Welcome to HIRIA

N music

New member
אשכרה עלית לשם?? מותר בכלל???

זה לא מזיק לבריאות או משהו בגלל הפסולת שהייתה שם??? האמת שזה טיול מאוד נחמד ללכת לעלות על חיריה... אם מותר והכל אני אקח את זה לתשומת ליבי!

beivushtang

New member
העפלה לחירייה

לא בעייה להגיע לחירייה, יש שבילים בשדות מהאזור של פארק-דרום (האזור שדרומית לכביש לוד) יש גדר מאזור לשבילים שבשדות. העניין הוא שחירייה היא למעשה חצי אי, מצפון תחומה בנהר האיילון ומדרום בנחל שפירים (או אולי הפוך, לא בטוח), בכל מקרה, בשביל לחצות את המים, אפשר להיכנס מהכניס הראשית (במזרח חירייה, ליד כביש גהה) משם נכנסתי פעם אחת, ואין שם אף אחד שאומר שום דבר (בעירבון מוגבל), אם באים באופניים זו הדרך הקונבנציונלית היחידה בשבילים סבירים, בכל מקרה, יש גדר בכניסה למתחם חירייה, ובכניסה להר עצמו, את שתי הגדרות לא בעיה לעבור. אם באים ברגל זה בכלל פשוט, אפשר לחצות בסתם מקום את אחד הנחלים, (בשפירים יש פחות זרימה, נראה לי יותר פשוט לחצות אותו, למרות שיש איזה מקום עם כמה אבנים גם בצד האיילוני) מקסימום להתרטב קצת במים הכי ירוקים שתראו אי פעם. ברגע שחוצים את הנהר, יש באמצע חירייה מן מכתש עם שבילים שמטפסים על ההר, עליהם אפשר לעלות בל בעיה, ההרפתקנים יכולים לטפס דרך צלע ההר, די תלול אבל לא נורא מסובך (רק להשתדל לא להישען אחורה באזורים התלולים ולא ליפול לכל הרוחות). למעלה, הנוף מדהים ביותר, בתמונות שראיתם, מיום שבת לא היית ראות טובה, אבל בפעם הקודמת שהייתי הייתה ראות קצת יותר טובה וראו עד מודיעין, לפי החישובים שלי ביום עם ראות צלולה אפשר לראות עד רמאללה. הנוף על תל אביב וגוש דן גם נהדר ומאפשר מבט פנורמי על העיר, המצלמה המחורבנת שלי לא תפסה בכלל את הנוף, צריך לראות בעצמכם. בקשר לריח - בכניסה הראשית יש ריח די נורא אבל זה בגלל שיש שם איזה מן ביתן כזה עם ערימות של זבל שנראה לי ששכחו לקבור, אבל אם שמים את החולצה על האף לא מרגישים, לעומת זאת, על הפסגה ובצלע הצפוני, מערבי ודרומי אין ריח כמעט בכלל. בקשר ל'אם מישהו יגיד לך משהו', את כל האזור הופכים ל"פארק איילון" וכבר די הרבה אנשים טיפסו על חירייה, המזבלה כבר נראה לי לא פעילה למדיי, ואפילו יש שם פעילות אקולוגית. בקשר לבריאות, אני מרגיש בסדר, קצת קר בחוץ אבל חוץ מזה סבבה, תודה.

למעלה