The Missing - פרק ראשון מעורר צמרמורת

The Missing - פרק ראשון מעורר צמרמורת


כשעברה בי צמרמורת בסצינה האחרונה בפרק הפותח של The Missing, הבנתי שנסחפתי פנימה - וזה סימן מבטיח לדרמה טובה, לפחות במילון שלי..
הסידרה, בת 8 פרקים, מתארת את התמודדותם של זוג הורים בריטים עם אובדן ילדם בן ה-5 בפאב סואן בצפון צרפת של 2006. האב, בגילומו שובר הלב של ג'יימס נסביט, מלא רגשות אשם על אותו שבריר שנייה כשלא שם לב וניסה לראות את משחק אליפות העולם שהוקרן בפאב, וילדו פשוט נמוג אל תוך החשיכה. הסידרה עוברת הלוך ושוב משנת 2006 להווה, כשהאב עדיין נאחז בכל שבב של תקווה למצוא את בנו, שמונה שנים מאוחר יותר. גם האימא המבוהלת, בגילומה העדין של פרנסס אוקונור, מתמודדת בדרכה עם האירועים, ולשמחתי לא מלאת קלישאות של האם המתאבלת הכה מוכרת לנו מדרמות קודמות.
פרק הפתיחה הוא עשייה טלויזיונית משובחת: קצב טוב, עלילה סוחפת, משחק נטורליסטי ואמין, כמה טוויסטים עלילתיים, והבטחה מסקרנת לפרקים שיגיעו בהמשך..
גם התגובות באנגליה היו חיוביות - הפרק ה- 1 הביא נתוני צפייה של כמעט 6 מיליון איש, והביקורות הכתירו את הסידרה לאחת הטובות ששודרו בשנים האחרונות.
שורה תחתונה: מומלץ!

 

Y. Welis

New member
אגב דאונטון הסתיימה אתמול. עונה 5 - די קלילה יחסית

בלי הרבה תהפוכות - חתונה בסיום כמו בעונה 2; עזיבה או שתיים מתוכננות (כמו ב-3), ושוב איום במאסר... (שכמובן יפתר בספיישל הקריסמס).
&nbsp
אבל הממוצע היה די שליו וחביב. קצת יותר משכנע מהעונה הקודמת שדי נחלשה. חשבתי שקולייר יקבל משהו (היה איזה טיזר שפורסם בשמו), אבל לא היה. לא נורא.
&nbsp
לפחות הסודות קצת צומצמו (מטריד כמה היו).
 

Y. Welis

New member
ועוד ביקורת קלה - 'ווייטצ'אפל' - עונות 1,2,3

זו סידרת משטרה חביבה עם רופרט פנרי-ג'ונס (כמה עונות טובות ב'ספוקס' ועוד אחרות) והאלטר-אגו שלו, פיל דיוויס.
&nbsp
הצימוד שלהם מזכיר קצת את הצמד סים-גלניסטר מ'חיים על המאדים' - DI אריסטוקרטי ומסודר ו-DS 'עממי' ומהשטח, שלא מתעניין בשום דבר מעבר למה שהוא יודע. בנוסף ג'ונס מוגדר כאן כמי שסובל מ-OCD (תסמונת טורדנות כפיייתית), אבל מבלי לומר את השם במפורש כמובן. מנסים להסביר גם למה הוא רווק. בעונה 3 מנסים גם למצוא לו פרטנרית...
&nbsp
עיקר העניין הוא בפשעים שמושווים מול העבר הוויקטוריאני, ההיסטוריה של הפשיעה - תחום מעניין בפני עצמו (למשל הגידול שהיה במקרי ההרעלה בידי נשים, עם המצאת ביטוח-החיים), שהסידרה מציגה דרך דמותו של חובב כבד של התחום, שעוזר לפנרי מהצד (אח"כ מקבל מינוי רשמי).
&nbsp
העונה ה-1 עוסקת בג'ק המרטש, ועשויה טוב. מספקת גם מידע מעניין בנושא (מועמד משכנע).
ה-2 קצת חלשה יותר - על האחים קריי (היה גם סרט מעניין עליהם, עם האחים מלהקת 'שפנדאו באלט').
ה-3 שאני כרגע באמצעה, כוללת 6 פרקים, פי 2 מהקודמות, אבל לא עוסקת כולה במקרה אחד, אלא מאלתרת קצת ולא תמיד באופן מוצלח (עדיף היה 2 מקרים לעונה ולא 3).
&nbsp
בסך הכל נחמד לראות - יש רמה דרמטית, גופות (ביקורים אצל הפתולוגית) וסיגנון קצת מוגבה מהממוצע. שווה לבדוק.
 

Y. Welis

New member
השלמתי אותה לפני שבוע. סבירה פלוס.

מניח שהצופות נהנו כאשר כל 15 דקות פנרי-ג'ונס מחליף חולצה... סקספלויטיישן.
&nbsp
הבעיה לדעתי היא עם הנסיון לעשות סידרת אימה, במקום מיסתורין וקונספירציה. עדיף היה להתרכז במיסתורין ולהוסיף עוד. האימה במצבים כאלה כבר תגיע מעצמה.
 
למעלה