Tax File Number

sharonf1

New member
Tax File Number

Hi all, First time here in the forum. Can someone recommended a tax adviser ,prefer Israeli who has experience with the Australian tax report preparation I have learned from www.ato.gov.au that PR holder have the option to request TFN online. Can I do that before I stamp my passport ? Before arriving to Australia? If yes, is it going to cause any problem if I give a friend address in Australia as my, although my passport hasn't stamp yet From the site: "When you apply for a TFN online, the TFN registration system will compare your personal and travel document details with those held on the DIMIA systems." What is "travel document details"? Thanks

היי שרון וברוכה הבאה לפורום ../images/Emo140.gif

הייתי מייעצת לך להגיע לאוסטרליה ואז ביום או יומיים הראשונים להכנס לאתר של ה ATO ולהוציא TFN. לוקח 28 יום לקבלת המספר (בדר"כ גם פחות). מקוה שעזרתי, בהצלחה,

sharonf1

New member
Thanks ....and more questions

Is it true that in order to work you need to have FTN? and if you don't have it the employer will not hire you although you have PR? Is it true that if you don't provide FTN to the bank your tax level will be the maximum? so you pay tax more than you should.

שוב תשובות

המעסיק יכול להעביד אותך, רק יוריד לך איזה 48% מיסים אולי טיפה יותר. בכל מקרה, להוציא את המספר זאת לא בעיה, 5 דקות בעצם אולי 10 באתר ה ATO. לבנק את יכולה להביא את המספר נדמה לי עד כ 3 חודשים לאחר פתיחת החשבון. (אולי פחות, בכל מקרה, הם נותנים לך צ'אנס להביא להם לפני שהם מתחילים לחייב אותך במיסים גבוהים יותר). אז ככה, ביום שאת נוחתת, את נגשת לספרייה ציבורית או INTERNET CAFE. נכנסת לאתר של ה ATO מכניסה את הפרטים ותוך כמה שבועות יש לך את המספר. אם תעשי את זה כמה ימים אחרי שתגיעי, גם לא יקרה כלום. רק תזכרי שאת חייבת להוציא את המספר. עוד דבר, כל מעביד חייב לתת לעובד טופס שנקרא: TAX FILE NUMBER DECLARATION שהעובד חייב למלא. המעביד חייב תוך נדמה לי כשלושה שבועות להחזיר את הטופס למשרדי ה ATO. אם אין לך FTN, בעמודה הראשונה כתוב: YOUR TAX FILE NUMBER בסוגריים TFN ואז את רושמת, מתחת לזה רשום OR I have made a separate application/inquiry to the Tax Office for a new or existing TFN ז"א שאם המעביד נותן לך את הטופס הזה לפני שיש לך את המספר, את פשוט מסמנת ב X וממלאה את שאר הטופס. כשהמספר יגיע אליך בדואר את מיידעת את המעביד. עכשו, את בטח רוצה לדעת איך אני יודעת את כל המידע הזה....אז,,,,,,,,,,,,,,,,,,סוף שנת הכספים היתה לפני כיומיים ואני ממלאה לעובדים את טופס למס הכנסה (כמה הם הרויחו וכו') ובודקת במקביל שיש לי את ה TFN הנכון. אז חזרה לעבודה.... מקוה שעזרתי.

TFN - מעסיק ובנק , תשובות

א. אפשר להתחיל לעבוד גם ללא TFN - את צריכה להצהיר שהגשת בקשהץ ב. בנק - עד שלא ממציאים לבנק TFN הוא ינכה מהריבית שמגיעה לך על הכסף שהפקדת מס , המס לא ילך לאיבוד תקבלי אותו בחזרה בסוף השנה עם הגשת ה-TAX RETURN , אבל נראה לי שטרם העברת סכום משמעותי (אם אכן מועבר כזה) עדיף להסדיר עניין ה-TFN. כדאי למנוע "פיקדון" אצל רשויות המס.

אי אפשר לקבל TFN לפני שמגיעים

בפועל לאוסטרליה. המחשב יזהה אותך (ע"י הקשת מספר הפספורט) כפרממנט רזידנט אבל לא יתן לך TFN ואחר ועדיין לא החתמת פספורט באוסטרליה. להוציא TFN זה קל ופשוט - תצטרכי עזרה נעזור בשם רו"ח של הפורום ...

אז עכשו יש לי שאלה....

איזה SUPERANNUATION הכי כדאי לעשות? משהו מבין בזה? עיצות רבותיי עיצות...

gingit6

New member
אני נרשמתי ל-SUNSUPER

הסיבה היתה שלבעלי יש את אותו הסופר אבל שאלתי את רואת החשבון שלנו בעבודה והיא אמרה שזוהי חברה גדולה ואמינה ולכן עדיף ללכת לאחת החברות הגדולות ולא חברות קטנות. אז הלכתי איתם. אבל למיטב הבנתי ישנם סופרים שקשורים במקצוע שלך- כמו צ'ילד קר מי שעובד ביוני וכו'.

למעלה