לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
 

 

אהבה היא הערך היחיד שניתן לחלק לשניים ובכל זאת יכפיל את עצמו.

היא המקור הכי עוצמתי שמניע אותנו ללא גבולות.

לאהוב מישהו זאת היכולת לתת בלי ציפייה לקבל שום תמורה בחזרה ובכל זאת להעניק בלי הכרה.

התמימות ברגש קסום ועוצמתי קיימת בנו מהרגע בו אנו נולדים עד יומנו האחרון- אותו רגש שנשאר צעיר ורק מתעצם ומחיה אותנו גם ברגעים הכי קשים.

האמונה באהבה תוביל אותנו לאושר תמידי, יכולת הנתינה וההכרה כי יש בנו את האפשרות להרגיש רק תניף אותנו להצלחה בכל תחום בחיים.

לאהוב זה להחזיק במפתח לדלת שמאחוריה קיים עולם אחר-בו נרצה לחיות כל חיינו.

תאמינו ביכולת שלכם להרגיש, תרגישו, תלכו עם הרגש שלכם עד הסוף-כי רק שם תמצאו את האהבה האמיתית אליה כולנו שואפים.

שלכם, מגי.

 

כללי הכתיבה בפורום אהבה ורומנטיקה
אהבה אמיתית היא אהבה שאינה דורשת דבר בתמורה
פורום זה אינו פורום הכרויות

אין לפרסם בפורום/להעלות בקשות למחקרים וכו'..בקשות מיוחדות יש להעלות מול מגי ולימור, מנהלות הפורום.
המשך...
הודעה חדשה

אובססיביות?
23/09/14 09:13
אשמח לדעתכם.. וסליחה על המגילה- לא יודעת איך לקצר אותה. אבל זה באמת חשוב לי
אני גרה בדירת חדר בתל אביב, צמוד לבית שלי יש שכן בן גילי (30+), התחלנו בשלום שלום, בעיקר בענייני הכלבים של שנינו, לאחרונה עברנו לידידות כללית כזו, קצת חוקים, התעניינות כללית בחיים אחד של השני, בעיקר יעוץ עבורו על בנות , הוא ניסה כמה פעמים להתחיל איתי בעקיפין, ומאחר ואף פעם לא ישיר, ואני לא חושבת שאנחנו מתאימים ולא מעוניינת אף פעם לא הסכמתי - התחמקתי אבל אף פעם לא אמרתי משהו בנידון, לטוב או לרע 
במהלך השנה הזו יצאתי פה ושם, אבל לא היה לי מישהו רציני. 
לאחרונה התחלתי לצאת עם מישהו, רציני, טוב לי איתו
ומשם התחילה הבעיה.
זה התחיל בסמס קצר של -בהצלחה איתו, וחבל שלא איתי וכו, 
אני מודה שטעיתי ולא רציתי לפגוע בו אז לא אמרתי שאיתו זה לא היה הולך אם הוא היה מתחיל ישיר, פשוט אמרתי תודה והמשכתי הלאה. הוא התעקש לדעת אם היה קורה משהו ביננו, אז עניתי לו שאני לא יודעת אולי אם הייתי פנויה בהתחלה אפשר היה אולי לבדוק אבל זה לא רלוונטי. הוא טען שהוא מאוהב, עשה דרמה של בכי בהודעות. הסברתי לו שזה לא ילך, שאין מצב ושבחרתי בחבר, ושאני אוהבת אותו.
אבל ההודעות הפכו לעשרות רבות, לאורך כל הימים, כשאני חוזרת ומבקשת שיפסיק, בהתחלה בנחמדות ובעיקיפין ולאט לאט במפורש , הכי מפורש שיש, כמו "תפסיק לשלוח הודעות" הוא כל הזמן אומר שהוא מסכים , ואז זה חוזר
הפסקתי לענות, וזה לא עוזר. 
הוא משאיר לי אוכל על הדלת, למרות שביקשתי שלא.
שלשום חיכה לי עד 3 וחצי בבוקר מחוץ לדלת (רשם לי הודעה על שהוא בא להתנצל וכתב מגילה ארוכה) (הוא יודע כל דבר שאני עושה בגלל הקיר הצמוד,  אבל הוא לקח את ה לקטע לדעת מתי אני אוכלת, מתי ישנה, מתי יוצאת. הוא זוכר כל דבר עלי, בצורה קריפית.)
לא עניתי, אבל הוא שכן דלת צמודה אז ראיתי אותו בבוקר, הוא כעס שהוא שופך את הלב ואני לא עונה- אמרתי לו בפירוש שאני פשוט רוצה שההודעות יפסיקו והוא יפסיק לדבר איתי לכן אני מפסיקה לענות, הוא אמר שהוא מבין,
אבל אתמול שוב הודעות,  ושוקלד על הדלת, ודפיקה ב2 בלילה של הבאתי לך אוכל, למרות שביקשתי ממנו מחוץ לדלת שילך, תמונות בווטסאפ , הודעות שאני לא עונה עליהם.
האם אני אמורה באמת לחשוש? מה אני אמורה לעשות שילך? איך אני אמורה להבהיר לו יותר ממה שאני עושה שיפסיק? מה עושים עם זה שהוא שכן בקיר הצמוד אלי, אי אפשר לחסום אותו ואני מרגישה נרדפת. האם אני מגזימה?
תודה!
 
אהוב יקר, שלא יחזור
23/09/14 08:42

ספטמבר 14.

אהוב יקר שלי. חלפה כמעט שנה. שנה שלמה!!! שבה לא התפתחתי. שנה שעברה כהרף עין. בעוד אתה, למדת, נסעת כמה פעמים, חסכת כסף, הצבת מטרות ועמדת בהן. וזה חלק גדול ממה שאהבתי אצלך. הנחישות שלך - להציב מטרות ולא לוותר. הרצון להתקדם ולהשתפר, לעשות ולא לדחות. אין לי ספק שתגיע רחוק. יש לך את כל הנתונים. הצלחתי להוציא בך את הצד החם שבך, האכפתי, הלא אדיש. הצלחתי להתקרב אלייך, למרות החומה שבנית. חומה שכנראה הייתה ביטוי להגנה מפני העולם. עצוב לי, עצוב לי לדעת שלעולם לא נחזור להיות יחד. היום אני יודעת שהחיים חזקים מכל, שהם ממשיכים ויש עוד כל כך הרבה דברים מעבר לאהבה רומנטית. אז הייתי קיצוניצ,אבסולוטית, חשבתי שאתה היחיד בעולם. נכון שאין עוד מישהו בדיוק כמוך. אבל אולי יותר מתאים עבורי. אהבה יותר בוגרת. היית בצמתים משמעותיים בחיי, עמדת איתן ונתת מעצמך המון, וזה לעולם אזקוף לזכותך. החוסן הנפשי שלך, נתן לי ביטחון. לא אוכל לשכוח את מה שעברנו יחד כל השנים האלו.... דברים שלא מובנים מאליהם שנשארת. כנראה שבאמת אהבת אותי. אתה לימדת אותי מה זו אהבה. מכל הבחינות. היית הראשון שלי בהכל. תמיד היינו יודעים מה השני עושה, היינו קשורים בטירוף. לא פלא שכשהחלטת ללכת, היה לי מאוד קשה. לעיתים הרגשתי קשה מנשוא. והרגשתי שאני לא בפרופורציו. שיש אנשים שחולים, ואפשר לחשוב מה זה. בהתחלה רציתי למות. לא ידעתי איך להתמודד עם לכתך. ממש הרגשתי אבל. והרגשתי כפוית טובה שמרגישה כך. אני מבקשת מאנשי הפורום שלא לזלזל. אל תגיבו אם יש לכם משהו עוקצני להגיד. נכון הייתי אובססיבית, ומקווה שלא יקרה לי יותר. זה היה לא בשליטתי. אני לא מסירה אחריות, מנסה להילחם בזה בעוד תחומים בחיים. פעם הייתי קיצונית, לא ראיתי הדברים בפרופורציות. ראיתי אותך בעלי. האבא של הילדים שלי. אין מה לומר, לא חשבי שאוכל לחיות בלעדייך. והנה, אני חיה. ימים שלמים שאה לא צץ לי בזכרון, מה שמחזק את הדעה שהזמן משכיח. אני התקרבתי לעצמי. במקום להתעסק רק בך, לחיות דרכך. פתאום אני רואה עצמי, מנסה להתחבר לעצמי, ולעשות לעצמי טוב. הייתי תלויה בך. זה לא היה בריא. ברמה קיצונית כזאת. היית עמוד הטווח שלי. ואילו עכשיו, אני משתדלת להיות עמוד הטווח של עצמי. יותר לסמוך על עצמי. אין ספק, אני שונה מהילדונת שהייתי  - כשהייתי איתך. חזקה יותר. נחושה יותר.
אך יחד עם זאת, אני עדיין לא באמת התגברתי עלייך. גם אם לוקח לי יותר זמן מהממוצע. אני מתגעגעת לנוכחות שלך בחיי. להתרגשות שאפפה אותי כל פעם שנפגשנו, גם אחרי כל כך הרבה שנים יחד. אהבתי אותך עד עמקי נשמתי. תמיד אזכור אותנו כתקופה מדהימה.... שהכל היה עוצמתי גם למובן החיובי. אני מתגעגעת אלייך, לחבר הטוב שאבד לי. לעצות החכמות שלך, לכך שתמיד היה לך פתרון להכל. אני מתגעגעת לא רק למה שהרגשתי שאני איתך,אלא אליך. פשוט אלייך. הלוואי ולא אתגעגע יותר. ואם כן, שזה לא יהיה הרסני. אלא כזכרון טוב. מיני רבים בחיים.
כאחת שהייתה לה מראה לא בריאה בבית, מנסה ללכת לאמצע. ללמוד לשאת כאב בצורה בריאה. כי זה חלק מהחיים. ולולא זה, לא אוכל להתמודד עם צרות גדולות יותר. "אמיתיות". מתגעגעת אלייך, ותמיד אתגעגע אלייך. אני מרגישה שתמיד תאהב אותי . שתמיד תזכור את מה שנתנו אחד לשניה, אני יודעת שאתה תמיד תכבד אותי. שהייתי גם לך חלק בלתי נפרד מההתבגרות שלך.
שכן, היינו בשנים מאוד משמעותיות בחיים אחד של השני.
אני מה שתתחרט, שתתגעגע. שתסבול גם. למרות שאני רוצה שיהיה לך טוב. וזאת אהבה אמיתית.
אני מבינה שאתה רוצה לטעום מהחיים. אין מה לעשות, אתה צעיר.
וזה בסדר.......בדרכ לא מתחתנים עם אהבה ראשונה. נמאס לי לבכות עלייך. גם אם זו לא באותה תדירות. פעם ב... תקופה... אני לעיתים מסתכלת על תמונות שלנו. רואה את הזיק בעיניים. אני מתגעגעת לנוכחות שלך בחיי. למי שהייתי , כשהייתי איתך. כואב לי בלב, בנשמה. כואב לי פיזית. אני רוצה אותך. תמיד ארצה. למרות שלמדתי על  מה מוכנה להתפשר ועל מה לא. וכל קשר מבגר,מחזק,משנה אותך. כי אף פעם אתה לא באותו מקום לולא כן.
 
" איפה אתה. שמעתי שהמשכת. ואתה בונה לך עולם אחר, או איזו מדינה. ומי זה שאיתך- אני רואה שאתה שמח. לא חשבתי להפריע, בפריים של התמונה. כמעט נשברתי, את האמת שגם היה לי חלום, שאת יושב לידי בסלון., ומחבק. איך התפתלתי מכאבים של אהבה, לא אמרו לי שזה מסוכן. אבל בסך הכל בסדר, הכרתי מישהו אחר, שהצל שלו הוא אתה, והחיוך שלו, מזכיר לי את שלך. ואתה  כל הזמן חוזר,להסתיר לי את השמש. אתה לא שואל אם אפשר, למרות שאתה הלכת, הרבה ממך נשאר.האוטו הישן, אבל סוחב את הרגשות., אולי אחרי שאשכח ממך, יהיו לו קל יותר בעליות. אני מניחה את הקניות, כמו שהיית אז מגיע. על סף שקיעת השמש, החלפת את מקומה. כמעט נשברתי, את האמת שלא הצלחתי לישון, רציתי לשמוע את הקול שלך היום, זה קצת חסר לי.והשתגעתי, ממחשבות של אהבה, לא אמרו לי שזה מסוכן. אבל בסך הכל בסדר, הכרתי מישהו אחר. שהצל שלו הוא אתה, והחיוך שלו מזכיר לי את שלך. ואתה כל הזמן חוזר, להסתיר לי את השמש, אתה  לא שואל אם אפשר, למרות שאתה הלכת, הרבה ממך נשאר."
 
יש כל כך הרבה שירים על אהבה.
פוחדת להתקל בך ברחוב, כמו אז,שמבין כל האנשים - ראיתי אותך. זה היה הזוי,. הפעם הראושנה שראיתי אותך מאז הפרידה. החלפנו שלום שלום, והמשכנו ללכת. המפגש- הפעם כזרים. כאילו לא היינו מעולם חשובים אחד לשניה. רגשות משתנים עם הזמן. מזל. לא אשכח, את הבכי שלי. את ההרגשה. שםאום אני כלום עבורך, שאתה יכול הלמשיך מבלי להיות כמה אליי. מבלי להתעניין בי. במקום לתת אותי לאחר, בכך שעזבת אותי, ושאתה יכול לסבול את המחשבה הזאת. בכך ששיחררת אותי. המפגש הזה הרס אותי. פתאום זרים. כאילו מעולם לא היינו. היה קשה לראות את זה.כל כך רציתי להישאר איתך. דיברנו קצת, ואז אמרנו טוב- ייאלה ביי. רציתי להישאר שם לנצח.לחבק אותך חזק, ולא חיבוק קר ואדיש, איך המבט החם שלך,הקנאה התחלפה בקירירות באדישות. רציתי כל כך להישאר שם.להמשיך לחוו איתך את החיים. ללו אותך, לראות אותך גדל,מתפתח. אתה הבטחת, שנהיה שם תמיד. הבטחת שיהיו לנו עוד שנים ביחד.

אני מרגישה גאה, שהצלחתי לחדור ללבך. זה כבוד עבורי, לאדם המוצלח שאתה.
אני יודעת שאם אראה אותך ברחוב עם מישהי, או בפייסבוק עם חברה חדשה. יצבוט לי הלב מאוד. שמישהי אחרת נהייתה חשובה לך. שאתה דואג לה.
אני נזכרת בקיצוניות שבה היית. שבה, מאחת שהייתה חלק חשוב בעולמך, מכך שדיברנו שש פעמים ביום לפות, והיינו יודעים איפה השני, פתאום יכלת להתנתק באחת.
במבט קר, מנוכר. אחרי שהיית הכי חם אליי בעולם.באותו יום שנפרדנו, עוד שלחת לי הודעה כרגיל, שאתה אוהב אותי ועם כינויי החיבה שלנו.זה קצ אכזרי, אבל אני יודעת שלא ידעת איך להיפרד.
הלוואי ויום אחד תתחרט. וכבר אהיה במקום אחר. במקום שכבר לא אחשוק לחזור אלייך.
איך היית קר ומרוחק כשישבנו על הספסל, ולעומת זא אחרי שנפגשנו חצי שנה, כן נגעת לי ברגל, והזכרת לי במבט של פעם. איך שהיית מסתכל עליי.
אני מגעגעת אלייך כל כך, לצחוקים שלנו, לשטויו שלנו, לנוכחות שלך.
 
המועקה שלא חשבתי שתעבור, נעלמה אט אט. מועקה נוראית. ריקנות אדירה, שלא ידעתי איך למלא את החלל שמילאת. אבל לאט לאט למדתי שהחיים דינאמיים,שכמו שהכרתי אותך,בע"ה אכיר אחר,..למדתי להנות מדברים אחרים גם, ולחפש עצמי. במה יכולה לתרופ לעולם,ולהיתרם.
הלוואי ובחתונה לא אזכור אותך. זה משפט שמעודד אותי.
אין אני לא יודעת כיצד לבטא את העצבות, הגעגועים. לא רוצה שזה יפרק אותי. כאב תי עלייך מספיק. פרופורציות.
אבל כואב לי בלב. בא לי לחזור אחורה. להרגיש שוב אהובה על ידך. גם במיטה. שתעניין בי, שיהיה לי פשוט כיף איתך. בזמן האיכות שלנו. בכך שאתה מתייעץ איתי- והרגשתי חשובה.
רציתי להראות לך שהתחזקתי, שאני לא מוותרת – שאני עומדת בקשיים. רציתי שתעודד אותי,כמו פעם.שתאמין בי, כמו פעם. שתעודד אותי, ותגיד לי בשנית, שאני יכולה הכל. שאתה מאמין בי. שאתה יודע שאצליח. האמנת בי, כשאני לא האמנתי בעצמי.ואהבת אותי כל כ ך, הרגשתי את זה. ואמרת לי את זה, שתמיד ארגיש שאתה אוהב ומכבד. שזה משהו שהיה רק שלנו. יהיה אחר, אולי טוב יותר ומאים יותר לך ולי, אבל לא ככה בדיוק.
אתה חסר לי, כל כך.
הרבה דברים שעברתי, בהתחלה במיוחד, היה חסר לי הגאווה שלך. זה שאתה שם, מחזק וגאה, לחלוק איתך את ההישגים. לחזור מיום עבודה, הישר לזרועותך. לתחושת החום וההגנה שהקנת לי. ללילות היפים שלנו יחד. מחובקים מתוך שינה, צמודים אחד לשני, מרגישים חום ואהבה. אני מדגעדעת לכינויים שקראת לי. הלוואי ויום אחד אזכר, ואחייך. ותהיה זכרון רחוק. שהיה נכון לאותה תקופה. שלא ארצה לחזור תמיד, שאוכל להיות שלמה בלעדייך.שאוכל להיות לבד מבלי להרגיש בודדה. ואני שמחה על הרצונות שלי להתקרב לעצמי, ללמוד לסמוך על עצמי ולהרגיע את עצמי, במקום להיות תמיד תלויה בכ שאתה מרגיע אותי. היית העוגן. אז ברור שכשתלך- אפול. שמתי עלייך כל כך הרבה בחיים שלי,שלא פלא שכשהלכת,נפלתי.

ופתאום, עוד יום עובר, ועוד יום. ולומדים להתמודד, לשחרר. לאט לאט התדירות ש
מכתב לאהוב שלי,שלא יחזור.
23/09/14 07:44
8צפיות
אהוב יקר שלי. חלפה כמעט שנה. שנה שלמה!!! שבה לא התפתחתי. שנה שעברה כהרף עין. בעוד אתה, למדת, נסעת כמה פעמים, חסכת כסף, הצבת מטרות ועמדת בהן. וזה חלק גדול ממה שאהבתי אצלך. הנחישות שלך - להציב מטרות ולא לוותר. הרצון להתקדם ולהשתפר, לעשות ולא לדחות. אין לי ספק שתגיע רחוק. יש לך את כל הנתונים. הצלחתי להוציא בך את הצד החם שבך, האכפתי, הלא אדיש. הצלחתי להתקרב אלייך, למרות החומה שבנית. חומה שכנראה הייתה ביטוי להגנה מפני העולם. עצוב לי, עצוב לי לדעת שלעולם לא נחזור להיות יחד. היום אני יודעת שהחיים חזקים מכל, שהם ממשיכים ויש עוד כל כך הרבה דברים מעבר לאהבה רומנטית. אז הייתי קיצוניצ,אבסולוטית, חשבתי שאתה היחיד בעולם. נכון שאין עוד מישהו בדיוק כמוך. אבל אולי יותר מתאים עבורי. אהבה יותר בוגרת. היית בצמתים משמעותיים בחיי, עמדת איתן ונתת מעצמך המון, וזה לעולם אזקוף לזכותך. החוסן הנפשי שלך, נתן לי ביטחון. לא אוכל לשכוח את מה שעברנו יחד כל השנים האלו.... דברים שלא מובנים מאליהם שנשארת. כנראה שבאמת אהבת אותי. אתה לימדת אותי מה זו אהבה. מכל הבחינות. היית הראשון שלי בהכל. תמיד היינו יודעים מה השני עושה, היינו קשורים בטירוף. לא פלא שכשהחלטת ללכת, היה לי מאוד קשה. לעיתים הרגשתי קשה מנשוא. והרגשתי שאני לא בפרופורציו. שיש אנשים שחולים, ואפשר לחשוב מה זה. בהתחלה רציתי למות. לא ידעתי איך להתמודד עם לכתך. ממש הרגשתי אבל. והרגשתי כפוית טובה שמרגישה כך. אני מבקשת מאנשי הפורום שלא לזלזל. אל תגיבו אם יש לכם משהו עוקצני להגיד. נכון הייתי אובססיבית, ומקווה שלא יקרה לי יותר. זה היה לא בשליטתי. אני לא מסירה אחריות, מנסה להילחם בזה בעוד תחומים בחיים. פעם הייתי קיצונית, לא ראיתי הדברים בפרופורציות. ראיתי אותך בעלי. האבא של הילדים שלי. אין מה לומר, לא חשבי שאוכל לחיות בלעדייך. והנה, אני חיה. ימים שלמים שאה לא צץ לי בזכרון, מה שמחזק את הדעה שהזמן משכיח. אני התקרבתי לעצמי. במקום להתעסק רק בך, לחיות דרכך. פתאום אני רואה עצמי, מנסה להתחבר לעצמי, ולעשות לעצמי טוב. הייתי תלויה בך. זה לא היה בריא. ברמה קיצונית כזאת. היית עמוד הטווח שלי. ואילו עכשיו, אני משתדלת להיות עמוד הטווח של עצמי. יותר לסמוך על עצמי. אין ספק, אני שונה מהילדונת שהייתי  - כשהייתי איתך. חזקה יותר. נחושה יותר.
אך יחד עם זאת, אני עדיין לא באמת התגברתי עלייך. גם אם לוקח לי יותר זמן מהממוצע. אני מתגעגעת לנוכחות שלך בחיי. להתרגשות שאפפה אותי כל פעם שנפגשנו, גם אחרי כל כך הרבה שנים יחד. אהבתי אותך עד עמקי נשמתי. תמיד אזכור אותנו כתקופה מדהימה.... שהכל היה עוצמתי גם למובן החיובי. אני מתגעגעת אלייך, לחבר הטוב שאבד לי. לעצות החכמות שלך, לכך שתמיד היה לך פתרון להכל. אני מתגעגעת לא רק למה שהרגשתי שאני איתך,אלא אליך. פשוט אלייך. הלוואי ולא אתגעגע יותר. ואם כן, שזה לא יהיה הרסני. אלא כזכרון טוב. מיני רבים בחיים.
כאחת שהייתה לה מראה לא בריאה בבית, מנסה ללכת לאמצע. ללמוד לשאת כאב בצורה בריאה. כי זה חלק מהחיים. ולולא זה, לא אוכל להתמודד עם צרות גדולות יותר. "אמיתיות". מתגעגעת אלייך, ותמיד אתגעגע אלייך. אני מרגישה שתמיד תאהב אותי . שתמיד תזכור את מה שנתנו אחד לשניה, אני יודעת שאתה תמיד תכבד אותי. שהייתי גם לך חלק בלתי נפרד מההתבגרות שלך.
שכן, היינו בשנים מאוד משמעותיות בחיים אחד של השני.
אני מה שתתחרט, שתתגעגע. שתסבול גם. למרות שאני רוצה שיהיה לך טוב. וזאת אהבה אמיתית.
אני מבינה שאתה רוצה לטעום מהחיים. אין מה לעשות, אתה צעיר.
וזה בסדר.......בדרכ לא מתחתנים עם אהבה ראשונה. נמאס לי לבכות עלייך. גם אם זו לא באותה תדירות. פעם ב... תקופה... אני לעיתים מסתכלת על תמונות שלנו. רואה את הזיק בעיניים. אני מתגעגעת לנוכחות שלך בחיי. למי שהייתי , כשהייתי איתך. כואב לי בלב, בנשמה. כואב לי פיזית. אני רוצה אותך. תמיד ארצה. למרות שלמדתי על  מה מוכנה להתפשר ועל מה לא. וכל קשר מבגר,מחזק,משנה אותך. כי אף פעם אתה לא באותו מקום לולא כן.

" איפה אתה. שמעתי שהמשכת. ואתה בונה לך עולם אחר, או איזו מדינה. ומי זה שאיתך- אני רואה שאתה שמח. לא חשבתי להפריע, בפריים של התמונה. כמעט נשברתי, את האמת שגם היה לי חלום, שאת יושב לידי בסלון., ומחבק. איך התפתלתי מכאבים של אהבה, לא אמרו לי שזה מסוכן. אבל בסך הכל בסדר, הכרתי מישהו אחר, שהצל שלו הוא אתה, והחיוך שלו, מזכיר לי את שלך. ואתה  כל הזמן חוזר,להסתיר לי את השמש. אתה לא שואל אם אפשר, למרות שאתה הלכת, הרבה ממך נשאר.האוטו הישן, אבל סוחב את הרגשות., אולי אחרי שאשכח ממך, יהיו לו קל יותר בעליות. אני מניחה את הקניות, כמו שהיית אז מגיע. על סף שקיעת השמש, החלפת את מקומה. כמעט נשברתי, את האמת שלא הצלחתי לישון, רציתי לשמוע את הקול שלך היום, זה קצת חסר לי.והשתגעתי, ממחשבות של אהבה, לא אמרו לי שזה מסוכן. אבל בסך הכל בסדר, הכרתי מישהו אחר. שהצל שלו הוא אתה, והחיוך שלו מזכיר לי את שלך. ואתה כל הזמן חוזר, להסתיר לי את השמש, אתה  לא שואל אם אפשר, למרות שאתה הלכת, הרבה ממך נשאר."


אני יודעת שאם אראה אותך ברחוב עם מישהי, או בפייסבוק עם חברה חדשה. יצבוט לי הלב מאוד. שמישהי אחרת נהייתה חשובה לך. שאתה דואג לה.
אני נזכרת בקיצוניות שבה היית. שבה, מאחת שהייתה חלק חשוב בעולמך, מכך שדיברנו שש פעמים ביום לפות, והיינו יודעים איפה השני, פתאום יכלת להתנתק באחת.
במבט קר, מנוכר. אחרי שהיית הכי חם אליי בעולם.באותו יום שנפרדנו, עוד שלחת לי הודעה כרגיל, שאתה אוהב אותי ועם כינויי החיבה שלנו.זה קצ אכזרי, אבל אני יודעת שלא ידעת איך להיפרד.
הלוואי ויום אחד תתחרט. וכבר אהיה במקום אחר. במקום שכבר לא אחשוק לחזור אלייך.
איך היית קר ומרוחק כשישבנו על הספסל, ולעומת זא אחרי שנפגשנו חצי שנה, כן נגעת לי ברגל, והזכרת לי במבט של פעם. איך שהיית מסתכל עליי.
אני מגעגעת אלייך כל כך, לצחוקים שלנו, לשטויו שלנו, לנוכחות שלך.

המועקה שלא חשבתי שתעבור, נעלמה אט אט. מועקה נוראית. ריקנות אדירה, שלא ידעתי איך למלא את החלל שמילאת. אבל לאט לאט למדתי שהחיים דינאמיים,שכמו שהכרתי אותך,בע"ה אכיר אחר,..למדתי להנות מדברים אחרים גם, ולחפש עצמי. במה יכולה לתרופ לעולם,ולהיתרם.
הלוואי ובחתונה לא אזכור אותך. זה משפט שמעודד אותי.
אין אני לא יודעת כיצד לבטא את העצבות, הגעגועים. לא רוצה שזה יפרק אותי. כאב תי עלייך מספיק. פרופורציות. 
אבל כואב לי בלב. בא לי לחזור אחורה. להרגיש שוב אהובה על ידך. גם במיטה. שתעניין בי, שיהיה לי פשוט כיף איתך. בזמן האיכות שלנו. בכך שאתה מתייעץ איתי- והרגשתי חשובה.

תמיד אזכור אותנו,
אהובתך לשעבר.

 
מהי אהבה?
22/09/14 19:32
40צפיות
אנשים מפרשים אהבה בצורות שונות ולעיתים מנוגדות. אנשים גם נוטים לעשות הפרדה בין סוגי אהבה שונים, למשל, אהבת הורה ואהבת בן זוג. אני מפרשת אהבה בצורה מאוד פשוטה וחד משמעית. בעיניי אהבה זה רגש אינסופי אשר מרגישים לאדם אחר והוא קיים ללא תנאים. באהבת אמת בעיניי אין מקום למריבות, קנאה, נקמנות או כל רגש שלילי. יש הרואים בגישתי סוג של קיצוניות. דעתכם?
היי
22/09/14 20:16
29צפיות
מצד אחד את אומרת שאהבת אמת צריכה להיות ללא תנאים,ומצד שני את אומרת שבאהבת אמת אין מקום למריבות,אז יש פה תנאי מצידך לא?:)אישית אני לא חושב ככה,בעיני זה דבר טיבעי לגמרי שבקשר ארוך יהיו יכוחים,חילוקי דעות שונים וגם ריבים,ופה דווקה נימדדת האהבת אמת של בני זוג(לא רק שהכול טוב ויפה),כי אם יש שם  אהבת אמת  אז שום ריב(ובכלל באופן כללי שום דבר אחר גם)לא יוכל לשבור את מה שיש להם,לעומת זה דווקה זוגות שלא רבים בכלל ואף פעם אין בנהם חילוקי דעות,משהו שם כניראה לא אמיתי(בדרך כלל),לגבי כל שאר הדברים שאמרת אני מסכים איתך :) 
אבל כשאני אומרת אין מקום למריבות
22/09/14 20:27
26צפיות
זה בגלל שאני חושבת שהמכנה המשותף צריך להיות כל כך גדול שפשוט לא יהיו חילוקי דעות. המצב שבו רצונות מתנגשים הוא כשלאנשים יש חלומות ורצונות שקשורים בעצמם אבל אם הם אוהבים באמת זה דבר שלא מתקבל על הדעת בעיניי שיהיה רצון שלא קשור בבן הזוג. כלומר מבחינתי כל החיים צריכים להיות סביבו וקשורים אליו וזה חייב להיות כמובן הדדי. לעומתי, הרבה אנשים חושבים שיש מקום לחלומות אישיים והתפתחות שאינה תלויה או קשורה בשום אופן בבן הזוג וכמובן שאם זה מצב שמקובל על שני בני הזוג אז הסיכויים של הזוגיות להצליח הם גבוהים למרות שוודאי תהיינה התנגשויות מידי פעם בגלל הרצונות האישיים.
אממ
22/09/14 20:51
27צפיות
 גם אם תמצאי מישהו שיהיה כפיל שלך ויהיה לו אותם חלומות בדיוק כמו שלך,זה לא אומר שבעתיד לא יהיה לכם חילוקי דעות,ואם כל ויכוח ישבור אותך ויגרום לך להסס לגבי הזוגיות שלך,זה תאמרת שאהבה שיש בנכם חלשה מאוד,ויכוח או דעה שונה לא מעיד על חוסר התאמה,רק הדרך שלך להתמודד עם הויכוחים האלה תעיד על ההתאמה בנכם,כמו שאין בן אדם מושלם אין גם קשר מושלם(שהכול בו ורוד ויפה לכל החיים),החכמה היא לדעת להעריך את מה שצריך להעריך,אף פעם לא לקחת את האנשים שאנחנו אוהבים כמובן מאליו,ולשים את האנשים שיקרים לנו תמיד בסדר העדיפיות העליון,ברגע שהבן זוג/בת זוג שלנו יהיו מודעים לכמה שהם יקרים לנו שום דבר לא יוכל להרוס את מה שיש שם
הלו כולם, מה המצב?
23/09/14 02:38
15צפיות
מעמקים, אני חושב שקלעת בול בשאלת הפתיחה :). שם גם תיארת את החלוקה לסוגים שונים וכ'...
 
אני אשאל שאלה אישית, שאת בטח לא חייבת לענות עליה... את חווה או חווית אהבה מהסוג שאת מתארת אותה? ואם כן האם באמת היא החזיקה מעמד בצורתה זו? והאם באמת חווית אותה כלפי אובייקטים שונים?
 
 
השאלה הזו חשובה לי כי אני עומד לחלק את נושא האהבה שעלה פה לשניים. כמובן חלוקה גסה שלי, שהיא דעתי בלבד :)
 
אז שם הפורום הוא אהבה ורומנטיקה :) את מדברת על אהבה, אבל נראה לי יותר שאת מדברת על אהבה רומנטית במיוחד, שלרוב קיימת בעיקר בספרים, בסרטים, ובפנטזיות שלנו... לא במציאות. ורק לציין, שאני יודע על מה את מדברת כי אני עצמי הייתי כזה בדיוק (והיום אני בחלקי כזה :) משמע לא כזה, אבל שמרתי רכיב שכזה ).
 
מה שאת מתארת הוא משהו לא מציאותי, משהו שרק עצם קיומו הראשוני כבר מבטיח את המשכותו לנצח, ובמסלול חלק ובלי אף-תקלה, כולל ללא הצורך לנוט, וללא הצורך לתחזק. זה פשוט ישנו פתאום, וזהו!
 
מה שסאני מתאר, ואני מבין ומסכים איתו לחלוטין. היא אהבה לא רומנטית דימיונית, אלא אהבה מציאותית, שהיא אומנם מתחילה לרוב (וגם לא תמיד) בהתאהבות (אולי זה הרכיב הרומנטי? ואת מתארת מצב של התאהבות תמידית ולא של אהבה?), אבל אז דורשת מעבר, הרבה מעבר, המון מעבר. ובעצם אולי ניתן לקרא לזאת זוגיות :).
 
הזוגיות אינה מנותקת מאהבה, כי כדי להקים ותחזק אותה יש צורך בהמון השקעה, והקרבה, וקבלה, והשלמה, ואומץ, וסבלנות, והיכולת להרגיש את עצמי ואת האחר, התחשבות, היכולת לסלוח, שותפות גורל... משמע אהבה?
והיציבות של הזוגיות - משמע (אולי..) פרי-האהבה אכן נבחנת יום-יום, ואכן יכולה להעיד על כל הנ"ל שציינתי הדרושים לזוגיות טובה.
 
באהבה-הרומנטית (אני לא ממוחה ללשון, ככה אני מבין את הדברים...) את בעצם אומרת - הכרתי מישהו, משהו התעורר בי ובו, ובאותו הרגע הכרזנו כי כל הנ"ל שהזכרתי אינם חשובים כלל, כי לנו זה לא יקרה :).
אנחנו אף-פעם לא נאלץ להתמודד עם שום מכשול ממספר סיבות אפשריות, למשל אנו נהיה כל-כך מתאימים שאף-פעם לא יעמוד בינינו מכשול (בהצלחה :) ). או, אנו לא נראה שום חיסרון של הצד השני, גם אם הוא קיים בפועל... ואז מה זה שווה? זה מזוייף, את לא תחיי איתי בכלל, אלא עם רעיון של מי שאני...
 
אז האם אין מקום לרומנטיקה? אני מאמין שכן, את כל המאמץ הנ"ל אני אהיה מוכן לעשות לא עבור כל אחת, כן? ובנוסף, אני יכול להבין החלטה בסגנון של - האדם הזה תמיד יהיה חשוב לי מאוד!
הבעיה המרכזית בעיני עם אהבה שהי 100% רומנטית היא שזו נמסרת לצד השני בהצהרה, לא בפעולה בשטח... ואני הפסקתי להאמין להצהרות של אנשים. לא כי כולם משקרים, אלא שלא אחת אנשים מצהירים על דברים שהם לא מסוגלים לספק ברגעי האמת...
 
זהו, סתם כתבתי מה שעובר לי בראש. מקווה שיהיה פה סדר. עבורי האחת שלי תמיד תהיה האחת שלי, לא אסתכל לצדדים, ואפילו כבר עכשיו עוד לפני שפגשתי אותה אני לא מסתכל לצדדים :). אבל כדי שזה גם ימשך לנצח, נצתרך לעבוד. אם שני הצדדים חסרי ניסיון בזוגיות או בהבנה של עצמם, אז תהיה המון עבודה. מצד שני אם שני הצדדים בעלי נסיון והבנה נכונים לגבי זוגיות ולגבי עצמם, אז עדיין יש צורך בעבודה, אבל בהחלט שבמרבית הזמן הם יכלו פשוט לחיות ובכיף ובאהבה, וללא מתחים מיותרים שאנשים מכניסים לעצמם בחיים.
 
אהבה מהסוג שלך היא מתן אמון מלא ומוחלט, ישנם מעט מאוד אנשים שידעו לכבד את האחריות שבדבר כזה... אני יודע, ניסיתי... הרוב המוחלט כל-כך בשוק מעצמו וזה מקרים על הזוגיות ועל האהבה :).
 
לילה-טוב.
האהבה שאני מדברת עליה לא קיימת אפילו באגדות
23/09/14 03:08
14צפיות
כי באגדות ובסרטים תמיד יש איזה שלב של מריבה בין אוהבים ואז פיוס. לא לא לא. בראש שלי אין מריבות. אפס מריבות בין אוהבים. רק קבלה תמידית ורצון לעשות נחת כמו שפוב אמר. האהבה שאני מדברת עליה אינה הצהרת כוונות בלבד אלא מסוגלת להתקיים במציאות של ימינו. זה נדיר מאוד אבל קיים. אני מאמינה בזה כי מודעת ליכולת של המצב הזה להתקיים וזו בעצם לא אמונה שלי אלא ידיעה.
לא בכולן... :) ...
23/09/14 03:30
10צפיות
ומה הכוונה במודעת ליכולת של המצב להתקיים?
 
אם שמת-לב, שאלתי אותך כבר בהתחלה האם חווית זאת במציאות... ולאורך זמן... וכו'. או שזה רק רעיון :)
 
ואומר לך שוב, אני ביסוד שלי לא - 99% את, אלא 100% את :) אבל זה לא שולל את המציאות לצערינו :). וגם ב - 100% אנשים יכולים לטעות או לחשוב אחרת, וגם להם יש מצבי רוח, וקשיים, וכאבים לפעמים, וימים מרגיזים... את לא מחפשת רובוט אני מקווה? אז יש מקום לעבודה, וכו'. אם לא היו חיכוכים כלל הייתי הולך לישון בשמונה בערב משעמום מוות!
 
חייבים קצת מתח בין בני-הזוג, רק החוכמה לדעתי (וכמובן שכל מה שאני כותב היא דעתי בלבד) זה לדעת איפה יש מקום למתח וגם שם עד איזה גבול, רק כדי באמת לאפשר קצת דינמיות ועיניין ומתח שיווצר כדי שנוכל לפרוק אותו :) ואיפה המקומות שם אסור למתח להיכנס כלל!
אצלי למשל, בכל הנוגע לאמון, אין מקום למילימטר של מתח. שקט מוחלט או שאני לא אשאר שם... ומצד שני, אין לי בעיה שהיהו לנו מחלוקות על המון דברים מסביב, אחרת איך אני אלמד משהו בכלל? אני רוצה להכיר את העולם שלך, ולהזמין אותך להכיר את שלי... אם זה בדיוק אותו עולם אז מאיפה ההתלהבות תגיע?
 
אל תרגישי מאולצת להגיב על התגובות שלי מייד... זה לא צ'ט :)
גם מחר יש פורום
 
אני כותב לך כי כיף לי לכתוב לך :). האמת זה מעניין אותי מאוד מאוד לשמוע עוד ממך :) נתקלתי במעט מאוד נשים בתפיסה הזו, שלוקחות אותה גם עד למקסימום ולא רק מקשקשות...
מעניין... אבירים עוד ניתן למצוא פה ושם (מכיר אישית כמה..), אבל יש מחסור טוטאלי בנסיכות-אמת (שהן נסיכות בלב, ולא רק ברשימת הקניות ואורח החיים הרצוי להן...)... אולי את אמיתית?
 
כל מה שאני כותבת בנושא נכתב מתוך אמונה אמיתית
23/09/14 03:41
12צפיות
כן. אבירים ונסיכות. לאן הם נעלמו? למה זה כל כך נדיר? האביר שלי לא יריב איתי אף פעם ולא ישתעמם לרגע מהמצב. הוא יסכים איתי על כל דבר ואני איתו, לא כי הוא רובוט, אלא כי הוא פשוט יהיה דומה לי ובאמת יחשוב כמוני. כשיהיה לו יום קשה בעבודה הוא ישכח ממנו בשניה שיראה אותי ובכלל לא ירגיש שמצב רוחו מקשה עליו להיות איתי, להיפך, ישמח שאני זו שנמצאת בסוף היום לצידו. ואני? אני ארגיש אותו הדבר. וכשיהיו רגעים שיעלה בי כעס בגלל איזה עניין הורמונלי, הוא יאפשר לי לכעוס ותמיד יזכיר לי שזה בסדר ושאני הסובלת כאן מהמצב ולא הוא שכביכול חוטף עצביי, וגישתו זו מיד תגרום לי להירגע. האם זה אפשרי? כן!
אבל את לא יכולה לקרוא לזה אהבה ללא תנאי
23/09/14 04:11
11צפיות
כי את אומרת שתאהבי את הבן זוג שלך בתנאי שהוא יסכים איתך בהכול :),וכן צריך להיות סוג של רובוט(או כלב מאולף) בשביל להסכים על כל דבר למשך כל החיים,דרך אגב מה יקרה במצב שהבן זוג המושלם שלך אחרי כמה שנים  פתאום יחליט להביא דעה שונה משלך לגבי כל מיני דברים? זהו תשחררי אותו לדרכו?כמו שכבר ציינתי מקודם גם לנפש התאומה שלך יכולה להיות דעה שונה משלך לגבי כל מיני דברים וזה בסדר גמור,לצפות ממישהו שתמיד יסכים איתך על הכול בעיני זה מה זה הגזמה ,אבל כל אחד וההשקפת עולם שלו,מקווה מאוד בשבילך שתקבלי את מה שאת מצפה ושתיהי מאושרת,שיהיה בהצלחה 
זה יכול להיות אפשרי... בתנאים מסויימים אכן שני אנשים
23/09/14 04:13
12צפיות
שמרגישים לבד כבר יותר מידי זמן יכולים להכיר, להביט האחת בעיניים של השניה ולהחליט יחד ולומר יחד: אין לי אף-אחד באמת, זה אני ואת/ה נגד העולם
 
 
 
זו הסיבה שבעיני הסרט "רוצחים-מלידה" הוא אחד מסיפורי האהבה טובים שסופרו (וגם הם רבו קצת, אבל נקודית ).
לצערי לא מצאתי לינק איכותי יותר..
23/09/14 04:32
7צפיות
אבל למי שמעוניין בקצת רומנטיקה :)
 
את יודעת שלהיות אביר זה הרבה יותר קל מלהיות נסיכה...
23/09/14 04:46
12צפיות
כן? .
 
הנסיכה היא זו שמקבלת את ההחלטות הקשות ומצווה, האביר רק מבצע ושומר בכל מחיר
 
למעשה להיות נסיכה-אמיתית זה יותר עול מאשר כל דבר אחר, די עונש :) אבל זו הסיבה למה אבירים יסכימו לחייב את חייהם למענן...  הם שני אנשים שממלאים תפקידים בלתי אפשריים כמעט, לא הוגנים אפשר לומר... ומשם גם מגיעה האהבה ביניהם - ההבחנה בהקרבה של כל צד, ושותפות הגורל :).
 
את איתי ... או שאני מדבר סינית?
איתך וחבל שאני חייבת לישון טיפה אבל אל דאגה
23/09/14 04:49
7צפיות
מחר נמשיך את מחול הדיון הזה. מחכה למחר...
תראי, יש חילוקי דיעות, ויש מריבות. מריבות הן בד"כ די ארסיות,
23/09/14 02:52
11צפיות
ולפחות די עוינות, כשכל אחד מגלה את האגואיזם שלו, בעצמו ובשני. זו לדעתי התחלה של התקררות היחסים. ההיקסמות הראשונית פתאום נסדקת.
בשבילי אהבה
22/09/14 22:09
18צפיות
לפעמים רוצים לנשק ולהעיף סטירה באותו רגע...ולדעתי זה רגע מאוד חזק, שבהחלט אפשר לקרוא לו אהבה (ותשוקה). אהבה זה מכלול: הטוב והרע, כשהטוב תמיד מוצא דרך להתגבר על הרע. אהבה היא שניים שתומכים ומחזקים אחד את השני. שנותנים לשני את ההרגשה שהוא מטופל, נחוץ וחצוף.
את מתארת את הנקודה בה מגיעים לגבול הדק שבין
23/09/14 01:25
17צפיות
אהבה לשינאה :)
º
מי שרוצה להעיף סטירה-לא אוהב את האדם שמחובר ללחי שתחטוף אותה
23/09/14 03:24
4צפיות
אהבה כפי שחוויתי אותההיתה משיכה עזה לאישיות של האשה המסוימת:
22/09/14 23:26
15צפיות
לטיפוס הגופני שלה ולרגש שהקרינה.
ועל כך נוספה הערצה לתכונות האופי שלה.
"אהבה היא השתוקקות לעשות נחת לצד האהוב"
23/09/14 02:22
11צפיות
כך שמעתי פעם רב כלשהו מגדיר והרגשתי שהוא צודק.
לצורך הדוגמה- במצב של אהבה בין בני הזוג, הריב על "מי ישטוף כלים" יהיה הפוך:
כל צד ידרוש לשטוף בעצמו את הכלים כדי לחסוך מהצד השני.
 
כמובן שאהבה שכזו היא נדירה, אך מי אמר שאהבה היא דבר נפוץ?
 
 
או ״לריב״ על ״מי יחליף טיטול לתינוק״
23/09/14 02:34
12צפיות
אני מאמינה באפשרות הזאת למרות נדירותה. אהבה היא בדברים הקטנים שהם בעצם הכי גדולים. זה קל לדעתי למות למען מישהו אבל קשה יותר לוותר לו על שלט הטלויזיה או לקום במקומו 10 פעמים בלילה לתינוק.
אז? מהי אהבה?
23/09/14 02:58
11צפיות
התשובה תלויה מאוד ברגע בו היית שואלת אותי את זה :).
 
היו רגעים שהייתי מתאר אותה כדבר שעושה לי טוב, ויש כאלה שהיית מתאר אותה כדבר שעושה לי רע...
 
בסך הכל? היא חיבור של שני אנשים, רק ברמה קצת/הרבה יותר עמוקה מהרגיל...
 
 
אהבה היא הד :)
אהבה היא התאבדות :).
אהבה היא דינמיקה, החל מכאוס ועד להרמוניה :)
 
כל התשובות נכונות, ויש עוד מליון...
 
לילה טוב :).
 
 
 
ובגלל שזה הפוסט הראשון שלך כמנהלת :) מצרף שיר על אהבה או אולי על חוסר באחת...
אולי באמת ניתן להבין מהי אהבה בעזרת דרך השלילה?
 
 
º
אתה הולך לישון?
23/09/14 03:02
6צפיות
º
מתישהו... כן למה? רוצה לקפוץ לבקר?
23/09/14 03:07
3צפיות
º
חחח רוצה להספיק לענות לך כי אני לא מהירה כמוך
23/09/14 03:09
5צפיות
שלום לגולשי הפורום
22/09/14 18:44
32צפיות
שמחה להיות כאן איתכם. אני כבר מכירה חלק מכם (ולטובה) מפורומים אחרים. אציין שאהבה ורומנטיקה הם בעיניי סם החיים והדברים הכי חשובים שיכולים להיות לאדם בחייו. אני מאחלת לכולנו אהבה אינסופית ללא תנאים והנאה בהמשך הדיונים כאן...
º
22/09/14 19:29
3צפיות
º
שלום גם לך, והמון בהצלחה
23/09/14 01:14
5צפיות
º
אפשר להתייעץ איתך במשהו שנוגע לכלבתי התוקפנית?
23/09/14 02:02
7צפיות
בטח, ויש פורום כלבים שלם והאמת די
23/09/14 03:04
9צפיות
מצויין (ברגע שאין שם מלחמות עולם...).
 
רק קחי בחשבון, שתמיד אי-אפשר לדעת מה קורה דרך הודעה, שלרוב אין עצה קטנה שתפתור בעיה של שנים, ושאני אחד האנשים שיקחו אותך לעומק, אבל יש מחיר - אני אדרוש ממך המון! להשקיע את הנשמה...
 
ונ.ב  כמה הודעות את כותבת? לא ניתן לעמוד בקצב 
חחח אני מנסה להתייחס לכולם
23/09/14 03:15
9צפיות
יש לי כלבה מסוג רועה גרמני. היא מאוד אוהבת בני אדם אבל כשעוברת לידה כלבה אחרת היא תוקפת אותה באכזריות. זה מאוד לא נעים לי שהיא מתנהגת ככה ואפילו מזעזע אותי. מה ניתן לעשות בכדי למנוע ממנה להתנהג ככה? אני מחפשת דרכי חינוך לא אלימות כמובן.
זה לא עובד ככה :)
23/09/14 04:00
7צפיות
מישהו צריך להגיע ולראות ולהבין ואז לתת תוכנית עבודה לפי הגישה שלו.
 
יש כמה גישות, האמת 3 מרכזיות:
הקלאסית - שומוש נרחב בעניה (במובן העממי) בכדי להביא את הכלב ללמידת הפקודה/אות וכמוטיבציה לביצוע, יתכן גם שילוב של חיזקים חיוביים במקביל.
ה"חיובית" - שימוש אך ורק בחיזוקים (והתעלמות...) בכדי להביא את הכלב ללמידת הפקודה/אות וכמוטיבציה לביצוע. אין שום שילוב של אמתעי ענישה כל שהו.
וניתוב-יצרים - הגישה שפועלת על זיהוי היצרים של הכלב, ורתימתם כמוטיבציה עבורו לבצע.  הלמידה אני מעריך לרוב תתבצע ע"י חזוק-חיובי, אבל אינם מגבילים את עצמם רק לזה. אך זה רק לשלב הלמידה, המוטיבציה של הכלב לבצע אמורה להגיע מבפנים ולא מבחוץ : אוכל/כאב.
 
ויש אותי, עם הסתכלות שונה לחלוטין על תמונת המצב, ומבחינתי אני מוכן לגייס כלים מכל שאר הגישות. משמע אין לי כלים יחודיים רק ראיה יחודית. המוטיבציה של הכלב לבצע? להקה, השרדות, עבודה, חיים, טבע, ,אוכל, שותפות גורל, ליטוף, ואולי אהבה בשפת הכלבים? אני בטוח מונע באהבה :)
 
בשלב הבא ישנה חלוקה בתוך עולם האילוף לשלושה תחומים מרכזיים נאמר?
 
1. אילוף לפקודות/אותות. כלומר הכלב לומד לבצע התנהגות בהינתן אות מסויים.
 
פה הכל עובד, ובגלל שהכל עובד אין מבחינתי טעם לגשת לגישה הקלאסית. אז "חיובי" או ניתוב יצרים. זה תלוי האם את מחפשת כלב "מתוכנת" (סליחה "חיוביים" אתם יודעים שככה אני רואה את זה...) או כלב עם דרייב?
לכל אחד יתרונות וחסרונות... וזה גם תלוי בכלב :)
 
2. עבודה.
 
הרבה יותר מרק אילוף לפקודות בסיסיות, ונדרש גם המון שיתוף-פעולה בין הבעלים לכלב.
די דומה לסעיף הקודם, רק מושקע יותר, ניתוב יצרים הוא חובה, הלימוד יכול להיות "חיובי" או קלאסי, לרוב יבחר ה,
חיובי", כי למה לא? אלא אם ישנה סיבה... (לא מבין בכלבי עבודה).
 
3. טיפול-התנהגותי/שיקום:
 
קלאסי? לוקה בחסר ובענק...
"חיובי"? אני לא מסכים עם דרכי הפעולה שלהם, והם לא עם שלי.
ניתוב-יצרים - בהחלט יכול לעזוטר, אבל גם שם יש גבול לדעתי...
ואני - גישה שכבר לא קיימת שמתרכזת ויודעת אך ורק את זה :) כי אני לא עובד בתחום יותר :(
 
אז תפני לאיבחון אצל מאלף, אישית הייתי הולך על ניתוב-יצרים (כמו יוסף טוויטו) או על "חיובי" תוכלי לקבל המלצות בפורום. הנ"ל לא בטוח יצליחו תמיד ועם כל אחד, אך לדעתי האישית יש להם את הכי הרבה סיכוי. ותתכונני ללמוד אבל שאת העבודה את תעשי בעצמך! ככה זה במציאות...
 
ואגב, מה עם הכלבה? איך האהבה לא מתגברת על הכל . הגישה שלי התבססה על שני מימדים מרכזיים, אחד מהם הוא יצירת קשר "זוגי" עם הכלב, יצירת דינמיקה נכונה ויחסים נכונים בין הבעלים לכלב, כי רק זה יהיה הפתרון הנכון... ועם כל הכבוד לי ולך, אהבה בלבד עדיין לא שיקמה כלב תוקפני... אולי יש לך עוד המון מה ללמוד על העולם "האמיתי"
 
º
״אין אהבה נותר רק סקס ואינטרס כלכלי״ מסכימים עם הקביעה הזאת?
23/09/14 02:51
11צפיות
ממש לא .אולי אצל חלק
23/09/14 03:07
17צפיות
בשביל לקבוע קביעה כזאת
צריך לעבור על כל אחד  ואחד ממליארדי תושבי כדור הארץ ולבדוק
וזאת הקביעה  שמנסים למכור לך אמצעי התשקורת
לי הם לא מצליחים למכור דבר
23/09/14 03:11
21צפיות
אני מאמינה גדולה באהבה. אהבת אמת ללא תנאים ולנצח...
שמח לשמוע זאת
23/09/14 03:16
14צפיות
מקווה בעצם בטוח שיש עוד רבים כמוך
ברור שאני מסכים וחותם
על כל מילה שרשמת בתוכן

 
º
23/09/14 03:17
1צפיות
דווקא התקשורת מנסה למכור אהבה בסרטיה
23/09/14 03:14
13צפיות
אולי חוץ מבקומדיות, שם "מפנצ'רים את הבלון".
 
º
23/09/14 03:17
3צפיות
º
ברכות על האיקון הקומי :)
23/09/14 03:26
5צפיות
אולי בסרטים של פעם
23/09/14 03:24
17צפיות
דרך אגב
חשיפת סרטים כחולים לצעירים מאד
זאת שטיפת מוח וחינוך לקוי נגד אהבה
וזה גם פוגע מאד בנשים (=האישה היא מתקן לפורקן  וזהו )..וזה כבר שייך לפורום שלך
º
צודק
23/09/14 03:28
5צפיות
ילדים צעירים מאוד נחשפים היום לתכנים קשים
23/09/14 03:29
12צפיות
ואתה צודק, הם לא לומדים אהבה, הם לומדים לפגוע ולזלזל ולעיתים הם כה צעירים שלא מבינים ולא מסוגלים לעבד את המידע. המושג אהבה התרחק מרחק שנות אור ממקומו הטבעי והפשוט. אנשים פחות ופחות מחפשים אהבה אמיתית ומסתפקים בכל מיני תחלופות קרובות לאהבה. זה עצוב בעיניי.
º
23/09/14 03:34
5צפיות
האם נכונות להתאהבות בבחור יפה במיוחד בלבד
22/09/14 20:36
40צפיות
היא בעיניכם אפליית גברים?
האם הרגשה מצד אשה שרומנטיקה אמיתית יכולה להיות רק עם אשה, ועל דמות של גבר היא חושבת בדרך כלל באופן מיני בוטה, זו אפליית גברים מצדה?
º
אני יוצאת לסידורים ומיד חוזרת לענות לך יקירתי
22/09/14 21:14
16צפיות
לא, זה לא
22/09/14 22:22
23צפיות
דעה אישית ומשיכה מינית היא לא דמוקרטיה של העם. זהו משהו אישי, סובייקטיבי ומשתנה כל הזמן.
גם אני חושבת כך. ומעניין
22/09/14 22:38
21צפיות
שמייחסים לנשים ותרנות וסלחנות כלפי כיעור של גבר (יש גם נשים שיגידו בתוקף, אף בתוקפנות, שמראה של גבר אינו דבר חשוב), כאילו בנו הנשים אין רגשות ותשוקות..... ואילו אצל גברים ההעדפה (הקולנית כל כך!) לנשים יפות מתקבלת כטבעית..... אז, חחחחחחח, אני חונכתי לאהוב את עצמי ולהרגיש את ערכי, ואני, כן, מעדיפה לגמרי גברים יפים. (אולי, בהבדל מגברים רבים, אני לא אסבול גבר טפש, חסר השכלה , וכן, - גם עני וקמצן ,אף אם יהיה יפיוף).
בקשר לאהבת נשים - לדעתי רבות מבינינו רוצות ונענות לאהבה אמהית או אהבת אחות מצד אשה אחרת. ולדעתי לא מעטות הנשים הנמשכות לקסמה הרגשי והפיזי של אשה מסוימת. אולי הענין לא מגיע לקשר מיני. אבל הוא קיים.
הגברים שפגשתי ושאני רואה סביבי ורוב רובם של הגברים בטלויזיה מקרינים אדישות, בוטות, תוקפנות, הם לא יפים פיזית, והם לבושים בצורה משעממת ודוחה. לא המתכון להימשכות רגשית ופיזית עדינה , ודאי לא מתכון לאהבה......
 
זה נכון. הרבה פעמים נשים יפות חוברות לגברים שנחשבים לא יפים
23/09/14 02:01
29צפיות
אבל לדעתי יש לכך עוד סיבה. יש נשים ואני מכירה כמה כאלה, שמרגישות שיופין מודגש יותר כשהן נמצאות ליד אנשים שנראים פחות טוב מהן ואם מדובר בבן הזוג אז זה מבורך מבחינתן כפליים כי היופי שלהן גם מודגש יותר בעיני אחרים וגם מוערך יותר בעיני בן הזוג שסובל מהערכה עצמית נמוכה. אותי באופן אישי מראה חיצוני לא מעניין כלל ואני גם נוטה לראות אנשים ״יפים״ כשהם אומרים דברים שמוצאים חן בעיניי. אני חושבת שמשיכה של נשים לנשים יש בה משהו עוצמתי ומקבל למרות שמעולם לא הייתי עדה ליחסים כאלה בקרבתי. בכדי שקשר יהיה חזק בין גבר לאישה, על אחד הצדדים ללמוד היטב את הצד השני ולקבלו בצורה מוחלטת, מכיוון שנשים הן מורכבות מאוד גם בצורת חשיבתן, גם ברגשותיהן, גם במבנה הפיזיולוגי המאפשר להן להביא חיים, נראה לי שעל הגברים מוטלת משימה לא פשוטה להתקרב ולאהוב דבר שהוא כל כך שונה אבל כל כך מקסים. גברים שמצליחים להבין נשים ולהזדהות איתן זוכים במערכות יחסים נפלאות. גם נשים לרוב נדרשות לשנות דפוסי חשיבה שהן מורגלות בהם, בכדי להבין גברים וכשהן מצליחות ויש אהבה ברקע יש סיכוי לחיים משותפים בעלי ערך.
לקראת ראש השנה
21/09/14 22:41
34צפיות

למה בראש השנה תוקעים בשופר? בשביל שנשפר את מעשינו
כל אחד לעצמו צריך לחשוב ולהתחיל לעשות מהפכה בעצמו
בראש השנה כתוב בדת "היום הרת עולם" כלומרבראש השנה כולנו נולדים מחדש
 
ולכל המיואשים מבנינו שכבר ממורמרים מהחיים ולא מוצאים בן זוג, או מיואשים מהבן זוג
הגיע הזמן לא לצפות לכלום.
ככל שלא יהיה לך ציפיות בשנה החדשה- בהמשך השנה אתה תהיה מופתע
וככל שיהיו לך ציפיות בתחילת השנה- אז תהיה מאוכזב
חייבים להנמיך ציפיות: מהחבר/בעל/הורים /וואט אבר
בואו נתחיל לא לצפות מהם כלום, נהיה אדישים-ואולי יהיה לנו הפתעה
 
אני מאחלת לכולנו שבשנה החדשה נדע להנמיך ציפיות דווקא ממי שקרוב לנו יותר, למרות שקשה
אולי כשאין ציפיות יגיעו ההפתעות והאושר
ואם האושר מגיע בזוגיות- אז ביחד אפשר להתגבר על כל הצרות
 
מאחלת לכולנו להשליך את כל הדברים הרעים שעשינו ושקרו לנו
להסתכל על עצמנו במראה-לראות כמה החיוך על הפנים יפה לנו, כמה העיניים בורקות שאנחנו עם חיוך, אבל חיוך סתמי
 
"תשליך את כל הכעסים אל המים, תשליך את כל המלחמות
תשליך את כל ההירהורים לשמיים, תשליך את כל השקרים"
 
שנה טובה ומתוקה!
 
תודה רבה על הברכות
22/09/14 18:59
25צפיות
מצטרפת לברכות לראש השנה. באשר לציפיות, נראה לי שקשה לא לצפות מאנשים לדברים מסויימים במיוחד אם מדובר באנשים קרובים שאמורים להכיר אותנו כמו בן זוג או הורה. אני חושבת שרק כשאדם מרים ידיים ממישהו הוא חדל לצפות ממנו לדברים. לכן אם מצאתם עצמכם מצפים ליחס מיוחד או מתנה או הצעת נישואין, זה בגלל שלא הרמתם ידיים וזה בסדר...
שנה טובה ומתוקה גם לך
22/09/14 19:30
13צפיות
ולכל חברי הפורום היקרים :)
לא מסכימה..
22/09/14 21:56
23צפיות
אני לא חושבת שהנמכת ציפיות ואדישות היא דרך לקבלת הפתעות טובות. עדיין מאחלת לך ולכולם שנה נפלאה, נקיה, מחוייכת, בריאה ומלאת אהבה וחיוך. :))
כניסת מנהלת חדשה לפורום
22/09/14 18:32
21צפיות
אנו מברכים את מעמקים39 עם כניסתה לניהול הפורום ומאחלים לה הצלחה והנאה בתפקיד.
המשך גלישה מהנה בתפוז אנשים  
º
ברוכה הבאה,שיהיה בהצלחה
22/09/14 19:24
10צפיות
º
תודה לך
22/09/14 19:26
6צפיות
צרור ברכות למעמקים
22/09/14 21:26
28צפיות
מגיבה איכותית .. בחירה נכונה
ובהצלחה בדרכך החדשה
 
º
23/09/14 02:23
1צפיות
º
בהצלחה :))
22/09/14 21:57
4צפיות
מחפש מישהי עם פאטיש לכפות רגליים.. :)
21/09/14 00:51
90צפיות
אהלן,
אני אתחיל כך - מאז שהייתי עוד ילד קטן, אני זוכר שהיה לי פוט פאטיש - או במילים אחרות: פאטיש לכפות רגליים.
ומאז ומתמיד הפנטזיה הגדולה ביותר שלי, מבחינתי לפחות, ומשהו שהייתי מעוניין להשלים בחיי הבוגרים - הוא למצוא בחורה, שמעוניינת שילקקו וינשקו לה את כפות הרגליים. אני לא מדבר על קטע של הערצה, עבדות, סגידה או אלוהים יודע מה (ובוודאי שלא כקטע מיני) - אלא פשוט מישהי שאוהבת כשגבר מנשק ומלקק לה את כפות הרגליים, האצבעות וכדומה.
זה יכול להיות אחרי יום עבודה ארוך - כשהיא שוכבת על הספה וצופה בסדרה האהובה עליה. או כאשר היא עובדת/גולשת במחשב וכיוצא בזאת. מבחינתי, אני מחפש בחורה שמסוגלת להעריך פעילות בסגנון הנ"ל - כך שהיא תהנה ממה שיעשה לה, כמו שאני אהנה מלבצע את העניין.
אני בעיקרון לא בררן כלל, אבל טווח הגילאים שלי הוא בערך עד גיל 30. למרות זאת, אם מישהי בעניין, נתחיל לשוחח ונראה ששנינו באותו הראש - אני ממש לא פוסל דבר. להיפך, זה באמת עניין של פער מחשבתי קטן, מאשר פער גילאים קטן. :)
אני בעצמי בן 25, אם מישהי התעניינה בנתון הסטטיסטי הזה. P:
 
בכל מקרה, אם את בקטע - אשמח אם תשלחי לי הודעה פרטית, נדון בנושא ונראה לאן ההיכרות בינינו עשויה להוביל בתחום זה. אני יודע שאני מאוד אשמח לכך, ואקווה שגם יש כאן איזו בחורה שתראה בעניין הגשמת חלום שכזו.
אז.. נתראה. ;)
תנסה אולי בפורום הכרויות
22/09/14 08:57
12צפיות
בהצלחהה
|*|פתחנו פורום לסדרה האהובה עליך|!|
21/09/14 17:31
5צפיות
לרגל העונה החמה ביותר בטלוויזיה, פתחנו את הפורומים הבאים:

|טי-וי| פורום מחשבות פליליות
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...

|טי-וי| פורום נקמה
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

|טי-וי| פורום אוואטר והאגדה של קורה
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

|טי-וי| פורום האישה הטובה
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

|טי-וי| פורום שקרניות קטנות
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

|טי-וי| פורום על טבעי SuperNatural
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

|טי-וי| פורום נויורק
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|טי-וי| עד עצם היום הזה
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...


אם הפורום לסדרה האהובה עליך עדיין לא נפתח, אתה מוזמן לפנות אלינו במסר אישי ולהציע את פתיחתו.
מתוסכלת
20/09/14 21:02
78צפיות
בן זוגי ואני עומדים להתחתן בעוד חודשיים ,מהרגע שאמא שלו שמעה על תאריך היא מסרבת ומנסה למנוע ולבטל לנו את החתונה בשיא הכוח בגלל אמונות שלה הוא מנסה להסביר לה שתניח לו לעשות מה שהוא רוצה היא עושה לו פרצופים ומתווכחת איתו כל היום זה פשוט עבר כל גבול עשינו כל הסידורים לחתונה כל המשפחות כבר יודעים וזאת מנסה להרוס לנו - אמא שלו האוייב בבית.....אני פשוט עצבנית 
גאולה28
20/09/14 22:50
33צפיות
מזל טוב על החתונה 
שהיה בריאות עושר ואושר חיים יפים וטובים.
את צריכה להחזיק את עצמך ולא להיתעצבן
בעזרת השם את תינצחי האוייב שלך 
בן זוגך אוהב אותך היה חתונה.
לא מבינה אותך
20/09/14 23:19
38צפיות
את פרסמת הודעה זהה  באהבה ורומנטיקה הציעו לך עצות נהדרות שלא רצית לקבל אחר כך החלפת את השם לעידית ואמרת תודה והיה  נראה שחתמת את הסיפור או גמלה החלטה בליבך

אני תוהה מאוד על קנקנך ואודות אותטניות הסיפור או במילים אחרות הייתכן שיש פה עסק עם מתבגר משועמם מול המחשב או עידית/גאולה שמחפשת עצה רצינית ומקצועית לעניין סבוך במיוחד במקום הלא נכון בזמן הלא נכון תחת מעטה נאיביות ,תמימות ואינפנטילי
הלו שמי, פה זה פורום אהבה ורומנטיקה . ואכן
21/09/14 02:27
38צפיות
ההודעה המדוברת נמצאת טיפה למטה...
 
ובאמת ניתנו עצות מצויינות!!! (חלקן אני כתבתי ).
 
גאולה, אם את אמיתית, ואם את קוראת, נשמה את לא ילדה, את רוצה להקים בית, לגדל ילדים, להיות המבוגר האחראי? אז הגיע הרגע להפוך לאחד כזה. יש כאלה שאף-פעם לא ילמדו איך לעשות זאת, זכותם...
|*|נפתח פורום חוכמת ההמונים|*|
18/09/14 14:26
7צפיות
|נורה|פורום חוכמת ההמונים הוקם בשבילכם, הגולשים והגולשות שמעוניינים להשתמש בחוכמת ההמונים כדי לקבל עצות, תשובות, רעיונות וכל דבר אחר שיעניין אתכם.
חוכמת ההמונים יכולה לעזור ולהועיל בכל מקרה שבו אתם רוצים מגוון של דעות, מאנשים שונים אשר עוסקים בתחומים שונים, כדי לסייע לכם להגיע למסקנה מסויימת, רעיון או אפילו החלטה, בכל נושא שעולה על רוחכם.

מוזמנים להיכנס כבר עכשיו... ואל תשכחו להיות יצירתיים :-)

http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
מה אתה אוהב בי?
17/09/14 20:28
77צפיות

"מה אתה אוהב בי?" 
הוא הדליק סיגריה
זאת שאלה מסובכת מדי ב3 בלילה, 
"איך ידעת ..?"
הוא נע בחוסר בנוחות במיטה, 
"אתה לא עונה..?"
היא פתחה חלון, 
"אני עונה" 
היא הזעיפה פנים,
הוא לא ידע מה לומר.
"אתה לא יודע!"
המילים צרמו יותר מהסיגריה בלשונו, 
"אתה חושב מה לומר"
הוא חשב איך לומר.
הוא ידע שהיא לא תאמין,
היא הסתכלה
הוא השפיל מבט,
"איך מסבירים?"
"במילים...! בלי למלמל!"
הוא מלמל.
נמאס לה היא התהפכה לצד המיטה.

הוא הניח אצבעות על אוזנה, הוא אהב שהיא מקשיבה לו. 
הוא קירב את פניו לצווארה, היא חשבה שהוא רוצה אהבה, הוא היה מכור לריח.
הוא עלה אל שפתייה,הוא אהב את החיוך שלה.
הוא חשב על בדיחה שמתאימה, כי אהב את הצחוק שלה.
הוא ליטף את החזה, נשימתה הרגיעה אותו,
הוא נישק את הגב שלה,
כי אהב את תגובת גופה אליו. הוא נצמד להרגיש את נוכחתה.
היא הסתובבה. 
הוא הביט בה. מהרהרת. הוא אהב לראות אותה חושבת.


 
מתנה מיוחדת להנצחת הרומנטיקה של התחלת הקשר...
17/09/14 12:13
46צפיות
הרעיון הוא ליצור ספר לופה (אלבום תמונות) אבל לשלב בתוכו מסכים של הודעות של בני הזוג (בעיקר מתחילת הקשר, לפי סדר כרונולוגי)

למעשה יוצרים ספר זכרונות של הקשר, מהיום הראשון כך שכעבור 30 שנה אפשר שוב לראות מה כתבנו, מה אמרנו ואיך נראנו.
אני עשיתי כזה לבת זוגתי והיא התאהבה כזה,

לופה נותנים את זה כשירות - 
http://www.lupa.co.il/WhatsApp/index.aspx
דורית משעלי - פסיכותרפיה, טיפול זוגי, טיפול מיני

דורית משעולי

טיפול זוגי ואישי ביחסים רגשיים ובמיניות. חייגו כעת: 052-2501871

חנות יהלומים

רוצה להפתיע אותה?

לחץ כאן!


עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


Flix
מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה