לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים לפורום הורים לפעוטות!

שנת החיים הראשונה של התינוק חלפה לה ואתם ניצבים למול אתגרים חדשים...

התינוק כבר לא שוכב ב'חוסר מעש', הוא מדדה, מתרוצץ הנה והנה...דורש את עצמאותו ולפעמים אף 'חוטא' בהתקפי זעם;-)...

 

כיצד מתמודדים עם האתגרים החדשים? ביצירתיות רבה, בדרכים שונות ומגוונות ובטח שלא לבד!:-)

 

אנחנו כאן במיוחד בשבילכם. בואו להשתתף, ללמוד, לתרום ולהיתרם מסביבת הורים, שנמצאים בדיוק באותה הקלחת..

 

ממתינות לכולכם, 

kramerkaren ושושן בשם אחר

 

הודעה נעוצה מילה אחת שווה אלף תמונות - הנושא "סוד"
26/01/15 18:22
84צפיות
הלכתי על נושא קצת שונה. תרגישו חופשי לתרגם את המונח איך שמתאים לכן.....
מחכה ומצפה לראות את התמונות. 
מזכיר לי משחק ילדים
27/01/15 14:18
140צפיות
מזכיר לי משחק טלפון שבור  
 
לא תמונה שלי.. .
 
 
º
תפוז... איפה התמונה?...
הודעה זו מכילה תמונות
27/01/15 14:20
226צפיות
הם ערים בלילות... שקטים ולובשים שחור...
הודעה זו מכילה תמונות
27/01/15 19:59
388צפיות
ואף אחד אינו מכיר את שמם - אנשי הצללים (בעלי והקטנה)
 
 
º
ורוד זה השחור החדש?
27/01/15 22:34
43צפיות
º
28/01/15 08:42
10צפיות
הודעה נעוצה גם לאמהות מגיע להתפנק...
הודעה זו מכילה תמונות
26/01/15 16:59
162צפיות
אמהות יקרות, 
 
ליום כיף מפנק, אנחנו מחפשים אמהות מובילות שזמינות ב-2.2 מ-9:00-15:00
 
נשמע לכן רלוונטי? שלחו עכשיו מייל ל- nilih@tapuz.co.il עם שם מלא וטלפון וניצור אתכם קשר בהקדם
 
איזה מחיר נפשי גובה הצפיפות בגנים מהילד שלכם?
28/01/15 01:43
207צפיות
היה פה כבר? אם כן, לא נורא...
היה כאן דיון כשהעלו קישור לטור של דפנה תייר בנושא
28/01/15 07:04
131צפיות
בעייני, כל חשיפה והתעסקות נוספת בנושא הזה חשובות, והנחרצות של אנשי המקצוע מעידה עד כמה האפור לא באמת אפור.
 
 
 
האמת שנמאס לי מהכתבות האלה
28/01/15 10:46
167צפיות
אני מבינה שיש מחיר (וגם לעסו את זה בכל מקום אפשרי עד דק). אני מבינה שזה לא אידאלי ורחוק מכך. אני גם מבינה שכל גן לגופו וצריך לראות מה קורה בגן שלך מבחינת ההכשרה של הגננות, היכולת לסייע להם כהורים, היכולת שלהן לתת לילדים לישון או להחליף להם. שצריך לנסות לתקן את הפגמים ושלחץ פוליטי גם בהחלט ראוי שיהיה כאן.  
 
אבל האמת היא שנמאס לי מהכתבות האלה בסגנון הזה. כתבות יום הדין. המחיר הנפשי, הרצח האישיותי, הפיגוע ההתפתחותי והנזק הבלתי הפיך הרגשי. די. החיים שלנו הם רצף של פשרות לא קלות.  מה המחיר הנפשי שהבת שלי שלמה שבגיל שלושה וחצי חודשים שמתי אותה במשפחתון וחזרתי לעבודה שכל המחקרים מראים שאין כמו אמא לפחות בשנה הראשונה? מה המחיר הנפשי/פיזי/התפתחותי שהיא שילמה על כך שהפסקתי להניק בגיל שבעה חודשים כי כבר לא יכולתי יותר עם העבודה וכי החלב הלך והתמעט למרות שכל הארגונים למיניהם טוענים שאמא טובה מניקה עד גיל לא זוכרת כמה וזה פשוט חיוני ואם לא זה הרסני ואוי ואבוי. מה המחיר שאהובת נפשי הקטנה שילמה כשנתתי לה לראות טלויזיה מידי פעם למרות שבספרים כתוב שאסור ונורא? מה המחיר הנפשי שהיא תשלם עכשיו כשאני מביאה לה אחות קטנה בעזרת השם בעוד חודשיים כשהיא בת שנה ותשעה חודשים רק?  
מה המחיר הנפשי שהיא שילמה כשקרה כמה פעמים שצעקתי עליה כי הייתי מתוסכלת ועייפה ולא יכולתי יותר ונורא הצטערתי על זה אבל היא שילמה מחיר כי ברור לי שזה לא היה הדבר הנכון לעשות.
 
החיים הם סדרה של פשרות. אנחנו כהורים עושים מה שאנחנו יכולים. כרגע אני בחו"ל אבל אם הייתי בארץ והייתי חושבת על שני ילדים במשפחתונים זה היה גורם לנו לקרוס. הוצאה של 5000 שקל בחודש (המשפחתון בארץ עלה 2500 וזה היה מחיר אצלנו). ואם היינו מחכים יותר בין ילד לילד לא היה לנו ילד שלישי, אולי גם לא שני, כי הגיל שלי לא מאפשר לחכות. אז מה עושים? איך עושים? 
 
בגלל זה אני לא אוהבת את כתבות יום הדין שמאשימות אותנו ברצח נפשם הרכה של הילדים. תנו את המידע,זה חשוב. אבל השאירו את השיפוטיות בצד. אנחנו עושים כל מה שאנחנו יכולים. 
מסכימה איתך מאד
28/01/15 10:55
93צפיות
מה גם שכמה שנים אחרי גן טרום טרום חובה
מגיע הזמן לכיתה א והמצב שם לא הרבה יותר טוב
וזה מה יש 
 
מזדהה מאד עם מה שכתבת
28/01/15 11:36
74צפיות
אנחנו עושות מה שאנחנו יכולות בגבולות האילוצים וזהו. אין מושלם אבל כשחושבים על זה - אני שתיתי חלב פרה מלידה (כן כן, מלידה), ראיתי המון טלוויזיה בתור פעוטה בייחוד אחרי שאחותי נולדה כשהייתי בת שנה וחמישה חודשים והסתובבתי עם בקבוק שבתוכו תה (רגיל) בגיל שנתיים. בטוחה שהיו עוד דברים שברחו לי כרגע. מה שאני רוצה לומר הוא שהיו פשרות גם כשאנחנו היינו ילדים אבל בסך הכל אני זוכרת את הילדות שלי כילדות מאושרת ויצאתי סה"כ בסדר אם יורשה לי לומר
לא נראה לי שהכוונה היא להאשים את ההורים
28/01/15 11:44
72צפיות
לא ראיתי את הקישור ששמו עכשיו לדיון על הכתבה, אבל קראתי את הכתבה המקורית.
ואני אמנם לא מסכימה עם כל מילה, אבל בגדול מסכימה שיש בעיה עם חוק חינוך חינם מגיל 3 ושהגנים היום לא מותאמים לילדים כל כך צעירים.
אבל הבעיה היא בעיה חברתית והאצבע המאשימה מופנית כלפי הרשויות ולא כלפי ההורים. אני לא מאשימה הורים שכורעים תחת נטל כלכלי ושולחים לגן עירייה ילד צעיר מאוד, גם אם הם יודעים שזה לא אידאלי בשבילו. בהרבה מקרים גם הורים שמוכנים ומסוגלים לספוג את העלות של גן פרטי נאלצים לשלוח לגן עיריה כי לא נשארו מספיק ילדים בשכבת הגיל של טרום-טרום בגנים הפרטיים.
מי שאחראי לבעיה שנוצרה ומי שאחראי לפתור אותה הן הרשויות, לא ההורים. אנחנו ההורים יכולים להכיר בקושי שנוצר (עם כל הקושי עבורנו להודות בכך שילדינו מקבלים מענה לא טוב), ולהיות חלק מהמחאה על מה שקורה. היא לא צריכה להיות שמורה לאנשי המקצוע.
זה נכון אבל ההאשמה היא built in
28/01/15 15:23
9צפיות
כשאת מחליטה כן לשלוח ילד לגן ציבורי בגלל כל מיני אילוצים ומופיעה כתבה כזו - איך את אמורה לא להרגיש רע על הנזק שאת עושה לילד?
כשמתפרסמת כתבה על הנזק שעושה חזרתה של האם לעבודה בתום שלושה חודשים לילד ואת היית חייבת לחזור בגלל שיקולי מקצוע/מקום עבודה/פרנסה וכו' - איך את אמורה לא להרגיש רע?
כשמתפרסמות כאלו כתבות יש בהן איזושהי קביעה על ידי כל מיני "מומחים" - מה טוב לילד. ואנחנו, ההורים, רוצים לעשות את הכי טוב לילד אבל לא תמיד הבחירות שלנו עולות בקנה אחד עם המלצות המומחים ואז אי אפשר לומר שאין פה איזושהי האשמה בהיקש לוגי:
1. X זה הטוב ביותר לילד
2. לבחור ב Y מזיק לילד
3. אני בחרתי ב Y (לא היתה לי ברירה...)
מסקנה: אני מזיקה לילד...
 
הכתבה אכן לא פונה להורים ולא מאשימה אותם
28/01/15 12:03
70צפיות
אלא את רשויות המדינה שמלכתחילה נותנת לגנים האלה נקודת מוצא בעייתית מאוד. מיכל דליות קוראת להורים "לצאת לרחובות ולשרוף שולחנות בגלל זה" וממש לא אומרת "שבו עם הילדים בבית" או "תשלחו אותם למסגרת פרטית שיכולה לעלות כמו חצי משכורת".
זו סתם עוד נקודה למחשבה אם בכלל לשלוח את הילדה לגן עירוני כשיש לנו אופציות אחרות...
אבל המטרה היא לא לגרום לרגשות אשם
28/01/15 12:28
71צפיות
להורים שלא יכולים, אלא להתריע מפני החלטות שנעשו, שעושות עוול עם הילדים של כולנו.
 
בקישור הספציפי שהובא כאן מתייחסים בסוף גם לכאלו שלא יכולים אחרת ומדברים על המצב העגום שנוצר בעקבות יישום מסקנות ועדת טרכטנברג.
 
יושבות שתי נשות מקצוע בעלות נסיון וותק ומסבירות למה המצב בגנים לא תואם את הצרכים של הילדים. זה שונה מלהכניס ילד למשפחתון כדי לצאת לעבודה. בעוד שמשפחתון בגיל 3 חוד' הוא בחירה או צורך אישיים שלך כאדם פרטי, המצב בגני הטרום טרום חובה הוא כזה בגלל החלטת הממשלה, אלו הם התנאים שהמדינה מספקת, מבלי להתחשב בצרכים ההתפתחותיים של הילדים.
זה יישום לא נכון של התחשבות בצרכי המשפחה - התחשבות בעול הכלכלי על חשבון רווחה נפשית, פסיכולוגית והתפתחותית של הילדים, וזה במיוחד לא הגיוני ולא צודק כשאין אפשרות אחרת.  
º
28/01/15 14:30
3צפיות
האמת? העציב והדאיג אותי לשמוע אותן
28/01/15 10:55
117צפיות
בעיקר כי את מיכל דליות אני קצת מעריכה, לא בתור פרסונה טלוויזיונית מאוסה אלא בתור אשת מקצוע
אנחנו רוצים הכל
28/01/15 12:29
81צפיות
גנים עם מעט ילדים והרבה אנשי צוות ובמחיר מסובסד
והורדת מחירי הדיור
וכיתות עם מעט ילדים ומורות עם מוטיבציה בשמים
ומניעה של זיהום אוויר וקרינה ופגיעה בטבע
ואוכל במחיר שפוי ואיכות טובה, ומפוקחת ע"י המדינה ועל חשבונה, כך שלא יעלה המחיר בגלל הפיקוח
 
אבל השמיכה קצרה ואינה יכולה לכסות את כל הצדדים. אז איזה מחיר אנחנו מוכנים לשלם בשביל זה? על מה נוותר? אנחנו חיים בדמוקרטיה, כך שהשאלה היא בעצם: על מה מוכן הרוב לוותר? והתשובה, אם לשפוט לפי מערכות הבחירות האחרונות, היא שהרוב לא מוכן לוותר. לא על שטחים, לא על מלחמות (נו, מה צפיתם, שנפגיז בסוריה ואז בצפון הגולן ואז בצפון לבנון, ולא תפרוץ שם מלחמה בסוף? כמה אפשר לגרות את הכלב לפני שינסה לנשוך?), וגם לא על שלטון מוקדי הכח. אז אין, פשוט אין אפשרות כלכלית לממן גנים כאלה וגם וגם וגם וגם. לפני שיוצאים למלחמה הזו, אני מציעה לחשוב על מאיזה צד תרצו להסיר את השמיכה כדי שתכסה דווקא את כח האדם בגנים.
בהחלט הגיע הזמן לשינוי סדר העדיפויות
28/01/15 14:19
34צפיות
ואל תתנו למלחמה הקרובה להשכיח מכם את זה!!
מטרת כל הכתבות הללו היא להעלות את הנושא הכאוב הזה לסדר היום הציבורי לפני הבחירות
תפסיקו לדחוף את האדג'נדות שלכם לכל מקום! בעצם אתן יודעות
28/01/15 15:19
17צפיות
לאן אפשר לדחוף אותן...
 
ולפני שיתנפלו עלי אני אצטט:
"נו, מה צפיתם, שנפגיז בסוריה ואז בצפון הגולן ואז בצפון לבנון, ולא תפרוץ שם מלחמה בסוף? כמה אפשר לגרות את הכלב לפני שינסה לנשוך?"
הבעיה היא ששגרת החיים שלנו כבר רוויית ויתורים
28/01/15 15:34
14צפיות
יוקר מחייה, עוני, מחירי דיור, מצב ביטחוני רעוע, איכות חיים טעונת שיפור ועוד ועוד. אז למה אנחנו נדרשים לויתורים נוספים? שיואיל בטובו הקצין בצבא קבע להסתפק במשכורת טיפה יותר צנועה, פנסיה קצת פחות שמנה והשתתפות במימון שירותי הרפואה להם הוא זקוק. שאין לך מושגה משאבים יתפנו לטובת הגדלת כ"א בגנים ואם לא לזה אז לפחות למניעת המלחמה הבאה (ע"ע המנהרות בעוטף עזה שלא הזיזו לאף אחד).
 
 
תיקון *אין לך מושג כמה משאבים...
28/01/15 15:36
10צפיות
דם יו תפוז מהסלולרי ובכלל...
º
כתבת כלך נכון...זו מציאות חיינו....
28/01/15 15:57
2צפיות
לא צפיתי בקישור
28/01/15 12:57
61צפיות
כי זה בלי כתוביות (יש גם מי שחושב שכתוביות ללקויי שמיעה הן הוצאה מיותרת...).
בסופו של דבר הכל עניין של כסף ופוליטיקה, כי גם הכסף שיש לא תמיד הולך למקומות הנכונים. 
 
רק כדי לאזן - הבת שלי בת 3 וחצי, בשנה שעברה היתה במעון של נעמ"ת עם עוד 34 ילדים. מעולם לא נשארה רעבה, עייפה או לא מוחלפת, והן היו מחליפות גם אחרי ארוחת צהריים לכל מי שהתלכלך ולא רק למי שברח לו. היא מעולם לא חזרה הביתה עם סימן של נשיכה (ומנסיוני אני יודעת עג כמה קשה למנוע את זה) ובפעם היחידה שהיא נשרטה בחצר (כי היא רצה ונתקלה במתקן) אמרו לי מיד. מעולם לא קרה שהגעתי והיא בכתה ובכל יום היתה נכנסת במשחה ומחבקת את הצוות. השנה היא בגן עיריה שמונה 32 ילדים, גננת מעולה וסייעת מדהימה. הן גם מחליפות לילדים שברח להם. הפעם היחידה שקראו לי היתה כשהיא פספסה ולא היה לה עוד מכנס בתיק. גם השנה היא נכנסת בכל יום בשמחה לגן. יותר מזה, גם אם היה לי בוקר קשה איתה בגן מתחיל יום חדש. היא פורחת שם.
והצוות שם לא מתוגמל כספית יותר מגנים אחרים. כנראה שלא הכל עניין של כסף.
º
26/01/15 15:17
15צפיות
בדיקת CT
26/01/15 15:22
109צפיות
אני חייבת הרגעה או ייעוץ או משהו..............
הופניתי על ידי רופא לבדיקת CT עקב תלונה ממושכת של משהו שמופיע מידי פעם, אבל לא היסטרי ולא דחוף...
מצד אחד זה יכול לתת מידע רב ומוחלט לגבי הסיבה לבעיה (ביחד עם בדיקה נוספת שצריכה לעבור), מצד שני המחשבה על כמויות הקרינה והסכנות של זה מדירות שינה מעיניי...
שוקלת לוותר על הבדיקה, מצד שני עד שסוף סוף יש אישור לבדיקה כזו- אז למה לא לעשות ולגמור עם זה...?
 
האם מישהי גם הזדקקה לבדיקה כזו והתלבטה כמוני או שזו רק אני ההיפוכונדרית...? אמא שלי עשתה רק השנה 3 בדיקות CT, אז אולי זה לא כזה נורא???
 
אני נוטה להיות מאד רגועה לגבי דברים כאלה,
26/01/15 17:59
82צפיות
עד שלא אמרת קרינה - לא חשבתי על זה בכלל. כלומר, לא היה עולה על דעתי לא לעשות בגלל הסיבה הזו, וממה שאני יודעת הבדיקה עצמה היא נטולת סכנות (שוב, חוץ מהקרינה שעשויה להרוג אותך בסופו של דבר ).
אם צריך, ואם מאשרים, וכל עוד אני לא בהיריון - אני הייתי עושה את זה בלי להסס.
וואלה? אז אני באמת נסחפת עם המחשבות...?
26/01/15 19:21
43צפיות
כבר שבועיים מחפשת חומר וקוראת על זה, ורק נלחצת יותר ויותר... אוף!
מעודד לשמוע שאת לא מייחסת לכך חשיבות. תודה
את יכולה לבקש
26/01/15 19:41
49צפיות
MRI במקום
נטול קרינה
º
באמת אברר, תודה
26/01/15 20:31
9צפיות
לבקש זה יפה ואופטימי, אבל MRI לא ייצא מזה.
28/01/15 15:23
2צפיות
MRI היא בדיקה יקרה לקופה כי יש מעט מאוד מכשירים בארץ. ממתינים בתור אלף שנה וגם זה אחרי שמאשרים את הבדיקה רק לאחוז קטן מתוכנו.
אין שום סיכוי שיאשרו לשואלת לבצע MRI לעניין שהוא לא דחוף רק בגלל שהיא מפחדת מנזקי הקרינה של CT.
(לא יודעת אם אני המודל הטוב ביותר)
26/01/15 19:45
44צפיות
בת יענה זה כאן.
(ובסוף נמות ממשהו. זה לא יהיה מהקרינה החד פעמים של הסי טי. יותר סיכוי שמהנייד, מחשב ואלוהים יודע מה עוד)
אני מאוד מבינה אותך. לא מזמן הבן שלי היה צריך לעשות CT
27/01/15 15:08
59צפיות
כי היה חשש לדלקת תוספתן.
שתי בדיקות אולטרסאונד בבית החולים (בהפרש של יום וחצי ביניהן) הראו שיש דלקת, אבל מצד שני - לא כאב לו בכלל, ולא היו שום סימנים במישוש. הרופאים לא ידעו מה לעשות, ואמרו לנו שאין ברירה אלא לעשות CT כדי לדעת (ה-CT מגלה את זה בודאות יותר גדולה מהאולטרסאונד, והברירה השנייה היתה לנתח ואולי יתברר שבכלל אין דלקת).
מאוד חששתי כי זכרתי שקראתי לא מזמן על המחקר הזה, על השפעות CT אצל ילדים:
אבל הרופאים הבהירו לי שעדיף לעשות CT מאשר להתעלם (ואז התוספתן עלול להתפוצץ) או לנתח (ואולי אין דלקת).
לא היה לי הרבה זמן להתלבט. עשינו CT. הוא הראה שיש דלקת חמורה, ותוך פחות משעתיים הילד כבר היה על שולחן הניתוחים.
כך שאני מאוד מסכימה איתך שלא עושים CT סתם, ומצד שני אם באמת צריך ואין ברירה טובה יותר, אז אין ברירה למרות החשש.
ותכל'ס, לאנשים בוגרים כמונו זה פחות מסוכן מאשר לילדים. ואכן סביר שנמות בסוף ממשהו אחר.
בהצלחה והרבה בריאות.
 
 
בימינו לא מבצעים ניתוח אפנדיציט ללא CT קודם
28/01/15 15:25
4צפיות
למעט בנשים הרות, בהן נזקי הCT לעובר עולים על הנזק מניתוח מיותר.
אולטראסאונד אינו כלי אבחנתי לדלקת תוספתן. הוא יכול לפספס אותה בקלילות. אפילו אצל ילדים, בטח שאצל מבוגרים ובטח ובטח אצל מבוגרים שאינם רזים כדחלילים.
אני קצת פחות שנטי מקרן ועדיין-
26/01/15 19:44
86צפיות
יש בעיה. יש בדיקה. זה לא בשביל הכיף. נכון, קרינה ועדיין. המטרה מצדיקה את זה.
מה שכן - לא יודעת מה הבעיה אבל צריך לוודא עם הרופא שאי אפשר  mri  במקום. זאת בדיקה יקרה יותר אבל בה אין קרינה לפעמים אפשר להחליף אחת בשניה ולפעמים לא.
כבר שולחת מייל לרופא בעניין, ומאוד מקווה
26/01/15 20:34
33צפיות
שלא ינפנף אותי. תודה גם לך על הרעיון.
MRI הרבה יותר יקרה מ- CT
28/01/15 14:19
5צפיות
ובלי קשר, אני לא יודעת למה הבדיקה, יש מקרים שהדמיית MRI לא תהיה טובה כמו CT (יתרונות וחסרונות של כל שיטה).
אם הרופא המליץ CT תלכי
27/01/15 13:42
78צפיות
הנזק של הקרינה הוא נזק מצטבר. זה לא אומר שאם תחשפי פעם אחת לקרינה יגרם לך נזק. זה אומר שאם תחשפי לכמות מסויימת של קרינה לאורך זמן ממושך יגרם לך נזק.
מצד שני - יש איזושהי בעיה שהרופא שלך חושב שצריך CT כדי לאבחן אותה. שמעתי על הרבה מקרים שקופת חולים ניסתה "לחסוך" כסף והפנתה ל MRI במקום CT וזה גרם בעיכוב או בטעויות באיבחון.
אם הרופא שלך המליץ על CT - תלכי ותעשי אותה. זו דעתי.
 
 
תודה. בינתיים שלחתי הודעה לרופא. טרם חזר אליי
27/01/15 14:53
59צפיות
כדי לאשר אם ניתן MRI. אז הזזתי את הבדיקה קצת קדימה, כי הייתה צריכה להיות השבוע.
 
תודה!
MRI הרבה יותר יקרה מ-CT
27/01/15 15:17
112צפיות
בקופות החולים שולחים ל CT במקום ל-MRI כדי לחסוך כסף. מאד לא קל להשיג אישור לMRI, אבל בהחלט שווה לנסות בגלל עניין הקרינה.
º
אז כנראה שהפכתי את הסיפורים
28/01/15 07:13
17צפיות
היי
הודעה זו מכילה תמונות
27/01/15 22:20
146צפיות
קיבלתי להתנסות את הטיטולים החדשים של האגיס - הובטח שהטיטולים יספגו יותר, יהיו גמשים ונוחים יותר. עד היום השתמשתי בטיטולים של חברה אחרת שאני מאוד אוהבת. אני חייבת לציין שהיום לראשונה ניסינו את הטיטולים וממש הופתעתי לטובה! הטיטולים באמת גמישים ונוחים מאוד לקטנה, לא עשו לה סימנים אדומים שלפעמים עשו לה הטיטולים ובמהלך היום ספגו היטב. עכשיו נראה בלילה :)
נא לציין שת"פ עם תפוז בכותרת,
27/01/15 22:28
70צפיות
ושזוהי הודעה פרסומית ולהבא נא לשרשר.
תודה.
בשמחה רק תסבירי לי -
28/01/15 14:20
37צפיות
מה זאת אומרת לשרשר? שאדע לפעם הבאה.
וכוונתך לציין בכותרת שזו פעילות ניסיונית של תפוז והאגיס?
הפעלה ליום הולדת בכיתה א - מה דעתכם?
27/01/15 11:56
201צפיות

שלום!
יש לי שאלה, הבן שלי אמור לחגוג השבוע יום הולדת בכיתה.
המחנכת ביקשה מההורים להביא עוגה ולארגן הפעלה לילדים
האם זו בכלל בקשה מתקבלת על הדעת שההורים יצטרכו להפעיל את הילדים?
מעולם לא נתקלתי בבקשה כזאת בשום מסגרת שהילד היה בה.
אינני מורה ואינני גננת ולא ממש ברור לי איך אני אמורה להפעיל 32 ילדים, ולא ברור לי למה בית הספר דורש את זה מההורים ובייחוד בכיתה א', כשמדובר כבר בילדים די גדולים
מה דעתכם?
 
אצלנו זה מעולם לא קרה
27/01/15 12:04
136צפיות
בכלל לא מציינים אצלנו ימי הולדת בכיתה חוץ מלהגיד מזל טוב ל-X ואם ההורים שלחו עוגה (בדרך כלל לא) אז מאפשרים לילד לחלק. (בעקרון לא מביאים עוגות לבית הספר בלי תיאום מול המורה כחלק מתורת ה"בית ספר בריא)
לא יודעת איך מפעילים כיתה של 32 ילדים, הייתי מתה... כמה זמן אמורה להמשך ההפעלה?
אני מניחה שבערך 30 דקות
27/01/15 12:41
93צפיות
זה אמור לכסות להם שיעור שלם, אז אם השיעור הוא 45 דקות וצריך גם לחלק עוגה ,שזה לקוח נגיד 15 דקות בלחץ, אז אני צריכה עוד בכוחות עצמי להעסיק אותם במשך חצי שעה...
לא מכירה דבר כזה
27/01/15 12:35
79צפיות
אבל הייתי עושה את זה בכייף
רק כדי לשמח וליחד את הילד
לא לכי לחנות המיועדת לגננות
יש שם ערכות של 35 יצירות
כל הערכות עולות 35 שח
יש עכשיו דברים מקסימים לטו בשבט
זה מקובל
27/01/15 12:42
173צפיות
זה לא ממש "להפעיל", אלא להעביר פעילות קצרה של כ 20 דקות. כשההורים מגיעים לכיתה זה מאד מעצים את הילד, שם אותו במרכז, ועצם זה שהוא מתכנן איתך את הפעילות נותן לו המון כוח. זוהי פשוט עוד דרך לחבר בין ההורים לבין מערכת החינוך ועוד דרך לתת לילד את המקום שלו, שנוטה להיעלם בכיתה עם עוד 30+ ילדים.
בכל אופן - הכוונה למשהו קצר, שמשמעותי עבור הילד.
את יכולה להקריא סיפור אהוב עם\בלי המחשה, או לעשות פעילות שקשורה בסיפור. נניח - יש סיפור על פיית השיניים ואפשר אח"כ לצבוע עם הילדים קופסאות קטנות לשיניים.
חבילה עוברת
חידון על ילד יום ההולדת
חידון על כל נושא בעולם (הכנתי פעם חידון אגדות, נושא שהם שולטים בו יחסית ויוצא חמוד לאללה) או חידון ארצות (גם עשינו. יצא כמו חפש את המטמון, לפי הרמזים הם היו צריכים לנחש איזה ארץ, ובסוף הגיעו למטמון, שהיה קופסה עם כדורי שוקולד או משהו כזה)
להעביר פעילות אוריגמי, למשל
משחקי פנטומימה\ תפוס קו (מנסים לצייר או להציג מלה)
 
 
תנחומיי... אני מתעבת את זה, ממש מתעבת, וגם לי אין
27/01/15 13:25
134צפיות
ברירה. ממש לא מזמן בכיתה א' הייתי צריכה להכין הפעלה. למזלי זה היה עם עוד אמא, והוחלט על חבילה עוברת (גם כיף לילדים וגם מעביר זמן). למזלי הטוב לילדה שחגגה איתנו יש אחות גדולה שהתנדבה להכין את החבילה, ואנחנו ישבנו וקישקשנו בזמן שהאחות הגדולה הפעילה את הבנות "בהכנות". אבל כן - זה תיק, זה מעצבן, זה מטריד ומיותר.
זה מוכר וקרן נתנה לך רעיונות טובים אבל-
27/01/15 15:42
162צפיות
כיוון שאת באמת לא מורה זה לגמרי לגיטימי להתייעץ ים המורה גם לגבי עצם הפעילות המומלצת וגם לגבי ההפעלה ולבקש ממנה לקחת חלק פעיל יותר בארגון הילדים והשתלטות עליהם, אם את חושבת שלא תסתדרי. ככה את תכיני את המשחק/חידון/בינגו וכו והיא תפעיל אותם טכנית. אצלנו בכלל ההורים לא נוכחים. מכינים יחד עם הילד פעילות והוא מעביר אותה, בעזרת המורה כמובן.
אצלנו זה גם מקובל
27/01/15 17:33
133צפיות
(כתה א') - אבל יום ההולדת נערך לכמה ילדים יחד (3-4) והם ביחד מארגנים פעילות קצרה (15 דקות) לכתה.
אצלנו עשו "חבילה עוברת"...קל ונחמד.
º
אצלנו זה לא קיים וטוב שכך!
28/01/15 08:07
18צפיות
השרשור הזה גורם לי להיות אסירת תודה על המחנכת שלנו
28/01/15 14:53
23צפיות
שממעיטה בחגיגות ומקפידה שלא להפיל תיקים על ההורים. אין לי בעיה להיות פעילה, שותפה, מארגנת, מעורבת אבל לא להחליף את מקומה בכיתה... 
בת 3 שאומרת י' במקום ר'
28/01/15 10:58
92צפיות
שלום רב. ביתי כמעט בת 3. יש לה אוצר מילים עשיר. היא אינה אומרת ר' אלא י'.
מתי והאם צריך לגשת לטיפול של קלינאית או שסביר להניח שיסתדר מעצמו? האם להעיר לה על טעותה ולנסות לתקן?
כמו כן היא אומרת ס' במקום ש'.
תודה מראש
הבן שלי גם כמעט בן 3
28/01/15 13:54
43צפיות
וגם לו אין ר' ו- ש' בעיתית. 
בדיוק שבוע שעבר התייעצתי עם הגננת - שהתיעצה עם קלינאית תקשורת ונאמר לה שכל עוד הילד מדבר - אפילו עם שגיאות באותיות אלה אין צורך לטפל בזה בגיל זה. צריך לראות אם יש רצף דיבור - יותר ממשפט אחד. 
אבל גם אני אשמח לשמוע מאנשים יותר מנוסים 
היה לנו משהו דומה
28/01/15 14:32
25צפיות
גם הבן שלי לא הגה ר' בגיל 3, ואמרו לי שעד גיל 4 לפחות אין צורך ולא מטפלים, אבל בכל זאת התעקשתי, הלכנו לפגישה אחת שיעצו לנו להמתין כי לא נמצאה בעיה ספציפית שמעכבת אותו ואמרו לי שאם אני בכל זאת רוצה אפשרלנסות ללמד אותו לגרגר עם מים, וזה אמורלהפיק את הצליל הרצוי, זה לא ממש עבד ולא המשכתי עם זה אבל תוך תקופה קצרה ולפני גיל 4 הא כבר הגה את ה ר' כמו שצריך.
אין צורך לתקן אותם בדיבור, אם זה לא עובר עד גיל 5 אז שווה ללכת ולבדוק את זה.
º
שרשור ארגון, סדר וניקיון לאמצע שבוע
28/01/15 12:05
22צפיות
אחסון תחפושות
28/01/15 12:08
72צפיות
בחצי שנה האחרונה הילד נהנה להתחפש ובהתאם הסבתות קונות עוד ועוד כובעים, תחפושות ואביזרים...
בהתחלה זה נכנס ב׳קופסאת תחפושות׳ אבל עכשיו כבר אין מקום...
איך אתן מאחסנות תחפושות ואביזרים ...בייחוד הכובעים/קסדות מאתגרים אותו...
חשבתי לקנות עמוד מתלה מעילים...זה יהיה יעיל? עוד רעיונות?
 
 
אותו=אותי
28/01/15 12:09
24צפיות
לאן נעלמה האופציה לעריכה??
לנו יש ארגז (אפשר קופסא גדולה מפלסטיק)
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
28/01/15 12:10
53צפיות
אבל בשביל זה צריך מקום...
כמה גדול הארגז שלך?
28/01/15 12:20
43צפיות
לי יש כזה והוא לא מספיק גדול...
סל כביסה ישן וגדול מקש שהוסב לסל תחפושות
28/01/15 12:33
37צפיות
וגם הוא עולה על גדותיו...
המאבק להוספת סייעת נוספת בגני ט"ט חובה בבת ים יוצא לדרך!!!
28/01/15 12:16
37צפיות

המאבק להוספת סייעת נוספת בגני טרום טרום חובה בבת ים יוצא לדרך!!!
הצטרפו למאבק ועזרו לנו להשמיע את קולנו!
עיריות שהחינוך נמצא בראש סדר העדיפויות שלהן ומממנות סייעת נוספת בגנים הן עיריות תל אביב, נס ציונה, הרצליה, רעננה, חיפה, נתניה, ראש פינה , באר יעקב.
אין סיבה שגם בבת ים זה לא יאושר ויוצא לפועל!!!
חתמו על העצומה - http://www.atzuma.co.il/ourkids
והצטרפו לקבוצה לעדכון הצעדים הבאים שלנו - https://www.facebook.com/#!/pages/%D7%94%D7%95%D7%...
 
º
מסגרות לתחילת שבוע
85תגובות
25/01/15 12:39
139צפיות

(המשך...)
מחפשת המלצה לספרים לשלב הבא..
42תגובות
26/01/15 08:19
91צפיות
הילדים בני 6, עולים לכתה א. אני מרגישה שספרי הילדים קצת "קטנים" עליהם כבר ואני רוצה לקנות להם את השלב הבא של הספרים.. 
משהו שמיועד ליותר גדולים (אנחנו מקריאים להם)
קניתי את הדוד אריה - לא נרשמה התלהבות ..
עכשיו קניתי את הסיפור המושלם - מאד מזכיר לי את...

(המשך...)
הילדים בני 6, עולים לכתה א. אני מרגישה שספרי הילדים קצת "קטנים" עליהם כבר ואני רוצה לקנות להם את השלב הבא של הספרים.. 
משהו שמיועד ליותר גדולים (אנחנו מקריאים להם)
קניתי את הדוד אריה - לא נרשמה התלהבות ..
עכשיו קניתי את הסיפור המושלם - מאד מזכיר לי את הדוד אריה, אבל משום מה דווקא את זה כן אוהבים.
וקניתי את בילבי - גם הצלחה.
מחפשת משהו בסגנון, ברמה שמתאימה לילדים בגיל הזה ולא משהו מפחיד 
תינוקת בת חודשיים
28/01/15 01:19
94צפיות
היי לכולם, אשמח שתגיבו לי כי אני קצת חרדתית יש לי תינוקת בת חודשיים מקודם החלפתי לה וטיול והבחנתי בהפרשה סמיכה ירוקה בטיטול עצמו , לדעתי זה יצא מהנרתיק ...מה זה יכול להיות? הילדה נינוחה , אוכלת כמו שצריך ... ��
º
קוראים לזה צואה וזה יצא מפי הטבעת. תהיי רגועה.
28/01/15 15:27
2צפיות
איך משלבים עבודה ומשפחה?
27/01/15 18:45
128צפיות

שלום לכולם
הורים עובדים רבים נתקלים לעתים בקשיים בניסיונם לשלב את חיי המשפחה וחיי העבודה. אני מזמינה אתכם להשתתף במחקר מטעם אוניברסיטת תל אביב שמטרתו לבדוק אילו סגנונות התמודדות מסייעים להורים עובדים בניסיון שילוב זה.
אם את/ה הורה עובד לילד/ילדים מתחת לגיל 16, נשמח מאוד אם תוכל/י למלא את השאלון הבא (זמן מילוי משוער: כ-10 דקות)
לינק לשאלון: https://docs.google.com/forms/d/1HxrIHwHP_LarDptcj...

תודה רבה על שיתוף הפעולה!
 
יצירות מגניבות במיוחד
24/01/15 19:20
76צפיות
אני יודעת שאני מפציצה, אבל ראיתי את הכתבה הזו, ויש כאן כמה דברים מדליקים בטירוף, לא מורכבים להכנה ולא יקרים - אני מתכוונת לנסות מתישהו בשבועות הקרובים. 
º
25/01/15 21:57
לא מתיימרת להיכלל בכותרת הזו...
25/01/15 23:18
33צפיות
אבל חייבת לכם עדכון: לפני כמה שבועות ביקשתי מכן רעיונות לחזאי תורן בגן של הקטן. מאז התורנות שלו נדחתה קצת מסיבות שונות, אבל ביום שישי האחרון הגיע סוף סוף תורו, וזה מה שעשינו : https://twdo.wordpress.com/2015/01/25/%D7%95%D7%94...
מקסים!!
27/01/15 08:51
6צפיות
בכלל אהבתי את הבלוג, יש שם כמה רעיונות שאני מאמצת בברכה
º
חמוד
28/01/15 15:23
מעדכנת שעשיתי אתמול את הקצף
הודעה זו מכילה תמונות
26/01/15 08:43
106צפיות
והיה מעולה. מבריק אפילו. רבע כוס מים, סבון כלים וטיפה צבע מאכל או צבעי ידיים. מערבלים עם מיקסר ידני ויוצא קערה מלאה קצף יציב מאד.
ניסינו כמה צבעים והיה מגניב ביותר.
 
º
בהחלט נראה מגניב!
26/01/15 11:05
3צפיות
º
נראה שווה לאללה
26/01/15 12:46
נראה כיף אדיר! תוכלי לפרט את הכמויות?
26/01/15 13:55
28צפיות
רבע כוס מים, וסבון כלים - כמה סבון? זה נשמע כמות מאוד קטנה איך דבר כזה מצליח להתערבב במיקסר?
נכון? אבל כן - בדיוק הכמויות שרשומות
26/01/15 17:26
45צפיות
בסוף פשוט עשית מן שליחט כזה של הסבון לתוך המים. באחת הקערות התלהבתי קצת ובשלב מסוים התחיל לגלוש לי....
ממש כלום סבון ומעט מים וקערה מפוצצת קצף יציב.
º
נראה מקסים!!
26/01/15 14:30
3צפיות
מה זה מערבל ידני?...
27/01/15 09:05
42צפיות
זה של העוגות?...
צבעי ידיים יורדים מהבגדים?...
בדיוק המיקסר של עוגות
27/01/15 09:17
68צפיות
צבעי ידיים יורדים מהבגדים, והם בכלל ממליצים לפורר קצת צבעי מים פנימה שממש יורד.
º
תודה רבה
27/01/15 09:28
2צפיות
יש תרגום למקור? כי ההוראות לחמישי ממש ממש לא ברורות .
27/01/15 09:11
38צפיות
אבל תודה! ננסה את זה מתי שהוא ( לפני שנרחץ את הבית)
הם התבלבלו שם וכתבו קמח במקום מלח
27/01/15 09:18
57צפיות
פשוט מרטיבים מעט את המלח, שמים בתבנית ומניחים להתייבש.
תודה !
28/01/15 09:43
13צפיות
ובמסגרת הניסיון להעביר שאלות לפורומים אחרים - האם אפשר לפרסם בפורום "בילוי יצירתי עם הילדים"?
בת שנה, ובהריון
24/01/15 21:24
59צפיות
היי אמהות, אשמח להתייעצות.
יש לי בייבי בת שנה בבית. בנוסף גילית שאני בתחילת הריון. בהריון הקודם לא היו לי בכלל בחילות כלום כלום, ואילו עכשיו אני מרגישה זוועות עולם... מתקשה לתפקד. מרגישה שהגוף שלי קורס. אני גם מניקה בוקר וערב (לפעמים גם לילה, או שהבעל נותן בקבוק). אני לא מתלהבת מהרעיון של לגמול מהנקה, בעיקר בגלל שלא רוצה שזה יוחלף בבקבוק. לפי מיטב הבנתי מגיל שנה כבר לא זקוקים לתמ"ל, ואצלינו אכילת המוצקים ממש טובה, והבקבוק או ההנקה זה כתוספת או הרגל...
השאלה היא איך גומלים? האם לגמול רק מהנקה או אם כבר משניהם? האם יש תחליף טוב לתמ"ל בגיל הזה בתור בקבוק פינוק כזה בעת הצורך?
ואיך מתמודדים עם בחילות ובייבי :(
תודה בנות
בשעה טובה
25/01/15 05:24
12צפיות
תחליף לתמ"ל בגיל שנה יכול להיות חלב רגיל או חלב שקדים, אורז וכו' = בהנחה שהיא אוכלת היטב.
מקווה שהבחילות יסתיימו במהרה, כי זה באמת נורא. אין לי עצות טובות בעניין.
בקשר להנקה - לא הבנתי אם את רוצה לגמול בגלל ההרגשה הכללית או בגלל סיבה אחרת. אם את מחליטה לגמול - הכי מומלץ להפסיק בהדרגה. בד"כ מתחילים בהורדת ההנקה שקל יותר לוותר עליה, ואחרי כמה ימים מורידים עוד אחת, עד להורדת ההנקות.
יש תינוקות שמפסיקים בעצמם, כי טעם החלב משתנה בהריון, ויש כאלה שזה מפריע להם.
אין חובה להפסיק להניק בהריון. אם זה לא גומר אותך פיזית, יש בזה הרבה כיף.
 
 
סחטין על הנקה בהריון
25/01/15 08:23
44צפיות
הפטמות שלי היו כל כך רגישות שרק המחשבה שמישהו יגע בהם גורם לי, שנים ע"ג שנים אח"כ לרצות לצרוח מכאבי פאנטום.
בהנחה שהיא אוכלת טוב, אני כבר הייתי גומלת משניהם - מעבירה אותה לבקבוק עם חלב אחר\מים\תה צמחים.והייתי עושה את זה לכוס מעבר ולא בקבוק. אם כבר אז כבר. (בעיקר כי אני ממש שונאת בקבוקים).
 
לגבי הבחילות והתינוקת. הכי קשה. הבחילות. העייפות. אני מציעה בחום להתארגן על כמה שיותר עזרה, אפילו מפגשים עם אמהות אחרות אחה"צ, רק בשביל לא להיות לבד ואם צריך - עזרה בתשלום.
בינתיים תנסי להוריד הילוך, לנוח מתי שרק אפשר, להזניח את כל מה שלא בגדר דחוף. טייק אווי ולקנות תחתונים כשנגמרים....
 
חחחח הרבת אותי עם התחתונים
25/01/15 09:58
27צפיות
ערימות הכביסה שהצטברו עושות לי בחילה רק מלהסתכל עליהן... תודה על הטיפים של שתיכן. אני לא מעוניינת להעביר אותה לחלב פרה, אז אולי אנסה באמת חלב שקדים או שיבולת שועל... בעיקרון אין לי בעיה להמשיך להניק בוקר וערב. בלילה קשה לי יותר לקום כי מרגישה גם ככה זוועה... אז חשבתי להתחיל לגמול מהאכלה זו ומשם להתקדם
אם את לא רוצה לגמול- לא חייבים
25/01/15 14:44
40צפיות
אני נכנסתי להריון כשבכורתי היתה בת שנה וחודש בערך והמשכתי להניק במהלך ההריון השני- ההתחלה שלו לא היתה פשוטה (אם כי לא היו לי בחילות) אבל אחרי שלושה חודשים זה חזר להיות קליל. בחודש שביעי בערך פסק החלב והיא המשיכה לינוק על ריק וכשחזר הקולוסטום לא היתה מאושרת ממנה.
הצ'ופר הענק- זה יצר קשר מדהים בינהם. יש לי לא מעט תמונות שלהם מההתחלה, יונקים כשהם אוחזים ידיים (היא מחזיקה לו את היד) ואני חושבת שזה עזר לה להרגיש שלא נלקחתי ממנה אלא שאני עדיין שלה והיא עדיין התינוקת שלי. הנקתי עד גיל שנתיים וחצי שלה ושבעה חודשים שלו, אז היא היא נגמלה בקלילות שלא תיאמן.
אני ממליצה ממש ממש ממש בחום
מחזקת
25/01/15 17:35
21צפיות
גם אצלנו היה נסיון טוב עם הנקה בזמן הריון והנקת טנדם אחרי הלידה.
 
כשהבכור היה בן שנה נכנסתי להריון, וגם אצלי בתחילת ההריון היה יותר קשה להניק, אם כי לא מיד בהתחלה.
אני התייעצתי טלפונית עם יועצת הנקה לגבי כל הנושאים שהעלית (פותחת השרשור) והיא הדריכה אותי, ודיברתי איתה גם לקראת הלידה כדי להבין איך להתנהל עם הנקה של שניים.
 
שיהיה הריון קל ותקין
בהחלט שלא מומלץ להניק בהריון
26/01/15 04:43
55צפיות
סליחה, אבל התיאור המלבב הזה אינו אומר שזה מה שנכון לעשות.
ראשית, העובר החדש לוקח לעצמו מה שצריך מדם האם ורוב הסכויים שהחלב שנותר לתינוק הקיים הוא בערך תזונתי דלוח ביותר.
שנית, גם לכוחות של האישה יש חשיבות. גם ככה הריון הוא דבר שמשאיר אותה סמרטוטית. אין שום הצדקה להגביר את הסמירטוט על ידי הנקה.
שלישית וחשוב ביותר: את מדברת על הנקה בהריון מתקדם!!! זה מסכן את האישה בפעילות רחמית שעלולה להביא ללידה מוקדמת. אולי שמעת על הנשים שמנסות לזרז את הלידה עם עיסוי פטמות? זה בדיוק מה שאת ממליצה לעשות. ממש ממש מסוכן.
חבל שאת מזרה פחד מיותר
26/01/15 06:57
38צפיות
כמו שכתבתי בהודעה הקודמת, תוך כדי ההנקה בהריון וההנקה המשותפת אחרי הלידה התייעצתי עם יועצת הנקה (וגם עם רופא הילדים, אגב) והיא נתנה לי כלים ודרכים לזהות אם יש בעיות שמצריכות הפסקת הנקה.
 
לא צריך להפסיק הנקה בהריון בכל מחיר, זה יכול שלא לסכן את העובר, ואם האם מרגישה שיש לה הכוחות לעשות את זה, והיא לא רוצה לגמול ילד בשל ההריון, זה לגמרי אפשרי.
את טועה ומטעה
26/01/15 08:39
47צפיות
הקונצנזוס היום הוא שכל עוד המצב הבריאותי של האם טוב, ואין התוויות רפואיות נגד, אין שום מניעה להניק תוך כדי היריון.
הנקת פעוט היא לרוב לא בשביל הערכים התזונתיים - ברוב המקרים מדובר בילד בן שנה ויותר שניזון מאוכל רגיל. בהנקה יש עניינים רגשיים ובריאותיים רבים, הרבה מעבר לסך הקלוריות שהוא יונק. מלכ מה שאני קראתי "דלוח ביותר" הוא לא קרוב ללהיות נכון, ונניח וכן  - הוא עדיין רווי בנוגדנים ועוד.
עיסוי פטמות לא עובד אלא אם יש תנאים רחמיים נאותים, יעידו מליוני נשים שהגיעו לשבוע 42 וניסו הכל. גם כאן - אלא אם יש התוויה רפואית, אין שום סיבה לא להניק תוך כדי. כמות האוקסיטוסין שמופרש הוא זניח. כן מומלץ לברר עם רופא במקרה ויש מגבלות על ההיריון שלך - כאשר אסורה פעילות כגון יחסי מין, יש הוראת שכיבה\מנוחה וכו.
ואחרון - לגבי הסמרטוטיות - זה כל כך אינדיוודואלי. לא מכירה הרבה נשים שמניקות פעוטות שההנקה עצמה מתישה אותן. זה לא תינוק של 24\7. זה לא שואב יותר אנרגיות מ...שאר החיים. להפך - אני יכולה רק להעריך את רגעי השקט שיש בזמן ההנקה, לעומת שאר הזמן בהם את רודפת אחרי פעוט....
 
 
לגבי הסמירטוט, רצוני להזכיר שהשואלת תיארה שהיא מרגישה רע
28/01/15 11:40
16צפיות
או כלשונה: "זוועות עולם". לא התחייבתי שכל אישה הרה חשה סמרטוטיות.
לגבי כל היתר, זה מה שנאמר לי במסגרת לימודיי. זה מה שרופאי הנשים שאני עובדת איתם אומרים למטופלות שלנו ששואלות על כך.
אינני מתחייבת שכל אישה שתניק בהריון תזיק לעצמה או לתינוק היונק, ממש כפי שאינני מתחייבת שכל אישה שלא תניק תהיה פורחת, זורחת, מלבלבת ומשגשגת.
אני כן מצטטת את ההוראות שמקובלות בקרב רופאי הנשים. אישה הישר בעיניה תעשה. מבטיחה לא לבוא לאף אחת עם עונש (וגם לא עם פרס.)
אחותי את כותבת שטויות
26/01/15 09:16
52צפיות
על מה את מתבססת?
גם אני התייעצתי - עם רופא הנשים, הילדים, ויועצת הנקה
26/01/15 09:18
65צפיות
כולם ללא יוצא מן הכלל אמרו שכל עוד אין בעיות בהריון (פעילות רחמית מוגברת, קיצור צוואר, צירים מוקדמים) אין שום בעיה בהנקה.
אני לא הרגשתי סמרטוטית בהריון. וגם לא הרגשתי סמרטוט בהנקה. כמובן שאם יש מישהי שההנקה מתישה אותה ברמות כאלה- מוטב לה לא להניק. ועם כל זה- ההנקה בהריון ואחרי הלידה הם אחד הדברים הכי נכונים שעשיתי- גם עבור ילדתי וגם עבור התינוק שלי. וכן, אנ אמשיך להמליץ על זה. איש הטוב בעיניו יעשה
(ממש ממש מסוכן? לא קצת הגזמת??)
עונה
26/01/15 14:20
60צפיות
רופאת הנשים שלי אמרה לי להפסיק להניק, אבל קראתי מספיק בשביל להבין שכמו שרשמתן זה באמת תלוי במצב האמא ובמצב ההריון. לא בא לי להפסיק להניק אבל כן הייתי רוצה להגביל לבוקר וערב ולא יותר. ובגלל שהיא אוכלת עדיין בלילה וגם לעיתים בקבוק בגן - את אלה בעיקר הייתי רוצה להוריד ואז אולי בהמשך אשקול גם את ההנקות. היא לא מתבססת עליהן כמו שרשמתן. זה בעיקר להרגעה, להתעוררות בבוקר ולכניסת לשינה בלילה
אז זה רק עניין של גבולות והרגלים
26/01/15 20:57
50צפיות
היא לא תהיה בת השנה הראשונה שגומלים אותה מארוחות ליליות. זה בהחלט עלול לעלות בכמה לילות קשים, אבל אמור להסתדר (אין לי באמת ניסיון - את בכורתי גמלתי מהנקות לילה כשהייתה בת שנה וארבעה חודשים. לקח כמה לילות וחלף).
את הבקבוק בגן בטח פחות ישושו להוריד.
הרבה רופאי נשים לא מתלהבים מהנקה בהריון. השאלה היא אם יש אינדיקציה להפסיק (דימומים, התכווצויות, שיליית פתח, המלצה להימנע מיחסי מין). יש גם כאלה שפחות חוששים.
בהצלחה
המלצות לפעילויות לסופ"ש בחורף
24/01/15 19:06
9צפיות
לאור פיד הפייסבוק שלי, העמוס במשפחות מטיילות, והעובדה שאנחנו כרגיל הבנו ברגע האחרון שיום יפה ושאם לא נצא מהבית נהרוג אחת את השני ואת הילדים, וברגע האחרון התחלתי להתארגן על מי מה מו איפה כמה ולמה, חשבתי לעשות שרשור עם המלצות. מקומות, מסעדות, מה מתאים לסופ"ש של שמש ומה לסופ"ש של גשם. תרגישו חופשי להוסיף תמונות. 
 
איזור בית גוברין
הודעה זו מכילה תמונות
24/01/15 19:16
61צפיות
אני רציתי שקדיה וכלנית.
ראינו מליוני שקדיות "ערומות", והמשפחה שלי צחקה עלי שאני אופטימית, ושכל שנה אני עושה להם את זה וסתם נסענו ואוף ומתי מגיעים....
ואז פתאום פנינינו ומולנו מרבדי כלניות (עוד לא השיא, אבל מתקרב) והמוני שקדיות פורחות מדהימות.
חנינו, הלכנו לטיול קצר, אספנו אצטרובלים, עשינו "בוק" לכלניות (תוך היסטריה של "אמא, אמא, אני לא יכולה לעבור כאן, אני אדרוך על אחת בטעות"), טיפסנו על סלעים ונהנו מהנופים. בסוף יצא מקסים מקסים.
אכלנו במסעדה דרום אפריקאית בקיבוץ גאלון (הביסטרו של מייק ושרון). האוכל היה מצוין, האווירה נהדרת, יושבים שם בחוץ מתחת לשיח פסיפלורה מטפס, יש דשא לילדים, בחוץ רפת. השירות.....בואו נסתפק ונאמר שזה לא הצד החדש שם. חייבים להזמין מראש ולקחת בחשבון שלוקח זמן והמנות מגיעות כשהן מגיעות. אבל במיוחד למי שגדל על האוכל הדרא"פ - היה ממש ממש טעים.
איזו מהממת!!
24/01/15 20:34
14צפיות
איזור בית גוברין מהמם!!
איזה כיף! יופי של תמונות
24/01/15 23:04
6צפיות
גם אנחנו היינו שנה שעברה בבית גוברין והתעלפנו מהכלניות
º
מקסימה! כמה שהיא גדלה!
26/01/15 09:18
2צפיות
לא אמורות להיות שם מערות?
25/01/15 20:31
12צפיות
או שאני ממש לא בכיוון? ��
תמונות מדליקות
לא הגענו למערות
25/01/15 20:58
16צפיות
רציתי פרח. לא מערה
אבל בהחלט יש שם בסביבה (המשפחה שלי מעט קלוסטרופובית ולא יכולה דמיין את בעלי או את נעם נכנסים למערה. מה שמשאיר אותי בתוכה עם רוני. לא משוש חיי)
המערות מקסימות
25/01/15 21:03
12צפיות
הילדים שלי התעלפו על זה, ורצו ממערה למערה.. זה היה לפני שנה פלוס ועד עכשיו הם זוכרים את זה.
שימו לב
25/01/15 21:08
16צפיות
יש מערות מאד מאד קשות
עם שילוב של זחילה וחושך מוחלט
לפני שאתם נכנסים/ מכניסים את הילדים
תבדקו לאיזו
יש לי כמה הצעות לטיולים קלים בסופש שעשינו לאחרונה
26/01/15 14:21
56צפיות
1. גבעת הרקפות בטל שחר -נורא יפה, ממש קסום אבל חייבים לבוא מוקדם כי בסביבות 11 המקום כבר מוצף באנשים וזה הופך לממש לא כיף, כולל פקקים בכניסה וביציאה. אז שווה ביותר -אבל להגיע ב- 9:30....
2. בעקבות המלצתה של להעלות ליגה נסענו שבוע שעבר לשמורת עדולם -מהמם, פורח, מערת מסתור מאתגרת (אצלי הנינג'ות הסתדרו והתלהבו אבל בתכלס מדובר בזחילה של חצי שעה עם פנסים)
3. בתרונות רוחמה -אחד המקומות היפים בארץ, קל לטיול, פורח בצורה מסנוורת, יש אגם מדליק, יש פסיפס ואפילו מערות (לא מרשימות במיוחד).
4. עשינו שוב את שמורת שפך נחל שורק, קל להפליא להליכה ועדיין מרגיש לגמרי טבע. והכל נוח, גם לעגלות.
5. שוקדה -כלניות בכמויות
 
 
רשמתי לפני. בינתיים נראה שדווקא הסופש הזה
26/01/15 17:20
38צפיות
אמור להיות אפלולי. מקווה שהבא יהיה שוב שמש.
º
רעיונות טובים. עושה קופי פייסט
27/01/15 09:21
12צפיות

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


הריון ולידה

Flix
מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה