STICKLER SYNDROME

danmos

New member
STICKLER SYNDROME

יש לי ילד עם חיך שסוע בן חצי שנה קראתי שיש ילדים עם חיך שסוע שסובלים מתסמונת זו(STICKLER( מהי ואיך רופא העיניים יכול לאבחן אותה?

Stickler syndrome

שלום רב! יש 3 סוגי סינדרום סטיקלר.בכולם יש חיך שסוע ברם רק בסוג 3 אין בעיות עיניים. בסוגים מספר 1 ו- 2 יש בסנידרום סטיקלר בעיות עיניים והן כוללות : קוצר ראיה המופיע בגיל הילדות, קטרקט בעיות בזגוגית - ממברנות היפרדות רשתית גלאוקומה כל הסימנים הללו הם ברי אבחון על ידי רופא עיניים .הבדיקה כמובן חייבת לכלול הרחבת אישונים בגלל בעיות הקטרקט,זגוגית ורשתית כדי לאבחנם. בברכה ד"ר חיים סטולוביץ

עדינה-ז

New member
קשר בין שסע בחיך לראיה - מניסיוני

בס"ד כמורה ללקויי ראייה ארצה לפנות את תשומת ליבך לקיומו של הפיקוח על תלמידים לקויי ראייה במשרד החינוך וסיוע של מורת שיקום בגיל הינקות מטעם משרד העבודה. אני אישית מכירה שני מקרים של ילדים עם התיסמונת שציינת ולהם לקות ראייה. משמעותית. אחד מהם הוא תלמיד שלי גם היום. חשוב מאוד לקבל הדרכה לא רק של רופא עיניים אלא בגיל הינקות גם של מורת שיקום שמלדמת את ההורים כיצד לגרות את הראייה של הילד - גריית ראייה מסייעת לילד לפתח את שרירי העיניים ולשפר את התפקוד הראייתי. אם תרצי פרטים מדוייקים פני אלי באי-מייל או טלפון [email protected] 052-782813 כמו כן תוכלי לפנות לגן אלי"ע בפתח-תקווה המתמחה בטיפול בתינוקות וילדים צעירים לקויי ראייה ועיוורים. עדינה

למעלה