"זה ניצחון": ההתאוששות המדהימה של בסמה הקטנה

"זה ניצחון": ההתאוששות המדהימה של בסמה הקטנה
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4899356,00.html

בסמה מוסא בת ה-3, שנפגעה אנושות בהתהפכות ג'יפ למי הירדן, החלה לדבר, ללכת בכוחות עצמה ואף אכלה גלידה. הערכה: דווקא ההיפותרמיה גרמה לכך שתאי המוח לא ניזוקו, למרות שלא הגיע חמצן למוחה דקות ארוכות

אחיה ראב"ד פורסם

יממה לאחר שחזרה להכרה, בסמה מוסא בת ה-3, שנפגעה אנושות לאחר שנפלה לנהר ירדן בהתהפכות הג'יפ המשפחתי בשבת, ממשיכה להתאושש. היום (ג') חל שיפור נוסף במצבה של הפעוטה, ומסתמן כי היא אינה סובלת מנזקים שהיו עלולים להיגרם לה בשל הזמן הממושך שבו שהתה מתחת למים והייתה מחוסרת הכרה.

בשבת התהפך הג'יפ של משפחת מוסא מדיר אל-אסד שבגליל במהלך סיבוב בגשר הפקק, ונפל אל תוך הנהר. על-פי הערכות הרופאים, בסמה הקטנה שהתה מתחת למים קרוב ל-6 דקות. היא הועברה למרכז הרפואי "זיו" בצפת תוך פעולות החייאה וכשהיא סובלת מהיפותרמיה קשה, ולאחר שחום גופה התייצב היא אושפזה במחלקה לטיפול נמרץ בילדים.

אתמול גמלו אותה הרופאים ממכונת ההנשמה, והופתעו לשמחתם לגלות כי היא פקחה את עיניה והגיבה. היום החלה בסמה אף לדבר עם הוריה והצוות הרפואי, והיא מגיבה באופן רגיל, מהלכת עצמאית, אוכלת ושותה. אביה, יוסף, שנפצע גם הוא בתאונה הקשה, סיפר כי בתו ביקשה לאכול גלידה.

היום הגיעו לבית החולים, פעם נוספת, תושבי צפת שקפצו לירדן ומשו את בסמה מהרכב השקוע - עו"ד מוטי תמם, היועץ המשפטי של עיריית צפת, ודודו, ליאב תמם. השניים הקפידו לבקר את הפעוטה מדי יום מאז הוציאו אותה מהמים. בבית החולים נכחה גם אודטה יוספי, תושבת חצור, שביצעה בבסמה החייאה בטרם הגיעו כוחות מד"א לזירת התאונה.
 
למעלה