off

MelodicTruth

New member
off

אולי אשכול האוף טופיק הזה יחזיר לפורום את נשמתו האובדת... סתם מחשבה שעלתה לי לראש, אני זוכר שדיברו כאן פעם על סמים והחוויות ה"דתיות" שנגרמות כתוצאה מהם. הרבה אנשים שהשתמשו בסמים מעוררי הזיות חוו "הארה" מסוימת, לאו דוקא בכיוון הדתי. לפעמים מדובר בשינוי בהשקפת העולם, הארה פילוסופית, "תאוצה" אמנותית וגם קשר עם מה שיותר "אלוהי". מעניין אותי לדעת מה אתם חושבים בעניין. האם לדעתכם יש מצב אידאלי של התודעה, מעין "אוטופיה מנטלית" שהסמים לוקחים את האדם אליה? האם מדובר בבלוק מנטלי שהסמים עוזרים להסיר? ואם כן, האם זה אומר שדוקא תפיסת העולם הכאוטית שחווים בעת השימוש בסמים היא תפיסת העולם הנכונה? אני אוסיף בעניין שכידוע, החוויה של אדם אחד בעת השימוש בסמים והדברים שהוא רואה שונים מאוד ממה שחווה מישהו אחר. הדבר הזה מאוד מזכיר את הדעה של הרבה פרשנים לתנ"ך, שכאשר נביא X מספר שראה את אלוהים בצורה מסויימת, ונביא Y מספר שראה אותו בצורה שונה, בעצם מדובר באותו אלוהים, רק שכל אדם יקלוט אותו בצורה אחרת, מכיוון שמדובר בדבר מופשט וחסר צורה. האם האנשים שמשתמשים בסמים חווים משהו אלוהי? או שאולי מדובר בסתם הזיה מפגרת. ואם כן, איך תסבירו את השינוי שזה גורם לאמנים? ואם "המופשט" הוא אלוהים, מה זה אומר על האמנות שבאה לבטא את מה שמופשט?

mudhoney

New member
..

כשאמן לוקח סמים, אומרים שהוא נמצא בשיא היצירתיות.. אלוהי? לא נדמה לי. רק high. אגב, באתי להתרשם.. באתי מהקישור מהיידפארק.

Withershins

New member
...

סמים גורמים לגירוי של החושים, זה הכל, רק בצורה הרבה יותר חזקה מכל גירוי שאנחנו מרגישים ביום-יום. זה לא גורם ל"תפיסה חדשה" של המציאות אלא משנה לגמרי את התפיסה של המציאות. נכון שבלי סמים לא היה לנו דברים כמו "האלבום הלבן" של ה-Beatles והרביעי של Led Zeppelin אבל אסור לשכוח, שדבר ראשון, האנשים האלה היו מאוד מוכשרים גם בלי LSD...

j i m m y

New member
מה שקרה הוא....

שאחד מתושבי הפורום, לא נגיד את שמו מחמת צינעת הפרט (ושלא יבצעו עליו גם פוגרום בנוסף לכל), חבר מארה"ב עם מקורות בלתי נדלים של תמונות, קבצי אודיו (שאפשר לפרסם בגלריות) ועוד כל מיני דברים טובים.. אז הוא ביקש ממני למנות אותו כיד ימיני בניהול הפורום, חשבתי קצת(ממש ממש קצת) ואמרתי לו 'סבבה'. פניתי להנהלת הפורמים, הודעתי להם את החדשות, נתתי להם את הפרטים שלו, ואחרי יומיים קיבלתי מייל בזו הלשון: "אני לא יודעת אם יש טעם הפורום גוסס ברמה שיהיה קשה מאוד להנשים אותו. הוא לא צריך מישהו מחו"ל שיכניס בו חומר על הלהקה. הוא צריך מישהו מהארץ שרוצה לנהל אותו, וזה לא נראה שזה אתה. סליחה על הגסות, אבל הפורום מת" וזה גם ממש הוסיף לעודד אותי. אחרי יומיים קיבלתי הודעה באישיות של תפוז, שהפורום יורד מהרשימה של הפורומים והאדמין יתחלף ל'זמני'. אני לא יודע אם יש בכוחי לעשות שינויים בפורום, אבל כמייסד, אני אמשיך להיות כאן. חרף העובדה שהשוותי את הפורום שלנו לפורום בהייד פארק, שאפילו אצלנו הפורום יותר פעיל, עדין, היא זרקה משהו לגבי 40 כניסות לחודש, ושהפורום הזה לא עובר. אם אתם רוצים לעזור לי להחיות את הפורום הזה, אתם צריכים להזמין אנשים אליו. חשבתי להדפיס פלאיירים שאני אכין עם הכתובת של הפורום במועדונים, אתם יכולים גם לעזור ולעשות את זה, או אפילו סתם לחלק את הכתובת בין חברים. זה בשביל הפורום..

באסה....

אהבתי את המסירות שלך לפורום...אתה מגניב ולאיזה מסיבות אתה הולך שתוכל לחלק פלאיירים?

גורלו של הפורום

לצערנו לאחרונה נראה כי הפורום אכן הולך ודועך. יחד עם זאת נשמח לשקול שוב מועמדות של מנהל או מנהלת חלופיים שיוכלו להחזירו לחיים. תוכלו לפנות אלינו במייל לשם כך. נציין רק כי ניהול הפורום מותנה במפגש במשרדי תפוז ברמת גן.

j i m m y

New member
רק האלבום הלבן של הביטלס ?

איפה אתה חיי.. כמעט כל השירים של הביטלס נכתבו תחת השפעת סמים .. אבל האלבומים הכי ספוגים באסיד היו ריבולבר וסרג'נט פפר.

למעלה