TSH, נוגדנים והריון

רקונית

New member
TSH, נוגדנים והריון

שלום דר' תורג'מן, כשעשיתי בדיקת פרופיל הורמונלי לקראת כניסה להריון (הבדיקה נעשתה לפני כ-3 שבועות), ערך ה-TSH היה 4.2 ורופא הנשים שלי אמר שזה בתחום הנורמלי (עד 5.5) ולכן אין מה לדאוג (אני לא מתגוררת בארץ). אתמול עשיתי בדיקת דם נוספת הכוללת גם FT4, FT3 ונוגדנים נגד בלוטת התריס - אני לא יודעת מה הם הערכים אך נאמר לי ע"י האחות ש T4 ו-T3 הם בתחום הנורמלי וערך הנוגדנים הוא 547 כשהנורמלי הוא עד 35, בנוסף לזה גיליתי שאני בהריון צעיר מאוד
יש לי מספר שאלות ברשותך - 1. מה המשמעות של הנוגדים הגבוהים כל כך? 2. איך אמורים להשפיע הנוגדנים וה-TSH קצת גבוה על המשך הריון? 3. איך לדעתך עליי לטפל בנושא ה-TSH (הבנתי שזה עדיין לא היפותירודיאיזם אבל כן עושה את צעדיו בכיוון)? הרופאים במקום שאני גרה לא מתרגשים בכלל מהערך הזה אבל אני ממש מבוהלת ומתכוונת ללחוץ בכיוון של לטפל בבלוטה כבר עכשיו כדי שלא יחמיר, אילו עוד בדיקות עליי לעשות? עד כמה זה דחוף? תודה רבה ושבוע טוב

לא צריך להיות מבוהלת

יש לך השימוטו, זה מה שהנוגדנים האלה אומרים, וזה גם תואם את ה-TSH שהוא טיפונת מעל החציון של אוכלוסיה נורמלית. מה שעלול להיות הוא שהוא יעלה כבר בתחילת ההריון דבר שיחייב טיפול. פשוט תבררי מה קרה ל-TSH בבדיקות האחרונות, אם הוא במגמת עליה אני בהחלט היתי נותנת לך טיפול כי לפעמים הוא נותן קפיצות די משמעותיות.

רקונית

New member
עדכון ושאלה נוספת

טעיתי בנתון זמן הבדיקה: הבדיקה הראשונה היתה לפני חודש וחצי וערך ה- TSH היה 4.2 בבדיקה האחרונה שבוצעה ביום חמישי האחרון ערך ה-TSH היה 3.1 (באותה בדיקה התגלה ההריון הצעיר וגם הנוגדנים). מה יכול להיות ההסבר לירידה ועוד כשיש הריון? מה לדעתך אני אמורה לעשות עכשיו? הרופאים במקום שאני נמצאת בו לא ממש מתרגשים מהערך 4.2 ובטח לא מה- 3.1 שיש עכשיו, יהיה בסדר לחכות עוד קצת - אם יתנו ל לעשות בדיקה חוזרת רק בעוד חודש?

למעלה