SMS דו כיווני

רשת , האלה של הטלוויזיה

שולחים הודעות SMS כדי להזכיר על תוכניות, דרך איזו חברה, פעם בדקתי בACTION של הטופס אבל אני ממש לא זוכר עכשיו. לחברה הזאת יש באתר כל מיני דילים למשלוח הודעות.

זהר פלד

New member
SMS דו כיווני...

תראה, אני עבדתי עד לפני כמה חודשים בחברה שמתעסקת בדיוק בתחום הסלולר. לבנות אפליקציה של SMS דו כיוני ב ASP בלבד זה בלתי אפשרי לחלוטין, למיטב ידיעתי: את התקשורת עם ה SMSC אתה צריך לעשות דרך פרוטוקולים של SMS, וכאן נכנסת לך בעיה חדשה, כי לכל carier יש smsc אחר שעובד בפרוטוקול אחר. (פרט ל GSM, שהפרוקוטול SMS זהה בכל רשתות ה GSM) לממש את כל הפרוטוקולים האלו זה זיון מוח רציני ביותר וזה פיתוח של כמה חודשים טובים. אחר כך יש לך בעיה נוספת, שאת הפרוטוקולים האלה צריך להמיר ל HTTP, כדי שתוכל לעבוד איתם ב ASP, ובנוסף, ההמרה כמובן חייבת להיות דו כיוונית, כדי שתוכל להחזיר תשובה. בנוסף, השרתים שלך חייבים לשבת בתוך הרשתות הפנימיות של הספקים, (cariers) או לחילופין, תצטרך לשכנע אותם לפתוח לך פורט ב firewall. (ומהנסיון של אותה חברה אני יכול לומר לך, שלשכנע את סלכלום או אורנג´ לעשות משהו זה לדפוק את הראש בקיר בטון מזוין בעובי של מטר לפחות.) וכמובן, אתה צריך גם לדעת איך "לתפוס" את ה SMS כשהוא מגיע ל SMSC, שזה גם לא פשוט כל כך. לסיכום, אני אשמח להפנות אותך במסרים הפרטיים לאותה חברה (הרי אסור לפרסם בפורום), ותוכל לדבר איתם לגבי קניה של המערכת. לגבי מימוש של כל זה, אני מודה, זה הרבה מעבר לליגה שלי, ולדעתי גם של רוב חברי הפורום.

max2

New member
לא ניתן לעשות זאת דרך

חברה אחת כמו אורנג´ או אמיגו?, הרי נכון לעכשיו שתי החברות הנ"ל יכול לתקשר בSMS עם כל שאר החברות. כך אפשר להשתמש בפרוטוקול דצד של רשת GSM

זהר פלד

New member
אפשרי, אבל לא יעיל.

חוצמזה, אז צמצמת חלק מהבעיות. אנחנו עדיין מדברים על עבודה של כמה חודשים טובים לפחות.

max2

New member
ברגע שיש לך שליחה

אז פתרתה 50% מהבעיה. הבעיה הבאה היא בנית תוכנת סרבר שתקבל את הSMSים. זה יכול לקחת המון זמן ומצריך ידע, אבל אני בטוח שאם תחפשברשת יהיה ניתן למצוא תוכנה מוכנה.... הבעיה הכי גדולה היא ההסכם עם הרשת הסלולרית

coolel

New member
ממש לא!

שליחה זה לא 50% זה אולי 10% לפלאפון אין בעיה - שולחים אימל לסלקום ואורנג´ יש באתר טופס לשלוח SMS פשוט עושים תכנה שתמלא את הטופס אוטומטי ותשלח (לא יודע לגבי החוקיות של הדבר...) הבעיה מתחילה בקבלה כדי לקבל אתה צריך או: 1.הסכם עם כל החברות - אם תבוא ען שירות מעניין אולי הם יסכימו... 2.מה שהצעתי מקודם - בגלל שההודעות בפלאפון נשלחות דרך האינטרנט אתה יכול לחבר את המחשב שלך לקבל דוא"ל מהחשבון של הפלאפון אבל על זה אתה צריך לדבר עם הספקיות 3. חומרה מסויימת(לא יודע אם קיימת) שתחבר אליה מכשיר פלאפון והיא תיירט את כל ההודעות שמגיעות אליו ותעביר למחשב או לכל מקום אחר (לא יודע אם יש כזה דבר ... סתם רעיון...)

MaD-d0g

New member
תגובה

מי שבאמת רציני, יכול לדבר עם החברות הסלולריות ולנסות לעשות משהו.. אבל לא בטוח אם באמת יצא מזה משהו... לסלקום יד SMSC שיודע לקבל ולשלוח הודעות

max2

New member
התכונתי

שיש לך אפשרות שליחה לא דרך שינוי של טופס באתר (שלא תמיד עובד) אלא דך SMSC של החברות. ברגע שיש לך את זה עשית חצי עבודה

MaD-d0g

New member
תראה...

אני יכול להפנות אותך לחברה שעובדת עם סלקום שאיתה אתה יכול לתפוס הודעות שנשלחות מהמכשיר קצה לרשת ויופעל דף ASP השאלה אם סלקום מתאימה לך.. אני מניח שזהר יודע על מה אני מדבר, וגם לי יש נסיון לא קטן עם SMS דו כיווני

למעלה