונראה שלא ממש השקעת בתרגום ושאם הקו
17/09/14 20:21
54צפיות
"ח לא רציני אולי אתה גם לא. למען הסר ספק אני לא טוען בכלל שאתה לא רציני (אני הרי לא מכיר אותך) אלא שזה עלול ליצור רושם כזה.
º
אוקיי, הבנתי אותך
17/09/14 20:26
25צפיות
מספר דברים:
17/09/14 21:14
77צפיות
 
א. כמו שכתבו - כתוב בעברית - מקל על חיי הקורא השכיח, ולכן מגביר את סיכוייך להיות מזומן לראיון. אתה מוזמן להתווכח עד מחר על זה - אני לא מתכוון לענות. זה גם יתקן לך כמה שגיאות כתיב (ואולי גם שגיאות סיגנון - בהנחה שבעברית אתה שולט טוב יותר).
 
ב. האם עבדת במשרה חלקית או במשרה מלאה בשתי העבודות? הקורא הסביר, אחרי שיגיע לקטע של הלימודים שלך, יתחיל לתהות (משום שאתה לומד באוניברסיטה לאורך כל תקופת העבודה שלך).
 
ג. משהו שמעלה תהיה - המשרה הראשונה שלך התחילה מיד כשהתחלת ללמוד באוניברסיטה. או שהיה לך ידע קודם, או שזו היתה משרה מאוד לא רצינית. אם היה לך ידע קודם - ייתכן שכדאי לך לציין את זה, כדי שיתייחסו אליך יותר ברצינות (לא כל קורא יחשוד בזה - אבל למה להשאיר להם לנחש ניחוש שעלול לעבוד לרעתך?)
מה הסיכוי להיכנס לשוק ההייטק במשרת אם?
17/09/14 09:38
184צפיות
יש לי נסיון של כ6 שנים בתכנות מתקופת הצבא, אבל בשנים האחרונות הייתי באקדמיה וכעת יש לי דוקטורט במדעים מדויקים אך לא במדעי המחשב.
אני מתחילה בחיפושי עבודה בימים אלה, ומסיבות אישיות אין לי ברירה אלא לחפש עבודה במשרה לא מלאה (90% זה אופטימלי מבחינתי). האם זה ריאלי? איך מעסיקים מתייחסים לדרישה כזו מצד המרואיין? האם זה חסרון משמעותי?
יש (מעט?) חברות שיש בהן משרת אם מוגדרת
17/09/14 11:53
154צפיות
 
אנשים הזכירו את זה בפורום בעבר. דובר בחברות גדולות יחסית.
 
אפשרות אחרת שכדאי לך לשקול - סידור שבו את חוזרת הביתה מוקדם יותר, ובערב מוסיפה עוד שעת עבודה מהבית. זה אמנם יוצר יותר עומס עלייך, אבל זה מגדיל את היצע המשרות שתוכלי להגיע אליהן. (את הדיבור על הרצון בסידור כזה מעלים רק אחרי שעוברים 1-2 ראיונות, כלומר רק אחרי שהם הגיעו למסקנה שהם מעוניינים בך - מה שיגדיל את הסיכוי שיהיו מוכנים להתגמש).
 
בכל מקרה - רצוי שלפני שאת שולחת קורות חיים, תערכי ריענון על החומר ותורידי את החלודה בכתיבת קוד (בהנחה שלא עסקת בזה יותר מדי בשנים האחרונות) - אחרת לא תצליחי לעבור אף ראיון טכני.
במעט מאוד מקומות יש 90% בהגדרה
17/09/14 16:06
117צפיות
בהמון המון מקומות, כשאת נמצאת בשלבי סיום של ראיונות למשרה מלאה, אפשר לדבר על גמישות בשעות העבודה.
תעשייה אווירית
17/09/14 18:19
94צפיות
משרת אם שם זה 8 שעות
מה מצבי בשוק?
17/09/14 09:03
271צפיות
שלום לכולם!
 
אני בוגר תואר ראשון במתמטיקה מהטכניון (עתודה אקדמית). במהלך שירותי הצבאי שירתתי כשלוש שנים ביחידת תכנות של חיל האוויר ולמדתי פיתוח JAVA ועוד. 
בקרוב אני משתחרר ואני רוצה להבין האם העובדה שיש לי תואר במתמטיקה ולא במדמ"ח תהווה בעיה בקבלה לעבודה? האם הניסיון המקצועי שלי מהצבא שווה ויכול לפצות על חוסר התואר במדמ"ח?
 
אשמח לשמוע את דעותיכם!
תודה.
מה עשית בשאר השנים? והאם יחידת המחשבים
17/09/14 09:32
177צפיות
הייתה בתחילת השירות או ששם אתה משרת עכשיו?
 
בנוסף, מה התפקיד הספציפי שלך ביחידת המחשבים הזאת?
מפתח קוד במשרה מלאה ובתקן? תוכניתן "שחור"? קצין פרויקטים שגם כותב קוד מדי פעם?
איזה סוג של אפליקציות ובאיזה רמת סיבוך?
לפי אפיון מפורט שאתה מקבל? או שאתה מבצע גם את האפיון?
(עד כמה אתה יכול להגדיר את עצמם כתוכניתן בכיר?)
 
אם אתה תוכניתן בכיר יחסית, בתקן ובמשרה מלאה, אני מניח שמצבך בשוק יהיה לא רע.
במיוחד אם יש לך קשרים עם אנשי פיתוח נוספים מהיחידה (כולל מילואמניקים) שיוכלו לעזור בהמלצה.
 
אם אתה קצין פרויקטים שמדי פעם כותב מעט קוד, כנראה שמצבך לא אופטימלי.
תפקידי הוא תוכניתן JAVA
17/09/14 09:40
171צפיות
בשלוש השנים הראשונות עסקתי בתחום שאינו קשור לא למתמטיקה ולא לתכנות (לא מעוניין לציין יותר פרטים).
לאחר מכן עברתי ליחידת מחשוב ואני אכן מפתח קוד במשרה מלאה. לא הייתי מגדיר את עצמי תוכניתן בכיר כי אני לא ראש צוות, אלא חלק מצוות. 
שלושת השנים הראשונות או האחרונות?
17/09/14 09:34
132צפיות
האם היית תוכניתן "מהשורה"?
 
הרבה פעמים יש מצבים שבהם אנשים מתחום אחר נדרשים לפתח מערכת, אולם העיקר במערכת הוא תחום ההתמחות שלהם.
 
אני לא יודע מה בדיוק היה התפקיד שלך, אבל אם עיקר המערכת היה סימוצלציה מתמטית מסויימת, ככשאר האלמנטים של המערכת היו פחות חשובים (יציבות, סקלאביליות, תחזוקתיות...) אז הנסיון פחות רלוונטי למשרות תוכנה סטנדרטיות (אבל עדיין יתכנו תפקידי נישה בתחומים דומים).
 
אם היית חלק מצוות אורגני שעסק בפיתוח מערכת "אמיתית" הנסיון שלך יתאים למגוון יותר גדול של משרות.
יש הרבה עובדי הייטק עם רקע דומה לשלך
17/09/14 09:37
180צפיות
כך שכנראה יהיה בסדר. כנראה שיש לך חורים בהשכלה שרלוונטיים לחלק מהעבודות, אבל לבוגר מתמטיקה קל יחסית להשלים אותם במידת הצורך. מה שכן, אם זמנך בידך ואתה רוצה לשפר את היכולות שלך, כדאי לך לברר איזה קורסי השלמה אתה צריך כדי להתקבל לתואר שני במדמ"ח ולקחת כמה מהם בזמן העבודה, נניח בקצב של אחד לסמסטר. 
תודה רבה ועוד שאלה
17/09/14 09:45
138צפיות
האם יש חשיבות למוסד האקדמי בו אני משלים את לימודיי? אני מתלבט האם לעשות זאת באוניברסיטה הפתוחה או במכללה למינהל? 
בנוסף, באוניברסיטת תל אביב יש מסלול "תעודה" ללימודי מדעי המחשב במיוחד לבוגרי פיזיקה/מתמטיקה - האם זה משהו שכדאי לשקול או שלא יהווה בכלל התקדמות?
למה אתה צריך את הצפרדע הזו?
17/09/14 10:41
130צפיות
ראשית הדרך שלך לדעת ״מה המצב״ היא להתחיל לטפטף קו״ח, בעיקר דרך קשרים שאמורים להיות לך מהשירות ו/או הלימודים.
אם תתגלה בעייה אמיתית במציאת עבודה, אז תתחיל לחשוב על כל מיני קורסים.
 
אם אתה מתכנת טוב, אני מאמין שתסתדר עם הרזומה הנוכחי שלך. הרבה אנשים עדיין שבויים בקונספט ש ״מי שעשה תואר במתמטיקה הוא חכם״, וזה יעבוד לטובתך (יסכימו לראיין אותך).
רצוי להשלים לפחות לימודי תעודה באוניברסיטה
17/09/14 11:00
91צפיות
יש גם לימודי תעודה באוניבסיטה הפתוחה.
הכי חשוב לקחת את מבני נתונים ומערכות הפעלה.
אם לא תבצע השלמות, יהיה לך פער ידע יחסית לבוגר מדעי המחשב.
נתקלתי בהרבה בוגרי מתמטיקה ופיסיקה שנהיו מתכנתים ואף אחד מהם
17/09/14 17:07
82צפיות
לא נדרש לידע פורמלי. רובם אבל בהחלט ידעו לא פחות מכל מתכנת אחר.
3 שנות נסיון + התואר אמורים להספיק לזמן אותך לראיונות. תשלים
17/09/14 10:53
127צפיות
עצמאית את החומר בקורסים ותתכונן טוב ע"פ שאלות מראיונות ברשת. לי יש תואר בפיסיקה ועשיתי אותו דבר
הצעת עבודה - האם כדאית בטווח הארוך?
72תגובות
14/09/14 14:09
906צפיות
אני רופא ללא התמחות עם וותק של מספר שנים. עובד מזה כשנה וחצי במערכות מידע רפואיות. לפני כחודש פנה אלי מנכ"ל של חברת סטארט-אפ (בת למעלה מעשור ומאות עובדים במספר מדינות) לאחר ששמע עלי מחבר והציע לי משרה קבועה בחברה. העבודה עצמה בתחום מעניין וחשוב מאוד לדעתי. החלופה היא התחלת התמחות.  

...

(המשך...)
אני רופא ללא התמחות עם וותק של מספר שנים. עובד מזה כשנה וחצי במערכות מידע רפואיות. לפני כחודש פנה אלי מנכ"ל של חברת סטארט-אפ (בת למעלה מעשור ומאות עובדים במספר מדינות) לאחר ששמע עלי מחבר והציע לי משרה קבועה בחברה. העבודה עצמה בתחום מעניין וחשוב מאוד לדעתי. החלופה היא התחלת התמחות.  

ההפסד מוויתור על התמחות ובחירה במסלול זה מצטבר בתרחיש הפסימי עד ל3.5 מיליון ש"ח (כולל פנסיה), אבל לאחר לבטים רבים זה לא סכום גדול מספיק כדי שיכתיב את ההחלטה, כך שבשיקול הכספי הכרעתי כבר. כעת ההחלטה תלויה בעיקר באופי העבודה והתאמתה לי.
 
לאור הדעה הרווחת כאן כי היחידים שמסוגלים להמשיך לעבוד בתחום הזה לאורך שנים הם האנשים הטכניים (מתכנתים), האם נראה לכם שמדובר בהחלטה נבונה?
אני כותב קוד כשצריך, ולומד בעצמי דברים שנחוצים לעבודה, אולם לא הייתי קורא לעצמי מתכנת (אין לי תואר).
האם לעולם אהיה מוגבל לעולם של מערכות מידע רפואיות? האם אאלץ להתמודד רק על תפקידים ניהוליים?
ממוצע ציונים של מקצועות התכנות ככלי לחיפוש עבודה
15/09/14 14:30
342צפיות
שלום לכל אנשי הפורום! 
אני הנדסאי אלקטרוניקה וסטודנט בהנדסת מחשבים במכללה (מתחיל שנה ב')  . המטרה שלי היא עבודה במתכונת משרת סטודנט\חלקית .
סיימתי  קורס בתכנות - עקרונות שפת C וקיבלתי 70 והממצוע שלי הכללי עד אותו הקורס הוא 92  ואני צפוי לעבור עוד קורסים בתכנות במהלך הלימודים שלי. 
הציון הזה לא מספק אותי ולכן אני חושב לקחת את הקורס שוב כדי לשפר את הציון שלי, לצערי זה כרוך בזמן ובכסף.
האם הציון הזה יכול למנוע ממני לעבור את הסינון של מחלקות משאבי האנוש בחברות המעסיקות\חברות השמה או להוות חיסרון בעת ראיון עבודה ?
או שזה לא נורא, ולכן אחכה עד הקורס C++ שראיתי יותר נחשב במודעות הדרושים ולהשיג את ציון גבוה שיראה את היכולות האמיתיות שלי למעסיקים ?
 
תודה לכולכם...
 
סינון של מחלקות כוח אדם לרוב
15/09/14 21:20
196צפיות
הוא על סמך ממוצע ציונים כללי. לא נכנסים לרמת הקורסים בעיקר כי לא יודעים מה לומדים בכל מוסד.
 
למשרה ספציפית שדורשת ידע בשפת c
15/09/14 21:25
188צפיות
האם המשרות הללו שמחפשות כישורים בשפת c לא יסתכלו ספציפית על ההישגים שלי כאידיקציה לכדאיות הזמנתי לראיון עבודה?
º
קשה לי להאמין.
15/09/14 22:06
50צפיות
º
יש מראיינים שיסתכלו על זה
15/09/14 23:46
57צפיות
תלוי כמה עוד קורסי תכנות יהיו לך
16/09/14 08:21
105צפיות
נכון להיום - הציון הזה פוגע בסיכוי שלך למצוא עבודת סטודנט
 
אבל אם בקורסי התכנות שתיקח השנה תוציא 90 - יניחו שה70 הוא לא מייצג
 
 
º
אתה צריך גם לעבור את הראיון, לא רק להיות מזומן אליו.
16/09/14 08:40
42צפיות
בשביל זה הם ישאלו אותי בראיון שאלות מקצועיות
16/09/14 23:15
58צפיות
על תכנות ב C, וזה מה שיקבע אם הוא יעבור או לא.
 
לוקחים בחשבון שקורס באוניברסיטה מכיל הרבה תיאוריה + הציון בקורס לא אומר כלום אם לא יודעים את התפלגות הציונים בכיתה.
כמה דברים
16/09/14 14:32
105צפיות
השאלה היא האם אתה מתכוון לחפש עבודה עכשיו או בסימסטר הקרוב או אחרי הלימודים? 
אם אתה מתכוון להשפעת הציון הזה על הקוח שלך אחרי סיום הלימודים, לא נראה לי שתהיה לו ניראות, בטח כשמדובר בקורס בסיסי כזה.
אם אתה מתחיללשלוח קוח עכשיו, אין לי ספק שיסתכלו על הציונים שלך בקורסים ובדרך כלל מבקשים גם לראות את רשימת הקורסים והציונים שלך בהם
אני הגשתי מועמדות למשרה הזאת לפני שבועיים וכהתקשרו מחברת ההשמה שאלו אותי מה זה ה 72 באלגוריתמים ...
לדעתי כדאי לעשות אותו שוב (גם בשבילך) כדי להעלים את הציון הזה...PEACE
תודה רבה לכולכם על הפידבקים. אני מחפש עבודה ב
16/09/14 18:57
90צפיות
מישהו מכם יודע כמה מקובל להציע שכר שעה  לסטודנטים ממכללה בחברות ממוצעות עד מובילות ?
משרות בחברה בה אני עובד
16/09/14 17:19
264צפיות
שלום,
מדובר במשרות בסניף הישראלי  בקבוצה שבה אני עובד באיזור השרון.
 
בגדול מחפשים עד כמה שידוע לי 3 מהנדסי תוכנה שעיקר הידע שלהם מבחינת שפות תכנות הוא Java  -שני מהנדסי תוכנה מנוסים ואחד פחות מנוסה (אבל עם נסיון) ושמוכנים לעבוד גם בפיית'ון (יש גם פרוייקטים בשפות אחרות בחברה,כרגע זה מה שאני יודע עליו).
המערכת היא מערכת ניהול וירטואליזציה, והתקנים הם לקבוצות של ניהול ה storage וניהול ה network במוצר. ידע בדומיינים הנ"ל הוא כמובן יתרון חשוב.
העבודה מעל לינוקס , עם טכנולוגיות open source .
 

למי שזה רלוונטי - אשמח לספק עוד פרטים

 
 
יש גם משרה בקבוצה שלישית ממה שראיתי
16/09/14 17:28
180צפיות
מחפשים מהנדס תוכנה עם ידע ב QoS ופיית'ון, קצת פחות מכיר את הקבוצה מבחינת מה הם עושם (מכיר פרסונלית את האנשים), אוכל לברר יותר. עד כמה שידוע לי זה כולל עבודה עם רכיב ה scheduling של openstack
 
התייעצות - ראש צוות בעייתי...
13/09/14 17:19
518צפיות
התלבטתי הרבה זמן האם לעלות את זה לפורום, או לא...בסוף החלטתי כן לעלות....
מה אתם הייתם עושים (או לא עושים) במצב הבא:
 
אז ככה:
אתחיל מזה שהראש צוות הוא בן אדם מאוד חביב, חזק טכנית ופוליטיקאי לא רע (יודע לדבר את עצמו החוצה במקרים בעיתיים). בסה"כ, מבחינה אישית, אני די מחבב אותו.
עד כה הכל טוב.
עכשיו החלק הפחות יפה.
הראש צוות, למרות היותו חזק טכנית, הוא די עצלן (אולי זה דווקא משתלב טוב). לא מעניין אותו כל כך מה קורה בצוות והתרומה שלו לצוות היא די מזערית. הסיבה היחידה שלא צצו בעיות רציניות עד כה היא כי הצוות מורכב מאנשים מקצועיים עם נסיון ורובם לא זקוק לגננת.
עם זאת, יש המון דברים שאפשר לשפר בצוות, אבל אותו זה בכלל לא מעניין (יש לזה גם יתרון כמובן - אני והצוות מקבלים ספייס פעולה רחב מאוד)
אותו הראש צוות מריץ כמה פרויקטים מהצד (בטוחני שמדובר בפרויקטים עסקיים) שאינם קשורים לעבודה בשום צורה. הוא צירף את אחד מחברי הצוות לפרויקטים שלו (הם הפכו לחברים קרובים מאוד).
מה שקורה הוא ששניהם יושבים במשך ימים שלמים בעבודה ועובדים על הפרויקט הזה. כן, באמצע יום עבודה, על פרויקט שאינו קשור לעבודה. אני כל פעם מתקשה להבין את עזות המצח הזו.
מדי פעם כשעובר מנהל מחלקה, או מנהל אחר, המסך אצלם מתחלף וחוזר ל IDE של העבודה.
לאחרונה התופעה התרחבה (כמות הימים שהם מקדישים לפרויקט עלתה) וזה התחיל ממש להציק לי.
הסיבות שזה מציק לי הן:
1. מבחינתי מדובר בגניבה של ממש. גניבה של שעות עבודה מהארגון. הם יושבים ומקבלים שכר בזמן שעובדים על עבודה אחרת, שעבורה גם כנראה מקבלים שכר.
2. אני יוצא פושע כאן, כי אני חתמתי על code of conduct (אני מניח שרובכם מכירים מה זה) ואני שומר שתיקה על המקרה ההזוי הזה, למרות שאמור לדווח לגורמים בחברה. מצד שני אני לא רוצה לצאת שטינקר ולכן מרגיש בין הפטי לסדן.
3. עומס העבודה עלי עולה משמעותית, כי אני מבצע המון ממה שראש צוות אמור לבצע.
4. המוטיבציה שלי (ושל הצוות) בקרשים. שימו את עצמכם במקומי ותנסו להבין איך תרגישו.
 
אני תוהה כיצד המנהלים שמעליו מכמתים את עבודתו ויעילותו ולא עלו על העניין עד עכשיו.
אשמח לשמוע דעתכם ורעיונות להתמודדות.
המצב באמת לא פשוט.
תודה
 
לדעתי יש פה שני נושאים שונים
13/09/14 18:29
369צפיות
נושא אחד, מה שמשפיע עליך אישית.
אם אתה עובד יותר קשה, אם אתה לא מקבל ניהול טוב (מה שדופק את התקדמותך.) - אתה משלם מחיר, וזכותך לנסות לשנות.
אבל פה ההתנהלות שלך צריכה לדבר רק על הדברים שמשפיעים עליך, לא על מה המנהל עושה.
דמיין שיש לך ראש צוות נורא נורא איטי, ולכן לא מספיק כלום, ופעל כמו שהיית פועל במקרה כזה.
 
לדבר איתו על דברים ספציפים (אין מספיק דיונים, תעלה תהליכים רצית שיקרו ולא קורים, אתה עמוס יותר מדי ,....)
 
 
הנושא השני הוא המחשבבה שלך שהוא גונב מהחברה. 
לעניות דעתי - אם אתה חושב שמישהו גונב - מותר "להלשין". ואפשר גם אנונימית.
 
 
מסכים חלקית...
13/09/14 19:41
298צפיות
נכון שבסופו של דבר אני צריך להסתכל על השורה התחתונה והיא - מה יהיה הדבר הכי נכון לעשות (או לא לעשות) עבורי.
 
לגבי הדימוי למנהל איטי שהבאת - הרשי לי שלא להסכים. מנהל יכול להיות איטי, אבל עם כוונות טובות.
במקרה הזה - למנהל לא אכפת מהצוות. טובתו האישית היא הדבר היחיד שעומד לפניו. מה שהוא עושה מזיק לצוות ולחברה. אני בטוח שעם קצת מוטיבציה, הוא היה יכול לעשות דברים מרשימים למען הצוות והחברה, אבל הוא מעדיף לעשות אותם למען עצמו בלבד.
 
לגבי "להלשין", אפילו באנונימיות, אני לא מרגיש שלם עם זה. אני מניח שהקושי שלי הוא בגלל שכמו שציינתי שהוא אדם נחמד ואני די מחבב אותו. הוא לא עשה לי שום דבר רע, אלא להיפך די ממליץ ונותן ביקורות טובות. לכן אני מרגיש שאני נמצא בין הפטיש לסדן.
 
אני כרגע שוקל לגבי עזיבה לחברה אחרת (וקצת מחטת במודעות) \ לעבור מחלקה בחברה הנוכחית. אבל גם זה לא פתרון מושלם, כי זה מרגיש לי כמו לברוח מהבעיה במקום להתמודד עימה.
 
אלטרנטיבה אחרת היא פשוט לא לעשות כלום ולהמשיך להתעלם.
 
אולי יש עוד פתרונות, יצירתיים יותר, לכן העלתי את הדילמה שלי לפורום.
 
 
 
להלשין, אי אפשר באנונימיות.
13/09/14 20:54
299צפיות
אני מניח שאין הרבה אנשים שיכולים לדעת את זה לפרטים (ורואים את המסך של ראש הצוות שלך באופן שוטף למשל)
ולכן אם מישהו ילשין שהבחור עובד על עבודות שלו מהצד, יהיה די ברור מהיכן הגיעה ההלשנה.
 
בנוסף, הלשנה אנונימית, בלי הוכחות ברורות, לא אמורה לגרום למנהלים שלו לעשות משהו. אולי רק לידע אותו.
תאר לעצמך שכל מי שמואשם אנונימית בלי הוכחות חותכות היה נקרא לשיחת נזיפה?
 
אתה יכול לדבר על זה באופן פתוח עם מנהל הפיתוח (בהנחה שאתם קרובים מספיק) ומתוך תקווה שהוא לא ישתף את הבוס הנוכחי שלך בשיחה הזאת.
שיחה מהסוג הזה די תסגור לך את האפשרות לקבל המלצות ממקום העבודה הזה בעתיד.
בלי שום קשר לאיך שהיא תתנהל ומה יהיו התוצאות שלה.
 
--
מה שאני הייתי עושה?
 
ממשיך הלאה למקום אחר.
לא ענייני מה שהם עושים בזמן העבודה.
אם מבחינת המנהלים שלהם הם מספקים תוצרת שמצדיקה את השכר שלהם אז בטח שאני לא צריך להתערב.
 
אל תתבלבל משום "קוד של התנהגות" שניסו לשכנע אותך בו.
הקודים האלה משום מה מטילים המון אחריות ודרישות עליך, ובתמורה נותנים לך כלום. הם בסך הכל עוד דרך לנסות לגרום למחוייבות יתר שלך כלפי החברה בלי שום תמורה.
 
יש חוק? אתה מחוייב לחוק.
החוק לא מחייב אותך לדווח למעסיק אם עובד גנב מחק.
הוא כן מחייב אותך לדווח למעסיק אם עובד הטריד מינית עובדת.
כל שאר "קודי ההתנהגות" ו"התרבות הארגונית" של הארגון? סתם המצאה כדי לשלוט טוב יותר בעובדים.
אתה צריך לנהוג לפי מה שמרגיש לך מוסרי וכמובן לפי החוק.
ואתה צריך לזכור שלא מינו אותך ל"דואג העיקרי לאינטרס העיסקי של החברה"
 
אז כמו שכתבתי -
אם הייתי עובד במקום שהתרבות בצוות הייתה מטרידה אותי מאוד (כמו במקרה שתארת) הייתי כנראה עובר למקום אחר.
יכול להיות שלא הייתה לי בעיה לעבור למקום אחר באותה חברה.
 
והערה אחרונה? יכול להיות שלמנהל של המנהל שלך, המצב הזה מתאים.
אל תניח שהוא עיוור מוחלט.
אבל יכול להיות שלמרות ההתנהלות הבעייתית אתית, הוא מקבל מראש הצוות שקט תעשייתי וקידום פרויקטים שמספקים אותו.
מבחינתי, שיחה עם מנהל הפיתוח שוות ערך
15/09/14 22:00
81צפיות
ל"הלשנה".
 
אתה מדבר על "מספקים תוצרת", אז זהו שאת התוצרת מספקים שניים שלושה אנשים שהם הגרעין של הצוות.
אני לא בטוח כיצד מצטייר הראש צוות בעיני מנהליו, אבל אני כמעט בטוח ש "מרושל", ו"לא יעיל" עלה במוחם לא פעם.
 
אחד המנהלים היותר בכירים שלנו הוא דווקא איש רציני, ולפי ההיכרות שלי איתו הוא לא יסבול את המתואר כאן.
מה יהיו התוצאות ? אין לי מושג.
אבל, אני לא רואה איך משיחה כזו אני אצא נקי.
המטרה מבחינתי היא קודם כל לא להזיק לעצמי ולכן כנראה שאצטרך לנקוט עמדה פאסיבית ולבדוק אפשרויות תעסוקה מחוץ לצוות.
אתה בהחלט בורח.
14/09/14 07:11
217צפיות
מצד אחד, אתה אומר שהכוונות של המנהל מאד חשובות לך. אתה לא מוכן להתייחס רק להשפעה של ההתנהגות שלו עליך - כי אתה לא מסוגל להתעלם מחוסר המוסריות של ההתנהגות שלו.
 
מצד שני - אתה עובר צוות.
 
נו יופי. אז מה זה אם לא להתעלם מההתנהגות הלא מוסרית שלו?
 
תחליט. או שאכפת לך מה הוא עושה, או שלא אכפת לך.
תמיד הפחידו אותי אנשים שהרגישו שתפקידם לוודא שכולנו מוסריים.
14/09/14 07:51
210צפיות
אין מוסרי/לא מוסרי. כולנו מוסריים במידה מסויימת וחסרי מוסר במידה מסויימת.
אפילו מי שלא עקף בתור אף פעם בימי חייו, כנראה כן חשב מחשבות של לשון הרע לפחות פעם או פעמיים.
ועל גניבת זמן של גלישה לתפוז בשעות העבודה בכלל עוד לא דיברנו.
 
אז שוטר מוסר אחד יחליט שגלישת תפוז היא עבירה מוסרית חמורה ואחר יחליט ששיחה עם הגננת של הילדים היא עבירת מוסר חמורה ושלישי יחליט שדווקא לא לדבר עם הגננת של הילדים זאת עבירת מוסר חמורה.
 
כשאני בוחר עם מי להתחבר, חשוב לי שאני אוכל להרגיש בנוח גם עם "קודי ההתנהגות" שלו.
ולכן, עם ראש הצוות המדובר, כנראה שלא הייתי יוצא לשתות קפה.
אבל למקום העבודה יש את הדרכים שלו לאתר אנשים שתורמים לו או גוזלים לו ולטפל בהם בהתאם.
ואם מקום העבודה לא יעיל בתחום הזה? עדיין עדיף לא לשמש "שוטר מוסר" מתנדב עבור מקום העבודה.
תשאיר למנהל של המנהל את הדאגה לנהל את האנשים שלו ביעילות.
 
 
אם מישהו נפגע באמת מהתנהגות לא הולמת של מישהו אחר, אז זה קו גבול שצריך לגרום לנו לנסות להפסיק את ההתנהגות הלא הולמת.
למשל, אם ראש הצוות מתכנן מהלך שיגרום לפיטורי המנהל שלו, אני מאמין שהייתי מתערב ולא נשאר פאסיבי.
אבל אם כל היום הוא ב YNET? ושאר היום בשיחות עם הגננת של הילד? זה לחלוטין בינו לבין המנהל שלו.
 
(גם מקרים של אלימות מילולית או מינית או פיזית כלפי מישהו, הם קו גבול שלטעמי מחייב התערבות)
 
--
במאמר מוסגר, ראש הצוות המדובר לא באמת חכם.
הוא מסכן אפילו את הבעלות שלו על הקוד והמוצר שהוא מפתח.
והוא יוצר לעצמו בעיית ניהול פוטנציאלית בגלל שהעובדים שלו מבינים בדיוק מה הסטנדרט שהוא דורש/מקיים
היינו אין זה ענייני אם מישהו עושה את העבודה שלו או לא?
14/09/14 08:08
150צפיות
זו ״בעייה של המנהל שלו״?
 
עד כמה זה בסדר להיות שוטר המוסר של החברה?
14/09/14 09:30
140צפיות
5 דקות הפסקת עישון 4 פעמים ביום זה בסדר? על עובד שיוצא ליותר מזה אני צריך לדווח? וקפה? ואם אותו עובד גם מעשן וגם שותה קפה?
 
הרי ברור שמצד אחד לשים גבול זה בעייתי, ומצד שני מדובר בשאלה ניהולית באופן מובהק.
אז למה אתה צריך לבדוק מי עושה את העבודה שלו, באיזו איכות ותוך כמה זמן?
זה לא בדיוק אחד התפקידים העיקריים של מנהל?
 
בנוסף, נניח שהבחור הגיע למנהל לפני חצי שנה ואמר לו, אני עוזב להקים סטרטאפ משלי.
והמנהל אמר לו "דיברתי עם מנהל הפיתוח, וכל עוד אתה דואג שגרסאות יוצאות בזמן, אין לנו בעיה שבזמן שלך במשרד תשב כל היום ותשחק טטריס. רק שהשיחה הזאת תישאר ביננו. טוב?"
 
גם אז זה התפקיד שלך "לדווח" עליו?
 
לטעמי, כל אחד אחראי קודם כל לרמת המוסר שלו עצמו.
אחר כך, כל מנהל אחראי לוודא שהוא מקבל תפוקה מתאימה מהעובדים שלו.
הרי השלב הבא הוא שאחד התוכניתנים יתלונן בפני הבורד שבמקום שהמנכ"ל יעבוד, המנכ"ל הולך לשחק גולף עם מנכ"לים של לקוחות.
כל אחד צריך להתמקד בעבודה של עצמו.
 
היוצא מהכלל הוא כאשר מה שקורה פוגע בו אישית או פוגע אישית באנשים אחרים.
וכשמדברים על פגיעה, צריך פגיעה אמיתית כדי להגיב.
לא משהו בסגנון של "הרווחים עשויים להיות קצת יותר קטנים ובגלל זה יכול להיות שנקבל בונוס קטן יותר לקראת קריסמס"
 
--
לדעתי.
מי דיבר על ״לדווח״? אני לא ״מדווח״ שום דבר לאף אחד.
14/09/14 09:56
125צפיות
אבל זו עדיין בעייה שלי.
כל אחד וערכיו, אצל כל אחד הגבול במקום אחר
14/09/14 09:33
127צפיות
 
אגב - אם שמת לב, ההודעה שכתבתי לו דומה למה שאתה כותב כאן. שהתגובה שלו צריכה להיות בלי קשר לשאלה מה המנהל עושה. 
אין לי כוונה להיות שוטר, או שופט...
15/09/14 21:48
107צפיות
פשוט מפריע לי ששני אנשים מהצוות שלי, אחד מהם בכיר, מתנהגים כפרזיטים.
את הסיבות לכך פירטתי.
 
האם לך זה לא היה מפריע ?
 
איך היית מרגיש, אילו היית בוס של עובדים כאלו?
ואיך היית מרגיש אילו הם היו הקולגות שלך לצוות?
 
אני מניח שהתשובה איננה חיובית בשני המקרים.
 
בכל מקרה, כנראה שאין פה יותר מדי מה לעשות מבחינתי. הדבר הטוב ביותר הוא כנראה לחשוב על החלפת מקום עבודה.
כמובן גם פה יש הרבה שיקולים אישיים שאני צריך לעשות לפני הגעה לנקודת אל חזור.
 
איך הייתי מרגיש?
15/09/14 21:56
133צפיות
כמו שכתבתי במפורש?
"ממשיך הלאה למקום אחר"
(אם הייתי הבוס שלהם, אני מניח שהם היו ממשיכים הלאה למקום אחר)
 
אם מנהל הפיתוח היה חבר ממש טוב שלי, הייתי מעדכן אותו במקום לעזוב.
אבל בכל מקרה אחר? בזבוז זמן מיותר.
 
º
הייתי מוותר על המשרה שלך כי מישהו אחר גונב?
16/09/14 13:20
39צפיות
הייתי עובר למקום אחר כי חשוב לי מאד לעבוד במקום שנעים לי
16/09/14 15:40
104צפיות
לעבוד בו.
 
בדיוק כמו שהבאתי לעצמי כיסא מהבית ביותר ממקום אחד שעבדתי בו.
ולא חיכיתי שמקום העבודה ידאג לי לכיסא הספציפי שרציתי.
 
הבעיה שתוארה היא בעיה חמורה מאוד.
לי אישית זה היה מפריע. היות ואני לא רואה דרך סבירה לפתור את זה, הייתי עובר.
(וגם לא סביר בעיני שהמנהלים של המנהל עד כדי כך עיוורים שהם לא מודעים לזה שהוא בעיקר עושה דברים מהצד, כך שהבעיה היא מעבר לצוות ולמנהל הספציפי)
 
זה לא כ"כ פשוט לקום וללכת ...
16/09/14 20:33
72צפיות
אמנם הנושא המדובר מציק לי (מאוד), אבל בשאר פרמטרים די טוב לי ואני מרוצה.
יש גם כמה סיבות אישיות שמכבידות על ההחלטה.
 
לגבי ההנהלה הבכירה, לדעתי, אין להם מושג.
 
מה שקורה הוא ששמתי לב שראש הצוות מנפח הערכות זמני פיתוח ואת הזמן הנותר הוא וה"שותף" שלו (שהוא גם מהצוות) מקדישים לעבודה על הפרויקט. ראש הצוות כמובן לא עסוק ב100% בפיתוח של הפרויקט הצדדי (הרי בכל זאת צריך להפגין נוכחות מינימלית, כלפי חוץ כמובן), אבל השותף שלו איבד כל בושה ובתקופה האחרונה יושב ימים על גבי ימים על הפרויקט. זה מאוד צורם וזו הסיבה שאני מעלה את הדילמה לכאן.
וודאי שזה פשוט
18/09/14 09:55
כל מה שצריך זה למצוא מקום אחר ואז תגלה כמה זה קל (ודי כיף גם האמת )
אם הוא עובד על זה בשעות העבודה יהיה לו קשה מאוד להתגונן בבית
13/09/14 21:03
304צפיות
משפט מטענה של החברה שהמוצר שייך לה.
 
 
חברות בכל מקרה יכולות להעלות טענות כאלו. ברוב החוזים שלנו יש assignment of intellectual property דיי גורף. אני לא עורך דין, אבל אני מניח שבית משפט ידחה טענות כאלו אם באמת יוכח שהדבר נעשה בנפרד לחלוטין מהעבודה והעובד לא השתמש במשאבים של החברה, אבל במקרה ההפוך? גם בזמן העבודה וגם עם המשאבים של מקום העבודה? אני חושב שהחברה תזכה בקלות בכזו תביעה.
 
אם באמת המוצר שלו יצליח, יכול מאוד להיות שהוא יגלה שהוא כבר לא הבעלים שלו.
לומד לתואר מדהמח, לפני קורס בג'ון ברייס, c# או ג'אווה?
14/09/14 08:19
320צפיות
במה יש יותר עבודה ובמה אני יקבל משרת סטודנט בתכנות "על בטוח" אחרי הקורס?
 
העדיפות שלי לג'אווה כמובן
 
יום נעים
תגובה שתחסוך לך 20,000 ש"ח
14/09/14 08:38
332צפיות
קורס בג'ון ברייס לא יתן לך יתרון בקבלה לעבודה. בקו"ח זה חסר משמעות כמעט ואת המעט שתלמד שם אתה יכול ללמוד באינטרנט או להזמין ספר בכמה עשרות דולרים.
 
הדברים שישפיעו על "משרת סטודנט בתכנות על בטוח: ממוצע הציונים שלך, הידע שהתצליח לצבור מלמידה עצמית, המוסד בו אתה עושה את התואר, היכולת שלך להתמודד עם שאלות מקצועיות בראיון. את הדברים האלה לא יתנו לך ג'ון ברייס.
 
לגבי ג'אווה או דוט נט: אין לזה ממש חשיבות מבחינת הקושי למצוא עבודה. יש מספיק עבודות בשתי השפות.
לא הבנתי. אתה כבר לומד לתואר במדעי המחשב?
14/09/14 09:47
210צפיות
ויש לך זמן באמצע הלימודים להשקיע בעוד קורס של ג'ון ברייס?
וכשתסיים את הקורס תהיה סטודנט שנה שניה או שלישית ואז אתה מאמין שהקורס זה מה שיסדר לך עבודות סטודנט?
 
אם אתה לומד לתואר באחת המכללות הפחות נחשבות (כולל מכללת אריאל לצורך העניין), אז חשוב מאוד שתשקיע כל רגע פנוי בלוודא שהממוצע שלך גבוה מ 90. זה ישתלם לך הרבה יותר מקורס של JB או כל חברה דומה.
 
אם אתה לומד באוניברסיטה נחשבת יחסית, תקפיד להשאר מעל 80. אם עדיין נשאר לך זמן פנוי? תעלה את הממוצע.
 
הציון של התואר ילך איתך עוד כמה שנים.
העובדה שאתה בוגר JB לא משמעותית מהרגע שסיימת שנה שניה אקדמאית.
סטודנט למדמ"ח שלוקח קורס במכללה פרטית
14/09/14 12:05
219צפיות
בעצם אומר שאין לו יכולת ללימוד עצמי וזה אומר דרשני.
תשובה
14/09/14 12:14
252צפיות
אני כבר יודע תכנות (קצת ג'אווה, יותר c#), לא יצא לי להתנסות בפרוייקט בינוני אפילו
ואף פעם לא בצוות עם עוד אנשים
הבנתי שיש להם 3 פרוייקטים בסדר גודל בינוני ומעלה בג'ון ברייס, זה לא ניסיון שיועיל לי לקראת משרת סטודנט?
אני לומד בפתוחה, אז לא נראה לי שתהיה בעיה להבין שיש לי יכולת למידה עצמית
 
הפרוייקטים האלה חסרי משמעות לחלוטין
14/09/14 12:35
283צפיות
צר לי. העברתי מספיק קורסים כאלה ב"מכללות" השונות. אנשיי המכירות שלהם יכולים לספר לך מה שהם רוצים אבל פרוייקט אחד עצמאי איכותי שווה הרבה יותר מה"פרוייקט סיום - מימוש בנק" שיש שם.
פלוס פלוס
16/09/14 14:49
96צפיות
הצחקת אותי, מילים כדורבנות!
תתמקד בקורסים
14/09/14 14:29
209צפיות
ואם אתה ממש רוצה נסיון קצת יותר מעשי, לך על פרויקט קוד פתוח שקרוב אל ליבך.
תתחיל בלהיות צל. כלומר לעשות דברים בגרסה שמותקנת רק אצלך, לתרגל בניה של הקוד ועידכון שלו.
תמשיך בלשלוח פאצ'ים
ואולי תגיע למצב שאתה "תורם" משמעותי בפרויקט.
 
זה יכול להיות אחלה ניסיון לימודי, ותרומה לקהילה, ועבודה על פיתוח של מוצר עם משתמשים אמיתיים.
 
קורס באחת מחברות הקורסים יעלה לך הרבה כסף, לא יתן לך נסיון משמעותי טוב ממה שיש לך היום ויבזבז לך זמן יקר.
º
תודה
14/09/14 15:36
44צפיות
האן שווה לקנות את הרכב ליסינג
14/09/14 22:23
212צפיות
ברשותי יונדאי I35 עם 47 אלף קמ, עלתה לכביש בדצמבר 2011
המחיר שהוצע לי הוא 73 אלף + שנה אחריות + תיקוני פחחות,
 
אני נוסע גג 15000 קמ בשנה במקרה הקיצוני, האוטו הגיע ל-47 אלף כי הייתה תקופה בה נהגתי 60 קמ ביום
עכשיו זה 30 בקושי ... האם כדאי להשקיע ולקנות את הרכב או לקחת עוד פעם ליסינג ?
תבדוק מה שווי הרכב במחירונים
14/09/14 23:52
133צפיות
בהתחשב בכך שהוא רכב ליסינג, וכך תדע אם העסקה משתלמת. לגבי המשך ליסינג, אם אתה נוסע 15000 קמ בשנה החזקת רכב משומש זולה משמעותית עבורך מהמשך ליסינג.
לא כדאי לא זה ולא זה.
15/09/14 21:12
155צפיות
קנה רכב אחר ועדיף דגם שאין הרבה בליסינג.
 
הבעיה ברכב ליסינג זה שהוא מציף את השוק. אתה קונה אותו יותר בזול, אבל כשתרצה למכור זה עדיין יהיה רכב ליסיניג לשעבר והשוק יהיה מוצף ברכבים כאלו. הכסף שאתה חוסך עכשיו הוא בדיוק הכסף שישלמו לך פחות על האוטו כשאתה תמכור, רק שבאחוזים ממחיר הרכב זה יהיה הרבה הרבה יותר.
 
 
לא הבנתי את ההגיון שלך
16/09/14 08:48
97צפיות
דגמי הליסינג הפופולאריים הם דגמי המכוניות שיש להן הרבה היצע וביקוש, ולכן תמיד יהיה קל יחסית למכור אותם. מכוניות לא פופולאריות קשה למכור, אפילו במחיר נמוך.ההפחתה בערך הרכב כתוצאה מכך שהיה רכב ליסינג הולכת ופוחתת עם השנים, כך שמבחינה זאת זה משתלם.
הסברתי את ההגיון במדוייק וזה גם מנסיון אישי.
16/09/14 13:29
54צפיות
אתה קונה בהנחה גדולה רכב שיש עוד המון כמוהו שגם נקנו באותה הנחה עם בדיוק אותם הנתונים. כמה שנים אחרי, אתה לא היחיד שמוכר אותו. השוק מוצף במכוניות זהות מכל בחינה והמחירים ברצפה. את אותו הסכום שחסכת בקנייה תפסיד במכירה.
 
לא משתלם. עדיף לקנות מפרטי. עוד יותר עדיף לקנות דגם שאין בליסינג בכמויות גדולות כי גם לפרטיות ההיצע הענק שיש דופק קצת את המחיר.
בקשר ל "הולכת ופוחתת עם השנים":
16/09/14 13:30
48צפיות
תיאורתית כן, במה שכתוב במחירון, אבל פרקטית השוק מוצף והרכבים נמכרים בפחות.
לקחת ליסינג כמעט בוודאות לא רווחי לך
15/09/14 21:33
153צפיות
בזמנו נקודת האיזון של ליסינג הייתה 80 ק"מ נסיעה ביום עבודה.
היום עלה קצת, לדעתי זה בסביבות ה90 ק"מ נסיעה ביום עבודה.
 
למה כמעט בוודאות? כי מי שגר באיזור שזכאי להנחות במס הכנסה (שדרות, עכו, נהריה, ועוד כמה יישובים שאם אתה באחד מהם אתה כנראה יודע את זה)  המשוואה שלו שונה משום שמס ההכנסה שלו נמוך בהרבה ולכן הליסינג יכול לעלות לו גם חצי מהמחיר שיעלה ליסינג לאדם שלא גר ברשימת היישובים הזו.
 
אם אתה לא גר בהם, אין שום סיכוי שליסינג משתלם לך כלכלית עם 30 ק"מ ביום עבודה.
הערה לגבי מס נמוך וכדאיות
16/09/14 10:45
88צפיות
הכדאיות קשורה לגובה המס בשתי דרכים הפוכות-
מצד אחד שווי המס, זה סכום ברוטו שמוכפל בגובה המס והתוצאה מוחסרת מהנטו- כאן עדיף מס נמוך ככל האפשר
מצד שני מורידים לך מהברוטו סכום כלשהו, הנטו שהיית מקבל מהסכום הזה גבוה יותר ככל שגובה המס נמוך יותר.
כלומר החישוב בכמה נפגע הנטו שלך, וזו הכדאיות שאנחנו מדברים עליה, מושפע מגובה המס לשני הכיוונים.
 
גם אני מכיר מספרים דומים של קילומטרים ליום/חודש/שנה לכדאיות של ליסינג, אבל תמיד צריך לבדוק מה החלופה- אני לא הייתי קונה I35 חדשה אלא רכב שעשוי לעלות יותר בליסינג (למשל בגלל ביקוש נמוך) או בכלל רכב יד שנייה פרטי.
 
 
נקודת האיזון
16/09/14 14:23
58צפיות
היי ,
איך חושבה נקודת האיזון?
90 ק"מ אגב מחושבים ל5 ימי עבודה בשבוע? כלומר למי שנוסע 450 ק"מ בשבוע?
 
תודה!
העסקה דרך חברת כח אדם
15/09/14 18:44
127צפיות
שלום,
 
לאחרונה הוצע לי לעבור עבודה למקום חדש, והדבר העיקרי שמטריד אותי במעבר זה, הוא שבמקום החדש ההעסקה היא דרך חברת כח אדם.
מה בדיוק זה אומר?
כמובן שבמידה וזה יהיה רלוונטי, אשאל את המעסיק את כל השאלות, אך אני רוצה לדעת במה מדובר לפני שאני מחליטה אם זה רלוונטי או לא.
 
איך תנאי ההעסקה בד"כ כשעובדים דרך חברה חיצונית? 
האם חלוקת בונוסים בחברה/עדכוני שכר חלים גם על עובדים מחברות כח אדם? במידה ולא - האם זה נתון למשא ומתן?
האם זה נכון שבמקרה של קיצוצים בחברה, העובדים הללו הם הראשונים ללכת?
 
לאילו עוד נקודות (בנושא הזה) עלי להתייחס כשאני שוקלת את העבודה החדשה?
 
תודה
 
תנאי העסקה שונים לחלוטין
16/09/14 11:39
72צפיות
פרט לשכר, שיכול להיות דומה כל השאר (יציאה לקורסים, בונוסים, ימי חופשה ועוד ועוד) לא דומים, והחברת המיקור חוץ לא תעבוד קשה כדי להשוות את התנאים.
 
אני לא יודע מה המקצוע שלך ולכמה משרות התראיינת, אבל בפיתוח המצב בשוק מעולה. חפשי עבודה שלא מערכת מיקור חוץ.
עבודה דרך חברת כח אדם
16/09/14 14:20
66צפיות
כמעט ודאי שחברת כח אדם לא תוכל להשוות את התנאים "הסוציאלים", שכר אולי כן.
יש סיבה שחברה כלשהי הולכת לחברת כח אדם, כשלומר את האמת אני לא מכירה יותר  מידי מקרים של חבר'ה שמגייסים בהייטק דרך חברות כ"א, אם כבר נעזרים בחברות השמה (נישה וכד')
אם זה התפקיד הראשון שלך, אולי תוכל לתת לזה צ'אנס, אבל אם אתה בעל ניסיון, לא הייתי מנסה יותר מידי.
עובדי כ"א הם בהחלט הקלים ביותר שאפשר להפטר מהם, זאת הסיבה שחברות כ"א מצליחות כלכך בשוק של עובדים ברמות השכר הנמוכות (ניקיון/אבטחה וכו'), מי שמעסיק אותם (את חברת כ"א) יכול להספיק את הפעילות איתם בכל רגע נתון.
 
בונוסים? אין מצב...
התייעצות קורות חיים
13/09/14 20:14
415צפיות
אהלן,
 
אני כותב את ההודעה הזו בהמשך להתייעצות שעשיתי כאן לפני כמה חודשים. אני סטודנט לתואר שני במתמטיקה שימושית ומחפש משרת סטודנט בתחום האלגוריתמיקה. לפני כמה חודשים התייעצתי פה היכן לחפש, ועקבתי אחרי חלק מהעצות שקיבלתי בזמנו לגבי חברות גדולות במשק (מייקרוסופט ואינטל). כמו כן, השארתי כמה קורות חיים ביריד תעסוקה שהיה באונ' לפני כמה חודשים, אך לא קיבלתי אף תשובה חזרה. מאז בשל סיבות אישיות ירדתי מהחיפוש, אך עכשיו אני מעוניין לחזור.
 
אני מצרף פה את קורות החיים שלי כמו ששלחתי בזמנו, ואשמח אם תוכלו להביע את דעתכם - כי האמת שדי הופעתי שאף אחד לא חזר אליי, סה"כ הם נראים לי די בסדר...
 
תודה רבה
האמת התרשמתי מאוד מהפסיכומטרי והבגרות. ולימדת? ובצופים היית?
13/09/14 22:49
374צפיות
אתה מקדיש חלק גדול מהקו"ח לדברים שלדעתי (אני לא מעסיק אבל מועסק) בכלל לא מעניינים את המעסיק. באמת שממוצע סמסטר כזה או אחר לא מעניין. לדברים החשובים ביותר כמו שפות הקדשת שורה אחת. לדברים שקשורים ללמה בכלל לקחת אותך לא הקדשת אף שורה...
 
שורה ראשונה: איזה תפקיד בכלל אתה מחפש. כל שאר הקו"ח צריך לכוון לסיבה שאתה הכי מתאים לזה. מכיוון שאין לך נסיון תדגיש קורסים *רלבנטים*. אני מקווה מאוד שהתיזה ופרויקטים בתואר הם בדיוק מתאימים לזה. פה תפרט הרבה ולא איך המורה אמרה "קחו דוגמא מSTUDENT444".
תשובה
13/09/14 23:19
248צפיות
דבר ראשון תודה רבה.
 
לגבי הפסיכומטרי והבגרות, לא הבנתי אם אתה ציני או לא :)
 
הללמד זה הניסיון התעסוקתי היחיד שלי, אתה חושב שעדיף לא לרשום כלום?
 
לא כתבתי ממוצע סמסטר, כתבתי ממוצע בתואר - זה לא רלוונטי?
 
שפות תכנות - אין לי כ"כ מה לפרט כיוון שיש לי היכרות עם השפות האלה אך מעולם לא פיתחתי בהן מקצועית.
 
לגבי ההערה האחרונה: קיבלתי ואוסיף זאת.
קו"ח הוא לא אוטוביוגרפיה אלא כלי לזימון לראיונות אם לצטט לא
13/09/14 23:26
218צפיות
זוכר את מי בפורום. בוודאי שבגרות ופסיכומטרי לא מעניינים אף אחד. ממוצע תואר תכתוב אבל כמספר. הפירוט שלך גדול מדי. טיילתי עם כלבים וטיפלתי בגינות אבל
 
נסיון תעסוקתי תכתוב רק אם הוא רלבנטי. פה הוא קצת גבולי. זה מראה שאתה יודע להסביר. מה יבין מזה מעסיק? זה כנראה עניין אישי. אתה צריך לכתוב פרויקטים ותיזה כנסיון, כדרך להציג את עצמך מעל לבוגר טרי למרות שיש לו יתרון עליך: רוב הבוגרים באמת עבדו בחברות בפועל. אצלך העבודה היא פרויקטים ותיזה. תראה איך הם שימשו אותך לאלגוריתמאי ותכנת.
לא כל כך מסכים עם התגובות הקודמות
14/09/14 00:09
248צפיות
קו"ח של מישהו בלי ניסיון תעסוקתי נראים אחרת - אין מה לעשות. בעיקר הייתי מוסיף פרוייקטים שעשית באוניברסיטה. פרוייקט או שניים שבהם היית צריך לכתוב תוכנה. לא שזה מה שיגרום לך להתקבל אבל זה לפחות ייצור פלטפורמה לשאלות בראיון על הקו"ח. התיאור של מה שעשית בצבא הוא חשוב מאוד - זה הניסיון התעסוקתי שלך, החסרת את זה וברור למה (אני מקווה שזה נמצא בגרסה שאתה שולח).
 
אני יודע שהרבה מועמדים למשרה ראשונה כותבים פסיכומטרי ובגרות והרבה מעסיקים מתעלמים מזה - הייתי משאיר.
לא מסכים עם מה? שנינו כתבנו על חשיבות הפרויקטים ומיעוט החשיב
14/09/14 06:39
127צפיות
ות של בגרות ופסיכו. רוצה להגיד שישנו מיעוט מעסיקים שמעניין אותו בגרות? וואלה קבל. למרות שאפילו אלה מייחסים כנראה חשיבות נמוכה
14/09/14 19:17
38צפיות
העליתי קובץ מעודכן
כתבתי תגובה מושקעת ומפלצת ההודעות של תפוז אכלה אותה
14/09/14 07:37
196צפיות
אז בקצרה:
1. פסקת פתיחה בסגנון - "סטודנט מצטיין לתואר שני בתחום X מחפש משרה חלקית בתחומים Y/Z...בלה בלה בלה". תחסוך לקורא לנחש מי אתה ומה אתה רוצה.
2.  אין נסיון תעסוקתי? - בסדר. מה כן יש? תזה רלוונטית? פרוייקט רציני בתחום? אם כן, הם חייבים להופיע בקו"ח אחרת זה נראה שאתה מחפש עבודה על סמך זה שפעם עשית קורס ב-ML.
3. אם אין לך מה לכתוב בסעיף 2 אז מה שנשאר לך זה להדגיש את זה שאתה מצטיין, אולי זה יספיק.
4. נסיון אפשר גם לנסות לייצר, לפחות ברמה מסויימת - את Kaggle אתה מכיר? שיחקת פעם עם איזשהי ספריה שקשורה לתחום?  
 
שיהיה בהצלחה.
תודה רבה
14/09/14 19:16
73צפיות
העליתי קובץ מעודכן, אשמח אם תעיף מבט
קובץ מעודכן בעקבות ההערות
14/09/14 19:15
151צפיות
תודה רבה למגיבים
הרבה יותר טוב. אומנם מצחיק ציון בגרות ללומד לתואר שני אבל שי
14/09/14 19:38
159צפיות
היה. לפחות הורדת את כמות התייחסות לציון, אני מניח שאחרי ראיון או שניים שישאלו אותך על זה ועוד כמה פרצופי WTF? זה ירד. זה כנראה לא יפסול אותך אבל זה מצחיק. והעלית את הקשר למקצוע שאתה מחפש.
 
אגב ממוצע בגרות תלוי במוסד ובשנה שבו הם נמדדים. בגרות לטכניון שמחושבת ב99 שונה מזאת של בר אילן ב2014. לכל מוסד יד שיטות חישוב משלו והן משתנות משנה לשנה.
º
הרבה יותר טוב (+מצטרף להערה לגבי הבגרות)
14/09/14 21:13
46צפיות
משהו מוזר: לא סיימת תואר ראשון עדיין?
14/09/14 23:22
175צפיות
 
אתה מבין שזה גורם להרמת גבה אצל הקורא הסביר? בארץ, המסלול המקובל כולל סיום תואר ראשון לפני תחילת לימודי תואר שני.
 
לגבי שני הפרוייקטים שציינת (זיהוי פנים, אלגוריתמי מסחר) - זה היה בתואר השני או בתואר הראשון?
נכון
14/09/14 23:34
174צפיות
התחלתי את התואר השני לפני שסיימתי את הראשון. לתואר הראשון נשאר לי רק סמינר.
 
מבין שזה גורם להרמת גבה, אבל זה המצב... מה אתה מציע לרשום?
 
הפרוייקטים היו בתואר השני.
רצוי שתסביר את העניין - ועוד יותר, שתסיים את התואר
15/09/14 02:16
182צפיות
 
את מה שכתבת פה, נסח בצורה מתאימה ורשום בתוך קורות החיים. וסיים סוף סוף את הסמינר שחסר לך - אין שום סיבה טובה לדחות אותו, מלבד עצלנות.
תודה על ההערה
15/09/14 07:46
168צפיות
אבל אני חייב למחות את הרמיזה לעצלנות. אני בסה"כ באקדמיה 3 שנים, הרבה אנשים מורחים את התואר שלהם 3 שנים וחצי ואפילו 4. אז נשאר לי סמינר, אבל בזמן הזה גם השלמתי את הקורסים של התואר השני והתחלתי לעבוד על התזה...
אז לא עצלנות, אלא סדר עדיפויות לקוי
15/09/14 09:33
156צפיות
שים בצד את כל הקורסים והפרויקטים והתיזה (ברצינות?!) של התואר השני - אתה קודם כל צריך לסיים את הסמינר שלך מהתואר הראשון!
זה + כל הציונים מתקופת התיכון עושים רושם של אדם שמתקשה להבחין בין עיקר לטפל.
טוב לדעת
15/09/14 16:25
114צפיות
ש-3 שנים בהן השלמתי שני תארים למעט סמינר, נתתי 150% מסטודנט ממוצע, נחשפתי להרבה תחומים במסגרת תואר השני שייאפשרו לי לחפש מגוון רחב יותר של משרות -סטודנט-, מעידות על כך שאני עצלן ובעל סדר עדיפויות לקוי.
 
אני לגמרי פתוח לביקורת בונה כמו שקיבלתי בחלק מהתגובות, אבל זו סתם קטנוניות.
זו לא קטנוניות
15/09/14 17:26
120צפיות
1. חשוב למי שמגייס אותך לדעת שהוא מגייס אדם שמתחיל משימה ויודע גם לסיים.
2. התואר השני לא רלוונטי ל-98% מהמשרות.
 
כנראה יש לי פער ממש גדול בהבנה
15/09/14 17:51
118צפיות
כי חשבתי שכל הרעיון בלחפש משרת סטודנט - הוא שאתה עדיין סטודנט, כלומר לא סיימת את התואר. אם הייתי מושך את התואר 4 או 5 שנים הייתי אולי מבין את הטיעון הזה.
 
כמו כן, חשבתי שזה ברור אבל אני מכוון למשרות שתואר שני כן רלוונטי אליהן.
ואיך אמורים להבין את זה מתוך קורות החיים שלך?
15/09/14 17:33
128צפיות
 
אתה חייב להבין שיש פער בין הצורה שבה אתה רואה את עצמך, לצורה שבה מישהו אחר יקרא את קורות החיים שלך, ואתה צריך לעשות מה שאתה יכול כדי לצמצם את הפער הזה. מקורות החיים שלך, כמו שהם כתובים כרגע, אי אפשר לנחש את מה שאתה כתבת - ולכן זה נראה מוזר (על גבול חוסר האמינות).
רשמתי בקורות חיים הראשונים שאני בתוכנית ישירה לתואר שני
15/09/14 17:53
108צפיות
ואז אמרו לי שרוב מה שרשמתי מיותר ולפרט על פרוייקטים שעשיתי במקום.
 
בכל מקרה אוסיף את ההערה מחדש, תודה.
הוסף את זה בצורה בולטת - בקריאה הקודמת פיספסתי את זה
15/09/14 18:25
105צפיות
 
אולי משום שזה היה בסופה של פסקה של 3 שורות.
 
כתוב את זה בתור סעיף אחד קצר בתחילת תיאור הלימודים שלך.

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


Flix
מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה