T2R - קלאסי לעומת אירופה

T2R - קלאסי לעומת אירופה

שלום,

אחותי ביקשה שאזמין לה את T2R הקלאסי - הילדים מאד אוהבים את המשחק, הם מכירים אותו ואנחנו משאילים להם מידי פעם.
עכשיו ראיתי את גרסת אירופה מוצעת למכירה ואני רוצה לברר - מה ההבדל בין השניים
קראתי פעם שבאירופה יש פחות מזל - האם זה משמעותי?
אני אוהבת שיש כן אלמנט של מזל

אשמח לעצתכם

ycyclop

New member
שני שינויים

1: ערים - ניתן "לבנות" עיר ואז להשתמש במסלול של שחקן אחר וזה האלמנט שמוריד את אלמנט המזל ואת אלמנט הפגיעה בשחקנים אחרים
2: מנהרות - כאשר מנסים להניח מסלול שיש מנהרה אז שולפים שלושה קלפים מהקופה ואם יש קלף שתואם את צבע הקלפים שהתשמשו לצורך המסלול או ג'וקר אז צריך קלפים נוספים מהצבע או שלא מצליחים להניח את המסלול (זה נכניס קצת אלמנט של מזל או שמכוננים מראש)

אני אישית מעדיף את הגירסה הזאת על הגרסה הקלסית כי באזרת בניה בערים ניתן לתכנו יותר ואפילו ניתן להמר יותר על מסלולים (הפוך ממה שאמרתי על חוסר מזל)

היתה לי את הגרסא של אירופה והיא אחלה

1. *תחנות, וחשוב לציין שזה לא כזה משתלם אבל זה אחלה כמפלט אחרון.
2. רק להבהיר, הרעיון הוא שבגלל שמדובר במנהרה, יתכן שהמסילה תדרוש יותר פסים מהמתוכנן.

לדעתי זה יותר מעניין מהבסיס, כי יש פה יותר אלמנטים, וגם אם דופקים אותך אז זה לא כזה אסון. חסרון אחד בולט מבחינתי [במשחק עצמו, לא שיחקתי גרסאות אחרות] זה שהמסילה שאורכה 8 שווה כמו משימה ארוכה, כלומר שהיא יתרון עצום למי שבונה אותה גם אם הוא לא צריך, וזה לדעתי קצת שבור.

משחק נהדר לילדים, אבל נמאס קצת מהר עם מבוגרים...

ycyclop

New member
לא מסכים לגבי תחנות

ההיפך לגבי מפלט אחרון. אם משתמשים יחסית בהתחלה אז זה יכול לשמש אותך לכמה משימות ביחוד אם משתמשים בציר מרכזי. ואם משתמשים בשתי תחנות ויש לך שני צירים מרכזיים נוספים ניתן בקלות לבצע 7-10 משימות!

y י ר י ת

New member
התלבטנו, התיעצנו ורכשנו את גירסת אירופה

אנחנו מאד אוהבים אותה
גמאני אוהבת שיש אלמנט של מזל במשחק
זה לא שהוא בכלל לא קיים
התעלות והתחנות משדרגות והשחקן נדרש להפעיל שיקול דעת האם שווה לו להשתמש בהן

tamlav1

New member
אני קניתי את אירופה

גם התלבטתי וקראתי מה שכתבו כאן וגם כי לא רציתי שיהיה עוד משחק רכבות עם מפה של ארה"ב כמו בתופסים אמריקה שהוא משחק אהוב אצלנו.

לגבי התעלות והגשרים - אנחנו לרוב לא משחקים איתם ומתנהלים שם כרגיל.
חוץ מזה שלדעתי יש המון מזל במשחק - איזה קלף תקבל והאם לקחת מהקלפים הפתוחים או מהחבילה......

יש למישהו הוראות בעברי?

זה עבור האחיינים שלי ואני מתעצלת לתרגם.
ותודה רבה למוכר שאני לא יודעת את כינויו פה

y י ר י ת

New member
מעולה. איך אני יכולה להגיע לכל

המערכים/הוראות שהועלו לשם בעברית?

בטטהמן

New member
שאלה טובה

באתר האיגוד יש הרבה מערכים, אבל לא נראה לי שהוא עודכן בזמן האחרון.

אני יצרתי גיקליסט של המערכים שאני כתבתי, אבל מדובר במעט מאוד מערכים.

כנראה שהדרך הטובה ביותר היא להיכנס לדף של המשחק המבוקש בBGG ולעבור על רשימת הקבצים שיש בו.

אגודלים יכולים לעודד אנשים לכתוב מערכים נוספים

regex

New member
אולי תשנה את הכותרת ונהפוך אותו לרשימה של כל

המערכים והחוקים?

למעלה