STAY מישהו ראה ?

ZeusMan

New member
STAY מישהו ראה ?

סרט איכותי ביותר, רק מהסוף קצת התאכזבתי... יש מישהו שראה ויכול להסביר את מה שהוא הבין מהסוף של הסרט והאם אהוא אהב את הסרט...

תראה...

את stay ראיתי אך ורק מתוך תשוקתי הנצחית ליואן מקרגור, ואני חייבת לציין שלמרות השחקנים המעולים (גם נעמי ווטס וראיין גוסלינג היו מעולים) לא הבנתי את הסרט בשיט. באמת.... זה אולי הסרט הכי לא מובן שראיתי בחיים שלי. אבל כשקראתי דברים שכתבו עליו הבנתי הרבה יותר. זהירות
כל עלילת הסרט היא בעצם פרי דמיונו של הנרי (גוסלינג) הבחור הצעיר שנפגע בתאונת הדרכים. הנרי שנמצא על סף מוות, כשהוא יודע שהרג את הוריו ואת חברתו ומרגיש שהוא בעצמו עומד למות, בונה לעצמו עולם מפרטי המידע שנמצאים מסביבו, מהאנשים שהוא רואה ומהקולות שהוא שומע. למרות הידיעה האכזרית הזאת שהוא עומד למות, הנרי מנסה בכל הכוח שלו להאחז בחיים. בגלל זה הוא הופך בדמיונו את סם (מקרגור) מסתם רופא לפסיכיאטר- כדי שיציל אותו, ועד הרגע האחרון, הוא לא מאבד את התקווה. אחרי שראיתי את הסרט שוב הבנתי בעצם כמה שהוא טרגי ועצוב אבל מצד שני הוא גם חזק בצורה טובה.הוא מראה כמה שהרצון לשרוד ולחיות חזקים יותר מכל הגיון וכל אמת. אני לא יודעת עד כמה הפירוש הזה הוא נכון, אבל זה פחות או יותר הייתה ההרגשה שלי.... מקווה שעזרתי.

cleric

New member
עלית על זה לבד? ../images/Emo58.gif

כי אני אישית בכלל פיתחתי לי תאוריות אחרות עד שנכנסתי לIMDB וקראתי על הסרט ... הדיעה הרווחת היא אכן שכל הסרט (עד סצנת התאונה) הוא חלום\הזייה של הבחור כשהוא נמצא על סף מוות , בין עולם החיים לעולם המתים יש לזה המון רמזים לאורך הסרט , כל מיני "אנומליות" שמעידות על כך שמדובר בחלום\הזייה\עולם דמיוני

ליגי

New member
../images/Emo58.gif כל המעברים בין

הסצינות הם רמז אחד גדול שהכל הזיה. אולי אני כבר זקן ולא זוכר,אבל לדעתי המעברים האלו ייצגו חלום בצורה הכי טובה שראיתי בקולנוע,כמובן אתם מוזמנים לחלוק על דעתי אולי נעשה משהו יותר טוב,אבל נכון להיום זה הייצוג הכי טוב שראיתי.

האמת היא

שוב כמו שכבר אמרתי שאיך שראיתי את הסרט לא הבנתי אותו בכלל. אבל כשקראתי על הרעיון הכללי אז התחלתי לחבר אחד ועוד אחד והבנתי יותר..... אבך בכל מקרה זה סרט הזוי לחלוטין שגם כמה לא נראה הגיוני. כל הזמן רק חיכיתי שיבוא הטוויסט

steelwater

New member
סרט ממש טוב

אני ממש אהבתי. יואן מקגרגור הוא השחקן האהוב עלי. הוא היה ממש טוב שם וגם שאר השחקנים. לא הבנתי את הסרט אבל כשקראתי הבנתי יותר ואני חושבת שהרעיון ממש טוב. הסוץ ממש טוב. הבעיה שבלי לקרוא את הביקורת שהייתה פה קשה ממש להבין את הסרט. הם היו צריכים לעשות את זה קצת יותר ברור.

למעלה