בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים לפורום הורים לפעוטות!

שנת החיים הראשונה של התינוק חלפה לה ואתם ניצבים למול אתגרים חדשים...

התינוק כבר לא שוכב ב'חוסר מעש', הוא מדדה, מתרוצץ הנה והנה...דורש את עצמאותו ולפעמים אף 'חוטא' בהתקפי זעם;-)...

 

כיצד מתמודדים עם האתגרים החדשים? ביצירתיות רבה, בדרכים שונות ומגוונות ובטח שלא לבד!:-)

 

אנחנו כאן במיוחד בשבילכם. בואו להשתתף, ללמוד, לתרום ולהיתרם מסביבת הורים, שנמצאים בדיוק באותה הקלחת..

 

ממתינות לכולכם, 

kramerkaren ושושן בשם אחר

 

דימוי גוף אצל בנות
24/07/14 08:57
279צפיות
בוקר טוב,
לא מצאתי שרשור קיים מתאים וקראתי הבוקר את הפוסט הזה שרציתי לחלוק איתכן:
לא קשור למלחמה, לא לבטחונית לפחות. אבל כמישהי שכילדה הייתה בשומרי משקל בחוג נוער שלהם וסבלה מתסביכים עד בערך גיל 35, אני מאד הייתי רוצה למנוע מהבת שלי את התסביכים האלו ואני חושבת שיש בפוסט הזה כמה תובנות חכמות שאני אישית מתכוונת לאמץ.
מה דעתכן?
 
מקסים
24/07/14 09:11
101צפיות
לא יודעת מה הכותבת ומה ההסמכה שלה, אבל אהבתי. מנסה ליישם.
נכון מקסים?
24/07/14 09:17
64צפיות
אני לא בטוחה שיש לה הסמכה כלשהי אבל זה היה מאד חכם והדהד עם המחשבות שלי בנושא
קראתי את זה לא מזמן,
24/07/14 09:19
151צפיות
ובהחלט - מסכימה. אחד המשפטים החזקים בעיני: "because shame over what you eat only leads to shame about yourself."
זה משהו שאני צריכה להזכיר לעצמי כל פעם מחדש.
הלוואי ואנחנו היינו המשפיעים הבלעדיים בנושא
24/07/14 09:42
118צפיות
בגיל צעיר החיזוקים שלנו מספיקים, אבל לקראת גיל ההתבגרות (ואולי כבר לפני, בימינו אנו...) החברה מאוד משפיעה, ואני חושבת שהרבה מהתסביכים נובעים מהרצון שלנו לדמות לאידיאל היופי, זה בהרבה מאוד מקרים לא בא מהבית.
 
זה מאד נכון אבל
24/07/14 09:50
79צפיות
כמו בכל נושא אני מאמינה שיש חשיבות עצומה לחיזוק שבא מהבית. אם אחרי כל ארוחה האבא למשל יגיד: "איזה שמנים אנחנו, כמה אכלנו" והאמא תספור קלוריות ותגיד: "אני בדיאטה כדי להוריד את הצמיגים סביב המותניים" או יותר גרוע מזה, יתחילו לספור לילדה קלוריות (וראיתי הרבה מקרים כאלו סביבי), זה יכול להיות הרסני בעיני. לעומת זאת אם נשתדל לאכול בריא ולתת דוגמא ואחרי קינוח נגיד: "היה לנו טעים" במקום לענות את עצמנו ליד הילדים ונשתמש במלים: "אוכל בריא ותזונה נכונה" ולא "משמין ולא משמין" אז יש לזה השפעה מאד מחזקת ונורמלית אל מול ההשפעות החיצוניות.
בהחלט, אני מכירה את זה מאוד מקרוב
24/07/14 09:58
80צפיות
אם בבית כל היום מדברים על דיאטה ועל הפרעות כאלו ואחרות זה בהחלט עלול להיות הרסני.
אני גדלתי כילדה יחסית מלאה להורים שמנים, לא היה אישיו סביב האוכל והדיאטות בבית, אמא שלי תמיד דאגה שאוכל אוכל בריא ומזין, ואז אני התבגרתי ונחשפתי לאידיאל הרזון והיופי, ולמרות כל מה שקיבלתי בבית, היו לי תסביכים מגיל צעיר מאוד, אני חושבת שמגיל 14 כבר התחלתי כל דיאטה אפשרית, מה שכן, לאור הנסיונות שלי עם דיאטות מאוזנות, דיאטות כסאח וכדומה, הבנתי שרק ע"י תזונה נכונה אפשרי לשמור על משקל גוף תקין ובריאות תקינה, אבל זה לקח לי יחסית הרבה זמן , אחרי שצצו להן בעיות בריאותיות כאלו ואחרות בגלל חסרים תזונתיים. 
גם היום, כשאני במשקל תקין ואפילו לא טיפה מלאה, כשאני עולה קילו אני כבר מרגישה רע, אני חושבת שהתסביך הזה הוא לנצח... 
אפשר לנצח את התסביך
24/07/14 11:36
57צפיות
אצלי הדחף הראשוני הוא להסתכל על מה שאני לא אוהבת בגוף שלי ולהלקות את עצמי על מה שלא פרופורציונלי, לא קטן מספיק או לא גדול מספיק, על כמה אכלתי וכמה לא אבל אני ממש עובדת על עצמי כדי שהדו שיח עם עצמי יהיה של: זה מה יש ועם זה ננצח. אני יפה כמו שאני ולשאוף להיות בריאה. כחלק מלהיות בריאה זה בפירוש גם לאכול נכון (לספורט אין לי עדיין זמן לצערי אבל אולי כשאתחיל לישון יותר בלילה).
º
24/07/14 11:54
1צפיות
עוד לא קראתי. אבל חושבת על זה כל הזמן-
24/07/14 10:30
70צפיות
כשכל הזמן מדברים מעל הראש שלהם בהשווצות או ביאוסים של "ירדתי/עליתי X במשקל" והם קולטים איזה רגש מלווה לאיזה מאורע, ושבכלל מתעסקים בזה כל כך... מטריד אותי בהחלט... אני בכל אופן באופן ישיר לילדים כמובן מדברת במינוחים של בריא (גם תזונה וגם פעילות גופנית) ולא דיאטה
רק לחדד שזה חשוב אצל בנים לא פחות
24/07/14 14:38
49צפיות
אני נתקלת בזה המון אצל הבנים שלי בייחוד בזמן האחרון.
 
טלי.
נכון אבל קצת פחות לדעתי
24/07/14 17:06
6צפיות
איכשהו בנות מקבלות את כל נושא ה"דיאטה" בדיפוזיה מהסביבה. זה ממש מפחיד. הגישה כלפי בנים בכל הגילאים (גם 40 פלוס...) היא יותר סלחנית 
סורי, לא אהבתי בכלל
24/07/14 15:18
43צפיות
לא היה בפוסט שום דבר שיעזור להתמודד באמת עם נושא ההשמנה בנוער ובקרב הילדים שלנו בפרט.
הפוסט מנסה להתעלם מהבעיה לחלוטין.
נושא בריאות הגוף הוא נושא מאוד חשוב ומאוד קשה להתמודדות.
אני כאמא, האינסטינקט שלי הוא לתת לילדים שלי אוכל, לא למנן את מה שהם אוכלים.
אבל בעולם המודרני זה חלק מתפקידנו כהורים. להוות דוגמא לאכילה בריאה. להסביר לילדנו על כמויות הגיוניות. למנן ממתקים, ודברים שאינם בריאים.
זאת עבודה מסריחה but somebody's gotta do it.
 
בעית דימוי הגוף היא בעיה אחרת לחלוטין אבל היא הולכת יד ביד עם אורח חיים בריא.
לצערי דימוי גוף מאוד מושפע מהחברה הסובבת ופחות ממה שההורים משדרים.
נדמה לי שבפריפריה המצב הרבה הרבה יותר טוב מבמרכז.
וגם כשזה מגיע לבעית דימוי הגוף נדמה לי שהפוסט לוקה בחסר...
אני לא חושבת שהכוונה הייתה להתמודד עם נושא ההשמנה
24/07/14 17:05
8צפיות
הכוונה הייתה איך לא ליצור תסביך. כולנו יודעים שצריך לאכול בריא אבל איך למנוע תסביכים אצל ילדים, לדעתי אין לזה מודעות בכלל. אפשר למנן ממתקים ולומר "זה לא בריא יותר ממתק אחד" ואפשר לומר: "את לא צריכה לאכול ממתקים כי השמנת". ברור שצריך למנן ולשמור אבל שאלת המליון דולר היא איך לעשות את זה נכון. זאת הנקודה שאני לקחתי מהפוסט...
אני מסכימה
24/07/14 17:37
אני מתסכלת על המסרים שאני מנסה להעביר, לאכול בריא, למנן וכו וכו וכו, ואז על ההתנהגות שלי סביב אוכל או סביב הגוף שלי - אין לי צל של ספק שהילדים שלי שמעו יותר מפעם (ולא משנה כמה אני מודעת לעצמי בעניין) על כמה הבגד הזה משמין או "תקעתי חצי עוגה ואני רוצה למות", כמה הם שומעים אותנו מחמיאות אחת את השניה על "יו, איך רזית, איזה יופי" ודיונים מפורטים על איך ומה אכלו וכמה ולמה.
זה מורכב.
גני ליטוף ואטרקציות בשרון
24/07/14 15:05
35צפיות
היי, אנחנו מחפשים גני ליטוף לחיות או משהו דומה באזור השרון. ואשמח גם המלצות לאטרקציות ופעילות לילדים באזור השרון.
תודה.
לגעת בחיות
24/07/14 15:16
27צפיות
חוות התוכים בכפר הס
משק ברגר גם בכפר הס, מקום ממש-ממש חמוד.
פארק אוטופיה
 
החווה של נטע באבן יהודה
24/07/14 15:41
14צפיות
משהו חדש. שמעתי שמאוד נחמד שם.
יש הרבה ג'ימבורי באזור השרון (נתניה, פרדסיה, רעננה, כפר סבא, גאולים ועוד...)
יש את משק שטיין בבית יהושוע שלפעמים הם עושים קטיף אצלהם בימי שישי. את יכולה לחפש בפייסבוק "שדה ירוק"
 
מה את מחפשת? לאיזה גילאים?
לגעת בחיות
24/07/14 17:02
גבעת ברנר איחוד - מאד נחמד
º
מסגרות - לקראת סופ"ש
24/07/14 12:42
12צפיות
היי לכולם - אשמח לעצה
23/07/14 23:49
282צפיות
היי לכולם אני חדשה פה ואני ממש עובדת עצות
הבן שלי בן שנה עוד מעט נמצא כרגע בגן שדוברים רוסית, אני בזמן האחרון לא ממש מרוצה ממנו ,לפי אני יציין שאני מודעת שאין גן מושלם ואין כמו יחס של אמא אבל אני נמצאת במצב שברגע שיש לי אפשרות(אני סטודנטית) אני מוציא את הילד מהגן . קודם כל בגן יש המון ילד על גננת אחת נדמה לי 8 כך שמבחינת התפתחותית לא ניתן להעשיר את הילדים עם כמות כזאת של ילדים וזה הדבר שנורא מציק לי, כשאני פונה למנהלת הגן היא תמיד תדע איך "לנפנף" בצורה מאוד אלגנטית שלך - וזה מאוד מעצבן, נכון שהיא לא יכולה לשנות דברים רק בגלל של אמא אחת מפריע משהו- אבל היחס מעצבן אותי,
החשש הכי גדול שלי שלבן שלי יהיה קשה לעבור גן , וכל ההסתגלות מחדש
אני כבר לא יודעת מה לעשות , אשמח לשמוע מה אתן חושבת ואם אתן התמודדתן אם בעיה כזאת ,
אם מישהי מכירה  גנים בחולון שמומלצים אשמח לשמוע
 תודה מראש
ברוכה הבאה
24/07/14 08:31
100צפיות
החשש מהסתגלות לגן אחר היא לא סיבה טובה להשאיר ילד בגן שלא טוב בו. אלא אם יש לילד איזו בעיה מיוחדת, ילדים מסתגלים בקלות לדברים, ובכל מקרה עדיף לילד לעבור הסתגלות מחדש מאשר להיות במקום שלא טוב לו. 
אבל מצד שני, אני חושבת שכדאי לך לשתף קצת יותר במה שמפריע לך. כי נכון, יחס של 1-8 הוא יחס לא משהו בכלל בגיל הזה (אם את באמת בטוחה שזה 1-8. כמה ילדים סה"כ וכמה גננות בכל רגע נתון? יש הבדל בין 8 ילדים על גננת אחת לבין 23 על 3. מה טווח הגיל שעליו מדובר?) ומנהלת גן מעצבנת זה לא כיף, אבל שני הדברים האלה הם לא בהכרח סיבה לעבור גן. מה מפריע לך? מה לא מתבצע כמו שהיית רוצה? 
חוץ מזה, בפורום שלנו נהוג לשרשר הודעות בעלות מכנה משותף לפתיל עם כותרת אחת, למשל "מסגרות" או "בריאות" או "תזונה". את יכולה לקרוא כאן על איך משרשרים: 
תודה.
תודה.
נצל"ש- יחס ילדים:גננות
24/07/14 12:13
93צפיות
היות והתייחסת לזה, אז לדעתך- מה עדיף?
אני מתלבטת כרגע בין שני גנים שבשניהם יש אותו יחס גננות:ילדים, אבל אחד הוא קטן, עם מעט ילדים ומעט צוות, והשני גדול, עם הרבה ילדים והרבה צוות.
נטיית הלב שלי אומרת ללכת על הקטן, אבל אשמח אם תתרמי לי זווית ראיה מנוסה יותר. 
מחקרית - הקטן
24/07/14 12:23
79צפיות
זה מעבר ליחס, זה גם מיעוט בכמות הילדים.
אני מסייג ואומרת שזה כל עוד מדובר על יותר מאחת. ומה עוד מוטל על הגננות לעושת. אם יש שתי גננות ואחת מהן אחראית על בישולים והחלפות - אז בתכלס - השניה לבד עם 10 ילדים כל היום. צריך לבדוק את זה.
דפנטלי הקטן
24/07/14 12:43
55צפיות
אני סולדת מצוות גדול שכולם מטפלים בכולם כי בגיל הזה היחס האישי הוא מאד מאד חשוב וקריטי. ככל שצוות יותר גדול מטפל בכמות יותר גדולה של ילדים, זה יכול להתפספס. הילד טכנית יהיה מטופל היטב אבל מעבר לטוסיק נקי, יותר חשובה התקשורת וההתקשרות והביטחון לדמות מטפלת.
תלוי
24/07/14 12:54
25צפיות
תבדקי מה עוד המטפלות צריכות לעשות (לבשל, למשל).
ואם אחת הולכת אז השנייה נשארת לבד עם המון ילדים..
יש פה עוד משתנים
24/07/14 13:20
34צפיות
בעיקרון, פחות ילדים זה יותר טוב בעיני. אבל השאלה כמה זה פחות. ארבעה ילדים על מטפלת אחת זה הרבה יותר גרוע בעיני משמונה ילדים על שתי מטפלות. מספיק שהמטפלת צריכה לשירותים והיא משאירה ארבעה ילדים לבד. או שילד נפצע והיא צריכה להתייחס אליו ושוב, האחרים ללא השגחה. אז בעיני לפחות שתי נשות צוות. אחרי זה, כמה שפחות יותר טוב. אבל שוב, כמה זה פחות? בקבוצה של ילדים בני שנה, 8-10 ילדים זה די והותר. בקבוצה של בני 3-4, זאת כבר קבוצה קטנה מדי בעיני. או לפחות, אין צורך להתעקש על קבוצה בגודל כזה, כי בגיל 3 גם קבוצה של 25 היא בסדר בעיני, אם יש מספיק אנשי צוות. 
גן קטן זה פחות רעש, פחות מחלות, אווירה יותר משפחתית ורגועה. גן גדול יכול להציע פעילויות מגוונות יותר, יכול להיות בו מגוון ציוד יותר גדול, יותר אינטראקציות חברתיות, חצר יותר גדולה ועוד. שוב, מאוד תלוי בגיל. לילד בן שנה אני מחפשת את הגן הכי פיצפון, רגוע ושקט שאני יכולה למצוא. לילד בן שנתיים וחצי אני מחפשת יותר אקשן ותוכן. 
תודה רבה!
24/07/14 16:32
7צפיות
נדב יהיה בקבוצה של כמעט-שנתיים עד כמעט-שלוש, וצפויים להיות שם 16 ילדים על שתי נשות צוות קבועות+עוד אחת שבאה רק בבוקר כשהם בחצר. מבשלת יש במשרה מלאה, אז הגננות לא מתעסקות בזה. 
לפי התיאור של מנהלת הגן, כשהם יוצאים לחצר יש איתם שתי סייעות וזה הזמן שבו הגננת לוקחת קבוצות קטנות (עד 5 ילדים) לעבודה פרטנית.
בקיצור- חיזקתן אותי בהחלטה ללכת על הגן הקטן. בעיקר עם הנימוק על המחלות 
את מתארת מצב בעייתי,
24/07/14 08:37
113צפיות
אבל לא ידע מראש? היו שינויים מאז שרשמת לגן?
אם הובטח לך יחס מספרי אחר (ובגיל הזה 1:5 זה המקסימום שאני מוכנה לסבול, גם זה נוראי בעיני אבל די סטנדרט בארץ) - ולא מקיימים אז יש לך עילה. תצעקי, תעשי מהומה, תדרשי את מה שמגיע לך.
 
הנושא של "העשרה התפתחותית" זה משהו שאני לקוחת בערבון מוגבל. מן הסתם - אני מצפה שהוא לא יישב כל היום כמו בטטה, ושישירו, ישחקו, ידברו, אבל ההגדרה של זה היא כל כך רחבה, שזה בהחלט כלול תחת הדברים ששואלים לגביהן לפני הרישום - מה עושים עם הילדים, איך משחקים איתן, איזו יצירות הם עושים, איזה צעצועים יש, האם עושים מפגשים, מה המטרות הדדיקטיות.
 
נשמע שהגן הזה לא מתאים לכם. לי אין צל של ספק שלא הייתי שמה בו ילד. יש לך הזדמנות מופלאה - אנחנו בסוף שנה"ל, אין כאן עניין של איבוד כסף, של פחד מגובת הצוות וכו - פשוט תחפשי לספטמבר גן חדש, ותעשי זאת עם עיניים שקולות יותר, תוך מחשבה על הצרכים שלו עכשיו ועל הצרכים שלו עוד שנה מעכשיו (הבדל משמעותי מבחינת הצורך במרחב, בתכנים, בתזונה מותאמת וכו)
מורכב
24/07/14 09:06
66צפיות
תראי, נשמע שאת לא מרוצה מדברים בסיסיים. לגבי יחס ילדים-סייעות אם אני לא טועה בגיל שנה יש קפיצה אבל לפני כן זה אמור להיות גג 5 ילדים על כל איש צוות. אחרי זה אני חושבת ש 7-8 זה בסדר.  מבחינת פעילות התפתחותית אין המון מה לעשות איתם בגילאי שנה. מעט צבעי אצבעות, הדבקה בסיסית של פריטים גדולים, משחק בחצר וחוגים כמו ג'ימבורי או מוסיקה.
אני מחולון, יכולה להמליץ לך על כל מיני גנים (אבל לא מכירה גנים רוסיים אם זה מהותי לך) השאלה היא מה האיזור שמתאים לך (אלא אם את ניידת וכל העיר רלוונטית), מה טווח מחירים וכו. הגנים הכי מבוקשים (ויקרים) כבר עם רשימות המתנה מאפריל בערך. לדעתי עכשיו בגלל המצב יהיו הורים שיבטלו הרשמה לגנים ללא ממ"ד ויחפשו אלטרנטיבה אבל צריך לחכות ולראות.
לגבי הדיאלוג עם מנהלת הגן - זה הכי בסיסי בעיני. אני ארבע שנים באותו גן. היתה תקופה קצרה שהיא מרחה אותי והרגשתי נוראי עם זה. בשלב מסויים עשיתי סוויץ' והייתי הרבה יותר אסרטיבית בהתנהלות מולה. מאז אין מריחות ואין תירוצים. היא מנסה לטפל בהכל וגם כשלא מצליחה מספרת לי על דרך ההתמודדות. מניסיון אישי ולא פעם אחת - דרישה של אמא אחת בהחלט יכולה להזיז ולשנות.
חשוב שלא תפחדי מהשינוי. את לא יודעת איך הילד יקח את זה. אולי תהיה תקופה קשה ואולי לא. אם זה מה שישאיר אותך שקטה יותר הרוגע שלך גם עובר לילד לדעתי.
Count my Blessings
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
23/07/14 20:36
486צפיות
במסגרת הדיכאון הקיומי וההישרדותי שנפל עלי ושאני מניחה שהרבה כאן שותפות לו
חשבתי שאולי ניקח קצת פרספקטיבה. 
בואו נסתכל שנה אחורה, החופש הגדול, עוד שניה אוגוסט
מה קרה לנו מאז? מה השתנה? מה השגנו? 
בטיפוס ההר הסיזיפי הזה של החיים, איזה דברים טובים קרו לנו? 
ווואאו
23/07/14 21:27
280צפיות
במקרה שלי - זו הייתה שנה עם מספיק התרחשויות למליון. לרע, ולטוב.
ובגלל שמתמקדים בטוב - קניתי דירה :) ואת אוגוסט הקרוב אני אעשה בדירתי המשופצת. זהו לי השבוע האחרון בדירה המגעילה נורא שלי. כיף :)
 
שיהיה ישוב טוב
24/07/14 07:58
95צפיות
ותראו בבית הזה רק שמחות
º
אמן
24/07/14 09:09
7צפיות
כל כך הרבה השתנה
23/07/14 22:09
234צפיות
החלטנו ללכת על רילוקיישן
סיימתי קורס קאוצ'ינג
עשיתי שנה נוספת בגן
התחלנו טיפולי הזרעה
החלפתי תספורת למשהו ממש מחמיא.
 
התבגרתי
אנחנו עברנו דירה
23/07/14 22:55
172צפיות
אז די הכל השתנה... האזור, הקטנה בגן אחר, הצטרפו לחיי חברות חדשות ומקסימות.
בפן הזוגי השנה האחרונה הייתה מעולה לזוגיות שלי. למרות הלחצים, אפשר להגיד שעברנו הכל בהצלחה יתרה. זה פשוט כיף
וואו
23/07/14 22:59
182צפיות
אז באוגוסט שנה שעברה כבר נואשתי ממיגרנות קשות ביותר, חשבתי שיש לי גידול במוח (היפוכונדריה נטו) והלכתי לנוירולוגית שהפנתה אותי ל- CT מוח דחוף אבל ביקשה שבאותו יום אפסיק לקחת גלולות ואם זה מפסיק לא לעשות CT.
אז לא עשיתי CT, התחלתי ללמוד על שמ"פ ככל הנראה בצורה לא יסודית מספיק כי הנה אני בשבוע 33
 
בעבודה לצערי המצב נשאר כפי שהיה למרות שלפני שנה הלכתי לראיונות והיתה תקוה. אבל הפוסטמה שהיתה קולגה שלי הועפה וחברה טובה חזרה מחל"ד.
 
זה העיקר אני חושבת.
נחתי מהמטוס ורצתי לבית חולים עם המזוודה
23/07/14 23:02
264צפיות
ככה אני. דרמטית. זה היה היום שבו אמא שלי התעקשה שיאשפזו את אבא שלי. אחרי שרופא רשלן ומטומטם שלח אותו שבוע קודם לכן הביתה. שבוע שבו אבא שלי איבד (בשבוע אחד!) בסביבות 10 קילו (מתנצלת שלא זוכרת בדיוק. אבל זה היה בהחלט משמעותי). ואז התחיל הסיוט של החיים. ניתוח. שניים. כשלון. גסיסה. הבנה שאבא שלי הולך למות. ואז זה קרה. ולמדתי בלית ברירה לחיות בלעדיו + להיות משענת לאמא שלי. זו הייתה השנה שהייתה.
נ.ב. דברים טובים? ככה ברוורס - גמלתי את בולי. למדתי שאני יכולה לטפל בשניים. רגע לפני אבא שלי זכה ללוות אותי בטקס קבלת התואר.
º
נשמעת שנה קשה
24/07/14 09:18
22צפיות
נכנסתי להיריון
23/07/14 23:19
213צפיות
כמה חיכיתי להיריון הזה בשנה שעברה. עם הגדולה הכל היה כל כך פשוט והפעם תקיעות של כמעט שנתיים
כל בוקר הייתי קמה עם תחושת מועקה וכל לילה הולכת לישון איתה.
רציתי הפרש של שנתיים וחצי והייתי צריכה לוותר על הפנטזיה. הלכתי לרופאים, עשיתי בדיקות ואפילו התחלתי הזרעות.
רגע לפני המעבר ל IFV נכנסתי להריון בצורה טבעית וללא ספק זה היה אחד הרגעים המאושרים ביותר בחיי.
ומאז אני מאושרת, מחכה ליום הלידה ומתפללת שהכל יהיה תקין.
באוגוסט שנה שעברה
24/07/14 08:00
141צפיות
כ"כ רציתי הריון וקינאתי בכל ההריוניות סביבי,
באוגוסט השנה בעז"ה אהפוך לאמא לארבעה אוצרות
מצטערת, היתה לי שנה ממש לא טובה
24/07/14 08:25
202צפיות
עשיתי קורס מקצועי מעניין, יערה חמודה
אבל חוץ מזה היתה לי שנה נוראית
24/07/14 09:55
53צפיות
מצטערת לשמוע יקירה  מאחלת לך שיבוא שיפור מהיר וטוב וזו מאותן התקופות שהירידה היא לצורך עליה.
º
תודה רבה דיר.
24/07/14 14:36
4צפיות
שנה מאד משפחתית
24/07/14 08:29
175צפיות
הרבה חו"ל, לאירועים משפחתיים משמחים ומאושרים. הרבה חו"ל שמשמעו מבחיני - המון יחד. המון צחוק, רוגע, הנאה. נקודות לזיכרון ולהיאחזות בהן כשפחות טוב. שבע בני דודים שלנו התחתנו בתוך טווח של שנה וחודשיים מהראשון לאחרון, וכאמור - אירועים משפחתיים שמחים (או הזויים, אבל מספקים דרמה ועניין) זה תמיד טוב.
חוץ מזה - הילדים גדלו. ממש גדלו. והייתרונות והקסם שבילדים גדולים - פתאום שם. אפשר להשאיר לבד בבית, אפשר לשלוח אותם עם עצמם לגינה, הם משמרטפים, מטפלים, דואגים. חלק תוך כדי קיטור, חלק בשמחה, אבל תמיד נעשה ובצורה מופתית.
ובעיקר - מערכת היחסים בין הגדולים שלי. ככל שהם גדלים הם באמת נהיים החברים הכי טובים אחד של השני.  הם מנהלים שיחות שלמות שאני לא מבינה בהן מילה, מכבדים, תומכים, עוזרים, נעימים. זו מערכת יחסים שלא הייתה לי עם אחותי עד גיל מאד מאד מבוגר והיא מדהימה וקסומה בעיני.
 
 
האמת היתה אחלה שנה
24/07/14 08:45
101צפיות
נכון תמיד יש על מה לקטר
אבל.....
החלטתי על שינוי מקצועי והתחלתי השנה מסלול הסבה שעושה אותי מאושרת
הכנסתי את הפיצית אי שם באוקטובר לגן בחששות כבדים וגיליתי שגם בלי אמא צמודה 100 אחוז מהזמן היא יכולה להיות מאושרת
ראיתי אותה גדלה ומתפתחת והופכת מתינוקת חסרת אונים לפעוטה מקסימה דעתנית ומצחיקה
התחלתי הריון שני בתזמון שיצא לא פחות ממושלם
ואת כל הלחצים הכלכליים חוסר הינה ההתמודדויות עם העומס וההורמונים אני והאיש הצלחנו לשרוד. אמנם לפעמים עם ריבים עד השמיים אבל עדיין מאושרים ביחד.
עד השבועות האחרונים היתה שנה נפלאה
24/07/14 08:52
119צפיות
שינוי מקצועי מדהים, לימודים, המון אנשים חדשים וטיפוס נפלא שכולל כיבוש של הרבה פסגות קטנות בדרך לזו הגדולה.
הבלוג שלי שמרגש ומשמח אותי כל יום מחדש.
הגילוי שאפשר באמת להגשים חלומות (ואני רק בתחילת הדרך).
הילדים המדהימים שלי שחוו שנה נהדרת כל אחד בדרכו.
והאיש היקר שלי, שיחד איתו גיליתי השנה שיכול להיות עוד יותר טוב.
 
עכשיו כל זה נראה לי עטוף בבועה ומרחף אי שם. מקווה שנחזור שוב פשוט לחיות.
 
קרה המון...
24/07/14 08:54
113צפיות
סיימתי באוקטובר חופשת לידה של שנה והיא נכנסה למסגרת, חזרתי לעבודה הישנה... שב 1.9 תסתיים ואני מתחילה עבודה חדשה!
קנינו דירה שאנחנו עוברים אליה בסו ף ספטמבר.
הייתה לי שנה עם בעל שבילה הרבה בחו"ל וילדים שהיו חולים בהתאמה, גיליתי את המהות של להיות אמא ל-2 בזמן שצריך גם לעבוד...
המממון, מבחינתי זה מלאן
והקטע הוא שהשנה הקרובה הולכת להיות עוד יותר מלאת תהפוכות לפחות מבחינתי ברמה התעסוקתית
אז מה היה לנו?
24/07/14 09:07
140צפיות
ילדתי בת שלישית
חזרתי לעבודה אחרי חופשת לידה קצרה
קנינו בית בקיבוץ ועוברים אליו בספטמבר
עברתי מייקאובר,ירדתי 11 ק״ג,הסתפרתי קצר.
למדתי להתנהל עם 3 ילדים קטנים,עבודה במשרה מלאה.
שיפרתי עד כמה שניתן את היחסים עם אמא שלי.
אחותי הקטנה התחתנה
אני והאיש הכל טוב
כולנו בריאים
 
 
נשמע מדהים!
24/07/14 09:29
77צפיות
כל הכבוד
º
נשמע שאתם בתנופה טובה
24/07/14 09:53
13צפיות
אוגוסט שעבר הייתי באנגליה עם הקטנים
24/07/14 09:14
119צפיות
היה מאד מאד קשה עם שני ילדים קטנים בבית שלא ממש מסודר לזה (יש לול קמפינג של בת דודה שלי שעבר לבית של סבתא שלי לפני 4 שנים בפעם הראשונה שבאתי עם החתלתול, ובעלה של סבתא שלי בנה שער על המדרגות כי חשש שהחתלתול יפול בהם, זהו!), וגם בלי אבא לעזור. אמא שלי עזרה המון אבל בלילות הייתי לבד עם שניהם שהתעוררו לסרוגין ואני בקושי ישנתי... אבל האושר של לראות את סבתא שלי מחבקת את שני הנינים הכי קטנים שלה - היה שווה כל רגע!!!
 
אנחנו טסים שוב באוקטובר - הפעם בהרכב מלא. אז יש למה לצפות....
וואוו ואני חשבתי ששנה שעברה היתה מטורפת
24/07/14 09:19
202צפיות
-הייתי בהריון רוב השנה. הריון מאוד מאוד קשה. כמעט גמר לי את הזוגיות. כמעט גמר לי את הבריאות. העיקר שהבנים מקסימים כמו שהיו וכמו שהייתי רוצה.
-נולדה לי בת. עדיין לא מעכלת, וכל פעם שאני מחתלת אותה ואני רואה שאין בולבול, אני מתרגשת מחדש.
-תעסוקתית הייתה שנה מאוד עמוסה. עבודה קשה שהתמזגה עם תופעות לוואי הריוניות קשות. היה מאוד מתיש פיזית ורגשית. אני והבעל עובדים יחד וצלחנו את החצי שנה הראשונה הקשה מאוד, בלי להרוג אחד את השני, שגם ככה היה מטורף, זה לא הוסיף.
-התחלתי לעצב את הבית אחרי שלוש שנים פה.
 
מסיימת את השנה בחופש לידה, בנתניה, לא בתל אביב, מקווה לא להתפחלץ פה. שיעברו ארבעת החודשים הקרובים בקלות עם הסיפולוקס הקטנה שלי, שהאימהות לשלושה תזרום, שאני אחזור לעשות ספורט ויהיה לי מספיק זמן לזה, שהמלחמה הזאת תסתיים ונוכל לסיים את השנה בהרגשה שבטוח פה, שלא יהיו עוד חיילים כאלה מדהימים שיסיימו את חייהם ככה.
בוא ניראה אך השנה הזאת תסתיים.
"כל פעם שאני מחתלת אותה..."
24/07/14 09:32
126צפיות
גם לי נולדה בת אחרי שני בנים ואני עדיין מתרגשת. זה פשוט אחר
º
סיפולוקס בגלל הגזים
24/07/14 10:12
28צפיות
º
אכן
24/07/14 12:57
10צפיות
נתניה שולטטטת
24/07/14 13:12
38צפיות
מחזיקה לך אצבעות שתהיה לך חופשת לידה הכי טובה שיש.
לגבי ההשרדות עם שלושה -לגמרי סומכת עלייך
תודה
24/07/14 16:00
4צפיות
את בהחלט נותנת ומעניקה הרבה יחס וחום ואני מקווה שגם אני אצליח להגיע למקום הזה בחיים, ובמיוחד בזוגיות. הכאוס צריך להירגע כי שלושה ילדים בחמש שנים בהחלט יכול לזעזע כל מערכת.
תודה
דברים טובים שקרו
24/07/14 09:31
127צפיות
אני אוהבת את הקפיצות בזמן האלה שאת מארגנת לנו מפעם לפעם.
ב 8-10 החודשים האחרונים החיים שלי די השתנו כך שיש לי הרבה מה לכתוב, מתמקדת בדברים הטובים הגדולים - 
אחרי שבקיץ האחרון בילינו בעיקר עם עצמנו ועם המשפחה המורחבת, בקיץ הזה התווספו חברים חדשים שרכשנו השנה. אני מאוד נפתחתי חברתית, אני נותנת לאנשים הזדמנות להתקרב ולהכיר (ובעלי נגרר אחרי...).
הזוגיות שלי טובה יותר השנה מבקיץ שלפני. צמחנו כזוג  ואני בת זוג פתוחה יותר ומעניקה יותר היום מבשנה שעברה. נראה שנצליח לצלוח את חופשות הילדים בלי התחשבנויות ועם מקום לעצמנו כזוג בתוך הכאוס.
השנה קיבלתי קידום משמעותי בעבודה וגיליתי שיש לי כוחות לעיסוקים מעניינים מעבר למעגל הבית/פרנסה/הורות.
 
ומשפט פילוסופי פלצני לסיום - כתבת "מה השגנו" - ובכן לא השגתי דבר. דברים טובים מרוויחים ושלא משיגים 
 
 
השנה שלי
24/07/14 09:39
90צפיות
לפני שנה סיימתי את חופשת הלידה השלישית והאחרונה שלי וחזרתי לעבוד ב-1 לספטמבר.
אז מה היה לי השנה (טוב ופחות טוב):
חזרה לעבודה עם שלושה ילדים, הנקה בלילות, שאיבות בעבודה ועיגולים שחורים מסביב לעיניים
איבחון צליאק לבן הבכור שלי, שמיים קצת נופלים אבל אחר כך השמש מתחילה שוב לזרוח ואני עוברת מאחראית סלט בארוחות משפחתיות לאופה מדופלמת ללא גלוטן
לאחר 5 שנים של כתיבה יוצא לאור הספר הראשון שלי, התרגשות גדולה
חזרה לאיזון בזוגיות לאחר טלטלה של שלושה ילדים ב4.5 שנים
 
אני עמדתי במקום, המשפחה התקדמה
24/07/14 10:40
121צפיות
תודה על השאלה, גרמת לי לחשוב
האיש התקדם וקודם מאוד  בעבודה, הילדים גדלו והתפתחו מאוד ואני.. אני נשארתי איתם בבית ולא ממש התקדמתי לשום מקום
לפחות אני יודעת שגם אם לא התקדמתי אישית אף אחד מבני ביתי לא היה יכול להתפתח בלעדי, אז אולי כן התקדמתי, התפתחתי כאמא וכבת זוג תומכת וגם זה משהו.
 
עכשיו אנחנו עוברים דירה, בעז"ה הקטנים יכנסו לגן בספטמבר, הגדולה תעלה לגן חובה ויהיו לה חברים חדשים וטובים בישוב החדש, האיש ימשיך לעשות חיל בעבודתו, אני אמצא עבודה שיהיה לי טוב בה ותכניס משכורת ואולי האיש כבר יסכים לחשוב על ההריון הבא. האופק שמח
אוף השרשור הזה גורם לי להרגיש רע
24/07/14 10:54
111צפיות
כי אצלי אין ממש שינויים (כלומר, ילדתי, חזרתי מהחל"ד, עבדתי... אצל הילדים טפו טפו כמעט רק דברים טובים, האיש עובד נון סטופ ומקטר על זה אבל חוץ מזה לא קרה כלום)
אני קוראת פה על כל הדברים הגדולים והמופלאים שאתן עושות ומרגישה שאני טובעת בבינוניות ובשיגרה.
אנחנו מדברים שוב על רילוקיישן, אבל הפחדים שלי (בעיקר מההסתגלות של הילדים ומזה שגםפ שם האיש יצטרך לטוס הרבה אם כי מרחקים קצרים יותר ושם הבדידות תהיה עוד יותר גדולה) מונעים ממני להגיד "יאללה הולכים על זה".
ובינתיים עוד שנה מתחילה והכל חוזר על עצמו.
º
לפעמים גם שגרה ושקט הם טובים
24/07/14 13:06
9צפיות
וואו איזו שנה
24/07/14 12:44
68צפיות
כל כך הרבה קרה מאוגוסט שעבר, אני לא מאמינה שזו רק שנה
ב-11 באוגוסט שעבר עברנו דירה ממקום שמאוד מאוד אהבתי, ולצערי בשנה הזו הגעגועים לשם לא פחתו, למרות שאני רואה את כל היתרונות של המקום אליו עברנו. עברנו לקיבוץ של בעלי, לבית משלנו (פחות או יותר. אין שכירות), עם ילדה בת שנה וחצי. 
אימצנו את הכלב המהמם שלנו, מבחינתי זו הייתה הגשמת חלום ענקית, והוא מדהים. 
הבת שלי השתלבה פה בגן, זה התחיל לא רע והמשיך מזעזע- ממש לא נכנס לרשימת הדברים החיוביים השנה
אני התחלתי בספטמבר עבודה חדשה, היה מעניין ומאתגר.
בעלי התחיל בינואר את הסטאז' שלו והוא פורח וזוכה להמון הערכה ופרגון, וסגר התמחות להמשך
באוקטובר נכנסתי להריון ומסוף נובמבר נכנסתי לשמירת הריון, כך שכמעט לא עבדתי לאורך כל השנה, וכרגע מסתמן שגם לא אחזור לשם, לצערי. 
כל תקופת ההריון הייתה סיוט אחד ארוך ומתמשך, אז בצד הטוב של השנה- ההריון מאחורי, והוא נגמר, וכנראה שלא אנסה את ההרפתקה הנוראית הזו גם בפעם השלישית (כי בפעם השנייה עוד יכולתי לקוות שזה לא יהיה בדיוק כמו הראשון...)
ועכשיו-
שני ילדים, כלב, בית בקיבוץ, אוטו חדש, בעל כמעט רופא, בלי עתיד מקצועי של ממש אבל עם תוכניות  תעסוקה לשנה הקרובה...
וירוס בפה לתינוקת
24/07/14 15:17
12צפיות
הבת שלי בת 8 וחצי חודשים סובלת מיום שבת מוירוס בפה .תסימינים:חניכיים נפוחות,מלא ריור,חום ופצעים גם מחוץ לפה.היום התחיל גם שיעול ונזלת ונעלם לה הקול.הרופאה אמרה שזה אמור להיות 5 ימים אבל אני לא רואה את הסוף. האם מישהי חוותה דבר כזה עם הילד/ה שלה?מקווה שזה באמת זה..
º
חופשים ונופשים
22/07/14 08:50
94צפיות
שאלות על חופשה משפחתית ברודוס/כרתים
22/07/14 08:06
439צפיות
מנהלות - לא מצאתי היכן לשרשר...
 
אנחנו מתכננים חופשה קצרה בסוף אוגוסט - אני, בן הזוג והבת שלנו, בת שלוש.
החלטנו על יעד קרוב - איי יוון.
אשמח להתייעץ עם מי שהיתה -
1. מכיוון שאנחנו מוגבלים בימי החופש שניתן לקחת מהעבודה, יוצא לנו להיות שם כ-3 לילות. האם זה מעט מדי?
2. אשמח להמלצות/דיס המלצות על המלונות האלה בכרתים, אם מישהי מכירה:
    Stella Palace Resort & Spa
    Aquila Rithymna Beach Hotel
 
תודה!
º
כמה כיף לקרוא את ההודעה שלך
22/07/14 08:57
122צפיות
º
תודה
22/07/14 10:43
46צפיות
זה לא מעט מדי
22/07/14 09:28
233צפיות
תלוי כמובן כמה אתם מתכוונים לטייל וכו', אבל אפשר בהחלט להנות ולנוח.
 
לא שהיתי באף אחד מאלה אבל מאד רציתי להיות בAquila Rithymna (פשוט לא היה מקום בסופו של דבר), מקריאה של ביקורות באינטרנט עלה רושם מצוין (אם אני זוכרת נכון יש שם גם מועדון ילדים שווה). בסוף היינו במלון אחר ובהסעה המרוכזת חזרה לשדה התעופה הצטרפו נופשים מהמלון הזה וסיפרו שהיה מצוין.
תודה
22/07/14 10:50
68צפיות
זו בעיקר חופשה של בטן-גב (למרות שלא יודעת איך אשרוד כמה ימים רצופים בים ובבריכה).
אין כוונה לחרוש את האי, אולי לטייל בעיר שנמצאת בסביבה.
 
תודה על חוות הדעת על המלון.
לגבי רודוס כי בכרתים לא הייתי
22/07/14 10:59
245צפיות
שלושה לילות זה לגמרי סבבה, סה"כ זה קורב ואם השעות של הטיסות נוחות אפשר להנות כבר ביום שמגיעים.
 
אנחנו היינו עם בן כמעט ארבע ובת שנתיים והיה מאוד מתאים לילדים.
אצלנו מראש זאת לא היתה חופשה של בטן גב אבל אפשר להנות שם מאוד בחופשה כזאת. מה שנוח ברודוס זה שהוא אי קטן ואפשר לטייל בעיר עצמה ולהנות מאוד בלי לתכנן הרבה זמן מראש הכל קרוב.
אם תחליטו אפשר לשכור רכב אפילו רק ליום אחד ולנסוע ללינדוס למשל (לקחת בחשבון עלייה, קצת לחופים באזור ועמק הפרפרים שכבר לא הספקנו). אבל גם בלי זה אפשר להיות בבוקר ובצהריים במלון וכשמתקרר קצת לצאת להסתובב בעיר רודוס.
 
אנחנו אגב בחרנו לצאת בטיסה בסביבות אחת וככה יצאנו בנחת מהבית (אנחנו מהצפון) אחרי לילה שלם של שינה לילדים ובצהריים המאוחרים כבר היינו ברודוס.
תודה רבה על התגובה
22/07/14 11:03
127צפיות
גם אני העדפתי רודוס, אך לא מסתדר מבחינת הטיסות.
אולי אם אקדים ביום זה יסתדר.
אז בעצם היתה לכם חופשה של טיול עם רכב שכור?
שכירת רכב ברודוס ובכרתים היא מאד פשוטה
22/07/14 11:09
134צפיות
יש המון סוכנויות, הם מגיעים גם למלון, אפשר גם ליום אחד, לא חייבים לתאם מראש. יש להם גם כסאות בטיחות.
כן אני ממש ממש לא בן אדם של בטן גב
22/07/14 11:17
331צפיות
זה מטריף אותי בשלב מסוים ולא הייתי מוכנה לנסוע לרודוס בשביל לשרוץ בבריכה, זה יש לי גם בקיבוץ חמש דקות הליכה מהבית.
 
אנחנו לקחנו טיסה בנפרד ומלון בנפרד לא מאלה שמופיעים בחבילות, בדיעבד אולי כן הייתי הולכת על דיל ובפעם הבאה זה מה שנעשה עיקר כי הילדים גדלו ויהנו יותר ממה שיש למלון כזה להציע. המחיר יצא בערך כמו דיל.
 
לקחנו רכב דרך אתר כבר מהארץ, ובדיעבד זה היה טוב כי דפקו לנו רציני את האוטו בלילה הראשון ובגלל שהיה לנו ביטוח מקיף מהאתר הם החזירו את כל הכסף ממש מהר. כיסאות לקחנו מפה והיה ממש בסדר הסתפקנו בבוסטר רגיל לגדול ובוסטר רצועות מיוחד לקטנה שהיה מיועד לגיל צעיר, עלו גרושים וידעתי שהם לא עמדו בשמש.
קצת היינו בבריכה (כן בחרתי מלון עם בריכה חובה), קצת טילנו באי וקצת בעיר וקצת הגדול חטף וירוס שלשולים מעצבן אבל זה לא קשור לעניין רק דפק לנו קצת את התוכניות.
בשביל הילדים זאת היתה חוויה ממש מיוחדת וגם היום שנה אחרי הם מדברים על זה.
לקחת בחשבון זאת עונת התירות (אנחנו נסענו בספטמבר לא שיא העונה), והשדה תעופה של קטן ויש תור מטורף בביקורת דרכונים וחם ואצלנו הילדים התחרפנו בשלב הזה. אז לבוא מוכנים נפשית. אחר כך זה כבר מאוד מהר.
 
לגבי כרתים,שכנה שלי נסעה קצת אחרנו עם כל המשפחה לשם ואמרה שהיה נחמד אבל ברודוס יותר. אני חושבת שרודוס יותר קומפקטי ונוח עם ילדים קטנים ובאמת שהכל קרוב ברמות, ככה שגם אם אתם בעיר בבוקר ובא לכם לחזור לשנ"צ במלון ואז לעיר אין בעיה רוב המלונות יושבים ממש ליד העיר.
 
º
לקרוא את הכותרת ואת הכינוי שלך ברצף
22/07/14 11:28
94צפיות
º
22/07/14 11:44
10צפיות
º
22/07/14 12:01
10צפיות
22/07/14 12:26
314צפיות
שיהיה ברור שיש דברים שבהם אני עצלנית אש בעיקר בכל מה שקשור ללנקות ולסדר את הבית (מזל שיש את הבן זוג).
ויש דברים שבהם אני ממש נהיית על ספידים, אחד מהם זה חוסר היכולת המופלא שלי לשבת בים או בבריכה וסתם לשבת (אולי עם ספר אבל גם אז), או הנטייה שלי להכין קינוחים שדורשים מליון שלבים בלי לחשוב פעמיים.
 
האמת שזה כינוי כל כך ישן שבהתחלה היה ככה "העצלנית", והוא מגיע המהקום של הכאב שלי על זה ששנים קראו לי עצלנית כשבעצם יש לי דיסקלקוליה קשה יחד עם קצת הפרעות קשב וריכוז.
 
מזדהה איתך לחלוטין (גם עם הכינוי) ,
22/07/14 12:36
192צפיות
וגם אותי בעלי יכול להוציא אותי מדעתי כשלנופש הוא מביא עיתון
או קם מאוחר ...משום מה זה נראה לי בזבוז משווע (וגם קשה לי להתעורר מאוחר כשאני לא ישנה בבית)
º
חחח בדיוק
22/07/14 12:43
27צפיות
אוי, איזה עצוב
22/07/14 21:57
151צפיות
מה היית ילדה דיסלקטית והסביבה חשבה שאת עצלנית?
זה ממש כואב.
איך מעלים את הביטחון העצמי אחרי ילדות כזאת?
המזל שלי היה שאמא שלי תמיד ידעה שמשהו לא בסדר
23/07/14 06:36
146צפיות
הבינה שזה לא בכוונה ושזה לא מחוסר חשק אלא אני פשוט לא יכולה, אבל אז היה הרבה פחות מקובל לאבחן.
 
בסוף אחרי הרבה כאב לב ותסכולים אבחנו אותי בכיתה ו. התחלתי לקבל חיזוקים ושיעורים פרטיים במתמטיקה ואנגלית וכמובן הקלות בכל מני דברים. ובעיקר ההורים שלי ביקשו לעזוב אותי. היה קשה לאנשים למשל לקלוט איך אני קוראת מוקדם ומאוד מהר אבל למשל לא קוראת עם ניקוד או באנגלית.
 
בתיכון עברתי לפנמיה שבה לא הלימודים היו העיקר (בשדה בוקר), גם שם קיבלתי חיזוקים והמורים קיבלו הנחייה לעזוב אותי. סה"כ הייתי תלמידה טובה ואפילו עשיתי בגרות בכימיה (עם הקלות),לא בציון בשמיים אבל בהרבה עבודה קשה ורצון. בסוף יצאתי עם תעודת בגרות מלאה בממוצע לא רע בכלל.
אנגלית למשל אני עדיין לא כותבת בכלל אבל מבינה טוב וקוראת בסדר אם אני מתאמצת. ככל שגדלים מוצאים דרכים לעקוף את הבעיה ולגשת אליה מכיוון אחר. אני אגב חושבת מאוד זיג זג במקום ישר אבל זה בדרך כלל עובד לי.
את אח שלי אגב (יש לו לקות אחרת) אבחנו כבר הרבה יותר מוקדם. נושא רגיש אצלי אני יכולה לחפור עליו שעות
אני בחופש. סתם יושבת בבית
22/07/14 15:32
130צפיות
חברה אמרה לי לעשות סידורים.. אמרתי לה שאין לי ואם היו לי יש לי מספיק זמן בשבילם והיום לא בא לי... אז היא אמרה פשוט שהיא מעדיפה בחופש לעשות דברים שהיא לא יכולה לעשות ברגיל... עניתי לה... כן גם אני... שזה כלום
תודה על התשובה המפורטת
22/07/14 13:55
127צפיות
נשמע נהדר.
אני אנסה ללכת לכיוון של רודוס, כי זה באמת כיף שהמלון והעיר קרובים והכל קטן ונוח.
תודה על הטיפים!
בכיף ולא חשוב מה תבחרו בסוף
22/07/14 13:58
111צפיות
העיקר זה הביחד והחוויה והכיף ולהתנתק קצת מהמצב בארץ.
 
אגב לא משנה אם רודוס או כרתים אבל באתר למטייל יש מלא מלא טיפים של מטיילים שכתבו דברים קטנים כאלה, גם המלצות וגם ביקורות שליליות. זה על ממש הרבה נושאים ככה שגם בטוח כתוב על מלונות, סוכניות רכבים , מסלולים וכאלה.
 
תהנו המון
º
תודה!
22/07/14 14:00
13צפיות
לונדון עם בת שנה ו-11 חודשים?
22/07/14 20:26
146צפיות
בלי קשר למצב הבטחוני ובגלל שנראה שבסוף אוגוסט יתאפשר לנו, שוקלים לטוס ללונדון עם האפרוח שתהיה בת שנה ו-11 חודשים, חושבים על חופשה של 5-7 ימים.
 
נתוני רקע:
  • התחילה ללכת לבד לפני חודשיים בדיוק. היא מאוד נהנית ללכת אבל נהיה חייבים טיולון.
  • כזוג אנחנו לא סובלים חופשות בטן-גב ולכן גם לא מתכננים כזו כרגע. מצד שני זו תהיה החופשה הראשונה שלנו בחו"ל כזוג +1, אין לנו מושג האם זה יעבוד.
  • האפרוח אלרגית לחלבון חלב. אסור לה לאכול מאכלים המכילים רכיבי חלב. בארץ זה קל בגלל שיש סימון כשר פרווה, מה עושים בחו"ל?
  • יש לנו קרובים בלונדון. כנראה לא נוכל לישון אצלם, אבל זו הזדמנות נהדרת לביקור.
 
אז עם כל המידע הזה.
האם זה ריאלי לתכנן חופשה בלונדון?
יש המלצות לבתי מלון ידידותיים ויחסית במרכז העיר? 
הצעות לפעילויות חוץ מהייד-פארק, London Eye וגן החיות?
 
ואם לא לונדון, אז מה כן?
למה לא?
22/07/14 20:56
147צפיות
הייתי בלונדון עם ילדים בכל הגילאים. הכל אפשרי, וזו אחלה עיר, כיפית ונגישה.
בגיל הזה - את לא מתכננת פעילויות סביבה, אלא סביבכם והדברים שמעניינים אתכם - היא תוכל להתרוצץ בכל מקום, לא ממש ישנה לה איפה היא.
יש את הסאות' בנק, את המוזיאונים ששם (הטייט ועוד אחד, לא זוכר בשלוף)
יש לך את ווסטמינסטר, פרלימנט, ביג בן,
אוקספורד וריג'נט סטריט (המליס כמובן)
אפשר לקחת רכבת להמפטון קורט או לוינדזור - טיולי יום מהממים בארמונות
או שייט על התמזה עד לגרניץ'
מוזיאון natural history, מוזיאון הטבע אם זה מעניין אתכם
חדרי המלחמה של צ'רצ'יל מקבלים המלצות מאד טובות
דווקא הלונדון איי פחות הייתי ממליצה - זה להיות כלואים 35-40 דקות בתוך תא זכוכית....
שווקים - קמדן, בורו (שוק אוכל מדהים ששי-שבת-ראשון), פורטבלו
 
לגבי אוכל - פשוט לשאול. להגיד שהיא אלרגית, לוודא שלא מטגנים לה את הסטייק בחמאה.
אפשר גם לצאת למסעדות באיזור של גולדרס גרין, שם הכל יהודי וכשר.
בהנחה שאתם שניים אז תחבורה ציבורית היא לא בעיה, יש מקומות שצריך פשוט לקפל או העגלה ולהחזיק אותה בידיים, או לרדת לתחנות עם הסימון של הנכים ואז יש מעליות.
לונדון היא קלה, פשוטה ומאד ידידותית לילדים.
ואם יוצא לכם - לבקש שמרטפות של ערב מהמשפחה וללכת להופעה. הכי כיף.
 
 
 
 
 
כזוג היינו בלונדון מספר פעמים
23/07/14 07:11
95צפיות
עם ילדה דעתנית עדיין לא.
 
תודה על הרעיונות וההמלצות
פתוחים להמלצות נוספות.
עצם זה שאתם שוקלים את זה אומר
24/07/14 14:40
26צפיות
שהיא כנראה ילדה נוחה :) אני לא הייתי מסוגלת לדמיין חופשה עם הבת שלי כשהיא הייתה בגיל הזה...
דברים שצריך לקחת בחשבון -
1. חופשה עם ילדים זו לא חופשה רגילה. החופשה מקבלת קצב אחר, אי אפשר לעשות מה שרוצים ואיך שרוצים. אני מניחה שהייתי שואלת את עצמי אם אתם נהנים לטייל איתה בארץ, אם היא יושבת במסעדות וכו'.
2. האמת שלונדון נראית לי פחות ידידותית, ולו בגלל הצורך לרדת ולעלות לרכבת התחתית כל הזמן. עם עגלה זה נראה לי מסורבל.
3. יעדים ששווה לשקול - הולנד, ברצלונה (בה לא הייתי, אבל שמעתי שזה הולך טוב), איזור האגמים באיטליה. ברומא היינו עם הבת שלי כשהיא הייתה בת 9 חודשים, ואילולא מנשא ועגלה שהייתה ממש 4 על 4 במדרכות העקומות של רומא, היינו כנראה סובלים נורא. אבל גם היא אופציה, אני מניחה.
 
לגבי חלב.. אין לי מושג, סורי. אני מניחה שבכל מקום אפשר פשוט לשאול / להסביר.
גם אנחנו לא אוהבים חופשות בטן-גב, אז אני מבינה אותך. עם זאת, החלטנו שעד שהיא תהיה גדולה אנחנו לא לוקחים אותה לחו"ל. מקסימום לבית מלון בארץ... אלא אם כן היא פתאום תהיה מאוד נוחה. בינתיים היא לא ורק המחשבה על טיול כזה עושה לי בלאגן. אחת לשנה אנחנו משאירים אותה אצל הסבתא ונוסעים רק שנינו...
חופש בתאילנד עם בת שלוש ובן שמונה חודשים!
23/07/14 07:55
183צפיות
בוקר טוב!! מתרגשת מאוד. לאחר שחשבנו לטוס ליוון החלטנו לטוס לחופש לתאילנד. לשבועיים! אז כמובן שעם ההתרגשות (נראה לי שזו חופשת החלומות!) ישנן כמה חששות. אשמח לכל עצה, לכל הארה והערה. קודם כל - לצערי טיסת החזור היא ב-31 לאוגוסט...יום אחר כך הפעוטה מתחילה גן טטח....כמה נורא זה יהיה? בעיקר בהתחשב בג׳ט לאג וביציאה הארוכה שגרה? האם הייתן שוקלות לא לטוס לאור הנתונים הללו? אציין שאני בחופשת לידה עדיין ובמקרה הצורך היא תוכל להשאר איתי כמה ימים בבית ולהתחיל את הגן יותר מאוחר..מבחינת חיסונים - מישהי יודעת? גם לגבי בן השמונה חודשים וגם לגבי בת השלוש? המלצות לגבי התמודדות עם מחלות אפשריות?ציוד מיוחד - יש המלצות? מה לגבי כיסאות בטיחות? אני חושבת שלא ניסע כל כך ברכבים - זא - נטוס ישירות לאיים. שם נצטרך להגיע למלון - אבל אם זה בטוקטוק? אין ממש מקום לכיסא....טיסה - את הטיסה לשם כנראה אטוס לבד (בעלי יחכה לי בתאילנד) עם שניהם....אמנם אטוס במחלקת עסקים - אבל האם נשמע לכן קשה מידי? זה 11 שעות טיסה...איזה איים מומלצים? אטרקציות לפעוטה? האם כדאי לחלק את החופשה לשני איים או שני מלונות? נראה לי שזהו.....יאללה - אשמח לשמוע מניסיונכן!!!! איזו התרגשות!
º
סליחה על החפירה...למה זה לא מציג עם הרווחים??
23/07/14 07:56
49צפיות
לגבי הרווחים - כנראה בעיה טכנית. כתבי בפורום משוב.
23/07/14 08:18
111צפיות
לגבי הגן, לא יקרה שום דבר אם היא תתחיל יום אחרי זה, מה גם שהיום הראשון בטט"ח הוא משהו כמו שעתיים בכל מקרה אז תוכלו לקחת אותה בבוקר בשביל חווית ה"שלום כיתה א'", לאסוף ב-10 או 11 ולתת לה לישון אחרי זה. 
אין לי מושג לגבי השאר כי לא הייתי בתאילנד.. אבל מנסיוני באופן כללי עם חו"ל עם/בלי ילדים, כמה שפחות מעברים וכמה שיותר טיולי כוכב. שוב, לא מכירה את תאילנד, אבל לטיול של שבוע אני בד"כ מתכננת להיות במקום אחד. שבועיים - שני מקומות או שלושה לכל היותר וכן הלאה. לא כל יומיים לקום ולעבור. זה מחרפן ילדים. 
עונה חלקית
23/07/14 08:22
85צפיות
לגבי ג'ט לג - אין ממש ג'ט לג, זה בסך הכל 4 שעות הפרש. הייתי כמה פעמים בתאילנד ומעולם לא סבלתי מג'ט לג אחכ.....
לגבי כסאות - לא ממליצה לסחוב, אם אתם נוסעים לאיים ישר אז אין מה לקחת כסאות. מה שכן, לא הייתי נשארת בכלל בבנגקוק ואם כן, לא ממליצה לסוע במוניות כי הם נוסעים כמו מטורפים שם.
לגבי האיים- מה שהכי מתאים למשפחות וילדים זה קוסמוי (אפשר גם גיחה לכמה ימים לקופנגן עם מעבורת אבל קופנגן הוא יותר אי של צעירים עם הרבה מסיבות פולמון וכדומה). לגבי הטיסה אין לי הרבה תובנות עם 2 קטנים. ממליצה לכם לסגור מלון מהארץ ושתהיה בו בריכה, חוף ים קרוב או פרטי וכמה שיותר מסעדות בסביבתו.....
בעיקרון באיים אין צורך בחיסונים אבל לגבי הקטנים כן הייתי מתייעצת עם הרופא או עם מרפאת המטיילים ששייכת לקופה בה את חברה. תקחי איתך תיק תרופות כמובן שכולל פניסטיל ג'ל ודוחה יתושים...לגבי הגן, לא נראה לי כזה נורא שהיא מתחילה יותר אחרי כי גם ככה זה הסתגלות וזה רק לשעתיים או 3....כך שזה לא ממש משמעותי
תיהנו!
איזה כיף!!! אין על תאילנד
23/07/14 08:22
83צפיות
הי, אקדים ואומר שתאילנד זוהי החופשה האולטימטיבית מבחינתינו וגם אני וגם בעלי היינו בה לפחות עשר פעמים (גם ביחד וגם כזוג). באפריל האחרון נסענו לתאילנד לראשונה עם בתנו בת ה4.5 ולי היו המון חששות וגם לאמי הפולניה שלא הפסיקה להלחיץ אותי אבל שמחה לספר כי זו היתה חופשה מושלמת והכל היה מצויין ובמיוחד הילדה. אנחנו טסנו בטיסה ישירה מתל אביב לבנגקוק ומאחר וזו היתה טיסת לילה הילדה ישנה ברובה ולכן כמעט ולא היה לה גט לג כשנחתנו. הבאתי איתי עבורה אוכל כי האוכל במטוס לא היה כל כך לטעמה וגם אחר כך בשדה כשחיכינו לטיסת המשך לקו סמוי היתה רעבה. מיד אחרי הנחיתה בבנגקוק טסנו לקו סמוי וכבר בחמש אחה"צ היא שחתה בבריכה של המלון. הזמנתי את המלון בארץ ובכלל כמעט הכל שולם מראש והיה מאורגן כך שלא הייתי בלחץ. ההמלצה שלי היא מאחר ותאילנד יחסית זולה אז שווה לשלם עוד קצת ולישון במלון טוב על החוף עם בריכה וארוחת בוקר ולכל מקום לקחת מונית/ רכב פרטי. דבר נוסף אנחנו ישנו רק בקוסמוי מאחר ויש שם ביה"ח אמריקאי אמין ולבעלי זה היה חשוב בשביל השקט הנפשי שלו שחס וחלילה אם יקרה משהו אז ביה"ח במרחק נסיעה של 5 דקות. בפעם הבאה אני אהיה אמיצה ואסע איתה גם לקופנגן :)
אנחנו לא סחבנו כסא בטיחות ובסה"כ נסענו איתה במונית בכל הטיול אולי 5 פעמים. היינו מאוד קשובים לה ולרוב הסתובבנו ברגל עד שהתעייפה ואז חזרנו למלון. בסוף הטיול שנמשך 11 יום היינו יומיים בבנגקוק. מבחינתנו מיותר ובפעם הבאה נדלג על בנגקוק לגמרי. אם יש לך שאלות ספציפיות אשמח לענות במסרים. בגדול  כפי שאת מבינה אני מאוד ממליצה. והכי חשוב לא לשכוח להביא מישראל קרם הגנה וסנו דיי וגם אלוורה ופניסטיל
לגבי חיסונים
23/07/14 11:22
59צפיות
אנחנו גם נוסעים עם (כמעט) בן שלוש ועשינו בשבוע שעבר חיסונים. אני והבן זוג קיבלנו 3 חיסונים כל אחד והקטן קיבל רק את חיסון טיפוס הבטן. עשינו ייעוץ וזריקות במרפאת מטיילים ששייכת לכללית, יש להם מרפאות כאלה פזורות בכל הארץ. וגם אם את מקופה אחרת, את יכולה לקבל שם שירות, את משלמת מחיר מלא ואז מגישה בקשה להחזר מקופת החולים שלך.
לרוב את מרבית החיסונים לתאילנד הקטנים כבר מקבלים במסגרת החיסונים לטיפת חלב.
 
מחלות אפשריות- אני קפצתי לרופא משפחה הקבוע שלנו והוא נתן לי תרופות- וורמוקס לתולעים, משחה נגד כוויות, עקיצות, טיפות עיניים, אוזניים וכאלה.
 
כיסאות בטיחות- ממש אין צורך לדעתי. את לא תשכרי שם רכב באיים.
 
לגבי טיסה- תנסי כמובן לקבוע טיסת לילה שבה הם יישנו חלק מהזמן. אני ארזתי ערכת טיסה עם הפתעות קטנות, אייפד כמובן, כל מיני דברים שיעסיקו אותו.
 
אטרקציות- חפשי בגוגל, ממה שאני ראיתי רוב האטרקציות מסתכמות ב-פילים, נמרים, נחשים, ים ובריכה
 
תהנו!
רק לגבי הטיסה
24/07/14 10:18
21צפיות
מעולם לא הייתי בתאילנד אבל טסתי לקצה האחר של העולם, טיסה של 12 שעות (אם כי במקרה שלנו היה יותר גרוע- קודם טיסה של 5 שעות לאירופה, המתנה שם ורק אז הטיסה הארוכה. וגם לא טסנו בביזנס).
בעיני מאוד קשה לעשות את הטיסה הזו עם שני ילדים כאלה קטנים. התינוק לא מקבל כיסא (בביזנס יש אפשרות לעריסה?) והוא כבר די גדול אז לא ישרוץ כל היום בעריסה, אני מניחה. בנוסף, אם תצטרכי לשירותים, למשל, לא יהיה מי שישמור על הילדים בינתיים.
אני אישית לא הייתי עושה את זה לבד בחיים, אבל אולי אם הילדים שלך יותר רגועים משלי וגם את בנאדם יותר רגוע וזורם (וגם לא מתביישת לבקש עזרה מדי פעם מנוסעים אחרים במטוס) אז זה אפשרי.
התייעצות לגבי מלונת באילת
23/07/14 23:07
106צפיות
רוצים לצאת לחופשה באוגוסט. מצויידים בפעוט שובב בן 3 ותינוקת מאתגרת בת 8חודשים.
יש לנו שובר הנחה של ישרוטל אז הבחירה היא בין מלונות הרשת.
לא היינו שנים באילת ואנחנו לא מכירים את המלונות.
אשמח לשמוע כל פיסת מידע על המלונות. קודם כל מיקום, יחס פעילויות ותעסוקה לילדים, רמת מלון ורמת מחירים , ארוחות. שפכו מה שאתן יודעות ומכירות.
מלונות הרשת הם (אני לא יודעת מה רלוונטי אז אני כותבת את כולם) רויאל ביץ', רויאל גארדן, המלך שלמה, הנסיכה, לגונה, ספורט קלאב, אגמים, ריווירה, ישרוטל ים סוף.
 
אשמח לעזרה
תודה רבה
היינו
24/07/14 00:32
71צפיות
לא מזמן ברויאל ביץ ויחסית לז'אנר האילתי הוא נחמד. במידה ולא נפלת על תקופה עמחאית במיוחד.... החוף יפה וקרוב המתחם של הבריכה גדול ונעים, הבריכה כיפית.  יש 2 בריכות פעוטות לא רעות בכלל ומועדון ילדים שאמור להיות שוס ובעיני נחמד פלוס. יש שם מפעילות חלק מסויים מהיום. החדרים הסטנדרטיים קטנים ודי מבאסים אם יש לכם אופציה, שדרגו. ארוחת הבוקר טעימה מאוד, אם אתם בחדר משודרג אתם גם אוכלים א. בוקר במתחם של הארוחה המשודרגת וזו אחלה ארוחה. שאר האוכל מגעיל, כיאה למלונות באילת ולעיר כולה.  יצא לי להיות שם לא מעט לאחרונה, בגלל הריונות ותינוקות קטנים, כי בדרך כלל אנחנו לא מתקרבים,  והאוכל בעיר דוחה. אחרי סקר שוק מעמיק וסקירת מסעדות האזור... סוג של חזרה ל 80s, ברע, ממליצה לך להיצמד לרשתות. גירף, מוזס, יאקימונו ושות.... זה הכי סביר שם. בעקרון הרויאל ביץ נחשב להכי איכותי של הרשת באילת אבל שמעתי מחברות שהרויאל גארדן נחמד מאוד לילדים.
ישרוטל ים סוף.
24/07/14 05:45
73צפיות
מלון מדהים של הרשת מאוד נהננו. בגלל שהוא "פחות" נחשב רוב האוכלוסיה שמגיעה מצוינת.
החדרים מרווחים האוכל בסדר גמור ומועדון הילדים מדהים.
המועדון ממש צמוד לבריכת פעוטות אז הגדול שהיה בן 3 כל החום התרוצץ בין הבריכה לחדר משחקים ( היה הולך לבד ).
זכורה לנו כאחת החוויות הטובות. .היינו לפני 4 שנים והבנתי שמאז הוא שופץ.
ישרוטל ים סוף
24/07/14 09:22
40צפיות
חזרנו לפני שבועיים בערך, היינו שם עם ילד בן 3 ואני ממליצה בחום.
ישנו בחדר משפחתי (יש בו 2 חדרים שמופרדים עם דלת) שהיה מרווח וכיפי.
הם 'מוכנים' לילדים ופעוטות - אנחנו ביקשנו לחדר, וקיבלנו, שרפרף לשירותים וסדין שעוונית למיטה הנפתחת עליה הילד ישן.
הבנתי שלתינוקות ניתן לבקש בקבלה לאורך כל שעות היממה מעדנים וגרברים, אבל אנחנו לא השתמשנו בזה באופן אישי אז אני לא יודעת בוודאות.
יש 2 בריכות גדולות ובריכת פעוטות אחת, המועדון גם מאוד חמוד יש בו הפעלות של יצירה(עם מדריכות) + ג'ימבורי קטן+ כל מיני משחקים (מטבח/פאזלים וכו')
לילדים גדולים יותר יש גם חדר נפרד עם משחקי ארקייד.
ולמרות שהיינו באמצע יולי לא היה צפוף ותמיד היה מקום סביב הבריכה.
אנחנו היינו על בסיס א. בוקר בלבד והאוכל היה סטנדרטי, אין תלונות. פעם אחת הלכנו שם לא.ערב, היה יקר מאוד ולא ממש שווה את הכסף (לא שהיה אוכל מגעיל..היה בסדר, פשוט לא שווה את המחיר).
 
ליד המלון בצמוד יש ארומה ובמרחק הליכה כמה מסעדות חוף (ביניהם גם את המפלט האחרון, שאכלנו שם והיה לא מאוד זול אבל טעים).
היינו ברויאל גארדן לפני שנה ביוני
24/07/14 07:25
79צפיות
היו בערך אותם גילאים.
נקי, מסודר, טעים, פעילות לילדים היתה אבל לא ממש השתמשנו. זה היה בשבוע שלפני החופש הגדול כך שלא היה עמוס. לקחנו חדר משפחתי עם חדר שינה וסלון שהפך לחדר שינה לילדים, קיבלנו לול לקטן, יש מטבחון שבו הכנו ארוחות בסיסיות לילדים (כולל אחזקת אוכל מרוסק לקטן).
 
קיצר היתה אחלה חוויה! ממליצה בחום.אז זה היה 1000 ללילה עבור 2 מבוגרים ילד ותינוק כולל ארוחת בוקר.
היינו בלגונה ונהננו
24/07/14 08:03
49צפיות
יצאנו זוג + בת 4 וחצי + תאומים בני שנה וחצי, הכי היה שווה לנו שזה הכל כלול, זה היה לנו מצוין כי כל הקונספט של החופשה שלנו היה לנוח וככה לא היינו לצאת מהמלון לארוחות והיו ברד, ארטיקים ושתיה חופשי.
 
החדר היה מעולה, לקחנו חדר משפחתי וזה היה מצוין - שני חדרים שמחוברים יחד (לא בדלת מקשרת, ממש מחוברים) ולכן מאוד מרווח ועם נוף גם לבריכה וגם ללגונה.
 
מועדון הילדים נחמד ותו לא, לא היינו בו הרבה, הבריכה כיפית אבל גם לא מדהימה, סתם בריכה. כנ"ל האוכל, נחמד, לא מאוד מגוון, לא הכי מושקע אבל בהחלט יצאנו שבעים.
 
מרחק הליכה מהטיילת והים וזה כיף. היחס במלון היה מצוין, מאוד משפחתיים, כל פנייה שלנו לצוות התקבלה במאור פנים. התבאסנו כשביום השני חזרנו מהבריכה החדר היה נקי אבל לא היו לנו מגבות "אין לי הרבה מגבות בבוקר, לוקח זמן עד שהן חוזרות מהכביסה..." אבל כמה דקות אחרי שהתקשרתי לקבלה הגיע איש צוות עם מגבות חמות וגם היו איזה פעמיים-שלוש שהמפתח לא פתח לנו את הדלת והיינו צריכים לרדת לקבלה לקחת מפתח חדש - ממש מבאס, במיוחד ביום האחרון כשעליתי  מהבריכה עם תאומים מטפטפים מים ובלי האיש שנשאר עם עוד כמה דקות עם הגדולה בשביל להתקלח ולהתארגן כי צריך לפנות את החדר עוד חצי שעה
 
בקיצור נהננו והיה נחמד מאוד nothing more nothing less, בחופשה הבאה גם ננסה לחפש מלון הכל כלול אבל קצת יותר מפנק אולי הספורט קלאב.
 
הכי חשוב שתהנו המון
 
אני מאוד אוהבת את הרויאל גרדן
24/07/14 08:21
61צפיות
עם ילדים. החדרים מאוד מותאמים ולכם יש פרטיות, יש שם מטבחון כך שזה ממש נח.
יש שם בריכות ממש מגניבות לילדים.
המלך שלמה הוא גם מעולה ויש בו משחקיה או מועדונית כזו.
מחברים שמעתי גם דברים טובים על "ים סוף" אבל קחו בחשבון שהוא קצת יותר מרוחק מהחוף הצפוני (שגם לזה יש יתרונות)
עונה
24/07/14 09:30
36צפיות
אם את מחפשת סטנדרט גבוה אז רויאל ביץ' בלי ספק, הוא אחד ממלונות היוקרה של ישרוטל, רמה פחות ממנו הוא רויאל גארדן שמאוד נחמד לילדים בעיקר בגלל הבריכה שמדמה ים, יש גם מועדון ילדים אבל אין הפעלות לילדים בערב, 
בסטנדרט נמוך יותר יש את המלך שלמה, שמבחינת פעילויות לילדים הוא הכי עשיר,הפעילויות לילדים הן סביב השעון, אבל הוא ישן יותר, ברמה פחות גבוהה מהשניים האחרים וסביר להניח שהוא יהיה עמוס במשפחות באוגוסט (טוב, בטח כל אילת תהיה עמוסה במשפחות בתקופה הזו, אלא אם המצב יימשך ואז בטח יהיו גם לא מעט ביטולים) .
שלושת המלונות האלו הם על הטיילת ומבחינת מיקום זה מעולה.
º
ציוד וקניות לקראת סופ"ש
24/07/14 12:41
11צפיות
הבן עולה לכיתה א-איזה ילקוט כדאי לקנות?
24/07/14 08:44
90צפיות
בני בכורי עולה לכיתה א, אני מגיעה לחנויות ורואה עשרות דגמים של ילקוטים, ואין לי מושג מה כדאי לקחת....
אז מה לקנות?
מה תמליצו לאור נסיונכם?
טווח המחירים גם  משמעותי, ומצד שני קשה להשוות מחירים כי בכל חנות דגמים שונים
הילד חוזר מבית הספר לבית ברגל, ולכן חשבתי שכדאי תיק שיש לו גלגלים, אבל מצד שני כיתה א נמצאת בקומה ראשונה כלומר יש הרבה מדרגות, האם זה נוח לסחוב תיק עם גלגלים? כי להרים אותו נראה לי די כבד בגלל הגלגלים?

אשמח להערות הארות והמלצות

וחוץ מזה, מה עוד צריך לקנות לקראת כיתה א ?
אני לא אוהבת את תיקי הגלגלים
24/07/14 09:31
136צפיות
מהנסיון שלי הם כבדים עד לכדי בלתי נסבלים במדרגות, תופסים יותר מקום בכיתות הכבר צפופות והבנתי שהם לא יותר טובים לגב מתיק גב, כי הגרירה היא לא שוויונית.
חפשי את התיק הכי קל שאת מוצאת, עם דוגמה שהיא לא ילדותית מידי - התיקים לא זולים וכדאי שיחזיקו יותר משנה, וצבי הנינג'ה לאו דווקא מתאימים בכיתה ב...
מה עוד?
יש לך את הרשימה מביה"ס. לנו יש תאים בכיתות ולכן לילדים שלי תמיד היה  קלמר שנשאר בביה"ס ובו טושים, מספריים, דבק, כלי כתיבה אקסטרה ועוד, וציוד מקביל בבית.  בגילאים גדולים יותר גם ספר תנך וכו שנשאר בכיתה. חוץ מזה - את תמצאי את עצמך מתעסקת עם ציוד והשלמות ציוד וכו בחודש הראשון (תמיד יש חוברת ששכחו שצריך, סוג מיוחד של מחברת ספציפית שהמורה חייבת או בלוק ציור...ווטאבר), יהיה לך זמן להשלים את החוסרים ולראות מה צריך ואיך הכי נוח לילד שלך להתארגן.
כיתה א' בקומת קרקע?
24/07/14 10:56
83צפיות
או מדרגות?
 
אנחנו עכשיו סיימנו כיתה א'. הכיתה נמצאת בקומת קרקע. יש לנו ילקוט רגיל ויש טרולי בנפרד שעליו שמים את התיק.
אם צריך לעלות מדרגות באופן קבוע אז זה לא נוח. אצלנו היו שיעורים מסויימים שנמצאים בכיתות עם מדרגות בימים ספציפיים. בימים האלה היה משאיר את הטרולי בבית והולך רגיל עם תיק על הגב, בשאר הימים עם הטרולי.
התיק מאווד כבד. למרות שיש מגרות ומשאירים שם ציוד וספרים. אם לא היה שיעורים עם מדרגות היה הולך תמיד עם הטרולי.
לקראת סוף שנה הוא שבר את היד והלך רק עם הטרולי ובשיעורים שעולים קומה השאיר את הטרולי בכיתה.
 
לסיכום- ממליצה לקנות את הטרולי בנפרד. מקסימום לא ילך איתו אבל כדאי שתהיה אופציה כזו. לקנות תיק מחובר עם גלגלים אני לא ממליצה. לא נוח, מסורבל וכבד למקרים שרוצים לשים את התיק על הגב.
 
לגבי ציוד נוסף- אצלנו קיבלנו רשימה ספציפית כולל איזה כלי כתיבה בדיוק צריך. חכי לרשימה..
אנחנו קנינו בלי גלגלים
24/07/14 13:24
47צפיות
הכי קל שמצאנו. רוב השנה השאיר את עיקר הספרים בארונית שלו. הטרולי בעייתי, גם מבחינת תנוחת הגב/יד/כתף, גם מבחינת משקל ובעיקר בעייתי בריצות/מדרגות/צפיפות. אם אתם עם מדרגות -אז בעיני בשום פנים ואופן. גם ככה בכיתה א' מלווים אותו הלוך וחזור -אז מקסימום תעזרו לו עם התיק בימים כבדים במיוחד.
 
חפשי בעודפים/סופעונה מבצעים מיוחדים. לא זוכרת כמה שילמנו אבל זה לא היה מאוד יקר. רצוי לא עם הדפס ילדותי (קנינו כדורגל שאמור ללוות אותו כמה שנים.)
 
לגבי שאר הציוד -תקבלו רשימה מפורטת מהבית ספר בקרוב. לרוב זה כולל כלי כתיבה, מחברות קטנות ומחברות גדולות, ציוד לשיעורי אמנות, עטיפות למחברות, מדבקות למחברות, קלסרים ותיקיות, דבקים/מספרים/סרגל. ערכות מוכנות של גיאומטריה וחשבון  וכמובן גם רשימת ספרים. לא הייתי קונה כלום לפני הרשימה, מלבד חולצות עם סמל שאפשר לקנות מראש.
 
יש תאים בכיתה?
24/07/14 13:25
43צפיות
כי מי שיש לו תא בכיתה, הילד סוחב פחות ולכן לא צריך בגלגלים
 
אצלנו לא היה תא ובלי גלגלים לא היה מצב שהיא תסחוב את התיק של עצמה. אבל גם לא היו לנו מדרגות. לא חושבת שזה נוח לסחוב תיק שיש לו גלגלים על הגב וזה גם מוסיף למשקל של התיק.
 
תחשבי גם אם מתאים לך לקנות תיק חדש כל שנה או לא. וזה נוגע בעיקר לציור שעל התיק.
אנחנו הלכנו בכיתה א' על משהו לא ילדותי. לא דיסני ולא נסיכות. והיא הלכה עם התיק גם בכיתה ב'. אז אמנם הוא לא היה תיק זול, אבל הוא שרת אותנו שנתיים אז המחיר לא נוראי.
 
אתם אמורים לקבל רשימת ציוד מבי"ס.
אל תשתוללי. אצלנו ביקשו הרבה מחברות חכמות, שהן יקרות יותר מרגילות. הרוב נשארו ריקות לחלוטין. למדתי לא לקנות הכל מראש. אפשר ללכת להשלים ציוד אח"כ
º
רגעים של אושר #54 24.7
24/07/14 09:11
37צפיות
הייתי חייבת לפתוח אחרי הבוקר הזה
24/07/14 09:14
187צפיות
הדובון התעורר, בא אליי למיטה, נכנס מתחת לשמיכה, עטף אותי בחיבוק, הרעיף הנשיקות ואמר: "בוקר טוב אימוש שלי" אח"כ רק חיבוקים ונישוקים במשך חצי שעה עד שאח'שלו התעורר והתחיל לקרוא "אמא בוקר טוב" מהחדר (ואז היו נשיקות ומשמושים בסבב ב').
לא מצליחה להוריד את החיוך כבר שעתיים  (ומצאתי חניה סוף הדרך בשעה בלתי אפשרית)
º
אחחח איזה ילד
24/07/14 09:58
16צפיות
+לינק לתמונות
24/07/14 12:53
103צפיות
כי היינו בצילומים אתמול
(התמונות בתחתית ההודעה)
מתוקים!
24/07/14 13:22
48צפיות
ואהבתי את התמונה שלך...
º
הקדשה מהחצי
24/07/14 13:26
9צפיות
º
איזה תמונות מהממות!
24/07/14 13:43
3צפיות
º
וואו אהבתי
24/07/14 13:51
2צפיות
º
תמונות יפיפיות!
24/07/14 14:02
2צפיות
º
יו איזה דבר. עכשיו אני עם חיוך
24/07/14 14:53
1צפיות
º
איזה אושר - הכי אושר
24/07/14 13:44
6צפיות
היום יום הולדת היום יום הולדת לבעלי!!
24/07/14 09:19
89צפיות
אבל הנודניקים הקטנים לא הסכימו לשיר לו על הבוקר...
º
יום הולדת שמח!
24/07/14 13:22
4צפיות
רגע של אושר 24.7- ושיר בפנים...
הודעה זו מכילה סרטונים
24/07/14 09:19
131צפיות
אמנם לא בעברית היום, אבל עדיין מעולה
 
בתוך כל הבלגן הילדון נגמל מהמוצץ
24/07/14 09:31
160צפיות
סגרנו שבוע ויום בלי. נגמר.
עם כל גמילה שלהם אני מופתעת מחדש כמה המציאות פשוטה בהרבה מהדמיון החששני שלי.
º
זו גם התובנה שלי, כל פעם מחדש.
24/07/14 09:36
32צפיות
º
זה
הודעה זו מכילה תמונות
24/07/14 15:46
13צפיות
º
בא לי לנשנש אותו.......צ'ופי חמודי....
24/07/14 16:48
º
גדלים ומתפתחים - יום חמישי
24/07/14 12:42
7צפיות
עוברים דירה- תקופה של שינוי
24/07/14 11:48
59צפיות
כמה תהפוכות הולכות להיות לפעוט בזמן הקרוב.
אז ככה, הילדון בן שנתיים וחודשים. סקרן מאוד מודע לסביבתו ומקסים (כתבה האמא האובייקטיבית).
לפני שבועיים וקצת נולדה לו אחות קטנה. הוא קיבל אותה בהמון אהבה ודאגה הלידה הייתה מורכבת עבורי מה שאומר שלא הייתי בבית שבוע ועכשיו אני בהתאוששות פיזית לא פשוטה  וכמובן שלא יכולה להרים אותו.  הוא עדיין מבקש בידיים הרבה אבל אנחנו מרימים אבא ואמא "ביחד".  כבר היו כמה התקפי בכי בגלל נושא ההרמה אבל לא משהו לא צפוי.
 אנחנו חושבים שההצלחה בשינויים עד כה נבעו מהכנה (הרבה עצות מכאן)  אז המון תודה.
 
ועכשיו עוברים דירה (וגם גן אבל לזה יש זמן...)  זה מה שחשבנו עליו בינתיים אשמח להערות הארות ורעיונות נוספים.
כרגע התיכנון הוא להביא אותו למחרת היום בו נקבל את המפתח לראות את הבית ואת מה שיהיה החדר שלו (ושל אחותו). אחרי הביקור בבית (10 דקות ) נלך לגן השעשועים השווה והקרוב כדי שיראה כמה כיף יהיה לגור שם.
בימים שאחרי נתחיל לארוז את הבית (לא את הציוד שלו כמובן, מדובר על שבוע)  ובאיזשהו ערב חשבנו ללכת לבחור איתו מדבקות קיר לקישוט החדר החדש.
המובילים מתוכננים לשישי בבוקר, הסבים יקחו אותו מהגן בחמישי ויחזירו בשבת אז יהיה לנו את כל חמישי לארוז ואת שישי ושבת בבוקר כדי לפרוק, ככה הוא יגיע בשבת בערב לבית חדש ומסודר.  נדביק ביחד את המדבקות ולישון.
 
מה דעתכן?
דילמת שינה - לא יודעת מה לעשות
24/07/14 13:44
31צפיות
הפיצי בן שנה ו-7, לאחרונה סוף סוף הוא ישן טוב בלילה אבל להרדם לוקח לו  ה-מ-ו-ן זמן.
בד"כ הוא לא מנסה לצאת מהמיטה אלא לעיתים מאוד רחוקות שהוא נורא מתוסכל שאנחנו מכניסים אותו למיטה.
היום הוא נשאר איתי בבית ושמתי אותו לשנ"צ, שזה מכעיס פי אלף מאשר סתם ככה להשכיב אותו באמצע הלילה, והוא טיפס על הדופן הכי גבוהה של המיטה וכמעט יצא החוצה!
יש לציין שהוא עושה את זה רק מתוך תסכול חמור והוא לא יתעורר סתם ככה באמצע הלילה ויקפוץ החוצה.
אם נעביר עכשיו למיטת מעבר אני חושבת שהוא לא יישן שם ובסוף אני אמצא את עצמי שוב בלינה משותפת והאיש שלי בטח יעבור לסלון (וינשור לי הציצי כי רק ככה הוא ירדם אצלי במיטה).
 
חוץ מזה עוד מעט חופש ואחותי תשמור עליו ואני חוששת שיהיה בלתי אפשרי להרדים אותו.
 
מה עושים?
 
התייעצות
22/07/14 20:17
624צפיות
אשמח לשמוע את דעתכן:
יום הולדת לחבר טוב של הסנדוויץ (בן 4) בסוף שבוע הקרוב. ההורים שכרו בריכה בבית פרטי ביישוב (באיזור השרון) לצורך האירוע. יום ההולדת מתחיל ב 18:00 שזה כבר בעייתי כי הסנדוויצ'ון נמצא בדרך כלל במעגל הצרחות השני של "אני לא יודע מה קורה אתי מרוב עייפות" בשעה הזאת אבל זה לבד ניחא. 
שני ההורים מצילים מוסמכים אבל ביום ההולדת עצמו יהיו 20 פלוס ילדים בני 3-5, שרובם ככולם לא יודעים לשחות, במים שבחלקה הגדול הם לא יכולים לעמוד. אחד מההורים של בעל השמחה (המצילים) יהיה במים והשני יהיה בחוץ. האמא הבטיחה לי שהאיזור של המים העמוקים יהיה תחום (על ידי איזה מצוף אני מניחה).  
עד כאן עוד איכשהו הצלחתי לבלוע את העניין, חבר טוב של הבן, נפגשנו גם בפורמט משפחתי ובגן שעשועים לעתים קרובות, תכננתי להגיע ולשבת בחוץ ולצפות ליתר בטחון. אבל אז פרצה המלחמה ובילבלה אותי שוב. מה יהיה אם תהיה אזעקה? יש ממ"ד אבל הוא נמצא בתוך הבית שבחצרו נמצאת הבריכה. זה אומר שבזמן אזעקה צריך לשלוף 20 זאטוטים מהבריכה ולהגיע איתם לממ"ד תוך דקה וחצי. זה נכון שאנחנו לא גרים בעוטף עזה וגם לא ליד אבל כן נפלו כאן רסיסים מיירוטים והיו כמה וכמה אזעקות ובימים האחרונים.
אני סתם היסטרית? מה הייתן עושות? ללכת? להיכנס איתו למים? לא ללכת? 
עונה
22/07/14 20:31
312צפיות
הייתי הולכת אם כי בלב לא שלם. קודם כל, יהיו שם מלא מבוגרים מן הסתם כי אף אחד לא ילך הביתה. ביום ה' האחרון היינו ביום הולדת בחוץ עם מתנפחים והייתה אזעקה ורצנו למקלט שהיה במרחק דקה משם ואכן תוך דקה וחצי כולם היו בתוך המקלט.
מודה שממש לא מתלהבת מכל הרעיון, אין לי מושג מה הם חשבו לעצמם, למה לקחת כזו אחריות כבדה גם אם הם מצילים...
בינתיים שמעתי שהרוב יגיעו
22/07/14 20:41
248צפיות
אני ממש לא שקטה מהעניין הזה... גם בשגרה ובייחוד עכשיו...
הולכת בלי היסוס
22/07/14 20:43
321צפיות
דווקא אזור השרון מחוץ לטווח.
אישית הייתי הולכת גם אם זה היה באזור קרוב יותר ובטווח האש.
 
 
לא כזה מחוץ לטווח
22/07/14 20:46
247צפיות
היו אזעקות ביומיים האחרונים ברעננה, הוד השרון, הרצליה, כפר סבא ולפני כן באיזור נתניה והיישובים בסביבה... הוד השרון היה אפילו אתמול לדעתי.
הכל יחסי
22/07/14 20:53
202צפיות
בכל הארץ יש אזעקות, אבל זה עדיין לא אזור הדרום ויחסית שזה אזור בטוח.
 
אם את לא שלמה, אל תלכי. רק בשביל השקט שלך.
 
לדעתי ילדים בגיל הזה מבינים ועושים מה שמסבירים להם.
כמובן לעשות זאת בשפה פשוטה ללא הפחדות, רק עובדות יבשות.
אפילו הקטן שלי בן השנתיים וחצי מפסיק את המשחק בזמן אזעקה ומחכה בשקט שתגמר ויגידו לו שהוא יכול לחזור לשחק.
עם שיתוף פעולה של הילדים יהיה קל יותר.
 
 
נכון
22/07/14 21:22
110צפיות
אני יכולה לעשות לו שיחת הכנה. אני חושבת שזה קשור גם אליו באופן אישי, הוא מאד מאד מאד שובב. כל הזמן עסוק בלפרק דברים ולבדוק דברים ולרוץ קדימה ברחוב. אני גם מאד מושפעת מהמצב (ניתוח פסיכולוגי עצמי בגרוש).  היה לי איזה סיוט לפני יומיים שבו חלמתי שאני עומדת על גשר שמשקיף על כביש והוא, הסנדוויץ', למטה, רץ בין המכוניות שמעיפות אותו מצד לצד והוא מסתכל למעלה עליי ואני חסרת אונים וצועקת שיעצרו ושיזהרו על הילד שלי. זה היה בלילה שהודיעו על 13 החיילים שנהרגו ובדיוק לפני שנרדמתי היתה לי שיחה עם החצי על הבנים שלנו (6 ו-4) ועל זה שהוא, בן ה-4, הטיפוס שיהיה באיזו סיירת ויסתער קדימה בלי לחשוב פעמיים. לא יודעת כמה גיל 4 מייצג אבל זה הילד. 
 
זה מוסיף לרקע של החוסר שקט שלי. מצד שני החצי אמר לי עכשיו משפט מקסים (התפלק לו): "אני סומך עליך. אם את שם, את תדעי לעשות את הדבר הנכון בכל סיטואציה". אני אשן על זה עוד יומיים ואעשה הערכת מצב אז. 
 
תודה על התגובה 
 
נראה לי הזוי, אבל אני מאמינה שהייתי הולכת
22/07/14 20:44
347צפיות
ולא עוזבת את הילד לשניה.
 
תלכי ותהיי איתו במים
22/07/14 21:07
253צפיות
כפי שהיית נוהגת לו הלכתם לבריכה לא במסגרת יומולדת.
זה כנראה מה שאעשה
22/07/14 21:15
192צפיות
או שאבוא עם בגד ים ואשב קרוב לבריכה
נשמע לא נורמלי. באמת
22/07/14 21:38
277צפיות
לא נורמלי. הייתי הולכת, ונכנסת עם הילד למים, וממש לא מורידה ממנו את העיניים ולא זזה ממנו פיזית. .
תודה
23/07/14 07:34
97צפיות
לפחות אני מרגישה קצת פחות "חרדתית והיסטרית" לאור התגובות שלכן
מנצלש"ת: מה עם ללכת לבריכה רגילה?
23/07/14 07:59
281צפיות
יש לנו כבר חודש כרטיסים לבריכה למשפחה שלי ושל אחותי ואנחנו לא הולכות מהפחד. בינתיים כבר מתחיל להמאס לי, גם כי לך תדע מתי הכל ייגמר וגם כי קניתי בגד ים נורא נחמד שמתאים רק להריון ואם אני לא אנצל אותו זה באסה. מצד שני, לשלוף ילדים רטובים מהבריכה למרחב המוגן נשמע כמו משהו שיכול לקחת יותר מדקה וחצי.
 
מה אתן חושבות?
אנחנו בינתיים לא הולכים מהסיבה הזאת
23/07/14 08:12
285צפיות
אני לא יודעת לשחות ואני לא מסוגלת פיזית להרים את הילדים, גם לא את הקטן. קשה לי להאמין שנלך לבריכה ולא נהיה בכלל בבריכה הגדולה. אחרת בשביל מה באנו. משמעות הדבר היא שבמקרה של אזעקה, בעלי יצטרך לשחות ולהביא את הגדול, אני אצטרך איכשהו לצאת עם הקטן, ואז נצטרך איכשהו ללכת/לרוץ איתם למרחב מוגן במרחק לא ידוע תוך כדי שכל שאר האנשים בבריכה גם הם מנסים להגיע לילדים שלהם ולצאת וכו'. נראה לי מאוד קשה וגם מאוד מסוכן ברמת החלקה/דחיפות וכו'. 
אם זה מבוגר על כל ילד, כששני המבוגרים שוחים ויכולים להרים ילד על הידיים ולרוץ איתו, אז זה יותר טוב. וגם הייתי עושה סיבוב בבריכה לפני כן כדי להבין איפה המרחב המוגן וכמה הוא באמת קרוב למים. 
הי בגלל שכתבת שאת לא יודעת לשחות -
23/07/14 10:39
178צפיות
אני מרשה לעצמי להציע לך ללמוד:) בשביל עצמך, בשביל שיהיה לך ביטחון במים. 
תודה. ניסיתי. לא כל כך הלך.
23/07/14 10:58
179צפיות
אני משתפרת מבחינת הבטחון, אבל חייבת להודות שאני עדיין מאוד רחוקה משחיה ממש, במיוחד מכיוון שיש כל מיני סיבות לעובדה שלא למדתי מלכתחילה והן לא באמת נפתרו. אבל את צודקת, ברמת העיקרון חשוב ללמוד לשחות וכשהולכים עם ילדים לבריכה, חשוב שיהיה מבוגר שיודע לשחות ומרגיש בטחון במים. כיוון שאני לא המבוגר הזה, אני לא הולכת לבריכה עם הילדים לבד וכשאנחנו כן הולכים עם בן זוגי, אני מקפידה על אמצעי בטיחות (מצופים, נודל) עבורי. 
Tני שוחה ועדיין לא הולכת איתם לבריכה לבד
23/07/14 11:20
110צפיות
עם אחד אולי אבל עם שלושתם? אין סיכוי. כל עוד הילדים לא יודעים לשחות בעצמם לדעתי צריך מבוגר על כל ילד...
º
דווקא חשבתי בעיקר עליך
23/07/14 15:03
15צפיות
אנחנו חזרנו ללכת השבוע
23/07/14 08:21
167צפיות
כי חייבים לנרמל קצת את החיים
כי לאמצעית יש שיעורי שחיה
כי בכל זאת, אנחנו לא בדיוק בטווח ה-40 ק״מ, אז כשיש אזעקה שתיים ביום אפשר להתמודד עם הסטטיסטיקה יותר בקלות.
הלכנו
23/07/14 08:29
143צפיות
בדקנו שיש מרחב מוגן. לא הייתי הולכת לבד אלא עם עוד מבוגר. לנו יש 3 ואני בהריון. אחרי שחווינו אזעקה ביום הולדת במרחק דקה ממקלט של הליכה מהירה ועשיתי את זה בלי האיש, אני הפסקתי להימנע.
הלכנו אתמול
23/07/14 08:57
122צפיות
אי אפשר לעצור את החיים. חופש, הילדים מתחרפנים בבית...
הלכנו וגילינו שלא ניתן להספיק
23/07/14 11:28
176צפיות
תפסה אותנו אזעקה בבריכה
הממ"ד בבריכה דווקא די קרוב, אבל כשיש 200 איש בערך שרוצים להכנס אליו בו זמנית, נוצר פקק בכניסה ולוקח כ3-5 דקות לכולם להכנס. ולכן ממ"ד ציבורי הוא לא רלוונטי..
אותו דבר קרה לחברים שלי שהלכו לספריה. גם אותם תפסה אזעקה באמצע, ולקח כמה דקות לכולם להכנס לממ"ד הקרוב.
מזה הבנתי שמקומות ציבוריים עם כמות אנשים הם בעייתיים בלי קשר למרחק הממ"ד, ואם אפשר להספיק להגיע או לא..
זה בדיוק הפחד שלי
23/07/14 20:01
78צפיות
ושוב בהקשר לשאלה שלי שפתחה את השרשור. 20 ילדים בגילאי 3-5 במים עם מבוגר אחד. הרבה מבוגרים (נניח) בחוץ. תוך דקה וחצי כולם (הורים פלוס ילדים) צריכים לצאת מהמים ולרוץ לממד שנמצא בבית הפרטי שבחצרו נמצאת הבריכה. שאלה נוספת שמטרידה אותי - באיזה ממד של בית פרטי יש מקום ל-30 איש? 
 
 
הייתי הולכת ונשארת צמודה לילד
23/07/14 09:43
165צפיות
בלי קשר לטילים אגב...
זה אחלה שההורים מצילים אבל זו יום הולדת של בנם, סביר שהם יהיו מעט מוסחים בדברים אחרים (לפחות ההורה שנשאר בחוץ). יותר מדי ילדים בגיל קטן מדי - מים מפחידים אותי בהקשר הזה.
לעניין השליפה - אחרי כמה אזעקות שהילדים נשלפו מהאמבטיה זה לא ביג דיל כל עוד המרחק לא גדול במיוחד. לדאוג לחלוק רחצה/מגבת קפוצ'ון וכפכפים בהישג יד.
בדיוק מה שחשבתי
23/07/14 10:03
116צפיות
יש לו (לבעל השמחה) גם אח בן שנתיים שמן הסתם גם יהיה במים ויהיה צמוד להורה שם.
 
בהחלט לא הייתי שקטה גם קודם אבל עכשיו עם המחשבה על שליפה מהבריכה וריצה לממ"ד (שלא בטוחה אגב שיהיה בו מקום ל-20 ילדים פלוס הורים)...
 
תודה על התגובה
טוב אני יודעת שאני חוזרת על מה שאמרו
24/07/14 09:24
103צפיות
תקראי לזה סיכום
אבל לגבי המים. אין סיכוי ששני מצילים יספיקו על כמות כזאת של ילדים. מכיוון שמדובר בילדים שלא יודעים לזכות, יש סיבה שבבריכת פעוטות אין מציל ויחס המשגיח על ילד צריך להיות 1:1. במיוחד שמדובר במצילים שהם גם מארחים.
לגבי ההתגוננות. להוציא את כל הילדים מהמים ולהיכנס למרחב מוגן. נשמע לי כמו מתכון להיסטריה והחלקות.
º
סיכום של המחשבות שלי...
24/07/14 09:27
32צפיות
המפלס של האזעקות ירד
24/07/14 10:48
103צפיות
בהתחשב במיקום, כן הייתי לוקחת סיכון מחושב והולכת.
אז האזעקה של לפני עשר דקות הפילה את פור.
24/07/14 11:39
88צפיות
תודה לכולם. החלטתי להקשיב לתחושות הבטן שלי, חרדתיות ככל שיהיו אולי.
20 ילדים בגילאי 3-5 שלא יודעים לשחות בבריכה נראה לי בעייתי לכשלעצמו אבל לאור זה שעכשיו היה מטח לכיוון השרון ומדובר על סוף שבוע הקרוב - אני אתנצל ואנחנו נוותר.
 
 
אופס....
24/07/14 12:09
61צפיות
זה בדיוק מה שחשבתי כשהייתה אזעקה על העצה שלי כאן...
חוזרת בי ומבואסת בשבילך.....
איזה הזוי שכתבת את זה,
24/07/14 12:34
85צפיות
ופחות מעשר דקות אחרי היה כזה מטח........
º
אין על מרפי
24/07/14 12:40
8צפיות
º
ממש מרפי
24/07/14 14:03
2צפיות
רוצים לזכות בכרטיס זוגי לסרט|?|
24/07/14 11:35
5צפיות
|אקשן| היכנסו לפורום ביקורת סרטים וקולנוע, כתבו לנו בתגובה להודעה מהו סרט האימה הפרטי שלכם. ואולי תוכלו לזכות בכרטיס זוגי לסרט "לילה מסוכן".

כל הפרטים בקישור הבא |קדימה|
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...
º
"מוצץ|גומלים-נגמלים-גמלנו
22/07/14 10:59
16צפיות
גמילה מ"קקי" איך עושים זאת???
22/07/14 09:52
135צפיות
שלום,
בני בן 3. ילד חכם ועקשן. התחלנו תהליך גמילה שבוע לפני פסח. הילד גמול מפיפי ואפילו גמול בלילה (היו לו 2 פיספוסים עד כה).  אבל, מקקי לא גמול. כל הזמן עושה בתחתונים. וגם אומר,
ניסיתי את כל השיטות. אז במשך 3 חודשים אני מוציאה את התחתון ומסבירה לו שזה לא נעים וזה מגעיל. הוא צוחק לי בפרצוף ואפילו לא מתבייש בכך, אפילו לא מרגיש רע או בושה.
אין לו סבלנות לשבת בשירותים. וגם עד שהוא יושב הוא לא עושה כלום. מה עושים? איך גומלים את הילד מקקי?

תודה לכל העונים.
אצלנו מאוד עזר
22/07/14 10:19
91צפיות
הסרט "האסלה הקסומה", אבל אצלי היה בן פחות משנתיים...
מה שכן הייתי עושה במקביל, זה כשהוא מפספס קקי- לתת לו להחליף ולנקות את עצמו לבד... פשוט להעביר את האחריות אליו..
ותנסי לא להתעצבן ולכעוס עליו, תגידי לו כמו מנטרה כל פעם שמפספס: "קקי עושים בשירותים, בפעם הבאה נלך מהר לשירותים"....
בהצלחה
האם יש שעות קבועות צפויות לקקי?
22/07/14 10:45
78צפיות
כלומר אם את יכולה לצפות את זה, אז תארגני את הדברים כך שהוא יעשה קקי בחדר השירותים. תגידי לו: "תכב יהיה לך קקי וקקי עושים רק בשירותים". קחי אותו לשם ומצידך שיעשה בתחתונים, אבל רק שם. זה השלב הראשון. 
אופציה נוספת: תאמרי לו שבתחתונים לא עושים קקי, ותציעי לו 2 אפשרויות של בחירה: אפשר לעשות נניח בשירותים עם ישבנון, או לעשות עם חיתול בחדר השירותים (כלומר כשיש לו קקי הוא אומר, ואתם הולכים לחדר השירותים ואת מלבישה לו חיתול רק לצורך זה. 
עכשיו אני אגיד לך משהו כללי ולא פופולרי. אני חושבת שגם בנושא קקי -פיפי יש הרבה ענייני גבולות וסמכות. בדור שלנו רווח הדיבור על מוכנות רגשית. לכאורה, ילד בן 3 שמתעקש על התחתונים הוא לא בשל רגשית להיפרד מהקקי. אני לא אוהבת את ההסברים האוטומטיים האלה, שהם מאוד מכילים ומבינים, אבל משאירים ילדים בני 3 לא גמולים. יותר מזה: אני לא מאמינה שלעשות בתחתונים קקי זה נעים או שזו חוויה מצמיחה או מקדמת. בעיני יש מקום להתעקשות ולסמכות הורית שתסמן לו גבולות של מותר ואסור. תחשבי על עשיית קקי בתחתונים כעל משהו שהוא בלתי מתקבל על הדעת מבחינתך. אני הייתי מעבירה לו את המסר הזה. לא צעקות ולא כוחנות, אבל אסרטיביות ונמרצות. לא להיות נחמדה ומכילה שזה קורה, אלא לסמן גבול. לקחת לשירותים ולומר רק פה עושים. גם אם סיים - להוריד לו את התחתונים ולהתעקש על האסלה (גם אם ברור לך שלא יצא כלום, זה למען ההתנייה והעברת המסר). לתת לו לשטוף איתך את התחתונים (לא חוויה מלבבת). לעומת זאת על כל פיפי בשירותים להתלהב ולהגיד כמה שאת גאה בו.
המסר יעבור בסוף, אבל צריך להיות מחויבים למסר הזה. אני מרגישה שאצל חלק מהילדים הקקי הוא לא רק עניין רגשי, אלא חלק מנושאי השליטה ובדיקת הגבולות (אני אעשה קקי בתחתונים ונראה מה אמא תעשה הפעם).
אצלנו זה נמשך חצי שנה
22/07/14 11:40
95צפיות
מקשרת לך למה שכתבתי בעניין מתוך עצלות:
גמילה ממוצץ
24/07/14 08:53
42צפיות
הצאצאית בת 3.
אשמח להמלצות על מתי ואיך ניתן להתחיל להיפרד מהמוצץ.
רק מציינת שאני בראשיתו של הריון, שהצאצאית עוד לא מודעת אליו...
רופא השיניים שלנו המליץ להפסיק את השימוש עד
24/07/14 11:30
38צפיות
גיל שלוש וחצי כדי למנוע נזק למנשך.
אצלנו בגיל הזה המוצץ הוגבל לנסיעות ולשינה.
קריזים באמצע הלילה בגמילת מוצץ
24/07/14 13:58
68צפיות
היי לכולן,
אני בניסיון גמילה לבני בן ה-4.
כבר שנה עם מוצץ רק בלילות. 
בעבר נעשו ניסיויות גמילה יזומים על ידי, שהחזיקו מעמד יום-יומיים והמוצץ הוחזר לאחר שהתקשה להירדם במשך שעות ארוכות בלעדיו.
כעת, מיוזמתו הפעם- זרק את המוצצים. לשמחתי הוא נרדם בלעדיו אך באמצע הלילה מתעורר באמוק, בועט, צועק וצורח שרוצה את המוצץ. כלום לא מרגיע אותו.
אין מוצצים בבית אז מן הסתם אין לי מה לתת לו.
איך להמשיך הלאה? מתה מפחד מהלילה הקרוב...
 
 
24/07/14 14:04
28צפיות
זה כמה לילות קשים וזה עובר (אני זוכרת מאחותי הקטנה - כמה לילות קשים של צרחות בלילה וזהו)
 
לא להתייאש ולא לקנות חדשים - לדעתי.
שיהיה בהצלחה
וקבלי עוד
לא פשוט, אך אפשרי
24/07/14 14:36
26צפיות
אני מבינה.
אנחנו גמלנו את הילדה בגיל 3, אחרי שמצצה מוצץ גם במשך היום.
מה שעזר זה להיצמד לחפץ מעבר שיכול היה לנחם אותה במקום המוצץ.
במקרה שלנו היא אימצה באופן טבעי חיתול טטרה ישן.
ברור שבלילות הראשונים יש קושי, וזה טבעי. תנסי להיות לידו, לנחם. לקחת בחשבון שהוא יצטרך אותך יותר מהרגיל בימים/לילות הראשונים.
אני לא בעד להחזיר את המוצץ בכלל.
אחרי כמה זמן הוא יתרגל.
 
בהצלחה!
תודה רבה
24/07/14 14:43
16צפיות
הוא לא מוכן להתנחם בכלום, צורח עליי, מתפרע = מחזה מפחיד
להתמיד להתמיד להתמיד
24/07/14 14:51
19צפיות
להציע לו המון תמיכה במקום. דובי, חיבוק, סיפור, התכרבלות, ריקוד - כל מה שיכול לנחם ולהסיח את דעתו. אבל אין טעם להתקפל עכשיו, זה שגוי מכל כך הרבה סיבות.
רגע של אושר 23.7
60תגובות
23/07/14 11:52
264צפיות
איך קרה שאני זו שפותחת את השירשור??
אם תשימו לב לרוב אין לי בכלל מה לכתוב... אבל עושה לי טוב לקרוא את כל מי שכן מצליחה למצוא 
וגם חיפוש שיר מתאים זו ממש תרפיה בשבילי...
הנה השיר של היום-

(המשך...)
איך קרה שאני זו שפותחת את השירשור??
אם תשימו לב לרוב אין לי בכלל מה לכתוב... אבל עושה לי טוב לקרוא את כל מי שכן מצליחה למצוא 
וגם חיפוש שיר מתאים זו ממש תרפיה בשבילי...
הנה השיר של היום-
 
האם אני הזויה , איבדתי את זה לגמרי ?
23/07/14 16:26
467צפיות
המסקנה שלי מכל הסכסוך :
שכל אחד בעזה יכריז אם הוא בעד או נגד חמאס
שניתן לכל החפים מפשע מעזה מקלט בישראל
ונלחם יחד בחמאס .
איבדתי את זה לגמרי ????
º
כן
23/07/14 16:40
53צפיות
אל תדאגי , לא התחרפנתי סופית
23/07/14 17:30
216צפיות
אחרי הלחימה נחזיר אותם שיקימו להם מדינה חדשה כי וואלה מגיע להם , ואם ערביי ישראל ירצו להצטרף למדינה החדשה לא נכעס 
(אבל הם גם יכולים להישאר אם הם רוצים  ....) 
º
אולי
23/07/14 16:45
38צפיות
מה זה "נלחם יחד"? הם אזרחים
23/07/14 17:03
274צפיות
ולשאלתך - כן
היה לי היום מקרה הזוי בעבודה
23/07/14 17:28
290צפיות
אחת העובדות קיבלה שיחה מהבן שבצבא והתחילה לצעוק אז נבהלתי והתחלתי לבכות 
אבל הכל טוב , ברוך השם . 
אני מקבלת אח"כ שיחה מאיזה הולנדי (שחי בארץ אבל עם שם ממש הולנדי) 
ושנייה אח"כ מעובד ערבי ישראלי שהיה צריך את אותה עובדת שלא חזרה אליו 
והוא רצה שתחזור אליו דחוף כי הוא צריך לצום בגלל הרמאדן והולך לישון וכשסיפרתי לו על השיחה 
הוא התרגש (שמעתי בקול שלו) ואמר שקודם תסיים את השיחה ורק אח"כ תחזור אליו . 
ולקינוח - חברת פורום התקשרה אליי לעבודה אבל מרוב שהיום הזה הזוי לא אמרתי כלום 
ורק לקחתי הודעה . בוא נראה אם היא תגלה ....
 
 
º
רמדאן זה תירוץ מעולה לכל דבר חחח
23/07/14 23:18
29צפיות
הי! קומי! לא יפה לך הזויה
23/07/14 23:15
142צפיות
למרות שהרעיון יפה...עדיף מהפסקת אש...
חילצנו יהודים כבר מכל מיני מקומות מוזרים ,
24/07/14 04:34
104צפיות
למה שלא נחלץ אותם , כמו במבצע מאתיופיה למשל 
 
הולכת לישון (פיצפונת ערנית לגמרי משום מה כרגע ...ואצלי במקום שוקולד ויין 
יש טלוויזיה - זה מרדים אותה יופי ..... ) 
ולכל מי שחושב לשלוח אליי רווחה , היא נרדמה אחרי כרבע שעה
24/07/14 08:18
71צפיות
מול ערוץ לולי בטיולון שלה . אפשר להירגע
º
שרשור שוויץ-להעלאת מפלס מצב הרוח
22/07/14 23:15
145צפיות
זוכרים את מתנת סוף השנה שלי
22/07/14 23:19
493צפיות
התלבטתי, שאלתי, התייעצתי ובסוף מה שהכי קרץ לי זה להכין ערכת סיפורים,דקלומים ושירים.
קניתי בחנות של השקל תיקי בד וכתבתי עם טוליפ את שם הילד על כל תיק.
הכנתי חוברת סיפורים,דקלומים ושירים וכרכתי בבית דפוס.
הכנתי לכל אחד מהדקלומים/שירים המחשה-לדוגמא: לדקלום על צב-הכנתי צב מספוג, לסיפור "מעשה בחמישה בלונים"- שקית עם חמישה בלונים לפי הצבעים וכו'.
 
צרבתי לכל ילד דיסק ובבית הדפוס הכינו לזה מדבקה מיוחדת.
 
כמובן כל ילד קיבל מכתב אישי ודף הסבר איך לפעול עם ההמחשות.
 
במסיבת הסיום חילקתי לכל הילדים ואתמול חילקתי גם לקטנים (סתם לא התאפקתי, יש עוד שבועיים ).
 
אני לא מפסיקה לקבל פידבקים חיוביים, ההורים ממש התלהבו והילדים לא מפסיקים לדבר על הערכה הזו.
 
אני כל כך נהנית לשמוע שזה יצא מוצלח ומהנה
נשמע מדהים
23/07/14 05:36
177צפיות
כל הכבוד לך!
את מזכירה לי אותי בתחילת הדרך
עכשיו אני כבר לא עושה דברים כאלו .....
ישר כוח!
אני בטוחה שהילדים יזכרו אותך עוד זמן רב
תודה יקירה
23/07/14 15:27
83צפיות
אני כל שנה מכינה מתנה אישית לכל ילד כולל מכתב אישי-זה משהו שמאוד חשוב ועקרוני לי.
ידעתי שיהיה לי עמוס עם המעבר אז הכנתי הכל מבעד מועד-המתנות ישבו איזה חודש בגן עד שחילקנו
º
נא לפנק במונה בבקשה!! נשמע מקסים.
23/07/14 08:03
61צפיות
ברגע שהפלאפון שלי יתפקד כמו שצריך...
23/07/14 15:28
129צפיות
כל התמונות שם
וואו!
23/07/14 08:57
179צפיות
זה נשמע מדהים!!!
אפשר לקנות ממך ערכה אחת?
לא,אין מצב שמכינה עוד
23/07/14 15:29
144צפיות
חוצמזה יש לי תירוץ-כל חומרי היצירה שלי הועברו למשלימה
º
משקיענית
23/07/14 16:17
17צפיות
קטן וטיפשי ובכל זאת
23/07/14 08:29
386צפיות
יש לנו בעקרון שני חדרי שירותים בבית אלא שאחד בשיפוץ ולא יחובר לצנרת בחודשים הקרובים. אז בינתיים אנחנו עם אחד. ואז זה נשמע משהו כזה:
אלפא: <מזנק ורץ לשירותים>
המשנה: <מזנק ורץ לשירותים אחריו>
המשנה: אלפא, מה יש לך?
אלפא: קקי. 
המשנה: יש לי פיפי. תוותר לי?
אלפא: כן, אני מוותר לך כי פיפי זה יותר קצר. 
חחח
23/07/14 08:32
167צפיות
הזכיר לי את החיים בדירה הקודמת שלנו. 3 ילדות מתחת לגיל 6 שאחת מהן בגמילה. סיוט מתמשך...משא ומתן על פיפי-קקי היו חלק משיגרת חיינו
שנה שעברה עברנו לדירה עם 2 שירותים והחיים שודרגו פלאים.
º
חמודים
23/07/14 08:41
25צפיות
לנו יש אסלה אחת בבית
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
24/07/14 07:35
51צפיות
והמשא ומתן העיקרי בבית זה בין בתי לאביה....
 
 
רוצה גם
23/07/14 09:05
242צפיות
שבוע שעבר היה שבוע מגיעל להפליא עם החצי שהיה צריך לטוס בענייני עבודה בדיוק עם האזעקות ומחלה מציקה שהחליטה לתקוף אותי באמצע
ובתוך כל זה היה לפיצית תור לרופאה התפתחותית בטייפת חלב שהגענו אליו באיחור של חודשיים (מי אמא מזניחה) 
אז הרופאה בדקה ושאלה שאלות ואמרה שהכל מצויין
ואני שאלתי עם זה בסדר למרות שהיא כבר שנה ושמונה וכל השאלות מתאימות לגיל שנה וחצי
והתגובה של הרופאה היתה להגיד שגם אם היא היתה בת שנתיים ומפגינה את היכולות הוורבליות האלה היינו יכולות להיות רגועות
וזה עם ילדה שבגיל שבעה או שמונה חודשים ניסו לשלוח אותי איתה לבדיקת שמיעה כי היא לא מלמלה הברות
ואבא שלה היה בלחץ שהיא מתקדמת לאט בגלל שמדברים איתה שתי שפות ושקל לוותר 
º
כל הכבוד!
23/07/14 10:31
22צפיות
תובנות...
23/07/14 09:11
184צפיות
הבת שלי (2.5) מדהימה אותי עם האסוציאציות והתובנות שלה בתקופה האחרונה...שתיים טריות:
1. אני: לא שותים מים בשכיבה.
יעלה: למה?
אני: כי אפשר להיחנק
יעלה: פחח פחח פחח (מחווה לטרקטור המשתנק מ"הטרקטור בארגז החול" למאיר שלו)
 
2. יעלה משחקת בבובה של קוף
אני: יעלה את יודעת מה קופים אוהבים לאכול?
יעלה: בננות
אני: מאיפה את יודעת הכל?
יעלה: יש לי פאזל. יש שם קוף והוא אוכל בננה.
גם אני רוצה להשוויץ
23/07/14 12:15
189צפיות
הייתה לבובה שלי יום הולדת השבת בבית.
לגן הכנתי עוגת ברבי עם זילופים שיצאה ממש יפה ואז לא ידענו מה לעשות לה ליום הולדת בבית.
היא עברה על הספר ולא בחרה שום דבר ואז פתאום היא אומרת לי: אמא אולי תעשי לי עוגה של הפייה לילי.
איזה ברירה נשארה לי? פעם ראשונה שזילפתי דמות ויצא ממש נחמד והיא הייתה בעננים
 
רציתי לצרף תמונה אבל תפוז לא בקטע אז אני אנסה בהודעה נפרדת
אחרי מאמץ למצוא משהוא
23/07/14 15:46
236צפיות
חשבתי לי, שאני יוצאת עם שלושתם מחוץ לבית כשהקטנה רק בת שבועיים, וזה בסדר גמור, לא מסובך או מפחיד כמו שחשבתי.
ואז חשבתי שזה מתים לשרשור גאווה ולא שוויץ
אבל אחרי שרשמתי אני לא אמחק, אלא אם יעיף אותי באמצע ואז אני לא ארשום שוב
זו לגמרי גאווה
23/07/14 16:10
116צפיות
התמודדות עם אימהות לשלושה זה כבוד בפני עצמו
º
תודה מוק. את משהוא!
23/07/14 16:12
15צפיות
האמצעית שלי
23/07/14 19:51
163צפיות
מדהימה אותי כל פעם צחדש,בבטחון העצמי,ביכולת שלה להקסים
שלשום השתתפנו באסיפת הקיבוץ לצורך הצגת המשפחה בפני כולם לפני ההצבעה לחברות.
מעמד מביך,לי לפחות לעמוד מול הרבה אנשים זרים ולשכנע אותם/להציג את עצמנו ומדוע אנו מעוניינים לגור שם.
 
הילדה נעמדה לידי מול כולם,קישקשה,הציגה את המשפחה,הקסימה את כולם!
 
כמה אושר!
כל הכבוד לה!
23/07/14 21:03
67צפיות
כיף שהילדים מפתיעים בדברים שאפילו אנחנו לא יכולים לעשות.
גם אני
24/07/14 07:56
73צפיות
הכנו השבוע חבילות לחיילים מהגן-
 דיברתי עם אייל והחלטנו מה נשלח לחיילים-
אייל: "אולי נשלח שתיה"?
אני: "צריך לבדוק אם יש בבית בקבוקי מיץ"
אייל: "לא אמא, נשלח מים. מים זה הכי בריא"
(בן של דיאטנית  - הכי גרם לי לנחת. )
 
ועוד אחד באותו עניין - חשבנו מה נרשום בברכה לחיילים-
אייל: "תודה שעשיתם לנו אזעקות"
º
אכן נחת.
24/07/14 15:32

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


הריון ולידה

Flix
מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה