בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:

           פורום "הורים ועוד", לשעבר פורום "הורים פלוס" שפעל ב-ynet, שמח להמשיך לפעול בביתו החדש וישמח לצרף לשורותיו משתתפות ומשתתפים חדשים. אין תנאי קבלה, צריך רק להיות אמא או אבא."הורים ועוד" הוא המקום להשוויץ, לפרוק, לשתף, להתייעץ, לרגש,להתרגש. הפורום הוא מקום בו אנחנו כהורים יכולים להגיד הכל – על הילדים שלנו, על ההורות שלנו, על המשפחה שבנינו והמשפחה שסביבנו. כאן המקום לשתף בלבטים הרבים שמלווים אותנו – מטחינת המרק הראשון ובצבוץ השיניים, דרך ההסתגלות למערכות החינוך השונות ועד ליחסים חברתיים של ילדינו ההולכים וגדלים. מטרתנו היא למשוך הורים מכל הגוונים – הורים עובדים, הורי חינוך ביתי, הורים יחידניים, הורים חד מיניים, הורים מאסכולות חינוך שונות, הורים מכל קצוות הארץ והעולם, הורים בעלי השקפות עולם מגוונות, וכל זאת כדי ליצור מקום לרב-שיח שמטרתו אינה לשכנע את האחר בדעותינו, אלא ללמוד ולהרחיב את אופקינו בדרכים וגישות חדשות, לקבל ולהכיל, לחמול ולתת אמפתיה גם אם אין הסכמה. אתם מוזמנים לחלוק אתנו את חוויות ההורות שלכם, את רגעי השיא ורגעי המשבר, לקבל ולתת עצות על הורות ועל החיים בכלל (בשביל זה ה"ועוד").
אימהות לקטנטנים..מה לובשים בימים אלו..
18/04/14 07:59
146צפיות
בן ארבעה חודשים....מה אתן מלבישות בימים אלו שחם מאוד...ואז נעשה טיפונת קריר (אבל לא כמו בחורף)
כמה שכבות...?

עד איזה גיל ההמלצה שכבה אחת יותר מאיתנו?
כי נראה לי ממש חם....אז אני מלבישה מכנס וחולצה ארוכים דקים ובגד גוף מתחת...שרוול ארוך..
ומורידה את החולצה במידה וממש חם...

שתפו מה אצלכן?? שכחתי הכול...
הוא כבר גדול....
18/04/14 09:34
108צפיות
תלבישי כמונו- שזה בד"כ ארוך דק אלא אם ממש חם.
שכבה אחת יותר זה ממש לקטנטנים...
מקווה שלא שכחתי כבר
גדול ולא נח לרגע..
18/04/14 10:47
61צפיות
אני עם קצר...רק בערב בגלל עייפות מצטברררתתתת טיפה קר לי אז לובשת חולצה ארוכה דקה....משתנה כל הזמן כי גם מזג האוויר הפכפך
18/04/14 10:01
65צפיות
עכשיו בבית אני עם חולצה קצרה ונעים עד קריר לי, היא עם שכבה אחת ארוכה ואני בדיוק תוהה אם זה מספיק. בחוץ היא עם שכבה אחת ארוכה דקה, אם כי יצא לי גם להשאיר אותה עם בגד גוף קצר + רגליות ארוכות. העניין הוא שמכיוון שאני לא רוצה לחשוף אותה לשמש, את החלקים החשופים אני מעדיפה לכסות גם אם חם. בבית כשהיה יותר חם היא כבר הייתה לזמן קצר רק עם בגד גוף קצר - היא אוהבת את השחרור וזה מעודד יותר תנועתיות, אבל אחרי זמן מה אני רואה שבכל זאת צריך להוסיף (כשהידיים שלה ממש קרות). בלילה עוד צריך שתי שכבות יותר חמימות, בחוץ בערב גם, ובדכ גם עוד צריך ז'קט... בקיצור - גמיש. מותר לגמרי כבר להלביש אותם גם בקצר אבל מכיוון שמזג האוויר לא יציב ולפחות אצלנו יש הפרש גדול בין בית לחוץ (החום עוד לא ממש הגיע פנימה) - אני משחקת לפי הנסיבות.
תודה ואני צריכה להצטייד בביגוד...
18/04/14 10:56
54צפיות
אין לי המון כי עכשיו סיים את הביגוד הראשוני NB של שילב כן.....ועברנו במזל טוב ל-0-3....

אז יש לי מעט מכנסונים דקיקים שהזמנתי למזלי מNEXT והם בול לעונה ולמזג אויר...
וצריכה לקנות חולצות נעימות דקות וארוכות , בינתיים עם בגד גוף...וכמה חולצות שהעברתי מהילדה שלי.
רק שלא בא לי להיכנס לאיזורי הקניות בחג.

גם אצלנו מאוד אוהב להיות רק עם בגד גוף ולכן מאפשרת לאחר החתלה ולפני האוכל כשעושים טיפונת מסאז' ותרגילים
ואז הוא באמת מצליח להתנועע יותר בקלות ובדרך להתהפך...(מלבד ההתהפכות בגלל כובד הראש.. )

וקצר עוד אין לי אומץ גם שממש חם....

הגדולים שלי נולדו במרץ ובגיל חודשיים+
18/04/14 11:18
68צפיות
כבר עברו לקצר. כך שבגיל ארבעה חודשים כבר אין שום בעיה מבחינת הגיל. רק שאצלנו עוד לא ממש חם. אם אצלך ילדים גדולים יותר כבר לובשים קצר בבית ובחוץ - גם הוא יכול. (ובמידות של שילב זה לא חוכמה. הן גדולות משמעותית מהמידות של כל חברה אחרת. גם היא עוד לובשת 0-3 של שילב למרות שהיא 3-6 בדברים אחרים (שלא לדבר על בן ה-8 שלי שלובש מכנסיים של שילב מידה 4-5...).
לדעתי ארוך דק ולקחת עוד משהו דק להלביש מעל
18/04/14 11:48
57צפיות
כשמתקרר.
זה גם מאוד תלוי בתינוק עצמו.
19/04/14 00:43
20צפיות
הבכור שלי מזיע בקלות ושונא חום. גם בחורף הוא הולך עם בגדים קצרים (בדיוק כמו בעלי).
מגיל אפס, כשהייתי מלבישה אותו עם שכבה אחת יותר ממני (כמו שממליצים לגבי תינוקות רכים) הייתי מרימה אותו ומגלה שכל הגב שלו רטוב מזיעה.
מהר מאוד הבנתי שאני צריכה להלביש אותו שכבה אחת פחות ממני. גם בגיל כמה שבועות.
וככה הוא עד היום. מזיע בקלות, ושונא שחם לו.

האמצעי לא סובל מחום, וכן קר לו כשקר לי. אז הלבשתי אותו כמוני כשהיה קטנטן.

והקטנה כמו הבכור, מזיעה בקלות, כפי שגיליתי מהר מאוד אחרי שנולדה.
עד היום כשהיא נרדמת במיטה שלנו לפעמים ואנחנו נותנות יד, היד שלה חמה ושלי קרה, למרות שאני מתכסה הרמטית בפוך והיא מכסה את עצמה בשמיכה רק עד הבטן.
לדעתי תבדקי את הגב של התינוק (אם שוכב על הגב), ותוודאי שלא רטוב ומזיע. אחרי כמה פעמים תראי אם הוא טיפוס שמזיע בקלות, או טיפוס שלא סובל מהחום ואז כדאי להלביש אותו לפחות כמוך, ואולי אפילו קצת יותר.
המלצה רותחת - פארק קרסו למדע בבאר שבע
17/04/14 18:09
248צפיות
לנו זה קל"ב אבל לדעתי שווה להגיע במיוחד.
היה כיף כיף כיף. כל התערוכות אינטראקטיביות. יש גן מדעי עם כל מתקנים שמייצגים חוקים פיזיקאלים. מעבדות עם הדגמות לילדים שמשתפים את הילדים בהן. הילדים לא הפסיקו לרוץ ממקום למקום ונהנו ביותר. היום בגלל פסח גם היו הפעלות מדעיות נוספות ומופע של מדען נולד על קסמים במדע.
היה נפלא. בילינו שם ארבע שעות וחצי והלכנו (בלי לראות את הכל) רק כי אנחנו, ההורים, היינו עייפים.
שני דברים קטנים לשיפור. אין מספיק חניה בשביל כמות האנשים שמגיעים לשם (אבל קל למצוא חניה בחוץ), ואין מקום לאכול. כלומר, היה מן דוכן בפנים עם נקניות וקרפים, אבל גם מאוד יקר וגם לא מאוד טעים.
אה, וגם לא זול בכלל, 192 שח לכרטיס משפחתי.
חבל שזה יקר , היינו שם לפני חודש
17/04/14 20:44
181צפיות
אבל רק מעבדה אחת פעלה בילינו שם כמה שעות , ועוד דבר חלק מהמיצגים לא פועלים - מקולקלים וזה גם קצת ביאס את הילדים .
דווקא מקום די חדש  יחסית .

בכל זאת הילדים נהנו .
באמת? מאוד מבאס
18/04/14 08:34
102צפיות
לא היה מיצג אחד שלא עבד. הכל עבד ונראה חדש לגמרי. אני מניחה שבמוזיאון מהסוג הזה חייבים לעשות תיקונים והחלפות לעיתים קרובות, ובטח דאגו לזה לפני פסח. אולי בדיוק באתם בזמן הלא נכון.
היינו לפני מספר חודשים - היתה חויה מדהימה
18/04/14 07:33
119צפיות
באנו בשבת, כך שהיה מאוד לא צפוף והחניה היתה חינם.

זה לא מקום זול, אבל הכל היה חדש דנדש והכל פעל כמו שצריך. הילדים לא שבעו מהתערוכות שבפנים - את הגדולה הייתי צריכה לגרד משם עם שפכטל אחרי כמה שעות.
באמת מוזיאון מקסים. היינו שם ממש קרוב לפתיחה
18/04/14 14:12
86צפיות
הוריי גרים ממש מרחק הליכה משם...
תודה על ההמלצה, התלבטנו לגבי הפארק הזה...
18/04/14 16:53
81צפיות

עכשיו נלך
גם אנחנו היינו - ההמלצה שלי פושרת יותר.
19/04/14 00:11
58צפיות
היינו ביום ראשון האחרון, היו מעט אנשים כך שלא היה צפוף בכלל.
לא היו הפעלות מיוחדות.
בסך הכל המוזיאון מאוד נחמד לחובבי הז'אנר כמונו, אבל היה טיפה מאכזב אם משווים אותו ל"מדעטק" בחיפה או למוזיאון המדע בירושלים.
יש בו פחות תכנים, חלק מהמוצגים באמת לא עבדו, גן המדע קטן ולא מוצל, חלק מהעמדות האינטראקטיביות היו עם מעין מושבים כאלה מאוד לא נוחים לישיבה לילדים.
בסה"כ היה כיף, גם אנחנו בילינו שם כארבע שעות מהנות למדי, אבל אם כבר נוסעים במיוחד מהמרכז עדיף לדעתי לשקול את האופציות האחרות.
חובה להביא אוכל מהבית (אה וגם אין מקומות מסודרים או מוצלים שאפשר לאכול בהם עצמאית, גם קצת ביאס).
ואם נוסעים ברכבת ישראל אז עדיף שלא... מתחנת הרכבת צריך לקחת עוד אוטובוס או מונית ב-25 ש"ח.
סיכום פריז. עם ילדים
17/04/14 11:44
317צפיות
נפלנו על מזג אויר מדאים. פשוט מושלם. והעיר יחסית ריקה מתיירים.
היינו בנדושים, שום דבר מיוחד או מקורי, אבל הנה השני גרוש שלי:

1. לקחת טיולון, אפילו עד גיל בר מצווה. בן ה-6 היה גיבור אבל היה לו קשה. ביורודיסני שכרתי טיולון ב-15 יורו (!!!) וזה הציל אותו מסבל מתמשך....
2. עם ילדים בחו"ל - אנחנו שוכרים דירות. לא מלונות. ככה לא היינו כבולים לשום ארוחה, לא בשעות ולא במבחר. קפצנו בבוקר למאפייה, לירקן או למעדנייה קנינו מה שרצינו והכנו ארוחת בוקר מכובדת.
3. כשהיה לו קשה או כשהיינו במקומות שלא עניינו אותו (מה יש לגבר שלי מהאינווליד ומגני וורסאי ולמה טיול בפריז הוא לא טיול אם לא מבקרים גם שם כ-ל פעם) סיפרתי לו בהמשכים את הסרט אי.טי, זה כל כך מתח וסקרן אותו ששכח להתעייף....
4. המטרו היה שוס עצום, לכולנו, לילדים היה סוג של הרפתקאה, הקטן נהנה מאד להעביר כרטיס והגדולים - לפענח את המפות ולהתמצא במבוך, לי הוא קיצר שעות הליכה מפרכות.
יער בולון - מקסים מקסים מקסים. נכנסנו מהמקום הלא נכון ישר לחלק שנקרא גני רוטשילד שהיה מלא בפריחה מופלאה, אגמים, ברווזים וציפורים, במקום הפופלרי ביער יש אופניים להשכרה, סירות משוטים ומלא בתי קפה בנקודות משגעות. אם מזדמן לכן להיות באביב אל תוותרו.
5. הצרפתים אנשים לא נחמדים בכלל. לא כשמבקרים אצלם ולא כשהם מבקרים אצלנו. הכללה גסה כמובן, אבל סבלנו בעיקר במטוס, וגם מהתעלמות מוחלטת בבקשות לעזרה במקומות שונים.

היה לי קצר מידי ואינטנסיבי מידי...
כששאלתי את הזוגי פעם, אם נוכל לגור בצרפת
17/04/14 11:50
279צפיות

הוא אמר מיד שלא
שאלתי למה
הוא אמר, שתי סיבות
הצרפתית
והצרפתים
לא נחמדים, לא עושים שום מאמץ, מבחינתם, תשברי את הראש
ובטיול האחרון במדריד, גילינו להפתעתנו שגם המדרידאים לא נחמדים, לא דוברים אנגלית ולא מוכנים לנסות אפילו להסביר פנים לתיירים
אבל חוץ מזה, כייף לך. פריז מהממת בכל עונה!! ותמיד הזמן לא מספיק. נשבעת (הייתי שם כבר 8 פעמים)
את יודעת
17/04/14 12:04
234צפיות
משך כל הטיול זה לא הפריע לי, אנשים לא חייבים להושיט עזרה או לעזור אם לא רוצים, היו כאלו שעיוו את הפנים כשהתקרבנו עם המפה וסובבו את הראש. זכותם.


אבל בדרך חזרה, בשתיים לפנות בוקר אחרי עיכוב של שעתיים בעלייה למטוס, כולם עייפים ועצבנים, במיוחד ילדים קטנים והוריהם. ואנחו עולים למטוס אחרי המתנה של 4 שעות בשדה התעופה בשעות שכל החנויות סגורות (!!) והחברים הצרפתים מוצאים לנכון לעמוד במעברים במטוס ולקשקש, ולחסום את המעבר לאלו שרוצים לקרוס לכסא ולהרדם ASAP.
מתעלמים מהבקשות לאפשר לעבור, של הנוסעים ושל הצוות, והכי מעצבן - לפתוח בנאום - מה את עושה פרצוף, תחייכי קצת נוסעים לארץ ישראל לחג.
כמעט התפלקה לי קללה קטנה.....


בהמשך העלו את הטמפרטורות במטוס לחום בלתי יאומן, כמעט בקעה לי ביצית. וכשהתלוננו הורידו לקור נוראי - בזכות הבדלי הטמפרטורות כולם חולים עכשיו.....
מוכר
17/04/14 12:51
191צפיות

ומדהים איך עדיין
פריז היא אחת הערים הכי מתוירות בעולם
עם העם האנטיפטי הזה

תהיו בריאים!
אפילו מוזיאון המדע הענק והעצום
17/04/14 12:54
190צפיות
חלק גדול ממנו לא מתורגם. עד שהבנו שאפשר לשכור אזניות כבר איבדו עניין...

זו עיר מאד יפה ויש המון מה לראות בה, אי אפשר לקחת את זה ממנה...
מכמה סיבות:
18/04/14 15:29
73צפיות
1. הפאריזאים הם לא 'ה'צרפתים: מחוץ לפאריז אפשר למצוא צרפים הרבה יותר אדיבים ונחמדים, אם כי ככלל - הצרפתים הם לא העם הכי נחמד באירופה
2. יש להם עדיין את אחת המדינות היפות והמגוונות בעולם - יש שם נופים שמשתנים מאזור לאזור, ואפשר למצוא שם מימצאים ארכיאולוגיים מתקופות שונות בהסטוריה. האוכל גם הוא מגוון שם, ומשתנה מאזור לאזור (פראנקופילית כבר אמרנו? )

ואנקדוטה:
כשלמדתי שם, בצעירותי, היה לי מרצה בריטי שהיה נשוי לגרמניה, ויחד הם חיו באלזאס (האזור האהוב עלי בצרפת, אגב). והוא תמיד אמר לי שזה מתסכל, כי המדינה הכי יפה בעולם ניתנה לעם הכי אנטיפאת
וגם לי יש אנקדוטה על הצרפתים
18/04/14 16:46
73צפיות
הייתי שם קיץ שלם, דווקא לא בפריז, והתארחתי אצל אחת הקולגות שלי. באחד מסופי השבוע נסעתי לברוז' (בבלגיה) ושמתי לב שכולם שם מדברים המון שפות (אנגלית צרפתית גרמנית ואולי אפילו עוד). כששאלתי מישהי במלון איך זה שכולם מדברים כל כך הרבה שפות היא אמרה: יש פה המון תיירים אז כדאי שנדבר את השפות שלהם.
לעומת זאת, באחד מסופי השבוע נסעתי לפריז ושמתי לב שאפילו בלובר הכל בצרפתית. שום שלט הוא לא באנגלית. שאלתי את המאחרת שלי, איך זה שבפריז, מקום עם כל כך הרבה תיירים, אין שלטים באנגלית, והיא ענתה: התיירים יבואו ממילא, אין לנו שום צורך לדבר את השפות שלהם.
רק מראה את ההבדל בגישה.
עדיין פריז מקסימה!
º
18/04/14 19:24
5צפיות
איזה יופי... סיכום שלי פריז עם חברות
17/04/14 13:44
228צפיות
כנראה שהיינו באותו הזמן ( חזרנו בראשון בבוקר ממש לפני ערב החג)  
עיר מקסימה ללא ספק
גם אנחנו היינו בדירה ברח קטן ליד רו מונ׳ג
היה מזג אוויר מקסים בלי טיפת גשם
ראינו שתי תערוכות צילום נפלאות
והרבה הרבה שוטטות
4 חברות שרגילות לטייל יחד (אבל בטיולי משפחות בארץ)
אחרי השעתיים הראשונות הסתגלנו לעובדה שמדובר בטיול אחר -
ידענו כמובן מראש אבל זו הפעם הראשונה שאנחנו בחול יחד וצריך ללמוד אחת את השניה
היה מקסים הסתדרנו וזרמנו אחת עם השניה והיה עד כדי כך מוצלח שאפילו לא התפצלנו בכל החמישה ימים

פריז עם ילדים גם נפלאה היינו לפני 3 שנים/ היה אחר אבל היה מעולה לא פחות

עוד חודש אנחנו נוסעים ליער השחור ולאלזס ובזל ל 10 ימים עם הילדים


אני אוסיף
17/04/14 13:57
162צפיות
כהפעם בניגוד להרבה פעמים קודמות נסענו באוטובוס
היה מקסים
אתה רואה את העיר וזה כיף
כמובן שהלכנו המון ברגל אבל מדי פעם נעזרנו באוטובוס
היה לנו קו נפלא ליד הבית שהגיע להמון מקומות
וגם נעזרנו במונית כי זה התחלק לארבעה וזה היה פינוק ולא יצא יקר

º
איזה יופי! (אי טי בהמשכים אהבתי)
17/04/14 14:02
48צפיות
שמחה שנהניתם
17/04/14 14:44
142צפיות
אם כי אנחנו הגענו למסקנות שונות מהביקור שלנו שם...

1. חייבת לומר שאני בפריז לא ראיתי שום צורך בטיולון אפילו לקטנה (בת שנה+), בעיקר בגלל חוסר הנגישות של המטרו. מצד שני, לא היינו ביורודיסני אלא רק בפריז עצמה (+ ארמון וורסאי). הגענו עם עגלה והיא נשארה במלון עד שחזרנו...

2. לגבי מלונות - ברוב המלונות בפריז אין ארוחות בכלל, במעטים ארוחת הבוקר כלולה במחיר. אנחנו בחרנו במלון בעיקר כי המיקום היה קריטי עבורנו, את כל הארוחות אכלנו בחוץ (או שקנינו בערב שלפני בגט וריבה לארוחת הבוקר).

3. לא מסכימה לגמרי גם לגבי הצרפתים לנו בהחלט ניגשו לעזור במטרו כשהסתובבנו עם עגלה ומזוודות (כשהגענו משדה"ת ובחזור). בטיסה הלוך המתוקי ביקש להיכנס לראות את תא הטייס ואפשרו לו, סידרו לנו מקומות סבירים בהינתן היותנו משפחה עם תינוקת (למרות שבעיקרון הזמנת מקומות היתה רק 24 שעות לפני, שריינו לנו מקומות כך שיצא שגם לקטנה היה מקום כי הטיסה לא היתה מלאה, ועוד ועוד. וכל זה באייר פראנס חבל לי כמובן שנתקלת באנשים פחות סימפטיים אבל זו בהחלט לא סיבה להכליל... אנחנו קיבלנו עזרה בכל מקום שבו ביקשנו אותה, כולל במקומות בהם היה יחסית קשה למצוא דוברי אנגלית (שוק הבדים למשל).

בכל אופן, כאמור, שמחה שנהניתם
טיפ: במקום טיולון לילדים גדולים --> קורקינט!
18/04/14 00:15
118צפיות
נשמע כיף!!
ברוכה השבה
18/04/14 07:47
128צפיות
אני הצעתי לך לקחת טיולון והיית מזועזעת
שמחה שנהניתם.
אני מתה על פריז.
יותר הגיוני בעיני
18/04/14 08:54
123צפיות
להתאים את המסלול ליכולות ולגיל...
בפועל היינו בתנועה 12-14 שעות ביום.
היו רגעים שרציתי טיולון לעצמי....
.
º
ברור. ולחלופין להתפצל.
18/04/14 11:49
28צפיות
º
נשמע כיף!
18/04/14 08:35
28צפיות
בגלל הצרפתים אני לא יוכלה לסבול את פריז
18/04/14 14:26
97צפיות
הייתי פעמיים: בגיל 18 ולפני כשלוש שנים עם הילדים המתבגרים. יותר לא אטוס לשם. יפה יפה אבל הצרפתים פשוט מגעילים.
בביקור הקצרצר שלי, הפריזאים היו דווקא סבבה
18/04/14 16:23
85צפיות
ברור שזה לא מייצג, אבל כדי קצת לאזן, תורמת את החוויה שלי

אגב, שמעתי את הדעה שצרפתים רואים זאת בעין יפה מאוד אם לפחות מנסים לדבר אליהם בצרפתית, אפילו אם זה ממש ניסיון סמלי בלי שום היכרות של ממש עם השפה, בבחינת "עשיתם מאמץ".
אני רוצה לצאת להגנתם של הפריזאים
19/04/14 00:04
50צפיות
היינו שם לפני כמה חודשים והרושם שלי היה שהם מאוד מנסים לעזור (וגם אני הגעתי עם דיעה קדומה שהם אנטיפטים).
כשהתקשינו למצוא את הרחוב של המלון, ושאלנו מישהי ברחוב, היא חיפשה עבורנו בטלפון הסלולרי שלה איפה הרחוב ואיך מגיעים אליו.
וגם כשחיפשנו את מוזיאון השעווה, ושאלנו מישהי ברחוב שלא ידעה את התשובה, היא חזרה אחר כך כדי להגיד לנו שהיא ראתה איפה זה.
בקיצור, יש ויש.
והטיול שלכם נשמע כיף גדול
המלצה טריה - אגם ניצנים
16/04/14 15:29
342צפיות
חזרנו לפני כשעתיים - אחרי שהעברנו שם את כל הבוקר.

היה ריק מהצפוי (כשיצאנו, בסביבות 12:30, התחילו לבוא ההמונים). המקום נפתח רשמית ב-10:00, אבל אפשר להכנס קצת קודם. התשלום לכל המשפחה היה 64 שקלים, שתמורתם קיבלנו כסאות, שמשיות צל, מתנפחים (2 רגילים ועוד אחד שהוא מגלשת מים - רצוי להביא בגדי ים/בגדים להחלפה), תוכי חמוד בכניסה שאפשר להאכיל ואגם מקסים שעומקו המקסימלי 2 מטר.

בתשלום נוסף ניתן לשכור סירת פדלים (עד 6 אנשים) או קיאק (150 ו-120 ש"ח בהתאמה) ולשוט באגם, הגדול באופן מפתיע מהצפוי. יש גם מין טרקטורונים שניתן לשכור, מסלול למכוניות עם שלט ועוד כל מיני אטרקציות.

אנחנו שכרנו סירת פדלים ושטנו לנו בכיף. את שאר הדברים לא עשינו, אבל מקווה לחזור לשם בקרוב בפורום גדול יותר ולנסות את השאר.
אפשר להיכנס ולשחות באגם או שלא?
16/04/14 19:24
172צפיות
לי זה נשמע בילוי קצת יקר או לפחות לא זול. לא?
נראה לי שלא
16/04/14 20:05
196צפיות
יש המון צמחיה במים, והם די רדודים כאלה. לא נראים כמו מים שנעים לשחות בהם, אבל היו כאלה ששיכשכו רגליים.

המקום לא זול, אבל יש בו די הרבה אטרקציות ליום בילוי שלם.
אבל האטרקציות הן בתשלום נוסף, לא?
16/04/14 23:17
130צפיות
או שלא הבנתי.
º
המתנפחים כלולים במחיר
17/04/14 06:52
41צפיות
איך מגיעים מהדרום ?ליד קיבוץ ניצנים ?
17/04/14 20:42
83צפיות
נראה לנו שניסע עם הקטנים ביום שבת מחפשים מקום עם מים עם פעילות

º
כן, קצת אחרי הבסיס
18/04/14 07:31
24צפיות
ויתרנו התבאסנו מהמחירים אחרי שנכנסנו לאתר
18/04/14 19:34
84צפיות
תודה בכל אופן באתר כתוב שגם המתנפחים בתשלום
לנסוע מחר לנחלת בנימין באוטובוס
17/04/14 21:30
148צפיות

שפוי או מטורף?
לא עשיתי "תוכנית" רשמית
אבל תלתלית מאד אוהבת לבלות שם
וככה פתאום התפנה לנו יום...
אולי אחכ לים או לשוק הכרמל...
אז מה אומרות?
קחי בחשבון שיהיה מאד עמוס. השאלה היא כמה
17/04/14 22:41
107צפיות
תסבלו מהצפיפות...
יש מה לעשות אבל מאוד עמוס...והמלצה קטנה
18/04/14 07:51
152צפיות
אמא שלי הייתה בשישי הקודם ומוקדם וכבר היו המונים.

ביחד עם המלצה מנחלת בנימין - מתנה לאפיקומן הילדונת קיבלה - ערכת magiccolors
http://www.magiccolors.co.il/Magic-rainbow.htm

הבנתי שהרבה קנו את הערכה הזו....

מקסים , הבנתי שטיפה יקר, (לא רצו לגלות לי מחיר.. ) אבל גם הגדולים התמכרו. (אני גם)..והיא מאוד אהבה.

חג שמח!
מוקדם כבר לא נגיע
18/04/14 09:40
117צפיות

תלתלית עוד ישנה  

לגבי האפיקומן שלכם - הוריי קנו לה את זה כבר בינואר ליומולדת. שוס רציני. אם יש לכם עודפי קלקר - זה יוצא נורא יפה על זה
(עולה 80 ש"ח אם חשוב לך לדעת. לדעתי שווה ביותר)

º
נתת לי רעיון יש לנו קנבס..
18/04/14 10:45
28צפיות
º
ראיתי שמוכרים זאת גם בשוק הכרמל
18/04/14 14:08
33צפיות
גם אני רוצה להתלכלך
17/04/14 18:21
275צפיות
תראו את זה http://nitsanem.com/2014/04/16/messy-art-day/
זה אמנם קרה באמריקה אבל תכל'ס, שום דבר ממה שמופיע שם לא מחייב שקע אמריקאי. אני חושבת ששבט צופים יכול להרים הפקה כזאת.
מכיוון שאין פה צופים בסביבה שלי, כנראה שהשלב הבא (מבחינתי) זה למצוא איפה יש לקנות שק של עמילן תירס במחיר סביר...
בוקר טוב. רק לברר עם המומחיות לחו"ל עם ילדים
17/04/14 06:22
292צפיות
שבועיים זה יותר מדי? חשבנו על סלובניה בקיץ (בעקבות ההמלצות פה ).
נראה לי הרבה זמן. ואולי לא.
חשבנו על טיסה דרך וינה (משמעותית יותר זול), ללון לילה שם וביום שאחרי לנסוע בנחת (אמרו לנו שכ5 שעות נסיעה),
עם הרבה עצירות.
זה אומר בעצם שיומיים שלמים הם נסיעה לאזור וממנו לוינה.
אז מה דעתכן?
תודה.
אחזור אחהצ לבדוק
שבועיים זה אחלה (זה אומר שגם אפשר
17/04/14 10:02
173צפיות
לבקר בקרואטיה)
אנחנו היינו שמונה ימים ולא הספקנו הכל. ממש התבאסנו שאין עוד ימים. כמובן תלוי בקצב שלכם ותחומי עניין.
יש ספר מוצלח, סלובניה קרואטיה למשפחות- ממליצה בחום.
מבחינת הלינה- להזמין כמה שיותר מוקדם- הצימרים הטובים והמרווחים נתפסים מהר.
במטייל יש המון המלצות, אנחנו לקחנו משם והיה לנו צימר מדהים בבלד.
מבחינת הטיסה- הטיסה מוינה לא נוראית (ככה חברה שלי טסה) אבל עוד מעט יתחילו צ'ארטרים לסלובניה קרואטיה וגם הן יהיו זולים משמעותית מטיסות סדירות של אל על.
שבועים זה ממש כיף
17/04/14 15:09
129צפיות
אנחנו היינו לפני שלוש שנים שבוע בחול עם העלדים ובהחלט רצינו עוד
בעוד חודש ניסע לעשרה ימים ואני בטוחה שנשמח לעוד כמה ימים כשנחזור
וינה יפה בפני עצמה אז אולי כדאי לשלב בסוף או בהתחלה יומיים שם ואז הטיול יותר מגוון גם טבע וגם עיר

מסכימה עם מאורית
17/04/14 17:42
97צפיות
שבועיים זה זמן יפה מאוד ואפשר וכדאי להקצות יומיים לוינה, ער יפהפיה, והנסיעה ממש לא נוראית. כתלות בקצב שלכם, אפשר אפילו כמה ימים בקרואטיה, לפחות את פרק פליטביצה. יעדים נהדרים!
º
תודה. נתתן לנו הרבה חומר למחשבה
17/04/14 23:00
20צפיות
º
מוזיאון ת"א , כדאי?
17/04/14 09:55
96צפיות
מתחם נחמד מאוד ומעניין אבל...
17/04/14 10:04
142צפיות
פסח...ואחרי אתמול שעמדנו בפקקים, טיילנו רוב היום בקיסריה.....וחזרנו מותשים.
החלטתי לא לצאת מהבית אלא רק לקרובי משפחה או למקומות קרובים וסמוכים....
קשה לי אישית עם העומס הזה.

לנו בכל אופן היתה כניסה חינם עם כרטיס מהעבודה של בעלי והיינו שם כמה פעמים. יש משהו לפסח?עכשיו חינם שם, אולי יהיה עמוס. בכל מקרה,
17/04/14 10:54
112צפיות
ממליצה מאוד על המדריך הקולי לילדים וגם על סיורי האמנות שיש שם לילדים (שאליהם צריך להירשם מראש).
כן. יש תערוכה נהדרת של ויק מוניס. בואו על
17/04/14 11:20
148צפיות
הבוקר כי הכניסה חינמית בחסות הגמד (אבל אני חושבת שזה לא תקף בשבת).
נו, אז איך היה ליל הסדר?
16/04/14 09:21
261צפיות
אצלנו היה נחמד מתמיד. אותו פורמט ואותו קהל, אבל צחקנו המון. צעירית כנראה השתכרה מרוב תירוש; למרות שהיא בת 11 הצלחנו לעבוד עליה עם אליהו הנביא מרוקן כוסות היין; היה טעים, משפחתי וכיפי.
אצלינו היה נחמד
16/04/14 09:36
196צפיות
אני אירחתי והיה המון אוכל טוב, היתה אוירה טובה והילדים היו מרוצים, האורחים היו מרוצים וזה הכי חשוב לי.. עכשיו מנוחה עד ראש השנה
בסדר
16/04/14 10:38
395צפיות
הקטנה חזרה לפזול בערב ערב חג. בערב חג לקחתי אותה לרופאה. אחותה היתה חולה בשני-שלישי. שלושתם נרדמו קצת אחרי מה נשתנה ולא היו ברוב הסדר. הבכור הקיא כשאנחנו קראנו בהגדה. מהמם. אה?
עכשיו אני מבלה במיון בגלל הפזילה.
חג שמח!
אבל האוכל היה מעולה ובסך הכל עבר טוב.
16/04/14 10:44
259צפיות
אירחנו את ההורים שלי לסדר.
נשמע לא קל, טוב שאת מנסה (וגם מצליחה)
16/04/14 21:48
107צפיות
לראות את הצדדים החיוביים של הערב
º
תודה
16/04/14 23:15
25צפיות
º
מצטערת לשמוע - עדכני אותנו.
16/04/14 11:03
57צפיות
º
תרגישו טוב.
16/04/14 11:11
14צפיות
º
אוי תרגישו טוב! ותעדכני...
16/04/14 11:41
17צפיות
אוי, מקווה שימצאו שהכול בסדר ושתספיקו
16/04/14 12:18
101צפיות
מחר להנות מחול המועד.
אוי, לא כיף בכלל
16/04/14 13:43
87צפיות
מקווה שהכל בסדר
º
16/04/14 15:00
9צפיות
º
תרגישו טוב
16/04/14 17:09
7צפיות
º
מקווה שכולם מרגישים טוב יותר
16/04/14 21:00
9צפיות
º
וואו.... מקווה שהכל יסתדר
16/04/14 22:21
6צפיות
º
המון בריאות ושישתפר במהרה
17/04/14 10:06
4צפיות
נחמד!
16/04/14 11:12
105צפיות
הבן למד כמה מילים חדשות...:)
היה בפורמט מצומצם יחסית ("רק" 17 איש)
16/04/14 12:09
254צפיות
קצת מוזר וקצת עצוב, כי זו השנה הראשונה שגיסי ניהל את הסדר. בשנה שעברה אבא שלי עוד היה איתנו ונשא בעול.
היו גם שתי אורחות צעירות מחו"ל שלא הבינו אף מילה (אחת מהן לא דוברת גם אנגלית) ושרדו בגבורה.
כרגיל היה יותר מדי אוכל.
ובעיקר היה לא פשוט כי הקטנטונת לא הצליחה לישון כמו שצריך בהמולה וזה שיבש לה את כל סדר הזמנים.
ראיתי שיצאו לי רק קיטורים -אז לשם ההבהרה
16/04/14 12:17
191צפיות
בסה"כ היה נחמד מאוד ואנחנו מאוד אוהבים חגים משפחתיים.
לא משהו...
16/04/14 12:10
314צפיות
היינו עם צד במשפחה שלא כ"כ אוהבים (היינו אצל הורי בעלי שהזמינו את המשפחה של גיסי שהם לחלוטין לא הקאפ אוף טי שלנו ובגלל שהם היו יותר מאיתנו די "השתלטו" על האווירה.. כולל בדיחות גזעניות ושוביניסטיות שמעלות לי את הסעיף, בטח כשמספרים אותן ליד הילדים, אבל קיבלתי הוראה להיות "ילדה טובה" ולא להכנס לעימותים אז סבלתי בשקט...)
האוכל לא היה מספיק צמחוני-פרנדלי בשבילנו וגם זה הטריף אותי (במפורש שאלתי מה להביא ואמרו לי רק קינוח, שמחתי על חמותי שהיא יודעת מה אנחנו אוכלים!)

אבל זה רק ערב אחד, אז לא נורא...
סיטואציה מוכרת.....
16/04/14 12:19
200צפיות
עוד לא למדתי איך להתמודד עם מצבים כאלו (מבוגרים שמדברים שטויות ליד הילדים).
גם אני התאפקתי...:)
º
שמחתי = סמכתי (תיקון אוטומטי מטופש!)
16/04/14 12:22
31צפיות
בגלל זה אני תמיד מביאה
17/04/14 07:38
97צפיות
מהאוכל שאני יודעת שאוכל לאכול.
השנה למשל נראה לי שאכלתי רק מהדברים שאני הבאתי, אז היתי בטוחה שיש....
למשל קינוחים שבעבר היו "נחלתי" לא הבאתי בכלל השנה, גם גיוון לכולם וגם אוכל שבטוח לי
מבאס לסמוך על אחרים ולהתבדות
º
היה כיף, בשביל זה באנו
16/04/14 12:38
79צפיות
מעייף וכיף
16/04/14 13:42
181צפיות
היו אצלי 26 אנשים בערב החג, ו24 לברביקיו ביום למחרת. אנחנו בשלב כזה במשפחה שיש המון ילדים קטנים אז לא ממש קראנו, כי הם איבדו סבלנות מאוד מהר. אבל היינו כולנו ביחד והיה כיף.
(רק לפעם הבאה, לנסות לא להיות עם מגרנה בדיוק ביומיים שכולם מתארחים אצלי. הרבה יותר כיף בלי לקחת כדור בבוקר, ועוד אחד בערב, ועוד אחד בבוקר למחרת, ואחרון בערב).
º
מעייף אבל נחמד
16/04/14 19:38
46צפיות
באופן מפתיע היה מקסים !
16/04/14 22:02
142צפיות
היינו השנה רק ארבעתנו, הבעל, אני ושני הבנים.
לא בבית, עם אוכל שסחבנו בקופסאות מהבית והגדות ויין וכו'.
היה משעשע, נחמד ואפילו טעים.
מצומצם ואיכותי
16/04/14 22:12
137צפיות
הילדים היו נהדרים, כולל את הקטן- ששעשה קצת חנדלך ואז הלך לישון לפני שהתחלנו ובכך הקל עלינו מאד:)
לא משהו....
16/04/14 22:20
200צפיות
באופן חריג היינו אצל ה"משפחה" המורכבת/מורחבת.
הוריי בחו"ל - לכן לא היה הדבק... ואבא של חמודי החליט שלא רוצה עם אח שלו ומשפחתו, אז הוא ביקש, והסכמתי.
לא נהניתי. אנשים שהם ממש לא ה CUP OF TEA שלי...  

למרות שלא מתה על גפילטע פיש, הוגש דג בסגנון חריימה שאני ממש לא אוהבת. מודה, כפולניה טובה (בכאילו) שהגפילטע היה חסר לי. ושלא תתבלבלו, כולם אשכנזים (גם המארחת, שהיא בכלל ממקור פולני וגדלה על זה). לפחות נהניתי מהכבד הקצוץ שהכנתי שפייר, היה טעים ברמות. כמו גם שני קינוחים (כולל מקרונים שהכנתי בפעם הראשונה בחיי ויצאו אליפות).

הרגשתי לא בנוח וכל כך רציתי שיגמר.  אבל הדבקתי לעצמי חיוך לפרצוף אז הייתי יכולה לקבל פרס שחקנית השנה

נקודת האור היחידה (מלבד שירת "המה נשתנה" המקסימה של החמודי) היתה שהייתי צריכה לחצות שני כבישים בלבד - ללא נסיעות וללא פקקים.
º
סביר מינוס
17/04/14 00:44
53צפיות
היה נחמד מאוד...ומצוצמם.
17/04/14 10:05
131צפיות
עבר בכיף. לאחר יום לא קל עם הקטנצ'יק שלא היה רגוע...הוא ישן כל הסדר ונתן לנו לקרוא את כל ההגדה ולאכול ברוגע.

חג שמח.
קיבלתי אותה בהפוכה
16/04/14 11:42
457צפיות
או איך אני מפחדת לחנך אותה
לפני כמה חודשים, הייתה לי שיחה עם בכורתי על נושא האחריות האישית ולמה יש הרבה אנשים שעושים מעשים רעים בגלל הוראות מלמעלה. סיפרתי לה על המחקר בו משתתפי המחקר הסכימו לחשמל משתתפים אחרים, למרות שידעו שיכולים לגרום להם נזק, רק בגלל שאמרו להם. בעצם, ניסיתי להעביר מסר, שגם אם מישהו בעל סמכות נותן לך הוראה, עדיין תפעיל את הראש ותחשוב לבד האם היא טובה או לא. זה ככה בקצרה, כמובן שזה היה יותר ארוך והיה לי ממש דיון מעניין איתה.
אבל אתמול, פתאום במהלך סתם שיחה, הדגימה לי בכורתי שהיא הפנימה היטב את השיחה שהייתה לי אז איתה. אמרה לי, שאמא, את בעצמך אמרת לי לא להקשיב לך בלי לחשוב לפני. אז מאז, כשאת אומרת לי משהו, אני מקשיבה לך, שומעת מה יש לך להגיד ומחליטה האם אני צריכה לעשות את מה שאת אומרת או לא. במקרה הזה, אני בוחרת לא להקשיב לך כי אני חושבת שהבקשה שלך לא מוצדקת.
יריתי לעצמי ברגל.
אני סומכת על שיקול הדעת שלה. היא הרבה יותר מחמירה ממני בהרבה נושאים. לה אין נטיה לחפף כמוני והיא בהחלט בן אדם רציני ושקול. אבל היא עדיין ילדה בת 10. ילדה שבמקביל לכל הרצינות שלה, יכולה להתנהג בצורה מאוד ילדותית ואפילו קצת מושגעת. ילדה שהיתי רוצה להיות עוד כמה שנים  הסמכות העליונה בשבילה. ומסתבר שכל מה שאני אומרת לה, נכנס לה אומנם למערכת, אבל אין לדעת מה היא תעשה עם זה.
אני מאוד אמביוולנטית בנוגע לזה עכשיו.
איך הם גדלים לנו כל כך מהר?
המממ
16/04/14 12:27
204צפיות
הבכור שלי עוד לא בן שמונה וחצי ויש אצלו ניצני גיל ההתבגרות ואני מרכישה שהוא לא תמיד מקשיב לי או לאבא שלו. אז לצערי אין לי משהו משמח לכתוב.
הם לא מקשיבים לנו גם בגיל שנתיים
16/04/14 12:36
139צפיות
רק שאצלה זה כבר באופן מודע ואחרי שהיא כן חושבת על מה אני אומרת, אבל מחליטה בשבילה שזה לא מתאים לה.
גם אחותה לא תמיד מקשיבה לי מן הסתם, אבל אצלה זה חוסר הקשבה אחר. קשה לי להסביר את ההבדל, אבל הוא בהחלט קיים.
אדרבא - שתקשיב ותחשוב לא תסכים
16/04/14 14:55
158צפיות
באופן אוטומטי, אבל אם היא לא עושה את מה שאת מבקשת - היא צרעכה לנמק ולהצדיק את עצמה ואתן צריכות לבדוק ביחד אם המוטיבציה לאי הרצון לעשות את מה שנתבקשה היא כי היא באמת חושבת שזה דבר שגוי, או רק כי היא אישית תרוויח מזה.  נראה לי שאין ברירה - עם או בלי קשר לשיחה שהייתה לכן, ככל שהם גדלים צריך יותר לנמק להם את הדרישות שלנו, וצריך גם לפעמים לתת להם לנצח בוויכוח. מה שכן, אני חושבץ שאפשר גם לדבר אתה על כך שלך, כמבוגרת, בכל זאת יש יותר ניסיון בקבלת החלטות, ושכאמא שלה מוטלת עלייך האחריות להחלטות, ולכן לא כל דבר נתון לוויכוח, ושאם היא לא מסכימה למשהו, לא מסיבה אידאולוגית כבירה, ולא מצליחה לשכנע אותך בצדקתה, בסופו של דבר ההחלטה שלך.
מכאן ניתן להסיק
16/04/14 15:42
163צפיות
1. היא כן מקשיבה לך... הרי היא הפנימה וטוב שכך.
2. אף פעם אנחנו לא "סמכות עלינה" אולי בחלומות שלנו. תמיד יש מקום לחשיבה עצמאית ופרשנות רחבה אצל ילדים.
3. אף פעם אי אפשר לדעת מה קורה עם הדברים שאמרנו אחרי שהם "נכנסו למערכת"
4. אל תדאגי

ולמה חשוב לך להישאר "סמכות עליונה"?
אין לך תחומים שבהם אין מבחינתך מקום לוויכוח
16/04/14 16:27
147צפיות
ואת רוצה להיות בהם סמכות עליונה ללא עוררין? מקום שבו חשוב לך להציב גבול שאינו נתון למשא ומתן כל פעם מחדש.

סתם דוגמא לא מחייבת - שעת שינה בימי לימודים.
לי יש בן עו"ד מהרגע שהתחיל לדבר
16/04/14 17:09
140צפיות
כל דבר מבחינתו פתוח למו"מ, גם שעת שינה בימי הגן.
האמת, זה מה זה מעייף יחד עם זאת אני מאוד שמחה שיש לו את היכולת לנהל מו"מ, לחשוב חשיבה יצירתית ועוד.
ולמרות זאת, הייתי רוצה לא אחת שתהיה לי האפשרות להכריע (טוב, נו, לקבוע) רק כי אני אמא!
זה משמעת לא סמכות
16/04/14 19:37
96צפיות
סמכות זה לא ציתנות. אם אין לי מידע אחר, או יש לי מידע סותר. אני אבחר במידע של מי שאני סומכת עליו.
אבל אם אני צריכה לסדר את החדר.... גם אם זה לא נראה לי אני צריכה לעשות את זה (או לא במקרה שלך) כי ככה אמא אמרה.

אם maysher בדר"כ לא מדברת שטויות אז כנראה הבת שלה סומכת עליה. וגם אם היא תבדוק אותה קצת זה רק יחזק את הסמכות.
לתפיסתי אין פה קונפליקט.
16/04/14 21:29
107צפיות
כל עוד הם ילדים - שיקול הדעת שלנו כהורים הוא הקובע, גם אם להם זה לא נראה. אני מוכנה לשמוע טיעונים, ובמידה ואשתכנע יופי, אבל בסופו של דבר ההחלטה היא שלי ורק שלי. ואני לא רואה בזה דאבל-סטנדרט - לתפיסתי שיקול הדעת של ילדים אינו אמין, וזו בדיוק הסיבה שגם מבחינה חוקית אנחנו מחליטים בשבילם עד שהם מספיק גדולים.

בסופו של דבר - מבחינתי אין מקום להתלבטות. כשזה מגיע להחלטה סופית - מה שאני אומרת עושים.
אכן הפוך על הפוך....
16/04/14 21:54
85צפיות
נראה שיש מקום לשיחה משלימה בה יוסבר שיחד עם הפעלת שיקול דעת עצמי, שהוא דבר מבורך בפני עצמו,
כדאי גם לא להתנתק מהמציאות לחלוטין ולהבין שבסיטואציות מסוימות יש לכבד את הסמכות גם אם לא מסכימים איתה
ולשמור את ההתנגדות המוחלטת לסמכות במקרים קיצוניים.
למשל - המורה לחשבון נתנה הרבה שיעורי בית והילדה חושבת שזה מוגזם. מאחר ולא מדובר במקרה קיצוני של חיים או מוות
עדיף לא להסכים ולבצע את המטלה וכו'....
כנ"ל עם הוראות של ההורים.

בהצלחה.
מאורית9- תודה על המתכון לקדירה!!
15/04/14 08:09
210צפיות
היה מ ע ו ל ה , אנשים התעקשו שבטוחים שיש חמאה מרוב שהבשר יצא כלכך רך וטעים.
למען הדורות הבאים, מצרפת לינק למתכון- http://bissim.com/2008/12/31/coconutbee/#comment-2....

חג שמח!
התודות הם בעיקר להילה מביסים (-:
16/04/14 20:19
118צפיות
אכן מתכון מעולה כמו כל המתכונים שלה
והבלוג המקסים הוא כיף בפני עצמו
למה כל הארס יוצא בדיוני דת? איזה איכסה מבאס
133תגובות
13/04/14 16:03
1655צפיות
<פרקתי>

(המשך...)
<פרקתי>
נגיד והלכתן לרופא משפחה
13/04/14 18:03
539צפיות
ונגיד ומדובר ברופא חדש במרפאה שזו הפעם הראשונה שאתן אצלו
ונגיד ותו"כ שאת מדברת איתו על פרטי המחלה שלך יש לו טלפון
ונגיד ואת רואה על הצג ששם המשפחה שלהם זהה, משמע מדובר בבת משפחה
ונגיד שהוא עונה
ונגיד שמהשיחה את מבינה שמדובר באישתו
ונגיד שהשיחה מתנהלת כך שהיא נותנת לו הנחיות מה לקנות לחג, לאיזו חנות ח"פ ללכת ולקנות מה וכמה, ואיזו שתיה צריך (בירה שחורה, ועוד ארבעה בקבוקים של בלה בלה בלה)
ונגיד ואחרי זה הוא עוד שואל כמה שאלות על דברים אחרים
ונגיד שתו"כ הוא מדפיס לכן את ההפניה שאותה ביקשתן
ונגיד שכל השיחה הזו ארכה חמש דקות תמימות בזמן שנקבע לתור שלכן
ונגיד שהשיחה על המחלה שלכן לא נמשכה, פשוט נקטעה

נגיד שאיחלתן חג שמח
ויצאתן עם מה שלשמו הגעתן - הפניה

האם הייתן יוצאות גם עם תחושה מאוד לא נעימה של זלזול? של חוסר אכפתיות? שזה ממש לא לעניין? ואם כן - האם הייתן פונות למזכירות המרפאה ומעירות, או פשוט נשארות עם התחושה הזו וזהו?

או שהייתן מדפדפות את זה הלאה, כי חג וכולם עושים דברים אישיים בזמן העבודה?

ברור שהייתי מעירה את תשומת לב מזכירות המרפאה
13/04/14 18:24
251צפיות

לחוסר הנעימות והכבוד שחשת.
לא לעניין אלא, במקרי חירום (ולא נשמע שזה היה העניין).
סביר להניח
13/04/14 18:34
311צפיות
שהייתי מרגישה תחושת זלזול נוראית אבל סיכוי טוב שלא הייתי עושה דבר
להבדיל, כשהייתי אצל רופא הילדים והוא עשה כמה שיחות שנגעו לטפסים רפואיים כלשהם של אשתו, והוא התנצל ואמר שהוא חייב לעשות זאת לפני החג ואחר כך שב והקדיש לנו את מלוא תשומת הלב, לא הרגשתי שום תחושה מלבד חמלה (כי נראה לי שמדובר בבעיה רצינית).
אני רואה הבדל גדול
13/04/14 18:38
256צפיות
בין עניינים דחופים ללא דחופים (ע"ע איזה כלים לקנות לחג)
וכמובן שיש חשיבות מאוד גדולה מבחינתי להתנצלות ולהכרה בעובדה שהמעשה הוא לפנים משורת הדין.

יש לי הרגשה שזו התנהלות קבועה של אותו רופא, וזה מבאס אותי מאוד.
בהחלט. הבנתי אותך. רק הצגתי מקרה שבו
13/04/14 19:13
146צפיות
הסיטואציה יכולה להיות דומה במובנים מסוימים, אבל התחושה שונה
אני התלוננתי על אורטופד במרפאות חוץ
13/04/14 20:04
226צפיות
זה הגיע אחרי איחור של שעה , אחרי יהירות וקביעה שהבן שלי צריך ניתוח דחוף
הגעתי לייעוץ אצל מנהל המחלקה דרך המושלם וסיפרתי לו הכל כולל הגעה אל מרפאות חוץ אל המנהל בלי תור וקביעה שאין שום צורך בניתוח .

אז כן אפשר להתלונן מבחינתי וחשוב כמה שיותר מהר .

.

מקווה שלא הייתי מתנקנקת מול המזכירה
13/04/14 20:36
302צפיות
כי זו התנהגות מעליבה שמצריכה תלונה.

13/04/14 21:33
210צפיות
אני לא אתנקנק
כאשר אגיע לשם שוב יש סיכוי סביר שזה פשוט ישפך לי מהפה
על אחת כמה וכמה אם זה יחזור על עצמו


יש לך אפשרות בחירה?
13/04/14 21:39
156צפיות
כי אם כן, וכמו במכבי את מחויבת לאותו רופא למשך כל הרבעון, את יכולה להתקשר למשרד הקופה, לבקש שינתקו אותך מהמחויבות ולהסביר למה.
לא, זו מרפאה קהילתית קטנה
13/04/14 21:49
163צפיות
יש רופא משפחה אחד
ורופא ילדים אחד

ומאחר ולצערי יש תקופות שבהן אני מבקרת במרפאה באופן תדיר, ומאחר ואני עם הילדים בבית אני מעדיפה להשאר במרפאה הקהילתית ולא להרשם לרופא בעיר השכנה ואז לסרבל לעצמי את החיים.

הייתה לנו רופאת משפחה נפלאה, שעזרה לכל המשפחה בכל כך הרבה מובנים, ועכשיו משהפסיקה את עבודתה אצלנו קיבלנו את החביב הזה...

ובכלל הוא נראה לי פלצן - עיצב את חדר הרופא כאילו זה הבית הפרטי שלו - פסלים, תעודות, ארוניות מעוצבות, תמונות עיצוביות על הקיר... אפשר לחשוב שזו המרפאה הפרטית שלו (שגם היא מעוצבת לעילא)
אם זה המצב, את מסוגלת להעיר לו ישירות?
13/04/14 22:30
135צפיות
קשה יותר, אבל משתלם לטובת היחסים העתידיים, מאשר שידע שאת זו שהתלוננה עליו באוזני המזכירה (כי סביר שהוא יבין שמדובר בך - מול כמה פציינטים אפשר לקבל רשימת קניות מאשתך ביום אחד?)
לכי תדעי, יום לפני הסדר
13/04/14 22:39
193צפיות
יש הרבה אירגונים
יש לי הרגשה שזו התנהגות רגילה שלו, אז הפעם זה קניות לפני החג ובפעם הבאה זה נופשון בחו"ל ...
אם אתקל בזה שוב בהחלט אתלונן....

חשבתי להעיר לו, אבל מאחר וזה המפגש הראשון שלנו, וסביר שלא האחרון החלטתי לפעול עם השכל ולא עם הרגש... לא מתאים לי בדר"כ
º
well chosen בנסיבות
13/04/14 22:43
32צפיות
השאלה בעיניי היא מה ההתנהלות הכללית
13/04/14 23:06
214צפיות
כבר דובר פה לא פעם על התרבות הזאת, של בעלי מקצוע שעושים דברים "על הדרך"... המטפלת שפתאום מטפלת בנכד שלה והקופאית שעל הדרך עושה כמה שיחות.....
בגדול - הכל לא לעניין.
בקטן - מאוד תלוי מה היחס הכללי. רופא הילדים שלנו, עונה לשיחות חופשי. כולל כאלו ממרפאתו הפרטית. הוא גם ענה לשיחה מאבא שלו, דווקא שיחה בה דובר על ניתוח שהאבא צריך לעבור והרופא הרגיע אותו... תכל'ס מה זה שונה מקניות לחג? למה אני צריכה לשמוע את צרותיו של אביו של הרופא?
ומצד שני, הוא אחלה רופא. לא יצא שלא התייחס ברצינות או טיפל בנו היטב. אז מה זה משנה כבר?
יש הבדל
13/04/14 23:41
183צפיות
בין מטפלת שנמצאת עם הילד 8 שעות ביום
לבין רופא שמקבל מטופלים כל 10 דקות ויכול רגע לארגן לצאת להפסקת טלפון בחוץ או לבקש מהמטופלת שנכנסת אחרי שתמתין עוד רגע ושהוא יקרא לה שיסיים.
מאוד לא מכובד בעיני שבעודנו משוחחים על המחלה שלי, ועל הטיפול בה הוא עונה לטלפון פרטי בענייני דיומא, וכל זאת מבלי לבקש סליחה - לפני או אחרי השיחה, ואח"כ בכלל לא לחזור לשיחה שבכלל התחיל ביוזמתו. על אחת כמה וכמה כשמדובר במפגש ראשון בין חולה לרופא...
º
מאד מבאס
13/04/14 23:45
18צפיות
ואשתו לא יודעת שבין 4 ל-7 בעלה הרופא
13/04/14 23:51
186צפיות
רואה פציינטים ושמותר להפריע לו רק אם קרה אסון?
ולכן כתבתי
13/04/14 23:53
166צפיות
שנראה לי שזה משהו שגרתי ויום יומי

ממש לך לעניין. האם היא לא יכולה לשלוח רשימת
14/04/14 00:08
128צפיות
קניות בוואצאפ?
º
*ממש לא לעניין.
14/04/14 00:09
18צפיות
בגלל זה אני אומרת שחשוב הסך הכל הכללי
14/04/14 12:13
80צפיות
כי בעיניי גם מאוד לא מכובד לענות לשיחה מהקליניקה הפרטית שלך, בזמן שזה התור שלנו. אבל כיוון שבסך הכל הכללי אני מרוצה ממנו - אין לי תלונות. הוא גם תמיד זוכר על מה דיברנו קודם ואיפה היינו ואם לא, אנ ימזכירה.
את לא מרוצה. וזה שקיבלת את הפנייה זה לא העיקר. אם הוא היה חוזר לשיחה (גם אם לא התנצל) \זה היה משהו אחר.
כתבת שהוא חדש ולכן בעיניי זה כן המקום להעיר, אולי לא את, אבל דרך המזכירות/מנהל המרפאה.
חוסר מקצועיות מוחלט בעיני.
14/04/14 00:25
190צפיות
ואוסיף שמבחינתי זה לא משנה אם זו שיחת טלפון מאבא שלו לגבי ניתוח או מאשתו לגבי קניות, זה ממש לא מעניין אותי. לא מן הראוי מבחינתי שרופא עונה לטלפונים כשהוא רואה מטופלת במשרד שלו. רופא שנדרש להיות זמין כי המסגרת שבה הוא עובד מחייבת אותו, יש לו ביפר או מכשיר קשר למקרי חירום. שיחות אישיות בסלולרי או בטלפון קווי צריכות  להתנהל אחרי שעות העבודה או בהפסקה.

לגבי - "חג וכולם עושים דברים אישיים בעבודה" אומר לך שבחיים עוד לא נתקלתי פה בעובד בשום רשת/משרדי רופאים שניהל את החיים האישיים שלו לנגד עיניי ועל חשבון הזמן שלי, בטח שלא רשימת קניות לבית איזו חוצפה. זה לא אומר שפה זה לא קורה, אבל שירות לקוחות מאוד חשוב לאמריקאים, אז לא זה לא משהו שכולם עושים.
אכן. זה משהו מאוד ישראלי
14/04/14 12:15
131צפיות
מצד אחד חוצפה של נותני השירות. ומצד שני גם למקבלי השירות יש סובלנות לזה (כל אחד וגבולותיו ועד איזה רמה הוא מוכן לספוג).
ומצד שלישי אני מניחה שגם מקבלי
16/04/14 09:06
84צפיות
שירות עושים את זה, וגם זו חוצפה (כי מעכבים את נותן השירות ואת הממתינים בתור). ומצד רביעי - זה לא נראה לי עד כדי כך נפוץ, בטח לא אצל רופאים. לא זכור לי אי פעם שרופא קיבל שיחה אישית כשהייתי אצלו (אבל כן מעבירים לפעמים שיחות של פציינטים).
ועם כל זה - מה שחשוב זה לא החוצפה אלא השירות שניתן בסופו של דבר. אילו הרופא היה מתנצל שהוא מקבל לרגע שיחה אישית, משתדל לסיים אותה במהירות האפשרית, וממשיך את הטיפול אח"כ כראוי, זה לא היה כזה אסון.
הכי "להיט" זה בקופה בסופר...
17/04/14 10:00
39צפיות
לא מעט יצא לי פשוט להיות אחרי לקוחה ב7:40 בבוקר בסופר אחרי שהורדתי את הילדה בביה"ס ....
ולהמתין בתור בקופה בסופר תוך כדי שהלקוחה לפניי מנהלת שיחה ערה בנייד ומשתהה ושיחת חולין (לא דחופה)
על ההיא שאמרה ככה וההוא שעשה ככה....מבלי למצמץ, ומעכבת את כולםםםם....ויש לה זמןןןןן
הקופאית לא אומרת כלום על מנת שלא תהפוך למושא תלונות עליה, הממתינים בהלם מהחוצפה ולא בא להם לריב על הבוקר...
.וככה זה נראה היום - דו כיווני.....גם מבחינת נותני השירות וגם ממקבלי השירות.....

זה נהיה פשוט לא הגיוני, הנייד הפך לחלק מאיבר בגוף לרוב האנשים. פריט חובה שלא נושמים בלעדיו.

זה תלוי
14/04/14 04:27
158צפיות
אם באת להפניה ויצאת עם הפניה אז אני לא רואה בעיה. אם באת להתיעצות והפניה והחלק של ההתיעצות לא קרה בגלל השיחה - האם ניסית לשאול שוב?
אם נראה לך שהרופא לא מילא את תפקידו אז יש מקום להתלונן.

אני רואה בעיה עם קיום שיחות בטלפון בזמן שיושב מולך מטופל. טכנית - זה אפשרי להסתדר בלי זה (למשל - להשתיק טלפון ולחזור לפונים בין מטופלים) השאלה היא מה מקובל תרבותית.
קרה לי עם רופאת נשים...
16/04/14 07:06
178צפיות
קיבלה שיחה אישית, לא הייתה מרוכזת בי, שאלה כמה פעמים את אותן שאלות וכשיצאתי, לא חזרתי אליה יותר.
וגם לא אמרה סליחה או שחייבת לענות...פשוט מובן מאליו.

חושבת שמי שעובד מול קהל לקוחות לא יכול לקבל שיחות טלפון אישיות בזמן קבלת קהל ויכול לעשות זאת בין מטופל למטופל.
וחושבת שכבר מזמן המילה "דחוף" קיבלה משמעות אחרת....בהרבה מקומות.
וחבל שכל זה נראה כך.

אם הייתה רופאה קבועה או שהייתי צריכה לחזור בעתיד יש מצב שהייתי אומרת כמה מילים...
אבל בחרתי בה בצורה אירעית כי הייתה קרובה ונזקקתי למשהו מסויים והיא הייתה פנוייה.
קרה עם גם עם רופא נשים
16/04/14 11:29
138צפיות
שתוך כדי שהוא בודק לי ב %^^%%^%%^&&*
התקשרה אשתו והוא התחיל לעבור תוך כדי  הבדיקה על רשימת  קניות
º
הזוי לגמרי...במקרה כזה בהחלט הייתי מתלוננת
16/04/14 11:40
26צפיות
רופא יכול להיות אנטיפת ולא נעים גם בלי לענות
16/04/14 09:14
140צפיות
לטלפון, כמו רופא העיניים שהייתי אצלו שהיה יהיר, לא זיכה אותי במבט מהרגע שנכנסתי ועד הרגע שיצאתי, וקמצן במידע - את צריכה לחלוב אותו והוא בתמורה נותן לך תחושה שאת מבזבזת את זמנו. לדעתי גם לא רחץ ידיים לפני שנגע בי.

כמו מקרוני, הגעתי אליו כי הייתי צריכה מישהו דחוף, אבל לא אבחר בו שוב.
זה עונה על התיאור של רופא העיניים לילדים
16/04/14 13:11
89צפיות
שהייתי אצלו לפני מספר חודשים
הייתי מדברת איתו על זה,
16/04/14 11:17
96צפיות
ואם כבר יצאת - הייתי מתלוננת, ועוברת לרופא אחר.
היה יכול להתנצל, ולהמשיך את הטיפול בך, אבל זה לא קרה.
גם אני
16/04/14 21:56
40צפיות
הייתי פונה אליו אישית וסבירה לו מה דעתי על הטיפול הרפואי המעליב שקיבלתי ממנו
ואם לא היה מתנצל - מחליפה רופא.
חזרנו מהצפון ...
13/04/14 21:50
461צפיות
היינו בצימר בבית הילל שכבר היכרנו לאלו שאוהבים לטייל ולא צריכים ג'קוזי. נקי (חדר נפרד להורים) מרווח וכאילו יצא מקטלוג איקאה.

היינו בצפת. נתתי לגדול להדריך אותנו , פעם ראשונה שלו, לא היה לו פשוט אבל חוויה שאני חושבת שננסה שוב .
היינו בטיול אופניים (ששכרנו בבית הילל) בטיילת של החצבני . מ-ק-ס-י-ם שם.

אתמול הלכנו את הזויתן עליון. רמת הגולן מהממת ביופיה עכשיו. פריחה מרהיבה, משגע.
הקטן כמעט טבע באחת הבריכות והגדול ממש הציל אותו, לקח אותו על הגב - רגע מפחיד. נכון שהחצי היה שם והוא היה קופץ למים אבל הגדול הציל את המצב.

היה מזג אויר מעולה ומעט אנשים (שזה הכי נעים)
שכחתי ..
13/04/14 21:52
254צפיות
פעם ראשונה שעשינו טיול אופניים משפחתי. למי שזוכרת שלא מזמן סיפרתי שהתחלתי לרכב. הייתי מאוד גאה בעצמי!
º
כמה כיף אפניים
13/04/14 21:58
25צפיות
איזו חוויה מורכבת!
13/04/14 22:21
119צפיות
אני מתכוונת למכילת אלמנטים רבים ולא למורכבת על אופניים (בקריאה שנייה זה נראה כמו משחק מילים מתחכם, אבל מיותר כי רכבת לבד. )
נשמע נפלא! תוכלי לתת את הפרטים של הצימר
14/04/14 09:37
101צפיות
מתאים לי כזה...:) וחג שמח
בבקשה
14/04/14 10:28
174צפיות
http://my.weekend.co.il/default.aspx?id=1686&c...

וגם לא יקר (יחסית) -

תודה רבה! איך השטחים הציבוריים?
14/04/14 12:48
83צפיות
יש גינה גדולה? חורשה צמודה? מתקנים , משהו?
פשוט ראיתי שיש בבית הלל גם מקומות עם חצרות ענק עם אטרקציות ותהיתי איך זה שם. מה המרחק בין היחידות לבין בעל הבית? יש פרטיות? תודה מראש.
הגינה לא גדולה
14/04/14 12:57
116צפיות
יש לכל יחידה ערסל וערסל ישיבה + מקום למנגל
יש פרטיות. אני לא הרגשתי את בעלת הבית, היא מאוד נחמדה.

אין חורשה או מתקנים בצמוד לפי מה שראיתי. אבל הילדים שלי לא בגיל אז גם לא חיפשתי.
יש קרוב מאוד - כמה דקות עם רכב, את הטיילת של החצבני וראיתי גם בכניסה לישוב מדרום חניון חמוד.

אני אוהבת שהחדרים מרווחים (כמו בתמונות). שגם אם פותחים את המיטה של הילדים יש עוד מקום לזוז.
לא היה קר מדי לבריכות של הזויתן?
14/04/14 09:05
98צפיות
נשמע כיף מאוד... אנחנו עוד עם תינוק, אז לא נעשה מסלולים כאלה, למיטיבי לכת, אבל נורא בא לי לראות קצת זרימה.
בטח היה קר רק ילדים ונערים נכנסו למים
14/04/14 10:27
125צפיות
אנחנו רק טבלנו רגליים.

º
נשמע מעולה ונשמע שנהניתם! נופש כלבבי :)
15/04/14 18:42
23צפיות
איזה כיף לשמוע, ממש נוסטלגיה..
16/04/14 06:54
59צפיות
את הנופש הראשון שלנו כזוג העברנו בבית הלל....ומאז חזרנו כמה פעמים.
מקום מקסים.
מתכננים לישון שם ביוני כי יש לנו חתונה באיזור. וההמלצה במקום.
שמחה שנהנתם.

חג שמח.
נשמע כיף אמיתי!
16/04/14 21:58
20צפיות
וכל הכבוד על הרכיבה. אני מנסה כבר כמה שנים לגרום לעצמי להזיז ת'תחת
אפילו בקשתי וקבלתי מהבעל אופניים מתנה ליום הולדת לפני כמה שנים ו....כלום.
לא רוכבת בכלל.
שאלה חשובה בענייני דת
13/04/14 21:37
557צפיות
(סתם )

האם אתן מעבירות/מצליחות להעביר איזשהם בגדים בין בנים לבנות? הגזרות שונות (זה פחות הצבעים) וכלום, כלום אני לא מעבירה מהגדול לקטנה. עכשיו אני מתחבטת לגבי איזו חולצה אבל נראה לי שגם זה לא ילך. אין לנו מישהו ממש קרוב בגיל המתאים להעביר לו, אז זה עוד יותר מבאס (מעבירים לילד קטן ממנו בארבע שנים, אני תוהה אם זה בכלל אפקטיבי או שההורים סתם תוקעים את זה איפשהו ושוכחים מזה...).

חגשמח!
האמת שכן
13/04/14 21:51
180צפיות
חולצות טי שרט קצרות וארוכות
וגם מכנסיים - בעיקר פוטרים או טריקו פשוטות

אני מנסה להעביר למרות שלא תמיד הולך אבל-
13/04/14 22:02
155צפיות
לקטן יש היום מכנסיים אדומים או כחולים עם איזה פרח קטן, בעיקר בגזרת הטריינינגים. חולצות טריקו פשוטות עוברות גם כמובן הכי רגילות לא עם התחרות והסרטים
האמת ש...
13/04/14 22:06
146צפיות
יש לי ילדה בת 7 ולא מזמן ילדתי והקטן בן 4 חודשים.
כל הביגוד ראשוני העברתי כי קניתי צבעים ניטרליים.
וגם מצאתי חולצות טריקו ומכנסיים 100% כותנה שהעברתי...אבל לגבי הלאה כבר אין לי מה...
ואצטרך לקנות כי אין לי ממי לקבל........כולם ילדו וגדלו....חג שמח
לא
14/04/14 00:31
155צפיות
לפני כמה שבועות הייתה אצלי חברה עם התינוק החדש שלה. הוא הקיא ולא היו לה בגדים להחלפה. ניסיתי למצוא לה משהו אחד שמתאים לבנים, ושום דבר לא היה 100% מתאים, גם מה שהיה כחול היה עם הדפס של בנות.

אם הילד הבא שלי יהיה בן, כל הבגדים יהיו חדשים, ובגדי הבת יועברו למישהי עם הריון בת.

כן, אני מאלו שמלבישות בנות רק עם בגדים של בנות (למעט פיג'מה אחת של בנים ).
אז אפשר לציין פה בשקט שאני מתפלצת מזה?
17/04/14 11:14
75צפיות
לא מבינה מה יכול להיות "בגדים של בנות" לילדים מתחת לגיל 3 נניח, בטח ובטח ילדים מתחת לגיל שנה.
בגילאים מבוגרים יותר אז מילא, כל מיני גזרות, ושמלות וכו',
אבל אני לא יכולה לסבול את החלוקה הדיכוטומית הזו מגיל אפס.

אפשר, זכותך לא לסבול
17/04/14 18:04
74צפיות
אפשר, זכותך לא לסבול
וזכותך גם להתפלץ, אני לא חושבת שזה כזה ביג-דיל.

את באמת לא מבינה למה למשל הבגד בתמונה אינו בגד שמתאים לבן? או שאת לא מבינה את הבחירה שלי לא להלביש את זה לבן?
הבגד שבתמונה הוא לא מה שמטריד (אותי לפחות)
17/04/14 22:43
39צפיות
יותר מפריע לי שאי אפשר למצוא בגדים יוניסקס לתינוקות וילדים. בכלל.
למה הגזרה של בגד יומיומי לתינוקת בת חצי שנה צריכה להיות שונה מזו של תינוק בן חצי שנה?
למה כשרציתי לקנות לילדה שלי בגד שיהיה לה נוח הייתי צריכה להתפשר על כך שהשרוולים יהיו ארוכים מדי כי קניתי 2 מידות גדולות מדי, כי המידה ה"מתאימה" הייתה כל כך צמודה שאי אפשר היה לנשום בה? והקטנטונת הייתה אחוזון 3 במשקל!
כשקניתי לה מהמדפים של הבנים לא נתקלתי בבעיה המעצבנת הזו!
וגם
17/04/14 23:46
25צפיות
לא מבינה למה החל מגיל שנה כמעט ואי אפשר למצוא מכנסי טריינינג לבנות. הכל זה טייטס.
אז ברור שאני קונה ממדפי הבנים, אבל העובדה שכבר מגיל כזה יש חלוקה כ"כ דיכוטומית היא מייאשת.
לא נתקלתי בבעיית מידות/גזרות
18/04/14 01:19
21צפיות
והבת שלי הייתה אחוזון 97 בגובה ובמשקל עד כמעט גיל שנה.

אני לא גרה בארץ, אולי בגלל זה.
נו, אז זהו ה - 1%, שאינו מעיד על הכלל.
17/04/14 23:52
28צפיות
כלומר - גם רוב הפמיניסטיות הדגולות לא תלבשנה את בניהן במלמלות.
אם כל בגדי התינוקות שלך הם מסוג זה, ניחא.
אבל רוב מה שאני רואה בחנויות ורוב התינוקות שאני רואה סביבי, אלו לא בגדי מלמלה וכדו'. רובם בגדים רגילים לחלוטין (בגד גוף, מכנסיים, אוברול. כאלו מין). ההפרדה הברורה בצבעים ובציורים (שלא לדבר על הכיתובים) נוראית בעיני.
למה זה כזה נוראי בעינייך
18/04/14 00:50
25צפיות
שלבנים ולבנות יש בגדים שונים בגזרות שונות, בצבעים ובהדפסים שונים?
בקצרה (פשוט בגלל העייפות)
18/04/14 01:29
33צפיות
כי זה מצר אופקים בעיני, זה מקבע, ומהווה (סוג של) הסללה.
מגיל אפס בנות צריכות ללבוש ורוד (וסגול ולבן) וכמעט אין אופציה לשום צבע אחר (אדום, ירוק, כל גווני הכחול, אפור  - כולם של בנים בחנויות בגדי הילדים). ובהמשך הן צריכות ללבוש טייטס ושמלה, כי אלו הבגדים שיש והגזרות שיש לבנות.
והבגדים הללו פשוט פחות נוחים לריצה, לטיפוס ולזחילה.
ובהמשך בנות נמנעות מכל מיני פעילויות פיזיות, כדי שלא יראו את התחתונים כשהיא מטפסת עם חצאית, וכי הטייטס הצמודים לא נעימים ומשוחררים, וככה התקבע עוד הבדל קטן אך משמעותי מבחינת יכולות פיזיות ומימוש פוטנציאל.

הערות שוליים:
1. אני יודעת שכשזה נקרא כך בתקציר זה מאוד מערר גיחוך. אבל אני עייפה, ואוכל לדסקס את זה בפילוסופיות אין קץ כשיהיה לי קצת יותר זמן וכוח, ואז זה אולי ייקרא יותר הגיוני.
2. ברור לי שתגיע תגובה שתציין ש"הבת שלי תמיד לבשה שמלות מלמלה ורודות, וזה לא מנע ממנה לטפס על עצים ולהתנהג כמו רמבו". אולי. אבל רוב הבנות בשמלות שאני מכירה לא מטפסות על עצים.  
3. ואחת מהבעיות היא שזה ביצה ותרנגולת. אנחנו מתייחסים לילדים אחרת בעקבות הבדגים. ע"ע ההדפסים שמוצאים לנכון להדפיס על בגדים: "נסיכה של אבא" לעומת "המלך של הבית". "הכי חמודה בעולם" לעומת "אני גיבור".

וואו, חפרתי.
לילה טוב, ואם זה מעניין אותך, אפשר להמשיך מחר
תודה על המענה
18/04/14 05:27
24צפיות
לא העלה גיחוך ולא נקרא כחפירה. אכן זה נושא שאפשר לדסקס עד אין קץ.

מבחינתי, אני לובשת ומלבישה לילדה שלי מה שנחשב בעיניי ובעיניי אחרים כיפה. בחברה שאני גרה בה ובעיניי, לא יפה לילדה קטנה ברמודה עם חולצת משבצות מכופתרת למשל (דוגמא למה שלובש בן של חברה בן אותו הגיל), כמו שלא יפה לילד טייטס כתום זוהר עם חולצה לבנה עם פרחים.

אני לא מאמינה שיבצר מהבת שלי ללמוד מדעים מדוייקים או לשחק כדורגל אם תרצה, רק בגלל סגנון הבגדים שאני מלבישה לה.

ורק להתייחס לטרנינג, זה לא יפה בעיניי לא לבנים ולא לבנות .
אני הלבשתי לו הבוקר תחרה
18/04/14 05:42
28צפיות
מכנסיים של אחותו שהיו במקרה בארון שלו.
כמו שאמרתי - הבגדים שמגיעים אלי הם של בנים אבל כשאני צריכה לבחור אז זה יהיה פרחוני, ורוד ושמלות. (למרות שמבחינתו אם אין על זה ציור של משאית זה לא יפה. אז אני תופרת מעל משאית)
התבלבלתי קצת
18/04/14 07:17
23צפיות
כשאת צריכה לבחור לבן או לבת את בוחרת פרחוני ורוד ושמלות?
קראתי שוב את השרשור והבנתי- תודה בכל אופן
18/04/14 08:05
22צפיות
משום מה פספסתי את ההודעה הקודמת שלך- את מלבישה לילד שמלות ואוהבת ורוד ופרחוני לבנים .
כן
18/04/14 08:28
17צפיות
בגדי בנים זה דבר משעמם נורא.

(לא רק ורוד. גם אדום. כל דבר שהוא לא כחול-חום)
בטח
14/04/14 01:03
124צפיות
אמנם רק עכשיו הבן מתחיל להיות בגודל שמתאים לבגדים של אחותו הגדולה (עברנו לכאן כשהיא היתה בת שלוש אז אלה הבגדים המוקדמים ביותר שיש לי. הוא בן שנתיים וחצי). מתאים יופי. גם השמלות

(מה שכן, כל מה שאני מקבלת מחברות בשבילו זה בגדים של בנים אז כשיש לי אפשרות בחירה אני הולכת על הכי צבעוני שאפשר. רצוי אדום-ורוד. בגדי בנים זה כזה דבר משעמם...)
נראה לי תלוי גיל
14/04/14 06:15
96צפיות
עם תינוקות - בוודאי. אני מניחה שככל שגדלים - פחות (אם כח תלוי גם בבת ובהעדפותיה). שלי רק בת ארבעה חודשים אז אני עוד לא יודעת מתי אם בכלל היא תתחיל להתעקש על "רק של בנות". אבל נראה לי שלפחות חלקית יהיה מה להעביר כמה שנים טובות (בנות לא לובשות מכנסי טרנינג למשל?).

ולגבי היורש שלכם - תלוי בהוריו, אבל אנחנו, כצעירי המשפחה, יורשים מבני דודים שהצעיר שבהם מבוגר ב-6 שנים מבכורי. אז כן, אני תוקעת בארון, אבל לא, אני לא שוכחת, וכשצריך לחדש את מלאי הבגדים - קודם כל עושים שופינג בארונות העליונים. אם יש להם מקום לאחסן - הם ישמחו (וארבע שנים הפרש זה ל כ"כ הרבה, בייחוד כשמגיעים לגיל שבו כל בגד נלבש שנתיים שלוש).
ממש נדיר
14/04/14 08:02
86צפיות
רק אם זו גזרה נטרלית כזו כמו סווטשרט. אבל כאלה יש לנו ממש מעט
.דווקא בגדי תינוקות היו לי להעביר מהגדולה לאפרוח כי קניתי גם דברים מהמחלקה של הבנים.

אני מעבירה לחברות שיש להם ילדים יותר קטנים.
לצערי לא מקבלת מאף אחד
º
קל יותר מבן לבת מאשר להיפך
14/04/14 09:02
33צפיות
לא העברתי כלום
14/04/14 09:56
84צפיות
אבל אני מאלו שאוהבות בגדים ונהנית לקנות להם.
אצלנו היינו מעבירים מהבת הגדולה
14/04/14 10:07
104צפיות
לבן האמצעי רק עד גיל 6 בערך (מה גם שהיא היתה די טום בוי עד הגיל הזה). כיום אני שומרת מהגדולה לקטנה דברים מיוחדים (הפרש של 6 שנים). מהאמצעי לקטנה העברתי מעט מאוד. היא רצתה דברים יותר ורודים ומקושטים כבר מגיל צעיר.
מהאמצעי והקטנה את הדברים הטובים אני מעבירה לאחותי (שם יש אחיינית שקטנה מהקטנה שלנו בשנה וחצי ואחיין שקטן מהאמצעי שלנו ב-8 שנים). את הדברים הפחות מיוחדים או היותר מהוהים אנחנו מוסרים לתרומה.ברור!
15/04/14 06:55
71צפיות
המחשבה על לעשות אלבום תמונות של גברים לובשי ורוד כדי להוכיח לכולם שזה שהקטנצ'יק לובש ורוד לא יגרום לו לטראומות ארוכות טווח עברה לי בראש יותר מפעם אחת.
אני לא מאמינה בבזבוז כסף מיותר, ומאמינה גדולה מאוד במחזור.
אני לא אלביש לו שמלות ומלמלות, ואני מניחה שמתישהו נגיע לגיל שהוא יתחיל להתנגד לכל הוורוד הזה, אבל עד אז יש עוד זמן.
קפוצונים , חלק מחולצות הטריקו , חלק ממכנסי הס
15/04/14 18:59
63צפיות
הספורט הקצרים מעבירה מהבן לבת כשהיו קטנים אז גם הבן ירש מאחיותיו הגדולות כיום הוא בן 12.5 כך שזה כבר לא רק צבעים אלא גזרות וגם  הג'ינסים אי אפשר . אז אני שומרת לקטנה בת ה9 מאחיותיה   הגדולות  מקבל הכל חדש. נסיך בן 3 אחיות .
כשהיו קטנים ברור שחוץ מוורוד ושמלות הוא לבש את כל בגדי הבנות הגדולות .
יש לי בן 7 וילדה בת 4 ואני השארתי הרבה בגדים
15/04/14 20:39
85צפיות
והם גם נולדו באותו חודש (הפרש של 4 ימים) ככה שמהגדול העברתי כמה בגדים בסיסיים לקטנה (בעיקר ללבוש בבית-כמו פג'מות או חולצות סבא לבנות/גטקס), ועוד הרבה דברים.  בחלק מהדברים אמא שלי שמה קישוטים ואפליקציות של בנות וילדה הולכת איתם גם בחוץ. בגלל ההפרש בשנים וגם בגלל הבדלי גודל (בת הרבה יותר קטנה מאחיה כאשר היה בגילה) אני שומרת בגדים בשקיות.

מה שנראה באמת רק לבנים אני העברתי לחברים ואנשים אחרים שחיפשו....

ובכלל מעבירה כל הבגדים טובים מילדי לילדים של חברה , והיא אומרת שהם הולכים כמעט ורק בבגדים שלנו., ומה שחוזר אלי חזרה מעבירה הלאה.

אני מקווה שאם אנשים לוקחים ממך בגדים גם אם הם עדיין גדולים, בסופו של דבר כן יש שימוש בהם.

מבן לבת כמעט הכל אפשר עד גיל מסוים
15/04/14 22:21
91צפיות
בגיל שלוש-ארבע הבנות שלי כבר נדבקות לטייץ/חצאית וגם חולצות הטריקו לא בהכרח מתאימות להעברה.

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


Flix
מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה